PDA

View Full Version : Skriveni broj

matilda
29.11.2003., 02:15
da li je ikak moguce saznati tko vas je zvao sa skrivenim brojem na mobitel?

SETRA Samoborček
29.11.2003., 12:40
mislim da ti informaciju nemogu dati, jer oni ne vide ko je tebe zvao na ekranu nego samo koga si ti zvao, e pa sad , akoimaš sumnju na nekog (ja sam imo) i daš im broj i pitaš jel te taj i taj broj zvao tad i tad i oni ti kažu da ili ne (meni je upalilo, a krivac je dobio :Snajper: )

sL!
29.11.2003., 18:28
kad neko zove nekoga sa skrivenim brojem, centrala prima taj broj, i ovisno o tome kakve su postavke kod pozivaoca (skriven ili otkriven broj), centrala to tako prosljeduje! uglavnom, mogla bi saznat jedino ako imas neke masne veze u HTmobile-u ili VIP-u, ovisno na kojoj si mrezi!!!

SETRA Samoborček
29.11.2003., 18:57
na vipu je, objasnio sam joj sve preko PM-a;)

JoZ@
29.11.2003., 20:16
SETRA Samoborček kaže:
na vipu je, objasnio sam joj sve preko PM-a;)
a zakaj ne ovdje da i mi znamo:confused:

SETRA Samoborček
29.11.2003., 20:45
JoZ@ kaže:
a zakaj ne ovdje da i mi znamo:confused:

ha neznam, začetnica topica mi se obratila na PM , ali tak i tak nismo niš rješili

SETRA Samoborček
29.11.2003., 20:49
bok! a jel mi please mozes reci kog trebam zvati, koji broj, da saznam tko me zvao sa skrivenim brojem??? puno hvala unaprijed!!!

pa neznam, mogu ti možda samo reći akjo sumnjaš na nekog, ali probaj tak i tak nazvat službu za korisnike tvoje mobilne mreže

evo zvala sluzbu za korisnike, i oni nikad culi da se moze otkriti skriveni broj! tip kaze da ak me stalno gnjave, mogu uloziti neku tuzbu policiji... inace, na vip-u sam... hvala, ipak!

pa nemogu ti dati, to sam napisao na threadu na mobitelima, jer oni vide koga si ti zvao, a ne ko je tebe zvao, taj podatak je negdje duboko u sustavu i valjda samo murja do tog može doći, e sad, mene je jednom jedan frend zajebavo i sve sam to obajsnio tipu na vip. službi za korisnike , te mu dao frendov broj i pogledao je dal je on mene zvao, to mi je tip napravio i svi sretni i zadovoljni, ovako, ako nemaš nikakve sumnje, mislim da ni murja nemože tu ništa

Martin
01.12.2003., 13:57
GSM centrala bilježi i dolazne i odlazne pozive (i sve što uz njih ide; br. tel., početak i dužina razgovora...), a što od svega toga vide operateri na help-desku, ovisi o sigurnosnoj politici samog providera.

Policija (ilitiga murija) zna o GSM centralama otprilike koliko i ispodprosječni korisnik mobitela o mobitelima, dakle i oni dobivaju podatak o 'sakrivenom' broju od djelatnika GSM providera (obično security administratora) koji do toga podatka može (i mora) doći.
A usput budi rečeno, između ostalih stvari, to je i jedna od zakonskih obaveza svih GSM providera u RH.

Koliko mi je poznato, operateri help-deska ili ne znaju, ili znaju ali ne smiju dati podatak o 'sakrivenom broju', a policija se vrlo teško odlučuje zatražiti isti podatak od GSM providera (na zahtjev upućen od strane oštećene osobe). Zašto je to tako, trebalo bi pitati našeg zakodavca.

mortensen
08.12.2003., 21:08
Daklem,

HT i policija će na Vaš zahtjev, provjeravati tko Vas zove, tu osobu ili osobe, navodno upozoriti i upozoravati, ali nikad protiv njih neće biti pokrenut nikakav sudski olitiga krivični postupak... niti ćete Vi ikada saznati, tko se krio iza sakrivenog broja... tako da Vam je zawebancija sa HT-om i MUP-om jalova.... to kažem iz osobnog iskustva...

