PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26

Rocky64
11.01.2011., 10:10
Psorex
Imam psorijazu vec dosta dugo.Na netu sam procitao od dosta ljudi za tu mast Psorex, iliti Kajtezovićeva mast. Molim da mi se jave ljudi koji su probali tu mast i dali se isplati to nabaviti?

Dobra je , definitivno mazanjem smanjuje veličinu oboljele površine, ali smrdi po nafti. Malo nezgodno.

bato69
11.01.2011., 20:05
pozdrav supatnici!

Ovaj psorex je dobar koristim ga sedam godina i najbolje je do sad šta mi je pomoglo a u Hrvatskoj ga možete dobiti na broj mob. 091 536 56 95-Dinko.
Ja bih se istuširao i spužvicom lagano trljao dok ne skinem ljuskice pa poslije tanko namazao(ni slučajno debelo neće pomoć a može štetit) najbolje navečer jedanput dnevno .Kad sam počeo koristit već nakon 20-30 dana je bilo super evo tako već gore rečeno godinama.Nadam se da će vam pomoć,istina smrdi na diesel ali valja probat.Sad sam malo postao imun ali još uvijek pomaže,a ako ko zna nešto novo o ovome našem problemu nek javi svaka pomoć je dobrodošla.

mek djevrek
11.01.2011., 20:51
zena i ja smo slozili jednu izvrsnu kremu za vise je namjena i prirodnih sastojaka.
za sada je super tko ju koristi(neurodermitis, hemeroidi, opekotine, pelenski osip...), ali nemam nikog sa psorijazom da ju isproba. ne znam nista o toj bolesti i mozda serem, ali rado bih da je netko proba. ako netko zeli biti pokusni kunic nek mi se javi na pm. odredjenu kolicinu dajem za probu. ako mogu pomoc na ovaj nacin bice mi izuzetno drago. vise se necu javljat na ovu temu jer ovo nije reklama.

pozz!

mek djevrek

Ivan_BEC
11.01.2011., 22:01
Ne znam dal se ovoj vijest moze vjerovati...

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/u-roku-od-jednoga-mjeseca-je-potpuno-izlijecio-i-malu-adelu-2395.html

ive2009
12.01.2011., 11:05
Ne isplati se mazati mastima od Kajtezovića, to je samo uzaludno trošenje kuna.

bato69
12.01.2011., 11:21
Ne isplati se mazati mastima od Kajtezovića, to je samo uzaludno trošenje kuna.

Ne znam da li si proba meni osobno i dan danas pomaže valjda je to sve individualno samo treba bit uporan i nije bogzna skupo mast je oko 210,00 kn sa poštarinom a može trajat i 2 mjeseca ako nije baš velika površina zahvaćena,samo treba tanko mazat jer neće pomoć ako više nanosiš može samo štetit.Ja je nanosim kad spužvicom skinem ljuske na ravnu površinu tad je efekt najbolji.

toni2222
12.01.2011., 18:07
Pozdrav svima,
psorijazu imam 4 godine, nije jako izrazena kao kod nekih ali je ima u tragovima, najvise na laktovima, nogama i ponekad na glavi.
Pokušao sam mazati sa belosalicom te se ponekad povuce ali nakon nekog vremena opet se pojavi..
Sad sam počeo piti omega 3 kapsule te se nadam da ce imati učinka..
Omega 3 je na akciji 108 kn 150 kapsula..

bettyyy
12.01.2011., 18:17
evo i mene...imam psorijazu vec kojih 5 godina i doslovno me izluduje...
na vrlo nezgodnom mjestu je na podrucju usnica i oko njih znaci na licu:flop:strasno...probala sam sve zive masti i kreme ali nista sve vrlo krato djeluje..e sad jedan doktor u zg mi je preporucil protopic mast 0,1 % I TO SAM MAZALA I U ROKU PAR DANA SE POVUKLO..ali nakon par dana ne mazanja opet se vraca...posto sam procitala da je ta mast vrlo opasna ali jedina mi tu psorijazu mice mene zanima dal ima neko ko ima iskustva s tom mascu???doktor mi savjetuje dugotrajno lijecenje s tim jer jedino to djeluje a mene je opet strah posto pise da moze izazvat razne zlocudne bolesti...:eek:helpppp

Gerta
12.01.2011., 19:21
evo i mene...imam psorijazu vec kojih 5 godina i doslovno me izluduje...
na vrlo nezgodnom mjestu je na podrucju usnica i oko njih znaci na licu:flop:strasno...probala sam sve zive masti i kreme ali nista sve vrlo krato djeluje..e sad jedan doktor u zg mi je preporucil protopic mast 0,1 % I TO SAM MAZALA I U ROKU PAR DANA SE POVUKLO..ali nakon par dana ne mazanja opet se vraca...posto sam procitala da je ta mast vrlo opasna ali jedina mi tu psorijazu mice mene zanima dal ima neko ko ima iskustva s tom mascu???doktor mi savjetuje dugotrajno lijecenje s tim jer jedino to djeluje a mene je opet strah posto pise da moze izazvat razne zlocudne bolesti...:eek:helpppp

Protopic spada u imunomodulatore, dakle skupinu lijekova koji mijenjajući imunološki odgovor organizma povoljno djeluju kod raznih autoimunih bolesti, kao što je i psorijaza.
Kod autoimunih bolesti imunološki sustav bude "prejak" i usmjeren prema vlastitim stanicama i zato ga treba u određenoj mjeri suprimirati.
S druge strane jak imunološki sustav nam je potreban za borbu protim raznoraznih zloćudnih bolesti.
Upravo zbog toga kod većine lijekova za autoimune bolesti koji modificiraju djelovanje imunološkog sustava postoji upozorenje o mogućem povećanom riziku za razvoj karcinoma. Oni to jednostavno moraju napisati.

Niti jedan imunomodulator se neće davati ako nema osnove, ali jednako tako ti isti lijekovi se daju kao sistemna terapija (dakle u vidu injekcija) kod psorijaze sa odličnim rezultatima.
Uvijek je to stvar procjene koristi i rizika.

Kod lokalne upotrebe (osobito kod takve male površine kao što si ti navela) teško da se i dugotrajnom upotrebom mogu postići dovoljne koncentracije u krvi da bi mogle imati takvu nuspojavu.
Ja se osobno ne bi tim zamarala.
I mazala sam svoje dijete Protopicom.:kava:

ćelo
12.01.2011., 19:44
Ne znam dal se ovoj vijest moze vjerovati...

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/u-roku-od-jednoga-mjeseca-je-potpuno-izlijecio-i-malu-adelu-2395.html

Ja sam kod gosp.Blage na terapiji već 4 mjeseca i iako su zimski dani koža mi je se osjetno popravila(manje se isušuje i manje se ljušti),ali još uvijek je sve tu-nijedna se fleka nije povukla. Vjerujem da je navedenima pomogao,ali to vjerovatno zavisi i od vrste psorijaze:ne zna:.Gosp. Blago je vrlo zanimljiv lik i ako neko živi u blizini njega isplati se oprobat:top:

dalmatinac28
12.01.2011., 20:16
Ja sam kod gosp.Blage na terapiji već 4 mjeseca i iako su zimski dani koža mi je se osjetno popravila(manje se isušuje i manje se ljušti),ali još uvijek je sve tu-nijedna se fleka nije povukla. Vjerujem da je navedenima pomogao,ali to vjerovatno zavisi i od vrste psorijaze:ne zna:.Gosp. Blago je vrlo zanimljiv lik i ako neko živi u blizini njega isplati se oprobat:top:

kolika je cijena terapije i od čega se sastoji

mya_7920
12.01.2011., 20:22
Već par godina mi se periodično s vanjske strane nadlaktica pojavljuju mrlje na koži, prvo izgleda kao da mi je ugašena cigareta na koži, onda se počne sušiti i ljuskati i na kraju ostane bijela mrlja. Ljeti ili kad idem u solarij se to gotovo ne događa. Bila sam kod dermatologa koji je to prozvao gljivicama i dao mi mast od koje su mi se cijele ruke počele guliti. Naravno, nije pomoglo.

Danas sam naletjela na neki članak o psorijazi i prepoznajem neke simptome, ali nisam sigurna. Može mi netko iskusniji potvrditi ili demantirati?

ćelo
12.01.2011., 22:49
kolika je cijena terapije i od čega se sastoji

Terapija se sastoji od čaja i meda(sa dodatcima) oralno i dobiju se dvije tekućine i krema za mazanje-sve je na prirodnoj bazi(pčelinji proizvodi,maslinovo ulje,biljne tinkture). Terapija košta 60KM(10 maraka više ili manje) i traje 20 do 30 dana. Gosp.Blago je u godinama(oko 8o god.) tako da treba biti strpljiv sa njim-malo je zaboravljiv,ali za svoje godine "u odličnom stanju":rofl:

bettyyy
12.01.2011., 22:50
Protopic spada u imunomodulatore, dakle skupinu lijekova koji mijenjajući imunološki odgovor organizma povoljno djeluju kod raznih autoimunih bolesti, kao što je i psorijaza.
Kod autoimunih bolesti imunološki sustav bude "prejak" i usmjeren prema vlastitim stanicama i zato ga treba u određenoj mjeri suprimirati.
S druge strane jak imunološki sustav nam je potreban za borbu protim raznoraznih zloćudnih bolesti.
Upravo zbog toga kod većine lijekova za autoimune bolesti koji modificiraju djelovanje imunološkog sustava postoji upozorenje o mogućem povećanom riziku za razvoj karcinoma. Oni to jednostavno moraju napisati.

Niti jedan imunomodulator se neće davati ako nema osnove, ali jednako tako ti isti lijekovi se daju kao sistemna terapija (dakle u vidu injekcija) kod psorijaze sa odličnim rezultatima.
Uvijek je to stvar procjene koristi i rizika.

Kod lokalne upotrebe (osobito kod takve male površine kao što si ti navela) teško da se i dugotrajnom upotrebom mogu postići dovoljne koncentracije u krvi da bi mogle imati takvu nuspojavu.
Ja se osobno ne bi tim zamarala.
I mazala sam svoje dijete Protopicom.:kava:

e puno hvala na odgovoru...:)...cula sam za lijecene sa tim injekcijama ali nema potrebe jer nemam na velikoj povrsini psorijazu...takoder imam i na dlanovima isto psorijazu ali ova mast je striktno za lice da mazem jer kortikosteroid nesmem na lice...stvarno to je jedina krema koja u 3 dana mice psorijazu ali ak prestanem mazat opet je tu....daj mi reci molim te kolko si ti vremenski mazala djete i dali se poslje ponovo pojavila psorijaza il sta vec ima???ma ja se malo previse brinem kad citam svasta na netu i na forumu ima dosta kritika za tu mast:(

bettyyy
12.01.2011., 23:05
da li ko ima iskustva s dermovate kremom????imam pitanje za Psorex mast...kako se to maze i da li treba dok se namaze tri dana ne ispirati i prati to mjesto????ja sam imala neku mast neznam dali je ta ali kad sam namazala nisam smjela 3 dana prati a posto imam na rukama i dlanovima to je nemoguce...

bato69
13.01.2011., 09:15
da li ko ima iskustva s dermovate kremom????imam pitanje za Psorex mast...kako se to maze i da li treba dok se namaze tri dana ne ispirati i prati to mjesto????ja sam imala neku mast neznam dali je ta ali kad sam namazala nisam smjela 3 dana prati a posto imam na rukama i dlanovima to je nemoguce...

Pa možeš slobodno namazat,( već sam prije pisao o tom) samo skini ljuske spužvicom ili nečim i onda nanesi tanko psorex pa se neće vidjet toliko ona siva boja od kreme.Smrdiće malo na diesel ali probaj kamuflirat s nekim dezodoransom ili sl.I da treba 3 dana u početku bez pranja,dobiješ sa psorexom i upute.

Gerta
13.01.2011., 10:12
e puno hvala na odgovoru...:)...cula sam za lijecene sa tim injekcijama ali nema potrebe jer nemam na velikoj povrsini psorijazu...takoder imam i na dlanovima isto psorijazu ali ova mast je striktno za lice da mazem jer kortikosteroid nesmem na lice...stvarno to je jedina krema koja u 3 dana mice psorijazu ali ak prestanem mazat opet je tu....daj mi reci molim te kolko si ti vremenski mazala djete i dali se poslje ponovo pojavila psorijaza il sta vec ima???ma ja se malo previse brinem kad citam svasta na netu i na forumu ima dosta kritika za tu mast:(

Iskreno, ni ne sjećam se više koliko smo ukupno mazali, imali smo razne sheme - jedan tjedan Elocom, pa jedan tjedan Protopic (btw. kupila sam ga u Mađarskoj po daaaleko jeftinijoj cijeni), ili naizmjenično svaki drugi dan, uglavnom je on dobar da se produži djelovanje kortikosteroida nakon što se prestane mazat s njima jer se Protopic smije puno duže koristiti (ali navečer, ne bi smjela s njim na svjetlo).
Mazala sam joj po licu i genitalnom području, probala sam i na psorijatična žarišta po tijelu ali bez ikakvog efekta.
Na licu je dobro reagiralo, isto se znalo početi vraćati nakon par dana, pa bi opet mazali i tako...
Uglavnom, 3 tjedna na Lošinju je imalo blagotvoran učinak :s :s :s :s :s tako da sada ne koristimo ništa.

Upozorenja na lijekovima su pisana prvenstveno na način da se proizvođači zaštite, tako da moraju navesti sve moguće eventualne nuspojave, makar se dogodio npr. jedan slučaj u 10 godina korištenja lijeka. Čak i ako nije direktno dokazana povezanost.

Inače, kada bi išla isčitavati moguće nuspojave u bilo kojem lijeku završilo bi tako da bi te bilo strah uzeti i Aspirin:mig:

Mislim da naravno treba sve to napisati, ali za potrebe medicinskog osoblja kako bi znali prilagoditi terapiju u određenim slučajevima.

da li ko ima iskustva s dermovate kremom????

Dermovate spada u skupinu najjačih kortikosteroida, dakle onih koji se daju kada sve drugo prestane djelovati.
Ni slučajno se ne bi igrala s time (kao niti drugom terapijom) bez konzultacije sa dermatologom.

bettyyy
13.01.2011., 14:01
Iskreno, ni ne sjećam se više koliko smo ukupno mazali, imali smo razne sheme - jedan tjedan Elocom, pa jedan tjedan Protopic (btw. kupila sam ga u Mađarskoj po daaaleko jeftinijoj cijeni), ili naizmjenično svaki drugi dan, uglavnom je on dobar da se produži djelovanje kortikosteroida nakon što se prestane mazat s njima jer se Protopic smije puno duže koristiti (ali navečer, ne bi smjela s njim na svjetlo).
Mazala sam joj po licu i genitalnom području, probala sam i na psorijatična žarišta po tijelu ali bez ikakvog efekta.
Na licu je dobro reagiralo, isto se znalo početi vraćati nakon par dana, pa bi opet mazali i tako...
Uglavnom, 3 tjedna na Lošinju je imalo blagotvoran učinak :s :s :s :s :s tako da sada ne koristimo ništa.

Upozorenja na lijekovima su pisana prvenstveno na način da se proizvođači zaštite, tako da moraju navesti sve moguće eventualne nuspojave, makar se dogodio npr. jedan slučaj u 10 godina korištenja lijeka. Čak i ako nije direktno dokazana povezanost.

Inače, kada bi išla isčitavati moguće nuspojave u bilo kojem lijeku završilo bi tako da bi te bilo strah uzeti i Aspirin:mig:

Mislim da naravno treba sve to napisati, ali za potrebe medicinskog osoblja kako bi znali prilagoditi terapiju u određenim slučajevima.

Dermovate spada u skupinu najjačih kortikosteroida, dakle onih koji se daju kada sve drugo prestane djelovati.
Ni slučajno se ne bi igrala s time (kao niti drugom terapijom) bez konzultacije sa dermatologom.

da protopic samo na lice ja drugdje ni nisam probala jer mi je receno
da drugdje ne dijeluje....imam i na genitalnom podrucju psorijazuu ali nisam mazala...e ak smijem pitat kolko ti mala i a godina posto vec ima psorijazu i dal je od koga to u obitelji nasljedila???bas ima na grdim mjestima velis lice i genitalno isto ko i ja..:flop:vise na mekom tkivima odnosno atipicno su mi rekli...meni inace more ne pomaze:flop:.

bettyyy
13.01.2011., 14:04
caooo..imam pitanje kaj se tice onih ribica...mene zanima di ih mogu nabaviti,kolka je cijena jedne ribice i kolko bi ih trebala imati najmanje da mogu provoditi terapiju???kakve sve uvjete trebaju znaci akvari i kaj jos ostalo????
inace psorijazu imam na dlanovima pa mislim da ih nebi trebalo puno???'tnx:)

Gerta
13.01.2011., 16:22
da protopic samo na lice ja drugdje ni nisam probala jer mi je receno
da drugdje ne dijeluje....imam i na genitalnom podrucju psorijazuu ali nisam mazala...e ak smijem pitat kolko ti mala i a godina posto vec ima psorijazu i dal je od koga to u obitelji nasljedila???bas ima na grdim mjestima velis lice i genitalno isto ko i ja..:flop:vise na mekom tkivima odnosno atipicno su mi rekli...meni inace more ne pomaze:flop:.

4,5 godine, ma ima ju po cijelom tijelu (najviše leđa i rukice), prvi put joj se pojavila upravo na moru, drugo ljetovanje nije imalo nikakvog učinka, tek nam je boravak od puna 3 tjedna na Lošinju bio spasonosan (s tim da se bolest počela povlačiti tek 3 tjedna nakon povratka).
Može se Protopic mazati i drugdje, ali neće biti efekta ako su lezije predebele, zato se i maže nakon kortikosteroida ili na mjestima gdje nije jako zadebljana koža.

Genitalno nam je odlično poslužio jer je tu jako nezgodno mazati Elocomom (koji joj inače jedini pomaže) radi opasnosti od stanjivanja sluznice.

buugi
13.01.2011., 17:07

moze li adresa i tel.

buugi
13.01.2011., 17:15
Imam 21 godinu i vec 4 godine imam Psorijazu.genecki sam je nasljedila od mame.Ljecila sam se kod ljecnika i sve mi je bilo gore i gore od ljekova...onda sam pocela da se ljecim biljnim putem i izlijecila sam se. :) ljecila sam se na slijedeci nacin za vanjsku primjenu sam koristila nevenovo ulje (sama sam ga napravila uzmete maslinovo ulje i u njega stavite cvijetove od suhog nevena)svaki dan sam se 6 puta mazala. a posto je jako vazno da se ova bolest ljeci izunura pila sam caj protiv psorijaze caj se sastoji od nevena,lista kupine,kamilice,maticnjak,preslica,zove,korijen maslacka i koprive trebate piti svaki dan po 4 solje tako 21 dan i 14 odmarati pa opet 21 pa 14 odmarati i tako 3 mjeseca.

molim te mozes li objasniti kako pripremas ulje i caj.

toni2222
13.01.2011., 20:32
molim te mozes li objasniti kako pripremas ulje i caj.

to bi i mene zanimalo :)

bettyyy
14.01.2011., 09:08
haloooo ljudi...ima ko informacija o ribicama da ne citam sad postove????
:confused:

ćelo
14.01.2011., 13:59
moze li adresa i tel.

Mjesto Pirot kod Travnika,tačnu adresu neznam a broj tel. 030517531

buugi
14.01.2011., 17:03
Mjesto Pirot kod Travnika,tačnu adresu neznam a broj tel. 030517531

hvala ti,hvala:)

whayme
17.01.2011., 17:58
pozdrav svima i nadam se da ce vam pomoci jer meni jeste ,a to je mjesavina caja ,,,,ja sam bio obolio jos 2003 i nakon tog caja je nestala Hvala Bogu,,,,i sada ponekad se pojavi koja tockica crvenila i ponovno si skuham caj i sve nestane ,,,,najveci problem jeste STRES,,,,,,koji je svemu krivac jer se i meni prilikom stresa naglo pojavila ,,,da ne filozofiram evo trave koje mozete kupiti u svakoj biljnoj ljekarni ,a sprema se da se u dvije litre zakuhale vode stavi po jedna velika žlica svake biljke i poklopi i ceka 1-2 h i moze se staviti med ,nikako secer,,,moze se nakon toga procijediti i spremiti u frizider ,pije se sedam dana pa pauza 3-4 dana pa ponoviti .trave su ČIČAK KORIJEN,STOLISNIK,MATIČNJAK,KOPRIVA,TROSKOT,----svaki dan 1,5-2 litre i odmor nakon sedam dana ,,,ako pomogne samo jednoj osobi bit cu zadovoljan jer znam kakav je to osjecaj ujutro se probudis i pocnes se pregledavati kozu i vidis promjene a nema pomoci ,,užas,,,,,pozdrav svima i netrazim nista za uzvrat,,,,

oprosti samo da te pitan nakon koliko vremena se vidilo poboljsanje i koliko povrsine ti je bilo obuhvaceno psorijazon
i samo me jos zanima dali je kome pomogao sapun od katrana cua sam da je i to dobro

ive2009
18.01.2011., 11:15
Ovaj iz Travnika sigurno ne može pomoći, osim svom džepu.

norka
18.01.2011., 18:30
da li je nekome ovako;
-prvo se lagano peruta mjesto
-pa onda svrbi
-nakon toga kožica pukna i to jaaako duboko, bude jako bolno i na tom mjestu čak pulsira jer je rana preduboka
-treba nekih 5-6 dana da zaraste
-i onda opet na drugom mjestu, pa opet drugo i tako stalnooo

liječnik mi je par godina dao dijagnozu psorijazis vulgaris, al ovo pucanje kože mi je onako malo čudno :ne zna:
ako je nekome tako , čim maže da ne pukne ili eventualno ako već pukne s čim maže da prije zaraste.

dancika
18.01.2011., 18:50
samo info..HZZO ne pokriva troskove prijevoza odlaska u Naftalan. Pokriva samo provodjenje teraije...
A zasto ? Zato jel nema bas pozitivnih rezultata..eto toliko o nasem sustavu po ne znam koji put potvrduju da su najbolji

By d vej,,povratna karta Zg- Ivanic grad kosta 23 kn..mislim stvarno je to veliki trosak

Rocky64
19.01.2011., 10:08
By d vej,,povratna karta Zg- Ivanic grad kosta 23 kn..mislim stvarno je to veliki trosak

23 kune su veliki trošak ????
Pa pivo u zadnjoj rupi je 12.

Zenabr1
19.01.2011., 15:19
da li je nekome ovako;
-prvo se lagano peruta mjesto
-pa onda svrbi
-nakon toga kožica pukna i to jaaako duboko, bude jako bolno i na tom mjestu čak pulsira jer je rana preduboka
-treba nekih 5-6 dana da zaraste
-i onda opet na drugom mjestu, pa opet drugo i tako stalnooo

liječnik mi je par godina dao dijagnozu psorijazis vulgaris, al ovo pucanje kože mi je onako malo čudno :ne zna:
ako je nekome tako , čim maže da ne pukne ili eventualno ako već pukne s čim maže da prije zaraste.

BETRION KREMA;dok je rana.a poslije sa dermovate kremom

bettyyy
20.01.2011., 08:43
BETRION KREMA;dok je rana.a poslije sa dermovate kremom

ja sam s dermovate mazala 3 tjedna i vise ni u ludilu....pomoglo je na kratko vrijeme al mi se opetr sad pocela pojavljivat psorijaza...to je ful jaka krema a
kolko sam vidla nikakve bas koristi...ja ju nebi vise koristia..:flop:

Zenabr1
21.01.2011., 08:23
ja sam s dermovate mazala 3 tjedna i vise ni u ludilu....pomoglo je na kratko vrijeme al mi se opetr sad pocela pojavljivat psorijaza...to je ful jaka krema a
kolko sam vidla nikakve bas koristi...ja ju nebi vise koristia..:flop:

Pa i doktor kaže da psorijaza nema lijeka,može nestati ,ali se opet pojavi. Nažalost te bolesti tko ju dobije nemože je se riješiti. Može se povući ,ali nakon nekog vremena opet izbije van.:mad:

andmar
24.01.2011., 19:40
oprosti samo da te pitan nakon koliko vremena se vidilo poboljsanje i koliko povrsine ti je bilo obuhvaceno psorijazon
i samo me jos zanima dali je kome pomogao sapun od katrana cua sam da je i to dobro

pozdrav vec nakon tri do cetiri dana povlaci se crvenilo ,menni je bilo po rukama ,koljena ,,opcenito ko i svima ali nije je puno bilo ,ali dovoljno da pocne iritirati samog sebe evo isada su se javile ponegdje tockice pa se spremam kupiti biljkice...pozdrav:)

Icch
25.01.2011., 12:37
Prije 4 godine su mi se počele pojavljivati neke crvene točkice po laktovima i šakama, otišla sam kod dermatologice koja mi je dala elocom i ništa nije komentirala. Mene strah da je to psorijaza jer mi samo sunce pomaže, a ako ne koristim elocom jako me svrbi a s njim i bez njega mi na tim dijelovima kada prođe ostaju bijele flekice koje kao da su ostale bez pigmenta. Nemam neki veliki dio kože zahvaćen, ali svake zime mi se sve više toga pojavljuje. Pročitala sam par postova, ali sad nemam vremena sve pročitat, pa ako mi netko može preporučiti nekog dobro dermatologa koji će mi bit bolji od mog bila bi zahvalna.

Zenabr1
25.01.2011., 20:46
Prije 4 godine su mi se počele pojavljivati neke crvene točkice po laktovima i šakama, otišla sam kod dermatologice koja mi je dala elocom i ništa nije komentirala. Mene strah da je to psorijaza jer mi samo sunce pomaže, a ako ne koristim elocom jako me svrbi a s njim i bez njega mi na tim dijelovima kada prođe ostaju bijele flekice koje kao da su ostale bez pigmenta. Nemam neki veliki dio kože zahvaćen, ali svake zime mi se sve više toga pojavljuje. Pročitala sam par postova, ali sad nemam vremena sve pročitat, pa ako mi netko može preporučiti nekog dobro dermatologa koji će mi bit bolji od mog bila bi zahvalna.

