PDA

View Full Version : Stare serije (starije od 10 godina)

stranice : [1] 2 3 4 5

ankada
11.12.2002., 13:01
Sjecate li se serija iz svojega djetinjstva . a da su vam bile dobre.Jeste za put u proslost?
Sjeca li se tko serije "Janosik", "Jedrenjaci", a domaca "Veliki i mali"...?

Nastassja
11.12.2002., 14:36
A koliko je to daleko u proslost? Ja nemam pojma ni za jednu od tih serija.
Al se sjecam sf serija, jer sam i tada bila ljubitelj:
Blakeova sedmorka - Britanska sf serija, znam da mi je tada bila suuuuper, al bila sam jako mala
Galaktika-svemirska krstarica - vjerujem da ce se mnogi sjetiti ove serije i onih Ceylonaca. Bila mi je bas super. :)

floyd
11.12.2002., 15:59
my mind is a blank...

Icepick
11.12.2002., 17:27
How old are you people?

Nisam nikad čuo niti za jednu od gore navadenih, ili sam možda totalno zaboravio.

Koje je to godine išlo i dajte ukratko radnju.

Od starih serija ja se dobro sječam one češke o skupini 'omladinaca' koji odu na neko kamprianje preko ljeta...pa tamo bude neki ludi kipar, i lopovi i slično.

Znam da je imala neku ludu pjesmicu kao opening theme.

C'Tebo
11.12.2002., 17:43
Ja se sjećam jedne serije koja je bila prikazivana na Sky One-u koja se radila o nekim ljudima koji su slučajno dospijeli u daleku prošlost (dinosauri). Gledo sam to svaki put, iako engleski pojma nisam imo :)

Mare
11.12.2002., 20:04
Ja se sjecam Slavice i Menda,Veliki i mali,Vuk samotnjak,Jadranskih susreta,Naseg malog mista,Dnevnik 10.

NikaZg
11.12.2002., 21:34
eee, Galaktika :) To su bila vremena. Svadala sam se sa starcima u drugom osnovne kako necu i necu i necu na vikendicu, jer tamo nema struje pa time ni tv-a; a ja moram vidjeti u sto su se hrabri decki ovaj put uvalili i koliko su Cajlonaca pobili -- koliko se sjecam, ta divna, metalna stvorenja s jednim crvenim okom bjehu potpuno neopasni najveci neprijatelj ljudu u svemiru...

shef Sale
11.12.2002., 21:46
Eh..Galactica....kako je to bilo dobro! :D
Rane 80-e....
pa Rokfordovi dosjei, Cagney&Lacey... Dinastija (:D)
Jelenko....etc. etc.

Eh...those were the days :rolleyes:

ankada
12.12.2002., 12:13
Kako se JA nisam sjetila Blakeove sedmorke i Galaktike?
Super mi je bila dobra sedmorka, steta da je nisu vise nikada reprizirali, bila je to britanska serija.
Moze se ici daleko koliko se zeli u proslost. U "Janosik" on je bio hajduk, mislim da je bila ceska serija, a "Jedrenjaci" opet britanksa, mislim da se glavni lik zvao kapetan Poldark.
Meni je bila jako draga "Bolnica na kraju grada", pa slovenska "Stuke ni pa ni", pa je bila djecija isto ceska serija "Arabela", "Kuda idu divlje svinje"...

Nastassja
12.12.2002., 13:45
E Jelenko i Arabela su mi bile najdraze djecje serije. Arabela je imala onaj carobni prsten s kojim je mogla sve stvoriti... eh, kako sam ja htjela taj prsten... Bila je jos jedna ceska, mislim da se zvala Djevojcica iz svemira, pa Benji (o onom slatkom psicu).
E, a jel se sjecate one s lutkama sf djecje serije "Zemaljski sokolovi" ili na engl. "Terrahooks". Ono kad se kuca otvara pa oni izlijecu sa svemirskim brodom, a imali su one kugle koje su se borile, a zvali su se Zero-i. A neprijatelj im je bila neka vjestica koja je imala opet kocke koje su se borile. I onda na kraju epizode, kugle i kocke na odjavnoj spici uvijek igraju x-ox.

Al Galaktika je bila najbolja!;)
A Blakeova sedmorka mi je nekad bila strasna za gledati. :)

ankada
13.12.2002., 10:55
Sokolova se i ja sjecam, uvijek je bio klon od onog glavnoga junaka, ako bi slucajno stradao.
A ona serija s 5 malaca koji su Powers Rengers, ali njih sam gledala vise na A kanalu , slovenskom.
Pa detektvske serije, kao Ulice San Franciska, Kojak, onaj serif na konju, Macklaud ....

C'Tebo
13.12.2002., 13:25
I power rangersi :)
Jao, to bi mogo biti solidan crtić, ali kao serija, ne valja, brate, joooj.

Ja se sjećam captain planet, he's a hero, gonna take pollution down to zero :D

To mi je bio super crtić :)

I He-Man :)

Vajta
13.12.2002., 16:38
Hej, ljudi, a Branko Kockica? :) Jel se sjećate toga?

Ja se još sjećam neke češke serije koja mi je bila zakon: Tajanstveni Otok ili tako nešto... To se gledalo svaki dan prije škole (kada sam išao popodne u školu) ili reprizu poslijepodne...

el_mariachi
14.12.2002., 00:49
Sandokan (http://www.emissions.ca/media/images/E421-2000042626163516.jpg)

kumek
14.12.2002., 00:57
Jel se sjecate one engleske serije Crna Strijela? Zatim, kamiondjije (dva vozaca, malo jaca - sjede iza upravljaca), Sedmorica mladih, nedjeljno popodne, zagrebacki program plus.

kumek
14.12.2002., 00:59
A legendarno jna s.anje "Dozvolite da se obratimo"

Icepick
14.12.2002., 11:18
engl. "Terrahooks".

Misliš eng. "Terrahawks"

shef Sale
14.12.2002., 12:13
Originally posted by Icepick
Misliš eng. "Terrahawks"

Tram....tram ta ta tara ta ta tam
tam ta ra ta ta tam tam tam ta taaaaam

:D :D :D

Meet the TERRAHAWKS (http://www.fab1.net/t-hawks/terrahawks.html)

Terrahawks theme (mp3) (http://tv.cream.org/themes/terrahawks_s.mp3)

C'Tebo
14.12.2002., 12:25
Sandokan mi je bio super, ali ja se sjećam samo crtića (s togrom u ulozi sandokana)

To svaku epizodu gledo :)

FannyB
14.12.2002., 12:31
Originally posted by Vajta
Hej, ljudi, a Branko Kockica? :) Jel se sjećate toga?

Čao drugari, tatatatiraa

a Kolariću Paniću, a Muzički tobogan (I onaj stravični Minja Subota i škola iz Kikinde:o :D :rolleyes: :D )

shef Sale
14.12.2002., 12:39
a Minimaks? :D :D :D

Nastassja
14.12.2002., 16:35
Da , da Terrahawks!!! :D :D :D

A bilo mi je nesto sumnjivo to moje Terrahooks. Hook je kuka. Moje bi bilo Zemaljske kuke! :D :D :D

kumek
14.12.2002., 17:59
SALAS U MALOM RITU.
"Tko je zapalio zito? Student!"

kumek
14.12.2002., 18:00
A legendarni Povratak otpisanih?

le coq sportif
14.12.2002., 18:59
Ja sam voleo Smogovce, samo sam cuo da se ta serija srozala kasnije. Jelenko je takodje bila lepa serija. Branko Kockica je junak mog detinjstva. Ne znam da li je bivsa TVZ to prenosila, ali obozavao sam kurs BBC-jevu emisiju, a zapravo kurs engleskog jezika, pod nazivom "Follow Me". Lepe je emisije pravio i sada nazalost pokojni Dragan Radulovic iz Podgorice (Veliki i mali).

Ako moram da se odlucim za najbolju stvar, onda je to ipak Nedeljni zabavnik, koji su vodili Zijah Sokolovic i Slavko Stimac, a koncept osmislio Timothy John Byford.

Obozavao sam i Sportski pregled nedeljom uvece. Edo Pezzi: "Hladan tus na Poljudu...", sa sve onim karakteristicnim L.

Septembar
14.12.2002., 22:33
Originally posted by el_mariachi
Sandokan (http://www.emissions.ca/media/images/E421-2000042626163516.jpg)

hehe, taman to htjedoh reci, sandokan-the tiger of malaysia :D
uhj kako smo sve klinke bile zaljubljene u njega i zavidile marianni, i skupljali slicice
OVAKVE :D

http://www.sandokan.it/immagini/compagni/img8x2.gif

Septembar
14.12.2002., 22:40
Originally posted by le coq sportif
Ne znam da li je bivsa TVZ to prenosila, ali obozavao sam kurs BBC-jevu emisiju, a zapravo kurs engleskog jezika, pod nazivom "Follow Me".

mislim da se sjecam tog
a sjecate li se one engleske naucno-obrazovne emisije o "cudima" uma i tijela.... uh hebote nemogu se sjetitit kak se zvala :(

Ako moram da se odlucim za najbolju stvar, onda je to ipak Nedeljni zabavnik, koji su vodili Zijah Sokolovic i Slavko Stimac, a koncept osmislio Timothy John Byford.

a sjecate se Poletarca (P, P, Ptica leti iznad sveta, cvece cveta- POLETARAC)

pa onda "stocicu postavi se"

le coq sportif
14.12.2002., 22:45
leti roda preko krova, deca nova - POLETARAC.... :)

Pale Blue Eyes
15.12.2002., 02:16
Originally posted by kumek
A legendarni Povratak otpisanih?

Joj Prle i Tihi :))) Bas sam si sad stavila soundtrack "Domaca" filmska muzika i prva je tema iz otpisanih

A Nedeljni zabavnik, Vruc vetar, Zikina dinastija, Petrijin vjenac, Sivi dom, Macak pod sljemom i vec spomenut Salas u malom ritu :))) kad je to bilo...:rolleyes:

No22
15.12.2002., 02:46
Nitko se ne sijeca kaubojske serije Bonanza ili nedjeljom Gradic Pejton

shef Sale
15.12.2002., 10:55
Ta ta tam ta ta tam tatatata taaaaa tam
tam ta ta tam ta tamta tamta mta ta ta taaaaaam
tamtamta mta mta mt amta mt amta

:D :D :D

Zanimljivo kako nitko nije spomenuo ni Bolji zivot..... :D :D

Icepick
15.12.2002., 12:42
Originally posted by shef Sale

Zanimljivo kako nitko nije spomenuo ni Bolji zivot..... :D :D

To Šefe.....Bolji život iliti Jugoslavenska Dinastija sa humorom.

Ej..stvarno ne prave tako dobre serije.

Kad se samo sjetim Gige i one njegove tajnice, Živadinka mislim da se zvala, valjam se od smijeha.

Najjače je kad ona krivo otipka neki dokument pa se njih dvoje svađaju pa kad ona kaže : "Pa nisam ja nišandžija na topu. Puna kola ćoravih vozača samo Živadinka treba da ima oči ko sokol"

Vajta
15.12.2002., 16:01
Originally posted by shef Sale

Zanimljivo kako nitko nije spomenuo ni Bolji zivot.....