Oni će Vam vjerovatno kazati off the record, da ako znate tko bi to mogao biti, da uzmete stvar u svoje ruke, bolje reći šake... samo čemu sve to, ako postoji pravni sustav?????

Istražujem mogućnost nabavke Caller ID uređaja koji može pročitati te "Inkognito" brojeve... jer ako postoji algoritam koji ih sakriva, za postojeće uređaje koje prodaje HT, mora postojati uređaj koji će ih na neki način otključati....

Također molim sve koji imaju ovakva iskustva i prijedloge da se uključe na ovaj thread, da više ovakvu zabavu dovedemo u red...

napominjem da nisam jedini u ovoj državi kojeg muči ovakav problem....

Hvala

sL!
09.12.2003., 14:19
ali slusaj, onaj ko zove sa skrivenim brojem, on salje centrali naredbu da ona ne prosljeduje taj broj, tako da nema teorije da ti slozis neki "dekoder". jedina ti je solucija, ako uopce postoji mogucnost, da ti emuliras centralu, ili nekako presreces pozive koje idu preko odredene centrale, drugog nacina nema.....

AxMi-24
09.12.2003., 15:41
sL! kaže:
ali slusaj, onaj ko zove sa skrivenim brojem, on salje centrali naredbu da ona ne prosljeduje taj broj, tako da nema teorije da ti slozis neki "dekoder". jedina ti je solucija, ako uopce postoji mogucnost, da ti emuliras centralu, ili nekako presreces pozive koje idu preko odredene centrale, drugog nacina nema.....

Ma to je cas posla. Malo se uackiras u HT i to je to :D

Ili ako si ljen odes tamo podijelis par sto kuna i ides ca sa brojem :D

mortensen
09.12.2003., 18:32
hm, mozda je i to...

ali neka mi centrala ostavi mogućnost da takve pozive ne preusmjerava na moj broj... no takva mogućnost ne postoji, koliko sam upoznat...

jer ako netko ima pravo sakriti broj i nazvati me, ja imam pravo ne primiti taj poziv, i to blokirati na centrali... bilo bi fer...

sL!
09.12.2003., 18:32
mortensen kaže:
Istražujem mogućnost nabavke Caller ID uređaja koji može pročitati te "Inkognito" brojeve... jer ako postoji algoritam koji ih sakriva, za postojeće uređaje koje prodaje HT, mora postojati uređaj koji će ih na neki način otključati....

OK Ax-mi, ali ovo sta tip kaze je teoretski nemoguce napravit, a to sta ti kazes, to uvijek prolazi.....

sL!
09.12.2003., 18:36
evo mortesen, sad si mi dao ideju!!! probaj ovako:
(moguce ako imas 2 moba)
recimo znas da te jedna osoba zeza sa skrivenim brojem, ali nisi siguran da li te ona zeza svaki put! sad ti reces centrali da recimo sve pozive koje idu s tog broja za kojeg ti sumnjas da te zeza, preusmjeris na drugi mob. i kad te ta osoba bude zvala, zvonit ce drugi mob!!!! malo komplikacije, ali da se sredit!

da li se slazete?!

mortensen
09.12.2003., 18:38
ma dajte...

MORA postojati sistem... način, mogućnost... ne vjerujem da je netko u startu toliko spizdio stvar da se može tako i na taj način zajebavat ljude, a da se tu ništa ne može...

sL!
09.12.2003., 18:43
a probaj onda nac nekoga na malo jacem glasu u HTmobile-u da ti to malo pojasni!
cekaj dok se Axmi vrati, pa cemo vidit sta on kaze...

morsk!
31.03.2005., 22:53
Vec me polako zivciraju ti pozivi. :mad:
:mad:
Ima kakav naci da se ipak provjeri ko je zvao...barem u centrali? :mad:

Hrvoje xyz
01.04.2005., 00:15
zovi babu u sluzbi za korisnike

bilde
02.04.2005., 20:49
Hrvoje xyz kaže:
zovi babu u sluzbi za korisnike
nece mu ta puno/nista pomoci.

