PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

polly
27.11.2008., 06:51
HVALA,a u koliko sati?:)

od 14-17

a bi meni netko mogao malo više reć o tom doktoru :moli:
guglala sam, ali izgleda da sam nesposobna išta naći :tuzni:

DORICHKA
27.11.2008., 10:34
:lol::lol::lol::lol::lol:

Ovo je bilo dobro . .

A sad, da li ima netko da mi da kakav savjet u vezi tetovaza i psorijaze . .
Dosta sam googlao, ali na kraju cu ipak staviti jednu, pa sto bude, bude . .
Svejedno me zanimaju i vasa iskustva . .

BOK!STO SE MENE TICE NEMAM PROBLEMA SA TETOVAZAMA NITI JE IKAD PSORIJAZA IZBIJALA NA TOM MJESTU PAZI DA BUDE STO HIGIJENSKIJE I VODI BRIGU O TETOVIRANOM MJESTU IZA SAMOG TETOVIRANJA BETRION MAST NEKI PREPORUCUJU BEPANTHEN KAKO ZELIS POZDRAV

emergence
27.11.2008., 11:25
od 14-17

a bi meni netko mogao malo više reć o tom doktoru :moli:
guglala sam, ali izgleda da sam nesposobna išta naći :tuzni:

http://www.mfa.gov.il/MFA/Israel%20beyond%20the%20conflict/The%20Dead%20Sea%20-%20A%20Source%20of%20Life
http://www.dmz-medical-spa.com/index.php?page_id=29
http://www.dmz-medical-spa.com/index.php?page_id=99

on je šef jedne klinike na tom mrtvom moru. valjda ove mdz medical spa:mig:

zove se dr.marco harari

@sunce ćaćino-jesi se razotkrio sada:rofl::rofl:

polly
27.11.2008., 11:47
mrvo more?
idemo :D

vidiš ti kak on razmišlja :rolleyes:
ja sam zgrožena

:D :D :D

Sophie13
27.11.2008., 14:17
http://www.mfa.gov.il/MFA/Israel%20beyond%20the%20conflict/The%20Dead%20Sea%20-%20A%20Source%20of%20Life
http://www.dmz-medical-spa.com/index.php?page_id=29
http://www.dmz-medical-spa.com/index.php?page_id=99

on je šef jedne klinike na tom mrtvom moru. valjda ove mdz medical spa:mig:

zove se dr.marco harari

evo, ne znam jeste uspjeli iskopati i ovaj link

http://www.dmz-medical-spa.com/index.php?goto=bep&page_from=134

tu ima najviše podataka o njemu. Mene je liječio na Mrtvom moru ovo ljeto, i stvarno sam zadovoljna načinom i pristupom bolesti i meni kao osobi. Samo pozitivna iskustva s njim.

Sunce ćaćino
27.11.2008., 17:12
vidiš ti kak on razmišlja :rolleyes:
ja sam zgrožena
:D :D :D

Sorry curke, takav sam, nema mi pomoći:ne zna:.
U svakom slučaju ću doći na predavanje, jer planiram u proljeće otići na Mrtvo more na terapije, ako se prije ne izlječim:kava:!

gogi psori
27.11.2008., 21:05
[QUOTE=DORICHKA;17282173]BOK!STO SE MENE TICE NEMAM PROBLEMA SA TETOVAZAMA NITI JE IKAD PSORIJAZA IZBIJALA NA TOM MJESTU

IZVINI:flop: BAS NAPROTIV.BAR KOD MENE LETOS SAM URADIO TETOVAZU TO SAM TOLIKO ZELEO I PORED TOGA STO SAM KORISTIO RAPTIVA INEKCIJE BAS NA TO MESTO GDE SAM URADIO TETOVAZU MI JE IZBILA PSORIJAZA. I SADA POSTO NE KORISTIM INEKCIJE IMAM PSORIJAZU PO CELOM TELU TAKO DA IMAM I NA TETOVAZI

STA JE ZA MENE TETOVAZA-MALO MASTILA PODVUCENO POD KOZU-NITI SKODI NITI DAJE ISTA BOLJE PSORIJAZI Ali je nesto mnogo lepo na kozi,kad je i KOZA lepa.

zelim laku noc:)

DORICHKA
28.11.2008., 10:05
OK OD OSOBE DO OSOBE JA NISAM IMALA PROBLEMA SA TIM ,JAVLJALA SE NA NEKIM OZILJCIMA IZ DJETINJSTVA ALI NA TETOVAZAMA NIKAD ZAO MI JE ZNAM KOLIKO COVJEK ZELI NEKE STVARI DRZI SE POZDRAV!

jubito74
28.11.2008., 11:22
Upravo tako . . .
Svakako sam "istetoviran" do kraja zivota sa psorijazom . . malo tinte nece skoditi . .
A dok sam googlao nasao sam mnogo topica na ovu temu i ono sto me tjesi je da vecina nije imala problema sa tetovazom . . Steta Gogi, pretpostavljam da si se razocarao . .
Ma ja cu napraviti jednu malu kao pokus, pa kud puklo da puklo . .
Hvala na odgovorima . . :top:

jubito74
28.11.2008., 11:23
@ Gogi
Ti nemas onaj famozni Kobner efekt?

ljutka
28.11.2008., 20:07
evo ja je danas završila terapije u naftalanu,vlasište je super a koža glatka:top:

dalmatinac28
28.11.2008., 20:40
evo ja je danas završila terapije u naftalanu,vlasište je super a koža glatka:top:

Molim te budi malo određenija,koža je glatka i bez psorijaze ili je glatka a psorijaza je još tu (mislim na točkice i crvenilo naravno)?????
Hvala!

Marin 1
28.11.2008., 20:46
Meni takodjer Naftalan puno pomogne.Jednom bih želio otići na Mrtvo more da vidim kako će mi koža reagirati,više iz neke radoznalosti...:rolleyes:

ljutka
29.11.2008., 08:56
Molim te budi malo određenija,koža je glatka i bez psorijaze ili je glatka a psorijaza je još tu (mislim na točkice i crvenilo naravno)?????
Hvala!

kada sam u 5mj bila prvi puta na terapijama bila sam kao bubamara,sve se povuklo osim na laktovima i vlasištu( povuklo se i tamo ali ne skroz). što se tiče nogu,trbuha i ne znam gdje sve ne to se sve povuklo i evo 6mj nikakve točkice. sada sam išla na terapije zbog laktova i vlasišta-nema crvenila koje je bilo iza uha i takozvane prhuti. a koža na laktovima je glatka bez ljuskica i crvenila.ostalo mi je par sada kao smeđih flekica koje će s vremenom nestati.ponovno idem na terapije u 5mjesecu 2009 .

Baloo
29.11.2008., 18:52
Opet ja s pitanjima... U zadnjih 7 dana djetetu su se krastice povukle 90 % sa trupa, ledja i ruku, ali dobio je nove na nogama ( koje uopce ne izgledaju kao gutata ). Ona fleka od koje je sve pocelo sada je nestala ( tj. nestala je krastica ), ostao je veliki crveni krug sa svjetlijom unutrasnjosti. Onako, bas cudno izgleda, a posto smo jos novi u ovome, molim info je li to normalno. Tj. kako izgleda psorijaza u povlacenju? Pretpsotavljam da se sa tog mjesta trenutno povlaci jer eto, krastice vise nema, ne ljusti se nista, samo je taj crveni krug ostao. Hvala unaprijed.

Marin 1
30.11.2008., 21:01
Opet ja s pitanjima... U zadnjih 7 dana djetetu su se krastice povukle 90 % sa trupa, ledja i ruku, ali dobio je nove na nogama ( koje uopce ne izgledaju kao gutata ). Ona fleka od koje je sve pocelo sada je nestala ( tj. nestala je krastica ), ostao je veliki crveni krug sa svjetlijom unutrasnjosti. Onako, bas cudno izgleda, a posto smo jos novi u ovome, molim info je li to normalno. Tj. kako izgleda psorijaza u povlacenju? Pretpsotavljam da se sa tog mjesta trenutno povlaci jer eto, krastice vise nema, ne ljusti se nista, samo je taj crveni krug ostao. Hvala unaprijed.
Sve to što ste opisali karakteristično je za psorijazu.Na jednom mjestu se povlači na drugom izbija van.Zato što dolazi iznutra.Veliki crveni krug sa svjetlijom unutrašnjosti takodjer.Za svaki slučaj savjetujte se sa dermatologom.Psorijaza ima mnogo vrsta i tijekom bolesti se mogu mijenjati iz jednog oblika u drugi.Npr:Psoriasis vulgaris u Psoriasis vulgaris generalisata u Psoriasis generalisata geographica itd.Takodjer bi bilo dobro biti u kontaktu sa drugim oboljelima i razmjenjivati iskustva,ponekad potražiti mišljenje drugog dermatologa.
Srdačan pozdrav :)

lotty
30.11.2008., 22:23

koji terapiju si imala za vlasiste??

samo UVB cesalj ili jos nesto??

ljutka
01.12.2008., 20:45
koji terapiju si imala za vlasiste??

samo UVB cesalj ili jos nesto??

UVB češalj, naftalansko ulje i krema, perem kosu crnim šamponom DR.TEMT

mariah-zgb
03.12.2008., 14:25
Pozdrav svima,
nazalost nisam mogla doc na predavanje a cula sam da se uglavnom govorilo o vitiligu pa dal je netko bio i moze rec sto se govorilo vezano za psorijazu? :s
Malo ste zaposavili pisanje, hehehe, kako ste mi svi?
Meni se zbog ovih vremenskih promjena malo pogorsava al nastojim drzat pod kontrolom.
Svima velika pusa :cerek:

Sunce ćaćino
03.12.2008., 16:19
Pozdrav svima,
nazalost nisam mogla doc na predavanje a cula sam da se uglavnom govorilo o vitiligu pa dal je netko bio i moze rec sto se govorilo vezano za psorijazu? :s
Malo ste zaposavili pisanje, hehehe, kako ste mi svi?
Meni se zbog ovih vremenskih promjena malo pogorsava al nastojim drzat pod kontrolom.
Svima velika pusa :cerek:

Pozdrav!
Otprilike 90% predavanja je bilo o vitiligu, o ostalim bolestima koje se liječe na Mrtvom moru vrlo malo. Psorijaze se doktor Harari dotakao samo okvirno, ali je par pacijenata reklo svoje dojmove i iskustva s terapijama. Uglavnom, ništa novog nisam saznao, jedino što sam upoznao dr Stanimirovića i dobio upute o načinu odlaska na terapije (o čemu si ti već pisala).
Na predavanju je rečeno da je prosječno vrijeme remisije 9 mjeseci, a redovnim odlascima na Mrtvo more se produžuje rok vraćanja bolesti na duže vrijeme.
Uglavnom, odlučio sam dogodine u vrijeme korizme otići u Izrael na 4 tjedna i vidjeti kako će moja koža reagirati. Kad bih se očistio makar na kratko, vjerojatno bih to ponavljao svake godine (ako mi financije budu dozvoljavale). Ukupni troškovi iznose oko 2000€, što i nije malo, ali kad bih znao da ću se vratiti čist, dao bih i puno više:mig:.
Ako je tko zainteresiran za zajednički smještaj u dvokrevetnoj sobi, neka se javi (naravno, samo zbog podjele troškova, ništa drugo, obećajem:kava:)!
Btw, nakon dva tjedna uzimanja homeopatske terapije dr Soltyšika, vidim pomake nabolje, ljuskanje i crvenilo se počelo smanjivati:top:!

Malko
03.12.2008., 16:38
Btw, nakon dva tjedna uzimanja homeopatske terapije dr Soltyšika, vidim pomake nabolje, ljuskanje i crvenilo se počelo smanjivati:top:!

i ja sam na homeopatskoj terapiji i čini mi se da sam malo bolje... (sad mi je treći tjedan...) - daj Bože da nam se nastavi poboljšanje! :mig:

emergence
03.12.2008., 17:52
Pozdrav!
Otprilike 90% predavanja je bilo o vitiligu, o ostalim bolestima koje se liječe na Mrtvom moru vrlo malo. Psorijaze se doktor Harari dotakao samo okvirno, ali je par pacijenata reklo svoje dojmove i iskustva s terapijama. Uglavnom, ništa novog nisam saznao, jedino što sam upoznao dr Stanimirovića i dobio upute o načinu odlaska na terapije (o čemu si ti već pisala).
Na predavanju je rečeno da je prosječno vrijeme remisije 9 mjeseci, a redovnim odlascima na Mrtvo more se produžuje rok vraćanja bolesti na duže vrijeme.
Uglavnom, odlučio sam dogodine u vrijeme korizme otići u Izrael na 4 tjedna i vidjeti kako će moja koža reagirati. Kad bih se očistio makar na kratko, vjerojatno bih to ponavljao svake godine (ako mi financije budu dozvoljavale). Ukupni troškovi iznose oko 2000€, što i nije malo, ali kad bih znao da ću se vratiti čist, dao bih i puno više:mig:.
Ako je tko zainteresiran za zajednički smještaj u dvokrevetnoj sobi, neka se javi (naravno, samo zbog podjele troškova, ništa drugo, obećajem:kava:)!

hvala na iscrpnom izvještaju:top:

drago mi je kaj ti je bolje. :cerek:

DORICHKA
04.12.2008., 11:30
Drage kolegice i kolege po muci !

Čuo sam neki dan, sasvim slučajno, da se pojavio neki biljni pripravak pod nazivom KROVITAL ili tako nekako, i da ima fantastične učinke kod liječenja psorijaze, pa me zanima da li je netko od Vas išta čuo o tome, ili ima kakvih iskustava.

Srdačan pozdrav !
BOK! GDJE SE MOZE NABAVITI ?HVALA

mariah-zgb
04.12.2008., 12:22
Pozdrav!

Puno ti hvala, mozda mi je samo malo zao sto nisam Hararija vidjela al ako sve bude po planu vidjet cu ga uskoro, vec iduce ljeto, nadam se.
Drago mi je da ti je bolje, evo ja bas sada idem na kontrolu, veliki pozdrav :cerek:

RUŽA
04.12.2008., 17:21
NISAM IMALA VREMENA,POĆI NA PREDAVANJE,A I BILO JE LOŠE VRIJEME,KIŠA JE LIJEVALA,OKISLA SAM KO MIŠ.SUNCE ČAČINO,DA SAM ZNALA,DA ČEŠ IZOSTATI ,S ROĐENDANA PUNICE MOGLI SMO POPITI PIĆE.:kava:

lida2008
04.12.2008., 17:54
Bog, svima! Osobito pozdravljam masleničku ekipu:w
Nije me bilo neko vrijeme. Vidim da ima novih saznanja i iskustava, što mi je drago. Mene zanima homeopatija: kako izgleda ta terapija, je li skupa, ima li neželjenih nuspojava....
Pozdrav

jubito74
04.12.2008., 19:32
Dobro, tetovaza je pala . . .
Ali sad imam jedno pitanje: Da li je netko koristio Dermacel kremu?

Bilo je i prije postavljeno pitanje, ali nitko nije odgovorio . .
Zanima me jer bi je rado narucio, ako pomaze . .

slatkicamala
04.12.2008., 20:52
dobro vece,duuuugo me nije bilo iako sam radovno koliko sam mogla citala postove.
Ljep pozdrav svim novim a isto tako i starim korisnicima ovog foruma.
Sin i svi skupa se borimo,i borimo i tako unedogled,u terapiji imamo vec svasta,belogent,elocom i losion i mast,sad zadnji put smo dobili betrion(iako nevidim svrhu),protopic,i savjet da sami vidimo sto mu najbolje odgovara i da to koristimo,ludnica,a sve su to kortici osim ovog protopica.
Danas smo kontaktirali sa jednim gospodinom iz zagreba koji pravi kremu i caj koji pomazu pri ljecenju ove napasti,u ponedjeljak idemo k njemu,po kremu da pokusamo i to.Po preporuci i pozitivnim iskustvima smo se njemu obratili tako da vjerujem da bi moglo biti djelotvorno.
Imam jedno pitanje sto se tice Naftalana,ide li se tamo na uputnicu ili slobodno,kakva su Vasa iskustva!?

slatkicamala
04.12.2008., 21:08
Pozdrav.
Mislila sam da vam se nikad necu pridruziti, ali eto me :rolleyes:.
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Preporuka: fototerapija plus psorcutan.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Eto... od sad cemo se druziti cesce!

Zelim Vas pozdraviti
Ja imam sina 12,5god,kojem se prije nepune godine pojavila psorijaza,iako sam ja od pocetka znala sto je dermatolog nas je ubjedivao da je seboreja,i ljecio krivim terapijama cca.dva mjeseca,dok ovdje na forumu nisam puno toga procitala i dok sami nismo odlucili otici na Salatu.Tamo nam nisu odmah postavili dijagnozu,vec poslije druge kontrole Psoriasis vulgaris,nisu radili biopsiju jer ja na mjestima sa kojih kazu nerade biopsiju.ne siri se za sad,uvjek izbije na istim mjestima samo sto je nekad manje nekad vise agresivna.
I nama je upocetku bilo grozno,puno su nam pomogli savjeti svih ljudi na ovom forumu,sad vec manje stresno dozivljavamo njezino ponovno pojavljivanje,lakse se nosimo s njom,vec otprilike znamo i kad ce izbiti,ovo zimsko vrijeme mala viroza i evo je hop iskoci.najgorije sto je sin ima na predjelu genitalija,tu puno cesce izbija,i kompliciranije je.
Ako Vam ikako mogu pomoci tu sam,ljep pzdrav.

Marin 1
04.12.2008., 21:30
dobro vece,duuuugo me nije bilo iako sam radovno koliko sam mogla citala postove.
Ljep pozdrav svim novim a isto tako i starim korisnicima ovog foruma.
Sin i svi skupa se borimo,i borimo i tako unedogled,u terapiji imamo vec svasta,belogent,elocom i losion i mast,sad zadnji put smo dobili betrion(iako nevidim svrhu),protopic,i savjet da sami vidimo sto mu najbolje odgovara i da to koristimo,ludnica,a sve su to kortici osim ovog protopica.
Danas smo kontaktirali sa jednim gospodinom iz zagreba koji pravi kremu i caj koji pomazu pri ljecenju ove napasti,u ponedjeljak idemo k njemu,po kremu da pokusamo i to.Po preporuci i pozitivnim iskustvima smo se njemu obratili tako da vjerujem da bi moglo biti djelotvorno.
Imam jedno pitanje sto se tice Naftalana,ide li se tamo na uputnicu ili slobodno,kakva su Vasa iskustva!?
Ako se ide na uputnicu to je jeftinije.Može se ići preko uputnice doktora opće prakse,ali najbolje je nazvati direktno i raspitati se.Evo brojeva:01-2834555,
01-2834560.
Kad je dijagnoza u pitanju dobro je potražiti drugo mišljenje,iako ima slučajeva kada se iz aviona vidi da pacijent ima tu i tu bolest.Npr. moj doktor je uradio test na gljivice koji je bio negativan(sumnjao je na njih),dijagnosticirao je bez razmišljanja psorijazu i pogodio je.Ako ima neka sumnja uvijek je dobro učiniti pretrage.

slatkicamala
04.12.2008., 21:36
Ako se ide na uputnicu to je jeftinije.Može se ići preko uputnice doktora opće prakse,ali najbolje je nazvati direktno i raspitati se.Evo brojeva:01-2834555,
01-2834560.
Kad je dijagnoza u pitanju dobro je potražiti drugo mišljenje,iako ima slučajeva kada se iz aviona vidi da pacijent ima tu i tu bolest.Npr. moj doktor je uradio test na gljivice koji je bio negativan(sumnjao je na njih),dijagnosticirao je bez razmišljanja psorijazu i pogodio je.Ako ima neka sumnja uvijek je dobro učiniti pretrage.

hvala na br telefona.
kod sina je definitivno psorijaza,jedino sto bi se radije borili s njom sa biljnim ljekovima,prirodnim ako je ikako moguce da sto manje koristi kortikosteroide.

Marin 1
04.12.2008., 23:27
hvala na br telefona.
kod sina je definitivno psorijaza,jedino sto bi se radije borili s njom sa biljnim ljekovima,prirodnim ako je ikako moguce da sto manje koristi kortikosteroide.
Sa biljnim pripravcima takodjer treba biti oprezan jedan dio travara upotrebljava visoke doze kortikosteroida,ni sve što je prirodno ne mora značiti da je dobro,ali vjerojatno bolje od kortikosteroida.Takodjer nije ni loše da koža neko vrijeme "odmori" možda najbolje poslije Naftalana,drugim riječima neko vrijeme nikakva terapija,samo njega kože neutralnim sredstvima.

almonda
04.12.2008., 23:34
Dragi moji,

Evo nisam se duze javljala,rekla sam vam da mi je poslije ljeta i mora malo bolje.Sve to mazuci samo kantarionovim uljem.Ali ima dva mjseca mi se pojavilo iza usiju.To je tako jako da mi je sva glava sate strane otekla.Danassam hitno bila kod usnog prepala sam se sto mi je to sve oteklo, doktor me pregledao isprao usi,ali kazew nije nista postigao.
Posto je psorijaza usla unotar usiju i zacep[ila/pokazao mi na slici/ kanale.Usi su u redu nije infekcija a otok je o psorijaze unutar uha.Ook samo na desnoj strani,iako kaze vise ti je lijevo zapuseno.Zaraslo.Nista drugo nego znate i sami sto svi izbjegavamo.Dao mi je ovako mast za iza usiju ne unutra zove se MOMETASONE FUREATE solisen USP 0,1 %
a za unutra kapi isto se tako zovu i ista jacina.Pomozite molim vas znate kakve su muke Kaze kapi 3x3 i poslije 1 min.isprati uho mlakom vodom.To nisam nikada cula.

almonda
04.12.2008., 23:36
slatkicamala i ovo je elocom sto je danas meni dr.dao samo drugi naziv.

slatkicamala
04.12.2008., 23:40
Sa biljnim pripravcima takodjer treba biti oprezan jedan dio travara upotrebljava visoke doze kortikosteroida,ni sve što je prirodno ne mora značiti da je dobro,ali vjerojatno bolje od kortikosteroida.Takodjer nije ni loše da koža neko vrijeme "odmori" možda najbolje poslije Naftalana,drugim riječima neko vrijeme nikakva terapija,samo njega kože neutralnim sredstvima.

za ovo travara sam culaod prijatelja,njegov je bratic kazu da je djelotvorno pa cu vidjeti u ponedjeljak idemo kod njega.znas li slucajno postoji li nekakva metoda kako bi saznali da li u biljnom pripravku ima kortica

jubito74
05.12.2008., 05:35
Dobro, tetovaza je pala . . .
Ali sad imam jedno pitanje: Da li je netko koristio Dermacel kremu?

Bilo je i prije postavljeno pitanje, ali nitko nije odgovorio . .
Zanima me jer bi je rado narucio, ako pomaze . .

Pa je li moguce da nitko nije cuo za ovu kremu niti je koristio??? :ne zna:

Sunce ćaćino
05.12.2008., 08:03
Bog, svima! Osobito pozdravljam masleničku ekipu:w
Nije me bilo neko vrijeme. Vidim da ima novih saznanja i iskustava, što mi je drago. Mene zanima homeopatija: kako izgleda ta terapija, je li skupa, ima li neželjenih nuspojava....
Pozdrav

Bog!
Terapija je relativno skupa, cca 1.500,00kn za dva mjeseca, sastoji se od tri vrste tableta (Psorinovo, Niacinamide i RMS Petrasch), a obavezna je i dijeta.

Dakle, ZABRANJENO:eek::
začini: papar, klinčići, muškatni oraščić, senf, kim, anis, komorač, paprika u prahu, cimet, gotovi začini ili mješavina začinskih biljaka (Vegeta,...), majoneza, balzamični ocat
orašasto voće: lješnjak, orah, kikiriki kao i proizvodi koji sadrže ulja tih plodova, lješnjak čokolada:(, gotovi limunov sok
alkohol: vino na bazi grožđa, pjenušci, konjak, vermuth, cherry brandy

DOZVOLJENO:
janjetina, perad, divljač, plava riba
riža, integralna tjestenina, žitarice i grahorice (pšenica i raž nisu preporučljive)
povrće i voće
začinsko bilje: luk, češnjak, peršin, vlasac, šafran, rajčica, paprika, masline
hladno prešana ulja: maslinovo, laneno, suncokretovo, bučino,...
orašasto voće: kokosov orah, bademi, kokosova masnoća, brazilski orah, indijski oraščić
alkohol: pivo, jabučno vino, kupinovo vino
preporučljivo: kiselo mliječni proizvodi, mladi kravlji sir, kiseli kupus, rasol, sirutka, kiseli krastavci

To je uglavnom sve! Znači, nije nešto neizdrživa dijeta, a tabletice se uzimaju trajno, pošto je lučenje fumarne kiseline ("Psorinovo"!) kod psorijatičara usporeno, te je treba nadoknađivati.
Meni je reakcija već vidljiva, zasad najviše na torzu, ljuskanje je prilično smanjeno, a crvenilo prilično izblijeđuje:top:!