Da, zbilja... To je definitivno nešto najbolje što je proizvedeno na ovim prostorima...

Kada sam ljetos bio u Bosni, gledao sam nekoliko epizoda... Kamo sreće da je Hrvati puste, ali to se nikada neće dogoditi...

shef Sale
15.12.2002., 17:06
Nikad ne reci nikad! :D ;)

shef Sale
15.12.2002., 17:19
Bajdvej....sad ste mi bas dali dobru ideju za signature :D :D :D

T.C.
15.12.2002., 17:43
Originally posted by Nastassja
A koliko je to daleko u proslost? Ja nemam pojma ni za jednu od tih serija.
Al se sjecam sf serija, jer sam i tada bila ljubitelj:
Blakeova sedmorka - Britanska sf serija, znam da mi je tada bila suuuuper, al bila sam jako mala
Galaktika-svemirska krstarica - vjerujem da ce se mnogi sjetiti ove serije i onih Ceylonaca. Bila mi je bas super. :) \

Jos jedan fan Blakeove sedmorke i Galaktike :D Svake nedjelje sam vjerno zauzela polozaj pred televizorom. Ceylonaca se ne sjecam, za cudo. Vidjela sam neke epizode Galaktike ovdje prije par godina na SciFi, mislim. Blakeovoj sedmorci ni traga ni glasa
:(

T.C.
15.12.2002., 18:01
A Opstanak? Najomiljeniji dio Skolskog programa :) Nije ni onaj botanicar bilo los, ne mogu se sad sjetiti.. aha David Belamy..

15.12.2002., 18:54
E da, a Vasa S. Tajcic i Pozoriste u kuci? To je bila prva dinastija u Yu.

Septembar
16.12.2002., 00:33
Originally posted by Unregistered
E da, a Vasa S. Tajcic i Pozoriste u kuci? To je bila prva dinastija u Yu.

joooooj da to je legenda
novak novak
"jao sto ja volim pozoriste- ali ne u svojoj kuci " :D

rodjo, majka vuka, tina :p

a sjecate li se "grlom u jagode"
ih

el_mariachi
16.12.2002., 01:41
Kodzak, Hitar Pejo, Gradjani sela Luga, Bosko Buha, Obraz uz obraz, Ljubav na seoski nacin, Gospodja ministarka, Dudek & Co, 13-godisnjaci, Sivi dom , Pop Cira i pop SPira, Vojnici , Djekna, Price iz majstorske radionice, Vise od igre, Kapelski kresovi,Velo misto , U registraturi,Nepokoreni grad, Kuda idu divlje svinje, Osma ofanziva,Seljacka buna, Druzba Pere Kvrzice,Vlak u snijegu, Teverrsenove bajke, Baltazar,Babino unuce,Majstori, Sarajevski Atentat, Koze, Odbornici,Twilliht Zone, D Tucovic, Winnetou, Rokeri s Moravu, Mirko und Slavko, Bal na vodi, Uzicka republika, Muzikanti, Sekula , Sovinisticka farsa, Twin Peaks, Kafic Uzdravlje,Moonlighting(Slučajni partneri) , Hill Street Blues, Crna Guja, Allo Allo, Falicni pansion, Ciji ciju tup tup, Return To Eden, Dear John, Murphy Brown, Monty Python's Flying Circus, Red dwarf , Chemsford 123, Strumfovi, Planeta majmuna, Lolek i Bolek, Dalas, Bordzije,Milord, Klinika Svarcvald & Fudo, Sledge Hammer,Postanski sanducic , Kviz 5+, Kviskoteka,Bolnica na kraju grada ,Bas-celik ,Djecak sa Sutle ,Kolaricu Panicu, A je to, Male tajne velikih majstora kuhinje ...
"Mace, ides kod Kljuz?" :D

FannyB
16.12.2002., 02:31
Originally posted by T.C.
A Opstanak? Najomiljeniji dio Skolskog programa :) Nije ni onaj botanicar bilo los, ne mogu se sad sjetiti.. aha David Belamy..
:top: Ja sam svaki dan blejala u Opstanak skupa sa svojim didačem. Kad se sad tog sjetim, pih, baš mi je bilo dobro kad sam bila klinka.;)

ankada
16.12.2002., 10:58
Grlom u jagode mi je bila uvijek draga, voljela bih da ju repriziraju.
"Sta zna svinja sta je dinja..."
E kada ste se tako lijepo prosirili po bivsoj Yu , evo vam i "Cardak ni na nebu ni na zemlji",
i lijepo molim one koji se sjecaju neka kazu kako se zvala serija gdje glavni lik se treba udat za frajera, a
njeni brane, a ona veli ili on ili ladna Morava?
Znam da je serija bila jako popularna, ali da me ubijete ne mogu se sjetiti.
A Kapetan Mikula Mali?

el_mariachi
16.12.2002., 11:59
Mikula mali je spomenut.

Serija se zove ljubav na seoski nacin isto spomenuta.

C'Tebo
16.12.2002., 17:44
A todor i fedor?
A bajum badum?
Se sjećate tih crtića?

To je bilo zakon :)

bogeyman
16.12.2002., 18:00
Kad sam imao školu popodne onda bih ujutro gledao Opstanak, Branka Kockicu, Kolariću-paniću, Jelenka i crtane filmove: Eustahije Brzić, el Toro i el Poncho, Atomski mrav, At Strašnomlat, Brzi Gonzales... To su bili jedini crtići do 19.15, a u taj sat bi svaki drugi četvrtak bile "Male tajne velikih majstora kuhinje" umjesto crtanog :mad: jooj kako sam mrzio onoga Ivu Serdara i Stevu Karapandžu... Tu nepravdu je mogao ispraviti samo Gusztav kad bi uletio u poluvremenu kakve utakmice.
Vikendom je na drugom išao Nedjeljni zabavnik (i meni isto najdraži, Z.Sokolović & S.Štimac, kasnije Sead Memić-Vajta) pa “Dozvolite da se obratimo” uz obavezan partizanski film i poslije toga “sedamnaest-časovna sportska emisija”. Na prvom Minja Subota, navečer Sport Billy i Bolji život.
Eto, toga se ja sjećam. :)

bogeyman
16.12.2002., 18:01
BTW, sjeća li se netko SF-crtanog što je išao u nastavcima u 19.15, svaka epizoda je trajala cca 2-3 min., sjećam se da se jedan lik zvao Tutnplok?

kumek
16.12.2002., 19:14
Ne znam dal je spomenuto ali dal se netko sjeca Kalimera i to je prava nepravda. Ja taj crtic nisam mogao gledati jel mi je bilo zal Kalimera.

"BTW, sjeća li se netko SF-crtanog što je išao u nastavcima u 19.15, svaka epizoda je trajala cca 2-3 min., sjećam se da se jedan lik zvao Tutnplok?"

Cini mi se da se sjecam, ali ne znam jel to onaj u kojem je Delic govorio TiBoukca ili neki drugi?

Icepick
16.12.2002., 22:15
Zacijelo mislite na "Danger Mouse"...a naši su to malko čudno preveli.

Nastassja
16.12.2002., 23:16
Jel to onaj što se kod nas zvao Dar Mar Hoooolmss, Dar Mar Hoooolms
Ti boukca šefe...
Trrrpimirre, dolazi ouamo! ( s engleskim naglaskom):)

Onaj sf u nastavcima znam, ali nemam pojma kako se zvao... al taj neki robot je govorio pluk, pluk... uvijek bi zavrsilo kad je najzanimljivije.

Gustav i Bajum Bajum su bili zakon.:top:

Vikendom je na drugom išao Nedjeljni zabavnik (i meni isto najdraži, Z.Sokolović & S.Štimac, kasnije Sead Memić-Vajta)
Ja mislim da je Vajta bio prije njih dvojice.:confused:

kumek
16.12.2002., 23:25
Bajum bajum je bio talijanski crtic i mislim da se zvao La Linea. Inace, mislim da sam ga nedavno vidio u nekoj reklami.

Arwen Evenstar
29.12.2002., 22:19
SJEĆA LI SE ITKO BLUFONACA?

C'Tebo
30.12.2002., 14:47
Blufonci (mister jozo), rakuni (ćiril stipsa), snorkijevci, štrumpfovi, bipsići, sve su to bili odlični crtići, a ne ko danas

Icepick
30.12.2002., 16:08
rakuni (ćiril stipsa),

Yep, još uvijek imam doma jednu kazetu sa Rakunima i nekoliko RM-ova na kompu.

Inače Rakuni su mi i dan danas najbolji crtić američke produkcije (od polusatnih serijala, naravno) samo im ne valja DUB. Hrvatski je puno, puno, puno bolji.

Eh da, a mjuza je daleko najbolja. "Run With Us" i "Don't Fear Fire" su predobre stvari za crtiće...kao i "Missing It"...

A koji su to tek bili dijalozi:

Čiril: ČEDO!!! Što ti radiš ovdje.

Čedo: <zamuckuje> Bok tata...evo upravo sam se spremao prepraviti one decimalne zareze koje si mi rekao.

Čiril: ČEDO...nemoj mi reći da si klizao s ovim...spodobama.

Bero: Ha, ha....Čedo je sad došao u našu momčad. Sad mi pobjeđujemo.

Čiril: Čedo...sine...reci da to nije istina.

Sofija: Gospodine Sitpsa, trebali bi ste se ponositi Čedom. Pametan je, snažan, zgodan....

Čiril: Čedo...tko ti je ova?

Čedo: To je Sofija.

Čiril: Slušaj ti SOFA!!

Čedo: <prekida ga> Sofija, tata.

Čiril: Sofa, kauč, otoman...ma nema veze...

{"Rakuni na ledu"}

A najbolja mi je ova:

Čiril i prasci u trezoru trguju na burzi.

Čiril: Sto dionica za 11,15.

Prasac: Šefe, ali već je pol dvanaest.

Čiril: Ne govorimo o vremenu već o dolarima! I da si dvostruko pametniji nego šta misliš da jesi i dalje bi bio budala!