Kain
05.04.2005., 17:24
Napravi sto i ja.Ostavi telefon s otvorenom linijom na stolu.On placa, ne? :D

Mr. Generator
06.04.2005., 20:37
Ukoliko te neko zaista nenormalno uznemirava, možeš se obratiti policiji i oni će otkriti broj i kazniti prekršitelja! ;)

siniša1972
29.05.2008., 12:52
da li se može otkriti broj pozivatelja ako ga sakrije?i kako?

alcatraz
29.05.2008., 13:41
da li se može otkriti broj pozivatelja ako ga sakrije?i kako?

operatori uvijek znaju broj koji te zvao, ali o njima ovisi hoče ti li ga reči. ja sam ih jedan put zvao pa mi nisu htjeli reči. kažem, ovisno o davatelju usluga. nazovi pa probaj.

Allexis
29.05.2008., 13:56
nemoj se nadati da će ti dati...

meni nisu htjeli dati, iako sam im objasnila kak me neki luđak terorizira već od 8.mj. prošle godine.....a vidi se da se o tome radi, jer me redovito zove oko 3,4,5,6 sati ujutro po 10-15 puta bar 2 puta tjedno...a kada ugasim mob, dočeka me 10 propuštenih poziva...i to njima nije dovoljno da mi daju broj...

abhb
29.05.2008., 21:00
Ako znaš nekoga da radi u toj firmi koja ti je pružatelj usluga onda možeš zamolit ga da ti provjeri (tako ja radim) inače nema šanse. Ne smiju ti reći, osim ako nije nešto ozbiljno, pa prijaviš policiji, pa oni traže broj putem sudskog naloga.

*Pupa*
29.05.2008., 23:06
služba za korisnike nema uvid u to. NEMA. NE VIDE. eventualno ovi u centrali...ali te informacije nećeš dobit niti će itko zivkati centralu samo zato što tebe netko zajebaje na mob. radije promijeni broj. ili ako je to toliko ozbiljno, prijavi policiji :kava:

AACcoo
01.06.2008., 10:27
preusmjeriš poziv na neki panasonicov fixni telefon koji ima prikaz broja pozivatelja, na nekima ti pokaže, mislim na ovim nekim starijim, bar sam tako čuo, nisam isprobao.
-probaj pa nam javi jesi uspio

Oggy1985
02.06.2008., 09:08
nemoj se nadati da će ti dati...

meni nisu htjeli dati, iako sam im objasnila kak me neki luđak terorizira već od 8.mj. prošle godine.....a vidi se da se o tome radi, jer me redovito zove oko 3,4,5,6 sati ujutro po 10-15 puta bar 2 puta tjedno...a kada ugasim mob, dočeka me 10 propuštenih poziva...i to njima nije dovoljno da mi daju broj...

s takvom situacijom idi na policiju, a ne svom operateru...

Clearwater
02.06.2008., 11:16
preusmjeriš poziv na neki panasonicov fixni telefon koji ima prikaz broja pozivatelja, na nekima ti pokaže, mislim na ovim nekim starijim, bar sam tako čuo, nisam isprobao.
-probaj pa nam javi jesi uspio

Ja probao jednom, možeš ti preusmjeriti, ali ako je manijak na svojem mobitelu najmestio da mu je broj skriven, neće ti pokazati, isto kao što ne pokazuje na mobitelu.

mala_slatka_zg
10.06.2008., 20:30
Preusmjeri jednom broj na muriju pa neka njih dobi hehehe

