PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

ljutka
11.10.2008., 15:02
dali ste razmišljali o liječenju u naftalanu? meni je pomoglo

Marin 1
11.10.2008., 19:32
dali ste razmišljali o liječenju u naftalanu? meni je pomoglo
Pomoglo je i meni.Koliko sam vidio mnogima je pomoglo posebno onima sa jačom psorijazom.
Toliko mi je pomoglo ovaj put,da sam rekao da me je trebalo slikati prilikom dolaska i odlaska.Kakva bi to reklama bila....
Ne znam,ima ih što im ne pomogne,ali meni je Naftalan zakon.

ljutka
11.10.2008., 19:56
Pomoglo je i meni.Koliko sam vidio mnogima je pomoglo posebno onima sa jačom psorijazom.
Toliko mi je pomoglo ovaj put,da sam rekao da me je trebalo slikati prilikom dolaska i odlaska.Kakva bi to reklama bila....

ja sam bila u 5mj i idem sad ponovno od 3.11, mislim da su i tamo doktori stručnjaci za to

almonda
11.10.2008., 20:32
Dobro vece svima. Evo mene po prvi put kod vas,da se dopisujem ali da citam vase komentare x puta.
Da za pocectak kazem nesto o sebi imam tacno 30god i od ove ne tako lepe bolesti bolujem 26god dobio sam kao dete tako da vi dobro znate kroz sta sam prolazio(zamislite u skoli samo kada su me zvali tadasnjideciji drugari(SUGAVI SUGAVI)NISU DECA KRIVA TO NAUCE OD RODITELJA,Dobro na tosm se morao navici i ziveti dalje,ali sa jos vise problema zato bas tada kada sam je ja dobio nije bas imalo puno info.o Psoriazi,pa sam proveo na VMA u beogradu uz podpis roditelja za nekakvo ispitivanje na meni(e to mi je bilo najgore jer kada su me stavljali na sto ispred 50 do 100 studenata i svi dolaze prolaze pored mene kao da sam nekakvo cudoviste)Nije da nisam licio na cudoviste ali bio sam dete,i da proveo sam 9meseci tako i da su na kraju rekli da je psoriaza i dali mi Vipsogal koji sam koristio dugo dugo.
More i Igalo sam posecivao svake godine to mi je dosta pomagalo,kada je prestao da se proizvodi vipsogal poceli su ponovo problemi.

ITD. Ja bi o mojoj proslosti mogao do sutra,ali ovde vidim da nisam jedini.
Zasto sam poceo da trazim ponovo po intern,o psoriazi ? Zato sto sada ponovo oimam problema,vise nego i kada sam bio dete (sada mi je prekrila celi stomak i ledja a na nogama su ogromni pecati koji sada bole neverovatno a stomak da ne pricam.

Kazem sada ponovo? Da do nedavno sam koristio RAPTIVA inekcije koje su mi pomogle da sam se osecao kao nikada u zivotu.Bez MASTI BEZ OZILJAKA BEZ BELIH LJUSKICA PO TELU PRELEPO NOSITI KRATNE MAJCE PANTALONE NE SKRIVATI RUKE ITD???????????

Dosao sam u Svajcarsku pre 7god i potrazio nekog dobrog lekara koga sam i nasao.U pocetku sam koristio terapie svetla,pa i nekakve lekove do kojih nije dolazilo bar kod mene do poboljsanja,pa je morao da trazi od mog zdravstvenog osiguranja potvrdu da oni odobravaju placanje za RAPRIVA inekcije,i odobrili tako sam ih poceo primati da sam posle 4te inekcije koje se primaju svakog 6dana ocistio celo telo samo su ostale pege gde je bila psoriaza.Komplet RAPTIVA inekcije od 4kom kosta 1700sfr.- oko1100EURA i tako su moje 3god koliko sam ih primao bilo lepo.

Da je sada moje telo dobilo neku alergiju na hladnocu,Pri svakom hladnom dodiru su mi ruke oticale kupanje u hladnoj vodi oticao sam kao koprivom da me ozare i imunitet mi je opao.I prestao sam da ih primam i sada imam bas puno problema.
Nekako kada sam sa vama ovde mi je lakse .A meni je lakse sto sam sve ovo sada napisao.
Hvala vam sto ste imali vremena da procitate i da budete u svemu ovome sa mnom,Jer pored vas imam i Cerku I suprugu koji mi daju podrsku u svemu sto je najbitnije bar kod mene .DUGO JE TO GODINA
dobro nam dosao na forum

almonda
11.10.2008., 20:34
ljutka kako izgleda to ljecenje u naftalinu, u cemu se sastoji.Kako je za glavu.

viridiana
11.10.2008., 20:51
[QUOTE=gogi psori;16508509] b
Kazem sada ponovo? Da do nedavno sam koristio RAPTIVA inekcije koje su mi pomogle da sam se osecao kao nikada u zivotu.

bok
evo pogledala sam malo na webu, raptiva je, naravno, imunosupresiv, što znači da potiskuje djelovanje imunološkog sustava. Ne znam je li kortikosteroid, vjerojatno jest. Nažalost, nadam se da znaš što to znači i koje su moguće posljedice dugotrajnog uzimanja. Nije čudo da imaš raznih problema, ta ti je terapija napravila cijelu zbrku u imunološkom sustavu i istovremeno ga oslabila. Jesi li pokušavao neke druge terapije za psorijazu ili si sad duže vremena čist?

NEBOJSHA
11.10.2008., 21:34
reka da ima parapsorijazu.ja nisan reka ništa na to,a i prvi put čujen...

Pozdrav svima !

parapsorijaza je takodje dermatoza koja nije etioloski razjasnjena a po mnogo cemu slicna je psorijazi.
postoje tri oblika:
1.pityriasis lichenoides
-akutna
-hronicna ili parapsorijaza gutata
2.parapsoriasis in placibus
3.[B]parapsorijasis variegeta ili parapsorijasis lichenoldes

Terapija u vecini slucajeva je kao i kod psorijaze,kortikosteroidi,suncanje kao i UV zracenje kao i PUVA terapija.Specificne terapije nema.
Kao i psorijaza sklona je recidivu.:kava:

gogi psori
11.10.2008., 22:43
Hvala bolje vas nasao.

gogi psori
11.10.2008., 22:55
[QUOTE=gogi psori;16508509] b
Kazem sada ponovo? Da do nedavno sam koristio RAPTIVA inekcije koje su mi pomogle da sam se osecao kao nikada u zivotu.

bok
evo pogledala sam malo na webu, raptiva je, naravno, imunosupresiv, što znači da potiskuje djelovanje imunološkog sustava. Ne znam je li kortikosteroid, vjerojatno jest. Nažalost, nadam se da znaš što to znači i koje su moguće posljedice dugotrajnog uzimanja. Nije čudo da imaš raznih problema, ta ti je terapija napravila cijelu zbrku u imunološkom sustavu i istovremeno ga oslabila. Jesi li pokušavao neke druge terapije za psorijazu ili si sad duže vremena čist?

Kazem da je srece da sam duze vreme cist? Po prestanku poslednje inekcije kada sam primio nakon 14 dana se pocela toliko vracati da je u zivotu nisam imao ovoliko BUKVALNO NA LEDJIMA I STOMAKU NEMAM CISTE KOZE.
A terapije koje sam i nisu imale neki efekat na meni kao sto sam radio sa licht terapi 2 meseca i 10%da je bilo bolje

gogi psori
12.10.2008., 00:54
Evo probao sam da spavam i nisam mogao od svraba koliko me svrbi da sam noktima gde de pustio krv.A i ujedno razmisljam o vama ovde koji mi mozete nesto razjasniti.
Posto ja toliko god imam (vise i kad je spomenem mi je muka)I do sada se na meni promenili svi oblici a i dalje nosi naziv VULGARIS ,kOJA JE STVARNO ISTINA KAKO JE NASTALA PSORIAZA.
MALO SAM ZBUNJEN:ne zna:
Ovaj doktor koga ja sada posecujem tvrdi da nema nikakve veze ishrana i ni bilo sta sa psoriazom kao ni alkohol(a ja koji ne pijem stalno nego 1 u mesecu i sutra dan osetim reakciju ,i kazem doktoru da se to desilo po mom misljenju od alkohola-On tvrdi da nije to do toga:(
1-KOI SU OKIDACI?
2-koJA REAKCIJA E DESAVA DA ONA IZAZ INAPOJE?
3-DA LI JE ISTINA DA U SVETU NIJE ZABELEZEN NI JEDAN SLUCAJ HIV-virusa KOD PSORIATICARA

ZELIM SVIMA LAKU NOC I HVALA JOS JEDNOM SVIMA NA DOBRODOSLICAMA

nadica1212
12.10.2008., 07:23
Evo i mene.. Dobro dosao Gogi.. ja sam takodje bila mala kad sam dobila psorijazu, imala sam 8g. sad mi je 38, pa znas onda kroz sta sam prosla za 30g. neznam kakve su to inekcije sto si primao? Ja sam ranije pila "Neotigason" kapsule al mi nisu pomogle bas nesto... Ja sada nemam bas puno psorijaze. Leti to dovedem u red pa nema nista. A to sto kaze DR da ishrana nema veze... pa ima! ja sam u zadnje vreme primetila da svako voce koje pojedem, posle toga mi se pogorsa. Po licu imam, na celu i izmedju obrva, nekad se pojavi i na nosu.. Limun,narandza,grejp.. to je kiselo, pa da razumem. Al meni se pojavi i posle breskve i grozdja... verovatno sve sto stvara vrenje u zeludcu. Gazirano i alkohol izbegavam al nekad popim i to, retko al popijerm. I smeta naravno. Pi dosta cajeva, Zeleni, kantarion je protiv svih upalnih procesa, hajducka trava takodje sadrzi veliki procenat prirodnog antibiotika..mislim da je i neven dobar, Mozes i da pomesas to zajedno. Ovde na forumu su mi savrtovali da se posle kupanja namazem maslinovim uljem i dobro je, koza bar bude meka, ne zateze i ne boli kad ima puno psorijaze. Ja ponekad namazem glinu po telu, kao masku, to je isto dobro...POZZ svima.

nadica1212
12.10.2008., 07:38
A da! a ovo za HIV virus nisam cula al cula sam da nijedan psorijaticar nije mentalno poromecen, jel kao " ne pucamo" unutra vec nam se sve ispoljava na kozi:misli: Pa ako od dva zla treba da izaberemo manje..:confused: Samo gogi nemoj da se nerviras puno... sve najbolje. Ako se setim jos neceg, napisacu. Jos: i ja sam bila zamorce u klinickom centru u BG tad su me mazali nekom kremom koja se zalepi za kozu pa gori.. a nemoze da se opere lepo. Ja sam tad imala nekih 16g. ni sad neznam kako se to zove, al znam da sam posle 45 dana izasla na sopstveni zahtev. CAO:W

ljutka
12.10.2008., 09:08
ljutka kako izgleda to ljecenje u naftalinu, u cemu se sastoji.Kako je za glavu.

ja ti imam 3 vrste terapija:
1 terapija je kada u kojoj je nafta,sjediš unutra 12minuta,ublažuje crvenilo,miće ljuskice a da i ne pričam da je koža napokon glatka

2 terapija je fototerapija-medicinski solarij
3 terapija je UVB češalj za vlasište, meni je to jako pomoglo ,otišle su sve ljuskice i crvenilo koje je najviše zahvatilo područje oko uha.

Malko
12.10.2008., 12:08
A da! a ovo za HIV virus nisam cula al cula sam da nijedan psorijaticar nije mentalno poromecen, jel kao " ne pucamo" unutra vec nam se sve ispoljava na kozi:misli: Pa ako od dva zla treba da izaberemo manje..:confused: Samo gogi nemoj da se nerviras puno... sve najbolje. Ako se setim jos neceg, napisacu. Jos: i ja sam bila zamorce u klinickom centru u BG tad su me mazali nekom kremom koja se zalepi za kozu pa gori.. a nemoze da se opere lepo. Ja sam tad imala nekih 16g. ni sad neznam kako se to zove, al znam da sam posle 45 dana izasla na sopstveni zahtev. CAO:W

ja nisam baš siguran da nisam malo i mentalno poremećen... :D

Marin 1
12.10.2008., 13:00
Evo probao sam da spavam i nisam mogao od svraba koliko me svrbi da sam noktima gde de pustio krv.A i ujedno razmisljam o vama ovde koji mi mozete nesto razjasniti.
Posto ja toliko god imam (vise i kad je spomenem mi je muka)I do sada se na meni promenili svi oblici a i dalje nosi naziv VULGARIS ,kOJA JE STVARNO ISTINA KAKO JE NASTALA PSORIAZA.
MALO SAM ZBUNJEN:ne zna:
Ovaj doktor koga ja sada posecujem tvrdi da nema nikakve veze ishrana i ni bilo sta sa psoriazom kao ni alkohol(a ja koji ne pijem stalno nego 1 u mesecu i sutra dan osetim reakciju ,i kazem doktoru da se to desilo po mom misljenju od alkohola-On tvrdi da nije to do toga:(
1-KOI SU OKIDACI?
2-koJA REAKCIJA E DESAVA DA ONA IZAZ INAPOJE?
3-DA LI JE ISTINA DA U SVETU NIJE ZABELEZEN NI JEDAN SLUCAJ HIV-virusa KOD PSORIATICARA

ZELIM SVIMA LAKU NOC I HVALA JOS JEDNOM SVIMA NA DOBRODOSLICAMA
Ono sa Raptivom je vrijedna informacija.Ponašanje je tipično za psorijazu,nakon terapije ona bukne još jače.
Ja takodjer vjerujem da ishrana ne igra neku ulogu iako se pretpostavlja prema nekim istraživanjiima da "light" hrana smanjuje simptome bolesti.
Kada bi se znao okidač vjerojatno bi se otkrio i lijek.Poznato je koliki je postotak ljudi koji nose gene a nemaju simptome bolesti i koliki je postotak ljudi koji imaju simptome(te brojke su opet u svakoj zemlji drukčije).E,sada što je to tj. koji je to okidač da nastanu simptomi bolesti to je temeljno pitanje.Istražuje se je li to posebna "kriva" kombinacija gena vezana uz pojedine proteine itd. ili su to vanjski uzročnici tipa:infekcije,neke druge bolesti,uzimanje nekih lijekova,stres itd.
Pozdrav svima :)

gogi psori
12.10.2008., 22:17
Evo i mene.. Dobro dosao Gogi.. ja sam takodje bila mala kad sam dobila psorijazu, imala sam 8g. sad mi je 38, pa znas onda kroz sta sam prosla za 30g. neznam kakve su to inekcije sto si primao? Ja sam ranije pila "Neotigason" kapsule al mi nisu pomogle bas nesto... Ja sada nemam bas puno psorijaze. Leti to dovedem u red pa nema nista. A to sto kaze DR da ishrana nema veze... pa ima! ja sam u zadnje vreme primetila da svako voce koje pojedem, posle toga mi se pogorsa. Po licu imam, na celu i izmedju obrva, nekad se pojavi i na nosu.. Limun,narandza,grejp.. to je kiselo, pa da razumem. Al meni se pojavi i posle breskve i grozdja... verovatno sve sto stvara vrenje u zeludcu. Gazirano i alkohol izbegavam al nekad popim i to, retko al popijerm. I smeta naravno. Pi dosta cajeva, Zeleni, kantarion je protiv svih upalnih procesa, hajducka trava takodje sadrzi veliki procenat prirodnog antibiotika..mislim da je i neven dobar, Mozes i da pomesas to zajedno. Ovde na forumu su mi savrtovali da se posle kupanja namazem maslinovim uljem i dobro je, koza bar bude meka, ne zateze i ne boli kad ima puno psorijaze. Ja ponekad namazem glinu po telu, kao masku, to je isto dobro...POZZ svima.

HVALA NA DOBRODOSLICI.
:)

gogi psori
12.10.2008., 22:22
[QUOTE=Marin 1;16527723]Ono sa Raptivom je vrijedna informacija.Ponašanje je tipično za psorijazu,nakon terapije ona bukne još jače.
Ja takodjer vjerujem da ishrana ne igra neku ulogu iako se pretpostavlja prema nekim istraživanjiima da "light" hrana smanjuje simptome bolesti.
Kada bi se znao okidač vjerojatno bi se otkrio i lijek.Poznato je koliki je postotak ljudi koji nose gene a nemaju simptome bolesti i koliki je postotak ljudi koji imaju simptome(te brojke su opet u svakoj zemlji drukčije).E,sada što je to tj. koji je to okidač da nastanu simptomi bolesti to je temeljno pitanje.Istražuje se je li to posebna "kriva" kombinacija gena vezana uz pojedine proteine itd. ili su to vanjski uzročnici tipa:infekcije,neke druge bolesti,uzimanje nekih lijekova,stres itd.
Pozdrav svima :)[/QU

Dobro vece Marine.

Hvala na odgovoru:top:

gogi psori
12.10.2008., 22:59
Nasao sam neke papire doka sam u pocetku poceo sa probnim terapijama nazive nekih masti i lekova
Na pr,Koristio sam SPIRICORT50 tablete u kombinaciji sa antialergetik CETRIN10.
Da ma neki nacin oni su mi isto pomagali,ali sam nakon enekoliko dana primecivao probleme kod disanja i kod vida,nisam mogao skoro ni auto da vozim(problem sa daljinom)
Koristio sam masti
-DIPROSONE
-DERMOVATE
-DAIVOBET
Koristio sam ih jos alikad nadjem kako se zovu napisacu.
od masti meni su svaka na svoj nacin pomagala,Posle dugo koriscenja iste masti jednostavno Psoriaza mi promeni oblik i mast prestane da deluje.

Isto se secam kako sa imao neku terapiju sa nekim inekcijama koje se daju u ruku(misic)bar sam ih ja tu primao,imao sam isto kratko vreme dobre rezultate? Kratko sam se radovao,psoriaza je nestala ali nakon duzeg primanja inecija,tj kad je primim 3dana posle nemam nikakvog apetita ni volje za jelo samo mi se povracali.I morao sam prestati,i da nisu ni bile skupe oko10eura po komadu i bija je zuta tecnost u boci.

Nekako sam ovde u CH mozda pogresno razumeo lekare.?:ne zna:
Zasto?
Doka sam bio dole znao sam da je svima novac u pitanju,tako da su moji roditelji dali malo bogactvo za moje lecenje,joj kad se setim obecanja(Jedan lekar koji je poceo da radi u privatnoj praksi secam se da je trazio od mojih roditelja 10.000maraka za lek i davao je garanciju.Moji su mu davali i 20.000ali sa ugovorom ako posle 2do 6meseci se ne pojavi vise daju duplo i naravno nije pristao.
A da ne pricam o Vracima I vracaricama(to je vec duga prica)
Nije mi jasno ?DA LI TI LJUDI VERUJU U BOGA?

A sda ovde to pitanje sta traze ovi lekari ovde?Pare imaju ?Uopste ih nije briga sta ti daju samo da ti bude bolje pa i ako nakon toga sto su ti dali imaces problema.I naravno nisu oni krivi

Kada sam spomenuo da li i jedan Psoriaticar boluje od side trazio am odovor na ono sto sam cuo da ni jedan ne boluje od side.Da je PSORIAZA JACA OD HIV.a
A LI JE TO MOGUCED:confused:

emergence
13.10.2008., 07:10
Kada sam spomenuo da li i jedan Psoriaticar boluje od side trazio am odovor na ono sto sam cuo da ni jedan ne boluje od side.Da je PSORIAZA JACA OD HIV.a

ma daj molim te:mig: bapske priče.
dapače većina hiv pozitivnih ljudi dobije psorijazu zbog te bolesti i ta činjenica intrigira znanstvenike diljem svijeta. radi se o tome da iako hiv jako oslabi imunitet bolesnicima se pojavljuje psorijaza na tijelu.

ali ne psorijaza nije jača od hiva:rofl: i možeš biti psihički bolestan i imati psorijazu a svi mi smo izloženi i bolestima krvožilnog sustava i dijabetesu(dapače imamo vece sanse za te bolesti od prosjecne osobe-tu pričam o srčanima i dijabetesu).
i nismo jači od raka:lol:

uglavnom odgovor na tvoje pitanje-ne nije moguće.
imaš o ovoj problematici puno toga na internetu i medicinskim portalima.
ja se uvijek pouzdam u razum.

i da dobrodošao:mig::)

DORICHKA
13.10.2008., 08:43

BOK!SVAKA CAST NAFTALANU ALI JA NISAM NIMALO VIDJELA POMAKA PUNA TERAPIJA 21 DAN I PRVE SU SE VRATILE NAKON 2 TJEDNA VEC SAM BILA NAVELA DA REDOVITI POLAZNICI PRICAJU IZMEDJU SEBE DA NAFTA NIJE VISE KO NEKADA OSOBLJE JE PRICALO IZMEDJU SEBE DA IZVOR NAVODNO PRESUSUJE POSTOJI NEKI MALI KOD RIJEKE ALI JE OVO JEDINI TE VELICINE U EVROPI KAD SAM BILA PROSLE GOD.DOLAZILI SU RUSI IONAKO NAKON BANJE ZAVRSIM NA KORTIKO STEROIDIMA ETO AKO POMAZE SUPER MENI JE DRAGO!:s

DORICHKA
13.10.2008., 08:49
:):eek::kava:Nasao sam neke papire doka sam u pocetku poceo sa probnim terapijama nazive nekih masti i lekova
Na pr,Koristio sam SPIRICORT50 tablete u kombinaciji sa antialergetik CETRIN10.
Da ma neki nacin oni su mi isto pomagali,ali sam nakon enekoliko dana primecivao probleme kod disanja i kod vida,nisam mogao skoro ni auto da vozim(problem sa daljinom)
Koristio sam masti
-DIPROSONE
-DERMOVATE
-DAIVOBET
Koristio sam ih jos alikad nadjem kako se zovu napisacu.
od masti meni su svaka na svoj nacin pomagala,Posle dugo koriscenja iste masti jednostavno Psoriaza mi promeni oblik i mast prestane da deluje.

Isto se secam kako sa imao neku terapiju sa nekim inekcijama koje se daju u ruku(misic)bar sam ih ja tu primao,imao sam isto kratko vreme dobre rezultate? Kratko sam se radovao,psoriaza je nestala ali nakon duzeg primanja inecija,tj kad je primim 3dana posle nemam nikakvog apetita ni volje za jelo samo mi se povracali.I morao sam prestati,i da nisu ni bile skupe oko10eura po komadu i bija je zuta tecnost u boci.

Nekako sam ovde u CH mozda pogresno razumeo lekare.?:ne zna:
Zasto?
Doka sam bio dole znao sam da je svima novac u pitanju,tako da su moji roditelji dali malo bogactvo za moje lecenje,joj kad se setim obecanja(Jedan lekar koji je poceo da radi u privatnoj praksi secam se da je trazio od mojih roditelja 10.000maraka za lek i davao je garanciju.Moji su mu davali i 20.000ali sa ugovorom ako posle 2do 6meseci se ne pojavi vise daju duplo i naravno nije pristao.
A da ne pricam o Vracima I vracaricama(to je vec duga prica)
Nije mi jasno ?DA LI TI LJUDI VERUJU U BOGA?

A sda ovde to pitanje sta traze ovi lekari ovde?Pare imaju ?Uopste ih nije briga sta ti daju samo da ti bude bolje pa i ako nakon toga sto su ti dali imaces problema.I naravno nisu oni krivi

ALI TRETMANA I KREMA DA DUGO SM KORISTILA VIPSOGAL ALI MENI BUDE LOSE NAKON NJEGA VRATI MI SE U JACE NI PRIJE IMA GA U SIDU ZA KUPIT I U BRCKOM POZDRAV!
JA SAM 87 BILA NA VMA INEKCIJA SE NESJECAM ALI

DORICHKA
13.10.2008., 08:51
MALO SAM NAOPACKE POSLALA PORUKU SORRY

lida2008
13.10.2008., 11:09
Pozdravljam sve supatnike:)
Kako vidim, mišljenja su različita o tome što uzrokuje, što pospješuje psorijazu, a što doprinosi da se smanjuje ili čak nestane.
Moje 47-godišnje iskustvo mi govori slijedeće: pravila nema, niti su liječnici jedinstveni u svojim stručnim savjetima, a na smirivanje i razbuktavanje psorijaze utječe sve, i ishrana, i vremenske prilike, i stanje psihe, i obiteljska situacija, sve, sve.

Rastužila me je danas vijest o jednoj srednjoškolki, dobila je psorijazu, jer znam kroz sve mora proći...

