PDA

View Full Version : Gljivica Candida albicans

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22

Austra
11.04.2012., 08:30
Ja ti uzimam od KAL-a, dođe oko 70ak kn 100 tableta, pretpostavljam da ima i drugih marki...

Koristim ti Hy-bio od Solgara, to ti je vitamin c+bioflavonidi, u tableti je, jednu dnevno se uzima :)

Koliko platiš Solgar ? :)
I dal Ove gornje nabaviš isključivo u ljekarni? (KAL)

anonimna123
12.04.2012., 08:55
da kvotam samu sebe malo za promjenu:zubo:

pogledala unazad tih par stranica.
inace koristim Rojazol kremu i Plymicol vaginalete i smiri se, a onda nakon nekog vremena ponovno vrati :confused:
doduse, koristila sam razne antibiotike za neke druge stvari pa nije ni cudo ako mi organizam nemoze podnijet toliko toga. jedem puno kruha, a za slatkim sam luda. znaci smanjiti ili izbaciti to dvoje :cry:
ako mi se i sada ponovno pojavi, narucit se za Papu pa ustanovit o kojim tocno gljivicama se radi... drugo nesto mi stvarno ne pada na pamet.:ne zna:

*SveMirac*
12.04.2012., 13:52
pogledala unazad tih par stranica.
ako mi se i sada ponovno pojavi, narucit se za Papu pa ustanovit o kojim tocno gljivicama se radi... drugo nesto mi stvarno ne pada na pamet.:ne zna:

često se događa da rojazoli, canesteni i sl. ne djeluju curama.
pogotovo kod recidivirajućih infekcija. oni djeluju lokalno na vaginu, a kod neravnoteže flore uzrokovane čestim korištenjem antibiotika treba obratiti pozornost i na crijevnu floru.

pokušaj smanjiti slatko i ugljikohidrate a la pašta, kruh čim više možeš.
uvrsti puno voća, povrća i žitarica u prehranu.
vlakna su bitna za mehaničko čišćenje crijeva od candide.
češnjak je dobar prirodni fungicid pa ga uvrsti u prehranu.
obavezno ili acidofil ili neki drugi jogurt 1 do 2 puta dnevno, a ako ne voliš uzmi si probiotike u ljekarni.

one savjete o ne nošenju uskog, ne pamučnog rublja već znaš.
pranje intimnim šamponima čim manje, a kada trebaš onda neka budu sa malim pH vrijednostima (3,5-4,0). dobro se posuši poslije. fen je najbolji za tako nešto. samo na lagano i udaljeno od čuče:D
dobre su i vaginalete sa laktobacilima.

na papi će ti utvrditi samo da li imaš gljivice ne i vrstu gljivica za to ti treba bris na anaerobe. možeš pitati ginića da ti ga napravi.
s obzirom da kažeš da si uzimala puno atb-a (ja sam imala taj slučaj isto) trebat će ti neko vrijeme da ti se oporavi crijevna i vaginalna flora stoga strpljenja i ne posustaj:mig:

eto nadam se da sam pomogla.
ako te još nešto zanima slobodno pitaj:cerek:

anonimna123
13.04.2012., 08:21
.....
eto nadam se da sam pomogla.
ako te još nešto zanima slobodno pitaj:cerek:

hvala!

nayer
14.04.2012., 16:59
Heloucek!
Ovakoc imam pitanjce.
Imala sam gljivicnu infekciju(svrbez i iscjedak),pretpostavljam candida i doktorica mi je dala Canesten vaginalete.Nakon prve vaginalete mi je odmah proslo,imala sam odnos i sad ih imam na grlu,pretpostavljam da su one posto su se odmah javile sutradan..Sad sam bila u bolnici lik je rekao da nema pojma sta je to :rolleyes: :rofl:.Malo sam sad grgljala kadulju..Zanima me sto ste vi pili i je li ona prijenosna na kraju ili nije?Pošto je eto meni sad u grlu :503: a mom dragom nista...

Vodenbuha
14.04.2012., 17:47
Heloucek!
Ovakoc imam pitanjce.
Imala sam gljivicnu infekciju(svrbez i iscjedak),pretpostavljam candida i doktorica mi je dala Canesten vaginalete.Nakon prve vaginalete mi je odmah proslo,imala sam odnos i sad ih imam na grlu,pretpostavljam da su one posto su se odmah javile sutradan..Sad sam bila u bolnici lik je rekao da nema pojma sta je to :rolleyes: :rofl:.Malo sam sad grgljala kadulju..Zanima me sto ste vi pili i je li ona prijenosna na kraju ili nije?Pošto je eto meni sad u grlu :503: a mom dragom nista...

Dokle god traje liječenje od Candide, treba zaboraviti na seks. To ti je doktorica trebala valjda reći :misli:
Okej, nakon jedne tablete ti je prošlo :rolleyes:
Ali liječenje nije gotovo, trebaš ih stavljati svih 7 dana (ili koliko već) pa se tek onda upustiti u odnose :kava:

Da, i najvjerojatnije da su ti to gljivice.
Imaš na netu neke mogućnosti liječenja na sodom bikarbonom, kaduljom itd, sad mi se ne da tražiti, ali guglaj malo i naći ćeš ziher :mig:

nayer
14.04.2012., 17:58
Dokle god traje liječenje od Candide, treba zaboraviti na seks. To ti je doktorica trebala valjda reći :misli:
Okej, nakon jedne tablete ti je prošlo :rolleyes:
Ali liječenje nije gotovo, trebaš ih stavljati svih 7 dana (ili koliko već) pa se tek onda upustiti u odnose :kava:

Da, i najvjerojatnije da su ti to gljivice.
Imaš na netu neke mogućnosti liječenja na sodom bikarbonom, kaduljom itd, sad mi se ne da tražiti, ali guglaj malo i naći ćeš ziher :mig:

Ja sam dobila terapiju od 3 vaginalete,kojih 7 dana..
I rekla mi je kao da mogu normalno imati odnose da nije prijenosna kad ono jutros iznenađence :D Znaci ne trebaju antibiotici?
Ja sam ih isto dobila od šugavog sinersula :504:

Afrika paprika
14.04.2012., 18:04
I rekla mi je kao da mogu normalno imati odnose da nije prijenosna kad ono jutros iznenađence :D

:confused:

Ako ti je to rekla tvoja ginekologica, mijenjaj ju odmah.

Ako se ševiš dok imaš kandidu bez kondoma, pit će ti i penis oralnu terapiju i canesten skupa s tobom i nećete se smjeti seksati dok to traje :D

Inače uglavnom se pojave od jakih antibiotika, da. Meni redovno :rolleyes::mad:

nayer
14.04.2012., 18:23
:confused:

Ako ti je to rekla tvoja ginekologica, mijenjaj ju odmah.

Ako se ševiš dok imaš kandidu bez kondoma, pit će ti i penis oralnu terapiju i canesten skupa s tobom i nećete se smjeti seksati dok to traje :D

Inače uglavnom se pojave od jakih antibiotika, da. Meni redovno :rolleyes::mad:

:eek: O jebote.
Njemu nije ništa srećom :rofl: ,valjda ni ne bude i sad apstinencija :(
Ja imam tu terapiju od 3 dana znaci nista strasno,meni su dolje vec nakon prve vaginalete simptomi nestali.. Jedino me muče sad ove u grlu..Jesi ih imala kad tu?I kako si ih ljecila,jel dugo?I smijem li se makar ljubiti?:rofl: Zvucim k'o napaljena tinejdzerka :rolleyes:

Afrika paprika
14.04.2012., 18:32
Pa jednom kad ih dobiješ, pojavljuje ti se i kasnije. Meni i na jak pad imuniteta, i na antibiotike.

Ono što je najbolje je umočiti tampon u jogurt s lgg kulturom, mene bolje prođe od canestena, on mi je preagresivan. A i gljive ne umru kad ih prestaneš osjećati, tako da provedi terapiju do kraja kak spada jer će se inače pojavljivat stalno ako ih ne "preboliš".

nayer
14.04.2012., 19:00
Ok,to bi mogla raditi.Mene jedino muce ove u grlu,kako da njih lijecim :ne zna:

Afrika paprika
14.04.2012., 19:23
Nemam pojma.
Pij jogurt? :D

nayer
14.04.2012., 19:41
Nemam pojma.
Pij jogurt? :D

:rofl: Nadam se da ce netko dati neki savjet :D

Daisy28
14.04.2012., 21:37
Od kud ti ideja da ti je to na grlu kandida? Kandida je gljivica i lijeci se antimikoticima, a bakterije antibioticima. Odi doktoru nek ti pogleda grlo.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

leeloo27
14.04.2012., 21:59
Joj ubit ću vas. :D Na Zdravlju ima tema o Candidi u ustima pa molim vas tamo nastavite pisati o tome.

Nayer vjerovatno si od antibiotika pokupila gljivice jer antibiotici ubijaju i dobe i loše bakterije. Candida je inače normalan stanovnih naše flore i faune :zubo:, al kad se unište dobre bakterije onda se ona previše razmnoži i radi probleme. I da, može se prenjeti i spolnim putem, kod muških se baš toliko često ne hvata jer ipak ona voli toplo i vlažno pa smo mi sretnice kod kojih češže buja.
A što se tiče ovoga na ustima napisala si da si pila antibiotike, pretpostavljam da je to bilo iz grla. Ovo što ti opisuješ meni se čini ko gnojna angina, imaš temu na zdravlju o tome pa si pročitaj (mogu biti i gljivice, al one uglavnom budu u usnoj šupljini i na jeziku i to poput bijelih naslaga, utipkaj si u google soor pa čitaj).

anonimna123
15.04.2012., 17:48
evo, ja vec par puta imala terapiju i sa vaginaletama i nekim kremama. sve dobro neko vrijeme pa se opet vrati. vise sam luda od toga.
kao, treba vise uzimat jogurta, zelja,..., ne nosim preusku odjecu ili odjecu od pamuka, ne ju "sminkat" cesto sa kojekakvim preparatima za pranje,... ok, to je meni sve jasno, ali sto da sada napravim nakon sto mi se ponovno pojavilo?

bila bih zahvalna na jos kakvom savjetu, ako moze i sa strane strucnjaka. jos 2 dana i gotova terapija, ali meni ovo ne nestaje. sad bih najradje :cry:

nayer
15.04.2012., 20:21
Ja sam sad u dilemi.Danas trebam uzeti zadnju vaginaletu a dobila sam menstruaciju.Sto sad?:ne zna:

leeloo27
15.04.2012., 20:42
Ja sam sad u dilemi.Danas trebam uzeti zadnju vaginaletu a dobila sam menstruaciju.Sto sad?:ne zna:

Pa trebalo bi pisati u uputama. One koje se ne smiju stavljati za vrijeme menge mislim da to imaju napisano u uputama.

nayer
15.04.2012., 21:09
Pa trebalo bi pisati u uputama. One koje se ne smiju stavljati za vrijeme menge mislim da to imaju napisano u uputama.

A pise da ne bi trebalo jer moguce da lijek nece djelovati dobro.Sad cu morat cekat da prodje da stavim tu zadnju :rolleyes: A citala sam da sve cure uredno stavljaju i za vrijeme menge..

Daisy28
20.04.2012., 06:13
Vaginalete protiv kandide nisu antibiotici vec antimikotici, po stoti put :)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

WolfWoman
22.04.2012., 11:27
bila bih zahvalna na jos kakvom savjetu, ako moze i sa strane strucnjaka. jos 2 dana i gotova terapija, ali meni ovo ne nestaje. sad bih najradje :cry:

Jel znas sto ti je pruzrokovalo gljivice? Ako ne prestaje, onda moras saznati cime je izazvano, pa lijeciti pravu upalu ili sta vec.
Meni su gljivice bile izazvane cervititisom... Radila sam ispiranje svako vece i koristila vaginalete. Pa ako zelis, mozes i ti pokusati tako...

Prokuhati litar vode i ubaciti kavenu zlicicu sode bikarbone. A mozes i caj od kamilice ubaciti u vodu. Kamilica smiruje upalu, a soda bikarbona je dezinficijens i smiruje gljivice. Uz to probaj Nystatin vaginalete, ukoliko ih ima u Hrvatskoj. One su antibiotik i antimiotik- sve u jednom.
Kad se smire gljivice, onda koristi Kantarion vaginalete barem mjesec dana, u slucaju da imas neku upalu.

simon3
25.04.2012., 17:38

Ajme meni, ubijaju me :503: Prokleta candida!! Meni se pojavila u trudnoći, kad i jest normalno, ali od tada se vraća svako malo :( Jogurt zbilja pomaže, samo iskreno, ni probava mi nije najbolja, tako da ima perioda kad ga ne jedem ili mi se jednostavno ne jede...Sutra idem ginekologu vidjeti što ću. I ja pazim na sve, nema više sexy rublja :( samo pamučno ali ništa...
Pitam se ima li veze to što ljeti svaki dan idem na plažu, i ne da mi se presvlačiti, pa ostanem u mokrom kupaćem par sati..?:ne zna:

Lois Lane
25.04.2012., 18:50
Evo mojeg recepta, ne pojavljuju mi se sad vec zbilja dugo pa izgleda da je za mene ova kombinacija bila dobitna:
Na prve znake upale, vaginalno cesnjak preko noci sedam dana.
Nakon toga, sedam dana vaginalete s acidofilom.
U isto vrijeme oralno SVAKI DAN a ne samo sedam dana:
- ujutro i navecer kapsula cesnjaka
- 2 kapsule probiotika (kupujem onu DMovu marku, 20 komada oko 45,00 kn)
- pola litre acidofila
I da kucnem u drvo, super sam!

evelinzg
03.05.2012., 13:23
Ja sam konačno :jumping: skužila šta mi ih izaziva: *ebena Lino lada!!! :503:
Kad god bi jela palačinke s tim namazom kroz par dana eto crvenila svrbeža i pečenja.

leeloo27
03.05.2012., 13:34
Šećer. :D

Daelynn°
06.05.2012., 17:21
Mene zanima koliko vas ovdje koristi sapune za intimnu njegu i kakva su vam iskustva s njima?

Ja odkad koristim to, nemam ni g od gljivica.
Bilo mi je malo čudno što sam ih se tako lako riješila pa sam malo prčkala po netu i na drugom forumu sam čitala o tim sapunima i obično su žene ili u potpunosti zadovoljne ili im nikako ne paše. Znači nema neke zlatne sredine, ali isto tako se dio njih riješilo gljivica.
Vidim da se ovdje svi muče s gljivicama pa me zanima koliko je ljudi probalo te sapune i da li im je išta pomoglo?

Afrika paprika
06.05.2012., 17:39
Imala sam Lactogynov sapun, ali nije posebno pomogao.

Anon222
13.05.2012., 09:56
Ok ovako, zadnjih mjesec dana mi je bilo užasno stresno zbog učenja itd. Imunitet mi je pao gadno.
Zadnji spolni odnos sam imala prije više od 6 mjeseci sa zaštitom, dakle od toga nije. Imam 18 godina i ovo je prvi put da sam dobila gljivice,
naravno simptomi su bijelkasti grudasti iscjedak i svrbež iznutra. Djevojke OBAVEZNO recite mami, tati, kome god da vjerujete jer ovo
nije nešto što biste htjeli prolaziti sami. Ginekologu na pregled i točka. Nemojte misliti da će vas roditelji osuđivati jer je njima sigurno na prvom mjestu da je sa vašim zdravljem sve u redu.

Mazala sam Canestenom no to nije pretjerano pomagalo pa sam Googlala. Pročitala sam oko 20tak članaka sigurno i ludila i paničarila. No danas je 3. dan i već se smiruju.

Evo što sam napravila.

Kupila sam Probiotik jogurte i to pijem svaki dan po 2 puta ako ne i više. Ne jedem kruh, ne jedem slatko. Samo salatu (cezar) i voće.
Pijem čajeve, bilokakve nije bitno. S puno limuna unutra, bez meda, bez šećera. Rigorozno, ali zdravlje je najbitnije.
Tuširam se dvaput dnevno (ujutro i navečer) i ispirem se dole s hladnim čajem od kamilice (obavezno hladan zato što gljivice vole toplinu).
I sada slijedi oduran dio al eto, šta je tu je. Operem ruke medicinskim sapunom i na prst namažem mješavinu canesten kreme i probiotik jogurta i izvadim nakupinu gljivica (jbg odurno ali djeluje). Bitno je da povadite sve van i nakon toga opet iznutra namažite s jogurtom, vjerujte mi cure ovo stvarno olakšava, daje vam lagano hladan osjećaj i pomaže pri olakšavanju svrbeža.
Nosite široke prozračne, pamučne gaćice i po mogućnosti spavajte u širokoj pidžami bez gaćica. I mijenjajte donje rublje nakon svakog tuširanja!
I još nešto, nakupinu gljivica vadite van svaka 2-3 sata i mažite jogurtom iznutra (bez canesten masti, canesten koristim samo ujutro i navečer). I navečer obavezno ispirite hladnom kamilicom.
Za dva dana ponovno idem na pregled kod ginekologa i nadam se da će se do tada skroz povući.

Nadam se da sam vam pomogla!

Afrika paprika
13.05.2012., 11:43
Imaš Canesten vaginalete s kremom. Tri su, i djeluju ko nuklearna bomba ako ih staviš tri večeri zaredom.
Što se tiče čeprkanja toga van :D - radije dobro umoči tampon u jogurt s probiotikom i drži unutra 2 sata pa ponovi postupak - lakše je i manje odurno :D

leeloo27
13.05.2012., 11:56
I navečer obavezno ispirite hladnom kamilicom.

Šta ispireš kamilicom? Nadam se ne ono što ja mislim.

Anon222
13.05.2012., 12:51
http://yeastinfectionhomeremedyx.org/

Evo ti pa čitaj, meni je definitivno pomoglo. Nema skoro ničega više :)

rossi79
13.05.2012., 15:13
... I navečer obavezno ispirite hladnom kamilicom.

pa kamilica pospješuje rast candide. :503::503: :503:

Anon222
13.05.2012., 17:10
Zbilja? Ja nisam tako pročitala.
Poslušala sam savijet Afrike Paprike i stavila tampon s jogurtom. Nakon što sam ga izvadila
gotovo ničega više nije bilo.
Očito meni ove metode djeluju.

Sretno!

leeloo27
13.05.2012., 17:30
Joj ne da mi se sad čitati to sve s linka, jel ispireš rodnicu sa kamilicom ili se samo izvana s njom popereš?

Inače kamilica je poznata po tome da isušuje sluznice pa ne znam baš koliko je pametno s njom ispirati išta, jer se narušava flora i mogu se nakotiti još gore stvari od candide.

Anon222
13.05.2012., 18:06
samo izvana

leeloo27
13.05.2012., 20:15
Pa bolje ti je umjesto toga oprati se sa gelom za intimnu njegu, on ima ph prilagođen sluznici. Kamilica dosta isušuje (ko npr. sapuni i gelovi za tuširanje) i ne znam koliko je pametno nju koristiti (znam da se recimo kod upala očiju ne preporučava stavljati obloge od kamilice baš zbog toga jer isušuje kožu i sluznicu).

I evo savjet jedne doktorice jednoj djevojčici koja je imala gljivice (curica je imala manje od 10 godina, naravno nevina je tako da nikakve vaginalete nisu dolazile u obzir), da si napuni lavor sa vodom i istrese u to čašu jogurta i u tome malo sjedi. Eto možda malo glupavo zvuči al ništa ne košta probati. :)

mario1337
17.05.2012., 12:51
pozdrav svima, evo i jednog dečka u ženskom topicu. nadam se da ne zamjerate :p
tu sam radi svoje drage cure budući da je nju ili sram poduzeti nešto po pitanju problema, ili je pak lijena i misli kak je to normalno i kak će ju canesten uvijek izvlačit.

dakle, ja 18, ona isto tolko još malo, veza nam traje nešto više od godinu dana, a radi dost velike daljine vidimo se, recimo, po prosjeku svakih 2-2.5 mjeseca. kad god se vidimo 'to' i radimo jel, i do sad smo se cirka 3 puta susreli s malim problemom... par dana nakon odnosa nju bi 'tetka' počela svrbeckat malo i lagano se crvenit (govorimo o ulazu/početku vagine), a sutra dan bi se i izbacile kakve male bijele točkice.

(uzimam u obzir pretpostavku da se radi o ovim klasičnim gljivicama jel)

kolko smo primijetili one se manifestiraju nakon svakog odnosa koji je bio s prezervativom. zašto to mislim? zato što smo preko zime bili sami zajedno punih 5 dana i stalno smo se 'cepali' bez kondoma (veliki rizik i moja greška, znam. sačuvaj me bože, sad sam pametniji pa ga stavljam), i jedino joj se tad ta mala napast nije pojavila. dok smo se nedavno vidili i kroz 90% odnosa u par dana prošli s kondomom i OPET joj se izbacilo.

sjećam se da sam čak u strahu prethodno ljeto odma tjedan poslje manifestacije gljivica pohrlio kod čak 2 dermatologa/urologa/venerologa (kako se već zovu majstori) - onog u bolnici i privatnog i dao im da me provjere jer stvarno ne bi htio da sam ja kriv i da jadna to konstantno kupi od mene. i eto, hvala bogu sve je ispalo u redu i nisam bio 'zapečačen' ičim i ustanovio sam da je nešt kod nje problem jer nije baš da je normalno dobivat svrbež, crvenilo i gljivice nakon svakog 3. ili 4. odnosa.

znam da je vrijeme da je konačno zamolim da se oslobodi neugodnosti te da ode kod ginekologa kako bi je pregledo, jer ovako možemo tapkat u mraku (ona se može mučit) narednih xy mjeseci/godina. dakle, osim toga što bi mi većina vas vjerovatno preporučila da je uputim ginekologu ili koje već kompetentne osobe za pregled inog problema, imate li još kakav savjet ili pak indiciju o čem bi se moglo radit ako pak nisu ove standardne gljivice u pitanju?

nadam se da će neko nać 5 minuta za moje štivo, unaprijed hvala.