Ružice, vidjet ćemo se mi u Gradu, nadam se dogodine! Puno pozdrava!

Marin 1
05.12.2008., 08:43
za ovo travara sam culaod prijatelja,njegov je bratic kazu da je djelotvorno pa cu vidjeti u ponedjeljak idemo kod njega.znas li slucajno postoji li nekakva metoda kako bi saznali da li u biljnom pripravku ima kortica
Ne znam,jedino da se pošalje na analizu a to je vjerojatno preskupo.Isto tako kod masti ili krema treba voditi računa da nema previše sastojaka.Dva ili tri sastojka su savim ok. (to vrijedi i za masti i kreme iz dućana, ljekarne).Više od dva,tri sastojka nije dobro s obzirom na osjetljivu kožu poput naše zato što se dogodi da se ti sastojci medjusobno poništavaju tako da nemaju željeni učinak na kožu.

Ja!!
05.12.2008., 11:34
eo da se i ja javin nakon dosta vrimena.pokušavan uopće ne misliti o ovome pa sve vezano oko psorijaze ne obadajen.meni je stanje i bolje i lošije, ne svrbi me toliko ka prije i koža mi nije onako nategnuta, crvenilo nije debelo ali se lagano širi.po glavi je dosta dobro, konačno i u ušima više nemam,nokti su mi svi zavaćeni kao i prije ali nije katastrofalno. već osjećam malo bol na prstima kad je ledeno vrime.do nove godine neću ništa poduzimat a nakon toga ću već razmislit šta dalje.lip van pozdrav

almonda
05.12.2008., 21:04
Dajte molim vas moze li mi neko reci/a bilo je ijeci i ranije/ sta je to fumarna kiselina ili psorinovo,i jeli o n recept ili se moze kupiti u slobonoj prodaji?
Evo goglam ali slabo objasnjnja.

RUŽA
06.12.2008., 12:06
svim,NIKOLIMA,NIKOLINAMA,NIKICAMA,NIKAMA itd
želim sretan IMENDAN:):)

RUŽA
06.12.2008., 12:09
Bog!
Terapija je relativno skupa, cca 1.500,00kn za dva mjeseca, sastoji se od tri vrste tableta (Psorinovo, Niacinamide i RMS Petrasch), a obavezna je i dijeta.

Dakle, ZABRANJENO:eek::
začini: papar, klinčići, muškatni oraščić, senf, kim, anis, komorač, paprika u prahu, cimet, gotovi začini ili mješavina začinskih biljaka (Vegeta,...), majoneza, balzamični ocat
orašasto voće: lješnjak, orah, kikiriki kao i proizvodi koji sadrže ulja tih plodova, lješnjak čokolada:(, gotovi limunov sok
alkohol: vino na bazi grožđa, pjenušci, konjak, vermuth, cherry brandy

DOZVOLJENO:
janjetina, perad, divljač, plava riba
riža, integralna tjestenina, žitarice i grahorice (pšenica i raž nisu preporučljive)
povrće i voće
začinsko bilje: luk, češnjak, peršin, vlasac, šafran, rajčica, paprika, masline
hladno prešana ulja: maslinovo, laneno, suncokretovo, bučino,...
orašasto voće: kokosov orah, bademi, kokosova masnoća, brazilski orah, indijski oraščić
alkohol: pivo, jabučno vino, kupinovo vino
preporučljivo: kiselo mliječni proizvodi, mladi kravlji sir, kiseli kupus, rasol, sirutka, kiseli krastavci

To je uglavnom sve! Znači, nije nešto neizdrživa dijeta, a tabletice se uzimaju trajno, pošto je lučenje fumarne kiseline ("Psorinovo"!) kod psorijatičara usporeno, te je treba nadoknađivati.
Meni je reakcija već vidljiva, zasad najviše na torzu, ljuskanje je prilično smanjeno, a crvenilo prilično izblijeđuje:top:!

Ružice, vidjet ćemo se mi u Gradu, nadam se dogodine! Puno pozdrava!

NADAM SE,a malo si mi ime fulo:s

RUŽA
06.12.2008., 12:17
NADAM SE,a malo si mi ime fulo:s
jesi li primio fotke?

Baloo
06.12.2008., 14:34
Zelim Vas pozdraviti
Ja imam sina 12,5god,kojem se prije nepune godine pojavila psorijaza,iako sam ja od pocetka znala sto je dermatolog nas je ubjedivao da je seboreja,i ljecio krivim terapijama cca.dva mjeseca,dok ovdje na forumu nisam puno toga procitala i dok sami nismo odlucili otici na Salatu.Tamo nam nisu odmah postavili dijagnozu,vec poslije druge kontrole Psoriasis vulgaris,nisu radili biopsiju jer ja na mjestima sa kojih kazu nerade biopsiju.ne siri se za sad,uvjek izbije na istim mjestima samo sto je nekad manje nekad vise agresivna.
I nama je upocetku bilo grozno,puno su nam pomogli savjeti svih ljudi na ovom forumu,sad vec manje stresno dozivljavamo njezino ponovno pojavljivanje,lakse se nosimo s njom,vec otprilike znamo i kad ce izbiti,ovo zimsko vrijeme mala viroza i evo je hop iskoci.najgorije sto je sin ima na predjelu genitalija,tu puno cesce izbija,i kompliciranije je.
Ako Vam ikako mogu pomoci tu sam,ljep pzdrav.

Slatkicamala, puno hvala i tkđ. lijepi pozdrav! Bit ću se slobodna javiti ako budem imala pitanja. :)

almonda
06.12.2008., 16:00
evo mene ponovo.Zna li iko nesto napisati molimvas o diabetisu 2 i psorijazi.
Molim vas.

ella__17__sb
06.12.2008., 16:22
ja sam koristila dermacel kremu,pomaze tu i tamo,sve zavisi na kojem se podrucju maze,jer je koža drukcija negdje...narucila sam ju iz bio klinike,bila je 129 kn,nisam bas zadovoljna s tom kremom...al ko zeli nek proba,mislim da je biljna krema..pozzz

almonda
06.12.2008., 16:26
Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.

Marin 1
06.12.2008., 18:26
Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.
Nije valjda da te vrijedja čestitanje?Koji put treba gledati malo šire od teme,na učesnike ovoga foruma kao na neku ekipu kojoj je zajednička ista boljka.

Marin 1
06.12.2008., 20:58
evo mene ponovo.Zna li iko nesto napisati molimvas o diabetisu 2 i psorijazi.
Molim vas.
Sve što znam o tome je da ljudi koji imaju psorijazu mogu oboljeti i od dijabetesa,vjerojatno je to primjećeno u istraživanjima.Nešto slično je tako npr. da oni koji su ranije oboljeli od teže psorijaze mogu kasnije oboljeti od bolesti srca.Ne znam,opet mi se to sve čini nekako relativno.Znam x slučajeva oboljelih od psorijaze,nemaju dijabetes,bolesti srca i sl.Treba živjeti ne obazirući se baš na to :o Ne znam gdje sam o tome čitao vjerojatno na Plivinom portalu.

RUŽA
06.12.2008., 22:04
:Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.

ALMONDA,mislim da nekome čestitati imendan nije ništa loše,dapače:)
kad bi mislili samo na bolest,nebi zdrave pameti daleko dogurali.
nemoj se bojati neće se na forumu udaljiti,ono zbog čega smo tu.
proći će godina i godina,a mi ćemo pričati o psorijazi,evo naprimjer ja pričam več 47 godina.

lida2008
07.12.2008., 15:19
:

ALMONDA,mislim da nekome čestitati imendan nije ništa loše,dapače:)
kad bi mislili samo na bolest,nebi zdrave pameti daleko dogurali.
nemoj se bojati neće se na forumu udaljiti,ono zbog čega smo tu.
proći će godina i godina,a mi ćemo pričati o psorijazi,evo naprimjer ja pričam več 47 godina.

:lol::lol::lol:
...i ja isto....
:cerek:

jubito74
07.12.2008., 16:45
Mislim da je Almonda u biti mislila da je malo iritantno kada te nesto zanima, postavis pitanje, jer ocekujes pomoc od supatnika i brace po bolesti, a kad se logiras kasnije da vidis ima li kakav odgovor nadjes 20 tema koje nemaju veze sa tvojim postom, a nerijetko i sa psorijazom. :flop:

emergence
07.12.2008., 18:58
Mislim da je Almonda u biti mislila da je malo iritantno kada te nesto zanima, postavis pitanje, jer ocekujes pomoc od supatnika i brace po bolesti, a kad se logiras kasnije da vidis ima li kakav odgovor nadjes 20 tema koje nemaju veze sa tvojim postom, a nerijetko i sa psorijazom. :flop:

a onda malo listaš stranice i vidiš odgovor:mig:

ne kužim u čemu je problem prelistati dvije ili tri stranice:ne zna:

ja svakako neću paziti da mi svaki post na ovoj temi bude striktno vezan uz to što netko xy misli da je bitno.
ja recimo mislim da je bitno i da se zezamo i dajemo si podršku.

jubito74
08.12.2008., 02:52
a onda malo listaš stranice i vidiš odgovor:mig:

ne kužim u čemu je problem prelistati dvije ili tri stranice:ne zna:

ja svakako neću paziti da mi svaki post na ovoj temi bude striktno vezan uz to što netko xy misli da je bitno.
ja recimo mislim da je bitno i da se zezamo i dajemo si podršku.

Ma sve to stoji :)
Naravno da je forum tu da se malo i zeza i malo OT je vise nego dobrodoslo . . samo neki se znaju vise na ovom forumu, neki manje . . Oni koji su na ovom forumu vec odavno imaju neke svoje teme . . . zato ponekad izgleda da pricas sam sa sobom . . .ma da ne duzim ja sam se registrirao jer mislim da se uvijek moze nesto novo nauciti i isprobati, tako da se ovoj bolescuri ne da predaha, kao sto je ni ona nama ne da . . :D i mslim da je to najbitnije . .

DORICHKA
08.12.2008., 08:46
POZDRAV!EVO DAROVA ZIME BAS ZA SV.NIKICU DOBIH PAR NOVIH ALI NE U ČIZMU NEGO NA LEDA,NO NA NOGAMA DOBIH SVRAB NA DAR PA KAD UZMEM DIMIDRIL MALO ME UDARI PA UDRI BRIGU NA VESELJE AJME BAS ME HVATA DEPRESIJA POBJEGLA BIH IZ OVE KOZE DOSLOVNO OPROSTITE NA CRNJAKU PROCE ZA PAR MJESECI

jubito74
09.12.2008., 21:13
Je li ima itko one ribice doma, zanima me je li ih komplicirano drzati i koliki akvarij bi mi trebao??
Koliko znam mogu se naruciti od one zene u Istri, tj. treba otici po njih . .

gogi psori
09.12.2008., 21:37
Dobro vece svima.
IMAMA JEDNO PITANJE ? MOZE LI MI NEKO OD VAS RECI NESTO NOVO ILI NEKO SVOJE ISKUSTVO O HUMIRI
Trebao sam primiti nekakvu infuziju protiv psorijaze ali je doktor odlucio da proba sa ovim inekcijama bila je konbinacija sa Enbrel(bar mislim da se tako pise) ili humira:ipak se odlicio za humiru jer ta infuzija je nesto kako on kaze zadnje od lekova i najskuplje.

Unapred hvala na odgovorima.
Laku noc:)

Lida74
09.12.2008., 22:19
Pozdrav za sve stare i nove clanove foruma!
Dugo nisam pratila desavanja zbog tehnickih problema sa internetom.
Za sve koji ne znaju ja sam jedna od korisnika melema IZLECENOG.Terapiju melemom nisam ispostovala do kraja ali je moja koza gotovo skroz cista.Od ljeta 2007g. ja ne koristim nikakve kreme i psorijaza se ne siri.Par tackica na nogama i rukama stoje skoro isto vise od godine.
Veliki pozdrav za sve!

mariah-zgb
09.12.2008., 23:22
Dobro vece svima.
IMAMA JEDNO PITANJE ? MOZE LI MI NEKO OD VAS RECI NESTO NOVO ILI NEKO SVOJE ISKUSTVO O HUMIRI
Trebao sam primiti nekakvu infuziju protiv psorijaze ali je doktor odlucio da proba sa ovim inekcijama bila je konbinacija sa Enbrel(bar mislim da se tako pise) ili humira:ipak se odlicio za humiru jer ta infuzija je nesto kako on kaze zadnje od lekova i najskuplje.

vecer, nazalost ne mogu ti nista rec o tom lijeku osim da je biloski i da si ga sam dajes injekcijom, upravo moram napravit pretrage i cekat odobrenje tog lijeka za moj artritis i psorijazu. pozdrav i sretno :cerek:

RUŽA
10.12.2008., 16:20
vecer, nazalost ne mogu ti nista rec o tom lijeku osim da je biloski i da si ga sam dajes injekcijom, upravo moram napravit pretrage i cekat odobrenje tog lijeka za moj artritis i psorijazu. pozdrav i sretno :cerek:

malo sam čitala tvoje predhodne postove,a povodom bioloških lijekova.ti i ja imamo istu psorijazu i artritis i meni bi trebali uključiti bio.poslala sam sve nalaze,sada čekam odgovor,što od nalaza trebaš izvaditi?koji od ova 3 su ti predložili HUMIRA,ENBREL ILI REMICADE,ova 3 pokriva HZZO.ako dođem na red:)

RUŽA
10.12.2008., 18:50
Dobro vece svima.

upiši BIOLOŠKI LIJEKOVI HUMIRA,na internetu češ puno toga nači.:)sretno

RUŽA
12.12.2008., 15:47
:lol::rofl::cerek::confused::s:kava:
NEK NIJE PRAZAN DAN KAO JUČER.

lida2008
12.12.2008., 21:04
Pozdrav svim forumašima!
Mislim da bismo morali nešto poduzeti protiv toga da se liječnici s nama poigravaju!
Prateći postove duže vrijeme vidjela sam da su se i nekima od vas događale situacije da liječnici nisu imali strpljenja za vas. Ne kažem, svi smo samo ljudi sa svojim dobrim i lošim danima itd, ali mi se čini da su neki liječnici zaboravili da oni postoje zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog njih.
Konkretno: ja NE ŽELIM ići na tipizaciju tkiva, a MORAT ĆU jer me liječnici prisiljavaju na to i to s obrazloženjem da je to od izuzetnog akademskog značaja!
Što meni znači rezultat tipizacije tkiva? Hoće li odnijeti psorijazu? Neće! Ja ju svakako moram nositi! Šta mene briga je l' nasljedna ili nije!
Pozdrav!

gogi psori
12.12.2008., 21:05
Dobro vece svima. Evo napokon danas mi je stigla Humira i odmah sam primio 2inekcije.Ali nece te mi verovati kako je za ova 2dana burno reagovala,kao da je znala da cu primati humiru pa sto vise da izaddje izmedju noga je toliko izasla da sam morao da hodam sa rasirenim nogama, doktor kada je video nije mogao verovati sve se plikovi stvorili od trenja sa farmericam.
Ali dobro bilo sta bilo danas sam primio 2inekcije bas iz tog razloga.

Ali sada moram da se pazim jer ne smem da se prehladim ni temperaturu da dobijem,jer ako dodje do toga moram odmah prestati.Bila je kombinacija Humira ili Embrel.Odlucili smo enbrel zato sto brze reaguje zbog mog stanja, a Enbrel ona sporije ali isto su dobre obe inekcije ,Ova terapija traje sve dok psorijaza postoji ali primacu 6meseci pa prekid od 2meseca da se vidi koliko se vraca i da li su isti simptomi upale kao kod prestanka Raptive.A da ove inekcije su bolje od Raptive40%.Tako da je za mene ovo predposlednja terapija ,a ako ne uspe onda na infuziju koja je zadnji lek kod psorijaze koji je zalecuje a neizlecuje.Ako nekog nesto interesuje rado cu odgovoriti i da ne zaboravim inekcije primam svakog vikenda pa 3 preskacem pa opet .Kako mi je doktor rekao da HUMIRA KOSTA PO KOMADU OKO 1000CHF

LAKU NOC SVIMA I DRZITE MI FIGE DA OVAJ PUT NE PRODJEM KAO SA RAPTIVOM:)

jubito74
12.12.2008., 22:55
Pozdrav za sve stare i nove clanove foruma!
Dugo nisam pratila desavanja zbog tehnickih problema sa internetom.
Za sve koji ne znaju ja sam jedna od korisnika melema IZLECENOG.Terapiju melemom nisam ispostovala do kraja ali je moja koza gotovo skroz cista.Od ljeta 2007g. ja ne koristim nikakve kreme i psorijaza se ne siri.Par tackica na nogama i rukama stoje skoro isto vise od godine.
Veliki pozdrav za sve!

Znaci djeluje . .
A dobro sto je to sa tim melemom IZLECENOG, nisam sve bas procitao, ali vidim da nisu svi odusevljeni :ne zna:, pa me zanima ima li jos netko kakvih iskustava . .
Ja sam za to da sve treba probati, jer ne reagira svacija psorijaza isto . .

emergence
13.12.2008., 12:08
Pozdrav svim forumašima!
Mislim da bismo morali nešto poduzeti protiv toga da se liječnici s nama poigravaju!
Prateći postove duže vrijeme vidjela sam da su se i nekima od vas događale situacije da liječnici nisu imali strpljenja za vas. Ne kažem, svi smo samo ljudi sa svojim dobrim i lošim danima itd, ali mi se čini da su neki liječnici zaboravili da oni postoje zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog njih.
Konkretno: ja NE ŽELIM ići na tipizaciju tkiva, a MORAT ĆU jer me liječnici prisiljavaju na to i to s obrazloženjem da je to od izuzetnog akademskog značaja!
Što meni znači rezultat tipizacije tkiva? Hoće li odnijeti psorijazu? Neće! Ja ju svakako moram nositi! Šta mene briga je l' nasljedna ili nije!
Pozdrav!

pa oni te ne mogu prisiliti na to! svašta ću još čuti. to je zakonom zabranjeno, ne može se nikoga prisiljavati na pretrage :flop:
uopće u obzir ne dolazi, ne moraš ti ništa i to im daj do znanja. imaš pravo na očuvanje svog tjelesnog integriteta!

pa psorijaza jest nasljedna bolest to vec i vrapci na grani znaju. što se tiče hla tipizacije ja sam ju napravila i eto nikakav to nije bauk:ne zna: no svakako poštujem tebe i tvoju želju da ne napraviš tu pretragu.

ne daj se doktorima, reci im da te nitko na pretragu ne može prisiliti!

sanjin moler
14.12.2008., 17:21
zamolio bih ako neko moze da me uputi za injekcije amevive.
gdje se mogu nabaviti i koja je cijena . hvala

lida2008
14.12.2008., 22:08
pa oni te ne mogu prisiliti na to! svašta ću još čuti. to je zakonom zabranjeno, ne može se nikoga prisiljavati na pretrage :flop:
uopće u obzir ne dolazi, ne moraš ti ništa i to im daj do znanja. imaš pravo na očuvanje svog tjelesnog integriteta!

pa psorijaza jest nasljedna bolest to vec i vrapci na grani znaju. što se tiče hla tipizacije ja sam ju napravila i eto nikakav to nije bauk:ne zna: no svakako poštujem tebe i tvoju želju da ne napraviš tu pretragu.

ne daj se doktorima, reci im da te nitko na pretragu ne može prisiliti!

Hvala ti, Emergence
Pripremaju me za metotreksat i moram napraviti sve pretrage, ali to ću učiniti iz bolnice, u Sl. Brodu,a na tu tipizaciju moram u Zagreb, što mi je gnjavaža. To od mene traži reumatolog koji će me i dalje liječiti i nemam petlju reći mu da to neću učiniti. Ma, pitala sam ja njega što meni znači ta pretraga, on je rekao da za mene ne znači ništa, ali je od iznine akademske važnosti. Mo'š mislit'! Popast će znanost ako nemaju tipizaciju moga tkiva! Taj ne uvažava mišljenje pacijenta!
Pozdrav

cokoladicaa
15.12.2008., 21:19

jednim dijelom se slazem s ovim..jer npr ja ak ne udjem 5 dana..ispisano je 5 str..i kad citam te str vise-manje nema se tu vise sta nac nesto korisno...ovo je postao chat sada...mislim ja se nezelim ni u najmanju ruku tomu suprotstavit nekima...niti nekome "odredjenom"..ali eto...
ja na srecu vise nisam "ovisna " o ovome forumu...zbog ceg sam malo i sretna,bez uvrede....jer sam psoru i psihu malo sprijateljila...dok sam ovdje cesto boravila..vise me i mucilo sve to...jer sam bila opsjednuta...
a koliko vidim i ljudi koji su prije obitavali...nema ih cesto vise...
sorry ljudi al tak je kak je...

P.S. iako ja shvacam totalka one koji su ovdje cesto,da je to jedna vrsta "potrebe" i da zele malo i pozitivne atmosfere...stoga bez uvrede (bilo kojoj strani...)

pozdrav svima,puno srece,zdravlja..strpljenja....:top:

jubito74
15.12.2008., 23:19
POTPIS Dalmatinac 28 i tebi Čokoladica, ti si još ljepše rekla ono sto sam ja mislio u mom postu! :top:

emergence
16.12.2008., 09:14
jednim dijelom se slazem s ovim..jer npr ja ak ne udjem 5 dana..ispisano je 5 str..i kad citam te str vise-manje nema se tu vise sta nac nesto korisno...ovo je postao chat sada...mislim ja se nezelim ni u najmanju ruku tomu suprotstavit nekima...niti nekome "odredjenom"..ali eto...
ja na srecu vise nisam "ovisna " o ovome forumu...zbog ceg sam malo i sretna,bez uvrede....jer sam psoru i psihu malo sprijateljila...dok sam ovdje cesto boravila..vise me i mucilo sve to...jer sam bila opsjednuta...

