PDA

View Full Version : Gljivica Candida albicans

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

catty
19.12.2010., 19:22
imala sam već nekoliko puta candidu, i prije neg sam pila kontracepcijske i poslije. zadnje sam imala prije mjesec dana i izliječila sam ih s 3dnevnim uzimanjem vaginaleta canesten. i sad ih opet imam, poludit ću. zna li tko, smijem li opet uzeti vaginalete?
http://www.medicina.hr/clanci/gljivi...nih_organa.htm pod prevencija ne pišu kontracepcijske. jel moguće da ima veze ako spavam s dečkom bez kondoma?

pixie007
19.12.2010., 22:11
Čitala sam dosta stranica ove teme i nisam naletila na oavj savjet u borbi protiv gljivica: CIMET! Probajte ;)

Ok, hvala na savjetu ali ono malo opisa ne bi škodilo:mig:

Linea Exclusive
20.12.2010., 07:39
Jučer mi je bilo 2 mjeseca dijete. 6 kg u minusu.:D

Jutros sam izvadila krv (HZJZ, Rockefellerova), za 7-10 dana nalazi.
Nadam se da će biti rezultata, mada me dr. upozorila da kronična antitijela znaju mjesecima biti povišena, i da bi bilo idealno da 4-6 mjeseci budem na dijeti.:eek:
Pa mislim da ću nastaviti s dijetom, koliko strogo ovisi o nalazima. Ali to me neće spriječiti da pojedem kolača za Božić, već sam luda od 2 mjeseca bez ičega slatkog.:D

Sheeva
20.12.2010., 10:01
Kupi si steviju u apoteci pa radi kolače s njom. Prirodna zamjena za šećer. :top:

Linea Exclusive
20.12.2010., 10:15
Kupi si steviju u apoteci pa radi kolače s njom. Prirodna zamjena za šećer. :top:

Razmišljala sam o steviji već, hvala na podsjetniku.:top:
Samo nisam znala di točno da je kupim, koju vrstu (čiju) i koliko košta. Ideje, iskustva?

Pixiiee
20.12.2010., 13:33
Ne možeš? Nemaju li tvoje gaćice dva sloja tkanine na tom mjestu? Ako svaki dan stavljaš čiste, ne vidim u čemu je problem. Ili je iscjedak takav da ti procuri i kroz dva sloja tkanine na gaćicama i kroz hlače, ako ne staviš uložak?

Da, mogu, iako nisam ni probala, ali mislim da bi tijekom cijelog dana,od 7 ujutro do 10 navecer sigurno proslo.uzasan je osjecaj kad ti je dole mokro.

leeloo27
20.12.2010., 16:02
Curke molim vas da o steviji i sl. stvarima nastavite pisati na ovoj temi: Chat tema Ženskog zdravlja (http://www.forum.hr/showthread.php?t=433104) jer ste ovdje totalno offtopic. Hvala!! :)

Linea Exclusive
20.12.2010., 16:21
Sori, sori, zanijela sam se malo.:)

Ontopik: koliko vas koje ste se borile dulje s kandidom ste pile Diflucan/Itrac? I je li vam pomogao?

KatrinRose
20.12.2010., 20:29

Ontopik: koliko vas koje ste se borile dulje s kandidom ste pile Diflucan/Itrac? I je li vam pomogao?

Hm.
Prije par godina, a nakon par godina neprekidnog natezanja s Candidom, mazanja, vaginaleta, probiotika, ne znam cega sve ne, cak i odustajanja od oralne kontracepcije, kao moguceg uzroka, ginekologica mi je dala Diflucan tbl.
Jednu.
Popila sam ju ujutro, malo me bolio trbuh.
Nekoliko dana poslije, ni traga gljivicama. I tako do dana danasnjeg!

Kasnije sam lupala glavom u zid, zasto mi to ranije nisu dali, s obzirom na vrijeme i probleme koje sam godinama vukla.

Dakle, sto se mene tice, Diflucan tableta :D

darkerica95
20.12.2010., 23:29
Cure, zanima me da li je koja od vas imala nuspojave pri korištenju Canesten kreme? Ja sam ju dva put koristila, dva put obavila mazanje.. i ne osjećam sad da bi me išta više svrbilo.. i budući da mi nisu bile nuspojave ta dva puta, odlučila sam se da ponovo namažem.. i sad navečer mi se javili problemi (a mazanje sam obavila ujutro, i sad sam opet htjela kad sam došla doma ali sam zbog toga odustala). Naime, sad imam kao nekakav osip, ne znam što, ali ne po tom dijelu koji baš posebno mažem, nego sa strane, već polako na noge prelazi.. ne znam kako da objasnim, na preponama.. pa me zanima da li je koja već imala kakve nuspojave i kako ih je riješila? Hvala!

leeloo27
21.12.2010., 09:11

Ja sam ga bila pila al meni nije baš nešto puno pomogao. Nisam ih imala nekih mjesec, dva nakon diflucana pa su mi se opet vratile.

Al ne mora biti da će biti tako i kod teba. Mnogima pomogne, jedino ako imaš ko ja zbrčkane hormone onda nema toga što će pomoći, barem ne na duži period.

Regnikolarna
21.12.2010., 10:16
imala sam već nekoliko puta candidu, i prije neg sam pila kontracepcijske i poslije. zadnje sam imala prije mjesec dana i izliječila sam ih s 3dnevnim uzimanjem vaginaleta canesten. i sad ih opet imam, poludit ću. zna li tko, smijem li opet uzeti vaginalete?
http://www.medicina.hr/clanci/gljivi...nih_organa.htm pod prevencija ne pišu kontracepcijske. jel moguće da ima veze ako spavam s dečkom bez kondoma?
Smiješ, zašto ne, samo ih više baš i ne daju bez recepta. Ja imam običaj kupiti kremu na svoju ruku pa je koristiti kad mi zatreba.
I kvragu, ponadala se ja da je sve ok, ali neki dan sam se zabundala u puno slojeva hulahopki i tajica pa mi se vratio sitan svrbež. Na sreću, nije to ono ubojito što je nekoć bilo. :D

Jučer mi je bilo 2 mjeseca dijete. 6 kg u minusu.:D
Jutros sam izvadila krv (HZJZ, Rockefellerova), za 7-10 dana nalazi.
Nadam se da će biti rezultata, mada me dr. upozorila da kronična antitijela znaju mjesecima biti povišena, i da bi bilo idealno da 4-6 mjeseci budem na dijeti.:eek:
Pa mislim da ću nastaviti s dijetom, koliko strogo ovisi o nalazima. Ali to me neće spriječiti da pojedem kolača za Božić, već sam luda od 2 mjeseca bez ičega slatkog.:D
Sretno! :grli:
Ja inače nikad nisam bila na dijeti (nisam imala potrebu), ali znam da ne bih izdržala bez slatkiša i drugih sitnica, pa se divim onima koji uspijevaju.

Ja sam popila 2 Diflucana i 1 Zenafluk (isti vrag, drugi naziv, kako shvatih) tijekom otprilike godine dana, posljednji sam popila početkom rujna. Pomogli su na par mjeseci (uopće ne bi bilo upale), pa bi se upala opet javila, pa bih popila još jedan, pa opet neka upalica nakon ljeta, pa popila i posljednji. Iako su se vraćale, upale mi više nisu tako gadne, česte i dugotrajne kao nekoć (ubojit svrab, iscjedak, otečenost, tjedan dana trajanja - sad su eventualno lagan svrbež kad mi padne imunitet ili prije menzisa).

Darkerica, ne bih znala. Pogledaj u uputama piše li to na listi nuspojava, ako ne, moguće da je i neki drugi razlog. :ne zna:

darkerica95
21.12.2010., 22:21
Vjerujem da vas već polako gnjavim s pitanjima, ali moram još nešto pitati..

Je li se koja od vas pronašla u slijedećoj situaciji: tri puta sam koristila Canesten kremu i onda prestala jer sam na preponama, tj. malo izvan bikini područja dobila nekakav osip.. ok, to je za sad prestalo.. ali nisam se usudila ponovo iskoristiti Canesten.. ono što me sada muči je slijedeće, osjećam bol u guzi.. onako ako stisnete guzove, onda se čudno osjeća.. i dok odem na wc imam osjećaj kao da imam u guzi nešto što bode.. ne znam drugačije objasniti.. probala sam pogledati malo i kad raširim guzove onako je crveno ali ne vidim sad da bi bile neke gljivice.. a opet, ne znam da li je to i normalno tako crveno ili je to sad nešto novo.. i da li možda znate da li se i taj dio guze smije mazati Canestenom ili ne? Svi su savjeti dobrodošli!

leeloo27
22.12.2010., 08:24
Ajd probaj prvo namazati s kremom neki dio tijela koji lijepo vidiš (npr. ruku) i ostavi tamo kremu cijeli dan. Ako si alergična na nešto iz canestena izbit će ti i na ruci osip, ako ne izbije onda ti taj osip na preponama je vjerovatno bio od gljivica, a ne od kreme.

A kremu možeš mazati i po guzi, tako mažu bebama kad im od pelena se pojave gljivice.

darkerica95
22.12.2010., 08:41
Hvala puno na pomoći.. nadam se da ću se i ja konačno uspjeti riješiti tih gljivica..

Ajd probaj prvo namazati s kremom neki dio tijela koji lijepo vidiš (npr. ruku) i ostavi tamo kremu cijeli dan. Ako si alergična na nešto iz canestena izbit će ti i na ruci osip, ako ne izbije onda ti taj osip na preponama je vjerovatno bio od gljivica, a ne od kreme.

A kremu možeš mazati i po guzi, tako mažu bebama kad im od pelena se pojave gljivice.

sunchych
24.12.2010., 10:46
evo i ja potpisujem za kantarionovo ulje. godinama sam vukla i kandidu i sve moguće gljivice i virusiće sa hrpom iscjetka i stalno na vaginaletama.. i onda konačno probala kantarionovo ulje..i na tampon i svuda dole po njoj obilno namazala. i prošlo. i mjesecima ništa od ikakvih problema. počela sam koristiti i intimnu kupku..tipa chilly i obavezno se nakon odnosa okupam s tim jer mi valjda lubrikant na kondomu izazva neviđene upale pa i aktivaciju kandide. preporođena!
može se kupit u dm-u i bipi od biofarma-plava bočica,40 kn. ja ga koristim i za lice jer je protuupalan pa mi smiruje ranice od prištića ili ako se opećem... ma najbolje potrošenih 40 kn u životu!!!!!

leeloo27
24.12.2010., 11:09
Znači u DM-u ima? :)

Ja sam čitala o kantarionovom i dosta cura piše da im je pomoglo i kod raznoraznih beštija, al nisam znala di da ga kupim. Bilo me strah bilo gdje uzeti jer ne znam dal je užegnuto.

Baš ću pogledati u dm-u kad budem išla slijedeći put.

Linea Exclusive
25.12.2010., 01:16
evo i ja potpisujem za kantarionovo ulje.
može se kupit u dm-u i bipi od biofarma-plava bočica,40 kn.

Super info, hvala.:top:
I ja sam tražila gdje ga ima u RH, odoh odmah u ponedjeljak po njega. (Opet me nešto svrbi fifi, a radim sve isto kao zadnja 2 mjeseca. :ne zna:)

Inače, upravo sam, nakon 67 dana apstinencije, pojela nešto slatko.:D Iskreno, očekivala sam neko kozmičko iskustvo, a ono ništa spešl.:o Valjda me peče savjest i već vizualiziram gljive kako divljaju od sreće.:rofl:
Nastavljam i dalje s dijetom, tko zna dokad, ali ću malo kršiti ovih dana.:cerek:

darkerica95
28.12.2010., 12:09
Je li možda moguće da "gljivice" zapravo nisu gljivice nego neka upala uzrokovana rastom dlačica? Sad kad su mi nakon brijanja počele rasti dlačice, čini mi se da mi se pomalo počeo vraćati svrab a mislila sam da su mi polako nestale gljivice. Pa se zato pitam da li je moguće da zapravo nisam ni imala gljivice nego je to sve bila posljedica toga što su mi nakon brijanja počele rasti dlačice?

Linea Exclusive
28.12.2010., 15:52
Stigli nalazi iz Rockefellerove (HZJZ). Malo sam zbunjena, pa ću prepisati.

Kandidoza

Aglutinacija u epruveti 80 (<80)
Indirektna imunofluorescencija 80 (<160)
Indirektna hemaglutinacija 160 (<160)
Protusmjerna imunoelektroforeza neg. (neg.)

Nalazi su u potpuno drukčijem formatu nego oni koje sam vadila privatno. Uopće nema vrijednosti Igm i IgG, da mogu usporediti s prvima.:mad:

Ima li netko iskustva s ovim, što znači? Koliko vidim, dva su ok, a dva granična.
Zvala sam HZJZ, žena mi je objasnila da je to u biti uredan nalaz, da oni ne rade IgM (akutno antitijelo), nego da se sve odnosi na IgG. I da je važno da nije veće od 80/160.

S obzirom na prvi nalaz (IgG 3x veći od gornje granice), teško mi je vjerovat da sam se sa samo 2 mjeseca dijete, probiotika i Citrofita uspjela izliječiti.:ne zna:

mirijanaj
30.12.2010., 16:13
Dali nekoja ima ovakav problem i na koji naćin je ovaj problem riješila?
Naime radi se o tome da već nekoloko dana imam neugodan osjećaj da mi nekontrolirano curi mokraća, no onda sam zakljućila da to nije izmjehura nego iz rodnice.Ja već tri godine nemam niti maternicu niti jajnike, i primjetila sam dasam jako osjetljiva na hladnoću.
Toliko mi ponekad (neznam niti kako bih to nazvala) curi da moram nosit uložak,prvo osjetim kao lagani ubod u rodnici i za ćas osjetim da sam sva mokra
ta tekućina nema nikakav miris niti boju.

magic potion
30.12.2010., 17:59
evo i ja potpisujem za kantarionovo ulje. godinama sam vukla i kandidu i sve moguće gljivice i virusiće sa hrpom iscjetka i stalno na vaginaletama.. i onda konačno probala kantarionovo ulje..i na tampon i svuda dole po njoj obilno namazala. i prošlo. i mjesecima ništa od ikakvih problema. počela sam koristiti i intimnu kupku..tipa chilly i obavezno se nakon odnosa okupam s tim jer mi valjda lubrikant na kondomu izazva neviđene upale pa i aktivaciju kandide. preporođena!
može se kupit u dm-u i bipi od biofarma-plava bočica,40 kn. ja ga koristim i za lice jer je protuupalan pa mi smiruje ranice od prištića ili ako se opećem... ma najbolje potrošenih 40 kn u životu!!!!!

Ajde, valjda i meni pomogne.:D

Linea Exclusive
31.12.2010., 14:56
Evo i ovdje da pitam: kupila sam u Bio&Bio kantarion i čajevac od Primavere.
Što da radim, koja je receptura? Kantarion na blazinicu i mazati, tampon u mješavinu (u kojim omjerima) pa unutra,...?:ne zna:

GiRL
01.01.2011., 16:10
Ovo sam našla, ne morate same mućkati, ali nisam nigdje vidjela kod nas, pitat+ ću po privatnim ljekarnama po Zagrebu da li imaju ovaj ili sličan proizvod:

http://www.cydonia.com.ba/ba/vagitorije-i-supozitorije/5-vagitorije-sa-uljem-australijskog-ajevca

Možda se mogu naručiti online. :mig:

Meni su se gljivice smanjile, jedem više jogurta i kefira, koristim samo blage gelove za intimnu higijenu, i da, NOSITE SUKNJE, zaista djeluje! :D

SamaraMorgan
01.01.2011., 18:52
zna li netko slučajno može li se plymicol kupiti bez recepta? zadnji put kad me napala candida, ta mi je krema riješila problem brzo i efikasno.:s

leeloo27
01.01.2011., 18:55
Prije se mogao, sad po novom ga više ne daju. Al možeš kupiti canesten bez recepta, spada u istu skupinu lijekova kao i plimicol, isti je sastav samo je drugi proizvođač.

SamaraMorgan
01.01.2011., 19:04
Prije se mogao, sad po novom ga više ne daju. Al možeš kupiti canesten bez recepta, spada u istu skupinu lijekova kao i plimicol, isti je sastav samo je drugi proizvođač.

Ajde, probat ću. Hvala.:) Ali zaklela bih se da je canesten prije nekoliko mjeseci, moja prijateljica htjela kupiti, pa nije mogla.:ne zna:

leeloo27
01.01.2011., 19:08
Možeš ga dobiti bez recepta, baš su nedavno ovdje i na temi o vaginaletama curke pisale da su jedino canesten mogle dobiti bez recepta. Ma probaj pitati za plimicol, pa ako njega ne možeš dobiti onda pitaj za canesten.

Ja sam ga prije bez problema uzimala, i to po 2 kutije.

svjedok
01.01.2011., 21:44
Evo i ovdje da pitam: kupila sam u Bio&Bio kantarion i čajevac od Primavere.
Što da radim, koja je receptura? Kantarion na blazinicu i mazati, tampon u mješavinu (u kojim omjerima) pa unutra,...?:ne zna:

ja sam si sama zmućkala otopinu,stavila sam pola bočice kantariona,oko 30kapi čajevca i stavila sam onda u to tri režnja češnjaka,meni super paše,jedino se ja samo po vanjskom dijelu mažem jer od simptoma sad imam samo svrbež pa si nekako mislim da se unutra očistilo,što mislite
i još mi nešto nije jasno,čitam da je dobro oprati se octom sa vodom radi kiselosti,a onda s druge strane čitam da ocat u prehrani treba izbjegavati,pa to baš ne kužim,molim ako netko zna neka mi odgovori:)

Zikomid
01.01.2011., 22:03
Ajde, probat ću. Hvala.:) Ali zaklela bih se da je canesten prije nekoliko mjeseci, moja prijateljica htjela kupiti, pa nije mogla.:ne zna:

Ništa se više ne može kupiti bez recepta u ljekarni, morate imati barem privatni recept. Canesten i sl. može propisati jedino ginekolog.

svjedok
01.01.2011., 22:16
Ništa se više ne može kupiti bez recepta u ljekarni, morate imati barem privatni recept. Canesten i sl. može propisati jedino ginekolog.

nije točno,teta u ljekarni je rekla da se još isključivo canesten može kupiti bez recepta,ništa drugo:mig:

leeloo27
01.01.2011., 22:31

Ma daj nemoj me zezati. :(

Neka se oni fino napuše kurca, rade cirkus od tog zdravstva. Više jebenu tabletu za bolove ne možeš dobiti bez recepta.

Zikomid
01.01.2011., 22:40
nije točno,teta u ljekarni je rekla da se još isključivo canesten može kupiti bez recepta,ništa drugo:mig:

Provjerit ću baš za Canesten sutra u ljekarni, pa javim.

Ne znam zašto bi to bio jedini lijek koji je izuzetak i slobodno se kupuje.

leeloo27
01.01.2011., 22:45
Ništa meni više nije logično u ovoj državi.

Ginevi i doktori će opet pizditi jer imaju limit uputnica, pacijenti će pizditi jer ih nešto boli a oni ne mogu kupiti tabletu za bolove bez recepta, uglavnom bit će cirkus. A da ne pričamo o gužvama u ordinaccijama, ma divota. :rolleyes:

Zikomid
01.01.2011., 22:49
Ništa meni više nije logično u ovoj državi.

Ginevi i doktori će opet pizditi jer imaju limit uputnica, pacijenti će pizditi jer ih nešto boli a oni ne mogu kupiti tabletu za bolove bez recepta, uglavnom bit će cirkus. A da ne pričamo o gužvama u ordinaccijama, ma divota. :rolleyes:

Pisala sam jer mi je trebao Canesten, pa nisam mogla doći do njega. Dr opće prakse ga ne može izdati, u ljekarni nisam dobila, a ginekologica ima 8 tisuća i kusur pacijentica :rolleyes:

Sva sreća na prijateljici doktorici i njenoj zalihi lijekova.

svjedok
01.01.2011., 23:10
Provjerit ću baš za Canesten sutra u ljekarni, pa javim.