Lilith666
17.05.2012., 15:45
pozdrav svima, evo i jednog dečka u ženskom topicu. nadam se da ne zamjerate :p
tu sam radi svoje drage cure budući da je nju ili sram poduzeti nešto po pitanju problema, ili je pak lijena i misli kak je to normalno i kak će ju canesten uvijek izvlačit.

dakle, ja 18, ona isto tolko još malo, veza nam traje nešto više od godinu dana, a radi dost velike daljine vidimo se, recimo, po prosjeku svakih 2-2.5 mjeseca. kad god se vidimo 'to' i radimo jel, i do sad smo se cirka 3 puta susreli s malim problemom... par dana nakon odnosa nju bi 'tetka' počela svrbeckat malo i lagano se crvenit (govorimo o ulazu/početku vagine), a sutra dan bi se i izbacile kakve male bijele točkice.

(uzimam u obzir pretpostavku da se radi o ovim klasičnim gljivicama jel)

kolko smo primijetili one se manifestiraju nakon svakog odnosa koji je bio s prezervativom. zašto to mislim? zato što smo preko zime bili sami zajedno punih 5 dana i stalno smo se 'cepali' bez kondoma (veliki rizik i moja greška, znam. sačuvaj me bože, sad sam pametniji pa ga stavljam), i jedino joj se tad ta mala napast nije pojavila. dok smo se nedavno vidili i kroz 90% odnosa u par dana prošli s kondomom i OPET joj se izbacilo.

sjećam se da sam čak u strahu prethodno ljeto odma tjedan poslje manifestacije gljivica pohrlio kod čak 2 dermatologa/urologa/venerologa (kako se već zovu majstori) - onog u bolnici i privatnog i dao im da me provjere jer stvarno ne bi htio da sam ja kriv i da jadna to konstantno kupi od mene. i eto, hvala bogu sve je ispalo u redu i nisam bio 'zapečačen' ičim i ustanovio sam da je nešt kod nje problem jer nije baš da je normalno dobivat svrbež, crvenilo i gljivice nakon svakog 3. ili 4. odnosa.

znam da je vrijeme da je konačno zamolim da se oslobodi neugodnosti te da ode kod ginekologa kako bi je pregledo, jer ovako možemo tapkat u mraku (ona se može mučit) narednih xy mjeseci/godina. dakle, osim toga što bi mi većina vas vjerovatno preporučila da je uputim ginekologu ili koje već kompetentne osobe za pregled inog problema, imate li još kakav savjet ili pak indiciju o čem bi se moglo radit ako pak nisu ove standardne gljivice u pitanju?

nadam se da će neko nać 5 minuta za moje štivo, unaprijed hvala.

hah, i meni se isto to desava. :/ i ja mislim da je to do latexnih kondoma, da me nenormalno iziritiraju, toliko da mi nekad sluznica popuca i zaradim gljivurine. Probajte sa nelatexnim kondomina, kaj drugo da ti velim. Tak i ja. A ak nije punoljetna, nek saceka rodjus pa nek ode ak joj je vec neugodno ili ak se mora ici s roditeljem kao sto je u mom 'selu' slucaj s maloljetnicima, barem koliko sam ja upucena. :D Uostalom, ako je dovoljno odrasla da se krese, dovoljno je odrasla i za pregled ko ginica. Bilo bi krajne neodgovorno to sve na svoju ruku konstantno radit. Ak ide redovno stomatologu, neka ide i ginicu. :D

I da, imam i ja jedno, mozda nekima krajne glupo pitanje, al et'. :D
Dakle preporuca se uzimanje svakakvih yogurtnih kultura, laktobacila i njima slicnim, a kvasci/gljive nisu dozvoljeni/preporucljivi, cak i krusni i pivski kvasac i nj. proizvodi koliko sam do sad procitala.
A sto je s kefirom? S obzirom da je kvasac, a yogurt? xD Da li osim sto smanjuje broj stetnih bakterija sprijecava razvoj candide ili pak pomaze i svojim ni malo cool srodnicima da se mnoze? :D

mario1337
18.05.2012., 21:41
i ja sam puco na to da bi latexni kondomi mogli bit uzrok pa sam joj još davno spominjo da probamo promijenit, što do sad nismo napravili naravno.

se tebi nakon odnosa s nelatexnim to i dalje izbacuje ili? imaš neke nelatexne za preporučit? tj. ko uopće i ima nelatexne? durex na našem tržištu nema, ili se varam?

puni sad 18. još malo pa ću popričat s njom glede ginekologa. red bi bio ipak otić jer ne valja se pravit slijep na takve stvari.

Lilith666
19.05.2012., 21:12
i ja sam puco na to da bi latexni kondomi mogli bit uzrok pa sam joj još davno spominjo da probamo promijenit, što do sad nismo napravili naravno.

se tebi nakon odnosa s nelatexnim to i dalje izbacuje ili? imaš neke nelatexne za preporučit? tj. ko uopće i ima nelatexne? durex na našem tržištu nema, ili se varam?

puni sad 18. još malo pa ću popričat s njom glede ginekologa. red bi bio ipak otić jer ne valja se pravit slijep na takve stvari.

Mene latexni iziritiraju i slijedeci dan mi se uglavnom gljive namnoze. Pa onda preventivno namazem Plimycol kremom. Ono just in case. XD
A koliko znam, Durex Real Feel je nelatexni, ali je malo skuplji. Mada jos nisam imala priliku probat ga, tek sam ga prosle sedmice vidjela u Dm-u. Dobro su se sjetili prosirit izbor kondoma. -.-

mario1337
22.05.2012., 07:37
namažeš se kremicom poslje odnosa jel?
real feel smo bili jednom koristili još davno i sve je 5 bilo, al sad pojma nemam jesu nelateksni (nisam čito).

stihaa
24.05.2012., 15:11
Dobila sam treapiju diflucanom. Popiješ jednu (čarobnu:D) kapsulu i sve prođe. Tako kažu. Kakva su iskustva? Pomaže li diflucan tako kako kažu?

Afrika paprika
24.05.2012., 17:54
Tri Canesten vaginalete s kremom, oko 50 kn u ljekarni u slobodnoj prodaji. Kao hidrogenska bomba djeluje :D
Meni oralna terapija nikad nije pomogla, a pila sam Itrac, koji je kao strašan. Diflucan je dobio i partner sa mnom, ali meni nije ništa djelovao.

Altera
25.05.2012., 09:19
Baš sam ja htjela komentirati da se Canesten prodaje u dvije varijante - jedna je tableta /vaginaleta od 500 mg + tubica kreme (mislim da je oko 70 kn) ili u varijanti 3 tablete/vaginalete, svaka po 200 mg (50 kn), to je bez recepta.
Po sastavu je isto što i Plymicol, samo drugi proizvođač, možda je on jeftiniji?

Znam da takve stvari idu i na recept, ali se i tad plaća, samo puno manje 10-15 kn.

Meni osobno se čini bolja varijanta tri večeri po jedna vaginaleta, nego jednu večer "udarna" od 500 mg, ali to je samo neka moja logika, nemam konkretnih argumenata za tvrdnju.

Ja sam uzimala neke oralne terapije, malo je pomoglo, ali nije riješilo problem. Ovo s Canesteneom mi djeluje perspektivno, vidjet ćemo.

Bajdvej, kako znate da je Candida? Meni na nalazima uviek piše samo fungi ili tako nešto, nikad konkretno što.

lolly popp
25.05.2012., 12:37
ja sam danas bila kod ginića i prepisao mi je betadin vaginalete, pa me zanima jel ih je netko koristio da mi kaže nešto o njima i koja je cijena..?
hvala

svemirska djeva
03.06.2012., 16:13
jel potrebno ić giniću da bi ustanovio jel to to,za svaki slučaj (iako nema dileme ako imam dva glavna simptoma?) i prolazi li kod nekog samo od sebe?

Zezaam
05.06.2012., 14:23
Drage curke, imam pitanjce?!? :confused:

Ugl, koristila sam arilin vag. (2 kom) za GV i odmah nakon toga 6 kom plimycol vag. za gljivice.
Čim sam počela s arilinom, pila sam i lactogyn oralno (1x2tbl - jednu kutiju, a zatim 1x1tbl jednu kutiju koju još nisam završila) - ovo je sve kak mi je rekla ginekologica.
Tjedan dana je sve bilo ok, nema više mirisa od GV, a simptoma candide ionako baš i nije bilo (osim laganog svrbeža ponekad).

Zatim sam na svoju ruku kupila Gyno pro da se još i mažem s tim (kako kažu na svojim stranicama ''Za održavanje zdrave vaginalne flore i prevenciju vaginalnih infekcija koristite GYNO PRO jednom dnevno na područje genitalija ili na dnevnom ulošku.'').
Namazala sam se prije spavanja, a idući dan je počelo svrbuckanje, nema promjene boje (onak kako zna biti crvena), nego samo neugodno svrbi... :503:
Jer se to candida vratila ili mi ne paše Gyno pro ili je to neka reakcija koja će proći ako i dalje mažem???

Ako je neka od vas imala slična iskustva, bit ću jako zahvalna :s

sandra85
06.06.2012., 15:05
cure trebam pomoc od vas, dosta sam citala ove postove i odlucila napokon i ja napisati nesto!:)

naime uspjela sam rijesiti candidu pomocu dijete i bio kult candee, svi brisevi i nalazi su mi ok, ali sam opet pocela jesti "normalno", bijelo brasno, secer itd. i sad mi se cini da se opet vratila, mada mi iscjedak nije grudast/sirast, nego kao neka sluz??? ne kuzim dal je to candida (nista drugo mi ne pada na pamet jer sam radila briseve prije mjesec dana i bili su uredni). bio kult i dalje pijem radi preventive (rossi79 vidjela sam tvoje postove da ti je to pomoglo i da vec mjesecima nemas problema s candidom - bez obzira na prehranu?).

ne kuzim, jel taj iscjedak moze biti nesto drugo, neka upala, nesto, samo da nije opet candida...:confused:

nuklea500
06.06.2012., 15:29
Bolje trajno izbaci bijelo brašno i šećer, to i nije neka žrtva. Barem meni nije.

Otkad sam se zadnji put javila, stanje mi se znatno popravilo.

U prehranu sam vratila sve voće, pojedem tu i tamo i malo meda, vratila sam i integralnu tjesteninu. I seksam se jako često :cerek: Zasad sve OK, ne pecka, ne svrbi... Pijem i dalje puno kefira, povremeno ubacim u sebe češnjak s kantarionom, prevencije radi. Sve pet :mig:

Bože podrži :rolleyes:

rossi79
06.06.2012., 18:03
cure trebam pomoc od vas, dosta sam citala ove postove i odlucila napokon i ja napisati nesto!:)

naime uspjela sam rijesiti candidu pomocu dijete i bio kult candee, svi brisevi i nalazi su mi ok, ali sam opet pocela jesti "normalno", bijelo brasno, secer itd. i sad mi se cini da se opet vratila, mada mi iscjedak nije grudast/sirast, nego kao neka sluz??? ne kuzim dal je to candida (nista drugo mi ne pada na pamet jer sam radila briseve prije mjesec dana i bili su uredni). bio kult i dalje pijem radi preventive (rossi79 vidjela sam tvoje postove da ti je to pomoglo i da vec mjesecima nemas problema s candidom - bez obzira na prehranu?).

ne kuzim, jel taj iscjedak moze biti nesto drugo, neka upala, nesto, samo da nije opet candida...:confused:

ja zaista jedem sve i slatko i peciva odnosno kruh (navodno brašno samo po sebi nije toliko strašno koliko je kvasac). candide nema ni sad...
ali provjeri aerobe... lako moguće da je neka upala npr. streptokok ide uz iscjedak sličan canididi...

sandra85
06.06.2012., 23:07
da, izgleda da cu morati trajno izbacit secer i bijelo brasno, malo sam se zaletila s palacinkama :D

radila sam bris na aerobe/anaerobe i sve zivo, imala sam e.coli pa sam nju lijecila, nisam nakon terapije radila ponovo bris, al mislim si - manje je zlo nego candida! samo se nadam da mi nije to na psihickoj bazi sve, toliko sam izludila ovih mjeseci s candidom da sad samo molim Boga da se ne vrati :)

sandra85
06.06.2012., 23:12
Bolje trajno izbaci bijelo brašno i šećer, to i nije neka žrtva. Barem meni nije.

Otkad sam se zadnji put javila, stanje mi se znatno popravilo.

U prehranu sam vratila sve voće, pojedem tu i tamo i malo meda, vratila sam i integralnu tjesteninu. I seksam se jako često :cerek: Zasad sve OK, ne pecka, ne svrbi... Pijem i dalje puno kefira, povremeno ubacim u sebe češnjak s kantarionom, prevencije radi. Sve pet :mig:

Bože podrži :rolleyes:

super, cini se kao super plan, mislim da bi trebala i ja tako, a ne odjednom vratit sve "nezdravo" :D imam i ja kefir, bez njega mi vise ne prodje dan, super napitak :D drzim fige da se ne vrati!

evelinzg
14.06.2012., 06:56
U ponedjeljak prije spavanja sam savila canestenovu vaginaletu, onu što ide jedna, kremom namazala izvana i sljedeće jutro isto mazala izvana do kraja dana,
ali ništa, nikakvog poboljšanja...sinoć sam izvana našpricala onaj gyno pro, jutros opet, ali i dalje sve crveno izvana.. inaće mi se od canestena sve povuče do kraja dana kad stavim vag. ali ovaj put ništa :ne zna:
...e sad, jel da stavim još jednu tu canestenovu vaginaletu, ili je prerano, ima ko iskustva s time? pošto je ta za jednokratnu upotrebu, kolko bi vremena trebalo proć da se stavi ponovno ista takva za jednokratnu, pošto mi nije prva pomogla?

silenteyes
15.06.2012., 10:42
pojavile su mi se gljivice zbog antibiotika, pa me zanima dal će to proći ako koristim canesten kremu samo za vanjsko područje ili obavezno trebam primijeniti nešto za unutarnje područje?

Afrika paprika
15.06.2012., 18:12
Za unutarnje je važnije, pa iznutra dolaze.

tritritri
16.06.2012., 11:04
cure/žene, imam pitanje ... prije 10-ak dana sam primjetila nelagodu, svrbež, blago peckanje i jako crvenilo. iscjedak nije ništa posebno drugačiji niti neugodnog mirisa. 2-3 dana poslje sam otišla u apoteku i magistra mi je dala rojazol vaginalete. već nakon par dana simptomi su se povukli, osim crvenila, ali i to lagano prolazi.

ono što mene brine je što svaki dan na vešu primjetim jako mali, ali jasni trag svijetlo crvene krvi. :ne zna: ostala mi je još jedna od 7 vaginaleta. je li to uobičajeno tijekom upala i/ili korištenja vaginaleta? zadnji put sam kod ginekologa bila prije 9 mjeseci i sve je bilo uredno osim što je papa test pokazao "promjene specifične za upalu". očito sam sklona tome.

ne znam je li bitno za napomenuti, ali danas je treći dan kako mi kasni menstruacija.

Afrika paprika
16.06.2012., 12:05
Odi hitno ginekologu, pobogu.

jopipa6
20.06.2012., 10:13
Dali mi možete reći gdje se u Zagrebu mogu kupiti vaginalete kantariona????

Hvala!

Esthelle
22.06.2012., 22:57
Zanima me koji su znaci alergije na klotrimazol te postoji li nesto drugo, nekog dr kemijskog sastava za lijecenje kandide? Mozda rojazol? Jel se moze kupiti bez recepta?

NylonSmile
27.06.2012., 17:43
E ne mogu vise.
Kuzim ja vec godinama da imam kandidu u crijevima al uvijek mi je bila prevelika zrtva odrec se kave odnosno secera uz kavu, alkohola, i napadaja žudnje za secerom. pa se ostavim na par dana pa odustanem, znate kako to vec ide.

Al kako me zadnjih dana bolilo toliko da se nisam mogla pomaknut i to u kombinaciji s napadajima gastritisa, i doslovno nije bilo elastina koji sam mogla na sebe obuc - prestala jest secere i brasno.

al evo sada trenutno mi je trbuh veci no ikad prdim - ne svako 15 min(kao inace) vec konstantno i dalje imam filing da cu eksplodirat.
jutros u oko pola 7 mi je bio napuhan dosta al mogla sam navuc robu
pojela sam 2 kefira, zbregov onaj s 0,9 masti. 3 granny smith jabuke koje sam oprala u sodi bikarboni. i doslovno 3 male žlicice zobenih s vodom sam da me malo zavaraju. i oko litru vode.

i napuhala sam se ko zaba u 5 misecu trudnoce! od cega?
ni kave ni zvaka ni niceg danas nisam šopala!

OD CEGA!? :(

:503:

:(

dreamtheater21
30.06.2012., 21:36
Pozdrav ljudi, evo i moja priča

Prije mjesec dana sam primjetila iscjedak iz vagine bijele boje, sirasti (kao male bijele pahuljice) na dnevnom ulošku. Pri tuširanju bih se ispirala iznutra i dosta ''toga'' bih izvukla van. Prestalo je samo od sebe, ali opet mi se vratilo i već oko 2 tjedna se mučim s tim. Ne svrbi me niti me pecka, samo takav iscjedak koji ima čudan miris i pročitala sam da se radi o candidi.
No, točno prije mjesec dana ustanovila sam da imam e. coli, na što mi je liječnik prepisao antibiotike NOFLOX (10x1). Popila sam ih do kraja, a u uputama u nuspojavama piše da je manje često moguća gljivična upala rodnice. Istraživala sam po internetu, mogući uzročnici candide su i pojedini antibiotici, i, budući da ne želim nikakvu kemiju u sebe unositi, odlučila sam se za prirodne metode liječenja. Jučer sam počela piti acidofilno mlijeko, noćas sam umetnula režanj češnjaka kao tampon, danas sam unijela dva režnja češnjaka i opet popila dosta acidofila. Primjetila sam da mi se iscjedak već smanjio. Zanima me koliko dugo još ovo trebam prakticirati i jesu li ove metode samo privremeni lijek? Što mi još preporučate?
Hvala i pozdrav svima

zameomevjetar
03.07.2012., 13:05
ej curke, trebam pomoć...
prije cca dva mjeseca je bris pokazao candidu (prvi put ikad), tad me bilo i full svrbilo, dobila vaginalete i u 7 dana sve skroz prošlo, rekao gin da ne treba ponavljati bris.
zadnjih dan-dva me kao malo svrbucka, pa pretpostavljam da se vratila candida. jel postoji išta što si mogu nabaviti u ljekarni a da nije na recept? da ne moram prolaziti proceduru slobodnog dana za pregled kod ginića, 2 sata čekanja i ustvari pregled kod zamjene jer je on na bolovanju... ha?

Sashica
03.07.2012., 16:43
...jel postoji išta što si mogu nabaviti u ljekarni a da nije na recept?

Možeš Canesten.

Stoic
04.07.2012., 00:22
Ovako stvari stoje:

Nepunih 16 mi je godina i jos nikako nisam bila kod ginekologa, a i ne bih jos htjela ici ukoliko to mogu izbjeci.
Zadnjih par mjeseci (negdje od treceg mjeseca) me dolje svrbi. Ima crvenila i peckanja prilikom mokrenja (ako se tijekom brisanja pocesem :/ ), tako da sam, cim sam procitala topic, odmah posumnjala na Candidu albicans.

Mami sam rekla za svoj problem pa mi je ona preporucila koristenje Plimycola tjedan dana, i to mi je stvarno pomoglo, samo sto se svrbez vratio odmah nakon sto sam tu kremu prestala koristiti.
Jos jedna stvar; dok imam mjesecnicu uopce me ne svrbi. :ne zna:

Sada cu probati promijeniti nacin prehrane jer stvarno tucem slatkise leva leva, ali ako netko ima jos neki savjet, svakako je dobrodosao. :S

Lilit
04.07.2012., 13:49
savjet: otic kod ginekologa, doktor ko i svaki drugi

micek<3
05.07.2012., 13:45
mene zanima jeste li imale probleme sa vlazenjem tj suhocom rodnice nakon upale? Naime izlijecila sam jaku upalu i sada imam problem vlazenja.Nije psiholoski ,zasada sam zdrava ,papa test je uredan ,izlijecila sam tu upalu i idem na kontrolu za dva tjedna.Dali je moguce da mi se od tih silnih vaginaleta rodnica osusila ,inace prije nisam imala problema s tim.Ne pijem pilule .Ne zelim lubrinkante koristiti ali kupila sam lactogyn gel ,no ono sto me sad brine hoce li mi gospođa postat ovisna o njemu ?:D nekako se zato bojim uzimati te lubrikante .

