PDA

View Full Version : Celulit - kako ga se rješiti?

Tigrica
07.04.2003., 22:00
Pozdrav svima!
Zanima me vase misljenje i da li ste culi nekad za nesto slicno kao sto su ovi prirodni recepti protiv celulita (sve je prepisano iz neke stare knjige o ljepoti i zdravlju, tako nesto slicno, ne znam tocno kako se zvala knjiga)...
!. Persin!
U 2 litre vode skuhajte 300 grama persinovog lista i kad se ohladi, tekucinu koristite za masazu dijelova napadnutih celulitom... U ovu tekucinu potopite gazu ili maramicu i temeljito i dugo masirajte odredjena mjesta, a zatim lezite i ostavite vlaznu gazu na kozi cijelu noc!? :eek: :confused:
2. Hrastova kora...
O ovome drugi puta kada mi se bude dalo pisati..
Stvarno me zanima sto mislite o tome i da li je neko nesto slicno probao?:)

Samantha
08.04.2003., 00:02
na starom forumu je bio neki recept za pripremanje obloga od djumbira.To je jedino sto znam od tih prirodnih recepata,a najbolji ti je i najjeftiniji voda.

Princeza
08.04.2003., 02:31
Samantha Jones kaže:
a najbolji ti je i najjeftiniji voda.

:top:

Procitaj ovo! (http://moj.hinet.hr/vijest.asp?v_id=107142)

Bluegirl
08.04.2003., 07:15
Bilo je govora o oblozima od brsljana...navodno da su super.Cini mi se da je Magic rekla da ce probat...Magic jesi li?

magic
08.04.2003., 07:50
Jesam :)

Inache na receptu zahvaljujem Iggix odnosno njenoj mami i vjerovatno je jako dobar ali nazhalost, kako je i ona sama naglasila, prilichno kompliciran za izvodjenje pa sam preuzela samo brshljanovu vodu koju preporuchuju i kod ovog drugog recepta.

Iako ima i jako jeftinih anticelulitnih krema, ja jako volim biljne pripravke, pa vam pishem recept koji koristim - hvala mirta - takodjer iz starih knjiga.

ULJE
200 g maslinovog ulja se zagrije do vrenja, skloni se s vatre pa se odmah u to doda 20 g osushene i u tarioniku usitnjene kore od hrasta i dobro izmjesha. Smjesa se ohladi na sobnu temperaturu a zatim se doda 20 grama usitnjenih suhih ili svjezih listova brshljana. Smjesa se ostavi na tamnom mjestu pri sobnoj temp. dva tjedna. Nakon dva tjedna se procijedi kroz ispeglanu lanenu krpu ili gazu.

Potrebno je svakodnevno masirati oko 15 minuta tako da se ulje nanese rukom a masira se grubom rukavicom ili cetkom za masazu. Iza masazhe se istushirati toplo/hladnom vodom i onda se noge natope brshljanovom vodom.

BRSHLJANOVA VODA
40 g svjezhih listova brshljana se sitno nasjeckaju stave u staklenku i i preliju litrom vode, pokrije se i ostavi stajati 24 sata, procijedi se, voda se koristi nakon masazhe a lishce baci.

Sve sastojke mozhete kupiti u biljnoj ljekarni, osim svjezheg brshljana kojeg koristim kad ga uberem.

Da bih mogla svakodnevno koristiti ulje, mjesto maslinovog koristim obichno parafinsko ulje za masazhu jer je jako jeftino a bez mirisa.

Da li pomazhe?

Ne znam kako bi bilo bez toga ;) no kozha je krasna a i pomazhe psiholoshki :D

Popodne natipkam onaj drugi recept s eterichnim uljima...kad se time namazhete odmah ozdravite od svega pa i celulita :top:

Poslat cu iggix pm i zamoliti je da napishe onaj mamin recept sa brshljanom.

blondie_30
08.04.2003., 09:21
Nisam sve citala, ali ovo s persinom ima neke logike. Naime, persin je jaki diuretik (znaci ako ga popate puno u onom vrtnom obliku, piskit cete cijeli dan ;) ) i vjerojatno radi na principu "izvlacenja" vode izmedju celulitnih jastucica...

Dragonfly
08.04.2003., 09:25
Bršljan je definitivno najbolje prirodno sredstvo. Za vanjsku upotrebu. A kaj se peršina tiče, postoji hiljadu i jedan bolji diuretik od njega.

blondie_30
08.04.2003., 09:58
Dragonfly kaže:
A kaj se peršina tiče, postoji hiljadu i jedan bolji diuretik od njega.

Nisam ni rekla da ne postoji bolji diuretik od persina :) samo sam teoretizirala o tome kakvo djelovanje moze persin imati na celulit, OK ??? :rolleyes:

Tigrica
08.04.2003., 12:45
Evo i ovo sa hrastovom korom:
Hrastova kora
Pomijesajte 50 grama sitno samljevene hrastove kore sa 200 grama ugrijanog maslinovog ulja i time izmasirajte dijelove tijela gdje se javio celulit. Poslije masaze istusirajte te predjele naizmjenicno hladnom i toplom vodom, i istrljajte spuzvom. Postupak ponavljajte deset dana uzastopce, a zatim nekoliko puta nedjeljno.
Hvala magic za recept s brsljanovom vodom, ocekujem i onaj s etericnim uljima, samo nadam se da cimet nije u igri jer od njega dobijem alergiju:(

magic
08.04.2003., 12:52
Mislim da nema cimeta.

Dosta je skup jer dolaze bar 4 eterichna ulja, no traje cijelu godinu jer se stavlja odredjeni broj kapi od svakoga.

Dragonfly
08.04.2003., 12:59
Joj blondie, daj prosim, oladi malo i ne shvaćaj sve osobno.Ok? Nije to tebe išlo nego peršin.;)

Ovo s cimetom je jako velika istina; on uistinu nadražuje kožu pri vanjskoj upotrebi i to kod većine ljudi, zato bi se uglavnom trebao izbjegavati ili koristiti u jako malim dozama.
Ako sami berete bršljan, imajte naumu da je plod otrovan.;) Dakle, samo lišće.

beeli
08.04.2003., 18:44
blondie_30 kaže:
Nisam ni rekla da ne postoji bolji diuretik od persina :) samo sam teoretizirala o tome kakvo djelovanje moze persin imati na celulit, OK ??? :rolleyes: oces reci da postoji bolji diuretik od paresina:confused:

Samantha
08.04.2003., 19:36
beeli kaže:
oces reci da postoji bolji diuretik od paresina:confused:

caj od kukuruzne svile

magic
08.04.2003., 20:54
Dragonfly kaže:
Ako sami berete bršljan, imajte naumu da je plod otrovan.;) Dakle, samo lišće.

I lishce je otrovno ako od njega skuhate chaj i popijete ga.

Dragonfly
08.04.2003., 21:57
Sorry magic, ali to nije potpuna istina.
Lišće se upotrebljava obično u čajnim mješavinama i to kod kašlja, hripavca, globolje i sl. a upotrebom samog lišća u normalnim količinama(a to znači ne više od dvije žlice usitnjenog lišća na 1L vode, a u čajnim mješavinama preporučljivo je koristiti jedan usitnjen list) kod pripreme čaja ne može se ništa dogoditi ako se slijede gore navedene propisane količine. Samo je plod otrovan i njega ne koristiti ni u kom slučaju.
Radi opreza niti jedna kura s bršljanom ne bi smjela trajati duže od 2 tjedna.

magic
09.04.2003., 07:20
Dragonfly kaže:
Sorry magic, ali to nije potpuna istina.

Nisam ni mislila da je potrebno iznijeti tochnu i potpunu informaciju, ipak je ovo topik o celulitu ;)

Naravno da lishce brshljana nije otrovno, eto i moj ga Junior pije u obliku sirupa za kashalj - nema hripavac! Sirup se zove Prospan.

No mislim da je bolje upozoriti na mogucu otrovnost nego da netko pije chaj od brshljana u tko zna kakvim omjerima :)

Brshljan je i odlichno sredstvo za povratak dojki u staro stanje nakon dojenja ili kure mrshavljenja.

Shanti
09.04.2003., 20:38
a sad ono od đumbira, iliti đumbiranje

zakipiti vodu, nekih 4-5 litara, onako poveći lonac, da imate i za tretman navečer, kad voda zavrije smanjiti vatru, u međuvremenu ako imate sviježi đumbir, fino naribati, staviti u komad gaze, zavezati i spustiti u ovu kipuću vodu, malo ostaviti u toj kipućoj vodi, voda nikako nesmije ponovno zakipiti, jer se uništavaju svi vrijedni sastojci đumbira, ako nemate friški đumbir poslužit će i onaj u prahu.
zgasiti vatru, ostaviti malo da se namače đumbir i tada fino uzmete ručnika, komada 2, jedan namočite u tu vruću vodu, naravno koliko možete izdržati, staviti na dio tijela koji tretirate, preko tog ručnika ide suhi ručnik da zadrži toplinu i to je, tako ujutro i navečer, provjereno, ja to radila mjesec dana, i riješila se celulita

magic
09.04.2003., 21:53
A koja kolichina djumbira na tih 4-5 l vode?

slavkec
09.04.2003., 23:03
Da li se Lush kozmetika smatra prirodnim receptom? ;) Kazu da je sve prirodno. ;) Anyway, tamo postoji sapun od cimeta koji potice cirkulaciju i reklamiraju ga da ima anticelulitno djelovanje. Ne znam da su mnogi alergicni na cimet, tj. da im koza reagira na cimet (mozda ga u ovom Lushovom sapunu ima malo), no moja zena ga ima, redovno ga koristi i sve je cool. :cool:

Tigrica
11.04.2003., 20:28
Pitanje za Shanti...

