PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

lapis azuli
18.05.2009., 07:19
I skontala sam još jednu stvar - da mi od one metalne kopče na kaišu odmah u roku dana izbaci psorijaza po stomaku... Čim ne koristim kaiš dva - tri tjedna, povuče se. Međutim, čim opet počnem koristiti kaiš, u roku nekoliko sati ponovno mi izbaci. Trenutačno mi se dosta povukla. Imam ju još vrlo malo na laktovima (jedva se primjeti) i nešto po nogama te po stomaku od kaiša...

Cruce sto se tice rosopasa mozes ga ubrati i miksirati te pomesati sa svinskom masti da dobije strukturu i tako koristiti.Inace svinsku mast su nase bake koristile za omeksavanje koze tako da je to ok.Mast prvo moras da prokuvas pre upotrebe.Mast je dobra i za ispucale pete.Ako mozes uvi se da bi koza bolje upila.Rosu koriste mnogi travari za svoe kreme protiv psorijaze.Jedan od sastojka je i psoreksa.Mozes ga naci pored reka i gde je vlaznija klima u prolece.

NEBOJSHA
18.05.2009., 20:50
[QUOTE=Psorry;20612726]Hvala prijatelju !
Kantarionovo ulje sam neki dan nabavio i planiram ga upotrijebiti bas u te svrhe.

Nije na odmet da te upozorim da kada se mazez sa kantarionovim uljem nikako se nemoj izlagati na suncu,vec sjedi u dobroj hladovini.Kantarionovo ulje koje namazes na tijelo a izlozis ga direktnoj suncevoj svjetlosti postaje fototoksicno.
Ako se mazes samo sa uljem bez bojazni se mozes suncati i dobiti lijepu boju,ali sa kantarionovim uljem budi oprezan.O ovome smo ranije dosta pisali u ranijim postovima.
Puno ljudi nezna za ovo pa se do besvijesti prze na suncu,i tako kozu dodatno upropastavaju.

Srdacan pozdrav:kava:

Psorry
18.05.2009., 21:32
[QUOTE=Psorry;20612726]Hvala prijatelju !
Kantarionovo ulje sam neki dan nabavio i planiram ga upotrijebiti bas u te svrhe.

Nije na odmet da te upozorim da kada se mazez sa kantarionovim uljem nikako se nemoj izlagati na suncu,vec sjedi u dobroj hladovini.Kantarionovo ulje koje namazes na tijelo a izlozis ga direktnoj suncevoj svjetlosti postaje fototoksicno.
Ako se mazes samo sa uljem bez bojazni se mozes suncati i dobiti lijepu boju,ali sa kantarionovim uljem budi oprezan.O ovome smo ranije dosta pisali u ranijim postovima.
Puno ljudi nezna za ovo pa se do besvijesti prze na suncu,i tako kozu dodatno upropastavaju.

Iskreno, procitao sam sve i jedan post, kant. ulje se dosta spominje, ali vrlo malo o njegovoj upotrebi. Iz tog sam razloga nedavno i pitao ovdje na forumu da mi neko kaze kako se moze koristiti, ali niko nista, ni rijeci...Valjda su mislili: Imas google pa nadji! :D To sam i uradio i saznao dosta toga. Iako vise volim informacije iz prve ruke, posebno od osoba sa istom bolesti kao sto je moja...jer k. ulje je za svasta nesto dobro.

A tebi prika hvala na informacijama i nadam se da ces me i ubuduce savjetovati:)
Evo kad smo kod toga nesto me interesuje:
Obzirom da imam psorijazu vec 12 godina na istim mjestima (laktovi, skoro cijele ruke sad, sake i koljena-ne siri se toliko, a stomak i ledja skroz cisti ), pitam se dali ce to tako i ostati ili mi je dovoljan samo neki okidac poput stresa jaceg i sl. pa da mi izbije i na mojim prelijepim ledjima i stomaku,:) pa i sire, kako ona to vec zna i umije.:ne zna:
Pitam ovo tebe jer imas dugogodisnje iskustvo, nazalost. I znam da je sve individualno, ali eto...
Opet preeedugacak post:mad::D

ajla29
18.05.2009., 21:51
[QUOTE=NEBOJSHA;20629339]

Iskreno, procitao sam sve i jedan post, kant. ulje se dosta spominje, ali vrlo malo o njegovoj upotrebi. Iz tog sam razloga nedavno i pitao ovdje na forumu da mi neko kaze kako se moze koristiti, ali niko nista, ni rijeci...Valjda su mislili: Imas google pa nadji! :D To sam i uradio i saznao dosta toga. Iako vise volim informacije iz prve ruke, posebno od osoba sa istom bolesti kao sto je moja...jer k. ulje je za svasta nesto dobro.

A tebi prika hvala na informacijama i nadam se da ces me i ubuduce savjetovati:)
Evo kad smo kod toga nesto me interesuje:
Obzirom da imam psorijazu vec 12 godina na istim mjestima (laktovi, skoro cijele ruke sad, sake i koljena-ne siri se toliko, a stomak i ledja skroz cisti ), pitam se dali ce to tako i ostati ili mi je dovoljan samo neki okidac poput stresa jaceg i sl. pa da mi izbije i na mojim prelijepim ledjima i stomaku,:) pa i sire, kako ona to vec zna i umije.:ne zna:
Pitam ovo tebe jer imas dugogodisnje iskustvo, nazalost. I znam da je sve individualno, ali eto...
Opet preeedugacak post:mad::D

ajla29
18.05.2009., 22:03
Kantarijonovo ulje je dobro samo par dana koristenja koza se navikne i djeluje kao i sve drugo.Kod mene koza naj podnosi kombinaciju jojobino ulje i curukotovo ulje :koza blijedi gubi se crvenilo ,nema ljuspica ,nema svraba polako se svodi na manje krugice dok konacno ne nestane.Kod mene na mjestina gdje je zaraslo samo je blago koza tamnija i nije mi se vracalo na ta mjesta,a nemam ni novih fleka.

Psorry
18.05.2009., 22:13
Kantarijonovo ulje je dobro samo par dana koristenja koza se navikne i djeluje kao i sve drugo.Kod mene koza naj podnosi kombinaciju jojobino ulje i curukotovo ulje :koza blijedi gubi se crvenilo ,nema ljuspica ,nema svraba polako se svodi na manje krugice dok konacno ne nestane.Kod mene na mjestina gdje je zaraslo samo je blago koza tamnija i nije mi se vracalo na ta mjesta,a nemam ni novih fleka.

Ovo je dobro cuti!!!

Samo, molim te, pojasni malo svoju prvu recenicu. Mislis, koza se brzo navikne i nakon par dana ulje vise nema nikakvog efekta?

I reci mi jos, jel imas neki blazi oblik psorijaze ili ti je zahvaceno bas puno tijela?

Lijep pozdrav!

lapis azuli
19.05.2009., 11:30
htela bih jedno pitanje kakvo vam je iskustvo sa oporavkom koze od raznoraznih kortika.Moja koza na nekim mestima bas nije najbolje.Naravno prekinula sam sa korticima i koristim biljne kreme ali kako da je oporavim?

NEBOJSHA
19.05.2009., 21:09
[QUOTE=Psorry;20630187][QUOTE=NEBOJSHA;20629339]

.jer k. ulje je za svasta nesto dobro.
:)
ja kantarionovo ulje preko zime sa cescim pauzama pijem naste svako jutro.Zaista ga nijesam podnosio preko ljeta jer mi je bilo nekako neugodno.
Ali sinoc sam malo guglao po neto i naidjem na podatak da ga za vrijeme ljeta treba izbjegavati piti zbog svoje fototoksicnosti.pameti nikad dosta.

kako ona to vec zna i umije.:ne zna:
Kod psorijaze nikada se nezna,svaka psorijaza je individualna za sebe.Meni je bilo slucajeva da tretiranjem odredjenih lokaliteta postignem dobre rezultate pa mi se na tim mjestima vise ne vraca ali zato veoma brzo nadoknadi izgubljeno pa se pojavi na drugom mjestu u vecem obimu.
Sto se tice stresa to je za nju okidac ali koji stres i kojeg inteziteta i koji je to vremenski period od nastanka stresa do pojave psorijaze,to je zaista diskutabilno.prema neki dermatolozima koji se bave iskljucivo ovom problematikom oni tvrde da se psorijaza moze pojaviti i nakon 6.godina od nastanka stresa.Ovdje covjek nemoze biti pametan.Meni se u poslednjih par godina totalno sama povuce preko zime i bez nekog tretiranja dabi mi se pojavila sa dolaskom proljeca i trajala do kraja avgusta kada bi se opet sama povlacila.

Ja ga bas oduzih sa ovim postom.

NEBOJSHA
19.05.2009., 21:16
Zaboravih.
Na forumu imas i podforum prirodna kozmetikapod naslovom Jojobino i Kantarionovo ulje,tu imas da cujes mnogo dobrih stvari.

Pozdrav:kava:

Psorry
20.05.2009., 00:15
[QUOTE=Psorry;20630187][QUOTE=NEBOJSHA;20629339]

.jer k. ulje je za svasta nesto dobro.
:)
ja kantarionovo ulje preko zime sa cescim pauzama pijem naste svako jutro.Zaista ga nijesam podnosio preko ljeta jer mi je bilo nekako neugodno.
Ali sinoc sam malo guglao po neto i naidjem na podatak da ga za vrijeme ljeta treba izbjegavati piti zbog svoje fototoksicnosti.pameti nikad dosta.

kako ona to vec zna i umije.:ne zna:
Kod psorijaze nikada se nezna,svaka psorijaza je individualna za sebe.Meni je bilo slucajeva da tretiranjem odredjenih lokaliteta postignem dobre rezultate pa mi se na tim mjestima vise ne vraca ali zato veoma brzo nadoknadi izgubljeno pa se pojavi na drugom mjestu u vecem obimu.
Sto se tice stresa to je za nju okidac ali koji stres i kojeg inteziteta i koji je to vremenski period od nastanka stresa do pojave psorijaze,to je zaista diskutabilno.prema neki dermatolozima koji se bave iskljucivo ovom problematikom oni tvrde da se psorijaza moze pojaviti i nakon 6.godina od nastanka stresa.Ovdje covjek nemoze biti pametan.Meni se u poslednjih par godina totalno sama povuce preko zime i bez nekog tretiranja dabi mi se pojavila sa dolaskom proljeca i trajala do kraja avgusta kada bi se opet sama povlacila.

Ja ga bas oduzih sa ovim postom.

Bas pameti nikad dosta! :) Evo sad znam nesto i o pijenju ulja, a sto nisam nigdje nasao ( dosta guglao! ), a bas me interesovalo. HVALA!
Kao i o teoriji da nakon duzeg vremena od stresa moze izbiti psor.--cini se dosta logicno i kao da sam to dozivio, ali nisam obracao paznju....Ma joj, nebi joj Bog usao u trag:) Ziva misterija.

ajla29
20.05.2009., 18:41
Ovo je dobro cuti!!!

Samo, molim te, pojasni malo svoju prvu recenicu. Mislis, koza se brzo navikne i nakon par dana ulje vise nema nikakvog efekta?

I reci mi jos, jel imas neki blazi oblik psorijaze ili ti je zahvaceno bas puno tijela?

Lijep pozdrav!

Da upravo tako koza se navikne i nema nikakvog efekta.
Kod mene je zahvatilo laktove,konjena i tako od koljena prema stopalu kruzici koji svake god kad se vratim s mora prerastu u vece krugove i tako mazuci raznim kremama,uljima bude sve gore,imam i po glavi i u usima i imala sam i po rukama (sakama) al to sam izlijecila slucajno mazuci jojobinim i curukotovim uljem.I nije mi se vratilo ponovo samo je koza blago tamnija gotovo neprimjetno .I prestala sam ici bioenergicarima i travarima ma nigdje vise ne idem sad cu pokusati i ostalo da mazem job-cur jer su mi mnogi rekli da im je pomoglo i to u kratkom vremenskom periodu.
Lijep pozdrav!

Psorry
20.05.2009., 20:02
Da upravo tako koza se navikne i nema nikakvog efekta.
Kod mene je zahvatilo laktove,konjena i tako od koljena prema stopalu kruzici koji svake god kad se vratim s mora prerastu u vece krugove i tako mazuci raznim kremama,uljima bude sve gore,imam i po glavi i u usima i imala sam i po rukama (sakama) al to sam izlijecila slucajno mazuci jojobinim i curukotovim uljem.I nije mi se vratilo ponovo samo je koza blago tamnija gotovo neprimjetno .I prestala sam ici bioenergicarima i travarima ma nigdje vise ne idem sad cu pokusati i ostalo da mazem job-cur jer su mi mnogi rekli da im je pomoglo i to u kratkom vremenskom periodu.
Lijep pozdrav!

Hm. Kod tebe je potpuno ista situacija kao i kod mene. Laktovi, koljena, glava-naravno i sake, cak i ti mali kruzici (1-2cm) na listovima koji se polako ali sigurno sire...!? Cak imam od nedavno i na unutrasnjoj ( nedlakavoj ) ili kako se vec kaze:) strani ruku i iza koljena. Sad je ubijam par dana korticima pa prelazim na ulja. Ali si me jako razocarala s tim da se koza navikne na kantarionovo. Jos cu ja to provjeriti:D I molim te reci mi gdje nabavis taj miks jojobino-curokot? Vec gotovo kupis ili sama miksas?

Pozdrav!

ajla29
20.05.2009., 21:13
Hm. Kod tebe je potpuno ista situacija kao i kod mene. Laktovi, koljena, glava-naravno i sake, cak i ti mali kruzici (1-2cm) na listovima koji se polako ali sigurno sire...!? Cak imam od nedavno i na unutrasnjoj ( nedlakavoj ) ili kako se vec kaze:) strani ruku i iza koljena. Sad je ubijam par dana korticima pa prelazim na ulja. Ali si me jako razocarala s tim da se koza navikne na kantarionovo. Jos cu ja to provjeriti:D I molim te reci mi gdje nabavis taj miks jojobino-curokot? Vec gotovo kupis ili sama miksas?

Pozdrav!
Izgleda da bas imamo isti oblik psorijaze samo ti duze,ja imam 3,5 god.Meni odgovara zima ne siri mi se samo miruje do ljeta,a onda katastrofa.Naj gore mi je bilo od Psorexa,med zivot u roku od 7 dana na jednoj nozi sam dobila pedesetak kruzica na sto su mi rekli da je to ok kao da mi to izbacuje jer cisti organizam i da ce nakon toga sve da posusi.Al nista i ja nakon trece terapije prestanem da koristim jer vise psihicki nisam mogla da podnesem.I gotovo sve te kruzice mazala nekom smolom od smreke od travarke i posusilo mi nekih tridesetak kruzica i ostale sam mazala joj-cur i sada ih nemam,ali stare koje sam prije imala sporije se suse promjena je vidljiva ali nije jos to to.Sto se tice jojobe i curukota ja ti to u hodu mazem sad joj.. cas cur..kao grickalice sta prije uzmem tim i namazem nikakav mix,al mi odgovara.E da i usi su mi poprilicno sada u redu samo mali jedva vidljivi kruzici a,bilo je katastrofa.Sad pijem caj od zare svako vece i omegu iskreno kad mi naumpadne.
Pozdrav !

emergence
21.05.2009., 09:28
Izgleda da bas imamo isti oblik psorijaze samo ti duze,ja imam 3,5 god.Meni odgovara zima ne siri mi se samo miruje do ljeta,a onda katastrofa.Naj gore mi je bilo od Psorexa,med zivot u roku od 7 dana na jednoj nozi sam dobila pedesetak kruzica na sto su mi rekli da je to ok kao da mi to izbacuje jer cisti organizam i da ce nakon toga sve da posusi.Al nista i ja nakon trece terapije prestanem da koristim jer vise psihicki nisam mogla da podnesem.I gotovo sve te kruzice mazala nekom smolom od smreke od travarke i posusilo mi nekih tridesetak kruzica i ostale sam mazala joj-cur i sada ih nemam,ali stare koje sam prije imala sporije se suse promjena je vidljiva ali nije jos to to.Sto se tice jojobe i curukota ja ti to u hodu mazem sad joj.. cas cur..kao grickalice sta prije uzmem tim i namazem nikakav mix,al mi odgovara.E da i usi su mi poprilicno sada u redu samo mali jedva vidljivi kruzici a,bilo je katastrofa.Sad pijem caj od zare svako vece i omegu iskreno kad mi naumpadne.
Pozdrav !

hej pozdrav:)
ako bi nam mogla reci gdje nabavljas to ulje od jojobe i curukota i koja je cijena toga?

hvala:cerek:

Marija sk
21.05.2009., 14:04
Cao
Moram da vam saopstim dobru vest,koristim nedelju dana mast od gaveza i moram da vam kazem odusevjena sam,psorijaza po rukama se povukla 90% i po licu isto ostalo mi je malo po legima i stomaku ali je mnogo bolje malo se ljusti i nije toliko crveno.
Toplo preporucijem svima da je probate ......Ja sam presrecna sto konacno je nesto ciosti a da to nije kortikosteroid,ova mast je prirodna tako i da javi se opet znam da ne mazem neku opaku mast koja moze kozna sta da napravi na kozu,,,,, a da i koza je meska i puno cistija onako prirodna

jubito74
21.05.2009., 16:43
Cao
Moram da vam saopstim dobru vest,koristim nedelju dana mast od gaveza i moram da vam kazem odusevjena sam,psorijaza po rukama se povukla 90% i po licu isto ostalo mi je malo po legima i stomaku ali je mnogo bolje malo se ljusti i nije toliko crveno.
Toplo preporucijem svima da je probate ......Ja sam presrecna sto konacno je nesto ciosti a da to nije kortikosteroid,ova mast je prirodna tako i da javi se opet znam da ne mazem neku opaku mast koja moze kozna sta da napravi na kozu,,,,, a da i koza je meska i puno cistija onako prirodna

Ja sam je kupio u DM-u neki dan i namazao par puta do sada . . mogu reci da se stanje popravilo, nije mi ocistilo kozu, ali se vidi napredak . . nastavit cu, ako nista drugo nije kortikosteroid i nije skupa :)

Psorry
21.05.2009., 17:03
hej pozdrav:)
ako bi nam mogla reci gdje nabavljas to ulje od jojobe i curukota i koja je cijena toga?

hvala:cerek:

da! :) Mene isto zivo interesuje.

ajla29
21.05.2009., 17:23
da! :) Mene isto zivo interesuje.

Cao !

Jojobino ulje sam dobila prvi put iz Austrije kao da probam.U apotekama moram naruciti jer inace ga nemaju u prodaji a jeftino je 100ml-16,00 KM,a curukotovo ima u svim apotekama i kosta 200ml-15,00 KM ta mi kolicina moze biti nekih 10-15 dana s obzirom da imam mnogo.

I naravno ko bude probao da korisi treba urtljavati da koza upija al njezno kao da milujes.

Pozdrav !

Borovnica28
22.05.2009., 10:53
što mislite o nanošenju čistog aloe vera soka(baš iz biljke) na tjeme?

NEBOJSHA
22.05.2009., 16:10
Ko je zainteresovan da se upozna kako amerikanci lijece psorijazu,odnoisno kako oboljeli o njoj diskutuju pogledajte sledecu stranicu:

http://talkpsoriasis.org/showthread.php?t=23740&page=55

Ja!!
23.05.2009., 01:38
vidin ima vas masu novih šta nije dobro naravno.sve nas tlači ovo sranje i moramo to nekako šta bolje podnit, s vrimenom bude lakše kad sve to postane dio svakodnevice iako mene zna isto izritirat i nakon skoro 20 godina šta iman to sranje po sebi.nekad bude lakše nekad teže, najgore će biti svakako mlađima koji se tek na to moraju naviknit.meni je sada dosta bolje nego prošlo lito i virujen da će mi proć, jer mi je psorex masu pomoga a odma je i psihički lakše.kad vidin ove upise da neko želi koristit topovsku mast nemogu povirovat da to nekome pada na pamet i nikako to nebi nikom priporučija kao ni ostala industrijska sranja koja u biti nas samo uništavaju.
evo konkretno šta je meni pomoglo u zadnjih par pokušaja,dakle to je period od nekih 5 godina unatrag, sad iman 26 godina.
psorex, prije 2 godine-sve mi očistija,al sve baš.
pa onda godinu poslije nije pomoga baš evo sada opet pomaže.
čajevi, mješavine i dijeta jako puno pomogli
za vlasište, t gel šampon, evo danas san se šiša i glava mi je čista sasvim, možda 2 posto d ase malo ljušti negdi,psorex recimo može i na glavu i okolo ušiju, meni je i tu pomoga.
uši i nokti su mi bili jako loši, dakle uši triba čistit svaki dan, ja iman moje metode koje san sam smislija radi situacije,i ja uši i dans redovito čistin oprezno sa malin škaricama, jer koža koja se osuši i počne pucati mora se micati van iz ušiju a ne da trune u uhu.
nokti su mi počeli i pucati, njih također triba održavati da se ne taloži ispod njih naslaga radi koje počnu pucati.dakle svaki dan to triba radit, šta da su kraći i uredniji.
ja san ka dite ima i po licu i lice je jako delikatno, nebi se smilo ništa mazat po licu u biti, ja san malo, al malo beloderma zna stavit, i godinama san mora svaka 3 dana malo stavit, ako nebi onda, bi mi se koža crvenila..najbolje je po meni lice mazat laganom kremom, da je laganija od niveje koja je masna krema dosta,al i ona je dobra, za noge il laktove recimo.
dakle, nema mista di ja nisan ima tog sranja po sebi, i frustriralo me i svako mora za svoju situaciju sam naći rješenje da si ublaži ako nemože već potpuno da očisti se koža.prehrana je dakle temelj, te vaše priče da nemožete bez kave, cigara, slatkoga to vam ništa ne vridi, il ćete se toga odreć il čete jaukat kak van je loše..i ja znam malo popustit al triba pazit na prehranu, nema kava i duvana,svinjetine, kulena i tih gluposti, nema alkohola, kiseloga, slatkoga ka šta zdrav čovik sve to može..pošto je ovo naše sranje kod svakoga drugačije, samim time i gore, i nema univerzalnog rješenje svako mora sebe sam održavat i vidit kako si pomoć.eto toliko, više i ne dolazin ode tako često ka prije, šta manje u biti mislin o psorijazi, previše mi je vrimena i živaca odnila dok san bija mlađi.zato još dok smo mladi i lipi pomozite si sami šta više možete.kome šta triba nek se meni obrati uvik, ja navratin s vrimenom iako ne pišen...

franjobrzi
23.05.2009., 06:01
Slazem se sa predhodnikom da je hrana najveci uzrocnik psorijazi.Mnogo godina se time nosim,uz tu sam dobio i colitis pa sam na strogi dijeti.Od psorijaze sam se ocistio kako sam na dijeti.

nadica1212
23.05.2009., 06:40
Dobro jutro..nisam se odavno javila..:kava:

Evo malo i mog iskustva...:mig ja se isto slazem da je ishrana jako bitna.....
ja u zadnjih par godina sam psorijazu dovela u red, najvise ishranom...
mislim da mi kiselo najvise smeta. Pila sam glinu, neke cajeve... imam ja i sad psorijazu, ali je to puno manje i sad kad dodje ovako toplije, ja odem par puta na suncanje i namazim nekim kremama.. (sad, elokom koristim) i to se sve povuce jako brzo.. suncam se i kasnije da to odrzavam i kad dodje jesen, pojavi se malo...nisam isla na more zadnjih 5_6g. bilo jos bolje da mogu...
Stres takodje je los za nas...evo da vam ispricam i moja skorasnja iskustva,:cerek:
Skoro su mi otkrili da imam kamen u zucnom kanalu, koji se zaglavio i pravio probleme...da me nebi operisali,isla sam na neku intervenciju, mislim da se zove ERCP po vam kroz grlo uguraju neku spravicu do zuca,:rigo: da izvade kamen...:mad:
to su mi radili tri puta,,meni je to bilo strasno, jel se radi bez anestezije...:mad:
za moj organizam je to bio sok, svi oni lekovi u bolnici a treci put mi je bilo najgore...:( posle toga mi se psorijaza pogorsala...sad sam je malo smirila, idem i na sunchanje i bice to dobro...

uvela sam u ishranu dosta makrobiotike... pa se nadam da ce i to malo pomoci...
pozdrav svima...:top:

vrapcezgb
23.05.2009., 13:35
ljudi da li itko zna ikoga ko je to izliječio pa makar vračevim heheheheheheheh šalim se ali ikkako???ja pocela sa homeopatijom sad hmgh...neznam sta reci I HATE F.... PSORIJAZU!!!!!!!!!!!!!!!!!
p.s.da li je iko cuo za ivinu mast?! sta je to..da li je itko isao u ivanic na terapiju neku kao super???