Mozda ima i veze to sto pijem evin caj?Pa i on dodatno isusuje :ne zna:

mima29
05.07.2012., 14:40
Meni se bila isušila i ispucala do krvi od silnih vaginaleta i antibiotika. Intenzivno koristila 3-4 dana multi-gyn liquigel i opet je sve super. Ne koristim ga već 3-4 dana i sve je normalno

micek<3
05.07.2012., 15:05
Meni se bila isušila i ispucala do krvi od silnih vaginaleta i antibiotika. Intenzivno koristila 3-4 dana multi-gyn liquigel i opet je sve super. Ne koristim ga već 3-4 dana i sve je normalno

super onda cu i njega kupiti . hvala ti na odgovoru!:mig:

Velika_kokos
07.07.2012., 08:18
Prije dva mjeseca imala sam kandidu na spolnom organu i nakon terapije canestenom prosla je bez problema. Kako decko nije imao simptome, on je samo par puta namazao kanesten. Prije dva tjedna ispod pazuha sam primijetila crvene krugove oko podrucja gdje se depiliram - mislila sam da sam se iritirala britvicom ili nesto, ali nije prolazilo mazanjem bepantenom. Cini se da imam gljivice ispod pazuha, a jucer sam primijetila i bijele tockice po jeziku, ocito imam i na jeziku.
U ponedjeljak idem doktoru, zanima me sto mogu napraviti preko vikenda osim da se šopam lgg jogurtima.
Je li moguce da sam dobila candidu u ustima oralnim seksom jer se on do kraja nije zalijecio.
Ovo ispod pazuha mazem kanestenom od jucer.

micek<3
07.07.2012., 21:57
Nikako se rjesit ove bestije!
bila sma na pregledu i dobila sam 5 dana po 2x dnevno hiramicin i vaginalete 7 dana.Zavrsila terapija i super je bilo 4 dana i u to cijelo vrijeme se zdravo hranim,izbjegvama slatko, sopam se kefirom i probioticima,lgg i pijem cajeve i izgleda da se opet vratila.:503: Nisam sigurna ali danas sam primjetila iscjedak blago zuckast (bez mirisa,bez svrbeza ali i to je normalno kod nje)i kad sam se pogledala u ogledalo nekako mi sve to izgleda previse crveno ,upaljeno.Pa ja cu poludit,ako se opet vratila gdje je bila ta 4 dana kad nije bilo nicega .Mozda samo panicarim ali strah me jer sam se taman poveselila sexu i sad izgleda opet nic od toga :D:( . Na pregled idem tek za tjedan dana.

marinho25
12.07.2012., 19:22
evo za candidiste izasao neki novi inovativni probiotik s gljivicom Kluyveromyces marxianus fragilis B0399 (netipican jer sadrzi gljivicu a ne bakterije i otporan je na zelucanu kiselinu )te takav navodno jako dobar za kandidu..jedini problem je sto ga nema u hrvatskoj ali ima u sloveniji , bosni i italiji pa kome je blizu..da je jako dobar za osobe intolerantne na laktozu jer sadrzi neki vrag koji metabolizira laktozu..
zove se biosympa

ja sam ih kontaktirao mislim da mi je rekao neki njihov predstavnik ili sta je vec 14 eura..poslao mi je neke brosure u pdf-u kako dijeluje na kandidu pa ako koga zanima mogu mu poslati mailom..

BestTime
12.07.2012., 22:59
Radi gljivica mi dok. preporučila vaginaletu i Canesten? Ovo mi je prvi put da ih koristim pa trebam mali savjet.
Kod umetanja tablete u rodnicu ,primjetila sam da je na aplikatoru ostao krvavi trag. Menga mi uranila tjedan dana. Pitanje je hoće li tableta djelovati ili ću morati čekati da menga završi pa probati još jednom? I dali se smije koristiti krema za vanjsku upotrebu za vrijeme menge? Hvala vam unaprijed na bilo kakvom odgovoru:mig:

adryy
16.07.2012., 17:13
Radi gljivica mi dok. preporučila vaginaletu i Canesten? Ovo mi je prvi put da ih koristim pa trebam mali savjet.
Kod umetanja tablete u rodnicu ,primjetila sam da je na aplikatoru ostao krvavi trag. Menga mi uranila tjedan dana. Pitanje je hoće li tableta djelovati ili ću morati čekati da menga završi pa probati još jednom? I dali se smije koristiti krema za vanjsku upotrebu za vrijeme menge? Hvala vam unaprijed na bilo kakvom odgovoru:mig:

mislim da i nece dijelovati ,moras cekat da prode,pa ponovo

leeloo27
19.07.2012., 12:28
Matidalo post ti je obrisan jer na podforumu Zdravlje je zabranjena prodaja, razmjena ili poklanjanje lijekova, preparata, stvari....

Molim vas da takve stvari obavljate ili na pdf Mali oglasi ili putem pp-a. Hvala! :)

Esthelle
21.07.2012., 11:08
Čitala sam malo unatrag neke postove, te sam naišla na post u kojem je pisalo da bi ginekolozi nakon neuspješne terapije protiv gljivica, trebali raditi ispiranja (tuširanja) s albothylom. Evo link: http://www.rivaon.com/cakula/lijecnik/2ginekolog50.htm

Mene zanima jel netko bio na tome i da mu je to pomoglo? Naime, već 9 mjeseci muku mučim kako dijagnosticiraju doktori s vaginalnom kandidom. Ne mogu je se nikako riješiti. A ne znam zašto mi nitko od ginekologa nije spomenuo tu mogućnost tuširanja? :ne zna:

I da, jel postoje i dalje te Nistatin vaginalete? To nisam zapravo još nigdje vidjela ni čula da prepisuju.

rossi79
21.07.2012., 13:39
Čitala sam malo unatrag neke postove, te sam naišla na post u kojem je pisalo da bi ginekolozi nakon neuspješne terapije protiv gljivica, trebali raditi ispiranja (tuširanja) s albothylom. Evo link: http://www.rivaon.com/cakula/lijecnik/2ginekolog50.htm

Mene zanima jel netko bio na tome i da mu je to pomoglo? Naime, već 9 mjeseci muku mučim kako dijagnosticiraju doktori s vaginalnom kandidom. Ne mogu je se nikako riješiti. A ne znam zašto mi nitko od ginekologa nije spomenuo tu mogućnost tuširanja? :ne zna:

I da, jel postoje i dalje te Nistatin vaginalete? To nisam zapravo još nigdje vidjela ni čula da prepisuju.

ja sam svojevremeno dobila albothyl vaginalete za gljivičnu infekciju koje se nisam nikako mogla riješiti i pomoglo je, ali samo kratkoročno. nekih 6 mjeseci je bio mir, a onda se opet sve vratilo. na kraju sam se gljivica uspješno riješila tek s bio kult candeom.
ali postoji mogućnost da nemaš samo candidu već i neku vaginalnu infekciju koja stalno potiče stvaranje candide. jesi radila briseve na aerobe, anaerobe, klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu? lako je moguće da neliječena infekcija uzrokuje candidu.

Esthelle
21.07.2012., 13:58
Hej, sve živo sam isprobala, ne mogu je se riješiti, pa ne mogu :( Pila sam i biokult candeu, nije mi pomogla. Yeast Fighters. Candida yeast homeopatske kuglice. Bila kod privatnih i državnih ginekologa. Jedna velika nula. Ovih 9 mjeseci, ni sama ne znam kako sam izdržala, vulva mi je cijelo vrijeme crvena, a i sluznica mi je izranjavana. Nju saniram sa bornom kiselinom, ali evo već treći tjedan korištenja, jako malo je to sve uspjelo zacijeliti.
Radila sam u više navrata sve moguće briseve, nikad mi ništa nisu našli!!! I to me zbunjuje, jer znam da kandida dolazi zbog pretjeranog razmnožavanja bakterija, ali meni su jedino ustanovili normalnog stanovnika vagine - Lactobacillus. Ujutro na tamponu (tako mi je dr sugerirala - korištenje borne kiseline na tamponu i stavljanje prije spavanja) primjetila sam naravno grudičasti iscjedak plus zeleno žutu sluz. Upravo zbog te sluzi, krajem 5 mj otisla kod ginekologinje, učinila mi bris na aerobe i na Trichomonas. Oba nalaza negativna. Nemam pojma što bi to moglo biti :ne zna:
Jel netko probao možda Multi gin irigator i šumeće tablete? Ja sam si to danas kupila i ne preostaje mi ništa drugo nego da i to probam. Ionako doktori o nekim stanjima znaju manje od nas koje patimo mjesecima i godinama od ovog, tako da se stvarno ne bojim to koristiti, jer kad je ovako loša situacija mjesecima, ovo može biti samo olakšanje donekle. Naravno, ne smije se pretjerivati, ali da se treba pokušati, za to jesam. Jer do sada mi niti jedan ginekolog nije dao dobar savjet, dapače, pustili su mi na volju nek se sama liječim. Toliko o njima.

Tinchy26
22.07.2012., 21:46
pozdrav,vec mjesecima muku mucim sa candidom,u glu,misicima,rodnici i crijevima ...uz to imam i heliko bakteriju pa sam na trojnim antibioticima i 30 dana diflucana...

od sutra idem opet na strogu strogu dijetu...ima jos netko da krece na dijetu

i koliki je normalan broj kolonija candide u crijevima

Esthelle
23.07.2012., 06:26
Daj mi reci kako su ti utvrdili da imas kandidu u misicima? Kakva je to terapija od 30 dana diflukana? Koja doza?
Ja muku mucim sa vaginalnom kandidom vec 9 mj. Iako je test pokazao da je ova moja kandida osjetljiva na diflukan, poboljsanja nema nakon pokljukanih preko 10 njih od 150 mg :503:
Bila sam i na dijeti nekih 2 mj, ni to nije pomoglo!
Koliko to kod tebe traje?

Tinchy26
23.07.2012., 21:38
Daj mi reci kako su ti utvrdili da imas kandidu u misicima? Kakva je to terapija od 30 dana diflukana? Koja doza?
Ja muku mucim sa vaginalnom kandidom vec 9 mj. Iako je test pokazao da je ova moja kandida osjetljiva na diflukan, poboljsanja nema nakon pokljukanih preko 10 njih od 150 mg :503:
Bila sam i na dijeti nekih 2 mj, ni to nije pomoglo!
Koliko to kod tebe traje?

U misicma osjetim nakon odredjenih namirnica snazno grcenje misica....te da mi se nesto cijedi po njima..ja kandidu imam oko godinu dana dugo nije dijagnosticirana.

pijem diflucan 50 mg 30 dana jer sam 3-ima antibioticima radi h.pylori....

bila sam na LCHF dijeti i je pomogla je + bio kult candea...ali kasnije pocela jest po starom i sada antibiotici i eto svega nazad!sada krecem opet moram i radi h.pylori i krecem na bio rezonancu jer sam puna bakterija i gljiva...

micek<3
24.07.2012., 08:16
cure koji je najbolji probiotik u kapsulama?
Kupila bi neki probiotik i lactogyn kapsule ili smatrate da mi je bio kult candea savim dovoljna?

Esthelle
24.07.2012., 22:48
U misicma osjetim nakon odredjenih namirnica snazno grcenje misica....te da mi se nesto cijedi po njima..ja kandidu imam oko godinu dana dugo nije dijagnosticirana.

pijem diflucan 50 mg 30 dana jer sam 3-ima antibioticima radi h.pylori....

bila sam na LCHF dijeti i je pomogla je + bio kult candea...ali kasnije pocela jest po starom i sada antibiotici i eto svega nazad!sada krecem opet moram i radi h.pylori i krecem na bio rezonancu jer sam puna bakterija i gljiva...

Ali kojom metodom su ispitali, dokazali postojanje kandide u misicima? :ne zna:
I ja sam bila na LCHF, ali nisam primijetila poboojsanje.

pohane tikvice
25.07.2012., 21:19
Jel netko probao možda Multi gin irigator i šumeće tablete? Ja sam si to danas kupila i ne preostaje mi ništa drugo nego da i to probam. Ionako doktori o nekim stanjima znaju manje od nas koje patimo mjesecima i godinama od ovog, tako da se stvarno ne bojim to koristiti, jer kad je ovako loša situacija mjesecima, ovo može biti samo olakšanje donekle. Naravno, ne smije se pretjerivati, ali da se treba pokušati, za to jesam. Jer do sada mi niti jedan ginekolog nije dao dobar savjet, dapače, pustili su mi na volju nek se sama liječim. Toliko o njima.

Ja sam ti probala taj multigyn irigator i nije mi pomogao. To mi je preporučio ginekolog, a kasnije sam saznala da to zapravo nije zdravo koristiti jer ispere apsolutno sve iz rodnice, i dobro i loše, i rodnica onda postane još osjetljivija i još lakše nazad pokupi candidu i tko zna kaj još...

Ginekolozi nažalost niti ne znaju dati dobar savjet za candidu...Jesi napravila bris na candidu, tj. da ti se točno odredi koju vrstu candide imaš i da ti se na nalazu pokaže na koje je točno lijekove osjetljiva? Npr. meni niš ne djeluje osim diflucana, nikakvi canesteni i slično.

Prirodni preparati (probiotici, čajevac, kantarion, citrofit, ulje češnjaka, c vitamin...) i lchf ishrana su meni najviše pomogli, iako je se ni ja već godinama nisam uspijela riješiti, samo ju držim pod kontrolom...A kad se ful razbukta, onda intezivna terapija diflucanom, i tako ukrug, užas :( Drž se, ima nas još :mig:

pohane tikvice
25.07.2012., 21:25
I ja sam bila na LCHF, ali nisam primijetila poboojsanje.

Čak i kad si na lchf ne smiješ jesti neke stvari koje su inače u lchf dopuštene, tj. moraš biti na lchf za candidu. Npr. zabranjen je ocat (zbog kvasaca), sir, pa čak bi trebalo i sve mliječne proizvode izbjegavati. Npr. ja sam osjetila veliko poboljšanje kad sam u potpunosti izbacila mliječne proizvode i živjela samo na povrću, mesu i jajima. Ali dugoročno mi je jako teško održavati takvu prehranu jer sam jednostavno gladna, i jogurt mi dobro dođe kad sam u gradu ili na poslu i nemam kaj za pojesti. Ista je stvar i s orasima i bademima, trebalo bi i njih izbjegavati, jesti što više zelenog povrća, rotirati namirnice (ne jesti svaki dan isto) itd. U svakom slučaju, prehrana s puno puno muke :D

Esthelle
26.07.2012., 06:54
Pa i slijedila sam smjernice za LCHF antikandida dijetu. Nije pomoglo, kažem ti.

Mislim da je irigator super stvar, neka sve ispere, ionako pijem lactogyn kapsule, tako da bi onda trebalo biti ok.

*SveMirac*
26.07.2012., 15:21
Mislim da je irigator super stvar, neka sve ispere, ionako pijem lactogyn kapsule, tako da bi onda trebalo biti ok.

Irigator ti ne bi ni ja preporučila ako se mučiš sa kandidom.
cure koje ovdje pišu, ukljućujući pohane tikvice i mene, se bore godinama pa su ovo stvarno dobronamjerni savjeti iz vlastitih iskustava.

unosiš laktobakterije kroz lactogyn i onda ih ispereš irigatorom.. tako teško da će se dovoljno njih zadržati u rodnici i pomoći ti u borbi sa gljivicama.
mislim da ti to nije dobra ideja, ali opet, svatko je slobodan probati sve šta misli da će upaliti pa kroz metodu pokušaja i pogrešaka skužiti što mu najbolje paše.
također većini ovdje sa ozbiljnim i dugotrajnim problemom (vidim da i tebe muče duže vrijeme) gljivica, ako se dobro sjećam komentara, lactogyn nije nešto značajnije pomogao.
ja sam ga osobno pila 6 mjeseci i bacila brdo ali brdo love na njega i ništa.
ginekolozi ga vole prepisivati u zadnjih par godina ali nije ništa posebno.
rađe pij neki drugi probiotik koji ti se s financijske strane više isplati pa ga koristi dulje vrijeme.
jer ovih 15 kapsula od 75 kn koje traju tjedan dana jer moraš piti 2 dnevno je užasno neisplativo, preko čega bi još i prešla da i djeluje kako treba.:rolleyes:

pohane tikvice
26.07.2012., 22:55
također većini ovdje sa ozbiljnim i dugotrajnim problemom (vidim da i tebe muče duže vrijeme) gljivica, ako se dobro sjećam komentara, lactogyn nije nešto značajnije pomogao.
ja sam ga osobno pila 6 mjeseci i bacila brdo ali brdo love na njega i ništa.
ginekolozi ga vole prepisivati u zadnjih par godina ali nije ništa posebno.
rađe pij neki drugi probiotik koji ti se s financijske strane više isplati pa ga koristi dulje vrijeme.
jer ovih 15 kapsula od 75 kn koje traju tjedan dana jer moraš piti 2 dnevno je užasno neisplativo, preko čega bi još i prešla da i djeluje kako treba.:rolleyes:

slažem se za lactogyn, to je bacanje novaca. meni je bio ok probiotik od solgara, on je među jačima po koncentraciji bakterija, a ispadne jeftinije od lactogyna. pila sam i tekuće probiotike, ali oni na kraju ispadnu skuplji od onih u tabletama a i nespretno ih je za pit i nabavljat, tablete su ipak praktičnije...

Ninth
27.07.2012., 17:53
Bok cure!

Prije 8 dana sam dobila Candidu, zalječila je Canestenom...Nakon jednog dana od prestanka Candide pojavilo mi se nešto kao spotting. Roza creamy sluz koja traje već 3 dana, nema miris nikakav...E sad, danas/sutra bi trebala dobiti mengu, pa sad više nisam pametna, dali spotting može biti od Candide ili onaj obični pred M?

Dali netko ima iskustva s tim, jer meni je prvi put da imam bilo kakav spotting, a nikada nakon izlječenja Candide nisam imala takvo što.

Esthelle
27.07.2012., 18:28
evo, mogu vam samo još jednom potvrditi, da mi je od svih stvari (što lijekova, što suplemenata) najviše pomogao irigator. Njega sam isprobala iz očaja. Stanje mi se dosta popravilo, i to u dosta kratkom roku, s obzirom da vodim borbu već 9 mj i na ništa nisam toliko dobro reagirala. Danas sam pitala ginekologinju onako usput, što misli o tome. Rekla je da nema neko mišljenje, ni za ni protiv :D Kad sam joj ispričala da mi je jedino to donekle pomoglo, rekla je neka nastavim onda to koristiti :)

nixyca
30.07.2012., 15:53
Jedno 3 godine se borim sa ovom beštijom. Probala sve i svašta, ali samo nakon tampona umočenog u kefir nakon 2-3 puta (jedno 6 h) bilo mi je puno bolje, a i taj mjesec sam je se riješila na dobrih 11 mjeseci. OD onda je prošlo 2 godine, ona se vratila a ja nikako da se nateram ponovo tutniti tampon, ne koristim ih inaće pa ih ni nemam. Evo baš tražim po kući dal ima koji zaostali, jer sam imala gljivicu prije 2 tj, prenela na dečka i sad on nazad na mene :O točno mi kreću simptomi i iscijedak lagani zrnati. Užas, činila sam ono najgore moguće, nisam ni na koji način liječila, već patila, čekala da prođe i nadala se iz mejseca u mjesec da se neće vratiti. JA mislim da je sada dosta. Sinoć i jutros skuhala kadulju i dečko i ja ispirali. Ja sada stavljam kefir, a njemu ostavljam da još ispire kaduljom.
Pitanje? Kada prođe nakupine oko glavića kod njega, ima li i dalje on gljivicu? jel i dalje kliconoša?

Afrika paprika
30.07.2012., 16:04
Afaik, on nije kliconoša jednom kad se riješi toga, ali odite doktoru jer kad se kandida non stop pojavljuje, ili trebate nešto jače od kadulje i jogurta ili vam neka druga infekcija sjebaje floru.

Afrika paprika
30.07.2012., 16:06
Ma ne samo briseve, nego ultrazvuk, papu i općenito pregled kod ginekologa.

nixyca
30.07.2012., 16:06
Afaik, on nije kliconoša jednom kad se riješi toga, ali odite doktoru jer kad se kandida non stop pojavljuje, ili trebate nešto jače od kadulje i jogurta ili vam neka druga infekcija sjebaje floru.

Naručila sam se na sve briseve, 6.9. ujutro! nisam ju nažalost nikada liječila, kad sam tupasta! samo trpila, davno sam na samom početku imala vaginalete i kremu, poslije nikada. Budem sada pričekala te briseve, strah me nalaza iskreno, ali to je off topic!

nixyca
31.07.2012., 10:45
Ma ne samo briseve, nego ultrazvuk, papu i općenito pregled kod ginekologa.

Papu sam radila uredno svake godine, oduvijek hvala Bogu je BO, uredna 100%, UZV radim svaka 3-6 mjeseci zbog ciste pored lijevog jajnika, i tada mi sve rpegledavaju, a jedino i samo nisam nikada radila ove briseve i ljuta sam i na sebe jer se nisam informirala i na ginekologa koji nije preporučio. Ali moram reči čim sam nazvala da se naručim, nije bilo nikakvih problema odmah sam termin dobila. A nadajmo se da nema upale, ni opnih bakterija :(

Gizela_
31.07.2012., 12:45
Može savjet, please.

Nakon dugog perioda intimnog zdravlja, javio mi se problem sa svrbežom, ali za sada laganim i peckanjem isto laganim.
To pripisujem novom dečku, preučestalom seksu i neprestanom kupanju u moru te boravljenju u mokrim kupaćim kostimima. Ali, ipak smatram da je za to najodgovorniji seks.

Sve me to jako, jako nervira. Tim više što imam ginekologicu koja je uglavnom nedostupna.

Zato sam kupila Canesten kremu s aplikatorima.

No, sjećam se da sam svojevremeno koristila vaginalete koje sam kupila u nekom shopu zdrave hrane, neki bio đir. Ima li tko ideju kako bi se mogle zvati te vaginalete?

I da, može li se kupati u moru u toku terapije Canestenom?

Afrika paprika
31.07.2012., 13:29
Za to ti je najodgovornije more i boravljenje u mokrom kupaćem kostimu, što je raj za razvoj kandide. Kupaj se u moru, ali presvuci gaće kad izađeš iz vode.

Gizela_
31.07.2012., 13:42
Za to ti je najodgovornije more i boravljenje u mokrom kupaćem kostimu, što je raj za razvoj kandide. Kupaj se u moru, ali presvuci gaće kad izađeš iz vode.

Ma presvlačim se uglavnom... razmišljam cijelo vrijeme i ipak smatram da je kriv splet faktora, more, vlaga, novi dečko i preučestali seks. :(

Afrika paprika
31.07.2012., 13:44
Kakve veze ima preučestali seks? Gljive se razvijaju u rodnici na području koje je toplo i mokro.

Gizela_
31.07.2012., 13:51
Kakve veze ima preučestali seks? Gljive se razvijaju u rodnici na području koje je toplo i mokro.

Iritacije kao popratna pojava?

mirna2
31.07.2012., 16:24
A koji jogurt koristite kad ga stavljate u rodnicu?

Cersei00
04.08.2012., 11:40
trebam pomoć :/,kupila sam Canesten 3 kremu,znači dobije se 3 vaginalete,aplikator i krema...uputstva sam razumjela samo što se tiče vaginaleta,3 noći zaredom,al nije mi jasna ta krema,jel samo za vanjsku upotrebu ili?i koliko dana i puta na dan se treba krema stavljati?

Esthelle
05.08.2012., 11:05
Krema može biti i za unutrašnju upotrebu (umjesto vaginaleta, zato ti je u kutiji bio aplikator), ali nema potrebe, ako si se odlučila koristiti vaginalete...onda ti je krema zapravo samo za vanjsko područje, piše ti u uputstvima, 2-3x dnevno namazati na vanjske dijelove i to koristiš kroz 7 - 14 dana bez obzira jel su ti se simptomi povukli ili ne. Pročitaj uputstva od kreme :)

Cersei00
05.08.2012., 16:15
hvala na odgovoru :),još samo jedno pitanje pošto prvi put to koristim,jel normalno da me 2 dana nakon korištenja vaginaleta i kreme užasno peče? :/,sad ispada da mi je još gore nego što je bilo prije korištenja canestena...otišla bi ja do ginekologa ali moram čekati do 13.8

Esthelle
05.08.2012., 16:38
Da, na žalost, normalno je da te peče. Zato nastavi koristiti kremu i nakon potrošenih vaginaleta, kao što sam gore napisala, nekih 7-14 dana. Sretno :)

Cersei00
05.08.2012., 17:14
e punoo ti hvala,već sam mislila odustat :D,normalnije mi je da se simptomi povlače a ne da se pogoršaju al što je tu je,izdržat ću valjda :)

Linea Exclusive
06.08.2012., 07:51
slažem se za lactogyn, to je bacanje novaca. meni je bio ok probiotik od solgara, on je među jačima po koncentraciji bakterija, a ispadne jeftinije od lactogyna. pila sam i tekuće probiotike, ali oni na kraju ispadnu skuplji od onih u tabletama a i nespretno ih je za pit i nabavljat, tablete su ipak praktičnije...

Potpis.
Evo meni dvije godine borbe s kandidijazom, bilo mi je bolje jedino kad sam bila na strogoj dijeti + Citrofit + VIP probiotik.
Čim sam se vratila na "normalnu" prehranu, evo ih. Ne stalno, ali barem 2-3 puta mjesečno po par dana osjetim i vidim da su se nakotile.:D
Već sam odustala od borbe, ne znam što bih.:(

dunja2011
06.08.2012., 13:51
Imala li pitanje u vezi tampona od češnjaka,onima kojima je ovak način liječenja pomogao. Zanima me dali cijelu češnjak samo stavim u gazu ili se on treba nasjeckati ili nešto slično jer mi nije baš jasno kako tako cijeli djeluje i dali je normalno da peće ?hvala

micek<3
08.08.2012., 21:53
Potpis.
Evo meni dvije godine borbe s kandidijazom, bilo mi je bolje jedino kad sam bila na strogoj dijeti + Citrofit + VIP probiotik.
Čim sam se vratila na "normalnu" prehranu, evo ih. Ne stalno, ali barem 2-3 puta mjesečno po par dana osjetim i vidim da su se nakotile.:D
Već sam odustala od borbe, ne znam što bih.:(

kakav je to VIP probiotik?
i mene zanima ovo sa cesnjakom kako uspijete napraviti od gaze kao tampon .meni se sve to odmotava .da bar postoji neku tutorial:D

angiesmith
08.08.2012., 22:06
hej cure, evo ja vas čitam, ali nisam nikad pisala... puno kremica, tabletica, vaginaleta i inih sam isprobala, ali moj najbolji prijatelj je definitivno češnjak, nekoliko dana preko noći jedan češanj češnjaka i gospođica je lijepa i zdrava (možda ne mirisna 1-2 dana, ali to nitko ne primjeti, čak ni dečko, ako ga ne pustim niže)
za češnjak dajem ruku u vatru, a ponekad natopim tampon u lgg jogurt i ostavim ga nekoliko sati, to onako, možda jednom na mjesec, dva i eto, već sam više od godine dana super :cerek:

toliko od mene, nadam se da sam pomogla :)

p.s.
nemojte se bojati ostaviti ga unutra, ujutro na pišanju sam ispadne :lol:

angiesmith
08.08.2012., 22:08
kakav je to VIP probiotik?
i mene zanima ovo sa cesnjakom kako uspijete napraviti od gaze kao tampon .meni se sve to odmotava .da bar postoji neku tutorial:D

oljuštiš ga, napraviš nekoliko rupica čačkalicom i staviš, ja sam 2 puta umotavala u gazu, ali nepotrebno, ovako i onako sam sklizne ujutro, a ako baš i ne želi, čučneš i izvadiš prstom...

nemojte se bojati, ne peče niti išta slično :)

nixyca
09.08.2012., 07:23
Samo da se nadovežem na svoj post. Pisala sam kako mi se kandida vraćala preko godinu dana konstantno svaki mjesec 7 dana prije M. Otkrilo se i zašto. Prvi put sam radila u životu briseve cerviksa i izolirana je ureaplasma :( Ginekolog je rekao da je to povezano sigurno i da sada kad prođem terapiju doksiciklinom neće više biti problema s njom u tolikoj mjeri!
CUre, koje ste kronične već po pitanju kandidoza, obavezno odite na briseve. AKo je to to - spasiti ćete se i živaca i nepotrebne boli

Esthelle
09.08.2012., 08:34
Ja sam bila na svim mogućim brisevima, sve negativno...od nedavno pronašli ureaplasmu u urinu. A muku mučim s kandidom već 9 mjeseci. Ne znam jel to može biti to??? I kako je moguće da nemam ureaplasmu u brisu cerviksa a u urinu je izolirana? Na koliko dana piješ doksiciklin? Meni i partneru su prepisali 15 dnevnu terapiju.

nixyca
09.08.2012., 08:43
Ja sam bila na svim mogućim brisevima, sve negativno...od nedavno pronašli ureaplasmu u urinu. A muku mučim s kandidom već 9 mjeseci. Ne znam jel to može biti to??? I kako je moguće da nemam ureaplasmu u brisu cerviksa a u urinu je izolirana? Na koliko dana piješ doksiciklin? Meni i partneru su prepisali 15 dnevnu terapiju.

25 kapsula po dvije dvevno i on i ja, znači 12 dana. E,sada ja sam dobila i vaginalete svaki drug dan u rodnicu (da se obnovi i oporavi rodnica) kod mene je izolirana iz cerviksalnog brisa. Vjerujem da je to to, jer imam spolnog partnera već 4 godine istog, neki tempo odnosa se nije mjenjao a gljivica je iskočila sama od sebe nakon jedno 2 godine veze i od ona se javlja i gnjavi :D

Esthelle
09.08.2012., 10:52
A što si dobila za obnovu rodnice?

nixyca
09.08.2012., 10:55
A što si dobila za obnovu rodnice?

Gyno-Daktarin vaginalete

Esthelle
09.08.2012., 10:56
To su i meni prvi puta prepisali pa nije djelovalo. To ti je antimikotik i antibiotik u jednom.

nixyca
09.08.2012., 11:22
To su i meni prvi puta prepisali pa nije djelovalo. To ti je antimikotik i antibiotik u jednom.

Ja to nisam dobila za gljivicu, već kao terapiju uz antibiotik za ureaplasmu. Ona služi za obnovi "ispačne" rodine od bakterije. Ne služi sama kao terapija - već nadopuna. Hoće li djelovati ili ne vidjeti ćemo za 14 dana. Kao što sam već napomenula ni jedan organizam nije isti pa tako možda meni :moli: bude djelovalo iako tebi :nono:

Cersei00
10.08.2012., 09:27
Cure koliko duboko stavite taj češnjak? :),i zanima me jel može to imati negativnih posljedica u slučaju da se ne radi o gljivicama?mene već danima peče,ne jako al ono,nije ugodno,pogotovo za vrijeme odnosa

strawberry1
16.08.2012., 09:17
Cure, zanima me da li se Candida mora vidjeti na normalnom ginekoloskom pregledu i papa testu, ili su potrebne dodatno pretrage? Ja sam u posljednjih godinu dana vec tri puta bila na pregledima (radi sumnje na HPV), radila sam i krio terapiju grlića radi uklanjanja ektopije, a Candidu niko nije ni spomenuo...
Ali sad kad citam simptome Candide, imam iscjedak, u posljednje vrijeme sam imala i probavne smetnje, par puta sam imala bolan odnos, ali to se desilo 2 puta prije cca 2 mjeseca i nikad poslije me nista nije bolilo... Hladne ruke i noge, cesto sam umorna iako ne bih trebala biti... I jos neke od mali milijun simptoma

Znam da ovo sve ne mora znaciti Candidu, ali posto sumnjam na nju, samo zelim znati jel se ona moze utvrditi ginekoloskim pregledom i papa testom, jer ako moze, onda nemam razloga za brigu... valjda :ne zna:

leeloo27
16.08.2012., 09:47
Naravno da se može. Najčešće je i vide na pregledu na onom stakalcu koje premazuju, često ne treba čekati papu jer je sve jasno.

Prkvc82
18.08.2012., 09:49
I ja trenutno imam kandidu. Bas me je zestoki svrab uhvatio nakon spolnog odnosa sa deckom. Inace sam promjenila klimu tako da mi je menst. bila jaca itd. pa ne znam da li je povezano s'tim. A i inace sam sklona toj infekciji, nikada bolovi samo svrab i ponekada bjelo...
Drago mi je da znam da nisam sama! :)

anonimna123
18.08.2012., 13:19
bilo bi najbolje za sve djevojke/zene... da cim uoce neke simptome bolesti/upale... da odmah odu ginekologu ili barem godisnje jedanput napravit PAPA test+briseve+ultrazvuk... jer ipak zdravlje je najvaznije!

ivana031
19.08.2012., 16:37
Cure zanima me jel neka od vas uzimala acidophilus tablete i jel stvarno pomažu?moram se raspitati jer nisu baš jeftine :P

pixie007
21.08.2012., 10:13
pozdrav curke :mig:
ja sam dobila candidu 2009.god kad sam spavala 1.put s dečkom, on je tada pio antibiotik i eto.međutim sam ja tada pila kontracepcijske i dala para i para za svašta samo da mi prođe.međutim ništa.kad sam prestala piti pilule (diane 35) i prešla na slabije (yasmin) gljive su se povukle.no yasmin mi nije odgovarao i vratila se ja na diane i eto gljiva nazad.sad pijem logest i ok mi je.ne mogu reći da ih nema, ali nije kao prije.ovako mi je nekad teško odrediti što su točno gljive jer se tu pomiješa naš iscjedak + iscjedak jer se piju pilule.ne svrbi ništa,ne peče i to mi je glavno.a da, tražila sam još prije gin.da mi da uputnicu za 4 brisa jer sam mislila da imam nešto jer se gljive nisu htjele maknuti.otišla i obavila, i sve je u redu.papa test je uredan uvijek bio.meni je bitno da znam da sam zdrava.meni je za gljive pogodovao 1.seks i diane.čim sam se riješila diana gljive su se smanjile.drž te se i sretno :cerek:

rossi79
22.08.2012., 06:17
pozdrav curke :mig:
ja sam dobila candidu 2009.god kad sam spavala 1.put s dečkom, on je tada pio antibiotik i eto.međutim sam ja tada pila kontracepcijske i dala para i para za svašta samo da mi prođe.međutim ništa.kad sam prestala piti pilule (diane 35) i prešla na slabije (yasmin) gljive su se povukle.no yasmin mi nije odgovarao i vratila se ja na diane i eto gljiva nazad.sad pijem logest i ok mi je.ne mogu reći da ih nema, ali nije kao prije.ovako mi je nekad teško odrediti što su točno gljive jer se tu pomiješa naš iscjedak + iscjedak jer se piju pilule.ne svrbi ništa,ne peče i to mi je glavno.a da, tražila sam još prije gin.da mi da uputnicu za 4 brisa jer sam mislila da imam nešto jer se gljive nisu htjele maknuti.otišla i obavila, i sve je u redu.papa test je uredan uvijek bio.meni je bitno da znam da sam zdrava.meni je za gljive pogodovao 1.seks i diane.čim sam se riješila diana gljive su se smanjile.drž te se i sretno :cerek:

čitajući tvoj post očito je da su kontracepcijske pilule krive za pojavu gljivica i doista mi nije jasno zašto se ne odlučiš za neki drugi oblik kontracepcije... :ne zna: ne mogu shvatiti da radije biraš mučenje s gljivicama, a očito ih imaš i sad... nego da nađeš neku drugu kontracepciju... :ne zna: :ne zna: :ne zna:

pixie007
22.08.2012., 10:16
čitajući tvoj post očito je da su kontracepcijske pilule krive za pojavu gljivica i doista mi nije jasno zašto se ne odlučiš za neki drugi oblik kontracepcije... :ne zna: ne mogu shvatiti da radije biraš mučenje s gljivicama, a očito ih imaš i sad... nego da nađeš neku drugu kontracepciju... :ne zna: :ne zna: :ne zna:

ne biram mučenje s gljivicama...pijem ih zato što imam problema s licem i lice mi se jako popravilo od kad ih pijem, također su sigurna kontracepcija i pitanje da li su mi se pcos povukli.ne mogu reći da sam skroz čista dolje,nisam.ima dana kad je sve super a ima čim mi malo padne imunitet da krene više iscjedak,herpes na usnici što je eto danas recimo.gljiva nemam kao prije i to mi je najvažnije.više je to po meni iscjedak kojeg normalno da imamo.a gin mi nije ništa govorila na pregledu kad sam bila.

malikali
29.08.2012., 14:32
Cure zanima me jel neka od vas uzimala acidophilus tablete i jel stvarno pomažu?moram se raspitati jer nisu baš jeftine :P

ja sam pila, ali sam prestala jer sam imala želučanih problema od njih. ali mi se činilo da se stanje malo poboljšavalo. ja bih ti preporučila da ih uzmeš, uvijek ih možeš proslijediti/pokloniti nekome

adryy
29.08.2012., 14:44
ja sam imala poslije poroda nutarnje i vanjska,uzela sam cenasten za mazat i one 3 tablete za unutra,imala sam ranica od njih ,ali su se povukle,nikad tako sta nisam imala do poslje poroda,citala sam da ove vanjska dodu iz sljepog crijeva:ne zna::confused:
moguce da je i od partnera:ne zna:

ms*day*dreamer
05.09.2012., 08:35
meni se gljivica nekako smirila otkad sam riješila ureaplazmu prošle godine, tj. smirila..nemam više bijesne svrbeže. Iscjedak je tu i tamo još tu, jedino evo zadnjih mjesec dana mi se pojavi gusti oooobilni bijeli iscjedak i osjećam kao da nešto nije baš skroz ok..to je kandida jel da? Pitam jer nemam neki jaki svrbež pa nisam sigurna..uvijek mi je specifičan i svrbež bio. Da uzmem kanesten?

Mrkvica2503
07.09.2012., 21:43
Danas sam upravo bila kod ginekologa i gljivice su u pitanju..ugl prvi put kod ginekologa i to pa nisam bas sve ni pitala...ok sve proslo, ali nesto me zanimaa..to moje je trajalo tjedan dana (gljivice) i u meduvremenu sam imala odnos s partnerom, jel moguce da su i njega zahvatile? I jos nesto..ja sam dobila vaginalete Rojazol u kojima pise da bi se i partner skupa sa mnom trebao ljeciti, eh sad..kako? I da li smijem imati odnose tijekom ljecenja tim vaginaletama? Ako netko ima s tim iskustva ili zna..molim vaas.. :) hvala unaprijed :D

Lilit
07.09.2012., 21:50
moguce je tj vrlo moguce da se i on zarazio
trebao bi se i on lijecit jer on mozda ni nema simptome a kad se ti izlijecis on ti opet moze prenijet
ako neces ic opet kod gin da ti da nesto i za njega onda u apoteci mozes kupit canesten kremu koja ide bez recepta za njega a u uputama pise i koliko dugo se maze/koristi

Mrkvica2503
07.09.2012., 22:00
moguce je tj vrlo moguce da se i on zarazio
trebao bi se i on lijecit jer on mozda ni nema simptome a kad se ti izlijecis on ti opet moze prenijet
ako neces ic opet kod gin da ti da nesto i za njega onda u apoteci mozes kupit canesten kremu koja ide bez recepta za njega a u uputama pise i koliko dugo se maze/koristi

Aa puno ti hvala, jel znas mozda cijenu kreme? Da, citam sad dosta o tome i u velikoj vecini slucajeva partner/ica se zarazi :503:

Lilit
07.09.2012., 22:09
nije puno, mozda 30-40kn
mozes uguglat cijenu mozda :misli:

Mrkvica2503
07.09.2012., 22:12
nije puno, mozda 30-40kn

Okee..hvala ti punoo..trazila sam cijenu, pisu da je oko oko 20 kn :) nije puno.. :p

Lilit
07.09.2012., 22:13
vjerojatno je tako, ja sam malo "napuhala" cijenu :)

Mrkvica2503
08.09.2012., 10:57
vjerojatno je tako, ja sam malo "napuhala" cijenu :)

:rofl: ehehehe . . .

Octica
08.09.2012., 15:36
molim Vas za pomoć :moli:

vjerojatno je glupo pitanje ali ja izgleda nešto nisam dobro shvatila pa...

Ovako, bila sam kod ginekologa i dao mi je Fluconax, Rojazol i Rosalgin.
Sve mi je objasnio kako trebam uzimati, ali kad sam podigla Fluconax i došla doma, vidjela sam da je u kutiji samo jedna kapsula, a ginekolog i žena u ljekarni su mi rekli da svaki dan popijem jednu i da je to doza za tjedan dana.
Ne kužim, kak ak je unutra samo jedna kapsula? :confused:
Jesu li mi dali krive kapsule ili sam ja nešto jako krivo shvatila?

Nemojte se smijat molim vas :brukica:

leeloo27
08.09.2012., 20:35
nije puno, mozda 30-40kn

Mislim da ipak nisi napuhala cijenu. Netko je nedavno kupovao kremu pa sam ostala paf kad sam čula kolika je cijena, znam da je prije bila jeftinija.

I to 20-tak kn su prije bile vaginalete koje u kutiji imaju 3 tablete i aplikator, sad stvarno nemam pojma kolika je cijena danas toga i dal uopće ima ta kutija sa 3 vaginalete (znam mi je frendica pričala da je kupila neki koji ima jednu vaginaletu unutra i malu kremicu za mazati :ne zna:) .

leeloo27
08.09.2012., 20:44
molim Vas za pomoć :moli:

vjerojatno je glupo pitanje ali ja izgleda nešto nisam dobro shvatila pa...

Ovako, bila sam kod ginekologa i dao mi je Fluconax, Rojazol i Rosalgin.
Sve mi je objasnio kako trebam uzimati, ali kad sam podigla Fluconax i došla doma, vidjela sam da je u kutiji samo jedna kapsula, a ginekolog i žena u ljekarni su mi rekli da svaki dan popijem jednu i da je to doza za tjedan dana.
Ne kužim, kak ak je unutra samo jedna kapsula? :confused:
Jesu li mi dali krive kapsule ili sam ja nešto jako krivo shvatila?

Nemojte se smijat molim vas :brukica:

Evo sad čitam na netu, postoje pakiranja 7x1 od 50mg, 7x1 od 100mg i 1 kapsula od 150 mg.

Pretpostavljam da si dobila ove zadnje a opet pretpostavljam ako je samo jedna u kutiji da postoji razlog zašto je samo jedna budući da je visoka doza (tako sam ja slično dobila diflucan, bilo je nešto sitno tableta unutra 2-3 možda ako i toliko :ne zna:).

Ako nisi sigurna šta da radiš nemoj popiti prije nego nazoveš ginekologa pa ga pitaš šta da radiš.

Octica
08.09.2012., 22:37
Evo sad čitam na netu, postoje pakiranja 7x1 od 50mg, 7x1 od 100mg i 1 kapsula od 150 mg.

Pretpostavljam da si dobila ove zadnje a opet pretpostavljam ako je samo jedna u kutiji da postoji razlog zašto je samo jedna budući da je visoka doza (tako sam ja slično dobila diflucan, bilo je nešto sitno tableta unutra 2-3 možda ako i toliko :ne zna:).

