PDA

View Full Version : Prijenosi / plaćanja unutar HR u kunama

Mali_Mirko
15.03.2005., 06:21
Znam ime i prezime tipa, njegov broj tekuceg racuna u ZABA-i. Kako ja sad njemu mogu uplatiti lovu direktno na njegov tekuci putem opce uplatnice? Naime ZABA mi i nije bash tako blizu da odem do poslovnice, dakle imam postu ili internet bankarstvo od PBZ-a

bobica
15.03.2005., 09:54
ako imaš podatke s njegove kartice računa (dakle, broj računa koji se sastoji od broja računa banke i primatelja, a izgleda ovako: XXXXXXX-XXXXXXXXXX) plaćanje možeš bez problema obaviti netom ili na pošti

dj108
15.03.2005., 15:38
Mali_Mirko kaže:
Znam ime i prezime tipa, njegov broj tekuceg racuna u ZABA-i. Kako ja sad njemu mogu uplatiti lovu direktno na njegov tekuci putem opce uplatnice? Naime ZABA mi i nije bash tako blizu da odem do poslovnice, dakle imam postu ili internet bankarstvo od PBZ-a

Broj računa primatelja je broj Zagrebačke banke, a u poziv na broj odobrenja upisujes broj tekućeg računa.

Tito Puentes
15.03.2005., 21:27
dj108 kaže:
Broj računa primatelja je broj Zagrebačke banke, a u poziv na broj odobrenja upisujes broj tekućeg računa.

Da li postoji negdje popis brojeva svih banaka tako da možemo negdje stalno imati uvid u njih kada preko internet bankarstva želimo nekome u drugoj banci uplatiti lovu na tekući?

Tito Puentes:misli:

gogo
15.03.2005., 22:32
vodeći brojevi banaka (http://www.hnb.hr/platni-promet/hplatni-promet-vodeci-brojevi-depozitnih-institucija.htm)

nakon tog broja upisuješ broj tekućeg računa, a poziv na broj možeš ostaviti prazan.

bobica
16.03.2005., 09:03
gogo kaže:
vodeći brojevi banaka (http://www.hnb.hr/platni-promet/hplatni-promet-vodeci-brojevi-depozitnih-institucija.htm)
nakon tog broja upisuješ broj tekućeg računa, a poziv na broj možeš ostaviti prazan.
mislim da se slažemo - prvo sedam brojki za banku pa 10 brojki tekućeg računa primatelja (pnb ne treba)

Billi
16.03.2005., 09:06
ja bt tekucem pisem pod pozin na broj, a u broj banke nadopisem onad poslije crtice 10000000xx

dj108
16.03.2005., 10:40
gogo kaže:

Gogo, ovo nije točno.
Plaća se onako kako sam već napisao. Dakle za Zagrebačku banku:
Broj računa primatelja: 2360000–1000000013
Poziv na broj: broj tekućeg računa, s tim da se ne upisuje predbroj.

Već sam prije to provjerio kod Zabe i Volksbanke. Rekli su mi istu stvar. I što je najvaažnije, u praksi radi.

Mali_Mirko
16.03.2005., 13:40
dj108 kaže:
Gogo, ovo nije točno.
Plaća se onako kako sam već napisao. Dakle za Zagrebačku banku:
Broj računa primatelja: 2360000–1000000013
Poziv na broj: broj tekućeg računa, s tim da se ne upisuje predbroj.

Već sam prije to provjerio kod Zabe i Volksbanke. Rekli su mi istu stvar. I što je najvaažnije, u praksi radi.

Meni su na telefonu u ZABI rekli da moze i jedno i drugo s time da na ovaj duzi nacin sa za "predbroj" upise 17. Medjutim ako kazes da funkcionira i bez bredbroja i da si to isprobao onda ok.

bobica
16.03.2005., 13:46
dj108 kaže:
Gogo, ovo nije točno..........
Na mojoj Maestro kartici tekućeg računa kao br. računa naveden je broj XXXXXXX-XXXXXXXXXX. Kad sam sa svog plaćala na kolegičin unijela sam upravo isto to što je navedeno na njenoj (što i Gogo kaže) i lova je sjela. Bez pnb-a.

dj108
16.03.2005., 14:06
bobica kaže:
Na mojoj Maestro kartici tekućeg računa kao br. računa naveden je broj XXXXXXX-XXXXXXXXXX. Kad sam sa svog plaćala na kolegičin unijela sam upravo isto to što je navedeno na njenoj (što i Gogo kaže) i lova je sjela. Bez pnb-a.

O.K. Onda, Gogo isprika. Izgleda da može na oba načina.

Ima li tu nekoga tko radi u banci da razjasni stvar u potpunosti?

gogo
16.03.2005., 14:16
može i jedno i drugo. izuzetak su neke banke koje na karticu ne upisuju broj tekućeg (32.......) nego neki "svoj broj" kojeg onda upisuješ u poziv na broj.

Što se tiče ovog 1000000013 on je isti za dosta banaka, ali neke imaju i drugačije brojeve, a kako ne znam gdje se ti brojevi mogu naći (možda službene stranice svake banke) onda radije uplaćujem na način kako sam opisao.

Pozdrav,
gogo

Tito Puentes
16.03.2005., 18:15
Sumiram, možemo to raditi tako da upišemo glavni broj banke pa crticu pa poslije crtice broj tekućeg pa pnb prazan, ili onako kako sam prije radio a to je glavni broj banke a pa crtica pa onaj ...0013 broj (za zabu), a u pozivu na broj broj tekućeg... Meni je ovaj drugi radio samo je problem što ne znam koji brojevi idu iza crtice jer na listi glavnih brojeva koju je gogo dao dolaze brojevi samo do crtice...

Tito Puentes:misli:

gatto
16.03.2005., 18:24
A da netko tko studira ekonomiju napravi diplomski rad na ovu temu? Čitajući ovo doista djeluje kao neki teško riješiv problem... :rolleyes:

Kukurijek
17.03.2005., 12:47
Preko IB sam jednostavno upisao kako je gogo rekao xxxx-xxxxxx (broj banke-broj računa) bez poziva na broj i uredno je šljakalo.

zrix
21.09.2007., 14:07
Korisnica sam ZABA-e od doba Pcelice, preko svih ZABA paketa, imala stambeni kredit, otvorila Go Card blabla bal..........

Kupila sam kartu za koncert u NYC preko jedne firme koja se bavi prodajom karata. Majstori su moje podatke, ukljucujuci i broj kreditne, bez mog dopustenja poslali trecoj firmi!
Treca firma mi fino naplacuje 9 USD mjesecno za neko clanstvo. Nadjem forum istih kao ja kojima se isto desava,ali su svi Ameri, i svima je njihova banka blokirala kreditne kartice i naparvila refund jer su bili obesteceni.

Zadnjih 2 mjeseca vodim bitku sa "odjelom za reklamacije" jer im pokusavam objasniti da to nije moja krivica i da sam nasla stotine drugih kojima se desila ista stvar. Gospodja me na fini nacin otkantala i rekla da sam si sama kriva i da mi banka moze blokirati karticu, ali da ce "mjesecno clansto" dolaziti i dalje. Ma nemoj?

Kontaktiram pro bono odvjetnika u US (oni imaju te stvari da se ne zajebavaju sa nama kojima je glupo placati 9 USD za nista) i majstor rijesi refund i sisnu mi ga nazad na karticu.

I pise mi ona ista gospodja i kaze da evo mije povrat stigao i kako su oni ucinili sve da to bude brzo. Ma mamu im jebem! Prvo sam ja kriva, pa snadjem se sama, pa vidi da mi je povrat dosao, pa javi kako su to oni sredili!!!!

Cekam novu karticu preko mjesec dana. Odem u banku jucer i oni kazu "joj pa zaista ne znamo gdje je kartica i sto je zapelo".

Pa ti budi u vodecoj banci u Hrvatskoj.

gljeeva
21.09.2007., 14:33
Ovaj dio "joj kak smo vam to dobro riješili" ne bih htio komentirati, al da je krivica tvoja u svemu tome, to stoji. Valjda i mala djeca znaju da kartice na netu koristiš na vlastitu odgovornost. Dobro dođe i ko još jedna opomena raznoraznima "htijo bi se kladit na netu, koju karticu da si uzmem" isl..

zrix
21.09.2007., 14:54
gljeeva, ok ako sam ja kriva.
zasto onda svima drugima banka priskace u pomoc jer je dokazano da su prevareni od trece strane, a ZABA ne? mislim da su banke tipa Bank of America, WAMU i sl. ipak malo jace od ZABA-e.
Pa ak oni mogu svojim klijentima priskociti, onda zaista ne kuzim zasto ne mogu i ovi.

Ajvar
21.09.2007., 16:12
Ovaj dio "joj kak smo vam to dobro riješili" ne bih htio komentirati, al da je krivica tvoja u svemu tome, to stoji. Valjda i mala djeca znaju da kartice na netu koristiš na vlastitu odgovornost. Dobro dođe i ko još jedna opomena raznoraznima "htijo bi se kladit na netu, koju karticu da si uzmem" isl..

Pa kakvo je to razmišljanje "kartice na netu koristiš na vlastitu odgovornost"? Pa bilo gdje kartice koristiš na vlastitu odgovornost. I konobaru daješ karticu na vlastitu odgovornost. Nije navedeno na koji način je provedena transakcija, ali prema svemu sudeći grešku (prekršaj) je napravila tvrtka preko koje je kupljena karta a ne krajnji korisnik.