Gdje se moze nabaviti djumbir??

Shanti
12.04.2003., 07:23
kaj se tiče količine, svježi đumbir 2 čajne žličine naribanog đumbira, dok ga u prahu treba 2-5, do 3.

đumbir se može nabaviti u svim većim trgovačkim centrima, Mercatone, King Cross itd.

bigblue2010
13.04.2003., 00:30
magic kaže:

Brshljan je i odlichno sredstvo za povratak dojki u staro stanje nakon dojenja ili kure mrshavljenja.

Ajde magic, napisi i recept za to, please. Trebat ce...:)

magic
13.04.2003., 08:54
Ma nevjerovatno kako pomazhe!

Meni je rekla moja nona, a ona je rodila i dojila osmoro djece.

(Vidjela sam joj grudi!!!)

Dvije shake brshljana (samo list!) ubaciti u 2 litre vrijuce vode, maknuti s vatre, poklopiti, za 15 minuta procijediti.

Ako nemash svjezheg brshljana, mozhesh kupiti i onaj susheni, stavi 2 velike zhlice i procijedi nakon pola sata.

Jednom dnevno drzhati oblog na grudima cca pola sata, a ujutro i navecher ispljuskati grudi tom vodom.

bigblue2010
13.04.2003., 15:47
E magic, puno hvala. Imam brsljan u vrtu :) tako da to nece biti problem.

Prema raznim kremama koje obecavaju istu stvar sam nekako skepticna, ali za brsljan znam da pomaze kod celulita, sjecam se da je moja mama davno koristila sapun i kremu protiv celulita na bazi brsljana i da joj je jako dobra bila.

javim ti rezltate za jedno godinu - godinu i pol, nadam se ne prije :)

magic
13.04.2003., 15:51
Najmanja shteta grudima bit ce uchinjena ako dojish ;) Jer se na taj nachin postepeno smanjuju i kozha vraca u prijashnje stanje.

Drzhim fige da bude puuuuno mljekeca :)

Pusa bebi!

p.s. obloge mozhesh staviti i oko struka, ako je kozha malo opushtena nakon poroda.

Anastasia
14.04.2003., 12:45
Magic, koliko često nanosiš ulje + bršljanovu vodu, iliti koliko bi to često trebalo stavljati?
:)

morski
15.04.2003., 07:20
:( :( :( :cry:

nea
16.04.2003., 00:57
A koliku dugo drzati te rucnike, dok se ne ohlade ili 10-15 min
Meni je jedna zena rekla da ona pokisa suhe sljive 2-3 u mlaku vodu i to popije nakon 24 sata, kad popije stavi sljedecu turu. Da to super cisti iznuta. Ja to pijem ujutro i onda nakon 5 min pravac WC.:D

Shanti
16.04.2003., 04:14
dok se ne ohlade, a onda slijedeća runda ;)

Anastasia
16.04.2003., 08:48
Vidim da ovdje samo ja ne dobivam odgovore na pitanja.
:mad:

Tigrica
21.04.2003., 21:02
Pa gdje ste nestale?
Imam i jedan caj protiv celulita, znam da je kompliciran (dugo se priprema), ali koga zanima neka proba...ovog ljeta/jeseni.
Tresnja protiv celulita
Caj od tresnjinih peteljki
Peteljke se koriste kad se dobro osuse u hladovini, no susenje traje nekoliko mjeseci. Dan prije upotrebe morate ih staviti da se moce.Pripremajte tako da stavite otprilike pola sake na litru vode. Pijte 3-4 salice na dan.

magic magic magic
pa sto je s onim receptom s etericnim uljima, pliz ajde napisi...
I jos me zanima ono u vezi brsljanove vode; kako se to stavlja na kozu; kao oblozi s gazom?i napisala si : voda se koristi nakon masazhe a lishce baci – nakon masaze?!.... dakle prvo se izmasiras grubom rukavicom, pa onda to stavljas? :rolleyes: A koliko se dugo masiras? Isto tako Anastasia je pitala koliko cesto to stavljas?Thanks na odgovorima........

ankada
22.04.2003., 14:04
Jako jeftino, prirodno, najpovoljnije, ali ipak sa dosta truda, ali...
Moj recept za celulit su : LIJEPE, POZITIVNE MISLI.
Pokusajte malo pratiti kada imate puno celulita, a kada se cini kao da nestaje?
Ja sam se osobno uvjerila da kada sam bila nezadovoljna , ljuta, prepuna misli mrznje moj celulit je naocigled bujao, kada sam dobila ovaj savjet i pocela ga primjenjivati, primjetila sam da ga imam sve manje i manje...
Zvuci kao dudu-mudu, ali nije.
Pokusajte.
Sve bolesti su ionako izasle iz nasih glavi.
Puno smo si sami krivi, znam da je i do gena kamenih, ali ipak puno manje nego li do nas samih .

lahor
22.04.2003., 19:48
E sad...sto sve zapravo uzrokuje taj vrazji celulit i zasto on nastaje????

Evo jednog super linka, kopirala sam samo mali dio:
http://www.zzjzpgz.hr/nzl/4/celulitis.htm

Što je celulitis ?

Pri "celulitisu" (panikulozi) radi se o promjenama staničnog tkiva kože, prvenstveno masnog i vezivnog tkiva potkožja. U masnim stanicama povećava se količina vode (edem) i nakupljaju se u masnom tkivu pripadajući lipidi, zato masne stanice povećavaju svoj volumen, bujaju. Tako povećane masne stanice pritišću susjedne krvne žilice i limfne žile, pa se stoga nakupljaju toksini, otrovne tvari koje otežani krvotok ne može eliminirati. Susjedno vezivno tkivo stradava od pritiska nabujalih masnih stanica, od zaostalih toksina, pa vezivne kolagene niti očvrsnu, debljaju, kao ploče i čvorići u kasnijem stadiju "celulitisa". U nekih žena, pod djelovanjem hormona ; pubertet, trudnoća, menopauza,ali kod mršavih žena rjeđe, može doći i do povećanja broja masnih stanica, ne samo do njihova tipičnog uvećanja, bujanja.

U žena su vezivne kolagene niti u koži više okomita rasporeda, od površine kože prema dubini, a u muškaraca je raspored mrežolik. Ta mrežolikost priječi širenje masti u samoj koži. Mast iz njihove kože, kad je u suvišku, usmjerava se spram dubine tijela, u trbuh, na primjer. U žena se nabubrele masne stanice skupljaju u grude, čvoriće, koji se usmjeravaju prema površini kože. Pojedini tako nastali režnjići masti izbočuju se i stvaraju kvrgastu neravnost kože, koža dobije izgled "narančine kore" ili "madraca". Takvi masni režnjići mogu se ukliještiti između oknastih tračaka vezivnog tkiva poput hernije, kile i to uklještenje je bolno.

lahor
22.04.2003., 19:50
Inace, ja sam ucila da ga je moguce tretirati limfnom drenazom (ali ucinkovito samo u pocetnim fazama), ultrazvukom i raznim procedurama koje poboljsavaju cirkulaciju.

No, to su samo dodatne metode - mislim da su kretanje i zdrava prehrana najucinkovitiji.

Issa
22.04.2003., 20:16
Ja se obozavam istrljati kukuruznim brasnom, tj. zgancima.
To je kao piling i ja vjerujem da pomaze prokrvljenost koze i koza mi je nakon toga super.
Postupak:
stavim si na mali tanjuric (onaj od kave ili caja) 2-3 zlice kukuruznog brasna i onda se sva smocim to na ruku i laganim kruznim pokretima se izmasiram i dobro splahnem.
Super stvar, koza je nakon toga sva svilenkasta.

Tigrica
23.04.2003., 08:38
ankada kazˇe:
Jako jeftino, prirodno, najpovoljnije, ali ipak sa dosta truda, ali...
Moj recept za celulit su : LIJEPE, POZITIVNE MISLI.
Pokusajte malo pratiti kada imate puno celulita, a kada se cini kao da nestaje?

ankada, ne bih se bas slozila u potpunosti, ako pijes kontracepcijske tablete, svakim danom ga dobijas sve vise i vise i nikakve pozitivne misli ne mogu sprijeciti njegovo bujanje :( ... to ti je kao da uzimas tablete za rast celulita, dakle trebalo bi se pobrinuti da on nestane ili masazom ili ovakvim receptima ili bilo cime sto ga moze smanjiti.... nazalost tako je...ali i pozitivne misli imaju ucinak, da ali ne dovoljan. I sto ti hoces reci da je tebi potpuno nestao celulit, onako svakim danom naocigled sve manje i manje i puf sad ga nema vise, ma bas ti zavidim! :s

Billi
23.04.2003., 09:25
slavkec kaže:
Da li se Lush kozmetika smatra prirodnim receptom? ;) Kazu da je sve prirodno. ;) Anyway, tamo postoji sapun od cimeta koji potice cirkulaciju i reklamiraju ga da ima anticelulitno djelovanje. Ne znam da su mnogi alergicni na cimet, tj. da im koza reagira na cimet (mozda ga u ovom Lushovom sapunu ima malo), no moja zena ga ima, redovno ga koristi i sve je cool. :cool:

Cool idea, danas cu skociti tamo.
btw, moja frendica doma radi sapun od maslinovog ulja i veli da Lushev imam dodataka.

magic
23.04.2003., 10:05
I ti vjerujesh da ona sama kuci radi sapun? Vidjela si?