Otiđi u bolnicu sestara milosrdnica (vinogradsku) tamo su ti odlični dr.
i http://s6.ba.**************/game/c.php?uid=24965

Mojzivot
26.01.2011., 19:44
vece ljudi!eto i mene...vidim novih ljudi ovdje!
Ja sam nekako svoju malo smirio,sredio prehranu i borim se...,al tu je ona jos!Nego da vas pitam jel netko ima kakvih iskustava sa nekim Sadikovicem iz Ljubuskog?!Malo sam skeptican vise o tim travama i pripravcima....

dalmatinac28
26.01.2011., 20:14
Ja sam nekako svoju malo smirio,sredio prehranu i borim se...,al tu je ona jos!Nego da vas pitam jel netko ima kakvih iskustava sa nekim Sadikovicem iz Ljubuskog?!Malo sam skeptican vise o tim travama i pripravcima....

Imam ja iskustva s njim ali na žalost ne sa psorijazom.
Uglavnom bio kod njega zbog drugog problema i u potpunosti je pomogao.
Inače nije klasični travar već kombinira i homeopatiju
Pozdrav!

whayme
26.01.2011., 22:06
pozdrav vec nakon tri do cetiri dana povlaci se crvenilo ,menni je bilo po rukama ,koljena ,,opcenito ko i svima ali nije je puno bilo ,ali dovoljno da pocne iritirati samog sebe evo isada su se javile ponegdje tockice pa se spremam kupiti biljkice...pozdrav:)

samo jos da te pitan a odakle tebi ta ideja sa cajevima, jesi li ti to sam bezveze pocea malo kombinirat ili si to sa cajem, cuo od neke strucne osobe?????

buckoman
27.01.2011., 09:06
već san post stavio ali samo ponavljan da mi je sestra koristila neku novu mast rips mast, koju je kupila u ljekarni u splitu i da nakon dva tjedna je čista od ljusaka i nema neugodnog mirisa. išla je u dermatologinje u bolnicu i ova joj je rekla da sa kortiko steroidima maže dan dva ono crvenilo šta je ostalo na koži i da nastavi sa tom rips masti. laktovi i iznad guze su sad ok pa će nastavit

ćelo
27.01.2011., 11:34

Ja sam bio 9 mjeseci na terapiji kod Sadikovica i nije mi ništa pomoglo,iako je on tvrdio da će me očistit za 6 mjeseci.A u tih 9 mj. sam potrosio mnogo novca ali i još više zivaca(stroga dijeta,mazanje sa mastima,kuhanje i trošenje čaja,nekakve bobe..) i unatoč tome rezultati su bili nikakvi a svega sam se striktno pridrzavo!

buckoman
27.01.2011., 14:04
Hvala na informaciji.

da li je iko od prisutnih koristia RIPS mast proizvodjač je spora farmakon iz splita, jel vridi to šta, inače cijena je 91,33 HRK (50ml) ?:ne zna:

e da, svima sritan i blagoslovljen božić!:top:

evo danas sam postirao, jer mi je sestra koristila rips mast i nakon dvije sedmice su ljuske i neugodan miris se očistili, nakon toga je išla dermatologinji i ova joj je dala kortiko da maže dva dana ono crvenilo šta je ostalo i nastavi dalje sa ripsom
za sada je zadovoljna, a mislin da je platila nešto manje od 90 kn, valjda ovisi o ljekarni

Mojzivot
27.01.2011., 14:53
Ja sam bio 9 mjeseci na terapiji kod Sadikovica i nije mi ništa pomoglo,iako je on tvrdio da će me očistit za 6 mjeseci.A u tih 9 mj. sam potrosio mnogo novca ali i još više zivaca(stroga dijeta,mazanje sa mastima,kuhanje i trošenje čaja,nekakve bobe..) i unatoč tome rezultati su bili nikakvi a svega sam se striktno pridrzavo!

To sam si i mislio...jbg!Ja sam uzeo neki "popis" i najvise me zaintrigiralo to sto nema dijete nego sam stvari koje moras izbjegavat.Recimo prije su mi govorili puno ribe,sira...bla bla...a kod njega Zabranjeno:biber,paprika,lukovi,riba,meso od guske,purana,zecije...i tak dalje!Ono nije neka dijeta i pijes neki caj 7.5dcl dnevno!Jedino je malo cijena ubitacna s obzirom da mi vec muka od ljudi koji "garantiraju" oporavak!Ma probat cu,izbjegavam kemiju...jer proslo ljeto me nest puklo i morao sam nakraju koristit kremu sa kortiko steroidima.javim se nakon nekog vremena kad vidim dal ima kakvog pomaka.puno pozz

dalmatinac28
27.01.2011., 19:40
evo danas sam postirao, jer mi je sestra koristila rips mast i nakon dvije sedmice su ljuske i neugodan miris se očistili, nakon toga je išla dermatologinji i ova joj je dala kortiko da maže dva dana ono crvenilo šta je ostalo i nastavi dalje sa ripsom
za sada je zadovoljna, a mislin da je platila nešto manje od 90 kn, valjda ovisi o ljekarni

ja sam zvao gospodina koji je kreirao tu mast i sam mi je rekao da otklanja ljuskice ali ne i crvenilo te da bi crvenilo trebalo maknit sa kortikosteroidima ali onda ne vidim baš razlog kupovine masti koja košta 90 kn kad će to isto napraviti svaka krema od nevena ili slična za cca 9-10 kn????
Ja se redovito mažem jeftinim kremama kao što je ova od nevena i nemam nikada ljuskica ali crvenilo je i dalje tu tako da ništa revolucionalno od RIPSA i ako želite tjedno uštediti 80 kn isti učinak ćete dobiti od svake malo masnije kreme!!
Pozdrav!

buckoman
28.01.2011., 12:59
ja sam zvao gospodina koji je kreirao tu mast i sam mi je rekao da otklanja ljuskice ali ne i crvenilo te da bi crvenilo trebalo maknit sa kortikosteroidima ali onda ne vidim baš razlog kupovine masti koja košta 90 kn kad će to isto napraviti svaka krema od nevena ili slična za cca 9-10 kn????
Ja se redovito mažem jeftinim kremama kao što je ova od nevena i nemam nikada ljuskica ali crvenilo je i dalje tu tako da ništa revolucionalno od RIPSA i ako želite tjedno uštediti 80 kn isti učinak ćete dobiti od svake malo masnije kreme!!
Pozdrav!

dalmatinac 28 fala ti na savjetu, ali i ona je mazala sa tin jeftinim mastima i nevenovom kremom, ali je bilo isto ili još gore.sa ovin ripson stanje joj je puno puno bolje, to je i najbitnije da je ona zadovoljna. javit ću ti za desetak dana kakvo je stanje
poz

Airen
29.01.2011., 19:26
Što koristiti za vlasište??
Pročitala sam da ovdje neki koriste crni šampon. Baš se tako zove "crni šampon"??
Već dugo nisam imala problema s vlasištem i sad u zadnja 2-3 tjedna uzašno svrbi, a o ljusakanju da ne pričam
Prije sam koristila Ducray, ali više ne pomaže

ljutka
30.01.2011., 13:33
samo info..HZZO ne pokriva troskove prijevoza odlaska u Naftalan. Pokriva samo provodjenje teraije...
A zasto ? Zato jel nema bas pozitivnih rezultata..eto toliko o nasem sustavu po ne znam koji put potvrduju da su najbolji

evo ovako nije istina da hzzo ne pokriva troškove prijevoza . pokriva ako si udaljen više od 16 km od mjesta liječenja i ako takvu istu terapiju nemožeš obavljati u svom mjestu stanovanja. Bila sam u 5 mj.2010 i dobila povrat od 700kn ,malo manje koju kunu za 20 dana.
Prošli tjedan sam bila u naftalanu na pregledu i naručila se za terapije od 2.5 i troškove plaća i dalje HZZO.
Meni moja doktorica nije prošle godine htjela potvrditi putni nalog,njezino objašnjenje je bilo da HZZO ne pokriva više trošak.Nakon konzultacije u Klovićevoj sam promjenila doktoricu koja mi je dala putni nalog i dobila sam novce.
i još nešto u jednom smjeru je karta 23.60kn

ljutka
30.01.2011., 13:38
evo ovako nije istina da hzzo ne pokriva troškove prijevoza . pokriva ako si udaljen više od 16 km od mjesta liječenja i ako takvu istu terapiju nemožeš obavljati u svom mjestu stanovanja. Bila sam u 5 mj.2010 i dobila povrat od 700kn ,malo manje koju kunu za 20 dana.
Prošli tjedan sam bila u naftalanu na pregledu i naručila se za terapije od 2.5 i troškove plaća i dalje HZZO.
Meni moja doktorica nije prošle godine htjela potvrditi putni nalog,njezino objašnjenje je bilo da HZZO ne pokriva više trošak.Nakon konzultacije u Klovićevoj sam promjenila doktoricu koja mi je dala putni nalog i dobila sam novce.
i još nešto u jednom smjeru je karta 23.60kn

povratna karta s putničkim vlakom je 37.80 a brzi 47,40

i meni osobno ništa ne pomogne kao naftalan

Milenica90
31.01.2011., 09:16
Pozdrav svima . Pratim ovaj forum od nedavno , pa evo da i ja prenesem neko svoje iskustvo .. psorijazu sam dobila sa svojih devet godina , za vreme bombardovanja . U pocetku su to bile jako male promene u predelu kose . da bi se stanje pogorsalo u pubertetu Kada sam dobila i artritis , tj zapaljenje skocnog zgloba , usled neadekvatnog lecenja lekara opste prakse ( koji nije imao pojma o cemu se radi , i stavljao mi nogu u gipsu po 2 meseca ) artritis se prosirio i na koleno . Dosla sam na institut za reumatologiju u Beogradu gde je artritis dijagnostiran i uradjena punkcija skocnog zgloba i kolena . tada mi je ukljucen i Metotreksat . Sve je to bilo 2006 godine , jos tada sam osetila poboljsanje , cak sam se i vratila odbojci koju sam pre artritisa aktivno trenirala . Na nagovor jednog "lekara" prestala sam da uzimam Metotreksat , jer kako on smatra , lek je otrovan , i bla , bla , bla .. U roku od mesec dana se sve vratilo , promene na kozi su bile katastrofalne i nisam mogla ustati iz kreveta . Da bi ja opet bila hospitalizovana na institutu za reumatologiju , u kriticnom stanju . 2007 god . Doktorka Gordana Susic , inace jedini specijalizirani deciji reumatolog u Srbiji i najbolja u struci , mi je predlozila lecenje bioloskim lekom Enbrelom , koji je tada bio u fazi ispitivanja . Jako skupa vakcina , etanercept , mislim da mesecna terapija kosta negde oko 1000e . Pocela sam s tom terapijom , obucena da dajem inekciju sama sebi , i evo i dan danas , od prvog puta kako sam primila mene nije zaboleo zglob, voda se nije javljala , promene su u fazi mirovanja , svedene na minimum , mada ja koristim i jednu kremu , Diproson, tacnije Diprosone , na bazi betametazona , nju mi salje rodjaka iz francuske , ne znam da li je ima na nasim prostorima , postoji sem kreme i mast , ona je isto Ok , ali je za moje promene dovoljna i krema , mast je bas jaka i sigurna sam da pomaze . Sve u svemu , Enbrel i Dr Sušic su mi dali nadu da ipak zivot moze da bude normalan , da mogu uspravno da hodam , bez promena na licu , niko me vise ne pita zgranuto ; EEE sta ti je to ?? sada sam devojka koja i studira i radi istovremeno i sve je u savrsenom redu .. Belosalic mi je isto pomogao i necete verovati Flogocid mast , koja je inace konjska mast, malo smrducka ,ali ..... :( i mozete je kupiti u veterinarskim radnjama . Inace , u Srbiji Enbrel dobijam od drzave , s tim sto sam prosla jako rigorozne komisije , daje se mladim osobama , kojima je put do izlecenja ili remisije zagarantovan . tako da ne placam tu cenu leka . Moja terapija je Metotreksat 12,5 mg( pokusali smo da smanjimo dozu ali mi ne ogdovara zbog promena , on ih stvarno skine ) Folan 24h nakon MTX, Enbrel 2x nedeljno , Vigantol kapi ( d3 vitamin ) 10 kapi nedeljno , Kalcijum , i naravno Omega 3 vitamini u sto vecoj kolicini ... :) to je sve sto je meni stvarnoooo pomoglo ... Pozdrav svima jos jednom .. :)

101%
31.01.2011., 14:36
dalmatinac 28 fala ti na savjetu, ali i ona je mazala sa tin jeftinim mastima i nevenovom kremom, ali je bilo isto ili još gore.sa ovin ripson stanje joj je puno puno bolje, to je i najbitnije da je ona zadovoljna. javit ću ti za desetak dana kakvo je stanje
poz

osobno sam koristio tu RIPS mast, ali da uklanja crvenilo nije istina, djelovanje joj je kao nevenova krema.:ne zna:

90% proizvoda za psorijazu je pljačkanje ljudi, jer bolesnom čovjeku je najlakše prodat!:flop:

dalmatinac28
31.01.2011., 18:03
osobno sam koristio tu RIPS mast, ali da uklanja crvenilo nije istina, djelovanje joj je kao nevenova krema.:ne zna:

90% proizvoda za psorijazu je pljačkanje ljudi, jer bolesnom čovjeku je najlakše prodat!:flop:

to sam i ja rekao,
dakle netko se dosjetio da može kremu vrijednosti 10 kn prodati za 100 samo ako napiše da pomaže kod psorijaze!!!!
Na žalost i sam sam probao hrpetinu takvih i potrošio dovoljno novca za nov auto:-)
pozdrav i ne nasjedajte na svašta!!!

Lana55
01.02.2011., 17:15
Pozdrav svima . Pratim ovaj forum od nedavno , pa evo da i ja prenesem neko svoje iskustvo .. psorijazu sam dobila sa svojih devet godina , za vreme bombardovanja . U pocetku su to bile jako male promene u predelu kose . da bi se stanje pogorsalo u pubertetu Kada sam dobila i artritis , tj zapaljenje skocnog zgloba , usled neadekvatnog lecenja lekara opste prakse ( koji nije imao pojma o cemu se radi , i stavljao mi nogu u gipsu po 2 meseca ) artritis se prosirio i na koleno . Dosla sam na institut za reumatologiju u Beogradu gde je artritis dijagnostiran i uradjena punkcija skocnog zgloba i kolena . tada mi je ukljucen i Metotreksat . Sve je to bilo 2006 godine , jos tada sam osetila poboljsanje , cak sam se i vratila odbojci koju sam pre artritisa aktivno trenirala . Na nagovor jednog "lekara" prestala sam da uzimam Metotreksat , jer kako on smatra , lek je otrovan , i bla , bla , bla .. U roku od mesec dana se sve vratilo , promene na kozi su bile katastrofalne i nisam mogla ustati iz kreveta . Da bi ja opet bila hospitalizovana na institutu za reumatologiju , u kriticnom stanju . 2007 god . Doktorka Gordana Susic , inace jedini specijalizirani deciji reumatolog u Srbiji i najbolja u struci , mi je predlozila lecenje bioloskim lekom Enbrelom , koji je tada bio u fazi ispitivanja . Jako skupa vakcina , etanercept , mislim da mesecna terapija kosta negde oko 1000e . Pocela sam s tom terapijom , obucena da dajem inekciju sama sebi , i evo i dan danas , od prvog puta kako sam primila mene nije zaboleo zglob, voda se nije javljala , promene su u fazi mirovanja , svedene na minimum , mada ja koristim i jednu kremu , Diproson, tacnije Diprosone , na bazi betametazona , nju mi salje rodjaka iz francuske , ne znam da li je ima na nasim prostorima , postoji sem kreme i mast , ona je isto Ok , ali je za moje promene dovoljna i krema , mast je bas jaka i sigurna sam da pomaze . Sve u svemu , Enbrel i Dr Sušic su mi dali nadu da ipak zivot moze da bude normalan , da mogu uspravno da hodam , bez promena na licu , niko me vise ne pita zgranuto ; EEE sta ti je to ?? sada sam devojka koja i studira i radi istovremeno i sve je u savrsenom redu .. Belosalic mi je isto pomogao i necete verovati Flogocid mast , koja je inace konjska mast, malo smrducka ,ali ..... :( i mozete je kupiti u veterinarskim radnjama . Inace , u Srbiji Enbrel dobijam od drzave , s tim sto sam prosla jako rigorozne komisije , daje se mladim osobama , kojima je put do izlecenja ili remisije zagarantovan . tako da ne placam tu cenu leka . Moja terapija je Metotreksat 12,5 mg( pokusali smo da smanjimo dozu ali mi ne ogdovara zbog promena , on ih stvarno skine ) Folan 24h nakon MTX, Enbrel 2x nedeljno , Vigantol kapi ( d3 vitamin ) 10 kapi nedeljno , Kalcijum , i naravno Omega 3 vitamini u sto vecoj kolicini ... :) to je sve sto je meni stvarnoooo pomoglo ... Pozdrav svima jos jednom .. :)

Pozdrav meni ljekari predlažu Metotreksat ali ja sam skeptična,mada sam upoznala par ljudi koji ga piju već godinama i sve je ok.Nešto mislim da ću ga ipak piti,pa kud puklo da puklo,nemogu ni ovako više,sve kreme,masti,travare..sam probala,obišla i umorna sam pravo umorna....

Milenica90
01.02.2011., 17:56
ja ga podnosim odlicno , i cim preskocim par nedelja da ga popijem , primetim da se promene vracaju . Moras uraditi PPD test pre uvodjenja leka . Mozda ce ti u pocetku biti muka i imaces glavobolju kada ga popijes , ali to brzo prestane ... meni je krvna slika extra , bas sam juce uzela rezultate .. :)

Ivan_BEC
01.02.2011., 20:06
Mozda mi necete vjerovati ali prvi puta nakon pojave mi je nestala psorijaza i na nogama skroz bez upotrebe one UV-terapije. Sa UV-terapije mi je nestala psorijaza u gornjem dijelu tjela. I nikad vise se nije vratila. Na nogama nazalost jest...ali sada je nestalo. Ne znam kako to. Niti sam mjenjao prehranu. Valjda ne mislim vise cesto na tu bolest pa mi se povuklo. Prije sam mislio svaki dan...kako ce mi biti gore i to.

dancika
02.02.2011., 15:03
povratna karta s putničkim vlakom je 37.80 a brzi 47,40

i meni osobno ništa ne pomogne kao naftalan

meni je to rekla mloja doorica c a njoj je to rekla doktorica koja kod nje dolazi ( kao neka komisija ). Znaci ta koji bi mi to morala odobriti kaze da HZZo to ne pokriva, govorim samo o pokrivanju troskova prijevoza, za upitnicu od Hzzo nije problem

Lana55
02.02.2011., 20:43
[QUOTE=Milenica90;31479454]ja ga podnosim odlicno , i cim preskocim par nedelja da ga popijem , primetim da se promene vracaju . Moras uraditi PPD test pre uvodjenja leka . Mozda ce ti u pocetku biti muka i imaces glavobolju kada ga popijes , ali to brzo prestane ... meni je krvna slika extra , bas sam juce uzela rezultate .. :)[/QUOS Super drago mi je da ti je dobro,danas sam vadila sve nalaze krvi sutraPPD i pčinjem piti u ponedeljk.:p

ljutka
02.02.2011., 21:28
meni je to rekla mloja doorica c a njoj je to rekla doktorica koja kod nje dolazi ( kao neka komisija ). Znaci ta koji bi mi to morala odobriti kaze da HZZo to ne pokriva, govorim samo o pokrivanju troskova prijevoza, za upitnicu od Hzzo nije problem

ja i spominjem putne troškove , naime radi se o tome da doktorica to ne želi dati...naime kolko sam ja čula što manje oni daju recepata,uputnica i takvih stvari oni dobiju nešto na plaći

lianne
03.02.2011., 11:02
cure molim za pomoc u informacijama...
muz mi se vec nekoliko godina bori sa psorijazom,no bezuspijesno..:(
svaka jesen nam donosi novo pogorsanje i ova zima je donjela doslovno katastrofu..psorijaza mu plazi vec opasno i po licu..mislim da mu je dobrih 80 % tijela prekriveno promjenama,no najgore je sto je sada u akutnoj fazi i bukti-sve je stravicno upaljeno i zazareno,a da ne pricam koliko ga svrbi i ljuska se(usisavam kucu cca 3x dnevno)..
uglavnom zivimo u manjem gradu u kojem dermatologinja bas nema nekog znanja i interesa,pa mu vrti u krug stalno iste preparate koji mu bas ne pomazu..s tim da je sad u fazi da za jedno mazanje potrosi jednu kremu sto je apsurdno :rolleyes:
probali smo i svakakve pripravke,no bez veceg poboljsanja..najvise do sad mu pomaze klasicno more i sunce..

no ako ovako nastavi bojim se za njegov zivot..naime smrsavio je dosta(gubi misicnu masu-proteini!!!) i primjetila sam da se po noci jako puno znoji i da je njegova strana madraca konstantno mokra,ma koliko je ja dizala i zracila..znaci da mu je funkcija koze kao barijere totalno zakazala..cak sam primjetila da mu je urin dosta taman sto ukazuje na dehidraciju iako pije dosta tekucine..
mislim da je vrijeme za neku hospitalizaciju ili barem zesce pretrage,pa da li netko moze preporuciti neku bolnicu sa uljudnijim&zainteresiranijim osobljem..jer do sad ga nitko nije poslao nikad na nikakvu pretragu..pa ni krv nije vadio!!
samo mu bace kremu preko stola i to je to..
a on je jako lose i vise ga ne mogu gledati takvog..ne moze se ni on,ali kako je inace povucenija osoba-sram ga je i boji se..
javljala sam se i na temi na zdravlju,ali nekako mi je ta tema skrenula u nekom cudnom smjeru,pa se nadam da ce netko tu mozda dat kakvu smjernicu..
posto nema PA ne znam kakva je situacija sa naftalanom?
mozda da za prvu ruku odemo u neku bolnicu(rebro?)pa da mu naprave bar kvalitetnu dijagnostiku?jer nekako me sve strah da to vec postaje i internisticki problem :(

pomoc :moli:

dalmatinac28
03.02.2011., 13:37
[QUOTE=lianne;31516298]cure molim za pomoc u informacijama...

Nisam cura ali evo savjeta,
dakle ovo što opisuješ je jako ozbiljno stanje i objasni suprugu da psorijaza ako se ne tretira može dovesti i do kobnih posljedica(nije da te plašim ali koža je najveći ljudski organ i jako je bitna)
Dakle moja preporuka ti je da odete hitno u Rijeku(vidim da ste u ZG pa vam je blizu)jer je tamošnja klinika za dermatovenerologiju proglašena referentnim centrom za psorijazu u hrvatskoj.
Lokalitet Rijeka
Krešimirova 42
(051) 658-111
S obzirom na stanje koje si opisala ili će ga staviti na biološke lijekove što bi možda bilo najbolje ili će ga uputiti u naftalan ili na UVB terapije u ZG.
U svakom slučaju bilo što od ovoga će ga ili skroz očistiti ili dovesti do minimuma promjena.
Ako trebaš još bilo što javi na PM i požurite se!!!!!!
Pozdrav i sve najbolje

lianne
03.02.2011., 22:00
[QUOTE=lianne;31516298]cure molim za pomoc u informacijama...

Nisam cura ali evo savjeta,
dakle ovo što opisuješ je jako ozbiljno stanje i objasni suprugu da psorijaza ako se ne tretira može dovesti i do kobnih posljedica(nije da te plašim ali koža je najveći ljudski organ i jako je bitna)
Dakle moja preporuka ti je da odete hitno u Rijeku(vidim da ste u ZG pa vam je blizu)jer je tamošnja klinika za dermatovenerologiju proglašena referentnim centrom za psorijazu u hrvatskoj.
Lokalitet Rijeka
Krešimirova 42
(051) 658-111
S obzirom na stanje koje si opisala ili će ga staviti na biološke lijekove što bi možda bilo najbolje ili će ga uputiti u naftalan ili na UVB terapije u ZG.
U svakom slučaju bilo što od ovoga će ga ili skroz očistiti ili dovesti do minimuma promjena.
Ako trebaš još bilo što javi na PM i požurite se!!!!!!
Pozdrav i sve najbolje

Puno ti hvala na pomoci i podrsci :kiss:..stvarno nam
treba..
mislila sam krenut iz zg..posto su mi starci gore,a ja sam se udala tu u sibenik..posto imamo malu bebicu bilo bi nam lakse,u ri nemamo nikog..a i ako zavrsi u naftalanu-lakse cu iz zg do njega..
mislis da je rijeka bolji pocetak?ako ce trebat idemo i tamo..ma idemo bilo gdje samo da mu pomognu..pomaze mu jako sunce i more,pa se nadam da ima pomoci,a takoder sumnjam da bi mozda okidac bila neka latentna bak.infekcija posto ima ceste bronhitise(a tu mu jos se nitko nije sjetio raditi bris!!)..u prilog tome ide i to da mu se siri u vidu tockica koje se kasnije spajaju u veca zarista..ne znam..nadam se..tjesim se..ima samo 34god..valjda mozemo mi to :)

ljutka
04.02.2011., 07:44
http://yoursmiles.org/tsmile/pups1/t8618.gif (http://yoursmiles.org/t-pups1.php?page=2) da prođe svima

dalmatinac28
04.02.2011., 10:02
Čuj,
kad psorijaza bukti obično je dobar znak da postoji i neki drugi problem(upala grla i sl) zato je nužno da napravi sve briseve ali ne samo njih nego neka pregleda kompletnu krvnu sliku jer ne mora biti nešto što on primjećuje.
Kažeš da dobro reagira na sunce dakle UVB terapija bi sigurno pomogla
Kažeš da ti je zgodniji ZG mislim da i tamo imapaju lampe
imaš ih čak i u Splitu mislim da sam ti već bio pisao o ST lampama??
Pozdrav!

deer_hunter
04.02.2011., 10:36
Čuj,
kad psorijaza bukti obično je dobar znak da postoji i neki drugi problem(upala grla i sl) zato je nužno da napravi sve briseve ali ne samo njih nego neka pregleda kompletnu krvnu sliku jer ne mora biti nešto što on primjećuje.
Pozdrav!

ima psorijazu od 18. godine po cijelom tijelu, intenzitet nema veze s upalama nego sa stresom :kava:

100 % sigurno, primjer: neposredni dokaz su moji nalazi sa detaljnog sistematskog pregleda prema kojemu sam posve zdrava, a koža mi se ljuska jednako intenzivno kao i svake zime, odnosno puno jače nego ljeti (jer imam simptome kroz cijelu godinu) :o

slažem se za lampe, jer stvarno najbolje djeluju, osim sunca :zubo:

oulu
04.02.2011., 11:08
ima psorijazu od 18. godine po cijelom tijelu, intenzitet nema veze s upalama nego sa stresom :kava:

100 % sigurno, primjer: neposredni dokaz su moji nalazi sa detaljnog sistematskog pregleda prema kojemu sam posve zdrava, a koža mi se ljuska jednako intenzivno kao i svake zime, odnosno puno jače nego ljeti (jer imam simptome kroz cijelu godinu) :o

slažem se za lampe, jer stvarno najbolje djeluju, osim sunca :zubo:

ako nešto vrijedi kod psorijaze onda je to da nema pravila i kod svakoga je drugačije.
kod mene nekad stres uzrokuje pojačanje, nekad prehlade, prije je znala i hrana, a nekad ne mogu dokučiti.
i ja bi se složila da lampe najbolje djeluju, barem sudeći po mom iskustvu, čak bolje od sunca. sa suncem sam ponekad znala dobivat kontra efekt.

jel koristi tko solarij? jel to isto kao lampa? čitala sam po stranim forumima da ljudi odlaze u solarij bez konzultacije s liječnicima, ja sam uvijek mislila da se te lampe razlikuju od ovih kod dermatologa :ne zna:

deer_hunter
04.02.2011., 12:23
jel koristi tko solarij? jel to isto kao lampa? čitala sam po stranim forumima da ljudi odlaze u solarij bez konzultacije s liječnicima, ja sam uvijek mislila da se te lampe razlikuju od ovih kod dermatologa :ne zna:

ja koristim solarij i pomaže mi :s
Naravno u fazi samo kad ljuskice otpadnu, jer nema smisla izlagati se bilo kakvom zračenju (sunce, lampa, solarij) ako imaš ljuskice. Naravno pri tome se treba pridržavati pravila: uvijek se tuširati 1-2 sat prije i poslije solarija, ne nanositi nikakve kemijske supstance na tijelo prije solarija i ne pretjerivati (max. 8-10 minuta u slabijem solariju).

lianne
04.02.2011., 13:58
Čuj,
Pozdrav!