Internet je, ako su uobičajeni sigurnosni mehanizmi dobro implementirani sasvim siguran za klasične (male) kartičarske transakcije. Pravilnom implementiranom 128-bitnom SSL-u svakako treba više vjerovati nego recimo osobnom kontaktu na bezinskim pumpama INA-e. Donedavno je INA čak i ispisivala cjeloviti broj kreditne (dakle ne samo kod debitnih kartica) kartice na računu zajedno s imenom i prezimenom (pa ti onda baci račun!). I Slovenski Peterol je unazad godine dana to radio (možda više ne radi). Korištenje kartice u takvom sustavu je rizično. Činjenica da si niti jedna banka ili kartičarska kuća neće dopustiti da odbije surađivati s INA-om samo zbog nedovoljne zaštite podataka od strane INA-e je nešto drugo.

Ovaj događaj nema veze s problemima korištenja kartice putem neta (obzirom da prema informacijama dobivenim iz posta transakcija nije bila presretnuta). Bilo koja tvrtka koja zabilježi broj kartice u svoje baze podataka (ako je u USA) i čuva ih u nekriptiranom obliku krši zakon (U USA je usklađenost s PCI standardom mandatorna). Dakle neovisno o tome da li je ta tvrtka svojevoljno podijelila podatke s trećom tvrtkom ili su joj podaci ukradeni, napravila je prekršaj. Zlouporaba tih podataka nema veze s načinom na koji su stečeni (dakle može i bez interneta kao kanala).

A da su naše najveće banke prilično zloglasne po neljubaznosti prema "malim" klijentima je poznato.

Johny
21.09.2007., 18:06
A što onda kažeš na ovo (http://www2.americanexpress.hr/userinfo/Jamstvo_sigurne_online_kupnje.html)? Slučajno sam na to naletio dok sam kupovao karte za kazalište online.

KILLERDOG
21.09.2007., 18:09
NEJDI u pbz

Edgar
21.09.2007., 19:04
ak kak znate da je u pitanju zlouporaba

ja sam se naplaćao preko neta i nikad problema

valja paziti kad se plaća

možda je dolje, negdje na dnu bila opcija s kučicom (u kojoj je po defaultu kvačica, dakle prihvačam) za to nekakvo članstvo

pritiskom na odobrenje transkacije i ne brisanjem te kvačice prihvatilo se i to nekakvo članstvo tamo negdje

e sad, pitnaje je jel takvo 'prislino' članstvo legalno ili ne, (očito nije ak vraćaju lovu) ali da valja paziti kada se plaća preko neta, valja

a ameri imaju malo drugčije zakone, tamo svatko tuži svakoga za bilo što, pa kad netkoga (poput te firme) kontaktira odvjetnik, više im se isplati vratiti tih par $ nego se suditi

gljeeva
21.09.2007., 19:54
A što onda kažeš na ovo (http://www2.americanexpress.hr/userinfo/Jamstvo_sigurne_online_kupnje.html)? Slučajno sam na to naletio dok sam kupovao karte za kazalište online.
Ovdje je riječ o zaštiti od "presretanja", nekaj o čem je ajvar pisao. I on me je , čini mi se, krivo shvatio. Mane baš i ne brine taj dio zaštite, nego onaj KOME daješ svoje podatke. Slažem se da tu nikad nisi siguran i tu te može svako scimat, al ipak mi se čini da nije isto koristiti karticu na INI ili negdje sa čime ti je najčečće jedina poveznica neki sajt koji danas je sutra nije. Da se vratim na odgovornost za zloupotrebu.. Ona je i dalje na tebi. Sve dok se ta zloupotreba i ne dokaže. A to je ipak malo teže, posebno kod takvog korištenja na netu, i tu treba ipak malo više argumenata od "to se dogodilo još nekima, ne samo meni"

zrix
21.09.2007., 20:04
Ovdje je riječ o zaštiti od "presretanja", nekaj o čem je ajvar pisao. I on me je , čini mi se, krivo shvatio. Mane baš i ne brine taj dio zaštite, nego onaj KOME daješ svoje podatke. Slažem se da tu nikad nisi siguran i tu te može svako scimat, al ipak mi se čini da nije isto koristiti karticu na INI ili negdje sa čime ti je najčečće jedina poveznica neki sajt koji danas je sutra nije. Da se vratim na odgovornost za zloupotrebu.. Ona je i dalje na tebi. Sve dok se ta zloupotreba i ne dokaže. A to je ipak malo teže, posebno kod takvog korištenja na netu, i tu treba ipak malo više argumenata od "to se dogodilo još nekima, ne samo meni"

i je, dogodilo se mnogima. zato su odmah upleli pro bono odvjetnika i novac je vracen odmah. rekla sam da su US banke odmah zastitile svoje klijente, ponistile im kartice a neke su i same stupile u kontakt sa trecom kompanijom i iznudile povrat.
htjela sam reci da ZABA po mom pitanju nije ucinila nista i postavili su se prema meni kao prema glavnom krivcu.
fora je bila i kad je rekla da ce mi blokirati karticu, ali ce mi naplata i dalje dolaziti.....

gljeeva
21.09.2007., 20:47
pa gle, trošak postoji i netko to mora platiti. Bilo bi apsurdno da banka podmiruje nečiji nemar. A dok se ne DOKAŽE zloupotreba (ipak je bio potreban fiškal, ne?) to stoji kao tvoj nemar. Još apsurdnije bi bilo da banka utjeruje tvojih 9 dolara od nekih scamera po SAD-u. I da, ako ti blokiraju karticu to te ne amnestira od prijašnjih troškova.

Ajvar
24.09.2007., 08:25
pa gle, trošak postoji i netko to mora platiti. Bilo bi apsurdno da banka podmiruje nečiji nemar. A dok se ne DOKAŽE zloupotreba (ipak je bio potreban fiškal, ne?) to stoji kao tvoj nemar. Još apsurdnije bi bilo da banka utjeruje tvojih 9 dolara od nekih scamera po SAD-u. I da, ako ti blokiraju karticu to te ne amnestira od prijašnjih troškova.

Prema opisu problema (još jednom sam pričitao početni post) ipak mislim da sam u pravu, odnosno da je ovdje riječ o "preprodaji" podataka, a ne o nemaru klijenta.

Nije problem samo u tome kome ti daješ svoje podatke, već i kome podatke daju tvrtke kojim a si ti dala podatke. Svako malo se objavi da je neka tvrtka iugubila ili su joj ukradeni podaci o kreditnim karticama. TJX (obrađivao je kartične transakcije za druge) je skoro propao kada su "izgubili" (odnosno ukradeni su im) podatke o karticama za više od 45 miliona klijenata (http://www.securityfocus.com/brief/505). Koji nisu imali nikakvu poslovnu vezu s TJX-om, ali su njihovi acquireri imali vezu s TJX-om. Mogao bih sada navesti barem 30 slučajeva krađe podataka o kreditnim karticama od velikih trgovina ili ostalih organizacija (dakle ne od izdavatelja kartica niti od krajnjih korisnika). I samoj VISA-i su prije nekoliko godina ukrali poveću količinu podataka. U takvim slučajevima se ne očekuje od klijenta da on sam dokaže da nije napravio transakciju.

Hoću reći da je normalno da pravila idu na ruku slabijega (odnosno krajnjeg korisnika - vlasnika kartice). Pa neka istitucije među sobom rasprave tko kome kako. Krajnji (mali) korisnik je u svakom slučaju u lošijem položaju kada ide raspravljati s bankom o tome tko je u pravu.

Jedan kolega je bio klijent BoA. Znate li kako je kod njih funkcionirala obrana od ovakvih stvari? Kada bi primjetio neku sumnjivu transakciju, samo bi faksirao izvadak prometa po kartici BoA, zaokružio te transakcije i zatražio da ih storniraju. I gle čuda, stornirali bi ih (bez potrebe ikakvog dokazivanja). BoA je naravno golema banka te su mogli "uparivati" slične pritužbe pa su imali "bazu znanja" o takvim transakcijama. Banke i kartičari isto i međusobno komuniciraju i rješavaju takve stvari kada ima više pritužaba klijenata za transakcije istog tipa kod različitih institucija. Tako da ne vjerujem da kartičarski odjel u ZABA-i (ili u bilo kojoj drugoj banci) nije mogao doći do informacija o tome da se takav tip prevare pojavljuje. Inače, ovakve stvari su prilično tipične - "naknade" za članstvo koje su dovoljno sitne u iznosu i neutralnog imena te ih mnogi klijenti uopće niti ne primjete.

A zbog čega banke inače rade povrat novca bez dokaza da klijent nije napravio transakciju (usput, vrlo je nezahvalno i teško dokazati da neku financijsku transakciju NISI napravio)? Zato što povećano korištenje kartica značajno smanjuje njihove operativne troškove (trošak manipulacije gotovinom), povećava prikode od kamata itd. I zbog toga su spremne na malo veće gubitke zbog fraud-ova. Jer u konačnici, loša pravila i zastarjela kartičnog poslovanja omogućuju pojavu ovakvih prevara (a ne nekara klijenata). Pogledajte samo debitne kartice. Svaka transakcija na njima se odobrava PIN-om, PIN se prilično dobro štiti i broj prevara s korištenjem debitnih kartica je puno manji nego kod kreditnih kartica.

zrix
25.09.2007., 11:03
Hvala ti Ajvar na ovom objasnjenju.
Btw. ZABA je izgubila novu VISA karticu. Ne znam da li slucajno ili namjerno, ali su me jucer zvali da je "nestala".

Johny
03.10.2007., 10:36
I onda ti KILLERDOG kaže da "nejdeš" u PBZ :D

KILLERDOG
03.10.2007., 22:34
da jer su isti ko zaba

VU-MARIO
30.11.2007., 16:41
prodao sam nesto i poslao na kucnu adresu kupca, sad mu trebam dati predbroj banke i broj racuna i ime i prezime.
sve znam koji su brojevi osim predbroja banke koji je to broj. gdje on pise na kartici, i da jel trebam dati ziro ili tekuci racun?
molim vas recite mi, trebam veceras reci covjeku podatke da mi uplati.

napomena: imam tekuci i ziro racun u pbz-u i zaba-i.

ras-na
30.11.2007., 16:45
na kartici ti pise br.rn onaj prvi npr 248_ _ _ _ ti je predbroj,a onaj koji pocinje na 32 je br tvog rn

VU-MARIO
30.11.2007., 16:53
jel to mozda sifra trasata?taj mi neki broj pise na kartici, ili je predbroj banke onaj broj od 5 skupina po 4 broja.

