PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26

DejanBG
02.03.2010., 11:59
pozdrav za sve ljude sa foruma....evo dva meseca mazem diprosalik i pijem caj od koprive i zadovoljan sam ucinkom! ostalo mi je malo po laktovima i to je to ali na nogama su mi blago crvene flekice sa belim okolo pa me znima ima li neko neki predlog sta da mazem sada!? procitao sam svasta ali mi se sve izmesalo pa ako nije tesko da mi predlozite neku kremu! a u maju idem na more i nadam se da ce tada sve biti cisto jer mi je do sada more dosta pomagalo!

hvala svima na savetima i pozdrav iz Bg-a

RUŽA
02.03.2010., 12:15
ČOKOLADICAA
drago mi je da si opet tu.nadam se da si dobro. od stare ekipe javi se ponekad SUNCE ČAĆINO,voljela bi ćuti kako je LIDA,NEBOJSHA...
ja sam super,već 3 mj.nemam psoru,a što je najvažnije pete su u potpunosti zdrave tj.zaljećene zglobovi miruju,nemam bolove,mogu šetati do mile volje
za par dana idem po novu turu BIO.remikade.
stavit ću stare i nove slike,ali kad stignem
lijep pozdrav staroj i novoj ekipi:).

Mojzivot
02.03.2010., 13:44
Po nalogu dermatologa već mjesecima bih trebala biti na Diprosalic masti...ali nisam!jer sam uvidjela da ne pomaže ništa,a stanje biva još i gore...:flop:Na svoju ruku sam zamolila dr opće prakse privat recept za Psorcutan.Počela sam ga koristiti s oprezom i za divno čudo,jako sam zadovoljna.Koristim ga 3 tjedna pa napravim pauzu od po 10ak dana...i tako već mjesecima.Tubu od 100g imala sam puna 3mj.Jučer sam iskeširala 450,00kn za novu tubu....kupljena je u Austriji i cijena joj je ista kao i kod nas(također je trebao recept).
E sad što se korištenja tiče,ne smiješ namazan Psorcutanom na sunčanje...ali tako je s svim lijekovima.Ne smije u doticaj s sluznicama,na lice,u usta(dakle oprati ruke ako ideš papati a imaš Psotcutan na njima).I još nešto...moraš kontrolirati kalcij u serumu...(vađenje krvi vrši se u bolnici,ne u ambulanti)...Ja san baš jučer išla ponoviti ASTu i Ca u serumu....Nemoj me pitati zašto ,jer na ovo odgovor :ne zna:....zanimat će me ako nalaz ne bude dobar:mig:....

Kalcij u serumu?A to sto Psorcutan ima taj D vitamin tj derivat D vitamina za sta je on?Probat cu onda reci Dr da mi da recept za njega.I po kojoj logici Dr sa derme mi kaze da je psorcutan 10x jaci-stetniji od Diprosalica?Kad izgleda da nemaju ni isti sastav?

Gerta
02.03.2010., 14:25
Kalcij u serumu?A to sto Psorcutan ima taj D vitamin tj derivat D vitamina za sta je on?Probat cu onda reci Dr da mi da recept za njega.I po kojoj logici Dr sa derme mi kaze da je psorcutan 10x jaci-stetniji od Diprosalica?Kad izgleda da nemaju ni isti sastav?

Ma nemaju sastav ni otprilike sličan. Taj derivat vitamina D je osnovni sastojak Psorcutana (i jedina djelatna tvar, ostalo su neaktivni sastojci), koji u koži smanjuje pretjeranu obnovu stanica kao osnovni poremećaj u psorijazi.

Vitamin D se apsorbira u organizam, a ako ga ima previše može doći do hiperkalcemije (prevelike količine kalcija u serumu) na način da vitamin D pospješuje apsorpciju kalcija u crijevima, a ako je u suvišku potiče i razgradnju koštanog tkiva odakle se otpušta onda još kalcija.

AST koji je Suzi spominjala je marker u krvi koji upućuje na oštećenje jetre (većina lijekova se prerađuje u jetri, samim time ju mogu i oštetiti).

Ne bi rekla da je toliko štetniji od Diprosalica.Može biti štetan ako se pretjerano upotrebljava, ili ako izazove iritaciju kože. Ali prvenstveno i služi za to da se smanji potrebna količina kortikosteroida.

ljutka
02.03.2010., 15:42
jel ima tko kakva iskustva s onim marokanskim iscjeliteljem Mekkijem Torabijem u liječenju psorijaze?
ako sam dobro čula, uskoro bi trebao opet doć u zagreb, pa me baš zanima bi li mi on mogao pomoći? :ne zna:

ja sam bila kad je nedavno bio na velesajmu , on te ne drži ni minutu tako da :flop:

Mojzivot
02.03.2010., 20:33
Ma nemaju sastav ni otprilike sličan. Taj derivat vitamina D je osnovni sastojak Psorcutana (i jedina djelatna tvar, ostalo su neaktivni sastojci), koji u koži smanjuje pretjeranu obnovu stanica kao osnovni poremećaj u psorijazi.

Vitamin D se apsorbira u organizam, a ako ga ima previše može doći do hiperkalcemije (prevelike količine kalcija u serumu) na način da vitamin D pospješuje apsorpciju kalcija u crijevima, a ako je u suvišku potiče i razgradnju koštanog tkiva odakle se otpušta onda još kalcija.

AST koji je Suzi spominjala je marker u krvi koji upućuje na oštećenje jetre (većina lijekova se prerađuje u jetri, samim time ju mogu i oštetiti).

Ne bi rekla da je toliko štetniji od Diprosalica.Može biti štetan ako se pretjerano upotrebljava, ili ako izazove iritaciju kože. Ali prvenstveno i služi za to da se smanji potrebna količina kortikosteroida.

Ja sam neki dan bio na vadjenu krvi i jetra vise nego dobra.Da probam od Dr trazit i te pretrage za kalciji ili sta?!Jel me mozete vi uputiti na neke pretrage da probam naglasiti dr da obavim,sta je jos bitno kod pso tj sto moze biti bitno?!Iako ju vec imam 3 god...kako gdje god dodjem svatko dijeli neke nove opcije mislim na DR...

suzi86
03.03.2010., 12:48
Ja sam neki dan bio na vadjenu krvi i jetra vise nego dobra.Da probam od Dr trazit i te pretrage za kalciji ili sta?!Jel me mozete vi uputiti na neke pretrage da probam naglasiti dr da obavim,sta je jos bitno kod pso tj sto moze biti bitno?!Iako ju vec imam 3 god...kako gdje god dodjem svatko dijeli neke nove opcije mislim na DR...

Ovo za dermatologe ti je tipično,i sama sam ih dosta promijenila...nadavala se novaca za privatnike u nadi....svi trube isto:kortici,zamatanje folijom,živjeti smireno....skupe kremice bez vidljivog pomaka....
A onda mišlju ,rječju i djelom upoznah drage supatnike na ovom forumu...i puno mi je lakše....jer imam s kime podijeliti svoje strahove,svoja iskustva,te upitati za sve što mi je nejasno...jer znam da će me razumjeti,posavjetovati...:top:
Ja svoju ps imam tek treću godinu za razliku od nekih koji je vuku gotovo čitavi svoj životni vijek:(...moramo biti strpljivi u pronalaženju onoga što nam najviše odgovara...pa čak i kada "to nešto"i nađemo može se dogoditi da nam kroz neki vremenski period više ne odgovara jer se koža navikne...
Dragi prijatelju,za početak pokušaj razgovarati s dr...zamoli za osnovne pretrage:bris grla i nosa,analiza stolice,urina...pokušaj ne biti uznemiren!...misli na nešto lijepo,provodi vrijeme s dragim ljudima,pročitaj koju dobru knjigu...
Kćer mi je evo kupila "Autogeni trening"od prof.dr.Vladimira Grudena:top:...toplo je preporučam(molim vas da ne mislite da je reklamiram...)meni pomaže...
Poz...!

Gerta
03.03.2010., 15:36

Ne trebaš vaditi kalcij, to eventualno u slučaju dužeg korištenja Psorcutana na većoj površini tijela.

U biti nije loše napraviti ovo što je Suzi napisala plus još bakar i zink u krvi (kod nekih znaju biti sniženi pa bi se eventualno dovođenjem koncentracije na normalu mogla poboljšati i psorijaza), te AST-O (antistrepltolizinski titar, upućuje na infekciju streptokokima koja može biti okidač za psorijazu).

Sve te pretrage neće razriješiti misterij psorijaze već služe više za procjenu općeg stanja organizma, pa ako negdje postoji još neki prikriveni poremećaj on bi mogao biti uzrokom izbijanja psorijaze koja je genetski predodređena.

Mojzivot
04.03.2010., 13:07
Ne trebaš vaditi kalcij, to eventualno u slučaju dužeg korištenja Psorcutana na većoj površini tijela.

U biti nije loše napraviti ovo što je Suzi napisala plus još bakar i zink u krvi (kod nekih znaju biti sniženi pa bi se eventualno dovođenjem koncentracije na normalu mogla poboljšati i psorijaza), te AST-O (antistrepltolizinski titar, upućuje na infekciju streptokokima koja može biti okidač za psorijazu).

Sve te pretrage neće razriješiti misterij psorijaze već služe više za procjenu općeg stanja organizma, pa ako negdje postoji još neki prikriveni poremećaj on bi mogao biti uzrokom izbijanja psorijaze koja je genetski predodređena.

I to sam negdje procitao da upala grla,neke infekcije mogu biti okidac...Prije kojih 6 god sam imao upalu grla,tj gnojna angina...nes vanserijski!Hvala vam jos jednom na savjetima...kad sam krenio pa cu redoom ih obavljat.

Ruzaaa
05.03.2010., 01:16
E ovako.. Od moje seste godine sam imala psorijazu bez prestanka.. Sada mi je 24.. Ako je se bilo ko mogao da navikne da zivi sa njom to sam onda bila ja :) jer drugacije u biti nisam ni znala.. prijavila sam se ovdje extra jer sam napokon pronasla nesto sto me je u potpunosti (za sada) izlijecilo.. Obisla sam sva ljecilista u njemackoj austriji hrvatskoj bosni itd i isprobala sve moguce lijekove.. sve je pomagalo ali samo na par nedjelja.. Jedna svabica mi je preporucila ANTIOX VERLA PLUS vitaminske tablete, stvarno samo obicni vitamini unutra, nakon dvije nedjelje, koza mi je bila cista kao nikada u zivotu.. to je bilo prije 7 mjeseci...moram da napomenem da sam dva puta lezala i u bolnici prije toga, koliko je znalo da bude bolno.. ni sama nisam vjerovala ali je uspjelo.. preporucila sam i mojim poznanicima koji su imali isti problem, i njima se povuklo.. ali bas sve!! tablete se inace ni u austriji nemogu da dobiju, moraju se narucivati iz njemacke, kostaju oko 35 eura, ili ko posjecuje shopove na internetu mogu se i tamo naruciti za otprilike 20 eura.. zavisi gdje se nalazite! u pakovanju je 100 komada, piju se tri tablete odjednom na dan.. nakon dvije nedjelje sam prestala da pijem, ali cisto radi sigurnosti ponekat popijem jos jednu.. zelim vam svima puuno uspjeha u lijecenju i zapamtite, sve je u glavi, ona nam rusi imuni sistem a ovo je u principu bolest od imunog :)) pooozz

ivanazagreb
05.03.2010., 23:21
Koliko si platila i koje pakiranje (35, 100 ili 200ml) - ima na netu za naručiti pa da vidim što mi se bolje isplati?

ALHYDRAN GEL 30 ml, kupila sam u primafarm ljekarni cijena je bila oko 180 kn,
vece pakiranje od 100 ml mislim da je kostalo oko 300 kn a ono najvece od 250 ml oko 400 kn. Nanosi se na kozu dva do ti puta dnevno ali iskljucivo na zatvorene rane. Za svrbez i crvenilo je cudo. Moja preporuka je da probas sa ovim namanjim pakiranjem od 30ml pa ako ti bude odgovaralo lako kupis vece.
Koliko se ja sjecam cijene na netu su bile priblizne onima u ljekarnama ali pripazi oko narudzbe preko neta jer to nije kozmetika vec medicinski proizvod, neznam kako to ide preko granice, mozda bi moglo biti komplikacija, a ako je razlika par kuna mislim da je sigurnije prosetati do ljekarne. Kaze nevjerni Tomo:D !!

Frendica je probala Alhydran GEL za svog klinca koji se jeko opekao, a opekline svrbe za poludit, nije mogao spavat, i svake noci iznova bi razderao kozu. Kaze da mu je za svrbez i hidrataciju koze izvrsno pomoglo.

Probaj pa vidi....

Nisam neko vrijeme chekirala , sorry na kasnom odgovoru.:s

lapis azuli
06.03.2010., 08:45
Htela bih da pitam da li neko ima iskustva u koriscenju terapije od Stojsic Milorada iz Bgd?Drugarica moja je bila kod njega na nekom svom lecenju pa joj je spomenuo da leci i psorijazu, te me zanima da li neko zna nesto jer vise nemam zivacu u isprobavanjima kojekakvih lekova tinktura krema djeta....Hvala

suzi86
06.03.2010., 12:04
Htela bih da pitam da li neko ima iskustva u koriscenju terapije od Stojsic Milorada iz Bgd?Drugarica moja je bila kod njega na nekom svom lecenju pa joj je spomenuo da leci i psorijazu, te me zanima da li neko zna nesto jer vise nemam zivacu u isprobavanjima kojekakvih lekova tinktura krema djeta....Hvala

Živčeke na hozn-tregere ....i ne vjeruj kojekakvim nadri liječnicima koji ti znaju samo olakšati novčanik!To što kaže da liječi ps-liječe je svi...ali rezultat niti kod koga nije izlječenje...dobže?:mig:

lapis azuli
08.03.2010., 18:27
Hvala ,Suzi tako sam i mislila ali hvala bogu postoji ovaj forum i iskreni ljudi pa mozemo da otkrijemo na vreme pogresne informacije.

leopard1970
09.03.2010., 20:16
ponovo sa vama:)

leopard1970
09.03.2010., 20:29
Nisam se javljao jos od 2007,vidim ima vas dosta novih.Ujedno od tada i nemam problema sa psorijazom.Tek,s vremena na vrijeme po koja tackica.Cudo li je sta li je...Pravim sam sebi miks od raznih ulja i krema i cajeva.Jedan belosalik vucem po godinu dana.Pridrzavam se propisa o bolesti,procito sam dosta toga i evo,sad ni u krevetu niko ne primjecuje.Ko ce znati kad ce se kuja vratiti,vjerovatno na velika vrata...
Bio je neki dosadni prevarant sa imenom IZLECENI.Ne znam jel uspio ikoga izvarati???Mogu dati dosta savjeta ako je neko zainteresovan.Pogotovo vama u pocetnom stadijumu.Za sada cu vam samo reci:ako uspijete da vas psor. isprovocira,tek onda ste najebali!!!
Cujemo se.

Davor 68
09.03.2010., 22:53
Nisam se javljao jos od 2007,vidim ima vas dosta novih.Ujedno od tada i nemam problema sa psorijazom.Tek,s vremena na vrijeme po koja tackica.Cudo li je sta li je...Pravim sam sebi miks od raznih ulja i krema i cajeva.Jedan belosalik vucem po godinu dana.Pridrzavam se propisa o bolesti,procito sam dosta toga i evo,sad ni u krevetu niko ne primjecuje.Ko ce znati kad ce se kuja vratiti,vjerovatno na velika vrata...
Bio je neki dosadni prevarant sa imenom IZLECENI.Ne znam jel uspio ikoga izvarati???Mogu dati dosta savjeta ako je neko zainteresovan.Pogotovo vama u pocetnom stadijumu.Za sada cu vam samo reci:ako uspijete da vas psor. isprovocira,tek onda ste najebali!!!
Cujemo se.

E ovo zadnje ti je najbolje :top:,ne dat se isprovocirat.

miskoso
10.03.2010., 01:09
Veliki pozdrav svima,
naime i ja kao i vi svi imam isti problem već desetak godina, borim se kako znam i umem. Obzirom da sam se malo našla u pat poziciji, molila bih nekog ko zna da mi kaže da li se u Srbiji može u nekoj apoteci naći DAIVONEX mast ili u nekoj apoteci u Hrvatskoj (Osijek, Beli Manastir).
Upoznala sam jednog čoveka koji je uspešno drži pod kontrolom već dva godine, i sve što je radio bila je upotreba ove masti, ali i da ga tako nazovemo napitka koji sam sebi spravlja moćkajući rakiju domaću bez šećera sa 200g propolisa.
Unapred Hvala

Gerta
10.03.2010., 10:00
Veliki pozdrav svima,
naime i ja kao i vi svi imam isti problem već desetak godina, borim se kako znam i umem. Obzirom da sam se malo našla u pat poziciji, molila bih nekog ko zna da mi kaže da li se u Srbiji može u nekoj apoteci naći DAIVONEX mast ili u nekoj apoteci u Hrvatskoj (Osijek, Beli Manastir).
Upoznala sam jednog čoveka koji je uspešno drži pod kontrolom već dva godine, i sve što je radio bila je upotreba ove masti, ali i da ga tako nazovemo napitka koji sam sebi spravlja moćkajući rakiju domaću bez šećera sa 200g propolisa.
Unapred Hvala

Ne znam za Daivonex, u HR ti u više-manje svakoj ljekarni mogu naručiti Psorcutan koji je krema istog sastava, ali drugi proizvođač, samim time i drugo ime. Treba recept.
O Psorcutanu smo naširoko raspravljeli na zadnjih par stranica pa si malo pročitaj:top:

miskoso
10.03.2010., 10:46
Hvala Vam Gerta,
čitala sam. Kako bi mogli da se čujemo privatno?:rolleyes:

Gerta
10.03.2010., 13:29
Hvala Vam Gerta,
čitala sam. Kako bi mogli da se čujemo privatno?:rolleyes:

Ima opcija slanja privatnih poruka (klikni na ime korisnika i izlista se i ta opcija) :)

opet offtopic (sorry) - oznaka da si primila poruku ti je u gornjem desnom kutu ekrana (piše privatne poruke)

ljutka
11.03.2010., 15:31
ja sam jučer bila na pregledu u naftalanu i od 26.4 idem na terapije . slikat ću se 1 dan i nakom završetka terapija.uistinu mi ništa ne pomaže kao naftalan i njihove kreme i ulje - koji su prava sitnica 5okn /kom

suzi86
11.03.2010., 16:27
ja sam jučer bila na pregledu u naftalanu i od 26.4 idem na terapije . slikat ću se 1 dan i nakom završetka terapija.uistinu mi ništa ne pomaže kao naftalan i njihove kreme i ulje - koji su prava sitnica 5okn /kom

Molim te nekoliko informacija.Koliko tijela ti je zahvaćeno ps i da li imaš ps artritis,jer je meni rečeno da nemam više od 80 %(imam palmoplantarnu ps)i samim tim da nemam prava na liječenje u Naftalanu!?!...S druge strane ,prošle sam godine sveukupno radila svega nekih 2-3 mjeseca,jer mi je stanje po stopalima i dlanovima konstantno bilo koma:(...naizmjenične ragade...nemogućnost hodanja ,nemogućnost rada bilo čega rukama....
Kako bih se mogla informirati? ili koga kontaktirati?
Unaprijed hvala!....
....s iskrenom željom da ti Naftalan ponovno pomogne:moli:

DejanBG
11.03.2010., 21:30
nasao sam neki sapun koji sadrzi : saponifikovano palmino, maslinovo, suncokretovo ulje, limunska kiselina, latice nevena i ekstrat ruzmarina. zanima me sta vi mislite o tome i ima li neko iskustvo sa tim? a i video sam da josif pancic pravi neku kremu sa nevenom pa sta mislite kako bi bilo da se koristi i ta krema?

ljutka
12.03.2010., 08:32
Molim te nekoliko informacija.Koliko tijela ti je zahvaćeno ps i da li imaš ps artritis,jer je meni rečeno da nemam više od 80 %(imam palmoplantarnu ps)i samim tim da nemam prava na liječenje u Naftalanu!?!...S druge strane ,prošle sam godine sveukupno radila svega nekih 2-3 mjeseca,jer mi je stanje po stopalima i dlanovima konstantno bilo koma:(...naizmjenične ragade...nemogućnost hodanja ,nemogućnost rada bilo čega rukama....
Kako bih se mogla informirati? ili koga kontaktirati?
Unaprijed hvala!....
....s iskrenom željom da ti Naftalan ponovno pomogne:moli:

evo ovako ,ja nemam artritis, zahvačene su mi uši, vlasište, laktovi, pikica na koljenu i nekoliko sitnih pikica po tijelu. ako ja imam pravo na naftalan imaš i ti. ja ti putujem samo na terapije iz zgb svaki dan jer počinju u pol 8 i do 9 sam gotova .
imaš njihovu stranicu i tamo ti sve piše.
naruči se na prvi pregled i svakako moli terapije. ja sam dobila uv češalj za vlasište, solarij za tijelo i kadu s naftom koja uistinu najviše pomaže.nebi vjerovali koliko stranaca dolazi tamo.Hzzo plaća putne troškove tako da si pokrijem put. ja sam uistinu jako zadovoljna , bila sam zadnji put u 11mj 2008 i bila sam godinu i pol mirna. obavezno si kupim naftalansko ulje i naftalansku kremu,košta 50kn.

miskoso
13.03.2010., 08:47
Šta je Naftalan i kako stranci mogu doći do istog?

Gerta
13.03.2010., 09:11
Šta je Naftalan i kako stranci mogu doći do istog?

Naftalan je lječilište (toplice) kod Ivanić Grada (blizu Zagreba) gdje je izvor ljekovite nafte.
Lječilište je prevenstveno za psorijatičate, imaju svoje dermatologe, fizioterapeutr i sl, nekim pacijentima iz HR liječenje plaća HZZO, stranci mogu platiti naravno, više info na http://www.naftalan.hr/

Moraš biti valjda 3 tjedna tamo, ljudima uglavnom odlično pomogne:top:

cokoladicaa
13.03.2010., 09:21
E ovako.. Od moje seste godine sam imala psorijazu bez prestanka.. Sada mi je 24.. Ako je se bilo ko mogao da navikne da zivi sa njom to sam onda bila ja :) jer drugacije u biti nisam ni znala.. prijavila sam se ovdje extra jer sam napokon pronasla nesto sto me je u potpunosti (za sada) izlijecilo.. Obisla sam sva ljecilista u njemackoj austriji hrvatskoj bosni itd i isprobala sve moguce lijekove.. sve je pomagalo ali samo na par nedjelja.. Jedna svabica mi je preporucila ANTIOX VERLA PLUS vitaminske tablete, stvarno samo obicni vitamini unutra, nakon dvije nedjelje, koza mi je bila cista kao nikada u zivotu.. to je bilo prije 7 mjeseci...moram da napomenem da sam dva puta lezala i u bolnici prije toga, koliko je znalo da bude bolno.. ni sama nisam vjerovala ali je uspjelo.. preporucila sam i mojim poznanicima koji su imali isti problem, i njima se povuklo.. ali bas sve!! tablete se inace ni u austriji nemogu da dobiju, moraju se narucivati iz njemacke, kostaju oko 35 eura, ili ko posjecuje shopove na internetu mogu se i tamo naruciti za otprilike 20 eura.. zavisi gdje se nalazite! u pakovanju je 100 komada, piju se tri tablete odjednom na dan.. nakon dvije nedjelje sam prestala da pijem, ali cisto radi sigurnosti ponekat popijem jos jednu.. zelim vam svima puuno uspjeha u lijecenju i zapamtite, sve je u glavi, ona nam rusi imuni sistem a ovo je u principu bolest od imunog :)) pooozz

I,koliko si dugo cista od toga??
U biti,jesi se uopce ocistila ili?! ljuskice..crvenilo?!!!
mozda bi ja decku rekla da mi donese pa bi voljela da napises nesto vise o tome...jel se to kupuje u ljekarnoj?pozz

peglica2000
13.03.2010., 19:56
Kao prvo pozdravljam sve psorijatičare i da kažem nešto o sebi i svojoj ps...
Imam 26g i pridružujem se ovdje među sve ps jer vidim da se međusobno podržavate i dajete nadu u bolje sutra.
Prvi put mi se ps pojavila na laktovima prije nekih 5g nakon 1.poroda i iznimno velikih stresova...Prije 2g nakon 2.poroda mi se pojačalo to po laktovima i sad unazad cca pol godine se stanje pogoršalo :(
Sad je imam na laktovima,nogama,guzi,trupu,leđima i kaj je najgorje po licu i vlasištu...
Dobila sam belosalic za laktove,beloderm-belobzu za tijelo,sal.kiselinu u maslinovom ulju i kertyol šampon za vlasište i elidel za lice (naravno sve se nadoplaćuje osim belosalica i elidel je 390kn :eek:).
Sa svim tim se trackam i sad je kao pod kontrolom sve osim lica (elidel koristim tek 5 dana) i vlasišta koje je :flop: cijelo u ljuskama. Jedino je bolj kad nasaftam glavu i nakon cijele noći operem šamponom i onda prije sušenja s gustim češljem isčešljam ljuske jer drugačije ne idu dolje :rolleyes:
Već mi je palo na pamet uzeti mašinicu i obrijat glavu jer ovako ne vidim da je bolje :ne zna:

E sad imam VELIKI PROBLEM i PODHITNO trebam savjet.
Kćer je u vrtiću pokupila uši,pa je prenijela bratu i nije meni dao vrag mira i uzmem češalj i naravno nađem gnjide kod sebe :horor::horor::horor:
Situacija je ako perem šamponom protiv tih gamadi ne smijem min 7 dana ništa drugo stavljati na glavu s tim da me frka da ću kod isčešljavanja isčupati te kraste a suhe sui onda to krvari (ne jako ali da)...
Mislila sam da bi onda stvarno najbolje bilo uzeti mašinicu i na nulu al zaista TREBAM VAŠE SAVJETE jer nisam baš najpametnija s te strane jer mi je sve novo a i znam kakva je tlaka poslije pustiti kosu jer sam već bla na nuli i ila sam luuuuuuuda u procesu puštanja jer imam jaaaaaaako gustu kosu...

PLIZ HELP

Gerta
13.03.2010., 20:15
.

........
Kćer je u vrtiću pokupila uši,pa je prenijela bratu i nije meni dao vrag mira i uzmem češalj i naravno nađem gnjide kod sebe :horor::horor::horor:
Situacija je ako perem šamponom protiv tih gamadi ne smijem min 7 dana ništa drugo stavljati na glavu s tim da me frka da ću kod isčešljavanja isčupati te kraste a suhe sui onda to krvari (ne jako ali da)...
Mislila sam da bi onda stvarno najbolje bilo uzeti mašinicu i na nulu al zaista TREBAM VAŠE SAVJETE jer nisam baš najpametnija s te strane jer mi je sve novo a i znam kakva je tlaka poslije pustiti kosu jer sam već bla na nuli i ila sam luuuuuuuda u procesu puštanja jer imam jaaaaaaako gustu kosu...