Jer ja sam probala jednom i do daljnjega ne budem...bar dok si ne mogu omoguciti sobu za experimente :D

Kad ona soda kaustika zasmrdi...:eek: :o

Bluegirl
23.04.2003., 13:11
Jel neko probao Ulola sapune? Kazu 100% prirodni vjerojatno jeftiniji od Lusha a i stranica im je super (posebno ona muzika skroz na pocetku kad male kade lete ;)). Ulola (http://ulola.com/flash.htm)

lahor
23.04.2003., 13:21
Lush inace uopce nije 100% prirodan. Dodaju se tvari koje pospjesuju stvaranje pjene (ne znam napamet kak se zove, ali to je ono sto imate u svakoj samponu, sapunu, detergentu). Ti preparati rade se rucno i u malim kolicinama, ali imaju dodane razne tvari koje i nisu prirodne. Iako, vjerojatno je mnogo zdravija kozmetika nego ostale.
Meni su njihovi sapuni super, ali su mi preskupi. Nisu uopce isusivali kozu i prefino mirise.

Billi
23.04.2003., 15:55
magic kaže:
I ti vjerujesh da ona sama kuci radi sapun? Vidjela si?

Jer ja sam probala jednom i do daljnjega ne budem...bar dok si ne mogu omoguciti sobu za experimente :D

Kad ona soda kaustika zasmrdi...:eek: :o

Vidjela sam Magic. Zena je kemicarka i totalni je frik za takve stvari. Nabavlja ulje samo iz Grcke, susi tjednima. Ona mi je rekla da Lush nije prirodan. Veli da njezin sapun niti bojim niti mirisom ne bi mogao imati takvu prodju, osim kod ljudi koji zaista znaju sto kupuje. I da bi bio preskup.

magic
24.04.2003., 07:01
To je tochno.

Bash lijepo shto radi, voljela bih razmjeniti iskustva s njom.

A sapun se ne samo "sushi" tjednima, vec je to proces da soda kaustika zavrshi svoje djelovanje jer bi u protivnom sapun bio preluzhnat za upotrebu.

Tigrica
24.04.2003., 07:50
magic !! ........... kad ces odgovoriti na moja pitanja :(

magic
24.04.2003., 09:01
Joj sorry, stvarno sam ispala nepristojna :(

Oprosti :)

...pa sto je s onim receptom s etericnim uljima, pliz ajde napisi...
I jos me zanima ono u vezi brsljanove vode; kako se to stavlja na kozu; kao oblozi s gazom?i napisala si : voda se koristi nakon masazhe a lishce baci – nakon masaze?!.... dakle prvo se izmasiras grubom rukavicom, pa onda to stavljas? A koliko se dugo masiras? Isto tako Anastasia je pitala koliko cesto to stavljas?Thanks na odgovorima.........

ajmo redom

1 dl baznog ulja (maslinovo, bademovo, parafinsko, baby)
5 kapi ulja naranche
5 kapi ulja ruzhmarina
5 kapi ulja melise
5 kapi ulja mente
1 zhlichica djumbira u prahu

Sastojke pomijeshati i drzhati u tamnoj staklenoj bochici.

Ne pripremati vece kolichine.

Masirati 2 x dnevno, od stopala prema gore.

Shto se tiche onog s brshljanom, ja to sve obavljam jednom dnevno, navecher...nazhalost, nemam vremena cheshce. Masiram se cca petnaest minuta, a posljednje sam vrijeme pochela masirati i nadlaktice - bojim se onog opushtanja.

Brshljanovom vodom natopim ruchnik pa ga kao oblog drzhim koliko imam vremena. U biti dosta preskachem tu "vodu" jer je malo nepraktichna.

Tigrica
24.04.2003., 10:36
ok, hvala :)
eh bas sam jucer kupila djumbir,.. i to onaj u bocici kotany!! (drugog nisam nasla) valjda ce i taj biti dobar, no prvo cu pobati ono djumbiranje (mislim da je od Shanti), a onda ovisno o rezultatima probam s brsljanom....
super ste :p ..... thanks na receptima .. ako neko ima jos nest nek samo pise...

Tigrica
24.04.2003., 10:39
sorry na onom 'nepristojnom' (:p ) smajlicu, omaknuo mi se....

Billi
24.04.2003., 15:32
magic kaže:

A sapun se ne samo "sushi" tjednima, vec je to proces da soda kaustika zavrshi svoje djelovanje jer bi u protivnom sapun bio preluzhnat za upotrebu.

Danas sam u Lushu kupovala neke sapune i onak bezveze pitam tetu da koliko im treba vremena da se to se osusi, a ona veli da se to ne susi nego direktno tako spravlja:confused:
Ili ima brdo dodataka ili mulja. Ja se ne kuzim. Maslinov sapun nisu imali pa sam uzela bananu i limun.

corrina
26.04.2007., 06:54
Danas sam u Lushu kupovala neke sapune i onak bezveze pitam tetu da koliko im treba vremena da se to se osusi, a ona veli da se to ne susi nego direktno tako spravlja:confused:
Ili ima brdo dodataka ili mulja. Ja se ne kuzim. Maslinov sapun nisu imali pa sam uzela bananu i limun.

Ne suši se stoga što vjerovatno koriste već gotovu podlogu za izradu sapuna.Lagano se otopi i u nju se dodaju ulja,bilje i ostalo.

corrina
26.04.2007., 07:13
Joj sorry, stvarno sam ispala nepristojna :(

Oprosti :)

...pa sto je s onim receptom s etericnim uljima, pliz ajde napisi...
I jos me zanima ono u vezi brsljanove vode; kako se to stavlja na kozu; kao oblozi s gazom?i napisala si : voda se koristi nakon masazhe a lishce baci – nakon masaze?!.... dakle prvo se izmasiras grubom rukavicom, pa onda to stavljas? A koliko se dugo masiras? Isto tako Anastasia je pitala koliko cesto to stavljas?Thanks na odgovorima.........

ajmo redom

1 dl baznog ulja (maslinovo, bademovo, parafinsko, baby)
5 kapi ulja naranche
5 kapi ulja ruzhmarina
5 kapi ulja melise
5 kapi ulja mente
1 zhlichica djumbira u prahu

Sastojke pomijeshati i drzhati u tamnoj staklenoj bochici.

Ne pripremati vece kolichine.

Masirati 2 x dnevno, od stopala prema gore.

Shto se tiche onog s brshljanom, ja to sve obavljam jednom dnevno, navecher...nazhalost, nemam vremena cheshce. Masiram se cca petnaest minuta, a posljednje sam vrijeme pochela masirati i nadlaktice - bojim se onog opushtanja.

Brshljanovom vodom natopim ruchnik pa ga kao oblog drzhim koliko imam vremena. U biti dosta preskachem tu "vodu" jer je malo nepraktichna.
Predložila bih,ako smijem,kao bazu staviti ulje lješnjaka ili suncokreta zato što brzo prodiru u kožu i tako omogućuju brže prodiranje sastojaka,lagano zateže i tonizira kožu(lješnjak) i potiču cirkulaciju.

Izokron
26.04.2007., 07:33
Prirodni lijek za celulit je sport. Al ocito je vecini bolje sopat se s kojekakvim preparatima umjesto da svaki dan odredjeno vrijeme posvete rekreaciji...

Ivanicapeca
26.04.2007., 08:36
Meni je jedino, osim sporta i zdrave ishrane, pomogo piling sa socem od kave. Lijepo skuhaš kavu u filter aparatu, uzmeš soc iz filtera i u kadu. Otuširaš se i protrljaš kritične zone sa socom. Kofein naime pomaže kod celulita.:top:

Autosjedalica
26.04.2007., 08:38
Meni pomoglo dojenje.

Ivanicapeca
26.04.2007., 08:45
Meni pomoglo dojenje.
:D :top:

Torma
26.04.2007., 09:01
Sport, puno vode, zdrava prehrana (sto manje zasicenih masti i rafiniranog secera).

Jednom tjedno napravim piling cijelog tijela (da se poboljsa prokrvljenost): pomijesam med, palentu, mlijeko i par kapi maslinovog ulja.. Preporucam svima. :)

bigmamma
26.04.2007., 09:21
kaj mislite jel može u maslinovo ulje sve ovo gore navedeno: đumbir,bršljan,cimet? da malo pojačamo djelovanje?

Ivanicapeca
26.04.2007., 09:34
kaj mislite jel može u maslinovo ulje sve ovo gore navedeno: đumbir,bršljan,cimet? da malo pojačamo djelovanje?

Negdje sam čitala kako je ovaj cimet ustvari zabluda i da samo ošteti kapilare:confused:

corrina
26.04.2007., 11:48
Negdje sam čitala kako je ovaj cimet ustvari zabluda i da samo ošteti kapilare:confused:
Cimet nije dobro koristiti za tretman celulita jer nema djelovanje na tom području,a može izazvati reakciju crvenila što se pogrešno tumači kao pojačana prokrvljenost i cirkulacija.Može se još pojaviti i osip i jače oštečenje kože pogotovo ako se kupuju ulja sulnjive kvalitete.Radije to izbaci pa ako želiš dodaj ružmarin ili limun.

lahor
26.04.2007., 11:53
Cimet samo iritira kožu.

Ja radim kombinaciju od borovice, cedra, limunskog eukaliptusa, limuna, čempresa, ružmarina i kadulje.

