PDA

View Full Version : Psorijaza [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26

ljutka
11.05.2011., 15:01
ja cu vam staviti slike mojih laktova prije terapija i sad nakon 8 dana , imam još 12 dana terapija . poboljšanje je vidljivo jako

Zenabr1
11.05.2011., 20:42
stavljam tekuće srebro i povlaći se

leeloo27
11.05.2011., 20:55
Molim vas samo da ne spominjete tekuće srebro ovdje na pdf-u Zdravlje jer odmah dobijem ospice kad vidim s čime se ljudi sve truju.

Mojzivot
12.05.2011., 10:35
Ja zadnjih par mjeseci koristim propolis i stanje mi je se osjetno popravilo-iako neznam dali je samo to razlog poboljšanju,jer sam uveo i neke druge promjene(svakodnevno konzumiranje voća,stres sam drastično smanjio,lagano trčanje kad imam vremena,nevenova krema,poslije tuširanja sav se namažem baby uljem). Za matičnu mliječ kažu da je najbolji proizvod od dragih pčela tako da mislim da se svakako isplati oprobat,jer ako ne pomogne protiv psorijaze(a uvjeren sam da hoće koliko toliko) svakako će poboljšat zdrastveno stanje-ali rezultate nemoj očekivat bar za mjesec do dva.

svasta probavamo i lose,dobro tak da ovo vjerujem da moze sam dobro,sam neznam koliko za Ps.valjda ju je netko koristio...javit ce se!

clannad
12.05.2011., 11:04
bok svima,probao sam ja tu terapiju ali se ništa posebno nije dogodilo koristio sam je oko 6mj. za kortikosteroide neznam da li ih ima....inače iz vlastitog iskustva znam da samo pomožu prirodne terapije

meni ništa nije pomoglo kao terapija od Rangelova.15 eura mast i 15 čaj.Mada čim prestaneš koristiti sve se vrati.

sunshine-girl
12.05.2011., 13:26
koliko je vjerojatno da se psorijaza pojavi na licu?:confused:
pojavile su mi se neke ljuskice po čelu, uz rub vlasišta...i traje to već neko vrijeme. ne povlači se samo od sebe. a isto takvo nešto mi se ponekad pojavi na obrazima.:ne zna: pa sam odmah pomislila na "najgore".:rolleyes:

Gerta
12.05.2011., 13:53
koliko je vjerojatno da se psorijaza pojavi na licu?:confused:
pojavile su mi se neke ljuskice po čelu, uz rub vlasišta...i traje to već neko vrijeme. ne povlači se samo od sebe. a isto takvo nešto mi se ponekad pojavi na obrazima.:ne zna: pa sam odmah pomislila na "najgore".:rolleyes:

Može biti na licu, iako rijetko izolirano, bez da postoje lezije i drugdje po tijelu.
Ovo tvoje po opisu više zvuči kao seboroični dermatitis, ali trebaš se naravno obratiti dermatologu.

whayme
12.05.2011., 14:04
jel tko provao ulje konoplje????

sunshine-girl
12.05.2011., 14:09
Može biti na licu, iako rijetko izolirano, bez da postoje lezije i drugdje po tijelu.
Ovo tvoje po opisu više zvuči kao seboroični dermatitis, ali trebaš se naravno obratiti dermatologu.

da, moguće da je to.:(
stara mi ga je imala. koliko se sjećam, nikad ga se nije zapravo riješila.

Mojzivot
12.05.2011., 14:41

da,ovo se dosta provlaci kroz medije i moglo se citat o tome i bas sam htio pitat!Kazu da je cudo od pripravka..

KLiK
13.05.2011., 09:43
Ja zadnjih par mjeseci koristim propolis i stanje mi je se osjetno popravilo-iako neznam dali je samo to razlog poboljšanju,jer sam uveo i neke druge promjene(svakodnevno konzumiranje voća,stres sam drastično smanjio,lagano trčanje kad imam vremena,nevenova krema,poslije tuširanja sav se namažem baby uljem). Za matičnu mliječ kažu da je najbolji proizvod od dragih pčela tako da mislim da se svakako isplati oprobat,jer ako ne pomogne protiv psorijaze(a uvjeren sam da hoće koliko toliko) svakako će poboljšat zdrastveno stanje-ali rezultate nemoj očekivat bar za mjesec do dva.

evo još jednog dokazak kako samo prehrana može utjecati na smanjenje neželjenih simptoma psorijaze...možda se netko napokon i otrijezni, te započne o tome i razmišljati...
kreme samo pomažu u gornjem sloju kože, od 3 sloja...

nadam se kako će se ljudi početi okretati kvaliteti prehrane...i doći do svojih rješenja...

toni2222
13.05.2011., 09:50

sad ste me zainteresirali pogotovo nije skupo ako je to ovo:

Uklonjen link

malo sam googlao ima toga jako puno na netu. sve pozitivno nisam naišo na ništa negativno jedino nekužim razliku između znači ulja koje se napravi od sjemenki konoplje i lista marihuane? jel ima tu neke razlike?

Pronašo sam odgovor:

Je li to isto što i ulje od sjemena konoplje?

NE! Ovo je ulje od konoplje, izrađeno od vrhova i malih listova biljke konoplje. To je osnovno ulje te biljke. Trgovine zdrave hrane prodaju ulje napravljeno od sjemenja konoplje koje se često krivo poistovječuje sa uljem od konoplje. Premda je ulje od sjemenja konoplje vrlo korisno, ono ne sadrži dovoljno THC-a da bi imalo bilo kakav efekt na rak ili druge ozbiljnije bolesti.

whayme
13.05.2011., 12:07
TCH ja zapravo pravi ljek i potpuno sam siguran da bih nam UKLONIO psorijazu!!!!
evo ako tko nije gledao
http://www.youtube.com/watch?v=RQzFRVwBqKk

milivoj12
15.05.2011., 21:49
Milivoje,
nevenova krema od encijana koju spominješ je jako loša i isušuje kožu i to nije ono o čemu govorimo.
Dakle pravi proizvod je nevenova mast 250ml proizvođač BALEA!!
Nadam se da će ti pomoći!

Pozdrav!

OK kupio sam Nevenovu mast od Balee, strašno je masna, vidjeću rezultate pa javim.

DejanBG
16.05.2011., 21:56
evo ja da kezem da je tetovaza skoro zarasla i da za sada nema nikakvih problema :)))

a video sam da se ovde spominje ta nevenova mast BALEA melkfett ringelblume-tako pise na njoj ima neku narandzastu nalepnicu!! jeste li na nju mislili??? i da li ona pomaze pri tome da nestane i crvenilo ili samo sprecava susenje i perutanje i koliko puta mazete/?? hvala i pozdrav za sve :)))

hugohugo
17.05.2011., 12:23
pa zar nitko nije probao sa slanom sobom?????
ja imam po glavi,rukama i nogama. krenula sam u slanu sobu u gorici i nakon 4 tretmana mi je jače buknulo no onda mi se postepeno povlačilo :)
nikad mi nije bilo manje s time da se ničim ne mažem:))
probajte

ionannes
17.05.2011., 12:44
Pozdrav,
Nov sam ovdje i drago mi je što mogu vidjeti da ima ljudi koji su voljni pomoći svojim savjetima drugima s ovim problemom. Imam psorijazu vulgaris već 20ak godina i napredovala je po cijelom tijelu tako da je sad ima svugdje i u velikim količinama. Kako je odnedavno zahvaćno i lice stvar postaje teško izdrživa. Uglavnom napokon sam se odlučio i potražio pomoć u bolnici gdje su me odredili za PUVA terapiju, nekako u isto vrijeme čuo sam za super rezultate s lanenim uljem tako da ću i to u idućih mjesec dana isprobati paralelno s PUVA-om. Javim rezultate... :mig:

Da li netko ima iskustva s biofarmacima ili možda Neotigasonom (pitanje za Neotigason je postavljeno prije par postova li mi se čini da nitko nije odgovorio)?

ćelo
17.05.2011., 17:50
Zanima me da li je netko bio kod dr.Lešić (Zagreb)na pregledu i kakvi su rezultati;čuo sam da je među najboljim dermatolozima u Hrvatskoj ali i da je među najskupljim-pa mi je svaka informacija dragocjena. Unaprijed zahvaljujem.

Marija sk
18.05.2011., 17:18
Jer ima u Hrvatskoj ili Srbiji konopje ulje u Makedoniji nema.

dalmatinac28
18.05.2011., 19:09
OK kupio sam Nevenovu mast od Balee, strašno je masna, vidjeću rezultate pa javim.

Samo budi uporan, koža će ti biti glatka i bez ljuskica ali crvenilo očekuj možda rezultate ali tek za oko dva mjeseca redovite upotrebe(govorim svoje iskustvo)
Pozdrav!:top:

dalmatinac28
18.05.2011., 19:11
pa zar nitko nije probao sa slanom sobom?????
ja imam po glavi,rukama i nogama. krenula sam u slanu sobu u gorici i nakon 4 tretmana mi je jače buknulo no onda mi se postepeno povlačilo :)
nikad mi nije bilo manje s time da se ničim ne mažem:))
probajte

Probao sam sa slanom sobom ali bez ikakvog uspjeha a potrošio 3000 kn
Pozdrav!

dalmatinac28
18.05.2011., 19:13
Pozdrav,
Nov sam ovdje i drago mi je što mogu vidjeti da ima ljudi koji su voljni pomoći svojim savjetima drugima s ovim problemom. Imam psorijazu vulgaris već 20ak godina i napredovala je po cijelom tijelu tako da je sad ima svugdje i u velikim količinama. Kako je odnedavno zahvaćno i lice stvar postaje teško izdrživa. Uglavnom napokon sam se odlučio i potražio pomoć u bolnici gdje su me odredili za PUVA terapiju, nekako u isto vrijeme čuo sam za super rezultate s lanenim uljem tako da ću i to u idućih mjesec dana isprobati paralelno s PUVA-om. Javim rezultate... :mig:

Da li netko ima iskustva s biofarmacima ili možda Neotigasonom (pitanje za Neotigason je postavljeno prije par postova li mi se čini da nitko nije odgovorio)?

NEOTIGASON je lijek nove generacije i u HR ga daju na kapaljku odnosno najtežim slučajevima koji uz psorijazu imaju i P artritis tako da vjerojatno ima jako malo ljudi koji su ga probali a rezultati su navodno nadmašili sva očekivanja progooglaj malo pa ćeš vidjeti ali isto bih volio čuti nečije iskustvo iz prve ruke.
Kao i svi lijekovi ima dosta nuspojava vezanih uz bolesti jetre i bubrega

Pozdrav!

dalmatinac28
18.05.2011., 19:21
Jer ima u Hrvatskoj ili Srbiji konopje ulje u Makedoniji nema.

Pravo ulje konoplje koje se radi od vrhova biljke je nelegalno u cijeloj europi osim u Nizozemskoj, cijena je mislim 100 eura za 10ml

Ulje sjemenke konoplje je legalno i imaš ga kupiti u svakoj boljoj biljnoj ljekarni

Pozdrav!

DejanBG
19.05.2011., 21:29
Samo budi uporan, koža će ti biti glatka i bez ljuskica ali crvenilo očekuj možda rezultate ali tek za oko dva mjeseca redovite upotrebe(govorim svoje iskustvo)

a izvini crvenilo ostaje i posle dva meseca ili vremenom nestaje??? hvala

dalmatinac28
20.05.2011., 09:30
a izvini crvenilo ostaje i posle dva meseca ili vremenom nestaje??? hvala

Vidi,
ja koristim navedenu kremu već skoro 3 mjeseca i rezultat je sljedeći:
Kompletne flekice su barem 50% svjetlije znači nisu ono izrazito crvene boje već više ružičaste.
Oko 30% fleka mi je kompletno nestalo i ostala je samo diskoloracija odnosno nova bijela koža na mjestu gdje je bila crvena fleka.

Mislim da je za kremu od 10 kn i bez kortikosteroida rezultat odličan, evo sada dolazi ljeto i vjerujem da će i ovo što je ostalo nestati uz pomoć sunca i mora.

Rocky64
20.05.2011., 13:28
Ak netko može nabaviti ulje konoplje, ili sirovinu za njega, molio bih da mi se javi na PM.

Snowchief1900
20.05.2011., 15:49
Pozdrav svima!

Prije par godina sam bio na ovome forumu upravo radi ovoga problema. Probao sam sve i svasta, nesto je malo vise pomagalo, nesto manje. Bio sam cak i kod poznatog travara iz Mostara na istocnoj obali neretve, ako nekoga zanima ime neka se javi na P.M. Kod njega se na termin ceka po pola godine, dao mi je neke prahove, cajeve, uglavnom sve je to odvratno za piti. Otisao sam tamo pun entuzijazma, ali eto, nazalost, nije ni poboljsalo ni pogorsalo. Ali opet, bolest nam je dokazala da je sve to individualno. Pa ako je netko zainteresiran nek se javi, nije skup, covjek je musliman koliko ja znam pa ne smije uzimati novac da pomogne drugima, znaci princip je "daj sta das".

Najvise od svega mi je pomogla krema koju nabavljam u mjestu Capljina, nedaleko od Mostara u jedinoj privatnoj ljekarnoj tamo. Krema nema uopce ime, jednostavno na kutijici pise "krema za psorijazu" (oni je u apoteci naprave). Pitao sam formulu da bi mogao narucivati to u svojoj ljekarnoj, međutim niesu htjeli dati jer je to navodno recept od nekog starca iz Sarajeva i tajan je. Ne znam cak ni sto je u njoj, ja sam je primjenjivao na svim zarisnim jestima (lice, tjeme, ponekad stidno podrucje, laktovi, podlaktice, nadlaktice, ledja, trbuh, noge itd itd itd.) Inace u mene je psorijaza guttata. I stvarno je krema odlicna. Međutim, psorijaza se naravno vrati. Nekada je ne bude po par tjedana, cak mjeseci (rijedje). Ali nekada se vrati nakon par dana. Boze moj, sta je tu je.

Cijena je oko deset eura za kutijicu, ja se mazem svakih par dana (nista nisu rekli kako cesto smijem ili ne smijem). I opet ima efekta kada preskacem dane.

Razmisljao sam i kod gospodina Mese iz Fojnice otici ali otac od prijatelja mi je bio i nije bilo rezultata. Ali sve je to opet individualno.

dobro kazes oulu koga briga kako je tamo nekom desetom tamo loše ja se brinen za sebe jer drugi sigurno nece
vi ste svi poludili zar ne vidite koliko smo mi zakinuti u životu radi ovoga
nemogu u kratke rukve vanka, koja djevojka me želi dirat po ovome, nemogu učiti jer mislin o psorijazi, nemogu trenirati jer mislin o psorijazi...zakinuti smo za cijeli život
i briga se mene za vas šta želite malo u svom životu ja san htio postati neko i nešto a ne bit samo običan
ja težim nečemu u životu, nečem velikom, svjetskom i borit ču se protiv ovoga do kraja smrti ako triba ako triba oderat ću kožu sa sebe al naći ću kad tad neki ljek jer neću odustat. Ljeka ima samo ga mi još nismo otkrili!!!!!!! !!!!

Whayme, zao mi je sto vidim da se mucis, iskreno. Ja jedino mogu priznati da je i meni tako bilo prvih dvije do tri godine, ali na kraju sam shvatio da je to jednostavno dio mene. Nije da mi je bilo drago to prihvatiti, ali morao sam. I kada prihvatis, ali iskreno prihvatis, pocnes ne primjecivati. I dok sam imao psorijazu bavio sam se i sportom, pogotovo nakon sto sam je dobio jer sam negdje procitao da je fizicka aktivnost dobra. Ove godine cu diplomirati na fakultetu. Imam prelijepu djevojku koja je prihvatila to, i kojoj nikad u stvari nije ni smetalo. Uskoro bi mogao pasti i brak ;)

Nije to tako kao sto mislis, naravno, uvijek bude pogleda i negativnih komentara. Ali to su zadrti ljudi koji ne znaju sta govore, nisu oni krivi sto su neobrazovani ;) Nije lako, i treba vremena, ali brate moj, pokusaj prihvatiti.
Naravno, ne znam kako je ljudima koji to imaju po dlanovima i tabanima. Hvala Bogu ja to nisam iskusio. Njima je vjerojatno mnogo teze obavljat svakodnevne aktivnosti. Sto se mene tice, fizicki izgled i svrab je jedino ono sto me sputavalo. Ali kada sam odbacio fizionomiju i poceo gledati drugacije na stvari neopisivo mi je bolje vjeruj mi, naravno, volio bi da je uopce nema, ali sta je tu je. Moramo se nositi sa tim.

Pokusat cu se malo aktivirati na ovom forumu, cuo sam nedavno za Euten, ali je nema kod nas pa cu morati skoknuti do Splita da je nabavim. Javit cu vam iskustva!

Snowchief1900
20.05.2011., 16:56
TCH ja zapravo pravi ljek i potpuno sam siguran da bih nam UKLONIO psorijazu!!!!
evo ako tko nije gledao
http://www.youtube.com/watch?v=RQzFRVwBqKk

Evo pogledao sam, i stvarno je zanimljivo, samo nemam neku zelju eksperimentirat sa time kada nisam do sada ni probao ni eksperimentirao. Iskreno, ne zelim se "navuci". Moram priznati, poprilicno sam neobrazovan sto se toga tice pa nisam adekvatan sudac, ali bi stvarno bio zahvalan kada bi mi netko dao iskustvo sa uljem sjemenke!

dalmatinac28
21.05.2011., 08:50
Evo pogledao sam, i stvarno je zanimljivo, samo nemam neku zelju eksperimentirat sa time kada nisam do sada ni probao ni eksperimentirao. Iskreno, ne zelim se "navuci". Moram priznati, poprilicno sam neobrazovan sto se toga tice pa nisam adekvatan sudac, ali bi stvarno bio zahvalan kada bi mi netko dao iskustvo sa uljem sjemenke!

Dobrodošao na forum!

Što se tiče te kreme koju nabavljaš vrlo vjerojatno ima KORTIKOSTEROIDE a pošto ti ne žele reći što je unutra drugi put kad ju budeš kupovao im naglasi da imaš tešku alergiju na KORTIKOSTEROIDE i da ti je bitno da ih nema unutra pa vidi reakciju:-)

Ja sam isto htio probati EUTAN kremu ali s obzirom na moju količinu lezija trebalo bi mi 2000 kn mjesečno a ne želim toliko izdvajati za nešto bez garancije.

Što se tiče ulja sjemenke konoplje nema ni blizu učinkovitost kao pravo ulje konoplje iako se nigdje ne spominje učinkovitost ulja kod psorijaze već samo kod karcinoma kože tako da opet nema nikakve garancije.

Ako krema koju nabavljaš garantirano nema KORTIKOSTEROIDA i drugih "štetnih" sastojaka javi mi na PM i ja bih ju rado probao.

leeloo27
21.05.2011., 10:21
Ljudi moji malo ste pretjerali. Molim vas da o ulju sjemenki konoplje nastavite pisati na ovom pdf-u: Alternativno liječenje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=203), jer je ovo ipak podforum Zdravlje na kojem se piše o konvencionalnom liječenju. Hvala!

DejanBG
21.05.2011., 10:51
Vidi,
ja koristim navedenu kremu već skoro 3 mjeseca i rezultat je sljedeći:
Kompletne flekice su barem 50% svjetlije znači nisu ono izrazito crvene boje već više ružičaste.
Oko 30% fleka mi je kompletno nestalo i ostala je samo diskoloracija odnosno nova bijela koža na mjestu gdje je bila crvena fleka.

Mislim da je za kremu od 10 kn i bez kortikosteroida rezultat odličan, evo sada dolazi ljeto i vjerujem da će i ovo što je ostalo nestati uz pomoć sunca i mora.

Hvala! cini mi se da su rezultati slicni kao kad koristim diprosalic a mnogo je zdravija mast nevena tako da cu i ja nastaviti sa mazanjem pa u avgustu na more da se ocistim do kraja :)))) pokusacu malo i hranu da poboljsam pa cemo videti kakvi su rezultati....pozdrav!!

whayme
21.05.2011., 20:18
Nije to tako kao sto mislis, naravno, uvijek bude pogleda i negativnih komentara. Ali to su zadrti ljudi koji ne znaju sta govore, nisu oni krivi sto su neobrazovani ;) Nije lako, i treba vremena, ali brate moj, pokusaj prihvatiti.
Naravno, ne znam kako je ljudima koji to imaju po dlanovima i tabanima. Hvala Bogu ja to nisam iskusio. Njima je vjerojatno mnogo teze obavljat svakodnevne aktivnosti. Sto se mene tice, fizicki izgled i svrab je jedino ono sto me sputavalo. Ali kada sam odbacio fizionomiju i poceo gledati drugacije na stvari neopisivo mi je bolje vjeruj mi, naravno, volio bi da je uopce nema, ali sta je tu je. Moramo se nositi sa tim.

Pokusat cu se malo aktivirati na ovom forumu, cuo sam nedavno za Euten, ali je nema kod nas pa cu morati skoknuti do Splita da je nabavim. Javit cu vam iskustva![/QUOTE]

Hvala, cijenim to sto mi zelis pomoci......ja sam vec isprovao tu EUTEN kremu i moran ti rec da je prilicno skupa negdje oko 450kn za 50mL. Nakratko pomaze al opet ce ti se vratiti kad prestanes se mazati. Prehrana ti je ključ ove bolesti provaj sta manje jesti hranu sa glutenom i dobit ces odlicne rezultate
ISPRICAVAN SE RADI SPOMINANJA ULJA KONOPLJE KAD VAM TOLIKO SMETA

Snowchief1900
22.05.2011., 12:02
Hrana sa glutenom? Tu nisam uopce informiran, ako mozes samo u kratkim crtama, da mogu lakse proguglat! :)

bato69
22.05.2011., 12:07
pozdrav ekipi
Evo samo da se nakratko javim u vezi Eutena.Kupia ga i ja(odnosno moj kum za mene)prije tri dana pa da ne trošite sačekajte moje rezultate.Nije malo dat 440 kn,pa kome nije žurba ja napišem moje iskustvo.Proba sam i leđa mazat s Dermovate(već 10 dana),malo su bolja ali ne koliko sam očekiva,nastaviću pa javim i za ovo.Ljudi moji drži te se evo žurim pa se javim čim bude šta pametno.

Snowchief1900
22.05.2011., 12:21
pozdrav ekipi
Evo samo da se nakratko javim u vezi Eutena.Kupia ga i ja(odnosno moj kum za mene)prije tri dana pa da ne trošite sačekajte moje rezultate.Nije malo dat 440 kn,pa kome nije žurba ja napišem moje iskustvo.Proba sam i leđa mazat s Dermovate(već 10 dana),malo su bolja ali ne koliko sam očekiva,nastaviću pa javim i za ovo.Ljudi moji drži te se evo žurim pa se javim čim bude šta pametno.

Ja sam koristio Dermovate kada sam dobio psorijazu, u tom nekom ludilu sam mazo sve i svasta na sebe bez recepta. Dermovate mi je pomagao u roku od par dana, ali vjerojatno zato jer je uzasno jak kortikosteroid, pa bi na tvom mjestu bio oprezan sa tim. Koristio sam nekada jednu kremu, srpski proizvodjac, bez kortikosteroida, nigdje nije pisalo da je za psorijazu, pomagala mi je samo u vlasistu i na licu. Idem pogledat po kutijicama praznim pa se javim kad nadjem sa imenom!

ćelo
22.05.2011., 20:47
Hrana sa glutenom? Tu nisam uopce informiran, ako mozes samo u kratkim crtama, da mogu lakse proguglat! :)

Znam neke koji su riješili problem samo sa izbacivanjem glutena iz prehrane-odnosno bilo im je pogrešno dijagnosticirano stanje (psorijaza ili neka druga autoimunološka bolest) a u biti su bili samo alergični na gluten-simptomi su vrlo slični.Ja isto ima par mjeseci planiram otići uraditi alergotest ali što zbog lijenosti a što zbog nedostatka vremena to još nisam uradio.

Snowchief1900
23.05.2011., 08:40
E vidis, to nisam uopce znao, moram se malo vise raspitat o tome! A da li postoji neki poseban alergo test ili?

KLiK
23.05.2011., 13:13
Znam neke koji su riješili problem samo sa izbacivanjem glutena iz prehrane-odnosno bilo im je pogrešno dijagnosticirano stanje (psorijaza ili neka druga autoimunološka bolest) a u biti su bili samo alergični na gluten-simptomi su vrlo slični.Ja isto ima par mjeseci planiram otići uraditi alergotest ali što zbog lijenosti a što zbog nedostatka vremena to još nisam uradio.

sindromi autoimunih bolesti se mogu povući, te je život uz njih podnošljiv sa povlačenjem upalnih (kožnih) procesa...i uvijek se sve vraća na prehranu, jer iz nje uzimamo sve što nam je potrebno, osim zraka!
:mig:

ćelo
23.05.2011., 20:15
E vidis, to nisam uopce znao, moram se malo vise raspitat o tome! A da li postoji neki poseban alergo test ili?

Mislim,obični test-uzmu ti uzorak krvi i vrlo brzo saznaš dali si alergičan ili ne. Ako budeš to radio obavezno se testiraj i na neke druge tvari-možda je nešto drugo a ne gluten.

Ja!!
24.05.2011., 19:17
pozdrav svima,sitija se ja ebaya pa oša danas da vidin jel ima tamo možda nešto i dosad mi se ovo čini najzanimljivijim.pošto san do sada već naručiva sa ebaya,nevezano za psoriasis znam kako funkcionira sistem narudžbe,povratka,carine i slično..ja ću naručit ovo i isprobat jer me ove godine plako vata sve više i više po nogama i leđima.

whayme
24.05.2011., 19:45

Psorijaza je sigurno povezana sa glutenom to jest nacinom prehrane, evo cak sam ti pronasao link da mozes malo procitati o tome:

http://www.glutenfreesociety.org/gluten-free-society-blog/psoriasis-and-gluten-sensitivity/

Provaj jedan mjesec jest hranu bez glutena pa onda opet nakon 3-4 mjeseca opet isto uciniti,tako sam ja radio i mogu ti rec da se skoro vise ni ne pojavljuje.
Imamo jos samo par malih tockica po nogama i ledima koje se ni neprimjecuju skoro al to ce valjda sunce rijesiti. I taj mjesec bez glutena nemoj jesti krumpir nego ga zamjeni sa batatom to jest slatkim kumpirom.