Jooooj, moram ih ići sad pogledati.

hellie
08.01.2003., 04:15
zar ste zaboravili andaluziju i sport billy, lilly i willy. a hi-men su bile čak i figurice, sječam se da smo ih stalnorazmjenjivali. a bio je i crtić star wars i to prilično dobar. jeste primjetili da kad god bi pustili novi crtić odmah su lansirali album sa sličicama, imala sam ih tonu, a ne ko danas jedva nešto. bila je jedna serija nemogu se sad sjetiti kako se zove, uglavnom glumio je lik koji glumi princa johna u robin hood muškarci u tajcama i još jedna ženska.

ankada
08.01.2003., 08:54
Nije bas da danasnja "jadna" djecica nemaju slicice, ja to jako dobro osjetim na dzepu, a Digimoni, Pokemoni, Barbike, Potter,... za sve to osim slicica imas i igracke i robu i ...koma ziva.
Jel se netko sjeca serije s Verom Cukic koja glumi majku petero djece koja se izlezava, mama-barbika, koju djeca bude: Ustaj ti si majka petero djece...
Muza glumi Vojo Brajevic, epizoda gdje uci tenis pa jadnik koji glumi ucitelja-teski zenskaros dobije upalu misica jer joj je pomagao prenijeti do obiteljskog gradilista jedno 20-ak vreca cementa, a jos na kraju nista ne dobije (:D ), pa kada ju vidi u daljini sakrije se iza prvog grma, a ona se cudi kao kako to da ga vise nema...
Prosjaci i sinovi su zakon serija.
Evo poceli su sa super serijom "Zvonili ste milorde?", koju daju u ludo vrijeme.
Bila mi je jos eng. serija super, ona u onom ducanu, s prodavacima je bila fenomenalna,pa ona gdje su radili u hotelu, a pozdrav preko radija je bio HAJDI Ho, odzdrav Hajdi hay, tako nekako, ako se netko sjeca molim , neka napise imena serija.

smotana2001
14.01.2003., 08:36
hellie kaže:
zar ste zaboravili andaluziju i sport billy, lilly i willy.

...joj..joj...Lojzek i Vaša Gadosti...svaki puta jedan lijep nadimak. ..ali uvijek s dostojanstvom...

Da li se netko sjeća serije Dugo, toplo ljeto, mislim da je bila portugalska..ahhh djetinjstvo..nedelja ujutro oko 8 sati...Slovenija jedan i ŽIV-ŽAV...

20.01.2003., 13:22
Meni su najdraži "bistrooki". To je još crno-bijelo, gledao sam reprizu prije par godina jer bio sam opravdano odsutan krajem šezdesetih, ali je zaaaakon, nešto kao preteča south parka samo bez psovki

A poletarac sa čkaljom i nelom eržišnik i reality porodom ne špici:D ("mama, jelda ti mene nisi rodila na guzu ko ona teta u poletarcu").
a čik,čik,čik pogodi ko sam...
pa Smogovci, ali samo prvih par sezona. Kasnije su obljutavili, tj. odrasli

C'Tebo
10.04.2003., 01:07
Eto, jednom mom frendu pala na pamet danas jedna idejica:
Da mejlamo hrt-u (hrt@hrt.hr) zamolbe i prijedloge da ponovo uvedu odlične stare serije (za djecu i mlade :D)
I tako je nas negdje desetak mejlalo listu od tri serije koje smo gledali kao klinci i htjeli bi da ih ponovo puste:
"Kapetan grom i vojnici budućnosti", "Djevojčica iz budućnosti" i "Otok s blagom"
Ukoliko još netko s foruma želi raditi ovu čudnu i pomalo glupu akciju, neka primi zamolbu vrloga admina (:D) da mejla zamolbu hrtu (slobodno dodajte svoje prijedloge)
Nadajmo se da će nam želje biti uslišane :D

Sandi
10.04.2003., 01:32
ej!, ja sam bila luda za otokom s blagom. iako se sada skoro ničega ne sjećam :D

a čitala sam da je jedna mala bila sva u suzama kad je završilo prikazivanje djevojčice iz budućnosti, što je ipak malo previše, ali o ukusima se ne raspravlja...

e, i sa 10,11,12 godina sam obožavala 5 prijatelja. znam da postoji serija (zapravo dvije, ja mislim da je jedna snimljena šezdesetih a druga sedamdesetih godina) koju nisam gledala, a voljela bih čak i sad.

C'Tebo
10.04.2003., 01:51
Originally posted by Sandi
e, i sa 10,11,12 godina sam obožavala 5 prijatelja. znam da postoji serija (zapravo dvije, ja mislim da je jedna snimljena šezdesetih a druga sedamdesetih godina) koju nisam gledala, a voljela bih čak i sad.
Joj, za pet prijatelja nisam baš siguran.
Iako sam te knjige guto kad sam bio mali :D (doslovce guto, brijem si da su to prve knjige koje sam posuđivo od prijatelja, a isto tako si brijem da sam ih sve pročito)
No prije negdje 4-5 godina sam išo ponovo pročitat neku tu knjigu (dakle s nekih 16-17 (jao, osjećam se staro sad :()) i bila mi je totalno bezveze i dosadna.
Sjećam se par doživljaja (onako, mutno) i sjećam se da su uvijek obilato jeli (mljac mljac), pili sok od đumbira (koji je to vrag đumbir?) i spavali na paprati :D

ankada
10.04.2003., 14:16
Na koji meil?
Voljela sam jako Pipi duga carapa, Strasilo ( glumi glumac koji glumi u Midsomerskim ubojstvima, John Netels),
ceska bajka , kak se ono zvala, o princezi koja ima prsten, carobni, pa ju progoni Rumburak, tak nekak, ma sjecate se, mislim Arabela, Veliki i mali...
Voljela bih vidjeti opet s svojim klincima crtic: Djeco, Ivica se zovem...
nekada sam ga mrzila, a sada, gle, nostalgije, voljela bih ga vidjeti...:)

C'Tebo
10.04.2003., 14:27
Originally posted by Johnny
Ja bih volio vidjeti neke stare crtiće. Primjerice, one dvije svinje što si stalno nešto tepaju (ne onaj Fedor i Todor nego jedne druge), onda onaj crtić gdje tip nacrta lik na ploču, pa onda on oživi i onda se dere na crtača, tako nešto. A i onaj "Frizbi" (tip koji se stalno smije, i onda ga ovaj pokušava umuknuti).

Ali, prije svih, volio bih da ponovno prikažu Charlieja Browna. To je legenda nad legendama!
A nije li to bio stripi (stripi stripi stripi bwahahahahaha)?:confused:

C'Tebo
10.04.2003., 14:29
Originally posted by ankada
Na koji meil?

Pa metno sam ga :confused: (brijem)
Mejl hrt-a (hrt@hrt.hr)

blondie_30
10.04.2003., 14:40
Originally posted by ankada

ceska bajka , kak se ono zvala...

Je, Arabela :)
ja sam isto za Strasilo, Pipi dugu carapu, Heidi :)

A ja bi isto da ponovno pustaju "old good cartoons" - Pcelica Maja; Strumpfove; Disneyeve crtice

Sorry, al meni su ovi Teletubesi i Pokemoni (ma ne znam ni kak se pise) bas blesavi :flop:

vesnakuša
10.04.2003., 15:10
Kapetan Grom i vojnici budućnosti. To je bila serija

He man i gospodari svemira
super baka
dječak sa andromede
narnijske kronike

Hoću ih opet gledat.....

ankada
11.04.2003., 13:32
Rece sljepica i progleda.:cool:

Icepick
11.04.2003., 18:13
"Vojnike budućnosti" imam doma snimljne na par kazeta, razbacano.

Ali to mi je i dan danas jedna od najboljih SF serija ikad.

Gianluca Vialli
11.04.2003., 18:22
Originally posted by Johnny
onda onaj crtić gdje tip nacrta lik na ploču, pa onda on oživi i onda se dere na crtača, tako nešto.

To je onaj bajum-badum ili tako nekako....to mi je bio genijalan crtić....

mr X
11.04.2003., 19:57
Originally posted by Gianluca Vialli
To je onaj bajum-badum ili tako nekako....to mi je bio genijalan crtić....

la linea, koliko se sjecam...

Indigo Girl
13.04.2003., 15:14
Da, i ja bih voljela opet vidjeti Djevojcicu iz buducnosti i 5 prijatelja! Ali cisto sumnjam da ce moj mejl nesto napraviti....no eto, ipak sam poslala :)

hellie
18.04.2003., 05:10
a le piaf. genijalan crtić. je su ti vojnici budučnosti bili lutke? svi stari crtić i serije subili super. čak mi je bilo super gledati i one priče ujutro u obrazovanom programu, zlatna jabuka, o orfeju. uviejk bi počinjalo, neki ljudi bi stajali pored tone glinenih čupova i počili bi priču. ili šuma striborova isto mi je bila super. tko se sjeća jelenka. i stripi je bio super. čak su u poslijednje vrijeme počeli puštati bojanka, i to je bilo tako zakon. i onaj inspektor pas sa raspadnutim autom. štrumfovi, snorkijevci, bipsići, rakuni, ewoksi.... nisu više crtani što su nekad bili.

Icepick
18.04.2003., 18:13
Originally posted by hellie
je su ti vojnici budučnosti bili lutke?

Ma vidi ti bezobrazluka. :mad: Kakve lutke. Bila je to igrana serija.

Ono na što ti misliš je Terrahawks.

Originally posted by hellie

rakuni, ewoksi.... nisu više crtani što su nekad bili.

Yep. Još uvijek sam sačuvao jednu kazetu sa Rakunima i Ewoksima.

To su mi vjerojatno jedne od najboljih animiranih serija.

Da, danas se više ne rade tako dobre. Tj. ameri ne rade više dobre serije, a HTV i Nova ih ne prikazuju.

Vajta
19.04.2003., 15:01
AAAA!!!

Hoću Otok s Blagom, opet!!!!

Sandi
20.04.2003., 08:31
ja bi opet gustava.

Christina
20.04.2003., 09:44
a jel se tko sjeća taličnog toma evoksa i letećih medvjedića

Thurgood
20.04.2003., 10:14
Originally posted by christina aguilera
a jel se tko sjeća taličnog toma evoksa i letećih medvjedića

naravno! ewoksi su bili zakon, jedino što im je sinkronizacija bila malko u qurcu, ali nije baš puno smetalo :D
letećih medvjedića opet ima na tv-u po ne znam koji put. ja bih radije blufonce vidio :cool:

Galaxia
20.04.2003., 10:33
Originally posted by C'Tebo
pili sok od đumbira (koji je to vrag đumbir?) i spavali na paprati :D

To ti je korijen neke biljke (kao krumpir) samo je puno slađi.

Jel znate da su ewoksi oni medvjedi iz Star Warsa VI :eek:

Kad sam nedavno gledala film trebalo mi je dobrih tjedan dana da skužim od kud su mi poznati! :D :D :D

Icepick
20.04.2003., 10:57
naravno! ewoksi su bili zakon, jedino što im je sinkronizacija bila malko u qurcu, ali nije baš puno smetalo

Ewoksi su imali DUB sa sarajevske televizije, ili tako nešto. Bosanski uglavnom. Tada me nije smetalo, a ne smeta me bogme ni sad kad ih gledam. Voice acting je u stvari dosta dobar.

Jedini je problem što nisu uopće maknuli zvukove iz originala, pa si mogao čuti i na bosanskom i ne engleskom.

Tako je to kad 80-ih nije bilo NanDub-a. :D

Jel znate da su ewoksi oni medvjedi iz Star Warsa VI

DUH!

Šta vam ime George Lucasa na početku Ewoksa nije ništa značilo. ;)

Thurgood
20.04.2003., 11:17
mislim da u ono vrijeme kad sam to gledao nije mi značilo apsolutno ništa ;)
danas je već drugačija priča :cool:

C'Tebo
20.04.2003., 23:22
Originally posted by Icepick
Ewoksi su imali DUB sa sarajevske televizije, ili tako nešto. Bosanski uglavnom. Tada me nije smetalo, a ne smeta me bogme ni sad kad ih gledam. Voice acting je u stvari dosta dobar.

