PDA

View Full Version : Gljivica Candida albicans

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

pixie007
01.07.2010., 11:03
diane su bile prve tablete koje sam dobila (kad sam bila nekih 17), i pila sam ih možda pol godine (svaki ciklus tableta -> + 1 kila, zato sam odustala). onda sam prešla na jasmin pa je bilo ok. onda sam radila pauzu od godinu dana, i sad sam na logestu.
i eto još dok sam bila na jasminu su počele gljive. al ne krivim jasmin, to tek nakon što sam ga već 2 godine pila. možda je stres na faksu? neam pojma. dečka ne krivim, on ih nikad nije ni imao (pošto na vrijeme skužim). ali LUDA sam već AAAAAAA!!!!!

E tak sam ja diane pila 2 godine ( s pauzom) pa mi je dala jasmin. No meni gljivice traju 9 mjeseci:(i taman kad se poveselim da je prošlo, eto ih opet haha... Sad su mi se povukle na mjesec dana kad sam pila jasmin. i vratih se na diane i eto ih opet:( pa ne znam...a živcira me to, pogotovo ljeti...ići ću kod ginekologice, znam da sam ju žicala diane netrag, ali reći ću joj da me muče te gljive pa mi možda da neke druge kontrac. da, čula sam da je logest dobar:)pa vidjet ću nešto,valjda će proći...a tijelo će ekslodirati od toliko hormona:rofl:eh, da sam bar na faksu:)sad planiram upisati tek, ako hahahaha:D ma ni ja ne krivim dečka, nije on kriv a nit je znao da ćemo dobiti...

maya13
01.07.2010., 11:46
E tak sam ja diane pila 2 godine ( s pauzom) pa mi je dala jasmin. No meni gljivice traju 9 mjeseci:(i taman kad se poveselim da je prošlo, eto ih opet haha... Sad su mi se povukle na mjesec dana kad sam pila jasmin. i vratih se na diane i eto ih opet:( pa ne znam...a živcira me to, pogotovo ljeti...ići ću kod ginekologice, znam da sam ju žicala diane netrag, ali reći ću joj da me muče te gljive pa mi možda da neke druge kontrac. da, čula sam da je logest dobar:)pa vidjet ću nešto,valjda će proći...a tijelo će ekslodirati od toliko hormona:rofl:eh, da sam bar na faksu:)sad planiram upisati tek, ako hahahaha:D ma ni ja ne krivim dečka, nije on kriv a nit je znao da ćemo dobiti...

jesi rješila državnu maturu? :D

ma kad skužiš da ih budeš dobila ( npr teže se navlažiš, ne pomaže ni stosatna predigra ) odma si spucaj jedan canesten, možd ti više ne bude ni trebalo. meni eto onda u roku 2 dana sve bude ok, čak i manje.

pixie007
01.07.2010., 13:28
jesi rješila državnu maturu? :D

ma kad skužiš da ih budeš dobila ( npr teže se navlažiš, ne pomaže ni stosatna predigra ) odma si spucaj jedan canesten, možd ti više ne bude ni trebalo. meni eto onda u roku 2 dana sve bude ok, čak i manje.

Da da, famozna matura je položena:D s četvorokom:D svi kažu da sam mogla i bolje, al nisu oni bili tamo i patili se:azdaja:
hahaha ja s vlaženjem nemam problema nikada:zubo: a krema canesten mi je ok, ali vaginalete mi se ne otope:( gin. tvrdi da je to od diana... Ne znam, sad sam sva zbunjena. Diane su mi super ali s njima se i beštija vratila:( grrr... A kak je tebi s Logestom? možda kad gin. vidi nalaze mi da neke druge a makne Diane(ne bih ja ni smjela kao jer nemam više PCOS, al sam ju užicala). Sad sam se malo prije tuširala i ima ih:( nema puno, ali ima...

*SveMirac*
01.07.2010., 14:38
[QUOTE=pixie007;27537922] kako ti stojiš s dotičnom? QUOTE]

a ja i dotična smo si bliske u zadnje vrijeme(čitaj:godinu i pol):rolleyes:
zadnjih mjeseci se pogoršala- češeeee:mad: prakticiram tampon u acidofil i par kapi čajevca-čisto da imam dobre bakterije-acidofil i sastojak za ubijanje-čajevac:D..ok je više manje..ali nikad skroz da je nema..no vej hoze:) s "kantamponom" mi nije baš išlo.
ponovno pijem acidosalus..da napunim crijeva dobrim bakterijama-jeeei..
mislim da je moj problem (a i većini vjerujem), što kad imaš vaginalnu infekciju, najčešće ju imaš i u crijevima:( (polovica ginekologa se slaže da se prenose iz crijeva preko međice u vaginu, polovica da se prenosi odnosom) al u svakom slučaju i 1. i 2. ti daju diflucan..znači da ih u probavnom sustavu potamani. skrenuh s teme- uglavnom acidosalus sa svojim guuud bakterijama koje se bore protiv gljive u crijevima, a ja lokalno guram sve živo i neživo..u protivnom je to jedan začarani krug- lokalno je sredim, dođe iz crijeva opet i tako do armagedona:mig:
a i neke stvari jako voli papati- npr.sve s kvascem (pogotovo pivu koju ja volim:Pivo:)..tako da me brzo krene češat guza (ispričavam se na slikovitosti):D..čini mi se jako glupo to reć..jer nakon pijenja ima ona šta putovat do crijeva ali takvo mi je iskustvo:ne zna:
uglavnom- djelovati lokalno i "globalno" i sahraniti kuju jednom za svagda:cerek:

maya13
01.07.2010., 15:16
hahaha ja s vlaženjem nemam problema nikada:zubo: a krema canesten mi je ok, ali vaginalete mi se ne otope:( gin. tvrdi da je to od diana... Ne znam, sad sam sva zbunjena. Diane su mi super ali s njima se i beštija vratila:( grrr... A kak je tebi s Logestom? možda kad gin. vidi nalaze mi da neke druge a makne Diane(ne bih ja ni smjela kao jer nemam više PCOS, al sam ju užicala). Sad sam se malo prije tuširala i ima ih:( nema puno, ali ima...

a gle . . koliko znam diane su jedne od najjačih, a logest među slabijima.. ok mi je, ne primjetim ti ja na tabletama neke nepoželjne simptome tak da nemoj mene pitat, meni su sve ok :D

a ak ti se vaginalete ne otope znači da nisi dovoljno vlažna dolje :D to se i meni dešava pa ja to jednostavno rješim - navlaži se, tj obavi neku predigru sa dečkom ili sama, tek toliko da dolje poteče, i onda bubni vaginaletu ->problem rješen :D

*SveMirac* ...

ovaj, nisam baš preveć skužila... koji vrag si ti turaš doli? :D sad sam svašta nešto zamišljala.. pa te molim detaljan prijevod.
ispričavam se što ću ja sad bit slikovita,ali kad skužim da ih imam, prilikom tuširanja ih sama fizički rješim (izbacim van, počistim, kak oćete), jer obično ih odma skužim, i onda bubnem vaginaletu i sutra sve ok. to vald zoveš lokalno? i što imaš protiv piva??? sad ga taman pijem, baš mi paše :(

*SveMirac*
01.07.2010., 15:57
ovaj, nisam baš preveć skužila... koji vrag si ti turaš doli? :D sad sam svašta nešto zamišljala.. pa te molim detaljan prijevod.
ispričavam se što ću ja sad bit slikovita,ali kad skužim da ih imam, prilikom tuširanja ih sama fizički rješim (izbacim van, počistim, kak oćete), jer obično ih odma skužim, i onda bubnem vaginaletu i sutra sve ok. to vald zoveš lokalno? i što imaš protiv piva??? sad ga taman pijem, baš mi paše :(

ne znam od kuda da krenem:D
dole sam si "turala"- sve vrste vaginaleta, tampone sa kantarionom/čajevcem/jogurtom, češnjak,...uglavnom svašta nešto nekonvencionalno:D a prošli su ti dani kad je meni pomagala vaginaleta i krema..zato sam i turala svašta:) pretpostavljam da nemaš kroničnu infekciju ako ti pomaže vaginaleta nakon 1 dan- blago tebi-ja nisam te sreće:(
čak mi ni (oralni) antimikotik nije pomogao..:flop:
a protiv pive nemam ništa- volim je jako..kao što sam i napisala.
ali za kronične infekcije postoji nešto što se zove antikandida dijeta..e pa prema toj dijeti piva i ostalo sa kvascima (gljivice su inače kvasnice) pogoduje njihovom razmnožavanju.dakle i ja i moje gljivice volimo pivu:D

maya13
01.07.2010., 17:29
ne znam od kuda da krenem:D
dole sam si "turala"- sve vrste vaginaleta, tampone sa kantarionom/čajevcem/jogurtom, češnjak,...uglavnom svašta nešto nekonvencionalno:D a prošli su ti dani kad je meni pomagala vaginaleta i krema..zato sam i turala svašta:) pretpostavljam da nemaš kroničnu infekciju ako ti pomaže vaginaleta nakon 1 dan- blago tebi-ja nisam te sreće:(
čak mi ni (oralni) antimikotik nije pomogao..:flop:
a protiv pive nemam ništa- volim je jako..kao što sam i napisala.
ali za kronične infekcije postoji nešto što se zove antikandida dijeta..e pa prema toj dijeti piva i ostalo sa kvascima (gljivice su inače kvasnice) pogoduje njihovom razmnožavanju.dakle i ja i moje gljivice volimo pivu:D

ma da znam da gljive vole kvasac, ali sam skužila da si i pivu trpaš doli pa mi nije bilo jasno :D

ček.. . češnjak?? zvuči totalno mazohistički xD
ali šta je je nikad mi nije palo napamet da nešto gurnem unutra, osim dečka naravno :p
čak sam i sa tamponima prestala jer sam od njih jako dobivala, bar sdam ja tak uvjerena. i nije da ih nisam mjenjala, redovito sam se i prala i sve, al tamponi su mi bili zlo. a mrzim i uloške fuj, rado bi tampone koristila :(
no ja čim stavim neki uložak (koji nije onaj dnevni) odma dobim gljive :/ vald sam alergična il nešt.

no tete, bumo išle na plac prodavat pečurke i vrganje? :D

greta beta
01.07.2010., 17:42

uff ja ih imam i za izvoz :lol::lol::lol::cerek::zivili:

River Ho
01.07.2010., 17:52
Danas sam dobila rezultate papa testa koji su sljedeci

papa 2
superficijalne stanice +++
intermedijalne++
leukociti+
gljivice pozitivan

Lijecnik je rekao da je nalaz uredan. Znam da sa ovim gljivicama i leukocitima ne moze biti uredan, a ovo ostalo ne znam ni sta je.
Sta dalje ciniti?

Ivanicapeca
01.07.2010., 19:56
Danas sam dobila rezultate papa testa koji su sljedeci

papa 2
superficijalne stanice +++
intermedijalne++
leukociti+
gljivice pozitivan

Lijecnik je rekao da je nalaz uredan. Znam da sa ovim gljivicama i leukocitima ne moze biti uredan, a ovo ostalo ne znam ni sta je.
Sta dalje ciniti?
Imaš infekciju gljivicama koje i onak manje više sve imamo. Ak te ne muče, pusti da ih tijelo samo ubije. Drmaj po AB kulturi i drugim probioticima, a nek se dečko zaštiti kondomom kod sexa.

*SveMirac*
01.07.2010., 20:44

čitala sam da su tamponi majka za dobiti gljivice:D
valjda jer i to malo zraka šta bi ušlo u špiljicu:cerek: oni spriječe..
a šugave gljive vole vlažno i ne prozračno..gadure:Snajper:
smeta onaj plastični gornji sloj od dotične marke uložaka (da ne reklamiram:mig:)..ako njih koristiš nije ni čudno jer kroz ono ne možeš udahnut zraka ni da ti život ovisi o tome:D, a gljive odmah organiziraju paradu ko u rio de janeiru:)
mene su uništili ti ulošci..otkrila sam one "pamučnaste"..
a u krajnjem slučaju ima u ljekarni onih skroz pamuk-vata đir uložaka- možda ti od njih bude ok..i ima ih s krilcima i svim modernim dodacima, da ne misliš na one koje su nam mame prije nosile:D one kao za inkontinenciju:D
a o prodaji da ni ne govorim- počet ću stvarno razmišljat o otvaranju obrta:rofl:

maya13
01.07.2010., 23:20
smeta onaj plastični gornji sloj od dotične marke uložaka (da ne reklamiram:mig:)..ako njih koristiš nije ni čudno jer kroz ono ne možeš udahnut zraka ni da ti život ovisi o tome:D, a gljive odmah organiziraju paradu ko u rio de janeiru:)
a u krajnjem slučaju ima u ljekarni onih skroz pamuk-vata đir uložaka- možda ti od njih bude ok..i ima ih s krilcima i svim modernim dodacima, da ne misliš na one koje su nam mame prije nosile one kao za inkontinenciju:D
a o prodaji da ni ne govorim- počet ću stvarno razmišljat o otvaranju obrta

ma ja sam na tabletama prvenstveno zato da ne moram nosit uloške nit tampone :D jer uz tablete menge imam za 2 -3 dnevna uloška i bok, a ti su takvi pamučasti i mali :)

i eo u jednom od prijašnjih postova sam pisala da su mi ko po difoltu svake 4. srijede tu. ovaj put su kasnile 1 dan, al eo osjetim da danas dolaze.. jupi, can't wait. al budem si bubnula vaginaletu prije spavanja.

nego. .kad smo kod prodaje.. možda su i ove halucinogene pa možemo više zaradit :D

Mother Earth
01.07.2010., 23:31
Jbt koLko nas ima :D:D
Grozne su te beštije, i ja sam jedna od onih kojoj se redovito vraćaju svakih par mjeseci.. No vidim da ima i gore od toga, užas :(
I živcira me što mi ginko neda recept za tabLete bez pregLeda, kao da već ne znam da je to to svaki put, pa još uz tu gamad moram i trpit taj pregLed svako maLo! ma jooj mrzim ih :(

pixie007
02.07.2010., 08:48
Rasprodaja gljivaaaaaa!!!:cheer::cheer::rofl:

maya13
02.07.2010., 10:11
Jbt koLko nas ima :D:D
Grozne su te beštije, i ja sam jedna od onih kojoj se redovito vraćaju svakih par mjeseci.. No vidim da ima i gore od toga, užas :(
I živcira me što mi ginko neda recept za tabLete bez pregLeda, kao da već ne znam da je to to svaki put, pa još uz tu gamad moram i trpit taj pregLed svako maLo! ma jooj mrzim ih :(

a pa šta ne odeš sama ? canesten vaginalete koštaju oko 20kn i možeš ih kupit bez recepta. kombinacija sa kremom je skuplja, a isto možeš bez recepta. :)

0merta
02.07.2010., 11:46
Curke, pliz pogledaje ovaj moj post: http://www.forum.hr/showthread.php?p=27570111#post27570111 neznam zapravo u koju temu sam ga trebala stavit, pošto je vezano za urin, ali i za 'potencijalne' gljivice. Ako treba kopirat ću, tj. premjestit ovdje. Zanima me vaše mišljenje...

Silvery
02.07.2010., 12:12
...neznam zapravo u koju temu sam ga trebala stavit, pošto je vezano za urin, ali i za 'potencijalne' gljivice. Ako treba kopirat ću, tj. premjestit ovdje. Zanima me vaše mišljenje...
Nema potrebe za premještanjem, post je na odgovarajućem topicu jer ne znamo što je uzrok tome, a gljivice su najmanja stvar. Imaš tamo odgovor :)

third eye
02.07.2010., 13:32
ja ne znam zasto al ja nikakve infekcije vise nemam. nakon par godina mucenja i isprobavanja svega zivog i nezivog one nestale.
vec sam jednom rekla da mi je canesten krema za rodnicu pomogla. ali,svejedno. dijabetes i pilule i nista :)
prije za vrijeme menstruacije bilo je toliko lose da nisam mogla sjedit,hodat,odlazak na wc muka isusova.nateceno,crveno,odvratni plasticni ulosci iziritirali koliko mogli
sad,nakon jako dugo godina napokon sam ok. mogu nosit i uske hlace i tange(jednom u sto godina jer ih ne volim),koristim lactacyd i ako slucajno zasvrbi stavim malo kreme i gotovo. nadam se da ce ovo stanje potrajat.

River Ho
02.07.2010., 15:21
Imaš infekciju gljivicama koje i onak manje više sve imamo. Ak te ne muče, pusti da ih tijelo samo ubije. Drmaj po AB kulturi i drugim probioticima, a nek se dečko zaštiti kondomom kod sexa.

Eto drmam po tim probioticima, samo nije mi jasno je li sad imam i neku upalu posto mi je frendica rekla da je uz gljivicu tu i upala koja se lijeci antibioticima, tako njoj rekao njen ginekolog. E sad, kuzim da antibiotici jos vise pogoduju razvoju tih gljiva pa kako onda to sve rijesiti? Ovo je zacarani krug..:ne zna:

greta beta
04.07.2010., 10:20
Eto drmam po tim probioticima, samo nije mi jasno je li sad imam i neku upalu posto mi je frendica rekla da je uz gljivicu tu i upala koja se lijeci antibioticima, tako njoj rekao njen ginekolog. E sad, kuzim da antibiotici jos vise pogoduju razvoju tih gljiva pa kako onda to sve rijesiti? Ovo je zacarani krug..:ne zna:

nista..prvo se rijesi upale to ti je vaznije...a kad zavrsisi s antibioticima onda kreni u borbu...:clint:
s tim da ne bi bilo lose da tijekom terapije stavljas dolje nesto za prevenciju tipa vagisan vaginalete ili lgg tampon....:top::w

nety
04.07.2010., 13:40
Meni je neka cura s forum preporucila gynodaktaryin i upalilo :cheer::klap:
Canesten mi nije pomagao sad cemo vidjeti terpaija je gotova pa cemo vidjeti

pavoxx
04.07.2010., 15:46
ja sam ih dobio od jeden cure ,
ja bih dao tisucu eura da ih se rijesim,imal ko od muski ili zena neki efikasan
lijek ..molicu za savjet

cuttie_123
04.07.2010., 17:27
ja sam se skoro rijesila tih gljivica, ali sad ce menga pa moram napravit pauzu sa vaginaletama... nego, ja obozavam tampone, ali sad ne znam koje bi valjalo uzeti kad vec imam te gljivice?

maya13
04.07.2010., 18:45
ja sam ih dobio od jeden cure ,
ja bih dao tisucu eura da ih se rijesim,imal ko od muski ili zena neki efikasan
lijek ..molicu za savjet

odi u ljekarnu i kupi canesten kremu, ne treba ti recept za to. i onda ga mažeš dok ne bude bolje :)

pavoxx
05.07.2010., 21:23
odi u ljekarnu i kupi canesten kremu, ne treba ti recept za to. i onda ga mažeš dok ne bude bolje :)

canesten me pece ,imam Fungizid,trosim al nevidim neki napredak jednom mi se desilo da su skoro otisle. i ja nisam mazo isao sam kod doktora reko da mu pokazem da i on vidi da nije sta drugo i on pogledao i kaze da to nije spolna bolest,dao mi fugizid,a koji je kurac i to smeta i ometa ,

ali problem je sad imam neku malu mlada od mene 12 g hoce da bude samnom ,a meni nije ok da je zajebem pa da se i ona muci sa tim ...