Hvala na odg.:)
vjerujem da postoji nesto dublje,bas radi toga sto se u 2god.prosirila na cijelo tijelo..na ocigled svakodnevno vidimo nove pikice..
znam da je stres najveci problem,ali kako smo sad bas sretni(uzivamo napokon u samostalnom zivotu i u nasoj bebici)cudno je da bas tako bukti..
pretproslo ljeto bila je samo na vlasistu i noktima..pokoja pikica na potkoljenicama..proslo je zahvatila kompletne noge,a sada ga je kompletnog pojela :eek:
Da li je jos netko iskusio takvu brzinu sirenja?
I DALJE TRAZIM PREPORUKU ZA NEKOG DOKTORA NA ODJELU NEKE BOLNICE U ZAGREBU..mislim da je jako bitno da dodemo nekome tko se razumije i ima volju,jer svi znamo kakva je borba sa ovom bolesti i koliko je bitno naletit na ok doktora :)

wogboy
04.02.2011., 15:19
Pozdrav:)‚Mene zanima da li ta mast ima idrugi naziv?Ja imam psorijazu vulgaris već 10g i to kompletno tjeme i na leđima,probala bih i to

jako dobra krema za psorijazu vulgaris DAIVOBET 50/500 imam psorijazu u blazem obliku vec 10- tak godina laktovi i tjeme i sa ovom kremom drzim je pod
kontrolom, savjetujem da probate meni uspjesno pomaze :top:

http://www.racgp.org.au/cmi/cscdaivb.pdf

http://www.psoriasistreatmenttoday.com/study-shows-that-daivobet-is-very-effective-against-severe-psoriasis

http://www.emedical.com.au/default.asp?pageID=56&itemID=16782&purchaseTypeID=4

http://secure.healthlinks.net.au/content/csl/pi.cfm?product=cspdaivb10307

oulu
04.02.2011., 17:51
I DALJE TRAZIM PREPORUKU ZA NEKOG DOKTORA NA ODJELU NEKE BOLNICE U ZAGREBU..mislim da je jako bitno da dodemo nekome tko se razumije i ima volju,jer svi znamo kakva je borba sa ovom bolesti i koliko je bitno naletit na ok doktora :)

otkad imam psorijazu (već 20god) idem stalno na šalatu, pa mi je teško uspoređivati i procijeniti jesu li negdje drugdje bolji. s psorijazom nikad ne znaš hoće li neki lijek djelovati ili ne, tak da po tom pitanju ni doktori ne moraju znati od prve što će funkcionirati.
u zadnje vrijeme sam uvijek kod doktora kostovića i više manje sam zadovoljna s njim. kad mi se pogorša, odmah me naručuje za lampu, a kad nije prestrašno kombinira mi kreme i onda gledamo jel pomaže ili ne.
pa eto, ja bi ti njega preporučila.

toni2222
05.02.2011., 12:45
jako dobra krema za psorijazu vulgaris DAIVOBET 50/500 imam psorijazu u blazem obliku vec 10- tak godina laktovi i tjeme i sa ovom kremom drzim je pod

http://www.psoriasistreatmenttoday.com/study-shows-that-daivobet-is-very-effective-against-severe-psoriasis

Gdje se može ova krema nabaviti i koliko košta?

rođo
05.02.2011., 13:00
[QUOTE=wogboy;31544976]jako dobra krema za psorijazu vulgaris DAIVOBET 50/500 imam psorijazu u blazem obliku vec 10- tak godina laktovi i tjeme i sa ovom kremom drzim je pod
kontrolom, savjetujem da probate meni uspjesno pomaze

ta kreme ima u sebi
1. kortikosteroid za liječenje upale i
2. oblik vitamina D koji kontrolira ubrzan rast stanica,
- puno puta su rekli da kreme sa kortikosteroidima nisu dobre za dugotrajnu upalu, a ako psorijazu "samo" držiš pod kontrolom sa ovom kremom to se može i sa prirodnim pripravcima i kremama bez otrova; ali svatko neka sam za sebe odluči :)

Modra Lasta
05.02.2011., 19:25
Što koristiti za vlasište??
Pročitala sam da ovdje neki koriste crni šampon. Baš se tako zove "crni šampon"??
Već dugo nisam imala problema s vlasištem i sad u zadnja 2-3 tjedna uzašno svrbi, a o ljusakanju da ne pričam
Prije sam koristila Ducray, ali više ne pomaže

Meni Belosalic losion uvijek pomogne kod vlasista i to nakon sto samo nekoliko puta namazem

wogboy
05.02.2011., 23:09
Gdje se može ova krema nabaviti i koliko košta?

za hrvatdsku neznam gdje da se nabavi, u australia je na recept i kosta 35aud$ 30 g tube, u nekim zemljama zove se DOVOBET,DOVONEX(ne sadrzi kortikosteroid) u usa TACLONEX a prozvodac je

Daivobet ointment is manufactured
by:
LEO Pharmaceutical Products
Ballerup DENMARK
DAIVOBET, LEO and LION Device
are all registered trademarks of LEO
Pharmaceutical Products Ltd A/S,
Denmark

sadrzi kortikosteroid! Nije preporucljiva za osobe sa povisenim calcium u krvi kao i osobama loje imaju probleme sa bubrezima i jetrom posto sadzi calcipotriol, procitati upustva prije upotrebe i pridrzavati se.

psorijazabioska
07.02.2011., 11:45
Moja prva komsinka je bolovala od psorijaze. Imala je po nogama prilicno. Cula je za neke ljude iz Bioske, sela blizu Uzica, da je lece uspesno. Ja sam je odvozio do tih ljudi i pocela je tretman. Izlecila se. Vec dugo vremena joj se ne vraca a nema ni neki program ishrane. Jede sta stigne. Ti ljudi se kunu da joj se nikad nece vratiti. Kazu da su im dolazili ljudi iz bivsih Jugoslovenskih republika da bi se lecili i da su svakoga izlecili koga su poceli. Tome ih je naucio jedan stari sumar koji je umro pre dvadesetak godina. A sumar je naucio od odza iz Bosne, kazu ljudi da oni znaju svasta. I jos jedna bitna stvar, ljudi nisu alavi na pare. Ne naplacuju nista. Ne zive od ovoga vec od stocarstva i malina. Das im onako od ruke, koliko ti hoces. Oni samo zele da pomognu, i ja takodje, pa ko zeli da proba i ako je blizu neka pise na mail psorijazabioska@gmail.com Ja cu vas rado odvesti ili dati broj telefona pa se dogovorite. Nista vas ne kosta da probate. Pozdrav i sve najbolje.:top:

dalmatinac28
07.02.2011., 13:44
Moja prva komsinka je bolovala od psorijaze. Imala je po nogama prilicno. Cula je za neke ljude iz Bioske, sela blizu Uzica, da je lece uspesno. Ja sam je odvozio do tih ljudi i pocela je tretman. Izlecila se. Vec dugo vremena joj se ne vraca a nema ni neki program ishrane. Jede sta stigne. Ti ljudi se kunu da joj se nikad nece vratiti. Kazu da su im dolazili ljudi iz bivsih Jugoslovenskih republika da bi se lecili i da su svakoga izlecili koga su poceli. Tome ih je naucio jedan stari sumar koji je umro pre dvadesetak godina. A sumar je naucio od odza iz Bosne, kazu ljudi da oni znaju svasta. I jos jedna bitna stvar, ljudi nisu alavi na pare. Ne naplacuju nista. Ne zive od ovoga vec od stocarstva i malina. Das im onako od ruke, koliko ti hoces. Oni samo zele da pomognu, i ja takodje, pa ko zeli da proba i ako je blizu neka pise na mail psorijazabioska@gmail.com Ja cu vas rado odvesti ili dati broj telefona pa se dogovorite. Nista vas ne kosta da probate. Pozdrav i sve najbolje.:top:

Ne bi naškodilo malo više informacija kao npr. kako izgleda ta terapija dali je nešto mazala ili pila i za koliko dugo je uzliječila
I da ovaj mail je Vaš ili njihov??????

KLiK
07.02.2011., 14:16
svaka jesen nam donosi novo pogorsanje i ova zima je donjela doslovno katastrofu..psorijaza mu plazi vec opasno i po licu..mislim da mu je dobrih 80 % tijela prekriveno promjenama,no najgore je sto je sada u akutnoj fazi i bukti-sve je stravicno upaljeno i zazareno,a da ne pricam koliko ga svrbi i ljuska se(usisavam kucu cca 3x dnevno)..
uglavnom zivimo u manjem gradu u kojem dermatologinja bas nema nekog znanja i interesa,pa mu vrti u krug stalno iste preparate koji mu bas ne pomazu..s tim da je sad u fazi da za jedno mazanje potrosi jednu kremu sto je apsurdno :rolleyes:
probali smo i svakakve pripravke,no bez veceg poboljsanja..najvise do sad mu pomaze klasicno more i sunce..

no ako ovako nastavi bojim se za njegov zivot..naime smrsavio je dosta(gubi misicnu masu-proteini!!!) i primjetila sam da se po noci jako puno znoji i da je njegova strana madraca konstantno mokra,ma koliko je ja dizala i zracila..znaci da mu je funkcija koze kao barijere totalno zakazala..cak sam primjetila da mu je urin dosta taman sto ukazuje na dehidraciju iako pije dosta tekucine..
mislim da je vrijeme za neku hospitalizaciju ili barem zesce pretrage,pa da li netko moze preporuciti neku bolnicu sa uljudnijim&zainteresiranijim osobljem..jer do sad ga nitko nije poslao nikad na nikakvu pretragu..pa ni krv nije vadio!!
samo mu bace kremu preko stola i to je to..
a on je jako lose i vise ga ne mogu gledati takvog..ne moze se ni on,ali kako je inace povucenija osoba-sram ga je i boji se..
javljala sam se i na temi na zdravlju,ali nekako mi je ta tema skrenula u nekom cudnom smjeru,pa se nadam da ce netko tu mozda dat kakvu smjernicu..
posto nema PA ne znam kakva je situacija sa naftalanom?
mozda da za prvu ruku odemo u neku bolnicu(rebro?)pa da mu naprave bar kvalitetnu dijagnostiku?jer nekako me sve strah da to vec postaje i internisticki problem :(

pomoc :moli:

prvo, žao mi je to čuti...ali sada se trebate početi boriti! nema vam druge...

ovo oko gubljenja mase, predložio bih mu uzimanje biljnih proteina...ne životinjskih, jer ona dovode tijelo u kiselo stanje što je ono što tvom mužu trenutno nije potrebno...sa biljnim može postići lužnatije stanje tijela...
uz to sa biljnom prehranom bi mogla se i psorijaza malo usporiti...to ne znači odreći se mesa, već ga imati svega 2-3 puta tjedno...nek jede puno ribe, to će u isto pomoći!
na kvaliteniji način će hraniti svoje tijelo! ako vam treba kakav savjet, slobodno se javite na PM...

oko tamnije mokraće - istina trebala bi biti prozirna i skroz svijetle boje...

oko znojenja...to je samo dokaz kako gubi puno tekućine iz tijela...koža zakazuje oko držanja vode u tijelu! može biti to i zbog manjka određenih minerala ili hormona, bez pretraga ne može se znati...napravite pretrage i promijenite prehranu!

toliko od mene...

Bojana Ča
08.02.2011., 11:29
Koristila sam melem iz Bioske. Sve gore navedeno je istina, melem mi je pomogao, ljudi su divni, platila sam teglu od pola kilograma recimo 5 eura.

Bojana Ča
08.02.2011., 12:11
Medjutim, melem je na bazi katrana, terapija se sastoji u tome da 10 dana neprekidno mazete sloj na sloj i kupanje 11-ti dan, tako sve 2 do 3 meseca. Prilicno komplikovano, narocito sto melem ima jak miris, nesto poput prsute, koji se uvlaci bukvalno u zidove kuce, a o skidanju sa koze da ne govorim, haos. Elem, izdrzala sam i psorijaza se povukla, a mojoj sreci nikad kraja, sve dok ipak nije pocela da se vraca. Sve u svemu, to je jedini melem koji mi je ipak skinuo psorijazu, posle toga sam cula za Dalibora, koji je pisao na forumu. Poslao mi je svoj melem, a kada je stigao videla sam da je i on na bazi katrana. Razlika je u tome sto mi je Dalibor rekao da mazem uvece i da se ujutru okupam. Kao i prvi put sve mi je skinuo, ali opet na par meseci. Tako da je jedini nacin da se izdrzi prvi put, melem drzite uvek kod kuce i cim krene da se vraca, mackanje, jer kad skinete sve posle nije tesko mazati tackicu po tackicu.

suzi86
08.02.2011., 15:03
:moli:

Pošto sam rjeđe prisutna na forumu,tek sam sada pročitala....a znam da je svaka pomoć dobrodošla......
Ako niste već pokrenuli nešto,krajnje je vrijeme!
Odmah u bolnicu,ali na hitnu...ne čekati uputnice,već____ hitno....
Ja sam prije godinu dana ležala u Vinogradskoj.Obave sve pretrage od vađenja krvi,briseva,ginekološkog,snimanje pluća....u tjedan dana ležanja....Možda je "kvaka"u nekoj bakteriji u tijelu,zubima.....bilo čemu...!
Sretno!

opiko
08.02.2011., 18:34
pozdrav svima!!!mene isto muči psorijaza vec nekoliko godina(dobio s 18),i jedino što mi je ikad pomoglo je naftalan i sunce.zato svima preporučam,tko još nije bio neka ide u naftalan u ivaniću.u 99 posto slučajeva pomaže bar na neko vrijeme.držite se svi i ne odustajte!!!

bettyyy
09.02.2011., 12:43
pozdrav mene zanima dal ko ima iskustva sa ribicama i kakvi su rezultati???

ive2009
09.02.2011., 14:00
Evo kad sam pomislio da smo se riješili ovih muljatora ponovo se pojavi ovaj iz "bioske", njegovi prijatelji i razni Kajtezovići da kažu kako oni samo žele pomoći. Ljudi ne nasjedajte ovima i njima sličnima, jer više će nam pomoći nevenova mast i ako je moguće svakodnevna konzumacija plave ribe, nego bilo koji od ovih koji nam prodaju maglu.

12344
11.02.2011., 09:55
našo sam na netu http://zdravizbor.wellnet.me/Rezultati.php
e sad ima li tu istine ili ne stvarno ne znam :ne zna:

monster12
12.02.2011., 12:06
Pozdrav svima..

Ja mislim da imam psorijazu, bio sam kod dermatologa, on nije siguran koja je ovo bolest kod mene, dao mi je hrpu nekih krema, tableta isl. Koristio sam to nekih 1 mjesec i nije mi nista pomoglo.

Onda sam odusta o od lijekova i Nakon mjesec dana sve se smirilo i koza se skoro vratila u normalu, ostao je samo kao mali bijeli trag na mjestu gdje mi se to pojavilo. Imao sam jednu mrlju na desnom listu i jednu na stomaku.

Taman kad sam se poceo radovati, ista stvar mi se pojavila na desnoj ruci u predjelu lakta i na ledjima. Nista me ne boli, ne svrbi,nema ljuskica, ali stvarno ruzno izgleda.. Kad sam po cijeli dan na suncu ikad je vruce situacija se smiri, ali recimo kad pokvasim to mjesto vodom i kad je vani hladno crvenilo se pojaca..

Imam 21 god i plasi me ovo, nedaj boze da se na licu pojavi...

Evo slika pa ako neko moze da mi kaze misljenje o ovome, da li je ovo psorijaza..

http://img197.imageshack.us/img197/4053/20110212125852.jpg (http://img197.imageshack.us/i/20110212125852.jpg/)

Ima li lijeka za ovo i koliki je postotak ljudi koji ovo dobiju na licu ??

bato69
12.02.2011., 15:12
Evo kad sam pomislio da smo se riješili ovih muljatora ponovo se pojavi ovaj iz "bioske", njegovi prijatelji i razni Kajtezovići da kažu kako oni samo žele pomoći. Ljudi ne nasjedajte ovima i njima sličnima, jer više će nam pomoći nevenova mast i ako je moguće svakodnevna konzumacija plave ribe, nego bilo koji od ovih koji nam prodaju maglu.

Evo mene nakon nekog vrimena.Samo bi tia reć Ivi2009 da se ne slažem s njim u ovom dijelu di spominje Kajtezovićevu mast.To je po meni individualno kako će kome šta pomoć.Čini mi se da je Ive prije napisa i da njemu nije pomoga,možda nije koristia na pravi način a možda organizam jednostavno nije reagira.Ja sam proba dosta toga, psorijazu imam preko 22god.,a dosad je psorex od Kajtezovića bia najbolji(koristim ga evo već sedam god.),još uvik pomaže ali ne kao u početku ,možda sam posta malo imun na to.U nedavnim postovima sam pisa kako je koristit(psorex),pa ko želi neka proba.Npr jedna supatnica je bila napisala kako je sve riješila s Antiox Vera Plus tabletama nakon dvi sedmice;ja ih nabavia u Njemačkoj pijem evo već 20 dana i ništa.Dakle sve ovisi kako se kome šta prima....

Bek23
13.02.2011., 23:41
Pozdrav svima..

Ja mislim da imam psorijazu, bio sam kod dermatologa, on nije siguran koja je ovo bolest kod mene, dao mi je hrpu nekih krema, tableta isl. Koristio sam to nekih 1 mjesec i nije mi nista pomoglo.

Onda sam odusta o od lijekova i Nakon mjesec dana sve se smirilo i koza se skoro vratila u normalu, ostao je samo kao mali bijeli trag na mjestu gdje mi se to pojavilo. Imao sam jednu mrlju na desnom listu i jednu na stomaku.

Taman kad sam se poceo radovati, ista stvar mi se pojavila na desnoj ruci u predjelu lakta i na ledjima. Nista me ne boli, ne svrbi,nema ljuskica, ali stvarno ruzno izgleda.. Kad sam po cijeli dan na suncu ikad je vruce situacija se smiri, ali recimo kad pokvasim to mjesto vodom i kad je vani hladno crvenilo se pojaca..

Imam 21 god i plasi me ovo, nedaj boze da se na licu pojavi...

Evo slika pa ako neko moze da mi kaze misljenje o ovome, da li je ovo psorijaza..

http://img197.imageshack.us/img197/4053/20110212125852.jpg (http://img197.imageshack.us/i/20110212125852.jpg/)

Ima li lijeka za ovo i koliki je postotak ljudi koji ovo dobiju na licu ??

Ja imam psorijazu već godinama i znam o čemu prićam. Ovo na žalost izgleda na psorijazu. Pretpostavljam da si mazao s nećim jer nema ljuskica na slici? Lijeka za tu bolest nema. Isprva psorijaza napada samo mali dio tijela ali s vremenom se porgošava, pogotovo ako imaš neke rane po tijelu širi se brže npr. ogrebla te mačka kao u mom slučaju i za par dana na tom mjestu su nastale ljuskice.
Držim ti fige da nije.

p.s Jedini način da saznaš (barem sam ja bila 100% sigurna) da odeš kod doktora gdje ti uzmu komadić zaraženog tkiva i naprave pretragu.

deer_hunter
14.02.2011., 10:06
pozdrav svima!!!mene isto muči psorijaza vec nekoliko godina(dobio s 18),i jedino što mi je ikad pomoglo je naftalan i sunce.zato svima preporučam,tko još nije bio neka ide u naftalan u ivaniću.u 99 posto slučajeva pomaže bar na neko vrijeme.držite se svi i ne odustajte!!!

svaka čast :s

ja isto imam od 18. godine (sad imam 33), ali nikad nisam bila u Naftalanu :ne zna:

naime čula sam da zdravstveno pokriva samo dio troškova te da se minimum tamo mora biti 2 tjedna da bi imalo smisla... s obzirom na kronični manjak novca i vremena, to mi je totalno nepraktično :(

kakva su tvoja iskustva s cijenama i kolko dugo se mora biti?

deer_hunter
14.02.2011., 10:07

uvijek imam nevenovu mast u kući za ozljede, crvenila i sl. ali nikad ju nisam stavljala na psorijazu :rolleyes:
da li moram paziti na sastav ili može bilo koja? :ne zna:

dalmatinac28
14.02.2011., 11:04
uvijek imam nevenovu mast u kući za ozljede, crvenila i sl. ali nikad ju nisam stavljala na psorijazu :rolleyes:
da li moram paziti na sastav ili može bilo koja? :ne zna:

Bilo bi dobro samo da je što prirodnija jer imaš nekih kojima je udio nevena 0,001%.
Potraži u BIO dućanima ili apotekama
Isto tako i gavez ti je odličan od Biofarma kompletno skine ljuskice i lagano izblijedi crvenilo
Pozdrav!

oulu
14.02.2011., 12:20
Isprva psorijaza napada samo mali dio tijela ali s vremenom se porgošava, pogotovo ako imaš neke rane po tijelu širi se brže npr. ogrebla te mačka kao u mom slučaju i za par dana na tom mjestu su nastale ljuskice.

mislim da plašiš čovjeka bezveze. samo zato što je možda kod tebe psorijaza imala takav tijek razvoja, ne znači da je tako svakome.
isto tako ako imaš neke druge rane po tijelu, to ne znači da će ti se psorijaza obvezno pojaviti na tim mjestima (tzv koebnerov fenomen).
psorijaza kod svakog ima svoj tijek, razvoj, i način reagiranja. ovisi od osobe do osobe.

Lana55
14.02.2011., 18:47

Hvala ti puno,ja idalje tragam gdje da je nabavim.Prijateljica mi je bila u Danskoj i kaže samo joj oružani list nisu tražili!:confused:Ali čula sam da se u Njemačkoj može kupiti bez Rp.

Davor 68
14.02.2011., 20:24

Kolega nemoj tako,sve je individualno.Probao sam belosalic,psorcutan.....da ne nabrajam.Zadnja tri mjeseca koristim (procitaj nekada) Psorex kojeg kritikujes.Definitivno do sada najbolje sto sam probao.Bitan je pravilan nacin upotrebe.Tri dana mazem laktove,nema tusiranja,i tako tri tjedna.Nakon par dana od prestanka mazanja nevjerovatno kako se povuce crvenilo.Moja iskustva sa Psorexom su pozitivna.

buckoman
14.02.2011., 21:21
evo me opet, pozdrav svima i kako san rekao, evo šta se događalo.. nakon dva ipo tjedna korištenja rips masti, potrošena je jedna kutija od 50 ml, ljuske su potpuno nestale na svim djelovima tijela, crvenilo se još vidi na laktovima i to kao nepravilni rub koji kao zaokružuje onu plohu šta je prije bila potpuno u ljuskama s time da se ukupna površina bitno smanjila. iznad guze nisu bile velike površine i tu se nevidi ništa jedino kao nešto neodređeno da je tu nešto bilo. potkoljenice slično kao i laktovi.
nije mazala kortiko jer joj se čini da bi daljin korištenjem mogla održavat a možda i još poboljšat stanje. uzela je i drugu dozu ripsa i maže i dalje.
jednom kolegi je sredina obuhvaćene kože potpuno bez ičega, skroz kao da nema nikakvo oboljenje, tek samo blagi crvenkasti rub kao u moje sestre.
iskreno, nismo išli sa velikin očekivanjima, ali za sada je ok. koliko bi god tija vjerovat da je to isto kao i nevenova mast, nemogu jer su rezultati neusporedivi.
eto to su trenutna opažanja..vidit ćemo

monster12
14.02.2011., 23:59
mislim da plašiš čovjeka bezveze. samo zato što je možda kod tebe psorijaza imala takav tijek razvoja, ne znači da je tako svakome.
isto tako ako imaš neke druge rane po tijelu, to ne znači da će ti se psorijaza obvezno pojaviti na tim mjestima (tzv koebnerov fenomen).
psorijaza kod svakog ima svoj tijek, razvoj, i način reagiranja. ovisi od osobe do osobe.

a moze li psorijaza otici na lice ? Sta da uradim preventivno da zastitim lice ?