Kunaluh
07.08.2009., 21:13
Moguce je saznati broj skrivenog pozivatelja na tako da nabavite 0800 broj jer centrala ne moze njima poslati skriven broj zbog zakonskih razloga tako da se svi prefiksi ignoriraju ako se zove neki 0800. A kako doc do tog broja otkrijte sami jer pisem sa mobitela. Enjoy! -Luna

assassin
07.08.2009., 21:17
Da...
Natjerati ćeš nekoga tko te zove na mobitel tek toliko da te zaje*** da nazove neki 0800 broj :rofl:

Vatanen
01.09.2009., 08:59
Samo da kazem da mreza i murija moze vidjeti skriven broj.Neugodno sam se uvijerio na svojoj kozi kad sam prije par godina dojavio bombu iz za.ebancije u jednu skolu sa skrivenog broja.:D.Uhvatili su me i mahali mi brojem s kojeg sam zvao pred nosom.Prema tome oni mogu saznati broj definitivno.

assassin
01.09.2009., 10:29
Vatanen- naravno da mogu vidjeti...
Stvar je u tome što ne mogu dati tu informaciju bilo kome i bez (pravnog) razloga.

ivanea1
01.09.2009., 21:22
Ako im kažeš broj na koji sumnjaš da te zove, oće li ti reći dali je taj broj ili nije? Konkretno VIP

Vatanen
02.09.2009., 22:47
Ako im kažeš broj na koji sumnjaš da te zove, oće li ti reći dali je taj broj ili nije? Konkretno VIP

Najbolje je da zovnes policiju i da im kazes da ti s tog broja neko prijeti ubojstvom:mig:

EasyOn
03.09.2009., 09:16
A kaj misliš da će onda murja njemu reć koji je to broj? :rofl: Prvo će onog uhititi, a onda njega jer ih je zajebo. :lol:

aba123
03.09.2009., 16:08
A kaj misliš da će onda murja njemu reć koji je to broj? :rofl: Prvo će onog uhititi, a onda njega jer ih je zajebo. :lol:

kako doznati ime vlasnika moba koji nije registriran nego je na karticu?:s

malac308
03.09.2009., 19:51
sorry ako sam promasio temu al mene zanima dali se nekako moze preko neta naruciti software za pracenje i prisluskivanje mobilnog telefona???????????

ivanea1
05.09.2009., 20:59
Najbolje je da zovnes policiju i da im kazes da ti s tog broja neko prijeti ubojstvom:mig:
Dobra ideja :rofl:... na kraju završimo zajedno na muriji, face to face :D

ivanzlo
02.03.2010., 22:55
tehnologija napreduje iz dana u dan, skriven broj je oduvijek bio problem operaterima(ht,vip i sl) jer radi dječijih šala sa skrivenoga broja zablokiraju info linije operatera. pa neki put bezveze uznemire i policiju..

ukoliko nekome treba saznati tko stoji iza skrivenoga broja neka se javi na pm. sve legalno bez ikakvih "veza" iz ht-a,vip-a i sl.. prvo me vi zovete sa skrivenog i kad vam kazem vas broj idemo na vaseg "neprijatelja" samo moramo pricekati da nas on nazove naravno ne moze se unatrrag jer nemam uvid u popis poziva nego se radi direktno..

LO1969VE
03.03.2010., 00:00
zašto operater ne bi jednostavno ukinuo kod #31# za skriveni broj?

HeLena!
11.05.2010., 09:14
Help! Zadnjih osam mjeseci skoro svakodnevno primam pozive sa skrivenog broja. Okej, znam da ne mogu saznati tko me i sa kojeg broja zove - samo me zanima slijedeće - zašto taj broj nemam kasnije u popisu poziva?
Ako se sama pokušam nazvati s nekog drugog broja, i sakrijem broj, normalno u popisu poziva piše "nepoznato" i datum i vrijeme poziva. Ovdje ne.
Također, kad me ta osoba zove telefon DOSLOVCE ne prestaje zvoniti dok se ne javim, nema ono, ako se ne javiš nakon određenog broja zvonjenja, da se sam isključi. Što je to?!