Silvery
06.07.2010., 00:39
Pavoxx, pa to nije spolna bolest, svi je imamo prirodno. Kad se PH poremeti (usred raznih okolnosti: omekšivaći, puno slatkog, stres, pad imuniteta, reakcija na neke lubrikante u kondomima itd.) onda se one razmnože. Kod muškaraca one odu puno lakše i brže, ali ako si im povoljan stanar, vlažan i znojan među nogama, bez zraka i "provjetravanja", bez svjetla, uske ne pamučne hlače, gaćice, konstantno pranje šamponima, a ne vodom itd.... normalno da će te mučiti. Ako češeš još gore.

maya13
06.07.2010., 06:31
ako peče znači da djeluje :p

a gle ne znam, reko si da imaš gljive, muški koriste canesten za gljive (as far as i know). ako ti ne odgovara uzmi to što si koristio i ne slušaj mene- ipak nisam ja stručnjak a i nisam imala uvida u .. ovaj.. tvoju alatku :D

0merta
06.07.2010., 09:59
reakcija na neke lubrikante u kondomima itd.
Hmm, moguće da sam ih ja onda čak od toga dobila.

Silvery
06.07.2010., 16:20
Uf, da samo znaš kako meni to smeta, automatski bukne i zato moramo dobro paziti s izborom kondoma.
Da stvar bude gora, ni ta gumica mi nije baš najbolji prijatelj...kako da kažem....brže me "isuši" i onda trenje opet napravi svoje, pa se one znaju pojavit. :zubo:
Srećom imam svoju standarnu proceduru, nakon toga mlaka voda i pauza od najmanje 1 dan da to dolje dođe sebi :cerek: (nema mi druge)

0merta
06.07.2010., 17:36
Heheh...sami problemi. :D
Ja sam ustvari krivo shvatila, mislila sam baš na lubrikante...taj gel od durexa, iako mislim da taj koji smo korisitili je na vodenoj bazi...al ko će ga znat.

Dubrovcanka_25
06.07.2010., 22:00
a u krajnjem slučaju ima u ljekarni onih skroz pamuk-vata đir uložaka- možda ti od njih bude ok..i ima ih s krilcima i svim modernim dodacima, da ne misliš na one koje su nam mame prije nosile:D one kao za inkontinenciju:D
a o prodaji da ni ne govorim- počet ću stvarno razmišljat o otvaranju obrta:rofl:

a vidis ja iskljucivo tampone koristim i OK mi je,nedavno sam nakon par godina stavila ulozak i odma partyyy...jos kako je vruce a ta plasticetina ne dise..uffff..inace,sad je ljeti najbolje hodat po kuci u haljinicama bez gacica...prozracno...:) samo moram pazit kako sjedam na kauc,pogotovo ako dodju gosti,ha ha

Ja sam probavala svasta za preventivu kupovat,masu love potrosila na probiotike (lactogyn),neke preventivne ko vaginalete(femigel),pa cesnjak....ma kakvi...kad si sklon,sklon si i gotovo! Prvi su me put posjetile ima 15ak godina,otada se druzimo svako par mjeseci....Plimicol mi se pokazo bolji od Canestena!
Volim nosit usko,tangice,papat slatko a ne volim jogurt, s time sebi ne pomazem znam...a tko stres danas moze izbjec,i on je trigger....
e i primjetila sam da mi neki gelovi za intimno tusiranje ne odgovaraju,zasada mi se cini dobar Zincia!

pavoxx,canesten te pece jer u sastavu ima alkohola malo a ti si se naravno isvrbio i nadrazena je koza pa zato pece! Treba bit uporan i mazat i po prestanku simptoma,ako odma prestanes vratit ce ti se!

pavoxx
07.07.2010., 08:55
..Plimicol mi se pokazo bolji od Canestena!
Volim nosit usko,tangice,papat slatko a ne volim jogurt, s time sebi ne pomazem znam...a tko stres danas moze izbjec,i on je trigger....
e i primjetila sam da mi neki gelovi za intimno tusiranje ne odgovaraju,zasada mi se cini dobar Zincia!

pavoxx,canesten te pece jer u sastavu ima alkohola malo a ti si se naravno isvrbio i nadrazena je koza pa zato pece! Treba bit uporan i mazat i po prestanku simptoma,ako odma prestanes vratit ce ti se![/QUOTE]

..ma ne ceskam se ne svrbi me nego pecka ako stavim kreme malo vise onda se ne mjenja nista .., da jos samo da se pocnem ceskat taman bi mi to trebalo ...da me netko vidi na ulici kako se drapam dole slika :top:

pavoxx
07.07.2010., 08:58
nije to spolna bolest ali je prenosivo ,a ako je prenosivo onda je znaci da ima neke bakterije nisu opasne ali su prilicno dosadne

Silvery
07.07.2010., 10:15
Ok, ne kužim što je ovo sad s bakterijama jer je to totalno druga stvar od gljivica. Ili si nešto izostavio u postu :ne zna:
Bakterije se liječe antibioticima, a gljivice probioticima i antimikoticima (antibiotici pomažu širenju gljiva).

pavoxx
07.07.2010., 14:47
sta gljivice nisu bakterije i to su sigurno neka vrsta bakterija...
:eek:

greta beta
07.07.2010., 14:50
ma gdje si to cuo :mig:

pavoxx
07.07.2010., 15:02
negje sam nesto procitao u internetu ,a danas sam uzeo canesten ,evo malo prije opro ga i osusio fenom i namazo i opet posusijo ,sad cu vidjet ...
sinoc sam moro jednu partiju sexsa obavit s kondomom i mislim da svaki seks odgodi par dana gljivice..neznam nisam pametan nego hocu da mali usreci neku zenu kad ude unutra..

llollipop
07.07.2010., 15:33
helou:)
zanima me dal mogu bez recepta u ljekarni kupiti multygyn proizvode? irigator i gel!
znam imati problema sa gljivicama ali stanje se puno smirilo...meni su pomogle vivag vaginalete!

greta beta
07.07.2010., 15:44
negje sam nesto procitao u internetu ,a danas sam uzeo canesten ,evo malo prije opro ga i osusio fenom i namazo i opet posusijo ,sad cu vidjet ...

samo tako nastavi 2 puta dnevno 2 tjedna...pa ces vidjeti... i zraci ga sto vise :rofl:

greta beta
07.07.2010., 15:46
helou:)
zanima me dal mogu bez recepta u ljekarni kupiti multygyn proizvode? irigator i gel!
znam imati problema sa gljivicama ali stanje se puno smirilo...meni su pomogle vivag vaginalete!

mozes, ali jeftiniji irigator ti je od rosalgina a isto je super! ja sam ga platila oko 30 kn a ovaj je 100kn! za gel ne znam...

pavoxx
07.07.2010., 19:00
samo tako nastavi 2 puta dnevno 2 tjedna...pa ces vidjeti... i zraci ga sto vise :rofl:[/QUOTE]

hocu drzacu se pravila da vidim ,a najgore mi kao cu ovu zensku s kojom prvi put trebam imat odnos ,kad uzem kondom nisu sve zene iste ,recimo iz iskustav nevole zene bas kondome ..:rofl:

Dubrovcanka_25
07.07.2010., 20:06

joooj,nema jedno s drugim veze nikakve....evo ti link pa se educiraj:
http://www.medicina.hr/clanci/gljivicne_infekcije_zenskih_spolnih_organa.htm

ako ti ne prodje za par dana mozes i kupit diflucan pa popit,on bi ih trebo dokrajcit! ali daj se strpi sa odnosima par dana,nije ti pametno toliko mucit jadnog prijatelja...kako li ga vec zoves...:D
da,neke zene nevole kondome ali vjeruj mi jos manje vole gljivicne infekcije zato drzi ga u gacama par dana!!!

Silvery
07.07.2010., 20:22
:facepalm: Pavoxx, nemoj se ljutiti, ali daj PLEASE guglaj malo, sto puta smo ti rekle da su gljivice = gljivice, a bakterije su bakterije i to dvoje se NIKAKO ne liječi isto. I NE, to NISI mogao nigdje pročitati da su to dvoje isto. Ne znam kako ti misliš da su gljivice bakterije. Probaj ih liječit antibioticima pa ćeš vidjet kako ćeš napravit kontra-efekt.

...kad uzem kondom nisu sve zene iste ,recimo iz iskustav nevole zene bas kondome ..:rofl:
:rolleyes:
Možeš ti pričati što god želiš, ali VOLE žene kondome, ako zbog ičega onda zbog svojeg zdravlja dolje. Žene koje su odgovorne prema sebi i svom zdravlju će koristiti kondom, posebice ako je riječ o friškoj ili usputnoj vezi. Nije stvar u voljeti ili ne voljeti nego u zaštiti, ne samo od trudnoće (jer prekinuti snošaj znamo da nije sigurna stvar što možeš vidjeti na topicu Jesam li trudna?), nego i zbog beštija koje nemaju simptome, a ponajprije zbog HPV-a ili npr. bakterija kao što je klamidija. Gljivice su ti mila majka, normalna stvar, ne štete i znaš da ih imaš jer imaš simptome i naši su prirodni stanari i nisu spolna bolest, radije se brini da nemaš druge beštije koje po defaultu nemaju simptoma uopće.

nety
07.07.2010., 21:38
Smrc nakon sedmodnevne terapije gynodaktarinom stanje puno bolje..cak mislila i izljeceno Sad 3 dana kasnije vidim da mi se vraca sve na staro
Dobila sma betadine vaginalete pa kad još to potrošim vidjeti cemo

pavoxx
08.07.2010., 08:36
mozes i kupit diflucan pa popit,on bi ih trebo dokrajcit! ali daj se strpi sa odnosima par dana,nije ti pametno toliko mucit jadnog prijatelja...kako li ga vec zoves...:D

---------
diflucan , to mozes samo s receptom . ali sacekacu ,sad sam se odlucio onracunati s njima ,ali zadnja tri mjeseca se borim ,mozda je problem sto ga nisam susio i stavljao sam previse kreme ...pa je bilo toga uvijek za volju na njemu .
sto se tice lijecenja zena ili muski mislim da mi mozemo zajednicki koristit samo kreme a lijekove ne ...ali reko mozda imate o tome iskustva sa svojim frendom ..

pavoxx
08.07.2010., 08:38
,nije ti pametno toliko mucit jadnog prijatelja...kako li ga vec zoves...:D

zovem ga ranko :rolleyes:.

kamizo
08.07.2010., 17:03
ja imala, koristila canestene i proslo. decko se nije lijecio, nije imao nikakvih simptoma pa mislili nema on nista. sad se meni ponovk vratile i skontali da bi bilo pametno da se i on lijeci ali na pregled ne moze do jeseni. sad sam tu procitala da se moze i on mazati canestenom ali pitanje je koliko dugo i ima li ih on uopce jer ne
a simptoma? da ipak maze? je li vas zbog gljivica boljeli tijekom seksa?

nety
08.07.2010., 19:10
otidi do ginekologa i neka ti napise terapiju za tebe i njega Moj je pio hiramicin

ta.ja
08.07.2010., 19:51
Uživanje u godišnjem pokvarili gljivice :mad: :hebemu: Otišla u ljekarnu i kupila samo kremu (tako da se može i mm namazati). Do sada mi je ginić propisivao vaginalete, ali nikad više. Canesten krema :s :s Vaginalete su mi koma, pogotovo kad joj drugi dan treba do navečer da sva iscuri van a i kao da mi sasuši rodnicu

@Kamizo - ne prakticiram seks kad imam gljivice, samo mi još i to fali :facepalm:

Dubrovcanka_25
08.07.2010., 21:19
diflucan , to mozes samo s receptom . ali sacekacu ,sad sam se odlucio onracunati s njima ,ali zadnja tri mjeseca se borim ,mozda je problem sto ga nisam susio i stavljao sam previse kreme ...pa je bilo toga uvijek za volju na njemu .
sto se tice lijecenja zena ili muski mislim da mi mozemo zajednicki koristit samo kreme a lijekove ne ...ali reko mozda imate o tome iskustva sa svojim frendom ..

nope,ja jednom imala recept pa kasnije mi se nije dalo ic po uputnicu i jednostavno ga kupila...nije bila jeftina bas ko canesten,mislim cca 100kn...
ako se vec 3mj boris s njima onda bi bila dobra ideja kupit diflucan pa napadnut i iznutra...i ranka stvarno ostavi na miru jedno vrijeme!:D
sjecam se da je jednom meni ginic bio prepisao terapiju i meni i momku,oboje i canesten i diflucan...

Dubrovcanka_25
08.07.2010., 21:22
Uživanje u godišnjem pokvarili gljivice :mad: :hebemu: Otišla u ljekarnu i kupila samo kremu (tako da se može i mm namazati). Do sada mi je ginić propisivao vaginalete, ali nikad više. Canesten krema :s :s Vaginalete su mi koma, pogotovo kad joj drugi dan treba do navečer da sva iscuri van a i kao da mi sasuši rodnicu

@Kamizo - ne prakticiram seks kad imam gljivice, samo mi još i to fali :facepalm:

ali meni nemoze krema pomoc,moram vaginalete stavit...ako navrijeme reagiram,jedna mi je dovoljna,nemoram sve 3....
ali to za curenje poslje...eee,bas zadnji put,tocno znam kad mi je na poslu u pola dana odjednom pljus van pa sam otrcala u wc...zato je mozda bolja ona varijanta vaginanlne kreme,nju sa aplikatorom stavis pa onda odma ujutro izadje..jer je vec u tekucem stanju...

pavoxx
08.07.2010., 21:32
:facepalm: Pavoxx, nemoj se ljutiti, ali daj PLEASE guglaj malo, sto puta smo ti rekle da su gljivice = gljivice, a bakterije su bakterije i to dvoje se NIKAKO ne liječi isto. I NE, to NISI mogao nigdje pročitati da su to dvoje isto. Ne znam kako ti misliš da su gljivice bakterije. Probaj ih liječit antibioticima pa ćeš vidjet kako ćeš napravit kontra-efekt.

Možeš ti pričati što god želiš, ali VOLE žene kondome, ako zbog ičega onda zbog svojeg zdravlja dolje. Žene koje su odgovorne prema sebi i svom zdravlju će koristiti kondom, posebice ako je riječ o friškoj ili usputnoj vezi. Nije stvar u voljeti ili ne voljeti nego u zaštiti, ne samo od trudnoće (jer prekinuti snošaj znamo da nije sigurna stvar što možeš vidjeti na topicu Jesam li trudna?), nego i zbog beštija koje nemaju simptome, a ponajprije zbog HPV-a ili npr. bakterija kao što je klamidija. Gljivice su ti mila majka, normalna stvar, ne štete i znaš da ih imaš jer imaš simptome i naši su prirodni stanari i nisu spolna bolest, radije se brini da nemaš druge beštije koje po defaultu nemaju simptoma uopće.

nemoj se brinut ,neka misli ovako neka onako.

pavoxx
08.07.2010., 21:34

nope,ja jednom imala recept pa kasnije mi se nije dalo ic po uputnicu i jednostavno ga kupila...nije bila jeftina bas ko canesten,mislim cca 100kn...
ako se vec 3mj boris s njima onda bi bila dobra ideja kupit diflucan pa napadnut i iznutra...i ranka stvarno ostavi na miru jedno vrijeme!:D
sjecam se da je jednom meni ginic bio prepisao terapiju i meni i momku,oboje i canesten i diflucan...

i jel pomoglo jeste se rjesili ..? Aa jasam gledao u inernetu ako je to to preko 100€

pavoxx
08.07.2010., 21:40
i meni i momku,oboje i canesten i diflucan...[/QUOTE]
kokiko miligrama ste pili i kakav je bio efekat ...

magic potion
09.07.2010., 00:55
Ja sam candidu riješila u 2 tjedna Plymicolom. Nije se više vraćala, a bilo je to prije dosta vremena.:ne zna: Pola godine otprilike.

kamizo
09.07.2010., 01:35

Prvi put kad su mi se pojavile, najprije me pocelo boljeti za vrijeme seksa i tek sam onda imala simptome koji ukazuju na gljivicnu infekciju. Dosta nakon. Mislila sam da je to povezano. I naravno da se ne seksam za vrijeme infekcije :kava:

Silvery
09.07.2010., 02:36
i jel pomoglo jeste se rjesili ..? Aa jasam gledao u inernetu ako je to to preko 100€
Čega, gljivica, bakterija ili virusa? Svega sam se rješila, poštujući par osnovnih pravila o gljivicama (našla sam im glavni uzrok, ali to je ovdje jako duga priča i malo off). Za gljivice nisam kupovala nikakve skupe i specijalne preparate. A koliko bi mi ih samo trebalo :horor:

ta.ja
09.07.2010., 08:25
ali meni nemoze krema pomoc,moram vaginalete stavit...ako navrijeme reagiram,jedna mi je dovoljna,nemoram sve 3....
ali to za curenje poslje...eee,bas zadnji put,tocno znam kad mi je na poslu u pola dana odjednom pljus van pa sam otrcala u wc...zato je mozda bolja ona varijanta vaginanlne kreme,nju sa aplikatorom stavis pa onda odma ujutro izadje..jer je vec u tekucem stanju...

Mene baš boli/peče kad mi je istopljena Canesten vaginaleta nakupi oko malih stidnih usana i zato sam rekla nikad više. One Vivag mi normalno iscure i ništa me ne boli

Prvi put kad su mi se pojavile, najprije me pocelo boljeti za vrijeme seksa i tek sam onda imala simptome koji ukazuju na gljivicnu infekciju. Dosta nakon. Mislila sam da je to povezano. I naravno da se ne seksam za vrijeme infekcije :kava:

Shvatila sam tvoj post kao da pitaš ako boli seks za vrijeme gljivične infekcije. Ovo o čemu sada pišeš je nešto sasvim drugo.
Mene je ovaj put počelo peći 10ak minuta nakon seksa. Najprije naivno računala da su more, sol i ostale fore uzrok tome, ali kako je vrijeme odmicalo sam skužila da je riječ o gljivicama

pavoxx
09.07.2010., 11:54
[QUOTE=Silvery;27698528]Čega, gljivica, bakterija ili virusa? Svega sam se rješila, poštujući par osnovnih pravila o gljivicama.

e sad si mi sve rekla.......

Silvery
09.07.2010., 13:04
e sad si mi sve rekla.......