Ako nisi sigurna šta da radiš nemoj popiti prije nego nazoveš ginekologa pa ga pitaš šta da radiš.

Da, te zadnje sam dobila.
I ja sam isto to našla i kao da je ta moja neka s produljenim djelovanjem/oslobađanjem :ne zna: Zna li netko što to znači? Ja nisam u tim vodama pa ne znam. Tražila sam pojašnjenje na netu ali mi izbacuje samo druge tablete koje isto imaju takvo djelovanje.

Ma da, odgodila sam početak terapije jer mi je onda najvjerojatnije dala krivu kutijicu ako su oboje rekli da je to za tjedan dana i da svaki dan uzmem po jednu poslije jela.
Nadam se da mi ginekolog neće bit nadrkan kao i na pregledu kad ga nazovem, jer i te upute je tako izmufljao da sam morala tražiti dodatno pojašnjenje od žene u ljekarni :rolleyes:

anoda
11.09.2012., 08:39
Mislim da ipak nisi napuhala cijenu. Netko je nedavno kupovao kremu pa sam ostala paf kad sam čula kolika je cijena, znam da je prije bila jeftinija.

I to 20-tak kn su prije bile vaginalete koje u kutiji imaju 3 tablete i aplikator, sad stvarno nemam pojma kolika je cijena danas toga i dal uopće ima ta kutija sa 3 vaginalete (znam mi je frendica pričala da je kupila neki koji ima jednu vaginaletu unutra i malu kremicu za mazati :ne zna:) .

postoji kutija s 3 vaginalete i aplikatorom, a cijena je 50ak kn :)

leeloo27
11.09.2012., 12:25
postoji kutija s 3 vaginalete i aplikatorom, a cijena je 50ak kn :)

O mami cu im njihovu, stvarno nisu normalni koliko su napucali cijene u zadnje vrijeme. Ja mislim da sam ih prije par godina plaćala 20-30 kn. Ajd mogu shvatiti da ode cijena malo gore za par godina ali skoro u duplo..., nemam riječi.

Mrkvica2503
11.09.2012., 15:47

Da, nisi napuhala..canesten je 35 kn, a canesten za unutarnje mazanje je 40 i nesto kn..kupila sam plimycol, on je 16 kn

leeloo27
11.09.2012., 18:38
Kako si uspjela dobiti plymicol? On ide na recept.

Lois Lane
11.09.2012., 22:17
Mala obavijest od mene: par dana nakon sto sam prestala piti kontracepcijske, svaka naznaka upale mi je potpuno nestala. Ne pijem vise ni acidofil, ni cesnjak ni nista i svejedno se ne vraca. Izgleda da je meni bilo bas njima uzrokovano.

Eliena
14.09.2012., 14:08
je, canesten je strasno poskupio, istina je :rolleyes:

nego, imam candidu vec 2 godine na on&off, pri kraju sam trudnoce i za divno cudo bile su pod kontrolom, samo jednom se malo pojavila, dobila rojazol, prosle. i sad dobila Linex lady zbog pojacanog iscjedka, i kako sam ih pocela stavljat glivice poludile, svrab, crvenilo, oteceno :( a prije nikakvih simptoma
tek ih 2 dana stavljam, mislim se sad dal da prekinem ili nastavim, mozda je ovo pocetno pogorsanje koje ce nestat? nemam pojma, cudno mi
i smrede mi na pivski kvasac :confused: a u njima samo ta bakterija koja bi trebala vratit ravnotezu flore a ne ovo ...
imam jos 10ak dana do poroda, stvarno bi ih htjela stavit pod kontrolu do tad, a nemam pojma kako :(

rossi79
14.09.2012., 19:29

nego, imam candidu vec 2 godine na on&off, pri kraju sam trudnoce i za divno cudo bile su pod kontrolom, samo jednom se malo pojavila, dobila rojazol, prosle. i sad dobila Linex lady zbog pojacanog iscjedka, i kako sam ih pocela stavljat glivice poludile, svrab, crvenilo, oteceno :( a prije nikakvih simptoma
tek ih 2 dana stavljam, mislim se sad dal da prekinem ili nastavim, mozda je ovo pocetno pogorsanje koje ce nestat? nemam pojma, cudno mi
i smrede mi na pivski kvasac :confused: a u njima samo ta bakterija koja bi trebala vratit ravnotezu flore a ne ovo ...
imam jos 10ak dana do poroda, stvarno bi ih htjela stavit pod kontrolu do tad, a nemam pojma kako :(

prestani ih odmah uzimati. ja sam od linex lady isto odmah dobila gljivice, čak sam za vrijeme uzimanja istih imala i malo krvarenja. rekla mi je ginićka da kod nekih žena djeluju agresivno. i ti simptomi otečenosti i svrbeži se sigurno neće sami povući. očito ti ne odgovaraju. sad uzmi plymicol ili canesten... bilo što samo da se riješiš gljivica. to ti je prije poroda najbitnije.

aiva2809
17.09.2012., 15:19
evo ja sam nova na forumu, imam gljivice od svoje 15-te godine ( sad imam 21 god ) do 18. godine javljala mi se 2-3 godišnje, pa mi nije predstavljala neki problem, ali u zadnjih 1-1.5 godinu svakih mjesec dana, koristila sam sve živo, i odlučila sam koristiti citrofit, biokult candedu, kantarionovo ulje i čajevac pa ćemo vidjet kako će to djelovat? jer ima još ko kakav savjet za nešto dobro ?

Aerin
17.09.2012., 16:29

Oprostite što uletavam i ja se mučim s candidom od 12og mj. Ja nisam probala linex lady neg lactogyn vag i katastrofa su isto.

Ja ti preporučujem acidosalus vaginalete, već su me 2 puta spasile od suhoće, gljiva itd. SRETNO :D

nixyca
19.09.2012., 08:13
evo ja sam nova na forumu, imam gljivice od svoje 15-te godine ( sad imam 21 god ) do 18. godine javljala mi se 2-3 godišnje, pa mi nije predstavljala neki problem, ali u zadnjih 1-1.5 godinu svakih mjesec dana, koristila sam sve živo, i odlučila sam koristiti citrofit, biokult candedu, kantarionovo ulje i čajevac pa ćemo vidjet kako će to djelovat? jer ima još ko kakav savjet za nešto dobro ?

Napravi briseve cerviksa! Moguće je da imaš neku bakteriju tipa ureaplazme ili sl pa da zbog njih imaš gljivicu (kod mene se to pokazalo). Jer same bakterije nemaju simptoma, ali pretpostavljam da gljivica se aktivira radi bakterije. Ne košta te ništa, to obaviš kod svog soc ginekologa i mirna si ;)

Lilit
19.09.2012., 15:35
Potpisujem post iznad jer je to i kod mene bio slucaj
Treba nac uzrok kandide a ne samo povrsnu ju lijecit

Afrika paprika
19.09.2012., 16:52
Slažem se, ako ju ne možete nikako riješiti, uzrok nije u njoj, nego ju nekakva upala ili rana ili bakterija stalno uzrokuje.

anonimna123
24.09.2012., 18:59
cure, ako ste imale odnose, ako nemate, pod hitno si nadjite ginekologe/ice i napravite jednom godisnje papa test i briseve. ne budite toliko lijene za svoje zdravlje.

evica
29.09.2012., 21:01
preletila sam stranice ove teme,al nisam našla ono što me zanima
a to je ,da li postoji neki konkretan jelovnik za anti-candida dijetu?
piše svašta što se nemože (ispada da skoro pa ništa :503::D ) pa me zanima za one koje su uspjele nekako iskrojiti svoj jelovnik, kako on izgleda?:confused:

kolačićka
29.09.2012., 22:36
Prije dva mjeseca imala sam kandidu na spolnom organu i nakon terapije canestenom prosla je bez problema. Kako decko nije imao simptome, on je samo par puta namazao kanesten. Prije dva tjedna ispod pazuha sam primijetila crvene krugove oko podrucja gdje se depiliram - mislila sam da sam se iritirala britvicom ili nesto, ali nije prolazilo mazanjem bepantenom. Cini se da imam gljivice ispod pazuha, a jucer sam primijetila i bijele tockice po jeziku, ocito imam i na jeziku.
U ponedjeljak idem doktoru, zanima me sto mogu napraviti preko vikenda osim da se šopam lgg jogurtima.
Je li moguce da sam dobila candidu u ustima oralnim seksom jer se on do kraja nije zalijecio.
Ovo ispod pazuha mazem kanestenom od jucer.

čitam i rekoh,,,napokooooooon još netko da ih ima pod pazuhom haha nemoj me krivo shvatit,ali ja sam eto baš na liječenju tih gljivica i da izgleda tak kak si opisala al mene je svrbilo za popizdit da sam si rane napravila,,,ugl dobila sam oronazol,femisil i belobazu,,,i jel svaki dan pranje kose tijela i mazanje 3 puta itd.............ugl.................koji k sam to dobila pod pazukom??????????????kaj su tebi rekli????zkj si kao dobila,znam ih dobiti vaginalno i to svako malo,,,,,,,,,ali sad još i pazusi,,,omg

ms*day*dreamer
01.10.2012., 06:18
nakon i tijekom antibiotika radi upale mjehura nikako da se riješim osjećaja laganog svrbeža dolje..i sinoć vidim na ulazu u rodnicu da imam malo ko napuklu sluznicu negdje 5mm..jel to od previše canestena ili kaj? će to brzo proć? mislila sam mazati kantarionovim uljem.
jel me možda tolko svrbe jer možda opet imam ureaplazmu?? idem na briseve za mjesec dana.

ditaalice
01.10.2012., 09:47
imam jedno pitanje...mislim da imam gljivice zapravo sigurna sam da ih imam, svi simptomi su prisutni. Sad me zanima sta da napravim? ovaj tjedan ne mogu nikako do ginekologice zato sto ujutro imam faks, a popodne radim do 21 h i jos uz sve to ja sam iz Zagreba. a ginekologica mi je u Samoboru! da li je moguće otići u ljekarnu i reći problem pa da mi oni bez recepta izdaju mast i sta vec ide da se to izlijeci ili sta da napravim? help!

leeloo27
01.10.2012., 17:30
nakon i tijekom antibiotika radi upale mjehura nikako da se riješim osjećaja laganog svrbeža dolje..i sinoć vidim na ulazu u rodnicu da imam malo ko napuklu sluznicu negdje 5mm..jel to od previše canestena ili kaj? će to brzo proć? mislila sam mazati kantarionovim uljem.
jel me možda tolko svrbe jer možda opet imam ureaplazmu?? idem na briseve za mjesec dana.

Pa nakotile su ti se gljivice od antibiotika. Jesi si stavljala vaginalete?

imam jedno pitanje...mislim da imam gljivice zapravo sigurna sam da ih imam, svi simptomi su prisutni. Sad me zanima sta da napravim? ovaj tjedan ne mogu nikako do ginekologice zato sto ujutro imam faks, a popodne radim do 21 h i jos uz sve to ja sam iz Zagreba. a ginekologica mi je u Samoboru! da li je moguće otići u ljekarnu i reći problem pa da mi oni bez recepta izdaju mast i sta vec ide da se to izlijeci ili sta da napravim? help!

Imaš canesten kremu i vaginalete, možeš ih dobiti bez recepta.

ms*day*dreamer
01.10.2012., 17:54
da sori nisam napisala..prvo mi je dao rojazol od kojeg mi je bilo samo gore, pa sam stala 2 dana sa njim i nastavila canesten vag kremu 3 dana..i uretra mi je i dalje crvenkasta ali me ne boli mjehur više i lagano me nekak svrbucka i pecka..podnošljivo je, ali valjda je od svega trebalo to proć.
Sad me strah išta stavljat, ne znam koji vrag...

Pixie Chic
03.10.2012., 12:09

Osobno, izbjegavam tablete, masti itd. - kemiju, ukratko - kad god mogu. Probaj prvo na prirodan način, a ako ne ide, možeš kupiti vaginalete i kremu u ljekarni, makar sam čula da je sve brutalno poskupjelo :ne zna:

Ako nije prestrašno, probaj uspostaviti opet normalnu floru dolje, tj. potaknuti množenje dobrih bakterija tako da umočiš mini tampon u LGG jogurt (ja sam uzela onaj Dukatov) i staviš ga u rodnicu na 3-4 sata. Tampon će ti se dosta raširiti kad ga umočiš, pa ga što prije umetni unutra. Jeftino, a djelotvorno, meni je pomoglo jer me prekjučer dosta svrbilo i imala sam bjelkasti iscjedak, a sada ni svraba ni iscjetka :)

Za ublažavanje crvenila sam se prala s blagim domaćim čajem od kadulje i mazala kantarionom, super stvar :top:

Zaboravi na intimne gelove. Moja ginićka mi je objasnila da su ti gelovi "šatro" potrebni - na TV-u ih preporučuju, a ustvari samo pobrljave ravnotežu. Isto tako, sjedenje u kadi u vrućoj vodi zaboravi (idealno za gljivice), samo pamučni donji veš, iskuhaj ga po mogućnosti. Spavaj bez gaćica :D Traperice - big no no - suknje, haljine, i prozračne lagane hlače može. Pij puno jogurta, jedi češnjaka, izbaci šećer i ne bi trebalo bit problema. Sretno :mig:

ditaalice
04.10.2012., 11:32
zahvaljujem se na savjetima :)) isla sam u ljekarnu i dali su mi polygynax i uz to pijem puno jogurta :) imam jos jedno pitanje! imala sam spolni odnos na samom početku tih gljivica xD dok jos nisam znala sta mi je...nismo koristili prezervativ zato sto pijem kontracepcijske pilule...pa me zanima da li je moguce da je partner zarazen i kako se onda on treba lijeciti? evo obecajem to je zadnje pitanje :D

leeloo27
04.10.2012., 12:55
Pa vjerovatno bi sad već imao neke simptome da je. Al ako vas je strah kupite canesten kremu pa nek se mazucka, neće mu ništa biti od toga.

ivakk1
05.10.2012., 11:25
Drage žene, molim vas za pomoć i podjelu iskustva :)
U utorak sam osjetila svrbež malih stidnih usana koje su malo pocrvenile, promijenjen iscjedak nisam primjetla i odmah otišla svom ginekologu koji mi je rekao da se radi o gljivicama (napravio mi je samo uzv, nikakve briseve) i propisao funzol kapsulu, daktarin kremu i gyno-daktarin vagitorije koje koristim već 3 dana no nikakvog pomaka nisam primjetila. Prije dvije-tri godine sam također imala gljivice no stanje se popravilo nakon prvog rojazol vagitorija pa me sad ovo malo zabrinjava, da li je moguće da se radi o nečem drugom ili je jednostavno prerano da bi lijekovi počeli djelovati? Puno vam hvala

sara250
06.10.2012., 18:57
Drage žene, molim vas za pomoć i podjelu iskustva :)
U utorak sam osjetila svrbež malih stidnih usana koje su malo pocrvenile, promijenjen iscjedak nisam primjetla i odmah otišla svom ginekologu koji mi je rekao da se radi o gljivicama (napravio mi je samo uzv, nikakve briseve) i propisao funzol kapsulu, daktarin kremu i gyno-daktarin vagitorije koje koristim već 3 dana no nikakvog pomaka nisam primjetila. Prije dvije-tri godine sam također imala gljivice no stanje se popravilo nakon prvog rojazol vagitorija pa me sad ovo malo zabrinjava, da li je moguće da se radi o nečem drugom ili je jednostavno prerano da bi lijekovi počeli djelovati? Puno vam hvala

mislim da ti to jesu gljivice, jos ako ti je ginekolog to rekao sigurno jesu.
ovisi koliko ti tijelo prihvaca te ljekove. meni npr plymicol vaginalete + neke tablete ne znam kako se zovu nisu nista pomogle, dok canesten vaginalete jesu.
al gljivica se neces na zalost tako lako rijesiti. moj savijet ti je da pripazis na prehranu. ja od kad sam promijenila prehranu sam ih se rijesila.
potrazi na internetu, bas pise sta je preporucljivo a sta nije preporucljivo jesti.
ukratko izbjegavaj slatko i secer, a integralne stvari i LGG jogurst pomazu (provjereno). lgg jogurt me spasio

Esthelle
07.10.2012., 11:18
mislim da ti to jesu gljivice, jos ako ti je ginekolog to rekao sigurno jesu.
ovisi koliko ti tijelo prihvaca te ljekove. meni npr plymicol vaginalete + neke tablete ne znam kako se zovu nisu nista pomogle, dok canesten vaginalete jesu.
al gljivica se neces na zalost tako lako rijesiti. moj savijet ti je da pripazis na prehranu. ja od kad sam promijenila prehranu sam ih se rijesila.
potrazi na internetu, bas pise sta je preporucljivo a sta nije preporucljivo jesti.
ukratko izbjegavaj slatko i secer, a integralne stvari i LGG jogurst pomazu (provjereno). lgg jogurt me spasio

Draga, Plimycol i Canesten vaginalete imaju istu kemijsku tvar koja se zove klotrimazol. Provjeri si na kutiji ako ih još uvijek imaš ili uguglaj jedne i druge. Različito je samo trgovačko ime. Tako da ako si upotrebljavala i jedne i druge, moraju biti istog učinka, ili neučinka.

micek<3
07.10.2012., 22:01
trebam savjet . posto sam u nemogucnosti otici kod svog doktora ,razmisljam da uzmem ili arilin rapid ili gynkodaktarin ? ne mogu vise gurati cesnjak i jogurt nema ucinka vise .:(
zapravo mogu li oni uopce ici bez repcepta?

Esthelle
08.10.2012., 08:40
trebam savjet . posto sam u nemogucnosti otici kod svog doktora ,razmisljam da uzmem ili arilin rapid ili gynkodaktarin ? ne mogu vise gurati cesnjak i jogurt nema ucinka vise .:(
zapravo mogu li oni uopce ici bez repcepta?

Jesi možda probala sa vaginalnim ispiranjem? Imaš rosalgin irigator i granule koje su dosta jeftinije od multgyn irigatora i šumećih tableta. Mene je to spasilo jer su mi stalno dijagnosticirali kandidu. Ispirala sam se 2x dnevno - ujutro i navečer kroz 5 dana kako i piše u uputama. Olakšanje sam osjetila odmah nakon prvog ispiranja. Probaj.

Što se tiče vaginaleta koje ne idu na recept - jedino Canesten, vaginalete i kremu možeš dobiti. Za sve ostalo potreban je recept, koliko sam ja upućena. Sretno :mig:

micek<3
08.10.2012., 12:07
Jesi možda probala sa vaginalnim ispiranjem? Imaš rosalgin irigator i granule koje su dosta jeftinije od multgyn irigatora i šumećih tableta. Mene je to spasilo jer su mi stalno dijagnosticirali kandidu. Ispirala sam se 2x dnevno - ujutro i navečer kroz 5 dana kako i piše u uputama. Olakšanje sam osjetila odmah nakon prvog ispiranja. Probaj.

Što se tiče vaginaleta koje ne idu na recept - jedino Canesten, vaginalete i kremu možeš dobiti. Za sve ostalo potreban je recept, koliko sam ja upućena. Sretno :mig:

okej hvala ti .probat cu s tim irigatorom dok ne dodem do svog doktora.malo me plasi to ispiranje ali nadam se da ce pomoci:)

Esthelle
08.10.2012., 12:49
I ja sam se plašila toga, ali nakon što sam prošla sve moguće vaginalete, vaginalne kreme, od antibiotskih do antifungalnih, i njihovih kombinacija i nikako se otarasit toga...prešla sam na mnogo bezbolnije metode i ostavila se svih kemikalija. Toplo preporučam :top:

Lilit
11.10.2012., 12:34
kakva su vam isksustva sa lactogyn vaginaletama naspram vagisan vaginaletama? danas me u ljekarni uvjeravaju da se te dvoje vaginalete uopce nemogu usporediti i da su sasvim razlicite

Aerin
11.10.2012., 20:22
Vagisan nisam koristila, lactogyn su bačeni novci.. To su u biti velike kapsule koje je teško pogurati (ja sam s aplikatorom) meni nisu pomogle i ja ih ne preporučam.. ali zato od srca preporučujem acidosalus vaginalete, pomažu 100% strava su i najbolje prirodne. Nekome možda nisu dobre al meni su br 1 i stalno imam 1 paket u frižideru za svaki slučaj :D

Esthelle
11.10.2012., 20:50
Meni su acidosalus vaginalete najgore koje sam ikad probala plus imaju odvratan miris. To bi jos nekako i zaboravila da su mi bar pomogle. Ovako mogu i ja za njih reci da su baceni novac.

Aerin
12.10.2012., 10:56
Ja ne znam, meni miris ne smeta i prvi put me sve peklo dole kad sam ih stavljala jer je sve bilo izirititano.. Mojoj frendici isto ne pašu :ne zna: pa valjda zato ima toliko toga na tržištu..za svakog nešto :D

Afrika paprika
12.10.2012., 11:39
Kad se riješite toga, barem na privid, uzmite Vivag vaginalete. Imaju puno veću koncentraciju acidobacilusa od npr. bioaktiv jogurta. Potiču stvaranje zdrave flore koja je manje prijemčiva kandidi.

>Ivana<
13.10.2012., 20:53
Ima li tko iskustva sa upotrebom otopine borne kiseline u liječenju candide?

Ovaj post sam pronašla na jednom drugom forumu, ali nema nikakvih odgovora niti dodatnih info:

evo još jedan prijedlog koji i ja sama već 10-tak godina koristim a to je:ACIDI BORICI iliti borna kiselina koja se u apoteci prodaje u prahu ili već napravljena tekućina oko pol litre.I to bas za te gljivetine.
To je mojim kolegicama (od jedne je on muž) preporučio ginekolog.I ja naravno nisam vjerovala(sta ću ja tu neku kiselinu stavljat u sebe) ali dok sam imala te probleme i ja lijepo sva važna idem ginekologu 1 dan i neprime me,odem drugi dan i neprime me,i tako ja lijepo u apoteku po kiselinu.
Prvi put sam uzela u prahu pa sam je rastopila u 1 vrećicu(dodje oko 5kn) u 1 litri kipuće vode i svakih 4 sata(po danu) ispirala to sto trebam i lagano i unutra(s većim komadom vate) al normalno mora se pazit da vatica ne ostane unutra.I ja sada odem ginekologu 1 godišnje tak da mi uzme papu i da se malo "naviri" jel sve još tu. I to je to,rješen problem za 5 kn.A gotov pripravak dodje oko 18kn.Ak neko proba nek javi!

Evo i link:http://forum.roda.hr/threads/22060-gljivetine-pomagajte!!!?

LilLiYellow28
15.10.2012., 22:36
Cure da ne listam unatrag, jel koja od vas stavljala cesnjak u rodnicu? Pokusala sam al uzasno me peče. A na canesten i te stvari mi ne pomazu..

Lilit
15.10.2012., 22:44
isprobano, stavis u gazu pa onda, nije pomoglo

strawberry1
16.10.2012., 14:04
Cure da ne listam unatrag, jel koja od vas stavljala cesnjak u rodnicu? Pokusala sam al uzasno me peče. A na canesten i te stvari mi ne pomazu..

ja sam pokusala staviti sam cesnjak u rodnicu, i isto tako, uzasno me peklo, izdrzala sam 10ak minuta i izvadila. ono sto sam ja uradila je da prethodno razrezan cesnjak stavim u malu bocicu LGG jogurta i pustim da malo odstoji. kad otvorim bocicu, vise ne mirise na jogurt nego na cesnjak, da, miris je odvratan, ali pretrpis to radi nekih visih ciljeva.
uglavnom, tampon umocim u taj jogurt sa cesnjakom, i stavim preko noci. to radim vec tri noci za redom, i evo od kad to radim, uopste nemam iscjedak (bas sam sad isla na wc provjeriti :D) namjeravam to raditi jos dvije noci, pa cu prestati, da vidim hoce li se stanje ponovo pogorsati.

mene inace ne svrbi, ne pece, nista nije oteknuto, ali sam osjetila par puta bolove prilikom odnosa, i to mi je bio alarm da nesto nije u redu, a iscjedak mi se iz normalnog bijelog bez mirisa, pretvorio u zuckast i sirast, neugodnog mirisa, pa sam sama zakljucila da je u pitanju candida. ako mi nakon jogurta i luka ne bude bolje, idem ginekologu

hopkinsova-dama
18.10.2012., 11:33
djevojke i žene drage, može li mi koja reći u čemu je razlika između canesten kreme i vaginaleta? i ja sam primijetila sirasti iscjedak, svrbež i peckanje te zaključila da je riječ o gljivičnoj infekciji pa sam malo šarala po netu i naišla na dvije mogućnosti, gore spomenuta krema i vaginalete. ali ne znam u čemu je razlika pa evo pitam vas.
hvala unaprijed :D

Lilit
18.10.2012., 13:07
Krema je u principu za izvana i za muskarce a vaginalete ze zene

Sent from my iPhone using Tapatalk

mala20kc
18.10.2012., 18:54
Ženice moje, upomoć... Ovako ide moja priča... Prošle godine u 10. mj. sam se susrela prvi puta sa gljivičnom infekcijom... Dobila sam savjete da pijem uvin H, ali ništa nije pomoglo, zapravo pošto mi je bilo prvi puta nisam niti bila sigurna dali je gljivična infekcija, pa sam tražila na netu i zapravo sam tako skužila da je riječ o tome... Peckanje, iscjedak i tako to... I bol tijekom odnosa... Više nisam mogla izdržat i otišla ginekologu, naravno prvi puta, i kaže on gljivična infekcija, naravno... Prepiše mi vaginalete i prođe za par dana... E sad u 7. mj. sam išla radit na more i kaj je najgore primi me opet, ali ovaj put gore nego prvi put... Svrbež, peckanje, iscjedak , čak su mi i ranice nastale... I kažem ja šefu nek me vozi u grad u ljekarnu, i kažem u ljekarni kaj je na stvari i dobim opet canesten vaginalete i kremu... I opet prođe, sve u redu... Kad ja idem sad nedavno u Njemačku i opet ja osjetim svrbež, peckanje... Hvala bogu ostalo mi malo Canesten kreme i mažem ja s tim par dana, i prođe opet... I evo sad prije 2,3 dana osjetim opet svrbež i peckanje... Izgleda da mi se opet vratilo... Mislim više ne znam kaj da radim... Zar baš moram opet ginekologu? I da napomenem, 19 mi je godina(začas 2o) ,imam dečka, odnose i te stvari...

Lilit
18.10.2012., 19:08
Nemoras ginekologu jer se nista u zivotu nemora osim umrijet. Ali da bi trebala bi :kava:
Ne razumijem cemu takav otpor, doktor ko doktor, nije da ides na bicevanje...
Moguce da uopce nije gljivicna infekcija nego neka druga, mozda je ali ju nisi izlijecila (obicno samo kanesten krema nijen dovoljna)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Esthelle
18.10.2012., 19:21
Ima li tko iskustva sa upotrebom otopine borne kiseline u liječenju candide?

Ovaj post sam pronašla na jednom drugom forumu, ali nema nikakvih odgovora niti dodatnih info:

Evo i link:http://forum.roda.hr/threads/22060-gljivetine-pomagajte!!!?

Ja sam prošla raznorazna liječenja protiv kandide, potrebna i nepotrebna. Jedna od metoda bila je upotreba borne kiseline. Prvo sam je jedva na jedvite jade uspjela naći i to samo u gradskoj ljekarni u pakiranju od max 200 ml za neku bjesnu lovu, tipa 20 i nešto kuna. Znači koristila sam 3% bornu kiselinu (vodu) za premazivanje vaticom izvana, te umakanjem tampona u istu i apliciranje u rodnicu preko noći. I tako 2 tjedna. Prepisano mi je iz razloga što sam imala ulceracije tj izranjavanu sluznicu, kažu doktori od kandide, međutim, ne bih se mogla složiti da kandida tako agresivno i toliko dugo može nagrizati vaginalnu sluznicu unatoč svim primijenjenim antifungicima.
Bornu kiselinu u obliku praha, to ne znam jel ljekarne drže...znam da je to u Americi popularno sredstvo za žohare mlatiti :rofl:
Da li ti je ginekolog ordinirao terapiju bornom kiselinom?

Nemoras ginekologu jer se nista u zivotu nemora osim umrijet. Ali da bi trebala bi :kava:
Ne razumijem cemu takav otpor, doktor ko doktor, nije da ides na bicevanje...
Moguce da uopce nije gljivicna infekcija nego neka druga, mozda je ali ju nisi izlijecila (obicno samo kanesten krema nijen dovoljna)

Može biti da je neka bakterija zapravo glavni krivac za sve, a kandida voli puno papati beštije, pa se eto uvijek iznova pojavi ako se ne riješi pravi uzročnik infekcije.

mala20kc
18.10.2012., 19:32
Ok, hvala, probat ću sa tim... Ma nije, samo mi je prepisal canesten vaginalete, bez kreme... Ma čudan je neki, ja uđem unutra, a on meni hej mačko...

>Ivana<
18.10.2012., 21:03
Da li ti je ginekolog ordinirao terapiju bornom kiselinom?

E baš ti hvala na informaciji. :) Znači tebi je pomoglo?

Da, ordinirala mi je terapiju, ali ne usudim se time ispirati dok se malo ne raspitam.
Uglavnom, već 3 g. imam problema s candidom i nikako da je izliječim, doslovno sam probala sve i svašta, ali ništa na pomaže.
Zadnji put mi je dr. rekla da se vjerojatno radi o netipičnoj candidi i da za nju nema terapije, osim promjene prehrane, pa mi je prepisala 3% otopinu borne kiseline za ublažavanje simptoma.

E, sad me zanima, kako zapravo koristit tu otopinu za ispiranje (zadnji put mi nije objasnila, a imam jako neljubaznu dr. pa ju ne želim zvati ponovo:E) Kupila sam u ljekarni 3% otopinu u prahu koju trebam otopiti u 1l vode i to je to, a način upotrebe mi nisu znali reći.

Znaš li možda, s kojom količinom se dnevno ispire i koliko često jer ja bi to radila irigatorom?

Esthelle
19.10.2012., 17:39
E baš ti hvala na informaciji. :) Znači tebi je pomoglo?

Da, ordinirala mi je terapiju, ali ne usudim se time ispirati dok se malo ne raspitam.
Uglavnom, već 3 g. imam problema s candidom i nikako da je izliječim, doslovno sam probala sve i svašta, ali ništa na pomaže.
Zadnji put mi je dr. rekla da se vjerojatno radi o netipičnoj candidi i da za nju nema terapije, osim promjene prehrane, pa mi je prepisala 3% otopinu borne kiseline za ublažavanje simptoma.

E, sad me zanima, kako zapravo koristit tu otopinu za ispiranje (zadnji put mi nije objasnila, a imam jako neljubaznu dr. pa ju ne želim zvati ponovo:E) Kupila sam u ljekarni 3% otopinu u prahu koju trebam otopiti u 1l vode i to je to, a način upotrebe mi nisu znali reći.

Znaš li možda, s kojom količinom se dnevno ispire i koliko često jer ja bi to radila irigatorom?

Ivana,

meni jesu na pregledima vizualno stalno govorili kandida, kandida, već mmi se popela na glavu, međutim kad sam ih pitala nek naprave razmaz na stakalcu, doktori preko HZZO-a tj ginekolozi socijalni samo bi mi se smijali u facu i tretirali me ko retardiranu osobu. PRvi put kod privatnika dijagnosticirana mi je kandida i to prije cca godinu dana i otkako mi je ta prva dijagnoza kandida svi se love na to i stalno prepisuju stare nalaze i stalno sam upotrebljavala neke vaginalete. Da ne idem u duljinu, sve sam to pisala u starijim postovima, na ovoj ili drugoj temi, možeš pogledati ako te više zanima.
Borna mi je pomogla u smislu, da je to lijepo hladilo. Znači, ona ne peče, kako neki misle, jao meni kiselinu stavljaš. Po preporuci doktorice preko dana sam je nakapavala na dnevne uloške (naravno one totalno bez mirisa, po mogućnosti one neke bio) a navečer tampon sa bornom i ujutro izvaditi i tako 2 tjedna. Gle, meni simptmi i dalje perzistiraju, imam ulceraciju na maloj usni, meni to nikako da zaraste. Svima sam se popela na vrh glave sa svojim problemom tako da sad pauziram sa obilaskom ginekologa i dr doktora.
Što se tiče izraza netipične kandide - to jedino može biti C.glabrata, međutim to je stvarno rijtkost. Istraži malo moje postove, išla sam u Rockfellerovu u HZJZ, nosit bris vagine i vulve na kandidu i tamo ako imaš kandide, izoliraju ti točno koji je to soj - jel to albicans ili glabrata.
Nisam nigdje u literaturi pročitala da se borna koristi za ispiranje iznutra :ne zna:tu ti ne mogu pomoći, samo znam da u starijoj literaturi je borna kiselina bila pod obaveznim sredstvom kod tretiranja kandide, pogotovo vanjskog dijela oštećene sluznice.
Daj mi reci jesi imala recept za tu bornu u prahu ili si to kupila u slobodnoj prodaji, i ako mi možeš reći gdje? :)

Što se tiče ispiranja, imam jedino iskustva sa multi gyn irigatorom i šumećim tabletama. Mislim da mi je to najviše od svega pomoglo, više i od borne kiseline. 2x dnevno: ujutro i navečer se ispire rodnica tijekom 5 dana kada imaš simptome kandide. Ja sam odmah nakon prvog ispiranja bila kao preporođena. Međutim, u vodi koja je izašla od ispiranja našla sam bjeličastu sluz koja je plivala u vodi, meni je to izgledalo kao oljuštena sluznica ili jednstavno sluz, vrag mi nije dao mira pa sam otišla kod socijalne gin i pokazala joj to i ona kaže da je to sigurno kandida. Mislim da ni oni nemaju pojma. Količina s kojom sam se ja ispirala je 2 dcl negdje koliko stane u irigator.

ally n.
19.10.2012., 20:00
Pozdrav, imala sam par puta candidu, ali sad vec godinu, dvije nista (da pokucam o drvo), ali sam primjetila kroz zadnjih mj dana cesti iscjedak, zasad jos nema ni peckanja niti onog neugodnog mirisa, niti me svrbi, ali iscjedak je tu, i to ne samo tijekom plodnih dana nego kroz cijeli mjesec. Negdje sam procitala (mislim da je forum roda, tako nesto) da ulje cajevca pomaze, dal netko zna nesto o tome? Znam da je ulje cajevca jako dobro za dosta toga, ali isto tako znam da se ne smije cisto ulje nanositi pa nisam sigurna kako da ga uopce nanesem dolje... Hvala.

mala20kc
19.10.2012., 21:18
Pozdrav, imala sam par puta candidu, ali sad vec godinu, dvije nista (da pokucam o drvo), ali sam primjetila kroz zadnjih mj dana cesti iscjedak, zasad jos nema ni peckanja niti onog neugodnog mirisa, niti me svrbi, ali iscjedak je tu, i to ne samo tijekom plodnih dana nego kroz cijeli mjesec. Negdje sam procitala (mislim da je forum roda, tako nesto) da ulje cajevca pomaze, dal netko zna nesto o tome? Znam da je ulje cajevca jako dobro za dosta toga, ali isto tako znam da se ne smije cisto ulje nanositi pa nisam sigurna kako da ga uopce nanesem dolje... Hvala.

Ja isto imam problema s tim iscjedkom cijeli mjesec... Ono pred dečkom me sram uopće skinut gaćice, jer znam da su na njima ružne mrlje i nebih htjela da to vidi... Dosta dugo vremena već tako, pa sam se već i naviknula na to, ja mislila da je to normalno, ali očito nije...

Linea Exclusive
19.10.2012., 22:29
Negdje sam procitala (mislim da je forum roda, tako nesto) da ulje cajevca pomaze, dal netko zna nesto o tome? Znam da je ulje cajevca jako dobro za dosta toga, ali isto tako znam da se ne smije cisto ulje nanositi pa nisam sigurna kako da ga uopce nanesem dolje... Hvala.

Eterično ulje čajevca ne smije koncentrirano na sluznicu.:nono: Razrijedi ga u kantarionovom ulju (gospina trava), 30 kapi čajevca u 20 ml kantariona, umoči tampon u to i u fifi preko noći.
Meni super stvar (imam kroničnu kandidijazu), najbolja za lokalnu primjenu od svih koje sam probala.

ally n.
19.10.2012., 22:52
Eterično ulje čajevca ne smije koncentrirano na sluznicu.:nono: Razrijedi ga u kantarionovom ulju (gospina trava), 30 kapi čajevca u 20 ml kantariona, umoči tampon u to i u fifi preko noći.
Meni super stvar (imam kroničnu kandidijazu), najbolja za lokalnu primjenu od svih koje sam probala.

Jel bih mogla samo nakapati 10ak kapi cajevca u 100ml vode i samo se isprati dolje, ili tampon umociti u to? Jer nemam trenutno kantarionovo ulje...

Esthelle
20.10.2012., 08:12
Jel bih mogla samo nakapati 10ak kapi cajevca u 100ml vode i samo se isprati dolje, ili tampon umociti u to? Jer nemam trenutno kantarionovo ulje...

Eterična ulja moraju imati tzv. nosač, a nosači su uglavnom biljna ulja koja na sebe vežu eterična ulja, jer et ulje ubačeno u vodu se disperzira i pluta po vodi i nije nešto učinkovito. Znači, nabavi neko ulje...čak se u literaturi spominje tamanu ulje kao jako dobro jer ima regeneracijske sposobnosti. Tamanu ulje imaš za kupiti u Kemigu.

Lady Anne
24.10.2012., 23:25
Ženice moje, upomoć... Ovako ide moja priča... Prošle godine u 10. mj. sam se susrela prvi puta sa gljivičnom infekcijom... Dobila sam savjete da pijem uvin H, ali ništa nije pomoglo, zapravo pošto mi je bilo prvi puta nisam niti bila sigurna dali je gljivična infekcija, pa sam tražila na netu i zapravo sam tako skužila da je riječ o tome... Peckanje, iscjedak i tako to... I bol tijekom odnosa... Više nisam mogla izdržat i otišla ginekologu, naravno prvi puta, i kaže on gljivična infekcija, naravno... Prepiše mi vaginalete i prođe za par dana... E sad u 7. mj. sam išla radit na more i kaj je najgore primi me opet, ali ovaj put gore nego prvi put... Svrbež, peckanje, iscjedak , čak su mi i ranice nastale... I kažem ja šefu nek me vozi u grad u ljekarnu, i kažem u ljekarni kaj je na stvari i dobim opet canesten vaginalete i kremu... I opet prođe, sve u redu... Kad ja idem sad nedavno u Njemačku i opet ja osjetim svrbež, peckanje... Hvala bogu ostalo mi malo Canesten kreme i mažem ja s tim par dana, i prođe opet... I evo sad prije 2,3 dana osjetim opet svrbež i peckanje... Izgleda da mi se opet vratilo... Mislim više ne znam kaj da radim... Zar baš moram opet ginekologu? I da napomenem, 19 mi je godina(začas 2o) ,imam dečka, odnose i te stvari...

Kandida se aktivira svaki put kad ti "padne" imunološki sustav. Dakle, kad god si promijenila okolinu, tebi je pala imunost.
Svaki put lijepo namaži kanestenom i proći će.:bicedobro:
Budući da imaš dečka i odnose, provjeri kod njega (na njemu:zubo:) nema li i on kandidu.

Lady Anne
24.10.2012., 23:35
ajme meni:facepalm: odakle ti to o češnjaku u rodnicu :eek: Pa normalno da te peče kad češnjak ima te "žareće" tvari u sebi i ti si to ideš stavljati u rodnicu da si još potakneš upalu. :facepalm:

*SveMirac*
25.10.2012., 23:15
ajme meni:facepalm: odakle ti to o češnjaku u rodnicu :eek: Pa normalno da te peče kad češnjak ima te "žareće" tvari u sebi i ti si to ideš stavljati u rodnicu da si još potakneš upalu. :facepalm:

ti se nisi,očito, dugo borila s gljivom da si i taj način liječenja vidjela/pročitala?!:confused: ne sudi prije nego probaš.
ta žareća tvar je eterično ulje alin odnosno alicin nakon pretvorbe uzrokovane rezanjem ili nekim drugim oblikom pritiska na sam češnjak. ima antifugalno djelovanje, uključujući i neka druga.

ja sam za canesten i ostale antimikotike, ali kad velikoj većini dugogodišnjih kroničnih candidašica ne djeluje..onda ne, nisam!
zato onim koji se tek susreću s tom jebenom, vaginalnom gnjavažom savjetujem konvencionalan pristup..ali ako nema učinka same će potražiti onaj način liječenja koji im najviše paše..
mislim da nitko ne treba suditi ničemu/nikomu dok sam ne hoda u tuđim cipelama:mig:

Lady Anne
29.10.2012., 09:06
ti se nisi,očito, dugo borila s gljivom da si i taj način liječenja vidjela/pročitala?!:confused: ne sudi prije nego probaš.
ta žareća tvar je eterično ulje alin odnosno alicin nakon pretvorbe uzrokovane rezanjem ili nekim drugim oblikom pritiska na sam češnjak. ima antifugalno djelovanje, uključujući i neka druga.

ja sam za canesten i ostale antimikotike, ali kad velikoj većini dugogodišnjih kroničnih candidašica ne djeluje..onda ne, nisam!
zato onim koji se tek susreću s tom jebenom, vaginalnom gnjavažom savjetujem konvencionalan pristup..ali ako nema učinka same će potražiti onaj način liječenja koji im najviše paše..
mislim da nitko ne treba suditi ničemu/nikomu dok sam ne hoda u tuđim cipelama:mig:

Alitin postoji i u manjoj dozi izoliran u obliku kapsula, tako da je guranje češnjaka malo neracionalna odluka.
Tako npr. kad želiš izravnati bore, ne zaraziš se namjerno sa Clostridium botulinum pa da onda dobiš botulizam, nego ideš na ubrizgavanje botoxa koji je izoliran iz dotične bakterije. :ne zna:
"Sudim" jer znam kakve infekcije mogu uzrokovati strane tvari ako dospiju na sluznicu. :kava:

*SveMirac*
29.10.2012., 15:34
Alitin postoji i u manjoj dozi izoliran u obliku kapsula, tako da je guranje češnjaka malo neracionalna odluka.
Tako npr. kad želiš izravnati bore, ne zaraziš se namjerno sa Clostridium botulinum pa da onda dobiš botulizam, nego ideš na ubrizgavanje botoxa koji je izoliran iz dotične bakterije. :ne zna:
"Sudim" jer znam kakve infekcije mogu uzrokovati strane tvari ako dospiju na sluznicu. :kava:

pretpostavljam da misliš na alicin:kava:

pošto si medicinske struke mislim da i nije za očekivati drugačije mišljenje o toj metodi..niti si prva niti zadnja koja se nekih stvari drži kao pijan plota.

imam medicinare prijatelje i u tom smislu ste svi slični:rolleyes:
vani ipak neke stvari drugačije funkcioniraju..liječnici koji kombiniraju homeopatiju, aromaterapiju, fitoterapiju sa konvencionalnom medicinom i od svega uzimaju najbolje.

voljela bi da se jave mnogobrojne cure koje su imale pozitivna iskustva sa češnjakom, čemu su se okrenule nakon milijuntog stavljanja canestena koji nije ništa promijenio.

ja govorim iz iskustva nakon 3 godine slušanja struke koja nije imala šta za ponuditi osim canestena, rojazola i diflucana.
i svakodnevnog uturavanja istih u sebe.

