PDA

View Full Version : Natjecanja

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Phoebos Apollon
18.01.2011., 14:42
Pisao sam geografiju maloprije.
Maturant sam. Očekujem nekih
80+%. Nije bilo nešto pretjerano
teško.

kaksi
18.01.2011., 19:35
Pisao sam geografiju maloprije.
Maturant sam. Očekujem nekih
80+%. Nije bilo nešto pretjerano
teško.

ja sam isto pisal, ali smo mi već dobili rezultate. Imam 66/70 ili 94%, a drugi učenik ima 60/70. Koja si ti županija?

The mala
18.01.2011., 19:38
Bok :D
Htjela bih vas pitati ako je netko od vas bio na natjecanju iz engleskog jezika ali za 8. razred. Sljedeci tjedan idem na natjecanje pa ako znate kakvi ce biti zadatci. Sta posebno trazee. Da se znam pripremiti.
Hvala vam unaprijed :D

Egenus
18.01.2011., 19:50
Ima li još koji maturant koji ide na natjecanje iz logike? :rofl:

Martiina_PuLa
18.01.2011., 19:57
Nista dalje od zupanijskog... :D :D :D

Ista prokleta stvar dešava mi se svaki put.Haha.Ali ne znači mi to previše. Na natjecanje iz geografije (danas) išla sam jer mi je rođendan,pa kao da budem doma.:p Sutra opet,povijest..A pogodi šta 31 (čini mi se) natjecanje iz Hj :lol::lol::lol:

Mrs. MooMoo
18.01.2011., 20:01
Idem na fiziku i matematiku :mirko:(3. raz.)

livmed
18.01.2011., 20:20
Ima li itko kakvim slučajem natjecanje iz biologije iz 2007. godine 3.skupina? Javite se na PM. Unaprijed zahvaljujem! :)

Sve imaš na stranicama hrvatskog biološkog društva
linkić (http://www.hbd1885.hr/povijest_znanosti_mladima.htm)

mislim da od 2008. pa nadalje imaš primjerke testova sa svih razina:)

kaksi
18.01.2011., 22:20
Da ne zaboravim. 4.r slobodno napišite rezultat iz geografije :)

Lady_D
19.01.2011., 15:37
Klinci, nemo se tak spominali. Nema chatanja i spamanja, jasno? Imate Teense za to. :kava:

kopachka92
19.01.2011., 16:00
hej ljudi... geografija... ja prvi, imao 65, a drugi je imao 56... nije bio bas jednostavan test, a i mislio sam da nisam tako dobro rijesio :)

Mary Lee
19.01.2011., 17:41
Sve imaš na stranicama hrvatskog biološkog društva
linkić (http://www.hbd1885.hr/povijest_znanosti_mladima.htm)

mislim da od 2008. pa nadalje imaš primjerke testova sa svih razina:)

Hvala puno, ali već sam gledala tu i ima samo državna. :D

kamontutan
19.01.2011., 18:57
ima koga ko je bio danas na povijesti? kakav vam je test bio? 1. sam razred.. cekaju se rezultati.. :D

livmed
19.01.2011., 21:45
Hvala puno, ali već sam gledala tu i ima samo državna. :D

Varaš se, to što piše državno natjecanje nema veze, samo uđi u npr. 2009. i odi na dnu stranice te ćeš naći tablicu s ispitima sa svake razine i rješenjima.
Mislim da imaš od 2008. - 2010. baš sve razine (školsko, županijsko, državno), a ove starije godine (2002, 2003...) tu imaš samo državna

mujsapujsa
20.01.2011., 13:12
Je li bio netko na natjecanju iz njemačkog 8. razed, ako je - može li podijeliti iskustva sa mnom.
Išao sam iz hrvatskog 7. razred : 1. mjesto na županijskom
i iz kemije 4. županijsko

Imaš možda kakve testove iz kemije za 7. r
ili link gdje s mogu naći

AvrilLavigne
20.01.2011., 14:28
Ej ljudi, da se i ja prikljucim temi...

Idem na natjecanje iz eng. jezika pa ako netko ima link za neke testove ili testove s proslogodisnjeg natjecanja bila bi JAKO zahvalna :)

Štreberica
20.01.2011., 17:52
Imaš možda kakve testove iz kemije za 7. r
ili link gdje s mogu naći
Za kemiju uvijek "krećete" odavde http://eskola.chem.pmf.hr/index13.php3 (nemaju baš puno za osnovne nažalost, ali pogledaj dolje od starijih godina)

Eto tako.
20.01.2011., 18:38
Ej ljudi, da se i ja prikljucim temi...

Idem na natjecanje iz eng. jezika pa ako netko ima link za neke testove ili testove s proslogodisnjeg natjecanja bila bi JAKO zahvalna :)

Koji si razred? Ja idem na eng,drugi gimnazije sam. :D Testove možeš naći tu. (http://www.azoo.hr/index.php?option=com_sectionex&view=category&id=9&Itemid=118) Uđi u državno i bit će ti testovi sa svih razina.

Ginny B.
20.01.2011., 19:15
Jel mi može netko reći koje se točno gradivo piše na školskom iz fizike (2. razred) i kojeg je datuma natjecanje? :D

SkuLL :)
20.01.2011., 19:19
Jel mi može netko reći koje se točno gradivo piše na školskom iz fizike (2. razred) i kojeg je datuma natjecanje? :D

SKUPINA II
Mehanika fluida (tlak, uzgon, Bernoullijeva jednadžba), molekulska struktura tvari i agregatna stanja, plinski zakoni, kinetička teorija plinova, termodinamika, elektrostatika, gibanje nabijene čestice u električnom polju, istosmjerna struja*, strujni krugovi*.

Sadržaji označeni sa zvjezdicom (*) mogu se pojaviti samo na Državnom natjecanju.

natjecanje ti je 7.2.

Ginny B.
20.01.2011., 19:30
SKUPINA II
Mehanika fluida (tlak, uzgon, Bernoullijeva jednadžba), molekulska struktura tvari i agregatna stanja, plinski zakoni, kinetička teorija plinova, termodinamika, elektrostatika, gibanje nabijene čestice u električnom polju, istosmjerna struja*, strujni krugovi*.

Sadržaji označeni sa zvjezdicom (*) mogu se pojaviti samo na Državnom natjecanju.

natjecanje ti je 7.2.

auč :S
mi smo tek na toplinskom kapacitetu :rolleyes:
puno hvala :D

Lent11
20.01.2011., 20:29
Zna netko šta bude na školskom natjecanju iz njemačkog jezika i biologije 8. razred
Od učitelja nismo dobili pripreme, imali smo jedan sat sastanka i ništa nam nije rekla

kamontutan
20.01.2011., 20:45
evo ovo ti je za njemački
http://www.azoo.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1654:natjecanje-iz-njemakog-jezika-2011&catid=297:njemaki-jezik&Itemid=118

a ovo za biologiju
http://www.azoo.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1754:natjecanje-iz-biologije-2011-&catid=304:biologija&Itemid=118

20.01.2011., 21:31
auč :S
mi smo tek na toplinskom kapacitetu :rolleyes:
puno hvala :D

a jbg :D
računaj da će ti biti samo jedan zadatak iz elektrostatike, možda čak niti jedan.
a termodinamika ti je pljuga, to možeš sve sam skužit bez muke

Ginny B.
20.01.2011., 22:09
a jbg :D
računaj da će ti biti samo jedan zadatak iz elektrostatike, možda čak niti jedan.
a termodinamika ti je pljuga, to možeš sve sam skužit bez muke

aha. a dobro, to bi se valjda dalo naučit do onda. glupa nisam, a imam i volju. ionako od prvog razreda sve sama doma učim (da, odličnog profesora imam :mad:)
nego, jel ima gdje za skinuti stare testove?

21.01.2011., 11:50
nego, jel ima gdje za skinuti stare testove?

http://vinkovic.org/Projects/MindExercises/index_03.php

enjoy

kaksi
21.01.2011., 19:23
http://vinkovic.org/Projects/MindExercises/index_03.php

enjoy

vidi se tko je maher... Vinkovic.org :top:

Mary Lee
22.01.2011., 00:33
Varaš se, to što piše državno natjecanje nema veze, samo uđi u npr. 2009. i odi na dnu stranice te ćeš naći tablicu s ispitima sa svake razine i rješenjima.
Mislim da imaš od 2008. - 2010. baš sve razine (školsko, županijsko, državno), a ove starije godine (2002, 2003...) tu imaš samo državna

Ma razumijem te, ali ja tražim 2007. godinu, a nje tamo nema :)

livmed
22.01.2011., 10:12
Ma razumijem te, ali ja tražim 2007. godinu, a nje tamo nema :)

Aha, to ćeš morat pitati profesoricu

rey619mysterio
22.01.2011., 17:45
uuh..ja sam 4.razred i prijavio matematiku (idem od 4.osnovne svake godine), informatiku, engleski i talijanski.. i još idem na natjecanje iz debate.

od svega toga trebao bi proći informatiku i talijanski

The frikovka
22.01.2011., 18:02
Ja idem na engleski za 4 dana :) Nadam se da će dobro proći...8. razred...piše nas samo četiri iz cijele škole...znate možda gdje se mogu naći od prošlih godina zadaci? Nastavnica se nije baš angažirala -.-

anonimus_94
22.01.2011., 22:05
Nas je profa iz engleskog pitala tko želi na natjecanje, ima 4 petice u razredu i nitko od njih nije htio...a ja sam ajmo reć fall in love u tu profu (24) ali imam 4 kod nje pa mi bilo glupo, ali planirao sam ako bi sljedeći put pitala tko želi ići da se javimo ja i frend :D jer je nešto rekla da mogu čak i trojke i četvorke...ali eto, nije pitala :(

Štreberica
23.01.2011., 14:25
Nas je profa iz engleskog pitala tko želi na natjecanje, ima 4 petice u razredu i nitko od njih nije htio...a ja sam ajmo reć fall in love u tu profu (24) ali imam 4 kod nje pa mi bilo glupo, ali planirao sam ako bi sljedeći put pitala tko želi ići da se javimo ja i frend :D jer je nešto rekla da mogu čak i trojke i četvorke...ali eto, nije pitala :(
Pa trebao si se javiti, nema veze što imaš 4, nemaš 2 :zubo: , možda i imaš nekakvo znanje. Eto propustio priliku :vidiga: odnosno ako natjecanje nije već bilo i nije sutra probaj joj sutra reći (uhvati ju na hodniku ako te sram pred razredom :mig: ).

leolinna
23.01.2011., 16:54
Ja idem na engleski za 4 dana :) Nadam se da će dobro proći...8. razred...piše nas samo četiri iz cijele škole...znate možda gdje se mogu naći od prošlih godina zadaci? Nastavnica se nije baš angažirala -.-

I ja idem. :mig:
Zna li netko kakvi su najčešći tipovi zadataka? :mig:

jel trebam više vježbat gramatiku, nešto drugo? :)

PaleEnchantress
23.01.2011., 17:32
ja sam bila na engleskom prošle godine :) (8. razred, dakle)

prvi dio testa ti je neki tekst i razumjevanje istog (dakle, imaš 5 pitanja na zaokruživanje na koja moraš odgovorit.)

drugi dio je gramatika.
recimo, tvorba riječi (recimo, imaš manipulate, moraš ubacit u rečenicu da ima smisla), glagolska vremena, članovi (a/an/the), sjećam se pitanja u koji je trebalo dovršit frazu, npr, piece of _ _ _ _ (naravno bila je cijela rečenica), i bilo je pitanje s reflexive pronounsima.

bilo je još toga al ovo je prvo što mi pada na pamet :)
neka me netko drugi slobodno ispravi/nadopuni.

The frikovka
23.01.2011., 18:32
Našla ja na netu od prošle godine...znači uz sve ovo što je PaleEnchantress nabrojila bilo je još i sufiksi - prefiksi, nadopunit tipa My father in law _____ coins i takve još neke rečenice i prepozicije... Kako si prošla Pale? :D

PaleEnchantress
23.01.2011., 19:01
prva na školskom, falilo mi je 2 boda za županijsko. :)

petar1996
23.01.2011., 19:44
Ide li iko sutra iz matiše???

Gatita
23.01.2011., 19:55
Ide li iko sutra iz matiše???