Jedini je problem što nisu uopće maknuli zvukove iz originala, pa si mogao čuti i na bosanskom i ne engleskom.

Tako je to kad 80-ih nije bilo NanDub-a. :D
Bilo je tak i sa Snorkijevcima :D (tada mi to nije smetalo, ali sada mi malčice smeta :()

hellie
20.04.2003., 23:37
Ma vidi ti bezobrazluka. Kakve lutke. Bila je to igrana serija.
sorry, ipak sam imala 5 godina, tako da mi se sve pomiješalo.

To ti je korijen neke biljke (kao krumpir) samo je puno slađi.
to tebi slatko. možda sok, ali sam korijen je više ljut nego sladak.

Šta vam ime George Lucasa na početku Ewoksa nije ništa značilo.
kako smo uglavnom bili djeca nismo se puno obazirali na opening credits. mene je baš bolilo ko je redatelj i scenarist i sl., a tada nisam ni znala što te riječi uopće znače.

ja bi opet gustava.
mozak mi je totalno ishlapio, totalno sam sve zaboravila, tko je gustav. :confused:

diadora
22.04.2003., 17:05
Kroz pustinju i prasumu
Plavo ljeto ( tko se sjeca ove spanjolske serije za djecu?
I kad smo vec kod sjecanja - za malo starije ( od 18) sjeca li se itko engleskog crtica, zapravo lutkica - mislim da se zvao Vrlo vrijedni ili tako nesto...U svakom slucaju imali su W na majicama, zivjeli na smetlistima i reciklirali i crtani je imao super pjesmu

Pupi
16.05.2003., 18:26
Zna li netko kako se zvala ona serija sa lutkama, slična Muppet Showu?
Mogli bi vratiti i DarMarHolsa... Danka Bananka (Bananamena)... Super Teddyja... I onaj crtić sa robotom koji je na trbuhu imao ladice(!?) i stalno je govorio Tutn...

mirrorball
17.05.2003., 23:46
diadora kaže:
Plavo ljeto ( tko se sjeca ove spanjolske serije za djecu?
[/B]

...odlična serija i baš mi bila draga...Pa Terahawks, Super Bili i njegov Supersak....

Pupi
18.05.2003., 01:57
mirrorball kaže:
...Super Bili....
Ako se ne varam, mislim da se zvao Sport Bili...

mirrorball
18.05.2003., 12:20
....imaš pravo. Mea culpa....bio je Sport Billy, Lilly i Willy, a torba je bila SUPER....

debelakrava
09.06.2003., 00:02
sta nije robot govorio blup
ja bi jem...to je neka pevaljka koja se pomocu nausnice pretvara u obicnu zenu i vice versa...nikad nije bio na hrt nego na sky one (i dj cat show)
bili su dobri oni tipa muppet show koji su zivjeli u nekoj pecini???
i muppet babies
definitivno djevojcica iz buducnosti
snorkijevci
strippy
le piaf
linea (bajum badum)
strumfovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ewoksi
blufonci
oni neki rakuni
i oni neki crtici s lego kockama o sportovima (bilo klizanje, formule...)
vila amalka
gustav
bojan
bipsici
fedor i todor (dodji samnom...pa ces vidjeti)

Icepick
09.06.2003., 00:37
debelakrava kaže:
oni neki rakuni

Ja ću popizdit.

Kako možete reći "neki rakuni"....to su "Rakuni" jedna od ponajboljih animiranih serija koje su nam stigle preko 'bare'.

I serija u kojoj se vidi prava kvaliteta hrvatskog DUB-a, a ne ove gluposti i jad što izvodi Project 7 za Novu TV.

Trebalo bi im pustiti "Rakune" da čuju kako se radi DUB.

C'Tebo
09.06.2003., 01:21
Icepick kaže:
Kako možete reći "neki rakuni"....to su "Rakuni" jedna od ponajboljih animiranih serija koje su nam stigle preko 'bare'.

I serija u kojoj se vidi prava kvaliteta hrvatskog DUB-a, a ne ove gluposti i jad što izvodi Project 7 za Novu TV.

"Čedomire, sine moj!"

Mislim da je to neponovliva legenda :)

Thurgood
09.06.2003., 07:00
Ćiril Stipsa :D

ankada
09.06.2003., 07:45
Meni su odgovorili da serije koje sam predlozila nece biti tako skoro reprizirane.:(

heureka
09.06.2003., 07:59
a smogovciiiii??

ma to je bila tako doooobra serija.. nikad necu zaboraviti ono pravljenje kolaca.. (imena likova sam skroz zaboravila.. samo se sjecam da su kasnije nesto svi bili bolesni...)

Thurgood
09.06.2003., 09:33
Smogovci su, ako se ne varam, prošle godine bili reprizirani :confused:

heureka
09.06.2003., 09:56
nisam znala...

ma ja hrt gledam samo kad skontam da ima nesto dobro.. (u sarajevu se tek odnedavno mogu gledati svi kanali....)

Thurgood
09.06.2003., 10:27
ali samo ako se ne varam... koliko sam ja pouzdan to je moglo biti i prije 3 g. :D

kLošar
09.06.2003., 16:32
C'Tebo kaže:
Joj, za pet prijatelja nisam baš siguran.
Iako sam te knjige guto kad sam bio mali :D (doslovce guto, brijem si da su to prve knjige koje sam posuđivo od prijatelja, a isto tako si brijem da sam ih sve pročito)
No prije negdje 4-5 godina sam išo ponovo pročitat neku tu knjigu (dakle s nekih 16-17 (jao, osjećam se staro sad :()) i bila mi je totalno bezveze i dosadna.
Sjećam se par doživljaja (onako, mutno) i sjećam se da su uvijek obilato jeli (mljac mljac), pili sok od đumbira (koji je to vrag đumbir?) i spavali na paprati :D

:D :D :jumping:
iiii ja sam pročitao sve knjige...i .još se sjećam dosta toga..ali dobRo...ipak sam ja mlađi od tebe :p
stric quentin je bijo uvijek mrzovoljan, a služafka je jako voljela onu cigansku djevojčicu Jo koja je bila jako slična George i zato se ova jako ljutila na nju..a Jo je bila u dickA ..koji mi je uvijek bijo bolje kewL nego Julian...a Ann je pekmezasta......

bojan fuuj....dok sam gledao toga crtića dobivao sam mlade..kako je to dosadan crtić...mafuj....a i muzika je uvijek ista....i debilna..

evo šaljem meJL hrt-u za djevojčicu iz budućnosti....:)

DanaX
29.08.2003., 19:39
Jel se netko sjeća o kojoj se seriji radi-glavni lik neko dečko (9-10 godina) svemirac, ima robota koji lebdi, a blago liči na ET-ja (prema mom sjećanju) i još imaju jednog psa, mislim da se zvao Benji. I taj mali bježi od nekih zločestih ljudi, a na Zemlji može preživjet samo s nekom narukvicom.

To su svi detalji kojih se mogu sjetit.

Icepick
29.08.2003., 20:24
DanaX kaže:
Jel se netko sjeća o kojoj se seriji radi-glavni lik neko dečko (9-10 godina) svemirac, ima robota koji lebdi, a blago liči na ET-ja (prema mom sjećanju) i još imaju jednog psa, mislim da se zvao Benji. I taj mali bježi od nekih zločestih ljudi, a na Zemlji može preživjet samo s nekom narukvicom.

Ja se sječam, ali ni ja ne znam kako se serija zvala.

Pratio ih je uvijek neki crni kombi, jel' da?

DanaX
29.08.2003., 20:33
Icepick kaže:

Je, i nutra su bili negativci, mislim muškarac i žena.

Black Revenger
29.08.2003., 21:15
neke od navedenih crtića još uvjek imam na kazetama :cool: (He-man, rakuni, štrumfovi, bipsiči). u kaj se to snimalo. sječam se dm sam moral stati na stolac da bi ugural kazetu u video. :D

ja bi reprizu sandokana. uvjek sam zadnji trenutak kretal u školu samo da bi ga pogledal do kraja. isti slučaj je bio i sa djevojčicom iz budučnosti.

Icepick
29.08.2003., 21:29
Black Revenger kaže:
neke od navedenih crtića još uvjek imam na kazetama :cool: (rakuni).

Koje ep. Rakuna imaš?

Ako je neka koju nemam, mogli bi nabaciti neki "trejd" :D (Ako si ZG i okolica)

Black Revenger
29.08.2003., 21:37
ona s hokejom, ona s božičnim drvcem, pa nešt s berom kao novinarem, kad se ona malo djevojčica izgubila. mislim da je to sve. koje ja dobro pamčenje imam. :cool: :D

P.S. nisam iz zg i okolice

zrzy
29.08.2003., 22:03
Ma koji bipsići, štrumfovi... Sve su to debilane. Hoću Gusztava, hoću pticu trkačicu, hoću Sport Billyja, Maxipsa Ficka, Loleka i Boleka, Stripyja..... stare dobre crtiće hoću!!!!:) :D :) :D

Što se serija tiče, sjećate se Tajanstvenog otoka? Slovačka serija u kojoj klinci sa nekim učiteljem idu na neki otočić (na dunavu valjda) pravit ili tražit perpetuum mobile.

A sjeća se ko one australske serije o nekom starom rokeru? Mislim da mu kćerku glumi cura iz djevojčice iz budućnosti.

Ava Adore
29.08.2003., 22:06
Stripy...da njega puste... ne znam ni što bi bilo sa mnom :D

Icepick
29.08.2003., 22:40
Black Revenger kaže:
ona s hokejom, ona s božičnim drvcem, pa nešt s berom kao novinarem, kad se ona malo djevojčica izgubila. mislim da je to sve. koje ja dobro pamčenje imam. :cool: :D

P.S. nisam iz zg i okolice

'Bemti, te manje više imam i ja. :D

Luv2Bounce
29.08.2003., 23:53
Thurgood kaže:
ja bih radije blufonce vidio :cool:

i jaaaaa, i jaaaaa...
jooj kad sam ovo procitala tako sam se razveselila hehehehee...

JE BIO MISTER JOZO ILI MISTERIOZO?!?!?!?!?!??!!

:D

Luv2Bounce
29.08.2003., 23:54
vesnakuša kaže:
narnijske kronike

daaaa, daaaa... i ja bi, i jaaa biii... :D :D :D

ShapeShifter
30.08.2003., 03:56
DanaX kaže:

banji zax i djecak iz svemira!!!! daaaaaaa!!!!!! to je bila zakon serija.... ma svaka ti cast kako si je iskopala :top:

Benji je onaj pas, mulac ima neku narukvicu iz koje crpi energiju i kad mu je skinu je lagano pusiona.... Ganjaju ga neki lik i treba sa svojim letecim metalnim ljubimcem. Kako sam ja doma trcao na tu seriju bez obizra cega se vani bilo igralo :)

ShapeShifter
30.08.2003., 04:03
Ma pajum padum (http://www.leonsite.com/tmp/pajumpadum.jpg) je bio legenda i uvijek ce ostat! ciji je to crtani bio???

