PDA

View Full Version : Niska tjelesna temperatura

Billi
02.04.2005., 09:21
sinoc sam imala 35,2, jutros 34,8.
moja dr veli da imam takav metabolizam, otkucaju oko 50, tlak 90/60, niska temp.
ici cu sad i na sistematski pa pitat za detalje.

ali bez obzira na metabolizam, meni te brojeke zvuce
:horor:

ima li jos netke slicne strahote?

globus
02.04.2005., 11:20
žene su inače hladnije. uostalom, ko i zmije. :D :D šalim se...

žemskinje u mojoj okolini isto tako imaju oko 36 temp. ili niže.

ne znam koji je točno razlog tome.

možda premalo kretanja i slabija cirkulacija.

Billi
02.04.2005., 11:23
ja se inace puno krecem,jako puno. i nikad ne mjerim temp osim kad sam lose. sad sam na antibiotiku zbog upale pa mjerim.
nadam se da nisam u fazi hladjenja:D

globus
02.04.2005., 11:32
ma možda ti toplomjer dobro ne radi :D

ili si neki svemirac :eek: :D :D ;)

pa valjda to nije neki problem ako ti to ne stvara neke daljnje komplikacije...:confused:

alexxx
02.04.2005., 12:49
jeez. meni se doktorica išokirala kad mi je temperatura bila 35.7 a inače sam prilično zmičak, onako, 36.1-3. nemam pojma. hiberniraš?

Dunj@
02.04.2005., 17:08
mislim da neki imaju nižu prosječnu temperaturu.

eto, i ja sam često imala ispod 35, ali to najčešće ujutro...pred večer se obično dovuče preko 36....

MacGregor
02.04.2005., 20:09
a kakav ti je tlak ? ... jel malo snižen ?

shef Sale
02.04.2005., 23:09
Moja normalna temperatura je negdje oko 35.7 ...

Kad imam nekih 36.2-36.3 ne osjećam se dobro, kod 37 sam već prilično načet, a sve iznad 37.7-38 je već grozno. :(

Više temperature, oko 39, hvala Bogu, nisam imao 20ak i više godina (negdje 80-e zadnji put).

Dunj@
03.04.2005., 08:38
MacGregor kaže:
a kakav ti je tlak ? ... jel malo snižen ?
bio cijeli život sve do nedavna, a sad sam na lijekovima...

tjelesna temperatura i dalje niska....mi se zezamo da se hladim...što baš i ne mora biti zezanje s obzirom na moje godine. ;)

MacGregor
03.04.2005., 14:16
Dunj@ kaže:
bio cijeli život sve do nedavna, a sad sam na lijekovima...
tjelesna temperatura i dalje niska....mi se zezamo da se hladim...što baš i ne mora biti zezanje s obzirom na moje godine. ;)

pitao sam te za tlak jer nisak tlak ima veze sa slabom cirkulacijom, a slaba cirkulacija sa hladnoćom .. i tak sve ukrug .. :)

koje su to godine, kakvi te još problemi tište i kakve to lijekove koristiš (tj. za kaj ?) .. možeš mi napisati na pvt ak je ovdje nezgodno .. :cool:

magic
03.04.2005., 14:26
ja uvijek imam 37 :)

ponekad sama sebi idem na zhivce kako sam topla.

zanimljivo da to svi primjete, recimo pri rukovanju 'joj, pa vi imate temperaturu' :rolleyes:

inache tlak mi je izrazito nizak, teorija vam ne stoji, a otkucaji srca uvijek ubrzani.

kem
03.04.2005., 14:39
magic kaže:
ja uvijek imam 37 :)

ponekad sama sebi idem na zhivce kako sam topla.

zanimljivo da to svi primjete, recimo pri rukovanju 'joj, pa vi imate temperaturu' :rolleyes:

inache tlak mi je izrazito nizak, teorija vam ne stoji, a otkucaji srca uvijek ubrzani.

Ista si k'o moja sestra. Ta uvijek grije.

magic
03.04.2005., 14:43
meni ljeti sin zna reci 'ne diraj me, pretopla si' :D

zar se tih 0,5 stupnja toliko osjeti :confused:

da ne kazhem da stopala i zimi moram drzhati otkrivena, ako ne - ne mogu zaspat od vrucine.

kem
03.04.2005., 15:04
magic kaže:
meni ljeti sin zna reci 'ne diraj me, pretopla si' :D

zar se tih 0,5 stupnja toliko osjeti :confused:

da ne kazhem da stopala i zimi moram drzhati otkrivena, ako ne - ne mogu zaspat od vrucine.