Lavica02
30.11.2007., 17:11
pbz => 2340009- broj tvog računa
zabe =>2360000 - broj tvog računa

I.G.
04.12.2007., 13:26
Ja se nadam da ti je uplatio na tekuci........u protivnom.....zviz porez :rolleyes: :) :D

Johny
05.12.2007., 08:50
... ili je predbroj banke onaj broj od 5 skupina po 4 broja. To ti je broj kartice :)

dolinajabuka
07.01.2008., 13:49
nisam znao da li da postavim temu ovdje ili na pravo,pa se ispričavam ako sam pogriješio

jučer sam primjetio da mi je netko napravio trošak od 500 eura preko moje mastercard kartice i to najvjerovatnjie preko online plačanja jer je kartica fizički cijelo vrijeme kod kuće,čak ju ne nosim nikada sa sobom.ja ponekad kupujem preko neta ali samo preko paypala i tamo nema te nove transakcije od 500 eura.naravno da sam odmah zvao službu za korisnike i blokirao karticu.naplata bi mi trebala sjesti 01.02.2008. dobio sam od banke neke formulare koje sam ispunio gdje sam potpisao da nisam ništa kriv ,da nisam ništa kupovao kod tih firmi i sl.trošak je napravljen u italiji pred novu godinu.šta sada? čekam da banka sve provjeri? ima li netko slična iskustva?

cibox
07.01.2008., 14:25
Ne mora značit da je preko online plačanja.
Koliko se sječam nedavno su bile snimljene kartice na bankomatima i novac je podignut u Italiji. Da nisi i ti jedan od tih samo ti je tek sada stiglo na naplatu.
Si dizao novac na bankomatima u posljednjh par mjeseci?

mokry
07.01.2008., 15:03
Ja sam pisao na temi o PayPalu da su mi 28.12. teretili Visu Electron i uzeli 50GBP , a ja ih nisam potrošio. Na PayPalu mi isto ništa ne piše o toj transakciji, ali mi na netBankingu piše da je račun napravljen na nekom PayPal POS-u.
Ali mi je čudno jer mi i nakon 10 dana od toga još uvijek piše da su sredstva rezervirana (dakle na računu su), a obično transakcije proknjiže za 2-3 dana. I isto nemam pojma kaj da radim.:( Očito PayPal nekaj izvodi.:flop:

dolinajabuka
07.01.2008., 15:07
karticu koristim isključivo za plačanje preko paypala i nikad ali baš nikad nisam dizao sa njio lovu na bankomatu jedino što sam prije prije mjesec dana kupio nešto na kredit preko vemila i technomaxa ali mi je kartica bila na oku ,jedino ako nije netko nešto preko njih skinuo

dolinajabuka
07.01.2008., 15:58
i još me čudi da je jedna transakcija napravljena 27.12 a druga 31.12.čovjek si misli da ak već neko krade da bude uzeo koliko može sa računa taj dan a ne da ležerno nakon 4 dana ponovo napravi isto.a ja ne mogu stalno visiti na netu i provjeravati stanje mastercarda niti mi banka šalje sms-om takve transakcije nego izvodom jednom mjesečno

Putnik92
08.01.2008., 22:19
i još me čudi da je jedna transakcija napravljena 27.12 a druga 31.12.čovjek si misli da ak već neko krade da bude uzeo koliko može sa računa taj dan a ne da ležerno nakon 4 dana ponovo napravi isto...

Autorizacijski centri imaju i ljude koji prate sumnjive transakcije i mogu i blokirati karticu kad ih uoče. Preučestalo korištenje kartice bi moglo biti jedno od takvih.

Astrice
09.02.2009., 22:02
To bi me zanimalo.Da li je to isto ko kad se uplaćuje novac?

Astrice
10.02.2009., 05:11
15 pregleda,a od odgovora ništa.Misli li se netko javiti?

Piramida
10.02.2009., 05:27
Odi u banku , ponesi osobnu
ispuni uplatnicu / nalog

staviš prijenos
upišeš broj jednoga i broj drugoga računa
predaš ljubaznoj teti na šalteru
ona se nasmiješi i riješi to :mig::mig:

i naravno moraš biti ili vlasnik ili opumoćenik toga žiro računa s kojega misliš podignit novac

Astrice
10.02.2009., 06:27
Joj hvala ti.Okej zaboravih napisati da sam mislila na e način.Trebala sam to napisati.Ne ide mi se u banku.

3007
10.02.2009., 06:39
Onda ti je još lakše. Za platitelja i primatelja staviš istu osobu (sebe :)), račun terećenja je tvoj žiro, račun primatelja tvoj tekući. Koristim e-zabu i poziv na broj ostavljam praznim (kao i kod svih uplata na tekuće račune fizičkih osoba i uvijek sve prolazi ok).

Astrice
10.02.2009., 06:53
E ali poziv na broj i ono drugo me zanima.Jer u suprotnom to bi već napravila i ne bi uopće to pitala.Ups sad vidim da ti je poziv na broj prazan.A broj računa primatelja jel to broj žirca?

3007
10.02.2009., 08:31
Ne, broj primatelja je broj tekućeg, a broj uplatitelja broj žiroračuna.

Astrice
10.02.2009., 08:32
Okej tnx

m@rin
28.04.2009., 16:56
neznam,jel postoji vec negdje tema,al eto...

Naime jel zna netko da li se provizija placa kad se vrsi transakcija novca sa jednog racuna na drugi unutar iste banke.Da li to ovisi od banke do banke ili..
Prije par mjeseci prebacivao sam novce unutar PBZ-a i nije mi naplatilo nikakvu proviziju, a danas u ERSTE banci mi je naplatilo proviziju 100 kn(u igri je veci novac).Pa mi nije jasno..

ulagačica1983
28.04.2009., 20:24
ja isto imam pbz i ne naplaćuju mi proviziju za plaćanja unutar banke....

Lavica02
28.04.2009., 20:32
kad govorimo o uplatama unutar PBZ-a => da li mislite na uplate drugih fizičkih osoba ili ....

m@rin
28.04.2009., 21:48
kad govorimo o uplatama unutar PBZ-a => da li mislite na uplate drugih fizičkih osoba ili ....

da sa mog racuna na racun druge fizicke osobe..

Lavica02
28.04.2009., 22:19
u principu kada u npr. PBZ-u uplaćuješ na račun fizičke osobe koja ima račun u PBZ-u onda naknade nema, ali ako preko PBZ-a uplaćuješ na račun fizičke osobe koja ima račun u drugoj banci onda se plaća naknada

m@rin
28.04.2009., 22:41
u principu kada u npr. PBZ-u uplaćuješ na račun fizičke osobe koja ima račun u PBZ-u onda naknade nema, ali ako preko PBZ-a uplaćuješ na račun fizičke osobe koja ima račun u drugoj banci onda se plaća naknada

To znam,al sam isto tako danas sa svog racuna u Erste banci uplacivao novac na drugi racun (isto erste),pa mi je uzela 100 kn provizije...malo mi je to sumnjivo

Lavica02
28.04.2009., 22:57
a jel se tu radilo o uplati na pravnu osobu

EDIT:
na stranicama Erste banke stoji (http://www.erstebank.hr/gr_naknade.asp):
4. PLATNI PROMET
4.1. Uplate na blagajni Banke
4.1.1. U korist štednih i platno prometnih deviznih i kunskih računa te kreditnih računa građana otvorenih u Banci bez naknade

m@rin
29.04.2009., 15:52
moze bit da je do toga,uplacivalo se na racun firme..vjerovatno je do toga..tnx

Johnny_B.
01.05.2009., 09:33
moze bit da je do toga,uplacivalo se na racun firme..vjerovatno je do toga..tnx

Do toga je definitivno, jer se plaća naknada za uplate fizičke osobe na žiro-račun firme, 1% od iznosa, minimalno 6kn, maksimalno 100kn.

*leona*
17.06.2009., 10:04
Najljepše bih (i hitno) molila pomoć. Naime, kao fizička osoba (obrt) moram net-bankingom uplatiti autorima-suradnicima neto autorske honorare preko poslovnog računa na njihove žiro račune. No, ne znam :( što upisujem pod poziv na broj odobrenja i pod poziv na broj zaduženja.

Što znači poziv na broj odobrenja i što tu moram upisati?
Što znači poziv na broj zaduženja i što tu moram upisati?

Unaprijed od srca zahvaljujem na odgovoru.

*leona*
17.06.2009., 10:32
Nitko :cry: ... ?

margarita03
17.06.2009., 10:42
Poziv na broj zaduženja - ja tu ništa ne upisujem.
Poziv na broj odobrenja ti daje onaj kojem uplaćuješ plaću. Obično tu piše broj tekućeg računa primatelja.

*leona*
17.06.2009., 10:50
Margarita, puno hvala. :grli:

Budući da je riječ o autorskom honoraru, autor ima pravo na povrat poreza. Treba li u tom slučaju pod model (? :confused:) upisati neki broj, da se zna da je riječ o autorskom honoraru? Može li pod broj odobrenja ići JMBG autora, jer u opcijama uplate net-bankingom putem Erste banke uopće ne traži ime osobe kojoj uplaćujem (nema ni prostora u koji bih upisala ime i prezime primatelja), nego samo broj računa primatelja?

Moretto RI
17.06.2009., 18:57
Želio bi i ja ovako sebi nesto napraviti.
Znači da se ne uplačuje pod mojim imenom nego da naprimjer kao ovdje pise zagrebačka banka.

http://img188.imageshack.us/img188/2094/nalog.jpg (http://img188.imageshack.us/i/nalog.jpg/)

Dali ja mogu isto koristiti ovakav način uplate iako imam samo otvoren tekuci račun u Erste banci?