ShapeShifter
30.08.2003., 04:08
a wummy i wumi ili kako se vec pise? oni mali debeli sta stalno sapucu nesto kao pshushushuuuu shpusshuuu... Sjecam se samo da su se uvijek naganjali oko neke sunke...

Flemming
30.08.2003., 06:31
A kaj je sa serijama "Veliki i mali", "Bistrooki" ?
Jesu li uopce sacuvane na tejpu?:cool:

Ava Adore
30.08.2003., 10:33
ShapeShifter kaže:
banji zax i djecak iz svemira!!!! daaaaaaa!!!!!! to je bila zakon serija.... ma svaka ti cast kako si je iskopala :top:

Benji je onaj pas, mulac ima neku narukvicu iz koje crpi energiju i kad mu je skinu je lagano pusiona.... Ganjaju ga neki lik i treba sa svojim letecim metalnim ljubimcem. Kako sam ja doma trcao na tu seriju bez obizra cega se vani bilo igralo :)

u toj seriji, osim psa naravno, najbolji su mi bili ono dvoje zlocestih u crnom kombiju. taj kombi mi je izgledao kao najbolja stvar koju covjek u zivotu moze imati. i da, bilo me je strah njih dvoje :D ali su mi bili super...
ali taj crni kombi s onom antenom na krovu koja se okrece... :s :s :s

Rhea
30.08.2003., 21:24
A jel se tko sjeca serije "Bijeli kamen"?

ShapeShifter
31.08.2003., 03:49
Rhea kaže:
A jel se tko sjeca serije "Bijeli kamen"?

je to ono kad oni mulci traze onaj savrseno oblikovan jajasti kamen? kako je to davno bilo...

Rhea
31.08.2003., 14:33
ShapeShifter kaže:
je to ono kad oni mulci traze onaj savrseno oblikovan jajasti kamen? kako je to davno bilo... Da ,to je stvarno davno bilo.Mulci(djecak i djevojcica:D )su jedno drugome zadavali razne zadatke u kojima bi taj kamen morali odnijeti na odredjeno mjesto npr.ispod susjedovog kreveta dok ovaj spava isl.:D

Manex
01.09.2003., 15:45
C'Tebo kaže:
Eto, jednom mom frendu pala na pamet danas jedna idejica:
Da mejlamo hrt-u (hrt@hrt.hr) zamolbe i prijedloge da ponovo uvedu odlične stare serije (za djecu i mlade :D)
I tako je nas negdje desetak mejlalo listu od tri serije koje smo gledali kao klinci i htjeli bi da ih ponovo puste:
"Kapetan grom i vojnici budućnosti", "Djevojčica iz budućnosti" i "Otok s blagom"
Ukoliko još netko s foruma želi raditi ovu čudnu i pomalo glupu akciju, neka primi zamolbu vrloga admina (:D) da mejla zamolbu hrtu (slobodno dodajte svoje prijedloge)
Nadajmo se da će nam želje biti uslišane :D

To su donekle ok serije ali one nove, ove moderne. Da ti pamet stane... totalno nisu za djecu. Jer kvare mladež.
:(

buco
01.09.2003., 15:48
Rhea kaže:
Da ,to je stvarno davno bilo.Mulci(djecak i djevojcica:D )su jedno drugome zadavali razne zadatke u kojima bi taj kamen morali odnijeti na odredjeno mjesto npr.ispod susjedovog kreveta dok ovaj spava isl.:D ˝

Ili ona epizoda kad je mulac :D morao iscrtati smileyija :) na crkvenom tornju bacajući krumpire umočene u .... šta? Misim da je bio katran or something.

Zakon!

buco
01.09.2003., 15:51
ShapeShifter kaže:
Ma pajum padum (http://www.leonsite.com/tmp/pajumpadum.jpg) je bio legenda i uvijek ce ostat! ciji je to crtani bio???

"Linea" made in Italy
čabarikandifuri!!!!!!!!!!! bajum bajum!!!!!!!!!!!

buco
01.09.2003., 15:58
C'Tebo kaže:
Bilo je tak i sa Snorkijevcima :D (tada mi to nije smetalo, ali sada mi malčice smeta :()

Jel vidiš C'Tebo kak smo mi u biti sjebani zbog toga. Sad nam smeta...

Nego, back to topic: Da li je nekog od vas nervirao "MARIOLINO" kao i mene?:bonk:

ShapeShifter
01.09.2003., 17:06
buco kaže:
Jel vidiš C'Tebo kak smo mi u biti sjebani zbog toga. Sad nam smeta...

Nego, back to topic: Da li je nekog od vas nervirao "MARIOLINO" kao i mene?:bonk:

ma jesu to ona dva mulca od kolaz papira koji od radosti bacaju i vrte glavu u zraku?! Ne sjecam se dovoljno da bi se sjecao dali su me nervirali :)

buco
02.09.2003., 08:38
U biti su klinac i klinka.

ANG3L
02.09.2003., 11:27
Serie iz 80ih: Transformers (Original), Masters (Heman), Robotech itd. to su bili crtani :s :top:

BillGatesMustDie
03.09.2003., 00:42
- Fedore, što je to _________?
- Pođi za mnom!

ShapeShifter
03.09.2003., 06:00
a Branko Kockica? Nemoze se poreci da je to bila jedna od najboljih obrazovnih emisija ikad napravljna za djecu. Moj prvi susret sa zakonima fizike.... brankova krivica :)

buco
03.09.2003., 08:29
A "Kolariću paniću" ?

Tko zna koliko sam staroj upropastio gumilastika iz gaća zbog te serije.

KviKi
03.09.2003., 10:44
Ja se sjecam,da smo kao klinci,ja i frendovi obozavali "Mupete" i "Alfa",alf se vratio,jos samo trebaju Mupeti...:D

alemka
05.09.2003., 22:42
ja bi opet gledala jelenka..

*cactus*
06.09.2003., 02:41
jaoooo, da djevojčica iz budućnosti...
kako mi je to bila nekad killer serija.....

naravno da sam za!
nostalgija bude nas prala 100% :D

AFRODITA69
13.09.2003., 00:13
ono iz proslosti..ko djeca ili mladez,ukoliko ste sad srednje dobi?
recimo ja sam jos iz onog jugo doba kad se na telki gldalo sve i sva,sjecam se pcelice maje,sjecam se kocke kockice,dudeka,kamiondzija,vruceg vjetra,dalje............

Creeping Death
13.09.2003., 00:52
Smogovci.

kozz
13.09.2003., 01:07
Čik pogodi ko sam!

:D

Glupinickname
13.09.2003., 08:20
Postar Aca i Branko Kockica definitivno! Bila je cak jedna Clash of the Titans epizoda Postara Ace u kojoj su se njih dvojica nadmetali za djecju paznju koji li je bolji od njih dvoje. More memorable moment: jedan je obucen ko krempita a drugi ko samsnita i skladaju pjesmice u kojima hvale sami sebe.

Bila je nekakva sarajevska (?) emisija koja je isla nedjeljom prijepodne, vodile su ju dva tipa i stalno su pokazivali nama klincima nekakve eksperimente koje mozemo radit, pa isjecke iz filmova pa bog te pita kaj.

Kroz maglu se sjecam i "Dopustite da se obratim" i "Muzickog tobogana" al to je vec bilo prerano za mene.

Nephrite
13.09.2003., 11:23
Kapetan Grom i Vojnici Budućnosti.

Jebeno, ljudi, jebeno. To su bili dani.

mirrorball
13.09.2003., 13:02
....Roda leti preko krova - deca nova POLETARAC

...zatim Smogovaca i Jelenka, Branka Kockice, Muzičkog tobogana (Muzika je put do sreće....), onog sarajevskog Nedeljnog nešto (jel' vodio Vajta?), Fora i fazona i Kolariću Paniću....

mirrorball
13.09.2003., 13:04
...e da...Dozvolite da se obratimo i legendarna Ružica Trauber i njena poljoprivredna emisija:s

Hermione Granger
13.09.2003., 14:05
Dudek je zakon! :D :D Umirem na te provale...

kozz
13.09.2003., 14:29
mirrorball kaže:

...onog sarajevskog Nedeljnog nešto (jel' vodio Vajta?)...

NEDELJNI ZABVNIK! ...klik!...klik!

Legendarna emisija, jedna od mnogih dobrih dječjih serija koje je osmislio Timothy Buyford ( iliti Timoti Bajford ) - prebjeg sa britanske televizije.

Je, svojedobno ju je vodio Vajta, ali i Slavko Štimac i Zijah Sokolović.

Glupinickname
13.09.2003., 15:57
kozz kaže:
NEDELJNI ZABVNIK! ...klik!...klik!

Legendarna emisija, jedna od mnogih dobrih dječjih serija koje je osmislio Timothy Buyford ( iliti Timoti Bajford ) - prebjeg sa britanske televizije.

Je, svojedobno ju je vodio Vajta, ali i Slavko Štimac i Zijah Sokolović.

DAaaaaaaaaaaa!! Nedeljni zabavnik! tako se zvala! Super mi je bila ta emisija! Svaku nedjelju prijepodne - obred gledanja!

Gilad Pellaeon
13.09.2003., 17:49
Sijecam se Malavizije
Tu su bili, cini mi se Ivica, Darko i Bucka ......:D

Nastassja
13.09.2003., 18:13
Ja se sjećam da su prije podne nedjeljom bili partizanski filmovi, a poslije podne kaubojski. :D
...eh, to su bila vremena... :)

kozz
13.09.2003., 19:33
Nastassja kaže:
Ja se sjećam da su prije podne nedjeljom bili partizanski filmovi, a poslije podne kaubojski. :D
...eh, to su bila vremena... :)

I sad jadnica misliš da su partizani ratovali protiv Indijanaca, a kauboji protiv Njemaca. :D

mirrorball
14.09.2003., 12:49
Nastassja kaže:
Ja se sjećam da su prije podne nedjeljom bili partizanski filmovi, ...eh, to su bila vremena... :)

...da, da...nakon hvalospjeva u čaast JNA u Dozvolite da se obratimo slijedio je neki partizanski - Se sjećate Partizanske eskadrile - čak sam i album imao sa sličicama imao...

....Također tu je i Zimski bioskop pod praznicima sa setom raznovrsnih filmova....

paški sir i vrhnje
12.11.2003., 20:45
a cagney&lacey?!

jel se netko toga sjeća?

nezaboravna serija, iako je se više uopće ne sjećam :)

c.c.
05.12.2005., 21:12
ne znam od kud mi sad ovo, no sjetila sam se jedne serije u kojoj je glavni lik bio dječak koji se mogao pretvoriti u psa. svaki put neposredno prije pretvorbe bi se počeškao po nosu, pas je bio nekakav kovrčav, crne boje :D

zna li netko o čemu se radi, kako se to zvalo? :misli:

52X32X52
05.12.2005., 21:15
c.c. kaže:
zna li netko o čemu se radi, kako se to zvalo? :misli:
zvuči mi poznato...

