PDA

View Full Version : Srpska hegemonija u SFRJ

Karlovcanin
30.03.2005., 03:59
Hrvatski politicari, od komunista do ustaša, pozvali su pucanstvo „u boj, u boj, za narod svoj...”, i za neodvisnu Hrvatsku, tvrdeci da se ne može vise trpiti srpska - hegemonija!

A evo kako stvari stoje, kad se pogleda istini u oci:
Od Drugog svjetskog rata, pa tokom postojanja Jugoslavije sa komunistickim rezimom, dobro je poznato da je do svoje smrti, l980.godine apsolustni vodja, dozivotni predsjednik, i vladar kojem se nije smjelo reci ne, bio drug Tito,„najveci sin naših naroda i narodnosti” (njegova omiljena titula), a uz to, bar za Srbe, i „ljubicica bela”.
On je, zna se, bio - Hrvat!
Nedavno su ga Hrvati čak proglasili,u masovnoj anketi, za najveceg Hrvata u njihovoj istoriji.
Naravno, znali su i zašto su ga tako ocjenili. Učinio je Hrvatsku, porazenu u oba svjetska rata, vecom nego sto je ikada bila.

Međutim,ovaj topik pišem zato što se iz sljedecih cinjenica, bez obzira na Tita, može jasno KONSTATOVATI da su Srbi, pa i ostali narodi i narodnosti, bili pod HEGEMONIJOM HRVATA!

Ovome treba dodati da je Titov najblizi saradnik i tvirac ustavnog sistema na svim nivoima bio SLOVENAC EDVARD KARDELJ.

Naime,zapanjujuca je cinjenica da je od l945.godine do l992., kad je prestala postojati Jugoslavija, tokom tih 47 godina, na CELU JUGOSLOVENSKE VLADE 30 GODINA BILI HRVATI!!!
A u preostalih l7 GODINA - na predsjednici Vlade bili su SVI OSTALI.
SAMO JEDAN OD NJIH BIO JE SRBIN - OD 1963. DO 1967. predsjednik Vlade bio je PETAR STAMBOLIC.

Ako se sve ovo ima na umu pitanje je: - KAKO JE ONDA moguće RECI DA SU SRBI BILI TI KOJI SU DOMINIRALI KAO PO0LITICKI LIDERI U ZEMLJI?!

Naravno,veliki dio hrvatskog pucanstva ne zna ove podatke, pa vjeruje svojim vodjama koje su ga kroz secesiju i gradjanski rat dovele do neodvisne države koju zapadne sile, pogotovo Njemacka, sada tretiraju kao svoju koloniju, odnosno protektorat.

LET THE GAMES BEGIN

:W

Simba-OS
30.03.2005., 04:47
Opet prazna slama...po n-ti put.

LjutiBronxBomber
30.03.2005., 04:50
Yugoslavia would be ruled much like the first, by a highly centralized system, much like the Soviet model, in which the Russians dominated. In the periods after the war, the Serbs once again abused the centralist system. The Serbs would remain dominant even when Federalism was taken seriously in federal administration. In 1969, data was published, and out of 5, 885 federal officials, 4,334 were Serbs. Montenegrins were disproportionately represented as well, with 424 officials, representation three times higher than their proportion in Yugoslavia’s population. Ethnic Albanians, a people two and a half times more numerous than the Montenegrins were represented by only 11 federal officials. (Anzulovic 1999, 95)

The most notable figure for using the centralized system for Serbian nationalist aims was, Alexander Rankovic, the founder of the Yugoslav Secret Police and minister of internal affairs. He is remembered for beefing up Serbian minorities throughout Yugoslavia and for his persecution of Kosovo’s Albananian majority. While other Yugoslavs regarded him as the number one instrument of oppression, Serbs hailed him as a national hero, and they had plenty of reason to. (Anzulovic 1999, 96) The Serbs would control the security apparatus in Yugoslavia straight up until the 1990s. Serb peasants from the most backward regions of Croatia, Bosnia and Herzegovina formed the backbone of Tito’s army. The ethnic composition of Yugoslavia’s security forces was a constant source of Croat resentment. The Serbs constituted only twelve-percent of Croatia’s population, while Serbs formed seventy-percent of the republic’s police force. (Bennett 1995, 63) In 1990, when Croatia would revamp its police force accordingly, the Serbs, especially from Serbia, cried foul and would accuse Croats of some very nasty things, among them, that the Croats were genetically predisposed to commit genocide.

Od 5, 885 duznosnika, 4,334 su bili Srbi. Ma, ne, nikakve srpske hegemonije i dominacije nije bilo.

:rofl:

Karlovcanin
30.03.2005., 05:07
1969

LjutiBronxBomber
30.03.2005., 05:11
Karlovcanin kaže:
Učinio je Hrvatsku, porazenu u oba svjetska rata, vecom nego sto je ikada bila.

Budalo mahnita... Banovina Hrvatska za vrijeme prve Jugoslavije je bila veca od Titove SRH te od RH.

Koji si ti kreten.

:bang:

Hrvatske granice kroz povijest (http://mirror.veus.hr/myth/borders.html)

Karlovcanin
30.03.2005., 05:27
O no no no... Ti si kreten , a uz to jos i lazljiv....
Kada bi se gledale najvece granice koje su posjedovali Srbi ili Hrvati siguran sam da bi vi dosli sve do Zemuna i da bi imali pola Slovenije zahvaljujuci svabama. Prateci istu logiku Srbiji bi pripadao citav Thesaloniki (Grcka), sve do Karlovac/Karlobag (znas vec i sam dokle). Nazalost sto je bilo bilo je, stvarno stanje je mnogo drugacije.

A ovaj tekst sto si ostavio je najobicnija laz i izmisljotina i volio bih da mi kazes gdje si ga nasao (vjerujem da si radio copy/paste pa mjenjao brojeve.)

Ako se uzme 4334srba + 424 Crnogorca + 11 = 4769

Gdje su tu Slovenci pa muslimani iz Bosne, Makedonci ti ces reci da vas na kraju nije ni bilo na politickoj sceni u SFRJ.

Zagorakis
30.03.2005., 05:46
Jel zna tko,kako se zove srpsko Vrapče?

Karlovcanin
30.03.2005., 05:50
reci

LjutiBronxBomber
30.03.2005., 05:51
Karlovcanin kaže:
O no no no... Ti si kreten , a uz to jos i lazljiv....
Kada bi se gledale najvece granice koje su posjedovali Srbi ili Hrvati siguran sam da bi vi dosli sve do Zemuna i da bi imali pola Slovenije zahvaljujuci svabama. Prateci istu logiku Srbiji bi pripadao citav Thesaloniki (Grcka), sve do Karlovac/Karlobag (znas vec i sam dokle). Nazalost sto je bilo bilo je, stvarno stanje je mnogo drugacije.

A ovaj tekst sto si ostavio je najobicnija laz i izmisljotina i volio bih da mi kazes gdje si ga nasao (vjerujem da si radio copy/paste pa mjenjao brojeve.)

Ako se uzme 4334srba + 424 Crnogorca + 11 = 4769

Gdje su tu Slovenci pa muslimani iz Bosne, Makedonci ti ces reci da vas na kraju nije ni bilo na politickoj sceni u SFRJ.

Kretenu jedan.... napisao si da je Tito napravio Hrvatsku vecom nego sto je ikada bila...

A ta tvoja tvrdnja se lako moze oboriti. Samo treba pogledati granice BANOVINE HRVATSKE u Kraljevini Jugoslaviji. A od 1848, jos onda kada Hrvatska apsolutno veze nije imala sa Srbijom, njezine su granice poprilicno iste - tj. vec tada omedjane.

Koja si ti budaletina.

Di su Hrvati, Slovenci i muslimani? Pa oni su obnasali one duznosti sto je preostalo od Srba.

A podatke sam nasao u knjizi:

Heavenly Serbia: From Myth to Genocide, New York University Press, 1999.

To sam nasao u knjizi, a autor knjige je podatke nasao u onome sto je 1969 g. objavila tadasnja Jugoslavenska administracija.

Aha, napravio sam COPY/PASTE pa mjenjao brojeve, :lol:

Stvarno ste vi Srbi idioti kakvih nema igdi na svitu.

:bang:

Zagorakis
30.03.2005., 05:52
Karlovcanin kaže:
reci

Neznam! Pitam!

Karlovcanin
30.03.2005., 05:54
Autor? I koliko ostalih kazu da je bilo...

Zagorakis
30.03.2005., 05:57
Karlovcanin kaže:
Daj čovjeće, sredi se!

LjutiBronxBomber
30.03.2005., 06:01
Karlovcanin kaže:

Branimir Anzulovic, HEAVENLY SERBIA: From Myth to Genocide, New York University Press, New York - 1999.

Je li znas sto znaci rijec official? To ti je jebeni SLUZBENIK.

Od 5,885 sluzbenika SFRJ, 4,334 su bili Srbi. 424 Crnogoraca.

ALBANCI, dva i pol puta brojniji narod od Crnogoraca, imali su samo 11 sluzbenika.

Svi ostalo od tih 5,885, su bili Hrvati, Slovenci i bosanski muslimani.

Sad reci da nije bilo srpske hegemonije, budalasu!

A 70% Milicije u SRH su cinili Srbi, a bili su samo 12% stanovnistva Hrvatske.

:bang: kretenu...

Karlovcanin
30.03.2005., 06:04
Ako povjerujemo tom gdinu Anzulovicu....Mislim ako uzmes neku od Seseljovih knjiga siguran sam da ces naci interesantnih stvari....koje 99% ljudi u SRBIJI nece prihvatiti kao istinu.:top:

Zagorakis
30.03.2005., 06:06
Ja zbilja ne mogu vjerovati da se o ovome danas diskutira!

Karlovcanin
30.03.2005., 06:17
In these final three chapters, Anzulovic often loses sight of his thesis

Thus some of the material seems superfluous.

First, the fundamental problem with this book is the author's unsupported assertion that Serbia has been responsible for genocide

Second, the author's choice of evidence is on occasion careless

There were several other points in the book where I felt that Anzulovic stretched his evidence

REVIEW BY DENIS MILLER

4334 srbina+424 Crnogorca+11 Albanaca + 200tinjak Makedonaca+ 200tinjak Muslimana + 200stinjak Slovenaca....

Vrag te jabal pa vas nije ni bilo po tome... Nije mi jasno jel' laz ovo sto sam ja naveo ili to sto je tvoj Muslimancic/Ustasic pisao.

Samo mi pobij ako mozes ovo sto sam prvo napisao....onda mozemo raspravljati za ovih 5885.

LjutiBronxBomber
30.03.2005., 06:26
Who the fuck is Denis Miller?

Unsupported assertion that Serbia is responsible for genocide?

Sto, taj nije imao Tv devedesetima? :rofl: U knjizi autor jako dobro objasnjava veliko-srpsku, expanzionisticku - genocidnu politku. Anzulovic je koristio ono sto je izdala tadasnja Jugoslavenska administracija, odakle je i izvukao one brojke.

Ajde ti dokazi meni kako je Tito Hrvatsku ucinio "vecom nego sto je ikad bila," pa cemo dalje raspravljati, konju jedan srpski.

Kad mi uspijes dokazati nedokazivo, onda cemo dalje raspravljati. That is, necemo vise.

:lol:

Mishko Pishko
30.03.2005., 06:50
cut and paste sa serbian caffea ha mićo?

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/21/005643151.html?51

a ti bi kao Karlovčanin trebao znati da su Srbi u Karlovcu držali sve pozicije.

Evo ajde reci koliko je policajaca bilo Srba. valjda 80posto

a srba u Ka bilo 18 posto.

Da ne govorim o vojnim grlima po karlovačkim kasarnama.

Srbi Srbi Srbi

Reci mi tko je bio direktor Jugoturbine? Hrvat možda?

A direktori škola? i osnovnih i srednjih.

a bolnice na švarči?

zaboravljaš Mićane da ste bili strateški raspoređeni po svim ključnim pozicijama.

matematicar
30.03.2005., 06:54
Mishko Pishko kaže:
cut and paste sa serbian caffea ha mićo?

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/21/005643151.html?51

a ti bi kao Karlovčanin trebao znati da su Srbi u Karlovcu držali sve pozicije.

Evo ajde reci koliko je policajaca bilo Srba. valjda 80posto

a srba u Ka bilo 18 posto.

Da ne govorim o vojnim grlima po karlovačkim kasarnama.

Srbi Srbi Srbi

Reci mi tko je bio direktor Jugoturbine? Hrvat možda?

A direktori škola? i osnovnih i srednjih.

a bolnice na švarči?

zaboravljaš Mićane da ste bili strateški raspoređeni po svim ključnim pozicijama.

Srba je u Karlovcu bilo oko 50%. :W

Simba-OS
30.03.2005., 07:06
Zagorakis kaže:
Jel zna tko,kako se zove srpsko Vrapče?
Pa Vrapče i je srspko. Hrvatski je Vrapčić. :lol:

funat
30.03.2005., 07:06
Opet priče o srpskoj dominaciji. Mene isto fascinira da ljudi pored svih stvari mogu još drkat na ugroženost Hrvata u SFRJ. Pogotovo ako se zna da je to bila a priori ideološka država gdje se nije gledalo ko ti je ćaća, već jesi li u Partiji, i gura li te netko.

Ali neeee, naši dežurni NY, Detchland i ostali Hrvati su uvijek tu da objašnjavaju nama koji smo u HR cijeli život kako smo bili ugroženi.

Mishko Pishko
30.03.2005., 07:24
matematicar kaže:

aha možda u glavi Šešelja

nikad nije bilo Srba toliko. Prije 2 svj rata ih je bilo oko 5 posto ali su Kordunaši krenuli se naseljavat od 45 do 91.

nemoj izmišljati gluposti. Da 50 posto hahaha

Simba-OS
30.03.2005., 07:30
funat kaže:
Opet priče o srpskoj dominaciji. Mene isto fascinira da ljudi pored svih stvari mogu još drkat na ugroženost Hrvata u SFRJ. Pogotovo ako se zna da je to bila a priori ideološka država gdje se nije gledalo ko ti je ćaća, već jesi li u Partiji, i gura li te netko.

Ali neeee, naši dežurni NY, Detchland i ostali Hrvati su uvijek tu da objašnjavaju nama koji smo u HR cijeli život kako smo bili ugroženi.
A da pogledaš tko je i zašto pokrenuo topic?

eviltel
30.03.2005., 08:00
nego Karlovcanine, daj nadi fed. budget iz 1988, pa mi reci koji su postotci dolazili iz pojedinih republika, naspram postotaka populacije?

mirc
30.03.2005., 08:15
eviltel kaže:
nego Karlovcanine, daj nadi fed. budget iz 1988, pa mi reci koji su postotci dolazili iz pojedinih republika, naspram postotaka populacije?

je*o vas federalni proracun iz 1988, koji ku*ac je to sad tako bitno i vrijedno piskaranja ???? pa to se vec zna i taj problem JE RIJESEN !

bolje da diskutiramo o federalnom proracunu od 1996-2005 i nadalje gdje hrvati kojih je puno manje uplacuju vise od 50% proracuna. to se dogadja SADA, a ne 1988 !!!

i sto je jos gore, tada su republike u federaciji imale nekakve granice i kakvu-takvu suverenost i prava, sada nema ni granica ni prava...a ni republike (federacija cega???)

u prolazu
30.03.2005., 08:30
Uopče je nebitno tko je tu koga..zapravo je dosta vidjeti odnos životnog standarda Srbija:Hrvatska 89 i danas da se skuži što se tu događalo.

89' je odnos bio 98:128 a danas 30:100.

Izgleda da su se Srbi čim su morali konačno početi sami raditi i zarađivati nekom automatikom vratili na 1918!

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 08:33
Ja bih danas pristao na Jugoslaviju (makar i krnju :zubo: ) u kojoj bi glavni grad bio Zagreb, u čijoj bi se u vojsci umjesto šajkače nosila lička kapa s šahovnicom umjesto zvijezde i ako bi u toj vojsci službeni jezik bio hrvatski, kojoj bi na čelu bio Srbin onoliki koliki je Tito bio Hrvat, u kojoj bi 70% policajaca u Srbiji bili Hrvati, u kojoj bi diljem Srbije bilo na stotine "malih Zagreba"...