Blondy-ri
27.04.2007., 21:41
ma ja mislim da ništa ne pomaže protiv celulita (prirodno ili umjetno) tako dobro kao puno kretanja
ja sam ga imala do lani,a onda sam nekako kako je stiglo proljeće svaki dan počela pješice ić na fax (treba mi nekih sat vremena) i to sam nastojala što brže hodat i pila sam minimalno 1.5l vode dnevno; kupila sam si neku spužvu u dm-u i s tim bi si svaku večer za vrijeme tuširanja napravila kao neki piling i na kraju namazala kožu običnim Nivea mlijekom za tijelo...i stvarno je gotovo nestao, još ga ima neš u tragovima, ali s obzirom na to kako je bilo, sad je prva liga
tako da cure moje, nastojte što više pit i kretat se, a ove sve ostale kremice i slične stvari su tek mala pomoć...

Lela
27.04.2007., 22:58
Baš mi je drago da je otvorena ova tema :top:
Ja već neko vrijeme tražim prirodne sastojke koji učinkovito djeluju protiv celulita. Za sada sam si napravila ulje protiv celulita tako što sam u suncokretovo ulje (mora biti lagano ulje kako bi se što prije upilo u kožu) stavila eterična ulja koja djeluju protiv celulita (borovica, čempres, grejp, ružmarin). Ulje se umasira kružnim pokretima u vlažnu kožu. Dobro je prije nanošenja ulja napraviti blagi piling kože kako bi se ulje bolje i brže upilo u kožu. Piling osim toga povećava prokrvljenost i elastičnost kože.
Čula sam da je bršljanova voda odlična za celulit, nisam još probala ali namjeravam. Što se tiče nekakvih obloga može ih se napraviti od zelene gline koj a iz kože izvlači toksine, mljevene kave, algi, morske soli, sitno nasjeckanog đumbira i bršljana te naravno eteričnih ulja.
Naravno prehrana je iznimno bitna kao i kretanje. Čula sam da je dobro ujutro natašte popiti limunadu jer citrusno voće djeluje na razgradnju masti.

corrina
28.04.2007., 06:36
Baš mi je drago da je otvorena ova tema :top:
Ja već neko vrijeme tražim prirodne sastojke koji učinkovito djeluju protiv celulita. Za sada sam si napravila ulje protiv celulita tako što sam u suncokretovo ulje (mora biti lagano ulje kako bi se što prije upilo u kožu) stavila eterična ulja koja djeluju protiv celulita (borovica, čempres, grejp, ružmarin). Ulje se umasira kružnim pokretima u vlažnu kožu. Dobro je prije nanošenja ulja napraviti blagi piling kože kako bi se ulje bolje i brže upilo u kožu. Piling osim toga povećava prokrvljenost i elastičnost kože.
Čula sam da je bršljanova voda odlična za celulit, nisam još probala ali namjeravam. Što se tiče nekakvih obloga može ih se napraviti od zelene gline koj a iz kože izvlači toksine, mljevene kave, algi, morske soli, sitno nasjeckanog đumbira i bršljana te naravno eteričnih ulja.
Naravno prehrana je iznimno bitna kao i kretanje. Čula sam da je dobro ujutro natašte popiti limunadu jer citrusno voće djeluje na razgradnju masti.
Ja sam neki dan stavila macerirati u lješnjaku:hrastovu koru,dobričicu(pročitala negdje da je odlična za celulit),bršljan i centelu(gotu kola).
E sad me zanima je li i eterično ulje đumbira učinkovito kao i svježi đumbir?Ili je čak i bolje?Naime imam ga podosta pa zato nisam stavljala svježi.

Maggie79
28.04.2007., 09:00
Pomaže jedino dosta kretanja, voda, masaža i pravilna ishrana. Nije lako ali daje rezultate :)

Lela
28.04.2007., 11:56
Ja sam neki dan stavila macerirati u lješnjaku:hrastovu koru,dobričicu(pročitala negdje da je odlična za celulit),bršljan i centelu(gotu kola).
E sad me zanima je li i eterično ulje đumbira učinkovito kao i svježi đumbir?Ili je čak i bolje?Naime imam ga podosta pa zato nisam stavljala svježi.

Iskreno nisam baš previše o tome istraživala ali mislim da je. Ja ne koristim eterično nego svježi đumbir ili u prahu.

anaxy
29.04.2007., 17:35
Cimet samo iritira kožu.

Ja radim kombinaciju od borovice, cedra, limunskog eukaliptusa, limuna, čempresa, ružmarina i kadulje.

Ja probala sa cimetom, pa završila na inekcijama, nisam mogla 4 dana obući svoje hlače od plikova. Meni puno pomaže prava masaža 3 puta tjedno

nina7
29.04.2007., 18:21
Ovo je tekst kojeg sam svojevremeno pisala za svoje klijentice, možda nekome pomogne. Ne radi se toliko o prirodnim anticelulitnim preparatima, već o uvjetima i uzrocima njegova nastanka, stadijima celulita te o tome što svaka od vas može naparaviti za sebe kod kuće (boldani dio teksta).

CELULIT
(i kako ga se rješiti)

Celulit nije stanje već jedan dug, degenerativan proces u kojem dolazi do nakupljanja tekućine i štetnih tvari u potkožnom masnom tkivu. On se javlja isključivo kod žena zbog spolnih hormona koji „tjeraju“ masti u masne stanice kako bi bila osigurana njihova dovoljna količina u slučaju eventualne trudnoće. Iz tog razloga žene imaju svoje karakteristične obline i puno manje srčanih udara do menopauze; nakon gubitka mjesečnice u žena srednje dobi dolazi do porasta broja kardiovaskularnih bolesti jer masnoće počinju odlaziti u krv a ne kao prije u masne stanice.

Za nastanak celulita nije kriv isključivo jedan uzrok. Na njegovu pojavu utječe niz čimbenika koji ga u kombinaciji vode iz stadija u stadij. Prije svega tu spadaju genetika, životne navike svakog pojedinca, hormonalni status, stupanj stresa, pušenje, nedostatak tjelesne aktivnosti, nekvalitetna prehrana i dr. No bez obzira o kojem se uzroku (uzrocima) radilo, njegovo nastajanje izgleda otprilike ovako: masti i šećeri koje unosimo u organizam talože se na stjenkama krvnih žila što rezultira istjecanjem krvne plazme u međustanični prostor. Ta plazma pritišče žile te dolazi do otežane cirkulacije, a time i do još većeg nakupljanja kako plazme tako i štetnih tvari. Kao reakcija na tu novonastalu situaciju masne stanice, da bi se obranile, počinju oko sebe stvarati omotač. Ako se reakcija stanica nastavi i taj se omotač pretvori u debelu i čvrstu mrežu koja obavija masne stanice, na površini kože primjećujemo specifičan reljef, poznat kao „narančina kora“.

Dakle, iz napisanog se može zaključiti kako lošom prehranom unosimo prevelike količine masti i šećera, nedovoljnom tjelesnom aktivnošću sputavamo oksigenizaciju organizma a time i pravilnu izmjenu tvari, ženski spolni hormoni potpomažu taloženje masti u potkožju, pušenjem dodatno sužavamo krvne žile, itd. Celulit slobodno možemo uzeti kao realan pokazatelj općeg stanja našeg organizma.

Da bi se celulit uklonio potrebno je puno vremena, truda i strpljenja. Odlazak u kozmetički salon nije dovoljan kako bi se problem trajno riješio. Ono što svaki pojedinac može učiniti za sebe (ne samo u rješavanju tog neestetskog problema, već i u svrhu poboljšanja zdravlja) uključuje sljedeće:
 pravilna prehrana, što podrazumijeva 5 obroka dnevno, izbacivanje proizvoda od bijelog brašna, šećera, životinjskih masti, svakodnevnu konzumaciju što većih količina voća i povrća, ribe i bijelog mesa, te cjelovitih žitarica i sjemenki;
 svaki bi dan trebalo unijeti u organizam najmanje 1,5 l tekućine, najbolje obične vode ili biljnog čaja, izbaciti zaslađene sokove, gazirana pića, kavu i alkohol;
 uvesti tjelesnu aktivnost od minimalno pola sata 3 do 4 puta tjedno; ako niste ljubitelj klasičnih aerobika i ciljanih vježbi, odlučite se za brzo hodanje, vožnju biciklom, plivanje, igranje tenisa, rolanje i dr.

Masaža se primjenjuje u svim stadijima celulita jer njezin učinak nadilazi sve ostale tretmane: tijelo sa zagrijava, potiče se cirkulacija a samim time i metabolizam tj. razmjena tvari u organizmu, što rezultira odvodnjom štetnih tvari nakupljenih u potkožju. Lokalno se djelovanje masaže očituje blagim crvenilom kože (hiperemija) i zategnutom kožom – nakon više tretmana vidljivo se poboljšava tonus kože i smanjuje se obujam. Tijekom masaže radi se i mehanički peeling čime se odstranjuju mrtve stanice gornjeg sloja epitela a time je uvelike povećana sposobnost „upijanja“ djelatnih tvari koje se nalaze u odgovarajućem preparatu.

Naziv body wrapping potječe iz engleskog jezika i označava zamatanje tijela u nepropusnu foliju kako bi se potaklo znojenje. Nakon što se masažom pokrenu procesi razmjene tvari u potkožnom tkivu, znojenjem se veliki dio tih štetnih tvari izluči iz organizma. S obzirom da se pri povišenoj temperaturi otvaraju, odnosno šire pore kako bi se izlučio znoj (sa svim pripadajućim štetnim tvarima), otvara se idealan put za ulazak aktivnih supstanci iz anticelulitnih proizvoda u dublje slojeve kože. Kako se u toku tretmana izgubi dosta tekućine bitno ju je stalno nadomještati, bilo običnom vodom, bilo biljnim čajevima. Gubitak tekućine očituje se i u smanjenju obujma onih dijelova tijela koji su bili podvrgnuti zamatanju.