Ovo je veliki pdf, i da ti idem sve objašnjavat, bilo bi off i na dugo i na široko. Samo na ovom topicu možeš naći brdo savjeta kako se rješiti gljiva :D. Ukratko, bila sam gljivicama konstantno povoljan domaćin. Zašto? Zato jer sam na grliću imala ektropij iliti "ranicu" (ne u klasičnom smislu, to je sad druga tema). To je bio magnet za bakterije i upale i zbog toga sam imala konstantan blagi neprimjetan iscjedak. Ne bih ga primjećivala na gaćicama, već bi to bilo "unutra" i to mi je ginekolog rekao kad je vidio. A vlaga je rajska zemlja za gljvice. I nema te masti i vaginaleta koje bi mi ih iskorjenile. Bi pomoglo, ali bi se vrlo brzo opet vratila. Tek kad sam rješila problem iz korjena, odnosno sanirala tu ranicu krioterapijom, oslobodila sam se gljivica i svih briga koje dolaze uz njih. Naravno, nisam cijepljenja protiv njih jer postoje i druge stvari koje utječu na njihovo razmnožavanje. Eto, nadam se da sam malo razjasnila cijelu priču. :mig:

Regnikolarna
09.07.2010., 14:07
:cheer::cheer:
Pozdrav, pilule, evo, tek se 2 tjedna družimo, a vi me već pokušavate spojiti s mojom dragom neprijateljicom koja je očito vama dobra prijateljica. :zubo:
Ne bih, hvala. Upoznajte se s moj dragim gosponom češnjakom. Gospon češnjak ne voli vašu prijateljicu. :)

Ilitiga, na normalan način - 2 tjedna pijem pilule, tek počela, stigle mi gljive opet, i ubijam ih češnjakom i češnjak pomaže. :cerek:

Silvery
09.07.2010., 14:10
He he :) neka neka samo ti ubijaj.
Inače češnjak je stari lijek za mnogo toga. :top:
Sad si me sjetila na priču starijih žena (baba :D).

Dubrovcanka_25
09.07.2010., 20:05
i meni i momku,oboje i canesten i diflucan...
kokiko miligrama ste pili i kakav je bio efekat ...[/QUOTE]

onu jednu od 150mg....evo sam sad nasla u registru ljekova da je tvornicka cijena 32kn,nadodaj porez i becku marzu apoteka na to pa nemoze bit preko 100kn! pomoglo je naravno,samo sto se meni opet s vremena na vrijeme vrati jer sam im sklona...

Dubrovcanka_25
09.07.2010., 20:06
:cheer::cheer:
Pozdrav, pilule, evo, tek se 2 tjedna družimo, a vi me već pokušavate spojiti s mojom dragom neprijateljicom koja je očito vama dobra prijateljica. :zubo:
Ne bih, hvala. Upoznajte se s moj dragim gosponom češnjakom. Gospon češnjak ne voli vašu prijateljicu. :)

Ilitiga, na normalan način - 2 tjedna pijem pilule, tek počela, stigle mi gljive opet, i ubijam ih češnjakom i češnjak pomaže. :cerek:

jel ga koristis oralno ili vaginalno???:D

pavoxx
09.07.2010., 22:13
kokiko miligrama ste pili i kakav je bio efekat ...

onu jednu od 150mg....evo sam sad nasla u registru ljekova da je tvornicka cijena 32kn,nadodaj porez i becku marzu apoteka na to pa nemoze bit preko 100kn! pomoglo je naravno,samo sto se meni opet s vremena na vrijeme vrati jer sam im sklona...[/QUOTE]

Slusaj oprosti ,jednu dnevno ili 2 koliko i kolikodana traje terapija...

Regnikolarna
09.07.2010., 23:45
jel ga koristis oralno ili vaginalno???:D

Vaginalno. Stavim preko noći da smiri situaciju, te nekad i preko dana ako je gadna situacija.

Dubrovcanka_25
10.07.2010., 11:31
onu jednu od 150mg....evo sam sad nasla u registru ljekova da je tvornicka cijena 32kn,nadodaj porez i becku marzu apoteka na to pa nemoze bit preko 100kn! pomoglo je naravno,samo sto se meni opet s vremena na vrijeme vrati jer sam im sklona...

Slusaj oprosti ,jednu dnevno ili 2 koliko i kolikodana traje terapija...[/QUOTE]

samo jedna...zato je to idealna terapija za vas muske,nema brige jesi li zaboravio popit...cvoknes jednu i to je to!:D

Dubrovcanka_25
10.07.2010., 11:32
Vaginalno. Stavim preko noći da smiri situaciju, te nekad i preko dana ako je gadna situacija.

eee,tako je meni jednom zapeo pa sam odustala kad sam ga 10 min vadila van....:rofl: gaza kojom sam ga umotala je imala koncic za lakse vadjenje a on pri povlacenju pukno....:eek:

Regnikolarna
10.07.2010., 15:02
Ja ne stavljam s gazom. Nit imam gaze doma (možda je imam, ali nemam pojma gdje je, do ljekarne mi se ne da) nit mi se da stavljati tu gazu. :ne zna:
Odem na wc pred spavanje, uzmem 1-2 režnja češnjaka (ovisi koliko su veliki i koliko me svrbi), ogulim, razrežem popola (najčešće) i unutra. :lol:
Nikad nisam imala problema s vađenjem (nit mi se gadi nit sam izgubila koji češnjak).

ta.ja
11.07.2010., 14:32
Ja ne stavljam s gazom. Nit imam gaze doma (možda je imam, ali nemam pojma gdje je, do ljekarne mi se ne da) nit mi se da stavljati tu gazu. :ne zna:
Odem na wc pred spavanje, uzmem 1-2 režnja češnjaka (ovisi koliko su veliki i koliko me svrbi), ogulim, razrežem popola (najčešće) i unutra. :lol:
Nikad nisam imala problema s vađenjem (nit mi se gadi nit sam izgubila koji češnjak).

Nema šanse da bih to radila.

Čisto onako znatiželje radi, za koliko dana ti prođu gljivice liječene češnjakom?

Regnikolarna
12.07.2010., 11:14
Prošle mi beštije, čini mi se. :cerek: Premda, nastaviti ću s češnjakom, za svaki slučaj. Kako sam sad na pilulama, mislim da sam veoma plodno tlo za gljive i da najmanja nebriga ili prestanak "liječenja" može odvesti natrag u kaos.
Za koliko su mi prošle? Hmm, 4-5 dana? Definitivno je sporije od Canestena, potrebno je par dana duže, ali ne da mi se ići do ljekarne i trošiti vrijednih 20-25 kn.

P.S.
Ne napomenuh, ovo mi je bila jedna od blažih upala (ili je bila blaža zato što sam na vrijeme prepoznala sitne svrabove i peckanje, odmah počela s terapijom, pa nisam dopustila da se razvije do kraja :misli:).

ta.ja
12.07.2010., 12:34
Između 23 kune za kremu i 2-3 dana dužeg liječenja, definitivno biram 23 kn. Nema šanse da bih ni minutu duže trpila simptome nego što moram

Regnikolarna
12.07.2010., 12:52
:)
A ovisi kakvi su ti simptomi. Mene svrabovi ovaj put nisu ubijali, bili su slabašni, jedva primjetni, većinu vremena ih nisam ni imala, nego jedino iscjedak, ali to pripisujem ranom početku terapije (a ako sam u krivu i ako mi svaka upala odsad bude samo s iscjetkom i blagim svrabom, blažena ja :cerek:). Prije su me uvijek svrabovi ubijali, to je bio užas živi, svako malo se prat vodom da me manje svrbi, ranice koje bole pri mokrenju itd. :eek::eek:

pavoxx
12.07.2010., 17:02
durovcanka

samo jedna...zato je to idealna terapija za vas muske,nema brige jesi li zaboravio popit...cvoknes jednu i to je to!:D[/QUOTE]

----------------
sliusaj danas sam bio kod doktora , i on mi nije htio propisati duflican ...
kaze da mazem s drugom kremom ..veli da duflican dobro udara po zeludcu
da to nije bas optimalno ..jer da i steti ..nezelim te plasit to je moj doktor
ves 15 godina i dosad imam dobra iskustva s njim ...
nista kaze idi kuci i mazi i susi kozu i peri i tako .....

pavoxx
12.07.2010., 17:06
Zelim vam puno snage i volje da imate, da se borite sa ovim dosadnim gljivicama..............

i na kraju da pobijedite ..

Nanidia
12.07.2010., 18:22
Jel ok prati se sa onim specijaliziranim gelovima za pranje intimnog područja? Konkretno, imam hygieia gel, ph= 4,0.

Regnikolarna
12.07.2010., 19:36
Netko veli da je to loše, netko da je to dobro, pa sam zbunjena. Dajte i meni pokoje mišljenje i obrazložite ga. :zubo:

Silvery
12.07.2010., 22:52
Ako je PH šampona dovoljno kisela i kako bi trebala biti i ako je šampon dovoljno blag onda bi trebalo biti OK.
Meni ginekolog preporučio da je najbolje mlaka voda ili čak kamilica, dakle nešto skroz prirodno i da za vrijeme tih malih pošasti izbjegavam razvikane šampone za intimnu njegu.

SuperCow
13.07.2010., 15:09
Ako je PH šampona dovoljno kisela i kako bi trebala biti i ako je šampon dovoljno blag onda bi trebalo biti OK.
Meni ginekolog preporučio da je najbolje mlaka voda ili čak kamilica, dakle nešto skroz prirodno i da za vrijeme tih malih pošasti izbjegavam razvikane šampone za intimnu njegu.

Meni je ginekolog također rekao da je za vrijeme najezde gljivica najbolje ne koristiti sapune i šampone.
Nije bitno koliko je sredstvo razvikano i popularno, ako je PH normalan. Ustvari, što manje kemije, to bolje.

greta beta
13.07.2010., 19:12
meni je lactacid femina najbolja...ali cesto se ispirem kaduljom i octom...

ta.ja
13.07.2010., 20:50
Jel ok prati se sa onim specijaliziranim gelovima za pranje intimnog područja? Konkretno, imam hygieia gel, ph= 4,0.

Perem se običnom vodom. Ne podnosim nikakve sapune ni gelove

Dubrovcanka_25
13.07.2010., 22:51
@ pavoxx...da,udara po zelucu ko i bilo koji antibiotik isl...ne popijes na prazan zeludac,poslje jogurta i sve 5.... ne propisuju ga tek tako jer se inace gljivice mogu rijesiti kremama - canestenom/plymicolom itd dakle lokalno i izvanka...tek kad se on uvjeri da se to tebi zakopalo i da su tvrdokorne te da je bolje djelovat iznutra onda ce ti ga propisat....no,kako se to cesce dogadja zenama,vjeruje da tebi samo treba jos malo strpljenja i upornosti...:mig:

@regnikolarna...i meni ponekad zna biti samo iscjedak bez nekog velikog svrbeza,i mislila sam da mi se tako sada manifestira (a ne da je to samo pocetak) dok nisam prije 2 tjedna ispalila,odjednom svrbez za poludit i masu sirastog iscjetka,ali opet nista sto 3 vaginalete nisu rijesile za 3dn....:top:

sada na kupanju isti sekund cim izadjem iz mora panicno mijenjam kupaci i svejedno trazim osamljenija mjesta gdje se bez srama mogu "raskecit" da ljepo osuncam presvijetlu.... :lol:

Sto se tice tih intimnih gelova,stvarno kako kome pase...koji god koristila,uvijek u vrlo oskudnim dozama i onda temeljito ispiranje i susenje (fen rules):s

pavoxx
14.07.2010., 11:26
Dubrovcanka 25.
Strpicu se ,malo ucim i ja po Forumu da se mogu dobro postavit ,ali vi ste sve dobre i pricate o tom i borite se ,za muske je to Tabu-tema vise ,
kroz citanje u forum vidim da se neki zale na pivu ,sinoc popijem jednu pivu ,inace nepijem cesto odem u WC, i vidim zacrvenijo se odmah i gori ,i necu je piti ,eto to sam naucio na forumu i mao stpljenja i poredenja s drugim ,:):top:

DalajLama
14.07.2010., 18:09
po ovim opisanim simptomima sve mi se čini da ja imam tu kandidu :(
i sad moje pitanje je šta ja mogu kupit tu neku kremu u apoteci bez recepta? i oće mi to naštetit ako sam ja krivo pročitala simptome i ipak nemam kandidu? Za ić ginekologu ću trebat čekat sigurno 2 mjeseca pa bi rađe sama probala šta napravit ako se može po pitanju ovoga.. I da..imala sam ovako nešto i pred nekih godinu dana, svrbež, peckanje i sve te simptome ali mi je samo nestalo.. Jel to može samo tako nestat ili?

Silvery
15.07.2010., 00:15
Normalno da može samo od sebe nestat jer su gljivice naši prirodni stanari, one su uvijek tu, ali kad se razmnože onda izazovi ove simptome od koji je najprepoznatljivije "bijelo pranje".
Uzmi kremu, ne može ti odmoć, ali moraš znati da će ti ginekolog to potvrditi i pregled se ne čeka dva mjeseca. Postoje i privatnici uvijek. Nemoj to odgađati.

ta.ja
15.07.2010., 11:17
sada na kupanju isti sekund cim izadjem iz mora panicno mijenjam kupaci i svejedno trazim osamljenija mjesta gdje se bez srama mogu "raskecit" da ljepo osuncam presvijetlu.... :lol:

I ja isto :rofl: Neki dan sam bila i odmah je po izlasku iz mora palo skidanje kupaćeg

po ovim opisanim simptomima sve mi se čini da ja imam tu kandidu :(
i sad moje pitanje je šta ja mogu kupit tu neku kremu u apoteci bez recepta? i oće mi to naštetit ako sam ja krivo pročitala simptome i ipak nemam kandidu? Za ić ginekologu ću trebat čekat sigurno 2 mjeseca pa bi rađe sama probala šta napravit ako se može po pitanju ovoga.. I da..imala sam ovako nešto i pred nekih godinu dana, svrbež, peckanje i sve te simptome ali mi je samo nestalo.. Jel to može samo tako nestat ili?

Ja sam bila na godišnjem kad je krenuo napad gljivica (pa nisam mogla ići ginekologu). Kupila Canesten kremu za sebe i supruga i nestalo sve u tri dana. U tom sam periodu izbacila kruh, slatko, pivu ni inače ne pijem i jela dva acidofila na dan. Uz to možeš kupiti i Vivag vaginalete (koje sadrže u sebi dobre mliječne bakterije za ravnotežu vaginalne flore) ili Lactogyn kapsule koje su oralni probiotik za ravnotežu vaginalne flore.

DalajLama
15.07.2010., 17:27
Ja sam bila na godišnjem kad je krenuo napad gljivica (pa nisam mogla ići ginekologu). Kupila Canesten kremu za sebe i supruga i nestalo sve u tri dana. U tom sam periodu izbacila kruh, slatko, pivu ni inače ne pijem i jela dva acidofila na dan. Uz to možeš kupiti i Vivag vaginalete (koje sadrže u sebi dobre mliječne bakterije za ravnotežu vaginalne flore) ili Lactogyn kapsule koje su oralni probiotik za ravnotežu vaginalne flore.

kupit ću si onda tu kremu, valjda će proć! Hvala na odgovoru :)

Linea Exclusive
15.07.2010., 18:39
Čekajući termin kod gin, krenula sam u borbu s Candidom: kupila Canesten 3 (vaginalete+krema), Acidosalus vaginalete (7 kom.) i Vagisan vaginalete (7 kom.). Stavljat ću ih tim redom, sad sam na pola terapije Acidosalusom.

Dođem kod gin danas na godišnju kontrolu, i veli da mi ne može uzeti PAPA-u jer mu se čini da imam gljivice.:mad: I da mi recepte za: Gynodaktarin vaginalete (7 kom.), Daktarin kremu, Diflucan (2 tablete), i preporuči Lactogyn (vjerujem, zbog promocije farma predstavnika, no i dalje sam skeptična).

E sad, ako mi sve to ne pomogne, ne znam što ću.:rofl:

Lyla
16.07.2010., 09:28
Koke jel znate di se mogu kupiti vaginalni aplikatori? Ali bez krema, samo aplikatori?? Naime, kod svih ovih probiotika oralnih, nema teoretske šanse da me itko može uvjerit da to preživi želučanu kiselinu i da dovoljna koncentracija probiotika dođe na željeno mjesto. Onak, nema šanse. S druge strane, ja sam razmišlajla o nekim svojim domaćim bućkurišima s probioticima i sl pa me zanima samo di se mogu kupiti aplikatori sami. Znam da ih u ljekarnama nema.:ne zna:

Francesca
16.07.2010., 22:13
Koke jel znate di se mogu kupiti vaginalni aplikatori? Ali bez krema, samo aplikatori?? Naime, kod svih ovih probiotika oralnih, nema teoretske šanse da me itko može uvjerit da to preživi želučanu kiselinu i da dovoljna koncentracija probiotika dođe na željeno mjesto. Onak, nema šanse. S druge strane, ja sam razmišlajla o nekim svojim domaćim bućkurišima s probioticima i sl pa me zanima samo di se mogu kupiti aplikatori sami. Znam da ih u ljekarnama nema.:ne zna:

u marina labu imaš probiotik baš za rodnicu, bočica i s njom 14 komada aplikatora koji se mogu prati
meni to traje po 3-4 tjedna i dođe kod njih 70 kn
to u kombinaciji sa adicosalusom i ispiranje rosalginom mi se do sad pokazala kao najunčikovitija kombinacija
i oprskribla sam se običnim bijelim pamučnim gaćicama

tina_vz
17.07.2010., 15:54
pozdrav...evo priključujem se klubu..naime po prvi puta mi se javila tako jaka gljivična infekcija..prvih 2dana ooobilan sirast iscjedak,a kasnije prevladava samo pečenje i svrbež...doktor opće prakse mi je dao canesten 3,,,ja se duboko nadam da će proći... ono što me najviše zabrinjava su neke ranice,kao neravne brazde koje peckaju,..dali je moguće da je candida tako jako nagrizla sluznicu?!?

Regnikolarna
18.07.2010., 13:07
Imam i ja ranice kad mi je gadnija upala. Mali dio tih ranica je bio od mojih pokušaja smanjivanja svraba češkanjem (sad sam prestala s tom praksom pa više ne peče toliko), a veći od same upale (sluznica mi se osuši pa mi zna napuknuti).

tina_vz
18.07.2010., 13:44
ma ja sam sva uplašena jer mi se prvi puta javlja tako nešto..eto danas će mi biti 3.dan terapije canestenom al to pečenje pogotovo kad se namažem kremom je jako izraženo...bojim se da nebi možda bilo nešto drugo u pitanju..

ta.ja
18.07.2010., 13:57
pozdrav...evo priključujem se klubu..naime po prvi puta mi se javila tako jaka gljivična infekcija..prvih 2dana ooobilan sirast iscjedak,a kasnije prevladava samo pečenje i svrbež...doktor opće prakse mi je dao canesten 3,,,ja se duboko nadam da će proći... ono što me najviše zabrinjava su neke ranice,kao neravne brazde koje peckaju,..dali je moguće da je candida tako jako nagrizla sluznicu?!?