"strane tvari" će cure koje imaju ranice uzrokovane candidom peći zbog ranica a ne zbog reakcije sluznice na alicin..ali neke su djevojke priskočile tome i izmješale češnjak sa jogurtom i tako ga primjenile u vaginu.

rađe bih primjenila češnjak iz svog vrta (kojeg sam tražila 2 godine da bi našla pravi, hrvatski domaći jer su ostala smeća iz kine i nemaju veze sa pravim češnjakom) i stavila ga gdje sunce ne svijetli nego tabletu koja ima alicin izoliran u laboratoriju i pomiješana je sa još nekoliko komponenti.

no, opet to sam samo ja..svako ima pravo odlučiti što je za njega najidealnije.

Esthelle
29.10.2012., 17:37
Ja sam zaista sve isprobala. Doktori su me šopali mjesecima s diflukanima i raznim vaginaletama, sve u isto vrijeme. Dobro da mi jetra nisu otkazala. Tek nakon posjeta jednoj mikrobiologinji, prva mi je od svih doktora, a ona čak nije ni doktor medicine, prepisala uporabu borne kiseline. Sluznica mi je toliko bila izranjavana upotrebom tolikih vaginaleta koje agresivno djeluju na sluznicu da sam imala rane po svuda. Nemojte se dovesti u istu situaciju kao i ja. Peklo me dan i noć, prokleto me peklo. Nisam mogla živjeti ni raditi normalno 8 mjeseci. 8 mjeseci bila sam neubrojiva!!!
Doktori, napose ginekolozi trebali bi prepisivati bornu kiselinu kao otopinu za početno saniranje gljivične infekcije. Ja sam koristila tampone preko noći umočene u bornu kiselinu a preko dana namočene dnevne uloške u bornu kiselinu koje sam stalno mijenjala. Tek tada stvari su se počele pomicati na bolje. Još nije to to, kako je nekad bilo, ali ono što sam ja prošla ne želim nikome. Jedna cura je također radila ispiranja sa bornom kiselinom kroz 5 dana 2x dnevno. I stanje joj se drastično popravilo.
Sretno svima!

Lady Anne
29.10.2012., 19:32
pretpostavljam da misliš na alicin:kava:

pošto si medicinske struke mislim da i nije za očekivati drugačije mišljenje o toj metodi..niti si prva niti zadnja koja se nekih stvari drži kao pijan plota.
imam medicinare prijatelje i u tom smislu ste svi slični:rolleyes:
vani ipak neke stvari drugačije funkcioniraju..liječnici koji kombiniraju homeopatiju, aromaterapiju, fitoterapiju sa konvencionalnom medicinom i od svega uzimaju najbolje.voljela bi da se jave mnogobrojne cure koje su imale pozitivna iskustva sa češnjakom, čemu su se okrenule nakon milijuntog stavljanja canestena koji nije ništa promijenio. a govorim iz iskustva nakon 3 godine slušanja struke koja nije imala šta za ponuditi osim canestena, rojazola i diflucana. i svakodnevnog uturavanja istih u sebe.
"strane tvari" će cure koje imaju ranice uzrokovane candidom peći zbog ranica a ne zbog reakcije sluznice na alicin..ali neke su djevojke priskočile tome i izmješale češnjak sa jogurtom i tako ga primjenile u vaginu.
rađe bih primjenila češnjak iz svog vrta (kojeg sam tražila 2 godine da bi našla pravi, hrvatski domaći jer su ostala smeća iz kine i nemaju veze sa pravim češnjakom) i stavila ga gdje sunce ne svijetli nego tabletu koja ima alicin izoliran u laboratoriju i pomiješana je sa još nekoliko komponenti.

no, opet to sam samo ja..svako ima pravo odlučiti što je za njega najidealnije.

Ima još jedan antimikotik, najdjelotvorniji od svih, ali ni jedan doktor vam ga ne će prepisati - svemoćni Amphotericin B.:cerek: Primjenjuje se intravenski, za liječenje kronične sustavne kandidoze.

Treba imati na umu da kandida nije primarni uzročnik bolesti. Ona pripada fiziološkoj flori sluznice probavnog i spolnog sustava, a naglo počinje rasti kao posljedica nekih stanja: trudnoća, endokrini poremećaji(dijabetes), maligne bolesti, infekcija HIV-om, liječenje antibioticima, citostaticima.. Tj. kad "padne" imunološki sustav.
Dakle, ukoliko kandidoza ne prolazi, bilo bi dobro da se naprave dodatne pretrage.

Gle, SveMirac, ti imaš svoj stav i sama si odgovorna za svoje zdravlje. Ne mislim nikome nametati svoja uvjerenja, svatko će odlučiti sam o tome što je za njega najbolje. Ja samo pokušavam pomoći ljudima da se izliječe, a da si ne stvaraju dodatne komplikacije.

Esthelle
29.10.2012., 19:45
Ima još jedan antimikotik, najdjelotvorniji od svih, ali ni jedan doktor vam ga ne će prepisati - svemoćni Amphotericin B.:cerek: Primjenjuje se intravenski, za liječenje kronične sustavne kandidoze.

Treba imati na umu da kandida nije primarni uzročnik bolesti. Ona pripada fiziološkoj flori sluznice probavnog i spolnog sustava, a naglo počinje rasti kao posljedica nekih stanja: trudnoća, endokrini poremećaji(dijabetes), maligne bolesti, infekcija HIV-om, liječenje antibioticima, citostaticima.. Tj. kad "padne" imunološki sustav.
Dakle, ukoliko kandidoza ne prolazi, bilo bi dobro da se naprave dodatne pretrage.

Ja sam sve pretrage i više od njih napravila što se tiče gore nabrojenih mogućih bolesti i stanja i nikakvo odstupanje nije nikad nađeno. Kažem socijalnoj ginički da napravi razmaz na stakalcu, ona kaže da nema potrebe, jer ona zna nju prepoznati i bez toga i da kaj se ja njoj mešam u posel. Eto, to ti je rvacko zdravstvo. Btw, nije pomoglo ni citiranje knjige po kojoj je učila taj svoj zanat, što se mora raditi od dijagnostičkih pretraga da bi se kandida i dokazala. Ovako odokativno davanje dijagnoza više ne pušim.

>Ivana<
29.10.2012., 21:43
Drage djevojke i žene :),
prije 2 tjedna sam tražila informacije o otopini borne kiseline, no, nisam saznala ništa konkretno te sam odlučila iskušati na sebi i nisam požalila. :)
Jako sam sretna :D :D jer mi je borna kiselina prva dala dobre rezultate u trogodišnjoj borbi sa candidom. Zasad nemam nikakve simptome i nadam se da se neće vratiti na staro stanje. Evo, ovo je već treći dan otkad sam prestala s korištenjem i sve je u najboljem redu (da pokucam u drvo :)).

Dakle, ovako, ja sam kupila bornu kiselinu u ljekarni. Morate tražiti 3% otopinu borne kiseline u prahu. Doma je prokuhate u 1l vode i ostavite da se ohladi. Zatim, pretočite u čistu (dezinficiranu) bocu ili staklenku. Ispirite se irigatorom ili većom špricom (ako nemate irigator) 7 dana zaredom, prije spavanja i to je to. Možete i 2x dnevno ako želite. Već nakon prvog dana korištenja ćete osjetiti olakšanje , a nakon 2./3. dana prve rezultate, tj. totalno smanjenje simptoma. No, nemojte zato prestati s korištenjem već iskoristite bornu vodu do kraja (svih 7 dana). Ja sam svaki dan ispirala sa cca 2 dcl borne vode tako da sam morala kupiti još za 6. i 7. dan.

Većina žena ima narušen ph rodnice i tu zapravo počinju svi problemi, a borna voda je kisela i vraća prirodni ph rodnice. Time pomaže tijelu da se samo izbori sa bakterijama i gljivicama.
Čula sam i da žene umoče tampon u bornu kiselinu,a li po mom mišljenju to nije toliko učinkovito jer se borna voda zadrži u tamponu, a ispiranjem se lijepo ispere čitava unutrašnjost rodnice.
Eto toliko od mene. Nadam se da će još netko javiti sa pozitivnim dojmovima.
Sretno. :mig:

makik
30.10.2012., 12:14
Drage djevojke i žene :),
prije 2 tjedna sam tražila informacije o otopini borne kiseline, no, nisam saznala ništa konkretno te sam odlučila iskušati na sebi i nisam požalila. :)
Jako sam sretna :D :D jer mi je borna kiselina prva dala dobre rezultate u trogodišnjoj borbi sa candidom. Zasad nemam nikakve simptome i nadam se da se neće vratiti na staro stanje. Evo, ovo je već treći dan otkad sam prestala s korištenjem i sve je u najboljem redu (da pokucam u drvo :)).

Dakle, ovako, ja sam kupila bornu kiselinu u ljekarni. Morate tražiti 3% otopinu borne kiseline u prahu. Doma je prokuhate u 1l vode i ostavite da se ohladi. Zatim, pretočite u čistu (dezinficiranu) bocu ili staklenku. Ispirite se irigatorom ili većom špricom (ako nemate irigator) 7 dana zaredom, prije spavanja i to je to. Možete i 2x dnevno ako želite. Već nakon prvog dana korištenja ćete osjetiti olakšanje , a nakon 2./3. dana prve rezultate, tj. totalno smanjenje simptoma. No, nemojte zato prestati s korištenjem već iskoristite bornu vodu do kraja (svih 7 dana). Ja sam svaki dan ispirala sa cca 2 dcl borne vode tako da sam morala kupiti još za 6. i 7. dan.

Većina žena ima narušen ph rodnice i tu zapravo počinju svi problemi, a borna voda je kisela i vraća prirodni ph rodnice. Time pomaže tijelu da se samo izbori sa bakterijama i gljivicama.
Čula sam i da žene umoče tampon u bornu kiselinu,a li po mom mišljenju to nije toliko učinkovito jer se borna voda zadrži u tamponu, a ispiranjem se lijepo ispere čitava unutrašnjost rodnice.
Eto toliko od mene. Nadam se da će još netko javiti sa pozitivnim dojmovima.
Sretno. :mig:
a koliko se te borne kiseline stavlja u litru vode???

>Ivana<
30.10.2012., 21:35
a koliko se te borne kiseline stavlja u litru vode???

Pa tu količinu koju dobiješ u ljekarni! To ti je otprilike jedna velika žlica tog praha. U ljekarni ti to izmjere i prodaju u maloj vrećici, a imaš za kupit i već gotov pripravak da nemoraš doma prokuhavat , ali je to onda skuplje (ne znam koliko točno). Ova jedna vrećica ti dođe oko 8 kn u slobodnoj prodaji.

princess_leia
30.10.2012., 22:47
Na prekokce sam pročitala, priznajem, nisam sve!
Guglala sam i svasta, ali nemogu naći;

su dopušteni kesteni?
Zašto piše na 1. stranici da su gljive nedopuštene, a u popisu istih piše "jestive gljive" dopuštene.
Što je sa sojom? Se smije ili?

Hvala

makik
31.10.2012., 07:46
Pa tu količinu koju dobiješ u ljekarni! To ti je otprilike jedna velika žlica tog praha. U ljekarni ti to izmjere i prodaju u maloj vrećici, a imaš za kupit i već gotov pripravak da nemoraš doma prokuhavat , ali je to onda skuplje (ne znam koliko točno). Ova jedna vrećica ti dođe oko 8 kn u slobodnoj prodaji.

hvala:cerek:

mixmag
01.11.2012., 17:57
Dakle, i ja trebam vašu pomoć!! :) Imam jedan problem s dečkom, a on se zove GLJIVICE IAKO SMO OBOJE ČISTI. Dakle, doslovno od 1. dana kad god se sexamo bez kondoma, ja automatski dobijem gljive. A, kad smo s kondomom, sve je ok, iako me "unutra", na samom ulazu, malo zaboli, kao da me netko nožem malo razreže. Problem je u tome što ni on ni ja nemamo gljive, bili smo na svim nalazima, promijenili 1000000000000 ginekologa i na kraju više nisu znali što bi nam rekli, pa smo dobili objašnjenje da nam se možda "flora ne poklapa, zapravo ne odgovara" i eto, spasa nema. Jel to moguće i šta da radim ako je to zaista tako?? Jer, ajmo pretpostaviti da želimo djecu i da dijete nećemo napraviti iz prvog pokušaja, nego za godinu dana. To znači da ću ja svaki dan kroz godinu dana imati gljive!!! Pa, ubit ću se!! HELP!!! :(

Somethingsweet
01.11.2012., 22:18

Očito spadaš u sretnice koje gljive ne maltretiraju često jer inače bi vjerojatno znala više o češnjaku i djelovanju protiv candide...

ja sam koristila češnjak jer sam došla do očajne faze i bila u stanju probati bilo što - i pomogao mi je... koristila sam ga tjedan dana svaki dan tako što sam ga kao vaginaletu stavljala prije spavanja (i preko dana ako bi bio vikend) i poslije toga mi se gljive nisu vratile mjesecima. A prije češnjak-metode prošla sam terapije ni sama ne znam kakvim vaginaletama i jedino što mi se desilo je da mi je sluznica pala u nesvijest i trebali su mi mjeseci da se oporavim. A ginić više nije znao što da mi da... dakle, informiraj se prije ovakvih izjava..

PS. potpisujem sve što je *SveMirac* napisala

Somethingsweet
01.11.2012., 22:29
Dakle, i ja trebam vašu pomoć!! :) Imam jedan problem s dečkom, a on se zove GLJIVICE IAKO SMO OBOJE ČISTI. ... :(

Ovo mi zvuči poznato :503:
ja sam tome doskočila tako što poslije keksanja tu večer ubacim u rodnicu neku vaginaletu na bazi probiotika - ja konkretno ove ovdje fotka (http://www.jgl.hr/novosti-i-mediji/novosti/novi-probiotik-lactogyn-vaginalne-kapsule/)

sad više ne stavljam baš redovno, al jedno vrijeme sam tako svaki put poslije sexa (očaj me natjerao)...

mixmag
02.11.2012., 06:39
Još me jedna stvar zanima: bila sam kod 4 privatna ginekol. i jednog preko HZZO-a. NITKO NE ZNA ŠTO BI TO MOGLO BIT!!!! Pa, jesam li ja jedini slučaj takve vrste koji im je ikada došao ili su oni svi odreda pokupovali diplome, pa nemaju pojma o čemu ja pričam!!?? Hbm!! Čak sam razmišljala da odem u Njem. na pregled kod privatnika. Platim koliko treba, al da dobijem pravu dijagnozu. Dosta mi je više izjava: "To Vam je od stresa, mažite se DJEČJOM KREMICOM, proći će to"!!!
Hvala ti na savjetu, @Somethingsweet, ali ipak ne želim te neke "brze stvari". Ne želim svaki put nakon sexa misliti "što sad". Želim da netko napokon zna što je ovo, pa da to izlječim i da sam mirna!! Čak sam pomišljala (jbte, pored ovoliko faking ginekologa u ZG, ja moram glumit sama svoga ginekologa) da nam se ph flore "ne podnose", to sam pitala jednu ginekol., koja je rekla: "Pa, možda je i to". Ne znam više što da mislim... :504:

mixmag
02.11.2012., 07:23
Evo jednog lijeka koji meni pomaže za te jbne gljive, al zaista pomaže (do idućeg sexa bez kondoma)!! Ulje gospine trave, lavanda i čajevac.
Dakle, nakon što sam postala imuna na Canesten (da, da, imuna!!), odem ja sva u suzama jer me "dolje" ubija, a ne znam što da radim, u biljnu ljekarnu. Radila je jedna žena koja mi se činila kad da zbilja zna i da se razumije u to. Rekla je da liječe i hpv i gljive i ostale te beštije. I ja joj objasnim svoj slučaj, ode ona do tih ormarića, uzme to troje i kaže: "Ovo ćeš koristit 21 dan, nema sexa, nek te ni ne gleda, a kamoli da ti dođe blizu. Nakon toga ti garantiram da ćeš biti ko nova". I, aj, ja to uzmem. 1. večer to stavim, probudim se ujutro, DIIIIIIIIIIVAAAAAAAN osjećaj, 1000000 puta bolji od Canestena!! I koristila ja to još jednu večer i kad je prestao svrab i sve, ja GLUPAČA, odustala od daljnjeg korištenja. I tako svaki put kad dobijem gljive, to stavim - SAVRŠENSTVO!!
Način primjene: natopit tampon uljem gospine trave, 15 kapi čajevca, 15 kapi lavande i ostavit preko noći. Ujutro izvadit i to je to. I tako 21 dan.
E, budući da sam opet dobila gljive, sinoć mi je bila 1. večer da sam to stavila (već jutros mi je presavršeno "dolje"), mogla bih sada natjerat se i izdržat 21 dan. :) Pa ćemo vidjet hoće li zaista biti onako kako mi je rekla.

Somethingsweet
02.11.2012., 12:04
vjerojatno će ti biti bolje kad je već nakon jedne noći olakšavajuće :)
ja sam pila ovo ovdje (http://www.mojaljekarna.hr/product_info.php/twinlab-yeast-fighters-p-1207) (ima kod nas za kupiti, ja sam naručila u ljekarni i za par dana je stiglo) - nije razvikano, al htjela sam nešto što se pije da stalno nešto ne guram :)
ima dosta sastojaka i poanta je da ubija gljive i ujedno radi na tvom imunitetu (a meni čim ode imunitet, te se beštije pojave)... kapsule su VELIKE i pije ih se 5 dnevno, a ne jedna kako piše na našoj deklaraciji... tko je prevodio pitam se... ugl. ja sam pročitala što piše na engleskom i tako sam koristila...

ono do čega sam ja došla je da je ph sperme drugačiji od prirodnog ph rodnice i da sperma privremeno zbrčka ph rodnice... a beštije čekaju u zasjedi...
i kao što vidiš moram ih napadati sa više strana od jednom jer ih jedino tako uspijem kontrolirati...

Linea Exclusive
03.11.2012., 12:43

Ajmo odmah: koje pretrage? Priču o tome da kandida nikad nije solo znam. Meni recimo nisu našli nikakav primarni uzrok.:ne zna:
A amfotericin nitko neće prepisati, tako da nemam baš koristi od njega dok ne završim u bolnici sa sistemskom kandidijazom.

MissAlgebra
07.11.2012., 14:16
Nisam čitala sve postove od početka pa ne znam da li je netko ovo već spomenuo, ali, žene, dajte proguglajte sve na temu Citrofita (ulje koštice grejpa), da sad ne pišem sve detalje (Bio-rama ima na svojoj stranici upute za korištenje, na Rodinom forumu se žene savjetuju na ovu temu i hvale učinke Citrofita). Ja sam ga kupila u biljnoj ljekarni Lavanda mia po 200kn, najveće pakiranje. Gorko je pa se najlakše popije s mlijekom. Osim toga preporučljivo je za kojekakve druge tegobe jer uništava par stotina vrsta bakterija i gljivica. Probajte.:)

Velika_kokos
08.11.2012., 06:57
Beštija me napala!!! Nemam prevelikih problema s njom, jednom dva put na godinu kad padne imunitet ili popijem antibiotike ju dobijem. Možda je pomoglo to što sam se doslovno prejedala u čokoladi i slatkom zadnjih dana. Imam canesten koji obično pomogne, ali danas trebam dobiti mengu, a piše u uputama da se canesten ne koristi za vrijeme menstruacije. Pa što preporučujete da napravim jer mi menga traje 6 dana, neću izdržati toliko?
Kapam ulje čajevca na uložak, pijem probiotik i šopam se jogurtima.

rossi79
10.11.2012., 15:24
Beštija me napala!!! Nemam prevelikih problema s njom, jednom dva put na godinu kad padne imunitet ili popijem antibiotike ju dobijem. Možda je pomoglo to što sam se doslovno prejedala u čokoladi i slatkom zadnjih dana. Imam canesten koji obično pomogne, ali danas trebam dobiti mengu, a piše u uputama da se canesten ne koristi za vrijeme menstruacije. Pa što preporučujete da napravim jer mi menga traje 6 dana, neću izdržati toliko?
Kapam ulje čajevca na uložak, pijem probiotik i šopam se jogurtima.

za vrijeme menstruacije možeš korisitit gyno-daktarin ili rojazol, ali i jedan i drugi preparat idu na recept

Velika_kokos
10.11.2012., 15:41
Čini se da čajevac pomaže. Kapam ga na uložak i kad se kupam stavim par kapi u vodu pa se time operem, a canesten mažem samo izvana i još je malo kao naotečeno, ali ne svrbi.