PLIZ HELP

hm...:misli:...
situacija je nezgodna, ali mislim da baš nekog izbora i nemaš - uši se moraš riješiti :ne zna:
prijedlog : nemoj si ih sama isčešljavat, zamoli nekoga, manje će ti izranjavat glavu

mislim da ti šišanje na nulu ne bi pomoglo za psorijazu, mi namažemo kosu maslinovim uljem , operemo kertyolom i onda gustim češljem poskidam ljuske, i namažem ljuske Prunaks losionom ako ih nema baš puno, kad postane gadno pomaže jedino Elocom losion, i to tako da za 3 dana vlasište bude čisto

I pliz javi kako je prošlo - moja djevojčica isto ima psorijazu po vlasištu, a kako ide u vrtić pitanje je dana kada će se vratit kući sa ušima:rolleyes:

sretno:top:

peglica2000
13.03.2010., 20:26
Gerta puno hvala na brzom odgovoru :s

Ma ono kaj mene najviše ždere je to kaj sam 2x bil na Šalati,2x druga dr,2x skor pa skroz drugačija terapija a razmak mj dana :ne zna: Prva dr mi je dala taj Elocom, druga nije i eto ga sad stoji doma...Prvi put sam imala terapiju 5% sal kiseline u mas ulju,oranozol šampon i elocom al mi je bio problem jer je vlasište peklo nakon kaj sam ga stavljala jer ostanu ranice kad skinem ljuskice :ne zna: (a vlasište se vlaži) i sad stvarno više nisam pametna kaj da radim (već je i meni padalo na pamet opet stavljat elocom)

ma glavna misao vodilja za šišanje mi je bila ta da bi mogla puno lakše utrljati mas ulje (a ne ovisiti o drugima) i lakše oprati i poskidati ljuskice :ne zna:
Uh,a jel g ja zakompliciram i sebi i Vama :D

Gerta
13.03.2010., 20:57
Gerta puno hvala na brzom odgovoru :s

Ma ono kaj mene najviše ždere je to kaj sam 2x bil na Šalati,2x druga dr,2x skor pa skroz drugačija terapija a razmak mj dana :ne zna: Prva dr mi je dala taj Elocom, druga nije i eto ga sad stoji doma...Prvi put sam imala terapiju 5% sal kiseline u mas ulju,oranozol šampon i elocom al mi je bio problem jer je vlasište peklo nakon kaj sam ga stavljala jer ostanu ranice kad skinem ljuskice :ne zna: (a vlasište se vlaži) i sad stvarno više nisam pametna kaj da radim (već je i meni padalo na pamet opet stavljat elocom)

ma glavna misao vodilja za šišanje mi je bila ta da bi mogla puno lakše utrljati mas ulje (a ne ovisiti o drugima) i lakše oprati i poskidati ljuskice :ne zna:
Uh,a jel g ja zakompliciram i sebi i Vama :D

Ma to su u biti sve varijacije...
Oronazol šampon, kertyol šampon - svejedno, što ti bolje paše (meni je kertyol bolji)

Salicilna kis. u maslinovom ulju služi za skidanje ljusaka (kao i svi pripravci sa sal.kis. - recimo Belosalic).

Tek kada se skinu ljuske ima smisla stavljati kortikosteroide (u ovom slučaju Elocom) jer inače ne mogu djelovati, a upit će ih ostala zdrava koža jer kod vlasišta ne možeš onako precizno nanositi kao na kožu.

Nekada kada se skinu ljuske sa vlasišta neko vrijeme se ne stvaraju nove, a crvenilo ti samo po sebi na vlasištu puno i ne smeta pa ti dr vjerojatno zato drugi put nije napisala Elocom.

Elocom sadrži alkohol pa peče ako ga staviš na ranu,zato i treba prvo skinuti ljuske masl.uljem jer ako ih otkidaš nastat će ti ranice - znam da ti je gnjavaža nekog tražit da to skida, al ako te voli razumijet će :mig:

peglica2000
13.03.2010., 21:12
Još jednom Vam se zahvaljujem :s

Puno m znači šta mi netko ima te neke sitnce za objasniti jer dr dermatolog nem nikakvu namjeru (samo pogleda ispiše hrpu recepata byebye :rolleyes:)

Ma meni mm to malja s mas uljem pa ja to skidam slijedeći dan ujuto nakon pranja šamponom al baš ću probati prije šamponiranja dok još ima ulja na vlasištu (možda da sve to zajedno pospremim za začiniti salatu :rofl:).

Nadam se da Vam kćer nebude pokupila ove male nametnike :moli: jer je meni tlaka s mojom malom kojoj je sve ok s vlasištem pa si mogu misliti kak bi tek Vama bilo :(

Cut
13.03.2010., 23:44
Kao prvo pozdravljam sve psorijatičare i da kažem nešto o sebi i svojoj ps...
Imam 26g i pridružujem se ovdje među sve ps jer vidim da se međusobno podržavate i dajete nadu u bolje sutra.
Prvi put mi se ps pojavila na laktovima prije nekih 5g nakon 1.poroda i iznimno velikih stresova...Prije 2g nakon 2.poroda mi se pojačalo to po laktovima i sad unazad cca pol godine se stanje pogoršalo :(
Sad je imam na laktovima,nogama,guzi,trupu,leđima i kaj je najgorje po licu i vlasištu...
Dobila sam belosalic za laktove,beloderm-belobzu za tijelo,sal.kiselinu u maslinovom ulju i kertyol šampon za vlasište i elidel za lice (naravno sve se nadoplaćuje osim belosalica i elidel je 390kn :eek:).
Sa svim tim se trackam i sad je kao pod kontrolom sve osim lica (elidel koristim tek 5 dana) i vlasišta koje je :flop: cijelo u ljuskama. Jedino je bolj kad nasaftam glavu i nakon cijele noći operem šamponom i onda prije sušenja s gustim češljem isčešljam ljuske jer drugačije ne idu dolje :rolleyes:
Već mi je palo na pamet uzeti mašinicu i obrijat glavu jer ovako ne vidim da je bolje :ne zna:

PLIZ HELP

Moj savjet: ako možeš nađi dobru dušu koja će ti jedno 2 sata pregledat cilu kosu i svaku izvadit sa glave i noktima je stisni...nokat o nokat...e tako je mene mama spasila jednom. A kosa mi je jako gusta.

dalmatinac28
14.03.2010., 08:57
PEGLICA 2000

imaš jako nezgodnu situaciju ali najvažnije je da ne gubiš kontrolu jer to pogoduje psorijazi.

Što se tiče učiju imaš nešto novo dobro i negresivno tako da možeš koristiti u kombinaciji sa tretmanom za psorijazu. evo link
http://www.liceguard.com.hr/products.html#LGR

I još jedan savjet, preporučam ti da se u potpunosti ostaviš kortikosteroida jer u konačnici donose samo pogoršanje, pročitaj malo sve postove pa ćeš vidjeti da je većina nas prešla na nekakve prirodne terapije koje ne pomažu kao i korikosteroidi ali zato ne štete i koliko toliko drže P pod kontrolom

Puno pozdrava!

suzi86
14.03.2010., 13:41
...nikad nije kasno..:(. možda ovo pomogne?:
http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/usi-gnjide-u-kosi-prirodno-lijecenje-tretman.html

peglica2000
14.03.2010., 21:26
dalmatinc28 hvala na linku,kupili smo petak češljeve (žuti i plavi) i imam samo riječi hvale.
a kaj se tiče kortosteroida-trenutno se ne mažem bez obzira kaj sam pod terapijom ali sam skužila da je bolje kad s ničim ne mažem,eventualno 2-3x tjedno i to za sada funkcionira i stagnira sve :top: čak se po leđima počelo kao povlačiti :s

suzi86 hvala i tebi,čitala sam već za čajevac pa ću baš probati s njime, kažu da je dobar za dodat ga u šampon ili regenerator :ne zna:

situacija je danas bolja-kosa još na glavi :D,u noj skoro ničega(al sam prala šamponom) a češljevi cijeli dan u ruci i kružno češljanje cijeli dan (kćer,sin,ja) i jedino kaj me izluđuje je to kaj se sama isčešljavam jer je mm frka da ljuske ne zagebe :rolleyes: al ok vježbom do savršenstva :) i u zadnjih 3mj nisam opala toliko veša ko zadnja 2 dana :bara:
jedva čekam glavu natopiti mas uljem jer ovak imam osjećaj da ću cijeli skalp skinuti (a i svrbi već za poluditi a odušiju ni u nema).

sima još jednom hvala

moldy.peach
16.03.2010., 16:45
Pozdrav svima! :)
evo nakon skoro sat vremena čitanja svih postova, da i ja napišem neka svoja iskustva. imam psorijazu već 11 godina. naslijedila sam ju od mame, koja ju ima, ali puno manje i u blažem obliku nego ja. prije par godina, toliko se bila razvila (pubertet, pa svo ono živciranje i divlji hormoni :D) da je jedva bilo dijela tijela na kojem je nije bilo. ležala sam tad 3 tjedna na dermi u bolnici, mazali belobazom, belodermom, zamatili me u folije. ništa nije previše pomoglo. uz diprosalic koji mi propisuje mja doktorica opće prakse, uspjela sam dosta ublažit. 2007. godine su neke stvari sjele na svoje mjesto, bila sam u potpunosti sretna i zadovoljna svojim životom, psorijaza se povukla po tijelu, ostalo je samo malo po tjemenu. eh da.. kad bi sve moglo ostat savršeno. :( 2008. opet se vratila, pa je postajalo sve gore i gore. kupila sam u njemačkoj neke proizvode koji sadrže sol mrtvog mora, i čistu morsku sol za kupanje, u kombinaciji sa solarijem (2 puta tjedno po 5 minuta) i diprosalicom tu i tamo, polako se sve povlači. crvene fleke ostaju, al bitno da ljuskice i kraste spadaju! bitna je higijena, dobri losioni za tijelo (Murnauers, ne znam dali ima kod nas), ne masna prehrana, i (znam da je teško ;) ), ne živcirat se previše jer psorijaza je bolest koja je dosta povezana sa psihičkim stanjem osobe! hvala svima koji su ovdje dali neke dobre savjete za kreme, šampone i sl., jedva čekam da isprobam i to! sve, samo da bude bolje. :)

Snowchief1900
17.03.2010., 15:48
E ovako, prvo bih pozdravio sve "kolege" (nazalost). Imam problem za psorijazom 5 godina, tako da nemam mnogo staza niti iskustva. Tip o kojemu je rijec je psorijaza guttata. Uglavnom podjelio bih svoja iskustva sa problemom iako sumnjam da ce bas pomoci s obzirom da nemam toliko "staza".

Dijagnosticirana mi je nakon jednog lakseg pada pri kojem sam zgulio kozu na zglobu desne ruke. Nakon sto rana nije htjela "zacjeliti" 3 mjeseca (rana se zatvorila ali pojavilo se crvenilo, ispupceno sa ljuskicama) otisao sam dermatologu gdje mi je dijagnosticirana psorijaza. Nakon nekog vremena to se povuklo samo od sebe i nikad mi se vise na tom mjestu nije vracala. Velicina zahvacenog podrucja nije bila uopce nalik guttati jer je bilo zavacena cjela duzina zgloba sirine ako se sjecam oko 3 centimetra. Te iste godine mi se stvorilo malo crvenila ispod desnog oka (mali mali plak) na koji nisam obracao pozornost. Posto sam imao duzu kosu za koju sam primjetio da se peruta poceo sam koristiti obicni sampon protiv peruti. I tako doslo je ljeto perutanje prestalo, plak na licu nestao, zglob zarastao i ja mislio super sve. Medjutim ponovno udari 11. mjesec i meni vlasiste od svraba hoce eksplodirat bas je dosta bilo zahvaceno "regionalno", male dvije tri tockice na laktu i 2 plaka malesna na licu, u veljaci na donjem djelu ledja minimalan "osip". I osisao sam se na nulu da bi mogao lakse mazati.

Svake godine mi je situacija bila potpuno ista do ove. Imao sam upalu grla pa onda upala krajnika, pa bronhitis, antibiotik ovaj, onaj i nakon sto sam ozdravio primjetim donji dio ledja je pun flekica (povrsinom opet male, mozda promjera manje od 0,5cm) nesto malo na gornjem dijelu. Isti slucaj sa nadlakticama, recimo da ih na svakoj ima oko 20-30ak. Na licu imam 3 minijaturne ali one nisu ispupcene niti se perutaju. Na nogama imam nesto malo na listovima (recimo po 5 "kapi" na svakom) i na nadkoljenicama (tu su NEKE nesto vece, mozda promjera do 1cm). Medjutim vlasiste mi je problem, tu su bas ogromne i uopce mi ne lice na guttatu. Mozda su se zarista spojila pa je to sraslo ili je vulgaris, neznam koliko je moguce 2 vrste psorijaze da imam.

E sad, znaci ja se mogu TRENUTNO smatrat sretnim jer citajuci ovaj forum shvatio sam da je meni to nista u usporedbi sa nekim osobama ovdje.

Meni je belosalic znao pomoci da mi skroz iscisti vlasiste i lice (iako sam maloprije procitao da ga niposto ne smijem primjenjivati na lice pa vise i necu) medjutim to je kratkoricno, tjedan do dva nakon cega se opet vrati, a radi rizika necu da pretjerujem sa njim.

Baka mi je napravila neki melem koji koristim evo tjedan dana, neznam sto bih rekao, manje jesu, svjetlije jesu ali neku bas veliku promjenu ne vidim. Kaze treba oko 4 mjeseca mazati uporno za rezultate, ugl u njega ide maslinovo ulje, pcelinji vosak i neke trave. Recept nije nikakva tajna, ako netko zeli da proba nek mi se javi na PM pa cu posalti recept. Koliko se sjecam sve sastojke mozete nabaviti u travnju/svibnju tako da je rano da ga odmah pripremite.

Takodjer sam cuo za nekog dedicu koji pravi neki melem (opet pcelinji vosak, maticna mlijec itd itd) i lijeci psorijazu tim. Pomislio sam odmah opet neki lik koji pare uzima i preserava (pardon na izrazu) medjutim saznao sam da covjek naplacuje samo ako je terapija pomogla, onim slabijeg imovinskog stanja uopce ne naplacuje, a ostalim "onoliko koliko im srce moze podnjeti" znaci daj sta das. Ja cu nekako doci do tog melema (nemam jos tocno sve informacije) i probat, ako pomogne javim ovdje svima. Znaci melem je besplatan, tek ako pomogne placate i to na vasu dusu. Nemoralni se nikada ni ne jave, bilo je i takvih slucajeva.

E sad, ljeti mi se skroz iscisti, znaci apsolutno nista nemam. Koliko mi je pametno da skoknem do obicnog solarija da se malo kvarcam, i ima li jos iko ikakav savjet. Danas sam poceo uzimati neke tablete od natural wealtha sa bog zna koliko vitamina, ako netko zna nesto sto je stvarno pomoglo a da se unosi oralno nek se javi, jer ako je ne uspijem zalijecit iznutra vracat ce se i iz vana.

Opet napominjem, u usporedbi sa nekim ljudima ovdje ja imam dosta blazi oblik psorijaze, ali eto, nabio sam sebi kompleks pa se sekiram iako ne bi smio, sta cu, takav sam :)

Hvala na citanju!

P.S. Ovaj melem sto je baka napravila, na vlasistu mi nema ljuspica ili ih ja ne primjecujem (sadrzi masl. ulje) a i po ostatku tjela je svedeno ljuspanje na minimum, znaci ostalo je samo crvenilo i ispupcenost sto me ubija u pojam.

suzi86
17.03.2010., 20:01
... ako netko zna nesto sto je stvarno pomoglo a da se unosi oralno nek se javi, jer ako je ne uspijem zalijecit iznutra vracat ce se i iz vana.

Opet napominjem, u usporedbi sa nekim ljudima ovdje ja imam dosta blazi oblik psorijaze, ali eto, nabio sam sebi kompleks pa se sekiram iako ne bi smio, sta cu, takav sam :)

Hvala na citanju!

P.S. Ovaj melem sto je baka napravila, na vlasistu mi nema ljuspica ili ih ja ne primjecujem (sadrzi masl. ulje) a i po ostatku tjela je svedeno ljuspanje na minimum, znaci ostalo je samo crvenilo i ispupcenost sto me ubija u pojam.

Dobro došao:(...još bolje nas našao:(...:D
Glavu gore i mani se kompleksa,samo si činiš još veće zlo.Zamisli koliko ljudi,da ne kažem djece,boluje od daleko težih ,da ne kažem smrtnih bolesti...ovo naše je :top:Jest da masu puta svi mi pomislimo kako je nekom drugom lakše,kako je nama,baš nama možda gore....Ja se primjerice masu puta ulovim u razmišljanju da bi mi bilo možda lakše da imam ps na dijelovima tijela koje možeš sakriti rukavima,nogavicama,(imam palmoplantaris vulgaris)...a onda pomislim kako je supatnicima koji koji od silnog bola i svrbeža ne mogu noću spavati:confused:...ili onima kojima je ps zahvatila spolne organe ili guzu pa im je "umjetnost"obaviti i najobičniju nuždu....:eek:
Dragi prijatelji,molim vas nemojte me krivo shvatiti.....ovdje napisano bilo je u cilju podići moralnost svakome od nas...Ne ne smijemo se sažaljevati,niti smijemo dozvoliti da nas sažaljevaju....moramo naučiti živjeti s tim.
...Pitao si za uzimanjem nečega oralno!?Ne znam da li si probao piti Omega- 3 kapsule...malo proguglaj...ima svašta nešto dobrog u njima.Ja sam ih koristila mjesecima.Sada si popijem svaki dan žlicu maslinovog jer sam već nekoliko mjeseci pod kojekakvim antibioticima i reumaticima(ASTA,upala sinusa,naotečenost i plavilo nožnih prstiju,ponovo ASTA)....
Gore glavu i...:bicedobro::W

Angel11
18.03.2010., 15:33
Pozdrav!

ovim putem imam potrebu sa svima vama podijeliti izuzetno dobru vijest. Naime, na znam da li je itko od vas čuo za voćku mangostin koja ima izuzetno dobra svojstva i uspješno pomaže u ozdravljenju raznih bolesti i upala. Potječe sa Tajlanda i tamo ju zovu voćem bogova zbog vrlo ljekovitih svojstava. Probajte ukucati u googlu "mangosteen" i pročitati par ponuđenih linkova. Na svim linkovima je istaknut vrlo visoki rejting te voćke.

Sudjelujući na prezentaciji jednog od 15-ak doktora u svijetu koji proučavaju djelovanje mangostina došao mi je u ruke Xango sok načinjen od srži i kore te voćke.
Upravo u kori nalazi se najviše xantona zaslužnih za iznimno brzo regeneriranje stanica i upala u našem tijelu kod gotovo svih bolesti. Fascinantno je da isti taj sok koji pijemo djeluje i kao oblog izvana te tako pomaže u puno bržem zacjeljivanju rana (u slučaju psorijaze), opeklina i sl.

Naime, doktor je uz priču o raznim ostalim bolestima i njihovu izliječenju kod njegovih pacijenata ujedno pričao i o slučajevima ozdravljenja kod ljudi koji su se dugo godina borili sa psorijazom. Sok se uzima svakodnevno, propisanom dozom i ujedno se rade oblozi od njega i stavljaju na najgore pogođena područja. Nakon par dana može doći (a i ne mora) do "prividnog pogoršanja" ili kako to doktori zovu "crisis curativa" ali napominje da nema mjesta bojazni jer to ustvari nije pogoršanje od Xanga nego samo potvrda da tijelo reagira na sok te se tada očekuje poboljšanje iz dana u dan sve do konačnog izlječenja.

Trenutno u svijetu ima sve više ljudi koji koriste sok i iskorištavaju njegovo hvalevrijedno djelovanje vezano uz raznovrsne bolesti.

Eto, moja je obveza bila da vam proslijedim informaciju da nešto tako izuzetno postoji a na vama je da odlučite hoćete li iskorisitit priliku ili ne.
Ukoliko netko želi probati izliječiti svoj problem Xangom neka mi se javi privatnom porukom. Iskreno, mislim da je ovaj proizvod nešto najbolje što si za svoje zdravlje čovjek može ponuditi!

Pozdrav!

dalmatinac28
18.03.2010., 20:39
[QUOTE=Angel11;25621828]Pozdrav!

ovim putem imam potrebu sa svima vama podijeliti izuzetno dobru vijest. Naime, na znam da li je itko od vas čuo za voćku mangostin koja ima izuzetno dobra svojstva i Iskreno, mislim da je ovaj proizvod nešto najbolje što si za svoje zdravlje čovjek može ponuditi

OPA!!
već dugo nismo imali klasičnog preprodavača u MLM kompaniji.
Baš mi je drago da si ovu senzacionalnu vijest podijelila sa nama.
A sada da prekinem sa sarkazmom evo malo više informacija od mene:
dakle navedeni napitak je ogroman bussines koji čini 600 mil dolara prometa.
Za divno čudo jako jeftin proizvod jer jedan paket košta samo 599kn
ovo je jedan u nizu proizvoda koji liječe sve od multiple skleroze preko srčanih bolesti pa sve do teniskog lakta.:-)))) iako za niti jedan slučaj nema znanstveni dokaz?????
Dakle evo opet ja sa svojom ponudom, draga ANGEL pošto sam 100% siguran da si jedan od prodavača ili ga bar imaš u kućanstvu dajem ti prijedlog da bilo kome od nas daš da besplatno testira proizvod i ako se pokaže da rješava naše probleme vjeruj mi svi ćemo ga kupiti.
Eto toliko od mene pa se javi ako si sigurna u proizvod!

Pozdrav:top:

milivoj12
18.03.2010., 23:16
[QUOTE=Angel11;25621828]Pozdrav!

ovim putem imam potrebu sa svima vama podijeliti izuzetno dobru vijest. Naime, na znam da li je itko od vas čuo za voćku mangostin koja ima izuzetno dobra svojstva i Iskreno, mislim da je ovaj proizvod nešto najbolje što si za svoje zdravlje čovjek može ponuditi

OPA!!
već dugo nismo imali klasičnog preprodavača u MLM kompaniji.
Baš mi je drago da si ovu senzacionalnu vijest podijelila sa nama.
A sada da prekinem sa sarkazmom evo malo više informacija od mene:
dakle navedeni napitak je ogroman bussines koji čini 600 mil dolara prometa.
Za divno čudo jako jeftin proizvod jer jedan paket košta samo 599kn
ovo je jedan u nizu proizvoda koji liječe sve od multiple skleroze preko srčanih bolesti pa sve do teniskog lakta.:-)))) iako za niti jedan slučaj nema znanstveni dokaz?????
Dakle evo opet ja sa svojom ponudom, draga ANGEL pošto sam 100% siguran da si jedan od prodavača ili ga bar imaš u kućanstvu dajem ti prijedlog da bilo kome od nas daš da besplatno testira proizvod i ako se pokaže da rješava naše probleme vjeruj mi svi ćemo ga kupiti.
Eto toliko od mene pa se javi ako si sigurna u proizvod!

Pozdrav:top:

Tak volim dobre odgovore, da nisam mogel zdržat da te ne pohvalim.

suzi86
19.03.2010., 09:23
Pozdrav!

ovim putem imam potrebu sa svima vama podijeliti izuzetno dobru vijest. ...
... moja je obveza bila da vam proslijedim informaciju da nešto tako izuzetno postoji a na vama je da odlučite hoćete li iskorisitit priliku ili ne.
Ukoliko netko želi probati izliječiti svoj problem Xangom neka mi se javi privatnom porukom. Iskreno, mislim da je ovaj proizvod nešto najbolje što si za svoje zdravlje čovjek može ponuditi!...

Senzacionalno!....a što uz to ide gratis:D....
:vidiga::Sex: :Prd:

Angel11
19.03.2010., 12:27
Dragi Dalmatinac28!
Uz dužno poštovanje, moram ti reći da si smiješan! Čemu odmah takav negativan stav prema nečemu nepoznatom? Mišljenja sam da je ponekada dobro znati da postoji nešto što moguće može riješiti zdravstveni problem.
Iskreno, nije mi jasno kakve veze ima da li je MLM ili nije ako nešto pomaže tvom zdravlju?? Jesi li možda upućen da je sve više doktora povezana sa farmacijom na način da dobivaju proviziju za većinu lijekova koje ti propišu? Nije li i to neka vrsta marketinga? Ne zarađuju li oni na tebi na taj način da te kljukaju raznim tabletama i govore da će sve biti u redu a i dalje u globalu tapkaš na mjestu? O tome vjerovatno ne razmišljaš jer si mišljenja da je doktor jedina osoba koja zna najbolje.
Odi na svjetsku medicinsku stranicu www.pubmed.gov i malo potraži informacije o nekim novim otkrićima. Vjeruj, dobro je biti u toku!
Ujedno, obzirom da si spomenuo "ooogroman" biznis, pa jesi se zapitao da li bi taj "biznis" imao smisla i da li bi ta teza držala vodu da zaista nije djelotvoran? Da li bi ga čovjek uzimao nakon dva-tri mjeseca korištenja i dalje da mu ne pomaže? Ja prva nebi...čemu kupovati nešto što ti ne pomaže? Dakle, u tom slučaju, kompanija bi išla ljestvicom prema dole a ne prema gore...ukratko propala bi!

Vidi, ukoliko će ti se ponovo kroz neko dogledno vrijeme ponuditi prilika od nekog poznanika (kojem ćeš, nadam se, više vjerovati) da probaš sa Xangom biti će mi drago.

Moja namjera nije da bolesnom čovjeku farbam oči nego da pomognem ako ničim drugim onda informacijom za koju sam saznala.

Lijepi pozdrav! :)

dalmatinac28
19.03.2010., 12:59
Draga angel,

iskreno ne da mi se prepucavati ali evo samo par stvari:
dakle sve što si rekla je točno i doktori dobijaju provizije na preporuku određenog lijeka ali što se MLM tiče sve kompanije rastu par godina dok ne pokriju sva tržišta a kad to učine i ljudi skuže da kupuju obojanu vodicu po basnoslovnim ciframa onda idu silaznom putanjom i u roku dvije do tri godine propadaju.
Ja ne kažem da je proizvod koji nudiš loš pa ima jako dobrih stvari u dosta MLM proizvoda(herbalife,aloe vera i sl.) ali kako ne razumiješ ne pomaže psorijazi a košta 600 kn po pakiranju!!!!!!!!
i to je to, ako nekome dokazano makne psorijazu ja ću ga prvi kupiti za 10.000kn.
Imaj razumijevanja molim te!!!

Pozdrav!

Davor 68
19.03.2010., 18:09
Ja sam cuo da caj od gljive kombuse dobro djeluje na ciscenje organizma,pa tako i ciscenje koze od ps.Ne znam jeli tocno ili ne.Ps imam mozda 5 mjeseci a caj pijem nekih dva mjeseca.Pre rano je mozda da bi vidio pomake ako bude pozetive javim vam.Inace gljivu ne reklamiram zbog prodaje nego evo ovim putem nudim je besplatno tko zeli.Svaka dva do tri tjedna mi se odvoji jedna,ako netko zeli dajem ju besplatno.

milivoj12
19.03.2010., 21:22
Uz dosta nedaća koje su me zadesile u zadnje vrijeme a dulje se bakćem sa pso, sada sam dobio šečer te sam morao pod hitno na dijabetićku dijetu, skidanje puno kilograma, pojačana fizićka aktivnost i sve ostalo što je vezano za dijabetes. Uspio sam uz strogu disciplinu skinuti šećer na normalu, skinuti kile, dijeta je i dalje ok, ali gđa. psorijaza unatoć svim tim navodno za nju lošim tretmanima uporno opstaja i radi tvrdoglavo po svojem. Što sada reći na zdravu prehranu, na čajeve itd. što bi trebalo srušiti njezino carstvo. Kod mene ona i dalje caruje, a ja se bakćem s dijetom i zdravom hranom.

dalmatinac28
20.03.2010., 08:19
Kad smo već kod šećera,
čitao sam na stranici pso.org da je jedan amerikanac skužio da mu neki lijek za šećer skida psorijazu ali čim ga prestane koristiti odmah se vraća.
Čovjek je toliko očajan da je nastavio koristiti lijek iako mu dugoročno može nanijeti ogrimnu štetu.
Ja sam trenutno na UVB tretmanu u ST bolnici i evo skoro sam čist a pošto očekujem da će skoro zatopliti i da ćemo se moći početi kupati i sunčati nadam se da će nam svima biti puno bolje.

Pozdrav!

dalmatinac28
20.03.2010., 08:23
E da još jedno pitanje za sve članove, dali ima netko među nama da je vegetarijanac???
Na više mjesta sam čitao da prelazak na vegetaroijanstvo skida psorijazu u roku mjesec do dva ali isto tako čim se vratimo mesu navodno se i ona vraća??
Da znam da je sigurno tako možda bi se i odlučio za to, teško je ali ipak teže je biti cijeli osut a na vege se vjerojatno čovjek s vremenom navikne.
Ako ima netko iskustva molim da ga podjeli sa nama!!

dancika
20.03.2010., 16:26
pozdrav svima,

da se malo javim.
Ps mi je tak..tak ni vrit ni vamo..kak se kaze.imam 10-ak povecih krugova koji se nedaju i nedaju te vise sitnih tockica.U zdanje vrijeme ih mazem GAvezom, malo pomaze, ap stane.
Nisam koristila kortike duze vrijeme ali mislim da cu malo morati da mi se smanje ljuskice pa da opet nastavim sa Gavezom...

Muci me glava, nemam ih puno ( ubiti nisam ni sigurna jel to ps ili prhut ali posto ima ko gvrge vjerovatno je ) probat cu mazati maslinovim uljem .
Sada koristim od eucerina za glavu i nisam bas zadovoljna ima pomaka ali ne bas puno, pa cu nakon toga preci na onu k..... malo vise gore su je spominjali...

S vremena na vrijeme namazem belosalic lotion na glavu pa je malo bolje...
Kako ih ja imam te velike na doljnjem dijelu noga nadam se da ce skoro otici jerbo nista od kratih hlaca

NA licu imam jednu kod koje mi se u zadnje vrijeme svako malo pojavljuju potokzni pristevi..sto mi preporucate za to jel mogu Gavez i na to

hvala

jubito74
21.03.2010., 02:00
E da još jedno pitanje za sve članove, dali ima netko među nama da je vegetarijanac???
Na više mjesta sam čitao da prelazak na vegetaroijanstvo skida psorijazu u roku mjesec do dva ali isto tako čim se vratimo mesu navodno se i ona vraća??
Da znam da je sigurno tako možda bi se i odlučio za to, teško je ali ipak teže je biti cijeli osut a na vege se vjerojatno čovjek s vremenom navikne.
Ako ima netko iskustva molim da ga podjeli sa nama!!

Nisam . . ali mislim da to sve, kao obicno, varira od osobe do osobe . .
Ne znam ni sam vise sta da probam . . umoran sam od toga vise . . Osobno, nemam komplekse, ali posto radim s ljudima, a stize sezona i kratki rukavi, moram nesto hitno poduzeti, a ne znam sto! :confused::(
Vjerovatno cu probati nesto sa Aloom verom, nisam do sada . . ili kakve antiox tablete . .
Ne znam da li obican solarij daje kakve rezultate?

Snowchief1900
21.03.2010., 17:12
Da, to i mene zanima, da li bi obican solarij mogao pomoci

I dalmatinac, koliko traje taj tretman UVB u bolnici ST i kako se moze doci do toga posto sam iz Hercegovine?

dalmatinac28
21.03.2010., 20:05

I dalmatinac, koliko traje taj tretman UVB u bolnici ST i kako se moze doci do toga posto sam iz Hercegovine?

Vidi UVB je najmanje agresivan tretman iako kao i kod sunca i solarija postoji povećana mogućnost karcinoma ali ovo je kontrolirano izlaganje pa je ta mogućnost vjerojatno manja nego kod klasičnog sunčanja.
Tretman ti traje cca mjesec dana i dolaziš svaki radni dan po minutu unutra osim srijede(znači 4 dana tjedno)
Ja idem već četvrtu godinu za redom i uvjek me u potpunosti očisti te tako spreman dočekam sezonu kupanja i sunčanja i čist ostajem sve do 12.-1.mj
S obzirom da si iz hercegovine znam da je teško osim ako imaš vremena i mogućnost smještaja u ST.
Ako odlučiš ili te još nešto zanima javi mi se na PM ja ću te spojiti sa odgovornim doktorom ili odgovoriti na tvoja pitanja.

Pozdrav!

berry19
22.03.2010., 00:27
Ja sam zbilja vise ocajna sa psorijazom,imam ju 17 godina,probala kremica i kremica,povuce se,potrosim kremicu,vrati se,i tako non stop...Optimist sam,al nemam vise snage borit se protiv nje,cim me zasvrbi negdje,pocesem se,nakon par sati vec se napravila psorijaza,i tako se siri.Mladi smo a moramo se nosit s tako necim,previse je to za nasu psihu.Dozivila sam svasta na racun psorijaze,imam ju na svakom dijelu tijela,ne pretjerano,ali tu i tamo koja krastica,svijetle sam puti,pa izgleda upaljeno,imam ljetni tip,izlazi mi po rukama,po prstima najvise,pukne,curi krv...Muke mucim s tim od kako znam za sebe,sve sam probala,nista nema dugotrajno da pomaze.Ljudi izmisljaju lijekove protiv rakova,tumora,leukemije i sl.a za psorijazu jos nema lijeka :o strašno!Svrbi,češem,isčešem,proširi se,poderem se,upalim se,isplacem se,i tako opet ispocetka :(

livije33
22.03.2010., 02:02
Bok drustvo imam 25 godina i imam psorijazu vec desetak godina !Najvise je imam na nogama nesto po ledima i nesto po trbuhu i straznica !!!Imam nekoliko pitanja :koliko je prehrana stvarno bitna i dali mlijeko treba izbjegavati ili ga koristiti sa konbinacijom sa vrhnjem ?Dali se smije jesti grah jedni kazu da je dobar u prehrani a drugi da ga treba izbjegavati a isto tako sa kivijem jedni kazu da je ok a drugi da je pun vitamuna c a vitam c je kao stetan za psorijazu ?Od lonsiona koristim elocom 20% lipolosion i belosalic ,zanima me dali ima nesto novo na trzistu a da nije bas jako skupo?I jos jedno pitanje dali postoji kakvo okupljliste mladih u zg gdje bi se mogli upoznavati cure sa deckima i obrnuto (koji imaju slican problem kao ja znaci psorijazu i nemaju curu -decka )jel nije bas jednostavno naci curu na duge pruge ili nesto ozbiljnije jel vecina cura jednostavno kada veza ode korak dalje pukne ili pak nisam naletio na onu kojoj ni psorijaza nebi smetala pa ako netko zna ako vec nema okupljalista mozda da se to nekako organizira ,pokrene sa mrtve tocke mislim za pocetak zg pa kada se lanac pokrene to vec bude sljakalo i u manjim gradovima ,jer vjerujem da ima mladih po Hrvatskoj sa slicnim problemom kod oba spola jer u Zg nije bas na nekom nivou ni drustvo psorijaticara ili barem da se proba organizirati cisto druzenje psorijaticara npr jednom tjednom se dogovori za druzenje i onda svako kaze svoj primjer no kak vec ide !!!Biti ce nam svima lakse ,mislim fora je i ovo preko foruma ali mislim da bi se sve trebalo dignuti korak vise u dogovoru sa nama samima ,salatom i drustvom psorijaticara ako oni u zg jos uopce i postoje a ako ne kako sam vec predlozio da probamo pokrenuti drustvo ili druzenja svih uzrasta jer vjerujem covjek kada hoce moze sve !

Marija sk
22.03.2010., 07:43

Ljudi ne razumem kako mozete da koristite solarijum kad znamo kakve posledice su moguce od koriscewa istog...pa nije nam cilj da izlecimo psorijazu a zakacimo nesto gore,

berry19
22.03.2010., 11:20
Meni kad je receno da bolujem od psorijaze,doktorica mi je jasno rekla da solarij treba IZBJEGAVATI!Kao i omeksivace za odjecu,previse sunca.Sve je to stetno za nasu kozu koja je puno osjetljivija od one "zdrave",i to se stvarno treba izbjegavati.Mozda ste primjetili da vas svrbi od odjece koja je oprana u omeksivacu,kada ste previse na suncu...Tesko je,ali iz ove kože se ne može,možemo samo pridrzavati se koliko toliko uputa i nastavit ziviti kao i svi ostali.To smo mi,bez obzira sto imamo te krastice,ljudi smo,a oni koji na to gledaju sa gađenjem,oni nek se idu lijeciti.I da,tu sam procitala negdje za Aloa veru,pila sam ju ja dosta vremena,onu od Goldena,stvar je predivna,kao gazirani sok je,nimalo ruzno za piti,dapace,jako je fino.A jako je dobra za sve bolesti,zivi dokaz sam ja,pukla mi je cista na jajniku od nje,a prijetila mi je operacija i vađenje istog.Zato,ko god moze,uzmite si tu aloa veru,pijte je,odlicna je za sve,je da je malo skuplja,ali za zdravlje vrijedi dati. :)

Snowchief1900
22.03.2010., 14:28
Ljudi ne razumem kako mozete da koristite solarijum kad znamo kakve posledice su moguce od koriscewa istog...pa nije nam cilj da izlecimo psorijazu a zakacimo nesto gore,

A cuj, svjestan sam ja toga itekako! Al eto, covjek se uvijek nada boljem, nisam to jos probao nikako a ovo me u dobra doba muci psihicki!

Nego, poceo sam koristit Sinoderm (kremu + mast) kosta oko 10 kuna tuba od 15 grama, koliko sam shvatio nije opasna kao Belosalic na duze staze (iako me ne uzimajte za rijec nego se savjetujte).
Meni je u 3 dana ocistila kozu na glavi a bilo je dosta zahvaceno, stvarno nisam mogao vjerovat, za tjeme sam koristio kremu. Donji dio ledja od istoimene masti mi je dosta bolje, neka su se zarista na rukama vec povukla, a kremu mazem po nogama cisto da vidim kako reagiraju na mast a kako na kremu. Glava mi je bila najkriticnije i nemam pojma sta se dogadja, mazat cu jos jedno 2 - 3 tjedna glavu sa njom iako mi je cista pa da vidim nakon koliko ce se vratiti.

Eto mali savjet neznam koliko ce ostalim pomoc jer osobno meni neke stvari koje su drugima odlicne nisu pomagale, i obratno. Ni mast ni krema nisu skupe, 10ak kuna u Hercegovini tako da se isplati pokusat, al ipak se prvo savjetujte sa dermatologom jer sam ja ovo uzeo na svoju ruku.

P.S.

Sto je najzanimljivije krema uopce nije za psorijazu koliko sam iscitao iz prilozenog upustva... Nego jednostavno ima anti inflamatorno djelovanje.

Opet ponavljam savjetujte se sa dermatologom i procitajte upute, nemojte sami na svoju ruku nista medicinsko mazat po sebi, od prirodnog vam nista nece bit a ove maze mogu samo pogorat nekad stvar, a stvarno ne zelim bit odgovoran jer znam kako bi se ja osjecao da meni netko nesto predlozi od cega bi mi bilo samo gore.

suzi86
22.03.2010., 16:02
Nisam . . ali mislim da to sve, kao obicno, varira od osobe do osobe . .
Ne znam ni sam vise sta da probam . . umoran sam od toga vise . . Osobno, nemam komplekse, ali posto radim s ljudima, a stize sezona i kratki rukavi, moram nesto hitno poduzeti, a ne znam sto! :confused::(
Vjerovatno cu probati nesto sa Aloom verom, nisam do sada . . ili kakve antiox tablete . .
Ne znam da li obican solarij daje kakve rezultate?

Znam da je vrijeme proljetnog umora:mig::D...ali gore glavu....dolaze nam sunčani dani!
Vidim da je kod nekolicine vas došlo do razbuktavanja ps i da vas lovi panika...Nedaj te se!Ako ikako mogu pomoći...:
-Znam da se čini napornim,ali vodu za kupanje prokuhajte prije korištenja i perite se neko vrijeme polijevajući se:kada:
-ako se ne želite "čuti"po znoju kupite si u DM-u deo Bionsen(Active Mineral-Total bodi)....potpuno je bez mirisa.Ustvari,to je bočica s kristalima u koju utočite vodu(ja ulijem destiliranu)...deo služi za cijelo tijelo i niti u jednom momentu se ne osjeti miris znoja(provjereno)Cijena...mislim nekih 35kn...s tim da bočicu možete puniti 5x:Prd:
-nastojte nositi bijelo,i što više bijelo(pamuk naravno)...košulje,majice,veš,čarape,posteljina...
-noktiće podrezivati redovito da vas ne dovedu u napast u snu:raspa:
-piti puuuno kompota od jabuka(bar su one jeftine)ili neki blagi čaj(nezaslađen)-ostaviti se pive i bevande:D.
-što se solarija tiče,ne valja pretjerivati,ali 1 tretman u 2 tjedna nije škodljiv...izuzev onih koji imaju ljetni tip ps.Moje iskustvo je pozitivno...prošle sam g otišla 4x u solarij te nakon 2tjedna pauze-na more.Učinak je bio:top:...nestala je s potkoljenica,koljena,laktova,ramena,ispod prsa i zatiljka(od nje su mi ostale za uspomenu samo fleke na potkoljenicama koje su dosta svjetlije no sama koža...Ako mi se tu i tamo koža na tim dijelovima zarumeni ,počne svrab ili blago perutanje,samo premažem tankim slojem Psorcutana(za mene je on blagotvoran ,što ne znači da će isto djelovati i na nekoga drugoga)....
Evo mja palmoplantarna prije samo tjedan dana bila je u stadiju buktanja(ragade na dlanovima i tabanima)...nakon samo 6 dana tretiranja Psorcutanom i držanja se ovdje gore navedenog...stanje je:top:
Danas sam bila na dermatologiji i dr ne može vjerovati tako dobrom učinku na moju kožu...samo do kada...Rekla mi je za Slovensku kremu Sorel koja je sličnog sastava a uz to i navodno puuuno jeftinija..Ne znam da li je netko probao?...Ako je ,molim vas da kaže kakav je učinak...
Sory...malo sam vas udavila...
Zdravi bili...!

berry19
23.03.2010., 14:21
Geokorton rules! :D

Mojzivot
23.03.2010., 17:43
i kod mene ja stanje bolje tj ide...ona puca,nije vise tako upaljeno-crveno.Na neko cudo prihvatio sam savjet poslije tusiranja mazat se svinjskom mascu i cudo...bar zasada i nadam se da ce potrajati ta reakcija!iduce definitivno,narucujem psorcutan!A sta je Geokorton,tj na bazi cega je?!pozdrav svima i super sto nas ima,ne zbog problema neg rijesenja.Ovdje se nadje optimizma i alternative!

berry19
23.03.2010., 17:57
Geokorton je neka zuta krema,sta god da je,meni jedina pomaze,danas se namazem sutra su ostale samo crvene fleke,mislim da ima korikosteroida,al uopce me nije briga,nek mi utjece na sta oce,nek mi otkazuje sta oce,ja krastava vise nemogu hodati.Cijena je 28 kn,i pomaze,meni je najbolja do sad od svih koje sam probala.

dancika
23.03.2010., 19:01
geokorton ima kortice procitala na netu, al ako tako pomaze bolje od belosalica i sl. zasto ne probati u normalnim granicama.
Ja pocinjem mazati sa korticima kad postane kriticno, sada sam 2 noci se motala sa folijom i vec je puuuuuuno bolje..uglavnom su crvene mrlje ostali, a tokom dana mazem gavezom pa cu vidjeti kako ide..mislim jos dan dva se motati i onda pauza do sljedeceg puta
U zadnjih cca 10-ak dana pojavile su mi se nove tockice, nadam se da se nece prosiriti na vece, jucer sam se kupala u maslinovom ulju pa mazala kremom na bazi aloe vera, pa nakon sto se upilo stavila kortike i tako znam cesce raditi....

Jedva cekam vise sunca pa da bacim noge na sunce jel mi je tu najkriticnije

berry19
23.03.2010., 19:29
Ja belosalic ili geokorton imam jako dugo,namazem u skroz tankom sloju,znam je imat po godinu dana,tako da to ne steti,al stvarno je krema odlicna,i jeftina,jeftinija nego belosalic.Probajte,nemate sta izgubit,meni je najbolja od svega sto sam probala.

livije33
24.03.2010., 01:30
Bok drustvo imam 25 godina i imam psorijazu vec desetak godina !Najvise je imam na nogama nesto po ledima i nesto po trbuhu i straznica !!!Imam nekoliko pitanja :koliko je prehrana stvarno bitna i dali mlijeko treba izbjegavati ili ga koristiti sa konbinacijom sa vrhnjem ?Dali se smije jesti grah jedni kazu da je dobar u prehrani a drugi da ga treba izbjegavati a isto tako sa kivijem jedni kazu da je ok a drugi da je pun vitamuna c a vitam c je kao stetan za psorijazu ?Od lonsiona koristim elocom 20% lipolosion i belosalic ,zanima me dali ima nesto novo na trzistu a da nije bas jako skupo?I jos jedno pitanje dali postoji kakvo okupljliste mladih u zg gdje bi se mogli upoznavati cure sa deckima i obrnuto (koji imaju slican problem kao ja znaci psorijazu i nemaju curu -decka )jel nije bas jednostavno naci curu na duge pruge ili nesto ozbiljnije jel vecina cura jednostavno kada veza ode korak dalje pukne ili pak nisam naletio na onu kojoj ni psorijaza nebi smetala pa ako netko zna ako vec nema okupljalista mozda da se to nekako organizira ,pokrene sa mrtve tocke mislim za pocetak zg pa kada se lanac pokrene to vec bude sljakalo i u manjim gradovima ,jer vjerujem da ima mladih po Hrvatskoj sa slicnim problemom kod oba spola jer u Zg nije bas na nekom nivou ni drustvo psorijaticara ili barem da se proba organizirati cisto druzenje psorijaticara npr jednom tjednom se dogovori za druzenje i onda svako kaze svoj primjer no kak vec ide !!!Biti ce nam svima lakse ,mislim fora je i ovo preko foruma ali mislim da bi se sve trebalo dignuti korak vise u dogovoru sa nama samima ,salatom i drustvom psorijaticara ako oni u zg jos uopce i postoje a ako ne kako sam vec predlozio da probamo pokrenuti drustvo ili druzenja svih uzrasta jer vjerujem covjek kada hoce moze sve !

berry19
24.03.2010., 11:12

Ja jedem sve,na ama bas nista ne pazim,jedem,pijem,sta god pozelim,i zbog tog mi se psorijaza ne pogorsava,najgore sto sebi mozete napraviti je nervirati se,stvarno psorijaza pocne izbijati,ja kad sam zivcana samo se cesem i derem.Sto se tice psorijaze i partnera,ja imam decka dvije godine,odma sam mu rekla na pocetku veze da ju imam,objasnila da nije prelazno,da nije izljeciva,i nije nista rekao na to.Onaj ko te voli nije mu bitno jel imas krasti po tijelu ili nemas,a ako i nekad naiđeš na takvu osobu,i ako te odbije zbog toga,nemoj da te to boli,takvi "ljudi" nisu ljudi,to ne zasluzuje ziviti.Ja sam u djetinjstvu svasta prosla s tom psorijazom,al nosim se,vec 17 godina...Tako da ne brini za druge sta pricaju,mozda si bolji tri puta od onih koji nemaju psorijazu,krastice po tijelu nisu nista,ako ce te neko zbog toga ostaviti,samo nek ide,ta te osoba nije vrijedna onda... Samo naprijed,i nedaj da te takve stvari sputavaju,ja psorijazu imam na skoro svakom dijelu tijela,dotjeram je kremama,geokortonom,i dobro neko vrijeme,cim pocne izbijat,ja ponovo,tako da nemoj se muciti s tim..Glavu gore,i takve ljude ne dozivljavaj,ako se to moze nazvati ljudima,onaj ko ce te volit,volit ce te da si sav u psorijazi... :top:

Ivan Kovačević
25.03.2010., 13:00
Trazim curu koja ima psorijazu da se zajedno... lijecimo. :D

berry19
25.03.2010., 16:19
da se zajedno bedirate :lol:

Ivan Kovačević
25.03.2010., 21:40
A jesi zlocesta. :)

berry19
26.03.2010., 00:03
ma nisam :)

Ivan Kovačević
26.03.2010., 13:06
Jesi, jesi. :D

Al zezanciju na stranu. Stvarno bih volio imati curu koja isto ima psorijazu pa ako ima koja iz ZG a da slici na nesto, nek mi posalje poruku. :)

suzi86
26.03.2010., 13:24
geokorton ima kortice procitala na netu, al ako tako pomaze bolje od belosalica i sl. zasto ne probati u normalnim granicama.
Ja pocinjem mazati sa korticima kad postane kriticno, sada sam 2 noci se motala sa folijom i vec je puuuuuuno bolje..uglavnom su crvene mrlje ostali, a tokom dana mazem gavezom pa cu vidjeti kako ide..mislim jos dan dva se motati i onda pauza do sljedeceg puta
U zadnjih cca 10-ak dana pojavile su mi se nove tockice, nadam se da se nece prosiriti na vece, jucer sam se kupala u maslinovom ulju pa mazala kremom na bazi aloe vera, pa nakon sto se upilo stavila kortike i tako znam cesce raditi....

Jedva cekam vise sunca pa da bacim noge na sunce jel mi je tu najkriticnije

poz...!
Htjela sam te samo upozoriti na motanje folijom:flop:...svojevremeno sam to i sama radila na preporuku dermatologa(privatnog)!!!Očito ti nitko nije rekao za posljedice.Kao prvo kortik ti ima jače djelovanje i može ti se dogoditi kao i kod mene -pucanje kapilara,a onda ćeš osim flekica imati i modrice...Drugo-ispod folije koža je uvijek vlažna i vlagom si vrlo lako možeš navući artritis.To ti je kao da stalno imaš u vodi dio tijela( koji je zamotan u foliji)...

Ja sam u foliju zamatala šake i tabane dobrih godinu dana (naravno s pauzama)...i taj čin dao mi je današnje probleme:bolovi zglobova i kostiju stopala i tabana,naticanje nožnih prstiju....Momentalno hodam po drugi puta na fiz terapije(laser,magnet,ultrazvuk)ali stanje nije gotovo ništa bolje.U obradi sam za psor. artritis,ali sam za pretrage naručena tek u VIImj i tek nakon toga mogu se naručiti sa svim doznakama ponovo kod reumatologa:(.

Dakle,pošto ne želim da prolaziš što i ja ,toplo ti savjetujem okani se folije.:moli:

:mudri:

dancika
26.03.2010., 18:19
poz...!
Htjela sam te samo upozoriti na motanje folijom:flop:...svojevremeno sam to i sama radila na preporuku dermatologa(privatnog)!!!Očito ti nitko nije rekao za posljedice.Kao prvo kortik ti ima jače djelovanje i može ti se dogoditi kao i kod mene -pucanje kapilara,a onda ćeš osim flekica imati i modrice...Drugo-ispod folije koža je uvijek vlažna i vlagom si vrlo lako možeš navući artritis.To ti je kao da stalno imaš u vodi dio tijela( koji je zamotan u foliji)...

Ja sam u foliju zamatala šake i tabane dobrih godinu dana (naravno s pauzama)...i taj čin dao mi je današnje probleme:bolovi zglobova i kostiju stopala i tabana,naticanje nožnih prstiju....Momentalno hodam po drugi puta na fiz terapije(laser,magnet,ultrazvuk)ali stanje nije gotovo ništa bolje.U obradi sam za psor. artritis,ali sam za pretrage naručena tek u VIImj i tek nakon toga mogu se naručiti sa svim doznakama ponovo kod reumatologa:(.

Dakle,pošto ne želim da prolaziš što i ja ,toplo ti savjetujem okani se folije.:moli:

:mudri:

Hvala na navedenom.
NAime za to znam ali kada nakon upornog mazanja korticima bez folije poludim onda 2-3 noci stavim foliju i sve mi prodje..mislim na velike nakupine ljuskica..
NE mazem se korticima pod obavezno, uporno mazem fleke:rolleyes: razno taznim kremama za tijelo, kremama za pomoc kod psorijaze, ali kada nema efekta nakon nekog vremena onda potegnem za gore navedenim.

Sada sam dobila cca frtalj deci puhovog ulja, koji mi nebu izdrzal niti za 3 puta, ali ne znam jel psiha ili sto al od samo jednog mazanja na nekim flekama vidim da je bolje.
Vidjela sam da 1 dc kosta 400 kn, pa ako mi pomogne jos ovo kaj ima, vjerovatno cu ga kupiti..kakva su iskustva onih koji su ga koristili.....
Sada mi je aktualno mazanje losionom od Afrodite koji ima aloe vera u sebi i ok mi je..malo cu jos sa tim kremama kemijati pa da vidim sto mi najbolje pase.

Sto se tice kortica doktorica mi je rekla da se geokorton koristi nakon sto maknem ljuskice, uzela sam ga pa cu vidjeti sto cu i kako cu....
Nedam se, ne mislim prevec na to...nije da ih imam puno ali ih imam 10-ak malo povecih i vise sitnih....
Moram priznati da bas i ne pazim sto jedem :mad:, mada bi trebala i zbog linije :no: ) ovo bi ja trebala na usta staviti, mislim da je najbitnije kako se covjek sa time nosi.
Imam srece..puj..puj...da ih nemam bas na vidljivim mjestima pa i to ima svojeg i ljudi oko mene su to dobro prihvatili i nitko me ne gleda zato drugacije..cak ni na poslu

Silvio5
27.03.2010., 21:18
Molio bih ako netko ima detaljne informacije o Stelara inekcijama da mi se javi na pm ili iznese na ovom forumu.

Silvio5
30.03.2010., 09:29
Nitko ništa detaljnije o Stelari?

Davor 68
30.03.2010., 13:06
Nitko ništa detaljnije o Stelari?

Prelistaj malo forum u nazad,vec je bilo govora o tome:).

dancika
31.03.2010., 21:22
da javim friske informacije.
Mazem se 7 dana puhovim uljem. Ima nekih pomaka nista revoculionarno ali ono sto je bitno ne stvaraju mi se ljuskice..tu i tam se znaju pojaviti. Imam ga za jos mozda 2 puta i to je to za ovu rundu. Zivo me zanima kaj ce se desiti kad ga nebum vise imala..

Da Vam javim ima i u njemu nesto dobro...

berry19
01.04.2010., 08:38
ima u svemu nesto dobro,al nista nemoze izlijecit,sve to zalijeci barem nakratko...

Psorry
01.04.2010., 16:11
Trazim curu koja ima psorijazu da se zajedno... lijecimo. :D

Ovo je dobro! Cudi me da nikad ranije nije bilo ovakvih postova!?
Ivane, jel se javila? :D

RUŽA
01.04.2010., 19:32
mozeli me netko posjetit kako se stavljaju slike?hvala unaprijed :-):):)

berry19
02.04.2010., 18:20
mozeli me netko posjetit kako se stavljaju slike?hvala unaprijed :-):):)

idi na www.imageshack.com i uploadas sliku,i ispod ce ti pisati linkovi za forum,blog,bla bla...uzmes taj za forum,kopiras ga i stavis ovdje ako zelis,il gdje god vec

Ja!!
05.04.2010., 04:26
vidin ima vas masu novih od kad san ja zadnji put se javija.moje stanje je masu bolje,maza san se redovito gavez masti koja mi je lagano micala ljuske i koža mi je bila mekša i bez svrbeža.eto svašta se proba u 27 godina pa smo bar malo pmaetniji.samo kad se sitin koliko san se zna grebat od svraba al je nestalo.po glavi neman ništa,mrvicu jednu iza uva,sve ono crvenilo koje san van bija i pokaza na slikama prošle godine još sada je nestalo.a nestale je jer san opet proba mazat se melemom iz bihaća, skužija san da on pomaže kad se koža od njega odvikne, jer mi jednu godinu nije ništa tilo maknit.sada,skoro san se rješija,a ja nema mista di neman ma bar točkicu.nije to još ono potpuno ozdravljenje kojem se nadam, al nema više svraba, nema ljusaka,crvenilo je pred nestankom.kuća čista nemora se usisavat svaki dan od ljusaka, spavan lipo bez da se budin on neponošljivog svraba stvarno me oduševilo šta drugo reć. gavez mast možda neće mkanit crvenilo skroz al jako dobro djeluje za kožu, bar meni dok je melem opet čudo napravia jer u samo par dana sve se počelo bitno micat.pošto znate da ja nikoga ne reklamiram savjetujem ko nije da proba melem jer nemore s njim naštetit.ponavljam da on nije neka splačina, već registrirani proizvod posebne namjene kojeg je odobrija tamo njihov institt.nije ono sranje ki žta nam je onaj izličeni pokušava uvalit ako se sićate.eto toiko za ovaj put,navratin malo češće sad.pazite na prehranu jer je jako bitno,meni je sigurno pomoga i čaj kojeg opet pijem,odnosno one mješavine više čajeva.i naravno podržavan ideju o susretu, zadnji put smo se ono nas par vidili al eto nije bila idealna situacija i sve na brzinu je bilo.ja ću u zagreb sad ovaj tjedan pa moremo bar na piće ko ima volje.lip pozdrav.

dalmatinac28
05.04.2010., 08:46
JA!
drago i je da si bolje, taj melem je stvarno dobar mene samo muči njegov nepodnošljivi smrad:-)
Ja imam doma još jedno ili dva pakiranja pa ako netko želi probati šaljem besplatno.