P.S. iako ja shvacam totalka one koji su ovdje cesto,da je to jedna vrsta "potrebe" i da zele malo i pozitivne atmosfere...stoga bez uvrede (bilo kojoj strani...)

pozdrav svima,puno srece,zdravlja..strpljenja....:top:

mislim da malo preozbiljno shvaćaš uopće forum kao takav:mig:
ako te deprimira nemoj tu pisati pa ovo je slobodna zemlja:ne zna:

to kaj si ti bila opsjednuta ne znači i da su drugi opsjednuti. vodim bogat život i imam brdo interesa ali svejedno napišem tu bar 1 post tjedno ili koliko stignem.
kad stignem tu navratim svako malo pogledam kaj je pisano i odem dalje ak nemam što za reć ali to ne znači da je ovaj topic besmislen:top:

pozdrav

RUŽA
16.12.2008., 19:07
[QUOTE=cokoladicaa;17650405]jednim dijelom se slazem s ovim..jer npr ja ak ne udjem 5 dana..ispisano je 5 str..i kad citam te str vise-manje nema se tu vise sta nac nesto korisno...ovo je postao chat sada...mislim ja se nezelim ni u najmanju ruku tomu suprotstavit nekima...niti nekome "odredjenom"..ali eto...

pozdrav svima,puno srece,zdravlja..strpljenja....:top:[/Q
POZDRAVLJAM ,naslov psorijaza KUTAK ZA ŽRTVE,ali ja nisam to,zato dajem prostor ŽRTVAMA:)

trebor
16.12.2008., 20:53
Mislim da sam napisao dovoljno da Vas sve koji patite od istog problema, zaintrigiram dovoljno da me nazovete i dobijete detaljna objašnjenja o...
evo, mene si zainteresirao...:kava:...reklamiranja na forumu nije dozvoljeno a razne "čudotvorne napiteke i lijekove" postoji "alternativa"

gogi psori
16.12.2008., 23:17
:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne zna::ne

Laku noc svima.Samo da se javim da sam i ja tu:)

jubito74
20.12.2008., 21:56
E ovaj forum je u kurcu . . :D

Sunce ćaćino
21.12.2008., 20:31
Veliki pozdrav svima koji virnu s vremena na vrijeme na ovaj topic:mig:!
Vidim da ste se malo zasitili pisanja, pa ću pokušati dati svoje viđenje trenutne situacije. Poznato je da je predblagdansko vrijeme najdepresivnije u godini. Također, psorijaza reagira na hladnoću, pa su i promjene na koži izraženije, a psorijaza se vraća na ona mjesta s kojih se (eventualno) povukla tokom ljeta. Normalno je da smo svi pogođeni s tim, pa smo zato i razdražljiviji, nervozniji i skloniji stresu, pa se stanje odražava i na forum:(. Žao mi je što su neki razočarani s trenutnim stanjem, ali treba se suočiti s činjenicom da je psorijaza (zasad) neizlječiva bolest, te ovaj topic ne može izliječiti nikoga:kava:!
Možemo podijeliti iskustva, dati svoje mišljenje o raznim vrstama terapija, a ponekad napisati nešto i izvan teme, pa nemojmo dogmatizirati ostale stvari. Neki ljudi postave pitanje, a ako im nitko ne odgovori, uvrijede se:rofl:. Dajte shvatite da smo svi ovdje samo pacijenti, sa sličnim dijagnozama i skromnim saznanjima o svojoj bolesti:ne zna:, o kojoj, uzgred budi rečeno, ni najveći znanstvenici današnjice ne znaju puno i nemaju jedinstvene načine za terapiju (osim "Izlečenog", koji zna lijek:lol:)! Kako bih ja mogao napisati nešto o terapiji koju nikad nisam probao, nego sam možda samo načuo nešto:confused:? Dajte si malo truda, progooglajte, pa napišite nešto o tome.
Mnogo korisnih savjeta sam dobio upravo na ovom topicu, neke drage ljude sam upoznao, ponekad mi je nešto ulilo nadu u zaliječenje, sve u svemu, definitivno mi je potrebno podijeliti koju riječ s ljudima koji dijele isti interes sa mnom, a to je svođenje ove boleštine na podnošljivu razinu. Ovdje sam saznao za homeopatsku terapiju s kojom sam nakon 5 tjedana drastično smanjio hrpice otpale kože sa strane kreveta svako jutro, pa se ponekad dogodi da ih ne moram mesti svaki dan:top:! Saznao sam za terapije na Mrtvom moru i postupak kako doći tamo. Neki su ljudi u počecima liječenja saznali štetnost kortikosteroida i sličnih agresivnih proizvoda, koje dermatolozi propisuju šakom i kapom.
Forum, ma kakav bio, nam je potreban, ali ne očekujte čuda! Velika pusa svima:)!

lida2008
21.12.2008., 20:36
:)
Pozdravljam sve forumaše!
Čini se da nas sve hvata predblagdanska depra:)
Ni meni se ne sviđa naslov ''kutak za žrtve'' i ne razumijem zašto je tako sročen, ali mislim da ne bismo od toga trebali praviti problem.
Ove stranice smatram dobrom mjestom za razmjenu iskustava življenja sa psorijatičnom kožom i ''krpanja'' psorijaze, budući da nemamo (bar ja nemam, za vas ne znam) druga mjesta i ljude koji mogu razumjeti kako je živjeti u ovakvoj koži, s bolnim i deformiranim zglobovima.
Uz to: mi koji dugo živimo tako imamo obvezu svojim životnim iskustvom pomoći jedni drugima.
Srdačno vas sve pozdravljam:w

almonda
21.12.2008., 22:08
Nema jednostavnog odgovora, ima iza toga cijela priča.
Ako vas zanima pošaljite mi privatnu poruku, pa ću vam poslati materijale koje imam, imam toga dosta, 120 stranica mislim, no dosta toga nije prevedeno i sistematizirano.
Progoglajte malo sami....
npr. evo vam link za ORAC http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Place/12354500/Data/ORAC/ORAC07.pdf
Važniji vam je lužnato kiseli balans, s ovog popisa važni su vam začini, i sve s ORAC vrijednošću višom od 10-20 tisuća
P.S. Ne zaboravite napisati mail :)

Ne mogu da otvorim ovaj link,pate molim pojasni mi malo sta je ORAC

nuki3006
21.12.2008., 23:11
Ej narode pozzz, evo imam i ja ovu dosadnu bolest vec neko vrijeme iako sam tek nedavno saznao da je to ta bolest :).
Nije sada nesto strasno, uglavnom s redovnom higijenom i Belosalic kremom sam uspjeo ukloniti sve oziljke na tijelu te stvarno dosadne bolesti :).
Imam jedan drugi problem sada, imamo sam dosta ljuskanja kože na kosi i primjetio sam da sam poceo gubiti kosu, uglavnom na onim mjestima na kojima mi se to ljuskanje i najvise javljalo (ubiti cu se ako ocelavim jos sam mlad).

Moje pitanje glasi, dali je moguće da je Psorijaza razlog gubljenja kose???

Uglavnom to ljuskanje kože na kosi mi je prestalo prije 15-tak dana nakon svakodnevnog pranja kose s običnim šamponima za perut, pa da me zanima ako je Psorijaza razlog i da li ce mi se kosa vatiti :)

emergence
22.12.2008., 08:46
Moje pitanje glasi, dali je moguće da je Psorijaza razlog gubljenja kose???

psorijaza ne uzrokuje pad kose:mig: to mi je reklo vec par doktora i pročitala sam na stručnim stranicama a i vidim po sebi.

no svakako trebas otići dermatologu da vidite u čem je problem:)

pozdrav:)

lida2008
22.12.2008., 12:15
imamo sam dosta ljuskanja kože na kosi i primjetio sam da sam poceo gubiti kosu, uglavnom na onim mjestima na kojima mi se to ljuskanje i najvise javljalo (ubiti cu se ako ocelavim jos sam mlad).

Moje pitanje glasi, dali je moguće da je Psorijaza razlog gubljenja kose??

Slažem se s Emergence, zbog psorijaze ne možeš oćelaviti. Vlasi padaju kad nasilno čupaš ljuske, ali ponovo izrastu, znači da psorijaza ne oštećuje korijen kose.

nuki3006
22.12.2008., 13:24
hmmm bas sam procito na netu da celavost moze biti "stečena", nasljedna... Uglavnom pise da stecenu celavost uzrokuju neke bolesti tipa Psorijaza, onda zracenj i take stvari.
PS stecena celavos je privremena :), ono dok se ne dovede pod kontrolu bolest, bar tako pise.

Nije sada da sam ja ocelavio, nego ono samo primjecujem da mi se kosa prorjedila
Ma meni su se prije ljuskice te pojavljvale na kosi pa sam ja to stalno ceprko po glavi :) i na onima mjestima gdje sam ceprko imam i prorjeđenu kosu.

sanjin moler
22.12.2008., 17:30
pozdrav svima psorijaticarima i onim koji to srecom nisu
kad vec bolujemo lijepo je da imamo gdje da se izjadamo i posavjetujemo bez participacije i kojekakvih savjeta- ubjedzivanja.
imam PSO od 93" g PTSP (rat naravno) lijecio se svim i svacim probao sto je bilo dostupno skoro svaki put bez uspjeha.
kozmeticki nedostatak - kako nazivaju PSO u bosni nije mi jedini problem.
ljuspice moja sanja usisa svako jutro al mi problem artritis i nemogu se boriti protiv njega. pijem razne tablete za bolove bezuspjesno pa i metotrexat i kucnoj upotrebi i nije pomogao bar ne 2 bocice. mozda trebam dva kartona popiti onda bi vjerovatno il ozdravio il umro.
ako neko ima pozitivno iskustvo sa artritisom nek se javi plz .
caooo.

sanjin moler
22.12.2008., 17:57
kad vec bolujemo lijepo je da imamo gdje da se izjadamo i posavjetujemo bez participacije i kojekakvih savjeta- ubjedzivanja.
imam PSO od 93" g PTSP (rat naravno) lijecio se svim i svacim probao sto je bilo dostupno skoro svaki put bez uspjeha.
ljuspice moja sanja usisa svako jutro al mi problem artritis i nemogu se boriti protiv njega. pijem razne tablete za bolove bezuspjesno pa i metotrexat i kucnoj upotrebi i nije pomogao bar ne 2 bocice. mozda trebam dva kartona popiti onda bi vjerovatno il ozdravio il umro.
caooo.

mariah-zgb
23.12.2008., 02:10
caooo.

pozdrav..
heheh, pozitivno iskustvo... moje jedino poboljsanje je bilo nakon izraela odnosno mrvog mora, trajalo je pola godine, toliko sam izdrzala bez ijedne tablete za artritis i bez ikakvih bolova, to pripisujem tamosnjoj suhoj klimi a i opcenito njihovoj klimatoterapiji..
trenutno nemam jakih bolova, zglavnom se javljaju na promjene vremena, i sada cekam pretrage i nalaze kako bi mi odobrili bioloski lijekovi za koje sam kandidat.
meni metotreksat nije pomagao a ni onaj salazopirin il kako se vec pise, bolova sam se rjesavala kombinacijom indometacina i ketonala na koje sam se prakticki navukla tako da s ketonalima i tome slicnim oprezno. evo toliko..cao :cerek:

kruno59
23.12.2008., 21:15
evo, mene si zainteresirao...:kava:...reklamiranja na forumu nije dozvoljeno a razne "čudotvorne napiteke i lijekove" postoji "alternativa"

Poštovani !

Žao mi je ako sam povrijedio pravila foruma, i ako su moji postovi nekom izgledali kao reklama. Ponavljam, žao mi je i vjerujte mi, to mi nije bila namjera. Nemam baš neka iskustva sa pisanjem na ovakvim mjestima, a vidio sam da i drugi pišu i nazive lijekova ili pripravaka, pa i brojeve telefona, pa sam to i ja učinio. Mea culpa,mea culpa,mea maxima culpa !!!
Ja nemam neko medicinsko znanje, a ni znanje u alternativi, ali sam imao tu sreću, da imam prijatelje koji ta znanja imaju. Želio sam samo pomoći svim ovim ljudima, jer im je pomoć potrebna. Ne radi se ni o kakvim "čudotvornim napitcima", nego o alternativi koja je sad već uvelike priznata u mnogim zemljama svijeta, radi se o homeopatiji i to u najboljem smislu te riječi.Iza cijele priće stoji gospodin ing biokemije Dinarid Miškov, Rus iz Sanpetersburgha
i njegov cijeloživotni rad, a on je vrlo, vrlo dug, jer gospodin Miškov ima 80 godina. On je mozak cijele priće, osmislio je tehnologiju, jedinstvenu u svijetu, za vađenje iz bilja maksimuma koje ono sadrži, a biljni pripravci koji se rade po njegovim recepturama, a prema jednom od temeljnik pravila homeopatije, tj, prema individualnom pristupu, su upravo fenomenalni. On zna izliječiti psorijazu, ali ne samo nju, nego i mnoge druge bolesti, kao napr. migrenu, visoki krvni tlak, hemeroide i još mnoge druge. Moram napomenuti da, naravno, mi u Hrvatskoj imamo dokaze za sve moje tvrdnje, odnosno izliječene ljude.

Još jednom se ispričavam na svojoj grešci, i sve Vas srdačno pozdravljam
uz želju za što bržim ozdravljenjem, i uz iskrene čestitke za Božić i Novu Godinu !

Kruno

gogi psori
23.12.2008., 21:47
Dobro vecer svima.evo mene opet,prosle nedelje sam poceo promati humira inekcije i zbog loseg stanja u kom sam bio morao sam primiti 2odjednom.Neverovatno brzo za 4dana sam bio cist kao suza,u petak sam primio sledecu i sve do sinoc dok nisam primetio da se psorijaza ponovo vraca gde je i bila ali polako.Moja panika i kako gore navode depresivno hladno stanje me uplasilo da li sam mozda postao imun na humiru(sto je doktor rekao da je moguce)a on nije tu otisao na odmor,Njegov zamenik ne zna nista bez njega,samo me pitao da li imam nus pojave,hvala bogu nemam,i rekao mi da nastavim terapiju kao mozda je to normalno jer sam primio duplu dozu i sada se unormalila kako treba da deluje?:ne zna: to je sada pitanje moram cekati.A javi cu se ponovo sa novom reagovanjima.

Zelim laku noc.I srecan bozic svima koji ga slave:)

jubito74
24.12.2008., 01:16
Poštovani !

Žao mi je ako sam povrijedio pravila foruma, i ako su moji postovi nekom izgledali kao reklama. Ponavljam, žao mi je i vjerujte mi, to mi nije bila namjera. Nemam baš neka iskustva sa pisanjem na ovakvim mjestima, a vidio sam da i drugi pišu i nazive lijekova ili pripravaka, pa i brojeve telefona, pa sam to i ja učinio. Mea culpa,mea culpa,mea maxima culpa !!!
Ja nemam neko medicinsko znanje, a ni znanje u alternativi, ali sam imao tu sreću, da imam prijatelje koji ta znanja imaju. Želio sam samo pomoći svim ovim ljudima, jer im je pomoć potrebna. Ne radi se ni o kakvim "čudotvornim napitcima", nego o alternativi koja je sad već uvelike priznata u mnogim zemljama svijeta, radi se o homeopatiji i to u najboljem smislu te riječi.Iza cijele priće stoji gospodin ing biokemije Dinarid Miškov, Rus iz Sanpetersburgha
i njegov cijeloživotni rad, a on je vrlo, vrlo dug, jer gospodin Miškov ima 80 godina. On je mozak cijele priće, osmislio je tehnologiju, jedinstvenu u svijetu, za vađenje iz bilja maksimuma koje ono sadrži, a biljni pripravci koji se rade po njegovim recepturama, a prema jednom od temeljnik pravila homeopatije, tj, prema individualnom pristupu, su upravo fenomenalni. On zna izliječiti psorijazu, ali ne samo nju, nego i mnoge druge bolesti, kao napr. migrenu, visoki krvni tlak, hemeroide i još mnoge druge. Moram napomenuti da, naravno, mi u Hrvatskoj imamo dokaze za sve moje tvrdnje, odnosno izliječene ljude.

Još jednom se ispričavam na svojoj grešci, i sve Vas srdačno pozdravljam
uz želju za što bržim ozdravljenjem, i uz iskrene čestitke za Božić i Novu Godinu !

Kruno

A kako to ide onda? Mislim kakva je procedura? Kome se jeviti, gdje, kome dati anamnezu? Koliko košta?
Mislim detalje . .

mariah-zgb
24.12.2008., 01:24
Dobro vecer svima.evo mene opet,prosle nedelje sam poceo promati humira inekcije i zbog loseg stanja u kom sam bio morao sam primiti 2odjednom.Neverovatno brzo za 4dana sam bio cist kao suza,u petak sam primio sledecu i sve do sinoc dok nisam primetio da se psorijaza ponovo vraca gde je i bila ali polako.Moja panika i kako gore navode depresivno hladno stanje me uplasilo da li sam mozda postao imun na humiru(sto je doktor rekao da je moguce)a on nije tu otisao na odmor,Njegov zamenik ne zna nista bez njega,samo me pitao da li imam nus pojave,hvala bogu nemam,i rekao mi da nastavim terapiju kao mozda je to normalno jer sam primio duplu dozu i sada se unormalila kako treba da deluje?:ne zna: to je sada pitanje moram cekati.A javi cu se ponovo sa novom reagovanjima.

Zelim laku noc.I srecan bozic svima koji ga slave:)

Ja bi ti predlozila da se sad toliko ne brines i ne skaces na svaku tockicu, jer nemoguce da nakon dvije injekcije postanes imun na njega, mislim ne znam, al po mojem misljenju je nemoguce...
buduci da ti se stanje popravilo i to znacajno, ne moras sam trazit tockicu koja je nezamjetna u usporedbi s onim sto si do nedavno imao, mislim da si sam onda radis problem u glavi kojeg prakticki ni nema i onda postoji mogucnost da ti upravo to ne pomogne.. zato se lijepo smiri i budi sretan sto se to kolko tolko smirilo i uzivaj lijepo u blagdanima bez zamaranja sa psorijazom..
za puno stvari koje mi umislimo moguce je da se dogode, jer je mozak cudna stvar kao i nasa psiha, zato bez panike i sve ce bit ok...
nisi prvi koji se lijeci humirom i uvjerena sam da ce ti pomoc, samo se i tjelo privikava na takav lijek pa je moguce i da izbacuje jos psorijazu koja je negdje i koja smeta samom lijeku da djeluje, ma joj, pa nitko od nas ne zna kakva je zapravo ta bolestina i kako i na sta tocno djeluje tako da zaista nebi trebao imat toliko straha.. sve ti je kako si poslozis i zamislis.. zamislis li da ces ozdravit od tog lijeka i vjerujes li u to.. postoji veeelika mogucnost da se to i dogodi. nemoj se brinut.. :cerek:

lida2008
24.12.2008., 19:32
:) Dragi forumaši!
Čestit Božić vam želim i što manje depre zbog psrijaze i artritisa. I:love: dao nam Bog svima snagu da hrabro i strpljivo nosimo što imamo, kad se toga već ne možemo osloboditi!:love::love::love::w:five:

cokoladicaa
25.12.2008., 00:31
*SreTaN BoZiC* svima koji ga slave...sve najnajbolje...zdravlje No1...:tulum:

Pozdrav:top:

Marin 1
25.12.2008., 10:32
Takodjer,sretan Božić svima sve najbolje puno zdravlja,sreće......:rolleyes:

Sunce ćaćino
26.12.2008., 09:22
Pozdrav svima uz jednu staru duhovnu čestitku:
"Pečen praščić, oštar nožić, svima želim sretan Božić:D!"
Nažalost, ove godine za mene nema praščića, ali ni moja kožica nije više tako hrskava kao pred par mjeseci, pa ne patim toliko za pršutićem, vratinom, odojkom, petošunkom, sarmom,... Cilj opravdava sredstvo:top:!
Nasreću, purica i mlinci su dozvoljeni, kolače je najdraža supruga :cerek:radila s bademima umjesto oraha i lješnjaka, alkohol mi i inače nije neophodan,...
Sve u svemu, prekrasan Božić u društvu obitelji, rodbine, prijatelja i pomalo posustale psorijaze:s! Nadam se da će sljedeći Božić biti s još manjom prisutnošću ove potonje:).
Pusa:mig:!

Pali_andjeo
27.12.2008., 11:22
zna netko di ima kupit prirodne kreme,treba mi za lice,ljušti mi se i crveno mi pa ako ima neko neku alternativu?

lida2008
27.12.2008., 18:48
zna netko di ima kupit prirodne kreme,treba mi za lice,ljušti mi se i crveno mi pa ako ima neko neku alternativu?

možda bi mogao pomoći obični zagrebački melem ili plava nivea, meni je to pomagalo
za dva-tri dana promjene s lica otjeram elocom kremom
pozdrav

miki 132
27.12.2008., 19:53
Povremeno vas čitam ovdje,i iako nisam u tako lošem stanju zasad kao većina koje vidim tu,molim vas za savjet. četiri godine vodim rat sa psorijazom,bilo je dobrih razdoblja,al unazad godinu dana povremeno imam dan-dva bez otvorenih rana,i stvarno mi je dosta bolova. Na koljenima,laktovima,podkoljenici i još par manjih mjesta imam one "divne" ljuskice,al stopala i dlanovi su strava-kao da su sprženi,veći dio stalno puca i već sam navikla da imam rane,cijeli dan mažem kremama,noću lodam preporučeno od dermatologa,al uzalud. Zanima me dali netko imam savjet što učiniti,jer je prilično bolno hodati s takvim stopalima (često odlazim od kuće sa stopalima umotanim u foliju da mi ljuskice ne bi zapinjale za čarape),a i posao mi je takav da ne mogu izbjeći kontakt sa vodom (kod kuće sve što mogu radim u rukavicama i tada je malo bolje). Imam još tri tjedna do idućeg posjeta dermatologu i novog testiranja,pa vas molim za neki savjet-kako olakšati? Jedino uspjevam sa ljuskicama i svrbežom vlasišta izaći na kraj,tu smo našli šta pali. Hvala!

cokoladicaa
28.12.2008., 18:07
Povremeno vas čitam ovdje.... Imam još tri tjedna do idućeg posjeta dermatologu i novog testiranja,pa vas molim za neki savjet-kako olakšati? Jedino uspjevam sa ljuskicama i svrbežom vlasišta izaći na kraj,tu smo našli šta pali. Hvala!

Dobro dosla....
nazalost neznam sta da ti kazem kak olaksat...ni sama sebi neznam...
ja nezmam problema sa stopalima...
al ak mozes rec sta si to nasla da "pali" kod ljuskica i svrbeza vlasista,posto ja s tim imam problema...iako se mazem lotionima za tijelo,nevenovom masti..ljusaka ima za izvoz...

Pozz

emergence
28.12.2008., 18:43
Povremeno vas čitam ovdje,i iako nisam u tako lošem stanju zasad kao većina koje vidim tu,molim vas za savjet. četiri godine vodim rat sa psorijazom,bilo je dobrih razdoblja,al unazad godinu dana povremeno imam dan-dva bez otvorenih rana,i stvarno mi je dosta bolova. Na koljenima,laktovima,podkoljenici i još par manjih mjesta imam one "divne" ljuskice,al stopala i dlanovi su strava-kao da su sprženi,veći dio stalno puca i već sam navikla da imam rane,cijeli dan mažem kremama,noću lodam preporučeno od dermatologa,al uzalud. Zanima me dali netko imam savjet što učiniti,jer je prilično bolno hodati s takvim stopalima (često odlazim od kuće sa stopalima umotanim u foliju da mi ljuskice ne bi zapinjale za čarape),a i posao mi je takav da ne mogu izbjeći kontakt sa vodom (kod kuće sve što mogu radim u rukavicama i tada je malo bolje). Imam još tri tjedna do idućeg posjeta dermatologu i novog testiranja,pa vas molim za neki savjet-kako olakšati? Jedino uspjevam sa ljuskicama i svrbežom vlasišta izaći na kraj,tu smo našli šta pali. Hvala!

ovak dlanove i stopala trebas obilno namazati s masti. imas npr nevenovu mast u dm-u ili s melemom. nakon kaj obilno namazes ruke i stopala stavis tj obavijes stopala plastičnom folijom za hranu a na ruke stavis plasticne prozirne rukavice koje oko zgloba gumicom uhvatiš. nakon masti i folije na stopala stavis debelu soknu i tako spavas.

tako su rješavali u bolnici gdje sam ja bila.
sretno:top:

miki 132
29.12.2008., 10:20
Emergence-to i radim,al ništa,malo pomogne,koji dan bude ok,pa opet bez obzira na sve to puca do krvi...mijenjam kerme i masti svaka 2 tjedna,jer kao da mi koža postane imuna-izmjenjujem dvije masti i jednu kremu.
Cokoladica-meni za vlasište pomaže elocom losion dvaput na tjedan nakon pranja kose,umasiram na mjesta koja svrbe i peku,a sad i rijeđe po potrebi. I kosu perem sa dječijim šamponima sa što manje kemije,uostalom i takve masti i kreme biram. Deklaracije na proizvodima su mi postale kao prijatelji...haha

cokoladicaa
29.12.2008., 12:15
Cokoladica-meni za vlasište pomaže elocom losion dvaput na tjedan nakon pranja kose,umasiram na mjesta koja svrbe i peku,a sad i rijeđe po potrebi. I kosu perem sa dječijim šamponima sa što manje kemije,uostalom i takve masti i kreme biram. Deklaracije na proizvodima su mi postale kao prijatelji...haha

Pa da...to u biti radim i ja...diprosalic lotion nakon pranja....a pece da se ubijes...i prala sam s Johnson`s baby..a okolo na rubovima mi u ljekarnoj prave salicid kuterid u belobazi,i to mi je super..2-3dana mazanja i ode...a nekad mi cak bude bolje i od pudera za lice:D...ugl hvala...pozzdrav:top:

cupeuf
29.12.2008., 16:20
pozdrav svima!evo drugi put pisem na forumu a neman bas vrimena za citat vasa iskustva al moje psorijaze skoro pa nema!iman doma gararufa ribice i ciste to je cudo a nema sta nisan proba prije njih.vec san ostavija mail al ocito niko nije bija zainteresiran pa sta da vam kazem vise!sretan vam bozic i godina nova!

cupeuf
29.12.2008., 16:32
na 127 stranici

r.carlos
29.12.2008., 17:24
pozdrav,

i ja imam psorijazu, odavno...prvo godinama samo na tjemenu...sve te godine sam bila ubijeđena da se radi o seboroičnom dermatitis, a prije par godina mi se pojavila na oba lakta. ponekad mi se pojave male "flekice" na drugim dijelovima tijela. trenutno imam male dvije na potkoljenici i jednu na kuku :) jednu poveliku na jednom laktu, a s drugog lakta se samo povuklo. po receptu dr u apoteci su mi napravili neku mast koju namažem a zatim preko stavim onu najlonsku foliju i tako držim 2 sata. naknadno mažem Sorel kremom. Postoji isto tako i losion Sorel za tjeme i nikad mi ništa nije djelovalo bolje od toga. potpuno je nemasno, ne vidi se u kosi, nakon nekoliko nekoliko nanošenja se potpuno povuče i znalo mi je biti bez ičega i mjesec dana (što je meni suupeer) :)

Sunce ćaćino
29.12.2008., 17:44
pozdrav svima!evo drugi put pisem na forumu a neman bas vrimena za citat vasa iskustva al moje psorijaze skoro pa nema!iman doma gararufa ribice i ciste to je cudo a nema sta nisan proba prije njih.vec san ostavija mail al ocito niko nije bija zainteresiran pa sta da vam kazem vise!sretan vam bozic i godina nova!