Jay&AmberFan
05.12.2005., 21:51
Serija se zvala 100 Good Deeds for Eddie McDowd ( 100 dobrih djela Eddija McDowdea ).

Ken
05.12.2005., 22:39
Jay&AmberFan kaže:
Serija se zvala 100 Good Deeds for Eddie McDowd ( 100 dobrih djela Eddija McDowdea ).

Super serija. :s :s :s

barem mi je bila super kad sam bio klinac. :D

dr mladjo
06.12.2005., 07:29
ne znam od kud mi sad ovo, no sjetila sam se jedne serije u kojoj je glavni lik bio dječak koji se mogao pretvoriti u psa. svaki put neposredno prije pretvorbe bi se počeškao po nosu, pas je bio nekakav kovrčav, crne boje

zna li netko o čemu se radi, kako se to zvalo?nije 100 dobrih djela..on je stalno bio u obliku psa..mislim da se zvala ''češkanje''na kraju mu je došla prijateljica koja vozi bicikl..

poirot
06.12.2005., 10:25
Ja sam obožavatelj onih tzv. epic miniseries poput Dinastije Eastwick, The Master Of The Game i tak...

Il Bestione
06.12.2005., 11:27
evoksi i duloksi su bili zakon! :s :s :s

stripyy
06.12.2005., 17:57
Serije: Twin Peaks, Sjever i jug, Povratak u Eden; iam toga jpš al se ne mogu sjetiti.

Kejos
06.12.2005., 20:29
automan-lik sa plavom svjetlucavom košuljom i prkosi zakonmima fizike,skreće pod kutem od 90 stopinj i hologram je.....

doctor who...ono malo epizoda kaj se prikazivalo...pa početkom 80 ih planeta majmuma serija (super mi je bio kad su otkrivali krvne grupe)

pa nepokoreni grad,

pa crtić topsi (puhni i ako govoriš istinu trava će zasvirati)

uvijek između poluvremena gustav

Kejos
06.12.2005., 20:31
dozvolite da se obratimo-emisija za vojnike JNA + uvijek jedan partizanski film

pumpkin pie
06.12.2005., 23:33
Jelenko!!
evoksi i duloksi su bili zakon! :top:
Bipsići
muzički tobogan

doondo
07.12.2005., 23:29
Automan
Terrahawks (Sokolovi)
Amalka
Ciklus filmova Edgara Allana Poe-a (toga sam se bojao u 3 PM !!!)

Synodo
08.12.2005., 02:36
http://www.tvist.tv/tvb/nova-video20.htm

Na ovoj stranici mozete skinuti spicu Poletarca. Takodjer mozete i pisati arhivu TV Beograd koje biste clipove htjeli da postave.

Za razliku od zagrebacke, beogradska televizija naravno ima web stranicu posvecenu povijesti.

grifone
08.12.2005., 08:04
Ljudi, zbilja ste me bacili u (jugo)nostalgiju. :mig:

ShapeShifter kaže:
a wummy i wumi ili kako se vec pise? oni mali debeli sta stalno sapucu nesto kao pshushushuuuu shpusshuuu... Sjecam se samo da su se uvijek naganjali oko neke sunke...
E da, mislio sam da se Wummija ne sjeća nitko osim mene. :zvrko:

glupinickname kaže:

Bila je nekakva sarajevska (?) emisija koja je isla nedjeljom prijepodne, vodile su ju dva tipa i stalno su pokazivali nama klincima nekakve eksperimente koje mozemo radit, pa isjecke iz filmova pa bog te pita kaj.

To bi mogli biti Mak i Zak. :misli: :D

bogeyman kaže:
BTW, sjeća li se netko SF-crtanog što je išao u nastavcima u 19.15, svaka epizoda je trajala cca 2-3 min., sjećam se da se jedan lik zvao Tutnplok?
Taj je crtić bio dobar, bili su u njemu brat i sestra, pas i robot i jurili svemirom. Ne sjećam se kako se zvao.

A Brojke i slova? Legendarno, meni su glavni bili Klaić sa svojim ogromnim rječnicima i onaj tip za matematiku. A jako mi se sviđala i ona treba što je slagala brojke na ploču iako sam bio premali da bih sasvim razumio te emocije. :zubo:

grifone
08.12.2005., 08:10
Zaboravih: VRATITE NAM GUSTAVA!!! :mad: :mad:

dr mladjo
08.12.2005., 08:36
krininalističke priče,na tajnom zadatku,12 žigosanih(da vidim g.clooneya u mlađim danima) grizzly adams,sokolov greben..da napokon vidim u čemu je bila tolika strka oko ovoh serija.sve sam zaboravio..
a od crtanih vitezovi orijenta!

grifone
08.12.2005., 09:39
dr mladjo kaže:
krininalističke priče,na tajnom zadatku,12 žigosanih(da vidim g.clooneya u mlađim danima) grizzly adams,sokolov greben..da napokon vidim u čemu je bila tolika strka oko ovoh serija.sve sam zaboravio..
a od crtanih vitezovi orijenta!

Sve nabrojano je :s :s :s

Grizzly Adams mi je bio posebno dobar. :top:

I još nešto: Dinastiju je prevodio TV Beograd i pisali su imena po Karadžiću pa kad je kasnije HTV počeo prikazivati nastavak serije (nakon slavnog pokolja na vjenčanju :s) nisam se mogao naviknuti da je Blejk Kerington postao Blake Carrington, da ne govorim o ostalima (Semi Džo :lol: ).

stripyy
08.12.2005., 15:41
Serija "Autostoper"! Prikazivala se nekad u progamu plus navečer!

TrentNIN
22.05.2006., 21:25
E ima ko ewokse na kazeti, ja imam al na engleskom tio bi nasu sinkronizaciju,pa ako je neko raspolozen za kakav trejd.imam masu filmova i od tih starijih crtica imam he-mana i ninje kornjace-sve sa kazeta.

c.c.
22.05.2006., 21:32
E ima ko ewokse na kazeti, ja imam al na engleskom tio bi nasu sinkronizaciju,pa ako je neko raspolozen za kakav trejd.imam masu filmova i od tih starijih crtica imam he-mana i ninje kornjace-sve sa kazeta.

imaš ovdje (http://memorabilia.blog.hr/arhiva-2005-12.html#1620453318) par epizoda Ewoksa za skinuti, mislim da su sinkronizirane

TrentNIN
22.05.2006., 21:37
naso sam to vec tio bi sve imat...anyway tx

GetYourFreakOn
23.05.2006., 08:22
Blufonci (mister jozo),
Nije mister Jozo nego Misteriozo.
(Jednom smo, cini mi se na faksu, cijelo jedno dosadno predavanje imali tihu prepirku dal se lik zove Misteriozo ili Mister Jozo. Pa smo na kraju poslali papir da se ljudi lijepo izjasne i glasaju. :))
Sjecam se Bijelog Kamena, Plavog Ljeta, Nedjeljnog zabavnika gdje su plesale one curice u onim cizmicama (o kako sam im zavidjela jer sam ja htjela biti na njihovu mjestu), onog decka iz svemira sa narukvicom i letecim robotom, Djevojcice iz svemira, Jelenka (sjecamo se male Marice "A praporci ce zvoniti cin-cin-cin"), Ebba i Didrik(zaaaaaaaaakoon)...

kad se sjetim - cini mi se da je bilo toliko toga zabavnog.

deer_hunter
23.05.2006., 08:52
ajme krasnih serija je bilo. današnji klinci nemaju što gledati, osim japanskih crtića i debilane prijepodne na HTV1 :bonk:

ja sam obožavala prijepodnevni Obrazovni program: "Opstanak", "Poštanski sandućić", "Branko Kockica", "Aca poštar", "Fore i fazoni", "Kolariću-paniću", crtići iz 1960.-tih... ma zakon :cerek:

a jesam matora :kava:

penelope pitstop
23.05.2006., 14:14
jedna jako draga serija- Lažeš, Melita:cerek: :cerek: :cerek:
rekla mi je frendica da ju je vidjela pred malo i da je cura ostala u faci ista..joj, kako volim tu seriju.
a naravno, i spomenuta djevojčica iz budućnosti, pa još recimo lav , vještica i ormar..:D

Ris
24.05.2006., 18:15
Meni su smogovci zakurac! :rigo:

Ris
24.05.2006., 18:16
Dinastija, Sanata Barbara, Tvin Piks, Život na Sjeveru, Alo Alo, Bolji život...
Onda ona češka dječja...

poirot
24.05.2006., 19:20
Onda ona češka dječja... ak si sam, pridaj se k nam, na nana na na, na nana naaaaaa

Otook s blagom

Constantine
25.05.2006., 10:54
Eh, fali mi ona serija Velečasni Ted (podsjetio me Poirotov spisak). Baš je bila izvrsna i prejebena serija. A i Muške svinje također.

Ris
25.05.2006., 11:34
ak si sam, pridaj se k nam, na nana na na, na nana naaaaaa

Otook s blagom

:top: :top: :top: :top:

Pea
25.05.2006., 23:05
potpuni stranci :cerek:

Constantine
26.05.2006., 08:20

http://feardot.blog.hr/arhiva-2006-05.html#1621126263

roberta carlos
26.05.2006., 08:26
Otook s blagom

kaj nije "Tajanstveni otok"?