Idem ja. Previše toga smo napravili u zadnjih par dana, sve mi se pomiješalo:rofl:

60% iz talijanskog :frajer: Megauspijeh.

petar1996
24.01.2011., 16:45
Evo ga: http://www.normala.hr/forum/viewtopic.php?f=10&t=457

Egenus
24.01.2011., 17:07
Četvrti razred, onaj zadatak s knjigama :s
Napamet ga riješih, ali kako ide postupak?

evomene
24.01.2011., 19:37
zna možda netko gdje se mogu naći rješenja iz matematike? našao sam samo za osnovnu

Morales77
24.01.2011., 21:43
Idem ja. Previše toga smo napravili u zadnjih par dana, sve mi se pomiješalo:rofl:

60% iz talijanskog :frajer: Megauspijeh.

0% iz hrvatskog! Megauspjeh :kava:

Gatita
25.01.2011., 08:19
0% iz hrvatskog! Megauspjeh :kava:

:facepalm:
Nikad mi to nije išlo:rolleyes:

sabinica xD
25.01.2011., 13:53
Bok Ljudi. :jumping:

Zanima me jel netko ovdje isao na natjecanje iz kemije.?
Ja sam se prijavila ali dok gledam ove testove od proslih godina cine mi se fkt teski.
http://www.os-aaugustincica-zapresic.skole.hr/upload/os-aaugustincica-zapresic/images/static3/905/attachment/Skolskosedmi0910.pdf

Npr. ovaj. :confused: :ne zna:
Ako netko od vas je bio na natjecanju prosle godine molim vas da mi napisete neke zadatke ili tako nesto i da mi pomognete kako znate.
Hvala vam puno.
:s

nikolxx
25.01.2011., 14:44
ej ljudi
jel netko bio u 8. razredu na školskom iz biologije
ja sad uskoro idem pa pitam dal ima na internetu gdje za skinut stare ispite za školsko ili tak neki stari iz biologije

pozz.....uživajte

Bloggerica
25.01.2011., 14:54
zna možda netko gdje se mogu naći rješenja iz matematike? našao sam samo za osnovnu

http://www.sssbjt.hr/mat-natj/zadaci/2011/2011-SS-opc-1234-AB-zad+rj/

Vladimir Prelog
25.01.2011., 18:48
AZOO - Natjecanja i smotre (http://www.azoo.hr/index.php?option=com_sectionex&view=category&id=9&Itemid=118), evo scrollaj malo dolje, ima ih od zadnje 3 godine. Nevezano uz to, s obzirom na to da nisi znala rješiti onaj zadatak s gustoćom, koji su klasika na natjecanjima za 7. razred, trebaš se žestoko pripremati ako želiš kakav takav uspjeh. Evo u ovom dokumentu (http://www.azoo.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1751:natjecanje-iz-kemije-2011&catid=303:kemija&Itemid=118) možeš vidjeti koje gradivo obuhvaća školska razina. Inače, natjecanje je 2. velječe (srijeda) 2011. - to je za 8 dana. Sve najbolje.

P.S. Ovaj test koji si navela, jedan je od lakših koji sam vidio. Malo sam škicnuo, pojavljuje se klasika: latentna toplina, gustoća, el. vodljivost, meniskus u menzuri (pazi na to, tu obično svi popuše bodove), tvari, smjese, metode odjeljivanja...samo se trebaš dobro pripremiti, dalje je lako.

numpsik
26.01.2011., 13:39
jel bio tko danas na natjecanju iz engleskog? kod nas su profesori odma pregledali ispite i nitko nije proso, najvise je bilo 35 bodova i to smo bile ja i jos neka cura. meni je test bio vise manje uzas pogotovo ona krizaljka.

The frikovka
26.01.2011., 14:15
Ja sam bila iz engleskog...i bilo je blago rečeno...očajno :/ Ona križaljka...bože sačuvaj :confused: A i griješila sam na glupostima tipa...umjesto slovo A bih na answer sheet napisala onu riječ pod a...ni kod nas nitko nije prošao :p A kažu nastavnici da je bio lagan :rolleyes:

numpsik
26.01.2011., 14:38
Ja sam bila iz engleskog...i bilo je blago rečeno...očajno :/ Ona križaljka...bože sačuvaj :confused: A i griješila sam na glupostima tipa...umjesto slovo A bih na answer sheet napisala onu riječ pod a...ni kod nas nitko nije prošao :p A kažu nastavnici da je bio lagan :rolleyes:

ma uzas.. nase profesorice isto govore da je lagan bio, i onda dolaze im ucenici s onim kovertama i one citaju testove i samo vicu strasno, strasno.. ahhaha, ona vremena i ono dodaj the to je bilo vecinom lagano, al krizaljka grozna tamo sam stavila 3 riječi i to mi je ajde bilo točno :D kolko si imala bodova? :P

The frikovka
26.01.2011., 14:50
Nisu nam rekli bodove...samo onako hlado : Bili ste užasni i nitko nije prošao...sutra ćemo vam reći ostalo :P Ono the je stvarno bilo lagano, a vremena samo jedno nisam bila sigurna 100%...začudila sam se :D Ja sam od križaljke znala samo creative i adventurous...koju si još znala? I još kao dodatak ispadne mi kemiska i pošaram jedan odgovor i sad to izgleda kao da sam prepravljala -.- Super...

numpsik
26.01.2011., 14:53
Nisu nam rekli bodove...samo onako hlado : Bili ste užasni i nitko nije prošao...sutra ćemo vam reći ostalo :P Ono the je stvarno bilo lagano, a vremena samo jedno nisam bila sigurna 100%...začudila sam se :D Ja sam od križaljke znala samo creative i adventurous...koju si još znala? I još kao dodatak ispadne mi kemiska i pošaram jedan odgovor i sad to izgleda kao da sam prepravljala -.- Super...

ja sam stavila za ono relaxed easy-going nisam znala sta da stavim pa bzvz pokusavala nes hahaha.. i jos sam stavila isto creative i adventurous.. i pod ono f je islo friendly, al to sam saznala tek nakon testa :/ iz kojeg si grada?

anonimus_94
26.01.2011., 15:40
Idem i ja iz informatike:D
jel bio netko? 2. sam razred srednje, zanima me kakva su pitanja, pišemo osnove informatike

anonim96
26.01.2011., 16:00
bog,evo,ako netko zna ona rješenja križaljke sa natjecanja iz eng,inače,8.razred.test mi nije bio pretežak al eto ta križaljka je zapravo zadatak gdje se lome prva mjesta i mjerilo pravog znanja.kolko je inače potrebno za prolazak na županijsko?

The frikovka
26.01.2011., 16:18
iz kojeg si grada?

Iz jednog gradića blizu Umaga, ti? :)

numpsik
26.01.2011., 16:18
bog,evo,ako netko zna ona rješenja križaljke sa natjecanja iz eng,inače,8.razred.test mi nije bio pretežak al eto ta križaljka je zapravo zadatak gdje se lome prva mjesta i mjerilo pravog znanja.kolko je inače potrebno za prolazak na županijsko?

za županijsko ti treba 45 bodova al bi trebo imat nesto vise jer ako npr primaju 100 ucenika i vecina ih ima recimo 47 a ti 45 nece ti primit ako popune mjesta. krizaljka ti je 2. creative, a 8. adventurous, i ne znam tocno koje je friendly.

Iz jednog gradića blizu Umaga, ti? :)

Zagreb :)

twilightgirl
26.01.2011., 16:37
i ja bila danas na eng. 8 rezred.. sutra cemo sve saznat.. jel smo mi na onom answer sheet u prvom zadatku trebali napisat npr. A velikim ili malim slovom?
svi su pisali velikim, a profa kaze da treba malim..

numpsik
26.01.2011., 16:45
i ja bila danas na eng. 8 rezred.. sutra cemo sve saznat.. jel smo mi na onom answer sheet u prvom zadatku trebali napisat npr. A velikim ili malim slovom?
svi su pisali velikim, a profa kaze da treba malim..

trebalo je pisanim slovima to sve pisat, pisalo vam je na onom papiru s uputama :D jer ne znam oce priznat ako je velikim

anonim96
26.01.2011., 17:16
51/60 za županijsko,8.r bi tribalo bit dovoljno,jel da?

za županijsko ti treba 45 bodova al bi trebo imat nesto vise jer ako npr primaju 100 ucenika i vecina ih ima recimo 47 a ti 45 nece ti primit ako popune mjesta. krizaljka ti je 2. creative, a 8. adventurous, i ne znam tocno koje je friendly.

al nije 8.ono vertical pa ide sociable?

Adalyn
26.01.2011., 17:50
Jel itko išao na njemački-školsko (8.r)? Koliko ste riješili?
Meni je test bio tak-tak, ona križaljka ubi bože :facepalm: Mučila sam se oko Wochenende, mozak mi stao, nikako se nisam mogla sjetiti :lol:
Nešto sam zeznula oko prepisivanja odgovora na onaj papir, ali ako će mi oprostiti tu malu greškicu, imam 58/60.

numpsik
26.01.2011., 17:58
al nije 8.ono vertical pa ide sociable?

nemam pojma, znam samo za creative, friendly, adventurous, a rješenje nemam pojma, pocinje sa s ja mislim, sa 51/60 100% ides na zupanijsko.

twilightgirl
26.01.2011., 18:42
trebalo je pisanim slovima to sve pisat, pisalo vam je na onom papiru s uputama :D jer ne znam oce priznat ako je velikim

pisalo je ako se u zadatku trazi rijec ili dio recenice, onda se pise pisanim.. mi smo tu kolektivno fulali onda, bilo nas je 15

Medena :)
26.01.2011., 19:01
vidim, svi ste tu neki mlađi :rofl:
ovaj, ima neko od maturanata da su bili danas na engleskom, po mogućnosti A lista? ubila sam se na kraju onog teksta o san marinu :facepalm:

Elizabeth_Day
26.01.2011., 20:10
ja,ja,ja. san marino je bio predivan. :D
community ili society? (vatrogasci) -.-'

numpsik
26.01.2011., 20:11
pisalo je ako se u zadatku trazi rijec ili dio recenice, onda se pise pisanim.. mi smo tu kolektivno fulali onda, bilo nas je 15

nama su profesorice rekla da sve pisano.. a priznat ce vam. ne kuzim zas je uopce bitno jesmo napisali a tiskanim ili a pisanim.

blesawa
26.01.2011., 20:28
Ja sam jucer bila na njemackom (8.r) i imala sam 57/60 :headbang:

A engleski je bio dosta tezak. Ja mislim da su ovo rijeci iz krizaljke: thoughtful, creative, friendy, responsible, sociable(ona vertikalno), adventurous, jedne se ne sjecam, a ona koju nisam znala je solitary(onaj koji voli biti sam) :confused:
A inace sam zeznula jedan od onih the ili nista, onu 1. pogresku (accommodation) i sigurno jos nesta. Nadam se da cu proci :moli:
Vidjet cemo sutra :ceka:

26.01.2011., 21:17
ja,ja,ja. san marino je bio predivan. :D
community ili society? (vatrogasci) -.-'

obzirom da je ispred stajalo the, činilo mi se logičnijim community :ne zna:
ono, valda misle na svoju community tamo gdje već jesu. society mi je ipak malo preširok pojam. no to je samo moje mišljenje :ne zna:

reading comprehension mislim da će mi sve valjati, nije bilo preteško. a sad samo me strah ostatka :rofl:

Elizabeth_Day
26.01.2011., 21:43
obzirom da je ispred stajalo the, činilo mi se logičnijim community :ne zna:
ono, valda misle na svoju community tamo gdje već jesu. society mi je ipak malo preširok pojam. no to je samo moje mišljenje :ne zna:

reading comprehension mislim da će mi sve valjati, nije bilo preteško. a sad samo me strah ostatka :rofl:

to, isto razmišljamo. :s

prvi je bio skroz lagan, ali ostalo -> :rolleyes:

26.01.2011., 22:05
to, isto razmišljamo. :s

prvi je bio skroz lagan, ali ostalo -> :rolleyes:

fak jea :cool:

da, ostalo je bilo ni vam ni tam. neke su mi stvari bile preočite (tipa ono o san marinu, nešto tipa they won only ____ game, and that was against Lichtenstein), ali većina je bila vatafak iz dis :confused::eek::rofl:

GingerZebra
26.01.2011., 22:52
maturanti koji ste išli na engleski, koliko bodova imate?
meni je test bio uglavnom WTF, ali ok. koliki je uopće prag?