Sta znače ovi brojevi dole ,jer bi ja želio umjesto njih staviti svoje podatke.
model -02 ?
Broj računa primatelja 2360000-3219426870 ?
poziv na broj odobrenja 3219426870 ?

Johnny_B.
18.06.2009., 01:39
Želio bi i ja ovako sebi nesto napraviti.
Znači da se ne uplačuje pod mojim imenom nego da naprimjer kao ovdje pise zagrebačka banka.

http://img188.imageshack.us/img188/2094/nalog.jpg (http://img188.imageshack.us/i/nalog.jpg/)

Dali ja mogu isto koristiti ovakav način uplate iako imam samo otvoren tekuci račun u Erste banci?

Sta znače ovi brojevi dole ,jer bi ja želio umjesto njih staviti svoje podatke.
model -02 ?
Broj računa primatelja 2360000-3219426870 ?
poziv na broj odobrenja 3219426870 ?

Hajd'mo po redu... :o
1) Ti možeš napraviti da kad netko uplaćuje iz druge banke upiše svoje ime i prezime pod "Platitelj" a pod "Primatelj" samo Erste & Steiermarkische bank d.d.
2) Pod kolonom "Broj računa primatelja" mora ići 2402006 kao VBDI Erste banke, a iza crtice može staviti broj tvog tekućeg računa u Erste banci (320*******) - u tom slučaju kolona "Poziv na broj odobrenja" može ostati prazna sa modelom 99
3) Može pod istu kolonu staviti 2402006-1031262160 ali onda mora u "Poziv na broj odobrenja" ići tvoj broj tekućeg sa opcijom 02 pod kolonom "Model"

Sa opcijom "Model" ti ne bih preporučio da se zamaraš, jer njih postoji mali milijun, a nije tvoje da ih moraš znati- njih znaju ljudi koji rade na šalterima.

Ako sam negdje krivo procijenio pitanje slobodno postavi podpitanje, meni samo nije jasno tko bi kome uplaćivao, ali princip je isti.

Johnny_B.
18.06.2009., 01:50
Margarita, puno hvala. :grli:

Budući da je riječ o autorskom honoraru, autor ima pravo na povrat poreza. Treba li u tom slučaju pod model (? :confused:) upisati neki broj, da se zna da je riječ o autorskom honoraru? Može li pod broj odobrenja ići JMBG autora, jer u opcijama uplate net-bankingom putem Erste banke uopće ne traži ime osobe kojoj uplaćujem (nema ni prostora u koji bih upisala ime i prezime primatelja), nego samo broj računa primatelja?

Što se honorara tiče, mislim da ti ne postoji neki model koji bi to označavao kao honorar, jer ako to uplaćuješ bilo na TRG ili na žiro, morat će ga prijaviti za porez pošto se vidi da je uplaćeno sa nečijeg poslovnog računa. Za model ti mogu provjeriti ako ti nije kasno pa javim danas popodne.
Poziv na broj zaduženja je ustvari tvoj broj poslovnog računa sa kojeg uplaćuješ honorar, pa ili ga možeš upisati ili ostaviti prazno jer prijenos ide sa tvog računa pa ga NET-banking automatski povlači.
Pod poziv na broj odobrenja ne možeš pisati njegov JMBG jer ne uplaćuje on sam sebi, možeš jedino upisati neki broj predračuna ako ga imaš ili ostaviti prazno sa modelom 99.
JMBG u pozivu na broj odobrenja se upisuje sa modelom 12 ali samo kad netko kao fizička osoba uplaćuje nešto za sud, nekakvo školovanje, ili nešto slično tome.

Ime primatelja te ne smije ni tražiti jer ti moraš znati račun na koji uplaćuješ, a automatika radi ostalo!

Moretto RI
18.06.2009., 10:23
Hvala na lijepom odgovoru. Pitam zato jer bi želio da mi neki ljudi uplačuju određeni iznos na moj račun a ne bi sad želio da mi baš svi moraju znati ime i prezime kad ispunjavaju pod "primatelj".

:s Hvala ti puno Johnny_B.,idem probati sam sebi uplatiti pa ti javim da li djeluje... :rofl:

Da te jos pitam samo nesto knjiženje te uplate se vidi odmah ili sutra dan ?

Johnny_B.
19.06.2009., 00:10
Hvala na lijepom odgovoru. Pitam zato jer bi želio da mi neki ljudi uplačuju određeni iznos na moj račun a ne bi sad želio da mi baš svi moraju znati ime i prezime kad ispunjavaju pod "primatelj".

:s Hvala ti puno Johnny_B.,idem probati sam sebi uplatiti pa ti javim da li djeluje... :rofl:

Da te jos pitam samo nesto knjiženje te uplate se vidi odmah ili sutra dan ?

Molim i drugi put! :top:

Ovisno tko plaća i kako uplaćuje.
Ako ti uplaćuju preko internet bankarstva, neće ni moći saznati tvoje ime i prezime, samo će ga morati ukucati kad budu uplaćivali.

A ovisno o vremenu uplate, ako ti uplaćuju iz iste banke, uplata se vidi isti dan kroz par minuta, ako uplaćuju iz druge banke ujutro (do14 sati) uplata bi trebala sjesti isti dan, ako je iza tog vremena onda slijedeći radni dan.
Iako je ova teorija puno brža i primjenjivija za uplate preko NET-bankinga, jer se uplate brže knjiže.

Moretto RI
19.06.2009., 15:04
Aha ,evo danas mi je uplata sjela na račun.. Ženska me na šalteru tražila osim imena i adresu.

A kod knjiženja (Net bankinga ) se tek vidjelo dan poslije.

To je to hvala ti puno.

*leona*
19.06.2009., 19:19
Puno hvala. :)

U međuvremenu sam se raspitala u jednom računovodstvu i uplatila neto honorare autorima, a porez i prirez na njihove autorske honorare na žiro-račune gradova u kojima žive. :)

EDIT:
Ako kome također ustreba, model je 22.

Johnny_B.
20.06.2009., 18:22
Aha ,evo danas mi je uplata sjela na račun.. Ženska me na šalteru tražila osim imena i adresu.

A kod knjiženja (Net bankinga ) se tek vidjelo dan poslije.

To je to hvala ti puno.

I opet molim i drugi put! :top:

triax
21.06.2009., 07:36
Ja bih samo napomenula da onaj tko iole nešto zna o financijama kad vidi broj računa koji počinje sa 32 ili 31 npr 236000-3225678905 zna da je to tekući račun (32) ili žiro račun (31) fizičke osobe , a ne račun npr nekakve udruge (vidim da spominjete učlanjenje).
Također ste prilikom plaćanja obavezni upisati naziv ( ime i prezime) i adresu primatelja na nalogu za plaćanje!

Johnny_B.
22.06.2009., 09:44
Ja bih samo napomenula da onaj tko iole nešto zna o financijama kad vidi broj računa koji počinje sa 32 ili 31 npr 236000-3225678905 zna da je to tekući račun (32) ili žiro račun (31) fizičke osobe , a ne račun npr nekakve udruge (vidim da spominjete učlanjenje).
Također ste prilikom plaćanja obavezni upisati naziv ( ime i prezime) i adresu primatelja na nalogu za plaćanje!

Osim ako se ne plaća putem internet bankarstva, onda to nemaš gdje upisati, a ja se nadam da sam njega dobro razumio o načinu plaćanja. :ne zna:

triax
22.06.2009., 10:04
Za internet bankarstvo ovisi kako kod koje banke, primjerice kod ZABE se može(mora) ručno upisati naziv (ime) ukoliko ga automatski ne "povučeš", dok se kod Erste banke ne može.
Ne znam kako im to prolazi jer postoji propis: http://www.hnb.hr/propisi/platni-promet/zakonski-propisi/novi-zakonski-propisi/h-odluka-o-nalozima-za-placanje.htm?tsfsg=f44967dde86e71ee9b37746f3ec7d54 9 , kojim su definirani elementi platnih naloga.

Johnny_B.
22.06.2009., 10:16
Za internet bankarstvo ovisi kako kod koje banke, primjerice kod ZABE se može(mora) ručno upisati naziv (ime) ukoliko ga automatski ne "povučeš", dok se kod Erste banke ne može.
Ne znam kako im to prolazi jer postoji propis: http://www.hnb.hr/propisi/platni-promet/zakonski-propisi/novi-zakonski-propisi/h-odluka-o-nalozima-za-placanje.htm?tsfsg=f44967dde86e71ee9b37746f3ec7d54 9 , kojim su definirani elementi platnih naloga.

Ma da, ja sam i mislio na ESB jer se njihovim internet bankarstvom i koristim.
Nisam znao da to ima na ZABI. :ne zna:

moses
28.06.2009., 19:54
Često moram nešto plaćati općim uplatnicama, kako mi je pošta u zgradi najčešće idem tamo ali mi se kosa diže na glavi od njihovih naknada.
Nekad je FINA imala uslugu "popodnevna ušteda", s manjim naknadama u popodnevne sate, ali izgleda da su je ukinuli jer se uopće više ne spominje na njihovim stranicama.
Znam da je najbolje plaćati račune u firmi od koje su izdani (pr. HEP, vodovod, bla), ali što kad je primjerice plaćanje u korist državnog proračuna? :ne zna:

margarita03
02.07.2009., 12:28
Često moram nešto plaćati općim uplatnicama, kako mi je pošta u zgradi najčešće idem tamo ali mi se kosa diže na glavi od njihovih naknada.
Nekad je FINA imala uslugu "popodnevna ušteda", s manjim naknadama u popodnevne sate, ali izgleda da su je ukinuli jer se uopće više ne spominje na njihovim stranicama.
Znam da je najbolje plaćati račune u firmi od koje su izdani (pr. HEP, vodovod, bla), ali što kad je primjerice plaćanje u korist državnog proračuna? :ne zna:

Koliko ja znam, isto je jeftinije preko FINE.

walk_of_life
02.08.2009., 10:43
može jedno pitanje...
ako ja imam račun u splitskoj i trebam uplatit nekome tko je u zagrebackoj, mogu li to napraviti iz poste ili splitske ili moram u zagrebacku??
i mogu li ne uplacivat sa kartice nego keš?
pitam gluposti vjerojatno ali eto...
hvala...