Ris
26.05.2006., 15:00

:top: :top: :top:

poirot
28.05.2006., 17:47
kaj nije "Tajanstveni otok"? moguće:top:

the other
26.06.2006., 18:17
Prey
... odlična mračnjak serija- nažalost- kratkog daha... bilo je samo 10ak epizoda... priča o ženi (Debra Messing a.k.a. Grace) koja otkrije da su se među nama pojavili nadljudi... sljedeći korak u ljudskoj evoluciji...
... scary serija... rado bih ju opet pogledao...:horor:

poirot
26.06.2006., 18:21
kolko ti imaš godina? 6? topic je o serijama iz djetinjstva:amen:

the other
26.06.2006., 18:28
Ma ne cjepidlači :azdaja: ... tražio sam prikladnu temu da ovo spomenem, ali najbliže tome što sam pronašao bilo je ovo...
Netko neupućen u ovaj forum mogao bi pomisliti da svi na određenim temama pišu samo i isključivo o zadanoj temi... a oboje znamo da nije tako...
...:flop: za nepotrebno grintanje...

the other
26.06.2006., 18:35
kolko ti imaš godina? 6? topic je o serijama iz djetinjstva:amen:

...p.s. nisam imao pojma dosad da su tvoje godine mjerilo po kojem se određuje da li je nešto iz djetinstva ili ne?...

poirot
26.06.2006., 19:20
Prey je išla pred cca 6-7 godina, a ak ti je djetinjstvo bilo tada, onda si beba :bicedobro:

the other
26.06.2006., 19:58
Prey je išla pred cca 6-7 godina, a ak ti je djetinjstvo bilo tada, onda si beba :bicedobro:

Inzistiranje pod svaku cijenu nije uvijek vrlina... Objasnio sam već sve... neću se ponavljati... :nono:

poirot
26.06.2006., 20:05
:rolleyes:

nisi u Saboru, chill dude :cool:

the other
26.06.2006., 20:09
:rolleyes:

nisi u Saboru, chill dude :cool:

:mudri: :klap: :W

Principessa
26.06.2006., 20:35
evo jedne simpa serije:Homefront (mislim da su naši preveli Nakon povratka, molim ispravite me ako je drukčije!)
link da se posjetite:

http://www.geocities.com/mrmelonfan/characters.html

Constantine
26.06.2006., 20:49
Svi na okupu - bilo je to davno na trećem programu, humoristična serija za ludom ekipom: dugokosim sviračem gitare, debeljuškasti kuhar, plavuša, onaj ćelavi gnjavator, mislim da su bili još i klinci. Sjećam se one scene kada su sumnjali na jednog susjeda da je vampir, a pokušavali su to otkriti pomoću odraza na pladnju ili fotoparatom. A na kraju je glavni lik serije bio vampir. :D

the other
26.06.2006., 20:56
evo jedne simpa serije:Homefront (mislim da su naši preveli Nakon povratka, molim ispravite me ako je drukčije!)
link da se posjetite:

http://www.geocities.com/mrmelonfan/characters.html

Je je bila je dobra :top: ...ali ni ona nije bila tako davno...pa pazi da i ti ne završiš s epitetom kvazi-novorođenčeta...

dr mladjo
26.06.2006., 21:15
Svi na okupu - bilo je to davno na trećem programu, humoristična serija za ludom ekipom: dugokosim sviračem gitare, debeljuškasti kuhar, plavuša, onaj ćelavi gnjavator, mislim da su bili još i klinci. Sjećam se one scene kada su sumnjali na jednog susjeda da je vampir, a pokušavali su to otkriti pomoću odraza na pladnju ili fotoparatom. A na kraju je glavni lik serije bio vampir. :Dsjeti se davidove zvjezde umjesto raspela,blagoslovljene juhe umjesto svete vodiece(ustvari nije blagoslovnjena več ju je napravila svečenikova žena) te sveta kifla kao kolac...

poirot
26.06.2006., 22:33
Svi na okupu - bilo je to davno na trećem programu, humoristična serija za ludom ekipom: dugokosim sviračem gitare, debeljuškasti kuhar, plavuša, onaj ćelavi gnjavator, mislim da su bili još i klinci. Sjećam se one scene kada su sumnjali na jednog susjeda da je vampir, a pokušavali su to otkriti pomoću odraza na pladnju ili fotoparatom. A na kraju je glavni lik serije bio vampir. :D :s:s:s:s

CHICKEN BABE je bila glavna poštapalica tih godina, zajedno s BEAUTIFUL PEOPLE :s

poirot
26.06.2006., 22:33
link da se posjetite:

http://www.geocities.com/mrmelonfan/characters.html :s

the other sere, jebote, ovo je išlo pred 12-13 godina:blabla:

LordShaper
26.06.2006., 22:48
Oke mene zanima da li se još neko sjeća ove serije: ekipa znanstvenika koje je okupio neki multimilijuner da prvo spriječe nuclear meltdown u jednoj centrali a onda istraže krađu plutonija iz iste....bili su liječnik, antropolog, pomorska biologinja, fizičar i neki plaćenik koji ih je furao okolo u svom C-130 avionu...u svakoj su epizodi bavili nekim eko-problemom ili sličnim stvarima....ring a bell?

poirot
26.06.2006., 22:54
captain planet:rofl:

LordShaper
26.06.2006., 23:04
LOL .....ali nije

absolutelyfabulous
27.06.2006., 09:12
ak si sam, pridaj se k nam, na nana na na, na nana naaaaaa

Otook s blagom

Joj, da! :cerek: Zakon serija. Brings back memories!

Sjećate se Snorkijevaca.

absolutelyfabulous
27.06.2006., 09:14
Kako se zvala ona serija ... 'good night San Francisco where ever you are'... onaj radijski voditelj i ona plavuša, obožavala sam tu seriju. :D

the other
27.06.2006., 09:22
Kako se zvala ona serija ... 'good night San Francisco where ever you are'... onaj radijski voditelj i ona plavuša, obožavala sam tu seriju. :D

Midnight call ...Gary Cole je bio radijski voditelj... iako nisam potpuno siguran...

Constantine
27.06.2006., 14:41
Captain Power and the Soldiers of the Future (http://www.imdb.com/title/tt0092329/) - za ovu seriju bi dao sve blago svijeta da ju ponove na televiziji. :s :s :s Još uvijek se sjećam onih fora robota...

Pimpinell@
28.06.2006., 00:55
Tamo negdje 70 i neke donio tata s broda veeeliki Grunding s daljincem...uuu jebote...to je bila kutija...

enivej:-)

iz tog vremena..

Sandokan
Jedrenjaci
Ulice SanFRanciska s mladim i nadobudnim M.Douglasom(tada je imao puno ružniju bradu nego sada)

Blakeova sedmorka..valjda da je sada gledam bi crkla od smijeha
E da...prije svega toga Svemir 1999:-)mjesec se otrgo iz putanje zemlje,zajedno s kolonijom na njemu...brrrr...još se sjećam efekata koje je kod mene izazivala ta serija
...ima još ...ali počinje me hvatat Ajchaimer....

poirot
28.06.2006., 06:13
joooj da, Sandokan, al onaj animirani, s onim tigrom kao Sandkoanom :cerek:

deer_hunter
28.06.2006., 09:34
www.captainpower.com

absolutelyfabulous
28.06.2006., 09:41
Ulice SanFRanciska s mladim i nadobudnim M.Douglasom(tada je imao puno ružniju bradu nego sada)

Koja odijela, koje naočale!
Tad je M. Douglas bio zgodan i ja sam ga, naravno, obožavala! :cerek:

Constantine
28.06.2006., 15:51
joooj da, Sandokan, al onaj animirani, s onim tigrom kao Sandkoanom :cerek:

Poirotu, prile stari, i ja sam isto obožavao tu animiranu seriju. :s :s :s Bar dva puta sam ju gledao, a uz to i Put oko svijeta za 80 dana.

Constantine
28.06.2006., 15:52
www.captainpower.com

Hvala ti, dušo. :cerek: :kiss:

Principessa
29.06.2006., 20:02
... a uz to i Put oko svijeta za 80 dana.
sa bivšim Bondom i Peter Ustinovim... ajme šta sam volila tu seriju...

i Indijanu Jonesa sam obavezno pratila... mali Indy je bio :cerek:

poirot
29.06.2006., 20:07
meni je prva sezona Indy-a bila zakon, poslije mi nije baš bilo nešt

Principessa :w :kiss:

Principessa
29.06.2006., 20:10
meni je prva sezona Indy-a bila zakon, poslije mi nije baš bilo nešt
pih! nije ti se sviđao mladi Indy... :zubo:

poirot
29.06.2006., 20:13
Daktari, Daktari, Daktariiiiiiiiiiiiiiii:s:s:s

obožavah tu seriju :cerek:

Constantine
29.06.2006., 20:14
Meni je super bila ona epizoda za vampirom. Gledao sam to kao klinac i naježio se od one scene kada vampir skalpelom ili nečim sličnim komada onog jadnika iza bijele zavjese, a vidi se samo njegova sjena i krv na zavjesi...

poirot
29.06.2006., 20:20
:confused:

koja je to serija?

Constantine
29.06.2006., 20:24
:confused:

koja je to serija?

Indiana Jones!

To je bilo kada je došao u onaj dvorac sa djevojkom i nekim partnerom u potrazi za jednim tipom, a tamo su našli vrata koja imaju užarenu kvaku, čizme bez tijela, strop koji krvari, a kasnije nađu "žive" koji piju krv iz čaša umjesto vina i onoga tipa kojemu na kraju filma probodu srce kolcem, a u sadašnjosti stari Indiana jones priča djeci tu priču i na kraju ih prestraši lažnim vampirskim zubima.

dr mladjo
29.06.2006., 20:29

lawrence i chita...

poirot
29.06.2006., 20:30
nisi kvotao, pa nisam bio siguran na što se nadovezuješ :zubo:

Constantine
29.06.2006., 20:30

I ja također, i onoga lava Clarencea i onoga majmuna.
http://www.imdb.com/title/tt0059977/

Constantine
29.06.2006., 20:31
nisi kvotao, pa nisam bio siguran na što se nadovezuješ :zubo:

Kada si mi se ubacio prije nego što sam stigao postati. :hebemu:

poirot
29.06.2006., 20:32
a ja još na dial-upu!

luzer :vidiga:

dr mladjo
29.06.2006., 20:34
Indiana Jones!

To je bilo kada je došao u onaj dvorac sa djevojkom i nekim partnerom u potrazi za jednim tipom, a tamo su našli vrata koja imaju užarenu kvaku, čizme bez tijela, strop koji krvari, a kasnije nađu "žive" koji piju krv iz čaša umjesto vina i onoga tipa kojemu na kraju filma probodu srce kolcem, a u sadašnjosti stari Indiana jones priča djeci tu priču i na kraju ih prestraši lažnim vampirskim zubima.
to je bilo na transilvaniji?jel bila kuglastih munja?

Constantine
29.06.2006., 20:46
to je bilo na transilvaniji?jel bila kuglastih munja?

Je, bilo je na Transilvaniji, a gdje drugdje? :zubo: A kuglastih munja se ne sjećam.

dr mladjo
29.06.2006., 20:50
Je, bilo je na Transilvaniji, a gdje drugdje? :zubo: A kuglastih munja se ne sjećam.
znam da su naišli na mtrve vojnike te da je jedan od njihovih pratilaca izgorio ka ga je kugla pogodila..kako je završilone mogu se sjetit..

Constantine
29.06.2006., 20:53
znam da su naišli na mtrve vojnike te da je jedan od njihovih pratilaca izgorio ka ga je kugla pogodila..kako je završilone mogu se sjetit..

