PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

maxers
06.03.2009., 21:30
pozdrav svima reci mi Marko69 ta mast ,gdje si je nabavio i koliko košta'????????'
da li je kortikosteroid ,ja imam jake bolove u kostima kad koristim kortik. .Trenutno sam na biljnoj terapiji ,mažem se čajem od bršljana kremom svinjska mast sa ljekovitim biljkama. Pozdrav .

mariah-zgb
06.03.2009., 23:57
pozdrav svima! prvi put se javljam na forum. ja bolujem od psoriaze preko dvadeset godina i mislim da sam prosao sve od travara,bioenergeticara do moderne medicine sa manjim i vecim uspjesima.dugo mi je pomagala mast psorkutan ali je vremenski bolest postala imuna na nju. pokusaji sa uva i uvb zracenjima nisu davali veliki ucinak kod mene puva mi je pomagala ali na savjet lijecnika nakon izvjesnog vremena sam prekinuo i sa tom terapijom. prije otprilike tri godine sam poceo sa raptivom sa kojom sam imao dvije godine mir to jest bio sam potpuno cist ´cijelo tijelo nisam imao nikakvih problema. nakon dvije godine opet sve ispocetka raptiva mi vise nije pomagala pa sam pokusao sa humirom koja je kod mene izazvala kontra reakciju tako da mi je u roku od dva dana 90% tijela bilo pokriveno flekama pa sam presao na emrel koji mi takodje nije mnogo pomoga. zadnji mjesec dana koristim "ustekinumab" sa vidnim poboljsanje. ne mogu garantira da ce 100% da djeluje ali za sad sam prezadovoljan zelim svima mnogo uspjeha u borbi protiv ove opake bolesti

evo napokon nesto pozitivno.. psorcutan je meni osobno najbolja moguca mast.. odlicna je.. skupa ali djeluje.. i nije kortikosteroid sta je najbitnije.. :D

daj mi samo reci dali si humiru koristio i kada ti se stanje vec vidno i znatno poboljsalo ili si prekinuo sa terapijom??

marko69
07.03.2009., 09:18
psorkutan nabavljam u becu (zivim i radim u becu) i on ne sadrzi kortiko ima sad novi psorkutan beta koji sadrzi kortiko a humira je kod mene izazvala kontra reakciju tako da sam nakon 5 tjedana prekinuo sa terapijom p.s. psorkutan je malo poskup ali u najmanju ruku pomaze !!!!

mariah-zgb
07.03.2009., 16:04
psorkutan nabavljam u becu (zivim i radim u becu) i on ne sadrzi kortiko ima sad novi psorkutan beta koji sadrzi kortiko a humira je kod mene izazvala kontra reakciju tako da sam nakon 5 tjedana prekinuo sa terapijom p.s. psorkutan je malo poskup ali u najmanju ruku pomaze !!!!

evo samo radi obavjesti, psorcutan se moze kupiti i u nasim ljekarnama, one koje ga nemaju ga narucuju .. ne znam tocnu cijenu al znam da je 100g sigurno oko ili cak preko 500kn..

malo sam pogrijesila, mislila sam na reptivu.. koliko si to dugo koristio? i nakon poboljsanja ili samo dok se nisi potpuno ocistio od psor.?
marko sretno sa terapijom i vjerujem da ce ti pomoci
pozdrav :cerek:

jubito74
08.03.2009., 04:42
Je li samo meni ovaj Psorcutan nije pomogao ama bas nista??:ne zna:

marko69
08.03.2009., 10:05
evo samo radi obavjesti, psorcutan se moze kupiti i u nasim ljekarnama, one koje ga nemaju ga narucuju .. ne znam tocnu cijenu al znam da je 100g sigurno oko ili cak preko 500kn..

malo sam pogrijesila, mislila sam na reptivu.. koliko si to dugo koristio? i nakon poboljsanja ili samo dok se nisi potpuno ocistio od psor.?
marko sretno sa terapijom i vjerujem da ce ti pomoci

raptiva mi je pomogla u roku od tri mjeseca sam se potuno ocistio po tijelu nije bilo nista samo mi je ostalo u kosi i to malo sto se nije nikad ocistilo ali sam nastavio sa terapijom dvije godine i nisam imao nista nakon dvije godine bolest je postala imuna na raptivu i nije imala vise ucinka kod mene pa sam prekinuo sa terapijom

žuti leptirić
08.03.2009., 21:03
ima li netko iskustva psorijaza-bioenergija.... u četvrtak idem na terapiju po metodi Z. Domančića, pa me zanima da li je netko pokušao nešto slično... hvala

cokoladicaa
08.03.2009., 23:01
ima li netko iskustva psorijaza-bioenergija.... u četvrtak idem na terapiju po metodi Z. Domančića, pa me zanima da li je netko pokušao nešto slično... hvala

joooooooooooj meni su to puno savjetovali...al et nisam do sada imala prilike iako saaam jako proslo ljeto zainteresirana bila!!!
a i znam da se to ide ovisno kolko ti bioenergicar procijeni terapija..iliti tzv iscjelitelj..haha..
ajd bitte ak isprobas napisi jel pomoglo ista ...stvarno bi ti bila zahvalna!!!
puno sreceeeee

maarbo
08.03.2009., 23:47
EMEA povlači Raptiva lek protiv psorijaze
Ponedeljak, 23. februar 2009.

Evropska agencija za procenu medicinskih proizvoda EMEA (European Medicines Agency) sa sedištem u Londonu preporučila je Evropskoj komisiji da ukine odobrenje za komercijalizaciju leka protiv psorijaze raptiva (efaluzimaba).

Prodaja Raptiva leka je počela septembra 2004. u Evropi, za lečenje psorijaze s pločastim pečatima kod pacijenata na koje druge terapije nisu delovale ili su na njih imali neku kontraindikaciju.

Od septembra 2008. je, međutim, kod tri pacijenta lečena više od tri godine Raptivom, registrovana multifokalna leukoencelopatija, teška progresivna moždana infekcija koja može da izazove smrt ili velika organska oštećenja.

Od ta tri registrovana slučaja (dva zabeležena u SAD i jedan u Evropi) dva su imala smrtan ishod.

Nakon detaljne analize svih podataka, EMEA je utvrdila da Raptiva nanosi veću štetu nego što ima pozitivne efekte na lečenje psorijaze tako da je preporučila njeno povlačenje sa tržišta, preneli su francuski mediji.

Korisnicima tog leka se savetuje da što pre posete doktora koji bi im odredio odgovarajuću zamenu za rizični lek.

(Tanjug)

i

http://www.fiercepharma.com/story/emea-raptiva-pml-risks-outweigh-benefits/2009-02-20?utm_medium=rss&utm_source=rss&cmp-id=OTC-RSS-FP0

Ja!!
09.03.2009., 11:22
svakako nam javi jel ti pomoga domančić,i ja san namjerava otić al je bilo sve popunjeno.možda proban i ja taj psorcutan.

cupeuf
09.03.2009., 13:22
pozdrav svima!
evo mene sa par rici da se javin!nedavno san upozna zenu kojoj je kcerr imala davno psorijazu po rukama nesto malo i dosta na tjemenu!prvo nije bila sigurna o cemu je ric al je kod dermatologa ustanovljeno da je rijec o psorijazi al kojoj vrsti neznam!
svakako tija san spomenit kako je ona rijesila taj slucaj i navodno joj se vise nikad nije pojavila!mala je imala 15 godina kad je dobila!
uglavnom iz goveđe kosti je vadila nekakvu zelatinu koja se zatim u posudi rastopi al na pari da ne izgori!kad se ta smjese otopila procjedi se kroz gazu i stavi u frizider da malo stisne da postane kremasto za mazanje po ranama! znaci bez ikakvih dodataka,kemijanja cisto samo to! posto moje garrarufe jos dobro rade tija san ovo podilit sa vama i bilo bi mi drago da neko pokusa sa ovim pa da vidimo koliko ima istine u njenoj prici!nemate sta izgubit,nacin je jeftin i nema kortikosteroida!
javite se i pisite ako neko pokusa!

gogi psori
09.03.2009., 22:37
pozdrav gogi... zao mi je sto se ne javljam cesto.. al nekako vidim da bas i nema smisla pisat previse po forumu, ljudi i dalje koriste kortikosteroide a i svi su lagano truli.. :(

ovako.. ja sam dobila odobrenje za humiru, svi nalazi su mi bili uredni i 12.2. sam primila prvu injekciju.. humiru koristim u kombinaciji sa sandimmunom 250mg/dan (nije mi jasno cemu ta kombinacija al ajde, ako dr. tako kaze ja cu ga poslusat) 26.2. sam primila drugu injekciju i vidim bitna poboljsanja.. to je jako malo vremena a meni je koza sve blijeda i blijeda.. i jako sitno se ljusti, bas se onako peruta.. bojim se uzasno nus pojava.. al mislim da zasada od svih onih tamo nabrojanih imam samo povremene, ali dosta jake glavobolje. sjecam se da sam ih imala i kada sam pocinjala uzimati sandimmun al da se to smirilo nakon mjesec dana, pa se nadam da ce tako bit i sa ovim..
cekam kontrolu za 10 dana da vidim sta ce mi doktor rec.. a i imam neke slike od 12.2. pa cekam sad 12.3. da to nekako objavim ovdje da se vide promjene.. a nadam se da ce mi to zaista pomoc u potpunosti..
sta se tice zglobova.. uopce me ne bole, ni malo..

e sad jos jednu stvar koju bi ja naglasila je da sam pocela puno radit na svom psihickom stanju i mislim da veliki ucinak ima i to.. pa sad kombinacija svega toga daje odlican rezultat i zadovoljna sam..

eto toliko za sada.. javim se sa novim informacijama, misljenjem doktora i slikama nakon 12.3.

nadam se da je tebi stanje dobro, i da se drzis :)
daj mi samo reci dali si i dalje na humiri ili su ti nesto mijenjali u terapiji?
veliki pozdrav, mah mah :cerek:

Hvala ti puno sto si mi se javila.Na tvoje pitanje ,da li sam na Humiri? Da jesam,i sto se tice terapije nisam menjao nista.
Jednostavno bio sam sa lekarima i razgovarao da mi odobre da primam Humiru savakog petka,i nije mi odoblila zdravstvena kasa.jer je to preskupo.

Ali meni psorijaza se mnogo vise smanjila od nus pojave prestanka Raptiva inekcija(sada i citam post -da mi je drago sto sam prestao.Ali imam posledice na hladno me boli koza na nogama i rukama,lekar kaze da treba vreme da prodje)Ja od 100%koliko se psorijasa vratila i pocetkom Humire koje sam peimio ood jednom 2inekcije neverovatno poboljsanje,Ali mi je dug razmak od svake druge sedmice da primam tako da sada imam oko30% po rukama i nogama,
-Ali opet lekar kaze da je potrebno vreme i da ce i to nestati.
-DAJ BOZE
Nus pojava Hvala bogu nemam.Ali mi je naznaceno da ne smem nikako da se prehladim da dodje do temperature(jer u tom slucaju moram odmah otici kod svog lekara koji je dobio uputstva sta treba ciniti)Da ne dodje do toga svakog dana pijem vitamin C u kapsulama i deluje(Za sada)

Slike koje su napravili u Bolnici trazio sam da mi daju.Ali ne daju jer sam sebe nisam ni jednom slikao,bas mi zao.
Da bi pokazao koliko je Humira dobro delovala na mene.

Jos jednom hvala i zelim ti svo zdravlje ovog sveta koje nam bog zeli:)

marko69
10.03.2009., 10:25
danas sam procitao u jednom njemackom tjedniku o terapiji sa zmijskim otrovom. navodno sa 100% ucinkom koju sprovodi norbert f. j. zimmermann iz bottropa. posto mi je to potpuno nepoznato, zamolio bih ako neko nesto zna o tome da mi javi.

maxers
11.03.2009., 06:29
Marko69 terapija zmijskim otrovom sprovodi se u NJemačkoj ,u zmijski otrov se dodaju još neke injekcije ,navodno psorijaza potpuno izčezne.Pošto otrov direktno djeluje na imunološki sistem,a psor. je usko vezana sa Imun .sis. obara ga ivrši popravak.Tako sam skužila,da radi na tom sistemu.Jedino što na mjestu uboda injekcije ostaje rupa ,oko 1 cm. .Prelistaj stranice foruma ima o tome riječi ,mnogo sreće uliječenju tebi i svim forumašia.

ljutka
12.03.2009., 06:04
ja pijem noni sok , i ja sam jako zadovoljna

Cut
12.03.2009., 10:59

Koji noni, koliko dugo, kako doziraš, mažeš li se njim, koliko zadovoljna i zašto si zadovoljna?

Pozdrav forumaši!

cokoladicaa
12.03.2009., 12:14

ajmeeeeee to skupooooooooo...trs!
i tesko nabavljivo jel?!
al super ajd..nek ti je bolje:top::five:

maxers
12.03.2009., 13:04
Pozdrav svima .Da li neko koristio ćurokot tj. ulje crnog kima ,i kako.Da li je potrebno piti čaj ili nešto sl. Možda znate iskustva drugih . Voljela bi da mi odgovorite. NADA UMIRE POSLEDNJA.

marko69
12.03.2009., 15:09
Pozdrav svima .Da li neko koristio ćurokot tj. ulje crnog kima ,i kako.Da li je potrebno piti čaj ili nešto sl. Možda znate iskustva drugih . Voljela bi da mi odgovorite. NADA UMIRE POSLEDNJA.

pio sam ja ali ne ulje nego kapsule i pio caj sest mjeseci .kod mene nije imalo nikakvog ucinka ali ne znaci da tebi nece pomoci , zato sto to mnogo ovisi o metabolizmu . mozda bi vrijedilo pokusat zato sto je to na biljnoj bazi i mislim da ne moze naskodit . meni nije pomoglo ali nije ni skodilo , ko zna mozda tebi pomogne

maxers
12.03.2009., 16:10
Hvala puno Marko

jubito74
12.03.2009., 16:52

Ja ga pio par mjeseci . .
Cak i od razlicith nabavljaca . . Nula bodova :( , a i ukus je odvratan :eek:

Sve je to individualno . .

SPLITSKI ĐIR
15.03.2009., 10:52
Pozdrav svim forumašima,
iman psorijazu 14 godina a ja iman 32 godine,tako da san prova sve i svašta 'tipa' krema,mazanja,napitaka...,neman baš neki jaki oblik psorijaze samo ljuskasto zadebljanje na laktovima i na livoj nozi veličine oraha i nedavno (ima cca 30 dana) odlučin se na ribice garrarufa na način da je moj prijatelj koji ima istu bolest nabavija garrarufe i samostalno krenija sa tretmanima koji imaju fenomenalne rezultate u koje san se i sam uvjerija.
Ribice su još bebe,mlade i male pa nemogu baš odma radit tretmane ka sa velikim ribama ali san isto prova da vidin ima li učinka, i stvarno san sa rezultatima više nego zadovoljan.

zivot_propast
16.03.2009., 12:18
Ja imam također psorijazu vulgaris(gutatta) ti je najsabiji oblik i lako je izliječiv.To budu sitne tačkice po leđima i gornjem dijelu nogu to sam izliječio,a sad ima tu nešto po vlasištu kao ljuske i pod pazuhom kao neki krug crveni.

Ako se ne budete naučili živiti sa tom bolesti onda nećete nikad naučiti ostalo.:kava:

Ivancica77
16.03.2009., 12:50
Evo, da Vam se i ja pridruzim. Prije 3 mjeseca ustanovljena mi je Psorijaza. Bila sam u soku prvo vrijeme, sad smo se malo "zdruzile":D
Nijedna krema koju sam dosada isprobala, nije mi nista pomogla:ne zna:
Planiram poceti sa "Homeopatijskim lijekovima", pa se javim ponovno..
"Sunce cacino"- koja je to dijeta koju ti drzis? Planiram poceti uzimati te lijekove koje ti uzimas:)

Ja!!
16.03.2009., 19:23
di da nabavim psorcutan ode kod nas da nemoran u inozemstvu i koja je cijena,molija bi konkretni odgovora

trebor
16.03.2009., 19:49
di da nabavim psorcutan ode kod nas da nemoran u inozemstvu i koja je cijena,molija bi konkretni odgovora
Dodao bih ovome - može konkretan odgovor al na pm....

žuti leptirić
18.03.2009., 08:17
Čitala sam dostao ovoj MMS metodi, da li je netko pokušao i kakvi su rezultati... hvala

kusrach
18.03.2009., 12:48
psorijazu su mi dijagnozirali otprilike 1997. godine, s 22 godine.
PUVA terapija, kortikosteroidi, vječiti umor i pospanost, debljanje, umatanje folijom, hrpa tableta, prestanak jedenja, totalna makrobiotika, prestanak pušenja, izbacivanje alkohola......sve ove ultraagresivne terapije su mi stanje samo pogoršale.
uglavnom sam po cijelom tijelu i tjemenu izgledao kao krokodil...
nije se moglo naći mjesta na tijelu gdje nisam imao psorijazu.

2003. godine sam nakon prestanka sviranja 1997. godine, kada sam prvi puta dobio psorijazu, ponovno počeo s jednim bendom svirkati i zezati se uz druženje.
dakle, koja pivica, rakijica, pelinkovac, cigaretica, čobanac, roštilj, fish, i tako dalje...
u roku od par tjedana mi je sve kompletno nestalo, i ako se pojavilo negdje, bila je slučajno po neka točkica.

znači, kod mene je djelovao hobi kao duševni mir i ispušni ventil...

ima li tko slična iskustva?

maxers
18.03.2009., 20:45
Pozdrav svim forumašima, posebno za KUSRACH.Presrećna sam uvijek kada pročitam ovakvu priču ,koje su rijetke kod psorijatičara.Želim mnogo više ovakvih čudesnih ozdravljenja.Ja još uvijek bezuspješno tražim izlaz . Drago mi je i želim ti trajni oporavak.Samo me zanima da li si neposredno prije nestanka psorijaze trošio lijek, biljni ili farmaceutski . NADA UMIRE POSLEDNJA.

jubito74
19.03.2009., 03:18
psorijazu su mi dijagnozirali otprilike 1997. godine, s 22 godine.
PUVA terapija, kortikosteroidi, vječiti umor i pospanost, debljanje, umatanje folijom, hrpa tableta, prestanak jedenja, totalna makrobiotika, prestanak pušenja, izbacivanje alkohola......sve ove ultraagresivne terapije su mi stanje samo pogoršale.
uglavnom sam po cijelom tijelu i tjemenu izgledao kao krokodil...
nije se moglo naći mjesta na tijelu gdje nisam imao psorijazu.

2003. godine sam nakon prestanka sviranja 1997. godine, kada sam prvi puta dobio psorijazu, ponovno počeo s jednim bendom svirkati i zezati se uz druženje.
dakle, koja pivica, rakijica, pelinkovac, cigaretica, čobanac, roštilj, fish, i tako dalje...
u roku od par tjedana mi je sve kompletno nestalo, i ako se pojavilo negdje, bila je slučajno po neka točkica.

znači, kod mene je djelovao hobi kao duševni mir i ispušni ventil...

ima li tko slična iskustva?

Zanimljivo . . Super za tebe :)
Usput ako kome treba imam jednu Psorex kremu koja mi je ostala i 3 meda zivota . . zapakovano naravno . .

kusrach
20.03.2009., 08:54
uh, nema što nisam trošio....
ne sjećam se više što
znam da sam trošio ogromne novce na hrperdetine pčelinjih, ribljih, biljnih proizvoda, čajeva svakakvih......

evo, ne sviram aktivno par mjeseci te sam juče skonto na trbuhu jednu od cca 3 kvadratna cm, češk'o ju po noći nesvjesno i već se rascvjetala sa sukrvicom...
niknula u dan...baš...kao i mnogo puta ranije...
čini mi se da mi fali jedan veliki leven od 2 litre, barem 3 sata birtije i ekipe, 2 kutije pljuga, dobre 3 probe s ekipom i kvalitetan koncert.....
zanimljivo, ali zbilja kod mene to tako funkcionira.
kontam da je definitivno sve stvar živaca i opuštenosti...
barem kod mene.

kusrach
20.03.2009., 09:02
Pozdrav svim forumašima, posebno za KUSRACH.Presrećna sam uvijek kada pročitam ovakvu priču ,koje su rijetke kod psorijatičara.Želim mnogo više ovakvih čudesnih ozdravljenja.Ja još uvijek bezuspješno tražim izlaz . Drago mi je i želim ti trajni oporavak.Samo me zanima da li si neposredno prije nestanka psorijaze trošio lijek, biljni ili farmaceutski . NADA UMIRE POSLEDNJA.

u početku sam mislio da je sve to zbog rođenja drugog djeteta, ali sam skonto da kad stanem malo sa svirkom, tu i tamo se zna pojaviti ponegdje koja...

siguran sam da trajnog oporavka nema

koristio sam i biljne i farmaceutske neposredno prije toga........

najviše me žena mrzila......pranje posteljine svaki dan....ili je bila masna, ili je bila prepuna oljuštene kože......a o tome da je uživala u meni s takvim izgledom može prosuditi bilo tko
uh

emergence
20.03.2009., 09:28
kontam da je definitivno sve stvar živaca i opuštenosti...
barem kod mene.

i kod mene definitivno:mig:

a ovo da te žena mrzila-u dobru i u zlu znaš kak se veli :cerek:

Kashka
20.03.2009., 12:01
Bok ,

imam psorijazu od 21.godine. Ko i svi ostali probala sam sve i svašta, ali ,naravno, nikad mi se nije povukla, tj. na laktovima, koljenima i dlanovima je, ali na stopalima ne. Nažalost imam pustularnu psorijazu dlanova i stopala pa me zanima da li je ima još netko i kako je liječi???!!!:ne zna: Ponekad mi je stvarno strašno i teško hodam.

kusrach
20.03.2009., 12:09
Bok ,

imam psorijazu od 21.godine. Ko i svi ostali probala sam sve i svašta, ali ,naravno, nikad mi se nije povukla, tj. na laktovima, koljenima i dlanovima je, ali na stopalima ne. Nažalost imam pustularnu psorijazu dlanova i stopala pa me zanima da li je ima još netko i kako je liječi???!!!:ne zna: Ponekad mi je stvarno strašno i teško hodam.

onomad mi je pomagalo umatanje folijom za sendviče, plastičnom folijom...namazano kortikosteroidima...naravno po noći.
raspukline između prsta nožnih su bile nepodnošljive...

maxers
20.03.2009., 13:39
Drago mi je što ovaj forum oživljava,već je bio pao u monotoniju. Hvala na odgovoru.Lijepo je Emergence što piše, jedno vrijeme je nije bilo,a tak pametnih stvari je pisala. Ja sam još uvijek na bršljanu ,ali mi nešto puno zateže kožu , ako neko zna neka napiše kakva je to reakcijakože. Danas mi stari dolazi iz NJemačke i donosi ulje crnog kimatj. ćurokota,pa ću probati.Čitala sam negdje unečijem postu da je očistila kožu sa ćurokotom isjemenkama suncokreta sa medom .nNabavila sam ičuvenu topovsku mast iprobala mazati laktove .Slabe koristi za sada. Ne znam šta poslije ako ne pomogne .Neda mi se trošiti kortik. jer me bole kosti od njih isva sam neka usporena ipospana. Daće valjda bog neku pomoć. Tako sam nekada ljuta n a ovu psor. anekada kažem hvala bogu živa sam svojoj djeci iona me vole ovakvu kakva jesam. Najmrže mi je ljeto ikratki rukavi a stid me je obući ih još kad me pitaju šta ti je to jesi li se opekla. Ma drago mi je što ima ovaj forum pa se izjadaš nepoznatim ljudima .Kaži mi Emergence šta bi sa izliječenim ,OKTO, I OSTALI Isaonim melemom od izliječenog,ljudi se više ne javljaju. NADA UMIRE POSLEDNJA.

maxers
20.03.2009., 13:50
Ništa onda KUSRACH drži se hobija ,svirke ,cigareta, pive inezdravog života pa se tako liječi od psorijaze.Samo ne znam šta će ti reći žena ha , ha, ha .

emergence
20.03.2009., 13:57
Drago mi je što ovaj forum oživljava,već je bio pao u monotoniju. Hvala na odgovoru.Lijepo je Emergence što piše, jedno vrijeme je nije bilo,a tak pametnih stvari je pisala. Ja sam još uvijek na bršljanu ,ali mi nešto puno zateže kožu , ako neko zna neka napiše kakva je to reakcijakože. Danas mi stari dolazi iz NJemačke i donosi ulje crnog kimatj. ćurokota,pa ću probati.Čitala sam negdje unečijem postu da je očistila kožu sa ćurokotom isjemenkama suncokreta sa medom .nNabavila sam ičuvenu topovsku mast iprobala mazati laktove .Slabe koristi za sada. Ne znam šta poslije ako ne pomogne .Neda mi se trošiti kortik. jer me bole kosti od njih isva sam neka usporena ipospana. Daće valjda bog neku pomoć. Tako sam nekada ljuta n a ovu psor. anekada kažem hvala bogu živa sam svojoj djeci iona me vole ovakvu kakva jesam. Najmrže mi je ljeto ikratki rukavi a stid me je obući ih još kad me pitaju šta ti je to jesi li se opekla. Ma drago mi je što ima ovaj forum pa se izjadaš nepoznatim ljudima .Kaži mi Emergence šta bi sa izliječenim ,OKTO, I OSTALI Isaonim melemom od izliječenog,ljudi se više ne javljaju. NADA UMIRE POSLEDNJA.

pozdrav i tebi:) i hvala na pohvalama:cerek:
što se tiče melema od izlečenog to fakat ne znam. zadnje što se okto javio je nažalost da je u bolnici.

ja sam sad nekako u fazi da niš posebno ne radim. malo odem na solarij, mazem se nekom neutralnom kremom i to je to:mig:
kortikosteroidi su po meni jedno od najvecih zala kaj je ovo čovječanstvo iznjedrilo. ako im je to lijek-onda ja taj lijek ne želim:mad:

već godinama se oporavljam od njih a ne od hebene psorijaze, nažalost:flop:

Kashka
20.03.2009., 16:07
onomad mi je pomagalo umatanje folijom za sendviče, plastičnom folijom...namazano kortikosteroidima...naravno po noći.
raspukline između prsta nožnih su bile nepodnošljive...