Psorry
23.05.2009., 15:46
Istina!! Ali kako voditi racuna o ishrani i ne jesti dosta toga u ova krizna vremena, kad si zadovoljan da imas uopste sta za jesti!? Skoro pa je tako! I kad si pola dana na poslu da bih zaradio lovu od koje fakticki samo prezivljavas! Ja da sam u penziji ili da imam sta vise love sve bih posvetio ishrani. Ovako...tesko! Iako sam dosta toga izbacio sa menija, svako malo mi se nesto stetno omakne! :(

nadica1212
23.05.2009., 16:33
To za ishranu jeste tako... ja nisam zaposlena pa imam vremena da bakcem oko ishrane.. a za makrobiotiku mislim da bi pomoglo ali je i meni dosta skupo sve..jos kad nakupujem, i deca i muz uzmu to da jedu, zato sto je novo i interesantno a ne sto im nesto znaci...
Pijte dosta cajeva, zelenog, kantarion.. napravite sami neke mesavine sto ciste organizam...i naravno sunce je jako vazno...

Ja!!
24.05.2009., 01:09
ivanić grad također nekome pomaže nekome ne.ja san bijatamo sa 14 godina kada san ima puno a i po licu san ima.maklo mi se sa lica i trbuha al ostalo nije.s time da je to jako skupo ako ti ne plaća osiguranje.hrana ja najbitnija a onda sve ostalo.eto meni sunce prošlog lita nije pomoglo uopće a sunča san se svaki dan i kupa u moru.dakle nema univerzalnog lika, nekome nešto pomaže drugome baš neće ni malo..to i je problem nažalost i to veći u biti..

Psorry
24.05.2009., 01:39
ivanić grad također nekome pomaže nekome ne.ja san bijatamo sa 14 godina kada san ima puno a i po licu san ima.maklo mi se sa lica i trbuha al ostalo nije.s time da je to jako skupo ako ti ne plaća osiguranje.hrana ja najbitnija a onda sve ostalo.eto meni sunce prošlog lita nije pomoglo uopće a sunča san se svaki dan i kupa u moru.dakle nema univerzalnog lika, nekome nešto pomaže drugome baš neće ni malo..to i je problem nažalost i to veći u biti..

Jel imas ti sad po licu?

nadica1212
24.05.2009., 06:08
na Ivanjic Grad mislite jel neko bio u naftalanu????
Ja sam bila, ali davno..90g. ja sam tad bila zadovoljna.. perjod pre naftalana necu nikad zaboraviti... bila sam PUNA! psorijaze.. devojka sa 20g. mozete misliti kako mi je bilo..
Za 21dan se to sve lepo povuklo i dobila sam u jednoj flasici te nafte da se mackam kod kuce jos par dana...posle toga, prvi put sam otisla na plazu sa druztvom... super je bilo..
E onda sam trebala za sest meseci da dodjem ponovo i zakazala sam termin..ali je rat poceo uveliko pa se to tako i zavrsilo...:ne zna:
Nesecam se koliko smo to platili,da li je i tad bilo skupo,:ne zna:

Ja!!
25.05.2009., 02:03
neman po licu ja od osnovne škole.al ako neko ima po licu nikako belosalicom i sličnim sranjima.

Mancy
25.05.2009., 21:30
Ja sam je kupio u DM-u neki dan i namazao par puta do sada . . mogu reci da se stanje popravilo, nije mi ocistilo kozu, ali se vidi napredak . . nastavit cu, ako nista drugo nije kortikosteroid i nije skupa :)

Lijepi pozdrav!:):)

Uglavnom,:confused: nisam previse upoznata sa tom bolesti jedino znam da kod mog decka djeluje koji put dosta psihosomatsko sto me pocelo i smetati no na zalost svatko nosi neki svoj kriz. Uglavnom on ima na dlanovima jos od djetinjstva i na desnoj nozi (tabanu i to mu se dosta pocelo siriti) znam da sunce i more je najbolje koliko sam cula od njega tako da sreca da zivimo blizu mora pa se moze suncati. Recite mi vidjela sam da ste pisali o toj kremi ili mast iz DM-a od Gaveza, probati cu mu to kupiti samo mi treba naziv i ako mi netko moze reci koja je cijena, i jos nesto on maze ruke sam Nivea kremom moze li mi netko od vas reci koliko je to pametno jer koji put imam dojam da ta krema jos vise susi ruke,također je mazao ruke Belosalicom i nekim Belodermom, a pio je i neke tablete Neotigason mislilm, a navodno je njemu doktor jos prije to preporucio, i da li mi mozete reci jos koja bi mu bila dobra krema protiv neugodnih mirisa za noge jer mu se jako osjete...Puuuuuuuuuno hvala unaprijed:grli:

jubito74
26.05.2009., 13:43
Lijepi pozdrav!:):)

Uglavnom,:confused: nisam previse upoznata sa tom bolesti jedino znam da kod mog decka djeluje koji put dosta psihosomatsko sto me pocelo i smetati no na zalost svatko nosi neki svoj kriz. Uglavnom on ima na dlanovima jos od djetinjstva i na desnoj nozi (tabanu i to mu se dosta pocelo siriti) znam da sunce i more je najbolje koliko sam cula od njega tako da sreca da zivimo blizu mora pa se moze suncati. Recite mi vidjela sam da ste pisali o toj kremi ili mast iz DM-a od Gaveza, probati cu mu to kupiti samo mi treba naziv i ako mi netko moze reci koja je cijena, i jos nesto on maze ruke sam Nivea kremom moze li mi netko od vas reci koliko je to pametno jer koji put imam dojam da ta krema jos vise susi ruke,također je mazao ruke Belosalicom i nekim Belodermom, a pio je i neke tablete Neotigason mislilm, a navodno je njemu doktor jos prije to preporucio, i da li mi mozete reci jos koja bi mu bila dobra krema protiv neugodnih mirisa za noge jer mu se jako osjete...Puuuuuuuuuno hvala unaprijed:grli:

E, prvo sto se tice Neotigason tableta, mora svako malo pravit testove da se vidi sto mu je s jetrom, mislim lijek je katastrofa . . a meni nije ni pomogao, samo sam dobio opacitete od njega tj. sitne kristalice u ocnoj staklovini, sto je uzasno iritantno i NEIZLJECIVO.

A na kremi jednostavno pise GAVEZ i kosta 36 kn . .

Mancy
26.05.2009., 14:50
E, prvo sto se tice Neotigason tableta, mora svako malo pravit testove da se vidi sto mu je s jetrom, mislim lijek je katastrofa . . a meni nije ni pomogao, samo sam dobio opacitete od njega tj. sitne kristalice u ocnoj staklovini, sto je uzasno iritantno i NEIZLJECIVO.

A na kremi jednostavno pise GAVEZ i kosta 36 kn . .

Puno hvala na info:):) Rei mi a sto se tice mazanje ruku Nivea kremom ne znam koliko je to pametno ili moze i dalje komotno koristiti...

jubito74
26.05.2009., 22:48
Puno hvala na info:):) Rei mi a sto se tice mazanje ruku Nivea kremom ne znam koliko je to pametno ili moze i dalje komotno koristiti...

Iskreno, nemam pojma, ali mislim da ne moze stetiti . . :)

Psorry
27.05.2009., 18:26
Frendica ide sutra u Njemacku i treba mi kupiti curokotovo ulje. Molim vas da mi neko kaze pod kojim nazivom da ga trazi. Latinski ili ako ko zna neki naziv pod kojim se moze naci na njihovom trzistu.

Guglao sam i nasao masu razlicitih naziva, postoje neke vrste koje nisu uopce ljekovite, neke su cak i otrovne, pa mi treba konkretna informacija od nekog ko je vec kupovao.

Unaprijed hvala! :)

Psorich
27.05.2009., 18:52
Pozdrav,ja imam psorijazu vec 2 godine,i mislim da mi se pojavila prvenstveno zbog stresa(smrtni slucaj)....probala sam sve i svasta,s kortićima sam se prestala mazat jer mi nisu pomagali vise su odmogli...presla sam na homeopatiju i biljne kreme..to mi je najvise pomoglo,bila sam mirna sada 5 mjeseci i opet mi je izaslo ali u puno manjem obliku....:mig: Proslo ljeto sam bila na ribicama u umagu i idem i ovo ljeto pa mozda bude bolje.....

pozz svima

maxers
27.05.2009., 21:21
Frendica ide sutra u Njemacku i treba mi kupiti curokotovo ulje. Molim vas da mi neko kaze pod kojim nazivom da ga trazi. Latinski ili ako ko zna neki naziv pod kojim se moze naci na njihovom trzistu.

Guglao sam i nasao masu razlicitih naziva, postoje neke vrste koje nisu uopce ljekovite, neke su cak i otrovne, pa mi treba konkretna informacija od nekog ko je vec kupovao.

Unaprijed hvala! :)
pod nazivom schwarzkimmel

cupeuf
27.05.2009., 21:25
na bocici ti pise kalinji i kolicina je 30 ml i pise ti jos ulje crnog kima a kosta 90 kuna i imas ga u svakoj biljnoj ljekarni!gledaj da ti pise zemlja porijekla egipat jer taj je najljekovitiji!

Psorry
27.05.2009., 22:13
Hvala dobri ljudi! :mig::top:

gogi psori
28.05.2009., 22:05
Dobro vece svima forumasima. Evo mene posle nekoliko dana sa jednim dobrim vestima.
Danas sam pristao i poceo sa terapijom STELARA inekcije.Kazem pristao jer u Svajcarskoj jos nije odobrena od tih koji to odobravaju samo moze uz pristanak bolesnika na terapiju.
Rezultati praceni do sada sa STELARA inekcijama je neverovatan.Terapija je 5 inekcija godisnje i kod psorijaticara se psorijaza posle 3 meseca povlaci i tako se moze nastaviti normalim zivotom.Dobro je da nisu opasne nuspojave i da ih i nema toliko,ali to vam ja pisem sve sto je meni doktor rekao .Posle prestanka Humire i nuspojava i za ovo kratko vreme koliko je psorijaza nepredovala i vratila se da i doktor nije imao drugo resenje za mene.Sada je jedino vreme koje ce pokazati svoje,Malo sam goglao i sam istrazivao pa za sada sve svoje nade sam usmerio na ove inekcije .Da li su preopasne ili nisu stvarno ne znam sta cu vise sa ovom dosadom (probao sam ubaciti slike-ali nisam toliko strucan sa pc)jer ona je zahvatila 70% mog tela i to nisu pecati nego su sitne kao akne i crvene i ima ih svuda a onda jos vise pa se sastave da prekrivaju celo telo.

Sada se stvarno nadam da su lekari nasli pravi lek za nas .

vrapcezgb
28.05.2009., 22:44
Pozdrav,ja imam psorijazu vec 2 godine,i mislim da mi se pojavila prvenstveno zbog stresa(smrtni slucaj)....probala sam sve i svasta,s kortićima sam se prestala mazat jer mi nisu pomagali vise su odmogli...presla sam na homeopatiju i biljne kreme..to mi je najvise pomoglo,bila sam mirna sada 5 mjeseci i opet mi je izaslo ali u puno manjem obliku....:mig: Proslo ljeto sam bila na ribicama u umagu i idem i ovo ljeto pa mozda bude bolje.....

pozz svima

ej daj mi molim te reci koliko dugo si uzimala te terapije ajom reci - homeopatija??i kakvo tij je stanje bilo,nakon koliko si vidjela rezultate??
uzasno sam nestrpljiva meni je ovo tek drugi mjesec, nakon prve ture mi je nestala ova s noge pa se vratila??a receno mi je da mi je cirka potrebno barem 6mj..kod kog si bila?

Psorich
29.05.2009., 15:24
pozz kod dr.Soltyšika ,pila sam ih par mjeseci ali nije se ni meni sve maknulo ostala je jedna flekica ,neznam,sad mi je opet sve buknulo odjednom,ali sam sad vec na drugoj turi lijekova i stvarno nije lose kako je znalo biti prije,ali mislim da su mi vise ribe pomogle nego homeopatija iskreno... KOliko godina imas(vrapce zgb) ?

vrapcezgb
31.05.2009., 22:34
pozz kod dr.Soltyšika ,pila sam ih par mjeseci ali nije se ni meni sve maknulo ostala je jedna flekica ,neznam,sad mi je opet sve buknulo odjednom,ali sam sad vec na drugoj turi lijekova i stvarno nije lose kako je znalo biti prije,ali mislim da su mi vise ribe pomogle nego homeopatija iskreno... KOliko godina imas(vrapce zgb) ?

23 i jooj ne pitaj me imam :mig: dobre noge hahahhaha ali uz njih gratis dobijes psorijazu..hmgh sad sam na homeopatiji, a neznam kazu u prosjeku 6mj je potrebno za rezultate meni je tek 2mj...vidjet cemo jaoooo sad mi neki melem iz srbije nude ma neznam dala bi sve samo da mi to nestane
:s:s:s

vrapcezgb
31.05.2009., 22:37
a ti si to kombinirala? meni je homeopatkinja Suzana Nesovic rekla da dam vremena samo homeopatiji, ja ti nekako i vjerujem u to jer mi ju je moja doktorica opce medicine koju znam cijeli zivot preporucila, pa si mislim da mi ne zeli ona zlo .......

milivoj12
31.05.2009., 23:08
Cao

Koristio sam mast od gaveza i u prvih tjedan dana polako se situacija poboljšavala, nakon dva tjedna sve je bilo opet po starom čak i gore.
Neznam možda će kod tebe biti uspješnije.

SPLITSKI ĐIR
31.05.2009., 23:12
Ma ljudi moji ribice gararufa su jedini najzdraviji i najprirodniji način za održavanje psorijaze,govorim to iz iskustva jer ih imam doma u akvariju...

SPLITSKI ĐIR
31.05.2009., 23:16
a psorijazu san iz rata donija kao uspomenu na sjećanja...:)

vrapcezgb
01.06.2009., 11:18
Ma ljudi moji ribice gararufa su jedini najzdraviji i najprirodniji način za održavanje psorijaze,govorim to iz iskustva jer ih imam doma u akvariju...

a jebo te..eto vidis a cim si to zasluzio8mislim na uspomenu iz rata) e ak kak si nabavio za doma te ribice?? sta ti treba sve??koliki im je 'vjek trajanja', kako se uzdrzavaju??
p.s.ja se tih ribica malo bojim, neznam kako bi to sama sebi mogla napraviti:(:visi::visi:

Psorry
01.06.2009., 20:23

Jel ti maknu i crvenilo tako da se skoro ne vidi ?

karolinaa
02.06.2009., 08:20
Bok svima... od psorijeze bolujem od 9 godine života, skoro 16 godina... kao curica bila sam na bolničkom liječenju dva tjedna, mazali su me belosalic kremom (mast i losion), od tada psorijaza mi se pojavljuje na par mjesta po tijelu i vlasištu, u jesen i kad sam malo napetija više, ali u protivno je uistinu držim pod kontrolom. Zanima me koja su vaša iskustav s Belosalicom, ali i zašto ga malo ljudi koristi, primjetila sam i na ovom forumu da nije baš u učestaloj upotrebi. Moje iskustvo s njim je i više nego dobro...

vrapcezgb
02.06.2009., 14:19
Bok svima... od psorijeze bolujem od 9 godine života, skoro 16 godina... kao curica bila sam na bolničkom liječenju dva tjedna, mazali su me belosalic kremom (mast i losion), od tada psorijaza mi se pojavljuje na par mjesta po tijelu i vlasištu, u jesen i kad sam malo napetija više, ali u protivno je uistinu držim pod kontrolom. Zanima me koja su vaša iskustav s Belosalicom, ali i zašto ga malo ljudi koristi, primjetila sam i na ovom forumu da nije baš u učestaloj upotrebi. Moje iskustvo s njim je i više nego dobro...

meni je belosalic za vlasiste odlican ali mi homeopatkinja rekal da ne koristim nista dok sam kod nje ajmo reci na terapiji..inace za svaku pohvalu..ali krema belosalic za tjelo navodno nije ok ima nekih tisucu anti anti pa ti samo zaljecuje tj gura psorijazu u tebe umjesto iz tebe..hmgh...ma pitaj Boga meni nije da je i nseto pomogla u biti nikako ali losion za glavu:top::top:

Psorry
03.06.2009., 00:30
Ja sam isto u zadnjih 15 dana, 3, 4 puta namazao ruke i sake ( jer tu imam najvise ) sa belosalic masti, zamotao folijom i evo nemam ama bas nista. I naravno suncanje uz to, koliko se stigne. Ruke ciste i bijele ko u najzdravijeg.:) Na poslu sam, i po vani, u kratkim rukavima. Sretan i rasterecen.

Jesu li te nuspojave toliko zlo da bih sebi zbog njih uskratio ovu srecu?...stvarno ne znam:ne zna:

Ne sugeriram nista, samo dijelim s vama svoja iskustva!

pustulosa
03.06.2009., 16:02
Bok svima! Ima li netko [B]psoriasis pustulosa od početka ove godine. Sve mi je to skupa šok i nevjerica! Molim da mi se netko javi sa svojim iskustvima u liječenju i primjeni lijekova, jer sve kreme koje sam do sada dobila nisu imale nikakvog efekta, čak štoviše još su mi više iziritirale tu psorijazu. Moli vas da mi se netko javi, bilo bi mi puno lakše da saznam još nešto više o toj boleštini!

karolinaa
04.06.2009., 10:23
meni je belosalic za vlasiste odlican ali mi homeopatkinja rekal da ne koristim nista dok sam kod nje ajmo reci na terapiji..inace za svaku pohvalu..ali krema belosalic za tjelo navodno nije ok ima nekih tisucu anti anti pa ti samo zaljecuje tj gura psorijazu u tebe umjesto iz tebe..hmgh...ma pitaj Boga meni nije da je i nseto pomogla u biti nikako ali losion za glavu:top::top:

Prvi put čujem za to ant, anti :-) možeš li mi to malo objasniti, molim te. Ne znam iz kojeg razloga,ali mi nikad nije palo na pamet da ta mast im akakve nuspojave...

Ja!!
05.06.2009., 04:27
dakle, prvo, belosalic, industrijski lijek, samo se koža navikne na njega i nakon nekog vrimena, nakon šta u početku pomogne on stanjuje kožu i praktički je tako uništava a s godinama to samo ide nagore i koža postane imuna.izbjegavati ga mazati po koži, po licu nikako, onaj gel za kosu neznam baš,meni nije pomoga kad san ga koristija, ali san više puta naglasija da probate sa t gel šamponom kojeg ima u svakoj ljekarni, meni je sve maka sa glave, dakle enma više onih brda po glavi i ljusaka...
pustulosa, dakle to ti zahvaća dlanove, prste i doli tabane, i pete..to je dosta teži oblik neko recimo moj, vulgaris, a osjetljivije je jer je po rukama i nogama koji su stalno u pokretu u biti.neznam šta je najbolje za to koristit al ja opet nebi belosalic za to, nivea nemože pogoršat sigurno, i svakako da kod pustulose triba šta manje ruke u vodu da se koža ne isušuje.

šta se tiče riba, one isto nisu neko rješenje, jer u biti one samo otklanjaju ljuske a crvenilo ostaje.ja ih nisan koristija nikad i neman iskustva al koliko san čita i informira se o njima one su samo za površinski maknit ljuske i to je to.ako kome makne sve još bolje.

melem iz srbije, od onog izlečenog lopova, ne uzimajte, tip je lopov i prevarant, jedva smo ga se rješili sa foruma, nikakve veze sa njim ne stvarajte, ja san se osobno u to uvjerija.lopovluk i prevara.
ja se još melemom mažem iz bihaća i jako mi je pomoga, svraba nema, ruke mi je skoro sve očistija, trbuh i leđa malo manje mažem al nema ljusaka, koža je glatka , kao da nema uopće psorijaze, crvenilo je vidljivo ali to je jako blida nijansa crvenila a bila je ka u ferarija po meni.

ko ima problema po ušima i noktima postoje tablete ali vvažno je da sami vodite o tome svaki dan brigu, da vam se ne skuplja talog pod noktima jer onda pucaju, i u ušima da van se ne skori.to morate sami ispraksirat se, ja uši mažen svaki dan niveom da mi koža nije suva a nokte malim škaricama održavan.
naravno, uz sve to veliki nam je uvik problem psihološki jer svi znamo kako je imat to po sebi i kako se osjećamo s tim.prehrana je bitna, i to opet napominjem, nemožete očekivat boljitak a pušit, svaki dan na kave ić, slatko, ljuto, kiselo, morate organizam iznutra šta više držat čistim.
evo nakon mnogo godina mnogo toga se i može naučit i sam sebi pomoć, ne očajavajte i ne živcirajte se.pošto nam medicina očito nema još skoro pronać lik na nama samima je da si pomognemo šta više, a i jedni drugima na ovaj način.mi smo se neki i upoznali osobno i svakome ako nešto triba nek se obrati ode priko foruma sa svojim problemom,neko uvik može bar donekle pomoć.

RUŽA
05.06.2009., 14:02
Bok svima! Ima li netko [B]psoriasis pustulosa od početka ove godine. Sve mi je to skupa šok i nevjerica! Molim da mi se netko javi sa svojim iskustvima u liječenju i primjeni lijekova, jer sve kreme koje sam do sada dobila nisu imale nikakvog efekta, čak štoviše još su mi više iziritirale tu psorijazu. Moli vas da mi se netko javi, bilo bi mi puno lakše da saznam još nešto više o toj boleštini!

kada sam otkrila ovoj forum,pročitala sam sve postove,a tada sam opširno opisala bolest i probleme s njom.svaki novi član bi trebao bar nešto pročitati,da se nebi ponavljali,da nebudemo dosadni starim članovima.nije mi jasno kako si mogla dobiti pustuloznu psori.a da predhodno nisi imala,neki drugi oblik kao vulgaris,arthitis psorijatis.nema tu logike potraži drugo mišljenje,možda se radi o nečem drugom.pustuloza je najteži oblik koji napada cijelo tijelo,koža je pod upalom,bolna svrbi izbiju pustule ili gojnice,obično traju 2 do 3 dana,ako ne dođe do novog šuba tako šub na šub može trajati mjesecima zavisi o uzročniku koji uvijek postoji.imam psoriasis vulgaris i artritis psoriasis koji su stalno prisutni,apustulozu pokrene neki virus,gripa,temperatura ili šok.upravo sada izlazim iz jednog manjeg šuba,žao mi je što ne mogu slikati.pustulu ne mažem dok se ne osuši jer mi pogoršava,kad se počme ljuštiti mažem s neutralnim kremama,kao što je belobaza,mlijekom od badema i kamilice.voljela bi da sam ti bar malo pomogla.dobro došla i svakako potraži drugog dermatologa:)

karolinaa
06.06.2009., 16:48
dakle, prvo, belosalic, industrijski lijek, samo se koža navikne na njega i nakon nekog vrimena, nakon šta u početku pomogne on stanjuje kožu i praktički je tako uništava a s godinama to samo ide nagore i koža postane imuna.izbjegavati ga mazati po koži, po licu nikako, onaj gel za kosu neznam baš,meni nije pomoga kad san ga koristija, ali san više puta naglasija da probate sa t gel šamponom kojeg ima u svakoj ljekarni, meni je sve maka sa glave, dakle enma više onih brda po glavi i ljusaka...
pustulosa, dakle to ti zahvaća dlanove, prste i doli tabane, i pete..to je dosta teži oblik neko recimo moj, vulgaris, a osjetljivije je jer je po rukama i nogama koji su stalno u pokretu u biti.neznam šta je najbolje za to koristit al ja opet nebi belosalic za to, nivea nemože pogoršat sigurno, i svakako da kod pustulose triba šta manje ruke u vodu da se koža ne isušuje.

šta se tiče riba, one isto nisu neko rješenje, jer u biti one samo otklanjaju ljuske a crvenilo ostaje.ja ih nisan koristija nikad i neman iskustva al koliko san čita i informira se o njima one su samo za površinski maknit ljuske i to je to.ako kome makne sve još bolje.

melem iz srbije, od onog izlečenog lopova, ne uzimajte, tip je lopov i prevarant, jedva smo ga se rješili sa foruma, nikakve veze sa njim ne stvarajte, ja san se osobno u to uvjerija.lopovluk i prevara.
ja se još melemom mažem iz bihaća i jako mi je pomoga, svraba nema, ruke mi je skoro sve očistija, trbuh i leđa malo manje mažem al nema ljusaka, koža je glatka , kao da nema uopće psorijaze, crvenilo je vidljivo ali to je jako blida nijansa crvenila a bila je ka u ferarija po meni.

ko ima problema po ušima i noktima postoje tablete ali vvažno je da sami vodite o tome svaki dan brigu, da vam se ne skuplja talog pod noktima jer onda pucaju, i u ušima da van se ne skori.to morate sami ispraksirat se, ja uši mažen svaki dan niveom da mi koža nije suva a nokte malim škaricama održavan.
naravno, uz sve to veliki nam je uvik problem psihološki jer svi znamo kako je imat to po sebi i kako se osjećamo s tim.prehrana je bitna, i to opet napominjem, nemožete očekivat boljitak a pušit, svaki dan na kave ić, slatko, ljuto, kiselo, morate organizam iznutra šta više držat čistim.
evo nakon mnogo godina mnogo toga se i može naučit i sam sebi pomoć, ne očajavajte i ne živcirajte se.pošto nam medicina očito nema još skoro pronać lik na nama samima je da si pomognemo šta više, a i jedni drugima na ovaj način.mi smo se neki i upoznali osobno i svakome ako nešto triba nek se obrati ode priko foruma sa svojim problemom,neko uvik može bar donekle pomoć.

hvala, hvala...

Cheguevara123
06.06.2009., 16:55
Pozdrav svima!

Dugo se nisam javljao a i psorijazu drzim pod kontrolom ima vec dvije godine. Mazem jednom ili dva puta tjedno belodermom u belobazi 20% i stavim zavoj. To jedino pomaze. Nista druga nema ama bas nikakvog efekta.

Zanima me dali i kako je naziv neke klinike u Zagrebu koja provodi fototerapiju a da nije Salata. I dali netko mozda zna i kakvog privatnika sto ima solarij za lijecenje psorijaze.

Malko
06.06.2009., 19:06
Pozdrav svima!

Dugo se nisam javljao a i psorijazu drzim pod kontrolom ima vec dvije godine. Mazem jednom ili dva puta tjedno belodermom u belobazi 20% i stavim zavoj. To jedino pomaze. Nista druga nema ama bas nikakvog efekta.

Zanima me dali i kako je naziv neke klinike u Zagrebu koja provodi fototerapiju a da nije Salata. I dali netko mozda zna i kakvog privatnika sto ima solarij za lijecenje psorijaze.

daj mi reci jesi bio kod dr. Troskot?

pustulosa
07.06.2009., 08:46
kada sam otkrila ovoj forum,pročitala sam sve postove,a tada sam opširno opisala bolest i probleme s njom.svaki novi član bi trebao bar nešto pročitati,da se nebi ponavljali,da nebudemo dosadni starim članovima.nije mi jasno kako si mogla dobiti pustuloznu psori.a da predhodno nisi imala,neki drugi oblik kao vulgaris,arthitis psorijatis.nema tu logike potraži drugo mišljenje,možda se radi o nečem drugom.pustuloza je najteži oblik koji napada cijelo tijelo,koža je pod upalom,bolna svrbi izbiju pustule ili gojnice,obično traju 2 do 3 dana,ako ne dođe do novog šuba tako šub na šub može trajati mjesecima zavisi o uzročniku koji uvijek postoji.imam psoriasis vulgaris i artritis psoriasis koji su stalno prisutni,apustulozu pokrene neki virus,gripa,temperatura ili šok.upravo sada izlazim iz jednog manjeg šuba,žao mi je što ne mogu slikati.pustulu ne mažem dok se ne osuši jer mi pogoršava,kad se počme ljuštiti mažem s neutralnim kremama,kao što je belobaza,mlijekom od badema i kamilice.voljela bi da sam ti bar malo pomogla.dobro došla i svakako potraži drugog dermatologa:)

Poslušala sam Vaš savijet i pregledala prijašnje postove (za sada samo do 70.str. unazad).
Sigurno imam pustularnu psorijazu, jer sam bila na biopsiji, a klinička dijagnoza mi je:
Dyshidrosis-palmoplantaris. Psoriasis pustulosa. Pustulosis palmo-plantaris.
Patološko-anatomska dijagnoza je : Psoriasis pustulosa
Već se skoro 2 godine liječim od paničnog napada, a psorijazu sam dobila početkom ove godine-moja psihijatrica se kune da mi to nije izbilo od lijekova, a dermatologinja kaže da imam taj gen za psorijazu i da mi je tijelo tako odreagiralo na stres. Nisam imala ni temperaturu, niti išta slično samo se odjednom pojavila.
Pregledavajući postove moram reći da po njima onda ja spadam u one "sretnije" jer meni je ta psorijaza samo po dlanovima i stopalima. Deramtologinja mi je prepisivala: Beloderm, Elcom, pa Diprogentu a jedino mi je od Diprogente u početku bilo malo bolje, a kasnije isto kao i od ove dvije predhodne samo mi se pogoršalo po cijelim dlanovima i stopalima. Za svrbež su mi prepisane Aerius film tablete, koje nisam koristila jer me prestalo svrbiti kada sam prestala mazati tim kremama. Inače me još zna svrbiti kada izbijaju te pustule, ali to brzo prođe.
Sada mi je preporučeno:
kupka u 10%-tnom HIPERMANGANU 15 minuta
Avena termalna voda i
Avena Cicalfate losion 1-2 puta dnevno i trenutno sam zadovoljna, jer mi se stanje ne pogoršava.

Zazirem od ovih kortikosteroida, prvo što mi nisu pomogli ( a još mi je doktorica rekla da su to blage kreme kakvih ima), a drugo što sjedaju na kosti-jedno liječiš drugo nastrada.
Zanima me kako se ova psorijaza ponaša kroz duži period ima li tko iskustva s primjenom nekih drugih lijekova ili homeopatskih preparata.

Puno vam hvala na savjetima!

b'elana
07.06.2009., 09:08
Moja mama je imala psorijazu čitav svoj život. Pojavila joj se negdje oko 28-e godine, nakon jedne jako stresne situacije. Umrla je s 80. Pošto je tu čitav jedan životni vijek s borbom prvenstveno za estetiku, možda nekome može pomoći....

Uglavnom joj se nalazila u vlasištu te na laktovima. tek u kasnijim godinama pojavila se i na trtici.
Živimo na moru pa su svi dermatolozi ka prvi lijek preporučali sunce i more. Ispostavilo se da njoj ta terapija uopće ne pomaže, dapače, psorijaza se od sunčanja i morske vode pogoršavala, razbuktala i počinjala pucati. Osim toga, liječena je svim mogućim preparatima koji su dermatolozima padali na pamet, uključivši i kortikosteroide, zamatanje u zavoje, zamatanje u foliju. Rezultati svih tih terapija su bili pogoršavanje. Prvi pomak na bolje je bio Tegrin - krema za laktove, šampon i losion za vlasište. Do tog preparata došla je preko prijatelja koji su imali prijatelje sa psorijazom. Preparat se mogao nabaviti samo u USA i Kanadi, no nije bio problem. Činjenica je da dok je redovito koristila, psorijaza bi se s laktova povukla u potpunosti, a iz vlasišta nekih 50 %. Naravno da je bila redovitija u korištenju u proljeće i ljeti, a manje redovita zimi kad se ne vidi .... tegrin je povučen iz proizvodnje kao kancerogen, no eto, ona mada ga je koristila nekih 20 godina vrlo intenzivno i još 20 povremeno, nije imala nikakav karcinom. Napominjem još i da je bila pušač.
Čitala sam da postoje slični preparati, tako pošto sam imala u neposrednoj blizini osobu koja je to koristila dugi niz godina, ukoliko nekog nešto zanima, rado ću odgovoriti.

pustulosa
08.06.2009., 06:30
Ja!! Puno hvala na savjetima!:s
Ma kud sam dobila tu psorijazu, još je i na sreću (meni na žalost) rijetka-samo 5% psorijatičara ju ima. Da ne pričam o ne znanju doktora-barem ovdje u Hrvatskoj, a kamoli o primjeni nekih ljekova-sve općenito pa ako upali-dobro je, ako ne (možda i pogorša)-sam si si kriv što ne slušaš doktore!
To je tako frustrirajuće!!!
Jel netko čuo za Rubish kremu homeopatska je i ima je za kupiti u Njemačkoj. To mi je naime prepisala moja 1. dermatologinja, pa ako kojim slučajem netko ima iskustva s njom molim vas da objavite.

pustulosa
08.06.2009., 06:36
Molim vas javite se svi kako vam je ljeti, jer doktori kažu sunce i more, a čitala sam neke postove da je ljudima još i gore-možda zbog pojačanijeg znojenja?!:confused:

Marin 1
08.06.2009., 18:56
[QUOTE=pustulosa;20998076]Molim vas javite se svi kako vam je ljeti, jer doktori kažu sunce i more, a čitala sam neke postove da je ljudima još i gore-možda zbog pojačanijeg znojenja?!:confused:[/QUOTE
Sunce i more bi trebalo pomoći.Ne želim te obeshrabriti,ali moje a i iskustvo drugih psorijatičara koji imaju jaču psorijazu govori da je s godinama sve gore i gore.Glavu gore i bori se,nema druge.Treba je njegovati tj. mazati neutralnim kremama,mastima,uljima itd.Pojačano znojenje izaziva veći svrab.Možda bi dobro bilo početkom ljeta poći u Naftalan,onda na more i svakodnevno se kupati i sunčati po mogućnosti dva puta dnevno.Na žalost sve to košta i sve je to skupo.Kao što znaš zdrastvo je u totalnoj banani itd.Sve što te zanima pitaj i odgovorit ćemo na sve što znamo.Da nije bilo psorijaze možda nikada ne bih upoznao neke ljude i gledao na život iz jednog drugog ugla. Pustuloza lijepi pozdrav od jednog Generalnog :D :top::top:

Marin 1
08.06.2009., 20:02
Tek sam sada pročitao da imaš samo po dlanovima i stopalima.To je dobro ako uopće može psorijaza biti dobra,tj. dobro je da nemaš puno i vjerojatno ti se neće puno širiti.

pustulosa
09.06.2009., 10:21
Tek sam sada pročitao da imaš samo po dlanovima i stopalima.To je dobro ako uopće može psorijaza biti dobra,tj. dobro je da nemaš puno i vjerojatno ti se neće puno širiti.

Da. Trenutno stanje je takvo, ali prognoze za dalje nisu baš dobre/očekujem najgore-nadam se najboljem:ne zna:. Što se tiče mora, to mi je za sada nemoguća misija obzirom da ne radim. Ali da samo ne kukam otići ću ovih dana i učalanit se u drušvo psorijatičara-možda tamo saznam neka prava, informacije o bolesti, kad me moja dermatologinja zadnji put nije ni pogledala samo mi je prepisala recepte:mad: (a kad sam pitala da mi više kaže o mojoj vrsti psorijaze rekla mi je da ne moram ni tražiti po knjigama i internetu, da je belj da ne znam). To su u biti stvari koje me najviše živciraju!
Hvala Bogu da postoji internet, forum i vi na forumu:s:top:!!

samo suncheko
09.06.2009., 13:23
Gdje je bil ovaj topic kad sam bila dijete i teenager? Mislim da bi mi puno olakšalo život, bar u toj mjeri da znam da nisam sama i da se još netko s tim bori i nosi. A ne da si mislim da to nema nitko na svijetu...

Dijagnosticirano mi je kad sam imala 8 godina i sad već dobrih 21-22 nosim se s tim. Najgore mi je bilo po ljeti kad su kratki rukavi, a laktovi i koljena ne izgledaju baš najbolje. A ljudi znatiželjni, a djeca okrutna.

Neću se hvalit, ali misim da je situacija u zadnje vrijeme pod kontrolom, odnosno ne širi se, a na koljenima se povuklo skroz. Najveće žarište je na laktovima, a ako sam pod stresom onda i vlasište. Kad sam bila klinka roditelji su me vodili doktorici u Zagreb, ona je još tada preporučila promjenu prehrane, samo mi je trebalo vremena sa shvatiš. Malo pomalo sam izbacila meso iz prehrane, i kod mene je imalo efekta. Kreme svako malo mijenjam, jer jako brzo se koža navikne i ne pomaže. Veliki problem je bio i šampon za kosu, isto kao i gel za tuširanje.

Ljudi moji, znam kak vam je.

Cheguevara123
09.06.2009., 22:14
daj mi reci jesi bio kod dr. Troskot?

Ne nisam bio, do sada sam se samo lijecio na Salati. Ali trazim ako ima neki privatnik da mogu otici kod njega popodne na solarij.

emergence
10.06.2009., 08:17
Ne nisam bio, do sada sam se samo lijecio na Salati. Ali trazim ako ima neki privatnik da mogu otici kod njega popodne na solarij.

ej. ja sam čula da jedan doktor sa šalate radi privatno popodne na solariju.
mislim da u poliklinici nola.
10 terapija 600kn čini mi se :) pozdrav

Sunce ćaćino
11.06.2009., 19:17
Pozdrav svima!!!
Evo me doma nakon mora... Uglavnom, pošto sam već nekakvih 7 mjeseci na homeopatskoj terapiji i dijeti, rezultat pripisujem tome. Intenzivno se čistim zadnjih par tjedana, zadebljanja su drastično smanjena, zahvaćena mjesta blijede, na više od 50% se vraća zdrava koža!!! Pošto sam svake godine preko tri mjeseca na moru, a ovakvi rezultati mi nisu bili preko 10 godina, jednostavno sam oduševljen.
Dakle, par puta tjedno idem u podvodni ribolov u polusuhom odijelu, pa mi se ljuske poskidaju. Nakon nekoliko sati ronjenja, skinem odijelo i okupam se u moru, nakon čega se mažem maslinovim uljem s dodatkom ulja kantariona, smilja, lavande i lovora. Tokom dana se još koji put okupam, namažem i osunčam. Dakle, apsolutno bez ikakvih medicinskih preparata!!!
Pošto sam još uvijek u nevjerici da idem ka potpunom čišćenju nakon 12-tak godina, još neću stavljati fotke, ali u devetom mjesecu ću vjerojatno podijeliti foto session s vama.
Svima želim da ovog ljeta poluče slične rezultate! Pozdrav s mora!!!

gogi psori
11.06.2009., 19:51
Dobro vece svima.Nakon nekoliko dana od kada sam pprimio 1 inekciju STALERA Psorijaza se totalno povukla tako da je nemam ama bas nigde za tako kratko vreme,potpona ista reakcija kao i sa HUMIRA inekcijama jedino su mi sada ostale bele tifnice posto imam taman ten, nadam se od malo jaceg suncanja i to ce se povuci.

Napisao sam prvog dana kada sam primio inekciju STALERA da je nesto novo to jest najnovije u lecenju psorijaze i da su 80% efikassne kako mi je doktor rekao.I od kada sam primio do sada sam imao 3 puta malo jacu glavodolju koju sam sa aspirinom lecio uspesno,to mi je nagovestio doktor posto se telo navikava na novi lek.Ali na efikasnost kadaa vidim i glavodolja je nista.
Vidim da se niko nije do sada zainteresovao za ovaj lek ali ja cu pisati o mom stanju po pitanju psorijaze,Ako nekada neko bude citao moze uporediti-

Ovog meseca 29.06 primam 2inekciju pa posle svaka 3meseca nadam se da ce uspeti.Naravno nisam napisao cenu ovih inekcija koje kostaju po komadu 7.500dolara kako sam goglao da se u Americi mogu naci i na crnoj berzi ali ne mnogo jeftinije jer ih ovde u evropi ima vrlo malo.

Toliko za sada ali javicu se ponovo i pisati o mom stanju i inekcijama kako deluju.

lida2008
12.06.2009., 18:37
bog svima:) nije me bilo jedno vrijeme. na metotreksatu sam. nisam osobito zadovoljna, ali makar se ne budim u krevetu punom ljusaka.
vidim da ima i novih ljudi...pozdrav osobito ruži i suncu ćaćinom- drago mi je da ti je bolje

vikky
12.06.2009., 19:20
ja bih molila malo iskustva vezano za godisnji/bolovanje preko ljeta. bad mi je uzimat bolovanje na poslu, a takve sam srece da sam cijelo proslo ljeto ''propustila'' jer nisam imala pravo na godisnji...svi oni kojima ljeto i more puno pomognu, znaju koliko mi je to ogranicilo ''lijecenje'', nikad mi nije bila gora psorijaza nego ove godine. :(
kakva je susretljivost poslodavaca po tom pitanju, napisite mi neka iskustva (moja bas i nisu najbolja, vec mi je ove godine nagovijesteno da mogu biti presretna sa 10 dana) strah me da ne izgubim posao, ipak sam na odredjeno. kako je vama? :confused:

Marin 1
13.06.2009., 08:06
ja bih molila malo iskustva vezano za godisnji/bolovanje preko ljeta. bad mi je uzimat bolovanje na poslu, a takve sam srece da sam cijelo proslo ljeto ''propustila'' jer nisam imala pravo na godisnji...svi oni kojima ljeto i more puno pomognu, znaju koliko mi je to ogranicilo ''lijecenje'', nikad mi nije bila gora psorijaza nego ove godine. :(
kakva je susretljivost poslodavaca po tom pitanju, napisite mi neka iskustva (moja bas i nisu najbolja, vec mi je ove godine nagovijesteno da mogu biti presretna sa 10 dana) strah me da ne izgubim posao, ipak sam na odredjeno. kako je vama? :confused:
Odem na godišnji preko ljeta.Ne koristim cijeli,tek toliko koliko mi je potrebno za liječenje.Moji na poslu imaju razumijevanja znaju od čega bolujem i to je to.Nastojim ne koristiti bolovanje tj. koristiti ga što je manje moguće.Živim na moru a sunčanje mi skoro uopće ne pomaže,pomaže mi tek toliko da mi se psorijaza ne izbija puno.
Pitanje je jesu li tvoji šefovi uopće upoznati od čega boluješ?Ne znam,možda bi trebalo na poslu ponekad i kukati :o ,zato što mi se ponekad čini da su zdravi ljudi često puta i bezdušni ljudi(ne svi) i ako se ponekad ne požališ smatraju da ti nije ništa,da si zdrav i možeš sve.S druge strane kad saznaju da imaš psorijazu gledaju na nju potpuno pogrešno kao na psihičku bolest itd. Znam kako vam je :D ,ne,ne znate o da znam kako vam je :o

vikky
14.06.2009., 10:55
Odem na godišnji preko ljeta.Ne koristim cijeli,tek toliko koliko mi je potrebno za liječenje.Moji na poslu imaju razumijevanja znaju od čega bolujem i to je to.Nastojim ne koristiti bolovanje tj. koristiti ga što je manje moguće.Živim na moru a sunčanje mi skoro uopće ne pomaže,pomaže mi tek toliko da mi se psorijaza ne izbija puno.
Pitanje je jesu li tvoji šefovi uopće upoznati od čega boluješ?Ne znam,možda bi trebalo na poslu ponekad i kukati :o ,zato što mi se ponekad čini da su zdravi ljudi često puta i bezdušni ljudi(ne svi) i ako se ponekad ne požališ smatraju da ti nije ništa,da si zdrav i možeš sve.S druge strane kad saznaju da imaš psorijazu gledaju na nju potpuno pogrešno kao na psihičku bolest itd. Znam kako vam je :D ,ne,ne znate o da znam kako vam je :o

vjeruj mi, kraljica sam kukanja :rofl: mislim da je ''problem'' sto sve okrecem na zafrkanciju pa tako i probleme sa psorijazom, uostalom najgora je po nogama,a tamo se i ne vidi (duge hlace :D). valjda je ljudima tesko shvatit da uopce imam problem i da je puno gore od onoga kako ja predocim u sali :ne zna: a dosta njih me pitalo ''sto je to'', il najjace ''zasto je ne izlijecim''? :rofl: jednostavno nisu upoznati, blago njima...ako se nisu s tim nikad susreli, tesko da ce imat razumijevanja bez obzira koliko ja objasnjavala... a koliko godisnjeg obicno uzmes/dobijes?

Ja!!
15.06.2009., 03:51
evo ja san na godišnjem sada i nadam se da mi neće tribat uzimat bolovanje, al ako triba uzet ću ga bez problema.ja iman posa zastalno pa mi je lakše nego tebi, uzimat mi bolovanje nije neki problem jer kad vidin zašta i koji sve idu na bolovanje, a zdravi su potpuno šta bi se ja onda ima mislit.naravno sve to ovisi u kojoj firmi radiš i šta možeš odnosno nemoš.i viruj neće imat razumijevanja jer oni gledaju samo na interese firme i svoj vlastiti.da sanna tvom mistu uzeja bi maksimalno bolovanje onoh 40 dana s tim da nečeš radi toga otkaz dobit, a ako ti zaprite da češ dobit otkaz ako odeš na bolovanje onda ostani na bolovanju cilo lito,ako ti ona inspekcija i dođe oni će zateć te u stanju kakvom jesi, a nemogu ti reć da si zdrava ka i svi ostali.idealno bi bilo da uzmeš godišnji najviše koliko možeš, i na dan kad bi se tribala vratit na posa uzmi bolovanje kod doktorice i sve joj lipo objasni i reci da ti triba.jer vrućina, znojenje ,stres nama je ipak teže podnosit s ovn nego nekome ko nema.uvik misli na sebe prvo, uvik.

Cut
16.06.2009., 16:09
Dobro vece svima.Nakon nekoliko dana od kada sam pprimio 1 inekciju STALERA Psorijaza se totalno povukla tako da je nemam ama bas nigde za tako kratko vreme,potpona ista reakcija kao i sa HUMIRA inekcijama jedino su mi sada ostale bele tifnice posto imam taman ten, nadam se od malo jaceg suncanja i to ce se povuci.

Napisao sam prvog dana kada sam primio inekciju STALERA da je nesto novo to jest najnovije u lecenju psorijaze i da su 80% efikassne kako mi je doktor rekao.I od kada sam primio do sada sam imao 3 puta malo jacu glavodolju koju sam sa aspirinom lecio uspesno,to mi je nagovestio doktor posto se telo navikava na novi lek.Ali na efikasnost kadaa vidim i glavodolja je nista.
Vidim da se niko nije do sada zainteresovao za ovaj lek ali ja cu pisati o mom stanju po pitanju psorijaze,Ako nekada neko bude citao moze uporediti-

Ovog meseca 29.06 primam 2inekciju pa posle svaka 3meseca nadam se da ce uspeti.Naravno nisam napisao cenu ovih inekcija koje kostaju po komadu 7.500dolara kako sam goglao da se u Americi mogu naci i na crnoj berzi ali ne mnogo jeftinije jer ih ovde u evropi ima vrlo malo.

Toliko za sada ali javicu se ponovo i pisati o mom stanju i inekcijama kako deluju.

A kod kojeg doktora ideš? I gdje u Hrvatskoj? I da li i ti plaćaš il?

gogi psori
16.06.2009., 22:07
A kod kojeg doktora ideš? I gdje u Hrvatskoj? I da li i ti plaćaš il?

Dobro vece.Zao mi je nisam u HRVATSKOJ nego u Svajcarskoj i idem u univerzitet bolnicu u Bernu jedina koja ima ovlascenje za uvoz inekcije STELARA--(zao mi je bio sam pisao pogresno STALERA)To je kao glavna bolnica u Zagrebu i oni kao i vecina zemalja u EU nemaju odobrenj zvanicno za koriscenje tih inekcija nego samo ih daju kao proba neko dalje ispitivanje us saglasnost pacijenta i pristanak da ih koristi.
Kako sam goglao i citao rezultati su neverovatni a da nus pojava nema cak nikakvih BAR SE NADAM.A sto se tice placanja meni ovde to placa osiguranje a od toga ja placam samo 10%.A osiguranje pristaje placat samo u najgorim slucajevima od kojih sam i ja,na zalost.

VOLEO BIH NAJVISE NA SVETU DA SA OVIM INEKCIJAMA NE SAMO MENI NEGO SVIMA U SVETU JEDNOM DODJE KRAJ OVOJ DOSADI OD BOLESTI.

:):):):):):):)

Cut
17.06.2009., 15:05
Dobro vece.Zao mi je nisam u HRVATSKOJ nego u Svajcarskoj i idem u univerzitet bolnicu u Bernu jedina koja ima ovlascenje za uvoz inekcije STELARA--(zao mi je bio sam pisao pogresno STALERA)To je kao glavna bolnica u Zagrebu i oni kao i vecina zemalja u EU nemaju odobrenj zvanicno za koriscenje tih inekcija nego samo ih daju kao proba neko dalje ispitivanje us saglasnost pacijenta i pristanak da ih koristi.
Kako sam goglao i citao rezultati su neverovatni a da nus pojava nema cak nikakvih BAR SE NADAM.A sto se tice placanja meni ovde to placa osiguranje a od toga ja placam samo 10%.A osiguranje pristaje placat samo u najgorim slucajevima od kojih sam i ja,na zalost.

VOLEO BIH NAJVISE NA SVETU DA SA OVIM INEKCIJAMA NE SAMO MENI NEGO SVIMA U SVETU JEDNOM DODJE KRAJ OVOJ DOSADI OD BOLESTI.

:):):):):):):)

Onda bi mogli i meni! :)
Aj pa javljaj kako djeluju!
Hvala ti puno šta si mi odgovorija!

Marija sk
18.06.2009., 09:43
Da vas pitam kolkiki zastitan faktor je dovoljan pri suncawe,i koje kreme za suncawe koristite ja sam koristila nivea,imam utisak da delovi koze koje su zafacene psorijazom da brze gore od ostale koze.

Fala

Ja!!
18.06.2009., 12:41
ja kreme uopće ne koristim za sunčanje.al ne valja biti opet puno na suncu i u one sate kad najjače prži.ja izgorija nisan jer san iša malo na sunce postpeno, po 10 minuta par puta sad oden na 40 minuta i to ujuto.zasad mi je dosta dobro,još jako mali trag crvenila tako da virujen da san za par dana gotov napokon.

Psorry
19.06.2009., 19:14
A koji sam ja peh!!! Odem u nedelju na planinu da osuncam noge, zbog koljena i listova jer tu imam psor., zaspem pola sata i sprzim se sav...opekotine II stepen!!! Primam penciline, mazem i previjam. :mad:

Danas je peti dan i polako prolazi a ovo gdje sam imao psor. na koljenima kao da nestaje skroz...Mozda bude i nekog dobra u svom tom zlu...ali naravno ne preporucujem nikom:)

A sto se tice suncanja, mislim da nam je bolje koristiti neutralne kreme nego ove sa faktorima ili ko moze nikakve...bitno je suncati se!

Ja sad ne smijem na sunce neko vrijeme, a toliko sam ga cekao...koja ironija!!!
" Niko covjeka ne moze zayebati vise nego on moze sebe sam ", jos jednom se pokazalo. :)

jezomir
21.06.2009., 09:12
Otac mi je imao psorijazu.Meni je 42 godine i prije 6 mjeseci slučajno sam primjetio dvije gotovo beznačajne točkice na laktovima.Sada je već jasno da je to psorijaza,iako nisam bio kod liječnika dermatologa.Radi se o površini od cca 3-4 cm na laktovima,te nekoliko do sad manjih mjesta po nogama i jednom mjestu na licu.
Koliko brzo psorijaza moze napredovati u blizoj buducnosti?Vasa iskustva?

Ja!!
21.06.2009., 14:08
ako krene u jako kratkom vrimenu češ biti crveniji nego biliji.ako je neki blagi oblik imat češ možda samo na laktovima i nigdi više.sve ovisi o organizmu

maxers
21.06.2009., 20:44
evo i mene ljudi moji nakon nekog vremena , čitala sam postove vaše i pratila ali nisam osjećala da imam nešto pametno za napisati ,pa tako želim samo da vas http://www.forum.hr/images/smilies/cool2.gifpozdravim ipoželim što više sunca ,odmora iplaža tko to sebi može priuštiti.Samo želim da napomenem da je vrijeme cvjetanja ljekovitih biljaka kao što su kantarion,hajdučka trava,čičkov korijen,stolisnik itd. ,pa povedite računa da se napravi koja litra macerata ipripremimo za zimu.http://www.forum.hr/images/smilies/wink1.gif

maxers
21.06.2009., 21:56
dobila sam pravu topovsku mast i mazala sam se njome i malo ublazava ali nista narucito...:(

Ja!!
21.06.2009., 23:36
pa di ti je pamet mazat se time.na svoju kožu stavljat takav otrov, nemogu virovat.prekini odma s time dok nisi samo štetu veću napravila.ma ni u ludilu takvo šta mazat

vikky
22.06.2009., 09:30
Da vas pitam kolkiki zastitan faktor je dovoljan pri suncawe,i koje kreme za suncawe koristite ja sam koristila nivea,imam utisak da delovi koze koje su zafacene psorijazom da brze gore od ostale koze.

Fala

hm...inace noge ne mazem, a tu mi je prorijaza, nekad znam namazat onim maslinovim uljem i gospinom travom, dobro za boju, al i za psorijazu, bar je meni pomoglo :cerek:

Marin 1
22.06.2009., 16:16
Gospina trava nije dobra za sunce,fototoksična je i može oštetiti kožu.Maslinovo ulje je ok.,ali treba znati da je ujedno jedan lagani filter za sunčanje iako se i s maslinovim uljem može izgoriti.Najbolje bi bilo ništa uz postupno sunčanje.Poslije sunčanja obavezno neku kremu ili mlijeko za tijelo.Maslinovo ulje je isto tako dobro namazati prije kupanja ili tuširanja,jedno pola sata prije ostaviti da koža upije pa se istuširati.Poslije tuširanja opet neki namaz :D Sve to zajedno je takva gnjavaža...u početku baš i nije bila,ali s vremenom bi čovjek poslao sve do vraga.Najgore je prvih sto godina,poslije :rolleyes:

lida2008
22.06.2009., 18:01
ljudi, nećete mi vjerovati: protiv svih opekotina, pa i od sunčanja, definitivno je najbolja kokošja mast!!! to sam prije nekoliko godina pročitala u jednoj staroj knjizi i, ne budi lijena, istopim od pileta mast i ostavim si je u posudici u frižideru. kad sam se nakon toga prvi puta opekla na štednjaku, odmah sam opekotinu namazala tom mašću. posljedice: ni plika, ni ožiljka, ni fleke! tko ne vjeruje, nek se uvjeri!!
isto sam napravila i s opekotinama od sunčanja - uspješno!!!
probajte, šta vas košta

vikky
22.06.2009., 19:31
Gospina trava nije dobra za sunce,fototoksična je i može oštetiti kožu.

ma da :confused: meni stvarno nista loseg nije donijela u toj kombinaciji, samo dobro...dapace, skoro pa skroz zalijeceno :ne zna:

maxers
22.06.2009., 20:27
pa di ti je pamet mazat se time.na svoju kožu stavljat takav otrov, nemogu virovat.prekini odma s time dok nisi samo štetu veću napravila.ma ni u ludilu takvo šta mazat

hvala na savjetu :)nisam primjetila neke nus pojave,moja dobra prijateljica ,Slovenka, ima psor. i koristila je top. mast koja je bila u kombinaciji sa ljek. biljem u kratko vrijeme se očistila :ne zna: izgleda da zavisi od org. nekom pomaže a nekom ne .

Ja!!
23.06.2009., 01:10
gledaj, kemikalija, i to teška, otrovna i to ić stavljat na kožu?misli malo šta te čeka kroz iduće godine..jedan belosalic uništava i stanjiva kožu koji je kao lijek..a ić to stavljat na sebe, a u biti svako nek radi šta oče.

Marin 1
23.06.2009., 08:38
ma da :confused: meni stvarno nista loseg nije donijela u toj kombinaciji, samo dobro...dapace, skoro pa skroz zalijeceno :ne zna:
Utipkaj u Google:gospina trava sunce,pa ćeš vidjeti niz upozorenja da se sa uljem gospine trave ne izlazi na sunce.S druge strane ako ti pomaže ok.

vikky
23.06.2009., 09:21
Utipkaj u Google:gospina trava sunce,pa ćeš vidjeti niz upozorenja da se sa uljem gospine trave ne izlazi na sunce.S druge strane ako ti pomaže ok.

mozda sam blesava...al to je ona mjesavina koja se inace prodaje za suncanje po raznoraznim standovima na moru :confused: dostupno i u ''home made'' varijanti...

majicka5
23.06.2009., 15:31
ovo je prvi puta da sam na ovoj temi ali eto da i ja napisem nesto... moja baka sa oceve strane je imala psorijazu, moj tata ju ima a sada i ja... hvala bogu nemam mnogo i pojavi se samo po rukama i nogama i to samo kad sam u stresu i kad me nesto muci i vjerovali ili ne uvijek mi pomogne onaj najobicniji ali najbolji zagrebacki melem. za par dana sve nestane...

Psorry
26.06.2009., 15:16
Nedavno sam poceo koristiti " crni sampon " - Dr. Temt, pa me nesto zanima... : Da li ga treba koristiti neki duzi vremenski period da bih se vidjeli rezultati?
Jer meni, nakon 5, 6 pranja, nista nije pomogao, cak mi se ponovo pojavila ona brdasca po glavi... a nakon duzeg mirnog perioda.

Sad ne znam da li da prekinem s njim, jer mozda mi jednostavno ne odgovara, ili da budem uporan:ne zna:... Stvarno, svi ovdje su ga toliko nahvalili, a i rado bih da malo odmorim glavu od belosalic losiona -- mozak ce mi se skvrciti od njega:)

Ja!!
26.06.2009., 17:37
poslušaj mene...brda san ima po glavi uvik dok san ima dužu kosu, kad san se ošiša skroz nakratko i otkad koristin t gel šampon, crni, protiv peruti nema brda a glava mi je siguno 95 posto čista.

jubito74
26.06.2009., 21:58
poslušaj mene...brda san ima po glavi uvik dok san ima dužu kosu, kad san se ošiša skroz nakratko i otkad koristin t gel šampon, crni, protiv peruti nema brda a glava mi je siguno 95 posto čista.

Potpis!! :top:
Ista stvar . . samo ja sada koristim obicni Fructis za perut. Imam samo malo iza usiju i na sljepocnici . . :D

Psorry
26.06.2009., 22:38

i ja sam se na kratko osisao jos davno i puno je bolje, sto je je...nego, zbunio si me...jel koristis crni od dr. temta ili t-gel?? Ja sam izmedju ta 2 izabrao temtov da probam...i kazem ti, lose mi je od njega...sta mislis, dali da nastavim s njim ili da odmah probam nesto drugo...t - gel npr.??? A ja ti inace koristim head & shoulders i mazem belosalic losionom i dosta mi je dobro...al hocu sto manje "belo" proizvoda da probam koristiti...

jubito74
28.06.2009., 10:09
i ja sam se na kratko osisao jos davno i puno je bolje, sto je je...nego, zbunio si me...jel koristis crni od dr. temta ili t-gel?? Ja sam izmedju ta 2 izabrao temtov da probam...i kazem ti, lose mi je od njega...sta mislis, dali da nastavim s njim ili da odmah probam nesto drugo...t - gel npr.??? A ja ti inace koristim head & shoulders i mazem belosalic losionom i dosta mi je dobro...al hocu sto manje "belo" proizvoda da probam koristiti...

Ma okani se kokaina, nije to dobro za Psorijazu nikako!!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl:

Psorry
28.06.2009., 15:03
[QUOTE=jubito74;21270258]Ma okani se kokaina, nije to dobro za Psorijazu nikako!!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl:[/QUO

Pa vidis da se pokusavam skinuti...:rofl:

e-naprave
28.06.2009., 16:24
uređaj za liječenje psorijaze, proizvod renomirane njemačke tvrtke PHYSIOMED.

http://www.e-naprave.com/index_fur.html#34

Ja!!
28.06.2009., 17:24
crni t gel šampon.iman i ja malo iza uva al sve se temelji da se drži do higijene kože i tjemena tako da se ne stvaraju ljuske i brda.ja peren svaka 3 dana kosu.

Psorry
28.06.2009., 23:21
vidim ... pocet cemo se i na struju kopcati ... :p

moly
29.06.2009., 14:38
Ja nemam problema sa psorijazom al zato ima moj tata ima i mogu reći da je ima dosta po tijeli,glavi,godinama se muci s njom i probao je sve sto je ikad izašlo al ništa nije davalo posebnih rezultata,sve dok nije otišao u bolnicu ˝naftalan˝mislim da je u Ivanić gradu,bio je tamo 2 tjedna,puno mu se povuklo i ide sve bolje i bolje,žalosno je što se malo više ne čuje za tu bolnicu,jel on kaže da se iznenadio koliko dolaze stranci iz svih zapadnih zemalja,nadam se da sam vam barem malo pomogla

lida2008
30.06.2009., 13:45
''naftalan'' je u Ivanić Gradu i dobar, meni je više puta pomogao, al' u njega puštaju tko ima artritis

Marija sk
01.07.2009., 07:39
Pozdrav svima

Dali neko zna kako se pravi krema sa bilkom mahonia aguifolium ,dali kako podloga se koristi svinska mast,kakva je to bilka kakav uticaj ima na psorijazi.

gogi psori
01.07.2009., 22:36
Dobro vece svima. Posto sam u ponedeljak primio svoju drugu inekciju posle mesec dana i sada moram cekati naredna 3meseca na rezultat kakav ce imati.Za prvu inekciju koju sam primio rezultat je 95% pozitivan j.er tih 5% se psorijaza vratila u viti tackica na rukama i to je sve.Doktor kaze da posle ove inekcije nestace sve i da 3meseca se polako vraca.I ako tako bude bicu zadovoljan.
Na primer i sa Humirom sam morao svakoh 14 dana davati inekcije sto je po nekada kada padne 3inekcije mesecno pa nije imala ovakav rezultat a sada samo jednu pa 3 meseca nista (sto me plasi)ali nadam se da ce uspeti.
Zelim svima ono sto zelim i sebi.Laka vam noc. :-)

Psorry
02.07.2009., 22:40
Da mi je samo 7 dana da ne mislim kad ce se vratiti, gdje, koliko ... i zasto!? Nisam trebao pojesti ono, trebao sam namazati sa ovim, zasto nema sunca koliko treba da bude a juli je mjesec:) itd. itd. Ne shvatam ljude koji kazu: " nemoj misliti o njoj i bit ce bolje !" jer je to nemoguce! Kako uspijevate? I na sta vam ps. lici? Jer ne misliti, znaci zapostaviti je, odnosno zapustiti. I ja bih najradije pobacao sav arsenal krema i ulja sto imam jer mi je muka vise mazati se, lickati, namakati i omotavati... ali tek sam onda nayebo! Daj boze sunca sto prije, sa njim jedino mogu biti miran mjesec, pa i dva da ( skoro! ) ne mazem sa nicim... ... ...toliko! ... ... ... malo mi je lakse sad :)

lida2008
03.07.2009., 08:06
Da mi je samo 7 dana da ne mislim kad ce se vratiti, gdje, koliko ... Ne shvatam ljude koji kazu: " nemoj misliti o njoj i bit ce bolje !" jer je to nemoguce! Kako uspijevate? I na sta vam ps. lici? Jer ne misliti, znaci zapostaviti je, odnosno zapustiti ... malo mi je lakse sad :)
nemoguće je ne misliti.....ja je nosim cijeli život generaliziranu.....kako ne misliti........ali kako živjeti ako je samo psorijaza u mislima? Ne vjerujem da misli o psorijazi baš nikad ne ostaviš sa strane:)

Ja!!
04.07.2009., 04:01
šta manje triba mislit da je to najveći životni problem.uvik se siti da ima slipih. gluvih,nepokretnih,vegetativnih...a mi možemo i trčat i gledat i spavat u miru i masu toga šta miljuni nikad neće moći..nije nama bajno ali mnogo goreg ima.dakle na osobi je da sama dođe do jednog nivoa kada može se snosit sa ovom prokletinjom.samo hrabro

maxers
05.07.2009., 22:03
šta manje triba mislit da je to najveći životni problem.uvik se siti da ima slipih. gluvih,nepokretnih,vegetativnih...a mi možemo i trčat i gledat i spavat u miru i masu toga šta miljuni nikad neće moći..nije nama bajno ali mnogo goreg ima.dakle na osobi je da sama dođe do jednog nivoa kada može se snosit sa ovom prokletinjom.samo hrabro
Potpuno se slažem sa vama , treba imati cilj i uzvišenije misli , mene lično uopšte ne interesuju crveni pečati po rukama i nogama išta će misliti o meni:pzaokupljena sam obavezama oko porodice,starih roditelja kojima sam jako potrebna ,oni su smisao mog života .Ako nemam čistu kožu želim da imam čistu dušu ida oni koji me poznaju i vole gledaju umoje lice i oči ivide dobrog čovjeka a ne neku jadnicu koja ima ,,šugu,, .Trenutno ovo vrijeme me ni malo ne sekira ps. ,doći će i oni dani kada će me ubijati pogledi na nju a sada uživam u prirodi ,cvijeću ,a ljudi moji možda obolimo od nečega što zaista ubija ,hvala bogu na ps. živa sam ,imam djecu uživam u njima ne daj bože nečeg goreg.:mig:

dancika
06.07.2009., 14:26
:mig::lux::lux::lux:
Opusti se malo i ne razmišljaj toliko o ps. i ne gledaj stalno u kožu to ti izaziva pogoršanje,budi sretna što si skinula ljuspice acrvenilo će polako da blijedi, treba malo vremena.Uzmi ulje ajkule ,riblje ,crnog kumina ipij uporedo sa mazanjem masti. Čaj za čišćenje org. ikamilicu pred spavanje još bolje 3 puta dnevno. Ja sam očistila sa dearm. masti ifolijom ,znam da nije zdravo ali nije više sigurna ni salata na pijaci pa je kupujemo ,šta sve ne koriste te hemikalije za bolji rast.ja planiram ,to sam našla na netu,sabrati biljke koje čiste kožu i sama praviti smjesu čaja imeleme. I meni stiže psorcutan za par dana pa ću ija da je isprobam .Polako mi se vraća ps. ali se nadam da ću je uspjeti kontrolisti sa psorkutanom.Psorijaza dolazi iznutra zato se preporučuje koristiti ulja 3,6 omega kiseline.Ne insistiram samo ti govorim svoja iskustva .Želim ti kratke rukave bez ljuspicapsorijaze:bicedobro::tulum::cheer::mig::lu x:

vec u vise navrata sam procitala za caj za ciscenje organizma pa VAs molim info koji je to caj...

dancika
07.07.2009., 12:55
da se i ja prikljucim..prvo svima lijep pozdrav...
Psorijazu sam dobila prije cca 6 mjeseci, uz to da mi se tek manifestiralo..i to jako prije Uskrsa kada sam i pocela ici kod doktora i pocela koristiti terpaiju..
Do sama sam koristila Belosalic i Elocom ,te belobazu i ostala mlijeka za tijela...

Nakon prvog djela terpaije povukli su se, ostale fleke da bi nakon cca 10- ak dana se vratili, istina u puno manjem obliku..i kolicini
imam ih najvise po doljnjem dijelu noge, po bedrima, na laktovima i malo po ledijoma i rukama. ( najvise doljni dio noge )

Citam vase postove i upijam sve kaj pistet, za sada sam se najvise zagrijala za caj za cissenje organizma, pa Vas molim info koji je to caj i za kantarino, jojobino i curokotovo ulje ( valjda sam sve dobro napisala ).

Stres koji je najveci okidac...hm..pokusamvam max ga smanjiti al nekad jednostavno ne mogu, svjesna sam toga da si time radim nazao ali kao sto kazem nekad jednostavno ne mogu biti coollllll...ali radim na tome da se to svede na najmanju mogucu mjeru...

Idem na more za 3 tejdna i dajem puno nade da ce mi se povuci ovo kaj sada imam......

neman po licu ja od osnovne škole.al ako neko ima po licu nikako belosalicom i sličnim sranjima.

Ja imam na licu jednu manju fleku od psorijaze koja ode pa se vrati i mazala sam belosalicom, sada sam se prepala sto sam procitla pa te molim info sa cime da mazem...

lida2008
08.07.2009., 15:25
Psorijazu sam dobila prije cca 6 mjeseci, uz to da mi se tek manifestiralo..i to jako prije Uskrsa kada sam i pocela ici kod doktora i pocela koristiti terpaiju..
Do sama sam koristila Belosalic i Elocom ,te belobazu i ostala mlijeka za tijela...

Nakon prvog djela terpaije povukli su se, ostale fleke da bi nakon cca 10- ak dana se vratili, istina u puno manjem obliku..i kolicini
imam ih najvise po doljnjem dijelu noge, po bedrima, na laktovima i malo po ledijoma i rukama. ( najvise doljni dio noge )

Citam vase postove i upijam sve kaj pistet, za sada sam se najvise zagrijala za caj za cissenje organizma, pa Vas molim info koji je to caj i za kantarino, jojobino i curokotovo ulje ( valjda sam sve dobro napisala ).

Stres koji je najveci okidac...hm..pokusamvam max ga smanjiti al nekad jednostavno ne mogu, svjesna sam toga da si time radim nazao ali kao sto kazem nekad jednostavno ne mogu biti coollllll...ali radim na tome da se to svede na najmanju mogucu mjeru...

Idem na more za 3 tejdna i dajem puno nade da ce mi se povuci ovo kaj sada imam...
Ja imam na licu jednu manju fleku od psorijaze koja ode pa se vrati i mazala sam belosalicom, sada sam se prepala sto sam procitla pa te molim info sa cime da mazem...

Meni povremeno izađe na lice. To rješavam čistim elocomom, ali nipošto ga ne nanosim oko očiju! Obično mi prođe za tri-četiri dana.
More će ti sigurno pomoći, a stres možeš smanjiti nekim vježbama za opuštnje, autogenim treningom, na primjer.
I da: dobrodošla u klub:)

zrenata
08.07.2009., 15:57
Svaka čast biološkim lijekovima no ljeti obavezno treba koristiti ono što nam priroda nudi i što je sigurno neškodljivo. Problem je što to košta i treba osigurati bar tri tjedna godišnjeg. Ovo sa koštanjem sam jednostavnije riješila. Preko frendice sam došla do informacije da Lječilište u Velom Lošinju prima psorijatičare preko HZZO-a. Prvo sam bila ful sretna a onda hladni tuš - HZZO financira samo one sa psorijatičnim artritisom. Frendica je "sretnica" s artritisom i ona je dobila odobrenje. No da skratim, idem u Lječilište po stvarno socijalnoj cijeni tri tjedna, moram samo ponijeti uputnicu za pregled i kontrolni pregled dermatologa koji tamo radi. Smještaj je bolničkog tipa ali za samo prespavati nije loše. Ne znam da li smijem govoriti cijenu da ne bi ispala reklama. Veselim se sunčanju i kupanju jer znam da sam onda par mjeseci čista.

maxers
08.07.2009., 21:00
vec u vise navrata sam procitala za caj za ciscenje organizma pa VAs molim info koji je to caj...