Johnny_B.
02.08.2009., 13:24
može jedno pitanje...
ako ja imam račun u splitskoj i trebam uplatit nekome tko je u zagrebackoj, mogu li to napraviti iz poste ili splitske ili moram u zagrebacku??
i mogu li ne uplacivat sa kartice nego keš?
pitam gluposti vjerojatno ali eto...
hvala...

Možeš i iz splitske i iz zagrebačke, samo moraš znati broj računa osobe kojoj uplaćuješ. Ako odeš u ZABU, nećeš imati proviziju za plaćanje.
Uplatiti možeš jedino keš.
Nema glupih pitanja...

walk_of_life
02.08.2009., 13:51
Možeš i iz splitske i iz zagrebačke, samo moraš znati broj računa osobe kojoj uplaćuješ. Ako odeš u ZABU, nećeš imati proviziju za plaćanje.
Uplatiti možeš jedino keš.
Nema glupih pitanja...

ok, hvala puno=)

hmore85
07.08.2009., 20:02
ovako ide priča:

jutros oko 10 sati sam uplatio jednom liku na račun zagrebačke banke, i poslije pri kontaktiranju iste osobe veli mi da još nije vidljivo na njegovom računu, i da obično treba 24 sata, a hitno mi je, al 24 sata je ok, i veli mi on da već sutra ujutro on to može vidjet.

no, zovnem ja i maloprije tog lika i još uvijek mi veli da nema ništa. sad već paničarim i zvao sam splitsku, no, izvan radnog vremena su. ok, rekoh, zvat ću zagrebačku, tu mi se javi žena koja mi veli da treba od 3 do 5 dana da bi se vidio taj transfer s banke na banku :horor:
i još k tome mi odgovori da nikako lik kojem sam uplatio prije toga ne može vidjet te novce na svom računu, jel to sve banke rade preko fine i šta ti ga ja znam.

zovnem ja i finu, i tu mi ženska nije mogla puno reć, jer to stvarno nije do nje ni do fine.

sad sam ja u teškim govnima, ako ta uplata ne bude vidljiva na računu sutra ujutro mogu se slobodno bacit s mosta (dramatizacija).

zar ne postoji nikakav drugi način kojim ja mogu dokazat da sam ja uplatio to i da će to proć bez da to ovaj lik na vidi na izvješću s bankomata, stanju računa il što ti ga ja znam?

molim bilo koga tko bilo što zna jer mi je stvarno neizmjerno hitno :(

Neuson
07.08.2009., 20:34
Treba obično jedan radni dan, kakva 3-5.

No imaš li ti tu potvrdu o uplati? Fotkaj ili skeniraj i pošalji tom liku da se on uvjeri da je uplata izvršena. Jednostavnije ne ide.

hmore85
07.08.2009., 20:41
Treba obično jedan radni dan, kakva 3-5.

No imaš li ti tu potvrdu o uplati? Fotkaj ili skeniraj i pošalji tom liku da se on uvjeri da je uplata izvršena. Jednostavnije ne ide.

a ne znam, tako su mi rekli kad sam nazvao zagrebaču banku, tj, njezin "info line"

imam, al mi je opet ta ženska liniji mlila da je "po platno-pravnom pravu izvadak banke jedini vjerodostojni dokument potvrde za uplatu" što god da je mislila s tim.

probat ću s tim, sad slat pa šta bude.

Neuson
07.08.2009., 20:45
Ta žena na liniji je neki "spec". ;) Potvrda o uplati je potvrda o uplati, kao da si npr. na šalteru platila račun T-comu i to je dokaz svakoj normalnoj osobi da si uplatu izvršila.

hmore85
07.08.2009., 20:53
Ta žena na liniji je neki "spec". ;) Potvrda o uplati je potvrda o uplati, kao da si npr. na šalteru platila račun T-comu i to je dokaz svakoj normalnoj osobi da si uplatu izvršila.

izvršio :D
mada mi to nije tolki problem kolko ovo :rofl:

ništa, ja ću zvat lika pa poslat/faxirat uplatnicu, valjda će to prihvatit.

WichitaQ
07.08.2009., 23:16
@ henmour: neće ti se to vidit na bankomatu, ako je sa splitske na zagrebačku, bankomatu će trebat do 24 sata da se vidi na stanju. nek ode u banku il na net stanje od zagrebačke, tamo će stanje pisat od maksimalno 4 sata nakon što si uplatio. garant http://www.cowonamerica.com/forums/images/smilies/biggrin.gif

Lavica02
07.08.2009., 23:18
ja sam ovo ljeto preko erstice uplaćivala lovu na svoj tekući u zabu ( btw. naknada 1%) oko 10 sati ujutro ... mislila sam da će to biti za dan-dva, ali vraga ... lova je već popodne bila na računu ...

znači i kod tebe bi trebalo biti isto ... jer radi lova prolazi kroz isti sustav (NKS-a, kaj ne?) ... ne uplaćuje se prvo lova u FINU, pa u ZABU (pa oko kere pa na mala vrata :D)

psychodramatic
06.10.2009., 16:23
pozdrav!
zanima me pitanje tehničke prirode - može li biti kakvih problema ako je naveden krivi broj odobrenja, a sve ostalo je ispravno?
stavila sam broj osobne na broj odobrenja (obično je prije tako funkcioniralo), ali sam poslije uplate shvatila da su naveli drugačiji broj.
uplaćena je školarina.

zahvaljujem! :)

lili p.
06.10.2009., 17:00
Najlakše ti je nazvati i pitati.
Obično nije neki problem, jedino ako automatizmom zatvaraju uplate neće moći tvoju uplatu upariti s tvojim pozivom na broj, pa neće evidentirati uplatu. Ali to je problemčić kojeg riješiš jednim telefonskim pozivom :mig:

psychodramatic
06.10.2009., 17:04
zovem poštu?

jerbo, evo ih pokušavam dobit al' nejde, PEDERI! :D

lili p.
06.10.2009., 17:09
Ne poštu, već one kojima si platio oni trebaju vidjeti da li je sve ok sa uplatom :D

somied
06.10.2009., 17:10
Ne postu, zoves onoga kome si uplatio. Znaci onog ciji je racun primatelja... :D

psychodramatic
06.10.2009., 17:13
aha. ok. njih mogu nazvat tek ujutro, danas više ne rade. thnx. :)

psychodramatic
06.10.2009., 17:14
e da, koliko otprilike treba da lova sjedne ak je uplaćeno preko pošte? znam da je to nekad obično išlo sporije.

lili p.
06.10.2009., 17:44
ovisi u koje doba dana je uplaćeno, ali u dva dana bi morala sjesti uplata

hexy
16.10.2009., 10:52
Jos malo s provizijama moram gnjaviti...
Trebam prebaciti sa svog tekuceg (ZABA) na ziro racun u Erste banku. Kolika je provizija ? Mogu li je izbjeci / umanjiti, ako odem u ZABU, dignem novac, odem u Erste i uplatim ? Puno hvala ! :)

Lavica02
16.10.2009., 19:49
ako plaćaš e-zabom ( i nemaš lepezu) ondak je 2 kn ... u poslovnici je skuplje, a ako to radiš pješke je đabe :D

Richeilleu
02.12.2009., 11:18
Ako želim uplatiti novac u Zg banci na nečiji tekuci racun da li mogu doci na salter i reci broj tekuceg racuna i napomenu ili moram ispunjavati uplatnicu?

Ruralna
03.12.2009., 11:24
Ako ideš u Zabu uplatiti na nečiji račun koji je isto u Zabe, dovoljno ti je ime osobe i broj računa.
Ja obično donesem na komad papira ime osobe i broj računa i oni naprave sve ostalo, nisam ispunjavala nikakve uplatnice, a uplata na računu je vidljiva odmah.

bubicaa
18.12.2009., 17:23
Jaoo prekasno sam se sjetila da moram obnoviti ENC i uplatiti pare da se mogu normalno voziti po ac :zubo:
I uplatila sam pare danas navečer, a u ned bi trebala koristiti ENC. Kakva je šansa da do ned sjednu pare? :(
Nekako mislim slaba, ali ono, jel ima nade? :moli:

E da, sad sam vidjela - ide iz PBZ-a u PBZ. Znači ima li šanse?

bilokoje
18.12.2009., 20:25
Slaba, meni vikendom obično nije sjedalo. Ali imaš u Ivanjoj Reci onaj šalter, 24 satni, gdje možeš uplatiti.

Lavica02
18.12.2009., 20:29
sustav NKS-a ne radi vikendom tak da sumnjam da će sjesti ... no zaboravih što kad je račun u banci uplatitelja :misli:

bubicaa
18.12.2009., 20:39
Hm pisalo dečku kad je uplaćivao da je dan izvršenja 19.12. Znači sutra. Moguće ako je ista banka valjda :ne zna:

Black_Hawk
22.12.2009., 17:48
Moram uplatit neke novce sa racuna u PBZ-u na tekuci racun u Zagrebackoj Banci. Zanima me koliko je vremenski potrebno da novci legnu na racun???

Anasib
22.12.2009., 19:18
ovisi, ako pošalješ sad, sutra popodne bi trebalo biti vidljivo na računu. ako pošalješ u petak popodne, onda u ponedjeljak....

