PDA

View Full Version : Gljivica Candida albicans

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Suey
31.07.2008., 10:13
pa naravno da morate ici na briseve, ali ocito ginekolozi stede na nama. ne mozete znati sto tocno imate ako ne odete na te briseve jer vam na papi nije moguce otkriti puno toga - eventualno trihomonas i neke gljivice. no, ako zelite znati imate li streptokoke, e. coli, gardnerellu, klamidiju, miko i urea plazmu, i ostalo, morate na briseve! odokativne procjene su vrlo opasne!

Maslina
31.07.2008., 15:47
maslina, totalno si u pravu.. mislis si nije mi nis, o onda odjednom saznas nes... al nevjerojatno da je bas vecina ginekologa toliko neodgovorna.. kako njima gljivice mogu bit nista- to meni nije jasno.. bez obzira sto je to "bezopasno" nije ugodno kad pece svrbi i jos gore iscjedak.. tak je i meni, i di da odem na pregled? ni privatniku vise nemres, vidi koliko se cura i na njih zali.. pa to je katastrofa :( :(

Ja sam bila kod privatnika u Puli, uzeo mi je 500 kn, rekao da imam odlične jajnike, a što se tiče mojih tegoba, da mi je to ništa, da se trebam seksati pa će biti bolje (u tom trenutku sam imala rane već od kandide) i da mi je to najvjerojatnije alergija na deterdžent za rublje.
Napominjem, da u tom trenutku nisam ni znala da još imam kandidu. Onda sam malo surfala, i pomislila da je to to, otišla ovoga puta ginekologici koja mi je propisala canesten. Kada se sve za mjesec dana vratilo je rekla da joj je to čudno, da mi je papa odlična, a da je uostalom i ona jedna od žena kojima se kandida stalno vraća. :bonk:
I sad bih ja toj ženi trebala ići na redovnu kontrolu, a sve si mislim, čemu to? Kao da će mi ta išta pametno reći. Ne zna pomoći ni samoj sebi.

EXORCIST XXX
03.08.2008., 11:58
Napravite si testove na CNS viruse (central nervous system) ili uže na herpes viruse. Herpes simptomi su vrlo slični kandida simptomima, a zna se skrivati do 20g.. Navodno 80% ljudi nije svjesno da ima herpes. Herpes je bolest tisuću simptoma (svrbljenje po cijelom tijelu, glavobolje, mučnine, proljev, temperatura, bolovi u nogama, bolovi u vratu, išijas, bolovi u zglobovima, sitni madeži po tijelu, crvene točkice po tijelu, prištići po koži lica i nadlaktice, te leđa, pojačana sluz u nosu, ušima i vlasištu, kašalj, problemi sa srcem, plućima, bolovi u abdomenu, titranje živca u oku ili po tijelu, raspucale kapilare u očima, česte upale očiju, afte, česte grlobolje, bol u uhu ili zubima, itd...)

Sin skinner
03.08.2008., 22:33
prešla sam okom preko ove teme i ne znam da li netko od vas ima candidu koja se manifestira samo s iscjedkom? naime, ja to već imam godinama, valjda od kad imam mengu i to se nikako ne da izlječiti. mazala sam ja to plymicolom, i vaginalete i canest i triderm, i pila tablete sa češnjakom, jogurte, ovo ono, stvarno ne znam što nisam probala, ali jednostavno se ne da. ginić je rekao da imam candidu albicanis koja je izazvana upalom (?!), nakon što je napravio papa-test. birs je pokazao isto. nikad me svrbilo, nikakvo peckanje, nšta, osim prokletog iscjedka.
ima netko nekakav savjet što još probati?

Suey
04.08.2008., 15:47
na sto si radila briseve?

Sin skinner
04.08.2008., 16:17
iskreno ne znam, on je uzeo bris, pogledao pod mikroskopom i rekao da je u pitanju candida. papa test je pokazao isto, samo da je uzrokovano upalom, što je meni ogromna engima jer nije da to imam od jučer.
na svu sreću nemam ostale simptome, naučila sam se živit s tim, ali svejedno zabrinjava.

Suey
04.08.2008., 19:02
hm, postoji ti 5 briseva, i to se gleda u mikrobioloskom labosu. ginic gleda samo pod mikroskopom prije pape i ne moze tako bas sve vidjeti. barem je meni tako moj objasnio. mozda da napravis sve te briseve? moguce da je nesto drugo, a ne candida.

Klik!
04.08.2008., 19:07
prešla sam okom preko ove teme i ne znam da li netko od vas ima candidu koja se manifestira samo s iscjedkom? naime, ja to već imam godinama, valjda od kad imam mengu i to se nikako ne da izlječiti. mazala sam ja to plymicolom, i vaginalete i canest i triderm, i pila tablete sa češnjakom, jogurte, ovo ono, stvarno ne znam što nisam probala, ali jednostavno se ne da. ginić je rekao da imam candidu albicanis koja je izazvana upalom (?!), nakon što je napravio papa-test. birs je pokazao isto. nikad me svrbilo, nikakvo peckanje, nšta, osim prokletog iscjedka.
ima netko nekakav savjet što još probati?

prije bih rekla da je candida prouzrokovala upalu, a ne obrnuto.

Sin skinner
04.08.2008., 21:16
evo da "citiram" papa test - negativno na intraepitelnu ili invazivnu lezij
mikroorganizmi : bacillus vaginalis / fungi - spore
rekativne promjene na stanicama povezane s upalom te parakeratoza.

na ovoj ("http://www.forum.hr/showthread.php?t=306422&page=106) temi sam prilikom pretrage pojma parakeratoza našla da ako se na nalazu pojavljuju upala i parakeratoza da je to uredan nalaz, ako nema abnormalnih stanica fkors (ja ih nemam). no, googlajući dalje, našla sam da su parakeratoza i hiperkeratoza posljedica dugotrajne upale li hpv infekcije, što je opet nemoguće jer se na nalazu nigdje ne spominje hpv i cinovi niti mi je ginekolog rekao da je nalaz loš/kritičan ili što takvo. :ne zna:
mene od svega najviše brine upala jer ne znam od čega je.

sorko na gnjavaži :(

valneahana
04.08.2008., 23:06

na ovoj ("http://www.forum.hr/showthread.php?t=306422&page=106) temi sam prilikom pretrage pojma parakeratoza našla da ako se na nalazu pojavljuju upala i parakeratoza da je to uredan nalaz, ako nema abnormalnih stanica fkors (ja ih nemam). no, googlajući dalje, našla sam da su parakeratoza i hiperkeratoza posljedica dugotrajne upale li hpv infekcije, što je opet nemoguće jer se na nalazu nigdje ne spominje hpv i cinovi niti mi je ginekolog rekao da je nalaz loš/kritičan ili što takvo. :ne zna:

ti lijepo napravi briseve kako ti je moja draga suey rekal,ono što je dr. gledao pod mikroskopom se zove stupanj čistoće i to se dijeli na tri stupnja,uglavnom stupnjom čistoće se vidi dali ima leukocita i još nekih par bakterija,tj. gleda se po izgledu stanica ali stupanj čistoće nemože odrediti vrstu bakterije ili gljivice,znači on pokazuje dali nešto ima ili ne ali nepokazuje što točno imaš a brisevi(onih 5 kaj je suey spominjala) ti točno izoliraju bilo kakvu beštiju koja se nađe(ako se nađe) i odmah na nalazu dobiješ i antibiogram(popis antibiotika) koji djeluju baš na tog uzročnika koji bude izoliran kod tebe,tako da ajde ti lijepo doktoru i zahtjevaj briseve,imaš pravo na njih i nemoj dopustiti da te pošalje doma s rečenicom to vama netreba,po novom se brisevi trebaju raditi jednom godišnje ali ginići(većina) to neradi dok god na papi nešto nije u redu,a ja sam uglavnom uvijek imala čistu papu a ako bi i imala nešto to bi bila mješana flora plus upala,i tako stalno čak i nakon terapije i ja tražim briseve i pokaže mi se ureaplazma koju recimo papa neće otkriti jer papa test nedetektira sve vrste bakterija već samo njih par a brisevi će ti otkriti bilo koju bakteriju na ovom svijetu

Suey
05.08.2008., 14:00

papa test nije dijagnosticka metoda, vec samo screening test.

to sto si negativna na cin, ne znaci da nemas hpv jer se on dokazuje posebnim brisom - tipizacijom na hpv. no, nije ti potreban bris jer nemas cin-ove - ionako je hpv virus i ne moze se lijeciti sam po sebi.

ti bi trebala napraviti ostale briseve - na miko i urea plazmu, bakteoroloski te bris na klamidiju.

cak bih ti preporucila da napravis kolposkopiju jer ti ona najbolje moze pokazati ima li kakvih promjena vezano za hpv. bilo je cura na forumu koje su znale da imaju hpv, ali su imale uredan papa test. kada su otisle na kolposkopiju, imao je ginekolog sto vidjeti - kolonije kondiloma, sto ravnih, sto siljastih. isto tako i cure koje nisu ni pojma imale da imaju hpv - otisle na kolposkopiju i gle vraga!

ravni kondilomi su problematicni kod hpv-a, ponekad se ne vide na papi jer ovisi kako ginic uzima bris, ali ih kolposkopija moze detektirati. oni se ionako vide tek prilikom kolposkopije kada se tkivo premaze octenom kiselinom. na papi isto mogu dati cin, cak do cin III - tako je kod mene bio slucaj, odnosno, imala sam ih samo na rodnici, ravne kondilome, a nista na cerviksu.
kad odes na kolposkopiju, ona ti ima svoje nalaze. recimo, cin I ti je u kolposkopiji analogno blazim promjenama u obliku njeznog mozaika, njezne punktacije,acetobijelog epitela, a cin II ili cin III je analogno vecim promjenama - debelom ili cak slaninastom acetobijelom epitelu, grubom mozaiku, gruboj punktaciji.

ne mora uvijek hpv izazvati intraepitelnu leziju. moze je izazvati i klamidija recimo, kao i drugi uzrocnici. kad je cin III, onda je gotovo sigurno da je uzrocnik hpv, ali opet, ne mora biti.

ako na kolposkopiji nadju kondilome, svakako ih treba spaliti ili premazati, kao i same abnormalne stanice u obliku acetobijelog epitela i ostalih promjena. tada se uzme i biopsija (oguli se komadic cerviksa) ili se ucini ekskohleacija (kiretaza kanalica) ili jedno i drugo, te se uzorak salje na patohistologiju. tek to daje pravu dijagnozu, koji je tocno cin pitanju, a ne papa test - papa test ti to nikad sa sigurnoscu ne moze reci jer ti citolog na papa testu sam procjenjuje koji je cin prema izgledu stanica. slaganje citologa oko stupnja cin-a je oko 80 %, odnosno stupanj cina varira od -/+, znaci neki citolog moze napisat da je cin I dok drugi moze reci da si neg. na cin.

i dobro ti je valneahana rekla, slusaj nju jer je radila kao sestra na ginekologiji - brisevi ti tek mogu pokazati sto tocno imas i onda ces, kada se tocno vidi sto je, moci ispravno lijeciti. niti jedan lijek se ne bi smio davati napamet, vec tek kad si sigurna da je to to.

kandida ima svoju tipicnu manifestaciju - sirasto bijeli iscjedak, vise su to grumeni ili nakupine tih gljivica, te svrbez, peckanje i suha ispucala sluznica. buduci sam uviejk sigurna da to sto imam je kandida, tako i uzmem sama lijek. ali, za ostalo se ne bih bas usudila, no, srecom, brisevi su pokazali da nemam nista osim hpv-a, a njega ionako ne mozes lijeciti, moras samo ukloniti promjene koje izaziva u obliku cin-a.

Sin skinner
05.08.2008., 22:31
hvala puno curke.
ma ja sam sumnjala prije da imam hpv ili takvo što, previše sam provela vremena u proučavanju tih simptoma, kako se što manifestira, onda mi je opet bilo nekako nemoguće da imam hpv / spolno prenosivu bolest kad to imam od kad imam mengu... :| no nakon što je papa test pokazao "da je sve ok", i nakon što je rečeno da imam candidu, nisam se brinula već sam se držala toga da eto to svatko ima u svom organizmu, nekom se manifestira, nekome ne, a ja imala "sreću" da mi se manifestira.

briseve ću sigurno ići napraviti, sutra ću odmah nazvat ginića i naručit se, ako nije na godišnjem (idem kod privatnika).

@suey: ja nisam nikakve lijekove uzimala na svoju ruku, osim krema, jer opet krema je samo izvana, ništa ne ide unutra jel....i sve je bilo u savjetovanju s mamom koja je liječnica, kao i tata, al s njim je ipak bed razgovarati o tome :D
mama je imala rak grlića maternice, pa me i zbog toga strah pomalo...
hvala još jednom na iscrpnom odgovoru :)

bummby
08.08.2008., 08:28
cure, i mene ovih dana muče gljivurine, nije to ništa novo, jedino me brine što ovaj put pomalo krvarim. jel još kojoj se to dogodilo? jel to zbog gljivica ili zbog nečeg drugog?

Suey
08.08.2008., 08:50
hvala puno curke.
ma ja sam sumnjala prije da imam hpv ili takvo što, previše sam provela vremena u proučavanju tih simptoma, kako se što manifestira, onda mi je opet bilo nekako nemoguće da imam hpv / spolno prenosivu bolest kad to imam od kad imam mengu... :| no nakon što je papa test pokazao "da je sve ok", i nakon što je rečeno da imam candidu, nisam se brinula već sam se držala toga da eto to svatko ima u svom organizmu, nekom se manifestira, nekome ne, a ja imala "sreću" da mi se manifestira.

briseve ću sigurno ići napraviti, sutra ću odmah nazvat ginića i naručit se, ako nije na godišnjem (idem kod privatnika).

@suey: ja nisam nikakve lijekove uzimala na svoju ruku, osim krema, jer opet krema je samo izvana, ništa ne ide unutra jel....i sve je bilo u savjetovanju s mamom koja je liječnica, kao i tata, al s njim je ipak bed razgovarati o tome :D
mama je imala rak grlića maternice, pa me i zbog toga strah pomalo...
hvala još jednom na iscrpnom odgovoru :)

no frx, onda mama zna :top:

bas mi je zao zbog mame, no, nazalost to je drugi po redu karcinom po ucestalosti u svijetu. moja je imala dobrocudni miom pa su joj svejedno izvadili maternicu.

Sin skinner
08.08.2008., 09:50
u ponedjeljak idem kod ginićke :klap::cheer: i to u DZ, mama mi radi tamo, pa me kod jedne izvrsne ginekologice naručila, kod koje sam btw i prijavljena :D
sad mi recite jel znate kolko se čeka na nalaz? i kolka je cijena tih briseva? :) čital sam nešto da kod privatnika jako puno dođe, a kod "socijalnog" oko 100tinjak kuna.

@suey: i know the feeling, nakon toga što su je operirali, imala je i miom, pa je opet morala ić na operaciju :( al njoj su je svejedno ostavili...

valneahana
08.08.2008., 09:59
u ponedjeljak idem kod ginićke :klap::cheer: i to u DZ, mama mi radi tamo, pa me kod jedne izvrsne ginekologice naručila, kod koje sam btw i prijavljena :D
sad mi recite jel znate kolko se čeka na nalaz? i kolka je cijena tih briseva? :) čital sam nešto da kod privatnika jako puno dođe, a kod "socijalnog" oko 100tinjak kuna.

@suey: i know the feeling, nakon toga što su je operirali, imala je i miom, pa je opet morala ić na operaciju :( al njoj su je svejedno ostavili...

Ako si zaposlena plaćaš oko 100 kn a ako nisi onda neplaćaš ništa(ako si na burzi) nalazi se čekaju oko desetak dana,sad neznam kakav je princip u tvom dz ali kod većine ti sama moraš nositi briseve u mirogojsku na analizu(ako si iz zagreba),no to će ti sve reći tvoja ginićka,i mislim da neplaćaš kod nje nego kad ih odneseš tamo(ako ih ti nosiš) onda plaćaš u mirogojskoj a ako ne nosiš ti onda može biti da plaćaš kod svoje ginićke,recimo moj dom zdravlja(runjaninova) kod njih nemoraš ti nositi briseve sama u mirogojsku jer oni imaju mali labos gdje čuvaju te briseve dok ih netko taj isti dan kasnije neodfura u mirogojsku ali drugdje kolikočujem od cura one same nose na analizu kad im dr. uzme

Sin skinner
08.08.2008., 12:29
ja sam studentica :D
idem u veliku goricu, tamo sam prijavljena kod "socijalnog" ginekologa, iako spadam pod runjaninovu (živim par minuta hoda od nje). tamo sam samo kod dr.opće prakse.
vidit ću kakav je princip kod nje, javim vam sve u ponedjeljak kako je prošlo.
hvala vam puno curke, još jednom!!! :)

black_angel
11.08.2008., 15:14
bok cure! evo i ja se nažalost uhvatila s beštijom. čitala sam postove ali nigdje ne mogu naći koliko dugo se treba stavljati tampon umočen u lgg ili acidofil. znam da cca 2 sata. ali koliko dana? :confused:

malenavila
09.09.2008., 12:02
dal mi može neko iz vlastitog iskustva reć kako izgledaju gljivice,dal si to bijele siraste nakupine i di se javljaju oko rodnice,između stidnih usana?help..:confused:

Kristina19
09.09.2008., 12:10
dal mi može neko iz vlastitog iskustva reć kako izgledaju gljivice,dal si to bijele siraste nakupine i di se javljaju oko rodnice,između stidnih usana?help..:confused:

Da, bijele siraste nakupine, iscjedak zapravo. Izvana meni nije bilo niš, osim kaj zna jaaaako svrbit i peckat. Ak ti je iscjedak onak kao male nakupinice bijele, to ti je to.

pročelnica
10.09.2008., 09:06
joj ja vas stalno čitam, mene uhvatila valjda upala a nemam uopće zdravstvenu a mučim muku s tim već 5 godina čak sam ležala i u bolnici 10 dana prije niti godinu dana i sad opet nemogu mokrit koliko me peče sjedim na wc-u po cijelu noć i pijem nolicin i sinersul al i dalje me peče imam baš neku tupu bol sad neznam šta bi to moglo biti mene ništa ne svrbucka, ali sam imala spolni odnos i od tada imam problema ali sam bila jako suha i već tada me bolilo jako....

Kristina19
10.09.2008., 15:54
joj ja vas stalno čitam, mene uhvatila valjda upala a nemam uopće zdravstvenu a mučim muku s tim već 5 godina čak sam ležala i u bolnici 10 dana prije niti godinu dana i sad opet nemogu mokrit koliko me peče sjedim na wc-u po cijelu noć i pijem nolicin i sinersul al i dalje me peče imam baš neku tupu bol sad neznam šta bi to moglo biti mene ništa ne svrbucka, ali sam imala spolni odnos i od tada imam problema ali sam bila jako suha i već tada me bolilo jako....

To ti je onda neka upala mjehura čim si cijelo vrijeme na wc-u i ak te jako zapeče kad se pomokriš. Ili ako te boli kod odnosa, bilo bi dobro da se testiraš na klamidiju

nita0000
11.09.2008., 15:18
e dal netko zna jel ima negdje neka stranica s slikama tih gljivica?

manaro***
17.09.2008., 10:10
Pozdrav svima!
Evo ukratko da objasnim o čemu se radi-pročitala sam cijelu temu ovdje na forumu o candidi i prema simptomima je očigledno da ju imam,bijelo-žuti isjedak i to popriličan,bez mirisa,svrbež,crvenilo i jako pečenje osobito kod mokrenja.Mislim da se radi o jakoj upali koju sam zanemarila prva dva dana i sad je došlo do te faze da se užasavam odlaska na wc koliko me peče dok mokrim jer mi je sve jako iziritirano.Trenutno nisam u mogučnosti otići kod ginekologa pa me zanima da li mogu na svoju ruku uzeti Difulcan jer je ovo stvarno nepodnošljivo.Mažem sa Canestenom i jučer sam stavila prvu vaginaletu.Cure svaki savjet je dobrodošao!!!:s

mimi17
17.09.2008., 10:29
ljudi pomozite...naime sve je bilo ok do nedavno...dobila sam taj neki obilniji iscjedak koji je bijele boje i ima sitne komadiće ko od sira...nisam imala nikakve spolne odnose...javlja mi se jaka bol u donjem djelu trbuha...trebam dobiti mengu...već mi kasni mjesec i pol...nikad mi nije toliko kasnila....neznam kaj se događa...please help!!!!

niko kao ja
17.09.2008., 10:49
Vjerovatno je u pitanju gljivica kandida,nista opasno.
Ali obavezno idi doktoru.moze se iskomplikovati

valneahana
17.09.2008., 11:51
Pozdrav svima!
Evo ukratko da objasnim o čemu se radi-pročitala sam cijelu temu ovdje na forumu o candidi i prema simptomima je očigledno da ju imam,bijelo-žuti isjedak i to popriličan,bez mirisa,svrbež,crvenilo i jako pečenje osobito kod mokrenja.Mislim da se radi o jakoj upali koju sam zanemarila prva dva dana i sad je došlo do te faze da se užasavam odlaska na wc koliko me peče dok mokrim jer mi je sve jako iziritirano.Trenutno nisam u mogučnosti otići kod ginekologa pa me zanima da li mogu na svoju ruku uzeti Difulcan jer je ovo stvarno nepodnošljivo.Mažem sa Canestenom i jučer sam stavila prvu vaginaletu.Cure svaki savjet je dobrodošao!!!:s

sad koristi canasten 6 dana,znači dvije kutije ili si nakon prve kutije kupi i geonistin jer on djeluje isto na gljivice ali i na bakterije,simptomi koje si navela odgovaraju gljivicama ali to ništa neznači jer nisi radila papu ni briseve,tako da i nemora biti candida,možda je neka baktrijska upala,isto tako ako te peče kad mokriš možda imaš urinarnu infekciju

tako da pošto neznamo što je uistinu jer nisi radila briseve nemožemo sa sigurnošću reći da je kandida bez obzira na sličnost simptoma

sad napravi ovako kak sam ti rekla,znači potroši canasten i kremu i vaginalete,onda si kuoi geonistin ili još jednu kutiju canastena i to potroši i prvom prilikom kod ginkologa na briseve i papa test

diflucan nemoj jer možda će ti proći od canastena a možda ni nije candida kao što sam već rekla,znači tek kad dobiješ nalaze briseva i ako oni pokažu candidu e onda možeš diflucan a ako pokažu nešto drugo dobiti ćeš antibiotik

manaro***
17.09.2008., 12:43
Kupit ću onda geonistin nakon što potrošim canesten jer imam osječaj da mi se samo pogoršava.Svjesna sam da ne može proći u jednom danu ali nema pomaka na bolje,pijem i uvin-h čaj i sve moguče probiotike i nadam se da će imati uskoro to sve nekakvog učinka :confused:

bossy_kt
17.09.2008., 13:21
Dogodio se i meni takav iscjedak, otisla sam kod ginekologa i dobila vaginalete. Nije to nista strasno. Ako nemas svog ginekologa odi kod dr. opce prakse, on ce znati dalje. Mozda si se malo prehladila, nosi potkusulje i ne sjedi na hladnom :mig: to se dolje nekad zna poremetit PH..tak nes..uglavnom dogadja se. Vjerojatno ti ovo ni nije zadnji put. Sretno, cuvaj se!

Pješčani sat
17.09.2008., 20:01
Iscjedak je normalna stavr u žena, samo po boji, mirisu, konzistenciji možeš primijetiti da ti se nešto promijenilo. Naprimjer, ako je u pitanju gljivica iscjedak će se promijeniti. Uglavnom je dovoljno otići ginekologu po vaginalete koje bi trebale izliječiti te.
Mimi17, ne znam koliko imaš godina ni imaš li već ginekologa...moj ti je prijedlog da odeš na pregled. Moguće je da ta dva problema nisu povezana. Može ti kasniti zbog milijun razloga: prehlada, upala, žifci, stres itd. tako je i s gljivicama, koje se mogu pojaviti nakon lošeg dana na poslu+ slab imunitet+ loša higijena+položaj zvijezda u tvojoj natalnoj karti :) dosta toga utječe na zdravlje nažalost.
nemo se previše živcirati,nego lijepo što prije kod čike ginekologa koji će puno bolje znati odgovor nego mi ovdje.
i sretno !