Sretan uskrs svima i pozdrav!
:top:

suzi86
05.04.2010., 09:13
vidin ima vas masu novih od kad san ja zadnji put se javija.moje stanje je masu bolje...
Dragi prijatelji,svima sretan i blagoslovljen Uskrs!

Već duže vrijeme razmišljam što se dešava s vama starim forumašima da se nikako ne javljate...da li ste ozdravili:ne zna:što li?!
Jako mi je drago zbog tebe Ja!!...:cheer:i želim ti da stanje što duže potraje za što ima nade jer dolaze sunčani dani....sunce+more=boljitak:moli:

U pogledu gaveza u potpunom si pravu...i meni je puno pomogao...Nakon njega ja sam nastavila s ribljom masti i Psorcutanom.

...Što se "pića"tiče nas Zg psorića,rado bh da se nađemo i malo pročakulamo ali bi se brzinski unaprijed trebali dogovoriti kada bi to točno bilo jer sigurno ima i nas koji radimo...tako da uskladimo radno vrijeme i "čvenk":p

RUŽA
05.04.2010., 09:50
idi na www.imageshack.com i uploadas sliku,i ispod ce ti pisati linkovi za forum,blog,bla bla...uzmes taj za forum,kopiras ga i stavis ovdje ako zelis,il gdje god vec

puno ti hvala, pokušat ću:)

RUŽA
05.04.2010., 11:44
prije remicade i nakon 5 inekcija je ovo stanje .
http://img714.imageshack.us/img714/273/img0812h.jpg (http://img714.imageshack.us/i/img0812h.jpg/)
http://img94.imageshack.us/img94/9626/img0817x.jpg (http://img94.imageshack.us/i/img0817x.jpg/)
http://img534.imageshack.us/img534/3527/img0820q.jpg (http://img534.imageshack.us/i/img0820q.jpg/)
http://img213.imageshack.us/img213/1130/img0823s.jpg (http://img213.imageshack.us/i/img0823s.jpg/)

suzi86
05.04.2010., 12:44
prije remicade i nakon 5 inekcija je ovo stanje .
http://img714.imageshack.us/img714/273/img0812h.jpg (http://img714.imageshack.us/i/img0812h.jpg/)
http://img94.imageshack.us/img94/9626/img0817x.jpg (http://img94.imageshack.us/i/img0817x.jpg/)
http://img534.imageshack.us/img534/3527/img0820q.jpg (http://img534.imageshack.us/i/img0820q.jpg/)
http://img213.imageshack.us/img213/1130/img0823s.jpg (http://img213.imageshack.us/i/img0823s.jpg/)

Draga Ružo,veoma mi je drago da ti je došlo do znatnog poboljšanja bar što se ps tiče...ali svejedno suosjećam s tvojim bolima kod PA...zanima me na koji se način s time nosiš?!...

Čitajući tvoje prijašnje postove vidim da si se kao i ja sama koristila okulzijom od folije koja je i doprinjela PA.Pošto mi je posljednja dg.Ps.palmoplantaris Arthritis psoriatica sups,molila bih te makar neki mali savjet.Momentalno su mi tabani i dlanovi zacijelili ali me muče bolovi u plantarnom dijelu stopala te bolovi nožnih prstiju...Od 12m već po treći puta hodam na terapije laser,struja,UZ,MGT,Kinezith stopala...ali stanje je nepromjenjeno...Na pretragu EMNG naručena sam u VIIm,a na color dopler krajem IXm...tek tada mogu kod reumatologa:ne zna:...Kod moje dr. opće prakse ne vidim baš nekog sluha za moju bol,pa te molim pokoji savjet kako da si olakšam:(.

Veliko hvala unaprijed sa željom da ti i samoj bude što duže bolje i lakše:moli:

PS možeš mi se javiti i na PM

Davor 68
05.04.2010., 21:04
Uf,kad citam vase postove ja sam beba spram vas,ali kako kaze ona stara narodna,svakom je njegov problem najveci.Meni je konacno dosao taj famozni Psorcutan i mazem se vec tjedan dana jedan puta na dan tanko,medjutim moji su laktovi crveniji nego sto su bili.Jel to neka normalna reakcija ili meni ta mast ne odgovara.Do sada nisam koristio nista osim sto sam jednom tjedno zanao mazat belosalic koji dam dobio od doktorice cisto da spadnu ljuskice kojih nije bilo nesto puno.Pola godine se vec tako mackam s tim belosalicom i jos nisam potrosio ni pola tube.Pitam za savjet iskusnijih,mozda bi trebao mijenjati terapiju,mislim na kremu.Hvala !!!

RUŽA
05.04.2010., 21:46
suzi,bog...rado ću ti pomoći ako budem mogla.skorom pa sam zaboravila početak artritisa oticanje prstiju nogu i ruku,jakih bolova,loših ili nikakvih tableta protiv bolova aspirin bayer,andol,brufen i mnoge druge koje sam zaboravila kako se zovu.ipak je to bilo prije 35g.tada je i doktorima artritis bila novost.a ja sam im dobro došla kao pokusni kunić.imala sam i bebicu od nekolko mjeseci.fizijatar mi je uključio atrocam koji mije zaustavio proces deformacije iako je bilo več sve zahvatilo,svejedno meni je puno pomogao.pila sam ga 20g,manje me bolilo,a sada je povučen jer je štetan.kako sam sve to podnosila stvarno neznam.jednostavno brzo zaboravljam sve što je loše,a bilo je jako loše po nekoliko mjeseci nisam mogla iz kreveta,a najviše sam provela po bolnicama.po prirodi sam optimista veselila sam se svakom novom danu nadajući se da će sutra biti bolje.kada dođe do deformacije,a to je u više slučajeva neminovno,manji su bolovi ili se navikneš.problem je uvijek u obuči kupiš skupe kožne cipele ,nosiš par dana a onda ih nemožeš obuti kao da nisu tvoje.zatim se otvore pete opet problem....ma mogla bi ja ovako do sutra,a nikada nebi mogla opisati bol i patnju kroz koju sam prošla.svi moji prijašnj postovi su napisani ne da se nekomu iskukam,nego da vi izbjegnete neka moja loša iskustva kao štoje okluzivni zavoj.nisam ga svojevoljno stavljala iako sam tada mislila da je baš dobar jer mi skine naslage,moj dermatolog mi je uključio u bolnici.nij prije bilo hočeš nečeš nego moraš.danas možeš birati doktora bolnicu i grad.ja sam u dodini dana prošla SPLIT,ZAGREB RIJEKU,tu sam i ostala jer su mi uključili biološki lijek.voljela bih ti nekako olakšati ali mi smo svi različiti tako nam pomaže razlićita terapija.meni je uvijek pomagalo more i sunce,a u zadnje vrijeme gospino ulje.uzmi uvijek samo ono što tebi paše.evo imam jedan prijedlog dođi k meni ovo ljeto na more trackatčemo se gospinim uljem sunčat i kupat.:)

jubito74
05.04.2010., 21:59
JA!
drago i je da si bolje, taj melem je stvarno dobar mene samo muči njegov nepodnošljivi smrad:-)
Ja imam doma još jedno ili dva pakiranja pa ako netko želi probati šaljem besplatno.

Sretan uskrs svima i pozdrav!
:top:

HAHAHHAAHHAAHAHAHAHAAHHAAHA!!!!!!!!!!
NEPODNOSLJIVO!!! :lol::rofl:
Slazem se u potpunosti s tobom! Kao izgorena guma!! Pogotovo kad izadjes na sunce! Ajme majko!!

suzi86
06.04.2010., 08:35
[QUOTE=RUŽA;25944596]

Poz...Ružo i hvala na brzom odgovoru...

Evo sam upravo stigla s terapija i baš mi kaže fiz.terapeut koji mi masira stopala da se osjeti razlika u stopalima u predjelu prstiju...očita deformacija i natečenost...Još mi je naglasio da moram biti uporna u nekim vježbama kako bi se proces što više usporio bez obzira na bol...sljepo ću ga poslušati:s

Nastojim što manje u organizam unositi otrova i tabletu popijem samo kada je bol gotovo nesnosna...obično noću zna trgati...Pošto sam u menopauzi(45g mi je)čitavi mi je organizam malo poremećen...slabo spavanje,valunzi...ali brebrodt ću ja to:mig:.Po prirodi sam optimist,kao i ti,i svjesna sam da ima daleko gorih stvari i bolesti...

Što se obuće tiče,"znam kako ti je",i svaki puta pomislim da je to-to a onda za 4 dana ustanovim :flop:...Najbolje mi odgovaraju Ribokice(one za hodanje)jer su mekane i dovoljno prostrane pa ne tiskaju i ne udaraju prsti.Osim toga u vrijeme kada su mi stopala u ljuskama i ragadama mogu ih zaviti zavojem i lakše ugurati u obuću.Cijena im je 5ookn .Ako ti ništa od obuće ne odgovara,pokušaj s njima.Meni su ih i na poslu dozvolili nositi(trgovačke sam struke),mada ne bih smjela po PS-u,ali klompe me ubijaju...

Ružo,hvala ti na prijedlogu i pozivu :grli:da dođem k tebi,ali meni ti je muž Bračanin tako da mogu na more kad god poželim...Tu ponudu radije ustupam nekome kome je to potrebnije...Evo recimo malena od Gerte kojoj je ps zahvaćeno cijelo maleno tjelešce...ja sama bih ti bila neizrecivo zahvalna:moli:

veeeeliki srdačni poz...:kiss:

RUŽA
06.04.2010., 21:01
baš si plemenita,bit če ti dobro u životu jer misliš na druge.
vrlo rado ću pozvati malenu od Grete.jest da sam malo dalje od plaže ali ništa nije daleko ako imaš dobru volju:):):)

Gerta
06.04.2010., 21:24
Suzi, Ruža, hvala što se brinete za nas, zlatne ste:cerek:

Ali snaći ćemo se mi, hvala kao da smo stoput bile :grli:

Sutra ujutro zovem Lošinj rezervirati sobu u lječilištu, iako s obzirom na porazne rezultate fototerapije sve me strah da princezica ima ljetni tip psorijaze:(

miskoso
07.04.2010., 19:53
Zdravo drugari,
ne znam da li je neko od Vas probao koristiti DAIVONEX, a da je imao rezultata, a da mu je problem nabavitiga, informacija u Italiji se nalazi bez problema ima ga svaka apoteka i ne traže recept za njega, cenu ne znam. Ja ću sada da probam pa ću Vam javiti rezultate! Pozdrav

lianne
09.04.2010., 10:22
Naftalan je lječilište (toplice) kod Ivanić Grada (blizu Zagreba) gdje je izvor ljekovite nafte.
Lječilište je prevenstveno za psorijatičate, imaju svoje dermatologe, fizioterapeutr i sl, nekim pacijentima iz HR liječenje plaća HZZO, stranci mogu platiti naravno, više info na http://www.naftalan.hr/

Moraš biti valjda 3 tjedna tamo, ljudima uglavnom odlično pomogne:top:

tko daje uputnice za naftalan?
naime danas sam se posvadala sa muzevom dermatologicom i izbacila me van..
po n-ti put mu prepisuju glupe kremurine tipa elcoma i belosalica,a nemu je stanje vec katastrofalno..i nemjau pojma o okidacima kod ovog tipa..da ne kazem da ne znaju da je to tip psorijaze,a ne "akutni oblik".. :rolleyes:
uglavnom ima kapljicnu psorijazu koja je zahvatila cijelo tijelo,a na podkoljenicama,dijelu leda,vlasistu i guzovima su se male lezije spojile u ploce..znaci stanje je ozbiljno i generalizirano,a oni dalje nista..daju mu kremice :rolleyes:
truju ga sa korticima..on bi za jedno mazanje potrosio jednu tubu..da to nema smisla vidi i malo dijete..:mad:
otac mi je psorijaticar i kao doktor veterine kuzim se u neke stvari i vidim da vecina dermatologa nema pojma o psorijazi..jako sam ljuta :mad: :mad:
zelim poduzeti nesto da muzu bude bolje,jer je premlad da ga doktori ovako zapustaju..

mislim da bi mu naftalan ili ribice bio najlogicniji i jedini realan izbor(probali smo sve,ali sve od kremica i homeopatskih i medicinskih..travara,cajeva i sl.),pa idemo redom..kako doci do uputnice?

znate li nekog dobrog dermatologa u zg ili zapravo bilo gdje kod nas koji bi se malo vise posvetio pacijentu i koji zna sta je psorijaza,koji ima iskustva s tim koliko tu postoji kombinacija i koji bi si dao malo vise truda,a ne samo prepisati kreme bezobzira koliko je stanje ozbiljno?

da li postoji neka kalinika bas za psorijaticare?

hvala puno na odgovorima..zaista smo vec ocajni :(

lianne
09.04.2010., 10:26
Geokorton rules! :D

geokorton je antibiotik i ne bih preporucila igranje s njim..osim ako imas pustuloznu psorijazu..onda postoje neke indikacije za njega...
no dugorocno mozes poremetiti mikrofloru koze,razviti rezistenciju na tu skupinu antibiotika(pa ti nece pomagati ni kod drugih namjena),te unistiti jetru..oprezno s tim!:)

Gerta
09.04.2010., 14:47
tko daje uputnice za naftalan?
naime danas sam se posvadala sa muzevom dermatologicom i izbacila me van..
:(

da bi dobila uputnicu za stacionarno liječenje u Naftalanu (znači i boravak tamo) muž ti mora imati i ps. artritis, a preporuku mora dati reumatolog i dermatološki konzilij i to sve još mora proći na liječničkoj komisiji u HZZO-u.

Druga opcija je da na terapije idete ambulantno - nisam 100% sigurna, ali mislim da se može i tako (što ako ste u ZG možda i ne bi bio problem), onda vam uputnicu daje liječnik obiteljske medicine (koji će vjerojatno pitati za preporuku dermatologa, ali trebalo bi proći ako objasnite situaciju). Možda je najbolje nazvati Naftalan i pitati njih za opciju ambulantnog liječenja
, tj. naručivanja za pregled.

Čudi me da ako je prekriveno cijelo tijelo nisu muža zadržali na hospitalnom liječenju i uveli sistemnu terapiju kortikosteroidima (baš kod te komplentne pokrivenosti sa guttatae tipom zna nakon kratkotrajne sistemne terapije sve se očistiti i dosta dugo ostati tako) :confused:

suzi86
09.04.2010., 21:11
...
znate li nekog dobrog dermatologa u zg ili zapravo bilo gdje kod nas koji bi se malo vise posvetio pacijentu i koji zna sta je psorijaza,koji ima iskustva s tim koliko tu postoji kombinacija i koji bi si dao malo vise truda,a ne samo prepisati kreme bezobzira koliko je stanje ozbiljno

hvala puno na odgovorima..zaista smo vec ocajni :(

U Vinogradskoj bolnici na odjelu Fototerapije ordinira Dr Nina Troskot.Žena je izuzetna...:top:daje sebe i trudi se...

Možda bi bilo dobro otići na kožni kao hitan slučaj jer bi ga tada morali ostaviti na bolničkom...To znam iz iskustva nekoliko pacijenata koji su se liječili kada i ja ...Valjalo bi iskušati svaku opciju...

Toplo se nadam da će te uspjeti:moli:

dancika
09.04.2010., 21:18
kao sto sam i prije napisla nakon prestanka koristenja puhovog ulja stanje se pocelo vracati na staro..ali nedam se ne mazem se jos korticima.
Sada momentlno mazem hrastovom kremom jel je ona sa suhu i raspucanu kozu..nije nesto vau da mi se desilo ali mi makne ljuske pa s vrate ia tako u krug..bitno je da se ne stvaraju velike nakupine ljuskica..bit cu uporna i dalje pa da vidim jel ima smisla

lianne
10.04.2010., 11:38
da bi dobila uputnicu za stacionarno liječenje u Naftalanu (znači i boravak tamo) muž ti mora imati i ps. artritis, a preporuku mora dati reumatolog i dermatološki konzilij i to sve još mora proći na liječničkoj komisiji u HZZO-u.

Druga opcija je da na terapije idete ambulantno - nisam 100% sigurna, ali mislim da se može i tako (što ako ste u ZG možda i ne bi bio problem), onda vam uputnicu daje liječnik obiteljske medicine (koji će vjerojatno pitati za preporuku dermatologa, ali trebalo bi proći ako objasnite situaciju). Možda je najbolje nazvati Naftalan i pitati njih za opciju ambulantnog liječenja
, tj. naručivanja za pregled.

Čudi me da ako je prekriveno cijelo tijelo nisu muža zadržali na hospitalnom liječenju i uveli sistemnu terapiju kortikosteroidima (baš kod te komplentne pokrivenosti sa guttatae tipom zna nakon kratkotrajne sistemne terapije sve se očistiti i dosta dugo ostati tako) :confused:

Ma ovdje je dermatologija u totalnoj banani(Šibenik)..
zena me izbacila nakon sta sam joj pokusala objasniti da mi muz ima generalizirani guttatae tip,na sto me ona pogledala i bahato rekla-o cemu vi pricate?vi cete mene uciti o psorijazi?kakav kapljicni tip..kakva generalizacija..vas muz ima akutan oblik psorijaze i da se mazao belosalicom kako mu je ranije prepisano,ne bi do ovog doslo..
cak nije pomoglo sto sam isprintala tipove psorijaze sa svjetske udruge psorijaticara(nova podjela:zubo:) i pokazala joj-nije htjela ni pogledati..vi cete mene necem uciti..i bacila je te papire..
i sta ja vise imam pricati s tom zenom? :(
ima 60-ak god,ceka mirovinu i naucila je osnove o psorijazi 1970 kada se gotovo jos uvijek nista nije znalo...:ne zna:
i sta je najgore ona je jedini dermatolog u Šibeniku :eek: :eek:
i sta sad ako nece htjeti dati preporuku?:eek: :eek:
morati cemo poduzet nesto drasticnije,pa makar platila terapiju..
inace sam iz zg,imam starce tamo,pa bi mogli ambulantno probati..
voljela bih probat preko hzzo-a,jer cekamo bebicu,pa nam svaka kn dobro dode..ali i u ovakvoj situaciji ne bi mi bilo zao novaca ako mu to ista pomogne..

i znam za bolnicko lijecenje i vjerovatno bi mu pomoglo,a sta to vrijedi kada ga nije pitala ni da se skine da vidi opseg promijena..sumnjam i da zna za opciju sistemske terapije :flop:

eh da-ima psorijazu na noktima ruku i nogu(znaci debela predispozicija da se razvije PA)..nadam se da cemo naci nekoga tko ima sluha za nas,jer jedino sto mi je u cilju da probamo uci u remisijsku fazu i zaustavimo progresiju,jer nastavi li ovako sa 40 god.ce biti u komi :(

lianne
10.04.2010., 11:45
U Vinogradskoj bolnici na odjelu Fototerapije ordinira Dr Nina Troskot.Žena je izuzetna...:top:daje sebe i trudi se...

Možda bi bilo dobro otići na kožni kao hitan slučaj jer bi ga tada morali ostaviti na bolničkom...To znam iz iskustva nekoliko pacijenata koji su se liječili kada i ja ...Valjalo bi iskušati svaku opciju...

Toplo se nadam da će te uspjeti:moli:

uh i ja se nadam..
jos je gore sto moj muz ne shvaca ozbiljnost situacije i ne suraduje kako bih ja htjela..
jos je u onoj fazi "neprihvacanja" i "skrivanja" svoje bolesti..i zato mi je duplo teze..
i s tim da sam zivjela s ocem psorijaticarem(doduse sad mi se njegova ps cini kao mali mis..ima male krugove ps.vulgaris na nekoliko mjesta na tijelu :zubo:)i zaista sam upoznata kakva je to bolest i koliko zna bit opasna i neugodna :(

kako doci do dr.Troskot?zapravo to bi trebali uletiti kao hitni kozni u vinogradsku,pa bi ga vjerovatno ona pregledala u sklopu terapije?

oulu
10.04.2010., 19:06
ima li netko ovdje iskustava sa tetoviranjem i psorijazom?

Gerta
10.04.2010., 19:31

Nemoj ni pokušavati :eek:

Vrlo je vjerojatno da će se dogoditi ono što se zove Koebnerov fenomen, odnosno izbijanje psorijatičnog žarišta na mjestu oštećenja kože

jubito74
11.04.2010., 00:42

E ja sam se dugo dvoumio, nasao na netu mnoga razlicita iskustva, a posto nisam nikada imao taj famozni Kobnerov fenomen odlucio sam napravit jednu testnu na ruci gdje nikada prije nisam imao psorijazu.
Nakon nekog vremena na zalost napala je psorijaza :(:ne zna:
Jbg . . takvo je moje iskustvo. Nije tetovaza propala, ali psorijaza je svuda po njoj.

BeHappy
11.04.2010., 02:10
Imam psorijazu, nisam procitala sve postove pa mi nemojte zamjeriti stogod.
Psorijaza u mom zivotu:
-pojavila se prvi put u 6. godini zivota(1. osnovne)
-u 10-toj godini (5. osnovne) sam preselila u drugi grad, novo drustvo u skoli me stalno ismijavalo zbog 'fleka' po laktovima i koljenima, meni je to tesko palo pa je psorijaza bukvalno buknula, po cijelom tijelu se prosirila, najvise koljena i laktovi, ali mi je tada zahvatila i glavu tj. tjeme, sto je bilo meni najneugodnije, uvijek se vidjelo i svi su zapitkivali;
-u 11.toj godini, u jednom danu sam otisla prvo kod doktorice opste prakse koja mi je rekla da su moji krajnici uzrok nastanka ps. i da ih trebam operisati;
isti taj dan sam otisla i kod doktorice homeopatije i ona je rekla, ni slucajno operisati krajnike, jer ako to uradim 'nagrizla' sam organizam i uvijek ce mi biti slabiji imunitet..
-tada sam pocela homeopatsko lijecenje, trajalo 2 godine, ps. se vidno smanjina, ostale samo male crvene flekice na koljenima i laktovima, ostalo sve cisto (nema crvenih flekica nego samo male bijele tacke jer koza nije suncana)
- lijecenje je bilo bazirano na zdravoj ishrani, mazanju koze uljima (susamovo, maslinovo), kontrolisanju stresa, kupanje u morskoj soli(kupke ili odlazak na more), nije preporuceno suncanje..
-u 14.godini (8. razred, mala matura), koza mi je bila poprilicno cista, fleke na koljenima i laktovima su dosta izblijedile.
- do tada sam se pridrzavala svih savjeta doktorice, s obzirom da mi se koza ocistila, bilo je ocigledno da nemam potrebe za nekim daljim posjetama njoj.
- pola godine poslije, upis u srednju skolu, prevelik stres, naravno utice na kozu, tek smirena koljena ponovo se crvene, vraca se ali jako sporo
- od tada do danas (cetvrti srednje, velika matura) ne drzim se te 'dijete' - zdrave hrane, posto sam mrsava bio mi je prioritet da se udebljam, a ne da pazim psorijazu, ugl. za 4 godine nije mi se nikada vratilo na ono sto je bilo prije. U zadnjih 3,4 mjeseca se javlja sve vise po koljenima i laktovima i po tjemenu pomalo, opet stres zbog mature i upisa na fax.

Vjerujem da bi zdrava hrana, kontrolisanje stresa, briga o kozi - redovno mazanje uljima i cesci odlasci na more, odrzali moje stanje psorijaze na minimumu, medjutim znam da sam sama kriva sto se zadnje 4 godine nisam drzala zdrave hrane i redovnijeg mazanja uljem.
Planiram poslije cijele drame sa skolom i faxom, otici ovoj istoj doktorici, nisam je vidjela 5 godina, da vidim ima li nekih novih prijedloga, i naravno planiram isti rezim uvesti ponovo, i nikada ga vise necu ni prekinuti.

Fino je ona meni objasnila kad sam bila mala, "ti pojedes salamu ili evrokrem, tvom organizmu se to ne svidja i on to izbaci kroz 'prozorcice'; kozu moras hraniti s vana i iznutra a ne trovati raznim kremama.. i sl."
Najvise sam joj zahvalna sto me je naucila da zivim s psorijazom, ne stidim se svoje koze. Ne crvenim se kada me neko pita sta ti je to, kazem kozna bolest, psorijaza, ako ste culi, ako niste bitno vam je samo da znate da nije prelazna..

RUŽA
11.04.2010., 08:29
i ja sam prošla kroz tako nešto mali grad jedan dermatolog pa glumi boga.tvoj muž ima pravo na drugo mišljenje i može se liječiti u cijelom hrvatskom s uputnicom i putnim nalogom dr.opče prakse.netreba mišljenje dermatologa.blizu ste Rijeke pa vam savjetujem KBC.Rijeka referendni centar za psorijazu.naručivanje na br.051 658 388 od 13,30 do 14,30 h.sestra Dragica.ja sam prezadovoljna.pokušaj se smiriti zbog trudnoče vjerujem da ćete biti ugodno iznenađeni ljubaznošču osoblja:)

oulu
13.04.2010., 09:54
E ja sam se dugo dvoumio, nasao na netu mnoga razlicita iskustva, a posto nisam nikada imao taj famozni Kobnerov fenomen odlucio sam napravit jednu testnu na ruci gdje nikada prije nisam imao psorijazu.
Nakon nekog vremena na zalost napala je psorijaza :(:ne zna:
Jbg . . takvo je moje iskustvo. Nije tetovaza propala, ali psorijaza je svuda po njoj.

ni ja nisam imala nikada koebnerov f. i koliko sam shvatila psorijaza se može ali i ne mora pojaviti, dakle čista lutrija.
u biti me zanima povuče li ti se psorijaza s tetovaže i kako to onda poslije izgleda? da li ti je psorijaza jako nagrdila tetovažu?

Mi.Ma.29
13.04.2010., 14:57
Ja sam dobila psorijazu u 7. razredu osnovne skole. Prvo sam se lijecila ovdje kod nas u bolnici, svaki dugi dan isla na kvarcanje, ali jako slabo je to pomagalo. Sva sreca pa sam imala vezu da upadnem u lijeciliste u Ivanić gradu. Nakon njihove terapije tamo mjesec dana, i nastavka mazanja sa tim kremama kod kuce psorijaza mi se totalno povukla. I od tada nikada nisam imala vise problema. Svakome tko ima problema sa time, toplo preporucam odlazak tamo.

cokoladicaa
14.04.2010., 19:31
Jesi, jesi. :D

Al zezanciju na stranu. Stvarno bih volio imati curu koja isto ima psorijazu pa ako ima koja iz ZG a da slici na nesto, nek mi posalje poruku. :)

Isuse Boze ne mogu vjerovat!!!!...da lici na nesto...
to je ono Boze daj sta das,al bar da nije tolika rugoba da je mogu gledat...điiiiiiiiz..:flop:

homosapiens
16.04.2010., 18:48
Pozdrav
Molio bih kolegu forumasa koji mi je nedavno poslao upit za Garra rufa ribice nek mi se javi na PM jer slijedi uvoz ribica iz njemacke...

ljutka
16.04.2010., 21:55
evo da se javim i ja, od 26.4 idem na terapije u naftalan i sada već jedva čekam jer znam da će mi biti puno bolje

Lana55
17.04.2010., 19:52
vidin ima vas masu novih od kad san ja zadnji put se javija.moje stanje je masu bolje,maza san se redovito gavez masti koja mi je lagano micala ljuske i koža mi je bila mekša i bez svrbeža.eto svašta se proba u 27 godina pa smo bar malo pmaetniji.samo kad se sitin koliko san se zna grebat od svraba al je nestalo.po glavi neman ništa,mrvicu jednu iza uva,sve ono crvenilo koje san van bija i pokaza na slikama prošle godine još sada je nestalo.a nestale je jer san opet proba mazat se melemom iz bihaća, skužija san da on pomaže kad se koža od njega odvikne, jer mi jednu godinu nije ništa tilo maknit.sada,skoro san se rješija,a ja nema mista di neman ma bar točkicu.nije to još ono potpuno ozdravljenje kojem se nadam, al nema više svraba, nema ljusaka,crvenilo je pred nestankom.kuća čista nemora se usisavat svaki dan od ljusaka, spavan lipo bez da se budin on neponošljivog svraba stvarno me oduševilo šta drugo reć. gavez mast možda neće mkanit crvenilo skroz al jako dobro djeluje za kožu, bar meni dok je melem opet čudo napravia jer u samo par dana sve se počelo bitno micat.pošto znate da ja nikoga ne reklamiram savjetujem ko nije da proba melem jer nemore s njim naštetit.ponavljam da on nije neka splačina, već registrirani proizvod posebne namjene kojeg je odobrija tamo njihov institt.nije ono sranje ki žta nam je onaj izličeni pokušava uvalit ako se sićate.eto toiko za ovaj put,navratin malo češće sad.pazite na prehranu jer je jako bitno,meni je sigurno pomoga i čaj kojeg opet pijem,odnosno one mješavine više čajeva.i naravno podržavan ideju o susretu, zadnji put smo se ono nas par vidili al eto nije bila idealna situacija i sve na brzinu je bilo.ja ću u zagreb sad ovaj tjedan pa moremo bar na piće ko ima volje.lip pozdrav.
Poydrav.Evo ja danas dobila melem i njihov med,pa me zanima koliko puta dnevno si se mazao i koliko dana?Ja imam po cijelom tjemenu i dvije fleke na leđima pa velim da i to probam jer dosada ništa nije pomoglo!Hvala.

majmuncic
18.04.2010., 12:44
Zna li netko gdje se psorex može nabaviti u Zagrebu?

Ja!!
18.04.2010., 20:00
u zagrebu, 01 3691457 ili 0915365622
gđa esma,sestra od kajtezović iz bihaća.

evo slika kako je meni maka nakon nekoliko dana a bilo je crveno ka paprika
http://www.imagesforme.com/show.php/1086180_Picture13020832.jpg

majmuncic
18.04.2010., 22:19
Hvala!

miskoso
19.04.2010., 08:34
Evo na primer, ja sam se tetovirala pre tri godine, a psorijazu imam 10 godina i na tom mestu ni jednu jedinu nisam imala niti mi se ikada pojavila. na leđima mi je! To je očito individualna reakcija kože. Pozdrav

lianne
19.04.2010., 12:30
odgovor za decka s kojim se dopisujem..
i ocisti pm :zubo:

ah..kad bi bar bilo tako..no nije..:)
mehanizam nastanka psorijaze je slozen,tako da cisto sumnjam da ce u skorije vrijeme izmisliti lijek..hoce kad izmisle lijek za rak..jer kao i kod raka psorijaticna stanica sama od sebe mutira,a da se zaista ne zna zasto i kako to zaustaviti..uzrok lezi u samoj kozi i kad ga otkriju moci ce otkriti lijek (kao i kod raka)..
na svijetu samo 3 % populacije ima psorijazu,tako da im niste neki financijski eliksir(mislim na industriju)..
imam masa slicnih i jos gorih bolesti,pa su dosli do lijeka(recimo problemi sa stitnjacom su dozivotni i moras trositi lijek..problemi sa secerom..i sl.)..
stvar je da se jos uvijek ne zna sta i kako tocno se zbiva..kad to skuze-doci ce do lijeka-bez brige :)

ne bih ti savjetovala grebanje..to predstavlja mjesto za novi razvoj lezije(tzv. Koebnerov fenomen)..nekad se moze javiti nakon povlacenja,zato budi oprezan..:)

ako smijem znati-koliko godina imas?i koliko je prosireno stanje?
otac mi ima ps.vulgaris,a muz ps.guttate :)

oulu
19.04.2010., 20:04
Evo na primer, ja sam se tetovirala pre tri godine, a psorijazu imam 10 godina i na tom mestu ni jednu jedinu nisam imala niti mi se ikada pojavila. na leđima mi je! To je očito individualna reakcija kože. Pozdrav

ja sam se eto tetovirala prije tri dana. svjesna sam da će se možda pojaviti baš na tom mjestu, ali preuzela sam taj rizik. jednostavno želim pogledati svoju kožu i za promjenu vidjeti nešto lijepo i što me veseli...

Psorry
19.04.2010., 23:40

evo slika kako je meni maka nakon nekoliko dana a bilo je crveno ka paprika
http://www.imagesforme.com/show.php/1086180_Picture13020832.jpg

Brale pa ovo super izgleda, bas mi je drago! Moracu i ja uzeti psorex, tu mi pred nosom, a jos ga nisam isprobao. Sretno!

Ja!!
20.04.2010., 01:27
pa uzmi naravno kad pomaže.ja zadnji put kad san iša u bihać tapala me policija jer san baš njih pristiza na onom mostu kad se ulazi a bili u nekoj lada nivi nisan ih ni skužia al su me pustili na račun dalmacije,mora i lita :) ja znam da meni jednu godinu psorex nije tija ništa pomoć a evo sad mi skida sve, a ima san stvarno puno i po nogama, rukama, leđima, trbuhu,ma nema mista di nisan ima i sad sve se miče.nema ljusaka po kući, nema onog svrabeža po noći koji bi me izluđiva,stvarno djeluje i nadam se da će pomoć svima koji ga probaju.ja isto virujen da mi masu pomažu čajevi koje pijem jer mi čise organizama i trudim se šta zdraviju prehranu iako zalomin i ja otrova tu i tamo al pušenje i alkohol nisan nikad šta jako šteti.
ja iman 27 godina i dobija san ka malo dite dakle oko nekih 20 godina već iman i nekad nebi ima godinama pa mi se vrati a sad kako iden stariji sve češće imam nego nemam.al evo bar ove godine mi se čini da će bit jako dobra godina.
obrisa san inbox a ti uvjeri muža da počne vodit brigu jer ima jedan od težih oblika.nije to za sprdat se niti ignorirat

moldy.peach
20.04.2010., 20:35
ja sam jednom prilikom prije tu spominjala sol iz mrtvog mora i losione te, gelove za tuširanje i sl.. neki dan sam vidjela u mülleru da ih ima i kod nas konačno za kupit! svima toplo preporučam, marka Murnauers, a nisu loše ni one druge kupke, sol i aloe vera, ne znam točno kak se marka zove, crvena vrečica. poslije tuš, pa losion. meni svaki put jako pomogne.. :s:s:s

ummi
21.04.2010., 00:48
Pozdrav svima!

I ja sam godinama bolovala od psorijaze, i bas mi je vise bilo dozlogrdilo mazanje svim i svačim. Ali prije 3 godine mi se desilo nešto zanimljivo, dok sam bila trudna, u prva tri mjeseca sam povraćala konstantno, i naravno skoro da ništa nisam jela, i psorijaza se povukla sama od sebe, nisam se ama bas ni cim mazala u to vrijeme jer mi je bilo muka od svake kremice, a masti da ne spominjem. I to je trajalo sve dok opet nisam počela normalno da jedem. Opet se sve vratilo... tako da, konačno sam shvatila da definitivno moram da promijenim režim ishrane. Jedno vrijeme sam jela tzv. "Med života" i mazala se mašću na bazi katrana i bilo mi je super dok ne pojedem nešto masno ili slatko. Onda bi se sve vratilo. I sada, napokon, pronasla sam lijek, makar kod mene je upalilo. Riječ je o čurekotovom ulju, tj.nigella sativa. Mazala sam se redovno jutrom i večeri, i prije doručka i večere na 15min bih popila kašičicu ulja a poslije toga čašu vode u kojoj je rastopljena kašičica meda. Jeste da mi je trebalo duže vremena, tri mjeseca da uočim prve rezultate, ali psorijaza se naglo počela povlačiti, tako da sam sad hvala dragom Bogu zdrava već čitavu godinu ipo. definitivno rekord :) Čurekotovo ulje idalje pijem, po 25 kapi 3x dnevno, za svaki slučaj :) Nadam se da će ovo biti nekome od pomoći.

Ako vam i ovo ne upali, onda probajte katran u kombinaciji sa UVB svjetlom. Mojoj tetki je to također bilo super rješenje, psorijaza joj se nije vraćala i do 3 godine. I kada bi se opet tek počela pojavljivati, ponovila bi tretman i opet bi bila mirna dugo vremena. Sretno svima

deer_hunter
22.04.2010., 11:39
Nemoj ni pokušavati :eek:

Vrlo je vjerojatno da će se dogoditi ono što se zove Koebnerov fenomen, odnosno izbijanje psorijatičnog žarišta na mjestu oštećenja kože

:flop:

mislim da se meni to događa i bez tetoviranja: kad god dođe do bilo kakvog oštećenja kože (recimo pri depilaciji nogu), odmah se pojave ljuskice na tom mjestu :confused:

ima li netko od vas iskustva sa napornim ljuskicama po podlakticama? :ne zna:
imala sam u ovih 15 godina psorijaze posvuda, od glave do listova, ali tek prošlo ljeto mi se pojavila na podlakticama. Imala sam prije na laktovima naravno i također je bila najupornija na tom mjestu.
Naime, u zadnjih pola godine mi se povukla galopirajuća psorijaza s ostatka tijela :s a imala sam doista posvuda i to jako puno. Samo na podlakticama je ostalo i ne kužim zašto je to tako specifično mjesto i neće se očistiti čak i sad kad su mi se povukle tolike ljuskice sa cijelog tijela?? :(

(i prije nego što netko pita, odmah ću reći da NE depiliram podlaktice niti sam ikad :rofl: tako da to nije razlog)

deer_hunter
22.04.2010., 11:42
ja sam jednom prilikom prije tu spominjala sol iz mrtvog mora i losione te, gelove za tuširanje i sl.. neki dan sam vidjela u mülleru da ih ima i kod nas konačno za kupit! svima toplo preporučam, marka Murnauers, a nisu loše ni one druge kupke, sol i aloe vera, ne znam točno kak se marka zove, crvena vrečica. poslije tuš, pa losion. meni svaki put jako pomogne.. :s:s:s

probat ću definitivno :s
selim se pa ću imat kadu konačno :cerek:

ja se inače smijem tuširati samo s Palmoliveom s maslinovim uljem (ultramoisturising), jer ako uzmem bilo što drugo, osjećam se kao da mi je koža totalno knap, koliko se osuši :rolleyes:

Psorry
22.04.2010., 23:52
[QUOTE=ummi;26241225]Pozdrav svima!

I ja sam godinama bolovala od psorijaze, i bas mi je vise bilo dozlogrdilo mazanje svim i svačim. Ali prije 3 godine mi se desilo nešto zanimljivo, dok sam bila trudna, u prva tri mjeseca sam povraćala konstantno, i naravno skoro da ništa nisam jela, i psorijaza se povukla sama od sebe, nisam se ama bas ni cim mazala u to vrijeme jer mi je bilo muka od svake kremice, a masti da ne spominjem. I to je trajalo sve dok opet nisam počela normalno da jedem. Opet se sve vratilo... tako da, konačno sam shvatila da definitivno moram da promijenim režim ishrane. Jedno vrijeme sam jela tzv. "Med života" i mazala se mašću na bazi katrana i bilo mi je super dok ne pojedem nešto masno ili slatko. Onda bi se sve vratilo. I sada, napokon, pronasla sam lijek, makar kod mene je upalilo. Riječ je o čurekotovom ulju, tj.nigella sativa. Mazala sam se redovno jutrom i večeri, i prije doručka i večere na 15min bih popila kašičicu ulja a poslije toga čašu vode u kojoj je rastopljena kašičica meda. Jeste da mi je trebalo duže vremena, tri mjeseca da uočim prve rezultate, ali psorijaza se naglo počela povlačiti, tako da sam sad hvala dragom Bogu zdrava već čitavu godinu ipo. definitivno rekord :) Čurekotovo ulje idalje pijem, po 25 kapi 3x dnevno, za svaki slučaj :) Nadam se da će ovo biti nekome od pomoći.

Ako vam i ovo ne upali, onda probajte katran u kombinaciji sa UVB svjetlom. Mojoj tetki je to također bilo super rješenje, psorijaza joj se nije vraćala i do 3 godine. I kada bi se opet tek počela pojavljivati, ponovila bi tretman i opet bi bila mirna dugo vremena. Sretno svima[/QU
Reci jel mijesas ulje sa jos necim prije nego ga namazes? Ja ga isto redovno pijem evo vec nekih 4,5 mjeseci, ali nisam probao mazati. Procitao sam negdje da se ne maze solo ulje vec da se mijesa sa nesjecamse cim?
Usput, slazem se s tobom da je odlicno za psor. i vjerujem da stvarno dovodi imunoloski sistem u balans, sto je nama i potrebno. (Valjda!?):D Istina, moji rezultati nisu kao kod tebe, ali primjetim ogromne pomake na bolje( ne siri se, nije jako crveno, ne ljusti se toliko...), a posebno na kozi lica koju sam upropastio Kuteridom i zaradio steroidni dermatitis... Da mi se psorijaza ima s kim druziti:D

ljutka
23.04.2010., 21:15
ja od ponedjeljka krečem na terapije u naftalan

miskoso
26.04.2010., 19:29
ja sam se eto tetovirala prije tri dana. svjesna sam da će se možda pojaviti baš na tom mjestu, ali preuzela sam taj rizik. jednostavno želim pogledati svoju kožu i za promjenu vidjeti nešto lijepo i što me veseli...

Neka si, ja te podržavam samo zato što vidim da ti to nešto psihički znači. Nadamo se da će biti sve ok, kao kod mene! Pozdrav

oulu
29.04.2010., 19:37
Neka si, ja te podržavam samo zato što vidim da ti to nešto psihički znači. Nadamo se da će biti sve ok, kao kod mene! Pozdrav

hvala ti :)

katari
29.04.2010., 20:59
prije svega pozdrav svima :top:
eto cula da ima tu kutak za psorijazu pa odlucila doci
imam ju 10 god vec, sad sam na neotigasonu i odlicno prolazi, drzim svega sto mi doc rekla, iako sam citala da je nekima pomogao nekima ne, meni ocito paše :)

Lana55
30.04.2010., 08:18
Da li je neko od vas pio Metotreksat i kako se on podnosi.

maxers
30.04.2010., 16:08
Dugo me nije bilo, zato pozdrav svim forumašima novim i starim :)posebno za Suzi,Ja, gerta ijoš njih . Dobro sam ,a ps. je uglavnom više nego zadovoljavajuća ,počela sam raditi:rolleyes:a njoj to kao to ne odgovara pa blijedi i ne širi se :cerek:valjda joj smeta što sam sretnija i ispunjenija :ne zna: a i skinula sam koju kg. pa i to utiče. Eto tako bila sam u frci ,poslu ,privikavanju na novu sredinu i ono mislila sam da će da buknekao nikada ,ali nije tako .Javi se Suzi kako tvoji tabani i radiš li.Ćao i veeeeliki pozdrav.:top:

ljutka
30.04.2010., 16:39
evo ovako , ja samo nakon tjedan dana terapija u naftalana mogu reći da sam jako happy. ljuskica nema, laktovi na kojima je bila najviše izbočena su glatki.

suzi86
30.04.2010., 19:48
Dugo me nije bilo, zato pozdrav svim forumašima novim i starim :)posebno za Suzi,Ja, gerta ijoš njih . Dobro sam ,a ps. je uglavnom više nego zadovoljavajuća ,počela sam raditi:rolleyes:a njoj to kao to ne odgovara pa blijedi i ne širi se :cerek:valjda joj smeta što sam sretnija i ispunjenija :ne zna: a i skinula sam koju kg. pa i to utiče. Eto tako bila sam u frci ,poslu ,privikavanju na novu sredinu i ono mislila sam da će da buknekao nikada ,ali nije tako .Javi se Suzi kako tvoji tabani i radiš li.Ćao i veeeeliki pozdrav.:top:

Maskeeeeers...:jumping::grli:
Ovo se zove intuicija...jučer sam mislila na tebe i pitala se što je da se ne javljaš od 2mjeseca...Bogu hvala da si živa i zdrava...već su me mučile crne misli...Ma kao da si osjećala da mislim na tebe...

Ja sam opet na BO.Stopala i tabani su u ragadama i ljuskama,ali više me brineu bolovi u des.stoipalu.Sumljaju da je PA u pitanju...ma ne daj Bože većeg zla...Osim toga,kada vidim i čujem da vam je mnogima bolje,neizrecivo me to usrećuje:cheer:...samo da potraje...:moli:

KalCica
02.05.2010., 18:00
Pozdrav! Vidim da nas ima mnogo ovdje....i svatko ima svoju priču....Ja sam dobila psorijazu sa 8 godina....što znači da je imam pune 22 godine. Dobila sam vodene kozice koje su prerasle u psorijazu. Bila sam tada na šalati 3 tjedna, i dijagnoza naravno psorijaza vulgaris. Srećom imala sam blagi oblik, po tjemenu i tek nekoliko flekića po tijelu. I imala sam sreću da sam mogla svako ljeto biti na moru pa ju je to sve držalo pod kontrolom. Samo sam po potrebi koristila belosalic mast i losion za tjeme preko zime. No otkako sam prestala biti na moru po cijelo ljeto s godinama je bilo pomalo sve gore....Uglavnom je uvijek buknula u proljeće ali sam to lako rješavala s belosalicom i jako puno bilo kakvog losiona za tijelo. Sve do ovog proljeća...sada je buknula kao nikada do sada. Mazala sam je 2 tjedna i nikako na bolje, proširila se svuda, čak i po licu gdje je nikada nisam imala. Pa sam otišla ponovo na šalatu. Dobila sam beloderm mast i elocom kremu za lice koje recimo pomažu, samo znam koliko su zapravo štetne pa bih ih rado izbjegla te sam ovaj put sam odlučila pokušati pomoći si i iznutra, pomoći svom organizmu u borbi protiv ove opake bolesti. I malo sam prčkala po internetu i pronašla članak o ulju crnog kima koji me oduševio pa sam odlučila pokušati.
Tamo piše :CRNI KIM KAO IMUNOLOŠKI DŽOKER

"Uz pomoć crnog kima imunološki sustav koji je ispao iz ravnoteže ponove se harmonizira i na prirodan način postiže optimum. S uljem crnog kima u organizam dospjevaju korisne višestruko zasićene masne kiseline (linolna i gama linolenska kiselina). Ove dvije kiseline omogućuju sintezu značajnih imuno-regulacijskih tvari (prostaglandini). Linolna kiselina stabilizira stanične membrane a prostaglandin E1 spriječava upale (upale učestvuju kod 95% bolesti). Crni kim prekida bolesne imunološke reakcije koje mogu biti uzrok mnogih kroničnih oboljenja (alergija, psorijaza, reumatoidni artritis i sl.). Upotrebom crnog kima kod bolesti koje su liječene kortikosteroidima postiže se bolji učinak bez posljedica na prirodan način, a kortikosteroidi sa svojim pogubnim posljedicama postaju nepotrebnima.

Psorijaza pripada u autoimune bolesti, upalne bolesti kao i bolesti sa ubrzanom diobom stanica. Crni kim djeluje na harmonizaciji imunološkog sustava (uravnoteženo stanje NK i supresijskih stanica) te spriječava autoimuno djelovanje dok gama linolenska kiselina regulira upalne procese. Crni kim također djeluje antimutacijski štiteći membrane stanica od djelovanja slobodnih radikala.

Preporučamo uzimanje ulja crnog kima i to 3 puta dnevno po 25 kapi neposredno poslije jela. "

Zanima me da li je još netko ovo pokušao i imao pozitivna iskustva. Čak sam počela i mazati ps s uljem i primjetila sam da se u roku 2 dana smanjilo crvenilo i svrbež, a također i ljuskice nestaju. Ako pomaže kod karcinoma i svih ostalih bolesti koje su naveli nadam se da će pomoći i meni. Evo i dva linka sa tim člancima :
http://www.zdravljeizprirode.hr/proizvod.php?id=14
http://www.bio-terra.net/content/view/101/46/lang,hr/

Grand Funk
03.05.2010., 08:09
Pozdrav, jel zna tko gdje u Zagrebu se može kupiti naftalan krema, il se mora ići do Ivanića?

Gerta
03.05.2010., 08:52
Prodaje se samo u Naftalanu i to tek nakon pregleda kod njihovog dermatologa

marko69
05.05.2010., 19:46
Pozdrav svima! Nisam se dugo javljao, pa sad zelim da vam javim, ja sam prosle godine u drugom mjesecu poceo sa terapijom inekcijama. To je preparat koji je sigao iz Amerike i zove se USTEKINUMAB u obliku inekcije koja se zove STELARA . kada sam poceo sa terapijom imao sam osip po cijelom tijelu.Prvu sam inekciju dobio u drugom mjesecu, drugu u trecem a dalje svaka tri mjeseca.Nakon par tjedana sam bio potpuno cist i jos uvijek nemam nista , kod mene super djeluje nadam se da ce tako i da ostane.Naravno da cijelo vrijeme odrzavam redovne kontrole krvi , mokrace ,pri cemu moram reci da za sada nisam imao nikakvih problema.Ja zivim u Becu i meni te inekcije placa zdravstveno,ali znam da su jako skupe jedna kosta oko 4500 eura .

dancika
06.05.2010., 12:16
jel postoji u NAftalanu ljecenje u smislu da nisam tamo nego dolazim i kako u tom smislu dise HZZO, odnosno sto od troskova bi mi eventualno priznali...
Zivim u Zagrebu

hvala

katari
06.05.2010., 14:49
Isuse Boze ne mogu vjerovat!!!!...da lici na nesto...
to je ono Boze daj sta das,al bar da nije tolika rugoba da je mogu gledat...điiiiiiiiz..:flop:

:rofl: a kak znas da cura njega moze gledat :D pfff morala sam
skarnicl zlata vrijedi ;)

nego : ljudi u kojim salonima ste se vi to tetovirali jer ja sam prosla sve po zgu i kad su skuzili sta imam nit cut nema sanse :mljacko:

oulu
07.05.2010., 09:10
nego : ljudi u kojim salonima ste se vi to tetovirali jer ja sam prosla sve po zgu i kad su skuzili sta imam nit cut nema sanse :mljacko:

išla sam kod zeleta. rekla sam da imam psorijazu, samo me pitao dal mi se psorijaza javi na mjestima gdje mi se ošteti koža (odnosno imam li koebnerov fenomen) i upozorio me da ako mi se psorijaza pojavi na mjestu tetovaže da to može uništiti izgled tetovaže.

maxers
10.05.2010., 14:48
:angel:Maskeeeeers...:jumping::grli:
Ovo se zove intuicija...jučer sam mislila na tebe i pitala se što je da se ne javljaš od 2mjeseca...Bogu hvala da si živa i zdrava...već su me mučile crne misli...Ma kao da si osjećala da mislim na tebe...

Ja sam opet na BO.Stopala i tabani su u ragadama i ljuskama,ali više me brineu bolovi u des.stoipalu.Sumljaju da je PA u pitanju...ma ne daj Bože većeg zla...Osim toga,kada vidim i čujem da vam je mnogima bolje,neizrecivo me to usrećuje:cheer:...samo da potraje...:moli:

:)ćao Suzi evo mene živa , zdrava.Ajoj opet tabani i stopala ,probaj sve možda će ti nešto kliknuti kao lijek.Meni je tak ps. više nego dobro.Mnogo radim ,na poslu i kući tako da se mažem čim stignem i kući i na poslu.Psihički sam puno, puno bolje od kada radim a to ps. ne godi isve manje mislim o njoj da je imam.Uskoro ću i psorkutan nabaviti i pa ljudi naša maxers ode na more u bikiniju bez stida (za more ću još pričekati):lol: puno pozdrava i dobrih želja želi vam maxers

milena1970
14.05.2010., 22:43
halo svima. Citam ovaj clanak o psorijazi i znam da mnogi muku muce sa tom bolesti. Pa evo vam naziv jedne kreme koja lijeci. Bar dosad svi koji su je koristili izlijecili su se. Ovako krema se moze nabaviti u njemackoj; kosta oko 5 eura. A takoder i kod nas potrazite u privatnim apotekama da Vam je naruce iz njemacke. Zove se exoderil Creme 20 g. sretno svima i pokusajte, jer sigurno ce pomoci. Znam par osoba koje su sve pokusale ali bez uspjeha. Sa ovom kremom su se izlijecili , ne zalijecili nego izlijecili.

Gerta
15.05.2010., 05:23
halo svima. Citam ovaj clanak o psorijazi i znam da mnogi muku muce sa tom bolesti. Pa evo vam naziv jedne kreme koja lijeci. Bar dosad svi koji su je koristili izlijecili su se. Ovako krema se moze nabaviti u njemackoj; kosta oko 5 eura. A takoder i kod nas potrazite u privatnim apotekama da Vam je naruce iz njemacke. Zove se exoderil Creme 20 g. sretno svima i pokusajte, jer sigurno ce pomoci. Znam par osoba koje su sve pokusale ali bez uspjeha. Sa ovom kremom su se izlijecili , ne zalijecili nego izlijecili.