Meni se te brazde obično pojave na području iznad klitorisa. Prije sam mazala canesten kremom kad bi se pojavile, a sad prevencije radi namažem i prije nego se pojave

Regnikolarna
18.07.2010., 15:18
ma ja sam sva uplašena jer mi se prvi puta javlja tako nešto..eto danas će mi biti 3.dan terapije canestenom al to pečenje pogotovo kad se namažem kremom je jako izraženo...bojim se da nebi možda bilo nešto drugo u pitanju..

Ma normalno je da peče (nanošenje nečega na sitne ranice, ne-baš-sretna kombinacija). :mig:

Meni se te brazde obično pojave na području iznad klitorisa. Prije sam mazala canesten kremom kad bi se pojavile, a sad prevencije radi namažem i prije nego se pojave

Također. Ovo je pametan savjet.
Čim primjetite i najmanje peckanje, odmah počnite s bilo kakvim liječenjem! Ako se upala razvije do kraja, najebaste! :azdaja:
Ja bi prije ignorirala to lagano peckanje pa bih na kraju završila s ubojitim svrabovima i ranama. :cerek:

luce m@ra
18.07.2010., 18:23
što učinit kad se upala stalno vraća, kombinirat vaginalete ili? što se još može napravit da bi se to spriječilo osim izbjegavanja uske odjeće, nošenja pamučnog donjeg rublja, redovita higijena neagresivnim proizvodima? koliku ulogu tu ima stres?

danci1980
18.07.2010., 18:28
što učinit kad se upala stalno vraća, kombinirat vaginalete ili? što se još može napravit da bi se to spriječilo osim izbjegavanja uske odjeće, nošenja pamučnog donjeg rublja, redovita higijena neagresivnim proizvodima? koliku ulogu tu ima stres?

Stres ti ima veliku ulogu, ja obično pod stresom nisam se mogla riješit candide, ali i izbacit slatkoga a ubacit dosta jogurta i laktogin, probaj vaginalete od plimikola. Meni je to dosta pomoglo. I pranje naravno čistom vodom i samo pamučne gaćice.

luce m@ra
18.07.2010., 18:44
Stres ti ima veliku ulogu, ja obično pod stresom nisam se mogla riješit candide, ali i izbacit slatkoga a ubacit dosta jogurta i laktogin, probaj vaginalete od plimikola. Meni je to dosta pomoglo. I pranje naravno čistom vodom i samo pamučne gaćice.

u zadnje vrijeme sam pod stresom i na to baš ne mogu utjecat (voljela bih da mogu ali mučim samu sebe :() jogurt jedem barem 3 puta tj, pila sam i lactogyn, koristila canesten 3 kombi koji mi je prepisao ginekolog i sad ću ić opet na pregled. nakon terapije opet mi se javio svrbež, pa sam kupila actigel i mogu reći da djeluje trenutno, baš se osjeti olakšanje :top: sad ga koristim 1-2 puta dnevno, a onda ću vidjet kaj će ginekolog reć. bojim se da će opet reć da imam upalu, onda mi opet neće moć radit papu..... :flop: što se tiče slatkog, u zadnje vrijeme sam primijetila da mi ne paše, tak da jedem puno manje slatkog nego inače...

danci1980
18.07.2010., 19:25
u zadnje vrijeme sam pod stresom i na to baš ne mogu utjecat (voljela bih da mogu ali mučim samu sebe :() jogurt jedem barem 3 puta tj, pila sam i lactogyn, koristila canesten 3 kombi koji mi je prepisao ginekolog i sad ću ić opet na pregled. nakon terapije opet mi se javio svrbež, pa sam kupila actigel i mogu reći da djeluje trenutno, baš se osjeti olakšanje :top: sad ga koristim 1-2 puta dnevno, a onda ću vidjet kaj će ginekolog reć. bojim se da će opet reć da imam upalu, onda mi opet neće moć radit papu..... :flop: što se tiče slatkog, u zadnje vrijeme sam primijetila da mi ne paše, tak da jedem puno manje slatkog nego inače...

Niš jogurt pol litre dnevno i plimikol vaginalete (ne kanesten) novi gin rekao da je bolje tako

luce m@ra
18.07.2010., 19:37
Niš jogurt pol litre dnevno i plimikol vaginalete (ne kanesten) novi gin rekao da je bolje tako

ali canesten i plimycol je jedno te isto, klotrimazol po sastavu, to su generički lijekovi...

danci1980
18.07.2010., 19:57
ali canesten i plimycol je jedno te isto, klotrimazol po sastavu, to su generički lijekovi...

je ali ako ti se navikne na jedno, onda moraš promjenit..tako mi je rekao gin

Regnikolarna
19.07.2010., 10:27

Ja sam pila Lactogyne i sl. čuda 2-3 mjeseca, jela jogurte, probala nositi više pamučnih gaćica, bila malo detaljnija s higijenom, stres je bio na istoj razini kao uvijek, i ništa. Jedino što mi je pomoglo i to ne za stalno nego na samo par mjeseci je bila kapsula Zenafluka. Kad se opet počelo lagano vraćati sam popila još jednu i opet bila mirna par mjeseci.
Većina vaginaleta (sve osim onih za održavanje mikroflore) liječi samo trenutnu upalu, neće spriječiti slijedeću.

Lyla
19.07.2010., 17:46
u marina labu imaš probiotik baš za rodnicu, bočica i s njom 14 komada aplikatora koji se mogu prati
meni to traje po 3-4 tjedna i dođe kod njih 70 kn
to u kombinaciji sa adicosalusom i ispiranje rosalginom mi se do sad pokazala kao najunčikovitija kombinacija
i oprskribla sam se običnim bijelim pamučnim gaćicama

Tnx :)

nabavila sam aplikatore i bez toga. ja sam istresla lactogyn u malo fiziološke otopine i nanijela aplikatorom direktno. :rofl:

Mislim, ostalo mi lactogina, a ne vjerujem u oralne probiotike konkretno ovog tipa. :D

glotna
19.07.2010., 18:06
curke drage.....meni jedna dotoresa gonekolog otkrila tajnu rješavanja gljivica (pas mater :mad:)...a zove se vitamin C
oduševila se,majketimile....

uglavnom,kad fiziološka flora ode u klinac,ne pomažu ni sve moguće vaginalete,nego kiseli pH...svaki dan 1 tabletica vit C od 500 mg..

vukla sam gljivice jedno 10 mj...nijedne vaginalete pomagale nisu,odnosno jesu,trenutačno....ali u roku 2 tjedna,evo gamadi natrag..
onda sam poludila...više nisam znala što ću....skoro natočila kadu punu rakije,pa da legnem u nju
i tako pričala sa jednom dotoresom...i kaže ona meni,vit C...reko aj,idem probat
u roku mjesec dana riješila se mrcine,i sad kad idem na antibiotike,odmah uzimam i to pakovanje (naravno,ako se smije upotrebljavat skupa sa tim,određenim,antibiotikom)

sretno :mig:

luce m@ra
19.07.2010., 18:56
curke drage.....meni jedna dotoresa gonekolog otkrila tajnu rješavanja gljivica (pas mater :mad:)...a zove se vitamin C
oduševila se,majketimile....

uglavnom,kad fiziološka flora ode u klinac,ne pomažu ni sve moguće vaginalete,nego kiseli pH...svaki dan 1 tabletica vit C od 500 mg..

vukla sam gljivice jedno 10 mj...nijedne vaginalete pomagale nisu,odnosno jesu,trenutačno....ali u roku 2 tjedna,evo gamadi natrag..
onda sam poludila...više nisam znala što ću....skoro natočila kadu punu rakije,pa da legnem u nju
i tako pričala sa jednom dotoresom...i kaže ona meni,vit C...reko aj,idem probat
u roku mjesec dana riješila se mrcine,i sad kad idem na antibiotike,odmah uzimam i to pakovanje (naravno,ako se smije upotrebljavat skupa sa tim,određenim,antibiotikom)

sretno :mig:

e nemaš pojima koliko si me sad razveselila, kak se prije tog nisam sjetila :D baš ću probat s feminella vagi c, nadam se da će djelovat :cerek:

Francesca
19.07.2010., 20:11
Ja sam pila Lactogyne i sl. čuda 2-3 mjeseca, jela jogurte, probala nositi više pamučnih gaćica, bila malo detaljnija s higijenom, stres je bio na istoj razini kao uvijek, i ništa. Jedino što mi je pomoglo i to ne za stalno nego na samo par mjeseci je bila kapsula Zenafluka. Kad se opet počelo lagano vraćati sam popila još jednu i opet bila mirna par mjeseci.
Većina vaginaleta (sve osim onih za održavanje mikroflore) liječi samo trenutnu upalu, neće spriječiti slijedeću.

to ide na recept ili se može i kupiti?

Linea Exclusive
20.07.2010., 07:23
Jel i vama seks nepodnošljiv od Candide? Ionako se seksam puno rjeđe nego prije (dok sam na terapijama), ali ponadala sam se da je bolje nakon 10 dana, a ono, suha k'o barut, a iznutra kao da imam 100 žileta.:rolleyes:
I nimalo ne uživam.:(

Kad će više proći???:mad:

luce m@ra
20.07.2010., 07:34
Jel i vama seks nepodnošljiv od Candide? Ionako se seksam puno rjeđe nego prije (dok sam na terapijama), ali ponadala sam se da je bolje nakon 10 dana, a ono, suha k'o barut, a iznutra kao da imam 100 žileta.:rolleyes:

şame here :top: ja sam uvela apstinenciju sve dok se ne riješim ove gadure. prije sam se bez problema vlažila, a sad jedva nešto sitno i ful je neugodan osjećaj :(

Regnikolarna
20.07.2010., 10:12
to ide na recept ili se može i kupiti?

Na recept.
Probaj to kao zadnju opciju, ako ti ne pomognu vitamini, probiotici i sve druge "prirodnije" πzdarije (meni nisu :tuzni:).

jel trebam ime
20.07.2010., 12:27
ovako, vec me bilo ovdje prije godinu dana... imala sam glupe gljivice... jedva ih suzbila... do zime sam ih vukla.. skroz sam se mazala... i par terapija sa vaginaletama... koliko sam ih isprobala :rolleyes:
ni ne znam kad sam ih se rjesila...
znam da sam u 12 mj. prestala sa bilo kakvim mazanjem tih gljivustina... sam sam ih ignorilala :lol:
na kraju osla kod gin. i bris je bio normalan, ni g od gljivica :rofl:
nema boljeg od dobrog nalaza od gin. :s:s:s
nemojte se nista cudit.. ni ispitivati u vezi ovoga zasto je tako dugo trajalo... ni ja ne znam.. bila sam par put kod gin... i to kod razlicitih...
sad sam nasla dobrog :s

i sad bila prosli tjedan na jezeru... nocno kupanje.. i tak... eto dosta sam sjedila u mokrom kupacem... a ta voda od umjetnog jezera sigurno puna bakterija :rolleyes:
i pogodite tko se vratio :mama:
mislim da opet imam te gljivice..
e sad mi recite, posti ih nisam dobila spolnim putem nego samo od te glupe vode i kupaceg, jel budu te gljivice unutra ili samo izvana?
ne znam kako se ponasaju...
vjerujem da ako ti netko stavi gljivicasti k***** da ces dobiti gljivice svugdje...
al na ovaj moj nacin?:confused:
jel se netko kuzi kako se one tocno ponasaju?
ne da mi se kod gin, posto mi nije blizu do 9 mj... zato pitam...

jel trebam ime
20.07.2010., 12:32
e da... otkad sam imala te glupe gljivice izbjegavam pjenu na pici...
al nije tako lako... tusiram se.... pjenim tijelo... i ode pjena i dolje :mama:
znam da vam zvuci glupo i smjesno... al to ne mogu nikako sprijecit...
jedino da se ne brijem i pustim sumu :lol:
kako je to kod vas?

jel trebam ime
20.07.2010., 12:36

ne znam... meni nije nista smetalo... ni bolilo...
ja sam imala samo crvenilo.... i svrab ako se nisam mazala.... pogotovo nakon tusiranja, ako se nisam namazala kremom protiv gljivica...
ne znam... probaj lubrikant... :mig:
al cula sam da gljivice znaju jako boliti, itd... al ne znam... mene nije :D

DalajLama
20.07.2010., 19:21
jel znate možda ako se krema LAMISIL 1% može koristit za kandidu? jer čitam sad u uputstvima od kreme piše da se krema također koristi za liječenje infekcija kvascima zvanih candida... Jel tko od ovdje kad koristio tu kremu?

Francesca
20.07.2010., 20:29
Na recept.
Probaj to kao zadnju opciju, ako ti ne pomognu vitamini, probiotici i sve druge "prirodnije" πzdarije (meni nisu :tuzni:).

thx
idem ih sad još udarit vitaminima

prilično uspješno ja njih suzbijam svojim metodama ali nikak da ih se riješim do kraja i već mi idu na jetra
trenuto nemam nikakvih ni tegoba osim neougodnosti pri odnosu :(

luce m@ra
21.07.2010., 07:46
jel znate možda ako se krema LAMISIL 1% može koristit za kandidu? jer čitam sad u uputstvima od kreme piše da se krema također koristi za liječenje infekcija kvascima zvanih candida... Jel tko od ovdje kad koristio tu kremu?

Lamisil 1% krema je antimikotik koji ubija gljivične uzročnike Vaših kožnih problema. Lamisil krema se koristi za liječenje tinea infekcija: tinea pedis (atletsko stopalo), tinea cruris i tinea corporis. Također se koristi za liječenje infekcija kvascima zvanih candida i pityriasis versicolor.
Lamisil krema je namijenjena samo za vanjsku uporabu. Izbjegavajte dodir kreme s očima ili oštećenom kožom (lezije koje su izrazito natečene) gdje bi alkohol mogao djelovati nadražujuće.

DalajLama
21.07.2010., 10:28
Lamisil 1% krema je antimikotik koji ubija gljivične uzročnike Vaših kožnih problema. Lamisil krema se koristi za liječenje tinea infekcija: tinea pedis (atletsko stopalo), tinea cruris i tinea corporis. Također se koristi za liječenje infekcija kvascima zvanih candida i pityriasis versicolor.
Lamisil krema je namijenjena samo za vanjsku uporabu. Izbjegavajte dodir kreme s očima ili oštećenom kožom (lezije koje su izrazito natečene) gdje bi alkohol mogao djelovati nadražujuće.

pa i ono dolje je koža hahah, šta ne?

luce m@ra
21.07.2010., 11:42
pa i ono dolje je koža hahah, šta ne?

kolko sam ja shvatila, na kožu može, ali na sluznicu ne, isto ko što ne može ni vaginalno :cerek:

Linea Exclusive
21.07.2010., 12:08
thx
idem ih sad još udarit vitaminima

prilično uspješno ja njih suzbijam svojim metodama ali nikak da ih se riješim do kraja i već mi idu na jetra
trenuto nemam nikakvih ni tegoba osim neougodnosti pri odnosu :(

Mogu pitati koje su tvoje metode?
Možda dobijem i ja inspiraciju.:rolleyes::mig:

DalajLama
21.07.2010., 12:15
kolko sam ja shvatila, na kožu može, ali na sluznicu ne, isto ko što ne može ni vaginalno :cerek:

da, vjerovatno je tako :)

Francesca
21.07.2010., 16:42
Mogu pitati koje su tvoje metode?
Možda dobijem i ja inspiraciju.:rolleyes::mig:

ispiranje Rosalginom, nakon toga Acidosalus vaginatoriji u rodnicu, svako jutro Acidosalus oralno

tratinka
24.07.2010., 14:13
Ima nade! Nedavno sam po drugi put u životu dobila gljivice, ali nisam mogla otići ginekologu niti kupiti Canesten ili nešto slično na svoju ruku. Tako sam ih prvih dana ignorirala, a za to vrijeme se normalno kupala u moru i tuširala dolje hladnom vodom i nekim sredstvom za intimnu njegu. To bi donijelo trenutačno olakšanje, ali infekcija se pogoršala. Događaj koji mi je nenadano prekinuo muku - seks u moru :D :cerek: Za vrijeme istog je bilo mrvicu neugodno (i bez candide bi bilo, ali ajde odoli), neposredno nakon je žarilo, ali odmah od tog dana i odonda - ni traga! Ako imate na raspolaganju more i *khm*, vrijedi probati! :D

coconutmilk
25.07.2010., 16:31
u je
pa i decko ti onda ima gljivice...
a i mogla si uzeti neku kremu... to je ko melem..
a ako te bas boli unutra, to bas moras vaginalete....
pa trebala si kupiti vaginalete u apoteci... ako u jednoj ne daju.. u drugoj hoce...

DEA 8
27.07.2010., 12:45
jel zna mozda netko jel ima kakve veze niski secer ispod 3 imam s pojavom candide.......

nutrizone
27.07.2010., 16:57
Ola, već duže vrijeme tijekom seksa me ulazak peče, i imam bjelkasti iscjedak, i zanima da li postoji kakva krema bez recepta ?

Gin mi je dala ne ke vaginalete 2nevne nisu mi ništ pomogle

HELP!!

Regnikolarna
27.07.2010., 17:04
Canesten krema ti ide bez recepta, ali mislim da većina stvari za gljivice i održavanje flore i faune međunožja ide bez recepta, pa se raspitaj u ljekarni.

tratinka
27.07.2010., 19:50
u je
pa i decko ti onda ima gljivice...
a i mogla si uzeti neku kremu... to je ko melem..
a ako te bas boli unutra, to bas moras vaginalete....
pa trebala si kupiti vaginalete u apoteci... ako u jednoj ne daju.. u drugoj hoce... Ne, on nema, i stvarno su mi prošle, bez ikakvog tretmana, samo taj odnos je bio prijeloman. Časna riječ. Ni sama nisam mogla vjerovati.