Bog!
Nekoliko nas s foruma je išlo na terapije ribicama (Umag, Pula, Švicarska) i svima se psorijaza privremeno stanjila, da bi se nakon kratkog vremena vratila u istom obliku kao i prije terapije:rolleyes:. Ovaj tvoj sistem, da nabaviš ribice doma je vjerojatno jedini način koji bi mogao imati neki malo bolji efekt, radi učestalosti korištenja. Ali,... Treba imati prostor gdje se može staviti kada sa ribicama. Treba ga grijati. Treba uložiti priličan iznos za kupnju ribica. Treba naučiti štošta o akvaristici. Treba još puno toga...
Nisam mogao isčitati iz tvog posta, nudiš li ti uslugu drugim oboljelima, prodaješ li ribice, ili se samo želiš pohvaliti kako je lijepo imati ribice doma:ne zna:? S obzirom da na ovom topicu imamo raznih iskustava, bilo bi lijepo da napišeš točno što želiš, pa će ti se netko javiti!
Inače, s obzirom da imam nekih iskustava s akvaristikom, mislim da bi idealno bilo investirati u uzgoj garra rufa ribica, ali bez nekog financijskog interesa, koji se nužno javlja kod svih vlasnika istih! Probati uzgojiti veću količinu ribica po razumnoj cijeni, te omogućiti i ljudima s manjim prihodima da koriste blagodati tretmana! Ako si zainteresiran za tako nešto, javi se, pa pomozimo ostalim psorijatičarima:top:!
Pozdrav svima, sretna nova godina:), sviram novu i reprizu, pa me neće biti par dana:mig:!

cokoladicaa
29.12.2008., 21:01

I ja sam sebi rekla koliko je to cudo..prirodno..bez krema...mazanja...blablabla...a tek koji efekt daju zajedno sa suncem..nevjerojatno!!al tebi ce vj biti bolje vec meni jer su one sad tvoje vlasnistvo..a ja sam u njima uzivala samo 21 dan...
eto sretno!!!jer uz razgovore s Mirjanom..skuzila sam da o njima treba dosta stvari znat..no to ide s vremenom..:D
Steta sto se nemoze izmislit neka "njihova" krema hahahaa....

Pozz,i drago mi je cut u ovo tesko zimsko vrijeme da je nekome bolje....:top:

cokoladicaa
29.12.2008., 21:05
ona je glupost izljecit cete se ne brinite se budite pozitivni sve ce biti OK :mig::top:;):mig::top:

da,to je ko gripa jel..nemisli i proci ce...e da je sve tako lakooo...
a ona je glupost..da slazem se...iako je ovo bilo meni bar malo uvredljivo,al i ja se pitam sto bas takva glupost postoji,ko ju izmisli...svaki dan se pitam!!!Boze mi oprosti...

ljutka
30.12.2008., 09:02
evo danas je mjesec dana kako sam završila terapiju u naftalanu, trenutno nemam niti jednu točkicu na sebi, ja sam presretna.mažem se trenutno s melemom.

lida2008
30.12.2008., 19:17
:) Pozdrav supatnicima!:)
Bravo za vlasnike ribica! Ne bih imala ništa protiv da ih imam. Kako se uzgajaju, što vole (osim ljuskica:mig:), kakva im temperatura treba, zar ih se ne može držati u povećoj teglici između dva kupanja?:confused:
I Naftalan je dobar, baš sam ga danas spominjala...
Ja se, evo spremam prvi ponedjeljak u novoj u bolnicu na metotreksat...
O, Sunce ćaćino, bit će kunića od dvuju svirki:)
Ljudi, sve vam najbolje želim u predstojećoj godinici i podsjećam nas sve da se s psorijazom može sasvim normalno živjeti, tko vjerovao, tko ne!
Pusa svima:five:

lida2008
02.01.2009., 09:24
sretno vam novo ljeto, forumaši!:kava:

Ja!!
04.01.2009., 21:23
evo da se i ja javin, valda će nam biti bolje ove godine.a meni je krenilo i malo lošije jer mi je kažiprst nateka i crveni se a i boli dosta šta mi opet samo potvđuje da će i mene artritis uvatit skoro nažalost.ja se ne mažem ničim trenutno al idem opet malo pripazit na prehranu i probaću uskoro sa nekom kremom za koju mi je mater rekla pa ću o tome javit kad buden ima neke dojmove za podilit.prijatno svima

Lali2007
06.01.2009., 11:33
evo, i ja sam nova ovdje...
nisam sve uspjela procitati, pa neznam dali je netko pisao o psorijazi na noktima. meni su nokti najgore obuhvaceni. na rukama jos nekako sakrijem, jer nalakiram nokte, ali na nogama mi je koma....uzasna zadebljanja noktiju, tako da me sram ljeti obuc japanke ili nesto, a i tesko mi je s nekim cipelama, jer me zulja. bila sam dobila od doktorice ecalin sprej za nokte, medutim, nista :mad:. zanima me ima li itko takav problem i sta vi koristite za nokte?
inace, jos imam na vlasistu jako. za to koristim kremu belobaza, ta se krema radi u apoteci, i stvarno je odlicna. prode me nakon par mazanja, no sreca kratko traje, mozda 2 dana, i onda opet iznova. po tijelu na srecu imam samo na ledima, i za to koristim diprogentu kremu. takoder odlicna.
pa eto, svaki prijedlog za nokte bi mi dobro dosao, jer mi je stvarno lose stanje...

oulu
06.01.2009., 18:15
nemam baš običaj pisati o psorijazi, ali sad mi je počela izbijati po licu i skroz sam izbezumljena!!! imam psorijazu od 5. godine (sad imam 23) i nikad nisam imala baš po licu, nego samo uz rub vlasištva ili u obrvama.

zapravo mi je zadnjih, recimo 7 godina, cjelokupno stanje bilo dosta, nazovimo to, dobro, no sad vidim da će planuti, jer mi se pogoršava po cijelom tijelu. hvata me panika, jer mi se jednom toliko proširilo da su se krastice počele spajati u veće kraste koje su na kraju postale OGROMNE i odurne i bojim se da do toga opet ne dođe.

i još me brine što će se sad kod doktora morati sve plaćati, pa ako me npr. pošalju na terapiju tko zna kolko ću to morati platiti (jel zna netko koliko je uvb zračenje, tj lampa?), ja sam studentica, baš mi sad i to treba!

ajme ljudi, luda sam.... ne obazirite se na moje nesuvislosti, samo sam htjela izreći svoje strahove u okruženju u kojem će ljudi znati o čemu pričam i zašto se bojim....
veliki pozdrav svima

emergence
06.01.2009., 18:40
i još me brine što će se sad kod doktora morati sve plaćati, pa ako me npr. pošalju na terapiju tko zna kolko ću to morati platiti (jel zna netko koliko je uvb zračenje, tj lampa?), ja sam studentica, baš mi sad i to treba!

ako si redoviti student neces trebati plaćati terapiju, ne brini:mig:

ja ti mogu samo dati par savjeta, probaj s kupkama od maslinovog ulja( u vosdu staviš par žlica i u tom se namačeš 20min), maži se excipial kremom i odi povremeno na običan solarij.

na lice stavljaj geokorton kremu u jakoo tankom sloju to pomaže:mig:

i da jesi li razmišljala o privatnom dermatologu? dr.stanimirović je jako dobar i mislim da bi ti se isplatilo otic kod njega. ako oces dam ti broj?

Sunce ćaćino
07.01.2009., 08:41
ma, sunce malo, jel' ti možda sestra ima i psorijazu kad već ima multiplu
si došao i tu trgovati :mad:

i kak si na lupusu forumašica, a tu si forumaš?
čisto me zanima kak se spol mijenja

E, Polly, rijetko si nam tu, ali uvijek u pravom trenutku:s!
Što čovjek prodaje:rofl:? Možda je imao promjenu spola:lol:?

trebor
07.01.2009., 13:21
Može prodavati jedino banove ako nastavi s trgovinom...:kava:

ratam
10.01.2009., 20:41
Pozdrav svim sapatnicima... Prelazim na terapiju Neoral Sandimmun. Molim sve koji imaju bilo kakva iskustva sa ovim lekom da se jave i kažu mi svoja iskustva. Unapred zahvalan...

vikky
11.01.2009., 21:56
imala sam tu dosta postova o svojoj psorijazi, al da me ubijete ne sjecam se cak ni koji mi je user name bio...dugo nisam bila na forumu...uglavnom, unatrag godinu dana sam poslala kvragu sve preparate, kremice, cak i obicnu belobazu. psorijaze skoro da i nema, prestala sam se s njom opterecivat, ne mislim na nju, psihicki sam je ''unistila'' i ona polako ostaje u zaboravu...zasada! kad se sjetim samo kako je bilo gadno prije 2 godine kad sam koristila sve kreme i kremice, mascurine...uzas! ova moja ''terapija'' je fakat upalila. znam da nije ohrabrujuci nacin, al kao sto rekoh...dugo nisam bila na forumu, a na njega sam se ulogirala radi ovog topica. i to kaze nesto! ljudi, drz'te mi se!

mariah-zgb
12.01.2009., 02:00
Pozdrav svim sapatnicima... Prelazim na terapiju Neoral Sandimmun. Molim sve koji imaju bilo kakva iskustva sa ovim lekom da se jave i kažu mi svoja iskustva. Unapred zahvalan...

pisala sam jako puno o toj terapiji malo pogledaj po stranicama.. jos uvijek sam na sandimunu i imam osjecaj kao da mi se tjelo zasitilo.. odnosno psorijaza se pocela vracat.. zato sad radim pretrage za prelazak na bioloske lijekove, tocnije humiru..
sandimmun su jedine tablete od kojih sam ja duzi period bila bez psorijaze.. tako da ti zelim srecu.. a opet treba bit svjestan da svi ti lijekovi djeluju individualno..
procitaj sto sam pisala.. i javi se sa pitanjima.. pozdrav :cerek:

mariah-zgb
12.01.2009., 02:03
imala sam tu dosta postova o svojoj psorijazi, al da me ubijete ne sjecam se cak ni koji mi je user name bio...dugo nisam bila na forumu...uglavnom, unatrag godinu dana sam poslala kvragu sve preparate, kremice, cak i obicnu belobazu. psorijaze skoro da i nema, prestala sam se s njom opterecivat, ne mislim na nju, psihicki sam je ''unistila'' i ona polako ostaje u zaboravu...zasada! kad se sjetim samo kako je bilo gadno prije 2 godine kad sam koristila sve kreme i kremice, mascurine...uzas! ova moja ''terapija'' je fakat upalila. znam da nije ohrabrujuci nacin, al kao sto rekoh...dugo nisam bila na forumu, a na njega sam se ulogirala radi ovog topica. i to kaze nesto! ljudi, drz'te mi se!

slazem se s tobom.. sve je u glavi.. ali treba puno vremena i truda da bi se u glavi sve poslozilo a kamoli promijenilo.. pogotovo kad te nesto poput psorijaze opterecuje i koci u zivotu.. a bas to opterecenje treba mijenjat..
drago mi je da si to uspjela i da ima efekta.. nadam se da ce tako i ostat i bit jos i bolje.. :cerek:

body1407
12.01.2009., 23:56
Pozdrav ljudi, evo da se i ja ukljucim u ovo, 24 godine, student, normalno sa psorijazom. Koljena, tjeme, donji dio leđa, i sad jedno pitanje, pošto nemam baš vremena pročitati sve postove, s psorijazom se borim kremama, ali imam takve bolove u leđima, na zglobu jedne ruke i u stopalu (vjerovali su da je mortonov neurom ali nije) i nitko ne zna šta mi je, vjeruju da je od psorijaze, kako se vi borite s tim, mislim da svaki dan dva Naklofena 50mg nisu riješenje?
Hvala

mariah-zgb
13.01.2009., 13:09
Pozdrav ljudi, evo da se i ja ukljucim u ovo, 24 godine, student, normalno sa psorijazom. Koljena, tjeme, donji dio leđa, i sad jedno pitanje, pošto nemam baš vremena pročitati sve postove, s psorijazom se borim kremama, ali imam takve bolove u leđima, na zglobu jedne ruke i u stopalu (vjerovali su da je mortonov neurom ali nije) i nitko ne zna šta mi je, vjeruju da je od psorijaze, kako se vi borite s tim, mislim da svaki dan dva Naklofena 50mg nisu riješenje?
Hvala

moje misljenje je da imas psorijaticni artritis.. meni na dvu srecu nije jako izrazen premda svaki dan postoji jedan zglob koji me boli.. posebno na promjene vremena.. nekada sam uzimala indometacin i po potrbi ketonal.. danas samo ako ne mogu izdrzat uzmem ketonal..

body1407
13.01.2009., 21:46
PA i ja sam pomislio na to, meni nema dana da ne popijem tabletu, ako odem navecer spavati, a da ne popijem tabletu ujutro se jako teško ustajem, inace idem u teretanu i kad popijem tabletu radim sve normalno, inace uzas, sad moram izabrati koja tebleta je manje zlo, ili ima nacina da se živi bez tableta?

jubito74
13.01.2009., 23:29
PA i ja sam pomislio na to, meni nema dana da ne popijem tabletu, ako odem navecer spavati, a da ne popijem tabletu ujutro se jako teško ustajem, inace idem u teretanu i kad popijem tabletu radim sve normalno, inace uzas, sad moram izabrati koja tebleta je manje zlo, ili ima nacina da se živi bez tableta?

Citam ovo i bar da u jednom pogledu imam srecu . . Imam psorijazu vec nekih 19 godina, ali nemam nikakvih bolova u zglobovima . . Imam promjene svugdje na tijelu, ali ne i artritis . . bar zasad . .:D I ja idem u teretanu redovno i boksam, pa bi mi samo jos to falilo . . :mad:
A usput da obavjestim sve koje zanima . . tetovirao sam se, izabrao sam mjesto na kojem nikada nisam imao psorijazu, nemam onaj famozni Kobner sindrom ( ako se tako zove ) i PSORIJAZA MI JE POSVUDA NA TETOVAZI!!!!!!! :mad::mad:
Eto koje sam ja srece . . . sad mazem Belodermom da je barem malo usporim, ali neminovno je da mi je tetovaza **ebana!! A tako sam se bio radovao . . :(

hvaros
14.01.2009., 08:17
Pozdrav

evo samo da ukrakto se nadovezem vezano za [Psorex i Med zivota. Fleke koje imam na ledjima definitnvo blijede ali me interesuje crvenilo koje je znatno izrazenije nego prije pocetka ove terapije. Da li je to samo kratkorocni odraz čišćenja imunog sistema ili?

Hvala

QUOTE=dalmatinac28;14459364]Bok Ljudi!

Evo nisam se javljao od kad sam počeo koristiti PSOREX kremu i MED ŽIVOTA pa rekoh evo da vam javim rezultate.
Dakle koristio sam točno po uputama sve do prije 10 dana dakle ukupno 35 dana.
Krema jako smrdi na naftu što je loše jer ni sa više pranja ne možeš isprati miris nafte. Med je ok i može se normalno konzumirati.
Prvih 10 dana sam imao lagano pogoršanje psorijaze,nakon toga su se fleke skroz stanjile i izjednačile sa kožom ali crvenilo je i dalje ostalo sada kad sam završio(a završio sam zato što je stiglo ljeto pa je em nezgodno jer se treba prati tek svaka 3 dana em što se ne smije izlagati suncu dok se maže kremom) mogu reći da imam osjećaj da sam nastavio još mjesec dana da bih bio skroz čist jer je koža skroz bila glatka i mekana a i crvenilo je izblijedilo.
Dva puta sam bio na kupanju i sunčanju što je još više poboljšalo efekt dakle još uvijek imam fleke ali jedva su primjetne što znači da na udaljenosti od metar izgleda kao da ništa nema.
Dok traje ljeto samo ću se kupati i sunčati i mazati maslinovim uljem a čim završi krećem ponovno na PSOREX i MED ŽIVOTA.
Pozdrav za JA nadam se da je i kod tebe ok i pozdrav svim "kolegama" u bolesti DRŽITE SE dolaze bolji dani za nas(sunce i more) i ako budete dolazili u Dalmaciju na ljetovanje javite se da popijemo piće!:top::top::top:[/QUOTE]

emergence
14.01.2009., 08:21
Citam ovo i bar da u jednom pogledu imam srecu . . Imam psorijazu vec nekih 19 godina, ali nemam nikakvih bolova u zglobovima . . Imam promjene svugdje na tijelu, ali ne i artritis . . bar zasad . .:D I ja idem u teretanu redovno i boksam, pa bi mi samo jos to falilo . . :mad:
A usput da obavjestim sve koje zanima . . tetovirao sam se, izabrao sam mjesto na kojem nikada nisam imao psorijazu, nemam onaj famozni Kobner sindrom ( ako se tako zove ) i PSORIJAZA MI JE POSVUDA NA TETOVAZI!!!!!!! :mad::mad:
Eto koje sam ja srece . . . sad mazem Belodermom da je barem malo usporim, ali neminovno je da mi je tetovaza **ebana!! A tako sam se bio radovao . . :(

ej bude ti se psorijaza na tetovaži smirila:mig: maži ju masnim kremama i čim dobiješ priliku se odi osunčati. smirit ce se s vremenom

miki 132
14.01.2009., 16:25
Ljudi moji,zavidim vam što možete na sunce ili u solarij. Mislim da mi je Emergence savjetovala solarij,al to sam prije radila i pomagalo je,al sad ne smijem. Prošle godine mi se počelo jako pogoršavati od solarija,a na moru mi je izbilo svuda-što me šokiralo jer mi je do tada redovito pomagalo-pa sam napravila opet pretrage i pokazala mi se hipegamaglobulinemija i dok. mi je rekla da ništa od krioterapije,sunca i da zasad zaboravim solarij. A ja bih vrištila jer su mi šake užas i teško hodam od rana na stopalu. Ima li itko sada savjet? Blo šta osim uobičajenih masti,krema i umatanja u folije,jer to radim i pomaže sat-dva nakon skidanja,a onda sve po starom. Ovo je Sizifova bolest,ludim

jubito74
14.01.2009., 19:47
ej bude ti se psorijaza na tetovaži smirila:mig: maži ju masnim kremama i čim dobiješ priliku se odi osunčati. smirit ce se s vremenom

Jesi i ti imala slicnih problema? Mislim, govoris iz iskustva?
Bilo bi dobro da je tako, jer sam stvarno ljut . .

žuti leptirić
14.01.2009., 21:35
evo i mene... već duže vrijeme pratim ovu temu i pronašla sam da je netko spomenuo kremu Vipsogal, a budući da ja imam psorijazu već 7 godina (nakon jednog stresnog događaja, pojavila mi se na dlanovima i tabanima) i da sam zaista isprobala već mnogo krema i kremica , odlučila sam pokušati i sa ovom. I evo koristim ju već nekih 5 mjeseci (po potrebi) mogu reći da se moje stanje znatno popravilo, dlanovi su mi se potpuno očistili (tako da mogu pružiti nekome i ruku, što je prije bilo nemoguće), a što se tiče stopala imam ju još samo mjestimično (ali ovo ljeto sam nosila sandale i japanke, što je isto tako prije korištenja ove kreme bilo strašno i pomisliti). Budući da znam koje su to muke odlučila sam se napisati ovih nekoliko redaka, pa možda još nekome pomogne i olakša probleme (jer meni je i ovaj pomak na bolje velika sreća, jer bilo je dana kada su mi dlanovi bili toliko ispucani da se nisam mogla ujutro ni umiti, obući.... užas, a sada gledam u moje dlanove i tek kada se dobro zagledam vidim male ožiljke....). Eto toliko...

jubito74
15.01.2009., 02:22
evo i mene... već duže vrijeme pratim ovu temu i pronašla sam da je netko spomenuo kremu Vipsogal, a budući da ja imam psorijazu već 7 godina (nakon jednog stresnog događaja, pojavila mi se na dlanovima i tabanima) i da sam zaista isprobala već mnogo krema i kremica , odlučila sam pokušati i sa ovom. I evo koristim ju već nekih 5 mjeseci (po potrebi) mogu reći da se moje stanje znatno popravilo, dlanovi su mi se potpuno očistili (tako da mogu pružiti nekome i ruku, što je prije bilo nemoguće), a što se tiče stopala imam ju još samo mjestimično (ali ovo ljeto sam nosila sandale i japanke, što je isto tako prije korištenja ove kreme bilo strašno i pomisliti). Budući da znam koje su to muke odlučila sam se napisati ovih nekoliko redaka, pa možda još nekome pomogne i olakša probleme (jer meni je i ovaj pomak na bolje velika sreća, jer bilo je dana kada su mi dlanovi bili toliko ispucani da se nisam mogla ujutro ni umiti, obući.... užas, a sada gledam u moje dlanove i tek kada se dobro zagledam vidim male ožiljke....). Eto toliko...

Kakva je to krema?
Moze se kupiti u apoteci? Je li ima kortikosteroida u sebi?
Malo detalja . .

jubito74
15.01.2009., 02:49
OK, nasao u arhivi . . . kortikosteroid . . tu nema nista dobro . .

emergence
15.01.2009., 10:35
Jesi i ti imala slicnih problema? Mislim, govoris iz iskustva?
Bilo bi dobro da je tako, jer sam stvarno ljut . .

ej nisam tetovirana ali znam da se psorijaza uvijek pojavi na svjezoj tj novoj ranici. treba proc bar pola godine do godinu i smirit ce se. mazi s neutralnim kremama i sunce ce ziher pomoć:mig:

žuti leptirić
15.01.2009., 16:33
OK, nasao u arhivi . . . kortikosteroid . . tu nema nista dobro . .

Koristila sam i druge kreme i masti sa kortikosteroidima, ali nikakve pomoći.... a vipsogal je jedina krema koja mi je vidno pomogla.... jer kako sam napisala dlanovi su mi bili kao minirani, isprobala zaista gdje god sam što čula (prirodno i neprirodno), ali nikakvog pomaka nije bilo, a Vipsogal mi je nakon tjedan dana kompletno sve očistio, dalje takvo stanje održavam sa Avena kremom za suhe ruke.... ne znam koju vrstu psorijaze ti imaš, ali moja je tipa da sam imala ne samo estetskih problema (ono koža na petama suha, puca, i otpada, haos za vidjeti, ne ponovilo se nikada nikome), već i jako bolana jer tabani su mi bili kao nožem izrezani, tako da sam se jedva držala na nogama.... a sada hodam i umivam se normalno.... i upravo sam se zato javila....

dalmatinac28
15.01.2009., 19:27
[QUOTE=hvaros;18167955]Pozdrav

evo samo da ukrakto se nadovezem vezano za [Psorex i Med zivota. Fleke koje imam na ledjima definitnvo blijede ali me interesuje crvenilo koje je znatno izrazenije nego prije pocetka ove terapije. Da li je to samo kratkorocni odraz čišćenja imunog sistema ili?

Hvala

Hej,
evo da ti javim za tvoje pitanje vezano za psorex,
dakle normalno je da ti se crvenilo najprije pojača pa čak da se i pojave nove flekice jer je to reakcija organizma koji se čisti.
Drago mi je da ti pomaže baš sam i ja mislio ponovno na tu terapiju ali ubija me smrad te kreme pa mi se baš ne da:-))))
Ajde molim te javi kako napreduje terapija!
Pozdrav!

jubito74
15.01.2009., 22:35
Koristila sam i druge kreme i masti sa kortikosteroidima, ali nikakve pomoći.... a vipsogal je jedina krema koja mi je vidno pomogla.... jer kako sam napisala dlanovi su mi bili kao minirani, isprobala zaista gdje god sam što čula (prirodno i neprirodno), ali nikakvog pomaka nije bilo, a Vipsogal mi je nakon tjedan dana kompletno sve očistio, dalje takvo stanje održavam sa Avena kremom za suhe ruke.... ne znam koju vrstu psorijaze ti imaš, ali moja je tipa da sam imala ne samo estetskih problema (ono koža na petama suha, puca, i otpada, haos za vidjeti, ne ponovilo se nikada nikome), već i jako bolana jer tabani su mi bili kao nožem izrezani, tako da sam se jedva držala na nogama.... a sada hodam i umivam se normalno.... i upravo sam se zato javila....