$$THUG$$
11.05.2010., 19:02
mozda neke fore da ti skidaju lovu ak se javis..nemoj se javljati na to..

seablueeyesssss
19.08.2010., 12:11
Netko me danima naziva sa skrivenog broja.
Zanima me postoji li mogućnost da saznam tko me to uznemirava ili pak telekomunikacijske kompanije dopuštaju mogućnost da me netko uznemirava bez policijske prijave?

lujozg
19.08.2010., 17:48
bez policije ne možeš tu ništa napraviti

seablueeyesssss
19.08.2010., 18:04
bez policije ne možeš tu ništa napraviti

zvao sam policiju, no oni tvrde da ne mogu ništa učiniti. :confused:

lujozg
19.08.2010., 19:27
zvao sam policiju, no oni tvrde da ne mogu ništa učiniti. :confused:

ne mogu jer neće, briga njih za tvoj skriveni broj ako ti nitko ne prijeti itd, mislio sam prvenstveno da se na njihov zahtjev može u slučaju potrebe doći do takvih podataka ali opet kog za to briga uopće..

ne znam za druge mobilne operatere ali u vipnetu i tomatu uopće nećeš moći doći do primljenih poziva ili poruka a kamoli ako se još radi o skrivenom broju ako probaš nešto saznati od szk jer takvih podataka jednostavno nemaju u evidenciji, vjerujem da je tako i kod t-mobile i tele2... tako da tu neki vid zaštite u principu ne postoji....

jedino preostaje promjena broja, "zamrzavanje" linije dok ovom drugom ne dosadi zvati i dr. nešto drugo mi trenutno ne pada na pamet...

seablueeyesssss
19.08.2010., 19:34
ne mogu jer neće, briga njih za tvoj skriveni broj ako ti nitko ne prijeti itd, mislio sam prvenstveno da se na njihov zahtjev može u slučaju potrebe doći do takvih podataka ali opet kog za to briga uopće..

ne znam za druge mobilne operatere ali u vipnetu i tomatu uopće nećeš moći doći do primljenih poziva ili poruka a kamoli ako se još radi o skrivenom broju ako probaš nešto saznati od szk jer takvih podataka jednostavno nemaju u evidenciji, vjerujem da je tako i kod t-mobile i tele2... tako da tu neki vid zaštite u principu ne postoji....

jedino preostaje promjena broja, "zamrzavanje" linije dok ovom drugom ne dosadi zvati i dr. nešto drugo mi trenutno ne pada na pamet...

Drugim riječima, telekomunikacijski operateri toleriraju maltretiranje.

mrcina 22222
20.08.2010., 08:27
otiđi i podnesi prijavu zbog maltretiranja preko mobilnog uređaja i oni to moraju odraditi.
tražit če uz sudski nalog od operatera tel. broj ako je skriveno preko mreže a ako nije ako je uključena ta funkcija na mobitelu onda če se tražiti imei i preko njega vlasnik, tj. locirat če se osoba i čekati dok ne nazove.to sve rade plavci u civilu.

JVC
20.08.2010., 14:31
tro te ja nazivam

vitezBR
03.01.2011., 15:10
Ja se jednostavno ne javljam na pozive nepoznatog pozivatelja i odjebem ga ako me pokušava drugi ili treći put nazvati. A u slućaju da je netko uporan onda prihvatite poziv i odma ga nakon sekundu ili dvi poklopite tako da mu se taj poziv naplaćuje za spajanje poziva, pa da vidimo kako će dugo to raditi?!

niwolf
07.01.2011., 13:56
Pozdrav svima!
Imam fiksni telefon bez displeja, tako da ne vidim brojeve dolaznih poziva, a htio bih nazvati zadnji dolazni poziv. Da li je moguće sa određenim kombinacijama tipki na telefonu (npr. *xx#) nazvati taj zadnji dolazni poziv.
Thanks