Omatam ih i ja tu i tamo,ali nakon 2 dana je isto...neki frendovi su mi preporučili svećenika u Oprtlju (Istra) koji radi kreme na biljnoj bazi, njima je dosta pomoglo, ali kad je vidio moja divna stopala krcata pustulama nije mi ništa dao...dermatologu vise ni ne idem...probala sam sve i ništa ne pomaže...

žuti leptirić
21.03.2009., 08:40
Kashka, ja ju imam isto samo po stopalima i dlanovima.... da mi se koža odmori od kortizona, navečer namažem stopala sa običnom Pavlovićevom masti i stavim najlonske vrećice, do jutra mi omekša koža i onda ju lagano odstranim (imam jedan stvarno grubi ručnik, pa s njim), jedno vrijeme sam stavljala naribani krumpir isto u najlone i on mi je odstranio baš onu tvrdu (žutu kožu).... inače sada koristim Vipsorgal po potrebi.... jednom mjesečno 3-4 noći sam umotana.... od ponedjeljka krećem sa zelenom glinom (pročišćavanje jetre) i oblozima.... pa ću se javiti sa rezultatima...
Imam još jedno pitanje za sve vas, a to je da li je netko bio na kompletnoj kontroli krvne slike što se tiče jetre... toliko o tome svi pišu, a moja liječnica uporno tvrdi da to jedno s drugim nema nikakve veze i nikako da mi da uputnicu da to isprovjeravam.... a kada sam bila na tretmanu bioenergijom odmah su mi rekli da mi nešto nije u redu sa jetrom.... hvala

Ivancica77
21.03.2009., 14:59
Pocela sam koristiti gel za umivanje od "soli mrtvog mora", cini mi s da ide nabolje:), pa rekoh da to podjelim s Vama.. Inace mi je lice crvenoooo:flop:, al sad je vec malo posvjetlilo:top:

jubito74
22.03.2009., 00:11
Evo stigao Ferachil . .
Pocet cu danas, pa cemo vidjet . . :D
Ne nadam se nicem posebnom . . Malo sam citao sastav . . ima i gaveza i svasta nesto . .
Uglavnom, trenutno mi se psorijaza bas razbuktala, pa bi rezultate trebao vidjeti uskoro . . nadm se . .

dalmatinac28
22.03.2009., 12:09
Evo stigao Ferachil . .
Ne nadam se nicem posebnom . . Malo sam citao sastav . . ima i gaveza i svasta nesto . .
Uglavnom, trenutno mi se psorijaza bas razbuktala, pa bi rezultate trebao vidjeti uskoro . . nadm se . .

Jubito plizzz javljaj kako napreduje sa ferachilom jer se i ja upravo razmišljam da ga probam prije ljeta.
Navodno se rezultati vide već nakom 2-3 dana.
Pozdrav svima i sretno ti sa ferachilom!!!:top:

marko69
22.03.2009., 14:28
Kashka, ja ju imam isto samo po stopalima i dlanovima.... da mi se koža odmori od kortizona, navečer namažem stopala sa običnom Pavlovićevom masti i stavim najlonske vrećice, do jutra mi omekša koža i onda ju lagano odstranim (imam jedan stvarno grubi ručnik, pa s njim), jedno vrijeme sam stavljala naribani krumpir isto u najlone i on mi je odstranio baš onu tvrdu (žutu kožu).... inače sada koristim Vipsorgal po potrebi.... jednom mjesečno 3-4 noći sam umotana.... od ponedjeljka krećem sa zelenom glinom (pročišćavanje jetre) i oblozima.... pa ću se javiti sa rezultatima...
Imam još jedno pitanje za sve vas, a to je da li je netko bio na kompletnoj kontroli krvne slike što se tiče jetre... toliko o tome svi pišu, a moja liječnica uporno tvrdi da to jedno s drugim nema nikakve veze i nikako da mi da uputnicu da to isprovjeravam.... a kada sam bila na tretmanu bioenergijom odmah su mi rekli da mi nešto nije u redu sa jetrom.... hvala

ima velike veze krvna slika i nalaz jetre, ja od 2001 godine na savjet moje doktorice jednom mjesecno kontrolisem krv, jetru i bubrege sto je pokazalo da svaki put kad promjenim terapiju tj pocnem sa necim novim da se nalaz oromjeni.te promjene su minimalne ali mogu biti i katasrofalne sto mi se desilo kad sam pokusao sa tabletama "metrotrexat" ili kako ih doktori zovu skraceno mtx . nakon 4 mjeseca moji su nalazi bili toliko losi da sam morao prekinuti terapiju iako je pozitivno djelovala. doktorica mi je rekla ako nastavim sa mtx da ce mi sradat jetra. zato smatram da je redovna kontrola jako bitna. i jedno pitanje , da li neko imama iskustva sa mastima na bazi sjerove nafte? 1988 kad mi je izbila psorijaza bio sam u vojsci u zadru odakle su me prebacili u vojnu bolnicu u split gdje su masti kojim sam mazan bile na bazi sjerove nafte i tada su mi pomogli.od onda nisam vise koristio,tako nesto. pa ako neko nesto zna o tome molio bih da mi javi. hvala

maxers
22.03.2009., 20:56
Marko69, ja sam trošila mast PSOREX od Kajtezovića ona je zeleneboje sa mirisom je nafte ,petroleja i sl. .Isto sam koristila Francuski šampon CADITAR za kosu i CADITAR tečnost koja je bila crna sa mirisom nafte.To su te dvije terapije sa primjesama nafte.Sa psorexom sam jednom očistila kožu CADITAR TERAPIJA jenešto manje. Recite mi ko pravi FERACHIL i je li skupa.Meni je trenutno zadnjih 20 - tak dana baš poludjela psor . ne znam više šta bi probala trošiti.

maxers
22.03.2009., 21:00
Čula sam da su neki ljudi mazali petrolejem i da im je pomagalo. Da li neko ima iskustva sa tim.

jubito74
23.03.2009., 02:31
Ferachil pravi Bioeliksir Beograd, a uvoznik za Hrvatsku je Fercom . .
E sad jedini problem je sto 50 g. u Fercomu dodje 960 kn, a u Beogradu 430 kn!! :eek:
Zato sam ja narucio iz Beograda . . Ne dam tim hebenim lopovima pare!:mad:
To je na prirodnoj bazi . . ima hajducke trave, gaveza . . . ima i salicilne kiseline . .
Budem javio rezultat, tek sam jucer namazao jednom . .

marko69
23.03.2009., 09:44
Marko69, ja sam trošila mast PSOREX od Kajtezovića ona je zeleneboje sa mirisom je nafte ,petroleja i sl. .Isto sam koristila Francuski šampon CADITAR za kosu i CADITAR tečnost koja je bila crna sa mirisom nafte.To su te dvije terapije sa primjesama nafte.Sa psorexom sam jednom očistila kožu CADITAR TERAPIJA jenešto manje. Recite mi ko pravi FERACHIL i je li skupa.Meni je trenutno zadnjih 20 - tak dana baš poludjela psor . ne znam više šta bi probala trošiti.

hvala na informaciji ! a ja u zadnje vrijeme koristim mast koju mi naprave u ljekarnoj a sastojci su ACIDUM SALICYLICUM 10,0 DIPROFORTE MAST 30,0 APOLIP ad100 . meni je pomogla pa pokusaj mozda i tebi pomogne. nadam se da ce ovi podaci pomoci ja sam ih prepisao sa mojeg recepta.

cokoladicaa
23.03.2009., 12:29
HEY.....JEL ZNA TKO STA JE S RUZOM???????
KAKO JE ONA?!.......OSJETI SE NJEN NEDOSTATAK...:cerek:

ANIMARI
23.03.2009., 15:25

Pokušaj koristiti Matičnu mliječ!!!

Ja!!
23.03.2009., 20:29
bilo bi dobro da slikaš stanje sada i nakon par dana šta koristiš taj ferachil. da jasno vidimo kako to djeluje jer neko od par točkica radi dramu a u biti nama koji imamo sasvim puno i već smo se navikli ,to sve nekako lakše pada.svakako bi bilo dobro da vidimo na slikama, naravno nema potribe lice slikavat.
evo ja san opet se par puta maza sa psorexom i već mi je pomoga a pogotovo šta se tiče kože jer mi se ne ljuska i glatka je sasvim.

maxers
24.03.2009., 14:19
Hvala Anamari,kaži mi samo matična mliječ se koristi oralno ili mažeDa li si ti koristila i je li ti vrijedilo.Sad sam na kort. i po noći stavljam tj. umotavam se Bupvc foliju .Ima rezultata ali još je rano za slavlje :tulum::cheer:.Baš je poludjela ta napast ovih dana.Potkoljenice skoro pa sve.A ljudi moji šta sve nisam koristila.NADA UMIRE POSLEDNJA:top:

RUŽA
24.03.2009., 14:24
HEY.....JEL ZNA TKO STA JE S RUZOM???????
KAKO JE ONA?!.......OSJETI SE NJEN NEDOSTATAK...:cerek:

DUŠICE,ŽIVA SAM.

BILA SAM NA REBRU ZBOG PRETRAGA ZA BIOLOŠKI LJEK.
SAD ČEKAM ODOBRENJE.
KAKO SI TI ?
POZDRAV EKIPI FORUMA:)'

jubito74
24.03.2009., 15:38
bilo bi dobro da slikaš stanje sada i nakon par dana šta koristiš taj ferachil. da jasno vidimo kako to djeluje jer neko od par točkica radi dramu a u biti nama koji imamo sasvim puno i već smo se navikli ,to sve nekako lakše pada.svakako bi bilo dobro da vidimo na slikama, naravno nema potribe lice slikavat.
evo ja san opet se par puta maza sa psorexom i već mi je pomoga a pogotovo šta se tiče kože jer mi se ne ljuska i glatka je sasvim.

Imas pravo,ali jbg nisam se sjetio . . :(
Evo mazem drugi dan i vidi se poboljsanje, promjene nisu tako crvene, vec roskaste i ne ljusti se vise, glatko je . . :D
Po uputama koje sam dobio ebalo bi mazati sto vise puta dnevno u tankom sloju, ali nekako je tih 50 g tako malo, a ja imam psorijazu po cijelom tijelu, tako da sam se zadovoljio ujutro i navecer i mozda jos jednom tokom dana.
Kazem promjena se vidi, slikat cu pa cu stavit od danasnjeg dana . .
Krema se jako brzo upija , neutralnog je mirisa, nema fleka i neizdrzivog smrada kao kod Psorexa i to mi je super . .
Ne znam za vas ostale, ali ja imam par promjena koje jako dobro regiraju na kremice, a imam par tvrdoglavih za poludit!
Kod mene onih par promjena na prsima se povuce relativmo brzo, ali imam na potkoljenicama neke koje su upooorneee . . . treba ih mazat tri puta vise . .
U svakom slucaju slikat cu, pa da pratimo napredak radi svih . .
Pozdrav!

lapis azuli
24.03.2009., 19:44
Htela bih da vas pitam kako da dodjem do psoraksa u Srbiji i da li je neko koristio ali nemojte da se smejete topovsku mast?Za to sam cula sa dve razlicite strane ali kada sam trazila da kupim u radnji sa oruzijem covek nije hteo da mi proda jer je to kao neka jaka hemija.Jos nesto kako se borite protiv psorijaze na noktima?Unapred hvala

kokice
24.03.2009., 22:50
dobro vece,puno sam citala sve ova vase postove o psorijazi.naime moj sin boluje od psorijaze,dijagnosticirana mu je prosle godine,nasljedio ju je od mog brata.pojavljuje mu se na tjemenu i na predjelu stidnih dlacica,u pocetku je bilo jako stresno,ali sad je vec lakse i on sam se jednostavno navikao na tu stalnu "podstanarku" kako je on zove.koristili smo vec nekoliko vrsta krema i masti,trenutno za vlasiste koristimo elocom losion,i djelotvoran je,povuce se vec poslije par dana i nema je dva do tri tjedna,otprilike je slicno i sa "nezgodnim mjestom" elocom mast kad se izljuska,a u pocetku dok pocnu samo crvenice maze sa protopic 0,03%,u njemu nema kortica i dosta je djelotvorna mast.probali smo sa nekim biljnim pripravcima ali nazalost ostali smo razocarani jer nije bilo nikakvih uspjeha.
za sad je dobro jer je nema puno,i stacionirana je uvijek na ista mjesta,nesiri se nigdje dalje,za sada.....
dobila sam informaciju o pripravku sa sezamovim uljem koja je djelotvorna,pa bi ju zeljeli probati ali za nju su nam potrebni NEPRSKANI LIMUNI,pa vas molim ovim putem ako netko zna gdje bi se mogli nabaviti u zagrebu,i unaprijed zahvaljujem na svakoj informaciji.

Ja!!
24.03.2009., 23:40
neznam jel ima psorexa u srbiji, možda da ti neko u bosni to uzme pa pošalje autobusom il da direktno naručiš iz bihaća di je travarka kajtezović.ja mažem evo opet nakon 2 godine šta nisam i već mi je izblidija crvenilo, već me vata ono blago oduševljenje.pošto i ja imam sasvim dosta crvenila po sebi sada mažem sve osim noga a šta se tiče kao tog smrada meni recimo to uopće ne smrdi, to je baš neki biljni miris i lako ga se potisne u biti.meni je koža glatka skroz otkad s njim koristim

šta se tiče sina koji je nažalost dobija ovo sranje najbolje bi bilo da odma se prikine sa industrijskim otrovima i da čuva kožu.za glavu neka koristi t gel šampon i nek ima šta kraću kosu, meni je t gel očistija cilu glavu i redovito ga triba koristit i ma ga u svakoj ljekarni.triba također piti čajeve za pročišćivanje krvi jer to također masu pomaže i ne jesti slatko, konzerve, kiselo, svinjetinu, salame, paštete i ta gluposti.

maxers
25.03.2009., 17:58
Probaj poslije mazanja ,obmotati tijelo sa pvc folijom i tako spavati .Nije baš prijatno ali je izuzetno djelotvornije.Možeš to raditi i po danu .Molim te pokušaj tako ibit ćeš sa rezultatima prezadovoljan,znam kreme su skupe asem toga uštedićeš,sa jednom kremom ćeš postići efekt kao prije sa dvije.Ja sam tako radila iprezadovoljna sam. tako radi i javi se.:bicedobro:sve najbolje.

lapis azuli
25.03.2009., 20:18
To sa uvijanjem meni je uvek pomoglo blo da stavljam kortiko bilo neke druge kreme,jednostavno koza primi mnogo vise materija iz kreme i ima jaci i brzi efekat.To je jako dobra metoda koju rade i u bolnicama.Kada imam jako puno tackica i pre leta ja to obavezno odradim i dovoljno je bar meni nekih 5do6 noci pa se sve povuce onda solarijum da izjednaci boju i onda dobro doslo prolece.Samo moram jos napomenuti da ko ima izrazene vene neradi to danju. Srecno.

maxers
26.03.2009., 06:26
za Lapis Azuli,draga moja crvenu topovsku mast ćeš naći jedino pri vojsci jer je to mast za konzerviranje oružja .Treba ti debela veza da dođeš do nje.Znam pouzdano da je ima u Srbiji i BH .Top. masti ima malo više se navodno ne isporučuje,treba š biti uporna da je nabaviš.Koristila sam je prije 10-tak dana ja i moja prijateljica sa ekcemima ,samo nam se više osulo.Kažu da je to dobro izvlači ispod kože ali mi smo bile u lošem stanju da sam prešla na farmac. masti .Pokušaj ,nabavi . SAKO DOBRO.

maxers
26.03.2009., 06:45
pitala si za nokte,ja imam isto .2 godine nokat je bio ulošem stanju ,narastao je novi .Malo nepravilan ali sredim ja njega sa turpijom ibude ko bon bon.Strogo oboljele nokte čuvaj od vode ,hemikalija iobavezno RUKAVICE.Kada se nokat počne odvajati od mesa sjeci ga po malo iravnaj. turpija je zakon za ispravljanje deformiteta.kožu i nokte mažem neutr. kremama svakodnevno.,inaravno kremama kojim mažem oboljelu kožu.SAMO STROGA HIGIJENA RUKU. pozdrav .

žuti leptirić
26.03.2009., 07:50
Da li je netko pokušao sa zelenom glinom? Ja sam upravo jutros započela, pa ako netko ima kakva iskustva.... bila bih zahvalna...

maxers
26.03.2009., 11:50
Da baš i mene zanima liječenje glinom psor. .Moja sestra je liječila kostobolju i umor nogu. Bila je zadovoljna.Sa ovom psorijazicom nikad se ne zna.

cokoladicaa
26.03.2009., 12:34
DUŠICE,ŽIVA SAM.

BILA SAM NA REBRU ZBOG PRETRAGA ZA BIOLOŠKI LJEK.
SAD ČEKAM ODOBRENJE.
KAKO SI TI ?
POZDRAV EKIPI FORUMA:)'

Da javio mi se Sunce cacino,pa mi reko za tebe!!ajooj drzim ti fige!!zasluzila si to!!!
Kod mene..nakoo..kupala se u kamilici pa se psora lagano smirivala..aaal kako sad za Uskrs idem dole za Hrvatsku,mal me nervoza uhvatila(nisam dugoo bilaa:cheer: ) pa mi vise psora na nista nije reagirala..i slucajno odem na solarij(koji mi prosle god ni nakon 20ak puta nije pomogo) ove god nakon 2-3 puta mi je super nak...bas sam happy bilaa:cerek:

Ruzo stvarnoo ti zelim da ti to odobre i dao Bog da tu napast vise i nevidjela na sebi!!!!velikiiiiiiiiiiiiiiiiii pozzdraaaaaaaaaaaaav...:D

mariii
26.03.2009., 13:25
možda je glupo da ostavljam tu post ali da li je netko od svih vas ikada imao ili ima pitijazu (iliti Pytiriasis rosea) kažu da je slično psorijazi... help!!!:confused:

jubito74
26.03.2009., 18:26
Probaj poslije mazanja ,obmotati tijelo sa pvc folijom i tako spavati .Nije baš prijatno ali je izuzetno djelotvornije.Možeš to raditi i po danu .Molim te pokušaj tako ibit ćeš sa rezultatima prezadovoljan,znam kreme su skupe asem toga uštedićeš,sa jednom kremom ćeš postići efekt kao prije sa dvije.Ja sam tako radila iprezadovoljna sam. tako radi i javi se.:bicedobro:sve najbolje.

Nisam to do sada probao, ali budem.
Hvala na savjetu . . :top:

Ja!!
27.03.2009., 21:51
možda je glupo da ostavljam tu post ali da li je netko od svih vas ikada imao ili ima pitijazu (iliti Pytiriasis rosea) kažu da je slično psorijazi... help!!!:confused:

koliko ja znam niko ti na forumu nije to ima a ja ga pratin već duže vrime.

mariii
28.03.2009., 10:19
koliko ja znam niko ti na forumu nije to ima a ja ga pratin već duže vrime.

a joooooj... bas sam se htjela poistovjetiti s nekim... hvala ti svejedno...

Ja!!
28.03.2009., 15:09
doduše prvi puta čujen za to šta ti imaš ali ako je slično onda možda i tebi pomogne nešto šta recimo meni za psorijazu ne pomaže.samo je bitno mislin da je prirodni pripravak a ne neko industrijsko kemijsko sranje.čudno mi je recimo da to čak imaju i životinje, osobito svinje.mislim da ti nebi smila na sunce baš jer je to više neki problem sa pigmentom nego kod nas sa psorijazom.

evo šta san pročita na netu ukratko
Pityriasis rosea is a self-limited condition and the treatment is generally supportive. Zinc oxide and calamine lotion are useful for relieving pruritus.
UVB phototherapy has proven efficacy for this condition, however this may result in postinflammatory pgmentation at the site of the lesion.

Ja!!
28.03.2009., 15:22
nego kako da ja dođem do psorcutana ode kod nas?

Sunce ćaćino
28.03.2009., 16:15
nego kako da ja dođem do psorcutana ode kod nas?