Kristina19
17.09.2008., 20:09
ljudi pomozite...naime sve je bilo ok do nedavno...dobila sam taj neki obilniji iscjedak koji je bijele boje i ima sitne komadiće ko od sira...nisam imala nikakve spolne odnose...javlja mi se jaka bol u donjem djelu trbuha...trebam dobiti mengu...već mi kasni mjesec i pol...nikad mi nije toliko kasnila....neznam kaj se događa...please help!!!!

To su 100% gljivice. Ili odi kod ginića pa će ti on dat recept za vaginalete i kremu ili kupi sama u ljekarni (Canesten ili Plimicol). Ali kaj se tiče ovih bolova, vjerojatno ćeš dobit mengu. Ak ti se nastave i poslije, možda bi bilo dobro da ipak odeš giniću.

Andrey_81
19.09.2008., 08:05
Pozdrav svima. Evo da se i muška osoba javi sa svojim iskustvma. Pratim ovaj forum već duže vrijeme, pošto se moja draga već 5 godina bori sa fungusima, bez uspjeha. Uglavnom, uvijek u isto vrijeme dobije gljivice, prije mjesecnice. Navodno joj je sluznica u to vrijeme naj osjetljivija (tako su rekli ginekolozi). Probala je sve što postoji, od vaginaleta, diflucana, jogurta, acidofila i kefira, onih tableta sa LGG kulturama....raznih tableta za imunitet....i ništa. Mladi smo, ja imam 27, a draga 24. U zadnje vrijeme procedura je sljedeća. Tjedan dana prije mjesečnice stavi jednu canesten vaginaletu (u paketu su 3), i još jednu nakonšto mjesečnica završi. I to ok funkcionira. Samo nisam siguran koliko je to zdravo, mislim, svaki mjesec isto ponavljanje.

Ja sam glavni 'indikator' da su šampinjoni stigli. Dobijem sitne crvene točkice, nekad manje, nekad više...Točkice se pretvore u sitne prštiće... mažem canestenom par dana, pa odu...i tako to.

Pošto sam jako puno čitao o čajevcu odlučio sam i to isprobati. Neki dan sam uletio u DM i kupio sve što postoji na bazi čajevca. One kapi za kupku, zatim gel za intimnu njegu tj. tuširanje na bazi čajevca (Dr. Muller). A ono što je najbolje i mislim da će nam to riješit brige je lubrikant sa čajevcem (isto dr. Muller).

Nikad nismo koristili lubrikant, al moja ideja je sljedeća - ugodno s korisnim. Na lubrikantu je loš prijevod, piše da je sa boji užitak. Kad se proući češki tekst, piše da je za zaštitu i prevenciju od bakterija i gljivica. I da ne nadražuje ili isušuje sluznicu.

I tako, fino namažam 'alatku' (dosta se osjeti miris čajevca, ali ne smeta) i 'liječim' dragu (jako joj se dopalo što sad lakše 'ukliže' :D)

Eto, javim se kad prođe neko vrijeme.

(Predložio sam curi da bi trebali svaki dan ponoviti postupak za uspješne rezultate. Nije se složila :()

Andrey_81
19.09.2008., 08:08
E da, zaboravih...da li netko zna kako pripravit kupku tj. koliko kapi čajevca (100% ulje) i u kojem omjeru razrijedit s vodom.

Hvala.

valneahana
19.09.2008., 08:24
Pozdrav svima. Evo da se i muška osoba javi sa svojim iskustvma. Pratim ovaj forum već duže vrijeme, pošto se moja draga već 5 godina bori sa fungusima, bez uspjeha. Uglavnom, uvijek u isto vrijeme dobije gljivice, prije mjesecnice. Navodno joj je sluznica u to vrijeme naj osjetljivija (tako su rekli ginekolozi). Probala je sve što postoji, od vaginaleta, diflucana, jogurta, acidofila i kefira, onih tableta sa LGG kulturama....raznih tableta za imunitet....i ništa. Mladi smo, ja imam 27, a draga 24. U zadnje vrijeme procedura je sljedeća. Tjedan dana prije mjesečnice stavi jednu canesten vaginaletu (u paketu su 3), i još jednu nakonšto mjesečnica završi. I to ok funkcionira. Samo nisam siguran koliko je to zdravo, mislim, svaki mjesec isto ponavljanje.

Ja sam glavni 'indikator' da su šampinjoni stigli. Dobijem sitne crvene točkice, nekad manje, nekad više...Točkice se pretvore u sitne prštiće... mažem canestenom par dana, pa odu...i tako to.

Pošto sam jako puno čitao o čajevcu odlučio sam i to isprobati. Neki dan sam uletio u DM i kupio sve što postoji na bazi čajevca. One kapi za kupku, zatim gel za intimnu njegu tj. tuširanje na bazi čajevca (Dr. Muller). A ono što je najbolje i mislim da će nam to riješit brige je lubrikant sa čajevcem (isto dr. Muller).

Nikad nismo koristili lubrikant, al moja ideja je sljedeća - ugodno s korisnim. Na lubrikantu je loš prijevod, piše da je sa boji užitak. Kad se proući češki tekst, piše da je za zaštitu i prevenciju od bakterija i gljivica. I da ne nadražuje ili isušuje sluznicu.

I tako, fino namažam 'alatku' (dosta se osjeti miris čajevca, ali ne smeta) i 'liječim' dragu (jako joj se dopalo što sad lakše 'ukliže' :D)

Eto, javim se kad prođe neko vrijeme.

(Predložio sam curi da bi trebali svaki dan ponoviti postupak za uspješne rezultate. Nije se složila :()

kako si ti brižan,blago se njoj:lol:

Andrey_81
19.09.2008., 08:56
Moram bit. Dobro njoj, meni još bolje :D

Andrey_81
19.09.2008., 16:05
E da, zaboravih...da li netko zna kako pripravit kupku tj. koliko kapi čajevca (100% ulje) i u kojem omjeru razrijedit s vodom.

Hvala.

Ajmo žene, zna li koja?? :kava:

sdrr
20.09.2008., 13:03
Upomoc !!!!
Ponovno su mi se pojavile bijele mucice (vec sam jednom imala kandidu), no ovaj put se nisu smjestile u vaginu vec u mokracnu cijev :( Doktora cu posjetiti sutra, no ne znam tocno kako, zasto, dok idem na wc primjecujem da su mi upravo tamo na tom izlazu, sto da radim?? Ne znam kako da reagiram, strasno sam uplasena ! :(

valneahana
20.09.2008., 21:29
Upomoc !!!!
Ponovno su mi se pojavile bijele mucice (vec sam jednom imala kandidu), no ovaj put se nisu smjestile u vaginu vec u mokracnu cijev :( Doktora cu posjetiti sutra, no ne znam tocno kako, zasto, dok idem na wc primjecujem da su mi upravo tamo na tom izlazu, sto da radim?? Ne znam kako da reagiram, strasno sam uplasena ! :(

ma možda ti nisu tamo(najvjerovatnije nisu nego ti se iscjedak iz rodnice prelio tako da ti misliš da su tamo

debeli666
20.09.2008., 22:41
ljudi, da podijelim i ja svoja iskustva...pocela mene kandida gnjavit tamo prije 2 godine i mucio se s njom dobrih godinu i pol, promijenio sto krema (ukljucujuc famozni canesten), cak antibiotike mlatio, i nista...uvijek nakon bilokakvog trljanja po spolovilu eto nje natrag...i onda ja uzeo stvari u svoje ruke (hehe) i (da pokucam o drvo, kuc kuc) vec 3-4 mjeseca ni K od kandide:) Sredstva borbe su sljedeca:
1) smanjiti alkohol na minimum
2) jesti SVAKODNEVNO one jogurte s LGG, probioticima i slicno
3) probati smanjiti stres ( opustati se cesce, spavati dosta)

i to je to...bar kod mene upalilo...tko zna, mozda se ponovno vrati kad mi padne imunitet, no nedavno sam prebrodio gadnu ambroziju te nakon nje gadnu virozu, a kandide nema i nema...samo hrabro, nemojte odustajat od borbe, svatko ima druge stvari koje pale tak da samo treba pronac svoj recept! :):top:

Afrika paprika
21.09.2008., 14:02
uhm, jogurti s lgg-om se NE trebaju jest jer dok dođu do kraja crijeva (koje dijeli sluznica od reproduktivnih organa pa onda i te bakterije prelaze kao) valjda pokupe taj lgg i u reproduktivni organ ode fermentirano mlijeko kojim se gljive hrane. tako je meni doktorica nešto slično rekla, ne zamjerite ako nije skroz točno, al to je bit.

inače, muškarci ne mogu prenosit gljivice i njima se šest puta lakše riješit. kod žena uvijek postoji recidiv.

mene su donedavno mučile skoro godinu dana, nisu pomagali ni canesten, ni one pizdarije, postale imune na sve to valjda. prije je pomagala ona ljubičasta tinta, al tad ni to.

trebate valjda naletit na dobrog ginekologa, u mom slučaju ginekologinju. žena mi dala geonistin, i one su se smanjile, ali ne i nestale.
zatim sam pila itrac, koji uništi jetru i želudac jer je najjači, al ni od njega nisu skroz nestale.

potom mi je rekla da odjebem sve ovo (slab imunitet sam po sebi) i odem u bosnu i kupim vaginalete od kantariona (gospino ulje, tako se i zovu) jer su prirodne i obnavljaju sluznicu.
i zaista su pomogle. koštaju nevjerovatnih 12 kuna i ima ih 5. kod nas ne uvoze jer naši ne briju na prirodno :D, reče ona.

da ih za svaki slučaj koknete do kraja, također morate ojačat imunitet. odete u biljnu ljekarnu i kupite nešto za to. ne tablete i pizdarije, nego nešto zaista biljno.
ja imam neki bućkuriš na bazi meda u kojemu ima hrpa bilja i moram jest žlicu dnevno, ima okus po medu od mente i vonja, al je odlično i djeluje na gljivice.

uz to, svakodnevno na par sati u rodnicu gurnete tampon umočen u jedan od gorespomenutih jogurta s lgg kulturom. krepaju u roku tjedan dana, maksimalno dva. ako su stvarno jake, možda će trebat duže, al znate da morate neko vrijeme nakon što prestanu vidljivi simptomi i dalje djelovat da sve crknu.

dakle, živjela bosna i priroda. ja se mučim s gljivetinama već godinama, prošla sam 57983489 testiranja na dijabetes jer od ničega nisu odlazile, a nestale su nakon tampona u jogurtu i tog biljnog za imunitet.

smrt gljivicama!

sdrr
21.09.2008., 14:45
ma možda ti nisu tamo(najvjerovatnije nisu nego ti se iscjedak iz rodnice prelio tako da ti misliš da su tamo

Nema nikakvih naznaka da su mi u rodnici, ona je cista i predivna kao i prije :)
A doktor me ne moze primiti prije utorka, imam jos uvijek onu Canesten 3 (nisam sigurna da sam tocno napisala, no nadam se da znate na sto tocno mislim) kremu, mogu s njom mazati?? :(
Sama sam pogledala, decko mi je pogledao i sigurna sam da su bas tamo.. :(:(

CoCo
26.09.2008., 10:24
zanima me jel smijem kremom od cajevca namazati tampon pa staviti ili bar na dnevni ulozak namazati malo pa tako nositi? ili samo ulje?

xulos
29.09.2008., 14:33
eo malo dubre se opet vratilo... prehlada ,3 tablete sumameda i opa.. eo je nazad..stvarno vise neznam sto da ardim..opet 3 tjedna mazanja kremom,jel postoji za muske neke tablete ili nest ( trenutno koristim travocort 3-4 dana i onda rojazol) dali ima sto ucinkovitije od te kombinacije? hvala curke ( i decki)

shiza
29.09.2008., 18:47
uhm, jogurti s lgg-om se NE trebaju jest jer dok dođu do kraja crijeva (koje dijeli sluznica od reproduktivnih organa pa onda i te bakterije prelaze kao) valjda pokupe taj lgg i u reproduktivni organ ode fermentirano mlijeko kojim se gljive hrane. tako je meni doktorica nešto slično rekla, ne zamjerite ako nije skroz točno, al to je bit.

inače, muškarci ne mogu prenosit gljivice i njima se šest puta lakše riješit. kod žena uvijek postoji recidiv.

mene su donedavno mučile skoro godinu dana, nisu pomagali ni canesten, ni one pizdarije, postale imune na sve to valjda. prije je pomagala ona ljubičasta tinta, al tad ni to.

trebate valjda naletit na dobrog ginekologa, u mom slučaju ginekologinju. žena mi dala geonistin, i one su se smanjile, ali ne i nestale.
zatim sam pila itrac, koji uništi jetru i želudac jer je najjači, al ni od njega nisu skroz nestale.

potom mi je rekla da odjebem sve ovo (slab imunitet sam po sebi) i odem u bosnu i kupim vaginalete od kantariona (gospino ulje, tako se i zovu) jer su prirodne i obnavljaju sluznicu.
i zaista su pomogle. koštaju nevjerovatnih 12 kuna i ima ih 5. kod nas ne uvoze jer naši ne briju na prirodno :D, reče ona.

da ih za svaki slučaj koknete do kraja, također morate ojačat imunitet. odete u biljnu ljekarnu i kupite nešto za to. ne tablete i pizdarije, nego nešto zaista biljno.
ja imam neki bućkuriš na bazi meda u kojemu ima hrpa bilja i moram jest žlicu dnevno, ima okus po medu od mente i vonja, al je odlično i djeluje na gljivice.

uz to, svakodnevno na par sati u rodnicu gurnete tampon umočen u jedan od gorespomenutih jogurta s lgg kulturom. krepaju u roku tjedan dana, maksimalno dva. ako su stvarno jake, možda će trebat duže, al znate da morate neko vrijeme nakon što prestanu vidljivi simptomi i dalje djelovat da sve crknu.

dakle, živjela bosna i priroda. ja se mučim s gljivetinama već godinama, prošla sam 57983489 testiranja na dijabetes jer od ničega nisu odlazile, a nestale su nakon tampona u jogurtu i tog biljnog za imunitet.

smrt gljivicama!

Evo ja sam primjer koji je, za sada,iznimka ovog pravila.
Kandidu sam imala samo jednom i to nakon što sam naglo jako smršavila. Vukla sam ju par mjeseci prije no što sam posjetila ginekologa.
Vaginaletama i nekom kremom (ne sjećam se više kojom) sam je se riješila u roku od par dana. Od tada je prošlo 7 godina i do sada mi se nije javila:)

Nijagara
02.10.2008., 01:07
Potvrđujem i ja da Klavocin uzrokuje gljivice. Nikad ih prije nisam imala do eto sada nakon što sam popila turu Klavocina za stalnu upalu grla. Probala sam češnjak, malo je olakšao ali nije prošlo, evo me sad s Canesten vaginaletom. Imuni sistem mi je u komi od tih antibiotika, fakat ih nebum više pila.

VitaJela
02.10.2008., 02:44
Sama sam pogledala, decko mi je pogledao i sigurna sam da su bas tamo..

sdrr , vi to okom vidite gljive????

Edina
02.10.2008., 10:23
sdrr , vi to okom vidite gljive????

Da, pečurke nam rastu iz p...:rofl:

VitaJela
02.10.2008., 20:09
ljudi, ozbiljno pitam ;)

doista prvi put cujem da je netko pomislio da trazi gljivu candidu na tijelu i u tijelu a ne jos to uciniti !
.?
zbunjena sam

deelayla.
03.10.2008., 15:49
javila mi se kandida nakon skoro 5 godina:eek::eek:
kad sam ju prije imala to je bilo nakon klavocina i još jednog jakog lijeka za mjehur.

i evo sad mi se javila usred vedra neba,zdravlje super,stresa u tragovima,sexam se s kondomom (jer jasmin ubija:D )održavam higijenu i zašto se gamad pojavila???? :confused:

stvarno me šokirala ta kandida, u doba najveće mladosti i ludosti,nezaštićenog sexa i neiskuhavanja gaćica bila sam pošteđena ove napasti :mad:

LadyChocolate
09.10.2008., 01:02
Drage žene, evo i ja sam se priključila 'klubu liječenih gljivica' :).Iskreno, nemam pojma kak sam ju dobila, pila sam Amoksicilin nekih 10 dana, ok spolni odnosi bez kondoma ali s dečkom sam dve godine i nikada nisam imala problema.Jednostavno me uhvatilo.Budući da sam nova u tom i nemam vremena pročitati forum do kraja, da li mi netko može preporučiti najbolji način za rješavanje tih saprofitića, koji bi lijek mogla preporučiti ginekologici i da li je netko imao neugodna iskustva sa Canesten kremom 'na svoju ruku'?Naime morah otputovati, pa sam uzela Canesten, malo je bolje al me pecka na pojedinim dijelovima, doduše ne zbbog Canestena, nego je ostalo..
Primijetila sam onaj sirasti iscjedak, nema neugodan miris ,ali ponekad(što je čudno) se osjeti miris luka(da nešto novo nešto divlje, ne mogu ga usporediti sa ribom, jer nije sličan) i ono što me najviše muči uz to sam primijetila par tamnio ljubičastih točkica oko malih usana pa me podsjeća i na trich...
I još jedno pitanje, da li je bakteriju ili candidu moguće dobiti samo radi pada imuniteta?I kako se vi psihički nosite s tim, jer meni baš neide...osjećam se ko jedna velika gljiva, dok moj bezbrižni dečko sjedi pored mene s onim velikim osmijehom na licu:P Hvala vam puno unaprijed!!!!

anjich
10.10.2008., 14:59
Potvrđujem i ja da Klavocin uzrokuje gljivice. Nikad ih prije nisam imala do eto sada nakon što sam popila turu Klavocina za stalnu upalu grla. Probala sam češnjak, malo je olakšao ali nije prošlo, evo me sad s Canesten vaginaletom. Imuni sistem mi je u komi od tih antibiotika, fakat ih nebum više pila.

drage cure i pokoji dečko,
evo da i ja podjelim svoje iskustvo:)
također sam dobila gljivice od klavocina i ginekolog mi rekla da se mažem canestenom,ia ja se njime mazala nekih 10 dana i to prošlo da bi se opet pojavilo za nekih tjedan dana uz gust iscjedak i onda mi je dao canesten vaginalete i kremu da se mažem i rkeo da se mažem dok ju cijelu ne potrošim.pa eto dakle,3 tjedna poslije opet mi se javio iscjedak al me ništa sad ne peče ni svrbi pa jel moguće da je opet candida?
unaprijed hvala :)

Afrika paprika
11.10.2008., 18:32
ako provodite terapiju protiv kandide i ona se opet vraća, probajte pumpat imunitet, odite u biljnu ljekarnu, tamo toga ima jako puno. meni su zasad nestale od toga.

GiRL
12.10.2008., 16:02
Na trešnjevačkom placu ima štand Travar MB, prodaju odličan "ženski čaj", sve prirodno, biljčice.... Drage moje cure, taj čaj je čudesan!

:s :top:

Ne samo da mi je ublažio tegobe od Candide (peckanje, zatezanje), i menstrualni grčevi su slabiji! Veća ambalaža, za mjesec i pol, košta 60 kuna. Probajte, nemate kaj izgubiti, bez kemije, bez mazanja kojekakvim mastima... :mig:

PiNkDeViL
13.10.2008., 12:52
hej!
ja nikad nisam imala nikakvu tu bolest,medutim,
neki dan ujutro probudim se i osjetim grozan svrbež i neke bijele mrvičaste mucice.
i dalje imam iscjedak,ne puno,al ga imam.
trebam dobit sutra/prekosutra,pa sam prvo mislila da je od toga.
kako ovo citam, sve mi se vise cini da imam te gljivice.
Ne znam koliko ima smisla uzimat ista "na svoju ruku" i zanima me dali se to odmah otkrije na pregledu ili moram jos neke pretrage radit, nemogu cekat,ubija me taj svrbež:(
i jos, da li je MD mogao to dobit, tocnije,dal se oboje moramo "ljecit".?
znam da je najbolje da odem doktorici,ali nemogu si pomoc :)
hvala :D

GiRL
13.10.2008., 19:22
To ti ginekolog odmah vidi pri pregledu, a i Papa test ti ih pokaže.

Za prvu pomoć uzmi Nistatin mast (košta dvadesetak kuna), ako imaš gljivice, da ublažiš peckanje i svrbež. Naravno, ako nisi sigurna da li su gljivice najbolje ići na pregled.

Dečko može dobiti gljivice od tebe, samo kod muškaraca ne izazivaju toliko jake simptome, koristite kondom i nemaš straha, barem dok se ne izliječiš.

PiNkDeViL
13.10.2008., 19:35
To ti ginekolog odmah vidi pri pregledu, a i Papa test ti ih pokaže.

Za prvu pomoć uzmi Nistatin mast (košta dvadesetak kuna), ako imaš gljivice, da ublažiš peckanje i svrbež. Naravno, ako nisi sigurna da li su gljivice najbolje ići na pregled.

Dečko može dobiti gljivice od tebe, samo kod muškaraca ne izazivaju toliko jake simptome, koristite kondom i nemaš straha, barem dok se ne izliječiš.

hvala :)
zato sam pitala dal se odmah vidi,jer trebam cekat oko 3 tj za Papa test,a ne znam kolko cu jos izdrzat s tim.. :(
a kaj i on mora kod doktora ako ja to imam, ili..?:confused:

valneahana
13.10.2008., 21:58
hvala :)
zato sam pitala dal se odmah vidi,jer trebam cekat oko 3 tj za Papa test,a ne znam kolko cu jos izdrzat s tim.. :(
a kaj i on mora kod doktora ako ja to imam, ili..?:confused:

ako se tebi potvrdi da su gljivice onda on nemora dr. nego mu kupiš mast ili kremu tipa canasten,plimicol,.... jer oni su za gljivice i onda se on maže dva puta dnevno s njom po glaviću i oko njega

ali nemora značiti da ih on ima jer ih ti dobivaš iz vlastitih crijeva a ne od njega,ako nema simptome,tipa crvenilo,peckanje,sitne prištiće ili ljuštenje kože na penisu netreba ništa jer ih onda nema

GiRL
13.10.2008., 22:50
valneahana, ako sam dobro shvatila, ti radiš u zdravstvu? Imam pitanje za tebe, naime, vidjela sam da jedna poliklinika u ZG radi neke pretrage za Candidu, konkretno radi se o određivanju dvaju vrsta antitijela iz krvnog uzorka:

Ig M Candida (akutna infekcija)
Ig G Candida (kronična infekcija)

Nakon izrade nalaza pacijenti dobivaju stručne savjete od strane liječnika i nutricioniste budući da se zna da u suzbijanju rasta Candide važnu ulogu ima promjena načina prehrane.

Imaš li neka saznanja o tom testiranju i da li bi ga preporučila nekom tko ima opetovanih tegoba zbog candide? Znaš li možda koliko bi ta pretraga mogla koštati, ako se radi u privatnoj poliklinici? Hvala!

:)

valneahana
13.10.2008., 22:55
valneahana, ako sam dobro shvatila, ti radiš u zdravstvu? Imam pitanje za tebe, naime, vidjela sam da jedna poliklinika u ZG radi neke pretrage za Candidu, konkretno radi se o određivanju dvaju vrsta antitijela iz krvnog uzorka:

Ig M Candida (akutna infekcija)
Ig G Candida (kronična infekcija)

Nakon izrade nalaza pacijenti dobivaju stručne savjete od strane liječnika i nutricioniste budući da se zna da u suzbijanju rasta Candide važnu ulogu ima promjena načina prehrane.

Imaš li neka saznanja o tom testiranju i da li bi ga preporučila nekom tko ima opetovanih tegoba zbog candide? Znaš li možda koliko bi ta pretraga mogla koštati, ako se radi u privatnoj poliklinici? Hvala!

da radim u zdravstvu(sad sam trenutno na porodiljnom:D)

načula sam nešto o tome,međutim nemam pojma ništa o tome,neznam dali i gdje se radi i koliko košta,kod mene poliklinici nisu to imali,možda sam imaju,ali iskreno nevjerujem,to ako neko privatno i radi vjerojatno ne rade svi baš radi toga što je to novo

ali ako takvo što postoji svakako bi savjetovala curama da si to naprave,znači da preporučila bi to testiranje

možda bi moglo koštati maksimum do 500 kn,nevjerujm da je skuplje,može biti samo manje

GiRL
13.10.2008., 23:06
Porodiljni? Oho, čestitam! :) Ja se bojim da to neću doživjeti iz raznih anatomsko-zdravstvenih razloga...