Dubrovcanka_25
27.07.2010., 21:56
Dođem kod gin danas na godišnju kontrolu, i veli da mi ne može uzeti PAPA-u jer mu se čini da imam gljivice.:mad: I

aaaa,nemoj mi to govorit sutra imam ugovoren pregled a jucer sam stavila vaginaletu (veceras ne zelim jer ce iscurit tek negdje sutra tamo popodne kad moram bit u ginica) jer sam na kupanju ostala mozda po ure u mokrom kupacem!damn:mad::mad: danas ko nesto malo srbucka,mozda sam ih dovoljno reducirala mamicu im,ako sutra ne budem mogla radit briseve i papu posizitis cuuuuuu

coconutmilk
28.07.2010., 13:59
Ne, on nema, i stvarno su mi prošle, bez ikakvog tretmana, samo taj odnos je bio prijeloman. Časna riječ. Ni sama nisam mogla vjerovati.

ako netko ima gljivice i netko spava s tom osobom taj ce isto to dobiti...

aaaa,nemoj mi to govorit sutra imam ugovoren pregled a jucer sam stavila vaginaletu (veceras ne zelim jer ce iscurit tek negdje sutra tamo popodne kad moram bit u ginica) jer sam na kupanju ostala mozda po ure u mokrom kupacem!damn:mad::mad: danas ko nesto malo srbucka,mozda sam ih dovoljno reducirala mamicu im,ako sutra ne budem mogla radit briseve i papu posizitis cuuuuuu

reci gin da uzimas te vaginalete...
ne znam jel se mogu praviti brisevi ako nesto koristis...

tratinka
28.07.2010., 14:34
ako netko ima gljivice i netko spava s tom osobom taj ce isto to dobiti... Joj jesi štreberica. :D Nema ih! Nemam ih više ni ja. Caput.

day n nite
29.07.2010., 16:12
Ginekolog mi kaže da se gljivice mogu dobiti i zbog sitnih ozljeda koje nastaju u vagini odnosno zbog iritacije seksom..tako sam ih i ja dobila jer ih prije nikad nisam imala..imate mozda neke savjete kako ublažiti te iritacije sluznice vagine jer ih se očito ne moze izbjeći? gljivica nikako vaginaletama da se rijesim..:ne zna:

Silvery
29.07.2010., 17:10
Ginekolog mi kaže da se gljivice mogu dobiti i zbog sitnih ozljeda koje nastaju u vagini odnosno zbog iritacije seksom..tako sam ih i ja dobila jer ih prije nikad nisam imala..

Da istina, posebice ako dođe do suhoće ili kod žeščeg seksa, pa još kad i kondom nadraži, a ima i onih koji isuđe brže nego što bi trebalo :p
ako netko ima gljivice i netko spava s tom osobom taj ce isto to dobiti...
Ne mora značiti, nije nužno pravilo, moj partner ih par puta uopće nije dobio niti je imao simptome, a s druge strane bilo je par puta da ih je imao.

coconutmilk
29.07.2010., 21:39
Ginekolog mi kaže da se gljivice mogu dobiti i zbog sitnih ozljeda koje nastaju u vagini odnosno zbog iritacije seksom..tako sam ih i ja dobila jer ih prije nikad nisam imala..imate mozda neke savjete kako ublažiti te iritacije sluznice vagine jer ih se očito ne moze izbjeći? gljivica nikako vaginaletama da se rijesim..:ne zna:

pa pokusaj sa nekim lubrikantom :mig:
a sto se tice gljivica- bijele gace, sintetika nije dobra, ne tusirat se previse, pogotovo ne prevruce... bez sapuna itd...

Dubrovcanka_25
29.07.2010., 21:48
reci gin da uzimas te vaginalete...
ne znam jel se mogu praviti brisevi ako nesto koristis...

bila,uradila bez problema,kaze dapace onda ljepo jos PAPA dokaze da ih imas...ali meni je reko da ih nije bilo nista,ocito sam ih zaskocila u startu i jednom vaginaletom sve rijesila!:top:

pitanjce
01.08.2010., 12:07
Hey

Trenutno pijem 2 antibiotika i naravno da sam dobila gljivice. I to danas.. svrbi i pece ko ludo, a moram cekati do sutra da odem ginicu po vaginalete.

ima li neki kucni preparat ili nesto sto mogu nabaviti danas da ublazim svrbez i peckanje. iako sam pila lactogyn tokom ture antibiotika misleci da ce sprijeciti nastanak gljivica, prevarila sam se.

ovak do sutra ne bum izdrzala :rofl:

help:moli:

coconutmilk
01.08.2010., 14:48
joj ne znam...
nemas slucajno jos caneatena ili plimicola- kremu? da malo ublazis...

Regnikolarna
01.08.2010., 23:12
Ako si hrabra i ako nisi puno gadljiva, ubaci češnjak unutra - ubije svrab... :cerek:

tratinka
03.08.2010., 11:47
Ako si hrabra i ako nisi puno gadljiva, ubaci češnjak unutra - ubije svrab... :cerek: Ne, poseksaj se u moru :D Bit ću uporna, zadnjih par postova mi je prošlo neprimijećeno. Cure, kunem se u čudesno (:cerek:) izlječenje! :D

Silvery
03.08.2010., 14:25
Ne, poseksaj se u moru :D

Meni je to jednom zadalo takve probleme dolje da sam prestala s tim :cerek:
Trenje i slana voda u tebi - gdje ćeš gore. Što je najgore žarenje od svega toga sam osjećala nekoliko sati poslije. Ovisi, kako kome, ovo je moje iskustvo, ne baš slavno. Drago mi je da je nekom pomoglo :top:

Regnikolarna
03.08.2010., 14:27
Ja bi to. :cerek:
Ali - nepraktično! Hrpa ljudi na svim obližnjim plažama, kondomi + sol = nesretna kombinacija (bar mi zvuči tako), a navuci ti kondom u moru :rofl:.

Meni su se vratile, uživam s češnjakom, mogla bih uskoro doktorici po recept za Zenafluk ili nešto slično.

traxxy
05.08.2010., 09:48
Da ne citam sad cijeli topic mozda mi mozete pomoci - izgleda da sam dobila Candidu u ustima!
Nepce mi je crveno i nadrazeno, a jezik dosta pokriven bijelim slojem - i koliko citam po netu to bi trebalo biti to!

Dodatno objasnjenej je da sam trudna 11 tjedana i da sam upravno preboljela prehladu pa mi je imunitet vjeratno na nuli.

Kako se to lijeci? Tablete, kreme ili kaj? Jel stetno za trudnocu?

HELP!!

Lenči0
05.08.2010., 18:37
Mogu li u candida dijeti umjesto šećera koristiti med ili steviju :confused:

MelodyNine
05.08.2010., 22:40

kantarionovo ulje ti je supet za zacjeljivanje sluznice, pomaže prilikom obnavljanja, i čini ju otpornijom. Probaj, ja ne živim bez njega. I ja sam imala problem sličan tvom.
Također je dobro i ulje od nevena, pomaže prilikom zacjeljivanja rana, i blago dezinficira.
Ulje mora biti kvalitetno, a najbolje domaće.
Uvijek koristi lubrikant, na bazi vode, naravno, i nemaš problema :mig:

nutrizone
07.08.2010., 13:46
Ja sam imala godinama problema s tom prokletom gljivetinom, a sve je počelo kad mi je ginić dao yasmin radi policističnih jajnika.Ugl, moja muka s tim je trajala tri godine-kronične upale kojima nisu mogle stati na kraj ni sve moguće vaginalete i kremice-na plymicol postala totalno imuna...Otišla bi kod ginekologa zbog upale,potrošila terapiju i nakon tjedan dana bi se upala opet vratila.U međuvremenu sam prestala koristit yasmin,ali ni to nije pomoglo.Napravila sve moguće pretrage a dolje ništa, sve ok-reko bi čovjek zdrava žena, a ja muke mučim s candidom.Tada sam shvatila da moram nešto hitno promijeniti, malo mozgala i došla do zaključka da bi jedini problem zapravo morao biti u mom imunitetu-jer zašto do prije tri godine nikad s tako nečim nisam imala problema???sve dok nisam počela koristit pilule-a činjenica je da pilule utječu na slabljenje imuniteta.ugl,krenila sam na rigoroznu anticandida djetu i to samo na 10 dana-teško je jer se malo toga može jesti ali se isplatilo-na taj način sam candidi u svom tijelu oduzela hranu s kojom se ona hrani i tako lako razmnožava.Istovremeno sam uzimala svako jutro matičnu mliječ u ampulama 10 dana, i navečer pila abc vitamine-da bi si ojačala imunitet. I naravno slijedila sam sve ostale savjete u vezi candide-pamučno donje rublje oprano na 60 stupnjeva,dolje sam se prala samo s vodom-nikakvi gelovi..i nešto jako bitno-svaki dan sam pila bio aktiv i tu i tamo bi malo s prstom stavila u rodnicu-to je savjet mog ginekologa. i koristila sam plimicol kremu.i sve u svemu u tih 10 dana ja sam pobjedila candidu-upala mi se povukla bez vaginaleta!nakon toga sam počela normalno jesti i upala se više ne vraća.svakodnevno samo pijem vitamine radi imuniteta i bio aktiv obavezno i to je to!čak sam ponovno počela piti pilule-logest- i sve je opet ok..ja sam svoje gljivetine pobijedila!Dakle samo radite uporno na imunitetu to je najbitnije!Nadam se da će moje iskustvo nekome pomoći, ja sam se preporodila! :top:

Slažem se u vezi matične liječi, ja sam pila revitu + revitu fe, i stvarno mi je pomogla, lijepo probudo seksualnu želju i baš se super seksat (revita diet), i čak sam znala prašak i u picu utrljat i stvarno mi je pomoglo, i menga je bila točna na dan.

i sad opet muku mučim s upalama, ginekolozi mi čist idu na živce malo me pogleda i mam prepiše lijek, prvo Arilin :flop: , pa Medazol 10 dana koji je koma i ništ ne pomaže, sad me sve svrbi jer od njega gljive polude pa sam sad samoinicijatvno kupila Canesten za 72 kn :mad: Ta farmaceutika je PLJAČKA

Tako da, ako se ne izlječim, opet ću piti Revitu i sve će biti :cerek: u to sam sigurna, pakiranje košta 250 kn i isplati se

Linea Exclusive
11.08.2010., 07:16
kantarionovo ulje ti je supet za zacjeljivanje sluznice, pomaže prilikom obnavljanja, i čini ju otpornijom. Probaj, ja ne živim bez njega. I ja sam imala problem sličan tvom.
Također je dobro i ulje od nevena, pomaže prilikom zacjeljivanja rana, i blago dezinficira.
Ulje mora biti kvalitetno, a najbolje domaće.
Uvijek koristi lubrikant, na bazi vode, naravno, i nemaš problema :mig:

Evo i mene, mislim da više nije samo Candida u pitanju (nastavljala sam se i napila svega i svačega), ali mi je vagina toliko osjetljiva, seks mi je nepodnošljivo neugodan, čak bolan.:( Sinoć sam stavljala Vagisan vaginaletu (dobila sam neku crijevnu virozu, pa da se ne razbukta nešto), i jedva sam je stavila koliko je grozan osjećaj bio. Kao da je iznutra jako osjetljivo/natečeno/ranjeno. Što da radim?:ne zna:
Gdje da kupim kantarionovo ulje?
I koji lubrikant, i gdje?

Silvery
11.08.2010., 15:17
Možda najbolje da jedno vrijeme ne stavljaš ništa nego da pustiš da se flora postupno sama od sebe normalizira. Često se od tog pustog stavljanja zna poremititi normalna flora.
Seks jedno vrijeme svakako prekinuti.
Kantarion možeš kupiti u apoteci, biljnoj apoteci, ili u raznim suvenirnicama i štandovima, na tržnici (ako si u Dalmaciji).
Ne znam na koje se lubrikante misli, ali meni smetaju oni koji su u većine kondoma.
Jednostavno si dolje osjetljivija, jesu li ti svi brisevi OK? Zaista ne znam što bih ti pametno mogla savjetovati, osim detaljnih pregleda. :ne zna:

Linea Exclusive
12.08.2010., 07:36
Možda najbolje da jedno vrijeme ne stavljaš ništa nego da pustiš da se flora postupno sama od sebe normalizira. Često se od tog pustog stavljanja zna poremititi normalna flora.
Seks jedno vrijeme svakako prekinuti.
Kantarion možeš kupiti u apoteci, biljnoj apoteci, ili u raznim suvenirnicama i štandovima, na tržnici (ako si u Dalmaciji).
Ne znam na koje se lubrikante misli, ali meni smetaju oni koji su u većine kondoma.
Jednostavno si dolje osjetljivija, jesu li ti svi brisevi OK? Zaista ne znam što bih ti pametno mogla savjetovati, osim detaljnih pregleda. :ne zna:

I ja sam tako odlučila, sad neću ništa stavljati neko vrijeme. Kantarion stignem kupiti.
Mislila sam da je možda stvar u vaginalnoj suhoći (možda od Diana, počela sam opet piti nakon pauze), pa da bi mi lubrikant pomogao kod seksa. Ali mislim da ću se strpiti, neka dr. pogleda.
Seks isto ne dolazi u obzir.

Briseve sam zadnji put radila (bakteriološki, klamidija, mikoplazme, HPV) krajem prošle godine, svi uredni.
Socijalac mi je godišnjem do 1.9., a on mi je ionako samo dao vaginalete ("Pa da, mogla bi biti kandida, ajde stavljajte ovo."). Pa ću se naručiti privatno na pregled.

Hvala na odgovoru, inače sam ginekološki pacijent i svašta sam proživjela i znam, ali ovako nešto mi se još nije događalo.:(
Valjda će biti bolje, kad skužimo što mi je.:)

Paratres
12.08.2010., 17:48
Pozdrav svima,

evo da ukratko opisem u cemu je stvar, mozda netko ima dobar savjet... Naime prije cca cetiri tjedna sam pila antibiotik (upala zuba), dobila candidu, i rijesila se iste pomocu canesten kreme i tri vaginalete, u medjuvremenu sam dobila druge antibiotike (upala uha) i jučer mjesečnicu i počelo me svrbit... nema onog iscjedka kao zadnji put (za sad)... cula sam da se candida vraca i ph mijenja tijekom mjesečnice i treba biti pazljiv s time, pa me zanima da li da koristim dalje kremu trenutno i pricekam sto ce bit ili just in case nabavim onu jednu canesten vaginaletu, neshto trece? Jer stvarno imam peh u zadnje vrijeme, idem vecinu stvari kod privatnika obavljat i svi se razbjezali na more, pa sad savjete po forumu uzimam... Nadam se da netko ima rjesenje i da je bio u slicnoj situaciji.

Linea Exclusive
17.08.2010., 17:47
Pozdrav svima,

evo da ukratko opisem u cemu je stvar, mozda netko ima dobar savjet... Naime prije cca cetiri tjedna sam pila antibiotik (upala zuba), dobila candidu, i rijesila se iste pomocu canesten kreme i tri vaginalete, u medjuvremenu sam dobila druge antibiotike (upala uha) i jučer mjesečnicu i počelo me svrbit... nema onog iscjedka kao zadnji put (za sad)... cula sam da se candida vraca i ph mijenja tijekom mjesečnice i treba biti pazljiv s time, pa me zanima da li da koristim dalje kremu trenutno i pricekam sto ce bit ili just in case nabavim onu jednu canesten vaginaletu, neshto trece? Jer stvarno imam peh u zadnje vrijeme, idem vecinu stvari kod privatnika obavljat i svi se razbjezali na more, pa sad savjete po forumu uzimam... Nadam se da netko ima rjesenje i da je bio u slicnoj situaciji.

I ja se borim s upornom Candidom, i prema uputi ginekologa, za vrijeme menge ne koristim ništa, ni vaginalete, ni kremu, baš ništa.

Meni osobno bi se simptomi za vrijeme menge uvijek smirili, i svrbež.
Pričekaj da ti završi menga, pa ako nastave simptomi, opet po Canestenu (ili što ti već odgovara, meni se čini da sam već imuna na njega :rolleyes:).

Linea Exclusive
17.08.2010., 18:00
Evo update: bila kod gin privatno (dr. Bauman :cerek:). Pregledao me, kaže da mi je sluznica nadražena, ali da mu se čini da nije akutna Candida.
Više kao da je post-Candida stanje, da sve ovo što sam nastavljala je pomoglo, ali možda i malo narušilo sve skupa. I da je sasvim moguće da je sve zajedno (prvo gljivice, promjena ravnoteže, sad neugodni odnosi) od Diana (počela ih piti 25.4., već 1.5. dobila gljivice :rolleyes:).

Dao mi je skroz novu terapiju: Arilin Rapid vaginaleta 1x1 (večeras), od sutra ispiranje Rosalginom 2x dnevno (dobila onih 6 vrećica, rekao da mi ne treba irigator, nego samo da rastopim granule u vodi i poplahnem se :D), i Vivag vaginalete 1x1 od sutra nadalje.

I da prekinem s Dianama na mjesec dana (ja se sledila :eek:), a da od 15.-24. dc pijem Duphastone da dobijem na vrijeme (inače su mi ciklusi 40-60 dana). U nedjelju ću dobiti mengu, onda pauza sa svim, pa osluškivanje.:)

Očekuje da će poslije menge biti bolje; ako ne bude ni cijeli taj mjesec, da očito nije od Diana. I ako ne bude nikako bolje, da idem na briseve.

I tako, ništa od ovoga nikad nisam koristila, vidjet ćemo hoće li upalit.:moli:

glotna
17.08.2010., 21:57
I ja sam tako odlučila, sad neću ništa stavljati neko vrijeme. Kantarion stignem kupiti.
Mislila sam da je možda stvar u vaginalnoj suhoći (možda od Diana, počela sam opet piti nakon pauze), pa da bi mi lubrikant pomogao kod seksa. Ali mislim da ću se strpiti, neka dr. pogleda.
Seks isto ne dolazi u obzir.

Briseve sam zadnji put radila (bakteriološki, klamidija, mikoplazme, HPV) krajem prošle godine, svi uredni.
Socijalac mi je godišnjem do 1.9., a on mi je ionako samo dao vaginalete ("Pa da, mogla bi biti kandida, ajde stavljajte ovo."). Pa ću se naručiti privatno na pregled.

Hvala na odgovoru, inače sam ginekološki pacijent i svašta sam proživjela i znam, ali ovako nešto mi se još nije događalo.:(
Valjda će biti bolje, kad skužimo što mi je.:)
samo da kažem,kantarion je jako dobar za trudnoću..odnosno potpomaže malim mrcinicama da proplivaju brže...pa ono,ak baš imaš volju,slobodno probaj (premda zbilja pomaže)

a i jedna dotoresa ginekolog mi rekla da je kancerogen :eek::( ...naravno,sve dobre stvari znaju zajebat

vallll
21.08.2010., 17:13
imam jedan problem nadam se da netko može pomoć :)

već 2-3 godine vučem Candidu, uvijek mi se pojavljuje sirasti iscjedak. Bila sam kod ginekologa, redovito pravila papa- test sve je u redu. Prvo su mi propisali Canesten vaginalete i kremu, zatim Royazol vaginalete i Plymicol kremu, budući da se pojavljivalo propisali su mi 2x Diflucon meni i partneru. I opet se pojavilo.

Jel potrebno da partner ide u bolnicu? i ne znam zna li tko kako da se rijesim ovog problema. Čujem da je možda problem u hrani...

fairy_dea
23.08.2010., 00:12
dali tu nekako pomaze pavlovic krema?

vallll
23.08.2010., 22:33
hellp :(

Jel iko zna kako se može rijesiti kandida... nakon nakon vaginaleta i tableta jos uvijek se pojavljuje...