Black_Hawk
22.12.2009., 19:36
ovisi, ako pošalješ sad, sutra popodne bi trebalo biti vidljivo na računu. ako pošalješ u petak popodne, onda u ponedjeljak....

poslano je danas oko 1, a jos nema uplate.... a meni je gospodja u banci rekla da ce bit u roku 2-3 sata....

Anasib
23.12.2009., 07:16
krivo ti je teta rekla :mig:
bit će vidljivo danas

Ruralna
23.12.2009., 19:03
Uplate kroz jutro na račun u drugoj banci budu na računu popodne, a one od popodne sutar u toku dana. Čini mi se da je ta granica kod pbz u 1 sat, nisam sigurna.

Passat99
23.12.2009., 21:51
dakle koje podatke trebam dat osobi koja mi uplaćuje na tekući raćun?

Lavica02
23.12.2009., 22:12
VBDI banke (ako uplaćuje u nekoj drugoj banci ili pošti; nalaze ti se u pravilima pdf-a) + broj tekućeg računa

gonzalez66
02.01.2010., 22:38
pozdrav.

Koliko vremena treba da novci sjednu na bankovni račun,ako je uplata bila izvršena danas oko pola 11 ? Sljedeći dan ili nakon koliko sati

hvala ..:kava:

Johnny_B.
03.01.2010., 09:31
pozdrav.

Koliko vremena treba da novci sjednu na bankovni račun,ako je uplata bila izvršena danas oko pola 11 ? Sljedeći dan ili nakon koliko sati

hvala ..:kava:

Ako je uplaćeno putem internet bankarstva, ne bi trebalo proći više od dva-tri sata. Ako je uplaćeno općom uplatnicom kao plaća, neće se proknjižiti do ponedjeljka, pošto se subotom i nedjeljom takve uplate ne mogu knjižiti.

Molim.

gonzalez66
03.01.2010., 13:39
Ako je uplaćeno putem internet bankarstva, ne bi trebalo proći više od dva-tri sata. Ako je uplaćeno općom uplatnicom kao plaća, neće se proknjižiti do ponedjeljka, pošto se subotom i nedjeljom takve uplate ne mogu knjižiti.

Molim.

A je li moguće da ako je placeno internet bankarstvom da nije sjelo do sad (od jucer pola 11 navecer kad je bilo uplaceno) i ako je sjelo je li moguce da meni jos ne prikazuje na erste stranici ?

Lavica02
03.01.2010., 13:56
kada se radi o prijenosu iz jedne banke u drugu banku, kao i kad plaćaš na račun pravne osobe => sustav NKS-a ne radi vikendom tak da ti to niti ne može biti vidljivo

i4004
12.01.2010., 01:31

jesi ti pročitala to šta si linkala, naime ovaj dio koji ću boldati pogotovo

Članak 4.
Nalog za uplatu sadrži sljedeće elemente:

1. Naziv (ime) platitelja
2. Naziv (ime) primatelja
3. Broj računa primatelja
4. Iznos
5. Opis plaćanja
6. Šifra opisa plaćanja
7. Poziv na broj odobrenja
8. Statističko obilježje
9. Datum uplate.

Nalog za uplatu je valjan, odnosno banka će ga izvršiti ukoliko ima popunjene elemente iz točke 1., 3., 4. i 9. ovog članka i ako su ti elementi popunjeni na način iz članka 8. ove odluke.

znači nit ime i prezime, nit adresa ne trebaju biti napisani da bi se nalog proveo.
i po zakonu, a i bogami po mojim iskustvima u praksi, i to baš plaćajući preko e-zabe...

a ako kod nekoga to ne prolazi, ne znači da treba, već da taj neko (banka ili pošta ili šta bilo) ne radi svoj poso kako bi trebo.

Buduci_programer
25.01.2010., 17:34
Lijep pozdrav, mene zanima sljedeće... da li svi tekući računi u PBZ-u počinju sa 2340009 a nastavljaju se sa 10 znamenkastim brojem ??

znači tipa 2340009 - XXXXXXXXXX ... hvala na odgovoru....

mgy
25.01.2010., 17:40
Kratko i jasno-da.S tim da kod tekućih nastavak počinje sa 32, a žiro s 31.

Buduci_programer
25.01.2010., 17:46
Mnogo hvala na brzom odgovoru :D može lokot....

minimarko
31.01.2010., 18:05
dakle jos jedno pitanje vezano za maloljetne osobe...
da li maloljetnici mogu otici s osobnom i uplatit nekome lovu na račun.
konkretno ja odem u hyppo a.a.b. i uplatim kolegi 500kn na racun ?
moguce ili ne ???

Lavica02
31.01.2010., 18:11
da

bubicaa
08.02.2010., 17:35
Da li je moguće da neko plaćanje nema onaj model kod poziva na broj?

Sad sam htjela ezabom platiti jedan račun, prije mu je išlo 02, sad kad sam to stavila kaže mi da je neispravan poziv na broj. Na onom malom odresku sa strane ne piše ništa od tog dvoznamenkastog, samo onaj dulji broj.

Znam da kad sam dečku prebacivala pare nisam ništa pod model pisala i prošlo je. Jel i sad onda može tako? :ne zna:

lili p.
08.02.2010., 18:46
Može

Gervasius74
18.02.2010., 23:04
Nisam siguran je li ovo pravi pdf za ovu temu, ali prikladniji nisam nasao.

Moze li se kako provjeriti je li odredjena osoba uplatila na odredjeni ziro racun neki iznos.

Osoba (moj otac) je vec pomalo senilan, pa se vise ne sjeca je li to platio ili nije.

Iznos nije bas mali, pa bih htio provjeriti je li to ipak platio, da ne placamo dva puta.

Znamo, ako je platio, da:

- je to napravio preko Hrvatske poste
- period od 1-2 mjeseca unutar kojeg se uplata eventualno obavila
- ziro racun na koji je novac trebao otici
- ime, prezime i adresu uplatitelja
- iznos

Vodi li FINA ili netko drugi evidenciju tih placanja, te moze li se dobiti uvid u to ?

akcija1
19.02.2010., 21:29
Trebao sam platiti 400 kn ja fizicko lice , na racun pravnog lica u HPB-u. Odem u HPB kaze provizija je 8,5kuna a racun u njihovoj banci, odem u RBA i ZABU kazu 10 kn i odem u FINA-u provzija 4,6 kune pa mi nikako nije jasno da je jeftinije u FINI nego u HPB gdje je racun otvoren od pravnog subjekta

wibek
22.02.2010., 20:50
Dragi forumaši,

Javljam se s jednim (lošim) iskustvom u nadi da će mi netko tko je možda proživio jednako sranje imat nešto pametno za reći.

Naime, jednog dana, sasvim slučajno, na PBZ online bankarstvu primijetio sam čudne transakcije na Mastercardu, koji niti je bio ukraden niti izgubljen. Odmah sam to prijavio i blokirao karticu, te reklamirao transakcije (više od 6000 kuna), napravljeno u GBP preko interneta, tko zna gdje i kako.

Uglavnom, karticu sam koristio slijedeći sve upute o sigurnosti, nikad je nisam izgubio ni davao nikome. Sve je napravljeno u funtama i mislio sam da nema šanse da PBZ ne uvaži reklamaciju (godinama uredno podmirujem sve račune i nikad nisam imao ovako nešto). Međutim, 4 mjeseca kasnije javili su mi da moju reklamaciju ne uvažavaju, a kao jedan od razloga naveli su to što sam ja prije koristio karticu putem interneta (samo Croatia Airlines). Uglavnom, traže od mene da platim iznos plus kamate i opomene za 4 mjeseca u kojima su oni bili nesposobni istražit sigurnosni propust...

Ne znam što da radim, isplati li se odvjetniku? Ili skinut gaće i pustit lopovima u PBZ da me naguze?

Lavica02
22.02.2010., 21:18
koliko sam ja shvatila, skimming je kada ti "skinu" karticu na bankomatu ... znači očitaju onaj slip iza gdje se nalaze svi podaci ... pa onda to prebace na plastiku i peru po bankomatima u inozemstvu ... i odmah idu do kraja, znači dižu maksimume koliko im bankomat dopusti ...

skimming nije kada oni plaćaju internetom

gljeeva
23.02.2010., 05:22
Hmm, ovo je malo zeznuto. U pravilu takve reklamacije ne prolaze. Transakcije je mogao napraviti samo netko tko ima fizički pristup kartici ili netko tko je imao pristup podacima s kartice (gdje si prije toga koristio karticu za online plačanje). S obzirom da nije moguće razlikovati sporne od nespornih transakcija, jedini argument ti je časna pionirska, što, složit ćeš se, nije dovoljno da ti banka pokloni 6000kn.

Ovo ružno zvuči, ali iza 99% "skimminga" odnosno zloupotreba kartica stoje članovi kučanstva koji imaju pristup kartici.

wibek
23.02.2010., 17:22
Hmm, ovo je malo zeznuto. U pravilu takve reklamacije ne prolaze. Transakcije je mogao napraviti samo netko tko ima fizički pristup kartici ili netko tko je imao pristup podacima s kartice (gdje si prije toga koristio karticu za online plačanje). S obzirom da nije moguće razlikovati sporne od nespornih transakcija, jedini argument ti je časna pionirska, što, složit ćeš se, nije dovoljno da ti banka pokloni 6000kn.

Ovo ružno zvuči, ali iza 99% "skimminga" odnosno zloupotreba kartica stoje članovi kučanstva koji imaju pristup kartici.

Ma zeznuto je skroz... Ali uglavnom, u kućanstvu sam sam... nitko nema niti je imao pristup kartici. Uostalom, transakcije su napravljene u Engleskoj - netko je kupovao avionske karte, karte za vlak, hotele... A upravo me to muči. Transakcije sam primijetio isti dan, odnosno dan nakon što su nastale i odmah sam ih prijavio. Neshvatljivo mi je da istraga ne može otkriti na čije je ime kupljena karta, na čije je ime korišten hotel, jer netko je to morao koristiti. Taj me dio najviše nervira. Jer osim da su mene riješili idiotskog troška, vjerojatno bi uhvatili počinitelja. Zar ne bi trebalo biti jednostavno - prodajno mjesto samo treba reći na čije je ime kupljena karta dotičnom karticom ili tko je koristio hotelsku sobu. Meni se jednostavno čini da nitko pravu istrago ni ne provodi, Odjel za reklamacije samo čeka da prođu apsurdna 4 mjeseca da bi lagano odmahnuli rukom i rekli mi da moram platiti.

neno1966
23.02.2010., 17:54
Naravno da se može sve otkriti ali to si trebao sam pokrenuti, zar ti nisu rekli u banci?

gljeeva
23.02.2010., 18:49
Radim u banci, ali nije mi namjera braniti banke, dapače ovo nam se svima može dogoditi, no moraš razumjeti par stvari.. Prvo, banka ne može provoditi "istragu" van elemenata koji su njoj dostupni. Dakle, samo tehnički elementi plaćanja. Da li podaci plaćanja odgovaraju podacima sa kartice odnosno tvojim podacima. Banka nije policija da istražuje po prodajnim mjestima, te ni jedan hotel ili avio kompanija neće dati podatke o svojem klijentu bez sudskog naloga. Uostalom, platitelj ne mora biti i korisnik usluge.
Drugo, banka ne može tek tako "stornirati" neki trošak. Ne može javiti npr. nekom hotelu "Žao nam je ali mi smo stornirali to i to plaćanje jer je naš klijent rekao da to nije on potrošio". Trošak je napravljen i mora se podmiriti. Banka može jedino tebe amnstirati od plaćanja, što bi značilo da će ona podmiriti tvoj račun. Ali za tako nešto moraš dokazati sigurnosni propust banke. Što ovo nikako nije. Skimming je nešto drugo i smatra se sigurnosnim propustom, ali plaćanje na netu je osobno korištenje na vlastitu odgovornost. Več je bilo riječi o tome, potpisom pristupnice za karticu prihvatio si i uvjete banke koji kažu da si sam odgovoran za sve troškove do trenutka prijave gubitka odnosno blokade kartice..
Malo o samoj mogućnosti zloupotrebe.. Kažeš da nemaš drugih članova kučanstva koji bi mogli zloupotrijebiti karticu. OK. No nije točno da nitko nema pristup kartici. Ima ga doslovce svako prodajno mjesto gdje si do sad koristio karticu. Svaka tetka u trgovini, da se tako izrazim. Da ne spominjem prihvatna mjesta na netu gdje si ostavljao podatke sa kartice. Postoje tzv. sigurnosni protokoli koji kriptiranjem podataka štite transakcije na netu od upada neke treće strane, ali uvijek je dvojbena pouzdanost druge strane tj. primatelja transakcije da podatke neće zloupotrijebiti odnosno proslijediti nekome.
Osobno maksimalno izbjegavam koristiti karticu na netu, čak i kod tzv ozbiljnih trgovaca. Uvijek radije koristim paypal ili neki servis ako je moguće

sailor
23.02.2010., 20:49
peglaš li često po inozemstvu i jel ti 6000 u 1-2 dana normalan obrazac potrošnje? mislim da je banka morala istražiti slučaj a ne vaditi se na internet (ako je samo croatia airlines)
s druge strane, bilo tko ti je mogao uzet broj kartice i cvv i iskoristiti ga na internetu... mi zaista ovisimo o poštenju naših trgovaca, pogotovo ako im na slipu izlazi puni broj kartice (to je ipak sve rjeđe)

marko27
23.02.2010., 21:12
Ja isto mislim da to ne trebaš platiti. Probaj uložiti dalje žalbu na to njihovo rješenje ili odluku što su ti dostavili. Nadam se da su nešto dostavili u pismenom obliku. Slijedeće što bih napravio je da potražim odvjetnika. Što ti drugo preostaje.

Ti te troškove nisi napravio. Nije na tebi da istražuješ gdje su troškovi napravljeni. Smatram da si sve napravio kako treba, prijavio banci reklamaciju i stornirao karticu kad si vidio troškove koje ti nisi napravio.

Ja ne znam kako netko ovdje od forumaša može stati na stranu banke. :flop:
Razumijem ja i banke, ali svi imamo kreditne kartice.
Ja ne kontroliram stanje na karticama svaki dan, možda jednom tjedno. Dok plaćam karticom na POS-ovima u različitim trgovinama, tko kaže da mi netko nije mogao uzeti broj kartice, zapisati ga i naručiti preko nje nešto s neta. I ja bih to morao platiti? :confused::flop: Dajte ljudi, pa nema šanse.

Reći ću vam iskustvo s Amexom. Kupovao sam i putovao po Češkoj. Nakon dolaska kući, primjetio sam trošak koji nisam napravio. Radilo se o iznosu od oko 300 kuna. Reklamirao Amexu da to nisam napravio, oni istog trenutka iznos na Myaccount usluzi stornirali i pokrenuli istragu. Rekli da će trajati oko 2 mjeseca reklamacija troškova. Nakon otprilike 2 mjeseca došao je slip (skenirali su ga) i meni poslali gdje se točno vidi da to nije moj potpis. Napominjem da karticu nisam ispuštao iz vida, ali očito da su je u jednom trenutku iskopirali ili zapisali broj. Naravno da me nisu teretili za trošak koji nisam napravio.

Banka bi trebala ispitati kako je trošak napravljen. Pa valjda imaju neku službu koja se bavi računalnim kriminalom ili reklamacijom troškova. Sve se to da napraviti. Kuda je karta prodana... Tko je pod tom kartom putovao, kada je kupljena, kada je iskorištena...Sve se to može.

Najlakše je sve svaliti na leđa korisnika da banka nije u minusu. :flop: :flop:

gogo208
24.02.2010., 21:55
Pozzz narode

Prepirem se sa kolegom kojem sam uplačivao njegov dio plaće na njegov tekući račun. Tvrdi mi da mu nikakav novac nije sjeo, a ja sam mu uplatio još 18.02. u 9h ujutro. Koliko ja znam, kad se uplačuje na tekući račun, novac sjeda u vrlo kratkom roku na taj račun, a sad u njegovom slučaju uplata kasni tjedan dana. Istog dana sam uplačivao plaću još 3 kolega i svima je sjelo odma na račun, samo ovom navodno nije. Uplatnicu imam, ali ovaj ju ne priznaje, kao njemu je jedini dokaz bankomat kad provjerava stanje računa. Radi se o PBZ-u. Šta mi je sve potrebno da provjerim jel sjeo taj novac na njegov račun ili ne? Jel mi dovoljna ta uplatnica koju imam i broj njegovog računa ili mi treba još nešto?

Ako netko zna, odgovor bi mi trebao još večeras jer ujutro idem do banke ispitat situaciju.

Hvala unaprijed

Lavica02
24.02.2010., 22:56
mislim, da ti kao poslodavac možeš dobiti podatak da li je novac koji si uplatio i sjeo na račun ... zapravo, nema mi logike da ti to ne kažu :misli: ... svakako ponesi virman s kojim si vršio uplatu ... ako je dobar račun zaista nema razloga da plaća ne sjedne

gogo208
25.02.2010., 11:13
bio jutros u banci sa uplatnicom koju sam dobio pri uplati na taj račun...uvidmo u zadnjih 10 uplata na taj "sporni" račun, utvrđeno je da je novac koji sam uplatio sjeo isti tren na taj račun...dakle, osoba koja mi je izigravala prijatelja je lagala

mr. X
25.02.2010., 11:47
da ne otvaram novu temu pa da pitam
htio bih poslati novac s mojeg tekuceg racuna na devizni racun ( ista banka, oba dva sam vlasnik ) inace radi se o internet bankarstvu
idem napravit novi nalog ali je problema sta je kod "racun primatelja" moguce upisati samo 10 znamenki a moja visa kartica tj broj deviznog racuna ima 11,
svaka pomoc je dobrodosla, hvala

neno1966
25.02.2010., 11:58
Kako "poslati"? :confused: Valjda kupiti devize i položiti ih na devizni račun.

gogo208
25.02.2010., 12:07
Kako "poslati"? :confused: Valjda kupiti devize i položiti ih na devizni račun.

do sada nisam čuo da se mogu poslati devize, već samo kupiš ih i u banci uplatiš na devizni, kako neno kaže

mr. X
25.02.2010., 12:32
do sada nisam čuo da se mogu poslati devize, već samo kupiš ih i u banci uplatiš na devizni, kako neno kaže

jel se moze to preko internet bankarstva

edit : sredeno kupljeno, hvala ljudi

Johny
25.02.2010., 23:21
Ti te troškove nisi napravio. Nije na tebi da istražuješ gdje su troškovi napravljeni. Smatram da si sve napravio kako treba, prijavio banci reklamaciju i stornirao karticu kad si vidio troškove koje ti nisi napravio.

Ja ne znam kako netko ovdje od forumaša može stati na stranu banke. :flop:A banka bi čovjeku trebala pokloniti 6.000 kn samo zato je ron tvrdi da nije napravio troškove? Da to napravi, zamisli koliki bi napravili troškove pa se pravdali da nisu i tražili lovu natrag.