DramaaQueen
11.11.2012., 17:27
Moze pomoc? Dobila sam tu kandidu. Tj. Gledala po netu i imam sve simptome toga..nisam jos nikad bila kod ginekologa i nezelim sad zbog toga ic, pa me zanima jel mogu sama uzet u ljekarnoj mast za to i oceli proc?

tina2706
12.11.2012., 13:13
Ovako>: Prije točno 3 g ta beštija mi se nastanila poslije antibiotika, i stalno od tada se vraća ko da ju trebam svaki put kada sam pod većim stresom evo je odmah, tablete kreme i sve ostalo s ćim trpaju:503: dok mi sada moja nova doktorica nije prepisala laktogin. Žene samo probiotici i lgg i neće se vraćat vjerujte mi.:rolleyes:

tina2706
12.11.2012., 13:27
Moze pomoc? Dobila sam tu kandidu. Tj. Gledala po netu i imam sve simptome toga..nisam jos nikad bila kod ginekologa i nezelim sad zbog toga ic, pa me zanima jel mogu sama uzet u ljekarnoj mast za to i oceli proc?

nikada kod ginekologa hmmmmm<? pusti net prvo kod ginekologa.....:503:

Velika_kokos
12.11.2012., 14:59
Možda ima 12 godina i pila je antibiotike?

Ne znam.

DramaaQueen
12.11.2012., 15:15
Imam 19god. Al sam jos djev..pa zato nisam...a nebih sad za to isla...mislim da cu uzet kremu...i prvu mi je put da ovo imam.

tina2706
12.11.2012., 15:25
Imam 19god. Al sam jos djev..pa zato nisam...a nebih sad za to isla...mislim da cu uzet kremu...i prvu mi je put da ovo imam.

odi draga kod ginekologa bez obzira trebaš imat ginekologa zna se da ginekolog nije doktor koji pregledava isključivo žene koje su imale spolni odnos, čašica razgovora sa ginekologom neće ti štetit, a do tada canesten krema oko 20 kn u ljekarni. :mig:

DramaaQueen
12.11.2012., 15:29
Ee dobro tako cu. :)

tina2706
12.11.2012., 15:32
Možda ima 12 godina i pila je antibiotike?

Ne znam.
ma bez obzira po meni za sve tegobe se treba obratit doktoru pa ako ne ginekologu za tako nešt onda liječniku opće medicine......nisam za liječenje na svoju ruku nikako, a cura nek radi šta misli da je za nju bolje:ne zna:

Zara985
21.11.2012., 21:55
Pozdrav curke! Prvi put sam dobila candidu ovo ljeto,od tada mi se pojavila par puta. Skužila sam da mi se javlja isključivo kada imam plodne dane. lječila sam ju canestenom, koristili smo i zaštitu a onda sam skužila da mi se candida javlja nakon ORALNOG seksa! što da napravimo u tom slučaju, zasad izbjegavamo oralni seks i ovo je prvi mjesec da se gadura nije vratila! dal da jedemo što više češnjaka? ja sam već i iz prehrane izbacila bijeli kruh, nutelu... molim vas za savjet koja je od vas imala tu situaciju! Super je bez candide ovaj mjesec ali izbjegavanje oralnog nije riješenje :/ Hvala

Anssi
25.11.2012., 22:36
Bok cure!
Došla sam tu da se malo posavjetujem i sa vama, pošto sam bila kod ginekologa prošli tjedan.
Ovako ide moj slučaj.. Još uvijek sam nevina, imam dečka s kojim je sve savršenooo i onda uleti glupa infekcija!
Rekla sam ginekologu za sve simptome (iscjedak neugodni, srednje obilni, bijeli, ponekad i zelenkasti, svrbež, peckanje i to bi bilo to.... ko da nije dosta!!)
i moj ginkač inače stari dedonja, meni uvali samo plimycol kremu, mazanje 3x kroz 10 dana
E sad... očekivala sam da će mi dati vaginalete na recept, no samo sam tu kremu dobila.
Evo mažem se već 3 dana s njom. Zanima me da li će samo ova krema uspjet zaustavit te gljivice?
Pretpostavljam da krema zaustavi samo ove simptome sa vanjskog dijela organa, a da li će i iscjedak, to me najviše muči...
Tako da, pomagajte, predlažite i slično..
Hvala :)

OSMAMA
27.11.2012., 11:17
Ovako>: Prije točno 3 g ta beštija mi se nastanila poslije antibiotika, i stalno od tada se vraća ko da ju trebam svaki put kada sam pod većim stresom evo je odmah, tablete kreme i sve ostalo s ćim trpaju:503: dok mi sada moja nova doktorica nije prepisala laktogin. Žene samo probiotici i lgg i neće se vraćat vjerujte mi.:rolleyes:

lactogyn vaginalete ili oralne kapsule? ili istovremena kombinacija i jednog i drugog ? i ako možeš šapnit cijenu . tnx

Dea2012
27.11.2012., 16:02
Cure jel vas candida boli? imate li filing da ste od nje dolje natečene i da vas napuhava u trbuhu?

Aerin
27.11.2012., 16:36
Jaoo dea ak te napuhava to je već onda ozbiljnije.. Morat ćeš na anticandida dijetu, pomaže vjeruj

I da to boli i peče i osuši nju i svašta..užas

Dea2012
28.11.2012., 07:47
Aerin hvala na odgovoru, još sam i pod antibiotikom pa ne znam kak bum sa svime time izašla na kraj...dijela svakako, već i jedan na pola (beš slatkog, kruha, tijesta...) ali morati ću oćito još strože. Imaš još neki dobar savjet? vaginalete? uzela sam canesen ali peče svejedno i baš sam napuhnuta dost jako

Aerin
28.11.2012., 17:53
Ja sam sad potrošila plymicol vag i sad stavljam acidosalus vaginalete, odmah mi je bolje od njih. Naručila sam i probiotik acidosalus i vaginalni probiotik i od twinlaba yeast fighters. Bankrotirat ću :(

Borila sam se s tim od 12og mj pa pauza pa od 3-6,7 mj i pomogao mi je acidosalus forte i lactogyn. Betaglukan. Peklo me za poludit..sad mi se vratila jer sam se prežderavala sa čokoladom, slatkim, bijelim kruhom, pizzom....i vratila se :(

Sad sam na anticandida dijeti, ne znam do kad.. Pitaj ako te još nešto zanima :D

Lusee
28.11.2012., 19:34
Moj post br. 2 :)

Dakle, pročitala sam (skoro) sve Vaše savjete...

Da ukratko ispričam moju priču,

davno, davno, kad sam imala 15ak godina počela je moja muka po kandidi. Bivša (s razlogom!!!) ginekologica me godinama liječila canestenom tako da pretpostavljam da sam razvila neku vrstu imunosti na tu ljigavu kremu. Ali problemi nisu prestali...

Bilo je perioda kad sam ju kontinuirano (mjesecima) imala, laganini... Nema što nisam probala, od canestena u svim oblicima, razno raznih sličnih mazalica, diflucana (do te mjere da mi je dr. zabranila uzimat ga jer sam iskorištavala to- jedan jesec da ona, drugi mama na hitnoj gdje radi užica uputnicu...) koji mi je najviše pomogao, acidofila, ne jedenja slatkog, citrofita, čajeva, umetanja svačega dole (ulja, jogurti... jedino češnjak nisam niakd... ) prihvatila sam da se nikad, očito, neću riješiti te napasti...

Momentalno je opet imam, to je zapravo i razlog zašto sam se registrirala na forum (da se imam kome iskukat... prije me više ne doživljavaju ahahha)

Ponekad imam feeling da ću poludit, najradije bi dole ugurala nešto da ju dobro istružem koliko me zna svrbiti..

Feba993
29.11.2012., 10:58
Bok, Indija!

ja kad sam imala gljivice, iscjedak nisam vidila nikad na gaćicama nego bi odjednom skužila da me jako svrbi, uzela ogledalo a ono dole, na ulazu u rodnicu hrpa bijelih grudica" baš prava nakupina!

a ostale pute kad bi ih imala onda bi ih dosta rano skužila, lagano bi me nešto zasvrbilo , pogledam dole, ono nekoliko takvih grudica pa bi odmah sa terapijom počela.

kod svake od nas je to individualno.
Pozdrav, MarMio...procitah sta si napisala ovoj djevojci, te vidjeh da i ja imam slican problem...nagovaram sebe vec neko vrijeme da odem do ginekologa. Samo, ja sam prije toga imala svrab, a onda je prestalo...e onda sam uzela ogledalo i isto vidjela da mi se nakupilo tih grudica...sve sam se tjesila da ce proci, ali evo vec nekoliko dana to imam. Ne znam da li da se narucim kod ginekologa, jer to kod nas zna potrajati dok dodjes na red, a ja trebam sad dobiti menstruaciju, pa ne znam da li to ima neke veze...Mislim, nikad ranije mi se nije desavalo ovako nesto...ne znam kako da reagujem. :/

double
29.11.2012., 12:57
Nemam iskustva, pa molim pomoć. Sinoć sam stavila Canesten tabletu (vaginaletu), ali evo još uvijek nije ništa "iscurilo" vani, gaćicu s skroz suhe. Obično žene kažu da im ujutro odmah počne to otopljeno curiti. Pretpostavljam da se tableta nije ni otopila, jer mi je inače "dole" jako suho.
Pitanje je, hoću li večeras staviti drugu vaginaletu, ili da to učinim sutra, s obzirom da je ova tableta još unutra, pretpostavljam neotopljena?

crnka st
29.11.2012., 20:30
Evo i mene prokleta beštija :503:napala u 9 tj. trudnoće..I ja također nemem iscjedak nego sam s ogledalom doli vidila bjelo iznutra:rigo: i jako me svrbi..kupila sam Candida Yeast granule, uz to mi je dala i Biorella probiotik (u biljnoj apoteci), nisam još bila na pregledu, ionako bi me zatrovala..ovo mi je malo olakšalo-3.dan ali najviše od svega su mi super tamponi u lgg jogurtu, jedino ja ih ne držim 2h nego kratko, al na njemu izađe i dosta te gljivice:rigo:

Anssi
29.11.2012., 21:01
Bok cure!
Došla sam tu da se malo posavjetujem i sa vama, pošto sam bila kod ginekologa prošli tjedan.
Ovako ide moj slučaj.. Još uvijek sam nevina, imam dečka s kojim je sve savršenooo i onda uleti glupa infekcija!
Rekla sam ginekologu za sve simptome (iscjedak neugodni, srednje obilni, bijeli, ponekad i zelenkasti, svrbež, peckanje i to bi bilo to.... ko da nije dosta!!)
i moj ginkač inače stari dedonja, meni uvali samo plimycol kremu, mazanje 3x kroz 10 dana
E sad... očekivala sam da će mi dati vaginalete na recept, no samo sam tu kremu dobila.
Evo mažem se već 3 dana s njom. Zanima me da li će samo ova krema uspjet zaustavit te gljivice?
Pretpostavljam da krema zaustavi samo ove simptome sa vanjskog dijela organa, a da li će i iscjedak, to me najviše muči...
Tako da, pomagajte, predlažite i slično..
Hvala :)

:504::504::504::504::504: MOŽE POMOĆ??? HITNO!

crnka st
29.11.2012., 21:41
Anssi imaš stvarno milijun savjeta po forumima- luk, lgg, acidofil, čajevac, gospino-kantarionovo ulje..homeopatski ljekovi i vaginalete..valjda će ti nešto pomoć..i ja ću poludit, evo već 3 dana češe za poludit..:504:
našla sam na drugom forumu - Recept je umočiti tampon u kantarionovo ulje i nakapati 4-5 kapljica čajevca i 4-5 kapljica lavande, a isto to na malu vaticu za mazati izvana. Može se koristiti i lavanda i lavandin (kod nas navodno ima samo lavandina koji raste u Hrvatskoj), ali oba ulja dobro deluju protiv protozoe Trichomonas vaginalis, a čajevac opet protiv gljivica, Gardnerelle i sl.

Aerin
29.11.2012., 22:47
Anssi ne znam dal koristiš tampone (ja jesam dok sam bila još djevica) pa ako ti nije problem kupi si u ljekarni canesten vaginalete i stavi si ih, nema smisla čekati, ako ti nakon 3 ne prođe, kupi još 3 i obavezno si nakon toga stavi neke da ti unormaliziraju floru. Ja ti preporučam acidosalus malo smrdi al meni su super, odmah me navlaže, a canesten me osuši pa..
Lactogyin ti ne preporučam (vaginalete) oralno da al to je sad sve tvoj izbor. Odi u ljekarnu i pitaj, tete ti budu sve lijepo objasnile, pogotovo magistrica :)
Sretnooo

Aerin
29.11.2012., 22:49
Double čitala sam negdje ak si suha da malo smočiš vaginaletu prije nego ju staviš. Ja zbog toga isto ne volim kredaste, rojazol mi je draži jer je voskast :D

double
30.11.2012., 10:25
Aerin, hvala. Da, palo mi je na pamet to sinoć i tako sam napravila. Za sad još uvijek ne izlazi ništa, ali nema veze, valjda će bit učinka. U međuvremenu stavljam i tampon sa par kapi ulja čajevca, po uputi magistre u apoteci.

Dea2012
30.11.2012., 12:21
Cure jel imate još kakav prijedlog osim canestena a da ne mora na recept? Hvala

*tearsinheaven
30.11.2012., 18:56
Cure jel imate još kakav prijedlog osim canestena a da ne mora na recept? Hvala

To i mene zanima :ne zna:
Rojazol mi je inače puno bolji (lakše ga je umetnuti i brže djeluje), a ide na recept nažalost.

Ja inače imam kroničnu kandidu zadnjih par mjeseci, a prvi put mi se pojavila prije godinu dana nakon uzimanja Klavocina (a još sam i na pilulama koje samo pogoršavaju stanje). Otad mi se gotovo svaki mjesec pojavljuje, posebice prije M. Sad sam već došla u onu fazu da sam sva naduta, boli me u crijevima i imam grčeve. Koristila sam Beta glucan, Bio cult candeu, Yeast fighters, Linex lady, Citrofit + naravno Rojazol/Canesten + bila čak na doksiciklinu jedno vrijeme i ništa ne pomaže dugoročno :(
Tak da je vrijeme da i ja krenem na anti-candida dijetu, makar ne znam kako će to utjecati na mene pošto često nemam vremena da si složim pošten obrok, a brzo smršavim (još sam i pod stresom zbog faksa) tako da moram paziti da mi imunitet ne padne.

Vodenbuha
30.11.2012., 20:18
Je li se itko probao ispirati u sodi bikarboni?
Naime, onaj talijanski doktor, Simoncini, koji je rak liječio sodom, rekao je i da soda odlično pomaže kod gljivica. Fora je ispirati se svaki dan tijekom dva mjeseca (ali ne kad imate mengu) u dvije litre čiste prokuhane vode u kojoj su otopljene 2 žličice sode. :)

uklonjen link na stranicu s "alternativnim sadržajem" na kojoj se, između ostalog, nalaze (i po priznanju autora) ilegalne metode za liječenje raka

*tearsinheaven
30.11.2012., 20:28
Zanimljivo, morat ću to proučit... Ništa, možda i to isprobam u napadu očaja :mama:

EDIT:
Sad malo čitam, nisam skužila jel se to treba piti ili se dolje samo ispire?

''Na 70 kila težine je dovoljno pola čajne žličice sode bikarbone razmućene u čaši vode. Kada sodu bikarbonu dovoljno razmutite voda će ponovno postati prozirna. No ovo nije brz i jednostavan proces. Jer zavisi od našeg psiho-fizičkog stanja. Ponekad su potrebni mjeseci prije nego li se oslobodimo Candide.''

Vodenbuha
01.12.2012., 14:01
Zanimljivo, morat ću to proučit... Ništa, možda i to isprobam u napadu očaja :mama:

EDIT:
Sad malo čitam, nisam skužila jel se to treba piti ili se dolje samo ispire?

''Na 70 kila težine je dovoljno pola čajne žličice sode bikarbone razmućene u čaši vode. Kada sodu bikarbonu dovoljno razmutite voda će ponovno postati prozirna. No ovo nije brz i jednostavan proces. Jer zavisi od našeg psiho-fizičkog stanja. Ponekad su potrebni mjeseci prije nego li se oslobodimo Candide.''

Ispiranje je u slučaju vaginalne kandidijaze, a ispijanje ako su gljivice u ostalim dijelovima organizma. :)

Ja sam počela s anti candida dijetom i već polako gubim glavu jer sam u PMS-u i tijelo mi ŽUDI za slatkim. :mad:

I još će k tome sada navale kolača, torti, slatkiša, čokolada... Neću :mama:
+ Oboružala sam se željezom, šumećim tabletama s multivitaminima, omega 3 kapsulama, acidofilnim jogurtima, i još sam si nešto piknula u DM-u za podizanje imuniteta - neke kapsule s grejpom i med za jačanje imuniteta.
Planiram otići do ljekarne i po Lactogyn kapsule. Bankrot! Jučer sam 5o kuna potrošila za doručak i gablec. :mad:
Ali barem mogu reći da mi se sviđa ova zdrava ishrana. Gljivice su me motivirale da započnem sa zdravim životom. :o

Na OVOJ STRANICI (http://www.thecandidadiet.com/) možete pronaći konkretne korake u borbi protiv ovog malog smeća - od pripreme, preko dijete do ponovnog ubacivanja zabranjene hrane u organizam. Postoji i tablica za zabranjenom i dozvoljenom hranom koja je puno bogatija od tablica na hrvatskim stranicama.

El Gato Félix
01.12.2012., 15:04
Poštovana Vodenbuha, iz Vašeg posta je uklonjen link jer vodi na stranicu na kojoj se navode i opisuju ilegalne metode liječenja (preparatima koje je FDA proglasio zabranjenima!).

Možete pisati o liječenju kandide raznim metodama, pa i sodom bikarbonom, ali Vas molim da ne stavljate linkove na takve opskurne stranice koje promoviraju ilegalne i zabranjene preparate.

Ako je potrebno, možete citirati/kopirati dio teksta s te stranice a koji se odnosi na liječenje kandidijaze sodom bikrarbonom.

Zahvaljujem na razumijevanju.

*tearsinheaven
01.12.2012., 15:11
Ispiranje je u slučaju vaginalne kandidijaze, a ispijanje ako su gljivice u ostalim dijelovima organizma. :)

Ja sam počela s anti candida dijetom i već polako gubim glavu jer sam u PMS-u i tijelo mi ŽUDI za slatkim. :mad:

I još će k tome sada navale kolača, torti, slatkiša, čokolada... Neću :mama:
+ Oboružala sam se željezom, šumećim tabletama s multivitaminima, omega 3 kapsulama, acidofilnim jogurtima, i još sam si nešto piknula u DM-u za podizanje imuniteta - neke kapsule s grejpom i med za jačanje imuniteta.
Planiram otići do ljekarne i po Lactogyn kapsule. Bankrot! Jučer sam 5o kuna potrošila za doručak i gablec. :mad:
Ali barem mogu reći da mi se sviđa ova zdrava ishrana. Gljivice su me motivirale da započnem sa zdravim životom. :o

Na OVOJ STRANICI (http://www.thecandidadiet.com/) možete pronaći konkretne korake u borbi protiv ovog malog smeća - od pripreme, preko dijete do ponovnog ubacivanja zabranjene hrane u organizam. Postoji i tablica za zabranjenom i dozvoljenom hranom koja je puno bogatija od tablica na hrvatskim stranicama.

Da, izgleda da ću je ja morati piti pošto mi je sad u crijevima :(

Joj, ne pričaj mi o slatkom :mama: Meni dan ne bi mogao proći a da ne pojedem nešto slatko (Nutella, keksi itd.), bojim se kako će tek biti za tjedan dana kad uđem u pms. Preksinoć sam sanjala tortu od sira, baš osjećam kako me ta candida unutra potiče da jedem ugljikohidrate i slatko :rolleyes:

Ja sam trenutno na terapiji Rojazolom, a uz to pijem Bio cult candeu (130kn za mjesec dana :o) + vjerojatno ću si opet nabaviti Beta glucan za imunitet.

Super je ova stranica, morat ću je detaljno proučiti, fala ti :top:
Mene malo muče ti recepti pošto mi se glavnina kuhinje sastojala od tjestenine/riže/malo povrća, meso baš i ne jedem. Osjećam se čudno bez tjestenine koju sam do nedavno obožavala u svim mogućim kombinacijama.

Anssi
01.12.2012., 18:34
HVALA VAM PUNO CURE, VEĆ SAM SE BACILA NA POTRAGU "LIJEKOVA" I RJEŠAVANJE OVOG ĐAVOLA! :-*

*tearsinheaven
02.12.2012., 08:50
Ja moram samo prijavit da mene ova dijeta ubija trenutno, ujutro sam se probudila sva u znoju i ruke mi se tresu. Opet sam sanjala čokoladu :facepalm:
Najradije bih odustala i počela jesti normalno, ubija me osjećaj stalne gladi.
Mislim da trenutno prolazim kroz ovo (http://www.thecandidadiet.com/candida-die-off.htm), ali moram priznati da mi je leglo gore od odvikavanja od cigareta :(

Anssi
02.12.2012., 22:20
da li znate cijene čajevca i kantarija? i gdje ih kupiti?

Aerin
03.12.2012., 05:17
da li znate cijene čajevca i kantarija? i gdje ih kupiti?

Evo imaš u kemigu, inače kod njih ti je najbolje kupovati eterična ulja :)

http://kemig.kosarica.hr/index.php?route=product/search&filter_name=Čajevac

http://kemig.kosarica.hr/index.php?route=product/search&filter_name=Gospina%20trava

A probaj i u svojoj apoteci naravno ;)