Silvery
23.08.2010., 22:57
Pročitaj ovaj topic, ima jako korisnih savjeta, a isto tako općenito na netu ćeš naći jako jako puno o pridržavanju određenih "pravila" kako bi gljivice držala "na lancu".

wish1
30.08.2010., 19:58
ovako....imam 23 godine..već godinu i 7 mj.. me jako boli rodnica...počelo je to s gljivičnim oboljenjem koje sam dobila dok sam pila antibiotike za upalu sinusa...išla sam na pregled, jer me je jako boljelo i pritome su mi otkrili da imam dermoid, koji sam nakon par mjeseci operirala...prije operacije sam pila sumamed, koristila dosta vaginaleta koje mi nisu pomogle..u bolnici sam dobila dosta anitbiotika, već 8 mjeseci pijem svaki dan litru čaja, koji mi ne pomaže....ne znam šta da više radim, naručila sam čaj koji košta 300kn ,(za gljivično oboljenje i upale) popila ga, ali on traje samo mjesec dana, a nemam novaca svaki mjesec dati 300kn...bila sam više puta na pregledu nakon operacije, nalazi su mi uredu, samo imam upalu...ginekologinja mi je 2 puta davala terapije koje mi nisu pomogle...boli me , ne mogu imati spolni odnos sa dečkom, jer nekada toliko natekne rodnica (već toliko dugo), a i kad ga imam trpim te bolove...i evo , opet sam se 21. naručila za pregled i sigurno će mi ginekologinja samo dati neki antibiotik i vaginalete koje mi neće pomoći...ako tko zna, samo neka mi savjetuje nešto, neki koristan čaj, bilo što...biti ću vam jako zahvalana!!:)

Sigurna
30.08.2010., 20:12
Pooooooolako. Jesi sigurna da te boli rodnica, a ne usne, klitoris? Mislim, ovako, općenito, prvo bi rekla, držati se terapije koju ti je prepisao ginekolog, nemoj nikakve gluposti od čajeva i sličnog kupovati, pogotovo tako skupo. A protiv upala puno tekućine, jogurta i sl.

Sad mi objasni gdje je to dermoid, kaj nije to obično na jajnicima, cista ili sl., možda budem bolje shvatila tvoje tegobe. Jer, moram priznati ovako nešto još nisam čula.

wish1
30.08.2010., 20:32
boli me vagina, i klitoris me peće, nekada jače , nekada slabije....trenutno nemam nikakvu terapiju, 21.9. idem na pregled i vjerovatno ću onda dobiti...imam suženi mokraćni kanal i čim su mi mrvicu mokre noge i ne daj bože da hodam bosa po pločicama, odmah me sve još više boli+ jajnici...da, dermoid mi je bio na desnom jajniku,(cista) izrezali su ga, ali su ostavili mali komadić da se može obnoviti...pri spolnom odnosu dečko često zna dobiti gljivice od mene

wish1
30.08.2010., 20:37
uzimala sam više terepija, različitih vaginaleta i ništa mi ne pomaže...poslije operacije dermoida išla sam na operaciju zuba i morala sam piti antibiotike i nikako se ne mogu riješiti tih gljivica...mislim da mi je flora uništena, koju god terapiju mi je prepisala ginekologinja mi ne odgovara

ŽabaKrastačaKre
30.08.2010., 20:49
Onda su ti gljivice glavni problem! Drži si imunološki sistem na nivou - zdrava redovita prehrana - puno vitamina (znači voća i povrća). To ti je jedini moj savjet koji mogu pružiti jer nisam doktor.

I da, umjesto što piješ čajeve mogla bi probati kupke od kamilice (znači lavor pun kamilica čaja - ne u kadu jer kada isto može biti zaražena :nono:) i onda polako ispireš, namačeš pipicu u tom toplom, umirujućem čaju. Ili možda obloge od kamilice. Jako pazi da nosiš prozračno donje rublje - pokušaj manje nositi stisnute traperice, više pamučnog donjeg rublja i - toplo se odijevaj ako si već toliko osjetljiva! Dobro iskuhavaj rublje ili mijenjaj češće jer ako su se gljivice tamo zaglavile isto neće pomoći terapija.

Nadam se da znaš da tvoj dečko isto mora proći terapiju ako dobije gljivice od tebe jer ako samo ti zaliječiš gljivice to ti neće ništa pomoći ako on nije zaliječio, već će ih opet on prenijeti tebi - i tako u krug. Znači ništa od seksa dok oboje ne budete sigurni da ste se riješili tih malih napasti. :nono:

Drži se! :top:

Sigurna
30.08.2010., 20:54
Hm, ovako, ta cista nema onda veze sa bolom pri odnosu, nego upala ima. E sad, zašto stalno imaš upale...ili lijek koji dobiješ ne zaliječi kako treba, ili ga ne provodiš terapiju pravilno ili imaš neku bakteriju u urinu koja ti onda stalno iznova sve "upali" ili si ti i dečko stalno jedan drugome prenosite upale. Jel spominjala gyn da se i on treba liječiti? Jer ovisi, o vrsti upale koju imaš. Čuj, ja bi, na tvom mjestu, ako ne koristite kondom, počela ga koristiti, budeš vidjela kakvo bude onda stanje, budu upale i dalje učestale ili ne....i u vrijeme upale ne imati odnose, to ionako ne bi trebala.

Inače, od nekih "prirodnih" lijekova, ja sam znala, kupiti u ljekarni vaginalete Acidosalus. 80kn su i na njima piše da pomažu čak i kod HPV-a. Ja naime, nemam odnose trenutno, ali sam dosta osjetljiva, a kod gyn se čeka po tri tjedna na red, pa sm znala to si kupiti u ljekarni bez recepta. Uglavnom, radi se o mliječnim bakterijama, koje su dobre za vaginalnu floru. Ili ti ostaje najjeftiniji recept: tampon u jogurt, pa staviti u rodnicu preko noći i sl.

Sigurna
30.08.2010., 20:55
Eto, baš smo slično napisale ovo za prijenos gljivica između nje i dečka.

wish1
30.08.2010., 21:15
jedem puno povrća i voća, toplo se oblačim, lijekovi mi ne pomažu, mokraća mi je bila puna bakerija, i pokazala sam nalaz ,ginekologinji, ali ona nije previše obraćala pažnju, rekla je samo da će mi prepisati terapiju da se ne brinem..što se tiče gljivica, dečko i ja smo dobili obadvoje terapiju, redovito smo ju konzumirali, koristili smo kondom pri tome, mjesec dana, (ali budući da mi prepisane vaginalete i tablete nisu pomogle) , onda smo odustali od njega , jer me je s njim 100 puta više boljelo, ...ne znam kako da to drugačije opišem

ŽabaKrastačaKre
30.08.2010., 21:42
Žene se s infekcijama znaju boriti mjesecima, a ti očekuješ da će ti tablete u mjesec dana očistiti kompletno rodnicu, mjehur od bakterija. Moraš imati strpljenja jer su ovakva oboljenja zamršena i znaju se vraćati i po nekoliko puta ako nisi ustrajna u tome da se držiš pravila.
Puna mokraća bakterija? - Ne liječi se to tek tako. Pogledaj si ostale teme što su žene pisale koje su imale sličnih problema kao i ti.
Dovoljno je da samo jedna kapljica mokraće kod nepažljivog brisanja dođe do rodnice i ako je sluznica podložna infekciji - ne treba puno, pa i par sati dovoljno da ti se razvije upala.
Kod mehaničkih nadražaja (čitaj: seks) ovo ti samo utrostručava osjetljivost sluznice, tkiva - tj. upala se dodatno zakomplicira. Kao da bi upaljeno zubno meso išla energično ribati četkicom.
Znači ponavljam: seks :nono:
Velika pažljivost, njega, i smanjena iritacija već osjetljivog podučja će ti pomoći da se riješiš upala i bolova. :mig:

Silvery
30.08.2010., 22:51
uzimala sam više terepija, različitih vaginaleta i ništa mi ne pomaže...poslije operacije dermoida išla sam na operaciju zuba i morala sam piti antibiotike i nikako se ne mogu riješiti tih gljivica...mislim da mi je flora uništena, koju god terapiju mi je prepisala ginekologinja mi ne odgovara

Prvo što moraš prekrižiti je seks, ostale savjete ćeš vidjeti na ovom topicu kojih bi se trebala držati. Možda je neko vrijeme bolje da ništa ne stavljaš dolje, nego pustiš da "dođe sebi" nakon pustih tretmana, peri se isključivo mlakom vodom, nikakvi šamponi i sapuni ili kamilicom možda.

I zatraži kod ginekologice da ti napravi 4 brisa da se vidi što još imaš eventualno dolje, jer sudeći po ovoj jačoj upali, ti si gljivicama raj za razmnožavanje. Ako ti je, kako kažeš, mjehur pun bakterija, velika je vjerojatnost da je barem nešto od toga završilo u rodnici i otežava bitno liječenje.

Tvoja ginekologica ti treba napraviti barem bris na aerobe i anaerobe i vidjeti što je prisutno i dati prikladnu terapiju. O tome imaš na ostalim temama.

wish1
31.08.2010., 10:04
poslušati ću vas i reći svojoj ginekoliginji ...problem je u tome što sam prvih godinu dana kada me boljelo imala odvratnog ginekologa..i stalno sam mu dolazila i govorila da me boli, ali me uopće nije doživljavao, govorio mi je da me to sigurno boli dermoid koji sam trebala operirati(ma on je idiot, svi u SBu znaju da je takav)..za to vrijeme sam pila uvin čaj zbog mjehura..i čekala operaciju...kad sam vidjela da me nakon operacije isto boli, prebacila sam se (jedva) kod druge ginekologinje i sve joj isto objasnila i ispričala...ali čini se da mene nitko ne doživljava da je to ozbiljno...ona meni kaže :ja ti nemam šta dugo prepisati za to osim vaginaleta i tableta za partnera i tebe...a te tablete mi nikada nisu pomogle, i nakon 2 mj sam opet došla, dala mi je još jednu turu i opet ništa, ....hvala vam svakako , pročitati ću što ste mi rekli ...

ŽabaKrastačaKre
31.08.2010., 11:58
Pa da, nekada se moraš i sama malo informirati pa pitati ili zatražiti nešto od ginekologa i vidjeti što će ti reći na to.
Ali sada smo ti dali dovoljno savjeta, pa pokušaj. Drži se curo. :top:

wish1
31.08.2010., 12:25
hvala vam svima, punoo:))

Silvery
31.08.2010., 17:44
Od sada ova tema ima status Top-teme s obzirom da zadovoljava sve uvjete za to. Naći ćete je uvijek na prvoj stranici prvi vrhu s ostalim top-temama. :)

coconutmilk
01.09.2010., 13:51
ovako....imam 23 godine..već godinu i 7 mj.. me jako boli rodnica...počelo je to s gljivičnim oboljenjem koje sam dobila dok sam pila antibiotike za upalu sinusa...išla sam na pregled, jer me je jako boljelo i pritome su mi otkrili da imam dermoid, koji sam nakon par mjeseci operirala...prije operacije sam pila sumamed, koristila dosta vaginaleta koje mi nisu pomogle..u bolnici sam dobila dosta anitbiotika, već 8 mjeseci pijem svaki dan litru čaja, koji mi ne pomaže....ne znam šta da više radim, naručila sam čaj koji košta 300kn ,(za gljivično oboljenje i upale) popila ga, ali on traje samo mjesec dana, a nemam novaca svaki mjesec dati 300kn...bila sam više puta na pregledu nakon operacije, nalazi su mi uredu, samo imam upalu...ginekologinja mi je 2 puta davala terapije koje mi nisu pomogle...boli me , ne mogu imati spolni odnos sa dečkom, jer nekada toliko natekne rodnica (već toliko dugo), a i kad ga imam trpim te bolove...i evo , opet sam se 21. naručila za pregled i sigurno će mi ginekologinja samo dati neki antibiotik i vaginalete koje mi neće pomoći...ako tko zna, samo neka mi savjetuje nešto, neki koristan čaj, bilo što...biti ću vam jako zahvalana!!:)

moja seka ima upale godinama.. isla kod gin.
nista nije pomoglo...
jedino caj od bijelog luka...
ostavis bijeli luk preko noci u casi s vodom i ujutro to pijes...
meni zvuci grozno, ali eto pomaze... ona i frendica njezina to rade...
guglaj malo...
ne moze skoditi.. ali to moras mjesec dana radit... svaki dan...
i sta jos njih dvije rade... pare se na caju ili sta vec od.... sad se ne mogu sjetit :bonk:
ima ga u apoteci...
guglaj i to :P
ugl. probaj na takve nacine..
organizam ti je pun kojekakvih lijekova..

kasnije cu pitati seku kako se zove caj.. pa napisem :mig:

coconutmilk
01.09.2010., 13:59
poslušati ću vas i reći svojoj ginekoliginji ...problem je u tome što sam prvih godinu dana kada me boljelo imala odvratnog ginekologa..i stalno sam mu dolazila i govorila da me boli, ali me uopće nije doživljavao, govorio mi je da me to sigurno boli dermoid koji sam trebala operirati(ma on je idiot, svi u SBu znaju da je takav)..za to vrijeme sam pila uvin čaj zbog mjehura..i čekala operaciju...kad sam vidjela da me nakon operacije isto boli, prebacila sam se (jedva) kod druge ginekologinje i sve joj isto objasnila i ispričala...ali čini se da mene nitko ne doživljava da je to ozbiljno...ona meni kaže :ja ti nemam šta dugo prepisati za to osim vaginaleta i tableta za partnera i tebe...a te tablete mi nikada nisu pomogle, i nakon 2 mj sam opet došla, dala mi je još jednu turu i opet ništa, ....hvala vam svakako , pročitati ću što ste mi rekli ...

meni je super gin jakobovic (osijek jug 2)
mozes doci kad hoces...
malo pricekas, al dobro... makar se ne moras naruciti...
zena je predobra! :top:

coconutmilk
01.09.2010., 18:18
e caj od stolisnika :zubo:
s tim se mozes pariti.. isto neko vrijeme..

greta beta
04.09.2010., 13:07
moj lijek: kada imam upalu -lijecenje je s cesnjakom + dodatno sto poboljsava da upala prodje ali i inace koristim kao prevenciju kad nemam nista je ispiranje cajem od kadulje/moze i kamilica ali ja samo s kaduljom, zatim tampon u katarion da mi se obnovi sluznica koja meni zna biti izritirana (od gljivica), takodjer da si ne kupujem skupe probioticke vaginalete koristim tampon umocen u lgg jogurt! a posto ja imam problem s kiseloscu tj. nije mi kisela (i to mi je trebalo 4 godine da sama skuzim a ne ginekolog) ja se ispirem tu i tamo s octom( u irigator s vodom mlakom stavim zlicu octa, a imas i kupke s octom, takodjer sam se tocala u lavoru s octom) ali ja to mogu jer me ne pece, nekoga zna peci ako je izritirana sluznica....
imas na forumu jos brdo prirodnih metoda , ali jedno je sigurno, nemoj misliti da ce to proci za mjesec dana, a isto tako ako i kad prodje, moras to odrzavati jer cim prestanes opet ce ti se pojaviti...tako je barem meni... sretno i budi uporna!:top:

Mala18
05.09.2010., 15:48
Pozz. Ovako,imam iscjedak,bijeli i rijedak je,uz to je miris nekako kiselkast,ništa me ne svrbi. Da li sam dobila gljivice? Ići ću ginekologu,samo da bar znam što bi moglo biti

Silvery
05.09.2010., 20:13
Ne, po opisu i izostanku simptoma to nije Candida.

KarteNaStol
06.09.2010., 13:33
Upomoć ljudi, jučer smo dragi i ja imali spolni odnos i danas mi javlja da je dobio osip po penisu koji izgleda kao mali crveni prištići.
Ovako stvari stoje, ja imam s gljivama povremeno problema tj. znam ih dobiti od antibiotika a nedugo sam dobila antibiotik i do seksa ništa, tek sad osjetim da lagano svrbi. molim vas da mi napišete što da kažem dragom da kupi od kremica.
I još nešto, pošto sam luda od toga svega, molim da mi napišete antkandida dijetu ili date link na hrv.,te kako riješiti gljive u ustima i crijevima ako su se slučajno razmnožile prilikom oralnog/analnog seksa?

hitno je molim vas

važno je naglasiti da niti dragi niti ja ne mijenjamo partnere, a ovo nam se dogodilo sada nakon 5 mjeseci veze prvi puta. hvala

greta beta
06.09.2010., 17:23
U
pomoć ljudi, jučer smo dragi i ja imali spolni odnos i danas mi javlja da je dobio osip po penisu koji izgleda kao mali crveni prištići.
Ovako stvari stoje, ja imam s gljivama povremeno problema tj. znam ih dobiti od antibiotika a nedugo sam dobila antibiotik i do seksa ništa, tek sad osjetim da lagano svrbi. molim vas da mi napišete što da kažem dragom da kupi od kremica.
I još nešto, pošto sam luda od toga svega, molim da mi napišete antkandida dijetu ili date link na hrv.,te kako riješiti gljive u ustima i crijevima ako su se slučajno razmnožile prilikom oralnog/analnog seksa?

hitno je molim vas

važno je naglasiti da niti dragi niti ja ne mijenjamo partnere, a ovo nam se dogodilo sada nakon 5 mjeseci veze prvi puta. hvala

za njega: canesten krema
za usta:cula sam da je dobro grkljanje slanom vodom, mislim da to ima tu negdje na forumu, pa si uguglaj...
za tebe:kod ginekologa! a za alternativu procitaj malo gore moj post...sretno i bez seksa dok imas upalu
:top:

Linea Exclusive
06.09.2010., 21:54
Ja sam se nakon valjda 4 mjeseca uspjela poseksati bez bolova u fifi.:D Sretna sam k'o dijete u lunaparku.:rofl:
Ne znam u čemu je stvar: pauza od Diana ovaj mjesec (stvarno se nadam da nisu one bile uzrok, jer neke pilule moram piti, a želim njih :(), apstinencija od 8 dana, terapija koju mi je propisao gin (Arilin+Rosalgin+Vivag), kondom zadnjih 2 tjedna (nije valjda da dečko ima gljivice :eek: šaljem ga na bris uretre)...

Isto me je nakon nekog vremena počelo zatezati, pa očito moramo polako.:rofl:
Ali kreće se.:s Još da skužim što je bilo presudno i na konju sam.:D

KarteNaStol
07.09.2010., 10:30
Ja sam jučer kupila canesten i vivag lactobacillius tablete, izbacila šećer i ugljikohidrate svodim na minimum.

@ Linea Exclusive: molim te reci mi za što je taj Rosalgin i Arilin, koliko košta i ide li bez recepta??
Kakvi su ti bili simptomi? Ima li i dečko simptome?

Pitanje za sve koji imaju iskustva: dragi je uzeo Canesten kremu i jučer navečer počeo mazati. koliko dugo treba da to počne djelovati? Užasno ga svrbi i peče, i kaže da mu se ljušti nešto oko kožice.. pa me zanima kako još da si pomogne(mo)? :rofl:

Moram napomenuti da nismo skloni mijenjanju partnera tako da taj uzrok možemo odmah otklonit. :)

KarteNaStol
07.09.2010., 11:41
I da, planiram staviti češnjak i tampon umočen u LGG, pa me zanima kada i kako da to radim, smije li se to paralelno s Canesten tabletama??

dr. know_all
08.09.2010., 15:55
Ja sam jučer kupila canesten i vivag lactobacillius tablete, izbacila šećer i ugljikohidrate svodim na minimum.