Uglavnom pristao bi odmah danas na Jugoslaviju u kojoj bi uloge Hrvata i Srba bile izmjenjene.

crtica
30.03.2005., 08:40
funat kaže:

Napisao si negdje kako imaš 27 godina, znači kada se Juga raspala imao si 12...Stvarno su to godine kada si kužio svijet oko sebe i znao kako je biti Hrvat u Jugoslaviji... :kava:

crtica
30.03.2005., 08:41
Jalnuški Diletant kaže:
Ja bih danas pristao na Jugoslaviju (makar i krnju :zubo: ) u kojoj bi glavni grad bio Zagreb, u čijoj bi se u vojsci umjesto šajkače nosila lička kapa s šahovnicom umjesto zvijezde i ako bi u toj vojsci službeni jezik bio hrvatski, kojoj bi na čelu bio Srbin onoliki koliki je Tito bio Hrvat, u kojoj bi 70% policajaca u Srbiji bili Hrvati, u kojoj bi diljem Srbije bilo na stotine "malih Zagreba"...

Uglavnom pristao bi odmah danas na Jugoslaviju u kojoj bi uloge Hrvata i Srba bile izmjenjene.

Ja ne bih...Ono što ne valja, ne može potrajati ;)

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 08:42
crtica kaže:
Ja ne bih...Ono što ne valja, ne može potrajati ;) I to je istina, ali zanimlo me bili Srbad pristala na TAKVU Jugoslaviju. :)

ostoja
30.03.2005., 08:47
Srba je u miliciji SR Hrvatske bilo 67%, u sigurnosnim službama ih je 1990. (kada k'o fol nije bilo srpske dominacije) bilo oko 50%, s tim da je bilo još dvadesetak posto Crnogoraca, Makedonaca i Jugoslavena. "Hrvata" je u tim službama bilo 30 posto, a i ti su bili ideološki Jugoslaveni, tvrdi udbaši tipa Manolića - narodski rečeno jugoslavenski psi koji su proganjali svakoga tko je pomislio išta protiv tako uređene Jugoslavije. Predsjedništvo SKH se pred 11 kongres (1989) sastojalo od trećine Srba, trećine Hrvata i trećine Jugoslavena!!!
Osim prevlasti na republičkoj razini posebno je znakovita bila prevlast Srba na lokalnoj razini, u onim općinama u Hrvatskoj gdje su činili imalo brojniju skupinu stanovništva. Jedan od najupečatljivih primjera je Pakrac u kojem su 1990 Srbi imali apsolutnu zakonodavnu, izvršnu, sudbenu i gospodarsku vlast. Svi direktori 27 najvećih poduzeća bili su Srbi, 96 posto pripadnika bivšeg MUP-a bili su srpske nacionalnosti, Srbi su činili 96 posto gradske uprave, a istovremeno su činili jedva nešto više od polovice stanovništva. 126 od 140 pripadnika pričuvnog sastava MUP-a u tom su gradu bili Srbi... Ista je stvar bila i u ostalim sredinama u kojima su Srbi bili značajnije prisutni, svugdje su oni "branili Jugoslaviju", a svako zalaganje za hrvatska prava nazivali šovinizmom, fašizmom, "buđenjem aveti prošlosti".
Otkuda ovakvo prosrpsko brojanje krvnih zrnaca u bivšoj državi kada znamo da je ona izvana bila izgrađena na mitovima o ravnopravnosti, jednakosti nacija i sl.? Od tuda što je osnovna vrijednost koju je podupirao jugoslavenski režim, (jedinstvo Jugoslavije po svaku cijenu) odgovarala Srbima. Oni su svoje nacionalne interese puno lakše mogli kamuflirati zalaganjem za Jugoslaviju i na taj način kroz legalne institucije tadašnjeg sustava, spretno se prikrivajući provoditi čak i velikosrpstvo. S druge je strane svako zalaganje za popuštanje jugoslavensko-partijsko-centralističke- stege bilo vrlo lako prokazati kao antijugoslavizam i šovinizam. Drugim riječima Srbi su, zalažući se za što viši stupanj državnog zajedništva (što je osnovni cilj velikosrpstva koje time učvršćuje svoju kontrolu nad prekodrinskim krajevima ) ,kroz institucije sustava provodili spretno prikrivenu šovinizam, a za to su bili nagrađeni benaficijama. Da stvar bude apsurdnija zalaganjem za vlastitu dominaciju (koja se odvijala pod firmom jugoslavenstva i bratstva i jednistva) priskrbili su si epitete jugoslavenskih patriota i čovjekoljuba otvorenih prema drugim nacijama, dočim su Hrvati zalažući se (u k'o fol vlastitoj državi) za ono na što drugdje pravo imaju i nacionalne majine (npr. vlastiti jezik), još krajem osamdesetih bili progonjeni kao fašisti i šovinisti...

funat
30.03.2005., 08:50
crtica kaže:
Napisao si negdje kako imaš 27 godina, znači kada se Juga raspala imao si 12...Stvarno su to godine kada si kužio svijet oko sebe i znao kako je biti Hrvat u Jugoslaviji... :kava:

13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.

I znam da se(stari) uvijek žalio kako za svaku dozvolu, uslugu ili nešto treće mora urgirati kod komunjara u općini ili gradskoj upravi koji o svemu odlučuju.
Pogotovo ako je htio da se zaobiđe koja procedura da stvar bude brže gotova. Nije bilo nikakvih spominjanja Srba ili nekog trećeg. Uglavnom sporost commie birokracije. I čovjek je Hrvat, ali se nije žalio da ga netko jebe zato jer je Hrvat pri pokretanju biznisa.
Na to su se vadili nesposobnjakovići, koji danas skviče iz belosvetskih pripizdina.

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima).

mirc
30.03.2005., 08:52
crtica kaže:

mislim da je htio reci kako to vec svi znamo i da nema potrebe mantrati u nedogled s necim sto je zavrseno. bolje npr. gledati koji su sada problemi hrvatske i hrvata i njih rjesavati.

da nam ne bude sutra opet netko drugi kriv za danasnje tragedije. jer ako neki narod ima mogucnosti da iskoristi on ce to i uraditi. na nama je da uradimo sve sto mozemo da mu to ne dopustimo, a ne da poslije diskutiramo o onome sto je davno proslo i sto je opce-poznato !

a mozda on to i nije htio reci, ali eto ja kazem !

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 08:52
funat kaže:
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga.

I znam da se(stari) uvijek žalio kako za svaku dozvolu, uslugu ili nešto treće mora urgirati kod komunjara u općini ili gradskoj upravi koji o svemu odlučuju.
Pogotovo ako je htio da se zaobiđe koja procedura da stvar bude brže gotova. Nije bilo nikakvih spominjanja Srba ili nekog trećeg. Uglavnom sporost commie birokracije. I čovjek je Hrvat, ali se nije žalio da ga netko jebe zato jer je Hrvat pri pokretanju biznisa.
Na to su se vadili nesposobnjakovići, koji danas skviče iz belosvetskih pripizdina.

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima). :misli: pa :misli: :misli: :misli:

:rolleyes:

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 08:53
mirc kaže:
mislim da je htio reci kako to vec svi znamo i da nema potrebe mantrati u nedogled s necim sto je zavrseno. Eto, sad smo vidjeli da NIJE htio TO reći.

crtica
30.03.2005., 08:54
funat kaže:

1991. je sve otišlo u Q. Rat je sve otpuvao(pogotovo ovo na moru koje je uništeno ratnim djelovanjima).

I sa ovakvim površnim zaključivanjima ti sebi daješ za pravo onakav besmisleni post napisati i ideš bez ikakvog srama soliti pamet svima... :rolleyes:

mirc
30.03.2005., 08:56
Jalnuški Diletant kaže:
Eto, sad smo vidjeli da NIJE htio TO reći.

da! pogresno sam ga skuzio. ali moj komentar gore stoji i dalje.

funat
30.03.2005., 09:07
crtica kaže:
I sa ovakvim površnim zaključivanjima ti sebi daješ za pravo onakav besmisleni post napisati i ideš bez ikakvog srama soliti pamet svima... :rolleyes:

to je samo moj primjer. meni najbliži. ne pada mi na pamet raditi analize od svega.

ne slažem se o bilo kakvoj ugroženosti Hrvata u SFRJ. Priče za djecu.

Policija je bila dobrim dijelom ne hrvatska, jer je trend da u policiju i državne strukture idu ljudi iz siromašnijih krajeva, što vidimo i danas. A siromašniji krajevi u SRH su bili oni gdje je postotak Srba dotizao i prelazio 50%.

Danas u vojsci i policiji imaš Hercegovce i ljude iz Zagore koji su isto pobjegli od kamena. Ili u svijet šverca i kriminala, ili u policiju i državnu upravu. Školovanje je tek rijetkima bila privilegija.

crtica
30.03.2005., 09:13
funate, pardon my french, no sereš kvake...Idi i igraj se analiza o iranskoj vojsci...to ti manje ljudi prati, pa neće skužiti koliko lupetaš...

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 09:19
funat kaže:
Danas u vojsci i policiji imaš Hercegovce i ljude iz Zagore koji su isto pobjegli od kamena. Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi?

ostoja
30.03.2005., 09:26
funat kaže:
to je samo moj primjer. meni najbliži. ne pada mi na pamet raditi analize od svega.

ne slažem se o bilo kakvoj ugroženosti Hrvata u SFRJ. Priče za djecu.

Policija je bila dobrim dijelom ne hrvatska, jer je trend da u policiju i državne strukture idu ljudi iz siromašnijih krajeva, što vidimo i danas. A siromašniji krajevi u SRH su bili oni gdje je postotak Srba dotizao i prelazio 50%.

Danas u vojsci i policiji imaš Hercegovce i ljude iz Zagore koji su isto pobjegli od kamena. Ili u svijet šverca i kriminala, ili u policiju i državnu upravu. Školovanje je tek rijetkima bila privilegija.

Nije stvar samo vojske, policije, nego i državne sigurnosti, Partije, pravosuđa, uprave, vodećih položaja u poduzećima. To što si ti vjerojatno živio u kraju koji je gotovo u potpunosti hrvatski pa te stvari nisi baš mogao vidjeti u njihovu punom sjaju, ili te u tvojoj orijentiranosti na lovu nije bilo briga za te stvari, to ne znači da srpske prevlasti nije bilo.
Inače kad smo kod vojske i policije, kako to da za vrijeme Juge u vojsku i miliciju nisu išli ruralni tipovi Hrvati, nego isti takvi , ali samo Srbi? A isti takvi Hrvati su za Juge morali na bauštele i to u nesrazmjerno visokom postotku u odnosu na ostale jugoslavenske narode (od svih gastića 1971. godine njih 40%posto su bili Hrvati, a Hrvati su u isto vrijeme činili samo 20 posto stanovništva tadašnje Jugoslavije - dakle u stvarima koje nam nisu išle u prilog bili smo iznadprosječno zastupljeni, dok je u privilegijama bilo obratno).

funat
30.03.2005., 09:32
Jalnuški Diletant kaže:
Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi?

Bilo je i njih.

Ali dobar dio ih je bio u ustašama ili domobranima, pa baš nisu mogli odmah u sigurnosne službe.

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 09:35
funat kaže:
Bilo je i njih.

Ali dobar dio ih je bio u ustašama ili domobranima, pa baš nisu mogli odmah u sigurnosne službe. Da previše je dvadesetogodišnjaka 1970. bilo u Ustašama i Domobranima...

funat
30.03.2005., 09:36
crtica kaže:
funate, pardon my french, no sereš kvake...Idi i igraj se analiza o iranskoj vojsci...to ti manje ljudi prati, pa neće skužiti koliko lupetaš...

vidim sve se praši od tvojih umnih analiza i kontraargumenata. prošeći molim te sa svojim "nadmoćnim" spikama.

DS je vrvila od Hrvata, i to podosta i na saveznoj razini.
U saveznim institucijama je koliko ja znam postojao i pravilnik koliko ovih ili onih mora biti.

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 09:37
funat kaže:
U saveznim institucijama je koliko ja znam... ... a ne znaš baš puno...

funat
30.03.2005., 09:38
Jalnuški Diletant kaže:
Da previše je dvadesetogodišnjaka 1970. bilo u Ustašama i Domobranima...

ali im je ćaća bio. samim tim nije mogao ići u partiju urgirati da sina prime u miliciju.
jer biti u miliciji ili u DS ili u općini bila je privilegija. za eliminaciju konkurencije koristili su se i udarci ispod pojasa.

jebiga, tako je bilo. više nije. na sreću.

Ali naravno, Srbi su krivi. Jebate, žao mi je što nisam živio prije 1918.

KO JE ONDA BIO KRIV?

Jalnuški Diletant
30.03.2005., 09:40
funat kaže:
ali im je ćaća bio. samim tim nije mogao ići u partiju urgirati da sina prime u miliciju.
jer biti u miliciji ili u DS ili u općini bila je privilegija. za eliminaciju konkurencije koristili su se i udarci ispod pojasa. Sve si rekao.

Naslov teme je, da podsjetim, "Srpska hegemonija u SFRJ".

mirc
30.03.2005., 09:40
funat kaže:
KO JE ONDA BIO KRIV?

uglavnom turci i domaci izdajnici (muslimani) koji su napadali hrvatsku stotinama godina....

Vanjushka
30.03.2005., 09:43
Srbiji bi pripadao citav Thesaloniki (Grcka), sve do Karlovac/Karlobag (znas vec i sam dokle). Nazalost sto je bilo bilo je

Nazalost :D :W

Dakle, ovdje prestaje sva rasprava sa debilom iz Karlovca.

Inace, ove teze o Kardelju, Brozu, Bakaricu kao dokazu da su zapravo Srbi bili ugrozeni a Hrvati hegemonisti, to vam je stara velikosrpska skola laganja i podmetanja.

Preporucam svima bar jedan sedmicni obilazak Istorije na SC sajtu, naucicete vise o psihopatama nego iz svih knjiga koji se bave tom problematikom. To su jednostavno receno bolesni ljudi.

I ne kuzim sto se uopce raspravljate sa bolesnicima, pa oni pate jebote, pokusajte zamisliti muku ovog debila sto nije docekao da nad Karlovcem vidi belog orla. Neka pati, nemojte hraniti idiota.

rambi
30.03.2005., 09:43
funat kaže:
13 zapravo 1991. Stari je bio privatnik od 1989. i imali smo dosta para, 2 stana i 2 auta. I lokal i teniska igrališta na moru. I podosta toga. A jesi li provjerio postoji li zastara kod mucki oko placanja poreza?

Znas kako je Al Capone zavrsio... doduse, ovo je Balkan... ista bljuzga prije i poslije 1990... what is new around here?

Karlovcanin
30.03.2005., 17:53
Ma jos mi niko nije rekao jel' ovo tacno ili ne....
A ti Mishko Pishko dobro znas da je bilo vise Srba nego sto ti kazes....Pa jebo ga ti samo ovi koje si ti naveo u Miliciji, Vojsci, po skolama plus njihove porodice:D .

Zagorakis
30.03.2005., 20:49
rambi kaže:
A jesi li provjerio postoji li zastara kod mucki oko placanja poreza?

Znas kako je Al Capone zavrsio... doduse, ovo je Balkan... ista bljuzga prije i poslije 1990... what is new around here?
Zastara nastupa nakon 5 god.

Zagorakis
30.03.2005., 20:51
funat kaže:
jer biti u miliciji ili u DS ili u općini bila je privilegija. za eliminaciju konkurencije koristili su se i udarci ispod pojasa.

jebiga, tako je bilo. više nije. na sreću.

Ali naravno, Srbi su krivi. Jebate, žao mi je što nisam živio prije 1918.

KO JE ONDA BIO KRIV?
Da je toliko Ustaša bilo...jebali bi vi ježa u leđa još 41.Ali Njemačka nam nije dala više od 95 000 Ustaša.

Srbi,što su sa kao turske poturice navaljivali na Hrvate.

HELIX14
30.03.2005., 23:30
funat kaže:

Stari vjerujem ti da si imao 13 godina 1991.
Po pisanju nisi ni za mjesec stariji ni danas.
Zato nas oslobodi svojih umotvorina o kojima si uzgred samo slušao i čitaj i pokušaj naučiti od ljudi koji i ovdje pišu argumentirano i koji su još to i proživjeli za razliku od tebe.
Analitika dijela povijesti i društva se ne svodi i ne gleda na način kak je meni bilo i kaj je pričao moj stari meni klincu od desetak godina.
Kuiš ??

Krcko_X
30.03.2005., 23:44
Jugoslavija je oba puta bila hrvatska ideja, a priče o srpskoj hegemoniji su pretjerane stoga je Karlovčanin donekle u pravu.
Srba je bilo na položajima, ali u srazmjeru s brojem stanovništva daleko manje nego što je danas na položajima ljudi iz nekih drugih krajeva. Pa ako je koji načelnik policije ili direktor poduzeća i bio Srbin više, ne možemo na takvim primjerima zaključivati da je to srpska hegemonija na djelu ili da je rezultat nekakve urote ili tajnog plana za porobljavanje Hrvata. Ne budite smiješni.

U Karlovcu je bilo 61% Hrvata, 24% Srba, 12% Jugoslavena i 3% ostalih.

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 00:38
Simba-OS kaže:
A da pogledaš tko je i zašto pokrenuo topic?

Ne moze on to vidit, sve da pogleda. Njega zanimaju "nesposobni" Hrvati - iz "bijelosvijetskih pripizdina."

Znas, toliko smo bili nesposobni, da smo PREPOZNALI na vrijeme 50ima, 60ima i 70ima, i otisli vanka.

Vama vasa jugosrpska tvorevina i Titov "socijalizam," u kojoj, ma ne! "nije bilo srpske hegemonije."

A nama bijeli svijet, demokracija, kapitalizam, mogucnosti svakorazna i novac.

A sto je najbitnije - pravo na IDENTITET!

(Neka se ne nadju uvrijedjeni cestiti Hrvati; zna se na koga ja ciljam.)

Onaj koji je nesposoban je onaj koji PLACE za bivsom drzavom. Nekima nije bilo tesko proci citav svijet, promjeniti zemlje, kontinente, ici u tudje zemlje, nepoznavajuci jezik i stvoriti nesto.

A nekima je tesko u vlastitoj Hrvatskoj miriti se sa - Hrvatskom!!

Kojega li apsurda!

;)

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 00:55
Jalnuški Diletant kaže:
Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi?

Kome pripada vojska i citavi sigurnosni sustav, njihova je i drzava.

talia
31.03.2005., 00:59
Jalnuški Diletant kaže:

Odakle je sad zvijezda, srpsko obiljezje?

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 01:03
talia kaže:
Odakle je sad zvijezda, srpsko obiljezje?

Od 1944. g., nakon masovnog prilaska.

;)

walter
31.03.2005., 01:18
LjutiBronxBomber kaže:
Onaj koji je nesposoban je onaj koji PLACE za bivsom drzavom. Nekima nije bilo tesko proci citav svijet, promjeniti zemlje, kontinente, ici u tudje zemlje, nepoznavajuci jezik i stvoriti nesto.

Kojega li apsurda!

;)

A netko je ostao na istoj zemlji, i bolila ga je kita zove li se ta zemlja Jugoslavija ili Hrvatska, pa je napravio nešto svoje na toj zemlji, kako god ju nazivali. i još uvijek ga boli kita kako ju zovu, njemu je bitno da radi na toj zemlji. Ne za druge, ne za tu zemlju, nego za obitelj i sebe.

I takvim ljudima dolaze ljudi iz Emerike i pričaju o domoljublju, kao da im Etiopljani pričaju o navodnjavanju. Pa se netko popiša na Etiopljanina, a on pita: Što je to?!?!?!?!

Tako je i s tobom Bronx, došao si Kinezima pokazati kako se riža sadi. ;)

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 01:22
A netko je ostao na istoj zemlji, i bolila ga je kita zove li se ta zemlja Jugoslavija ili Hrvatska,

To su nist-koristi. I 95% raje se takvih srami. ;)

i još uvijek ga boli kita kako ju zovu, njemu je bitno da radi na toj zemlji. Ne za druge, ne za tu zemlju, nego za obitelj i sebe.

Tako je svugdje, a pogotovo vani. Emigranti znaju sto je rad, obitelj i opstanak. Znaju i domaci i Hrvati.

Dopusti, emigranti nisu u sukobu s domacim Hrvatima.

I takvim ljudima dolaze ljudi iz Emerike i pričaju o domoljublju, kao da im Etiopljani pričaju o navodnjavanju. Pa se netko popiša na Etiopljanina, a on pita: Što je to?!?!?!?!

Kada meni MOJI, koji su ostali na toj zemlji, ne zaboravljajuci NIKAD sto je najbitnije ;) budu prigovarali i spocitavali ovo ili ono, onda mozes i ti.

Dotada, suti.

Tako je i s tobom Bronx, došao si Kinezima pokazati kako se riža sadi.

Dosao sam nist-koristima reci otvoreno sto su bili i sto su ostali.

Nistkoristi ;)

walter
31.03.2005., 01:27
walter kaže:
A netko je ostao na istoj zemlji, i bolila ga je kita zove li se ta zemlja Jugoslavija ili Hrvatska, pa je napravio nešto svoje na toj zemlji, kako god ju nazivali. i još uvijek ga boli kita kako ju zovu, njemu je bitno da radi na toj zemlji. Ne za druge, ne za tu zemlju, nego za obitelj i sebe.

Probaj ponovo...

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 01:28
walter kaže:
Probaj ponovo...

:zubeki:

walter
31.03.2005., 01:33
walter kaže:

Evo još jednom za hendikepirane. :mirko: :mirko:

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 01:48
walter kaže:
Evo još jednom za hendikepirane. :mirko: :mirko:

Evo jos jednom za "Muju iz Doboja."

:zubeki:

;)

ostoja
31.03.2005., 08:18
funat kaže:
vidim sve se praši od tvojih umnih analiza i kontraargumenata. prošeći molim te sa svojim "nadmoćnim" spikama.

DS je vrvila od Hrvata, i to podosta i na saveznoj razini.
U saveznim institucijama je koliko ja znam postojao i pravilnik koliko ovih ili onih mora biti.

A sad ti meni reci tko je od Hrvata mogao doći u savezne institucije? Nadam se da se slažeš da su mogli doći samo oni podobni.
A što je se smatralo podobnim u to vrijeme, koje je vrijednosti sustav nagrađivao? Odanost čvrstoj jugoslavenskoj zajednici iza čega se krio jasan srpski interes. I koji je normalan Hrvat mogao podržati te vrijednosti i "kvalificirati" se za bilo koju razinu vlasti? Mogli su ljudi tipa Šuvara i jugoslavenski usmjerenih kretena.
Možda češ shvatiti ovo: Hrvati jugoslavenske orijentacije poput Tita su bili Hrvati u onoj mjeri u kojoj je npr. Staljin bio Gruzijac.

ostoja
31.03.2005., 08:30
No da prevlast te vrste nije postojala samo u Hrvatskoj, nego i u ostalim dijelovima Jugoslavije koje su Srbi smatrali "svojima"svjedoči primjer iz BiH koji je u jednom svom članku naveo prof. demografije sa sarajevskog sveučilišta A. Markotić. On piše:

"N. Travnik jest većinska hrvatska općina, u kojoj je uz 39,6% Hrvata i 37,9% Muslimana, u 1991. živjelo i 13,3% Srba. Međutim središte općine (grad N. Travnik) jest većinsko srpsko, pa potom muslimansko i na kraju tek hrvatsko naselje.
K tomu još i to: preko tri četvrtine općinskih Srba (pretežito doseljenih iza 1945.) živjelo je u samom gradu (sic!). U čemu je kvaka ove etnostatistike?
Namjenska industrija u ovom gradu prva je karika u lančanoj reakciji etnodiskriminacije. Na namjensku industriju nadovezuje se kadrovska politika, a ova opet na političku podobnost, koja je pak bila koordinatni sustav politike zapošljavanja. Zapošljavanje se dogadalo u središtima općina koja su postajala stjecišta usmjerene stambene izgradnje (uz razna druga usmjeravanja) odnosno vlasti. (Dakle, namjenska industrija plus politička podobnost u kadrovskoj politici jest jednako "doseljavanje srpskih kadrova" u /hrvatskim poreznim novcem/ izgrađene stanove, da bi većinski
Hrvati imali u pretežito katoličkom i poljodjelskom okruženju ove većinske hrvatske općine nad sobom - u gradu "svoju srpsku vlast".) "
Na taj su način Srbi koji su po liniji političke podobnosti nakon 1945. god. doseljeni u (ogromnom većinom) hrvatsko-muslimanski kraj zavladali Novim Travnikom, a preko toga i čitavom općinom. Bratstvo - jedinstvo u punom sjaju.

funat
31.03.2005., 08:46
HELIX14 kaže:
Stari vjerujem ti da si imao 13 godina 1991.
Po pisanju nisi ni za mjesec stariji ni danas.
Zato nas oslobodi svojih umotvorina o kojima si uzgred samo slušao i čitaj i pokušaj naučiti od ljudi koji i ovdje pišu argumentirano i koji su još to i proživjeli za razliku od tebe.
Analitika dijela povijesti i društva se ne svodi i ne gleda na način kak je meni bilo i kaj je pričao moj stari meni klincu od desetak godina.
Kuiš ??

Slušaj dečko(balavcu, klincu, ustaški starkeljo ili nešto treće što već jesi ili nisi): ako nemaš ništa pametnije za reći - nemoj spamat, mogao bi najebat :D

http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=62968

nikog ovdje ne zanimaju tvoji komplexi. ugasi računalo i izađi na sunce. ja idem malo raditi da odmorim mozak od lijenih neofašista kojima su srbi krivi za sve, a samo zato jer su bili nesposobni cijeli život.
e koliko ih samo znam uživo. i nisu ovako bahati kao na forumu, jer znaju ako budu, neće me moći više tražiti usluge.

funat
31.03.2005., 08:48
Jalnuški Diletant kaže:
Sve si rekao.

Naslov teme je, da podsjetim, "Srpska hegemonija u SFRJ".

tipično izokretanje fašističke propagande.
ja sam mislio na komunističku birokraciju. ali ti to znaš, samo se praviš glup.

bubiša
31.03.2005., 08:53
A kako ćemo biti orjentirani kada uđemu u EU?
Hoćemo li nakon isplaženog jezika za njom odmah početi da ju rušimo i nazivamo antihrvatskom.
Sve ovo što pojedinci pišu je obična bljezgarija i budalaština.
Jugoslavija kao zajednička država južnoslavenskih naroda, bez Bugara, bio je hrvatski projekt kojim se htjelo ojačati vlastito narodno biće protiv Mađara i Austrijanaca. Kada se u tome uspjelo, velikom zaslugom Države Srbije koja je u Prvom svj. ratu bila na strani sila pobjednica, osnivanjem Kraljevine SHS i poslije Jugoslavije počelo se sa rušenjem države kojoj su Hrvati težili. Mislim da je i Krleža pisao o tome kako su se još s Mađarskom 1102 stvarali savezi, pa sa Austro-Ugarskom, Srbijom i ostalim južnosl. narodima da bi se nakon potpisanih saveza odmah išlo na rušenje i neku drugu soluciju.
Bojim se da je i ovo pristupanje EU samo sa figom u džepu.
Povijesno gledano svi ti savezi su u neku ruku bili nametnuti, ali su za samu državu značili boljitak u odnosu na prošlost, no nekako mi je simptomatično da se svo vrijeme za neke propuste u izgradnji države, koja god bila, uvijek optužuju druge nacionalnosti i netko drugi tko nije Hrvat.
Sada imamo Hrvatsku državu i po svoj prilici i najviše problema jer imamo takav dug i toliko malo samostalnosti u donošenju odluka da je sve ono ranije, naravno vezano uz vrijeme i povijesnu zbilju u kojoj se događalo, bilo čisti Woodstock.
Politika velikih sila uvijek je nametala rješenja i samo je važnost i veličina države bila odlučujuća za vrijednost nečijeg glasa.
Sjetite se da je Jugoslavija bila osnivačica nesvrstanih koje nisu bile baš nevažne tada, a bogami nisu ni sada.
Vremena se mjenjaju i to brzo, a mi sa lažnim podacima i prepucavanjima, lažima i prebacivanjem odgovornosti nikamo nećemo stići.
Možeš prevariti nekoga jačeg samo ako ti on dopusti da ga "prevariš" iz neki svojih interesa.
O broju Srba i Hrvata u državnim i drugim javnim službama u federaciji i SR Hrvatskoj još nitko nikada nije argumentirano pisao i ove brojke su jednostavno plod nečije mašte i pokvarenih strasti.
bilo

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 08:54
Jalnuški Diletant kaže:
Zašto za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj nisu policajci bili Hrvati iz Zagore nego baš Srbi? funat kaže:
Bilo je i njih.

Ali dobar dio ih je bio u ustašama ili domobranima, pa baš nisu mogli odmah u sigurnosne službe. Jalnuški Diletant kaže:
Da previše je dvadesetogodišnjaka 1970. bilo u Ustašama i Domobranima... funat kaže:

jebiga, tako je bilo. funat kaže:
tipično izokretanje fašističke propagande.
ja sam mislio na komunističku birokraciju. ali ti to znaš, samo se praviš glup. :rolleyes:

Jeff
31.03.2005., 08:54
Pisao sam jedan clanak na drugom forumu, a koji se moze iskoristiti ovdje jer daje veoma jasnu sliku o srpskoj hegemoniji i kako su je koristili tokom SFRJ.

Promjena 'etnicke slike' Bluke od 1969-1991?

... Znaci kako jedan grad koji je 1969 godine imao ubjedljivu bosnjacku vecinu dolazi do toga da danas Bosnjaka nema ni 5000? Kako jedan grad koji je do 1969 godine bio vecinski bosnjacki postaje 1991 vecinski srpski?

Kako jedan grad od 1969 godine pa do 1991 godine moze ucetvorostruciti broj stanovnika sto se je desilo u Bluci?

Ono sto mene zanima je period pretezito iza zemljotresa 1969 godine i naseljavanje Bluke poslije tog perioda sa Srbima iz Srbije, Kosova i Vojvodine u Bluku?

Takodjer zanima me izgradnja vojnog poligona JNA na planicnugi Manjaci i gdje su zavrsili Srbi koje je JNA iselila sa Manjace? U Banjaluci to je nesumnjivo medjutim kako to da su dobivali besplatno parcele na Lausu i tranzitu u Bluci? Kako to da se za 22 godine od 1969 do 1991 godine izgradi par naselja sa po 30-tak hiljada stanovnika (Borik, Starcevica, Sunce, Laus) i da vecina dotadasnjih Blucana (citaj Bosnjaka i Hrvata) nije dobila ni 1% tog novo-izgradjenog stambenog fonda?

Da li je istina da su se u Srbiji i Vojvodini davali oglasi za mlade ljude koji zele raditi u Bluci i da ce dobiti stan ako presele tamo?

Mnogo pitanja dosta cinjenica i ako ima tko da ima vise informacije neka se ne ustrucava.

Da li je srpska armada zvana JNA koristila isti recept za naseljavanje Bluke kao sto je to radila i u Dalmaciji na obali ...

Sasvim sigurno da jeste i svatko onaj koji zeli u praksi provjeriti tu srpsku hegemoniju u SFRJ moze to uraditi ako samo procita brojeve sa popisa stanovnistva u Bluci. Za nepune 22 godine Srbi od najmalobrojnijeg naroda u Bluci postaju najmnogobrojniji i taj u planovima 'velike Srbije' veoma vazan grad za 22 godine je 'povecao' broj stanovnika za cetiri puta? Zamislite da Zagreb za 22 godine ima 4 miliona stanovnika? To se je desilo Bluci naravno uz malu pomoc 'RAM' plana i 'narodne armije' tzv JNA koja je zamaskirala srpsko naseljavanje Bluke iz Srbije, Vojvodine, Kosova, Hrvatske i Crne Gore pravljenjem tenkovskog poligona na planini Manjaci.

funat
31.03.2005., 08:59
LjutiBronxBomber kaže:
Ne moze on to vidit, sve da pogleda. Njega zanimaju "nesposobni" Hrvati - iz "bijelosvijetskih pripizdina."

Znas, toliko smo bili nesposobni, da smo PREPOZNALI na vrijeme 50ima, 60ima i 70ima, i otisli vanka.

Upoznao sam puno ljudi iz old Juge u Beču.
Postoji pravilo među njima:
Ako su došli prije 1990. u 90% slučajeva radi se o neškolovanim bauštelcima kojima djeca slabo govore njemački, a sami ga nisu nikako naučili.
Slabo su plaćeni, sjebani i stalno se busaju u svoja hrvstska/srpska/ubacipovolji prsa.

Ako su došli nakon 1990., većinom su zbog rata napustili sređen život, protjerani su ili nešto treće, u jugi školovani, snašli su se do sada, i mahom su bolje plaćeni od ovih iz 60-ih i 70-ih koji su tamo po 30 godina.
Oni obično šute i rade.

LjutiBronxBomber kaže:
Vama vasa jugosrpska tvorevina i Titov "socijalizam," u kojoj, ma ne! "nije bilo srpske hegemonije."

Nije. Bilo je svašta, ali ne i toga. Ako se izuzme vrijeme nakon dolaska Miloševića na vlast u Srbiji.
Čudi me da se hrvatski komunisti i intelektualci nikad nisu žalili na to. Pa ni Tuđman do nedavno. SAmo ova ekipa koja je sa 8 razreda "bježala" vanka.

U biti, da budem iskren:
Ne prodaj mi govna, proveo sam skoro 2 godine po vani u periodioma od po mjesec dana. Nanosao se paketa i lijekova u oba smjera i upoznao stotine naših ljudi vani. ZNAM TKO STE I ŠTO STE. Prosjek IQ 80, Obrazovanje od 4 do 11 razreda(neka obrtnička). Uglavnom, dno jugoslavenskog društva.
Razlog odlaska: EKONOMSKE PRILIKE.
Za takve nije bilo posla u Jugi. Ali čistače ulica Njemačka je uvijek primala.

LjutiBronxBomber kaže:

Koji identitet? Pravo na nacionalnost?
Još jedna LAŽ.

LjutiBronxBomber kaže:

Kojega li apsurda!

;)

Pa šta radiš vani jebote???
DOĐI NAZAD!!

Pitaj nesposobnog Orangea za koliko radi??
Ja neću tu govoriti svoje mjesečne prihode, ali dovoljno je reći da su oko 3 prosječna zagrebačka. koga zanima neka provjeri.

funat
31.03.2005., 09:06
LjutiBronxBomber kaže:
To su nist-koristi. I 95% raje se takvih srami. ;)

zato si ti i dalje u jamerci.
ma bravo tulipane. plaćaj porez za američke oslobodioce po svijetu.

LjutiBronxBomber kaže:
Tako je svugdje, a pogotovo vani. Emigranti znaju sto je rad, obitelj i opstanak. Znaju i domaci i Hrvati.

Dopusti, emigranti nisu u sukobu s domacim Hrvatima.

Sa mnom jesu. Ne mogu ih smislit 90%. Kad dođem u Beč, gledam da se maknem od njih i pričam sa austrijancima. Ološ. Uvijek glasa za HDZ, busa se u prsa, i sere kvake. a žive u uvjetima tamo kojih bi mene bilo sram u Zagrebu.

LjutiBronxBomber kaže:

Dosao sam nist-koristima reci otvoreno sto su bili i sto su ostali.

Nistkoristi ;)

Zašto se ne vratiš i ne pomogneš?
Nikad Hrvatska neće napredovati s takvom stokom sitnog zuba koja je trpila srpsku genocidnu hegemoniju pola stoljeća, jel..

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 09:09
funat kaže:
Prosjek IQ 80, Obrazovanje od 4 do 11 razreda(neka obrtnička). Uglavnom, dno jugoslavenskog društva.
Za takve nije bilo posla u Jugi. Ma daaaj....:eek: :eek:

Zar u Jugogslaviji nije bilo posla za SVE? :confused:

:D

funat
31.03.2005., 09:20
Jeff kaže:
Sasvim sigurno da jeste i svatko onaj koji zeli u praksi provjeriti tu srpsku hegemoniju u SFRJ moze to uraditi ako samo procita brojeve sa popisa stanovnistva u Bluci.

Cut the crap. Većina tu su obični neofašisti koji samo traže povode za nove ratove. Kvazi povjesničari.

Pogledajte ovo i mirno zatvorite ovaj topic.

Federalni zavod za statistiku(FBiH, ne SFRJ):

http://www.fzs.ba/Dem/Popis/NacStanB.htm

Ili da vam prevedem ako ne kužite brojkice:

Srbi od 1961. do 1991, padaju sa 42.9 na 31.2%.

Muslimani rastu, a pomalo i Hrvati(doduše samo u apsolutnom broju).
Jebate, a ja mislio da su se Hrvati masovno iseljavali iz Bosne.

ostoja
31.03.2005., 09:22
bubiša kaže:
A kako ćemo biti orjentirani kada uđemu u EU?
Hoćemo li nakon isplaženog jezika za njom odmah početi da ju rušimo i nazivamo antihrvatskom.
Sve ovo što pojedinci pišu je obična bljezgarija i budalaština.
Jugoslavija kao zajednička država južnoslavenskih naroda, bez Bugara, bio je hrvatski projekt kojim se htjelo ojačati vlastito narodno biće protiv Mađara i Austrijanaca. Kada se u tome uspjelo, velikom zaslugom Države Srbije koja je u Prvom svj. ratu bila na strani sila pobjednica, osnivanjem Kraljevine SHS i poslije Jugoslavije počelo se sa rušenjem države kojoj su Hrvati težili. Mislim da je i Krleža pisao o tome kako su se još s Mađarskom 1102 stvarali savezi, pa sa Austro-Ugarskom, Srbijom i ostalim južnosl. narodima da bi se nakon potpisanih saveza odmah išlo na rušenje i neku drugu soluciju.
Bojim se da je i ovo pristupanje EU samo sa figom u džepu.
Povijesno gledano svi ti savezi su u neku ruku bili nametnuti, ali su za samu državu značili boljitak u odnosu na prošlost, no nekako mi je simptomatično da se svo vrijeme za neke propuste u izgradnji države, koja god bila, uvijek optužuju druge nacionalnosti i netko drugi tko nije Hrvat.
Sada imamo Hrvatsku državu i po svoj prilici i najviše problema jer imamo takav dug i toliko malo samostalnosti u donošenju odluka da je sve ono ranije, naravno vezano uz vrijeme i povijesnu zbilju u kojoj se događalo, bilo čisti Woodstock.
Politika velikih sila uvijek je nametala rješenja i samo je važnost i veličina države bila odlučujuća za vrijednost nečijeg glasa.
Sjetite se da je Jugoslavija bila osnivačica nesvrstanih koje nisu bile baš nevažne tada, a bogami nisu ni sada.
Vremena se mjenjaju i to brzo, a mi sa lažnim podacima i prepucavanjima, lažima i prebacivanjem odgovornosti nikamo nećemo stići.
Možeš prevariti nekoga jačeg samo ako ti on dopusti da ga "prevariš" iz neki svojih interesa.
O broju Srba i Hrvata u državnim i drugim javnim službama u federaciji i SR Hrvatskoj još nitko nikada nije argumentirano pisao i ove brojke su jednostavno plod nečije mašte i pokvarenih strasti.
bilo

Hrvati su kod svake promjene saveza pa i kod udruživanja u Jugoslaviju išli zbog vlastita boljitka, ali stvari su se uglavnom svodile na to da su jednog gospodara zamijenili drugim i sasvim je normalno da su se protiv toga pobunili.
Što se tiče statistika o udjelu Srba u organima vlasti one nisu nikakva izmišljotina nego podatci koje sam izvadio iz knjiga (Goldstein - "Hrv. povijest", Tomac - "Predsjednik", zatim članka prof. Markotića) a ovi autori su ih izvukli iz službenih statistika. To što se te činjenice tebi ne sviđaju je druga stvar, ako ne vjeruješ pročitaj gore navedenu literaturu.
Činjenica da su Srbi u Jugoslaviji bili dominantni ne znači da nam je zbog toga bilo loše, niti znači da nam je kad je ta prevlast prestala automatski trebalo biti bolje. Ta činjenica znači samo ono što ona znači: da su Srbi bili čuvari Jugoslavije jer je ta država bila ustrojena tako da su se oni u puno većoj mjeri poistovjećivali s njom nego većina Hrvata. Sve gore navedeno naravno ne znači da Hrvati danas u bilo kome drugom izuzev sebi trebaju tražiti opravdanje za sve teškoće koje danas imamo.

ostoja
31.03.2005., 09:45
funat kaže:
Cut the crap. Većina tu su obični neofašisti koji samo traže povode za nove ratove. Kvazi povjesničari.

I što to sad treba dokazati? To da Srbi nisu bili privilegirani? To dokazuje samo dvije stvari:
a) da su Srbi imali manji prirast stanovništva nego Bošnjaci
b) da su se Srbi (isto kao i Hrvati) selili prema matičnoj državi što je uobičajeno.
Migracije Srba ili bilo kojeg drugog naroda nisu uzrokovane samo društvenim statusom nekog naroda.
Što se Hrvata tiče oni kao i Srbi rastu u apsolutnim brojkama a padaju u statističkim udjelima. Razlog zbog kojeg gubitak Hrvata kao najmigrantnijeg etnosa u BiH nije veći jest u njihovu ogromnom prirodnom prirastu zahvaljujući čemu su od 1945. sve donedavno, unatoč najvišoj stopi odlaska u inozemstvo kao i odlasku u Hrvatsku, uspijevali još i očuvati svoju brojnost u BiH. I to su demografske činjenice koje spominju ugledni demografi npr. Gelo.
Povijesne činjenice o prošlosti i odnosima među ovdašnjim narodima nisu nikakav fašizam i ratno huškanje, nego samo činjenice. Ako je tebi toliko stalo do mira na ovim prostorima njega sigurno nećeš dobro zagovarati revidirajući povijest.

funat
31.03.2005., 10:46
ostoja kaže:
I što to sad treba dokazati? To da Srbi nisu bili privilegirani? To dokazuje samo dvije stvari:
a) da su Srbi imali manji prirast stanovništva nego Bošnjaci
b) da su se Srbi (isto kao i Hrvati) selili prema matičnoj državi što je uobičajeno.

Kao što kaže Samedi: "treba znati analizirati činjenice, ne ih samo navoditi".

Meni to govori da možda I NISU BILI TOLIKO PRIVILEGIRANI kada su se MORALI SELITI U MATIČNU DRŽAVU.

Jer porast stanovništva na određenom području je uvjetovan dijelom i uvjetima života na dotičnom području.
Pa ako su Srbi bili lokalni Inke na vladajućim mjestima, onda gornje brojke baš i nemaju smisla.

ostoja
31.03.2005., 11:05
funat kaže:

Meni to govori da možda I NISU BILI TOLIKO PRIVILEGIRANI kada su se MORALI SELITI U MATIČNU DRŽAVU.

Jer porast stanovništva na određenom području je uvjetovan dijelom i uvjetima života na dotičnom području.
Pa ako su Srbi bili lokalni Inke na vladajućim mjestima, onda gornje brojke baš i nemaju smisla.

Rekoh ti da migracije i porast i pad broja stanovnika neke skupine u većini nisu povezane s društvenim statusom. Ista je stvar sa Srbima u Hr. - i oni su unatoč privilegijima koje su tu uživali, u postotcima stanovništva u Hrvatskoj opadali. I to je velikosrbima u Hrvatskoj bio "dokaz" da su ugroženi, iako je bilo obratno. Sad ti isti argument koristiš da bi dokazao da im u BiH i nije bilo baš tako dobro. Srbi nisu MORALI seliti u Srbiju, nacionalna matica uvijek privlači pripadnike vlastita naroda, oni tamo odlaze vlastitom voljom školovati se,udavati se ženiti se itd.
Konačno na smanjenje postotka Srba u BiH utjecao je prije svega manji prirodni priraštaj Srba od Bošnjaka, a ta kategorija pogotovo nema veze s njihovim društvenim položajem.

u prolazu
31.03.2005., 12:28
funat kaže:

Pa ako su Srbi bili lokalni Inke na vladajućim mjestima, onda gornje brojke baš i nemaju smisla. Krivo zaključuješ!
Po tvojoj logici bi Afrikanci bili vladari svijeta a Europljani roblje!

druga stvar...primjeti skok muslimanske populacije od 76% od 1961-1971.
Taj skok je fizički nemoguč!

nordea
31.03.2005., 14:38
STA?!? 76%?!?
hihihi...bile su to plodne izgleda godine! EH da je tako...:rolleyes:

u prolazu
31.03.2005., 14:53
nordea kaže:
STA?!? 76%?!?
hihihi...bile su to plodne izgleda godine! EH da je tako...:rolleyes: Da...istovremeno broj Jugoslovena pada za 230,000 na samo 43,796. ( ako pretpostavimo da je od tih konvertita bilo recimo 200,000 muslimana zajedno sa prirodnim prirastom bi došli do vrlo viskog prirasta od 42% )

Sljedečih 10 godina se događa nešto zanimljivo.
Broj Jugoslovena raste za čak 283,000 a broj Srba pada za 70,000 zatim od 81 do 91 opet pada broj Jugoslovena za 80,000 dok broj Srba raste za 40,000.

u prolazu
31.03.2005., 15:16
Jeff kaže:
Pisao sam jedan clanak na drugom forumu, a koji se moze iskoristiti ovdje jer daje veoma jasnu sliku o srpskoj hegemoniji i kako su je koristili tokom SFRJ.

Sasvim sigurno da jeste i svatko onaj koji zeli u praksi provjeriti tu srpsku hegemoniju u SFRJ moze to uraditi ako samo procita brojeve sa popisa stanovnistva u Bluci. Za nepune 22 godine Srbi od najmalobrojnijeg naroda u Bluci postaju najmnogobrojniji i taj u planovima 'velike Srbije' veoma vazan grad za 22 godine je 'povecao' broj stanovnika za cetiri puta? Zamislite da Zagreb za 22 godine ima 4 miliona stanovnika? To se je desilo Bluci naravno uz malu pomoc 'RAM' plana i 'narodne armije' tzv JNA koja je zamaskirala srpsko naseljavanje Bluke iz Srbije, Vojvodine, Kosova, Hrvatske i Crne Gore pravljenjem tenkovskog poligona na planini Manjaci. Sa slučajem "Banja Luka" se uopče neslažem. Banja Luka je doživjela istu sudbinu kao i večina gradova u Jugi...dakle naseljavanje selo-grad!
I da ...Zagreb je također učetverostručio broj stanovnika od 45, Split, Rijeka, Osijek, Zadar takođe...čak i Beograd, Skopje..svi su gradovi u jugi doživjeli isto.

Po čemu je onda BL posebna??...pa sela oko BL su bila naseljena pretežito Srpskim pučanstvom za razliku od samog grada!! U

revolution
31.03.2005., 16:36
crtica kaže:

:bonk: :bonk:

:kava:

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 16:39
revolution kaže:

:bonk: :bonk:

:kava: Znamo da ti ne možeš znati kako je bilo biti Hrvatica u Jugoslaviji.

Ti si Svemirka, sjećaš se?

revolution
31.03.2005., 16:39
Karlovcanin kaže:

Naravno,veliki dio hrvatskog pucanstva ne zna ove podatke, pa vjeruje svojim vodjama koje su ga kroz secesiju i gradjanski rat dovele do neodvisne države koju zapadne sile, pogotovo Njemacka, sada tretiraju kao svoju koloniju, odnosno protektorat.

vidiš kako si već u uvodnom postu sjebal dobru temu (svjesno, jel?) ts ts :W :W

sad nisi niš drugog ni zaslužil neg dobit ko referencu anzulovića :lol: :D

revolution
31.03.2005., 16:42
Jalnuški Diletant kaže:
Znamo da ti ne možeš znati kako je bilo biti Hrvatica u Jugoslaviji.

Ti si Svemirka, sjećaš se? ja sam svemirka za dudeke na forumu tu. i to mi je čast i obveza :o :cool:

u jugi nisam bila svemirka. a i ne bivalo foruma :zubo:

mirc
31.03.2005., 16:43
LjutiBronxBomber kaže:

(Neka se ne nadju uvrijedjeni cestiti Hrvati; zna se na koga ja ciljam.)

Kojega li apsurda!

Velike koristi sto ste vi prepoznali. Nasa emigracija je u prosjeku (cast izuzecima) potpuno beskorisna za Hrvatsku. Ne posjeduje nikakve kvalitete koji bi koristili Hrvatskoj. Niti materijalno bogatstvo, niti su utjecajni i ugledni. Radi se o obicnim "sljakerima" u (bas kako ti kazes) "bijelosvijetskim pripizdinama". Ovo vrijedi za veliku vecinu emigranata. Koji i svoju djecu ogranicavaju "zanatom" i "sigurnim poslom". Zalosno. Takva emigracija koliko god je pomogla Hrvatskoj jos joj je puno vise stete napravila. Pa je za Hrvatsku najbolje kad su oni tisi. Nek zaradjuju svoju tesko stecenu crkavicu i uzivaju u njuj. Bolje im je da se ne opterecuju previse Hrvatskom nego porade na vlastitoj integraciji u sredini u kojoj zive. Vise ce im koristiti, a i Hrvatkoj ce pomoci.

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 16:44
revolution kaže:
ja sam svemirka za dudeke na forumu tu. i to mi je čast i obveza :o :cool:

u jugi nisam bila svemirka. a i ne bivalo foruma :zubo: A što si bila u Jugoslaviji?

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 16:45
mirc kaže:
Velike koristi sto ste vi prepoznali. Nasa emigracija je u prosjeku (cast izuzecima) potpuno beskorisna za Hrvatsku. Ne posjeduje nikakve kvalitete koji bi koristili Hrvatskoj. Niti materijalno bogatstvo, niti su utjecajni i ugledni. Radi se o obicnim "sljakerima" u (bas kako ti kazes) "bijelosvijetskim pripizdinama". Ovo vrijedi za veliku vecinu emigranata. Koji i svoju djecu ogranicavaju "zanatom" i "sigurnim poslom". Zalosno. Takva emigracija koliko god je pomogla Hrvatskoj jos joj je puno vise stete napravila. Pa je za Hrvatsku najbolje kad su oni tisi. Nek zaradjuju svoju tesko stecenu crkavicu i uzivaju u njuj. Bolje im je da se ne opterecuju previse Hrvatskom nego porade na vlastitoj integraciji u sredini u kojoj zive. Vise ce im koristiti, a i Hrvatkoj ce pomoci. Pojma ti o hrvatskoj emigraciji nemaš (ili ne želiš imati).

revolution
31.03.2005., 16:47
Jalnuški Diletant kaže:
A što si bila u Jugoslaviji? ugnjetavana i progonjena maloljetna hrvatica :o :cool:

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 16:49
revolution kaže:
ugnjetavana i progonjena maloljetna hrvatica :o :cool: U čemu je onda problem? :confused:

mirc
31.03.2005., 16:51
Jalnuški Diletant kaže:
Pojma ti o nrvatskoj emigraciji nemaš (ili ne želiš imati).

ne spominji mi sada par uspjesnih i poznatih. preko 90% emigracije se uklapa u ovo sto sam rekao.

funat
u prolazu kaže:
Krivo zaključuješ!

druga stvar...primjeti skok muslimanske populacije od 76% od 1961-1971.
Taj skok je fizički nemoguč!

Jebemu, pa vi desničari ni čitat ne znate :D
1961. 1971.
Jugosloveni 275883 43796 8,4% 1,2%

Muslimani 842248 1482430 25,7% 39,6%

Dakle kada se Muslimani uhljebiše kao nacija, počelo ih se više takvima izražavati, umjesto Jugovićima.

Za to vrijeme apsolutni broj Srba lagano pada, a Hrvata lagano raste.

Jalnuški Diletant
mirc kaže:
ne spominji mi sada par uspjesnih i poznatih. preko 90% emigracije se uklapa u ovo sto sam rekao. Ponavljam:

Pojma ti nemaš o hrvatskoj emigraciji.

mirc
31.03.2005., 16:53
Jalnuški Diletant kaže:
Ponavljam:

zao mi je ako sam te uvrijedio. nek ti imas :top: . ti mozda znas u jednoj zemlji ja sam vidio u puno njih. i svugdje je manje vise JADNO i ZALOSNO.

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 16:54
mirc kaže:
zao mi je ako sam te uvrijedio. nek ti imas :top: . ti mozda znas u jednoj zemlji ja sam vidio u puno njih. i svugdje je manje vise JADNO i ZALOSNO. Ne želim se ponavljati po treći puta.

funat
31.03.2005., 16:57
u prolazu kaže:
Krivo zaključuješ!

Da žive pod istim suncem možda. :rolleyes:

revolution
31.03.2005., 17:01
Jalnuški Diletant kaže:
U čemu je onda problem? :confused:

ja ga ne vidim.

no, ti - kako vidim, govoriš o nekakvim srbijancima (po svemu sudeći također hrvatskim državljanima) plus nekakvim leskovačkim mućkalicama i drugim specijalitetima onodrinske provenijencije.... i dal svjesno ili ne odvodiš priču u tom pravcu, a to nikako nemre biti pravovaljano a pogotovo ne istoznačno.

hrvatski srbi su autohtoni stanovnici ove zemlje, koliko god se to nekome činilo prihvatljivim ii nemogućim. kao takvima (autohtonim stanovnicima, domorocima ako hoćeš) nemoguće im je postavljati ovakve teze, bez obzira na rat i sve kaj se desilo.

zašto?
zato jer ih najveći broj i živi i ostao je IZVAN zona koje su bile zahvaćene ratom i koje nose tu stigmu koju nose.

mentalitetom, tradicijom, jezikom, zajedničkom poviješću (ma svime - osim vjere!) neraskidivo su povezani s nama i to nije moguće izbrisati niti izmijeniti - iz ma kojih politikantskih namjera.

ja sam odrasla sa srbima, plus još 10 tak drugih nacija koje obitavaju u moslavini par stoljeća. oni nemaju veze s "krajiškim epizodama" - osim davne povijesne Vojne krajine

:w

funat
31.03.2005., 17:04
Jalnuški Diletant kaže:
Ponavljam:

Evo JA ću ti reći nešto o našoj emigraciji.

Ujak mi se nedavno nakon 15 godina pojavio iz Švicarske i ponovno oće glumit baštovana i facu(kao nekad u jugi kad je nama klincima donosio čokolade), a cijeli rat se nije javljao već se tamo busao u prsa u raznim ex yu i cro klubovima.

Mahao mi je sa svojim odreskom od penzije(jer mi smo kao budale koji smo ostali dok on tamo uživa) i htio ostati par dana, nadoknaditi razgovorima po kavama i poklonima.

Pokazao sam mu svoj odrezak od plaće(koji prebacuje njegove Suiss prihode za cca 10%) i otpratio ga sutradan ujutro na bus. Uljudno, da mu pokažem da mi koji smo tu živjeli cijelo vrijeme nismo gamad.

Stric mi je u Australiji, radi od jutra do mraka, ali taj je nešto pametniji. Ne busa se u prsa već šuti i radi. I sigurno ne kenja po ovom forumu.

mirc
31.03.2005., 17:10
funat kaže:

Ujak mi se nedavno nakon 15 godina pojavio iz Švicarske i ponovno oće glumit baštovana i facu(kao nekad u jugi kad je nama klincima donosio čokolade), a cijeli rat se nije javljao već se tamo busao u prsa u raznim ex yu i cro klubovima.

Mahao mi je sa svojim odreskom od penzije(jer mi smo kao budale koji smo ostali dok on tamo uživa) i htio ostati par dana, nadoknaditi razgovorima po kavama i poklonima.

Pokazao sam mu svoj odrezak od plaće(koji prebacuje njegove Suiss prihode za cca 10%) i otpratio ga sutradan ujutro na bus. Uljudno, da mu pokažem da mi koji smo tu živjeli cijelo vrijeme nismo gamad.

Stric mi je u Australiji, radi od jutra do mraka, ali taj je nešto pametniji. Ne busa se u prsa već šuti i radi. I sigurno ne kenja po ovom forumu.

iako se s tobom ne slazem po puuuno drugih pitanja. ovaj opis ti je izvrstan :top:

tipican predstavnik "slavne" emigracije. jak na rijecima, kukavica na djelima. strah ih je bilo dati 5,10 eura vise za vrijeme rata. kao da se hrvatska obranila od tog njihovog jada. hrvatska se obranila od silnog novca prijateljskih nam drzva i onih koji su vidjeli korist u ratu. a vracat ce ga generacija gradjana hrvatske od svog poreza.

drago mi je da si mu pokazao svoj odrezak, drugacije te ljude ne mozes ni spustiti na zemlju i vjerujem da imas vise od njega - svaka cast ;)

revolution
31.03.2005., 17:11
mirc kaže:
iako se s tobom ne slazem po puuuno drugih pitanja. ovaj opis ti je izvrstan :top:

tipican predstavnik "slavne" emigracije. jak na rijecima, kukavica na djelima. strah ih je bilo dati 5,10 eura vise za vrijeme rata. kao da se hrvatska obranila od tog njihovog jada. hrvatska se obranila od silnog novca prijateljskih nam drzva i onih koji su vidjeli korist u ratu. a vracat ce ga generacija gradjana hrvatske od svog poreza.

drago mi je da si mu pokazao svoj odrezak, drugacije te ljude ne mozes ni spustiti na zemlju i vjerujem da imas vise od njega - svaka cast ;)

dječaci, jebali vas ti vaši stereotipi :o :rolleyes:

mirc
31.03.2005., 17:15
revolution kaže:
dječaci, jebali vas ti vaši stereotipi

djecak - svi mi ucimo iz iskustva i onoga sto vidimo. mozda tebi izgleda kao stereotip. ali se ponavlja po gotovo svim hrvatskim centrima i katolickim misijama ista slika. razgovaras s ljudima i oni to potvrde i na onim mjestima gdje nisi bio. onda imas pravo i zakljuciti nesto iz onoga sto vidis, zasto ne. na kraju krajeva on je opisao svoje iskustvo i izvrsno se uklapa u ono sto sam ja vidio i dozivio u kontaktu s emigracijom. stoga mu vjerujem 100%.

mirc
31.03.2005., 17:16

sabbath
31.03.2005., 17:20
funat kaže:

sad je cijela emigracija kriva sto ti je rodbina u qurcu :vidiga:

revolution
31.03.2005., 17:22
mirc kaže:
djecak - svi mi ucimo iz iskustva i onoga sto vidimo. mozda tebi izgleda kao stereotip. ali se ponavlja po gotovo svim hrvatskim centrima i katolickim misijama ista slika. razgovaras s ljudima i oni to potvrde i na onim mjestima gdje nisi bio. onda imas pravo i zakljuciti nesto iz onoga sto vidis, zasto ne. na kraju krajeva on je opisao svoje iskustvo i izvrsno se uklapa u ono sto sam ja vidio i dozivio u kontaktu s emigracijom. stoga mu vjerujem 100%.

tvoje pravo da vjeruješ. ili ne.

ja osobno ne volim stereotipe, niti ove godinama naturivane kroz medije i javnopolitički život, niti kroz osobne kontakte - jasno.

stereotipi su pretinac fobije, a ona znamo kamo može odvesti.

k tome, nisam nit dječak:o :D

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 17:26
revolution kaže:
ja ga ne vidim.

no, ti - kako vidim, govoriš o nekakvim srbijancima (po svemu sudeći također hrvatskim državljanima) plus nekakvim leskovačkim mućkalicama i drugim specijalitetima onodrinske provenijencije.... i dal svjesno ili ne odvodiš priču u tom pravcu, a to nikako nemre biti pravovaljano a pogotovo ne istoznačno.

hrvatski srbi su autohtoni stanovnici ove zemlje, koliko god se to nekome činilo prihvatljivim ii nemogućim. kao takvima (autohtonim stanovnicima, domorocima ako hoćeš) nemoguće im je postavljati ovakve teze, bez obzira na rat i sve kaj se desilo.

zašto?
zato jer ih najveći broj i živi i ostao je IZVAN zona koje su bile zahvaćene ratom i koje nose tu stigmu koju nose.

mentalitetom, tradicijom, jezikom, zajedničkom poviješću (ma svime - osim vjere!) neraskidivo su povezani s nama i to nije moguće izbrisati niti izmijeniti - iz ma kojih politikantskih namjera.

ja sam odrasla sa srbima, plus još 10 tak drugih nacija koje obitavaju u moslavini par stoljeća. oni nemaju veze s "krajiškim epizodama" - osim davne povijesne Vojne krajine

:w Promašila si temu, kao i obično.

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=3128881#post3128881

mirc
31.03.2005., 17:30
revolution kaže:
tvoje pravo da vjeruješ. ili ne.

naravno.

revolution kaže:
ja osobno ne volim stereotipe, niti ove godinama naturivane kroz medije i javnopolitički život, niti kroz osobne kontakte - jasno.

sorry, ali ako ne vjerujes niti medijima niti osobnim iskustvima (ne mojima, ali recimo svojima). cemu ces onda vjerovati? na osnovu necega moras stvarati svoje stavove. ili ?

revolution kaže:k tome, nisam nit dječak

ni ja.

revolution
31.03.2005., 17:35
Jalnuški Diletant kaže:
Promašila si temu, kao i obično.

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&postid=3128881#post3128881

a jesam i nisam. :rolleyes: :D malo se zna zamantat od toliko tema o srbima i toj navodnoj hegemoniji i "neprihvaćanju Hrvatske kao domovine"..mislim...:rolleyes: :rolleyes:

kaj se tiče ex yu>> nikakve hegemonije (daklem, politčki instrumentalizirane) od strane srba nije bilo. sve do kraja 80tih nacionalizam kao takav nije postojao niti je imao JEDNO uporište, poziciju moći (ili manipulacije). glupost, daklem. nije bilo HEGEMONIJE (to je bilo par desetljeća prije u kraljevini, dovraga). no, srbi jesu u toj ex yu bili najbrojniji i po svemu sudeći u određenim javnim službama ih je bilo brojčano više no ostalih, no čini mi se da su u SFRJ pitanja koja su se ticala politike i državnih apratura strogo poštivale princip "ključa" i to nije dovođeno u pitanje. također, netko je i primjetio već>>partijska (podobna) kategorija je IPAK bila nad-kategorija.

na kraju krajeva, određeni nacionalistički krugovi u srbiji i dan danas govore o ex yu - kao državi "tamnici srpskog naroda"

pa ti sad budi pametan tu...:rolleyes: :eek: :D

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 17:39
revolution kaže:
a jesam i nisam. :rolleyes: :D malo se zna zamantat od toliko tema o srbima i toj navodnoj hegemoniji i "neprihvaćanju Hrvatske kao domovine"..mislim...:rolleyes: :rolleyes:

kaj se tiče ex yu>> nikakve hegemonije (daklem, politčki instrumentalizirane) od strane srba nije bilo. sve do kraja 80tih nacionalizam kao takav nije postojao niti je imao JEDNO uporište, poziciju moći (ili manipulacije). glupost, daklem. nije bilo HEGEMONIJE (to je bilo par desetljeća prije u kraljevini, dovraga). no, srbi jesu u toj ex yu bili najbrojniji i po svemu sudeći u određenim javnim službama ih je bilo brojčano više no ostalih, no čini mi se da su u SFRJ pitanja koja su se ticala politike i državnih apratura strogo poštivale princip "ključa" i to nije dovođeno u pitanje. također, netko je i primjetio već>>partijska (podobna) kategorija je IPAK bila nad-kategorija.

na kraju krajeva, određeni nacionalistički krugovi u srbiji i dan danas govore o ex yu - kao državi "tamnici srpskog naroda"

pa ti sad budi pametan tu...:rolleyes: :eek: :D Nevjerojatno koliko su iskustva HRVATA drugačija od tvojih. ;)

(Vidjeti temu.)

revolution
31.03.2005., 17:41
Jalnuški Diletant kaže:
Nevjerojatno koliko su iskustva HRVATA drugačija od tvojih. ;)

(Vidjeti temu.)

zamisli da su ta FORUMSKA ISKUSTVA na koja referiraš - nekakav indikator...pa ti bi bio čuveni - znanstvenik, a ne zlobni nestručnjak tek..:rolleyes: :D :zubo:

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 17:42
revolution kaže:
zamisli da su ta FORUMSKA ISKUSTVA na koja referiraš - nekakav indikator...pa ti bi bio čuveni - znanstvenik, a ne zlobni nestručnjak tek..:rolleyes: :D :zubo: Forumska iskustva su mila majka prema zbiljskim iskustvima.

revolution
31.03.2005., 17:44
Jalnuški Diletant kaže:
Forumska iskustva su mila majka prema zbiljskim iskustvima.

čuj, zbilja zna bit opskurna;)

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 17:47
revolution kaže:
čuj, zbilja zna bit opskurna;) Ne znam što znači riječ "opskurna". :(

revolution
31.03.2005., 17:51
Jalnuški Diletant kaže:
Ne znam što znači riječ "opskurna". :(

znaš, opisao si je ovom rečenicom:

Forumska iskustva su mila majka prema zbiljskim iskustvima.

:rolleyes:

Jeff
31.03.2005., 18:47
funat kaže:

Obicno kad ovdje netko diskutira se podrazumijeva da ili se pametno pravi blesav ili ima argumente ili je glup.

Izgleda kod tebe se radi o trecoj opciji. Znaci nisi ni prvi ni drugi ni treci. Ti si glup.

Bosnjaci ili od pazi sad ovo po ustavu bivse krepotine zvane Jugoslavija od 1945 do kraja 50-tih kao Srbi i/ili Hrvati, od tad do 1974 po ustavu kao Srbi, Hrvati, nepredijeljeni i Jugosloveni, od 1974 kao izmisljeni 'Muslimani' do 1991.

E sad kazes da su Srbi od 1961 do 1991 imali pad sa 42,9 na 31,2%? Jesu ali u qrcu.

Znaci 1974 godine po ustavu krepetine Bosnjacima je nametnuto surogat ime 'Muslimani'. Ali i to je dobro i ako su tu grubo prekrsena sva nacionalna i ljudska prava Bosnjaka, jer do 1974 godine su se morali po ustavu izjasnjavati kao Srbi i Hrvati.

Znaci od 1961 godine koja je baza za tvoju tvrdnju da je broj Srba opao, prvi popis stanovnistva je bio 1971 godine (Bosnjaci jos uvijek Srbi po ustavu krepotine), drugi je bio 1981 godine i treci je bio 1991 godine.

Sto znaci na popisu od 1961 godine dosta Bosnjaka se moralo izjasnjavati kao Srbi ili Hrvati. Takodjer i 1971 godine na popisu. Medjutim vec 1981 godine oni vise nisu umjetno i nasilno se morali izjasnjavati kao Srbi ili Hrvati, nego kao jedna posebna nacionalna cjelina doduse sa izmisljenim imenom 'Muslimani' ali ipak kao cjelina.

Eh tu ti je oslikan taj tvoj pad Srba sto se moze vidjeti i na ostalim popisima stanovnistva poslije. Pada u broju Srba u BiH nije nikad ni bilo i to je cista i gnusna laz.

Radilo se o tome da su srbo-komunisti fucked up popise stanovnistva u BiH ili su nastojali prikriti naseljavanje Srba?

Ja i dalje insistiram da se je Bosanska Krajina i inace BIH planski naseljavana za vrijeme bivse srbo-komunisticke krepotine zvane Jugoslavija sa Srbima iz Crne Gore, Kosova, Hrvatske, Srbije i Vojvodine.

Mislim ne radi se samo o Bluci, nego i o Sarajevu. Odakle je Karadjic buzdovan? Sa Durmitora iz Crne Gore itd.

mirc
31.03.2005., 19:15
Jeff kaže:
Znaci od 1961 godine koja je baza za tvoju tvrdnju da je broj Srba opao, prvi popis stanovnistva je bio 1971 godine (Bosnjaci jos uvijek Srbi po ustavu krepotine), drugi je bio 1981 godine i treci je bio 1991 godine.

Sto znaci na popisu od 1961 godine dosta Bosnjaka se moralo izjasnjavati kao Srbi ili Hrvati. Takodjer i 1971 godine na popisu. Medjutim vec 1981 godine oni vise nisu umjetno i nasilno se morali izjasnjavati kao Srbi ili Hrvati, nego kao jedna posebna nacionalna cjelina doduse sa izmisljenim imenom 'Muslimani' ali ipak kao cjelina.

Gluposti! Gledas religiju umjesto nacije i rijesen problem:

Muslimani:
1961: 842.247
1971: 1.482.430
1981: 1.600.323
1991: 1.905.829

Srbi:
1961: 1.406.053
1971: 1.393.148
1981: 1.305.255
1991: 1.369.258

Hrvati:
1961: 711.660
1971: 772.491
1981: 767.247
1991: 755.895

ne vidim nikakvo znacajnije povecanje stanovnika muslimana izmedju 1971 i 1981 (buduci da ste pravo dobili 1974), a koje ne odgovara vasem prirodnom prirastaju (kao uostalom i izmedju 1981-1991 kad je porast jos veci, a takodje i 1961-1971). Prirastaj je bio i ostao ZNACAJNO veci od hrvatskog ili srpskog (jedan od razloga upornog rada na centralizaciji). broj muslimana uglavnom odgovara broju onih koji su se izjasnili po religiji kao musliman.

Feniks
31.03.2005., 19:16
LjutiBronxBomber kaže:
Branimir Anzulovic, HEAVENLY SERBIA: From Myth to Genocide, New York University Press, New York - 1999.

Je li znas sto znaci rijec official? To ti je jebeni SLUZBENIK.

Od 5,885 sluzbenika SFRJ, 4,334 su bili Srbi. 424 Crnogoraca.

ALBANCI, dva i pol puta brojniji narod od Crnogoraca, imali su samo 11 sluzbenika.

Svi ostalo od tih 5,885, su bili Hrvati, Slovenci i bosanski muslimani.

Sad reci da nije bilo srpske hegemonije, budalasu!

A 70% Milicije u SRH su cinili Srbi, a bili su samo 12% stanovnistva Hrvatske.

:bang: kretenu...

Anzulović je inače vrlo pouzdan autor, naravno ako ćemo se zajebavati.
Sve kad bi to i bila istina, sjedište federacije bilo je u Beogradu, pa je i logično da najveći broj službenika bude iz Beograda.
Osim toga gdje i u kojoj državi službenici o bilo čemu odlučuju, a pogotovo u sustavu kakav je bio jugoslavenski, gdje je CK predstavljao stvarnu vlast i bio mjesto gdje su se donosile odluke.
Pa i danas u RH najveći broj službenika kod centralnih vlasti su zagrepčani ili ti misliš da bi to trebali biti osječani!?
A u SRH Srba je u NM bilo 29 %, a ne 70 %, 51 % su bili Hrvati, a 20 % ostali.

bubiša
31.03.2005., 19:18
Dragi Jeffe:

Hajde ti meni sada pametno odgovori:
1.otkud Zagorci, Međimurci, Banijaši, Kordunaši i Bosanci u Baranji
2. bosanski Srbi u Vojvodini
3. Bunjevci u Bačkoj
4. Hrvati na Kosovu
5.Hercegovci u Zagrebu i Osijeku
6. Crnogorci u Beogradu i Zagrebu
7. Sandžaklije u Sarajevu

Najnovije seobe neću ni spominjati.
Zanima me samo otkud tolika mržnja prema državi u kojoj je većina vrijednih i radišnih, a bogami i lijenčina mogla bez obzira na prethodno materijalno stanje i društveni status solidno živjeti.
Uvijek su mi takvi isključivi mrzitelji sumnjivi i nekako mislim da su baš oni bili ti koji su jebavali sve one koji nisu bili baš zagriženo vjerni socijalističkim načelima već nekako normalni i okrenuti prema zapadu i rock and rollu.
Nekako se naježim zbog tolike količine mržnje u tipovima koji se smatraju intelektualcima i vidim kako svoje isključive stavove brane u najmanju ruku vatrenim oružjem.

matematicar
31.03.2005., 19:19
bubiša kaže:
Hajde ti meni sada pametno odgovori:
1.otkud Zagorci, Međimurci, Banijaši, Kordunaši i Bosanci u Baranji
2. bosanski Srbi u Vojvodini
3. Bunjevci u Bačkoj
4. Hrvati na Kosovu
5.Hercegovci u Zagrebu i Osijeku
6. Crnogorci u Beogradu i Zagrebu
7. Sandžaklije u Sarajevu

Najnovije seobe neću ni spominjati.
Zanima me samo otkud tolika mržnja prema državi u kojoj je većina vrijednih i radišnih, a bogami i lijenčina mogla bez obzira na prethodno materijalno stanje i društveni status solidno živjeti.
Uvijek su mi takvi isključivi mrzitelji sumnjivi i nekako mislim da su baš oni bili ti koji su jebavali sve one koji nisu bili baš zagriženo vjerni socijalističkim načelima već nekako normalni i okrenuti prema zapadu i rock and rollu.
Nekako se naježim zbog tolike količine mržnje u tipovima koji se smatraju intelektualcima i vidim kako svoje isključive stavove brane u najmanju ruku vatrenim oružjem.

Zaboravio si dodati i:
8. Crnogorci u Vojvodini.

mirc
31.03.2005., 19:24
matematicar kaže:
Zaboravio si dodati i:
8. Crnogorci u Vojvodini.

matematicar ovo ti je matematika :

Muslimani:

Srbi:

Hrvati:

a kad dodas kosovo i sandzak, skuzis da vi imate jako malo razloga bojati se hrvata i mi srba cak i ako uzmemo u obzir burno razdoblje 20 stoljeca - koje je proslo....cisto matematicki ;)

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 19:27
bubiša kaže:
Zanima me samo otkud tolika mržnja prema državi u kojoj je većina vrijednih i radišnih, a bogami i lijenčina mogla bez obzira na prethodno materijalno stanje i društveni status solidno živjeti. Tebi i takvima želim doživotno onoliko solidan život kakvog je imala većina "vrijednih i radišnih, a bogami i lijenčina" u Jugoslaviji.

Feniks
31.03.2005., 19:33
matematicar kaže:

Srba je u Karlovcu, prema popisu iz 1981. bilo 23,2 %, a Jugoslavena 12 %.

Feniks
31.03.2005., 19:42
crtica kaže:

Ovdje i to ne od jučer, lupetaš ti!

Simba-OS
31.03.2005., 19:43
Feniks kaže:
.... ili ti misliš da bi to trebali biti osječani!?
Pa naravno. :lol:

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 19:47
funat kaže:
Upoznao sam puno ljudi iz old Juge u Beču.
Postoji pravilo među njima:
Ako su došli prije 1990. u 90% slučajeva radi se o neškolovanim bauštelcima kojima djeca slabo govore njemački, a sami ga nisu nikako naučili.
Slabo su plaćeni, sjebani i stalno se busaju u svoja hrvstska/srpska/ubacipovolji prsa.

Ako su došli nakon 1990., većinom su zbog rata napustili sređen život, protjerani su ili nešto treće, u jugi školovani, snašli su se do sada, i mahom su bolje plaćeni od ovih iz 60-ih i 70-ih koji su tamo po 30 godina.
Oni obično šute i rade.

Nije. Bilo je svašta, ali ne i toga. Ako se izuzme vrijeme nakon dolaska Miloševića na vlast u Srbiji.
Čudi me da se hrvatski komunisti i intelektualci nikad nisu žalili na to. Pa ni Tuđman do nedavno. SAmo ova ekipa koja je sa 8 razreda "bježala" vanka.

U biti, da budem iskren:
Ne prodaj mi govna, proveo sam skoro 2 godine po vani u periodioma od po mjesec dana. Nanosao se paketa i lijekova u oba smjera i upoznao stotine naših ljudi vani. ZNAM TKO STE I ŠTO STE. Prosjek IQ 80, Obrazovanje od 4 do 11 razreda(neka obrtnička). Uglavnom, dno jugoslavenskog društva.
Za takve nije bilo posla u Jugi. Ali čistače ulica Njemačka je uvijek primala.

Koji identitet? Pravo na nacionalnost?
Još jedna LAŽ.

Pa šta radiš vani jebote???
DOĐI NAZAD!!

Pitaj nesposobnog Orangea za koliko radi??
Ja neću tu govoriti svoje mjesečne prihode, ali dovoljno je reći da su oko 3 prosječna zagrebačka. koga zanima neka provjeri.

Ne postoje nikakva pravila kada su hrvatski emigranti u pitanju.

Kazes, "u 90% slucajeva," i bubnuo si onu laz o nepoznavanju njemackog... djeca im slabo znaju, a oni pogotovo ne znaju.

Ma, bravo :klap: Drago ti lagati, a?

Slabo su placeni? Sve da jesu svi od reda "baustelci," slabo su placeni? Meni se cini da su malo bolje placeni nego ti i tvoji - u Jugoslaviji, pa i kasnije.

Baustelci slabo placeni? - ti zaista pojma nemas.

Ovi sto su, recimo, u Ameriku nakon rata - mahom su Jugo-indoktrirani. Bolje skolovani jesu, ali nije PRAVILO. I ne, NISU "bolje" placeni. Nema sanse.

Vec sa svojim Jugo-obrazovanjem, rade slabo-placeni poslovi - neki se cak zbog toga okrecu Bausteli. :mig:

Tudjman se nije zalio? Koje gluposti pises. Svaki put kada bih Franjo bio negdje vani, uvijek je naglasio kako mu je drago sto moze sresti HRVATE - HRVATE, citaj, znam da ti dodje slabo, ali HRVATE - i obicne radnike, i profesionalce i intelektualce - HRVATE. Ne jugoslavene!

Ocito je da ti to ne mozes razlikovati.

Nije bilo posla u Jugi - velis? E, pa vidis kako je blagodat bio taj vas socijalizam. Drago mi je sto pucas u vlastita stopala. Bilo je posla, ali ne za svakoga.

A tvoje generalizacije - ne sljivim. A sto se tice tvoga boravka vani, pa sto NISI ostao? Sto si se vratio u Hrvatsku?

Glupo da te ja pitam to, zar ne? Naravno. Jer to se meni ne tice, kao sto se ni tebi ne tice moj zivot, jasno?

Hvala Bogu.

P.S. Politika odredjuje kakve ce biti EKONOMSKE PRILIKE.

:w

mirc
31.03.2005., 19:48
jos malo matematike za velike hrvate (moze i za velike srbe).

tko je jos iskoristio jugoslaviju (demografski).

BIH:

Muslimani:
Hrvati

1961: M/H = 1,18

Muslimani:
Hrvati

1991: M/H = 2,52

Muslimani:
2004=?
Hrvati
2004=?

procjena:
2004: M/H=4
broj rodjenih u 2004: M/H>5

p.s.
bolje je matematicar razmisli o onim teritorijama koje sada imaju srbi, jer i njih ubrzano gube. lazi o 50% u karlovcu i slicne gluposti nikome ne koriste!! bez tog teritorija hrvatska ne moze opstati nikako niti ima sanse da ga ikad dobijete, ali ako ne budete realnu politiku vodili (kao sto niste ni 1991) gubite i rs, a mozda postajete manjina i u sandzaku. kosovo i onako gubite - jos cete ih moliti da se odcijepe...

matematicar
31.03.2005., 19:49
mirc kaže:
matematicar ovo ti je matematika :

Muslimani:

Srbi:

Hrvati:

a kad dodas kosovo i sandzak, skuzis da vi imate jako malo razloga bojati se hrvata i mi srba cak i ako uzmemo u obzir burno razdoblje 20 stoljeca - koje je proslo....cisto matematicki ;)

Mislim da imas malo pogresnu sliku o meni. Ne bojim se ja ni Hrvata ni Srba ni Albanaca. I nikad ne bih imao problem zivjeti u gradu s 100% Albanaca. Ja se bojim budala.

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 19:52
matematicar kaže:
Ja se bojim budala. A budale su...?

mirc
31.03.2005., 19:53
LjutiBronxBomber kaže:
A tvoje generalizacije - ne sljivim. A sto se tice tvoga boravka vani, pa sto NISI ostao? Sto si se vratio u Hrvatsku?

ocigledno jer mu je bolje!

da si citao njegov post skuzio bi!

i super je napisao. 100% tocno!

Zagorakis
Feniks kaže:
Srba je u Karlovcu, prema popisu iz 1981. bilo 23,2 %, a Jugoslavena 12 %.

O,Poglavniče...kako je?Bole stare komunjarske kosti?

matematicar
mirc kaže:
bolje je matematicar razmisli o onim teritorijama koje sada imaju srbi, jer i njih ubrzano gube. lazi o 50% u karlovcu i slicne gluposti nikome ne koriste!! bez tog teritorija hrvatska ne moze opstati nikako niti ima sanse da ga ikad dobijete, ali ako ne budete realnu politiku vodili (kao sto niste ni 1991) gubite i rs, a mozda postajete manjina i u sandzaku. kosovo i onako gubite - jos cete ih moliti da se odcijepe...

Sto se Karlovca tice, nije u pitanju laz vec neistina. Uistinu sam vjerovao u tu brojku od 50%. Ispricavam se.

Jalnuški Diletant
31.03.2005., 19:55
matematicar kaže:
Sto se Karlovca tice, nije u pitanju laz vec neistina. Uistinu sam vjerovao u tu brojku od 50%. Ispricavam se. Eto, mogao si povjerovati u ispravak i prije Feniksa pa bi "uštedjeli" nekoliko odgovora.:)

Feniks
LjutiBronxBomber kaže:
Kome pripada vojska i citavi sigurnosni sustav, njihova je i drzava.

Znači RH pripada Hercegovcima!?

Jalnuški Diletant
Feniks kaže:
Znači RH pripada Hercegovcima!? Misliš Hrvatima?

mirc
31.03.2005., 19:56
matematicar kaže:
Mislim da imas malo pogresnu sliku o meni. Ne bojim se ja ni Hrvata ni Srba ni Albanaca. I nikad ne bih imao problem zivjeti u gradu s 100% Albanaca. Ja se bojim budala.

hehehe, vjeruj mi da bi imao itekako problema.

ovo tu na forumu je super-civilizirano, sto bi dozivio u pristini.

ma sta u pristini, dovoljna je i kavana u inozemstvu gdje su oni vecina.

nemoj se samo druziti s Ph.D. studentima. prosetaj malo gdje zalazi vecina, pa ces vidjeti kako se varas.

revolution
31.03.2005., 19:56
LjutiBronxBomber kaže:
Svaki put kada bih Franjo bio negdje vani, uvijek je naglasio kako mu je drago sto moze sresti HRVATE - HRVATE,

ajd, bar je vanka znal bit skoncentriran...:rolleyes: :rolleyes: :D :zubo:

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 19:59
funat kaže:
zato si ti i dalje u jamerci.
ma bravo tulipane. plaćaj porez za američke oslobodioce po svijetu.

Sa mnom jesu. Ne mogu ih smislit 90%. Kad dođem u Beč, gledam da se maknem od njih i pričam sa austrijancima. Ološ. Uvijek glasa za HDZ, busa se u prsa, i sere kvake. a žive u uvjetima tamo kojih bi mene bilo sram u Zagrebu.

Zašto se ne vratiš i ne pomogneš?
Nikad Hrvatska neće napredovati s takvom stokom sitnog zuba koja je trpila srpsku genocidnu hegemoniju pola stoljeća, jel..

Placat cu porez za americke oslobodiTELJE po svijetu. Zao mi je jos uvijek sto nisu isli do kraja 45-e i oslobodili sve, Hrvatsku, pa i citavu istocnu Europu. Ne bi mi danas vodili ove glupe rasprave na internetu.

Glasaju za HDZ, bahati su, i zive u uvjetima kojih bi tebe bilo sram u Zagrebu?

Pa, koje si ti napuhani, bahati, jugo-isprdak. Ne znam ja sto si ti vidio u Becu, ali vjeruj mi, VECINA hrvatskih emigranata ne zive u "uvjetima tamo kojih bi mene bilo sram u Zagrebu."

To mo's macki obisiti o rep. A sve da jest tako, onda u Hrvatskoj bogami sve cvita.

Zamisli da su uvjeti svim Hrvatima u Hrvatskoj, kao tebi u Zagrebu, bolji nego sto tim emigrantima u Becu, pa jebate - cemu kukanje? Revolucije? Nezadovoljstvo?

Sto se ja ne vratim? Jos jednom, to ti se ne tice. A da li ja pomazem, e, pa ne pomazem ja tebi, niti cu ikada. A niti takvim tvojega "kova."

:mig:

matematicar
31.03.2005., 19:59
mirc kaže:
hehehe, vjeruj mi da bi imao itekako problema.

ovo tu na forumu je super-civilizirano, sto bi dozivio u pristini.

ma sta u pristini, dovoljna je i kavana u inozemstvu gdje su oni vecina.

nemoj se samo druziti s Ph.D. studentima. prosetaj malo gdje zalazi vecina, pa ces vidjeti kako se varas.

Ne kuzis. Ne bih imao problema kada bi to bila tolerantna sredina.

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 20:00
Feniks kaže:
Znači RH pripada Hercegovcima!?

Vec si dobio odgovor.

mirc
31.03.2005., 20:04
LjutiBronxBomber kaže:Zamisli da su uvjeti svim Hrvatima u Hrvatskoj, kao tebi u Zagrebu, bolji nego sto tim emigrantima u Becu, pa jebate - cemu kukanje? Revolucije? Nezadovoljstvo?

pa nasi ljudi vole kukati i da imaju nekoliko puta vecu placu. gdje ti vidis revoluciju? jesu amerikanci ili njemci zadovoljni? njemci kukaju 10 puta vise od hrvata. zagreb, istra, kvarner su puno razvijeniji od ostatka zemlje.

LjutiBronxBomber kaže:Sto se ja ne vratim? Jos jednom, to ti se ne tice.

bolje ti je da se integriras u drustvo u kojem zivis i vodis malo manje brigu o hrvatskoj. dok se okrenes imat ce svi u hrvatskoj bolji standard od tebe ;)

mirc
31.03.2005., 20:04
matematicar kaže:Ne kuzis. Ne bih imao problema kada bi to bila tolerantna sredina.

ja pricam o realnom svijetu, a ne o crvenkapici. od bajki nema nitko koristi.

Jeff
31.03.2005., 20:07
mirc kaže:
Gluposti! Gledas religiju umjesto nacije i rijesen problem:

Muslimani:

Srbi:

Hrvati:

ne vidim nikakvo znacajnije povecanje stanovnika muslimana izmedju 1971 i 1981 (buduci da ste pravo dobili 1974), a koje ne odgovara vasem prirodnom prirastaju (kao uostalom i izmedju 1981-1991 kad je porast jos veci, a takodje i 1961-1971). Prirastaj je bio i ostao ZNACAJNO veci od hrvatskog ili srpskog (jedan od razloga upornog rada na centralizaciji). broj muslimana uglavnom odgovara broju onih koji su se izjasnili po religiji kao musliman.

Bravo Srbine vidis da znas diskutirati na civilizaran nacin. Zato cu ti pokazati kako si glup.

Od 1961 godine do 1971 godine po tim podatcima Bosnjaka je vise za 600 000 ili skoro 50% od broja iz 1961 godine. To sasvim sigurno nije stvoreno kroz natalitet nego upravo kroz te komunisticko-srpske igre brojki.

Kako mozes biti toliko glup pa se ravnati prema religiji u komunisticko-boljsevickoj drzavi? Imao si koliko hoces Bosnjaka koji se nisu izjasnjavali kao Bosnjaci. I danas pola Sarajeva se izjasnjavaju kao ateisti.

Religija i nacija nisu isto kako znamo pa ih zato ne mozes mjenjati kad to tebi odgovora. Uglavnom tek na sljedecem popisu stanovnistva u BiH cemo dobiti nekakvu stvarnu sliku broja zivih Bosnjaka danas u BiH. Nazalost to nikada prije nismo mogli zato sto je toj naciji ispiran mozak srpskim ultranacionalizmom u srpskoj komunistickoj Jugoslaviji barem na nivou kao u srpskoj monarhistickoj Jugoslaviji ako ne i vise.

Tako da je bilo dosta onih Bosnjaka koji ni 1991 nisu shvatili da recimo 'Jugosloveni' su izmisljena nacija kako bi Srbi postali vecina i kako bi se ostvario plan 'velike Srbije'. Takvih je takodjer bilo dosta.

Zamisli da svim Bosnjacima nije ispiran mozak 90 godina sa kojekakvim sranjima sto srbo-komunistickim sto velikosrpskim sasvim sigurno da Srbi ne bi bili vecina ni u 10% opcina u BiH na papiru gdje su to bili 1991 godine.

Ta glupost ili bolje receno naivnost Bosnjaka i beskicmenjaci u politicara Bosnjaka do 1991 godine su kostali Bosnjake velikog dijela BiH teritorije. Opet dobronamjernost, gostoljubljivost su uvijek bile slabe tacke Bosnjaka i kroz istoriju ih je to uvijek puno kostalo. To ih je kostalo toga da su od vecine u Bluci 1969 postali najmalobrojniji i cak malobrojniji od Hrvata 1991 u Bluci. Srbi u kombinaciji sa prevarama, falsifikatima, kradjama, lopovlucima, etnickim ciscenjem i likvadacijama su se sirili u zadnjih 90 godina nesmanjenom zestinom prema zapadu i to je svoju renesansnu dozivjelo ne u kraljevini Srba Hrvata i Slovenaca nego u bivsoj srpsko-komunistickoj krepotini zvanoj Jugoslaviji.

mirc
31.03.2005., 20:17
Jeff kaže:
Od 1961 godine do 1971 godine po tim podatcima Bosnjaka je vise za 600 000 ili skoro 50% od broja iz 1961 godine. To sasvim sigurno nije stvoreno kroz natalitet nego upravo kroz te komunisticko-srpske igre brojki.

Kako mozes biti toliko glup pa se ravnati prema religiji u komunisticko-boljsevickoj drzavi? Imao si koliko hoces Bosnjaka koji se nisu izjasnjavali kao Bosnjaci. I danas pola Sarajeva se izjasnjavaju kao ateisti.

Religija i nacija nisu isto kako znamo pa ih zato ne mozes mjenjati kad to tebi odgovora. Uglavnom tek na sljedecem popisu stanovnistva u BiH cemo dobiti nekakvu stvarnu sliku broja zivih Bosnjaka danas u BiH. Nazalost to nikada prije nismo mogli zato sto je toj naciji ispiran mozak srpskim ultranacionalizmom u srpskoj komunistickoj Jugoslaviji barem na nivou kao u srpskoj monarhistickoj Jugoslaviji ako ne i vise.

Tako da je bilo dosta onih Bosnjaka koji ni 1991 nisu shvatili da recimo 'Jugosloveni' su izmisljena nacija kako bi Srbi postali vecina i kako bi se ostvario plan 'velike Srbije'. Takvih je takodjer bilo dosta.

Zamisli da svim Bosnjacima nije ispiran mozak 90 godina sa kojekakvim sranjima sto srbo-komunistickim sto velikosrpskim sasvim sigurno da Srbi ne bi bili vecina ni u 10% opcina u BiH na papiru gdje su to bili 1991 godine.

Ta glupost ili bolje receno naivnost Bosnjaka i beskicmenjaci u politicara Bosnjaka do 1991 godine su kostali Bosnjake velikog dijela BiH teritorije. Opet dobronamjernost, gostoljubljivost su uvijek bile slabe tacke Bosnjaka i kroz istoriju ih je to uvijek puno kostalo. To ih je kostalo toga da su od vecine u Bluci 1969 postali najmalobrojniji i cak malobrojniji od Hrvata 1991 u Bluci. Srbi u kombinaciji sa prevarama, falsifikatima, kradjama, lopovlucima, etnickim ciscenjem i likvadacijama su se sirili u zadnjih 90 godina nesmanjenom zestinom prema zapadu i to je svoju renesansnu dozivjelo ne u kraljevini Srba Hrvata i Slovenaca nego u bivsoj srpsko-komunistickoj krepotini zvanoj Jugoslaviji.

tek 74 ste dobili pravo na izjanjavanje. dakle ta promjena bi bila najveca izmedju 1971 i 1981, a tu je najmanja. lupetas gluposti. radi se o velikom natalitetu koji je vladao 60-tih godina, a tek u manjem broju ste se izjasnjavali kao srbi, jer ste i bliskiji srbima nego nama, samo se sad uvlacis u supak iz interesa. razlika u natalitetu se da jasno ocitati zadnjih godina u federaciji kad je teritorij manje vise ociscen. iako je sada i muslimanski natalitet puno manji nego 60-tih godina, bio je puno puno veci od hrvatskog cijelu zadnju deceniju. kao jugosloveni su se izjasnjavali i srbi i hrvati (vise nego vi!) i to ne mjenja znacajno ovaj trend! cak su popisivaci puno hrvata upisali kao jugosloven protiv njihove volje, znam osobno nekoliko slucajeva! samo iz sarajeva je izaslo vise hrvata za vrijeme rata nego sto ih je bilo po popisu, jer su bili "jugosloveni"!

prirodnim prirastajem se broj muslimana povecao za oko 200.000 stanovnika samo u 10 godina poslije zadnjeg popisa 1991 !

bubiša
31.03.2005., 20:23
Tebi i takvima želim doživotno onoliko solidan život kakvog je imala većina "vrijednih i radišnih, a bogami i lijenčina" u Jugoslaviji

Vidiš i ja bih to volio, samo sumnjam da će se u skoroj budućnosti ponoviti.
Mene samo zabrinjava mržnja prema vlastitoj prošlosti koje se neki ljudi, izgleda, stide pa se onda neprestano vodi presing prema ljudima koji moraju iskazati nekakvu lojalnost i pripadanje ovoj novoj kobojagi ideologiji, ustvari veoma uočljivoj klanovsko- nacionalističko- interesnoj grupaciji koja nema blage veze kako i kamo vodi državu koja joj je voljom glasača povjerena.
Pogledaj samo mladiću nadobudni kako se prevrću kante i kontejneri i kako dobro obučene bakice prose kunu.
Ako vjeruješ da je sveučilišni profesor zaslužio mirovinu od samo 2500 kuna, a poslanik u Županijskom domu Sabora sa dvije godine mandata 6 000, onda ni tebi ni nama nema pomoći.
Ne zanimaju me države, 1991. mi se razbila iluzija da se nama ne može ništa loše dogoditi, ali mi je itekako stalo do vlastite obitelji i njene sigurnosti u zemlji u kojoj živim.
Želim da odrastaju u zdravoj i poticajnoj okolini, bez strahova i bedastog prepucavanja oko nebitnih stvari dok nam novac i budućnost izbijaju iz džepova tjerajući nas da se sjećamo kako je nekada bilo super a sada je fuj.
Jer u mjestu u kojemu živim je fuj, a ja to ne želim ni sebi ni svojoj djeci niti ikomu.
A fuj je zato što se ništa ne događa, što ljudi slabo izlaze na ulice, što nemaju novaca ni volje niti za obično pivo ili kavu, što ne rade tvornice niti poduzeća koja su radila, što nema sportskih kolektiva niti mjesta za izlaske mladih.
I sada sa svojega pijedestala misli gdje se nalazi taj grad i da li imam pravo ili ne. Hrvatska nije Zagreb i okolina. Hrvatska je svaki njezin malen ili veliki grad i općina, svaki pojedinac od slavnog Rojsa i velikog Sanadera, poniženog hrvatskog branitelja sa 1200 kuna mirovine i zarađenim, nepriznatim PTSP
do Srbina kojeg su zajebali jedni, a ne daju mu dostojno živjeti drugi smatrajući ga građaninom drugog reda koji nije vrijedan posla niti bilo kakve pomoći.
Dug je put do sretne i sređene države,

LjutiBronxBomber
31.03.2005., 20:50
revolution kaže:

sad nisi niš drugog ni zaslužil neg dobit ko referencu anzulovića :lol: :D

:o

funat
01.04.2005., 06:49
LjutiBronxBomber kaže:
Ne postoje nikakva pravila kada su hrvatski emigranti u pitanju.

Kazes, "u 90% slucajeva," i bubnuo si onu laz o nepoznavanju njemackog... djeca im slabo znaju, a oni pogotovo ne znaju.

Ma, bravo :klap: Drago ti lagati, a?

Slabo su placeni? Sve da jesu svi od reda "baustelci," slabo su placeni? Meni se cini da su malo bolje placeni nego ti i tvoji - u Jugoslaviji, pa i kasnije.

Baustelci slabo placeni? - ti zaista pojma nemas.

Ooooo, itekako znam da postoje pravila. Spletom obiteljsko-poslovnih razloga, od tamo negdje 1994. putujem nekoliko puta na godinu u Beč.

Grad Beč ima 15% ex-Jugoslawische stanovništva. Upoznao sam ih NA STOTINE. Doslovno. U zadnjih 11 godina koliko sam svakih cca mjesec do dva putovao ZG-W, prenio sam i pisama i paketa i gluposti.

Otkriću ti tajnu: sa 16 godina kao srednjoškolac, dakle 1993, sam preko ljetnih praznika otišao tjedan dana u Beč i radio s jednim malerom iz Zagorja na baušteli.
Da, rekli mi, eto ima neko upražnjeno mjesto(neko se razbolio valjda), pa odi vidi kako je to(bijah klinac, pa kao, ajd iskusi život). Radio sam 3 dana s tim malerom unutarnja stubišta na jednoj zgradi. On je bio tzv. kunst maler(kao kuži se malo u estetiku), pa je povlačio linije, i miješao boje i slično. Ja sam farbao površine i vukao kante.

Also, satnica je bila 80-100ATS(podijeli s 2 za kune), NA CRNO. LJudi si tamo od toga plaćaju stan, osiguranje, režije i slično. Dakle ZNAM DOBRO kako živi naša emigracija, oliti 90% iste.

Niti jedan od njih dobro ne govori njemački, i često su se čudili kako ga ja koji naletim po par dana nekoliko puta u godini mogu znati bolje od njih. Stvar je jednostavna: oni se druže međusobno(i Hrvati i Srbi, bez obzira koliko srali jedni protiv drugih kad su odvojeni), i minimalno kontaktiraju s domorocima.
Rade cijele dane, naveče piju po jugo/cro birtijama, a doma gledaju pink/htv na satelitskoj.

LjutiBronxBomber kaže:

Ovi sto su, recimo, u Ameriku nakon rata - mahom su Jugo-indoktrirani. Bolje skolovani jesu, ali nije PRAVILO. I ne, NISU "bolje" placeni. Nema sanse.

U Austriji od hrpe ljudi, sam upoznao jednog (brojkom: 1) Hrvata koji ima VSS i radi u Siemensu. Ali uh, zajeba. On i nije emigrant već ga je PSE odjel Siemensa iz Zagreba poslao u Beč na specijalizaciju. Jebiga, ode i taj jedan :D

U AMeriku se često išlo iz Dalmacije. Budući sam rodom iz Zadra, upoznao sam i neke od tih, ali nisam tamo bio i ne znam kako žive. Znam ove u Austrija/Njemačka/Švicarska. Uzevši u obzir lošije socijalne uvjete u SAD-u nego bile gdje u Zapadnoj Europi, ne bih se čudio da im 5 puta gore.

LjutiBronxBomber kaže:

Tudjman se nije zalio? Koje gluposti pises. Svaki put kada bih Franjo bio negdje vani, uvijek je naglasio kako mu je drago sto moze sresti HRVATE - HRVATE, citaj, znam da ti dodje slabo, ali HRVATE - i obicne radnike, i profesionalce i intelektualce - HRVATE. Ne jugoslavene!

NAKON DEVEDESETE JEL? Kad je dobio passport od UDBE.

LjutiBronxBomber kaže:
Ocito je da ti to ne mozes razlikovati.

Nije bilo posla u Jugi - velis? E, pa vidis kako je blagodat bio taj vas socijalizam. Drago mi je sto pucas u vlastita stopala. Bilo je posla, ali ne za svakoga.

Kvalitetni poslovi(ne činovnički za državu, već stvarni poslovi) se nisu djelili po nacionalnoj pripadnosti, već po sposobnosti. A ti možeš laprdati koliko želiš kako si bio ugrožen.

LjutiBronxBomber kaže:

Ja nikad nisam otišao. Imao sam priliku. Za Beč konkretno i ponude. I za doškolovavanje i posao. Ali Beč me ne zanima. Previše naše bagre i preblizu.

AKo odem, onda ću OTIĆI. I neću srat kvake. Bit će to London ili Moskva, jer ti gradovi mi djeluju dovoljno zanimljivo za neki život na par godina. Ostalo(u Europi) mi se čini dosadno. Možda i Afrika(recimo Kairo, ako iskrsne neki posao).

Jel kužiš razliku? Ako odem to neće biti jer sam ugrožen, ili toliko zbog para, koliko radi toga da si malo obogatim život. Da vidim KAKO JE NEGDJE DRUGDJE. Ne u Beču, koji je isti Q ko i Zagreb.

Tim više žalim našu emigraciju koja je mahom otišla jer je morala, i otišla je tamo GDJE JE MOGLA(tj. gdje je bilo posla) i GDJE SU IH PRIMILI. Nije se moglo birati.

mirc
01.04.2005., 06:57
funat kaže:AKo odem, onda ću OTIĆI. I neću srat kvake. Bit će to London ili Moskva, jer ti gradovi mi djeluju dovoljno zanimljivo za neki život na par godina. Ostalo(u Europi) mi se čini dosadno. Možda i Afrika(recimo Kairo, ako iskrsne neki posao).

imas pravo s opisom!

medjutim, ne znam kakav posao moze u kairu iskrsnuti. ne bi tamo ni za zivu glavu. osim toga ti i stavljas svuda iracku zastavu, jel ti mozda netko u rodu iz egipta (iraka) ili sto, fakat ne kuzim :confused:

funat
01.04.2005., 07:00
baš u Kairu i Africi može biti posla. Oni nisu nešto prerazvijeni, a moja branša je telekom/voip/video conferencing i slično. Iskoristiću prvu priliku da odem tamo.

A irački grb je samo za ovaj forum. moj protest protiv ilegalne okupacije. nemam ga u novčaniku ili na autu.

i nemam arapa u obiteljskom stablu. bar ne u zadnjih 400 godina koliko otprilike(od dide) znam porijeklo svojih.

u prolazu
01.04.2005., 07:54
mirc kaže:
radi se o velikom natalitetu koji je vladao 60-tih godina

gle..skok od 78% u 10 godina bi značio prirodni prirast od 60 promila!..mislim da je rekordni natalitet u cijelom svijetu negdje oko 40.

Ne..taj nagli porast je velikim dijelom rezultat igrica oko muslimana i stare priče "čiji su?"..daleko da oni nemaju vrlo visoku stopu rasta...ali 60 promila??

mirc
01.04.2005., 08:13
u prolazu kaže:

gle..skok od 78% u 10 godina bi značio prirodni prirast od 60 promila!..mislim da je rekordni natalitet u cijelom svijetu negdje oko 40.

Ne..taj nagli porast je velikim dijelom rezultat igrica oko muslimana i stare priče "čiji su?"..daleko da oni nemaju vrlo visoku stopu rasta...ali 60 promila??

njima je tek 74 dozvoljeno da se izjasnjavaju kao nacija musliman, a kad pogledas popis 71 i 81 - odgovara prilicno prirodnom prirastu i manji je nego skok 61-71 i 81-91. ovaj porast je najvecim dijelom prirodni prirast koji nije ni bio manji od 40 promila, a tek manjim to sto ti kazes. broj se jako i konstantno povecavao za razliku od srba i hrvata. od prvog austrougarskog popisa (gdje su se imali pravo izjasniti kako zele) pa nadalje!

ostoja
01.04.2005., 08:15
Dakle, zaključimo: unatoč tome što je 1989 u Predsjedništvu SKH bila samo trećina Hrvata, a ostatak su bili Srbi i Jugoslaveni (objavio Tomac u knizi Predsjednik), unatoč tome što su Srbi Crnogorci I Jugoslaveni činili 70% sigurnosnog aparata SR Hrvatske (u intervjuu Globusu negdje u prvoj polovici devedesetih iznio Manolić), unatoč tome što su Srbi činili 67% milicijskog kadra (Goldstein Hrvatska povijest 2003); dakle sve skupa unatoč prevlasti Srba na republičkoj razini te,
unatoč primjerima upravo apartheidnog odnosa prema Hrvatima u onim hrvatskim općinama u kojima su Srbi činili imalo značajniju skupinu stanovništva (naveo sam primjer Pakraca)
unatoč srpskoj prevlasti u BiH (primjer Novog Travnika), dakle unatoč srpskoj prevlasti na lokalnoj razini u Hrvatskoj i BiH, možemo zaključiti da su zahvaljujući politici nacionalnih ključeva svi bili ravnopravni.
Iako su ti ključevi otključavali vrata samo podobnima, a podobni su zbog vrijednosti koje je gajila Jugoslavija (a te su vrijednosti bile čvrsto jugoslavenstvo iza čega se lako mogao sakriti prosrpski unitarizam, a čemu se nikako nije mogla prišlepati Hrvatima svojstvena težnja za očuvanjem posebnosti) bili Jugoslaveni, Srbi i Hrvati tipa Bakarića, Šuvara, dakle unatoč svemu tome Jugoslavija je bila zemlja cvatuće ravnopravnosti.

To što su Srbi u upravi i državnim i sigurnosnim službama bili nadzastupljeni u rasponu od 2 puta, do 5 i pol puta u odnosu na svoj udio u stanovništvu SR Hrvatske to bi se moglo protumačiti kao "pozitivna diskriminacija srpske manjine", kaj ne?
A to što su Hrvati sedamdesetih godina prošlog stoljeća činili 20% stanovništva Jugoslavije, ali u isto vrijeme 40 % gastarbeiter-a (Goldstein navedeno djelo), to je zato što je Jugoslavija htjela da oni dobro zarade, a ne da se poput Srba za male novce muče u upravi ili sudbenoj vlasti.

I da ne zaboravim: ovih će dana izići knjiga prof. Radelića sa Hrvatskog instituta za povijest. Najavljujući izlazak te knige Večernji je nedavno objavio podatak da su Srbi u pojedinim razdobljima Titove vlasti bili "komandiri" 13 od ukupno 15 zagrebačkih policijskih postaja. Ali to je naravno nebitno.

WeM
01.04.2005., 08:24
unatoč tome što su Srbi Crnogorci I Jugoslaveni činili 70% sigurnosnog aparata SR Hrvatske (u intervjuu Globusu negdje u prvoj polovici devedesetih iznio Manolić),

mozda se ovo odnosi na SDB jugoslavije, ali u SRH su bile dvije trecine hrvata u SDB-u!

a velika vecina i od te dvije trecine su spavali i cuvali guzice!

u prolazu
01.04.2005., 08:31
mirc kaže:
njima je tek 74 dozvoljeno da se izjasnjavaju kao nacija musliman, a kad pogledas popis 71 i 81 - odgovara prilicno prirodnom prirastu i manji je nego skok 61-71 i 81-91. ovaj porast je najvecim dijelom prirodni prirast koji nije ni bio manji od 40 promila, a tek manjim to sto ti kazes. broj se jako i konstantno povecavao za razliku od srba i hrvata. od prvog austrougarskog popisa (gdje su se imali pravo izjasniti kako zele) pa nadalje! od 61-71 je skok od 60 promila godišnje...od 71-81 manji od 10 promila ( tako brojke govore ).

zapravo je popis iz 71. vjerovatno prvi "pravi" popis u Bosni...gdje se konačno vidjelo koga ima koliko!

ostoja
01.04.2005., 08:47
WeM kaže:
mozda se ovo odnosi na SDB jugoslavije, ali u SRH su bile dvije trecine hrvata u SDB-u!

Manolić je govorio o Hrvatskoj, a pretpostavljam da je ponešto o tome i znao.

WeM
01.04.2005., 08:47
WeM kaže:

ispravak :

po ivanu muzicu, "Na dan 31 prosinca 1989. bilo je 854 djelatnika u Službi državne sigurnosti SR Hrvatske. Njihov nacionalni sastav bio je ovakav: Hrvata 51,28 %, Srba 29,03 %, Jugoslavena 15, Crnogoraca 9, Muslimana 8, Mađara 5,Slovenaca 2, Makedonaca 1, ostalih 7. "

ostoja
01.04.2005., 08:50
WeM kaže:
ispravak :

po ivanu muzicu, "Na dan 31 prosinca 1989. bilo je 854 djelatnika u Službi državne sigurnosti SR Hrvatske. Njihov nacionalni sastav bio je ovakav: Hrvata 51,28 %, Srba 29,03 %, Jugoslavena 15, Crnogoraca 9, Muslimana 8, Mađara 5,Slovenaca 2, Makedonaca 1, ostalih 7. "

Može biti da sam pogrešno naveo Manolića, davno sam ga čitao.

WeM
01.04.2005., 08:53
ostoja kaže:
Manolić je govorio o Hrvatskoj, a pretpostavljam da je ponešto o tome i znao.

ma ne velim da nije ponesto i znao! mozda i vise neg sta globus podnosi faktografiju!

no, tko je omogucio srpsku hegemoniju u hrvatskoj pa i bosni i hercegovini?

WeM
01.04.2005., 08:57
ostoja kaže:
Može biti da sam pogrešno naveo Manolića, davno sam ga čitao.

ma katastrofalni su i "muzicevi podatci" za SRH!

barem na primjeru ovako dobrih i placenih mjesta daa se izcitati dosta toga!

ostoja
01.04.2005., 09:00
WeM kaže:
ma katastrofalni su i "muzicevi podatci" za SRH!

barem na primjeru ovako dobrih i placenih mjesta daa se izcitati dosta toga!

Da, ako to ljudi hoće i ako su u stanju shvatiti značaj tih činjenica.

WeM
01.04.2005., 09:07
ostoja kaže:
Da, ako to ljudi hoće i ako su u stanju shvatiti značaj tih činjenica.

pa jos po kojoj su... moralno politickoj podobnosti ODABRANO i tih
51,28 % hrvata u SRH SDB-u...

ostoja
01.04.2005., 09:12
WeM kaže:
pa jos po kojoj su... moralno politickoj podobnosti ODABRANO i tih
51,28 % hrvata u SRH SDB-u...

To su bili pravi ljudi, spremni ubiti svakoga tko je protiv Jugoslavije. A onda su time utemeljili samostalnu Hrvatsku.

funat
01.04.2005., 10:10
ostoja kaže:
Dakle, zaključimo: unatoč tome što je 1989 u Predsjedništvu SKH bila samo trećina Hrvata, a ostatak su bili Srbi i Jugoslaveni (objavio Tomac u knizi Predsjednik)

ček, jel to onaj Tomac koji nije htio glasat za odcjepljenje 1991, kad je Marković bio prisutan??? :D

i ti takvo(srednji rod je za njega najbolji opis) uzimaš kao referencu.:rolleyes:

ostoja
01.04.2005., 10:12
funat kaže:
ček, jel to onaj Tomac koji nije htio glasat za odcjepljenje 1991, kad je Marković bio prisutan??? :D

i ti takvo(srednji rod je za njega najbolji opis) uzimaš kao referencu.:rolleyes:
Da to je Tomac koji je kao visoki partijski dužnosnik vrlo upućen u partijske etnostatistike.
I kad on to nije htio glasovati za odcjepljenje?

WeM
01.04.2005., 10:19
ostoja kaže:
Da to je Tomac koji je kao visoki partijski dužnosnik vrlo upućen u partijske etnostatistike.
I kad on to nije htio glasovati za odcjepljenje?

a jest im tomac stao na zulj! izdo i jugoslaviju i partiju!

a tudjman je sve zakuho!