Kaj se tiče ovo testa, ima ga poliklinika Stella u Dubravi, našla sam ih na netu....ja se nekako namjerila da ću ići to napraviti, čitala sam neke ne baš lijepe stvari o Candidi: Loše se osjećate u toplom ili vlažnom okruženju, kronično ste umorni, teško se koncentrirate, imate želju za konzumiranjem velikih količina šećera? Možda u podlozi ove priče nije stres, ni PMS, ni poremećaj rada štitne žlijezde nego infekcija s Candidom.

Candida albicans spada u grupu gljivica koja se u manjem broju prirodno nalazi između crijevnih resica i nabora crijevne sluznice. Pod različitim utjecajima, a pogotovo zahvaljujući nekontroliranoj upotrebi antibiotika, sve češćoj upotrebi oralnih kontraceptiva, hormonske nadomjesne terapije, imunosupresivne terapije dolazi do njenog nekontroliranog bujanja.

Posljedica ovo rasta ne mora biti samo lokalna infekcija, nego dolazi do bujanja u crijevima što rezultira povećanom propusnošću crijevne sluznice i povećanom apsorpcijom štetnih tvari i alergenima iz hrane koji bi inače u potpunosti bili eliminirani kod očuvane funkcije crijeva.
Simptome infekcije Candidom možemo podijeliti u nekoliko skupina:

Opći simptomi: umor, depresija, glavobolja, bolovi u mišićima i zglobovima, osjetljivost prema kemikalijama, česte mokraćne infekcije.

Respiratorni simptomi: kronični iscjedak iz sinusa, česti kašalj, grlobolja, prehlade, alergije, astma

Kožni simptomi: osip, peckanje, egzem

Gastrointestinalni simptomi: plinovi, nadutost, učestali proljevi, ili zatvori, grčevi u crijevima, žgaravica, sindrom iritabilnog kolona

Ginekološki simptomi: peckanje, crvenilo, svrbež, bjelkasto-žućkasti iscjedak iz rodnice

Hormonalne smetnje: neredovita menstruacija, menstrualni grčevi, izražen PMS, hipotireoza, hipoglikemija

Tako da nije baš to "samo" gljivica kako mnogi ginekolozi misle, uvale ti kremicu i misle da su sve obavili.... :(

PiNkDeViL
14.10.2008., 13:35
sad me vec lagano hvata panika..
dakle.. zovem ja danas doktoricu,i sestra me naruci za 5.11:eek::eek:
mislim,ok,guzva je,ali k vragu, pa nejdem na redoviti pregled...nesto mi je, ono zeno daj se sberi..
kaze ona meni da nek su kupim kiseli sapun. ne znam kaj je to:confused:
i da nek ispirem kamilicom..i of kors, cekam skoro mj dana!!
bas je bila zla :(
htjedoh pitati dal da cekam il da idem kod privatnog? i koliko kosta pregled kod privatnog,s obzirom da mi samo mora potvrditi dali je to,postoji li razlika u pregledu?
jel normalno da me tak kasno naruci?
:cry:
bas me naljutila ta sestra :(

valneahana
14.10.2008., 15:52
sad me vec lagano hvata panika..
dakle.. zovem ja danas doktoricu,i sestra me naruci za 5.11:eek::eek:
mislim,ok,guzva je,ali k vragu, pa nejdem na redoviti pregled...nesto mi je, ono zeno daj se sberi..
kaze ona meni da nek su kupim kiseli sapun. ne znam kaj je to:confused:
i da nek ispirem kamilicom..i of kors, cekam skoro mj dana!!
bas je bila zla :(
htjedoh pitati dal da cekam il da idem kod privatnog? i koliko kosta pregled kod privatnog,s obzirom da mi samo mora potvrditi dali je to,postoji li razlika u pregledu?
jel normalno da me tak kasno naruci?
:cry:
bas me naljutila ta sestra :(

da normalno je nažalost da te tako kasno naruči,po domovima zdravlja to tako ide nažalost i ja sam čekala 2 mjeseca

što se tiče privatnika pregled ti košta 250 kn(kojim isto može ustanoviti jesu li gljivice ili ne) ali ako će htjeti biti siguran možda ti uzme i papu koja je 100 kn

PiNkDeViL
14.10.2008., 16:20
znam da je normalno,ali sam mislila ako ti je nesto da te onda primi bez obzira na guzvu..
jos sam u šoku..
vise ni bolestan ne smijes bit jer doktori nemaju vremena :( :(

cosmicmama158
21.10.2008., 15:52
drage forumašice, drage žene, djevojke, frojlajn, madammes, women,

pročitala sam dosta postova, na forumu o kandidi, žensko zdravlje...

zaključujem sljedeće, osim za akutne faze i ponavljajuće...

recimo ovako :kava: :
a) opaliti 3 dana vaginaleta,
b) pa nastaviti s kremom vaginalnom u aplikatoru, recimo jos 3-4 dana...

c) paralelno uzeti nesto za imunitet - preporučljivo nešto što popravlja floru crijevnu (dakle cijelo tijelo), tipa accidophilus bifidus kapsule ili piti puno acidofila, smanjiti šećer i to, uzeti i jos nesto za imunitet (neke spominjete colostrum-to upravo uzimam po preporuci liječnika, neke noni sok... sve u tom stilu)

d) ovo baš ak ste za: očistiti crijeva bar nekom mini dijetom (tek toliko da toxini izađu, recimo uz čaj za čišćenje, smanjiti par dana kruh i šećere, ili tako nešto)

ako ne bu išlo, onda vidim tu i alternativu... kao što je nekaj ono s češnjakom kaj su neke od vas i probale... tampon se stavi u neku smjesu...(??? nisam detaljno išla u to), a uvijek ostaje i homeopatija, ipak su i oni liječnici

i naravno, po potrebi tampon umočiti u LGG (jogurt), paziti da je sterilno, i preko noći tjedan danas stavljati u "središte svemira", vaginalno aplicirati, a još sam to isto čula osim za LGG i za Acidofil (vrsta jogurta)

od vaginaleta iščitala sam brandove, ali ne znam kak su po sastavu različiti osim da su canesten i plymicol isto:
- canesten, plymicol, nistatin, geonistin, vagisan... uglavnom se može dobiti i bez recepta ali ne znam koliko što košta...

ono što ona baka preporuča ispiranje rakijom, neke od vas se dolje pomažu i propolisom, to samo ne treba pretjerati, ... čula sam i za ispiranje čajem od žalfije, zašto ne, čini se benigno, ali ipak treba paziti ne duboko u rodnicu, nego samo površinski, jer ipak se možemo inficirati s još nečim, bez ikakve potrebe

i da, ako imate partnera ili partnericu... i on/ona trebaju isto razmotriti neku terapiju... tj. vidjeti simptome, jer inače kako jedna piše, bit će ping pong...

naravno prvo bi trebalo ići giniću, zar ne? ali dolje opisujem zakaj možda to neću uspjeti...

eto to bi bilo to što ću pokušati... za ono kaj se meni desava (dosli simptomi, nema kaj biti nego to, iscrpljena sam, radim sve u 16, imala sam i virozu i kasalj, i temperaturu, puno se iznojila, lijecnik rekao da mi je pao imunitet, i eto sad rijesila virozu pocelo pecenje dolje, i sve po p.s.-u, da ne drvim vise)... umorna sam od te viroze...

isla bih odmah ginekologinji, ali mi smo drage moje u 21. stoljecu, pa se mora i radit, a cekanje kod ginića znači pola radnog dana, ili ujutro ili popodne, a mi obicno odemo popodne (ili kako koja vec radi sve da izbjegnemo izostanak s posla...., kaj ne?) toliko o važnosti ženskog zdravlja...
isla sam i privatno neke druge stvari, ali nemrem bas sve placat (kompletan pregled s papom, UZVom, i svime privatno dodje i 750kn, obican pregled 350-400kn)

naravno ako jos daljnje simptome osjetim, jurim ginekologinji :s...

šteta kaj domovi zdravlja i pvt ginići ne rade do bar 22h navečer, tak bi se sve stiglo lakše... welcome to tržišna ekonomija....

fala vam svima na odličnim prepiskama i idejama :)

LIJEPI POZDRAV

GiRL
22.10.2008., 19:24
Preporučujem svima: Doederline vaginalne kapsule s laktobacilima, ima ih za kupiti u maloj privatnoj ljekarni kod trešnjevačkog placa, na početku Vukovarske, a studenti tamo imaju i 5% popusta za gotovinu! S popustom koštaju 54,80 kuna, ima ih 6, čuvaju se u frižideru.

irinea
23.10.2008., 14:39
citam ovu temu od pocetka i zeljela bih da vam prenesem i svoje iskustvo. borim se sa candidom vec pola godine.dobila sam je od jakih antibiotika,i nikako je se nisam mogla rijesiti.svrab,pecenje,iscjedak,cak i krvarenje van menstruacije.uradim papa test,pokaze mi cin 1 uzrokovan upalom od candide.da bih se rijesila cin-a,i , jos gore, da ne bi prerastao u veci stupanj,morala sam se rijesiti candide.nema sta nisam probala.vaginalete,obicne,antimikotike,nista.sve gore i gore.i onda probam taj recept sa bijelim lukom koji se zamota u gazu i natopi u kantarinovo ulje.vec nakon par dana nevjerovatna promjena.ponovni papa test je pokazao da se cin 1 povukao, i da ranice nema.moram,doduse,svaka 3mj raditi papu u narednih godinu dana,a u medjuvremenu cu preventivno stavljati bijeli luk par puta mjesecno.

valneahana
23.10.2008., 17:24
acitam ovu temu od pocetka i zeljela bih da vam prenesem i svoje iskustvo. borim se sa candidom vec pola godine.dobila sam je od jakih antibiotika,i nikako je se nisam mogla rijesiti.svrab,pecenje,iscjedak,cak i krvarenje van menstruacije.uradim papa test,pokaze mi cin 1 uzrokovan upalom od candide.da bih se rijesila cin-a,i , jos gore, da ne bi prerastao u veci stupanj,morala sam se rijesiti candide.nema sta nisam probala.vaginalete,obicne,antimikotike,nista.sve gore i gore.i onda probam taj recept sa bijelim lukom koji se zamota u gazu i natopi u kantarinovo ulje.vec nakon par dana nevjerovatna promjena.ponovni papa test je pokazao da se cin 1 povukao, i da ranice nema.moram,doduse,svaka 3mj raditi papu u narednih godinu dana,a u medjuvremenu cu preventivno stavljati bijeli luk par puta mjesecno.

samo da te upozorim,prije pape se nepreporuča nikakvo stavljanje ničega u rodnicu najmanje dva tjedna pogotovo ne kantarion jer on epitelizira površni sloj i onda kad se uzima bris pape tim brisom se skine taj zdravi sloj i dobije se dobar nalaz a u principu ispod tog epitelizirnog epitela ostane sve ispod

znači pazi na to da najmanje dva tjedna nestavljapš ništa

druga stvar reci mi jesi li radila 5 cervikalnih briseva i tipizaciju na hpv?ako to nisi radila nemožeš govoriti da ti je cin od kandide jer kandida neuzrukuje cin

može biti varijanta da imaš kandidu ali i još nešto pored toga(što papa nemože pokazati a brisevi mogu) ali ako nisi radila briseve nemožeš zanti i onda se misli da je uzrok kandida

inače sam zdravstveni radnik i nikad nisam čula ni vidjela u svojoj oridinaciju da cin nastaje od kandide zato te molim te napiši dali si radila sve briseve jer ako nisi onda nemožeš to tvrditi

to mi je stvarno prečudno:eek:

valneahana
24.10.2008., 07:24
U devedeset i nešto posto slučajeva cin izaziva hpv a onaj ostali ostatak bakterije tipa klamidije,ureaplazme ili tipa toga,gljivice neuzrukuju cin

dali si radila sve briseve ukljućujući i tipizaciju na hpv kad si doznala za cin?

danci1980
24.10.2008., 15:10
citam ovu temu od pocetka i zeljela bih da vam prenesem i svoje iskustvo. borim se sa candidom vec pola godine.dobila sam je od jakih antibiotika,i nikako je se nisam mogla rijesiti.svrab,pecenje,iscjedak,cak i krvarenje van menstruacije.uradim papa test,pokaze mi cin 1 uzrokovan upalom od candide.da bih se rijesila cin-a,i , jos gore, da ne bi prerastao u veci stupanj,morala sam se rijesiti candide.nema sta nisam probala.vaginalete,obicne,antimikotike,nista.sve gore i gore.i onda probam taj recept sa bijelim lukom koji se zamota u gazu i natopi u kantarinovo ulje.vec nakon par dana nevjerovatna promjena.ponovni papa test je pokazao da se cin 1 povukao, i da ranice nema.moram,doduse,svaka 3mj raditi papu u narednih godinu dana,a u medjuvremenu cu preventivno stavljati bijeli luk par puta mjesecno.

Ja isto imam često problema s candidom i doktor mi je dao da pijem lactogynprobiotike i to ti sluznicu vrati u normalu. Probaj i sve će krenuti nabolje.

GiRL
24.10.2008., 18:27
Kaj se tiče Lactogyna, dosta ginića ga preporučuje kao po tekućoj traci, ne sviđa mi se ta perfidna strategija prodaje. Pa nije taj Lactogyn čarobni štapić, a osim toga, za neki učinak bi ga trebalo uzimati par mjeseci, a to košta, isplativije i jeftinije na kraju krajeva je uzeti VAGINALNE kapsule s laktobacilima koje možeš kombinirat' s Vagisanom recimo.

:mig:

Pitanje: Kako se riješiti Candide u ustima? Bojim se da to imam. Koje li ironije, dolje sve čisto, ali je zato gamad u usnu šupljinu dopuzala... :mad:

valneahana
24.10.2008., 22:03
Kaj se tiče Lactogyna, dosta ginića ga preporučuje kao po tekućoj traci, ne sviđa mi se ta perfidna strategija prodaje. Pa nije taj Lactogyn čarobni štapić, a osim toga, za neki učinak bi ga trebalo uzimati par mjeseci, a to košta, isplativije i jeftinije na kraju krajeva je uzeti VAGINALNE kapsule s laktobacilima koje možeš kombinirat' s Vagisanom recimo.

Pitanje: Kako se riješiti Candide u ustima? Bojim se da to imam. Koje li ironije, dolje sve čisto, ali je zato gamad u usnu šupljinu dopuzala... :mad:

gynodaktarin gel za usta protiv gljivica ili nistatin kapi,ali bolje gel jer ostane malo kao da se zaljepi,ti to neosjetiš ali on ostane lijepo i djeluje a nistatin kapi se nelijepe tako ali opet su efikasne

ja sam maloj bebi davala gynodktarin kad su joj se pojavile(bebama to zna izbiti jako često i kod većine,to se kod njih zove soor)

GiRL
25.10.2008., 10:54
Hvala! :) Jel' ga mogu dobiti bez recepta u ljekarni?

valneahana
25.10.2008., 12:33
Hvala! :) Jel' ga mogu dobiti bez recepta u ljekarni?

mislim da možeš:mig:

irinea
26.10.2008., 18:11
uradila sam briseve,pokazali su candidu.hpv neg.dijagnozu nisam sama izmislila,to mi je rekla doktorica.onda mi nije jasno od cega sam dobila cin,a nemam ni hpv ni bakterije.sta bi to jos moglo uzrokovati?mozda da odem kod specijaliste citologa?sad ste me uplasile zaista.jel moguce da se cin1 vrati?

valneahana
27.10.2008., 13:43
uradila sam briseve,pokazali su candidu.hpv neg.dijagnozu nisam sama izmislila,to mi je rekla doktorica.onda mi nije jasno od cega sam dobila cin,a nemam ni hpv ni bakterije.sta bi to jos moglo uzrokovati?mozda da odem kod specijaliste citologa?sad ste me uplasile zaista.jel moguce da se cin1 vrati?

draga a na koji hpv su te testiRali?postoji nisko,srednje i visokorizični hpv,svaka ta skupina ima po nekoliko tipova

ako si išla kod socijalnog ginića oni ti testiraju samo na visoki rizik a na niski i srednji ne,prema tome cin može biti od niskog ili srednjeg rizika:mig:

čak ni svi privatnici netestiraju na niski i srednji,većina da ali samo na niski i visoki jer srednji je nova klasifikacija ,prema tome ako te nije testirala na sve rizike nemožeš tvrditi da nemaš hpv,ako te interesira gdje testiraju na sve rizike piši pa ti odgovorim

druga stvar je da je možda citolog pogriješio i da uopće nemaš cin(zna se desiti ali rijetko pogotovo ako si samo jednom radila papu,tj. ako nakon tog cina nisi opet ponavljala)

kandida ne izaziva cin

jesi li shvatila što želim reći za ove skupine hpv-a?socijalci testiraju samo na visoki a to neznači da nemaš niski ili srednji,ta dva rijeđe izazivaju cin(zato se i zovu nisko i srednje rizično jer cin najčešće izaziva visokorizični) ali zna se dogoditi da i niski i srednji(ovaj više nego niski) izazovu cin i to često,nema pravila ako je neki nisko,srednje ili visoko rizični hpv-svi oni mogu izazvati cin,samo neki češće i gotovo sigurno da će doći do cina a kod nekih ne toliko ali postoje i slučajevi gdje se i to dogodilo i to ne tako mali broj nego ih ima dosta

irinea
27.10.2008., 13:51
nemojte mi konstantno ponavljati da ja tvrdim.ja ne tvrdim,ja samo prenosim ono sto moja doktorica tvrdi.ja ne mogu tvrditi,jer nisam zdravstveni radnik,mogu samo njoj vjerovati da je ono sto kaze ispravno.
idem privatno,i ne zivim u hrvatskoj,vec u bosni.
bice da me testirala onda samo na visoki rizik.u nalazu mi lijepo pise cin 1,upala,uzokovana candidom.radila sam poslije tog nalaza papu ponovno,i cin se povukao,niti ima upale sada vise.
moze biti i to da je pogrijesila,ne kosta me nista da potrazim drugo misljenje o tome.i ljekari grijese,kao i svi.

Patuljka
02.11.2008., 15:37
Problemčić.. pisala sam o tome na drugoj temi, no sada je problem malo drugačiji.. dakle, prije jedno 2tj imala sam spolni odnos i par sati nakon tog, osjetila sam peckanje i svrbež, no s obzirom na to da nije bilo drugih simptoma, pripisala sam to brijanju. Par dana kasnije situacija je bila puno gora; stalno sam se "čohala", iscjedak mi se pojačao, u njemu su bile i neke bijele točkice i svoje simptome prepoznala sam u candidi.. s obzirom na to da sam bila naručena kod ginekologa tek za jedno 2 i pol tjedna, pokušala sam svoj problem riješit uz pomoć neta, kolegice s foruma i sestre koja je imala iste probleme. Koristila sam canesten, a potom i canesten 3, pila sam jogurte, malo sam pažljivije održavala intimnu higijenu. Sad taman imam menstruaciju pa ne mogu znati sa sigurnošću, no mislim da sam svim tim uspjela riješiti gljivice, a pouzdano ću znati kad odem ginekologu na pregled.

Ali, sad me muči nešto drugo.. s tim dečkom s kojim sam imala sp. odnos nisam pretjerano bliska i nisam pričala s njim o tom.. čitala sam da gljivice postoje u nama ženama, dakle, nisam ih mogla dobiti od njega, a u rijetkim slučajevima prijeđu na muškarce. Odlučila sam mu prešutjeti jer sam se bojala njegove reakcije.. No, jučer sam ga uhvatila da se 2put počohao (nije prvi put, znao je to napravitii prije našeg odnosa-pa muško je :D, ali sad sam na to gledala malo drugačije) pa sad ne znam je li ih on možda dobio od mene ili što..

Ja sam sad prvi put imala problema s tim i prave gljivice su se pojavile tek par dana nakon našeg odnosa i nekako se tiješim da ih nije dobio.. no ako je, zanima me mogu li se one povući same od sebe u njegovom slučaju ili mislite da bi trebala otvoreno pričati s njim i reći mu da se maže par dana s canestenom? Mislila sam pričekati možda ginekologa i prvo pitati njega za mišljenje, a onda ovom spomenut.. neugodno mi je jer se bojim što će on misliti o meni jer ja kao žena nisam znala gotovo ništa o tome dosad, a sumnjam da on zna nešto više.. nakraju će misliti da sam totalno nehigijenična i da sam mu prenijela neku spolnu bolest i više mi se neće htjeti približiti :(

_Maya_
03.11.2008., 13:46
evo neki dan su me bile spopale gljivice i pošto je bio blagdan nisam mogla ići kod ginekologa. inače jako rijetko ih imam, ovo mi je tek drugi puta u životu. pa sam eto čačkala po ovom topicu- cure su spominjale češnjak i ovu noć sam iskušala taj recept i djeluje!!!! presretna sam! još budem nekoliko noći za svaki slučaj ga upotrijebila da se ne pojave opet.

sanjuška67
07.11.2008., 11:34
Jel netko koristio Diflucan kapsule. Dobila sam od dr. Diflucan zbog napornih gljivica. Zanima me kakve su reakcije na tablete i kad se osjeti poboljšanje?
Ajde pomozite jer već sam luda!!!!!:(
Da li se uz Diflucan mogu koristiti vaginalete tipa Vagisan ili Acidosalus

Jelena1985
07.11.2008., 16:21
@ sanjuska67: diflukan kapsule su dosta jake, i sluze bas za lijecenje cnadide (i jos raznoraznih stvari). inace, pila sam ih, to ti je u pakovanju jedna kapsula, ja sam ih ukupno popila 3, u razmaku od 1-2 mjeseca. inace, meni nalaz nije pokazo kandidu, niti bilo kakve gljivice, ali doktorica mi ih je ipak dala :eek: jer sam imala sve simptome gljivicne infekcije. pise na kutiji da se ne smiju piti ako ne postoji uzrok, tj.ako nemas gljivice ne smijes ih piti, jer mogu da ostete jetru - to su bas onako naglasili na tabletama. eto, ja iako nisam imala kandidu, pila sam, nije mi nista bilo :D reakcija na tablete nisam imala, znaci ni mucnina, ni nista slicno... ali nisam ti ja bas dobar primjer za to, jer sve tablete dobro podnosim (a k tome jos i dobro jedem, ap mi ne moze biti nista :D :D)
pa uz diflukan se trebaju koristiti vaginalete, ali ne znam bas da li istovremeno, ali to ti je i tak i tak jedna kapsula, pa je svejedno. ne znam kakve su ove koje si ti navela, ali svakako mozes pitati u apoteci ili na kraju krajeva, procitati u kontraindikacijama lijeka.

didianna
07.11.2008., 16:32
bok cure!
sinoć za vrijeme seksa osjetila sam kao neko bockanje,peckanje...kao da imam kaktus u pipi...
jutos malo zarenje nisko u trbuhu..malo iznad stidne kosti...
drugih simptoma nemam...inace zavrsila sam kuru antibiotika s kojom sam lijecila e.coli u mjehuru,te simptome nemam vise i urinokultura mi je uredna.nakon antibiotika mi se i prije javljala candida i to samo jednom sa sirutkastim iscjedkom...znaci na brisu nisam imala a na papi mi se pokazala i to jaca upala....
a sad nemam pojma..petak je...za dva dana trebam dobit mengu...cudno je to meni...neznam sta da radim jer i da se narucim kod gin. sljedeci tjedan nista od toga...
kaj mislite kaj bi bilo pametno napravit u ova 2 dana sto bi moglo sprjecit ili bar ublazit ove simptome...za koje nisam ni sigurna dal upucuju na gljive il nekaj drugo...dok mi m. ne zavrsi da mogu kod doc....
help

talia
16.11.2008., 18:28
bok cure!
sinoć za vrijeme seksa osjetila sam kao neko bockanje,peckanje...kao da imam kaktus u pipi...
jutos malo zarenje nisko u trbuhu..malo iznad stidne kosti...
drugih simptoma nemam...inace zavrsila sam kuru antibiotika s kojom sam lijecila e.coli u mjehuru,te simptome nemam vise i urinokultura mi je uredna.nakon antibiotika mi se i prije javljala candida i to samo jednom sa sirutkastim iscjedkom...znaci na brisu nisam imala a na papi mi se pokazala i to jaca upala....
a sad nemam pojma..petak je...za dva dana trebam dobit mengu...cudno je to meni...neznam sta da radim jer i da se narucim kod gin. sljedeci tjedan nista od toga...
kaj mislite kaj bi bilo pametno napravit u ova 2 dana sto bi moglo sprjecit ili bar ublazit ove simptome...za koje nisam ni sigurna dal upucuju na gljive il nekaj drugo...dok mi m. ne zavrsi da mogu kod doc....
help

Ako mislis da je kandida, preko vikenda mozes jesti puno jogurta, AB kulture i kupiti acidofilus/probiotik kapsule i piti po dvije 3 puta dnevno..