26.01.2011., 23:58
maturanti koji ste išli na engleski, koliko bodova imate?
meni je test bio uglavnom WTF, ali ok. koliki je uopće prag?

nemam pojma :rofl: saznat ćemo danas u školi pa javim.
jel nije prag uvijek oko 75%? :misli:

Elizabeth_Day
27.01.2011., 13:48
e ja sam fulala to sa san marinom. stavila sam 'a game' umjesto 'one game' -.-

a praga ove godine navodno nema. na županijsko se šalje po nekom žnj principu :ne zna:

27.01.2011., 14:23
e ja sam fulala to sa san marinom. stavila sam 'a game' umjesto 'one game' -.-

kaj nije trebala ići samo jedna riječ u tom zadatku? :ne zna:

ja sam failala :facepalm:
na glupostima sam gubila bodove, tipa stavim dva r u unanswered (onaj tekst zadnji). i naravno da sam imala 44 boda. god damn it, prag je 45 -_-

a praga ove godine navodno nema. na županijsko se šalje po nekom žnj principu :ne zna:

ozbiljno? yessss, ima nade :top:

Fender95
27.01.2011., 15:46
Jeli ima netko od prvaša tko je rješavao matematiku ili geografiju???...koliko ste imali bodova na školskom , i ako netko zna možda koliki su pragovi za prolazak na županijsku smotru!

Angina
27.01.2011., 19:11
Maturantica sam i išla sam na natjecanje iz engleskoga i najviše me zeznulo to što sam tako brzopleto i nepromišljeno sve rješavala - a test je stvarno bio prelagan, čak ni gramatike nije bilo. A ja glupača sve što brže to bolje i riješim cijeli test u 45 minuta - iako sam prva na školi i imam 47 bodova (strašno, s obzirom na to da je maximalan broj bodova 60 :rofl:) i dalje nekako čisto sumnjam da ću uspjeti upasti na županijsko.

Kako ste vi ostali prošli?

axlica
27.01.2011., 19:46
zakaj ja jedina nemam pojma kolko bodova imam iz tog engleskog :rofl:

GingerZebra
27.01.2011., 20:26
Imam 47 bodova, i kao prva sam u školi svojoj, ali me uopće sram. Bod sam izgubila jer sam se zajebala i dva puta napisala istu riječ u Answer Sheet, pa sam onda križala to i sve u pizdu materinu. Uglavnom, tu smo si svi negdje po bodovima ili? Možda se vidimo na županijskom ^^

nenchi25
27.01.2011., 20:26
46 bodova, 9. sam u skoli... mislin da je prvi imao 52 boda.. loše :(
a prag je bio oko 48 bodova, tako nesto.:)

GingerZebra
27.01.2011., 20:29
a prag je bio oko 48 bodova, tako nesto.:)

prag je 80%?

27.01.2011., 20:33
prag je 80%?

damn it -.-

uglavnom, kod nas je prvi imao 50 bodova

nenchi25
27.01.2011., 20:36
prag je 80%?

Da, ali sjecan se iz drugog razreda da se prag mjenjao par puta jer nas je dosta proslo.. pa je bia oko 83-84%... ovaj ce valjda ostat na 80%

Elizabeth_Day
27.01.2011., 20:47
kaj nije trebala ići samo jedna riječ u tom zadatku? :ne zna:

ja sam failala :facepalm:
na glupostima sam gubila bodove, tipa stavim dva r u unanswered (onaj tekst zadnji). i naravno da sam imala 44 boda. god damn it, prag je 45 -_-

ozbiljno? yessss, ima nade :top:

stavila sam 'a' umjesto 'one'. :)

+ imamo isto bodova. yay! :kava:

27.01.2011., 21:20
stavila sam 'a' umjesto 'one'. :)

+ imamo isto bodova. yay! :kava:

aha, skužila sam :facepalm:
hahah, slične smo po nekim stvarima, vidim :cerek:

Egenus
27.01.2011., 23:03
Maturanti, kakva vam bješe matematika?
Formula za obujam krnjeg stošca, vrlo optimistično :rofl:

cougar_zg
28.01.2011., 20:43
Maturanti, kakva vam bješe matematika?
Formula za obujam krnjeg stošca, vrlo optimistično :rofl:

hahah..da, ja taj nisam riješila pa sam imala 40 bodova:p
ti?

petar1996
29.01.2011., 12:53
Jeli ima netko od prvaša tko je rješavao matematiku ili geografiju???...koliko ste imali bodova na školskom , i ako netko zna možda koliki su pragovi za prolazak na županijsku smotru!

Od svih natjecanja dosad sam bio baš na ta 2(idem još iz fizike)!!!Geografiju sam imao 44 boda, a matematiku 43 boda(splitsko-dalmatinska županija!!!Kako si ti prošao???

Đorđ
29.01.2011., 15:55
2. sam u školskom natjecanju iz njem.jezika(8.r.)
idem na zupanijsko,imao sam 54 boda
jel mi to donosi kakve dodatne bodove pri upisu u srednju skolu :D

PaleEnchantress
29.01.2011., 16:18
samo ako si 1.-3. na županijskom ili prođeš na državno.

Fender95
29.01.2011., 18:20
Od svih natjecanja dosad sam bio baš na ta 2(idem još iz fizike)!!!Geografiju sam imao 44 boda, a matematiku 43 boda(splitsko-dalmatinska županija!!!Kako si ti prošao???

Hehehe...bravo za matematiku, koja razina, ja sam pisao B, 37 bodova siguran prolazak...a što se tiče geografije 55, nadam se županijskom...koliko vas je još pisalo matematiku i geografiju, i koliko prvi imaju bodova, ili ako znaš nešto o drugim školama....ako ništa vidimo se na županijskom iz matematike!:D ( također splitsko-dalmatinska županija)

Ciksy97
29.01.2011., 18:27
jeli iko odavde bio na natjecanju iz matematike 7 razred?????????
bija je stvarno težak test i ja bio 3. u svojoj školi a imam 23 boda pa me zanima ako je ko još bio kako je on riješio ili njegova škola i jeli ko zna koliki će biti bodovni pragovi?????????????????????

malla4
29.01.2011., 18:42
bila i ja na engleskom... ovo je bilo najgore natjecanje,zato jer je to bio totalni raspasoj,mogla sam pricat na mob da sam htjela -.-

ugl.cestitam svima koji su prosli,ja sam sama sebe razocarala xD zato jer sam budala,krive odgovore sam prepisala u answer sheet...i jos sam shot napisala sa 2 o -.- a nije da sam u ruci imala cybershot mobac xD a sto se tice san marina ja sam napisala that game xD a bas sam sramota...

29.01.2011., 18:50
ugl.cestitam svima koji su prosli,ja sam sama sebe razocarala xD zato jer sam budala,krive odgovore sam prepisala u answer sheet...i jos sam shot napisala sa 2 o -.- a nije da sam u ruci imala cybershot mobac xD a sto se tice san marina ja sam napisala that game xD a bas sam sramota...

i hear you, sister :rolleyes: iste greške :facepalm:

Lent11
29.01.2011., 18:58
evo iz njemačkog 86% i ne idem dalje:rolleyes:

kopachka92
29.01.2011., 19:00
hej je li ima itko da je isao na vjeronauk jucer (zupanijsko)? nas tim je ostavio drugoplasirane iza sebe za 80 bodova :D

i da, kakvi su rezultati geografije- maturanti? kod nas se (karlovac) na zupanijsko proslo s 50 bodova...

Egenus
29.01.2011., 19:36
hahah..da, ja taj nisam riješila pa sam imala 40 bodova:p
ti?

33. Nisam znao formulu za izračunavanje pravca ako imam parabolu i točku: napisao sam y*y1=2px*x1 - izgubih 5 bodova. I ne riješih zadatak sa skalarnim umnoškom :facepalm:

Dobio sam dva boda na stošcima :raspa:

malla4
29.01.2011., 20:15
i hear you, sister :rolleyes: iste greške :facepalm:

hehe :)
meni je jedna profesorica rekla da ono sto prvo pomislim,da je to tocan odgovor...naravno da sam to ignorirala...i stalno se premisljala i eto...
haha,a shoot je samo jedna u moru pogresaka na tu foru... :)

29.01.2011., 20:19
hehe :)
meni je jedna profesorica rekla da ono sto prvo pomislim,da je to tocan odgovor...naravno da sam to ignorirala...i stalno se premisljala i eto...
haha,a shoot je samo jedna u moru pogresaka na tu foru... :)

i ja sam se sjetila toga na testu. naravno da sam se povodila time da ne popravljam ništ. and guess what. prve pomisli mi nisu bile točne :rofl:

kaksi
29.01.2011., 20:29
Jel ide tko u ponedjeljak na hrvatski ili se jedino ja idem blamirat? :D

29.01.2011., 21:02

e sam si ove godine, napustila sam te :D

OT: čekam kemiju u srijedu/četvrtak :raspa:

Adalyn
29.01.2011., 21:37
2. sam u školskom natjecanju iz njem.jezika(8.r.)
idem na zupanijsko,imao sam 54 boda
jel mi to donosi kakve dodatne bodove pri upisu u srednju skolu :D

evo iz njemačkog 86% i ne idem dalje:rolleyes:

Koja ste županija?

petar1996
29.01.2011., 22:40
Hehehe...bravo za matematiku, koja razina, ja sam pisao B, 37 bodova siguran prolazak...a što se tiče geografije 55, nadam se županijskom...koliko vas je još pisalo matematiku i geografiju, i koliko prvi imaju bodova, ili ako znaš nešto o drugim školama....ako ništa vidimo se na županijskom iz matematike!:D ( također splitsko-dalmatinska županija)

Ja sam također pisao B!!!Iz matematike u našoj školi:
1. 43 boda(imao sam po zadacima 4,4,4,0,4,8,10,9)
2. 26 bodova
3. 25 bodova
4. 18 bodova
U Zagrebu prvi ima 26 bodova, a ni u nekim drugim mjestima nije bolje(to sam vidio na internetu)!!!Ti si mi zasad najbliži od rezultata što sam čuo!!! :D
A iz geografije sam bio i 1. i zadnji tj. sam!!!Išao sam na to natjecanje s ciljem da pokažem profesoru da znam geografiju, u čemu sam i uspio(zaključio mi 4 na polugodištu)!!!Što se tiče natjecanja iz geografije sjetio sam se prošle godine!!!Imao sam 58 bodova i nisam prošao zbog gluposti županijskog povjerenstva!!!U svakom mjestu su postavili različiti prag, tako npr. u Splitu je bio 57 bodova, a u mom mjestu(Sinju) 63 boda!!!

Mysterious girl
29.01.2011., 22:48
Prošla na županijsko iz talijanskog. Dobivam li kakve bodove za faks? Ili to tek na idućoj razini?

29.01.2011., 23:00
Ja sam također pisao B!!!

dude, chill :rofl:
jedan je uskličnik/upitnik dosta :mig:

Prošla na županijsko iz talijanskog. Dobivam li kakve bodove za faks? Ili to tek na idućoj razini?

neki faksevi daju bodove za županijsko, neki za državno tek, no čini mi se da ćeš ovdje dobiti bodove na državnom. ako slučajno i dobiješ bodove na županijskom, onda moraš biti prva. ali brijem da se ipak o državnom radi :top:

kaksi
30.01.2011., 12:07
e sam si ove godine, napustila sam te :D

OT: čekam kemiju u srijedu/četvrtak :raspa:

Pa idem i ja na kemiju ove godine prvi put nakon 7.r :D Izgleda da mi se smiješi dvostruka blamaža u 3 dana :(

cougar_zg
30.01.2011., 12:42
33. Nisam znao formulu za izračunavanje pravca ako imam parabolu i točku: napisao sam y*y1=2px*x1 - izgubih 5 bodova. I ne riješih zadatak sa skalarnim umnoškom :facepalm:

Dobio sam dva boda na stošcima :raspa:

Nah, nisam ni ja nijednu formulu znala pa mi je trebalo sat vremena da riješim jednadžbe(diskriminanta 0 itd.)
Valjda će županijsko biti teže. :D

Ima nas još. :kava:

petty_crime
30.01.2011., 18:04
Pa idem i ja na kemiju ove godine prvi put nakon 7.r :D Izgleda da mi se smiješi dvostruka blamaža u 3 dana :(

O, koji si ti samo pesimist. :rolleyes:
Vi što idete na kemiju izvjestite o rezultatima, baš me zanima. I težinu zadataka, naravno. :D

ps. Mysterious girl, ja mislim da dobivaš bodove i sa jednog i sa drugog, a opet ti ovisi o faxu, mislim da ff daje i za županijsko ako je tal u pitanju, ali nisam siguran. :ne zna:

30.01.2011., 18:24
ps. Mysterious girl, ja mislim da dobivaš bodove i sa jednog i sa drugog, a opet ti ovisi o faxu, mislim da ff daje i za županijsko ako je tal u pitanju, ali nisam siguran. :ne zna:

talijanstika u zagrebu, bilo jedno ili dvopredmetni, uopće ne daje bodove za natjecanje iz talijanskog, sad sam pogledala :misli:
i možeš dobiti bodove samo ako si bila na državnom ili međunarnodnom iz, ne znam, filozofije, hrvatskog i šta već sve ima tamo. toliko od mene :)

edit: fail :facepalm: previdjela sam strani jezik, nosi dva posto, ali opet ne županijsko :D

Hedonistkinja
30.01.2011., 18:30
Logika, anyone? Jel mi ima uopće smisla ići na to osim iz razloga što mi je zabavna i relativno lagana xD? Mislim, nosi li neke bodove državno na faksu nekom? :kokice:

kaksi
30.01.2011., 18:34
Logika, anyone? Jel mi ima uopće smisla ići na to osim iz razloga što mi je zabavna i relativno lagana xD? Mislim, nosi li neke bodove državno na faksu nekom? :kokice:

Za državno iz logike trebaš bit popriličan genije i naravno ić u matematičku gimnaziju :D

Hedonistkinja
30.01.2011., 18:37
Za državno iz logike trebaš bit popriličan genije i naravno ić u matematičku gimnaziju :D

Idem u matematičku :raspa:, a sad jesam li genije...to ćemo saznati :rofl:

petty_crime
30.01.2011., 19:11
talijanstika u zagrebu, bilo jedno ili dvopredmetni, uopće ne daje bodove za natjecanje iz talijanskog, sad sam pogledala :misli:
i možeš dobiti bodove samo ako si bila na državnom ili međunarnodnom iz, ne znam, filozofije, hrvatskog i šta već sve ima tamo. toliko od mene :)

edit: fail :facepalm: previdjela sam strani jezik, nosi dva posto, ali opet ne županijsko :D

Moja greška onda za županijsko, duboke isprike. :D
Nisam ni ja bio siguran za županijsko, a za državno jesam. Nekako mi je ostalo u sjećanju kad sam surfao po stranicama ff-a.:ne zna:

Fender95
30.01.2011., 19:28
Ja sam također pisao B!!!Iz matematike u našoj školi:
1. 43 boda(imao sam po zadacima 4,4,4,0,4,8,10,9)
2. 26 bodova
3. 25 bodova
4. 18 bodova
U Zagrebu prvi ima 26 bodova, a ni u nekim drugim mjestima nije bolje(to sam vidio na internetu)!!!Ti si mi zasad najbliži od rezultata što sam čuo!!! :D
A iz geografije sam bio i 1. i zadnji tj. sam!!!Išao sam na to natjecanje s ciljem da pokažem profesoru da znam geografiju, u čemu sam i uspio(zaključio mi 4 na polugodištu)!!!Što se tiče natjecanja iz geografije sjetio sam se prošle godine!!!Imao sam 58 bodova i nisam prošao zbog gluposti županijskog povjerenstva!!!U svakom mjestu su postavili različiti prag, tako npr. u Splitu je bio 57 bodova, a u mom mjestu(Sinju) 63 boda!!!

Hehehe...ma za matematiku je siguran prolaz, usput u našoj školi je još jedan tip pisao matematiku( 1. razred) i imao 25 bodova....a to šta si napisao za geografiju jesu to pragovi iz osnovne ili??...jer znan da su u osnovnim uvijek dosta veći pragovi nego u srednjima!!! :D

Lent11
30.01.2011., 19:59
Koja ste županija?

Osječko - baranjska, OŠ "Retfala"

petar1996
30.01.2011., 20:51
Hehehe...ma za matematiku je siguran prolaz, usput u našoj školi je još jedan tip pisao matematiku( 1. razred) i imao 25 bodova....a to šta si napisao za geografiju jesu to pragovi iz osnovne ili??...jer znan da su u osnovnim uvijek dosta veći pragovi nego u srednjima!!! :D

Da, iz osnovne!!!

Egenus
31.01.2011., 17:14
Kakav vam je bio hrvatski? Ja 97% :rofl:
Čudna, neoriginalna pitanja, morali ubacivati vrste zavisnih rečenica da popune kvotu, ono pitanje sa surfanjem i priručnicima :rofl:

Vaši dojmovi i rezultati?

kaksi
31.01.2011., 17:27
Čudna, neoriginalna pitanja, morali ubacivati vrste zavisnih rečenica da popune kvotu, ono pitanje sa surfanjem i priručnicima :rofl:

:top::top::top::top::top: Znači ti si isto 4. razred. Mi još nismo dobili rezultate, ali test je bio dosta lagan. Ja nisam nešto vrli u tome, ali mislim da ce bit 70+ bodova :kava: I što si ti stavio za taj priručnik? :D (sad me malo sram)

Phoebos Apollon
31.01.2011., 18:06
:top::top::top::top::top: Znači ti si isto 4. razred. Mi još nismo dobili rezultate, ali test je bio dosta lagan. Ja nisam nešto vrli u tome, ali mislim da ce bit 70+ bodova :kava: I što si ti stavio za taj priručnik? :D (sad me malo sram)

Da, čudan test iz hrvatskoga. Malo me podsjeća na staru školu, kako su stari, zahtjevni profesori radili. U stilu da Bog zna za 5, sastavljač za 4, a ti možeš pokupit trojku. Ja sam pisao hrvatski reda radi, radi mature... Pripremam se! :mig: Ne očekujem neki veliki uspjeh. Ove godine ulažem svu koncentraciju u povijest i latinski.

Egenus
31.01.2011., 18:31
:top::top: Znači ti si isto 4. razred. Mi još nismo dobili rezultate, ali test je bio dosta lagan. Ja nisam nešto vrli u tome, ali mislim da ce bit 70+ bodova :kava: I što si ti stavio za taj priručnik? :D (sad me malo sram)

Rječnik stranih riječi; ali nisam siguran da mi je točno :D

Da, čudan test iz hrvatskoga. Malo me podsjeća na staru školu, kako su stari, zahtjevni profesori radili. U stilu da Bog zna za 5, sastavljač za 4, a ti možeš pokupit trojku. Ja sam pisao hrvatski reda radi, radi mature... Pripremam se! :mig: Ne očekujem neki veliki uspjeh. Ove godine ulažem svu koncentraciju u povijest i latinski.

Neee, moraš vidjeti što je stari test :mig:
Ako imaš pogledaj županijsko iz 2005. :s:s
Npr. zadatak ti je da navedeš kojemu je liku iz Dunda Maroja prezime zapravo nastalo od zemlje iz koje potječe (Ugo Tudešak)
To je stara škola. Ovo je "Pranjkovićuuu, dojdi sim moramo sastaviti pitanja, sutra je natjecanjee"

kaksi
31.01.2011., 18:38
Rječnik stranih riječi; ali nisam siguran da mi je točno :D

Ako imaš pogledaj županijsko iz 2003. :s:s
Npr. zadatak ti je da navedeš kojemu je liku iz Dunda Maroja prezime zapravo nastalo od zemlje iz koje potječe (Ugo Tudešak)
To je stara škola. Ovo je "Pranjkovićuuu, dojdi sim moramo sastaviti pitanja, sutra je natjecanjee"

:D Do prije dvije godine je i moja profesorica sastavljala županijsku i državnu razinu, ali se povukla pred najezdom mladih wannabe znalaca :D

Egenus, jesi li bio kad na državnom iz hrv. i koja si škola ako slobodno pitam?

cougar_zg
31.01.2011., 20:21

Ja 79 bodova.Prejednostavan test :/

Ako imaš pogledaj županijsko iz 2005. :s:s

Baš to.Ono, ove godine su svi testovi na školskoj razini bili prelaki; barem iz matematike, hrvatskog i engleskog.Sad će morati sastaviti teške za županijsko jer ovo nema smisla, moraju napraviti selekciju.

Fender95
31.01.2011., 21:04
Ima li tu netko od prvaša tko je pisao geografiju???...Jeli netko bio u prvom razredu na školskom, kakvi su pragovi za prolazak na županijsko natjecanje!!!???

f9t_grl
31.01.2011., 23:18

bilo je lako, al mi neke stvari nismo obradili :D
a to pitanje san i ja stavila rjecnik stranih rijeci :P

Bubble09
31.01.2011., 23:51
Đizus! Sutra biologija :/ Sad sam malo rješavala testove od prije i skužila sam da pol toga ne znam. Dakle ja sam štrebala bio :/ E sad koristim ovu noć da to sve lijepo s razumijavanjem naučim, cijelo gradivo od početka godine xD Držite mi fige! A još u sri kem :D Hahah,e na to sam se prijavila čisto iz prkosa prema profesorici koja mi stalno daje do znanja da ne znam , nije baš da ne znam ali znam više od onih koji imaju 5 kod nje, a ja nemam. I sad joj moram dokazati .Ma samo da školsko prođem :D

lalam
01.02.2011., 00:35

e jel znaš koji je prag za talijanski??

~SuNshiNe~
01.02.2011., 09:57
Idem se začas na biologiju (2.r gimnazije) sramotit.
U test ulaze životinje,a mi smo prvo obrađivali biljke! Jedva čekam -.-''
On the bright side, imala sam 52/60 iz engleskog i idem na županijsko :)

Aspire1
01.02.2011., 10:08
može li mi netko reći koliko je prag za županijsko iz matematike? pisao sam ovo školsko, imam 26 bodova? profa je bolesna, pa ne znam....a da, i 4. gim, lista B

Pofua Sasaki
01.02.2011., 10:19
Idem i ja uskoro na biologiju, 2. razred. Imam osjećaj da neće biti dobro jer sam tek sinoć počela ponavljati cijelu godinu :facepalm:

Data
01.02.2011., 10:43

Nije istina, čak nas je troje bilo prošle godine koji nismo iz matematičke gimnazije :zubo:
Čak nisam bio ni tako loš, da sam malo više pazio, bio bi bolji naravno ( 9. mjesto, tako nešto).
Da trebaš proći duplo više gradiva nego što se radi na satu - i to matematičke logike koja se skoro i ne obrađuje u školama, moraš. Ali nije neizvedivo i ne moraš sad biti ne znam kakav genijalac.

AnaMarijaTT
01.02.2011., 10:43
Je li zna netko možda gdje se nalaze rješenja za 8. razred školsko iz biologije, godina 2010 :confused:

kaksi
01.02.2011., 10:54
Nije istina, čak nas je troje bilo prošle godine koji nismo iz matematičke gimnazije :zubo:
Čak nisam bio ni tako loš, da sam malo više pazio, bio bi bolji naravno ( 9. mjesto, tako nešto).
Da trebaš proći duplo više gradiva nego što se radi na satu - i to matematičke logike koja se skoro i ne obrađuje u školama, moraš. Ali nije neizvedivo i ne moraš sad biti ne znam kakav genijalac.

Data, nisam bio sasvim ozbiljan. naravno da se može proći, ali je zbilja teško :kava:

Fender95
01.02.2011., 13:09
Za sve prvaše!!...imao sam 51/70 iz geografije i prošao na županijsko...prvi iz županije je imao 57 bodova, i pozvan sam kao peti, sad ne znam točno koliki je bio praga, ali kako stvari stoje, prilično nizak!!! ( splitsko-dalmatinska županija)...Usput kakva vam je danas bila biologija???:D

Da, iz osnovne!!!

Jesi prošao geografiju???!:D

livmed
01.02.2011., 13:37
Za sve prvaše!!...imao sam 51/70 iz geografije i prošao na županijsko...prvi iz županije je imao 57 bodova, i pozvan sam kao peti, sad ne znam točno koliki je bio praga, ali kako stvari stoje, prilično nizak!!! ( splitsko-dalmatinska županija)...Usput kakva vam je danas bila biologija???:D

Test je iskreno bio težak (4.r), prepoznao sam dva pitanja koja su 2009. bila na županijskom tako da...
Ništa previše općenito, zamke na svakom pitanju, može se više od 80%

Phoebos Apollon
01.02.2011., 14:07
Test je iskreno bio težak (4.r), prepoznao sam dva pitanja koja su 2009. bila na županijskom tako da...
Ništa previše općenito, zamke na svakom pitanju, može se više od 80%

Da, da. Sjećate li se prvog pitanja s Plitvicama, Koranom, taloženjem i sl. Trebalo je ispravit krive podatke i točno ih upisati u tablicu. Ja sam to naravno učinio, ali nisam u tekstu podcrtao te krive stvari. Izgubio sam tri boda...

~SuNshiNe~
01.02.2011., 14:13
Došla s biologije.
S obzirom da smo mi prvo počeli botaniku,a još nismo ni došli do zoologije mislim da ni nisam tak jako loše napisala.
Doduše bilo je pojmova za koje nisam u životu čula,ali ajde.
Samo nas je 11 bilo od 2.r. i odoka mislim da budem 7-8. :D

Fender95
01.02.2011., 14:26
Da, da. Sjećate li se prvog pitanja s Plitvicama, Koranom, taloženjem i sl. Trebalo je ispravit krive podatke i točno ih upisati u tablicu. Ja sam to naravno učinio, ali nisam u tekstu podcrtao te krive stvari. Izgubio sam tri boda...

I nama je u prvom također bila neka tablica, meni su tu uzeli sve bodove samo zato jer sam riječi ( točno napisni odgovori) napisao velikim tiskanim slovima, umjesto pisanim:D...pa ljudi, nije ovo hrvatski jezik!!!....sve u svemu izrazito težak test.

Phoebos Apollon
01.02.2011., 14:31
I nama je u prvom također bila neka tablica, meni su tu uzeli sve bodove samo zato jer sam riječi ( točno napisni odgovori) napisao velikim tiskanim slovima, umjesto pisanim:D...pa ljudi, nije ovo hrvatski jezik!!!....sve u svemu izrazito težak test.

Tu se ne bih složio. Trebao bi znati da se velikim tiskanim slovima takve stvari ne pišu. Možda vas mlađe nisu upoznali s tim, ali moja generacija to zna od prvoga srednje. To primjenjujemo u zadaćnicama, lektirama, obrascima i sl. Ne piše se velikim tiskanim, ni pisanim, već malim tiskanim, kao sad ovo na forumu. Najčitkije je.

Countess
01.02.2011., 16:02
Ajde mi nemojte previše chatati ovdje, držite se teme o natjecanjima na način da ovdje dajete informacije o samim testovima; kakva su pitanja, termini natjecanja, rezultati po školama/županijama/gradovima.

(A ne: razlozi zašto idete na koje natjecanje, koliko ste sinoć učili, koliko ste naštrebali, etc.)

Danke

Shali Mar
01.02.2011., 16:13
Jel tko išao na natjecanje iz bio 3.razr? Kak vam se činilo? Meni je bilo podosta teško... :(

Data
01.02.2011., 16:38
Data, nisam bio sasvim ozbiljan. naravno da se može proći, ali je zbilja teško :kava:

Svjestan sam. Zato sam i spomenuo da nas je "čak" troje prošlo, od negdje 60-ak.
U svakom slučaju se treba jako puno raditi izvan nastave, i to najčešće sam, jer koliko sam shvatio, većina profesora logike je više zainteresirana za filozofiju, pa onda automatski i za klasičnu logiku.

Usput, baš za to natjecanje, prošle godine su na okruglom stolu rekli da će biti više fokus na matematičku logiku i da će se raditi baš po nekoj knjizi, ali da me ubiješ, ne znam kojoj :S

Egenus
01.02.2011., 17:09
Svjestan sam. Zato sam i spomenuo da nas je "čak" troje prošlo, od negdje 60-ak.
U svakom slučaju se treba jako puno raditi izvan nastave, i to najčešće sam, jer koliko sam shvatio, većina profesora logike je više zainteresirana za filozofiju, pa onda automatski i za klasičnu logiku.

Usput, baš za to natjecanje, prošle godine su na okruglom stolu rekli da će biti više fokus na matematičku logiku i da će se raditi baš po nekoj knjizi, ali da me ubiješ, ne znam kojoj :S

http://element.hr/artikli/143/logika ?

marjanveliki
01.02.2011., 18:03
Ja sam isto bio na bio 1.r.
Test je lagan bio :)

Ali vjerojatno neću proći :(

01.02.2011., 18:10
biologija. isuse, koji sam ja fail opet :facepalm:
i onak je bio težak, puno računanja i traži genotipove od bake u 53. koljenu :rolleyes: (karikiram, da se zna)
a ona tek sparivanja, majko isusova :facepalm:

Bubble09
01.02.2011., 18:31
Haha,evo i mene s biologije :) Ne znam što da očekujem.Držite mi fige :D

marjanveliki
01.02.2011., 18:33
A jel se zna kad su rezultati?

pantter25
01.02.2011., 20:01
Jel tko išao na natjecanje iz bio 3.razr? Kak vam se činilo? Meni je bilo podosta teško... :(

jedan od najtezih testova ikad,jedan razlog je kaj nismo obradili probavni ni disni sustav ,a drugi zato sto je test rađen po nekom drugom udžbeniku u kojem ima 3 put vise informacija neg u nasem,3.razred 1.43 boda
2.41 bod
3.39 bodova

Fender95
01.02.2011., 23:17
Tu se ne bih složio. Trebao bi znati da se velikim tiskanim slovima takve stvari ne pišu. Možda vas mlađe nisu upoznali s tim, ali moja generacija to zna od prvoga srednje. To primjenjujemo u zadaćnicama, lektirama, obrascima i sl. Ne piše se velikim tiskanim, ni pisanim, već malim tiskanim, kao sad ovo na forumu. Najčitkije je.

Ma taj sam zadatak preskočio i ostao mi za kraj...i profesorica kaže, predajte testove, i ja u naletu brzine po velikim!!...ali nema veze bit će bolje na županijskom:top:

~SuNshiNe~
02.02.2011., 14:09
Nekim čudom sam ispala 2. na biologiji sa 49b. :D

Shali Mar
02.02.2011., 14:28
E a jel tko bio na natjecanju iz tal?? Nama u šk još nisu javili jesmo li ili nismo prošli na županijsko...aahh...a županijsko je 10.2. :ne zna:

f9t_grl
02.02.2011., 14:32
Jel zna ko koji je prag iz hrvatskog za splitsko-dalmatinsku zupaniju, 4.raz ? :D

02.02.2011., 15:10
biologija - druga sam s 48 bodova jer mi se nije dalo bahtat s onim sparivanjima mejoze i mitoze i faza :D
a kemija, bože sačuvaj, svake godine se iznova čudim na šta liči to natjecanje :rofl:

problematična.x
02.02.2011., 18:07
50 bodova iz biologije,1.raz:D ja zadovoljna:)

Ferdinand,
02.02.2011., 18:13
kolko je otprilike prag za biologiju za prolazak, ak ko zna?

marjanveliki
02.02.2011., 18:25
ja sam imao 44 boda iz bio 1. razred :)))

mujsapujsa
02.02.2011., 18:53
Zna li netko koliko bodova treba za kemiju

Vladimir Prelog
02.02.2011., 20:16
1. razred gimnazije.
Kemija - čista katastrofa. 33 boda od 50 mogućih. :(
Išao sam zadnje dvije godine i svaki sam se put plasirao na županijsko. Izgleda da ove godine neće biti tako. :tuzni:
Test je bio jako kompliciran, i barem meni nejasno sastavljen. U nekim zadacima nisi znao što te pita. Bilo je i dosta računa. Vidjet ćemo sutra dok se pojavi rang lista, ovo je bilo neslužbeno. Vidjet ćemo što će biti. Uspoređivao sam testove od zadnjih par godina i ovo je definitivno najteži. Vi koji ste išli prošle godine na županijsko, natuknte s kol'ko ste posto prošli, na bar dobijem neku smjernicu za očekivanja.

Mary Lee
02.02.2011., 22:23
50 bodova iz biologije,1.raz:D ja zadovoljna:)

Ja 51. I ja isto. Koja si škola? :D

petar1996
03.02.2011., 12:44

Jesi prošao geografiju???!:D

Da!!! :D

livmed
03.02.2011., 13:04
Kod nas je iz prvih razreda (biologija) prvi/prva imala 100%, iz drugih 90%, iz trćih nešto loše, iz četvrtih 90% (ich:):))

problematična.x
03.02.2011., 13:23
Ja 51. I ja isto. Koja si škola? :D

5.gimnazija:D

Fender95
03.02.2011., 14:07
Da!!! :D

Pa onda se vidimo na geografiji i matematici...e kako se zoveš? :D

Kod nas je iz prvih razreda (biologija) prvi/prva imala 100%, iz drugih 90%, iz trćih nešto loše, iz četvrtih 90% (ich:):))

Koja si županija??

Egenus
03.02.2011., 14:40
Logikaaaaa :s:s:s:s

Konačno napustiše tematsku bapsku čajansku s mačkama... tema je ove godine bila Zvjezdane staze :D
Mislim da je test bio skroz oke?
Kako vi napisaste?

Hedonistkinja
03.02.2011., 14:59
Logikaaaaa :s:s:s:s

Konačno napustiše tematsku bapsku čajansku s mačkama... tema je ove godine bila Zvjezdane staze :D
Mislim da je test bio skroz oke?
Kako vi napisaste?

Ja sam se opalila smijati kad sam otvorila prvu stranu i vidjela prvi zadatak pa su me ljudi mal čudno pogledali :D (ne gledaju star trek, darn it). Mislim da sam dobro napisala, jedino nisam istinosno stablo jer nismo neš pretjerano obrađivali i nisam skontala jesu one crte za grananje za cijeli izraz ili na ono u zagradi il wtf, al nema veze, ostavila sam prazno pa bi kao trebala dobiti bodove na neispunjenost :facepalm: Nekak se ne nerviram oko rezultata, znam da se nisam baš osramotila, to mi je dovoljno, tak i tak sam krenula na dodatnu logiku jer mi je profesor zakon :raspa:, a i zabavna je većinu vremena :)

Jadne filozofe je ubedirao kad im je rekao možda je bolje da odustanete od eseja, pa nije vam to baš lagano, najvjerojatnije ni nemate preko 50% iz prvog dijela :rofl: Na kraju je samo jedan ostao xD.

03.02.2011., 15:11
kaksi, ajmo, kemija :D

kod nas je stanje ovakvo: ja sam prva, imala sam (sad ću bubnit) 49% jer mi se više nije dalo bahtat s onim izomerima hepta-2,4-diena, izračunavati entalpije veza, prvi sam redoks napisala samo ionski zapis, a u zadnjem zadatku sam stala kad sam izračunala suvišak joda. jbg, nije mi se dalo više sjedit tamo :rofl:
drugi ima nekih 35%, ostali nisu ni predloženi za županijsko.

kak su drugi maturanti riješili?

Egenus
03.02.2011., 16:38
Ja sam se opalila smijati kad sam otvorila prvu stranu i vidjela prvi zadatak pa su me ljudi mal čudno pogledali :D (ne gledaju star trek, darn it). Mislim da sam dobro napisala, jedino nisam istinosno stablo jer nismo neš pretjerano obrađivali i nisam skontala jesu one crte za grananje za cijeli izraz ili na ono u zagradi il wtf, al nema veze, ostavila sam prazno pa bi kao trebala dobiti bodove na neispunjenost :facepalm: Nekak se ne nerviram oko rezultata, znam da se nisam baš osramotila, to mi je dovoljno, tak i tak sam krenula na dodatnu logiku jer mi je profesor zakon :raspa:, a i zabavna je većinu vremena :)

Jadne filozofe je ubedirao kad im je rekao možda je bolje da odustanete od eseja, pa nije vam to baš lagano, najvjerojatnije ni nemate preko 50% iz prvog dijela :rofl: Na kraju je samo jedan ostao xD.

Dritto :s

Ma ja sam maturant pa riješih stablo.
Nisam riješio 4. oni modusi, 5. sa P i ->, još nešto iz teorije i pogriješih zadnji sa reductio :s Najlakši zadatak :s
Ovako imam 101 bod; baš me zanima prag.

d4mek
03.02.2011., 17:09
8. razred - Varaždinska županija
-------------------
ŠKOLSKO IZ KEMIJE
-------------------
38/50 - 76% - 1. na školi

-----------------------
ŠKOLSKO IZ ENGLESKOG
-----------------------
42/60 - 70% - 1. na školi

Dojmovi:
Razočaran sam sobom, i tu ponajviše ciljam na engleski koji ucim 9 godina vanredno, 5 godina u školi, a ove godine sam bio i u Londonu na usavršavanju eng jezika. Iako su mi jedine greske bile u slovima tipa jedno slovo viška/manjka, pogreška kod prepisivanja kad sam skužio da više nemam vremena a nitko me nije obavijestio:P. Uglavnom, na natjecanje sam se prijavio samo da vidim gdje sam, i shvatio sam da sam na odličnom putu, jer sam imao tri-četiri greske u riječi, a sve ostalo u slovu sto pokazuje da mi konverzacija ide, a to mi je i bio cilj posto planiram raditi u inozemstvu;)

Što se tiče kemije, u usporedbi s prošlogodišnjim testovima ovaj je bio najteži, i zadovoljan sam uspjehom te se nadam prolasku na županijsko.

Još me očekuje informatika, moje područje, samo mi je žao što nema rada na računalu nego je čisti pismeni test.

Kakvi su vaši dojmovi s ova dva natjecanja, bodovi, županija itd.

Mary Lee
03.02.2011., 17:35
5.gimnazija:D

Koliko vam je imao prvi/a?

Hedonistkinja
03.02.2011., 17:40
Dritto :s

Ma ja sam maturant pa riješih stablo.
Nisam riješio 4. oni modusi, 5. sa P i ->, još nešto iz teorije i pogriješih zadnji sa reductio :s Najlakši zadatak :s
Ovako imam 101 bod; baš me zanima prag.

Kod nas ženska što je prošle godine bila na državnom nije riješila stablo a navodno je bilo lagano :misli:. A bilo je bisera koji su zaokružili Platona za oca logike :facepalm:.

Moduse sam znala, to mi je onak, svježe i relativno lagano, a onaj sa P ti je isto bio lagan, prvo je išlo P -> P, a drugo P -> (P ->P), bar mislim, al većina nas je tak riješila... Ja ne znam rezultate, rekao je prof. da će sutra bit obješeni negdje u školi, iako imamo jednog frika koji je išao učiti logiku u prvom razredu skupa s ostalim gradivom iz trećeg i četvrtog razreda. Ono za prvi i drugi je bio valjd u osnovnoj naučio pa kontam da će on bit prvi :rofl:. Il ta cura koja je bila na državnom al budući da istinosno nosi 24 boda.. :ne zna:

problematična.x
03.02.2011., 18:19
Koliko vam je imao prvi/a?

a 50, ja sam bila prva:)

novabbb
03.02.2011., 18:28
Koliki je prag za plasman na zupanijsko iz matematike za 6. Osnove -Zagreb

evomene
03.02.2011., 19:23
Ja sam na logici isto zeznuo istinitosno stablo i još oko 10 bodova osim stabla. Zaboravio sam uopće pogledat to gradivo, a nismo još radili,ali napisao sam nešto pa će valjda biti par bodova. Ne očekujem prolazak, a pošto sam 3. razred imam šanse i drugu godinu :)

Hedonistkinja
03.02.2011., 20:07
Ja sam na logici isto zeznuo istinitosno stablo i još oko 10 bodova osim stabla. Zaboravio sam uopće pogledat to gradivo, a nismo još radili,ali napisao sam nešto pa će valjda biti par bodova. Ne očekujem prolazak, a pošto sam 3. razred imam šanse i drugu godinu :)

Ja sam kontala za stablo da je bolje da niš ne napišem nego neku glupost, ovak valjd dobijem tih osam bodova za izostanak rješenja, ili se to gleda za cjelokupni zadatak jedan bod umjesto 8x1? :confused: Ah, well...jebiga :D

evomene
03.02.2011., 20:13
Ma ja sam mislio da do pola znam pa sam onda i drugu polovicu neke gluposti napisao. tek sad sam vidio da se za pogodbu drugačije nego za konjunkciju i disjunkciju rješava stablo. A 4. zadatak sam ostavio prazno jer nisam bio siguran, a mislio sam da je pod 5. točno. Bolje da sam to zaokružio a stablo ostavio prazno. Sutra su tek rezultati, nadam se da ću imat oko 80 bodova.

kaksi
03.02.2011., 20:45
kaksi, ajmo, kemija :D

kod nas je stanje ovakvo: ja sam prva, imala sam (sad ću bubnit) 49% jer mi se više nije dalo bahtat s onim izomerima hepta-2,4-diena, izračunavati entalpije veza, prvi sam redoks napisala samo ionski zapis, a u zadnjem zadatku sam stala kad sam izračunala suvišak joda. jbg, nije mi se dalo više sjedit tamo :rofl:
drugi ima nekih 35%, ostali nisu ni predloženi za županijsko.

kak su drugi maturanti riješili?

ej,, nisam išo na kraju. Nisam stigo nikaj naučit jer je u pon bio hrvatski, a na njemu sam skupil solidnih 91% pa... :rofl:
Prva cura kod nas je imala 12 bodova

03.02.2011., 20:54
ej,, nisam išo na kraju. Nisam stigo nikaj naučit jer je u pon bio hrvatski, a na njemu sam skupil solidnih 91% pa... :rofl:
Prva cura kod nas je imala 12 bodova

u klinac :rofl:
samo 12? ideš O.o
pa ko da sam ja učila, jednom sam pročitala udžbenik dan prije :D
i onda šta nam ostane još, fizika za ponedjeljak?

matika
03.02.2011., 20:59
Dajem savjete za natjecanja iz matematike, i instrukcije. jeftino (bila sam prva na drzavnom).

Twiggy_
03.02.2011., 21:12
jedan od najtezih testova ikad,jedan razlog je kaj nismo obradili probavni ni disni sustav ,a drugi zato sto je test rađen po nekom drugom udžbeniku u kojem ima 3 put vise informacija neg u nasem,3.razred 1.43 boda
2.41 bod
3.39 bodova

Bila sam prva, 46 bodova, treći razred. Meni je iskreno test bio lakši nego oni koje smo rješavali za vježbu (prošlogodišnji testovi):D

jenny m
03.02.2011., 21:30
logika!
imam 108 bodova. stablo nismo bas radili, pa sam 15 od 24 boda imala i onaj 4. il koji zadatak je bilo neko zaokruzivanje oni latinski nazivi nisam pojma imala, ostalo sve tocno.
drugi na skoli je imao 105 a treca 102 boda, rekli su nam da nas troje ide dalje sigurno a za ostale neznaju :)
i inace mi je prilicno tezak test bio za razliku od proslih godina..
svejedno, i vise sam nego zadovoljna :D

M_and_M
03.02.2011., 22:00
Dajem savjete za natjecanja iz matematike, i instrukcije. jeftino (bila sam prva na drzavnom).

jel znaš di je državno ove godine iz matematike?

inače, logika, pa imat ću oko 70-80%.. ja sam napisao da ono stablo nije zadovoljivo jer sam mislio da je iskaz zadovoljiv ako je uvijek istinit... i još sam debil fulo ono kaj samo imaš P, ->, ( i ), pa sam stavio (P->P)->P a trebalo je P->(P->P).. i onu teoriju i interferenciju sam ostavio prazno... valjda će biti za prolaz na županijsko

Bubble09
04.02.2011., 00:13
dakle, biologija je bila 90%
Ovaj tjedan sam bolesna pa nisam imala tu čast vidjeti svoju šifru na papiru :D Zna li netko koliko je bilo ukupno bodova iz bio ,1.raz?

Hedonistkinja
04.02.2011., 12:30
Dakle ovak, kod nas prvi ima 117 bodova (onaj frik koji uči gradivo trećeg i četvrtog unaprijed i tako to xD), drugi 116 a za dalje ne znam (mislim treći da ima 108, al nisam sigurna više jel to treći il četvrti)...meni je sve točno osim stabla tak da imam 86% (104 boda), profesor je rekao da ne zna koliki će biti prag za županijsko al s obzirom da je test bio vrlo lagan misli da će bit jako visok :ne zna:

Mary Lee
04.02.2011., 13:32
dakle, biologija je bila 90%
Ovaj tjedan sam bolesna pa nisam imala tu čast vidjeti svoju šifru na papiru :D Zna li netko koliko je bilo ukupno bodova iz bio ,1.raz?

Mislim da je svim skupinama 55 na školskom.

a 50, ja sam bila prva:)

Aaa, mogla si se pohvalit. :cerek: U nas, prvi ima 98%, drugih dvoje 93%, a dalje ne znam.

problematična.x
04.02.2011., 14:54
Mislim da je svim skupinama 55 na školskom.

Aaa, mogla si se pohvalit. :cerek: U nas, prvi ima 98%, drugih dvoje 93%, a dalje ne znam.

Super je to:s Nego, koja si ti škola?

Mary Lee
04.02.2011., 15:04
MIOC. :)

kaksi
04.02.2011., 18:38
u klinac :rofl:
samo 12? ideš O.o
pa ko da sam ja učila, jednom sam pročitala udžbenik dan prije :D
i onda šta nam ostane još, fizika za ponedjeljak?

Da, još samo fizika. Ove godine isto očekujem blamažu, ali bi htio do županisjkog jer je moja osnovna škola domaćin pa da se malo pokažem :D

evomene
04.02.2011., 19:30
kod nas je poredak na logici ovakav: 108,105,102,99,96,94,93,88... ja sam 6. i to je jedino što mi još daje male nade u prolazak.
Kako se određuje prag za međužupanijsko? određuju ga županije koje se međusobno natječu ili se određuje na državnoj razini. i koliko učenika ide na međužupanijsko, isto određuje županija ili državna komisija?

Countess
04.02.2011., 20:05
Ograničite se na info o natjecanjima. Zadnje upozorenje.

Lent11
05.02.2011., 14:25
Tko ide na županijsko natjecanje iz njemačkog (14.2)
Osječko - baranjska

Mysterious girl
05.02.2011., 14:35
e jel znaš koji je prag za talijanski??
40/60 minimalno riješeno za proći na županijsko :)

Jel se spremate za talijanski? Dolazi ko u Split? :)

dmanbzicki
06.02.2011., 17:04
moze mi ko reci kad je i gdje sutrasnje natjecanje iz fizike u varazdinu??

doc holliday
06.02.2011., 17:47
Da li je objavljena lista za geografiju, županijsko, grad Zagreb, srednja škola?

Ginny B.
06.02.2011., 19:47
kolko se dugo piše sutra fizika?
zaboravila sam pitat profesora -.-

06.02.2011., 19:54
kolko se dugo piše sutra fizika?
zaboravila sam pitat profesora -.-

3 sata.

Neo The Anomaly
06.02.2011., 21:07
Sto se tice logike, u MIOCu je ovako:
120 120 118 118 117 117 117 117 117 116 ..... negdje 40.-50. tek ima manje od 100 bodova.

Tak da za prag brijem da ce bit visok, između 105-110.

I da, onaj tollens/ponens je bio neocekivan, tu sam i ja pogrjesio :)

Kemiju nisam radio, tak da sam zezno, imam 43% i vidjet ćemo sada... U MIOCu jako niski bodovi, prvi ima manje od 70%...

Matisa je prelagana za prolaz bila, na fiziku gotovo nitko vise i ne ide u srednjim skolama u zavrsnim razredima, jos u prvim kako-tako, ali za 3. i 4. drustvo je malo usamljeno.

Informatika ce bit zanimljiva kad je organiziraju DUMPovci :rolleyes:

Geografija ima glup sistem ko i uvijek...

Inace matematika za 5 kad si bila prva, koja kategorija, i koji si razred tada bila?

juretherebel
06.02.2011., 22:48
Bila sam prva, 46 bodova, treći razred. Meni je iskreno test bio lakši nego oni koje smo rješavali za vježbu (prošlogodišnji testovi):D

jel znaš koji je prag za 3. razred???

(Zagreb)

doc holliday
07.02.2011., 16:56
Ajde neka dobra duša, geografija županijsko grad Zagreb, srednja škola, jeste dobili pozive ili ne?

crzm
07.02.2011., 17:05
e jel zna netko koji je bodovni prag za zupanijsko natjecanje 2011 2 razred srednje skole i to za osjecko baranjsku zupaniju

Neo The Anomaly
07.02.2011., 18:50
e jel zna netko koji je bodovni prag za zupanijsko natjecanje 2011 2 razred srednje skole i to za osjecko baranjsku zupaniju

Lijepo si ti to srocio, samo si zaboravio napomenuti o kojem se natjecanju radi.

crzm
07.02.2011., 19:10
hahahaha gle stvarno :D o matematici je rijec xD

Alayna
07.02.2011., 19:44
Jel' zna itko koji je prag za županijsko iz engleskog u PGŽ? :O
Za Zagreb sam našla, ali ovog nema nigdjee. :/

Shali Mar
07.02.2011., 19:57
40/60 minimalno riješeno za proći na županijsko :)

Ja sam imala 30/60 (opća gimn., početnica, Zg) pa sam prošla... :cheer:

SArastro
07.02.2011., 20:02
jel zna netko kolko je prag za zupanijsko iz fizike (Osjeckoa baranjska zupanija)

Vladimir Prelog
07.02.2011., 20:46
Kemiju nisam radio, tak da sam zeznuo, imam 43% i vidjet ćemo sada... U MIOCu jako niski bodovi, prvi ima manje od 70%...

Koji si razred?

Neo The Anomaly
07.02.2011., 22:09
Koji si razred?

3.

Inace, kak je fizika prosla?

Ja imam 21 bod :rolleyes:
Ali bitno je proci, dobit cu valjda jos nekih 10-15 bodova ak bude bilo potrebno :mig:

U MIOCu su jako brutalno ispravljali tako da je tesko reci realno stanje, no uglavnom njih 5 oko 40 na vise, njih 10 preko 20 bodova, ali nama su dali recimo 0 bodova na zadatku ako smo fulali jednu malu stvar, a po rjesenjima trebamo dobit min. 7, tak da ce stanje biti vise na kraju.

Po meni prag ce biti nizak (malo ljudi, a ima i u MIOCu onih s po manje od 10 bodova od 15 sudionika), ali tko zna... Mozda opet bude 25 bodova, cesto stave 50%.

Preko 50% kladim se da nece ici prag, mislim bilo bi glupo da bude 20-30 ljudi na zupanijskom u Zagrebu zar ne :mig:

andjeo29
08.02.2011., 07:38
ej, tko od vas zna koje sve gradivo ulazi u županijsko iz geografije za četvrti razred? na netu piše da je zadnja regionalna podjela Hrvatske, ali toga nema ni u jednoj mojoj knjigi.... moja profa kaže da se naučim cijelo stanovništvo i naselja...

crzm
08.02.2011., 09:07
stvarno niko ne zna prag za matemiatku 2 razred A varijanta ?

Neo The Anomaly
08.02.2011., 10:51
AJDE NETKO NEKA STAVI VISE REZULTATE FIZIKE IZ V. GIMNAZIJE ZA 3. RAZRED! BAREM OKVIRNO KOLIKO LJUDI IMA PREKO 50%!

Svi ovdje samo sebicne budale! Tu objavljujem rezultate unaprijed, a nisam naso niti jedan post koji je ista objavio o drugim skolama! Svi samo govore o sebi i traže pragove.

Da usput, kad vec trazite informacije, kazete i stanje u vasoj skoli, barem okvirno, i da svi tako rade, vec bi sami mogli prag izracunat.

Iz MIOCa iz fizike za 3. razred: prvih 6 iznad 32 boda, zatim 24 23 21. Eto, prema tome mislim da ce prag biti manji od 25, jer tesko da ce 6 ucenika proci, ipak je bilo 26 na listi.

Gadi mi se forum, 20 postova u kojima svi sebicno traze informacije, a na to 1 od kojeg mozemo mozda nesto saznati :mad:

08.02.2011., 14:17
AJDE NETKO NEKA STAVI VISE REZULTATE FIZIKE IZ V. GIMNAZIJE ZA 3. RAZRED! BAREM OKVIRNO KOLIKO LJUDI IMA PREKO 50%!

Gadi mi se forum, 20 postova u kojima svi sebicno traze informacije, a na to 1 od kojeg mozemo mozda nesto saznati :mad:

chill, dude :kava:
ne možemo svi sve znati, a i nije nam životni cilj trčati na forum čim nešto saznamo pa odmah objaviti. relax :rolleyes:

uglavnom. fizika, 4. razred: samo nas dvoje je bilo, komedija :rofl:
ja sam prva i imam 40%, drugi ima 18%. Iz susjednog grada čujem da prvi ima 18%, dakle svi smo mizerni jer se niko ne sprema :rofl:
any other share? :)

08.02.2011., 14:57
chill, dude :kava:
ne možemo svi sve znati, a i nije nam životni cilj trčati na forum čim nešto saznamo pa odmah objaviti. relax :rolleyes:

uglavnom. fizika, 4. razred: samo nas dvoje je bilo, komedija :rofl:
ja sam prva i imam 40%, drugi ima 18%. Iz susjednog grada čujem da prvi ima 18%, dakle svi smo mizerni jer se niko ne sprema :rofl:
any other share? :)

ja imam 30%.
riješim najbolje zadnji zadatak koji nismo uopće radili.
ne kontam kako sam dobio 0 bodova na trećem zadatku, nisam danas uspio vidjeti svoj test, ali bio sam uvjeren da je dobar :D ili barem pokoji bod da sam dobio -.-

prva ima 39/50, druga 34/50 i treći 29/50 i onda ja. koja bruka. fuck, grijesio sam na glupostima, mogao sam imat više bodova.
ali nisam se ni pripremao tako da... :D

upravo proguglah i nađoh rješenja od testa.
http://fizika.tesla.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=13

i gle čuda, nakon ugledanih rješenja.
u drugom falim upadni kut. TO BOŽE.
u trećem krivo prebrojim refleksije. to znači u startu mi zadatak ode u krivom smjeru. OUJEA.
mogo sam imat +20 bodova.
jeaah

Junebug993
08.02.2011., 15:40
ej, tko od vas zna koje sve gradivo ulazi u županijsko iz geografije za četvrti razred? na netu piše da je zadnja regionalna podjela Hrvatske, ali toga nema ni u jednoj mojoj knjigi.... moja profa kaže da se naučim cijelo stanovništvo i naselja...

meni profa rekla da je zadnje stanovništvo.. no nekak mi to je to premalo.. :ne zna:

tak da, i ja ću učit stanovništvo i naselja..
uostalom,čemu žurba,žup. je tek sredinom 3. mjeseca... sve budemo saznali na vrijeme :)

08.02.2011., 15:48
ja imam 30%.
riješim najbolje zadnji zadatak koji nismo uopće radili.
ne kontam kako sam dobio 0 bodova na trećem zadatku, nisam danas uspio vidjeti svoj test, ali bio sam uvjeren da je dobar :D ili barem pokoji bod da sam dobio -.-

prva ima 39/50, druga 34/50 i treći 29/50 i onda ja. koja bruka. fuck, grijesio sam na glupostima, mogao sam imat više bodova.
ali nisam se ni pripremao tako da... :D

upravo proguglah i nađoh rješenja od testa.
http://fizika.tesla.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=13

i gle čuda, nakon ugledanih rješenja.
u drugom falim upadni kut. TO BOŽE.
u trećem krivo prebrojim refleksije. to znači u startu mi zadatak ode u krivom smjeru. OUJEA.
mogo sam imat +20 bodova.
jeaah

meni je prvi zadatak bio toliko konfuzan, uopće ne znam što moram usporediti s mv i mv^2/2, u drugom mi je upadni kut bio 20, a ne 70 :facepalm: četvrti nisam ni mogla počet jer ne znam kaj je to kutna veličina (sad me sram :rofl:), a najbolje sam riješila zadnji, iako bih dobila još ona tri boda da sam i napisala to što sam zaključila, da intenzitet ne utječe na FE.
u svakom slučaju, ne bih rekla da je bilo lagano. lik iz trećih razreda se žalio zaš je njima zadatke sastavljao neki električar :lol:

e i da. prvi u prvim razredima ima nekih 68%

08.02.2011., 16:30
meni je prvi zadatak bio toliko konfuzan, uopće ne znam što moram usporediti s mv i mv^2/2, u drugom mi je upadni kut bio 20, a ne 70 :facepalm: četvrti nisam ni mogla počet jer ne znam kaj je to kutna veličina (sad me sram :rofl:), a najbolje sam riješila zadnji, iako bih dobila još ona tri boda da sam i napisala to što sam zaključila, da intenzitet ne utječe na FE.
u svakom slučaju, ne bih rekla da je bilo lagano. lik iz trećih razreda se žalio zaš je njima zadatke sastavljao neki električar :lol:

u nas u prvom ima prvak čini mi se 82%, u drugom 76% , trećem 44% i četvrtom 78%...

Mrs. MooMoo
08.02.2011., 17:10
jel zna netko kolko je prag za zupanijsko iz fizike (Osjeckoa baranjska zupanija)

Uvijek je na fizici oko 30 % prag
Ja sam III. skupina i imam 32/50,
ali vjerojatno svi iznad 30 % prolaze dalje :kava:

~SuNshiNe~
08.02.2011., 17:51
Jel zna ko prag za biologiju,2r Gimnazije, Koprivničko-Križevačka?
Imam 89%, a profesorica mi nije ništa rekla da idem dalje...:ne zna:

Neo The Anomaly
08.02.2011., 17:53
SkuLL, Mrs.MooMoo, koje ste vi skole?

livmed
08.02.2011., 18:06
Jel zna ko prag za biologiju,2r Gimnazije, Koprivničko-Križevačka?
Imam 89%, a profesorica mi nije ništa rekla da idem dalje...:ne zna:

Ne brini! Ideš dalje

crzm
08.02.2011., 18:22
3.

Inace, kak je fizika prosla?

Ja imam 21 bod :rolleyes:
Ali bitno je proci, dobit cu valjda jos nekih 10-15 bodova ak bude bilo potrebno :mig:

U MIOCu su jako brutalno ispravljali tako da je tesko reci realno stanje, no uglavnom njih 5 oko 40 na vise, njih 10 preko 20 bodova, ali nama su dali recimo 0 bodova na zadatku ako smo fulali jednu malu stvar, a po rjesenjima trebamo dobit min. 7, tak da ce stanje biti vise na kraju.

Po meni prag ce biti nizak (malo ljudi, a ima i u MIOCu onih s po manje od 10 bodova od 15 sudionika), ali tko zna... Mozda opet bude 25 bodova, cesto stave 50%.

Preko 50% kladim se da nece ici prag, mislim bilo bi glupo da bude 20-30 ljudi na zupanijskom u Zagrebu zar ne :mig:

ja imam 46% 2 raz. kao najbolje rijesen test na skoli... to je za osijek ne znam kako zagreb

Vladimir Prelog
08.02.2011., 18:28
Prirodoslovna škola Vladimira Preloga:

Rezultati školskih natjecanja (svi predmeti) (http://www.psvprelog.hr/news/skolska.html)

Inače, fizika za prve razrede znatno teža od očekivanog, lijepo su zakomplicirali zadatke. U PŠVP-u 1. u prvoj skupini ima oko 27 bodova. Čujem da su u Lucijanki rasturali sa po 90-ak posto.

Živcira me kemija, rezultati bi trebali biti objavljeni do 9. veljače, a još ih nema. Prošlih godina bi uvijek bili koji dan prije. Imam 30-ak bodova, smrdao sam se na testu, a žarko bi želio proći na županijsko. Sutra je krajnje vrijeme za objavu razultata, vidjet ćemo onda sutra.

SArastro
08.02.2011., 18:50
ja imam 46% 2 raz. kao najbolje rijesen test na skoli... to je za osijek ne znam kako zagreb

koja si skola
ja imam 68% isto drugi razred

08.02.2011., 19:07
SkuLL, Mrs.MooMoo, koje ste vi skole?

Metković. Dubrovačko-Neretvanska županija.

kaksi
08.02.2011., 19:28

Evo, da se i ja javim. Imam zadovoljavajućih 36% :D ,ali mislim da bi trebo imat malo više jer su mi 4. i 5. skroz točni, a samo oni nose 40 :ne zna: Ta zadnja 2 nisu bila problem, ali prva 3 :eek::eek::eek: Bio sam jedini u školi što znači da sam prvi, a vjerojatno ću s tim proć dalje jer je zagrebačka županija mižerija :D

Shali Mar
08.02.2011., 19:38
Kad će se znati tko je pozvan na županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika?

08.02.2011., 19:41
Evo, da se i ja javim. Imam zadovoljavajućih 36% :D ,ali mislim da bi trebo imat malo više jer su mi 4. i 5. skroz točni, a samo oni nose 40 :ne zna: Ta zadnja 2 nisu bila problem, ali prva 3 :eek::eek::eek: Bio sam jedini u školi što znači da sam prvi, a vjerojatno ću s tim proć dalje jer je zagrebačka županija mižerija :D

Ma tragikomično.
Sve sam riješio, a ništa na kraju nisam bodova dobio. :D
Prvi zadatak sam mogao 5/10 bodova dobiti da sam ostavio prvo rješenje.
2. i 3. sam već opisao par postova iznad.
četvrti i peti su ok, s tim da si u petom možda izgubio bodove budući da možda nisi zaključio da intenzitet nikako ne utječe na onaj napon.
bilo bi mi draže da nisam vidio ova rješenja, onda bi mislio da stvarno nisam znao o čemu se radi u tim zadacima :D

petar1996
08.02.2011., 19:50
Iz fizike, 1. razred, Gimnazija Dinka Šimunovića Sinj
1. 28 bodova
2. 22 boda
U 3. razredu znam da 1. ima također 28 bodova!!!

kaksi
08.02.2011., 20:16
Ma tragikomično.
Sve sam riješio, a ništa na kraju nisam bodova dobio. :D
Prvi zadatak sam mogao 5/10 bodova dobiti da sam ostavio prvo rješenje.
2. i 3. sam već opisao par postova iznad.
četvrti i peti su ok, s tim da si u petom možda izgubio bodove budući da možda nisi zaključio da intenzitet nikako ne utječe na onaj napon.
bilo bi mi draže da nisam vidio ova rješenja, onda bi mislio da stvarno nisam znao o čemu se radi u tim zadacima :D

Nisam, zaključio sam to. Možda mi nisu priznali u 4. jer sam ja koristil formulu y'/y=-x'/x , a u rješenjima nema minusa :ne zna: I dok vidim rješenja osjećam se kao idiot jer pola stvari tamo ne razumijem. Najbolje mi je dok napisu:"iz ovoga se lako zaključi sljedeće"

Inače, u 3. razredima je prvi kod nas imao 31 bod

Hedonistkinja
08.02.2011., 20:18
III. gimnazija, Osijek - treći razredi, fizika - prvi ima čini mi se oko 30 bodova (možda čak 40), drugi oko 30, a za dalje ne znam...zadnji dvoje imaju 10 bodova. Pa, ako nekome pomogne...

Prag iz logike - 85 bodova?! Ne kontam kak tako malo, pa to je samo 70% o.O

08.02.2011., 21:04
Nisam, zaključio sam to. Možda mi nisu priznali u 4. jer sam ja koristil formulu y'/y=-x'/x , a u rješenjima nema minusa :ne zna: I dok vidim rješenja osjećam se kao idiot jer pola stvari tamo ne razumijem. Najbolje mi je dok napisu:"iz ovoga se lako zaključi sljedeće"

Inače, u 3. razredima je prvi kod nas imao 31 bod

khm, to što si ti gore napisao.
y'/y=m, budući da daje realnu sliku = obrnuta slika, znači da je to y'/y=-m, di je m=-x'/x
prema tome, y'/y=-(-x'/x) i onda je to pozitivno ^^
valjda :D

btw, meni je najgore što zapravo sve kužim (ok, ne kontam prvi zadatak i onog bikvadratnog isusa što ispadne, ali dobro) i onda u glupostima griješim aaaaaaa

evomene
08.02.2011., 21:37
Ovo iz logike je sigurno i vrijedi za sve županije? Jer sam našao već negdje da je preporučeni prag 85 bodova, al da to nije konačni prag, a pisalo je i da će ove godine više učenika biti na međužupanijskom(opet ne znam dal za tu županiju ili za sve).

EDIT: našao sam informaciju koja bi trebala biti sigurna :) idem i ja na međužupanijsko :)) , ali malo mi nevjerovatno izgleda da će iz ZG-a(iz V. i XV. gim.) više od 100 učenika ići na mežužupanijsko.

Egenus
08.02.2011., 21:39
III. gimnazija, Osijek - treći razredi, fizika - prvi ima čini mi se oko 30 bodova (možda čak 40), drugi oko 30, a za dalje ne znam...zadnji dvoje imaju 10 bodova. Pa, ako nekome pomogne...

Prag iz logike - 85 bodova?! Ne kontam kak tako malo, pa to je samo 70% o.O

Lol, prag iz logike 70%? Ja mislio da ću se ja jedva provući, a imam 110/120 (mioc i njihovi stopostotnjaci) :rofl:

Nisam bio na fizici; neka mutava zamjena koja ništa nije organizirala. Prvi put u 5 godina nema županijskog :tuzni:

McNamara
08.02.2011., 21:39
ljudi, zna li itko gdje piše tko je sve pozvan na županijsko iz kemije?? i btw, kako ste prošli na natjecanju?? meni se nije činilo preteško, 1. razred sam

08.02.2011., 21:58
ljudi, zna li itko gdje piše tko je sve pozvan na županijsko iz kemije?? i btw, kako ste prošli na natjecanju?? meni se nije činilo preteško, 1. razred sam

prvi razred je u redu, čekaj ti , dušice, četvrti :cerek:

nego, to i mene zanima. iako sumnjam da negdje piše popis svih županija i lista pozvanih :misli:

McNamara
08.02.2011., 22:04
a reci jel znaš di će se održavat županijsko u zagrebu... u prelogu il?? da znam na čijim stranicama treba tražit listu...

Hedonistkinja
08.02.2011., 22:23
Nemam pojma vrijedi li ovo iz logike za sve županije :ne zna:, ne znam kako se određuje prag uopće, meni se ovo čini užasno malim pragom.. Ovo je danas nama profesor rekao za 85 bodova. I meni se čini suludim da toliko ljudi iz zg-a ide na županijsko, ima li tamo (mioc i peta) itko tko ima manje od 85 bodova uopće xD? :D Možda se profesor sjebao i mislio na 85%? :o

evomene
08.02.2011., 22:52
http://www.ffst.hr/~logika/seminar/doku.php?id=obavijest_10_11
prema ovome bi to trebalo biti službeno, vidjet što će nama sutra profesorica reči.

Shali Mar
09.02.2011., 12:50
a reci jel znaš di će se održavat županijsko u zagrebu... u prelogu il?? da znam na čijim stranicama treba tražit listu...

Na stranicama od Preloga imaš popis pozvanih na županijsko. :mig:

Neo The Anomaly
09.02.2011., 14:05
Prag iz lokike 85??? Nakon sto sam vidio V., cak sam se i pobojo hocu li sa 117 bodova proci :eek:
Njih 15 sa 120, 2 sa 118, pa desetak 117, kod nas 2 sa 120, 2 118, 5 117 itd.

No dobro uglavnom, bas je bila prosla informatika u MIOCu, njih 10tak u II podskupini briju da su sve rijesili... Pa ajde vidjet cemo. U prvoj neki zavrsili i duple prije isteka vremena.

mujsapujsa
09.02.2011., 14:08
Iz fizike, 1. razred, Gimnazija Dinka Šimunovića Sinj
1. 28 bodova
2. 22 boda
U 3. razredu znam da 1. ima također 28 bodova!!!

Ko ti predaje fiziku?

M_and_M
09.02.2011., 20:47
Prag iz lokike 85??? Nakon sto sam vidio V., cak sam se i pobojo hocu li sa 117 bodova proci :eek:
Njih 15 sa 120, 2 sa 118, pa desetak 117, kod nas 2 sa 120, 2 118, 5 117 itd.

No dobro uglavnom, bas je bila prosla informatika u MIOCu, njih 10tak u II podskupini briju da su sve rijesili... Pa ajde vidjet cemo. U prvoj neki zavrsili i duple prije isteka vremena.

inače, kolko sam vidio logika zagreb je bodovni prav 93 (s tim da je jedan lik s 90 dobio upad prek veze (tak nekak piše))

a što se tiče informatike.... opet su organizatori malo failali što se tiče evaluacije. naime, po jedan test primjer po podskupini im je bio krivi... al to su riješili... kao...

za II. podskupinu očekujem da bi možda svi sa 30 bodova mogli proći (budući da MIOC ima relativno velike kapacitete a ljudi s 30+ bodova u MIOCU i petoj zajedno ima 29 + još par iz lucijanke računam na takvu situaciju..). a inače imao sam 47/200... zadaci su meni bili OK.

a što se tiče osnova informatika... uf test je bio jaako zeznut... čini mi se dosta teži nego onaj od prošlih godina. bezveze sam gubio bodove na teoriji... imao sam slaba 23/35 bodova... al to je nadam se prolaz jer vidim da je peta slabo napisala

edit:
u vezi logike: ta 93 boda za prolazak u zagrebu podrazumjevaju 122 učenika.. pa dosta su nas primili nema šta

Mrs. MooMoo
10.02.2011., 15:37
Osjecko-baranjska zupanija.

Mysterious girl
10.02.2011., 19:13
Slabo ovdje ima Talijana, ali pokušat ću :D
Koji je bodovni prag za državno i gdje se održava?

Shali Mar
10.02.2011., 20:00
Ja sam bila na županijskom danas(zg, kategorija 1, lista b), al ne znam koja sam bila.. :ne zna: Koliko si ti imala bodova?

twilightgirl
10.02.2011., 20:44
jel ima negdje popis onih koji su pozvani na zupanijsko iz engleskog? jel neko dobio to? zagreb

Mysterious girl
10.02.2011., 20:50
Ja sam bila na županijskom danas(zg, kategorija 1, lista b), al ne znam koja sam bila.. :ne zna: Koliko si ti imala bodova?

62/80, bila sam treća na listi A. Ne znam idem li dalje :confused:

Gatita
10.02.2011., 20:53

Na stranici od XVI. imaju rezultati, skrolaj skoro do dna i tamo ti je ljestvica.

Mysterious girl
10.02.2011., 21:06
Na stranici od XVI. imaju rezultati, skrolaj skoro do dna i tamo ti je ljestvica.

Malo sam i ja prošvrljala po ovome. A čini mi se da bih mogla dalje. :jumping:

zv0ne
10.02.2011., 22:29
e ljudi da vas pitam..neda mi se prelistavat svih 150 stranica ovog topica da vidim ima li odgovora na moje pitanje pa cu ovako pitat :D

jel mogu ja ici na zupanijsko natjecanje ako nisam bio na skolskom?? u pitanju je njemacki? hvala na odgovoru :D

seka.iz.osijeka
10.02.2011., 22:36
e ljudi da vas pitam..neda mi se prelistavat svih 150 stranica ovog topica da vidim ima li odgovora na moje pitanje pa cu ovako pitat :D

jel mogu ja ici na zupanijsko natjecanje ako nisam bio na skolskom?? u pitanju je njemacki? hvala na odgovoru :D

Ne vidim na temelju čega bi mogao ići. Ne odlučuješ to sam, nego te pozovu ovisno o rezultatu na školskom.

zv0ne
11.02.2011., 09:02
ma i ja mislim da nema šanse da idem..al et, moj profesor nije znao kad je natjecanje i on meni javi da je školsko prošlo..ja razočaran :/
i jučer mi kaže kao da ćemo ić na županijsko, i ja ga pitam da nazove tamo nekog da pita jel to moguće, a on neće..kaže da ćemo otić pa ako nas vrate,vrate :D

samo me zanimalo postoji li ikakva mogućnost..al vidim da ne postoji :D

Mysterious girl
11.02.2011., 09:57
ma i ja mislim da nema šanse da idem..al et, moj profesor nije znao kad je natjecanje i on meni javi da je školsko prošlo..ja razočaran :/
i jučer mi kaže kao da ćemo ić na županijsko, i ja ga pitam da nazove tamo nekog da pita jel to moguće, a on neće..kaže da ćemo otić pa ako nas vrate,vrate :D

samo me zanimalo postoji li ikakva mogućnost..al vidim da ne postoji :D
Nema šanse...oni dobiju tvoj ispit sa školskog + prijavnice i sve šta ide uz to.

zv0ne
11.02.2011., 11:15
a eto..moj profesor zabrijo da može :D

al barem neću bit u školi ;D

matre
11.02.2011., 14:11
u nas u prvom ima prvak čini mi se 82%, u drugom 76% , trećem 44% i četvrtom 78%...

tu je bilo nekih žalbi tako da 1. u prvom raz. ima 100%, a u drugom 80%

zna li iko kako je natjecanje iz fizike rješeno u miocu