PDA

View Full Version : Garažna vrata

stranice : 1 2 [3] 4

Cthulhu
28.08.2009., 12:43
kaj znaci vjecan . vjecno te maltretiraju ili se da popravljati:jumping:

Za popravak Wayne Dalton motora koristi se univerzalni rezervni dio... BFT Botticelli. :D

ben ten
28.08.2009., 15:32
Za popravak Wayne Dalton motora koristi se univerzalni rezervni dio... BFT Botticelli. :D

:kava::kava::kava:BFT ne smijem iz vjerskih razloga ali mislim da je tvoje rijesenje jebeno dobro:Pivo::Pivo::Pivo:

aa84
31.08.2009., 22:17
Pozdrav svima koji prate ovu temu.

Eto ovih dana muke mucim sa izborom vrata, sto kupiti, gdje...kome se obratiti itd.

Da skratim, kupujem 2 sekcijska izolirana vrata sa motorima ovih dimenzija
(v x š)
1-> 2,54 x 3,58 m
2-> 2,2 x 4,22 m
sto se tice dimenzija, to je otvor trenutni koji se moze dodatno korigirat. Mjesta za ugradnju ima.

Nalazim se u jednom selu pokraj Ivanić Grada tako da ako netko ima ponudu nek salje na pm.

Anerij
01.09.2009., 07:31
...nemam poruku već pitanje, zna li netko koliko od prilike dođe adaptacija stana od žbukanja ,podova, vrata ?

dušanka
01.09.2009., 12:57
Bok,

moze savjet i ponuda na PM za sekcijska garazna vrata dimenzija cca 220x200 sa motorom bez izolacije sa montazom. Zamjena za vec postojeca kip vrata uz malo prosirenje. Mjesto radnje Crikvenica, vrijeme sto prije to bolje.
Thanks.

bok..ja sam nova ovdje...
mi smo ti vrata garažna platili 7.000 kn...dim. su bile 2250 x 2000...ako hoces mogu ti na pm reći kod koga...da nikoga ne reklamiram... poz

dušanka
01.09.2009., 13:04
i da...govorimo o izoliranim sekcijskim garažnim vratima.... Hormann marke

in@
01.09.2009., 13:56
i da...govorimo o izoliranim sekcijskim garažnim vratima.... Hormann marke

Srećom je bilo bez reklame!:kava:

Izolacija debljine 20mm nije izolacija već nešto "kao" izolacija. Zato su te i koštala samo 7000 kn. Naravno i zbog dimenzije koja je kod njih standard!

dušanka
01.09.2009., 14:04

Izolacija debljine 20mm nije izolacija već nešto "kao" izolacija. Zato su te i koštala samo 7000 kn. Naravno i zbog dimenzije koja je kod njih standard!

kako to misliš " nešto " kao izolacija""??? daj molim te...pogodili smo akciju koju imaju i dobili ih za 7000 kn...normalno da su izolirana...misliš
pošto sam žensko da se ne razumijem u te " muške stvari"?! varaš se...:rofl:

dušanka
01.09.2009., 14:06

i bilo je bez reklame...jer ih nisam kupila u siki u zg!!! samo za tvoju informaciju...:flop:jer su skupi za popizdit

dušanka
01.09.2009., 14:18
a joj...kako glupo neki ljudi razmišljaju... vrata sa motorom su nas koštala 7.000 kn i to sa pdv-om i montažom....
ljudi samo gledaju ove velike firme...ima puno manjih koji imaju puno manje cijene za isti proizvod...

in@
01.09.2009., 15:22
kako to misliš " nešto " kao izolacija""??? daj molim te...pogodili smo akciju koju imaju i dobili ih za 7000 kn...normalno da su izolirana...misliš
pošto sam žensko da se ne razumijem u te " muške stvari"?! varaš se...:rofl:

Ta akcija u Hormann-u traje već nekoliko godina! (ako su Hormann)

Posumnjati ću u to da jesu jer svi njihovi distributeri imaju ISTU cijenu kao i sam HER, ili su se i oni počeli trgati sa lanca!?:p

Uostalom o gotovo svima proizvodima na tržištu je ovdje na ovom topicu već podosta rečeno samo treba malo otići unazad pročitati!

I nemam namjeru sa nikim ulaziti u bilo kakve "dublje" rasprave, nego samo iznosim svoje mišljenje. A što se tiče samih garažnih vrata i pripadajuće automatike vjeruj imam ga već podosta godina! Ne zato što su to muške stvari nego iz jednog sasvim drugoga razloga!

dušanka
01.09.2009., 16:38
[QUOTE=in@;22327210]Ta akcija u Hormann-u traje već nekoliko godina! (ako su Hormann)

Posumnjati ću u to da jesu jer svi njihovi distributeri imaju ISTU cijenu kao i sam HER, ili su se i oni počeli trgati sa lanca!?:p

Uostalom o gotovo svima proizvodima na tržištu je ovdje na ovom topicu već podosta rečeno samo treba malo otići unazad pročitati!

I nemam namjeru sa nikim ulaziti u bilo kakve "dublje" rasprave, nego samo iznosim svoje mišljenje. A što se tiče samih garažnih vrata i pripadajuće automatike vjeruj imam ga već podosta godina! Ne zato što su to muške stvari nego iz jednog sasvim drugoga razloga![/QUOT

ako misliš da sam sa banane pala, e pa varaš se...:lol: kao prvo, šta ti znači ono kao izolirana, ili jesu ili nisu....daj molim te pojasni mi to. Tebe mora da je neko dobro nasanjkao da tako razmišljaš...a te koje sam ja kupila jesu sekcijska 20 mm izolacije, bijele boje, sa motorom i dobila sam uredno garanciju 10 god na vrata i 5 na motor....sve to za 7.000 kn...i nemam potrebe lagati...
i da... ne brini, nisam kupila kineska vrata pod imenom Hormann. ta ti je uostalom bas dobra:lol:

što se tiće cijene....obrtnik sam pa iz iskustva znam da nisu cijene kod svih iste tj. nemaju svi iste cijene...vidi se da nisi u trgovini bas....netko "igra" sa velikom marzom a neko sa malom...sad ...pitanje je bilo koje firme da li ce se odreći dijela profita samo da proda vrata ili bilo koji drugi proizvod...a naravno, tu je jos jedna stvar: nemoj mi reći da svi imaju istu cijenu: pa ako ja uzemem 2 šlepera vrata ns mjesec, pa valjda cu ja imati bolji rabat od nekog koji će kupiti 1 šleper svakih 6 mjeseci....
daj molim te....

sox11
01.09.2009., 18:37
bok..ja sam nova ovdje...
mi smo ti vrata garažna platili 7.000 kn...dim. su bile 2250 x 2000...ako hoces mogu ti na pm reći kod koga...da nikoga ne reklamiram... poz

Horman je stvarno dobar,ali ne kužim zašto ti misliš da si vrata tih dimenzija malo platila?!Za te dimenzije bi ti svaka firma koja se bavi garažnim vratima po mjeri dala istu ili manju cijenu za izolaciju 40mm(što previše nije ni bitno) a da si imala širinu 247 i visinu 234(recimo) ta vrata kod Hormana bi vrtoglavo narasla na cca 9500 kn.
Zato prije diskusije se treba informirati o "akcijskim"cijenama za tipska vrata i cijeni za netipična vrata(220×240,257×193,312×236 i sl)

Pozz

sox11
01.09.2009., 18:46
što se tiće cijene....obrtnik sam pa iz iskustva znam da nisu cijene kod svih iste tj. nemaju svi iste cijene...vidi se da nisi u trgovini bas....netko "igra" sa velikom marzom a neko sa malom...sad ...pitanje je bilo koje firme da li ce se odreći dijela profita samo da proda vrata ili bilo koji drugi proizvod...a naravno, tu je jos jedna stvar: nemoj mi reći da svi imaju istu cijenu: pa ako ja uzemem 2 šlepera vrata ns mjesec, pa valjda cu ja imati bolji rabat od nekog koji će kupiti 1 šleper svakih 6 mjeseci....
daj molim te....[/QUOTE]

I skoro zaboravih,počelo se sa jednim vratima a završilo na šleperima:eek:

rib@
02.09.2009., 06:40
Eto, konacno su vrata kod mene.
Interesantno je da kad sam ih zval na izmjeru, dosel je za ~2 sata kaj me ugodno iznenadilo, jer su ipak oni u Zg, a ja u blizini Vz, i dosli su na montazu u dogovoreno vrijeme.
Kaj pak se tice samog posla, vidi se da decki znaju svoj posel. Sama ugradnja trajala je manje od 3 sata. Cijena 5000x2150 + BFT EOS 120 + ugradnja = <11000 kn.

Vidim da se u zadnje vrijeme preporuca Hormann i Sika. Kao prvo Hormannova vrata istih dimenzija bi me kostala ~70% vise, ali drugo i ne manje bitno u tel. razgovoru s predstavnistvom Sike mi se nije dopalo to kaj je vodio razgovor na nacin da su oni jedini koji imaju dobra vrata, dok su ostali nikud nikam, a i osjetila se doza prepotentnosti. Da je bil i nesto jeftiniji takav kod mene ne bi radio, mada sumnjam da je takva i politika cijele firme.

U svakom slucaju decki imaju moju preporuku (http://www.hkmont.hr/).

dušanka
02.09.2009., 07:30
Horman je stvarno dobar,ali ne kužim zašto ti misliš da si vrata tih dimenzija malo platila?!Za te dimenzije bi ti svaka firma koja se bavi garažnim vratima po mjeri dala istu ili manju cijenu za izolaciju 40mm(što previše nije ni bitno) a da si imala širinu 247 i visinu 234(recimo) ta vrata kod Hormana bi vrtoglavo narasla na cca 9500 kn.
Zato prije diskusije se treba informirati o "akcijskim"cijenama za tipska vrata i cijeni za netipična vrata(220×240,257×193,312×236 i sl)

Pozz

ma normalno da smatram da sam ih malo platila...pitala sam dosta ponuda i ovi su mi bili najjeftiniji, a dobila sam Hormann vrata. Zato smatram da sam dobro prosla.
--> pa normalno da na lageru imaju standardne dimenzije..da imam neku žnj dimenziju...znam da bi ta vrata vjerojatno cekala dok se ne proizvedu i bila bi onda spreman dati malo vise para....ali ta priča je kod svih proizvođača a ne samo kod ovih kod kojih sam ja kupila vrata. Bas me zanima ko drzi na lageru 257 x 193 dim.?! Nemoj mi reći da de te van standardne dim. nebi više koštale kod ostalih npr. megamont, novoferm itd....

in@
02.09.2009., 09:11
...ali ta priča je kod svih proizvođača a ne samo kod ovih kod kojih sam ja kupila vrata. Bas me zanima ko drzi na lageru 257 x 193 dim.?! Nemoj mi reći da de te van standardne dim. nebi više koštale kod ostalih npr. megamont, novoferm itd....

Kod nas koji vrata proizvodimo, a ne naručujemo iz Njemačke, nebi!

I kod nas ti vrata bilo koje dimenzije mogu biti sutra na garaži a kod njih nemogu jer sutra tek šalju narudžbu u njemačku pa..... to onda malo traje!

Kod njih je ta cijena zato što je tvornica proizvela nekoliko tisuća komada istih vrata, pa nije bilo za svaka vrata poseban izračun, posebne izmjere itd...

KIP
02.09.2009., 09:45
DUŠANKA....dobor si kupila....
...i dobro se kužiš u te stvari.....
mogla si i bolje proći....:mig: ali ok...

ne obaziri se na in@ jer on traži kupce tu na forumu KUŽIŠ...i niko ne valja osim njih....:lol:

KIP
02.09.2009., 09:49

I OPET ON IGRA NA IZOLACIJU...oni koji se imalo kuže u te toplinske koeficijente neće raditi paniku oko 20 mm ili 40 mm
Mislim...daj više prestani pričati samo o debljini panela....

KIP
02.09.2009., 09:51
i bilo je bez reklame...jer ih nisam kupila u siki u zg!!! samo za tvoju informaciju...:flop:jer su skupi za popizdit

skupi i bezobrazni.....:mig:

Cthulhu
02.09.2009., 09:59

Nisu svi koji prodaju 'Hofmana'(Ah uspomene s izmjera i mušterije koje traže Hofmanova vrata kao kod njih u Dojčland i motore za vrata si kupuju na Ibeju...) distributeri zagrebačkog 'Hofmana'. Ima ih nekoliko s alternativnim izvorima.

Bio je tu jedan blizu koji je ta vrata dovlačio iz Srbije mislim i bio je nekih 20-25% jeftiniji od 'originala'. Plus, kupiš vrata, dobiješ rezervni dio za Škodu. To ni ovi u Zagrebu ne nude.

KIP
02.09.2009., 10:43
Nisu svi koji prodaju 'Hofmana'(Ah uspomene s izmjera i mušterije koje traže Hofmanova vrata kao kod njih u Dojčland i motore za vrata si kupuju na Ibeju...) distributeri zagrebačkog 'Hofmana'. Ima ih nekoliko s alternativnim izvorima.

Bio je tu jedan blizu koji je ta vrata dovlačio iz Srbije mislim i bio je nekih 20-25% jeftiniji od 'originala'. Plus, kupiš vrata, dobiješ rezervni dio za Škodu. To ni ovi u Zagrebu ne nude.

Čula...da i Euromont počeo kemijati sa Hormannom

in@
02.09.2009., 12:50
I OPET ON IGRA NA IZOLACIJU...oni koji se imalo kuže u te toplinske koeficijente neće raditi paniku oko 20 mm ili 40 mm
Mislim...daj više prestani pričati samo o debljini panela....

Da si i malo razmislio prije nego si ovo napisao sjetio bi se da 20 i 40 mm nije samo "izolacija" nego i čvrstoča panela.

Na forumima već odavno ne tražim kupce niti šaljem PM ponude za razliku od nekih!
Tu sam da pomognem ljudima. Nažalost ovaj topic je prerastao iz "imam problem" u "ja bih ponudu za vrata" ili još gorje po tisućiti puta "tko je najbolji , a najjeftiniji".
Posla imam i bez natezanja na forumu!

I da... nikada nisam tvrdio da sam najbolji, ali i dalje tvrdim da ono što kupac dobije od mene sa vratima i dugogodišnjim jamstvom kao i svom mogućom BESPLATNOM podrškom niti jedan od kupaca Hormann vrata neće dobiti!

KIP
02.09.2009., 14:22
Da si i malo razmislio prije nego si ovo napisao sjetio bi se da 20 i 40 mm nije samo "izolacija" nego i čvrstoča panela.

Na forumima već odavno ne tražim kupce niti šaljem PM ponude za razliku od nekih!
Tu sam da pomognem ljudima. Nažalost ovaj topic je prerastao iz "imam problem" u "ja bih ponudu za vrata" ili još gorje po tisućiti puta "tko je najbolji , a najjeftiniji".
Posla imam i bez natezanja na forumu!

I da... nikada nisam tvrdio da sam najbolji, ali i dalje tvrdim da ono što kupac dobije od mene sa vratima i dugogodišnjim jamstvom kao i svom mogućom BESPLATNOM podrškom niti jedan od kupaca Hormann vrata neće dobiti!

ja sam RAZMISLILA.....da to riješimo prvo....RAZMISLILA...
i da naravno...zato i kažem nije sve u toplinskom koeficijentu...nego u čvrstoči...ali isto tako znamo da pravila struke određuju kaj 20 mm može progutat...naravno ma vrata 4m ili 5m to nemogu progutata ali 2,5 m više manje mogu....jel tako...

sox11
02.09.2009., 16:50
ma normalno da smatram da sam ih malo platila...pitala sam dosta ponuda i ovi su mi bili najjeftiniji, a dobila sam Hormann vrata. Zato smatram da sam dobro prosla.
--> pa normalno da na lageru imaju standardne dimenzije..da imam neku žnj dimenziju...znam da bi ta vrata vjerojatno cekala dok se ne proizvedu i bila bi onda spreman dati malo vise para....ali ta priča je kod svih proizvođača a ne samo kod ovih kod kojih sam ja kupila vrata. Bas me zanima ko drzi na lageru 257 x 193 dim.?! Nemoj mi reći da de te van standardne dim. nebi više koštale kod ostalih npr. megamont, novoferm itd....

Ne postoji lager takvih "netipskih"vrata nego svi dijelovi za vrata u rinfuzi tako da se vrlo brzo mogu(ovisi o opsegu posla)pripremiti i smontirati

sox11
02.09.2009., 16:52

Ne postoji lager takvih "netipskih"vrata nego svi dijelovi za vrata u rinfuzi tako da se vrlo brzo mogu(ovisi o opsegu posla)pripremiti i smontirati:rolleyes:

sox11
02.09.2009., 16:59
ja sam RAZMISLILA.....da to riješimo prvo....RAZMISLILA...
i da naravno...zato i kažem nije sve u toplinskom koeficijentu...nego u čvrstoči...ali isto tako znamo da pravila struke određuju kaj 20 mm može progutat...naravno ma vrata 4m ili 5m to nemogu progutata ali 2,5 m više manje mogu....jel tako...

Dobro ti isto malo pretjeruješ.Samo zato da bi uštedjeli cca 50 eurića po vratima je Horman,Tekla i tvoja firma prešla na 20 mm panel do max 3 m širine a sve ostale moraju moraju raditi kao i svi ostali.I ne reci da tvoja vrata u tim dimenzijama(2200×2000)nebi manje koštala od 7000 kn a kvaliteta je isto kao i Hormann

KIP
03.09.2009., 08:47
Dobro ti isto malo pretjeruješ.Samo zato da bi uštedjeli cca 50 eurića po vratima je Horman,Tekla i tvoja firma prešla na 20 mm panel do max 3 m širine a sve ostale moraju moraju raditi kao i svi ostali.I ne reci da tvoja vrata u tim dimenzijama(2200×2000)nebi manje koštala od 7000 kn a kvaliteta je isto kao i Hormann

sox kissi kissi :)

xls
03.09.2009., 19:59
skupi i bezobrazni.....:mig:

nakon malo informiranja i iskustva s kupljenim vratima hormann/sika za firmu pred par godina opet sam se odlucio za kupnju kod njih.

zadovoljan sam sa sikom - 2x su bili na dogovoru na objektu (i sutra jos jednom), a i cijena nije toliko veca za ono sto meni treba od ostalih ponudjaca. vrlo su jasni, kooperativni i ljubazni, za sada pohvale.

takodjer zahvaljujem ponudjacima sa foruma na ponudama.
:)

ben ten
04.09.2009., 00:10
nakon malo informiranja i iskustva s kupljenim vratima hormann/sika za firmu pred par godina opet sam se odlucio za kupnju kod njih.

zadovoljan sam sa sikom - 2x su bili na dogovoru na objektu (i sutra jos jednom), a i cijena nije toliko veca za ono sto meni treba od ostalih ponudjaca. vrlo su jasni, kooperativni i ljubazni, za sada pohvale.

takodjer zahvaljujem ponudjacima sa foruma na ponudama.
:)

jel se moze znat koliko je to NE PUNO:mig::mig: skuplje

xls
04.09.2009., 07:18
jel se moze znat koliko je to NE PUNO:mig::mig: skuplje

oko 2.550 € + pdv, a tvoja punuda 2.650 € - valjda s pdv-om.

:p

ben ten
04.09.2009., 08:00
oko 2.550 € + pdv, a tvoja punuda 2.650 € - valjda s pdv-om.

:p

:s:s:s da u pravu si !!!!!!!:top::top::top:

watchmag
04.09.2009., 15:07
ajmo malo ponude za rolo vrata 2700x2700mm
namatanje prema van sa motorom, otvarala bi se dva puta dnevno matrijal nije bitan, kao i izolacija, cjena što manja i kakvo mišljenje o rolo vratima u metrou 4x3m 5500kn, te dali se daju suziti? svrha vrata je zatvaranje izloga.

za sada najeftinija ponuda na moj gornji upit prije 2 mjeseca je 5200kn 20mm izolirani alumini bjeli sa motorom na ključ, koji motor neznam montaža i pdv uključeni u cjenu. Uskoro bi trebao produžiti najam pa ako se još ima kakav predlog navalite??!!

bradavicasta_svinja
06.09.2009., 20:34
Imam problem s regulacijom graničnika na motoru za rolo vrata.
Motor je Simbac Daytona 80.
Ukratko motor ne staje ma kojim god smjerom ga uključio, podešavanje na ona dva vijka ne vrijedi .

Cthulhu
07.09.2009., 06:57
Vjerojatno ošli krajnji prekidači, najučestaliji kvar na rolo vratima.

ben ten
07.09.2009., 07:32
Imam problem s regulacijom graničnika na motoru za rolo vrata.
Motor je Simbac Daytona 80.
Ukratko motor ne staje ma kojim god smjerom ga uključio, podešavanje na ona dva vijka ne vrijedi .

:top:cthulu mislim da si u pravu

bradavicasta_svinja
07.09.2009., 08:57
Vjerojatno ošli krajnji prekidači, najučestaliji kvar na rolo vratima.
hmmm motor još nije ugrađen , nov je
znači neko španjolsko talijansko smeće

sox11
07.09.2009., 19:57

Ako motor još nije ugrađen možda su ti krajnji prekidaći krivo spojeni u pripadajućoj elektronici pa zato ne prekida.Teško da je nov a da ne radi sam od sebe.Probaj kontaktirati neke firme što rade sa roloima možda je greška sasvim banalna.:ne zna:

Cthulhu
08.09.2009., 06:45

Stara narodna izreka kaže: Nemoj da diraš ak ne znaš da sviraš.

Google bas i ne da neki rezultat za 'Simbac Daytona'. To pravi ona firma što radi pelene za penzionere?

bradavicasta_svinja
16.09.2009., 09:01
Stara narodna izreka kaže: Nemoj da diraš ak ne znaš da sviraš.

Google bas i ne da neki rezultat za 'Simbac Daytona'. To pravi ona firma što radi pelene za penzionere?
eto greška je bila u ljudskom faktoru
pokušavali smo ga blokirati prije ugradnje a pritom zanemarili plastični prsten na podnošju motorra koji mora biti fiksan dok se motor okreće
sve ok

sox11
16.09.2009., 18:26
eto greška je bila u ljudskom faktoru
pokušavali smo ga blokirati prije ugradnje a pritom zanemarili plastični prsten na podnošju motorra koji mora biti fiksan dok se motor okreće
sve ok

Ipak nije sve crno-bijelo,ima malo i šarenila u tom poslu

kkranjc7
17.09.2009., 07:28
Molim forumaše da prokomentiraju ovo:

http://www.njuskalo.hr/ostale-gradevinske-usluge/garazna-vrata-oglas-438226

Da li je netko uzimao kod njih? Iskustva i slično? Znam da su kineski paneli, profili i motori...

Hvala!

sox11
18.09.2009., 06:35
Molim forumaše da prokomentiraju ovo:

http://www.njuskalo.hr/ostale-gradevinske-usluge/garazna-vrata-oglas-438226

Da li je netko uzimao kod njih? Iskustva i slično? Znam da su kineski paneli, profili i motori...

Hvala!

Pošto imaš Mercedesov znak usporeditiću to sa njim.

Mercedes ili Trabant

Na tebi je da izabereš:confused::confused::confused:

Cthulhu
18.09.2009., 06:49
Skupo za Kinu.

kkranjc7
18.09.2009., 09:59
Pošto imaš Mercedesov znak usporeditiću to sa njim.

Mercedes ili Trabant

Na tebi je da izabereš:confused::confused::confused:

Pa kolko znam i ti imaš kineske panele. Što se tiče lima, vjerujem da su ovi kineski dosta tanki. A motor...ak krepa, bum uzeo drugoga. A i dobil sam popust od 1000kn na 2 vrata. Hvala, shvatio sam usporedbu.

sox11
18.09.2009., 10:53
Pa kolko znam i ti imaš kineske panele. Što se tiče lima, vjerujem da su ovi kineski dosta tanki. A motor...ak krepa, bum uzeo drugoga. A i dobil sam popust od 1000kn na 2 vrata. Hvala, shvatio sam usporedbu.

Izgleda da nisi upoznat sa mojim radom.
Moafirma uopće ne radi garaža vrata već savim nešto drugo a kada imam upite za garažna vrata uspješno surađujem sa jednom firmom koja je kooperant sa Amcro tehnikom i vrlo dobro odrađuju posao.

To mogu i potvrditi neki kupci koji su i kupili od nijh vrata a bili su na ovom forumu.:mig:

kkranjc7
18.09.2009., 10:56
Moafirma uopće ne radi garaža vrata već savim nešto drugo a kada imam upite za garažna vrata uspješno surađujem sa jednom firmom koja je kooperant sa Amcro tehnikom i vrlo dobro odrađuju posao.

To mogu i potvrditi neki kupci koji su i kupili od nijh vrata a bili su na ovom forumu.:mig:

Moje isprike...amcro tehnika ima kineske panele :D

skoky
18.09.2009., 13:15
imam BFT botticelli motor ali bi trebao nabaviti još jedan daljinski ili postoji neki jednostavni način da ga spojim preko tipkala..

pitanje glasi: ako se može spojiti preko tipkala, može mi netko reći kako, a ako se to nemože gdje mogu nabaviti daljinski i po kojoj cijeni?

hvala

Cthulhu
18.09.2009., 13:43
Za funkciju start stavi tipkalo na konektore 3 i 4., iako, ovisno o količini instalacija, možda ti je isplativije kupiti dodatni daljinski ili bežično tipkalo od firme koja ti je prodala vrata.

skoky
18.09.2009., 14:13
Za funkciju start stavi tipkalo na konektore 3 i 4., iako, ovisno o količini instalacija, možda ti je isplativije kupiti dodatni daljinski ili bežično tipkalo od firme koja ti je prodala vrata.

instalacije nisu problem, pa ću onda tak

puno hvala

in@
18.09.2009., 14:13
Moje isprike...amcro tehnika ima kineske panele :D

Podatak iz "prve ruke"!

PRVA RUKA = distributer vrata (3200 kn) sa gornjeg linka!:rofl:

ben ten
19.09.2009., 21:54
decki trebam pomoc radi se o kliznom motoru firme marentec dali netko zna nekoga ko bi napravio servis ili gdje bi nabavio kakvu literaturu

bonaca55
20.09.2009., 07:29
Kaj je moguce ugradit u ovu garazu(ima kosi Krov-> vidi sliku)
http://www.galerijaslika.de/displayimage.php?pid=5365&fullsize=1

in@
20.09.2009., 08:02

"Das gewählte Album bzw. die gewählte Datei existiert nicht!" što god to značilo!!!:ne zna:

bonaca55
20.09.2009., 08:13
moram pogledat? ja mogu otvorit

ajde probajte sad

in@
20.09.2009., 10:40
Moguće je ugraditi i kip i sekcijska vrata! Problem (vizualni) će biti vodilice sa unutrašnje strane garaže, jer visinu vodilica diktira visina nadvoja sa desne strane vrata (niža strana).
Također je moguće ugraditi vrata sa bočnim otvaranjem (otvaraju se na zid umjesto pod krov), ali tada ostaje taj zid potpuno neiskorišten!

ben ten
20.09.2009., 17:06

osim ako covjek ne zeli platit ili se zena ne slaze . nevidim razlog . zasto NE:confused::confused::confused::confused:

sox11
21.09.2009., 06:42
decki trebam pomoc radi se o kliznom motoru firme marentec dali netko zna nekoga ko bi napravio servis ili gdje bi nabavio kakvu literaturu

Mislim da je to od Tekle motor.

ben ten
21.09.2009., 14:48
Mislim da je to od Tekle motor.

hvala upravu si . ekipa je jako susretljiva:):):):):):):)

KIP
22.09.2009., 13:16

JOJ...Sox..pa kaj te napadaju....no no....:cerek:

pyrus2
22.09.2009., 14:46
Pozdrav!
-zanimaju me cijene garaznih vrata ,najobicnija .
Rijec je otvorima visine 3,40 m i sirine 3,20 m komada 2.
vrata ce se nalaziti na radionici za popravak vozila (autoplin,autoelektrika)
,zidovi su ozbukani, sa svake strane otvora ima cca 30 cm a iznad cca 50cm slobodnog prostora(ima i malo vise ,cca10cm sa svih strana, svjeze mjereno)
, krov ( plafon ) je izradjen od termo panela( 17% pad ,zeljezna konstrukcija 5x10 cm 3mm stjenka na 2 vode).
Lokacija je Donji Mijoljac.
Ovi kinezi i slicni dost bodu u oci sa cijenama , ima li kakvo rjesenje tipa
razumna cijena-kvaliteta.
nepatim od motora ,senzora ,prozora ,kockica krugova ,slonova ... i slicnih naprava i estetskih djindji sto poskupljuju-jedini uvijet je
otvaranje,zatvaranje,sluzenje i fajront !!!
ak sam stagod izostavio pitajte, ak sam kog uvrijedio sorry.

help pliz ,hvala i pozz!!!!
brisan mail - kontakt na pp

in@
22.09.2009., 18:59
Pad krova od 17% na koju stranu?

Što se tiče Kineza...jedino što oni mogu sa ovakvim dimenzijama otvora je da i dalje pikaju u oči!:cerek::kava:

pyrus2
23.09.2009., 07:02
krov je na 2 vode ,tako da se podize 17% na gore ,sredina objekta je najvisa tocka.(nije klasicna garaza na kojoj je zadnji zid par blokova manji )
dakle od otvora iznad ima cca 50 +- 10 cm nadvoja ,pa kosina krova od te tocke ide u visinu(od nadvoja do sredine krova ima cca 3,5 do 4m -duzina polovice krova ).
nisam mjerio detalje u mm jer se samo informiram i dosta sam vidio i naucio ,da nisam naletio na forum kupio bi sigurno kineska .
odlucio sam se za kvalitetu za (uglavnom )neznatnu razliku u cijeni
samo sto ce mi trebati malo vise vremena da sakupim keke(pare)
ali mislim da necu pogrijesiti posto ce se ta vrata otvarati i do 10 puta dnevno
razmisljao sam i o rolo ,ali sam odustao zato sto su tanja a i zbog slike
gdje su slomljena(negdje u ovoj temi sam vidio nesto tipa niske temperature+led+vjetar=zlo)
a na mjestu gdje ce vrata biti zna piriti dosta neugodno(npr gradjevinska kolica
i kantu za smece nadjem 50 m od mjesta gdje sam ih ostavio)a u slavoniji sam!!??
molio bih da me se ispravi ako grijesim posto sam neznalica u ovoj bransi.

Manki012
26.09.2009., 22:17
Imam par pitanja u vezi ugradnje sekcijskih vrata. Naime, došao sam u posjed jednih takvih vrata dim 300x220(vidim da na panelima piše Tecsedo Made in Swiss) pa me zanima jel to komplicirano za ugradnju by myself? Motor je neki kinez sa dva daljinca. Bio bih zahvalan da mi netko pošalje neke pisane upute kako i što napraviti tj. odakle početi. Nemojte me pitati zašto mi to ne ugradi onaj od kog sam kupio jer to je malo komplicirana situacija i neda mi se o tome pričati (nije ništa ukradeno, sve legalno), a i htio bih nekog vraga i sam napraviti. Hvala!

ben ten
27.09.2009., 18:45
jel ti nije dovoljan ovaj zadnji dio recenice koji si sam napisao ........onda bus si sam tesko pomogao ............. :top::top::top::top::top:

Manki012
27.09.2009., 20:41
A što želiš reći, da je nemoguće ugraditi vrata sam?

ben ten
28.09.2009., 09:00
neeeee naprotiv ........citiram te (a i htio bi nekog vraga i sam napravit) pa kad zapne bus se ti javio da ti pomognemo:D:D:D:D:D

Cthulhu
28.09.2009., 12:40
Obično za ugradnju vrata trebaju dvojica, ili politički korektno, dvoje.

ben ten
28.09.2009., 13:54
tocno ! ali u ovoj njegovoj situaciji nemam bas previse motiva s obzirom da ima interesantan nik i pod predpostavkom da se ne krije iza njega kakva ženka !!!!!!!!!!!!!!:mig::mig::mig:

bradavicasta_svinja
28.09.2009., 14:46
što mislite o seckijskim vratima koja u panelima sebi imaju mala obična vrata , koliko je to sve čvrsto i dali se vremenom rasklapaju spojevi

sox11
28.09.2009., 15:15
što mislite o seckijskim vratima koja u panelima sebi imaju mala obična vrata , koliko je to sve čvrsto i dali se vremenom rasklapaju spojevi

Nemaš razloga se brinuti,sve normalno funkcionira.Dečki sa kojima ja surađujem su se usudili kopirati Hormana pa su napravili jedna(doduše manjih dimenzija-2700×2100 cca)bez praga.

sox11
28.09.2009., 15:17
A što želiš reći, da je nemoguće ugraditi vrata sam?

Sve je moguće napraviti samo si daj truda i poprilično strpljenja.:mig:

uvaman
01.10.2009., 09:23
Koliko bi koštala PVC sekcijska vrata sa motorom, daljinskim upravljanjem (barem 2 upravljača) dimenzija (Š x V) 275 x 215 cm?
Vrata su u podrumu, iznad vrata do stropa je nadvoj visine 20 cm.

Dodatno je pitanje, jel povećava i koliko, ako je na vratima prozor. Kako se radi o podrumu, nije toliko bitna izolacija.

I još jedno dodatno pitanje, koliko bi koštao motor za pokretanje kliznih vrata na ogradi, a da bude na isti daljinski upravljač.

(može na PM)

vanili
07.10.2009., 17:15
Da li mi može netko objasniti razliku između sekcijskih i rolo garažnih vrata? Mislim,otprilike znam,ali mi se čini kao da većina preferira sekcijska. Koja je bolje ugraditi? Hvala

ben ten
07.10.2009., 20:57
Da li mi može netko objasniti razliku između sekcijskih i rolo garažnih vrata? Mislim,otprilike znam,ali mi se čini kao da većina preferira sekcijska. Koja je bolje ugraditi? Hvala

prije nego pocnes objašnjavat svoje pitanje obrati pozornost na post 193:kava::kava::kava:

dlasic
18.10.2009., 12:51
Na jesenskom sajmu sam naletio na Normstahl garažna vrata, no ne nalazim da ih je netko već spominjao. Ima li netko iskustva s njima?

150jams
18.10.2009., 21:41
pozdrav ekipa...zanima me okvirno cjena materijala za sekcijska garažna vrata dimenzija 2500 x 2500....moram napomenut...zanimaju bez el. motora...rođak mi ima iskustva s sastavljanjem i montažom tih vrata tako da bih kupio samo materijal..pa me zanima cijena

Cthulhu
18.10.2009., 21:56
U popularnoj veleprodaji aluminijskih profila, keramičkih pločica i komponenti za sekcijska vrata ti paneli i okovi za sekcijska vrata koštaju cca. oko, otprilike kao i kod većine firmi gotova vrata s montažom.

150jams
18.10.2009., 22:01
U popularnoj veleprodaji aluminijskih profila, keramičkih pločica i komponenti za sekcijska vrata ti paneli i okovi za sekcijska vrata koštaju cca. oko, otprilike kao i kod većine firmi gotova vrata s montažom.

nisi u pravu...znam šta pričam u firmi feal se može kupit oprema i sam radit vrata i razlika je oko 2000 kuna na vratima....ja pričam o tome da dođem u neku veću firmu koja radi vrata..ne pričan o ovin malin dilerima...i u velikoj firmi kupim samo materijal

cobu
20.10.2009., 07:55
pozdrav svima,

imam jedno pitanje, nadam se da mi mozete pomoci.
upravo smo u pocetku gradnje obiteljske kuce koja ima u garazu u sklopu kuce.
arhitektica je otvor za garazna vrata predvidjela 275x225.
zanima me po Vasem misljenju, je li rijec o OK otvoru?
naime volio bih se drzati nekih standardnih dimenzija, jer cujem da su takva vrata jeftinija nego ona "po mjeri". pri tome ne mislim da naracujem napamet, tj. da nitko ne dodje izmjeriti otvor, nego samo hocu reci da bih volio napraviti nesto sto je u standardu.

konkretno, nekidan na ambienti sam dobio info od firme koja distribuira tekla vrata da ako bih uzimao njiova vrata, svakako idem ili na 250 ili na 300 sirinu, s obzirom da je kod njih to standardna dimenzija. 275 bi recimo dosla skuplje nego 300 jer nisu standard...

inace, imam prostora da se prosirim na 3 metra, samo me zanima je li mi to potrebno. inace bih volio da ulaz nije skucen, da mogu bez brige prolaziti autom kroz vrata...

inace o ovom podrucju ne znam nista pa nemojte zamjeriti ako sam neko pitanje glupo formulirao :))

kuca je u Zadru.

pozdrav

sox11
20.10.2009., 18:49
pozdrav svima,

imam jedno pitanje, nadam se da mi mozete pomoci.
upravo smo u pocetku gradnje obiteljske kuce koja ima u garazu u sklopu kuce.
arhitektica je otvor za garazna vrata predvidjela 275x225.
zanima me po Vasem misljenju, je li rijec o OK otvoru?
naime volio bih se drzati nekih standardnih dimenzija, jer cujem da su takva vrata jeftinija nego ona "po mjeri". pri tome ne mislim da naracujem napamet, tj. da nitko ne dodje izmjeriti otvor, nego samo hocu reci da bih volio napraviti nesto sto je u standardu.

konkretno, nekidan na ambienti sam dobio info od firme koja distribuira tekla vrata da ako bih uzimao njiova vrata, svakako idem ili na 250 ili na 300 sirinu, s obzirom da je kod njih to standardna dimenzija. 275 bi recimo dosla skuplje nego 300 jer nisu standard...

inace, imam prostora da se prosirim na 3 metra, samo me zanima je li mi to potrebno. inace bih volio da ulaz nije skucen, da mogu bez brige prolaziti autom kroz vrata...

inace o ovom podrucju ne znam nista pa nemojte zamjeriti ako sam neko pitanje glupo formulirao :))

kuca je u Zadru.

pozdrav

Standardne dimenzije postoje samo kod kineskih vrata i vrata tipa Tekla,Horman,Novoferm koji izbacuju velike serije takvih vrata(2500×200,2500×2200,3000×2200 i sl)i to imaju na lageru.I naravno to je u debljini panela 20 mm.Sve ostale dimenzije kod njih čekaš do 6 tjedana i poprilično su skuplji nego"standard"bez obzira što ti trebaš manja vrata nego što je njihov "standard".A što se tiče širine nećeš nikada pogriješiti ako si ostaviš što šira vrata.:mig::mig:

cobu
21.10.2009., 06:59
Standardne dimenzije postoje samo kod kineskih vrata i vrata tipa Tekla,Horman,Novoferm koji izbacuju velike serije takvih vrata(2500×200,2500×2200,3000×2200 i sl)i to imaju na lageru.I naravno to je u debljini panela 20 mm.Sve ostale dimenzije kod njih čekaš do 6 tjedana i poprilično su skuplji nego"standard"bez obzira što ti trebaš manja vrata nego što je njihov "standard".A što se tiče širine nećeš nikada pogriješiti ako si ostaviš što šira vrata.:mig::mig:

mislis li da je 275 ok sirina? ja osobno volim komotnije, ali vidio sam 250cm vrata i cine se ok, a ovo je jos malo sire. ili da idem na 300?
ne bi se sad htio zaklati sa sirinom u smislu da mi poslije treba jos vise novaca za ta vrata, jer ionako cu imati gomilu troskova na kuci...

ovo u tekle sto su mi ponudili su 40mm vrata.

pozdrav

sox11
21.10.2009., 16:09
mislis li da je 275 ok sirina? ja osobno volim komotnije, ali vidio sam 250cm vrata i cine se ok, a ovo je jos malo sire. ili da idem na 300?
ne bi se sad htio zaklati sa sirinom u smislu da mi poslije treba jos vise novaca za ta vrata, jer ionako cu imati gomilu troskova na kuci...

ovo u tekle sto su mi ponudili su 40mm vrata.

pozdrav
Ma i da imaš 220 ući će auto ali ako imaš mogućnosti zašto ne proširirt garažu.

Ako n:confused:ije tajna koiko je cifra za taj"Standard" 3000×2200 u 40mm verziji?

cobu
21.10.2009., 21:01
3000x2250 40mm debljina panela 7000 kn plus ugradnja, koja je u Zadru konkretno kod njihovog zastupnika jos 2300 kuna.

s tima da je to samo na jednu boju i dezen panela. ali ok izgleda.
u kompletu su vrata, motor, mehanizam i jedan daljinski...

s tim da su jos neke dimenzije na akciji, mislim da je 2500x2250 isto

rib@
22.10.2009., 09:33
Meni se cini dosta visoka cifra. (prema 5000x2150/40mm s 2 daljinska, spojenim tipkalom u garazi i s ugradnjom za 10800 kn)
Inace kod mene u racunu stoji da je montaza (i dostava) 800+PDV (udaljenost ~80 km), a u jednoj ponudi iz Medjimurja mi je stavka dostava i montaza bila 2000+PDV, a udaljeni su od mene 6-7 km.

ben ten
22.10.2009., 11:57
daj molimte reci ribica ko je ta vrata montiro za 1500 ljepih eurica

rib@
22.10.2009., 14:17
Vec je napisano. Decki dobili i vasu preporuku, jer dobro znate gdje su ispekli zanat (a znam i ja :) ) - HK-mont.

ben ten
22.10.2009., 19:14
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Manki012
23.10.2009., 22:29
Evo mene ponovo. Vrata sam ugradio uz pomoć prijatelja i trebalo nam je 4 popodneva po 3h nakon posla. Bilo je malo problema jer smo se obojica po prvi puta susreli s tim, ali sve štima i radi, a ostalo mi 200-300 eura u džepu koje bi dao nekom za ugradnju. Imam nekoliko pitanja, a tiče se onih opruga koje stoje iznad nadvoja. Jedan kolega mi je rekao kako te opruge moraju biti toliko našpanovane (odmotane) da kada se vrata odblokiraju vrata bi se trebala sama podići do polovice i dalje skoro sa prstom da bi se trebale moći podići pa sad mene zanima jel to istina ili on lupeta gluposti? Ja sam natego te opruge na oko 7 okretaja i vrata se baš ne podižu sama, ali se mogu komotno podignuti ako uhvatim za pantove i dignem ih. Druga stvar, mislim da sam stavio opruge kontra tj. zamijenio strane. U uputama koje sam imao pisalo je da opruga kojoj kraj dolazi odozdo ide na desnu stranu a ona kojoj kraj dolazi odozgo da ide na lijevu, a kod mene je baš obratno. No, ja sam uspio okrenuti 7 punih krugova oko one štange, ali neznam jel isti efekat se dobije? Po tim uputama piše da se opruge španaju prema gore što sam ja i napravio, ali mislim da su se one zapravo stisnule umjesto što bi se "raširile" da stoje prema uputama. Jel to ima kakve veze? Jel opruga jača ako se namotava ili odmotava? Da li da mijenjam strane ili može ostati i ovako? Fala svima na odgovorima.

in@
24.10.2009., 05:49
Jedan kolega mi je rekao kako te opruge moraju biti toliko našpanovane (odmotane) da kada se vrata odblokiraju vrata bi se trebala sama podići do polovice i dalje skoro sa prstom da bi se trebale moći podići pa sad mene zanima jel to istina ili on lupeta gluposti?

Kolega ti priča gluposti! Ispravan balans opruga nesmije vrata nikuda pokrenuti sam nego uz tvoju pomoć. Ovo se odnosi i na dizanje vrata i na spuštanje, Dakle ako su opruge točne i pravilno nategnute vrata moraju stajati u svim položajima, a ne sama letiti.
Pojava da se vrata sama otvore do pola pa zatim stanuse događa zbog neispravno izračunatih opruga!

U uputama koje sam imao pisalo je da opruga kojoj kraj dolazi odozdo ide na desnu stranu a ona kojoj kraj dolazi odozgo da ide na lijevu, a kod mene je baš obratno. No, ja sam uspio okrenuti 7 punih krugova oko one štange, ali neznam jel isti efekat se dobije? Po tim uputama piše da se opruge španaju prema gore što sam ja i napravio, ali mislim da su se one zapravo stisnule umjesto što bi se "raširile" da stoje prema uputama. Jel to ima kakve veze? Jel opruga jača ako se namotava ili odmotava?

U obadva slučaja se žica opruge kreće u istom smijeru iako su opruge "lijeva i desna". Kada dođu na osovinu završetci (dijelovi na kojima ih španaš) gledaju jedan prema drugome i zatežu u istu stranu. Na tima završetcima krajevi žice opruge moraju završavati odozdo prema gore.
Opruge na vratima se uvijek moraju stisnuti kada ih zatežeš, ali se produže za nekoliko cm.

sox11
24.10.2009., 12:23
Evo mene ponovo. Vrata sam ugradio uz pomoć prijatelja i trebalo nam je 4 popodneva po 3h nakon posla. Bilo je malo problema jer smo se obojica po prvi puta susreli s tim, ali sve štima i radi, a ostalo mi 200-300 eura u džepu koje bi dao nekom za ugradnju. Imam nekoliko pitanja, a tiče se onih opruga koje stoje iznad nadvoja. Jedan kolega mi je rekao kako te opruge moraju biti toliko našpanovane (odmotane) da kada se vrata odblokiraju vrata bi se trebala sama podići do polovice i dalje skoro sa prstom da bi se trebale moći podići pa sad mene zanima jel to istina ili on lupeta gluposti? Ja sam natego te opruge na oko 7 okretaja i vrata se baš ne podižu sama, ali se mogu komotno podignuti ako uhvatim za pantove i dignem ih. Druga stvar, mislim da sam stavio opruge kontra tj. zamijenio strane. U uputama koje sam imao pisalo je da opruga kojoj kraj dolazi odozdo ide na desnu stranu a ona kojoj kraj dolazi odozgo da ide na lijevu, a kod mene je baš obratno. No, ja sam uspio okrenuti 7 punih krugova oko one štange, ali neznam jel isti efekat se dobije? Po tim uputama piše da se opruge španaju prema gore što sam ja i napravio, ali mislim da su se one zapravo stisnule umjesto što bi se "raširile" da stoje prema uputama. Jel to ima kakve veze? Jel opruga jača ako se namotava ili odmotava? Da li da mijenjam strane ili može ostati i ovako? Fala svima na odgovorima.

Obavezno ti žica na montiranom federu mora ići prema gore inače će opruga vrlo brzo izgubiti svoje svojstvo i još gore što ti se može desiti da se glava od opruge odvrne.

Manki012
24.10.2009., 15:44
Kolega ti priča gluposti! Ispravan balans opruga nesmije vrata nikuda pokrenuti sam nego uz tvoju pomoć. Ovo se odnosi i na dizanje vrata i na spuštanje, Dakle ako su opruge točne i pravilno nategnute vrata moraju stajati u svim položajima, a ne sama letiti.
Pojava da se vrata sama otvore do pola pa zatim stanuse događa zbog neispravno izračunatih opruga!

Dobro, znači opet kod mene to nije slučaj da vrata odlete sama gore, ali bome ni ne stoje u bilo kojem položaju (kad je lanac otkvačen, jelte), pa bi trebalo onda malo jače zategnuti opruge.

U obadva slučaja se žica opruge kreće u istom smijeru iako su opruge "lijeva i desna". Kada dođu na osovinu završetci (dijelovi na kojima ih španaš) gledaju jedan prema drugome i zatežu u istu stranu. Na tima završetcima krajevi žice opruge moraju završavati odozdo prema gore.
Opruge na vratima se uvijek moraju stisnuti kada ih zatežeš, ali se produže za nekoliko cm.

Čekaj, onda se opruga ne "odmotava" zatezanjem kako je meni ovaj rekao, nego se stišće po tvome objašnjenju? Onda niti nebi trebao okretati opruge ako je to tako?

150jams
24.10.2009., 15:45
dajte mi na PM ponudu za rolo garažna vrata dimenzija 2500 x 2500cm sa motorom....te dali se mogu ta vrata montirati i bez motora....napominjem vrata se nalaze na mjestu di povremeno zna bit udar bure..al ne pretjerano velikih.....zanimaju me samo vrata bez ugradnje to bih sam....i moguće da su bilo di u HR...jer prijevoz rješim lako

Manki012
24.10.2009., 15:47
Obavezno ti žica na montiranom federu mora ići prema gore inače će opruga vrlo brzo izgubiti svoje svojstvo i još gore što ti se može desiti da se glava od opruge odvrne.

Ček, ti sad govoriš suprotno od Ine. Znači opruga se ipak mora "odmotati" da bi bila u ispravnom položaju?

sox11
24.10.2009., 17:07
Ček, ti sad govoriš suprotno od Ine. Znači opruga se ipak mora "odmotati" da bi bila u ispravnom položaju?

Ne, opruga se mora stiskati kad ju namotavaš.Žica na okretnoj glavi opruge ti u ispravnom položaju mora ići prema plafonu(i lijeva i desna).

in@
24.10.2009., 18:03
Čekaj, onda se opruga ne "odmotava" zatezanjem kako je meni ovaj rekao, nego se stišće po tvome objašnjenju? Onda niti nebi trebao okretati opruge ako je to tako?

Zatezanjem se smanjuje fi opruge dakle stišće se, ali da bi se mogla stisnuti mora se produžiti jer će joj se povećati broj namotaja žice upravo toliko koliko si puta okrenuo puni krug opruge.

Evo foto

http://img514.imageshack.us/img514/5251/opruga.jpg (http://img514.imageshack.us/i/opruga.jpg/)

Manki012
24.10.2009., 21:04
E sad mi je jasno, onda su dobro opruge okrenute, samo još izgleda treba dotegnuti da postignem ono da vrata stoje u svakom položaju kad se otkače. Vjerujem da bi još jedan krug bio dovoljan. Sad je namotano 7.5 krugova.

in@
24.10.2009., 22:50
Probaj prvo samo pola kruga! Dakle neka bude 8 namotaja. Onda ako nebude dovoljno digni za četvrt.

Manki012
26.10.2009., 18:59
Daj mi još reci molim te, u vezi lanca me nešto zanima. Koliko se on treba zategnuti? Danas sam ga malo dotezao radi toga što je zapinjao za onu vodilicu pa je zvoncalo stalno dok motor radi. Sad se ne čuje uopće nego samo na jednom mjestu i to kada se vrata spuštaju, kada predzadnji panel prolazi kroz onaj luk od vodilica. Malo me strah još dotezati da nebi preopteretio motor.

in@
26.10.2009., 19:26
Lanac u kojem motoru? Inače nigdje nije prporučljivo zatezati lanac previše! Nije zbog motora nego zbog opterečenja na lančanike i prenos. S vremenom se počnu jako oštečivati.

Manki012
26.10.2009., 19:51
A motor je neki kinez, imam 2 godine garancije na njega. Uglavnom, jel treba lanac biti nategnut, onako, kad ga pipneš prstom da se osjeti da je zategnut ili je bolje da bude labaviji pa nek zvonca po onoj vodilici? Da li se zategnutost lanca očituje u tome da motor teže radi? Ja nekako nemogu to sad ocijeniti jel mu lakše ili teže.

ruby_pregrada
03.11.2009., 22:24
ja isto trebam garažna vrata sekcijska bi bila dobra netrebaju rolo!

otvor na garaži je 260x210 sa svake strane ima po 30 cm do zida i gore nadvoj je 30cm

imam poseban ulaz u garažu tak da se nebi često otvarala i zatvarala 1 na dan možda 2
izolacija čak ni netreba biti neka
ni izgled mi netreba ništa posebno bijela samoneka budu jer se ne vidi uopće garaža od nikud jer je iza kuće
i nemoraju biti protuprovalna jer sad uopće nemam vrata već nekoliko godina

in@
03.11.2009., 22:39
Post od 11.01.2009

otvor na garaži je 260x210 sa svake strane ima po 30 cm do zida i gore nadvoj je 30cm

imam poseban ulaz u garažu tak da se nebi često otvarala i zatvarala 1 na dan možda 2
ni izgled mi netreba ništa posebno bijela samoneka budu jer se ne vidi uopće garaža od nikud jer je iza kuće

pa molim ponude i savjete ne mislim uzimati neka skupa
što jeftinije to bolje bilo bi ljepo kad bi bila na motor ali ako je velika razlika u cijeni onda ne

Post od 03.11.2009

:ne zna::kava:

kivko
14.11.2009., 19:25
pozdrav svima evo ja se trenutno informiram i skupljam ponude za garazna sekciska vrata, i neznam bas kako se krecu cijene a niti koju firmu se isplati uzeti, zasada sam dobio ponudu jedino od firme sika d.o.o. oni rade s hormann vratima i izracunali su mi za
EPU40/20,MSW,RAL9016 SA N-OKOVOM dim 5000X2125mm = 20.500kn
sto bas i nije mala svota al navodno vrijede te novce?:ne zna::confused:

150jams
15.11.2009., 13:22
ekipa..dajte mi recite ima li neka normalna i profesionalna firma koja radi svoj posa....radi se o sljedećem...prije 15 dana san u gotovo sve firme koje ste ode preporučivali..poslao mail-om upit za ponudu za rolo garažna vrata dimenzija 2500 x 2500cm sa motorom...i od svih tih firmi jedino mi je hk mont odmah sutra odgovorili i dali ponudu.

Ako nešto mrzin onda su to firme koje stave e-mail na internet a onda taj mail ne služi ničemu jer kreteni ne čitaju.....dajte nek neko da prijedlogfirme kojoj da se javim

Cthulhu
16.11.2009., 10:51
pozdrav svima evo ja se trenutno informiram i skupljam ponude za garazna sekciska vrata, i neznam bas kako se krecu cijene a niti koju firmu se isplati uzeti, zasada sam dobio ponudu jedino od firme sika d.o.o. oni rade s hormann vratima i izracunali su mi za
EPU40/20,MSW,RAL9016 SA N-OKOVOM dim 5000X2125mm = 20.500kn
sto bas i nije mala svota al navodno vrijede te novce?:ne zna::confused:

Čovječe, imaju N-okov, normalno da vrijede!

Nemam pojma što je n-okov, ali to je puno para, a vrata s panelima 40/20 ne bi ni na 250x215 stavio, a kamoli na 5m.

Odokativno, mislim da bez nekog većeg truda možeš naći vrata koja su bolja po svim performansama za cca. 30% jeftinije od tog.

Milky_cro
16.11.2009., 19:16
Pozdrav iz Siska!
Trebao bih ponudu za garazna vrata, sekciska, sa motorom i daljincem. Ulaz u garazu je visine 205 a širine 235... Garaza ima jos jedan ulaz, ima 2 prozora i nije grijana. U širinu se štok može još štemati, ima mjesta... :mig:
Jos pitanje, dali je moguce nagib na koji se vrata dizu prilagoditi kosini krova, zato što su mi u garazi gore rogovi, ili se mora ici pod kutem od 90? Fala!

in@
16.11.2009., 20:25
U širinu se štok može još štemati, ima mjesta... :mig:
Jos pitanje, dali je moguce nagib na koji se vrata dizu prilagoditi kosini krova, zato što su mi u garazi gore rogovi, ili se mora ici pod kutem od 90? Fala!

Ako te širina prolaza zadovoljava nema potrebe za štemanjem. Kod sekcijskih vrata svijetli otvor prolaza ostaje netaknut po dimenzijama.
Što se tiče kosine , naravno da je moguće. Po mome i "obavezno" jer bi glupo bilo da se nepotrebno zauzima prostor u garaži, a za vrata nije neophodno. Dužina te kosine ti najmanje mora biti 260 cm što predpostavljam da i je.

Milky_cro
19.11.2009., 18:13
Pozdrav iz Siska!
Trebao bih ponudu za garazna vrata, sekciska, sa motorom i daljincem. Ulaz u garazu je visine 205 a širine 235... Garaza ima jos jedan ulaz, ima 2 prozora i nije grijana. U širinu se štok može još štemati, ima mjesta... :mig:

Dali ima zainteresiranih, molim ponudu na: me.milky@gmail.com ...

bonaca55
21.11.2009., 10:30
http://http://www.forum.hr/attachment.php?attachmentid=9028&stc=1&d=1258799391

_Koja i kako ugradit garazna vrata na kosu plocu...vidi sliku

220X240

in@
21.11.2009., 11:55
Kod tebe je na žalost nemoguće izbjeći ulazak vrata u sami prostor garaže. Dakle nemoguće je sa vratima pratiti kosinu krova. Ovdje govorim o sekcijskim vratima. Ako će ići rolo, tada bi trebalo znati nešto više podataka o samima gabaritima oko otvora kako bi se izbjeglo ulaženje u svijetli otvor vrata.

bonaca55
21.11.2009., 15:15
koja je maksimalna duzina hozontalnih nosaca(strop) vodilice? kod sekcijskih vrata
u mom slucaju bi desna strana bila puno duza 140 cm a liva strana 40 cm
jeli to izvedivo?:kava:

jeli bocna montaza vrata skuplja?

in@
21.11.2009., 16:20
koja je maksimalna duzina hozontalnih nosaca(strop) vodilice?

Misliš okomitih nosača?! Nije definirala struka. Dakle ako su čvrsti i dovoljno nosivi mogu biti koliko zahtjeva prostor.

kod sekcijskih vrata
u mom slucaju bi desna strana bila puno duza 140 cm a liva strana 40 cm
jeli to izvedivo?:kava:

Naravno da je izvedivo!

jeli bocna montaza vrata skuplja?

Kod bočne montaže vrata uvijek ostaje problem doljnje vodilice preko koje prelaziš. Da skuplja je cca 30%, ali može biti i više.

Koliko ima prostora od bočnog svijetlog otvora do zidova?

bonaca55
21.11.2009., 16:29
Misliš okomitih nosača?! Nije definirala struka. Dakle ako su čvrsti i dovoljno nosivi mogu biti koliko zahtjeva prostor
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
da okomitih nosaca

---------------------------------------------------------
Koliko ima prostora od bočnog svijetlog otvora do zidova?
---------------------------------------------------------

50cm sa obe dvi strane

bonaca55
24.11.2009., 16:51
odlucija san se (85%) za podizna KIP garazna vrata "VivaPort"
cijena 1 ponuda 6400 kn...ima li ko iskustva?

KIP
25.11.2009., 08:47
odlucija san se (85%) za podizna KIP garazna vrata "VivaPort"
cijena 1 ponuda 6400 kn...ima li ko iskustva?

....iskreno...neisplativo...uzmi njihova sekcijska vrata,razlika vrlo mala

Cthulhu
25.11.2009., 21:23
S kakvim je to motorom za 6400?

KIP
26.11.2009., 08:51
S kakvim je to motorom za 6400?

...MOTOR NA VRATIMA....vivoport :cerek:

esperanza0905
26.11.2009., 11:31
Gdje da kupim/dekodiram na crnjaka daljinski upravljac Hormann HSE 40MHz? A da naravno nije direktno od Hormanna (400kn!!!).
Cula sam da neki tip u dubravi to radi...
plse help!

Cthulhu
28.11.2009., 08:27
...MOTOR NA VRATIMA....vivoport :cerek:

Malo skupo, ali ta vrsta motorizacije je skupa kod svih proizvodjaca automatike.

Kip vrata s stropnim motorom se daju rjesit i za 20% jeftinije.

ben ten
28.11.2009., 17:24
Gdje da kupim/dekodiram na crnjaka daljinski upravljac Hormann HSE 40MHz? A da naravno nije direktno od Hormanna (400kn!!!).
Cula sam da neki tip u dubravi to radi...
plse help!

pitaj mene ali bus si sam moral programirat:D

zveki07
30.11.2009., 20:23
Trazim dvoja garazna vrata bez motora i u Bauhausu sam nasao Hormann N80 za 1990 kn komad. Da li je to dobra cijena ili bi mi preporucili nesto drugo?

ben ten
30.11.2009., 22:15
zveki ako ti pasu imas pun pogodak ali ako ti ne pasu onda se pripremi da poplasis onu zmiju oko carape :lol::lol::lol:

KIP
02.12.2009., 08:34
Trazim dvoja garazna vrata bez motora i u Bauhausu sam nasao Hormann N80 za 1990 kn komad. Da li je to dobra cijena ili bi mi preporucili nesto drugo?

u MD PROFILU imaš jeftinija kip vrata:mig:

Diegos
02.12.2009., 09:31
Koja je razlika između rolo i sekcijskih garažnih vrata?
Osim to što se jedna namotavaju na bubanj, a druga klize dalje po vodilicama.
Materijal? Kvaliteta? Cijena? Motori?

Pitam jer imam situaciju sličnu kao i bonaca55 (vidi sliku iznad).
Otvor je 2.10 x 4.80 m, primam i ponude na pm.

igor266
02.12.2009., 11:33
Imam problem ,htio bih ugraditi otvaranje vrata na daljinski , ali neznam koje motore ili koje firme bi bile pogodne za to. Zbog konstrukcijskih razloga smo morali napraviti krilna vrata, (ručno rađena , metalni okvir i oni plastični paneli punjeni pjenom , širine 20 mm , krila su svako težine cca 30-40 kg i svako je dimenzije 1.5x2.2m ), sada me zanima kada smo napokon odvukli struju u garažu kako bi se moglo ugraditi automatsko otvaranje , ako je uopće moguće i pošto je garaža jedna vrsta skladišta i stalno se ulazi unutra , dali je moguće da vrata budu motorizirana , a da se mogu rukom otvarati normalno

Cthulhu
02.12.2009., 17:26
Igore, to bu koštalo. Automatizacija za dvokrilnu kapiju, plus još i reverzibilni motori, elektrobrava, kontralim... mislim da ti se ne isplati. Takva automatika ti košta ko sekcijska s motorom i ugradnjom.

surfer
02.12.2009., 23:21
Zanimaju me vrata bez izolacije i motora, podizanje prema gore, dimenzije 290x190, znaci najobicnija, gdje se mogu kupiti i cijena?

ben ten
03.12.2009., 09:54
Imam problem ,htio bih ugraditi otvaranje vrata na daljinski , ali neznam koje motore ili koje firme bi bile pogodne za to. Zbog konstrukcijskih razloga smo morali napraviti krilna vrata, (ručno rađena , metalni okvir i oni plastični paneli punjeni pjenom , širine 20 mm , krila su svako težine cca 30-40 kg i svako je dimenzije 1.5x2.2m ), sada me zanima kada smo napokon odvukli struju u garažu kako bi se moglo ugraditi automatsko otvaranje , ako je uopće moguće i pošto je garaža jedna vrsta skladišta i stalno se ulazi unutra , dali je moguće da vrata budu motorizirana , a da se mogu rukom otvarati normalno
naravno da ima rijesenje .............bitno je na koju se stranu otvaraju vrata ......nutra ili van????

ben ten
03.12.2009., 09:56
u MD PROFILU imaš jeftinija kip vrata:mig:
a koliko kostaju ta jeftinije

igor266
03.12.2009., 22:20
naravno da ima rijesenje .............bitno je na koju se stranu otvaraju vrata ......nutra ili van????

na van se otvaraju

KIP
04.12.2009., 11:09
a koliko kostaju ta jeftinije

1799:mig:

ben ten
04.12.2009., 11:57
na van se otvaraju

onda imam rijesenje za tebe za cca 2500kn

ben ten
04.12.2009., 11:58
1799:mig:

