PDA

View Full Version : Problematična koža tijela

stranice : 1 [2] 3

sve_naopako
26.05.2007., 11:41
na t-portalu sam pročitala da nakon tuširanja uzmeš grubi ručnik i da ti netko obriše leđa. ja nemam takvih velikih problema, al nađe se pokoji prišt na leđima, jel. to prođe samo od seve kao i prištevi na licu! :top:

raverica
26.05.2007., 18:41
imala sam i ja problema sa leđima, pogotovo jedno vrijeme zbog nekih problema i nikakve kremice i tonici mi nisu pomogli, sve dok nisam počela piti jasminke koje su mi potpuno očistile leđa a i lice isto... :top:

slow_cheetah
26.05.2007., 18:57
imala sam i ja problema sa leđima, pogotovo jedno vrijeme zbog nekih problema i nikakve kremice i tonici mi nisu pomogli, sve dok nisam počela piti jasminke koje su mi potpuno očistile leđa a i lice isto... :top:

:confused:

Paranoid Sheep
26.05.2007., 18:58
:confused:

Yasmin pilule.:zubo:

raverica
26.05.2007., 19:34
hvala sheep, mislila sam da većina kuži

k-a-t-y
26.05.2007., 23:17

isti slučaj

raverica
27.05.2007., 10:07
isti slučaj

:top:

preporodila sam se tad :)

adriana7
27.05.2007., 15:40
Yasmin pilule.:zubo:

di ih ima i koliko?:p

patientia
27.05.2007., 15:46
apoteka, 86.66 kn za 4 tjedna (3 ako ces spajati cikluse)
trebas recept od ginekologa

buca_ljuca
27.05.2007., 16:54
ja bih opet probala s tim jasminkama ali me uzasno strah da mi se ne ponovi ona katastrofa sa aknama od prosli put :(

raverica
27.05.2007., 16:56
pa ako si imala od njih akne, očito da ti ne odgovaraju.. probaj neke druge, cilest ili logest recimo

bimbi
27.05.2007., 17:24
meni brat u zadnje vrime ima grozne probleme sa leđima.. lice ka bebina guza a na leđima grozne akne... savjet?

buca_ljuca
27.05.2007., 17:32
pa ako si imala od njih akne, očito da ti ne odgovaraju.. probaj neke druge, cilest ili logest recimo

ma nakon samo 8 lice mi je bilo u haosu...a opet rekli su mi da tako treba pa da se onda nakon toga iscisti fino :S samo sto ja nisam mogla to trpit, previse mi ruzno bilo.

a sad sam na mikroginonu :S

raverica
27.05.2007., 17:37
pa ne znam da tako treba biti, meni se ni jedan prišt nije pojavio, samo su mi se smanjili i očistili lice i leđa, mislila sam da o tome mogu samo sanjati i da nikada neću imati čista...

šta je mikroginon? :zbunj: nikad čula

nikit@
27.05.2007., 18:10
apoteka, 86.66 kn za 4 tjedna (3 ako ces spajati cikluse)
trebas recept od ginekologa

zašto recept? misliš ako prvi puta počinje s pilulama? jer ja ih svaki mjesec uzimam bez recepta...a jesu li jeftinije na recept?

Electra8472
27.05.2007., 18:14
zašto recept? misliš ako prvi puta počinje s pilulama? jer ja ih svaki mjesec uzimam bez recepta...a jesu li jeftinije na recept?

pa ne razumijem se bas u to al mislim da nemos kontracepcijske pilule pocet pit na svoju ruku. tek tako. moras prvo u ginekologa da ti odredi vrstu.

i da, imam i ja problema sa ledjima i pristicima. kupim ponekad onaj Klindamicin i od njega bude nesto bolje. imam i onaj sapun od Lusha ali tlaka mi je to prat svaki dan. i sa tim za isusivanje pristica - neprakticno je to stavljat pa se lijepi tu po ledjima i tako. stas - lijeno deriste.

raverica
27.05.2007., 18:17
prvo se ide kod ginekologa da ti da uputnicu za vađenje krvi i ako su nalazi dobri dobivaš pilule... ne treba nikada na svoju ruku uzimati hormone...

sama sam rekla koje pilule hoću, dala mi je recept i rekla ako mi ne budu odgovarale da ćemo mijenjati

nisu jeftinije na recept, ali me čudi kak su ti ih dali bez njega

buca_ljuca
27.05.2007., 19:16
meni isto dajuuvijek bez recepta. a prvi put me nije ginic slao na neke pretrage nego je samo reko OKKKK. i to je bilo to.

a mikroginon iliti microgynon30 su isto kontracepcijske.

mala cHrna
27.05.2007., 20:00
ajme meni
nisam sad neki stručnjak al nemojte se zezat i uzimat yasmin ili bilo koju drugu kontracepciju na svoju ruku. možete imati neku kontraindikaciju a da ni sami ne znate i onda si samo zakomplicirate život. sorry na offtopicu...

a za prištiće na leđima toplo preporučam clean&clear tonic koji je meni u roku tjedan dana doveo leđa u red. prepun alkohola i preagresivan za lice al za leđa super ak nemate osjetljivu kožu. i mud flats od lusha (sapun) je ok.
hm... pokretačica topica je tražila neko trajnije rješenje, tu samo mogu preporučit kao i većina vas yasminke ili evru (iz iskustva) :D

ecologyana
28.05.2007., 13:38
To sa pilulama je posve individualno da će pomoć!
Ja sam pila i Yasmin i još par vrsta i nisam imala nikakve znake pomaka što se tiće akni i poboljšanja tena!!
Meni su djelovale jedino na živce pa sam ih prestala piti!:mad:

Sad konkretnije o aknama na leđima, ja ih imam pomalo i na dekolteu, no trenutno ih uspješno rješavam Nivea baby losionom il tako nešto!
Uglavnom ima pumpicu!
Perem se sa njim kojih tjedan dana i sve mi se očistilo!
Stvarno mi je valjda bilo potrebno nešto jako nježno!:p

boki
28.05.2007., 20:26
nisam mislila da se pristici rjesavaju kontracepcijskim pilulama, nije li to malo riskantno piti, ipak su to jake pilule koje mogu prouzrokovati razne nuspojave
mislila sam da cete preporucivati neke antibiotske kreme, tonike, gelove i tako :confused:

meni brat u zadnje vrime ima grozne probleme sa leđima.. lice ka bebina guza a na leđima grozne akne... savjet?

moj brat isto tako, zna li itko sta mogu decki koristiti
ne bih rekla da su Yasmin pilule i za njih :)

a za prištiće na leđima toplo preporučam clean&clear tonic koji je meni u roku tjedan dana doveo leđa u red. prepun alkohola i preagresivan za lice al za leđa super ak nemate osjetljivu kožu. i mud flats od lusha (sapun) je ok.

koji je to tocno Clear & Clear tonic?
trazila sam danas u DM-u, imaju dva tonica, jedan za osjetljivu kozu, a drugi neki Blackhead za mitesere, i jos gel za mitesere
na koji od tih mislis?

patientia
28.05.2007., 21:05
Ovdje pise sve o Yasminu (i ono sto pise u knjizici koja se dobije uz njih):
http://www.yasmin.com.hr/scripts/index.php

raverica
28.05.2007., 22:05
nisam mislila da se pristici rjesavaju kontracepcijskim pilulama, nije li to malo riskantno piti, ipak su to jake pilule koje mogu

nisu jake, imaju najnižu razinu hormona

pročitaj si link koji ti je patientia dala, tamo sve piše o njima :mig:

mala cHrna
29.05.2007., 09:23
nisam mislila da se pristici rjesavaju kontracepcijskim pilulama, nije li to malo riskantno piti, ipak su to jake pilule koje mogu prouzrokovati razne nuspojave
mislila sam da cete preporucivati neke antibiotske kreme, tonike, gelove i tako :confused:

koji je to tocno Clear & Clear tonic?
trazila sam danas u DM-u, imaju dva tonica, jedan za osjetljivu kozu, a drugi neki Blackhead za mitesere, i jos gel za mitesere
na koji od tih mislis?

ovaj clean & clear ti je plavo-zeleni, ne bi baš rekla da je za osjetljivu kožu (možda tak piše na njemu???) al ovaj ljubičasti za mitesere nisam probala.

prištići se ne rješavaju kontracepcijskim pilulama, to je samo u težim slučajevima.
i da, kao što je cura gore napisala, i to se nikad ne može dovoljno naglasit, ne pomažu svima...

snupy
29.05.2007., 09:29
sto se tice pilula i diane 35 pomazu kod rjesavanja akni i pretjerene dlakavosti.

patientia
29.05.2007., 10:06
Da, Diane osim zenskih hormona imaju i antiandrogen.

esential
29.05.2007., 10:26
sto se tice pilula i diane 35 pomazu kod rjesavanja akni i pretjerene dlakavosti.

O tim tabletama sam cula puno toga, ali nista pozitivno...