Ma naravno, shvatio sam ja sto si ti htjela reci i super da si to podijelila sa svima nama, jer to je i bit ovog foruma . . Samo ja nemam artritis, ni promjene na rukama i stopalima, niti noktima . . . tako da ja ipak zasada nastojim izbjeci kortikosteroide . . Eto, tako da ne mislis da je moj komentar bio napad ili neka kritika . . :)

jubito74
15.01.2009., 22:42
:)

jubito74
15.01.2009., 22:43
Kada sam prvi put koristio Psorex rezultat je bio fenomenalan, smrad nepodnosljiv doduse . .
Drugi put . . rezultat osrednji, a u kombinaciji sa smradom odluka je bila: ODUSTAJEM

Ma nakon ovoliko godina sa tom *ebenmom bolescurom mislim da ne postoji ta krema, mast, ulje, ribica niti bilo sto drugo sto ce nas izljeciti!
Psorijaza je neizljeciva i najvjerovatnije cemo umrijeti sa tom bolescurom, a sve ostalo ce biti bezuspjesni pokusaji da si pomognemo . .
Treba nauciti zivjeti sa ovom bolescu i to je to . . . malo netralnih kremica da se smanji ljuskanje i gotovo . . Nema cudotvornog lijeka . .
Pozdrav!

žuti leptirić
16.01.2009., 11:39
Ma nakon ovoliko godina sa tom *ebenmom bolescurom mislim da ne postoji ta krema, mast, ulje, ribica niti bilo sto drugo sto ce nas izljeciti!
Psorijaza je neizljeciva i najvjerovatnije cemo umrijeti sa tom bolescurom, a sve ostalo ce biti bezuspjesni pokusaji da si pomognemo . .
Treba nauciti zivjeti sa ovom bolescu i to je to . . . malo netralnih kremica da se smanji ljuskanje i gotovo . . Nema cudotvornog lijeka . .
Pozdrav!

Slažem se s tobom u potpunosti .... još nešto da dodam, ove tegobe koje sam navela su samo na koži, dakle koža pukne i ne mogu se osloniti na nogu...

cokoladicaa
16.01.2009., 13:14

Blago tebi!!!dao Bog da tak i ostane!!ja to pokusajem ali ne tipa da sam si zadala za zadacu e sad da probam da nista ne koristim vec jednostavnooooo nemogu vise!!ne pomaze nista!!i amen!!za sebe govorim..
jedino se mazem cisto da mi koza nije suha.al eto ionak je suha..ljuskica uvijek..da posizis...a glava belobaza ono..kad vidim da je pogorsanje..iskreno rijetko..ugl poslije mora sve se vratilo..a taak sam happy bila!!
grozno...
sto se tice krema i kremica i mazanja..tog dijela..uuuopce se vise ne opterecujem svaki dan mazucklanjem!!ne pali...ali opterecujem se vec...ljetom...i potencijalnom vezom u koju nezelim zbog glupe psore..
koja je too sugava bolest ,ja da ju nemam nikad nebi pomislila da tako sta postoji!!!
a to kako kome sta pomogne,svee ovsi nepomaze nam svima isto!!treba nac "klik" u glavi i organizmu koji kome pase!!!:confused:uff!!!

Ja!!
16.01.2009., 20:36
nek mi samo neko konkretno preporuči šta da uzmem rai mogućeg artritisa jer mi jedan prst na ruci je dosta oteka, crven je i zna dosta bolit.iako na snimkama šta san radija ovo lito nije bilo vidljivo mislim da je ovo neki početak pa da ga bar usporim ako mogu.jel postoji šta za anmazat da mi ne otiče prst ovoliko jer skoro pa se izobličija.a neke tablete da pijem to bi izbjega, tija bi nešto da mi direktno ide na kost.negi gel il tako nešto

vikky
16.01.2009., 22:33
Blago tebi!!!dao Bog da tak i ostane!!ja to pokusajem ali ne tipa da sam si zadala za zadacu e sad da probam da nista ne koristim vec jednostavnooooo nemogu vise!!ne pomaze nista!!i amen!!za sebe govorim..
jedino se mazem cisto da mi koza nije suha.al eto ionak je suha..ljuskica uvijek..da posizis...a glava belobaza ono..kad vidim da je pogorsanje..iskreno rijetko..ugl poslije mora sve se vratilo..a taak sam happy bila!!
grozno...
sto se tice krema i kremica i mazanja..tog dijela..uuuopce se vise ne opterecujem svaki dan mazucklanjem!!ne pali...ali opterecujem se vec...ljetom...i potencijalnom vezom u koju nezelim zbog glupe psore..
koja je too sugava bolest ,ja da ju nemam nikad nebi pomislila da tako sta postoji!!!
a to kako kome sta pomogne,svee ovsi nepomaze nam svima isto!!treba nac "klik" u glavi i organizmu koji kome pase!!!:confused:uff!!!

ma pomalo...meni se sad malo pojavi, nije skroz nestala al je super kako je bilo...nije mi stav vise ''the bitch is back'' pa da sizim zbog toga :D jednostavno pogledam, mahnem rukom i to je to...ima je puno, puno manje i sto je najvaznije: ne siri se :)
ma neka je malo, najgore mi je bilo kad mi se tek pocela pojavljivat, natrpali su me tim kortikosteroidima, pa bi se povuklo na kratko vrijeme da bi se vratilo trostruko i tri puta dulje trajalo...drugim rijecima, vidno pogorsanje. tad sam bila luda! sad je skroz ok, a zivim dosta stresno u zadnje vrijeme...nemoj se ogranicavat zbog psorijaze, znam da nije lako i da doza neugode postoji, al uvijek mozes okrenit na neku salu, vrag je odnio :mig:

vikky
16.01.2009., 22:38
nek mi samo neko konkretno preporuči šta da uzmem rai mogućeg artritisa jer mi jedan prst na ruci je dosta oteka, crven je i zna dosta bolit.iako na snimkama šta san radija ovo lito nije bilo vidljivo mislim da je ovo neki početak pa da ga bar usporim ako mogu.jel postoji šta za anmazat da mi ne otiče prst ovoliko jer skoro pa se izobličija.a neke tablete da pijem to bi izbjega, tija bi nešto da mi direktno ide na kost.negi gel il tako nešto

ja sam ga pustila oteknutog i cekala da splasne...a bio je izdeformiran skroz.sad se nakon mjesec dana oteklina opet vraca i ne uzimam opet nista, a boli dosta...svejedno ne bih nista uzimala, proci se...zanimljivo je da mi sad otice s druge strane. ma!

jubito74
16.01.2009., 23:04
HAHAHAHAHHAHAH :lol::lol::lol:
Vikky ignorira psorijazu! Ovo je dobro, bas si me nasmijala . . Ali kao sto cokoladicaa kaze, a i ja sam to rekao u prethodnom postu . . . tako je kako je . . trebamo se svi nauciti ziviti s tim, mislim nije ni nama muskarcima bas tako jednostavno kada uhvatimo one poglede prema crvenim flekama . . . ali ne treba to uzimat k srcu, A sto se tice veza, ako tu ima svega onoga sto je potrebno za kvalitetnu vezu, onda vjeruj psorijaza nije nikakav problem . .
Pozdrav svima i drz'te se!!!!!!!!!!!!

cokoladicaa
16.01.2009., 23:31
vrag je odnio :mig:

Ova ti je dobra!!!!:top:
Drago mi je kad cujem da je bar nekome bolje..:Dtakvih je malo..al et..
pozz svima...

ratam
17.01.2009., 13:13
pisala sam jako puno o toj terapiji malo pogledaj po stranicama.. jos uvijek sam na sandimunu i imam osjecaj kao da mi se tjelo zasitilo.. odnosno psorijaza se pocela vracat.. zato sad radim pretrage za prelazak na bioloske lijekove, tocnije humiru..
sandimmun su jedine tablete od kojih sam ja duzi period bila bez psorijaze.. tako da ti zelim srecu.. a opet treba bit svjestan da svi ti lijekovi djeluju individualno..
procitaj sto sam pisala.. i javi se sa pitanjima.. pozdrav :cerek:
Pozdrav Mariah, čitao sam tvoje postove i očekivao da ćeš da se javiš. Krenuo sam sa Sandimunom, i šta da ti kažem, samo se ljuštim,ljuštim... Za početak i nisam neki optimista. Onako kako je tebi bilo dobro na Sandimunu, meni je bilo dobro na Neotigasonu, ali što kažeš verovatno je došlo do prezasićenja organizma, zato sam i hteo nešto da promenim i pokušam sa Sandimunom. Interesuje me kakva je bila tvoja reakcija na početku terapije Sandimunom, i naravno ostajemo u kontaktu u vezi sa Humirom...

vikky
17.01.2009., 14:37
HAHAHAHAHHAHAH :lol::lol::lol:
Vikky ignorira psorijazu! Ovo je dobro, bas si me nasmijala . . Ali kao sto cokoladicaa kaze, a i ja sam to rekao u prethodnom postu . . . tako je kako je . . trebamo se svi nauciti ziviti s tim, mislim nije ni nama muskarcima bas tako jednostavno kada uhvatimo one poglede prema crvenim flekama . . . ali ne treba to uzimat k srcu, A sto se tice veza, ako tu ima svega onoga sto je potrebno za kvalitetnu vezu, onda vjeruj psorijaza nije nikakav problem . .
Pozdrav svima i drz'te se!!!!!!!!!!!!

ma gle, ne da mi se provest pola zivota gledajuci u ljusture i fleke na kozi, mogu i korisnije provest svoje vrijeme :D (ok, tu ne podrazumijevam naravno slucajeve koji zahtijevaju bolnicko lijecenje il tako nesto). meni jos udara na zglobove, al uredno se pravim da je to nista i koliko god boli, krecem se i vjezbam i zivim normalno. dapace i posao mi je terenski tako da...
ruzno izgleda, al sta sad, kad me netko pita sta ti je to, odgovrim ''ma glupa psorijaza'' i nije mi neugodno. a bilo je trenutaka kad bih stala u moru (mislim na pocetku ljeta) do struka i ne bih izlazila vanka na plazu da netko ne bi vidio. al stvar je da mi to sami naravno prihvacamo puno gore i vidimo na puno gori i gadljiviji nacin nego ''ti drugi'' koji je na nama vide. Kad sam upoznala momka skrivala sam psorijazu ko duha svetog, a kad je skontao da izvodim gluposti rekao je da zna da sam komplicirano zensko, al da sam toliko blesava da to nije znao. za mene je malo plitko ako nekome zasmeta tako nesto. ovaj me danas cak iz zafrkancije zove fleki :cerek: i kako da se onda opterecujem psorijazom?! :D

gagana
17.01.2009., 16:48
Zdravo svima :) Zovem se Dragana,imam 29 godina i iz Srbije sam.Sinoc sam naisla na ovaj forum i procitala gotove sve postove u vezi sa ovom uzasnom i dosadnom bolescu.Inace psorijazu imam od svoje 12-te godine, dakle 17 godina.Kad sam je dobila nisam imala pojma sta je to i nisam se preterano nevirala oko nje jer mi je doktor tada prepisao Visnjicevu mast Vipsogal koja se tada mogla kupiti u apotekama i ona mi je bas dosta pomogla.Pored toga obavezno je bilo promena rezima ishrane tj. bez svinjskog mesa,slatkisa i ostalo sto vec svi znate, obavezno more svake godine znaci suncanje i slana voda i naravno bez stresa(kao da to moze).Zahvaljujuci svemu tome psorijaza mi se povukla,imala sam je samo na laktovima i to vrlo malo.Medjutim pre jedno 8-9 godina ponovo se vratila ali posto Vipsogal nije vise mogao da se nadje u apotekama pocela sam da koristim Butavate koji mi je pomagao preko zime jer tada je ona najvise uzimala maha dok leti nisam imala problema.Onda sam upoznala devojku koja je imala vitiligo(gubitak pigmenta) i ona mi je od srca preporucila jednog travara iz Dimitrovgrada,Georgi Rangelov, koji je uspesno lecio i vitiligo i psorijazu.Kontaktirala sam ga telefonom i on mi je poslao paket koji sadrzi caj,kremu i pravilnik o ishrani.Taj paket je u to vreme kostao 50 maraka i verujte mi stvarno mi je pomoglo i to na duze vreme.Medjutim njegov broj telefona koji ja imam nije vise u funkciji tako da ne znam kako da ga nadjem.Dugo posle toga psorijaza se uopste nije pojavljivala sve do sinoc kad sam i naisla na ovaj forum.Zaboravila sam kako izgleda kad se ona ponovo pojavi.Verujte mi plakala sam celu noc.Javila se na rukama,stomaku,deholteu i prvi put mi se javila i na licu najvise na celu.To me jos vise iritira i jos vise doprinosi mojoj nervozi.Pravo je olaksanje sto imam s kim to da podelim i ko to razume.Pokusacu da kontaktiram dr.Visnjica s obzirom da sam nasla neke adrese ovde na forumu a probacu i sa cajevima za psorijazu kojih ima u biljnim apotekama.Pozdrav svima :)

žuti leptirić
17.01.2009., 18:35
...Pravo je olaksanje sto imam s kim to da podelim i ko to razume.Pokusacu da kontaktiram dr.Visnjica s obzirom da sam nasla neke adrese ovde na forumu a probacu i sa cajevima za psorijazu kojih ima u biljnim apotekama.Pozdrav svima :)[/QUOTE]

.... tebi neće biti problem stupiti s njim u kontakt i sigurna sam da će ti pomoći. Sretno! I javi se.... ako počneš s njegovom terapijom.

gogi psori
18.01.2009., 00:02
. Interesuje me kakva je bila tvoja reakcija na početku terapije Sandimunom, i naravno ostajemo u kontaktu u vezi sa Humirom..

Evo i mene da se nadovezem na kutak posle malo duze vremena. Sa Sandimun sam poceo i tako brzo prestao,glavobolja je bila svakodnevna a i krvni pritisak(tlak) sam morao stalno kontrolisati.Nisam se osecao zdravo nekako svakodnevno uzimanje tableta mi je stvaralo jos vecu nervozu.
Presao sam na Humira inekcije od kojih mi je bilo posle prvih inekcija fenomenalno ali nakon toga se psorijaza vratila 20% od100% koliko sam imao kada sam otisao kod doktora.Kada se pocela vracati poceo sam stvarati novu nervozu,ali ovde na forumu mi je pomoglo tudje misljenje da razmislim o svemu. Ja osobno kada bih mogao svima dao bih humiru da je koriste ali od njene cene se mnogo pravi razlika ko ce je imati a ko ne:mad:

Da li je to posteno? Oni sto prodaju te inekcije mole boga da se sto vise ljudi oboli od psorijaze i da oni sto vise prodaju i budu jos bogatiji nego sto su.

mariah-zgb
18.01.2009., 21:35
Pozdrav Mariah, čitao sam tvoje postove i očekivao da ćeš da se javiš. Krenuo sam sa Sandimunom, i šta da ti kažem, samo se ljuštim,ljuštim... Za početak i nisam neki optimista. Onako kako je tebi bilo dobro na Sandimunu, meni je bilo dobro na Neotigasonu, ali što kažeš verovatno je došlo do prezasićenja organizma, zato sam i hteo nešto da promenim i pokušam sa Sandimunom. Interesuje me kakva je bila tvoja reakcija na početku terapije Sandimunom, i naravno ostajemo u kontaktu u vezi sa Humirom...

hej.. ja sam u pocetku primjene sandimmuna imala eritrodermiju.. i pocela sam koristit taj lijek kad mi se jos stanje sa eritrodermijom nije u potpunosti smirilo.. zato je meni sa samim smirenjem eritrodermije pocelo poboljsanje psorijaze.. al nije to pocelo prvom tabletom nego mi je trebalo bar nekih mjesec dana da se koza izljusti i od eritrodermije i od same psorijaze i da sandimmun pocne djelovat.. a i da dodem na potrebnu dozu..
cim mi se smirila eritrodermija, sto znaci dobro izljustila, imala sam potpuno cistu kozu.. bez jedne tockice psorijaze i tako isto po vlasistu..
da, cini mi se da je najgore sto nam se organizam zasiti tih otrova tj postane imun na lijekove i vise ne djeluje.. po mojem misljenju bi onda trebalo napravit pauzu od bar pola godine, godinu i onda nastavit ponovo s tim.. samo se ja bojim da bi u toj situaciji doslo do jakog pogorsanja.. a to nam ne ide u korist.. jer ovako mi se cini da idemo na sve gore i gore lijekove.. sa jos vecim nuspojavama..
bas mi je neki dan stiglo rjesenje da mi je odobrena humira.. e sad mi jos ostaju sve pretrage za napravit i da vidimo kakvi ce nalazi bit..
nadam se da ce ti uspjet sa sandimmunom.. to je zaista prvi lijek koji je meni djelovao..
sretno i bez stresa.. pozdrav :cerek:

gogi psori
18.01.2009., 21:47
bas mi je neki dan stiglo rjesenje da mi je odobrena humira.. e sad mi jos ostaju sve pretrage za napravit i da vidimo kakvi ce nalazi bit..

Drago mi je da sam procitao da su ti odobrili Humira inekcije.Zelim ti svu srecu sto sama sebi zelis.:)

ratam
20.01.2009., 00:27
hej.. ja sam u pocetku primjene sandimmuna imala eritrodermiju.. i pocela sam koristit taj lijek kad mi se jos stanje sa eritrodermijom nije u potpunosti smirilo.. zato je meni sa samim smirenjem eritrodermije pocelo poboljsanje psorijaze.. al nije to pocelo prvom tabletom nego mi je trebalo bar nekih mjesec dana da se koza izljusti i od eritrodermije i od same psorijaze i da sandimmun pocne djelovat.. a i da dodem na potrebnu dozu..
cim mi se smirila eritrodermija, sto znaci dobro izljustila, imala sam potpuno cistu kozu.. bez jedne tockice psorijaze i tako isto po vlasistu..
da, cini mi se da je najgore sto nam se organizam zasiti tih otrova tj postane imun na lijekove i vise ne djeluje.. po mojem misljenju bi onda trebalo napravit pauzu od bar pola godine, godinu i onda nastavit ponovo s tim.. samo se ja bojim da bi u toj situaciji doslo do jakog pogorsanja.. a to nam ne ide u korist.. jer ovako mi se cini da idemo na sve gore i gore lijekove.. sa jos vecim nuspojavama..
nadam se da ce ti uspjet sa sandimmunom.. to je zaista prvi lijek koji je meni djelovao..
sretno i bez stresa.. pozdrav :cerek: Pozzz, Mariah... Ovo kod mene izgleda da ide nabolje sa smirivanjem eritrodermije, baš kao što je i kod tebe bilo, za dalje videćemo...Sretno sa Humirom,želim ti sve najbolje i javi kada kreneš sa terapijom i kako ide.

mariah-zgb
20.01.2009., 00:33
Drago mi je da sam procitao da su ti odobrili Humira inekcije.Zelim ti svu srecu sto sama sebi zelis.:)

hvala, hvala.. nadam se da ce uspjet.. i tebi sto manje glupace psorijaze, hehehe :cerek:

mariah-zgb
20.01.2009., 00:35
Pozzz, Mariah... Ovo kod mene izgleda da ide nabolje sa smirivanjem eritrodermije, baš kao što je i kod tebe bilo, za dalje videćemo...Sretno sa Humirom,želim ti sve najbolje i javi kada kreneš sa terapijom i kako ide.

ajmee, pa sta sada imas eritrodermiju?????
to mi je najgore iskustvo u zivotu... i to dvaput u zivotu :(
naravno.. sve javim.. hvala.. takoder puno srece i uspjeha u ljecenju.. :cerek:

NEBOJSHA
20.01.2009., 22:54
[QUOTE=žuti leptirić;18183149] Budući da znam koje su to muke odlučila sam se napisati ovih nekoliko redaka, pa možda još nekome pomogne i olakša probleme (jer meni je i ovaj pomak na bolje velika sreća, jer bilo je dana kada su mi dlanovi bili toliko ispucani da se nisam mogla ujutro ni umiti, obući.... užas, :confused::confused:

I ti si pocela svoj dolazak sa VIPSOGALOM kojeg si do skoro koristoila......pa na konto toga mogla si gagani i na PM poslati telefon Visnjica jer je taj novijeg datuma od kada je preselio u druge prostorije.:kava::kava:

body1407
21.01.2009., 16:06
Biološki lijekovi - nova mogućnost u liječenju upalnih reumatskih bolesti (i psorijatičnog artritisa), evo ovako, zanimam me dali je netko to pokušao i kakva su iskustva, i dalje imam strašnih problema s tom ukočenošću i bolovima u zglobovima, i zanima me koliko je uopće moguce dobiti jedan od tih lijekova? Unaprijed hvala. pozz

Andreja182
22.01.2009., 10:52
Psorijazu sam dobila kao dijete u srednjoj skoli, imam ju na laktu.
Od onda bilo je i dana kad mi je iz nje curila krv kad sam dirala po tome, pa do dana kad se je jedva primjetila ( užasno me svrbi). Za vrijeme trudnoće koja je bila prije godinu dana bilo je sve ok, doktorica je to nazvala pročišćavanjem krvi. Nakon poroda je sve pošlo na gore i danas mi je lakat u komi i to samo na jednoj ruci.
Želja mi je naći nekog dobrog dermatologa, pošto živim 2 godine u Zg, neznam kod kojeg bi otišla jer ih ima dosta.( u gradu di sam živjela obišla sam ih sve i nisam bila zadovoljna) isprobala sam mali milijun kremica.
Živim na vrbanima, pa ako neko znam dobro i stučnog doktora nije bitan dio grada, molim javite mi, može i privatnik.
hvala unaprijed
(nisam imala baš vremene pregledavati staranicu po stranicu)

emergence
22.01.2009., 14:45
Psorijazu sam dobila kao dijete u srednjoj skoli, imam ju na laktu.
Od onda bilo je i dana kad mi je iz nje curila krv kad sam dirala po tome, pa do dana kad se je jedva primjetila ( užasno me svrbi). Za vrijeme trudnoće koja je bila prije godinu dana bilo je sve ok, doktorica je to nazvala pročišćavanjem krvi. Nakon poroda je sve pošlo na gore i danas mi je lakat u komi i to samo na jednoj ruci.
Želja mi je naći nekog dobrog dermatologa, pošto živim 2 godine u Zg, neznam kod kojeg bi otišla jer ih ima dosta.( u gradu di sam živjela obišla sam ih sve i nisam bila zadovoljna) isprobala sam mali milijun kremica.
Živim na vrbanima, pa ako neko znam dobro i stučnog doktora nije bitan dio grada, molim javite mi, može i privatnik.
hvala unaprijed
(nisam imala baš vremene pregledavati staranicu po stranicu)

dr. Stanimirović
Badalićeva 26/1
01/3820-077

250kn pregled ali isplati se jer je najbolji:top:

hauptman
22.01.2009., 19:53
Psorijazu sam dobio 1992god. ,u 23 god. života.probavao sam sve i svašta.pred odlazak na more bi se mazao sa lekasalonom i na oboljela mjesta stavljao najlon ,za nekih 15 dana stanje bi bilo dobro ,no po prestanku terapije odmah se vraća.more nije pomagalo niti malo.U 2 mjesecu 2008 obavio sam terapiju od 27 dana sa garra rufa ribicama ,zalječenje(oko 90%) je trajalo do 11 mjeseca 2008, i tada sam obavio terapiju od 21 dan sa garra rufa ribicama .sad sam prezadovoljan(zalječen oko 90%).čekam da vidim koliki će period zalječenja biti poslije druge terapije.

cokoladicaa
22.01.2009., 20:06
Psorijazu sam dobio 1992god. ,u 23 god. života.probavao sam sve i svašta.pred odlazak na more bi se mazao sa lekasalonom i na oboljela mjesta stavljao najlon ,za nekih 15 dana stanje bi bilo dobro ,no po prestanku terapije odmah se vraća.more nije pomagalo niti malo.U 2 mjesecu 2008 obavio sam terapiju od 27 dana sa garra rufa ribicama ,zalječenje(oko 90%) je trajalo do 11 mjeseca 2008, i tada sam obavio terapiju od 21 dan sa garra rufa ribicama .sad sam prezadovoljan(zalječen oko 90%).čekam da vidim koliki će period zalječenja biti poslije druge terapije.

ajmeee ja sam isla u 7mj 2008(21 dan) zalijecila se totalka....al vec nakon mjesec dana sve po starom!!!!! :(
jebigaa....
nek je nekom bar dobro!!!
PS dobrodosao!!!
ajmeeeeeee ljudi sve nas je vise i vise:eek:

hauptman
22.01.2009., 20:47
ajmeee ja sam isla u 7mj 2008(21 dan) zalijecila se totalka....al vec nakon mjesec dana sve po starom!!!!! :(
jebigaa....
nek je nekom bar dobro!!!
PS dobrodosao!!!
ajmeeeeeee ljudi sve nas je vise i vise:eek:

šta su tebi rekli kad si radila terapiju sa ribicama,jesili koristila ikakve kreme u toku i poslije terapije,baš me iskreno zanima,de malo detalja

cokoladicaa
23.01.2009., 12:40
šta su tebi rekli kad si radila terapiju sa ribicama,jesili koristila ikakve kreme u toku i poslije terapije,baš me iskreno zanima,de malo detalja

Tijekom terapije sam koristila kantarionovo ulje....nista vise...
suncanje i more obaveeeznoo...sto sam skuzila tada da mi je to odigralo veliku ulogu!!e sad ja neznam gdje si ti bio,ja sam bila u Puli...al sam cula da u Umagu imaju puno vise ribica i zato pretpostavljam da je trajanje duze,normalna stvar vise ribica vise dithranola dobijes!!!!
Nekih ekstra detalja vise nemam....
eto nekih mjesec mozda malkice kasnije vec sam pocela dobivat tockice na istim mjestima kao prije...sad imam al u manjoj mjeri...od koljenja pa na dole tu mi se najmanje vratilo i na rukama iznad lakta ostaloo...
i da nisam glavu htjela brijat a kako imam dugu kosu,nista nije pomoglo..jesam jedno 2 put ronila al ribice neidu jer je svejedno kosa...