Ultrazvuk je svoje mjesto u svijetu kozmetike našao kao idealno dopunsko sredstvo bilo kojem drugom tretmanu. Primarno, on djeluje na bolju penetraciju preparata u dublje slojeve kože (dermis i hipodermis) čime se učinak ostalih tretmana znatno povećava. S druge strane, njegovi pulsirajući valovi dubinski masiraju potkožje i time djeluju na izmjenu tvari.

Pri odabiru kozmetičkih tertamana za bitno je uzeti u obzir i stadij celulita. Razlikuju se:
1. STADIJ
- celulit je vidljiv jedino prilikom tzv. pinch testa (kažiprstom i srednjim prstom zahvaća se manja površina kože), u stajanju i ležanju se ne vidi
- masaža kao zaseban tretman je dovoljan; cca. 10 tertmana, ovisno o specifičnim karakteristikama klijentice

2. STADIJ
- dok klijentica stoji vidi se tzv. narančina kora, što pri ležanju nije slučaj
- masaža se može nadopuniti body wrappingom prije svakog 3. tretmana; između 10 i 20 tertmana, ovisno o specifičnim karakteristikama klijentice
3. STADIJ
- celulit je vidljivi i prilikom stajanja i prilikom ležanja, koža je bolna na dodir
- od tretmana najbitnija je masaža i body wrapping, ultrazvuk je poželjno uključiti nakon svakog drugog ili trećeg tretmana; potrebno će biti između 20 i 30 tretmana, ovisno o specifičnim karakteristikama klijentice

4. STADIJ
- celulit je konstantno vidljiv, koža je izuzetno osjetljiva i bola već na najslabiji dodir, prilikom masaže osjećaju se krvge i degenracija potkožnog tkiva, koža je obično napeta tj. natečena zbog nakupljanja i zadržavanja tekučine
- ovaj stadij zahtjeva tretmane masaže, body wrappinga te ultrazvuka; broj tertaman kreće se 30 na dalje, ovisno o specifičnim karakteristikama klijentice

yeya&giolly
10.05.2007., 00:50
kao prvo pozdrav od nas dvije svim prisutnima,drago nam je da i vi imate neko rjesenje za celulit jer smo mi ocajne...ovako...prije par dana odlucile smo uzeti stvar u svoje ruke ,doslovno ,i pocele borbu protiv celulita.doduse tada smo ga imale jako malo i izgledalo je rjesivo.masaza jedna druge svaki dan malo ulja,kreme i to je to..sad je situacija alarmantno sljedeca:izgledamo kao dvije golf loptice:)
i sad se pitamo zar nije trebao nestati sa ovom nasom masazom a ne se povecati.izasao je skroz na povrsinu i slozile smo se da smo nesto ucinile jer se vide rezultati.ali kakvi?suprotni od onog sta zelimo..da li nam netko moze objasniti jel to oke ili smo mi na totalno krivom putu?jer cule smo da kad dodje tako do povrsine da se jos treba malo masirat i to je to.hahahahaha.pozdrav.dvije narance:s

yeya&giolly
10.05.2007., 00:53
kao prvo pozdrav od nas dvije svim prisutnima,drago nam je da i vi imate neko rjesenje za celulit jer smo mi ocajne...ovako...prije par dana odlucile smo uzeti stvar u svoje ruke ,doslovno ,i pocele borbu protiv celulita.doduse tada smo ga imale jako malo i izgledalo je rjesivo.masaza jedna druge svaki dan malo ulja,kreme i to je to..sad je situacija alarmantno sljedeca:izgledamo kao dvije golf loptice:)
i sad se pitamo zar nije trebao nestati sa ovom nasom masazom a ne se povecati.izasao je skroz na povrsinu i slozile smo se da smo nesto ucinile jer se vide rezultati.ali kakvi?suprotni od onog sta zelimo..da li nam netko moze objasniti jel to oke ili smo mi na totalno krivom putu?jer cule smo da kad dodje tako do povrsine da se jos treba malo masirat i to je to.hahahahaha.uzasno je to kad djeca prolaze i vicu mama mama vidi dvije narance hodaju:) :) pozdrav

Ivanima
27.04.2008., 17:43
Drage moje curke,
ja ga imam a vi?
Počela sam s nekim kremicama, da li djeluju i koliko traje učinak?
Čini mi se da već treći ,četvrti dan da mi guza izgleda bolje, ali imam glupi posao gdje samo sjedim i svjesna sam da je poboljšanje samo površinsko.
Kažu da je masaža najveći neprijatelj celulita, nek se javi tko je probao...
Imate li kakvih dobrih savjeta...da li je istina da puno tekućine također pomaže?

Ivanicapeca
27.04.2008., 17:58
Drage moje curke,
ja ga imam a vi?
Počela sam s nekim kremicama, da li djeluju i koliko traje učinak?
Čini mi se da već treći ,četvrti dan da mi guza izgleda bolje, ali imam glupi posao gdje samo sjedim i svjesna sam da je poboljšanje samo površinsko.
Kažu da je masaža najveći neprijatelj celulita, nek se javi tko je probao...
Imate li kakvih dobrih savjeta...da li je istina da puno tekućine također pomaže?

Puno tekućine, izbjegavanje previše slanog, gaziranog, masnog (zaboravi na majoneze), i puno puno kretanja. Najbolje areobne vježbe.
Od kremica i sranja sam samo dobila ispucane kapilare koji izgledaju još gore od samog celkića. Kremice zategnu kožu, ali đubre ostane ispod nje:mad:
Nabolje koristi zdrava prehrana i kretanje. Ovo drugo sve možeš lagano zaboravit. Ja sam dugo godina odbijala da je to tako, ali sam ipak na kraju došla i sama do tog zaključka.

didi24
29.04.2008., 21:57
:(Jedno je istina..treba vremena da bi nesto tako dosadno kao celulit uopste i nastalo e najmanje toliko treba i da nestane!!
Vodim se ovim u svojoj 'borbi' sa ovim napasnikom i ne zavaravam se da nista ne moze ga ukloni za 10 dana...
Elem....nikad u zivotu nisam ni pomisljala da bih mogla da imam bilo kakvih problema sa celulitom(citav zivot mrsava kao roda:-)
medjutim sa prestankom pusenja nakon 7 godina zamjenila sam ovu strast sa hranom.Inace sam po prirodi veliki gurman ali nekako uprkos nepravilnoj ishrani imala sam savrsenu liniju...Nego da ne duzim
Dobih ja celulit prvo jako malo potom sve vise dok nije postao vidljiv toliko da sam se veoma zabrinula.Napravila gresku u startu,krenula na fitnes aktivno tri mjeseca zategla misic ukljestila celulit i bye bye.Onda sam dobro razmislila i rekla sebi da to ne MOZE TAKO,jer sam inace disciplinovana i istrajna u svemu sto pozelim da ostvarim pa rekoh sebi nece me ni to cudo pobjediti.
Da da upravo sam to shvatila kao borbu...malo cackala po netu,raspitivala se i dosla do zakljucka da ni ishrana ni masaze ni kreme a ni fizicke aktivnosti ne djeluju ako nisu kombinovani zajedno.
1.kontrolisati ishranu reci ne vocnim sokovima,gaziranim sokovima,slatkisima,grickalicama,bijelom tijestu...ja recimo zbog svoje kilaze koja je sasvim ok za moju visinu ne drzim dijete jer ne volim da gladujem al uspjela sam da izbacim sve navedeno mada ne potpuno jer postoje nekad neki izuzeci poput rodjendana ili bilo kakvih slavlja.Treba izbjegavati przenu i masnu hranu sto ne znaci potpuno je izbaciti jer onda bi bez svega navedenog umrli od gladi:-)Sve u svemu vise voca i povrca,pokusaj da bijeli hleb zamjenis crnim,bijelu tjesteninu za integralnu itd.tri obroka dnevno sa laganom vecerom i dvije uzine u medjuvremenu u vidu nekih vockica i mislim da ces uspjeti da regulises svoju tezinu bez nekih vecih odricanja
2.Ja sam nakon toga krenula na anticelulit masazu 10 tretmana,3 vrste masaza vazdusna,masaza sa blatom i rucna na kraj pa se stalno smjenjivalo.Prije masaze bih pola sata u istom salonu trcala na traci.Citavo vrijeme maserka je koristila Guam proizvode koji su inace fenomenalni.
3.Pij dosta vode najmanje 1,5 l na dan,jer tako cistis organizam od stetnih toksina u ovom slucaju i od celulita koji je nista drugo bez jedna caurica ispod koze sastavljena od istih jos i vode i masti i ti to draga moja treba sve da izmokris na kraj
4.Nakon zavrsenog tretmana,nastavila sam da idem jednom sedmicno u saunu koja jako opusta i pomaze tijelu da se procisti i opusti.Zatim sam kupila kremu Guam Dren za izmokravanje koja se utrlja na mjesta zahvacena celulitom i cini cuda,vjeruj mi
5.Svakodnevna setnja!!!
I sad na kraj samo da te obavijesti da Guam proizvodi jesu skupi ali su stvarno cudesni.Dren krema kosta oko 20 eura sto je oko 140 kuna koliko se ja razumijem,dok su blata nesto skuplja oko 50 eura...mada niko ne kaze da bez njih ne mozes.
I naravno da kazem da celulit nije nestao,i nece nikad potpuno(medicinski dokazano:(ono sto mozemo jeste da ga ucinimo sto nevidljivijim i sto manjim.
Ja sam optimista i jako puno paznje posvecujem svom izgledu uz malo para,ali puno upornosti.
Nadam se od srca da sam ti makar malo pomogla:)
Veliki KISSSSSSSSSSSSSSSSS