Nedaj boze da mi krene ovo crvenilo po licu, mislim da ne bih smio izaci vani..

I jos jednom...

Kod mene nema nikakvih ljuskica i svrbeza.

Kupio sam danas caj od Dr. Curcica- protiv psorijaze.. Njegovi cajevi su mi uvijek bili djelotvorni pa cu sada i ovo probati...

ive2009
15.02.2011., 08:14
Samo, kažem ono što sam doživio, ne bih sada išao u detalje. Ljudi ne nasjedajte, jer njima je bitno da svaki od nas kupi jednu kutiju njihove nazovi prave masti i oni su zadovoljni. Ponovo sugeriram na svakodnevnu konzumaciju plave ribe. Ja uzimam nevenovu mast žute boje u "dm". Evo ponovo se javljaju oni koji hoće na nama zaraditi.

deer_hunter
15.02.2011., 09:34
Samo, kažem ono što sam doživio, ne bih sada išao u detalje. Ljudi ne nasjedajte, jer njima je bitno da svaki od nas kupi jednu kutiju njihove nazovi prave masti i oni su zadovoljni. Ponovo sugeriram na svakodnevnu konzumaciju plave ribe. Ja uzimam nevenovu mast žute boje u "dm". Evo ponovo se javljaju oni koji hoće na nama zaraditi.

potpisujem :kava:

najlakše zaradit na nama koji imamo neizlječivu i ružnu bolest, pa bismo dali kule i gradove samo da nestane :rolleyes:

totalno ste me oduševili s nevenovom masti, probat ću ju ovih dana :s

dalmatinac28
15.02.2011., 09:37
evo me opet, pozdrav svima i kako san rekao, evo šta se događalo.. nakon dva ipo tjedna korištenja rips masti, potrošena je jedna kutija od 50 ml, ljuske su potpuno nestale na svim djelovima tijela, crvenilo se još vidi na laktovima i to kao nepravilni rub koji kao zaokružuje onu plohu šta je prije bila potpuno u ljuskama s time da se ukupna površina bitno smanjila. iznad guze nisu bile velike površine i tu se nevidi ništa jedino kao nešto neodređeno da je tu nešto bilo. potkoljenice slično kao i laktovi.
nije mazala kortiko jer joj se čini da bi daljin korištenjem mogla održavat a možda i još poboljšat stanje. uzela je i drugu dozu ripsa i maže i dalje.
jednom kolegi je sredina obuhvaćene kože potpuno bez ičega, skroz kao da nema nikakvo oboljenje, tek samo blagi crvenkasti rub kao u moje sestre.
iskreno, nismo išli sa velikin očekivanjima, ali za sada je ok. koliko bi god tija vjerovat da je to isto kao i nevenova mast, nemogu jer su rezultati neusporedivi.

Ajde ako ti nije problem ubaci koju sliku trenutnog stanja i bilo bi idealno ako imaš i prije mazanja čisto da se vide rezultati o kojima pričaš.

deer_hunter
15.02.2011., 09:37
a moze li psorijaza otici na lice ? Sta da uradim preventivno da zastitim lice ?

Nedaj boze da mi krene ovo crvenilo po licu, mislim da ne bih smio izaci vani..

I jos jednom...

Kod mene nema nikakvih ljuskica i svrbeza.

ne kužim kakva je to psorijaza ako nemaš ljuskice? :ne zna:

i da, psorijaza (u mom slučaju vulgaris) može doći na lice :rolleyes: kod mene se, kad sam pod stresom, neispavana, u pmsu ili bolesna, pojavi u obrvama, između očiju i uz rub vlasišta :kava:
srećom žensko sam pa ju nekako zamaskiram kremicama i puderima ako baš moram na posao, a pojavi se ujutro... ipak najčešće saniram ljuskice prije spavanja s malo masti pa ujutro bude bolje :s

monster12
15.02.2011., 10:08
Ne kuzim ni ja, eto gore pogledaj sliku u jednom od mojih prethodnih postova i uvjeri se...

Napominjem da dermatolog nije potvrdio da je psorijaza, ali nije znao tacno ni odrediti koja je bolest..

Tebi je to dobro ako ti zna brzo proci, ali kod mene stoji vec danima na jednom mjestu i nema poboljsanja..

101%
15.02.2011., 12:38

kako si napisa da je nisan koristia otiša bi odma i kupio je,
ali ta krema apsolutno ništa ne pomaže, malo manje ljuskica i to je SVE.

a cijena joj je oko 93 kune!:ne zna:

oulu
15.02.2011., 13:02
Ne kuzim ni ja, eto gore pogledaj sliku u jednom od mojih prethodnih postova i uvjeri se...

Napominjem da dermatolog nije potvrdio da je psorijaza, ali nije znao tacno ni odrediti koja je bolest..

Tebi je to dobro ako ti zna brzo proci, ali kod mene stoji vec danima na jednom mjestu i nema poboljsanja..

na slici si s nečim namazao tu krasticu jel da?

obzirom da ti dermatolog nije znao reći što je, probaj kod drugog dermatologa.

meni zna biti bez ljuskica recimo uz lice ili kad je u početnoj fazi ili kad baš pazim da mi koža nije suha pa stalno s nečim mažem. a što se svrbeža tiče, mislim da može svrbit a i ne mora. kad sam bila manja znalo me više svrbiti, sad baš i ne, eventualno kad imam po vlasištu.

ako to što imaš je psorijaza, mislim da se odmah trebaš pripremiti na isprobavanje milijun različitih lijekova, krema, pripravaka, savjeta i svega jer ne postoji univerzalan lijek, ono što pomogne meni, ne mora pomoći i tebi i jednostavno moraš isprobavat i vidjet što ti paše.
moje iskustvo je takvo da se krastica nikako ne mogu riješiti kroz par dana, kod mene ta krastica ima ciklus, moram je duže mazati, sve je dobro dok se ne uvećava, a znam da je gotova kad od nje nastane bijela točkica koju onda sunce zatamni. ako ne potamni, zna se vraćat. tako je barem kod mene.

DejanBG
15.02.2011., 13:31
cao, da li neko moze da mi kaze posle koliko bi trebalo da se vidi delovanje omega 3 tableta i sta da probam za crvenilo po laktovima?? hvala....citao sam dosta postova ovde i na kraju mi se sve pomesalo :)

dalmatinac28
15.02.2011., 20:47
kako si napisa da je nisan koristia otiša bi odma i kupio je,
ali ta krema apsolutno ništa ne pomaže, malo manje ljuskica i to je SVE.

a cijena joj je oko 93 kune!:ne zna:

Ma baš zbog toga sam i zamolio BUCKOMAN-a da pošalje slike jer mi previše sliči na čisto NAVLAČENJE na svoj proizvod.
Dakle njegov prvi post je odmah bio o RIPS-u i u svim drugim spominje samo RIPS a psorijazu mu ima sestra pa evo sad i kolega i svima super pomaže.
U prvom postu koji je bio 27.1 je naveo da već dva tjedna koristi RIPS a u zadnjem postu koji je bio 15.02 kaže da ju koristi već dva i pol tjedna?????
Stvarno bih volio da pošalje slike i dokaže da sam u krivu ali nos me rijetko prevari;-)
BUCKOMAN ne bih htio srljati i ako pošalješ slike odmah ću se javno ispričati i prvi ću otići odmah u ljekarnu da nabavim mast ali opet ponavljam tek nakon što dokažeš svoje tvrdnje.
Pozdrav!

suzi86
16.02.2011., 07:17
cao, da li neko moze da mi kaze posle koliko bi trebalo da se vidi delovanje omega 3 tableta i sta da probam za crvenilo po laktovima?? hvala....citao sam dosta postova ovde i na kraju mi se sve pomesalo :)

Poz...!
Samim pijenjem Omega 3 nema baš velikog pomaka.Treba u potpunosti paziti na način prehrane izbjegavajući ljuto,začinjeno,kiselo...Držati se,dakle ,laganije prehrane,maslinovog ulja i puuuuuno tekućine(NE alkohol,kavu):).
Kožu treba tretirati i izvana i nastojati koristiti što manje kortika.
Moje osobno iskustvo su primjena Psorexa,Gavezove masti,Nevenova mast te Psorcutan za kojim posegnem kada vidim da se stanje pogoršava.
Momentalno sam na Nevenu,a Psorcutan koristim svaki otprilike treći dan prije spavanja.Stopala i dlanovi su mi kao u bebe:p....ali su zato počele promjenice na kostima u vidu naticanja zglobova prstiju i stopala:(....ipak mi je bilo bolje kad je pošast bila izvana....Bojim se da je prešla unutra!!!!

Pozdrav svim mojim dragim prijateljima(da vas sve ne nabrajam)...
i zdravi bili!!!!:grli:

buugi
16.02.2011., 11:52
pozdrav svima,ja trenutno samo koristim nevenovu kremu i super mi pomaze,posto ima vise vrsta krema od nevena evo stranica ako nekoga ineresuje pa neka pogleda koja je krema.www.abopharma.de posto je na njemackom jeziku kada otvorite stranicu kliknite na,haut,haare,nägel.(Melkfett mit Ringelblumenextrakt) sa vitaminom e.Ja kupujem u bosni u apoteki i kosta 5km.Ovdje sam isto neke kupovala i isprobala al mi one ne pomazu uopste.

DejanBG
18.02.2011., 10:14
Poz...!
Samim pijenjem Omega 3 nema baš velikog pomaka.Treba u potpunosti paziti na način prehrane izbjegavajući ljuto,začinjeno,kiselo...Držati se,dakle ,laganije prehrane,maslinovog ulja i puuuuuno tekućine(NE alkohol,kavu):).
Kožu treba tretirati i izvana i nastojati koristiti što manje kortika.
Moje osobno iskustvo su primjena Psorexa,Gavezove masti,Nevenova mast te Psorcutan za kojim posegnem kada vidim da se stanje pogoršava.
Momentalno sam na Nevenu,a Psorcutan koristim svaki otprilike treći dan prije spavanja.Stopala i dlanovi su mi kao u bebe:p....ali su zato počele promjenice na kostima u vidu naticanja zglobova prstiju i stopala:(....ipak mi je bilo bolje kad je pošast bila izvana....Bojim se da je prešla unutra!!!!

Pozdrav svim mojim dragim prijateljima(da vas sve ne nabrajam)...
i zdravi bili!!!!:grli:

pozz, hvala suzi, mazem ali ne bas redovno diprosalic i koliko toliko odrzavam pod kontrolom. ali ja bas volim ljuto i zacinjeno :( i trudim se da jedem sto manje takvih stvari. cekamo leto, sunce i more, meni to najvise pomaze! probacu malo da predjem na psorex ako ga ima kod nas....
pozdrav i sve najbolje...

toni2222
19.02.2011., 10:05
pozdrav svima,ja trenutno samo koristim nevenovu kremu i super mi pomaze,posto ima vise vrsta krema od nevena evo stranica ako nekoga ineresuje pa neka pogleda koja je krema.www.abopharma.de posto je na njemackom jeziku kada otvorite stranicu kliknite na,haut,haare,nägel.(Melkfett mit Ringelblumenextrakt) sa vitaminom e.Ja kupujem u bosni u apoteki i kosta 5km.Ovdje sam isto neke kupovala i isprobala al mi one ne pomazu uopste.

Nakon što sam pročitao post sam ostišo i kupio kremu u DM-u nije ta al slična je: Balea, Melkfett rinckenblume 150ml i košta 10kn. mozes li reci koliko puta dnevno mazes i jel posebno nekako treba nanositi jer je jako masna? Dali se smije mazati na lice? Koliko vidim je od prirodnih sastojaka i bez konzervansa i ljepo miriše.

buugi
21.02.2011., 17:41
Nakon što sam pročitao post sam ostišo i kupio kremu u DM-u nije ta al slična je: Balea, Melkfett rinckenblume 150ml i košta 10kn. mozes li reci koliko puta dnevno mazes i jel posebno nekako treba nanositi jer je jako masna? Dali se smije mazati na lice? Koliko vidim je od prirodnih sastojaka i bez konzervansa i ljepo miriše.

nista posebno netreba ja jednom dnevno nanosim navece,jeste masna jer je mast(fett)ja ovu nanosim po cijelom tijelu pise da se snjom moze i sminka skidati,suhu kozu,obnavlja celije koze...meni trenutno pomaze dokle vidjecemo...stim ja sam prije ove jos dvije isprobala,jedana za noge(fuß)i jedna iz BIPE krema(salbe)proizvodjac je ENZBORN ove dvije mi nisu uopste pomagale.Isprobaj mozda ce biti poboljsanje i od te tvoje jer je i ona mast,stim uvjek pogledaj uputstvo jer ima i nevenovi krema koje su namjenjene za isusivanje koze,sretno javi rezultate...:)

realgoran
22.02.2011., 01:11
Pozdrav!
Svojevremeno sam i sam razmišljao da uvezem ribice, pa sam otišao u Umag na terapije i platio mislim oko 1.000,00 € terapije i smještaj, međutim nije mi bilo gotovo nikakvog efekta od toga, pa sam odustao.
Pošto sam imao svoju trgovinu za kućne ljubimce, a nakon tog sam radio par godina i u veleprodaji i karanteni za akvarijske ribe, ptice, gmazove i glodavce, prilično sam upoznat s tom tematikom... Dakle, nadam se da bi nekome moglo pomoći moje iskustvo, a poznajem i gotovo sve uzgajače akvarijskih ribica u Hrvatskoj, pa ne bi bilo zgorega da nekome od njih predložim uzgoj Garra ruffa, sasvim sigurno bi cijena mogla biti i puno niža od ovih 6€ :top:
Neobično mi je ovo naglašavanje terapije bez cijelog potapanja, koje Cupeuf navodi, jer ne vidim na koji način bi mi ribice dohvatile trup ili leđa u akvariju? Također mi je malo čudna ta priča o slučajnom uzgoju kod ikrašica, jer je to prilično teško izvedivo:ne zna:...

Homosapiens, pošalji mi na PM kod koga si naručio ribice, pa ću ih probati uglaviti kod nekog uzgajača...:mig:

Da li znaš uzgajivača betta po mogućnosti da ima halfmoone dugog repa ? Hvala. :)

buckoman
22.02.2011., 07:12
Ma baš zbog toga sam i zamolio BUCKOMAN-a da pošalje slike jer mi previše sliči na čisto NAVLAČENJE na svoj proizvod.
Dakle njegov prvi post je odmah bio o RIPS-u i u svim drugim spominje samo RIPS a psorijazu mu ima sestra pa evo sad i kolega i svima super pomaže.
U prvom postu koji je bio 27.1 je naveo da već dva tjedna koristi RIPS a u zadnjem postu koji je bio 15.02 kaže da ju koristi već dva i pol tjedna?????
Stvarno bih volio da pošalje slike i dokaže da sam u krivu ali nos me rijetko prevari;-)
BUCKOMAN ne bih htio srljati i ako pošalješ slike odmah ću se javno ispričati i prvi ću otići odmah u ljekarnu da nabavim mast ali opet ponavljam tek nakon što dokažeš svoje tvrdnje.
Pozdrav!

ne mogu virovat. tija san samo podijeliti iskustva u obitelji i kolege, a ispa san tip koji nekoga navlači na nešto. dalamtinac žao mi je da si dobio takav dojam iako se čini da si nabrijan na sve i svašta, a moglo bi se diskutirati jel ti koga na šta nvlačiš.? žao mi je da neman slike prije i posli već samo posli a njih ćeš dobiti uskoro.ne moraš se ispričavati nikome a šta ćeš ti koristit i koga ćeš navlačiti na nevenove masti ostavljan tebi pozdrav

dalmatinac28
22.02.2011., 08:56
ne mogu virovat. tija san samo podijeliti iskustva u obitelji i kolege, a ispa san tip koji nekoga navlači na nešto. dalamtinac žao mi je da si dobio takav dojam iako se čini da si nabrijan na sve i svašta, a moglo bi se diskutirati jel ti koga na šta nvlačiš.? žao mi je da neman slike prije i posli već samo posli a njih ćeš dobiti uskoro.ne moraš se ispričavati nikome a šta ćeš ti koristit i koga ćeš navlačiti na nevenove masti ostavljan tebi pozdrav

Evo opet se ljutiš a bez potrebe!
Ja sam na ovom forumu 5 godina i imam hrpu postova sa svim i svačim što sam probao i aktivno sudjelujem u forumu.
Ti si član foruma mjesec dana i imaš dva slučaja izlječenja???
Sve što sam tražio je da potkrijepiš priču dokazima(slikama) što smo mi svi ovdje već radili i ništa više.
Ako ti je problem uzeti aparat ili mobitel kliknuti i poslati na forum onda se stvarno moram zapitati koliko ti je priča vjerodostojna, sorry!
Još jedanput apeliram da se ne ljutiš već samo da konkretnom fotografijom dokažeš o čemu pričaš jer smo svi ovdje skeptici ali ne bez razloga jer ako pročitaš malo sve postove vidjet ćeš da je ovuda prošlo puno ljudi koji su nudili svakojake priče i da smo nasijedali na njih bili bi olakšani za nekoliko tisuća kuna a i dalje sa našom starom prijateljicom psorijazom;-)
dakle bez ljutnje molim te i poštuj našu bolest i sumnjičavost jer uostalom kako si i naveo ti nemaš psorijazu već tovja sestra i kolega!

ćelo
22.02.2011., 11:47
Danas sam na radiu slušo o nekoj(bioeliksir) kremi,pa me zanima dali je netko već probao i ima li kakvih rezultata i kakva je cjena? Imaju i internet stranicu www.bioeliksir.ba- al pošto sam već umoran od raznih isprobavanja,molio bi za info. ako je netko već probao! Inače krema od nevena je i meni dosta pomogla-smanjila ljuskanje al je crvenilo još uvijek tu. I dali netko zna nešto efikasno za nokte? Unaprijed hvala!!!

101%
22.02.2011., 12:58
Danas sam na radiu slušo o nekoj(bioeliksir) kremi,pa me zanima dali je netko već probao i ima li kakvih rezultata i kakva je cjena? Imaju i internet stranicu www.bioeliksir.ba- al pošto sam već umoran od raznih isprobavanja,molio bi za info. ako je netko već probao! Inače krema od nevena je i meni dosta pomogla-smanjila ljuskanje al je crvenilo još uvijek tu. I dali netko zna nešto efikasno za nokte? Unaprijed hvala!!!

ne želim prejudicirat, ali te firme s domenom .ba su uglavnom neki zajeb od proizvoda :ne zna:

Lana55
22.02.2011., 18:31

Pozdrav ja sam koristila kremu 60eura košta,meni nije pomogla niti malo!

dalmatinac28
22.02.2011., 20:19

Krema košta 500 kn u HR i to za 50ml, sada kratka računica ako imaš psorijazu po cijelom tijelu znači trebaš bar 3 mjesečno znači 1500 kn i ako koristiš 3 mj to je cca 4500 kn, iskreno mislim da je malo previše za nešto što nema garanciju.
Osobno ju nisam koristio ali dva forumaša do sada jesu i to bez efekta.
A nije baš mali novac da bi ga bacili na nešto što neće ni malo pomoći.
Proizvodi se u srbiji i tamo košta 45 e ali opet preskupo
moj savjet ne bacaj pare!!!
Pozdrav!

monster12
22.02.2011., 20:46
jel vrijeme utice na psorijazu, taman mi se pomalo pocelo smanjivati i jutros je pao snijeg, cijeli dan sam bio napolju i kad sam se vratio kuci krugovi su duplo veci nego su bili i crveni su skroz :(

buckoman
23.02.2011., 11:01
Evo opet se ljutiš a bez potrebe!
Ja sam na ovom forumu 5 godina i imam hrpu postova sa svim i svačim što sam probao i aktivno sudjelujem u forumu.
Ti si član foruma mjesec dana i imaš dva slučaja izlječenja???
Sve što sam tražio je da potkrijepiš priču dokazima(slikama) što smo mi svi ovdje već radili i ništa više.
Ako ti je problem uzeti aparat ili mobitel kliknuti i poslati na forum onda se stvarno moram zapitati koliko ti je priča vjerodostojna, sorry!
Još jedanput apeliram da se ne ljutiš već samo da konkretnom fotografijom dokažeš o čemu pričaš jer smo svi ovdje skeptici ali ne bez razloga jer ako pročitaš malo sve postove vidjet ćeš da je ovuda prošlo puno ljudi koji su nudili svakojake priče i da smo nasijedali na njih bili bi olakšani za nekoliko tisuća kuna a i dalje sa našom starom prijateljicom psorijazom;-)
dakle bez ljutnje molim te i poštuj našu bolest i sumnjičavost jer uostalom kako si i naveo ti nemaš psorijazu već tovja sestra i kolega!

dalmatinac, ne ljutin se, nego mi smeta trenutno pljucanje. nisam spominjao izlječenje jer to ne postoji, već poboljšanje stanja koje zadovoljava a nije postignuto sa nečim drugim.To šta ja nemam psorijazu ne daje ti pravo da izgadiš sve šta napišen. Ja imam probleme sa seborejon i to super kontroliram sa jednim losionom. Pokušao sam uplodirati četiri slike kolege koji koristi rips, ali ne da mi da nema mista. Pokušati ću slike smanjiti i uplodirati. Inače kao šta ti je odgovorio jedan član poboljšanja su individualna i šta pomogne jednome ne mora drugome.

dalmatinac28
23.02.2011., 13:37
dalmatinac, ne ljutin se, nego mi smeta trenutno pljucanje. nisam spominjao izlječenje jer to ne postoji, već poboljšanje stanja koje zadovoljava a nije postignuto sa nečim drugim.To šta ja nemam psorijazu ne daje ti pravo da izgadiš sve šta napišen. Ja imam probleme sa seborejon i to super kontroliram sa jednim losionom. Pokušao sam uplodirati četiri slike kolege koji koristi rips, ali ne da mi da nema mista. Pokušati ću slike smanjiti i uplodirati. Inače kao šta ti je odgovorio jedan član poboljšanja su individualna i šta pomogne jednome ne mora drugome.

Poboljšanja su uvijek idividualna, ne gadim proizvod nego diskutiramo o njemu što je i bit ovoga foruma, ako ne možeš uploadati slike javi se na PM dat ću ti mail na koji možeš poslati.
Pošto si našao dobar losion za seboreju možeš pomoći drugima jer ima veliki forum ovdje i sa seborejom i dermatitisom.
Opet kažem ne gadim i ne napadam nikoga cilj ovoga foruma i većine ljudi na njemu je međusobna pomoć a takva je najbolja ako otvoreno diskutiramo o svemu kao u ovom trenutku ti i ja o RIPS-u.

Pozdrav!

oulu
23.02.2011., 20:38
jel vrijeme utice na psorijazu, taman mi se pomalo pocelo smanjivati i jutros je pao snijeg, cijeli dan sam bio napolju i kad sam se vratio kuci krugovi su duplo veci nego su bili i crveni su skroz :(

na dosta mjesta sam čitala da treba izbjegavati hlađenje organizma, hladnoću, tuširanje u hladnoj vodi...

kod mene, ako sam dugo vani na hladnom zna jako svrbit koža, i općenito mi se uvijek pogorša kad je hladnije.

techna
24.02.2011., 14:08
Pozdrav forumašima i ovoj temi !
Moja srednja kćer ima psorijazu. Ona ima 3 i pol godine a lijeći se oko godinu i pol na Šalati u Zagrebu. Idemo na kontrole svaka 3 mjeseca. Sa 2 godine ''fleka'' je bilo ispod pazuha, područje prepona, pupak, iza ušnih resica i vlasište. Sve sam tretirala običnom pavlovičevom kremom za guzu osim vlasišta. SVE SE POVUKLO. Ostalo je samo vlasište koje se širi i iza ušnih resica. Vlasište mažem nekakvom salicilnom kremom od 5% sa svinjskom masti, po preporuci doktora. Ujutro namažem, navečer skinem ljuskice, operem kosu i tako 2 puta tjedno. Zabrinjava me što se to širi. Ona je još mala i ne znam koji proizvodi joj mogu još pomoći s obzirom da se radi samo o vlasištu. Pomozite savjetima !!!

Gerta
24.02.2011., 14:49
Pozdrav forumašima i ovoj temi !
Moja srednja kćer ima psorijazu. Ona ima 3 i pol godine a lijeći se oko godinu i pol na Šalati u Zagrebu. Idemo na kontrole svaka 3 mjeseca. Sa 2 godine ''fleka'' je bilo ispod pazuha, područje prepona, pupak, iza ušnih resica i vlasište. Sve sam tretirala običnom pavlovičevom kremom za guzu osim vlasišta. SVE SE POVUKLO. Ostalo je samo vlasište koje se širi i iza ušnih resica. Vlasište mažem nekakvom salicilnom kremom od 5% sa svinjskom masti, po preporuci doktora. Ujutro namažem, navečer skinem ljuskice, operem kosu i tako 2 puta tjedno. Zabrinjava me što se to širi. Ona je još mala i ne znam koji proizvodi joj mogu još pomoći s obzirom da se radi samo o vlasištu. Pomozite savjetima !!!

I moja malena ima psorijazu, dobila ju je s 2 godine, sada je 4,5.
Mi za vlasište koristimo šampon Kelual PSO od Ducraya (pazi, jako peče oči), koristili smo i Prunax biljni losion (ima ga u ljekarnama), a u fazama kad je ljuski bilo jako puno Elocom losion (naravno, to po preporuci dermatologa).