@ Linea Exclusive: molim te reci mi za što je taj Rosalgin i Arilin, koliko košta i ide li bez recepta??

)

Rosalgin iliti Tantum rosa jest prašak koji otapaš u vodi koju nakon toga stavljaš u irigator i ispireš rodnicu time.. Jako je dobra stvar, i ne košta puno..Koriste većinom žene nakon poroda, operacija ali i nakon mjesečnice kako bi se isprale sve bakterije i ostaci krvnih zrnaca.. Što se cijene tiče kod nas je oko 65 kuna kutija tog praška s 10 vrećica..Irigatori nisam sigurna koliko su, ali to bi svakako trebala imati svaka žena..Rosalgin pomaže i kod upala običnim gljivicama i bakterijama, stvarno ne šteti ako se stavlja umjereno, tipa 2 puta mjesečno.. Ako imaš prilike ići slučajno u Srbiju, tamo su 5o% jefitinije te granule...
Arilin se većinom koristi za liječenje gljivica koje imaju miris po ribi, ne znam kako se zovu, no ona žena koja ima problema s candizijom ne smije koristiti te vaginalete jer je potiču..Ide preko recepta i nadoplaćuje se još kojih 20 kuna, nisam sigurna...
Scvakako preporučavam Vagisan, također vaginalete Dr. Wolfa, koje su odnedavno, čini mi se, i kod nas na tržištu..Ja ih koristim godinama i mogu reći da imam puno manje problema s kandidom...
..Nadam se da sam pomogla.. ;))))

dr. know_all
08.09.2010., 16:00
I da, planiram staviti češnjak i tampon umočen u LGG, pa me zanima kada i kako da to radim, smije li se to paralelno s Canesten tabletama??

...radije nemoj sve miješati...Pusti češnjak neka ti bude par dana, pa onda nakon te terapije stavljaj lgg... Dobro ti je ako izrežeš onu zaštitnu opnu češnjaku, netko ga izbode i s nožom, kako bi pustio više soka...Malo pecka, ali pomaže.... Probaj se i močiti u toploj vodi i malo alkoholnog octa, ili medicinskog alkohola, to vraća kiselinu sluznici, ali ne često to raditi da ne bi imalo protudjelovanje...
..znači najprije se riješi canesten vaginaleta, jer je to propisao doktor, a ako je nužno nakon toga prijeđi na alternativu.. :p

dr. know_all
08.09.2010., 16:05
(i to mi je trebalo 4 godine da sama skuzim a ne ginekolog) :top:

Draga kod mene je isti slučaj, također ginić nula bodova:ne zna:..Ali sam otišla kod privatnika koji me uputio na mrak tablete-Diflucan..Tako da se već godinama time liječim...Ali nekako sluznica svako toliko presuši...Hm... Zbilja smo problematične mi žene.. :kava:

greta beta
09.09.2010., 21:15

a gle..ja ne bih paralelno...kad zavrsis terapiju s canestenom onda pocni prirodno! sto se tice cesnjaka ja sam ga stavljala svaku vecer a nekad i preko dana po tjedan dana sigurno a nekad i dulje, dokle god mi ne prodje...zavisi kolika ti je upala...moras biti uporna, a za decka, pa mislim da ce tek za tjedan dana vidjeti razliku...i to ljustenje je normalno...neka se maze dokle god mu ne prodje sve...:mig:

greta beta
09.09.2010., 21:23
Draga kod mene je isti slučaj, također ginić nula bodova:ne zna:..Ali sam otišla kod privatnika koji me uputio na mrak tablete-Diflucan..Tako da se već godinama time liječim...Ali nekako sluznica svako toliko presuši...Hm... Zbilja smo problematične mi žene.. :kava:

ma uzas...joj, kad moras sam shvatiti nesto sto se ginekologu nije dalo objasnjavati...:rolleyes: ma ja sam sad uspjela izdrazati cijelo ljeto bez icega!:top: uff a mislila sam da ce biti gadno, jos na moru...ali super je ispalo i onda sam ja zeznula time sto nisam redovito pila multivitamine i pao mi imunitet toliko da sam se i razbolila sto nisam vec jaaako dugo i naravno da me pocelo svrbiti dolje ali dobro sada znam to sama rijesiti, hvala bogu!:p

any201
14.09.2010., 14:52
I ja dobila tu prokletu napast. Mažem canestenom i bolje mi je,ali ipak idem drugi tjedan kod gin za svaki slučaj. Točno znam da mi je to od onog glupog sapuna za intimnu njegu i još sam bila bolesna 2 dana i evo ti vraga. Dok sam se dolje prala samo vodom nije bilo nikakvih problema,ali ne ja moram slušati druge, kupi sapun za intimnu higijenu i evo mi sad.

greta beta
16.09.2010., 13:08
I ja dobila tu prokletu napast. Mažem canestenom i bolje mi je,ali ipak idem drugi tjedan kod gin za svaki slučaj. Točno znam da mi je to od onog glupog sapuna za intimnu njegu i još sam bila bolesna 2 dana i evo ti vraga. Dok sam se dolje prala samo vodom nije bilo nikakvih problema,ali ne ja moram slušati druge, kupi sapun za intimnu higijenu i evo mi sad.

ja iskreno sumnjam da si to dobila od sapuna, prije ce biti da je to zato sto ti je jako pao imunitet... toliko da si se razboljela.

Silvery
16.09.2010., 14:26
Možda jest i imunitet, ali iz svog iskustva znam koliko sapun, posebice agresivniji, zna nadražiti i odmah izazove taj famozan efekt svrbeža, a onda dođu i "one", mada nije svakome tako. :ne zna:

greta beta
16.09.2010., 22:42
Možda jest i imunitet, ali iz svog iskustva znam koliko sapun, posebice agresivniji, zna nadražiti i odmah izazove taj famozan efekt svrbeža, a onda dođu i "one", mada nije svakome tako. :ne zna:

istina...svaka zena drugacije reagira, ja recimo ne mogu zivjeti bez svoje lactacid femine:s koristis li ti sto? i koju marku? ja sam jedino jos koristila hygieiu ali mi nije kao ova i dosta me znalo peckati od nje dolje...cak sam mislila da mi je mozda i prekisela :D jer joj je ph 4.0 ....za druge ne znam

Silvery
16.09.2010., 23:15
Hygieiu sam koristila, pa je tu bio i famozni LGG jogurt, gospino ulje, kamilica, jedino nisam Lactacyd koristila, ali dala si mi ideju. :)
Inače sam ostala vjerna vodi i najblažim mogućim baby šamponima. Zvuči nekima čudno, ali zasad mi je super.

greta beta
17.09.2010., 13:38
ma tu lactcid feminu mi je ginekolog preporucio jer sadrzi mlijecnu kiselinu (a koliko sam ja pretrazivala ni jedan drugi intimni sapun to nema) a meni treba jer mi ph stalno varira pa me napadaju bestije...:D a probaj...nemas sto za izgubiti :mig:

Silvery
17.09.2010., 13:48
Hoću u svakom slučaju :top:

pixie007
18.09.2010., 08:49
Evo da se i ja javim:D
Ja sam prestala pit Diane i prešla na Logest (pijem ga već 3 dana) i gljivetina nema:cerek::cerek::cerek:
Kod mene je eto problem bio u pilulama, eh da sam barem to znala prije a ne nakon god dana mučenja. Očito što manje hormona to bolje:D Curke sretno:mig:

Linea Exclusive
18.09.2010., 12:33
Ja sam na mjesec dana prekinula s Dianama, i bilo mi je puno bolje (seks napokon kako treba, s kondomom). Ne znam od čega je, ali osjećaj je bio normalniji.

Pila sam Duphaston da dobijem na vrijeme, i od jučer sam opet na Dianama.
Vidjet ćemo, nadam se da neće ispasti da su one krive. Jer ne želim ih mijenjati.:( Ovo je prvi put u 8 godina da povezujem to s Dianama.

pixie007
18.09.2010., 12:49
Ajoj:(
Ja sam sigurna da su meni gljive od Diana. Zdravo se hranim, voće/povrće, jogurt, manje slatkog, krećem se bla bla. I onda mi kažu da su mi gljivice zbog imuniteta:rolleyes: a imunitet mi je dobar:D Ja sam sva hepi sad kad vidim da ih nemam. Mene nikad nije boljelo za vrijeme seksa kad sam imala. Aj držim fige da sve bude okej:mig:

Silvery
18.09.2010., 16:50
Moguće vam je to od pilula itekako jer mnoga su iskustva cura kako imaju suhu rodnicu od njih, a svi znamo kako je kad je rodnica suha i kakav je seks, a onda obično i gljive dođu u paketu.

ms*day*dreamer
18.09.2010., 21:28
Već godinama imam problema, ali izgleda da nisu gljivice nego samo mi se PH poremeti u drugom dijelu ciklusa..odjednom me uhvati svrbež i pojela bi se..
Canesten, rojazol i te gluposti ne pomažu..od nevenove masti sam dobila nekakvu reakciju još jačeg svrbeža da sam skoro lupala glavom o zid, borna voda maalo pomogne ali ne skroz..da li ste koristile kakve gelove ili kreme za instant prestanak svrbeža..tak bi mi neka kremica pasala koja bi ublažila to.. :(

markiza poisson
18.09.2010., 21:33
probaj paralelno s nekim kremicama uzet u ljekarni i Lactogyn tabletice za jačanje mikroflore (ne može škodit, par mojih prija su to koristile i bile su zadovoljne) http://www.lactogyn.com/intimnozdravlje/

ms*day*dreamer
18.09.2010., 21:38
Probala sve to.. :-/ Potrošila već para i para i još ću morat izgleda.. :visi:
Ni češnjak, ni ulje gospine trave(kantarionovo), ni jogurt, ninini pranje u čaju od kamilice,...niš ne pomaže dugoročno..a i kratkoročno slabo..

ms*day*dreamer
18.09.2010., 21:42
Uzimam ja feminela vagi c i vivage, ali trebam nekaj da mi taj svrbež ublaži, a moj ginić nema dovoljnu razinu znanja kaj mi je dokazao već 1000 puta. Čovjek doslovno NE ZNA kaj da mi da..a mora neka kremica postojat ili gel..moraaa.. :mama:

Patkica_ST
18.09.2010., 21:51
Jesi plymicol probala? Kantarionovo ulje? Zašto uopće koristiš te kreme ako nisu gljivice?

Patkica_ST
18.09.2010., 21:52
Ili da jednostavno promijeniš ginekologa? :D

ms*day*dreamer
18.09.2010., 22:12
zato što ništa nije jednostavno kako se čini..bila sam već kod privatnika i znam kamo trebam dalje za pretrage dodatne, ali kad me OPET svrbež uhvatio za vikend, a ne mogu čekat 2 dana iz nekih razloga.. sve to sam koristila prije jer mi je moj ginić uporno uvaljivao canesten i govorio da su to gljivice, a na kraju se kod privatnika pokazalo na stupnju čistoće da nema g od gljivica..
ako je netko koristio neku kremu kaj mu je ublažila svrbež, a da nije ijedna od gore navedenih neka napiše..
a ginekologa preko socijalnog ne mogu naći još uvijek..svi koji su kao dobri ne primaju pacijente, a ne mogu ići nekome nezainteresiranom jer sam već kod takvog.

Patkica_ST
18.09.2010., 23:14
Probaj sa plymicolom ako nisi. Meni je pomagao kod candide.

8472
19.09.2010., 13:36
Plimycol
Imasol
Royasol
Canesten, sve su to iste stvari Clotrimazolum.

Lotriderm. Jača je ima osim clotrimazuloma i betametasonum.

Silvery
19.09.2010., 17:02
Već godinama imam problema, ali izgleda da nisu gljivice nego samo mi se PH poremeti u drugom dijelu ciklusa..odjednom me uhvati svrbež i pojela bi se..

Gljivice i nastanu kod promjene PH vrijednosti, ne moraju nužno biti izražene, ali svejedno svrbi i pecka.

svjedok
19.09.2010., 21:39
žene drage,pozdrav
vidim da vas ovdje ima puno iskusnih u borbi sa candidom pa ako mi tko može dat kakav savjet bila bih zahvalna
naime borim se sa tom gljivetinom već više od godinu dana i probala sam sve što ste tu navele,dr.propisuje standard,a ja sam već luda od svega
dajte pliz neki novi savjet,samo ne dijetu jer dojim:mig:
i da ako netko ima iskustva sa teuta masti,to sam iščeprkala na netu
hvala

coconutmilk
20.09.2010., 11:31
Uzimam ja feminela vagi c i vivage, ali trebam nekaj da mi taj svrbež ublaži, a moj ginić nema dovoljnu razinu znanja kaj mi je dokazao već 1000 puta. Čovjek doslovno NE ZNA kaj da mi da..a mora neka kremica postojat ili gel..moraaa.. :mama:

nisam probala teuta mast, ali me bas zanima jel pomaze :kokice:
ajd javi ako probas :mig:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=416169

i jel se smije unutra mazati?

anastasija0702
21.09.2010., 16:29
drage moje
evo ja imam 24 god i problema sa štitnjačom - hipotireoza tako da mi je imunološki uvik slab i često imam te gljive.
bila sam kod gin i nikakve kreme ni tab ne pomažu tj prođa ako prođe i vrati se ubrzo.
ja ću vam dati jedan dobar savijet, PROBAJTE PITI ČAJ OD KOPRIVE FRIŠKO SKUHAN. ČIM OSJETITE SVRBEŽ ILI VIDITE ISCJEDAK SKUHAJTE 2-3 ŠALICE I TAKO BAR 2-3 DANA I PROĆI ĆE.
iskreno, čitala sam i o dijeti anti candida ali jednostavno ne vidim smilsa jer i da je se riješimopet bi se vratila jedenju kruha, pašte i sl i ona bi se opet vratila tako da je jedini način koji meni pali taj sa čajem od koprive. s time se smiri i prođe. a ako se opet pojavi uvijek imajte kod kuće koprive, to vam je moj savijet.
ja sam probala i luk i one tab candida yeats i plymicol i rojazol u kombinaciji sa meddazolom i geonistin. kao što vidite to ništa ne može istrijebiti tu gljivicu. ovim načinom možete se riješiti svrbeža a bome i iscjetka samo što je ja ne pijem stalno nego samo kad osjetim potrebu.
probajte svakako!!!!!!!!!!!!
by the way probala sam i canesten mast s aplikatorom i ništa. tako da znate, sve te kreme i tab pomognu ako pomognu koji piu a onda gljivice postanu imune i više ništa ne pomaže. ovaj me je čaj spasio tako da sad više ne idem gin nego jednom godišnje kao sav normalan svijet.

svjedok
21.09.2010., 21:01
a gdje da nabavim taj čaj od koprive

ms*day*dreamer
22.09.2010., 08:51
na vrtu :)

ms*day*dreamer
22.09.2010., 08:53
meni je teuta pomogla svega 2-3 puta maaalo da mi ublaži, a zadnji put sam dobila takvu UŽASNU reakciju svrbež da sam trčala doktoru..pregrozno cure..ja ću završit u Vrapču ako se ne riješim tog svrbeža.. :(

ms*day*dreamer
22.09.2010., 08:56
da..bila na brisu i ipak jesu gljive..sumnjala sam jer mi je zadnji doktor radio bris neki pa je rekao da nema gljiva..al taj put je bilo blaži svrbež..ma bacim se u savu..užas.

greta beta
22.09.2010., 09:20
da..bila na brisu i ipak jesu gljive..sumnjala sam jer mi je zadnji doktor radio bris neki pa je rekao da nema gljiva..al taj put je bilo blaži svrbež..ma bacim se u savu..užas.

zeno stavi cesnjak sta se patis i bacas novce...:kava: stavi i po 2 cesnja oguljenja izbockana cackalicom i to radi sto duze ako treba i 3,4tjedna dok god ti ne prodje, od toga ti ne moze nista biti, i ako treba i preko dana, a ako ti ispadaju kao meni, ja stavim nakon cesnja i tampon umocen u kantarion! i to je to...sto se mucis bezveze...

ms*day*dreamer
22.09.2010., 10:04
ma daaaj..probala sam sve živo kaj napišeš..jedino ne neku žešću terapiju sa tabletama i vaginaletama zbog glupog ginića.. al sad sam bila u bolnici kod specijaliste i morat će mi davati kaj mi ovaj prepiše..za sad sam dobila canesten i diflucan tjedan dana..mrvu mi je bolje.
inače je rekla ženska da nema smisla stalno davati istu terapiju i drugi put će baš raditi bris koje su točno gljive i dat mi točno određenu neku žešću terapiju.
bum ja i češnjak i koprivu uz to ko uvijek..

coconutmilk
22.09.2010., 12:20
jel se smije teuta mast mazati unutra? ili je samo za vanjsku primjenu?

ms*day*dreamer
22.09.2010., 16:25
kaže meni sestra od ginića da nikako ne perem sa kamilicom da to hrani gljive,,a meni ipak smiri malo svrbež..tko je tu lud? Kaže žena da radije sa čajem od žalfije. Znam da je i žalfija dobra, ali cijelo vrijeme mislim da je kamilica dobra isto..

lady m
22.09.2010., 21:15
Pozdrav forumašice, želim samo reći da sam se riješila kandide koju sam imala konstantno 2 godine. Stalno sam bila kod ginekologa i dobivala razne kreme, vaginalete, tablete i tko zna što još ali bez rezultata. Pomogao mi je privatni liječnik koji se bavi biomedicinom. Da ne ispadne da ovo pišem iz reklame, neću napisati o kome se radi pa koga zanima poslati ću na pp. Razlog moje kandide bio je u slabom imunitetu i problemima sa tankim crijevom. Riješio mi je floru u želucu, ojačao imunitet i kandida je nakon 1,5mj nestala i nije se vratila... Nadam se da sam dala nadu mnogima koji se bore sa tom napasti i neka traže pomoć dok ju ne nađu. Sretno!

svjedok
23.09.2010., 14:48
pijuckam čaj od koprive,kroz par dana javim rezultate:)

Mila593
24.09.2010., 22:36
Riješila sam se candide sa ob-češnjakom po danu, a po noći sam malom špricom stavljala lgg jogurt, 3x dnevno se izvana mazala canestenom i prošlo je...

Linea Exclusive
25.09.2010., 21:36
Ja sam na mjesec dana prekinula s Dianama, i bilo mi je puno bolje (seks napokon kako treba, s kondomom). Ne znam od čega je, ali osjećaj je bio normalniji.

Pila sam Duphaston da dobijem na vrijeme, i od jučer sam opet na Dianama.
Vidjet ćemo, nadam se da neće ispasti da su one krive. Jer ne želim ih mijenjati.:( Ovo je prvi put u 8 godina da povezujem to s Dianama.