PantaRhei
30.04.2008., 08:18
:(Jedno je istina..treba vremena da bi nesto tako dosadno kao celulit uopste i nastalo e najmanje toliko treba i da nestane!!
Vodim se ovim u svojoj 'borbi' sa ovim napasnikom i ne zavaravam se da nista ne moze ga ukloni za 10 dana...
Elem....nikad u zivotu nisam ni pomisljala da bih mogla da imam bilo kakvih problema sa celulitom(citav zivot mrsava kao roda:-)
medjutim sa prestankom pusenja nakon 7 godina zamjenila sam ovu strast sa hranom.Inace sam po prirodi veliki gurman ali nekako uprkos nepravilnoj ishrani imala sam savrsenu liniju...Nego da ne duzim
Dobih ja celulit prvo jako malo potom sve vise dok nije postao vidljiv toliko da sam se veoma zabrinula.Napravila gresku u startu,krenula na fitnes aktivno tri mjeseca zategla misic ukljestila celulit i bye bye.Onda sam dobro razmislila i rekla sebi da to ne MOZE TAKO,jer sam inace disciplinovana i istrajna u svemu sto pozelim da ostvarim pa rekoh sebi nece me ni to cudo pobjediti.
Da da upravo sam to shvatila kao borbu...malo cackala po netu,raspitivala se i dosla do zakljucka da ni ishrana ni masaze ni kreme a ni fizicke aktivnosti ne djeluju ako nisu kombinovani zajedno.
1.kontrolisati ishranu reci ne vocnim sokovima,gaziranim sokovima,slatkisima,grickalicama,bijelom tijestu...ja recimo zbog svoje kilaze koja je sasvim ok za moju visinu ne drzim dijete jer ne volim da gladujem al uspjela sam da izbacim sve navedeno mada ne potpuno jer postoje nekad neki izuzeci poput rodjendana ili bilo kakvih slavlja.Treba izbjegavati przenu i masnu hranu sto ne znaci potpuno je izbaciti jer onda bi bez svega navedenog umrli od gladi:-)Sve u svemu vise voca i povrca,pokusaj da bijeli hleb zamjenis crnim,bijelu tjesteninu za integralnu itd.tri obroka dnevno sa laganom vecerom i dvije uzine u medjuvremenu u vidu nekih vockica i mislim da ces uspjeti da regulises svoju tezinu bez nekih vecih odricanja
2.Ja sam nakon toga krenula na anticelulit masazu 10 tretmana,3 vrste masaza vazdusna,masaza sa blatom i rucna na kraj pa se stalno smjenjivalo.Prije masaze bih pola sata u istom salonu trcala na traci.Citavo vrijeme maserka je koristila Guam proizvode koji su inace fenomenalni.
3.Pij dosta vode najmanje 1,5 l na dan,jer tako cistis organizam od stetnih toksina u ovom slucaju i od celulita koji je nista drugo bez jedna caurica ispod koze sastavljena od istih jos i vode i masti i ti to draga moja treba sve da izmokris na kraj
4.Nakon zavrsenog tretmana,nastavila sam da idem jednom sedmicno u saunu koja jako opusta i pomaze tijelu da se procisti i opusti.Zatim sam kupila kremu Guam Dren za izmokravanje koja se utrlja na mjesta zahvacena celulitom i cini cuda,vjeruj mi
5.Svakodnevna setnja!!!
I sad na kraj samo da te obavijesti da Guam proizvodi jesu skupi ali su stvarno cudesni.Dren krema kosta oko 20 eura sto je oko 140 kuna koliko se ja razumijem,dok su blata nesto skuplja oko 50 eura...mada niko ne kaze da bez njih ne mozes.
I naravno da kazem da celulit nije nestao,i nece nikad potpuno(medicinski dokazano:(ono sto mozemo jeste da ga ucinimo sto nevidljivijim i sto manjim.
Ja sam optimista i jako puno paznje posvecujem svom izgledu uz malo para,ali puno upornosti.
Nadam se od srca da sam ti makar malo pomogla:)
Veliki KISSSSSSSSSSSSSSSSS

:top::headbang:

rijecanka77
30.04.2008., 09:56
Vec godinama koristim blato Guam i prije svakog ljeta napravim jednu kuru od 5-6 tretmana...jeftinije mi je nego ici u salon jer od 200 kn napravim sama doma 5 tretmana...meni to blato jedino pomaze i njihove kreme su odlicne, ali to nije dovoljno da se celulit iskorijeni...treba mijenjati navike, a to nam svima tesko pada :)

angelina39
30.04.2008., 20:39
Vec godinama koristim blato Guam i prije svakog ljeta napravim jednu kuru od 5-6 tretmana...jeftinije mi je nego ici u salon jer od 200 kn napravim sama doma 5 tretmana...meni to blato jedino pomaze i njihove kreme su odlicne, ali to nije dovoljno da se celulit iskorijeni...treba mijenjati navike, a to nam svima tesko pada :)

Guam je i meni najbolji,...probala sam svašta,ali poslije guam blata i tuširanja,namažem se elacynom(imaju ampulice za dan i noć),zaista se smanji,...ali to bi trebalo korisititi cijelu godinu,a ne samo mjesec-dva prije ljeta,...međutim na duge staze je to skupo,...meni nažalost!

Merlina
30.04.2008., 20:50
Budući mi je borba s celulitom dio svakodnevnog posla, iz iskustva mogu reći da je jako bitan način života. Vježbanje, prehrana, voda, kretanje ..........ali i genetika. Nagledala sam se žena u zrelim godinama koje se ne bave sportom, niti zdravom hranom, a nemaju gotovo uopće celulita, kao i mladih cura koje ga imaju unatoč prilično urednom životu. Eto, kao i kod drugih stvari u životu faktor sreće :ne zna: Uglavnom, celulita je sve više, kao i nezdrave hrane. A za nas u ovom poslu sve više posla :)

angelina39
30.04.2008., 20:59
Budući mi je borba s celulitom dio svakodnevnog posla, iz iskustva mogu reći da je jako bitan način života. Vježbanje, prehrana, voda, kretanje ..........ali i genetika. Nagledala sam se žena u zrelim godinama koje se ne bave sportom, niti zdravom hranom, a nemaju gotovo uopće celulita, kao i mladih cura koje ga imaju unatoč prilično urednom životu. Eto, kao i kod drugih stvari u životu faktor sreće :ne zna: Uglavnom, celulita je sve više, kao i nezdrave hrane. A za nas u ovom poslu sve više posla :)

Živa istina,...moja mama je rodila petero djece i nikad nije postala debela,uvijek se je normalno vraćala na svoju kilažu,a za celulit nije ni znala šta je to,....ona je uvijek govorila da dijete ne pomažu,već mrcvare organizam i što je stariji to sve slabije reagira na djete,dapače samo se postigne suprotni efekat,...i bila je u pravu,.....treba urednije živjeti,hraniti se zdravije i u pravilnim razmacima(kao dijete obavezan je bio doručak,međuobrok-voće,ručak,pa opet voće,popodnevni obrok-obično neki sendvič i na kraju lagana večerica,najčešće čaša mlijeka ili jogurt).A mi danas nemamo vremena ni za ručak,a kamoli za ove druge obroke i međuobroke,...

čupkica
11.05.2008., 21:39
Imam 17 godina i imam celulit.:(... Je li ga se tko riješio??? Ako je, kako???

pikastar
15.05.2008., 07:00
Ma kakav celulit sa 17godina!!! Počni se baviti s nečim...neki sport...i nemoj nasjedati na one reklame za razno razne kreme...

gottcha
15.05.2008., 07:26
:rolleyes:

celulit je u genima.. ako imas, imat ces od puberteta... daj mi reci kakva ti je cirkulacija opcenito? jesu ti cesto hladne ruke il noge? .. mislim da je to povezano i s celulitom... dakle potakni cirkulaciju, a to ti je najbolje vjezbom i rekreacijom :zubo: + oblikujes

kreme koje se reklamiraju samo potiskuju celulit dublje, pa se koza trenutno cini ravnijom.. dakako efekt je kratkotrajan i celulit opet ispliva :zubo:

Cvrčak i Mrav
16.05.2008., 14:26
pazi dobro: prekriži fast-food, grickalice, gazirana pića,.....sve ono što znaš da nije zdravo, grickaj voće, povrće, pij dosta tekućine - najbolja je voda, a i zeleni čaj je jako dobar - samo stvar navike

o nasljeđenosti celulita - čuj meni je i mama u neko doba bila deblja, baba je bila komad "stabilne" žene kako bi se reklo, ali i da si ih obje u najdebljoj fazi štipa ne bi naša niti grama celulita, ni onda, ni sad - tajna? način života, svjež zrak i to... baba mi je preteča nordijskog hodanja, samo se to onda zvalo "brdsko" hodanje - za ovcama, ijooooo koju je kilometražu dnevno prevalila...

dakle, pokreni se, mrdni se, nešto učini, mlada si pa ćeš lako na zelenu granu (a kad budeš, onda i meni upilaj jednu)

pikastar
31.05.2008., 22:56
A da se počneš baviti s nečim?
Neki sport???