Blago tebi, ja sam led ledeni. Ne mogu zaspati jer su mi noge hladne. Brrrrr. I ljeti mogu nosti vunene carape. :rolleyes:

LadyInRed
03.04.2005., 15:07
ja sam fenomen koliko vidim:zubo: noge hladne a ostatak tijela bukvalno isijava. na pol metra od mene tko leži osjeti toplinu. kako je to moguće:confused:

kem
03.04.2005., 15:07
LadyInRed kaže:
ja sam fenomen koliko vidim:zubo: noge hladne a ostatak tijela bukvalno isijava. na pol metra od mene tko leži osjeti toplinu. kako je to moguće:confused:

Imas duge noge? :mig:

Dunj@
03.04.2005., 15:12
MacGregor kaže:
pitao sam te za tlak jer nisak tlak ima veze sa slabom cirkulacijom, a slaba cirkulacija sa hladnoćom .. i tak sve ukrug .. :)

koje su to godine, kakvi te još problemi tište i kakve to lijekove koristiš (tj. za kaj ?) .. možeš mi napisati na pvt ak je ovdje nezgodno .. :cool:
mogu ali postajem dosadna...imaju ovdje dva topica o bolesti i godinama onako usput: Šok soba i Rehabilitacija....
godina 65. ;):D
ujutro pijem tritace, andol100 i voltaren retard....

na večer vassilip.... i voltaren kad me boli glava, a boli me....

LadyInRed
03.04.2005., 15:20
kem kaže:
Imas duge noge? :mig:

:confused: :D pa nisam objektivna da to kažem. nemam pojma jel se o tome radi:D:mig:

moja mama ima teoriju da tako isijavaju duhovno "topli" ljudi:frajer: ah mame.....:D

kem
03.04.2005., 15:29
LadyInRed kaže:
:confused: :D pa nisam objektivna da to kažem. nemam pojma jel se o tome radi:D:mig:

moja mama ima teoriju da tako isijavaju duhovno "topli" ljudi:frajer: ah mame.....:D

Kod nas se kaze: hladne ruke - toplo srce, pa se tjesim. :D Ja svoje ledene ruke i noge objasnjavam njihovom duzinom. Jednostavno ponestane krvi za krajeve. :rolleyes:

LadyInRed
03.04.2005., 15:32
kem kaže:
Ja svoje ledene ruke i noge objasnjavam njihovom duzinom. Jednostavno ponestane krvi za krajeve. :rolleyes:

moguće je i ovo:mig::D

magic
03.04.2005., 15:32
a kod nas su ljudi realni pa to zovu losha cirkulacija :D

joujou
03.04.2005., 15:36
Billi kaže:
moja dr veli da imam takav metabolizam, otkucaju oko 50, tlak 90/60, niska temp.

identično :D :top:
samo što se meni puls zna popeti i na vrtoglavih 55 :D

isto niski tlak.. i sl... ne zabrinjavam se... samo sam malo usporena :zubo:

LadyInRed
03.04.2005., 15:36
:D znam jbg, ali kako je moguće da mi je ostatak tijela zaista topal? kažem, na mene se naslanjaju jer isijavam:D i po ljeti čak, ma strašno:D a meni je uvijek lagana zimica....ma niš mi nije jasno.

joujou
03.04.2005., 15:39
LadyInRed kaže:
:D znam jbg, ali kako je moguće da mi je ostatak tijela zaista topal? kažem, na mene se naslanjaju jer isijavam:D i po ljeti čak, ma strašno:D a meni je uvijek lagana zimica....ma niš mi nije jasno.

ti imaš krizu identiteta :D :D

LadyInRed
03.04.2005., 15:40
joujou kaže:
ti imaš krizu identiteta :D :D

baš sam si nekako pomislila da je ovo ipak problem za psihologa:zubo: :mig:

kem
03.04.2005., 15:45
magic kaže:
a kod nas su ljudi realni pa to zovu losha cirkulacija :D