Sto su probiotici - PLIVA ZDRAVLJE? (http://www.plivazdravlje.hr/?section=arhiva&acat=t&cat=t&id=15275&show=1)

Lactogyn (http://www.vasezdravlje.com/obavijesti/opsirnije/59/)

linea4
16.11.2008., 22:55
evo postavit cu pitanje ovdje da neotvaram novi post jer nisam sigurana dali je riječ o gljivicama...zadnjih 15ak dana stalno moram na wc ali ono jako puno za izmokrit i zadnjih 3 dana me dole sve jako peče i prilkom odnosa jako boli tj.žulja i peče... zna li tko o čemu se radi uskoro cu kod gin

linea4
16.11.2008., 22:58
Jel netko koristio Diflucan kapsule. Dobila sam od dr. Diflucan zbog napornih gljivica. Zanima me kakve su reakcije na tablete i kad se osjeti poboljšanje?
Ajde pomozite jer već sam luda!!!!!:(
Da li se uz Diflucan mogu koristiti vaginalete tipa Vagisan ili Acidosalus

ja sam ih pila jednom kad sam dobila gljivice i ništa mi nije bilo od njih čak je doktorica prepisala i mom dečku da popije jednu a ja sam uz tu jednu tabletu koristila i canesten vaginalete

valneahana
17.11.2008., 07:48
evo postavit cu pitanje ovdje da neotvaram novi post jer nisam sigurana dali je riječ o gljivicama...zadnjih 15ak dana stalno moram na wc ali ono jako puno za izmokrit i zadnjih 3 dana me dole sve jako peče i prilkom odnosa jako boli tj.žulja i peče... zna li tko o čemu se radi uskoro cu kod gin

odi kod dr. opće prakse i traži uputnicu za urinokulturu i napravi si to da se eventualno iskljči upala mokraćnog mjehura jer i ona ima simptom pečenja kod mokrenja i boli za vrijeme odnosa

ako ti urinokultura dože sterilna onda odi ginekologu da ti napravi cervikalne briseve i onda ćeš točno znati dali imaš kakvu bakteriju ili gljivicu dolje i koju ako imaš

Anuccia75
01.12.2008., 09:35
Vrijeme je da se i ja konačno javim.
Što da vam kažem, dijelimo isti problem, s tim da ja s njim
živim već duuuugi niz godina i ništa šta pišete mi nije nepoznato al u mom slučaju nije riješilo problem u cijelosti. Zaključujem, zeznuto za poludit!!!
Ono čime se bavim sada, nakon svega je pronaći kapsule Acidi borici praha! Izgleda da se te zvijeri ne daju izliječit već ih treba otrovat! A Acidi borici jest otrov i navodno funkcionira s izvrsnim rezultatima kod kronične kandide.
Koriste se vaginalno, po 600mg dnevno po i do 4 mjeseca.
Postoji dobra formula od Vitanice, zovu se Yeast Arrest al ih kod nas nema, ili ih se moze spravit al ti u nas ne prodaju Acidi borici ljekarnamo jer navodno otrovan.
Imam čitavu biblioteko o kandidi, znam apsolutno sve, i i mislim da je to jedino adekvatno riješenje pa ako saznate kako doći do tih kapsula i ako ih koja ljekarna u velegradima ima javite.
Zahvalna!!!

Nesi
01.12.2008., 15:18
mozda probati naruciti u privatnoj ljekarni Frebel - dolac 9?
tel. 01 4816692
radno vrijeme - pon-pet 7-19, sub 8-13

citat: "sve lijekove koji se ne proizvode, odnosno koji se ne mogu kupiti u Hrvatskoj mozete naruciti uz preodceni recept... garantiramo ekspeditivnost isporuke lijekova, kao i cijenu koja je vazeca u njemackoj'

nuspojava su upute na njemackom
a ovo za recept - to mozes pitati da li ti za te tablete koje trazis uopce treba, ako da, odi ginekologu ili nekom drugom doktoru (cak i privatno, tak svejedno) i trazi ga da ti napise onaj recept koji je zapravo samo uputa ljekarniku sto da ti izda (daju za lijekove koji se placaju)

doduse, zdravo je naglasiti da je to na tvoju vlastitu odgovornost i mozes i ponuditi potpisati neki papir.... naime, covjek ipak treba na taj recept staviti svoj potpis i zig, a neki sta jest jest - stoje iza toga sto potpisuju.... :)

Anuccia75
01.12.2008., 16:37
mozda probati naruciti u privatnoj ljekarni Frebel - dolac 9?
tel. 01 4816692
radno vrijeme - pon-pet 7-19, sub 8-13

citat: "sve lijekove koji se ne proizvode, odnosno koji se ne mogu kupiti u Hrvatskoj mozete naruciti uz preodceni recept... garantiramo ekspeditivnost isporuke lijekova, kao i cijenu koja je vazeca u njemackoj'

nuspojava su upute na njemackom
a ovo za recept - to mozes pitati da li ti za te tablete koje trazis uopce treba, ako da, odi ginekologu ili nekom drugom doktoru (cak i privatno, tak svejedno) i trazi ga da ti napise onaj recept koji je zapravo samo uputa ljekarniku sto da ti izda (daju za lijekove koji se placaju)

doduse, zdravo je naglasiti da je to na tvoju vlastitu odgovornost i mozes i ponuditi potpisati neki papir.... naime, covjek ipak treba na taj recept staviti svoj potpis i zig, a neki sta jest jest - stoje iza toga sto potpisuju.... :)

Hvala ti, zvala već, bezuspješno!
Teta utipkala u kompić podatke koje sam joj rekla i dala mi informacije koje već znam. Iz Amerike ih je naručit teško a ovde nisu ovlašteni da ih sprave ili prodaju.
Ma smislit ću već nešto!!:mig:

jele31
01.12.2008., 22:32
Pozdrav svima. Evo još jedne koja muku muči sa istim problemima i to već dugo. Sve sam isprobala, ne pomaže ništa. Proćitala sam svih 40 strana i htijela bih probati diflucan tablete ali me zbunjuje vremensko korištenje istih jer sam pročitala da je jedna cura pila mjesec dana i neke od vas piju dan, dva.Što se tiče oronazola, ne proizvodi se više ni u sloveniji tako da ta opcija propada.

jele31
01.12.2008., 22:35
I zaboravila sam pitati dal je itrac 3 lijek dobar? Pomže li to dugotrajnije? I da li je potrebno uz tu vrstu terapije koristiti vaginalete. Ni jednom mi papa nalaz nije pokazao candidu. To me zbunjuje.

jele31
02.12.2008., 18:50
Nema nikoga... Novosti: najbrži test otkrivanja candide je slijedeći postupak:ujutro na tašte se u čašu čiste vode pljune slina, nakon toga se slina promatra svikih nekoliko minuta, a moguće je da se znakovi kandide pokažeju za nekoliko minuta. Ako se slina raspusti u grudice, rastvori u linije po cijeloj čaši, to dakazuje da je kandida prisutna. Slina čovjeka bez candide pliva na površini bez da se rastvori.
Što ae tiče prehrane, osim onog sveg prije navedenog trebalo bi izbjegavati i jaja, soju, svinjsko meso itd....
U prehranu bi trebalo ubaciti jestivu sodu bikarbonu, te kiselo zelje koje bi bilo najbolje jesti duže vrijeme 15 min prije svakog obroka u malim količinama.
Sirotka je jako dobra u borbi protiv toga ali ju je teško nabaviti, Ja sam uspijela nabaviti proizvod u Sloveniji, zove se MOLKOSAN i pije se kao cedevita, malo je goreg okusa ali je izdržljivo.

Anuccia75
03.12.2008., 20:09
Pozdrav svima. Evo još jedne koja muku muči sa istim problemima i to već dugo. Sve sam isprobala, ne pomaže ništa. Proćitala sam svih 40 strana i htijela bih probati diflucan tablete ali me zbunjuje vremensko korištenje istih jer sam pročitala da je jedna cura pila mjesec dana i neke od vas piju dan, dva.Što se tiče oronazola, ne proizvodi se više ni u sloveniji tako da ta opcija propada.

Kandida se najčešće ne vidi iz niti jedne pretrage. Povijest bolesti znaš ti i sve češ ionako morat poduzet sama, ginekolozima je to najčešće šaljiva tema.
Diflucan ti radi jednu opću otpornost organizma na gljivice, najčešće se uzima jedna tableta od 500mg. a navodno djeluje i do 6 mj. Ja doduše nikakvo poboljšanje nisam nikad osjetila. Treba očito ujedinit sve zajedno, oralno vaginalno i provodit dijetu vrlo stroga, možda do izliječenja tako.

jele31
04.12.2008., 10:35
Kandida se najčešće ne vidi iz niti jedne pretrage. Povijest bolesti znaš ti i sve češ ionako morat poduzet sama, ginekolozima je to najčešće šaljiva tema.
Diflucan ti radi jednu opću otpornost organizma na gljivice, najčešće se uzima jedna tableta od 500mg. a navodno djeluje i do 6 mj. Ja doduše nikakvo poboljšanje nisam nikad osjetila. Treba očito ujedinit sve zajedno, oralno vaginalno i provodit dijetu vrlo stroga, možda do izliječenja tako.

Hvala na odgovoru, vjerojatno je tako ali ipak je sve to zajedno dosta teško. Drugogo izbora očito nemamo. Kako je tebi sada?

Anuccia75
04.12.2008., 18:41
Hvala na odgovoru, vjerojatno je tako ali ipak je sve to zajedno dosta teško. Drugogo izbora očito nemamo. Kako je tebi sada?

Pa onako...Navikla..Nikakvi ljekovi nisu nikad pomogli naročito, u tim slučajevima jedino je riješenje navodno Acidi borici kapsule. Preporučuju ih u knjigama specijaliziranim baš za kandidu. I dijeta naravno i razni dodaci prehrani..Bumo videli...
Sretno!

jele31
04.12.2008., 20:00
Pa onako...Navikla..Nikakvi ljekovi nisu nikad pomogli naročito, u tim slučajevima jedino je riješenje navodno Acidi borici kapsule. Preporučuju ih u knjigama specijaliziranim baš za kandidu. I dijeta naravno i razni dodaci prehrani..Bumo videli...
Sretno!

Jesi li saznala gdje se kupuju te kapsule? Na bazi čega su?

jele31
04.12.2008., 20:05
Sretno!

E sad sam skužila za te kapsule... Trebalo bi i to probati. Pokušati nabaviti. Neznam.

jele31
04.12.2008., 20:07
Sretno!

E sada sam skužila o kojim kapsulama pišeš. Trebalo bi to pokušati nabaviti i probati.

rozzz
15.12.2008., 11:52
ja isto imam candidu i to po cijelom probavnom traktu i ginekološki, naravno.
doc mi uzela bris jezika - candida. ginekološki - ne mogu više izdržati od svraba i raznoraznih iscjedaka, iako su mi brisevi i papa ok.

moram piti itac3 tabelete i to cijelu kutiju (28kom). čitala sam malo nuspojave i smrzla se. da li je netko imao problema sa tim tabletama?
nedavno sam pila trojnu terapiju za heliko bakteriju pa mi je želudac a i jetra u komi.
piti ili ne piti? ako ne pijem neću se riještiti candide (imam velikih problema zbog nje) a ako pijem i uništi mi želudac i jetru do kraja?

help, pliz!

jele31
15.12.2008., 18:10
ja isto imam candidu i to po cijelom probavnom traktu i ginekološki, naravno.
doc mi uzela bris jezika - candida. ginekološki - ne mogu više izdržati od svraba i raznoraznih iscjedaka, iako su mi brisevi i papa ok.

moram piti itac3 tabelete i to cijelu kutiju (28kom). čitala sam malo nuspojave i smrzla se. da li je netko imao problema sa tim tabletama?
nedavno sam pila trojnu terapiju za heliko bakteriju pa mi je želudac a i jetra u komi.
piti ili ne piti? ako ne pijem neću se riještiti candide (imam velikih problema zbog nje) a ako pijem i uništi mi želudac i jetru do kraja?

help, pliz!
neznam ti dati koji savjet ali pošto već dugo imam probleme s tim, isprobala sam sve i svašta, pročitala svih 40-ak stranica furoma o ovoj temi i svi ljekovi koji se koriste oralno su samo privremeno rješenje i u najviše slučajeva, candidi se vrati. Djeta, jačanje imuniteta, i još mali milijun stvari ublaže simptome.

adele
17.12.2008., 10:54
@rozz Nisam doktor, ja bi na tvom mjestu probala piti, pa ako mi je lose, onda bi prestala i otisla kod dr.

Hello, ja sam prvu kandidu dobila s 14 u bolnici i onda mi se vraca s vremena na vrijeme, najcesce nakon seksa. Nedavno sam dobila tako koma upalu da sam mislila da je dolje pozar + uro infekcija E coli. Ono sto mi je koma jest da vise ne reagiram niti na jedan lijek registriran u RH, a morala bih si "ocistiti" rodnicu radi briseva za E coli koja je nesto opasnija.

Ovaj forum mi je puno pomogao i sad sam presla u alternativu i narucila neke vaginalete od cajevca koje je jedna cura preporucila i kremu od cajevca. sad me muci daljnji seksulani zivot odn hoce li to sad biti jedan seks pa mjesec, dva tri lijecenja pa isto :D

javim vam kako ce napredovati alternativna therapy

simba
17.12.2008., 23:08
i ja sam u ovoj ekipi, nažalost....i meni se stanje ( iscjedci i to) pogorša nakon seksa i to me izluđuje. Cure znate li da li ove gljivične upale mogu imati utjecaja na postizanje trudnoće?

ja se često mučim sa iscjedkom i nakon silnih briseva, do bila sam "sretnu" vijest da se radi samo o candidi...

kako korisitite taj čajevac? već nakon pojave simtoma, odmah nakon seksa( kome to ima veze sa seksom) il...

danci1980
18.12.2008., 11:04
Cure i ja se dugo godina mučim sa kandidom i svako malo evo je opet. Isjedak nepodnošljiv..i neka upala..na preporuku ginekologa pijem lactogyn probiotk i nakon 2 mjeseca korištenja sve se vratilo u normalu. Nema više isjedtka niti peckanja. PS: dali imate i ponekad kakve bolove u trbuhu ?:confused:

adele
18.12.2008., 14:38
@danci: ti si pila svaki dan lactogyn 2 mj i sad je proslo? Koliko si ih pila dnevno? Koliko dugo ti traje poboljsanje?

Ja sam narucila vaginalete od cajevca (preporuka jedne cure s foruma) + kupila sam mlijecnu mast s cajevcem (preporuka druge cure s foruma) :s i prvi put sam se namazala danas ujutro i vec mi je bolje :)

Nakon seksa sam stavila 2 vag Doderlein i nije mi pomoglo (upala za poludit) ali mislim da sam imala ostatke ostataka neke prije upale koju ocito nisam izlijecila a misilila sam da jesam :rolleyes: Ocito bestije treba do kraja ali fakat do kraja iskorijenit!!!

žalfija
18.12.2008., 19:19
Pozdrav svima.:) Ispričat ću vam u kakvom sam groznom stanju ja bila i kako sam se riješila gljivica. Kao prvo učestala pojava gljivičnim infekcija je gotovo uvijek povezana sa padom imuniteta, pa trpanje Canestenom (koji je dobar da ne shvatite krivo) i ostalim lijekovima neće pomoći budući je problem obično složeniji.Ja sam nakon 2 godine gotovo stalne infekcije poludila, promijenila ginekologicu i otišla u privatnu dermatovenerološku ordinaciju gde sam dobila svu potrebnu pomoć, puno razgovora i sve testove i briseve koje je mogla i moja gin. obavit da mi je posvetila malo više vremena :mad:
Dijagnoza je bila sistemska kandidijaza (cijeli organizam napadnut znači :eek:), kronična upala rodnice i stidnih usana, uzrokavana užasnim padom imuniteta koji je opet uzrokovala neka skrivena upala u tijelu, u mom slučaju krajnika ( kod moje prijeteljice kad je otišla privatno ispalo je da ima nekih problema sa štitnjačom npr.)
Oporavak je trajao cca 6mj. Pila sam Diflucan dva tjedna, onda po jednu kapsulu naredna 3 ja mislim, Medazol kapsule (djeluje na trihomonas), Rojazol kremu i Rojazol oralni gel. Za opće dobro organizma Cell difence vitamine i minerale i probiotike Prolife 2 mj. I naravno izvadila krajnike. Moj dečko je također dobio jednu kapsulu Diflucana i jedno pakovanje Medazola.
Od tada je prošlo 7 god. Imala sam blagu infekciju možda 4 puta od tada, ništa što Canesten 3 ne bi mogao riješiti. Pijem puno jogurta, uzimam povremeno Centravit vit., a kao prevenciju na prijelazu god. doba ili ako sam bila nešto bolesna pijem Lactogyn koje su zbilja odličan proizvod, preporučam ih od srca, dok ih nije bilo koristila sam neke kapsule sa Doderlainovim štapićima,mislim da ih se može sada dobiti isključivo na recept, a jedna ljekarna u gradu je imala i neke vaginalete Vagisan, neznam kojeg proizvođača.
Želim vam samo reći da ukoliko ne dobivate dovoljno pažnje od svog ginekologa, imate gotovo stalno neki iscjedak, otiđite privatno kod dermatovenerologa, ne žalite novaca, dobra i što je najvažnije, prilagođena osobno vama terapija zlata vrijedi! Sretno svima, smrt gljivama- sloboda mici!:mig:

sanjuška67
21.12.2008., 20:10
Prije 2 mjeseca imala sam upalu mjehura, pila Novocef,zaradila gljivice, trošila vaginalete i kremice na kraju i Diflucan. Urinokultura je sterilna, obavila sam prije 15 dana pregled kog ginekologa, sve je ok , papa je uredan, rekao je da nema gljivica, dao mi je vaginalete Vagisan za floru. Ja stalno imam nekakvo pečenje i svrbež , jučer mi se opet pojavio skroz bijeli iscjedak koji ostavlja i kao neke točkice na vel.usnama. Više sam luda od svega toga i ne kužim jesu to opet gljive ili?:confused:

rozzz
22.12.2008., 14:47
PS: dali imate i ponekad kakve bolove u trbuhu ?:confused:

da, ali ja imam sistemsku kandidijazu, po cijelom organizmu.
imam bolove u trbuhu, tj. to je zbog crijeva jer je i u njima kandida,
grrr :mad:

pitala sam već pod "alternativno lječenje": da li je netko pio ITRAC3 tablete protiv gljivica? iskustva?

adele
22.12.2008., 15:33
Itrac 3 je generički isto što i Diflican, samo što Diflucan proizvodi Pfizer, a Itrac Belupo. To nije "alternativa" nego klasično liječenje, samo što očito doktorska ekipa više pripisuje Diflucan i on je poznatiji

rozzz
22.12.2008., 22:11
Itrac 3 je generički isto što i Diflican, samo što Diflucan proizvodi Pfizer, a Itrac Belupo. To nije "alternativa" nego klasično liječenje, samo što očito doktorska ekipa više pripisuje Diflucan i on je poznatiji

thanks, znam da je to klasičan lijek, doktorica mi ga je propisala :)

zanima me da li je netko imao problema zbog uzimanja tog lijeka; da li je "težak" za želudac, jetru...
imam gastritis i lošu jetru (od prijašnjih antibiotika, koji su btw. i izazvali sve ove gljivetine).
doc kaže da sama procijenim. skupljam mišljenja iako znam da je sve individualno.

adele
24.12.2008., 09:42
thanks, znam da je to klasičan lijek, doktorica mi ga je propisala :)

zanima me da li je netko imao problema zbog uzimanja tog lijeka; da li je "težak" za želudac, jetru...
imam gastritis i lošu jetru (od prijašnjih antibiotika, koji su btw. i izazvali sve ove gljivetine).
doc kaže da sama procijenim. skupljam mišljenja iako znam da je sve individualno.

Zavisi što ti je gore, jetra ili candida :D Ja sam pila Itrac i meni je bilo ok, ali ja dobro podnosim lijekove... no kažu za fluconazol (Diflucan ili Itrac) da nisu naj za jetra. No ako te fakat uhvati Candida do ibera, mislim da nećeš ni razmišljati... :D

utisana
26.12.2008., 13:12
Ja se uzasno mucim sa kandidom.Kad kazem mojoj doktorici opce medicine,da mi nije jasno zasto??? kandida na jeziku-ona mi samo prepise novi oralni gel,2 kutije i to je to!
Od nalaza sam radila bris grla koji je potvrdio kandidu i krvnu sliku,ali onu najsturiju.
trenutno sam na Canesten 3, 1 diflucan od 150 mg i 2 kutije daktarin gel.
jedna stvar mi nije jasna?
Ako u uputstvima pise da se gel koristi 2-4 tjedna,zasto mi ona daje samo 2 kutije koji su dostatni za 7 dana?
Zadnji put sam joj rekla da imam osjecaj da pozar gasimo casom vode....
Na to je odgovorila da nakon nove godine dodjem opet!
Da li je netko uzimao daktarin gel 2-4 tjedna pa da u je pomogao?

tuzna_pahulja
26.12.2008., 16:59
i posle ovih 40 strana resih i ja sa nekim da podelim svoju tugu.Naime,vec skoro pet sest godina se mucim ne sa iscedkom i svrabom , vec sa posledicama-valjda.Pojacan sekret se javi samo kad se prehladim,mozda jednom godisnje,ali....levo i desno od usana,na rekla bih sirem podrucju mi je koza ostecena.svrbela uzasno,dok nisam pocela da mazem kantarionom+cajevac,uz Lamisil mikotik.Pijem propilis tablete,probioticki jogurt,kefir,ispiram to podrucje kamilicom+zalfijom+sodom bikarbonom,stavljam beli luk.Sve sam to pocela pre dve nedelje da primenjujem i svrab se skoro izgubio,a sekret kao sto rekoh nemam vec dosta dugo.
Sta me muci?Muci me izgled koze oko usana,depigmentisana je skoro,rozikaste je boje i strah meje da se ne siri.Ima li neko svet kako da mi koza izgleda normalno,a ne kao opeklo mesto.Mazala sam se i canestenom i nista.Nadam se da ste me shvatili i da imate neki svet i za mene.

Hvala unapred,
tuzna:ne zna:

adele
27.12.2008., 18:59
i posle ovih 40 strana resih i ja sa nekim da podelim svoju tugu.Naime,vec skoro pet sest godina se mucim ne sa iscedkom i svrabom , vec sa posledicama-valjda.Pojacan sekret se javi samo kad se prehladim,mozda jednom godisnje,ali....levo i desno od usana,na rekla bih sirem podrucju mi je koza ostecena.svrbela uzasno,dok nisam pocela da mazem kantarionom+cajevac,uz Lamisil mikotik.Pijem propilis tablete,probioticki jogurt,kefir,ispiram to podrucje kamilicom+zalfijom+sodom bikarbonom,stavljam beli luk.Sve sam to pocela pre dve nedelje da primenjujem i svrab se skoro izgubio,a sekret kao sto rekoh nemam vec dosta dugo.
Sta me muci?Muci me izgled koze oko usana,depigmentisana je skoro,rozikaste je boje i strah meje da se ne siri.Ima li neko svet kako da mi koza izgleda normalno,a ne kao opeklo mesto.Mazala sam se i canestenom i nista.Nadam se da ste me shvatili i da imate neki svet i za mene.