Ma, ljudi, nije lako biti jak u psorijatičarskoj koži, ali nema nam druge!

Ne znam hoćete li mi vjerovati, ali meni posljednjih dana jako pomaže obična starinska plava nivea krema!

Pozdrav:kava::kava:

Malko
13.10.2008., 11:39
Ne znam hoćete li mi vjerovati, ali meni posljednjih dana jako pomaže obična starinska plava nivea krema!

ja ti vjerujem - meni zlata valja ona "velika" bijela Nivea soft :mig:

Marin 1
13.10.2008., 12:03
BOK!SVAKA CAST NAFTALANU ALI JA NISAM NIMALO VIDJELA POMAKA PUNA TERAPIJA 21 DAN I PRVE SU SE VRATILE NAKON 2 TJEDNA VEC SAM BILA NAVELA DA REDOVITI POLAZNICI PRICAJU IZMEDJU SEBE DA NAFTA NIJE VISE KO NEKADA OSOBLJE JE PRICALO IZMEDJU SEBE DA IZVOR NAVODNO PRESUSUJE POSTOJI NEKI MALI KOD RIJEKE ALI JE OVO JEDINI TE VELICINE U EVROPI KAD SAM BILA PROSLE GOD.DOLAZILI SU RUSI IONAKO NAKON BANJE ZAVRSIM NA KORTIKO STEROIDIMA ETO AKO POMAZE SUPER MENI JE DRAGO!:s
Ti si jedna od onih kojima ne pomaže.Vidio sam jedan slučaj sa pogoršanjem bolesti.Žena dodje sa dvije male flekice,izbaci joj psorijaza po čitavom tijelu.Točno je da nafta nije ona što je prije bila čak nije ni iste boje,ali eto meni je Naftalan uvijek pomagao.Očistio bi se potpuno,nekad sa boljim,nekad sa malo lošijim rezultatima,ali bilo bi puno bolje.Recidiv je nekad brži nekad sporiji,opet zadovoljan sam.Koža mi je poslije Naftalana kao nova,zagladjena,izgleda sasvim ok.Ne znam,ne ide mi se u bolnicu jer mislim da mi oni puno više ne mogu pomoći.Mogu me mazati kortikosteroidima i šibnuti na kvarc a to mi i nije baš neko rješenje.Tamo ne dolaze samo Rusi.Dolaze:Rusi,Danci,Talijani,čak i iz onih bivših država SSSR-a itd.
Možda bi najbolje bilo poći na Mrtvo more,ali to je opet skupo.Zdrastveno ne "pokriva" ni Naftalan tj. pokriva ako pacijent ima psorijatični artritis,ako ima psorijazu samo terapije.Zato ova priča o nekom pokrivanju troškova za Mrtvo more za sada mi izgleda kao utopija ili priča o komunizmu kao idealnom društvu(nirvani) :D

Smileman
13.10.2008., 12:41
Ne znam hoće li nekome ovdje ova informacija pomoći, ali imam kolegu sa psorijazom koji je uspio sebi pomoći promjenom u prehrani, prateći uputstva knjige Petera D'Adama: "Prehrana po krvnim grupama". On je 0 krvna grupa i pratio je upute autora koju vrstu hrane izbjegavati, a koju preferirati i citiram ga što mi je rekao: "Knjiga me je koštala oko 200 kn, a vrijedi milijun..."

Marin 1
13.10.2008., 14:15
:kava:Ne znam hoće li nekome ovdje ova informacija pomoći, ali imam kolegu sa psorijazom koji je uspio sebi pomoći promjenom u prehrani, prateći uputstva knjige Petera D'Adama: "Prehrana po krvnim grupama". On je 0 krvna grupa i pratio je upute autora koju vrstu hrane izbjegavati, a koju preferirati i citiram ga što mi je rekao: "Knjiga me je koštala oko 200 kn, a vrijedi milijun..."
Jedan moj kolega je pomogao sebi kad je kupio igru:"Čovjeće ne ljuti se".Što sve čovjek neće pročitati na ovom forumu:kava: Citat je najvažniji:cijena 200kn a vrijedi milijun :D:D:lol::rofl:

Smileman
13.10.2008., 14:28
Marin1, vidiš i meni je samo zbog tog njegovog komentara ostala u sjećanju ta priča, a prošlo je nekoliko godina da mi je to rekao... moj komentar nije bio ismijavanje ove bolesti ni teme, no vidim da je tebe rezveselio. Drago mi je što si reagirao, mogu reći da i ova tvoja o "Čovječe, ne ljuti se" pije vodu jer pozitivni ljudi lakše se nose sa životom, pa i bolestima u njemu

almonda
13.10.2008., 18:02
ja ti imam 3 vrste terapija:
1 terapija je kada u kojoj je nafta,sjediš unutra 12minuta,ublažuje crvenilo,miće ljuskice a da i ne pričam da je koža napokon glatka

2 terapija je fototerapija-medicinski solarij
3 terapija je UVB češalj za vlasište, meni je to jako pomoglo ,otišle su sve ljuskice i crvenilo koje je najviše zahvatilo područje oko uha.

Molim te ljutka kakav je to cesalj za vlasiste, kod mene je ono nemoguce puno.
Perem onim T/gel samponom pa onda skidam rukama.Vec sam nakupila dosta toga.
Molim te kako izgleda taj cesalj.

polly
13.10.2008., 19:23
Citat je najvažniji:cijena 200kn a vrijedi milijun :D:D:lol::rofl:

izdanje je mozaik knjige, pa nebu čovjek niš zaradil na njoj :D
a ima sve to i na netu, pa ne treba ni toliko kuna potrošit
a tko nema net, knjiga na tu temu ima za posudit u knjižnicama

iz vlastitog iskustva
zaključujući na temelju reakcija mog tijela na hranu, pa kako mojih par bolestica reagira, mogla bi reć da ima nekog vraga u tome
no ne vjerujem da je kod svih baš isto, da to apsolutno kod svih pomaže
no 3 tjedni eksperiment bi mogao dovesti do prvih promjena, a nema se kaj za izgubiti
zanima me i onaj test intolerancije na hranu, no kod nas je to preskupo (bilo je 2.700, ne znam jel što pojeftinilo) a firma u inat već dugo ne šalje na poslovni put u beograd di je to 35 eura, razlika u cijeni je čista sitnica :zubo:

Ja!!
13.10.2008., 19:45
kako me ovaj gogi podsića na jednog propovjednika šta je ode mlatija po slami jako dugo.složena pričica, ekavica i Bog...odma me oduševe :mad:

ljutka
13.10.2008., 20:10
Molim te ljutka kakav je to cesalj za vlasiste, kod mene je ono nemoguce puno.
Perem onim T/gel samponom pa onda skidam rukama.Vec sam nakupila dosta toga.
Molim te kako izgleda taj cesalj.

ovako taj ti češalj kako ga oni tamo zovu izgleda slično pegli za kosu,kao mala lampa s kojom ti prolaze kroz kosu( pomaže za crvenilo)i ima druga vrsta češlja s kojim ti skida ljuskice iliti tu prhut s vlasišta.
ja kosu perem s crnim šamponom DR.TEMT

gogi psori
13.10.2008., 21:36
kako me ovaj gogi podsića na jednog propovjednika šta je ode mlatija po slami jako dugo.složena pričica, ekavica i Bog...odma me oduševe :mad:

VIDIS ? JA
U SVETU POSTOJE DVOJE LJUDI
-Zdravi
-Bolesni.
Poznajes li ti treceg?????????????????????????????

viridiana
14.10.2008., 07:53
evo jedne mogućnosti - tko je spreman mjesec dana jesti SAMO kuhanu integralnu rižu, može biti siguran da će se potpuno očistiti. Za recidive ne znam, ali sigurno je da je ono što unosimo u sebe itekako važno.

Marin 1
14.10.2008., 09:57
evo jedne mogućnosti - tko je spreman mjesec dana jesti SAMO kuhanu integralnu rižu, može biti siguran da će se potpuno očistiti. Za recidive ne znam, ali sigurno je da je ono što unosimo u sebe itekako važno.
Svakako da je važno što unosimo u sebe,ali ne vjerujem u teoriju o prehrani na osnovu krvnih grupa.Ta je knjiga dosta osporavana u stručnoj javnosti od razno raznih stručnjaka.Uostalom tko kaže da čovjek ne radi u mozaik knjizi,možda se knjiga slabo prodaje :D,šalim se
Znate li vi što znači hraniti se mjesec dana samo integralnom rižom?Što to znači za jedan ljudski organizam?Zamislite jednog čovjeka od 190cm visine i 98kg. težine kako se hrani mjesec dana integralnom rižom.Znate li da drastične dijete pogoršavaju psorijazu?Znate li da drastične dijete mogu dovesti čak do moždanog udara? :o To se isto tako odnosi na one dijete koje se temelje samo na uzimanju sokova od voća i povrća.
Pozdrav svima

Smileman
14.10.2008., 10:10
Marine, zahvalit će ti Mozaik na besplatnoj reklami, i ne, ne radim za njih.

U pravu si što se tiče ovog savjeta za jedenje riže, ljudski organizam treba raznovrsnu prehranu kako bi ostao u zdravstvenom balansu.

D'Amato je postavio teoriju o krvnim grupama jer je kao liječnik primjetio da mu ne reagiraju svi bolesnici (jedna grupa dijabetičara) jednako na istu prehrambenu terapiju koju su imali, a kad ih je sortirao po krvnim grupama koje su imali, pokazala se sličnost simptoma reakcije kod ljudi sa istom grupom koja nije bila slučajna.

Svaka teorija predmet je osporavanja, no ono što je D'Amato uočio a što se i laiku može učiniti čudnim je da nam se svima razlikuje krv (čak toliko da je moja možda smrtonosna za tebe) a da svi jedemo načelno istu hranu. Tek oni koji su alergični na neku namirnicu ili im probavni sustav burno reagira, odustaju od iste. Ostali trpaju u sebe bilo što, nek se samo zove hranom.

polly
14.10.2008., 10:14
D'Amato

jebemumiša
pa daj kad već o nečem razgovaraš, za što sam kažeš da poznaješ, bar nauči kak se zove čovjek :zubo:

Smileman
14.10.2008., 10:26
hvala Polly, nisam ni primjetio lapsus, ali ima ih još takvih... ovo je print iz knjižnice u Metkoviću, pogledah na google jesam li usamljen u lapsusima... ha

Autor D’ADAMO, Peter J.
Naslov 4 krvne grupe 4 načina života : recepti za postizanje optimalnog zdravlja, metabolizma i vitalnosti u svakoj životnoj dobi / Peter J. D’Amato u suradnji s Catherine Whitney ; . -
Impresum Zagreb : Hena com, 2002. -
Materijalni opis 429 str. ; 25 cm. -
Napomena Prijevod djela: Live right 4 your type.
Uputnica WHITNEY, Catherine
UDK 612.118.013
Jezik HRV, ENG
*** POGLEDAJTE U DRUGIM KNJIŽNICAMA ***

lida2008
14.10.2008., 14:34
:)Bog svima!
Sviđa mi se ova teza o uticaju ishrane na čovjekov organizam, pa tako i na psorijazu. Nisam baš sigurna da li se olako može prihvatiti da ishranu treba vezati uz krvnu grupu, jer mi to liči na praznovjerno vezivanje osobina ličnosti s horoskopskim znakom.
Ima li još pozitivnih primjera u praksi, tj. ljudi na ovom forumu koji imaju vlastito iskustvo smanjenja psorijatičkih promjena zbog ishrane vezane na krvnu grupu ili poznaju nekoga s tim iskustvom?:ne zna:
Pozdrav:kava:

emergence
14.10.2008., 15:44
ha čujte sve je to divno krasno ali vidim ja po sebi mene stres upropaštava. kad sam smirena i bez stresa ja mogu pit pušiti drogirat se i jest junk food po cijele dane i koža mi je fantastična.
dok kad sam pod stresom neovisno kaj jedem situacija je koma. pa makar jela mrkvicu, ribe i salate po cijele dane.

tako da...:zubo:
nije da sad preporučujem nezdrav život samo iznosim svoja iskustva. stres mene ubija i to je to:mad:

RUŽA
14.10.2008., 18:52
sve što je lijepo brzo prođe,pa tako i moje privremeno zalječenje.u ovih 6 mjeseci nisam bila svijesna,što sam imala.čista koža,bez boli,bez svraba,bez bockanja,bez peckanja.sve u svemu bilo je predivno,ali malo je trajalo.:mad::kava:
vratila sam se u stvarnost.došlo je do zasičenja methotrexatom.oštečenje jetre,kraj ovoj terapiji.slično je bilo i s kortikorsteoridima.što dalje
? pojma nemam,a psorijaze svaki dan sve više i više.........svim novim članovima želim dobrodošlicu.:):)

Smileman
14.10.2008., 19:18
Mali komentar na stav Lide2008: Gle, ja stvarno ne vidim povezivanje horoskopa i ove teorije, no uvijek kad vidim pretpostavke tog tipa znam da nedostaje činjenica... Kako samu knjigu treba ipak nekako nabaviti pa pročitati što malo ljudi bude učinilo, možda nekoga ovdje zaintrigira uvod koji je dao D'Adamo:

"EVOLUCIJA I HRANA
Ključ značenja krvne grupe može se pronaći u priči o evoluciji ljudskog roda, koja je zapravo pričao o hrani i o potrazi za hranom. Krvna grupa 0 je najstarija i potječe iz Afrike iz vremena Kromanjonaca, prije 40 tisuća godina. Kromanjonci su bili lovci i njihova je prehrana bila zasnovana na mesu odnosno bjelančevinama.

S pojavom agrarnog društva prije oko 25 tisuća godina u Aziji ili na Srednjem Istoku razvila se krvna grupa A, koja se kasnije u velikoj mjeri proširila po Europi. Ljudi su tada počeli sami uzgajati žitarice i pripitomljavati životinje, te se potrošnja mesa znatno smanjila u korist žitarica.

Krvna grupa B pojavila se prije 10 tisuća godina kad su se ljudi selili na sjever u hladnije, za život naporne predjele, poput vrhunaca Himalaja. Prehrana tih pastira nomada oslanjala se na stoku i vrlo su im važni bili mliječni i poljoprivredni proizvodi.

Najrijeđa krvna grupa, AB je potpuno moderna prilagodba - rezultat miješanja različitih krvnih grupa do kojeg je došlo prije otprilike tisuću godina, kada su istočni osvajači preplavili Europu. Za tu krvnu grupu tipična je vrlo raznovrsna prehrana. Ta je priča o evoluciji izravno povezana s prehrambenim navikama svake krvne grupe sve do danas.

Ljudima krvne grupe 0 preporučuje se prehrana bazirana na mesu, ribi i povrću, oni s krvnom grupom A prirodni su vegetarijanci, krvnoj grupi B preporučuje se meso i mliječni proizvodi a oni s krvnom grupom AB trebaju težiti raznovrsnoj prehrani."

Pa hajde sad pogledajte sami ako znate koja ste grupa, možda se već hranite upravo po ovim preporukama i da niste ni znali za ovu teoriju, a to znači da vam je s vremenom sam organizam počeo izabirati hranu koja vam odgovara

gogi psori
14.10.2008., 22:32
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje ?zasto je mrtvo more toliko dobro za psoriazu(bar tako pricaju da je dobro)
Da li neko nekog poznaje sa tim iskustvom?
I da li neko zna kakvi su rezultati sa ribicama(GARA RUFA)bAR MISLIM DA SE TAKO PISE.

hVALA SVIMA I ZELIM LAKU NOC,:)

mrkvica22
14.10.2008., 23:14
Molba
Moj automehanicar boluje od psorijaze. Nijedna terapija koju su mu prepisali doktori nije mu pomogla.
Imam dva pitanja:
1. Imate li kakav savjet ili preporuku.
2. Je li netko mozda isprobao ovu terapiju:
http://www.pcelinjak.com/content/view/318/211/
Ako je, kakvi su rezultati?
Unaprijed zahvaljujem.

RUŽA
15.10.2008., 19:50
Molba
Moj automehanicar boluje od psorijaze. Nijedna terapija koju su mu prepisali doktori nije mu pomogla.
Imam dva pitanja:
1. Imate li kakav savjet ili preporuku.
2. Je li netko mozda isprobao ovu terapiju:
http://www.pcelinjak.com/content/view/318/211/
Ako je, kakvi su rezultati?
Unaprijed zahvaljujem.

na sajmu zdrave hrane kupila sam PĆELINU MAST,mazala sam neko vrijeme ,dobro skida naslage,omekšava kožu.između ostalog u uputama piše...aktivni prirodni sastojci PČELINE MASTI hrane i mekšaju kožu,potiču perifernu cirkulaciju na mjestima aplikacije,te imaju blago antibiotičko djelovanje.redovitom primjenom PČELINJE MASTI smanji će se potreba za kortikosteoridima preparatima kod tvrdokornih lišajeva,kroničnih ekcema i nekih oblika psorijaze.ima je u svim prehrambenim prodavnicama.a proizvodi APIMEL izVIŠNJEVCA,evo i broj 031 351327.sretno:)

mrkvica22
15.10.2008., 20:32
Hvala!

dalmatinac28
16.10.2008., 17:31
Bok društvo!
Evo meni se nakon pola godine skoro potpuno čistog tijela počela ubrzano pojavljivati u vidu malih točkica.
Bio sam na nekakvom sajmo prirodnih proizvoda pa sam pronašao nekakav homeopatski pripravak koji se zove PSORIASIS RELIEF a porizvodi ga HOMEOLAB kanadska tvrtka.
To su nekakve male granulice koje se tope pod jezikom i u KANADI su navodno na listi zdravstvenog zavoda pa ih i liječnici prepisuju.
Zanima me dali je netko to već probao da ne gubim vrijeme??
A ako nije ja ću javiti rezultate!!!
Pozdrav svima!!!

Sunce ćaćino
17.10.2008., 16:40
[QUOTE=dalmatinac28;16600310]
Evo meni se nakon pola godine skoro potpuno čistog tijela počela ubrzano pojavljivati u vidu malih točkica.
QUOTE]

Pozdrav! Kako si došao u stanje čistog tijela:confused:? Meni to odavno nije uspjelo:flop:.
Pregurao sam dosad 50-tak dana dijete bez crvenog mesa, slatkog, slanog, kiselog i ljutog, ali zasad nema nekih osjetnijih pomaka. Jedino su mi nokti puno bolji i iz korijena mi rastu zdravi (to pripisujem svakodnevnom gutanju omega, noćurka, crnog kima-pozdrav Polly:), biotina, sikavice i guarane; "puka san nabrajajući ova imena!")! Uz to, prije svakog obroka uzimam i "Med života"!
Ružo, veliki pozdrav u želji da pređeš preko trenutnih problema, kao i svaki put, puna optimizma i želje za novim traganjem i nadom u bolje sutra.
Trenutno sam u stanju u kojem bi me razveselilo da se počistim makar djelomično, jer sam katastrofičan. Svi savjeti su dobrodošli, ali isključivo oni temeljeni na vlastitom iskustvu. Dosta mi je raznih trgovaca i poklonika nekih alternativnih neobičnih metoda. Viridiana, jesi li ti bila na dijeti integralnom rižom, pa znaš da je rezultat takav? Smileman, postoje li ikakvi dokazi kojima si svjedočio, pa znaš da teorija s krvnim grupama funkcionira?
Ljudi, dajte se saberite i pišite ono za što znate da uistinu radi, pa Vas nitko neće napadati!
Pusa svima:mig:!

emergence
18.10.2008., 15:21
evo da ja budem konkretna.

svakih par dana ili svaki dan po potrebi si napravim uljnu kupku. imaš od spiriga uljnu kupku i od hermala. u tom se namačem 20 minuta.
nakon toga si na ruke i nokte obilno stavim excipial u lipolotion.

pol sata nakon te kupke se namažem isto tim excipialom i situacija je super jer ne svrbi, ne iritira, koža je elastična.

isto tako odem svakih mjesec dana 8 minuta na stojeći turbo solarij:top: i to mi ful pomaže.

tjeme trenutno tretiram s dr.temt crnim šamponom i la roche posay kremastim šamponom(nema u hrvatskoj nažalost). odlična stvar koju sam dobila iz njemačke je volon-a. radi se o losionu za kosu kojeg se tanko namaže na kožu tj tjeme i idući dan sve točkice jednostavno nestanu.
pošto sam nedavno dobila puno raznih stvarčica za njegu i preporodila se od toga evo moja momentalna lista preporuka:
Kupke-od spiriga i hermala(uljne kupke)
Tijelo-excipial urea losion s 4% uree i sa 2%uree, lipoderm omega krema i lipoderm gel za tuširanje
Tjeme-dr.temt crni šampon, lrp šampon kremasti i volon-a tinktura
Nokti-noviderm lak za učvršćivanje noktiju(po preporuci od ruže:) -hvala odličan je!)

ajde bok ekipa:cerek:
i da trenutno jedem sve kaj dohvatim, kafe pijem dosta, koju cigaretu si zapalim itd.

dalmatinac28
19.10.2008., 22:41
[QUOTE=Sunce ćaćino;16614655][QUOTE=dalmatinac28;16600310]
QUOTE]

Pozdrav! Kako si došao u stanje čistog tijela:confused:? Meni to odavno nije uspjelo:flop:.

Pisao sam o tome prije par mjeseci.
Dakle koristio sam med života i psorex mast od istog proizvođača te sam sve flekice doveo u stanje blago ružičastih,tada je došlo ljeti i praktički kroz dva tjedna sunčanja i mora sam bio potpuno čist.
Stanje mi je i dalje jako dobro ali ima dosta malih "pupoljaka" koji su sprmni za razvijanje zato tražim nešto čim bih što dulje održao ovakvo stanje.
Kažem počeo sam sa homeopatijom malo experimentirati pa vam javim rezultate.
I da slažem se da ljudi trebaju pisati samo konkretne stvari a ne ono tipa "znam čovjeka koji je to izlječio ali ga dugo nisam vidio pa ne znam sa čim" i slične gluposti.

Ego
20.10.2008., 07:11
Ajme ljudi, nemojte mi reči da fakat pušite ovo sr... s krvnim grupama... Fakat se svaki k... danas može prodati.

Idem sastaviti teoriju o dijetama za muškarce različitih velićina penisa...

viridiana
20.10.2008., 07:39
ja vas ljudim stvarno ne kužim. Svi kao traže pomoć a ustvari samo se žele jadat. Napišem da sam se spasila od psorijaze i napišem kako i gdje, i nikoga ne zanima!!! Nitko ne želi pokušat. Nevjerojatno.

emergence
20.10.2008., 08:26
ja vas ljudim stvarno ne kužim. Svi kao traže pomoć a ustvari samo se žele jadat. Napišem da sam se spasila od psorijaze i napišem kako i gdje, i nikoga ne zanima!!! Nitko ne želi pokušat. Nevjerojatno.

puno ljudi čita ovaj topik i vjerujem da su mnogi otišli doktoru po tvojoj preporuci, samo eto ne pišu o tome jer nisu logirani.

uostalom svatko ima pravo da odluči za sebe:mig:

mrkvica22
20.10.2008., 09:10
na sajmu zdrave hrane kupila sam PĆELINU MAST,

Koliko si je platila?
Ja dobih ponudu po dva eura za kutijicu od pcelica@pcelica.com

mrkvica22
20.10.2008., 09:12
Molim te, daj mi posalji link gdje pise to "kako i gdje".

ella__17__sb
20.10.2008., 10:36
pozz svima,evo mene opet nakon duzeg vremena,samo da kazem da mi je psorijaza sa ruku nestala kako je i ljeto proslo :cheer:

Sunce ćaćino
20.10.2008., 12:04

Prvo da ti se ispričam zbog svog neopravdanog napada na tebe :ne zna:!
Pošto sam prilično leteći na internetu, promaklo mi je ozbiljnije pročitati tvoje postove o homeopatiji i fumarnoj kiselini! S obzirom da sam maloprije pročitao ostatak tvojih postova, iskreno sam se zainteresirao, pa ću probati kontaktirati dr. Stolyšika i krenuti s terapijom. Jedino nisam skužio vezu između fumarne kiseline i dijete s integralnom rižom, molim te, pojasni.
Još ti se jednom ispričavam i pozdravljam u nadi da će mi tvoj savjet pomoći.
Emergence, hvala na savjetima! :mig:

friik
20.10.2008., 13:03
nekada me boli i peče!ponekad i svrbi al malo rjeđe.kako se to ljeći

friik
20.10.2008., 13:08
a nekad zna i krvarit.nepodnošljivo svrbi,najradije bi ga odgrizo i prožvako.crveni se kao paprika.