DejanBG
24.05.2011., 21:13
e ljudi sad procitah negde kako caj od pirevine resava problem! ne secam se da sam ovde video da je neko to pisao ovde!! evo procitajte "Momak mi ima strasnih problema sa psorijazom (tezi oblik je u pitanju), godinama.Ona mu se pojavila iznenada.
Prosle godine, u prolece, tri meseca nije mogao da hoda od bolnih rana koje je imao svuda po telu.Telo mu je bilo prekriveno belim ljuspicama, a koza je pucala sve do krvi...
Strasno je bilo!
Pokusala sam na sve moguce nacine da mu pomognem.
Dan i noc sam "kopala" po internetu, citala uzaludno sve i svasta, raspitivala se na sve strane...
A resenja NIGDE!
Nema sta nismo pokusali.Isao je kod raznih travara,pio razne cajeve, pokusali smo sa zdravom ishranom...
Jednom prilikom, dosla sam do jedne zene sa Suve planine, slucajno sam je upoznala na jednom sajmu.Ispricala sam joj problem i ona mi je rekla:
PIREVINA+KOPRIVA = RUKOM ODNESENA PSORIJAZA!!!!
Tacnije, oko mesec i po dana pije se sledece:ujutru i uvece po 2 dcl caja od pirevine i u toku dana pije se po 3 l caja od koprive(pomesan list i koren).Posle mesec i po dana, pirevina prestaje da se pije.A kopriva nastavlja da se pije 6 meseci.
OVO JE NEZAMENLJIV I NAJBOLJI LEK! ! !
Medjutim,momak se nije pridrzavao svega, tj koprivu je pio svega 2 meseca, dok mu se sve nije smirilo, ali....
Sada, posle godinu dana, pocinje da se pojavljuje ponovo, ali jako malo i ponovo smo krenuli sa ovom terapijom i mogu vam reci da pomaze. Povlaci se i rane nisu crvene i krvave.Normalno funkcionise.Samo se na pojedinim mestima ljuspa koza.
Nadam se da smo je ovaj put preduhitrili! " evo kopirao sam sta je devojka napisala, ja cu da probam!! a jos sam danas cuo i za Ostojic Gojka iz Ovce kod Beograda pa me zanimaju vasa misljenja....pozdrav svima

DejanBG
24.05.2011., 21:14
http://www.svetbiljaka.com/Forums/viewtopic/t=14062/postdays=0/postorder=asc/start=0.html

a vidim da i ovde spominju gojka ostojica za kog sam i ja danas cuo i mislio da odem da probam ali prvo cu sa ovim cajevima :)

dalmatinac28
25.05.2011., 08:16
http://www.svetbiljaka.com/Forums/viewtopic/t=14062/postdays=0/postorder=asc/start=0.html

a vidim da i ovde spominju gojka ostojica za kog sam i ja danas cuo i mislio da odem da probam ali prvo cu sa ovim cajevima :)

Dejane,
apeliram na tebe da prije nego kreneš u avanturu sa čajem od koprive porazgovaraš sa nekim tko je stručan u liječenju biljkama jer znam da se kopriva ne smije piti više od mjesec dana bez prestanka jer ima ogromne količine željeza koje tijelo ne može apsorbirati pa počne narušavati rad bubrega.
Biljke su jako dobre ali ako ih koristiš bez konzultacija sa stručnjakom mogu biti i jako loše zato oprezno.

Pozdrav!

dalmatinac28
25.05.2011., 08:18
pozdrav svima,sitija se ja ebaya pa oša danas da vidin jel ima tamo možda nešto i dosad mi se ovo čini najzanimljivijim.pošto san do sada već naručiva sa ebaya,nevezano za psoriasis znam kako funkcionira sistem narudžbe,povratka,carine i slično..ja ću naručit ovo i isprobat jer me ove godine plako vata sve više i više po nogama i leđima.

Druže JA, drago mi je da si se javio, kakvo ti je stanje?
I da u postu nema linka ni ničega po čemu možemo vidjeti što si to našao na EBAYU ajde nešto stavi!

Snowchief1900
25.05.2011., 09:47
Psorijaza je sigurno povezana sa glutenom to jest nacinom prehrane, evo cak sam ti pronasao link da mozes malo procitati o tome:

http://www.glutenfreesociety.org/gluten-free-society-blog/psoriasis-and-gluten-sensitivity/

Provaj jedan mjesec jest hranu bez glutena pa onda opet nakon 3-4 mjeseca opet isto uciniti,tako sam ja radio i mogu ti rec da se skoro vise ni ne pojavljuje.
Imamo jos samo par malih tockica po nogama i ledima koje se ni neprimjecuju skoro al to ce valjda sunce rijesiti. I taj mjesec bez glutena nemoj jesti krumpir nego ga zamjeni sa batatom to jest slatkim kumpirom.

Ne znam da li sam dobro shvatio. Znaci mjesec dana hrana bez glutena, onda 3-4 mjeseca moja normalna ishrana? Pa onda ponoviti proces? Hvala ti puno!

Mojzivot
25.05.2011., 18:10
citam preko moba,pa nikak pohvatat sve....sta je u biti gluten i u cega ga ima?sta izbjegavat?

DejanBG
26.05.2011., 10:29
Dejane,
apeliram na tebe da prije nego kreneš u avanturu sa čajem od koprive porazgovaraš sa nekim tko je stručan u liječenju biljkama jer znam da se kopriva ne smije piti više od mjesec dana bez prestanka jer ima ogromne količine željeza koje tijelo ne može apsorbirati pa počne narušavati rad bubrega.
Biljke su jako dobre ali ako ih koristiš bez konzultacija sa stručnjakom mogu biti i jako loše zato oprezno.

Pozdrav!

eto nisam znao da moze da bude toliko stetna a citao sam na dosta mesta da je kopriva odlicna za nas problem. vise ne znam ni sam sta je dobro sta nije :confused: hvala na upozorenju sad cu jos malo da se raspitam pa cu da vidim sta da radim....samo da dodje avgust pa da se spustim na more malo i bice sve mnogo bolje :)
pozdrav

ljutka
26.05.2011., 15:02
evo ja sam s svojom terapijom skoro pa gotovo , idem još sutra .
znači imala sam 20 dana terapija koja se sastojala od uv lampe za tjeme , solarija i kade - kupanje u nafti .
kako bi Vam pokazala kako zaista pomaže slikala sam desni lakat prije terapija i upravo sada . ljuskice su nestale , sada je ta površina dosta tamna al to se povlači upala i nakon mjesec dana postane koža svjetla. na nekoliko mjesta mi je totalno nestala .evo slikica , znači prije i poslje http://imageshack.us/g/829/mojeslike005.jpg/

whayme
26.05.2011., 21:24
Ne znam da li sam dobro shvatio. Znaci mjesec dana hrana bez glutena, onda 3-4 mjeseca moja normalna ishrana? Pa onda ponoviti proces? Hvala ti puno!

Gledaj ja to tako radim i sve mi nestane to jest ne pojavljuje mi se vise nigdje al ja sam pri tome uzimao i jos neke tablete za detoksikaciju tako da mi malo brze potpomogne izbacivanju glutena i na mjesta gdje mi je bila psorijaza mazao bijelom kvasinom-mozda ti se to pari malo cudno ali provaj...
EATING FOR NUTRITION
**Do Not Eat – Bread, pasta, soft drinks, artificial sweeteners, processed foods, fried foods, peanut butter, juices, popcorn, milk, cheese, white rice, potatoes, luncheon meat, ice cream, cereal (except shredded wheat), and margarine.
**Please Eat – Fish, salmon, sardines, eggs, butter, turkey, chicken, fresh fruit (no fruit for 30 days), vegetables, plain or vanilla yogurt, raw nuts, olive oil (cold pressed), some red meat, brown rice, sweet potatoes, wild rice, beans and barley. This applies as a way of life for all health conditions, candida, cancer, low blood sugar, diabetes, high blood pressure, and high cholesterol.
Ovo ti je zapravo sto smijes a sto nesmjes....prvi mjesec dana ce ti biti vrlo vrlo tezak al sad je na tebi oces provat ili ne

traxform_zg
30.05.2011., 17:39
Imam 20 god,dolazim iz zagreba,i psorijazu imam vec negdje 2 god,zasad su mi samo noge zahvacene,i nema sta nisam probo,i tek sad me pocinje polako zivcirat to sve..ima kakvih dobrih cajeva za to sr*nje?

Snowchief1900
31.05.2011., 10:32
A cuj. Cajevima to tesko da ces rijecit. Imas na stranici prije nesto sto je dejan napisao, ali nemoj to na svoju ruku uzimat, prvo se raspitaj dobro smijes li koprivu piti toliko dugo. Imas raznoraznih krema koje pomazu, naravno, prirodne su najbolje (bez korikosteroida jer ih ne smijes koristiti dugo). Po mome iskustvu najvise bi mi pomagala krema od nevena.

Moras shvatiti da je psorijaza kronicna i neizljeciva bolest (barem za sada). Simptomi se mogu uspjesno ublaziti, ali sve ti je to individualno. Sada evo doslo je ljeto, pa ti je najbolje na terasu od zgrade ako si u gradu i lagano noge na sunce. Sunce je bar meni najbolji lijek. A ja je imam svuda, pa i po licu par fleka

Nemam sada vremena da pisem na dugo i na siroko, ali ako te nesto konkretno zanima postavi pitanje pa cu odgovorit cim dodjem kuci, a i ostali forumasi ce podjeliti savjete ;)

Mojzivot
31.05.2011., 16:40
uzeo sam i koristim nevenovu kremu i ok je.ali zanima me,posto mi posao uzme veci dio suncanog dana sta kazete na solarij?bar da malo izniveliram i maknem ditne vimlice?

dancika
31.05.2011., 17:57
da se javim oet malo...

od PUVA terpaije proslo je dobrih 2 mjseca i za sada je sve po starom tj cista sam....neka tako i ostane
Imam pokoju tockicu i to je sve, ali one dojjdu i odu
Nadam se da ce tako i ostati i bas sam :) sto vec jedno 3 mjeseca ne korstima kortice samo kremu za tijelo.....a mogla bi i tu nevenovu mast iz DM uzeti

jagodinac
31.05.2011., 23:35
psorijaza se leci tj samo posle rucka izgrickajte jedan oligovit(galenika) i jedan kardiopirin(eventualno) i za sest meseci psorijaza ce biti proslost.ja sam je tako izlecio.

drale85
01.06.2011., 09:32
Dobio sam informaciju da se psorijaza povezuje sa disfunkcijom jetre. Ima li tko iskustava/podataka o tome? Da li liječnici traže pretrage jetre?

NEBOJSA RASPITAJ SE ZA KAPSULE NEORAL SANDIMUNN (CIKLOSPORIN) JA SAM IMAO ERITRODERMIJU I IMAM PSORIATICNI ARTRITIS NA 4 NOZNA PRSTA INACE IMAM PSOR VULGARIS MENI JE JAKO POMOGAO A VEOMA SU MU MALA NEZELJENA DEJSTVA TJ TREBA KONTROLISATI KRVNU SLIKU I KRATININ BUBREGA MJESECNO ... SADA SAM CIST I MOGU NAPOKON POSLE DUGO GODINA OBUC SORC I POC NA MORE

leeloo27
01.06.2011., 11:45
Nemoj pisati velikim slovima, to se na forumu smatra deranjem i kažnjava se sa crvenim kartonima. :)

Snowchief1900
01.06.2011., 15:23
NEBOJSA RASPITAJ SE ZA KAPSULE NEORAL SANDIMUNN (CIKLOSPORIN) JA SAM IMAO ERITRODERMIJU I IMAM PSORIATICNI ARTRITIS NA 4 NOZNA PRSTA INACE IMAM PSOR VULGARIS MENI JE JAKO POMOGAO A VEOMA SU MU MALA NEZELJENA DEJSTVA TJ TREBA KONTROLISATI KRVNU SLIKU I KRATININ BUBREGA MJESECNO ... SADA SAM CIST I MOGU NAPOKON POSLE DUGO GODINA OBUC SORC I POC NA MORE

Koliko miligrama? imaju od 25, 50 i 100?

A evo i nuspojava. po meni se ovo ne isplati uzimat

Prijavljene su niže navedene nuspojave:
Vrlo česte, zabilježene u više od jedne na svakih 10 osoba:
Problemi s bubrezima, povišeni krvni tlak, glavobolja, drhtavica i povišena razina lipida (npr.
kolesterola) u krvi, infekcije prsnog koša, infekcije mokraćnog sustava i infekcije sa CMV
(citomegalovirus).
Česte, zabilježene u jedne od 10 do jedne od 100 osoba:
Utrnulost ili trnci, gubitak apetita, osjećaj mučnine ili mučnina, bol u trbuhu, proljev, otečene
desni, problemi s jetrom, visoka razina mokraćne kiseline ili kalija u krvi, niska razina magnezija
u krvi, bol u mišićima ili grčevi, pojačana dlakavost tijela, umor, herpes infekcije, infekcije
uzrokovane kandidom, trovanje krvi, kožni poremećaji, rak i pojačana proizvodnja bijelih krvnih
stanica.

Znači rak je česta nuspojava, e ni ovo nisam čuo, neću riskirat

Gerta
01.06.2011., 15:43
Ciklosporin spada u imunosupresive i ima svoje mjesto u sistemskom liječenju psorijaze.
Nuspojave i rizici postoje kao i kod svakog lijeka, ali se uvijek gleda omjer štete i koristi, a to rade dermatolozi, odnosno reumatolozi, ovisno tko da uvodi.
Dakle, nikako nije lijek koji bi se "eto išao malo isprobavati", nego ozbiljna terapija za vrijeme koje se bude pod liječničkim nadzorom.

dalmatinac28
01.06.2011., 20:50
psorijaza se leci tj samo posle rucka izgrickajte jedan oligovit(galenika) i jedan kardiopirin(eventualno) i za sest meseci psorijaza ce biti proslost.ja sam je tako izlecio.

Evo još jednog bisera koji sa prvim postom ima lijek i to ni manje ni više nego multivitaminska tableta i tableta protiv zgrušavanja krvi(koja se btw izdaje samo na recept).
:ne zna:

ljutka
01.06.2011., 21:13
evo ja sam s svojom terapijom skoro pa gotovo , idem još sutra .
znači imala sam 20 dana terapija koja se sastojala od uv lampe za tjeme , solarija i kade - kupanje u nafti .
kako bi Vam pokazala kako zaista pomaže slikala sam desni lakat prije terapija i upravo sada . ljuskice su nestale , sada je ta površina dosta tamna al to se povlači upala i nakon mjesec dana postane koža svjetla. na nekoliko mjesta mi je totalno nestala .evo slikica , znači prije i poslje http://imageshack.us/g/829/mojeslike005.jpg/

nadam se da će se netko odlučiti na liječenje u natalanu

Losing
02.06.2011., 08:20
Ako krenemo od potvrđene predpostavke kako makrobiotički način prehrane pridonosi povlačenju psorijaze, ne može se zanemariti činjenica da prehrana uvelike utječe na tijek bolesti. Naravno ovakva prehrana je jako zahtijevna te se s toga malo nas odlučuje toliko ograničiti te do kraja ispoštovati makrobiotiku!

Također sam našao dosta podataka kako se moguće riješiti psorijaze dijetom bez glutena i laktoze što je opet uistinu zahtjevna dijeta.

Ja sam definitivno mišljenja kako se pravilnom prehranom može liječiti psorijaza i namjeravam raditi najobuhvatniji test intolerancije na hranu i pokušati prilagoditi prehranu rezultatima iz ovoga testa.

Naravno, kada mi psorijaza u tolikoj mjeri postane nepodnošljiva da mi to narušava svakodnevne aktivnosti i način života, namjeravam preći na makrobiotiku :top:

traxform_zg
02.06.2011., 10:47
jedni kazu prehrana,drugi kazu jetra,treci kazu imunoloski sistem,odlucite se sta je uzrok,pa da se krenem lijecit :D

cruce
02.06.2011., 12:09
jedni kazu prehrana,drugi kazu jetra,treci kazu imunoloski sistem,odlucite se sta je uzrok,pa da se krenem lijecit :D

Meni jetra super, imunitet također, prehrana srednja žalost. Ali, ja sam psorijazu dobila uslijed šoka u ratu, extremno je buknula uslijed traume u srednjoj školi, zatim se gotovo full povukla i sad ponovno buknula uslijed stresa oko izlaska na diplomski ispit. Nikada nisam trošila nikakve lijekove za nju, uvijek se sama povlačila (ostajalo je par točkica) nakon što prođe par mjeseci od stresa. Jedino što sam koristila jest nevenova krema, a sada sam umjesto te kreme uzela običnu solea baby kremu. Mažem se njom tek tjedan dana i već je primjetno poboljšanje stanja :cerek::top:

traxform_zg
02.06.2011., 14:23
Meni jetra super, imunitet također, prehrana srednja žalost. Ali, ja sam psorijazu dobila uslijed šoka u ratu, extremno je buknula uslijed traume u srednjoj školi, zatim se gotovo full povukla i sad ponovno buknula uslijed stresa oko izlaska na diplomski ispit. Nikada nisam trošila nikakve lijekove za nju, uvijek se sama povlačila (ostajalo je par točkica) nakon što prođe par mjeseci od stresa. Jedino što sam koristila jest nevenova krema, a sada sam umjesto te kreme uzela običnu solea baby kremu. Mažem se njom tek tjedan dana i već je primjetno poboljšanje stanja :cerek::top:

i di kupujes tu kremu,Dm?

cruce
02.06.2011., 15:17
i di kupujes tu kremu,Dm?

Solea baby imas u svakoj prodavnici :mig: A nevenovu kremu sam kupovala u DM-u :)

*Josipa*
02.06.2011., 15:34
Evo da se i ja priključim!Čitam vas već neko vrijeme.Psorijazu imam od malena i naučila sam na nju.Ima ju i moj stric koji ima teži oblik,prekriveno mu je cijelo tijelu pa sam ja zapravo sretna i kad vidim njega kažem si: sve je ok.Zapravo samo moja uža obitelj i dečko znaju za moju psorijazu.Najviše imam po tjemenu,leđima i stomaku.Mažem se Elocom kremom.Naravno more i sunce imaju najbolji učinak i nakon 2 tjedna na moru nestane sva!

Nedavno sam kupila Baleinu nevenovu kremu i još ne mogu sa sigurnošću reći dal mi pomaže ili ne.
Može li mi netko tko se maže s Baleom reći koliko puta dnevno se maže,jednom ili više?

lianne
02.06.2011., 17:40
mozda me se netko sjeca sa ovog topica..vise citam,nego sto pisem..

muz mi boluje od jake generalizirane psorijaze(zahvaceno 80 % tijela)..
nazalost sve sto smo probali nije imalo veceg ni duzeg efekta..
ono sto nas je spasilo je hospitalizacija na salati..svako eksperimentiranje nas nije dovelo daleko..
bio je u bolnici mjesec dana i evo sad skoro 2 mj.nakon izlaza lagano mi se povlace fleke i ne mogu vjerovati da ce moj muz imati gotovo zdravu kozu..
znam da sve to ima nuspojave i da ce se kad-tad vratiti,ali do sad ovo nam je jedino pomoglo :ne zna:

tako da ako netko ima tako velikih problema-preporuka za ekipu sa salate :top:

waque
02.06.2011., 18:33
Pozdrav svima,imam 1 pitanje:
Kako se koristi prah Qing Dai (indigo Naturalis)????
Dobio sam ga danas,ali ne znam kako se pravi krema (za psorijazu) od toga,sa cime se mjesa,ima li neko iskustvo sa tim??

dancika
02.06.2011., 19:38
nadam se da će se netko odlučiti na liječenje u natalanu

drago mi je da ti je pomoglo...naime kada sam bila sva osuta po cijelom tijelu i kada sam pitala svoju doc ( opca praksa ) jel mi moze sa komisjom ovjeriti putne troskove za Naftalan ( zivim u Zagrebu pa nema potrebe da tamo budem ), rekla mi je da joj je komisija rekla da mi to nece odobriti...eto toliko o nasem zdravstvu ....a razlog odbijanja moj eventualnog zahtejva ( nisam ga podnijela samo sam se htjela informirati kakva je procesdra ) je da naftalan ne pomaze u lijecenju psorijaze eventualno bi mi moza odobrili da imam onaj artritis i to eventulano,,hvala Bogu sada sam dobro ( nagutala se ne bas bilo kakvih tableta i kapsula za PUVA terapiju ), pa mi za sada ne treba naftalan...
Jel imaju u prodaju kremu i sampon kada sam zvala prije koji mjesec nisu imali

Gerta
02.06.2011., 19:53
drago mi je da ti je pomoglo...naime kada sam bila sva osuta po cijelom tijelu i kada sam pitala svoju doc ( opca praksa ) jel mi moze sa komisjom ovjeriti putne troskove za Naftalan ( zivim u Zagrebu pa nema potrebe da tamo budem ), rekla mi je da joj je komisija rekla da mi to nece odobriti...eto toliko o nasem zdravstvu ....a razlog odbijanja moj eventualnog zahtejva ( nisam ga podnijela samo sam se htjela informirati kakva je procesdra ) je da naftalan ne pomaze u lijecenju psorijaze eventualno bi mi moza odobrili da imam onaj artritis i to eventulano,,hvala Bogu sada sam dobro ( nagutala se ne bas bilo kakvih tableta i kapsula za PUVA terapiju ), pa mi za sada ne treba naftalan...

Nije stav da Naftalan ne pomaže za liječenje psorijaze, nego HZZO plaća liječenje u Naftalanu ili V.Lošinju samo ako postoji psorijatični artritis - tada proporuka mora biti od dermatološkog konzilija i reumatologa i to onda odobravaju.
Za samu psorijazu nažalost ne :rolleyes:, meni čak ni za dijete sa psorijazom nisu odobrili iako je žena u HZZO doista pokušavala naći način kako da to prođe, ali jednostavno nije na popisu indikacija za koje se odobravaju toplice i nisu mogli ništa.

Davno prije (kasne 80-te) je moja mama išla u Naftalan na teret zdravstvenog samo zbog psorijaze - odlično joj je pomoglo, mislim da godinama nakon toga nije imala.

jagodinac
02.06.2011., 22:59
Evo još jednog bisera koji sa prvim postom ima lijek i to ni manje ni više nego multivitaminska tableta i tableta protiv zgrušavanja krvi(koja se btw izdaje samo na recept).
:ne zna:

oligovit nije nikakva multivitaminska tableta nego tableta koja sadzi dnevne potrebe vitamina d (i vitamina a ali pretpostavljam da za ovu pricu nije vazno).ja ovo govorim iz sopstvenog iskustva znaci nisam cuo ili procitao nego doziveo da ostanem bez i jedne jedine tackice na telu.a imao sam puno problema dugo godina.ovim bih samo zeleo da pomognem jos nekom ko ima probleme koje sam ja nekad imao.uostalom ovo i nije neka teska terapija.poenta je u vitaminu d a kardiopirin nije nista drugo do aspirin od 100mg i on pomaze da d vit stigne do najudaljenijih celija koze.svakim danom primetno je malo ali stalno poboljsanje i posle izvesnog vremena psorijaze nema.ne kazem da ce ovo pomoci svima ali nekome sigurno hoce.i to je nesto

bato69
06.06.2011., 13:39
Pozdrav ljudi
Evo samo da se kratko javim u vezi one Euten kreme od 440 kn.Na žalost još jedna lažna"uzbuna",nikakve pomoći od nje.Možda pomogne nekome na licu ali na udovima i na leđima vrlo,vrlo malo ili nikakve pomoći.Stoga i dalje u potragu.Ima i jedno pitanje,pošto se nisam nikad volio mazati kremama za sunčanje(a morao sam jer sam bijele puti),može li neko reć da li je problem za psorijazu(a i inače za kožu),namazat se prije sunčanja maslinovim uljem.Naime negdje sam čitao da to nije dobro da se dobije rak kože itd,a s druge strane da se koža tako hrani.

Snowchief1900
06.06.2011., 14:37
Samo da se javim. Vec 4 dana sam na Eutenu, i bar sto se mene tice rezultati su zapanjujuci. Mazem se dva puta dnevno iako na uputama pise 4 za odrasle osobe, cisto radi nekog osobnog testa, i na laktovima se pocela nazirati zdrava koza na pojedinim mjestima, jos 2 do 3 dana i nestat ce. Lice je vec potpuno cisto. Vlasiste NISAM mazao. Uglavnom ako sljedite upute da se nanosi jako jako tanko na kozu 50g i nije tako malo. Mislim da ce potrajati bar 20 dana. Na ostalim djelovima tjela je vidljiv jako velik napredak. Ovisi koliko je otporna, ali predvidjam u 2 do 3 tjedna potpuno ciscenje. Inace stoji da se nakon sto nestane terapija zaustavlja. Pa cu pratiti koliko ce joj biti potrebno da se vrati. Citao sam da nekima i nije bas pomogla. zao mi je. Ali vrijedi pokusati. Uglavnom javim se sa rezultatima.

DejaneBG. Jesi li razgovarao sa nekim o koprivi? Ili poceo terapiju? Zanima me kako to napreduje.

ljutka
06.06.2011., 15:28

evo ovako , u naftalanu dobiješ plačeno liječenje od HZZo-a ako imaš i artritis(bolničko liječenje) ,ali imaš ambulantno liječenje i putuješ svaki dan.ja sam putovala 20 dana , nakon toga mi je dr opće prakse potpisala putne naloge i to su još ovjerili u naftalanu i to sam odnjela u klovićevu i sad čekam novce- oni priznaju najeftiniju varijantu - vlak 37 kn x 20 oko 700 kn.
naime radi se samo o tome dali tvoja dr opće prakse želi potpisati putni nalog .
naftalan i te kako pomaže u liječenju psorijaze. na desnom laktu imam zdravu kožu ...stavila sam slike u prethodnim postovima . ja sam jako zadovoljna .

waque
07.06.2011., 17:15
Je li iko probao Indigo Naturalis (Qing dai) ja sam primio 100 grama ove kineske biljke,zna li neko kako se pravi krema od toga??

Loretica
07.06.2011., 17:48
bok.
imam psorijazu godinama, po cijelom tijelu, nekad se malo smiri pa opet izbije i tako.
imam je i po licu.

ne znam kako vi ali ja sebe ne mogu gledati u ogledalo. plačem svaki dan zbog toga. ne mogu se pomiriti i ne mogu se pomiriti i ne mogu se pomiriti!
žao mi je mojih roditelja pa glumim da je sve ok i da mi ne smeta toliko a imam osjećaj da mi život stoji i da jedva čekam da dođe kraj toj bolesti. a kraj joj je kad i meni bude kraj.
ne mogu izaći među ljude a da jedva ne čekam da pobjegnem doma u sigurnost svoje sobe, da zamračim prozore i da ne gledam samu sebe.
pokušavam misliti na nešto drugo, skoncentrirati se na druge stvari ali stalno mislim na psorijazu, svaku minutu u danu, svaki dan u tjednu..

kako vi živite?

umorna sam..