Imaš na Dolcu u Zagrebu ljekarnu preko koje možeš naručiti Psorcutan. Šalju poštom. Negdje sam imao broj, ali već duže vrijeme nisam naručivao,... Mislim da je Emergence ekspert za Psorcutan, ako ne, progooglaj malo, naći ćeš broj. Pozdrav!!!:top:

DTRT
28.03.2009., 23:15
ljudi necete vjerovati al probajte za svaki slucaj meni pomaze........
naime imam 26 god. a psorijazu imam skoro 7 god. probala sam dosta toga nista nije davalo neke rezultate samo ZORAC krema i to neke beznacajne rezultate,smucilo mi se sve i kad sam vec digla ruke od svega tetka me nagovori da napravim melem mislim djeluje glupo ali daje rezultate....
DOMACI MILERAM MUTI SE MIKSEROM DUGO I IZASIPA SE VODA KOJA OSTAJE I U TO SE DODA SOK OD KUNICE
mozda djeluje glupo mnogima kao sto je i meni ali mi pomaze nije mi spala jos skroz ali se vide rezultati
nisam mogla cekati vise da vam ne napisem ovo probajte meni je puuuuuuuuno bolje....javicu se ponovo nadam se sa jos manje psorijaze
VELIKI POZDRAV ZA SVE NA FORUMU

balkanko
29.03.2009., 00:07
pozdrav svima.evo, da se ja i ja pridruzim kuknjavi sa nekim svojim iskustvima i usput pokusam dobiti odgovore na par pitanja.ponosni sam nositelj psorijaznih krljusti (kako ih doma od milja zovemo) od 83.g. proslog stoljeca,kad mi se dok sam cuvao bivsu domovinu, pojavila mala krastica na celu, tocno na mjestu gdje se oslanjala vojnicka kapa. ta je krastica velicine pola cm dugo godina bila jedina manifestacija podle bolestine.nakon pet,sest godina pojavila se jos jedna i onda nakon jos godinu, brzinom svjetlosti zahvatilo 30,40% tjemena.tada sam prvi put posjetio dr. i saznao o cemu se radi.uspjesno sam se borio protiv zla uz pomoc gela koji se zvao sinelar,ako me pamcenje sluzi.(veterani psorijaticari sigurno ga se sjecaju) dolaskom svekolikih promjena sinelara je nestalo u hr. pa sam presao na belosalik.u to vrijeme se je djubre prosirilo i na laktove,s tim da su ponekad kraste znale nestati isto kao sto su i dosle. to je tako hodalo do unazad tri mjeseca otkada je neman totalno podivljala i napala cijelo tijelo, odnosno nema dijela na kojem nema barem male krastice,s tim da je na par mjesta tako lijepo napredovala, da kad ih ugleda onaj koji to nikada nije vidio ,vristeci bjezi sto dalje.i mene je hvatala jeza dok nisam vidio da cak i te ogromne kraste nekad nestanu.na zalost brzo se vrate jos tvrdokornije i imune na prethodnu terapiju.zadnje sto je djelovalo, (mislio sam da sam se spasio) bio je belosalik u kombinaciji sa melemom.namazem melem i odmah par kapi belosalika na to.(po tijelu,a tjeme samo belosalik). jednom prije slicna kombinacija, samo s eucerinom umjesto belosalika je sljakala.na zalost vise nista od toga ne pomaze.iz ocaja sam neki dan kupio u nekoj privatnoj ljekarni neku crnu mast sto radi neki "travar", jedini rezultat: rublje vise nije za upotrebu,neda se oprati,a trebao bi 40 dana dva puta dnevno mazati (tako pise u uputstvu). jednostavno neprovediva terapija.trenutno samo s melemom mazem i nadam se cudu. sad kad sam se ispovijedio, ako se nekom dalo citati i uz to je prezivio imam nekoliko pitanja ,ako netko zna odgovor: 1. zna li netko gdje i po kojoj cijeni mogu nabaviti vipsogal ? 2. da li se jos uvijek proizvodi sinelar i moze li se negdje kupiti i 3. da li je netko probao nabaviti mast koju radi neka ruza lovric (guglati) od smole iz smrekovine. za kraj,ispricavam se zbog poduuzeg posta.obecavam, necu nikad vise. pozdrav svim supatnicima.
p.s. normalno da sam zaboravio nesto, gdje se moze kupiti glina koju je netko spomenuo i kako se koristi?
sto najbolje koristiti za nokte ?

domokado
29.03.2009., 17:28
Živim u Zagrebu, imam psorijazu 10 godina i liječio sam se kod više dermatologa : u Vinogradskoj bolnici, na Šalati te kod više privatnika. Vinogradsku izbjegavajte ( radi neka dr. Troskot- drobi gluposti), na Šalati rade neka doktorica pred penzijom (mislim dr. Pašić) i Kostović i Čeović. Od terapija koristio sam sve i svašta ( kortikosteroidi, zorac te razne neutralne kremice)...najveće poboljšanje je na fototerapiju. Problem je što je fototerapija u bolnicama samo u jutranjim satima..U zadnje vrijeme sam se kontrolirao kod Kostovića koji je OK- ljubazan, ne komplicira..Dok sam čekao na zadnju kontrolu čuo sam od drugih pacijenata da Kostović radi popodne u Poliklinici Nola fototerapiju..te sad tamo idem popodne na foto ( 10 terapija 600 kn)..od privatnika sam bio kod više njih, ali oni nemaju sluha za psorijatičare jer im ne mogu donijeti puno love..iznimka je dr. Stanimirović koji je fakat ok..Nadam se da sam vam malo pomogao svojim iskustvom i savjetom što se tiće dermatologa u Zagrebu

balkanko
30.03.2009., 13:07
vidim nikome se nije dalo citati. istina, fakat sam pretjerao s postom.onda samo pitanja:
1. zna li netko gdje i po kojoj cijeni mogu nabaviti vipsogal ?

2. da li se jos uvijek proizvodi sinelar i moze li se negdje kupiti

3. da li je netko probao nabaviti mast koju radi neka ruza lovric (guglati) od smole iz smrekovine.

4.gdje nabaviti tu glinu i sto s njom?

hvala.

mariii
30.03.2009., 13:58
doduše prvi puta čujen za to šta ti imaš ali ako je slično onda možda i tebi pomogne nešto šta recimo meni za psorijazu ne pomaže.samo je bitno mislin da je prirodni pripravak a ne neko industrijsko kemijsko sranje.čudno mi je recimo da to čak imaju i životinje, osobito svinje.mislim da ti nebi smila na sunce baš jer je to više neki problem sa pigmentom nego kod nas sa psorijazom.

evo šta san pročita na netu ukratko
Pityriasis rosea is a self-limited condition and the treatment is generally supportive. Zinc oxide and calamine lotion are useful for relieving pruritus.
UVB phototherapy has proven efficacy for this condition, however this may result in postinflammatory pgmentation at the site of the lesion.

ah sve znam o tome... rekla mi je doktorica da se strpimm da to prolazi samo od sebe...osjećam se malo glupo jer ja se tu zalim a vi se svi morate sa psorijazom borit cijeli zivot prakticki!!!! nadam se da ce vam otkrit neki super hiper ultra dobar lijek da se oslobodite tih muka zauvijek!!!!

dalmatinac28
30.03.2009., 16:04
Evo stigao Ferachil . .

Pozdrav Jubito ima li što nova!???
:s

mmmnnnoooppp
30.03.2009., 16:12
Ne znam ima li smisla, ali ako slucajno ima mozda nekom i pomogne - moj je necak imao psorijazu (ispod laktova, dlanovi, po nogama, po tjemenu) i proslo je (ne u potpunosti ali se znatno, znatno popravilo, neusporedivo u odnosu na ono kako je bilo prije, neke fleke su u potpunosti nestale) kad je sasvim, apsolutno i do kraja, izbacio SVINJETINU u svim tragovima i oblicima.
:ne zna:

Prije toga je probavao milijune raznoraznih krema i lijekova...

Eto, mozda nekom pomogne...

YupiDuu
30.03.2009., 16:56
Da li je netko pokušao sa zelenom glinom? Ja sam upravo jutros započela, pa ako netko ima kakva iskustva.... bila bih zahvalna...

Znam nešto o zelenoj glini, pa me zanima način kako je koristiš u tretiranju psorijaze.

U poglavlju knjige 'ljekovita moć gline' postoji poglavlje 'njega kože' na koji autor upućuje u sllučaju psorijaze.

jubito74
30.03.2009., 17:19
vidim nikome se nije dalo citati. istina, fakat sam pretjerao s postom.onda samo pitanja:

3. da li je netko probao nabaviti mast koju radi neka ruza lovric (guglati) od smole iz smrekovine.

hvala.

Glinu sam ja kupio u Bio ljekarni . . nije mi imalo nekog ucinka, a Vipsogal proguglaj malo šo forumu, spominjao se nedavno dr. Visnjic i njegov novi broj i nesto u vezi kortikosteroida i te kreme ako se ne varam i tako . .

jubito74
30.03.2009., 17:24
Pozdrav Jubito ima li što nova!???
:s

E ovako, potrosio sam 50 g, sada trosim drugu kutijicu . .
Jako pozitivno je to da se mast jako brzo upija i neutralnog je mirisa, ne ostaju nikakve mrlje po odjeci i krevetu i potpuno je prirodna.
E sad, rezultat se vidio nakon 2 dana vec, a sada nakon nekih 7 dana perutanje je potpuno prestalo, crvenilo se jako smanjilo, sada je roza boje, a promjene su vec povele da nestaju na nekim mjestima, cak i onim najupornijim.
Tako da sam zadovoljan . . ne ide tako brzo kao kod steroida, ali nareduje.
Evo danas sam narucio jos 4 kreme i jedan sirup i kapljice koji se piju sedmicu dana radi ciscenja organizma . .
Slikao sam neke promjene nakon 2 dana mazanja, a evo i danas pa cu stait da vidite, mada slike i nisu neko mjerilo, mislim ne vidi se detaljno poboljsanje ..

jubito74
30.03.2009., 17:45
PODLAKTICA
SADA
http://imageshare.web.id/images/gz7kkyxxqi2uve0ohbdk.jpg (http://imageshare.web.id/)
PRIJE
http://imageshare.web.id/images/mfj61q8qfc9zy4oyhxon.jpg (http://imageshare.web.id/)

POTKOLJENICA
SADA
http://imageshare.web.id/images/d0rni86uegj04qvs3w1r.jpg (http://imageshare.web.id/)
PRIJE
http://imageshare.web.id/images/1ko5qc1983ufixy3wwdb.jpg (http://imageshare.web.id/)

OVU NE MAZEM NIKAKO
http://imageshare.web.id/images/4rq0zeq7nh8kmhfuq2.jpg (http://imageshare.web.id/)

majmuncic
30.03.2009., 19:19
vidim nikome se nije dalo citati. istina9, fakat sam pretjerao s postom.onda samo pitanja:

hvala.

Probala sam smolu Ruže Lovrić prije nekih 4 godine,ali nisam izdržala do kraja.Ona je u to vrijeme živjela u Busovači. Uglavnom,mažeš 9 dana,zatim dan pauze pa sve ispočetka dok ti ne prođe.Caka je u tome da namazana područja ne smiješ prati a kako sam ja bila puna,9 dana bez tuširanja. Prvo sam mazala prednji dio tijela a drugih 9 dana stražnji jer je to čudo toliko ljepljivo da se zaljepiš za plahtu. Pored toga boli a kad bol prođe slijedi nepodnošljivi svrab. Nakon mjesec dana sam odustala,neki napredak se vidio,ali nedovoljno.

marko69
30.03.2009., 20:58
Da vam se javim sa dobrim vijestima. Poslije dvogodisnje terapije sa raptivom( prekinuo zato sto vise nije djelovala) pokusao sam sa humirom(bezuspjesno) pa sa embrelom bez veceg ucinka,18. 2. sam poceo terapiju sa novim bioloskim lijekom "ustekinumab". tada sam dobio prvu inekciju a 25. 3. dobio sam drugu inekciju. U zadnje dvije nedjelje se vise i ne mazem a fleke jednostavno blijede i nestaju . Terapija se nastavlja dalje i to slijedecu inekciju dobivam tek za tri mjeseca. JOs nesto ako neko zeli da isproba meni su pomagale i psorkutan beta( to je psorkutan pojacan kortizon) i jedna novija mast nerisona.

lapis azuli
30.03.2009., 21:59
Hvala svima koji su mi odgovorili na pitanja i pitala bih jos da li znate adresu u Bihacu travarke Kajtezovic ili neki drugi kontakt i cenu ps
orexa jer ce moj rodjak ici uskoro u Bihac pa mi mozda donese.
Odgovor u vezi Sinelara koji se ranije proizvodio u Galenici je da nema neke zamene.Meni su u apoteci obicno nudili sinoderm koji je isto kortiko ali mislim da za nas problem nedovoljno delotvoran.Sto se tice Vipsogala i njega nema vec neko duze vreme u prvobitnom obliku u apotekama nego samo neke kopije spravljene u tamo a original se jedino moze kupiti kod dr Visnjica u Zemunu ali se mora koristiti i djeta koju ti on odredi i da se koriste odredjeni cajevi i vitamini.Mislim da ima negde broj na forumu.Meni licno nije puno Vipsogal pomogao.

balkanko
30.03.2009., 22:03
Probala sam smolu Ruže Lovrić prije nekih 4 godine,ali nisam izdržala do kraja.Ona je u to vrijeme živjela u Busovači. Uglavnom,mažeš 9 dana,zatim dan pauze pa sve ispočetka dok ti ne prođe.Caka je u tome da namazana područja ne smiješ prati a kako sam ja bila puna,9 dana bez tuširanja. Prvo sam mazala prednji dio tijela a drugih 9 dana stražnji jer je to čudo toliko ljepljivo da se zaljepiš za plahtu. Pored toga boli a kad bol prođe slijedi nepodnošljivi svrab. Nakon mjesec dana sam odustala,neki napredak se vidio,ali nedovoljno.

hvala na informaciji,da nisam procitao to sto si napisala mucilo bi me da postoji lijek,a ja ne mogu do njega.odlucio sam da sam probam napraviti neku mast od borovih iglica,tko zna mozda bude rezultata.upravo idem cupati iglice s grane,pa s bozjom pomoci.

Sunce ćaćino
31.03.2009., 09:57
Hvala svima koji su mi odgovorili na pitanja i pitala bih jos da li znate adresu u Bihacu travarke Kajtezovic ili neki drugi kontakt i cenu psorexa jer ce moj rodjak ici uskoro u Bihac pa mi mozda donese.

Ljekovito bilje Kajtezović
Vl. Senada Kajtezović
Ul. Bihaćkih branilaca 22
037/312 604

Mislim da je melem registriran i da se može kupiti i u drugim ljekarnama u Bosni... Cijena je 30 KM (15-tak €, oko 120 kn).
Meni je od svega što sam dosad probao najbolja za tjeme i obrve.
Btw, nakon 4 mjeseca homeopatske terapije, stanje mi je prilično dobro, površine su se smanjile 50-tak%, a ljuskanje je drastično smanjeno. Možda ću uskoro ići i na bazen bez srama:top:...

Sunce ćaćino
31.03.2009., 10:05
hvala na informaciji,da nisam procitao to sto si napisala mucilo bi me da postoji lijek,a ja ne mogu do njega.odlucio sam da sam probam napraviti neku mast od borovih iglica,tko zna mozda bude rezultata.upravo idem cupati iglice s grane,pa s bozjom pomoci.

Mislim da sam sličnu mast prošlog ljeta koristio od jednog prognanika iz Bosne. Po mirisu i ljepljivosti je slična melemu "Izliječenog", međutim se treba nanositi kistom, zagrijavati prije upotrebe, ne prati,...
Uglavnom, nije me oduševilo ništa od toga, možda bolje funkcionira kod nekog s manjim zahvaćenim površinama:confused:.

lapis azuli
31.03.2009., 11:39
Hvala Sunce cacino na pomoci sada samo da moj ujak to i nadje.Htela bih da pitam DTRT sta je sok od kunice ustvari sta je kunica. Hvala

mariah-zgb
31.03.2009., 16:12
Da vam se javim sa dobrim vijestima. Poslije dvogodisnje terapije sa raptivom( prekinuo zato sto vise nije djelovala) pokusao sam sa humirom(bezuspjesno) pa sa embrelom bez veceg ucinka,18. 2. sam poceo terapiju sa novim bioloskim lijekom "ustekinumab". tada sam dobio prvu inekciju a 25. 3. dobio sam drugu inekciju. U zadnje dvije nedjelje se vise i ne mazem a fleke jednostavno blijede i nestaju . Terapija se nastavlja dalje i to slijedecu inekciju dobivam tek za tri mjeseca. JOs nesto ako neko zeli da isproba meni su pomagale i psorkutan beta( to je psorkutan pojacan kortizon) i jedna novija mast nerisona.

waauuuuuu... stvarno mi je jako drago da napokon ima ucinak ta bioloska terapija.. evo ja u iducem postu stavljam svoje slikice.. meni je takoder pomoglo.. odlicno se osjecam i nema psorijaze.. heheh :D

veliki pozdrav.. puno srece ti zelim :cerek:

mariah-zgb
31.03.2009., 17:10
Evo par slikica...

Prva je 12.2. sam pocetak terapije Humirom
http://img19.imageshack.us/img19/3576/pocetakkoristenjaterapi.jpg

Druga, 10.3. primljene dvije injekcije Humire
http://img520.imageshack.us/img520/7928/nakondvijeinjekcije103.jpg

Treca, 26.3. primljena cetvrta injekcija..
http://img15.imageshack.us/img15/6364/primljenecetiriinjekcij.jpg

ovi svi oziljci su od strija koje su dobivene primjenom kortikosteroida.. pa slobodno vjerujte u koritkosteroide i i dalje ih koristite.. i nadajte se da vam nece unistiti kozu.. ovaj veliki oziljak je od udarca i zbog njega sam imala sepsu..

Uz humiru sam jos na sandimunu 150 mg.. iako se nadam da ce mi i to uskoro ukinuti..

Puno pozdrava svima.. :cerek:

jubito74
31.03.2009., 22:05
Evo par slikica...

ovi svi oziljci su od strija koje su dobivene primjenom kortikosteroida.. pa slobodno vjerujte u koritkosteroide i i dalje ih koristite.. i nadajte se da vam nece unistiti kozu.. ovaj veliki oziljak je od udarca i zbog njega sam imala sepsu..

Uz humiru sam jos na sandimunu 150 mg.. iako se nadam da ce mi i to uskoro ukinuti..

Ovo je super djelovalo!:)
Samo da se odrzi tako bar pet godina . . :top:

Lostie89
01.04.2009., 21:13
imam hiperpigmentaciju na trbuhu lijevo... dermatolog mi je propisao Zorac gel 0,1 %. ima li ko iskustva s ovom mašću? vrijedi li IŠTA??? :D

jubito74
02.04.2009., 00:20
Evo par slikica...

Boga mi po onome sto sam citao na netu vece je zlo Humira nego bilo koji kortikosteroid. Je li itko zapravo procitao moguce nuspojave Humire???!
To je prestrasno . .
Ja bi radije strije nego limfom . .

emergence
02.04.2009., 10:05
Boga mi po onome sto sam citao na netu vece je zlo Humira nego bilo koji kortikosteroid. Je li itko zapravo procitao moguce nuspojave Humire???!
To je prestrasno . .

svatko je individualan slučaj:mig: zbog težine naše bolesti neki moraju pribjegavati i humiri.
naravno da je mariah pročitala upute i svjesna je svega. i odvagnula je sve rizike.

ovo aludiranje da se odlučila na humiru zbog strija:confused: kao da se radi o nekom njenom ženskom hiru je bezveze:ne zna:

@mariah meni je drago da ti je bolje:cerek: pusek

mariah-zgb
02.04.2009., 14:56
To je prestrasno . .

Naravno da humira ima bezbroj nuspojava.. i stalno su mi u glavi i stalno ih se bojim.. al kad pogledam.. aspirin i voltaren imaju nuspojave.. svaki lijek ima nus pojave..pa tako i neki biljni pripravci.. al zar ih onda nebi trebali koristi :ne zna:
Samo sam htjela naglasit i pokazat sto je kortikosteroid u stanju napravit kozi.. isto tako stanje se od njega moze popravit.. samo sto to kod mene bas i nije slucaj..
Humira je za mene predstavljela zadnju opciju, jedinu nadu... jedino sto jos nisam probala.. napokon djeluje..
Nedavno mi je prijetelj dobio psorijzu i otiso je na Salatu na pregled.. naravno da su mu prvo dali belosalic.. on je doktoru naglasio da zna da to moze izazvat strije i da mu to frendica ima.. na sta je doktor rekao "Ona je cura" ccc.. uzas.. zgrazavam se takvih doktora..
Ja se samo nadam da nitko od vas nece imati takve posljedice od korikostorida.. a tko je jednom imao eritrodermiju zna o cemu pricam..
pozdrav

@ emergence, hvala ti.. stvarno je odlicno i tako se osjecam.. velka pusa tebi.. :cerek:

jubito74
02.04.2009., 14:58
[QUOTE=emergence;19761238]svatko je individualan slučaj:mig: zbog težine naše bolesti neki moraju pribjegavati i humiri.
naravno da je mariah pročitala upute i svjesna je svega. i odvagnula je sve rizike.

ovo aludiranje da se odlučila na humiru zbog strija:confused: kao da se radi o nekom njenom ženskom hiru je bezveze:ne zna:

@mariah meni je drago da ti je bolje:cerek: pusek[/QUOTE

Ne, ne, nisi ti mene shvatila.
Ne volim ni ja kortikosteroide zbog svih vec znanih nuspojava, ali ono sto ne mogu vjerovat je da se to toliko potencira i ponavlja i pljuje ( s pravom ), a onda o Humiri i slicnim ljekovima pisete kao o cudotvornom lijeku koji kao nema nikakvih nuspojava :confused::ne zna:
Zasto??
Ja vec poduze vrijeme pratim forum i takvo misljenje vlada . . samo hvalospjevi, a limfomi i druge maligne bolesti se niti ne spominju, a pobogu to su nuspojave!!
A kortikosteroidi s druge strane mogu dovesti do promjena na kozi, strija, pigmentacija, stanjenja koze, a u bas extremnim slucajevima ako se koriste bez ikakve pauze jaaako dgo i teze posljedice.
Ponovit cu, ne volim ja kortikosteroide niti ih koristim! Kada god sam u mogucnosti probam nesto prirodno, onda ljeti sunce i more i to je to, ali dajte barem budimo iskreni pa recimo: Humira je lijek sa potencijalno katastrofalnim nuspojavama i nemojmo ga velicati, nego ga jedino mozemo prihvatiti kao nuzno zlo! Iskreno, ja je ne bi koristio ni da mi garantira potpuno izljecenje, a ne privremeno!
Ali svi smo mi odrasli i odlucujemo svako za sebe. Meni je samo zasmetalo sto se nigdje ne spominju te negativne strane.

mariah-zgb
02.04.2009., 15:06
[QUOTE=emergence;19761238]svatko je individualan slučaj:mig: zbog težine naše bolesti neki moraju pribjegavati i humiri.

@mariah meni je drago da ti je bolje:cerek: pusek[/QUOTE

Ne, ne, nisi ti mene shvatila.
Ne volim ni ja kortikosteroide zbog svih vec znanih nuspojava, ali ono sto ne mogu vjerovat je da se to toliko potencira i ponavlja i pljuje ( s pravom ), a onda o Humiri i slicnim ljekovima pisete kao o cudotvornom lijeku koji kao nema nikakvih nuspojava :confused::ne zna:
Zasto??
Ja vec poduze vrijeme pratim forum i takvo misljenje vlada . . samo hvalospjevi, a limfomi i druge maligne bolesti se niti ne spominju, a pobogu to su nuspojave!!
A kortikosteroidi s druge strane mogu dovesti do promjena na kozi, strija, pigmentacija, stanjenja koze, a u bas extremnim slucajevima ako se koriste bez ikakve pauze jaaako dgo i teze posljedice.
Ponovit cu, ne volim ja kortikosteroide niti ih koristim! Kada god sam u mogucnosti probam nesto prirodno, onda ljeti sunce i more i to je to, ali dajte barem budimo iskreni pa recimo: Humira je lijek sa potencijalno katastrofalnim nuspojavama i nemojmo ga velicati, nego ga jedino mozemo prihvatiti kao nuzno zlo! Iskreno, ja je ne bi koristio ni da mi garantira potpuno izljecenje, a ne privremeno!
Ali svi smo mi odrasli i odlucujemo svako za sebe. Meni je samo zasmetalo sto se nigdje ne spominju te negativne strane.

ma nema problema... evo cim uhvatim vremena napisat cu sve nus pojave koje su navedene u receptu uz lijek.. (sada imam ispit pa ne stignem).
Ne velicam taj lijek.. mnogima nije pomogao i mislim da smo svi svjesni da je psorijaza individualna.. ja samo kazem da imam srece sto djeluje.. stavila sam slike da se to vidi i eto da pokazem ljudima ucinak.. to je naravno dobra strana svega toga.. isto tako mislim da smo svi svjesni losih strana lijekova..
Stvarno nisam mislila govorit hvalospjeve o humiri jer znam koliko je stetan.. i drago mi je da mi je bolje al vec sad pitam doktora kad postoji mogucnost da me skine s toga..
uglavnom.. napisat cu sve nuspojave.. da se ljudi informiraju.. iako, oni koji dodu do humire su svasta prosli, i te nuspojave su samo jedne u nizu, i takvi pacijenti ih jako dobro poznaju, jer humiru ne moze i nece dobiti bilo tko sa psorijazom.. to je zaista zadnja opcija..

jubito74
02.04.2009., 15:16
[QUOTE=jubito74;19768279]

ma nema problema... evo cim uhvatim vremena napisat cu sve nus pojave koje su navedene u receptu uz lijek.. (sada imam ispit pa ne stignem).
Ne velicam taj lijek.. mnogima nije pomogao i mislim da smo svi svjesni da je psorijaza individualna.. ja samo kazem da imam srece sto djeluje.. stavila sam slike da se to vidi i eto da pokazem ljudima ucinak.. to je naravno dobra strana svega toga.. isto tako mislim da smo svi svjesni losih strana lijekova..
Stvarno nisam mislila govorit hvalospjeve o humiri jer znam koliko je stetan.. i drago mi je da mi je bolje al vec sad pitam doktora kad postoji mogucnost da me skine s toga..
uglavnom.. napisat cu sve nuspojave.. da se ljudi informiraju.. iako, oni koji dodu do humire su svasta prosli, i te nuspojave su samo jedne u nizu, i takvi pacijenti ih jako dobro poznaju, jer humiru ne moze i nece dobiti bilo tko sa psorijazom.. to je zaista zadnja opcija..