Ranit ću se.:mad:
Evo tjedan dana da pijem Diane, i nešto me kao svrbucka zadnjih 2 dana, ne onako akutno, ali pojačani iscjedak i to. Nisam se još seksala, ali i ručni rad mi je bio malo nelagodan. Rekoh, već sam luda, ziher psihosomatski, hipohondar.:rolleyes:
I idem se tuširati, a fifi kao da sam je kalodontom namazala. Iznutra i izvana, fuj.:mad: Idem kod gin u pon pa neka kaže što ćemo. Ako prekinem s Dianama, neke druge moram piti. (Kako mi nakon 8 godina odjednom ne odgovaraju? :ne zna:)

A mislim da idem čitat temu od početka, i da je vrijeme za prirodne lijekove. Gdje da kupim kantarionovo ulje?

Eto, samo da se pojadam.:(

peppa_pig
26.09.2010., 12:05
prije 2 mjeseca prvi put mi se pojavio svrbez, pojacani bijeli iscjedak i peckanje, ali sam taman onda dobila i nekako me to i proslo da bi se onda opet za mjesec dana vratilo. otisla sam do ginekologa i on je rekao da su to gljivice i propisao mi rojazol. od te terapije je proslo tjedan- dva, a meni se opet vratilo. i sad ne znam sta da radim jer kod mog se ginekologa ceka bar 2 tjedna kad se narucis, a ja sredinom iduceg idem u zagreb na faks. hjoooj. mislila sam canesten 3 kupiti i kremu. jel pomaze to sta? :( :( :(

pixie007
27.09.2010., 17:12
Ranit ću se.:mad:
Evo tjedan dana da pijem Diane, i nešto me kao svrbucka zadnjih 2 dana, ne onako akutno, ali pojačani iscjedak i to. Nisam se još seksala, ali i ručni rad mi je bio malo nelagodan. Rekoh, već sam luda, ziher psihosomatski, hipohondar.:rolleyes:
I idem se tuširati, a fifi kao da sam je kalodontom namazala. Iznutra i izvana, fuj.:mad: Idem kod gin u pon pa neka kaže što ćemo. Ako prekinem s Dianama, neke druge moram piti. (Kako mi nakon 8 godina odjednom ne odgovaraju? :ne zna:)

A mislim da idem čitat temu od početka, i da je vrijeme za prirodne lijekove. Gdje da kupim kantarionovo ulje?

Eto, samo da se pojadam.:(

A jooooj:( Diane su zlo:D hahaha šalim se.
Ma ni meni ni niš bolje od Logesta. Mislim ne znam. Opet ih imam ali vjerojatno od sexa jer ili sam još ja imala ili je on možda dobio opet. Sad se šopam folnom kiselinom koja mi je prije pomogla:) i kupila sam Vagisan vaginalete koje će maknut pizde:mad: držim fige svima pa i sebi:mig:
A kantarion sam ja kupila u ljekarni, 60ml za 30kn

~AnGeL~
27.09.2010., 22:36
žene drage,pozdrav
vidim da vas ovdje ima puno iskusnih u borbi sa candidom pa ako mi tko može dat kakav savjet bila bih zahvalna
naime borim se sa tom gljivetinom već više od godinu dana i probala sam sve što ste tu navele,dr.propisuje standard,a ja sam već luda od svega
dajte pliz neki novi savjet,samo ne dijetu jer dojim:mig:
i da ako netko ima iskustva sa teuta masti,to sam iščeprkala na netu
hvala

TWINLAB YEAST FIGHTERS :top:
Ja sam muku mučila sa candidom 2 god. dok nisam isprobala yeast fighterse. Koštaju oko 145kn, a u bočici ima 75 kapsula. Pije ih se 5 dnevno, biljne su, i meni nisu imale nikakve nuspojave. Uzastopno sam popila 3 doze (za svaki slučaj) i u terapiju sam uključila i muža. Kupili smo 3 doze za mene i 3 za njega. Obavezno uključi partnera u proces twinlabiranja i candida će ti sigurno nestat BEZ ikakve dijete. :D
P.s. Jedino sam se odrekla nepamučnog donjeg rublja. Sad je sve isključivo pamučno.

http://www.twinlab.com/product/yeast-fighters

~AnGeL~
27.09.2010., 22:52
prije 2 mjeseca prvi put mi se pojavio svrbez, pojacani bijeli iscjedak i peckanje, ali sam taman onda dobila i nekako me to i proslo da bi se onda opet za mjesec dana vratilo. otisla sam do ginekologa i on je rekao da su to gljivice i propisao mi rojazol. od te terapije je proslo tjedan- dva, a meni se opet vratilo. i sad ne znam sta da radim jer kod mog se ginekologa ceka bar 2 tjedna kad se narucis, a ja sredinom iduceg idem u zagreb na faks. hjoooj. mislila sam canesten 3 kupiti i kremu. jel pomaze to sta? :( :( :(

Rojazol je učinkovitiji od canestena, ali ni jedno ni drugo ti neće pomoć da se konačno riješiš gljivetine. Od njih ti se situacija prividno popravi, pa se opet vrati i tako u krug. Ja sam bila na rubu živaca nakon 2 god. borbe sa gljivicama.
Isprobala sam sve i svašta, od nekih acidophilus vaginaleta, do ne znam ni ja čega. Upala je postala kronična, više ni rojazol nije niti privremeno pomaga, tako da sam odlučila probat YEAST FIGHTERS by TWINLAB. Već dugo nema naznaka gljivičnoj upali, gin. nalazi svi super, tako da ti ga od srca preporučujem.
Sa royazolom i canestenom se nećeš nikad izličit.

peppa_pig
27.09.2010., 23:40
Rojazol je učinkovitiji od canestena, ali ni jedno ni drugo ti neće pomoć da se konačno riješiš gljivetine. Od njih ti se situacija prividno popravi, pa se opet vrati i tako u krug. Ja sam bila na rubu živaca nakon 2 god. borbe sa gljivicama.
Isprobala sam sve i svašta, od nekih acidophilus vaginaleta, do ne znam ni ja čega. Upala je postala kronična, više ni rojazol nije niti privremeno pomaga, tako da sam odlučila probat YEAST FIGHTERS by TWINLAB. Već dugo nema naznaka gljivičnoj upali, gin. nalazi svi super, tako da ti ga od srca preporučujem.
Sa royazolom i canestenom se nećeš nikad izličit.

probat cu sad canesten jer ionako trenutno ne mogu do ginekologa pa cemo vidjeti, a planirala sam otici i jednoj privatnici za koju sam dobila dobre preporuke jer moj ginekolog to sve kao ma proci ce to, to su obicne gljivice, a mene te sugave gljivetine muce vec 2-3 mjeseca i ne zelim da se to produzi na 2-3 goodine ili vise jer vidim da se mnoge jako dugo bore s tim i ne mogu zamisliti kako im je. i hvala na savjetu, probat cu ako ovo ne pomogne.

Linea Exclusive
28.09.2010., 07:26
Hvala na info za kantarion.:top:

Bila sam sinoć kod gin, pregledao me, kaže da je to vjerojatno Candida.:mad: I da su dvije opcije: ili da imam Candidu od Diana (od dugogodišnjeg uzimanja, veli, isuši se to :D, i da mi jednostavno nije dosta estradiola, jer tijelo je ipak pametnije od kemije :mig:), ili su to samo najobičnije tvrdokorne gljve, koje moram nekako podaviti.

Ali budući da mi je prošli mjesec bez Diana seks bio puno podnošljiviji, skloniji je vjerovati da je od njih. I da napravim pauzu opet od tableta 2-3 mjeseca.

I ako se utvrdi da je stvarno od Diana (a neke pilule moram piti), da ćemo probati s kombinacijom Diane+Linoladiol (estrogenska krema), ili neku drugu OHK, npr. Qlairu.:ne zna: Ali o tom potom, neka prvo napravim pauzu, seks s kondomom, pa ćemo biti pametniji.

Dao mi je Rojazol vag+kremu 7 dana, pa do menge Vivag vag.
Razmišljam da odem u Stelu ili Analizu izvaditi antitijela za Candidu, jer već imam fobiju da su me skroz obuzele (po noktima, nešto mi ne valja sa želucem i crijevima).:rolleyes:

I da se čuvam češnjaka jer je to "spržena zemlja".:rofl: Ali da je od puno ljudi - ne samo pacijentica, nego i kolega - čuo da ih je baš to spasilo. I da mi to bude zadnji izlaz.

Pa sad smišljam kako da se uhvatim u koštac, i kako da prvo potamanim postojeće gljive.:)

svjedok
28.09.2010., 10:23
evo mene opet:Dpila sam čaj od koprive 4-5dana ali od pomaka na bolje niti p:ne zna:
poludila budem,svrbi,svrbi,užasno svrbi:lol:
čitam non stop ova vaša iskustva i planiram krajem tjedna u shoping po neku terapiju,još nisam odlučila šta,toliko je različitih iskustava da sam došla do zaključka da treba isprobavati i isprobavati dok se ne uspije:)

zheljka333
30.09.2010., 16:26
Jel netko probao sprejati sa OCTENISEPTOM?
zanima me može li on pomoći, i dali peće ili štogod :S

0merta
30.09.2010., 17:12
Probala sam ja, tamo negdje u 7. mjesecu prije nego sam išla ginekologu i dobila vaginalete i kremu. Pecka, da, dosta...ali mi je, koliko se sjećam, pomoglo da ne svrbi toliko. Evo piše ti ovdje sve: http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/147/

Atanasovski
03.10.2010., 00:12
Upadam ko padobranac, no imam pitanje... kako vi tretirate to s češnjakom? kaj ga cijelog očišćenog strpate unutra???:)

ako da:eek: kakav je osjećaj? jel peče? i kaj ako on iskliže van?

znam da su mi pitanja stupidna, no zanima me jer ni sama više ne znam što sam sve probala do sada, jedino ovo nisam ni čaj od koprive (moram ga nabaviti)....

rekoh, pa da probam.

Francesca
03.10.2010., 12:12
hm ja sam se svojih izgleda riješila
na kraju je izgleda pomogla pojačana intimna higijena, pamučne gaćice obične bijele, povećana doza vitamina c
kad me nešto kao krene malo peckat, stavim Acidosalus mljekeco jednu - dvije večeri

Inače, Marina lab se odselila sa adese na Trešnjevci, sad su bogu iza nogu :(

zheljka333
03.10.2010., 17:54
OCTENISEPT blaženi bio, neznam zašto nam ginekolozi ne preporuče to, bar meni nisu...
pošto čekam mengu nisam htjela započinjat canesten da ne ode sve u k...pa sam nasprejala octenisept i skoro momentalno me prestalo svrbit, je da zapecka malo ako je nadražena picica, al prođe za 10ak sekundi i poslje je super, čak je pao i seksić, samo sam poslije opet špricnula jednom :)
uglavnom OCTENISEPT JE ODLIČAN!

majadila
05.10.2010., 22:12
Kolko čitam, uvijek je ista priča da cure imaju problem s gljivicama, a dečke eventualno također uključite u terapiju preventive radi.

Međutim, kod mene je situacija da ja nemam apsolutno nikakve simptome candide, a dečko svaki puta nakon iole duljeg odnosa dobije crvenilo i svrbež, a nakon pregleda kod urologa, candida je i potvrđena. Mene je moj ginić nakon pregleda poslao doma jer sam kao "besprijekorna", nije htio radit briseve jer kao nema smisla, a to što dečko ima problema s tim je njegova stvar i trebao bi riješiti sam neovisno o meni :confused:, jer candida nije spolno prenosiva, nego živi s nama blabla, ono što već svi znamo...
Dečko odradio terapiju, svi sretni, kad li nakon odnosa - opet ista stvar. Nakon par dana apstinencije se smirilo samo, mi na seks, simptomi opet. :mama:
A ja cijelo vrijeme ništa, bez ikakvih naznaka da nešto ne štima. :ne zna:

I sad šta? Dal ići giniću i inzistirat na brisevima? Ili potražit drugo mišljenje? Čudno mi je da dečku urolog uopće nije spominjao mene i da bi se i ja trebala liječiti kao partnerica, a i mojem giniću je bilo potpuno svejedno dal partner ima candidu ili ne... Ništa mi nije jasno.

Ima ko kakav pametni savjet?

svjedok
06.10.2010., 21:37
evo opet mene:D
imam novu terapiju:rolleyes:pijem kapsule tahebo za jačanje organizma,stavljam tampone umočene u kantarionovo ulje i špricam octeniseptom
nadam se uspjehu,javljam rezultate kroz par dana

coconutmilk
07.10.2010., 16:16
hm ja sam se svojih izgleda riješila
na kraju je izgleda pomogla pojačana intimna higijena, pamučne gaćice obične bijele, povećana doza vitamina c
kad me nešto kao krene malo peckat, stavim Acidosalus mljekeco jednu - dvije večeri

Inače, Marina lab se odselila sa adese na Trešnjevci, sad su bogu iza nogu :(

sta znaci pojacana intimna higjena?
ako se precesto peres onda tek mogu gljivice buknit...

Francesca
08.10.2010., 10:12

prije posla, poslije posla, i navečer

coconutmilk
08.10.2010., 12:41
prije posla, poslije posla, i navečer

zeno previse :eek::eek::eek::eek:
nemoj to
jedanput na dan, dvaput je plafon!
tako ces poremetiti floru i onda gljivice imaju parti :jumping:

malo se informiraj.. pitaj ginekologa... :)

Francesca
08.10.2010., 13:19
pa meni ovo funkcionira :ne zna:
ja se gamadi riješila ;)

coconutmilk
08.10.2010., 15:28
ne znam... al opcenito se nije zdravo previse tusirati... ako se unisti ph koze i tak...
ne kazem da trebamo smrditi... ali zimi na -20 je previse 3 put dnevno...
ajd ljeti kad se znojis i radis svasta..
al inace mislim da nije zdravo...

secret_agent♀
10.10.2010., 00:09

tocno...ja sam se stalno patila s tim vragom dok nisam promjenila higjenu tj. ne kupam se vise vec tusiram. Prije sam znala po sat vremena visit u kadi, slusat muziku, stalno natankavat vrucu vodu i to je rezultiralo jakom suhocom rodnice i stalno s tim vragom. Uvijek sam imala Canesten u rezervi...ko bonkasi :rofl: samnom u torbi. Odkad se tusiram rjeđe je..
sad sam nes bubana, nisam na antibioticima neg mi nos curi, i osjecam da me napada. Ic cu stavit sad cesnjak da probam to...makar nemam gazu da ga umotam..probat cu ga solo ovak...valjda bum ga izvukla :D:D

brazer
10.10.2010., 11:02
Može mala pomoc odnosno pitanjce za one koji imaju problema sa Candidom.Zanima me je li bolje test na candidu napravit u bolnici iz stolice ili privatno preko onih IgM i IgG antitijela,koja je razlika?

p.s za amebe je test iz stolice dosta neučinkovit,bar tako kažu infektolozi,možda je slično i s candidom!?

secret_agent♀
10.10.2010., 14:17
tocno...ja sam se stalno patila s tim vragom dok nisam promjenila higjenu tj. ne kupam se vise vec tusiram. Prije sam znala po sat vremena visit u kadi, slusat muziku, stalno natankavat vrucu vodu i to je rezultiralo jakom suhocom rodnice i stalno s tim vragom. Uvijek sam imala Canesten u rezervi...ko bonkasi :rofl: samnom u torbi. Odkad se tusiram rjeđe je..
sad sam nes bubana, nisam na antibioticima neg mi nos curi, i osjecam da me napada. Ic cu stavit sad cesnjak da probam to...makar nemam gazu da ga umotam..probat cu ga solo ovak...valjda bum ga izvukla :D:D

ajme smrada :Pop::bljak:

Silvery
10.10.2010., 17:03
:lol: zar je tako loše?

secret_agent♀
10.10.2010., 20:54
nije loše hahah..nije me peklo ni svrbilo...nego šok nakon vađenja...ne mogu ni opisat miris :rofl::rofl:

greta beta
11.10.2010., 10:44
cure mali info: canesten 3 krema poskupila....:( ja sam ja placala 28 kn a sad je 48...nadam se da nije svugdje tako, doduse bila sam samo u jednoj ljekarni...:ne zna:

brazer
11.10.2010., 14:53
Može mala pomoc odnosno pitanjce za one koji imaju problema sa Candidom.Zanima me je li bolje test na candidu napravit u bolnici iz stolice ili privatno preko onih IgM i IgG antitijela,koja je razlika?

p.s za amebe je test iz stolice dosta neučinkovit,bar tako kažu infektolozi,možda je slično i s candidom!?
:kava:

Linea Exclusive
11.10.2010., 20:03

Ne znam što je bolje, ja sam vadila antitijela u Steli. Bilo mi je brže.
Čekam nalaze pa ću staviti.

ivana.hr
12.10.2010., 02:10
zadnja tri tjedna imam problem
skužila sam da mi se jedna mala stidna usna svako toliko uveća, ali jako, baš nabubri kao palac i svrbi me to. bude kruta. i onda se trčim oprati i sve bude ok. par sati. onda opet počne svrbiti i nabubri. a nabubri kao neki edem. kad pritisneš, udubi se na pritisnutom mjestu i ostane tako udubljeno par sec. ne peče me dok piškim, kao što vidim to je simptom kojeg izazivaju candida i klamidija.... zna biti nekog bijelog sirastog iscjetka, ali nema mirisa.
sad mene zanima kaj bi mi to moglo biti. candida? klamdija? herpes? ili nešto gore?
na terapiji antibioticima sam dva tjedna zbog upale grla. znači, od antibiotika ne prolazi... ne znam šta da radim, kome da se obratim, svrbi za poludit kad me uhvati...
i prije tri tjedna sam imala herpes (ako je to herpes) na usni, znači na licu. neki mjehurić zrna graška na sredini usne, bijeli, kojeg sam ja živčano strgala zubima... i to mi je prošlo za sedam dana. jel to ima kakve veze jedno s drugim nemam pojma. čini mi se da nema, jer ne izgleda jednako, ali za svaki slučaj da mi znate pomoći sve kažem. samo znam da nikako se riješit natečenosti i svrbeža.... help
nemrem ginekologu ni pod razno... dakle savjetujte me čime da se liječim...

bliss
12.10.2010., 05:16
nemrem ginekologu ni pod razno... dakle savjetujte me čime da se liječim...

Odbijati otići liječniku koji ti jedini može propisati pravu terapiju ukoliko si bolesna i umjesto toga od forumašica tražiti savjete/upute za liječenje je prilično glupo. I sad se trudim biti pristojna :)

Zašto ne možeš ginekologu?

magic potion
12.10.2010., 08:46
Neću ulaziti u razloge neodlaženja liječniku. Tvoja stvar.

Ako je Candida, trebao bi ti pomoći Canesten ili Plymicol.
Candidu sam ja redovito dobivala od antibiotika, jer bi mi pao imunitet.

Naravno, ipak savjetujem odlazak na pravu adresu!:)