Hvala unapred,
tuzna:ne zna:

Kojih usana, gore ili dolje (nije baš bilo jasno...:mig:
Gljivice se javljaju valjda na svim usnama... uglavnom, ako se radi o donjim onda možda mogu malo pomoći. Kad sam imala niz Candida upala onda mi se koža malo oštetila i ginić mi je dao kremu Linoladiol naručivala iz Njemačke). To je estrogenska krema uglavnom za žene u menopauzi ali da se sve to dolje smiri do iritacije. I koristila sam je 1 mj i fakat se smirilo. No čini mi se da je tebi baš bed pa možda da odeš kod nekog dermatovenerloga, oni se bave time? sretno :)

utisana
28.12.2008., 11:33
[Da li je netko uzimao daktarin gel 2-4 tjedna pa da mu je pomogao?
Ja sam pri kraju 2 kutije i nema nikakvih poboljsanja.

lolita28
18.01.2009., 19:42
Nemam vremena pročitati svih ovih 40 stranica pa molim nekoga tko je doktorirao ovu temu da mi pomogne. Naime u 30-tom tjednu sam trudnoće i cijelu trudnoću mučim sa gljivicama. Ginekolog mi prepisuje vaginalete no one se non-stop vraćaju. Pošto sam trudna ne znam što smijem koristiti? Je li smijem piti lactogyn kapsule u trudnoći? Potražila sam pomoć na forumu za trudnice no one mi nisu baš pomogle...HELP!!!

Tammy
18.01.2009., 22:01
Lactogyn su probiotici koji se nalaze u lgg jogurtu,acidofilu,i sl. Mogu se koristiti u trudnoći uz konzultaciju s ginekologom. Meni osobno nisu pomogli. Sad koristim kapsule yeast fighters koje su na biljnoj bazi i sadrže sve što je potrebno za borbu protiv kandide. (lactobacilus acidophilus, ekstrat češnjake, biljku tahebo, kaprilnu kiselinu). Liječe kandidu i podižu imunitet.

Marcelina
19.01.2009., 14:30
da pitam vas tu koje imate iskustva sa gljivama..
ja mislim da nikad nisam imala gljivice, usprkos sta sam cesto pila antibiotike zbog upala mjehura
ali, sad nakon zadnje kure antibio. imam neki svrab i peckanje, bez ikakvog iscjedka. također i probleme pri odnosu, vjerovatno puknuce sluznice i pecenje na jednom dijelu sluznice.. sad, znam da je sirasti iscjedak specifican kod gljivica, a ja ga nikad nisam imala
a i to peckanje i svrbukanje mi se javlja kako kad, znaci ne svaki dan, nego jedan dan da, pa 3 ne, i tako ... :confused:
a to pucanje sluznice za vrijeme odnosa imam vec neko duze vijeme :(
može li samo to bit simptom gljivica?

Tammy
19.01.2009., 15:35
da pitam vas tu koje imate iskustva sa gljivama..
ja mislim da nikad nisam imala gljivice, usprkos sta sam cesto pila antibiotike zbog upala mjehura
ali, sad nakon zadnje kure antibio. imam neki svrab i peckanje, bez ikakvog iscjedka. također i probleme pri odnosu, vjerovatno puknuce sluznice i pecenje na jednom dijelu sluznice.. sad, znam da je sirasti iscjedak specifican kod gljivica, a ja ga nikad nisam imala
a i to peckanje i svrbukanje mi se javlja kako kad, znaci ne svaki dan, nego jedan dan da, pa 3 ne, i tako ... :confused:
a to pucanje sluznice za vrijeme odnosa imam vec neko duze vijeme :(
može li samo to bit simptom gljivica?

počinje peckanjem,laganim svrabom a zatim onim neizdrživim,kad sve pocrveni i natekne.Moguće je ako ih do sada nisi imala da se iscjedak ne pojavi jer još nije toliko izritirano. Vjerovatno su ti samo blago pojačane, tako to počima. Kupi plimycol i maži 2 puta dnevno.Ako odmah ne poduzmeš prve mjere postaje sve gore.

Edina
19.01.2009., 23:41
Jel probao ko sa jogurtima acido i bifidoverus?
http://www.vals.hr/candidaAlbicans.htm

Marcelina
20.01.2009., 11:40
počinje peckanjem,laganim svrabom a zatim onim neizdrživim,kad sve pocrveni i natekne.Moguće je ako ih do sada nisi imala da se iscjedak ne pojavi jer još nije toliko izritirano. Vjerovatno su ti samo blago pojačane, tako to počima. Kupi plimycol i maži 2 puta dnevno.Ako odmah ne poduzmeš prve mjere postaje sve gore.

ne znam koliko mi je pametno uzimat ista na svoju ruku, s obzitom da nisam 100% sigurna da su g., al narucena sam "tek" za tjedan dana, pa sad stvarno ne znam sta cu, jer smetnje su tu..nije toliko strasno al nije bas ni dobro...
jel Plymicol moze bez recepta?

Jel probao ko sa jogurtima acido i bifidoverus?
http://www.vals.hr/candidaAlbicans.htm

ne mogu otvorit link, kaze da ga ne moze nac, pa ne znam na sta se tocno odnosi, al ja sam bila probala onu shemu sa lgg jogurtom i tamponom ovo lito kad sam bila na otoku i u apsolutnoj nemogucnosti pomoci gin., i mogu ti rec da je pomoglo...mogla bi i sad probat to, bar za prvu pomoc...

Tammy
20.01.2009., 18:16
Plymicol može bez recepta,košta oko 15-ak kuna. Ako nisi sigurna da su gljivice pokušaj na tampon nakapat malo kantarionova ulja pa sve to namočit lgg jogurtom i stavit. Neće naštetit.

Edina
20.01.2009., 21:44
http://www.vals.hr/

Ilana
21.01.2009., 18:06
Marcelina, mislim da ti nemaš gljivice. Odi do ginekologa provjerit da nije neka sitna upalica.

Da imaš gljivice bila bi luuuuda koliko to svrbi i peče i imaš sirast bijeli iscjedak.
Ne možeš mirno sjediti, stajati, ni ništa drugo... dolazi ti da si gurneš četku unutra kako iritira... e to su gljivice... :D
Ja sam se duuuugo s njima borila i sad ih dobijem povremeno, ali puuuuno rjeđe.
Više ne koristim nikakve vaginalete, kreme i ostalo nego potpuno izbacim iz prehrane šećer i ugljikohidrate (ne dam papat gljivicama) i pijem/jedem puno bioaktiva.

Edina
21.01.2009., 19:54
Marcelina, mislim da ti nemaš gljivice. Odi do ginekologa provjerit da nije neka sitna upalica.

Da imaš gljivice bila bi luuuuda koliko to svrbi i peče i imaš sirast bijeli iscjedak.
Ne možeš mirno sjediti, stajati, ni ništa drugo... dolazi ti da si gurneš četku unutra kako iritira... e to su gljivice... :D
Ja sam se duuuugo s njima borila i sad ih dobijem povremeno, ali puuuuno rjeđe.
Više ne koristim nikakve vaginalete, kreme i ostalo nego potpuno izbacim iz prehrane šećer i ugljikohidrate (ne dam papat gljivicama) i pijem/jedem puno bioaktiva.
Ne mora bit, mene uopće ne svrbi, dobijem blagi sirasti iscjedak. Gore simptome dobije muž :( ..al ništa strašno, crvene flekice.
Sad sam počla piti acidoverus i bifidoverus. Bioaktivi i slične pizdarije imaju premalu količinu živih bakterija da bi ti zbog toga bilo bolje. Prije bi rekla da ti se ne vračaju zbog prehrane:mig:

Ilana
22.01.2009., 07:52
Edina, onda možda muž dobije gljivice, a tebi prenese pa imaš slabije simptome. :ne zna:
Neka Marcelina svejedno ode ginekologu.

Nije da ja nikad ne jedem šećer i ugljikohidrate, nego samo ako primijetim da mi se vračaju gljivice.
A u ostalo vrijeme pripazim da ne pretjerujem, dovoljno mi je samo se sjetit peckanja i bolova. :(

Edina
22.01.2009., 11:30
Edina, onda možda muž dobije gljivice, a tebi prenese pa imaš slabije simptome. :ne zna:

Ma jok, nemože ih on dobit sam od sebe kad ih nikad u životu nije imao. Ja njega zarazim:(

brunella
22.01.2009., 22:33
Evo i ja prije dva dana dobila gljivice, pijem Klavocin i evo kakvu sad paradu imam. Bila sam kod ginekologa i simptomi su mi samo svrab, i naravno dijagnoza Candida...dobila Canesten vaginalete i mast, najgore je sto to ne prestaje a ni Klavocin nesmijem prestati piti...ajme kako je tesko popiti tabletu a znas da skodi...jel netko bio u mojem problemu, vec sam stavila sinoc jednu vaginaletu i nista, danas drugu molim boga da prestane!!

adele
24.01.2009., 09:29
Evo i ja prije dva dana dobila gljivice, pijem Klavocin i evo kakvu sad paradu imam. Bila sam kod ginekologa i simptomi su mi samo svrab, i naravno dijagnoza Candida...dobila Canesten vaginalete i mast, najgore je sto to ne prestaje a ni Klavocin nesmijem prestati piti...ajme kako je tesko popiti tabletu a znas da skodi...jel netko bio u mojem problemu, vec sam stavila sinoc jednu vaginaletu i nista, danas drugu molim boga da prestane!!

Cure na forumu kažu da uzimaju prije i poslije antibiotika Lactogyn. Ja imam gljivce već 2 mj jer nikako da izlječim upalu mjehura (isto sam pila 2x antibiotike) i bolje mi je od kad sam naručila one vaginalete od čajevca i kremu od čajevca koje je preporučila jedan cura na ovom forumu. Nije me totalno izlječilo, no navodno moram uzimati 18 dana bez prekida, a sad je došla menga pa se nisam dokopada 18-tog...:D
Uglavnom, to paralelka s antibiotikom.

Marcelina
27.01.2009., 16:44
evo da se i sluzbeno prijavim u klub mrzitelja gljiva :)
potvđeno od gin., al fala bogu nema ih nesto puno, nije strasno
tek jucer mi poceo iscjedak, koji je bas prepoznatljiv, ne mos falit
dobila Canesten 3 tbl. i kremu, i terapiju od samo 3 dana
znaci i krema 3 dana, ja mislila da ce trebat duze se mazat
e sad se ja mislim da mozda i produzim na 7, posto u uputsvima pise da kod vanjske upale se maze toliko...:ne zna:
za partnera mi rekla da se isto maze, 3 dana samo. valjda to nije malo...
i jos pitanje, vi koje ste stavljale vaginalete, jeste upotrebljavalee aplikator?
nekako mi se cini nezgodno tako, al s obzirom da je treba gurnut duboko, valjda treba s njim...

brunella
28.01.2009., 19:31
evo da se i sluzbeno prijavim u klub mrzitelja gljiva :)
potvđeno od gin., al fala bogu nema ih nesto puno, nije strasno
tek jucer mi poceo iscjedak, koji je bas prepoznatljiv, ne mos falit
dobila Canesten 3 tbl. i kremu, i terapiju od samo 3 dana
znaci i krema 3 dana, ja mislila da ce trebat duze se mazat
e sad se ja mislim da mozda i produzim na 7, posto u uputsvima pise da kod vanjske upale se maze toliko...:ne zna:
za partnera mi rekla da se isto maze, 3 dana samo. valjda to nije malo...
i jos pitanje, vi koje ste stavljale vaginalete, jeste upotrebljavalee aplikator?
nekako mi se cini nezgodno tako, al s obzirom da je treba gurnut duboko, valjda treba s njim...
I meni je muka od tih aplikatora, al pise da moze i sa prstom znaci da netreba tako duboko stavljati aplikator, ja sam ga ipak koristila i hvala bogu sa tim sam zavrsila. Isto Canesten kao i ti:(

Ilana
29.01.2009., 17:57
Marcelina, ja sam uvijek prstom stavljala vaginaletu.
Nisam nikad ni vidjela taj aplikator. Važno je da ju gurneš što dublje i uvijek prije spavanja tako da se zadrži što dulje unutra.
Nemoj se ujutro iznenaditi jer će ti puuuno vaginalete iscuriti. Ako želiš, stavi si odmah navečer dnevni uložak.

Nadam se da će ti ubrzo biti bolje. Inače antimikotici stvarno brzo djeluju na gljivice i brzo ti bude bolje. Ako izvana imaš dosta nagrižene kože i jako te peče, stavljaj kremu izvana još par dana nakon tih 3 dana. Mislim da ti ne može štetiti.
Kako je kod tebe blagi oblik i nemaš puno gljivica, tri dana će vjerojatno biti dovoljno. Najvažnije je da iznutra vaginalete obave što treba.

SSDM
29.01.2009., 18:21
  Da li postoje ikakve vaginalete protiv ove gljivurine koje se mogu dobiti u ljekarni bez recepta? Dojadilo mi se stalno narucivati ginicu, a uvijek je neka guzva posto idem drzavnom, pa da si pomognem sama.

Tammy
29.01.2009., 21:20
  Da li postoje ikakve vaginalete protiv ove gljivurine koje se mogu dobiti u ljekarni bez recepta? Dojadilo mi se stalno narucivati ginicu, a uvijek je neka guzva posto idem drzavnom, pa da si pomognem sama.

Medazol,rojazol ... Gotovo sve se mogu kupit bez recepta. Ako ti nedaju u jednoj ljekarni odeš u drugu.

Edina
29.01.2009., 22:00

Ako si mislila na preventivu, Vagisan.
Meni ga preporučio primarijus dr.ginekologije nakon što sam mu rekla da mi moj gin čim me vidi piše recept za antimikotike.. kao jedan mjesec canesten a drugi plymicol:rolleyes:
meni pali, al ja imam blage simptome..tako da ih ja uopće ne liječim antimikoticima nego tim.
ali dok ih nemam, zaboravim stavit vaginaletu (reko mi 1x tjedno):D tako da mi se znaju vratit:(
javim kad probam,morala bi uključit alarm da me podsjeti:)
probam čim mi stane menzis ( 1. nakon poroda došao nakon 7mj:D)
E da, jel probao ko mooncup umjesto uložaka?

Tammy
29.01.2009., 23:40
E da, jel probao ko mooncup umjesto uložaka?

Čula sam za to ali nisam probala. To su one menstruacijske čašice koje se stavljaju u vaginu umjesto tampona.

orchis
30.01.2009., 00:31
za kronicne slucajeve Pavloviceva mast..za prevenciju i blagi pocetak Acidosalus vaginalete...

hektorka
31.01.2009., 19:35
e pa evo i mene, moje premijerno tipkanje na forumu ( kojega godinama tek špijuniram...) nažalost je na ovu temu, prije kakvih godinu dana to sam redovito preskakala, zapravo bih prije na spomen "gljive" pomislila na mješanu pizzu.. ali evo sad slobodno mogu u klub okorjelih gljivičarki i zato mi je na neki sick način užasno drago, iz čisto onih prizemnih - da nisam sama... niti luda, niti fenomen ( po gljivama)
pročitala sam gotovo sve na ovu prokletu ( na rubu sam, izgleda) temu, i evo udavit ću vas malo u nadi za kakav savjet.. dakle, (ovo mi sad djeluje kao oni USA AA sastanci..) o gljivama ama baš ništa nisam znala, apsolutno nikad niti pomislila, kadli sa početkom gutanja yasmina ( koji mi btw gotovo pa uništio sex život - točnije, eliminirala sam ga jer sam bila okupirana vlastitom paranojom, libido mi imao predznak minus itd) došao neki užasan svrab, pa peckanje, pa odlazak na wc postao avantura, mučila se kao u srednjem vijeku i šutila ( glupača!), nema druge odem kod gin. ( državna,nikad bila, nervozna i bahata, promjenila ju odmah) i ona mi na osnovu simptoma (bez pregleda) pukne gljivičnu dijagnozu i da canesten,
ah, sad se toga gotovo pa romantično sjećam jer je to tek bio početak muke za koju nikad ne bih ni pomislila da će mi uslijediti.. i nakon dva dana došla m i niš od trećeg umetka.. ali ionako, kontala ja, prošla je to grozota, kadli opa - pred iduću mengu evo ga opet, uglavnom da vas baš toliko ne upilam - otada je prošlo cca 10 mjeseci, usrala sam si i godišnji, čekam gljive free dane da bih bila normalna, otišla na kavu s dragim ljudima i radila tempom na koji sam se naučila, sve ostalo - dizastr
gin me zove x files - odu i vrate se, bris čist, urinokultura čista, i samo najednom boooooom, baš kao što sve nažalost znate - niti sjediti, niti stajati, niti ležati, ništa,
sad sam premijerno popila diflucan ( koji ne razumijem zašto mi dosad nisu dali) i dao mi taj vagisan za koji sad čitam da je u biti prevencija, pet x sam doduše pročitala uputstva, ali "kad je rekao gin, onda trpaj", katastrofa,
eto, naravno sorry na ovoj inflaciji txt-a, i svima vam želima gljiva free život što prije

Tammy
31.01.2009., 23:20
e pa evo i mene, moje premijerno tipkanje na forumu ( kojega godinama tek špijuniram...) nažalost je na ovu temu, prije kakvih godinu dana to sam redovito preskakala, zapravo bih prije na spomen "gljive" pomislila na mješanu pizzu.. ali evo sad slobodno mogu u klub okorjelih gljivičarki i zato mi je na neki sick način užasno drago, iz čisto onih prizemnih - da nisam sama... niti luda, niti fenomen ( po gljivama)
pročitala sam gotovo sve na ovu prokletu ( na rubu sam, izgleda) temu, i evo udavit ću vas malo u nadi za kakav savjet.. dakle, (ovo mi sad djeluje kao oni USA AA sastanci..) o gljivama ama baš ništa nisam znala, apsolutno nikad niti pomislila, kadli sa početkom gutanja yasmina ( koji mi btw gotovo pa uništio sex život - točnije, eliminirala sam ga jer sam bila okupirana vlastitom paranojom, libido mi imao predznak minus itd) došao neki užasan svrab, pa peckanje, pa odlazak na wc postao avantura, mučila se kao u srednjem vijeku i šutila ( glupača!), nema druge odem kod gin. ( državna,nikad bila, nervozna i bahata, promjenila ju odmah) i ona mi na osnovu simptoma (bez pregleda) pukne gljivičnu dijagnozu i da canesten,
ah, sad se toga gotovo pa romantično sjećam jer je to tek bio početak muke za koju nikad ne bih ni pomislila da će mi uslijediti.. i nakon dva dana došla m i niš od trećeg umetka.. ali ionako, kontala ja, prošla je to grozota, kadli opa - pred iduću mengu evo ga opet, uglavnom da vas baš toliko ne upilam - otada je prošlo cca 10 mjeseci, usrala sam si i godišnji, čekam gljive free dane da bih bila normalna, otišla na kavu s dragim ljudima i radila tempom na koji sam se naučila, sve ostalo - dizastr
gin me zove x files - odu i vrate se, bris čist, urinokultura čista, i samo najednom boooooom, baš kao što sve nažalost znate - niti sjediti, niti stajati, niti ležati, ništa,
sad sam premijerno popila diflucan ( koji ne razumijem zašto mi dosad nisu dali) i dao mi taj vagisan za koji sad čitam da je u biti prevencija, pet x sam doduše pročitala uputstva, ali "kad je rekao gin, onda trpaj", katastrofa,
eto, naravno sorry na ovoj inflaciji txt-a, i svima vam želima gljiva free život što prije

Imaš ovdje još jednu temu o gljivicama, mnoge od nas smo pokušale sve što se može kupiti u ljekarnama i sve to kratkotrajno pomogne. Sa svakim pms-om one se vraćaju.Najbolji su prirodni načini lječenja,ako i ne pomogne bar neće naštetit.Sretno u borbi.

hektorka
01.02.2009., 09:40
hey, evo baš i čitam sve moguće.. užas,
sinoć popila diflucan prvi put i kao da mi je nekako bilo lakše, i onda (po savjetu gin) stavim vagisan i katastrofa - vadi van
eto, ne znam, današnji datum revolucionaran je za mene jer od svih čitanja zaključila sam da uz kavu više ne ide šećer, da ću dragi kinder u mulleru zaobilaziti, i prestati uživati u najdražem mi - toplom, bijelom kruhu,
lacotgyn već pijem..

Imaš ovdje još jednu temu o gljivicama, mnoge od nas smo pokušale sve što se može kupiti u ljekarnama i sve to kratkotrajno pomogne. Sa svakim pms-om one se vraćaju.Najbolji su prirodni načini lječenja,ako i ne pomogne bar neće naštetit.Sretno u borbi.

adele
01.02.2009., 13:00
@Tammy
Počela sam piti Yeast Fighter, ali na eng deklaraciji piše da ih se odjednom popije 5, a na našoj 1. Tako da sam si ja lijepo popila 5 i niš mi nije bilo i tako ću svaki dan.

Inače, ja zadnju upalu imam više od 2 mj, popila sve antimikotike na hrv tržištu, sad sam u herezi tj alternativi - simptomi su manji ali ona još uvijek nije ubijena... Aaaa :rofl:

Tammy
01.02.2009., 16:57
Ja sam yeast fighters pila 3,a pau d´arco 2, i držala anti candida dijetu, nedavno me za vrijeme pms-a jednu noć malo svrbilo ali je drugi dan prestalo od tada ništa, tako da je za sada sve u redu, ali još pazim na prehranu i strepim za svaku sitnicu. Dok sam pila kapsule svi simptomi su mi se smirila tek kad sam došla do polovice doze.
Imaš na alternativi temu anemija i gljivice,ima dosta dobrih savjeta pa ako te zanima pokušaj, i ostavi se antimikotika,postat ćeš imuna i samo će te još više uništit.

Tammy
01.02.2009., 17:05
Adele, pogledaj temu o MMS-u, možda bi to moglo rješit problem, ja sam ga upravo naručila.

adele
02.02.2009., 16:19
thnx, btw što je MMS?
Ja sam se i najavila kod moje dermatologice (koja je zapravo dermatovenerlog, to je tak bilo prije), rekla je da zna što treba, ali kako imam i upalu mjehura onda ne stignem ići kod svih doktora odjednom :D pa javim ako mi onda nešto pametno kaže.

Ja sam isto prošli put mislila da sam se izlječila, bilo je mrvicu u PMS-u i nakon seksa je buknulo kao ludo i ne prolazi :mad:

Tammy
02.02.2009., 21:50
MMS je sredstvo koje uništava sve patogene,rješava sve probleme osim onih uzrokovanih genetskim poremećajima.Zato mislim da bi mogla s njim rješit sve probleme koje imaš.Na alternativi pod alternativno lječenje imaš temu o njemu i sve je opisano.Tamo možeš naći i kako ga nabaviti, čovjek koji je otvorio temu izlječio je Crohnovu bolest s tim.Pročitaj sve pa ako ti treba mogu ti dat broj čovjeka koji ga prodaje.

SSDM
02.02.2009., 22:00
Nesto sam razmisljala zasto mi se ta kandida stalno vraca. Naime prvi put sam je dobila prije jedno cetiri godine kada sam bila u bolnici i na terapiji jakim antibioticima. POslije sam otisla ginicu i dala mi je antimikrotike i neke vaginalete, vise se ne sjecam koje i kao usput mi je napomenula da se i partner mora ljeciti. On nije otisao doktoru ali je popio turi antimikrotika. MEdjutim od tada non stop imam problema sa gljivicama, mali pad imuniteta i mene ceska. Nakon izljecenja par dana mi je ok, pa se opet vrati. Ocigledno da je moj partner uzorcnik i da stalno jedno drugom prenosimo tu gljivu.
E sad zanima me, da li ste lijecile svoje partnere, na koji nacin i kako se kandida kod njih ocituje.

Tammy
02.02.2009., 22:59
Nesto sam razmisljala zasto mi se ta kandida stalno vraca. Naime prvi put sam je dobila prije jedno cetiri godine kada sam bila u bolnici i na terapiji jakim antibioticima. POslije sam otisla ginicu i dala mi je antimikrotike i neke vaginalete, vise se ne sjecam koje i kao usput mi je napomenula da se i partner mora ljeciti. On nije otisao doktoru ali je popio turi antimikrotika. MEdjutim od tada non stop imam problema sa gljivicama, mali pad imuniteta i mene ceska. Nakon izljecenja par dana mi je ok, pa se opet vrati. Ocigledno da je moj partner uzorcnik i da stalno jedno drugom prenosimo tu gljivu.
E sad zanima me, da li ste lijecile svoje partnere, na koji nacin i kako se kandida kod njih ocituje.
Kok njih se očituje tako da im oko glavića sve bude crveno i mogu se pojaviti sitne točkice.Oni teže dobivaju kandidu jer imaju ph veći nego žene.Mogu koristiti bilo koju kremu plimycol, canesten,kao i mi.Ako se ti nisi dokraja izlječila prilikom odnosa dolazi do reinfekcije i ona ponovno bukne, zato ili apstinencija ili kondom.