RUŽA
20.10.2008., 17:29
Koliko si je platila?
Ja dobih ponudu po dva eura za kutijicu od pcelica@pcelica.com

MISLIM DA JE KUTIJA KOŠTALA OKO 40 KUNA .:):)

RUŽA
20.10.2008., 17:37
EMRGENCE.drago mi je da si probala učvrščivač za nokte imaš i lak,bijele je boje ali može biti podloga,za bilo koju drugu boju laka.:)oprosti fulala sam imaš i kremu za učvrščavanje noktiju prije laka.

RUŽA
20.10.2008., 17:50
Pošto sam prilično leteći na internetu, promaklo mi je ozbiljnije pročitati tvoje postove o homeopatiji i fumarnoj kiselini! S obzirom da sam maloprije pročitao ostatak tvojih postova, iskreno sam se zainteresirao, pa ću probati kontaktirati dr. Stolyšika i krenuti s terapijom. Jedino nisam skužio vezu između fumarne kiseline i dijete s integralnom rižom, molim te, pojasni.

bog,sve je u redu samo mi je krivo jer mi je bilo tako dobro,a i sam si vidio,a onda dođe do zasičenja organizma i oštečenje jetre.osuta sam ,čekam oporavak jetre ,pa za Zagreb najvjerovatnije na bio.više se ne veselim tome jer neznam koliko će proći ,a da ne dođe do zasićenja i na bio.ali dobro to ti je moj život.pozdrav:)

almonda
20.10.2008., 21:48
bog,sve je u redu samo mi je krivo jer mi je bilo tako dobro,a i sam si vidio,a onda dođe do zasičenja organizma i oštečenje jetre.osuta sam ,čekam oporavak jetre ,pa za Zagreb najvjerovatnije na bio.više se ne veselim tome jer neznam koliko će proći ,a da ne dođe do zasićenja i na bio.ali dobro to ti je moj život.pozdrav:)

Molim te RUZA o kakvom otecenju jetre pricas objasni mi to malo,posto
inace ja pijem dostatableta za druge bolesti kao colesterol itd.pa me to
jako brine, a ojavljuje mi se i neka alergija.

almonda
20.10.2008., 21:52
RUZA molim te o kakvom to ostecenju jetre govoris,to m bas interesir
pa mi malo pojasni, posto ja pijem jos neke lijekove za druge bolesti. pa se
brinem.

almonda
20.10.2008., 21:53
Izvinite me molim vas za dva ista texta greska u kucanju.

viridiana
21.10.2008., 09:47

ustvari, mislim da nema nikakve veze (integralna riža i fumarna kiselina). MOja je namjera, naime, bila, kad saam odlučila da ću probati s fumarnom kiselinom, ako to ne uspije da probam sa rižom jer čitala sam na dosta mjesta da dijeta s integralnom rižom funkcionira. Tko može izdržat, naravno,....a ima i dobru nuspojavu, a to je gubljenje kilograma :)

viridiana
21.10.2008., 09:53
Molim te, daj mi posalji link gdje pise to "kako i gdje".

to su jake doze vitamina A, vitamina B3, cinka, te nešto što se zove PSORINOVO - to je nešto što su kao lijke za psorijazu patentirali Nizozemci. Radi se o FUMARNOJ KISELINI, koja se inače u prehrambenoj industriji koristi kao neškodljiv aditiv u prehrani. To se sve oralno uzima u vidu kapsula i tableta 2-3 puta dnevno. Kura za 2 mjeseca me koštala, mislim, oko 1000 kuna. Znači, sve što se uzima je bezopasno, bez nuspojava i može se piti u kombinaciji s bilo kojim lijekovima. jedino što treba znati je da ako se s psorijazom boriš duži niz godina onda ne treba očekivati da prođe u roku mjesec dana, meni je trebalo 2 mjeseca jer ja sam je "napala" praktički par mjeseci nakon što mi se prvi put pojavila.

Dr Aleksandar Soltyšik
Baruna Trenka 4, Zagreb
01 4923 500
01 4922 475

RUŽA
21.10.2008., 10:26
RUZA molim te o kakvom to ostecenju jetre govoris,to m bas interesir
pa mi malo pojasni, posto ja pijem jos neke lijekove za druge bolesti. pa se
brinem.

ja pijem methotrexat već 7 mjeseci.svaki mjesec vadim krv... jetrene probe AST,ALT,GAMA,CRP TO MI JE SVE POVIŠENO ,A NEBI SMJELO,tako da sam morala prekinuti methotrexat.sada vadim krv svake sedmice,a kad mi se jetra oporavi,idem u ZAGREB na šalatu,najvjerovatnije na BIOLOŠKI.ALMONDA,kontroliraj krv bez obzira koje toblete piješ:)

lida2008
22.10.2008., 18:28
:)samo da vas pozdravim:kava:

almonda
22.10.2008., 20:19
:)samo da vas pozdravim:kava:

RUZA hvala ti veliko na odgovoru, ja cescevadim krv posto imam povisen
colesterol pa pijem tablete ali do sad je u redu vidjecemo,jos nista nisam pila
za psorijazu.Evo moji tabani su bili mirni skoro4 mjeseca osto sam isla na
more, a evo vec pocinju pukotine po prstima.
Ne znam sta da kazem necu vala vise ni ortikosteroide nbez velike
muke kako nas narod kaze.
Jeli iko koristio onu obicnu kremu ELOCOM i kakva je?

Gaetano
22.10.2008., 21:17
vratija san se sa broda zbog psorijaze ,ove jeseni me je napala kao nikad.neznan sto da radim.nijesan pametan,recite mi dali bi valajalo da se mazem sa gospinom travom u maslinovom ulju.
Ima li neko u tome nekog iskustva.

poz

RUŽA
23.10.2008., 09:29
RUZA hvala ti veliko na odgovoru, ja cescevadim krv posto imam povisen
colesterol pa pijem tablete ali do sad je u redu vidjecemo,jos nista nisam pila
za psorijazu.Evo moji tabani su bili mirni skoro4 mjeseca osto sam isla na
more, a evo vec pocinju pukotine po prstima.
Ne znam sta da kazem necu vala vise ni ortikosteroide nbez velike
muke kako nas narod kaze.

elecom koristim 5-6 godina ublažava upalu ima manje kortikosteorida ne iritira kožu ne izaziva svrab kao na primjer kod belosalika ili beloderma,bar meni.probaj ZORAC gel meni ga je doktorica dala baš za pete skida naslage nema pukotina na peti smanjuje upalu.:)

RUŽA
23.10.2008., 09:39
[QUOTE=Gaetano;16695900]vratija san se sa broda zbog psorijaze ,ove jeseni me je napala kao nikad.neznan sto da radim.nijesan pametan,recite mi dali bi valajalo da se mazem sa gospinom travom u maslinovom ulju.
Ima li neko u tome nekog iskustva.

poz[/QUOTE

moj ti je savjet,da najprije posjetiš dermatologa.gospinu travu u maslinovom ulju upotrebljavam godinama.meni je učinkovita samo uz sunčanje i kupanje u moru,a zimi nema nikakvog značaja.:)

clannad
23.10.2008., 11:44
da li netko od poznatih ljudi u svijetu ima ili je imao psorijazu ili to uspješno skrivaju ?

J.Poljak fan club
23.10.2008., 13:46
da li netko od poznatih ljudi u svijetu ima ili je imao psorijazu ili to uspješno skrivaju ?

Ja imam. :kava:

Šalim se. Ja ne znam za nikoga, a i nije da sam baš istraživao.

Pošto se polako spremam na Šalatu, da li netko zna kakva je sad situacija sa lampama. Radno vrijeme, dali se rezervira termin...?

Jel zna netko da li tih lampi ima u još nekom gradu sjeverne Hrvatske osim u Zagrebu?

Malko
23.10.2008., 14:07

evo ti par linkova:

http://www.disabled-world.com/artman/publish/famous-psoriasis.shtml

http://www.psorsite.com/famous.html

ljutka
23.10.2008., 14:55
Ja imam. :kava:

Šalim se. Ja ne znam za nikoga, a i nije da sam baš istraživao.

Pošto se polako spremam na Šalatu, da li netko zna kakva je sad situacija sa lampama. Radno vrijeme, dali se rezervira termin...?

Jel zna netko da li tih lampi ima u još nekom gradu sjeverne Hrvatske osim u Zagrebu?

ja na lampe idem u naftalan u ivanić grad,tamo odlazim na terapije

clannad
23.10.2008., 16:53
hvala malko !:)

gogi psori
23.10.2008., 22:47
Sandimmun da li neko zna nesto o ovom leku?

Posle skoro mesec dana koliko sam cekao termin kod lekara i svakodnevnog mucenja doktor mi je prepisao ovaj lek .
Interesujeme ima li neko iskustva sa njim ili nekog da poznje ?

Posledice znam o leku.Voleo bi znati da li se vredi zrtvovati zarad toga.

Evo jos jedne stranice o ovoj bolesti ako nekom pomogne dobro je.

Laku noc svima.

Citao sam jednu knjigu za decu"Mali Princ,,koja kaze?

-I kada mi ruke budu izbodene trnju.
-Ja i dalje zelecu moju RUZU:)

RUŽA
24.10.2008., 06:10
Sandimmun da li neko zna nesto o ovom leku?

Posle skoro mesec dana koliko sam cekao termin kod lekara i svakodnevnog mucenja doktor mi je prepisao ovaj lek .
Interesujeme ima li neko iskustva sa njim ili nekog da poznje ?

Posledice znam o leku.Voleo bi znati da li se vredi zrtvovati zarad toga.

Evo jos jedne stranice o ovoj bolesti ako nekom pomogne dobro je.

Laku noc svima.

Citao sam jednu knjigu za decu"Mali Princ,,koja kaze?

-I kada mi ruke budu izbodene trnju.
-Ja i dalje zelecu moju RUZU:)

DOBRO JUTRO,na GOOGLE upiši lijek SANDIMMUN,na web stranicama od 1-5 imaš puno toga.naša MARIJAH ZGB se lijećila s sandimmunom i lijepo sve o lijeku i kako jom je pomoglo opširno napisala na stranicama foruma,počevši od 79 str. pa nadalje:)

lida2008
24.10.2008., 16:01

Ja već mjesecima trošim elocom kao tekućinu u ekscipialu (nemam pri ruci doktoričin recept, pa ne znam kako se piše) i to 40%-tnu otopinu sad kad mi je lošije, a bilo je tjedana da mi je bila dovoljna i 20%-tna. To je gušća, vrlo blaga tekućina i lako se nanosi na kožu. Ublažava crvenilo i svrbež, ali nema snagu skidati ljuske. Dobije se na recept uz nadoplatu oko 18 kuna u količini od jednog decilitra. Praktična je jer ne ostaju tragovi na odjeći, brzo se upije i nije masna.

RUŽA
24.10.2008., 17:34
DANAS SU MI NALAZI PUNO BOLJI,A KOŽA KATASTROFA.:ne zna:

gogi psori
24.10.2008., 21:28
DOBRO JUTRO,na GOOGLE upiši lijek SANDIMMUN,na web stranicama od 1-5 imaš puno toga.naša MARIJAH ZGB se lijećila s sandimmunom i lijepo sve o lijeku i kako jom je pomoglo opširno napisala na stranicama foruma,počevši od 79 str. pa nadalje:)

Hvala ti puno na brzom odgovoru.Zelim ti laku noc:)

RUŽA
24.10.2008., 21:44
Hvala ti puno na brzom odgovoru.Zelim ti laku noc:)

i ja tebi želim laku noć :)

Marin 1
26.10.2008., 09:50
DANAS SU MI NALAZI PUNO BOLJI,A KOŽA KATASTROFA.:ne zna:
"Nalazi su jedno a psorijaza drugo."To mi je dermatolog rekao kad sam ga upitao kako to da imam dobre nalaze,a psorijaza se tako širi.Isto tako jednom sam primjetio da su mi nalazi bili loši a psorijaza bolja nego ikada otkad je imam.Logika je da baš i nema neke logike :D

Nabiru
26.10.2008., 11:28
Kako je to loše. Meni se u zadnje vrijeme počela jako primjećivati, t-zona na licu mi je strašno prekrivena, zasada mi pomaže samo svakodnevno pranje kose da bi ublažio stanje za dan-dva.

Marin 1
26.10.2008., 13:21
Kako je to loše. Meni se u zadnje vrijeme počela jako primjećivati, t-zona na licu mi je strašno prekrivena, zasada mi pomaže samo svakodnevno pranje kose da bi ublažio stanje za dan-dva.
Ideš li kod redovno kod dermatologa?Jesi li bio negdje na nekom liječenju?Fototerapija i slično?Kojim šamponom prereš kosu?

Nabiru
26.10.2008., 13:54
Ideš li kod redovno kod dermatologa?Jesi li bio negdje na nekom liječenju?Fototerapija i slično?Kojim šamponom prereš kosu?

Da budem iskren, nisam posjetio liječnika skoro vezano za taj problem. Nisam bio na liječenju nikada. Kosu perem niveinim šamponom za kosu i tijelo. dali postoji neki bolji?

Marin 1
26.10.2008., 14:34
Da budem iskren, nisam posjetio liječnika skoro vezano za taj problem. Nisam bio na liječenju nikada. Kosu perem niveinim šamponom za kosu i tijelo. dali postoji neki bolji?
Je li ti uopće dijagnosticirana psorijaza?Možda imaš seboroični dermatitis?Kod dermatologa bi trebao ići redovno i to kod nekog dobrog.
Meni je dobar Vichy za često pranje za osjetljivo vlasište.Kažu još da je dobar Squaphane.Ako je jača psorijaza u vlasištu sumnjam da će pomoći ikakav šampon koji uklanja ljuske,zato što je kratko njegovo djelovanje,a i takav mi je osobni dojam nakon svih isprobanih šampona.

RUŽA
26.10.2008., 17:37
"Nalazi su jedno a psorijaza drugo."To mi je dermatolog rekao kad sam ga upitao kako to da imam dobre nalaze,a psorijaza se tako širi.Isto tako jednom sam primjetio da su mi nalazi bili loši a psorijaza bolja nego ikada otkad je imam.Logika je da baš i nema neke logike :D

jest MARINE,nalazi su jedno,a psorijaza drugo.krvna slika je obično u redu bez obzira kakva ti je psorijaza,ali kad piješ tablete koje mogu uništiti jetru onda vadiš jetrene probe.ASTod 8-30 ,akod mene je 87,ALTod 10-36,a kod mene je 177.itd.to je od metotrexata koje sam pila 7 mjeseci,dok sam ga pila koža mi je bila čista,a sad sam osuta:)

ljutka
26.10.2008., 20:30

probaj crni šampon DR.TEMT ,i možda terapija fotočešlja za vlasište.meni je to pomoglo.

Marin 1
27.10.2008., 06:13
probaj crni šampon DR.TEMT ,i možda terapija fotočešlja za vlasište.meni je to pomoglo.
Kakvo je djelovanje tog šampona?Uklanja ljuske ili umiruje vlasište?Kolika je cijena?

Nabiru
27.10.2008., 08:36
seboroični dermatitis? Kako se on manifestira?

emergence
27.10.2008., 09:23
nabiru pa odi doktoru. ne znam čemu to odlaganje odlaska, ne možemo ti mi na forumu dijagnosticirati od čega boluješ.

Nabiru
27.10.2008., 09:28
Pa ne ocekujem da me neko izljeci nego čisto informativno... Sutra idem doktoru, pa eto malo da se raspitam ovdje prije odlaska, da znam kako se kod drugih to manifestira. Nikad nisam ni smatrao da je to problem radi kojeg bi trebao posjetiti doktora, ono, mislio sam da je to prhut, nisam previse obracao paznju na to. Al evo vidim da je to onak, ozbiljna bolest.

emergence
27.10.2008., 10:17
Pa ne ocekujem da me neko izljeci nego čisto informativno... Sutra idem doktoru, pa eto malo da se raspitam ovdje prije odlaska, da znam kako se kod drugih to manifestira. Nikad nisam ni smatrao da je to problem radi kojeg bi trebao posjetiti doktora, ono, mislio sam da je to prhut, nisam previse obracao paznju na to. Al evo vidim da je to onak, ozbiljna bolest.

pa možda uopće nije psorijaza vec neka druga bolest kao što su gljivice ili seboreja.
bezveze se plašiš. popričaj fino s doktorom i to je to.

prhut se lako riješi šamponima:mig:

Nabiru
27.10.2008., 10:25
Ne znam, budem posjetio doktora. Nije da se plašim, nego jedan dan izgledam nakaradno sa svim tim crvenilom i ljuskanjem kože. Danas evo ništa, sutra ću opet buknit.

Ja!!
27.10.2008., 18:19
ja nakon lita mogu reći da i je bolje.nije mi ništa otišlo ali toliko me ne svrbi više i koža me ne pače niti mi je zategnuta kako je bilo prije nekih tek misec ipo dana.po glavi neman ništa, samo mi se malo zabili ka perut nakon šta ne peren kosu2, 3 dana.ja već godinama koristim t gel i meni je on pomoga.a najviše šta san se ošiša skroz nakratko.nokti ne promijenjeni,moglo bi biti bolje al znalo je i biti gore.traga artritisu zasad nema.kao i bolova.a prije nekih misec dana meni je čača cili se zacrvenija, i dijagnozirana mu je para psorijaza.sad nas je eto dvoje sa ovin sranjem.očito je to neko sa njegove strane prinija genski na nas.pozdrav i budite mi dobro.

ljutka
27.10.2008., 21:09
Kakvo je djelovanje tog šampona?Uklanja ljuske ili umiruje vlasište?Kolika je cijena?

šampon ima 5 učinaka:otklanja perut,otklanja crvenilo na glavi,otklanja svrbež,kosa ne otpada i brže raste.

meni je šampon super jer otklanja ljuskice,košta 65kn-150ml ( dovoljno za mjesec dana)

gogi psori
27.10.2008., 21:34
Dobro vece svima .Posto i delje jurim po netu nasao li bi sta? Nasao sam jednu stranicu,mozda nekom pomogne .Samo je problem sto je na nemackom.

http://www.psoriasiswelt.de/pso/DisplayHome.do
Laku noc.:)

cokoladicaa
27.10.2008., 23:31
Hallo ljudi...
ajme,nema me kratko vrijeme..a vi vidim ispisali roman za to vrijeme..al neka tak i triba jel....
nesto sam malo prosvrljala..procituckala..vidim ima novih clanova pa zelim dobrodoslicu....ajme Boze sve nas je vise i vise..zalosno!!!!
ja sam opet u tockicama..itiina dosta manje vec prije ribica ali....to me puno ne tjesi!Iako se uoopce ne opterecujem,na srecu zima ide...pa nemam razloga jel za onu moju "paniku kratkih rukava"....

eto nisam bas u toku...ipak su to 3 tjedna..ali ak je nekome bolje drago mi je...a jel mi ostali,dapace mislim vecina i dalje se moramo borit s ovom napasti....

ugl...svima zelim sve najbolje....

E da,nezaboravite da je sutra,29.listopada SVJETSKI DAN BORBE PROTIV PSORIJAZE!!!Pa eto ako slucajno nesto bude na TV-u o tome...i ako netko nesto pogleda voljela bi da napise ako ima kakvih novosti(iako sumnjam)....buduci da ja nemam HRT ovdje... :(

Pozz svima:top:

mariah-zgb
28.10.2008., 01:42
Hallo ljudi...
ajme,nema me kratko vrijeme..a vi vidim ispisali roman za to vrijeme..al neka tak i triba jel....
nesto sam malo prosvrljala..procituckala..vidim ima novih clanova pa zelim dobrodoslicu....ajme Boze sve nas je vise i vise..zalosno!!!!
ja sam opet u tockicama..itiina dosta manje vec prije ribica ali....to me puno ne tjesi!Iako se uoopce ne opterecujem,na srecu zima ide...pa nemam razloga jel za onu moju "paniku kratkih rukava"....

eto nisam bas u toku...ipak su to 3 tjedna..ali ak je nekome bolje drago mi je...a jel mi ostali,dapace mislim vecina i dalje se moramo borit s ovom napasti....

ugl...svima zelim sve najbolje....

E da,nezaboravite da je sutra,29.listopada SVJETSKI DAN BORBE PROTIV PSORIJAZE!!!Pa eto ako slucajno nesto bude na TV-u o tome...i ako netko nesto pogleda voljela bi da napise ako ima kakvih novosti(iako sumnjam)....buduci da ja nemam HRT ovdje... :(

weeee, ne mozes vjerovat da i mi imamo svoj dan, heheh :D

jubito74
28.10.2008., 02:08
:mad:Evo da i ja napisem koju u ovaj kasni ( rani ) sat . . .
Imam psorijazu vec 17 godina, stanje varira, kao i vecini pretpostavljam . . .

Ali da napisem kakve sam terapije koristio prvo, mozda kome nesto i pomogne:

Prvo Beloderm kremu, ispocetka je pomagalo, ali kasnije sve manje i manje . . . pa sam odustao na kraju . .

Onda Psorcutan narucen iz Njemacke ako se sjecam, stanje jos gore, lijek ne pomaze uopce ( meni )

Dalje, Neotigason tablete, kontrole jetre svaki tjedan, nije pomoglo . . . cak stovise dobio opacitete ( mrlje u vidnom polju, zbog kristala u staklovini) . . jos nesto sa cime cu provesti cijeli zivot . . . :mad:

E onda Skin - cap sprej i tada sam jedino bio cist kojih 5 mjeseci . . .
Za one koji ne znaju, vodi se velika polemika u vezi toga lijeka, jer proizvodac ne zeli reci sastojke( navodno je aktivna tvar zink pirition ), a pronadjen je visokopotentan kortikosteroid . . Zaista steta, jer je jako jednostavan za uporabu, a i nema nekih mirisa . . .

E sad kad sam kod mirisa, zadnje sam koristio Psorex i med smrti kako ga ja nazivam . . . ne znam sto gore smrdi, dobro krema . . .
Pa zar pobogu nije mogla stavit kakav miris umjetan, ne bi valjda to toliko smetalo . . . Citava kuca mi je smrdila po zapaljenoj gumi ili necem slicnom . .
Uglavnom, prvi puta pomoglo, kasnije slabije . . . pa jos slabije, tj. jako se brzo vracala psorijaza i kada sam odvagnuo nepodnosljivi miris i ucinak . . . odustao sam . . .
Eto, to bi bila moja prica . .
Trenutno sam bez tretmana, psorijaza je tu, sve po starom . . .

profesoricarx
28.10.2008., 02:19
Evo, ja baš nemam psorijazu ( hvala Bogu), ali imam vrlo neugodnu kožnu bolest, koju sam dobila prošle godine, a to je seboreja. Na žalost sam ju pokupila po faci i to pored nosa, nos i donji dio čela. Čitav život to nisam imala i sve je bilo sjajno i onda odjednom sam dobila to sranje. Ako ne stavljam gel i kremu mi to izbija. Jedno vrijeme sam stavljala i onda preko ljeta mi se nije dalo to stavljati jedno mjesec i pol i počelo mi je opet izbijati i sad moram svaki drugi dan raditi taj tretman ili mi izbija crvenilo na faci koje izgleda ko gljivice. Užasno me to nervira, a na žalost tome nema lijeka očito. SAmo se malo suzbije sa gelom i kremom. Jako mi je žao što sam to dobila. Kažu da je nasljedna to bolest, ali ja sumnjam da sam to dobila kad sam jednom prije dvije godine imala gljivice na drugom mjestu, a ja sam budala išla po tim gljivicama i onda nesvjesno po faci i mislim da sam to raznijela zato po faci jer imam to tek od prije godinu dana. Prije sam imala facu čistu i bijelu potpuno, a otad me ovo fakat nervira. Kad se uzrujam mi se još gadnije pojave mrlje ili kad se operem vodom ili svašta. Koža mi je postala nevjerojatno osjetljiva i samo u principu koristim tu kremu. Čim malo s noktima prođem po faci, ostane gornji sloj i crvena je na tom mjestu. Ne mogu vjerovati da mi se to zbilo s facom. Po nijednom drugom dijelu tijela to nemam, osim na svoju sreću po faci. Mislila sam da možda probam stavljati neku kremu protiv gljivica na facu, možda se nešto zbije i to mi prođe.

emergence
28.10.2008., 08:38
šampon ima 5 učinaka:otklanja perut,otklanja crvenilo na glavi,otklanja svrbež,kosa ne otpada i brže raste.

meni je šampon super jer otklanja ljuskice,košta 65kn-150ml ( dovoljno za mjesec dana)

pridružujem se pohvalama crnom šamponu od dr.temta s tim da meni on traje po pola godine:eek: a imam kosu do pola leđa:eek:

ja ga samo na vlasište stavljam a ostatak kose perem drugim šamponom

emergence
28.10.2008., 08:46
Evo, ja baš nemam psorijazu ( hvala Bogu), ali imam vrlo neugodnu kožnu bolest, koju sam dobila prošle godine, a to je seboreja. Na žalost sam ju pokupila po faci i to pored nosa, nos i donji dio čela. Čitav život to nisam imala i sve je bilo sjajno i onda odjednom sam dobila to sranje. Ako ne stavljam gel i kremu mi to izbija. Jedno vrijeme sam stavljala i onda preko ljeta mi se nije dalo to stavljati jedno mjesec i pol i počelo mi je opet izbijati i sad moram svaki drugi dan raditi taj tretman ili mi izbija crvenilo na faci koje izgleda ko gljivice. Užasno me to nervira, a na žalost tome nema lijeka očito. SAmo se malo suzbije sa gelom i kremom. Jako mi je žao što sam to dobila. Kažu da je nasljedna to bolest, ali ja sumnjam da sam to dobila kad sam jednom prije dvije godine imala gljivice na drugom mjestu, a ja sam budala išla po tim gljivicama i onda nesvjesno po faci i mislim da sam to raznijela zato po faci jer imam to tek od prije godinu dana. Prije sam imala facu čistu i bijelu potpuno, a otad me ovo fakat nervira. Kad se uzrujam mi se još gadnije pojave mrlje ili kad se operem vodom ili svašta. Koža mi je postala nevjerojatno osjetljiva i samo u principu koristim tu kremu. Čim malo s noktima prođem po faci, ostane gornji sloj i crvena je na tom mjestu. Ne mogu vjerovati da mi se to zbilo s facom. Po nijednom drugom dijelu tijela to nemam, osim na svoju sreću po faci. Mislila sam da možda probam stavljati neku kremu protiv gljivica na facu, možda se nešto zbije i to mi prođe.

pitaj u ljekarni za neke kreme za seboreičnu kožu. ima puno linija preparativne kozmetike koji imaju razne kremice za seboreju

pozdrav:top:

viridiana
28.10.2008., 09:58
[QUOTE=Nabiru;16747042] t-zona na licu mi je strašno prekrivena,

Jesi li ti siguran da imaš psorijazu? Meni to zvuči kao lupus.

gogi psori
28.10.2008., 22:05
weeee, ne mozes vjerovat da i mi imamo svoj dan, heheh :D

Dobro vece.
U prethodnim temama sam procitao da si koristila kapsule Sandimmun.
-Mozes li mi molim te reci imas li sta bolje od njega i imas li posledica ?

Hvala unapred i laku noc:)

DORICHKA
28.10.2008., 23:46
DOBRO JUTRO PAR DANA SAM IZBIVALA PA SAM CITALA REDOM OTPAST CE MI OCI ALI VRIJEDILO JE ZADNJIH DANA SAMO STAR DOBRI BELODERM MANJE JE CRVENA NIJE SE POVUKLA ALI NE PUCA NE KRVARI NE SVRBI DO LUDILA I NIJE UPALJENA ETO KOLIKO CE OVA LJUBAV TRAJAT PREDPOSTAVLJAM DO 1VECE ZIME A KAKO NAJAVLJUJU ZA PLIN BIT CE VESELO POZDRAV SVIMA

Morska Neman
29.10.2008., 06:24
Pozdrav svima,

novi sam na forumu pa nisam siguran da li je dozvoljeno "reklamiranje" pojedinih proizvoda. Medjutim, ja sam za sebe otkrio Holy Grail i jednostavno moram podijeliti svoje iskustvo s vama kojima je to najvise potrebno.

Ja nemam kronicnu psorijazu, ali imam ozbiljan dermatitis u vlasistu glave, na licu i manjem dijelu prsiju i ledja. S godinama (sad mi je 32) se sve vise sirio i jako sam se preplasio da se ne razvije u kronicnu psorijazu. Kortikosteroidi su pomagali, ali svi znamo kako su stetni na dulji ruk.

Prije 2 mjeseca, majka me nagovorila da pokusam s jednim preparatom jedne male splitske tvrtke. Iako sam u pocetku bio skeptican jer sam probao mali milijun tih losiona koji nisu znacajnije pomogli, pristao sam.

I sto da vam kazem: uvjerljivo najbolja stvar koju sam stavio na glavu. I najmanji tragovi upale koze su potpuno nestali (prvi put nakon mnogo godina). Potpuni nestanak upale se desio prije 5 tjedana i jos ne primjecujem ni najmanje znakove povratka bolesti.

Naravno, ne tvrdim da sam trajno izlijecen jer je to (vjerovatno) nemoguce, ali ovaj losion je tako dobar da sam morao razglasiti radosnu vijest.:)

Losion se zove PRUNAKS i mozete ga kupiti u splitskim ljekarnama (nisam siguran za ostale gradove).

Ako slucajno ga niste u stanju kupiti, ovo su sastojci pa mozete pokusati naruciti pripravu: Aqua, Alcohol, Nurmac, Lavandula Angustofilia Oil, Sodium Chloride, Sucrose, Sodium Saccharin, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Astragalus gummifer gum.

Ovo nije komercijalna reklama, vec zaista zelim pomoci ljudima za koje znam kroz sto prolaze. Ako imate pitanja, slobodno mi posaljite PM.

Morska Neman
29.10.2008., 06:28
P.S.

Zna li netko kakav je to sastojak Nurmac koji se nalazi u Prunaks losionu?

Pokusao sam pronaci na internetu, ali bez uspjeha.

emergence
29.10.2008., 07:59
P.S.

Zna li netko kakav je to sastojak Nurmac koji se nalazi u Prunaks losionu?

Pokusao sam pronaci na internetu, ali bez uspjeha.

ako se ne može naći na internetu pitaj boga kaj je to:confused:

očito skrivaju neki sastojak i svjesno drže lažnu deklaraciju na svojim proizvodima:ne zna:

RUŽA
29.10.2008., 16:43
Hallo ljudi...
ja sam opet u tockicama..itiina dosta manje vec prije ribica ali....to me puno ne tjesi!Iako se uoopce ne opterecujem,na srecu zima ide...pa

drago mi je da si nam se vratila.gledala sam nešto malo na prvom programu,ali nisam čula ništa o psorijazi,bilo je da je 29 listopada otvorena najstarija
apoteka u Trogiru,a za ostalo neznam ,jer sam obavljala kućanske poslove.ma koga briga za psorijatičare.kad bi netko našao lijek,nebi bio sretan zbog nas nego zbog sebe,zbog svoje slave i love koju bi dobio.svim novim članovima želim dobrodošlicu.:)

cokoladicaa
30.10.2008., 00:00
drago mi je da si nam se vratila..ma koga briga za psorijatičare.kad bi netko našao lijek,nebi bio sretan zbog nas nego zbog sebe,zbog svoje slave i love koju bi dobio.

Hvala:cerek:
A i to sto kazes Ruzo.....nazalost!!:(

inace kak si ti???

mariah-zgb
30.10.2008., 13:51
Dobro vece.
U prethodnim temama sam procitao da si koristila kapsule Sandimmun.
-Mozes li mi molim te reci imas li sta bolje od njega i imas li posledica ?

Hvala unapred i laku noc:)

Hej Gogi, ja sam ti bila odgovorila na PM, ne znam dal si dobio moju poruku... al evo mogu ti jos jednom napisat..
Koristim sandimun vec vise od godinu dana i na pocetku nisam imala ni tockice na sebi, nakon nekog vremena sam ga morala ukinut i tada se pocelo vracat sve ali cim mi je ponovno uveden stanje se smirilo. Sada je ok, al ipak imam malo psorijaze. Naravno to je nista u odnosu na moje stanje prije koristenja sandimuna.
Detaljno o Sandimunu sam vec pisala na forumu pa ako ti nije problem procitat.
Ono sto je obavezno, su kontrole bubrega,jetre i krvnog tlaka, meni je zasada sve u redu. Sandimun se u lijecenju koristi vise od 20 godina pa bi to trebalo nesto govorit, da lijek nije nov i da je dovoljno istrazen. To je imunosupresiv i koristi se kod transplantacija organa ,odnosno da nebi doslo do odbacivanja, ali u malim dozama se jako dobro pokazao kod psorijaze. Doza je od 3-5 mg na kilogram tjelesne tezine. Ja sam na minimalnoj dozi i izvrsno mi pomaze.
Stvarno sam svasta probala i koristila i jedino s ovim imam ucinak.
Nemoj mislit da ako je meni pomoglo mora i tebi, psorijaza je individualna i jedino sto mozes i sto bi ti predlozila je da probas.
Jel mi mozes rec zasto si prestao sa Reptivom? Ja sam trebala pocet s tom terapijom.
Hvala, pozdrav i sretno :cerek:

RUŽA
30.10.2008., 16:46
nisam baš zadovoljna,vratila mi se psorijaza u većoj mjeri ,nego što sam se nadala.ali mislim da će doći bolja vremena,kad ću ponovo biti čista bar par mjeseci. vidim da ni tebi nije bas sjajno:)

lotty
30.10.2008., 21:08
pozdrav svima
moja situacija je sljedeca, imam 26 godina a psorijazu zadnjih 12
u dva navrata sam bila hospitalizirana na salati i uspjeli su me zaljeciti
na tijelu mi je situacija bila super a situacija na vlasistu do dana danasnjeg gotovo nepromijenjeno losa..probala sam sa svim i svacim bez nekih rezultata.uspjela sam to kolko tolko drzat pod kontolom s belaosalic losionom
medjutim, zadnjih par mj se situacija pogorsala, naime nakon 12 g su mi se vratile tockice po tijelu(mozda sam u zadnjih 12 g imale 2 ili 3 koje su svojevoljno otisle), s vlasista mi se spustilo na lice i dobila sam ljuske po nosu.ali ono sto me najvise brine je to sto mislim da sam ju dobila po noktima(kao da sam nesto utisnula na nokte)
kako se to uopce tretira??i da li je uopce moguce da sam ju tek sad dobila na noktima a bolujem od nje toliko dugo??

inace na vlasiste sam jos stavljala salicil u svinjskoj masti, nisam bila skroz dosljedna u tome jer sam brzo potrosila pakovanje a nikako da odem do ljekarne koja mi to moze ocito jedina napravit(jer navodno ljerkarne ne smiju drzat svinjsku mast) , skinule su se ljuske a crvenilo ostalo

za tijelo sam pocela koristit labolan kremu od dr Kajfeza, ali posto je koristim kratko molila bih komentare i iskustva onih koji su je koristili

trudila sam se procitat sto vise postova..pokusat cu s tim crnim samponom i onom kremom iz lusha

gogi psori
31.10.2008., 00:03
Hej Gogi, ja sam ti bila odgovorila na PM, ne znam dal si dobio moju poruku... al evo mogu ti jos jednom napisat..
Koristim sandimun vec vise od godinu dana i na pocetku nisam imala ni tockice na sebi, nakon nekog vremena sam ga morala ukinut i tada se pocelo vracat sve ali cim mi je ponovno uveden stanje se smirilo. Sada je ok, al ipak imam malo psorijaze. Naravno to je nista u odnosu na moje stanje prije koristenja sandimuna.
Detaljno o Sandimunu sam vec pisala na forumu pa ako ti nije problem procitat.
Ono sto je obavezno, su kontrole bubrega,jetre i krvnog tlaka, meni je zasada sve u redu. Sandimun se u lijecenju koristi vise od 20 godina pa bi to trebalo nesto govorit, da lijek nije nov i da je dovoljno istrazen. To je imunosupresiv i koristi se kod transplantacija organa ,odnosno da nebi doslo do odbacivanja, ali u malim dozama se jako dobro pokazao kod psorijaze. Doza je od 3-5 mg na kilogram tjelesne tezine. Ja sam na minimalnoj dozi i izvrsno mi pomaze.
Stvarno sam svasta probala i koristila i jedino s ovim imam ucinak.
Nemoj mislit da ako je meni pomoglo mora i tebi, psorijaza je individualna i jedino sto mozes i sto bi ti predlozila je da probas.
Jel mi mozes rec zasto si prestao sa Reptivom? Ja sam trebala pocet s tom terapijom.
Hvala, pozdrav i sretno :cerek:

Hvala ti sto si mi se javila.Da kasno sam video neprocitane poruke sorri.

Sto se tice kapsula sandimmun me interesuje da li si imala glavobolje i da li si imala probleme sa stomakom(zelicem)?
Meni je problem sto sa Sandimmun koristim i Spiricot Bar mislim da se tako pise,jer od njega imam los vid sve mi je mutno i glava me boli kad kad i stomak a doktor kaze da moram jedan period.Zasto ne znam?
A jos jedno pitanje kako si koristila kapsule?jutro ili vece ilil jutro vece?

Raptiva.Raptiva je nesto sto se meni najlepse desilo u zivotu.
Koristio sam je skoro 2god i u pocetku je polako nestajala i kad je nestala kao da je nemam.Prelep osecaj,samo sam morao svake nedelje sam sebi davati inekcije.A pomislis da se nikad nece vratiti?
I kao nejveci baksuz imao sam prvo problema dok je osiguranje prihvatilo da je placa a nakon 2god da ja budem kako oni kazu 1 od 100 pacijenata koji dobiju nuspojavu.
Dobio sam neku alergiju na hladnocu sve sto dodirnem hladno ocicale su mi ruke i sledoled ili hladnu vodu kad pijem usne nepca jezik su mi trnuli,i kad sam uradio konrtolu organizma oslabio mi imunitet.

Ako te jos nesto interesuje pitaj rado cu odgovoriti.
Zelim laku noc:)

gogi psori
31.10.2008., 00:13
Dobro vece svima.Imam jedno pitanje za sve roditelje sa ovom ne tako lepom bolescu?

Za roditelje sa ovom ne tako lepom bolescu?
-Da li neko od vas koji boluju od Psoriaze (ne daj boze)su deca to nasledila?

Imam cerkiccu sa nepune 2god i dok mi je zena bila u trudnoci svakog dana sam molio boga da mi se dete rodi zivo i zdravo.
Hvala bogu zena mi je opet trudna ali pocinju strahovi jos veci.Jer sada vidim koliko volim svog andjela i kako bi mi bilo da se ono muci i pati kroz zivot kao ja.

Hvala i laku noc.:)

Morska Neman
31.10.2008., 09:47
ako se ne može naći na internetu pitaj boga kaj je to:confused:

očito skrivaju neki sastojak i svjesno drže lažnu deklaraciju na svojim proizvodima:ne zna:

Naveo sam vam samo ono sto pise na bocici, tek sam kasnije nasao odvojenu deklaraciju i pise biljno-mineralni ekstrakt.

Nazvao sam proizvodjaca i kaze da se sastojak Nurmac dobije od nekih lisajeva (zaboravio sam kojih). Nema govora o kortikosteroidima.

Takodjer mi je rekao da su pokusali razlicite kombinacije sastojaka koje sam gore naveo i da su sve bile nedjelotvorne dok ih nisu smiksali s alkoholom. Naglasio mi je da tajna nije u pojedinacnom sastojku, vec u pravoj kombinaciji sastojaka koju su dobili eksperimentima. Covjek mi je djelovao zaista ozbiljno, a mene instinkt ne vara.

Dobio sam i web adresu: www.prunaks.com

(nema je na google search)

Toliko od mene. Toplo preporucujem ovaj losion. Neusporedivo je bolji od svega sto sam ikad isprobao. Ako je spasio mene kronicnog skeptika, mnogima ce barem pomoci.:)

Morska Neman
31.10.2008., 10:07
Dobro vece svima.Imam jedno pitanje za sve roditelje sa ovom ne tako lepom bolescu?

Za roditelje sa ovom ne tako lepom bolescu?
-Da li neko od vas koji boluju od Psoriaze (ne daj boze)su deca to nasledila?

Imam cerkiccu sa nepune 2god i dok mi je zena bila u trudnoci svakog dana sam molio boga da mi se dete rodi zivo i zdravo.
Hvala bogu zena mi je opet trudna ali pocinju strahovi jos veci.Jer sada vidim koliko volim svog andjela i kako bi mi bilo da se ono muci i pati kroz zivot kao ja.

Hvala i laku noc.:)

Po mojemu misljenju, psorijaza je prvenstveno uzrokovana psiholoskim faktorima. Naslijedje vjerovatno ima ulogu, ali ipak sporednu.

Moj poznanik je pola zivota bolovao od kronicne psorijaze po cijelom tijelu i mislio je da je izgubljen slucaj. I necete vjerovati sto se desilo.

Dozivio je prometnu nesrecu (srecom bez fizickih posljedica) i tako veliki psiholoski sok da je, od tog trenutka, psorijaza potpuno nestala. Vjerovali ili ne.:D

Mozda bi vam pomoglo da skocite iz aviona (s padobranom naravno) ili poljubite kraljevsku kobru. Just my 2 cents.:D

emergence
31.10.2008., 10:15
Naveo sam vam samo ono sto pise na bocici, tek sam kasnije nasao odvojenu deklaraciju i pise biljno-mineralni ekstrakt.

Nazvao sam proizvodjaca i kaze da se sastojak Nurmac dobije od nekih lisajeva (zaboravio sam kojih). Nema govora o kortikosteroidima.

Takodjer mi je rekao da su pokusali razlicite kombinacije sastojaka koje sam gore naveo i da su sve bile nedjelotvorne dok ih nisu smiksali s alkoholom. Naglasio mi je da tajna nije u pojedinacnom sastojku, vec u pravoj kombinaciji sastojaka koju su dobili eksperimentima. Covjek mi je djelovao zaista ozbiljno, a mene instinkt ne vara.

Dobio sam i web adresu: www.prunaks.com

(nema je na google search)

Toliko od mene. Toplo preporucujem ovaj losion. Neusporedivo je bolji od svega sto sam ikad isprobao. Ako je spasio mene kronicnog skeptika, mnogima ce barem pomoci.:)

da da kasnije sam se sjetiila da je vjerojatno to zaštićeni patent.

ja bih probala, samo ne znam dal imaju to u zagrebu?

emergence
31.10.2008., 10:18
Po mojemu misljenju, psorijaza je prvenstveno uzrokovana psiholoskim faktorima. Naslijedje vjerovatno ima ulogu, ali ipak sporednu.

Moj poznanik je pola zivota bolovao od kronicne psorijaze po cijelom tijelu i mislio je da je izgubljen slucaj. I necete vjerovati sto se desilo.

Dozivio je prometnu nesrecu (srecom bez fizickih posljedica) i tako veliki psiholoski sok da je, od tog trenutka, psorijaza potpuno nestala. Vjerovali ili ne.:D

Mozda bi vam pomoglo da skocite iz aviona (s padobranom naravno) ili poljubite kraljevsku kobru. Just my 2 cents.:D

imaš pravo ali ja sam recimo naslijedila sklonost za imunološke bolesti po maminoj strani a možda i po tatinoj.
mama ima psorijazu ali onak jedna točkica joj se pojavi u 20g:) no ima multiplu sklerozu što je isto bolest imuniteta

ja zasad:rolleyes: imam samo psorijazu i alergije

Morska Neman
31.10.2008., 10:38
da da kasnije sam se sjetiila da je vjerojatno to zaštićeni patent.

ja bih probala, samo ne znam dal imaju to u zagrebu?

Ne znam imaju li u Zagrebu. Mozes ih kontaktirati.

Morska Neman
31.10.2008., 10:43
imaš pravo ali ja sam recimo naslijedila sklonost za imunološke bolesti po maminoj strani a možda i po tatinoj.
mama ima psorijazu ali onak jedna točkica joj se pojavi u 20g:) no ima multiplu sklerozu što je isto bolest imuniteta

Moj otac, stric i brat imaju prhut, ali nista ozbiljno. Medjutim, ja imam kronicni dermatitis i neusporedivo mi je gore nego njima. Dakle, naslijedje ima ulogu, ali neki psiholoski faktor u mojemu slucaju je presudan.

ja zasad imam samo psorijazu i alergije

Naglasak je na zasad i samo. Ako ikad dobijes to sto ocekujes, mozda ces i sama biti kriva. Naglasak je na mozda.:D

emergence
31.10.2008., 10:48
problem je kod tih imunoloških bolesti na psihosomatskoj bazi što kad jednom počnu nikad kraja.

ipak optimistična sam a kaj cu:cerek:

polly
31.10.2008., 10:49

ja zasad:rolleyes: imam samo psorijazu i alergije

i moji su po raznim osnovama autoimuni
totalno super :rolleyes:

kak ti je mama?

emergence
31.10.2008., 11:08
i moji su po raznim osnovama autoimuni
totalno super :rolleyes:

kak ti je mama?

eh da tako to biva. tješi me to kaj velika većina ljudi koje znam imaju neku autoimunosnu bolest( da lijepim se hvalim:p, možda se i slični namirišu:rofl:), alergije, seboreje, dermatitisi, psorijaze itd itd

mama ima 59g, relativno kasno je dobila prvi napadaj( prije cca 10g), ima najviše problema s kretanjem i jednim okom ali se ne da-gura nekako.
u penziji je, ne ide često van jer joj je otežano kretanje a i boji se kaj bi susedi rekli.
doma pomalo vježba, gura sobni bicikl i živi dan po dan. koristi i hodalicu

joj kako imam filing da cu svoju dječicu isto počastiti nekom fino boleštinicom:rolleyes:

išla sam na gensku tipizaciju i sad crno na belo imam svoje krasne gene i tražim nekog imunologa da mi ih pročita-znas ti nekog?

polly
31.10.2008., 11:41
boji se kaj bi susedi rekli.
ma kaj ju briga, tak i tak od tih suseda nike koristi, a tko zna kakve sve oni tajne skrivaju iza svojih vrata :mig:
mene su sa 27 let u susjedstvu proglasili teškom alkičkom za jedne kratkotrajne epizode :rolleyes:
onda sam tulila kak blentava, danas se tome smijem, isto kak blentava :D
ma ljudski jad i bijeda

joj kako imam filing da cu svoju dječicu isto počastiti nekom fino boleštinicom:rolleyes:

ja ti o tome uopće neću razmišljat
inače bi uskoro bilo :visi:

imunologa ne znam, negdi sam pročitala da su na rebru super, no :ne zna:

emergence
31.10.2008., 11:53
ja ti o tome uopće neću razmišljat
inače bi uskoro bilo :visi:

ma i to kaj bi sad trebali i ružni ljudi npr ne imat djecu il ne znam jako niski il jako visoki, gluhi, slijepi ili samo glupi:rofl:

ne žalim što sam se rodila:cerek: fala mama i tata:cerek:

suseda mi sad specijalizira za imunologa pa cu ak niš nju pričekati da završi specku:lol:

RUŽA
31.10.2008., 16:59
GOGI SPORI,nemoj se toliko bojati,ako je prvo dijete zdravo ,onda bi trebalo biti i drugo.moja djeca su zdrava i ja sam strepila za prvo ,a za drugo sam znala da će biti sve ok.moj pok. brat koji je bio psorijatičar ima zdravu djecu.budi optimista:):)

nadica1212
01.11.2008., 13:42
evo i mene.. neznam zasto se gogi toliko opterecuje da ce mu deca biti psorijaticari... moja mama je psorijaticar a pre nje stvarno nikom nije poznato dal je neko imao.. ja imam psorijazu, moje dve sestre nemaju. Moja deca nemaju al je jedna sestricina dobila, Devojka sad ima 18g i vec par godina ima psorijazu... pa nije kraj sveta! macka ona to nekim kremicama, u leto ide na more 15_20 dana i dobroje.... nije paralizovana, lepa zdrava i prava.. ja takodje nisam ocajna zbog psorijaze, drzim pod kontrolom. Zato gogi opusti se, nedozivaj zle misli bez potrebe... Pozzz svima:kava:

jopanf
01.11.2008., 14:16
Imam psor. 30 god. sada su mi 42. Imam promjene po licu. Kaže mi dermatolog. nije ti to psor. to ti je nešto iz stomaka.
Meni ovo na licu liči na klasičnu psorijazu. Ima li ko kakav savjet?
Pozdrav.

almonda
01.11.2008., 20:28
pridružujem se pohvalama crnom šamponu od dr.temta s tim da meni on traje po pola godine:eek: a imam kosu do pola leđa:eek:

ja ga samo na vlasište stavljam a ostatak kose perem drugim šamponom

Ja ga emergence jos ovdje ne pronadjo.Sad ce mi dolaziti jedan rodjak iz Mostara, pa cu ga zamoliti da pogleda tamo ima li taj crni sampon.
Inace imam u vlasistu i ponovo mi se vraca na palcima od noga.
Sad mi je upravo velika pukotina na prstu,a zima ide necu moci nista obuci na
noge, mozes misliti.Za sad mazem samo kantarionovim uljem i sporije se siri
od juna nisam imala o nogama/ali moram reci da sam imalapromjenu klime
i o mi odgovara.
Stavljam onaj tecni hansaplast,ali to jako pece dok stavim na pukotinu.
Ne znam ni sama sta da radim,moram izdrzati ovu zimu.

almonda
01.11.2008., 20:35
Ma jos vam ni ovo nisam rekla.Sad imam i iza usiju ali i u njima.Ima par mjeseci usna mi skoljka natekne i zacrveni se, sad u jednog uha sad u drugog.Nisam isla kod doktora zbog otoka predpostavljam da je alergija neka,stavljam hladan oblog to traje par dana i prodje.
Ima li ko sa tim problema od vas dragi moji.

Morska Neman
01.11.2008., 23:30
Ma jos vam ni ovo nisam rekla.Sad imam i iza usiju ali i u njima.Ima par mjeseci usna mi skoljka natekne i zacrveni se, sad u jednog uha sad u drugog.Nisam isla kod doktora zbog otoka predpostavljam da je alergija neka,stavljam hladan oblog to traje par dana i prodje.
Ima li ko sa tim problema od vas dragi moji.

Ja sam isto imao upalne procese na usima. Jako je nezgodno kad se ljusti koza pa izgleda kao da su usi prljave.:D

Kod mene, u pravilu upalni proces u usima je samo rezultat prosirenja upale s vlasista. Dakle, meni je dovoljno da lijecim vlasiste i nakon toga se povuce i s usiju, lica, obrva...

Budi oprezna s koristenjem prejakih preparata u usima jer moze doci do ostecenja bubnjica. Moja je preporuka usi uopce ne dirati.

Inace, od Dr. Temta preporucujem Aloa Vera Cream. Ja ga koristim dugo godina i idealan je svakodnevnu upotrebu i prevenciju upale na licu.

Ja!!
02.11.2008., 11:01
ja san ima i u ušima i oko ušiju i čak mi je to malu bol prouzrokovalo na dodir.sada nemam a ni po glavi soro ništa.nokti su mi sad već svi zahvaćeni na rukama, kod mene je to kao da ispod nokta raste još jedan i ovaj onda gornji sloj kao da puca dok na nekim od noktiju kao male rupice iman.nije toliko strašno ali bilo bi bilje baz toga naravno.po koži situacija ista,od mora mi se ništa nije povuklo čak manje al vidljive promjene na lošije san primjetija, u veličini samih površina crvenila.zasad mi je velika utjeha šta me nije artritis zahvatija iako je primjetan na placu noge i na jednom prstu ruke koji su otekli, sada dosta manje nego ranije.kako bi se reklo za kraj, ništa nova.

Marin 1
02.11.2008., 12:31
Za psorijazu u ušima upotrebljavam Excipial U Lipolotion i tu mi je Excipial pokazao najbolji rezultat.Uši mi se ne perutaju kao prije,koža je zagladjena,ne ljuska se itd.Potrebno ga je nanijeti odmah poslije pranja ušiju i to čim prije i zatim dva puta dnevno.
Pozdrav svima

emergence
02.11.2008., 13:25
Za psorijazu u ušima upotrebljavam Excipial U Lipolotion i tu mi je Excipial pokazao najbolji rezultat.Uši mi se ne perutaju kao prije,koža je zagladjena,ne ljuska se itd.Potrebno ga je nanijeti odmah poslije pranja ušiju i to čim prije i zatim dva puta dnevno.
Pozdrav svima

je super je losion:s

ja ga i po tijelu mažem :s:s

cokoladicaa
02.11.2008., 14:45

Ovo je genijalno...!!!:lol:
:five:

almonda
02.11.2008., 15:11
Hvala svima vama ,sto ste mi odmah odgovorili i razumjeli me,a donekle i ublazili moj problem.

Dom4e
02.11.2008., 17:17
Zdravo ja zelim da pitam ako neko zna neki lijek za psorijazu, imam je na cijelu glavu (malo mi se poznaje) i molim vas da pisite neki lijek koristila sam butavate krem pominulo mi je ali za 10-ak dana ponovo se pojavilo.molim vas pisite ako nesto znate :S:S:S:(:(:(:(

almonda
02.11.2008., 17:54
Pozdrav svima

Nasla sam na internetu Excipial, ima mast i ima kao emulzija.
Kod mene se radi unutar usiju i iza,a skoljke su u reduNe znam ne pise
sta su supstance, imali kortikosteroida

almonda
02.11.2008., 17:57
Zdravo ja zelim da pitam ako neko zna neki lijek za psorijazu, imam je na cijelu glavu (malo mi se poznaje) i molim vas da pisite neki lijek koristila sam butavate krem pominulo mi je ali za 10-ak dana ponovo se pojavilo.molim vas pisite ako nesto znate :S:S:S:(:(:(:(

Ja isto od toga patim,evo sad i u usima i iza njih.Imate dosta na ovom
forumu pozitivnih stvari i uputa za to sto vam treba.Ja jos uvijek kosu
perem sa T/gelom samponom,ne kine mi se sve ali moze se izdrzati.

Marin 1
02.11.2008., 19:46
Nasla sam na internetu Excipial, ima mast i ima kao emulzija.
Kod mene se radi unutar usiju i iza,a skoljke su u reduNe znam ne pise
sta su supstance, imali kortikosteroida
Možeš staviti Lipolotion na štapić za uši, protrljati štapićem ušni kanal,ali opet paziti da ne ideš preduboko da ne bi oštetila bubnjić.Lipolotion je dobar za svrab jer ga trenutno umiri,a nema kortikosteroida.Isprobao sam i Hydrolotion,nije mi odgovarao od njega me koža pekla tako da sam ga bacio.Ovu bademovu mast nisam isprobao,čini mi se da bi bila malo teška za uši.Iza ušiju može nešto za podlogu kao što su Lipolotion ili Belobaza ostaviti nekih 20-ak min. da upije pa Beloderm ili Elocom,ali najbolje bi bilo savjetovat se sa dermatologom.Govorim iz svog iskustva što ne mora značiti da je to dobro. :rolleyes:

gogi psori
02.11.2008., 22:04
Dobro vece svima.Evo mene opet, ali veceras sa najlepsim mislima i osecanjima.

Sinoc sam bio na jednoj proslavi,gde sam sreo jednu majku koja je bila presretna.

Ona ima (imala)sina psoriaticara.Dobio je psoriazu sa 5god i kaze da je psoriazu lecio 7god ovde u CH i da psoriazu vise nema,letos su kaze otisli na more i od kupanja i suncanja psoriaza kao da se povukla i ostale bele flekice koje se dalje od suncanja povukle .Ona je to mislila kao svake godine povuce se i nakon nekog vremena ona se vrati.Ali sada ne moze da veruje da je 6mesec od psoriaze ni traga,redovne konrole i dalje ide kod lecnika a ona se ne vraca HVALA BOGU.
Veliko pitanje je sto ne zna od cega?Da je od mora isli su svake godine i isto da je od krema ili masti koje ih toliko dugo koristio nije siguran kao ni doktor.
Njabitnije je da je sada 1 psorijaticar manje koga ja poznajem.Dace bog da ih upoznam sto vise.

Zelim svima laku noc:cerek:

viridiana
03.11.2008., 17:44
Imam psor. 30 god. sada su mi 42. Imam promjene po licu. Kaže mi dermatolog. nije ti to psor. to ti je nešto iz stomaka.
Meni ovo na licu liči na klasičnu psorijazu. Ima li ko kakav savjet?
Pozdrav.

"NEŠTO" iz stomaka? A šta to na primjer?

Dom4e
03.11.2008., 21:33
moram da pitam dal beloderm pomaze ??? imam psorijazu i u usima i stvarno je odvratno probala sam sve ali nista ako neko zna nesto molim vas pomazite !:cry::cry::(:(:(:(

Marin 1
04.11.2008., 09:58
moram da pitam dal beloderm pomaze ??? imam psorijazu i u usima i stvarno je odvratno probala sam sve ali nista ako neko zna nesto molim vas pomazite !:cry::cry::(:(:(:(
Beloderm nije baš za u uši zato što je tamo koža dosta osjetljiva.Najviše mi je pomogao Excipial lipolotion.Može se nanijeti i nekih 20-ak min. prije pranja ušiju,zato što pranje dosta isušuje kožu.Kad se uši operu,odmah,što prije ponovno Lipolotion i zatim dva puta dnevno,a po potrebi i više puta dnevno.
Bilo bi dobro posavjetovati se sa dermatologom.

mariah-zgb
05.11.2008., 02:11
Hvala ti sto si mi se javila.Da kasno sam video neprocitane poruke sorri.

Sto se tice kapsula sandimmun me interesuje da li si imala glavobolje i da li si imala probleme sa stomakom(zelicem)?
Meni je problem sto sa Sandimmun koristim i Spiricot Bar mislim da se tako pise,jer od njega imam los vid sve mi je mutno i glava me boli kad kad i stomak a doktor kaze da moram jedan period.Zasto ne znam?
A jos jedno pitanje kako si koristila kapsule?jutro ili vece ilil jutro vece?

Oprosti sto opet kasnim sa odgovorom, prvih mjesec dana sam imala glavobolje, ne prejake, mogla sam ih rijesit aspirinom, a to je zato sto se tjelo privikava na lijek. Ne znam kako sandimun djeluje u kombinaciji s tim lijekom, al to ti je najbolje pitat doktora koji ti prepisuje sandimun i potrazis jos jedno misljenje kod ovog koji ti je prepisao taj drugi lijek. Ja uvijek volim cut vise misljenja, tako da sam se za sandimun raspitala kod tri doktora jer sam dosta skepticna kod tako jacih lijekova.
Inace sndimun pijem 200 mg, 100 ujutro, 100 vecer, kad sam imala dozu od 250 onda je bilo 100 jutro, 100 podne , 50 vecer. to je kao zbog neke koncentracije ciklosporina koju isto redovito kontroliram.

Steta zbog reptive, ja kad sam to trebala pocet koristi onda mi je doktor reko da mozda bolje ne, sve dok dobro podnosim sandimun jer ako cu imat neke nuspojave od toga onda mi vise nema sta za dat, pa bolje da ne kemijam,heheh.
Javi kakvo ti je stanje i kako si zadovoljan ako si poceo koristit sandimun.
Pozdrav :cerek:

DORICHKA
05.11.2008., 12:08
BOK!OPET ME HVATA BED DESNA RUKA JE SVA IZRESETANA IZGLEDAM SUGAVO

cupeuf
05.11.2008., 18:57
Pozdrav svima sa i bez psorijaze! Iman psorijazu vec 10 god,laktovi katastrofa,malo na potkoljenici,kolino i malo na trtici.ZNACI necu vam puno pametovat ni objasnjavat kako i sta jer ste vec i sami naucili zivit s tim i svako na svoj nacin pokusava kontrolirat sirenje!Prvi put sam na ovom forumu i nista novo nisan procita da bi pokusa primjenit u svom slucaju-znaci dosta toga sam proba!
Donedavno sam se pomirija sa bezuspjesnim ljecenjem PSORIJAZE al sam sebi da jos jednu priliku sta znaci GARARUFA ribica za koju ste vjerojatno culi!Kupija san ih za kucnu upotrebu i evo vec nakon nekih desetak dana skoro pa nema te napasti!da vam ne duljim i ne budem dosadan zainteresiranima posaljem slike psorijaze prije i poslije tretmana i fala bogu savjetujem vas sta i kako dalje-onoliko koliko san ja upucen!Normalno bez ikakve naknade!

cupeuf
05.11.2008., 19:04
moj mail cupeuf@yahoo.com jer se slabo snalazin na ovom sr...u hehehe.

cupeuf
05.11.2008., 19:04
hm

ljutka
05.11.2008., 22:12
ja sam krenula od ponedjeljka ponovno u naftalan, i već nakon tri dana vidi se razlika:top:

jubito74
07.11.2008., 03:28
Pozdrav svima sa i bez psorijaze! Iman psorijazu vec 10 god,laktovi katastrofa,malo na potkoljenici,kolino i malo na trtici.ZNACI necu vam puno pametovat ni objasnjavat kako i sta jer ste vec i sami naucili zivit s tim i svako na svoj nacin pokusava kontrolirat sirenje!Prvi put sam na ovom forumu i nista novo nisan procita da bi pokusa primjenit u svom slucaju-znaci dosta toga sam proba!
Donedavno sam se pomirija sa bezuspjesnim ljecenjem PSORIJAZE al sam sebi da jos jednu priliku sta znaci GARARUFA ribica za koju ste vjerojatno culi!Kupija san ih za kucnu upotrebu i evo vec nakon nekih desetak dana skoro pa nema te napasti!da vam ne duljim i ne budem dosadan zainteresiranima posaljem slike psorijaze prije i poslije tretmana i fala bogu savjetujem vas sta i kako dalje-onoliko koliko san ja upucen!Normalno bez ikakve naknade!

I ja sam o tome razmisljao, ali kako je sa uzdrzavanjem tih ribica . . . smijes li ih staviti u kadu, mislim u kadi ima raznih necistoca cak i kad je oprana . . . koliko ti ih najmanje treba, recimo za citavo tijelo . . . itd, itd
Zato sam bio i odustao od te ideje, ali nikad se ne zna . . . posto sam opet citav u ljuskicama . . :mad:

E da probat cu neko vrijeme koristiti sapun od sode kaustike i maslinovog ulja, kucna izrada moje bake, pa javim rezultate . . .

ljutka
07.11.2008., 12:08
I ja sam o tome razmisljao, ali kako je sa uzdrzavanjem tih ribica . . . smijes li ih staviti u kadu, mislim u kadi ima raznih necistoca cak i kad je oprana . . . koliko ti ih najmanje treba, recimo za citavo tijelo . . . itd, itd
Zato sam bio i odustao od te ideje, ali nikad se ne zna . . . posto sam opet citav u ljuskicama . . :mad:

E da probat cu neko vrijeme koristiti sapun od sode kaustike i maslinovog ulja, kucna izrada moje bake, pa javim rezultate . . .

zašto ne probaš terapije u naftalanu?

RUŽA
07.11.2008., 17:56

sapun od sode kaustike i ostacima maslinova ulja je ljekovit,a još je bolji od sode kaustike i ostataka svinjetine,zovu ga kabš.od više ljudi sam čula da pomaže u liječenju psorijaze,pa sam ga nabavila,koristila sam ga cijelo ljeto,a za rezultate nisam baš oduševljena,ti probaj možda tebi pomogne:)

Dom4e
07.11.2008., 18:37
hvala vam za pomoci jako cenim to :mig::):mig::D:top::top:

Dom4e
07.11.2008., 18:41
Moram vam reci jos nesto mislim da je bolje da ne marite psorijazu zasto koliko ja znam ona se pojavlja kod stresa i ondak ona siri se i vi jos se nervirate i ondak opet se siri...zato je ne marite ona je glupost izljecit cete se ne brinite se budite pozitivni sve ce biti OK :mig::top:;):mig::top:

RUŽA
09.11.2008., 16:15
Moram vam reci jos nesto mislim da je bolje da ne marite psorijazu zasto koliko ja znam ona se pojavlja kod stresa i ondak ona siri se i vi jos se nervirate i ondak opet se siri...zato je ne marite ona je glupost izljecit cete se ne brinite se budite pozitivni sve ce biti OK :mig::top:;):mig::top:

MA BAŠ TI HVALA NA OVAKO LIJEPIM SAVJETIMA,ODMA MI JE LAKŠE SKORO PA SAM SE ZALIJEČILA.VIDIM DA JE I OSTALIM ČLANOVIMA DOBRO:kava:

jubito74
09.11.2008., 19:18
Citajuci ove vase zadnje pohvale za Lipolotion odlucio sam ga kupiti i moram reci da sam i ja odusevljen rezultatom vec nakon tri dana, super je, a sto je najvaznije NE SMRDI!!

E kad sam vec kod smrada, ako netko zeli probati Psorex, ostala mi je jedna krema i tri Meda zivota . . . Ako ima tko iz Dubrovnika jos bolje da ga ne moram slat postom . . .
Ja sam ga nabavio preko prijatelja iz Sarajeva, koji je to kupio u apoteci . .

RUŽA
09.11.2008., 19:44
Citajuci ove vase zadnje pohvale za Lipolotion odlucio sam ga kupiti i moram reci da sam i ja odusevljen rezultatom vec nakon tri dana, super je, a sto je najvaznije NE SMRDI!!

E kad sam vec kod smrada, ako netko zeli probati Psorex, ostala mi je jedna krema i tri Meda zivota . . . Ako ima tko iz Dubrovnika jos bolje da ga ne moram slat postom . . .
Ja sam ga nabavio preko prijatelja iz Sarajeva, koji je to kupio u apoteci . .

drago mi je da još neko ima iz Dubrovnika:):):)

jubito74
09.11.2008., 19:46
zašto ne probaš terapije u naftalanu?

Je li to pokriva zdravstveno?
Koliko traje tretman? Je li smrdi puno? Koliko pomaze?
:):mig:

cokoladicaa
09.11.2008., 23:04
BOK!OPET ME HVATA BED DESNA RUKA JE SVA IZRESETANA IZGLEDAM SUGAVO

Sugavo...e da...
ja otkako sam se vratila s ribica..i kak mi se vratilo..(moram rec u manjem postotku) al svejedno....
BAS SE TAKO OOOPET OSJECAM!!!I OPCENITO S PSORIJAZOM...SUGAVO!!!:mad:

POZZ SVIMA
POSTO SE VISE NEJAVLJAM TAK CESTO,JER SAM DEMOTIVIRANA!
SVE NAJBOLJE

cokoladicaa
09.11.2008., 23:10

Nemogu ti biti u kadi..tj neznam kak mislis...ali!!trebaju biti u akvariju....ak ih je vise,bazenu..
i mislim da je meni Mirjana rekla da ide bar 30 ribica na ruke i mislim na noge....al nisam sigurna!
Ugl skup je to zanat...po meni!iako i ne tako bas za kucnu upotrebu,za sebe..al svejedno!

Prednost je sto ih nemoras placat svaki puta..vec su ti pri ruci kad ih trebas...a za rijesavanje psorijaze su vise nego odlicne,pogotovo ak su tvoje,jooj milina bi to bila!!uvijek cist!!hehe...

jubito74
09.11.2008., 23:53
Nemogu ti biti u kadi..tj neznam kak mislis...ali!!trebaju biti u akvariju....ak ih je vise,bazenu..
i mislim da je meni Mirjana rekla da ide bar 30 ribica na ruke i mislim na noge....al nisam sigurna!
Ugl skup je to zanat...po meni!iako i ne tako bas za kucnu upotrebu,za sebe..al svejedno!

Prednost je sto ih nemoras placat svaki puta..vec su ti pri ruci kad ih trebas...a za rijesavanje psorijaze su vise nego odlicne,pogotovo ak su tvoje,jooj milina bi to bila!!uvijek cist!!hehe...

Ja sam se navikao, tako da vise ni ne razmisljam o tome . . . mislim biti cist . .
Ali probam sve sto mi se pruzi, zasto ne . . .
Vjerovatno cu probat i te ribice, mada ne znam kako ce one meni kuci pomoci, jer ja imam psorijazu posvuda . . . a ne mogu leci u akvarij, zato sam i pitao za kadu . . .

jubito74
09.11.2008., 23:54
drago mi je da još neko ima iz Dubrovnika:):):)

Ima, ima . . .:D

emergence
10.11.2008., 10:29

drago mi je da ti se sviđa:top:

DORICHKA
11.11.2008., 10:49
HVALA NA RAZUMIJEVANJU NO S OBZIROM DA IMAM BEBEU 3MJ.NE IZLAZIM ILI RIJETKO SVASTA MI LETI PO GLAVI NIJE NI CUDO DA SE SVAKI DAN IZBACI PO 1 NOVA PA ONDA U KRUG PREZIVIT CU NO UMORNA SAM OD TOGA SVEGA KAO I OSTALI MALO ME PUCA DEPRESIJA (NIJE DUGO) PA ETO BIT CE BOLJE POZDRAV SVIMA

lida2008
11.11.2008., 14:35
Pozdravljam sve supatnike!:)
Vidim da nam se depra prišuljava. Ne dajmo joj mjesta! Je da je, bar kod nas u Slavoniji, vrijeme loše, maglovito, tmurno i već nam je sam tim okruženje depresivno, ne dajmo da nas i psorijaza baci u ''bed''!
Srdačan pozdrav svima:kava:

RUŽA
11.11.2008., 16:26
Pozdravljam sve supatnike!:)
Vidim da nam se depra prišuljava. Ne dajmo joj mjesta! Je da je, bar kod nas u Slavoniji, vrijeme loše, maglovito, tmurno i već nam je sam tim okruženje depresivno, ne dajmo da nas i psorijaza baci u ''bed''!
Srdačan pozdrav svima:kava:

POZDRAV I TEBI.KAKO JE BILO NA PUTOVANJU?KOD NAS NA JUGU JE TOPLO I SUNČANO,JOŠ SE SUNČAM I U KRATKIM SAM RUKAVIMA.POZDRAV I SUNCU ČAČINOM:)

ljutka
11.11.2008., 16:30
Je li to pokriva zdravstveno?
Koliko traje tretman? Je li smrdi puno? Koliko pomaze?
:):mig:
ij
pisala sam već o tome , al nije mi problem ponovno.ja imam tri terapije od ponedjeljka do petka.medicinski solarij za cijelo tijelo, UVB lampa za vlasište(otklanja crvenilo i ljuskice ) i zadnja terapija je naftalan kada u kojoj sjediš 14min. meni je to super.Ne vidim razloga da smrdiš, jer ta je nafta razrijeđena , a i sve kremice koje doma koristimo nisu ništa bolje.nakon toga se i onako otuširaš.
Ja sam prvi puta bila na terapiji kada je moje tijelo bilo poput bubamare, točka na točkici,tretman traije 20 dana-koža je glatka i moram napomenuti da mi se cijelo tijelo očistilo jedino gdje su ostale pikice su laktovi, ali i to odlazi.
HZZO plaća troškove liječenja ukoliko imaš dopunsko zdravstveno , ako ne onda 20 tretmana košta 720kn što smatram da nije puno.Ja putujem iz zagreba svako jutro tamo, terapije imam od 8.15 do 9.Ako si udaljen 30km od naftalana trebaš u HZZO predati putni nalog i dobiješ novce za prijevoz.
ETO ,ukoliko imate kakvih pitanja slobodno pitajte.
www.naftalan.hr

ljutka
11.11.2008., 16:32
samo da napomenem da ćete vidjeti slike liječenje u nafti u linku iznad od naftalana , nafta nije crna sada je smeđa jer je razrijeđuju.

kada ne idem na terapije koristim doma naftalan ulje i naftalan kremu

alhemicar 40
11.11.2008., 21:39
Evo jos nekog sa 15 god radnog staza borbe sa ovom dosdnom bolesti.Citajuci vasa iskustva bolje se osjecam jer vidim da smo svi u istom sosu.Poslije pocetnog soka u susretu sa svim pojavama koje nosi psorijaza,cini mi se da sam se vec navikao na sve to.Najvise mi je koza na glavi pogodjena,koristio sam razne kereme ali za kratko vrijeme opet isto.Noaravno nakon ljetovanja na moru je nesto bolje,ali sa hladnim danima se pogorsava,odustao sam od neke vece medicine jer citajuci o tome nemam volje se sa tim ganjati.Uzadnje vrijeme me nerviraju crvene fleke ne velike na licu ,tjs vratu koje mogu samo kremom na kratko smiriti .Ali vazno je ziveti sa optimizmom i osmjehom na licu,pokusati da je covjek ignorise koliko vise moze.Pozdrav za sve forumase.

jubito74
12.11.2008., 00:44
ij
pisala sam već o tome , al nije mi problem ponovno.ja imam tri terapije od ponedjeljka do petka.medicinski solarij za cijelo tijelo, UVB lampa za vlasište(otklanja crvenilo i ljuskice ) i zadnja terapija je naftalan kada u kojoj sjediš 14min. meni je to super.Ne vidim razloga da smrdiš, jer ta je nafta razrijeđena , a i sve kremice koje doma koristimo nisu ništa bolje.nakon toga se i onako otuširaš.
Ja sam prvi puta bila na terapiji kada je moje tijelo bilo poput bubamare, točka na točkici,tretman traije 20 dana-koža je glatka i moram napomenuti da mi se cijelo tijelo očistilo jedino gdje su ostale pikice su laktovi, ali i to odlazi.
HZZO plaća troškove liječenja ukoliko imaš dopunsko zdravstveno , ako ne onda 20 tretmana košta 720kn što smatram da nije puno.Ja putujem iz zagreba svako jutro tamo, terapije imam od 8.15 do 9.Ako si udaljen 30km od naftalana trebaš u HZZO predati putni nalog i dobiješ novce za prijevoz.
ETO ,ukoliko imate kakvih pitanja slobodno pitajte.
www.naftalan.hr

Hm . . . morat cu razmisliti i o toj opciji . . . ali nekako sam preeedaleko, pa mi to nekako nikada nije dolazilo u obzir . .
Hvala na informacijama . .

INNA BEOGRAD.
12.11.2008., 16:03
Cao svima.Juce sam slucajno naletela na ovaj forum,a vidim da muku mucite sa psorijazom i da mnogi koji je imaju ne znaju puno stvari o njoj.Ja nisam ekspert ali imam brata koji je dobio pre oko 15 godina.
Prvo je isao kod koznog i ostalih doktora jer je imao svrab i mali osip.Pa su mu dali kremu za osip.Naravno,nije bio osip ali nasi doktori su toliko lenji da na stvari gledaju povrsinski i prepisu ti bilo sta.
Krenulo je da se siri svuda,od stopala do temena glave.Tu hemija ne pomaze,moze samo malo da ublazi svrab.Psorijaza se u principu dobija najcesce na nervnoj bazi ali kada se dobije dozivotna je.Ako se desi i da nestane moze se vratiti sutra,a moze i za 10-15 godina,kad god hoce.
Pa je poceo i da posti,isao je i na Hilandar,pa je tamo dobio neko ulje i nista.
E,a onda smo nasli nekog coveka travara u nekom brdu.On mu je rekao da:
-svuda gde ima psorijazu namaze kantarionovim uljem,pa sve to oblozi sa liskama kupusa,pa se uvije u carsav,koliko god moze da izdrzi i koliko puta dnevno moze da izdrzi.
-ne sme da se izlaze vodi preterano i da sto vise delove tela sa psorijazom izlaze suncu,da se isusi.On se bukvalno samo brisao vlaznim maramicama i zapirao a kada mora na brzinu se okupa.
Tako je on to radio i koza mu se vracala u normalu,kosa prestala da opada,i psorijaza je nestala.
E sad,posle 10-ak godina kranulo mu je opet.Jedna nasa prijateljica koja drzi biljnu apoteku mu je preporucila da uzme bris,i iz brisa se videlo da on ima kandidijazu.Nadam se da svi znate sta je kandida.Gljivica koja........i tako dalje.Posto kada imas kandidu,bilo gde u telu ili na telu,ne sme se piti mleko,pivo,jesti beli hleb,slatko itd,sve te stvari razmnozavaju kandidu.Kada prestane da uzima zabranjene stvari za kandidu,njemu se povuce sve sa koze,cim uzima,vraca mu se.
Malo sam vas udavila ali ko god ima problema neka ode da da bris na kandidu,jer mu je mozda to problem,a ako je psorijaza napisala sam gore sta se radi.
Hvala i pozzzz iz Beograda.

emergence
12.11.2008., 21:34
samo da prenesem obavijest s drugog topika
Dragi moji,

dr. Stanimirović javlja da će u utorak 2.12. u 14:00 do 17:00 dr. Harari održati predavanje o liječenju psorijaze i vitiliga na Mrtvom moru.
Molim sve zainteresirane da si odmah zateftere ovaj termin u neki rimajnder. Predavanje je otvoreno za sve i nisu potrebne nikakve najave.
Održat će se na adresi Kralja Držislava 6., Centar za ljudska prava. To vam je na početku zelenog vala kada se kreće od džamije, preko puta onog skretanja iza leđa traumatološku.

ja bih svakako išla malo čuti predavanje:)

jubito74
12.11.2008., 21:51
Cao svima.Juce sam slucajno naletela na ovaj forum,a vidim da muku mucite sa psorijazom i da mnogi koji je imaju ne znaju puno stvari o njoj.Ja nisam ekspert ali imam brata koji je dobio pre oko 15 godina.
Prvo je isao kod koznog i ostalih doktora jer je imao svrab i mali osip.Pa su mu dali kremu za osip.Naravno,nije bio osip ali nasi doktori su toliko lenji da na stvari gledaju povrsinski i prepisu ti bilo sta.
Krenulo je da se siri svuda,od stopala do temena glave.Tu hemija ne pomaze,moze samo malo da ublazi svrab.Psorijaza se u principu dobija najcesce na nervnoj bazi ali kada se dobije dozivotna je.Ako se desi i da nestane moze se vratiti sutra,a moze i za 10-15 godina,kad god hoce.
Pa je poceo i da posti,isao je i na Hilandar,pa je tamo dobio neko ulje i nista.
-svuda gde ima psorijazu namaze kantarionovim uljem,pa sve to oblozi sa liskama kupusa,pa se uvije u carsav,koliko god moze da izdrzi i koliko puta dnevno moze da izdrzi.
-ne sme da se izlaze vodi preterano i da sto vise delove tela sa psorijazom izlaze suncu,da se isusi.On se bukvalno samo brisao vlaznim maramicama i zapirao a kada mora na brzinu se okupa.
Tako je on to radio i koza mu se vracala u normalu,kosa prestala da opada,i psorijaza je nestala.
E sad,posle 10-ak godina kranulo mu je opet.Jedna nasa prijateljica koja drzi biljnu apoteku mu je preporucila da uzme bris,i iz brisa se videlo da on ima kandidijazu.Nadam se da svi znate sta je kandida.Gljivica koja........i tako dalje.Posto kada imas kandidu,bilo gde u telu ili na telu,ne sme se piti mleko,pivo,jesti beli hleb,slatko itd,sve te stvari razmnozavaju kandidu.Kada prestane da uzima zabranjene stvari za kandidu,njemu se povuce sve sa koze,cim uzima,vraca mu se.
Malo sam vas udavila ali ko god ima problema neka ode da da bris na kandidu,jer mu je mozda to problem,a ako je psorijaza napisala sam gore sta se radi.

Vrijedi sve provjeriti, zasto ne. Ali vidis, bas si ubola pravi problem, a to je da su promjene na tijelu kod psorijaze samo simptomi, a ne prava bolest . . . Zato se stalno i vraca nakon ko zna kakvih tretmana . . Kod tvog brata je najvjerovatnije okidac bila kandidijaza, kod nekoga nesto trece itd, itd
Samo si me zbunila sa jednom stvari, a to je da ti je bratu prestala opadat kosa? Od psorijaze ne opada kosa, ja sam je imao po cijelom tjemenu . . Ili je i to individualno? Neka me netko ispravi ako grijesim . .

gogi psori
12.11.2008., 23:24
Dobro vece svima
Evo mene nakon knekoliko dana,sa novim pitanjima zna li neko za nekakvu infuziju protiv psorijaze?
Evo sada i sa SANDIMMUN kapsule sam morao prestati i kao sto sam morao ostaviti RAPTIVA inekije.Danas sam morao hitno otici kod svog lekara,jer sam ima neverovatne glavobolje broblem sa krvni pritisak i da je on utvrdio da mi organizam ne prihvata SANIMMUN jer Psorijaza stoji kao da nsam pi kpsule.Kaze da sam opet ja izuzetak kod kojih se javlja problem odbacvanja.

Stime mi je preporucio tu infiziju ZNA LI NEKO NESTO O TOME?
(Doktor mi je probao objasniti ali imam problem ne razumem dobro nemacki)
HVALA I LAKU NOC:)

cokoladicaa
13.11.2008., 18:28
.

Ja sam to gledala na njemackom TV-u..za to nesto sto se prima tipa infuzije...
kao to je nesto novo,a lijecenje kosta oko0 20 ooo eura...
bila je prica o bratu i sestri koja je to probala,psora joj prosla pa je i brat krenuo na tu terapiju!To je sve sto znam...a mislim da sam gledala na netu nesto takvo,snimke...al u Americi...

Pozdrav

jubito74
14.11.2008., 00:18
Zbog sve goreg stanja na glavi - planirala sam se ošišati na nularicu.
Mislite da bih se uspila zaliječiti? I koliko dugo bih mogla održavati "čisto" tjeme?

Malo sam cesljao ranije stranice . . . ne znam jesi li se osisala ili ne, ali evo moje iskustvo:
Ja sam imao psorijazu po rubu vlasista, znaci celo, zatiljqak, usi i po tjemenu tockice . . Onda sam si jednu vece obrijao glavu i da kucnem u drvo otada je nestala! Zasto?
Ja pretpostavljam sunce i bolja higijena, ali ko zna . .

erooo
14.11.2008., 12:00
Evo da se i ja prikljucim. Inace vec odavno sam primjetio da su mi laktovi suhi i da imam ponekad ljuskice, ali buduci da mi je pomagala bilo kakva krema nisam se obazirao na to. Dovoljno mi je bilo samo namazat NIVEOM i prodje. Medjutim u zadnje vrijeme nije bas pomagala nivea. Predopstavljao sam da je ta psorijaza, al nikako se nisam mogao nakanit da odem kod ljecnika, jer sam se vjerovatno bojao odgovora. Pojavilo mi se takodjer na lijevoj nogi iznad zgloba, medjutim uvijek sam mislio da je to mozda od carapa, ili hlaca pa da sam nadrazio kozu. Odem kod ljecnika prije 10-tak dana i kaze on psorijaza. Ajde dobro sam prihvatio jer sam bio spreman na to, iako me malo bacilo u depresiju. Doktor mi je propisao neku kremu za koju ne mogu da odgonetnem kako se zove, jer mu je rukopis preruzan, al eto u ljekarni su to procitali i napravili mi oni nekakvu kremu. Na laktovima se skroz vratilo u roku 5 dana, ostalo je samo malo crvenila kao mala flekica koja se takodjer i povukla neki dan al evo gledam jutros se vratila. Medjutim na nozi su mi ostale 3 roze fleke i nikako da spanu al nema ljuskica i suhe koze. Reko mi je da moram sto manje uzimat alkohol i suhomesnate proizvode.... znate vec to sve. Pa sad mi treba savjet koliko prehrana utjece na to sve i sta mogu da jedem jer sam inace naviko na prehranu za koju govore da ne bih trebao jesti. Stvarno mi ne pada na pamet nista. Jer sta god da podjem jesti procitam na netu da to ne valja.... Pokusavam bacit cigarete, jer kazu da i to utjece na razvoj psorijaze. Smanjio sam na pet cigara dnevno, inace prije oko kutije dnevno. Takodjer ne pijem kavu vise jer navodno i ona steti. Alkohol mi malo teze ide, inace ne pretjerivam nikad, al nekako ne mogu zamislit izlazak van bez barem par piva, al ako se mora, mora se. Evo narucio sam i neki NONI sok, pa me zanima ima li neko ikakava iskustva sa tim

Pozdrav!!!

INNA BEOGRAD.
14.11.2008., 15:57
ZA JUBITO74:
Posto mu je bilo zahvaceno i teme glave kosa mu se skroz razredila,a kako mu se povlacila psorijaza tako mu je i kosa postala gusca.Najbolje je da se da bris sa koze da se vidi da nije neka bakterija napala kozu i onda izbaciti iz ishrane stvari koje ne prijaju.

RUŽA
14.11.2008., 16:21
[QUOTE=gogi psori;17053042]Dobro vece svima
Evo mene nakon knekoliko dana,sa novim pitanjima zna li neko za nekakvu infuziju protiv psorijaze?
Evo sada i sa SANDIMMUN kapsule sam morao prestati i kao sto sam morao ostaviti RAPTIVA inekije.Danas sam morao hitno otici kod svog lekara,jer sam ima neverovatne glavobolje broblem sa krvni pritisak i da je on :):)DALI SU TO BIOLOŠKI LIJEKOVI? TO JE NOVO I JAKO SU SKUPI,A DAJU SE PACIJENTIMA,KAD IM ORGANIZAM ODBACIVA SKORO SVE LIJEKOVE KAO ŠTO JE MENI,A VIDIM I TEBI

RUŽA
14.11.2008., 16:31
[QUOTE=gogi psori;17053042]Dobro vece svima
Evo sada i sa SANDIMMUN kapsule sam morao prestati i kao sto sam morao ostaviti RAPTIVA inekije.Danas sam morao hitno otici kod svog lekara,jer sam ima neverovatne glavobolje broblem sa krvni pritisak i da je on :):)DALI SU TO BIOLOŠKI LIJEKOVI? TO JE NOVO I JAKO SU SKUPI,A DAJU SE PACIJENTIMA,KAD IM ORGANIZAM ODBACIVA SKORO SVE LIJEKOVE KAO ŠTO JE MENI,A VIDIM I TEBI

GOGI PSORI. oprosti malo sam ti presjeklaTVOJ TEKST ne namjerno:ne zna:

mariah-zgb
14.11.2008., 16:38
Dobro vece svima
Evo sada i sa SANDIMMUN kapsule sam morao prestati i kao sto sam morao ostaviti RAPTIVA inekije.Danas sam morao hitno otici kod svog lekara,jer sam ima neverovatne glavobolje broblem sa krvni pritisak i da je on utvrdio da mi organizam ne prihvata SANIMMUN jer Psorijaza stoji kao da nsam pi kpsule.Kaze da sam opet ja izuzetak kod kojih se javlja problem odbacvanja.

Jako mi je zao sto imas takve nuspojave, i to je najbolji pokazatelj koliko je psorijaza i pristup njenom ljecenju individualan.
Sta se tice infuzije, mislim da znam o cemu se radi, dakle, to mi sve lici na bioloske lijekove koji se primjenjuju kod psorijaze i psorijaticnog artritisa. Dali ti imas i artritis?

Bioloski lijekovi djeluju na razlicitim razinama imunoloskih procesa, koji igraju kljucnu ulogu u razvoju reumatskih bolesti. Jedno od najvaznijih mjesta djelovanja jest citokin, cimbenik nekroze tumora alfa (tumor-necrosis factor alpha, TNF-α). TNF-α posjeduje ucinak poticanja upala i igra kljucnu ulogu u pojavi lezije koze i upale zglobova.

Bioloski lijekovi predstavljaju novu mogucnost lijecenja bolesnika s reumatskim bolestima, koji ne reagiraju na uobicajene lijekove i metode.

Kod nas su registrirana tri lijeka iz skupine anti TNF-α za lijecenje upalnih reumatskih bolesti: etanercept, infliksimab i adalimumab.

Nisam sigurna koji od ta tri se daje pomocu infuzije al znam da se primjenjuje i u obliku injekcija koje se daju potkozno i koje si bolesnik ( ili roditelj ) moze davati sam kod kuce.

To je nesto najnovije sta se koristi u lijecenju psorijaze i daje se najtezim slucajevima, jedna od velikih prepreka u primjeni bioloskih lijekova je njihova cijena.

Prije primjene takvih lijekova je potrebno napraviti opsezne pretrage.

To je sve sto znam, veliki pozdrav i sretno!! :cerek:

gogi psori
14.11.2008., 22:04
Dobro vece svima .:top:

Hvala vam sto mi se javljate,lakse je cuti savet od nekoog ko je to okusio nego od onog ko je ucio.(Bez uvrede-ni bez njih ne bi mi uspeli)

Sto se tice psoriaze,u svoj nesreci imama srecu da nemam artritis.Ali imam problema sa kicmom sto sam prekontrolisao i utvrdio da je to sasvim nesto drugo.A za te nove lekove i sve to sto je novo ,malo imam neko nepoverenje(za sada).
Svatio sam ako nastavim sa ovim nekim ispitivanjima sta uspeva a sta ne i koliko to steti mom organizmu.
Ja dok nisam dosao u CH nisam imao para za lecenje tim skupim lekovima,ali imao sam zdrav zivot,bez glabobolja ili pritiska ilil nekih nis pojava.Da bili su trenuci kada sam imao malo manje nego sada (ali nikad kao sada)I ziveo sam sa tim.Nisam vodio racuna sta jedem ili pijem.Ali kada sam dosao ovde poceo sam sa ispitivanjima i tu nastaju problemi sa organizmom,mislio sam da sam sa Raptivom resio sve probleme.NISAM

Sada ja vas pitam?Da li ce covek radi svoje porodice vise ziveti sa samo psoriazom
-Ili sa psoriazom i lekovima(mozda ti lekovi sakriu kao svinka ali ona je uvek tu)
Daj te mi dobar savet sta je raditi sada dobro,malo sam PESIMISTICAN(pO PITANJU PSORIAZE) a VILIM ZIVOT I SVE LJUDE U NJEMU ZELIM SVIMA LAKU NOC:)

gogi psori
14.11.2008., 22:08
[QUOTE=RUŽA;17074139]

GOGI PSORI. oprosti malo sam ti presjeklaTVOJ TEKST ne namjerno:ne zna:

NARAVNO DA SE NE LJUTIM:top: I HVALA TI STO MI SE JAVLJAS,ZELIM TI LAKU NOC:)

kolikoko
14.11.2008., 23:22
prvo da vas sve lijepo pozdravim,ja nemam psorijazu,ali ima je moj suprug...godinama je pokušavao sa raznoraznim kremama i mastima,ali nije bilo pomoči nakraju smo otkrili zelenu glinu koja je vrlo učinkovita ne samo kod psorijaze nego i kod raznih drugih bolesti...ja sam to slučajno otkrila na netu i odmah mužu rakla da je kupi...naime ona se pije tokom tri tjedna i također se od nje rade oblozi...:)već nakon prvog mazanja vide se rezultati...stavit ću link pa si pročitajte i nadam se da ćete probati i da će vam pomoči kao i mom suprugu... http://www.drago-repac.com/zelena_glinahr.php
isto bih vam preporučila da se raspitate za filipanovu vodu koja je mom suprugu stvarno pomagala,ali zbog udaljenosti nam je bio problrm nastaviti sa njenim korištenjem...ta je voda stvarno izvrsna i ona se također pije i isto tako služi za obloge... http://www.voda-filipan.hr/ evo link i za to...vjerujem da nebi bilo loše te dvije stvari kombinirati...i još nešto omega 3 kapsule koristite pod obavezno kutija kapsula je oko 100 kn,ali kad pogledamo koristimo je tri mj. tako da to nije strašno...nadam se da će te barem probati koristiti ovo što sam vam predložila...znam kroz šta je prolazio moj muž i znam kako je teško živjeti sa psoriazom,ali mislim da ima spasa...MOM JE MUŽU POMOGLO...dakle zelena glina i omega 3...SRETNO SVIMA!!!:):):):)

RUŽA
15.11.2008., 15:40
Dobro vece svima .:top:

Hvala vam sto mi se javljate,lakse je cuti savet od nekoog ko je to okusio nego od onog ko je ucio.(Bez uvrede-ni bez njih ne bi mi uspeli)

Sto se tice psoriaze,u svoj nesreci imama srecu da nemam artritis.Ali imam problema sa kicmom sto sam prekontrolisao i utvrdio da je to sasvim nesto drugo.A za te nove lekove i sve to sto je novo ,malo imam neko nepoverenje(za sada).
Svatio sam ako nastavim sa ovim nekim ispitivanjima sta uspeva a sta ne i koliko to steti mom organizmu.
Ja dok nisam dosao u CH nisam imao para za lecenje tim skupim lekovima,ali imao sam zdrav zivot,bez glabobolja ili pritiska ilil nekih nis pojava.Da bili su trenuci kada sam imao malo manje nego sada (ali nikad kao sada)I ziveo sam sa tim.Nisam vodio racuna sta jedem ili pijem.Ali kada sam dosao ovde poceo sam sa ispitivanjima i tu nastaju problemi sa organizmom,mislio sam da sam sa Raptivom resio sve probleme.NISAM

Sada ja vas pitam?Da li ce covek radi svoje porodice vise ziveti sa samo psoriazom
-Ili sa psoriazom i lekovima(mozda ti lekovi sakriu kao svinka ali ona je uvek tu)
Daj te mi dobar savet sta je raditi sada dobro,malo sam PESIMISTICAN(pO PITANJU PSORIAZE) a VILIM ZIVOT I SVE LJUDE U NJEMU ZELIM SVIMA LAKU NOC:)

E,lijepo bi bilo da nemoramo trošiti lijekove,ali uvijek tražimo nešto što bi nam ublažilo bol,svrab.budi sretan što nemaš artritis.a što se tiče bioloških lijekova meni je to iako nisu u potpunosti ispitani jedina nada,jer mi organizam odbaci sve nakon nekoliko mjeseci.nadam se da ču ga dobiti još ove godine.kod nas ga socijalno odobrava na prijedlog dermatologa,samo za teže slučajeve.a što se tiče tvog pitanja svejedno ti je dali piješ lijekove ili ne ,porodica bi željela da tebi bude dobro i da budeš sretan.EVO TI SAVJET ALI NEZNAM DALI JE DOVOLJNO DOBAR:)PRIHVATI SEBE ONAKVOG KAKAV JESI,AKO VOLIŠ SEBE VOLJET ČE TE I DRUGI .STRPLJEN SPAŠEN:kava:

gogi psori
16.11.2008., 22:04
Dobro vece evo mene opet.Nesto sam se setio? dok sam kao dete bio na VMA u Beogradu tada su me mazali sa nekom kremom mesanom sa katranom,nije rec o kremi nego sto su me posle uvijali u foliju plasticnu da ne di isprljao njihovu belu posteljinu.
_Hocu reci da sam i sam kasnije to isto radio ali iz drugog razloga?Da mi se mast sa kojom sam se mazao ostane sto duze na kozi,a ne da se obrise o garderobu koju obucem pre spavanje DA NAGLASIM TO SAM SAMO RADIO PRE SPAVANJA DA BI CELE NOCI BIO U PLASTICI A UJJUTRO NA SKIDANJE I TUSIRANJE.
Sinoc sam ponovio isti postupak,namazao sam se sa deciju kremu (pavloviceva mast)trazio sam sto masniju da se bolje folija zalepi za kozu.Jedino glavu sto nisam bio umotao sinoc,na ruke rukavice gumane a na noge kesu pa carape.Osecaj je odvratan VRUCE TI-SVE TE SVRBI-ZEDAN SAM RADI ZNOJENJA,CAK SAM USTAJAO I PERIO KRVNI PRITISAK(TLAK) KOJI MI JE BIO NIZAK ZA PROSEK.
Ali sve o tome posem zato sto jutros kada sam se probudio i sinuo plastiku ona debljina psoriaze je nestala a koza mi je bila tako mekena i nezna da poslednjih par meseci sam zadoravio kako to izgleda.
Postupak sam uradio isti i veceras,obicna bebi krema i folija.

Pisacu dalje reakcije .Sada zelim laku noc i prijatno spavanje:)

jubito74
18.11.2008., 00:36
Dobro vece evo mene opet.Nesto sam se setio? dok sam kao dete bio na VMA u Beogradu tada su me mazali sa nekom kremom mesanom sa katranom,nije rec o kremi nego sto su me posle uvijali u foliju plasticnu da ne di isprljao njihovu belu posteljinu.
_Hocu reci da sam i sam kasnije to isto radio ali iz drugog razloga?Da mi se mast sa kojom sam se mazao ostane sto duze na kozi,a ne da se obrise o garderobu koju obucem pre spavanje DA NAGLASIM TO SAM SAMO RADIO PRE SPAVANJA DA BI CELE NOCI BIO U PLASTICI A UJJUTRO NA SKIDANJE I TUSIRANJE.
Sinoc sam ponovio isti postupak,namazao sam se sa deciju kremu (pavloviceva mast)trazio sam sto masniju da se bolje folija zalepi za kozu.Jedino glavu sto nisam bio umotao sinoc,na ruke rukavice gumane a na noge kesu pa carape.Osecaj je odvratan VRUCE TI-SVE TE SVRBI-ZEDAN SAM RADI ZNOJENJA,CAK SAM USTAJAO I PERIO KRVNI PRITISAK(TLAK) KOJI MI JE BIO NIZAK ZA PROSEK.
Ali sve o tome posem zato sto jutros kada sam se probudio i sinuo plastiku ona debljina psoriaze je nestala a koza mi je bila tako mekena i nezna da poslednjih par meseci sam zadoravio kako to izgleda.
Postupak sam uradio isti i veceras,obicna bebi krema i folija.

Pisacu dalje reakcije .Sada zelim laku noc i prijatno spavanje:)

E, pa tako nesto jos nisam probao, ali mi ne zvuci zdravo . . . pa koza ne moze da dise . . ne znam, javi rezultate . .

Je li netko probao mjesavinu rimske kamilice, lavande u bademovom ulju?
To mi rece jedna aromaterapeutkinja . . .

Meni je sam zao sto ne postoji nesto tako jednostavno za koristenje, bez mirisa, da ga skoro i ne osjecas na kozi, a da pomaze! Takav je bio Skin Cap kad sam ga koristio . . . . :(:(

lotty
18.11.2008., 23:16
mene su motali u foliju u dok sam bila u bolnici i jos sam se neko odredjeno vrijeme motala kad sam izasla iz bolnice...stoga..mozda koza ne dise al meni je dost pomoglo

belosalic na sebe i uskocite u foliju:D

mariah-zgb
19.11.2008., 10:21
mene su motali u foliju u dok sam bila u bolnici i jos sam se neko odredjeno vrijeme motala kad sam izasla iz bolnice...stoga..mozda koza ne dise al meni je dost pomoglo

belosalic na sebe i uskocite u foliju:D

Hmmm, da, najgore sto mozete napravit je stavit kortikosteroid i zamotat se u foliju da koza samo njega upija i pri tome ne dise. Prolazi ono sa vazelinom, pavlovicevom masti al belosalic, pa to ni u bolnici ne stavljaju. Ustvari to sa motanjem jos samo kod nas ima, nigdje u svijetu, al znam da je i meni pomoglo da mi koza bude meksa.
Pri motanju treba pazit koliko dugo se drzi ta folija na kozi jer buduci da koza ne dise to moze izazvat temperaturu.

cokoladicaa
19.11.2008., 12:24
EVO TI SAVJET ALI NEZNAM DALI JE DOVOLJNO DOBAR:)PRIHVATI SEBE ONAKVOG KAKAV JESI,AKO VOLIŠ SEBE VOLJET ČE TE I DRUGI .STRPLJEN SPAŠEN:kava:

Ruzo,dobar savjet,al sta reci onima kao ja...drugi me vole takvu kakva sam,zbog samog karaktera,nije da se hvalim...!!!!sto neko jednom rece,JA se osjecam sugavo s ovim!!!!:misli:

emergence
19.11.2008., 18:57
Hmmm, da, najgore sto mozete napravit je stavit kortikosteroid i zamotat se u foliju da koza samo njega upija i pri tome ne dise. Prolazi ono sa vazelinom, pavlovicevom masti al belosalic, pa to ni u bolnici ne stavljaju. Ustvari to sa motanjem jos samo kod nas ima, nigdje u svijetu, al znam da je i meni pomoglo da mi koza bude meksa.
Pri motanju treba pazit koliko dugo se drzi ta folija na kozi jer buduci da koza ne dise to moze izazvat temperaturu.

o bome stavljaju to na šalati:eek:

belosalic i okluzije. trebam li reći da mi je 500%bolje od kad ne idem mudrijašima gore i ne mažem belosalicom

nadriliječnici bi bio ispravan termin vjerujem:rolleyes:

gogi psori
19.11.2008., 21:32
Kao sto sam reko da cu se javiti.Poslednja 3dana sam se umotavao u foliju sa istim tretmanom i da sada mogu reci kao da sam je skuvao.Posto mi ok letos soji sa mora taman ten koze(tamo gde je zdravo) a tamo gde je psorijaza je sada samo crvenilo ali ravno sa kozom tako kada provuces ruku osecam kao da je to samo moja koza.
Naravno nije lep osecaj u toj foliji.Ali mi je opet drazi nego lekovi i njihovi kontra efekti.Ma neznam sta sam bio u stanju da uradim sam sebi pre 5 dana.Da sam mogao sam sebe bi odrao kad bi znao da bi pomoglo.Jer cesanje i bol koji sam imao su bili u krajnjim granicama.
Da naglasim JA SAM TO SAMOVOLJNO URADIO I TU NEMA NIKAKVIH NADRILEKARSTVA I DA PROCITAM BILO STA NOVO I DA MISLIM DA JE TO DOBRO ZA MENE URADIO BI.tAKO DA SAMO SADA PISEM SVOJE ISKUSTVO,NE TERAM NIKOGA DA TO RADI ISTOstara ireka "Dobar savet zlata vredi,,
Nekako mi je krivo kada procitam kada neko ima nesto da kaze vise od saveta,ovo ovde je KUTAK ZA ZRTVE TAKO BI I TREBALO DA BUDE.A neko ko ima vise od toga da pise trebao bi ici na DISKUSIJE.

To je moje misljenje.I svima zelim prijatnu noc i lepo spavanje:)

mariah-zgb
19.11.2008., 22:34
o bome stavljaju to na šalati:eek:

belosalic i okluzije. trebam li reći da mi je 500%bolje od kad ne idem mudrijašima gore i ne mažem belosalicom

nadriliječnici bi bio ispravan termin vjerujem:rolleyes:

ups, my bad, ja samo znam da meni nisu jer sam na kortikosteroide reagirala strijama a pod folijom se to jos gore odrazava na kozu pa sam mozda zato izbjegla to.
znam samo da mi se u izraelu harari cudio i nije mogo vjerovat sta rade.

btw, emergence,ides na ono predavanje/skup 2.12.?

lotty
20.11.2008., 11:07
ups, my bad, ja samo znam da meni nisu jer sam na kortikosteroide reagirala strijama a pod folijom se to jos gore odrazava na kozu pa sam mozda zato izbjegla to.

tak je, na salati..
znam kaj pricam jer sam tamo bila 2 puta po 3 tjedna...i sve sam dobro zapamtila

folija+svinjska mast na glavu:D:D

Nicole Krauss
20.11.2008., 11:10
Šta mislite - dermatolog mi je propisao Zorac i Noviderm Totephan kremu za psorijazu na noktima, jel ima netko iskustva kakve su ???Inače imam psorijazu otkad sam dijete, srećom uvijek malo i na mjestima gdje nije toliko vidljiva. Imala sam je i na vlasištu. Mazali su me Belosalic kremom. Međutim - u pubertetu je nestala da bi se prije nekoliko godina opet pojavila - u točkicama na trbuhu, a sad i na sljepoočnici. Stavim Belosalic losion i meni je odličan, ne liječi je ali bar nestane.

GladiatorYU
20.11.2008., 11:28
Pošto se javljam prvi put, da pozdravim sve vas sa ljuspicama i one koji su im podrška. Psorijazu imam od 1985. godine, tada sam operisao meniskus i prve promene na koži su se pojavile na samom ožiljku. Od tada se patim sa tom napasti i sa promenljivim uspehom je saniram. Kao što svi znamo okidač su razne stvari. Kod mene su najjači stres i nervoza, a primetio sam da se pojavljuje i na mestima ogrebotina, posekotina itd. Dosta mi reaguje na prelazne periode, proleće-leto i jesen-zima. Nikada nisam pio nikakve lekove ali sam zato isprobao milion masti i krema. Trenutno koristim mast "Dermovate" i mogu vam reći da sam poprilično zadovoljan rezultatima. Naravno uvek koristim foliju tako da sve promene nestaju za maksimum pet dana. Nažalost, kao što svi znamo, brzo se i vrate, ali to je naša borba koja će nažalost, trajati do kraja života. No ne treba gubiti nadu, možda se lek koji će nas trajno izlečiti i pronađe. Za sada toliko, pozdrav svima.

Nicole Krauss
20.11.2008., 11:32
Pročitala sam da je mnogima pomogla gospina trava ili kantarion - znam gdje možete kupiti pravi hvarski kantarion koji je čist, pravljen u seoskom domaćinstvu - što znači 100% vjerodostojan ... a ne tamo neki falši iz apoteke... Ako vas zanima slobodno me kontaktirajte na PM.

emergence
20.11.2008., 13:37

hih i ja sam reagirala strijama al očito nikog nije bilo briga:p
samo taj belosalic i belosalic i samo to trpaju na sve psorijatičare. dabog da belupo propadne jer ga je belosalic pojeo:rofl:

a kaj se tiče predavanja baš sam sad vidjela kad je i u to vrijeme imam seminar. mislim mogu ja i ne otić na seminar:D al nemam blage. ideš li ti?

mariah-zgb
20.11.2008., 14:33
hih i ja sam reagirala strijama al očito nikog nije bilo briga:p
samo taj belosalic i belosalic i samo to trpaju na sve psorijatičare. dabog da belupo propadne jer ga je belosalic pojeo:rofl:

a kaj se tiče predavanja baš sam sad vidjela kad je i u to vrijeme imam seminar. mislim mogu ja i ne otić na seminar:D al nemam blage. ideš li ti?

da, bratu su se pojavile neke crvene tockice i ode na salatu a oni prvo kaj mu daju, bez da su napravili neku pretragu, je beloderm, ja sam poludila kad sam cula. :mad:

sta se tice ovoga, voljela bi otic, a buduci da nikog ne znam ko bi isao malo mi je glupasto,hahahah
a ne znam ni kako stojim s obavezama taj dan al mislim da cu ic.

Baloo
20.11.2008., 19:26
Pozdrav.
Mislila sam da vam se nikad necu pridruziti, ali eto me :rolleyes:.
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Preporuka: fototerapija plus psorcutan.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Eto... od sad cemo se druziti cesce!

mariah-zgb
20.11.2008., 19:52
Pozdrav.
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Pozdrav,
i bolje da ste prvo isli privatnom doktoru i sta se tice psorcutana samo naprijed s tom kremom, izvrsna je i vjerujem da ce puno pomoc dok ne dobijete termin za fototerapiju.
Nemojte se obeshrabrit, da se s tim zivjet i postoje razne mogucnosti za zaljecivanje. Samo glavu gore, sretno :cerek:

Baloo
20.11.2008., 20:03
Hvala Mariah :cerek:

emergence
21.11.2008., 09:23
Pozdrav.

evo da te pozdravim:)

bitno je da ste bili kod privatnog doktora, psorcutan je najbolji lijek na trzistu i u svijetu ga bas najcesce djeca psorijatičari koriste.
fototerapija ce mu puno pomoći. svaku noć treba promjene mazati kremom ujutro se istuširati i tako čist na foto. nakon toga je dobro koristiti hranjivu kremu kao npr excipial u lipolotion kojeg imas za kupiti u svakoj ljekarni.

samo napomena kad dodes gore na šalatu i kad ti doktori preporuče belosalic ili beloderm ili elocom ili afloderm kimni glavom ali nemoj to na malome koristiti. od tih lijekova niš koristi.
radje das malo više novaca za psorcutan jer je to najbolja mast koja postoji trenutno:top:

nakon kaj mu se psorijaza smiri neka redovno koristi hranjive neutralne kreme i neka što duže može po ljeti boravi na moru i na suncu. to je najbolja terapija za vecinu psorijatičara

Baloo
21.11.2008., 09:56
Emergence, hvala na savjetima. Ne namjeravam na djetetu koristiti kortikosteroide. Naravno da su nam ih dali odmah pri prvom pregledu ( dok se jos nije ni sumnjalo na psorijazu ), koristila sam 7 dana, ali ni dana više. Niti namjeravam. Novac nije problem ali svejedno sam se raspitala o cijeni psorcutana ( odn. daivonexa - to bi trebalo biti isto, zar ne? ). Cini mi se da je to sve tu negdje.
Meni se čini problematičnim namazati tu kremu, jer je dijete kompletno u krastama ( trebala bih ga kompletno umočiti u kremu ), medjutim dr. Pavicic veli da krema nema stetnih nuspojava na nezahvacenim dijelovima, pa sad.... valjda nema.
U zadnja dva tjedna kozu nismo mazali nicim, a i tusiranje aderminim uljem za kupanje smo izbjegavali ( zato sto nismo znali sto je, a na neke kozne osipe navodno tusiranje djeluje negativno ).
Smijem ga dakle svakopnevno kupati?

Naravno, koza je od dva tjedna nehidratacije dodatno suha i perutava. doktor je preporucio aderminu kremu za mazanje ( striktno kremu, ne mlijeko ). To cu danas pogledati, iako nemam pojma kako se zove.

Imam domace ( tata radio ) kantarionovo ulje. Da li bih dijete smjela namazati njime ( imam osjecaj da ta koza vapi za masnocom ) ili da se ipak zadrzim na aderminim kremama?

hm... milijun pitanja, i imat cu ih jos, ali ok... ja mislim, ovo nije najgore sto nam se moglo desiti, vec cemo nauciti zivjeti s tim.

Hvala jos jednom.

Ennna
21.11.2008., 11:56
Bokić.Evo nisam čitala topic,želim samo reći moj tata ima psorijazu,dobio ju je poslije rata.Doktori kažu da je doživio nekakav stres.Čak smo išli u Bosnu kod neke travarke malo se zalječi i opet dođe nikad se nemože izlječit.Sada maže belosalikom i s obzirom kako je prije bilo sada je ok.Dobro je i kad ide na more.Da moram spomenut dobio ju je poslije rata.

Sunce ćaćino
21.11.2008., 12:18
Meni se čini problematičnim namazati tu kremu, jer je dijete kompletno u krastama ( trebala bih ga kompletno umočiti u kremu ), medjutim dr. Pavicic veli da krema nema stetnih nuspojava na nezahvacenim dijelovima, pa sad.... valjda nema.

Pozdrav svima!
U svakom slučaju, kupi mast, a ne kremu! Puno se bolje maže, dulje traje i bolje vlaži kožu.
Pred dva tjedna sam bio kod doktora Soltyšika na pregledu, a jučer su mi stigli preparati koje trebam uzimati 3 puta dnevno: Psorinovo (fumarna kiselina), RMS Petrasch (kalcij-laktat i lactobakteren acidophilus) i Niacinamid (vitamin B3). Jutros am prvi put uzeo tablete i već sad imam prvu nuspojavu, "valunge"! Nadam se da će mi terapija dati dobre rezultate, a u narednih par dana ću staviti fotke trenutne situacije.
Od 8. mjeseca sam na dijeti, koja je vrlo slična onoj koju sam dobio od doktora Soltyšika, a kožu tretiram većinom kantarionovim uljem, a djelomično (vlasište, bedre, ruke i leđa) Psorexom.
Planiram odlazak na Mrtvo more početkom sljedeće godine, ali ukoliko mi se trenutna terapija pokaže efikanom, odgodit ću odlazak za neki drugi termin.
Javim se za par dana! Pozzzz!

emergence
21.11.2008., 14:58
Emergence, hvala na savjetima. Ne namjeravam na djetetu koristiti kortikosteroide. Naravno da su nam ih dali odmah pri prvom pregledu ( dok se jos nije ni sumnjalo na psorijazu ), koristila sam 7 dana, ali ni dana više. Niti namjeravam. Novac nije problem ali svejedno sam se raspitala o cijeni psorcutana ( odn. daivonexa - to bi trebalo biti isto, zar ne? ). Cini mi se da je to sve tu negdje.
U zadnja dva tjedna kozu nismo mazali nicim, a i tusiranje aderminim uljem za kupanje smo izbjegavali ( zato sto nismo znali sto je, a na neke kozne osipe navodno tusiranje djeluje negativno ).
Smijem ga dakle svakopnevno kupati?

Naravno, koza je od dva tjedna nehidratacije dodatno suha i perutava. doktor je preporucio aderminu kremu za mazanje ( striktno kremu, ne mlijeko ). To cu danas pogledati, iako nemam pojma kako se zove.

Imam domace ( tata radio ) kantarionovo ulje. Da li bih dijete smjela namazati njime ( imam osjecaj da ta koza vapi za masnocom ) ili da se ipak zadrzim na aderminim kremama?

hm... milijun pitanja, i imat cu ih jos, ali ok... ja mislim, ovo nije najgore sto nam se moglo desiti, vec cemo nauciti zivjeti s tim.

Hvala jos jednom.

kod psorijaze se preporučuje svakodnevno tuširanje i namakanje u kupkama.
preporučuju se uljne kupke-balmandol ili od a derme. isto tako se može i obično maslinovo ulje stavljati u vodu. efekt je odličan:top:

cilj tih kupki je da se kraste omeksaju i da ljuskice otpadnu i da na kožu nakon kupke stavljate psorcutan jer ce tako psorcutan bolje djelovati.

kaj se tiče kantariona meni je on okej ALI bolji efekt dobijem od proizvoda iz ljekarne konkretno balmandol kupke i krema za tijelo od spiriga ili a-derme.

onaj excipial što sam u gornjem postu spomenula slavim na sva zvona jer je to fantastična krema koja bar meni daje najbolji efekt ikad. hrani kožu, sprečava ljuskanje i smiruje svrbež.

sad cu ti samo tu navesti proizvode koji su meni super pa ako te što zanima izguglaj.
kupke-balmandol i hermal f balneum ili obično maslinovo ulje
gel za tuširanje-lipoderm od spiriga i a derma ulje za tuširanje
kreme-excipial u lipolotion i omega losion od firme spirig
vlasište-la roche posay šampon za suho tjeme i dr.temt crni šampon
za nokte-noviderm lak za tanke i krhke nokte

isto tako psorijaza koju sinčić ima moze nastati kao reakcija na odredenu infekciju u tijelu npr od streptokoka, pa bi prije terapije svakako trebali zaliječiti maličkog ako je slučajno bolestan.

ja bih ga osobno za sad namakala svaki dan u kupke i utrljavala mu te neutralne kreme i psorcutan

pozdrav:cerek:

emergence
21.11.2008., 14:59
Pozdrav svima!
U svakom slučaju, kupi mast, a ne kremu! Puno se bolje maže, dulje traje i bolje vlaži kožu.
Pred dva tjedna sam bio kod doktora Soltyšika na pregledu, a jučer su mi stigli preparati koje trebam uzimati 3 puta dnevno: Psorinovo (fumarna kiselina), RMS Petrasch (kalcij-laktat i lactobakteren acidophilus) i Niacinamid (vitamin B3). Jutros am prvi put uzeo tablete i već sad imam prvu nuspojavu, "valunge"! Nadam se da će mi terapija dati dobre rezultate, a u narednih par dana ću staviti fotke trenutne situacije.
Od 8. mjeseca sam na dijeti, koja je vrlo slična onoj koju sam dobio od doktora Soltyšika, a kožu tretiram većinom kantarionovim uljem, a djelomično (vlasište, bedre, ruke i leđa) Psorexom.
Planiram odlazak na Mrtvo more početkom sljedeće godine, ali ukoliko mi se trenutna terapija pokaže efikanom, odgodit ću odlazak za neki drugi termin.
oho puno novosti kod tebe:)

javi za doktorovu terapiju:top:

almonda
21.11.2008., 15:06
Hvala puno INNA kadsi se potrudila da nam se javis i ako sama nemas tih
problema.
I tebi srdacan pozdrav iz prohladnog NEW YORKA

ljutka
21.11.2008., 15:43
evo da se i ja javim. danas mi je bio 15-ti dan terapije u naftalanu. ostalo je još 5 dana.Jako sam zadovoljna ,koža mi je glatka.Čitam Vaša iskustva s doktorima s šalate pa moram i ja reći svoje iskustvo- svaki put neke nove kreme od kojih nikada koristi.Odlučila sam otići u 4mj na pregled u naftalan u kojem su stručnjaci za psorijazu- sami dokaz su pacijenti koji dolaze na liječenje iz stranih zemlja. uglavnom na terapiju sam čekala 2 tjedna.
imam tri terapije, UVB češalj mi je uklonio sve ljuskice i crvenila na vlasištu, fototerapija za cijelo tijelo je mrak ,ali naftalanoterapija je nešto najbolje od samo 20 terapija na kojem sam bila u 5mj povukle su mi se sve točkice koje su bile po tijelu i nisu se vratile. sada idem na terapije zbog vlasišta i laktova jer mi se bliži svadba pa da i to ublažim.
RAZMISLITE O OVOM NAČINU LIJEČENJA:top:

Sophie13
21.11.2008., 15:47
kod psorijaze se preporučuje svakodnevno tuširanje i namakanje u kupkama.
preporučuju se uljne kupke-balmandol ili od a derme. isto tako se može i obično maslinovo ulje stavljati u vodu. efekt je odličan:top:

cilj tih kupki je da se kraste omeksaju i da ljuskice otpadnu i da na kožu nakon kupke stavljate psorcutan jer ce tako psorcutan bolje djelovati.

kaj se tiče kantariona meni je on okej ALI bolji efekt dobijem od proizvoda iz ljekarne konkretno balmandol kupke i krema za tijelo od spiriga ili a-derme.

onaj excipial što sam u gornjem postu spomenula slavim na sva zvona jer je to fantastična krema koja bar meni daje najbolji efekt ikad. hrani kožu, sprečava ljuskanje i smiruje svrbež.

sad cu ti samo tu navesti proizvode koji su meni super pa ako te što zanima izguglaj.
kupke-balmandol i hermal f balneum ili obično maslinovo ulje
gel za tuširanje-lipoderm od spiriga i a derma ulje za tuširanje
kreme-excipial u lipolotion i omega losion od firme spirig
vlasište-la roche posay šampon za suho tjeme i dr.temt crni šamponza nokte-noviderm lak za tanke i krhke nokte

isto tako psorijaza koju sinčić ima moze nastati kao reakcija na odredenu infekciju u tijelu npr od streptokoka, pa bi prije terapije svakako trebali zaliječiti maličkog ako je slučajno bolestan.

ja bih ga osobno za sad namakala svaki dan u kupke i utrljavala mu te neutralne kreme i psorcutan

za vlasište također Psorcutan losion, malo je skuplji, ali bolje to nego kortikosteroidni topici kao što su Diprosalic ili Belosalic.

emergence
21.11.2008., 16:25
za vlasište također Psorcutan losion, malo je skuplji, ali bolje to nego kortikosteroidni topici kao što su Diprosalic ili Belosalic.

yes yes meni je i on dobar a super mi je i volon a. iako je volon kortikosteroid odličan mi je:top:

da kucnem o drvo vlasište mi je nikad bolje a mislim da je to zbog crnog šampona:cerek:

Baloo
21.11.2008., 16:35

Napravili smo briseve grla i nosa ( rezultat: sve čisto ) ali mu je u krvi pronadjen antigen na streptokok ( tzv. poviseni ASO ), tako da pretpostavljamo da je prehodao streptokoknu upalu ( nije bio naocigled bolestan ) i da je ova bestija bila okidac za psorijazu ( sad smo na kuri penicilina, da joj satremo mozebitne preostale sanse ).

Kupila sam danas aderminu kremu za lice i tijelo i namazala ga nakon tusiranja ( jbg. nemam kadu da ga namacem ) aderminim uljem za kupanje. Zalio se da ga jako pece pa sam dio morala i obrisati.

dalmatinac28
21.11.2008., 17:49
Pozdrav svima!

Pozdrav svima!!!!
Sunce Ćaćino drago mi je da krećeš na ovu terapiju jer sam baš i ja razmišljao o njoj.
Ajde molim te javljaj rezultate da se i ja uključim ako budu dobri.
Za sve koji su bili u naftalanu pitanje:
Dali terapija mora baš trajati 20 dana ili imaju i kraće aranžmane te nakon koliko tretmana se kože očisti i koliko dugo taj efekt traje(znam da to ovisi od osobe do osobe ali čisto da čujemo vaša iskustva)???
Stojte mi svi dobro!!!!:top:

lotty
21.11.2008., 18:07
evo da se i ja javim. danas mi je bio 15-ti dan terapije u naftalanu. ostalo je još 5 dana.Jako sam zadovoljna ,koža mi je glatka.Čitam Vaša iskustva s doktorima s šalate pa moram i ja reći svoje iskustvo- svaki put neke nove kreme od kojih nikada koristi.Odlučila sam otići u 4mj na pregled u naftalan u kojem su stručnjaci za psorijazu- sami dokaz su pacijenti koji dolaze na liječenje iz stranih zemlja. uglavnom na terapiju sam čekala 2 tjedna.
imam tri terapije, UVB češalj mi je uklonio sve ljuskice i crvenila na vlasištu, fototerapija za cijelo tijelo je mrak ,ali naftalanoterapija je nešto najbolje od samo 20 terapija na kojem sam bila u 5mj povukle su mi se sve točkice koje su bile po tijelu i nisu se vratile. sada idem na terapije zbog vlasišta i laktova jer mi se bliži svadba pa da i to ublažim.
RAZMISLITE O OVOM NAČINU LIJEČENJA:top:

kakav je to cesalj??gdje se moze kupiti??

ja sam tretirala vlasiste sa onim aparatom za elektrizaciju koju ti kozmeticarka napravi recimo poslje ciscenja lica..i ok mi je
jel to to??

ljutka
21.11.2008., 18:10
kakav je to cesalj??gdje se moze kupiti??

ja sam tretirala vlasiste sa onim aparatom za elektrizaciju koju ti kozmeticarka napravi recimo poslje ciscenja lica..i ok mi je
jel to to??

češalj je uvb lampa s kojom ti prolazi kroz vlasište i čisti ljuskice, to se ne može kupiti.

ljutka
21.11.2008., 18:12
Pozdrav svima!!!!
Sunce Ćaćino drago mi je da krećeš na ovu terapiju jer sam baš i ja razmišljao o njoj.
Ajde molim te javljaj rezultate da se i ja uključim ako budu dobri.
Za sve koji su bili u naftalanu pitanje:
Dali terapija mora baš trajati 20 dana ili imaju i kraće aranžmane te nakon koliko tretmana se kože očisti i koliko dugo taj efekt traje(znam da to ovisi od osobe do osobe ali čisto da čujemo vaša iskustva)???
Stojte mi svi dobro!!!!:top:

terapija ne mora trajati 20 dana,minimalno 10 dana, možeš biti tamo ili svaki dan putovati kao ja.ja sam rezultate vidjela nakon 7 dana.HZZO plaća troškove

mariah-zgb
21.11.2008., 18:28
Kupila sam danas aderminu kremu za lice i tijelo i namazala ga nakon tusiranja ( jbg. nemam kadu da ga namacem ) aderminim uljem za kupanje. Zalio se da ga jako pece pa sam dio morala i obrisati.

Probaj sa obicnim maslinovim uljem umjesto te kreme, za pocetak dok se malo upala na kozi smanji, ili moj uvijek hvaljen vazelin :D
bilo bi jako dobro namakat tu kozu u kadi jer se te ljuskice ne skinu bas previse tusiranjem, al moze se to popravit sa mastima i kremama.
Samo polako i strpljivo i bez histeriziranja oko te bolesti jer ce onda i djete bit razdrazljivo i zivcano a to nije dobro za psorijazu. pozz :cerek:

Sunce ćaćino
21.11.2008., 20:23
češalj je uvb lampa s kojom ti prolazi kroz vlasište i čisti ljuskice, to se ne može kupiti.

Ma, sve se može kupiti, samo je pitanje cijene!
Uređaji za darsonvalizaciju i jontoforezu se mogu kupiti za par tisuća kuna (primjerice "Harox technologies"), a i uvb lampe svih vrsta se mogu kupiti. Ali, s obzirom na cijenu, malo je preluksuzno potrošiti taj iznos.

ljutka
21.11.2008., 20:50
Ma, sve se može kupiti, samo je pitanje cijene!
Uređaji za darsonvalizaciju i jontoforezu se mogu kupiti za par tisuća kuna (primjerice "Harox technologies"), a i uvb lampe svih vrsta se mogu kupiti. Ali, s obzirom na cijenu, malo je preluksuzno potrošiti taj iznos.

ok nisam znala da se može kupiti

jubito74
23.11.2008., 04:04
evo da te pozdravim:)

bitno je da ste bili kod privatnog doktora, psorcutan je najbolji lijek na trzistu i u svijetu ga bas najcesce djeca psorijatičari koriste.
fototerapija ce mu puno pomoći. svaku noć treba promjene mazati kremom ujutro se istuširati i tako čist na foto. nakon toga je dobro koristiti hranjivu kremu kao npr excipial u lipolotion kojeg imas za kupiti u svakoj ljekarni.

samo napomena kad dodes gore na šalatu i kad ti doktori preporuče belosalic ili beloderm ili elocom ili afloderm kimni glavom ali nemoj to na malome koristiti. od tih lijekova niš koristi.
radje das malo više novaca za psorcutan jer je to najbolja mast koja postoji trenutno:top:

nakon kaj mu se psorijaza smiri neka redovno koristi hranjive neutralne kreme i neka što duže može po ljeti boravi na moru i na suncu. to je najbolja terapija za vecinu psorijatičara

Hmm, kako je ovo sve individualno . . .
Ja sam narucio Psorcutan iz Njemacke i nisam imao ama bas nikakvih rezultata :flop:, cak mi se stanje sve vise i vise pogorsavalo, a ja sam bio uporan . . ali na kraju sam morao prestati :ne zna:

RUŽA
23.11.2008., 17:16
DOBRODOŠLICU ŽELIM SVIM NOVIM ČLANOVIMA:)

ČOKOLADICE,naravno da se i ja osječam šugavo u ovoj koži ,a pogotovo što sam bila čista par mjeseci,navikneš se i nadaš da če tako i ostati,a ono recidiv i šok.treba biti karakter,pa reči,pa dobro vratila se tako mora bit,a da mi je svejedno nije i nebi bilo normalno,paralo bi da mi nisu sve ovce na broju.

več sam napisala jedan post,ali nešto je zaribalo,a ja pišem jednim prstom, pa kad mi ne pošalje to je pravi baksus.
htjela bih nešto reči o okluzivnom zavoju.iz mog iskustva više štete nego koristi.lijepo je kad se skinu ljuske, ali učestalna uporaba okluzije uništava zdravu,a istančava bolesnu kožu,dolaze strije,a što je najgore prije ili kasnije ARTRITIS.doktor je priznao da sam ga dobila baš od okluzije.
e...zato sada pišem jednim i jedinim prstom koji još nije deformiran.
za one koji sada počinju s okluzijom OPREZ.

sve ove masti koje upotrebljavamo uništavaju kožu,ali nemamo izbora.bitno nam je da nema naslaga i koliko toliko da nam je koža čista za vidjeti odma smo zadovolniji i sretniji.

na tv. je bila emisija pod nož.žena nije bila zadovoljna svojim izgledo,a i bila je
ružna.između ostalog imala je psorijazu.primala je inekcije potkožno na stomaku,psorijaza je nestala,mislim da su tu bio lijekov,vani se daju večini a kod nas samo teškim psorijatičarima.uvjek sam više vjerovala tabletama ili inekcijama nego mastima

)

Apprentice
23.11.2008., 18:10
Imam 30 godina. Psorijaza mi je dijagnosticirana prije 2-3 godine, no imam je bar dvostruko duže.
Najprije se nisam previše opterećivao, nakon odlaska doktoru opće prakse i nekoliko mjeseci neuspješnog liječenja gljivica, otišao sam dermatologu.

To me nije pretjerano šokiralo, oba roditelja imaju istu, u jednom slučaju od kasnih dvadesetih a u drugom od kasnih četrdesetih, tako da sam već sve znao podosta o istoj.

Nakon neuspješnih metoda klasičnog liječenja, i malo istraživanja uspio sam se riješiti psorijaze i stvar održavam s običnim Nivea mlijekom.

Isprobao sad Belosalic kremu, imam dobra iskustva s njom u uklanjanju zadebljanja,
No to je začarani krug 1-2 tjedna terapije, 2-3 pauze
Bolje rezultate ima sam ako sam mijenjao ili preklapao terapiju svaka dva tjedna.
Slična iskustva imam i s Elocom kremom koju danas koristim.
No kako su obje kortikosteroidi s nezgodnim popratnim posljedicama od prvog dana nisu bili dugoročno održiva terapija.

Jedina razlika, jedna tuba od 30 grama danas mi traje po dvije godine.

Svaki dan nakon tuširanja koristim običnu Nivea body losion mlijeko.

Za održavanje sam koristio katranske pripravke, no pokazali su mi se ne djelotvorni,
nezgodni su zbog neugodnog mirisa i mrlja na odjeći.

Pitate se kako?
Pristupio sam Psorijazi kao simptomu a ne bolesti, simptom sistemski narušenih odnosa u organizmu.
Uzrok kojem mogu biti razni, no u konačnici zahtijevaju promjenu životnog stila.
Izbjegavanje stresa, pravilno disanje 5+5+5, odrzavanja idealnog Indeksa tjelesne mase (BMI), osam sati kvalitetnog sna i umjerena tjelesna aktivnost.

To je samo polovica puta, druga polovica je zdrava i uravnotežena prehrana i priprema hrane s minimalnim obradom, izbjegavanje industrijski priređene i preferiranje sirove hrane kad je to moguće.

Kako većina bolesti ima uzrok u lošoj prehrani treba kombinirati hranu koja zadovoljava sljedeće uvjete
1.Hrana koja potiče kiselost
Ljudsko tijelo ima PH 7,4 dakle blago je lužnato (7,0 je neutralno)
Dakle lužnato (bazično) je zdravo.
Da stvorimo i održimo naše lužnate rezerve trebamo jesti 80% hrane koja potiče lužnatost i 20% posto hrane koja potiče kiselost.
Od najveće je važnosti, jer je povećana kiselost uzrok gotovo svih bolesti.
No na PH nema utjecaj samo hrana već i san, tjelovježba, stres, disanje…

2. Hrana niskog glikemijskog indeksa (Gi)
Praktički rečeno, hrana visokog glikemijskog indeksa, brzo diže glukozu u krvi.
Visoke razine inzulina imaju za posljedicu pretvaranje šećera u masti, pretilost, Sindroma inzulinske rezistencije ili dijabetesa. Stalnog upalnog procesa niskog inzeziteta.

3. Hrana s protuupalnim djelovanjem

4. Hrana s visokim udjelom nezasićenih masnih kiselina i niskim udjelom zasićenih masnih kiselina.

5. Hrana visokog ORAC-a (Oxygen Radical Absorbance Capacity)
antioksidansi. Najsnažniji su zaćini kao sto je cimet, curry…

6. Nadomjesci Omega3 (Protuupalno djelovanje), Ulje noćurka (Protuupalno djelovanje), Calcij (Lužnati mineral), Magnezij (Lužnati mineral), Cink (Lužnati mineral)

Iako se većina dobrih namjernice preklapaju u svih navedenim načinima prehrane.
Kao dobre izdvojio bih povrće posebno zeleno lisnato, bademe, voće posebno citruse, lan…
Kao izrazito loše izdvojio bih šećere i bijelo brašno, alkohol, coca-cola, lijekovi, gazirana pica, meso, masti i ulja (osim maslinovog) ….

Namjerno nisam pisao opširnije jer bi se ovo odužilo, imam materijala za stotinjak stranica, no samo je dijelom obrađen, ako vas zanima, no najbolje je možda da isto sami istražite, sve materijale našao sam na internetu.

Kako više nemam problema s Psorijazom nisam isprobao terapiju analozima vitamina D (D3-calcipotriol) i mješavinu baznih i eteričnih ulja.

Terapija za Ekceme, neurodermitis i psorijaza
Tri puta dnevno piti po čajnu žlicu ulja crnog kima
pripravak za nanošenje na kožu od 100 ml:
Bazna ulja
50 ml ulja crnog kima, 30 ml ulja noćurka, 20 ml ulja pšeničnih klica ,
Dodati i eterična ulja:
Cajeput-15 kapi,Lavanda-20 kapi, Tamjan-8 kapi

Isprobajte pa javite kakva su vaša iskustva.
Usput analoge vitamina D moguće je nabaviti na samo jednoj adresi u Hrvatskoj,
cijena je 30 eura. Ulje crnog kima ima višestruko blagotvorno djelovanje.

ella__17__sb
23.11.2008., 19:20
pozdrav ljudi!evo mene opet nakon dužeg vremena,nabrzinu samo da kažem,neki dan sam kupila kremu Belosalic,znate da ima i losion taj...i mogu vam reci da je najbolja krema koju sam do sad probala za psorijazu,vec nakon dva mazanja pocelo se povlacit i nestalo mi je na tim podrucjima gdje sam mazala...pa ko zeli nek proba,cijena je oko 50 kn :D :D :D :cheer: :cheer: pozdrav svima i držite se :D

alhemicar 40
23.11.2008., 20:03
Pozdrav prijatelji po bolesti,kako dolazi hladnije vrijeme tako i ona postaje intezivnija posto je nejvise imam na glavi,tjs kosi.Bas zavidim Afrikancima,kazu da je tamo ova bolest veoma rijetka.Svasta sam nesto isprobao za ovih 18 god tacno koliko se borimsa ovom dosadom,razne kreme,cesljeve.Upocetnoj fazi tjs prvih godina bilo mi je i bezbroj tackica po tijelu ali hvala bogu od tada mi je makar tijelo postedjeno uglavnom od toga.Koristio sam razne kreme,ali i to dosadi kad si svaki dan ulijepljen sa tim mastima,moras prati kosu ponekad par puta na dan.kod mene je uzrok takodje pored naslednog(baba)jaki stres(u to vrijeme sam imao zavrsne ispite na studijama)i jaka upala uha u tom kratkom periodu.Sve se skockalo za okidac,sa tim se mora zivjeti kako tako.Negde sam procitao da je ova bolest nesto kao kad igraci tvog tima pocnu da daju auto golove,tako zasad pobjeda nije na vidiku ali, morta se igrat.Pozdrav iz hladnje Njemacke

alhemicar 40
23.11.2008., 20:05
:eek:pozdrav ljudi!evo mene opet nakon dužeg vremena,nabrzinu samo da kažem,neki dan sam kupila kremu Belosalic,znate da ima i losion taj...i mogu vam reci da je najbolja krema koju sam do sad probala za psorijazu,vec nakon dva mazanja pocelo se povlacit i nestalo mi je na tim podrucjima gdje sam mazala...pa ko zeli nek proba,cijena je oko 50 kn :D :D :D :cheer: :cheer: pozdrav svima i držite se :D

A ko to proizvodi,jeli hrvatski proizvod ili uvozni

Sunce ćaćino
23.11.2008., 21:39
Ako ti se da, napiši ugrubo dijetu koja sadrži preporučene i zabranjene namirnice!
Upravo sam i sam došao do slične terapije, pročitao ponešto o detoksikaciji i nakon dužeg vremena imam osjećaj da sam na pravom putu:mig:. Nadam se da ću uspjeti svesti bolest na podnošljivu razinu, jer sam trenutno u možda najgorem izdanju dosad:eek:.
I da, pozdrav svima novopridošlima na forum, kao i svim starosjediocima!

ella__17__sb
23.11.2008., 21:49
hrvatski je proizvod ja mislim,u svim ljekarnama ima za kupiti,krema i losion belosalic...ja na mjesta gdje imam psorijaze prvo natopim losionom,naravno ako nisu iscesana,da ne pece,i onda namazem kremom preko toga,i djeluje sto je najbolje...stvarno sam svasta probala al ova krema je nesta najbolje...nema nikakav miris,dosta je gusta...uglavnom,ima u svim ljekarnama za kupiti,cijena je oko 50 kn,a losion je nesto skuplji ako ne ide preko recepta!nadam se ko proba da ce mu pomoci... :D:D

gogi psori
23.11.2008., 22:45
[QUOTE=Apprentice;17207358]Imam 30 godina. Psorijaza mi je dijagnosticirana prije 2-3 godine, no imam je bar dvostruko duže.
Najprije se nisam previše opterećivao, nakon odlaska doktoru opće prakse i nekoliko mjeseci neuspješnog liječenja gljivica, otišao sam dermatologu.

Zelim ti dobro vece.
Zamolio bi te ako te ne mrzi da mi napises detaljno sta se sme jesti a sta ne sme iz tvog iskustva.HVALA UNAPRED

Apprentice
24.11.2008., 11:00
Nema jednostavnog odgovora, ima iza toga cijela priča.
Ako vas zanima pošaljite mi privatnu poruku, pa ću vam poslati materijale koje imam, imam toga dosta, 120 stranica mislim, no dosta toga nije prevedeno i sistematizirano.
Progoglajte malo sami....
npr. evo vam link za ORAC http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Place/12354500/Data/ORAC/ORAC07.pdf
Važniji vam je lužnato kiseli balans, s ovog popisa važni su vam začini, i sve s ORAC vrijednošću višom od 10-20 tisuća
P.S. Ne zaboravite napisati mail :)

mariah-zgb
25.11.2008., 15:52
hrvatski je proizvod ja mislim,u svim ljekarnama ima za kupiti,krema i losion belosalic...ja na mjesta gdje imam psorijaze prvo natopim losionom,naravno ako nisu iscesana,da ne pece,i onda namazem kremom preko toga,i djeluje sto je najbolje...stvarno sam svasta probala al ova krema je nesta najbolje...nema nikakav miris,dosta je gusta...uglavnom,ima u svim ljekarnama za kupiti,cijena je oko 50 kn,a losion je nesto skuplji ako ne ide preko recepta!nadam se ko proba da ce mu pomoci... :D:D

Bilo bi pametnije da malo odvojis vremena i procitas ovaj topic pa se informiras o belosalicu..
Mislim da bi ti to odusevjenje moglo naglo splasnut nakon nekoliko mjeseci redovite primjene belosalica i opcenito kortikosteroida, nadam se da ces me ipak poslusat i inforimirat se, sretno :cerek:

btw, da bas ne trosis novce na tako glupi i neucinkovit lijek, mozes ga dobit na recept, naravno ako si osigurana.

RUŽA
25.11.2008., 17:00
Bilo bi pametnije da malo odvojis vremena i procitas ovaj topic pa se informiras o belosalicu..
Mislim da bi ti to odusevjenje moglo naglo splasnut nakon nekoliko mjeseci redovite primjene belosalica i opcenito kortikosteroida, nadam se da ces me ipak poslusat i inforimirat se, sretno :cerek:

btw, da bas ne trosis novce na tako glupi i neucinkovit lijek, mozes ga dobit na recept, naravno ako si osigurana.

MOŽEŠ LI MI MOLIMTE NAPISATI ADRESU GDJE SE ODRŽAVA PREDAVANJE 02.12.TAJ DAN SAM NA KONTROLI,PA AKO MI BUDE BLIZU MOŽDA I SVRATIM:)

Sunce ćaćino
25.11.2008., 17:31
MOŽEŠ LI MI MOLIMTE NAPISATI ADRESU GDJE SE ODRŽAVA PREDAVANJE 02.12.TAJ DAN SAM NA KONTROLI,PA AKO MI BUDE BLIZU MOŽDA I SVRATIM:)

Ja ću također pokušati navratiti:jumping:, iako mi je udarni dan - sin, najdraža punica i vjenčana kuma imaju rođendan:trio:. Ali bih svejedno htio poslušati predavanje:crta:.
(Usto, sinčina ima feštu u nedjelju, a alibi je savršen za milu:azdaja: punicu:D!)

ella__17__sb
25.11.2008., 18:33
mariah-zgb vec dugo koristim losion belosalic,i pomaze mi na nekim dijelovima tijela,jer ja nemam tesku psorijazu,meni izlazi samo po ljeti,po zimi se povuce,blagi oblik je...i upravo mi ta krema belosalic pomaze,nemoze se ni usporedit ono prije koliko sam imala psorijaze i sada kada je gotovo ni nemam,a namazala sam se svega par puta...vjeruj,probala sam svega i svacega,kojekakve kremice,losioni,aloa vera,i ova krema mi je predobra,bar meni...nisam rekla da je morate kupit,nego sam dosla i napisala u slucaju da netko zeli probati,samo sam zelila pomoci,jer meni pomaze,mogu cak reci da je najbolja do sada,losion i krema zajedno,i treba mazati i nakon sto nestane kako bi se sprijecio povratak,a sto se tice citanja o belosalicu,sve ja to znam i doktorica mi je preporucila upravo njega,jer mi jedino ta krema pomaze...toliko od mene...pozdrav svima!:D:D

emergence
25.11.2008., 19:00
mariah-zgb vec dugo koristim losion belosalic,i pomaze mi na nekim dijelovima tijela,jer ja nemam tesku psorijazu,meni izlazi samo po ljeti,po zimi se povuce,blagi oblik je...i upravo mi ta krema belosalic pomaze,nemoze se ni usporedit ono prije koliko sam imala psorijaze i sada kada je gotovo ni nemam,a namazala sam se svega par puta...vjeruj,probala sam svega i svacega,kojekakve kremice,losioni,aloa vera,i ova krema mi je predobra,bar meni...nisam rekla da je morate kupit,nego sam dosla i napisala u slucaju da netko zeli probati,samo sam zelila pomoci,jer meni pomaze,mogu cak reci da je najbolja do sada,losion i krema zajedno,i treba mazati i nakon sto nestane kako bi se sprijecio povratak,a sto se tice citanja o belosalicu,sve ja to znam i doktorica mi je preporucila upravo njega,jer mi jedino ta krema pomaze...toliko od mene...pozdrav svima!:D:D

pisano je puno na ovom topiku o belosalicu. kao što kazes super je ak imas laksi oblik ali i uz laksi oblik ja ti ne bih preporučila mazanje s tim:flop: to je gadan i teski kortikosteroid koji utjece i na rad bubrega, hormona, moze strije uzrokovat i pojačanu dlakavost te osip i tuberkulozu kože

no tvoj izbor.:mig:

ella__17__sb
25.11.2008., 20:47
jel preporucujete sta?neku kremicu il nesta...:D

ljutka
25.11.2008., 21:08
evo ja imam još tri dana terapija u naftalanu,koža glatka, vlasište bez crvenila i ljuskica, nastavljam nakon toga mazat vlasište i tijelo s naftalanskim uljem i naftalanskom kremom

Baloo
26.11.2008., 08:33
Molim one koji koriste psorcutan za info: jučer smo ga konačno dobili. Dijete svaku večer tuširam aderminim uljem za kupanje + adermina krema za lice i tijelo.
Kako sada sa psorcutanom? mogu li to kombinirati? Na koji nacin?
Hvala unaprijed! :)

Još nešto: djetetu nije rađena biopsija. Dr. Pavičić veli da on ne bi sada radio biopsiju, prakticno je siguran u dijagnozu ( to je i napisao ).
Jeste li vi svi dijagnozu dobili na osnovu nalaza biopsije?

Djetetu su se krastice za 80 % povukle ( jos smo na terapiji penicilinom, psorcutan kako rekoh dobili tek jucer ). Ima li potrebe ici na fototerapiju sada kada je stanje pod kontrolom?

emergence
26.11.2008., 09:03
Molim one koji koriste psorcutan za info: jučer smo ga konačno dobili. Dijete svaku večer tuširam aderminim uljem za kupanje + adermina krema za lice i tijelo.

Još nešto: djetetu nije rađena biopsija. Dr. Pavičić veli da on ne bi sada radio biopsiju, prakticno je siguran u dijagnozu ( to je i napisao ).

Djetetu su se krastice za 80 % povukle ( jos smo na terapiji penicilinom, psorcutan kako rekoh dobili tek jucer ). Ima li potrebe ici na fototerapiju sada kada je stanje pod kontrolom?

ja stavljam psorcutan nakon pol sata do sat kako sam namazala kozu uljem ili kremom ne znam kako drugi rade. znaci operes malog namazes i posušiš i onda psorcutan.

ja sam dobila dijagnozu na temelju biopsije:mig:

ha čuj nija ta fototerapija loša jako dobro djeluje uz psorcutan. možda bi mogao probati na to

Sunce ćaćino
26.11.2008., 20:34
nakon pol sata do sat kako sam namazala kozu uljem ili kremom ne znam kako drugi rade. znaci operes malog namazes i posušiš i onda psorcutan.

:lol::s
Sorry, nisam mogao izdržati, ali ovo je previše. Malo si drugačije mogla srolati rečenicu:mig:. Ova je više za neki ljes topic:D.
Mariah, gdje i je predavanje u utorak:confused:?

Sophie13
26.11.2008., 21:50
Predavanje dr. Harrarija je u Centru za ljudska prava, Kralja Držislava 6 (blizu Trga žrtava fašizma).

jubito74
26.11.2008., 21:52
:lol::s
Sorry, nisam mogao izdržati, ali ovo je previše. Malo si drugačije mogla srolati rečenicu:mig:. Ova je više za neki ljes topic:D.
Mariah, gdje i je predavanje u utorak:confused:?
:lol::lol::lol::lol::lol:

Ovo je bilo dobro . .

A sad, da li ima netko da mi da kakav savjet u vezi tetovaza i psorijaze . .
Dosta sam googlao, ali na kraju cu ipak staviti jednu, pa sto bude, bude . .
Svejedno me zanimaju i vasa iskustva . .

Marin 1
26.11.2008., 23:16

Dr. Pavičić je dobro rekao.Siguran je da je to psorijaza.Imam 18 god. psorijazu,nisam nikada radio biopsiju.

RUŽA
27.11.2008., 06:01
Predavanje dr. Harrarija je u Centru za ljudska prava, Kralja Držislava 6 (blizu Trga žrtava fašizma).

HVALA,a u koliko sati?:)