Sta si ti koristio?!

hauptman
23.01.2009., 19:55
Tijekom terapije sam koristila kantarionovo ulje....nista vise...
suncanje i more obaveeeznoo...sto sam skuzila tada da mi je to odigralo veliku ulogu!!e sad ja neznam gdje si ti bio,ja sam bila u Puli...al sam cula da u Umagu imaju puno vise ribica i zato pretpostavljam da je trajanje duze,normalna stvar vise ribica vise dithranola dobijes!!!!
Nekih ekstra detalja vise nemam....
eto nekih mjesec mozda malkice kasnije vec sam pocela dobivat tockice na istim mjestima kao prije...sad imam al u manjoj mjeri...od koljenja pa na dole tu mi se najmanje vratilo i na rukama iznad lakta ostaloo...
i da nisam glavu htjela brijat a kako imam dugu kosu,nista nije pomoglo..jesam jedno 2 put ronila al ribice neidu jer je svejedno kosa...

Sta si ti koristio?!

u toku terapije (nakon 8-9)dana mazao sam oboljela mjesta običnim vazelinom ,a poslije terapije sam kožu(mjesta gdje je bila psorijaza )povremeno mazao sa mašću Dermovate .Drugu terapiju sam obavio u kadi sa cca 300 ribica.

--probaj mast dermovate (u prodaji ima i krema i mast)nije skupa

cokoladicaa
23.01.2009., 20:27
u toku terapije (nakon 8-9)dana mazao sam oboljela mjesta običnim vazelinom ,a poslije terapije sam kožu(mjesta gdje je bila psorijaza )povremeno mazao sa mašću Dermovate .Drugu terapiju sam obavio u kadi sa cca 300 ribica.

--probaj mast dermovate (u prodaji ima i krema i mast)nije skupa

Eee to hocu reci...ja sam u Puli srela jednu prelijepu mladu curku,nasla smo se ovdje preko foruma..ona je bila u Umagu i imala ribica kao i ti...a ja cca 60!!!
ona mi je rekla da je cijeela bila prekrivena njima..ja ni priblizno..al svjedno su me jako lijepo iscistile.(i puno skakljile hihiiiiii) samoo sto ja tog enzima nisam toliko dobila najvj da je zato kratko trajalo..
a vazelin sam i ja probala..3-4dana..super je...al je men to malo ono...nevolim rijec "mast" bas...pa sam prestala!

PS ma ja ti vise nis skoro ne koristim,sve sm davno prekinula osim belobaze na rubu vlasista to je super hehe...!!

cokoladicaa
23.01.2009., 20:29
i da...mala je bila cista neke 2 godine...pa sam se ja nadala cudu od bar godinu dana al eeeet!!!:(

promaster
24.01.2009., 20:52
i ja imam tu usranu "bolest".....uvijek kad se istuširam, koža me svrbi (ruke,leđa i noge).........da li postoji nekakav lijek da se taj svrbež suzbije??

Andreja182
25.01.2009., 18:14
EMERGENCE
Hvala ti na informaciji nadam se da će biti uspješna.:)

gagana
26.01.2009., 00:21
Evo mene samo da vam se javim i prenesem kako stoje stvari.Pre tacno 7 dana pocela sam sa Vipsogal kremom tj.VipsoRgal se sada zove (Nebojsha hvala vam za broj) a pre 3 dana sa cajem gospodina Rangelova i mogu da vam kazem da sam bas zadovoljna :) 50% se ocistilo a ostalo je jos malo na rukama i deo od clanka do kolena ide malo sporije ali je mnogo bolje nego sto je bilo.Inace ja mazem 2 puta dnevno,ujutru i uvece, s tim sto uvece zamotam foliju i tako prespavam i to mi mnogo ubrzava stvar.Caj pijem 6 solja dnevno ali ni to ne pada tesko.Dosta sam korigovala ishranu jer zaista mislim da ona ima veliki uticaj na psorijazu i za sada je sve ok.Pozdrav svima i samo napred :top:

sergioo
26.01.2009., 09:09
Moja je sestra imala psorijazu....najprije malu na laktovima...poslije veću....pa se proširila i na glavu.....mazala je s milion masti ali ništa....mislim da joj je jedino diprogenta nešto malo pomagala....mislim da je stvar na psiho bazi...u to doba imala je problem kako ostati trudna (godinama).....užasno se živcirala....a psorijaza je bujala...nabavili smo i bočicu vode iz crnog mora...to je poprilično pomoglo...u međuvremenu je ostala trudna....nakon poroda psorijaza je nestala....probaj s crnim morem...kad neko od turista ide tamo...:top:

BeHappy
27.01.2009., 20:01
eh.. imam i ja psorijazu xD za moj pojam jako dugo.. vec 11 godina.. svasta sam probala.. ali rijetko sta mi pomogne..
svaki lijek da neke rezultate.. medjutim nakon mjesec, dva sve se vrati na staro..
zanima me cime se najvise moze suzbiti ova bolest??
ove ribice izgledaju kao dobro rijesenje, medjutim da li se stanje opet vrati na isto?

oganj123
28.01.2009., 01:09
Gagana
zamolio bih te ako mozes da mi prosledis broj gde bi mogao da se raspitam da li salju tu kremu(Vipsogal) i u inostranstvo te pojedinosti oko placanja.Ja sam pokrenuo neke veze u BG da mi nabave tu kermu medjutim u apotekama su govorili da se uopste ne proizvodi vise.Sada vidim da ima novi naziv pa bi isprobao tu terapiju.
unapred hvala
oganj

žuti leptirić
28.01.2009., 20:47
Gagana
zamolio bih te ako mozes da mi prosledis broj gde bi mogao da se raspitam da li salju tu kremu(Vipsogal) i u inostranstvo te pojedinosti oko placanja.Ja sam pokrenuo neke veze u BG da mi nabave tu kermu medjutim u apotekama su govorili da se uopste ne proizvodi vise.Sada vidim da ima novi naziv pa bi isprobao tu terapiju.
unapred hvala
oganj

dr Pero Višnjić
Kej oslobođenja 7/stan 8
Beograd
tel. 011-210-90-73
373-90-62

ovo nije nikakva reklama, nego samo želja da pomognem nama očajnicima....

hauptman
28.01.2009., 22:07
http://img231.imageshack.us/img231/6383/img4531nc5.jpg

-za one što nisu probali da vide kako ribice grickaju

DORICHKA
28.01.2009., 23:55
http://img231.imageshack.us/img231/6383/img4531nc5.jpg

-za one što nisu probali da vide kako ribice grickaju
POZDRAV!ZANIMA ME KONTAKT ADRESA I OTPRILIKE KOLIKO SE KRECU CIJENE I TRAJANJE TERAPIJE HVALA.

DORICHKA
29.01.2009., 00:01
DOBRO VECE! STO SE TICE VIPSOGALA NIJE BILO LOSE DOK JE TRAJALO SAMO STO MI UNISTI SVI KOZU OKOLO , PAUZA OD MJESEC I SVAKI NAREDNI TRETMAN SVE LOSIJE I LOSIJE,SA OBZIROM DA JE ZIMA SVRAB SE VRATIO I ONA SE VRATILA NA SVA STRA MJESTA TAKO DA SAM OPET BUKIRANA,DODUSE BIO JE NAPET MJESEC DVA NO NISTA VISE NO UOBICAJENO KOLIKO VIDIM KOD NEKIH DJELUJE IGNORIRANJE ALI VJERUJTE DA SE TRUDIM KAD ONO NJSTA GODINAMA,PIJEM NOCURAK 3 MESEC U KOMBINACIJI SA OMEGOM I NEMA ZASADA NEKIH VIDLJIVIJIH REZULTATA OSTALO KLASIKA BELODERM,BELOBAZA,BELOSALIC COVJEK NAPROSTO ZAVOLI TU RIJEC BELOOOOOOO(SRASTE SA NJOM)

cupeuf
29.01.2009., 10:12
hm

cupeuf
29.01.2009., 11:17
Dobar dan i pozdrav svima!evo stvarno sam zbog prirode posla ritko ovdje medju vama a u istim smo gov...a da oprostite do grla ,al fala bogu sve ovisi od osobe do osobe kako ko to prihvaca!potrudit cu se uvatit vrimena i procitat sta vise vasih iskustava i pokusat podjelit kakav savjet pametan ako se to tako moze nazvat po pitanju psorijaze!vec sam jednom pisa nesto ukratko mislim na str. 127 al evo jos malo detalja posto je to bija pocetak!iman 32 godine a psorijazu vucen od neke 20-te godine!pocela je na laktovima sa malim tockicama i fala bogu ko je moga znat da je to pocetak!kroz par godina laktovi su se lipo razvili u one prekrasne ljuskice,otvorene rane,svrbez,crvenilo!zna
ci pocetak borbe.
najgora stvar u svemu je bila sta se na dovoljno dobar nacin ima priliku educirat sta i kako dalje barem sve to skupa ublazit mada san se pomirija s tim da je neizljecivo!preko pustih krema i kremica,sampona,noni sokova,cajeva od reznih travara,inekcija,sunce,more,rezim prehrane itd. nije davalo neke velike rezultate! znaci nakon stvarno svega i svacega evo sad u 32-oj god reka sa dosta odustajen nakon jos jednog pokusaja!to je bija potez sa garrarufa ribicama!financijska situacija je bila najveci problem za odlazak na tretman od 21-og dana a onda i nemogucnost zbog posla uvatit toliko slobodnog vrimena zato san se odlucija na jeftiniju verziju svega a to je kupovina istih ribica za kucnu upotrebu!opet nailazin na problem(edukacija)o akvaristici!al moderno doba interneta rijesava bar 80% problema po tom pitanju!
idemo dalje!
raspitujem se i narucujem ribice prije kupovine akvarija-prva greska!ok napokon kupujem adekvatan akvarij i nakon dva dana odlazim po ribice-min. kolicina je 30 komada al ja kupujen 20 jer fala bogu ionako san do grla u dugovima pa iden malo ustedit!svaka ribica kosta 20 eura a akvarij je po osobnom izboru i dubini đepa hehehe!da skratin malo-ribice napokon ulaze u moj splitski stan(ima bit da su jedine u dalmaciji , koju cast imaju hheehh)i pocinje prilagodba al samo par dana jer sam nestrpljiv!psorijaza mi je samo znaci na laktovima velike rane,podlaktica puna crvenih tockica,na trtici rana i na potkoljenici isto rana ok 6 cm promjera,znaci i nije toliko strasno koliko zna bit al svakako mi smeta!
Napokon pocinjem sa tretmanom i nakon dva dana lagano nestaju ljuskice,nakon 7 dana zarasle sve rane i ranice a nakon 15 nestalo sve i na nozi i na trtici i na laktovima i podlaktici -znaci koza cista kao djecija guza samo je ostalo lagano rumenilo,obrisi di je bila psorijaza!
Da ponovim -psorijaza ce se svakako opet vratit zbog premalog unosa ditranola kojeg ribica ispusta u organizam samo je pitanje vremena kad-mjesec,pet,godinu,dvi,tri ovisi od osobe do osobe,stresnih situacija,prehrane! imam ribice vec 3 mjeseca a psorijaze nema ima dva ipo miseca s tim da uvijek i u svako doba malo umocim ruke u akvarij i na kraju mi se sve skupa isplatilo jer sam povecao brojcano stanje ribica(znaci izmrijestile su se)tako da je ulaganje bilo jednokratno samo treba imat vremena za to sve skupa odrzavat!virujte mi nije mi krivo mada mi je posa takav da me nema 15 dana doma pa san 15 onda slobodan 15 dana,znaci sve se moze kad se hoce!
evo pocetnog mog ulaganja!
Malo skuplji akvarij od 120 litara minimalno sa svom potrebnom opremom 3000 kuna
Ribice 20 komada 2900 kuna
i to vam je za pocetak dovoljno a priroda kasnije radi svoje!kad stavite sve na papir i koliko smo svi ulagali u puste preperate bez velikih i dugotrajnih rijesenja ja iz osobnog iskustva vise ne zalim sta sam napravija ovaj potez mada me nije ima ko savjetovat a i ljudi su skrti sa informacijama!sve u svemu ako koga interesira vezano za ovo mogu ga koliko toliko savjetovat da mu se ne ponavljaju pocetnicke greska kao meni!covjek uci dok je ziv znaci nikad ne reci nikad da se i meni nece dogodit da koja ribica digne sve ceti noge u zrak jer se to dogadja i iskusnijim akvaristima pa tako je moguce i meni!ovo vam pisem dok mi je jedna ruka trenutno u akvariju:)
eto za sada toliko od mene i pokusat cu vas malo cesce pratit a ako koga interesira mogu mu poslat koju slicicu laktova prije i poslije psorijaze!mislim da mi je mail na str 127.
ETO VAS,STOJTE MI DOBRO I BUDITE LIPI ZDRAVI I PAMETNI!!!

sa svo potrebnom opremom osim vode 3000 kuna

cupeuf
29.01.2009., 16:24
prika na strani 138 citaj ukratko san nesto opisa pa eto !

cupeuf
29.01.2009., 16:46
str 138

hauptman
29.01.2009., 19:01
dok sam čitao vaše riječi ,sjetio sam se svojih problema,izuzetno mi je drago da ste uspjeli sa ribicama ,jer sam na isti način i iz istih problema si nabavio ribice ,fala bogu održavam prihvatljivo stanje i mogu normalno da živim,ja vam od srca želim puni uspjeh,sretno

DORICHKA
29.01.2009., 23:22
Dobar dan i pozdrav svima!evo stvarno sam zbog prirode posla ritko ovdje medju vama a u istim smo gov...a da oprostite do grla ,al fala bogu sve ovisi od osobe do osobe kako ko to prihvaca!potrudit cu se uvatit vrimena i procitat sta vise vasih iskustava i pokusat podjelit kakav savjet pametan ako se to tako moze nazvat po pitanju psorijaze!vec sam jednom pisa nesto ukratko mislim na str. 127 al evo jos malo detalja posto je to bija pocetak!iman 32 godine a psorijazu vucen od neke 20-te godine!pocela je na laktovima sa malim tockicama i fala bogu ko je moga znat da je to pocetak!kroz par godina laktovi su se lipo razvili u one prekrasne ljuskice,otvorene rane,svrbez,crvenilo!zna
ci pocetak borbe.
najgora stvar u svemu je bila sta se na dovoljno dobar nacin ima priliku educirat sta i kako dalje barem sve to skupa ublazit mada san se pomirija s tim da je neizljecivo!preko pustih krema i kremica,sampona,noni sokova,cajeva od reznih travara,inekcija,sunce,more,rezim prehrane itd. nije davalo neke velike rezultate! znaci nakon stvarno svega i svacega evo sad u 32-oj god reka sa dosta odustajen nakon jos jednog pokusaja!to je bija potez sa garrarufa ribicama!financijska situacija je bila najveci problem za odlazak na tretman od 21-og dana a onda i nemogucnost zbog posla uvatit toliko slobodnog vrimena zato san se odlucija na jeftiniju verziju svega a to je kupovina istih ribica za kucnu upotrebu!opet nailazin na problem(edukacija)o akvaristici!al moderno doba interneta rijesava bar 80% problema po tom pitanju!
idemo dalje!
raspitujem se i narucujem ribice prije kupovine akvarija-prva greska!ok napokon kupujem adekvatan akvarij i nakon dva dana odlazim po ribice-min. kolicina je 30 komada al ja kupujen 20 jer fala bogu ionako san do grla u dugovima pa iden malo ustedit!svaka ribica kosta 20 eura a akvarij je po osobnom izboru i dubini đepa hehehe!da skratin malo-ribice napokon ulaze u moj splitski stan(ima bit da su jedine u dalmaciji , koju cast imaju hheehh)i pocinje prilagodba al samo par dana jer sam nestrpljiv!psorijaza mi je samo znaci na laktovima velike rane,podlaktica puna crvenih tockica,na trtici rana i na potkoljenici isto rana ok 6 cm promjera,znaci i nije toliko strasno koliko zna bit al svakako mi smeta!
Napokon pocinjem sa tretmanom i nakon dva dana lagano nestaju ljuskice,nakon 7 dana zarasle sve rane i ranice a nakon 15 nestalo sve i na nozi i na trtici i na laktovima i podlaktici -znaci koza cista kao djecija guza samo je ostalo lagano rumenilo,obrisi di je bila psorijaza!
Da ponovim -psorijaza ce se svakako opet vratit zbog premalog unosa ditranola kojeg ribica ispusta u organizam samo je pitanje vremena kad-mjesec,pet,godinu,dvi,tri ovisi od osobe do osobe,stresnih situacija,prehrane! imam ribice vec 3 mjeseca a psorijaze nema ima dva ipo miseca s tim da uvijek i u svako doba malo umocim ruke u akvarij i na kraju mi se sve skupa isplatilo jer sam povecao brojcano stanje ribica(znaci izmrijestile su se)tako da je ulaganje bilo jednokratno samo treba imat vremena za to sve skupa odrzavat!virujte mi nije mi krivo mada mi je posa takav da me nema 15 dana doma pa san 15 onda slobodan 15 dana,znaci sve se moze kad se hoce!
evo pocetnog mog ulaganja!
Malo skuplji akvarij od 120 litara minimalno sa svom potrebnom opremom 3000 kuna
Ribice 20 komada 2900 kuna
i to vam je za pocetak dovoljno a priroda kasnije radi svoje!kad stavite sve na papir i koliko smo svi ulagali u puste preperate bez velikih i dugotrajnih rijesenja ja iz osobnog iskustva vise ne zalim sta sam napravija ovaj potez mada me nije ima ko savjetovat a i ljudi su skrti sa informacijama!sve u svemu ako koga interesira vezano za ovo mogu ga koliko toliko savjetovat da mu se ne ponavljaju pocetnicke greska kao meni!covjek uci dok je ziv znaci nikad ne reci nikad da se i meni nece dogodit da koja ribica digne sve ceti noge u zrak jer se to dogadja i iskusnijim akvaristima pa tako je moguce i meni!ovo vam pisem dok mi je jedna ruka trenutno u akvariju:)
eto za sada toliko od mene i pokusat cu vas malo cesce pratit a ako koga interesira mogu mu poslat koju slicicu laktova prije i poslije psorijaze!mislim da mi je mail na str 127.
ETO VAS,STOJTE MI DOBRO I BUDITE LIPI ZDRAVI I PAMETNI!!!

sa svo potrebnom opremom osim vode 3000 kuna

HVALA(MALO ME SARKAZAM UHVATIO SINOC NO OVA SVOTA SE DA ISKEMIJAT

cupeuf
30.01.2009., 12:32
pozdrav hauptman-neka ti ne bude tesko ostavit broj telefona na moj mail,volija bi da se cujemo kad vec imas doma ribice,uvik nesto novo se moze naucit,neki novi savjet,iskustvo!

cupeuf
30.01.2009., 12:39
dorichka javi se,ja san iz splita a ti !za mi je da ljudi nisu zainteresirani previse za ovaj tip terapije,a iman zelju savjetovat bar koliko toliko pametno!dva moja prijatelja pripremam na ovaj potez znaci kucna upotreba jer niti iman vrimena doma dovodit ljude na tretman niti mjesta za veci br.akvarija!najvise iz razloga sta ja svaki slobodan trenutak iskoristavan za sebe a i ribice moraju imat fazu karantene!

cupeuf
30.01.2009., 13:07
dok sam čitao vaše riječi ,sjetio sam se svojih problema,izuzetno mi je drago da ste uspjeli sa ribicama ,jer sam na isti način i iz istih problema si nabavio ribice ,fala bogu održavam prihvatljivo stanje i mogu normalno da živim,ja vam od srca želim puni uspjeh,sretno

moze i na skype a nick cu ti poslat mailom isto!

cupeuf
30.01.2009., 13:11

dorichka nece ti vise past napamet s od sarkazma:)

cokoladicaa
31.01.2009., 14:19

ja vjerujem da se ta svota i vrijedi iskemijat..jer kad se smislis...koliko je sam tretman!!!normalno da je ovo isplativije...al eto treba imat vremena zivaca strpljenja za takav pothvat...ja za sad nebi imala...
kad bi isla opet bi isla na terapiju,nebi se upustala jos u ovo....al tko zna jeeednog dana mozda i too....
iskreno jedina stvar u koju vjerujem jesu te ribice!!!!u 21 dan sam ih toliko zavoljela...:cerek:
sam et...bez njih je... :(
ma svejedno ribe su zakon:top:...kortikosteroidi:flop:
naravno i MORE:top:
pozz

viridiana
01.02.2009., 08:43
je li netko cuo za ovo:?

JANKO GREGORIN, doktor prirodne medicine, certificirani terapeut i clan strucne komisije HUPED-a, bogato 23-godisnje iskustvo u pomaganju kod:
- malignih oboljenja (meka tkiva - metastaze) sa 70% uspjeha
- psorijaza je potpuno ozdravljiva bolest i tu ima 100% uspjeha
- artroza, isijas, reuma su potpuno ozdravljve (100% uspjeha)
- prosirene vene (bolovi i grcevi takodjer sa 100% uspjeha)
- hemoroidi (unutarnji i vanjski, vec u roku tjedan dana sa 100% uspjeha)
- ligamenti, tetive (ozljede i kronicne također i kod najtezih slucajeva 100% uspjeha)
- neplodnost (muska i zenska gdje je vise od 200 parova do danas postiglo svoje genetsko potomstvo)
- bronhijalna astma, upala bronhijalnih kanala takodjer potpuno ozdravljivi.

PRVI PREGLED I KONZULTACIJE SU BESPLATNI, a sve koji se jave preko elektronickog casopisa HUPEDinfo imaju 30% popusta na pripravke i potrebnu terapiju do ozdravljenja.
Sve informacije kao i termin za pregled mozete dobiti na tel: 051/626-290 i 098/9645-399

cokoladicaa
01.02.2009., 12:44

JANKO GREGORIN, doktor prirodne medicine, certificirani terapeut i clan strucne komisije HUPED-a, bogato 23-godisnje iskustvo u pomaganju kod:
- ligamenti, tetive (ozljede i kronicne također i kod najtezih slucajeva 100% uspjeha)
- neplodnost (muska i zenska gdje je vise od 200 parova do danas postiglo svoje genetsko potomstvo)

PRVI PREGLED I KONZULTACIJE SU BESPLATNI, a sve koji se jave preko elektronickog casopisa HUPEDinfo imaju 30% popusta na pripravke i potrebnu terapiju do ozdravljenja.
Sve informacije kao i termin za pregled mozete dobiti na tel: 051/626-290 i 098/9645-399

Osobno ne,al covjek mora da je neki "genije"!!!!
Jel to u Zagrebu ili?!

viridiana
02.02.2009., 05:45
pojma nemam, po broju telefona rekla bih da je Rijeka. Ja sam slučajno naišla na te podatke, ne znam što je to pa sam mislila možda je netko isprobao...

srky manch utd
03.02.2009., 14:56
dali netko ista zna... kako se liječi?
hvala!

nazalost ne moze se izljecit al se moze zaljecit i to na mrtvom moru u izraelu terapija je skupa i ucinkovita ja cu to sad prvi put probat.al sam cuo od puno ljudi da pomaze i da su prezadovoljni.

DORICHKA
04.02.2009., 10:37
ja vjerujem da se ta svota i vrijedi iskemijat..jer kad se smislis...koliko je sam tretman!!!normalno da je ovo isplativije...al eto treba imat vremena zivaca strpljenja za takav pothvat...ja za sad nebi imala...
kad bi isla opet bi isla na terapiju,nebi se upustala jos u ovo....al tko zna jeeednog dana mozda i too....
iskreno jedina stvar u koju vjerujem jesu te ribice!!!!u 21 dan sam ih toliko zavoljela...:cerek:
sam et...bez njih je... :(
ma svejedno ribe su zakon:top:...kortikosteroidi:flop:
naravno i MORE:top:
pozz

BOK!NEMAM NI JA VISE ZIVACA POGOTOVO KAD SE UJUTRO PROBUDIM A ONO 1 ILI3 NOVE A NITI SAM POSEBNI POD STRESO NITI EXTRA ZIVCANA NAVIKLA SAM SI SLEDAT RUKE MOJI OKO MENE ZNAJU NA POSLU ISTO NEMA BEDA A ONA NAPREDUJE E PA STVARNO DA PUKNES I ONDA ULOZIS SVE NADE U NAFTALAN PRODJE 2 TJEDNA ONE SE FINO NEZAUSTAVLJIVO VRACAJU A JA IMAM JOS DVA CEKA DA PLATIM AJME APSURDA ETO

DORICHKA
04.02.2009., 10:38
POLA MI RIJECI FALI ALI NOCAS SAM DEZURALA KRAJ BEBE(NIJE NEKI IZGOVOR) ALI JE ISTAINA POZDRAV SVIMA!"

NIMITZ
08.02.2009., 20:33
PSORIJAZA

NIMITZ
08.02.2009., 21:03
POŠTOVANI FORUMAŠI, EVO PRVI PUTA PIŠEM NA FORUMU JER MISLIM DA MOGU POMOĆI SA SVOJIM ISKUSTVOM, INAČE SE NE BIH NI JAVLJAO. SADA IMAM 30 GODINA A PSORIJAZA MI JE DIJAGNOSTICIRANA PRIJE KOJIH 5 GODINA KADA SAM OTIŠAO LIJEČNIKU I KADA ME JE POČELA ZABRINJAVATI, ODNOSNO POJAVILA SE VIŠE NEGO ŠTO JE INAČE DO TADA BILA, ALI JE PREKO LJETA PONOVO NESTALA, OČITO RADI SUNCA I MORA (TETA MI IMA PSORIJAZU TAKO DA SAM ODUVIJEK ZNAO DA JE TO OČITO NASLJEDNO, PA NISAM NI IŠAO KOD DERMATOLOGA JER MI JE TO DIJAGNOSTICIRALA MOJA LIJEČNICA OPĆE PRAKSE). OVE GODINE SE POJAVILA PUNO VIŠE NEGO ŠTO JE DOSADA BILA, NA OBJE NOGE, LAKTOVI KOJI SU DO SADA BILI POGOĐENI SAD MI SE PROŠIRILO SKORO DO RAMENA, PO PODLAKTICAMA SAM JE IMAO, ČAK I PO LICU (NOS I OBRVE) ŠTO ME JE PSIHIČKI POGODILO PA SAM OTIŠAO DO DERMATOLOGA, ONA MI JE PROPISALA MAST KOJA SE NARUČUJE IZ AUSTRIJE PSORCUTAN SALBE (NIJE JEFTINA - 195 KUNA ZA KOJIH 10 DANA-A UZIMA SE NA DULJE RAZDOBLJE JER JE TO D VITAMIN KOJI SPORIJE DJELUJE, KOLIKO SAM SHVATIO) ALI ME JE UPUTILA I NA SVE PRETRAGE KRVI, BRISEVE NOSA, GRLA, ANALNI BRIS, STOLICA I TEST NA HELICOBACTER PYLORY, SVE JE BILO U REDU OSIM TOG TESTA NA HELICOBACTER. DOŠLI DO ZAKLJUČKA DA JE NASTANAK PSORIJAZE U TOM POVEĆANOM OPSEGU OČITO BILA POSJPEŠENA DOTIČNOM BAKTERIJOM ODNOSNO INFEKCIJOM. DAKLE MOJ PRVI SAVJET JE DA OBAVITE SVE PRETRAGE KOJE SAM I JA OBAVIO DA ZNATE DA NEMATE KOJU BAKTERIJSKU INFEKCIJU KOJA ĆEM VAM OČITO POSPJEŠITI PSORIJAZU.
UZ KREMU KOJU SAM NARUČIO IZ AUSTRIJE KUPIO SAM I OD TWIN LABA OMEGA 3 RIBLJE ULJE KOJE DONEKLE TREBA UZIMATI JER JE OČITO POTREBNO ORGANIZMU, TE SAM IŠAO I NA SOLARIJ, SOLARIJ JE DONEKLE POMOGAO NA LICU JER NAJBRŽE LICE CRNI, NA NOGAMA I RUKAMA NIŠTA. KREMU KOJU SAM KUPIO SAM POTROŠIO I ČEKAO NARUDŽBU NOVE IZ AUSTRIJE, U TO VRIJEME ČEKAJUĆI NA KREMU IZ AUSTRIJE MAMA MI JE NABAVILA OD SUSJEDE NEKU KREMU ZA RANE, NISAM IMAO POJMA NI ŠTO JE TO PA SAM JE PROBAO, REKOH NEMAM ŠTO IZGUBITI, I NAKON TRI DANA ŠTO SAM JE KORISTIO EVO JA NI SAD NEMOGU VJEROVATI PSORIJAZA SE SMANJILA DO POLA, I DALJE JE MAŽEM A MOJE NOGE I LAKTOVI IZGLEDAJU NEPREPOZNATLJIVO, NA LAKTOVIMA NEMA PSORIJAZE, NOGE SU SKORO ČISTE A JA JOŠ IMAM I PAR DANA DA SE IZLJEČIM OD TE INFEKCIJE KOJA JE OČITO GLAVNI OKIDAČ ZA TOLIKU POJAVU PSORIJAZE.
I SAD SAM SE NARAVNO IŠAO RASPITIVATI KOJA JE TO KREMA I ISPOSTAVILO SA DA JE MOJA SUSJEDA RADI (U KUĆNOJ RADINOSTI) KREMA JE OD SVINJSKE MASTI A U NJU JE STAVILA LJEKOVITU BILJKU GAVEZ, DAKLE MOJA PREPORUKA JE POŠTO JE OČITO DA SVI NEĆETE MOĆI NABAVITI KREMU OD MOJE SUSJEDE DA KUPITE KREMU ZA RANE OD TE BILJKE GAVEZ KOJA SE PRODAJE U LJEKARNAMA I DA JE PROBATE.
VOLIO BIH DA MI SE JAVITE DA VIDIM KAKO JE VAMA POMOGLA JER JA I SADA NE VJERUJEM DA JA PRAKTIČKI PSORIJAZE VIŠE NEMAM, AKO JE NETKO BAŠ JAKO ZAINTERESIRAN JA ĆU MU SE I JAVITI DA MU POKAŽEM KAKO TO KOD MENE IZGLEDA, EVENTUALNO MOGU STAVITI I SLIKE.
ETO NADAM SE DA SAM VAM POMOGAO I DA ĆETE SLIJEDITI MOJE SAVJETE DO IZLIJEČENJA.
LIJEP POZDRAV SVIMA

Ja!!
08.02.2009., 21:12
bilo je već takvih sa nekim pripravcima pa smo samo naivni po ko zna koji put ostali.

NIMITZ
08.02.2009., 21:26
A GLE MOJ PRVI SAVJET JE DA VIDIŠ DA LI IMAŠ KAKVU INFEKCIJU JER JE ONA KOD MENE POSJPEŠILA PSORIJAZU, TO TI JE PRVO ZA NAPRAVITI, A ŠTO SE TIČE PRIPRAVAKA JA SAM ISTO SVAŠTA ISPROBAVAO, OD KREME OD NEVENA DO NEKIH KREMA OD KORTIKOSTEROIDA KOJE SE RADE U LJEKARNAMA, A TE SU KREME DOSTA OPASNE (KAŽU KANCEROGENE) A OVO MI JE SAD PRVI PUTA ISTINSKI POMOGLO, SAD ĆEMO VIDJETI DO KAD. MORAŠ PROBATI SA SVIME, U SVAKOM SLUČAJU NE VJERUJEM DA KREMA OD GAVEZA U LJEKARNI TOLIKO PUNO KOŠTA DA JE TEŠKO ZA ISPROBATI ZA RAZLIKU OD NPR. TIH RIBICA KOJE SVI REKLAMIRAJU A KOD KOJIH SE OPET BOLEST VRATI.
MORAŠ PROBATI DA BI ZNAO!!!

cokoladicaa
09.02.2009., 13:11
Ev ja sam malo googlala,bas da vidim o cemu je rijec...pa cu stavit i ovdje nesto....
GAVEZ KORIJEN
(Symphyti radix)

Djelovanje:
Korijen gaveza je najefikasnija ljekovita biljka za zacjeljivanje rana, i to za teško zacjeljive, pa i gnojne rane. Ljekovita tvar alantoin utječe na stvaranje novih stanica, a kolin na optok krvi. Upotrebljava se i za unutarnja krvarenja; čira na želucu, kod upale pluća, tuberkuloznih oboljenja.

Način primjene:
Za vanjske rane 100g gaveza kuhati 20 minuta u 1 L vode. Odstajati 5-6 sati, procijediti, te ispirati rane ili stavljati obloge. Umjesto obloga može se primijeniti i tzv. mast od crnog korijena, pripravljena na način da se dobro očišćen korijen gaveza samelje ili fino izreže i rastopi u čistoj svinjskoj masti. U vrućem stanju procijedi se i istiješti kroz lanenu krpu. Tako pripremljena mast može se uz adekvatno čuvanje upotrebljavati i godinu dana. Za unutarnju upotrebu pripravlja se čajni oparak i to samo od gaveza ili u mješavini s drugim drogama, kao što su laneno sjeme, slolisnik, slatki korijen, cvijet kamilice i dr.

"gavez mast se moze kupiti cak i u dm-u, mislim da proizvodi biofarm, nisam sigurna za cijenu, ali mislim da nije vise od 40kn... samo ne znam koliko je kvalitetna, ne znam kakav joj je sastav".----> ovo sam iskopala s nekog foruma...
"Gavez uopšte nije otrovan to jest otrovan je samo alkaloid A L A N T O I N koji je zapravo i najlekovitiji kod njega. I NOSIOC JE NAJVEĆE REGENERATIVNE SNAGE OD SVIH BILJAKA.
Gavez je KANCEROGEN, MUTAGEN i TERATOGEN. Studija nakon studije pokazuje da je gavez otrovan. Ja nikada nisam rekao da ne se gavez ne koristi, vec da se bude oprezan KADA se koristi (ja sam isto dao recept za dobru kremu od gaveza, jer gavez uziman iznapolja je mnogo sigurniji nego kada se uzima iznutra)."------> kao i ovo ...

pa......ko voli nek izvoli....

NIMITZ
09.02.2009., 20:30
AJDE NEKA NETKO PROBA ONDA TU KREMU OD GAVEZA JER BAŠ ME ZANIMA KAKO ĆE VAMA POMOĆI, INAĆE VEĆINA LJEKOVITIH BILJAKA U VEĆIM DOZAMA JE OTROVNO, POANTA JE DAKLE U PRAVILNOM DOZIRANJU I NE PRETJERIVANJU.

milivoj12
16.02.2009., 21:42
AJDE NEKA NETKO PROBA ONDA TU KREMU OD GAVEZA JER BAŠ ME ZANIMA KAKO ĆE VAMA POMOĆI, INAĆE VEĆINA LJEKOVITIH BILJAKA U VEĆIM DOZAMA JE OTROVNO, POANTA JE DAKLE U PRAVILNOM DOZIRANJU I NE PRETJERIVANJU.

Probat ću tu kremu (mast) od Gaveza???. Koliko vidim nije opasnija od mnogo drugih pripravaka koje sam probao, možda i pomogne nešto više nego drugi
pripravci.:top:

maarbo
18.02.2009., 20:41
Pozdrav svima! Ja već odavno koristim Zorac i Elocom i nakon tjedan-dva korištenja skoro mi nestane, ostanu samo slabo vidljive crvene mrlje, ali to stanje ne traje dugo, nažalost... Zanima me je li itko koristio ikakve pripravke na bazi propolisa i daju li kakve rezultate? I ja ću probati kremu od gaveza, mada što se tiče prirodnih krema i pripravaka koristim svašta ne bih li barem malo ublažila simptome, zajedno sa Zoracom i Elocomom (mast + losion za vlasište, koji je odličan!), npr. tinkturu od arnike, kremu od nevena u koju ubacim par kapi nevenova i lavandina ulja... A da ne spominjem komplex B-vitamina, zatim omega 3, selen... ispiranje čajevima... etc

DORICHKA
21.02.2009., 09:32
[QUOTE=milivoj12;18861467]Probat ću tu kremu (mast) od Gaveza???. Koliko vidim nije opasnija od mnogo drugih pripravaka koje sam probao, možda i pomogne nešto više nego drugi
pripravci.:top:[/QPozdrav!evo treci dan koristim i znam da je pre pre rano ali i ovo malo mi se svidja ,stanjila se posvijetlila i kao da se povlaci no znamo svi kako to na kraju ispadne najbitnije da mi je svrab na minimumu i da se necesem do krvi jel noge i laktovi kao da me je neko oderao zivu.Probajte makar nek ublazi muka mi vise od sluzbenih medicinskih pripravaka.

NIMITZ
22.02.2009., 17:45
ZANIMA ME GDJE SI KUPILA MAST OD GAVEZA? OVA MOJA JE KUĆNA IZRADA I TO U SVINJSKOJ MASTI, MISLIM DA KLJUČNU ULOGU IMA TA SVINJSKA MAST U KOJOJ JE GAVEZ! EVO MORAM PRIZNATI DA MI SE VRATILA PSORIJAZA NA NOGAMA JEL NISAM DALJE MAZAO, JEDNOSTAVNO NE ŽELIM NITI IMAM DISCIPLINE SVAKI DAN SE MAZATI, ALI I DALJE JE TO PUNO BOLJE NEGO DOK NISAM KORISTIO TU MAST. NA LAKTOVIMA MI SE NIJE VRATILA, LICE MI JE ČISTO, ONI KOJI IMAJU PROBLEMA SA LICEM NEKA OBAVEZNO ODU NA SOLARIJ JER LICE NAJBOLJE I NAJBRŽE TAMNI I MENI JE JA MISLIM SOLARIJ PUNO POMOGAO ŠTO SE LICA TIČE, (NOGE SU MI IPAK NAKRITIČNIJE) ETO TOLIKO OD MENE.
POZDRAV

anitas
22.02.2009., 21:08
evo i ja kao i svi vi imam tu psorijazu.Moju zovu stresna,mada sam imala 6godina kada sam je dobila.Mislim da je proslo molion i jedan pokusaj da je saniram na zeljenu kolicinu i mogu reci da sam konacno uspjela.Imam i sada psorijazu ali mi je bitno da se ne siri i da nove ne nastaju.poslije ne znam koliko tretmene kod raznih doktora ja sam odustala i uzela stvar u svoje ruke.Sve sto sam uradila je kupila nekakav biljni melem i dosta pripravaka za ciscenje krvi(od cajeva do avdike sa medom).Jest da se u prvi mah rasirilo na cijelo tijelo ali sam nesto bila uporna i nakon pola gogine su se poceli ugledavati rezultati.Sada je imam samo u tockicama poi sijelom tijelu i malo na vlasitu,kao perut i to je to.Jos uvijek koristim vitamine a meleme ali smatrm da je to sve super jer sam prije i pored upornig lijecenja imala vise ljuspica.Puno pozdrava i cujemo se

miljaczg
24.02.2009., 07:41
ZANIMA ME GDJE SI KUPILA MAST OD GAVEZA? OVA MOJA JE KUĆNA IZRADA I TO U SVINJSKOJ MASTI, MISLIM DA KLJUČNU ULOGU IMA TA SVINJSKA MAST U KOJOJ JE GAVEZ! EVO MORAM PRIZNATI DA MI SE VRATILA PSORIJAZA NA NOGAMA JEL NISAM DALJE MAZAO, JEDNOSTAVNO NE ŽELIM NITI IMAM DISCIPLINE SVAKI DAN SE MAZATI, ALI I DALJE JE TO PUNO BOLJE NEGO DOK NISAM KORISTIO TU MAST. NA LAKTOVIMA MI SE NIJE VRATILA, LICE MI JE ČISTO, ONI KOJI IMAJU PROBLEMA SA LICEM NEKA OBAVEZNO ODU NA SOLARIJ JER LICE NAJBOLJE I NAJBRŽE TAMNI I MENI JE JA MISLIM SOLARIJ PUNO POMOGAO ŠTO SE LICA TIČE, (NOGE SU MI IPAK NAKRITIČNIJE) ETO TOLIKO OD MENE.
POZDRAV
Ja nabavljam mast od gaveza preko jedne žene , pa ako nekog zanima nek mi se javi

lapis azuli
24.02.2009., 15:41
Zdravo i ja sam jos jedan od mnogih psorijazicara na ovom svetu i zelela bih da razmenim iskustva sa vama.
Psorijazu imam vec 20. godina i isprobala sam mnoge kreme lampe cajeve vitamine... Nije bilo nekog drasticnog poboljsanja ali donekle je vredelo.Znam da je se nemogu resiti zauvek ali bar na neko duze vreme bi bilo super.Danas sam narucila neku novu kremu PSORINOL,pa ako neko ima iskustva sa njom volela bih da mi javi.Moja prijateljica koristi Xamniol i DAIVOBET i kaze da je super ali gahttp://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif nema kod nas nego samo u Svajcarskoj.:)

DORICHKA
24.02.2009., 22:36
POZDRAV

POZDRAV! KUPILA SAM U DM 37 KUNA JE I DOSTATNA JE ZA OTPRIKE 3 DANA PISE DA TREBA NANOSITI VISE PUTA DNEVNO ALI JA NANESEN IEDNOM NA TIJELO A NA RUKE 3-4 PUTA DIO SE POVUKAO NE SVRBI ROSKASTA JE I NE PECE ZASADA DJELUJE A NA LOKALNOJ PIJACI IMA I CAJ NAVODNO OD TRAVARA PA CU GA NABAVITI U SUBOTU,STARE BAKE SU UPZAVALE SKORO SVE PRIRODNE LJEKOVE U SVINJSKU MAST ILI MJESALE SA MEDOM KAO I NEVEN STO JE DOBAR ZA NASU KOZU ALI KAO NI TI NI JA NISAM DISCIPLINIRANA.UKOMBINIRAT CU I SOLARIJ DA MAKAR MALO ODMORIM OD KORTIKOSTEROIDA.

USHIĆEN
25.02.2009., 15:31
pozdrav ekipi,samo da podjelim svoje iskustvo sa vama jer imamo iste ili slične tegobe,probao sam za psorijazu sve i svašta,al imam odlična iskustva sa FERACHIL kremom,štaviše oduševljen sam,malo je skupa al meni zbilja pomaže

jubito74
25.02.2009., 19:01
Kakva je to krema?

USHIĆEN
25.02.2009., 22:35
na bazi bilja,meni se simptomi povukli za par dana,zasada je ok

jubito74
25.02.2009., 23:10
Malo sam googlao . . to je proizvod firme Bioeliksir . . Beograd
A gdje si je ti kupio?

USHIĆEN
25.02.2009., 23:38
tu u zagrebu,u fercomu

lapis azuli
26.02.2009., 09:44
Jos nisam dobila onu kremu a kada budem dobila javit cu vam kakvi su rezultati.
Malo sam danas citala predhodne postove i htela bih samo da vam kazem da sam ja imala polovicno iskustvo sa vipsogalom i da je delovalo samo kada sam se uvijala u najlone.Sto se tice one djete koja ide sa tim pridrzavala sam se i pila sam one vitamine i mislim da je jedino to OK.Nadam se da ce drugima vise koristiti.
Na mene je najvise uticalo sunce,sunce,sunce i more,ali bas morska voda.Posle leta mirna sam do februara ako me nestrefi neki virus pa mi padne imunitet i,nakon toga budem sva kao buba mara.Posle opet kortiko pa uvijanje itd itd.

zivot_propast
26.02.2009., 12:49
u mene je to nasljedna bolest,moj otac boluje psorijazu,i po tjemenu kao krugovi i tako to,a imam i po leđima i nogama kao crvene tačkice,puno njih i tko pa ako mi netko može potvridit da li je to psorijaza,moje me tetka nerviraju i moja baka,i samo se brinem zbog škola,molim vas recite iskrenop jer moji starci kriju sve od mene!

dalmatinac28
26.02.2009., 14:44
pozdrav ekipi,samo da podjelim svoje iskustvo sa vama jer imamo iste ili slične tegobe,probao sam za psorijazu sve i svašta,al imam odlična iskustva sa FERACHIL kremom,štaviše oduševljen sam,malo je skupa al meni zbilja pomaže

Pozdav svima,
dakle malo sam se dao u istraživanje ove famozne kreme i doznao sljedeće uvoznik za HR je tvrtka Fercom i prodaje pazite sada ovo 50ml kreme za 980 kn pa jeli to moguće i još ne daju nikakvu garanciju te preporučavaju da se koristi i još nekakve kapi i sirup koji koštaju još 2000 kn:-))))) mislim meni je ovo smiješno, čak sam spreman i potrošiti taj novac ali da mi netko da garanciju na povrat novca u slučaju da se ništa ne dogodi,
BTW zvao sam i tvrtku koja proizvodi tu kremu u BG i tamo je gotovo upola jeftinije što znači da Fercom tuče zaradu od gotovo 100% pa zar je to u redu???
A sada što se tiče ushićenoga, nemoj me krivo shvatiti ali samo slike tvoje psorijaze prije i poslije bi me uvjerile da nisi djelatnik FERCOMA.
Kažem opet nemoj me krivo shvatiti ali pojaviš se prvi put i odmah si našao idealan lijek koji košta kao prosječna hr vatska plaća.
Eto sorry na ovako dugom postu i opet USHIĆENI molim te nemoj me krivo shvatiti ali sve bih vjerovao da je tvoj post napisao bilo tko ko je sa nama neki duži period.

Pozdrav svima!!:top:

zivot_propast
26.02.2009., 15:11
ja tražim odgovor ovdje smo svi siti,zar ne?ja koristim belosalic pa onda amedicinaski lcohol 30% ja mislim ili je 3% i super haman nestalo ali i dalje taj problem po nogma i rukama,ne šakama

jubito74
26.02.2009., 21:43
Pozdav svima,
dakle malo sam se dao u istraživanje ove famozne kreme i doznao sljedeće uvoznik za HR je tvrtka Fercom i prodaje pazite sada ovo 50ml kreme za 980 kn pa jeli to moguće i još ne daju nikakvu garanciju te preporučavaju da se koristi i još nekakve kapi i sirup koji koštaju još 2000 kn:-))))) mislim meni je ovo smiješno, čak sam spreman i potrošiti taj novac ali da mi netko da garanciju na povrat novca u slučaju da se ništa ne dogodi,
BTW zvao sam i tvrtku koja proizvodi tu kremu u BG i tamo je gotovo upola jeftinije što znači da Fercom tuče zaradu od gotovo 100% pa zar je to u redu???
A sada što se tiče ushićenoga, nemoj me krivo shvatiti ali samo slike tvoje psorijaze prije i poslije bi me uvjerile da nisi djelatnik FERCOMA.
Kažem opet nemoj me krivo shvatiti ali pojaviš se prvi put i odmah si našao idealan lijek koji košta kao prosječna hr vatska plaća.
Eto sorry na ovako dugom postu i opet USHIĆENI molim te nemoj me krivo shvatiti ali sve bih vjerovao da je tvoj post napisao bilo tko ko je sa nama neki duži period.

Pozdrav svima!!:top:

Da, to sam i ja pronasao . . proizvodi Bioeliksir Beograd, tocnije Pancevo . . ali nisam imao pojma da toliko kosta u nas i da je tolika razlika u cijeni!!
Govna profiterska . . . dabogda sve sto zarade na ljekove potrosili!:mad:
A, sto se tice skepticnosti prema Ushicenom . . . nemam vise pojma sto da mislim . . . Reklamiranje (ne kazem da je to ovdje slucaj) i nije nesto lose, ako to zaista pomaze, jer onda me i nije briga kome cu dati novce, ali ako ne pomaze, a boga mi kosta poprilicno za nase prilike onda to nije dobro nikako . .