DejanBG
08.06.2011., 00:20
Samo da se javim. Vec 4 dana sam na Eutenu, i bar sto se mene tice rezultati su zapanjujuci. Mazem se dva puta dnevno iako na uputama pise 4 za odrasle osobe, cisto radi nekog osobnog testa, i na laktovima se pocela nazirati zdrava koza na pojedinim mjestima, jos 2 do 3 dana i nestat ce. Lice je vec potpuno cisto. Vlasiste NISAM mazao. Uglavnom ako sljedite upute da se nanosi jako jako tanko na kozu 50g i nije tako malo. Mislim da ce potrajati bar 20 dana. Na ostalim djelovima tjela je vidljiv jako velik napredak. Ovisi koliko je otporna, ali predvidjam u 2 do 3 tjedna potpuno ciscenje. Inace stoji da se nakon sto nestane terapija zaustavlja. Pa cu pratiti koliko ce joj biti potrebno da se vrati. Citao sam da nekima i nije bas pomogla. zao mi je. Ali vrijedi pokusati. Uglavnom javim se sa rezultatima.

DejaneBG. Jesi li razgovarao sa nekim o koprivi? Ili poceo terapiju? Zanima me kako to napreduje.
nisam pricao nisakim o koprivi a i trenutno je ne pijem, isao sam kod onog ostojic gojka u ovcu i dao mi je neke biljne kapi da pijem pre i posle jela i da mazem neku mast koja meni mirise kao puscana mast za koju sam cuo da je dobra. naravno rekao je da ostavim cigare, ne jedem prasetinu i ne pijem kafu sto vec svi znamo da nam skodi...poceo sam pre par dana sa tom njegovom terapijom ali za sada jos nema rezultata ali tek je pocetak. on kaze da "lecenje " traje 2-9 meseci pa cemo videti sta ce biti! od vise ljudi sam cuo za njega i svi su zadovoljni....javljam cim bude nekih rezultata za sada miruje....pozdrav svima

clannad
08.06.2011., 06:27
bok.
imam psorijazu godinama, po cijelom tijelu, nekad se malo smiri pa opet izbije i tako.
imam je i po licu.

ne znam kako vi ali ja sebe ne mogu gledati u ogledalo. plačem svaki dan zbog toga. ne mogu se pomiriti i ne mogu se pomiriti i ne mogu se pomiriti!
žao mi je mojih roditelja pa glumim da je sve ok i da mi ne smeta toliko a imam osjećaj da mi život stoji i da jedva čekam da dođe kraj toj bolesti. a kraj joj je kad i meni bude kraj.
ne mogu izaći među ljude a da jedva ne čekam da pobjegnem doma u sigurnost svoje sobe, da zamračim prozore i da ne gledam samu sebe.
pokušavam misliti na nešto drugo, skoncentrirati se na druge stvari ali stalno mislim na psorijazu, svaku minutu u danu, svaki dan u tjednu..

kako vi živite?

umorna sam..

kad prihvatiš psorijazu i pomiriš se s njom bit' će ti bolje.Svi mi moramo naći svoje mjesto na ovom svijetu.Imam svoju obitelj,svoj krug prijatelja koji su se navikli na mene i to je to.Probaj se dočepati kreme i čaja od Georgi Rangelova.Meni je nakon sto godina to bila prva terapija koja mi je pomogla,uvjeren sam da če i tebi pomoći.
pozdrav i gore glavu.

Loretica
08.06.2011., 14:44
kad prihvatiš psorijazu i pomiriš se s njom bit' će ti bolje.

a kad će to bit? već godinama ne živim život .
pokušala sam sve...prvo sam se uvjeravala da se jako ne vidi ali ne mogu samu sebe uvjeriti u očitu laž, pa sam se uvjeravala da nije tako ružno ali svaki put kad se pogledam u ogledalo potonom do dna.. ne znam što više da radim, nemam volje niti za isprobavanje novih krema i načina prehrane i sve to jer mi nikad ništa nije dugotrajnije pomoglo, sve se vrati i to još gore nego prije jednostavno nema smisla. samo se zavaravam.

prije sam zavidjela ljudima koji nemaju to čudo a sad zapravo zavidim onome tko prihvaća sam sebe pa makar imao grbu na leđima. ja se sebi gadim, koja je to muka. zato me zanimaju vaša iskustva, jeste li bili kad ovako očajni, koliko vam je vremena trebalo da prihvatite, uhvati li vas kad neraspoloženost?

dalmatinac28
08.06.2011., 15:19
Je li iko probao Indigo Naturalis (Qing dai) ja sam primio 100 grama ove kineske biljke,zna li neko kako se pravi krema od toga??

Pokušao sam ti pronaći način pripreme kreme ali nažalost bez uspjeha.
Zašto si uopće kupovao biljku a ne gotovu kremu????

Probaj kontaktirati nekoga aromaterapeuta da ti pomogne iako smatram da ti je onaj tko ti je prodao biljku trebao dati i recept.
Inače sve što sam pronašao o biljci su pozitivna iskustva sa psorijazom.

Pozdrav!

dalmatinac28
08.06.2011., 15:25
a kad će to bit? već godinama ne živim život .
pokušala sam sve...prvo sam se uvjeravala da se jako ne vidi ali ne mogu samu sebe uvjeriti u očitu laž, pa sam se uvjeravala da nije tako ružno ali svaki put kad se pogledam u ogledalo potonom do dna.. ne znam što više da radim, nemam volje niti za isprobavanje novih krema i načina prehrane i sve to jer mi nikad ništa nije dugotrajnije pomoglo, sve se vrati i to još gore nego prije jednostavno nema smisla. samo se zavaravam.

prije sam zavidjela ljudima koji nemaju to čudo a sad zapravo zavidim onome tko prihvaća sam sebe pa makar imao grbu na leđima. ja se sebi gadim, koja je to muka. zato me zanimaju vaša iskustva, jeste li bili kad ovako očajni, koliko vam je vremena trebalo da prihvatite, uhvati li vas kad neraspoloženost?

Loretica,
žao mi je što se tako osjećaš i vjerojatno je jako stresno imati ju na licu.

Ono što ti želim poručiti je da probaš sve tretmane koji su dostupni na tržištu.

Isto tako dolazi ljeto jeli ti se dosad povlačilo ljeti???

Možeš probati i tretman laserom koji je jako skup ali lice nije velika površina kao cijelo tijelo tako da bi možda mogla i to probati.

Javi se na PM ako želiš i javi mi u kojem si gradu i kod kojeg dermatologa si bila
nastojat ću ti pomoći sa svim iskustvima koja sam i ja dosad prošao.

Samo nemoj gubiti nadu i padati u depresiju znam da nije lako ali samo ćeš pogoršati situaciju i to ne samo sa psorijazom!!!

Pozdrav!

waque
08.06.2011., 17:42
@dalmatinac28

Kolega,ne znam gde se moze kupiti ta krema,Qing Dai/Indigo naturalis je kupljen online,to je inace 1 firma koja prodaje biljne proizvode,ne mogu ih kontaktirati,oni samo prodaju to,druga stvar ja radim u Afghanistanu,ovo sto sam primio ne smem ni da otvaram,znam iz iskustva na aerodromima ne prave probleme samo ako je paket neotvoren i ako imas racun,trebaju mi i ostali sastojci da napravim kremu,hocu sve to da ponesem kuci i kod kuce napravim kremu to je to,imam jos 3 tjedna i idem nazad na odmor,treba mi brzo info sta sve jos trebam,ta biljka je u prahu,ne moze se sama upiti u kozu

@Loretica

Loretica draga,sta da ti kazem,jednostavno bjezi,idi u ratnu zonu,svi su dobrodosli ovdje,uvijek treba ljudi ovdje,nema veze je si li musko,zensko,belac,crnac,ovdje se radi 12 sati,niko te nista ne pita,zaradi se 100+ dolara po danu,onda kad dodjes kuci mozes ici na skupe terapije Garra Rufa ribicama (20 eur 2 sata terapija najpovoljnija cjena sto ja znam) mozes kupiti online sta god zelis,stize za 5-14 dana umjesto 30+ dana za dostavu na Balkan,jedino je lose sto letis sa 24+ aviona godisnje nekad te pogodi visoka temperatura zbog promjene klime,misliim ono razumjem te i ja sam umoran ja imam psorijazu od 14-e godine,to je skoro pola zivota,ali ovdje se bas umoris radeci,tako da nemas vremena da mislis na to,ukratko bjezi negdje gdje je dobra lova,ratna zona,naftna platforma,samo bjezi,odgovor se nalazi na drugom kontinentu...

dalmatinac28
08.06.2011., 20:41

Evo napokon sam ti našao nešto i kaže ovako:
1do max 3 gr INDIGO NATURALIS praha pomiješati sa dvije kapi vode i nekom baznom kremom(belobaza ili bilo koja druga neutralna krema najbolje neka prirodna, može i svinjska mast) sve dobro pomiješati. ovo što sam napisao je dozvoljena maximalna doza indigo naturalisa DNEVNO što znači da bi ovo trebao napraviti svaki dan.

Eto toliko sam uspio naći

a ovdje možeš kupiti gotovu kremu za cca 10 eura

http://www.springherb.co.uk/Huang_Qin_Gao.html

Nadam se da će pomoći, ajde molim te javi kako dali ima rezultata kad počneš, inače piše da se rezultat pokazuje kroz 12 tjedana korištenja
Pozdrav!

dalmatinac28
08.06.2011., 20:51

evo ti i originalan tekst

To make an ointment, mix 1 to 3 grams of finely ground indigo naturalis powder and one dropper of water into 1/4 to 1/2 cup of gentle, non-irritating lotion. Another ointment recipe can be concocted by mixing 1 to 3 grams of indigo powder into a base of olive oil, yellow wax and petroleum jelly, adjusting the base until the desired consistency is achieved.

Laura09
09.06.2011., 14:26
Imam psorijazu već godinama i svašta sam radila kako bi je se riješila. Nabavila sam kremu EUTEN. Malo je skupa, dođe oko 500 kn ali djeluje!!!! Psorijaze po tijelu nemam, sada samo moram smisliti kako se rijesiti na tjemenu i na noktima. Ta krema je čudotvorna, u 7 dana redovitim mazanjem nestane. Istina, skupo je i ima samo 50g, ali vrijedi! Stvarno vam preporučujem jer znam jako dobro kako je boriti se time :)

Snowchief1900
09.06.2011., 15:33
Imam psorijazu već godinama i svašta sam radila kako bi je se riješila. Nabavila sam kremu EUTEN. Malo je skupa, dođe oko 500 kn ali djeluje!!!! Psorijaze po tijelu nemam, sada samo moram smisliti kako se rijesiti na tjemenu i na noktima. Ta krema je čudotvorna, u 7 dana redovitim mazanjem nestane. Istina, skupo je i ima samo 50g, ali vrijedi! Stvarno vam preporučujem jer znam jako dobro kako je boriti se time :)

I ja sam je poceo koristiti, i zadovoljan sam, povuklo se skoro sve. sad me zanima nakon koliko se vremena psorijaza vraca?

Loretica. Znam da ti je grozno, dosta nas je proslo kroz tu fazu, al jednostavno moras zivjeti sa tim. Covjek je takav kakav jest. I vjeruj mi, nije se rodila osoba koja nema mane. Takve ne postoje. Otidji napravi alergo test na Gluten. vidi ima li povezanosti sa psorijazom. I jednostavno nauci zivjeti sa tim. Svi se borimo i to je jednostavno tako. Moras ici kroz zivot kao da je sve u redu, a vjeruj mi, ima PUNO PUNO gorih stvari od psorijaze koje su mogle zadesiti bilo koga od nas! ;)

toni2222
11.06.2011., 09:17
Pozdrav,

jeli netko koristio ulje crnoga kima i dali to pomaže šta? jedan moj prijatelj mi je rekao da je on uvijek prije jela pio kasikicu ulja i da mu je to pomoglo i uklonilo psorijazu. na netu piše sve pozitivno al zanimaju iskustva ako netko je koristio?

Snowchief1900
11.06.2011., 11:16
Ja osobno nisam al sve ti je to opet u principu individualno. Gutao sam neki smeđi prah, po jako gorkom ukusu mislim da je bio pelin ili nesto slicno, a poslje jela neki bjeli sirup takodjer prirodan (opet odvratan). Navodno je to uklanjalo psor. ali ja nisam imao nikakvih pomaka ni nazadovanja.

Al vidjet cu sa tim kimom. Prije svakog jela? Koliko dugo i to? raspitaj se malo kod prijatelja da vidimo o cemu je rijec.

bettyyy
12.06.2011., 20:29
ja sam trosila ulje crnog kkima par mjeseci i nije bilo nikakvog poboljsanja.
mene zanima dal ta krema euten je neki imunomodulator il kortikosteroid??
koji je sastav toga i do da to kupil.trenutno mazen sa biocartalinom kojih 10dana al jos nista,dal je ko to probal?

Gerta
12.06.2011., 20:44
ja sam trosila ulje crnog kkima par mjeseci i nije bilo nikakvog poboljsanja.
mene zanima dal ta krema euten je neki imunomodulator il kortikosteroid??
koji je sastav toga i do da to kupil.trenutno mazen sa biocartalinom kojih 10dana al jos nista,dal je ko to probal?

Euten ne sadrži ni kortikosteroide niti imunomodulatore.
Prodaje se u ljekarnama, samo pripazi jer cijena varira od 375 do 500kn, ovisno o ljekarni.
Sastav:
Ekstrakt hajdučke trave
Ekstrakt gaveza
Cink oksid
Salicilna kiselina
Mentol
Tinktura žalfije
Bijeli pčelinji vosak
Tekući parafin
Boraks
Voda

toni2222
14.06.2011., 10:23
Ja osobno nisam al sve ti je to opet u principu individualno. Gutao sam neki smeđi prah, po jako gorkom ukusu mislim da je bio pelin ili nesto slicno, a poslje jela neki bjeli sirup takodjer prirodan (opet odvratan). Navodno je to uklanjalo psor. ali ja nisam imao nikakvih pomaka ni nazadovanja.

Al vidjet cu sa tim kimom. Prije svakog jela? Koliko dugo i to? raspitaj se malo kod prijatelja da vidimo o cemu je rijec.

Kaže da je prije svakog jela jednu kašikicu od čaja pio. veli da je nakon 2mj bio praktično čist.

rođo
14.06.2011., 11:27
Kaže da je prije svakog jela jednu kašikicu od čaja pio. veli da je nakon 2mj bio praktično čist.

ulje crnog kima; ja ga pijem ali ne prvenstveno da liječi psorijazu - čitao si i sam - imunitet, alergije.. 25 kapi dnevno i to treba dugotrajno - neće raditi štetu ali meni za psorijazu nije drastično pomoglo ( može se i mazati ):)

toni2222
14.06.2011., 13:56
ulje crnog kima; ja ga pijem ali ne prvenstveno da liječi psorijazu - čitao si i sam - imunitet, alergije.. 25 kapi dnevno i to treba dugotrajno - neće raditi štetu ali meni za psorijazu nije drastično pomoglo ( može se i mazati ):)

Izgleda da na svakoga djeluje drugačije, a jesi pokušao mazati? jel ima nekog efekta?

katarina_vrlic
14.06.2011., 21:31
Pozdrav,
Moje je ime Katarina i psorijazu već desetak godina. u tih desetak godina psorijaza mi se neprestano proširivala. Koristila sam i provala SVE! Dosta bi mi kreme pomogle, ali čim bi se prestala mazati, sve bi mi se vratilo. A opasne kreme su stavile traga na koži. ČAjevi i slični pripravci (tablete, homeoterapija) mi nisu pomagali. Fototerapija mi također nije pomogla.
Sasvim slučajno dobila sam recept za jednu kremu, i ljudi moju, psorijaza mi je danas (nakon nekoliko mjeseci mazanja) u super stanju. Gotovo da je i neman. A pogotovo me raduje činjenica što ta krema u sebi nema nista "opasnog".
Zato sad odlučila sa svima vama podijelit svoje iskustvo i napisati vam recept, s iskrenom nadom da će i vama pomoći.
RECEPT:
1 dcl rakije
100 ml bademove masti
100 ml nevenove masti
250 ml mlijeka za tijelo
100 ml baby ulja
1 velika konjska mast

Ovi se sastojci dobro izmješaju i TO JE TO. Ja inaće koristim malo kvalitetnije sastojke i kremu držim u frižideru.

Molim Vas provajte ovo, nemate sta izgubiti!!!!!

joana
15.06.2011., 09:00
Pozdrav svima,

molim vas ako je netko koristio Ichtolan mast 10% kakva su iskustva kod lijecenja psorijaze vulgaris?

U prilogu je slika, hvala.

Pozz.

..vidim da ne mogu ubacit sliku, sorry

dalmatinac28
15.06.2011., 13:26
Pozdrav,
Moje je ime Katarina i psorijazu već desetak godina. u tih desetak godina psorijaza mi se neprestano proširivala. Koristila sam i provala SVE! Dosta bi mi kreme pomogle, ali čim bi se prestala mazati, sve bi mi se vratilo. A opasne kreme su stavile traga na koži. ČAjevi i slični pripravci (tablete, homeoterapija) mi nisu pomagali. Fototerapija mi također nije pomogla.
Sasvim slučajno dobila sam recept za jednu kremu, i ljudi moju, psorijaza mi je danas (nakon nekoliko mjeseci mazanja) u super stanju. Gotovo da je i neman. A pogotovo me raduje činjenica što ta krema u sebi nema nista "opasnog".
Zato sad odlučila sa svima vama podijelit svoje iskustvo i napisati vam recept, s iskrenom nadom da će i vama pomoći.
RECEPT:
1 dcl rakije
100 ml bademove masti
100 ml nevenove masti
250 ml mlijeka za tijelo
100 ml baby ulja
1 velika konjska mast

Ovi se sastojci dobro izmješaju i TO JE TO. Ja inaće koristim malo kvalitetnije sastojke i kremu držim u frižideru.

Draga Katarina,
hvala ti što si podijelila recept sa nama ali ipak te molim malo više informacija
dakle koja rakija ima ih 100 vrsta od šljive kruške medovače i sl.
Bademova i nevenova mast- koji proizvođač gdje kupiti
Mlijeko za tijelo - koje???? ima ih 1000 na tržištu
Baby ulje opet koje'''''
I konjska mast koja????
Ako ne želiš pisati imena proizvođača daj bar javi na PM

Pozdrav!

katarina_vrlic
15.06.2011., 16:06
u kremu se stavlja najobičnija rakija.
a sta se tiče ostalih sastojaka, stvarno nisam ni ja dobila nikakva imena. iako koristim malo kvalitetnije proizvode. konjsku mast od encijana, nevenovu i bademovu kremu kupim u ljekarni, niveino mlijeko za tijelo i neko dječje ulje. stvarno nezma pravila. stvar je osobnog izbora. u kremu sam stavila 70 ml baby ulja i 30 ml ulja jojobe (kupila sam ga u ljekarni - 30-ak kuna).

toni2222
16.06.2011., 08:36
Pozdrav,
RECEPT:
1 dcl rakije
100 ml bademove masti
100 ml nevenove masti
250 ml mlijeka za tijelo
100 ml baby ulja
1 velika konjska mast

koliko puta dnevno si mazala? ako možeš otprilike nam reći koliko na kraju izađu ovi sastojci svi?

katarina_vrlic
16.06.2011., 20:46
sad mazem samo ujutro i navečer, a inaće bi se trebalo mazat 4-5 puta dnevno.
a neznam točno za cijeno, sve ovisi o tome koje ćete sastojke stavit u nju.
konjska krema (pola kila) košta 50 kuna
mislim da tako nešto košta i bademova krema
za ostale sastojke sve ovisi ....
moram napomenuti da, kad se pomješaju svi sastojci, stvarno se dobije dosta toga i meni je bilo dovoljno za dva mjeseca!
Pozdrav!

cokoladicaa
17.06.2011., 10:50
Meni pomaze gel Labolan,30ml=cca.67kn,namazem se 2-3puta i prodje...jeste da je krema mala i da se psora vrati nakon nekog kratkog vremena,ali ja sam zadovoljna sto sam nasla nesto sto ju uopce drzi ok neko vrijeme.
Jucer sam osla i kupila u ljekarnoj pročišćeni naftalan(u uljnom obliku)200ml=68kn...pa ću vidjeti jel to jos bolje ili...eto jos jedno pozitivno iskustvo...ali,ljeto dolazi,ljudi na suncanje i oni koji mogu na more(ja nazalost ne)i sve ce biti ok :)
sve najbolje....

dalmatinac28
17.06.2011., 13:33
Meni pomaze gel Labolan,30ml=cca.67kn,namazem se 2-3puta i prodje...jeste da je krema mala i da se psora vrati nakon nekog kratkog vremena,ali ja sam zadovoljna sto sam nasla nesto sto ju uopce drzi ok neko vrijeme.
Jucer sam osla i kupila u ljekarnoj pročišćeni naftalan(u uljnom obliku)200ml=68kn...pa ću vidjeti jel to jos bolje ili...eto jos jedno pozitivno iskustvo...ali,ljeto dolazi,ljudi na suncanje i oni koji mogu na more(ja nazalost ne)i sve ce biti ok :)
sve najbolje....

ČOKOLADICE,
dugo te nije bilo drago mi je da si se javila.
Reci mi di kupuješ tu LABOLAN kremu,
tko je proizvođač i najvažnije dali smrdi po nafti????
Pozdrav!

stef1455
18.06.2011., 10:40
E ljudi, može pitanje kaj se te psorijaze tiče, kaj se može nesmetano s tim na suncu bit? Meni je zahvatilo lakat, promjera 2 cm, palce na nogama, i još dva mjesta al oni se rijetko kad otkrivaju, na suncu nikada :lol:

Gerta
18.06.2011., 14:36
Naravno da se može - sunce je, osobito u kombinaciji s morskom vodom, najbolji lijek za psorijazu. Iako se može dogoditi da se crvenilo u početku malo pojača.

Doduše, postoji rijetki oblik psorijaze koji nepovoljno reagira na sunce.

stef1455
18.06.2011., 19:25
ha ništa onda....gazda...odo ja na more :lol:
nek mi da otkaz ak može :rofl:

cokoladicaa
19.06.2011., 14:50
ČOKOLADICE,
dugo te nije bilo drago mi je da si se javila.
Reci mi di kupuješ tu LABOLAN kremu,
tko je proizvođač i najvažnije dali smrdi po nafti????
Pozdrav!

:) ah da,postala sam malo ovisna o ovoj stranici prije jedno 2 godine...tako da su me moji bliznji natjerali da prestanem visit na netu,proucavat psorijazu i prestanem biti opsesivna informacijama na forumu...pa sam se malo oslobodila neta...
Labolan kupujem u ljekarnama,jedno su ga vrijeme ukinuli,uveden je ponovno,ali ga rijetko tko drzi tako da odem u ljekarnu i narucim...naravno,smrdi na naftu...al ja sam vec ohladila..namazem...ostavim preko noci...i bude mi bolje vec nakon 1.put!!
proizvodi ga MILABO,Dvorac Miljana Zagorska sela :S tako pise...
a sastav je:rafinirani naftalan,ružmarin kamilica i neven...kazem jedina mana je sto smrdi:(,ali kad vec nemam priliku otici u Ivanić...super je i ovo....

Eto ljudi nedavno sam upoznala i jednu curu koja se "rijesila"psorijaze i pomoću slane sobe...ali poboljsanje je doslo tek nakon 30tretmana...sad je bila vec 60 puta i zenska nemaa pike pikice na sebi:top:...nosi kratke majice i hlacice,nisam mogla vj..nazalost ja sebi 60tretmana nemogu priustit...

Satene
19.06.2011., 14:58
..
.naravno,smrdi na naftu...

:confused:

oprosti, ovo me začudilo jer moja sestrična koristi Labolan gel i Labolan kremu koji prekrasno mirišu na neko bilje. Tj. gel miriši (proziran) a krema (bijela) nema nekog mirisa. sad me zanima postoji li još kakva Labolan krema ili gel jer ti kažeš da smrde po nafti?

Brinettaa
20.06.2011., 11:22
Može li mi netko reći više o liječenju u Izraelu? Cula sam da neke agencije organiziraju to???
Zna netko nešto više o tome:.??

majmuncic
20.06.2011., 19:59
Da li je vama koji su koristili euten kremu psorijaza skroz prošla? Meni se stanje dosta popravilo ali nikako da se izjednači sa zdravom kožom ili da ostanu bijele flekice kako obično bude kad prođe.

karolo
20.06.2011., 21:51
nije proslo zato jer su sve kreme da oprostite na izrazu sranje, ova je bolja od ostalih zato jer nema kortikosteroida, pa je zdravija nego neka sa korticima. ali to sto je zdravija placas 500 kn-a. sve u svemu ni jedna krema ne lijeci uzrok psorijaze nego posljedicu (to sto se manifestira na kozi) posto se nezna uzrok psorijaze, ona nemoze biti izljecena. vrlo jednostavno ! svako tko vam nudi caroban lijek vi mu recite da ga uzimate besplatno i ako vam psorijaza prodje, platice te mu cijenu lijeka i dati 1000 kn-a, oni koji imaju vise novaca neka ponude i vise. pa ce te vidjeti sto ce vam doticni reci. sami sastojci euten masti kostaju u vrh glave 100, da se doda jos na to 100 posto marze i da krema kosta 200 kna. i to je skupo, ali za ono malo sranje 500 kn-a je kriminalno puno !
krema ne vrijedi 500 kna nikako. na djelovima gdje je zariste psorijaze tocno se moze vidjeti kao zariste i dalje postoji i nemoze je euten ubiti jer ponavljam kreme smiruju ili ublazuju posljedice,a ne rijesavaju uzrok. cajevi medovi i ostala sranja za prociscavanje isto tj cisto otimanje para ! zato pamet u glavu.
ako netko pita na osnovu cega to zakljucujem, na osnovu valstitog iskustva. euten sam dobio na poklon i savrseno sam znao da od jos jedne "cudotvorne" kreme nece biti nista posebno, kao sto se to i dokazalo. zasto nema lijeka protiv psorijaze ? a zasto bi ga bilo ? zasto bi hrpa farmaceuta prestala zaradjivati na kremama kao i hrpa alternativaca. opcepoznato je da se u dermatologiji malo toga promjenilo tj spoznalo u 50 posljednjih godina, osim sto su se malo promjenili sastojci nekih krema, i drugacije se zovu. pitajte to nekog dermatologa koji je in i sa kojim ste dobri, jer vam do normalno oni sami ako ih neznate nece priznati. zao mi je ali je tako...

majmuncic
20.06.2011., 23:27
Znam da nema čudotvorne kreme,ali mi trenutačno treba da ublažim simptome dok rješavam uzrok.Kod mene je psorijaza čisto stvar psihe,a mijenjanje sebe,starih navika, obrazaca mišljenja i ponašanja traje,ne ide preko noći.

Brinettaa
21.06.2011., 07:48
šta vam je najbolje za tuširanje,koja kupka??
iii sta koristite za suncanje,neko ulje ..?

Gerta
21.06.2011., 08:37
Da li je vama koji su koristili euten kremu psorijaza skroz prošla? Meni se stanje dosta popravilo ali nikako da se izjednači sa zdravom kožom ili da ostanu bijele flekice kako obično bude kad prođe.

Mojoj djevojčici je na par mjesta skroz nestala (tu se radilo o vrlo malim promjenama), a veće promjene su se smanjile i djelomično posvjetlile - što je najvažnije ne povećavaju se, tako da sam ja skroz zadovoljna.
S tim da ju doista moramo redovito mazati - 3-4 puta dnevno za takav učinak.

Jasno je da je psorijaza za sada neizlječiva bolest, kao i sve ostale autoimune bolesti i tako će biti sve dok se ne otkrije učinkovita genska terapija, dakle još dugo godina.
Svi lijekovi koji se koriste - od najjednostavnijih u obliku raznih krema do sofisticiranih bioloških lijekova koji mijenjaju imunosni odovor - nastoje držati bolest pod kontrolom.
Takvo je kod većine bolesti (ne samo autoimunih već i drugih tipa hipertenzija, aritmije, diabetes...)i to nije ništa novo niti skrivano :ne zna:
U stvari malo je bolesti poput npr.bakterijskih infekcija gdje se liječenjem može u potpunosti ukloniti uzrok bolesti i postići izliječenje.

Može li mi netko reći više o liječenju u Izraelu? Cula sam da neke agencije organiziraju to???
Zna netko nešto više o tome:.??

Liječenje u Izraelu se bazira na heliobalneoterapiji, tj. pozitivnim utjecajima sunčanja i kupanja u moru.
Posebnost u ovom slučaju je kupanje u mrtvom moru i mazanje tijela blatom sa obale što zbog viskoke koncentracije minerala jako dobro djeluje na ublažavanje simptoma psorijaze.
osim toga većina hotela tamo ima svog dermatologa koji te može pregledati, eventualno savjetovati neke dodatne preparate (ali u principu nije nužno tamo otići i kod dermatologa). Dosta hotela također ima na krovu sunčališta koja su odijeljena pregradama kako bi se osoba mogla sunčati gola u privatnosti (osim toga na plažama je nudizam ionako zabranjen).
Osim u Izrael možeš otići i u Jordan jer bi trebao biti nešto jeftiniji, a uvijek ti je bolje sama uzeti avionsku kartu i naći smještaj recimo putem booking.com nego plaćati agenciju.

šta vam je najbolje za tuširanje,koja kupka??
iii sta koristite za suncanje,neko ulje ..?

Za tuširanje izbjegavaj agresivne preparate, odlična je Adermina kupka Exomega (koja je super i za prati lice) - inače je to kolekcija za djecu s atopijskim dermatitisom.
Za sunčanje ne postoje neki posebni preparati, ali opet nije loše pripaziti na sastav da nema previše štetnih spojeva koji inače nisu dobri za organizam (tipa parabeni i sl.) - postoji odlična njemačka stranica code check (http://www.codecheck.info/) na kojoj možeš za većinu preparata provjeriti kvalitetu čak i ako ne znaš njemački jer u bojama označe koji spojevi su u sastavu preporučljivi / manje preporučljivi / štetni za zdravlje.
Uglavnom je DM.ova kozmetika jako dobro ocijenjena, a ja sam djeci uzela mlijeko za sunčanje od Lavere jer je to potpuno prirodna kozmetika.

cokoladicaa
21.06.2011., 09:36
:confused:

oprosti, ovo me začudilo jer moja sestrična koristi Labolan gel i Labolan kremu koji prekrasno mirišu na neko bilje. Tj. gel miriši (proziran) a krema (bijela) nema nekog mirisa. sad me zanima postoji li još kakva Labolan krema ili gel jer ti kažeš da smrde po nafti?

naravno da ce smrdit na naftu kad mu je baza naftalan ?!?!
jedino ako tebi to mirisi...al meni smrdi...nafta je nafta..

cokoladicaa
21.06.2011., 09:40
Pitanje:jel Euten stvarno tako djelotvoran???meni 500ak kn nije lako izvait iz džepa pa par mL kreme,ali ako stvarno djeluje......nakon mazanja,koliko dugo koza ostane bez ljuskica?

rock on...
21.06.2011., 09:59
ja imam psorijazu nožnog nokta već jedno 2-3 godine. nokat uopće ne raste i nema nikakvih promjena. zadnjih par mj nokat kapam s biljnom tinkturom(konkretno ovom UKLONJEN LINK), al ne vidim i dalje nikakvo čak ni najmanje poboljšanje.
dali je netko koristio tu biljnu tinkturu i dali mu je pomoglo išta te u kojem vremenskom periodu?
ako netko ima još kakav savjet bila bih jako zahvalna da podijeli :)

Zabranjeno je stavljati linkove na stranice koje nešto prodaju, pogotovo ovakve stvari. Molim te ubuduće pripazi na to. Hvala!

Leeloo27

Gerta
21.06.2011., 11:09
Pitanje:jel Euten stvarno tako djelotvoran???meni 500ak kn nije lako izvait iz džepa pa par mL kreme,ali ako stvarno djeluje......nakon mazanja,koliko dugo koza ostane bez ljuskica?

A to ti je jako inividualno..kao i sve neutralne kreme (dakle one koje ne sadrža lijek kao aktivnu supstancu) nekome će djelovati nekome ne.
Jednako tako je i za dužinu djelotvornosti - opet jako individualno.

Ja iz primjera imam svoju kćer, svoju mamu i jednu poznanicu i njima su neke lezije nestale skroz, neke se smanjile dosta, ali se mora stalno mazat - kad prestanu javlja se opet.

Moja malena npr. ima jednu na donjem kapku koja je jako nezgodna za mazati bilo čime zbog neposredne blizine oka i jako tanke kože.
Prije bi joj te po kapcima mazali Maxidex masti (koja je kortikosteroidna mast za očnu primjenu), ali je prestalo djelovati. Sada kad se pojavi mažem Eutenom prije spavanja (mora žmirit jer isparava mentol pa ju peče i onda se rasplače), za dva dana nestane, ali se nakon par dana opet počne javljat pa opet namažemo i tako...al važno mi je da ipak ode i da joj se ne širi.

S obzirom da si iz Slavonije - u Os u ljekarni Kalajdžić je 375kn.

Edit: Evo upravo mi mama javila da su poskupili na 405kn :flop:

dalmatinac28
21.06.2011., 13:22
naravno da ce smrdit na naftu kad mu je baza naftalan ?!?!
jedino ako tebi to mirisi...al meni smrdi...nafta je nafta..

Očigledno je da postoje dvije vrste LABOLAN-a ali ja niti jednu ne uspjevam naći ni na netu ni u ljekarni a obišao sam ih 10-ak.
Ako netko zna koja ljekarna ga ima ili web stranicu molim da javi.

Pozdrav!

stef1455
21.06.2011., 21:05
ja imam psorijazu nožnog nokta već jedno 2-3 godine. nokat uopće ne raste i nema nikakvih promjena. zadnjih par mj nokat kapam s biljnom tinkturom(konkretno ovom UKLONJEN LINK), al ne vidim i dalje nikakvo čak ni najmanje poboljšanje.
dali je netko koristio tu biljnu tinkturu i dali mu je pomoglo išta te u kojem vremenskom periodu?
ako netko ima još kakav savjet bila bih jako zahvalna da podijeli :)

Kak ti izgleda nokat? Mene je napala na oba nožna palca, i mogu reć da je u iraku bolje stanje, full mi je neugodno nosit japanke sad po ljetu.....

rock on...
22.06.2011., 09:35
Kak ti izgleda nokat? Mene je napala na oba nožna palca, i mogu reć da je u iraku bolje stanje, full mi je neugodno nosit japanke sad po ljetu.....

prvo isprika za link, nisam znala, neće se ponoviti bez brige :)

ma joj štef izgleda grozno. em što je nekako ko divlji, nije onako jednako izrastao ko ostali nokti nego zadebljano i neke je smećkaste boje. meni je isto baš bed sad dolazi toplo vrijeme, a ja s tim noktom koma :flop:
kak tebi izgleda?

stef1455
22.06.2011., 12:09
jedan palac zadebljan full, i onak tamni, smeđi-žućkasti, kaj ti ja znam koje boje, a drugi je normalan samo je boju promjenil i malo se odvojio od mesa!-ništa me ne boli!

cokoladicaa
22.06.2011., 15:12
Očigledno je da postoje dvije vrste LABOLAN-a ali ja niti jednu ne uspjevam naći ni na netu ni u ljekarni a obišao sam ih 10-ak.
Ako netko zna koja ljekarna ga ima ili web stranicu molim da javi.

Pozdrav!

pa da tesko ju je naci,ali ja sam ju narucivala u ljekarni(i u Slavoniji,dok sam tamo zivjela i sada u Zagrebu).ne drze ju ali ju naruce,meni bez problema...

cokoladicaa
22.06.2011., 15:14
A to ti je jako inividualno..kao i sve neutralne kreme (dakle one koje ne sadrža lijek kao aktivnu supstancu) nekome će djelovati nekome ne.
Jednako tako je i za dužinu djelotvornosti - opet jako individualno.
S obzirom da si iz Slavonije - u Os u ljekarni Kalajdžić je 375kn.

Edit: Evo upravo mi mama javila da su poskupili na 405kn :flop:

Ahaa...hmm:confused:znaci kao i sve drugo,individualno...
btw.jesam iz Slavonije al zivim u Zagrebu...tak da mi nije bas Os tak blizu..ali hvala,u svakom slucaju!!

rock on...
22.06.2011., 23:02
jedan palac zadebljan full, i onak tamni, smeđi-žućkasti, kaj ti ja znam koje boje, a drugi je normalan samo je boju promjenil i malo se odvojio od mesa!-ništa me ne boli!

e isto tako je i meni! također me ništa ne boli, ali je ružno za vidjeti.
jel mažeš ti to čime? :zubo:

stef1455
23.06.2011., 09:26
5 dana sa belosalic, i onda 2 tjedna do kontrole sa nekakvim p......nešto 0,1%, nisam još počeo mazat sa tim 0,1%.....ma, katastrofa!

rock on...
23.06.2011., 11:49
5 dana sa belosalic, i onda 2 tjedna do kontrole sa nekakvim p......nešto 0,1%, nisam još počeo mazat sa tim 0,1%.....ma, katastrofa!

ma ja evo već nekih pola godine svaki dan kapam ispod nokta s tom nekom biljnom tinkturom za bolesne nokte i ne vidim neki pomak. budem i dalje kapala pa ću vidjet, nadam se da će ipak s vremenom pomoć.

danijel2608
25.06.2011., 14:17
Pozdrav ljudi, imam seboroični dermatitis i psorijazu već nekih 4-5 godina i pokušavao sam svašta od krema kojekakvih do šampona i losiona i ništa mi nije pomoglo, ali me tata nazvao jedno jutro i rekao da gleda nešto na tv-u u vezi neke kreme i da si odem to kupiti . . . Krema se zove EUTEN i nema kortikosteroida pa sam se odlučio za nju iako je bila jako skupa (50grama), naime koštala je 440 kuna. Krema se mora čuvati u frižideru da se ne pokvari . . . Ja sam bio skeptičan prema kremi jer sam imao loše iskustvo sa prijašnjim preparatima, ali napokon prolazi, da se zna, još uvijek je koristim, potrošio sam pola, a dermatitis još malo pa je prošao, a psorijazu nestala . . . Imao sam velike kraste na glavi, iza uha, u ušima. Iza uha mi je sasvim prošlo, u ušima samo što nije (laički) i na glavi se više ne stvara ono ko prhut, a ni ne crveni se, na testisima psorijaze više nema pa sam jako sretan u vezi toga što napokon prolazi i što je prošlo. Krema se koristi za sve vrste dermatitisa, za psorijazu, uostalom upišite u google pa malo pročitajte o tome . . . Pozdrav svima, nadam se da sam vam pomogao . . .

abcd1247
25.06.2011., 14:34
pozdrav svima, povremeno mi se pojavi crvenilo na unutrašnjim stranama ruku, tj na mjestima trenja kože, koje potraje po par tjedana... u nekoj njemačkoj knjizi se kao djelotvoran lijek navodi ČAJ OD KOPRIVE SA ŠVEDSKOM GRENČICOM.. počeo sam ga piti i mogu vam reći da je zaista pomogao, ali ga se mora piti dugo vremena u kontinuitetu, ja sam gledao da ni jedan dan ne preskočim, i zaista mi je pomogao te ga sada pijem par godina svaki dan i stanje mi je puno bolje nego prije no što sam ga počeo piti, pa ako tko hoće neka proba sa time.. Pripravlja se tako da se čaj od koprive prelije kipućom vodom (količinu čaja stavljam normalnu kao i za svaki drugi čaj) te kada se prelije poklopiti i ostaviti da odstoji pola sata... zatim procjediti čaj, dodati švedsku grenčicu ovisno o količini čaja koju ste skuhali (ja na pola litre čaja stavljam 2 male žličice grenčice), te piti kroz cijeli dan po koji gutljaj, ali potražite taj recept negdje po netu jer nisam siguran da se baš tako točno u detalje navodi u knjizi, pa najbolje potražite detaljno točan recept... i švedsku grenčicu je isplativije kupiti kao smjesu u ljekarni pa onda doma ju napraviti po receptu na pakovanju, mene izađe dosta jeftinije nego baš ona koja se kupi već pripravljena...
ispričavam se ako je već netko stavio prije mene, ako nije bilo bi mi drago kada bi nekome pomoglo...

Snowchief1900
26.06.2011., 13:46
Koliko dugo si to pio prije nego sto si primjetio promjene? I definiraj "puno bolje". Povukla se ili?

Sto se EUTEN-a tice. Meni je krema predobra. Nesto najbolje na sto sam do sada naisao, ali nazalost, vidio sam par postova gdje ljudima nije pomoglo uopce, tako da... Ne znam stvarno sta da vam kazem. Probajte pa vidite. Ali treba se mazati 4-5 puta dnevno. Onako. mirise malo na mentol. ja ispod oka imam jednu leziju (to jest, imao sam), pa bi mi malo suzile oci kada bi namazio. I da. Posuda sadrzi pedeset grama. Ali je dovoljno stvarno jako jako jako tanko namazati. pa meni potraje neka 3 tjedna! A vrati se u roku od tjedan dana. Cuo sam da se nekome ne vrati i po mjesec.

I nedavno mi je dosla rodica iz kanade. Kaze da njena prijateljica gore ima psorijazu. I uglavnom dobije neki lijek na recept koji primjeni u tjedan dana i psor joj nestane na godinu i pol, tako nesto. navodno je lijek jako skup. kada se vrati u Kanadu provjerit ce ime pa ce mi javiti. Toliko za sada. Pozdrav i nadam se da vam sunce i more pomazu!

suzi86
26.06.2011., 15:30
Poz... "starim"i svim novim prijateljima ....uz nadu da će nam uz ljeto,sunce i more i ova naša boljka biti što umanjenija ....
Moja je palmoplantarka buknula,stopala popucala i sad muku mučim mažući "svim i svačim"ne bih li je ukrotila.Stres je učinio svoje nakon 3 mjeseca mira....al ne dam se ....Za 2 tjedna nadam se godišnjem....nadam se....nadam se nadam se....:(:(:(!
Zdravi bili....!

dalmatinac28
26.06.2011., 21:49
I nedavno mi je dosla rodica iz kanade. Kaze da njena prijateljica gore ima psorijazu. I uglavnom dobije neki lijek na recept koji primjeni u tjedan dana i psor joj nestane na godinu i pol, tako nesto. navodno je lijek jako skup. kada se vrati u Kanadu provjerit ce ime pa ce mi javiti. Toliko za sada. Pozdrav i nadam se da vam sunce i more pomazu!

Ovo iz kanade zvuči predobro!
Pa daj nemoj čekati njen povratak ima i telefon i internet probaj čim prije doći do informacija.
Pozdrav!

Snowchief1900
28.06.2011., 06:22
Ovo iz kanade zvuči predobro!
Pa daj nemoj čekati njen povratak ima i telefon i internet probaj čim prije doći do informacija.
Pozdrav!

hocu hocu. danas cu je zamoliti da posalje email! predobro zvuci ali kao i za sve donas ne gajim neku preveliku nadu, cisto da se kasnije ne bi razocarao kao u "mladim" danima kada mi je sve bilo potencijalno "izljecenje" :lol:

a suzi. sto se tice onog recepta. danas cu ti napisati, je iz nekog razloga imam od tebe 4 neprocitane poruke, a sve su prazne. nesto nije u redu sa inboxom valjda. Pa cu ga napisati ovdje i za ostale.

abcd1247
28.06.2011., 12:02
Koliko dugo si to pio prije nego sto si primjetio promjene? I definiraj "puno bolje". Povukla se ili?

Sto se EUTEN-a tice. Meni je krema predobra. Nesto najbolje na sto sam do sada naisao, ali nazalost, vidio sam par postova gdje ljudima nije pomoglo uopce, tako da... Ne znam stvarno sta da vam kazem. Probajte pa vidite. Ali treba se mazati 4-5 puta dnevno. Onako. mirise malo na mentol. ja ispod oka imam jednu leziju (to jest, imao sam), pa bi mi malo suzile oci kada bi namazio. I da. Posuda sadrzi pedeset grama. Ali je dovoljno stvarno jako jako jako tanko namazati. pa meni potraje neka 3 tjedna! A vrati se u roku od tjedan dana. Cuo sam da se nekome ne vrati i po mjesec.

Većinom mi se crvenilo pojavljivalo u proljeće i pred zimu, i trajalo je po nekoliko tjedana, a kad sam počeo piti taj čaj nakon povlačenja to crvenilo mi se više nije pojavljivalo, eventualno u nekom manjem obujmu ali ni približno kako je znalo biti prije.. e sad, tamo negdje u veljači sam svojom nemarnošću prestao piti i ponovno mi se krajem svibnja pojavilo s unutrašnjih strana ruku i na tijelu na mjestima trenja. Počeo sam to opet piti i kroz 15-ak dana mi se počelo povlačiti, i sad se 90% povuklo.. E sad dali je to slučajno da se ponovno pojavilo zbog tog što više nisam pio čaj nekih 4mjeseca, neznam, ali dojma sam da mi je on itekako pomogao, i nastavit ću piti dalje.

¤amélie¤
28.06.2011., 12:46
Što se tiče eutena ja sam jedno vrijeme radila u call centru koji je zaprimao naruđbe za euten kremu (tada je cijena bila 470kn preko call centra) i uvijek smo pitali za ljude koji su ponavljali kupnju kako su zadovoljni i zašto kupuju ponovno i u principu jako puno ljudi sa dermatitisom i psorijazom su bili zadovoljni i tvrdili da im se od kreme te ljuskice i ostali simptomi povlače. E sada obzirom da je toliko pozitivnih feedback-ova bilo mora da ta krema valja. E sada na drugom radnom mjestu mi je šefica imala psorijazu i koristila je nekakvu stranu kremu Psorijazin gel tako nešto nemam pojma, kutijica je bila bijelo plava i rekla je da bez toga ne može jer je to jedino što joj je držalo pod kontrolom psorijazu.

Snowchief1900
28.06.2011., 15:28
Što se tiče eutena ja sam jedno vrijeme radila u call centru koji je zaprimao naruđbe za euten kremu (tada je cijena bila 470kn preko call centra) i uvijek smo pitali za ljude koji su ponavljali kupnju kako su zadovoljni i zašto kupuju ponovno i u principu jako puno ljudi sa dermatitisom i psorijazom su bili zadovoljni i tvrdili da im se od kreme te ljuskice i ostali simptomi povlače. E sada obzirom da je toliko pozitivnih feedback-ova bilo mora da ta krema valja. E sada na drugom radnom mjestu mi je šefica imala psorijazu i koristila je nekakvu stranu kremu Psorijazin gel tako nešto nemam pojma, kutijica je bila bijelo plava i rekla je da bez toga ne može jer je to jedino što joj je držalo pod kontrolom psorijazu.

Ma normalno, nekome nesto ne pomaze, nekome je to super. Najgore je sto je individualno pa i ako nekome nesto valja, ne mora drugoj osobi nuzno pomagati. Zato Edison-ov princip. I lagano pokusaj - pogreska dok se ne "ubode" rjesenje

DejanBG
28.06.2011., 19:12
vidim da dosta pisete o euten kremi pa sam se i ja malo raspitao a zanima me da li pre pocetka mazanja radite detoksikaciju jetre posto mi je zena iz beoeliksira rekla da to treba da sa radi. inace na tetovazi se pojavilo par tacki kao sto su mnogi i rekli ali nista strasno, proci ce :)) a sto se tice tih biljnih kapi koje pijem i masti koju sam dobio mogu samo da kazem da ne pomaze, barem nema vidljivih poboljsanja za mesec dana :( mada moram priznati da nisam bas sve ispostovao :)) pozdrav svima!!

danijel2608
29.06.2011., 09:21
Ja nisam radio nikakvu detoksikaciju jetre nit mi je to rekla žena u ljekarni . . . :ne zna:

DejanBG
29.06.2011., 10:56
Ja nisam radio nikakvu detoksikaciju jetre nit mi je to rekla žena u ljekarni . . . :ne zna:
i pomoglo ti je? ne znam, ja sam telefonom zvao bioeliksir da se raspitam malo a i da vidim jeli to ta krema posto se kod nas zove nekako drugacije, ne mogu sad da se setim kako, i uglavnom zena mi rece da oni praktikuju i to. kod nas imaju neku njihovu ordinaciju ali vise cu saznati u petak kad legne plata :) pa odoh da uzmem kremu i da vidim sta kazu...inace jesam malo u zadnjih mesec dana procistio organizam samo sto cigare i kafu nikako da izbacim :( jbg 15 godina su samnom :) e da a i cuo sam da je surutka dobra za jetru i ciscenje organizma pa od petka krecem sa casom surutke i mazanjem te kreme... nadam se da cu brzo videti rezultate pa vam javljam ovde! pozdrav

MarkoMar
30.06.2011., 17:37
Ja,kao i vi,imam psorijazu koju imam od kad znam za sebe. Dok sam bio manji(sad mi je 16) smatrao sam moju bolest najgorom na svijetu.Nisam nikad skinuo majicu pred prijateljima a kamoli prijateljicom,nikad nisam bio na plazi na kojoj ima ljudi,svako presvlačenje na satu tjelesnog mi je bila tortura... Istraživao sam po internetu,probao sam svakakve dijete za koje jednostavno nisam imao snage da
ih se pridržavam.Moja majka(koja je,ironično,dermatolog)mi je dala neku kremu koja se nanosi samo na psorijazu i koja ne smije dodirivati kozu-pomagala je no imao bi dugorocne posljedice da sam je nastavio koristiti...

Prije godinu dana sam po ne znam koji put probao novu kremu-Avene Akerat.Ta krema nema nikakve veze s psorijazom i ja sam je nanio nakon sto sam pocrvenio da mi umiri kozu.Primjetio sam da su sve ljuske nestale i da je psorijaza sa crvene se pocela mijenjati u rozu koja je sve vise blijedila pa se sada vidi no ne primjecuje se toliko. Moj savjet vam je da probate ovu kremu(košta 100-ak kn)no pošto je psorijaza individualna bolest nisat ne obecavam.
Ako vam pomogne,molim vas,proširite vijest.

:)

bato69
30.06.2011., 18:19
Ja,kao i vi,imam psorijazu koju imam od kad znam za sebe. Dok sam bio manji(sad mi je 16) smatrao sam moju bolest najgorom na svijetu.Nisam nikad skinuo majicu pred prijateljima a kamoli prijateljicom,nikad nisam bio na plazi na kojoj ima ljudi,svako presvlačenje na satu tjelesnog mi je bila tortura... Istraživao sam po internetu,probao sam svakakve dijete za koje jednostavno nisam imao snage da
ih se pridržavam.Moja majka(koja je,ironično,dermatolog)mi je dala neku kremu koja se nanosi samo na psorijazu i koja ne smije dodirivati kozu-pomagala je no imao bi dugorocne posljedice da sam je nastavio koristiti...

Prije godinu dana sam po ne znam koji put probao novu kremu-Avene Akerat.Ta krema nema nikakve veze s psorijazom i ja sam je nanio nakon sto sam pocrvenio da mi umiri kozu.Primjetio sam da su sve ljuske nestale i da je psorijaza sa crvene se pocela mijenjati u rozu koja je sve vise blijedila pa se sada vidi no ne primjecuje se toliko. Moj savjet vam je da probate ovu kremu(košta 100-ak kn)no pošto je psorijaza individualna bolest nisat ne obecavam.

pozdrav:)
a di si je kupia i koliko si se dugo maza dok nisi vidia rezultat

Gerta
30.06.2011., 21:04
napravite 1% rastopinu od kvalitetne prirodne soli (himalajske, napr.) i ispirite kožu svaki dan. bijela se mrlja neće širiti nego se polako smanjivati.
još je bolje redovito odlaziti u salinarij himalajske spilje na trešnjevci.

Svih 6 tvojih postova na ovom forumu je vezano uz predstavljanje tog salinarija kao univerzalnog rješenja za sve probleme.
Koliko znam, za reklamiranje se treba obratiti moderatorima, platiti reklamu i tako...:kava:

DeeJay Mixi
01.07.2011., 10:18
Alexa, Ja sam imao "psorijazu" i dan danas je imam. Pojavila mi se 2001godine, i uspjevao sam da je lijecim, potpuno nestane na godinu il dvije,pa se onda opet vrati. Kod mene je izrazena na cjelom tjelu,a najvise po tjemenu. Isao sam kod doktora koji su mi rekli da je to samo obicna alergija,iako to nije tacno. Moja preporuka ti je ako si muslimanka, otidji samo dobrom Hodzi,ja tako radim xD
:s:s:s:s:s:s

Isolion
02.07.2011., 00:11
pozz svima, nekada davno sam pregledavao ovaj forum trazeci nacin odnosno ideju kako da jos pokusam da se rijesim psorijaze, i na neki nacin trazeci utjehu jer sam se tesko osjecao, iskreno da vam kazem uvjek bi mi budi lakse kada vidim da nisam jedina osoba na svijetu koja boluje od te opake bolesti. Necu sada da pisem romane, samo zelim da sa vama podijelim nesto i vjerovatno ce se neki pronaci u ovome a neki ne. Kratko cu vam reci nesto o sebi, cisto da znate da se ne radi o nekome ko nema veze sa psorijazom.. xD
Imam je vec 13 punih godina, kao i vecina vas, mnogo stvari sam probao koristiti i uvijek bi se vrati na proklete medicinske tj. farmaceutske proizvode, koji sto vjerovatno znate prividno pomognu pa tek kasnije vidite da je to samo jos jedno mucenje, jer se sve vrati i ne samo to vec i pokazu se neke druge posljedice tih proizvoda, da sad to ne objasnjavam u detalje jer smatram da ste prosli kroz iste stvari. Iskreno neznam na koji nacin da vam prenesem svoje odusevljenje i dobivenu nadu a da to ne bude neki dugi tekst koji je zamorno citati, naime zadnjih nekoliko mjeseci tacnije 4 mjeseca sam potpuno prestao koristiti farmaceutske proizvode, koristim dva ulja i kremu na bazi prirodnih pcelinjih proizvoda. E sad neko ce pomisliti da ja nesto reklamiram, ne niposto zato i necu reci od koga to uzimam jer ne pisem ovo radi toga vec da vam skrenem paznju na veoma bitnu stvar, naravno ima mnogo bitnih stvari koje treba preduzeti kada je u pitanju psorijaza i meni se stvarno neda da vam sve govorim sta i kako jer to mozete naci i sami ako se malo potrudite a vecina vas i zna vec sta treba, pocevsi od prehrane pa prestanka nerviranja zbog svake sitnice, samopouzdanja itd. zato cu vam reci odnosno dati jedan savjet koji je meni mnogo pomogao, a to sam prije cuo na dva mjesta, procitao u knjizi koja se zove "PRIRODNI LIJEKOVI - Kevin Trudeau" izuzetna knjiga i preporucujem da je procitate i bit ce vam jasno mnogo stvari ne samo vezanih za psorijazu, vec kako nas truju lijekovima koji ustvari nista ne mogu izlijeciti i spoznat cete da je u pitanju samo novac novac novac i tako u beskraj, al bolje da sami procitate nego da ja prepricavam, nego da se vratim na temu. U toj knjizi sam procitao a znao sam to i prije al mi je bilo negdje u podsvijesti, da je nasa koza najveci organ - ok to svi znamo, al nisam bio siguran sa drugom cinjenicom a to je da sta god stavimo na nasu kozu to dospijeva u krvotok i to u smislu poput hrane koju unosimo u organizam, to na prvi pogled ne zvuci strasno al kad bolje razmislimo i tekako je strasno i opasno, prema tome autor knjige kaze da nista sto ne bismo smjeli pojesti takodje ne bismo smjeli staviti na kozu. Ja tada bas i nisam o tome nesto posebno razmisljao dok nisam upoznao covjeka koji nema veze sa tom knjigom i koji se bavi pripravljanjem pcelinjih proizvoda i koji vidjevsi od cega bolujem mi rece potpuno istu stvar, dao mi je par proizvoda i demontrirao tj pokazao kako su zdravi i da se bez ikakvih problema mogu jesti a time i bez straha od nuspojava stavljati na kozu, i naravno sto me veoma dojmilo rekao mi da mi nista ne obecava kao u smislu da ce me izlijeciti od psorijaze i tako te neke prazne price. Ipak i nakon toga ja nisam bas imao nekog povjerenja u te prirodne preparate jer sam ih koristio na tone blago receno .. xD, zato i vama kazem da ne mora znaciti ako je prirodni preparat da moze da lijeci psorijazu, al definitivno je opet bolji nego bilo koji farmaceutski proizvod.
pored toga ja koristim povremeno i ulje curekota, onako namazem po sebi i cesto prije jela popijem malu kasicicu, e sta je rezultat ovih 4 mjeseca otkad tako radim, pa rezultat je fenomenalan, prvo ja neznam tacno koji mi je oblik psorijaze jer zahvaceno mi je citavo tijelo, drugi doktor - druga i vrsta te opake bolesti, tako da im vise i ne idem, al sta sam htjeo reci , opet ja steme.. xD .. meni se psorijaza za 13 godina nikada nije povukla, ama bas nikada, zato kazem da je rezultat fenomenalan, i sad se nigdje nije povukla jos je tu al na mnogim mjestima kao i da nije, a zasto, pa ovako: prije 4 mjeseca debljina zajedno sa ljuskama je bila oko 5 mm, pa kad bi necim skinuo te ljuske kao i sami sto znate ostane crvenilo koje je toliko ocito i nervira da nemozete sami sebe nekad da gledate a kamoli da zamislite da vas neko drugi gleda, sad je to potpuno drugacije, vjerovali mi il ne , al nadam se da vjerujete jer ja od ovog nemam nikakve koristi osim mozda duhovne da nekom pomognem, sada je debljina psorijaze mozda 0.1 mm sa izuzetkom na par manjih mjesta gdje je mozda malo izrazenija, a sto se tice boje, pa nikad se bolje nisam osjecao, na 50% skoro da je kao i moja zdrava koza, sasvim mala razlika, jedva da se primjeti da tu jos postoji psorijaza, a na ostalo 50% blago crvenkasto koje svakim danom sve vise blijedi i postaje tj nadam se da potpuno nestaje. sretniji sam, zadovoljniji i svakim danom jacam skoro u svakom pogledu, a bio sam na dnu dna i vec sam bio izgubio svaku nadu i jedino razmiljao kako da se dokrajcim. Zao mi je sto opet napisa ovako dug tekst, iskreno ovo je moj nacin da mi bude jos lakse a to je da kazem kako napredujem, a nadam se da ce mnogi dobiti volje da pokusaju sa prirodom a prodju se teskih krema, nekih uv zraka, tamo neki ribica i kojekakvih gluposti. znaci jos jednom sve sto ne smijete pojesti to i ne stavljajte na kozu, a u to ne spadaju samo : recimo belosalic,dermovate itd, vec i razni parfemi, desodoransi i masa gluposti koje stavljamo na sebe...
ako se neko pronadje u ovom tekstu, zaista bi volio da mi se javi, cisto da razmjenimo iskustva, opustimo se, razgovaramo, a ja ako sve bude kako treba i nadam se da ce biti cu vam se opet ovdje javit kad ove prokletinje potpuno nestane sa mene ... sve najbolje svima i veliki pozdrav ... xD

toni2222
02.07.2011., 12:57
pozz svima, nekada davno sam pregledavao ovaj forum trazeci nacin odnosno ideju kako da jos pokusam da se rijesim psorijaze, i na neki nacin trazeci utjehu jer sam se tesko osjecao, iskreno da vam kazem uvjek bi mi budi lakse kada vidim da nisam jedina osoba na svijetu koja boluje od te opake bolesti. Necu sada da pisem romane, samo zelim da sa vama podijelim nesto i vjerovatno ce se neki pronaci u ovome a neki ne. Kratko cu vam reci nesto o sebi, cisto da znate da se ne radi o nekome ko nema veze sa psorijazom.. xD
Imam je vec 13 punih godina, kao i vecina vas, mnogo stvari sam probao koristiti i uvijek bi se vrati na proklete medicinske tj. farmaceutske proizvode, koji sto vjerovatno znate prividno pomognu pa tek kasnije vidite da je to samo jos jedno mucenje, jer se sve vrati i ne samo to vec i pokazu se neke druge posljedice tih proizvoda, da sad to ne objasnjavam u detalje jer smatram da ste prosli kroz iste stvari. Iskreno neznam na koji nacin da vam prenesem svoje odusevljenje i dobivenu nadu a da to ne bude neki dugi tekst koji je zamorno citati, naime zadnjih nekoliko mjeseci tacnije 4 mjeseca sam potpuno prestao koristiti farmaceutske proizvode, koristim dva ulja i kremu na bazi prirodnih pcelinjih proizvoda. E sad neko ce pomisliti da ja nesto reklamiram, ne niposto zato i necu reci od koga to uzimam jer ne pisem ovo radi toga vec da vam skrenem paznju na veoma bitnu stvar, naravno ima mnogo bitnih stvari koje treba preduzeti kada je u pitanju psorijaza i meni se stvarno neda da vam sve govorim sta i kako jer to mozete naci i sami ako se malo potrudite a vecina vas i zna vec sta treba, pocevsi od prehrane pa prestanka nerviranja zbog svake sitnice, samopouzdanja itd. zato cu vam reci odnosno dati jedan savjet koji je meni mnogo pomogao, a to sam prije cuo na dva mjesta, procitao u knjizi koja se zove "PRIRODNI LIJEKOVI - Kevin Trudeau" izuzetna knjiga i preporucujem da je procitate i bit ce vam jasno mnogo stvari ne samo vezanih za psorijazu, vec kako nas truju lijekovima koji ustvari nista ne mogu izlijeciti i spoznat cete da je u pitanju samo novac novac novac i tako u beskraj, al bolje da sami procitate nego da ja prepricavam, nego da se vratim na temu. U toj knjizi sam procitao a znao sam to i prije al mi je bilo negdje u podsvijesti, da je nasa koza najveci organ - ok to svi znamo, al nisam bio siguran sa drugom cinjenicom a to je da sta god stavimo na nasu kozu to dospijeva u krvotok i to u smislu poput hrane koju unosimo u organizam, to na prvi pogled ne zvuci strasno al kad bolje razmislimo i tekako je strasno i opasno, prema tome autor knjige kaze da nista sto ne bismo smjeli pojesti takodje ne bismo smjeli staviti na kozu. Ja tada bas i nisam o tome nesto posebno razmisljao dok nisam upoznao covjeka koji nema veze sa tom knjigom i koji se bavi pripravljanjem pcelinjih proizvoda i koji vidjevsi od cega bolujem mi rece potpuno istu stvar, dao mi je par proizvoda i demontrirao tj pokazao kako su zdravi i da se bez ikakvih problema mogu jesti a time i bez straha od nuspojava stavljati na kozu, i naravno sto me veoma dojmilo rekao mi da mi nista ne obecava kao u smislu da ce me izlijeciti od psorijaze i tako te neke prazne price. Ipak i nakon toga ja nisam bas imao nekog povjerenja u te prirodne preparate jer sam ih koristio na tone blago receno .. xD, zato i vama kazem da ne mora znaciti ako je prirodni preparat da moze da lijeci psorijazu, al definitivno je opet bolji nego bilo koji farmaceutski proizvod.
pored toga ja koristim povremeno i ulje curekota, onako namazem po sebi i cesto prije jela popijem malu kasicicu, e sta je rezultat ovih 4 mjeseca otkad tako radim, pa rezultat je fenomenalan, prvo ja neznam tacno koji mi je oblik psorijaze jer zahvaceno mi je citavo tijelo, drugi doktor - druga i vrsta te opake bolesti, tako da im vise i ne idem, al sta sam htjeo reci , opet ja steme.. xD .. meni se psorijaza za 13 godina nikada nije povukla, ama bas nikada, zato kazem da je rezultat fenomenalan, i sad se nigdje nije povukla jos je tu al na mnogim mjestima kao i da nije, a zasto, pa ovako: prije 4 mjeseca debljina zajedno sa ljuskama je bila oko 5 mm, pa kad bi necim skinuo te ljuske kao i sami sto znate ostane crvenilo koje je toliko ocito i nervira da nemozete sami sebe nekad da gledate a kamoli da zamislite da vas neko drugi gleda, sad je to potpuno drugacije, vjerovali mi il ne , al nadam se da vjerujete jer ja od ovog nemam nikakve koristi osim mozda duhovne da nekom pomognem, sada je debljina psorijaze mozda 0.1 mm sa izuzetkom na par manjih mjesta gdje je mozda malo izrazenija, a sto se tice boje, pa nikad se bolje nisam osjecao, na 50% skoro da je kao i moja zdrava koza, sasvim mala razlika, jedva da se primjeti da tu jos postoji psorijaza, a na ostalo 50% blago crvenkasto koje svakim danom sve vise blijedi i postaje tj nadam se da potpuno nestaje. sretniji sam, zadovoljniji i svakim danom jacam skoro u svakom pogledu, a bio sam na dnu dna i vec sam bio izgubio svaku nadu i jedino razmiljao kako da se dokrajcim. Zao mi je sto opet napisa ovako dug tekst, iskreno ovo je moj nacin da mi bude jos lakse a to je da kazem kako napredujem, a nadam se da ce mnogi dobiti volje da pokusaju sa prirodom a prodju se teskih krema, nekih uv zraka, tamo neki ribica i kojekakvih gluposti. znaci jos jednom sve sto ne smijete pojesti to i ne stavljajte na kozu, a u to ne spadaju samo : recimo belosalic,dermovate itd, vec i razni parfemi, desodoransi i masa gluposti koje stavljamo na sebe...
ako se neko pronadje u ovom tekstu, zaista bi volio da mi se javi, cisto da razmjenimo iskustva, opustimo se, razgovaramo, a ja ako sve bude kako treba i nadam se da ce biti cu vam se opet ovdje javit kad ove prokletinje potpuno nestane sa mene ... sve najbolje svima i veliki pozdrav ... xD

možeš nam reći što si koristio? ako ne želiš ovdje može i na pm baš me sad zanima pošto sam i ja počeo koristit pčelinju kremicu.

toni2222
02.07.2011., 13:06

možeš li točan naziv kreme napisati? ja sam naišao na tri:
1. Avene Akerat Psoriasis Skin Cream
2. AKERAT KREMA ZA TIJELO s termalnom vodom
3. AKERAT S KREMA ZA LOKALIZIRANA PODRUČJA

koja je od ovih 3?

Ja!!
04.07.2011., 11:06
nisan još naručija sa ebaya ništa,vidin da vas masu hvale euten kremu pa me zanima di se točno može kupiti najjeftinije ako ima negdi da je manje od 500 kn jer je stvarno skupa.evo moje trenutno loše stanje na slici i se više mi se širi,svrbi i ljuska se dosta.vlasište mi je također jako zahvatilo a eto prije samo 6 miseci nisan ima niti točkice.sve se vratilo uvjeren sam jer sam jeo sve i svašta,slatkiše, pizze,gazirano i sad plaćam to.ove godine,za razliku od prošle kada mi je sve skinilo psorex apsolutno ne djeluje.tako je to nažalost.

http://s3.postimage.org/2hel5xbwk/Picture_070.jpg (http://postimage.org/image/2hel5xbwk/)

typhoid_mary
04.07.2011., 19:37
evo da ja napisem nesto o tome posto sam usla u studiju, koja ce se od iduce god davat psorijaticarima (tako bar moja doc kaze, pitajte svoje doktore, istrazujte sami, nemojte dati da vam samo daju kreme, postoje lijekovi koji se uspjesno provode, postoje naravno i nuspojave, al tako je u svakom lijeku pa i u ovima) ja i jos par ljudi smo bili uporni, nismo se dali sam tak i evo normalno se lijecim idem na kontrole svaki mj, dva puta krv vadim, sad sam imala pauzu pa se vratila, al evo nakon injekcije koza mi je cista. treba samo upornost, volja nista vise, borim se sa njom od svoga rođenja al eto uspijela sam ju sredit bar na ovaj nacin :top:
kile bi isto trebale biti na optimalnoj tezini, aktivnost, uljne kupke, kreme na prirodnim bazama.

dancika
04.07.2011., 20:17
nisan još naručija sa ebaya ništa,vidin da vas masu hvale euten kremu pa me zanima di se točno može kupiti najjeftinije ako ima negdi da je manje od 500 kn jer je stvarno skupa.evo moje trenutno loše stanje na slici i se više mi se širi,svrbi i ljuska se dosta.vlasište mi je također jako zahvatilo a eto prije samo 6 miseci nisan ima niti točkice.sve se vratilo uvjeren sam jer sam jeo sve i svašta,slatkiše, pizze,gazirano i sad plaćam to.ove godine,za razliku od prošle kada mi je sve skinilo psorex apsolutno ne djeluje.tako je to nažalost.

http://s3.postimage.org/2hel5xbwk/Picture_070.jpg (http://postimage.org/image/2hel5xbwk/)

probaj prvo sa kvarcanjem ali pod lijecnickim nadzorom..meni je pomoglo pa se vratilo..u deserostruko vecoj kolicini.
Nakon toga i brdo kortica otisla sam na PUVA terapiju za koju sam bila jako skepticna i jako uplasena.
Nakon 20 terapija sva sam cista, kortice ne korisitm vec 3 mjeseca jedina krema mi je mlijeko / losion za tijelo...

puj--puj..puj..neka tako ostane da se ne ureknem:)

Ja!!
05.07.2011., 15:15
ma bija san ja čist bez ijedne točkice godinu dana jer mi je psorex baš sve skinija,evo sad mi ne pomaže ovu godinu i više ga ne koristim.sunce meni također nije pomoglo unazad sigurno 5, 6 godina ništa kao i more, a iša san redovito na kupanja ujutro i ništa mi nije pomoglo.čak bude mi gore, koža isušena od soli, pa me svrbi,ljuskan se puno tako da meni to i nije opcija na sunce, kvarcanje i slično,čuvan kožu od toga za starost.probaću tu kremu euten da vidin oće li mi pomoć išta bar, jel se ona kupuje obično il se mora imat recept ?

Snowchief1900
07.07.2011., 07:58
ma bija san ja čist bez ijedne točkice godinu dana jer mi je psorex baš sve skinija,evo sad mi ne pomaže ovu godinu i više ga ne koristim.sunce meni također nije pomoglo unazad sigurno 5, 6 godina ništa kao i more, a iša san redovito na kupanja ujutro i ništa mi nije pomoglo.čak bude mi gore, koža isušena od soli, pa me svrbi,ljuskan se puno tako da meni to i nije opcija na sunce, kvarcanje i slično,čuvan kožu od toga za starost.probaću tu kremu euten da vidin oće li mi pomoć išta bar, jel se ona kupuje obično il se mora imat recept ?

Ne treba ti nikakav recept. Sto je najbitnije nema kortikosteroida. Samo se pridrzaji uputa i mazi 4-5 puta dnevno. Ali bas tanko. Ne treba ti vise. Znam neke ljude koji zagrabe sakom kremu pa potrose za tjedan dana. znaci bas tanko posto se cesto maze, ne treba ti vise. Eto. nadam se da ce ti pomoci. meni jeste, nazalost nekima i nije, al vrijedi pokusati

typhoid_mary kakva je to studija? hoce li lijek bit dostupan siroj zajednici ili samo ovima "dubljeg dzepa"

Anička
07.07.2011., 08:30
Hej ljudi, ne želim spemat, ali za psorijazu stvarno pomaže haloterapija (znam iz svog iskustva), a sad ima super ponuda na UKLONJAN LINK gdje platite 2 a dobijete 5 tretmana za odrasle ili 10 tretmana za djecu u studiju za slanu terapiju Zasoli me! Sori na oftopicu, al je stvarno dobra ponuda... :)

Gerta
07.07.2011., 09:27
Jel netko koristio MAVENA B12 (http://mavena.co.uk/product_groups/b12/b12_ointment.htm) mast za psorijazu i atopijski dermatitis?

javlja mi kuma iz Švicarske da je vidjela u ljekarni reklamu za tu mast pa će mi uzet da isprobamo.
Inače od aktivnih sastojaka sadrži jedino cijanokobalamin, tj.vitamin B12.

ZubaTruba
07.07.2011., 11:33
Pozdrav svima! Nisam čitala cijelu temu, pa se ispričavam ako ponavljam već napisano.... Evo da podijelim jedno jako lijepo iskustvo:

Moj brat ima psorijazu, nekih 6-7 godina. U posljednjih godinu dana se jako pogoršalo, imao je po cijelom tijelu, nekoliko baš velikih fleka, i bezbroj malih točkica između njih. Bilo je zaista puno. U tih 6 godina probao je svašta, i baš ništa nije davalo nikakve rezultate. Inače se liječi na KBC Rijeka, gdje imaju Referentni centar (ili tako nekako) za psorijazu. Uglavnom, liječenje kod njih je išlo: prvo kreme (kortikosteroidi), lampe, bolničko liječenje, tablete Methotrexate. Nakon svega toga, sve manje-više neuspješno, dobio je biološku terapiju. Nažalost ne znam puno o tome, znam samo da je primao injekciju jednom tjedno, i osim toga nije koristio nikakve preparate. Niti ta terapija, koja inače ima relativno dobre rezultate, njemu nije pomogla.

Nakon par mjeseci je počeo primati novu vrstu biološke terapije (ne znam ime preparata), opet injekcije, ali koje se primaju jednom mjesečno, a mislim kasnije čak i rjeđe. Do sada je primio dvije, i psorijaza mu se potpuno povukla. Na mjestima gdje je ranije imao fleke ostala je samo malčice drugačija boja kože, gotovo neprimjetno, jedino na nogama su malo jače izražena tamnija područja. Ali koža je normalna, bez ljuskica, nije suha ni hrapava. Na noktima se najbolje vidi kako je novi dio nokta koji je izrastao otkad prima terapiju gladak, za razliku od prije kada su mu nokti bili hrapavi. Osim injekcija, i sunca jer je ljeto, ne koristi ništa. Maže se nekim normalnim losionom za tijelo, na primjer Balea s ureom iz DM-a, ili tako nešto, ništa posebno.

Iskreno se nadamo da se više neće pojaviti.... da je to to.

Koliko znam, ta terapija je nova, ne primjenjuje se na puno pacijenata, treba proći nekakvu komisiju koja odobrava terapiju. Za njega je besplatna. Liječnici ne navode nikakve nuspojave, ni on ih (za sad) ne primjećuje, nalazi jetre i krvi su uredni, on se odlično osjeća. I što je dobro, može se primjenjivati neograničeno dugo, dakle, cijeli život ako treba, vjerojatno kasnije u nekim većim vremenskim razmacima, detalje ne znam, mislim da je sve individualno.

Nadam se da će ova informacija biti nekome od koristi.... Svima sretno!!:grli:

Gerta
07.07.2011., 12:00
Pozdrav svima! Nisam čitala cijelu temu, pa se ispričavam ako ponavljam već napisano.... Evo da podijelim jedno jako lijepo iskustvo:
....

Da...biološka terapija je terapija budućnosti za mnoge autoimune bolesti.:top:
Samo što - barem koliko sam upoznata, a sumnjam i da se nešto u zadnje vrijeme promijenilo - je HZZO ne odobrava za liječenje psorijaze (mislim da je u tijeku odobravanje za ps.artitis, možda je čak i odobreno).
Tako da je opcija ili ju plaćati sam (što je izuzetno skupo) ili biti uključen u neku od studija koje se provode u HR pa lijek doniraju farmaceutske firme koje ga proizvode.

Za uključenje u takvu studiju nužno je zadovoljiti dosta kriterija (od tipa i proširenosti psorijaze, do urednih popratnih nalaza krvi i neodgovarajućeg odgovora na sve duge tipove lokalne i sistemske terapije, uključujući sistemsku primjenu kortikosteroida i metotreksata), ali oni koji ih zadovoljavaju bi se doista trebali raspitati kod svog dermatologa za opciju biološke terapije.

Mislim da su trenutno 3 lijeka registrirana u HR, moram kasnije provjeriti nazive.

typhoid_mary
07.07.2011., 12:01
Iskreno se nadamo da se više neće pojaviti.... da je to to.

meni je receno da se nakon 3 god pojavi. pa se onda ponavlja postupak. jedan mj se dobi jedna, pa druga drugi mjesec onda za 12 tjedana,tako je bar kod mene.

Snowchief1900 da me ubis ne znam kak se lijek zove(budem pitala doc), ima neko cudno latinsko ime i svaki put slomim jezik. mene su ti pripremali 6 mj za to kompletno rasturanje, od vađenja krvi za hiv, tbc, hepatitise, ultrazvuk, mjerenje gustoce kostiju, ma sve zivo i nezivo valjda sta su mogli (bila sam na pretragama po cijeli dan tamo obavljala), ako imas bilo kakvu upalu nece dat, jer smanjuje imunitet, pa onda prvo sredis to ako imas neku upalu ili nes onda tek daju. kad dođem na kontrolu uredno me slikaju svaki put, pikne me pod kutem od 45 stupnjeva dobim oblog i to je to.
na prvu nisam imala nikakve nuspojave, na drugu sam regirala taj dan sam dusu ispustila na wc-u te glavobolja i sad evo proslo 3 dana i nis.

ma znas kako je kod nas kad forsiras, uporan si i dosadan onda mos dobit, kod druge doc sam probala prek veze doc to tih lijekova pa opet isti vrag udarila u zid, dok nisam napravila kaos odnosno oni su mi dali materijala, kad su me stavili na lampe pod kojima sam ja poplavila i pocrvenila ko štrumf (tip koze 1, ni makac na niš povezano sa suncem, solarom bla bla) osobno eto imam veliku srecu sto sam dobila dr. ozanic i dr. bulic, jer sve ove prije njih je bilo kaos, nitko nis, kad sam ja pricala o takvim lijekovima jos prije par godina, nitko me nije dozivljavao, ove me cak nazovu na mob pa pitaju kako sam na sto sam ja ostala iznenađena.

Vedranna
07.07.2011., 12:16
Prvi put čujem za biološku terapiju. Meni bliska osoba ima psorijazu već 10 godina, po cijelom tijelu. Tu i tam se namaže nekakvom kremom sa ili bez kortića, po ljeti ode mjesec dana na more i tak.

Zanima me kolike bi bile šanse da dobije pravo na tu terapiju budući da mu je cijelo tijelo prekriveno (veće fleke ispod koljena i na laktovima) i mnogo malih po cijelom tijelu uključujući lice i tjeme.
I zna li netko, ak ne dobije pravo, koliko se ta terapija plaća u svom angažmanu?

@typhoid mary - ti imaš samo psorijazu ili i ps. artritis? koliko imaš psorijaze? kak ti je nakon primanja te dve injekcije?

Gerta
07.07.2011., 12:25
Prvi put čujem za biološku terapiju. Meni bliska osoba ima psorijazu već 10 godina, po cijelom tijelu. Tu i tam se namaže nekakvom kremom sa ili bez kortića, po ljeti ode mjesec dana na more i tak.

Zanima me kolike bi bile šanse da dobije pravo na tu terapiju budući da mu je cijelo tijelo prekriveno (veće fleke ispod koljena i na laktovima) i mnogo malih po cijelom tijelu uključujući lice i tjeme.
I zna li netko, ak ne dobije pravo, koliko se ta terapija plaća u svom angažmanu?

@typhoid mary - ti imaš samo psorijazu ili i ps. artritis? koliko imaš psorijaze? kak ti je nakon primanja te dve injekcije?

Je li osim krema bio na sistemskoj terapiji kortikosteroidima i metoreksatom?
Ako nije neće moći dobiti jer se tek kod neadekvatnog odgovora na tu terapiju postavlja indikacija za biološku.

Nisam sigurna za cijenu, ali mislim da je reda veličine oko tisuću Eura mjesečno, ali nisam sigurna (znam da sam ostala paf kad sam čula).

Vedranna
07.07.2011., 12:41
Je li osim krema bio na sistemskoj terapiji kortikosteroidima i metoreksatom?
Ako nije neće moći dobiti jer se tek kod neadekvatnog odgovora na tu terapiju postavlja indikacija za biološku.

Nisam sigurna za cijenu, ali mislim da je reda veličine oko tisuću Eura mjesečno, ali nisam sigurna (znam da sam ostala paf kad sam čula).

Nije, tj. mazao se kortikosteroidima ali bez nadzora liječnika.

Nije mi jasno, ak je ta biološka terapija tak neškodljiva, zakaj inzistiraju da primarna bude sistemska terapija kortikosteroidima koji su štetni. Pa upravo zato kaj nije štetna (biološka) i dolazi u obzir. Mislim da je svima dosta kortikosteroida. Nije baš riješenje uništiti si organizam da bi neku bolest, ne izliječio, već malo zaliječio.:(

1000 eura mjesečnu. Užas.:(

Gerta
07.07.2011., 13:05
Nije, tj. mazao se kortikosteroidima ali bez nadzora liječnika.

Nije mi jasno, ak je ta biološka terapija tak neškodljiva, zakaj inzistiraju da primarna bude sistemska terapija kortikosteroidima koji su štetni. Pa upravo zato kaj nije štetna (biološka) i dolazi u obzir. Mislim da je svima dosta kortikosteroida. Nije baš riješenje uništiti si organizam da bi neku bolest, ne izliječio, već malo zaliječio.:(

1000 eura mjesečnu. Užas.:(

Daleko od toga da biološka terapija nema rizike.... induciranje karcinoma i limfoma, oportunističkih infekcija,reaktivacija tuberkuloze, multipla skleroza, zatajenje srca ...
Obzirom da je to terapija koja mijenja imunološki odgovor organizma ne može se očekivati da neće imati nuspojave.
naravno, čim je terapija odobrena za korištenje te nuspojave su svedene na rijetke slučajeve, ali je problem i to što se takve nuspojave javljaju uglavnom tek nakon dužeg niza godina kada ih se ne može sa sigurnošću povezati sa ranijim korištenjem terapije.
odnosno, trebat će još proći dosta godina da bi se moglo u velikim studijama skupiti dovoljan broj pacijenata koji su koristili određeni lijek pa da bi se moglo reći npr.koliko je veća učestalost pojave limfoma kod tih pacijenata u odnosu na kontrolnu grupu koja nije dobivala taj lijek.

Npr.efalizumab je biološki lijek koji se 2003 počeo u SAD-u koristiti za liječenje umjerene do teške psorijaze sa odličnim rezultatima, da bi 2009. bio povučen s tržišta zbog prevelikog rizika pojave PML (progresivne multifokalne leukoecefalopatije) koja je potencijalno smrtonosna.

Trenutno su koliko znam u Europi i SAD-u za liječenje psorijaze odobrena 3 biološka lijeka: Infliximab (koji se dosta koristi za liječenje Chronove bolesti), Etanercept i Adalimumab.

Kod biološke terapije se upravo zbog nuspojava pacijenti moraju redovito pratiti (opće stanje, krvna slika i sl.) samo što je tu mene manje strah ranih nuspojava tipa. povraćanje, mučnina, tresavica, a više onih kasnih...tim više da su to sve lijekovi koji se koriste tek par godina.

Naravno, daleko od toga da ih ne treba koristiti samo kao i kod svake terapije se mora procijeniti odnos koristi (uključujući i kvalitetu života psorijatičara koja je prema istraživanjima lošija od pacijenata sa karcinomom) i štete.

Da ne govorim o troškovima. Ni daleko bogatiji zdravstveni sustavi ju ne uvode kao prvu liniju liječenja.

typhoid_mary
07.07.2011., 13:06

kad sam pocela sa neotigasonima imala sam 50% tijela i sirila se, nakon toga se sve ocistilo , pa sam bila 5,6 mj mirna, onda je pocela i dosao je index 13% a 10 je granica. ps. artritis nemam, a imam ju od rođenja, znaci 26 godina(dobar staz sam nabila:D) inzistiraju zato sto nasa drzava nema novaca,lakse je dat kreme nego ovo, primjer kutija neotigasona je 500 kn, humira 14000 dolara svaki drugi tjedan ako dobivas, u europi je navodno soma eura kao ste i spomenule al samo 4,5 injekcija koliko znam.

da stavim neke primjere razlike naspram krema:
humira
http://www.drshibuya.com/sitebuilder/images/PsA-62-342x510.jpg

stelara:
http://www.psoriasis.org/view.image?Id=1769

neotigason:
http://www.scielo.br/img/revistas/abd/v79n3/3a02f03.jpg

uglavnom:
stelara, injekcije
neotigason, tablete
humira, injekcije
methotrexat, tablete
roaccutane(je za akne, al pomaze i u psorijazi, al slabije), tablete
za ove znam da vani imaju, kod nas nisam cula:
Alefacept (Amevive)
Efalizumab (Raptiva)
Inflixiamab (Remicaide)
Etanercept (Enbrel)

These drugs can target different steps in the pathway of producing psoriasis. The following general targets have been identified and can be blocked.
1. T-cell activation
2. Inhibiting memory or activated T-cells
3. Blocking the migration of T-cells into the skin
4. Inhibiting the chemicals or cytokines produced eg. tumor necrosis factor
Blocking conversion of one cytokine into another

da prodamo vilu od milinovica imali bi cist solidno za lijekove :D:mig: neki dan je bila provala da me nece ni komarci koliko kemije imam u krvi
nekad se pitam jel ima nesto sto ja nisam probala :zubo:
ps: Gerta i ti istražujes okolo vidim:top:
budem ti poslikala kako mi je

Gerta
07.07.2011., 13:18
Da odmah još nešto razjasnim...

Uglavnom većina lijekova za psorijazu nastoji izmijeniti imunološki odgovor organizma na upalu što je osnovni cilj s obzirom da se radi o autoimunoj bolesti.
Dakle i kortikosteroidi i biološki lijekovi samo što to rade na različitim molekularnim nivoima.

Uvijek će se u terapiji psorijaze u prvom redu davati lokalna terapija (kortikosteroidne kreme, derivati vit.D - Psorcutan, derivati vit.A- Zorac i sl.).
Ne samo zato što je to najjeftinije, nego i zato što je ta terapija najsigurnija.
Dakle, očekuje se manje nuspojava od mazanja kortićima nego od biološke terapije.

Problem kod lokalnih kortikosteroida nisu prvenstveno njihove nuspojave već slaba učinkovitost kod izraženijih oblika psorijaze.

Zato se na sistemsku terapiju i ide kad lokalna zakaže.

Vedranna
07.07.2011., 13:20
Kod biološke terapije se upravo zbog nuspojava pacijenti moraju redovito pratiti (opće stanje, krvna slika i sl.) samo što je tu mene manje strah ranih nuspojava tipa. povraćanje, mučnina, tresavica, a više onih kasnih...tim više da su to sve lijekovi koji se koriste tek par godina.

Naravno. Nekad se pitam isplati li se i toliko izlagati suncu i riskirati nekakva oštećenja kože uzrokovana uv zrakama. A onda opet, kad pročitam ovo:

Naravno, daleko od toga da ih ne treba koristiti samo kao i kod svake terapije se mora procijeniti odnos koristi (uključujući i kvalitetu života psorijatičara koja je prema istraživanjima lošija od pacijenata sa karcinomom) i štete.

Onda shvatim zakaj moj brat pokušava sve da barem malo primiri psorijazu pa makar mu štetilo na drugu stranu.
Zaista ima istraživanja koja su pokazala to kaj pišeš? Može li malo detaljnije ili kakav link?

Da ne govorim o troškovima. Ni daleko bogatiji zdravstveni sustavi ju ne uvode kao prvu liniju liječenja.

To sam i pretpostavila, jasno.:D

Vedranna
07.07.2011., 13:26
kad sam pocela sa neotigasonima imala sam 50% tijela i sirila se, nakon toga se sve ocistilo , pa sam bila 5,6 mj mirna, onda je pocela i dosao je index 13% a 10 je granica. ps. artritis nemam, a imam ju od rođenja, znaci 26 godina(dobar staz sam nabila:D)

Moj brat je prilično prevladao tu neugodu koju psorijaza izaziva estetski ali ono čega je mene strah je pojave artritisa i to je najveći razlog zakaj mislim da psorijazu treba konstantno mazati i suzbijati.
Ne znam da li bi "zapuštanje" psorijatičnih mjesta na koži dovelo do pojave artritisa? Jeste li ikad o tome razgovarali sa doktorima?

Vedranna
07.07.2011., 13:26
Da odmah još nešto razjasnim...

Uglavnom većina lijekova za psorijazu nastoji izmijeniti imunološki odgovor organizma na upalu što je osnovni cilj s obzirom da se radi o autoimunoj bolesti.
Dakle i kortikosteroidi i biološki lijekovi samo što to rade na različitim molekularnim nivoima.

Uvijek će se u terapiji psorijaze u prvom redu davati lokalna terapija (kortikosteroidne kreme, derivati vit.D - Psorcutan, derivati vit.A- Zorac i sl.).
Ne samo zato što je to najjeftinije, nego i zato što je ta terapija najsigurnija.
Dakle, očekuje se manje nuspojava od mazanja kortićima nego od biološke terapije.

Problem kod lokalnih kortikosteroida nisu prvenstveno njihove nuspojave već slaba učinkovitost kod izraženijih oblika psorijaze.

Zato se na sistemsku terapiju i ide kad lokalna zakaže.

Lijepo objašnjeno, hvala.

Gerta
07.07.2011., 13:34
Onda shvatim zakaj moj brat pokušava sve da barem malo primiri psorijazu pa makar mu štetilo na drugu stranu.
Zaista ima istraživanja koja su pokazala to kaj pišeš? Može li malo detaljnije ili kakav link?

To sam bila čula na jednom simpoziju o biološkoj terapiji u liječenju psorijaze.
Potražit ću te papire koje sam tamo dobila (ne garantiram da ću ih i naći:mig:), možda je navedeno koja je točno studija bila u pitanju.

Uglavnom pacijenti s raznim bolestima su ispunjavali upitnik koliko ih njihova bolest ometa i opterećuje u svakodnevnom životu, pridodavani su odgovorima bodovi i takvi su ispali rezultati.

Osim toga prikazan je bio i filmić gdje su nekoliko dermatologa u SAD-u filmski šminkeri "zamaskirali" da izgleda da imaju psorijazu i poslali ih u svakodnevne aktivnosti (pedikura, ručak u restoranu i sl) te kamerama pratili njihovo ponašanje i reakcije ostalih slučajnih prolaznika. Cilj filma bilo je dočarati dermatolozima kako se njihovi pacijenti osjećaju.
uglavnom, itekako sam se naplakala gledajući film.:(

typhoid_mary
07.07.2011., 13:39
Moj brat je prilično prevladao tu neugodu koju psorijaza izaziva estetski ali ono čega je mene strah je pojave artritisa i to je najveći razlog zakaj mislim da psorijazu treba konstantno mazati i suzbijati.
Ne znam da li bi "zapuštanje" psorijatičnih mjesta na koži dovelo do pojave artritisa? Jeste li ikad o tome razgovarali sa doktorima?

ostaci nakon dvije injekcije :
noge: http://imageshack.us/photo/my-images/543/p070711141601.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/38/p0707111416.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/26/p070711141602.jpg/

leđa: http://imageshack.us/photo/my-images/339/p0707111419.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/p070711141901.jpg/

ruka: http://imageshack.us/photo/my-images/339/p070711141702.jpg/

ja imam samo ovaj clanak o tome sto sam detaljno bila nasla jos davno, nikad ne znas kad ce trebati:
Taj nenormalni imunološki odgovor dovodi do upale u zglobovima i povećane proizvodnje stanica kože. Nije u potpunosti jasno zašto se imunološki sustav okreće protiv vlastitog tijela, ali čini se da u tome ulogu imaju i nasljedni i okolišni čimbenici. Mnoge osobe s psorijatičnim artritisom imaju bliskog srodnika kao što su roditelj, brat ili sestra s tom bolešću. Znanstvenici su otkrili da su određeni antigeni tkivne kompatibilnosti (HLA), kao što su DR7, B13, Bw38, Bw39 i Cw6, te DR 4 i B 27, povezani s psorijatičnim artritisom. Postojanje određenoga gena ne znači da će osoba neizbježno razviti psorijatični artritis, ali upućuje na povećanu sklonost bolesti. Neki smatraju da fizička ili psihička trauma ili neki drugi okolini čimbenici, kao što su virusne ili bakterijske infekcije, mogu biti "okidači" za pojavu bolesti u osoba koje imaju genetsku sklonost. Najvažniji čimbenik za psorijatični artritis je postojanje psorijaze. To se poglavito odnosi na psorijazu nokata koja se pojavljuje čak u oko 80% bolesnika koji imaju psorijatični artritis, a u oko 20% onih sa samom psorijazom. Uz bliskog srodnika sa psorijazom ili psorijatičnim artritisom, ostali čimbenici rizika su dob i spol. Naime, iako se bolest može pojaviti u svakoj životnoj dobi, najčešća je u odraslih između 30. i 50. godine života. Psorijatični artritis podjednako zahvaća muškarce i žene, ali postoji razlika prema spolu glede raspodjele zahvaćenosti zglobova. Tako su u muškaraca češće zahvaćeni kralježnica i krajnji zglobovi na prstima, dok je u žena češća simetrična zahvaćenost (zahvaćenost istih zglobova na lijevoj i desnoj strani tijela).

al eto ja imam na noktima, al nemam artritis, kako, zasto ne znam:ne zna:
teorija od moje doc je jer se ja jako puno krecem, pijem uzasno pune vode(deva mi nije ravna vjeruj mi)

ps: jel kod nas ima centar psorijaticara, neka okupljanja, raspravljanja nesto?

Vedranna
07.07.2011., 13:41
To sam bila čula na jednom simpoziju o biološkoj terapiji u liječenju psorijaze.
Potražit ću te papire koje sam tamo dobila (ne garantiram da ću ih i naći:mig:), možda je navedeno koja je točno studija bila u pitanju.

Uglavnom pacijenti s raznim bolestima su ispunjavali upitnik koliko ih njihova bolest ometa i opterećuje u svakodnevnom životu, pridodavani su odgovorima bodovi i takvi su ispali rezultati.

Osim toga prikazan je bio i filmić gdje su nekoliko dermatologa u SAD-u filmski šminkeri "zamaskirali" da izgleda da imaju psorijazu i poslali ih u svakodnevne aktivnosti (pedikura, ručak u restoranu i sl) te kamerama pratili njihovo ponašanje i reakcije ostalih slučajnih prolaznika. Cilj filma bilo je dočarati dermatolozima kako se njihovi pacijenti osjećaju.
uglavnom, itekako sam se naplakala gledajući film.:(

Ne moraš tražiti papire i koja je studija bila, zanimalo me upravo ovo kaj si ispričala. Iako danas već puno ljudi ima psorijazu i više je ljudi upoznato s njom (ili su barem čuli za nju) nego prije, ipak vjerujem da nije ugodno kad dođeš negdje i stalno razmišljaš da li te tko gleda i kaj misli o tebi. Kad mi je brat dobio psorijazu bio je mlad, u pubertetu i svi smo se trudili da mu vratimo samopouzdanje. Bilo je užasno teško. Danas se dobro nosi s tim, ali znam da mu nije baš uvijek svejedno.

Gerta
07.07.2011., 13:42

Jačina psorijaze nema veze sa pojavom ps. artritisa, niti samo liječenje/neliječenje kožnih promjena utječe na pojavu (osim opet sistemske terapije koja je ujedno i terapija za ps. artritis.)

psorijatični artitis se isto tako može pojaviti bez ikakvih kožnih promjena, a otprilike trećina bolesnika sa psorijazom dobije i ps. artritis.

kao i za nastanak psorijaze i ovdje su presudni genetski faktori (ponajviše genski lokus HLA-B27), te poticaji iz okoliša (opet recimo stres kao i kod ps) koji dovedu do ispoljavanja bolesti.

Ima li netko taj određeni gen se može i testirati, samo što je pitanje što se time dobija.
Ako je nalaz pozitivan osoba može cijelo vrijeme biti u strahu i samo čekati pojavu artitisa (dakle opet stres), a nije ni nužno da će se artitis uopće pojaviti (dakle HLA-B27 daje predispoziciju, ne nužno manifestni oblik bolesti).

Isto tako, ako je osoba i negativna na testu nije isključeno da neće razviti PsA (jer i drugi geni koji nisu točno locirani igraju ulogu), iako je onda šansa manja.

Vedranna
07.07.2011., 13:48
ostaci nakon dvije injekcije :
noge: http://imageshack.us/photo/my-images/543/p070711141601.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/38/p0707111416.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/26/p070711141602.jpg/

leđa: http://imageshack.us/photo/my-images/339/p0707111419.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/p070711141901.jpg/

ruka: http://imageshack.us/photo/my-images/339/p070711141702.jpg/

:s Ovo je odlično! :top:
Ne pamtim kad je mom bratu stanje bilo ovako dobro.

ja imam samo ovaj clanak o tome....

al eto ja imam na noktima, al nemam artritis, kako, zasto ne znam:ne zna:
teorija od moje doc je jer se ja jako puno krecem, pijem uzasno pune vode(deva mi nije ravna vjeruj mi)

ps: jel kod nas ima centar psorijaticara, neka okupljanja, raspravljanja nesto?

Znam, pročitala sam taj članak. Imaš psorijazu nokata na ruci ili nozi ili oboje?
Ne želim da se sad plašiš zbog toga kaj pitam za artritis.. to kaj imaš psorijazu na noktima, naravno da ne znači da moraš imati artritis. Pitam za artritis tek da vidim da li postoji kakav način da se on spriječi ili da se njegova pojava (ukoliko postoji rizik od nje) odgodi ili što smo uopće u mogućnosti napraviti i kako djelovati.

edit: ja nisam čula za centar psorijatičara :ne zna:

ćelo
07.07.2011., 13:55
Kod nas psorijatičara imunološki sustav je preaktivan i to uzrokuje dijeljenje stanica i ubrzan rast stanica kože(psorijazu) ali smo isto tako zaštićeni od npr.karcinoma i mnogih drugih teških bolesti. Biološki lijekovi djeluju tako da usporavaju imunološki sustav i samim tim usporavaju i psorijazu,ali zato"otvaraju vrata" mnogim drugim bolešćinama. U Americi je vrlo velik broj psorijatičara koji boluju i od drugih mnogo gorih oboljenja upravo radi liječenja biološkim lijekovima-koja su tamo vrlo česta iako su još uvijek u fazi ispitivanja.

Vedranna
07.07.2011., 13:55
Jačina psorijaze nema veze sa pojavom ps. artritisa, niti samo liječenje/neliječenje kožnih promjena utječe na pojavu (osim opet sistemske terapije koja je ujedno i terapija za ps. artritis.)

psorijatični artitis se isto tako može pojaviti bez ikakvih kožnih promjena, a otprilike trećina bolesnika sa psorijazom dobije i ps. artritis.

kao i za nastanak psorijaze i ovdje su presudni genetski faktori (ponajviše genski lokus HLA-B27), te poticaji iz okoliša (opet recimo stres kao i kod ps) koji dovedu do ispoljavanja bolesti.

Ima li netko taj određeni gen se može i testirati, samo što je pitanje što se time dobija.
Ako je nalaz pozitivan osoba može cijelo vrijeme biti u strahu i samo čekati pojavu artitisa (dakle opet stres), a nije ni nužno da će se artitis uopće pojaviti (dakle HLA-B27 daje predispoziciju, ne nužno manifestni oblik bolesti).

Isto tako, ako je osoba i negativna na testu nije isključeno da neće razviti PsA (jer i drugi geni koji nisu točno locirani igraju ulogu), iako je onda šansa manja.

Uf, najradije bih dala testirati brata ali da on za to ne zna. :lol:
Ne želim ga pitati da se testira jer mu ne želim razvijati neke strahove (kao što sam sad ugnjavila artritisom jadnu typhoid_mary :zubo:). Mene je strah više neg njega.

edit:
Mislim da on radi upravo ono kaj treba raditi s takvom bolesti, što manje se obazirati na nju. Tek toliko da namaže psorijatična mjesta kad se stanje pogorša. I posložiti si pravilno stvari u glavi.
Što manje se opterećivati, što manje provoditi vremena na topicu o psorijazi, zato vas ne budem više gnjavila.:zubo:

Hvala na informacijama. :top:

Gerta
07.07.2011., 13:59
Znam, pročitala sam taj članak. Imaš psorijazu nokata na ruci ili nozi ili oboje?
Ne želim da se sad plašiš zbog toga kaj pitam za artritis.. to kaj imaš psorijazu na noktima, naravno da ne znači da moraš imati artritis. Pitam za artritis tek da vidim da li postoji kakav način da se on spriječi ili da se njegova pojava (ukoliko postoji rizik od nje) odgodi ili što smo uopće u mogućnosti napraviti i kako djelovati.

Na žalost ne možeš ga spriječiti na neki konkretan način, osim nastojati živjeti što zdravije kako bi se izbjegli okidači koji bi mogli dovesti do izbijanja bolesti (klasika...što zdravije se hraniti, što manje stresa, rekreacija...blabla).
Ali ako nemaš genetsku predispoziciju za PsA jednostavno ga nećeš ni dobiti, pa makar imao psorijatične promjene na svih noktima.

Jedino na što je bitno obratiti pažnju su prvi zankovi pojave artritisa, da ukoliko do njega i dođe da se na vrijeme prepozna i počne liječiti.
Uglavnom počinje bolovima i oteklinama prstiju šaka i stopala (prst otekne u cjelosti, poput kobasice). Ne mora takav biti stalno, kad se smiri upala oteklina nestane. Oteklina kao takva nije problem već to što sa svakom upalom dolazi do oštećenja na zglobnim tijelima.
Drugo tipično mjesto su petne kosti na kojima isto nastaju bolovi zbog razvoja entezitisa.
I obratiti pažnju na bolove u leđima, osobito križa i prelazak grudnog u slabinski dio kralježnice.

Vedranna
07.07.2011., 14:00
Kod nas psorijatičara imunološki sustav je preaktivan i to uzrokuje dijeljenje stanica i ubrzan rast stanica kože(psorijazu) ali smo isto tako zaštićeni od npr.karcinoma i mnogih drugih teških bolesti.

Je li ovo istina?
Mislim, znam da ovo nije potpuna istina, ali ima li istine u tome da psorijatičari manje obolijevaju od takvih bolesti?

Gerta
07.07.2011., 14:02
Kod nas psorijatičara imunološki sustav je preaktivan i to uzrokuje dijeljenje stanica i ubrzan rast stanica kože(psorijazu) ali smo isto tako zaštićeni od npr.karcinoma i mnogih drugih teških bolesti. Biološki lijekovi djeluju tako da usporavaju imunološki sustav i samim tim usporavaju i psorijazu,ali zato"otvaraju vrata" mnogim drugim bolešćinama. U Americi je vrlo velik broj psorijatičara koji boluju i od drugih mnogo gorih oboljenja upravo radi liječenja biološkim lijekovima-koja su tamo vrlo česta iako su još uvijek u fazi ispitivanja.

Boldani dio na žalost nije istina.
Sve drugo stoji.:top:

Vedranna
07.07.2011., 14:05
Na žalost ne možeš ga spriječiti na neki konkretan način, osim nastojati živjeti što zdravije kako bi se izbjegli okidači koji bi mogli dovesti do izbijanja bolesti (klasika...što zdravije se hraniti, što manje stresa, rekreacija...blabla).
Ali ako nemaš genetsku predispoziciju za PsA jednostavno ga nećeš ni dobiti, pa makar imao psorijatične promjene na svih noktima.

Jedino na što je bitno obratiti pažnju su prvi zankovi pojave artritisa, da ukoliko do njega i dođe da se na vrijeme prepozna i počne liječiti.
Uglavnom počinje bolovima i oteklinama prstiju šaka i stopala (prst otekne u cjelosti, poput kobasice). Ne mora takav biti stalno, kad se smiri upala oteklina nestane. Oteklina kao takva nije problem već to što sa svakom upalom dolazi do oštećenja na zglobnim tijelima.
Drugo tipično mjesto su petne kosti na kojima isto nastaju bolovi zbog razvoja entezitisa.
I obratiti pažnju na bolove u leđima, osobito križa i prelazak grudnog u slabinski dio kralježnice.

A koga danas ne bole leđa...? :zubo:

Želim reći, da, moj se brat žalio na bolove u leđima tu i tamo.
I kaj sad? Napravit neki test i vidjeti je li to artritis? Neka liječnica iz Ri koja je navodno najpoznatija u hr za psorijazu je jednom napisala članak u kojem je, koliko se sjećam, spomenula kako svi koji imaju psorijazu (na koži) je imaju i "iznutra" na unutarnjim organima. Tak nekak, nije šarlantanka nego radi u bolnici u Ri. Hm...:ne zna:

ZubaTruba
07.07.2011., 14:05
Gerta i ostali, hvala na objašnjenjima.

Evo još konkretno, biološka terapija koja pomaže mom bratu se odnosi na lijek Stellara. Ne znam za cijenu jer on je uključen u studiju, tako da je terapija iz donacije farmaceutske kuće.

Da potvrdim što je netko naveo, on je terapiju dobio nakon što je prošao sistemsku terapiju kortikosteroidima i metatraksatom, čak je bio uključen i u psihoterapiju radi smanjenja kvalitete života. Prošao je na komisiji koja odobrava lijek, zato što je mlad, 28, i dosta veliak površina tijela mu je bila zahvaćena, te je procijenjeno da mu značajno narušava kvalitetu života. Mislim da periodično ispunjava anketu o kvaliteti života i utjecaju biološke terapije na nju. Također, prije svake injekcije je hospitaliziran na jedan dan radi pretraga - organizam mora biti (u određenoj mjeri) zdrav kako bi mogao primiti terapiju.

Uglavnom, ova terapija je njemu definitivno promijenila život. Mi smo užasno sretni jer bilo je teško gledati kako mu iz dana u dan stanje postaje lošije. I sada odjednom, gotovo... Htjela sam to podijeliti sa svima vama koji se borite sa psorijazom, lijeka ipak ima.... Sretno!!

Gerta
07.07.2011., 14:06
Je li ovo istina?
Mislim, znam da ovo nije potpuna istina, ali ima li istine u tome da psorijatičari manje obolijevaju od takvih bolesti?

Nema veze jedno s drugim, čista naklapanja bez medicinskog uporišta...
To što je kod autoimunih bolesti imunološki sustav pretjerano aktivan (u smislu da je usmjeren prema vlastitim stanicama) uopće ne znači da će biti dovoljno aktivan kod eventualne pojave karcinomskih stanica.

Vedranna
07.07.2011., 14:07

To znači da psorijatičari koji uzimaju nekakvu terapiju tj. koji se liječe (recimo kortikosteroidi), imaju i više šansi dobiti takve bolesti od zdravog čovjeka?

ZubaTruba
07.07.2011., 14:10

Dok je bio na biološkoj teraoiji prvi out, dakle ne Stellara nego nešto prije što nije imalo učinka, moj brat je stalno bio bolestan, neke prehladice, sinusi, afte u ustima i ječmenci na očima....

Gerta, molim te mišljenje, je li ma smisla uz biološku terapiju uzimati neke preparate za jačanje imuniteta, matičnu mliječ ili tako nešto? Ne mislim da se time može spriječiti karcinom u budućnosti, nego ovako za ta manja pobolijevanja.

Gerta
07.07.2011., 14:14
A koga danas ne bole leđa...? :zubo:

Želim reći, da, moj se brat žalio na bolove u leđima tu i tamo.
I kaj sad? Napravit neki test i vidjeti je li to artritis? Neka liječnica iz Ri koja je navodno najpoznatija u hr za psorijazu je jednom napisala članak u kojem je, koliko se sjećam, spomenula kako svi koji imaju psorijazu (na koži) je imaju i "iznutra" na unutarnjim organima. Tak nekak, nije šarlantanka nego radi u bolnici u Ri. Hm...:ne zna:

Vjerojatno je mislila na medijatore upale koji se nalaze svugdje u tijelu pa osim na koži mogu štetu napraviti i drugdje.
Al nije ti u klasičnom smislu da postoje psorijatični plakovi na unutarnjim organima.

Što se tiče bolova u leđima kod standardne populacije su uglavnom uzrokovani degenerativnim promjenama što koštanih struktura kralježnice, što intervertebralnih diskova, što zbog napinjanja mišića uz kralježnicu posljedično tim promjenama i pritiska na živce i tako...
Kod psorijatičnog artritisa nastaje drukčiji tip promjena koji ima svoju klasičnu radiološku sliku.
Što ne znači da psorijatičar sa bolovima u leđima ima PsA kralježnice - može imati "samo" degenerativne promjene, a može i jedno i drugo.
Treba otići kod reumatologa koji će ga pregledati i poslati na RTG pregled.

Uglavnom, ova terapija je njemu definitivno promijenila život. Mi smo užasno sretni jer bilo je teško gledati kako mu iz dana u dan stanje postaje lošije. I sada odjednom, gotovo... Htjela sam to podijeliti sa svima vama koji se borite sa psorijazom, lijeka ipak ima.... Sretno!!

Drago mi je zbog njega :)
Bez obzira na sve moguće nuspojave mislim da se dermatolozi u HR nažalost prerijetko odlučuju na biološku terapiju,a ovakvi pozitivni primjeri mogu dovesti i do promjena na tom području.

Super, neka mu se što dulje održi dobro stanje:top:

Vedranna
07.07.2011., 14:16
Gerta, hvala ti na strpljenju. :)

Zuba Truba, drago mi je zbog tvog brata. Sad još da mog sredimo.:D

typhoid_mary
07.07.2011., 14:17
ma neka, samo si mi bacila sad bubu uho da se testiram pa da vidim sto ce bit,
zalosno je reci al navikla sam na te stvari, pa ne budi neki strah ili osjecaj nelagode u meni.psorijazu imam samo na rukama i to oba palca, al to se samo povlaci pa se vraca i tak u krug nikad mi nije islo na jako tezak oblik. trebalo mi je dok dođe u glavu, dok sam bila teenage cuj bilo je svega od depresija, plakanja, opijanja(sta ces budala) pa do ljubavnih problema zbog nje(dok sam bila u bolnici, cula sam da masa ljudi ima sa time problem) al to me samo guralo naprijed. al zadnjih 7 godina sam se full promjena od stila zivota nadalje nema vise stresa, skuzila sam da skodim samo sebi time. samo sto eto oko mene nema ni jedna osoba koja ima , od frendova do familije, a da ne pricam o tome kad upoznas nekog novog, a sta ti to? (kak je moja stara provalila, kako sam rasla cuj ja imam fleke ostali klinci ne, da me ribica ugriza, al nekako mislim da je nasim roditeljima najteze u tome, vidim po mojoj staroj) pa velim ugrizla me ribica :D

ma da ja mogu normalno na sunce, more nebi me toliko ni zamaralo a ovak odem na sunce vratim se doma ko reš peceni jastog, pa dobijem neke fleke, pa sad kak primam to svasta, nista bez suncanih naocala hlada, obavezna kontracepcija ( zatrudnit ni pod razno, nije da imam zelju) a kad se kupam samo cekam da netko izvadi harupn pa me ucmeka, ko morska neman :facepalm: imam surf odijelo al ajde u dva dijela je

al kako muski rod stoji sa time, mislim jel utjece i njima na taj dio?

Gerta
07.07.2011., 14:18
To znači da psorijatičari koji uzimaju nekakvu terapiju tj. koji se liječe (recimo kortikosteroidi), imaju i više šansi dobiti takve bolesti od zdravog čovjeka?

Nažalost da.
Iako se kod lokalne primjene kortikosteroida (dakle kreme) teško može postići u krvi dovoljno velika koncentracija za takve nuspojave.
U medicini je nažalost sve pitanje procjene štete i koristi. Nema tog lijeka koji nije i otrov.

Gerta, molim te mišljenje, je li ma smisla uz biološku terapiju uzimati neke preparate za jačanje imuniteta, matičnu mliječ ili tako nešto? Ne mislim da se time može spriječiti karcinom u budućnosti, nego ovako za ta manja pobolijevanja.

Po meni to uvijek ima smisla uzimati (neovisno o biološkoj terapiji).
ne znam postoje li neke ozbiljnije studije o realnoj efikasnosti,ali odmoći mu doista neće.
Ako ništa drugo, da mu savjest bude mirna :)

ZubaTruba
07.07.2011., 14:19
Gerta, hvala ti na strpljenju. :)

Zuba Truba, drago mi je zbog tvog brata. Sad još da mog sredimo.:D

Sretno braci!! :grli:

ZubaTruba
07.07.2011., 14:23
Po meni to uvijek ima smisla uzimati (neovisno o biološkoj terapiji).
ne znam postoje li neke ozbiljnije studije o realnoj efikasnosti,ali odmoći mu doista neće.
Ako ništa drugo, da mu savjest bude mirna :)[/QUOTE]

Hvala Gerta!! Hvala na znanju i vremenu koje si s nama i za nas odvojila.

Iako je on uvjeren da je sve to bacanje novca, dobit će za rođendan matičnu mliječ :D

ćelo
07.07.2011., 15:30
Stellara je biološki lijek nove generacije i dosad se je najbolje pokazao,odnosno nuspojave su daleko manje(moguće zato što je novi pa se još uvijek nisu uspijele manifestirati)-nadam se da će tako i ostati. A što sam pisao u prošlom postu da smo zaštićeni od nekih težih bolešćina, to prenosim iskustva nekih starijih liječnika što su mi govorili da nisu sreli psorijatičara npr. s karcinomom i da su to uglavnom ljudi sa vrlo dobrim zdrastvenim stanjem(ako izuzmemo psor.i štetu uzrokovanu nepravilnim liječenjem),a i logika mi to govori kroz moja neka istraživanja(medicinskih članaka,studija...). A i volim tako razmišljati..

whayme
07.07.2011., 17:36

A sta da ti kazem kad vidin da bez obzira sto ti napisao ili jos 100 njih prije tebe o koristenju prirodnih ljekova i prehrane opet vecina njih sto smatraju da su PAMETNI misle da ce im nekakve kremice ili sad neki bioloski ljekovi pomoc i da vise nece imati problema sa psorijazom ehh da je to tako lako
Ja san se svoje rijesio putem teske duge prehrane i hladno presanog ulja al valjda oni znaju bolje...HAHAHAHA

bato69
07.07.2011., 17:47

pozdrav ja! i ekipi

ne triba ti recept imaš je kupit tamo nasuprot pravnog fakulteta di je Volksbank tu ima ta apoteka(kod neke kladionice).Ja je nisam osobno kupia ali mi je reka prijatelj koji je tu uzea.Cijena je čini mi se 440 kn-Ža mi je šta ti psorex ne pomaže više, meni je pomaga skoro 7 god.a vidim da sam i ja sad posta imun na njega.Ajde drži se bit će nešto valjda opet samo treba tražit.By the way probali smo i ja i prijatelj(i on ima psorijazu i to velike fleke) ovaj Euten nije nam ništa pomoga a vidim da je većini bia dobar.Ne znam ako ti nije puno ovaj iznos probaj pa šta bude,ako Bog da pomoće.Sretno!

Gerta
07.07.2011., 17:56
Stellara je biološki lijek nove generacije i dosad se je najbolje pokazao,odnosno nuspojave su daleko manje(moguće zato što je novi pa se još uvijek nisu uspijele manifestirati)-nadam se da će tako i ostati. A što sam pisao u prošlom postu da smo zaštićeni od nekih težih bolešćina, to prenosim iskustva nekih starijih liječnika što su mi govorili da nisu sreli psorijatičara npr. s karcinomom i da su to uglavnom ljudi sa vrlo dobrim zdrastvenim stanjem(ako izuzmemo psor.i štetu uzrokovanu nepravilnim liječenjem),a i logika mi to govori kroz moja neka istraživanja(medicinskih članaka,studija...). A i volim tako razmišljati..

Naravno da ima psorijatičara s karcinomom i sa raznoraznim drugim bolestima.:confused:
To što ih oni nisu vidjeli :ne zna:.
Ja jesam.

Ne postoji apsolutno niti jedna bolest koja te štiti od drugih , jedino ti može povećati šansu za dobijanje drugih bolesti.

ćelo
07.07.2011., 20:20
Naravno da ima psorijatičara s karcinomom i sa raznoraznim drugim bolestima.:confused:
To što ih oni nisu vidjeli :ne zna:.
Ja jesam.

Ne postoji apsolutno niti jedna bolest koja te štiti od drugih , jedino ti može povećati šansu za dobijanje drugih bolesti.

Neželim se prepirat,ali logički gledano ako je aktivnost imuniteta(obrambenog sustava) pojačana trebali bi biti zaštićeniji(ne nužno i zaštićeni)od onih kod kojih to nije slučaj. Vjerujem ti da si upoznala psorijatičare(ili psorijatičara/jednina) i sa nekim drugim oboljenjima ali baš to je moglo uzrokovati npr. korištenje bioloških lijekova,depresija...isto tako nevidim razloge da bi me ovi liječnici lagali- a uvjeren sam da su upoznali mnogostruko više psorijatičara od tebe.

Gerta
07.07.2011., 20:39
Neželim se prepirat,ali logički gledano ako je aktivnost imuniteta(obrambenog sustava) pojačana trebali bi biti zaštićeniji(ne nužno i zaštićeni)od onih kod kojih to nije slučaj. Vjerujem ti da si upoznala psorijatičare(ili psorijatičara/jednina) i sa nekim drugim oboljenjima ali baš to je moglo uzrokovati npr. korištenje bioloških lijekova,depresija...isto tako nevidim razloge da bi me ovi liječnici lagali- a uvjeren sam da su upoznali mnogostruko više psorijatičara od tebe.

A zašto misliš da bi te ja lagala :durica:mig:
Inače, stariji liječnici, osobito one generacije koje su sada u mirovini, dakle prije dostupnosti interneta, ogromne količine stručnih časopisa i publikacija i sl. su se uglavnom ravnali prema svom iskustvu jer je to bio jedini način rada...ne da je iskustvo loša stvar, ali više niti jedan liječnik ne smije liječiti nekoga na određeni način "jer je takvo njegovo iskustvo" već po principima onoga što se zove Evidence based medicine

A što se tiče imunološkog sustava, on je preprekompleksan da bi se mogao svoditi na logiku "ako je pojačano djelovanje u autoimunoj bolesti jače će djelovati i protiv drugih bolesti".
Ako te zanima više postoji jako dobro napisana knjiga na hrvatskom jeziku Imunologija (http://www.medicinskanaklada.hr/catalog.aspx?search=imunologija).
Malo prouči pa možemo nastaviti prepirku.:)

Što se psorijatičara tiče "upoznala" sam ih sigurno više od tridesetak, i to upravo zbog drugih bolesti koje imaju. A nitko od njih nije na biološkim lijekovima, uostalom sumnjam da ukupno u HR ima više od možda dvadesetak pacijenata sa psorijazom na takvoj terapiji.

Gerta
07.07.2011., 20:58
Evo, da ne ispadne da ja lupam gluposti o tome da je teorija o zaštiti od karcinoma neistina,ovdje (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1782355/) je razjašnjeno zašto autoimune bolesti ne štite od karcinoma.
Pa tko voli...:kava:
Inače, članak je objavljen u najvažnijem časopisu iz područja imunologije

ćelo
07.07.2011., 21:44
Evo, da ne ispadne da ja lupam gluposti o tome da je teorija o zaštiti od karcinoma neistina,ovdje (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1782355/) je razjašnjeno zašto autoimune bolesti ne štite od karcinoma.
Pa tko voli...:kava:
Inače, članak je objavljen u najvažnijem časopisu iz područja imunologije

Članak sam nabrzinu preletio i nisam nigdje naišao na psorijazu(vrlo moguće da sam ju i preskočio) ali i da jesam nebi mi promijenilo mišljenje jer sam i ja čitao "najvažnije" časopise koji su tvrdili ono što sam napisao u prethodnim postovima-a njima mi je draže vjerovat:mig:. Iz poštovanja prema tebi i ostalim forumašima ne mislim više diskutirat na ovu temu,besmisleno je.:s

Gerta
07.07.2011., 22:00
Članak sam nabrzinu preletio i nisam nigdje naišao na psorijazu(vrlo moguće da sam ju i preskočio) ali i da jesam nebi mi promijenilo mišljenje jer sam i ja čitao "najvažnije" časopise koji su tvrdili ono što sam napisao u prethodnim postovima-a njima mi je draže vjerovat:mig:. Iz poštovanja prema tebi i ostalim forumašima ne mislim više diskutirat na ovu temu,besmisleno je.:s

Nisam ni rekla da je vezano uz psorijazu, nego autoimune bolesti i karcinome općenito.

Ali svakako linkaj to što te je uvjerilo u tvoje mišljenje, vjerujem da bi svi rado pročitali, a i meni bi osobno bilo izuzetno drago promijeniti mišljenje :top:

Mislim da rasprava o tome uopće nije besmislena, sumnjam da bi ijedan psorijatičar bio protiv toga da ga netko uvjeri da ta njegova bolest ima i neke dobrobiti.
A što se tiče poštovanja prema meni...to neka te uopće ne sputava, dapače....ja bih se osjećala vrlo poštovanom i počašćenomda mi se netko potrudi objasniti zašto smatra da sam u krivu. :moli:

Prema tome....čekamo s nestrpljenjem :)

Ja se evo odmah ispričavam ne netočnoj tvrdnji, časopis u kojem je linkani članak nije najvažniji iz područja imunologije, zamijenila sam ga s Annual Review of Immunology, jesi tamo to pročitao?

Gerta
07.07.2011., 22:41
Za one kojima je ipak malo too much čitati znanstvene članke, evo još nešto jednostavnije (http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/psoriasis/news/20100315/psoriasis-linked-to-heart-disease-cancer) u vezi toga

I naravno par znanstvenih
Association between psoriasis and incident cancer: the Iowa's Women's Health Study. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21553077)
Psoriasis, its Treatment, and Cancer in a Cohort of Finnish Patients (http://www.nature.com/jid/journal/v114/n3/abs/5603313a.htmlhttp://)
Malignant tumours and psoriasis: a follow-up study. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10233215)
Survival in cancer patients hospitalized for psoriasis: a population-based cohort study in Sweden. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21615715)

.....morala sam :D
Sori, ali jedini članci koji govore u prilog tvoje teorije datiraju iz 80-tih godina prošlog stoljeća i daaavno su opovrgnuti.:ne zna:
No i dalje čekam dobre vijesti :kava:

Vedranna
08.07.2011., 12:33
Mislim da se ćelo više neće tako skoro pojaviti. :D

Ali, Gerta, zakaj si morala ovo linkati? :eek: I do sad sam bila u užasnom strahu zbog brata, u strahu od artritisa, a sad se još moram bojati i raka.:( Nisam detaljno pročitala, možda bolje da to i ne napravim.

edit: S druge strane, nije niti potrebno to sve znati. Kad malo bolje razmislimo, tko zna koliko je bolesti zapisano u našim genima, za koliko teških bolesti imamo "veće šanse" da se razviju (imali psorijazu ili ne imali). Kad bi se svi dali testirati da vide koliko i kakve bolesti im prijete, objesili bi se. :zubo: Tak da i ovo s psorijazom koje si linkala.....da, možda ima pojačan rizik za ovo-ono, a opet netko drugi ima pojačan rizik na nekaj treće, četvrto....
to je igra vjerojatnosti, to su brojevi, s tim se ne valja opterećivati previše. :D

Gerta
08.07.2011., 12:56
Mislim da se ćelo više neće tako skoro pojaviti. :D

Ali, Gerta, zakaj si morala ovo linkati? :eek: I do sad sam bila u užasnom strahu zbog brata, u strahu od artritisa, a sad se još moram bojati i raka.:( Nisam detaljno pročitala, možda bolje da to i ne napravim.

edit: S druge strane, nije niti potrebno to sve znati. Kad malo bolje razmislimo, tko zna koliko je bolesti zapisano u našim genima, za koliko teških bolesti imamo "veće šanse" da se razviju (imali psorijazu ili ne imali). Kad bi se svi dali testirati da vide koliko i kakve bolesti im prijete, objesili bi se. :zubo: Tak da i ovo s psorijazom koje si linkala.....da, možda ima pojačan rizik za ovo-ono, a opet netko drugi ima pojačan rizik na nekaj treće, četvrto....
to je igra vjerojatnosti, to su brojevi, s tim se ne valja opterećivati previše. :D

Ma ja sam to linkala isključivo iz razloga što se nekima očito ne može objasniti da je imunologija daleko složenija od 2+2=4.
A za suvislo čitanje znanstvenih članaka je potrebno i određeno predznanje iz nekog područja.

A i smatram da nije u redu da netko osobama nabija uvjerenja kako ih psorijaza štiti od karcinoma i drugih bolesti pa da još netko mislieći da je to istina zanemari simptome istih.

Ma ja se uopće ne opterećujem tim stvarima.
Kao što i sama kažeš, ne može ti nitko točno izračunati vjerojatnost pojave neke zloćudne bolesti, dosta to ima veze i sa srećom u životu. Ako nemaš jedne predisponirajuće čimbenike imaš druge :ne zna:.
Ali je ipak bitno da ljudi znaju na što obratiti pažnju.

Inače, ta veća vjerojatnost i nije nešto velika. Ali je ipak dovoljno velika da se ponište ranija vjerovanja (imunologija se intenzivno razvija tek zadnjih nekoliko desetaka godina) da autoimune bolesti štite od karcinoma.

Uglavnom, bez obzira na sve napisano...ALWAYS LOOK ON THE BRIGHT SIDE OF LIFE :cerek:

ćelo
08.07.2011., 14:05

Samo da podsjetim oko čega je počela rasprava i naglašavam zadnju rečenicu. Ako se nevaram sve su studije radjene u Americi i razvijenim europskim zemljama koje osim "novih" bioloških lijekova koriste i ostale imunosupresative(za usporavanje aktivnosti imuniteta). Mi nemamo "pojačan" imunitet zato što imamo psorijazu-već imamo psorijazu zato što nam je imunitet preaktivan.Kad se otkrije uzrok pojačanog aktiviteta nadam se da će to biti i rješenje našeg problema. Ja za razliku od nekih nemislim da sve znam,niti vjerujem svemu što pročitam(pogotovo od farmaceutske "mafie")-pa naglašavam da je ovo moje mišljenje i shvatanje problema.

Gerta
08.07.2011., 14:22
Samo da podsjetim oko čega je počela rasprava i naglašavam zadnju rečenicu. Ako se nevaram sve su studije radjene u Americi i razvijenim europskim zemljama koje osim "novih" bioloških lijekova koriste i ostale imunosupresative(za usporavanje aktivnosti imuniteta). Mi nemamo "pojačan" imunitet zato što imamo psorijazu-već imamo psorijazu zato što nam je imunitet preaktivan.Kad se otkrije uzrok pojačanog aktiviteta nadam se da će to biti i rješenje našeg problema. Ja za razliku od nekih nemislim da sve znam,niti vjerujem svemu što pročitam(pogotovo od farmaceutske "mafie")-pa naglašavam da je ovo moje mišljenje i shvatanje problema.

Ni ja ne mislim da sve znam...daleko od toga (čak bi vrlo rado da nešto naučim i od tebe, - da mi to naravno argumentirano objasniš).
Ali mi je imunologija bila drugi najdraži predmet na faksu i mislim da sam nešto ipak naučila i zapamtila.

Mislim da je osnova tvog problema simplificiranje imunologije i ustrajnost u tvrdnji da pojačana aktivnost imunološkog sustava u autoimunoj bolesti (gdje taj sustav doista je preaktivan, ali na poremećen način) znači i da će se taj isti imunološki sustav moći bolje boriti sa stanicama karcinoma.
Nažalost neće.

U onom članku koji si "preletio" je to razjašnjeno do molekularne razine.

I daj linkaj pliz te članke koji tvrde suprotno,a nisu publicirani od farmaceutske mafije.

Gerta
08.07.2011., 14:32

Znam zbog čega je rasprava počela.
Počela je zbog boldane rečenice i tvojih tvrdnji prvo, da su ti to rekli stariji liječnici koji nisu vidjeli nikada niti jednog pacijenta sa težom bolesti (na što sam ja rekla da ja jesam, dosta njih, od kojih niti jedan nije primao nikakvu sisttemnu terapiju za psorijazu), a zatim da si to pročitao u znanstvenim studijama.

Sa ostalim dijelom posta sam već bila rekla da se slažem:ne zna:

bettyyy
10.07.2011., 14:19
znaci na temelju ovoga svega mi s psorijazom imamo povecani rizika za oboljenje od zlocudnih bolesti????bez obzira dal koristimo bioloske i ostale lijekove???istina znam par ljudi koji imaju psorijazu i oboljeli su od raka al sam smatrala da je to slucajnost a ne da je covjek koji ima psorijazu skloniji tome...meni su cak doktoi imunolozi rekli da ak imas auto imunu bolest dakle psorijazu il neku drugu da si skloniji da dobis jos jednu takvu a da imas manju mogucnost oboljet od zlocudnih bolesti!!!!!!kome sad vjerovati???'meni je ovo logicnije kaj su mi oni rekli neg sad ovi linkovi....vase misljenje?????

Vlado2020
11.07.2011., 12:26
Ja koristim Glicerin (ili glicerol) oko 2 mjeseca i imam potiskivanje psorijaticnih ljuskica bar 50% za sad i ako nastavim ostatak ce brzo nestati . Mislim da glicerol moze biti antidota psorijazi i brojnim drugim bolestima sa nepristupacnim rastom.

Glicerol je prirodna substanca koja je prisutna svuda u tjelu ali najvise u celijskim membranama gdje drzi integritet celija. U stres situacijama , hormon kortisol zaustavlja i uzima glicerol iz celijskih membrana da bi pravio glukozu i na taj nacin koza izgubi integritet . Glicerol isto oporavlja rane i druge neispravnosti koze, meni je ispravio oziljak koji nosim od pete godine.

Glicerol se koristi u brojnim kremama, samponima ,sapunima ... i to je to sto daje pozitivne rezultate. Glicerol je isto jestiv i ima sladunjav ukus i moze se slobodno koristiti umjesto secera i navodno ima isti efekt kao i kad se stavi na kozu.

Glicerol se treba staviti svaki dan na psorijaticnu kozu bar 2 sata dnevno, ja sad stavljam oko 5 sati i vec sam potrosio 10kg u 2 mjeseca. Na pocetku bude veliki svrabez ali to samo govori da treba staviti jos. Nema boju i miris, ima gust i ljepljiv oblik slican medu i moze se lako sprati vodom.

Ovdje ima jos nesto detaljnije
http://www.medicalnewstoday.com/releases/4790.php

stavljam slike ubrzo

Vlado2020
11.07.2011., 12:42
znaci na temelju ovoga svega mi s psorijazom imamo povecani rizika za oboljenje od zlocudnih bolesti????bez obzira dal koristimo bioloske i ostale lijekove???istina znam par ljudi koji imaju psorijazu i oboljeli su od raka al sam smatrala da je to slucajnost a ne da je covjek koji ima psorijazu skloniji tome...meni su cak doktoi imunolozi rekli da ak imas auto imunu bolest dakle psorijazu il neku drugu da si skloniji da dobis jos jednu takvu a da imas manju mogucnost oboljet od zlocudnih bolesti!!!!!!kome sad vjerovati???'meni je ovo logicnije kaj su mi oni rekli neg sad ovi linkovi....vase misljenje?????

to je standardna dezinformacija od strane doktora, u psorijazi su jako aktivni upalni proteini kao tnf, nf kappa b, survivin, interlukin 6... koji podrzavaju anti apoptozu(protiv prirodne smrti celija) tako da to aktivira nepristupacan i ne kontroliran rast celija

bettyyy
11.07.2011., 16:53
ok daj sad to malo pojasni????koja je sad teorija od doktora realnija????