Ona je imala dosta teški oblik sa jako puno lezija po cijelom tijelu (uključujući i lice), veličine od 1 pa do 10-ak centimetara, pomagao joj je jedino Elocom (ostali kortikosteroidi su bili preslabi), uz to smo njegovali kožu razno raznim biljnim i neutralnim kremama.
Ono što nas je zasad spasilo je boravak na Lošinju :s :s :s
Bili smo ovo ljeto tamo 20 dana u Lječilištu, kupali se i sunčali svaki dan, prije spavanja mazali domaćim kantarionovim uljem.
Dok smo bili tamo nije bilo nikakvih pomaka na bolje, čak su joj lezije bile užasno crvene od boravka u moru. Međutim, oko 2 tjedna nakon povratka kući psorijaza se na očigled počela povlačiti i u roku od jedno mjesec-dva dana je doslovno sve nestalo (ostale su samo hipopigmentirane fleke na mjestu lezija, ali i njih je dio čak nestao).
Tek sada 7 mjeseci nakon Lošinja psorijaza joj se polako ponovno pojavljuje, ali puno puno slabije nego što je ikada imala otkad je oboljela.
Ja nisam mogla vjerovat kad joj se koža očistila :cerek:, preoduševljena sam bila.
Tako da, ako budete mogli odite na Lošinj s malenom na ljetovanje, mi ćemo svakako i ove godine.

Ako želiš, možeš me za bilo što kontaktirati i putem pp, znam koliko je meni teško bilo kad je sve to krenulo i koliko sam željela kontaktirati nekoga tko prolazi isto :grli:
Zato je ovaj forum odličan, tu sam doista našla super ljude (Suzi :w)

techna
24.02.2011., 18:12
Pozdrav Gerta
Lječilište u Lošinju ??? Zašto baš Lošinj ? nije li svejedno kamo ide na more

Gerta
24.02.2011., 18:36
Pozdrav Gerta
Lječilište u Lošinju ??? Zašto baš Lošinj ? nije li svejedno kamo ide na more

Ma u biti je svako more dobro, ali su u Lošinju osobito pogodni mikroklimatski uvjeti pa je tamo još iz doba Austrougarske (ako se ne varam:confused:) lječilište za astmu i psorijazu.

Bili smo mi s malenom i prije na moru ali bez ikakvog efekta. Tek nakon boravka na Lošinju joj se stanje tako jako popravilo.
Ne znam, možda bi se to taj put popravilo bilo gdje, a možda u toj mikroklimi doista ima nešto...:ne zna:...a strah me riskirati pa ćemo opet nadam se na ljeto tamo.

techna
25.02.2011., 12:02
Hvala na toni savjeta i preparata. Zanima me još samo dali je sve to što si napisala i za vlasište ili samo za mazat tijelo sa tim, jer su mi rekli da vlasište treba tretirat drugačije nego kožu tijela ?

Gerta
27.02.2011., 06:16
Hvala na toni savjeta i preparata. Zanima me još samo dali je sve to što si napisala i za vlasište ili samo za mazat tijelo sa tim, jer su mi rekli da vlasište treba tretirat drugačije nego kožu tijela ?

Mi za vlasište koristimo šampon Kelual PSO od Ducraya (pazi, jako peče oči), koristili smo i Prunax biljni losion (ima ga u ljekarnama), a u fazama kad je ljuski bilo jako puno Elocom losion (naravno, to po preporuci dermatologa).

Taj dio se odnosio baš na vlasište :)

dalmatinac28
02.03.2011., 21:02
Pozdrav!

Evo rečeno učinjeno!
Buckoman mi je poslao slike na mail i stvarno izgleda dobro.
BUCKOMAN primi moje isprike, nadam se da si razumio da nisam napao bez veze jer ako si pratio prijašnje postove vidio si kakvi su nam se svi "uvaljivali" ovdje.

Nažalost ni ja ne znam postaviti sliku ovdje ako netko zna neka javi.
Uglavnom Buckoman je obećao za dva tjedna poslti nove pa ću kad skužim kako postviti i stare i nove a od sutra i ja probajem RIPS.

Eto toliko od mene i pozdrav!

Bleki
02.03.2011., 21:18
Zadnja posjeta: 14.01.2007.

... puno se doga dogodilo od kako sam zadnji put posjetio ovaj forum... jedna od stvari je i psorijaza... nažalost... ja čak i točno znam kako sam ju dobio.... kronični umor i izlaganju konstantom stresu su učinile svoje , uglavnom prošlo je 2 godine od prvih simptoma, kada mi se psorijaza prvi puta pojavila uglavnom po nogama i rukama (hvala bogu na licu nije, još,) mislio sam da će mi se cijeli svijet srušiti, nitko od mojih prijatelja nije mogao vjerovati da se to baš meni dogodilo jer nisam baš bio neka mimoza i žalio se na išta.. ali eto šta ćeš, dogodi se.. bolest ne bira ni dob ni spol ... u ovih dvije godine bilo je uspona i padova , jedno vrijeme sam bio totalno čist... J**** sve te kreme, more je zakon, i uopće nije važno gdje si na moru samo da je relativno čisto i da ti "osjetiš" jod u zraku i to je to . Nije mi se dalo čitati 200 stranica o ovom pa eto jedno (glupo) pitanjce .. dali je itko od vas prestao pušiti nakon što je dobio psorijazu i kako je to utjecalo na zdravlje, tj na psorijazu? trenutačno se lomim oko toga dali da prestanem ili ne, poglavito zbog psorijaze, ostalo me bash i ne zanima.... Ja imam nekakav "normalni" oblik psorijaze gutate ... valjda.. pa me zanima dali ima itko kakav link za plan i program što se tiče prehrane i tak to da vidim malo ak bi to kod mene funkcioniralo , jer nisam baš neki "spartanac" , eto hvala Vam unaprijed svima od moje malenkosti .

deer_hunter
03.03.2011., 11:01

ih :kava:
ne prolazi mi već 15 godina na nekim mjestima (laktovi, listovi, podlaktice, vlasište) :rolleyes:
treba se jednostavno naviknuti da si drukčiji od drugih, vlažiti i mastiti kožu redovito i iskoristiti sunčane dane da se koža oporavi od zime - bar meni to pomaže :s
jedino što ove godine kao da neće doći sunce :ne zna:

deer_hunter
03.03.2011., 11:11
na dosta mjesta sam čitala da treba izbjegavati hlađenje organizma, hladnoću, tuširanje u hladnoj vodi...

kod mene, ako sam dugo vani na hladnom zna jako svrbit koža, i općenito mi se uvijek pogorša kad je hladnije.

istina! :kava:

najgore je što sam ja skužila da mi cijelo lice pocrveni kad se umijem s vodom koja nije bar minimalno topla... inače mi se psorijaza stvara uz rub kose, između očiju i u obrvama (u stresnim ili napornim situacijama: pms, nespavanje, brige...), a kad se umijem hladnijom vodom, cijelo lice pocrveni i žari :ne zna:
imam psorijazu već 15 godina, a to sam primjetila tek prošle godine :confused:

deer_hunter
03.03.2011., 11:18
.. dali je itko od vas prestao pušiti nakon što je dobio psorijazu i kako je to utjecalo na zdravlje, tj na psorijazu? trenutačno se lomim oko toga dali da prestanem ili ne, poglavito zbog psorijaze, ostalo me bash i ne zanima.... Ja imam nekakav "normalni" oblik psorijaze gutate ... valjda.. pa me zanima dali ima itko kakav link za plan i program što se tiče prehrane i tak to da vidim malo ak bi to kod mene funkcioniralo , jer nisam baš neki "spartanac" , eto hvala Vam unaprijed svima od moje malenkosti .

ja sam probala i ništa se nije promijenilo :ne zna:

u biti, najbolji savjet vezan za sve to dala nam je ovdje na forumu korisnica Teta Ruža, koja je od malena imala psorijazu, i to sa sekundarnim upalama radi kojih je nerijetko bila u bolnici :(
Žena (mislim da je imala 60tak godina kad je pisala ovdje) nam je poručila da je za cjeloživotnog bolovanja probala SVE: i dijete bez ovog i bez onog, i izbjegavala razno razne poroke, namirnice, ma sve je probala.... ali ništa joj nije promijenilo učestalost simptoma kao - radovanje životu i izbjegavanje stresa :s Za sebe je govorila da je sretna žena sa divnom obitelji i da svaki dan uživa u životu.

Ja kad god dođem u krizu (imam psoriasis vulgaris po cijelom tijelu već 15 godina) pomislim na Tetu Ružu i koliko god to bilo nekima sladunjavo - bude mi lakše :cerek:
Osvrnem se oko sebe i pogledam muškarca koji me voli, sjetim se da imam posao i krov nad glavom i prijatelje... sve to mi psorijaza ne može pokvariti, nikada! :D

jedina novogodišnja odluka koju uvijek imam je: naučiti ublažiti utjecaj stresa na tijelo... još se učim, ali postajem sve bolja :zubo:

101%
03.03.2011., 17:52
Moze li ko preporucit dobrog dermatologa u Splitu?:ne zna:

bato69
03.03.2011., 18:14
već san post stavio ali samo ponavljan da mi je sestra koristila neku novu mast rips mast, koju je kupila u ljekarni u splitu i da nakon dva tjedna je čista od ljusaka i nema neugodnog mirisa. išla je u dermatologinje u bolnicu i ova joj je rekla da sa kortiko steroidima maže dan dva ono crvenilo šta je ostalo na koži i da nastavi sa tom rips masti. laktovi i iznad guze su sad ok pa će nastavit

pozdrav buckoman
možeš li molim te reć a u kojoj apoteci u Splitu da ne lutam pita sam na dva mista niko čuja

bato69
03.03.2011., 18:18
Moze li ko preporucit dobrog dermatologa u Splitu?:ne zna:

pozdrav
ja sam davno iša u Deny Anđelinović krasna žena i zna posa ona ti radi u bolnici,mislim onoj na križine 2 ili 3.kat

101%
03.03.2011., 18:34
pozdrav
ja sam davno iša u Deny Anđelinović krasna žena i zna posa ona ti radi u bolnici,mislim onoj na križine 2 ili 3.kat

Mislia san na kojeg privatnog?

Ovaj Rips imas svuda, 93 kune, ja dvi potrosija al bez ikakvog efekta!

dancika
03.03.2011., 18:42
pozdrav

prekjucer je bilo u emisiji dobro jutro Hrvatska neki covjek koji se '' izljecio'' tako su mi rekli frendovi. Kako na njhovoj stranici nema da se skine emisije molim ako je netko gledao da javi o cemu se tu radilo

inace..sutra mi je 12 PUVA, rezultati se vec dobro vide, idem na jos min 8 dosla je i nova kutijica...
Opcenito svuda mi se smanjila i izbljedila..Najbolje mi se vidi na prsima, trbuhu, gornji dio nogu, ruke, dok donji dio nogu i ledja te straznjica nije bas nesto a tu su mi istina i najveci krugovi.
dosta me je svrbljelo, sada je malo bolje, pijem claritin. koza mi je dosta suha tako da hekolitre mazem na sebe
boja nakon 12 terpija je postojana, svi mi pitaju kaj idem na kvarcanje a ja kazem da idem:cerek:, takvu boju nemam niti nakon mora

nego jel netko bio kod homeopata, kakvi su rezultati i sto ste od njih dobivali za koristenje

eto za sada toliko..

majmuncic
03.03.2011., 18:46
Da li netko zna gdje se u Zagrebu može kupiti RIPS mast?

bato69
03.03.2011., 22:06
101%
Ma ona je ok, ja sam dva puta bia privatno uzmu ti novce i ništa nisu pametniji,pola njih i radi u bolnici i privatno(za nekoga)i samostalno.Možeš probat
ali oni govore općenito o psorijazi šta svi već znamo.Ja sam prije u postovima(iza Nove godine)pisa o psorexu.On je od svih stvari dosad daleko najbolji(i drugi ga hvale većinom),a proba sam i stranih krema sve su kortici,a one druge ne pomažu. Ovo jedino smrdi na diesel pa je nezgodno radi drugih.Hvala na obavijesti za rips samo reci neku apoteku ako znaš da ne lutam.lp

Ja!!
03.03.2011., 23:03
evo da van se javin,nisan se javlja misecima, vidin da vas ima još nekoliko starih znanaca od prije koju godinu,nadam se da ste u podnošljivom stanju.ja jesan iako mi se počelo malo vraćat, vjerovatno zbog prehrane jer san opet,nakon šta san bija konačno 100 posto čiste kože nakon nekoliko godina počeo sve jesti, slatkiše, i na kave ić,čak bi i salame poija a i nisan pija čaj jedno vrime i sve je to sad došlo na naplatu.ka i uvik,pogotovo vama koji nemate iskustva ka neki od nas koji imamo ovo sranje priko 20 godina, jako je bitna prehrana,po mom mišljenju skoro i presudna, uz stres i ovisno o samom čoviku kakvo mu je stanje.tribate piti čajeve koji će vam krv u organizmu čistit, nemojte pušit,alkohol pit, kave, slatkiše, svinjetinu, salame,marmeladu,kiselo,i voće također kiselo jer sve to se odražava na organizam unutra i izlazi kasnije kroz psorijazu po koži.nemogu recimo virovat da neki su toliko nesposobni pa nemogu zaključit da se kreme ne mažu po ljuskama nego se triba direktno na crvenilo a ljuske triba prvo istrljat sa kože jer kreme il šta već ne djeluju kroz ljuske, to je mrtva koža pa se čudite kako vam ne pomaže.čuvajte se također propuha, bure, vjetra jer svi koji imamo psorijazu vrlo vjerovatno da će nam se razvit s godinama i psorijatični artritis, mene je već malo načelo i evo nakon godinu dana mi je opet prst cili oteka sad kako je bila bura i ledeno nekoliko dana,a bol zna bit ubitačna i na najmanji dodir.čuvajte se ovih prevaranata ali tu kajtezović nikako ne spada,ja govorin iz mog iskustva,sa čvrstim činjenicama dok evo opet naši susjedi se javljaju sa melemom od katrana kao spasonosnim lijekom.pozdrav od mene

Bleki
04.03.2011., 01:15
Da i ja vjerujem da prehrana ima ulogu u tome koliko često i u kolikoj mjeri ti se psorijaza pojavljuje na tijelu... ali šta ... odreći se svega ? hebem ti takav život onda... umjereno u jelu i piću da.. ali totalno se odreći.. nevjerujem da bi mi baš čaša alkohola ili jedna kava mogla toliko napraviti štete da baš zbog toga se psorijaza češće pojavljuje ili u većem obujmu. Ovo sa ljuskom.. da , to sam se i sam uvjerio, treba tu "beštiju" maknut prije mazanja famoznih krema, iako ja nisam pobornik krema nego našeg dragog mora, ali šta ćeš kad neki ljudi nisu u mogućnosti biti 7 dana u tjednu, 365 dana u godini u kontaktu sa morem, tako da mislim krema kao krema ovisi isto tako od osobe do osobe, i glupo je preporučati kremu ili npr katran , jer mojem prijatelju koji ima još teži oblik psorijaze od mene, netko je preporučio katran i kad je probao bilo mu je još gore od gorega... ako već mažete kremu koju nikad niste probali, probajte prvo na jednom mjestu a kad vidite rezultate onda na sve ili ništa. A ti homeopati, to je sranje, oni više djeluju na psihu, a to ako je čovjek kolko-tolko normalan može i sam ustanoviti i kontrolirati svoju "psihu". Najbolje je cijelu godinu skupljati pare za sto duži i kvalitetniji godišnji, otići na neku lijepu plažu, pustiti mozak na pašu i pustiti da priroda i jod odrade svoj dio posla :-)

101%
04.03.2011., 09:54
101%
Ma ona je ok, ja sam dva puta bia privatno uzmu ti novce i ništa nisu pametniji,pola njih i radi u bolnici i privatno(za nekoga)i samostalno.Možeš probat
ali oni govore općenito o psorijazi šta svi već znamo.Ja sam prije u postovima(iza Nove godine)pisa o psorexu.On je od svih stvari dosad daleko najbolji(i drugi ga hvale većinom),a proba sam i stranih krema sve su kortici,a one druge ne pomažu. Ovo jedino smrdi na diesel pa je nezgodno radi drugih.Hvala na obavijesti za rips samo reci neku apoteku ako znaš da ne lutam.lp

imaš u papačićevoj, ispod pumpe na pojišanu!

------------------------------------------------------------------------
po mom mišljenju, uzrok 90% psorijaze je u glavi, stres, nervoza, nezadovoljstvo, negativne misli..

ja sam uvik sve drža u sebi, izvana ko stina, čvrst, bez emocija a u meni turbulencije i onda mi pokucala psorijaza na vrata u 28 godini i nikako je se rješit a imam samo par točkica, koje se skoro ni nevide, al me nerviraju.

ujutro kad se probudim, pa vidim da mi je crvenije odma mi sjebe cili dan, onda počneš radit pa zaboraviš..:)

Bleki
04.03.2011., 14:32
imaš u papačićevoj, ispod pumpe na pojišanu!

------------------------------------------------------------------------
po mom mišljenju, uzrok 90% psorijaze je u glavi, stres, nervoza, nezadovoljstvo, negativne misli..

ja sam uvik sve drža u sebi, izvana ko stina, čvrst, bez emocija a u meni turbulencije i onda mi pokucala psorijaza na vrata u 28 godini i nikako je se rješit a imam samo par točkica, koje se skoro ni nevide, al me nerviraju.

ujutro kad se probudim, pa vidim da mi je crvenije odma mi sjebe cili dan, onda počneš radit pa zaboraviš..:)

Mjenjam se s tobom odmah heh

buckoman
04.03.2011., 19:08
Mislia san na kojeg privatnog?

Ovaj Rips imas svuda, 93 kune, ja dvi potrosija al bez ikakvog efekta!

Mi smo kupili kraj kina Tesla. Eto ako pomogne dobro je. Dalmatinac kako je dogovoreno uslikat ću ga za dva tjedna da se može usporediti. Bilo bi stvarno dobro da netko kaže kako uplodati. Rekao je da ga mogu "staviti". Pozdrav svima

RUŽA
05.03.2011., 11:46
ja sam probala i ništa se nije promijenilo :ne zna:

u biti, najbolji savjet vezan za sve to dala nam je ovdje na forumu korisnica Teta Ruža, koja je od malena imala psorijazu, i to sa sekundarnim upalama radi kojih je nerijetko bila u bolnici :(
Žena (mislim da je imala 60tak godina kad je pisala ovdje) nam je poručila da je za cjeloživotnog bolovanja probala SVE: i dijete bez ovog i bez onog, i izbjegavala razno razne poroke, namirnice, ma sve je probala.... ali ništa joj nije promijenilo učestalost simptoma kao - radovanje životu i izbjegavanje stresa :s Za sebe je govorila da je sretna žena sa divnom obitelji i da svaki dan uživa u životu.

Ja kad god dođem u krizu (imam psoriasis vulgaris po cijelom tijelu već 15 godina) pomislim na Tetu Ružu i koliko god to bilo nekima sladunjavo - bude mi lakše :cerek:
Osvrnem se oko sebe i pogledam muškarca koji me voli, sjetim se da imam posao i krov nad glavom i prijatelje... sve to mi psorijaza ne može pokvariti, nikada! :D

jedina novogodišnja odluka koju uvijek imam je: naučiti ublažiti utjecaj stresa na tijelo... još se učim, ali postajem sve bolja :zubo:

Dirnule su me tvoje riječi, drago mi je da si našla utjehu i da ti je pomoglo moje iskustvo. Zaista je tako radovanje životu i optimizam kao i obitelj, prijatelji mogu odigrati veliku ulogu u našim životima. Iz ove kože se ne može, pa bar malo moramo uljepšati naše stanje, a samopouzdanje je najvažnije za našu i sve ostale bolesti.
Probala sam skoro sve : travare, dijete .. Ne treba se odreći ničega u potpunosti, sve umjereno. Opet bih to sve ponovila, nešto je pomoglo, a nešto ne. Obišla sam dosta bolnica, kroz sve ove godine me držala nada i optimizam. Nakon toliko vremena došla sam do Rijeke. Nisam puno očekivala, a dobila sam zdravlje. Remicade je učinio čudo u mom životu. Ponovno sam rođena.
Psorijaza se povukla, samo se ponekad pojave crvene fleke bez ljuskica, 5-6 dana prije nove terapije. Primam je svako 2 mjeseca. Artritis miruje, zglobovi ne bole. To već traje preko godinu dana. To je moj najveći uspjeh do sada. Treba mi malo da budem sretna.
Želja mi je da Remicade bude na listi lijekova, svima dostupan, a ne samo najtežim bolesnicima, da ne dođe do invalidnosti i da im život e prođe u bolesti.
U 8. mjesecu iduće godine ću napuniti pola stoljeća borbe s psorijazom, 38 godina s artritisom, a za par dana ću navršiti 56 godina života.
Lijep pozdrav tebi, svim starim i novim forumašima.:):):)

morganafata
06.03.2011., 17:35
Kao prvo, pozdrav svima
Kao drugo, tu i tamo svratim na ovaj forum, ništa do sada nisam govorila jer nisam imala ništa pametno za reći:D Do sada:)

Prvo malo općenito: psorijazu imam negdje od '95, počelo s laktovima, pa koljena, pa tu i tamo koja točka, ja ih zovem "letećima", jer mi se čine da preko noći promjene mjesto na tjelu :D. Nakon što sam prvi put rodila dobila sam je i na zglobovima ruku, prstiju. I to bi bilo to. Ove glavne, na zglobovima su stalne, nekad su veće nekad manje ali u biti ne odlaze. Ove "leteće", pa, iskreno više ih i ne pratim.
Moj odnos s psorijazom, pa hmm, kad bi me neko ko me dugo nije vidio pitao: "Kako psorijaza", s osmjehom bi rekla "hvala na pitanju, dobro je. Još je tu." Znači da sam joj dobar domaćin i da joj se sviđam.:D

Sad ozbiljni dio
Ne znam što sve nisam probala. Zbilja ne znam. Od onih belosalica, elocoma, diprosalica, do Šalate pa do Ivanića, maslinovo ulje, kantarionovo ulje, ne jesti životinje, ne piti, ne pušiti, ne živcirati se. Ništa nije djelovalo da bi rekla Wooow pa to pomaže. Ivanić nešto malo. Nakon mjesec dana naftalana i solarija 30% je otišlo. More? Da, uvijek pomaže. Ali bi to trebalo biti minimalno dva tjedna mora si sunca. I kako je neko već rekao, tek kad se vratiš doma psorijaza se kao preko noći povuče.(opet, u mom slučaju tek nekih 30%. Osim u jednom slučaju kad sam bila mjesec dana na moru, i imala režim More-sunce, more-sunce, more-sunce...a ja sam tip koji ne podnosi sunčanje. Udari mi sunce u glavu)
I tako vam je bilo do prošle godine kad sam slučajno srela prijatelja koji je isto ima psorijazu. Pogledam ja u njegove ruke i šok "pa di ti je psorijaza?!?!?!":eek:

I dođoh do imena. Stvar se zove KARTALIN (na ćirilici je). Ruski proizvod.
100% prirodni. Nije krema, nije mast, nije ulje. Čini mi se da je na bazi naftalana (onaj ko je bio u ivaniću zna o čemu pričam), samo je gušći i u sebi ima neke biljke. Što da vam kažem. Dva tjedna, svako veče sam mazala, i ništa, ali onda oko 30-tog dana mazanja, kao da je neko preko noći odnio.
Ostalo su mi neki tragovi, ali čim dođe sunce i koža potamni, mislim da se neće vidjeti. Znači KARTALIN.

E sad, kod nas ga nema. Ja sam preko neta našla neku apoteku u estoniji platila preko paypal došla za nekih tjedan dana. Krema je oko 20 eura. Poštarina još 5.
E sad, druga koju sam si naručila nije prošla carinu. Jer su procjenili da je to lijek i da nije na popisu dopuštenih lijekova i nema odobrenje, ni ja ne znam kojeg ministarstva, i vratili su je nazad :mad::mad:
Savjet
Našla sam nekoga u sloveniji, naručila na njegovu adresu, kad stigne, odem i donesem si ovdje. Sad čekam.

Ako tko želi, mogu mu poslati slike. Slikala sam nakon prvog tjedna mazanja, drugog i nakon mjesec dana.

I još samo ovo. Koliko sam ja shvatila u ovih 15-tak godina što je imam, psorijaza je onako, ćudljiva boleština. I svakom od nas pomaže nešto drugo.
Prema ovom kartalinu nisam imala baš neka očekivanja, ali rekoh, nemam što izgubiti. I eto, ostala sam :eek:-stvar pomaže.

Oprostite na dugom postu, ali morala sam malo uokolo :D

lijep pozdrav svima

Davor 68
07.03.2011., 08:35
Daj link,da vidimo tocan naziv.

dalmatinac28
07.03.2011., 10:07
Daj link,da vidimo tocan naziv.

www.kartalin.ru

Zara.Zara
07.03.2011., 10:23
moja ujna ju ima :( i sve zbog stresa :tuzni:

morganafata
07.03.2011., 12:13
kad ugucaš u google "kartalin picture" izbacit ce ti slike. JA sam koristila ovaj u zelenoj tubi. Moj prijatelj si je nabavio i taj u tubi, i ovaj u kutijici.