USHIĆEN
27.02.2009., 14:35
dao sam samo svoj primjer,nikoga ne zelim niti imama namjeru niti reklamirati niti bilo kome šta dokazivati.meni je pomoglo i imao sam potrebu da to prokomentiram samo toliko od mene

zivot_propast
27.02.2009., 16:50
Molim vas da mi netko odgovori,imam crvene kraste po tjemenu,po ruci blizu lakta,po nogama,u uhu nešto sitno,i pod pazuhom crvenkastu 'plesku..dali je to psorijaza??molim vas ODGOVORITE

lapis azuli
27.02.2009., 17:02
Molim vas da mi netko odgovori,imam crvene kraste po tjemenu,po ruci blizu lakta,po nogama,u uhu nešto sitno,i pod pazuhom crvenkastu 'plesku..dali je to psorijaza??molim vas ODGOVORITE
Ja mislim da to treba da ti vidi specijalista za kozne bolesti ili ti dermatolog i onda ce ti on reci sta da radis i sto je najvaznije da li je to psorijaza.Nadaj se da mozda i nije.Mnogi lekovi koji se koriste protiv psorijaze mogu naskoditi ako se koriste protiv drugih bolesti,zato prvo nek ti potvrde .

jubito74
27.02.2009., 23:29

Po napadnutim mjestima . . lici na psorijazu . . ali mooozda i nije. Trci kod doktora!

jubito74
27.02.2009., 23:35
dao sam samo svoj primjer,nikoga ne zelim niti imama namjeru niti reklamirati niti bilo kome šta dokazivati.meni je pomoglo i imao sam potrebu da to prokomentiram samo toliko od mene

Ma ne ljuti se . . ljudi su dosta puta vec na ovom forumu bili izmanipulirani, pa su svi malo skepticni . . Nije to nista osobno.
Nego, zar si zaista tu kremu toliko platio?
I u kojoj ti je mjeri pomogla, mislim od kada je koristis, ima li recidiva . . . malo detalja, molim te . . :)

zivot_propast
28.02.2009., 14:18
Joj..haval vam svima na savjetima..u utorak idem doktoru,zapravo sam već bio i rekli mi da moram vaditi krv-urađeno,bris nosa i grla-urađena,bris stolice-urađeno imam još neki načlaz nezz kako se zove,ugl hvala vam svima meni belosalic puno pomaže

zivot_propast
28.02.2009., 14:20
jubilto imaš li i ti psorijazu??mislim ima tu na još jednom mjestu ali neugodnom...

jubito74
28.02.2009., 15:40
jubilto imaš li i ti psorijazu??mislim ima tu na još jednom mjestu ali neugodnom...

HAHAHAAHHAHAHAHA
Zavuce se svugdje . . . imam je i ja na neobicnim mjestima . .

zivot_propast
28.02.2009., 20:00
ja neznam od čega dođe ta psorijaza,a pitam se kako će biti kad odeš na plažz ili na ljeto kad hoćeš u šoric,to je stvarno grozno,jadni mi(osobe oboljele od toga),barem ćemo na onom svijetu biti normalne kože,mislim barem...:rolleyes:

zivot_propast
28.02.2009., 20:02
zaboravih,jeli to u tebe nasljedno ili se pojavilo iz nekog nepoznatog razloga,jubilito?mi bi trabali napraviti neki sajt kao forum posebo na ovo..mislim da je neugodno na forum.hr-u

USHIĆEN
01.03.2009., 18:26
krema je 800 plus pdv,zasad nema recidiva,a simptomi su se povuli nakon 3,4 dana.al mazem jos jednom dnevno

dean_dean
02.03.2009., 11:03
Pozdrav,evo ja inaće ne bolujem od te bolesti ali moj kolega se od toga izljećio 11o posto.pošto on ne barata kompom ja dajem to za njega.I on je probao sve i svašta i ništa od toga nije uspjelo. Jedini lijek za to kaže da je nabavio jedan korijen koji se kuha i polijevaš se sa tom vodom i 100 posto se izljećiš.To je nabavio preko nekog tipa koji je napravio istu tu terapiju i isto se izljećio.Iako i njegovi ljećnici znaju za to ,nitko ništa ne poduzima .pustit ću vam moj meil ,pa tko želi poprićati sa njim ,susret se ,vidit o ćemu se radi drage volje. meil istra333@net.hr ja sam dean

jasna
02.03.2009., 13:21

Informirala sam se preko interneta o fitoterapeutu Janku Gregorinu, cijena njegovog pripravka, najmanja doza od 500ml je 9.000,00 kn.
Ako je nekome, kao što je meni, zahvaćeno gotovo cijelo tijelo i vlasište, potrebna je veća količina pripravka. Koliko love bi trebalo za tu količinu, a nema jamstva o izliječenju, to je samo prodavanje magle i uzimanje love. Tko si to može priuštiti, ok! :flop:

lapis azuli
02.03.2009., 16:02
Informirala sam se preko interneta o fitoterapeutu Janku Gregorinu, cijena njegovog pripravka, najmanja doza od 500ml je 9.000,00 kn.
Ako je nekome, kao što je meni, zahvaćeno gotovo cijelo tijelo i vlasište, potrebna je veća količina pripravka. Koliko love bi trebalo za tu količinu, a nema jamstva o izliječenju, to je samo prodavanje magle i uzimanje love. Tko si to može priuštiti, ok! :flop:

Vidi, ja posle dugorocne borbe protiv psorijaze davanja para za kojekakve kreme ,cajeve,vode lekovite... u tako extremno jakom obliku koji sam ja imala vec nekoliko puta pomagala mi je terapija na poliklinici sa UV B zracenjem i pakovanjem.Doktorica mi je davala belodermi, salicilin acid razblazen u golsani.Tu kremu naprave ti u apoteci. Najbitnije u celoj prici je uvijanje u najlone,i to radim samo nocu. Ovo je jaka doza kortiko ali posle tri nedelje si dosta cist i onda prelazis na neki oblik kreme bez kortiko.Ovo 100 posto pomaze ali dokle individualno je.Ja sam bila cista nekih 4. meseca.
Ima na poliklinici i PUVA ali lekari nevole da je cesto koriste na jednom pacijentu zbog nus pojava, mada je ona bolja.
Ja sada pokusavam da stokvalitetnije provodim vreme sa decom ,gajim cvece, dosta spavam, zdravo se hranim i mogu priznati da se psorijaza malo primirila.Leti koristim svaki slobodan trenutak za suncanje i odlazak na more.

cokoladicaa
02.03.2009., 20:19
Pozdrav,evo ja inaće ne bolujem od te bolesti ali moj kolega se od toga izljećio 11o posto.pošto on ne barata kompom ja dajem to za njega.I on je probao sve i svašta i ništa od toga nije uspjelo. Jedini lijek za to kaže da je nabavio jedan korijen koji se kuha i polijevaš se sa tom vodom i 100 posto se izljećiš.To je nabavio preko nekog tipa koji je napravio istu tu terapiju i isto se izljećio.Iako i njegovi ljećnici znaju za to ,nitko ništa ne poduzima .pustit ću vam moj meil ,pa tko želi poprićati sa njim ,susret se ,vidit o ćemu se radi drage volje. meil istra333@net.hr ja sam dean

Pa Deane....ako si vec dosao to tu napisat dobrovoljno..normalna stvar da nas sve zanima sta je to????!!!!
i......................od cega je korijen??????????
i koliko je dugo to koristio.opcenitooooo moze nesto vise...jer ovako je too prodavanje magle..
pozz

jubito74
03.03.2009., 00:52
Slazem se sa tobom cokoladicaaa u potpunosti . .
Kad si je vec dao truda napisati sve to, onda barem malo vise informacija . .
Ne samo ovaj slucaj nego vec dosta takvih postova od ranije . .
HOCEEEEMO DETALJEEE!!!

A drugo, probat cu nekako nabavit tu Ferachil kremu drugdje, da ne dajem lovu ovim lopovima iz Fercoma . . pa ako uspijem javim kakvi su rezultati i gdje bi se jos mogla nabaviti . .

cupeuf
03.03.2009., 11:37
pozdrav!
e moj deane zasto uopce ulazis i dajes ljudima neku nadu ako malo to ne pojasnis!i glup covik moze u tri recenice slozit nesto da i mi razumimo a fala bogu nismo glupi ako imamo psorijazu!aj potrudi se a ne neki mail ostavljat ka sta se i meni desilo zato sta ti je tesko malo se pokrenit!
evo moje garrarufe su jos zive i vesele,grickaju i sexa u akvariju ne nedostaje tako da se leglo i prosirilo:))sa jednog akvarija san dosa na cetiri i nije da mi fali obaveza oko njih znaci da se triba malo i potrudit da bi dosli do rezultata a rezultata ima i to na najprirodniji nacin!
zivo me interesira sastojak te kreme sta se spominje a navodno u par dana sve nestane-koja je to kemija!
do nazad par godina san isa na inekcije DIPROPHOS-kod jednog doktora u KNINU svakih sest miseci i stvarno psorijaza nestane u roku tri do cetri dana al se opet pocne vracat za oko misec dana!sta rec na to nego ziva kemija a zdravo nije sigurno:)ljudi triba cuvat bar jetru jer ona je filter cilog organizma!

jubito74
03.03.2009., 11:49
Eto zvao sam maloprije Bioeliksir Beograd, cijena kreme 50 g je 60 €, salju postom . . . Ja cu vjerovatno nesto iskombinirat da mi posalju u Trebinje ili Herceg Novi jer mi je blizu iz Dubrovnika otici, a izbjeci cu carinu . . :D
Ali i da vam naplate carinu, opet je jeftinije nekih 350 kuna po kremi . .

USHIĆEN
03.03.2009., 15:36
to je dobra kombinacija,samo da ti ne naplate carinu.heehe
uvjeren sam da ce ti pomoć,javi rezultate.

zivot_propast
03.03.2009., 19:09
Joj...sutra idem na hospitalizaciju najmanje 7-8 dana:(

zivot_propast
03.03.2009., 19:11
vadio sam nalaze brisa grla,iamam veoma loše nalaze kod toga,pencilin 2,ambicionil ja mislim da se tako piše issto je 2,a ostalo trojke,veoma loše

gogi psori
03.03.2009., 22:32
Dobro vece svima,evo meme nakon nekog vremena da se jav im ali sa pitanjem za mariah-zgb posto budno prati da se ne javlja od kada su joj odobrili Humiru.Ako nekako dodje poruka do nje neka napise da li nesto pomaze ili ne-Voleo bih uporediti napredovanje sa mojim psorijaticnim stanjem.Posto ja nisam 100% zadovoljan. Laku noc svima

dean_dean
04.03.2009., 06:58
Šta mislite - dermatolog mi je propisao Zorac i Noviderm Totephan kremu za psorijazu na noktima, jel ima netko iskustva kakve su ???Inače imam psorijazu otkad sam dijete, srećom uvijek malo i na mjestima gdje nije toliko vidljiva. Imala sam je i na vlasištu. Mazali su me Belosalic kremom. Međutim - u pubertetu je nestala da bi se prije nekoliko godina opet pojavila - u točkicama na trbuhu, a sad i na sljepoočnici. Stavim Belosalic losion i meni je odličan, ne liječi je ali bar nestane.

bog ja sam dean ,evo par rijeći sam napisao o tome,kako sa moj prijatelj izljećio od toga ,sve te probleme je imao i on moj meil istra333@net.hr

dean_dean
04.03.2009., 07:07
ja nemam problema sa noktima,hvala Bogu,za sad su zdravi,jos su dugacki,al nikad nisam imala nikakih problema,a na usima imam psorijaze,na skoljci uha...to mi spadne kad namazem losionom Belosalic,al opet se pojavi,užasno me svrbi ovo po rukama,joj neznam sta cu...

Bog na zadnjim stranicama sam malo napisao o tome moj meil istra333@net.hr

Sunce ćaćino
04.03.2009., 11:22
Evo me nakon dužeg vremena na forumu:mig:!
Dakle, pred nešto više od tri mjeseca sam počeo uzimati homeopatsku terapiju (Psorinovo, RMS Petrasch i Niacinamid). Dakle, kako sam već pisao, rezultati su konstantni, ali postupni, svakodnevno je vidljivo sve manje ljuskanja, boja je sve svjetlija, svrbež nije toliko izražen. Naravno, uz terapije ide i dijeta, koja je prilično rigorozna, ali već sam se prilično navikao na nju. Sve u svemu, ovo mi je prvi put da mi neka terapija "iznutra" pokazuje tako dobre rezultate, a očekujem da ću u dogledno vrijeme bolest svesti na razumnu mjeru:)!
Uz ove tablete koje trošim svaki dan, kožu mažem isključivo kantarionovim uljem, a tjeme, s vremena na vrijeme (prema potrebi) "Psorexom". Dakle, nikakvi kortikosteroidi i slična zla:eek:!

to je dobra kombinacija,samo da ti ne naplate carinu.heeheuvjeren sam da ce ti pomoć,javi rezultate.
E da, moram se na ovo nadovezati! Dakle, homeopatski pripravci koje trošim stižu iz Nizozemske. Pošto dolaze na poštu u bratskoj nam Deželi:top:, nakon što stignu, dobijem obavijest da ih podignem u roku 15 dana. Uobičajen postupak je podići lijekove, prijaviti ih u Sloveniji na carini za povrat poreza i ući u Hrvatsku, gdje se carina na lijekove za osobnu upotrebu u trajanju do mjesec dana ne bi smjela cariniti....
Ali, naravno da se kod nas na carini to ne zna! Pošto sam u Karlovcu, najbliža slovenska pošta mi je Metlika, pa idem na granični prijelaz Jurovski brod. To je mali prijelaz, a carinici su uobičajeno najpametniji na svijetu. Uglavnom, nakon dva "normalna" prijelaska granice s lijekovima, reći put se carinik (drugi) odlučio naplatiti 320 kn carine:mad:. Nije pomoglo ni pokazivanje na članak u zakonu koji kaže da se na lijekove koji su za osobnu upotrebu ne naplaćuje carina, ni moljakanje, ništa... Uglavnom, ubedirali su me skroz, kroz suze sam im zaželio da nikad ne zatrebaju plaćati vlastito liječenje na ovakav način,platio carinu i poniženo otišao doma s lijekovima:flop:.
Dakle, plaćam lijekove koji mi pomažu i nemaju negativnih nuspojava iz vlastitog džepa, jer ih kod nas ne mogu kupiti, niti su na listi Zavoda za zdravstveno osiguranje. Država mi na to uzima porez, a zaslužna je samo za to što sam njen stanovnik i što sam bolestan:confused:! Na Bregani svi uredno prelaze granicu bez naplate, jer su valjda uljuđeniji i imaju više razumijevanja... Uglavnom, mogu birati, napraviti dodatnih stotinjak km i prevoziti lijekove na Bregani, ili riskirati s plaćanjem carine ovdje.
Sorry zbog ovog dugačkog posta, ali pošto smo u sličnoj gabuli, moram se izjadati:)!

cokoladicaa
04.03.2009., 13:00
Bog na zadnjim stranicama sam malo napisao o tome moj meil istra333@net.hr

ma kojim to zadnjim?????????????'covjece imas napisana 3 posta!!!
ka-ta-stro-fa!!

pozz ostalim supatnicima!!!..uz najbolje zelje...:D
inace ljudi ja sam se sedmicu dana mozda kupala u kamilici i bilo mi je bolje ali!!samo sto se ljuski tice,dakle nisam ih imala..poboljsanja nekog ekstra nije bilo....aal razumljivo kupala se u caju!!ne pravoj kamilici!!!
iiiiii pocela koristit Eucerinov lotion i kremu sa ureom...cula da je to dobro proguglala i cinilo se oke...al nak..nist ekstra...
muka mi vec na samu pomisao na ljeto:flop: trsssss...uuzas!
et...lijepi pozz...

maxers
04.03.2009., 13:46
:top:Pozdrav Deanu :D da li mozes saznati naziv korijena te biljke,koju je koristio taj tvoj prijatelj!!??-Ako je pomogla njemu pomoci ce i nama :mig :))))))))

jubito74
04.03.2009., 16:13
:D
E da, moram se na ovo nadovezati! Dakle, homeopatski pripravci koje trošim stižu iz Nizozemske. Pošto dolaze na poštu u bratskoj nam Deželi:top:, nakon što stignu, dobijem obavijest da ih podignem u roku 15 dana. Uobičajen postupak je podići lijekove, prijaviti ih u Sloveniji na carini za povrat poreza i ući u Hrvatsku, gdje se carina na lijekove za osobnu upotrebu u trajanju do mjesec dana ne bi smjela cariniti....
Ali, naravno da se kod nas na carini to ne zna! Pošto sam u Karlovcu, najbliža slovenska pošta mi je Metlika, pa idem na granični prijelaz Jurovski brod. To je mali prijelaz, a carinici su uobičajeno najpametniji na svijetu. Uglavnom, nakon dva "normalna" prijelaska granice s lijekovima, reći put se carinik (drugi) odlučio naplatiti 320 kn carine:mad:. Nije pomoglo ni pokazivanje na članak u zakonu koji kaže da se na lijekove koji su za osobnu upotrebu ne naplaćuje carina, ni moljakanje, ništa... Uglavnom, ubedirali su me skroz, kroz suze sam im zaželio da nikad ne zatrebaju plaćati vlastito liječenje na ovakav način,platio carinu i poniženo otišao doma s lijekovima:flop:.
Dakle, plaćam lijekove koji mi pomažu i nemaju negativnih nuspojava iz vlastitog džepa, jer ih kod nas ne mogu kupiti, niti su na listi Zavoda za zdravstveno osiguranje. Država mi na to uzima porez, a zaslužna je samo za to što sam njen stanovnik i što sam bolestan:confused:! Na Bregani svi uredno prelaze granicu bez naplate, jer su valjda uljuđeniji i imaju više razumijevanja... Uglavnom, mogu birati, napraviti dodatnih stotinjak km i prevoziti lijekove na Bregani, ili riskirati s plaćanjem carine ovdje.
Sorry zbog ovog dugačkog posta, ali pošto smo u sličnoj gabuli, moram se izjadati:)![/QUOTE]

HEBENI CARINICI!!
Imao sam ja s njima problema kad sam dobivao Skin Cap iz Amerike . . Ali necu se zivcirat . .Nastojim ih zaobici kako god znam . :D

A ti Deane Deane, GUKNI KOJI JE TO KORIJEN !! Ili pitaj prijatelja pa napisi . .
Ovako to nema smisla . . ostavit mail . .

viridiana
04.03.2009., 18:30
[QUOTE=Sunce ćaćino;19180805]Evo me nakon dužeg vremena na forumu:mig:!
Dakle, pred nešto više od tri mjeseca sam počeo uzimati homeopatsku terapiju (Psorinovo, RMS Petrasch i Niacinamid).

dakle, isto što sam i ja koristila i što me spasilo! A reci kako si došao do toga? Preko dr Soltyšika ili nekako drugačije?

Sunce ćaćino
04.03.2009., 20:28
dakle, isto što sam i ja koristila i što me spasilo! A reci kako si došao do toga? Preko dr Soltyšika ili nekako drugačije?

Da, da, kroz tvoje postove sam došao do čovjeka i počeo s terapijom! Jesi li ti i dalje na lijekovima i održavaš li kožu čistom?
Btw, puno hvala na preporuci:cerek:!!!

viridiana
05.03.2009., 05:43
trenutno imam malkice na laktovima. ne uzimam nikakvu terapiju jer imam nekih drugih zdravstvenih problema i planiram trudnocu pa cemo vidjeti...Inace otkad mi se sve očistilo pomoću te terapije samo mi malo zimi izbije na laktovima. Lani sam uzimala terapiju pa je brzo prošlo. Ali to je NIŠTA u usporedbi s onim kako je bilo.
Sretno i imaj strpljenja, rezultati neće izostati.

maxers
05.03.2009., 12:16
pozdrav svima. :Ja sam nova. Imam ps. 14 god. Koristila sam sve moguće kreme ,masti čajeve,kapi .Najbolje mi je pomogao čaj tj. 2 čaja i mast iz BL . dermovat mast sam koristila i očistila se za 20 dana .Ona je kortić.. BL terapija je isto učinkovita samo je sporija. Nadam se da ne kršim pravila foruma .Pratim vaše postove i psihička mi je podrška. Ako nekog interesuje neka pita .)Pozdrav.:top:

mariah-zgb
06.03.2009., 00:39
Dobro vece svima,evo meme nakon nekog vremena da se jav im ali sa pitanjem za mariah-zgb posto budno prati da se ne javlja od kada su joj odobrili Humiru.Ako nekako dodje poruka do nje neka napise da li nesto pomaze ili ne-Voleo bih uporediti napredovanje sa mojim psorijaticnim stanjem.Posto ja nisam 100% zadovoljan. Laku noc svima

pozdrav gogi... zao mi je sto se ne javljam cesto.. al nekako vidim da bas i nema smisla pisat previse po forumu, ljudi i dalje koriste kortikosteroide a i svi su lagano truli.. :(

ovako.. ja sam dobila odobrenje za humiru, svi nalazi su mi bili uredni i 12.2. sam primila prvu injekciju.. humiru koristim u kombinaciji sa sandimmunom 250mg/dan (nije mi jasno cemu ta kombinacija al ajde, ako dr. tako kaze ja cu ga poslusat) 26.2. sam primila drugu injekciju i vidim bitna poboljsanja.. to je jako malo vremena a meni je koza sve blijeda i blijeda.. i jako sitno se ljusti, bas se onako peruta.. bojim se uzasno nus pojava.. al mislim da zasada od svih onih tamo nabrojanih imam samo povremene, ali dosta jake glavobolje. sjecam se da sam ih imala i kada sam pocinjala uzimati sandimmun al da se to smirilo nakon mjesec dana, pa se nadam da ce tako bit i sa ovim..
cekam kontrolu za 10 dana da vidim sta ce mi doktor rec.. a i imam neke slike od 12.2. pa cekam sad 12.3. da to nekako objavim ovdje da se vide promjene.. a nadam se da ce mi to zaista pomoc u potpunosti..
sta se tice zglobova.. uopce me ne bole, ni malo..

e sad jos jednu stvar koju bi ja naglasila je da sam pocela puno radit na svom psihickom stanju i mislim da veliki ucinak ima i to.. pa sad kombinacija svega toga daje odlican rezultat i zadovoljna sam..

eto toliko za sada.. javim se sa novim informacijama, misljenjem doktora i slikama nakon 12.3.

nadam se da je tebi stanje dobro, i da se drzis :)
daj mi samo reci dali si i dalje na humiri ili su ti nesto mijenjali u terapiji?
veliki pozdrav, mah mah :cerek:

marko69
06.03.2009., 18:12
pozdrav svima! prvi put se javljam na forum. ja bolujem od psoriaze preko dvadeset godina i mislim da sam prosao sve od travara,bioenergeticara do moderne medicine sa manjim i vecim uspjesima.dugo mi je pomagala mast psorkutan ali je vremenski bolest postala imuna na nju. pokusaji sa uva i uvb zracenjima nisu davali veliki ucinak kod mene puva mi je pomagala ali na savjet lijecnika nakon izvjesnog vremena sam prekinuo i sa tom terapijom. prije otprilike tri godine sam poceo sa raptivom sa kojom sam imao dvije godine mir to jest bio sam potpuno cist ´cijelo tijelo nisam imao nikakvih problema. nakon dvije godine opet sve ispocetka raptiva mi vise nije pomagala pa sam pokusao sa humirom koja je kod mene izazvala kontra reakciju tako da mi je u roku od dva dana 90% tijela bilo pokriveno flekama pa sam presao na emrel koji mi takodje nije mnogo pomoga. zadnji mjesec dana koristim "ustekinumab" sa vidnim poboljsanje. ne mogu garantira da ce 100% da djeluje ali za sad sam prezadovoljan zelim svima mnogo uspjeha u borbi protiv ove opake bolesti

Ja!!
06.03.2009., 19:30
eo da se i ja javin, nisan bija davno.kod mene ništa bolje,sve isto,ja u biti i ne mislin previše o tome, kad dođe lito mislit ću i previše tako da san odmaram psihički.ne mažem se ničim, kupam se svakih2, do 3 dana i mažem nivea losionom i koža mi je 2 dana skroz glatka i bez ljusaka da onda 3 idan lagano počinju ljuske i svrabež.za par dana ću isprobat neku kremu koju mi je mater spomenila pa se javin sa više saznanja.lip pozdrav