E, je***a, magic, ti uvijek sve pokvaris. :azdaja: :D

Billi
04.04.2005., 08:21
joujou kaže:

isto niski tlak.. i sl... ne zabrinjavam se... samo sam malo usporena :zubo:

ni ja se ne zabrinjavam ali me fakat iznenadilo.
sad sam trenutno na klavocinu zbog grla pa mozda ato.
nocas sam se preznojila, bit ce da je temp skocila na 36 :D

a najnize lupanje srca je bilo 45 prosle godina na sistematskom na ekg-u. zena poludila i poslala me na sve one kontrole. i kad sam dosla tam, dr me pogleda i samo pita: kaj vi nekaj vjezbate:D :D

alexxx
04.04.2005., 09:20
magic kaže:
zar se tih 0,5 stupnja toliko osjeti :confused: o.8 ak te ja šlatam :D

maristella69
05.04.2005., 09:51
Sve je dobro dok niste 37.2 (le matin).

:mig:

MilkyWay
05.04.2005., 09:56
Ja sam ko i magic. Ful vrući igrač. Temp mi je uvijek između 36.8 i 37.1! U ljetu mi se zna dogoditi da po tjedan dana imam 37.1!

Leia
26.05.2005., 09:50
Billi znas tocno zasto imas tako nisku temperaturu, kao i zasto ti je puls takav kakav je. Koliko kila imas? Kuzimo se...?

Billi
27.05.2005., 11:35
Leia kaže:
Billi znas tocno zasto imas tako nisku temperaturu, kao i zasto ti je puls takav kakav je. Koliko kila imas? Kuzimo se...?

veli moja dr da je to takav organizam, puls, temp i tlak u kompi!
ja ima oko 55 kg. i nisam slabokrvna. zapravo, nemam tegoba. kaj i ti imas slicno?

medina
27.05.2005., 12:06
eh meni je temp. najcesce 37.1 ili 37.2
i uvijek mi je toooooooplo

fugazi
24.03.2007., 18:37
djevojka je upravo izmjerila temp. jer se ne osjeca najbolje..kad ono 34.8??

inace sve ok, oko 36.2...

ustvari zadnja dva dana joj je temp tako niska..kao da ima gripu se osjeca, ali 34.8?

imate kakvo objasnjenje?

scripta elegans fe
24.03.2007., 19:26
jel se znoji?

fugazi
24.03.2007., 19:51
hladni znoj..ono na mahove, kad zaspe malo i tako.

al napominjem, zadnja dva dana samo...

sad joj je vruće..temp. trenutno 36.0 a osjeća kao da "gori"

scripta elegans fe
24.03.2007., 20:58
hladni znoj..ono na mahove, kad zaspe malo i tako.

al napominjem, zadnja dva dana samo...

sad joj je vruće..temp. trenutno 36.0 a osjeća kao da "gori"

pa vjerovatno i "gori"

nego.. ako se znoji moze bit da se ajmo rec ohladi "povrsinski" pa kad mjeri temperaturu onda i izgleda da ima ispod 36

sretnodijete
24.03.2007., 21:43
Čitala sam da niska temperatura može biti jedan od pokazatelja smanjene funkcije štitne žlijezde(navodno su doktori u prošlosti-kad još nije bilo lab.testova- postavljali dijagnozu hipotireoze na osnovu toga-i navodno bili uspješni u tome).

Iz časopisa "Zdravlje":
Klinička slika
Simptomi kod osoba s hipotireozom razvijaju se postupno i često su nespecifični. Budući su sve stanice u tijelu zahvaćene nedostatkom hormona štitnjače, prisutni su simptomi i znakovi koji potječu iz različitih organa i organskih sustava:
•koža je suha i perutava, sklona upalnim poremećajima (akne, impetigo, ekcemi, erizipel i sl.), te svrbežu (naročito zimi);
•zadržavanje tekućine u tkivima: žućkasti miksedem kože, podbuhlo lice, otok kapaka, uvećan jezik, glas postaje dublji, češće grlobolje, poremećaj sluha, oticanje potkoljenica (pretibijalni edemi);
•kosa je tanka, kosa opada i prorjeđuje se, pojava ćelavosti;
•kroničan umor i iscrpljenost je jedan od najčešćih simptoma (oboljele osobe često se žale da su iscrpljene, iako dovoljno i dobro spavaju, te ne postoji neki očiti razlog zbog kojeg bi se trebale tako osjećati), osjećaj iscrpljenosti dodatno stvara napetost i razdražljivost.
•psihomotorna usporenost, nesposobnost koncentracije i zaboravljivost; mogući različiti poremećaji raspoloženja, od razdražljivosti, poremećaja spavanja (pretjerana pospanost i spavanje), depresije, pa do pravih psihotičnih simptoma (deluzije, halucinacije, paranoja) zbog kojih osoba s hipotireozom može zabunom završiti čak i na psihijatriji.
•usporen metabolizam koji se očituje smanjenom potrošnjom kisika u tkivima i smanjenom aktivnošću oksidacijskih enzima; niža bazalna tjelesna temperatura i nepodnošenje hladnoće; smanjeno znojenje; usporen rad srca (bradikardija); povećana razine kolesterola, LDL i triglecirida u krvi; tjelesna težina povećana ili bez promjena; apetit smanjen ili normalan; stalnom umoru pridonosi i često prisutna anemija unatoč dostatnoj količini željeza i vitamina (normokromna, normocitna anemija).
•pojava gušavosti;
•povišen krvni tlak;
•opstipacija;
•poremećaji menstrualnog ciklusa, najčešće u obliku nepravilnih, obilnih krvarenja (menoragija);
•neplodnost;
•mišićna slabost, grčevi, bolovi u mišićima i zglobovima, ponekad nestabilnost hoda (ataksija);
•usporeno cijeljenje, pa tako manjim porezotinama i ranicama koje inače gotovo ne bi ni primjetili, treba više vremena da zacijele.

clarity
26.03.2007., 01:09
Čitala sam da niska temperatura može biti jedan od pokazatelja smanjene funkcije štitne žlijezde(navodno su doktori u prošlosti-kad još nije bilo lab.testova- postavljali dijagnozu hipotireoze na osnovu toga-i navodno bili uspješni u tome).

tu se radi o niskoj bazalnoj temperaturi, koja se mjeri kad se probudis, prije nego sto se dignes iz kreveta. mjeri se 10 minuta.

meni se dogadjalo, kako je netko vec napisao, da zbog znojenja nisam uspijevala izmjeriti temperaturu odnosno toplomjer je pokazivao manje od 35 dok je temperatura bila 37,5. zato bih predlozila da ne mjere temperaturu ispod pazuha. :)

fugazi
26.03.2007., 06:57
ne radi se o znojenju...kad se znoji ima temperaturu 36, inače 35 ili čak i manje

KLCCLK
26.03.2007., 07:27

doktorica ti je malo neozbiljna, jer sve temperature oko 35, pogotovo ispod 35 su medicinska hipotermija, odnosno moraju biti pomno istrazene.

ak imas 35,8 i inace si dobro to nije tako strasno, ali ako imas 34,8-35,2 to nije za zezanje.

inace, buduci si, pretpostavljam, mlada djevojka, ogromne su sanse da je rijec o stitnjaci.
osim toga postoji jos sto mogucih razloga - od na prvi pogled banalnih poput poremecaja spavanja, nesanice, alkoholnog ili nikotinskog trovanja (nema veze i ako si pusac, moze ti se dogodit odjednom i prolazi samo od sebe), ceste tjeskobe i strahova...preko nesto ozbiljnijih ali rjesivih problema kao sto su anemija ili dulja infekcija kandidom.....pa sve do vrlo ozbiljnijih stvari poput trovanja kemijskim sredstvima ili anoreksije.

Sunshine_81
26.03.2007., 14:07

Moja mama ima cijeli zivot temperaturu oko 35 stupnjeva, tlak 90-110/60, otkucaje oko 80.

Meni je temperatura uvijek oko 37.0 - 37.2, tlak 90 - 100/60, otkucaje oko 80.

Obje zivimo tako godinama i jednoj i drugoj to pase.
Naravno, nitko nije otkrio ni zasto je njoj temperatura tako niska, niti zasto je meni malo povisena.

Mozda zaista neki tako funkcioniraju.

xanas
27.03.2007., 10:19
Cijeli život imam sniženu temperaturu, oko 35. Kad ja dođem do 37 to je kao drugi sa 39. Tlak mi je šetajući. Mislim da je to loša cirkulacija.

Fatherly
08.05.2009., 07:49
Alo ekipa, ma mene nesto zanima, evo vec gledam svoju tempraturu par dana...Naime iman neku virozu pa me zanimalo, i izmirin 35,3...kako je to onaj na baterije, stavin u drugo uvo i 35,6...sa doduse pijen i coldrex, ali svejedno san i prije par dana mirija, i uvik ispod 36...Trcin skacem treniram, nije da se ne krecem...Ali nece temp iznad ;) Kji vrag, spreman se za dan poslije sutra ili? ;)

CosmaShiva
08.05.2009., 14:40
ja imam uvijek ispod 36,kad sam imala upalu sinusa i upalu mokraćnih
kanala(neku gadnu bakteriju) imala sam isto oko 35.:ne zna:
a od coldrexa ti može isto biti niža. mislim i ovako da taj coldrex ni malo nije zdrav.

Belle
11.11.2009., 17:02
Ja imala gripu, temperaturu 38-39, nakon dana pijenja Coldrexa se spustila na 34,7 :o
Jel to uopce normalno?!

CosmaShiva
11.11.2009., 18:17
Ja imala gripu, temperaturu 38-39, nakon dana pijenja Coldrexa se spustila na 34,7 :o
Jel to uopce normalno?!
taj coldrex je grozan,zašto ljudi uopće piju to sranje.:ne zna:

Belle
12.11.2009., 07:46
Zato sto snizava temperaturu, pretpostavljam :ne zna: A i u ljekarni su mi ga savjetovali.

Danas je ok, 36,5.

bktr
12.11.2009., 13:44
Moja prirodna temperatura je rijetko preko 35,5.
Valjda je to normalno.

cruce
08.03.2011., 22:12
Zadnja 3 tjedna tjelesna temperatura mi je malo ispod normalne... Obicno je oko 35.1 - 35.8 i stalno mi je hladno iako je u sobi pretoplo. To mi se dogadja od necega sto je slicilo epilepticnom Grand mal napadu (slicilo kazem jer nije bilo sve po opisu grand mala, ali vecina stvari jest) jer sam, nakon sto sam dosla svijesti, na sebi imala 2 jorgana, 5 deka i tresla me groznica kao nikad u zivotu. Nista mi vise nije jasno i ako ima kakav dezurni doc ovdje, svaka pametna je dobrodosla. Hvala :s

zdenka27
17.03.2011., 08:25
Smanjena aktivnost štitnjače možda.

fiona 7
07.10.2011., 21:44
sorry, ako sam offtopić..

zadnjih 10-tak dana meni temperatura jako varira od 36 do 37 ?? i ujutro i navečer su kako kada npr. ujutro 36,9 poslijepodne 36,1 navečer 36,4 ...sutradan ujutro 36.0, poslijep. 36,2 navečer 37 ??? nikada mi se to nije događalo... menzes mi kasni (44d.c.), možda je od toga ?? test radila i neg.je
ne čini mi se normalno da temperatura u toku dana varira toliko ... i to bez pravila... ?? :eek: :confused:

hrvoje dr.
08.10.2011., 14:08
sorry, ako sam offtopić..

zadnjih 10-tak dana meni temperatura jako varira od 36 do 37 ?? i ujutro i navečer su kako kada npr. ujutro 36,9 poslijepodne 36,1 navečer 36,4 ...sutradan ujutro 36.0, poslijep. 36,2 navečer 37 ??? nikada mi se to nije događalo... menzes mi kasni (44d.c.), možda je od toga ?? test radila i neg.je
ne čini mi se normalno da temperatura u toku dana varira toliko ... i to bez pravila... ?? :eek: :confused:
1.Koji je bio osnovni razlog mjerenja temp.
2.Prestanite mjeriti temp. 5x dn. i opustite se.

fiona 7
08.10.2011., 18:53
1. dugo kašnjenje m. i sumnje na trudnoću iako testovi neg.

mjerim tri puta na dan i odkako sam skužila takve skokove temp.naravno da me počelo kopkati: što je razlog??

hrvoje dr.
09.10.2011., 13:17
1. dugo kašnjenje m. i sumnje na trudnoću iako testovi neg.

mjerim tri puta na dan i odkako sam skužila takve skokove temp.naravno da me počelo kopkati: što je razlog??
1.Nepouzdana metoda
2.Isto.

Fatherly
28.02.2013., 11:56
Evo ne znam kad se ovdje zadnji put pisalo, ali meni je temp tijela, normaln, dakle kad sam zdrav i sve...oko 35.6...Nekidan u vrijeme bolesti, dakle imao sam 37.5 cijelo vrijeme, ona meni padne bez lijekova i bez icega na 34.9 ;)) malo san se znojio ali ok...sad normalna 36.7...mozda imam temp? ;)

Eto...ali sve u redu sa zdravljem...