A sve ono što me zanimalo o kartalinu sam si ovdje našla
(http://http://www.psorias-kartalin.de/England/Psariasis%20England.html)

treba malo prosurfati. Cijene se razlikuju od prodavaca do prodavaca. Caki i do 10 eura.

deer_hunter
07.03.2011., 13:15
Dirnule su me tvoje riječi, drago mi je da si našla utjehu i da ti je pomoglo moje iskustvo. Zaista je tako radovanje životu i optimizam kao i obitelj, prijatelji mogu odigrati veliku ulogu u našim životima. Iz ove kože se ne može, pa bar malo moramo uljepšati naše stanje, a samopouzdanje je najvažnije za našu i sve ostale bolesti.
Probala sam skoro sve : travare, dijete .. Ne treba se odreći ničega u potpunosti, sve umjereno. Opet bih to sve ponovila, nešto je pomoglo, a nešto ne. Obišla sam dosta bolnica, kroz sve ove godine me držala nada i optimizam. Nakon toliko vremena došla sam do Rijeke. Nisam puno očekivala, a dobila sam zdravlje. Remicade je učinio čudo u mom životu. Ponovno sam rođena.
Psorijaza se povukla, samo se ponekad pojave crvene fleke bez ljuskica, 5-6 dana prije nove terapije. Primam je svako 2 mjeseca. Artritis miruje, zglobovi ne bole. To već traje preko godinu dana. To je moj najveći uspjeh do sada. Treba mi malo da budem sretna.
Želja mi je da Remicade bude na listi lijekova, svima dostupan, a ne samo najtežim bolesnicima, da ne dođe do invalidnosti i da im život e prođe u bolesti.
U 8. mjesecu iduće godine ću napuniti pola stoljeća borbe s psorijazom, 38 godina s artritisom, a za par dana ću navršiti 56 godina života.
Lijep pozdrav tebi, svim starim i novim forumašima.:):):)

Jako sam sretna što ste se javili, jer nisam mogla naći vaše postove pod starim nickom. Istina je da sam našla utjehu u Vašoj priči koja nije nimalo laka i divim se Vašoj snazi. :s
Još više mi je drago što ste nabavili (vjerujem kupili) Remicade i što vam je bolje. :cerek:
Najviše bi mi bilo drago da ga doista svi možemo dobiti da se riješimo ovog daveža. :kava:

deer_hunter
07.03.2011., 13:20
apropo ovog foruma, moram reći da mi jaaaako puno znači što mogu komunicirati sa supatnicima i što nisam sama na svijetu (jer sam kao klinka s psorijazom, prije interneta, imala osjećaj da samo ja imam te kraste po tijelu :( )
osim toga, ovdje se može naći puno dobrih savjeta, a jedan od njih sam odlučila isprobati prošlog tjedna!
NEVEN! :)
obična nevenova mast (ona po 10 kuna iz dm-a, koji imam uvijek u kući) pokazala se nevjerojatno djelotvorna! :s :s :s
ljuskice su mi preko noći otpale i sada mažem i dalje svaku večer da vidim kako će se koža ponašati (da li će djelovati i na crvenilo - koje nije baš jako, više onako roza)
puno forumaša ovdje je napisalo da koriste nevenovu mast i da im pomaže.... e pa i ja sam jedna od njih! Držim fige da će mi umanjiti potrebu za korištenjem kortikosteroidnih masti za bar 50%

dalmatinac28
07.03.2011., 13:22
kad ugucaš u google "kartalin picture" izbacit ce ti slike. JA sam koristila ovaj u zelenoj tubi. Moj prijatelj si je nabavio i taj u tubi, i ovaj u kutijici.

A sve ono što me zanimalo o kartalinu sam si ovdje našla
(http://http://www.psorias-kartalin.de/England/Psariasis%20England.html)

treba malo prosurfati. Cijene se razlikuju od prodavaca do prodavaca. Caki i do 10 eura.

Poslao sam ti PM , pogledaj pa mi javi hvala!

dalmatinac28
07.03.2011., 13:31
apropo ovog foruma, moram reći da mi jaaaako puno znači što mogu komunicirati sa supatnicima i što nisam sama na svijetu (jer sam kao klinka s psorijazom, prije interneta, imala osjećaj da samo ja imam te kraste po tijelu :( )
osim toga, ovdje se može naći puno dobrih savjeta, a jedan od njih sam odlučila isprobati prošlog tjedna!
obična nevenova mast (ona po 10 kuna iz dm-a, koji imam uvijek u kući) pokazala se nevjerojatno djelotvorna! :s :s :s
ljuskice su mi preko noći otpale i sada mažem i dalje svaku večer da vidim kako će se koža ponašati (da li će djelovati i na crvenilo - koje nije baš jako, više onako roza)
puno forumaša ovdje je napisalo da koriste nevenovu mast i da im pomaže.... e pa i ja sam jedna od njih! Držim fige da će mi umanjiti potrebu za korištenjem kortikosteroidnih masti za bar 50%

Potpisujem sve gore navedeno,
a za neven sam i sam napisao da je super,
nažalost vjerojatno ti neće maknuti crvenilo ali izgleda puno pristojnije i nije tako jako crveno i upaljeno
Pozdrav!

KLiK
07.03.2011., 13:40
Da i ja vjerujem da prehrana ima ulogu u tome koliko često i u kolikoj mjeri ti se psorijaza pojavljuje na tijelu... ali šta ... odreći se svega ? hebem ti takav život onda... umjereno u jelu i piću da.. ali totalno se odreći.. nevjerujem da bi mi baš čaša alkohola ili jedna kava mogla toliko napraviti štete da baš zbog toga se psorijaza češće pojavljuje ili u većem obujmu. Ovo sa ljuskom.. da , to sam se i sam uvjerio, treba tu "beštiju" maknut prije mazanja famoznih krema, iako ja nisam pobornik krema nego našeg dragog mora, ali šta ćeš kad neki ljudi nisu u mogućnosti biti 7 dana u tjednu, 365 dana u godini u kontaktu sa morem, tako da mislim krema kao krema ovisi isto tako od osobe do osobe, i glupo je preporučati kremu ili npr katran , jer mojem prijatelju koji ima još teži oblik psorijaze od mene, netko je preporučio katran i kad je probao bilo mu je još gore od gorega... ako već mažete kremu koju nikad niste probali, probajte prvo na jednom mjestu a kad vidite rezultate onda na sve ili ništa. A ti homeopati, to je sranje, oni više djeluju na psihu, a to ako je čovjek kolko-tolko normalan može i sam ustanoviti i kontrolirati svoju "psihu". Najbolje je cijelu godinu skupljati pare za sto duži i kvalitetniji godišnji, otići na neku lijepu plažu, pustiti mozak na pašu i pustiti da priroda i jod odrade svoj dio posla :-)

ma nije stvar prehrane odreći se svega...već samo naći nešto što ti može pomoći...zamijeniti jedan obrok ili nadodati na obrok...
ako te zanima informacija, čujemo se na PM...

zašto?
jedino prehranom možeš utjecati na donjih 5 slojeva kože...a kremom samo na gornja dva sloja!

toni2222
07.03.2011., 19:48

i ja sam si kupio tu samo što još nisam bio u mogućnosti baš se mazati malo sam preskako al opet mi izgleda dost bolje nego prije slabije se vidi. a krema super miriše samo bi se mazo

cruce
07.03.2011., 20:14
Ja psorijazu imam otkad znam za sebe. Ipak, naviknula sam se zivjeti s njom. Ne lijecim ju, kako sam prestala mazati nestale su ogromne fleke po tijelu (cesto je pucalo i krvarilo, peklo ko vrag), ostalo je nesto tockica i "izbocine" po vlasistu. Ali mi to ne smeta, dobro smo si - ja dobar domacin njoj, ona me ne pegla i u maloj kolicini je :rofl:

Ipak, u posljednje vrijeme sam skuzila da ima i gorih stvari - nisam ostala "samo" na psorijazi nego su mi jos zveknuli i dijagnozu epilepsije. Kontam se neki dan "ajd jednu neizljecivu bolescinu da imam - inekako, ali dvije?!" :rolleyes:Nista drugo nego baksuz cisti... :ne zna: Jos su nakon toga uslijedile i komplikacije sa zubima i donjom vilicom tako da je bas bilo dno dna... :flop: Ali, opet se ne dam - idem dalje, uzdignute glave. Moj stav je: ako kome smetaju moje dijagnoze, onda nemam s njim ili njom sta raditi - prijatelj/ ica mi nije, ne prihvaca me takvu kakva jesam (sa svim manama i dobrim stranama te dijagnozama) i furam naprijed s pozitivnim stavom, radujuci se svakom novom danu :top: I naravno - postajem "domaca" na forumu na temama "zubarski topic", "psorijaza" i "epilepsija". Jer Mark Twain je jednom rekao ili napisao (nisam sigurna): "za 20 godina nece ti biti vazno sto si ucinio nego sto si propustio uciniti. Zato digni sidra, izidji iz sigurne luke i uhvati vjetar u svoja jedra. Istrazuj, sanjaj, otkrivaj"... :cerek: Toga se svakodnevno pokusavam pridrzavati :top:

bato69
07.03.2011., 20:32
buckoman i 101%
hvala na informaciji za rips još ga nisam stiga kupit(proklete obaveze)ali ću probat vidim nekome ništa, a nekome pomogne.Valja probat,kako sam bia pisa nekome pomogne a nekome ne ja se evo borin cca 20 god i ove zime mi je bilo najgora,stalno maza tretira a ni makac.Pojavilo se puno i na leđima a to do prije 2-3 god nisam nikad ima.I evo sad kad dolazi proliće sve bude nekako bolje,čak se i ne mažem redovito.Svakako iz mog dugogodišnjeg iskustva ispada da smo nemoćni priko zime(ublažit šta se da ),a onda moli boga za lito.Velika podrška za "cruce" svaka ti čast, samo tako. Ta snaga puno znači u borbi s prokletinjom,triba živit život jer ćemo svi posli govorit "a čime sam se ja opterećiva".lp svima

KLiK
07.03.2011., 20:35
Ja psorijazu imam otkad znam za sebe. Ipak, naviknula sam se zivjeti s njom. Ne lijecim ju, kako sam prestala mazati nestale su ogromne fleke po tijelu (cesto je pucalo i krvarilo, peklo ko vrag), ostalo je nesto tockica i "izbocine" po vlasistu. Ali mi to ne smeta, dobro smo si - ja dobar domacin njoj, ona me ne pegla i u maloj kolicini je :rofl:

Ipak, u posljednje vrijeme sam skuzila da ima i gorih stvari - nisam ostala "samo" na psorijazi nego su mi jos zveknuli i dijagnozu epilepsije. Kontam se neki dan "ajd jednu neizljecivu bolescinu da imam - inekako, ali dvije?!" :rolleyes:Nista drugo nego baksuz cisti... :ne zna: Jos su nakon toga uslijedile i komplikacije sa zubima i donjom vilicom tako da je bas bilo dno dna... :flop: Ali, opet se ne dam - idem dalje, uzdignute glave. Moj stav je: ako kome smetaju moje dijagnoze, onda nemam s njim ili njom sta raditi - prijatelj/ ica mi nije, ne prihvaca me takvu kakva jesam (sa svim manama i dobrim stranama te dijagnozama) i furam naprijed s pozitivnim stavom, radujuci se svakom novom danu :top: I naravno - postajem "domaca" na forumu na temama "zubarski topic", "psorijaza" i "epilepsija". Jer Mark Twain je jednom rekao ili napisao (nisam sigurna): "za 20 godina nece ti biti vazno sto si ucinio nego sto si propustio uciniti. Zato digni sidra, izidji iz sigurne luke i uhvati vjetar u svoja jedra. Istrazuj, sanjaj, otkrivaj"... :cerek: Toga se svakodnevno pokusavam pridrzavati :top:

točno tako, samo hrabro naprijed! digni glavu, promijeni se - nisi drvo...i naći ćeš riješenje...

i sam sam se našao u problemima sa energijom...te najvjerojatnije šećerom (imao sam simptome, ali nikada nisam testirao se)...
ali sam našao riješenje za sebe...hranim se zdravo u većini svojih obroka...a nekada i zeznem navečer, ali barem većinom živim...i živ sam! to je najvažnije...:mig:

puna podrška tebi! bori se...na ovom svijetu imaš samo to tijelo...

cruce
07.03.2011., 20:40
točno tako, samo hrabro naprijed!
puna podrška tebi! bori se...na ovom svijetu imaš samo to tijelo...

Hvala Klik! :cerek:

morganafata
08.03.2011., 13:11

da mažeš i s običnom svinjskom masti, ljuskice će otpasti. Da mažeš s bilo kojom masti, ljuskice će otpasti. Ispod će ostati crvena, bolesna koža.
Da ne ispadne da reklamiram, ja sam kartalinom dobila zdravu kožu. ZDRAVU. I da se ponovim, nakon 15-16 godina ja imam ZDRAVU kožu. Cijelu. I još uvijek ne vjerujem. I moram svako malo u ogledalo pogledati svoje laktove :D
A nisam vjerovala da postoji išta-bilo što, što to može učiniti:)

deer_hunter
08.03.2011., 15:05
evo i sunca, konačno! :s :s
osobno mi je sunce najveći lijek za kožu, pa eto da proslavim njegovo prvo duže zadržavanje na nebu ove 2011. :cerek:

toni2222
08.03.2011., 17:10
da mažeš i s običnom svinjskom masti, ljuskice će otpasti. Da mažeš s bilo kojom masti, ljuskice će otpasti. Ispod će ostati crvena, bolesna koža.
Da ne ispadne da reklamiram, ja sam kartalinom dobila zdravu kožu. ZDRAVU. I da se ponovim, nakon 15-16 godina ja imam ZDRAVU kožu. Cijelu. I još uvijek ne vjerujem. I moram svako malo u ogledalo pogledati svoje laktove :D

malo sam googlao, gledo na ebay... tamo traze preko 30 eura plus dostavu oko 5 eura. dali mi mozes reci kako da dodjem do te kreme najjeftinije u biti kako ju ti nabavis jer u sloveniji nemam nikoga. mozes mi odgovorit na pm ili ovdje ako nije problem. hvala.

deer_hunter
10.03.2011., 15:50
Potpisujem sve gore navedeno,
a za neven sam i sam napisao da je super,
nažalost vjerojatno ti neće maknuti crvenilo ali izgleda puno pristojnije i nije tako jako crveno i upaljeno
Pozdrav!
gle meni neven djeluje jaaaaako dobro: istina nestane ljuskica, smanji se crvenilo i u biti meni je to posve okej za ovo po rukama da konačno mogu obući kratke rukave i osunčati ruke u sunčane dane koji dolaze... :s :s
oduševljena sam jer mi nijedan preparat koji sam probala u zadnjih 15 godina nije tako pomogao, osim kortikosteroida :kava:

buugi
10.03.2011., 17:44
gle meni neven djeluje jaaaaako dobro: istina nestane ljuskica, smanji se crvenilo i u biti meni je to posve okej za ovo po rukama da konačno mogu obući kratke rukave i osunčati ruke u sunčane dane koji dolaze... :s :s
oduševljena sam jer mi nijedan preparat koji sam probala u zadnjih 15 godina nije tako pomogao, osim kortikosteroida :kava:

Pozdrav,bas mi je drago da si zadovoljna s nevenom,i ja koristim neven oko pola godine i ja sam prezadovoljna :top:,haj molim te ako ti nije problem ubaci stranicu da pogledam koju ti koristis mast iz DM-a:)

techna
15.03.2011., 12:18
Može li mi netko reći ima li u Zagrebu za kupit original mast PSOREX ili moram u BIH po nju

dalmatinac28
15.03.2011., 13:56
Može li mi netko reći ima li u Zagrebu za kupit original mast PSOREX ili moram u BIH po nju

Neka ti ne bude teško pročitati postove par stranica unazad već 5 puta je odgovarano na ovo pitanje.
Da postoji i imaš i adresu i broj!

Pozdrav!

Gerta
15.03.2011., 20:44

S obzirom da ti je za dijete moram napomenuti da sam ja s njima telefonski razgovarala i rekla da me zanima za dijete, na što mi se učinilo da se dotična gospođa malo prepala (iako je do tada tvrdila da liječi psorijazu 100% blabla...što mi je odmah jako sumnjivo, jer itko tko se imalo razumije u patofiziologiju psorijaze ne može tvrditi da ju liječi 100%) i rekla da će mi oni za dijete napraviti "posebnu mast" i da će me kontaktirati naknadno kada to naprave - što se nikada nije dogodilo iako su imali moj broj mobitela i email.:kava:

Osim toga nisu mi željeli reći što je u sastavu masti (pod izlikom "tajne"), a nema šanse da mažem dijete nečim bez deklaracije o sastavu (jer oni teoretski mogu mast pomiješati s kortikosteroidima npr.).

ive2009
16.03.2011., 08:16
Ljudi evo moram se ponovno javiti isključivo zbog ovih koji nisu sa nama u istom košu, a reklamiraju razne masti kao što su "psorex". Oni samo reklamiraju svoje masti koje nam ne pomažu puno. Ponavljam ako je moguće treba svakodnevno konzumirati plavu ribu, a ako ne onda ribasan forte 3x2 poslije obroka, dvanaest tjedana. Konzumirati što manje suhomesnatih proizvoda, a iz prehrane obvezno izbaciti začine "papar" i "papriku". Ponavljam koristio sam "psorex" ništa mi nije pomogao, ali su me uvjeravali onaj iz Zagreba koji to prodaje da će sigurno pomoći još dvije kutije. Sad će neki reći nije svima isto. Molim vas isključivo sam ovdje samo da ovi koji reklamiraju razne masti ne misle da smo mi ovce za šišanje.

dalmatinac28
16.03.2011., 08:58
Ljudi evo moram se ponovno javiti isključivo zbog ovih koji nisu sa nama u istom košu, a reklamiraju razne masti kao što su "psorex". Oni samo reklamiraju svoje masti koje nam ne pomažu puno. Ponavljam ako je moguće treba svakodnevno konzumirati plavu ribu, a ako ne onda ribasan forte 3x2 poslije obroka, dvanaest tjedana. Konzumirati što manje suhomesnatih proizvoda, a iz prehrane obvezno izbaciti začine "papar" i "papriku". Ponavljam koristio sam "psorex" ništa mi nije pomogao, ali su me uvjeravali onaj iz Zagreba koji to prodaje da će sigurno pomoći još dvije kutije. Sad će neki reći nije svima isto. Molim vas isključivo sam ovdje samo da ovi koji reklamiraju razne masti ne misle da smo mi ovce za šišanje.

Sorry IVE ali moram se uključiti,
dakle ja sam taj koji prvi napada ljude kad reklamiraju nešto novo bez osnova!!!
Ali što se tiče PSOREX-a možeš pronaći moje postove od prije dvije godine koristio sam ga i kolega JA ga je koristio i još nekolicina i realno gledajući nama je svima pomogla a JA se čak koliko znam u potpunosti očistio.
Problem same masti i razlog zašto ju ja više ne koristim je što užasno smrdi, toliko da se smrad uvuče u cijelu kuću i to je bilo nepodnošljivo a sve ostalo palac gore za ovu mast.
Žao mi je što kod tebe nije bilo efekta ali to ne znači da mast nije dobra već samo da na tvoju vrstu psorijaze nije imala efekta!
Evo ja sad koristim RIPS već skoro 15 dana i isto potpuno bez efekta ali kolega BUCKOMAN mi je slikama dokazao da kod njegova prijatelja stvarno djeluje.
Dakle poanta je stvarno da ne reagiraju svi isto na iste tretmane ali to ne znači da ne treba pokušavati pogotovo stvari koje nemaju kortikosteroide.
Isto tako podržavam da se uvijek dobro preispita onaj koji je novi na forumu a nudi čudotvoran lijek ali to nije slučaj sa PSOREX-om.

Pozdrav tebi i ostalim kolegama skoro će nam sunce i topliji dani pa ćemo se svi malo očistiti od flekica bar na kratko:top:

ive2009
16.03.2011., 10:55
Poznajem puno ljudi koji su odustali o razmjeni iskustava na ovoj stranici, ali ja neću jer se borim protiv onih koji misle da smo ovce za šišanje. Tko garantira sastav masti. Sumnjam u gore navedeno, a pogotovo iz razloga da se izvjesni JA očistio.

bato69
16.03.2011., 18:59
Sorry IVE ali moram se uključiti,
dakle ja sam taj koji prvi napada ljude kad reklamiraju nešto novo bez osnova!!!
Ali što se tiče PSOREX-a možeš pronaći moje postove od prije dvije godine koristio sam ga i kolega JA ga je koristio i još nekolicina i realno gledajući nama je svima pomogla a JA se čak koliko znam u potpunosti očistio.
Problem same masti i razlog zašto ju ja više ne koristim je što užasno smrdi, toliko da se smrad uvuče u cijelu kuću i to je bilo nepodnošljivo a sve ostalo palac gore za ovu mast.
Žao mi je što kod tebe nije bilo efekta ali to ne znači da mast nije dobra već samo da na tvoju vrstu psorijaze nije imala efekta!
Evo ja sad koristim RIPS već skoro 15 dana i isto potpuno bez efekta ali kolega BUCKOMAN mi je slikama dokazao da kod njegova prijatelja stvarno djeluje.
Dakle poanta je stvarno da ne reagiraju svi isto na iste tretmane ali to ne znači da ne treba pokušavati pogotovo stvari koje nemaju kortikosteroide.
Isto tako podržavam da se uvijek dobro preispita onaj koji je novi na forumu a nudi čudotvoran lijek ali to nije slučaj sa PSOREX-om.

Pozdrav tebi i ostalim kolegama skoro će nam sunce i topliji dani pa ćemo se svi malo očistiti od flekica bar na kratko:top:

Podržavam dalmatinca28, ja sam još uvik korisnik psorexa već dugo godina(neka vidi postove iza Nove godine šta sam pisa ko želi)i po ko zna koji put ponavljam a vidim i dosta drugih supatnika da se najbolje pokaza do sada.Za dicu ne znam kako bi djelova,mogu probat samo na jednom dijelu pa nek vide rezultate(obično za 3-4 tjedna).Ive ,razumin te sve nas frustira prokletinja ali ka šta kaže dalmatinac svaki muljatori se za puno veće novce nude za pomoć,a ovde nas ima nekoliko kojima je psorex pomoga,pa ne vidim razloga za sumnju u isto.lp

dalmatinac28
17.03.2011., 08:03
Poznajem puno ljudi koji su odustali o razmjeni iskustava na ovoj stranici, ali ja neću jer se borim protiv onih koji misle da smo ovce za šišanje. Tko garantira sastav masti. Sumnjam u gore navedeno, a pogotovo iz razloga da se izvjesni JA očistio.

IVE
vidim da po ovome što pišeš očigledno nisi pročitao ovaj forum od prve do zadnje stranice.
Da jesi onda bi znao da ima nas nekolicina"starih" forumaša koji su probali sve i svašta i otome ovdje i pisali , isto tako smo napadali i izbacivali sve one koji su pokušali da nas "šišaju ko ovce" a i upoznali smo se oči u oči a ne samo na forumu. Isto tako imaš slike od JA na kojima je pokazano njegovo stanje i sad kad mu je bolje.
Što se tiče sastava masit slažem se nitko ne zna što je unutra nažalos,t ali sam uvjeren da nema kortikosteroida, već se bazira na nafti i ima isti miris kao kreme iz Ivanićgrada.
Ja sam osobno još prije 2 godine išao po mast u Bihać, čak sam ono što nisam iskoritio slao suzi86 da proba dakle kao što vidiš tu smo da pomognemo jedni drugima.
Malo si daj truda pa pročitaj cijeli forum da vidiš tko je tko tu, jer da jesi ovakav uvredljiv post sigurno ne bi napisao!
A ako i nakon što pročitaš sve još budeš sumnjao u moje riječi slobodno se javi na PM pa se možemo naći da ti pokažem svoju psorijazu i da popijemo kavu kao ljudi
Pozdrav!:kava:

ive2009
17.03.2011., 10:58
Što se tiče čitanja, sve stranice sam pročitao. Na žalost moram reći da sam ponekad sumnjao u tvoje postove, ali ako nemaš ništa protiv možemo se naći. Ja nisam siguran da mast nema kortikosteroida. Evo uzmi bilo koju kremu npr. "exomega" i stavi malo "belosalica" i vidjeti ćeš da će ti pomoći. To mi je rekla jedna cura kojoj je rekao njen dermatolog, ta je cura bila na forumu i kada je vidjela da ima puno ljudi koji samo reklamiraju nečije proizvode, odustala je, jer nema snage nikome ništa dokazivati, a čini mi se da će tako biti i meni.

Gerta
17.03.2011., 16:43
Nisam nikada pomirisala Psorex, ali mi nije jasno kako može imati miris po nafti ako ju reklamiraju kao isključivo biljni proizvod :confused:.

Osim toga, Naftalan je koliko znam jedini izvor ljekovite nafte u Europi (znanstveno potvrđene naravno), dozvolu za upotrebu njihovog mineralnog ulja sigurno nemaju, a ako mast miriše po nafti ja bi se zabrinula što stavljaju unutra (nitko ne kaže da bilo koja nafta neće npr.izazvati smanjivanje psorijatičnih promjena-kao uostalom i rips mast- ali je tu bojim se pitanje potencijalne toksičnosti takvih neispitanih pripravaka puno značajnije)

dalmatinac28
19.03.2011., 18:09
Što se tiče čitanja, sve stranice sam pročitao. Na žalost moram reći da sam ponekad sumnjao u tvoje postove, ali ako nemaš ništa protiv možemo se naći. Ja nisam siguran da mast nema kortikosteroida. Evo uzmi bilo koju kremu npr. "exomega" i stavi malo "belosalica" i vidjeti ćeš da će ti pomoći. To mi je rekla jedna cura kojoj je rekao njen dermatolog, ta je cura bila na forumu i kada je vidjela da ima puno ljudi koji samo reklamiraju nečije proizvode, odustala je, jer nema snage nikome ništa dokazivati, a čini mi se da će tako biti i meni.

IVE
volio bih da si napisao koji te to točno od mojih postova tjera na sumnju jer sam ih evo sad pročitao svih 108 i u niti jednom postu nisam nikoga reklamirao niti rekao da nudi izlječenje već sam samo opisivao sve što sam koristio bilo da je imalo negativne ili pozitivne rezultate ili nikakve kao što je bila većina svega što sam probao.
Poanta ovoga foruma i je da prenosimo svoja iskustva, zar ne????
O PSOREXU sve što sam napisao je da mi je pokazao blago poboljšanje ali da sam prestao koristiti s obzirom na nepodnošljivi smrad(stvarno strašna reklama ha???)
Pisao sam i o tome kako idem u bolnicu na UVB zračenje i da mi super pomaže koga sam po tvom mišljenju tu reklamirao , ministra Milinovića ili ???
Pisao sam da mi najbolje pomaže more i sunce koga sam tu reklamirao možda hrvatsku obalu????
I zadnje vrijeme pišem kako mi pomaže obična nevenova mast iz DM-a koja košta 9 kn koga sam tu reklamirao DM pa možda misliš da sam vlasnik DM-a???? kamo sreće!!