:D:D:D:D:D

KIP
04.12.2009., 12:27
:D:D:D:D:D

:cerek:

igor266
05.12.2009., 22:00
onda imam rijesenje za tebe za cca 2500kn

ja sam ti iz Rijeke , pa mi daj reci jel ima to tvoje riješenje i u Rijeci :top:. Pošto ko što sam već reko jedno krilo se često zatvara , otvara ručno jer je garaža i malo "skladište" pa dal ima neki motor kome je skinuta ona kočnica koja neda ručno otvarat vrata

windflyer
06.12.2009., 19:17
Zanimaju me vrata bez izolacije i motora, podizanje prema gore, dimenzije 290x190, znaci najobicnija, gdje se mogu kupiti i cijena?

i ja sam isto u potrazi za sekcijskim garažnim vratima,pa sam naletio na stranicu:http://www.garazna-vrata.com.hr ,imaš po županijama dosta proizvođača pa pošalji im upit

glupko
06.12.2009., 19:45
Je je pa tak je , a tvoja firma u svim županijama daj ne s..i i skini se s ovog pdf-a

sox11
07.12.2009., 04:53
Je je pa tak je , a tvoja firma u svim županijama daj ne s..i i skini se s ovog pdf-a

Too Glupko:top:Pa di si ti nema te?

ben ten
07.12.2009., 12:06
ja sam ti iz Rijeke , pa mi daj reci jel ima to tvoje riješenje i u Rijeci :top:. Pošto ko što sam već reko jedno krilo se često zatvara , otvara ručno jer je garaža i malo "skladište" pa dal ima neki motor kome je skinuta ona kočnica koja neda ručno otvarat vrata

ne znam o kojoj kocnici ti pricas ali moje rijesenje stoji + soma za dolazak do rijeke:D:D

sox11
07.12.2009., 18:06
ne znam o kojoj kocnici ti pricas ali moje rijesenje stoji + soma za dolazak do rijeke:D:D

Kočnica=brava za deblokadu tog motora

romana1975
08.12.2009., 15:27
KUPUJEM LIMENU GARAŽU (montažnu,ne mora biti nova) 3mX5m, cijena do 2000kn _

ben ten
08.12.2009., 16:00
gospodicna:D:D oglasi su u rublici kupi prodaj.........hvala

Hermes
12.12.2009., 18:29
Ima li netko iskustva sa Tekla vrata?
Sekcijska vrata dim. 2,5m x 3,9m, motor cartek, garancija na motor 5g, na vrata 10g , 2 daljinska, paneli deb. 4cm. deblokada motora itd...Cijena 14 500,00kn.
Vaša mišljenja o cijeni i kvaliteti.

KIP
14.12.2009., 09:11
Ima li netko iskustva sa Tekla vrata?
Sekcijska vrata dim. 2,5m x 3,9m, motor cartek, garancija na motor 5g, na vrata 10g , 2 daljinska, paneli deb. 4cm. deblokada motora itd...Cijena 14 500,00kn.
Vaša mišljenja o cijeni i kvaliteti.

kvalitetno....

ben ten
14.12.2009., 15:38
šampionski

KIP
15.12.2009., 08:52
šampionski

..ali ima i bolje i povoljnije skupa

ben ten
15.12.2009., 19:47
o tome bi se dalo razgovarat

KIP
16.12.2009., 09:29
o tome bi se dalo razgovarat

uvijek se možemo naći i diskutirati...hahahaha
imali bi o čemu....:lol:

kiklop
19.12.2009., 23:39
Na prospektima od Tekle vidim da se za garazna vrata debljina panela 4 cm i sirine do 5,5metara koriste vlacne opruge,dok svi druge firme koriste
torzione.Koja je prednost /nedostatak jednih ili drugih.

sox11
20.12.2009., 07:03
Na prospektima od Tekle vidim da se za garazna vrata debljina panela 4 cm i sirine do 5,5metara koriste vlacne opruge,dok svi druge firme koriste
torzione.Koja je prednost /nedostatak jednih ili drugih.

Nemoguće je da se ekstenzione(vlačne)opruge koriste preko dimenzije 3×2.5 i to u kombinaciji panela 4 cm(cijelim profilom)One su predviđene za panel 2 cm i to u manjim dimenzijama.Prednosti ekstenzionih su što ne zauzimaju prostor na nadvoju i vrata se mogu namontirati u 12 cm nadvoja a da budu u svijetlom otvoru.:p

kiklop
20.12.2009., 10:17
Nemoguće je da se ekstenzione(vlačne)opruge koriste preko dimenzije 3×2.5 i to u kombinaciji panela 4 cm(cijelim profilom)One su predviđene za panel 2 cm i to u manjim dimenzijama.Prednosti ekstenzionih su što ne zauzimaju prostor na nadvoju i vrata se mogu namontirati u 12 cm nadvoja a da budu u svijetlom otvoru.:p

Iz njihovog HR_GSW_40.pdf na str.29 vidi se da ugradbena sirina ide do 5,5m
U kanalu za opruge (str.27)koji je iznad svake vodilice stane vise opruga koje kompenzinaruju tezinu vrata od 5,5metara?

sox11
20.12.2009., 10:34
Iz njihovog HR_GSW_40.pdf na str.29 vidi se da ugradbena sirina ide do 5,5m
U kanalu za opruge (str.27)koji je iznad svake vodilice stane vise opruga koje kompenzinaruju tezinu vrata od 5,5metara?

Nisam to još nigdje vidio,malo mi je to čudno zato što takva vrata imaju bar cca 150-160 kg.Vjerovatno funkcionira kad su stavili ali sigurno torzione dužu traju:top:

KIP
21.12.2009., 09:58
...kod nas to funkcionira samo do 3 m širine i 2,75 visine ,panel 20 mm
...

ali navodno to od Tekle funcionira ok....:mig:

kiklop
22.12.2009., 09:07
Kip,Sox11 hvala na odgovoru.

Cthulhu
22.12.2009., 19:14
Jesam ja jedini skeptičan prema vlačnim oprugama?

Još uvijek im nisam oprostiio što su me pokušale ubiti pomoću onih industrogradnjinih kip vrata iz nekih zlatnih vremena 2007. godine.

glupko
24.12.2009., 17:55
Nisi :)

ben ten
29.12.2009., 14:25
ne ne naravno :D

had25
06.01.2010., 22:02
trebao bi ponudu za garažna sekcijska vrata
otvor je 300*300
budući da ću s njima zatvoriti haustor a stime i sami ulaz u kuču ta bi vrata trebala imati i jedna manja u sebi
za sada sam vidio samo da hormann ima dosta dobro rješenje ali i cijenu

Sekcija
07.01.2010., 07:00
Standardna vrata 3000x3000 bi iznosila oko 8000 kuna, s tim da bi otvor za pješački prolaz morao dodatno platiti nekih 2000kuna.

maystor1
07.01.2010., 18:40
tko bi mi motorizirao ona vrata iz baumaxa....piše na naljepnici horman...

a naprijed na kvaci ...eurostar...vrata su ugrađena i imaju sve predviđeno za motor...

uz razumnu cijenu...razumije se...

ima li tko kakvu ideju...:s::)

sox11
07.01.2010., 18:51
Standardna vrata 3000x3000 bi iznosila oko 8000 kuna, s tim da bi otvor za pješački prolaz morao dodatno platiti nekih 2000kuna.

Ja stvarno dosta dugo ne radim sa vratima ali mora da je to dosta pojeftinilo kad se barata sa tim ciframa.Ko to može napraviti mala vrata za 2000 kn???

in@
07.01.2010., 19:18
Ja stvarno dosta dugo ne radim sa vratima ali mora da je to dosta pojeftinilo kad se barata sa tim ciframa.Ko to može napraviti mala vrata za 2000 kn???

Uglavnom oni koji na vrata neće staviti originalni pant i još nekoliko sitnica koje "ne trebaju".Pumpa za zatvaranje je u zadnje vrijeme koliko vidim postala "višak" pa kada se vrata razlože u nekoliko dijelova onda je kriv vlasnik koji ih nije zatvorio kako treba:facepalm:

KIP
08.01.2010., 08:32

...upravo to...to nebude ništa valjalo.....

ben ten
08.01.2010., 13:04

ja bi pitao dali se kroz ta vrata da ulazit i izlazit

sox11
08.01.2010., 16:36
ja bi pitao dali se kroz ta vrata da ulazit i izlazit

Za toliko bi malo bolji umjetnik samo nacrtao okvir vrata.

sox11
08.01.2010., 16:38
tko bi mi motorizirao ona vrata iz baumaxa....piše na naljepnici horman...

a naprijed na kvaci ...eurostar...vrata su ugrađena i imaju sve predviđeno za motor...

uz razumnu cijenu...razumije se...

ima li tko kakvu ideju...:s::)

Kvalitetan motor sa garancijom će te koštati cca 2000 kn sa montažom ma čija god vrata bila.

glupko
08.01.2010., 20:05

Jeli to cijena s ugradnjom ili bez ugradnje !
Koji motor ide i koji paneli (kak je obložen panel) .....
Nije ovo pdf kupi prodaj (može biti ako si kvalitetan i čovjek te popuši pa traži pm) za sve ostalo ipak ne bu išlo!

Sekcija
09.01.2010., 06:37
Cijena je bez montaže.
Radi se o panelu I klase "BREDA ITALY" debljine 42mm i zaštitom od prignječenja prstiju.
Pocinčani okov "SICOM ITALY", motor "DEA ITALY" sa garancijom.
Boja po želji!!!

Cthulhu
12.01.2010., 22:37
Nemojte bit zli.

Kad se mnogo malih složi, tad se snaga stoput množi...

Sve je moguće, ako vjeruješ.

ben ten
13.01.2010., 13:05
Cijena je bez montaže.
Radi se o panelu I klase "BREDA ITALY" debljine 42mm i zaštitom od prignječenja prstiju.
Boja po želji!!!

sigurno i ima jake reference pa nije upitna garancija:top::top:

Sekcija
14.01.2010., 08:38
Ne znam zašto ste tako skeptični, imam povoljna vrata koja su ispod cijene ostalih a kvalitetom ne zaostaju za Teklom ili Horrmanom 100%.
Ne znam kako da vas razuvjerim, dajte mi adrese da vam pošaljem kataloge pa da vidite o čemu se radi. Novi smo na tržištu al imamo provjeren kvalitet.

ben ten
15.01.2010., 08:44
Ne znam zašto ste tako skeptični, imam povoljna vrata koja su ispod cijene ostalih a kvalitetom ne zaostaju za Teklom ili Horrmanom 100%.
Ne znam kako da vas razuvjerim, dajte mi adrese da vam pošaljem kataloge pa da vidite o čemu se radi. Novi smo na tržištu al imamo provjeren kvalitet.

daj nam svoju web stranicu ..........netko je gore reko sve je moguce

Sekcija
15.01.2010., 09:25
Nemamo još svoju stranicu, u izradi je, bit će za koji dan, već sam rekao da smo novi na tržištu ne može sve od jednom.
Al zato imamo kataloge sa objektima koje smo radili.

glupko
15.01.2010., 21:04
Pa stavi slike ipak je ovo pdf "Garažna vrata" a ne mali oglasi .....

KIP
18.01.2010., 09:29
Nemamo još svoju stranicu, u izradi je, bit će za koji dan, već sam rekao da smo novi na tržištu ne može sve od jednom.
Al zato imamo kataloge sa objektima koje smo radili.

....U kaj se ovo pretvara...ajmo svi s reklamom
ja ću prva....:mig:

Sekcija
18.01.2010., 15:19

Nije reklama, stvarno se ispričavam ako izgleda tako, nije bilo namjere.
Još jednom se ispričavam svima ako sam bilo čime narušio smisao ovog foruma. :s:s:s:s:s:

Cthulhu
19.01.2010., 12:19

Ak ćeš stavit i slike nekih kolača koje si radila, može odmah.

KIP
20.01.2010., 10:59
Ak ćeš stavit i slike nekih kolača koje si radila, može odmah.

kolača....hahahaha....:mig:
ili....

ruby_pregrada
21.01.2010., 18:07
ja na kraju uzeo vrata od svih ponuda iz HK monta, i s dečkima sam super zadovoljan i sa vratima za sad! dobio sam savejete, popust na gotovinu, i popust jer sam im dogovorio odmah tuod susjeda i frenda jš par vrata;)

budem uslikao pa stavim

zdeslav11
23.01.2010., 08:11
kolača....hahahaha....:mig:
ili....

živjela KIP,(još malo pa ćemo dijeliti vrata):rofl:

zdeslav11
26.01.2010., 07:49
Cijena je bez montaže.
Boja po želji!!!

Boja po želji? misliš na mali valjak ili penzl pa jamstvo 10 god?::rofl:

KIP
26.01.2010., 11:12
Boja po želji? misliš na mali valjak ili penzl pa jamstvo 10 god?::rofl:

obožavam s penzlom....hahahahha:rofl:

i ja dajem garanciju na moje s valjkom....i više od deset godina :lol:

1stmuse
31.01.2010., 11:22
gdje mogu povoljno kupiti dodatne daljince za Nice motore?

Kupio sam kuću sa već ugrađenim a ne znam, tko je bio dobavljač tih motora.

Hvala

glupko
31.01.2010., 15:56
Pitaj njih (http://www.izoforma-paneli.hr/) !

Cthulhu
01.02.2010., 10:20
Ljudi imaju pravo birati koju god boju žele, dok god je ta boja bijela.

keramičar
02.02.2010., 09:42
gdje mogu povoljno kupiti dodatne daljince za Nice motore?

Kupio sam kuću sa već ugrađenim a ne znam, tko je bio dobavljač tih motora.

Hvala

Informiraj se kod firme MEDO-METAL.
Oni proizvode sekcijska garažna vrata i ugrađuju NICE motore.
Bar su meni prije 3, 4 god ugradili nice motor.
Firma je u Velikoj Gorici.

perovk_1988
11.02.2010., 21:30
ja imam ona jeftina garažna iz spartaka, i sad nakon 4-5 god korištenja mi je otišo jedan dajinski, pa me zanima gdje bi se mogo nabavit takab, ili kupit neki pa programirat, a čito sam negdje da bi se moglo i preko daljinskiuh za otključavanje nešta skemijat, ko ko ima savjet, samo pucajte!

zdeslav11
12.02.2010., 17:27
ja imam ona jeftina garažna iz spartaka, i sad nakon 4-5 god korištenja mi je otišo jedan dajinski, pa me zanima gdje bi se mogo nabavit takab, ili kupit neki pa programirat, a čito sam negdje da bi se moglo i preko daljinskiuh za otključavanje nešta skemijat, ko ko ima savjet, samo pucajte!

ako su motori još uvijek isti (a mislim da jesu) onda nigdje.Zbog toga što se uz taj motor dobivalo 2 dalj., a nije se mogao 3. iskodirati, tj iskodirani su tvornički.Ali ti nebudi lijen pa nazovi "SPARTAK" ili bilo koju drugu firmu koja prodaje "KINEZE" možda ti oni mogu pomoći!

perovk_1988
13.02.2010., 15:15
evo ja sam rastavio daljinski, neko mi kaže da je otišo kristal, pa sam bio kod nekih majstora koji kažu da ne mogu nabavit taki kristal, ugl ovo je slika daljinskog
http://www.imagesforme.com/upload/b1be830f.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/e18b9a49.jpghttp://www.imagesforme.com/upload/d8db6943.jpg

sto se tiče motora, nemam nikakih podataka!

ben ten
13.02.2010., 18:24
daj nabaci sliku kucista mislim da ih ja imam par komada ali me ne pitaj za programiranje bus si sam moral .........a postoji mogucnost da oni pasu svi za jedna vrata jedna vrata za sve :D:D:D:D:D:D:D:D

glupko
13.02.2010., 18:34
Mislim da je http://i47.tinypic.com/1087p61.jpg nešto

perovk_1988
14.02.2010., 13:18
e tako izgleda samo što je druge boje!
a ono na pm, misliš da ih naručim od onih ili?
i kako bi se to programiralo?
i kako da znam na koliko hz mi je ovaj trenutni?

glupko
14.02.2010., 14:46
Da javi se njima a oni će ti dalje sve objasniti ....
Ti daljinci nisu kao otali na fiksnoj frekvenciji nego koriste frekvenciju u rasponu pa ih je zbog toga teže i kopirati...

zdeslav11
15.02.2010., 07:45
e tako izgleda samo što je druge boje!
a ono na pm, misliš da ih naručim od onih ili?
i kako bi se to programiralo?
i kako da znam na koliko hz mi je ovaj trenutni?

evo vidi ti se na fotki: 433 Mhz.

ben ten
05.03.2010., 18:46
trebam dvoja rol up vrata 3250x 2500 i 3000x2500 bijela posto s tim vratima ne radim mislim da mi je bolje pitat nekog ko s tim radi

lancia fulvia
07.03.2010., 18:54
bok, evo u potrazi sam za garažnim vratima, otvor za vrata : 2.70 širina ,visina- 2m , vrata neka naj jednostavnija, kip ili harmonika rešetkasta ,netreba mi nikakav motor, zanimaju me ponude sa ugradnjom, radi se o podzemnim garažama u zgradi i moram to što prije zatvoriti, jer su mi malo po malo počele stvari nestajati, e da u zagrebu se nalazim!!!! ponude tu ,ili pm

wico
12.04.2010., 02:52
Evo ovako,postavio bih garazna vrata,znaci to bi trebala biti sekcijska bez izolacije sa elektromotorom,nisam bas upoznat sa proizvodacima mada to nije ni bitno,meni je biti da su cvrsta,kvalitetna,dA ne skripe i stekaju I da to radi kako treba i da imaju neki otvor za svjetlost i to da bude obavezno armirano staklo i da je cijena prihvatljiva,malo mi su cudne mjere otvora nisam bas siguran tocno mislim da je sirina oko 230 a visina 260(lako izmjerim),ja sam u Rijeci,tocnije Grobnik,pa ako je koji majstor zainterisiran neka mi posalje poruku
I da imam samo monofaznu struju nadam se da to nije problem

vodomar
13.04.2010., 11:47
Evo i mene sa molbom za ponudom ili idejom za garažna vrata cca 260x230 + nadvoj od 10cm., mene zanima čvrsta i jeftinija kombinacija sa 2 daljinska

divancan
19.04.2010., 12:01
Pročitah temu od početka do kraja,
molio bih ponudu za garažna vrata 2650 x 2000 sa montažom u Koprivnici.

Hvala.

P.S.Za sada sam najbliži onima iz Metroa (2500 x 2150):ne zna:

ben ten
22.04.2010., 21:52

Hvala.

mislim da vrata sluze svrsi ako zelis proci naj jeftinije .......za te pare dobis tocno to sto si platio

da ima boljih ima a da ima i losijih ima

ps .......zamolio bi komentar poslje mntaze

V@is
03.05.2010., 19:40
Ima li tko za preporučit neku firmu koja radi bočna sekcijska garažna vrata (http://www.tridom.hr/images/stranska_lamelna_garazna_vrata_vgradnja.jpg)?
http://www.ihr-tormann.de/garbage/64/646480/big_11717635_0_320-224.jpg

glupko
03.05.2010., 19:53
Ima li tko za preporučit neku firmu koja radi bočna sekcijska garažna vrata (http://www.tridom.hr/images/stranska_lamelna_garazna_vrata_vgradnja.jpg)?

Ne!
Nebuš niš slično našo kod nas a da je provjerene kvalitete tj. nitko ih još nije ugradio (kolko je men poznato) radije odi do Beća pa tamo traži to ti je na sat vožnje kaj ne ?

atlantis
03.05.2010., 20:00
Opa :) vidim da se ovdje savjetuje gdje se mogu nabaviti daljinski - povoljno

pa da pitam, horman garažna vrata ima neki zamjenski jeftini?

thx :)

EDIT
našla sam i slikicu :D

http://www.forum.hr/showpost.php?p=19005865&postcount=207

ovaj zadnji je naš

glupko
03.05.2010., 20:14
Ako si iz ZG pitaj njih (http://www.tvrtke.com/sika-d-o-o,PID-8,MF-3026.aspx)

V@is
03.05.2010., 21:02
Ne!
Nebuš niš slično našo kod nas a da je provjerene kvalitete tj. nitko ih još nije ugradio (kolko je men poznato) radije odi do Beća pa tamo traži to ti je na sat vožnje kaj ne ?
Beč mi baš i nije blizu:flop:
Dobio sam ponudu od Normstahla 4m x 2,2m - 36000kn, a to mi je previše

Znaš možda koje su to firme van hr?

door
04.05.2010., 13:10
Beč mi baš i nije blizu:flop:
Dobio sam ponudu od Normstahla 4m x 2,2m - 36000kn, a to mi je previše

Znaš možda koje su to firme van hr?

Imaš firmu u Zagrebu. Firma Euromont Intro d.o.o. zastupnik Normstahl garažnih vrata za područje RH imaju u ponudi i bočna garažna vrata. Pogledaj na www.normstahl.biz ili www.hafa.hr. Znam više osoba koje su kupile bočna garažna vrata od njih.

door
04.05.2010., 13:14

Hvala.

Imaš firmu u Zagrebu. Firma Euromont Intro d.o.o. zastupnik Normstahl garažnih vrata za područje RH. Pogledaj na www.normstahl.biz ili www.hafa.hr.

dsplit
06.05.2010., 10:10
Zanimaju me garazna sekcijska vrata 3000mm sirine x 2250mm visine koja moraju bit postavljena izmedu otvora,takodjer molim misljene o nice motorima.

Hvala

ben ten
06.05.2010., 23:50
http://www.ihr-tormann.de/garbage/64/646480/big_11717635_0_320-224.jpg

isto tako mozes pitatat u firmi KVOLUN

sutra ti metnem fotke.......i ziher ti mogu rec da ne bude ni blizu toj cijeni

ben ten
07.05.2010., 13:13
evoga mecem slicice

http://yfrog.com/esbocnasekcijskavrata2j

http://yfrog.com/2qbocnasekcijskavrata1j

http://yfrog.com/g0bocnasekcijskavrataj

dsplit
08.05.2010., 00:35
Da li mi neko moze dat ponudu za sekcijska garazna vrata s= 3000 x v=2250,vrata trebaju bit postavljena izmedu otvora.Da li neko ima iskustva sa motorima firme nice i kakva je kvaliteta vrata firme izoforma?

Hvala

glupko
08.05.2010., 19:51
Da li mi neko moze dat ponudu za sekcijska garazna vrata s= 3000 x v=2250,vrata trebaju bit postavljena izmedu otvora.Da li neko ima iskustva sa motorima firme nice i kakva je kvaliteta vrata firme izoforma?

Hvala

Kaj Izoforma još dela!?
Nisu propali zbog recesije ?
Inače su bili ok , al su sad u banani (jebačkoj), tako da ti ne preporučam suradnju s njima a ponuda na pp!
:top:

stmat
16.05.2010., 18:13
da li mi može netko reći gdje mogu kupiti daljinski za
motor LiftMaster LM60K i koliko otprilike košta daljinski?

sox11
17.05.2010., 11:54
da li mi može netko reći gdje mogu kupiti daljinski za
motor LiftMaster LM60K i koliko otprilike košta daljinski?

Mislim da je to motor od Amcro-tehnike,kontaktiraj njih

Gregor Samsa
20.05.2010., 09:44
pozdrav ljudi,

živim u splitu i zamjenit ću stara garažna vrata novim sekcijskim vratima, a brinu me zidarski radovi oko okvira.
sada je otvor dimenzija cca 3,80x2,70. to bih spustio na neki standard, recimo 3,00x2,25 jer mi veća vrata ne trebaju a i standardne dimenzije su jeftinije.
podrazumjevaju li se ti zidarski radovi (skidanje postojećih vrata i uređivanje okvira) pod cijenu montaže ili ih trebam prethodno sam obaviti?

glupko
20.05.2010., 14:32
pozdrav ljudi,

živim u splitu i zamjenit ću stara garažna vrata novim sekcijskim vratima, a brinu me zidarski radovi oko okvira.
sada je otvor dimenzija cca 3,80x2,70. to bih spustio na neki standard, recimo 3,00x2,25 jer mi veća vrata ne trebaju a i standardne dimenzije su jeftinije.
podrazumjevaju li se ti zidarski radovi (skidanje postojećih vrata i uređivanje okvira) pod cijenu montaže ili ih trebam prethodno sam obaviti?

Čuj sve ovisi o tebi i tvojim zahtjevima (u smislu za lijepo) ili tak nekaj slično...
Za sekcijska garažna vrata standardnih dimenzija nema , a razlika u cijeni ti i nije tolika da bi morao plaćati još i zidara i malera i....samo lijepo skupljaj ponudice pa vidi kaj ti je isplativije...:kava:
Tvoj problem mogu riješiti i jedni i drugi tj i ovi kaj zidaju i ovi kaj ugrađuju vrata :top:

atlantis
27.05.2010., 12:50
Ako si iz ZG pitaj njih (http://www.tvrtke.com/sika-d-o-o,PID-8,MF-3026.aspx)

hvala puno :) ali mislila sam na neke zamjenske, jeftinije (ovaj košta oko 400 kn a meni treba povremeno - dala bih gostima)

ali hvala :)

ben ten
01.06.2010., 23:09
malo probrij po prijasnjim stranicama pa mozda dodes do rijesenja

btw.........od uvjek mi je bila zelja to vidjet u stvarnosti

kruno10
09.06.2010., 15:50
Jel može neka ponuda za dvoja sekcijska vrata koja bi trebala biti postavljena u otvore širine 5300mm i visine 2100mm?

TransAm.hr
10.06.2010., 20:40
Na koji način se mogu napraviti garažna vrata širine 7,5m (visina 3m)?
Može li se to izvesti standardnim sekcijskim ili bi ipak morala biti bočna (ili...)?

in@
10.06.2010., 21:42
Može li se to izvesti standardnim sekcijskim ili bi ipak morala biti bočna (ili...)?

....ili kako ti želiš! Moguče je i na jedan i na drugi način!

Cthulhu
11.06.2010., 06:57

Standardna sekcijska ti mogu ići do 10 metara širine i 7 metara visine. Tako da 7,5 metara nije problem, samo je pitanje je li praktično ili ne. Ne bih ti preporučio bočna zbog praga i vremena otvaranja. U svakom slučaju, ak budeš imao sekcijska vrata 7,5x3m, budu svi susjedi zavidni, ovo me odma podsjetilo na one reklame za Mastercard... neprocjenjivo. :D

Darda
22.06.2010., 20:16
Bok svima!

Potrebna mi je ponuda za dvoja sekcijska garazna vrata.
Dimenzije 2.400x2.300 (oba otvora su ista).
Panel bijeli, uzorak lamel, dva odzracna otvora po vratima, motor sa daljinskom komandom, izolirani paneli 42mm.
Izrada, dostava i ugradnja.
Loklacija je Kutina.
Ponuda moze na PM.

Hvala unaprijd!!!

mare042
11.07.2010., 16:02
Molila bih ponudu za sekcijska garažna vrata dimenzije 272x230 cm, smeđe boje, s motorom i daljinskim. Montaža je u Zagrebu.

Zahvaljujem!

Gustavo
13.07.2010., 11:23
Jel ima gdje kakav nacrt za izradu garažnih vrata na kipanje, evo zidam garažu u sklopu kuće pa ću i vrata riješiti uskoro.

glupko
13.07.2010., 15:14
Jel ima gdje kakav nacrt za izradu garažnih vrata na kipanje, evo zidam garažu u sklopu kuće pa ću i vrata riješiti uskoro.

Prođi ovaj pdf od početka ........:s

Cthulhu
14.07.2010., 16:46

Isprojektiraj si sam u Solidworksu ili nađi nekog penzića koji je bio inženjer u Industrogradnji kad su oni pravili ta vrata, možda ima negdje na tavanu.

PMS. Vjerojatno se može naći negdje na internetu, ak ti srce to baš toliko želi. Više manje ti se svodi na omjer škara koje zakreću vrata po strop i proračun vlačnih opruga.

kajperinja
26.07.2010., 09:08
Garazna vrata (na kip) su u raspadu, trula su i cini se da ce uskoro puknuti po pola. Zanimala bi me najjeftinija verzija rjesavanja problema - znaci neka jeftina vrata + preporuka za majstore koji bi to mogli obaviti. (Zagreb-istok, nema struje u garazi)
Ili mozda umjesto kupovnih vrata, preporuka za nekog tko bi izradio nekakva dvokrilna vrata i ugradio ih po sto pristupacnijoj cijeni.
Okvir je isto tako u losem stanu, pa bi vjerojatno i nesto zidarije tu bilo ukljuceno. Bilo bi bitno (ako je to izvedivo) da se montaza odradi u jednom danu, jer bi bilo nezgodno da garaza stoji bez vrata...tj. da se sve iz nje mora micati. Ispricavam se ako sam pogrijesila mjesto za upit...pokusat cu jos i na "potraznji za majstorima".
Hvala.

kajperinja
26.07.2010., 14:45
Garazna vrata (na kip) su u raspadu, trula su i cini se da ce uskoro puknuti po pola. Zanimala bi me najjeftinija verzija rjesavanja problema - znaci neka jeftina vrata + preporuka za majstore koji bi to mogli obaviti. (Zagreb-istok, nema struje u garazi)
Ili mozda umjesto kupovnih vrata, preporuka za nekog tko bi izradio nekakva dvokrilna vrata i ugradio ih po sto pristupacnijoj cijeni.
Okvir je isto tako u losem stanu, pa bi vjerojatno i nesto zidarije tu bilo ukljuceno. Bilo bi bitno (ako je to izvedivo) da se montaza odradi u jednom danu, jer bi bilo nezgodno da garaza stoji bez vrata...tj. da se sve iz nje mora micati. Ispricavam se ako sam pogrijesila mjesto za upit...pokusat cu jos i na "potraznji za majstorima".
Hvala.

Nazvala sam jednu firmu, tek toliko da vidim o kojoj cifri se radi...rekose cca 4000kn za najjeftinija vrata s ugradnjom. (+ dodatno za zidarske radove)
Je li to ok cijena? Moze li se uopce naci jeftinije?

KIP
27.07.2010., 14:02
Nazvala sam jednu firmu, tek toliko da vidim o kojoj cifri se radi...rekose cca 4000kn za najjeftinija vrata s ugradnjom. (+ dodatno za zidarske radove)
Je li to ok cijena? Moze li se uopce naci jeftinije?

Nisi napisala o kakvim vratima se radi...istim ,sličnim ,pvc ili....

glupko
27.07.2010., 15:02
Ja sam mislio da je KIP to već riješila :) :) :) :lol:

kajperinja
27.07.2010., 15:35
Nisi napisala o kakvim vratima se radi...istim ,sličnim ,pvc ili....
Pa...cini se nesto slicno, na kip, nista posebno. (imaju i dvokrilna, takva verzija mi se cak cini kao bolji izbor)

KIP
29.07.2010., 09:37
Pa...cini se nesto slicno, na kip, nista posebno. (imaju i dvokrilna, takva verzija mi se cak cini kao bolji izbor)

mislim da su ti ove novije varijante kip vrata bolji izbor....i to je ok cijena:)

kajperinja
29.07.2010., 12:38
mislim da su ti ove novije varijante kip vrata bolji izbor
Ne znam...subjektivna stvar, ovisi o afinitetu, polozaju. Ispred garaze (znaci i ispod vrata) je cesto mokro/vlazno/blatnjavo/bljuzgavo...(ne radi kanal u blizini) pa se onda prilikom zatvaranja zamazu ruke. Nije neki veliki problem, ali..
Drugo, mala smo obitelj...:D...hocu reci niska, pa je meni i kceri dosta nezgodno dosezati i povlaciti ta vrata. Naravno, nova ne bi isla tako tesko, ali ipak.
A trece, desava se da se dole vrata zalede pa ih se niti ne moze otvoriti, nadam se da ce s dvokrilnima to ici lakse u tim zimskim uvjetima.
Tako da je odluka pala na dvokrila. Nadam se da ipak necu ustanoviti da si bila u pravu i pozaliti.

....i to je ok cijena:)

Ok, hvala na komentaru. Bitno mi je bilo da nadjem nesto povoljno, ali opet ne bas i toliko jeftino pa da ne valja nista.

Libertango
02.08.2010., 10:29
Hörmann garažna vrata, kakva su iskustva sa njima, vidjela sam na početku teme da ih se spominjalo u konteksu solidne kvalitete, jeli netko od forumaša uzimao vrata od njihovih distributera i kakva su iskustva?

KIP
02.08.2010., 13:11
Hörmann garažna vrata, kakva su iskustva sa njima, vidjela sam na početku teme da ih se spominjalo u konteksu solidne kvalitete, jeli netko od forumaša uzimao vrata od njihovih distributera i kakva su iskustva?

Nema govora Hormann vrata su vrata vrlo dobre kvalitete....ali ima ih još ...
vrlo dobre kvalitete ,cjenovno čak i povoljnije...a usluga u drugim tvrtkama će biti daleko bolja....humanija....i uslužnija nego kod njih

classic
11.08.2010., 10:21
Ima li netko iz Splita da prodaje korištena ona najobičnija podizna vrata za kakve sitne novce jer bi mi trebala na neko kratko vrijeme pa da ne kupujem nova? Može na mob.091/505-2121

cuk-77
13.08.2010., 08:13
da li netko ima iskustva sa segmentnim garažnim vratima iz metro-a, cijena cca 3000 kn

glupko
13.08.2010., 14:56
da li netko ima iskustva sa segmentnim garažnim vratima iz metro-a, cijena cca 3000 kn

Kina !
Daljnji komentari su suvišni. :kava::rigo:

eL2
21.08.2010., 13:14
Da li netko zna, ili ima mišljenje, o tome koliki broj upotrebe jednih garažnih vrata je štetan za vrata..

Konkretno se radi o Hormann industrijskim rolo vratima koja se dnevno dignu i spuste minimalno 500 puta..

Da li je to normalno za vrata, odnosno da li se za ta vrata (bez obzira na servis jednom godišnje) može očekivati da normalno rade i nakon nekoliko godina svakodnevnog korištenja?

Cthulhu
27.08.2010., 08:15
Za 500 ciklusa dnevno ili segmentna ili spiralna.

eL2
28.08.2010., 20:16
Da li je to "segmentna ili spiralna" pitanje ili odgovor!?:ne zna:

Ovdje se konkretno radi o poprilično velikim i teškim vratima koja se koja imaju dnevni ciklus dizanje/spuštanje min 500x dnevno..

Nisam niti iz bliza stručnjak za garažna vrata, ali mi se nekako zdravo razumski čini da se od bilo kojih vrata koja se dnevno dignu i spuste (ili otvore i zatvore) nekoliko stotina puta ne može očekivati dug vijek trajanja bez relativno redovitih, značajnih i skupih investicija u obliku popravka, zamjene dijelova i slično...

tragos
31.08.2010., 12:17
molim znalce i sve dobronamjerne:

trebaju mi 2x garazna vrata 310x250.
sto uzeti i gdje a kuca je na podrucju splita.
al ili pvc?
rolo ili alu?
koliko novaca je realno dati za ta vrata?
( naravno sa elektromotorom)

hvala

pozdrav

Gustavo
03.09.2010., 18:50
Isprojektiraj si sam u Solidworksu ili nađi nekog penzića koji je bio inženjer u Industrogradnji kad su oni pravili ta vrata, možda ima negdje na tavanu.

PMS. Vjerojatno se može naći negdje na internetu, ak ti srce to baš toliko želi. Više manje ti se svodi na omjer škara koje zakreću vrata po strop i proračun vlačnih opruga.

Odustao sam od ovih na kipanje jer čujem da hoće pasti i napravit sranje, idem na dvokrilna, 3 m širina, 2 m visina, samo ne znam od kuda da počnem, vjerojatno od štokova:ne zna:

monti&tomy
06.09.2010., 08:49
mene zanima ovako:

bočna sekcijska vrata
visina 268 cm
širina 340 cm

ili u istim dimenizijama podizna, vrata u vrata (za pješake)...

dižu li cijenu oni mali prozorčići za svjetlost i koliko?

i još nešto... na koji način izvesti jedna "pregradna" pvc vrata, ali prozirna, u najjeftinijoj varijanti...

law_os
16.09.2010., 23:37
Amcro tehnika i Horrman garažna vrata. Kakva je njihova kvaliteta i ima li još koji proizvođač kojeg treba pogledati? Hvala na odgovoru

molim za pomoc ako netko zna gdje bi se mogle kupit samo lamele za rolo vrata, moja vrata su dosta starije proizvodnje (kupljena u D 84god), lamele su alu dimenzije 14cm visoke 2cm debljine nisu ispunjene nicim, suplje su.
problem je u tome da vrata selim na visi obijekat i fali mi 1,5 m, bila su do sad 2,5 m, a trebaju mi 3,8m (steta ih bacit i kupovat nova, su :eek: )

Cthulhu
20.09.2010., 06:44
molim za pomoc ako netko zna gdje bi se mogle kupit samo lamele za rolo vrata, moja vrata su dosta starije proizvodnje (kupljena u D 84god), lamele su alu dimenzije 14cm visoke 2cm debljine nisu ispunjene nicim, suplje su.
problem je u tome da vrata selim na visi obijekat i fali mi 1,5 m, bila su do sad 2,5 m, a trebaju mi 3,8m (steta ih bacit i kupovat nova, su :eek: )

Teško budeš našao lamelu s istim zubom. To što imaš je TLM-ova lamela ili uvoz iz Njemačke? Imaš u Fealu lamela, pa si pogledaj da li možeš povezati, ali garant je drugi zub pa budeš morao radit neke spojnice.

Ali ako nije trofazna motorcina na osovini, ne isplati se, jer ti kompenzacija tezine nije ista, pa ti motor najvjerojatnije neće moć otvorit vrata.

150jams
21.09.2010., 19:57
ekipa molim ponude na PM..za rolo vrata dimenzije 2,5 x 2,5 m...