NARAVNO. Meni je isto iskreno drago da ti je bolje, dabogda ti se nikad vise ne vratila, ali nemoj moj post shvatiti osobno, jer nisam samo na tebe mislio, nego i sve ostale koji su koristili bilo Humiru ili neke druge slicne ljekove . . Ti si samo zadnja spomenula, pa zato :)
A uostalom slike koje sam pogledao su zaista impresivno poboljsanje, pa me zanimalo o cemu se tocno radi i kakvi su to ljekovi, pa sam ostao malo sokiran. Ne moras pisati nuspojave, onaj koga zanima lako moza progooglati i naci informacije i odvagati za i protiv . . A tebi sretno!! :top:

jubito74
02.04.2009., 15:22
Da i jos nesto, ti bioloski ljekovi uopce nisu odobreni od strane FDA. Mislim da i to dovoljno govori o opasnostima.

maxers
02.04.2009., 20:03
evo i mene ,pozdrav za sve posebno za MARIAH-ZGB želim makar par god. čistu kožu pogotovu što je mlada ,mislim da joj teže pada nego nama koji smo pa već u godinama .Vidim da je bilo malo rasprave oko humire i kortik. .Ako ste pratili moje postove vidjeli ste da sam trošila uglavnom alternativne načine liječenja.Stanje mi se pogoršavalo te sam ponovo pristupila kort. . 7 noći sam se mazala dearmovate kremom i umotavala u plastičnu foliju. sada mi se stanje popravilo za 90'/. U čudu smo i ja imoja porodica .Avjerujte da je imam poprilično. Jesam svo vrijeme koristila laneno ulje iulje crnog kima, zatim post . Nikog ne treba osuđivati zbog ove ili one terapije,pogotovu sa psorijazom se nikada ne zna ,za 3dana može ti se pogoršati da stigneš u bolnicu a možeš biti čiste kože godinama. Ja nikoga ne nagovaram dauzme kort. samo govorim svoje iskustvo

milivoj12
03.04.2009., 23:02

Nisam, ali sam započeo sa Zepterovom lampom ( švicarska fototerapija ), za sada nemogu reći dali će djelovati, postupak je dugotrajan, a i lampa je skupa
najmanja košta 500 eur.
Ako je netko već primjenio tu terapiju za psorijazu nek kaže koji su rezultati.

jubito74
04.04.2009., 00:05
Nisam, ali sam započeo sa Zepterovom lampom ( švicarska fototerapija ), za sada nemogu reći dali će djelovati, postupak je dugotrajan, a i lampa je skupa
najmanja košta 500 eur.
Moj prijatelj . . ne zelim te odmah obeshrabrit, ali njemu nije nista pomoglo :(
Ali svatko je poseban slucaj, zato . . sretno :)

dimekoza
04.04.2009., 20:28
Pozdrav svima. Ja sam iz Makedonije, pratim ovaj forum pazljivo jer i ja imam psorijazu vec 11 godina. Probao sam svasta ali mi nije pomoglo, sada koristim butavate ointment, koji ima samo privremeni efekt. Sviđa mi se to sto ljudi u Hrvatskoj kontaktiraju međusobno i djele savjete, sto nije slučaj kod nas, za ovih 11 godina nisam upoznao nitko ko ima psorijazu u MK, a nepostoje ni ovakvi forumi. Druga stvar je u tome sto kod vas ima puno ljiekova za psorijazu, koi se nažalost nemogu kupiti u Makedonji, tako da je lijećenje tu puno teže.
U svakom slučaju hteo sam samo pozdraviti ovaj forum jer sam dobio puno korisnih informacija...

ithildin
04.04.2009., 21:44
cisto da podijelim svoja iskustva.

zorac- nula bodova, ali zaista nula. za psorijazu mi nije pomoglo, a unistavalo ono malo zdrave koze sto sam slucajno zahvatila dok sam mazala sugu (od milja za psorijazu :))
beloderma, belosalic- nula bodova.
psorcutan- proslo ljeto malazala ruke i noge, za noge nije pomoglo, na rukama suga nestala, nisam mazala neko kratko vrijeme pa se naravno vratila u punom sjaju i sad vise ni psorcutan ne pomaze.

vlasiste mi bilo u komi, isto probala sve i svasta, onda sam pocela prat kosu s crnim samponom dr. teissa (mislim da se tak pise) i na vlasistu vise ni traga sugi, jedini ali stvarno omanji problem je sto mi se kosa jako brzo masti i dosta je sad rijetka pa ju moram cesto prat pa kombiniram crni sampon i sampon protiv ispadanja kose, mala cijena za mogucnost da opet mogu proc rukom kroz kosu i ne izgledat kao da saam upravo iz snjezne mecave izasla :)

trenutno ruke i noge mazem kremom jedne travarke, ako ikako bude bolje odmah javim sve o tome, naravno, pa drzimo fige!!!!

Snowchief
06.04.2009., 14:30
E ovako, psorijaza mi se pojavila u 16. godini, znači prije 4 godine, zimi se pojavljuje u jako slabom obliku (par mrljica po licu i par mrljica po vlasistu, nigdje drugdje, prve godine je bilo jako malo i po donjem dijelu ledja ali to se desilo samo tada i potpuno je nestalo), a ljeti je nema nikako. Međutim zanima me da li se tijekom godina moze stanje pogorsati (znaci da se pocne pojavljivati i na drugim mjestima i u jacem obliku) ili ce stanje ostati ovakvo kakvo jeste.

Unaprijed hvala.

Snowchief
06.04.2009., 14:43
Eh da, zaboravio sam napisati, oblik psorijaze koji imam je Psoriasis Vulgaris (bar tako mislim, jer u BiH nam dermatolozi i nisu bas najbolji pa neznaju tocno reci)

Ja!!
06.04.2009., 18:44
ja se par tjedana već mažem psorexom iz bihaća kojeg sam naša u kući jedno još pakovanje.slikat ću van promjene meni po rukama u truhu jer kako san se crvenija to je sada skro sve ošlo, malo rubovi se vide ali jako san zadovoljan i mislin da ću do bihaća ovaj vikend.ako neko želi mogu uzet i za njega pa poslat busom naknadno.od psorcutana san odusta jer jednostavno psorex meni po 2 put čisti jako dobro.jedino noge zasad nemažem jer su one najmanje zlo.svakako priporučan psorex jer je biljni prirodni i djeluje već nakon par dana.pošto san već i dugo na forumu nema potribe da neko sumnja da ja reklamiran psorex samo van evo prinosin moje oduševljenje jer znam kako je i vama sa ovin sranjem.svakako nek se jave svi koji žele probat sa psorexom jer ću ja do bihaća najvjerovatnije pa da uzmen za šta više.lip pozdrav

emergence
06.04.2009., 19:56
ja se par tjedana već mažem psorexom iz bihaća kojeg sam naša u kući jedno još pakovanje.slikat ću van promjene meni po rukama u truhu jer kako san se crvenija to je sada skro sve ošlo, malo rubovi se vide ali jako san zadovoljan i mislin da ću do bihaća ovaj vikend.ako neko želi mogu uzet i za njega pa poslat busom naknadno.od psorcutana san odusta jer jednostavno psorex meni po 2 put čisti jako dobro.jedino noge zasad nemažem jer su one najmanje zlo.svakako priporučan psorex jer je biljni prirodni i djeluje već nakon par dana.pošto san već i dugo na forumu nema potribe da neko sumnja da ja reklamiran psorex samo van evo prinosin moje oduševljenje jer znam kako je i vama sa ovin sranjem.svakako nek se jave svi koji žele probat sa psorexom jer ću ja do bihaća najvjerovatnije pa da uzmen za šta više.lip pozdrav

bas mi je drago:top:
a i prirodna je krema...čekamo slikice:)

jubito74
07.04.2009., 01:32

Drago mi je zbog svakoga, kad mu pomaze bilo sto!! :top:
Meni je Psorex prosle godine ful pomogao, sve mi se bilo povuklo . . na kraju ljeta se vratilo dakako, ali moram opet ponovit radi svakoga ko namjerava koristiti Psorex . . SMRDI KO KUGA!! Ne samo da ce smrdit roba, nego i posteljina, madrac, kauc, fotelje, stolice i citava kuca!! Ne znam kako bih taj miris ( smrad )opisao . . kao spaljena guma . . :ne zna: Meni je to bilo neizdrzivo . .

jubito74
07.04.2009., 01:34
E ovako, psorijaza mi se pojavila u 16. godini, znači prije 4 godine, zimi se pojavljuje u jako slabom obliku (par mrljica po licu i par mrljica po vlasistu, nigdje drugdje, prve godine je bilo jako malo i po donjem dijelu ledja ali to se desilo samo tada i potpuno je nestalo), a ljeti je nema nikako. Međutim zanima me da li se tijekom godina moze stanje pogorsati (znaci da se pocne pojavljivati i na drugim mjestima i u jacem obliku) ili ce stanje ostati ovakvo kakvo jeste.

Unaprijed hvala.

To ce ti pitanje bilo tko jako tesko odgovorit . . zavisi od covjeka do covjeka, tako da budi sretan sto ti je stanje takvo kakvo jest :)
Moguce da ce se pogorsat, a moguce da ce se i povuci, ali i da ce ostati na istom . . to nitko ne zna . .

maxers
07.04.2009., 06:41
Pozdrav za ,,JA,, .Drago mi je što ti PSOREX pomaže , ja sam isto koristila ukombinaciji sa ,, medom,, od senade K. ali sam se od meda dobro popunila. Psorex sam koristila takođe ukombinaciji sa čajevima za čišćenje ičajemza smirenje.Ako ti je daleko Bihać ima soluciju čuti se tel. sa Senadom ipošalje ti poštom .Isto tako tel. će ti dati savjete o dijeti isl. .Imam broj ako si zainteresovan .Meni je psorex bolje djelovao sa čajevima .Samo da kažem da u Banja Luci psorex košta nego u Bihaću. SVE NAJBOLJE ŽELIM.

maxers
07.04.2009., 06:55
za
SNOWCHIEF, žao mi je si tako mlada dobila psorijazu.Kod mene psor. se širi na svaku promjenu organizma , na stres,prehladu, hladnoću,na mjestu ogrebotina se pojavljuje. Potrudi se odmah na početku da je obuzdaš.Svaku piknicu maži odmah .Godinama sam imala samo na laktu a sada je mnogo više. Mladost je na tvojoj strani ,jer mlad org. se bolje nosi sa njom. PUNO SREĆE.

mariah-zgb
08.04.2009., 10:03
evo i mene ,pozdrav za sve posebno za MARIAH-ZGB želim makar par god. čistu kožu pogotovu što je mlada ,mislim da joj teže pada nego nama koji smo pa već u godinama .Vidim da je bilo malo rasprave oko humire i kortik. .Ako ste pratili moje postove vidjeli ste da sam trošila uglavnom alternativne načine liječenja.Stanje mi se pogoršavalo te sam ponovo pristupila kort. . 7 noći sam se mazala dearmovate kremom i umotavala u plastičnu foliju. sada mi se stanje popravilo za 90'/. U čudu smo i ja imoja porodica .Avjerujte da je imam poprilično. Jesam svo vrijeme koristila laneno ulje iulje crnog kima, zatim post . Nikog ne treba osuđivati zbog ove ili one terapije,pogotovu sa psorijazom se nikada ne zna ,za 3dana može ti se pogoršati da stigneš u bolnicu a možeš biti čiste kože godinama. Ja nikoga ne nagovaram dauzme kort. samo govorim svoje iskustvo

HVALA TI, JA TAKODER ZELIM PUNO SRECE TEBI I SVIMA OSTALIMA SA BILO KOJIM LIJEKOM, TO JE ZAISTA INDIVIDUALNO I VJERUJEM DA CE BIT KORISTI.. VELIKI POZDRAV :cerek:

ithildin
09.04.2009., 00:00
imam pitanjce...
gdje god sam bila, kod kojeg god doktora, svi su me pitali za moje psihicko stanje...kazu da p najvise voli stres...
zanima me, tko mi zeli odgovoriti, jel tako i kod vas?
ja zaista imam probleme sa živcima i stalno vodim bitke s depresijama i nekako mi se pocelo ciniti da se mogu mazati kremicama do preksutra, ali ako ne budem na ti sa ja, nece nista biti od toga...

politika
09.04.2009., 01:28
Da se i ja javim,iskreno ja to nism nesto posebno ni lijecio,ali kako stvari stoje morace se,pojavila mi se na koljenima na gleznjevima obe noge i to na simetricnim mjestima,zatim ima je na laktovima stim sto je na lijevoj ruci u malo izrazenijem obliku,zatim pojavila se i na noktima,na rukama j sve ok,ali je na nogama uzela maha,mazao sam belosalicom,skine on ljuskice ako se redovno maze i prilicno izblijedi,ali cim se prestane sa mazanjem ponovo se ljuske jave i mjesta ta ocvrsnu i pri tome uzasno svrbe pogotovo na nogama na gleznjevima i naravno ako na silu otkines potece i krvi,uglavnom sve je koliko toliko dobro dok se maze!!!Ali kako stvari stoje valja traziti ozbiljnije pomoci!!! Ja sam inace iz Bosne iz Doboja pa eto ako neko zeli moze da se javi da neke savjete i tako,borite se protiv ove bolestine kako god znate i umijete!!!

maxers
09.04.2009., 13:07
ZA ITHILDIN Dobro postavljeno pitanje.Mi svi ovdje pričamo o kremicama, mastima.humiri itd, itd, .Možda bi bilo korisnije pisati opsihi ,nervozi iosjećajima.Evo ti si prva potakla tu priču pa ću i ja. Oduvijek sam bila posebno osjetljiva , kroz djetinstvo ido skoro uzimala sve za gotovo, na svaku uvredu plakala i pitala sebe kako ljudi mogu biti neosjetljivi.U vrijeme kada sam dobila psor. doslovno sam ,,pucala po šavovima,, .Jako stresan period moga života.Stres je prošao ali je gošća,,psorijazica,, ostala.Valjda ne možeš poludjeti ,anegdje moraš pući,pa pucaš po koži. Čitala sam negdje na netu da oboljeli od psor. imaju osjećaj da uvjek nešto ,,moraju,, ne podnose zvukove iglasnu galamu itd. Doslovce sam se prepoznala. Voljela bih isto da ljudi pišu osebi više ,možda nam to više pomogne nego travari i hemija. NADA UMIRE POSLEDNJA.

lapis azuli
09.04.2009., 20:25
ZA ITHILDIN Dobro postavljeno pitanje.Mi svi ovdje pričamo o kremicama, mastima.humiri itd, itd, .Možda bi bilo korisnije pisati opsihi ,nervozi iosjećajima.Evo ti si prva potakla tu priču pa ću i ja. Oduvijek sam bila posebno osjetljiva , kroz djetinstvo ido skoro uzimala sve za gotovo, na svaku uvredu plakala i pitala sebe kako ljudi mogu biti neosjetljivi.U vrijeme kada sam dobila psor. doslovno sam ,,pucala po šavovima,, .Jako stresan period moga života.Stres je prošao ali je gošća,,psorijazica,, ostala.Valjda ne možeš poludjeti ,anegdje moraš pući,pa pucaš po koži. Čitala sam negdje na netu da oboljeli od psor. imaju osjećaj da uvjek nešto ,,moraju,, ne podnose zvukove iglasnu galamu itd. Doslovce sam se prepoznala. Voljela bih isto da ljudi pišu osebi više ,možda nam to više pomogne nego travari i hemija. NADA UMIRE POSLEDNJA.

I ja bih o tome da malo popricamo.Meni je definitivno stres okidac za nove tufne.Pokusavala sam sa prirodnim lekovima ,cajevima da ublazim situaciju ali ona je bila tu.To bi se kao po pravilu uvek desavalo kada bih se vec na neki nacin ocistila od nje i posle stresa evo je opet.Kada god sam u emotivnoj frci ali bas emotivnoj ona je bila tu.Neki lekari su mi objasnjavali da se organizam na taj nacin brani od drugih psihosomatkih bolesti i da mali broj ljudi sa psorijazom oboleva od raka.Nadam se da je to istina i da ce nas to utesiti dok tragamo za lekom.

majmuncic
09.04.2009., 21:33

Kod mene definitivno je psiha uzrok psorijaze,ali također i lijek.Kad sam počela mijenjati svoj način razmišljanja,počela gledati drugačije na situacije oko sebe,prihvaćala (što je i najteže),rješavala se strahova,krivnje i sličnih gadarija psorijaza se povukla,bez ikakvih kremica,dijeta i sl. No kad sam se vratila na stare principe ponovo se vraćala. Ljudi su tvrdoglavi,ne puštaju tako lako stare navike. No ponovo sam se okrenula sebi i vide se rezultati.

jubito74
10.04.2009., 00:03
. Čitala sam negdje na netu da oboljeli od psor. imaju osjećaj da uvjek nešto ,,moraju,, ne podnose zvukove iglasnu galamu itd. Doslovce sam se prepoznala. Voljela bih isto da ljudi pišu osebi više ,možda nam to više pomogne nego travari i hemija. NADA UMIRE POSLEDNJA.

E sad kao da si mene opisala . . .

ithildin
11.04.2009., 17:48
drito to, osjecaj da stalno nesto moram...
ne znam...
svima bih preporucila psihoterapiju, jer ima toliko toga u nama cega nismo svjesnii....ja idem na rebro, kod jednog odlicnog psih i super je to sto sad kuzim tko koga kako i zasto u mojoj glavici, sad samo jos da skuzim kako teoriju pretvoriti u praksu, no dobro, valjda ima vremena...

nego da vas pitam, kakva su vam iskustva s operacijama i psorijazom?
pocela sam razmisljat o želučanoj premosnici pa me zanima šta bi mi šugica mogla misliti o tome?

maxers
11.04.2009., 23:17
za ITHILDIN ,psor. ne voli stres .Poznajem ljude koji su dobili psor. poslije operacija.Probaj neku klasičnu dijeticu,ja sam manje količinski jela ali sam jela sve i kretanje.To mi najbolje pomaže.Za psorijatičare kažu da ih prati osjećaj krivnje ,pesimisti. Ja sam se oslobodila osjećaja krivnje imoranja.Prije par sedmica moja kćer je imala krizu svijesti oko 2sata.Putujući ukolima hitne pomoći dok sam se molila za njen život ,rekla sam sebi da ništa više ne moram ,nigdje više ne žurim,niko i ništa mi nije važan kao ona, samo je bože ostavi da živi ibude dobro.Taj osjećaj imam i sada kao da mi je se promjenio komplentan mentalni sklop.Ona je sada dobro a i ja se osjećam životnije, drugačije doživljavam život i ljude oko sebe.Važno je da si ispunjena iznutra,da se raduješ svakom novom danu.Šta je nama par kil. viška.Oprostite, ovo nije sve vezano za tvoje pitanje, ali sam imala potrebu da sve to napišem ,, ko zna zašto je to dobro,, .Kako kažu ,,svako zlo za jedno dobro,, .Svim ljudima dobre volje želim sretne predstojeće praznike da ih provedu u miru iblagostanju.

kixach
11.04.2009., 23:25
pozdrav svima..

naime, vec dobrih par godina imam problema sa kozom.. najprije su mi izbijali mjehurici puni vode, onda je to pucalo, i tako u nedogled... =(
u zadnjih godinu, dvije mi se prosirilo na obje ruke..

isla sam po ne znam koliko doktora i nitko kao nezna kai mi je..

neki dan mie prijateljica rekla da ovo kaj ja imam da bi mogla biti ta psorijaza, i eto me sada na forumu..

kako se lijeci, i jel se moze rijesiti tog zauvijek? ili sam osudena na dozivotno mazanje svakakvim kremicama..

ithildin
12.04.2009., 18:20
procitaj malo prosle postove, ne postoje jednostavni odgovori na tvoja pitanja....

maxers
13.04.2009., 06:17
za KIXACH,tomeni liči na ekcem,ako nisi moraš ići ljekaru da pogleda ,jer ako je ekcem da liječiš .Ekcemi imaju ipak drukčiju prognozu,tj. dosta povoljniju.Može biti i uporna alergija .Sve u svemu , pravac ljekaru pa nam javi rezultate .Držim ti fige da nije psorijaza.

NEBOJSHA
13.04.2009., 22:12
[QUOTE

POZDRAVLJAM ,naslov psorijaza KUTAK ZA ŽRTVE,ali ja nisam to,zato dajem prostor ŽRTVAMA:)

:)Ružo pozdrav za Vas,vratite se na forum više nijesmo žrtve,već samo PSORIJATIČARI :top::kava:

almonda
14.04.2009., 21:18

Jeli tu kremu neko pravi i gdje je kupujes?
Drago mi je pa ti pomaze,i ja sam sve probala ali nista

almonda
14.04.2009., 21:26
imam pitanjce...
gdje god sam bila, kod kojeg god doktora, svi su me pitali za moje psihicko stanje...kazu da p najvise voli stres...
zanima me, tko mi zeli odgovoriti, jel tako i kod vas?
ja zaista imam probleme sa živcima i stalno vodim bitke s depresijama i nekako mi se pocelo ciniti da se mogu mazati kremicama do preksutra, ali ako ne budem na ti sa ja, nece nista biti od toga...

To sto kazes je tacno 100 %
Ja takodje gdje sam god bila vezali su za psihicko stanje.
Meni se i jeste pojavila usljed jednog velikog stresa,i sad nekako
drzim pod kontrolom,ne da je nemam, imam je po prstima od noga
i iza usiju,ali ne siri se,stim sto sam morala uzimati nesto za
smirenje.

almonda
14.04.2009., 21:34

Bas tako je i kod mene nesto slicno.Uvjek sam bila poput tebe,osjetljiva,plaka-
la bih, nervirala se i zaradila ovo sto jesam prije 2 godine.Zao mi je jako
mladih osoba kad cujem da imaju ovo sto sam ja dobila u 55-oj god.
rezivjela sam jedan dio rata u Bosni,i nije bilo ni malo lako,a odrazilo se
na moju kozu.
Vec 15 godina zivim u New Yorku i sve sam probala.
Trenutno pijem prozac 20 mg. cisto nesto dase ne bih previse uzbudjivala,
posto uzbudjen je djeluje na kozu,i tako donekle drzim pod kontrolom.
Inace imala sam u vecoj mjeri i sto je najteze od usiju se inficira lice
pa otek cjele jedne strane, i moram ukljuciti antibiotic.

almonda
14.04.2009., 21:38
pozdrav svima..

naime, vec dobrih par godina imam problema sa kozom.. najprije su mi izbijali mjehurici puni vode, onda je to pucalo, i tako u nedogled... =(
u zadnjih godinu, dvije mi se prosirilo na obje ruke..

isla sam po ne znam koliko doktora i nitko kao nezna kai mi je..

neki dan mie prijateljica rekla da ovo kaj ja imam da bi mogla biti ta psorijaza, i eto me sada na forumu..

kako se lijeci, i jel se moze rijesiti tog zauvijek? ili sam osudena na dozivotno mazanje svakakvim kremicama..

Ne zelim da te razocaram, ali ako je utvrdjena psorijaza, moras se pomiriti
na dozivotno mazanje, s tim sto se moze desiti da ti se ne pojavi jedan duzi
period cak i godinu-dvije,pa opet eto je.Ali samo hrabro,prvo preispitaj
i utvrdi sta je kod tebe.

almonda
14.04.2009., 21:42
:)Ružo pozdrav za Vas,vratite se na forum više nijesmo žrtve,već samo PSORIJATIČARI :top::kava:

Bas tako NEBOJSHA, nismo nikakve zrtve,a zasto bih bili Ruzo.
Blago tebi sto si je izlijecila,pa otisla sa foruma.

lapis azuli
14.04.2009., 21:47
Bas tako je i kod mene nesto slicno.Uvjek sam bila poput tebe,osjetljiva,plaka-
la bih, nervirala se i zaradila ovo sto jesam prije 2 godine.Zao mi je jako
mladih osoba kad cujem da imaju ovo sto sam ja dobila u 55-oj god.
rezivjela sam jedan dio rata u Bosni,i nije bilo ni malo lako,a odrazilo se
na moju kozu.
Vec 15 godina zivim u New Yorku i sve sam probala.
Trenutno pijem prozac 20 mg. cisto nesto dase ne bih previse uzbudjivala,
posto uzbudjen je djeluje na kozu,i tako donekle drzim pod kontrolom.
Inace imala sam u vecoj mjeri i sto je najteze od usiju se inficira lice
pa otek cjele jedne strane, i moram ukljuciti antibiotic.

Prvo pozdrav a sada pitanje ,da li ste probali neki prirodan lek za smirenje koji moze duze da se pije cisto da ne napravimo magarecu uslugu?

ithildin
14.04.2009., 22:18
a cuj, lijekovi za smirenje su za psorijazu isto sto i kremice, trebas naci ono sto je u tebi sto izaziva takve reakcije...
inace preporucam strucnu pomoc za te odgovore, ali danas mi je moj psih rekao da ne zna sto mi kaze na ovo sto me muci tak da vise ni sama ne znam gdje najbolje otici po pomoc...
ipak, mislim da bi to vecini ljudi puno znacilo, psihijatar bar da ti pomogne doc do nekih odgovora i da ti bar da neke smjernice, pa mozda uspijes u sebi nac snagu za pobjedu kad shvatis protiv cega se boris!!

Cut
15.04.2009., 07:45
Jel itko od vas ljudi iz Zagreba ima Garra rufa ribice doma tj da ih je nabavio za kućnu upotrebu? Ili možda netko zna nekoga tko ih ima?

RUŽA
15.04.2009., 10:13
[QUOTE=NEBOJSHA;19976650]:)Ružo pozdrav za Vas,vratite se na forum više nijesmo žrtve,već samo PSORIJATIČARI :top::ka ma, vidi stvarno nismo vise zrtve.hvala tebi,a hvala i modelarima.
nisam pobjegla s foruma,nego mislim da sam rekla sve o sebi i o psorijazi.

ALMONDA, nisam se izliječila,imam puno psorijaze,čekam odobrenje za humiru iako više ni u to nisam sigurna da je dobro.pozdrav svim forumašima:):):)

kusrach
15.04.2009., 14:14
To sto kazes je tacno 100 %
Ja takodje gdje sam god bila vezali su za psihicko stanje.
Meni se i jeste pojavila usljed jednog velikog stresa,i sad nekako
drzim pod kontrolom,ne da je nemam, imam je po prstima od noga
i iza usiju,ali ne siri se,stim sto sam morala uzimati nesto za
smirenje.

već sam negdje napisao da već 6 dugih godina nisam ništa za psorijazu uzeo
samo sam si sredio psihičko stanje i vratio se na stari hobi......koji me čini potpunim.

to je to

NEBOJSHA
15.04.2009., 22:36

Vase pitanje je kod mene pobudilo interesovanje i evo sto sam nasao u mojoj literaturi.
Psorijaza nije i nikakve slicnosti sa njom nema.
Bolesnici kod ove bolijesti naglasavaju da oboljenje izbija naglo s tipicnim sirenjem koznih promjena.Bolijest se povezuje sa oblacenjem novog ili dugo odlezanog rublja prije izbijanja bolijesti.Bolijest se najcesce javlja u proljece i jesen.
Etiologija bolijesti nije poznata.
Bolijest obicno prolazi spontano za 6-7 nedjelja.
Ukoliko Vas jos nesto u vezi ovog interesuje pitajte.:top:
Davno se nijesam javljao te ovom prilikom pozdravljam sve stare kao i nove forumase.:kava:

sattine
16.04.2009., 11:18
Ima li takvih na ovome svijetu i u ovome gradu (Zgb.) I kako ????

ima na žalost.....

sattine
16.04.2009., 11:37
Psorijaza, imam ju od 6-7 godine života (25), da baš ima nekog lijeka i ne. Ima super dana , kad se vide samo točkice, i onih groznih dana kad to izgleda prestrašno. More može pomoći, i ima neka krema Psorcutan, bez mirisa koja pomaže. Al dok ti se koža ne navikne na to.
Izbjegavat stres, čim više.
Ne ići na državni ispit. :D :D
A svi pričate da se navikneš živjet s tim. Kak???? Meni po tom pitnju baš i nejde.
Najgore mi je bilo u školi kad je počelo toplo vrijeme, pa svi nose kratke rukave, a i ja bi ih nosila, a onda nađaš nekog pametnog koji počne vikat, gle ova ima AIDS il da ne nabrajm dalje. Kaj se toga tiče još uvijek mi je neugodno. :(

znam kak ti je...ja imam psorijazu već 12 godina...dobila sam kad sam bila trudna..valjda od stresa jel je takva trudoća bila...stresna...
nisam nosila kratke rukave valjda 8 godina...zbog takvih idiota koji pojma nemaju pa kad vide odmaknu se od tebe kao da imaš kugu...koma je to..zato rađe dosim duge rukave da sebi ugodim...

Rastafarya
17.04.2009., 04:43
Ja sam novi frajer tu...bas sam zujo po netu i gledo razne forume i sva ta sranja oko psorijaze i procito sve i svasta...u biljeznicu sam zapisivao sve kreme koje sam procitao i nakupio sam ih nekih 20tak..imam psorijazu neko vrijeme(par godina,preciznije3-4 god)..tocno znam kak je sve pocelo..poceo sam na vlasistu dobivat kao neka kruta perut(tako sam napocetku mislio,da je to samo perut)i to sam trgo i koristio hedensholders od cega me pekla glava i nakon par mj mi je nestalo to s glave i bio sam sretan ko grlica kad dobije mrvice kruha,onda je zavrsilo ljeto odnosno bio je kraj i jeseni onda je nastao kaos,suga mi se ponovo vratilo(tako zovem ja i moja ekipa s kvarta psorijazu) na vlasiste so sam ja mislio da je to samo perut i nisam obaziro na to previse,mislio da ce proc,onda se pojavilo na laktovima,ne previse malo par tockica,stari mi je to vidio i tjero me je da mazem nekom travom koju imam u vrtu,kad joj razlomis stabljike listova u sebi ima neku narancastu tvar koja svrbi kad namazes po tijelu,i tako sam mazo i to mi je nestalo do 2 mj sljedece god.pojavila mi se dosta velika gromada na nozi,tocnije na desnom djelu desne noge negdje na sredini lista na nozi(znaci lijevo od lista i desno od glavne potkoljenicne kosti,negdje na sredini) i pocelo mi dobivat bijelo-srebrnu boju i pocelo mi se ljustit,nisam slutio da bi to moglo biti to pa mi je neko vrijeme bilo zabavno trgat!par mjeseci kasnije dobio sam na laktovima opet na obije ruke i pocelo se ljstit,poceo sam opet tom travom ali nije nis pomoglo,malo se smanjilo ali se i dalje vidilo,tada sam otiso kod dokora ,odnosno dermatologa, i tu je ono najzanimljivije,frajer me pogledo na 5 min i reko:to ti je decko psorijaza,ostao malo sokiran i trazio ga neke preparate da mi da,propiso mi je neke kreme kojih se nesjecam vise(jer ih vise ni ne koristim jer mi nisu kurca pomogle),doslo je ljeto,pobjego na more i kupo se i nakon dva dana na moru to mi je u potpunosti nestalo i nisam imo vise do 1 mj sljedece godine,onda mi se pojavilo opet na istim mjestima,otiso sam opet kod tog doktora i radio sam biopsiu,kad su dosli rezultati frajer mi je reko to nije psorijaza,to je nes izmedu psorijaze i jos necega,moram pogledat kaj mi pise u nalazima(nedami se sada,starci mi spavaju da mi neseru) Ja reko dobro i malo odahno,dao mi je neke 10e kreme koje mi takoder isto nisu pomogle,nakon par mjeseci otiso sam opet doktoru jebat mu mamu(sala),on mi je opet radio biopsiju(i sad je ono najzanimljivije)on nezna kaj je to,to je psorijaza i jos neka 3 sranja,i uvjeravo me kako ce mi to proc s nekim novim kremama koje sam naravno morao platit ko i ostale,naravno,nisu mi pomogle,otiso sam na ljetovanje i nakon 3 dana mi je nestala ta suga!vratio se s mora i opet 1-2mj sljedece godine isto sranje!ali ovog puta mi je na glavi postalo groblje,doslovno groblje!Tada mi je moja dobra susjeda rekla"mali odi u ljekarnu i pljuni 100kn za sampon VISCHY,plave boje je,pomoci ce ti sigurno",sto sam i ucinio i zacudo pomoglo mi je,jos uvijek imam sugu na glavi ali znatno manje!Perem s njim 2 put tjedno,a kad neperem s njim onda perem s nekim jako blagim samponom kao sto je BABY SHAMPON ZA DJECU,JONSON,!Taj sampon vischy djeluje tako da na tim crvenilima napravi novu kozu koja se nece ljustit nego ce se napravit tvrda bjela kora koju nesmijemo trga jer ako trgamo nismo nis postigli,nego ona mora sama otpast!nanesemo sampon i ostavimo 5 min na glavi! taj sampon je na bazi katrana!I od tad ga koristim sve do danas,i mogu vam rec da mi za 70% manje suge na glavi!Iako nemogu rec sa sigurnoscu dali je to psorijaza il nije jer ni dermatolozi neznaju!ali ja sam uvjeren da je jer izgleda isto kao i svim onim slikama na netu samo kaj je manje,dosta manje!Citao sam vase postove i nigdje nisam procitao da se nekom to pojavljiva na gornjem djelu leda,oko vrata,jer se meni prije mj dana pojavilo,i na vratu,svima se pojavilo na trtici dole(barem koliko sam ja procito,mozda se varam)! Moja topla preporuka je da se kupate na moru jer je to za mene jedina i najbolja terapija do sada,more i sunce! P.S. Cuo sam Naftalan u ivanicu(bolnica specijalizirana za kozne bolesti) pa cu tamo skoknut njima i da vidim kaj ce oni rec,i cuo sam za onu kupku s ribama koji ti jedu te ljuske i ciste te! Tak da budem to isto probo! Javit cu vam se uskoro s dijagnozom koju je debil od dermatologa dao(no offense)!! Cujemo se!
P.S.Ovo je moja prica kako je to sve pocelo,da nebi mozda ispalo da pricam gluposti,svako ima svoj nacin zaljecenja te napasti!ja je za sada nisam nasao a ta suga mi se samo siri mojim tjelom!

cupeuf
18.04.2009., 16:19
evo mene prijatelju!javi se je ti iman doma garrarufu!

Rastafarya
18.04.2009., 18:27
evo mene prijatelju!javi se je ti iman doma garrarufu!

Mda?a kaj,odakle si ti? I imas kakve uvijete za to?I kak bi to skombinirali sve to?

ella__17__sb
20.04.2009., 21:49
Dobro veče,evo mene i moje psorijaze :)

Rastafarya
20.04.2009., 22:05
ljudi si djele psorijazu...hehehe...mogli bi se jebat medusobno pa da osnujemo svoje potomke s psorijazom...nova generacija ljudi...i onda okupiramo cijeli svijet i ostale smrtnike pretvorimo u svoje robove...to bi bilo lijepo!

ella__17__sb
21.04.2009., 08:35
Rastafarya de lakše malo s tim riječnikom,ima vamo i starijih ljudi,ipak treba imati malo poštovanja prema njima,i nedaj Bože da nam djeca imaju psorijazu i da proživljavaju ovo što mi proživljavamo,ja ovo neželim nikome :azdaja:

kusrach
21.04.2009., 09:28
najmanja košta 500 eur.

da li ima tko da mu je lampa zepter pomogla???
znam da je to glupost (lampa), uzaludno bacanje novaca i znam da je drugdje na forumu pisalo da ispravlja polove stanica, i ako je u pitanju tumorska stanica slučajna, stanicu će pobuditi na širenje tumora.
tako nekako.
hehe, inače kod kuće imam i malu i onu ogromnu zepter lampu, ali je baš zbog textova nađenih po internetu nisam niti jednom koristio.
navodno da pri prezentaciji između redova i u nekom njihovom priručnikau kažu (da bi se ogradili), kako oboljeli od tumora i raznih malignih bolesti ne bi smjeli koristiti lampu.
iskustva? prijatelji? rodbina?

RUŽA
21.04.2009., 15:50
ljudi si djele psorijazu...hehehe...mogli bi se jebat medusobno pa da osnujemo svoje potomke s psorijazom...nova generacija ljudi...i onda okupiramo cijeli svijet i ostale smrtnike pretvorimo u svoje robove...to bi bilo lijepo!

OVO JE KATASTROFA.MISLIM DA BI TREBAO HITNO POSJETITI PSIHIJATRA,AKO ZA TEBE NIJE VEĆ PREKASNO.

ella__17__sb
21.04.2009., 17:50
Ludnica takve ne prima,nema kruva od njega/nje,žalosno!

minmasin
21.04.2009., 20:02
da :(

probaj malo proguglat o MMS-u za psorijaticni artritis, za reumatoidni je navodno dosta uspjesan

NEBOJSHA
21.04.2009., 22:44
...mogli bi se jebat medusobno !
Tesko je reci da bi nekom uspjelo napravit nesto poput tebe:tuctuc::tuctuc:

maxers
22.04.2009., 13:32

D ali postoji neko da izbriše ovaj text ,nije mu mjesto na ovom forumu.Pa ovo je ljudi morbidno.:azdaja:

Psorry
22.04.2009., 17:33
pozz

lapis azuli
22.04.2009., 19:14
Zasto tako stidljivo i pored nekih cudnih postova neujedamo. Samo napred!

Psorry
22.04.2009., 19:52
Ima li ista gore nego kad koristis neku terapiju i vidis da ti ne pomaze, ali ti ides i dalje jer su ti rekli da trebas mazati mjesec dana ( mozda i vise ) da bi pocelo djelovati, a pored mazanja tu je i odvratni caj i jos odvratnije kapi koje pijes 3 puta dnevno, i onda se samo bezveze nerviras, a znas da nervoza samo pogorsava stvar i bla, bla i tako ukrug...Terapija je od jednog priznatog travara, ali ja ne vjerujem da cu jos dugo imati strpljenja...Psorijazu imam vec 12 godina ( od 19-e godine ), dosad mi je najbolje pomogla belosalic mast, uz 3%-tni alkohol ( kojim se bolesna mjesta ociste prije mazanja ) i folija ( kojom se omota ). Tu su naravno jos i redovna higijena, johnson's baby sapun i belosalic losion za glavu...
Pozdrav svima i toliko od mene za prvo javljanje!!!

Psorry
22.04.2009., 19:56
Zasto tako stidljivo i pored nekih cudnih postova neujedamo. Samo napred!

hehe...nije stidljivo, nego mi nesto nije u redu pa provjeravam dali ce moj post ostati tu...pozz

žuti leptirić
22.04.2009., 22:10
samo da vas sve pozdravim.... moja iskustva sa zelenom glinom su zaista iznenađujuće dobra kuc, kuc, kuc....
Pila sam ju po uputama i stavljala kataplazme na tabane i dlanove, a nakon toga kožu namažem običnom propolis kremom (kupila ju na tržnici od tete što prodaje med, 20 kn)

Trenutno stanje mi je zadovoljavajuće dlanovi su ok, a na stopalima se još borim, otprilike kao kada mažem kortikosteroidima nekoliko dana zaredom i stavljam najlone... a ovo je sve prirodno....

Psorry
23.04.2009., 16:34
Pozdrav!!! Zelio bih se konsultirati s vama u vezi terapije koju trenutno koristim a o kojoj sam pisao u svom prethodnom postu. Naime, nakon 13 dana ( od preporucenih mjesec pa i vise ) nema nikakvih pomaka na bolje, cak se malo i pogorsalo, tako da sam sad u dilemi dali da nastavim ili da prekinem.:confused: Svjestan sam da kozi treba vremena da se adaptira na novi lijek, ali jednostavno nemam strpljenja. Razlog je i taj sto dosad nisam bas puno eksperimentisao sa lijekovima kao vecina vas, najvise sam koristio belosalic i foliju i imao pozitivne rezultate vec nakon 5,6 dana, pa mi se ovo sad cini dugo i uzaludno...Molim za savjet!!!

gogi psori
23.04.2009., 23:42
Dobro vece svima.Evo mene posle malo duzeg vremena,ne zato sto nisam hteo pisati nego nisam imao vremena.POSO-A kad smo kod psorijaze sada imam vremena jer sam na bolovanju.
20.04.2009 sam primio Humira inekciju koja je po redu 10 i otisao spavati sutra dan osecao sam glavobolju po prvi put ok mislio sam zbog vremena-22.04.2009kada sam se probudio osecao sam jos vecu glavobolju i kasalj sa bolovima u grubima,otisao sam odmah kod kucnog doktora koji je pozvao doktora koji mi leci psorijazu Humirom i rekao da prestanem sa humirom i da mi da antibiotike da pijem i svakog dana da idem na kontrolu sta je i zbog cega ne znaju ni oni uzeli su krv i sve sto je potrebno za analizu pa cekam rezultate.A sto se tice Humire kod 7 inekcije mi se vratila psorijaza 40% i nakon 8 i 9 nikakvih reakcija nisam primetio i jos vise se psorijaza vraca ,,ZASTO NEMAM POJMA a kontrolu kod doktora za psorijazu imam tek 11.05. i plus sve sada sto se dogodilo neznam gde je kraj.A da stigao mi je obracun od zdravstvenog osiguranja koji su platili Humiru 12.000CHF.I ja ne znam sta treba da mislim dalje?????????????????????????????????????

maxers
24.04.2009., 10:49
:top:Pozdrav!!! Zelio bih se konsultirati s vama u vezi terapije koju trenutno koristim a o kojoj sam pisao u svom prethodnom postu. Naime, nakon 13 dana ( od preporucenih mjesec pa i vise ) nema nikakvih pomaka na bolje, cak se malo i pogorsalo, tako da sam sad u dilemi dali da nastavim ili da prekinem.:confused: Svjestan sam da kozi treba vremena da se adaptira na novi lijek, ali jednostavno nemam strpljenja. Razlog je i taj sto dosad nisam bas puno eksperimentisao sa lijekovima kao vecina vas, najvise sam koristio belosalic i foliju i imao pozitivne rezultate vec nakon 5,6 dana, pa mi se ovo sad cini dugo i uzaludno...Molim za savjet!!!

Jako mi je poznat taj osjećaj,ali bez 30 i više dana nemoj ni da očekuješ rezultate.Koristila sam i ja travarske kreme iali min. 30 iviše dana moraš biti strpljiv,a pogoršanje travari kažu da je to dobar pokazatelj.Znam da je teško idu topli dani i kratki rukavi.Ja sam nabavila topovsku mast i probat ću sa folijom. :top:

maxers
24.04.2009., 11:10
ŽDobro vece svima.Evo mene posle malo duzeg vremena,ne zato sto nisam hteo pisati nego nisam imao vremena.POSO-A kad smo kod psorijaze sada imam vremena jer sam na bolovanju.
20.04.2009 sam primio Humira inekciju koja je po redu 10 i otisao spavati sutra dan osecao sam glavobolju po prvi put ok mislio sam zbog vremena-22.04.2009kada sam se probudio osecao sam jos vecu glavobolju i kasalj sa bolovima u grubima,otisao sam odmah kod kucnog doktora koji je pozvao doktora koji mi leci psorijazu Humirom i rekao da prestanem sa humirom i da mi da antibiotike da pijem i svakog dana da idem na kontrolu sta je i zbog cega ne znaju ni oni uzeli su krv i sve sto je potrebno za analizu pa cekam rezultate.A sto se tice Humire kod 7 inekcije mi se vratila psorijaza 40% i nakon 8 i 9 nikakvih reakcija nisam primetio i jos vise se psorijaza vraca ,,ZASTO NEMAM POJMA a kontrolu kod doktora za psorijazu imam tek 11.05. i plus sve sada sto se dogodilo neznam gde je kraj.A da stigao mi je obracun od zdravstvenog osiguranja koji su platili Humiru 12.000CHF.I ja ne znam sta treba da mislim dalje?????????????????????????????????????
Žao mi je nakon toliko nade ništa ijoš se vraća tako brzo.Očito da tiHUMIRA nije pomogla još su tu i nus pojave HUMIRE.nemoj više se izlagati riziku. Znam da ti psor. jako izražena inače ti ne bi odobrili HUMIRU.Pisala sam da sam očistila kožu sa dearmovate i folijom za 5-6 dana pokušaj i ti.Znam ,kortik. je a ko mi garantuje da ću doživjeti neku starost imože me sutra infrakt da pogodi i da ne doživim nus pojave kort.Probaj jer su kort.mila majka za HUMIRU.Želim ti osdravljenje i ovo ti jedino ja mogu preporučiti.Ne znam ništa pametnije.:ne zna:

Psorry
24.04.2009., 14:33
Hvala na savjetu! Nekako cu se valjda natjerati da ispijem i izmazem ovo sto imam od terapije pa cemo vidjeti.:) I naravno problem mi je sto idu topli dani, pa se nadam da ce nakon mjesec dana biti bolje, jer do tad se jos i nekako mogu nositi dugi rukavi...Kad smo kod toga, citajuci neke postove pitam se dali bi stanje stvarno bilo bolje kad bi se maximalno priviknuli na psor. ( sto ja jos nisam uspio ) i nebi mislili sta ce drugi reci i misliti o nama..Jer neki ovdje tvrde da otkako su to uspjeli, skoro da je i nemaju, a ne koriste nikakvu terapiju...Ja u to ne vjerujem, ali isto tako--zasto bi lagali?!...ne znam...sta ti mislis o tome?? I reci mi jos---kako je tebi pomogla terapija od tog travara i dali mogu stavljati foliju na ovo s cim sad mazem ( jer mi on nije ni spominjao foliju ) ?? Veliki pozdrav!!

Psorry
24.04.2009., 14:36
I zaboravio sam: SRETNO sa topovskom mascu!!!:)

Psorry
24.04.2009., 18:42

pozz..novi sam ovdje, procitao sam skoro vise od pola postova, tebe puno ima, pa mogu reci da sam prilicno dobro upoznat sa tvojim slucajem, tacnije , tvojim pokusajima da sje..s ovaj shit sto nas je sviju zadesio...Zelim ti reci da mi je jako drago da si nasao svoju mazalicu:) i neka ti sto duze cini dobro. A obzirom da zivim u Bihacu, ako ti treba bilo kakva pomoc pri nabavci masti i tog meda, javi mi se, nesto cemo skontati...Zivio

maxers
24.04.2009., 20:28
Hvala na savjetu! Nekako cu se valjda natjerati da ispijem i izmazem ovo sto imam od terapije pa cemo vidjeti.:) I naravno problem mi je sto idu topli dani, pa se nadam da ce nakon mjesec dana biti bolje, jer do tad se jos i nekako mogu nositi dugi rukavi...Kad smo kod toga, citajuci neke postove pitam se dali bi stanje stvarno bilo bolje kad bi se maximalno priviknuli na psor. ( sto ja jos nisam uspio ) i nebi mislili sta ce drugi reci i misliti o nama..Jer neki ovdje tvrde da otkako su to uspjeli, skoro da je i nemaju, a ne koriste nikakvu terapiju...Ja u to ne vjerujem, ali isto tako--zasto bi lagali?!...ne znam...sta ti mislis o tome?? I reci mi jos---kako je tebi pomogla terapija od tog travara i dali mogu stavljati foliju na ovo s cim sad mazem ( jer mi on nije ni spominjao foliju ) ?? Veliki pozdrav!!
Moja terapija je bila psorex mast imed života od S. Kaj. i ista ta krema ali u kombinaciji sa čajem za smirenje ičaj za čišćenje organizma.Ova druga kombinacija je bolja barem za mene jer čaj za čišćenje je super uz to išla je i dijeta ono klasika, strogo zabranjeno crveno meso,paradajz,začini,ljuto,SVINJSKO MESO,LUBENICA... Probaj piti riblje ulje,ulje crnog kumina tj.ćurokota,ulje ajkule i sl. dosta pomaže uzaustavljanju psorijaze.A ignoriranje psor. zavisi od osobe.Ja lično ne mogu da se pravim da je nemam jer kada se ona širi ja to osjećam u sebi ,ne moram ni da gledam u kožu gdje je izašla nova piknica .Folija ti pomaže samo da maximalno iskoristiš mast kojom se mažeš i brže djeluje .Probaj ividjet ćeš.hvala isto na lijepim željama.:cerek:

Psorry
24.04.2009., 21:23
Moja terapija je bila psorex mast imed života od S. Kaj. i ista ta krema ali u kombinaciji sa čajem za smirenje ičaj za čišćenje organizma.Ova druga kombinacija je bolja barem za mene jer čaj za čišćenje je super uz to išla je i dijeta ono klasika, strogo zabranjeno crveno meso,paradajz,začini,ljuto,SVINJSKO MESO,LUBENICA... Probaj piti riblje ulje,ulje crnog kumina tj.ćurokota,ulje ajkule i sl. dosta pomaže uzaustavljanju psorijaze.A ignoriranje psor. zavisi od osobe.Ja lično ne mogu da se pravim da je nemam jer kada se ona širi ja to osjećam u sebi ,ne moram ni da gledam u kožu gdje je izašla nova piknica .Folija ti pomaže samo da maximalno iskoristiš mast kojom se mažeš i brže djeluje .Probaj ividjet ćeš.hvala isto na lijepim željama.:cerek:

Evo mene presvucen folijom, sav šuštim:) ...hvala na odgovorima, dosta mi znace...znam za foliju, koristio sam je i ranije, ali mislio sam da mozda nije za svaku mast preporucljiva...Ja ti isto uz ovo sto mazem, pijem neki ruzni caj za ciscenje i neke kapi s okusom rakije:) Grrrrr...

Reci mi molim te gdje mogu nabaviti ta ulja, ona su mi posebno interesantna, a nisam ih do sad probao, samo vidim da ih dosta spominju ovdje ( i to kanatarionovo i jos neka...) i za piti i za mazati...??

Nekako mislim da ja ipak imam srecu da mi nije previse tijela zahvaceno ( pregibi--laktovi, koljena, zglobovi ruku i nogu, znaci nisu ledja, ni stomak HVALA BOGU !! ) i da bi mi odrzavanje tim uljima, uz ponekad mast, bilo dovoljno...
Sorry ako sam dosadan, ali cini mi se da je ovdje najlakse, najbrze i najsigurnije doci do odredjenih odgovora...

ithildin
25.04.2009., 00:06
ja isto sjedim presvucena folijom i sustim, al brijem da mi vec na zivce udara jer mi fakat smeta...
samo sam to htjela podijelit s razredom...

maxers
25.04.2009., 09:50
Evo mene presvucen folijom, sav šuštim:) ...hvala na odgovorima, dosta mi znace...znam za foliju, koristio sam je i ranije, ali mislio sam da mozda nije za svaku mast preporucljiva...Ja ti isto uz ovo sto mazem, pijem neki ruzni caj za ciscenje i neke kapi s okusom rakije:) Grrrrr...

Reci mi molim te gdje mogu nabaviti ta ulja, ona su mi posebno interesantna, a nisam ih do sad probao, samo vidim da ih dosta spominju ovdje ( i to kanatarionovo i jos neka...) i za piti i za mazati...??

Nekako mislim da ja ipak imam srecu da mi nije previse tijela zahvaceno ( pregibi--laktovi, koljena, zglobovi ruku i nogu, znaci nisu ledja, ni stomak HVALA BOGU !! ) i da bi mi odrzavanje tim uljima, uz ponekad mast, bilo dovoljno...
Sorry ako sam dosadan, ali cini mi se da je ovdje najlakse, najbrze i najsigurnije doci do odredjenih odgovora...
Ne bi trebalo biti nešto sporna ta folija ,ako organizam je alergičan na neki sastojak iz kreme vidjećeš promjene ubrzo poslije mazanja ,osobe koje imaju problema sa venama,unutrašnje ilivanjske one ne bi smjele koristiti foliju.
To što ti koristiš je ista ili slična terapija koju sam ja koristila samo naprijed.Ja imam i po leđima,kukovima ,više nego ti.To sa godinama se širi ivodi računa da uvjek imaš neku terapiju u pričuvi imjenjaj je jer ps.se brzo navikne .Ulja možeš kupiti u svakoj apoteci ,aćurokot ili crni kumin ne znam da li ima kod nas najbolje ako možeš iz vana kupiti ito u kapsulama bolje je.To nije lijek nego pomoćno srestvo AKO POMOGNE. Ne očekuj čuda ni od čega moraš sve probati.Nekome pomaže kantarionovo ulje bolje nego kortici ili HUMIRA INEKCIJE.Dobro je kantarionovo ulje ovog ljeta ću da napravim 10 L odlično je za mene.Drago mi je ako mogu pomoći sa onim što znam to mi je duševna hrana.:mig:MORAŠ PROBATI SVE.:)

maxers
25.04.2009., 09:58
ja isto sjedim presvucena folijom i sustim, al brijem da mi vec na zivce udara jer mi fakat smeta...
samo sam to htjela podijelit s razredom...
Naviknuti ćete ,ono meni jesad super spavam kao beba ,ta folija GRIJE tijelo i ko je već u godinama kao ja,:confused:izvlači prehladu ireumu :lol: SVAKO ZLO ZA JEDNO DOBRO:rofl:

kokice
25.04.2009., 10:34
OVO JE KATASTROFA.MISLIM DA BI TREBAO HITNO POSJETITI PSIHIJATRA,AKO ZA TEBE NIJE VEĆ PREKASNO.

ružo slažem se s Vama i molim modelatore da pobrišu neumjesne postove jer ovaj forum posjete i djeca koja se bore sa ovom zloćom.
pozdrav svim forumašima

minmasin
25.04.2009., 14:12

sotona?

milivoj12
25.04.2009., 19:37
da li ima tko da mu je lampa zepter pomogla???
znam da je to glupost (lampa), uzaludno bacanje novaca i znam da je drugdje na forumu pisalo da ispravlja polove stanica, i ako je u pitanju tumorska stanica slučajna, stanicu će pobuditi na širenje tumora.
tako nekako.
hehe, inače kod kuće imam i malu i onu ogromnu zepter lampu, ali je baš zbog textova nađenih po internetu nisam niti jednom koristio.
navodno da pri prezentaciji između redova i u nekom njihovom priručnikau kažu (da bi se ogradili), kako oboljeli od tumora i raznih malignih bolesti ne bi smjeli koristiti lampu.
iskustva? prijatelji? rodbina?

Zahvaljujem na savjetu, nisam naišao na to da širi tumorske stanice pa po tome ne da pomaže nego odmaže. Prekidam sa tim, jer do sada ne vidim nikakve pomake na bolje, čak je i gore.:top:

Psorry
25.04.2009., 20:11
Ljudi moji, ovaj forum je prva liga!!! Moglo bi se reci da je bolji lijek za " ovo nase" nego pola stvari koje smo svi isprobali:) Tu sam samo 3 dana, svaki dan kao ovisnik citam postove redom stranicu za stranicom, i mogu vam reci da se odlicno osjecam ( psor. je naravno jos tu:mig: .

Puno znaci kad s nekim dijelis ovu tegobu, ali nekim ko te istinski razumije, jer razlika je osjecati i suosjecati...Sad mi je zao sto se nisam ranije pridruzio vama, postedio bih sebe hiljadu crnih misli, sjebanih dana i noci sa osjecajem potistenosti, beznadja...ali NIKAD NIJE KASNO...

Nesto se pokrenulo u meni, pocinjem pozitivno gledati na sve ovo, a to bi trebalo i na nju da utice i da je stavi u drugi plan...jer ona je dosadna i ruzna, dosla je nepozvana a hoce da je u centru paznje... pa treba je ignorirati!!!

maxers
25.04.2009., 20:30
Ljudi moji, ovaj forum je prva liga!!! Moglo bi se reci da je bolji lijek za " ovo nase" nego pola stvari koje smo svi isprobali:) Tu sam samo 3 dana, svaki dan kao ovisnik citam postove redom stranicu za stranicom, i mogu vam reci da se odlicno osjecam ( psor. je naravno jos tu:mig: .

Puno znaci kad s nekim dijelis ovu tegobu, ali nekim ko te istinski razumije, jer razlika je osjecati i suosjecati...Sad mi je zao sto se nisam ranije pridruzio vama, postedio bih sebe hiljadu crnih misli, sjebanih dana i noci sa osjecajem potistenosti, beznadja...ali NIKAD NIJE KASNO...

Nesto se pokrenulo u meni, pocinjem pozitivno gledati na sve ovo, a to bi trebalo i na nju da utice i da je stavi u drugi plan...jer ona je dosadna i ruzna, dosla je nepozvana a hoce da je u centru paznje... pa treba je ignorirati!!!
Drago mi je dase bolje osjećaš i da se izvlačiš iz depre, ovdje su svi prijatelji bez obzira gdje pripadamo što i meni puno znači,samo naprijed u pozitivu.:top:

ithildin
25.04.2009., 22:57
Ne bi trebalo biti nešto sporna ta folija ,ako organizam je alergičan na neki sastojak iz kreme vidjećeš promjene ubrzo poslije mazanja ,osobe koje imaju problema sa venama,unutrašnje ilivanjske one ne bi smjele koristiti foliju.
To što ti koristiš je ista ili slična terapija koju sam ja koristila samo naprijed.Ja imam i po leđima,kukovima ,više nego ti.To sa godinama se širi ivodi računa da uvjek imaš neku terapiju u pričuvi imjenjaj je jer ps.se brzo navikne .Ulja možeš kupiti u svakoj apoteci ,aćurokot ili crni kumin ne znam da li ima kod nas najbolje ako možeš iz vana kupiti ito u kapsulama bolje je.To nije lijek nego pomoćno srestvo AKO POMOGNE. Ne očekuj čuda ni od čega moraš sve probati.Nekome pomaže kantarionovo ulje bolje nego kortici ili HUMIRA INEKCIJE.Dobro je kantarionovo ulje ovog ljeta ću da napravim 10 L odlično je za mene.Drago mi je ako mogu pomoći sa onim što znam to mi je duševna hrana.:mig:MORAŠ PROBATI SVE.:)

ovo me malo plasi, kak to mislis da se navikne??? i kak imat pricuvnu terapju??? moja suga reagira samo na jednu kremu, a i to je proces...

marko69
25.04.2009., 23:00
Pozdrav svima, posto sam stigo sa terena da se javim sa novim vijestima. Kao sto sam vec pisao ja sam 18. 2. zapoceo novu terapiju sa inekcijama " USTEKINUMAB" , drugu sam dobio 25. 3. i sad sa potpuno cist nemamvise nista ni jedne flekice a kad sam poceo preko 50% tijela je bilo pokriveno sa flekama.

ithildin
25.04.2009., 23:23
aaaaaaaaaaaaa!!!super super super!!!!
jao, kako volim cut ovakve stvari!!!!
uzivaj hehehe

Psorry
26.04.2009., 04:41
ey evo me...interesovalo me hoci li iko ista napisati, drago mi je da jeste, osjecam da je iskreno i sretan sam...pozz

cupeuf
26.04.2009., 08:40
pozdrav svima! nije me bilo odavno zbog posla al vidim da i dalje dobra vecina vuce iste probleme i svi se na svoj nacin borimo kako znamo! ima li neko da mi objasni kako da stavim kaoju sliku na forum da vam pokazem ove svoje gararufe iz kucne upotrebe i kako su one djelovale na moju psorijazu! moze li se stavit i kratak filmic mozda?

ithildin
26.04.2009., 11:58
http://s1.qshare.com/

prek ovog linka mozes bilo sta stavit na net, oa onda tu sam stavis linkove!

gogi psori
26.04.2009., 15:01
Pozdrav svima.Danas sam razgovarao sa jednom devojkom koja lezi u bolnici? Da u bolnici.I TO ZIVA I ZDRAVA HVALA BOGU.Kazem ziva je jer se pokusala ubiti tabletama jer je decko ostavio a ona nece da zivi bez njega,bilo mi je doslo da je osamarim kao nikog.Ali nisam u prici sa njom sam joj pokazao svoje telo kako je i da ja sa tim se moram boriti i ne moram se ubiti i stalno sam joj govorio da je srecna sto je zdrava i da je to jedino u zivotu sto joj treba pa sreca.A srecu ces naci kao ja i ovakav(kakvog zdravi ljudi nazivaju SUGAV) kada sebi nadjes nekog ko ce te voleti kakav takav a on ili ona te voli kao moja zene mene

maxers
26.04.2009., 15:54
ovo me malo plasi, kak to mislis da se navikne??? i kak imat pricuvnu terapju??? moja suga reagira samo na jednu kremu, a i to je proces...
:)Ne plaši se,pričuvna terapija je rezervna,recimo poslije terapije koja mi je očistila kožu prelazim odmah na hidrantnu kremu i kantarionovo ulje koje je jako dobro , ikod mene je isto slično 2-3 kreme mi pomognu neka manje, neka više .Uvjek mijenjam kreme jer ,bar kod mene,brzo koža se navikne i tako sa medicinske kreme pređem na biljnu pa kada saniram malo stanje onda mažem hidrantnim kremama za kožu kužiš me sad .Moja koža je uvijek suha isva neka ,,ispaćena,,:rolleyes:

maxers
26.04.2009., 16:04
Pozdrav svima, posto sam stigo sa terena da se javim sa novim vijestima. Kao sto sam vec pisao ja sam 18. 2. zapoceo novu terapiju sa inekcijama " USTEKINUMAB" , drugu sam dobio 25. 3. i sad sa potpuno cist nemamvise nista ni jedne flekice a kad sam poceo preko 50% tijela je bilo pokriveno sa flekama.
Mogu ti reći samo ,,UŽIVAJ,, .
kaži mi samo gdje si nabavio inj. ,jesu li skupe ijesi li ih dobio na svoj ili zahtjev ljekara .

Psorry
26.04.2009., 19:12
Ja se i dalje ubi citajuci ;) ekipa je super ( epizode sa IZLECENIM ne zelim ni da spominjem ) i opet cu reci da mi je drago sto sam tu sa vama...Recite mi ( nisam jos dosao dotle ) jeste se na kraju okupili u Maslenici kod Sunca Cacinog??? Ono je bio potez godine i za svaku pohvalu!!!:top::top::top:

Veeeliki pozdrav svima i sretno!!!

Psorry
26.04.2009., 22:04
Pozdrav svima!!!Cudno mi je da niko nigdje ne spominje mast KUTERID!? Meni je to doktorica prepisala kad mi se tek pojavila psor. ( na laktovima i malo na licu ) i NAJGORE OD SVEGA nije mi ni spomenula da se ne smije na lice stavljati...samo pogledala, rekla to je psorijaza i kupi tu mast...Na laktovima nije puno pomoglo, a lice sam bukvalno sjebo s tim ( kortikosteroid zesci! ). Da bi mi prije 2 godine druga doktorica rekla da mi to na licu nije psorijaza vec rozaceja, dala mi nekakvu ROZAMET kremu, a za KUTERID da ga nisam smio duze od 5 dana koristiti na licu:eek:...a ja 4 godine mazao s njim...:mad:

E sad mi je lice konstantno crveno oko nosa, a cesto se upali i na drugim djelovima( brada, solufi, obrve i po vratu ). Mazem taj rozamet i ista prica--u pocetku pomogao super, sad se navikla koza pa skroz slabo djeluje.

Ali otkrio sam novu stvar i super je...Plodovi smreke ili smreče ( bobice modro-plave boje ) od kojih pravim caj i s njim se umivam! Preporucujem svima koji imaju bilo kakve fleke po licu, a i drugdje, nek probaju s tim umivati ( kvasiti ). Jednostavno je---cca pola litra vode da prokuha, u to staviti jednu veliku kasiku bobica i poklopljeno drzati 15-ak minuta. Moze se i popiti manja kolicina kao caj ( ciscenje organizma! ). To sam jednostavno nasao u nekoj knjizi o ljekovitom bilju, meni je odlicno pomoglo i vec mjesec i vise nemam ni jedne fleke na licu, osim sto mi je jos malo crveno ( blijedo ) oko nosa...s tim da ponekad namazem i tom Rozamet kremom...

Pozdrav svima!!!

kusrach
27.04.2009., 12:26
uh......netko da proba ovaj lijek:
10 dana da se ne maže i ne pije ništa za psorijazu...
vožnja biciklom...dnevno po 10 km, ili trčanje toliko isto, teretana, aerobik, pilates, fitnes, priroda.
obavezan odlazak u birtije, popiti, popušiti, jesti sve redom, i začinjeno i masno, i ljuto...
nalaženje s prastarim društvom i druženje s njima.
sexualno biti aktivniji.
totalno umanjiti i izbjegavati stresne situacije na poslu i kod kuće....zaobići sve u širokom luku.
svih 10 dana imati glupi osmjeh na licu, i na sve oko sebe gledati u totalnoj pozitivi.
ako netko pokuša sve ovo, i situacija mu se pogorša...nema mu pomoći....preživčan, ne može se samokontolirati i opustiti.....psorijaza mu se širi.
siguran sam da će svatko tko pokuša barem malo preokrenuti svoju svakodnevicu iz doasdnog u korisnog tipa....i tko prestane razmišljati o svojim krljuštima, uspjeti sve prebroditi.
ponovno ponavljam, počeo sam nakon dugo godina svirati s ekipom, i sve mi se povuklo.

pozdravljam

Psorry
27.04.2009., 15:29
Jel se artritis dobije neminovno sa godinama ili ovisi o tipu psorijaze i cemu li vec???

Ja sam se uzasno zabrinuo vidjevsi sinoc fotografiju koju je poslala RUZA u jednom od ranijih postova... Ne izlazi mi iz glave... Istina, malo sam se i utjesio da uvijek moze biti i gore, ali vise me strah da to gore i mene jednom ceka...

Vec sam imao problema sa noktima ( tackice uvijek, a pucanje u jednom kracem periodu ), ali Bogu hvala, sad su ok vec duze vrijeme i to bez neke terapije...Da li trebao povesti vise racuna o noktima i KAKO???

Pozdrav!!!

dimekoza
27.04.2009., 16:08
Pozdrav svima. Ćuo sam za neku novu terapiju koja se sastoi u tome da se ujutro prije dorucka popije velika količina vode. Negde oko 2 litra, onako na eks. To se mora raditi svaki dan, nekoliko mjeseci. Tajna je u tome da se organizam čisti i preko mokrače se sve izbaci van. I da če to očistiti psorijazu. Ali da mora biti striktno voda, ne sokovi ili druga piča. Kažu da su rezultati 100% sigurni. Počeo sam pre nekoliko dana, pa videčemo...

RUŽA
27.04.2009., 16:41
Jel se artritis dobije neminovno sa godinama ili ovisi o tipu psorijaze i cemu li vec???

Ja sam se uzasno zabrinuo vidjevsi sinoc fotografiju koju je poslala RUZA u jednom od ranijih postova... Ne izlazi mi iz glave... Istina, malo sam se i utjesio da uvijek moze biti i gore, ali vise me strah da to gore i mene jednom ceka...

Vec sam imao problema sa noktima ( tackice uvijek, a pucanje u jednom kracem periodu ), ali Bogu hvala, sad su ok vec duze vrijeme i to bez neke terapije...Da li trebao povesti vise racuna o noktima i KAKO???

Pozdrav!!!

HA,HA,HA žao mi je što si se toliko zabrinuo.artritis možeš dobiti bez obzira koju vrstu psorijaze imaš.ja sam ga ubrzala s okluzivnim zavojem,da sam tad znala što sad znam nikada ga nebi upotrebila.sve u svemu,psihički sam stabilna,vesela,radujem se životu i živim punim plučima,a to želim i tebi nemoj razmišlja što će biti za par godina.za nokte imaš učvrščivać,a možeš ga kupiti u apoteci:):):)

Psorry
27.04.2009., 17:58
HA,HA,HA žao mi je što si se toliko zabrinuo.artritis možeš dobiti bez obzira koju vrstu psorijaze imaš.ja sam ga ubrzala s okluzivnim zavojem,da sam tad znala što sad znam nikada ga nebi upotrebila.sve u svemu,psihički sam stabilna,vesela,radujem se životu i živim punim plučima,a to želim i tebi nemoj razmišlja što će biti za par godina.za nokte imaš učvrščivać,a možeš ga kupiti u apoteci:):):)

Da, a citao sam i da te neki doktor pogresno lijecio od artritisa...i ako se ne varam, da i motanje folijom moze tome doprinjeti??? Ima li veze to sto mi je psorijaza i po sakama? Aj molim te jos mi malo pojasni, tako da barem usporim proces...sta da, sta ne???...Ti ipak imas dosta iskustva.

A sad se ode malo opustiti, zadnjih dana samo iscitavam postove, malo sam i opterecen...uz sve dobro sto ovaj forum pruza...

Hvala sto si se javila i POZRAV!!!

ithildin
28.04.2009., 01:27
trebam savjet...

proslo ljeto mi je pomogla psorcutan mast i sad sam ju opet krenula mazat vec 3 tjedna i skinule su se ljuske, sad imam samo crvene mrlje, ali one se nikako ne povlace, i cim par sati nemam kremu izgleda kao da se opet pocinje ljustit, samo naravno u jako manjoj mjeri...

sad me zanima, dal da nastavim s kremom, il da napravim malu pauzu il kaj...
nemam nis drugo za probat, niti jedna druga krema mi ne djeluje...

HEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPP!!!ovo mi fakat udara na zivce i bojim se...

maxers
28.04.2009., 11:46
:mig::lux::lux::lux:trebam savjet...

proslo ljeto mi je pomogla psorcutan mast i sad sam ju opet krenula mazat vec 3 tjedna i skinule su se ljuske, sad imam samo crvene mrlje, ali one se nikako ne povlace, i cim par sati nemam kremu izgleda kao da se opet pocinje ljustit, samo naravno u jako manjoj mjeri...

sad me zanima, dal da nastavim s kremom, il da napravim malu pauzu il kaj...
nemam nis drugo za probat, niti jedna druga krema mi ne djeluje...

HEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPP!!!ovo mi fakat udara na zivce i bojim se...
Opusti se malo i ne razmišljaj toliko o ps. i ne gledaj stalno u kožu to ti izaziva pogoršanje,budi sretna što si skinula ljuspice acrvenilo će polako da blijedi, treba malo vremena.Uzmi ulje ajkule ,riblje ,crnog kumina ipij uporedo sa mazanjem masti. Čaj za čišćenje org. ikamilicu pred spavanje još bolje 3 puta dnevno. Ja sam očistila sa dearm. masti ifolijom ,znam da nije zdravo ali nije više sigurna ni salata na pijaci pa je kupujemo ,šta sve ne koriste te hemikalije za bolji rast.ja planiram ,to sam našla na netu,sabrati biljke koje čiste kožu i sama praviti smjesu čaja imeleme. I meni stiže psorcutan za par dana pa ću ija da je isprobam .Polako mi se vraća ps. ali se nadam da ću je uspjeti kontrolisti sa psorkutanom.Psorijaza dolazi iznutra zato se preporučuje koristiti ulja 3,6 omega kiseline.Ne insistiram samo ti govorim svoja iskustva .Želim ti kratke rukave bez ljuspicapsorijaze:bicedobro::tulum::cheer::mig::lu x:

ithildin
28.04.2009., 13:23
a morat cu napravit malu pauzu jer sam prebrzo potrosila ovu tubu koju imam a druga mi stize tek sljedeci tjedan tak da cu par dana biti bez kreme, nadam se da mi suga to nece protumaciti kao priliku za tulumarenje :)

ali hvala na odgovoru :mig:

Psorry
28.04.2009., 17:17
Ja isto najvise vjerujem u to, iako nisam jos probao u nekoj vecoj mjeri...Ali sad pijem sve zivo- kompot, caj od travara jednog, kuham bobice smreke i tu vodu pijem i umivam, sve za sta cujem da cisti organizam... i cekam poboljsanje...A planiram i raznorazna ulja nabaviti... Glavu gore!!!

volim ga
29.04.2009., 10:34
Pozdrav ekipi...
davno sam pisala, pa sam sad resila i da otkucam nesto...Naravno svako vece sednem i citkam sta ima novo.
Verenik je letos bio na tretman sa ribicama i moram vam reci a su pomogle dosta. Na sakama se sklonilo, nokti su
cisti postali, i svraba nije bilo. U Beogradu je taj tretman bio 500e. Posle tretmana smo se spakovali i otisli na Sunce
i kupanjac malo. I bilo je super...Bilo je flekica, ali pocrneo je pa se nije ni primecivalo. A da bilo je fleka od zapaljene koze
(dermatolog inteligencija mu je dala kremu i njemu se koza zapalila, verujet mi da i dan danas ima te fleke crne)
U medjuvremenu su prosla tri ispitna roka i njemu se psorijaza pojacala. Po celu je sad pocela, po prstima, nogama, da se siri.
Od muke vise ne zna sta ce....pa mu je tata doneo cajeve i napitke iz Rusije...pa trenutno je na toj terapiji.
Pije caj protiv psorijaze, tri puta dnevno tako i pise naziv caja na ruskom naravno. I pije svako jutro sa medom kapi
ja mislim da se zovu kapi od kerderovog drevta ali nisam sigurna. Kapi su za ciscenej organzima. Planiramo na rivbice ponovo
sad za koj mesec dva ja mislim, sad ce tretman biti 400e. Pa cmeo na more koliko mozemo, smao da bude bolje.
Maze kremu od uree. Pozzz svim forumasima, drzite se. I verujte da ce nocna mora jos malo da prodje. Znam samo da
rusi pricaju i cekaju injekciju koja je u zavrsetku. Cekaju se njene kontraidikacije.
Pozzz

RUŽA
30.04.2009., 16:27
Da, a citao sam i da te neki doktor pogresno lijecio od artritisa...i ako se ne varam, da i motanje folijom moze tome doprinjeti??? Ima li veze to sto mi je psorijaza i po sakama? Aj molim te jos mi malo pojasni, tako da barem usporim proces...sta da, sta ne???...Ti ipak imas dosta iskustva.