Katrin
29.05.2007., 11:38

opet, kao sto je netko gore rekao, ne pomazu svima.
jednoj frendici je buknula faca nakon 3 mjeseca na dianama, a drugoj je pak lice bilo ko bebina guza.

trifolia
29.05.2007., 21:30
hvala na odg i sugestijama..ugl kontracepcijske pilule nikad nisam uzimala,jednostvano nisam im vicna,ima u tim pilulama nesto sto me naprosto :horor:,sad nemora znacit da su nuzno zlo..i sa lijekovima koje nekad moram trosit dva puta nadan zaje.. en stvar..kamoli sa tin.
a btw jel to fakat zna malo pobucit?
i ja sam jedno vrijeme mazala sa tim clear(ljubicastim) jer imam osjecaj da mi vise prevladavaju miteseri .. dermatologica mi je jednom davno preporucila neku mast koju san svaku vece trackala,(blagi uzas) sto se tice te mascobe ali priznamdjelovalo je ..a ja zaboravila sta je to..
inace se nebadam puno u to priko zime,al sad dolazi lito..i pizdim na sve one mackice sto mi se presetavaju sa majicama(otvor na ledjima),java nek ih nosi..ocu i ja nosit te majice:E
ajme...

trifolia
29.05.2007., 21:34
jel netko mozda iso..ili zna nekog ko se usudio to ic kod kozmeticarke cistit?

Loulou
02.06.2007., 21:27
U zadnje vrijeme imam sitne pristice, bobuljice po rukama, od ramena pa prema dole i nikako ne mogu da ih se rijesim????
Mazem se svaki dan. Nemam ih nigdje drugo.
Sta preporucujete?

lioness
03.06.2007., 08:11
U zadnje vrijeme imam sitne pristice, bobuljice po rukama, od ramena pa prema dole i nikako ne mogu da ih se rijesim????
Mazem se svaki dan. Nemam ih nigdje drugo.
Sta preporucujete?

e, i ja isto :eek: ! nikada ih prije nisam imala, odlucile su se pojavit ove godine :rolleyes: - nikako ih ne rijesavam, ne znam sta da radim. mozda je alergija na sunce?

Loulou
03.06.2007., 12:51
e, i ja isto :eek: ! nikada ih prije nisam imala, odlucile su se pojavit ove godine :rolleyes: - nikako ih ne rijesavam, ne znam sta da radim. mozda je alergija na sunce?

Ma to sam i ja mislila, ali nisam bas izlozena suncu, ali pocelo je i prije eksponiranja na suncu.
Ne razumjem, sta raditi???

malena_mrvica
30.06.2007., 17:56
a koliko ste stare? naime,taj se problem često javlja u pubertetu, nisam sigurna(nemojte me držati za riječ),al mislim da se to zove guščja koža i da je nasljedno:eek:
navodno pomaže piling napravljen od zobi, ali znam iz iskustva frendica da solarij riješava dosta dobro tu malu napast

Paranoid Sheep
30.06.2007., 17:58
E,za lioness znam da nije u pubertetu.:zubo:

Loulou
01.07.2007., 21:27
a koliko ste stare? naime,taj se problem često javlja u pubertetu, nisam sigurna(nemojte me držati za riječ),al mislim da se to zove guščja koža i da je nasljedno:eek:
navodno pomaže piling napravljen od zobi, ali znam iz iskustva frendica da solarij riješava dosta dobro tu malu napast

e nije pubertet :lol: slatka si
solarij malo pomaže, ali još ih ima i nije baš nasljedno, jer ja to nisam imala do nedavno, a od mojih ih niko nema.

nobady's angel
01.07.2007., 22:21
da.....solarij stavrno pomaže....meni je sve otišlo otkad u solarij idem

malena_mrvica
01.07.2007., 23:03
a ko zna koji si gen povukla:) probaj od zobi napravit piling, al solarij to fakat fakat rješava brzo

-ana-
01.07.2007., 23:08
ja od solarija dobijem alergiju.

°~Snoopafella~°
02.07.2007., 01:54
to vam je od vrucine i znoja..
ja sam jedne godine imala bas po ljeti, inace se jako malo znojim, al to jedno ljeto je bilo pakleno, i pojavile su mi se sitne bubuljice po rukama, od ramena do lakta otprilike.. nis se ne brigajte proslo bude samo od sebe
ja ih nisam ni dugo imala, bas to jedno kratko vrijeme dok su bile vrucine

_ANDY_
02.07.2007., 13:55
jucer kad sam isla u city center zamjetila sam neke sitne vodene baloncice na dekolteu i pocela panicariti..stvarno grozno izgledaju, stara mi je rekla da je to alergija ili reakcija na sunce..okej, rekla sam.nije to nista.
danas sam posla u grad i svrbilo me cijelo tijelo, a kad sam pogledala na dekolte zaprepastila sam se!! ti baloncici su "skocili" u puno vecem broju! pitala sam frendicu da pogleda na ledjima, a kad ono-po cijelim ledjima ti odvratni "vodeni baloni". cim sam dosla doma otusirala sam se hladnom vodom i istrljala po podrucje cetkom za tijelo i uspjela ih skinuti s dekoltea ali na ledjima ih ima stotine...ne znam dal da idem kod dermtologa ili sto da radim...kad opet izadjem na sunce,100% ce se opet pojaviti. zanima me imate li slicni problem,ako ste ih ikad imali-objasnite nmi sto je to!!!
hvala, PoZz

Sopor
02.07.2007., 14:09
Odi doksi opće praxe prvo, pa pitaj... ona sigurno više zna od laika... :o

Christina
02.07.2007., 14:11
joj ja sam ih dobila proslo ljeto kad sam pretjerala sa solarijem.meni su bili sitni plikovi na grudima, al su prosli samo od sebe za par dana, ja nisam htjela dermatologu,jer je bilo vrijeme godisnjih a i drugarica mi je imala tu alergijsku reakciju ranije,
strpi se malo ako se ne povuku za dan dva, onda idi doktoru:)

cap_insanio
02.07.2007., 14:18
jucer kad sam isla u city center zamjetila sam neke sitne vodene baloncice na dekolteu i pocela panicariti..stvarno grozno izgledaju, stara mi je rekla da je to alergija ili reakcija na sunce..okej, rekla sam.nije to nista.
danas sam posla u grad i svrbilo me cijelo tijelo, a kad sam pogledala na dekolte zaprepastila sam se!! ti baloncici su "skocili" u puno vecem broju! pitala sam frendicu da pogleda na ledjima, a kad ono-po cijelim ledjima ti odvratni "vodeni baloni". cim sam dosla doma otusirala sam se hladnom vodom i istrljala po podrucje cetkom za tijelo i uspjela ih skinuti s dekoltea ali na ledjima ih ima stotine...ne znam dal da idem kod dermtologa ili sto da radim...kad opet izadjem na sunce,100% ce se opet pojaviti. zanima me imate li slicni problem,ako ste ih ikad imali-objasnite nmi sto je to!!!
hvala, PoZz

ipak najbolje dermatologu. najsigurnije.
ja bih rekla da si imala preburnu reakciju na sunce, ili si jednostavno izgorjela a tvoja koza tako djeluje na to. ako je to to, dobicesh mast i morat se malo maknut sa sunca, tj.barem onog najjacheg.
kad se oznojish na vrucini, oni postanu veci, a navecher nakon tushiranja malo splahnu.
uh, pogan feeling, ko stravichan SF film. sjecam se ja kad se to meni desilo, al samo na nadlakticama. dobijesh neku bijelu teshko razmazljivu mast, sva ti se koza oguli (ne od masti, koza ti je vec izgorjela, samo je josh uvijek "na tebi":D ), pojavi se lijepa nova koza, a ti se stvarno morash maknut sa sunca.

al ovo je samo lucky guess, ja bih ipak dermatologu, i to odmah, da sam na tvom mjestu.:kiss:

_ANDY_
02.07.2007., 14:34
okej, hvala..cap insaino, nikad nisam izgorjela po ljeti, svako ljeto mogu bit na suncu kolko hocu, pocrnim ko crnac ali nikad ne izgorim...fakat ne znam kaj je to i zato idem dermatologu... tnx

Cats
02.07.2007., 14:36
Namaži se Kamagelom ili nečim sličnim za prvu pomoć. I izbjegavaj preparate za tijelo sa sjajem ili šljokicama, to zna izazvat gadne reakcije.

Nikakvo trljanje ne dolazi u obzir, lijepo u hladu čekat da prođe. ;)

mya_7920
02.07.2007., 18:52
Bjež doktoru po uputnicu za alergologa. Ne mora biti zbog sunca, mojoj se prijateljici iz čista mira pojavilo, mjesec je dana na leđima imala plikove ko da su je koprivom mazali, završila na hitnoj, i još uvijek ne zna od čega joj je izbilo...

patientia
02.07.2007., 19:10
Plikovi mi izbiju kad god ne nanesem barem SPF 25. Ponekad zurim na bus, pa 7 minuta pjesacim po Suncu (ne po zvijezdi Suncu :D nego po povrsini Zemlje obasjanoj Suncevim zrakama :D) i tek na autobusnoj stanici uspijem namazati ruke, za to vrijeme mi ne izbiju plikovi, ali me ruke jako svrbe. Kad nanesem UV zastitu, sve je u redu.

PrittPen
02.07.2007., 19:24
mozda si jednostavno dobila varicele :)

mya_7920
02.07.2007., 19:26
peeling svaki put kad se tuširaš...

Loulou
02.07.2007., 20:55
:kiss:
hvala, hvala

slaufolina
15.07.2007., 17:48
ista stvar...znaci piling

Tavanka
27.07.2007., 09:25
izgorena koza i onda se oznojis i to je to i nakon toga ti slijedi fino guljenje.
Meni se to desava kad pretjeram i znam kako izgleda kad se razmnozavaju, zato lijepo makac sa sunca i neka krema za poslije suncanja da te lijepo hladi.
bez obzira vidi li se crvenilio (meni se nikad ne vidi) to ti je od sunca i mislim da ne trebas panicarit s doktorima

LadyZg
29.07.2007., 11:35
E da, kako je rekla Tavanka...ako se dobro ne mažeš i hidriraš kad si na suncu, iako doslovno ne izgoriš površinski sloj kože to zapamti. I kad se dobro oznojiš znoj se skuplja ispod te tanke kožice i stvara sitne plikiće koji lako pucaju, ali se i koža guli. Napravi par dobrih peelinga i kožu maži, maži, maži.

Skattemus
29.07.2007., 11:38
meni se to desilo pred mjesec dana,pspricala sam se parfemom po dekolteu i otisla van.al je prolo nakon par dana,alergija na parfem.

Tinach
03.08.2007., 13:25
ako dobro mislim kaj te muči, onda ti je to izgorila koža od sunčanja pa se napravili mjehurići da se oguliš. avodeni su zato jer se znojiš, normalno. lijepo ti napravi peeling

Tinach
03.08.2007., 13:26
sad vidim da je tavanka već odgovorila.
a dobro. repetitium est mater studiorum.

funkycow
07.08.2007., 08:25
mislim da si dobila alergijski osip. odi na šalatu na dermatologiju da te pregledaju i da ti daju pikicu ak treba. ak je alergijski osip (a tak mi se čini) opasno je ne otići doktoru...

Ad.Miss.G
09.08.2007., 13:36
A da nisu to moluske? Virusno oboljenje često među djecom. Iskoče ti "vodeni balončići"..jednoj frendici su recimo po vratu i licu a drugoj po bedrima i preponama. Nažalost jedino rješenje ih je "potrgat" (ne sam naravno, doktori to naprave). Prilično neugodna stvar. Tak da ipak odi doktoru

Gorriot
14.08.2007., 19:34
Već godinu dana me nerviraju prištići ( kao da mi dlačica uraste ) na podlaktici. Kad ih stisnem ( nemrem izdržati ) mi ostane krastica/ožiljak koji kad prođe ostavi bijeli trag..imam ih nekoliko i to mi je koma ( maltene ko da mi je netko gasio cigarete na rukama ).....

Ima li netko neki savjet ili ću ipak kod dermatologa morati? :flop:

Gorriot
14.08.2007., 19:36
Fulala sam topic.... premjestite ga hvala

guevara.fan
15.08.2007., 16:31
nemoj ih dirat.odi gledat televiziju.i ja to imam,ali vrlo rjeđe,al nedavno mi jedan iskočio,stisnem ga,i evo krastice...

anything but angel
01.12.2007., 23:00
Evo curke, muče me malo sitni prištići po dekolteu i leđima, pa da ne otvaram novu temu, nadovezujem se na ovu zbog njenog naslova, s time da zanemarite prepucavanja na prethodne 2 stranice :mig:

Kod mene je riječ baš o crvenim prištićima (ne aknama i ne keratosis pilarisu) koji me poprilično živciraju, a uz to mi je koža dekoltea nekako hrapavija, ali ne i suha već masnija. :o stoga me zanima imate li kakve prokušane metode suzbijanja prištića i općenito poboljšavanja stanja kože na tom području? :)

kontracepcijske tablete ne predlažite, jer ih pijem, piling radim jednom tjedno (no čini mi se da mi se od njega stanje samo pogorša :confused: ), redovito nakon tuširanja mažem tijelo losionom i stvarno ne znam što još da napravim. :ne zna: razmišljala sam možda početi koristiti sebamed sapun ili neki slični prizvod za problematičnu kožu i odustati od klasičnih gelova za tuširanje i pilinga - bar neko vrijeme, no ne znam bi li to pomoglo. :misli: :p

uglavnom, dajte koji savjet! da se razumimo, stanje u mom slučaju nije zabrinjavajuće, već mi tih par prištića smeta i rado bi ih se rješila, pa mi se bolje prije malo raspitati imate li (ili ste imale) sličnih problemčića pa se onda baciti u "borbu" nego sama "tumarati u mraku"! :rofl: :lol: :zubo:

bedacha
02.12.2007., 10:02
avene termalna voda mi je skroz poboljšala stanje kože, imala sam i po dekolteu i po leđima prištiće, sad na dekolteu nemam nijedan, leđa su malo teži slučaj kod mene pa ide sporije, ali je puno bolje... i kad se sjetim namažem bepanthen kremom...

klaunina
02.12.2007., 12:08
Cure koje muče prištići po ramenima, leđima..
Ovako..isti problem sam imala i ja..

Dermatologica mi je napisala recept za kremu koja sadrži BP (možete je kupiti u ljekarni, Dercome Clear ili neka bilo koja druga da ima u sastavu BP od 4 ili 5%..), natrljati leđa navečer i držati u početku 15min, pa pola sata, pa sat, dva..pa isprati..
Je malo nespretno, svako malo tuširanje, prije kreme pa nakon (pogotovo sad dok je hladno:rolleyes: ) ali cure drage, itekako se isplati!!:top:

Nakon tuširanja ili ujutro namazati leđa sa NovaDerm AHA mlijekom za tijelo (ima 5% glikolnih), super protiv svih ožiljaka ako ih imate (ja sam imala)..

BP sam prestala koristiti jer mi je posušio sve prištiće, sada se i dalje svaku večer i jutro mažem ovim mlijekom i koža je naočigled svakim danom sve bolja i bolja..

Evo, ja sam dala 300kn kod dermatologice za ovaj savjet, vama ga prenosim besplatno!:mig:

anything but angel
02.12.2007., 19:59
koliko dođe to NovaDerm AHA mlijeko za tijelo??? :)

EDIT: btw, već duže vrijeme se pokušavam na netu raspitat o NovaDerm proizvodima jer u Zadru još nisam naletila na ljekarnu koja drži ovu marku (neka me cure isprave ako se varam). Uglavnom, NovaDerm je navodno naša marka, a ja konstantno na internetu pronalazim jedino ovu stranicu NovaDerm (http://www.novaderm.com/), što me pomalo buni jer ovo očito nije taj "naš" NovaDerm?' :confused: :misli: :ne zna:

Lutijena
03.12.2007., 17:53
Ja imam taj problem na delovima tela gde je koža masnija....opet ramena i ledja,i na licu predeo oko brade,a li tu mi se pojavi samo u vreme pms-a.
Problem je u tome što su na ledjima dosta vodenkaste i ne znam šta je to i koliko je normalno,osim toga crvene su boje. Najgore je leti od vrućina....samo me zanima da li je to neki problem u organizmu?

anything but angel
03.12.2007., 20:13
ne znam stvarno što izaziva te prištiće.. ja ih primjerice ljeti uopće nemam, koža mi je ko bebina guza, ali zimi mi se pojavljuju, vjerojatno od vunene, zatvorene odjeće, ne znam, to je jedino što mi pada na pamet jer se tuširam svaki dan, dakle jednako kao i ljeti. :ne zna:
doduše, moj problem, stvarno nije zabrinjavajući, ja imam malo sitnih prištića i hhrapaviju kožu, no rado bi se toga rješila, ako mogu. :)

Eto zanima me jako taj NovaDerm AHA losion za tijelo, a i voljela bih čuti nešto više o onim Merz tabletama, navodno su odlične za kožu, kosu i nokte..

klaunina
03.12.2007., 20:15
koliko dođe to NovaDerm AHA mlijeko za tijelo??? :)

EDIT: btw, već duže vrijeme se pokušavam na netu raspitat o NovaDerm proizvodima jer u Zadru još nisam naletila na ljekarnu koja drži ovu marku (neka me cure isprave ako se varam). Uglavnom, NovaDerm je navodno naša marka, a ja konstantno na internetu pronalazim jedino ovu stranicu NovaDerm (http://www.novaderm.com/), što me pomalo buni jer ovo očito nije taj "naš" NovaDerm?' :confused: :misli: :ne zna:

90kn, 200ml.. Mlijeko je dosta gusto, lijepo se maže.. Onako se kao "zapjeni" i upije.
:mig:

Da, da.. Domaća je marka.:top:

anything but angel
03.12.2007., 20:51
90kn, 200ml.. Mlijeko je dosta gusto, lijepo se maže.. Onako se kao "zapjeni" i upije.
:mig:

Da, da.. Domaća je marka.:top:

dakle, ovo onda nje njihova stranica?? :misli:
totalno glupo da dvije različite kozmetičke linije imaju identičan naziv.. :o

ok, morat ću onda potražit to mlijeko, ali stvarno nemam predodžbu di da ga u zadru tražim. no idući ću tjedan do zagreba, pa ako koja od vas zna koja ljekarna drži NovaDerm proizvode u našoj metropoli, a da je negdje u centru, javite! :moli: :mig:

staza28
09.12.2007., 22:01
jel netko mozda iso..ili zna nekog ko se usudio to ic kod kozmeticarke cistit?

ja imam problema s ledima i osla sam kod dermatologice i ona mi je rekla da odem kod kozmeticarke na tiskanje toga..
i sto sam osla misleci ono one sve znaju ali grdno se prevarih..mozda to i treba istiskati ok..

dodem ja kada imam naruceno a ono hrpa cura..ona nas je sva na brzinu zavrsila ja sam ostala paf!

kao na nekoj traci smo bili..naparila mi je leda nekih 10_ak min a to se treba pariti dugo da se koza omeksa..istiskala mitisere i namackala nekom maskom za umirivanje i to vam je 100kn..i kod kuce mazite klindamicinom i jos bi jednom trebali doci..neidem tamo vise..ako budem isla idem kod neke kozmeticarke u salon..

sramota je kakva je ta kozmeticarka na dermatologiji..drzi prah za masku u obicnoj casi otvoreno neka prasina pada..sve nered..ma grozno..eto jedino sto je ovako draga..

a cure koje dodu na ciscenje lica ajme..cura je dosla nasminkana ni sminku joj nije ocistila vec samo naparila lice istiskala cvimbe stavila masku i 100kn..ma ono strasno..

zato prije nego idete dobro se raspitajte kako rade i uvijete u kojima rade..dobro da su bila samo leda u pitanju a ne lice... sva sreca :)

bila je jedna cura koja tamo duze dolazi grozno joj je lice neznam zasto jos uvijek ide tamo..nikakav pomak a ona daje 100kn..ma shit..

anything but angel
10.12.2007., 13:38
O tim tabletama sam cula puno toga, ali nista pozitivno...

da su diane35 najlakše pilule na svijetu, nisu, ali da pomažu kod aknaste kože i dlakavosti - pomažu (normalno, uvijek ima iznimki, ali uostalom, iznimke potvrđuju pravilo).
diane35 pilule nikako ne treba shvatiti kao običnu kontracepciju nego kao terapiju i koristiti ih isključivo u slučaju problema sa policističnim jajnicima, aknama i dlakavosti.
mene su spasile! :s u pubertetu sam imala problema sa aknama i masnim licem, ništa mi nije pomagalo, a onda sam sa 18 počela piti diane35 i preporodila se! koristila sam ih 6 mjeseci kao terapiju i onda još 6 mjeseci da potvrdim terapiju - već nakon 3 mjeseca korištenja lice mi je bilo ko bebina guza i takvo ostalo do danas, a evo prošlo je 5 godina! :cerek: istina, od njih sam se udebljala nekih 5 kila, ali meni to nije predstavljalo problem jer mi je glavni cilj bio rješiti se akni u čemu su mi one itekako pomogle, a također, u roku 2 tjedna nakon prestanka pijenja, svih 5 kila sam istopila bez ikakve muke i truda - očito je bila riječ samo o nakupljenoj vodi. :ne zna:
u svakom slučaju, nikad ih ne bih preporučila nekome ko treba isključivo kontracepciju - za to su laganije pilule tipa logesta i yasmina koje neće utjecati na težinu, ali bome ni na ten, ali ih zato preporučujem svakoj curi sa aknastim licem jer u tom smislu u potpunosti ispunjavaju svoj zadatak kod većine. svakako ih vrijedi probati piti 3 mjeseca, dobivaju se na onaj crveni liječnički recept i ne plaćaju (što dokazuje da je riječ o terapiji, a ne običnoj kontracepciji jer se sve druge pilule plaćaju masno), a ako vam u tom vremenu ne ostvare nikakav napredak ili vam jednostavno ne pašu prestanete ih piti i stvar rješena. :kava:

Elektra
10.12.2007., 14:08

Pa zar ti nije ginekolog dao recept? Ili piješ na svoju ruku?

I kako to da ti u ljekarni prodaju pilule bez recepta? Mislim d aje to kažnjivo. :confused:

anything but angel
10.12.2007., 17:56
Pa zar ti nije ginekolog dao recept? Ili piješ na svoju ruku?

I kako to da ti u ljekarni prodaju pilule bez recepta? Mislim d aje to kažnjivo. :confused:

mislim katastrofa! :eek: kontracepcija se nikako ne bi smjela izdavati bez recepta! :nono: nego što nego je kažnjivo...
a i iskreno, nisu mi jasne cure koje počnu piti kontracepciju na svoju ruku, po preporuci frendice ili što ti ja znam što - ko da je riječ o bombonima.. :rolleyes:

bedacha
11.12.2007., 10:20

ok, morat ću onda potražit to mlijeko, ali stvarno nemam predodžbu di da ga u zadru tražim. no idući ću tjedan do zagreba, pa ako koja od vas zna koja ljekarna drži NovaDerm proizvode u našoj metropoli, a da je negdje u centru, javite! :moli: :mig:

Imaš u Avenue mall-u ljekarnu Olivia koja drži njihove proizvode... ja jučer kupila... oko 100 kn košta... :)

Marguerite
11.12.2007., 11:32
Imala slican problem. Pojavilo se odjednom, dan danas pojma nenam od cega. Sto sam se vise trudila, bivalo je sve gore. Isla kod dermatologa, prepisivali mi sve i svasta (iako cujem da je neki AIROL krem dosta efikasan - meni je, doduse, samo stravicno isusivao kozu). Onda sam se zainatila i svake sedmice isla kod moje kozmeticarke na prof. piling, ciscenje ledja i utrljavanje nekog rastvora glikolne kiseline. Nakon par mjeseci se svaki pristic povukao i nestala svaka flekica.

Marguerite
11.12.2007., 11:34
A, da, jos nesto. NIPOSTO se ne tusiraj jako toplom vodom, nikako snazan mlaz tusa pravo u dekolte, i pokusaj, bar kad si kod kuce, da nosis najobicnije pamucne majice

chimavizza
11.12.2007., 14:47

domaća marka se zove Noviderm, ne znam da ima još ijedna naša sličnog ili istog imena? :ne zna:

bedacha
11.12.2007., 16:24
"Nova Derm" d.o.o.
Zagreb, Hrvatska
To piše na mom NovaDerm AHA mlijeku za tijelo..... tak da bi rekla da je domaće..... :mig:

reader
12.12.2007., 09:47
Ja mažem klindamicinom, samo preko prišta.

Lutijena
13.12.2007., 17:12
A, da, jos nesto. NIPOSTO se ne tusiraj jako toplom vodom, nikako snazan mlaz tusa pravo u dekolte, i pokusaj, bar kad si kod kuce, da nosis najobicnije pamucne majice

:eek: pa ja sam bas to radila...hvala ti :s

Andjelcic
13.12.2007., 20:03
domaća marka se zove Noviderm, ne znam da ima još ijedna naša sličnog ili istog imena? :ne zna:
noviderm je francuska marka

chimavizza
13.12.2007., 22:14
noviderm je francuska marka

onda sam sve pomiješala :mama:

fever
13.12.2007., 23:37
ja imam problema s ledima i osla sam kod dermatologice i ona mi je rekla da odem kod kozmeticarke na tiskanje toga..
i sto sam osla misleci ono one sve znaju ali grdno se prevarih..mozda to i treba istiskati ok..

dodem ja kada imam naruceno a ono hrpa cura..ona nas je sva na brzinu zavrsila ja sam ostala paf!

kao na nekoj traci smo bili..naparila mi je leda nekih 10_ak min a to se treba pariti dugo da se koza omeksa..istiskala mitisere i namackala nekom maskom za umirivanje i to vam je 100kn..i kod kuce mazite klindamicinom i jos bi jednom trebali doci..neidem tamo vise..ako budem isla idem kod neke kozmeticarke u salon..

sramota je kakva je ta kozmeticarka na dermatologiji..drzi prah za masku u obicnoj casi otvoreno neka prasina pada..sve nered..ma grozno..eto jedino sto je ovako draga..

a cure koje dodu na ciscenje lica ajme..cura je dosla nasminkana ni sminku joj nije ocistila vec samo naparila lice istiskala cvimbe stavila masku i 100kn..ma ono strasno..

zato prije nego idete dobro se raspitajte kako rade i uvijete u kojima rade..dobro da su bila samo leda u pitanju a ne lice... sva sreca :)

bila je jedna cura koja tamo duze dolazi grozno joj je lice neznam zasto jos uvijek ide tamo..nikakav pomak a ona daje 100kn..ma shit..

Ej,si ti iz Osijeka?

Jel se kozmetičarka možda zvala Marina? Prepoznajem po opisu :)

anything but angel
14.12.2007., 12:19
evo curke javljam da mi se stanje vidno poboljšalo i to bez pretjerane muke..
naime, potrošila sam Dove losion za tijelo (plavi) i bez ikakve posebne namjere kupila Afroditino mlijeko za tijelo kamilica/zeleni čaj (dok ne odem u Zagreb i ne kupim NovaDerm AHA) i svi su mi se prištići povukli u samo par dana! :eek: :s da se razumijemo, ne pripisujem čudesna svojstva Afroditinom mlijeku, nego smatram da mi očito Dove losion nije pasao i da je on bio uzrok tih sitnih prištića i čim sam ga prestala koristiti koža na dekolteu se unormalila! :D
weeeeeeee, I'm free!!! :cheer:

MIŠICA
27.01.2008., 11:49
meni je problem s ledjima rijesio Klindamicin gel,imala sam i po ramenima vulkane,al ovo mi je zbilja pomoglo...

Vox femmi
27.01.2008., 13:15
Clean and clear je odlican proizvod. Koristim ga jos od puberteta. Kad su mi krenuli pristici i hvala bogu nikakvih problema vecih nisam imala, dva puta na dan cistim lice, prije sam ga koristila i za vrat i leda tu i tamo ali sad za leda koristim palmolive za tusiranje s maslinovim ulje. Odlican je za kozu a i fino mirisi. Moj brat je imao vecih problema s tim pristicima na ledima i od kada ga svaki dan koristi vise nista nema. A ni ja.

xavierkat
27.01.2008., 13:19
meni je problem s ledjima rijesio Klindamicin gel,imala sam i po ramenima vulkane,al ovo mi je zbilja pomoglo...

..u tom slucaju, da pitam - gdje se nabavlja i koliko novcica? :) ja nemam tako strasnih problema, ali problema imam, pa...:)

MIŠICA
27.01.2008., 13:35
Xavier, u svakoj ljekarni imas,oko 50 kn,sad se ne sjecam tocno...meni super stvarcica

xavierkat
27.01.2008., 14:50
...potrazim svakako, hvala ti :)

fedora
03.02.2008., 19:11
Cure koje muče prištići po ramenima, leđima..
Ovako..isti problem sam imala i ja..

Dermatologica mi je napisala recept za kremu koja sadrži BP (možete je kupiti u ljekarni, Dercome Clear ili neka bilo koja druga da ima u sastavu BP od 4 ili 5%..), natrljati leđa navečer i držati u početku 15min, pa pola sata, pa sat, dva..pa isprati..
Je malo nespretno, svako malo tuširanje, prije kreme pa nakon (pogotovo sad dok je hladno:rolleyes: ) ali cure drage, itekako se isplati!!:top:

Nakon tuširanja ili ujutro namazati leđa sa NovaDerm AHA mlijekom za tijelo (ima 5% glikolnih), super protiv svih ožiljaka ako ih imate (ja sam imala)..

BP sam prestala koristiti jer mi je posušio sve prištiće, sada se i dalje svaku večer i jutro mažem ovim mlijekom i koža je naočigled svakim danom sve bolja i bolja..

Evo, ja sam dala 300kn kod dermatologice za ovaj savjet, vama ga prenosim besplatno!:mig:

Pozdrav!Htjela bi isprobat ovu tvoju metodu da se riješim prištića i mitesera po leđima...pa me zato zanima šta je to BP:ne zna:?Sutra namjeravam do apoteke kupiti tu kremu dercome clear i novaderm mlijeko, pa se ne bi tila izblamirat:rolleyes:
Btw, upija li se brzo to novaderm mlijeko ili je masnije?Naime, koža na leđima mi je poprilično masna,pa ne bi htjela još pridodat tome:D:D
thx

mala cHrna
12.02.2008., 22:58
zadnjih tjedan dana koristim fresh farmacy sapun od lusha i leđa su mi se skroz očistila. do sad najfunkcionalnije rješenje jer već godinama muku mučim s tim svojim leđima, prišteki odu pa se vrate - s fresh farmacyem sam prezadovoljna i mislim da se male napasti neće vratiti. inače, taj sapun je za lice al to ne preporučam jer jako isušuje kožu lica. moj masni nos se ogulio od samo jedne upotrebe.

vikica
14.02.2008., 15:49
Pronašla i ja ovu temu.:(
Naime, imam problema zadnjih 2 tj sa pristavim ledjima...gro ih je! A nemam problema sa hormonima, jedem sve normala...al ocito neki disbalans, samo da jos otkrijem koji :D

Uglavnom, shvatila sam sve ovo za kreme, losione, pilinge i sl. Primjenjivati ću. Samo mi nije jasno ovo s puderom:
ublazit jedino mozes da si stavljas bejbi puder po noci na

puder je neki antiseptik?

klaunina
14.02.2008., 16:24
Pozdrav!Htjela bi isprobat ovu tvoju metodu da se riješim prištića i mitesera po leđima...pa me zato zanima šta je to BP:ne zna:?Sutra namjeravam do apoteke kupiti tu kremu dercome clear i novaderm mlijeko, pa se ne bi tila izblamirat:rolleyes:
Btw, upija li se brzo to novaderm mlijeko ili je masnije?Naime, koža na leđima mi je poprilično masna,pa ne bi htjela još pridodat tome:D:D
thx

Prvo, jedno veeeliko SORRY!!!
Evo tek sad sam vidjela tvoj post :(!

BP ti je benzoilperoxid!:mig:

Mlijeko se savršeno upija, onako se prvo kao zapjeni, zabijeli i onda to trljaš i lijepo se upije. I moja koža na leđima je također masna i uvijek sam se klonila tih nekih mlijeka i sl. al ovo ti je prva liga!:top:

fedora
17.02.2008., 18:02
Prvo, jedno veeeliko SORRY!!!
Evo tek sad sam vidjela tvoj post :(!

BP ti je benzoilperoxid!:mig:

Mlijeko se savršeno upija, onako se prvo kao zapjeni, zabijeli i onda to trljaš i lijepo se upije. I moja koža na leđima je također masna i uvijek sam se klonila tih nekih mlijeka i sl. al ovo ti je prva liga!:top:

Nema problema,ni ja ne uspijevam redovito pratit šta se piše,pogotovo dok mi je ispitni rok:D
U svakom slučaju fala ti na odgovoru, mislim da ću već sutra otić u apoteku pitati za proizvode, pa javim kako je prošlo:mig:

temptation
29.02.2008., 22:31
imala sam prištiće prije i sad nemam više al su ostale one mrljice koje nikak da prođu:rolleyes:
zna netko kak bi se mogla riješit tog? jer sad će proljeće,ljeto a volim nosit majice golih leđa al mi je sad malo bed radi tih mrlja,mislim ne vide se tak jako al opet mi smetaju...jel bi solarij pomogo možda?ili bi se još pojačale?

evelyn
01.03.2008., 09:18
Solarij bi ti te mrljice još potamnio pošto bi ti cijela koža leđa potamnila...nazovi kozmetički salon slap ,imaju fitopiling za takve stvari kao što su mrljice od prištića i imaju popust .

arlenna
02.03.2008., 19:25
di je taj kozm. salon? moj decko ima po leđima dosta prištića i opcenito problematicna leđa i takve mrljice..pa me zanima di da to ode rijesiti?

ivy24
02.03.2008., 19:37
Sunčaj se ajko puno, preko ljeta i more jako puno pomaže...!!!

I ja sam imala isti problemi kao i ti, sada mi je bolje i jako puno je sunce tome pridonijelo, i uvijek se trudim preko ljeta šta više sunčati...

arlenna
02.03.2008., 21:12
to je istina! sunce i more čine čuda!! nakon mora mom dečku se stanje poboljšalo za 60%.. e da bar stalno bude tak na suncu i moru!

anka
03.03.2008., 14:07
je je!!!!!! ja ga koristim nakon depiliranja bikini zone. super umiri kožu i stvarno je odličan!!! preporučujem:top:

Lilit
03.03.2008., 22:23
proc ce ti to i s vremenom vjerojatno (ako nije jako strasno), koza se i sama obnavljala, ja sam imala takve flekice pa su prosle

mala cHrna
03.03.2008., 22:55
pomogla bi ti mikrodermoabrazija (meni je pomogla na licu u 4 tretmana - to dosta košta), tretman AHA kiselinama mislim da bi isto mogao pomoći, al to se obično radi ranije zimi jer se ne smiješ izlagat suncu, možeš pitat u ljekrani za neku kremicu - celerit plus (meni osobno nije pomogao), ima neka NovaDerm kremica, al ona je isto s AHA pa mislim da ne bi smjela na sunce neko vrijeme nakon terapije a ljeto je dosta blizu.... ja ih se sad pokušavam riješit s avonovom mikrodermoabrazijom, drž'te fige :)

al oboružaj se strpljenjem u svakom slučaju :D

Stella.
11.03.2008., 14:21
Što je vama takva koža se niako ne smije izlagati suncu (i solarij se tu podrazumijeva), zbog toga i nastaju mrljice a gubitak prištića je tek kratkotrajan.

Zanima me dali netko zna cijenu kemijskog pilinga, kako i u koliko navrata se provodi? :)

jagodica_bobica
11.03.2008., 14:51
[QUOTE=Stella.;13033964]Što je vama takva koža se niako ne smije izlagati suncu (i solarij se tu podrazumijeva), zbog toga i nastaju mrljice a gubitak prištića je tek kratkotrajan.

slažem se. sunce je glavno neprijatelj kože,a pogotovo kože sklonoj prištićima i aknama.to što se nekome može činiti da mu je nakon ljeta koža u boljem stanju to je zbog toga što sunce i more isušuju kožu pa autimatski dobijemo neki pozitivan učinak,a i svaki prištić je manje vidljiv zbog preplanule puti,ali na dulje staze se problem još i povećava.
ja imam isto problematičnu kožu na leđima, uvijek su bila prepuna akni i prištića,a nakon što sam učinila životnu pogrešku i otišla se sunčati do besvijesti(u nadi da će to spržiti te glupe prišteve:o) dobila sam još i veči problem, a to je hrpa mrlja od tih prištića koje je načinilo prekrasno sunčeko. tako da mi sad više nema spasa s tim kremama za prišteve, sad mi trebaju pilinzi i laseri da se maknu te pigmentacije. dermatologica mi je zabranila izlaganje tog dijela kože suncu..
naravno, ne mora se svakom dogoditi isto,ali moja kože je jednostavno u tom periodu života, to ljeto pokazala taj problem s pigmentacijom i fino me sjebala.i žena mi je rekla da nisam smjela s tako problematičnom kožom ići na jako sunce.:( nemojte se zajebavati s tim suncem misleći da će ono biti blagotvorno za kožu, popričajte malo s dermatolozima..:mig:

Lilit
11.03.2008., 14:59
ma sve je to tako relativno... ako govorimo o mrljicama koje ostanu nakon pristica i akni po ledjima koje nisu tako problematicne da se radi o 2 ili 3 stupnju akni nego 1 onda sunce nece puno stetit... moje iskustvo ledja puna pristica (akni nisam bas imala vise ovih pristica za istisnut), stiskanih i nestiskanih, svako ljeto sam se suncala normalno, onda se pristici poceli povlacit (rjesila uzroke i nasla "ljek") i ostale su flekice od stiskanja, od suncanja i slicno a ja i dalje se suncala (tad cak i u solariju) i i dalje je koza bila malo tamnija di su bile flekice onako smeckasta i nakon jedno godinu dana bez novih pristica koza se potpuno ocistila i nema vise flekica, prala sam se jedno vrijeme sa sapunim za pristice i necistu kozu (ledja) ali kako sam rjesila taj prob sam prestala... i puno pilinga je isto pomoglo, koza se obnavlja i kad jednom rijesite uzrok i kad novi pristicu vise ne nastaju lako ce koza "Ozdravit" (napominjem ako se ne radi o nekim gadnim problemima ko sta npr najtezi stupanj akni i slicno)

schlampawa
12.03.2008., 18:55
vidjela sam da je netko spomenuo afroditin gel za tuširanje od kamilice za občutljivo kožo:D, meni ponekad dekolte i leđa polude, moram ga pohvalit, čini mi se da je dobar za prištiće.

staza28
31.03.2008., 17:45
Ej,si ti iz Osijeka?

Jel se kozmetičarka možda zvala Marina? Prepoznajem po opisu :)

da iz osijeka sam..nisam sigurna kak se zove ta zenska al mislim da je marina...uglavnom katastrofa bacila sam 100 kn bolje da sam jos dodala love i kupila si neku postenu kremu ili tako nesto i time si mackala leda..al sta je tu je..jos uvijek se borim s njima i neznam sta bi..

because the night
21.04.2008., 15:46
ja imam super stvar za prišteve na leđima. U alverde tonik od ruže ( oko 20 kuna) ubacim 30 kapi ulja čajevca (i to onog iz dm-a, organsku uzgoj i bla-bla, 20-ak kuna) i s tim pređem preko leđa, ramena i dekoltea blazinicom i JAKO brzo suši sve što treba :top:

because the night
21.04.2008., 15:48
Ja sam kupila onu četku za ribanje leđa..i onda svaki put kad sam se tuširala sam ih dobro izribala i to kad ih napjenim jer nije dobro na samo mokra leđa ribat zbog bakterija..
I nakon toga sam eventualno namazala lakoholom i super mi se povuklo..jako brzo sam primjetila rezultate..to me spasilo:top:

i ja sam kupila tu četku za leđa, al bas od nje i dobijem prišteve jer mi, očito, jako nadraži kožu, iziritira :ne zna:

lollatutu
04.05.2008., 13:39
Otkad znam za sebe imam te prištiće na leđima i licu i to ne baš neke vidljive, već one sitne gadove.
Probavam s dercome clear i sl. kremama, pa i klindamicinom, no dok god moja koža ne vidi mora, stanje se ne miri..
Doduše ja sam i crnka pa je normalno da sam malo dlakavija, no sad ste me prepale s tim policističnim jajnicima:eek:
Prije godinu dana sam bila na ultrazvuku i jajnici su bili sve pet, no sad em uhvatila panika da imam pcos.Mislim, zar svaka žena s prištićima na leđima nužno znači i PCOS?!:eek:
aaaaaaa

kse
04.05.2008., 20:26
Otkad znam za sebe imam te prištiće na leđima i licu i to ne baš neke vidljive, već one sitne gadove.
Probavam s dercome clear i sl. kremama, pa i klindamicinom, no dok god moja koža ne vidi mora, stanje se ne miri..
Doduše ja sam i crnka pa je normalno da sam malo dlakavija, no sad ste me prepale s tim policističnim jajnicima:eek:
Prije godinu dana sam bila na ultrazvuku i jajnici su bili sve pet, no sad em uhvatila panika da imam pcos.Mislim, zar svaka žena s prištićima na leđima nužno znači i PCOS?!:eek:
aaaaaaa

pa naravno da ne...ja nemam policistične jajnike,a imam problema s kožom od svoje 13.god.:o

staza28
05.05.2008., 09:18

kad sam pila kontracepcijeske nisam imala ni jedan pristic na ledima ili nedaj boze aknu ali i prije nego sam ih pocela piti nisam imala nista po ledima sve dok ih nisam prestala piti i sada muku mucim s ledima...katastrofa su...zalim sto sam ikada pila te pilule i nepotrebno unosila hormone u sebe...jer da nisam mozda bi i dan danas samnom bilo sve dobro...al eto sada mi vise nepada napamet...cure nemoj te se zaljetati s tim pilulama koliko su dobre toliko i stete u nekim dijelovima...

dioclet
19.05.2008., 22:40
ja uopće nemam jajnike :lol: ali imam problema sa kožom na leđima :)

i onda imali kakav zaključak?
ja sam kupio malo grublju spužvu prije koji dan i izribam sebi leđa kad se tuširam. Primjetio sam da mi je koža manje masnija ali valjda još vremena treba proći dok se ne vide rezultati :)

Vidim da pišete da mlijeko i mliječni proizvodi nije dobro za kožu?
Ja donedavno (prije par mjeseci) nisam volio mlijeko, ali sada ga nebi prestao pit ni za što. Općenito se osjećam bolje i zdravije, preporučam i vama da ga pijete što je više moguće (ja pijem u prosjeku oko 1/2 litre dnevno). Također i koža mi je nešto bolja odkada pijem mlijeko, ali i hranim se zdravije (uopće me više ne vuče lošija hrana odkada jedem kvalitetniju).

Inače, prištići (ili akne, štolije već, crvene flekice) mi se povuku kada se prvi put osunčam i ispečem tako da budem crven ko rak (ne preporučujem ovo). Tada mi koža bude kao bebina, ali crvena i peče. Za 3-4 dana se crvenilo povuče, a koža neko vrijeme ostane super :). Kasnije se opet vrati na staro. E sad, to je bilo prije nego sam pio mlijeko i ribao leđa spužvom :). Sada ću vidjet kako će bit ovo ljeto.

Imam i neko blato koje mi je dermatolog propisao da mažem po leđima, ali kako sam lijen, nisam niti pokušao :)

:top: :kava:

nikky55
19.05.2008., 23:03
ja sam od svoje 15 godine imala jako grozna leđa.. prištići po leđima. a onda i kraste od mog silnog trganja. i onda su ostale smečkaste fleke.. kojih sam misla da se više nikada neću riješiti..
ali kako se koža u globalu svakih 7 godina dubinski regenerira počela sam se sve češće i češće mazati kremom po leđima.. uzela sam dakle recimo bale kremu za tijelo i svaku večer prije spavanja nakon tuširanja namazala leđa.. ona su iz dana u dan postajala sve bolja jer prije su bila suha.. dakle nakon hidratizacije sa gelom za tuširanje kao i noge tako i leđa trebaju svoju masnoću... naravno ovisi od kože do kože koja je kakva.. ali mislim da je ok da se mažu.. krema ima svakakvih.. i onih manje masnijih i onih više.. i treba probati.
nadam se da ćete usjeti se toga riješiti ;)

pcelicabg
21.05.2008., 06:45
pre mesec dana su mi krenule izlaziti bibuljice po ledjima.ne puno,a li konstantno po nekoliko!
uzela sam sebamed gel za tusiranje jer sam cula da je odlican..i jeste, koza je fina, glatka posle njega, ne isusuje kozu..
a onda sam pre sedam dana uzela medicinksi sapun-sumporni u apoteci i on je osusuo preostale dve tri..samo je jedna jos izasla!
i ujutru i uvece premazem tonikom-doroslovac!
i ima efekta!
samo ne treba taj sapun dugoo koristiti jer sam cula da stavra zavisnost!bolje po potrebi!
krenucu u solarium, pocecu sada opet sebamed da koristim i losion..jer mesec dana nisam mackala ledja i ruke!!
koji mi gel za tusiranje jos preporucujete a da nije mastan!

jeste da sam u fazi spremanja ispita-pa puno kafe, cokolade, stresa..ali mislim da mi je palmolive, onaj mlecni napravio ovo..pre njega sam dove kremasti koristila..i neki italijanski sa belom cokoladom
:rolleyes:

nikky55
21.05.2008., 12:13
ja samo znam da osim puberteta kada ti prištići izbijaju gdje god stignu, upravo to što si ti, pcelice rekla.. stres je taj koji ti daje te promijene.. meni su se leđa jako popravila od trena kada sam počela koristiti palmolive i to oni na kojima piše intenzivna hidratacija.. ali naravno to nije dovoljno.. treba se mazati jer tu kožu osim hidratacije treba i hraniti, njegovati.. ali ako je čovjek pod stresom toga se je puno teže riješiti.. stres radi svašta.. i do gljivica jelte na imtimnim dijelovima. do perutanja kose odnosno tjemena na nekim dijelovima. pa tako i prištići.. to su sve reakcije tijela na promijene i to je tako.. mi jedino možemo pokušat se više opuštat i pratit signale promijena i pokušat to ublažiti.. :) :)

pcelicabg
21.05.2008., 16:55
nikky55:top:
upravo to-stres treba izuzetno kontrolisati!ustavri pokusati da do njega ne dodje!a pogotovo ne dozvoliti da bude const prisutan!
ja bih tebe pitala koji su to konkretno palmolive za hidrataciju..pa da pokusam!
decku sam uzela antisres koji ja takodje volim..ja sam pomislila da kremasti gelovi ne odgovaraju mom tipu koze-mislim na dove, nivea, palmolive kremaste..
mada svakako ne treba mesati hidrataciju sa zamascivanjem:D

tribal_girl
21.05.2008., 18:14
evo nešto jaaaaako jednostavno..što je meni totalno očistilo leđa..
svako tuširanje sa spužvicom se napjenim sa xy samponom za tuširanje i onda na spužvicu stavljam krupne soli i s njom se ribam.. leđa su ko bebina guza..apsolutno ništa..to radim već zadnjih 2.mjeseca i već više od mjesec dana leđa su čista.. eto to je kod mene upalilo... :D :mig:

nikky55
21.05.2008., 19:06
nikky55:top:
upravo to-stres treba izuzetno kontrolisati!ustavri pokusati da do njega ne dodje!a pogotovo ne dozvoliti da bude const prisutan!
ja bih tebe pitala koji su to konkretno palmolive za hidrataciju..pa da pokusam!
decku sam uzela antisres koji ja takodje volim..ja sam pomislila da kremasti gelovi ne odgovaraju mom tipu koze-mislim na dove, nivea, palmolive kremaste..
mada svakako ne treba mesati hidrataciju sa zamascivanjem:D

ovak, ja sam ti prvo koristila onaj zeleni gel.. jer postojala su dva, plavi kao sa zrncima kao peeling.. i ovaj zeleni dakle u prozirnoj bočici na kojem je pisalo Hydration. ali tog zelenog više u mom dm-u nema.. ne znam jel ga fakat uopće nema.. ili je samo to neka nestašica nastala jer meni je taj zeleni bio jako dobar.. i navikla sam se na njega.. plavi mi je bio dobar ali kako je peeling moja koža ne podnosi da se sa peelingom svaki dan perem.. jer mi tek onda nastaju prištići..
onda je sada izašao ovaj shower & bath creme Pure Cashmire i probala sam ga i kako je isto intense hydration odgovara mi iako je krema.. a ne gel.
u biti skužila sam da mi mora biti hidratantni jer mi je onda valjda blaži i to mi odgovara..

nikky55
21.05.2008., 19:12
evo nešto jaaaaako jednostavno..što je meni totalno očistilo leđa..
svako tuširanje sa spužvicom se napjenim sa xy samponom za tuširanje i onda na spužvicu stavljam krupne soli i s njom se ribam.. leđa su ko bebina guza..apsolutno ništa..to radim već zadnjih 2.mjeseca i već više od mjesec dana leđa su čista.. eto to je kod mene upalilo... :D :mig:

da sol je dobra za tijelo kao peeling.. ali isto ne znam jel se to baš treba svaki dan.. ali u svakom slučaju može pomoći..
ma ja se sa time ne zamaram. jer kada učim malo sam napetija i onda se znam stalno grepsti svugdje .. i tako onda mi izbiju ali ništa što ne prođe kada se primirim. tako da se sa time ne uzrujavam. velim najgore mi je bilo kada sam imala 15 godina. onda sam stvarno to trgala sa noktima i nastale kraste i bilo grozno.. ali eto onda sam počela redovito to hidratizirati i hraniti sa kremom i danas je ok..

pcelicabg
23.05.2008., 08:30
ovak, ja sam ti prvo koristila onaj zeleni gel.. jer postojala su dva, plavi kao sa zrncima kao peeling.. i ovaj zeleni dakle u prozirnoj bočici na kojem je pisalo Hydration. ali tog zelenog više u mom dm-u nema.. ne znam jel ga fakat uopće nema.. ili je samo to neka nestašica nastala jer meni je taj zeleni bio jako dobar.. i navikla sam se na njega.. plavi mi je bio dobar ali kako je peeling moja koža ne podnosi da se sa peelingom svaki dan perem.. jer mi tek onda nastaju prištići..
onda je sada izašao ovaj shower & bath creme Pure Cashmire i probala sam ga i kako je isto intense hydration odgovara mi iako je krema.. a ne gel.
u biti skužila sam da mi mora biti hidratantni jer mi je onda valjda blaži i to mi odgovara..
hvala ti punoo!!
znam tacno na koji gel mislis!
meni je upravo iz spa kolekcije prijao onaj treci sto nije bio piling, a zeleni nisam ni probala!
a videla sam ga bas u maxi-ju pre neki dan!
probacu ga!a neverovatno-bas se dvoumila da li da ga uzmem pre neki dan.nego izbegavam nagomilavanje preko tri gela!!:rolleyes:
pure cashmire sam koristila kadas e tek pojavio i bio mi je ok!mnogo bolji nego nivein koji se kasnije pojavio!
ali ne znam da li bi se usudila trenutno da ga uzmem jer je krema..kada mi se sredi koza, ..i kada polozim ispit:D probacu i videti kako reagujem!!:top:

nikky55
23.05.2008., 09:29
hvala ti punoo!!
znam tacno na koji gel mislis!
meni je upravo iz spa kolekcije prijao onaj treci sto nije bio piling, a zeleni nisam ni probala!
a videla sam ga bas u maxi-ju pre neki dan!
probacu ga!a neverovatno-bas se dvoumila da li da ga uzmem pre neki dan.nego izbegavam nagomilavanje preko tri gela!!:rolleyes:
pure cashmire sam koristila kadas e tek pojavio i bio mi je ok!mnogo bolji nego nivein koji se kasnije pojavio!
ali ne znam da li bi se usudila trenutno da ga uzmem jer je krema..kada mi se sredi koza, ..i kada polozim ispit:D probacu i videti kako reagujem!!:top:

e vidiš ja sam se baš sa tim spa dvoumila kada nisam mogla naći ovaj zeleni i onda sam probala ovaj pure cashmire..:top:

stihowy
26.05.2008., 20:45
a evo i zasto takav naslov:
nasao sam pametnu i lijepu curu i stvarno je volim i ona mene i nebi
je htio izgubiti...
imao sam te pristice i proslo ljeto i bilo mi se neugodno kupat...
al imam i sada, po prsima, leđima i rukama, ono bas mi je glupo a cura
je bas i sad je ljeto i kupanje..
bio sam u dermatologa dao mi je neku tekucinu ali nije pomoglo, ici cu sad iduci
tjedan opet ali nevjerujem da ce mi pomoc..zato molim ako netko ima nacin
u kozmetici, tj. sto da kupim i kako mi se moze pomoci da maknem pristice sa leđa ruku i prsa..:(

chimavizza
26.05.2008., 20:58
a evo i zasto takav naslov:
nasao sam pametnu i lijepu curu i stvarno je volim i ona mene i nebi
je htio izgubiti...
imao sam te pristice i proslo ljeto i bilo mi se neugodno kupat...
al imam i sada, po prsima, leđima i rukama, ono bas mi je glupo a cura
je bas i sad je ljeto i kupanje..
bio sam u dermatologa dao mi je neku tekucinu ali nije pomoglo, ici cu sad iduci
tjedan opet ali nevjerujem da ce mi pomoc..zato molim ako netko ima nacin
u kozmetici, tj. sto da kupim i kako mi se moze pomoci da maknem pristice sa leđa ruku i prsa..:(

ne brini ti, neće tebe ona manje voljeti zbog prištića niti više kaa budeš bez njih ako je pametna kao što kažeš :mig:

a što se tiče prištića sigurno ti ništa neće pomoći u nekoliko dana, to se rješava dugotrajnim tretmanima i moraš biti ustrajan kod dermatologa i vjerovati mu (ako je dobar dermatolog). i nakon nekoliko kupanja stanje će biti puno bolje, ali se nemoj pretjerano izlagati suncu misleći da će ono isušiti, sunce može napraviti još veću štetu. a sa curom ako je pametna kao što kažeš, nemaš brige, uživaj ovo ljeto i energiju usmjeri u druge teme (npr. gdje ćete lijepo otići na more skupa) a ne na nepotrebne stvari:D. Predlažem Avene proizvode, imaš neke kupke za problematičnu kožu tijela, raspitaj se u ljekarnoj:)

kse
26.05.2008., 21:35
znam kako ti je,ja sam godinama muku mučila sam sramom jer imam problematičnu kožu ne samo lica,nego i leđa,i uvijek mi je bilo neugodno nositi majicu na bretelice ili se kupati na prepunoj plaži,a i naravno,da mi dečko vidi tu sramotu...
znaš i sam da ti svoju djevojku ne bi gledao drugačije zbog toga što ima prištiće pa nemoj ni ti mislit da ona tebe bi,veze se ipak zasnivaju na dubljim stvarima,a početna neugoda radi nekog kompleksa se uvijek da pobijediti,naravno,sve je u tvojoj glavi...!!!
ja ti savjetujem da prvo i osnovno NE diraš leđa,znam da je to poput ovisnosti,pogotovo kad si pod stresom,al probaj se suzdržati,iz iskustva govorim da će biti bolje...
probaj izbjegavati sunce,sintetične majice,agresivne preparate koji će u kombinaciji sa sunce učiniti grozotu,meni je za leđa puno pomoglo kantarionovo ulje,ne miriši baš nešto,al da se izdurat...
budi uporan i strpljiv,a sigurna sam da imaš podršku svoje drage,volite se puno i svi će problemi nestati...!!!:cerek::cerek::cerek:

tima
26.05.2008., 22:35
evo topic o tome http://www.forum.hr/showthread.php?t=217188
:)

stihowy
27.05.2008., 12:30
hm..tnx na tome.. ali recimo danas mi prijatelji idu na more, a meni se
zbog toga neide..
dakle sto da kupim..? jeli ovo dobro za leđa:
sapuna pasha mak+cimet i jojoba+ljesnjak ulje

bebać
27.05.2008., 12:35
Odakle si????