Tammy
02.02.2009., 23:02
I moraš ojačati imunitet. Dok je oslabljen nećeš ih se rješit. Oslabljen imunitet i slatko su idealni za razvoj gljivica.

SSDM
03.02.2009., 11:24
ONe nema nikakvih problema, nista ga ne ceska, nema osip a ni crrvenilo. Meni nekako najteze u svemu tome pada da ja njemu ne prenesm gljivu pa da i on onda ima problema.
Znaci kondom bi mi mogao rjesiti problem, bar dok se stanje ne stabilizira. Ok hvala puno.

Tammy
03.02.2009., 11:43
ONe nema nikakvih problema, nista ga ne ceska, nema osip a ni crrvenilo. Meni nekako najteze u svemu tome pada da ja njemu ne prenesm gljivu pa da i on onda ima problema.
Znaci kondom bi mi mogao rjesiti problem, bar dok se stanje ne stabilizira. Ok hvala puno.
Gljivice se ne prenose ,već dolazi do reinfekcije. Gljivice su sastavni dio svakog organizma, znači, svi ih imamo samo ponekad malo podivljaju i stvore nam probleme.

ZARRA01
04.02.2009., 15:24

ovo je neki stari post, ali mi nije jasno ovo guranje čega u što? luk u gazu, sve u ulje pa sve u "nju" ? ha?

Tammy
04.02.2009., 15:58
ovo je neki stari post, ali mi nije jasno ovo guranje čega u što? luk u gazu, sve u ulje pa sve u "nju" ? ha?

Da,češnjak se malo zareže, zamota u gazu, zatim se sve umoči u kantarionovo ulje (gospina trava u maslinovu ulju) i ostavi preko noći u rodnici.
A možeš i kroz češnjak provući konac i stavit ga samog ili tampon namočit kantarionovim uljem i stavit.

ciganche
04.02.2009., 19:01
ja jučer opet kupila vaginalete canesten. Svako malo ih uzimam na svoju ruku jer mi se ne da stalno naručivati u ginekologa jer uvijek čekam bar 7 dana, a ne mogu od svraba ni dan!

ride
04.02.2009., 19:24
drage moje.... prije 4 godine kad sam završila u bolnici zbog ginekološkog problema, odnosno zbog jake upale jajnika, po prvi put susrela sam se sa čudnovatom beštijom gljivicom.... nakon toga dana one mi se vraćaju u razmaku od 2-6 mjeseci... probala sam sve od Plimicola, Canestena (vaginaleta i kreme za rodnicu), Rojazola, Lactogin tableta, jogurta, češnjaka.... nisam bila kod ginekologa godinu dana, ali i ne da mi se svako malo odlazit kod njega samo da mi prepiše neki od spomenutih ljekova, vaginaleta i ostalog....
očito je da mi beštije od gljivica dolaze zbog prehrane jer već 4 godine uopće ne pijem nikakve tablete tipa antibiotika, andola i svih mogućih farmaceutskih sranja....
neznam više što da radim ali znam da ako ovako nastavi da ću poludit....
Koje kućne metode vi upotrebljavate? Narodna medicina.... molim pomoć jer sam na rubu....

Tammy
04.02.2009., 19:55
drage moje.... prije 4 godine kad sam završila u bolnici zbog ginekološkog problema, odnosno zbog jake upale jajnika, po prvi put susrela sam se sa čudnovatom beštijom gljivicom.... nakon toga dana one mi se vraćaju u razmaku od 2-6 mjeseci... probala sam sve od Plimicola, Canestena (vaginaleta i kreme za rodnicu), Rojazola, Lactogin tableta, jogurta, češnjaka.... nisam bila kod ginekologa godinu dana, ali i ne da mi se svako malo odlazit kod njega samo da mi prepiše neki od spomenutih ljekova, vaginaleta i ostalog....
očito je da mi beštije od gljivica dolaze zbog prehrane jer već 4 godine uopće ne pijem nikakve tablete tipa antibiotika, andola i svih mogućih farmaceutskih sranja....
neznam više što da radim ali znam da ako ovako nastavi da ću poludit....
Koje kućne metode vi upotrebljavate? Narodna medicina.... molim pomoć jer sam na rubu....
Ja sam se gljivica uspjela rješiti tek kad sam ojačala imunitet i promijenila prehranu.Od kada sam na anticandida dijeti nemam problema s njima. Stavljala sam češnjak i pila yeast fighters za gljivice, i kada su se smirile nastavila s pravilnom prehranom, za sada ih još nema.
A ako te zanima alternativa,u podforumu alternativno liječenje imaš temu o gljivicama i temu o MMS-u pa možeš pogledat.

marija36
09.02.2009., 00:30
Ja sam se gljivica uspjela rješiti tek kad sam ojačala imunitet i promijenila prehranu..

tammy, na koji način si ojačala imunitet?

adele
09.02.2009., 07:55
MMS je sredstvo koje uništava sve patogene,rješava sve probleme osim onih uzrokovanih genetskim poremećajima.Zato mislim da bi mogla s njim rješit sve probleme koje imaš.Na alternativi pod alternativno lječenje imaš temu o njemu i sve je opisano.Tamo možeš naći i kako ga nabaviti, čovjek koji je otvorio temu izlječio je Crohnovu bolest s tim.Pročitaj sve pa ako ti treba mogu ti dat broj čovjeka koji ga prodaje.

Tammy, jel si naručila MMS? Da li ti je bolje? Meni od YF nije bolje tj bilo je pa su se opet vratile iako ih gutam 5 prema američkoj deklaraciji :rolleyes:

Ivancica7
09.02.2009., 09:19
Ej cure,
radila sam papu i pokazala mi se nekakva upala pa mi je doktor propisao BETADINE vagitorije.. ima li tko iskustva s tim?

Tammy
09.02.2009., 20:38
tammy, na koji način si ojačala imunitet?

Pila sam kapsule Pau d´arco.To je sami tahebo ima ga nać i kao čaj pod nazivom tahebo. Na forumu sam našla i da je kurkuma jako dobra posebno kod anemičnosti.To je začin koji možeš naći u svakoj trgovini. Uzmeš žličicu kurkume i žličicu meda i razmutiš u malo vode i popiješ. Svako jutro sam u sokovniku pravila sok od jabuke, cikle, mrkve, i tome bi dodala sok od pola limuna i kašiku meda. Jela sam bar 1-2 puta tjedno quinou (kinoa), možeš je naći na odjelu zdrave hrane, a i heljda je jako dobra.Hrani sam dodavala dosta češnjaka i jela puno povrća, što zelenije to ima više željeza u sebi.

Tammy
09.02.2009., 20:46
Tammy, jel si naručila MMS? Da li ti je bolje? Meni od YF nije bolje tj bilo je pa su se opet vratile iako ih gutam 5 prema američkoj deklaraciji :rolleyes:

Vjerovatno ti je uništena vaginalna flora i dok je ne obnoviš vraćat će ti se. Trebaš piti puno probiotika a još je bolji domaći kefir. Naručila sam MMS i već sam došla do 17 kapi, za sada mi je super a i rješila sam se i ostalih problema koje sam imala, i ja sam u svemu ovome potpuno uništila floru i sad tražim po ljekarnama gljivice za pravit kefir jer je domaći puno bolji nego industrijski.

Tammy
09.02.2009., 20:50
Ej cure,
radila sam papu i pokazala mi se nekakva upala pa mi je doktor propisao BETADINE vagitorije.. ima li tko iskustva s tim?

Betadin vaginalete sadrže spoj povidon i jod, a djeluju protiv bakterija, gljivica, virusa i trihomonasa. Upotrebljavaju se za liječenje vaginalnih infekcija uključujući i nespecifični vaginitis, vaginitis i vulvovaginitis.
Ne smije se upotrebljavati ako ste preosjetljivi na jodne preparate.
Uzima se 14 dana svaku večer 1 vaginaletu, a ne treba prekidati za vrijeme menstruacije. Za zaštitu rublja ovdje je važno za to vrijeme stavljanja vaginaleta nositi higijenske uloške (jod je smeđe obojan).

marija36
10.02.2009., 08:24
Pila sam kapsule Pau d´arco.To je sami tahebo ima ga nać i kao čaj pod nazivom tahebo. Na forumu sam našla i da je kurkuma jako dobra posebno kod anemičnosti.To je začin koji možeš naći u svakoj trgovini. Uzmeš žličicu kurkume i žličicu meda i razmutiš u malo vode i popiješ. Svako jutro sam u sokovniku pravila sok od jabuke, cikle, mrkve, i tome bi dodala sok od pola limuna i kašiku meda. Jela sam bar 1-2 puta tjedno quinou (kinoa), možeš je naći na odjelu zdrave hrane, a i heljda je jako dobra.Hrani sam dodavala dosta češnjaka i jela puno povrća, što zelenije to ima više željeza u sebi.

kupujem tablete...
al ja nisam anemična...krvim mi je uredu
al ubit će me nejedenje slatkog
:(
quinoa..ajde to bi mogla probati...
češnjak...a joj..njega ne mogu podnesti..zlo mi je od samog mirisa
povrće..ok

počinjem s tim da ću izbaciti šečer i bijelo brašno
povećati bioaktive i sl

puno ti hvala:s

tasha :)
11.02.2009., 12:26
već sam tisuću puta bila na ovom forumu i prelistavala pitanja i savjete....neznam kaj da probam više..opet su se vratile..a nije prošlo ni dva mjeseca od zadnjeg "posjeta"...neda mi se ni ginekologu više ići,više mi ne pomažu ni canesten vaginalete,ni masti,kreme...dao mi je prošli put još neke vaginalete,i neku otopinu sa irigatorom za ispiranje..da ne pričam po tome da sam pila sve moguće kapsule za ravnotežu ženske flore...koristim sapune za intimnu njegu...htjela biih probati nešto od domaćih pripravaka ali me strah da ne pogoršam situaciju..!!pa ako mi može netko tko je pokušavao domaće recepte iz iskustva reći dali djeluju,i koji je najbolji...samo mi je to ostalo još da probbam sve sam ostalo probala....pijem kontracepcijske pilule,rekao mi je ginekolog da će mi se zbog njih često vraćati upale , neznam dal da ih prestanem koristiti.. jel nekome bilo bolje nakon prestanka. korištenja pilula...?????

hvala............ :)

Ivancica7
11.02.2009., 13:06
Betadin vaginalete sadrže spoj povidon i jod, a djeluju protiv bakterija, gljivica, virusa i trihomonasa. Upotrebljavaju se za liječenje vaginalnih infekcija uključujući i nespecifični vaginitis, vaginitis i vulvovaginitis.
Ne smije se upotrebljavati ako ste preosjetljivi na jodne preparate.
Uzima se 14 dana svaku večer 1 vaginaletu, a ne treba prekidati za vrijeme menstruacije. Za zaštitu rublja ovdje je važno za to vrijeme stavljanja vaginaleta nositi higijenske uloške (jod je smeđe obojan).

mda, to znam i sama pročitat s papirića... pitala sam ima li tko iskustva, je li pomoglo?

adele
12.02.2009., 08:34
već sam tisuću puta bila na ovom forumu i prelistavala pitanja i savjete....neznam kaj da probam više..opet su se vratile..a nije prošlo ni dva mjeseca od zadnjeg "posjeta"...neda mi se ni ginekologu više ići,više mi ne pomažu ni canesten vaginalete,ni masti,kreme...dao mi je prošli put još neke vaginalete,i neku otopinu sa irigatorom za ispiranje..da ne pričam po tome da sam pila sve moguće kapsule za ravnotežu ženske flore...koristim sapune za intimnu njegu...htjela biih probati nešto od domaćih pripravaka ali me strah da ne pogoršam situaciju..!!pa ako mi može netko tko je pokušavao domaće recepte iz iskustva reći dali djeluju,i koji je najbolji...samo mi je to ostalo još da probbam sve sam ostalo probala....pijem kontracepcijske pilule,rekao mi je ginekolog da će mi se zbog njih često vraćati upale , neznam dal da ih prestanem koristiti.. jel nekome bilo bolje nakon prestanka. korištenja pilula...?????

Ja sam prestala jer sam dobila opaku gljivičnu upalu. Bolje mi je ali je još uvijek nisam u potpunosti izlječila. Eh sad da li je to od prestanka pilula ili svih preparata što sam uzimala, ne znam. Ali doktori kažu da se nakon prestanka pijenja dolje vrati vlažnost i hormonski balans tako da bi trebalo biti bolje :D Mislim da imaš i još jednu temu na forumu "yasmin + gljivice" ili tako nešto, pa si pogledaj...:kava:

SSDM
12.02.2009., 11:53

Meni je u toku uzimanja pilula "dole" stanje bilo grozno. Odnosi su postali nemoguci jer sam bila suha a i bilo je upale pa me je boljelo. Cim sam prestala vlaznost se vratila. Uzimala sam i lactogyn pilulice i sad se stanje kolko toliko poboljsalo. Nema vise boli ni suhoce ali jos uvijek imam malo candide.

Slavicaaa
12.02.2009., 14:09
obzirom da mi je na drugoj temi odgovorila samo adele (i ovim putem ti zahvaljujem, al nisam čula ništa od onog što sam tražila), sad ću pisati ovdje.
naime, prvi put sam dobila ove glupe gljivice davno i uz razno razne terapije imala "pauzu" od nekih 5 godina kad ih nije bilo.
kad su se jednom opet vratile (prije cca. godinu dana) nikako ih iskorijenit (nema što nisam koristila od vaginaleta i krema).
prije pauze (znači prije 5 godina) sam imala dečka s kojim sam ponovo ima godinu dana.
proces ide ovako: dobijem gljivice - uzmem terapiju (najčešće Canesten vaginalnu kremu koja mi najviše pomaže) - nakon terapije sve OK na par dana (nema iscjetka, svraba, ničega) - seksulani odnos i one se opet vrate (i meni, a i njemu).
poludim, odem ginekologu, napravim briseve.
nalazi briseva: aerobno i anaerobno-kultura sterilna, klamidije nema, mikroplazma negativna, ureaplasma POZITIVNA 10 na šestu, kultura na gljivice-negativna.
i ja i on popijemo terapiju za ureaplasmu (Sumamed), sad trebam ubrzo na kontrolu, ali nije mi to sad toliko opterećenje koliko gljivice.
nismo radili bris na Candidu jer je očito da ju imam (potvrđeno od ginekologa).
kad mi momak ima simptome, maže Canecten kremom i naravno sve nestane, no čim se vrati meni vrati se i njemu.
zanima me da li je moguće da partner ima nešto što meni uporno vraća gljivice - znam da one dolaze na neki način iz mog organizma, ali ipak?
isto tako - poslala bih njega na sve briseve, pa me zanima kod kojeg dr. da ide (urolog ili?) i na što sve da vadi briseve?
help please - izludit ću više od njih....

Tammy
12.02.2009., 23:14
obzirom da mi je na drugoj temi odgovorila samo adele (i ovim putem ti zahvaljujem, al nisam čula ništa od onog što sam tražila), sad ću pisati ovdje.
naime, prvi put sam dobila ove glupe gljivice davno i uz razno razne terapije imala "pauzu" od nekih 5 godina kad ih nije bilo.
kad su se jednom opet vratile (prije cca. godinu dana) nikako ih iskorijenit (nema što nisam koristila od vaginaleta i krema).
prije pauze (znači prije 5 godina) sam imala dečka s kojim sam ponovo ima godinu dana.
proces ide ovako: dobijem gljivice - uzmem terapiju (najčešće Canesten vaginalnu kremu koja mi najviše pomaže) - nakon terapije sve OK na par dana (nema iscjetka, svraba, ničega) - seksulani odnos i one se opet vrate (i meni, a i njemu).
poludim, odem ginekologu, napravim briseve.
nalazi briseva: aerobno i anaerobno-kultura sterilna, klamidije nema, mikroplazma negativna, ureaplasma POZITIVNA 10 na šestu, kultura na gljivice-negativna.
i ja i on popijemo terapiju za ureaplasmu (Sumamed), sad trebam ubrzo na kontrolu, ali nije mi to sad toliko opterećenje koliko gljivice.
nismo radili bris na Candidu jer je očito da ju imam (potvrđeno od ginekologa).
kad mi momak ima simptome, maže Canecten kremom i naravno sve nestane, no čim se vrati meni vrati se i njemu.
zanima me da li je moguće da partner ima nešto što meni uporno vraća gljivice - znam da one dolaze na neki način iz mog organizma, ali ipak?
isto tako - poslala bih njega na sve briseve, pa me zanima kod kojeg dr. da ide (urolog ili?) i na što sve da vadi briseve?
help please - izludit ću više od njih....

Možda vaše tjelesne tekućine nisu kompatibilne, da li ste pokušali odnos sa kondomima ali onim bez spermicidnog premaza jer nekome i to izaziva gljivice.
Česta pojava gljivica uništava vaginalnu floru pa uz lječenje treba uzimati dosta probiotika da se ona vrati u normalu, isto tako izbaciti šećer iz prehrane i ojačati imunitet.
Uz uzimanje antibiotika treba preventivno uzimati probiotike i neko sredstvo za gljivice.
Partner može od dr.opće prakse zatražiti uputnicu urologu, a zatim će urolog odredit kako dalje i koje briseve.

adele
13.02.2009., 09:04
Vjerovatno ti je uništena vaginalna flora i dok je ne obnoviš vraćat će ti se. Trebaš piti puno probiotika a još je bolji domaći kefir. Naručila sam MMS i već sam došla do 17 kapi, za sada mi je super a i rješila sam se i ostalih problema koje sam imala, i ja sam u svemu ovome potpuno uništila floru i sad tražim po ljekarnama gljivice za pravit kefir jer je domaći puno bolji nego industrijski.

Super! Baš mi je drago :) Možeš mi napisati nešto više o tome kako ti je djelovalo, na što (ako nije bed) i kako si ih uzmala? Meni danas stiže MMS pa da znam :D

Tammy
13.02.2009., 21:05
Super! Baš mi je drago :) Možeš mi napisati nešto više o tome kako ti je djelovalo, na što (ako nije bed) i kako si ih uzmala? Meni danas stiže MMS pa da znam :D

Kad dobiješ MMS dobit ćeš i upute o načinu korištenja.Ja nisam imala strpljenja za postepeno pojačavanje po kap pa sam išla po 2 kapi. Ujutro sam uzela 2 kapi, navečer 4,iduće jutro 6,večer 8 i sve tako do 17.Nisam osjećala ništa i nije mi bilo toliko odvratno za popit.Dok sam ih pripremala disala sam na usta da ne osjećam miris,a onda bi zatvorila nos i odjednom popila. Drugi dan na 17 kapi sam osjetila užasnu mučninu i to me držalo 2 dana,nisam mogla izdržat pa sam preskočila jedan dan,i kad sam nastavila cijeli dan sam povraćala.Preporuča se smanjit broj kapi dok ne prođe ali ja nisam,sad je bolje,ali se još nemogu natjerati da pijem 2 puta dnevno tako da sam za sada 1x17. Već na 10 kapi sam osjetila da mi se sinusi pročišćavaju, osjetilo njuha mi je puno jače,čak i bolje čujem,kod dužeg čitanja prije bi mi se znalo zacrnit a sad je i to prestalo, imam više energije, spavam 2 sata manje nego inače, osjećam se odmornija i sve mi je nekako lakše radit.Imala sam problema sa cirkulacijom,sad se smanjuju, lice mi je puno čišće,koža mekša i rješila sam neke probleme sa crijevima.Nadam se da će sve bit još bolje jer se još nisam potpuno očistila. I pijem dosta probiotika, kefira i sl. Sutra mi stiže kefir gljiva pa ću počet sama radit kefir. Nadam se da ćeš i ti uspjet rješit svoje probleme, javi kako napreduješ.

umanola
13.02.2009., 23:20
pozdrav svima... i ja se borim s tim j... gljivicama, nedavno sam uz standardni canesten + kremica + diflucan, na preporuku ginekologa, počela koristiti MultiGyn gel i irigator (spravica za ispiranje rodnice)... jel ima možda tko iskustva s ispiranjem, znam da bi to trebalo isprati gljive, ali malo me strah da ne ispere i dobre bakterije i nanese više štete nego koristi... ali ne znam više što da radim...

Tammy
15.02.2009., 13:14
pozdrav svima... i ja se borim s tim j... gljivicama, nedavno sam uz standardni canesten + kremica + diflucan, na preporuku ginekologa, počela koristiti MultiGyn gel i irigator (spravica za ispiranje rodnice)... jel ima možda tko iskustva s ispiranjem, znam da bi to trebalo isprati gljive, ali malo me strah da ne ispere i dobre bakterije i nanese više štete nego koristi... ali ne znam više što da radim...

Gljivice ti isto tako uništavaju vaginalnu floru odnosno dobre bakterije zato uz lječenje moraš koristit lgg jogurt,acidofil ili neki drugi probiotik. Možeš i tampon močit u takav jogurt pa ga stavljat u rodnicu i malo jogurta na dnevni uložak pa koristit kao oblog, tome možeš dodati i koju kap ulja od čajevca.

kyra_zg
16.02.2009., 08:25
Hej ljudi, :mig:

Mislim da su i mene uhvatili slicni problemi. Evo prvi put sam dobila svrbez i gusti iscjedak i peckalo me nakon odnosa. Krajem proslog tjedna citala sam vasa iskustva i stavljala si tampon namocen u LGG i svrbez mi je prosao odmah. No jucer nakon odnosa malo me je peckalo i da stvar bude gora ja sam si to isla namazati sa nekim gelom od aloe vere koji hladi. I sto se onda dogodilo? Usne su mi se povecale. Uzas, vise nikad necu koristiti taj gel. Odmah sam zvala medecinsku sestru od svoje doktorice koja mi je preporucila Plymicol kremu i vaginalete. Odmah sam se namazala kremom i stavila vaginaletu na vecer. Danas ujutro mi je malo bolje. No morati cu prestati koristiti vaginalete jer bi mi danas ili sutra trebala doci menstruacija, a onda i nemogu ici kod doktorice na pregled.

Moje pitanje je sad: mogu li i dalje nastaviti koristiti kremu i kad mi dodje menstruacija? Koliko dugo trebam koristiti kremu? I mogu li, nakon sto mjesecnica prode, kombinirano koristiti plymicol kremu i tampon namocen u LLG jogurt? I da, vec mjesec dana pijem Lactogyn tablete.

Takoder muci me kako sam mogla dobiti tu infekciju? Da li je moguce da sam ju dobila od reakcije na kondom? Ili od sredstva za intimno pranje, koje koristim svaku vecer kad se tusiram? Od sintetickog rublja i tangi koje sam nedavno pocela nositi? Inace, prije nisam imala nikakvih problema sa infekcijama?

adele
16.02.2009., 10:34
Kad dobiješ MMS dobit ćeš i upute o načinu korištenja.Ja nisam imala strpljenja za postepeno pojačavanje po kap pa sam išla po 2 kapi. Ujutro sam uzela 2 kapi, navečer 4,iduće jutro 6,večer 8 i sve tako do 17.Nisam osjećala ništa i nije mi bilo toliko odvratno za popit.Dok sam ih pripremala disala sam na usta da ne osjećam miris,a onda bi zatvorila nos i odjednom popila. Drugi dan na 17 kapi sam osjetila užasnu mučninu i to me držalo 2 dana,nisam mogla izdržat pa sam preskočila jedan dan,i kad sam nastavila cijeli dan sam povraćala.Preporuča se smanjit broj kapi dok ne prođe ali ja nisam,sad je bolje,ali se još nemogu natjerati da pijem 2 puta dnevno tako da sam za sada 1x17. Već na 10 kapi sam osjetila da mi se sinusi pročišćavaju, osjetilo njuha mi je puno jače,čak i bolje čujem,kod dužeg čitanja prije bi mi se znalo zacrnit a sad je i to prestalo, imam više energije, spavam 2 sata manje nego inače, osjećam se odmornija i sve mi je nekako lakše radit.Imala sam problema sa cirkulacijom,sad se smanjuju, lice mi je puno čišće,koža mekša i rješila sam neke probleme sa crijevima.Nadam se da će sve bit još bolje jer se još nisam potpuno očistila. I pijem dosta probiotika, kefira i sl. Sutra mi stiže kefir gljiva pa ću počet sama radit kefir. Nadam se da ćeš i ti uspjet rješit svoje probleme, javi kako napreduješ.

Čuj, meni su rekli da uzimam navečer, počevši od 5 kapi pa dalje n+1 svaki sljedeći dan. Znači mješa se kap MMS i 5 x više kapi limunske kiseline. To je bilo preko vikenda i nisam osjetila ništa. Da li ti u jednoj čaši miješaš MMS i limunsku te nakon 3 min zaliješ s vodom? Btw zapravo ne da mi je isto nego mi je Candida gore. No vidjet ćemo :kava: Javim. A probioticima se shopam :)

Tammy
16.02.2009., 16:14
Hej ljudi, :mig:

Moje pitanje je sad: mogu li i dalje nastaviti koristiti kremu i kad mi dodje menstruacija? Koliko dugo trebam koristiti kremu? I mogu li, nakon sto mjesecnica prode, kombinirano koristiti plymicol kremu i tampon namocen u LLG jogurt? I da, vec mjesec dana pijem Lactogyn tablete.

Možeš nastavit i s kremom i s vaginaletama bez obzira na menstruaciju.Tampon možeš močit i u kantarionovo ulje,a ako ti nebude pomagalo možeš pokušat i s češnjakom. Plymicol koristiš izvana tako da nije važno s čim ga kombiniraš.

Takoder muci me kako sam mogla dobiti tu infekciju? Da li je moguce da sam ju dobila od reakcije na kondom? Ili od sredstva za intimno pranje, koje koristim svaku vecer kad se tusiram? Od sintetickog rublja i tangi koje sam nedavno pocela nositi? Inace, prije nisam imala nikakvih problema sa infekcijama?

Od svega navedenog si mogla dobit,posebno ako ti je imunitet oslabio.

Tammy
16.02.2009., 16:40
Adele odgovor sam ti poslala na pm

kyra_zg
16.02.2009., 19:21
Od svega navedenog si mogla dobit,posebno ako ti je imunitet oslabio.

Mislim da si pogodila. :rolleyes: Zadnjih nekoliko mjeseci jako slabo se hranim. Pokusavam se rijesiti par kilograma.

Kupila sam danas ulje cajevca. Pa me zanima kako se koristi. Mogu li ga izravno namazati ili ga treba pomjesati sa vodom? Mogu li par kapi staviti u sampon za intimno pranje? Koristim Niveu.

Tammy
16.02.2009., 20:29
Mislim da si pogodila. :rolleyes: Zadnjih nekoliko mjeseci jako slabo se hranim. Pokusavam se rijesiti par kilograma.

Kupila sam danas ulje cajevca. Pa me zanima kako se koristi. Mogu li ga izravno namazati ili ga treba pomjesati sa vodom? Mogu li par kapi staviti u sampon za intimno pranje? Koristim Niveu.

Čajevac je jak,nesmiješ ga samog nanosit. Možeš kapnit 2-3 kapi na tampon pa tampon umočit u probiotik ili kantarionovo ulje a može i domaće maslinovo ulje pa tek onda stavit.Možeš i koju kap na dnevni uložak s tim da prvo na uložak staviš i malo rivanola pa koristiš kao oblog. Neznam kako bi se ulje čajevca stopilo sa šamponom za intimnu njegu, to je ipak ulje, bolje je ne pretjerivat, ako želiš pokušat stavi samo kap u malu količinu pa vidi kako će ti koža reagirat.

Slavicaaa
17.02.2009., 11:55
Tammy hvala ti na odgovoru, al možeš mi molim te pojasniti što znači - možda naše tjelesne tekućine nisu kompatibilne? Što bi trebali napraviti ako nisu - nikad se više ne ..... UFFFF! Prepala si me!
Situacija je sada takva da će on ići na briseve. Sestra mu je dr. na Zavodu za javno zdravstvo, pa će mu ona sve to dogovoriti, a njemu neugodno......kao da ide na ne znam kakav pregled :)
Ja sam čitajući Forum naišla na neka vaša iskustva i probat ću sada s vaginaletama od kantariona, pa ću vidjeti što će biti.
Pozdrav svima - javim ako uspijem!

Tammy
17.02.2009., 22:03
Tammy hvala ti na odgovoru, al možeš mi molim te pojasniti što znači - možda naše tjelesne tekućine nisu kompatibilne? Što bi trebali napraviti ako nisu - nikad se više ne ..... UFFFF! Prepala si me!
Situacija je sada takva da će on ići na briseve. Sestra mu je dr. na Zavodu za javno zdravstvo, pa će mu ona sve to dogovoriti, a njemu neugodno......kao da ide na ne znam kakav pregled :)
Ja sam čitajući Forum naišla na neka vaša iskustva i probat ću sada s vaginaletama od kantariona, pa ću vidjeti što će biti.
Pozdrav svima - javim ako uspijem!

Voljela bih da ti mogu pomoći ali stvarno neznam, davno sam čitala da je ta nekompatibilnost moguć uzrok stalne candide ali ne znam šta napravit. Muškarci imaju puno veći ph od žena, on se mjenja u određenim uvjetima, znam da se može mjenjat ispiranjem rodnice jodom ili octom ovisi da li je potrebno povećati kiselost ili ne ali za to bi trebalo provjerit koliki je točno ph i neznam koliko se često može koristit, nakon odnosa je potrebno oko 8 sati da se naš ph vrati u normalu. U najgorem slučaju koristit kondom samo pazit da nije sa lubrikantom jer on može dodatno izritirat, a za ostalo se pokušaj savjetovat s ginekologom.

Tinkerbell_ze
19.02.2009., 20:02
Ima li neko iz BiH da zna koje od ovih vaginaleta i krema se kod nas mogu kupiti bez recepta?
Hvala unaprijed! :mig:

Tammy
19.02.2009., 20:18
Ima li neko iz BiH da zna koje od ovih vaginaleta i krema se kod nas mogu kupiti bez recepta?
Hvala unaprijed! :mig:

Na koje točno misliš vaginalete i kreme? Imaju od čajevca i kantariona na www.cydonia.com.ba ,oni su u bosni.

Tinkerbell_ze
19.02.2009., 20:27
Probala sam sa kanatarionovim uljem, koje su mi samo ublažile problem, ali nisu u potpunosti otklonile :rolleyes: Mislim na Nystatin i Canesten, ili čak Plymicol i Royazol kreme, pošto su oni antifungicidi. Misliš li da bi mi to pomoglo? Imuni sistem mi je oslabio jer sam mjesec dana bila pod stresom, i sad to moram popraviti. Pijem vitaminčeke, b-complex. Sutra idem kupili lactobacilluse (tablete) pa me zanima šta od ovih anti-gljiva proizvoda mogu kupiti bez recepta :ne zna:...
Hvala :)

Tammy
19.02.2009., 21:19
Probala sam sa kanatarionovim uljem, koje su mi samo ublažile problem, ali nisu u potpunosti otklonile :rolleyes: Mislim na Nystatin i Canesten, ili čak Plymicol i Royazol kreme, pošto su oni antifungicidi. Misliš li da bi mi to pomoglo? Imuni sistem mi je oslabio jer sam mjesec dana bila pod stresom, i sad to moram popraviti. Pijem vitaminčeke, b-complex. Sutra idem kupili lactobacilluse (tablete) pa me zanima šta od ovih anti-gljiva proizvoda mogu kupiti bez recepta :ne zna:...
Hvala :)

Meni su canesten,plymicol i rojazol trenutno pomagale,ali bi mi se opet vraćale, ne znam ima li ih u bosni, pitaj u ljekarni,možda su pod nekim drugim nazivom.
Nakon česte upotrebe organizam postane imun na njih. Puno su mi bolje vaginalete od čajevca a kad se smiri situacija mogu se preventivno koristit vaginalete od kantariona,one održavaju kiselost rodnice. Uzmi i vitamin C.on pomaže boljem djelovanju i jača organizam i lactobaciluse obavezno. Ja sve to kupujem bez recepta, canesten oko 30kn, plymicol manje od 20, rojazol vaginalete su nešto skuplje. Možeš pokušat i s pavlovićevom masti, ne ubija gljivice ali sprječava njihov razvoj jer sadrži bornu kiselinu, koja se u zadnje vrijeme izbaciva jer nešto nije zdrava za bebe pa provjeri u sastavu, neke je imaju,neke ne. A možeš i zamolit u ljekarnoj da je stavi jer oni tu mast tamo i prave i imaju sve sastojke.

Tinkerbell_ze
20.02.2009., 09:15
Hvala puno, Tammy :kiss: Nadam se da ima sve to ovdje kupiti, trebalo bi biti čak i pod istim nazivom, jer imamo puno istih stvari kao i vi u apotekama. Danas idem kupiti šta od toga bude :) Već mi je situacija puno bolja, puj puj, ne ureklo se...:rofl: Nadam se da će što prije prestati ovo peckanje :(

Tinkerbell_ze
21.02.2009., 15:16
Kupila sam Lactogyn probiotik tablete i Canesten vaginalete... E sad pošto imam problem zvani-menga, zanima me da li smijem koristiti vaginalete dok traje menga ili da pričekam još dan-dva kad mi prođe...? :confused: Tnx na odgovoru... :)
P.S. Da preporučim Fresh&Clean gel za intimnu njegu, zasad mi je super, stvarno je blag, ima ph 3,5. Nimalo me ne iritira, za razliku od Nivea intimo kojeg sam kupila prije 10 dana i dva puta probala i nikad više-užasno me iziritiralo.... Fresh&Clean mi je :top:

Lilit
21.02.2009., 15:30
nemoj za vrijeme, nego sacekaj da prodje, iako neki kazu da se smije tijekom menge tj da ako si zapocela s terapijom prije da se ne prekida za vrijeme ali kako ti jos nisi ni zapocela sacekaj dok ne prodje...

Tinkerbell_ze
21.02.2009., 15:38
Lilit, hvala puno na odgovoru :kiss: Još nisam započela terapiju, onda čekam još danas i eventualno sutra da prođe, pa počinjem terapiju Canesten 3 vaginalete :) Javiću utiske :mig:

Lilit
21.02.2009., 15:44
nema na cemu, sretno :)

Slavicaaa
25.02.2009., 17:20
Pozdrav svima, evo mene opet.
MM išao na briseve, vađenje krvi i stigli rezultati (HIV i Hepatitis - sve OK).
Brisevi uretre:
_ Ureaplazma i mikroplazma - OK
_ Klamidija - OK
_ Trichomonas vaginalis - OK (ovdje uopće ne znam o čemu se radi)
E sad, bakteriološki bris uretre - bakteriološki aerobno: rijetki leukociti, rijetke bakterije, te fiziološka flora.
Jel ima netko tko zna što mohu biti ove rijetke bakterije i da li one mogu meni izazivati gljivice?
Možda je ovo sljedeće pitanje glupo, ali postavit ću ga - jel on trebao možda raditi i bris na Candidu, obzirom da se meni gljivice stalno vraćaju?

mijuška
25.02.2009., 22:39
joj, evo i mene ovdje, a mislila sam da neću.:confused: Godina se borila protiv te beštije i onda godinu dana ništa, u međuvremenu bila sam i trudnica. Budući da ona zna podivljati u trudnoći ja ju očekivala,a ono ništa.
Sada valjda za sve ovo vrijeme što ju nisam imala evo je opet. Ja ću poluditi!:visi:
danas sam čula za to ulje čajevca i kantarionovo pa ću evo i to probati. Ma probala bi ja sve živo samo da prestane se više vraćati. Čak sam izbacila slatko i još neke fine stvarčice jer sam dobila anti candida dijetu od gina.
na podforumu trudnice, a na istu ovu temu candida pronašla sam da je dobro staviti bijeli luk na što sam ja :eek:, pa sada pitam jer to itko probao?

marija36
25.02.2009., 23:28
mijuška probaj piti Yeast fighters od twinlaba..
ja sma isto izbacila slatko i bijelo brašno. pij puno bioaktiva sa lggom, kiselog kupusa jedi, povrća puno, voća, žitarice...
nemoj nositi uloške ni tampone, nego probaj sa onim običnim starim ulošcima , vatenim-tak mi je rekla ginićka
i ako se pereš sa onim za intimno pranje..odustani..i peri se samo vodom

adele
26.02.2009., 08:47
Nakon probavanja skoro svega...preporučam Probiotic premimum. Ima ga za kupiti u predstavništvu u Preradovićevoj 38 (mislim) ili u ljekarni na Dolcu (ne gdje se naručuju lijekovi) nego na onom običnom dijelu. Treba piti ujutro i navečer 2g i tak 2 mj. I ne očekujte poboljšanje preko noći ali jer super jer je to žestoka doza probiotika, za razliku od jogurta gdje ih je malo. Košta 325 kn. Meni su se simptomi ful smanjili ali nisam još bila kod gin na kontroli.

Poluplave okice
26.02.2009., 13:44
neda mi se cijeli topic citati, tu i tamo sam ga pogledala. nemam velikih problema sa candidom, pojavi se jednom u 2 godine kod mene.
moj savjet bi bio da probata sa aromaterapijom (mozda je vec i netko napisao na temi). ja kad osjetim da bi mogla dobiti candidu, stavim jednodnevni ulozak i na njega JEDNU, ne vise, kap etericnog ulja čajevca. i kroz dan promijenim dva uloska i tako par dana. čajevac je jedino ulje koje moze ici direkt na kozu i u ovom slucaju u dodir sa sluznicom. djeluje protiv bakterija/virusa/gljivica. ak imate candidu i lijecite se kremama/vaginaletama/prehranom i sl., ovo vam je najmanji problem koristiti uz vase lijecenje. stvarno je odlican.
znam da nije tema o cajevcu, al ak si ga vec odete kupiti i krenete koristiti, odlican vam je sad za vrijeme prehlada. nakapate ga u uljnu lampicu, par kapi, i uz njega jos neko mirisnije ulje (limun, lavanda...) i super je za dezinficirati zrak. tako da ako netko u kuci ima prehladu, mozete sprijeciti da ju i vi dobijete. i dobar je za pristice. al ono potkozne. namocite stapic za usi i na pristic.
on ne mirisi bas nesto, al s vremenom se naviknete :D
oprostite za malo offtopica, al eto nekom ce pomoc :top:

maya_21_36
26.02.2009., 16:26
Eto da se ukratko nadovezem:)
Ja sam godinama vodila bitku i s gljivicama i
napdali su me svi moguci upalni procesi.
Vaginalete i kreme imale su samo trenutne ucinke,
sve bi mi se ponovo vratilo.i tako sam ja očajavala
godinama.Na fore s češnjakom sam se smijala,iako
sam prije par godina citala topice,ali evo od silnog ocaja
jednom prilikom kada je svrab bio nemoguc prije 3 mjeseca
reko kud puklo idem ja to gurnut,vec mi je drugo dan bilo
znatno bolje,sada ga cesce jedem,pijem uz vitamine i
njegove tabletice,i nemam nikakvih problema
od tada.Nije za svakog sve,ali svatko moze
pronaci za sebe nesto sto mu pomaze,nemojte se
ko ja isprdavat s necim sto niste ni probali,
naravno prije se dobro informirajte!
Pozz

mijuška
26.02.2009., 21:42
Eto da se ukratko nadovezem:)
Na fore s češnjakom sam se smijala,iako
sam prije par godina citala topice,ali evo od silnog ocaja
jednom prilikom kada je svrab bio nemoguc prije 3 mjeseca
reko kud puklo idem ja to gurnut,
Pozz

više se uopće ne smijem na ništa, ma gurnula bi ja svašta samo da to nestane. kako si ti taj češnjak stavljala?

mijuška
26.02.2009., 21:44
mijuška probaj piti Yeast fighters od twinlaba..
ja sma isto izbacila slatko i bijelo brašno. pij puno bioaktiva sa lggom, kiselog kupusa jedi, povrća puno, voća, žitarice...
nemoj nositi uloške ni tampone, nego probaj sa onim običnim starim ulošcima , vatenim-tak mi je rekla ginićka
i ako se pereš sa onim za intimno pranje..odustani..i peri se samo vodom

sve to tako radim čak se i ne perem više sapunom za intimno pranje jedino nisam probala piti Yest fighters.koliko košta i koliko dugo se pije?

marija36
26.02.2009., 22:09
YF košta 135 kn, ima 75 kapsula..ja pijem 3kapsule poslije jela, svaki dan..

Linea Exclusive
01.03.2009., 21:49
Opet me napadoše, sunce im žarko!:visi: A stavljam Vagisan. Pijem Klavax 1000mg 2 puta dnevno pa očito nije dovoljno. Ništa, ostaje mi Bioaktiv i direktna primjena.:(

mijuška
02.03.2009., 21:48
Opet me napadoše, sunce im žarko!:visi: A stavljam Vagisan. Pijem Klavax 1000mg 2 puta dnevno pa očito nije dovoljno. Ništa, ostaje mi Bioaktiv i direktna primjena.:(

napale su te zbog klavaxa. ajde,ajde samo hrabro!

fairy_m
06.03.2009., 13:10
Pozdrav svima!
Ja sam u 17 nedelji trudnoce i mene napada ta prokleta candida i trudnoci evo nista nedeluje, nego probala sam sa lukom vec nekoliko dana i situacija se popravlja, nego imam jedno glupo pitanje, a posto su trudnice sklone postavljanju glupih pitanja, sta da se radi:). Da li moze cesnjak da smeta bebi, mislim kada se stavljka vaginalno, zbog jakog mirisa, mislim meni je to 100% bolje od lekova, ali me malo plasi taj jak miris, neznam da li beba u opste i moze da ga oseti, pa bih bila zahvalna na odgovorima.

Tammy
06.03.2009., 21:26
Pozdrav svima!
Ja sam u 17 nedelji trudnoce i mene napada ta prokleta candida i trudnoci evo nista nedeluje, nego probala sam sa lukom vec nekoliko dana i situacija se popravlja, nego imam jedno glupo pitanje, a posto su trudnice sklone postavljanju glupih pitanja, sta da se radi:). Da li moze cesnjak da smeta bebi, mislim kada se stavljka vaginalno, zbog jakog mirisa, mislim meni je to 100% bolje od lekova, ali me malo plasi taj jak miris, neznam da li beba u opste i moze da ga oseti, pa bih bila zahvalna na odgovorima.

češnjak se može koristit u trudnoći samo nesmije kantarionovo ulje i čajevac.
I pij probiotike da obnoviš floru.

fairy_m
07.03.2009., 09:17
Hvala puno Tammy, ja se skroz istripovala. Neda se ova bestija, a vec stavljam 5 noci za redom, moram da budem uporna.

Edina
07.03.2009., 12:28
Ispasti će da ih reklamiram, al muž kaže da nastavim ja pit taj jogurt, jer od onda gljiva nema :mig:
http://www.vals.hr/candidaAlbicans.html
Da napomenem, meni su se javljale svaki put nakon kapi alkohola, i povremeno bez nekog posebnog razloga.. bar nisam skužila zašto.
Nikakve dijete ne držim i antibiotike nisam pila ..ne sječam se..
Dobila sam ih vjerojatno nakon antibebi pilula, kemoterapije i zračenja..tako da su ih nisam mogla zaobići.:rolleyes:
Pila sam pola od preporučene doze ( jer bi po njima trebalo mjesečno 600kn, i tako kroz 6-8tjedana :eek: ) , budući da imam jako blage simptome, i vaginalno samo 2x jer dojim pa se stalno dižem po noći :D
Eto, ja vam savjetujem da probate :)
..bar malo, koliko vam financije dopuštaju:mig:

helly
08.03.2009., 09:36
imala sam prije 3,4 mjeseca gljivice,i sad sam ih opet dobila.. :(
sutra cu do ginekologa da mi opet da vaginalete,to mi je pomoglo prosli puta.
mislila sam kupiti yeast fighters od twinlaba,da mi se ne vrate opet,ili mi nešto drugo preporucujete?

e,sad,od proslog puta kad sam imala gljivice sam pocela dobivati prištiće po licu..moze li to znacit da imam neku bakteriju ili slicno koja uzrokuje candidu i prištiće? i pijem antibebi pilule,pa je to jos jedan razlog zasto nebi trebala imati prištiće. :ne zna:

korak
08.03.2009., 09:51
imala sam prije 3,4 mjeseca gljivice,i sad sam ih opet dobila.. :(
sutra cu do ginekologa da mi opet da vaginalete,to mi je pomoglo prosli puta.
mislila sam kupiti yeast fighters od twinlaba,da mi se ne vrate opet,ili mi nešto drugo preporucujete?

e,sad,od proslog puta kad sam imala gljivice sam pocela dobivati prištiće po licu..moze li to znacit da imam neku bakteriju ili slicno koja uzrokuje candidu i prištiće? i pijem antibebi pilule,pa je to jos jedan razlog zasto nebi trebala imati prištiće. :ne zna:

Ako vam više ne pomaže canesten niti vaginalete, onda vam jedino i vjerujte samo jedino može pomoći acidophilus tablete!

Mene je ginekolog preporučio te tablete,. poslije toga nikada se više candida nije vratila. :s a imala sam velikih problema sa time.

helly
08.03.2009., 10:08
Ako vam više ne pomaže canesten niti vaginalete, onda vam jedino i vjerujte samo jedino može pomoći acidophilus tablete!

Mene je ginekolog preporučio te tablete,. poslije toga nikada se više candida nije vratila. :s a imala sam velikih problema sa time.

to su tablete za žvakanje? jedino sam te našla na google-u

korak
08.03.2009., 10:27
to su tablete za žvakanje? jedino sam te našla na google-u

radi se o kapsulama.
Potraži u ljekarni acidophilus od twinlaba :)

Meni su candidu uzrokovale pilule, i nisam se toga mogla jakoo dugo riješiti. Canesten i vaginalete bi malo pomogle, ali napast bi se opet vratila.

Tak da jedino acidophilus mi je pomogao :)

Sada imaš i u ljekarnama acidosalus pripravke koji sadrže te probiotičke bakterije.

http://com.hok.hr/web/marinalab/acidosalus_hr.html

helly
08.03.2009., 15:46
Hvala! :cerek:
Mislim da su i meni pilule uzrokovale gljivice,jer sam ih prvi put dobila mjesec dana nakon sto sam ih pocela piti.. i ocito je da ne odustaju! :mad:
Ali,nadam se da ce mi te tablete pomoci!! :mig:

korak
08.03.2009., 16:49
Hvala! :cerek:
Mislim da su i meni pilule uzrokovale gljivice,jer sam ih prvi put dobila mjesec dana nakon sto sam ih pocela piti.. i ocito je da ne odustaju! :mad:
Ali,nadam se da ce mi te tablete pomoci!! :mig:

Nema na čemu. Drago mi je da mogu pomoći :)

Za sada kojoj god sam prijateljici, kolegici, poznanici preporučila acidophilus, riješile su se gljivica jednom zauvijek. Nadam se da će i tebi pomoći!
pozz! :mig:

Edina
08.03.2009., 20:41
Nema na čemu. Drago mi je da mogu pomoći :)

Za sada kojoj god sam prijateljici, kolegici, poznanici preporučila acidophilus, riješile su se gljivica jednom zauvijek. Nadam se da će i tebi pomoći!
pozz! :mig:

Daj pliz reci koliko košta 0,5l acidosalusa i vaginelete?
Kako si ih se riješila, samo vaginaletama ili..?

adele
09.03.2009., 08:38
Korak, znači tebi su pomogle samo acidophilus od twinlaba? Koliko koštaju?
to zvuči predobro.
Ja imam upalu već cca 4 mj ali bi ih se rado riješila zauvijek. Probala sam svašta, od antimikotika do MMS-a, čajevca, Doderleina itd.:kava:

korak
09.03.2009., 09:03
Daj pliz reci koliko košta 0,5l acidosalusa i vaginelete?
Kako si ih se riješila, samo vaginaletama ili..?