Reći ću vam iskustvo s Amexom. Kupovao sam i putovao po Češkoj. Nakon dolaska kući, primjetio sam trošak koji nisam napravio. Radilo se o iznosu od oko 300 kuna. Reklamirao Amexu da to nisam napravio, oni istog trenutka iznos na Myaccount usluzi stornirali i pokrenuli istragu. Rekli da će trajati oko 2 mjeseca reklamacija troškova. Nakon otprilike 2 mjeseca došao je slip (skenirali su ga) i meni poslali gdje se točno vidi da to nije moj potpis. Napominjem da karticu nisam ispuštao iz vida, ali očito da su je u jednom trenutku iskopirali ili zapisali broj. Naravno da me nisu teretili za trošak koji nisam napravio.
Kod tebe je u pitanju bio potpisani slip, tu je u pitanju web kupnja i kako čovjek može dokazati da on to nije napravio bez policijske prijave i istrage, a s obzirom da se to dogodilo u inozemstvu istraga je problematična.

marko27
25.02.2010., 23:52
A banka bi čovjeku trebala pokloniti 6.000 kn samo zato je ron tvrdi da nije napravio troškove? Da to napravi, zamisli koliki bi napravili troškove pa se pravdali da nisu i tražili lovu natrag.
Kod tebe je u pitanju bio potpisani slip, tu je u pitanju web kupnja i kako čovjek može dokazati da on to nije napravio bez policijske prijave i istrage, a s obzirom da se to dogodilo u inozemstvu istraga je problematična.

Kao što sam rekao najlakše je sve svaliti na leđa korisnika. Ako ja danas nešto naručim, postoji trag kad je transakcija napravljena, u koliko sati je napravljena i na kojim sajtovima. Sve se vidi po odobrenju troška odnosno autorizacije, samo kad bi se netko htio potruditi oko toga. Ako su kupljene karte, pa valjda ima informacija za kud su karte kupljene i sl. Došlo bi se do nekog traga. Naravno da bi trebali angažirati policiju i to istražiti.

Znači bez obzira što on to nije kupovao (nema dokaza da je), čovjek će morati platiti 6000 kuna za ništa, samo zato što mu je netko uzeo broj kartice i prevario ga. :flop: :flop: :flop:

neno1966
26.02.2010., 09:17
Pa mislim da odmah u startu ne bi trebalo angažirati policiju, ako sam navodno ja kupio nešto mogu se obratiti prodajnom mjestu i reći da nisam dobio robu i pitati na koju adresu je to ono otišlo.

snjeska
26.02.2010., 12:35
Pa mislim da odmah u startu ne bi trebalo angažirati policiju, ako sam navodno ja kupio nešto mogu se obratiti prodajnom mjestu i reći da nisam dobio robu i pitati na koju adresu je to ono otišlo.

to si se vec zaista dobro i sjetio, svaka cast :)
ja se tog nit sjetila ne bi

^^ WamP ^^
25.03.2010., 19:36
Ovako radi se o pbz-u.
Jucer popodne mi je na racun uplaceno 200 kn. Jutros sam isla pogledat stanje na racunu ali novca nema..mislila sam ok mozda je rok 24 h..Sad sam isla i na bankomatu i dalje ne stoji da je novac uplacen..sad me lagano hvata frka panika di su novci?
jel moguce da im treba vise vremena da prebace na moj racun ili sto?
neznam sto da mislim vise :flop::(

valjda nisam fulala podforum.?? ako jesam prebacite molim vas ;)

Lavica02
25.03.2010., 20:12
traži od uplatitelja uplatnicu pa ćeš znati da li je uplaćeno i da li je dobar račun

^^ WamP ^^
25.03.2010., 20:15
jesam sve sam provjerila i moja i uplatiteljeva adresa je tocna i napisan je moj broj racuna i sve..uplaceno je u posti..ne u pbzu..mozda zato treba duze?

Lavica02
25.03.2010., 20:17
sutra bi moralo biti na računu, ali ne bude s uplatnicom u PBZ

i molim te uredi potpis po pravilima

dado1973
21.04.2010., 16:19
zanima me ako netkointernet bankarstvom plača za kolikoče mi biti vidljiva uplata hvala

Anasib
22.04.2010., 06:58
ako je s računa iz iste banke odmah, ako je druga banka (može popodne) ali računaj rađe sutra :mig:

mezzanine
28.04.2010., 14:05
ljudi pozdrav...ako postam na krivi forum ili krivo nesto molim moderatora da prebaci jer se u sve ovo jako malo kuzim...dakle jucer mi je na tekuci uplacena odredena svota,negdje oko 16 sati, s netbankinga (erste banka) na tekuci racun u zagrebackoj banci. oko koliko bi se taj iznos trebao pojaviti na mome racunu???

Lavica02
28.04.2010., 18:11
vjerujem da ti je to sada već na računu

mala_zg23
18.05.2010., 11:46
jel se može u zabi platiti na račun a da se ne navodi adresa ovoga kojeg se plaća radi se o fizičkoj osobi? imam njegovo ime i prezime i broj računa

bubicaa
18.05.2010., 12:11
Ako plaćaš e zabom ili m zabom možeš. Ja stavim ime i prezime, i pod mjesto i adresu stavim tipa zagreb, zagreb... glavno da nije prazno polje

chicken
17.01.2011., 12:06
EDIT: molim delete

ancir13
25.03.2011., 06:31
Pozdrav!

Imam pitanje... imam otvoren kunski racun u erste banci i zanima me moze li mi netko iz Hrvatske uplatiti novac na isti ili mora biti opunomocenik kao za devizni? Hvala!!! :-)

bubicaa
25.03.2011., 15:23
Na kunski ti bilo tko može platiti kune... (to je tekući račun, jel)

ancir13
25.03.2011., 23:35
Na kunski ti bilo tko može platiti kune... (to je tekući račun, jel)

Pretpostavljam da je tekuci ali sam zbunjena jer u erste postoji kunski racun vezan uz visa electron, kunski tekuci racun i kunski ziro racun pa zato ne znam koji je u pitanju! Ja imam devizni racun i na njega mi je vezan kunski i nije mi jasno dal mi moze netko uplatit ili ne! Znam da se na devizni ne moze uplatit! Budem nekome rekla da mi pokusa uplatiti pa cu vidjet!

Hvala! :-)

Sunnce
27.03.2011., 19:58
Pretpostavljam da je tekuci ali sam zbunjena jer u erste postoji kunski racun vezan uz visa electron, kunski tekuci racun i kunski ziro racun pa zato ne znam koji je u pitanju! Ja imam devizni racun i na njega mi je vezan kunski i nije mi jasno dal mi moze netko uplatit ili ne! Znam da se na devizni ne moze uplatit! Budem nekome rekla da mi pokusa uplatiti pa cu vidjet!

Hvala! :-)

postoji tekući, žiro, štedni i devizni račun - i devizni ti ne može nikako biti vezan na kunski račun.
u erste su uz visu electron vezani svi računi osim tekućeg, uz njega ide maestro kartica.
ako ti broj rn. počinje sa 32 - to je tekući, sa 31 - žiro, sa 87 ili 90 štedni :)

EDIT : ovo zadnje se odnosi samo na erste banku

ancir13
27.03.2011., 20:58
postoji tekući, žiro, štedni i devizni račun - i devizni ti ne može nikako biti vezan na kunski račun.
u erste su uz visu electron vezani svi računi osim tekućeg, uz njega ide maestro kartica.
ako ti broj rn. počinje sa 32 - to je tekući, sa 31 - žiro, sa 87 ili 90 štedni :)

EDIT : ovo zadnje se odnosi samo na erste banku

Hvala, bas sam mislila pitat kak znam koji racun imam! Pocinje sa 87 tak da je stedni u pitanju! Dal mi na njega moze netko uplatit novce?

Sunnce
28.03.2011., 15:33
Hvala, bas sam mislila pitat kak znam koji racun imam! Pocinje sa 87 tak da je stedni u pitanju! Dal mi na njega moze netko uplatit novce?

može, tko god hoće :)

robimarko
31.10.2011., 10:06
Što ako upišete krivo ime ali dobar broj računa??

bubicaa
31.10.2011., 10:15
Nema veze, koliko znam... gleda se broj računa ako se ne varam

Jastučić
19.12.2011., 18:30
Ispričavam se ako je pitanje već postavljen. Dam se kladiti da je, no nisam ga našla.

Dakle, koje sve podatke uplatitelj treba imati kako bi uplatio novac na nečiji žiro račun?

EDIT: I tekući?

mokry
19.12.2011., 19:36
Ime i prezime, broj tekućeg/žiro računa i naziv banke.

Jastučić
19.12.2011., 19:56
Ime i prezime, broj tekućeg/žiro računa i naziv banke.

A negdje na netu sam pročitala da ime i prezime nisu obavezni. :misli:

Hvala na brzom odgovoru.

nevrmajnd
22.12.2011., 17:44
A negdje na netu sam pročitala da ime i prezime nisu obavezni. :misli:

Hvala na brzom odgovoru.

nisu obvezni.

malena princeza
06.06.2012., 11:36
Dali je moguće uplatiti preko net bankarstva na žiro račun?
Radi se o Zabi!
Cijelo vrijeme mi govori da je broj računa pogrešan, a lovu moram uplatiti na žiro račun!
Jel moguće to preko neta ili moram zobg tog u banku?

Danke! :D

STIB
06.06.2012., 14:35
Dali je moguće uplatiti preko net bankarstva na žiro račun? Naravno da je moguće.

malena princeza
06.06.2012., 19:37
Naravno da je moguće.

Kako da uplatim onda?
Izgleda da sam jako glupa :lol:

STIB
06.06.2012., 20:34
Kako da uplatim onda?

Kao i bilo koje drugo placanje.
Broj racuna na koji uplacujes mora biti u obliku 2xxxxxx(oznacava banku) - 31xxxxxxxx (ziro racun, 10 znamenaka)

malena princeza
06.06.2012., 21:41
Ma tako sam napisala, ali mi je pisalo da je broj računa pogrešan. A broj je dobar, znači da se ne može tako.
Eto.

Ma otići ću uplatiti na banku, ali htjela sam znati za ubuduće. :)

Hvala.

Maxxy
07.06.2012., 10:41
Ako ti je pisalo da broj nije dobar, onda 99% broj nije dobar!