čaj za čišćenje org. sam kupila u Banja Luci kod fitoterapeuta u starom zanatskom centru Hanište, tu imaš i besplatan pregled gdje ljekar određuje koje čajeve trebaš koristiti, npr. meni je dao čaj za smirenje i čaj začišćenje org. a ima i čaj za čišćenje jetre , on određujekoji ćeš trošiti ,a krema je identična sa kremom psorex iz Bihaća ito je kompletna terapija.Meni je pomogla očistiti se ali se brzo i vratila.Tako mi je uvjek.Toplo preporučam psorcutan on mi je dosta efikasan ali je poskup .Nadam se da sam ti pomogla.:)

fontana
09.07.2009., 11:17
Fototerapija se može provesti u poslijepodnevnim satima u Poliklinici Nola, Folnegovićeva 1c, Zagreb, 10 terapija=600 kn. Imaju UVB narrowband (TL01) i PUVA terapiju.

maxers
09.07.2009., 21:32
za D ancikuulje jojobe,ćurokota možeš kupiti u zd. apotekama ili u bolje opremljenim marketima a ulje tj. macerat kantariona je bolje napraviti kod kuće. Lično sam probala i dobri su uborbi protiv psorijaze.

dancika
10.07.2009., 10:45
za D ancikuulje jojobe,ćurokota možeš kupiti u zd. apotekama ili u bolje opremljenim marketima a ulje tj. macerat kantariona je bolje napraviti kod kuće. Lično sam probala i dobri su uborbi protiv psorijaze.

kako se radi kantariono ulje

jubito74
10.07.2009., 19:41
Ama more i sunce su cudo . . barem u mom slucaju :)
Otisao sam dva dana na more i psorijaza se smanjila za 50 %. Mislim, ja zivim na moru, ali ne stignem se kupati od posla :( , pa kad uhvatim slobodan trenutak odem i to je zaista najbolji lijek. Netko kaze sunce, netko more, a ja kazem da je stvar u kombinaciji ! Koza je opcenito u boljem stanju . . bez aknica i slicno . .

Ja!!
11.07.2009., 02:26
samo šta je sve to stvar do osobe..nema univerzalnog rješenja šta će svima pomoć..meni oče,tebi neće i tako se to vrti..

ive2009
11.07.2009., 11:27
Bok, ja danas pišem prvi put, a ovih sam dana pročitao sve stranice na ovom forumu. Imam psorijazu već duže vrijeme a davne 1999 g. dobio sam belosalic losion i kremu. Sa losionom sam mazao vlasište dva puta tjedno (poslije tuširanja) a sa masti lice nekada svaki dan a nekada svako treći dan. Normalno dobio sam rozaceu samo što nisam bio svjestan. Tijelo sam mazao pred sezonu (u travnju 20 dana svaki dan) i sve bi nestalo. Ponekad bi se nakon toga pojavilo i namazao bi 3 dana zaredom i nestalo bi do jeseni kada me više i nije briga. Inače živim na moru i puno se kupam i sunčam. Sada kada su mi se počele po rukama pojavljivati modrice(prilikom malo jačeg dodira) shvatio sam da je to od belosalica. Naravno, odmah sam prekinuo uporabu i sada mi je lice jako crveno i otečeno i ljuštimi se, a koža mi se počela po rukama ljuštiti i ispod nje ostaje crvenilo. Želim svima reći da se odmah ostave belosalica i sličnih kortića. Ljudi također želim reći da ne vjerujete ovima koji na nama žele isključivo zaraditi. Moj savjet je da ne uzimate ništa što nije provjereno (mislim na sastojke).Ima punooo podvala (masti ,čajeva i dr. ). Ne vjerujte "izlečenom" i raznim Kajtezovićima. Sa ovim ribicama sam mislio probat ali hvala onima koji su bili i opisali svoje iskustvo tako da neću. Mislim da prehrana ima značajnu ulogu kao i nerviranje(nije potrebna posebna dijeta). Sada ne smijem na sunce i pijem hiramicin zbog rozacee. Psorijaze nemam puno osim po prsima. Danas sam došao na ideju da odem u Izrael (Mrtvo more) . Molim ako netko ima želju i volju da se udružimo jer su troškovi dosta manji. Pozdrav.

RUŽA
11.07.2009., 13:51
kantarionovo ulje ili ulje gospine trave je za mene melem nad svim melemima.gospinu travu berem kad je u punom cvatu na napuštenim livadama gdje nema zagađenja gdje ljudi ne upotrebljavaju pescifite a takvih mijesta je sve manje i manje tek ubranu stavljam u staklenku dodam domaće maslinovo ulje koje košta 60.kn na suncu držim cijelo ljeto a mažem se prošlogodišnjim svake godine napravim 5-6 l gospino ulje koje se prodava po štandovima sigurno nije pravo jer ga prave s biljnim uljem a travu beru pokraj magistrale mislim da onda nije ni ljekovito neslažem se da je pravo ulje iz kućne radinosti štetno ja se mažem i sunčam po nekoliko sati dnevno i kada sam pod upalom samo ne kad imam pustule skida mi psoru. kao ništa do sada a daje na prirodnoj bazi probala sam mazati zimi ali nema tog učinka kao ljeti vjerojatno zbog nedostatka mora i sunca neču tvrditi da nije nekome ulje štetno ali za mene je ljekovito :)

ive2009
11.07.2009., 17:23
Može li netko napisati koja hrana potiče psorijazu.Ja sam mislio da znam (slano,ljuto,kiselo,papreno,suhomesnati proizvodi,svinjetina,crveno meso) ali sad kad sam pročitao da nije preporučljiva mrkva,mlijeko i mliječni proizvodi,pamidori,čatrun, sad više nisam siguran. Počeo sam uzimati omega 3, 3x2 dnevno.

maxers
11.07.2009., 22:36
Može li netko napisati koja hrana potiče psorijazu.Ja sam mislio da znam (slano,ljuto,kiselo,papreno,suhomesnati proizvodi,svinjetina,crveno meso) ali sad kad sam pročitao da nije preporučljiva mrkva,mlijeko i mliječni proizvodi,pamidori,čatrun, sad više nisam siguran. Počeo sam uzimati omega 3, 3x2 dnevno.

meni su rekli da je zabranjeno ... cr. paradajz, svi citrusi,lubenica pored gore navedenog, uglavnom zabranjuje se isto kao oboljelim od carcinoma.Ma ljudi ni ljekari ne znaju ,ako neznaju uzrok bolesti ne znaju ni lijek kao ni ono što nam smeta.Ostaje nam samo još uvijek ovaj forum i sami da osluškujemo sebe isvoj org .i pratimo šta nam smeta. Ja sam lično primjetila da mi smeta nervoza i sunce.Ko bi ga više znao.:ne zna:

Psorry
13.07.2009., 06:41

Idem na more za 3 tejdna i dajem puno nade da ce mi se povuci ovo kaj sada imam......

NIKAKO belosalic na lice...samo u iznimnim slucajevima i ne duze od 7 dana zaredom!!!

RUŽA
13.07.2009., 07:26
:)dali je netko ćuo za kapi čurekota,porijeklom iz EGIPTA?

ive2009
13.07.2009., 11:14
ja stvarno ne znam čim se lice treba mazati, ali nikako ne smiješ nanositi kortikosteroide na lice. Ja ti preporučam maslinovo ulje (nikako sa pijace) ali nemoj od 12,00 do 17,oo sati biti na suncu (može ali bez maslinovog ulja), i nevenovu mast koju ti je najbolje kupiti u trgovini "dm" . Isto tako smatram da taj čaj "za čišćenje organizma " ne bi trebala piti osim ako ga nisi sama pripremila. Nemoj misliti da su u njemu svi sastojci za koje ti prodabvatelj kaže. Molim mariah da napiše koja se hrana priprema u hotelima u mrtvom moru i da napiše na kojima je stranicama pisala o mrtvom moru. Isto tako sam pročitao da nije dobra lubenica,pamidor,mahunarke,krompir,jaja. Za nas muške pamidor i lubenica su jako dobri.,Također, molio bih da se ovo sa rižom malo bolje objasni, nakon koliko se ponovo pojavi i koliko se kg može izgubiti jer nemam baš previše kg da bih trebao ići na dijetu.

polly
13.07.2009., 13:10
:)dali je netko ćuo za kapi čurekota,porijeklom iz EGIPTA?

čurukot
tj. crni kim
imaš na netu masu o njemu, samo uguglaj "čurukot" ili "crni kim"

milivoj12
13.07.2009., 21:45
čurukot
tj. crni kim

Na koji se naćin koristi "crni kim", molim detaljnije objašnjenje.
Travari koji prodaju po sajmovima nude za psorijazu "kozju mast", dali ju je itko
upotrebljavao i koji su rezultati. Cijena joj se kreće oko 50 kn za 250 ml.:top::top::top:

RUŽA
14.07.2009., 11:40
čurukot
tj. crni kim

HVALA
našla sam,i naručila,pa ću probat:).

ćelo
16.07.2009., 18:11
Pišem prvi put,a forum pratim već duže vrijeme-mislio sam da ću nakon nekog vremena biti pametniji i da ću moći i drugima pomoći preko svog iskustva ali nažalost nakon nekoliko razočarenja stanje je još uvijek isto loše. Mislio sam da sam pročito sve postove- ali sad sam pročito od IVE da je bilo nekih negativnih iskustava sa garra ruffa-ribicama ali nemogu to nigdje da nadjem. Molim pomoć i naravno svim psorijatičarima veliki POZDRAV! Unaprijed hvala

maxers
16.07.2009., 20:27
Pišem prvi put,a forum pratim već duže vrijeme-mislio sam da ću nakon nekog vremena biti pametniji i da ću moći i drugima pomoći preko svog iskustva ali nažalost nakon nekoliko razočarenja stanje je još uvijek isto loše. Mislio sam da sam pročito sve postove- ali sad sam pročito od IVE da je bilo nekih negativnih iskustava sa garra ruffa-ribicama ali nemogu to nigdje da nadjem. Molim pomoć i naravno svim psorijatičarima veliki POZDRAV! Unaprijed hvala

pozdrav novom forumašu,piši svoja iskustva šta si koristio ako nije tebi nešto pomoglo možda će nekome od nas.Svakako je istina da je psor. čudna bolest jer ne pomažu svima iste terapije.Da li neko zna gdje se može nabaviti SAPUN OD SOLI IZ MRTVOG MORA.negdje sam pročitala da je efikasan kod ps.:)

cupeuf
17.07.2009., 09:53
ej zivija prijatelju! evo ja cu ti brzinski odgovorit! iman garrarufe doma u ukvarijima i vise san nego zadovoljan sta znaci da nisan ogranicen na tretman od 21 dan ka sta kazu da se mora nego kad me volja i koliko ma volja! to sta su imali losa iskustva nevirujen jer kazu u 80 posto slucajeva pomogne a onaj ostatak nema reakcije,znaci individualno od osobe do osobe! nemoj ocekivat da ces se malo utočat sa ribicama i nikad vise neces imat psorijazu! triba bit uporan i sa njima i sa nacinom zivota! eto toliko zasad i nije me bilo dugo na brodu san pa nikad neznan kad cu doma:)) pozzz svima!

ćelo
17.07.2009., 10:16
Nažalost nemogu da napišem ništa što već nije nekoliko puta spominjano na forumu-elocom,belosalic,raznorazni čajevi za čišćenje,strog režim prehrane(zabranjeno:suhomesnati proizvodi,biber,paprika,ljutika,bijeli i crveni ,luk,orasi,bademi,lješnjaci,kiseli kupus,grah,ocat,riba,slani i masni sir,patlidžani,konzervirana jela,svi morski plodovi te meso od guske,purana,zečije,govedje i kozije meso.) ali rezultata nekih velikih nije bilo! Ako je neko imo loših iskustava sa ribicama molio bi da ih napiše!

ćelo
17.07.2009., 10:28
hvala cupeuf!

Ja!!
17.07.2009., 23:54
nikako nemože se uspoređivat onaj izlečeni i kajtezović iz bihaća,bar ja osobno to znam.svima je jasno da belosalic nije za lice a pogotovo ne topovske masti i slična sranja s kojima ćete si život samo zagorčat.nikome nije bajno ali moramo istrpit.ja san poludija danas kad san vidija da mi na još jednom noktu niče mala točkica i već znam koje mi probleme će stvorit.virujte dobro je dok nas artritis ne uvati al mene i to čeka sigurno.

pupa77
18.07.2009., 02:34
da li je tko upućen i može mi reći imam li kakvo pravo na bolovanje kao psorijatičar? nedaju mi u firmi g.o. a sva sam se osula i treeebam moooooreeee! čitam vas već duže vrijeme i pratim svaki novi post al nigdje nisam našla ovo šta me trenutno zanima pa pomozite!!

lida2008
18.07.2009., 12:22
da li je tko upućen i može mi reći imam li kakvo pravo na bolovanje kao psorijatičar? nedaju mi u firmi g.o. a sva sam se osula i treeebam moooooreeee! čitam vas već duže vrijeme i pratim svaki novi post al nigdje nisam našla ovo šta me trenutno zanima pa pomozite!!

dobro došla!
ja radim u državnoj firm i imam dobru obiteljsku doktoricu koja mi dade bolovanje kad mi je gusto. Tvoj obiteljski liječnik može ti otvoriti bolovanje,
ako hoće.
Pozdrav

NEBOJSHA
19.07.2009., 00:02
pozdrav novom forumašu,piši svoja iskustva šta si koristio ako nije tebi nešto pomoglo možda će nekome od nas.Svakako je istina da je psor. čudna bolest jer ne pomažu svima iste terapije.Da li neko zna gdje se može nabaviti SAPUN OD SOLI IZ MRTVOG MORA.negdje sam pročitala da je efikasan kod ps.:)

Evo ovdje mozes naci proizvode mrtvog mpora sapun so i ostalo...
sracno.http://www.saltworks.us/shop/product.asp?idProduct=92

maxers
19.07.2009., 22:11
Evo ovdje mozes naci proizvode mrtvog mpora sapun so i ostalo...
sracno.http://www.saltworks.us/shop/product.asp?idProduct=92
:mig:
Mnogo hvala Nebojša ,inače nema te na forumu dugo na forumu piši šta ima kod tebe,kako te sluša ps. i šta trošiš u zadnje vrijeme.Želim ti sve najbolje .:)

Ja!!
20.07.2009., 18:02
već san bija pisa o bolovanju,ja san od 1.7 na bolovanju i biću do kraja miseca sigurno.kasnije kako bude.doktorica tvoja ti mora dati bolovanje jer ništa ti ne izmišljaš,meni recimo smeta ako se uznojim i počne me svrbit masu i jednostavno nemogu radit jednako ki da san bez ovoga po sebi.inzistiraj da ti piše bolovanje jer imaš pravo i budi šta duže jer to radiš radi sebe..lako njima svima pametovat šta i kako a nisu u našoj situaciji.idi na bolovanje odma sutra i ne brini za firmu nego na sebe prvo.

pupa77
20.07.2009., 20:54
hvala na pomoći idem čim prije :))

NEBOJSHA
21.07.2009., 22:12
:mig:
Mnogo hvala Nebojša ,inače nema te na forumu dugo na forumu piši šta ima kod tebe,kako te sluša ps. i šta trošiš u zadnje vrijeme.Želim ti sve najbolje .:)

Puno vam hvala na lijepim zeljama:).Na forumu navratim tek toliko da sam u toku desavanja,inace sezona je pa imam puno obaveza,plaza mi je od kuce udaljena oko 300m a ja se ove sezone jos ne pokvasih u more,jedva cekam da ova sezona protutnji pa da i ja na miru uzivam u blagodetima Jadrana.
Psorijaza kao psorijaza nikada joj nemozes predvidijeti namjere,ova moja je da kazem neka ljetnja.sada mi je izrazenija nego zimus.Trenutno sada koristim samo maslinovo ulje.
Srdacan pozdrav:top:

lillo
27.07.2009., 10:56
Hello svima! Nova sam na forumu, al sam psorijatičar s duuugim stažom. Nema što nisam probala. Sada se pojavila nova shema!!!Postoji klinika u Zg u kojoj ostaviš uzorke urina, stolice i krvi -oni šalju u Ameriku- i dobiješ rezultate za kojih 3 tjedna. Bit svega je da ti točno ustanove sve boleštine kojima si sklon i naravno, što moraš izbjegavati(prehrana). Vele da psorijazu jako dobro ukrote ako se pridržavaš svega. Zanima me da li je itko to probao???
Ja se pokušavam pridržavati zdrave prehrane ali ne vidim baš nekih rezultata, a kako ovo ispitivanje stoji poprilično(oko 2000kn) sve me strah riskirati lovu a da ode u vjetar.Zato molim, ako je itko to napravio da mi javi!!!I naravno kakvi su rezultati

lillo
27.07.2009., 10:59
ej zivija prijatelju! evo ja cu ti brzinski odgovorit! iman garrarufe doma u ukvarijima i vise san nego zadovoljan sta znaci da nisan ogranicen na tretman od 21 dan ka sta kazu da se mora nego kad me volja i koliko ma volja! to sta su imali losa iskustva nevirujen jer kazu u 80 posto slucajeva pomogne a onaj ostatak nema reakcije,znaci individualno od osobe do osobe! nemoj ocekivat da ces se malo utočat sa ribicama i nikad vise neces imat psorijazu! triba bit uporan i sa njima i sa nacinom zivota! eto toliko zasad i nije me bilo dugo na brodu san pa nikad neznan kad cu doma:)) pozzz svima!

Bok!Zanima me gdje si nabavio ribice?Kako se može doći do njih?

ive2009
27.07.2009., 11:13
Ne mislim sa nikim polimizirati, samo želim reći još jedan put da se ne uzima ništa što nema provjerene sastojke. Konkretno probao sam mast od Kajtezovića i slabo mi je pomogla. Znači samo ono što se kupi u apoteci ili što sam napraviš možeš koristiti. Mogu reći da sam se naslušao puno priča i garancija raznih Kajtezovića i "izlečenih". Takove se ne sluša i od njih se ništa ne uzima.

Malko
27.07.2009., 11:53
Hello svima! Nova sam na forumu, al sam psorijatičar s duuugim stažom. Nema što nisam probala. Sada se pojavila nova shema!!!Postoji klinika u Zg u kojoj ostaviš uzorke urina, stolice i krvi -oni šalju u Ameriku- i dobiješ rezultate za kojih 3 tjedna. Bit svega je da ti točno ustanove sve boleštine kojima si sklon i naravno, što moraš izbjegavati(prehrana). Vele da psorijazu jako dobro ukrote ako se pridržavaš svega. Zanima me da li je itko to probao???
Ja se pokušavam pridržavati zdrave prehrane ali ne vidim baš nekih rezultata, a kako ovo ispitivanje stoji poprilično(oko 2000kn) sve me strah riskirati lovu a da ode u vjetar.Zato molim, ako je itko to napravio da mi javi!!!I naravno kakvi su rezultati

a koja je to klinika? može i na pp :mig:

okto
29.07.2009., 11:09
Bližimo se 100 stranici...
iako nisam pisao odavno povremeno sam bio sa vama... vidim da su Nebojsha , emergency, i lida još uvek jako aktivni i naravno nezaobilazna polly :D

Šta da vam kažem držite se , ne klonite duhom... znam da nije lako ali imajte vere i nade i kad vam izgleda da ništa više nepreostaje ne samo za psorijazu nego za ma šta.

Neka vas sve Bog spase i sačuva...

Ja sam u međuvremenu posle neotigasona i puve i čišćenja još jednom bio od glave do pete prekriven psorom, pa se još jednom očistio... pregurao operaciju mitralnog zalistka, pa nakon toga još sijaset nekih boleščina koje su odlazile i dolazile... eto sad sumljaju da imam multipleks sklerozu, miopatiju il nešto slično, a meni više muka da sedim kod kuće... idem na posao pa neka se kočim nek trnim i nek me sve boli... a krajem avgusta ako Bog da ponovo na more... da obradujem i sebe i mališane...

a psorijaza pa ima je nešto više jer sam se izgleda podsvesno nervirao oko ovoga ali nije strašno... spašće već ako ništa dotućiće je Diprosalik il nešto slično i more...

Pazite se da ne pogrešite sa zvaničim i alternativnim terapijama i bežite što dalje od ikakvih bioenergetičara, hipnozera, ekstrasensova i vračara ikakve vrste od njih samo možete da nastradate i telesno i duševno.

Znam da nije lako ali ne brinite se ni za šta sem za spasenje... pustite Bogu sve ostalo, ja to pokušavam ali još nisam uspeo.

Sve vas voli i moli Boga za vas vaš

okto

kusrach
29.07.2009., 11:41
glasnik dobre nade

maxers
30.07.2009., 19:03
Bližimo se 100 stranici...
iako nisam pisao odavno povremeno sam bio sa vama... vidim da su Nebojsha , emergency, i lida još uvek jako aktivni i naravno nezaobilazna polly :D

Šta da vam kažem držite se , ne klonite duhom... znam da nije lako ali imajte vere i nade i kad vam izgleda da ništa više nepreostaje ne samo za psorijazu nego za ma šta.

Neka vas sve Bog spase i sačuva...

Ja sam u međuvremenu posle neotigasona i puve i čišćenja još jednom bio od glave do pete prekriven psorom, pa se još jednom očistio... pregurao operaciju mitralnog zalistka, pa nakon toga još sijaset nekih boleščina koje su odlazile i dolazile... eto sad sumljaju da imam multipleks sklerozu, miopatiju il nešto slično, a meni više muka da sedim kod kuće... idem na posao pa neka se kočim nek trnim i nek me sve boli... a krajem avgusta ako Bog da ponovo na more... da obradujem i sebe i mališane...

a psorijaza pa ima je nešto više jer sam se izgleda podsvesno nervirao oko ovoga ali nije strašno... spašće već ako ništa dotućiće je Diprosalik il nešto slično i more...

Pazite se da ne pogrešite sa zvaničim i alternativnim terapijama i bežite što dalje od ikakvih bioenergetičara, hipnozera, ekstrasensova i vračara ikakve vrste od njih samo možete da nastradate i telesno i duševno.

Znam da nije lako ali ne brinite se ni za šta sem za spasenje... pustite Bogu sve ostalo, ja to pokušavam ali još nisam uspeo.

Sve vas voli i moli Boga za vas vaš

okto

Zahvaljujem se Oktu na javljanju ,jako mi je žao što pored ove dosadne bolesti imate još mnogo zdr. problema .Želim vam mnogo snage ivolje za životom .U ime svih dobrih ljudi na forumu zahvaljujem na savjetima ilijepim željama:)

Psorry
31.07.2009., 15:46
Poceo sam ga piti prije 20 dana, jos ne vidim nikakve rezultate, ali ne planiram prestati. Malo jeste skupo, ali boze moj... Procitavsi dosta o njemu, vjerujem da moze promijeniti stanje samo na bolje, nikako na gore.

Neko je pitao kako se koristi pa evo:

2 puta dnevno, ujutro i navece ( svakih 12 sati ), 15-ak minuta prije jela, popiti jednu srednju ( cajnu ) kasiku ulja i zaliti sa casom mlake vode u kojoj je otopljen med.
Naravno, u obzir dolazi samo egipatsko ulje od NIGELLA SATIVA vrste crnog kima.

Mirza_
01.08.2009., 21:57
Ovim putem zelim svim zainteresovanim da prenesem iskustvo moje licno i moje porodice,a vezano za uspjesno lijecenje tezeg oblika psorijaze i to oblogama od urina.Naime,moja majka je imala psorijazu izrazenu na vlasistu i tabanima koji su i krvarili,te stvarali probleme prilikom hodanja.Zahvaljujuci terapiji od sopstvenog urina (oblogama) koja je trajala mjesec i 10 dana u potpunosti je izlijecila navedenu opaku bolest.Tako da,hvala Bogu,vec dvije i pol godine nema nikakvih ni problema niti znakova da je ikad bila prisutna navedena bolest.Ove obloge od sopstvenog urina pomazu i drugim stvarima kao sto su: seboreja,uklanjanje akni,perut u kosi i td. U citavoj ovoj prici oko majke nam je pomogla knjiga "Urinoterapija" dr.Genadija Petrovica Malahov-a.

vrapcezgb
04.08.2009., 14:57
mirza moze u detalje ???

vrapcezgb
04.08.2009., 15:09
:cPrvi put čujem za to ant, anti :-) možeš li mi to malo objasniti, molim te. Ne znam iz kojeg razloga,ali mi nikad nije palo na pamet da ta mast im akakve nuspojave...

a neznam ti tocno objasnit kao ti anti sastavi ne dopustaju organizmu da se sam obrani vec samo zaljecuje psorijazu a kao bit svega je da ti organizam sam stvori obrambeni mehanizam..ma da ne trkeljam pitat cu ju opet pa ti javim...ja sam tu pricu popusila ok zvuci...nego sve u svemu meni je jedna tocka nestala sa ruke, na nozi se rascetvorila a na koljenu izgleda kao par uboda od komarca sto je odlicno..jedino na glavi sr.. ali dobro...nekakvih pomaka ima-homeopatija...dao Bog da je se rijesim jeeee
:cerek::cerek::cerek: kupit cu svojoj homeopatkinji cijeli svijet hhahahahahahhah

neo72
04.08.2009., 16:45
zdravo narode.
ja sam psorijatičar 20 godina,sad mi je 37,tako da imam iskustva.oženjen sam i imam sina od 6 godina,koji hvala bogu ima lijepu zdravu kožu.puno sam toga probao i već se zamorio.teško je danas u ovom vremenu slušati a kamo li provoditi razne prijedloge kako bi se trebao ponašati psorijatičar.ne jedi masno ,ne meso,ne se nervirati,ne ovo ,ne ono,ne mlijeko,itd.inače živim u bosni,u travniku,gdje je i klima vlažna,pa ni to ne pogoduje psorijazi.još mi je ostala nada za neki lijek koji če pristupiti na potpuno novi način liječenja psorijaze,mislim da samo neko genetsko riješenje može biti spas.ako neko ima neki informacija nek se javi,čisto što je nama psorijatičarima teško razgovarati sa "zdravim"ljudima.puno pozdrava,i nada posljednja umire.

slatkicamala
08.08.2009., 20:01
Pozdrav svim novim i starim članovima.dugoooo se nisam javljala na forum iako sam redovno citala savjete i iskustva.
Evo ove godine smo uspjeli sina odvesti na more,i nismo zadovoljni,po tjemenu se psorijaza rasirila,jedino sto su (dok smo bili na moru)naslage ljuskica bile manje,sad kad smo se vratili te naslage su se naglo povecale tako da ce mo morati na Elokom.
Zanimaju me druga iskustva,sto se tiće mora i ljeta.
pozdrav

Smileman
09.08.2009., 09:12
Molio bih one koji imaju ikakvo iskustvo sa korištenjem matične mliječi pčela u liječenju psorijaze da nam ovdje isto prenesu. Hvala.

neo72
09.08.2009., 17:40
Pozdrav svim novim i starim članovima.dugoooo se nisam javljala na forum iako sam redovno citala savjete i iskustva.
Evo ove godine smo uspjeli sina odvesti na more,i nismo zadovoljni,po tjemenu se psorijaza rasirila,jedino sto su (dok smo bili na moru)naslage ljuskica bile manje,sad kad smo se vratili te naslage su se naglo povecale tako da ce mo morati na Elokom.
pozdrav

ćao
samo jedno pitanje.šta je elokom?ćujemo se

slatkicamala
09.08.2009., 18:46
ćao
samo jedno pitanje.šta je elokom?ćujemo se

Elocom je jedan od jacih kortrica,u obliku losiona i masti,koristi se jednom dnevno jer je jak i kako je nama rekla doktorica koristi se kao "vatrogasac",kad nista drugo nepomaze puno.
pozdrav

neo72
09.08.2009., 21:40
Elocom je jedan od jacih kortrica,u obliku losiona i masti,koristi se jednom dnevno jer je jak i kako je nama rekla doktorica koristi se kao "vatrogasac",kad nista drugo nepomaze puno.
pozdrav

hvala

lapis azuli
10.08.2009., 10:21
Evo mene posle duzeg vremena i mogu da se pohvalim da mi sad koza izgleda najbolje u zadnjih 10 godina. Nisam nista posebno uradila osim sto sam koristila mesec dana kajtezovicevu terapiju meda i kreme pa otisla namore nekih 15 dana gde sam se dobro osuncala i kupala u moru(a ne u bazenu)i kada sam se vratila pokusala da uhvatim sto vise sunca.Sada je nazalost vreme malo ruznjikavo pa sam kod kuce ali se nadam da se ova neman nece skoro pojaviti.Najzad nosim suknju i osecam se presrecno.Kako je leto pokusavam da se hranim zdravo sa malo mesa puno povrca i maslina.Inace na moru sam se mazala samo sa maslinovim uljem na suncu a posle suncanja kantarionom.Nista znaci novo ali eto.
Htela bih jos da vam kazem da mislim da urin mozda moze da pomogne.Ja znam da su ranije zene se umivale svojom mokracom da bih imale lep ten i da su mokracu stavljale na smrznuta i ranjiva mesta.Nisam se puno zadubljivala u tu pricu ali verujem da ima nekog efekta a i mi zene znamo da su najbolje i najskuplje kreme za lice sa ureom.

Marin 1
10.08.2009., 12:22
pozdrav
Trebalo je prije sunčanja skinuti ljuske,a to se moglo sa salicilom u vazelinu,koliki postotak salicila to bi trebao dermatolog utvrditi.Npr.može od 2,3,5% ovisno o tome koliko su ljuske debele.Nakon sunčanja odmah neutralnu kremu Belobazu,cold kremu ili nešto drugo.Takodjer je dobro otići na terapiju u Naftalanu,a odmah poslije nje na more tj.sunčanje na moru.
Srdačan pozdrav

slatkicamala
10.08.2009., 14:26
Trebalo je prije sunčanja skinuti ljuske,a to se moglo sa salicilom u vazelinu,koliki postotak salicila to bi trebao dermatolog utvrditi.Npr.može od 2,3,5% ovisno o tome koliko su ljuske debele.Nakon sunčanja odmah neutralnu kremu Belobazu,cold kremu ili nešto drugo.Takodjer je dobro otići na terapiju u Naftalanu,a odmah poslije nje na more tj.sunčanje na moru.
Srdačan pozdrav

hvala na odgovoru.
kad smo dosli na more"podstanarke"(kako je zove moj sin)nije ni bilo,nego tek nekoliko dana poslije se pocela pojavljivati.samo sto se onda pojavila u sirijem obliku a jedino sto su ljuskice bile manje i nije svrbilo,ali zato je sad kako smo doma dostigla vrhunac vrhunaca u ovoj nasoj prvoj godini borbe sa njom.
pokusat cu sa doktorom vidjeti za Naftalan,da ga uputi tamo na pregled posto nam nije daleko,iz Siska smo.
hvala na savjetima,bit ce korisni za iduce ljetovanje:top:

polly
10.08.2009., 14:39
... nezaobilazna polly :D ...
ne čitam vas redovno već neko vrijeme
danas sam slučajno otvorila topic, i mene se spominje :D
... eto sad sumljaju da imam multipleks sklerozu, miopatiju il nešto slično, a meni više muka da sedim kod kuće... idem na posao pa neka se kočim nek trnim i nek me sve boli...

ne znam kaj da kažem :grli:
dovoljna ti je psorijaza, ne treba ti i multipla
ali sve je to autoimuno i puno nas ima sreću ubrat više tih krasnih stvari
držim fige da ipak nije ms, da će naći da imaš nešto lakše i izlječivo

maxers
10.08.2009., 20:31
Ja lično već godinama koristim pravljenu mast u apoteci za mazanje glave.Krema je salicilna kis. u vazelinu 2 ili 3 posto .Glavu , odnosno kosmati dio glave mi namaže neko od ukućana iveć nakon 1-2 sata sa gustim češljem ljuskice otpadaju .Krema nije štetna a efikasna je.

ive2009
12.08.2009., 10:29
Ne koristite proizvode od raznih Kjtezovića, jer neznate sastav proizvoda. Znam nekoliko osoba kojima je njihov proizvod vrlo malo pomogao kao i meni, ali što je najbitnije neznate sa čim se mažete. Svi oni govore da je njihov proizvod pravi lijek, ljudi ne vjerujte im.

zivot_propast
14.08.2009., 17:12
Ja sam dobio psorijazu od 12 godine,tada je krenuo pobertzet i jedna moja frendica je dobila u pubertetu i prošlo je,znal iko oćel mene proć,sad imam 13 godina ????Odgovorite

Ja!!
15.08.2009., 02:17
možda,ali vrlo vjerovatno da neće.inače ti šta kaljaš kajtezović, melem ima jasno na pakiranju sastav kao i sva potribna odobrenja za korištenje.ako ti nije pomoglo to ne znači da nekom neće.meni je jedne godine sve maklo a ove recimo nije..evo ja san počeja radit i već mi se povećava veličina crvenila otkad nisan na godišnjem.a i pogleda ima naravno...priživit čemo i ovo lito

Ja!!
15.08.2009., 18:13
samo da spomenem,ja nekih tjedan dana koristim ovu kremu, naručuje se priko bioclinice i plaća pouzećem, dođe sa poštarinom 170 kuna.krema posebno ne smanjuje crvenilo iako bi navodno tribalo bar donekle,međutim krema nema steroide i konzervanse i šta je najvažnije jako je dobra jer je vlažna i nije masna,brzo se upije a jako dugo daje koži vlažnost, bar san ja tako primejtija na sebi,inače bi se nakon kupanja namaza nivea losionom i mora bi bar 2, 3 puta se mazat jer bi mi inače koža bila suva ka da nisan maza.ovo je jako dobro šta se tiče vlažnosti i puno je ugodije kad koža je meka i ne ljuska se.pa eto ako neko želi nek proba.naglašavam crvenilo meni nije nimalo makla ali nemogu reć da ne nije od koristi.za par dana metit ću jedan program s kojim je čovik ozdravija nakon 2 miseca kad mi to pošalje,riječ je o vlastitom napitku kojeg je on sam osmislija i ne naplaćuje se ništa već bi se samo tribalo držat strogo propisanog.
slika kreme.
http://www.imagesforme.com/out.php/i639433_Picture130140612x816.jpg

maxers
15.08.2009., 20:50
samo da spomenem,ja nekih tjedan dana koristim ovu kremu, naručuje se priko bioclinice i plaća pouzećem, dođe sa poštarinom 170 kuna.krema posebno ne smanjuje crvenilo iako bi navodno tribalo bar donekle,međutim krema nema steroide i konzervanse i šta je najvažnije jako je dobra jer je vlažna i nije masna,brzo se upije a jako dugo daje koži vlažnost, bar san ja tako primejtija na sebi,inače bi se nakon kupanja namaza nivea losionom i mora bi bar 2, 3 puta se mazat jer bi mi inače koža bila suva ka da nisan maza.ovo je jako dobro šta se tiče vlažnosti i puno je ugodije kad koža je meka i ne ljuska se.pa eto ako neko želi nek proba.naglašavam crvenilo meni nije nimalo makla ali nemogu reć da ne nije od koristi.za par dana metit ću jedan program s kojim je čovik ozdravija nakon 2 miseca kad mi to pošalje,riječ je o vlastitom napitku kojeg je on sam osmislija i ne naplaćuje se ništa već bi se samo tribalo držat strogo propisanog.
slika kreme.
http://www.imagesforme.com/out.php/i639433_Picture130140612x816.jpg
Nisam te razumjela najbolje,to je kao neki čovjek sam sastavio napitak izaliječio psor.http://www.forum.hr/images/smilies/shocked1.gif.- .budi tako dobar pa saznaj recept inešto više o tome .http://www.forum.hr/images/smilies/mrgreen1.gif

maxers
15.08.2009., 20:54
oprosti na greškama u tekstu

zivot_propast
15.08.2009., 22:02
Ovdje bolje da se međusobno tješimo a ne negativno govorimo!

možda,ali vrlo vjerovatno da neće.inače ti šta kaljaš kajtezović, melem ima jasno na pakiranju sastav kao i sva potribna odobrenja za korištenje.ako ti nije pomoglo to ne znači da nekom neće.meni je jedne godine sve maklo a ove recimo nije..evo ja san počeja radit i već mi se povećava veličina crvenila otkad nisan na godišnjem.a i pogleda ima naravno...priživit čemo i ovo lito

jubito74
15.08.2009., 22:23
E ovako, tu kremu iz Bioklinike sam koristio dva puta . . niti jednom mi nije pomoglo. Drugi put sam je narucio jer sam zaboravio da sam je vec koristio :D
Kajtezovic me je ocistio prvi put, a sljedeci put nista . . :ne zna:
Sada koristim onu kremu od gaveza i DM-a i mogu reci da je rezultat fantastican, nema crvrnila, ljukica, koza je glatka . . jedino sto je sada bijela na tim mjestima . . ali eto da podijelim moja iskustva. :)
A sto se tice onih komentara kao ne koristite nista ako ne znate sastav . . to je smijesno iz vise razloga. Jer mi u biti ne znamo ni sto pijemo, ni sto jedemo, ni kako te supstance djeluju na nas. Eto jedan dan je Cedevita kancerogena, onda se to vise ne spominje, pa Vegeta, pa se to vise ne spominje . . sad ni solariji ne valjaju, pa se ni to vise nece spominjati . . Sve je to lova. :(
U svakom slucaju, tko nije probao kremu od gaveza, trk u DM, samo 36 kuna, a meni je cudo uradila :)

Cheguevara123
15.08.2009., 22:25
Dali je netko od vas koristio srebrenu vodu i kakvi su rezultati bili?

Psorry
16.08.2009., 01:55
Pitanje: Da li postoji neka posebna dijeta koja se upraznjava uporedo sa pijenjem ćurokotovog ulja ( black seed oil ) ?

Meni se cini da sam bio naisao na jedan takav podatak ( "... jesti iskljucivo crni kruh..."--- ovo sam sigurno bio nasao ), ali mislim da je bilo jos toga dozvoljenog, odnosno, zabranjenog. A sad to ne mogu nigdje naci, pa bih zamolio nekog od vas ko zna da stavi.

Ja!!
16.08.2009., 19:12
čovik mi se nije još javija, on je sam napravio taj napitak kojeg vjerovatno triba svaki dan piti.i on je psorijatičar i na ovome ne zarađuje.probaću ja tu kremu iz dm da vidim oće meni šta pomoć jer mi se crvenilo počelo sve više crvenit a dok san bija na godišnjem sve je lagano nestajalo.kad mi ovaj pošalje to šta je on smućka javin se.njemu je nakon 2 miseca se maklo.ajme da nije sutra na posa opet a vanka prži i prži

slatkicamala
16.08.2009., 22:15
Ja sam dobio psorijazu od 12 godine,tada je krenuo pobertzet i jedna moja frendica je dobila u pubertetu i prošlo je,znal iko oćel mene proć,sad imam 13 godina ????Odgovorite

moj sin je dobio psorijazu kao i ti u 12 godini,kada je usao u pubertet.iskreno nadamo se da ce se mozda povuci kada prestane pubertet,ili da ce netko pronaci nesto sto ce pomoci svim psorijaticarima,da u potpunosti uniste tu bolestinu.
kakva su tvoja iskustva,sto koristis od terapije,gdje imas psorijazu,podjeli svoja iskustva sa nama.
pozdrav i drzi se:top:

dalmatinac28
17.08.2009., 09:00
Veliki pozdrav svima,
nisam se dugo javljao ali evo samo par riječi.
Ja sam kao i svako ljeto gotovo u potpunosti čist bez korištenja ikakvih pripravaka dakle samo sunce i more.
Prije par dana sam bio na piću sa CUPEUF-om tako da se malo i družimo mi sa foruma koji smo u istim gradovima.
A sada što se tiče DM-ove kreme od gaveza:
koristio sam ju mjesec dana i kao što kaže JUBITO odlični rezultati ali onda sam na TV gledao jednog nutricionista koji se bavi pripravcima od ljekovitog bilja koji je rekao da se jako dugo smatralo da je gavez bezopasan ali da zapravo dužim korištenjem postoji velika mogućnost oštećenja jetre te da je kancerogen i eto to mi je bilo dovoljno da prestanem.
Mislim da bi bilo dobro ako želiš nastaviti sa tom kremom da kontaktiraš proizvođača a i da se posavjetuješ sa nekim stručnjakom o tome koliko bi mogao biti štetan po organizam.
Pozdrav!

Ja!!
17.08.2009., 17:01
triba na to pazit masu da nam s godinama nebi bilo još i gore.a virujen da lik nikad neće nam biti dostupan, virujen da on postoji samo ga ne žele dati jer bi veliki dio tržišta im propa.kompanijama nije u interesu da mi ozdravimo nego da uvik smo boležljivi

jubito74
17.08.2009., 17:34
Veliki pozdrav svima,
nisam se dugo javljao ali evo samo par riječi.
Ja sam kao i svako ljeto gotovo u potpunosti čist bez korištenja ikakvih pripravaka dakle samo sunce i more.
Prije par dana sam bio na piću sa CUPEUF-om tako da se malo i družimo mi sa foruma koji smo u istim gradovima.
A sada što se tiče DM-ove kreme od gaveza:
koristio sam ju mjesec dana i kao što kaže JUBITO odlični rezultati ali onda sam na TV gledao jednog nutricionista koji se bavi pripravcima od ljekovitog bilja koji je rekao da se jako dugo smatralo da je gavez bezopasan ali da zapravo dužim korištenjem postoji velika mogućnost oštećenja jetre te da je kancerogen i eto to mi je bilo dovoljno da prestanem.
Mislim da bi bilo dobro ako želiš nastaviti sa tom kremom da kontaktiraš proizvođača a i da se posavjetuješ sa nekim stručnjakom o tome koliko bi mogao biti štetan po organizam.
Pozdrav!

Hvala . . . Korisna informacija . . Provjerit cu . .

jubito74
17.08.2009., 21:47
Evo sam malo googlao . . Uglavno uzimajuci gavez oralno, stvari su lose, posebno za jetru. . A primjenom u kremama i mastima, ne bi bilo dobro primjenjivati ga na ostecenu kozu, sto je smijesno, jer on uglavnom pomaze pri zacijeljivanju rana :confused:
No u svakom slucaju, nije bezopasan, u nekim slucajevima i kancerogen . . dovoljno za mene da prestanem i sa ovim . . Idemo dalje . . HDZ :rofl::rofl:

ive2009
17.08.2009., 23:30
Ponavljam, ne želim polemizirati ali masti i drugi pripravci od raznih Kajtezovića i "izlečenih" nisu uopće korisni. Ja nikoga nekaljam ali samo prenosim svoja iskustva i iskustva drugih ljudi koji imaju psorijazu a probali smo svašta. Nitko od nas ne treba braniti razne Kajtezoviće i "izlečene", ali ako netko želi neka ono što kupi kod njih pošalje na analizu pa neka vidi koji su sastojci i koliko to pomaže u liječenju psorijaze.

dimekoza
18.08.2009., 13:09
Da li je neko probao ovu kremu? Ja sam je poceo mazat prije nekoliko tjedana i krema fino cisti... ali ne znam kolko ce to trajati

cokoladicaa
18.08.2009., 21:57
Hallo ljudi..eto ja se nisam jako jako dugo javljala....nisam ni citala bas nesto postove....
ali se nadam da ima poboljsanja medju vama....meni je ovog ljeta jakooo puno pomogla mast/krema Labolan i ovog ljeta unatoc svemu hodam kratkih rukava...sve je u prirodnim sastojcima...naftalen,ruzmarin,neven...samo sto je u maloj kolicini a po meni,dosta kosta....al kad pomaze...ja :)

Eto,godisnji polako prolaze..nadam se da ste se lijepo proveli,spojili ugodno s korisnim!!!
Ugodan nastavak ljeta..pozz svimaa..

Ikstomi
18.08.2009., 23:30
Ja sam prije par mjeseci imao jako cudnu crvenu fleku iza glave, pošto mi u obitelji ima 3 koji imaju psorijazu, i nikako ju nemogu lječit a probali su mnoge terapije. I onda sam pomislio da ju možda i ja imam, i kad sam se ošišao, to crvenilo se povuklo, no opet se pojavilo nakon par mjeseci....
Sad da odem lječniku ili da se opet probam ošišat da vidim oće li nestat sama :ne zna: Čitao sam da se prvo pojavljiva po rukama, no u mene je samo to, sta mislite jel u pitanju zaista psorijaza ili nešte drugo? Hvala :)

vrapcezgb
19.08.2009., 12:14
Ja sam prije par mjeseci imao jako cudnu crvenu fleku iza glave, pošto mi u obitelji ima 3 koji imaju psorijazu, i nikako ju nemogu lječit a probali su mnoge terapije. I onda sam pomislio da ju možda i ja imam, i kad sam se ošišao, to crvenilo se povuklo, no opet se pojavilo nakon par mjeseci....
Sad da odem lječniku ili da se opet probam ošišat da vidim oće li nestat sama :ne zna: Čitao sam da se prvo pojavljiva po rukama, no u mene je samo to, sta mislite jel u pitanju zaista psorijaza ili nešte drugo? Hvala :)

Hej ovako to da se pojavljuje prvo na rukama i nogama nije istina, moze biti ali ne mora..moja prva flekicica je bila na trbuhu tako da...odi do doktora svakako lakse ces to drzat pod kontrolom odmah nego b+nedaj Boze ako ti se prosiri a opet nemora biti nista i ja se nadam da nije :) :) drzim palceve ...keep on smiling :mig:

dancika
20.08.2009., 12:04
Pozdrav svima,

da se i ja malo javim.
Bila na moru na zalost svega 7 dana..hm sto reci...nije mi se dogodilo cudo...par tockica mi je otislo ali druge su uglavnom tu....na ruci ( laktu) mi se nisu uopce povukle, dapace jos mi i vise se to sve otvrdnulo, a ja pametna nisam uzela niti belosalic niti elocom da to mazem jel kao sto ce mi to idem na more a i ne smijem na sunce sa tim..., malo me boljelo ali dobro cim sam dosla doma mazala , motala u najlon i sad je bolje..

Noge su mi dobro, za sada mi se ne javljaju nove ..kuc..kuc..imam par tvrdokornih koje se nikak nedaju i stvrno mi vec idu na zivce...
Mometlano se ne mazem sa nicim osim kremom za tijelo....

Ja!!
20.08.2009., 23:00
zorac gel san ja koristija nekih 2 tjedna,jedan od djelotvornih likova ali isto jako štetan za kožu.isključivo tribaš mazat samo crvenilo dakle nesmiš se dotaknuti zdrave kože jer zorac je jak i u biti je to više otrov neg lik i šteti zdravoj koži puno.ali meni je maka dosta iako ne sve.ja ga nebi uzima samo ako ono je stvarno potribno a i onda bi razmislija.opasan

zaja
21.08.2009., 17:34
Ima li neko iskustava sa Izraelom i mrtvim morem, konkretno kako se uopće dolazi tamo, dal ima neki pregled ili se šalje prevedena liječnićka dokumentacija, gdje se javiti, koja je lokacija/klinika dobra i koliko to cca. košta?

Thanks.

Ja!!
22.08.2009., 15:32
pročitaj par stranica unazad ima puno o izraelu i kako otić tamo i cijenu.
inače,dobija san odgovor od čovika o onom napitku koji je njemu i mnogima pomoga nakon 2 miseca.to je jako stroga dijeta,kad san vidija a je recimo obrok čaša vode sa fetom limuna odma san skužija da je meni osobno to nemoguće.stvarno je ekstremna i ja nebi to niti probava,ako nekoga zanima na e mail mu mogu poslat cili program koji je on meni posla.ja san kupija u dm taj gavez šta je spomenut bija i probaću i ja s tim da mi bar makne sa ruku šta prije.

zaja
22.08.2009., 20:13
inače,dobija san odgovor od čovika o onom napitku koji je njemu i mnogima pomoga nakon 2 miseca.to je jako stroga dijeta,kad san vidija a je recimo obrok čaša vode sa fetom limuna odma san skužija da je meni osobno to nemoguće.stvarno je ekstremna i ja nebi to niti probava,ako nekoga zanima na e mail mu mogu poslat cili program koji je on meni posla.ja san kupija u dm taj gavez šta je spomenut bija i probaću i ja s tim da mi bar makne sa ruku šta prije.

Super, našao sam o Izraelu, prije mi je to promaklo. Daj mi pošalji ovu dijetu na " zaja [at] 7dana . com "

maxers
23.08.2009., 20:47
reci samo malo ipak opširnije,da li u dijeti se koristi povrće i voće ili je na tečnostima ta dijeta .recimo ja imam i viška pa bi tu bila i dupla korist:mig:
nismo svi iste građe, možda bi se više nas usudilo oprobati je.Mislim da se svodi sve na čišćenje organizma .Ja sam koristila mast Kajtezovića 2 puta, jednom u kombinaciji sa medom iništa mi nije očistilo kožu a drugi put u komb. mast sa čajevima od drugog travara i očistim kožu za 2 mjeseca.Čajevi su mi pomogli znači a ne mast.Psorijaza dolazi iznutra aispoljava se na koži ,e sad treba naći način kako je izbaciti iz tijela,neko će čajevima , neko dijetom .Znate šta sam doživjela skoro.Išla sam zubaru ,što da vadim a što da popravljam.Pošto sam veći dio zuba povadila,nisam mogla jesti krutu hranu. Desetak dana i više živjela sam na domaćoj krem supi od brokule i bundave , sladila se samo dinjom .Psorijaza je tako mirovala a crveni pečati blijedili. Da li je slučajnost da je mirovala samo zato što je ljeto ili zbog dijete ,ne znam.Znam samo da sam osjećala mir u koži iopuštenost koju sam i zaboravila nadam se da me razumijete .Mislim da je naveća šansa protiv ps. u čišćenju organizma.

Ja!!
23.08.2009., 23:11
naravno da je problem negdi u nama i meni je nestalo kad san se drža dijete al to je onda nekad stvarno i malo psihički teško.ova dijeta se temelji na strogom držanju programa kojeg je on napisa,dakle ako je neko i deblji sigurno će mu i skinit kile.ja jednostavno nemogu ovako ekstremno držat dijetu jer se sve skoro temelji na voću i povrću, ribi i vodi.imate o tome klip na youtube, how to beat psoriasis samo upišite.tip je amerikanac i reka mi je da ne dilin taj program samo tako al i da je njemu najbitnije da uspije svakome ko koristi.program je u excelu pa moran svakome posebno slati.sutra to napravin sad iden spavat skoro sutra se opet radi.

Marija sk
24.08.2009., 15:15

Molim vas ako mi mozete poslati dijetu,ja vec neko vreme drzim neku pa cisto da sporedim.
Moj mail je mmiloevic@yahoo.co.uk
Fala i Pozdrav

Ikstomi
24.08.2009., 15:17

evo danas, sam bio u kožnog doktora, i rekao je da sigurno nije psorijaza, sad moram kupit neku kremu i mazat 2 put dnevno.
Uff, koje olakšanje :):)

zaja
24.08.2009., 15:35
evo danas, sam bio u kožnog doktora, i rekao je da sigurno nije psorijaza, sad moram kupit neku kremu i mazat 2 put dnevno.
Uff, koje olakšanje :):)

Sad ti je krivo, ha? :D

Ja!!
24.08.2009., 18:56
ako nije ništa ozbiljno lipo si proša.ja san kupija tu kremu gavez u dm i mažem 3 dana pa ću vidit kako pomaže.ovu dijetu i danas sam proučava i to je meni ipak preekstremno.

bubaspara
25.08.2009., 11:42
Ja po prvi put na ovoj temi:(.....jel ima netko iskustva s psorijazom na nožnim prstima koja je zahvatila i nokte:confused:.....s čim da si pomognem? Najgore mi je ljeti jer ne mogu nosit sandale - japanke ko sav ostali narod....barem ne na posao, doma naravno da nosim:)

Nokti nikako da se oporave, zna se desit da se na nekom noktu povuče-pa opet vrati itd.....ne želim ići da mi srede nokte u salonu jer mislim da to nije ok da mi sad npr stave gel..lakiraju i sl.:ne zna:

Ja!!
25.08.2009., 13:04
ja trenutno imam 6 nokta zahvaćeno i zna biti gadno, na rukama, na nogama imam isto nekoliko i ja se s njima borin na svoj način.svaki put nakon kpanja il tuširanja lagano iglom mičem nakupinu ispod nokta jer ako se onda stvrde i ne miče se onda uništava i krivi nokat koji normalno ne raste.probaj možda sa onim proizvodom nailner, ima ga u ljekarnama, to je kao neka olovka s kojom kao da crtaš po noktu s njenim sastojkom,to je protiv gljivica inače al vjerovatno bi i nama pomoglo.mei su nokti znali biti u jako lošem stanju al sa praksom san ih već nekako doveja u red koliko toliko.
vama san pokuša poslat onaj program ali neće nikako da pošalje, možda je neki problem sa filom jer neće da pošalje niti sa g maila niti sa mog standarnog e maila sa net.hr.možda bi moglo priko msn mesengera pa ako ga imate pošaljite mi na privatno kontakt pa ću vas dodat na svoju listu i onda priko njega poslat.

još jedno moje pitanje, za vas par koji ste probali gavez mast, nakon koliko vrimena vam se maklo?

jubito74
25.08.2009., 18:14
ja trenutno imam 6 nokta zahvaćeno i zna biti gadno, na rukama, na nogama imam isto nekoliko i ja se s njima borin na svoj način.svaki put nakon kpanja il tuširanja lagano iglom mičem nakupinu ispod nokta jer ako se onda stvrde i ne miče se onda uništava i krivi nokat koji normalno ne raste.probaj možda sa onim proizvodom nailner, ima ga u ljekarnama, to je kao neka olovka s kojom kao da crtaš po noktu s njenim sastojkom,to je protiv gljivica inače al vjerovatno bi i nama pomoglo.mei su nokti znali biti u jako lošem stanju al sa praksom san ih već nekako doveja u red koliko toliko.
vama san pokuša poslat onaj program ali neće nikako da pošalje, možda je neki problem sa filom jer neće da pošalje niti sa g maila niti sa mog standarnog e maila sa net.hr.možda bi moglo priko msn mesengera pa ako ga imate pošaljite mi na privatno kontakt pa ću vas dodat na svoju listu i onda priko njega poslat.

još jedno moje pitanje, za vas par koji ste probali gavez mast, nakon koliko vrimena vam se maklo?

Meni se maklo jako brzo, nakon par mazanja vec . . :)
Crvenilo potpuno nestane, a koza ostane bijela, bez ljuskica . .

maxers
25.08.2009., 19:57
Kod mene su nokti u haotičnom stanju na nogama,sve je ps. preuzela ,ali eto ja njih fino podrežem ,isturpijam ali se bojim za nokat palca na ruci ,nokat se obnovio ali meso oko njega je nateknuto icrveno .Računam da će proći ako odem ljekaru možda će ga čupati pa odgađam.Ja se uvijek i pored toga što za sada nema lijeka nadam da će proći , vjerujem u bolje sutra.

Ja!!
26.08.2009., 14:01
kažen ti da moraš micat naslage ispod nokta, ono žuto šta postane bilo nakon šta se skori i uništava nokat.lagano turpijom za nokte i uvik kad je mokro da lakše ide.inače kad se stvrdne onda je već kasno.evo da vidiš kako je meni palac na ruki.i to je sad dobro kakav je zna biti.
http://www.imagesforme.com/show.php/656601_palac.jpg

ja evo mažem gavezom sigurno tjedan dana i ništa mi se crvenilo nije maklo

maxers
26.08.2009., 22:48
naravno da je problem negdi u nama i meni je nestalo kad san se drža dijete al to je onda nekad stvarno i malo psihički teško.ova dijeta se temelji na strogom držanju programa kojeg je on napisa,dakle ako je neko i deblji sigurno će mu i skinit kile.ja jednostavno nemogu ovako ekstremno držat dijetu jer se sve skoro temelji na voću i povrću, ribi i vodi.imate o tome klip na youtube, how to beat psoriasis samo upišite.tip je amerikanac i reka mi je da ne dilin taj program samo tako al i da je njemu najbitnije da uspije svakome ko koristi.program je u excelu pa moran svakome posebno slati.sutra to napravin sad iden spavat skoro sutra se opet radi.

nasla sam klip na youtube,Amerikanac se zove Charles,i koliko sam shvatila rijec je o shake-u koji je sastavljen od voca i povrca (persun,celer,mrkva,tikvica,jabuke...) ali nisam nasla nista o tome koliko dnevno i da li se smiju koristiti namirnice drugoga porijekla..?! ..isto me interesuje da li su strogo zabranjene cigarete ili se samo pije taj shake 3 puta dnevno bez druge hrane...Molim te odgovori mi,strasno sam se zagrijala za tu dijetu,imam osjecaj da bi to moglo biti ono pravo ...Pozdrav :cerek:

maxers
26.08.2009., 23:08
nasla sam klip na youtube,Amerikanac se zove Charles,i koliko sam shvatila rijec je o shake-u koji je sastavljen od voca i povrca (persun,celer,mrkva,tikvica,jabuke...) ali nisam nasla nista o tome koliko dnevno i da li se smiju koristiti namirnice drugoga porijekla..?! ..isto me interesuje da li su strogo zabranjene cigarete ili se samo pije taj shake 3 puta dnevno bez druge hrane...Molim te odgovori mi,strasno sam se zagrijala za tu dijetu,imam osjecaj da bi to moglo biti ono pravo ...Pozdrav :cerek:
Ako mozes da posaljes na moju e mail adresu tu dijetu... ( dijana_seka944@hotmail.com)

Ja!!
27.08.2009., 14:18
pušenje strogo zabranjeno,triba jesti jako izbirljivo,u biti ono je ki izgladnjivanje po meni plus taj napitak piti. pokuša san slat veš par puta na e mail kojeg ste vas par tu ostavili ali ne želi mi poslat,neka greška je sa dokumentom.pošaljite mi msn kontakte na privatno pa ću vas dodat i probat onda direktno priko msn vam poslat svima.ko nema msn nek napravi i instalira,jednostavno je.

Saveznica
27.08.2009., 22:02
Pozdrav svima,

nadam se (iskreno, i iako je to mozda pomalo ruzno od mene) da se necu dugo javljati na ovu temu
uskoro idem doktoru da vidi sta je to tacno, tj da se utvrdi ali dok ne odem pitat cu vas koji na zalost imate sa tim iskustva

imam 24god i par godina na potiljku u kosi imam nesto kao perut
to mene svrbi i kada cesem onda mi se pojavljuje perut
zasto do sada nistam isla dr? nisam nikada prije cula za psorijazu! do sada kada sam slucajno frizerki rekla da me to svrbi i nervira me perut ... i ond ami spomenula psorijazu

niko u porodici uzoj (do prabaka i djedova) nije imao psorijazu
ja imam stresova u zivotu -. ali ne mogu bas tvrditi da mi se svrab i ta "perut" pojaca u vrijeme stresa

samo je na tom mjestu - oko potiljka krug (iako ima i ne crvenih dijelova) oko 5cm precnika
nikada nije bilo nista vise
sada se malo MOOOZNDA prosirilo jer koristim neki preparat na bazi alkohola za perut pa me moguce iritira - prestajem sa tim!
kad mi je kosa mokra (inace je jaaako gusta) onda me svrbi vise
kad sam bila na moru, recimo da se to malo smirilo - ali zato jer sam redovno susila kosu fenom poslije kupanja ... ali nije mi more bas pomoglo previse

ono sto se ja nadam da jeste - je posljedica moje ekstremno guste kose

ali ...
ako nije problem da neko po slici prepozna ili mi skine sumnje sa vrata (i tjemena)

da li je ovo sa slike psorijaza???
http://i268.photobucket.com/albums/jj8/mireille2504/DSC_7174.jpg
s tim da je sada podruzje namazano zagrebackim melemom i jos jednom jako masnom kremom (da probam) pa se ne vide te ljuspice koze tj perut

UNAPRIJED HVALA
saveznica

jubito74
28.08.2009., 02:44
Pozdrav svima,

nadam se (iskreno, i iako je to mozda pomalo ruzno od mene) da se necu dugo javljati na ovu temu
uskoro idem doktoru da vidi sta je to tacno, tj da se utvrdi ali dok ne odem pitat cu vas koji na zalost imate sa tim iskustva

zasto do sada nistam isla dr? nisam nikada prije cula za psorijazu! do sada kada sam slucajno frizerki rekla da me to svrbi i nervira me perut ... i ond ami spomenula psorijazu

ja imam stresova u zivotu -. ali ne mogu bas tvrditi da mi se svrab i ta "perut" pojaca u vrijeme stresa

samo je na tom mjestu - oko potiljka krug (iako ima i ne crvenih dijelova) oko 5cm precnika
sada se malo MOOOZNDA prosirilo jer koristim neki preparat na bazi alkohola za perut pa me moguce iritira - prestajem sa tim!
kad sam bila na moru, recimo da se to malo smirilo - ali zato jer sam redovno susila kosu fenom poslije kupanja ... ali nije mi more bas pomoglo previse

ali ...
ako nije problem da neko po slici prepozna ili mi skine sumnje sa vrata (i tjemena)

s tim da je sada podruzje namazano zagrebackim melemom i jos jednom jako masnom kremom (da probam) pa se ne vide te ljuspice koze tj perut

UNAPRIJED HVALA
saveznica

Po ovoj slici to je sto posto psorijaza.

:lol:

Pa ne moze se to tako dijagnosticirati . . Kao prvo na ovoj slici ja nista ne vidim, a kao drugo i da vidim, ne bih ti mogao napisati ono sto sam ti napisao na pocetku. Odes do dermatologa i stvar rijesena . .

gogi psori
28.08.2009., 22:17
Dobro vece svima.Evo mene posle malo duzeg vremena da se javim.Nisam hteo pisati bilo sta ili nista.
Sada pisem da posle 3meseca i primljene 2 Stelara inekcije psorijazu imam samo5% po koju tackicu da mi kaze da je ona jos tu da je se nisam potpino resio.Isao sam na kontrolu nuspojava(hvala bogu kojih nemam)dao krv na kontrolu koju moram raditi svaka 2meseca a inekcije primati svaka 3meseca,tako da 3inekciju primam sledeci mesec i kako mi je doktor rekao da ce nestati 100% sa tela(a iz tela ne zna ni on sam)jer je Stelara jos u ispitivanju.
Sto se tice SVAJCARSKE od 1januara 2010 prepisivace se bolesnicima i sa laksim oblicima psorijaze.

MOLIM VAS RASPITAJTE SE O OVOM INEKCIJAMA KOD SVIH VAS GDE SE NALAZITE JER OVE INEKCIJE OBECAVAJU

Zelim svima vama ono sto zelim i sebi..
laku noc:)

Ja!!
29.08.2009., 16:40
nikad čuja za te inekcije a ko bi ih moga i platit ako su preskupe. ova slika na vlasištu može i nemora biti psoriasis.nije to tako lako reć priko slike.nadam se da nije ali otiđi kod doktora.evo ja san danas gleda slike koje san napravija prije godinu dana i u odnosu na danas je mnogo gore,a samo prije misec dana mi je bilo puno bolje tako da san trenutno u sasvim lošem stanju a i po vlasištu mi se vratilo možda jer se nisan šiša 2 miseca.gavez mast mi nije ništa makla crvenilo iako je koža mi dosta glađa

Basic
29.08.2009., 23:42
Evo da se i ja javim nakon 50 - 60 stranica. Želim samo kazati glede sunčanja i mora, da se ljudi više ne zavaravaju. Naime sunce i more, vjerujte mi, pomažu najviše od svega (što je nama koji nismo u Švicarskoj dostupno, naravno) ali mi kao psorijatičari naviknuti mazati sa svim i svačim radimo greške te se namažemo kremama i uljima pa se idemo sunčati misleći da će te kreme pomoći a zapravo to nije istina. Istina je ta da idemo na sunce kada je najjače (a ne kako je ovdje neko rekao da se ne smije između 12 i ...) i da treba izgoriti što više na suncu, za to vrijeme na kratko ući par puta u more i jako bitno je ne brisati se šugamanom (ručnikom). Možda ovo što ću sada napisati će naići na podsmjehivanje, jer svi mi znamo da je nekome nešto savršeno pomoglo a isto to nikome više i tako u krug, ali ja ne znam psorijatičara koji je ovo napravio a da mu se psorijaza nije povukla sva već iste večeri. Vjerujte mi, sa balkona gledam more cijeli život i to sam tek prošlo ljeto otkrio a ne trebam vam govoriti zasto se nisam prije toga kupao. Znači bitno je izgoriti što više (crvenilo od sunca prolazi za dva dana i jedino što se morate čuvati da vas netko ne potapše po leđima) i ne mazati se sa nikakvim kremama i uljima. I što se tiće ostalih kožnih bolesti od prevelikog sunčanja, vjerujte mi neće vam biti nista da jedno popodne izgorite. Nemojte me krivo shvatiti i misliti da ste zauvijek izlječeni ali je sigurno kasnije puno lakše održavati kad krećeš od nule.

jubito74
30.08.2009., 15:55
Evo da se i ja javim nakon 50 - 60 stranica. Želim samo kazati glede sunčanja i mora, da se ljudi više ne zavaravaju. Naime sunce i more, vjerujte mi, pomažu najviše od svega (što je nama koji nismo u Švicarskoj dostupno, naravno) ali mi kao psorijatičari naviknuti mazati sa svim i svačim radimo greške te se namažemo kremama i uljima pa se idemo sunčati misleći da će te kreme pomoći a zapravo to nije istina. Istina je ta da idemo na sunce kada je najjače (a ne kako je ovdje neko rekao da se ne smije između 12 i ...) i da treba izgoriti što više na suncu, za to vrijeme na kratko ući par puta u more i jako bitno je ne brisati se šugamanom (ručnikom). Možda ovo što ću sada napisati će naići na podsmjehivanje, jer svi mi znamo da je nekome nešto savršeno pomoglo a isto to nikome više i tako u krug, ali ja ne znam psorijatičara koji je ovo napravio a da mu se psorijaza nije povukla sva već iste večeri. Vjerujte mi, sa balkona gledam more cijeli život i to sam tek prošlo ljeto otkrio a ne trebam vam govoriti zasto se nisam prije toga kupao. Znači bitno je izgoriti što više (crvenilo od sunca prolazi za dva dana i jedino što se morate čuvati da vas netko ne potapše po leđima) i ne mazati se sa nikakvim kremama i uljima. I što se tiće ostalih kožnih bolesti od prevelikog sunčanja, vjerujte mi neće vam biti nista da jedno popodne izgorite. Nemojte me krivo shvatiti i misliti da ste zauvijek izlječeni ali je sigurno kasnije puno lakše održavati kad krećeš od nule.

Zanimljivo . . budem i to isprobao . .:top:

Basic
30.08.2009., 18:18
I još jedna stvar. Želim dati podršku onima koje ih PS ometa u privatnom i poslovnom životu. Svi mi znamo koliko je tu šokova i stresova a nažalost ovaj forum je sve što imamo. Posebno bih podržao mlade ljude. Svi vi koji ste prošli tridesetu znate što govorim ali čovjek se naući donekle tu ''uspješno'' sakrivati. Posebno mi je bilo teško kao mladiću od 21-22 god. kod cura a vjerujte mi strašno su me volile a ja sam morao izmišljati razloge da ne bi došlo do ''završnice'' jer me je bilo sram se skinuti. Mislio sam da mi je svijet propao. Danas imam 32 god. malu curicu i suprugu koja više vodi računa o mojoj PS nego ja. Tako je bilo i ćim smo prohodali. Kod mene je najgore u proljeće i jesen. A zna mi se i pogoršati zimi kad kod nas u dalmaciji zapuše bura koja sve osuši.

Ja!!
30.08.2009., 23:21
evo ima malo bure srića, ja san se sinoć isvrbija ki lud,nikako jutros zaspat.blažena jesen i zima po svemu ne samo radi psorijaze.

Marin 1
31.08.2009., 17:59
Eto,izgorio sam i ja nekoliko puta na suncu.Sunčam se cijelo ljeto bez nekih vidljivih rezultata(psorijaza izbija preko noći).Rijetko se brišem šugamanom(ručnikom nikad:-)),upotrebljavam Lokrum 1x dnevno,sve uzalud.Jednom sam pitao dermatologa za Psorcutan,rekao je da je preslab za moju psorijazu i bio je u pravu.Svaka psorijaza je posebna priča :rolleyes:

Marin 1
31.08.2009., 18:18
Evo što piše Prim.dr. dermatolog,urednik časopisa Psoriasis u najnovijem broju časopisa...Članak nosi naslov "Priča o Naftalanu".Na kraju članka piše kao zaključak:"Na jednom sastanku referirao sam zbog toga o toj bolesti i zauzeo logičan stav da naftalan ne može riješiti problem psorijaze jer je to genetski uvjetovana bolest koja se ne može,niti neće nikada moći izlječiti lokalnom terapijom u koju spada i primjena naftalana.Ona će uvijek ostati učinkovit i dobro došao segment rotacijske terapije."
Pozdrav svima :)

maxers
01.09.2009., 11:40
Eto,izgorio sam i ja nekoliko puta na suncu.Sunčam se cijelo ljeto bez nekih vidljivih rezultata(psorijaza izbija preko noći).Rijetko se brišem šugamanom(ručnikom nikad:-)),upotrebljavam Lokrum 1x dnevno,sve uzalud.Jednom sam pitao dermatologa za Psorcutan,rekao je da je preslab za moju psorijazu i bio je u pravu.Svaka psorijaza je posebna priča :rolleyes:
ja sam koristila jednu tubu psorkutana, ijako sam zadovoljna sa njom,e sada to je bila beta psorcutan a ona ima i kortik. za razliku od samog psorcutana,samo mi kaži molim te da li dermatolozi prepisuju kod vas psorcutan na recept(u Hrvatskoj) ja sam iz Bosne pa me interesuje.:)
Meni se psor. uznemiri kada sam nervozna iz bilo kojeg razloga.

Marin 1
01.09.2009., 12:16
ja sam koristila jednu tubu psorkutana, ijako sam zadovoljna sa njom,e sada to je bila beta psorcutan a ona ima i kortik. za razliku od samog psorcutana,samo mi kaži molim te da li dermatolozi prepisuju kod vas psorcutan na recept(u Hrvatskoj) ja sam iz Bosne pa me interesuje.:)
Meni se psor. uznemiri kada sam nervozna iz bilo kojeg razloga.
Psorcutan se ovdje plaća i koliko mi je poznato u ljekarnama ga uopće nema za kupiti.Nabavio sam ga preko jedne ljekarne u Zagrebu,a oni ga uvoze izvana.

dimekoza
01.09.2009., 13:17
Pozdrav svima,

ali ...

UNAPRIJED HVALA
saveznica

Normalno da moras ici ljecniku, ali mislim da je to SEBOREA a ne psorijaza. Seborea se cesce javlja na glavi od psorijaze i ne moraju obe biti povezane(ja ih imam obe). Postoje razni samponi koji ti mogu pomoci... ali prvo naravno, - ljecniku...

ana-ana98
01.09.2009., 13:26
Samo da i ja nesto kazem na ovu temu.

Imam psorijazu na celu, oko osiju, na vratu i nes na trbuhu. Laktovi su vec zanemareni....
Imam 15 godina, svi govore da su to najosjetljivije godine sa psorijazu, iliti bilo kakve smetnje.
Ali iskreno, mene zaboli za psorijazu. Mislim, u skoli mi ne smeta, jedino sta se nisam mogla upisat je frizerska (a o njoj nije bilo ni govora)....
Uopce mi ne smeta ni u drugim pogledima, jedino sta mi je malo bed sta stalno nosim siske, ali svi mi govore da mi je puno bolje sa siskama, nego bez njih.
Tako da.... Uopce ne mislim da sam neznam kakva zrtva, mazem se svaki drugi dan djecjom masti da mi se skinu korice, ponekad namazem Belosalic (jako rijetko), i sve je u redu.
Ima i puno, puno gorih stvari od crvenila na kozi.... :B:B

cokoladicaa
01.09.2009., 15:03

U to sam se uvjerila i ja:top:

maxers
01.09.2009., 19:39
Psorcutan se ovdje plaća i koliko mi je poznato u ljekarnama ga uopće nema za kupiti.Nabavio sam ga preko jedne ljekarne u Zagrebu,a oni ga uvoze izvana.

Hvala :)na odgovoru,iako sam tako nekako i mislila.Psorcutan su odlične kreme za ps. i toplo je preporučujem.Ja sam je naručila iz NJemačke i košta 70 eura ,50 gr. ali sam stanje održavala 3-4 mjeseca.Skupa jeste ali vrijedi zaista.Sada već ljeto prolazi i dolaze kiše i zima ,osjećam zebnju i strah .Prošla zima i rano proljeće je bilo jako loš period za ps. ,jedva sam hodala ,koljena žive rane,potkoljenice,laktovi ,stomak, leđa .Ovo ljeto sam se odmorila od nje ,mada je ima po tijelu ali sam je kontrolisala nekako.Forum mi mnogo znači i ovi nepoznati supatnici i prijatelji .SVE VAS VOLIM.:cerek:

slatkicamala
02.09.2009., 23:12
Evo što piše Prim.dr. dermatolog,urednik časopisa Psoriasis u najnovijem broju časopisa...Članak nosi naslov "Priča o Naftalanu".Na kraju članka piše kao zaključak:"Na jednom sastanku referirao sam zbog toga o toj bolesti i zauzeo logičan stav da naftalan ne može riješiti problem psorijaze jer je to genetski uvjetovana bolest koja se ne može,niti neće nikada moći izlječiti lokalnom terapijom u koju spada i primjena naftalana.Ona će uvijek ostati učinkovit i dobro došao segment rotacijske terapije."
Pozdrav svima :)

poput ovog zakljucka moj sin (koji ima psorijazu) i ja smo dobili odgovor kada smo prvi puta dosli na salatu i trazili odgovore na mnoga pitanja,koja ima svatko od vas koji se bori s ovom zlocom i isti taj odgovor smo dobili da je to genetski uvjetovana bolest

slatkicamala
03.09.2009., 00:08

Imam psorijazu na celu, oko osiju, na vratu i nes na trbuhu. Laktovi su vec zanemareni....
Imam 15 godina, svi govore da su to najosjetljivije godine sa psorijazu, iliti bilo kakve smetnje.
Ali iskreno, mene zaboli za psorijazu. Mislim, u skoli mi ne smeta, jedino sta se nisam mogla upisat je frizerska (a o njoj nije bilo ni govora)....
Uopce mi ne smeta ni u drugim pogledima, jedino sta mi je malo bed sta stalno nosim siske, ali svi mi govore da mi je puno bolje sa siskama, nego bez njih.
Tako da.... Uopce ne mislim da sam neznam kakva zrtva, mazem se svaki drugi dan djecjom masti da mi se skinu korice, ponekad namazem Belosalic (jako rijetko), i sve je u redu.

svaka cast na ovoj pozitivi i optimizmu od ovako mlada osobe:top:

Ja!!
03.09.2009., 00:29
dobro je šta tako misliš,još si mlada, ja san u tvojim godinama ima isto po licu, rukama, ma svugdi i sićam se da je to meni bilo najteže vrime ikad.i danas kad iman 27 opet nisan imun na sva sranja koja idu sa psorijazom iako san s vrimenom posta otporniji.bilo bi najbolje da uvik imaš šta manje kad već imaš,evo ja san maza onaj gavez sigurno 2 tjedna i ništa mi nije pomoglo.ove godine mi apsolutno ništa ne pomaže,moraću opet na dijetu čajeve i ekstremizam izgleda šta se tiče prehrane.vratilo mi se i po glavi,većina noktiju na rukama i nogama, leđa u katastrofalnom stanju, ruke, trbuh, noge,crvenilu nema kraja i crveni se ka da neće još dugo otić..neću dalje sa pesimizmom,uvik može biti gore.

ajde mi navedi tu ljekarnu da proban i ja sa psorcutanom kad već ništa mi ne pomaže misecima

slatkicamala
03.09.2009., 15:15
moj sin koristi mast Protopic 0,03%,narucuje se preko nasih ljekarni izvana.
on je koristi na predjelu genitalija,unutra je uputsvo na njemackom,(koji ja neznam),ali raspitajte se kod svojih dermatologa o toj masti,postoji i u jacoj koncentraciji od 0,1%.mast nesadrzi kortice i mi smo jako zadovoljni s njom,moze se koristiti i na jos nekim djelovima tijela ali o tome nebi jer stvarno nekuzim njemacki.ali ako netko zeli mogu pokusat skenirati kod nekog uputstvo pa ga poslati na PP,
svakako se raspitajte

Psorry
03.09.2009., 21:28

Moram te demantovati, jer sam iskusio na vlastitoj kozi ( nenamjerno! ) prije otprilike 2 mjeseca ( pisao sam o tome )! Istina je da nestane psor. za ne povjerovati i ja sam mislio da sam se rijesio zla, barem za neko vrijeme. Ali u cem je fazon: Ovo sunce je toliko stetno da preveliko izlaganje, i u kriticno vrijeme ( od recimo 13h do 17h ), moze iz cista mira pokrenuti bilo koju kronicnu bolest! Kao i pogorsati postojecu, sto se meni desilo. Na mjestima koja su mi najvise izgorila, pojavila mi se psor. a ranije je tu nisam imao. I to u tackama malo vecim, pa se sad bojim da sam zaradio i guttatu! Tako da to " gorenje " na suncu o kom ti pricas " ne pije vode "! Psor. istina nestane, al za vrlo kratko vrijeme, a kasnije samo mozes imati jos vecih problema. Slazem se da je sunce zakon, i meni najvise pomaze, ali suncati se pametno.

Psorry
03.09.2009., 21:40

svaka cast i zelim ti da takav stav imas cijeli svoj zivot... sa naravno sto manje crvenila i ljuspica!:top::mig:

RUŽA
06.09.2009., 17:05
Dobro vece svima.Evo mene posle malo duzeg vremena da se javim.Nisam hteo pisati bilo sta ili nista.
Sada pisem da posle 3meseca i primljene 2 Stelara inekcije psorijazu imam samo5% po koju tackicu da mi kaze da je ona jos tu da je se nisam potpino resio.Isao sam na kontrolu nuspojava(hvala bogu kojih nemam)dao krv na kontrolu koju moram raditi svaka 2meseca a inekcije primati svaka 3meseca,tako da 3inekciju primam sledeci mesec i kako mi je doktor rekao da ce nestati 100% sa tela(a iz tela ne zna ni on sam)jer je Stelara jos u ispitivanju.
Sto se tice SVAJCARSKE od 1januara 2010 prepisivace se bolesnicima i sa laksim oblicima psorijaze.

MOLIM VAS RASPITAJTE SE O OVOM INEKCIJAMA KOD SVIH VAS GDE SE NALAZITE JER OVE INEKCIJE OBECAVAJU

Zelim svima vama ono sto zelim i sebi..
laku noc:)

drago mi je da ti tako dobro pomaže BIO,napravila sam sve pretrage,ali nema šanse da ja to dobijem iako sam kandidat po bolesti.sretan si što se nalaziš u Švajcarkom.kod nas se lista napuni rođacima prijateljima a možda nemaju psoru ili imaju tek početak.mislim da MARIJAH s foruma prima humiru ali ne javlja se već duže vremena.:)

RUŽA
06.09.2009., 17:15

TI SI ČUDO OD DJETETA:)SVAKA ČAST TVOM OPTIMIZMU,BIT ĆE I GRUBIH DANA,ALI TI ĆEŠ TO SVE PREVLADATI,KAD SI TAKO JAKA I BEZ ŽRTAVA:kava:

vikky
06.09.2009., 17:24

je, ajmo se rijesit psorijaze i dobit rak od suncanja...erm..., no thanx, draza mi psorijaza :kava:

vikky
06.09.2009., 17:28

apsolutno podrzavam :top: i otkad sama tako razmisljam, zivot mi je po tom pitanju bar 99 % laksi! :D

Novi Sad
13.09.2009., 03:06
Pozdrav svima, bas sam dugo razmisljala da li da vam pisem, iako sam cesto u poslednjih godinu dana bila na ovom sajtu. Ne zelim previse da opisujem, uglavnom psorijazu imam vec 6 godina u kosi, kompletnoj glavi a ne samo iza usiju, kako je to uobicajno. Ove godine se prosirila i po telu, i zahvatila kompletna ledja i stomak, torzo, uglavnom, veoma je ruzno a o svrabu nema potrebe ni da pricam..
Kako sam se 6 godina uporno borila sa problemom u kosi vise manje ustanovila sam da uglavnom ni jedan dermatolog,ni imunolog, ne poznaje problem bolje od mene, i lekove poput elocoma, doprosalica i sl. nisam zelela vise da koristim, niti da zapocnem s upotrebom metatreksata koji mi je preporucen.

S druge strane nisam dugo vemena bila spremna da odem do nekog travara, pogotovu jer u Novom Sadu nisu cesti, kao sto je to slucaj u Bosni. Ne zelim da se nadam previse, ali zelim da znate da sam se ipak obratila jednom coveku i to na osnovu clanka iz novina "Lepota i zdravlje" koji je uspesno izlecio vise osoba. Jos uvek sam na terapiji, nekih 14 dana vec, ili tek, i vecina psorijaze po telu (u kosi nije tako uspesno lecenje, jer koristim drugi preparat) je nestala i ostala je onako cista, mlada koza ispod. Ni sama ne zelim da se nadam previse, mada veoma lepo izgleda i ono sto je bitno jeste da sam sigurna da nisu u pitanju kortikosteroidi, vec prirodni preparat.
Ne zelim nikog da navodim, jer ni sama jos nisam potpuno sigurna da li cu uspeti u nameri do kraja, ali ukoliko budem zadovoljna konacnim rezultatom, javicu vam se kroz dve nedelje, i mozda nekome od vas pomoci da se oslobodite ovog cuda.
Puno pozdrava svima

Ja!!
13.09.2009., 08:14
lipo slikaj sadašnje stanje i meti slike pa da jasno vidimo kako to izgleda sada i ako ti pomogne.

maxers
13.09.2009., 18:46
Pozdrav svima, bas sam dugo razmisljala da li da vam pisem, iako sam cesto u poslednjih godinu dana bila na ovom sajtu. Ne zelim previse da opisujem, uglavnom psorijazu imam vec 6 godina u kosi, kompletnoj glavi a ne samo iza usiju, kako je to uobicajno. Ove godine se prosirila i po telu, i zahvatila kompletna ledja i stomak, torzo, uglavnom, veoma je ruzno a o svrabu nema potrebe ni da pricam..
Kako sam se 6 godina uporno borila sa problemom u kosi vise manje ustanovila sam da uglavnom ni jedan dermatolog,ni imunolog, ne poznaje problem bolje od mene, i lekove poput elocoma, doprosalica i sl. nisam zelela vise da koristim, niti da zapocnem s upotrebom metatreksata koji mi je preporucen.

S druge strane nisam dugo vemena bila spremna da odem do nekog travara, pogotovu jer u Novom Sadu nisu cesti, kao sto je to slucaj u Bosni. Ne zelim da se nadam previse, ali zelim da znate da sam se ipak obratila jednom coveku i to na osnovu clanka iz novina "Lepota i zdravlje" koji je uspesno izlecio vise osoba. Jos uvek sam na terapiji, nekih 14 dana vec, ili tek, i vecina psorijaze po telu (u kosi nije tako uspesno lecenje, jer koristim drugi preparat) je nestala i ostala je onako cista, mlada koza ispod. Ni sama ne zelim da se nadam previse, mada veoma lepo izgleda i ono sto je bitno jeste da sam sigurna da nisu u pitanju kortikosteroidi, vec prirodni preparat.
Ne zelim nikog da navodim, jer ni sama jos nisam potpuno sigurna da li cu uspeti u nameri do kraja, ali ukoliko budem zadovoljna konacnim rezultatom, javicu vam se kroz dve nedelje, i mozda nekome od vas pomoci da se oslobodite ovog cuda.
Puno pozdrava svima

Puno sreće i vjere u terapiji.Ja sam koristila čajeve i biljne masti i pomagali su mi u čiš. ps. kao i med .preparati samo duže sam koristila. Budi uporna i sretno.

Seline_13
14.09.2009., 22:31
pozdrav svima!dugo vec imam psorijazu,nekih 12 godina,poznati su mi skoro svi lijekovi koje spominjete.tek zadnjih godinu dana zivim normalno,jer sam pocela piti metotrexat.redovno kontrolisem krv,jetru,bubrege i srce i jos uvijek je sve uredu.ne znam koliko ce to trajati.zanima me kakva su vasa iskustva s metotreksatom.hvala i svima zelim ugodnu jesen bez previse psorijaze :-)

Novi Sad
14.09.2009., 23:55
Nemoj me pogresno shvatiti, svoje slike ti ne mogu staviti na sajt, to ti je valjda jasno..
Evo da ti objasnim princip po kome ovo funkcionise, jer sam procitala par tvojih postova..
Naime, terapija se sastoji od lecenja spolja ali i ciscenja organizma iznutra..
To koliko je hteo da mi kaze to je terpentin sa jos nekim sastojcima koji se mazu preko tih delova, i tu se ne skidaju 10 dana, posle ceka otpadnu ljuspice same, i ostala mi je cista koza na tim delovima, dok tamo gde sam imala znatno vise slojeva moram da ponovim, jer se tako u slojevima i skida.

Dalje, problem mi je veliki, jer ne smem da stavljam to u kosu, (muskarci se lepo osisaju i gotovo), vec samo ivicno, ali bolje i to, sa ostalim cu se izboriti vec nekako.
Volela bih da uspe, veoma, pa videcemo.
Nadam se da ce svako od vas naci neki nacin na koji moze svoj problem sa psorijazom da suzbije.

Ne mogu da ubedjujem, jer realno, ja po definiciji ne verujem preporukama i de facto sam uzasan skeptik.
Ajde, ukoliko mi se povuce skroz sa tela, i bude tako neko vreme, javicu se...
Eto, toliko od mene
Cujemo se, pozdrav svima..

dalmatinac28
15.09.2009., 08:38
Nemoj me pogresno shvatiti, svoje slike ti ne mogu staviti na sajt, to ti je valjda jasno..
Evo da ti objasnim princip po kome ovo funkcionise, jer sam procitala par tvojih postova..
Naime, terapija se sastoji od lecenja spolja ali i ciscenja organizma iznutra..
To koliko je hteo da mi kaze to je terpentin sa jos nekim sastojcima koji se mazu preko tih delova, i tu se ne skidaju 10 dana, posle ceka otpadnu ljuspice same, i ostala mi je cista koza na tim delovima, dok tamo gde sam imala znatno vise slojeva moram da ponovim, jer se tako u slojevima i skida.

Dalje, problem mi je veliki, jer ne smem da stavljam to u kosu, (muskarci se lepo osisaju i gotovo), vec samo ivicno, ali bolje i to, sa ostalim cu se izboriti vec nekako.
Volela bih da uspe, veoma, pa videcemo.
Nadam se da ce svako od vas naci neki nacin na koji moze svoj problem sa psorijazom da suzbije.

Ne mogu da ubedjujem, jer realno, ja po definiciji ne verujem preporukama i de facto sam uzasan skeptik.
Ajde, ukoliko mi se povuce skroz sa tela, i bude tako neko vreme, javicu se...
Eto, toliko od mene
Cujemo se, pozdrav svima..

Ajde molim te reci mi zašto ne možeš postaviti slike, pa nitko te ne traži da uslikaš svoje lice već kao i svi ostali koji su do sada stavljali slike stavi ruku ili nogu ili bilo koje mjesto koje je oštećeno, čisto da vidimo kako se ponaša psorijaza sa tretmanom.
Ovako s obzirom da nisi stari član foruma i da se sa prvim postom javljaš o čudotvornom lijeku i nećeš da postaviš sliku ja mogu zaključiti samo jedno a mislim da moje mišljenje dijeli većina "starih" forumaša.:flop:

Pozdrav!

Ja!!
16.09.2009., 00:56
upravo tako.niko nije reka da lice pokažeš jer svi čuvamo privatnost.

jelica4
16.09.2009., 10:19
Zdravo,

Psorijaza je bolest koja se svaki dan češće pojavlja i vrlo je neugodna. Uzrok za nastanak je svakodnevni stres, neadekvatna prehrana, alkohol, nasljednost.

Dozvolite mi da kažem, da je moj sin imao vrlo tešku vrstu psorijaze rasprostranjenu po cijelom tijelu. Pohađao je liječnike i nijedna ljekarna mazila nisu pomogla. Onda je našao jedno mazilo pod nazivom Dar prirode koje mu je poljepšao život. Nakon 30 dana upotrebe (redovito podmazivanje, bez stajanja!) dogodila se nevjerojatna promjena ili bolje rečeno o psorijazi više nije bilo traga.

Ako ste zainteresirani za takvu kremu ili možda znate nekoga sa psorijazom, molim pošaljite mi mail na moju adresu darnarave@gmail.com ili me pozovite na 00386-41-804-914. Ja sam iz Slovenije ali često sam u Istri i u Zagrebu...

Pozdrav, Jelica!

Novi Sad
16.09.2009., 12:56
"dalmatinac", nemam po rukama, nemam po nogama, imam po glavi, po licu, po grudima, ledjima, stomaku, i pojedinim delovima koje ne mogu da slikam..nisam videla svrhu da se javljam i da pisem postove svaki dan bez nekog resenja, i tako u krug, jednostavno sam procitala u prethodno vreme puno vasih i pokusala sa puno stvari..
Jao, ja jednostavno nikog ne zelim da preporucim, naopako da se bavim prodajom, preprodajom ikakvih krema, losiona, ili cega vec..
Ajde shvatite samo da sam zelela da podelim sa vama optimizam, da mozda mogu ja, pa mozda i ti (vi), sutra da nadjete nesto sto vama pase.
Toliko od mene, lose protumacena poruka..ipak se svako sa svojim problemom nosi sam..
Pozdrav svima...

dalmatinac28
16.09.2009., 14:07
"dalmatinac", nemam po rukama, nemam po nogama, imam po glavi, po licu, po grudima, ledjima, stomaku, i pojedinim delovima koje ne mogu da slikam..nisam videla svrhu da se javljam i da pisem postove svaki dan bez nekog resenja, i tako u krug, jednostavno sam procitala u prethodno vreme puno vasih i pokusala sa puno stvari..
Jao, ja jednostavno nikog ne zelim da preporucim, naopako da se bavim prodajom, preprodajom ikakvih krema, losiona, ili cega vec..
Ajde shvatite samo da sam zelela da podelim sa vama optimizam, da mozda mogu ja, pa mozda i ti (vi), sutra da nadjete nesto sto vama pase.
Toliko od mene, lose protumacena poruka..ipak se svako sa svojim problemom nosi sam..
Pozdrav svima...

Molim te nemoj me krivo shvatiti nema nikakve ljutnje ali eto i sama kažeš da imaš na stomaku pa eto možeš to poslikati ne vidim u čemu je problem.
Poslikaš jednu sliku sada i onda nakon nekog vremena kad vidiš rezultat poslikaš ponovno i to je to.

Pozdrav!

NEBOJSHA
16.09.2009., 21:58
Zdravo,

Psorijaza je bolest koja se svaki dan češće pojavlja i vrlo je neugodna. Uzrok za nastanak je svakodnevni stres, neadekvatna prehrana, alkohol, nasljednost.

Dozvolite mi da kažem, da je moj sin imao vrlo tešku vrstu psorijaze rasprostranjenu po cijelom tijelu. Pohađao je liječnike i nijedna ljekarna mazila nisu pomogla. Onda je našao jedno mazilo pod nazivom Dar prirode koje mu je poljepšao život. Nakon 30 dana upotrebe (redovito podmazivanje, bez stajanja!) dogodila se nevjerojatna promjena ili bolje rečeno o psorijazi više nije bilo traga.

Ako ste zainteresirani za takvu kremu ili možda znate nekoga sa psorijazom, molim pošaljite mi mail na moju adresu darnarave@gmail.com ili me pozovite na 00386-41-804-914. Ja sam iz Slovenije ali često sam u Istri i u Zagrebu...

Pozdrav, Jelica!

Zelim Vam dobrodoslicu:)
Pazljivo pratim forum,procitao sam vas post a takodje i privatnu poruku.
Zadovoljstvo mi je cuti da se Vas sin izlijecio,samo nek potraje:top:
Prvi post na forumu,a privatnih poruka koliko? da ih ne brojimo.
Ovdje mi nesto ne stima:misli::confused:
U svakom slucaju hvala Vam.

Nebojsha:kava:

icemannn
18.09.2009., 03:42
Nadam se da nisam prekrsio pravilo ali preporucujem ljudima koji imaju ovaj problem da pogledaju ovaj sajt,mojoj cerki je pomogao i zelim svima uspeha u ovoj napasti,sa srecom

icemannn
18.09.2009., 03:52
http://lecenjepsorijaze.blogspot.com/

Ja!!
18.09.2009., 09:04
nemaš se šta ljutit,evo za primjer ću ja pokazat moje stanje prije misec dana i sada.

Ja!!
18.09.2009., 09:13
noga prije
http://www.imagesforme.com/show.php/692860_noga1006x526.jpg

noga sada
http://www.imagesforme.com/show.php/692861_nogasada455x1015.jpg

ruka prije
http://www.imagesforme.com/show.php/692862_ruka520x994.jpg

ruka sada
http://www.imagesforme.com/show.php/692882_rukasada477x1048.jpg

trbuh prije
http://www.imagesforme.com/show.php/692883_trbuh501x808.jpg

trbuh sada
http://www.imagesforme.com/show.php/692884_trbuhsada495x701.jpg

noge i trbuh mažem gavezom a na ruku elocom krema.

jubito74
18.09.2009., 18:03
JA . .Boga mi dosta ti je povrsine trbuha pod psorijazom . . :(
Po rukama i nogama smo tu negdje . . :D
Ma ja sam bio prije jedno mjesec dana kod travara ovdje u Dubrovniku i dao mi da pijem neku plazmu i kapljice za ciscenje organizma i mogu reci da mi je ispocetka bilo gore, no s vremenom se pocelo crvenilo smanjivat i blijedit . . s tim da ne mazem s nicim posebnim, koristim onaj Lipolotion samo da koza ne bude suha . . ali vidit cemo jos . .ne nadam se nicemu posebnom . .