Koristila sam vaginalete i canesten kako mi je rekao ginić, ali od toga ništa jer se candida stalno vraćala. Tako da sam od toga odustala tada.
Morate probiotike konzumirati, jer candida se od samih vaginaleta i canestena ne bude izgubila. Ne znam za niti jednu curu da mi je rekla kako joj je to pomoglo (canesten i vaginalete) da se toga riješi zauvijek.

Acidophilus sam svu bočicu strusila i poslije toga candide niti traga.

Kolegica se tankala sa acidosalusom. Koji je isto probiotik i njoj je pomogao. Nisam sigurna da li ga prodaju po 0,5l već litru koja biti trebala biti dovoljna da se toga riješiš :) Oko stotinjak kuna dođe. U malo boljoj ljekarni to potraži. Drži se u frižideru!

Eto ako se odlučiš na tablete ili na tekući acidosalus, nećeš fulati. :top:

korak
09.03.2009., 09:11
Korak, znači tebi su pomogle samo acidophilus od twinlaba? Koliko koštaju?
to zvuči predobro.
Ja imam upalu već cca 4 mj ali bi ih se rado riješila zauvijek. Probala sam svašta, od antimikotika do MMS-a, čajevca, Doderleina itd.:kava:

Dođe oko 150-200kn, više se ne sjećam točno.
Ja sam se sa time hrvala malo duže. Nakon par mj konzumiranja pilula pojavila se ta gamad. I trajala oko god dana.

Sistem je dosadan. Izliječi se candida canestenom i vaginaletama i nakon mj-dva mj opet se pojavi, samo u gadnijem obliku. Vjerujem da je većini cura to jako poznato.

Ne budete se toga nikad u potpunosti riješile ako ne budete koristile bilo što od probiotika.
Eto, acidosalus i acidophilus su dvije dobre varijante :)

Edina
09.03.2009., 09:30
Evo kad već toliko spominjemo probiotike, pored www.vals.hr ima ih i na http://com.hok.hr/web/marinalab/acidosalus_hr.html i kod njih se mogu i vaginalete kupit. Cijene su vjerojatno podjednake:)
Pitala sam za vaginalete, 7 kom oko 70 kn, nešto malo jeftinije od Vagisana..koje su bolje neznam.

adele
10.03.2009., 09:42
Dođe oko 150-200kn, više se ne sjećam točno.
Ja sam se sa time hrvala malo duže. Nakon par mj konzumiranja pilula pojavila se ta gamad. I trajala oko god dana.

Sistem je dosadan. Izliječi se candida canestenom i vaginaletama i nakon mj-dva mj opet se pojavi, samo u gadnijem obliku. Vjerujem da je većini cura to jako poznato.

Ne budete se toga nikad u potpunosti riješile ako ne budete koristile bilo što od probiotika.
Eto, acidosalus i acidophilus su dvije dobre varijante :)

Čak mi je i na neki način utješno da čujem da si se zezala s time godinu dana, mada mi je žao :( Slažem se da treba koristiti probiotike za potpuno izlječenje. Da sam to barem ranije znala dok mi nije tako buknula!

Sad moram uzeti nažalost alopatsku terapiju da se očistim za bris radi upale mjehura :rolleyes: ali onda ide intenzivna probiotska faza. Očito trebam koristiti probiotike i kad se one maknu. Sad koristim Probiotic preminum, skup je ali mi ga obje doktorke preporučuju. Poslije prelazim na ovo tvoje. Možeš jos samo reći kako si koristila acidophilus i acidosalus? Mislim, koliko tbl, vag ili dcl jogurtna dnevno i koliko dugo?

amis
10.03.2009., 10:53
Ja sam odradila kutiju Nistatin vaginaleta (15 dana :mad:) i usput pila bbioaktiv LGG, i sad nastavila piti bioaktiv LGG,nadam se da se neće opet aktivirati :) :) ali ću piti bioaktiv čitav život,non stop :D

korak
10.03.2009., 13:55
Čak mi je i na neki način utješno da čujem da si se zezala s time godinu dana, mada mi je žao :( Slažem se da treba koristiti probiotike za potpuno izlječenje. Da sam to barem ranije znala dok mi nije tako buknula!

Sad moram uzeti nažalost alopatsku terapiju da se očistim za bris radi upale mjehura :rolleyes: ali onda ide intenzivna probiotska faza. Očito trebam koristiti probiotike i kad se one maknu. Sad koristim Probiotic preminum, skup je ali mi ga obje doktorke preporučuju. Poslije prelazim na ovo tvoje. Možeš jos samo reći kako si koristila acidophilus i acidosalus? Mislim, koliko tbl, vag ili dcl jogurtna dnevno i koliko dugo?

Bila bi i ja sretna da mi je ginić odmah rekao da to uzimam. Ne bi se sa time dugo hrvala. Umjesto toga provodio je normalnu proceduru kod liječenja candide. ( kao i većina ginekologa) Vaginalete, canesten. Nedovoljno.

Samo jednu bočicu acidophilusa sam uzela od 30 kapsula. ( ako se ne varam ima u prodaji i od 60) Uzimala sam jednu kapsulu na dan na prazan želudac.
Kada sam potrošila cijelu turu to se povuklo. Kasnije se ničega nisam pridržavala specijalno.
Dalje sam koristila dnevne uloške, prala se intimnim sapunima, nosila tange i sl, sve ono što se "zabranjuje" kod candide. Meni se to više poslije (da kucnem o drvo) nije vratilo :)

Acidosalus je napitak koji prodaju po litri. Kolegica se odlučila na tu soluciju. Samo je ona močila usput tampon tak da za vaginalete nije bilo potrebe.
To koliko se sjećam uzimala oko dva dcl , pola sata prije jela. Više puta na dan. Dok se to korisiti ne bi se smjela kava pit. Sve ti u ljekarni vele o tome :) Pripazi samo na datum. Njoj je to isto pomoglo.

Nije loše za spomenuti kako candidu najčešće i ulovi drugi partner. Muškima srećom to nije ništa strašnoga. Njima je dovoljno penis namazati canestenom i to brzo prođe. :)

Ženske sretno i javite jel se stanje stabiliziralo! nadam se da će vam ovi savjeti pomoći! :mig:

korak
10.03.2009., 14:09
Samo da napomenem. Koristila sam canesten kremu uz acidophilus tablete!
Koliko sam skužila, to je neke zbunilo :)
Vaginalete nisam korisitila dok sam konzumirala acidophilus. :)

josh5
10.03.2009., 14:51
Samo jednu bočicu acidophilusa sam uzela od 30 kapsula. ( ako se ne varam ima u prodaji i od 60) Uzimala sam jednu kapsulu na dan na prazan želudac.
Kada sam potrošila cijelu turu to se povuklo. Kasnije se ničega nisam pridržavala specijalno.
Dalje sam koristila dnevne uloške, prala se intimnim sapunima, nosila tange i sl, sve ono što se "zabranjuje" kod candide. Meni se to više poslije (da kucnem o drvo) nije vratilo :)

Korak, a di kupiš taj acidopjilus kapsule? ja di gledam na njihovoj stranici imaju samo tekuće i vaginalete, nigdje se ne spominju kapsule?!

:top:

korak
10.03.2009., 16:17
Korak, a di kupiš taj acidopjilus kapsule? ja di gledam na njihovoj stranici imaju samo tekuće i vaginalete, nigdje se ne spominju kapsule?!

:top:

Na stranici si vidio MarinaLab acidosalus proizvode. :mig:

a acidophilus kapsule su od twinlaba. Imaš u svakoj malo boljoj ljekarni za kupiti :)

josh5
11.03.2009., 07:50
Na stranici si vidio MarinaLab acidosalus proizvode. :mig:

a acidophilus kapsule su od twinlaba. Imaš u svakoj malo boljoj ljekarni za kupiti :)

a našla....btw, i'm a girl :cerek:

koliko koštaju? ja sam pila yf od twinlaba jednu bočicu, a probala bi i s tim kapsulama za žvakanje jer imaju lactobacille. jel si ti kupila te od voća ili?
tamo na stranici kaže da je pakiranje od 100 kapsula.

sorry ako sam dosadna, ali i te gljivetine su dosadne, pa se moramo boriti

helly
11.03.2009., 13:23
imam jedno pitanje što se tiče anti-candida dijete.. kako ne smrsaviti kad si na toj dijeti?! i koliko vremenski se je treba pridržavati? jer sam ja ionako i ovako pothranjena,i osjećam se jako umorno i slabo odkad sam na njoj..

corinne
11.03.2009., 15:30
mozda je pitanje glupo, ali :( sta onda me partner nikako ne moze zadovoljavati oralno? :( mislim sve mi je jasno kako se prenosi i sve to stoji, ali znaci da se toga treba odreci jer si skoro pa stalno zarazen? ja imam pa nemam i tako stalno. nikako ih se rijesiti zauvijek. :( a pogotovo pred menstruaciju me zna "smetati", tj. malo svrbi. pijem acidofil i mogu reci da dosta pomaze, a izbacila sam junk food, teska srca, pa sad pokusavam skroz iskontrolirati i prehranu.

Love_Me_Do
14.03.2009., 11:20
imam pitanje, u četvrtak em počelo polako peckat i svrbit, u petak je bilo još gore a sad je vikend pa ne mogu kod gin. a ono nije mi bas ugodno. u ponedjeljak cu otic tamo i rec da mi je hitno pa ce me valjda preko reda jer ne mogu jos cekat da me naruce za sto godina, a sad šta da radim preko vikenda jer me to dosta smeta??:(

dandelion_9
14.03.2009., 14:03
e a da li oboljevaju sam one osobe koje imaju spolne odnose?

Poluplave okice
14.03.2009., 14:36
e a da li oboljevaju sam one osobe koje imaju spolne odnose?

ne. mozes dobiti ako cesto koristis antibiotike, od tangi, gacica od poliestra, kupanja u bazenu, ak ti padne imunitet jako lako ju dobis i sl

dandelion_9
14.03.2009., 14:48
ne. mozes dobiti ako cesto koristis antibiotike, od tangi, gacica od poliestra, kupanja u bazenu, ak ti padne imunitet jako lako ju dobis i sl

ok hvala...mislim još sam djevica..a imam simptome...sad treba kod ginekologa otić..heh

adele
20.03.2009., 18:14
....

Samo da javim da sam kupila Acidopihilus i počela ga trošiti. Ima 90 kapsula tako da uzimam 3 dnevno. Znači tebi se stanje popravilo tek nakon popijene cijele kutije? OK, mislim nisu probiotici antibiotici...treba neko vrijeme da djeluju... I meni je ciljda da kao prije nosim tange, jedem slatko i sl :mig:

josh5
23.03.2009., 07:32
....

Samo da javim da sam kupila Acidopihilus i počela ga trošiti. Ima 90 kapsula tako da uzimam 3 dnevno. Znači tebi se stanje popravilo tek nakon popijene cijele kutije? OK, mislim nisu probiotici antibiotici...treba neko vrijeme da djeluju... I meni je ciljda da kao prije nosim tange, jedem slatko i sl :mig:

adele, koliko si platila tu bočicu i jel od voća kao što piše na netu?

helly
23.03.2009., 08:04
ja sam isto kupila acidophilus,prije tjedan dana i pijem 2 dnevno. platila sam oko 280 kn,i nešto sitno.. mislim da nije od voća,voće ne sadrži toliko tih dobrih bakterija da bi se moglo od voća raditi,bar tako mislim. iako,piše with apple pectin,ali mislim da je to u malim količinama! evo da napišem sastav: maltodextrin, fructooligosaccharides,apple pectin,lactobacillus acidophilus,lactobacillus bulgaricus.

ja sam jos prije tjedan dana zavrsila s terapijom vaginaleta,zbog gljivica,i nestao mi je sirasti iscjedak, ali me jos nekad zna zasvrbiti,i dobila sam malo zuckasti iscjedak. to normalno poslje gljivica ili se trebam zabrinuti?
ici cu kod ginekologa,ali sljedeca 3 dana ne mogu..

josh5
23.03.2009., 12:04
helly a di si kupila?
jel to od twin laba proizvod?

adele
23.03.2009., 12:51
helly a di si kupila?
jel to od twin laba proizvod?

Evo Helly je odgovorila, da to je točno tako. Ja sam kupila u Twinlab dućanu u Zgb, Vukovarska, raskršće s Miramarskom. Zasad sam popila nekoliko komada, nije mi bolje, ali mislim da je curi pod nickom Korak bilo bolje nakon cijele bočice... ne znam... zato sam je sad i pitala :kava:

dan-zena
23.03.2009., 15:20
Najbolja stvar za održavanje intimne higijene žena sklonih gljivičnim i bakterijskim infekcijama je Plivasept opstetritička krema.

korak
23.03.2009., 15:21
Evo Helly je odgovorila, da to je točno tako. Ja sam kupila u Twinlab dućanu u Zgb, Vukovarska, raskršće s Miramarskom. Zasad sam popila nekoliko komada, nije mi bolje, ali mislim da je curi pod nickom Korak bilo bolje nakon cijele bočice... ne znam... zato sam je sad i pitala :kava:

Meni se candida povukla nakon cijele ispijene bočice :mig: točnije, nakon mj dana se povukla candida. :)

i btw ženske, nije se radilo o voćnim acidophilusu!

korak
23.03.2009., 15:23
ja sam isto kupila acidophilus,prije tjedan dana i pijem 2 dnevno. platila sam oko 280 kn,i nešto sitno.. mislim da nije od voća,voće ne sadrži toliko tih dobrih bakterija da bi se moglo od voća raditi,bar tako mislim. iako,piše with apple pectin,ali mislim da je to u malim količinama! evo da napišem sastav: maltodextrin, fructooligosaccharides,apple pectin,lactobacillus acidophilus,lactobacillus bulgaricus.

ja sam jos prije tjedan dana zavrsila s terapijom vaginaleta,zbog gljivica,i nestao mi je sirasti iscjedak, ali me jos nekad zna zasvrbiti,i dobila sam malo zuckasti iscjedak. to normalno poslje gljivica ili se trebam zabrinuti?
ici cu kod ginekologa,ali sljedeca 3 dana ne mogu..

Najčešće se taj sirasti iscjedak javi dok se imaju gljivice, vjerujem da je moguće pojava iscjetka i poslije. Za svaki slučaj se zaleti kod ginića.

zrikzrikzrikavac
23.03.2009., 19:28
cure,ima li koja neki plan anti candida dijete? ja polagano ostajem bez ideja...

utisana
24.03.2009., 09:23
cure,ima li koja neki plan anti candida dijete? ja polagano ostajem bez ideja...

Ja sam na antikandida dijeti oko godinu dana,s time da sam za neke feste malo grijesila.
Uglavnom,jedem
ujutro acidofil,kasnije koju kiselu jabuku.Za rucak salatu i meso ili ribu.Kuham si dosta zitarica(quinoa),graha,povrce na pari,grickam sirov celer,mrkvu,dosta badema,pijem nezasladjene cajeve,grickam sjemenke.
nije neka gozba,,..nakon godine dana sve mi je to dosadilo.
Jednom tjedno zgrijesim pa si tostiram kruh sa maslacom i marmeladom...
Bolje je ,svakako, samo sta kod mene ima kandide kao u prici.
osim dijete sopam se acidosalusom,cesnjakom,Lamisil antimikotikom i pored svega imam jos uvijek kandidu!
Ako je kod tebe infekcija manja,dijeta i acidofil bi trebali pomoci.

Edina
24.03.2009., 10:44
Ja sam na antikandida dijeti oko godinu dana,s time da sam za neke feste malo grijesila.
Uglavnom,jedem
ujutro acidofil,kasnije koju kiselu jabuku.Za rucak salatu i meso ili ribu.Kuham si dosta zitarica(quinoa),graha,povrce na pari,grickam sirov celer,mrkvu,dosta badema,pijem nezasladjene cajeve,grickam sjemenke.
nije neka gozba,,..nakon godine dana sve mi je to dosadilo.
Jednom tjedno zgrijesim pa si tostiram kruh sa maslacom i marmeladom...
Bolje je ,svakako, samo sta kod mene ima kandide kao u prici.
osim dijete sopam se acidosalusom,cesnjakom,Lamisil antimikotikom i pored svega imam jos uvijek kandidu!
Ako je kod tebe infekcija manja,dijeta i acidofil bi trebali pomoci.
Ajme majko:eek:
Svaka ti čast na volji:s:s:s:s:s
Al nije mi jasno što je uzrokovalo tako nešto:confused:
Mislim, ako mene nakon pilula, kemotrapija i zračenja nije čopilo ko tebe..
Jedino stres nisi spomenula, i on je kod kandide veeliki faktor:mig:

utisana
24.03.2009., 16:52
..
Jedino stres nisi spomenula, i on je kod kandide veeliki faktor:mig:[/QUOTE]

ni meni nije jasno.
Radim samo sezonski,tako da nemam sefa,nemam problema na poslu,stanje u obitelji za 5!
Niko me ne davi.Imam vremena za sebe.No stress!
Secer nemam,stitnjaca ok.,..ne znam ni sama sta vise da mislim.
Najvise me frustrira sto doktori nemaju dovoljno sluha kad su gljivice u pitanju!
Kao,to nije nista strasno,od toga se ne umire i takve spike.
Ja sam nasla na vise mjesta podatak da gljivice stvaraju plodno tlo za karcinom.
Zato ih se zelim svakako rijesiti.
Za neko vrijeme(upisana sam)idem dermatologu,mozda mi on da koji dobar savjet!Mozda nadje pravi lijek za mene!

Tammy
24.03.2009., 17:02
@utisana
da li gljivice nemožeš uopće smirit ili ti se stalno vraćaju,?

utisana
24.03.2009., 17:28
Ja ih imam konstantno.
Iako trenutno uzimam antimikotik,acidofil i kapsule protiv gljivica jezik mi je i dalje potpuno bijel,pun naslaga a pica je u jadnom stanju.trenutno nije upaljena ali me stalno malo bocka i svrbi.poslje menzisa kad su se gljivice spojile sa krvi bila je takva upala da je ginekologica ostala zbunjena.

Tammy
24.03.2009., 17:31
jesi li probala napravit neku detoksikaciju organizma, jer ako su ti sve osvojile ništa ti nemože djelovat dok ne očistiš organizam

utisana
24.03.2009., 19:17
[QUOTE=Tammy;19585133]jesi li probala napravit neku detoksikaciju

Nesto jesam...mozda nije dovoljno..
Uzela sam zapper-koristila sam ga samo 7 dana..poslije nisam stigla,svakako cu ponovno.
Ovaj vikend sam 3 dana postila.
1. dan sam uzimala samo caj i vodu i par listova svjezeg kelja.Drugi dan isto,3. dan voda,caj i 2 deca tekuceg acidosalusa/4. dan sam ponovno jela,laganu hranu-salatu sa mrvicu tunjevine i jabuke.
Mozda sam trebala vise postiti.Uopce nisam bila gladna.

Tammy
24.03.2009., 19:46
http://www.zdravaishrana.net/gladovanje.htm
ovdje imaš jedan primjer potpune detoksikacije
poznajem osobu koja je imala sličnih problema s candidom i uspjela je se riješit samo s itrac 3 tabletama,ali one su dosta jake i oštećuju jetru, daju se nakon što se obave nalazi, nemislim na onu dozu od 4 tablete što daju ginekolozi već je to dobila od doktorice opće prakse 3 kutije,u svakoj 28 tableta, koristi se 3 mjeseca, prvi tjedan se piju 2x2 tablete, pa pauza 3 tjedna, zatim opet tjedan korištenja pa pauza 3 tjedna i onda opet tjedan korištenja

utisana
24.03.2009., 19:54
Hvala ti,puno!:)
Zasad cu zavrsiti Lamisil,pa cu valjda i doci na red kod dermatologa,ako ne stignem,ici cukod privatnika pa razgovarati s njime o Itrac-u.Voljela bih naci nekoga tko ce me saslusati!jedna cura sa foruma dala mi je broj od lijecnice u Opatiji koja joj je isto prepisala Itrac,imala je iste tegobe kao i ja!

Svaki dan sam najmanje sat vremena na netu i trazim sve moguce sto pise o kandidi.
Strasno je kako je to rasirena bolest.
neke zemlje kao Velika Britanija imaju Udrugu protiv kandide!!

utisana
24.03.2009., 20:02
[Kupila sam gorku sol...lezi u kutiji skorogodinu dana...nikako da se odlucim na ciscenje jetre.Ali vec dugo razmisljam o tome i svakako cu napraviti.

Tammy
24.03.2009., 20:29
nadam se da će ti nešto od toga pomoći, budi uporna i razmišljaj pozitivno
i kod nas bi jedna takva udruga bila od pomoći ali zasad se bar možemo po forumima tješiti i podržavati
kandida je jako raširena i teško je se riješiti a najgore je što može uzrokovati dosta bolesti a naši doktori na to kao da se radi o malo pojačanom iscjetku, preostaje nam da se sami snalazimo
Ja sam je se riješila ali sam isto na anticandida dijeti, samo ne strogoj,iz straha da se ponovo ne vrati

utisana
25.03.2009., 09:11
Zivcira me sto na medicinskim stranicama pise da prekomjerno razmnozavanje kandide je znak HIV-a ili secerne bolesti!
kad sam to procitala,smrzla sam se!!
Hvala bogu,nemam ni jedno ni drugo!
Ljude plase krivim informacijama.

Kod mene se kandida razvila najvise losom prehranom-svaki,svaki dan jela sam cokoladu i brdo kruha,i keksa ...tjesteninu,krumpire..

A genitalnu infekciju kandidom sam dobila cim sam postala spolno aktivna.
Kad god bih isla ginek. uvijek sam dobivala Canesten.

Toliko sam se nacitala o kandidi!Cak je dovode u vezu sa autizmom kod djece!
Veliki broj autisticne djece ima sistematsku kandidijazu.

adele
25.03.2009., 10:23
Utisana, pliz nemoj nas plašit s tim medicinskim info... smrzneš se ti, smrznemo se i mi :D Ne valjda previše ni čitati, ljude čini anksioznim. Ovaj forum je ok jer je podržavajući :)

Pitanje: da li je netko od vas imao iskustva da je candida bila nuspojava neke druge bolesti? Koje ste pretrage radile da biste to skužile i gdje?

Meni se ne smiruje već više od 4 mj, probala sam sve i svašta i pretvorit ću se u probiotik. Jučer mi je dermatovenerologica rekla da je candida "bolest bolesnika". Sjetila sam se jednom kad je isto nisam mogla izlječiti, a ispalo je na kraju da imam klamidiju pa prvo to pa candidu...

Mislim dok ja se ja ponovo naručim kod ginića, dok mu objasnim, dok to on shvati ozbiljno... najgore mi je što prođe hrpa vremena! A da ne komentiram koliko su me probiotici koštali! :eek:

utisana
25.03.2009., 12:22
". Sjetila sam se jednom kad je isto nisam mogla izlječiti, a ispalo je na kraju da imam klamidiju pa prvo to pa candidu...

Mislim dok ja se ja ponovo naručim kod ginića, dok mu objasnim, dok to on shvati ozbiljno... najgore mi je što prođe hrpa vremena! A da ne komentiram koliko su me probiotici koštali! :eek:[/QUOTE]

kod mene ista stvar!
I ja sumnjam da nije neka upala izazvala,osim prehrane bas toliko kandide.
Kod socijal. gin. sam pitala bris na klamidju jer sam i ja citala da ONA moze biti uzrok kandidi.Tj. oslabi imunitet pa kandida uziva.
Ginekologica me ismijala tipa-Klamidija,pa od nje kandida?
Ipak mi je napravila bris.Za 7 dana rezultati.

utisana
25.03.2009., 12:26
".

kod mene ista stvar!
I ja sumnjam da nije neka upala izazvala,osim prehrane bas toliko kandide.
Kod socijal. gin. sam pitala bris na klamidju jer sam i ja citala da ONA moze biti uzrok kandidi.Tj. oslabi imunitet pa kandida uziva.
Ginekologica me ismijala tipa-Klamidija,pa od nje kandida?
Ipak mi je napravila bris.Za 7 dana rezultati.[/QUOTE]

P.S.Ne zelim ja nikoga plasiti,bas suprotno!
kad sam procitala to o HIVu i kandidi,nije mi bilo svejedno.Da sam procitala od nekoga kako se u tom stavu pretjeruje,tj, kako kandida moze biti od puno laksih bolesti,bilo bi mi lakse.

I ja sam se istrosila sa svim tim acidofilima ...
Negdje pise da ih treba konzumirati 2 mjeseca.