Možda je to bio Indiana Jones: Tesla coil weapon. :zubo:

Kruska
29.06.2006., 20:55
idući tjedan počinje opet jedan od klasika-sjever i jug :cerek:

poirot
30.06.2006., 20:15
joooj, sad se sjetih jedne zbilja stare serije koju sam obožavao kao klinac:cerek:

uglavnom, serija je bila francuska u jedno 10-ak epizoda, cca. Radilo se o jednom sredovječnom šefu marketinške agencije koji je bio udovac s jedno 4-5 djece, brijem da su sve bile kćeri. tip je praktički se skroz bio posvetio poslu sve dok jednog dana nije naletio na svoju staru ljubav i tada je skroz popizdio. sjećam se scene kad je za ulogu u reklami za zubnu pastu uzeo tipa koji ima samo par zubi u ustima i svi crni k'o ugljen :lol:

i još se sjećam da je jedna od kćeri išla oborit nekakav Guinnesov rekord, uglavnom, kupala se u kadi punoj soka od rajčica :confused:

njegova ljubav je jako ličila na Catherine Deneuve, možda je čak bila ona. išlo krajem 80-ih ili početkom 90-ih. uglavnom, sjećam se da mi je bilo super to kak je tip skroz poludio, ono, baš je bila feelgood serija :cerek:

jel se sjeća tkogod?

c.c.
30.06.2006., 20:20
joooj, sad se sjetih jedne zbilja stare serije koju sam obožavao kao klinac:cerek:
uglavnom, serija je bila francuska u jedno 10-ak epizoda, cca. Radilo se o jednom sredovječnom šefu marketinške agencije koji je bio udovac s jedno 4-5 djece, brijem da su sve bile kćeri. tip je praktički se skroz bio posvetio poslu sve dok jednog dana nije naletio na svoju staru ljubav i tada je skroz popizdio. sjećam se scene kad je za ulogu u reklami za zubnu pastu uzeo tipa koji ima samo par zubi u ustima i svi crni k'o ugljen :lol:
i još se sjećam da je jedna od kćeri išla oborit nekakav Guinnesov rekord, uglavnom, kupala se u kadi punoj soka od rajčica :confused:
njegova ljubav je jako ličila na Catherine Deneuve, možda je čak bila ona. išlo krajem 80-ih ili početkom 90-ih. uglavnom, sjećam se da mi je bilo super to kak je tip skroz poludio, ono, baš je bila feelgood serija :cerek:
jel se sjeća tkogod?

mogle bi biti "Mladenačke ispovijedi (http://www.imdb.com/title/tt0108731/)", tamo jesu bile četiri sestre koje su živjele samo sa ocem. i govorile su francuski :zubo:

poirot
30.06.2006., 20:26
neeeeeeeeeeeeeeee, to je išlo pred 4-5 godina, ovo je išlo ja mislim čak prije rata. uglavnom, vjerojatno početkom 90-ih.

i serija se vrtila oko njega i njegove ljubavi, djeca su bila sporedni likovi.

Constantine
30.06.2006., 20:38
Muppet show (http://www.imdb.com/title/tt0074028/) - kako sam samo kao klinac obožavao ovu seriju, Žabac frog, ona dva starca (čiji si, poirot, avatar imao), Gonzo, medvjed, Miss Pigy....:cerek: :cerek: :cerek: I one parodije na Star wars... :cerek: :cerek:
A poslije sam gledao i New muppet show (http://www.imdb.com/title/tt0115279/) za onim rasfarijancem, prejebeno duhovitim štakorom i starim likovima, e da i ona dva blesava prasca. Joj, da, i ona parodija na Baltwach. :lol: :lol: A sjećam se i ono kada su imali predstavu za sirevima koji su se rastopili, pa ih je štakor na kraju pojeo... :D

poirot
30.06.2006., 20:41
Statler & Waldorf :cerek:

Constantine
30.06.2006., 20:45
Statler & Waldorf :cerek:

http://s2.slibe.com/imagestumb/c827c4d8-statlerwaldorf27.jpg (http://s2.slibe.com/image/c827c4d8-statlerwaldorf27/)

Najbolji kritičari ikad, mi im nismo niti do koljena. :D

c.c.
30.06.2006., 20:47
neeeeeeeeeeeeeeee, to je išlo pred 4-5 godina, ovo je išlo ja mislim čak prije rata. uglavnom, vjerojatno početkom 90-ih.

ma Mladenačke ispovijedi nisu sigurno išle prije 4-5 godina, to sam gledala još u osnovnoj. možda su to bile reprize nedavno. slične je radnje, no ako si uvjeren da je serija koju ti tražiš išla prije rata, onda to očito nje to. ne znam, ništa mi drugo ne pada na pamet.

poirot
01.07.2006., 08:06
ok, ja znam dasam gledao Mladenačke pred 4-5 godina, možda je išla repriza, ali znam koja je serija tak da sigurno nije ona koju tražim, ovo je za malo0 stariju populaciju :tuzni:

the other
01.07.2006., 11:27
Muppet show (http://www.imdb.com/title/tt0074028/) - kako sam samo kao klinac obožavao ovu seriju, Žabac frog, ona dva starca (čiji si, poirot, avatar imao), Gonzo, medvjed, Miss Pigy....:cerek: :cerek: :cerek: I one parodije na Star wars... :cerek: :cerek:

PIGS IN SPACE :lol: :lol: :lol:

Constantine
01.07.2006., 14:48
ok, ja znam dasam gledao Mladenačke pred 4-5 godina, možda je išla repriza, ali znam koja je serija tak da sigurno nije ona koju tražim, ovo je za malo0 stariju populaciju :tuzni:

Je li glumio onaj glumac iz Mućki? Ako je on, onda bi mogao biti Dražesni pupoljci svibanjski? :misli:

poirot
01.07.2006., 16:40
alo, francuska serija!

deer_hunter
02.07.2006., 09:44
alo, francuska serija!

sjećam se ja :rofl:
to je brazilska serija, sinhronizirana na francuski, alo! :zubo:

poirot
02.07.2006., 11:04
ma jok, jebate, nisu to Mladenačke ispovijedi, ovome su djeca bila odrasla :rolleyes:

once again, gledao sam Mladenačke ispovijedi tak da znam o čemu pričam :rolleyes:

i ova uopće nije bila tzv. 'serija za mlade' :rolleyes:

deer_hunter
02.07.2006., 12:37
ma jok, jebate, nisu to Mladenačke ispovijedi, ovome su djeca bila odrasla :rolleyes:

once again, gledao sam Mladenačke ispovijedi tak da znam o čemu pričam :rolleyes:

i ova uopće nije bila tzv. 'serija za mlade' :rolleyes:

ne sjećam se, stvarno :confused: :eek: :kava:

inflame
03.07.2006., 11:27
Totalno mi je jasno zašto se svi zbune i misle da su to Mladenačke ispovijedi. mislio sam i ja. Pogotovo kad si spomenuo da se kupa u kadi. Jedna od tih cura se kupala u kadi u svakoj najavi, kolko se sjećam. E sad, dal su rajčice bile unutra...:D Mislim da nisu. Anyway, ono o čem pričaš mi je nepoznato, :( al ako kažeš Catherine Deneuve, onda probaj pogledat na IMDB pod njenim imenom, možda ima šta.

Constantine
04.07.2006., 18:38
Ovo bi ponovno htio na televiziji: Obitelj adams (http://www.imdb.com/title/tt0057729/), ali kao serija. :s :s :s

Mikahr
06.07.2006., 20:21
Sjeća li se itko serije Korijeni?Ako se sjećam radi se o nekom crncu iz SAD koji
istražuje svoje porijeklo a sniman je po istinitoj istrazi.
Mislim da se njegov potomak,koji je došao kao rob iz Afrike,zvao Kunta Kinte.

dr mladjo
06.07.2006., 20:24
The Lifeboat (http://us.imdb.com/title/tt0108836/)

serija o welškom spasilačkom brodu...

poirot
06.07.2006., 20:57
KYTV, KYTV, KYTV :trio:

Najbolji infomercial ikad: Nemojte politi dijete vrelom vodom! :lol:

dr mladjo
07.07.2006., 06:17
KYTV, KYTV, KYTV :trio:

Najbolji infomercial ikad: Nemojte politi dijete vrelom vodom! :lol:
:s :s imal ona scena kad uspoređuju kuču vlasnika koji imaju kytv satelit i onih koji su odbili kupnju?

Astrice
07.07.2006., 06:20
Da taj mi je bio baš kul

Constantine
08.07.2006., 19:03
Sjetio sam se još jedne stare serije za trećeg programa: Srodne duše. Ona debela, mršava i ona stara ženskarica.

Constantine
12.07.2006., 15:28
Da li se netko sjeća one krimi serije Klauni su donijeli suze? Radilo se o onim klaunovima koji su došli na predstavu i iz torbe izvadili mitraljeze i pucali po gledateljima. A glavnom liku, majci djeteta su ubili sina i mislim da je krenula u potragu za ubojicama. Sjećam se jedino one scene kada je neki tip razbijenim staklom raskrvario ruke i krvlju crtao po staklu, i ona scena kada upucani tip pada za staklenog stropa blizu ženske, a pored nje tip s pištoljem.

dr mladjo
12.07.2006., 15:55
evo jedne starije serije..mislim da se emitirala 92-94..

silas (http://www.imdb.com/title/tt0081929/)..

mr. sule
13.07.2006., 18:48

http://www.benji.com/JoeCamp/ImagesJoe/B-zax.jpg

Stvarno mi je žao ako je neko već otkrio koja je ovo seriaj u pitanju (Benji, Zax i dječak iz svemira - Benji, Zax and alien princ), ali ovo mi je prilika da se i ja uključim u ovu nostalgičnu besjedu.

Sjeća li se iko serije prevedene kao Posjetioci. Original bi trebao biti na češkom.

Neki svemirci imaju strašnih problema na svojoj rodnoj planeti i na neki način su spoznali da im jedino neko dijete genije sa Zemlje nekom svojom formulom može pomoći. Svemirci dolaze na Zemlju, gdje u jednoj supermoćnoj Ladi Nivi špartaju uzduž i poprijeko Čehoslovačke (tada) tražeći tog malca.

Nekon desetak epizoda, pronalaze ga, međutim, greškom teleportiraju njegovog djeda, koji je nekakav stolara ili nešto sl. i sa sobom uvijek nosi vaser-vagu. Nakon što svemirci skontaju da su pokupili pogrešnog, ostave ga samog u toj prostoriji gdje rikava glavni komp. On skuži da tu nešto zuji, izvadi svoju vaser-vagu, vidi da je tu nešto neravno, smota neki papirić i podmetne ga pod nogaru, nakon čega sve proradi kako treba.

Gorriot
18.07.2006., 11:58
unaprijed se ispričavam,ne znam gdje da postavim ovo pitanje....bila jednom davno neka serija na telki, termin je bio oko 14.h, naime glavni lik je bio neki boksač Aboriđin.... zna li netko, sjeća li se netko koja je to serija bila? hvala

Constantine
18.07.2006., 14:45
Je li netko gledao onu meni omiljenu seriju A - team (http://www.imdb.com/title/tt0084967/)? :s :s :s

sad but true
18.07.2006., 14:51
unaprijed se ispričavam,ne znam gdje da postavim ovo pitanje....bila jednom davno neka serija na telki, termin je bio oko 14.h, naime glavni lik je bio neki boksač Aboriđin.... zna li netko, sjeća li se netko koja je to serija bila? hvala
da, sjećam se ja. čini mi se da se zvala Krila ili nešto s krilima. Sjećam se one scene kad se žena kod koje je bio napila pa mu rekla 'You people' a dotad jebila kakti super tolerantna :lol:

Constantine
18.07.2006., 14:53
da, sjećam se ja. čini mi se da se zvala Krila ili nešto s krilima. Sjećam se one scene kad se žena kod koje je bio napila pa mu rekla 'You people' a dotad jebila kakti super tolerantna :lol:

Zlatna krila? :misli: