PDA

View Full Version : Natjecanja

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

Amnis
18.02.2012., 11:23
Nije bitno koji. Pitam ovako nacelno. Cudi me da nitko nije bio, ili se svi srame reci svoj rezultat. :D

Ja sam treci (A-razina), bez ikakvih priprema sam osigurao zupanijsko . Tako da se sam sebi divim :D .(Malo sam umisljen :D ).

Ti ?

Nisam ja bio, samo me isto zanimalo koliko drugi imaju bodova. :D
Koliko treba bodova za prolazak?

Neo The Anomaly
18.02.2012., 12:44
Nisam ja bio, samo me isto zanimalo koliko drugi imaju bodova. :D
Koliko treba bodova za prolazak?

Ako imaš više od -1 najvjerojatnije si prošao...

crosom
18.02.2012., 13:38
Ako imaš više od -1 najvjerojatnije si prošao...

Misliš da je tako loše bilo rjesavano ? :D
nekih 50ak posto bi vjerojatno trebalo biti dovoljno.

ninich
18.02.2012., 13:53
zna li netko koliko bodova treba za županijsko iz biologije? :503: ja sam imala 82% :ne zna:

nastavnica je rekla vjerojatno oko 80 % :ne zna:

dbezj
18.02.2012., 15:30
koliko je% potrebno za prolaz--4 r.gimnazije?????

baranja00
18.02.2012., 15:59
Jel dovoljno za prolazak na županijsko iz geografije,8.razred, 46 bodova?

menaa
18.02.2012., 16:16
nastavnica je rekla vjerojatno oko 80 % :ne zna:

hvala :D. meni je ispit bio dosta težak. kod nas je nastavnica poslala prva 4 ispita. zadnji je rješen 72 %
ja tražim na netu taj ispit ali nigdje ga nema :confused:

N-dizajn
18.02.2012., 17:00
Jel dovoljno za prolazak na županijsko iz geografije,8.razred, 46 bodova?

Ne.

active1810
19.02.2012., 08:27
ako ima ovdje ljudi koji idu na zupanijsko iz povijesti, iz bilo koje zupanije,pitala bi vas koliko ste imali bodova( ili postotak) na skolskom? tek toliko da vidim kako smo prosli, 3.razred.

Shali Mar
19.02.2012., 12:13
koliko je% potrebno za prolaz--4 r.gimnazije?????

To i mene zanima... ja sam imala malo više od 70%, al ne znam hoće li to biti dovoljno. :ne zna:

KO_9
19.02.2012., 15:11
ako ima ovdje ljudi koji idu na zupanijsko iz povijesti, iz bilo koje zupanije,pitala bi vas koliko ste imali bodova( ili postotak) na skolskom? tek toliko da vidim kako smo prosli, 3.razred.

I mene isto zanima.

perinjo
19.02.2012., 19:38
Ima li tu tko iz Vukovarsko-srijemske županije da je bio na natjecanju iz povijesti, 8. razred. Zna li se prag za županijsko? Neke su škole objavile rezultate na svojim internetskim stranicama i napisale da su im učenici pozvani na županijsko. Kako oni već znaju, a mi ostali nemamo nikakvu obavijest? :503::503::503:

active1810
19.02.2012., 21:49
Ima li tu tko iz Vukovarsko-srijemske županije da je bio na natjecanju iz povijesti, 8. razred. Zna li se prag za županijsko? Neke su škole objavile rezultate na svojim internetskim stranicama i napisale da su im učenici pozvani na županijsko. Kako oni već znaju, a mi ostali nemamo nikakvu obavijest? :503::503::503:
ja sam srednja škola, ali svejedno. u petak sam imala dodatnu i profka mi je pokazala popis pozvanih za krapinsko-zagorsku županiju. e sad, pitaj profesore oni bi trebali znati, pogotovo ako su ti mentori.

perinjo
19.02.2012., 21:52
ja sam srednja škola, ali svejedno. u petak sam imala dodatnu i profka mi je pokazala popis pozvanih za krapinsko-zagorsku županiju. e sad, pitaj profesore oni bi trebali znati, pogotovo ako su ti mentori.
Ja sam mentor :cerek::cerek: Ako ne dođe sutra obavijest, budem nazvao školu domaćina.

Bershka
19.02.2012., 21:54
ajmeajme, 29. je žup. iz fizike a ja ono pojma nemam!!! Uopće nisam htjela na školsko već sam prisilno odvedena! :lol: ( ne brinite, nije bilo nasilja ) Ugl, kako izgledaju praktični zadatci na žup. ? Kako se ljudi snalaze tamo, ja imam osjećaj da ću ja ko ćuk tamo stajat i gledat :( I koliko to sve traje, test, praktični dio? E i 8. sam razred..

Dee<3Jay
20.02.2012., 13:29
ajmeajme, 29. je žup. iz fizike a ja ono pojma nemam!!! Uopće nisam htjela na školsko već sam prisilno odvedena! :lol: ( ne brinite, nije bilo nasilja ) Ugl, kako izgledaju praktični zadatci na žup. ? Kako se ljudi snalaze tamo, ja imam osjećaj da ću ja ko ćuk tamo stajat i gledat :( I koliko to sve traje, test, praktični dio? E i 8. sam razred..

Ide moja frendica,na neki način isto prisilno,baš i ne želi ići s ovom profom,uh,a ja bih sve dala da mogu s njom ići.:cerek:

Mislim da se radi sve ukupno 3h.

Bershka
20.02.2012., 18:12
Ma meni je profka supač, žena je baš kraljica, ali eto malo me je jedino strah da ne budem zadnja!

dbezj
21.02.2012., 23:35
je li netko bio na lidranu?

M_and_M
22.02.2012., 21:47
jel netko od informatičara želi komentirati algoritme? stvarno loše odrađeno natjecanje...

Neo The Anomaly
22.02.2012., 23:10
Objavili zadatke par sati prije natjecanja, imali su 10000 prepravaka od kojih su neke dolazile u 12:10, što je zapravo već bio kraj natjecanja, ali su morali odgoditi kraj jer se autor zadatka za Blato nije javljao. A taj zadatak je isto tako imao hrpetinu grešaka. Zbog toga svega prva skupina je imala više vremena od potrebnog. Imali su u II podskupini ja mislim 3 test primjera kriva.

Isprika na sve zajebe koji su se dogodili nekima, pogotovo ako su bili u krivoj učionici i dobili ispravak koji kompletno mijenja zadatak 20 minuta prije kraja je "Žali se".

Iskreno, mislim da bi se ovo natjecanje trebalo proglasiti nevažećim i ići ponovo. Ali jbga, to košta i bila bi sramota za DUMP, tako da će vjerojatno isforsirati trenutno stanje. To ne mijenja da su bili loši uvjeti i da su čak neki natjecatelji bili ozbiljno zakinuti. Nekima će i padati cijeli zadaci na DUMPovim propustima.

Zašto ne možemo dobiti normalno natjecanje, bez prepravaka, gdje je sve jasno zadano i svi test primjeri budu točni, i to je to :ne zna:

95anonymous-zg
23.02.2012., 19:29
kad ce se znat prag za zupanijsko natjecanje iz biologije za sve razrede???

N-dizajn
23.02.2012., 19:59
kad ce se znat prag za zupanijsko natjecanje iz biologije za sve razrede???

Danas je bilo županijsko povjerenstvo pa će se sutra znati. Barem za zagrebačku županiju.

95anonymous-zg
24.02.2012., 06:12
Danas je bilo županijsko povjerenstvo pa će se sutra znati. Barem za zagrebačku županiju.
zagrebacka mi i treba,hvala ti puno :mig:

N-dizajn
24.02.2012., 12:14
Nisam jos vidio listu, ali mi je profesorica rekla da sam prosao. 3. razred, 46 bodova.

95anonymous-zg
24.02.2012., 14:08
Nisam jos vidio listu, ali mi je profesorica rekla da sam prosao. 3. razred, 46 bodova.

čestitam,nisam niti ja vidjela listu ali sam prosla,2 razred ,45 bodova :)

crosom
24.02.2012., 15:34
Objavili zadatke par sati prije natjecanja, imali su 10000 prepravaka od kojih su neke dolazile u 12:10, što je zapravo već bio kraj natjecanja, ali su morali odgoditi kraj jer se autor zadatka za Blato nije javljao. A taj zadatak je isto tako imao hrpetinu grešaka. Zbog toga svega prva skupina je imala više vremena od potrebnog. Imali su u II podskupini ja mislim 3 test primjera kriva.

Isprika na sve zajebe koji su se dogodili nekima, pogotovo ako su bili u krivoj učionici i dobili ispravak koji kompletno mijenja zadatak 20 minuta prije kraja je "Žali se".

Iskreno, mislim da bi se ovo natjecanje trebalo proglasiti nevažećim i ići ponovo. Ali jbga, to košta i bila bi sramota za DUMP, tako da će vjerojatno isforsirati trenutno stanje. To ne mijenja da su bili loši uvjeti i da su čak neki natjecatelji bili ozbiljno zakinuti. Nekima će i padati cijeli zadaci na DUMPovim propustima.

Zašto ne možemo dobiti normalno natjecanje, bez prepravaka, gdje je sve jasno zadano i svi test primjeri budu točni, i to je to :ne zna:

Slazem se potpuno. Iako sam svjestan da je za mene županijsko natjecanje u mojim uvijetima vrhunac, smatram da je ova bila velika pušiona. Zakinut sam i ja, nepriznat mi je jedan zadatak u potpunosti, a dao bi i lijevo jaje da su mi trebali dati bar par bodova, no više mi je žao lika koji je iz moje škole imao potencijala za ići na državno. No organizatori su ga spriječili svojim, slabo je reći greškama. Bolje da nisam išao :504: .

Shali Mar
24.02.2012., 15:48
Di možemo vidjeti jesmo li prošli na županijsko iz bio?

evomene
24.02.2012., 15:55
Slazem se potpuno. Iako sam svjestan da je za mene županijsko natjecanje u mojim uvijetima vrhunac, smatram da je ova bila velika pušiona. Zakinut sam i ja, nepriznat mi je jedan zadatak u potpunosti, a dao bi i lijevo jaje da su mi trebali dati bar par bodova, no više mi je žao lika koji je iz moje škole imao potencijala za ići na državno. No organizatori su ga spriječili svojim, slabo je reći greškama. Bolje da nisam išao :504: .

Donijeta je odluka o ponavljanju županijskog natjecanja iz algoritama za srednje škole... :lol:
https://www.infokup.hr/Content/Downloads/Infokup-Odluka-DP-a.pdf

N-dizajn
24.02.2012., 15:56
Di možemo vidjeti jesmo li prošli na županijsko iz bio?

Pa u školi, kod profesora/ice iz biologije ili ako je lista stavljena na oglasnu ploču. Koliko sam shavtio, rijetko koja škola objavljiva samu listu pozvanih na internetu.

Neo The Anomaly
24.02.2012., 16:49
Donijeta je odluka o ponavljanju županijskog natjecanja iz algoritama za srednje škole...
https://www.infokup.hr/Content/Downl...dluka-DP-a.pdf

Sad moram dva puta proći :facepalm:
Kako se posrećilo nekim ljudima koji su failali :rofl: :rofl:

Dobro, sada subjektivnost na stranu, kao što sam rekao, ovo valjda jest najpoštenije. Malo bezveze onima koji su prošli, ali ako imaju dovoljno znanja morali bi moći to opet napraviti :mig:

Suosjećam s onima koji su imali super dan pa im sve propalo :(

Što se tiče same provedbe, jako sam razočaran iz dva razloga. Prvo, obje podskupine pišu isto natjecanje, nisam baš oduševljen time, vidjet ćemo kako će ispasti. Nadam se da će zadaci biti lijepi s dobrom idejom, makar čisto sumnjam s obzirom da se radi o DUMPu.

Drugi i glavni razlog, ALGORITMI ĆE BITI SAMO JEDAN DAN :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Ne znam hoće li to skratiti boravak na državnom s 4 na 3 dana :confused:
Uglavnom, to je živi užas. 2 dana je bilo puno bolje i profesionalnije budući da je bilo olimpijskog tipa, a po meni i puno zabavnije. Sada, 1 dan, 4 zadataka, najvjerojatnije će i pasti kvaliteta zadataka, tako da mi i nije toliko stalo da uopće idem na državno. Još kada znaš da se za HIO biraju ljudi s HONIja, državno postalo lošije, sve skraćuju :503:

evomene
24.02.2012., 18:16
Ja sam ove godine prvi put bio na natjecanju iz informatike (osnove inf.). Bez nekih posebnih priprema sam išao na školsko, dosta dobro napisao i bio među 25 u Hrv., s tim da sam par bodova izgubio zbog brzopletosti. Vidio sam da imam šanse za državno pa sam se odlučio malo bolje pripremiti za županijsko i uspio sam super napisati. Onda se počelo pisati da su rješenja i zadaci bila dostupni prije nego su trebali, da su neki vidjeli rješenja prije natjecanja, pa u algoritmima mijenjanje zadataka usred natjecanja, produživanje natjecanja... Sad još i ponavljanje natjecanja, 1. razredi će pisati iste zadatke kao i 4., državno smanjeno s 2 dana na 1 i smanjen broj zadataka. Stvarno ne znam što misliti o ozbiljnosti takvog natjecanja (iako sam se o ozbiljnosti osnova zapitao već nakon školskog natjecanja).................................

Starcraftpro
24.02.2012., 18:42
kako se pripremate vi koji idete na zupanijsko iz latinskog u ponedjeljak? u koliko je sati btw?

Operabag
24.02.2012., 21:55
kako se pripremate vi koji idete na zupanijsko iz latinskog u ponedjeljak? u koliko je sati btw?

U pola 10 moras bit kod Krizaniceve (ako si iz ZGa). Nama je profa dala papire sa konstrukcijama da si ponovimo jer smo svi na skolskom pola konstrukcija izignorirali i rekla je da si ponovimo knjizevnost malo...nista posebno, mislim to procitat sutra..

Starcraftpro
24.02.2012., 22:36
U pola 10 moras bit kod Krizaniceve (ako si iz ZGa). Nama je profa dala papire sa konstrukcijama da si ponovimo jer smo svi na skolskom pola konstrukcija izignorirali i rekla je da si ponovimo knjizevnost malo...nista posebno, mislim to procitat sutra..

hvala :)
pretpostavljam u klasicnoj/16.-oj a ne u 2./7.-oj?

kaj su bile konstrukcije na skolskom? :rofl: (il ja nisam vidio il nismo ista grupa?)

Moussa Sissoko
25.02.2012., 00:45
državno iz vjeronauka je u križevcima ako se ne varan?

jel zna itko kako je organiziran smještaj

i za ove povjesničare, 41 od 51 il 54 nisan siguran, proša san, ali bilo je i gorih koji su prošli, mislin da se sa 37 išlo (zadarska županija)

Operabag
25.02.2012., 06:25
hvala :)
pretpostavljam u klasicnoj/16.-oj a ne u 2./7.-oj?

kaj su bile konstrukcije na skolskom? :rofl: (il ja nisam vidio il nismo ista grupa?)

U klasicnoj :) a kaze moja profa da je sve bilo krcato konstrukcijama, ne mogu se pohvalit da sam ih vidjela xd.

Starcraftpro
25.02.2012., 22:43
U klasicnoj :) a kaze moja profa da je sve bilo krcato konstrukcijama, ne mogu se pohvalit da sam ih vidjela xd.

ok :) hahah ni ja

Amarieee
27.02.2012., 08:30
Jesam ja jedina kojoj azoo-va stranica uopće ne radi. :confused:
I ima li tko tko bi mi mogao poslati testove s županijskih, engleski, 2.raz., pošto ih ne mogu tamo skinuti. :(

Maky993
27.02.2012., 08:48
Meni jučer nije radila, trenutno radi.

Starcraftpro
27.02.2012., 12:15
jel itko tko je bio danas na latinskom uspio rijesiti ono sa danima rimskog kalendara? ja sam to vidio u knjizi taman dok sam isao prema skoli, i pomislio ma dobro nece sad to bit to je predetaljno... i naravno da su to sada iz vedra neba stavili :504::504::504::503:

Bershka
28.02.2012., 18:43
U priboru za žup. iz fizike stoji štoperica, a naša škola toga nema :rofl: aaaaa, sad ne znam di ću je nabavit, sutra je natjecanje a u gradu je nema za kupit, ahahahah! Mobitele nam uzmu, a ako bude minutu, dvije za mjeriti ili nešto, onda će mi biti dovoljan obični sat? ako bude trebalo preciznije nešto, nemam pojma. hm :D

Amarieee
28.02.2012., 20:02
Je bio tko na engleskom? Kakvi su rezultati za 2. razred, A lista? :)

Sunshine. ^^
28.02.2012., 20:49

Ja sam bila, ali nisan znala da su već izašli rezultati, vidit ću sutra xD
Kako si ti prošla i kakvi su rezultati u tvojoj županiji ?

cdj
28.02.2012., 21:14

Nemam velika očekivanja, malo sam zeznio answer sheet :ne zna:

Jel to negdje možemo vidit rezultate, ili trebaju stići u tajništvo škole?

Sunshine. ^^
28.02.2012., 22:10
Nemam velika očekivanja, malo sam zeznio answer sheet :ne zna:

Jel to negdje možemo vidit rezultate, ili trebaju stići u tajništvo škole?

Ja mislin da bi privremeni rezultati sa zaporkama tribali bit na vratima/oglasnoj ploči škole koja je bila domacin natjecanja.

cdj
28.02.2012., 22:34
Pih, daleko mi to. Probat ću nazvat sutra :rolleyes:

Sunshine. ^^
28.02.2012., 22:47
Pih, daleko mi to. Probat ću nazvat sutra :rolleyes:

Valjda ćeš uspit saznat, koja si županija ?

Jel zna itko koliko bodova je prošlih godina trebalo za proć dalje ? Nije da očekujem prolaz nego me zanima

cdj
28.02.2012., 22:56
Ako se ne varam, prošle godine zadnji sa liste 2A koji je prošao na državno je imao 82 boda

Mary Lee
29.02.2012., 02:03
Ozbiljno? Ja imam 82. :zubo: U splitsko-dalmatinskoj županiji 2A - prva dva mjesta imaju 86, zatim tri osobe dijele drugo mjesto s 85, i dvije osobe s 82 na trećem mjestu. Ne vjerujem da prolazim, ali sam zadovoljna rezultatom. :)

Amarieee
29.02.2012., 13:55
Varaždinska
1. 88, dvoje
2. 84
3. manje 80

U Međimurskoj prvi ima 85 mislim.

Što mislite, koliko bude prag?

Mary Lee
29.02.2012., 14:31
Koliko se uopće poziva ljudi?

Amarieee
29.02.2012., 15:16
20 najviše mislim.

active1810
29.02.2012., 17:42
ima li netko bas lanjsko županijsko natjecanje iz povijesti? molim...

saala
29.02.2012., 19:50
Ide li ko na geografiju u utorak??

Mary Lee
29.02.2012., 22:01
20 najviše mislim.

Sad sam pročitala u onom fileu s AZOO da je 40 iz drugih i 40 iz četvrtih razreda. :mig:

streber
01.03.2012., 07:55
Kakvi su rezultati iz fizike (Zg, St,...)? Zadar, tri prvoplasirana po razredima: 1. 36, 36, 27 , 2. 21, 20, 19, 3. 37, 23, 22, 4. 30, 27, 25.

Amarieee
01.03.2012., 07:59
Sad sam pročitala u onom fileu s AZOO da je 40 iz drugih i 40 iz četvrtih razreda. :mig:
Pa da, po dvadeset najviše za svaku listu (2A, 2B, 4A, 4B)

Prvi u Varaždinskoj iz fizike, 2. razred, ima 68%

KO_9
01.03.2012., 09:47
Sljedeću srijedu je povijest, županijsko. Tko ide iz Zagreba? Održava se u 10. gimnaziji, koliko znam.

Amnis
01.03.2012., 11:24
Ide netko sutra na županijsko iz hrvatskog? Jeste se što pripremali?

Shali Mar
01.03.2012., 16:08

Idem ja (4.raz.)... Sad da sam se nešto posebno pripremala, i nisam, samo sam učila iz udžbenika, rješavala prošle testove i sl. :ne zna: ti?

active1810
01.03.2012., 17:10
Sljedeću srijedu je povijest, županijsko. Tko ide iz Zagreba? Održava se u 10. gimnaziji, koliko znam.

nego, imas mozda ti lanjsko županijsko iz pov? :)

crno77
01.03.2012., 17:44
Ide li ko na geografiju u utorak??

idem ja, koji si razred i zupanija? ja 2.grad zagreb

Amnis
01.03.2012., 20:25
Idem ja (4.raz.)... Sad da sam se nešto posebno pripremala, i nisam, samo sam učila iz udžbenika, rješavala prošle testove i sl. :ne zna: ti?

Ja sam učio nešto i iz gramatike i rješavao prošle testove (2. raz.). Prošle se godine nisam nešto puno pripremao pa sam prošao na državno. :D Vidjet ćemo ove godine.

saala
02.03.2012., 13:38

Isto u IV gimnaziji je al na njihovoj stranici ništa ne piše?!:confused:

saala
02.03.2012., 13:39

Isto 2.r ZG,, u IV gimnaziji je al na njihovoj stranici ništa ne piše?!:confused:

Amnis
02.03.2012., 14:39
Jeste dobili rezultate za hrvatski? Ja imam 67/90, 2. razred. Očekivao sam malo bolje, ali sam svejedno prvi u županiji.

iPodtouch
02.03.2012., 15:04

Ja sam bio, isto sam 2. razred, Zagrebačka županija. Kod nas je prvi imao 63 boda, a ja sam bio 4. s 54. Ne znam, ja si uvijek govorim da ću se više pripremati i onda ponavljam neko vrijeme i onda na kraju sve ostavim za zadnji dan. Dobro, više sam proučavao lekciju s glagolima, neke cake i tako. Morfeme uvijek zajebem, nikako ne mogu zapamtiti sve te podjele :503: i rezultatima nisam niakako zadovoljan, očekivao sam više...

Amnis
02.03.2012., 16:00
Ja sam bio, isto sam 2. razred, Zagrebačka županija. Kod nas je prvi imao 63 boda, a ja sam bio 4. s 54. Ne znam, ja si uvijek govorim da ću se više pripremati i onda ponavljam neko vrijeme i onda na kraju sve ostavim za zadnji dan. Dobro, više sam proučavao lekciju s glagolima, neke cake i tako. Morfeme uvijek zajebem, nikako ne mogu zapamtiti sve te podjele :503: i rezultatima nisam niakako zadovoljan, očekivao sam više...

Ja sam radio neke glupe greške (opet :facepalm:). Mogao sam barem 70 bodova imati, ali i to je čak 20 bodova manje. Nije baš prelagan bio test.

Peevesomania
02.03.2012., 18:23
Je li itko treći razred? Kakvo je stanje po županijama?
U Dubrovačko-neretvanskoj prvi ima 79. :S

AmadeusM
02.03.2012., 19:45
Ja sam treći razred. Prvi sam u Šibensko-kninskoj sa 75/90. Ne zvuči kao najsjajniji rezultat, ali test nije baš bio lagan, bilo je nekakvih caka i sl. Očekivah nešto manje zahtjevan test, ali ja sam zadovoljan jer sam dio bodova izgubio zbog nepažnje. :D

iPodtouch
02.03.2012., 20:48
Ja sam radio neke glupe greške (opet :facepalm:). Mogao sam barem 70 bodova imati, ali i to je čak 20 bodova manje. Nije baš prelagan bio test.

Za test se potpuno slažem, nije bio uopće lagan, baš me iznenadilo što su sve stavili u njega. Naglasci pa fonološko-morfološke činjenice, onaj čudan tekst iz Dekamerona gdje je trebalo stavljati razgodke, onaj zadatak gdje je trebalo ispraviti gramatički netočne rečenice :confused: A rječotvorne morfeme skroz sam podbacio, nisam se mogao sjetiti što je to :facepalm: Za takav test je trebalo dati više vremena jer ovako je praktički nemoguće sve riješiti, a da mozgaš na većinu zadataka. A ja sam noć prije rješavao test sa županijskoga iz 2010. i tak mi je test bio stvarno prelagan, kad sam pogledao u rješenja na kraju, imao sam 75 bodova. Isto sam si dao sat i pol za napraviti, još ga rješavam u 1 iza ponoći u polusnu. I sad ovaj test tako loše napišem :flop:

Ja sam treći razred. Prvi sam u Šibensko-kninskoj sa 75/90. Ne zvuči kao najsjajniji rezultat, ali test nije baš bio lagan, bilo je nekakvih caka i sl. Očekivah nešto manje zahtjevan test, ali ja sam zadovoljan jer sam dio bodova izgubio zbog nepažnje. :D

Četitam :) Sad se osjećam izolirano, pa kaj ste svi na forumu bili prvi na natjecanjima?!

Amnis
02.03.2012., 22:32
Za test se potpuno slažem, nije bio uopće lagan, baš me iznenadilo što su sve stavili u njega. Naglasci pa fonološko-morfološke činjenice, onaj čudan tekst iz Dekamerona gdje je trebalo stavljati razgodke, onaj zadatak gdje je trebalo ispraviti gramatički netočne rečenice :confused: A rječotvorne morfeme skroz sam podbacio, nisam se mogao sjetiti što je to :facepalm: Za takav test je trebalo dati više vremena jer ovako je praktički nemoguće sve riješiti, a da mozgaš na većinu zadataka. A ja sam noć prije rješavao test sa županijskoga iz 2010. i tak mi je test bio stvarno prelagan, kad sam pogledao u rješenja na kraju, imao sam 75 bodova. Isto sam si dao sat i pol za napraviti, još ga rješavam u 1 iza ponoći u polusnu. I sad ovaj test tako loše napišem :flop:

Baš to što kažeš. Meni je jako veliki problem bilo vrijeme. Za puno zadataka treba dosta razmišljanja tako da na kraju nisam mogao ni dobro pregledati test pa sam par bodova izgubio na tome.
Onaj tekst iz Dekamerona me ubio, sva sam 3 boda izgubio. I ja nisam uopće ponovio koje su fonološki i morfološki uvjetovane promjene, nisam mislio da će stavljati gradivo 1. razreda. :o

iPodtouch
02.03.2012., 22:47
Baš to što kažeš. Meni je jako veliki problem bilo vrijeme. Za puno zadataka treba dosta razmišljanja tako da na kraju nisam mogao ni dobro pregledati test pa sam par bodova izgubio na tome.
Onaj tekst iz Dekamerona me ubio, sva sam 3 boda izgubio. I ja nisam uopće ponovio koje su fonološki i morfološki uvjetovane promjene, nisam mislio da će stavljati gradivo 1. razreda. :o

Nažalost je tako ispalo s vremenom, a i sa samim zadacima koje su dali. Ako imamo na raspolaganju sat i pol, onda neka nam daju zadatke koji se mogu riješiti u tom vremenu. Za ovo je ipak trebalo 2 sata da se ne žuriš i da se o svemu uspiješ razmisliti.

Tekst iz Dekamerona je potpuni promašaj, sumnjam da bi itko to znao pravilno riješiti, a da nije prethodno pročitao taj dio u knjizi :flop:
Fonološke i morfološke promjene sam znao u 1. razredu, nije mi palo na pamet da bi ih opet mogli staviti :rolleyes: Pa onda onaj kvalitativni genitiv - pa otkud vuku sve te stvari :facepalm:

Peevesomania
02.03.2012., 23:01
Ajme, meni je isto bilo malo vremena!
Zanima me način na koji oni pozivaju na državno. :D

I otkad se u neizravnom objektu ne stavlja i prijedlog (ako ga ima)?????

Amnis
02.03.2012., 23:28
Kao da traže po gramatici sve iznimke i stavljaju ih u test. :kava:

Amarieee
03.03.2012., 10:40
Test za drugi razred je bio ubitačan. Dobro, ja za istinu nisam ni učila, riješila par testova jer sam većinu županijskih za 2. razred još prošle godine, pa nisam ništa ni očekivala, ali ovo je bilo grozno.
Rezultati za drugi, Varaždinska:
1. 70
2. 3x67

Amnis
03.03.2012., 12:14
Znaju li se rezultati još nekih županija iz hrvatskog? Našao sam za Grad Zagreb (http://www.gimnazija-osamnaesta-zg.skole.hr/upload/gimnazija-osamnaesta-zg/newsattach/436/KONACNI_REZULTATI.xls). Oni su, naravno, rasturili.

iPodtouch
03.03.2012., 12:38
Znaju li se rezultati još nekih županija iz hrvatskog? Našao sam za Grad Zagreb (http://www.gimnazija-osamnaesta-zg.skole.hr/upload/gimnazija-osamnaesta-zg/newsattach/436/KONACNI_REZULTATI.xls). Oni su, naravno, rasturili.

O bože, pa kak možeš imati 87 bodova, to je bolest :visi:

U Zagrebačkoi je prvi imao 63 boda, mislim da ni on neće proći :kava:

@Amarieee koja si ti bila na natjecanju? :)

Peevesomania
03.03.2012., 12:40
Drugi razred, Karlovačka:
1. 67
2. 61
3. 59
...
U Dubrovačko-neretvanskoj je drugi imao 67 bodova, ne znam za prvo.

evomene
03.03.2012., 12:59
Međimurska županija
1. razred: 69,67,61...
2. razred: 72,68,64...
3. razred: 76,68,65...
4. razred: 74,70,68...

Amnis
03.03.2012., 13:43
Što mislite koliki bi otprilike mogao biti prag za 2. razred?

Amarieee
03.03.2012., 14:54
O bože, pa kak možeš imati 87 bodova, to je bolest :visi:

U Zagrebačkoi je prvi imao 63 boda, mislim da ni on neće proći :kava:

@Amarieee koja si ti bila na natjecanju? :)
Prva :)
Prvi razred 1. ima 74, četvrti 81, treći pogledam u ponedjeljak.

@Amnis, koja si ti županija?
Za prag zbilja nemam pojma. :shrug:

Amnis
03.03.2012., 14:57
Ja sam Karlovačka.
Nadam se da će biti barem 67. :D Iako ne vjerujem baš, ali ne znaju se rezultati još puno županija.

ziggy_stardust
04.03.2012., 03:17
zna li netko koliko ljudi iz Zagreba prolazi na državno iz geografije (3. razred) ?
kako se općenito spremate za to natjecanje? po kojem udžbeniku delate?

lual :D
04.03.2012., 12:45
po cemu cete uciti za natjecanje iz geo,8 razz. ima dosta zeznutih pitanja>!

crno77
04.03.2012., 16:12
Isto 2.r ZG,, u IV gimnaziji je al na njihovoj stranici ništa ne piše?!:confused:

pa objavili su nesto vidla sam. po kojoj knjizi radis?

saala
04.03.2012., 17:29
pa objavili su nesto vidla sam. po kojoj knjizi radis?
da jučer sam pogled na njihovoj str da su objavili radimo špo knjizi od meri9dijana zgrade na korici

N-dizajn
04.03.2012., 19:22
zna li netko koliko ljudi iz Zagreba prolazi na državno iz geografije (3. razred) ?
kako se općenito spremate za to natjecanje? po kojem udžbeniku delate?

Ja koristim 2 udžbenika. Gall-Matas od ŠK i Feletarov od Merdijana. Pitanja rade po ovom od ŠK, ali meni je taj udžbenik dosta loš jer idu previše široko, npr. neki pojam objašnjavaju na pol strane, a to se lijepo može reći u 2 ili 3 rečenice bez da izgubiš na informaciji. Tak da mi je baza ovaj od Merdiana i onda proširivam s ovim od ŠK. Gradivo za županijsko je u Merdijanu na 110 str., a u ŠK na 190. I naravno učim praktički napamet atlas, jer svake godine pitaju sve bezveznija i detaljnija pitanja.

stsport
04.03.2012., 20:06
Ja koristim 2 udžbenika. Gall-Matas od ŠK i Feletarov od Merdijana. Pitanja rade po ovom od ŠK, ali meni je taj udžbenik dosta loš jer idu previše široko, npr. neki pojam objašnjavaju na pol strane, a to se lijepo može reći u 2 ili 3 rečenice bez da izgubiš na informaciji. Tak da mi je baza ovaj od Merdiana i onda proširivam s ovim od ŠK. Gradivo za županijsko je u Merdijanu na 110 str., a u ŠK na 190. I naravno učim praktički napamet atlas, jer svake godine pitaju sve bezveznija i detaljnija pitanja.

savjetujen van da se za 3 razred pripremate iz knjige Terra Patrisa Šupera koji
piše natjecanje, npr. na školskom su većina pitanja bila baš iz njegove knijge
tako da san ja uzeo tu knjigu i izvukao sve zanimljivosti pa se sad bacan na učenje. Ali stvarno ima ludi pitanja kao npr. Koje države u SAD nose naziv po
rijeci( ugli. ima ih 15 :rofl:) i tako još neke baš idiotarije

ziggy_stardust
04.03.2012., 20:45

ja radim po Terra/ŠK. i ja kartu naravno napamet ucim, iako mi vise na nos izlaze sve te informacije najrade bi uzeo palicu i izlupetao monitor koliko su mi tlak digle :ne zna:
koliko bodova ocekujes?

savjetujen van da se za 3 razred pripremate iz knjige Terra Patrisa Šupera koji
piše natjecanje, npr. na školskom su većina pitanja bila baš iz njegove knijge
tako da san ja uzeo tu knjigu i izvukao sve zanimljivosti pa se sad bacan na učenje. Ali stvarno ima ludi pitanja kao npr. Koje države u SAD nose naziv po
rijeci( ugli. ima ih 15 :rofl:) i tako još neke baš idiotarije

ne bih se baš složio da rade po Terri, više rade po ŠK kolko sam skužio :ne zna: ...ovo za rijeke nisam vidio, ali ima stvarno gluparije tipa treba se naucit koje su sve drzave u sad-u u sun beltu, corn beltu i tih beltova ima mali milijon :503:

stsport
04.03.2012., 21:57
ja radim po Terra/ŠK. i ja kartu naravno napamet ucim, iako mi vise na nos izlaze sve te informacije najrade bi uzeo palicu i izlupetao monitor koliko su mi tlak digle :ne zna:
koliko bodova ocekujes?

očekujen da će mi falit jedan bod da upadnen na državno :rofl:
Nego ove godine je županijsko zaključno sa Kinom, a mi u školi
nismo sve obradili radi sniga pa san mora sa profesorom naučit 4 lekcije u
1 dan tako da nisan previše optimističan. Meni se čini da će naglasak bit
na Kini, Rusiji i Americi jer to nije bilo u prvom dijelu. Šta se tebi čini?

ziggy_stardust
04.03.2012., 22:11
očekujen da će mi falit jedan bod da upadnen na državno :rofl:
Nego ove godine je županijsko zaključno sa Kinom, a mi u školi
nismo sve obradili radi sniga pa san mora sa profesorom naučit 4 lekcije u
1 dan tako da nisan previše optimističan. Meni se čini da će naglasak bit
na Kini, Rusiji i Americi jer to nije bilo u prvom dijelu. Šta se tebi čini?

hahaha da ja isto sutra moram u 15h u školu iako sam slobodan da sa profesorom obradim rusiju i kinu. a ne znam, po mojoj procjeni neće bit puno kine, možda jedno do dva pitanja, al definitvno očekujem da će roknut kartu rusije, sad-a/kanade i jednu europsku zemlju. :ne zna:
ako ću imat oko 60 bodova ja sam presretan čak i ako ne prođem :kava:
ništa onda, sretno :D

N-dizajn
04.03.2012., 22:50
A vi ste jos super, ja tolko detaljno ponavljam i ucim da mi sve ide sporo. Za sutra su mi ostali Kanada, Japan, Aust., Rusija i Kina. Ovaj SAD mi je uzeo danas cijeli dan, ali neka, stici cu sve. Najbolje funkcioniram pod pritiskom. Sto se tice pitanja 100,00% sam siguran da rade po SK to se vidi po svim testovima od posljednih 3-4 godine. Ocekujem barem 60 bodova, a na skolskom sam imao 64.

kvisling24
05.03.2012., 10:08
Ja sam prvi razred i imao sam 63 boda na školskom iz geografije. Kak ste vi prošli na školskom?
Imam visoka očekivanja za ovu godinu :)
Nekak mi se čini puno gradiva i previše naziva pa mislim da drugi neće nolajfat nad knjigom da bi naučili.

Imao sam 47 bodova na povijesti. Kakvi su vaši dojmovi o pisanju na zadanu temu na kraju testa :-/
Meni se ne sviđa i mislim da bi trebali maknut :-|

KO_9
05.03.2012., 10:18
Imao sam 47 bodova na povijesti. Kakvi su vaši dojmovi o pisanju na zadanu temu na kraju testa :-/

Definitivno nešto što mi se nije svidjelo. Jer, dobiš bodove ako pogodiš rješenje, tj. ono što su zadali kao rješenje. I ja bih rado da to maknu, ali nema veze. Gotova sam s učenjem za županijsko sad u srijedu, samo još moram utvrđivati to sve. :) Nije mi bitno da li ću proći dalje, nego mi je bitno da budem zadovoljna kada to napišem.

a.n.n.a
05.03.2012., 17:11
jeli zna netko gdje je ove godine drzavno iz matematike? da znam ocu se trudit :D

active1810
05.03.2012., 17:52
Ja sam prvi razred i imao sam 63 boda na školskom iz geografije. Kak ste vi prošli na školskom?
Imam visoka očekivanja za ovu godinu :)
Nekak mi se čini puno gradiva i previše naziva pa mislim da drugi neće nolajfat nad knjigom da bi naučili.

ja sam isto imala 47. meni su ta opisna pitanja bila neocekivana i o kameralizmu uopce nisam znala sto bi napisala da predem u neku dubinu. neznam sto su tu ocekivali od nas. ajde rat je bio laksi i razumniji za takvo pitanje. meni se nije svidala kronologija onih djela, to nisam bas ocekivala iskreno. to mi uopce nije zanimljivi dio povijesti, to napasno strebanje godina da bi znala poredat takve stvari :S

Amnis
05.03.2012., 18:15
jeli zna netko gdje je ove godine drzavno iz matematike? da znam ocu se trudit :D

Mislim da se još uopće ne zna gdje su državna natjecanja. :ne zna:

perinjo
05.03.2012., 20:12
Mislim da se još uopće ne zna gdje su državna natjecanja. :ne zna:

U Katalogu natjecanja iz povijesti piše da je u Dubrovniku, 2.-4. svibnja.

ziggy_stardust
05.03.2012., 20:31
ak ima ko da sutra ide na geo (3. raz) i neće spavat večeras nek me doda na f-book da ponavljamo zajedno :rofl:

Amnis
05.03.2012., 21:49

Ja sam gledao samo za hrvatski i engleski pa sam pretpostavio da još nisu objavili mjesta održavanja.

strangerica
05.03.2012., 22:10
Sutra je zupanijsko iz geografije? Tek sam sad slucajno procitala, a meni profesorica nije nista rekla :D divno :D

perinjo
05.03.2012., 22:24
Ja sam gledao samo za hrvatski i engleski pa sam pretpostavio da još nisu objavili mjesta održavanja.

Mislim da tu može doći i do promjene, budemo vidjeli.

Neo The Anomaly
06.03.2012., 00:22

Oho, to je odlično :lux:
Dobro je i da je u 5. mjesecu, čak možda bude i postojala šansa da se bacim u more.

Jedino što mi smeta, izborna su 5. svibnja, što oni očekuju da se mi vratimo navečer u Zagreb i odmah slijedeći dan odemo pisat HMO? Ne znam kako će to sve ispast...

Što se infe tiče, loše.

Prva dva zadatka su pretrivijalna bila, s time da je 2. bio ružan i morao si paziti na hrpu bezveznih stvari. Što je dovelo do toga da je većina riješila (dobro, većina onih koji konkuriraju za državno) prva dva. E sada, treći je bio zeznut. Naime, pravo rješenje zadatka nije uopće lagano, i još k tome i ne znamo pravo rješenje, znamo rješenje koje prolazi ako se eliminiraju neki slučajevi. E sada, mnogo ljudi je na tom zadatku napravilo greedy - rješenje koje zapravo nije točno, ali je dobro u nekim jednostavnijim slučajevima. Kako su primjeri bili mali, na kraju je taj greedy nosio 90% bodova. Dakle, skoro pa nema razlike između onih koji su riješili zadatak u cjelosti i onih koji su napravili greedy koji je užasno lagan. I na kraju, 4. je slabo rješen, bio je dosta ružan zadatak. Jedan lik imao sve, par njih 50-60%, par njih 10-20% i većina 0.

Uglavnom, većina dakle ima prva dva zadatka, treći 90% i zadnji ništa (ili 10-20%). I sada, ak si ti slučajno zezno nešto sitno u ovom drugom zadatku koji je ružan i lako možeš neku glupost fulat, ti automatski letiš van, makar si zapravo riješio treći i imao dobru ideju za četvrti, ali jbga, ovaj koji je riješio samo prva dva i napravio trivijalnu glupost na trećem ide dalje.

Ima ljudi koji su bili među top 10 (neću ih imenovat sada, možete potražit, bili su i u top3) na ovom prvom županijskom, pa su sada na rubu prolaza. Žao mi ih je, znaju za komotan prolaz, ali eto, netjecanje je takvo da ne radi dobru selekciju. Jebiga :ne zna:

saala
06.03.2012., 06:52
Sutra je zupanijsko iz geografije? Tek sam sad slucajno procitala, a meni profesorica nije nista rekla :D divno :D

Nisi jedina kojoj profesori ništa ne govore ja sam na sreću na vrijeme SLUČAJNO saznlao:503::503:

KO_9
06.03.2012., 07:14
Ja se sama raspitujem i sve, profesor mi kaže, ali ipak :)

Jeste se pripremili sutra za povijest?

active1810
06.03.2012., 08:04
Ja se sama raspitujem i sve, profesor mi kaže, ali ipak :)

Jeste se pripremili sutra za povijest?

prosla sam sve, sad ponavljam ovo novije gradivo, popodne cu se polako vracati na starije. malo me brinu izumi- puno ih je nadam se da nece biti njih kronoloski poredati xD. neke znam, ali ipak. neznam sto da ocekujem od sutrasnjeg dana, ali nadam se da se necu osramotit xD
ti?

KO_9
06.03.2012., 08:29
prosla sam sve, sad ponavljam ovo novije gradivo, popodne cu se polako vracati na starije. malo me brinu izumi- puno ih je nadam se da nece biti njih kronoloski poredati xD. neke znam, ali ipak. neznam sto da ocekujem od sutrasnjeg dana, ali nadam se da se necu osramotit xD
ti?

Uh, tko zna što su nam pripremili :) Ja sam sve naučila i prošla, samo još moram par puta to sve ponoviti, slike proučiti i zemljovide.

active1810
06.03.2012., 08:47
Uh, tko zna što su nam pripremili :) Ja sam sve naučila i prošla, samo još moram par puta to sve ponoviti, slike proučiti i zemljovide.

odkud si? zagreb?

ja cu jos sve jednom proci, pa cemo vidjet sto treba jos ponavljanja. sad kad je vec podosta gradivo niti si ne mogu priustiti toliko ponavljanja, moram polagati malo povjerenja i u sebe da sam nekad davno ipak nesto zapamtila xD
a nista, sretno :)

KO_9
06.03.2012., 10:07
odkud si? zagreb?

ja cu jos sve jednom proci, pa cemo vidjet sto treba jos ponavljanja. sad kad je vec podosta gradivo niti si ne mogu priustiti toliko ponavljanja, moram polagati malo povjerenja i u sebe da sam nekad davno ipak nesto zapamtila xD
a nista, sretno :)

Da, Zagreb. Ti isto, jelda? :D
Koja si skupina uopće?

Ajde javim ti se na privatno da ne offtopičarim.

TheTina
06.03.2012., 12:48
natjecanje iz geografije je bilo blaga katastrofa -.- nisam nit dijeliti znala :o
ovi sastavljači su svake godine sve nadobudniji. multimedijalni test na državnom prošle godine je bio vrh :s

na kartama se skoro ništ nije vidlo :rolleyes:
mah...čemu se uopće živcirati... :ne zna:

crno77
06.03.2012., 13:35
ljudi koji su rezultati geografija 2 razred??? grad Zagreb
1.57
2.56
3.55 troje ljudi isti boj bodova
5.54

ziggy_stardust
06.03.2012., 13:44
realno test iz geografije danas nije bio težak ako si se počeo pripremat prije 10 godina :rolleyes:

TheTina
06.03.2012., 13:46
realno test iz geografije danas nije bio težak ako si se počeo pripremat prije 10 godina :rolleyes:

haha. koji si ti razred?

ziggy_stardust
06.03.2012., 13:47
haha. koji si ti razred?

treći :D

heky14
06.03.2012., 13:58
geo 3. razred BBŽ - 1. 63; 2. 58
ostali razredi nekgdje oko ili ispod 50 prvi...
užasno težak test i sa nekim gradivom proslih razreda koje inace nisu stvaljali...
neko ima informacije iz zagreba?

kvisling24
06.03.2012., 14:14
Prvi razred - geografija (Grad Zagreb)

ja sam drugi s 57
prvi ima 62

dvije zanimljive greške još me uvijek more:
-napisao sam Gutenbergova zona umjesto Gutenbergova ploha, iako oboje piše u udžbeniku i nisu mi priznali žalbu
-također je bila slika određenog reljefnog oblika i trebalo je ispod slike napisati što je prikazano.. napišem škrapA i nisu priznali žalbu jer su priznavali samo škrapE :503:

matejsb95
06.03.2012., 14:39
Brodsko-posavska: 2. razred --> 53, 40, 31, 31

molim vas da napišete reultate drugih razreda ostalih županija

crno77
06.03.2012., 15:00
geo 3. razred BBŽ - 1. 63; 2. 58
ostali razredi nekgdje oko ili ispod 50 prvi...
užasno težak test i sa nekim gradivom proslih razreda koje inace nisu stvaljali...
neko ima informacije iz zagreba?

jel ikako mozes molim te saznat kolko ima prvi, drugi razred?
grad zagreb 3 razred mislim da ide ovako- 66,65,65

saala
06.03.2012., 15:27
Geografija hmm hmm test nije bio lagan ali nije ni tolko pretežak ja nisam puno učio ali i da jesam mislim da nebi puno bolje napiso jer detalje koje su tražili nebi naučio tj zaapamtio i pitanja su zamke joj joj

SiXo
06.03.2012., 15:49
Joj i ja svima naravno želim sreću, sutra na povijesti! :)
Ja se evo zezam malo sa europom u drugoj polovici 19. st (:503:), to sam slabo učio, al već vidim da će cijeli test bit hrvatski narodni preporod i J. Jelačić.

KO_9
06.03.2012., 16:34
Ja se evo zezam malo sa europom u drugoj polovici 19. st (:503:), to sam slabo učio, al već vidim da će cijeli test bit hrvatski narodni preporod i J. Jelačić.

Ja to najbolje znam :) haha, sretno svima sutra!

N-dizajn
06.03.2012., 17:09
Zagrebacka (geo):
3. razred: 1.63 2.59 3.58x2

4. razred: 1. 47

active1810
06.03.2012., 18:00

meni je taj dio bas super, tu i tamo mi steka rusija, al sve ok.
i ja se malo vise pripremam hrvatsku jer i oni sami vele da je 60posto hrvatske. a buduci da smo napokon dosli do tog HNP, naravno da ce on biti zvijezda natjecanja ;)

i da,zaboravih, sretno sutra na povijesti tko ide :)

rrezan
06.03.2012., 18:18
Istarska zupanija: Hrvatski jezik
2. razred : 75,74,69

Istarska zupanija: Geografija
2. razred: 60,51

AmadeusM
06.03.2012., 20:21

Bilo bi lijepo znati i za 3. razred (hrvatski) za Istarsku županiju :D

USAlover
06.03.2012., 21:50
Jel ide netko na Spelling Bee u cetvrtak ?

Dee<3Jay
06.03.2012., 22:02
Kako je prošlo županijsko iz fizike?
Jel ima prvih mjesta? :cerek:

ziggy_stardust
07.03.2012., 00:45
Zagrebacka (geo):
3. razred: 1.63 2.59 3.58x2

4. razred: 1. 47

kako si prošao?

evrozija
07.03.2012., 09:05
zagrebačka (geo)
2. razred 52, 51.

jel zna netko za ostale županije kak su prošle?

mislim da je karlovačka (isto 2. razred) 51, 49, 46.

markvite
07.03.2012., 11:35
Vž žup geografija 4. razred 1. mjesto 56 bodova...

crno77
07.03.2012., 13:09

Jel znaš za 2 pliiiz?

znaš možda ostala mjesta za istarsku, 2 razred?

markvite
07.03.2012., 13:14
Jel znaš za 2 pliiiz?

nažalost ne :(

rrezan
07.03.2012., 13:50
Jel znaš za 2 pliiiz?

znaš možda ostala mjesta za istarsku, 2 razred?

Znam da 4. ima 43 boda,
a 3. ima manje od 50, ne znam točno koliko.

TheTina
07.03.2012., 13:54

zakaj su meni rekli da prvi/prva ima 50? :confused:

markvite
07.03.2012., 13:58
zakaj su meni rekli da prvi/prva ima 50? :confused:

iskreno, tablicu nisam vidio ali su me tako obavjestili :ne zna:

TheTina
07.03.2012., 14:03
iskreno, tablicu nisam vidio ali su me tako obavjestili :ne zna:

haha. sad više nisam sigurna ni koja sam ja :P

markvite
07.03.2012., 14:06
haha. sad više nisam sigurna ni koja sam ja :P

a tebi su rekli da si koja? :)

TheTina
07.03.2012., 14:07
a tebi su rekli da si koja? :)

5... nadam se da i je tak :rolleyes: a ti?

markvite
07.03.2012., 14:16
5... nadam se da i je tak :rolleyes: a ti?

1. :) sutra javim za ostale razrede (valjda će objavit liste, ako ne; ništa)

KO_9
07.03.2012., 14:17
Ljudi moji, ovogodišnje županijsko iz povijesti je bio totalna katastrofa. Ja se spremila po 2 udžbenika, i onda
nam daju pola testa sa nekim stvarima kojih nema ni u nekom tam petom udžbeniku! Još me i pitaju kako se zvala
žena Josipa Jelačića, što mi je stvarno glupo. Mogli su mi postaviti pitanje kada je npr. Jelačić postao ban.

Iskreno se nadam da će sljedeće godine biti bolji testovi za 4. skupinu.

Jako sam razočarana, i mislim da su svake godine sve gori testovi.

active1810
07.03.2012., 14:31
Ljudi moji, ovogodišnje županijsko iz povijesti je bio totalna katastrofa. Ja se spremila po 2 udžbenika, i onda
nam daju pola testa sa nekim stvarima kojih nema ni u nekom tam petom udžbeniku! Još me i pitaju kako se zvala
žena Josipa Jelačića, što mi je stvarno glupo. Mogli su mi postaviti pitanje kada je npr. Jelačić postao ban.

meni nije bilo bas katastrofa ali niej bilo ni bajno. opisna su opet bila nepotrebna i moglo se bez njih. ovo za zenu josipa jelacica sam napisala jelena a to nije dobro (sofija je ), par gluposti sam brzopleto napravila a nemre se prepravljat odgovore. sve u svemu prva sam sa 44 boda i uz jos dvoje ljudi. 3.skupina.
ima tko rezultate s ostalih skola?
nadam se da cu ici dalje, jedino me brine to sto nas je troje :S

KO_9
07.03.2012., 14:36
meni nije bilo bas katastrofa ali niej bilo ni bajno. opisna su opet bila nepotrebna i moglo se bez njih. ovo za zenu josipa jelacica sam napisala jelena a to nije dobro (sofija je ), par gluposti sam brzopleto napravila a nemre se prepravljat odgovore. sve u svemu prva sam sa 44 boda i uz jos dvoje ljudi. 3.skupina.

Ma i meni je bilo solidno, ali me šokiralo toliko bespotrebnih stvari koje su tražili. I ja ću imati 10-ak grešaka, nadam se. Čestitam ti :)

active1810
07.03.2012., 14:57

Ma i meni je bilo solidno, ali me šokiralo toliko bespotrebnih stvari koje su tražili. I ja ću imati 10-ak grešaka, nadam se. Čestitam ti :)

mi smo cekali 2 sata na rezultate i skoro sam umrla od dosade. i onda vijest da dijelim mjesto s jos dvoje ljudi xD. i onda jos sat da daju pohvalnice i knjige. ugl nacekala sam se danas a trebam za sutra naucit hrvatski. javi rezultat :)

SiXo
07.03.2012., 15:06
I meni je živi užas bio test za 3. skupinu. :rolleyes: Neke nebitne stvari...

Inace active1810, držim fige da te pozovu.
U našoj županiji ti je najbolji rezultat 48 bodova, a druga tek ima 40, tak da ono - govorim o 3. skupini.

EmilyKane
07.03.2012., 15:07
Ljudi, jel mi možete reć kak su kod vas napisali hrvatski prvi razredi? :)
Ja sam iz SMŽ i kod nas je prva imala 82, a ja 81. :503:

KO_9
07.03.2012., 15:11
mi smo cekali 2 sata na rezultate i skoro sam umrla od dosade. i onda vijest da dijelim mjesto s jos dvoje ljudi xD. i onda jos sat da daju pohvalnice i knjige. ugl nacekala sam se danas a trebam za sutra naucit hrvatski. javi rezultat :)

Kaj se i to dobije? Hoce nam to dat mentori ili moramo po to ici? I kad cemo si moci vidjeti testove? :) Ja nisam mogla danas otici natrag do te skole

TheTina
07.03.2012., 15:26
1. :) sutra javim za ostale razrede (valjda će objavit liste, ako ne; ništa)

čestitam :) nisam sumnjala u Varaždince ove godine :p
zato su naši iz 3. razreda rasturili :D

active1810
07.03.2012., 15:28
Kaj se i to dobije? Hoce nam to dat mentori ili moramo po to ici? I kad cemo si moci vidjeti testove? :) Ja nisam mogla danas otici natrag do te skole

da dobis pohvalnicu za sudjelovanje i ja sam dobila za prvo mjesto. nama nisu dali vidjeti testove pod izlikom da se prvo moramo zaliti da je nesto nepravilno i tek bi nam onda pokazali teskove. da, cudno.
aha, da, i mentori dobe isto pohvalnice. a ja sam i knjigu neku.

SiXo koja zupanija?

SiXo
07.03.2012., 15:29

Pa mi smo sat i po poslije natjecanja dobili rezultate, tak da vjerovatno je i u Zagrebu isto.
A ništa, skokni sutra do škole. :mig:

active1810 - Bjelovarsko bilogorska. :)

heky14
07.03.2012., 21:12
geo bbž
1.raz 46, 45
2. raz 49
3.raz 63 58
4.raz 45

može ostali razredi iz drugih županija? 3.raz posebno :D

matejsb95
07.03.2012., 21:21
Koliko se učenika predlaže iz grada Zagreba za državno natjecanje (geografija)?

kvisling24
07.03.2012., 22:13

Grad Zagreb predlaže sedam rezultata.
Znači nije sedam učenika, nego sedam najboljih postignuća, bez obzira koliko to učenika bilo. :)

heky14
07.03.2012., 22:23
http://www.gimnazija-karlovac.hr/

evo oni tu lijepo i uredno postavljaju rezultate sa županijskih...

vu3103
08.03.2012., 09:32
evo ovde su rezultati za vukovarsko-srijemsku zupaniju sa zupanijskog iz geografije:
http://ss-ekonomskaitrgovacka-idomca-vk.skole.hr/nastava/natjecanja?news_hk=5268&news_id=36&mshow=274#mod_news

jel zna neko rezultate iz grada zagreba?ostale zupanije? (4. razred)

saala
08.03.2012., 10:00

mislim da će ig Zg puno na državno :mig: bar iz 2. razreda a kad dolazi ta lista

evrozija
08.03.2012., 10:19
mislim da će ig Zg puno na državno :mig: bar iz 2. razreda a kad dolazi ta lista

najkasnije 2.4. :mig:

jel postoji negdje lista sa zagrebačkog županijskog?

markvite
08.03.2012., 11:57
VŽ žup GEO (prva mjesta):
1. razred 50
2. razred 53
3. razred 60
4. razred 56

Dadichi
08.03.2012., 13:46
Nemam vremena ubacivati sve linkove sa rezultatima županijskih natjecanja iz geografije (za OŠ-e) 6.3.2012, pa evo imena škola koje su do sada objavile (privremene) rezultate

OŠ Vrbani (Zagreb)
OŠ Ivana Filipovića (Osijek)
OŠ Krune Krstića (Zadar)
OŠ Veliko Trgovišće (Zagorje)
OŠ Nikola Tesla (Rijeka)
1. OŠ Čakovec
OŠ Grabrik (Karlovac)
OŠ Ravne Njive (Split)
OŠ J.A. Komenskog (Daruvar)
OŠ Ivana Domca (Vinkovci)

Druge županije/škole domaćini ili su spori ili lijeni ili informatički nepismeni :(

just a dreamer
08.03.2012., 14:32
povijest
1.r - 38
2.r - 41
3.r - 47
4.r - 40 (x2)

geografija
1.r - 50 (x2), 46, 44
2.r - 53, 48, 45
3.r - 60, 59(x2), 58
4.r - 56, 51, 48

BNC
08.03.2012., 23:43
gdje je državno iz geografije ove godine?

Dadichi
09.03.2012., 12:23
gdje je državno iz geografije ove godine?

Dubrovnik

Parlaonica
09.03.2012., 21:20
koprivničko-križevačka:

http://os-gjuro-ester-koprivnica.skole.hr/nastava/natjecanja/_upanijska_natjecanja?news_hk=5547&news_id=663&mshow=1236#mod_news

zagrebačka:

http://os-jakovlje.skole.hr/

saala
09.03.2012., 21:43
jel im ko rezultate geografije (srednje škole)za ove županije??
-brodskoposavska,,dubrovačka,,krapinska,,ličkosenjs ka,,požeškoslavonska,,primorskogoranska,,sisačka,, šibenska,,virovitička i zadarska HVALA!

markvite
10.03.2012., 08:30
Primorsko-goranska županija:
http://os-ntesla-ri.skole.hr/?news_hk=1&news_id=197&mshow=967#mod_news

menaa
10.03.2012., 17:21
jel ide tko u srijedu na biologiju?
:visi:

N-dizajn
10.03.2012., 17:37

Ja idem. 3. razred. Nemam neka velika ocekivanja jer mi je ovo prvi put da idem na biologiju.

menaa
10.03.2012., 17:39
Ja idem. 3. razred. Nemam neka velika ocekivanja jer mi je ovo prvi put da idem na biologiju.

i ja idem prvi put. :/
koja si ti županija?i po kojim knjigama učiš?ja sam 8.r. al svejedno pitam :D

Žic
10.03.2012., 17:55
Ide tko na filozofiju? :D Kako se pripremate? Ove godine tema je malo jadna, tek tekstovi... kuži li itko išta? :rofl:

saala
10.03.2012., 20:18
kolko ljudi ide na državno otprilike 10:rolleyes: 20:( 50:eek::eek:??

:confused::ne zna: ???????:503:

N-dizajn
11.03.2012., 07:58
i ja idem prvi put. :/
koja si ti županija?i po kojim knjigama učiš?ja sam 8.r. al svejedno pitam :D

3. razred zagrebacka. Ucim po Springeru od Profila i po Skolskoj knjizi od Luksa-Mikulic.

kolko ljudi ide na državno otprilike 10:rolleyes: 20:( 50:eek::eek:??

:confused::ne zna: ???????:503:

Proslih godina iz geo je islo oko 15, max. 20.

menaa
11.03.2012., 08:06
3. razred zagrebacka. Ucim po Springeru od Profila i po Skolskoj knjizi od Luksa-Mikulic.

:D meni nastavnica nije ni rekla u kojoš školi u vž-u imamo :ne zna:

saala
11.03.2012., 12:13
Proslih godina iz geo je islo oko 15, max. 20.

samo kmee:504::504: a kolko ih bude predloženih otprilike znam da ZG 7 naboljih rezultata

N-dizajn
11.03.2012., 13:47
samo kmee:504::504: a kolko ih bude predloženih otprilike znam da ZG 7 naboljih rezultata

Vecina zupanija salje 3 najbolja rezultata, znaci sveukupno 60-70.

crno77
11.03.2012., 15:01
evo za 2 razrede sto sam uspjela nac, PLIZ AKO NETKO IMA JOS NESTO
GRAD ZG-57,56,55,55,55,54,53,52
Brodsko posavska-53,40,31,31
Bjelogorsko bilogorska-49
Istarska-60,51,49,43
Zagrebačka-52,51,45,45
karlovacka-51,49,46,45
Zadarska-58,53,52
Varazdinska-53,48,45
Vukovarsko srijem.-48,44,44,44
Koprivnicko-križevačka-46,45,34
Primorsko-goranska-57,54,52,50
splitsko dalm-50,50,48
krapinsko zagorska-52,52,50,50
međimurska-54,52,

kari497
12.03.2012., 14:50
Pozdrav!
Znate li možda ako je itko iz Šibenika di je županijsko natjecanje iz matematike za srednje škole sutra?

miana8
12.03.2012., 15:14
logika? ko je bio? kak vam se cini? bodovi? ja imam oko 125 bodova :)

AmadeusM
12.03.2012., 17:31
Pozdrav!
Znate li možda ako je itko iz Šibenika di je županijsko natjecanje iz matematike za srednje škole sutra?

U OŠ Petra Krešimira IV. u Šibeniku (na Šubićevcu) :D

Neo The Anomaly
12.03.2012., 17:59
logika? ko je bio? kak vam se cini? bodovi? ja imam oko 125 bodova :)

Ja sam bio, solidno je prošlo (neću reći koliko bodova zbog identiteta, al ono komotan prolaz na državno). Uglavnom, natjecanje je bilo vremenski zahtjevno, dalo se skroz rješit, ali u tom slučaju si ne možeš priuštiti da budeš pažljiv i sve provjeriš.

Zadaci su bili podosta originalni, sve u svemu meni se natjecanje sviđalo. A i sendvič koji smo dobili nije bio loš, i još pola litre soka :top:

Sutra je još matiša, osobno bi mi više pasalo da je ona prije ostalih županijskih, jer mi je najvažnija i ono, đabe mi ostala državna ako nju ne prođem, a ovako mi se sad nakupilo malo pritiska od svih tih županijskih... Trebalo se to županijsko prvo riješit i onda na ostalo, ali ajde, valjda će mi biti lakše kad sutra sjednem i vidim zadatke :mig:

crosom
13.03.2012., 11:14
Ja sam bio, solidno je prošlo (neću reći koliko bodova zbog identiteta, al ono komotan prolaz na državno). Uglavnom, natjecanje je bilo vremenski zahtjevno, dalo se skroz rješit, ali u tom slučaju si ne možeš priuštiti da budeš pažljiv i sve provjeriš.

Zadaci su bili podosta originalni, sve u svemu meni se natjecanje sviđalo. A i sendvič koji smo dobili nije bio loš, i još pola litre soka :top:

Sutra je još matiša, osobno bi mi više pasalo da je ona prije ostalih županijskih, jer mi je najvažnija i ono, đabe mi ostala državna ako nju ne prođem, a ovako mi se sad nakupilo malo pritiska od svih tih županijskih... Trebalo se to županijsko prvo riješit i onda na ostalo, ali ajde, valjda će mi biti lakše kad sutra sjednem i vidim zadatke :mig:

Na koliko ti drzavnih natjecanja ides ? :D

evomene
13.03.2012., 16:10
bio netko na matematici danas? dojmovi? rezultati?

Neo The Anomaly
13.03.2012., 18:51
Na koliko ti drzavnih natjecanja ides ? :D

Mislio sam na 4, ali odustao sam od jednog i odlučio da ću ipak nastojat na 3. Imam stvarno puno izostanaka i teško mi je pratit školu, a sad treba stisnut i još neke druge stvari tak da...

Matiša dojmovi: u redu natjecanje, bilo je par dobrih zadataka - 4. i 5. su bili lijepi. 3. isto nije bio pretjerano ružan (makar tako izgleda na prvi pogled), a drugi i prvi su bili malo ružniji, ali ništa stravično niti posebno teško.

95anonymous-zg
13.03.2012., 19:02
di je sutra županijsko iz biologije?(grad zagreb)

Bershka
13.03.2012., 20:11

Ideeem ja :D 8.razred.

saala
13.03.2012., 20:32
evo za 2 razrede sto sam uspjela nac, PLIZ AKO NETKO IMA JOS NESTO
GRAD ZG-57,56,55,55,55,54,53,52
Brodsko posavska-53,40,31,31
Bjelogorsko bilogorska-49
Istarska-60,51,49,43
Zagrebačka-52,51,45,45
karlovacka-51,49,46,45
Zadarska-58,53,52
Varazdinska-53,48,45
Vukovarsko srijem.-48,44,44,44
Koprivnicko-križevačka-46,45,34
Primorsko-goranska-57,54,52,50
splitsko dalm-50,50,48
krapinsko zagorska-52,52,50,50
međimurska-54,52, šta misliš oće ić ovi s 52boda na državno???:confused::ne zna::confused:

saala
13.03.2012., 20:44
Ima li ko rezultate geografije srednje šk0ole za ove žup. Dubrovnik,Šibenik,Ličko Senjska,Požeška,Osječka,Sisačka i Virovitička?:driver::ban::kiss:

vu3103
14.03.2012., 13:24
Ima li ko rezultate geografije srednje šk0ole za ove žup. Dubrovnik,Šibenik,Ličko Senjska,Požeška,Osječka,Sisačka i Virovitička?:driver::ban::kiss:

e to i mene zanima :) a grad zagreb?

saala
14.03.2012., 13:49
e to i mene zanima :) a grad zagreb?

GRAD ZG-57,56,55,55,55,54,53,52:lux::bicedobro:

crno77
14.03.2012., 14:41
šta misliš oće ić ovi s 52boda na državno???:confused::ne zna::confused:
ima ih 16 ispred, a da bi pozvali te s 52 moraju ih pozvat 20, neznam sumnjam, mislim jako bi pomoglo kad bi saznali za jos neke zupanije. ti imas 52, grad zagreb?

N-dizajn
14.03.2012., 15:07
Biologija, 3. razred, Zagrebacka:

1. 63
2. 60
3. 59

mihovilhrgovic
14.03.2012., 16:49
biologija, grad zagreb
1. razred - 60, 56, 52, 51, 49
3. razred - 69, 68, 67, 66, 66, 65
4. razred - 68, 64, 63, 62, 60, 60
2. razred nije bilo :)

EmilyKane
14.03.2012., 16:54

U Sisačkoj je prvi razred 53, a drugi 61, za treće i četvrte ne znam. :/

AmadeusM
14.03.2012., 17:41
Županijsko natjecanje iz biologije; 3. razred - Šibensko-kninska županija

1. 68/75
2. 67/75
3. 65/75
(dalje ne znam)

I da, ako koga zanima, već su objavili popis učenika pozvanih na državno iz hrvatskoga. (Meni fali 1 bod.) :D

menaa
14.03.2012., 18:03
Ideeem ja :D 8.razred.

ii koja si? bodovi?:D

Roberty7
14.03.2012., 18:47
Imam jedno pitanje u vezi drzavnog natjecanja iz matematike - b varijanta.
Navodi se da se pozivaju na drzavno natjecanje -> "županijski prvaci koji su se natjecali u B varijanti srednje škole ako su ostvarili barem 25 % od najboljeg postignutog rezultata u pojedinom razredu u cijeloj RH. Preostala mjesta do 22 učenika po razredu popunjavaju se po postignutim rezultatima."
Bi li to značilo,ako je najbolji rezultat u pojedinom razredu 50 bodova(max),da je županijskom prvaku potrebno samo 13 bodova da se plasira na državno?

AmadeusM
14.03.2012., 19:03
Imam jedno pitanje u vezi drzavnog natjecanja iz matematike - b varijanta.
Navodi se da se pozivaju na drzavno natjecanje -> "županijski prvaci koji su se natjecali u B varijanti srednje škole ako su ostvarili barem 25 % od najboljeg postignutog rezultata u pojedinom razredu u cijeloj RH. Preostala mjesta do 22 učenika po razredu popunjavaju se po postignutim rezultatima."
Bi li to značilo,ako je najbolji rezultat u pojedinom razredu 50 bodova(max),da je županijskom prvaku potrebno samo 13 bodova da se plasira na državno?

Upravo tako :D Malo nepravedan sustav, ali tako je to kod nas.

Roberty7
14.03.2012., 19:11

Nepravedno je da,zato sam i pitao jer mi je čudno. Al' ajde , da i ja jednom prođem na državno :ne zna:

Ako nekog zanimaju rezultati požeško-slavonske zupanije iz matematike neka pita na PM.

Neo The Anomaly
14.03.2012., 19:38

Mislim, matematika B razina je iovako natjecanje napravljeno za one koji ne znaju matematiku jer im se nije dalo ići u matematičku gimnaziju niti je radit za ozbiljno, a žele ići na natjecanje. Kada već radiš natjecanje za one koji su slabi, onda je logično da pozivaš i sve prvake županija, jer ako su oni najbolji u županiji i imaju samo 13 bodova, to je problem županije, kao što činjenica da bi državni prvak B razine izletio na županijskom A razine problem škole koja nema dovoljno matiše...

Roberty7
14.03.2012., 19:50
Mislim, matematika B razina je iovako natjecanje napravljeno za one koji ne znaju matematiku jer im se nije dalo ići u matematičku gimnaziju niti je radit za ozbiljno, a žele ići na natjecanje. Kada već radiš natjecanje za one koji su slabi, onda je logično da pozivaš i sve prvake županija, jer ako su oni najbolji u županiji i imaju samo 13 bodova, to je problem županije, kao što činjenica da bi državni prvak B razine izletio na županijskom A razine problem škole koja nema dovoljno matiše...

Ima nekih županija kojima je prvak i ispod tog minimuma. A problem škole , pa recimo u prva dva razreda opce i matematicke je razlika 1 sat tjedno, to ni nije nesto previse,dok se u trecem i cetvrtom to vec , sad po ovom novom, znatno razlikuje - matematicka 6 ako se ne varam a opca 3 sata tjedno.

house2894
14.03.2012., 19:53
ljudi evo rezultata za biologiju za primorsko-goransku :) molim jos rezultata ima puno nestrpljivih :mig:

http://www.os-vgortan-ri.skole.hr/?news_hk=1&news_id=78&mshow=290#mod_news

matejsb95
14.03.2012., 20:09
Zna li netko rezultate geografije 3. i 4. razreda za grad Zagreb?

evomene
14.03.2012., 20:46

Ja sam jedan od "bekača", bio sam u prva tri razreda na državnom, idem i sad, ali iskreno, ne shvaćam natjecanje u B kategoriji baš ozbiljno. Zbog toga se ni nemam volju ozbiljno pripremati, ali i s takvim "pripremama" sam svaki put dosad bio oko 10. mjesta. Imao sam šanse u 2. i 3. razredu biti među 3, ali me još od osnovne prati peh da zeznem na glupostima kao što su predznak i sl..
Većinom se slažem s tim što si napisao, ali na uspjeh u A kategoriji nema presudnu ulogu to kolko je netko dobar u matematici, već u koju školu ide i kvaliteta priprema koje su mu dostupne. Npr. kod nas u školi samo jedan profesor, od njih 6,7, kolko-tolko kvalitetno radi s učenicima i tu i tamo uspije netko ostvariti zapaženiji rezultat na državnom natjecanju. Ali to je opet samo jedan profesor koji te može pripremati, za razliku od vas u Zagrebu koji imate priliku raditi s više profesora i s bivšim olimpijcima i uspješnim natjecateljima. Ako pak radite samo s jednim profesorom, ili možda i sami, opet imate nekoga iz škole, a vjerojatno i iz razreda tko ide na natjecanje i može vam dati kakav savjet ili vam pomoći ako gdje zapnete.

Također se slažem da državni prvaci u B kategoriji nebi prošli na državno u A. Zadaci u A i B kategoriji se jako razlikuju, u 1. i 2. još i ne toliko, ali u 3. i 4. razredu je ogromna razlika i ja bi recimo s četrdesetak bodova u B kategoriji imao možda 5 u A. :D.
Ali isto tako mislim da su prvih desetak na državnom u B kategoriji itekako dobri matematičarima i mislim da bi većina njih imala šanse plasirati se na državno u A kategoriji, ali kao što si rekao, treba ozbiljno raditi.

Ja bih najrađe da se ukine B kategorija i poveća broj učenika koji se poziva na državno na 40-50. S time bi se povečale šanse onima iz malo "slabijih" škola i mislim da bi se tako više pridonijelo popularizaciji matematike nego uvođenjem B kategorije pa onda učenici s 15,20 bodova prolaze na državno...

A jesam se raspisao i svakakve gluposti namljeo :p

EDIT:
još što se tiče manjeg broja sati u općim gimnazijama: onaj tko je dobar u matematici i ima volje i želje kvalitetno se pripremati za natjecanje u A kategoriji, ne će mu smetati 2,3 sata manje jer se najvećim dijelom obradi isto gradivo kao i u matematičkim gimnazijama, samo malo brže, a ovo malo nije problem nadoknaditi ako se ima volje i želje. A onima koji imaju po 10,15 bodova na županijskom teško da bi pomoglo i 5 sati više da budu kolko-tolko uspješni u A kategoriji.

Neo The Anomaly
14.03.2012., 20:48
Ima nekih županija kojima je prvak i ispod tog minimuma.

OK, svejedno koliko ima, htio sam reći da je B razina iovako samo po sebi "prilagođeno" natjecanje, pa ne čudi podatak da se svim županijama daju šanse.

A problem škole , pa recimo u prva dva razreda opce i matematicke je razlika 1 sat tjedno, to ni nije nesto previse,dok se u trecem i cetvrtom to vec , sad po ovom novom, znatno razlikuje - matematicka 6 ako se ne varam a opca 3 sata tjedno.

Dobro, ali kakve to veze ima s natjecanjem? Natjecanje je da najbolji odmjere snage - nije to neki test koji svi moraju polagati, pa da je nepravedno prema nekima. Ako ideš u opću gimnaziju, valjda ti nije cilj biti među najboljim matematičarima i konkurirati međunarodnim natjecateljima? Ali OK, ako ćeš već napraviti odvojeno natjecanje za one slabije zbog, recimo, populariziranja matematike, onda je logično da ćeš i imati kriterije da svaka županija šalje po jednog predstavnika. B razina nije ozbiljno natjecanje u smislu da traži najbolje matematičare, pa stoga smatram da je ovaj sistem popularizacije koji je trenutno na snazi sasvim u redu za ono što oni žele napraviti :ne zna:

Neo The Anomaly
14.03.2012., 21:22
Većinom se slažem s tim što si napisao, ali na uspjeh u A kategoriji nema presudnu ulogu to kolko je netko dobar u matematici, već u koju školu ide i kvaliteta priprema koje su mu dostupne. Npr. kod nas u školi samo jedan profesor, od njih 6,7, kolko-tolko kvalitetno radi s učenicima i tu i tamo uspije netko ostvariti zapaženiji rezultat na državnom natjecanju. Ali to je opet samo jedan profesor koji te može pripremati, za razliku od vas u Zagrebu koji imate priliku raditi s više profesora i s bivšim olimpijcima i uspješnim natjecateljima. Ako pak radite samo s jednim profesorom, ili možda i sami, opet imate nekoga iz škole, a vjerojatno i iz razreda tko ide na natjecanje i može vam dati kakav savjet ili vam pomoći ako gdje zapnete.

Hmm, mislim da presudnu ulogu ipak igra koliko je netko dobar u matematici, a onda ti okolina olakšava stvari i daje dodatnu motivaciju. Primjerice, sadašnji olimpijci su većinom bili državni prvaci još u osnovnoj školi, a za neke pouzdano znam da nisu imali neke profesore koji su ih sada učili bog zna čemu, jednostavno su bili pametni i talentirani. No istina, uvjeti ti uvelike olakšavaju stvar - znam neke koji su mogli biti olimpijci, ali su, po meni zbog uvjeta, sada negdje na državnom nivou. Ali, ako kažeš da su olimpijci dobri samo zbog uvjeta, to je veliko omalovažavanje.

Ja bih najrađe da se ukine B kategorija i poveća broj učenika koji se poziva na državno na 40-50. S time bi se povečale šanse onima iz malo "slabijih" škola i mislim da bi se tako više pridonijelo popularizaciji matematike nego uvođenjem B kategorije pa onda učenici s 15,20 bodova prolaze na državno...

Slažem se, njihov način popularizacije gdje se sistem prilagođava mi se ne sviđa. Treba ići više učenika i treba se popularizirati mathlinks, ili primjerice udruga MNM i slično, trebaju se napraviti neke bolje stranice za pripremu za natjecanja, uvesti više natjecanja, dakle popularizirati znanje, a ne zadovoljavati sve tako da im samo daš priliku i tako ih se riješiš. Primjerice, informatika je to dobro radila, s hrpetinom materijala, HONIjima koji se održavaju svugdje u Hrvatskoj itd. Ne čudi da je informatika na toliko višem nivou od matiše u Hrvatskoj.

Bershka
14.03.2012., 21:57
ii koja si? bodovi?:D

pojma nemam još :Đ tii?

evomene
14.03.2012., 22:20
Hmm, mislim da presudnu ulogu ipak igra koliko je netko dobar u matematici, a onda ti okolina olakšava stvari i daje dodatnu motivaciju. Primjerice, sadašnji olimpijci su većinom bili državni prvaci još u osnovnoj školi, a za neke pouzdano znam da nisu imali neke profesore koji su ih sada učili bog zna čemu, jednostavno su bili pametni i talentirani. No istina, uvjeti ti uvelike olakšavaju stvar - znam neke koji su mogli biti olimpijci, ali su, po meni zbog uvjeta, sada negdje na državnom nivou. Ali, ako kažeš da su olimpijci dobri samo zbog uvjeta, to je veliko omalovažavanje.

Malo sam se nespretno izrazio. :) Nisam mislio na one koji su uspješni, nego na one koji su mogli biti uspješni ili uspješniji, ali nemaju mogućnosti kao u ZG-u. Mislim da su razlika između najboljih i onih koji su blizu najboljih, a nisu iz Zagreba, upravo uvjeti i u tom slučaju imaju presudnu ulogu za one koji su blizu. Neki su dokazali da ni u slabijim uvjetima ništa nije moguće samo što tada treba uložiti puno više truda, a rijetko tko je spreman za to. I nije mi ni na kraju pameti bilo omalovažavati nekoga tako da se ispričavam ako se netko osjetio omalovažavanim i svaka čast bivšim, a i budućim olimpijcima!

Roberty7
14.03.2012., 22:48
evomene - citas mi misli.
Ali opet nije dovoljno biti samo talentiran matematičar , bez rada i odricanja nema tu ništa dok s druge strane netko tko nije toliko nadaren uz puno rada ce biti bolji od talentiranijiih koji ne rade. I u Zagrebu i ostatku Hrvatske ima podjednako talentirane djece samo što neki nemaju uvjeta usavršit svoj talent. A tu B varijantu ako su napravili samo zato da se matematika popularizira nisu ni trebali . Udruga MNM Marin Getaldić ima strašno zanimljiva predavanja,vjerujem da nisu jedina udruga koja se bavi matematikom pa su se škole ( u cijelini hrv. školstvo ) trebale aktivirati i angažirati ih da održe koje predavanje kako bi mozda zainteresirali neke ucenike.

Neo The Anomaly
14.03.2012., 23:02
Neki su dokazali da ni u slabijim uvjetima ništa nije moguće samo što tada treba uložiti puno više truda, a rijetko tko je spreman za to.

Da, ali čak i nije toliko do truda, materijali su lako dostupni, koliko do motivacije. Iz matiše godina je šuplja, nema nekih natjecanja, i onda ako još živiš negdje gdje nikoga ne interesira matiša nema ništa što te gura naprijed.

Uzmi informatiku, olimpijski tim nije samo MIOC/peta, ima stvarno jako puno drugih škola koje se ubace. Ljudi jednostavno izabiru informatiku jer je zabavnija i imaš više stvari za radit kroz godinu, a za matematiku ostanu ovi koji su okupljeni u MIOC/petoj + njih par iz ostalih škola.

Roberty7
14.03.2012., 23:16
Da, ali čak i nije toliko do truda, materijali su lako dostupni, koliko do motivacije.
Prosvijetli me :)

Neo The Anomaly
14.03.2012., 23:41
Prosvijetli me :)

Poslao sam ti na PM materijale.

Samo da napomenem, bez engleskog jednostavno ne ide, materijali su na engleskom i to je tako, nalazio se ti u Zagrebu ili u Bakarcu materijali će ti i dalje biti na engleskom jeziku (možeš izbjeći engleski jedino ako znaš ćirilicu).

heky14
15.03.2012., 08:29
biologija BBŽ
1. raz 1. 52; 2. 45
2. raz 1. 65; 2. 61; 3. 54
3. raz 1. 70; 2. 61; 3. 60
4. raz 1. 54; 2. 41

house2894
15.03.2012., 12:07
Zna li netko za biologiju osječko baranjska, varaždinska, vukovarsko srijemska, i ostale nenavedene?? :)

karlo.co
15.03.2012., 15:45
danas se kemija pisala, ako koga zanima KC-KŽ - županija
2.raz 42
3.raz 33

ako zna netko kako je zagreb napisao?

kemicarka1998
15.03.2012., 15:48
jel netko zna s koliko se bodova prolazi na drzavno iz kemije sedmi razred? :)

os777
15.03.2012., 16:14
Zna li netko za biologiju osječko baranjska, varaždinska, vukovarsko srijemska, i ostale nenavedene?? :)

Osjecko-baranjska biologija 2. razred: 65, 63, 61
3. razred: 72, 67
Jel zna neko kak je prošla kemija, 2.razred?:)

Amnis
15.03.2012., 16:21
Popis pozvanih na državno natjecanje iz hrvatskog jezika (http://www.azoo.hr/images/Natjecanja2012/hrvatski_popis_pozvani.xls)

Meni su falila 2 boda. :503:

Rok
15.03.2012., 17:02
Jel bio tko na kemiju danas 3.razred?

Jel se zna kako su rješile druge županije?

AmadeusM
15.03.2012., 17:31
U Zadarskoj županiji prvak iz biologije (3. razred gimnazije) ima 65 bodova.

Cili
15.03.2012., 18:17
E ljudi, moze li ko stavit kemiju po bodovima za Zg (4. raz)? Kad saznam sve tocno stavit cu ovdje za St.

castle.cat
15.03.2012., 18:34
ljudi imam jedno pitanje...kaze na pmfu-mat da izravan upis imaju oni ucenici koji su u A kategoriji samo sudjelovali na državnom natjecanju, a B kategorija samo od 1. do 3. ...sad mene zanima... je li to od 1. do 3. mjesta ili od prve do treće nagrade...jer nagrade dijele vise ucenika pa ono :) tenkju :D

BNC
15.03.2012., 19:09
Popis pozvanih na državno natjecanje iz hrvatskog jezika (http://www.azoo.hr/images/Natjecanja2012/hrvatski_popis_pozvani.xls)

Meni su falila 2 boda. :503:

S koje si stranice to skinuo?

Neo The Anomaly
15.03.2012., 19:46
ljudi imam jedno pitanje...kaze na pmfu-mat da izravan upis imaju oni ucenici koji su u A kategoriji samo sudjelovali na državnom natjecanju, a B kategorija samo od 1. do 3. ...sad mene zanima... je li to od 1. do 3. mjesta ili od prve do treće nagrade...jer nagrade dijele vise ucenika pa ono :) tenkju :D

Pa što tamo piše? Moraju nešto napisat iza od prvog do trećeg.

castle.cat
15.03.2012., 20:42
Pa što tamo piše? Moraju nešto napisat iza od prvog do trećeg.

evo vidi :ne zna: https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx# odi na pmf, matematika (inž.) i pisat ce izravan upis za mjesta na drž. od 1.do 3. :/

Rok
15.03.2012., 21:48
Kemija u Zagrebu prvih 5 mjesta:

7.razred:
1.48,5
2.47,5
3.47
4.47
5.46,5

8.razred
1.44,5
2.44
3.43
4.43
5.42,5

1.srednje:
1.40,5
2.40
3.40
4.39,5
5.39,5

2.srednje:
1.48,5
2.47,5
3.46,5
4.45,5
5.45,5

3.srednje:
1.38,5
2.31
3.29,5
4.28,75
5.28,5

4.srednje:
1.46,1
2.35,5
3.35,5
4.35,5
5.34

Za ostalo,evo vam http://www.psvprelog.hr/zupkemija/

SPLIT (ovo po sjećanju govorim,iako sam ja pisao u splitu :D )

7. i 8. neznam,ali oko 47 je prvi..

1.srednje : 1. 34,5
2.srednje neznam
3.srednje:
1.17
2.15,5
3.15,5
4.15

4.srednje neznam.

Amnis
15.03.2012., 22:04
S koje si stranice to skinuo?

AZOO (http://www.azoo.hr/)

menaa
16.03.2012., 08:11
pojma nemam još :Đ tii?

ja imam 55 bodova.bilo mi je dosta teško. :O

Bershka
16.03.2012., 11:37
ja imam 55 bodova.bilo mi je dosta teško. :O

ahahahha, ja još ne znam, ali je stvaaaarno bilo teško. koja si županija?

kemicarka1998
16.03.2012., 16:11
jel ni netko moze reci u kojim su se sve školama jucer odrzavala zupanijska natjecanja iz kemije i kolika je mogucnost da prodem ako imam 47/50? i mozete li mi reci koliko je imao prvih 5 od sedmih razreda iz bilo koje zupanije i u kojoj se skoli odrzavalo u toj zupaniji :)

kemicarka1998
16.03.2012., 16:18
Kemija u Zagrebu prvih 5 mjesta:

7.razred:
1.48,5
2.47,5
3.47
4.47
5.46,5

8.razred
1.44,5
2.44
3.43
4.43
5.42,5

1.srednje:
1.40,5
2.40
3.40
4.39,5
5.39,5

2.srednje:
1.48,5
2.47,5
3.46,5
4.45,5
5.45,5

3.srednje:
1.38,5
2.31
3.29,5
4.28,75
5.28,5

4.srednje:
1.46,1
2.35,5
3.35,5
4.35,5
5.34

Za ostalo,evo vam http://www.psvprelog.hr/zupkemija/

SPLIT (ovo po sjećanju govorim,iako sam ja pisao u splitu :D )

7. i 8. neznam,ali oko 47 je prvi..

1.srednje : 1. 34,5
2.srednje neznam
3.srednje:
1.17
2.15,5
3.15,5
4.15

4.srednje neznam.

jel mi mizes rec dali ima link gdje su objavljeni rezultati od splita ili molim te jer mozes rec koliko su bodova imali prvih pet od sedmih razreda :) :)

livermorij
16.03.2012., 19:06
dali netko može reć koji su rezultati za prvi razred iz kemije za slavonske županije
molim vas

Mary Lee
16.03.2012., 21:11
Split, kemija, županijsko, drugi razred, prvo mjesto - 48 bodova. Sve što ja znam. :)

RoxasXIII
17.03.2012., 10:06
BBŽ 1. razred nisam siguran, negdje 38
2. razred 43
3. razred 21,75
4. razred ne znam
imam pitanje za 3. razrede, u onom reagensu kod metala, jesu li vam priznavali sumpornu kiselinu umjesto klorovodične
jer je u biti jednak način dokazivanja, samo nastaju druge soli
ioni u otopinama su istih bojoa, a ni klorovodična ni sumporna ne reagiraju sa srebrom

By a lady
17.03.2012., 10:17
jel ni netko moze reci u kojim su se sve školama jucer odrzavala zupanijska natjecanja iz kemije i kolika je mogucnost da prodem ako imam 47/50? i mozete li mi reci koliko je imao prvih 5 od sedmih razreda iz bilo koje zupanije i u kojoj se skoli odrzavalo u toj zupaniji :)

Velika :) tj, 100% ćeš proć

cro12345
17.03.2012., 10:24
kemija Međimurska županija
3. razred 29 bodova
jel mi može netko reći rezultate za rijeku, zadar, osijek, slavonski brod, tj. bilo koji podatak dobro dođe,,, hvala :D

By a lady
17.03.2012., 10:25
BBŽ 1. razred nisam siguran, negdje 38
2. razred 43
3. razred 21,75
4. razred ne znam
imam pitanje za 3. razrede, u onom reagensu kod metala, jesu li vam priznavali sumpornu kiselinu umjesto klorovodične
jer je u biti jednak način dokazivanja, samo nastaju druge soli
ioni u otopinama su istih bojoa, a ni klorovodična ni sumporna ne reagiraju sa srebrom

Koliko sam ja čula, nisu :/

kemija Međimurska županija
3. razred 29 bodova
jel mi može netko reći rezultate za rijeku, zadar, osijek, slavonski brod, tj. bilo koji podatak dobro dođe,,, hvala :D

Možeš ti molim te reć još par mjesta za 3. razred i za 4. razred..

cro12345
17.03.2012., 10:28
drugo i trće mjesto 3. razred imaju 21 bod... a 4 razred mislim da ima 48 bodova... drugi razred imaju prva dva 48 i 49 mislim, a prvi razred neznam... zna neko bilo koje podatke još?

cro12345
17.03.2012., 10:31
By a lady koji si ti razred?, e može jedna pomoć, kak se stavi citat tu?

By a lady
17.03.2012., 10:33
By a lady koji si ti razred?, e može jedna pomoć, kak se stavi citat tu?

4. al mi treba i za frendove iz trećeg...
pritisneš Quote gumb dolje desno od posta i napišeš odgovor :)

RoxasXIII
17.03.2012., 10:40
ah, šteta :/
hvala na informaciji :D

cro12345
17.03.2012., 10:45
4. al mi treba i za frendove iz trećeg...
pritisneš Quote gumb dolje desno od posta i napišeš odgovor :)

oke fala :)... a treči si rekla da ima 21, 75?

livermorij
17.03.2012., 11:05
karlovačka 1.razred 38.5
2.razred 43
3.razred 20.25
4.razred 33.5

Bershka
17.03.2012., 13:26
znate biologiju rezultate, 8. razred?

karlo.co
17.03.2012., 16:47

Ovisi, naravno ako ste napisali samo sumporna kiselina da vam nisu dali bodove, ja sam naglasio razrjeđena sumporna kiselina.
Razlog zašto nisam naveo klorovodicnu kiselinu jer u sustavu gdje je klorovodicna kiselina u suvisku mogu nastati kompleksni ioni CuCl4 2- , a takva otopina je zelene boje, a bilo bi mi glupo da izgubim bodove oko tako necega, iovako se s njima ne moze nista dogovorit.

RoxasXIII
17.03.2012., 16:54
Ovisi, naravno ako ste napisali samo sumporna kiselina da vam nisu dali bodove, ja sam naglasio razrjeđena sumporna kiselina.
Razlog zašto nisam naveo klorovodicnu kiselinu jer u sustavu gdje je klorovodicna kiselina u suvisku mogu nastati kompleksni ioni CuCl4 2- , a takva otopina je zelene boje, a bilo bi mi glupo da izgubim bodove oko tako necega, iovako se s njima ne moze nista dogovorit.

dada, napisao sam razr. H2SO4
a objašnjenja kak sam dokazao sve te spojeve su mi ista ko i kod njih
a vidjet ćemo jel će mi to onda povjerenstvo priznat

menaa
17.03.2012., 17:13
ahahahha, ja još ne znam, ali je stvaaaarno bilo teško. koja si županija?

varaždinska.ti? jaooo kako sam se zeznula na onom zadatku s jezikomm.nisam napisala za slano i kiselo dva slova. :504:

ForeverStallone
17.03.2012., 17:32
jeli mi moze neko rec koliko bodova imaju prvi troje na kemiji ( splitsko-dalmatinska zupanija)

ItsSashaBitch
17.03.2012., 18:21
U Vukovarsko-Srijemskoj prva za 8 razred ima 61 bod tak da ne ide na drzavno, mislim na biologiju lol. Al bio je pretezak test. A da ne spominjem njihovo preseravanje sa kemijskom pa cak iako znas nesto ako krivo napises prvi puta sjeban si. Glupavi hbd1885 -.-

Da ja inace imam fobiju od natjecanja. Sad kad smo bili na zupanijskom iz engleskog doslo mi da povracam upo testa i nije mi bilo dobro, a ako izadjes. automatski budes diskvalificiran -.- I tak ja u testu di treba pisat jednu rijec, na answer sheet prepisujem cijelu recenicu i izgubim 5 bodova. Ili recimo napisem rijec u krivi redak i odma boom bod manje -.- I onda budem 4. umjesto 1.

cro12345
17.03.2012., 18:28
U Vukovarsko-Srijemskoj prva za 8 razred ima 61 bod tak da ne ide na drzavno, mislim na biologiju lol. Al bio je pretezak test. A da ne spominjem njihovo preseravanje sa kemijskom pa cak iako znas nesto ako krivo napises prvi puta sjeban si. Glupavi hbd1885 -.-

Da ja inace imam fobiju od natjecanja. Sad kad smo bili na zupanijskom iz engleskog doslo mi da povracam upo testa i nije mi bilo dobro, a ako izadjes. automatski budes diskvalificiran -.- I tak ja u testu di treba pisat jednu rijec, na answer sheet prepisujem cijelu recenicu i izgubim 5 bodova. Ili recimo napisem rijec u krivi redak i odma boom bod manje -.- I onda budem 4. umjesto 1.

ej.. koji si ti raz.. jel mi možeš molim te saznati podatke za 3. razred svoje županije srednje iz kemije kolko bodova imaju.. hvala :)

cro12345
17.03.2012., 18:29
varaždinska.ti? jaooo kako sam se zeznula na onom zadatku s jezikomm.nisam napisala za slano i kiselo dva slova. :504:

ei.. koji si ti razred?.. :).. mozes li mi molim te saznati rezultate županijskog natjecanja iz kemije za 3. razred... hvala :)

Bershka
17.03.2012., 22:22

haha, znala sam da će to neko zeznut. a koja si ti bila, koliko je prvi imao? ja sam šibensko-kninska.