Exoderil je antimikotik :confused:
Antimikoticima se liječe gljivične infekcije. I izliječe.:)
A obzirom da gljivične infekcije nalikuju na psorijazu ( i obrnuto) često se u terapiji, prije potvrđivanja dijagnoze psorijaze biopsijom, pokuša s antimikoticima za slučaj da se ipak radi o gljivičnoj infekciji.
Je li možda moguće da su te osobe imale mikozu?:ne zna:

Davor 68
16.05.2010., 21:59
Imam pitanje za sve koji imaju malo vise iskustva u koristenju Psorcutana.Ja ga koristim skoro dva mjeseca i apsolutno nema nikakvih pomaka,laktovi su mi isti kakvi su i bili prije psorcutana.U pocetku sam se mazao dva puta dnevno,sad samo jednom dnevno 4-5 dana za redom, onda jedan dan napravim pauzu.Ne znam da li ispravno postupam,ali nema tu nekakve filozofije,namazez i to je to.Kupio sam tubu od 30 g. i imam jos vise od pola.Ovim intezitetom mazanja trajat ce mi jos dva njeseca ako ne i vise.Ako ni tada ne bude nekakvih pomaka onda cu morati pitati sta drugo da probam.Poz...Davor!

kiya
17.05.2010., 00:23
Moj prvi post na ovoj temi! Naime, od djetinjstva sam sklona koznim bolestima i lijecena od strane dermatologa. Vec sam navikla da svako malo imam nekakve kozne probleme koji su uglavnom uspjesno lijeceni. No, 2007. godine opet nesto po kozi, najvise po tabanima. Odem opet na dermu, naprave mi test na alergije, rezultat, nema sanse ni priblizno da sam na ista alergicna, naprave mi test na gljivice, dodje nalaz, negativan. Krvna slika uredna. Neke kremice, kao nesto malo poglo, Travocrt mislim, ali ono, bolest zapravo ostala. Promjenim ja dermataloga, posalje me ona na hormone stitnjace, na pretrage za reumu. Sumnja na psorijazu. Stitnjaca ok, nemam reumu. Premalen uzorak na kozi da napravi test na psorijazu. Ok, Belosalic, mazala kako je rekla, kao malo se povuklo, al opet ostalo. Ugl. izgleda ruzno, kao neka zaba krastaca. Koza je debela, bijela, perutava, svrbi, pogotovo na dodir. Mislim da mi je zadnje dala Belogent, jednom namazala, a ujutro mi oboljela koza bila prokrvarena. Prestala koristiti sve kreme. Ugl, stopala obasipana time, malo na sakama i zapescima. Cula sam da ime vise vrsta psorijaze, i kako da ja sad znam svoju dijagnozu? Cime bih jos mogla tretirati oboljelu kozu?

suzi86
17.05.2010., 21:36
Imam pitanje za sve koji imaju malo vise iskustva u koristenju Psorcutana.Ja ga koristim skoro dva mjeseca i apsolutno nema nikakvih pomaka,laktovi su mi isti kakvi su i bili prije psorcutana.U pocetku sam se mazao dva puta dnevno,sad samo jednom dnevno 4-5 dana za redom, onda jedan dan napravim pauzu.Ne znam da li ispravno postupam,ali nema tu nekakve filozofije,namazez i to je to.Kupio sam tubu od 30 g. i imam jos vise od pola.Ovim intezitetom mazanja trajat ce mi jos dva njeseca ako ne i vise.Ako ni tada ne bude nekakvih pomaka onda cu morati pitati sta drugo da probam.Poz...Davor!

Pokušaj napraviti malo dugotrajniju pauzu,recimo makar 3 tjedna...Vjerojatno ti se koža s vremenom naviknula na Psorcutan,tako je i meni bilo...nakon čega je slijedilo pogoršanje...Ja sam momentalno na Apsoru (dlanovi, jedno stopalo,potkoljenice)i Psorexu(drugo stopalo)...pa da vidim šta će koža bolje "usvojiti"...
Nadam se da san makar malo pomogla...Poz...!

Davor 68
17.05.2010., 21:51
Hvala Suzi na odgovoru.Probat cu ne koristiti par tjedana kako ti kazes.Nemam nista drugo za mazati osim belosalica koji sam koristio u pocetku.Razmisljam sutra skoknuti do biljne ljekarne pa pitati da li imaju nekakvu mast za ps.Inace kad citam vase postove,i kad vidim kako pojedince ps. svrbi i iritira onda sam ja sretan,jer ja ne znam za ps. dok ju ne vidim u ogledalu.Inace od kako mi je doktorica rekla prosle godine da imam ps.vulgaris nisam nikada davao nikakve uzorke za biopsiju,jer kako ona kaze sa laktova se ne uzimaju uzorci nego sa drugih djelova tjela,a hvala Bogu osim male crvene flekice na ramenu nemam je vise.A i ta flekica se ne ljuska nego ima period kad pocrveni,pa onda nestane itd da ne davim vise.Poz............!!!

suzi86
18.05.2010., 08:43
Hvala Suzi na odgovoru.Probat cu ne koristiti par tjedana kako ti kazes.Nemam nista drugo za mazati osim belosalica koji sam koristio u pocetku.Razmisljam sutra skoknuti do biljne ljekarne pa pitati da li imaju nekakvu mast za ps.Inace kad citam vase postove,i kad vidim kako pojedince ps. svrbi i iritira onda sam ja sretan,jer ja ne znam za ps. dok ju ne vidim u ogledalu.Inace od kako mi je doktorica rekla prosle godine da imam ps.vulgaris nisam nikada davao nikakve uzorke za biopsiju,jer kako ona kaze sa laktova se ne uzimaju uzorci nego sa drugih djelova tjela,a hvala Bogu osim male crvene flekice na ramenu nemam je vise.A i ta flekica se ne ljuska nego ima period kad pocrveni,pa onda nestane itd da ne davim vise.Poz............!!!

Čudi me to da ti je rečeno da se sa lakta ne uzima uzorak za biopsiju,jer kad se kod mene ps pojavila imala sam je na dlanovima i par flekica veličine kovanice na tabanima...Uslijedilo je alergološko testiranje a potom i biopsija te uzimanje komadića tkiva upravo s lakta gdje sam bila potpuno čista.Traži dr opće prakse uputnicu za Šalatu,da te oni obrade...

Belosalic:nono: nastoj izbjeći u velikom luku jer po spoznaji drugih ,a i mene same,on nanese više štete nego koristi te nakon njegovog korištenja ostaju velike bijele fleke koje se samo šire:(.

Nastoj koji put otići u solarij ili što prije na sunčanje...možda ti to pomogne kao i meni kada sam prošle g. imala male crvene flekice u području ramena,prsa,prepona i potkoljenica:moli:

suzi86
18.05.2010., 09:00
Moj prvi post na ovoj temi! Naime, od djetinjstva sam sklona koznim bolestima i lijecena od strane dermatologa. Vec sam navikla da svako malo imam nekakve kozne probleme koji su uglavnom uspjesno lijeceni. No, 2007. godine opet nesto po kozi, najvise po tabanima. Odem opet na dermu, naprave mi test na alergije, rezultat, nema sanse ni priblizno da sam na ista alergicna, naprave mi test na gljivice, dodje nalaz, negativan. Krvna slika uredna. Neke kremice, kao nesto malo poglo, Travocrt mislim, ali ono, bolest zapravo ostala. Promjenim ja dermataloga, posalje me ona na hormone stitnjace, na pretrage za reumu. Sumnja na psorijazu. Stitnjaca ok, nemam reumu. Premalen uzorak na kozi da napravi test na psorijazu. Ok, Belosalic, mazala kako je rekla, kao malo se povuklo, al opet ostalo. Ugl. izgleda ruzno, kao neka zaba krastaca. Koza je debela, bijela, perutava, svrbi, pogotovo na dodir. Mislim da mi je zadnje dala Belogent, jednom namazala, a ujutro mi oboljela koza bila prokrvarena. Prestala koristiti sve kreme. Ugl, stopala obasipana time, malo na sakama i zapescima. Cula sam da ime vise vrsta psorijaze, i kako da ja sad znam svoju dijagnozu? Cime bih jos mogla tretirati oboljelu kozu?

Ne znam kod kojeg derm ideš,ali nije ti rješenje eksperimentirati sama s kremama...i nije mi jasno zašto uvjek čovjek sam mora tražiti neki pregled:ne zna::confused:...
Ne opterećuj se time koliko ti"to "izgleda ružno...meni su žabice baš simpa stvorenja:D...Nego,šalu na stranu,sve je dobro dok mošeš hodati i dok na tabanima nemaš otvorene rane koje krvare...

Pod obavezno traži biopsiju, jer samo na taj način možeš potvrditi da je riječ uistinu o psorijazi...i budi uporna jer riječ je o tvojem zdravlju(ako te to tješi i ja sam promijenila 5 dermatologa prije same istine):bicedobro:

katari
18.05.2010., 11:04
Ne znam kod kojeg derm ideš,ali nije ti rješenje eksperimentirati sama s kremama...i nije mi jasno zašto uvjek čovjek sam mora tražiti neki pregled:ne zna::confused:...
Ne opterećuj se time koliko ti"to "izgleda ružno...meni su žabice baš simpa stvorenja:D...Nego,šalu na stranu,sve je dobro dok mošeš hodati i dok na tabanima nemaš otvorene rane koje krvare...

Pod obavezno traži biopsiju, jer samo na taj način možeš potvrditi da je riječ uistinu o psorijazi...i budi uporna jer riječ je o tvojem zdravlju(ako te to tješi i ja sam promijenila 5 dermatologa prije same istine):bicedobro:
uh 5, ja sam ih izmenjala u ovih 25 god ajme (imam ju odmalena), dok nisam nasla svoju dr. poduje (vratit ce se tak je rekla) zena se fakat brinula za mene, kad me vidjela kakva sam bome se potrudila , al nazalost ona dolazi dalje pa sad imam neku drugu ok je zenska.
meni su uzimali biopsiju sa ruke i to prije god dana tek i to fajn ljusku mi je uzela, al isto tako su jednu gospođu koja je bila sa mnom u bolnici ima ju cijeli zivot i tek su joj kad je dosla u vinogradsku rekli da mora zamatat u folije, svi imaju neki svoj nacin rada. meni eto nista je pomagalo osim tableta, tako se ocistila da se to milina :cerek: napokon vidim svoju kozu nakon dugo vremena, samo jbg nuspojave suha usta uzasno i gule mi se dlanovi, al sam pocela bit vitamin b i sve se vratilo na staro, prognoze su da sam do 9 mj cista ko suza :top: jer sad su flekice ostale malo tamnije od moje koze, a kako ne smijem suncat , samo po noci kupanje na moru, to ce kao sredit sve .

Ja!!
23.05.2010., 17:36
evo da van se malo javin u dane kada mi je zdravlje nakon dugo vrimena vrlo vrlo dobro,a bilo je svakakvo, i krvavo nekad.ja još uvik malo namažem psorexa iako mi se većina povukla.noge koje su mi bile ono tvrdokorne i leđa,sada je sve odlično,vidi se još samo slabi trag di je nekad carovalo potpuno crenilo, crvenije od ferarija.evo vam slike da jasno vidite situaciju od prošle godine i kako mi je sada,slikan san ovo jučer i danas.svima vam želin bolje dane i šta manje crvenila svraba ljusaka i ove naše krvopije.

http://www.mypicx.com/05232010/slike/

ćelo
23.05.2010., 18:10
Rezultati biopsije su potvrdili da je u pitanju psorijaza-odlučio sam nabavit garra ruffa ribice,pa ako neko zna gdje ih mogu povoljno nabavit i naravno što je još bitnije da je prodavač pouzdan. molio bi još ako je neko imo negativnih iskustava sa ribicama da ih napiše. Unaprijed zahvalan

Ja!!
24.05.2010., 12:11
neko sa foruma ih ima već neko vrime kući kod sebe pa nek se javi

miskoso
24.05.2010., 17:47
Zdravo drugari, šta mislite da li je pametno na fleke namazati geokorton i zatim je umotati u foliju?

Lana55
24.05.2010., 18:27
evo da van se malo javin u dane kada mi je zdravlje nakon dugo vrimena vrlo vrlo dobro,a bilo je svakakvo, i krvavo nekad.ja još uvik malo namažem psorexa iako mi se većina povukla.noge koje su mi bile ono tvrdokorne i leđa,sada je sve odlično,vidi se još samo slabi trag di je nekad carovalo potpuno crenilo, crvenije od ferarija.evo vam slike da jasno vidite situaciju od prošle godine i kako mi je sada,slikan san ovo jučer i danas.svima vam želin bolje dane i šta manje crvenila svraba ljusaka i ove naše krvopije.

http://www.mypicx.com/05232010/slike/

Super baš mi je drago!Meni se dosta maklo al ne tako kao tebi(tjeme je malo teže mazat):top:

Gerta
24.05.2010., 19:29
Zdravo drugari, šta mislite da li je pametno na fleke namazati geokorton i zatim je umotati u foliju?

Pa i nije baš.
Geokorton je kombinacija kortikosteroida i antibiotika.
Antibiotik ti je totalno suvišan kod psorijaze (osim ako na psorijatičnom plaku nije nastala još i bakterijska infekcija - npr.unutar uške, genitalno i sl.), samo si možeš uništiti normalnu bakterijsku floru kože pa si povećati šansu težih bakterijskih ili gljivičnih infekcija.
Svako stavljanje kortikosteroida pod foliju pojačava djelovanje, ali i nuspojave (koje vjerojatno nećeš primjetiti sada nego za par godina). Osobno mislim da je bolje duže koristiti nego staviti pod foliju.

mia-anabela
24.05.2010., 22:58
Molimo Vas ako nam možete pomoći oko pronalaska načina kupovine u Zagrebu preparata Krovital i ako netko zna koja mu je bila cijena? Je li možda ga netko nabavljao putem interneta. Puno hvala svima na pomoći.

Ja!!
25.05.2010., 10:57
lana budi strpljiva maknit će se i tebi viruj

deer_hunter
25.05.2010., 12:30
moram ovo napisati iako znam da smo svi mi različiti i drukčije reagiramo na masti i kreme, ali eto: imala sam velika očekivanja od masti Acidosalus i kupila ju u općoj besparici (135 kuna :horor: ) i apsolutno mi nije pomogla :(

doktorica mi je rekla da takve stvari mogu možda održavati stanje kad otpadnu ljuskice, ali sumnjam da to išta djeluje :(

dalmatinac28
25.05.2010., 13:13
Rezultati biopsije su potvrdili da je u pitanju psorijaza-odlučio sam nabavit garra ruffa ribice,pa ako neko zna gdje ih mogu povoljno nabavit i naravno što je još bitnije da je prodavač pouzdan. molio bi još ako je neko imo negativnih iskustava sa ribicama da ih napiše. Unaprijed zahvalan

Kolega CUPEUF je kupio ribice za privatnu uporabu i nakotile su se pa može jedan dio prodati i dati savjet za uzdržavanje, ja imam njegov broj pa ću ti ga nazvati a ti se javi na PM sa svojim brojem pa vas mogu spojiti.
Pozdrav!

Davor 68
26.05.2010., 10:25
Evo meni stigao i Psorex.Nakon belosalica,kerasala,prorcutana da probam i to cudo od kreme.Nadam se da ce mi laktovi biti sretniji nego do sada.Javim se za tjedan dana ako bude kakvog progresa.Ma javim se i ako ne bude progresa,samo cu onda traziti savjet koju kremu da kupim.

suzi86
26.05.2010., 13:54
Moje iskustvo s Psorexom je više nego odlično nakon samo dva tj. korištenja na stopalima:top:...Obavezno si zaštiti odjeću,jer se fleke ne mogu oprati čak niti na visokoj temperaturi...Ja zamotam gazom mjesto gdje ga namažem.
Dlanove mažem Apsor mašću(također na biljnoj bazi)...rezultat je isto fenomenalan:top:.
Bar za sada,sve je pod kontrolom.

Zdravi bili...!

PS "Ja"-iskreno mi je drago na ovako dobrom zalječenju:cheer:

dancika
26.05.2010., 15:59
jel psorex krema koja se nabavlja iz Bihaca. Ako je koja je procedura oko toga kako se placa za nas iz Hrv i koliko kosta..

Hvala

Mojzivot
26.05.2010., 17:14
psorex na bazi cega je ona!?Evo ja sam sada iako sam rekao ne vise,na objasnjenje moje doktorice uzeo-uzimam diprosalic.i nema je,ski jdame a sada do kada ce trajat ne zelim ni razmisljat,jer ti kortikosteroidi citam nisu dobri na duze staze.Pijem caj od koprive,pazim na prehranu i kao da miruje.Uzet cu onaj psorcutan,ili ovaj psorex bilo sta sto je manje stetno!Nisam dugo bio i vidim da ima i dobrih vijesti,losijih...uglavnom pozz svima!

Davor 68
26.05.2010., 22:24
jel psorex krema koja se nabavlja iz Bihaca. Ako je koja je procedura oko toga kako se placa za nas iz Hrv i koliko kosta..

Hvala

Stranicu prije pise o Psorexu.Izasla me 200 kn sa postarinom.

12344
26.05.2010., 23:21
Pozdrav svima , ja se mažem i pijem čaj od jednog travara iz Knina .Psorijaza nestane pa se vrati i tako u krug .
Prvi put pišem nešto na forumu pa ako sam nešto krivo moje isprike :)

suzi86
27.05.2010., 14:22
psorex na bazi cega je ona!?Evo ja sam sada iako sam rekao ne vise,na objasnjenje moje doktorice uzeo-uzimam diprosalic.i nema je,ski jdame a sada do kada ce trajat ne zelim ni razmisljat,jer ti kortikosteroidi citam nisu dobri na duze staze.Pijem caj od koprive,pazim na prehranu i kao da miruje.Uzet cu onaj psorcutan,ili ovaj psorex bilo sta sto je manje stetno!Nisam dugo bio i vidim da ima i dobrih vijesti,losijih...uglavnom pozz svima!

Psorex je na biljnoj bazi,maže se 2x dnevno,ima dosta intenzivan miris,mora se paziti na odjeću jer ostaju fleke(dakle obući staru robu)...prvi rezultati su vidljivi nakon tjedan-dva dana:top:

Psorcutan zahtjeva redovitu kontrolu kalcija u krvi(malo proguglaj),ne smije na lice i sluznice,također ne na sunce,prvi rezultati vidljivi nakon nekoliko dana...mogućnost da i ne pomogne,ograničeno korištenje...visoka cijena:confused:....Osobno mi je pomagao nekih 3mjeseca,apotom se koža naviknula...Bolji je za zimske dane:D

Mojzivot
27.05.2010., 15:15
Psorex je na biljnoj bazi,maže se 2x dnevno,ima dosta intenzivan miris,mora se paziti na odjeću jer ostaju fleke(dakle obući staru robu)...prvi rezultati su vidljivi nakon tjedan-dva dana:top:

Psorcutan zahtjeva redovitu kontrolu kalcija u krvi(malo proguglaj),ne smije na lice i sluznice,također ne na sunce,prvi rezultati vidljivi nakon nekoliko dana...mogućnost da i ne pomogne,ograničeno korištenje...visoka cijena:confused:....Osobno mi je pomagao nekih 3mjeseca,apotom se koža naviknula...Bolji je za zimske dane:D

znaci psorex nije stetan!?Ma ja do sada nisam nista od toga koristio,al doslo toplije,kratko na sebe i bio sam primoran diprosalic i stvarno je nestalo...e sad koliko dugo, i kakve mogu biti posljedice od toga KASNIJE!?!?!?Nebi ga na duze staze...A gdje da narucim psorex?

suzi86
27.05.2010., 19:04
znaci psorex nije stetan!?Ma ja do sada nisam nista od toga koristio,al doslo toplije,kratko na sebe i bio sam primoran diprosalic i stvarno je nestalo...e sad koliko dugo, i kakve mogu biti posljedice od toga KASNIJE!?!?!?Nebi ga na duze staze...A gdje da narucim psorex?

Odi na 115 str i pogledaj post od "Ja"...sve napisano...

Ja!!
27.05.2010., 23:22
psorex se može nabavit iz zagreba i iz bihaća, ista je stvar,kako je kome zgodnije,par postova gori ima broj napisan za naručit.meni je maka pa recimo 98 posto crvenila kojeg san ima,sad nemam ništa,ljusaka niti svrabeža.velika je greška ako mažete psorex il bilo šta drugo na ljuske, dakle nakon kupanja il tuširanja kad se one namoče, triba ih istrljat sa kože da koža bude glatka i tek onda mazat direktno na površinu i crvenilo.ako mažete po ljuskama to nema smisla,mora se uvik izričito na samo oboljenje.psorex je biljni pripravak,ima sve potrebne dozvole i registriran je kozmetika posebne namjene.dakle nije industrijski otrov a iz mojih slika jasno možete vidit kako dobro može pomoć kada djeluje.meni jednu godinu niti on nije pomoga uopće al evo sad je.travar iz knina, vjerovatno antičević meni nije pomoga niti malo,pija san njegove čajeve i masti koristija još davno i nije mi ništa pomoglo.očito da sve ovisi od osobe do osobe.točno je da psorex ima malo jači miris ali meni osobno ne smrdi a također je točno da će se roba uprljat ako se odma oblačite nakon šta ste se namazali.al najvažnije od svega je da djeluje

buugi
30.05.2010., 01:28
pozdrav svima,prvi put se javljam na forum i interesujeme dalije neko koristio gas ili tot mast neznam koliko je istina od toga moze da se izljeci psorijaza.

cokoladicaa
30.05.2010., 19:12
pozdrav svima,prvi put se javljam na forum i interesujeme dalije neko koristio gas ili tot mast neznam koliko je istina od toga moze da se izljeci psorijaza.

Ovo sam ja nasla....
"melissa:prorijazu sad dobila u 17 godini jako sam se razocarala...kad sam vidjela kako izgledaju te tacke po tijelu,i kako peku...ali jedan doktor stari mi je rekao uzmi gas ili mast tot mast za podmazivanje auta i njihovih motora pomozeti utrljaj nekoliko puta ja sma mazala 15 dana svaki dan po 2 do 3 puta i poslije gasom...vjeruj te da mi ja gas i ta mast sve spalila da nisam mogla vjerovati....poslijesam saznala da u tot masti i u kremama sto su mi davali doktori za psorijazu ima jedna supstanica u totmasti sto spaljuje psorijazu..tako da sam sada sretna i toliko zahvalna tom starom doktoru..."

Neznam za to...ali znam za mast drnč kojom se ciste puske,koja je pomogla nevjeerojatno jednoj osobi,ja ju nisam probala ali sam se uvjerila u rezultat....naime kako sam googlala skuzila sam sta u biti pomaze u tome,sastojak nafte...koji nama pomaze...pa pretpostavljam da je to slicno tome..!

Ja!!
31.05.2010., 12:33
to nemože nikako biti dobro pa ako i ukloni crvenilo.stavljat nešto za aute i oružje sei na kožu mislin da je ludost.ja nebi

oulu
01.06.2010., 08:57
vidim da se mnogi od vas jako dobro kuže u kreme & co pa me zanima može li mi netko preporučiti nešto za vlasište obzirom da se bijeli više od narnije. na šalati mi uporno prepisuju uljnu kapu (neki salicil u maslinovom ulju) iako im ja stalno govorim da mi to ne pomaže, koristim i diprosalic-to pomogne ali se brzo vrati. dakle ako netko ima nešto za preporučiti, a da je dostupno u zagrebu (i da po mogućnosti nije štetno) bila bih vam jako zahvalna :moli:

ljutka
01.06.2010., 17:25
evo da se i ja javim ...nakon 4 tjedna terapije u naftalanu....laktovi su napokon glatki, nema crvenila na glavi savršeno

suzi86
02.06.2010., 14:02
Svima koji imaju probleme sa psorijazom neka mi se jave na mail mk1964@net.hr. Postoji jedna dobar prirodan lijek i nije jako skup

Postoji puno dobrih prirodnih lijekova i ne jako skupih:mig:

U svijetu postoji jedno carstvo...u njemu caruje drugarstvo...:D:...Ma nisam mogla odoliti na ovakvu tajnovitost nekoga tko se pojavljuje prvi puta...
No comment!

Davor 68
02.06.2010., 20:28
Svima koji imaju probleme sa psorijazom neka mi se jave na mail mk1964@net.hr. Postoji jedna dobar prirodan lijek i nije jako skup

Kako Suzy veli,postoji jako puno dobrih lijekova koji nazalost ne pomognu svakome.Moras napisati o cemu se radi i preneti neka iskustva.Ja cu prvi kupiti ako je nesto novo,jer ovo do sada mi nije pomoglo.

Anirul
03.06.2010., 13:50
Ne znam jos jesam li ja ovdje, jer cekam na pregled kod dermatologa, ali nekako slutim da jesam. Vec 10-ak godina imam povremene promjene na laktovima, koje me nisu previse uznemiravale jer su zbilja bile diskretne i nakon zeceg vlazenja i ponekad malo kortikosteroidnih krema, bi se povukle. No uanazad 2 godine promjene mi zahvacaju prste na nogama i rukama, ali samo na jednoj strani tijela. Uzduzno mi je pukao nokat na nozi a sad i na ruci. Koza mi zacjeljuje ukoliko mazem vrlo hidratantnim kremama, ali s noktima nikako na zelenu granu.
Jel se vama ovo cini ko da sam vasa? :)
Razmisljam o ugradnji umjetnih nokata pa me zanima je li to preporucljivo kod psorijaze?
I jos, iako cekam na red kod dermatologa u Vinogradskoj, molim vas za preporuku konkretnog a dobrog dermatologa koji ce se posteno posvetiti mom problemu. Imam 32 godine.
Hvala puno! Lakse je kad znas da nisi sam.

ćelo
03.06.2010., 15:15
vidim da se mnogi od vas jako dobro kuže u kreme & co pa me zanima može li mi netko preporučiti nešto za vlasište obzirom da se bijeli više od narnije. na šalati mi uporno prepisuju uljnu kapu (neki salicil u maslinovom ulju) iako im ja stalno govorim da mi to ne pomaže, koristim i diprosalic-to pomogne ali se brzo vrati. dakle ako netko ima nešto za preporučiti, a da je dostupno u zagrebu (i da po mogućnosti nije štetno) bila bih vam jako zahvalna :moli:

Meni mnogo pomaže elocom-al neznam baš koliko je štetan:ne zna:

ljutka
03.06.2010., 21:17
Ne znam jos jesam li ja ovdje, jer cekam na pregled kod dermatologa, ali nekako slutim da jesam. Vec 10-ak godina imam povremene promjene na laktovima, koje me nisu previse uznemiravale jer su zbilja bile diskretne i nakon zeceg vlazenja i ponekad malo kortikosteroidnih krema, bi se povukle. No uanazad 2 godine promjene mi zahvacaju prste na nogama i rukama, ali samo na jednoj strani tijela. Uzduzno mi je pukao nokat na nozi a sad i na ruci. Koza mi zacjeljuje ukoliko mazem vrlo hidratantnim kremama, ali s noktima nikako na zelenu granu.
Jel se vama ovo cini ko da sam vasa? :)
Razmisljam o ugradnji umjetnih nokata pa me zanima je li to preporucljivo kod psorijaze?
I jos, iako cekam na red kod dermatologa u Vinogradskoj, molim vas za preporuku konkretnog a dobrog dermatologa koji ce se posteno posvetiti mom problemu. Imam 32 godine.
Hvala puno! Lakse je kad znas da nisi sam.

ja bi ti preporučila bilo kojeg dermataloga u naftalanu jer su oni zaista tamo svi za psorijazu :s

Anirul
04.06.2010., 10:06
Hvala. A vidim da imaju i reumatologa (zlu ne trebalo). Narucit cu se. Nadam se da se ne ceka predugo.

Sunce ćaćino
04.06.2010., 10:31

Poslao sam mail čovjeku, radi se o tahitian Noni soku, već nekoliko puta preporučivanom na ovom forumu, ali s, naravno, nedokazanim učinkom na psorijazu...
Ali, barem je prodavač pristojan, pa nisam ulazio u rasprave... Uvijek su svjedočanstva iz druge ruke, a u slučaju da je sam prodavač izliječen, nema medicinske dokumentacije...

Mojzivot
06.06.2010., 17:01
narucio sam psorex,pa cu vidjet.Stanje je tak tak,kad pomislim da ide na bolje....ono iskoci 10 ko "cvimbe" na podlaktici i zare se ko da me komarac coknio i onda ispocetka...idem ovaj tjedan malo pod sunce,malo psorex pa se sredit za ljeto koje kuca na veliko!

Davor 68
06.06.2010., 21:26
narucio sam psorex,pa cu vidjet.Stanje je tak tak,kad pomislim da ide na bolje....ono iskoci 10 ko "cvimbe" na podlaktici i zare se ko da me komarac coknio i onda ispocetka...idem ovaj tjedan malo pod sunce,malo psorex pa se sredit za ljeto koje kuca na veliko!

Ajd da bar tebi pomogne.Ja mazem laktove dva tjedna sa Psorexom i do sad 0 bodova.Sretno

Mojzivot
06.06.2010., 22:38
iskreno jedino sto mi je na ocigled pomoglo je bio diprosalic koji nikad nisam koristio i uzeo ga jer je bilo 5 do 12.onu jednu malu tubu evo imao sam vise od 2 mj,al strah me to dugo koristit.I stvarno spali ju,nestane...i nema je,al iznutra i dalje tjera!nekad sam volio ljeto...dan...sad je sve obrnuto :rolleyes:

Psorry
06.06.2010., 22:43
...Termin "izlječenje" u modernoj medicini se više i ne pominje, već postoji samo terapija (alopatska) propisana od samo jednog svjetskog zdravstvenog autoriteta - a to je Svjetska zdravstvena organizacija u koju se primaju samo sljedbenici i zagovornici jedne medicinske škole...

Ja!!
08.06.2010., 22:47
nebi smija na sunce dok se mažeš psorexom.evo ja san se rješija skroz samo se vidi još malo po nogama di san ima jako puno i to godinama trag da je bilo crvenila.ali prošlo je,nema ljusaka,nema svrabeža.opet naglašavan da se mora mazat na čistu kožu a ne na ljuske,dakle triba ljuske istrljat sa kože nakon kupanja il tuširanja i onda namazat direkt na crvenilo.maže se navečer i bar jedno sat vrimena se ne oblačit onda da ne upija roba umisto koža.meni isto jedne godine nije tija uopće maknit a sad je maka sve.triba bit uporan.jedno par komada triba potrošit da bi se očistili

Bek23
09.06.2010., 22:15
Ja imam psorijazu već više od 12 godina i isprobavala sam sve i svašta. Došla sam do kritične točke gdje su mi ruke bile pune tih odvratnih ljuskica, leđa katastrofa a za vlasište da i ne govorim. Čak me jedna gospođa zaustavila na cesti i pitala me tko me istukao jer mi je lice bilo jako crveno i krvavo od silnog grebanja. Nedavno sam postala mlada mama. Mogu reći da je psorijaza nestala u trudnoći ali mislim potpuno nestala i to već nakon par dana. I bila sam pod velikim stresom u trudnoći i opet se nije vratila (to je kod mene bio glavni okidač). Nakon što sam rodila vratila se za mjesec dana i to jako brzo u još jačem obliku. Hoću reći da bi doktori koji se bave ovom bolešću trebali pogledati zašto je tome tako. Možda su hormoni u trudnoći lijek. Eto htjela sam svima na to obratiti pozornost.

cokoladicaa
13.06.2010., 11:19
Eei ljudi,imam jedno pitanje....
ja sam koristila neke gelove i sl stvari s aloe verom no nisu mi bas pomogle....ali googlajući nadem kako je jako dobra stvar sama biljka Aloe vera..tj njen 100%-tni gel...il sta to vec jest....pa dali ima neko takvih iskustava...bas da je probao sa samom biljkom?!!citala sam da dosta pospjesuje stvar kod psorijaze,rana,opeklina........pa sam u dilemi da ju nabavim...

rođo
13.06.2010., 15:06
ja sam koristila neke gelove i sl stvari s aloe verom no nisu mi bas pomogle....ali googlajući nadem kako je jako dobra stvar sama biljka Aloe vera..tj njen 100%-tni gel...il sta to vec jest....pa dali ima neko takvih iskustava...bas da je probao sa samom biljkom?!!citala sam da dosta pospjesuje stvar kod psorijaze,rana,opeklina........pa sam u dilemi da ju nabavim...

to su ti proizvodi od forever livinga; upravo završavam dvomjesečno mazanje i pijenje aloe vera gela; proizvodi su dobri, ali meni se laktovi i koljena nisu pomakla s mjesta - psorijaza; ne širi se dalje, ali za toliko novaca nešto bi trebalo biti i bolje
probaj ako ne vjeruješ:)

buugi
13.06.2010., 16:03
nebi smija na sunce dok se mažeš psorexom.evo ja san se rješija skroz samo se vidi još malo po nogama di san ima jako puno i to godinama trag da je bilo crvenila.ali prošlo je,nema ljusaka,nema svrabeža.opet naglašavan da se mora mazat na čistu kožu a ne na ljuske,dakle triba ljuske istrljat sa kože nakon kupanja il tuširanja i onda namazat direkt na crvenilo.maže se navečer i bar jedno sat vrimena se ne oblačit onda da ne upija roba umisto koža.meni isto jedne godine nije tija uopće maknit a sad je maka sve.triba bit uporan.jedno par komada triba potrošit da bi se očistili

molim te da li znas kako tu kremu u bosni mogu naruciti i dali ima neko upustvo sa tom kremom smijelise koristit za vrjeme dojenja imam malu bebu,hvala ti unaprijed.

dancika
14.06.2010., 22:53
evo me da se izjadam..

imala sam smrtni slucaj u obitelji i osipala sam se primjetno..
Dobila sam dosta novim tocnica a postojece vece rane su se jos vise ocvrsnule ili kako da to kazem.Moram nazalost krenti na malo duzu terapiju korticima jel mi momentalno nista ne pomaze od kremica....tj odrzavam ih da nema ljuskica ali to me momentalno ne zadovoljava jel eto toplog vremena a ja nemrem niti 3/4 hlace nositi jel mi je bas na doljnjem dijelu noge to jako izrazeno....
Ukoliko u jednom danu se ne namazem sa nutralnom kremom za tijelo sve mi se pretvori u ljuskice...
Nesto sam pokusavala i sa aloe vera gelom..ma nista....ako nema kortika ljuskice se odmah pojavljuju i pocelo me dosta svrbiti

ma.....:mad:

deer_hunter
15.06.2010., 12:41
iskreno jedino sto mi je na ocigled pomoglo je bio diprosalic koji nikad nisam koristio i uzeo ga jer je bilo 5 do 12.onu jednu malu tubu evo imao sam vise od 2 mj,al strah me to dugo koristit.I stvarno spali ju,nestane...i nema je,al iznutra i dalje tjera!nekad sam volio ljeto...dan...sad je sve obrnuto

posve te razumijem :(
i meni je ljeto postalo tlaka od kako imam psorijazu, dakle od 19. godine (hm već 14 godina)... najgore je postalo u zadnje tri godine kad su mi se osule i ruke i noge, dakle ono što se baš vidi preko ljeta :mad:

prošlo ljeto sam hodala ko beduin, jer mi elocom nije htio skinuti ljuske s ruku i nogu, a zlo mi je od pogleda na ulici :rolleyes:
i ovog proljeća sam otišla kod dermatologa i dobila diprosalic :s :s :s

podlaktice su mi se očistile za tjedan dana, prvi put u 3 godine mogu obućio kratke rukave bez ikakvih problema :cerek: čim su se skinili ljuske, otišla sam par puta u solarij na 5 minuta i sad mi je boja kože ujednačena i izgledaju ruke kao da nikad ničeg nije bilo :) znam da ovo nije zauvijek, ali veselim se što mi je bar neko vrijeme koža tobož-zdrava :s

s ostatka tijela mi se povuklo od kako sam upoznala svog današnjeg dečka, ali prije toga je bilo kritično :trk:

12344
16.06.2010., 21:31
idem drugi tjedan na more a na svakoj kremi piše da nebi smio na sunce
ima možda neka krema da se mogu mazat a da mogu sunce

jubito74
16.06.2010., 21:58

Ja mazao . . . nista nije pomglo . . :( :ne zna:

Gerta
16.06.2010., 22:59
idem drugi tjedan na more a na svakoj kremi piše da nebi smio na sunce
ima možda neka krema da se mogu mazat a da mogu sunce

Ne smiješ se mazati prije izlaganja suncu - znači, mažeš se navečer (govorim o medicinskim kremama)

RUŽA
17.06.2010., 09:58
DRAGI PSORIJATIČARU,iskreno ja mislim da ti muljaš:)

maxers
17.06.2010., 11:31
Halllloooo,Suzi kako je šta ima?

suzi86
17.06.2010., 13:54
Halllloooo,Suzi kako je šta ima?

:mig:Mašala Maxers!

Ja evo ponovo muku mučim s kopitima(tabani i dlanovi)...al još malo pa odoh na Brač...Bit će bolje,dat će Bog!:five:

braleb
18.06.2010., 00:51
cao svima..imam psorijazu od 19 godine a sada mi je 33,..generalizovani vulgaris oblik.....koliko sam shvatio da je ovo bolest pojacanog odnosno poremecenog imuniteta,..zasto kako nikom nije jasno ili nece da kaze - zato,..jednom prilikom slucajno se sretnem sa vrsnim doktorom za infekcije i nesto kao novi virusi,..(nisam najbolje upucen u zdravstvenu terminologiju)..njegov zakljucak da je najveca svjetska mafija -farmacija - sve ce da urade samo da covjek ostane zavistan od njihovih lijekova do kraja zivota...tako da se ja ne nadam konacnom lijeku od strane ajmo reci zdravstva,....i jos mi je rekao da pomoc potrazim kod neke "baba" za narodni lijek......pa kad se zapitam sta je novo izmisljeno odnosno koje bolesti su unistene u poslednjih 50 godina?....vidim da covjek ima pravo. Ja koristim belosalik mast i losion i ne mogu reci da sam zadovoljan ali nisam ni nezadovoljan....ne idem na plazu vec desetak godina,...dosta sam se navikao na ovu bolest da se u 98% svog vremena i nesjetim da je imam,..posle duzeg mazanja belosalikom od cak par dana vidim da on ne djeluje vise pa uradim prekid i nastavim da se mazem bebi kremom koja izuzetno meni koristi i nakon nje veci je ucinak belosalik masti za jedan dan nego da ga mazem redovno.......u principu mrzim da se mazem tako i da u stvari se rijetko i mazem...i imam osjecaj da psorijaza ne napreduje nego se cak i povlaci kad sam zadovoljan i ne opterecen njom...napisao sam ovo veceras da bih mozda nekome pomogao ili da bih dobio pomoc, ne znam....previse sam umoran al sam sebi rekao ako nesto nocas ne napises neces nikada ..tako da vas molim ako sam nesto napisao nepovezano ili bessmisleno da mi oprostite, razlog je prevelik umor....pozdrav svima

suzi86
18.06.2010., 07:23
cao svima..imam psorijazu od 19 godine a sada mi je 33,..generalizovani vulgaris oblik.....koliko sam shvatio da je ovo bolest pojacanog odnosno poremecenog imuniteta,..zasto kako nikom nije jasno ili nece da kaze - zato,..jednom prilikom slucajno se sretnem sa vrsnim doktorom za infekcije i nesto kao novi virusi,..(nisam najbolje upucen u zdravstvenu terminologiju)..njegov zakljucak da je najveca svjetska mafija -farmacija - sve ce da urade samo da covjek ostane zavistan od njihovih lijekova do kraja zivota...tako da se ja ne nadam konacnom lijeku od strane ajmo reci zdravstva,....i jos mi je rekao da pomoc potrazim kod neke "baba" za narodni lijek......pa kad se zapitam sta je novo izmisljeno odnosno koje bolesti su unistene u poslednjih 50 godina?....vidim da covjek ima pravo. Ja koristim belosalik mast i losion i ne mogu reci da sam zadovoljan ali nisam ni nezadovoljan....ne idem na plazu vec desetak godina,...dosta sam se navikao na ovu bolest da se u 98% svog vremena i nesjetim da je imam,..posle duzeg mazanja belosalikom od cak par dana vidim da on ne djeluje vise pa uradim prekid i nastavim da se mazem bebi kremom koja izuzetno meni koristi i nakon nje veci je ucinak belosalik masti za jedan dan nego da ga mazem redovno.......u principu mrzim da se mazem tako i da u stvari se rijetko i mazem...i imam osjecaj da psorijaza ne napreduje nego se cak i povlaci kad sam zadovoljan i ne opterecen njom...napisao sam ovo veceras da bih mozda nekome pomogao ili da bih dobio pomoc, ne znam....previse sam umoran al sam sebi rekao ako nesto nocas ne napises neces nikada ..tako da vas molim ako sam nesto napisao nepovezano ili bessmisleno da mi oprostite, razlog je prevelik umor....pozdrav svima

:kava:Pozdrav!
:misli:Svi mi u datom smo momentu umorni od posla,vremena,od ove dosadne boleštine koju karakteriziraju kao ne-bolest...moramo se time nositi što bolje znamo i umijemo.Dakle,gore glavu i nastavi putem kojim si krenuo jer veliki optimizam koji ćući u tebi daje ti daljnju snagu...a povremeni pad tog istog optimizma osjetimo svi...lagao bi onaj tko tvrdi suprotno.
Napisao si da 10-ak godina ne ideš na plažu...Čemu?...Zar zbog zlih jezika'...,upitnih pogleda?...Nisi li se možda baš noćas pitao da li je to karika u lancu koja nedostaje?...Možda zbog baš toga osjećaš još veći umor...umor radi borbe sa samim sobom i negdje potisnutom željom da možda probaš i to!?!Iz iskustva znam da sunce kao i more,pomažu veoma...Valja probati!Čovjek ako ne proba-i ne zna!

Veliki srdačni pozdrav i...zaustavi svoje strahove ...sunce nam je na pomolu...ima i skrivenih plaža:top:

deer_hunter
18.06.2010., 12:06
cao svima..imam psorijazu od 19 godine a sada mi je 33,..generalizovani vulgaris oblik.....koliko sam shvatio da je ovo bolest pojacanog odnosno poremecenog imuniteta,..zasto kako nikom nije jasno ili nece da kaze - zato (.......) previse sam umoran al sam sebi rekao ako nesto nocas ne napises neces nikada ..tako da vas molim ako sam nesto napisao nepovezano ili bessmisleno da mi oprostite, razlog je prevelik umor....pozdrav svima

i ja ima psorijazu od 19, i sad mi je 33 :kava:
ni ja ne idem često na plažu, al išla sam kad sam bila mlađa i nisam imala bolest po cijelom tijelu :rolleyes:
naime, kao žena već imam komplekse (one uobičajene), a kao psorijatičar se stidim tuđih pogleda :flop:
i danas (kad imam psorijazu posvuda) odem ja nekad na plažu, al samo sa svojim dečkom (podrška :s ) i to na moru, na rijeke i bazene ne idem.
slažem se sa forumašem gore koji ti preporuča plažu, jer tako ćeš razbiti tu blokadu u glavi, a i sunce će ti goditi sigurno :cerek:

Bek23
18.06.2010., 12:16
Ja sam se javila Inisu, poslala sam mu mail (bez slike) objasnila mu situaciju i dobila recept, stoga nema potrebe blatit čovjeka. Ako se pokaže da recept djeluje javit ću vam. I stvarno me ništa nije tražio zauzvrat.

deer_hunter
18.06.2010., 12:17
Meni mnogo pomaže elocom-al neznam baš koliko je štetan:ne zna:

meni su 10 godina dermatolozi davali samo elocom i pomagao je nekih 8 godina - naravno mazala sam se povremeno, pravila sam velike pauze, ipak su tu kortikosteroidi :rolleyes:

no, prije 2 godine jednostavno je prestao djelovati, navodno je moguće da sam zasićena lijekom pa postala otporna :ne zna:

dobila sam diprosalic mast i odmah mi se sve povuklo :s :s :s

sad kad nemam ljuskice sunčam se i mažem se stalno mlijekom za tijelo Balea sa ureom (ima u DM), koža mi je super :D

(inače imala sam ljuskice posvuda, ako to već nisam spomenula :o )

rođo
19.06.2010., 09:14
Ja sam se javila Inisu, poslala sam mu mail (bez slike) objasnila mu situaciju i dobila recept, stoga nema potrebe blatit čovjeka. Ako se pokaže da recept djeluje javit ću vam. I stvarno me ništa nije tražio zauzvrat.

pa nisi valjda potpisala ili obećala da nećeš taj "recept" dati i drugima; ako si ga dobila/dobio podijeli ga s nama da i mi probamo; ili je nešto drugo u pitanju:confused:

Davor 68
19.06.2010., 10:09
pa nisi valjda potpisala ili obećala da nećeš taj "recept" dati i drugima; ako si ga dobila/dobio podijeli ga s nama da i mi probamo; ili je nešto drugo u pitanju:confused:

Zasto se jednostavno ne javite covjeku na mail,i to je to.

Ja!!
20.06.2010., 13:19
čovik ima pravo ne dat javno taj recept jer bi ga sigurno neko zlouporabija da bi se okoristija materijalno.svaka tebi prika čast ako želiš iskreno pomoć ljudima i blažen bija tvoj recept ako može pomoć.samo je ode puno sličnih priča bilo i mora ti bit jasno da ljudi ne viruju odma na prvu.to je normalno.zato lipo daj svakom recept ka šta si i reka a ti budi sritan šta nemaš probleme koje imamo mi cili život.živija

Termination
21.06.2010., 15:07
Inis, molio bih da više ne pišeš ovakve gluparije na Zdravlju, jer će ići permaban.

inis
21.06.2010., 21:01
ako je nasa izjava gluparija,slobodno nas iskljuci iz foruma
a vama dajem 10 poena za kulturno obrazovanje
nezelim sudjelovati takvom forumu

jubito74
21.06.2010., 21:45

Ja sam kontaktirao Inisa i nije mi odgovorio.:ne zna::ne zna:

visnja pavkovic
22.06.2010., 10:39
Pozdrav ljudići!
Ja sam se eto registrirala prije nekih par minuta, jer me zanima tema istog naslova.2009 te sam osjetila znatno pogoršanje na koži i ove godine otišla dermatologici, koja je konstatirala da imam psorijatični artritis. Naravno da sam "povukla" nasljedni gen. Štitnjaču terapijski liječim već 15 g., ali moj endokrinolog kaže da je glavni okidać bio stalni životni stres. Da sam prije to znala, živjela bih kao što živim danas. NE DOZVOLJAVAM SE DOVESTI U STRES!Jako puno sam radila sama na sebi, ali moja psorijaza se dalje neumoljivo širi. Zamolila bih da mi se kaže gdje mogu nabaviti ribice za psorijazu, pa da me malo izgrickaju. Puno hvala i lijepi pozdrav svim mojim supatnicima!

buugi
22.06.2010., 12:03
Ja sam kontaktirao Inisa i nije mi odgovorio.:ne zna::ne zna:

hallo,ja sam juce javila se inisu odgovorili su mi na mail,pokusaj opet samo napisi kako si registrovan na forumu.Jako je ljubazan nista nije trazio ni sliku,pare stim da zivimo i ja i on u istom gradu u austriji tacnije u linzu.

Lightwo
22.06.2010., 20:15
Moje iskustvo s psorijazom je bilo takvo da dlanove nisam mogao rastvoriti, svaka ona linija iz koje cigani sudbinu citaju je bila rana. koža bi pukla kao da je od stakla, kroz 4-5dana bi zarasla al bi se otvorila nova, od 1 do bezbroj ranica bi ima na dlanovima. Na tabanima je bilo slicno mozda nesto lakse, uvjek s 100% pamucnim carapama jer sam osjetia da mi sintetika smeta. Pokusavao sam sve, od svih farmaceutskih sredstava, cak neke tablete od kojih su mi usne pucale i krv tekla iz nosa bar jednom u sat vrimena, raznih originalnih do mix krema iz apoteka nasih i stranih, al sve skupa nista. Na red je dosa i Psorex u kombinaciji s nekim medom stvarno uzasnog okusa, i prestao sam piti MLIJEKO. Psorex sam koristio prvih dva miseca u kombinaciji smedom a kasnije solo Psorex jos nekih 2-3miseca. moji tabani i dlanovi su cisti, mada mi dlanovi vrlo lako zarade zulj. Psorex ne koristim sigurno godinu dana, tj imam pola pakiranja koji upotrebim cim ugledam bilo kakvo suho zadebljanje na koži.
Mislim da je Psorijaza koje ima pun k.... vrsta stanje koze izazvano stresom, al ne uvijek. Hrana ima velik utjecaj na psorijazu, ja sam npr pia cca 1litru mlika dnevno, hladno s nestom je najbolje osvjezenje. Prekinia sam pit mliko nakon sta mi je punac rekao da je na opri nekakav doktor iznia poveznicu mlijeka i psorijaze. Prijatelj mi koji je poslom bia u Indiji potrazija je savjet od dopktora "iruvedske"(neznam jesam li dobro napisa) medicine u vezi psorijaze koju mu zena ima na laktovima, dok. mu je objassnjava da ima veze s gusteracom kojoj je to nacin izbacivanja otrova iz sebe, al mu je napomenija da nesmije jest pome tj nista s jakom kiselinom.
Tako da neka krema pomaze nekom, a neka drugom, neka vise jednom nego drugom, al je baza da triba trazit ralog u svooj prehrani. ja sam npr ubacija umijesto mlika sigurno 2-3 jabuke dnevno, povrca kuvanog kao manistru na aldente, znaci ne ga raskuvat u kašu već i zubima posla ostavit.
Eto prijatelji su me napadali da bi svoje iskustvo treba podijelit s ljudim s slicnim problemom, pa evo. zelim svima strpljenja i mira, nemoze nestat preko noci al je sta se mene tice ipak nestala, dokad neznam, nadam se zauvik

Pucko300
22.06.2010., 21:55
pozdrav svima. Ovako stoje stvari. Znam imati na početku vlasišta iznad čela povremeno (mjesečno jednom) svrbež, namažem belosalic losionom i to prođe. Također imam na ramenu malu flekicu. Primjetio sam da se uvijek na ta mjesta nesvjesno počešem kad sam u nekoj neugodnoj ili stresnojh situaciji. To dvoje me ne zabrinjava. Najviše me zabrinjavaju moje ruke, a zbog kojih sam se već konzultirao sa liječnikom opće prakse.

Na rukama s gornje strane mi se na pregibima (skoro svim) stvaraju ljuskice i zadebljanja koja znaju po sredini puknuti da se vidi sukrvica. S unutrašnje strane prstiju zadebljanja, a u zadnje vrijeme i na dlanovima. Prije nego što mi se pojavilo na dlanovima, doktorica mi je propisala elocom kremu, da namažem ruke prije spavanja i da obučem pamučne rukavice. Poslije mi je savjelovala dječju kremu belobazu, jer mi ova nije pomogla i rekla mi da izbjegavam belosalic i beloderm jer ću sa njima upropastiti ruku. Dala mi je uputnicu za dermatologa kod kojewga radi zauzetosti do danas nisam otišao. Mazao sam belosalicom povremeno i on bi mi pomogao. I beloderm također. Belobaza ne. U međuvremenu mi se pojavio nesnosni jutarnji svrbež ruku, toliko jak da ruke trljam hrapavim ručnikom koliko strašno svrbi. Jednom davno sam imao gljivice i znam da one češu, tako da sam mislio da imam gljivice te sam ruke tretirao plymicol kremom. Ali kod gljivica ne bi trebale biti ispucane i na mjestima ljuskave i zadebljane ruke. Gledao sam po forumima i odbacio sve dijagnoze od dermatitisa, seberoičnih i inih i došao do zaključka da se vjerojatno radi o psorijazi. Ovih dana ću kod dermatologa.
Ono što me zanima je da li itko sa psorijazom ima tako nesnosan svrbež ruku, posebno nakon ustajanja. Je li to simptom psorijaze ruku? Svrbež mi je upravo nesnosan da bih si odsjekao ruke koliko je jak. Znam se sa ručnikom češati po 20 minuta, a onda prođe. Stavim ruke i pod hladnu vodu, no svejedno češe. Hvala svima unaprijed.

dancika
25.06.2010., 10:09
evo mene sa novim vijsetima

MAzala sam se diprosalicom neko vrijem i otisle u skoro sve sitne tockice koje sam dobila nakon veceg stresa i veci krugovi su mi smanjila zadebljenja..Ljuskica sada nemam, mazem se redovito niveom i gavezovom masti.
E ono sto me sada zanima sa cime da nastavim da mi te crvene fleke odu sto prije

E da jos pijem i tablete za smirenje, prepisala mi doc i kao sto sam napisala rezeultati su vise nego ociti

primorac-MNE
27.06.2010., 11:58
Da li neko ima iskustva sa ovom ruskom mascu?Na prirodnoj je bazi,a meni je preporucio jedan Rus koji je vidio na meni fleke od psorijaze.Koliko sam shvatio sa sajta,nije lijek u smislu trajnog izlijecenja,ali da je vrlo dobro sredstvo za drzati psorijazu pod kontrolom.

http://www.psorias-kartalin.de/England/Kartalin%20England.html

http://www.kartalin.ru/main.php

dalmatinac28
27.06.2010., 12:29
Da li neko ima iskustva sa ovom ruskom mascu?Na prirodnoj je bazi,a meni je preporucio jedan Rus koji je vidio na meni fleke od psorijaze.Koliko sam shvatio sa sajta,nije lijek u smislu trajnog izlijecenja,ali da je vrlo dobro sredstvo za drzati psorijazu pod kontrolom.

http://www.psorias-kartalin.de/England/Kartalin%20England.html

http://www.kartalin.ru/main.php

Meni je baš jedan poznanik rekao da je dobio ovu mast i da mu je povukla psorijazu kroz 4-5 dana i hvali ju na sva usta.

Bio sam na stranicama i dosta su loše i neprofesionalne, uglavnom mast je prirodna i cijena nije preskupa cca 30e za 125ml.

Ako neko ima iskustva iz prve ruke neka podijeli sa nama!!

Pozdrav!

Andariel
27.06.2010., 12:47
s čim tretirate psorijazu na noktima? :confused: zahvatila je po dva nokta na rukama i nogama i ne mrda :s a ja trenutno imam samo belosalic losion s kojim (kad se sjetim :rolleyes:) mažem vlasište koje mi je kritična točka :o

Ja!!
28.06.2010., 04:49
ja još uvik iman na noktima i tu praktički se malo može napravit.najvažnije je da se ne stvara kora pod noktom jer onda nokat počne pucat zbog tog taloga koji se širi ispod nokta.ja redovito nakon pranja kad je koža meka oprezno zavučem glavu igle ispod nokta i sastružem koliko god mogu pazeći da ne povridin meso prstiju.ja san proba sa nekim kapima čajevca kojeg ima uzet u biljnim ljekarnama al neznam koliko to pomogne jer meni se povuče sa noktiju pa se zna vratit.al najbitnije da se taj nalog ne skuplja ispod nokta.

Morena...
28.06.2010., 12:27
Koristim Balmandol uljnu kupku. Omekšava grube i isušene djelove kože. Koža postaje vlažnija i mekša. Ovo se preporuča više kao njega kod osoba s problemima s psorijazom, ne kao terapija. Ali vrijedi isprobati jer daje ugodan osjećaj meke kože (barem u mom slučaju).
Ja imam najviše problema s dlanovima i prstima koji mi pucaju, a ranice bole i peku. Koristim Diprosalic. Za sada ne mogu komentirati koliko mi je učinkovit. Ono što me muči je suhoća dlanova i psorijatičnih prstiju tijekom cijelog dana. Naime, nakon što namažem zahvaćene dijelove kortikosteroidnom masti i ona se upije, dlanovi i prsti ostaju i dalje suhi, a uobičajene kreme za ruke ne pomažu. Ima tko kakav savijet, prijedlog, iskustvo...?

suzi86
28.06.2010., 14:13
Poz svima...!Eto da se nakratko javim sa svojim stanjem koje je više no očajno...Pošto sam prošli vikend završila na hitnoj u roku od samo 2-3 sata stanje dlanova i tabana bilo je za ne-vjerovati...doslovno su mi se :eek:otvorile žive rane tako da se evo već tjedan dana pokušavam dovesti u koliko -toliko normalu...
Definitivno,kad je riječ o ps...kod mene je najveći okidač stres!

Da stvar bude gora od 5.VII trebala sam na GO,ali mi sada sve "visi" u zraku zbog bolovanja na kojem sam već treći tjedan...Ne da mi mira,slabo spavam,već sam razmišljala o tabletama za smirenje:ne zna:...a tako sam se veselila otići na more...sad me to ždere....

Ljudi,šta napravite kada ste u očajničkom stanju? Help me pliss!:moli:

suzi86
28.06.2010., 14:14
Koristim Balmandol uljnu kupku. Omekšava grube i isušene djelove kože. Koža postaje vlažnija i mekša. Ovo se preporuča više kao njega kod osoba s problemima s psorijazom, ne kao terapija. Ali vrijedi isprobati jer daje ugodan osjećaj meke kože (barem u mom slučaju).
Ja imam najviše problema s dlanovima i prstima koji mi pucaju, a ranice bole i peku. Koristim Diprosalic. Za sada ne mogu komentirati koliko mi je učinkovit. Ono što me muči je suhoća dlanova i psorijatičnih prstiju tijekom cijelog dana. Naime, nakon što namažem zahvaćene dijelove kortikosteroidnom masti i ona se upije, dlanovi i prsti ostaju i dalje suhi, a uobičajene kreme za ruke ne pomažu. Ima tko kakav savijet, prijedlog, iskustvo...?

Pošto imam palmoplantarnu ps(dlanovi,tabani) savjetujem ti da uzmeš u apoteci neutralnu kremu koju oni sami prave (na bazi bademovog ulja i vazelina ).Cijena ti je 11,oo kn...Objasni magistri u koju ti je svrhu potrebna.Za noć si uzmi riblju mast(također njihovu).Nemoj uzimati Jekol riblju jer je duplo manja i skuplja,a osim toga obogaćena je mirisom vanilije koji ti može još više iritirati kožu...

dancika
28.06.2010., 14:57
Poz svima...!Eto da se nakratko javim sa svojim stanjem koje je više no očajno...Pošto sam prošli vikend završila na hitnoj u roku od samo 2-3 sata stanje dlanova i tabana bilo je za ne-vjerovati...doslovno su mi se :eek:otvorile žive rane tako da se evo već tjedan dana pokušavam dovesti u koliko -toliko normalu...

Da stvar bude gora od 5.VII trebala sam na GO,ali mi sada sve "visi" u zraku zbog bolovanja na kojem sam već treći tjedan...Ne da mi mira,slabo spavam,već sam razmišljala o tabletama za smirenje:ne zna:...a tako sam se veselila otići na more...sad me to ždere....

Meni je doc preporucila tablete za smirenje i uz terapiju koju imam rezultati su vise nego zadovoljavajuci. Probaj nece ti skoditi ako 10-ak dana pijes. Ja uzimam leksaurin od 1,5 mg, 2 putatokom dana. tj sada sam prestala

maxers
28.06.2010., 17:55

Draga Suzi nikako da bude bolje,ajde probaj kontaktirati INIS ,ja jesam i čovjek je zaista ono iskren ,dao mi je recept čime je on skinuo ali sam obećala da ću ga čuvati .Lijek je prirodan ,već sam bila čula skoro za njega ali nisam pokušala što zbog nevjerice što zbog ljenosti.Ajde molim te kontaktiraj i zamoli moguće da i tebi pomogne.Ja od kako radim amislim posao je ono to volim ,radim sa teškim pacijentima itreba puno živaca ,strpljenja ito je ono što me ispunjava maksimalno (uz moje kćerke),al kada vidim da im pružam mnogo i kada me blagoslove djeluje mi kao lijek.Znas kako kazu:"od cega si se razbolio,od toga se i lijeci"!Mene su razbolili ljudi puni zlobe a lijece me ljudi kojima treba pomoc i koji mi daju blagoslov..Pokušaj vratiti film u doba kada si oboljela možda nađeš uzrok pa ćeš naći i lijek .VOLI VAS VAŠA MAXERS molim te pokušaj

suzi86
28.06.2010., 20:42
Draga Suzi nikako da bude bolje,ajde probaj kontaktirati INIS ,ja jesam i čovjek je zaista ono iskren ,dao mi je recept čime je on skinuo ali sam obećala da ću ga čuvati .Lijek je prirodan ,već sam bila čula skoro za njega ali nisam pokušala što zbog nevjerice što zbog ljenosti.Ajde molim te kontaktiraj i zamoli moguće da i tebi pomogne.Ja od kako radim amislim posao je ono to volim ,radim sa teškim pacijentima itreba puno živaca ,strpljenja ito je ono što me ispunjava maksimalno (uz moje kćerke),al kada vidim da im pružam mnogo i kada me blagoslove djeluje mi kao lijek.Znas kako kazu:"od cega si se razbolio,od toga se i lijeci"!Mene su razbolili ljudi puni zlobe a lijece me ljudi kojima treba pomoc i koji mi daju blagoslov..Pokušaj vratiti film u doba kada si oboljela možda nađeš uzrok pa ćeš naći i lijek .VOLI VAS VAŠA MAXERS molim te pokušaj

Dancika,hvala!Maxers...hvala!
...od čega si se razbolio,od toga se liječi...ama kako si to lijepo rekla...hvala!Najprije su me tvoje riječi dirnule do suza....ali sada mi je glava gore...Dobro kažeš!Moram se okrenuti od ljudi punih zlobe...!Moram se okrenuti prema ljudima kojima je pomoć potrebna...Mada,stvar i je u tome što me u zadnje vrijeme duboko dirala tuđa bol koju sam osjetila kao svoju...koju sam proživljavala...kao svoju...
Osjećala sam se poput Titana snažna,stabilna,čvrsta...pružajući potporu ...odjednom sam osjetila slabost,gubitak tla pod nogama,nekakvu učmalost,da ne kažem poput zrnca prašine kojeg vjetar šiba ljevo-desno,gore-dolje...i nigdje svjetla,i nigdje potpore,i nigdje svježeg zraka kojeg da udahnem...
Hvala vam što ste moje svjetlo,moja potpora,moj zrak...hvala vam što ste tu kada vas trebam...:grli:

Ja!!
29.06.2010., 01:16
svi osjetimo tu slabost i nemoć tako često s ovom napasti koja nas izida.netribamo jedni drugima previše govorit o teškoći jer svi prolazimo kroz te teškoće.meni je neka ipak utjeha,i kad mi je bilo najgore da ipak ima ljudi kojima je 100 puta teže od mene ma koliko god da je meni teško.samo pomislin na nepokretne, slipe, oboljele od tumora i svakavih bolesti koji su svakodnevno u mukama.a mi,koliko god nam je teško, i vidimo i čujemo, i hodamo i toliko toga ipak imamo,uz sve šta nekad nemamo radi psorijaze da opet nesmimo pokleknit do dna.mislin da bi bilo dobro da se šta bolje povežemo međusobno jer ćemo tako učinit još jedan korak prima naprid.ovom prilikom,ako neko ima želju doć na more ,ako virujete da bi vam pomoglo vam nek mi se javi jer do 8 miseca kod mene u stanu ima slobodna soba.bez ikakvog plaćanja.ako bi to nekom pomoglo slobodno nek mi se javi.jer nama je na moru lakše i vi koji niste iz dalmacije sigurno bi vam koji dan na moru dobro doša.

morena, probaj možda sa maslinovim uljem namazat ili čak namakat

maxers
29.06.2010., 15:16
...od čega si se razbolio,od toga se liječi...ama kako si to lijepo rekla...hvala!Najprije su me tvoje riječi dirnule do suza....ali sada mi je glava gore...Dobro kažeš!Moram se okrenuti od ljudi punih zlobe...!Moram se okrenuti prema ljudima kojima je pomoć potrebna...Mada,stvar i je u tome što me u zadnje vrijeme duboko dirala tuđa bol koju sam osjetila kao svoju...koju sam proživljavala...kao svoju...
Osjećala sam se poput Titana snažna,stabilna,čvrsta...pružajući potporu ...odjednom sam osjetila slabost,gubitak tla pod nogama,nekakvu učmalost,da ne kažem poput zrnca prašine kojeg vjetar šiba ljevo-desno,gore-dolje...i nigdje svjetla,i nigdje potpore,i nigdje svježeg zraka kojeg da udahnem...
Hvala vam što ste moje svjetlo,moja potpora,moj zrak...hvala vam što ste tu kada vas trebam...:grli:
Suzi, možda si previše dala sebe ljudima ,vrati se SEBI. uČINI NEŠTO ZA SEBE ,nemoj samo biti majka, supruga,snaja pa i prijatelj. Budi sebi prijatelj, nije to sramota ,misli na sebe .Promjeni nešto ,pokrenut će se mnogo više .Desiti će se serijska reakcija. Kupi sebi neku sitnicu o kojoj maštaš,otiđi tamo gdje te srce vuče,jednostavno sad budi sebična i misli na sebe i voli sebe. Mi ps. smo najmanje voljeli i mislili na sebe.Poznajem ljudi koji imaju ps. ali to nije nijedna osoba za koju bi se reklo da je idiot,kreten. Sve dobrice koje su davale previše sebe. Sadati traži ponovo sebe isvoje želje i opusti se. AKO JE I OD BOGA MNOGO JE. RAZMISLI.

maxers
29.06.2010., 15:23
svi osjetimo tu slabost i nemoć tako često s ovom napasti koja nas izida.netribamo jedni drugima previše govorit o teškoći jer svi prolazimo kroz te teškoće.meni je neka ipak utjeha,i kad mi je bilo najgore da ipak ima ljudi kojima je 100 puta teže od mene ma koliko god da je meni teško.samo pomislin na nepokretne, slipe, oboljele od tumora i svakavih bolesti koji su svakodnevno u mukama.a mi,koliko god nam je teško, i vidimo i čujemo, i hodamo i toliko toga ipak imamo,uz sve šta nekad nemamo radi psorijaze da opet nesmimo pokleknit do dna.mislin da bi bilo dobro da se šta bolje povežemo međusobno jer ćemo tako učinit još jedan korak prima naprid.ovom prilikom,ako neko ima želju doć na more ,ako virujete da bi vam pomoglo vam nek mi se javi jer do 8 miseca kod mene u stanu ima slobodna soba.bez ikakvog plaćanja.ako bi to nekom pomoglo slobodno nek mi se javi.jer nama je na moru lakše i vi koji niste iz dalmacije sigurno bi vam koji dan na moru dobro doša.

morena, probaj možda sa maslinovim uljem namazat ili čak namakat
Hvala "JA"!Zahvaljujem ti mnogo u ime mnogih sa foruma ipak treba imati veliko srce i pozvati nepoznate ljude u svoju kucu,da bi im pomogao.Sretna sam sto moje rijeci djeluju kao podrska.Ti licno "JA",pratim tvoje postove od pocetka i znam tvoje muke sa psorijazom,treba imati dusu pa nesto tako izjaviti kao ti.Ti si veliki covjek.Sve najbolje! Trebamo svi biti prijatelji na forumu i velika podrska..!

leek
30.06.2010., 11:11
Molim na PM da mi se javi onaj tko ima ili zna koliko košta jazavčeva mast!!! hitno!!

juznjak
30.06.2010., 12:33
pozdrav svima. 20-tak godina imam psorijazu (od 20 godine) ispočetka sam puno vodio računa o tome, al bezuspješno. pomirio sam se i nastavio skoro bez ikakvih ljekarija.
prije 2 mjeseca jedan psorijatičar mi rekao šta da radim i evo da vam prenesem iskustvo. meni je pomoglo vjerujem da može i nekom drugoma.
psorijazom mi je bilo zahvačeno cijelo tijelo (kosa, trup, ruke, noge) vjerujem više od 50 % kože. (na dlanovima i tabanima nisam imao) radilo se o flekama veličina manje tacne.
u hercegovini u ljekarni kupo sam mast "DERMOVATE" proizvođaća "GSK" (Glaxo Smith Kline) koštala oko 7.5 maraka, pošto je u hrvatskoj ne prodavaju (barem ne u mom kraju), (15 komada) i terapija 4 tjedna.
3 tjedna na početku 4 mjeseca odradio mazanje 2 x dnevno sa folijom noć, i 1 tjedan bez folije. psorijaza mi se potpuno povukla, sada se vidi samo razlika u boji kože (svjetlije malo gdje se nalazila) nakon 2 mjeseca na nekoliko mjesta mi se vratila po koja točkica veličine zrna graška, a što je zanemarivo u odnosu šta sam imao. sada je na redu kupanje i sunčanje pa cu vidit šta ce se dogodit. uglavnom sve mi se događa onako kako mi je prijatelj rekao da treba biti

dalmatinac28
30.06.2010., 16:58
pozdrav svima. 20-tak godina imam psorijazu (od 20 godine) ispočetka sam puno vodio računa o tome, al bezuspješno. pomirio sam se i nastavio skoro bez ikakvih ljekarija.
prije 2 mjeseca jedan psorijatičar mi rekao šta da radim i evo da vam prenesem iskustvo. meni je pomoglo vjerujem da može i nekom drugoma.
psorijazom mi je bilo zahvačeno cijelo tijelo (kosa, trup, ruke, noge) vjerujem više od 50 % kože. (na dlanovima i tabanima nisam imao) radilo se o flekama veličina manje tacne.
u hercegovini u ljekarni kupo sam mast "DERMOVATE" proizvođaća "GSK" (Glaxo Smith Kline) koštala oko 7.5 maraka, pošto je u hrvatskoj ne prodavaju (barem ne u mom kraju), (15 komada) i terapija 4 tjedna.
3 tjedna na početku 4 mjeseca odradio mazanje 2 x dnevno sa folijom noć, i 1 tjedan bez folije. psorijaza mi se potpuno povukla, sada se vidi samo razlika u boji kože (svjetlije malo gdje se nalazila) nakon 2 mjeseca na nekoliko mjesta mi se vratila po koja točkica veličine zrna graška, a što je zanemarivo u odnosu šta sam imao. sada je na redu kupanje i sunčanje pa cu vidit šta ce se dogodit. uglavnom sve mi se događa onako kako mi je prijatelj rekao da treba biti

DERMOVATE je teško kortikosteroid tako pažljivo sa njim

Pozdrav!

SPLITSKI ĐIR
02.07.2010., 01:14
Ribice su zakon za psorijazu,ja ih koristim dvi godine i odlične su a i ja skupa sa njima.
Prirodno održavanje psorijaze.:top:

deer_hunter
02.07.2010., 21:27

totalno kužim sve ovo, i ja sam to doživila
mogu ti samo reći da nisi sama i da (bar ja) puno snage crpim iz ovog foruma i uvijek kad me uhvati očaj vezan za ps koju imam već 14 godina, sjetim se svih vas i vaših priča, a najviše silne pozitivne energije koja se ovdje razmjenjuje :s :s

svima vam želim sve najnajnaj i šaljem puno pozdrava iz prekrasne slavonije :cerek:

gogi psori
02.07.2010., 23:44

Evo da se nadovezem na tvoje malopre napisane reci o mafiji.
I ja sam jedan od naajacih oblika psorijaze i da nikada se nisam predao samo sam po nekad aj da kazem pokleknuo od bolova i svraba.
I da ja sam ovisnik od lekova od te mafije i da i to kosta 70 000dolara godisnje moje lecenje sa Stelara inekcije ali hvala bogu na mojoj cistoci jer psorijazu nisam zaboravio jer je nisam izlecio ona je i dalje u meni ja sada samo zivim bez nje i dace bog tako i da ostane.
Uvek i nekde postoje resenja.mnogo srece i bez predaje a i bez poverenja babskim cudima:):):)

gogi psori
02.07.2010., 23:56
Pozdrav veliki od mene ponovo,javljam se da kazem jos koju rec o sebi i psorijazi kako napredujem sa STELARA INEKCIJE.

Kao prvo kao i sto sam rekao i dalje cist,i naj vaznije bez nuspojava.I dalje idem svaka 3meseca na primanje i svaki 2mesec na kontrolu krvi i svega sto treba.
Da jesam cist ali tacno kad dodje 3mesec ona polako izlazi i javlj da je nisam pobedio da je jos tu,ali nema veze bitno je da je ne vidim i da nije tu da mi smeta.

II najbolje od svega moje zdravstveno zasedanje mi je odobrilo stelaru kao nesto sa cime moram da zivim i da ne mogu bez toga,STO ZNACI DA JE ZA MENE SADA ONA gRATIS.Jer to odobravaju samo najtezim slucajevima kakav sam i ja..

Za one koji zele da se informisu o inekcijama ima sve na netu samo treba da goglaju i da napisu sta ih interesuje.
:):):):):):):):):)

deer_hunter
08.07.2010., 11:18
II najbolje od svega moje zdravstveno zasedanje mi je odobrilo stelaru kao nesto sa cime moram da zivim i da ne mogu bez toga,STO ZNACI DA JE ZA MENE SADA ONA gRATIS.Jer to odobravaju samo najtezim slucajevima kakav sam i ja..

budući da imam vulgaris oblik posvuda :rolleyes: zanima me da li odobravaju to samo za one sa sekundarnim upalama ili i za vulgaris? :ne zna:

gogi psori
10.07.2010., 20:44
budući da imam vulgaris oblik posvuda :rolleyes: zanima me da li odobravaju to samo za one sa sekundarnim upalama ili i za vulgaris? :ne zna:

Naglasio sam da imam najgori oblik Psoriazis Vulgaris pogledaj moje predhodne postove i naci ces slike kakav sam bio i kakav sam sada.Stelara se preporucuje svim oblicima psorijaze sa visokom upalom osim u slucaju PsoriazisArtritis. Zasto i zbog cega ne znam? valiki pozdrav i sve najbolje:):):)

dancika
11.07.2010., 20:21
evo da se javim nakon povratka sa mora...

Fleke koje su mi ostale nakon terapije prije mora su i dalje fleke znaci nisu se pojavile ljuskice ,ali ono sto se dogodilo je sljedece..kako sam imala jednodjelni badic, na straznjci , na trbuhu i na krizima mi se izbacilo puno novih krugova i dosla sam do zakljucka da je to mozda od mokrog badica jel prije mora ih nisam imala, svega nekoiko..pa me zanima jel to moguce i je netko imao takav slucaj

maxers
11.07.2010., 20:24
Evo opet se budi moja ps. svrbi ,svrbi.Ne može ona bez mene,počela se buditi polako.Probat ću doći do psorcutana...Niste sami.:mig:

RUŽA
12.07.2010., 08:03

za BIO lijek nemoraš imati najtežu psor. ima i s pločastom koji su na ,a primaju BIO.znaći ako psor. imaš i artritis a ne djeluju ti lijekovi kao što su antireumatici, kortikosteroidi trebaš imati pismeni dokaz od svog dermatologa da ti je organizam imun na kortike ili da imaš nuspojave.tvoj dermatolog te šalje recimo u Rijeku,referendni centar za psorijazu,ako oni smatraju,da si kandidat ,šalju dopis povjerenstvu za lijekove KBC.Rijeka na teret dermatološke klinike.kada dobiješ odobrenje vadiš nalaze,ta procedura traje oko mjesec dana.u Rijeci se pacijenti liječe s lijekom REMIKADE za koj kažu da je najučinkovitiji da ima najmanje nus pojava,apomaže i artritisu.remikade se infuzijam daje svako 2 mj.uz to trebaš piti metotrexat.valja pokušati,meni je odlično,kao što je rekaoGOGO SPORI ona je tu javlja se kada lijek oslabi,ali ja sam se spasila,živim kao da je i nema.dokle će to trajat pojma nemam.:):):)

drale85
12.07.2010., 11:22
evo da se i ja prkljucim svima vama s obzirom da imam psorijazu vec 10 god a nikako da se rijesim te napasti :) dali iko zna nekoga koje uklonio ?i koliko su dobre inekcije ? tablete ? cujem da se moze ugroziti sterilitet. imam vulgaris i to najmanje 70 posto tijela mi je zahvatila.

drale85
12.07.2010., 12:59
Molim na PM da mi se javi onaj tko ima ili zna koliko košta jazavčeva mast!!! hitno!!

yvucace jako nevjerovatno ali cuo sam od par starijih osoba da pomaze da se odere jez skuva i popije corba ali ja nisam pronasao hrabrosti za to da probam jer mi zvuci suludo.

RUŽA
13.07.2010., 06:52
Naglasio sam da imam najgori oblik Psoriazis Vulgaris pogledaj moje predhodne postove i naci ces slike kakav sam bio i kakav sam sada.Stelara se preporucuje svim oblicima psorijaze sa visokom upalom osim u slucaju PsoriazisArtritis. Zasto i zbog cega ne znam? valiki pozdrav i sve najbolje:):):)

GOGI PSORI,oprosti što sam ti falila ime,neznam kako ali dogodilo se.drago mi je da si se riješio psorijaze kao i ja .nadam se da će potrajati i pomoći većem broju psorijatičara.još jednom OPROSTI lijep pozdrav.:)

dalmatinac28
13.07.2010., 07:37
Ekipa,

ima netko od vas da je na INIS-ovoj terapiji o kojoj se dosta pisalo prije mjesec dana??

Dajte molim vas javite dali ima kakvih rezultata!??

Pozdrav!

drale85
13.07.2010., 12:42
Exoderil je antimikotik :confused:
Antimikoticima se liječe gljivične infekcije. I izliječe.:)
A obzirom da gljivične infekcije nalikuju na psorijazu ( i obrnuto) često se u terapiji, prije potvrđivanja dijagnoze psorijaze biopsijom, pokuša s antimikoticima za slučaj da se ipak radi o gljivičnoj infekciji.
Je li možda moguće da su te osobe imale mikozu?:ne zna:

dali znas dali ova krema ekoderil pomaze

drale85
13.07.2010., 16:08
s obzirom da sam novi nadam se da mi niko nece zamjeriti tek sada citam mnogobrojne postove.
Imam psorijazu vulgaris preko 10 god pocela je s jednom tackicom koju sam uklonio nekim melemom neke zene koja se vise ne bavi tim znam da je bila neka smola 2003 kada sam bio u vojsci na moru takodje sam imao 1 fleku ali nakon povratka iz vojske kako bi vreme odmicalo ona se sirila iz dan u dan a evo vec 4 god ne idem na more jer kao i sto sami znate kakva je okolina kad bi vidjeli bjezali bi gledali zapitkivali kao da sam s marsa pao,barem je to u crnoj gori nazalost.a sada mi je stanje jako lose nemam nekih bolova ali veliku povrsinu tj zasigurno 80 posto tijela je obuhvatila takodje nokti zadebljali isl zante vec i sami. probao sam sve i svasta i medicinski i kod travara ali bezuspjesno isto tako znam suru iz pg koja vec 8 god nema problema s tim uspjela je nekako maci. dobrodosao bi mi neki savjet da pokusam makar zalijeciti da mogu poci na more ako ne nista vise. koristio sam na svoju ruku dermovate i butavate veoma dugo u velikim kolicinama reaguju jako brzo ali sada sam izgleda imun na hjih. jel neko nekad koristio sta od ovoga: taablete TERBINAFIN HEXAL 250mg ?,CALCIPOTRIOL HEXAL 0,05 mg/g salbe?, DAIVONEX 50 G/G SALBE ? nabavio sam ovo iz njemacke tj cuo sam da su ove tablete ok ali samo u slucaju ako je jetra u potpunosti zdrava smiju se piti. ako je neko imao iskustva sa ovim volio bih da me posavjetuje unaprijed hvala i puno tpolih pozdrava iz podgorice.

maxers
13.07.2010., 20:28
s obzirom da sam novi nadam se da mi niko nece zamjeriti tek sada citam mnogobrojne postove.
Imam psorijazu vulgaris preko 10 god pocela je s jednom tackicom koju sam uklonio nekim melemom neke zene koja se vise ne bavi tim znam da je bila neka smola 2003 kada sam bio u vojsci na moru takodje sam imao 1 fleku ali nakon povratka iz vojske kako bi vreme odmicalo ona se sirila iz dan u dan a evo vec 4 god ne idem na more jer kao i sto sami znate kakva je okolina kad bi vidjeli bjezali bi gledali zapitkivali kao da sam s marsa pao,barem je to u crnoj gori nazalost.a sada mi je stanje jako lose nemam nekih bolova ali veliku povrsinu tj zasigurno 80 posto tijela je obuhvatila takodje nokti zadebljali isl zante vec i sami. probao sam sve i svasta i medicinski i kod travara ali bezuspjesno isto tako znam suru iz pg koja vec 8 god nema problema s tim uspjela je nekako maci. dobrodosao bi mi neki savjet da pokusam makar zalijeciti da mogu poci na more ako ne nista vise. koristio sam na svoju ruku dermovate i butavate veoma dugo u velikim kolicinama reaguju jako brzo ali sada sam izgleda imun na hjih. jel neko nekad koristio sta od ovoga: taablete TERBINAFIN HEXAL 250mg ?,CALCIPOTRIOL HEXAL 0,05 mg/g salbe?, DAIVONEX 50 G/G SALBE ? nabavio sam ovo iz njemacke tj cuo sam da su ove tablete ok ali samo u slucaju ako je jetra u potpunosti zdrava smiju se piti. ako je neko imao iskustva sa ovim volio bih da me posavjetuje unaprijed hvala i puno tpolih pozdrava iz podgorice.
DAIVONEX ili psorcutan u sastavu im je calcipotriol,ako se ne varam.Koristila sam pod nazivom psorcutan ,iočistila sam se u roku 2-3 mjeseca.Toplo ti preporučujem,teže je doći do nje i poskupa je ali vrijedi svakog eura. :)

gogi psori
13.07.2010., 20:36
GOGI PSORI,oprosti što sam ti falila ime,neznam kako ali dogodilo se.drago mi je da si se riješio psorijaze kao i ja .nadam se da će potrajati i pomoći većem broju psorijatičara.još jednom OPROSTI lijep pozdrav.:)

Daleko od toga da se ljutim.:) .Drago mi je da si se i ti resila ove napasti pa koloko to trajalo neka traje u sreci i cistom zdravlju.

Nesto sto ja uvek volim napisati. ZELIM SVIMA VAMA ONO STO ZELIM I SEBI.SAMO JEDNU ZELJU, Z D R A V LJ E E E E E E E E E E E E .

Gerta
14.07.2010., 13:29
dali znas dali ova krema ekoderil pomaze

Pa pomoći će ti ako imaš mikozu, tj. gljivičnu infekciju.
Kod psorijaze teško, ne vidim mehanizam djelovanja - kao npr. da antibioticima liječiš povišen krvni tlak

Terbinafin je antimikotik, dakle ista priča kao kod Exoderila.
S obzirom da se radi o tabletama, znači sistemskom učinku stvarno ne vidim zašto bi opterećivao cijeli organizam velikim količinama lijeka protiv gljivica, a nemaš gljivičnu infekciju.
Možeš si samo štete napraviti jer inače antimikotici za sistemnu uporabu imaju dosta nuspojava pa se vrlo pažljivo doziraju i samo kod pojedinih indikacija u slučaju kožnih mikoza.
Kakve su ti vrijednosti jetrenih enzima, koliko često si ih mislio kontrolirati, i kako, ako uzimaš neki lijek na svoju ruku?:confused:
Dobronamjeran savjet - NEMOJ se upuštat u samoliječenje antimikoticima.

Daivonex i Calcioptriol su u biti isti lijek pod drugim tvorničkim imenom (drugi proizvođač), kod nas se uglavnom koristi pod imenom Psorcutan, dosta se pisalo na ranijim stranicama, pa vidi malo.
Niti jedan od spomenutih lijekova, a osobito dermovate i butavate koje si ranije naveo se ne smiju koristiti bez liječničkog nadzora.
Osim što se ne radi o "bezopasnim kremicama" već o oziljnim lijekovima sa dosta mogućih nuspojava, postoji uvijek i mogućnost tahifilaksije, odnosno pojave da pojedini lijekovi zbog velike uporabe prestaju biti djelotvorni.
Zbog toga se i kreće sa slabijim kortikosteroidima, a tek onda prelazi na jače.

Što ti tvoj dermatolog kaže?
Kod tako velike zahvaćenosti često se koristi sistemna (najčešće parenteralna, tj. intravenska) primjena kortikosteroida, metotrexata i sl. što brzo očisti cijelu kožu,a može te i godinama držati u stanju remisije.