Ali ne da mi se sada besmisleno polemizirati o tome i ovaj forum nije ni mjesto za to.
Što se tiče našeg susreta već sam ti napisao u prijašnjem postu , javi se sa brojem mobitela na PM i vidimo se već sljedeći tjedan na kavi!
Pozdrav!

suzi86
20.03.2011., 15:14

Dragi moji!
Nisam mogla a da se ne javim jer me ovo sipanje sumnji i gorčine tjera na ovaj čin...
Mislim da se na ovim stranicama nikada ne pojavljuje netko(ili rijetko)sa namjerom da nekome čini još veće zlo ...
Iskreno i ja sam od onih što nema šra nisam probala....I nitko ovdje ne tvrdi da je riječ o izlječenju nakon primjene Psorexa...ili nečega drugog,samo je riječ o činjenicida nekome pomaže....
Meni osobno je Dalmatinac prije nekih godinu dana poslao poštom Psorex da ga probam(malo mu je ostalo nakon primjene)...Neko vrijeme sam ga koristila i moja Palmoplantarka se je smirila...Još se uvijek vraća ali ne u onako teškom obliku...
.....Drag Ive da se ne ponavljam,malo se vrati unazad na postove bez obzira što tvrdiš da si ih sve pročitao....

Zdravi mi bili.....i veeeeelika pusa Maxers:p,Gerti:w,a nročito mojoj"staroj" Ruži:top::kiss:

talijazg
20.03.2011., 16:40
čim bi čula za neku novu kremu, prvo mi je bilo pogledati na forumu šta drugi kažu..je li netko već koristio i kakvi su rezultati...
pa sam odlučila da je vrijeme da se malo priključim...
meni je osobno Psorex krema jako dobra ali stalno pokušavam se nečim drugim jer ako ju koristim jedan duži period djelovanje se smanjuje, pa mi je ona više za krizne situacije =)

prije tjedan dana sam kupila Paxoderma kremu... iskreno "nit smrdi nit miriši" nije me baš oduševila, ali potrošit ću je do kraja..možda bude koristi..

mama je na televiziji vidjela to čudo od Euten kreme.. planiramo i to kupiti.. meni je osobno mrak pao na oči nakon što sam čula 500 kuna..ali ako ne probam ne mogu znati kakva je..
super je kad pročitaš da je nekima super krema..ali kad vidim one koji pišu da im ništa ne valja grozno mi je..

šta da radim, probat ću..možda uspije, možda ne..
već mi je dosta mazanja kremi 100 puta dnevno i nekad mi se čini da ne mežem uopće da bi mi bilo puno bolje..

jednom će i nama doći bolji dani :)
pozdrav svima

deer_hunter
20.03.2011., 16:54
Pozdrav,bas mi je drago da si zadovoljna s nevenom,i ja koristim neven oko pola godine i ja sam prezadovoljna :top:,haj molim te ako ti nije problem ubaci stranicu da pogledam koju ti koristis mast iz DM-a:)

prezadovoljna :s :s :s
imam psoriasis vulgaris po cijelom tijelu već 15 godina, al najviše i najjače se održava na rukama i nogama (trup se uglavnom smiri nakon ljetovanja na duže vrijeme).... poludjela sam od ljuskica na rukama i nogama, ljeti sam kao u skafanderu, stalno gledam kako se sakriti :rolleyes:

a sad izgledaju skoro kao da ničeg nije bilo :s
nakon mazanja običnom nevenovom masti po 10 kn, svake večeri poslije tuširanja, sve je nestalo za par dana, a crvenilo se skoro uopće više i ne vidi! oduševljena sam jer doista NIŠTA nije pomagalo osim Diprogente, ali i to nije trajalo dugo :mad:
držim fige da ću uspjeti održati ovo stanje, i uz malu pomoć sunca preživjeti topli dio godine bez rukava i nogavica!

svima s ovim oblikom psorijaze preporučujem da probaju :top:

u biti već sam jednom pokušala s nevenom, ali to je bila domaća mast od maslinovog ulja, nevena, lavande koju sam kupila od neke žene na Hvaru (imala je štand)... tog ljeta sam nakon povratka s mora, sva osunčana i prilično šarena mazala tijelo s tim i izjednačila boju leđa (gdje su godinama bile ljuskice a kasnije depigmentacija)... od tada nisam više nikad dobila ljuskice po leđima... ne znam, eto to je moje iskustvo :o

dalmatinac28
21.03.2011., 21:33

MORGANAFATA
gdje si nestala:confused:
hoće biti što od kartalina ili da se snalazim na drugi način

Pozdrav!

whayme
21.03.2011., 22:21
Daj molin vas jel mi mozete rec koja je to tocno nevenova krema jer stvarno ima puno tih nevenovih krema a nisu sve iste.....ako moze da mi date link bio bih vam vrlo zahvalan ako vam nije problem

Vlado2020
22.03.2011., 00:01
Psorijaza je povezana sa mnogim drugim stanjima pa se pitam koliko vas tu pati jer nije sve u ljuskicama barem ne za mene.
Jeste li mjerili krvni pritisak?
Jeli gubite kosu barem tamo gdje se psorijaza izražava ? Zube?
Kakva je erekcija ?
Jeli imate simptome diabetesa ?
Jeli imate migrene i dali imate manjak energije, pasivan psihicki zivot i veliki nagon ka šečernoj hrani ?
Jeste li se udebljali zajedno sa psorijazom?
Jeste li mjerili hormonske vrjednosti posebno testosteron, estrogen i kortizol?
Jeli imate bol u kostima ili mišićima i da li se tesko krečete ?
Manjak koncentracije i gubitak memorije ?
Iritacija i povucenost ?
Prehlade i razne bolesti koje traju duze nego obično?
Srčana bolest sa teškim dihanjem?

Ovo su bili moji simptomi tamo negdje 2007 kad sam zapazio psorijazu i to mi je sve nekako zajedno došlo . U zadnje 2 godine sam intenzivno radio na proučavanju i raznim eksperimentima i uglavnom su se svi znaci popravili manje vise. Recimo krvni pritisak mi je bio 145/90 kad sam se prvi put testirao što je definitino visoko bilo i sad je u nekom normalnom stanju na 117/78 i to je bilo lako uraditi . Ali druge stvari kao gubitak kose od psorijaze i iskrivljeni zubi i gubitak memorije su malo teži iako probavam svasta.

Mogu reči da je psorijaza više kao simptom ovih drugih elemenata i da se ona izražava preko imunog sistema na kožu .
Sad mi je psorijaza puno bolja , nemam neke ljuskice osim na tjemenu samo ono crvenilo je tu. Moja psorijaza je bila ekstremna tamo gdje je bila ponajvise na nogama tako da sam u jednom period jedva hodao of krutosti kože.Treba biti zahvalan malo jer da nisam dobio psorijaza ne bih nikad se pobrinuo za svoje zdravlje sad kad sam dovoljno mlad i ne bih toliko naucio.

dalmatinac28
22.03.2011., 20:24
Daj molin vas jel mi mozete rec koja je to tocno nevenova krema jer stvarno ima puno tih nevenovih krema a nisu sve iste.....ako moze da mi date link bio bih vam vrlo zahvalan ako vam nije problem

DM-ova robna marka BALEA nevenova mast jedna i jedina u DM-u cijena 10kn

Pozdrav!

dalmatinac28
22.03.2011., 20:30
Psorijaza je povezana sa mnogim drugim stanjima pa se pitam koliko vas tu pati jer nije sve u ljuskicama barem ne za mene.
Jeste li mjerili krvni pritisak?
Jeli gubite kosu barem tamo gdje se psorijaza izražava ? Zube?

Vlado
psorijaza sama po sebi ne uzrokuje ništa od ovoga!
Smetnje koje možeš dobiti a da su uzrokovane psorijazom su psorijatični artritis i psihičke probleme ako ti psorijaza utječe na društveni život.
Međutim sve druge bolesti koje imaš ili ćeš ne daj bože imati pa tako i obična prehlada mogu uzrokovati da psorijaza bukti i širi se.

Ja sam osobno savršenog zdravlja i gotovo nikad nisam ni bio kod doktora osim zbog psorijaze, ali definitivno primjetim da mi ju pojačani stres iziritira.

Pozdrav!

talijazg
23.03.2011., 21:31
ali ja sam primjetila da mi uz rub čela di imam crvenilo konstantno u sredini više kosa ne raste..okolo ima kose a između crvenila ne..

emanuela55
23.03.2011., 21:31
ciao,

gjde se može kupiti ta mast psorex? kolika je cijena?

Vlado2020
24.03.2011., 15:46
Vlado
psorijaza sama po sebi ne uzrokuje ništa od ovoga!
Smetnje koje možeš dobiti a da su uzrokovane psorijazom su psorijatični artritis i psihičke probleme ako ti psorijaza utječe na društveni život.
Međutim sve druge bolesti koje imaš ili ćeš ne daj bože imati pa tako i obična prehlada mogu uzrokovati da psorijaza bukti i širi se.

Ja sam osobno savršenog zdravlja i gotovo nikad nisam ni bio kod doktora osim zbog psorijaze, ali definitivno primjetim da mi ju pojačani stres iziritira.

Pozdrav!

Ja nisam rekao i naumio da psorijaza uzrokuje sama od sebe bilo kakvu bolest nego je ona uzrok upale tjela iznutra tako da imuni sistem pod stresom ispoljava svoje "nezadovoljstvo" na kožu , koja je najveci organ. Stres uzrokuje suzbijanje imunog sistema koje nakon stresa se aktivira u velikom djelu. I ja sam bio ili mislio da sam savršenog zdravlja i onda mi je sve nekako došlo u paketu u 2007 . Dosta sam radio na sebi od tada i mnogo sam i osječam se bolje fizički nego prije 10 godina ali osjetni manjak erekcije, polako gubljenje kose i zubi je tu i ono sto me brine, više od psorijaze. Prije psorijaze sam imao bol u kostima i čitao sam da je to opet povezano s imunim sistem i sistemskom upalom u tjelu. Ovo je jasan nedostatak testosterone i to planiram da testiram skoro i onda da vidim kako popraviti

morganafata
25.03.2011., 10:15
MORGANAFATA
gdje si nestala:confused:
hoće biti što od kartalina ili da se snalazim na drugi način

Pozdrav!

sorry
javila sam ti se mailom, sa slikama
i objašnjenjem

cokoladicaa
25.03.2011., 19:53
Bog dragi supatnici............ja se jako jako dugo nisam javljala,moram reci da vecinu sada po imenu ni ne prepoznajem.....osim drage nam svima Ruže :)
imam pitanje.....da li je netko od vas mooozda probao sa SLANOM SOBOM???i jeli bilo kakvih rezultata?!
cula danas za to,pa rekoh da pitam....

Gerta
25.03.2011., 21:25
Bog dragi supatnici............ja se jako jako dugo nisam javljala,moram reci da vecinu sada po imenu ni ne prepoznajem.....osim drage nam svima Ruže :)
imam pitanje.....da li je netko od vas mooozda probao sa SLANOM SOBOM???i jeli bilo kakvih rezultata?!
cula danas za to,pa rekoh da pitam....

Išla je moja malena, ali bez ikakvog poboljšanja.
Mislim da je slana soba daleko uspješnija u liječenju astme i sličnih bolesti nego što bi mogla pomoći kod psorijaze.

emanuela55
26.03.2011., 09:53
ciao,

gjde se može kupiti ta mast psorex? kolika je cijena?

ponavljam pitanje :)

Sunce ćaćino
26.03.2011., 18:49
ponavljam pitanje :)

Bok!
Ako nemaš vremena prelistati forum, probaj progooglati, proizvođač je biljna apoteka Kajtezović... Imaš je u Bihaću u Bosni, kao i u Zagrebu. Već je nekoliko puta bilo napisano ovdje na forumu. Ekipi je dosadno stalno odgovarati na ista pitanja. Povrh toga, puno je zanimljivih stvari koje se daju pročitati od početka topica!!!
Inače, u Bihaću je cijena 30kM, a u Zagrebu 170kn, pa se više isplati uzeti u Bosni...

emanuela55
27.03.2011., 20:35
Bok!
Ako nemaš vremena prelistati forum, probaj progooglati, proizvođač je biljna apoteka Kajtezović... Imaš je u Bihaću u Bosni, kao i u Zagrebu. Već je nekoliko puta bilo napisano ovdje na forumu. Ekipi je dosadno stalno odgovarati na ista pitanja. Povrh toga, puno je zanimljivih stvari koje se daju pročitati od početka topica!!!
Inače, u Bihaću je cijena 30kM, a u Zagrebu 170kn, pa se više isplati uzeti u Bosni...

hvala ti na informaciji, kužim da vam se ne da ponavljati, kao što se ni meni ne da prelistavati cijeli topic :) a znaš kakvi smo mi novi - želimo instant informacije :D

buugi
28.03.2011., 13:04
hvala ti na informaciji, kužim da vam se ne da ponavljati, kao što se ni meni ne da prelistavati cijeli topic :) a znaš kakvi smo mi novi - želimo instant informacije :D
otvori moje postove i naces od gos.kajtezovic tel.i email adresu.

Vlado2020
28.03.2011., 19:02
jel'se iko udebljao kad je dobio psorijazu ?
Naime ja jesam prvi put u životu i otišao od 80kg do 105kg odjednom. Od tada sam pao malo do 90kg ali trebam još izgubiti , posebno na trbuhu. Mislim da sam previše osjetan na stres tako da mi se težina klacka gotovo svaki dan

Marl
30.03.2011., 22:49
Prije 3-4 godine mi se na tjemenu pojavilo nešto nalik psorijazi. Perutava koža na pojedinim mjestima. Pod perutava mislim onako bijela, kao neka kora.
Dobio sam bio Elocom mast i kad redovito mažem smiri se i nestane, no opet se pojavi. Sada sam u nedoumici jel to psorizaja ili ne? U obitelji ima psorijaze već.

Vlado2020
31.03.2011., 14:03
Problem je u gradskoj vodi koja je puna klorina i drugih gadosti koji iritira i isusuje kožu posebno na tjemenu. Probajte se namazati kokosovim uljem i oprati u distiliranoj vodi ili instalirajte neki dobar filter za vodu.
Kokosovo ulje (mast) je najbolje za ukljanjanje ljuskica i peruti i hidriranju kože. Kokos ima brojne anti bakterijske i anti mikrobske sastojke.

Vlado2020
31.03.2011., 16:14
Problem je u gradskoj vodi koja je puna klorina i drugih gadosti koji iritira i isušuje kožu posebno na tjemenu. Probajte se namazati kokosovim uljem i oprati u distiliranoj vodi ili instalirajte neki dobar filter za vodu.
Kokosovo ulje (mast) je najbolje za ukljanjanje ljuskica i peruti i hidriranju kože. Kokos ima brojne anti bakterijske i anti mikrobske osobine.

deer_hunter
01.04.2011., 09:28
DM-ova robna marka BALEA nevenova mast jedna i jedina u DM-u cijena 10kn

Pozdrav!

potpisujem :s:s
ova mast je zakon! :top:
ja sam nakon mjesec dana skoro pa posve glatka po rukama i nogama, a godinama ne mogu to riješiti čak ni kortikosterioidima :o

evo nešto za nas: http://www.24sata.hr/show/kesovija-prozvala-milinovica-zasto-ministar-sad-nije-ovdje-215545 :top:

cincili.mincili
01.04.2011., 12:27
jedno pitanje za vas koji ste koristili ribosan forte i omega 3 kapsule.

Imam sina kojem je psorijaza dijagnosticirana sa 7 god. sad ima 14 god. Od kad je ušao u pubertet odbija se mazati sa bilo kakvom kremom ili masti ( belosalic mu je do sad naj bolje pomagao).
Mislila sam mu uzeti neke od gore navedenih kapsula. Koje su bolje?

dalmatinac28
01.04.2011., 18:14
jedno pitanje za vas koji ste koristili ribosan forte i omega 3 kapsule.

Imam sina kojem je psorijaza dijagnosticirana sa 7 god. sad ima 14 god. Od kad je ušao u pubertet odbija se mazati sa bilo kakvom kremom ili masti ( belosalic mu je do sad naj bolje pomagao).
Mislila sam mu uzeti neke od gore navedenih kapsula. Koje su bolje?

Obje kapsule koje spominješ su dobre,
ali da ti kažem odmah ne očekuj pretjerane rezultate jer one su samo nadomjestak prehrani koji pozitivno utječe na kožu.
Bilo bi dobro da uz njih maže i nekakvu neutralnu kremu kao nevenovu ili nešto slično,
Kortikosteroide izbjegavaj u širokom luku jer oni dugoročno donose samo probleme.
I na kraju ako imaš mogućnost bilo bi dobro da ti sin provede ljeto na moru i da se kupa što više a i sunča u dozvoljeno vrijeme.
Pozdrav!

megyy
01.04.2011., 19:46
pozdrav! evo ovako,dobila sam od dermatologa za mazanje lica neku kremu 5% salicyl u vazelinu,dali je to kortikosteroid,i dali je stetno? a beloderm u belobazi dali je kortić? dali netko zna...

Gerta
02.04.2011., 08:15
pozdrav! evo ovako,dobila sam od dermatologa za mazanje lica neku kremu 5% salicyl u vazelinu,dali je to kortikosteroid,i dali je stetno? a beloderm u belobazi dali je kortić? dali netko zna...

Salicil u vazelinu je za skidanje ljuskica.
Beloderm u belobazi je razblažen Beloderm (koji je kortikosteroid) koji se u određenom postotku stavlja u belobazu koja je neutralna krema i služi kao nosioc.

Što se tiče štetnosti kortikosteroida, oni su kao i svaki lijek i štetni i korisni, bitno ih je primjenjivati pod stručnim nadzorom, ne na svoju ruku (zato dermatolozi i prolaze specijalizaciju:)), onoliko dugo koliko ti dermatolog prepiše.
Uvijek se kod primjene svakog lijeka (od aspirina do citostatika) procjenjuje je li korist veća od štetnosti.
A korikosteroidi su svakako indicirani u liječenju psorijaze.
Tako da ako ih koristiš pod stručnim nadrzorom ne trebaš brinuti (40% beloder u belobazi se maže i bebama s atopijskim dermatitisom na lice :mig:)

megyy
03.04.2011., 13:17
ok hvala :). a pokusavam izbjegavat i ne mazat s tim kortićima kao i svi mi. a jedan doktor mi kaze psorijaza,drugi seboreja a treci trecu dijagnozu,neznam ni sama sta na kraju imam.

Gerta
04.04.2011., 11:54
Ako promjena ima malo - nije pretjerano ni važno što je točno (jer se i seboroični dermatitis slično liječi kao i psorijaza, a i po reakciji na pojedini lijek dermatolozi mogu odrediti o čemu se radi).
Ako se promjene opsežnije napravi se biopsija kože i dobije točna dijagnoza.

Bojana Ča
05.04.2011., 13:51
Čitala sam da je biljka rosopas koja u sebi ima žut sok dobra za psorijazu, danas ću je pomešati sa svinjskom mašću, pa javljam rezultete.

Mojzivot
07.04.2011., 17:07
i bas kad je bilo relativno ok,sad "million" ko malih cvimbi se iu zadnjih mj izasulo...popizdit!De mi recite losion za tijelo,sa nekim vitaminima za kozu a da je dobar?Kak je to dosadna,uzasna,katasrofalna bolest,nametnik nikak ju skontat....

Gerta
07.04.2011., 17:14
Exomega od Aderme je odličan, jako hranjiv, samo što košta nekih 90 kn.

Ako se ne varam uskoro će biti gospine trave za nabrat (ne znam kada cvjeta, meni ju pošalju iz Dalmacije poštom) pa si napravi kantarionovo ulje - mojoj malenoj je to bilo odlično.

dancika
08.04.2011., 21:10
pozrdav svima,

evo zavrsila sam PUVA terpaiju bila sam 20 puta i rezultati su vise nego zadovoljavajuci. :)sve mi je otislo cak i one tvrdokorne ljuske koje nisam niti sa korticima mogla rjesitit. sada se mazem samo mlijekom za tijelo i nadam se da ce potrajati.

Dobra nus pojava uz sve lose od tableta koje sam pila je da nikad u zivotu nisam bila crnija.
Od tableta nisam imala velike mucnine i suhocu grla, tek s vremena na vrijeme.
Sve u svemu sve je dobro proslo i nadam se ne ponovilo se....

samo jos za info u drugoj rundi tableta sam pila neke kapsule, koje imaju isti sastojak kao i one prve male tabletice, ali razlika u cijeni je vise nego velika..prve su kostale 550,0 kn a druge 190 kn i sve sam narucila preko grdske ljekarne, cekala ih 2 tjedna
Jedino oni koji imaju problema sa zelucem kaze mi doc nije pozeljno da pije te velike kapsule..ali eto bar ssa time nemam problema

dalmatinac28
09.04.2011., 08:22
pozrdav svima,

evo zavrsila sam PUVA terpaiju bila sam 20 puta i rezultati su vise nego zadovoljavajuci. :)sve mi je otislo cak i one tvrdokorne ljuske koje nisam niti sa korticima mogla rjesitit. sada se mazem samo mlijekom za tijelo i nadam se da ce potrajati.

Dobra nus pojava uz sve lose od tableta koje sam pila je da nikad u zivotu nisam bila crnija.

SUPER!
drago mi je da ti je pomoglo.
Sad lipo obuci kratke rukave i uživaj u lijepom vremenu i još važnije čistoj koži.
Pozdrav!

ljutka
10.04.2011., 21:05
mene ova psorijaza zaista ubija, ali od 2.5 krečem na terapije u naftalan. kako bi pokazala da zaista pomaže slikat ću laktove koji su zaista koma prije i nakon terapija.

Nicky777
12.04.2011., 23:13
Dragi prijatelji,

svima vama koji imate problema sa psorijazom želim pomoći svojim iskustvom.

U posljednjih nekoliko mjeseci stanje mi se popravilo za 80% zahvaljujući sljedećim stvarima ;

1. krema DOVOBET koje još nema kod nas ali se može nabaviti u dosta europskih država (u Italiji i bez recepta za 18 eura) je doista spektakularna ; pomaže prilično brzo i što je najvažnije ne oštećuje kožu kao što to rade Beloderm, Belosalic i slične kreme koje postoje na hrvatskom tržištu

2. a ako hoćete i 1., odnosno najvažnije je PREHRANA. Koliko god vam se to činilo banalnim i prejednostavnim riješenjem, največi dio odgovora je doista u prehrani.
Nakon 10-tak godina pažljivog bilježenja svega što sam jeo i pogoršanja ili poboljšanja koja su se nakon toga događala, mogu vam sa prilično velikom sigurnošću reči šta nesmijete jesti ako želite psorijazu držati pod kontrolom :

dakle, iz prehrane MORATE izbaciti :
- agrume (limun, naranča,grejp)
- jagode
- luk
- češnjak
- suhomesnate proizvode (kobase, pršut...)
- crno vino i slatkasta bijela vina

Oprezni trebate biti (dakle možete konzumirati ali ne u pretjeranim količinama) morske plodove i svinjetinu pripremanu na ostale načine (sušena je zabranjena)

Molim one koji su spremni pridržavati se ovog ranije navedenog, da se java nakon tjedan-dva i upoznaju nas sa rezultatima.

Pozdrav !

Vlado2020
13.04.2011., 03:11
Ja sam koristio dovobet i radio je ali kratkorocno . Skup je i puno mastan tako da nemozes nista nositi. Dovobet se sastoji od vitamina d i kortikosteroida i psorijaza se vrati istog dana kad prestanes ga stavljati , meni se vratila jos gore nego kad sam poceo . Prehrana nema nikakav efekat na psorijazu recimo ali je obavezno jesti prirodnu hranu i sto manje rekao bih, bolje je u stvari gladovati po par dana jer je imuni sistem vecinom u probavnom sistemu i dati mu odmora.

Vlado2020
13.04.2011., 03:16
treba reci svim psorijaticarima da je psorijaza strogo povezana sa dijabetesom i srcanom bolesti, visokim krvnim pritiskom i da nije sve u kozi .

conan
13.04.2011., 12:28
Zadnje vrijeme dosta posječujem ovaj topic i čitam sve vaše postove.Primječujem da se manje više svi borite sa psorijazom što meni ne prestavlja nekaka (barem za sada) problem pošto imam par ljuskica na laktovima .Zanima me da li netko sa ovog foruma ima i artritis u kombinaciji sa psorijazom?
Unaprijed zahvaljujem

12344
14.04.2011., 09:19
ovo prvi put čujem da prehrana nema veze sa psorijazom :rofl:

12344
14.04.2011., 09:54
da li je neko probao aktivnije se bavit nekim sportom
možda to malo uspori psorijazu

bato69
14.04.2011., 13:24
da li je neko probao aktivnije se bavit nekim sportom
možda to malo uspori psorijazu

pozdrav

sport tj.znojenje sigurno može utjecat na psorijazu jer se tako izbacuju toksini iz tijela.Ja imam iskustva iz rada na brodu di sam svakodnevno bia oznojan (radi rada a i suptropske klime)i onda psorijazu nisam praktični ni imao cca 1,5-2 godinu.Čim sam malo usporio počela se polako ponovno javljati.
I vezano uz postove prije.Hrana utječe na psorijazu(pogotovo navedeno u postovima od prije),dakle pršut,alkohol itd.Ovo govorim iz preko 20 god.iskustva.Ljeti utječe vjerovatno manje jer se znojimo pa izbacujemo toksine iz sebe,sunce,more itd(ko može).lp

leeloo27
14.04.2011., 15:36
Zadnje vrijeme dosta posječujem ovaj topic i čitam sve vaše postove.Primječujem da se manje više svi borite sa psorijazom što meni ne prestavlja nekaka (barem za sada) problem pošto imam par ljuskica na laktovima .Zanima me da li netko sa ovog foruma ima i artritis u kombinaciji sa psorijazom?
Unaprijed zahvaljujem

Ima ovdje neka temica o tome: Psorijazni artritis (http://www.forum.hr/showthread.php?t=358997&highlight=psorijati%E8ni+artritis)

ivana1234
15.04.2011., 12:27
Unaprijed zahvaljujem

pozdrav,evo ja sam jedna od tih koji imaju psorijazu i psorijatični artritis,evo pa pitajte šta vas zanima,ako mogu pomoći?