Smileman
09.01.2011., 18:00
Pozdrav svima!
Imam fiksni telefon bez displeja, tako da ne vidim brojeve dolaznih poziva, a htio bih nazvati zadnji dolazni poziv. Da li je moguće sa određenim kombinacijama tipki na telefonu (npr. *xx#) nazvati taj zadnji dolazni poziv.
Thanks

To ne ide što želiš, ali možeš saznati tko te zvao - na 2 načina - kupiti tel. sa prikazom broja koji zove ili preusmjeriti (uvjetno) poziv na svoj mobitel poziv kada te netko zove na fiksni.

Evo kako:

Postupak aktiviranja i deaktiviranja usluge

a) Bezuvjetno preusmjeravanje poziva
Aktiviranje usluge: *21*broj na koji se pozivi preusmjeravaju#
Provjera: *#21*broj na koji se pozivi preusmjeravaju# ili *#21#
Poništavanje usluge: #21#
Provjera obje usluge: *#22#

b) Preusmjeravanje poziva u slučaju zauzeća
Aktiviranje usluge: *67*broj na koji se pozivi preusmjeravaju#
Provjera: *#67*broj na koji se pozivi preusmjeravaju# ili *#67#
Poništavanje usluge: #67#
Provjera obje usluge: #69#

c) Preusmjeravanje poziva kada se pretplatnik ne javlja
Aktiviranje usluge: *61*broj na koji se pozivi preusmjeravaju#
Provjera: *#61*broj na koji se pozivi preusmjeravaju# ili *#61#
Poništavanje usluge: #61#
Provjera obje usluge: *#63#

Tebi treba ovo pod c) i onda ti se preusmjeri poziv na mob ako se nitko na fiksni ne javi nakon 4-5 zvonjenja.

Pazi samo ako se javiš na taj broj, onda pozivatelj plaća tarifu (impulse) samo do broja koji zove (onog tvog fiksnog), a ostatak (do broja na koji je preusmjereno) plaća onaj tko preusmjerava, tj. ti!

mjau20
05.01.2012., 16:21
Zanima me što utipkat ako želim nekog nazvat u inozemstvo, a da mi broj ne bude prikazan(kao kod nas #31#)? Voljela bih provjerit jel moj bivši iz Njemačke još uvijek ima isti broj, a strah me nazvati da pokažem broj jer bi znao prema pozivnom da sam ja. Hvala :)

Mephisto
06.01.2012., 12:26
Isto kao kod nas.

LadiesMan
27.02.2013., 10:09
Molin vas pomoć...
Ja san novi na ovon forumu tako da nisan siguran jesan li dobro pogodija topic, ako nisan recite mi da maknen.
E sad ono što san doša ovdi pitat. Jučer mi je oko 11 navečer zazvonija mobitel, ja pogleda ko je a ono piše nepoznat broj. Poziv je traja oko minutu, I sad da ne prepričavan o čemu se radilo, samo me zanima postoji li ikakav način da se otkrije taj broj, jel ja stvarno neman pojma ko me to zva.
Fala van unaprid!

assassin
27.02.2013., 12:20
Bez policijskog naloga (koji ne možeš dobiti bez valjanog razloga)- ne postoji način.

Sanjina6
02.03.2013., 16:46
AKO imaš na fiksnom telefonu doma PRIKAZ BROJA POZIVATELJA i AKO te taj netko non-stop zivka na tvoj mob sa skrivenog broja,ti lijepo u postavkama mobitela preusmjeri sve pozive na tvoj fiksni broj pa će ti idući put kad anonimus počne te zvat na mob zvoniti fiksni telefon a na fiksnom će uredno pisati broj anonimusa.
Provjereno!
Ako nevjeruješ-provjeri i ti.

ahilovateta
15.02.2014., 17:17
Pozdrav..

Imam dva pitanja :)

1. Ako me netko zove sa skrivenog broja da li se moj broj može vidjeti na njegovom ispisu poziva?
Ja mislim da može....ali naišla sam na podatak da se ne vidi..

2. Ako je taj netko u inozemstvu da li i tada funkcionira skriveni broj...ili ovisi o tome jeli vanjske mreže podržavaju tu opciju?

ahilovateta
15.02.2014., 23:31
jučer sam postavila pitanje koje je bez objašnjena prebačeno na zbirni topic o skrivenom broju...
i još je zaključano ???

ponavljam...

meni ne treba info o skrivenom broju, znam tko me zove....samo me zanima jel se moj broj vidi na njegovom ispisu...
da pojasnim...
npr ja sakrijem svoj broj i zovem npr mamu...hoće li to biti evidentirano na mom ispisu poziva?

a drugo je bilo...ako ja odem vani..npr u italiju...i sakrijem svoj broj i opet zovem mamu...hoće li moj broj na njenom zaslonu i dalje biti skriven ili?
ili to ovisi o talijanskom operateru?

vhrkac
15.02.2014., 23:35
opasno je to kurvanje danas......

pogotovo sad kad postoje viberi whattsapovi gejbookovi i ostala pizdarije....

naravno da ce broj biti vidljiv na tvom ispisu....i to kao #31# pa broj mobitela

da bit ce sakriven broj...

ahilovateta
15.02.2014., 23:38
hvala, ne radi se o kurvanju :)

a zašto 31?

CroRipke
15.02.2014., 23:42
hvala, ne radi se o kurvanju :)

a zašto 31?

#31# upisuješ ispred broja kada želiš nekoga zvati sa skrivenog broja :mig:

ahilovateta
15.02.2014., 23:46
kod mene to ne pali...kaže mi da sam birala nepostojeći broj

ja sam mislila da moraš podesiti postavke na mobu, a ne samo ukucati 31...

lujozg
16.02.2014., 00:14
ako ti nekog zoveš i kaže ti da si birala nepostojeći broj to nema veze sa skrivanjem i neskrivanjem broja nego si birala nepostojeći broj.

ahilovateta
16.02.2014., 00:21
ne razumiješ...sad sam sa svog moba zvala kućni i birala sam 31 prije broja, pa mi je teta rekla da sam birala nepostojeći broj...:D

ali to je onako usput..ono što me zanima, postavila sam u prvom pitanju...

lujozg
16.02.2014., 01:24
meni ne treba info o skrivenom broju, znam tko me zove....samo me zanima jel se moj broj vidi na njegovom ispisu...
da pojasnim...
npr ja sakrijem svoj broj i zovem npr mamu...hoće li to biti evidentirano na mom ispisu poziva?

a drugo je bilo...ako ja odem vani..npr u italiju...i sakrijem svoj broj i opet zovem mamu...hoće li moj broj na njenom zaslonu i dalje biti skriven ili?
ili to ovisi o talijanskom operateru?
gle ja ne razumijem tko kog zove i čiji ispisi tebe zanimaju... napiši smisleno pitanje pa će ti se i moći odgovoriti. Što se tiče Italije tvoj broj će i dalje biti sakriven ako zoveš mamu na mobitel u hrvatsku, kućni broj ne možeš zvati sa ikakvim predbrojevima sa mobitela i zato ti kaže nepostojeći broj, to je šifra samo za pozive s mobitela na mobitel (ista stvar kao sakrivanje svog identiteta iliti broja što možeš podesiti u postavkama poziva u mobitelu)..

ahilovateta
16.02.2014., 09:29
sve u redu...shvatila sam ono što me zanimalo..

hvala na trudu:)

sehic
17.02.2014., 23:15
ne razumiješ...sad sam sa svog moba zvala kućni i birala sam 31 prije broja, pa mi je teta rekla da sam birala nepostojeći broj...:D

ali to je onako usput..ono što me zanima, postavila sam u prvom pitanju...

pa ne 31 prije broja, nego #31#