Ne znam zašto bi to bio jedini lijek koji je izuzetak i slobodno se kupuje.

nešto je spominjala da su se to "oni"fino dogovorili i ukinuli pdv na canesten,ali nemojte me držati za riječ jer jer ona govorila a ja pošto nisam dobila plimikol več sam u glavi razmatrala šta drugo da uzmem:rofl:

leeloo27
01.01.2011., 23:27
nešto je spominjala da su se to "oni"fino dogovorili i ukinuli pdv na canesten,ali nemojte me držati za riječ jer jer ona govorila a ja pošto nisam dobila plimikol več sam u glavi razmatrala šta drugo da uzmem:rofl:

Ma kakav crni pdv? :confused:

Koliko ja znam on se još uvijek ne plaća na kruh, mlijeko, lijekove... jedino ako ova banda u saboru u novije vrijeme nije nešto novo izglasala.

just max
02.01.2011., 00:36
Bok, citam vas neko vrijeme jer imam i ja na zalost svako malo nekih problema tamo dolje, ali sada cu uskociti samo kratko vezano za Canesten. Ja sam ga bez recepta kupila prije 3 dana i zenska me pitala hocu li kremu ili vaginalete. Reče da su od nedavno i vaginalete dostupne bez recepta :s Eto da ne mozgate

leeloo27
02.01.2011., 09:53
Canesten vaginalete se oduvijek mogu dobiti bez recepta. Ja sam ih, kao i moje legice, bez problema uvijek dobivala bez recepta. Ko bi trčao kod gina svaki puta kad dobiješ antibiotike za piti.

GiRL
02.01.2011., 14:52
Meni je od Plimycola bolja mast, isto Plivina, Nistatin. :mig:

Linea Exclusive
02.01.2011., 15:24
ja sam si sama zmućkala otopinu,stavila sam pola bočice kantariona,oko 30kapi čajevca i stavila sam onda u to tri režnja češnjaka,meni super paše,jedino se ja samo po vanjskom dijelu mažem jer od simptoma sad imam samo svrbež pa si nekako mislim da se unutra očistilo,što mislite
i još mi nešto nije jasno,čitam da je dobro oprati se octom sa vodom radi kiselosti,a onda s druge strane čitam da ocat u prehrani treba izbjegavati,pa to baš ne kužim,molim ako netko zna neka mi odgovori:)

Hvala na savjetu, probat ću.:top:
BTW ako ih imaš vani, imaš ih sigurno i unutra.:mig: Prvo su unutra, pa tek onda vani.

Što se tiče octa, i ja sam čitala kontradiktorne info, ali sam ga izbacila skroz (jedem salatu s maslinovim uljem i limunom, i čak mi je finija od obične), i nema šanse da se perem ikakvim octom.

magic potion
02.01.2011., 17:21
Evo Candide i kod mene opet.:facepalm: Noćas nisam mogla spavati koliko me svrbilo:eek:, pa sam našla jogurt i pomogao je.:rofl: Cijeli dan, znači, njega koristim.
Da li da sad nastavim s njim ili da počnem s Canestenom?:ne zna:

Kikica1111
02.01.2011., 17:27
Canesten vaginalete se oduvijek mogu dobiti bez recepta. Ja sam ih, kao i moje legice, bez problema uvijek dobivala bez recepta. Ko bi trčao kod gina svaki puta kad dobiješ antibiotike za piti.

Ovdje jedno vrijeme Canesten vaginalete nisu davali bez recepta, a sada ih opet daju.

magic potion
02.01.2011., 17:39
Ovdje jedno vrijeme Canesten vaginalete nisu davali bez recepta, a sada ih opet daju.

Vidim da je lokacija Split...Da, točno. Sjećam se da se nije moglo...ali super ako može opet.:s

leeloo27
02.01.2011., 21:14
To izgleda svaki grad i ljekarna vodi svoju politiku. Magic pa ako vidiš da ti se smanjuje od jogurta onda nastavi s njime. Uvijek možeš, ako ne prođu iskoristiti turu canestena.

Joj mene su isto opet spopale :facepalm:. Kao prvo mama mi je kupila mirišljavi wc papir i naravno da su odmah buknule i još sam fino taman imala pms za vrijeme Božića tako da sam se ubila od slatkog, di ćeš bolju kombinaciju.

laine
03.01.2011., 08:55
bok! da se i ja ukljucim u temu! ginic mi je prije 2 mjeseca rekao da imam gljivice tj.candidu, posjetila sam ga jer me je jako dole svrbilo, a decku je bila natekla kozica.... propisao mi je canesten 3 za vanjsku uporabu i vaginalete poliginax. nakon pakovanja od 6 vaginaleta i tjedan dana mazanja kremicom svrab je sasvim nestao i mislila sam da je opet sve ok. no nakon opet 15-ak, 20 dana opet svrab i kod mene i kod decka. probudila sam se jutros u 6 jer me je toliko svrbilo... imam bijeli iscjedak... stvarno mi vec kopaju zivce, i mislila sam opet kupiti vaginalete poliginax, jer mi canesten bas i ne pomaze... ne znam koliko cansten i pomaze ukoliko se samo nanosi izvana...

darkerica95
03.01.2011., 08:59
Ovako, mene zanima da li na kraju uopće imam te gljivice :(...
Sad kad sam "svježe" obrijana i kad dlačice tek počinju polako rasti natrag, nemam nikakav svrbež ni ništa. Ali sad kad dlačice počnu bolje rasti, svrbež će se vratiti. Znači li to da nemam gljivice nego nekakvu reakciju na rast dlačica ili možda na kremu s kojom se depiliram?

Prije mi se to nikad nije događala a dugo se depiliram s tom kremom pa sam zato pomislila da imam gljivice. Ali budući da nemam ni drugačiji iscjedak, sad razmišljam da nisu gljivice. Ako nisu, nego je reakcija nekakva na rast dlačica ili na kremu za depilaciju, ako ste već bile u toj situaciji, kako ste riješile problem?

Hvala puno na pomoći!

laine
03.01.2011., 12:12
Sad kad sam "svježe" obrijana i kad dlačice tek počinju polako rasti natrag, nemam nikakav svrbež ni ništa. Ali sad kad dlačice počnu bolje rasti, svrbež će se vratiti. Znači li to da nemam gljivice nego nekakvu reakciju na rast dlačica ili možda na kremu s kojom se depiliram?

Prije mi se to nikad nije događala a dugo se depiliram s tom kremom pa sam zato pomislila da imam gljivice. Ali budući da nemam ni drugačiji iscjedak, sad razmišljam da nisu gljivice. Ako nisu, nego je reakcija nekakva na rast dlačica ili na kremu za depilaciju, ako ste već bile u toj situaciji, kako ste riješile problem?

Hvala puno na pomoći!

iskreno sumnjam da imas gljivice, koliko ja znam normalno je da malo svrbi kada dlačice rastu :top:

Zikomid
03.01.2011., 16:29

Ispravak mog posta - provjerila sam danas u ljekarni (Rijeka):
Canesten krema (oko 38 kn) i Canesten vaginalete (oko 44 kn) se mogu kupiti bez ikakvog recepta, skinuti su s Liste lijekova HZZO-a.

Znači vrijedi za cijelu RH, ne samo Rijeku i Split.

darkerica95
03.01.2011., 16:52
iskreno sumnjam da imas gljivice, koliko ja znam normalno je da malo svrbi kada dlačice rastu :top:

Hvala puno.. sad mi je odmah lakše.. a ja već kupila i Canesten kremu.. očito mi više ne odgovara ova krema za depilaciju i morat ću pronaći neko bolje rješenje :( ... jer s ovom koju koristim ne mogu ponovit depilaciju čim malo počnu rast dlačice nego kad malčice narastu barem..

leeloo27
03.01.2011., 20:33

Hvala puno na pomoći!

Moguće je. Možda ti je reakcija na kremu za depiliranje a možda te svrbe dlačiće kad krenu izbijati. Ja si na nogama znam napraviti rane koliko ih češem kad mi krenu izbijati, tako da moguće je da ti je i od toga.

Te dlačice mogu svrbiti gore nego gljivice.

sunshine-girl
03.01.2011., 21:58
što se kantariona tiče, jel on može na tampon?:D
mora li se s nečim miješati, ili razrijeđivati ili nešto drugo?:s

Linea Exclusive
04.01.2011., 07:37
što se kantariona tiče, jel on može na tampon?:D
mora li se s nečim miješati, ili razrijeđivati ili nešto drugo?:s

Može i na tampon i na uložak. Taman sam ga jutros stavila na uložak.
On je bazno ulje i ne treba se razrjeđivati, ali ne znam koliko djeluje sam. Pa ću ga pomiješati s čajevcem, i to na uložak ili tampon u to.

darkerica95
04.01.2011., 09:07
Moguće je. Možda ti je reakcija na kremu za depiliranje a možda te svrbe dlačiće kad krenu izbijati. Ja si na nogama znam napraviti rane koliko ih češem kad mi krenu izbijati, tako da moguće je da ti je i od toga.

Te dlačice mogu svrbiti gore nego gljivice.

Istina! I upravo zbog toga sam prvo i posumnjala na gljivice.. Ako zna bilo tko kako riješiti taj problem, što je možda najbolje koristiti ili slično, svi su savjeti korisni!
I hvala ti još jednom što si i ti potvrdila moje sumnje da se više ne brinem za gljivice! :)

Lilypad
04.01.2011., 10:21
Nakon jebenog Klavocina prije 2 mjeseca pojavila se Candida i nikako je se rješit. Ginić mi je dao Rojazol i Itrac 3 kapsule, ali nakon 7 vaginaleta i cijele kutije tableta nisam je se rješila. Pijem svakodnevno bioaktiv i Yeast fighters od Twinlaba. Pomagajte očajnaaaaa sam ....:ne zna::ne zna:

Lilypad
04.01.2011., 10:47

U ljekarni u Barakovićevoj možeš i vaginalete i mast bez recepta

Kikica1111
04.01.2011., 22:43
U ljekarni u Barakovićevoj možeš i vaginalete i mast bez recepta

Sada mozes bilo gdje bez recepta, jedno vrijeme nisu davali vaginalete, ali mast i krema su se uvijek mogle bez recepta dobiti.

ankić
05.01.2011., 17:54
Meni evo nakon dvije godine izgleda prolazi dole. Već me danim aništa ne svrbi i ne curi. Poslušala sam većinu savjeta, posebno sam pazila na ishranu, izbacila ugljikohidrate, nosila pamučne gaćice, obrijala se, prala guzu nakon velike nužde, stavljala češnjak, jela češnjaka, pila probiotike, pila i mazala se ricinusovim uljem, ne znam jesam li nešto izostavila.
Ali još uvijek kada radim onaj test sa pljuvanjem ujutro u čašu sa odstajalom vodom vidim da i dalje imam gljivice u tijelu, nos mi i dalje curi i sl. tako da ostajem i dalje pri ovim metodama dok ne budem sigurna da je uzbuna prošla.
Sretno i ostalima!

Lilypad
06.01.2011., 14:09
Ali još uvijek kada radim onaj test sa pljuvanjem ujutro u čašu sa odstajalom vodom vidim da i dalje imam gljivice u tijelu, nos mi i dalje curi i sl. tako da ostajem i dalje pri ovim metodama dok ne budem sigurna da je uzbuna prošla.
Sretno i ostalima!

Pobogu kakav je ovo test???

SamaraMorgan
06.01.2011., 14:27
Pobogu kakav je ovo test???

i mene zanima.:D

Zikomid
06.01.2011., 14:48
i mene zanima.:D

Candida saliva test
1. Prije nego li što odete na spavanje, napunite čašu čistom vodom i ostavite ju kraj kreveta.
2. Slijedeće jutro, odmah nakon što se probudite, pljunite u vodu.
3. Ne pokušavate skupiti u ustima velike količine sline, samo pljunite ono malo što imate u ustima nakon buđenja.
4. Ostavite čašu na 15 minuta.
5. Nađite izvor svjetlosti i pogledajte u čašu.
6. Ako je vaša slina ostala na površini čaše, ili se otopila, sa Vama je sve u redu. Normalno je ako su u vodi prisutni mjehurići zraka.
7. Ako je voda postala mutna, ili se u vodi vide trake, koje se spuštaju prema dolje, ili ako se slina skupila dolje, postoji velika mogućnost toga, da imate previše candide u organizmu.
8. U ovom slučaju predlažemo da se obratite za savjet svome liječniku ili pokušate se riješiti candide na prirodan način.

SamaraMorgan
06.01.2011., 16:02
Hvala.:p Sad me samo strah rezultata testa!:horor:

Calixta
06.01.2011., 21:39
Ajme,cure....gadan je taj život sa kandidom.Čitam vaše(naše) muke i očajavam.Moj savjet onima koje mjesecima muku muče....možda nije candida,svakako tražite bris grlića maternice...mogu biti bakterije,npr ureaplasma(simptomi znaju biti slični)a ta baeštija zna biti puno opasnija od kandide.

Ovaj test je mrak,nisam ga probala,a nikada ni čula za nj.Probat ćemo....danas sam sigurna da imam gljivu pa ću lako provjeriti valjanost istog.
Moja vagina je već toliko novaca "pojela" u vidu vaginaleta i kapsula da to nije humano,mogla sam otplaćivati solidan kredit.
Savjeta nema...kao i vi isprobavam svašta..jedino nisam imala karaktera za izdržati anti kandida dijetu.Nisam probala ni onu homeopatsku foru.Zna li netko kako se to može kupiti...?!

Linea Exclusive
06.01.2011., 22:02
Imaš homeopatiju u ljekarnama (ne znam di točno), mislim da se zove Candida Yeast Relief, tako nekako.

A što se tiče dijete, vjeruj mi, mogla bi izdržati kad bi odlučila. Ja sam (bila) ovisnik o slatkišima, 5 puta dnevno sam nešto žvakala, a zadnjih 3 mjeseca nisam ni kaugumu stavila u usta. Nije lako, ali nije nemoguće.:mig:

Calixta
06.01.2011., 23:16
Hm...pa to i pitam...u kakvim ljekarnama?Onim biljnim ili ima i u običnoj?Ima li tko s tim dobra iskustva?vrijedi li to?
Jeli netko probao Poligynax vaginalete?
A Lamisil ?

magic potion
07.01.2011., 11:18
Ajme,cure....gadan je taj život sa kandidom.Čitam vaše(naše) muke i očajavam.Moj savjet onima koje mjesecima muku muče....možda nije candida,svakako tražite bris grlića maternice...mogu biti bakterije,npr ureaplasma(simptomi znaju biti slični)a ta baeštija zna biti puno opasnija od kandide.

Ovaj test je mrak,nisam ga probala,a nikada ni čula za nj.Probat ćemo....danas sam sigurna da imam gljivu pa ću lako provjeriti valjanost istog.
Moja vagina je već toliko novaca "pojela" u vidu vaginaleta i kapsula da to nije humano,mogla sam otplaćivati solidan kredit.
Savjeta nema...kao i vi isprobavam svašta..jedino nisam imala karaktera za izdržati anti kandida dijetu.Nisam probala ni onu homeopatsku foru.Zna li netko kako se to može kupiti...?!

ja sam test napravila i većina pljuvačke je na vrhu, a neki mali dio je na dnu.:s čak ga na prvi pogled nisam ni uočila.

što se canestena tiče, čini mi se da samo održava koliko-toliko dobro stanje, ali da zapravo ne liječi.:ne zna: isto vrijedi i za kantarion.:(

snjeska
07.01.2011., 12:01
cure uzas je koliko nas ima problema s ovime, ja vec ju godinama vucem,doduse u zadnjih 2 su se jos i prorijedile u odnosu na prije al tu su
zanima me ima ko savjet kak lijecit upalu kad dobis mengu jer ja taman dobila a sve me svrbi dolje,a moje menge btw traju bar 12 dana ak ne i vise,i sad da me toliko svrbi ko ce to trpit
imam osjecaj dolje suhoce i zatezanja a imam mengu kaj je nevjerojatno,al nist cudno kod me
ima ko kakav savjet

HipPiE...
07.01.2011., 13:54
Zanima me da li se vaginalete mogu kupiti bez recepta?

rusha
07.01.2011., 13:57
Canesten vaginalete i mast možeš kupiti, oko 80 kn koštaju. Trebalo bi navodno imati onaj privatni recept, ali daju i bez toga.

Ja sam sad već sigurna da me gljive maltretiraju zbog pilula. Sve druge uzroke sam eliminirala. Morat ću preći na drugu vrstu kontracepcije.

HipPiE...
07.01.2011., 14:08
Hvala... :)

Ma to moze biti od mnogo cega... Mozda da promjenis pilule?

rusha
07.01.2011., 14:29
Probala sam. Svejedno. Kad ih pijem evo i beštije. Imala sam pauzu od dvije godine kad ih nisam pila i niti jednom nisam imala gljivice.

Calixta
07.01.2011., 17:38
Snješka,
vaginalete mozes upotrijebljavati i za vrijeme menstruacije,pogotovo sto tvoja toliko traje.Moja dr.kaze da je fora sa vaginaletama sto se uzimaju 7 dana i ubiju tadasnje,postojece gljive..a "provuku" se spore(jos nerazvijene gljive) pa prezive i za ,otprilike,14 dana,eto ih ponovno.Tako da i kuru sa vaginaletama treba ponavljati svaka 2 tjedna kroz mjesec i pol(dakle tri puta uzimati vaginalete sa 14 tak dana pauze izmedju)
i za vrijeme menge,ako se pogodi isto vrijeme.

Što se vaginaleta tiče,prodaju ih u privatnim ljekarnama bez recepta,pogotovo ako ih se samouvijereno i bez mucanja trazi,kao da si vrlo stručna po tom pitanju(što većina nas,zapravo i jest,nažalost)

Meni su najbolje gynodaktarin,to je isto što i rojazol...canesten i plymicol mi slabo djeluju a najbolji je bio geonistina,ali vise ga nema :(

Svrbez se ublazava ispiranjem vagine u Rosalginu(ali ne lijeci nista ,barem meni,nekad bude još i gore ,kasnije)

Najefikasnije je sustavno uzimanje antimikotika oralno(flukonazol i sl.) ali to je jako agresivno za jetru,pogotovo za mlade cure i žene koje razmišljaju o potomstvu jer su i teratogeni.

Što se antibebi pilula tiče,koliko god da su nova i "slaba"...rizični su faktor za nastanak vaginalne kandide isto kao i antibiotik.
Još samo da kažem da su mi femigel,bioclyn,biljne vaginalete...pa čak i vagisan i vagi-c(c vitamin u obliku vaginalete) samo pospješili iritaciju i pogoršanje simptoma!!!Dakle,pazite kako rasipate novac na tu "nezahvalnicu"...Ni one probiotičke kapsule lactagyn mi nisu ništa pomogle a popila ih tonu!
I potpuno mi je svejedno koji gel za intimnu njegu sam koristila,sa svima je bilo isto.
I za one koji nisu znali...i sex je rizični faktor,ma koliko čist i siguran bio....zbog trenja i promjene pH rodnice:(
Eto...moje iskustvo,nadam se da će nekome biti korisno.

Još ponavljam pitanje...Poligynax???!!Netko!?Iskustva?!

leeloo27
07.01.2011., 17:53
Curke molim vas da podatke o imenima homeopatskih i sl. pripravaka te podatke gdje se mogu kupiti razmjenjujete preko privatnih poruka. Hvala! :)

Inače neke vaginalete se smiju koristiti za vrijeme menge ali većina ih se ne smije, tako da ovo što Calixta piše vrijedi samo za one na kojima na uputama piše da se mogu koristiti. Ja osobno izbjegavam za vrijeme menge koristiti takve pripravke jer se ionako od tih uložaka nakote ponovo, pa mi je nekako praktičnije pričekati da mi menga završi pa onda početi sa vaginaletama.

Meni isto su Royazol vaginalete među boljima, mislim da sam nakon njih bila mirna par mjeseci. A što se tiče Lamisila, znam da postoji krema jer se mice i psi znaju s time mazati kad pokupe neke svoje gljivice (i ta krema spada u bolje za rješavanje tih beštija) al nisam znala da postoje i vaginalete. Vjerujem da nisu loše, ne bi ih bilo loše probati.

Calixta
07.01.2011., 19:11
Curke molim vas da podatke o imenima homeopatskih i sl. pripravaka te podatke gdje se mogu kupiti razmjenjujete preko privatnih poruka. Hvala! :)

ZAŠTO??

leeloo27
07.01.2011., 19:39
Kao prvo na forumu je zabranjeno pisati velikim slovima jer se to smatra vikanjem. Molim te da ne pišeš sa velikim slovima jer se za to inače dijele crveni kartoni.

Kao drugo za podforum Žensko zdravlje vrijede ista pravila kao i za pdf Zdravlje: podforum Zdravlje usko je vezan uz službenu (konvencionalnu) medicinu, utemeljenu na znanosti. Nije dozvoljeno nametanje alternativnih stavova i metoda liječenja. U kontekstu ovih pravila, alternativom se smatraju sva sredstva i metode, čije korištenje nema podršku službene medicine i znanosti tj. smatra ih se štetnima ili beskorisnima. Za takve stvari postoji podforum Alternativno liječenje. Također nije dozvoljeno promoviranje bilo kakvih lijekova koji nisu odobreni od strane Agencije za lijekove RH.

laine
07.01.2011., 22:57
Hm...pa to i pitam...u kakvim ljekarnama?Onim biljnim ili ima i u običnoj?Ima li tko s tim dobra iskustva?vrijedi li to?
Jeli netko probao Poligynax vaginalete?
A Lamisil ?

Snješka,

....

Još ponavljam pitanje...Poligynax???!!Netko!?Iskustva?!

probala sam ja polyginax i pomogle su mi puno vise nego krema canesten (od nje nikakve koristi nisam imala). 6 veceri zaredom sam ih stavljala i nakon toga sam mislila da mi je proslo. medjutim nakon 15-ak dana su mi se bestije opet vratile, i ja sam razmisljala da ih opet kupim

Calixta
08.01.2011., 00:44
ups...imam vec hrpu crvenih kartona,,,a ne smijem ni saznati sve što me zanima,odoh ja na drugi forum...pravila mi se ne svidjaju

leeloo27
08.01.2011., 05:57
ups...imam vec hrpu crvenih kartona,,,a ne smijem ni saznati sve što me zanima,odoh ja na drugi forum...pravila mi se ne svidjaju

Ne znam odakle ti to da imaš hrpu crvenih. Evo gledala sam ti profil, imaš samo ovaj žuti što sam ti ja dala a on ti se ne broji (on je samo upozorenje, ne donosi nikakve bodove).

Smiješ saznati sve što te zanima ali si na krivom podforumu. Evo ovdje: Alternativno liječenje (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=203) imaš cijeli pdf za raspravljanje o tome koji je čaj, homeopatski pripravak i sl. dobar. Ovdje pišemo samo o klasičnoj medicini i lijekovima, iako progledamo kroz prste ponekad kad se nešto spomene poput čajeva, ulja i sl.

Lilypad
08.01.2011., 11:37
Koliko farmaceutska industrija zaradi na našim picama :lol: to je stvarno sramotno, a da nitko još nije pronašao neki konkretan ljek šta će te gljivetine vrhunski potamanit.

sunshine-girl
08.01.2011., 21:07
evo, upravo sam gurnula češnjak unutra!:rofl::rofl:

sad samo ne znam što da radim s "vanjskim dijelom", jer to me opako svrbi.:mad: :ne zna:

HipPiE...
08.01.2011., 21:56
Ma meni dobro zvuci to sa cesnjakom ali brate slatki mene strah da to ne ostane tamo gdje se stavi :lol:

sunshine-girl
08.01.2011., 22:02
Ma meni dobro zvuci to sa cesnjakom ali brate slatki mene strah da to ne ostane tamo gdje se stavi :lol:

pa ja sam ga probila iglom na vrhu, i provukla konac (malo deblji:D)...ujutro ću vidjeti hoću li ga moći izvaditi!:rofl:

HipPiE...
08.01.2011., 22:19
A on omeknuo i konac samo prodje kroz njeg? :eek: da te prepadam malo:D

Ajde pa javi da li je "prezivio" vjesanje... :D

sunshine-girl
08.01.2011., 22:24
A on omeknuo i konac samo prodje kroz njeg? :eek: da te prepadam malo:D

Ajde pa javi da li je "prezivio" vjesanje... :D

:eek: ovo bi mogla biti sasvim realna mogućnost!:(
ali riskirat ću, nekako ću ga istjerat vani!:lol::lol:

sunshine-girl
09.01.2011., 11:23
a evo izvadila sam ga.:D
sinoć sam mislila da primijećujem neka poboljšanja, ali sad već nisam sigurna.:rolleyes: više ne vjerujem nijednoj metodi.:rolleyes:

HipPiE...
09.01.2011., 12:07
Ma i ako funkcionise nece imati nekog efekta od jednog... treba to koji put ponoviti... To je slucaj sa svim lijekovima i slicnim preparatima...
Ja jos nisam probala nista... Pokusavam izvuci iz vasih prica sto bi bilo najbolje... :ne zna:

leeloo27
09.01.2011., 16:33
Cure jel vam nije jednostavnije uzeti par češanja češnjaka, iscijediti ih koliko se daju u jogurt i onda u to namočiti tampon i tako držati 2-3 sata?

Ja to tako radim, i ok mi je. Kao prvo ništa ne peče (češnjak i ako stavljate treba ga malo zarezati da pušta te svoje sokove a tako stavljeni češnjak peče ko sam vrag), a kao drugo taj jogurt vraća kiseliji ph u rodnicu.

sunshine-girl
09.01.2011., 16:50
Cure jel vam nije jednostavnije uzeti par češanja češnjaka, iscijediti ih koliko se daju u jogurt i onda u to namočiti tampon i tako držati 2-3 sata?

Ja to tako radim, i ok mi je. Kao prvo ništa ne peče (češnjak i ako stavljate treba ga malo zarezati da pušta te svoje sokove a tako stavljeni češnjak peče ko sam vrag), a kao drugo taj jogurt vraća kiseliji ph u rodnicu.

e ovo mi nije jasno. ja sam ga zarezala na 3 mjesta, ali me uopće ne peče. nimalo.:confused:

leeloo27
09.01.2011., 19:49
Ne znam, mene je peklo ko sam vrag i psovala sam si sve po spisku što sam uopće išla to raditi. Ovako si fino iscjedim u jogurt koliko se da i onda tako koristim.

Linea Exclusive
09.01.2011., 19:54
Ja se još ne usudim stavljati češnjak.:D Večeras ću probati s tamponom u kantarionu. Nemam vaginalnih simptoma već dugo, ali mi je seks nemoguć.:( Pa da se sluznica malo oporavi.

pixie007
09.01.2011., 20:45

Meni je jednom ostao:facepalm: bio je od jutra u meni, ja probala sve živo da ga izvadim i ništa. navečer kad sam se išla tuširati sam ga osjetila na početku skroz i hvala bogu izvadila. al je bio fini zelen skroz:D već sam se počela spremat da idem u petrovu dežurnom ginekologu. dakle curke, pametno s tim. ja se više ne usudim stavljat ga.

sunshine-girl
09.01.2011., 20:52
Meni je jednom ostao:facepalm: bio je od jutra u meni, ja probala sve živo da ga izvadim i ništa. navečer kad sam se išla tuširati sam ga osjetila na početku skroz i hvala bogu izvadila. al je bio fini zelen skroz:D već sam se počela spremat da idem u petrovu dežurnom ginekologu. dakle curke, pametno s tim. ja se više ne usudim stavljat ga.

meni ionako ne uspijeva ostati duboko.:rofl:
uvijek se nekako spusti skroz do dna. pa ako mi i pukne konac, blizu je!:D

trenutno je u meni 2. češnjak:rofl: i ne znam što da mislim o tome. jedan tren mi se čini da je bolje, a drugi da je isto.:rolleyes:
a izvana se mažem jogurtom...:rofl:

magic potion
10.01.2011., 09:54
Noćas sam se skoro razderala.:( Probudilo me oko 3 sata, ma užasno nešto. A nemam pojma više što napraviti, Canesten nije pomogao, kantarion isto, češnjak također, soda bikarbona još manje...Ima li i gorih slučajeva ili sam sama?!:rolleyes::rolleyes:
Zapravo, sve što napravim, 2 dana je kao dobro, a onda se pogorša.:confused:

rusha
10.01.2011., 11:43
Noćas sam se skoro razderala.:( Probudilo me oko 3 sata, ma užasno nešto. A nemam pojma više što napraviti, Canesten nije pomogao, kantarion isto, češnjak također, soda bikarbona još manje...Ima li i gorih slučajeva ili sam sama?!:rolleyes::rolleyes:

Ako ti ništa od ovoga nije pomoglo možda nisu gljivice. Jesi bila kod gin da ti napravi bris? Ima i drugih beštija koje peku i svrbe.

Inače, meni češnjak i kantarion pomognu, ali beštije se uvijek vrate nakon nekog vremena.

magic potion
10.01.2011., 11:55
Ako ti ništa od ovoga nije pomoglo možda nisu gljivice. Jesi bila kod gin da ti napravi bris? Ima i drugih beštija koje peku i svrbe.

Inače, meni češnjak i kantarion pomognu, ali beštije se uvijek vrate nakon nekog vremena.

Nisam ovaj put, jer ih redovito imam, pa prepoznam čim počnu. Dosad mi je Plymicol pomagao, a njega sad nisam koristila, jer ga ne mogu kupiti bez recepta, pa sam koristila Canesten..:ne zna: A s Canestenom dosad nisam imala baš nikakvih iskustava...

A što se tiče ovih drugih mogućnosti, to je moguće jedino ako se ne prenose sexom, jer sexa kod mene nije bilo sigurno mjesec i pol.:rofl: A i onda je bio s kondomom. Pa ne znam što bih mislila.:rolleyes:

edit:
jedino što je bilo u meni:rofl: zadnjih tjedana, bili su njegovi prsti!:rofl: valjda nije moguće da mi je s prstiju nešto prenio? ili možda je?:eek:

HipPiE...
10.01.2011., 13:22
A ko ce ga znati... To na njih (partnere) moze ni ne uticati, a da im ostanu... I onda nakon ponovnog sexa, eto ti ga na opet... dzaba si se "lijecila"...
Tako da sam citala da ako djevojka nesto koristi i partner obavezno treba... Ukoliko praktikuju sex naravno...

Ja se ne usudim ici ginekologu... Kad mi je ovo sve pocelo, gospodja pogledala i "draga, sve je savrseno..." jaaaaah, bas... Evo me ceskam se i nerviram s tim iscjetkom...
Valja mi se poceti sama lijeciti...

magic potion
11.01.2011., 11:27
Evo ja sam nabavila plimicol preko nekih svojih izvora:rofl:, pa ćemo vidjeti...:rolleyes: Ako ni to ne pomogne, ništa mi ne preostaje, nego ginekologica.:rolleyes:

HipPiE...
11.01.2011., 17:04
Iscjedila bijeli luk (zgnjecila) i ubacila u lgg jogurt... Malo je tako odstojalo... Umocila tampon i opala... Jedna djevojka je pitala kako umociti tampon a da ne nabubri, paaaa... valja ti biti brza.. moc moc i odmah na posao...
Ovaj tretman cu probati par dana pa cemo vidjeti ima li kakvog napretka...

p.s. weird feeling inside :lol:

magic potion
11.01.2011., 20:17
"Trik" je u tome da uzmete mini tampone!:D
Onda nećete imati problema s nabubrenim tamponom.:p

Ja sam prešla pola grada da ih nađem. Valjda nitko ne drži mini tampone!:rofl::rofl:

Linea Exclusive
11.01.2011., 21:58
Skužila sam i ja da su mi normal tamponi preveliki. Što kad ih stavljam (moram pazit da se sva ne nauljim i da mi ne curi LGG :D), što kad izvlačim.:rofl:

Inače, danas 2 i po mjeseca dijete (od Nove godine malo manje stroga, ali i dalje bez slatkog i bijelog brašna), na -8 kg sam.:cerek:
Tako sam se navikla na ovu prehranu, sve mi odgovara, jedino mi slatko fali.:( Ali znam da bih teško imala mjere, pa je lakše bez ičega.:mig:

HipPiE...
11.01.2011., 22:25
Linea, znaci ucinkovito je?

Ma meni ne bi godila bas ta dijeta, ne bih da mrsam...

misterija
11.01.2011., 22:43
plimycol, canesten, nistatin, geonistin.. vaginalete, kreme, jogurti, čajevi, "domaća" medicina.. bla bla bla.. sve sam to godinama isprobavala i kombinirala i ništa nije pomoglo. gljivice bi se stalno vraćale i to sve ćešće i jače. i tako sam se mučila 15-tak godina.
a onda sam doznala za Diflucan. jedna tableta za vas, jedna za vašeg partnera. i gljivice su nestale bez traga. nakon 5 godina poslije jedne žestoke terapije klavocinom, ponovo su se pojavile, ponovo sam popila jednu čarobnu tableticu i opet sam ih se rješila kao da ih nikada nije bilo.
Može vam ih prepisati vaš ginekolog, a možete ih same kupiti u apoteci.
Pozdrav

Floverka
11.01.2011., 23:39

užasan osjećaj, ali zbilja. meni se redovito javljaju kad god popijem neki antibiotik, ali acidi borici vodica u kombinaciji sa canastenom jako dobro funkcionira, a od domaće medicine - kanta kipuće vode sa par limuna iscjeđenih unutra i lijepo si čučneš nad nju i popariš malo :D (kao kod inhalacije)

Linea Exclusive
12.01.2011., 07:35
Linea, znaci ucinkovito je?

Je, nalazi su mi skoro savršeni nakon 2 mjeseca (što je i meni malo teško vjerovat).
Ali da, mršavljenje je sigurno, jer jednostavno ne jedeš neke stvari (jedeš umjesto njih druge, ali te ne debljaju :)). Uvjerena sam da me dijeta najviše spasila.

plimycol, canesten, nistatin, geonistin.. vaginalete, kreme, jogurti, čajevi, "domaća" medicina.. bla bla bla.. sve sam to godinama isprobavala i kombinirala i ništa nije pomoglo. gljivice bi se stalno vraćale i to sve ćešće i jače. i tako sam se mučila 15-tak godina.
a onda sam doznala za Diflucan.

Drago mi je zbog tvog iskustva, ali sve mi ovdje koje se borimo s kroničnom kandidom dobro znamo za Diflucan. Ja sam ga i pila 2 puta i nije mi pomogao.:rolleyes: Moja mama ga je pila 6 mjeseci, isto ništa. A budući da je hepatotoksičan (mislim, svaki lijek je, ali flukonazol je poznat), nije mi priša trovat se dok postoje drugi načini (kao dijeta, probiotici, Citrofit itd.). Uvijek stignem popiti šaku tableta, ali sam htjela vidjeti kako će ovo ići.

magic potion
12.01.2011., 08:25
Prva noć s plimicolom i spavala sam ko beba.:s
Eto, nakon svih narodnih lijekova...pomogla mi je kemija!:D

chrissy
12.01.2011., 08:46
Pokušavam postepeno uvesti anti candida dijetu - zasad sam jako smanjila slatkiše, kruh ionako ne jedem... ali najveći problem mi je odreći se tjestenine...
Pa da pitam vas koji ste već na dijeti - na nekim stranicama piše da je zabranjena samo tjestenina od bijelog brašna a na nekima sve vrste...
Jel ima ikakva tjestenina da se smije jesti, umrijet ću od gladi... :o

leeloo27
12.01.2011., 09:34

Prirodnim stvarima treba malo duže nego klasičnim lijekovima. Ja na tvom mjestu bi se uhvatila jedne stvari, npr jogurta i uporno stavljala ako treba mjesec dana. Ovako ako stalno nešto mjenjaš, samo si još više pogoršavaš.

I plimicol i canesten spadaju u istu skupinu lijekova, tj. to su ti isti lijekovi samo od drugog proizvođača. :mig:

I ima gorih slučajeva od tebe. Ja zbog hrpe drugih zdravstveni problema se malo-malo borim sa ovom beštijom. Prestala sam koristiti te kremice poput canestena, rojazola i sl. jer mi je dosta više i vaginaleta i krema i sl. Prešla sam na tampone natopljene u jogurtu i mogu ti reći da mi je to puno bolje nego kremice. Puno su mi blaže u zadnje vrijeme i nemam epizoda ko prije kada nekad doslovno nisam mogla mokriti koliko me sve peklo od njih.

Moj savjet ti je da si uzmeš neke kapsule sa probioticima i to piješ oralno a lokalno si na tampon stavljaš jogurt. Al za to moraš biti jako uporna i koristiti duže vrijeme, a ne par dana.

a onda sam doznala za Diflucan. jedna tableta za vas, jedna za vašeg partnera. i gljivice su nestale bez traga. nakon 5 godina poslije jedne žestoke terapije klavocinom, ponovo su se pojavile, ponovo sam popila jednu čarobnu tableticu i opet sam ih se rješila kao da ih nikada nije bilo.
Može vam ih prepisati vaš ginekolog, a možete ih same kupiti u apoteci.
Pozdrav

Već smo raspravljali o Diflucanu prije par stranica. To nije čarobna tabletica (i ne znam zašto se može kupiti bez recepta, važno je da za ketanol tablete za bolove traže recept a ovo govno se kupuje bez :rolleyes:), postoji jako dobar razlog zašto se daje u krajnjem slučaju i zašto ga doktori baš toliko ne prepisuju ko ostale lijekove.

Diflukan može jako oštetiti jetru. Ako mi je za birati, biram gljivice prije nego cirozu jetre.

magic potion
12.01.2011., 09:46
Prirodnim stvarima treba malo duže nego klasičnim lijekovima. Ja na tvom mjestu bi se uhvatila jedne stvari, npr jogurta i uporno stavljala ako treba mjesec dana. Ovako ako stalno nešto mjenjaš, samo si još više pogoršavaš.

I plimicol i canesten spadaju u istu skupinu lijekova, tj. to su ti isti lijekovi samo od drugog proizvođača. :mig:

Onda je vjerojatno u tome stvar, jer ja bih pokušala nešto, izdržala 2 dana i kako nije bilo promjena, prešla bih na drugu metodu!:s
A iskreno, jogurt mi više ne bi pao na pamet, jer me najviše svrbilo dok sam njega upotrebljavala.:ne zna:
Ovo s Canestenom i Plimicolom...nemam pojma, jedan mi nije pomogao, ali drugi je!:s :ne zna: Uglavnom, kako god bilo, napokon sam se riješila muka. Zasad.:rolleyes:

Linea Exclusive
12.01.2011., 09:59
Pokušavam postepeno uvesti anti candida dijetu - zasad sam jako smanjila slatkiše, kruh ionako ne jedem... ali najveći problem mi je odreći se tjestenine...
Pa da pitam vas koji ste već na dijeti - na nekim stranicama piše da je zabranjena samo tjestenina od bijelog brašna a na nekima sve vrste...
Jel ima ikakva tjestenina da se smije jesti, umrijet ću od gladi... :o

Može se integralna tjestenina (cjelovitog zrna, imaš Barillinu u Konzumu), ali ni ona se ne bi smjela jesti češće od jednom tjedno.

leeloo27
12.01.2011., 10:21
Onda je vjerojatno u tome stvar, jer ja bih pokušala nešto, izdržala 2 dana i kako nije bilo promjena, prešla bih na drugu metodu!:s
A iskreno, jogurt mi više ne bi pao na pamet, jer me najviše svrbilo dok sam njega upotrebljavala.:ne zna:
Ovo s Canestenom i Plimicolom...nemam pojma, jedan mi nije pomogao, ali drugi je!:s :ne zna: Uglavnom, kako god bilo, napokon sam se riješila muka. Zasad.:rolleyes:

:tuctuc: :D

Ne, ozbiljno, uhvati jednu stvar i nju koristi duže vrijeme. Općenito prirodnim stvarima treba malo duže da profunkcioniraju.

A što se tiče jogurta, svrbilo te vjerovatno zbog toga jer su malo bile podivljale kad si ih počela tretirati. Tako je meni znalo biti i sa vaginaletama prvi, drugi dan, ono imaš osjećaj ko da ti je gore nego što je bilo pa se smiri sa vremenom. Samo treba izdržati period dok divljaju.

chrissy
12.01.2011., 10:57
Može se integralna tjestenina (cjelovitog zrna, imaš Barillinu u Konzumu), ali ni ona se ne bi smjela jesti češće od jednom tjedno.

Ajde, bar nekaj... :cerek:
Joj, ova dijeta mi je stvarno pokora, ali ako djeluje, izdržat ću... :)

orhidey
12.01.2011., 11:05
Hey bok svima sorry sto otvaram slicnu temu ali mi nitko nije odgvorio u odgovarajucem topicu. Al eto vec sam na rubu zivaca...
tice se isto ovih gljivica...zensko sam i imam problema s gljivicama vec par mjeseci...prva doktorica (privatnik) mi je napravila papu i bilo je malo gljivica te mi je dala canesten1 vaginaletu i to sam iskoristila ali i dalje mi nije pomoglo, peče me dole i imam neki osjecaj kiselosti...onda sam isla drugom privatniku jer mi je ova prva rekla da mi nije ništa ...pa mi je ova dala 6 vaginaleta canestena i to mi također nije nista pomoglo nastavilo me peči i dalje...zatim sam otsla drzavnoj ginekologici na briseve( SVE) i svi brisevi su bili u redu i rekla mi je da imam gljivice ...ona mi je dala plymicol vaginalete(3) i kremu(plymicol) i dalje mi to nije bilo pomoglo i itrac 3 tabelte koje se piju no i dalje mi to nije bilo pomoglo...i nakon toga svega mene i dalje peče dole...tako vec 3 mjeseca izludit cu vise i jos mi se pojavio neki zuti iscjedak a nekad i bijeli i jednom cak i rozi ...jel postoje neke vaginalate koje mi mogu pomoci bilo sto?
neznam sto da vise radim...cak sam i kupila vagisan za kiselost isto nije pomoglo..i zadnja 3 mjeseca pijem JAZ(imam policisticne jajnike) kontracepcijske pilule ...i bas mi se danas pojavio proziran iscjedak iz lijeve dojke !!:(( Uzasno sam zabrinuta zbog svega
ako itko moze dati bilo koji dobar savijet bila bih mnogo zahvalna !

leeloo27
12.01.2011., 11:20
Hey bok svima sorry sto otvaram slicnu temu ali mi nitko nije odgvorio u odgovarajucem topicu. Al eto vec sam na rubu zivaca...
tice se isto ovih gljivica...zensko sam i imam problema s gljivicama vec par mjeseci...prva doktorica (privatnik) mi je napravila papu i bilo je malo gljivica te mi je dala canesten1 vaginaletu i to sam iskoristila ali i dalje mi nije pomoglo, peče me dole i imam neki osjecaj kiselosti...onda sam isla drugom privatniku jer mi je ova prva rekla da mi nije ništa ...pa mi je ova dala 6 vaginaleta canestena i to mi također nije nista pomoglo nastavilo me peči i dalje...zatim sam otsla drzavnoj ginekologici na briseve( SVE) i svi brisevi su bili u redu i rekla mi je da imam gljivice ...ona mi je dala plymicol vaginalete(3) i kremu(plymicol) i dalje mi to nije bilo pomoglo i itrac 3 tabelte koje se piju no i dalje mi to nije bilo pomoglo...i nakon toga svega mene i dalje peče dole...tako vec 3 mjeseca izludit cu vise i jos mi se pojavio neki zuti iscjedak a nekad i bijeli i jednom cak i rozi ...jel postoje neke vaginalate koje mi mogu pomoci bilo sto?
neznam sto da vise radim...cak sam i kupila vagisan za kiselost isto nije pomoglo..i zadnja 3 mjeseca pijem JAZ(imam policisticne jajnike) kontracepcijske pilule ...i bas mi se danas pojavio proziran iscjedak iz lijeve dojke !!:(( Uzasno sam zabrinuta zbog svega
ako itko moze dati bilo koji dobar savijet bila bih mnogo zahvalna !

Vraćaju ti se vjerovatno zbog pilula. Pilule mijenjaju ph rodnice i time se stvaraju idealni uvjeti za rast gljivica. One inače se normalno nalaze u flori naše maternice al kad im se stvore pogodni uvjeti onda nabujaju i onda imamo ove gore nabrojane simptome.

Ne znam, ako su ti svi brisevi ok, ako nema nikakvog ni najmanjeg poboljšanja od vaginaleta ja bi na tvome mjestu možda promjenila pilule, možda ti baš ove ne odgovaraju. :ne zna:

I probaj užicati da ti daju neke druge vaginalete osim canestena i plimiciola jer je to jedno te isto samo od drugog proizvođača, možda bi ti bilo bolje sa drugim vaginaletama (nistatin, geonistin, rojazol, lamisil...).

I pročitaj unazad par stranica ovdje, imaš dosta toga napisano i o prirodnim pripravcima i dijetama. :)

orhidey
12.01.2011., 11:27
Vraćaju ti se vjerovatno zbog pilula. Pilule mijenjaju ph rodnice i time se stvaraju idealni uvjeti za rast gljivica. One inače se normalno nalaze u flori naše maternice al kad im se stvore pogodni uvjeti onda nabujaju i onda imamo ove gore nabrojane simptome.

Ne znam, ako su ti svi brisevi ok, ako nema nikakvog ni najmanjeg poboljšanja od vaginaleta ja bi na tvome mjestu možda promjenila pilule, možda ti baš ove ne odgovaraju. :ne zna:

I probaj užicati da ti daju neke druge vaginalete osim canestena i plimiciola jer je to jedno te isto samo od drugog proizvođača, možda bi ti bilo bolje sa drugim vaginaletama (nistatin, geonistin, rojazol, lamisil...).

I pročitaj unazad par stranica ovdje, imaš dosta toga napisano i o prirodnim pripravcima i dijetama. :)

CItala sam bas sad...i znam da mi nema druge nego da moram na te dijetu, mama mi kaze da ce me odvest homeopatskoj ljecnici kaze da oni baziraju sve na prirodnim ljekovima, jos cu jendom otici svojoj drzavnoj ginekolgici jel mi moze dati neke druge vaginalete kako si rekla...nadam se da ce pomoci neke druge...a da promjenim kontracepcijeke tablete ..sto nije da su sve pogodne za gljivice?
i dal znas mozda ako si cula jel jos ko imao problema s tako prozirnim iscjedkom iz dojki...nikad mi se to prije nije desilo O.o jelto mozda isto zbog tih jaz tableta ?

leeloo27
12.01.2011., 11:42
Imaš malo niže dolje na stranivi i temu o Yaz tabletama, pa tamo možeš pitati curke sve što te zanima o tome. Ja nisam nikada pila kontracepcijske tako da ti tu nisam nešto od velike pomoći.

A što se tiče kontracepcijskih i gljivica, moguće je da ćeš od nekih drugih imati manje gljivica. Nisu sve kontracepcijske iste i nemaju sve isti omjer hormona unutra. I mi cure nismo sve iste da nam svima jednako paše isti omjer hormona. Tako da je moguće da ako promjeniš pilule da s drugima nebudeš imala ovakvih problema.

Meni osobno su rojazol vaginalete bile jako dobre (ja inače imam problema sa štitnjačom pa mi se zbog disbalansa tih hormona stalno vraćaju ove beštije) pa probaj možda njih tražiti.

orhidey
12.01.2011., 11:57
Hvala ti za sve odgvore!

HipPiE...
12.01.2011., 13:53
Koristim ovu svoju metodu sa jogurtom i cesnjakom.. i daaa, kantarion ulje na vatu i prekonoci kao ulozak stavim... Nikakvog efekta zasad, ali probat cu barem sedmicu ovako i javiti ucinke... Zasad samo smrdim sama sebi na cesnjak:D

kakve vi uopce simptome imate? kod mene je ovaj grozni isjedak koji me strasno nervira jer mi valja mijenjati donji ves dva tri put dnevno... i povremeni svrab, a samim tim i crvenilo...

svjedok
12.01.2011., 14:17
ja za sada odustajem od borbe sa češnjajkom,kantarionom,jogurtom i sa svime:Dkupila sa intimeu za intimnu njegu sa 4,0ph i do daljnjeg sam odlučila samo time se prati,a onda ću vidjeti,mislim otići kod gina na briseve ako se stanje ne popravi,umorna sam i luda više od svega toga:(

čitam dosta po netu o liječenju gljivica,pa me zanima da li netko od vas ima iskustva sa cimetom ili organom,navodno da jako pomažu kod candide:ne zna:

HipPiE...
12.01.2011., 18:00
Cimet je inace djeluje antiupalno.. ja sam ga koristila kad sam imala problema sa aknama... tu i tamo, nije lose...
Kad si to spomenula, pronadjoh bas anti-kandida prehrana.... i isto kao sto je ranije receno... zbog nedostatka vitamina, zeljeza.. pa se zato uzima kao dodatak prehrani... nista narocito..

bettyyy
12.01.2011., 18:06
ovako javljam se jer me vec par godina muci ta glupa candida.konstatno mi dr daje vaginalete kreme i ponekad diflukan al to traje kratko i nakon koji 3-4 tjedna opet po starom.mene zanima dal ima tu ko da se rjesil tog uzasa i na koji nacin a da je dugotrajno????ja sam probala sa cajevcem i cesnjakom i mogu reci da je bilo cak jedno vrijeme ok s tim da sam slatko skroz izbacila iz prehrane.
zanima me jos procitala sam neki link o tome da je candida povezana s rakom odnosno da ona prouzrokuje zlocudnu bolest:confused:da li neko ima kakvih saznanja o tome???:eek:to je vec malo ozbiljnije bez obzira kaj doktori to smatraju bezopasno....

ja za sada odustajem od borbe sa češnjajkom,kantarionom,jogurtom i sa svime:Dkupila sa intimeu za intimnu njegu sa 4,0ph i do daljnjeg sam odlučila samo time se prati,a onda ću vidjeti,mislim otići kod gina na briseve ako se stanje ne popravi,umorna sam i luda više od svega toga:(

čitam dosta po netu o liječenju gljivica,pa me zanima da li netko od vas ima iskustva sa cimetom ili organom,navodno da jako pomažu kod candide:ne zna:

ja nemam iskustva s tim ja sam probala s cajevcem koji je dosta dobar al se treba pridrzavat djete kaj sam ja jako kratko izdrzala i zato je sve po starom:s

HipPiE...
12.01.2011., 20:09
zanima me jos procitala sam neki link o tome da je candida povezana s rakom odnosno da ona prouzrokuje zlocudnu bolest:confused:da li neko ima kakvih saznanja o tome???:eek:to je vec malo ozbiljnije bez obzira kaj doktori to smatraju bezopasno....

daaaaaaaj nemoj zezat... Pa jos mi je i to trebalo...:(

A gdi nabavite cajevac?

leeloo27
12.01.2011., 22:23
Ja se ispričavam forumašici svjedok kojoj sam zabunom spojila post sa postom od bettyy i sad ga ne mogu vratiti nazad. Ovo je njen post:

da li netko zna na koji način bi se uopće mogla provoditi terapija sa cimetom ili origanom:ne zna:nigdje ne pronalazim način liječenja,samo da su te dvije stvari jako dobre protiv candide

čajevec se kupi u ljekarni ili dm-u

čajevec=čajevac:)

bettyyy
12.01.2011., 23:17
daaaaaaaj nemoj zezat... Pa jos mi je i to trebalo...:(

A gdi nabavite cajevac?

tak je napisano sad kolko je to istina neznam...procitaj na netu budes vidla al fakat me malo brine to dok ginekolog tvrdi da to nije nist opasno...:ne zna:
nisam gore citala daj mi reci kaj ti koristis protiv candide???ja ti cajevac kupujem u bio terri i to od Pranaroma il Oshadi to su ti jako kvalitetna ulja i nije skupo oko 50,60kn a imas malo duze jer se u malim kolicinama koristi...nemoj kupovat bilo kakva ova su provjerena...idi na njihovu stranicu pa si procitaj im as recept za candidu...mjesavina razih ulja...mislim da nije lose al dijeta mora biti obavezno:(

bettyyy
12.01.2011., 23:26

ne s jogurtom nije dobro cak sam cula da jogurt sadrzi nesto s cime ti mozes nahraniti te glupe gljivice tak da se jos gore razmnoze....bolje stavi kantarion i kapni malo cajevca ili palmarosa i djeluje bolje....ili namoci cesnjak u kantarion nek stoji pa onda to stavi na tampon i u ono mjesto...:D

Linea Exclusive
13.01.2011., 07:28
nisam gore citala daj mi reci kaj ti koristis protiv candide???ja ti cajevac kupujem u bio terri i to od Pranaroma il Oshadi to su ti jako kvalitetna ulja i nije skupo oko 50,60kn a imas malo duze jer se u malim kolicinama koristi...nemoj kupovat bilo kakva ova su provjerena...idi na njihovu stranicu pa si procitaj im as recept za candidu...mjesavina razih ulja...mislim da nije lose al dijeta mora biti obavezno:(

Ja sam kantarion i čajevac kupila u Bio&Bio, od Primavere.
A ove godine ću ga raditi sama, samo da dođem do žutenice u proljeće.:D
Zasad koristim samo kantarion, jer sam čula da čajevac može biti preagresivan, pa me strah gurat ga u fifi.

E, jel se nekoj dogodilo krvarenje od kantariona (mislim da je nemoguće, ali da pitam)? Nakon 3 noći s tamponom, jučer mi se (15. dc) pojavila sukrvica.:ne zna:
Mislim da je prije od toga što nisam uzela Duphastone, ali da provjerim.

bettyyy
13.01.2011., 08:52
Ja sam kantarion i čajevac kupila u Bio&Bio, od Primavere.
A ove godine ću ga raditi sama, samo da dođem do žutenice u proljeće.:D
Zasad koristim samo kantarion, jer sam čula da čajevac može biti preagresivan, pa me strah gurat ga u fifi.

E, jel se nekoj dogodilo krvarenje od kantariona (mislim da je nemoguće, ali da pitam)? Nakon 3 noći s tamponom, jučer mi se (15. dc) pojavila sukrvica.:ne zna:
Mislim da je prije od toga što nisam uzela Duphastone, ali da provjerim.

cajevac je malo jaci al mislim da sam kantarion nebude puno pomogel...e kolko ti dugo planiras raditi tu terapiju s kantarionom????sukrvica ti moze biti ak su ti plodni dani meni svaki mj tih dana se pojavljuje malo krvi tak da moze biti od toga...izracunaj pa da vidis.

bettyyy
13.01.2011., 08:55
mene zanima ak ko zna kolko dugo se smije primjenjivati terapija kantarion pomijesan s cajevcem i palmarosom?ja to stavim svaku vecer na tampon i u ..... preko noci....nek se javi ko radi slicno jer neznam dal se to smije duze primjenjivati????e da...da li mi koje muce te gljive smijemo piti c vitamin odnosno jesti ukiseljeno povrce???

Linea Exclusive
13.01.2011., 12:18
cajevac je malo jaci al mislim da sam kantarion nebude puno pomogel...e kolko ti dugo planiras raditi tu terapiju s kantarionom????sukrvica ti moze biti ak su ti plodni dani meni svaki mj tih dana se pojavljuje malo krvi tak da moze biti od toga...izracunaj pa da vidis.

Ne znam koliko ću stavljati kantarion, budući da još krvarim kao da imam mengu :confused:. Ali mislila sam 10-14 dana barem.
Nisu mi plodni dani sigurno, jer mi je 15. dc, a inače su mi ciklusi 40-60 dana. A i ne vjerujem da je ovulacijsko krvarenje jako kao da je 1. dan menge.:ne zna:

mene zanima ak ko zna kolko dugo se smije primjenjivati terapija kantarion pomijesan s cajevcem i palmarosom?ja to stavim svaku vecer na tampon i u ..... preko noci....nek se javi ko radi slicno jer neznam dal se to smije duze primjenjivati????e da...da li mi koje muce te gljive smijemo piti c vitamin odnosno jesti ukiseljeno povrce???

Mislim da nema ograničenja za primjenu terapije, pa to je sve prirodno, ne miože škoditi.:ne zna:
Ne smije se ništa ukiseljeno ni sušeno jesti, voće ni povrće (zbog plijesni i kvasaca). C vitamin se smije uzimati kao takav, ali se naranče ne preporučaju (zbog visokog sadržaja fruktoze).

bettyyy
13.01.2011., 13:52
Ne znam koliko ću stavljati kantarion, budući da još krvarim kao da imam mengu :confused:. Ali mislila sam 10-14 dana barem.
Nisu mi plodni dani sigurno, jer mi je 15. dc, a inače su mi ciklusi 40-60 dana. A i ne vjerujem da je ovulacijsko krvarenje jako kao da je 1. dan menge.:ne zna:

Mislim da nema ograničenja za primjenu terapije, pa to je sve prirodno, ne miože škoditi.:ne zna:
Ne smije se ništa ukiseljeno ni sušeno jesti, voće ni povrće (zbog plijesni i kvasaca). C vitamin se smije uzimati kao takav, ali se naranče ne preporučaju (zbog visokog sadržaja fruktoze).

zanimljivo..bas sam citala negdje pise u dijeti da se smije jesti zelje i frisko i kiselo a negdje opet ne.:ne zna:,e da jos me zanima kaj je s mlijekom???za kravlje znam da nebi smijelo al kaj je s kozjim???ima ko kakvu informaciju o tome???hmmm sve kaj mi je najbolje nesmem e da poludis....:mad:ja ti mislim da radi ovoga nebi smijelo krvariti jer sam citala da inace kantarion cak sprijecava krvarenja...neznam a i pre kretko to koristis da bi ti od toga bilo..idi do ginek....

Linea Exclusive
13.01.2011., 14:25
zanimljivo..bas sam citala negdje pise u dijeti da se smije jesti zelje i frisko i kiselo a negdje opet ne.:ne zna:,e da jos me zanima kaj je s mlijekom???za kravlje znam da nebi smijelo al kaj je s kozjim???ima ko kakvu informaciju o tome???hmmm sve kaj mi je najbolje nesmem e da poludis....:mad:ja ti mislim da radi ovoga nebi smijelo krvariti jer sam citala da inace kantarion cak sprijecava krvarenja...neznam a i pre kretko to koristis da bi ti od toga bilo..idi do ginek....

Ma zelje/kupus ja jedem, i kiselo i friško, jer ima puno C vitamina i poznato je da je jako dobro protiv gljiva.
Ali ne jedem npr. kisele krastavce, ciklu, sušeno voće i sl.
Mlijeko ne pijem uopće, jogurt mi je više nego dobra alternativa. Mislim da sam čitala da se sojino/rižino/kokosovo/bademovo smiju u malim količinama. Pa je vjerojatno i kozje O.K. Ali ja izbjegavam.

Ići ću kod gin ako ne stane do sutra, baš sam iznenađena. Nikad nisam imala ovulacijska krvarenja (možda ovo je to), pa ne znam kako bi trebalo izgledati. Ali jajnik me bolio prošli tjedan.:misli: Nemam pojma, tijelo je valjda u šoku od izgubljenih kila.:D

bettyyy
13.01.2011., 14:59
Ma zelje/kupus ja jedem, i kiselo i friško, jer ima puno C vitamina i poznato je da je jako dobro protiv gljiva.
Ali ne jedem npr. kisele krastavce, ciklu, sušeno voće i sl.
Mlijeko ne pijem uopće, jogurt mi je više nego dobra alternativa. Mislim da sam čitala da se sojino/rižino/kokosovo/bademovo smiju u malim količinama. Pa je vjerojatno i kozje O.K. Ali ja izbjegavam.

Ići ću kod gin ako ne stane do sutra, baš sam iznenađena. Nikad nisam imala ovulacijska krvarenja (možda ovo je to), pa ne znam kako bi trebalo izgledati. Ali jajnik me bolio prošli tjedan.:misli: Nemam pojma, tijelo je valjda u šoku od izgubljenih kila.:D

ja imam svaki mjesec skoro traje 2,3 dana al nije jako skroz malo se primijeti.
neznam meni su svaki 13,14 dan ja to pratim.cudno mi je kak imas mengu svakih 40-60 dana mozda ti se nekaj poremetilo idi bolje kod dr.

e a kolko dugo tebe muce te gljive???ja sam primijetila da mi se od slatkog odma pogorsa tak da vjerujem da treba prehranu kontrolirati!!!!

Ginger jam
13.01.2011., 16:01
Ljudi, molim vas, pomozite.
Ja cu izludit s ovim iscjetkom vise kojeg imam par mjeseci.
Radi se o tome da mi se iscjedak promijenio, postao je gust, bijelo-zuckast i kao guma. Ne znam kako da pojasnim.
Prije par mj. uzela sam canesten vaginalete u ljekarni, no nije pomoglo. Otisla sam kod ginekologa i on mi je prepisao plimicol vaginalete iako sam mu rekla da mi to ne pomaze jer sam uzimala canesten donedavno, no on je samo rekao da ponovim terapiju (uzmem jos jednu kutiju) ako se ne povuce od prve.
I dobro sad. Uzela ja 2 kutije jer se nije povuklo od prve i naravno nista.
Vratim se kod gineta da mi napravi bris ovaj put i stvarno ustvrdi sto imam, no on mi samo prepise Medazol i gynodaktarin vaginalete. (Sad kao protiv bakterijskih infekcija, tako je bar pisalo na uputstvu. I dobro. Potrosim i tu terapiju i kupim jos one vaginalete za kao jacanje vaginalne flore. i sad sam to sve potrosila i opet nista.
Jos uvijek imam iscjedak koji je gust, bijel i gumast i blago kiselkastog mirisa kao i na pocetku.
U medjuvremenu napravila papu i sve uredno. Ako to uopce ima veze.
Ludim.
Jel zna netko mozda sto da ucinim kad mi je ginekolog ocito nesposoban??

edit: da napomenem da me ni u jednom trenutku nista ne pece, boli, svrbi ili slicno.

leeloo27
13.01.2011., 17:42
Ginger ti si kod stanića?

Ništa, moraš biti uporna. Ja sam ti kod njega dolazila svaki mjesec jedno 3-4 mjeseca i nisam se dala otepsti pa mi je na kraju napravio bris. I meni je tako isto davao te ovu kremu te one vaginalete pa sam mu valjda dopizdila i napravio bris, a kad ono u brisu streptokok.

Tako da kod njega moraš biti uporna, štedi na uputnicama da to nije normalno. :rolleyes:

misterija
13.01.2011., 19:31
Već smo raspravljali o Diflucanu prije par stranica. To nije čarobna tabletica (i ne znam zašto se može kupiti bez recepta, važno je da za ketanol tablete za bolove traže recept a ovo govno se kupuje bez :rolleyes:), postoji jako dobar razlog zašto se daje u krajnjem slučaju i zašto ga doktori baš toliko ne prepisuju ko ostale lijekove.

Diflukan može jako oštetiti jetru. Ako mi je za birati, biram gljivice prije nego cirozu jetre.

Ispričavam se što nisam prelistala svih 140-tak stranica na ovoj temi ne bih li otkrila da li je već netko spomenuo Diflucan.
Vrlo rijetko dođem na forum pa nisam u toku s diskusijama, sorry.
Imala sam najbolju namjeru pomoći nekima ako slučajno nisu čuli za Diflucan koji je mene doslovce spasio od gljivica nakon 15 godina mukotrpne borbe s njima. I baš zbog toga što jako dobro znam kakve su to muke, htjela sam podijeliti svoje iskustvo i pomoći.
U zadnjih deset godina popila sam dvije tablete Diflucana, tako da sam sigurna da moja jetra to može podnijeti :)

Želim vam uspješnu borbu s candidom.

Lijep pozdrav

PS. Možda je za tebe Diflucan "govno" ali znam da je mnogim ženama pomogao.
Žao mi je ako tebi nije.

leeloo27
13.01.2011., 19:53
Ti shvati jednu stvar, ovo čita puno više ljudi nego što piše. Doći će neko, pročitati tvoj post kako je Diflucan jedna fantastična stvar koja začas riješava probleme i kako ga se može kupiti bez recepta. Isti ti će zaključiti kako su doktori šupci zato što ga ne prepisuju već im daju kreme i vaginalete i otići će ga kupiti i piti bez nadzora.

I to što ti nisi imala problema sa jetrom od njega to ne znači da neko drugi neće. I ko je rekao da meni diflucan nije pomogao? :confused: Možda nije dugoročno, ali mi je par mjeseci pomogao.

SSDM
13.01.2011., 22:05
Da li se ikome od kandide pojavio nesto kao osip po stidnim usnama i to na mjestu gdje je medjica?
Meni vec se to vec drugi put desava. prvo sam mislila da je nesto sasvim drugo u pitanju, cak sam se i prepala da su kondilomi ali sam na googlu nasla sliku sa identicnim osipom kao kod mene. Uzasno svrbi i po sebi ima male bijele grudvice.

Meni se ta kandida uvijek vraca. Kako su bili praznici pretjerala sam sa slatkisima, a s obzirom da pijem pilule podloznija sam infekcijama.

Ono sto me interesuje je to da li se i partner mora lijeciti i na koji nacin? Meni ginekolog uvijek propise vaginalete i kremu a partnera i ne spominje. Ocigledno da to jedno drugom stalno prebacujemo samo sto on nema nikakvih simptoma niti problema. A meni je vise muka od nje!

bettyyy
14.01.2011., 08:52
Da li se ikome od kandide pojavio nesto kao osip po stidnim usnama i to na mjestu gdje je medjica?
Meni vec se to vec drugi put desava. prvo sam mislila da je nesto sasvim drugo u pitanju, cak sam se i prepala da su kondilomi ali sam na googlu nasla sliku sa identicnim osipom kao kod mene. Uzasno svrbi i po sebi ima male bijele grudvice.

Meni se ta kandida uvijek vraca. Kako su bili praznici pretjerala sam sa slatkisima, a s obzirom da pijem pilule podloznija sam infekcijama.

Ono sto me interesuje je to da li se i partner mora lijeciti i na koji nacin? Meni ginekolog uvijek propise vaginalete i kremu a partnera i ne spominje. Ocigledno da to jedno drugom stalno prebacujemo samo sto on nema nikakvih simptoma niti problema. A meni je vise muka od nje!

taj osip mislim da bi bile gljivice ja isto dobim neke sitne pristice i imam bijeli grudicasti iscjedak...to su ti gljive na zalost.
kolko ti cesto imas tu infekciju??znaci kad potrosos terapiju za kolko ti se gljive opet pojave?
po meni bi se partner isto trebal lijeciti mada ni meni niko njega ne spominje...
samo jedanput je dobil diflucan da popije i kasnije nist...on ima uvjek simptome ii maze plymicol kremom.

HipPiE...
14.01.2011., 08:56
Mislim da sam to ranije napisala... ukoliko imate sex. odnose sa partnerom i on se mora lijeciti... Moguce je da se kod njega ne manifestuju nikakvi simptomi ali ostanu kuje tu i eto ti ih na opet...
Moze li njemu sto pomoci osim tableta eee to vec ne znam... :ne zna:

leeloo27 hvala... Recimo ja sam procitala za te magicne tabletice i odmah sebi napisala da uzmem.... Rekoh to je to, kraj... Ali ako jetra tako brzo strada... ijuuu, lijepi moji tamponcici i kantarion:D

Hvala za cajevac... Potrazit cu...

bettyyy
14.01.2011., 09:00
kaj se tice diflucana istina da je to jaka tableta ali mislim da 2 puta na godinu nebude nikome naskodila ko inace nema problema s jetrom...meni tableta pomogne ali ne bas za dugo kojih 2,3 mj s tim da slucajno ne jedem slatko.
bilo bi dobro ak neko to cesce pije da koristi biljni pripravak koji obnavlja jetru.

jucer sam razgovarala s jednom strucnom osobom u vezi onih vaginaleta na bazi etericnih ulja.tvrdi da je to skoro 97% ucinkovito u izljecenju tih gljivica...:ne zna:cijena je dosta visoka 40kom oko 400,500kn.mene zanima da li je neko probal tu terapiju i kakvi su rezultati???

Linea Exclusive
14.01.2011., 09:10
Po mom mišljenju, Diflucan bi se isplatio kada bi me sigurno riješio muka do daljnjeg, a ne da si mislim hoću li za 2-3-6 mjeseci morati opet sve skupa. Jetra mi je zdrava, ali ne da mi se kljukati se bezveze ako nema nikakve garancije.
Radije ću biti na dijeti+Citrofit 6 mjeseci, nego da pijem to i nakon 3 mj. opet sve po starom.:ne zna:
Jednostavno sam odvagnula da mi trenutno potencijalni nedostaci premašuju potencijalne koristi. Ali pila sam ga već, i pit ću ga opet ako/kad više ne budem imala rješenja.

Bettyyy, koje vaginalete, čije, kakve? Čula sam da se kod nas mogu nabavit u specijaliziranim aroma-dućanima neke (kantarion+čajevac mislim), ali još nisam probala.

Ginger jam
14.01.2011., 10:36
Ginger ti si kod stanića?

Ništa, moraš biti uporna. Ja sam ti kod njega dolazila svaki mjesec jedno 3-4 mjeseca i nisam se dala otepsti pa mi je na kraju napravio bris. I meni je tako isto davao te ovu kremu te one vaginalete pa sam mu valjda dopizdila i napravio bris, a kad ono u brisu streptokok.

Tako da kod njega moraš biti uporna, štedi na uputnicama da to nije normalno. :rolleyes:

Ma da. Sve si mislim da odem kod privatnika, vucem ovaj problem vec oko 3 mj. Zivcira me njegovo izdavanje lijekova bez ikakvog pregleda. Jos je najbolje sto je taj medazol kao i antibiotik i ja fino dobila upalu grla poslije toga jer sam inace imala problema s time. Super.

SSDM
14.01.2011., 12:44
taj osip mislim da bi bile gljivice ja isto dobim neke sitne pristice i imam bijeli grudicasti iscjedak...to su ti gljive na zalost.
kolko ti cesto imas tu infekciju??znaci kad potrosos terapiju za kolko ti se gljive opet pojave?
po meni bi se partner isto trebal lijeciti mada ni meni niko njega ne spominje...
samo jedanput je dobil diflucan da popije i kasnije nist...on ima uvjek simptome ii maze plymicol kremom.

A bude mi dobro do prvog seksa, nekada i malo duze, ali vrlo brzo se vrati uglavnom u nekom samo blazem obliku sto primjetim po iscjetku. A nekada se bas zalomi kao sada sa osipom.
Ma mislim da je meni glavni problem sto pijem pilule pa zbog toga mi je narusena flora i sklonija sam infekcijama. Mada bi stvarno terbalo i partnera lijeciti u svakom slucaju.

bettyyy
14.01.2011., 14:31
Po mom mišljenju, Diflucan bi se isplatio kada bi me sigurno riješio muka do daljnjeg, a ne da si mislim hoću li za 2-3-6 mjeseci morati opet sve skupa. Jetra mi je zdrava, ali ne da mi se kljukati se bezveze ako nema nikakve garancije.
Radije ću biti na dijeti+Citrofit 6 mjeseci, nego da pijem to i nakon 3 mj. opet sve po starom.:ne zna:
Jednostavno sam odvagnula da mi trenutno potencijalni nedostaci premašuju potencijalne koristi. Ali pila sam ga već, i pit ću ga opet ako/kad više ne budem imala rješenja.

Bettyyy, koje vaginalete, čije, kakve? Čula sam da se kod nas mogu nabavit u specijaliziranim aroma-dućanima neke (kantarion+čajevac mislim), ali još nisam probala.

neznam dal ima u ducanima to radi jedan aromaterapeut u zg,da ima i cajevca i tamanu ulja i jos nekih nisam pitala tocno al kao da ta mjesavina rjesava probleme...probaj upisati u googlu vaginalete od etericnih ulja pa ti izbaci nekaj...al meni je to preskupo nemam sad love da to probam...

bettyyy
14.01.2011., 14:37
za citrofit sam cula...tebi to pomaze????kolko to kosta i za kolko dana imas????
za kaj je to tocno???

Linea Exclusive
14.01.2011., 16:03
za citrofit sam cula...tebi to pomaze????kolko to kosta i za kolko dana imas????
za kaj je to tocno???

Pisala sam na prethodnim stranicama - ekstrakt sjemenke grejpa, prirodni antibiotik.
Već 3 mjeseca pijem 3 x 30 kapi na dan, jedna bočica od 100 ml (koja košta 200 kn) mi traje cca. 3 tjedna. Nakon što prođe akutna faza može se piti i manje. Ja ću ga kad završim s ovom bočicom, sljedeću (četvrtu koju pijem) piti po manje, 3x10 ili 15 kapi recimo.

Pogledaj ovdje. (http://www.biorama.net/citrofit.html) Nije mi namjera reklamirati, ali ne da mi se pisati, sve piše, proguglaj.

catty
15.01.2011., 08:19
cure, može pomoć? u zadnih par mjeseci dobila sam 2 puta candidu i riješila ih se canesten vaginaletama. inače pijem yaz. sad sam opet dobila i mama mi kaže da nemrem opet uzeti vaginalete (doktorica je). problem je u tom kaj se kod ginekologice mogu naručiti uvijek tek za 2,3 tjedna, a do tad bi umrla od svrbeža i sveg ostalog. isto tak i sad. kaj da radim?

A bude mi dobro do prvog seksa, nekada i malo duze, ali vrlo brzo se vrati uglavnom u nekom samo blazem obliku sto primjetim po iscjetku. A nekada se bas zalomi kao sada sa osipom.
Ma mislim da je meni glavni problem sto pijem pilule pa zbog toga mi je narusena flora i sklonija sam infekcijama. Mada bi stvarno terbalo i partnera lijeciti u svakom slucaju.

misliš li ti da ti se jave gljivice od seksa? jer ja isto to sumnjam.. :confused:

bettyyy
15.01.2011., 08:35
cure, može pomoć? u zadnih par mjeseci dobila sam 2 puta candidu i riješila ih se canesten vaginaletama. inače pijem yaz. sad sam opet dobila i mama mi kaže da nemrem opet uzeti vaginalete (doktorica je). problem je u tom kaj se kod ginekologice mogu naručiti uvijek tek za 2,3 tjedna, a do tad bi umrla od svrbeža i sveg ostalog. isto tak i sad. kaj da radim?

kolko dugo vec pijes tablete?zakaj nebres uzeti vaginalete?neznam kak bus drugacije izljecila neg tak ili s diflucanom...a kod ginekologa ak je upala te primi i ak nisi narucena jer je hitno....barem je tak kod mene...

misliš li ti da ti se jave gljivice od seksa? jer ja isto to sumnjam.. :confused:

moze biti jer sam i ja to vec primijetila....al ne samo od toga...meni i kad jedem slatko il pijem alkohol a vama?:flop:

smile4
15.01.2011., 08:45
bok cure.
citam malo po forumu i zanima me dal netko ima jos kakvih simptoma pored ovog peckanja, iscjetka?..ja se mucim s ovim sigurno 2 godine a zadnjih godinu pogotovo.pms mi je svaki put gori. uz peckanje i iscjedak dole, stalno imam grceve, vjetrove, mucnina, kao da cu povracat, stolica mi se il ful blokira par dana il je cesce mada je ova 2.opcija ipak rjede, ponekad iz bradavice bjelkasti iscjedak. pocetkom prosle godine ginic je sumnjao na klamidiju i dao mi terapiju za to ( ne sjecam se tocno koje tablete, ugl. neki antibiotiok da pijem i vaginalete da stavim, i za decka isto).nalaz na klamidiju je dosao negativan (na amebe isto negativan)...simptomi isti ostali...onda sam otisla priv.ginicki i ona je rekla da ima nesto gljivica..nek se udebljam i opet mi neke vaginalete propisala i nek idem kontrolirat hormone.hormon laktoza mi je bio povisen pa sam ga ponovila i onda je bio u granicama...problemi su ostali, promijenila sam ginica i sad cekam pregled..rekli su mi da to stresa moze doc, uzimanja antiobiotika također..uznemirena jesam prilicno i sad pred menzis jos i vise..pokusala sam i vise cesnjaka konzumirat.prehranu nisam kompletno dirala jer stvarno je smanjen broj namirnica..

bettyyy
15.01.2011., 08:56
bok cure.
citam malo po forumu i zanima me dal netko ima jos kakvih simptoma pored ovog peckanja, iscjetka?..ja se mucim s ovim sigurno 2 godine a zadnjih godinu pogotovo.pms mi je svaki put gori. uz peckanje i iscjedak dole, stalno imam grceve, vjetrove, mucnina, kao da cu povracat, stolica mi se il ful blokira par dana il je cesce mada je ova 2.opcija ipak rjede, ponekad iz bradavice bjelkasti iscjedak. pocetkom prosle godine ginic je sumnjao na klamidiju i dao mi terapiju za to ( ne sjecam se tocno koje tablete, ugl. neki antibiotiok da pijem i vaginalete da stavim, i za decka isto).nalaz na klamidiju je dosao negativan (na amebe isto negativan)...simptomi isti ostali...onda sam otisla priv.ginicki i ona je rekla da ima nesto gljivica..nek se udebljam i opet mi neke vaginalete propisala i nek idem kontrolirat hormone.hormon laktoza mi je bio povisen pa sam ga ponovila i onda je bio u granicama...problemi su ostali, promijenila sam ginica i sad cekam pregled..rekli su mi da to stresa moze doc, uzimanja antiobiotika također..uznemirena jesam prilicno i sad pred menzis jos i vise..pokusala sam i vise cesnjaka konzumirat.prehranu nisam kompletno dirala jer stvarno je smanjen broj namirnica..

kolko cest ti se jave gljivice?za vaginalne ovo bas nisu simptomi jedino ak nemas u crijevima da su ti se previse namnozile????to je vec malo kompliciranije...al neznam kak se dokaze koja pretraga je za to potrebn??:ne zna:moze doci i od hrane koja ima puno secera,koja sadrzava kvasac od puno kiselom ma od dosta toga...imas anti candida djetu pa si procitaj kaj smijes kaj ne pogotovo ak imas crijevnu candidu toga se moras strogo drzazi....

smile4
15.01.2011., 09:14
jel netko probao sodu bikarbonu protiv candide? i ako je-kako-s vodom?

kolko cest ti se jave gljivice?za vaginalne ovo bas nisu simptomi jedino ak nemas u crijevima da su ti se previse namnozile????to je vec malo kompliciranije...al neznam kak se dokaze koja pretraga je za to potrebn??:ne zna:moze doci i od hrane koja ima puno secera,koja sadrzava kvasac od puno kiselom ma od dosta toga...imas anti candida djetu pa si procitaj kaj smijes kaj ne pogotovo ak imas crijevnu candidu toga se moras strogo drzazi....

a nema pravila..imam stalno iscjedak ..ako nije iscjedak..onda su kao mrvice bijele/zuckaste..

za ovo u crijevima -mislim - gastroskopiju je potrebno napravit-..a a to nisam mogla-3 x sam probala..gastroenterolog mi je rekao -od stresa sve to i ako se nastavi nek idem napravit gastrosk.-a to nikako ne mogu..i napravio mi je na test na gluten..nisu me zvali..pa je valda u redu..mada sam primijetila da pred mengu pogotovo mlijeko mi jako radi grceve...

catty
16.01.2011., 10:47
kolko dugo vec pijes tablete?zakaj nebres uzeti vaginalete?neznam kak bus drugacije izljecila neg tak ili s diflucanom...a kod ginekologa ak je upala te primi i ak nisi narucena jer je hitno....barem je tak kod mene...
moze biti jer sam i ja to vec primijetila....al ne samo od toga...meni i kad jedem slatko il pijem alkohol a vama?:flop:

neznam, kaže mi mama da to nema smisla, uzimati svaka 2 mjeseca vaginalete, možda će izgubiti moć liječnja, neznam.. a iskreno, nebih ih htjela više piti bez nadzora ginekologa, mama ipak nije ginekolog. a ginić mi je privatni, nisam probala nikad se naručiti hitno jer mi nije trebalo, al imam osjećaj da nebuju bili slobodni jer im je uvijek gužva.zapravo, planirala sam se premjestiti kod običnog, ali opet dok to obavim..

ma neznam, meni se nekad ne pojavi od seksa, a nekad da, tak da neznam jel to slučajnost, ostalu korealciju nisam primijetila :ne zna:

Linea Exclusive
16.01.2011., 13:24
cure, može pomoć? u zadnih par mjeseci dobila sam 2 puta candidu i riješila ih se canesten vaginaletama. inače pijem yaz. sad sam opet dobila i mama mi kaže da nemrem opet uzeti vaginalete (doktorica je). problem je u tom kaj se kod ginekologice mogu naručiti uvijek tek za 2,3 tjedna, a do tad bi umrla od svrbeža i sveg ostalog. isto tak i sad. kaj da radim

Da probaš s prirodnim? Npr. LGG na tampon i u rodnicu, ili kantarion na tampon.
Ili možeš probati s nekim drugim vaginaletama, mada je to sve ista stvar.
A možda ti je od kontracepcije.

Linea Exclusive
16.01.2011., 13:27
bok cure.
citam malo po forumu i zanima me dal netko ima jos kakvih simptoma pored ovog peckanja, iscjetka?..ja se mucim s ovim sigurno 2 godine a zadnjih godinu pogotovo.pms mi je svaki put gori. uz peckanje i iscjedak dole, stalno imam grceve, vjetrove, mucnina, kao da cu povracat, stolica mi se il ful blokira par dana il je cesce mada je ova 2.opcija ipak rjede, ponekad iz bradavice bjelkasti iscjedak.

Ovo mi zvuči malo ozbiljnije, ja sam imala jako slične simptome, i sad se liječim od sistemske kandide. Ako sumnjaš da ti se proširila, možeš provjeriti ako izvadiš antitijela na kandidu (možeš socijalno i privatno).
Pogledaj moje ranije postove (iz 10. i 11. mj.), moja taktika je dijeta+probiotik+Citrofit.

bettyyy
16.01.2011., 13:42
Ovo mi zvuči malo ozbiljnije, ja sam imala jako slične simptome, i sad se liječim od sistemske kandide. Ako sumnjaš da ti se proširila, možeš provjeriti ako izvadiš antitijela na kandidu (možeš socijalno i privatno).
Pogledaj moje ranije postove (iz 10. i 11. mj.), moja taktika je dijeta+probiotik+Citrofit.

tebi se sistemska kandida pojavila odma ili si prvo imala problema s ovom vaginalnom???kam se tebi to prosirilo na koji dio???mene zanima dal se ta vaginalna kandida moze prosiriti nekud na neki organ???

catty
16.01.2011., 17:02
Da probaš s prirodnim? Npr. LGG na tampon i u rodnicu, ili kantarion na tampon.
Ili možeš probati s nekim drugim vaginaletama, mada je to sve ista stvar.
A možda ti je od kontracepcije.

ne nosim tampon pa nebih ni sada :p a nebih htjela više isprobavati s vaginaletama na svoju ruku, tj maminu xD. vjerojatno je od yaza, al neda mi se mijenjat jer sam već morala prekidati i sad da mijenjam još bi više izbezumila organizam

Sviña
16.01.2011., 22:20
da li je ko od vas imao sukrvicu od vaginaleta?
ja sam sad na Canestenu, i nakon druge vaginalete mi je poceo nekakav cudan iscjedak koji traje cijeli dan...
u gin. sam narucena tek za tjedan dana, pa sad ne znam sta je to...
nekako je rozikast, proziran skroz, bas cudan ne znam uopce kako bi opisala..:rolleyes:

imala ja nakon 3.vaginalete, 1 i po dan je trajala sukrvica, :/ ne znam od čeg bi to moglo biti. Isto sam koristila canesten vaginalete

darkerica95
16.01.2011., 23:42
Htjela bi pitati da li je moguće da se gljivice pojavljuju uvijek kroz neko kraće vrijeme nakon depilacije odnosno kad dlačice počnu rasti?

Ja sam ovdje u razgovoru s curama zaključila da nemam gljivice, ali opet malo sumnjam.. brijem se Veet kremom za depilaciju i upravo sam se sad obrijala jer više nisam mogla izdržati svrab, i kad sam još vidjela kožu kakva mi postaje bilo mi je muka.. sad sam se zdepilirala i sve super - ništa više ne svrbi, a otekline, prištevi ili šta već je to bilo se već povlači.. već 20 minuta negdje nakon depilacije koža mi se umirila i kao da se ništa nije desilo.. koje je vaše mišljenje? Je li to ipak smeta Veet krema za depilaciju možda? Malo mi je čudno ako je tako jer sam se dugo prije s njom depilirala i sve je bilo super, a zadnjih nekoliko mjeseci se sve preokrenulo i više neznam da li je problem s rastom dlačica ili su gljivice.. :(

Linea Exclusive
17.01.2011., 07:31
tebi se sistemska kandida pojavila odma ili si prvo imala problema s ovom vaginalnom???kam se tebi to prosirilo na koji dio???mene zanima dal se ta vaginalna kandida moze prosiriti nekud na neki organ???

Vaginalna kandida nije sama od sebe. Kandida se prvenstveno nalazi u crijevima (i nešto malo vaginalno), i ako se tamo namnoži, onda se dobiju i gljivice vaginalne. Zbog te česte vaginalne i želučano-crijevnih simptoma sam posumnjala da se proširila, što se dokazalo pregledom iz krvi. Znači, ako je imaš vaginalno, sigurno su se nakotile u crijevima.
U ekstremnim slučajevima se može proširiti na organe tipa bubrege, gušteraču itd. To može biti opasno, ali vrlo je rijetko.

Freakette
17.01.2011., 07:55
Curke, imam jedno pitanje, valjda sam pogodila temu. Dobila sam gljivice od Klavocina i doktor mi je dao Rojazol vaginalete i Canesten. I sad, nakon 3 vaginalete i 3 dana mazanja, mene to i dalje svrbi, ne onako jako kao prije, ali osjećam da me svrbi. Jel to normalno?

magic potion
17.01.2011., 08:04
Curke, imam jedno pitanje, valjda sam pogodila temu. Dobila sam gljivice od Klavocina i doktor mi je dao Rojazol vaginalete i Canesten. I sad, nakon 3 vaginalete i 3 dana mazanja, mene to i dalje svrbi, ne onako jako kao prije, ali osjećam da me svrbi. Jel to normalno?

Mene je jednom svrbilo 8-9 dana, dok simptomi nisu potpuno nestali.:s
Ali nestali su na kraju...:D

utisana
17.01.2011., 08:21
Da li je moguće da se češnjak zaglavi?
Da uđe dublje i otpliva do jajnika?

Moja prijateljica je koristila češnjak protiv kandide.
Jako joj je pomogao.
Ali jedne noći se dizala puno puta mokriti i ne zna da li je češnjak ispao ili je ostao..
Inače bi joj uvijek ispao kada bi mokrila jer ga nije stavljala duboko već na sam početak.

bettyyy
17.01.2011., 09:08
Da li je moguće da se češnjak zaglavi?
Da uđe dublje i otpliva do jajnika?

Moja prijateljica je koristila češnjak protiv kandide.
Jako joj je pomogao.
Ali jedne noći se dizala puno puta mokriti i ne zna da li je češnjak ispao ili je ostao..
Inače bi joj uvijek ispao kada bi mokrila jer ga nije stavljala duboko već na sam početak.

cesnjak inace super pomaze al na taj nacin mi ga je glupo stavljati...ja ga narezem i stavim da stoji u kantarionu par dana nakon toga procijedim i koristim taj kantarion:top:mislim da je puno bolje jer onda nemas tih problema...
dal neko od vas koristi etericna ulja protiv kandide???

utisana
17.01.2011., 09:38
[ja ga narezem i stavim da stoji u kantarionu par dana nakon toga procijedim i koristim taj kantarion:top:mislim da je puno bolje jer onda nemas tih problema...
]
Dobar savjet!
ja si u kantarion nakapam 2-3 kapi čajevca.
a šta misliš u vezi ovog zaglavljivanja, tj. da li se češnjak može zaglaviti ,otputovati negdje duboko i tamo ostati?
Ili bi ga tjelo kad-tad izbacilo van?
Da li može doplivati do jajnika?

Mila593
17.01.2011., 11:04
Češnjak nikako nemože otputovati danje od vrata maternice, ako se malo zaglavio izaći će kad tad.

Meni je gin. objasnio da kada se koriste neke vaginalete koje mogu izazvati razbuktavanje candide (npr. Medazol) da se uvijek istovremeno stavljaju i Polyginax vag, i stavrno nikakvih znakova candide ako se tako radi.

bettyyy
17.01.2011., 12:32
[
Dobar savjet!
ja si u kantarion nakapam 2-3 kapi čajevca.
a šta misliš u vezi ovog zaglavljivanja, tj. da li se češnjak može zaglaviti ,otputovati negdje duboko i tamo ostati?
Ili bi ga tjelo kad-tad izbacilo van?
Da li može doplivati do jajnika?

u kolioo kantariona kolicinski nakapas 2-3 kapi,jer ja u 50ml kantariona stavim 20 kapi to je kao dozvoljeno ovo mi se cini dosta malo???al ja stavljam i jos nekoliko kapi palmarosa isto dobro za kandidu....

smile4
17.01.2011., 19:48

gubim se tu po netu trazeci te postove...zanima me dal mi ginic moze dat uputnicu za vaditi ta antitijela il mora dr.opce prakse? radila sam onaj test sa slinom ujutro i mutna je voda, kao trakaste zrake u vodi..sve sam losije..razmisljam da pocnem pit sodu bikarbonu jer sam citala da to pomaze..izluduje me to..stalno sam naduta i to neopisivo, grcevi, menga poremecena..stravicno sam uznemirena i zbog drugih stvari..stalno sam gladna..podriguje mi se i i povraca..uz to mi i nokti i usne znaju poplavit ful..a vec sam umorna od pretraga..i privatno sma se istrosila.a s obzirom da sam bez posla vise nemam namjere ic privatno...

ti se pridrzavas te ishrane? gljive nisu dozvoljene za jest jer negdje su navedene da moze pa me malo cudi i zbunjuje ?

HipPiE...
17.01.2011., 21:26
Ne znam samo kako ti je ta drugarica mogla tek tako staviti cesnjak a ne misliti kako ce ga izvaditi... :rolleyes:

Jogurt pomaze... Ali moram naci neke mini tampone... Dok kantarion i ne bas... U mom slucaju barem... :(

leeloo27
17.01.2011., 22:30
Dajte cure, nemojte se zajebavati sa svime i svačime, napravit ćete si veće sranje nego što su gljive. Češnjak ako se već i stavlja, trebao bi se staviti u nešto s čime se lagano može izvaditi (u gazu ili nešto sl.) a ne ovako sam bez ičega što se može povući van.

najsigurnije i najjednostavnije je iscjediti par režanja češnjaka u jogurt ili nešto slično i u to umočiti tampon. jednako je efikasno (možda i efikasnije od samog češnjaka) a barem ne morate razmišljati jeste li izvadile češnjak i dal je otišao negdje preduboko.

Linea Exclusive
18.01.2011., 07:22
gubim se tu po netu trazeci te postove...zanima me dal mi ginic moze dat uputnicu za vaditi ta antitijela il mora dr.opce prakse? radila sam onaj test sa slinom ujutro i mutna je voda, kao trakaste zrake u vodi..sve sam losije..razmisljam da pocnem pit sodu bikarbonu jer sam citala da to pomaze..izluduje me to..stalno sam naduta i to neopisivo, grcevi, menga poremecena..stravicno sam uznemirena i zbog drugih stvari..stalno sam gladna..podriguje mi se i i povraca..uz to mi i nokti i usne znaju poplavit ful..a vec sam umorna od pretraga..i privatno sma se istrosila.a s obzirom da sam bez posla vise nemam namjere ic privatno...

ti se pridrzavas te ishrane? gljive nisu dozvoljene za jest jer negdje su navedene da moze pa me malo cudi i zbunjuje ?

Dr. opće prakse daje uputnicu za vađenje antitijela.
Da, bila sam na strogoj dijeti 2 mjeseca, sad sam mjesec dana na malo manje strogoj, ali i dalje ne jedem slatko i bijelo brašno, ugljikohidrati na minimumu. Gljive ne jedem uopće.
Izvadi antitijela pa ćeš biti pametnija.

utisana
18.01.2011., 09:23
u kolioo kantariona kolicinski nakapas 2-3 kapi,jer ja u 50ml kantariona stavim 20 kapi to je kao dozvoljeno ovo mi se cini dosta malo???al ja stavljam i jos nekoliko kapi palmarosa isto dobro za kandidu....

U cca. 10 ml.
Sad sam naručila palmarosu, i nju ću ubaciti:top:

utisana
18.01.2011., 09:29
. Češnjak ako se već i stavlja, trebao bi se staviti u nešto s čime se lagano može izvaditi (u gazu ili nešto sl.) a ne ovako sam bez ičega što se može povući van.

Ma da.. ona bi ga uvijek probola koncem, i uvijek bi sam ispao. Tu večer joj se nije dalo probadati ga (kad uvijek ispada sam) i kako se dizala po noći, onako pospana, nije osjetila kad je ispao... pa se sva preplašila!
Par dana nakon toga je bila kod ginekologa ( nije mu ništa govorila za češnjak jer joj je bilo neugodno). Ovaj nije ništa našao.. čak ni gljivice:)
Da je ostao češnjak bi ga valjda vidio, radio je i ultrazvuk.

utisana
18.01.2011., 09:32
Ali moram naci neke mini tampone... Dok kantarion i ne bas... U mom slucaju barem... :(

Koliko dugo si koristila kantarion?
Tampone izmi one prirodne, neizbjeljene varikinom (bio&bio).
Ja u kantarion dodam malo čajevca, sad ću i palmarosu, umočim kantarion i držim cijelu noć..

bettyyy
18.01.2011., 10:46
moja iskustva su da cisti kantarion ili jogurt ne pomazu...jedino di sam vidla ucinka je mjesavina kantariona cajevca i palmarosa i jos bolje bi bilo tomu dodati i ulje tamanu odlican je za vaginalne infekcije....drugu kombinaciju koju sam probala je kantarion sa cesnjakom al mi smrdi pa sam se odlucila rade za etericna ulja....koristim svaku vecer na tampon preko noci sad budem 2 mjeseca i onda svaku drugu.....to vec duze prakticiram samo kaj uvjek pokvarim jer pocenm jesti slatko pogotovo sad za Bozic kad je bilo al od sad strogo izbjegavam slatko i alkohol jer meni to razmnozi kandidu....
za vanjsku upotrebu izmjesam cajevac i palmaros s shea maslacem i to koristim za izvana.....probajte mislim da to nije stetno al je efikasno jedino su ta ulja malo skuplja al jbg:mig:najbolje je koristiti Pranarom ili Oshadi:top:

SamaraMorgan
18.01.2011., 15:58
žene drage:rofl:, je li moguće da se candida počne manifestirati dan nakon obilnog konzumiranja čokoladnih proizvoda?!:s :confused: tek sam nedavno izliječena, a jučer sam stukla dvije čokse, i danas kao da se vratila...:confused::ne zna: :(

antonela135
18.01.2011., 16:49
Pozdrav svima!
Eto, i mene je stigla zla Candida, po treći put, 2. u nekoliko mjeseci... Za razliku od prije, kad nisam imala dečka, prilično sam je se jednostavno rješavala, sad me malo strah... Sad koristim samo plymicol kremu jer imam mengu, nakon toga me čekaju vaginalete, a pročitala sam tu da to pobije i dobro i loše. Pa me zanima, kakva su vam iskustva s vagisanom? Dal se stvarno sve poslije oporavi? Koliko dugo ga treba koristiti i dal je i onda poželjna apstinencija? Ima li tampon + lgg isti učinak?
Ma zapravo, znate li ikog tko ih se riješio zauvijek ili ti nema spasa kad ti jednom podivljaju? Hvala svima!

Olivera25
18.01.2011., 17:41
žene drage:rofl:, je li moguće da se candida počne manifestirati dan nakon obilnog konzumiranja čokoladnih proizvoda?!:s :confused: tek sam nedavno izliječena, a jučer sam stukla dvije čokse, i danas kao da se vratila...:confused::ne zna: :(

Na pocetku, pozdrav!!
opcenito , seceri vrlo povoljno djeluju na rast Candide, tako da je vrlo moguce da nakon prevelike konzumacije slatkoga ti se vratila..Vrlo je lako moguce da ju nisi skroz iskorijenila, i sada joj se opet stvorio povoljan uvijet za ubrzani rast..Mozda je najbolje neko vrijeme apstinirati od slatkoga, koliko god bilo tesko :mig:

Olivera25
18.01.2011., 17:59
Pozdrav svima!
Eto, i mene je stigla zla Candida, po treći put, 2. u nekoliko mjeseci... Za razliku od prije, kad nisam imala dečka, prilično sam je se jednostavno rješavala, sad me malo strah... Sad koristim samo plymicol kremu jer imam mengu, nakon toga me čekaju vaginalete, a pročitala sam tu da to pobije i dobro i loše. Pa me zanima, kakva su vam iskustva s vagisanom? Dal se stvarno sve poslije oporavi? Koliko dugo ga treba koristiti i dal je i onda poželjna apstinencija? Ima li tampon + lgg isti učinak?
Ma zapravo, znate li ikog tko ih se riješio zauvijek ili ti nema spasa kad ti jednom podivljaju? Hvala svima!

Evo da ti ispricam svoje iskustvo..Ja kada sam imala Candidu, koristila sam Canesten vaginalete, i to 3 kom..Imas i Canesten 1 kom, dakle u pakovanju je jedna vaginaleta s produljenim djelovanjem..Uglavnom, ja sam koristila 3 kom, stavljala sam svaki drugi dan..Nakon toga sam koristila Vagisan, cini mi se da u paklovanju ima 7 vaginaleta i ja sam ih stavljala svaki dan..Uspijela sam to sve iskorijeniti i nakon svega toga svaka 3 mjeseca kupim Vagisan i stavljam ih svaki drugi dan, to mi je preporucila ginekologica za obnovu vaginalne flore..Dobre su i kapsule Lactogyn, ali izadju skuplje..U kutiji ih je 15kom, trebalo bi ih piti minimalno 3 mjeseca, dakle 2 kutije mjesecno a cijena jedne je 70 kuna..Trenutno pijem njih, da malo odmorim od vaginaleta...
I da, kada sam koristila Vagisan nisam apstinirala :)
Ali dok sam stavljala Canesten jesam, ali zbog nesnosnog svraba..Pitaj tetu u ljekarni sta ce ti reci vezano za to..
Uz to sto otprilike svaka 3 mj kupim Vagisan ili Lactogyn, trudim se da svaki dan popijem bio-aktiv lgg od pola litre..

SamaraMorgan
18.01.2011., 18:11
Na pocetku, pozdrav!!
opcenito , seceri vrlo povoljno djeluju na rast Candide, tako da je vrlo moguce da nakon prevelike konzumacije slatkoga ti se vratila..Vrlo je lako moguce da ju nisi skroz iskorijenila, i sada joj se opet stvorio povoljan uvijet za ubrzani rast..Mozda je najbolje neko vrijeme apstinirati od slatkoga, koliko god bilo tesko :mig:

da, to mi je jasno. pitala sam se je li baš moguće da se to odrazi već sutradan?!:confused:
uglavnom, apstinirat ću svakako jer nema mi ništa gore od tog užasnog, izluđujućeg svrbeža.:(

Olivera25
18.01.2011., 18:42
da, to mi je jasno. pitala sam se je li baš moguće da se to odrazi već sutradan?!:confused:
uglavnom, apstinirat ću svakako jer nema mi ništa gore od tog užasnog, izluđujućeg svrbeža.:(

Iskreno, pojma nemam da li je moguce da se odmah sutradan od jedenja slatkog Candida vrati ... Ali sve vise mislim da je sve moguce :ne zna:
Pa ono, ako ti bas nije tlaka, odrekni se slatkog bar na neko vrijeme..
Ja se nisam u potpunosti odrekla dok sam imala problem, ali sam ful, ful, ful smanjila..Inace obozavam slatko, pa mi je to bilo kao da nis ne jedem :D
Ne znam da li je pomoglo to, ili kombinacija svega zivoga ali je hvala Bogu pomoglo..
I da , stvarno je taj svrbez UZAAASS!!!

antonela135
18.01.2011., 18:52
Evo da ti ispricam svoje iskustvo..Ja kada sam imala Candidu, koristila sam Canesten vaginalete, i to 3 kom..Imas i Canesten 1 kom, dakle u pakovanju je jedna vaginaleta s produljenim djelovanjem..Uglavnom, ja sam koristila 3 kom, stavljala sam svaki drugi dan..Nakon toga sam koristila Vagisan, cini mi se da u paklovanju ima 7 vaginaleta i ja sam ih stavljala svaki dan..Uspijela sam to sve iskorijeniti i nakon svega toga svaka 3 mjeseca kupim Vagisan i stavljam ih svaki drugi dan, to mi je preporucila ginekologica za obnovu vaginalne flore..Dobre su i kapsule Lactogyn, ali izadju skuplje..U kutiji ih je 15kom, trebalo bi ih piti minimalno 3 mjeseca, dakle 2 kutije mjesecno a cijena jedne je 70 kuna..Trenutno pijem njih, da malo odmorim od vaginaleta...
I da, kada sam koristila Vagisan nisam apstinirala :)
Ali dok sam stavljala Canesten jesam, ali zbog nesnosnog svraba..Pitaj tetu u ljekarni sta ce ti reci vezano za to..
Uz to sto otprilike svaka 3 mj kupim Vagisan ili Lactogyn, trudim se da svaki dan popijem bio-aktiv lgg od pola litre..

Ok, hvala. Budem skoknula do ljekarne pa javim rezultate za koji tjedan.
Ma i ja sam na lgg-u već danima i pazim na prehranu, ubacila sam ogromne količine češnjaka, izbacila ugljikohidrate... sve samo da ih sredim do kraja! Rat objavljen! :mig:

HipPiE...
19.01.2011., 17:53
Koliko dugo si koristila kantarion?
Tampone izmi one prirodne, neizbjeljene varikinom (bio&bio).
Ja u kantarion dodam malo čajevca, sad ću i palmarosu, umočim kantarion i držim cijelu noć..

Sedam dana :rolleyes: i nastavila bih ali bas nikakve promjene nisam vidjela.. Dok sa jogurtom jesam... Tako da..
Hmm.. Gdi bi se mogli nabaviti ti tamponi? Ja mislim da kod mene ovdje imaju samo ob, ali i to bude sve od tri kapi pa nadalje :(

utisana
19.01.2011., 21:27
U bio&bio imaš te neizbjeljene..
Ako nemaš, uzmi ob-meni su oni jako loši. Pogotovo od kad su ih presvukli onim najlonom.
Ja napravim ovako.
U jednu čašicu, onu malu za rakiju, stavim cca 10 ml kantariona, pa ukapam čajevca, onda u to dobro namočim tampon , sa svih strana. Držim ga cijelu noć.
, negdje sam pročitala da ga treba držati mjesec dana.(uvijek novi...naravno..)
Čak i za vrijeme menge ga umačem, ali samo malo manje da ipak nešto upije.:D

Linea Exclusive
19.01.2011., 21:34
Prošla mi je menga, pa se opet bacam na tampon+kantarion preko noći. Znači trebam barem 7 dana zaredom tako?
Možda i nasjeckam češnjaka unutra pa procijedim, vidjet ću.

bettyyy
20.01.2011., 08:40
Prošla mi je menga, pa se opet bacam na tampon+kantarion preko noći. Znači trebam barem 7 dana zaredom tako?
Možda i nasjeckam češnjaka unutra pa procijedim, vidjet ću.

sedam dana ti je premalo najmanje 2 mjeseca pa onda pauza da vidis kak bude....neznnam kolko tebi pomaze sam kantarion al meni nista bez dodatka il cesnjaka il etericnih ulja..:)

bettyyy
20.01.2011., 12:30
zanima me dal ko zna dali se smije piti sirutka ak imam problema s candidom???
kao jako dobro za imunitet i ciscsnje organizma...

smile4
20.01.2011., 16:21
kao jako dobro za imunitet i ciscsnje organizma...

gdje si nabavila tu sirutku? sad sam bas cackala po netu i navodi se jako puno njenih dobrih karakteristika.nigdje bas nisam nasla navedeno da se ne preporuca piti u slucaju candide.

HipPiE...
20.01.2011., 17:08
Držim ga cijelu noć.
, negdje sam pročitala da ga treba držati mjesec dana.(uvijek novi...naravno..)
Čak i za vrijeme menge ga umačem, ali samo malo manje da ipak nešto upije.:D

Uzela sam p.b. mini... ne znam da li imaju manji, volila bih da imaju :D
Uh ja jedva skonta... kazes drzis ga cijelu noc, ja kontam tampon u casici... pa kontam kako bi se sav raspuhao pa gdje i kako onda s njim :lol:

Znaci, preko noci... Ajde probat cu i to... Ajme, potrosih se ja za ove domace lijekove vise no za tablete sto bih...

Linea Exclusive
20.01.2011., 17:16
2 mjeseca svaku noć??? Ajme meni.
Nemam simptoma vaginalnih, samo mi je seks nemoguć. Pa se nadam da će mi pomoći samo kantarion. Ako ne, imam doma i čajevac, a i češnjaka ima, hvala Bogu.:rofl:

Ja stavljam O.B. normal tampon.:ne zna: Jedva ga uturam, ali nekako mi je logično da će bolje djelovati ako skroz popuni fifi.:D

cupanka
20.01.2011., 18:36
Cure može li kandida,koja se nakotila poslije antibiotika,uzrokovati upalu maternice,jajnika,rodnice?

utisana
20.01.2011., 18:52
Cure može li kandida,koja se nakotila poslije antibiotika,uzrokovati upalu maternice,jajnika,rodnice?
Ne bi trebalo!
Zašto misliš da imaš tu upalu?
Da imaš sve navedeno temperatura bi bila visoka.

Definicija
Upala jajnika (oophoritis) jest jedan od oblika upalne bolesti zdjelice (pelvic inflammatory disease - PID). Infekcija nastaje uspinjanjem mikroorganizma iz donjih dijelova ženskog spolnog sustava i jedan je od važnijih uzroka izvanmaternične trudnoće, neplodnosti i kronične boli u zdjelici. Upalu jajnika treba razlikovati od drugih oblika boli u trbuhu.

Nastanak
Infekcija se uspinje nakon što bakterije koloniziraju vrat maternice te se šire na maternicu, jajovode i jajnik. Bakterije Neisseria gonorrhoeae (uzročnik gonoreje) i Chlamydia trachomatis tipično uzrokuju upalnu bolest zdjelice. Ovi se uzročnici rijetko izoliraju iz tkiva jajnika; češće potiču infekciju drugim bakterijama. Ako se upala jajnika ne liječi, oko jajovoda i jajnika se može stvoriti ograničena gnojna nakupina koja se naziva tubo-ovarijski apsces.

Dob
Upala jajnika je najčešća kod žena u dobi mlađoj od 25 godina.

Simptomi
- bol u trbuhu
- bol u zdjelici
- iscjedak iz rodnice
- bolan vaginalni spolni odnos
- povišena tjelesna temperatura
- zimica
- mučnina
- povraćanje

Liječnik prilikom pregleda nalazi:
- tjelesnu temperaturu veću od 38 °C
- osjetljivost donjih kvadranta trbuha prilikom pipanja
- gnojni iscjedak
- bolna osjetljivost vrata maternice na pomicanje
- bolnost jajnika
- masa u području jajnika 8ako je nastao tuboovarijski apsces)

utisana
20.01.2011., 18:56

Koliko znam, sirutka ima probiotika u sebi a oni su jaaaako poželjni protiv kandide.

bettyyy
20.01.2011., 19:09
gdje si nabavila tu sirutku? sad sam bas cackala po netu i navodi se jako puno njenih dobrih karakteristika.nigdje bas nisam nasla navedeno da se ne preporuca piti u slucaju candide.

po mojem bi trebala bit super protiv candide...imas sirutku u prahu za kupit al nije tolko dobra..
sirutku meni mama slaze znam jedino da treba biti domace mlijeko a ne ono iz ducana...dok mamu pitam kak se slaze postupak javim...ja inace nju budem korisila za ciscenje jetre jer je jako dobra za to a posto imam psorijazu bilo bi pozeljno jetru malo ocistit...mislim da nije tesko za sloziti a i vrlo je jeftino mlijeko nije skupo tak da je prirodno a nije skupo:top:

HipPiE...
20.01.2011., 21:35
Kod nas toga ima napijaci, tamo gdje tete prodaju sir i kajmak... nije uopce skupo.. i strasno je zdravo:)

Lilypad
20.01.2011., 23:30
Probala ja svašta, pa onda na nekom forumu pročitah kako umjesto češnjaka mogu se stavljati tablete češnjakova ulja. i ja odoh u apoteku kupila, i nakon drugog dana ogromnooo poboljšanje. stavljam tjedan dana i skoro da više nema candide, vidit ćemo što će biti kad mi prođu stvari.

smile4
21.01.2011., 09:52
Koliko znam, sirutka ima probiotika u sebi a oni su jaaaako poželjni protiv kandide.

bok...

ja nisam probala tu sirutku jer vise ne znam što je zaista domaće i prirodno i kome vjerovat...a imam ful problema sa crijevima i opcenito nemoc..sumnjala sam na kakvu upalu dole jer toliko bolova imam i iscjedak a po nalazima-sve u redu osim anemije.na candidu mi nisu radili test..antibiotici navodno naruše crijevnu floru.s obzirom da je dr.sumnjala na klamidiju-pila sam antibiotike za to i vaginalete neke stavljala..a naknadno nalaz došao negativan..druga doktorica mi rekla da su antibiotici potakli širenje gljivica.i da mi je pao imunitet.

Eysan
21.01.2011., 13:27
Imate li neka iskustva i savjete u vezi kandide?

Na zalost... od kako sam imala kronicnu upalu jajnika i tada prvi put dobila gljivice,godisnje ih dobijem bar jednom,ako ne i vise puta... Vise i ne idem kod ginica.. svaki put jedno te isto...nakupujem lijekova,potrosim para i nista..mislim da sam postala imuna na sve te lijekove...

Ja sada cim osjetim da sam ih dobila,uzmem kantarionovo ulje koje stavim u rodnicu pa tampon..da ne iscuri :D i tako ostavim preko noci...ponovim 2-3 noci i rijesen problem... sigurno vise od 2 godine obavezno u svojoj maloj kucoj ljekarni imam po 2 flasice kantarionovog ulja :)

HipPiE...
21.01.2011., 14:11
Ja sada cim osjetim da sam ih dobila,uzmem kantarionovo ulje koje stavim u rodnicu pa tampon..da ne iscuri :D

Moj kantarion je samo za vanjsku upotrebu :rolleyes:

smile4
21.01.2011., 14:28

cure taj kantarion radite same il kupite gotovo? ja sam ranije znala mazat kožu ljeti tim uljem.

bettyyy
21.01.2011., 15:21

na mojem isto pise za vanjsku uporabu al su mi rekli u ljekarni da moze vaginalno....od kojeg proizvodaca ti koristis kantarion???

Eysan
21.01.2011., 16:18

Ja sam dobila od susjeda koji je farmaceut i koji ima apoteke,tj roditelji mu imaju dvije vrste..za vanjsku i za unutarnju...njih ne koristim jer je nezgodno staviti u rodnicu...slabo izlazi ulje iz flasice jer je staklena i ide na kapljice...

Dok sam ja sama kupila u marketu,flasica je kao ona od hidrogena,sa onim spicem i plasticna je :D Sad procitah da je za vanjsku... nema veze..meni pomaze...

Inace na ruci kod pazuha mi je valjda od grudnjaka izasao neki lisaj,pa sam mazala uljem i nestao je :)

HipPiE...
21.01.2011., 17:54
od kojeg proizvodaca ti koristis kantarion???

Ja sam ti u BiH... Pa je ovo kao neki nas "domaci"...
Uglavnom, teta iz apoteke mi je rekla "Ovo ti je za vanjsku upotrebu..." eeejs to, ja ne znam citat... Ali ako i vi koristite... Mozda se ne smije piti a ostalo... :D

Linea Exclusive
21.01.2011., 21:29
Po preporuci ljudi koji se kuže u alternativnu medicinu, od eteričnih ulja bih koristila samo Primavera, Oshadi ili Pranarom.
Sad imam kantarion i čajevac od Primavere (iz Bio&Bio).

azra222
22.01.2011., 11:47
jel probao tko vivag vaginalete(Lactobacillus acidophilus) ili Lactogyn kapsule oralno?

Sashica
22.01.2011., 14:48
Ja sam pila Lactogyn, vjerujem da su mi pomogle. Zapravo, zbog svojih problema s bakterijama koje sam imala, pila sam svaki dan Lactogyn (2x1), Omega 3-6-9- kapsule i Propolis nativni kapsule. E sad, je li mi pomogla kombinacija svega toga ili nešto od toga pojedinačno, ne znam :D

Ali ako ćeš piti Lactogyn, treba ga piti bar nekoliko tjedana da bi pomoglo, ja sam ga popila sve skupa 10 kutija (prvih cca 7 kutija 2x1 na dan, a onda 1 na dan).

Vivag vaginalete mi je preporučila moja gin. već na kraju svega, ali kako mi je onda bris bio napokon OK, nisam ih uzimala.

Linea Exclusive
22.01.2011., 15:09
jel probao tko vivag vaginalete(Lactobacillus acidophilus) ili Lactogyn kapsule oralno?

Probala i jedno i drugo.
Lactogynom nisam oduševljena, preskupe su mi za toliko koliko bi ih trebalo piti.
Uostalom, više vjerujem nečemu što se aplicira lokalno, tako da ih ne mislim više uzimati.
Vivag sam koristila samo jednom na preporuku dr., dok još nisam znala da imam sistemsku kandidijazu. Tako da nemam pojma jesu li mi pomogle, osjećala sam se isto. Ali između njih i Lactogyna uvijek biram vaginalete.
Moje mišljenje.:mig:

*SveMirac*
22.01.2011., 15:22

to se već spominjalo na ovim stranicama:)
to samo znači da ga se ne smije piti..dakle vaginalno no frks:D

azra222
22.01.2011., 16:44
Sasha i Linea,

jel znate koliko tjedana je minimum da bi uopce imale smisla?nigdje ne stoji, a uzimam paralelno i Normiu LGG vrecice za obnovu crijevne flore, 1xdnevno, na njima pise najmanje 2 tjedna. Ja sada ne osjecam neke strasne simptome, tek tu i tamo malkice da me zasvrbi, upravo sam 5 dana pila antibiotik zbog grla, pa sam mislila i zbog toga uzeti...lactogyn 2x1, i dva tjedna, znaci 2 kutije. + Normiu 1xdnevno isto 2 tj.

HipPiE...
22.01.2011., 19:04
to se već spominjalo na ovim stranicama:)
to samo znači da ga se ne smije piti..dakle vaginalno no frks:D

Da da, shvatih to gore u svom postu, kako sam pocela pisat tako i navrlo shvatanje:D
Nista, izgleda da cu se filovati kantarionom kao curka zacinima :lol:

Sashica
22.01.2011., 20:41
Sasha i Linea,

jel znate koliko tjedana je minimum da bi uopce imale smisla?nigdje ne stoji, a uzimam paralelno i Normiu LGG vrecice za obnovu crijevne flore, 1xdnevno, na njima pise najmanje 2 tjedna. Ja sada ne osjecam neke strasne simptome, tek tu i tamo malkice da me zasvrbi, upravo sam 5 dana pila antibiotik zbog grla, pa sam mislila i zbog toga uzeti...lactogyn 2x1, i dva tjedna, znaci 2 kutije. + Normiu 1xdnevno isto 2 tj.

Meni je moja gin rekla da se Lactogyn mora uzimati minimalno 6 tjedana da bude efekta. Ali, kažem, ja sam ga uzimala zajedno s Propolisom i Omegom, općenito za jačanje imuniteta. Ne mogu tvrditi da mi je samo Lac pomogao, ali vjerujem da kombinacija svega je :)

leeloo27
22.01.2011., 22:38
Cure moje vidim da ste se raspisale o lactogynu.

Evo moje iskustvo: ošla ja kod ginekologa po 1001. put zbog iste stvari i kaže meni čovjek neka si uzmem Lactogyn, da je on za obnavljanje prirodne flore. I tako ja odem do ljekarne, tražim Lactogyn uvjerena da su to vaginalete. I još meni ženska kaže svaki dan po jednu piti, ako je malo jača najezda ovih naših, jelte, beštija da se može uzimati i po 2 puta.

I tako ja došla kući, otvorila kutiju i vidim da su to kapsule i da ih čak ima 15 u jednoj kutiji. Došlo mi je da ginekologa pošaljem u rodni kraj. Kao prvo postoji hrpetina kapsula sa lgg-om i ostalim probioticima za kupiti u ljekarnama gdje dobiješ 90-100 kapsula za nekih 100-njak kuna. Ovo govno od Lactogxna platiš 80 kuna a ima ih samo 15. Kao drugo treba ti minimum jedno 2-3 mjeseca da piješ kapsule da bi one uopće imale nekakvog efekta.

Stoga cure moje drage, ne budite lude i ne bacajte novac na lactogyn kad za iste pare možete kupiti druge kapsule koje će jednako djelovati a u kutiji ima 5 puta više tableta.

azra222
22.01.2011., 23:03
huh...znaci samo dobra reklama...ne mogu otici kod ginekologice, a da ne uocim po svim zidovima plakate lactogyn, letke okolo u cekaonicama...a preporucila mi ih i druga doktorica...
pa sta ne bi bilo onda dovoljno piti jogurt lgg i stavljati dole tampon umocen u isti jogurt??:confused:

Linea Exclusive
23.01.2011., 09:51
Stoga cure moje drage, ne budite lude i ne bacajte novac na lactogyn kad za iste pare možete kupiti druge kapsule koje će jednako djelovati a u kutiji ima 5 puta više tableta.

Ovo sam htjela reći svojim postom.:mig: Potpis.
Drugo, za mene su vaginalete zakon, ne mogu mi nijedne kapsule toliko pomoći kao nešto lokalno.

*SveMirac*
23.01.2011., 11:36
Da da, shvatih to gore u svom postu, kako sam pocela pisat tako i navrlo shvatanje:D
Nista, izgleda da cu se filovati kantarionom kao curka zacinima :lol:

:mig:

a što se tiče lactogyna-shit na kvadrat!
prošle godine sam ga pila čak 6 mjeseci:rolleyes:i naravno ništa:kava:

azra222
23.01.2011., 15:34
evo par savjeta koje sam pronasla u jednoj knjizi:

Strucnjaci su naime dokazali da kad se Candida albicans jednom nađe na zenskim gacicama, ona prezivi normalni ciklus i pranja i susenja i moze iznova inficirati vlasnicu gacica.

Kao dodatni oprez, deterdžentom oprati "problematicni" dio gacica prije stavljanja u perilicu za rublje. Istrazivanje je pokazalo da ce se gljivice ubiti prokuhavanjem gacica, a moze ih se prije ponovne uporabe 24 sata namakati u bjelilu(klor). Zatim ih oprati neparfemiranim sapunom.

Gljivice ce se takodjer ubiti ako se gacice ispeglaju vrucim glacalom.
---

Ja osobno koristim uglavnom pamucne gacice,i njih sam uvijek stavljala u perilicu na 95. No, imam nekoliko gacica i finijih materijala, i na njima svima pise pranje na 30 stupnjeva!! Na 30 stupnjeva se nista zivo ne moze oprati niti ubiti, na pocetku sam tih par gacica prala tako na nizoj, pa ih glacalom ispeglala na onom pamucnom dijelu, sve dok ih jednom sve skupa nisam ubacila sa pamucnim na 95!! I nije im nista bilo! Nisu se niti skupile, niti razvukle..istina da ce kuhanjem imati kraci vijek trajanja, ali me nije briga, sada sve skupa kuham, i onda jos nakon prepeglam jednom.

cupanka
23.01.2011., 20:51
Ne bi trebalo!
Zašto misliš da imaš tu upalu?
Da imaš sve navedeno temperatura bi bila visoka.

Definicija
Upala jajnika (oophoritis) jest jedan od oblika upalne bolesti zdjelice (pelvic inflammatory disease - PID). Infekcija nastaje uspinjanjem mikroorganizma iz donjih dijelova ženskog spolnog sustava i jedan je od važnijih uzroka izvanmaternične trudnoće, neplodnosti i kronične boli u zdjelici. Upalu jajnika treba razlikovati od drugih oblika boli u trbuhu.

Nastanak
Infekcija se uspinje nakon što bakterije koloniziraju vrat maternice te se šire na maternicu, jajovode i jajnik. Bakterije Neisseria gonorrhoeae (uzročnik gonoreje) i Chlamydia trachomatis tipično uzrokuju upalnu bolest zdjelice. Ovi se uzročnici rijetko izoliraju iz tkiva jajnika; češće potiču infekciju drugim bakterijama. Ako se upala jajnika ne liječi, oko jajovoda i jajnika se može stvoriti ograničena gnojna nakupina koja se naziva tubo-ovarijski apsces.

Dob
Upala jajnika je najčešća kod žena u dobi mlađoj od 25 godina.

Simptomi
- bol u trbuhu
- bol u zdjelici
- iscjedak iz rodnice
- bolan vaginalni spolni odnos
- povišena tjelesna temperatura
- zimica
- mučnina
- povraćanje

Liječnik prilikom pregleda nalazi:
- tjelesnu temperaturu veću od 38 °C
- osjetljivost donjih kvadranta trbuha prilikom pipanja
- gnojni iscjedak
- bolna osjetljivost vrata maternice na pomicanje
- bolnost jajnika
- masa u području jajnika 8ako je nastao tuboovarijski apsces)

Ma nemam ja sve to (nedaj Bože),nego samo me zanimalo dali kandida može biti uzrok svim ii nekim od ovih pala,naime ja sam kandidu dobila poslije liječenja antibioticima i dobila sam strašn bol na području desnog jajnika,otišla giniću,to mi je usput bio i prvi ginekološki pregled,pregled je bio bolan,na što mi je ginić rekao da je to zbog upale i da ima puno gljivica,kad mi je s nečim namazao malo me popustilo,dobila sam vaginalete ali nisu nešt puno pomogle jer iscjedak i povremeno peckanje je tu,papa je uredan,i usput mi je rekao da su mi jajnici policistični,što sam znala i sama po simptomima.Uglavnom pisala sam o tom svom pregledu na još jednoj temi.

bettyyy
25.01.2011., 21:23
totalno sam u panici....mene zanima dali mi koji imamo vec par godina problema s candidom dali nam moze uci u krvotok i izazvati prosirenje po tijelu...il je to ipak malo teze???citala sam da su to najtezi slucajevi i mogu se naci kod pacijenta koji boluju od dosta teskih bolesti.ja sam malo razmisljala pa me brine dali od dugogodisnje kandide se moze desiti nesto slicno???:eek:je probal ko sa sodom bikarbonom rijesiti problem i ak je na koji nacin koristite tu sodu???

smile4
26.01.2011., 13:23
totalno sam u panici....mene zanima dali mi koji imamo vec par godina problema s candidom dali nam moze uci u krvotok i izazvati prosirenje po tijelu...il je to ipak malo teze???citala sam da su to najtezi slucajevi i mogu se naci kod pacijenta koji boluju od dosta teskih bolesti.ja sam malo razmisljala pa me brine dali od dugogodisnje kandide se moze desiti nesto slicno???:eek:je probal ko sa sodom bikarbonom rijesiti problem i ak je na koji nacin koristite tu sodu???

ja popijem sodu bikarbonu (trecina male zlicice) pomijesanu s vodom..probala svaki drugi dan...hm ne vidim promjene neke..(mozda manja nadutost).umorna sam vec od pretraga i doktora..vaginalni iscjedak ful, svrbež, bolan odnos, bolovi i grcevi i crijevima, mucnina, nadutost, vjetrovi(bilo sto da pojedem) kao na povracanje, vrtoglavice, uznemirenost, bolovi u zglobovima, osobito jajnici i donji dio trbuha..dr.opce prakse kaze-nesto me muci + stres, ginekologu sam opet narucena u trecem mj.. privatna ginicka mi je rekla da su gljivice...a meni se cini da su prosirile ful jer navodno samo vaginalno ne mogu uzrokovat ovakve probleme ali kad se prosire ful-onda mogu...

pokusala sam anti candida dijetu-ali prehrana je jako probrana i ovako sam jako lose...

azra222
26.01.2011., 13:37
hm...sad kad nabrajate...i ja imam grceve u crijevima, nadutost, al ne uvijek...nikad mi nije palo na pamet da bi uzrok mogao biti od candide??? nadam se da nije to kvragu....
inace nemam bolan odnos,niti bolove u donjem dijelu trbuha...

ina2
26.01.2011., 13:41
ja popijem sodu bikarbonu (trecina male zlicice) pomijesanu s vodom..probala svaki drugi dan...hm ne vidim promjene neke..(mozda manja nadutost).umorna sam vec od pretraga i doktora..vaginalni iscjedak ful, svrbež, bolan odnos, bolovi i grcevi i crijevima, mucnina, nadutost, vjetrovi(bilo sto da pojedem) kao na povracanje, vrtoglavice, uznemirenost, bolovi u zglobovima, osobito jajnici i donji dio trbuha..dr.opce prakse kaze-nesto me muci + stres, ginekologu sam opet narucena u trecem mj.. privatna ginicka mi je rekla da su gljivice...a meni se cini da su prosirile ful jer navodno samo vaginalno ne mogu uzrokovat ovakve probleme ali kad se prosire ful-onda mogu...

pokusala sam anti candida dijetu-ali prehrana je jako probrana i ovako sam jako lose...