Vlado2020
15.04.2011., 16:56
Unaprijed zahvaljujem

Istina je da artritis ide sa psorijazom zajedno i uvijek manje i više, isto tako gubitak zuba . Kad imas neku upalu ili stres onda se aktiviraju imune čelije zvane makrofage koje uzimaju minerale uglavnom kalcium iz kostiju i zuba i transferiraju ga u krvni sistem . Ovo je razlog zašto psorijatične ljuskice imaju veliku masu kalciuma jer se taj kalcium izbaci na kožu umjesto natrag u kosti. Ovo je jedan od razloga zašto vitamin D je važan u psorijazi jer vitamin D zaustavlja makrofage od uzvižene aktivacije i povečava kalcium u cijelom tijelu.

12344
16.04.2011., 12:19
čitao sam da je laneno ulje jako zdravo ima možda netko da je to isprobao?

bato69
26.04.2011., 13:59
alo ima li koga ha,ha........pa nije još lito počelo da su svi utekli.Evo da bar ja odgovorim 12344,pa makar ovako:za laneno ulje ne znam ,ali kažu da je kantarionovo ulje dobro.Inače čitam ovaj forum od početka(došao do 130 strane) pa sam vidio da je dosta aktivan a sad evo već 10 dana niko bez odgovora i pomoći.pozdrav i živnite malo.

bettyyy
28.04.2011., 11:21
ima ko kakvih iskustva s kartalin mast/krema???tnx

Bek23
28.04.2011., 12:07
Mene zanima ima li tko kakvih iskustva s tabletama NEOTIGASON? Ja sam ih nedavno počela piti pa me zanima ima li kakvog pozitivnog učinka.

toni2222
28.04.2011., 12:18
ima ko kakvih iskustva s kartalin mast/krema???tnx

imaš par stranica prije je pisano o kartalinu, ja sam pokušo nabavit al neuspješno. neznam kako da ga nabavim ako znaš kako javi može i na pm

Vlado2020
29.04.2011., 22:01
pozdrav

sport tj.znojenje sigurno može utjecat na psorijazu jer se tako izbacuju toksini iz tijela.Ja imam iskustva iz rada na brodu di sam svakodnevno bia oznojan (radi rada a i suptropske klime)i onda psorijazu nisam praktični ni imao cca 1,5-2 godinu.Čim sam malo usporio počela se polako ponovno javljati.
I vezano uz postove prije.Hrana utječe na psorijazu(pogotovo navedeno u postovima od prije),dakle pršut,alkohol itd.Ovo govorim iz preko 20 god.iskustva.Ljeti utječe vjerovatno manje jer se znojimo pa izbacujemo toksine iz sebe,sunce,more itd(ko može).lp

Psorijaza nema nikakve veze sa nikakvim otrovima i sigurno nije zarazna ili ti hoces da nas sviju stavis u karantin sa svojim neznanjem :ne zna:

Sport definitivno pomaze jer jaca kosti i zglobove gdje se nalaze mnogi hormoni ali samo ako je puno intenzivne vrste tipa sprintanje ali ne i pecanje .

ćelo
30.04.2011., 13:41
Psorijaza nema nikakve veze sa nikakvim otrovima i sigurno nije zarazna ili ti hoces da nas sviju stavis u karantin sa svojim neznanjem :ne zna:

Sport definitivno pomaze jer jaca kosti i zglobove gdje se nalaze mnogi hormoni ali samo ako je puno intenzivne vrste tipa sprintanje ali ne i pecanje .

Sprintanje baš i nije poželjno,već lagani džoging ili bilo koja sportska aktivnost koju radimo sa nižim intezitetom a s većim ekstenzitetom(duljim vremenom rada).Pecanje je sigurno dobro jer opušta,kao i svaka druga antistresna aktivnost.

Vlado2020
30.04.2011., 18:07
Sprintanje baš i nije poželjno,već lagani džoging ili bilo koja sportska aktivnost koju radimo sa nižim intezitetom a s većim ekstenzitetom(duljim vremenom rada).Pecanje je sigurno dobro jer opušta,kao i svaka druga antistresna aktivnost.

Jesi li gledao nekog sprintera i maratonca i koja je razlika u njima?
Tu nema neke misterije i razlika je velika. Sprintanje s dobrim odmorom ti daje dozu testosterona koji je najvazniji hormon za sintezu kostiju i misica i ujedno anti stres. Program od 20 sekundi sprintanja i 1-2 minute odmora po 5 puta dnevno i dobro spavanje je sve sto ti treba. Sto duze radis nesto , tu je stres veci i testosteron manji i obrnuto. Kad kazem 20 sekundi sprintanja, mislim bez ikakvog disanja i onda u odmoru se duboko dise.

DejanBG
30.04.2011., 18:51
video sam davno da je neko ovde vec pisao o tome ali ne mogu da nadjem a zanima me da li se neko tetovirao i kakva je reakcija koze kad se radi tet?? hvala

ćelo
30.04.2011., 20:51
Jesi li gledao nekog sprintera i maratonca i koja je razlika u njima?
Tu nema neke misterije i razlika je velika. Sprintanje s dobrim odmorom ti daje dozu testosterona koji je najvazniji hormon za sintezu kostiju i misica i ujedno anti stres. Program od 20 sekundi sprintanja i 1-2 minute odmora po 5 puta dnevno i dobro spavanje je sve sto ti treba. Sto duze radis nesto , tu je stres veci i testosteron manji i obrnuto. Kad kazem 20 sekundi sprintanja, mislim bez ikakvog disanja i onda u odmoru se duboko dise.

Nije mi do prepiranja ali neželim da navedeš druge na pogrešan put.Ja sam prof. kineziologije i mogu ti reći da nemaš pojma o čemu pišeš,to su sve totalne gluposti. A čini mi se i da si promašio forum.

Gerta
01.05.2011., 07:51
video sam davno da je neko ovde vec pisao o tome ali ne mogu da nadjem a zanima me da li se neko tetovirao i kakva je reakcija koze kad se radi tet?? hvala

Nitko ti ne može sa sigurnošću reći kako će tvoja koža reagirati, ali s medicinske strane to je jako loša ideja.
Za psorijazu je tipičan Koebnerov fenomen, odnosno izbijanje psorijatičnog žarišta na mjestu ozljede kože.
Što bi značilo da je vrlo velika šansa da će tetoviranje izazvati pojavu psorijaze upravo na mjestu tetovaže, a psorijatična tetovaža sigurno nije nešto što želiš.
Mojoj djevojčici se najveće psorijatično žarište što ga je ikada imala pojavilo uopravo oko mjesta gdje su joj radili biopsiju kože.

Inače, mi smo ju unazad dva tjedna počeli mazati Euten kremom od Bioeliksira i mogu samo reći :s :s :s.
Krema je skroz biljnog sastava, maže se 3-4 puta tjedno i njoj su sva žarišta koja su joj se pojavila (inače je bila u nekoj fazi regresije još od ljetovanja na Lošinju i preboljelih vodenih kozica kada je gotovo sve nestalo) doslovno izblijedila za par dana uključujući i psorijazu na kapku koja nam je jako loše reagirala na bilo što.
Bila sam skeptična kad smo uzeli tu kremu (iako sam čula puno hvale od ljudi koji ju mažu djeci za atopijski dermatitis i od jedne djevojke koja ju koristi za psorijazu koja inače isto nikako nije reagirala na bilo što), ali sam doslovno oduševljena. Još se mažemo iako više napamet jer se žarišta jedva i vide.
Jedini problem je što je pakiranje od 50 g, a cijena se po ljekarnama kreće od 374-500 kn :eek: (kremu proizvodi srpska firma, možda je tamo jeftinje).

dalmatinac28
01.05.2011., 10:20
Inače, mi smo ju unazad dva tjedna počeli mazati Euten kremom od Bioeliksira i mogu samo reći :s :s :s.
Krema je skroz biljnog sastava, maže se 3-4 puta tjedno i njoj su sva žarišta koja su joj se pojavila (inače je bila u nekoj fazi regresije još od ljetovanja na Lošinju i preboljelih vodenih kozica kada je gotovo sve nestalo) doslovno izblijedila za par dana uključujući i psorijazu na kapku koja nam je jako loše reagirala na bilo što.
Bila sam skeptična kad smo uzeli tu kremu (iako sam čula puno hvale od ljudi koji ju mažu djeci za atopijski dermatitis i od jedne djevojke koja ju koristi za psorijazu koja inače isto nikako nije reagirala na bilo što), ali sam doslovno oduševljena. Još se mažemo iako više napamet jer se žarišta jedva i vide.
Jedini problem je što je pakiranje od 50 g, a cijena se po ljekarnama kreće od 374-500 kn :eek: (kremu proizvodi srpska firma, možda je tamo jeftinje).

Gerta drago mi je da pomaže djetetu,
i ja sam čuo sve naj o ovoj kremi ali ju nisam probao čisto iz razloga cijene za tako malo pakiranje. S obzirom na količinu moje psorijaze trebala bi mi kutija svaka 3 dana što je stvarno veliki trošak za nešto u što nisam siguran.
Provjeraao sam i u srbiji cijena je skoro ista dakle oko 50E.
Zanima me koliko puta dnevno si ju mazala i nakon koliko vremena je došlo do rezultata.

Hvala ti!

Gerta
01.05.2011., 11:07
Mažemo ju 3 puta dnevno (ujutro, nakon vrtića i prije spavanja), promjena ispod oka je nestala za doslovno 4 dana u potpunosti (kako je to jako tanka koža tamo je bilo samo jako crvenilo i zadebljanje bez ljusaka) kao i ostale po licu, vratu i tijelu (uključujući one po guzi koje nikada do sada nisu izblijedile u potpunosti jer su jako rijetko izlagane suncu), dok se lezije na nogicama nakon 2 tjedna još malo vide, ali skroz zanemarivo.
Krema je jako maziva i ne troši se brzo, ali slažem se, ako su u pitanju velike površine stvarno je prepreskupo.

ljutka
01.05.2011., 18:26
ja od sutra krečem u naftalan , jedva čekam

DejanBG
01.05.2011., 23:20
Nitko ti ne može sa sigurnošću reći kako će tvoja koža reagirati, ali s medicinske strane to je jako loša ideja.
Za psorijazu je tipičan Koebnerov fenomen, odnosno izbijanje psorijatičnog žarišta na mjestu ozljede kože.
Što bi značilo da je vrlo velika šansa da će tetoviranje izazvati pojavu psorijaze upravo na mjestu tetovaže, a psorijatična tetovaža sigurno nije nešto što želiš.
Mojoj djevojčici se najveće psorijatično žarište što ga je ikada imala pojavilo uopravo oko mjesta gdje su joj radili biopsiju kože.

hvala na savetu :)) ja cu ipak uraditi tet pa sta bude, a eto taman i ovde da prenesem iskustvo ;)
a videcu i ja da probam tu kremu ako je tako dobra, isplati se platiti i vise ako pomaze...pozz

bato69
02.05.2011., 18:05

Dragi moj prijatelju
Nije mi namjera polemizirat s tobom jer ionako svi imamo dovoljno stresova u svakodnevnom životu.Naime svi se u ovom forumu trudimo iznijet iskustva(dobra ili loša,svakako bolje dobra)u borbi s psorijazom,pa sam i ja tako iznijeo svoja.Da se zna što točno uzrokuje psorijazu valjdu bi joj i našli lijeka do sad ili ga kriju od nas radi profita ali to je neka druga priča.Bilo je postavljeno pitanje u vezi znojenja,pa sam se ja eto bia javia jer sam u periodu kad sam se najviše znojia ima najbolje stanje s psorijazom ,ali znam da se između os:)talog govorilo i o uzrocima psorijaze,pa da je tako npr. i nemogućnost jetre da pročisti svu krv od toksina.(nama s psorijazom navodno to ne funkcionira najbolje).Moj problem je moguće počeo i kao kod nekolicine forumaša di se spominjano streptokok kao mogući uzrok(duže vrijeme borbe s njim i iritantnog kašlja),kao i veliki stres kod razvoda roditelja kojii je bio buran kad sam imao 13 god.(sve u istom periodu).Ni jednom riječju nisam spomenuo da je zarazna i neznam o kojem karantinu govoriš i to "svih nas"kako si reka, ka da ja nemam psorijazu ,stvarno si smišan.Dobro ti je prof.kinezilogije(čini mi se "ćelo" )napisa da nemaš pojma šta govoriš,ja sam laik u vezi kvalitetnog načina trčanja,tj.pravilnog disanja(mada sam uvik igra balun i košarku) ali obožavam sport i da si ga gleda ne bi govoria o trčanju 20 sek bez disanja kao nekom"tretmanu" jer i trkači na 100 m nekoliko bude udahnu i ispuste zrak(a trka kod najboljih traje manje od 10 sek,čini mi se 9.69 world record Usaina Bolta ha,ha.Molba je slijedeća :nemoj filozofirat, ako možeš pomozi a ako ne barem nemoj odmoć.Sve najbolje tebi i ostalim supatnicima...

admin1
02.05.2011., 22:57
Ja nemam psorijazu ali sam viđala puno ljudi kojima su kreme otežavale stanje. Teško je prekinuti s terapijom, pretpostavljam, međutim, kortikosteroidne kreme otežavaju detoksikaciju, pa se tijelo upali. možda povremeno korištenje krema, sa stankom. idealno bi bilo nać laganu kremu-u obliku gela, ili neki čaj i, prati se jedno vrijeme u čaju, npr.od kadulje ili lavande ili nevena ili kamilice ili metvice... ovisi kako kome odgovara. pranje tijela-lica-vlasišta ljekovitim biljem je izuzetno važno za jačanje imuniteta koji je narušen zbog raznih terapija i/ili tijeka bolesti(ne koristiti sapunicu, razne gelove jer dodatno otežavaju disanje kože - povremeno blagi sapun na biljnoj bazi) a, bitno je i kako se pojedinac sam sa sobom osjeća, sa svojom bolesti jer i to puno utječe na tijek bolesti i na poboljšanje ili pogoršanje.

Vlado2020
04.05.2011., 17:12
Dragi moj prijatelju
Nije mi namjera polemizirat s tobom jer ionako svi imamo dovoljno stresova u svakodnevnom životu.Naime svi se u ovom forumu trudimo iznijet iskustva(dobra ili loša,svakako bolje dobra)u borbi s psorijazom,pa sam i ja tako iznijeo svoja.Da se zna što točno uzrokuje psorijazu valjdu bi joj i našli lijeka do sad ili ga kriju od nas radi profita ali to je neka druga priča.Bilo je postavljeno pitanje u vezi znojenja,pa sam se ja eto bia javia jer sam u periodu kad sam se najviše znojia ima najbolje stanje s psorijazom ,ali znam da se između os:)talog govorilo i o uzrocima psorijaze,pa da je tako npr. i nemogućnost jetre da pročisti svu krv od toksina.(nama s psorijazom navodno to ne funkcionira najbolje).Moj problem je moguće počeo i kao kod nekolicine forumaša di se spominjano streptokok kao mogući uzrok(duže vrijeme borbe s njim i iritantnog kašlja),kao i veliki stres kod razvoda roditelja kojii je bio buran kad sam imao 13 god.(sve u istom periodu).Ni jednom riječju nisam spomenuo da je zarazna i neznam o kojem karantinu govoriš i to "svih nas"kako si reka, ka da ja nemam psorijazu ,stvarno si smišan.Dobro ti je prof.kinezilogije(čini mi se "ćelo" )napisa da nemaš pojma šta govoriš,ja sam laik u vezi kvalitetnog načina trčanja,tj.pravilnog disanja(mada sam uvik igra balun i košarku) ali obožavam sport i da si ga gleda ne bi govoria o trčanju 20 sek bez disanja kao nekom"tretmanu" jer i trkači na 100 m nekoliko bude udahnu i ispuste zrak(a trka kod najboljih traje manje od 10 sek,čini mi se 9.69 world record Usaina Bolta ha,ha.Molba je slijedeća :nemoj filozofirat, ako možeš pomozi a ako ne barem nemoj odmoć.Sve najbolje tebi i ostalim supatnicima...

Prica o nekim otrovima koji izlaze vani putem znojenja je stara prica koja nema podlogu. Niko nikad nije nasao nikakve otrove na psorijaticnim ljuskama. Otrovi sigurno postoje ali su oni u salu ili nekom drugom djelu tjelu i bilo bi opasno da oni izlaze na kozu gdje bi se mogli lako polizati i progutati. Mnoge stvari koje vlaze kozu izgledaju dobro za psorijazu jer je psorijaza u stvarnosti hrpa mrtve koze koja je suha kad pustinja i bilo kakva tecnost tu pravi prividno dobro ali to je opet kratkorocno.

Ako ima lijeka psorijazi i ima ga sigurno, on je jeftin i sigurno kosta manje od recimo sapuna. Mislim da je glavni uzrok kalcium koji je izgubljen u tjelu i natalozi se tamo gdje mu nije mjesto sto iritira imuni sistem , jedina misterija je zasto iako je ovo najvjerovatnije od stres hormona adrenalina i kortizola. Onaj tip kaze da treba trcati sto vise, sto opet stvara veliki stres. Ljudi su stvoreni za kratkorocan stres i onda odmor, adrenalin traje 4 minuta maksimum. Ako trcis sporo onda ne koristis brzo pokretne misice i oni onda nestaju sa vremenom. Testosteron se dobija samo pri odmoru nakon maksimalnog izlaganja i testosteron je neophodan za kalcifikaciju kostiju dok kortizol i adrenalin uzimaju kalcium iz kostiju.

oulu
05.05.2011., 10:07

sve je to individualno. ja npr nemam taj koebnerov fenomen, imam psorijazu već 20god i nikad mi se nije desilo da mi se na mjestu rane nakon toga javi psorijaza.

zato sam se i odlučila na tetovažu (baš sam prošli tjedan napravila drugu :cerek:, a prvu prošle godine). ali opet, nisam stavljala ništa veliko, i tetovirala sam se na mjestima gdje mi se psorijaza dosad nikad nije pojavljivala (gornji dio stopala).

DejanBG
07.05.2011., 01:26
sve je to individualno. ja npr nemam taj koebnerov fenomen, imam psorijazu već 20god i nikad mi se nije desilo da mi se na mjestu rane nakon toga javi psorijaza.

zato sam se i odlučila na tetovažu (baš sam prošli tjedan napravila drugu :cerek:, a prvu prošle godine). ali opet, nisam stavljala ništa veliko, i tetovirala sam se na mjestima gdje mi se psorijaza dosad nikad nije pojavljivala (gornji dio stopala).

evo ja sam pre tri dana uradio tet na nozi i sada cemo videti kako ce da zaraste za sada je sve kako treba mazem Bepanthen i cini se kao dobra krema pa razmisljam da probam malo da mazem i psorijazu da vidim kako ce da reaguje....javljam rezultate :)))

deer_hunter
07.05.2011., 20:47
pozdrav svima koji me ne znaju :zubo:
ukratko imam psorijazu vulgaris po cijelom tijelu već 15 godina i probala sam nebrojene kreme i masti, a jedino su mi znali pomoći korikosteroidi i sunce :o
igrom slučaja sam ovdje čitala 10-15 svjedočanstava ljudi koji su se mazali samo nevenovom masti i imali sjajne rezultate, a kako ju uvijek imam u kući, probala sam se mazati svaku večer prije spavanja....
nakon skoro dva mjeseca te prakse (bez kortića), mogu reći sljedeće: koža mi se očistila od ljuskica već drugi tjedan i održavam ju takvom :s krugovi gdje su bile krastice su depigmentirani kao i uvijek kad nestanu krastice, ali sve su manjeg promjera :s
naime, trup sam uspjela skoro posve očistiti kad sam bila na moru prije dvije godine (leđa čista, a prednjica tu i tamo malo imam), a nevenom sam išla rješavat ruke i noge koje nisu reagirale ni na kortiće nekad :( na neven reagiraju sjajno :cerek:
inače, mast košta 10 kuna u DM-u :s
toliko o skupim preparatima i svakojakim bljuzgama koje sam isprobavala godinama, a cijelo vrijeme sam imala rješenje pod nosom :o

preporučam vam da probate, ako nemate sekundarne upale, nego običnu pločastu psorijazu vulgaris... možda i vama pomogne

milivoj12
09.05.2011., 20:16
Slažem se sa upotrebom nevenove masti, kupio sam je u DM proizvod od encijana, ali nisam previše zadovoljan sa njom. U DM sam slučajno vidio pčelinju mast od 50 mg pakiranje u žutoj kutiji cijena 29,00 kn, kod mene je napravila jako dobre rezultate. Do sada sam probao skoro sve što je opisano na ovom forumu od kortikostereoida do ostalih sličnih mazarija, za sada pčelinja mast vodi po svim karaktiristikama kao najbolja. Da se nebi zavaravali ne lijeći pso, ali definitivno pomaže.

dalmatinac28
10.05.2011., 09:46
Slažem se sa upotrebom nevenove masti, kupio sam je u DM proizvod od encijana, ali nisam previše zadovoljan sa njom. U DM sam slučajno vidio pčelinju mast od 50 mg pakiranje u žutoj kutiji cijena 29,00 kn, kod mene je napravila jako dobre rezultate. Do sada sam probao skoro sve što je opisano na ovom forumu od kortikostereoida do ostalih sličnih mazarija, za sada pčelinja mast vodi po svim karaktiristikama kao najbolja. Da se nebi zavaravali ne lijeći pso, ali definitivno pomaže.

Milivoje,
nevenova krema od encijana koju spominješ je jako loša i isušuje kožu i to nije ono o čemu govorimo.
Dakle pravi proizvod je nevenova mast 250ml proizvođač BALEA!!
Nadam se da će ti pomoći!

Pozdrav!

Mojzivot
10.05.2011., 14:59
pozdrav svima koji me ne znaju :zubo:
ukratko imam psorijazu vulgaris po cijelom tijelu već 15 godina i probala sam nebrojene kreme i masti, a jedino su mi znali pomoći korikosteroidi i sunce :o
igrom slučaja sam ovdje čitala 10-15 svjedočanstava ljudi koji su se mazali samo nevenovom masti i imali sjajne rezultate, a kako ju uvijek imam u kući, probala sam se mazati svaku večer prije spavanja....
nakon skoro dva mjeseca te prakse (bez kortića), mogu reći sljedeće: koža mi se očistila od ljuskica već drugi tjedan i održavam ju takvom :s krugovi gdje su bile krastice su depigmentirani kao i uvijek kad nestanu krastice, ali sve su manjeg promjera :s
naime, trup sam uspjela skoro posve očistiti kad sam bila na moru prije dvije godine (leđa čista, a prednjica tu i tamo malo imam), a nevenom sam išla rješavat ruke i noge koje nisu reagirale ni na kortiće nekad :( na neven reagiraju sjajno :cerek:
inače, mast košta 10 kuna u DM-u :s
toliko o skupim preparatima i svakojakim bljuzgama koje sam isprobavala godinama, a cijelo vrijeme sam imala rješenje pod nosom :o

preporučam vam da probate, ako nemate sekundarne upale, nego običnu pločastu psorijazu vulgaris... možda i vama pomogne

Jel to ta Balea krema od nevena u dm?

tokmak
10.05.2011., 17:29
Nabavio sam čaj i kremu za psorijazu od gosp. Georgi Rangelova iz Srbije. Dali je neko ispitao ima li u kremi ima kortikosteroida ili dali neko zna gdje se može dati krema na analizu?

bok svima,probao sam ja tu terapiju ali se ništa posebno nije dogodilo koristio sam je oko 6mj. za kortikosteroide neznam da li ih ima....inače iz vlastitog iskustva znam da samo pomožu prirodne terapije

miana2
10.05.2011., 17:45
Hormoni :lol:. Povraćala sam punih 9 mjeseci trudnoće pa čak i za vrijeme poroda tak da ne mogu reć da sam bila spokojnija ili mirnija.
A eto ženske ako se želite riješiti psorijaze zatrudnite i tako dok ne dođe menopauza.:rofl:

potpis
sad se bacam na euten
da li je moguće da od kortikosteroida izostane menga? help :ne zna:

Gerta
10.05.2011., 18:33
potpis
sad se bacam na euten
da li je moguće da od kortikosteroida izostane menga? help :ne zna:

Od sistemske primjene (tbl, intravenski) ili od lokalne?
Ako je mazanje u pitanju teško da se mogu apsorbirati tolike količine u cirkulaciju da bi to utjecalo endokrini sustav, da ne govorim da izostanak menstruacije nije uobičajena nuspojava čak ni kod sistemske primjene.
Tako da ne, to ne bi trebalo biti uzrok.

miana2
10.05.2011., 20:17
Od sistemske primjene (tbl, intravenski) ili od lokalne?
Ako je mazanje u pitanju teško da se mogu apsorbirati tolike količine u cirkulaciju da bi to utjecalo endokrini sustav, da ne govorim da izostanak menstruacije nije uobičajena nuspojava čak ni kod sistemske primjene.
Tako da ne, to ne bi trebalo biti uzrok.

od lokalne,krema belosalic
hvala,idem dalje tražiti uzroke (:eek:)

Bek23
10.05.2011., 22:37
Ja bi bila jako zahvalna kad bi mi netko mogao nešto napisati o tabletama neotigason. Zanimaju me iskustva s njima. Da li ih još netko pije?
Trenutačno koristim elocom kremu i mogu reć da mi dosta pomaže.
Unaprijed hvala.

Mojzivot
11.05.2011., 09:36
haj ljudi!da vas pitam,jer netko probao i koristio maticnu mlijec za nas problem.i dal se isplati kretat s tim.

ćelo
11.05.2011., 14:38
haj ljudi!da vas pitam,jer netko probao i koristio maticnu mlijec za nas problem.i dal se isplati kretat s tim.

Ja zadnjih par mjeseci koristim propolis i stanje mi je se osjetno popravilo-iako neznam dali je samo to razlog poboljšanju,jer sam uveo i neke druge promjene(svakodnevno konzumiranje voća,stres sam drastično smanjio,lagano trčanje kad imam vremena,nevenova krema,poslije tuširanja sav se namažem baby uljem). Za matičnu mliječ kažu da je najbolji proizvod od dragih pčela tako da mislim da se svakako isplati oprobat,jer ako ne pomogne protiv psorijaze(a uvjeren sam da hoće koliko toliko) svakako će poboljšat zdrastveno stanje-ali rezultate nemoj očekivat bar za mjesec do dva.