Sathya
23.04.2009., 18:30
Molim savjet...
Isplate li se tretmani u kozmetičkim salonima? Ako da, koji?
Postoji li možda jeftinije rješenje?
Uglavnom, bilo kakav savjet dobro dođe, pišite mi o svojim iskustvima.

tužna
24.04.2009., 06:26
najbolji su ti anticelulitni tretmani-masaže.nikakve kreme itd...ja sam trenutačno na 11 tretmanu.prvih deset tretmana sam išla svaki drugi dan,i sada idem jednom tjednom,ne vidi se toliko promjena na izgled koliko na dodir....

navaha
24.04.2009., 07:55
Molim savjet...
Isplate li se tretmani u kozmetičkim salonima? Ako da, koji?
Postoji li možda jeftinije rješenje?
Uglavnom, bilo kakav savjet dobro dođe, pišite mi o svojim iskustvima.

nije potrebno se ponavljati...odi tu ...imas sva iskustva forumasica s anticelulitnim preparatima

http://www.forum.hr/showthread.php?t=134925

Mala Mušica
08.09.2009., 11:07
Mene zivcira sto se o celulitu govori kao o nekoj spolnoj bolesti.
Svi su optereceni tim problemom kao necim jako vaznim.
Imam par prijateljica koje su iskompleksirane zbog tog i idu u drasticne dijete i ostale gluposti zbog tog(njihov problem). I ja imam celulita pa nisam nesretna. Znam cijele dane provest uceci i ne bavim se nekim posebnim sportom. Cinjenica je da mediji to vole pokazati na nekoj slavnoj osobi i naciniti buhu od slona, ali i mi sami to radimo. Prisustvovala sam razgovoru par cura koje su komentirale neku simpaticnu djevojku kako ima celulit. I sto sad? Ima ga vise od polovice djevojaka, PA? Neki decki su se izjasnili kako vole kod djevojke vidjet malo celulita, da nije sve zategnuto. to im je, kako kazu, slatko. Nismo svi savrseni i nikad necemo biti. Cemu onda voditi takav rat u kojem sami sebi postavljamo mjerilo da grudi moraju biti c kosarice, osmijeh bijel kao snijeg,ravan trbuh? Upravo takve stvari cine nas jedinstvenima.

sada kada sam se ispisala :zubo:, zanima me vase misljenje o svemu tome!

katjaa
08.04.2010., 07:32
Stvarno nisam mislila da ću ja ikada otvoriti ovu temu.
Imam 25 godina i 50-tak kila, mršava sam i imam celulit. Genetski mi nikakko nije predodređen i dok nisam počela piti Yasmin nisam ga ni imala.
Međutim sada ga imam na guzi, nogama i nisam se previšr opterećivala dok mi dečko nije jedan dan samo onako bzvz spomenuo (poslije se vadio da se šali i to). Vidi se pogotovo sa vanjske strane bedra i smeta mi.
CURE, ONE KOJE STE UPOZNATE S OVIM "GOVNOM" kako da se riješim ovoga? Hoće li mi to nestati ako prestanem piti yasmin?
Hoće li mi plivanje po ljeti pomoći? (ne bavim se sportom inače baš)
Postoje li neke učinkovite kreme s kojim imate iskustva? Tablete? Bilošta?
Ja ne želim smršavjeti da se razumijemo...
Ali grdo mi je ovo vidit i ide mi na živce...
Pomoć!!!!

Meredith G.
08.04.2010., 14:20
imam isti problem. na kozmetici imas cijeli topic o celulitu i riješavanju istog ali ja mislim da sve dok pijes tablete nema smisla razmisljati o skidanju celulita.

naravno, pravilna prehrana, puno tekucine i vjezbanje su nuzni ali nakuplja ti se voda i dok god pijes Y imat ces celulit. okrutna istina :zubo:

bar ja tak mislim jer imam identicnu situaciju :ne zna:

moje dvije frendicu su s prestankom tableta (Logest) izgubile dobar dio celulita ali ne sve.

Georgia_6
08.04.2010., 14:31
celulit nema veze je li osoba mršavija ili punija, to valjda barem pola ženske populacije ne zna i ne shvaća... celulit se najčešće javlja od tako nekih pilula koje totalno rade zlo organizmu - koliko pomažu, toliko odmažu, ili kroničnim sjedenjem, radom u uredu, ne bavljenjem sportom, tj kretanjem itd. celulita se možeš riješiti, to je barem lakše nego sa strijama koje ostaju... sretno na drugom topicu o preparatima! :mig:

sunshine-girl
08.04.2010., 15:26
Je li tako djeluje sva hormonska kontracepcija?:eek:
čudno mi je onda da je cure piju. napravi puno veću štetu, a kontracepcija postoji i u drugom obliku.:ne zna:

Meredith G.
08.04.2010., 15:34
ne djeluje svima tako. puno cura nema nikakve nuspojave.

ja sam odvagnula sve za&protiv i odlucila usprkos celulitu jos neko vrijeme piti tablete (prevagnule su pozitivne strane koje imam otkad ih pijem...)

Hobby
08.04.2010., 16:21
Imam 25 godina i 50-tak kila, mršava sam i imam celulit. Genetski mi nikakko nije predodređen i dok nisam počela piti Yasmin nisam ga ni imala.

Ista stvar i kod mene. Moja mama ga nema niti trunčicu, a ja sam ga puna puncata.
Imam 26 godina i 62 kg na 178 cm visine.
Imam ga od kad pamtim, ali na Logestu se još pogoršalo.

Odgovorit ću ti na pitanja prema svom osobnom iskustvu:

CURE, ONE KOJE STE UPOZNATE S OVIM "GOVNOM" kako da se riješim ovoga?

Nikako.

Hoće li mi to nestati ako prestanem piti yasmin?

Ne. Ja sam prestala piti Logest - celulit je ostao kakav je i bio.

Ne.
Ja se i inače bavim sportom, pa ne pomaže.

Što se tiče krema - ne.
Pomogla mi je jedino krema koju sam naručivala iz Amerike i naravno masno košta - ali čim prestaneš mazati, za par dana ista stvar.

Za tablete ne znam postoje li koje protiv celulita - nisam čula za takve.

Ako je nekome nešto od svega toga pomoglo - super, ali meni nije pomoglo baš ništa niti trunčicu, osim već spomenute kreme, koja očigledno ima samo optički efekt.

Ja muku mučim sa celulitom već godinama i mogu ti reći da sam na kraju i odustala.
Dojadilo mi je paziti na svaku sitnicu koju pojedem, izbjegavati sokove (pogotovo gazirane) pod svaku cijenu, daviti se u zelenom čaju, masirati, trošiti novce na raznorazne kreme, masažere, role, klizaljke... i ostala pomagala.
A da ne spominjem zanemarivanje svakodnevnih obaveza, zbog upornog i tvrdoglavog bavljenja sportom svaki dan.

Ja sam jako dugo tvrdoglavo i uporno pokušavala maknuti taj odvratni celulit - do te mjere da bih radije umrla od gladi, nego pojela komadić čipsa ili popila kapljicu Coca Cole.
Bila sam doslovno fanatik, a rezultata nigdje.

Još uvijek se bavim sportom i pazim na prehranu, ali sam se prestala opterećivati celulitom i više se uopće niti ne nadam da ću ga uspjeti smanjiti (a kamo li ukloniti).

Ali, ovo je samo moje iskustvo - možda je netko i uspio.
Valjda to ovisi barem djelomično i o organizmu.

susannah
08.04.2010., 18:21
CURE, ONE KOJE STE UPOZNATE S OVIM "GOVNOM" kako da se riješim ovoga?
kako kaze hobby - nikako.
Hoće li mi to nestati ako prestanem piti yasmin?
jok. sta je - tu je.
pa, nece odmoci. (mozda) ce se malo povuci, ali skroz - ne bih racunala na to.
nazalost, nista.
ako se i ucini da neka krema djeluje, djelovati ce samo dok se mazes s njom. kao da zateze kozu pa se celulit manje vidi. cim prestanes s mazanjem, sve se vraca na staro.
jedina preporuka je tjelovjezba koja ga takodjer nikada nece iskorjeniti do kraja.

sotona. :Pop:

Cura_22
08.04.2010., 18:58
Cure, postoji mogućnost da celulit nestane.
Slučajno sam kod kolegice probala masažer koji me stresao nenormalno,
kupila sam ga sutradan i evo već mjesec dana se s njim masiram
po ¨kritičnim mjestima ¨, rezultati su strašni...Imala sam podosta
celulita , sad ga nema ni u tragovima. I prije sam čitala kako
je za celač najbolje rješenje dubinska masaža, al ko bi me masirao
svaki dan ? Masažer je http://www.topshop.com.hr/
zove se Relax and tone i okreće se 2500 puta u minuti.
Probajte...

Silvery
08.04.2010., 19:05
Celulit je nešto najgore i oni lanci kozmetičkih kuća koji kažu da rješavaju celulit sa svojim super skupim kremama, blatom, mašću itd. lažu kupcima u oči. To se može "smanjiti", pritom mislim estetski da se manje vidi i to najviše s masažama, dakle privremeno prekriti, ali on se opet "vraća", pogotovo ako se više sjedi i ako su i pilule u igri (kako za koga :mig:). Kontinuirana masaža (ali prava) bi dakle bila najbolja opcija. Aktivnosti koje su uobičajene za ljeto mogu pomoći naravno, ali oni koji misle da će celutit iskorjeniti - varaju se.

magic potion
08.04.2010., 19:12
E sad definitivno nema šanse da ću koristiti to smeće od tableta.:flop:

katjaa
09.04.2010., 08:42
Hebemu miša! Ubile ste me u pojam! I to sve zbog tog Yasmina!
Stvarno nisam znala da bi mi se od njih mogao nakupiti celulit...
Ne kužim zašto se to ženski prokletstvo jednostavno ne može ukloniti?!?
Kažete da u biti ne postoji neka krema baš učinkovita ali ne može ni odmoći jel tako?
Čitala sam negdje na netu da je dobro namazati takvu kremu i onda se umotati u prozirnu foliju (ili one hlačice) i vježbat.
Planiram kupt orbitrek. Samo se nadam da neću još i smršat a da će mi celulit ostati...:rofl:

Rippersenzibilna
09.04.2010., 10:20
Međutim sada ga imam na guzi, nogama i nisam se previšr opterećivala dok mi dečko nije jedan dan samo onako bzvz spomenuo (poslije se vadio da se šali i to). Vidi se pogotovo sa vanjske strane bedra i smeta mi.
CURE, ONE KOJE STE UPOZNATE S OVIM "GOVNOM" kako da se riješim ovoga? Hoće li mi to nestati ako prestanem piti yasmin?
Pomoć!!!!