A sad se ode malo opustiti, zadnjih dana samo iscitavam postove, malo sam i opterecen...uz sve dobro sto ovaj forum pruza...

Hvala sto si se javila i POZRAV!!!

SPORRY,ja bi isto kao ti voljela da znam sve odgovore i još puno više,ali učimo u hodu na vlastitoj koži često dobijemo negativne odgovore.foliju sam koristila jako dugo umotana bila i po 2 dana,sva ta vlaga se uvlačila u kosti.
okiso si bar jednom u životu,pa ti je netko rekao skini mokru odjeću da ti kosti ne nastradaju,a mi foliju držimo satima.Artritis mi je liječio fizijatar a ne reumatolog,i 18 godina me drzao na atrcomu.Lječena sam u više klinika ali sve isti sistem,naijepi sto više masti kao da bacaju malter na zid i sve to lijepo spakiraju u foliju sto unistava zglobove a koža dobije strije i tanji se.nastojala sam se izboriti da se mažem sama u jako tankom sloju mastima i kremama koje odgovaraju mojoj koži a to su belobaza,elocom od afrodite badem,kamilica i aloe vera.ljeti more i kantarinovo ulje koje sama pravim.sviusmo mi razliciti po tipu kože,po tipu psorijaze i po tipu čovjeka.zato nam različita terapija pomaže ili odnemaže.dosla sam do humira ali čitajući iskustva naših forumaša mislim da to nije baš dobro još je u povojima a ja ne želim više bit pokusni kunić.lijep pozdrav:)

navigator1
30.04.2009., 21:43
Informirala sam se preko interneta o fitoterapeutu Janku Gregorinu, cijena njegovog pripravka, najmanja doza od 500ml je 9.000,00 kn.
Ako je nekome, kao što je meni, zahvaćeno gotovo cijelo tijelo i vlasište, potrebna je veća količina pripravka. Koliko love bi trebalo za tu količinu, a nema jamstva o izliječenju, to je samo prodavanje magle i uzimanje love. Tko si to može priuštiti, ok! :flop:

Da. Točno. Ako je zahvačeno cijelo tijelo onda treba 1 litra za ozdravljenje a ako je kao kod tebe zahvačeno i vlasište onda ukupno 2 litre. Ali uz preparat dobiješ i kapaljku jer trošiš kap po kap. A ozdravljenje tako teškog slučaja obično traje i do 2 godine. Ne kupuješ sve od jednom nego koliko ti treba. Nerijetko izađem u susret pa možete dozu platiti u 2 rate.
Vezano za jamstvo. Pošto imam arhivu svojih klijenata, evo Vi mi pronađite nezadovoljnog a ja ču Vas ozdraviti besplatno.

Najlakše je sve oko sebe izvrijeđati. Ali da pratiš moj rad znala bi da sam od Božića do Uskrsa imao akciju sa popustom za sve od 30%.

Psorry
30.04.2009., 23:09
Da. Točno. Ako je zahvačeno cijelo tijelo onda treba 1 litra za ozdravljenje a ako je kao kod tebe zahvačeno i vlasište onda ukupno 2 litre. Ali uz preparat dobiješ i kapaljku jer trošiš kap po kap. A ozdravljenje tako teškog slučaja obično traje i do 2 godine. Ne kupuješ sve od jednom nego koliko ti treba. Nerijetko izađem u susret pa možete dozu platiti u 2 rate.
Vezano za jamstvo. Pošto imam arhivu svojih klijenata, evo Vi mi pronađite nezadovoljnog a ja ču Vas ozdraviti besplatno.

Najlakše je sve oko sebe izvrijeđati. Ali da pratiš moj rad znala bi da sam od Božića do Uskrsa imao akciju sa popustom za sve od 30%.

o cemu ti pricas???

Psorry
30.04.2009., 23:26
SPORRY,ja bi isto kao ti voljela da znam sve odgovore i još puno više,ali učimo u hodu na vlastitoj koži često dobijemo negativne odgovore.foliju sam koristila jako dugo umotana bila i po 2 dana,sva ta vlaga se uvlačila u kosti.
okiso si bar jednom u životu,pa ti je netko rekao skini mokru odjeću da ti kosti ne nastradaju,a mi foliju držimo satima.Artritis mi je liječio fizijatar a ne reumatolog,i 18 godina me drzao na atrcomu.Lječena sam u više klinika ali sve isti sistem,naijepi sto više masti kao da bacaju malter na zid i sve to lijepo spakiraju u foliju sto unistava zglobove a koža dobije strije i tanji se.nastojala sam se izboriti da se mažem sama u jako tankom sloju mastima i kremama koje odgovaraju mojoj koži a to su belobaza,elocom od afrodite badem,kamilica i aloe vera.ljeti more i kantarinovo ulje koje sama pravim.sviusmo mi razliciti po tipu kože,po tipu psorijaze i po tipu čovjeka.zato nam različita terapija pomaže ili odnemaže.dosla sam do humira ali čitajući iskustva naših forumaša mislim da to nije baš dobro još je u povojima a ja ne želim više bit pokusni kunić.lijep pozdrav:)
da!! nista drugo nego borba..i moli boga ( ne vjerujem u njega, cak sto vise...) da te ne preplavi ( ili bolje precrveni :) Ja stvarno jos i imam srece, 12 godina je imam, a jos nisam u nekim bed fazama bio, ne znam koliko posto tijela, ali mislim oko 20 %... to se da izdrzati... Tebi nemam sta govoriti drz se i sl., samo lijep pozdrav i manje nepozeljnih gostiju:) ti zelim!!! I opet--hvala za odgovor:)

maxers
03.05.2009., 19:50
postavljam pitanje ,nene su kosti jako boljele kad mi ps.širila akada mi se povukla nakon omatanja folijom bolovi se povukli što više osjećam se odlično po pitanju kostobolje:ne zna:nisam u godinama kada bi bilo normalno da osjećam reumu i sl. .:confused:valjda je to individualna stvar.

Ja!!
03.05.2009., 20:27
meni je mnogo bolje, ruke praktički čiste pa ću nastavit i mazat po svim mistima di imam jer mi psorex opet odlično djeluje.a i svrab je skoro pa nesta, nema više onih noćnih češanja skoro do krvi..

Psorry
03.05.2009., 22:00
meni je mnogo bolje, ruke praktički čiste pa ću nastavit i mazat po svim mistima di imam jer mi psorex opet odlično djeluje.a i svrab je skoro pa nesta, nema više onih noćnih češanja skoro do krvi..

Reci mi moze li se " med zivota " jesti onako sam, radi ciscenja samo, bez da se mazem sa Psorexom???
Pozz i " mirno " ljeto ti zelim!!!

lapis azuli
04.05.2009., 14:37
Kako meni dokazano vec nekoliko puta jako pomoglo more i sunce, interesuje me da li neko ima iskustva da provede na moru nekih 20 dana i da se dobro isunca te koliko mu ili joj posle toga koza bude cista.Ja obicno ostajala na moru nekih 10, 12 dana i imam utisak da mi je trebala jos jedna nedelja pa da to dovedem u red bar neko vreme.Kada dodjem kuci ja se suncem na terasi ,reci ali kao da to nije to.

dalmatinac28
04.05.2009., 15:19
Kako meni dokazano vec nekoliko puta jako pomoglo more i sunce, interesuje me da li neko ima iskustva da provede na moru nekih 20 dana i da se dobro isunca te koliko mu ili joj posle toga koza bude cista.Ja obicno ostajala na moru nekih 10, 12 dana i imam utisak da mi je trebala jos jedna nedelja pa da to dovedem u red bar neko vreme.Kada dodjem kuci ja se suncem na terasi ,reci ali kao da to nije to.

Ja živim na moru pa mislim da ti mogu reći iz prve ruke.
Dakle moja preporuk ti je da tjedan dana prije nego ideš na more koristiš neku kremu kako bi temeljito skinuo ljuske da ti ostane samo crvenilo jer će onda efekt sunčanja biti puno bolji.
Ja tako napravim svako ljeto i gotovo sam uvijek u potpunosti čist.
Isto tako cijelo ljeto se na plaži mažem maslinovim uljem a poslije tuširanja Baby uljem(po savjetu emergence:top:) i to ti je siguran recept.
Isto tako bitno je da se često namačeš u moru po par min jer samo sunce ti neće pomoći.
A što se tiče trajanja to je stvarno individualno ponekad sam čist do prvog mjeseca a najčešće se pso vrati već na jesen:-(
Eto nadam se da sam pomogo.
Pozdrav!

NEBOJSHA
04.05.2009., 22:43
[QUOTE=Psorry;20241715]Jel se artritis dobije neminovno sa godinama ili ovisi o tipu psorijaze i cemu li vec???

Od psorijaticnog artritisa obolijeva oko 10% oboljelih od psorijaze.I tu je presudna genetska predispozicija.To je jedan od posebnih oblika psoriojaze u kombinaciji sa psorijazis vulgaris.Kada ce se pojaviti i kod koga pravila nema.

Imas jos reumatoidni artritis i juvilarni artritis od kojeg obolijevaju djeca do 16 godine zivota.

Terapija koja se primjenjuje kod sva tri oblika je skoro identicna sto zavisi od kompletnog zdrastvenog stanja oboljelog.

Artritis ti je ustvari hronicno zapaljenje zglobova.

Neznam koliko sam ti pomogao ali u svakom slucaju cevaj zglobove.:kava:

Pozdrav !

Psorry
04.05.2009., 23:07
[QUOTE=Psorry;20241715]Jel se artritis dobije neminovno sa godinama ili ovisi o tipu psorijaze i cemu li vec???

Od psorijaticnog artritisa obolijeva oko 10% oboljelih od psorijaze.I tu je presudna genetska predispozicija.To je jedan od posebnih oblika psoriojaze u kombinaciji sa psorijazis vulgaris.Kada ce se pojaviti i kod koga pravila nema.

Imas jos reumatoidni artritis i juvilarni artritis od kojeg obolijevaju djeca do 16 godine zivota.

Terapija koja se primjenjuje kod sva tri oblika je skoro identicna sto zavisi od kompletnog zdrastvenog stanja oboljelog.

Artritis ti je ustvari hronicno zapaljenje zglobova.

Neznam koliko sam ti pomogao ali u svakom slucaju cevaj zglobove.:kava:

Pozdrav !

Jos mi samo reci kako najbolje da ih sacuvam i to je to!
Puno hvala i pozdrav!

jubito74
05.05.2009., 08:44
Evo, zavrsio terapiju Ferachil kremom . . Nakon potrosenih 6 krema po 50 g . . rezultat i nije bas impresivan . .:(
Mislim, pomoglo jest, ali nije se sve povuklo, crvenilo je nestalo, ne ljusti se, ali su jos onako roze fleke . .
Dobra stvar je sto ne smrdi uopce i lako se upija tako da ni odjeca ni posteljina ne treba da se pere svakodnevno kao kod Psorexa, ali opet s druge strane Psorex mi je bolje pomagao .. :ne zna:

Marija sk
06.05.2009., 08:57
Zdravo
Nova sam na forumu, pisem iz Makedonije imam psorijazu oko 6 godina kao i svi vi svasta sam probala i nista nema nekog znacajnog rezultata,momentalno bolest kontroliram cajem(1.5l dnevno) i hranom,nedavno sa foruma sam videla da neko preporucuje kremu FERACHIL uzela sam je koristim je zadovoljna sam cisti ali za nedelju dana se opet pocinje javlati zasad je tako mazem samo 3 nedelje kako ce biri kasnije videcemo...
Htela bi da neko podeli iskustvo samnom za koristewe na mast od gaveza(domace pravljena), nabavila sam svezi koren gaveza i htela bi da napravim mast pa me zato zanima dali neko koristio takvu mast i kako deluje.Fala

lapis azuli
06.05.2009., 20:57
Zdravo
Nova sam na forumu, pisem iz Makedonije imam psorijazu oko 6 godina kao i svi vi svasta sam probala i nista nema nekog znacajnog rezultata,momentalno bolest kontroliram cajem(1.5l dnevno) i hranom,nedavno sa foruma sam videla da neko preporucuje kremu FERACHIL uzela sam je koristim je zadovoljna sam cisti ali za nedelju dana se opet pocinje javlati zasad je tako mazem samo 3 nedelje kako ce biri kasnije videcemo...
Htela bi da neko podeli iskustvo samnom za koristewe na mast od gaveza(domace pravljena), nabavila sam svezi koren gaveza i htela bi da napravim mast pa me zato zanima dali neko koristio takvu mast i kako deluje.Fala

Vidi, Marija za domacu kremu od lekovitih biljaka znam da ti treba kao podloga svinjska mast.Ako cujes nesto o tome znaj da je to jer svi travari je uzimaju za omeksavanje koze.Ja sam to radila sa rosopasom ali nije bilo nekog efekta.Najbolje bi bilo da nabavis neku travarsku knjigu i da vidis tacni razmer tamo. Ja sam imala knjigu Marije Treben" Biljke iz bozije apoteke' ali sam je pozajmila nekom tako da nemogu da ti kazem tacno razmeru.Inace knjiga je ok cak sam primetila da mnogi travari koriste njene cajeve kao svoje za raznorazne bolesti.(Cak mislim da su se na ovom forumu spominjali.)
Njen caj protiv psoriaze sam ja koristila ali kao i sve sto sam stavljala na sebe i u sebe kratkog je imalo dejstva ali za pauzu izmedju apotekarskih krema i stvaranje nove nade da je sledeca prirodna krema bas ta dobro dodje. Puno pozdrava i dobro dosla

lapis azuli
06.05.2009., 21:03
Ja živim na moru pa mislim da ti mogu reći iz prve ruke.
Dakle moja preporuk ti je da tjedan dana prije nego ideš na more koristiš neku kremu kako bi temeljito skinuo ljuske da ti ostane samo crvenilo jer će onda efekt sunčanja biti puno bolji.
Ja tako napravim svako ljeto i gotovo sam uvijek u potpunosti čist.
Isto tako cijelo ljeto se na plaži mažem maslinovim uljem a poslije tuširanja Baby uljem(po savjetu emergence:top:) i to ti je siguran recept.
Isto tako bitno je da se često namačeš u moru po par min jer samo sunce ti neće pomoći.
A što se tiče trajanja to je stvarno individualno ponekad sam čist do prvog mjeseca a najčešće se pso vrati već na jesen:-(
Eto nadam se da sam pomogo.
Pozdrav!
hvala na savetu iskoristicu ga na letovanju, to za bebi ulje nisam znala ja sam koristila obicnu niveu, pantenol ili kantarion

lapis azuli
06.05.2009., 21:13

Kakvu ti imas psorijazu ja sam negde cula da su te injekcije za pso.artritis a kako ja imam vulgaris zanima me da li je to i za nas?

Marija sk
07.05.2009., 14:31
Fala na odgovoru lapis azuli.
Htela bi da podelim sa vama recept za brzo i sigurnio cistewe organizma sto nama psorijaticarima moze puno da pomogne,naime radi se o pravjewe kasu od svezih kopriva,1 doza je 2litra i treba da se popije za 2 dana, pisala sam u prethodnom postu da pijem caj za cistewe organizma,megutim srela sam jednog coveka koj se 15 godina hrani islucivo zdravo i poznaje skoro sve biljke koje rastu kod nas on mi je rekao da ovaj caj koj pijem koj je od suvih biljka i da cisti organizam ali da kasa od sveze kopriva cisti ga 10 puda vise,tako da se dzabe nalivam cajem po 2 litra na dan i da odma pocnem da pijem kasu.
Svezu koprivu imamo naprolet i ujesen bas kad i psorijaza divja tako da ko hoce moze probati i ovo ne moze da skodi svakako.Ako je neko zainteresiran dacu mu celi recept za pripremawe kasu.

lapis azuli
07.05.2009., 19:22
Htela bi da podelim sa vama recept za brzo i sigurnio cistewe organizma sto nama psorijaticarima moze puno da pomogne,naime radi se o pravjewe kasu od svezih kopriva,1 doza je 2litra i treba da se popije za 2 dana, pisala sam u prethodnom postu da pijem caj za cistewe organizma,megutim srela sam jednog coveka koj se 15 godina hrani islucivo zdravo i poznaje skoro sve biljke koje rastu kod nas on mi je rekao da ovaj caj koj pijem koj je od suvih biljka i da cisti organizam ali da kasa od sveze kopriva cisti ga 10 puda vise,tako da se dzabe nalivam cajem po 2 litra na dan i da odma pocnem da pijem kasu.
Svezu koprivu imamo naprolet i ujesen bas kad i psorijaza divja tako da ko hoce moze probati i ovo ne moze da skodi svakako.Ako je neko zainteresiran dacu mu celi recept za pripremawe kasu.

Ja sam zainteresovana pa molim te napisi.Hvala

jubito74
07.05.2009., 19:32

Sve sto sam dosada probao za ciscenje organizma pomoglo mi je :mad::mad:, tako da mislim da je to sve jedno veliko s . . nje!
Pa Noni sok, pa Med zivota, pa neke kapi od Bioeliksira, pa nekakvi kineski pripravci, pa da ne nabrajam vise . . nista od toga nema . . bar za mene!:ne zna:

gogi psori
07.05.2009., 22:15
Svako ima pravo na svoje misljenje.Ali ja zapravo mislim da je bolje verovati u sebe i nekakve prirodne lekove(cajeve ili aj kase ili prirodne kreme napravljene od biljaka)nego verovati u nekakve lekove i isprobavati ih JA ZDRAVLJE IZGUBIH a najpre i veru i da postoji vise i jedan lek.HUMIRA je sada nesto zadnje koje sam koristio i prestao od nuspojava,a psorijaza sada se vraca vise nego kada sam prestao sa RAPTIVA inekcije -I gde to vodi? Do sledeceg puta kad odem kod lekara i da mi prepise neke druge inekcije od kojih mozda samo malo dobijam lepog vremena po ceni SRCA-JETRE-BUBREGA itd,ne znam sta vise me ne boli od njih.

Ja sada jedno znam da moram organizam ocistiti od otrova a KOZA sa time zivim vise od 25god a imam30 god.

i jos nesto hocu reci.
Pre 4dana sam rucao u restoranu (basti)sa porodicom, bilo je tako lepo vreme da sam ja morao nositi duge rukave zbog psorijaze i ako sake nisam mogao sakriti sve sam gledao da li neko primecuje to kakve su mi sake.
-Ali dok sam gledao da li neko drugi primecije,primetio sam ja jednog decka koji je u kratkim rukavima i sa takvim opekotinama na rukama da se koza i ne vidi i sedi i jede bez ikakvog stida da li ga neko gleda???????????

Ja sam o tome dugo razmisljao.A neki od vas neka misle o tome???????????

:)

Marija sk
08.05.2009., 08:15
Nasla sam recept za mast od gaveza
Mast od gaveza
200 g domaće svinj. masti, 150 - 200 g korijena gaveza
Svježe ubrani korijen dobro se opere i osuši,a zatim nareže što tanje.Nesoljena mast se zagrije do kipljenja i u nju sasipa usitnjeni gavez, vatra se smanji i pusti da lagano kuha još 5-10 min. Pustiti da se ohladi 1 dan te onda ponovo zagrijati - i potom procijediti kroz čistu gazu - najbolje u čiste staklenke . Držati na hladnom,mračnom mjestu.

kusrach
08.05.2009., 11:56
Sve sto sam dosada probao za ciscenje organizma pomoglo mi je :mad::mad:, tako da mislim da je to sve jedno veliko s . . nje!
Pa Noni sok, pa Med zivota, pa neke kapi od Bioeliksira, pa nekakvi kineski pripravci, pa da ne nabrajam vise . . nista od toga nema . . bar za mene!:ne zna:

hehe
nisi jedini................
i ja sam se čistio svim mogućim i nemogućim i ništa od toga nije pomoglo

opet tvrdim......dobra porcija ćevapa, šteka pljuga, par piva s društvom, dobra zajebancija.....i psorijaza je riješena.....ne razmišljaj o njoj, i nestati će.

kusrach
08.05.2009., 11:58
Svako ima pravo na svoje misljenje.Ali ja zapravo mislim da je bolje verovati u sebe i nekakve prirodne lekove(cajeve ili aj kase ili prirodne kreme napravljene od biljaka)nego verovati u nekakve lekove i isprobavati ih JA ZDRAVLJE IZGUBIH a najpre i veru i da postoji vise i jedan lek.HUMIRA je sada nesto zadnje koje sam koristio i prestao od nuspojava,a psorijaza sada se vraca vise nego kada sam prestao sa RAPTIVA inekcije -I gde to vodi? Do sledeceg puta kad odem kod lekara i da mi prepise neke druge inekcije od kojih mozda samo malo dobijam lepog vremena po ceni SRCA-JETRE-BUBREGA itd,ne znam sta vise me ne boli od njih.

Ja sada jedno znam da moram organizam ocistiti od otrova a KOZA sa time zivim vise od 25god a imam30 god.

i jos nesto hocu reci.
Pre 4dana sam rucao u restoranu (basti)sa porodicom, bilo je tako lepo vreme da sam ja morao nositi duge rukave zbog psorijaze i ako sake nisam mogao sakriti sve sam gledao da li neko primecuje to kakve su mi sake.
-Ali dok sam gledao da li neko drugi primecije,primetio sam ja jednog decka koji je u kratkim rukavima i sa takvim opekotinama na rukama da se koza i ne vidi i sedi i jede bez ikakvog stida da li ga neko gleda???????????

odlično razmišljanje....
definitivno sam siguran.
što manje razmišljaš o njoj.....to će te i ona manje daviti(čitaj pojavljivati se).
imaju po forumu moja iskustva ispisana.......

marko69
08.05.2009., 12:36
Kakvu ti imas psorijazu ja sam negde cula da su te injekcije za pso.artritis a kako ja imam vulgaris zanima me da li je to i za nas?

Ja imam isto kao i ti pso. vulgaris. Kod mene djeluje ja sam se ocistio , nemam nikakvih nus pojava . Jednom mjesecno kontrolisem krv imokracu, nalazi su super . Uz to da napomenem da se uopce ne mazem ni sakom mascu znaci samo inekcija.

maxers
08.05.2009., 14:49
moja djevojčica kaže ima 3 želje, jedna od njih da se mama izliječiš od psorijaze i da je ljuta na boga zašto mi je uopšte dao, aja njoj odgovaram da sam dobila blagoslov od boga da imam psor.mogao mi je dati i tešku bolest od koje sam mogla davno umrijeti a ovako bog mi je dao bolest sa kojom ću da živim i da odgajam svoju djecu,ipak kaže nije pravedno.to me najviše boli kad vidim koliko moje dijete pati.meni je rat u Bosni ranio dušu,otupio mi osjećaje,jer ta mržnja,patnja ljudi,bol,tuga kao da mi je izgrebala dušu i patila sam ,sada se tek oporavljam vjerujte ali su posledice tu.Mislim da sam zamijenila uloge emocijama.Sada kada treba daplačem od tuge ja ćutim,kada se veselim ja plačem kada sam zabrinuta ja sam ljuta .Godinama nisam primjećivala cvrkut ptica,šarene livade pune poljskog cvijeća uživala praveći snješka ,sada mi se vraća ona životna radost inadam se da duševne rane će zacijeliti apsorijaza ,šta će biti sa njom ne znam ,ali vjerujte mnogo gore je ,,biti živ aduševno mrtav,, .možda ova moja ispovjed ne pripada ovom forumu,ali je meni usko vezana za ps. .možda prvo moji nepoznati prijatelji trebamo liječiti ,,DUŠU,, pa tek kožu .razmislite.

Psorry
09.05.2009., 00:48

i jos nesto hocu reci.

Pokusavam dostici to stanje uma vec dugo, ne ide bas najbolje ( varira! ) i pitam se dali bi se psor. stvarno povukla toliko da se skoro i ne primjecuje ili cak skroz ( kako neki tvrde )!?

kokice
10.05.2009., 22:15
vece drustvo
da li je netko od Vas pokusao sa tretmanima kod bioenergeticara iz Maroka koji je na velesajmu,Torabija.
ja sam s obitelji bila jucer,to je jednostavno fascinantno,a jucer je majka dvojice sinova na mikrafon rekla da su izljeceni od psorijaze,da na njima nema vise ljuski crvenila.
moj sin isto kao i vi mnogi boluje od psorijaze,pokusat cu ga odvesti na barem jos jedan tretman,vjerujem da mu moze pomoci jer toliku energiju ima da je to fascinantno,ljudi ustaju iz kolica hodaju.
savjetujem Vam pokusajte nista nemozete izgubiti,na velesajmu je do 15.05,ali postoji mogucnost da dode i u rujnu ponovo
treba vjerovati

gogi psori
10.05.2009., 22:38
Pokusavam dostici to stanje uma vec dugo, ne ide bas najbolje ( varira! ) i pitam se dali bi se psor. stvarno povukla toliko da se skoro i ne primjecuje ili cak skroz ( kako neki tvrde )!?

Doro vece svima.
Ja pokusavam se setiti svoje snage iz 18god naprimer,tada kada sam imao psorijazu i izlazio skoro svako vece,medjutim ako nadjem neku novu devojku i zelim sa njom spavati,da ja u tom trenutku i narednih nekoliko dana ocistim telo kao da je nikad nisam imao.Kako? Sada nemogu se toga setiti i sa tom psorijazom ziveo bez zdravstvenih problema bez lekova i inekcija jer nisam imao novaca za to a i nisam nikada o tome mislio.A od kada sam u CH isprobao sam ih toliko da ni sam ne znam koliko na kg.

Trebao sam nastaviti zdravo da zivim(a voleo sam znati ima li leka)a sada mi i drugi lekovi potrebni.

Nekoliko puta mi je palo na pamet HIPNOZA .A nisam nikada cuo da je neko sa njom probao:)

Ona007
11.05.2009., 00:37
Je li moguce da se psorijaza pojavi kao neke kuglice, kao ujedi komaraca?

Meni se to pojavilo na ledjima prije par dana i sad je pocrvenilo i prosililo se i tek sam veceras pomislila da bi to mogla bit psorijaza.Od tri kuglice sad se najednom stvorilo 10, tvrde su i crvene ali nemaju nikave ljuspice i sl.

Imam u uzoj obitelji psorijazu i psorijaticni artritis i iz njhovih iskustava ne bih voljela da se i meni dogodi.

Meni je inace diagnoziran artritis prije jedno desetak godina i to na kichmi ali nije me to nikad puno zamaralo.

Sad mi se samo pojavi na zglobu na ruci nekakva mala kuglica, kao oteklina koja uzasno boli ali to prodje samo od sebe.

Procitala sam veceras da psorijazu mogu izazvati i neki lijekovi, nikad nisam pila neke lijekove osim obicnih antibiotika, analgetika itd

Prvi put u zivotu da sam pocela pit neki lijek a ovaj je za odvikavanje od pushenja i zove se Champix i ima cijelu listu groznih kontraindikacija ali meni osobno niti ne pomaze niti ne smeta.

Zanima me samo jesu li kome ovdje lijekovi izazvali psorijazu?

I zanima me postoji li ikakav link izmedju psorijaze i hasimoto-a jer ja imam ta neka antitijela stitnjace ali mi je funkcija stitnjace ok !

Jos da dodam da ne uzimam nikakve dodatke na prehranu, nikakve vitamine, minerale itd, hranim se ok, ne nesto pretjerano riba itd jedem i crveno meso i suho meso itd ali sam trenutno uzasno pod stresom a citala sam da se psorijaza pojavi u stresnim periodima

Kako se uopce psorijaza dijagnosticira, nekakav test krvi ili samo vizualno?

Psorry
11.05.2009., 03:57
Je li moguce da se psorijaza pojavi kao neke kuglice, kao ujedi komaraca?

Meni se to pojavilo na ledjima prije par dana i sad je pocrvenilo i prosililo se i tek sam veceras pomislila da bi to mogla bit psorijaza.Od tri kuglice sad se najednom stvorilo 10, tvrde su i crvene ali nemaju nikave ljuspice i sl.

Imam u uzoj obitelji psorijazu i psorijaticni artritis i iz njhovih iskustava ne bih voljela da se i meni dogodi.

Meni je inace diagnoziran artritis prije jedno desetak godina i to na kichmi ali nije me to nikad puno zamaralo.

Sad mi se samo pojavi na zglobu na ruci nekakva mala kuglica, kao oteklina koja uzasno boli ali to prodje samo od sebe.

Procitala sam veceras da psorijazu mogu izazvati i neki lijekovi, nikad nisam pila neke lijekove osim obicnih antibiotika, analgetika itd

Prvi put u zivotu da sam pocela pit neki lijek a ovaj je za odvikavanje od pushenja i zove se Champix i ima cijelu listu groznih kontraindikacija ali meni osobno niti ne pomaze niti ne smeta.

Zanima me samo jesu li kome ovdje lijekovi izazvali psorijazu?

I zanima me postoji li ikakav link izmedju psorijaze i hasimoto-a jer ja imam ta neka antitijela stitnjace ali mi je funkcija stitnjace ok !

Jos da dodam da ne uzimam nikakve dodatke na prehranu, nikakve vitamine, minerale itd, hranim se ok, ne nesto pretjerano riba itd jedem i crveno meso i suho meso itd ali sam trenutno uzasno pod stresom a citala sam da se psorijaza pojavi u stresnim periodima

Kako se uopce psorijaza dijagnosticira, nekakav test krvi ili samo vizualno?

Jeste, moguce je jer postoji vise tipova ove bolesti. Jedan od njih je i Psoriasis Guttate ( crvene tackice velicine kapi! ) pa malo proguglaj...da nebi ja sad pametovao ovdje...:) I svakako odi lijecniku, postavljanje dijagnoze nije nimalo strasno ni bolno, a naravno, moze ti biti od visestruke koristi...Iskreno se nadam da je to kod tebe samo neka proljetna alergija...:mig:
Sretno!

lapis azuli
11.05.2009., 06:49
Da li je neko bio na regresiju ili hipnozu?

dimekoza
11.05.2009., 08:45
Zdravo

Zdravo Marija, aj te molam kazi mi kade mozam da najdam FERACHIL u Skopje?
Fala

politika
12.05.2009., 15:27
Je li itko od vas probao izvjesnu tenkovsku mast i da li je ista sa njome uspio da uradi?

maxers
12.05.2009., 20:44
nešto malo sam je koristila imislim da je dobra ,čula sam od poznanice da je koristila ali je tenk. mast topljena ikuhana sanekim biljkama ,nisam sigurna ali mislim sa korom hrasta ivrbe , ne znam tačno.Jaimam je nešto malo oko 200 gr. i čuvam je za kasnije.Trenutno trošim psorcutan .

ithildin
12.05.2009., 23:02
joj joj narode...
mazem se opet psorcutanom (koji mi je proslo ljeto pomogao) i to fakat se mazem, svaku noc spavam s folijom na rukama i nogama, ali ovo sad je precudno...

makle su se ljuske, ali sad su na na tim mjestima gdje su bile ljuske ostale ostale crvene mrlje koje su se povecale i spojile i tu je koza drugacije teksture, ne znam kak to najbolje objasnit, kao svila, glatka i svjetlucava i to se nikak ne smiruje, ALI STA JE NAJGORE iako ja i dalje mazem na tim mjestima su se pojavile nove mrlje, samo ne toliko crvene koliko roze, bas se vidi razlika i te roze mrlje su omeđene kozom, kao da se ljustim al samo na rubovima...

PLIZ, itko tko ima ikakvu ideju nek mi kaze ista jer ne znam dal da se dalje mazem il da prestanem il sta...zivcheki mi slabe :(

Psorry
13.05.2009., 00:13
evo ja sam kupio kantarionovo ulje i molio bih vas da me neko posavjetuje ( EMERGENCE, po mogucnosti:mig: ) kako je najbolje da ga koristim i sta sve mogu s njim ( moze li se piti...? ). :ne zna:

Lijep pozdrav!

dimekoza
13.05.2009., 08:44
joj joj narode...
mazem se opet psorcutanom (koji mi je proslo ljeto pomogao) i to fakat se mazem, svaku noc spavam s folijom na rukama i nogama, ali ovo sad je precudno...

makle su se ljuske, ali sad su na na tim mjestima gdje su bile ljuske ostale ostale crvene mrlje koje su se povecale i spojile i tu je koza drugacije teksture, ne znam kak to najbolje objasnit, kao svila, glatka i svjetlucava i to se nikak ne smiruje, ALI STA JE NAJGORE iako ja i dalje mazem na tim mjestima su se pojavile nove mrlje, samo ne toliko crvene koliko roze, bas se vidi razlika i te roze mrlje su omeđene kozom, kao da se ljustim al samo na rubovima...

PLIZ, itko tko ima ikakvu ideju nek mi kaze ista jer ne znam dal da se dalje mazem il da prestanem il sta...zivcheki mi slabe :(

probaj mazati se BUTAVATE-om, to pomaze kad su crvene mrlje u pitanju ( bar meni), i zasto koristis foliju? Mislim da je bolje da se koza pusti da dise.

Marija sk
13.05.2009., 09:19
Zdravo Marija, aj te molam kazi mi kade mozam da najdam FERACHIL u Skopje?
Fala

Pozdrav

Vo Skopje ja nema ferachil,ja priozveduva Bioeliksir od Belgrad,jas prvin uplativ 60Evra + bankarski trosoci, vednas koga ke im stignat parite ja prakaat po avtobus vo Skopje otprilika za 2 dena od uplatata ja dobiv kremata.
Kremata e super,preporacuvaat i kapki za cistewe na organizmot.Ako si zainteresiran prati mi tvoj Mail i ke ti go pustam sviftot za da uplatis.
Cao

Marija sk
13.05.2009., 10:38
Ja sam zainteresovana pa molim te napisi.Hvala

Vako, sveze ubranih mladih kopriva(samo vrhovi) iz cistih mesta, operu se u nekoliko vode i stave se da odstopje 10 minuta u 1 litar vode,150ml alhoholnog sirca i 1 kasiku sol zatin opet operes u nekoliko vode,zatim prvo malo iseckas nozem i stavis u blender da se dobro isitne.Nkaon sitnewa u koprivu stavis 1.5 litra vode i spakujes u staklenim posudama.
Vako spremlenu koprivu treba da popijes za 3 dana.

Ja trenutno koristim je i rezultati su super.
Ovaj recept moze da se pravi u prolece i jesen kad ima mlade izdanke kopriva a i kad psorijaza dibvlja.
Probaj pa javi rezultate.

lapis azuli
13.05.2009., 18:57
E, hvala Marija za recept prbacu ga verovano malo kasnije ali javim ti obavezno.Dobila sam juce med zivota i psoreks a za mesec dana idem na more tako da sam za neko vreme mirna.Ja inace volim povremeno da iscistim organizam jer imam utisak da ova hrana i nije bas tako zdrava kako nam govore,i mislim da bi to trebalo svi da rade nevezano za psorijazu.

ithildin
13.05.2009., 22:38
probaj mazati se BUTAVATE-om, to pomaze kad su crvene mrlje u pitanju ( bar meni), i zasto koristis foliju? Mislim da je bolje da se koza pusti da dise.

hvala ti na odgovoru, ali ni sad ne znam dal mi je vece zlo nastavit mazat psorcutanom ili prestat mazat... a folija mi treba jer ili spavam ili sam u gradu i nema bas kad onda krema upit se jer ju izbrise krevet ili odjeca...

NEBOJSHA
14.05.2009., 21:46
[QUOTE=dimekoza;20524440]probaj mazati se BUTAVATE-om, to pomaze kad su crvene mrlje u pitanju ( bar meni), :ne zna::ne zna::ne zna:

Butavate je veoma jak kortikosteroid sa kojim se koza dodatno upropastava,ono sto vam nije upropastila psorijaza to ce vam dokusuriti butavate.To su mast i krema koji su bar kod nas dolazili preko crnog trzista a iz Grcke.

Koristeci Butavate upropstio sam kozu koja je sada debljine cigaret papira.

Dr.Caca Biljanovska sa dermatoloske klinike iz Skoplja,vasa sugradjanka,nakon pregleda koji sam imao kod nje zabranila mi je koriscenje masti i kreme sa nazivom Butavate.

Prvo kontaktirajte Dr. Cacu Biljanovsku o stetnostima te otrovi pa onda tek odlucite dali cete je nekome preporuciti za tretiranje psorija

Lijep pozdrav !:kava:

dimekoza
15.05.2009., 08:32
[QUOTE=dimekoza;20524440]probaj mazati se BUTAVATE-om, to pomaze kad su crvene mrlje u pitanju ( bar meni), :ne zna::ne zna::ne zna:

Butavate je veoma jak kortikosteroid sa kojim se koza dodatno upropastava,ono sto vam nije upropastila psorijaza to ce vam dokusuriti butavate.To su mast i krema koji su bar kod nas dolazili preko crnog trzista a iz Grcke.

Koristeci Butavate upropstio sam kozu koja je sada debljine cigaret papira.

Dr.Caca Biljanovska sa dermatoloske klinike iz Skoplja,vasa sugradjanka,nakon pregleda koji sam imao kod nje zabranila mi je koriscenje masti i kreme sa nazivom Butavate.

Prvo kontaktirajte Dr. Cacu Biljanovsku o stetnostima te otrovi pa onda tek odlucite dali cete je nekome preporuciti za tretiranje psorija

Lijep pozdrav !:kava:

Tacno je da je Butavate veoma jaka stvar, ali ne znaci da ima isti efekat kod svakog covjeka. DR. Bijlanovska je moja prijateljica pa sam isao kod nje puno puta , i nije mi zabranila da se mazem sa Butavateom, iako rekla je da to ne treba se raditi previse cesto recimo svaki dan. Ja koristim Butavate vec 5-6 godina, i koza mi je sasvim u redu (osim cinjenice da imam psorijazu). Tako da su Psorijaza i ljiekovi za Psorijazu razliciti kod svakog covjeka, i razlicito djeluju. Uostalom fakat je da se bilo koji lijek ne treba koristiti bez lijecnicke konsultacije.

NEBOJSHA
15.05.2009., 17:41
[QUOTE=dimekoza;20566790][QUOTE=
Tacno je da je Butavate veoma jaka stvar,

Pa kada znas da je ovo veoma jak kortikosteroid kako ga onda mozes nekome preporucivati.

Bilo bi bolje da si ga posavjetovao da se obrati dermatologu,a on ce mu onda odrediti terapiju.

:kava:

Rocky64
16.05.2009., 08:47
Kao prvo pozdrav svima. Znam da imate problema, ali ove vaše rasprave na forumu su katastrofa. Samo proizvodite kakofoniju i spam, tako da je jako teško čovjeku izvući nešto korisno iz svega. Dajte probajte negdje (možda kao novu temu) zapisati kome je šta pomoglo, a ne samo jedan po jedan nabrajate svoje simptome i nudite različite recepte koji ni vama samima ne koriste.

Konkretno ja koristim mast Psorex iz apoteke Kajtezović u Bihaću. Vidim da je i Ja! koristi i da mu pomaže. Pa neka se neko još javi sa svojim iskustvima s tom kremom, a i vi ostali probajte pa javite svoja iskustva. Ova mast se može nabaviti i u Zagrebu, cijena nije visoka pa se javite ako želite.

Ajd neda mi se više. Znam da će sad vas deset zaspamati prostor i da će čitatelj namjernik naići samo na vaše jadikovke, bez da dođe do ičeg korisnog.

dimekoza
16.05.2009., 10:20
[QUOTE=dimekoza;20566790][QUOTE=
Tacno je da je Butavate veoma jaka stvar,

Pa kada znas da je ovo veoma jak kortikosteroid kako ga onda mozes nekome preporucivati.

Bilo bi bolje da si ga posavjetovao da se obrati dermatologu,a on ce mu onda odrediti terapiju.

Ja nikome nisam stavio pistolj na glavu i terao ga da koristi Butavate. Imam pravo iskazati svoje misljenje, a ako se to tebi ne sviđa, to je tvoj problem. Ako si ti tako pametan i iskusan u pogledu ove bolesti , zasto onda nam ne kazes
nama ostalima kako se izleciti.... umesto da kritikujes ostale.

lapis azuli
16.05.2009., 11:17
Kao prvo pozdrav svima. Znam da imate problema, ali ove vaše rasprave na forumu su katastrofa. Samo proizvodite kakofoniju i spam, tako da je jako teško čovjeku izvući nešto korisno iz svega. Dajte probajte negdje (možda kao novu temu) zapisati kome je šta pomoglo, a ne samo jedan po jedan nabrajate svoje simptome i nudite različite recepte koji ni vama samima ne koriste.

Konkretno ja koristim mast Psorex iz apoteke Kajtezović u Bihaću. Vidim da je i Ja! koristi i da mu pomaže. Pa neka se neko još javi sa svojim iskustvima s tom kremom, a i vi ostali probajte pa javite svoja iskustva. Ova mast se može nabaviti i u Zagrebu, cijena nije visoka pa se javite ako želite.

Ajd neda mi se više. Znam da će sad vas deset zaspamati prostor i da će čitatelj namjernik naići samo na vaše jadikovke, bez da dođe do ičeg korisnog.
Isto su uadio ono sto i mi radimo rekao sta koristis i cekas druga iskustva da procitas.To je Ok.Mi svi to radimo sa malo duzeg ili kraceg teksta ali ja mislim da forum sluzi tome da razmenjujemo iskustvaJa imam psorijazu 20 godina pa zamisli sta sam sve probala prosla i zar nebi bilo lepo da to podelim sa sapatnicima u bolesti.Usput i ja sam nabavila Psorex i med zivota i za sada se stanje poboljsava ali jos je rano za radovanje, jos nenosim krace suknje. a do psoreksa sam dosla bas preko ovog foruma .Kakvo je tvoje iskustvo sa drugim lekovima kremama cajevima...

žuti leptirić
16.05.2009., 22:28
Ja sam vam već napisala da se moje stanje na tabanima i dlanovima kuc, kuc, kuc poboljšalo.... pila sam zelenu glinu (jednu turu, ona navodno odstranjuje otrove i sl. iz organizma i čisti jetru), mažem sa običnom kremom od propolisa (kupila ju kod tete na tržnici) i bila sam na četverodnevnom tretmanu bioenergijom kod učenika Z.D. i nakon šest godina što sam ljeto provodila u zatvorenoj obući, ako samo ovako ostane moći ću i ja sebi priuštiti šetnju u japankama.... (onaj ko to nije doživio, a ne dao Bog nikome, vjerovatno ne može ni zamisliti što otvorena obuća za mene znači... jer moje stanje je bilo stvarno katastrofalno i za ničije oči, jer to je izazivalo gadno zgražanje i ne znam kako sve nazvati te poglede...), ah da, da ne zaboravim reći kako uživam i u ljutom kulenu (ovih godina sam u njega uglavnom gledala, a kada mu ne odolim tjedan dana se čistim kortikosteroidnim kremicama... a ja slavonka).

jubito74
16.05.2009., 22:41

POTPIS

cruce
17.05.2009., 16:11
Moja susjeda je koristila biljku rosopast i kaze da joj je sve nestalo. Ja to jos uvijek nisam isprobala jer iskreno ni ne znam prepoznat tu biljku a i malo je gubavo uspjet nanijeti ju svud po tijelu buduci da se nanosi mlijeko iz nje a koje moras nanijeti cim ju uberes. Jos uvijek zato nisam skontala kako da to nanesem a da se ne valjam po sred livade ko od majke rodjena :rofl:

NEBOJSHA
17.05.2009., 16:18
[QUOTE=NEBOJSHA;20577339][QUOTE=dimekoza;20566790]
Ja nikome nisam stavio pistolj na glavu i terao ga da koristi Butavate. Imam pravo iskazati svoje misljenje, a ako se to tebi ne sviđa, to je tvoj problem. Ako si ti tako pametan i iskusan u pogledu ove bolesti , zasto onda nam ne kazes
nama ostalima kako se izleciti.... umesto da kritikujes ostale.

sto se ti ljutis,mislim da nemas razloga,manje ljutnje pa ce biti i manje psorijaze
samo sam tebi replicirao ali ne i ostalima.
Ja sa psorijazom zivim jos za malo pa ce biti 40 godina,sigurno da je to vise nego sto ti imas godina zivota.

ja sam svoje stavove o psorijazi veoma jasno stavio na ovaj forum a ti lijepo sjedni pa citaj.

NEBOJSHA
17.05.2009., 18:28
Moja susjeda je koristila biljku rosopast i kaze da joj je sve nestalo. Ja to jos uvijek nisam isprobala jer iskreno ni ne znam prepoznat tu biljku a i malo je gubavo uspjet nanijeti ju svud po tijelu buduci da se nanosi mlijeko iz nje a koje moras nanijeti cim ju uberes. Jos uvijek zato nisam skontala kako da to nanesem a da se ne valjam po sred livade ko od majke rodjena :rofl:

Pokusat cu da vam pomognem kako raspoznati Rosopast.
Latinski nazivFumaria officinalis
Ostali narodni nazivi: Dimnjaca,rosnica,dimica,dimnjaca,crvena dimnjaca,pelinac,rosno zelje,crveni rosopas,rosulja,runjavac i rusnica.

Potrazi je na guglu u slikama,pod latinskim nazivom.Imas predivnih slika da pozelis da se valjas po njoj.:rofl::top:

Psorry
17.05.2009., 21:07
Ljudi moji, meni najbolje pomaze belosalic sa folijom...
Evo mjesec dana sam mazao sa masti od travara nekog i pio cajeve i kapi kojekakve, sve ispostovao... i nista!!! A ljeto kuca na velika vrata. Prije 2 dana uzmem ponovo ( nakon skoro godinu dana ) belosalic mast, mazem evo (samo ) 2 dana i skoro nema nicega. Jos koji dan i idem u kratke rukave, juhuuu.
Ali sa glavom punom nelogicnosti, kakva je i sama bolest ova. Jbg, ono sto najvise steti, najvise i pomaze... Najbolje sto sam procitao za kortikosteroide jeste da ih " treba korisiti samo kao vatrogasce! " . Ja sam svoja zarista skoro ugasio, a dalje cu ih probati odrzavati necim neutralnim, uljima, belobazom i sl. Toliko za sad.
Zelim svima ( i sebi ) mirno ljeto!!!

NEBOJSHA
17.05.2009., 21:23
probati odrzavati necim neutralnim, uljima, belobazom i sl. !

Ja se mazem sa bijelim vazelinom u kog dodam 5% salicilne kiseline a to isto dodam i maslinovom ulju.

Sad ti jos malo dolazi vrijeme kantariona nije na odmet nabrati ga za napraviti sa maslinovim uljem.

Ovo ti nemoze nicem naskoditi a dobro je za odrzavanje postojeceg stanja.

Pozdrav:top:

cruce
17.05.2009., 22:23
I skontala sam još jednu stvar - da mi od one metalne kopče na kaišu odmah u roku dana izbaci psorijaza po stomaku... Čim ne koristim kaiš dva - tri tjedna, povuče se. Međutim, čim opet počnem koristiti kaiš, u roku nekoliko sati ponovno mi izbaci. Trenutačno mi se dosta povukla. Imam ju još vrlo malo na laktovima (jedva se primjeti) i nešto po nogama te po stomaku od kaiša...

Psorry
17.05.2009., 22:35
Ja se mazem sa bijelim vazelinom u kog dodam 5% salicilne kiseline a to isto dodam i maslinovom ulju.

Sad ti jos malo dolazi vrijeme kantariona nije na odmet nabrati ga za napraviti sa maslinovim uljem.

Ovo ti nemoze nicem naskoditi a dobro je za odrzavanje postojeceg stanja.

Pozdrav:top:

Hvala prijatelju !
Kantarionovo ulje sam neki dan nabavio i planiram ga upotrijebiti bas u te svrhe. A vjerujem da cu probati i taj tvoj miks. Pozdrav!