Obavezno napravi UZV jajnika kada dođeš na pregled kod ginekologa! Ako ti je iscjedak sirast odnosno grudast bijele boje i bez mirisa Candida je sigurno, a možda i kakva upala. Ja imam Candidu, Gardnerellu i upalu i imala sam slične simptome: iscjedak grudasti bijeli, ponekada smeđkasti neugodnog mirisa, svrbež, bolan odnos i bolovi u trbuhu. Dobila sam terapiju i nakon menge krećem u borbu protiv beštija. Sve to imam od kada sam stavila spiralu pa ću i nju izvaditi. Da li je i koja od vas uočila vezu spirale i pojave Candide?

smile4
26.01.2011., 13:43
jel netko uspio samo konzumacijom češnjaka riješiti se te napasti?

smile4
26.01.2011., 13:48
INA2 -moram traziti ginekologa posebno da napravi utz jajnika il je to standardni vaginalni utz?
ne -ja nemam spiralu..

godinama imam iscjedak i grceve ali zadnjih godinu i pol se sve pojacalo.kilaza mi je pala, pojacana nemoc, umor, depresija, pms-sve gori i uzasno ga podnosim, nekakav iscjedak iz bradavica ponekad, uznemirenost, nesanica

bettyyy
26.01.2011., 13:57
je moguce imat stalno samo vaginalnu candidu bez onih u crijevima jer ja imam uglavnom simptome za vaginalnu???u zabludi sam jer ja inace imam iscjedak neki gusti bijelkasto zuti nije bas skroz sirasti neg gusti bez mirisa dali je i to candida???ne svrbi jako ko inace....
cesnjak je jako dobar al treba izbacit puno hrane i jesti ono kaj je dozvoljeno...
ja sam pocela piti sirutku domacu i sad mene zanima to je inace jako zdravo al sam nasla na netu da se nebi smijelo kod kandide piti..dal neko zna vise o tome????t

ina2
26.01.2011., 14:14
INA2 -moram traziti ginekologa posebno da napravi utz jajnika il je to standardni vaginalni utz?
ne -ja nemam spiralu..

godinama imam iscjedak i grceve ali zadnjih godinu i pol se sve pojacalo.kilaza mi je pala, pojacana nemoc, umor, depresija, pms-sve gori i uzasno ga podnosim, nekakav iscjedak iz bradavica ponekad, uznemirenost, nesanica

Ja idem privatno, pa me pregled sa papom i UZV košta 600 kn. Ako ti socijalni ginić ima UZV ne treba posebna uputnica. Ne znam kaj je ako ideš na pregled u bolnicu npr. Petrovu. Isto imam iscjedak iz bradavica i idem za 10-tak dana na UZV dojki. Preporučam ti i to da obavezno napraviš. Kakav ti je iscjedak? Imaš tu na forumu topic o tome pa pročitaj

HipPiE...
26.01.2011., 20:40
Mene zanima ovo... Ako nakon unosenja ugljikohidrata, secera kroz usta utice na javljanje, vracanje, pojacanje candide... Sto mislite da i unos jogurta i cesnjaka kroz usta moze isto pomoci? Ja sam u lgg jogurt nasjekla cesnjaka, mali dio odvojim za umakanje tampona, a ono pijem... Jesam cudnog zadaha malo, ali ne traje to dugo.... Paaaa, da vidimo kako ce uticati...

smile4
27.01.2011., 06:33
INA2 razmisljala sam o pitanju spirala i candida..hm...neznam dal ima veze ali evo slučaja: moja mama je imala spiralu koja je total srasla i pred nekih 10/15 godina ( sad ima tj.navršit će 55 god.) je imala jako problema.iscjedak, bolovi, natecen trbuh.uglavnom na pregledu se ništa nije vidjelo a ona nije mogla od bolova izdržat -jedva je pregled mogla izdržat. završila je kao hitnoća u bolnicu i opet naravno kao ništa dok je u konačnici nisu išli otvorit/operirat..a ono miom i sepsa koja se proširila na maternicu i jajnike.sve su joj izvadili i rekli da je bilo pitanje sata ako ne i minuta-da nije onda bila operirana..ne želim ni mislit šta bi bilo.

čitala sam po netu i gledala jedan prilog na tv gdje se dovodi u vezi candida s rakom i da je soda bikarbona odlična protiv nje..ja je popijem s vodom svaki drugi dan, isjeckam češnjak na fino i njega popijem s vodom.nastojim čim više prirodno sve a manje tableta.mislim da su mi antibiotici i pospješili te gljivice.

utz-lani ljetos je bio uredan. sad idem ponovno kod soc.ginica 31.03.dakle morala bi me dokt.slat i za prsa na kakav pregled? 33 godine imam..neki kazu da iza 30 pozeljno i dva put godisnje na ginek.pregled..bila sam i privatno kod gin.ali zaista se skupi novca.a ako je neki veci problem ionako cu zavrsit kod socijalnog..

bradavice-iscjedak: bjelkast il skoro proziran -mali sitne kao kapi/točkice

ina2
27.01.2011., 09:00
Smile4 hvala na informaciji. Odlučila sam izvaditi spiralu, zatim poslije menstruacije i vađenja spirale probati izliječiti Candidu Canesten vaginaletama i kremom, a i povećati ću unos bioaktiva i češnjaka pa ćemo vidjeti :ne zna:. Vjerojatno ću preći na flastere u svrhu kontracepcije. I moj iscjedak iz dojki je takav, ali idem provjeriti situaciju. Ne bi trebalo biti ništa opasno. I ja sam u ranim 30-tim.

smile4
27.01.2011., 12:23
ja sam pojačala unos češnjaka.a za mliječne proizvode sam malo u nedoumici ali konzumiram ih...
ja sam dvije il tri vrste vaginaleta probala, neke tablete isto, prije toga antiobiotike mi dala ginica (kriva terapija bila nazalost), ali mi nista nije pomoglo od toga...samo mrvu trenutacno...

a pms -svaki put sve gori i gori

kaduljica
27.01.2011., 12:46
cure, jel neko probao ovo? xxxxx
to su neke kapsule protiv gljivica, žena u apoteci ih je nahvalila do neba, kaže da ih mora jako puno naručivati i da se sve razgrabi..a ja naravno skeptična :kava:

Linkovi na stranice na kojima se prodaju različiti pripravci su zabranjeni.

Leeloo27

magic potion
27.01.2011., 12:48
Ja sam počela s unosom češnjaka i (ne znam ima li to veze s tim) ali svaki put me je uhvatila neka čudna mučnina.:ne zna:

nonich
27.01.2011., 13:52
Počela sam piti kontracepcijske pilule i od njih sam dobila gljivice. Može li mi itko reći izražavaju li se gljivice kod partnera samo crvenilom i svrbežom ili su simptomi i sitni bijeli "prištići"?

Hvala

bettyyy
27.01.2011., 14:02
muski simptomi su svrbez crvenilo i mali sitni pristici al mislim da su crvenkasti.....
za onaj homeopatski pripravak sam cula i nekima pomaze al mi je rekla teta u apoteci da uz to treba se drzati dijete...ja nesmem to trosit jer sadrzava echinacheu....citala sam neki ginek je napisal da treba lijeciti duplom dozom canesten vaginaletama znaci 3 dana onda pauza 3 dana i ponovo tri dana vaginalete a nakon toga svakih 15 dana po jednu vaginaletu canesten onu kaj je u kutiji samo jedna i to par mjeseci tak svakih 15 dana...da li je ko tak probal????

SamaraMorgan
27.01.2011., 16:02
jedno pitanje:D mogu li se gljivice prenijeti njemu, ako on recimo gura prste unutra:rofl:, pa ti prsti dođu poslije u dodir s penisom???:zubo:

vjerojatno je mogućnost za to mala.:rolleyes: ali moram pitati.:rofl:

leeloo27
27.01.2011., 16:31
Kod muških je mogućnost da pokupe gljivice tijekom spolnog odnosa nekih 15%.

Tako da ako i postoje neke šanse da se pokupi preko prstiju, one su minimalne. Na njih se ne hvataju toliko zato što gljivicama godi toplo i vlažno a to kod njih nije slučaj. I još ako k tome imaju jak imunitet, neće im se sigurno uhvatiti.

Gljivicama trebaju idealni uvjeti da se nakote, toplo, vlažno, slab imunitet i još ako se tome pridoda prehrana koja je krcata šećerom i sl. stvarima eto ti najezde.

smile4
28.01.2011., 17:22
Ja sam počela s unosom češnjaka i (ne znam ima li to veze s tim) ali svaki put me je uhvatila neka čudna mučnina.:ne zna:

i mene isto svaki put kad češnjak pojačam...čini mi se da se teže probavlja...

titirlica
28.01.2011., 19:29
Hy curke , evo stigla vam još jedna gljivičarka:D , zanima me zna li netko kako se dijagnosticira kandida ..osim nesnosnim svrabom:rolleyes:..postoji li neko testiranje za to..nikada mi gin to nije predložio :confused:

SamaraMorgan
28.01.2011., 19:35
slučajnost ili ne, ali skužila sam da mi se stanje pogorša kad se obrijem!:confused: :facepalm:

a što ću, pa ne mogu uzgajati šumu.:s :rofl::rofl:
:ne zna:

cupanka
28.01.2011., 21:42
slučajnost ili ne, ali skužila sam da mi se stanje pogorša kad se obrijem!:confused: :facepalm:

Ja uzgajam :raspa:

Francesca
29.01.2011., 14:17

istina

ja trimam škaricama a vanjske djelove dep. kremom

ankić
30.01.2011., 03:28
Hy curke , evo stigla vam još jedna gljivičarka:D , zanima me zna li netko kako se dijagnosticira kandida ..osim nesnosnim svrabom:rolleyes:..postoji li neko testiranje za to..nikada mi gin to nije predložio :confused:

Ima http://www.poliklinika-stela.hr/Candida_IgG.html

azra222
30.01.2011., 20:19
Buduci da smo spominjale Lactogyn dosta tu, meni je ginekolog rekao da su najobicnija glupost i da nista to ne djeluje. A jos preskupe :flop:

Linea Exclusive
31.01.2011., 10:00
je moguce imat stalno samo vaginalnu candidu bez onih u crijevima jer ja imam uglavnom simptome za vaginalnu???

Pisala sam već, nemoguće je da nemaš crijevnu ako imaš vaginalnu.
Kandida živi primarno u crijevima, ali i u vagini (u manjim količinama), i kad podivlja, akutno bude vaginalno (a nekima, kao meni, i probavne probleme stvara).
Po tvojim simptomima mislim da ti se proširila, i da bi trebala izvaditi antitijela. Pogotovo ako se dulje boriš s njom.

Socijalno na HZJZ u Rockefellerovoj, tražite up. od opće prakse.
Privatno poliklinika Analiza ili poliklinika Stela.

ms*day*dreamer
31.01.2011., 10:56
Cure NEMOJTE NIKAKO ići u polikliniku Stella i bacati pare. Tražite uputnicu od opće prakse za zaraznu kod infektologa ako imate baš češće od 6-7 puta godišnje infekciju. Ja sam skroz slučajno došla do njih i rekla mi je dokt da njima ne znači puno ta pretraga jer samo dokazuje da je nedavno bila infekcija kandidom i da sad vidi kako klinike kradu lovu. Dala mi je da ponovo radim sve briseve, ali KOD NJIH ne u Petrovoj i urin pretrage fakat detaljne i uzv mjehura i nekaj malo za imunitet pretrage i sad čekam da to bude gotovo pa da idem k njoj. Od svega toga i silnih preparata mislim da jedino vrijedi sređivanje prehrane, što manje šećera i bijelog brašna. Ali kod mene to nije dovoljno očito.. Jedino što sad koristim i dalje su kapsule češnjaka, vagi c, multivitamine tu i tamo i canesten kad mi se pojavi. Nema smisla da bacam pare i dalje. Nadam se da će mi pomoć malo više na zaraznoj.
I to što taj test pokazuje da su antitijela povišena za kandidu ne znači da netko ima sistemsku kandidu..to je nešto totalno drugo i puno opasnije. Nije isto kronična kandidijaza i sistemska..

Linea Exclusive
31.01.2011., 14:25
Cure NEMOJTE NIKAKO ići u polikliniku Stella i bacati pare. Tražite uputnicu od opće prakse za zaraznu kod infektologa ako imate baš češće od 6-7 puta godišnje infekciju. Ja sam skroz slučajno došla do njih i rekla mi je dokt da njima ne znači puno ta pretraga jer samo dokazuje da je nedavno bila infekcija kandidom i da sad vidi kako klinike kradu lovu. Dala mi je da ponovo radim sve briseve, ali KOD NJIH ne u Petrovoj i urin pretrage fakat detaljne i uzv mjehura i nekaj malo za imunitet pretrage i sad čekam da to bude gotovo pa da idem k njoj. Od svega toga i silnih preparata mislim da jedino vrijedi sređivanje prehrane, što manje šećera i bijelog brašna. Ali kod mene to nije dovoljno očito.. Jedino što sad koristim i dalje su kapsule češnjaka, vagi c, multivitamine tu i tamo i canesten kad mi se pojavi. Nema smisla da bacam pare i dalje. Nadam se da će mi pomoć malo više na zaraznoj.
I to što taj test pokazuje da su antitijela povišena za kandidu ne znači da netko ima sistemsku kandidu..to je nešto totalno drugo i puno opasnije. Nije isto kronična kandidijaza i sistemska..

Točno, kronična kandidijaza nije isto što i sistemska. Sori ako sam se krivo izražavala, ja imam kroničnu. Sistemska može biti jako opasna.

A zašto zarazna ako je kronična kandidijaza u pitanju?:ne zna: Meni su cervikalni brisevi i urinokultura čisti svi, a imam kroničnu.
I što ti napiše opća praksa na up., što traži?

ms*day*dreamer
31.01.2011., 16:01
Zato što tako česte infekcije nisu normalne..a logično je ako taako često imam infekcije, uz sve te vaginalete, probiotike, vitamine,itd. da nekaj negdje NE štima..možda i imunitet.. Došla sam kod infektologa i šta ja znam..rekla je da ćemo se malo družiti, ali se nada da ćemo riješiti problem. Ma to su mi fakat zadnji trzaji.. :D Meni urinokulturu nisu nikad detaljno radili, doktorica mi nije dala nikad..glupa je..jako..
Za početak neka napiše uputna dijagnoza, vaginalna kandidijaza( ako je češće od 6-7 puta godišnje). U urološku ambulantu se treba javiti i svaki dan je drugi doktor. Najbolje da kod doktorice neke odete bar su meni tako rekli. Ako netko nema te tegobe i to toliko često stvarno nema smisla da ide. Pitanje jel će meni ne znam kaj otkriti. Svakako javim kaj bude na kraju..al tek za nekih mjesec dana. Kaj se tiče probave i nadutosti može, a i ne mora biti kandida. Možda je jednostavno narušena crijevna flora. Meni fakat pomažu najobičniji probiotici. Koštaju oko 45 kn za desetak dana. Da i to pijem, zaboravih napisati.. :D Moram primjetiti da mi je zadnjih mjesec dana ok..i ako se i javi svrbež(prije mjesec dana zadnji put) brže prođe canestenom nego prije i nije više taaako intenzivan..tak da mi je to sve malo podnošljivije.

azra222
01.02.2011., 14:10
Meni fakat pomažu najobičniji probiotici. Koštaju oko 45 kn za desetak dana. Da i to pijem, zaboravih napisati.. :D .

koje probiotike uzimas? jel ih uzimas na prazan zeludac ili poslije jela?i jel isti probiotici jednako djeluju i za narusenu i vaginalnu i crijevnu floru? ja pijem sada Normiu za crijevnu floru. Na njima pise da se uzimaju nakon jela, a dvije farmaceutkinje u ljekarni rekle da ih se uzima na prazan zeludac...nemam pojma sto je onda bolje..

p.s. jel tko pio Zenafluk ili Diflucan kapsule protiv gljivica?

leeloo27
01.02.2011., 16:50
Imaš o Diflucanu par stranica unazad.

Ja sam ga pila, nije loš al ako nije uklonjen uzrok gljivica one će se vratiti nakon par mjeseci unatoč Diflucanu. I može dosta oštetiti jetru tako da ga se baš ne preporuča često piti.

TheLudaMaca
01.02.2011., 21:25
Ja sam imala upale te gljivicnu infekciju skoro svaka 2 mjeseca, izludjivalo me....uzela sam canesten kremu za 3 noci s aplikatorom..
od tad ni traga :D preporucujem svima....meni je stvarno pomoglo....pozz

azra222
01.02.2011., 22:11
Imaš o Diflucanu par stranica unazad.

Ja sam ga pila, nije loš al ako nije uklonjen uzrok gljivica one će se vratiti nakon par mjeseci unatoč Diflucanu. I može dosta oštetiti jetru tako da ga se baš ne preporuča često piti.

a kako ukloniti uzrok, ako se cesto vracaju, a ne zna se zbog cega? moze biti pad imuniteta, moze neizbalansirana prehrana...bilo sta...kako uopce otkriti uzrok? primijetila sam da se ginekolozi bas i ne obaziru previse na njih...ili ne daju nista, ili propisu Diflucan jednokratnu kapsulu

leeloo27
01.02.2011., 22:21
A prvo moraš otkloniti neke osnovne stvari, znači prestati nositi tange i ne pamučno donje rublje, isto vrijedi i za najlonke. Onda ako ne koristiš gel za intimnu njegu početi koristiti neki, ako koristiš probati možda neki drugi. Izbjegavati parfimirane i obojane wc papire (nevjerovato je koliko meni nabujaju kad nekoliko dana koristim ovakav wc papir), namirišane uloške. Za vrijeme menge probaj koristiti pamučne uloške (ima always sensitive liniju koja je od pamuka).

Ako piješ pilule, možda je od toga. Ne bi bilo loše provjeriti hormone, imunitet (ja recimo imam hipotireozu-manjak hormona štitnjače i imam sjeban imunitet pa mi zbog toga se stalno vraćaju). I probaj izbjegavati jesti puno slatkoga jer od toga bujaju ko lude, izbjegavaj sve što ima plijesni u sebi (raznorazni sirevi, kvasac...), unosi što više probiotika što u obliku jogurta što u kapuslama.

Mallena22
02.02.2011., 02:07
Pre nekoliko meseci, sam mislim imala kandidu, peckanje pri mokrenju, peckanje prilikom seksa, jeli to bila kandida? A moj decko je imao kod glavica ispod kozice kao neka bela sirasta zrnca, koje je oprao i nisu mu se vise pojavljivala, a da i peklo ga je to.... Ja sam pila sam neke cajeve i na tome je i proslo. Spremam se ovih dana otici ginekologu, znam, da kasnim, ali nisam bila u mogucnosti otici pre... Sad me zanima ako nemam nikakve tegobe, peckanje... a nema ni moj decko, je li moguce da je kandida prosla sama od sebe? Uzgred znam, da je kandida gljivica koja i inace zivi u nasem telu, ali usled njenog povecanja pravi "stetu".