Kao što su već svi rekli,kilaža nema nikakve veze sa celulitom.Ja sam ga imala isto dok sam pila tablete za kontracepciju.Više ih ne pijem i nemam celulit.Hormoni naprave čuda našem tijelu.
Uglavnom,protiv celulita se može boriti-zdrava ishrana i vježba-nema teorije da opstane!!!
I mani se krema protiv celulita-ako i djeluju-djeluju tako da ga 'prikriju'-on ostaje.
Vrijeme je prekrasno,bicikl,role,trčanje,teretana-izbor je ogroman!

macavrtiguza
09.04.2010., 11:34
[/QUOTE]

Odgovorit ću ti na pitanja prema svom osobnom iskustvu:

Nikako.

Ne. Ja sam prestala piti Logest - celulit je ostao kakav je i bio.

Ne.
Ja se i inače bavim sportom, pa ne pomaže.

Što se tiče krema - ne.
Pomogla mi je jedino krema koju sam naručivala iz Amerike i naravno masno košta - ali čim prestaneš mazati, za par dana ista stvar.

Za tablete ne znam postoje li koje protiv celulita - nisam čula za takve.

Ako je nekome nešto od svega toga pomoglo - super, ali meni nije pomoglo baš ništa niti trunčicu, osim već spomenute kreme, koja očigledno ima samo optički efekt.

Ja muku mučim sa celulitom već godinama i mogu ti reći da sam na kraju i odustala.
Dojadilo mi je paziti na svaku sitnicu koju pojedem, izbjegavati sokove (pogotovo gazirane) pod svaku cijenu, daviti se u zelenom čaju, masirati, trošiti novce na raznorazne kreme, masažere, role, klizaljke... i ostala pomagala.
A da ne spominjem zanemarivanje svakodnevnih obaveza, zbog upornog i tvrdoglavog bavljenja sportom svaki dan.

Ja sam jako dugo tvrdoglavo i uporno pokušavala maknuti taj odvratni celulit - do te mjere da bih radije umrla od gladi, nego pojela komadić čipsa ili popila kapljicu Coca Cole.
Bila sam doslovno fanatik, a rezultata nigdje.

Još uvijek se bavim sportom i pazim na prehranu, ali sam se prestala opterećivati celulitom i više se uopće niti ne nadam da ću ga uspjeti smanjiti (a kamo li ukloniti).

Ali, ovo je samo moje iskustvo - možda je netko i uspio.
Valjda to ovisi barem djelomično i o organizmu.[/QUOTE]

Prvo, welcome to the club :mig:

Poistovjetila bih se sa ovom pričom. Vaših sam godina (25) i također muku mučim s celulitom, tj. mučila sam donedavno sve dok nisam shvatila kako su svi pokušaji uzaludni. Izgladnjivala sam se i užasno pazila što jedem, nije bilo šanse da npr. pojedem ugljikohidrate ili škrob zajedno s mesom, tjesteninu nisam mjesecima htjela primirišati, sokove sam kompletno izbacila i unosila samo vodu. Počela sam planinariti, dizala se ujutro u 5 sati i istrčala Bikčevićevu stazu na Sljemenu do 8h, a potom odjurila na posao. Nakon posla ista ceremonija. Bankrotirala sam doslovno zbog planinarskih vikend izleta po cijeloj hrvatskoj i sloveniji. Išla sam u teretanu, unosila dodatno proteine, vježbala pilates, vozila se na bajku... Nije da se rezultati nisu vidjeli, ok koža mi je postala zategnutija i bolje sam se osjećala. Ponekad. Ponekad sam se prilikom velikih fizičkih napora znala upitati što mi sve to treba. Jednog dana upalila mi se žaruljica i shvatila sam da sam samo čovjek kao i svi drugi. Pa zašto kvragu toliko želim biti savršena. Zbog čega bih trebala ljeti nositi kratke dopičnjake kada i dugi šosevi u gypsy stilu mogu biti isto toliko zanimjivi i lijepi. Postalo mi je jednostavno već zamorno razmišljati o tome kako izgledam. U zadnje vrijeme vježbam tek toliko i to doma. Radim čučnjeve i neke pilates vježbe i to više s zdravstvene strane. Najteže je prihvatiti se takvim kakav jesi.

Silvery
09.04.2010., 17:07
Uglavnom,protiv celulita se može boriti-zdrava ishrana i vježba-nema teorije da opstane!!!

Pa valjda sam ja živi primjer da unatoč zdravoj prehrani i redovitoj vježbi u teretani, ljeti od 6. do 10. mjeseca plivanje, celulit može opstati i ne biti iskorijenjen. Isto tako i ostale cure koje vježbaju sa mnom već godinama. Nemamo ga puno, ali je on isto tu, samo se jedva vidi zbog našeg načina života. Imaš sretnica koje nisu toliko sklone celulitu.

Jest da ga nemam mnogo, ali ga isto imam na nekim mjestima (kad ga stisnem) i sve se to da dovesti "estetski" na neki minimum, uz još neku prikladnu i redovitu masažicu da ga malo "prekrije", kako ja kažem "ušminka". :cerek:

Dakle, cure, budite uporne, zdrava prehrana, vježba, masaže, tekućina, samomasaža.....pa će ga bit manje i bit će "nevidljiviji" golom oku :top:

S dijetama se ne rješava ništa, pogotovo ne sa izgladnjivanjem. Koliko sam se samo takvih cura ljeti nagledala. Vidi se da su smršavile, koža se opustila, ravne kao daske, a iza od guze do koljena i sa strane celula se celulit u svih 16.

Maja67
01.04.2011., 23:14
Kako se riješiti celulita, naravno uz vježbe i zdrav način ishrane, koje kreme su se pokazale kao najbolje u borbi protiv ove bolesti? Ima li neko dobro iskustvo?

shakti28
05.11.2011., 14:08
Pomoć!!!!

naravno da plivanje pomaze, i to ne ovisi od konstitucije , ni od metabolizma..nit bilo cega u ovoj temi spominjano. Meni i mojim frendicama jako pomaze. Odem doslovce par puta na intenzivnije plivanje, i odmah vidim odlicne rezultate. Da bar imam bazen kuci ! Kasno odgovaram , ali tek sada sam se ukljucila:)

shakti28
05.11.2011., 14:25
Jesam :)

Inache na receptu zahvaljujem Iggix odnosno njenoj mami i vjerovatno je jako dobar ali nazhalost, kako je i ona sama naglasila, prilichno kompliciran za izvodjenje pa sam preuzela samo brshljanovu vodu koju preporuchuju i kod ovog drugog recepta.

Iako ima i jako jeftinih anticelulitnih krema, ja jako volim biljne pripravke, pa vam pishem recept koji koristim - hvala mirta - takodjer iz starih knjiga.

ULJE
200 g maslinovog ulja se zagrije do vrenja, skloni se s vatre pa se odmah u to doda 20 g osushene i u tarioniku usitnjene kore od hrasta i dobro izmjesha. Smjesa se ohladi na sobnu temperaturu a zatim se doda 20 grama usitnjenih suhih ili svjezih listova brshljana. Smjesa se ostavi na tamnom mjestu pri sobnoj temp. dva tjedna. Nakon dva tjedna se procijedi kroz ispeglanu lanenu krpu ili gazu.

Potrebno je svakodnevno masirati oko 15 minuta tako da se ulje nanese rukom a masira se grubom rukavicom ili cetkom za masazu. Iza masazhe se istushirati toplo/hladnom vodom i onda se noge natope brshljanovom vodom.

BRSHLJANOVA VODA
40 g svjezhih listova brshljana se sitno nasjeckaju stave u staklenku i i preliju litrom vode, pokrije se i ostavi stajati 24 sata, procijedi se, voda se koristi nakon masazhe a lishce baci.

Sve sastojke mozhete kupiti u biljnoj ljekarni, osim svjezheg brshljana kojeg koristim kad ga uberem.

Da bih mogla svakodnevno koristiti ulje, mjesto maslinovog koristim obichno parafinsko ulje za masazhu jer je jako jeftino a bez mirisa.

Da li pomazhe?

Ne znam kako bi bilo bez toga ;) no kozha je krasna a i pomazhe psiholoshki :D

Popodne natipkam onaj drugi recept s eterichnim uljima...kad se time namazhete odmah ozdravite od svega pa i celulita :top:

Poslat cu iggix pm i zamoliti je da napishe onaj mamin recept sa brshljanom.

Hej Magic, nadam se da te jos ima, iako je ovo jako stari post..Nisam razumjela dal se ova brsljanova voda kad odstoji popije ili gazom namaka na zahvaceno (celulitom) podrucje? Hvala

irasomething
17.11.2011., 13:25
da li je netko pio bilo kakve tablete za razgradnju celulita a da su mu pomogle?