Ja!!
12.07.2011., 02:15
zaboravija san pitat u vezi te kreme euten,dali ona makne baš crvenilo il samo kožu čini ugodnijom?
i ajde dosta sa tin prepirkama i filozofiranjima,jel imamo ovo sranje,imamo,jel se ko izličija zauvik,nije.neće vjerovatno iako virujen da neće jer farmaceutska industrija to ne želi...ne trošite vrime i živce u glupe prepirke

Vlado2020
12.07.2011., 18:59
ok daj sad to malo pojasni????koja je sad teorija od doktora realnija????

Teorija je da kad imas neku upalu kao psorijaza gdje imas porast krvnih sudova, to izaziva nagli porast celija i tu su povezani razni hormoni i druge substance . Naravno ne treba se stresirati u vezi toga jer to vodi rastu problema , treba pogledati koji je bit problema i promjeniti ga.

waque
14.07.2011., 10:03
Poceo sam da koristim prah Qing Dai (Indigo Naturalis) mjesam ga sa bjelim petrolejom i rezultati su za ovih 5-6 dana veoma dobri sve se polako povlaci,posebno po laktovima i koljenima,toplo vam preporucujem svima (ili bar za 50% nas jer nije kod svakog isto) rezultati su dobri,necu reklamirati neki prozvod ako vas zanima javite mi se na pp pozdrav svima

Snowchief1900
14.07.2011., 16:54
zaboravija san pitat u vezi te kreme euten,dali ona makne baš crvenilo il samo kožu čini ugodnijom?
i ajde dosta sa tin prepirkama i filozofiranjima,jel imamo ovo sranje,imamo,jel se ko izličija zauvik,nije.neće vjerovatno iako virujen da neće jer farmaceutska industrija to ne želi...ne trošite vrime i živce u glupe prepirke

Meni je maknula crvenilo skroz i obnovila se koza, malo tamnija na mjestu gdje je bila psor al to je normalno

cruce
14.07.2011., 18:47
Hej

Moji su mi napokon rekli da sam psorijazu dobila nakon velikog šoka u ratu (ja se toga ne sjećam). Znači li to onda da možda uz pomoć dobrog neuropsihijatra mogu ozdraviti? :ne zna:

DejanBG
15.07.2011., 00:43
pozdrav svima....zanima me kakva iskustva imate sa Dermovate, mazem 7-8 dana samo uvece i jako sam zadovoljan skoro je sve nestalo (mada nisam ni imao previse) ali sa laktova nikada nisam uspeo da skinem kao sada :) ostalo je jos par tackica na nogama ali i to nestaje....

maxers
15.07.2011., 18:09
pozdrav svima....zanima me kakva iskustva imate sa Dermovate, mazem 7-8 dana samo uvece i jako sam zadovoljan skoro je sve nestalo (mada nisam ni imao previse) ali sa laktova nikada nisam uspeo da skinem kao sada :) ostalo je jos par tackica na nogama ali i to nestaje....

Jak kort. ,čuvaj ga baš za veliku površinu.Daje jako dobre rezultate,ima silu nus pojava.

Rosalin04
16.07.2011., 17:30
Dakle, moja se psorijaza nalazi na laktovima. Prije nekoliko godina pojavila mi se i na tjemenu, malo na obrvi, a jednom sam prilikom imala i na jednom noktu ruke. Ova posljednja mi je možda bila i najstrašnija.

Da ne duljim, pokušavala sam sa raznim mastima ( naravno kortikosteroidi ), čajevima i slično i ništa nije pomagalo, odnosno pomagalo je samo kratkotrajno.
Doduše, na tjemenu, obrvi i noktu sam imala neko kratko vrijeme.
Ova na laktovima je konstantna, povukla bi se nakon tretmana kortikosteroidima na neko vrijeme, u kombinaciji sa morem i suncem ne bi je imala po par mjeseci, ali uvijek se vraća.

Želim vam svima reći da mi se i ona skroz povukla nakon uzimanja Ultra gla omega 6 masnih kiselina od Twin Laba.
. Pakiranje ima 60 kapsula, popila sam sve. Obavezno probajte.

Sada ću napraviti pauzu dokle god se opet ne počne pojavljivati.
Naravno, ne smije se niti uzimati predugo, preporuka je to jedno pakiranje.
Inače, kupila sam je u ljekarni Lavanda Mia u Zagrebu ali vjerujem da toga ima i na drugim mjestima.
Nadam se da će vam svima pomoći kao i meni.

Gerta
16.07.2011., 18:40

To i je prije bio stav.
Ali kod autoimunih bolesti imunološki sustav je pojačano aktivan, ali na patološki način.
Što ga apsolutno ne čini djelotvornijim u borbi protiv malignih bolesti.

Ja uopće ne mislim da bi se ijedan psorijatičar trebao bojati malignih bolesti (previše je faktora tu u igri koji djeluju na rizik, a psorijaza ne spada u bolesti kod kojih je taj rizik osobito izražen), samo se oštro suprotsavljam dezinformacijama koje govore suprotno.

Hej

Moji su mi napokon rekli da sam psorijazu dobila nakon velikog šoka u ratu (ja se toga ne sjećam). Znači li to onda da možda uz pomoć dobrog neuropsihijatra mogu ozdraviti? :ne zna:

Psihološka trauma je u tvom slučaju bila okidač za izbijanje psorijaze.
Da nije bilo toga, možda bi ju kasnije neki drugi okidač izazvao jer očito imaš genetsku predispoziciju.
Neuropsihijatar tebe ne može izliječiti jer to nije psihijatrijska bolest, ali ako imaš i dalje puno stresova u životu bilo kakav oblik psihološke pomoći je dobrodošao.

isabela82
18.07.2011., 12:49
Pozdrav, trenutno sam na raznim ispitivanjima, jer moja dermatologinja sumnja na parapsorijazu. Osip po tijelu mi se pojavio prije 7-8 godina ali je tadašnja dermatologinja koja me liječila smatrala da je to alergija. Taj osip sam liječila Belogent kremom,koja bi dala neke privremene rezultat, ali bi se osip opet vraćao. Prvo su mi se javili crveni krugovi promjera od nekoliko milimetara pa do nekoliko centimetara po ramenima i leđima. S vremenom bi se to crvenilo počelo ljuštiti, a kada nestane tih ljuski ostanu bijele fleke po tijelu. Sada je već druga situacija, taj osip mi se proširio po cijelom tijelu, ali moram naglasiti da me veoma rijetko svrbi. U mojoj porodici niko ne boluje od psorijaze, tako da mogu isključiti genski faktor. Sada sam već u panici, jer vidim sa čim mi je se boriti cijeli život. Mislim da ćemo biti sigurni tek nakon urađene biopsije, ali doktorica je već poprilično sigurna, jer su mi svi ostali nalazi u redu. Tek sam na početku i znam da me čeka dug put, ali ne želim da me truju raznim lijekovima koji daju samo privremene rezultate. Inače imam 29 godina. Molim Vas prisjetite se svojih iskustava s ovom bolešću na početku! Molim vas za savjet!!!

oulu
18.07.2011., 14:19
inace na tetovazi se pojavilo par tacki kao sto su mnogi i rekli ali nista strasno, proci ce :))

kako ti je sad tetovaža? jesu se točke povukle?

bettyyy
19.07.2011., 20:01
nedavno sam cula informaciju da je jedna gospoda mazala psorijazu sa sodom bikarbonom i da joj se sve povuklo!!!!e sad neznam na koji nacin znaci s cim je mijesala taj prah a neznam na koji nacin da dodem vise do nje...mene zanima dal neko ima iskustva s tim???

MarkoMar
19.07.2011., 23:05
Vidim da ste se svi raspisali o medicinskim djelovanjima pojedinih preparata a moram bit iskren ja vas nista ne razumijem sto vi govorite :) ja koristim kremu avene akerat i nez zasto ali ta krema zaista djeluje(barem u mojem slucaju)... vjerujte mi na rijec necete pozalit ako probate :)

DejanBG
20.07.2011., 22:14
kako ti je sad tetovaža? jesu se točke povukle?

ej :) sad je dobra nema vise nikakvih tackica sve je ok!! pisao sam da sam koristio ovu mast Dermovate koja kako kazu nije bas preporucljiva ali ja sam zadovoljan i za sada nema nikakvih nus pojava ali videcemo! a planiram da radim jos jednu tetovazu od septembra kad prodju vrucine :) a pre svega toga u Cavtat na more da se jos malo sredi koza :) pozdrav!!!

oulu
26.07.2011., 19:46
danas sam naletila na ovo (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2018771/Kim-Kardashian-psoriasis-TV-star-fears-career-diagnoses.html)
znam, nije nikakva korisna info za liječenje psorijaze, ali eto, barem će psorijaza dobiti malo publiciteta

cruce
26.07.2011., 20:14
Hej ja sam slučajno nabasala u DM-u ili CM-u (nisam sigurna) na jednu njemačku kremu za djecu i kod mene nakon 6-7 mazanja debela bijela kora na nozi (na velikoj fleci) se povukla, ostala crvena fleka koja se polako počela povlačiti. Na kremi piše da je osim za djecu i crvenilo kože kod njh odlična i za neurodermitis ili tako nešto kod djece i odraslih, a meni je nakon svih silnih krema i čuda polako počela djelovati na psorijazu. Krema se zove Weleda Baby & Kind i platila sam ju negdje oko 70 HRK. Ako hoćete probajte a ja budem javila za daljnje rezultate :mig:

suzi86
31.07.2011., 22:09
Vidim da ste se svi raspisali o medicinskim djelovanjima pojedinih preparata a moram bit iskren ja vas nista ne razumijem sto vi govorite :) ja koristim kremu avene akerat i nez zasto ali ta krema zaista djeluje(barem u mojem slucaju)... vjerujte mi na rijec necete pozalit ako probate :)

:kava:poz...
Stvar je vrlo individualna.Dotičnu kremu sam pokušala koristiti ali mi je više odmogla nego pomogla:(.Dlanovi i tabani doslovno su buknuli a osjećaj svrbeža dvostruko se povećao.
Momentalno sam u pokušaju zaustavljanja pucanja tabana jednom kremicom na bazi african shea maslaca,ali se bojim:confused:....Koristim je od 5.mj i vjerojatno se koža navikla....a tu je i dvokratno radno vrijeme koje me već polako ubija...ustajanje u 5,a spavanje poslije ponoći...Koža pamti i reagira:durica

Zdravi bili:angel:

megyy
02.08.2011., 22:19
boook! zanima me ta krema euten (vi koji ju koristite) dali i vas jako peče taj mentol iz kreme, zanima me dali to tako mora biti ...

almonda
03.08.2011., 03:31
boook! zanima me ta krema euten (vi koji ju koristite) dali i vas jako peče taj mentol iz kreme, zanima me dali to tako mora biti ...

Ja se stvarno nisam dugo oglasavala,ali i nemam nekih novina za vas,izuzev pogorsanja.
Naimeposto se samo zaljecilo na tabanima/pisala sam/ pojavilo se u usima i iza njih.Dobila sam neke kapi,ali to je isto sve isto kao i kreme.Uzasno su mi pune usi,da su se doktori zacudili i kazu da nikad tako nesto nisu vidjeli.Da vam ne bih duljila,ako ko ima isti problem nek mi sto prije javi.

Gerta
03.08.2011., 11:47

Sve ovisi kako kome što smeta...moju malenu mažem već dugo Eutenom i ne žali se, jedino joj mentol smeta kad joj mažem donji kapak uz rub trepavica jer joj onda to štipa oči, tako da taj dio namažemo samo neposredno pred spavanje pa nakon mazanja žmiri.

megyy
03.08.2011., 22:23
hvala. zahvaćeno mi je skoro pa cijelo lice tako da mi nema druge nego ga mazat tu.

Gerta
04.08.2011., 09:04
nama je baš na licu odlično djelovalo. samo što moramo redovno mazati.
Sretno :top:

megyy
04.08.2011., 14:45
super, drago mi je :klap: ,meni također odlično pomaže,super što su ju izmislili,šaljem ti :W

homosapiens
05.08.2011., 10:59
Je možete pogledati slike na linku http://imageshack.us/g/714/img2514600x450.jpg/

Naime radi se o koljenima, noktima nogu i ruku također područje unutrašnje strane ušiju se ljuska, a vlasište je i bilo izraženo crvenilo sa ljusakanjem koje je nestalo za sada.

Da li se radi o nekom obliku psorijaze?

Lano
05.08.2011., 19:31
@homosapiens ne mogu nista reci za nokte, ali sto se tice koljena tako i moje jedno izgleda.
koristim vise puta dnevno kremu, more i sunce su poboljsale, ali i dalje ima malo i ljusti se. kad zima dodje mogu samo ocekivati pogorsanje, mada nastojim da sve to drzim u sahu koliko toliko (kod mene je dosta izrazeno na jednom laktu, manje na drugom, zatim na jednom koljenu i ima jedan krug na clanku lijeve noge).

svrbi li te? kod mene naidje period gdje bih najradije kozu zgulila, ali nastojim da se kontrolisem. najgore je kad spavam, jer desavalo se da toliko cesem da prokrvari. nista strasno, ali pravo iritirajuce. mene samo brine da se ne prosiri sa godinama, a ako ostane na ovome ja cu biti prezadovoljna. :)

homosapiens
06.08.2011., 08:04
@homosapiens ne mogu nista reci za nokte, ali sto se tice koljena tako i moje jedno izgleda.
koristim vise puta dnevno kremu, more i sunce su poboljsale, ali i dalje ima malo i ljusti se. kad zima dodje mogu samo ocekivati pogorsanje, mada nastojim da sve to drzim u sahu koliko toliko (kod mene je dosta izrazeno na jednom laktu, manje na drugom, zatim na jednom koljenu i ima jedan krug na clanku lijeve noge).

svrbi li te? kod mene naidje period gdje bih najradije kozu zgulila, ali nastojim da se kontrolisem. najgore je kad spavam, jer desavalo se da toliko cesem da prokrvari. nista strasno, ali pravo iritirajuce. mene samo brine da se ne prosiri sa godinama, a ako ostane na ovome ja cu biti prezadovoljna. :)

Ja imam na obadva koljena isto kao na slici (slikao sam jedno koljeno) i na obadvije podlaktice...

Nemam crvenila, a na podlakticama me svrbi dok na koljenima ne:ne zna:

ZlocestaTetaZri
06.08.2011., 20:12

Nova sam na forumu, po zvanju i zanimanju učiteljica, sa seboreom i psorijazom, te raznim dermitisima, a bilo je i kožnog lupusa, borim se više od 20 godina/a imam 44 godine/. Otkrićem Euten kreme sam se doslovno preporodila.
Euten kremu koristim već skoro dvije godine/čak mogu reći da i ne baš redovito, jer mi je malko preskupa/ i mene lagano pecka tej mentol, ali mi se ljuskice i crvenilo brzo povuku, čak u roku nekoliko sati. Nedostatak te kreme je što ne liječi već samo ublažava ružne simptome bolesti i ne može se primjenjivati u vlasištu, no čini mi se da je tako i sa svim kremama, jer mi ne bolujemo od bolesti od kojih se umire, već s kojima se umire. Prednost je što ne sadrži kortikosteroide. I još jedan savjet iz vlastitog iskustva, Euten krema bolje djeluje ukoliko je držite u hladnjaku.

Gerta
07.08.2011., 09:05
.... Nedostatak te kreme je što ne liječi već samo ublažava ružne simptome bolesti i ne može se primjenjivati u vlasištu, no čini mi se da je tako i sa svim kremama, jer mi ne bolujemo od bolesti od kojih se umire, već s kojima se umire....

Pa niti jedan lijek ne liječi psorijazu već uklanja simptome i tako će biti sve do otkrića genske terapije :ne zna:

Uostalom, tako je i sa većinom drugih bolesti.:kava:

Ja!!
07.08.2011., 11:28
evo jučer san se slika da mogu pratit promjenu kad kupim euten kremu.to je moje trenutno stanje,klasično loše,znalo je bit gore čak,a i prije samo 8 miseci nisan ima ni točkice.

[img=http://img155.imagevenue.com/loc27/th_10478_Picture1302091662684x912_122_27lo.jpg] (http://img155.imagevenue.com/img.php?image=10478_Picture1302091662684x912_122_2 7lo.jpg)

[img=http://img103.imagevenue.com/loc1139/th_10479_Picture1302091663684x912_122_1139lo.jpg] (http://img103.imagevenue.com/img.php?image=10479_Picture1302091663684x912_122_1 139lo.jpg)

šta se tiče slika na kolinu i noktima meni to ne izgleda ka psoriasis,ja iman skoro sve nokte zahvaćene i to bude jako vidljivo,budu prvo tamno žute mrlje koje se šire pod noktom i onda nokat lagano napukne i stvara se bila skorena kao prašina, odnosno ljuske,koje se počnu mrvit ali je drugačije nego inače na koži.ti niti imaš crvenilo na koži niti su ti nokti kao šta san spomenija.

Lano
07.08.2011., 12:35
@Ja jesu tebi dijagnosticirali pzorijazu? ima razlicitih oblika pa zato pitam. :rolleyes:
svrbi li te? da li se ljusti koza ili je "samo" crveno?

Lano
07.08.2011., 12:42
samo da podijelim nesto sto je meni preporuceno i cime sam zadovoljna.
naime, otkako sam saznala za ovo ulje nista drugo ne koristim za tijelo. kod mene su samo laktovi + 2 manja mjesta na lijevoj nozi obuhvacena, ali mi je isto koza dosta suha. vrijedno za podijeliti, pa probajte.
koristim ga tako sto umasiram ulje u citavo tijelo, pustim da djeluje i onda brzinski saperem (dakle, ako i ostane ne steti).
meni je tako rekao doktor.
progooglala sam pa ubacujem vam ovdje link da vidite na koje ulje mislim (ne krema, nego bas ulje.

zove se Eucerin ulje i vjerujem da se moze naci i na podrucju HR (ja ga kupujem u apoteci, cijena u kunama je negdj eoko 120 kuna za jednu bocicu - traje malo vise od mjesec dana).

Edit: googlala na nasem, pronasla ovo:
http://www.eucerin.com.hr/empfindliche_haut/ph5_duschoel.asp

znaci da ga ima na trzistu :)

megyy
07.08.2011., 13:54
Homosapiens, to meni ne liči na psorijazu, liči mi samo na suhu kožu kojoj je potrebna hidratacija, a možda i griješim, teško je reći preko slike.

Zločesta teta, meni su također dijagnosticirali psorijazu, pa sebor.dermatitis (ajd sad ti znaj), da bi se prije godinu dana malo jače razboljela i + dodatno (kao da mi i ove dvije bolesti nisu bile naporne i teške) dobila još i bolest sličnu lupusu i oštećenje bubrega, tako da me Euten spasio barem što se tice kožnih problema, a za ovo drugo pijem hrpu tableta. I to je dobro kad vidim malo da se pojavljiva mogu bez bojanja slobodno namazati koliko hoću. Ah koga briga za nedostatke, od čega je to sve i zašto nastalo nije ni bitno, bitno je samo da imamo s čime namazati da se to makne bar na tren da možemo izac među ljude :), a za vlasište koristim šampone i tu i tamo elocom losion i nekad neku mješavinu za skidanje ljusaka.

JA, nadam se da će ti pomoći krema, postavi slike nakon par mazanja, ovo tvoje je sad baš zbilja jako upaljeno, sretno!

Ja!!
07.08.2011., 16:27
moja dijagnoza je psoriasis vulgaris,i to od kada san dite,od 6 godine ja mislin,nedavno san napunija 29.crveno je tako jer nema ljusaka jer san slika nakon šta san se kupa,kada istrljam sve ljuske i ostaje samo koža glatka.ljuske dolaze nakon dana i samo se ljušte svakim idućim danom više.ja se kupam baš u kadi svaka 3 dana.svrab počinje kad ljuske nastaju,dakle idućeg dana nako kupanja,dok je koža vlažna i kad je ovako crveno onda nema svraba i koža mi je i inače glatka dosta.najveći problem je šta mi se javlja artritis,već par zglobova na prstima ruke i noge mi je oteklo i zna baš bolit dosta i na dodir.vlasište sam dosta poboljša sa oronazol šamponom kojim perem kosu skupa sa head and shoulder za perut i pomoglo mi je masu.

Gerta
07.08.2011., 19:39
....najveći problem je šta mi se javlja artritis,već par zglobova na prstima ruke i noge mi je oteklo i zna baš bolit dosta i na dodir.vlasište sam dosta poboljša sa oronazol šamponom kojim perem kosu skupa sa head and shoulder za perut i pomoglo mi je masu.

prijateljski savjet...ako već nisi bio, pod hitno kod reumatologa.
Na prve znake Ps.artritisa treba reagirati što prije jer se danas dobro liječi ako se otkrije na vrijeme.

Lano
07.08.2011., 21:10
prijateljski savjet...ako već nisi bio, pod hitno kod reumatologa.
Na prve znake Ps.artritisa treba reagirati što prije jer se danas dobro liječi ako se otkrije na vrijeme.

slazem se sa ovim. sto prije kod specijaliste i nemoj zavlaciti bolest.
kad se jedna stvar nalijepi na covjeka, onda i ostale bolesti dolaze k`o lude. :mad:

Ja!!
08.08.2011., 01:55
bija san kod fizijatrice,preporučila mi je da oden na pregled u zagreb na reaumatologiju u bolnicu sestre milosrdnice al se kao mora čekat.pa ću to rješit u šta skorije vrime

Gerta
08.08.2011., 08:06
bija san kod fizijatrice,preporučila mi je da oden na pregled u zagreb na reaumatologiju u bolnicu sestre milosrdnice al se kao mora čekat.pa ću to rješit u šta skorije vrime

Da, tamo je referentni centar za seronegativne spondiloartropatije u koje spada i ps.artritis.
Naruči se čim prije, nije kod ps.artritisa nužno da u roku od par dana odeš na pregled, ali svakako ga trebaš obaviti u što skorije vrijeme.
I pripremi se na to da će ti za početak (ako se dokaže bolest) vjerojatno uvesti sistemnu terapiju kortikosteroidima, ali to moraš prihvatiti jer se ps.artritis mora liječiti ako ne želiš da nastanu deformiteti i trajna ukočenost zglobova kao krajnja faza bolesti.

Ja!!
08.08.2011., 09:34
za sada mi samo oteknu vrhovi prstiju,odnosno taj mali gornji zglob.zna bolit par dana pa jedan.dva ne boli pa onda boli i tako.rješit ću to šta prije.zlo je naopako

Lano
08.08.2011., 11:35
pogledajte ovu temu, mozda bude od koristi nekome:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=446956&page=4

ZlocestaTetaZri
08.08.2011., 13:19
evo jučer san se slika da mogu pratit promjenu kad kupim euten kremu.to je moje trenutno stanje,klasično loše,znalo je bit gore čak,a i prije samo 8 miseci nisan ima ni točkice.

[img=http://img155.imagevenue.com/loc27/th_10478_Picture1302091662684x912_122_27lo.jpg] (http://img155.imagevenue.com/img.php?image=10478_Picture1302091662684x912_122_2 7lo.jpg)

[img=http://img103.imagevenue.com/loc1139/th_10479_Picture1302091663684x912_122_1139lo.jpg] (http://img103.imagevenue.com/img.php?image=10479_Picture1302091663684x912_122_1 139lo.jpg)

šta se tiče slika na kolinu i noktima meni to ne izgleda ka psoriasis,ja iman skoro sve nokte zahvaćene i to bude jako vidljivo,budu prvo tamno žute mrlje koje se šire pod noktom i onda nokat lagano napukne i stvara se bila skorena kao prašina, odnosno ljuske,koje se počnu mrvit ali je drugačije nego inače na koži.ti niti imaš crvenilo na koži niti su ti nokti kao šta san spomenija.

Gledajući Vaše slike, vjerovali ili ne, sram me reći da ja imam psorijazu.:( Možda sam jedna od sretnijih s vrlo blagim oblikom!:) Ali ja imam dijagnosticiranu "mješavinu" kožnih bolesti: diskoidni lupus, atopijski, seboroični i kontaktni dermatitis i psorijazu.:confused:

ZlocestaTetaZri
08.08.2011., 13:20
Gledajući Vaše slike, vjerovali ili ne, sram me reći da ja imam psorijazu.:( Možda sam jedna od sretnijih s vrlo blagim oblikom!:) Ali ja imam dijagnosticiranu "mješavinu" kožnih bolesti: diskoidni lupus, atopijski, seboroični i kontaktni dermatitis i psorijazu.:confused:

U svakom slučaju želim Vam uspjeh s primjenom Euten kreme, meni stvarno pomaže!

ZlocestaTetaZri
08.08.2011., 14:07
Svima!!!!!!!!

Iako se s kožnim problemima borim više od 20 godina, "držanje bolesti pod kontrolom" (barem po riječima mog dermatologa) mogu zahvaliti svom drugom zdravstvenom problemu. Naime imam velikih problema i s alergijama (alergična sam na sve citruse, C vitamin, metale, a posebice na sve konzervanse). Zbog tih alergija izbjegavam svu konzerviranu hranu i pića. Budući živim na selu i moja se obitelj bavi poljoprivredom (skoro mogu reći EKOLOŠKOM) imamo i voće i povrće i meso iz vlastite proizvodnje. Tako mogu reći da se zdravo hranim. Osim toga svako jutro natašte popijem minimalno 2 dl vode (iz bunara), a tijekom dana još barem 2 litre.
Možda je moj lijek i zdrava prehrana!

megyy
08.08.2011., 14:15
samo odi na pregled, i ja se slažem s gertom, a i možda ti tablete ako budeš koje morao piti pomognu bar na neko vrijeme da se riješiš psorijatičnih fleka! zločesta a i ti si kao mješana salata :) (od svake kožne bolesti po nešt), a šta da radimo, tak nam je kak je, živit s tim i borit se kad druge nema.

ZlocestaTetaZri
08.08.2011., 15:34
megyy!

Ipak su mješane salate cijenjene :)

Svi mi na ovom forumu bolujemo od bolesti od kojih se ne umire, već s kojima se umire! :))

megyy
08.08.2011., 16:39
:lol: , i to što kažeš, i to kako cijenjene :)

Gerta
08.08.2011., 22:45
za sada mi samo oteknu vrhovi prstiju,odnosno taj mali gornji zglob.zna bolit par dana pa jedan.dva ne boli pa onda boli i tako.rješit ću to šta prije.zlo je naopako

hm...to baš i ne ide u prilog Ps.artritisa.
kod PsA tipično je da otekne cijeli prst poput kobasice, iako prve promjene na zglobovima šaka kreću upravo na tim zadnjim zglobovima prstiju tako da ipak i PsA dolazi u obzir.