stihowy
27.05.2008., 13:01
split

deelayla.
27.05.2008., 13:42
moj dečko je imao preblema s aknama na leđima (još uvik ima) ali sva sreća samo su leđa zahvačena. sad ne znam šta tebe muči, jel su to mali prištići, ja pričam o ogromnim bolnim potkožnim aknama! uglavnom dermatologica mu je dala neke konjske tablete, posli smo našli na netu info da te tabelete tjeraju u depresiju kolko su jake i još su hormonske, ali bilo mu je prošlo od toga sve. čim je prestao piti,opet mu se vratilo.ali ja sam se naučila na to pa mu nije bed :D

uglavnom ako očeš neko brzo rješenje i efikasno odi dermatologu,ali moj savjet ti je da tablete toga tipa uzmeš sad dok je kriza, misec dva priko lita i da se posli na jesen skineš s toga, a do tada će ti se i cura priviknut na prišteve. :mig:

bebać
27.05.2008., 14:00
split

E, super. Ovako, moj savjet ti je da ideš na pregled dermatologu dr. Grmuši u Kalajdžića, tamo na Trsteniku.
On ti je super za te stvari:top:

stihowy
27.05.2008., 14:18
e znas li jos nesto o njemu..
to je privatna klinika ili?

deelayla.
27.05.2008., 14:27
e znas li jos nesto o njemu..
to je privatna klinika ili?

grmuša ti je legedna od čovika, išla sam spaljivat bradavice u njega, prepozitivan lik, šali se, divota:)

on ti je u kalajžića, nazoveš na telefon i naručiš se, privatna klinika

lianne
27.05.2008., 14:28
ni ja se ne veselim,jer nemam godisnjeg :tuzni:
kupati cu se u ovom zege asfaltu i znoju..fuj :tuzni:

pa blago tebi koji ces se i sa pristicima kupati-u moru :mig:
i hvatati boju-kraj svoje djevojke...

dok ce moj dragi prvo ljeto provesti sam :mama:

bebać
27.05.2008., 14:54
grmuša ti je legedna od čovika, išla sam spaljivat bradavice u njega, prepozitivan lik, šali se, divota:)

on ti je u kalajžića, nazoveš na telefon i naručiš se, privatna klinika

Evo, ti si sve rekla.
Meni je on najbolji dermatolog kod kojeg sm bila a imala sam svakakvih problema sa kožom:top:

deelayla.
27.05.2008., 15:08
Evo, ti si sve rekla.
Meni je on najbolji dermatolog kod kojeg sm bila a imala sam svakakvih problema sa kožom:top:

on stvarno grmi kad priča :rofl::rofl:
mene je zna zajebavat jer volim spavat, pa bi reka "dođite kad se naspavate, oko podne" :D:D

stihowy
28.05.2008., 13:04
hvala na tome..narucit cu se kod njega..
a ima li jos stvari..koju hranu da izbjegavam?
i smijem li se sunčat jer neki kazu da a neki kazu ne..

deelayla.
28.05.2008., 13:35
hvala na tome..narucit cu se kod njega..
a ima li jos stvari..koju hranu da izbjegavam?
i smijem li se sunčat jer neki kazu da a neki kazu ne..
ako su akne onda sunce i more pomažu :)
ovo sa hranom nema veze sa životom

Timbalandica
28.05.2008., 13:43
Ja imam prištiće i onda ih zabetoniram onom narančastom neutrogeninom kremom. Probaj malo i s tim. Ta krema dosta isušuje prištiće. Ali ipak posjeti dermatologa ako baš imaš veliki problem.

Tiare Flower
28.05.2008., 15:01
Neće te nijedna cura ostaviti zbog prištića, ne boj se. I nije to nikakva strašna mana, nemaš se šta toga sramiti.
Obiđi dva ili tri dermatologa, ako ti jedan nije pomogao, i vidjet ćeš da će neki pronaći rješenje za to.

chimavizza
28.05.2008., 20:44
ni ja se ne veselim,jer nemam godisnjeg :tuzni:
kupati cu se u ovom zege asfaltu i znoju..fuj :tuzni:

pa blago tebi koji ces se i sa pristicima kupati-u moru :mig:
i hvatati boju-kraj svoje djevojke...

dok ce moj dragi prvo ljeto provesti sam :mama:

i kod mene tako :mama:

stihowy
29.05.2008., 06:07
hm, e i zao mi je zbog vas..
znaci mogu se suncat i sunce ce to jos isusiti pristice.?

Timbalandica
29.05.2008., 08:40
Naravno! more ti je najbolje za prištiće! sol ih fino izgrize.

u kombinaciji sa suncem..odlično! :)

mafijakijac
29.05.2008., 15:03
mene samo zanima ako ima neka dobra krema za te pristice na ledima?

nikky55
29.05.2008., 18:35

pa jesi već mazala sa čime???.. vjeruj mi prištići će ti prestati.. ne znam koliko imaš godina.. ali najbolje ti je mazati sa običnim hidratantni kremama.. svaka ti može u tome pomoć..samo moraš imati strpljenja i redovito mazati.. :)

Ponosna
29.05.2008., 19:24
Ma u moru sve prođe! Samo nemoj prčkati po tome i sve će biti ok. Zaboga, pa nisi ni bolestan ni šugav, svi smo imali tih problema i nitko nas nije napustio zbog toga.

FFE
29.05.2008., 19:56
to ti je dobar test. ako te voli, voljeti ce te i s pristicima,a ako ne, nece te voljeti niti da imas savrsenu kozu.:)

mafijakijac
29.05.2008., 22:17
pa jesi već mazala sa čime???.. vjeruj mi prištići će ti prestati.. ne znam koliko imaš godina.. ali najbolje ti je mazati sa običnim hidratantni kremama.. svaka ti može u tome pomoć..samo moraš imati strpljenja i redovito mazati.. :)

ja sam musko za pocetak i imam 14 g. nisam dosad s nicim mazao, ali se tusiram sa onim sapunom palmolive zeleni, to mi je samo smanjilo pristice ali nisu skroz otisli. ne sjecam se bas, ali znam da mi je netko rekao jednu kremu koja se kupi u ljekarni i da ti skroz produ pristici ako se redovito mazes s time, ali se nikako nemogu sjetit kako se zove ta krema pa tako da sad pitam vas ako netko zna.

stihowy
30.05.2008., 05:49
ma i meni to full smeta i neugodno mi se kupati i kada nisam sa njom na moru nego
recimo sa prijateljima...

nikky55
30.05.2008., 08:39
ja sam musko za pocetak i imam 14 g. nisam dosad s nicim mazao, ali se tusiram sa onim sapunom palmolive zeleni, to mi je samo smanjilo pristice ali nisu skroz otisli. ne sjecam se bas, ali znam da mi je netko rekao jednu kremu koja se kupi u ljekarni i da ti skroz produ pristici ako se redovito mazes s time, ali se nikako nemogu sjetit kako se zove ta krema pa tako da sad pitam vas ako netko zna.

joj sorry.. nisam ni čitala nick pa nisam ni skužila a nisam ni iz teksta primjetila.. :s
ako neko zna bude ti reko pričekaj malo.. ja nisam koristila nikakve kreme imala sam katastrofalna leđa vjeruj mi.. i borila sam se sa njima dosta.. i jednostavno sada više nemam problema.. redovito mažem običnom kremom za tijelo i to je to..

mafijakijac
30.05.2008., 12:14
ok, tnx svejedno

Lutijena
30.05.2008., 14:46
Ja sam primetila da ih najvise imam leti i to uglavnom u predelu ramena,zacrvene se,ali najvise kada je vrucina,jel to znaci da imam policisticne jajnike? Sad ste me uplasile.Ja imam na ledjima masniju kozu.

Zirek01
31.05.2008., 16:23
I moj dečko ima jako puno prištića po leđima, a more , sunce i ljeto mu itekako pomažu.Osuše mu sve i to je to.

Ali samo da ti kažem ovako kao cura nekoga tko je imao užasan kompleks zbog takvih leđa...... uopće mi to nije smetalo, uopće to nije važno važno je da joj se siđaš ti kao ti. On sada više nema kompleks :) a nije ga nikada niti trebao imati

ray ban
01.06.2008., 14:18
moj prvi dečko je bio pun akni i to mi uopće nije ni malo smetalo,bila sam zaljubljena u njega,nemoj se brinuti. ;)

kiksica000
03.06.2008., 18:02
moj decko ima pristice i mitesere po ledjima otkad ga znam i tako je s vremenom postao zrtva mojih prstica.... :D u biti, napravim mu peeling ledja dok se kupa, krema za tijelo balea sensitive (ona bijelo roza), i kad se upije samo na pristice namazem

Benzaknen kremu 5% ( ni slucajno ne jacu, slabija moze)
to se da kupit u ljekarni, nekih 30-ak kuna.

I NE PRETJERIVATI s tom kremom....

P.S. kazu da sunce nije dobro, da dugorocno gledano pogorsava stanje s pristicima...

stihowy
04.06.2008., 07:49
ja bio u dermatologa jucer, ali ne u onoga...
rekao je da sunce i kupanje je dobro, da to pomaže
dao mi je neki puder za leđa i prsa da navečer mažem..
sad neznam koliko ce mi to pomoc, ali moran za 2 tjedna u njega?
sto mislite..?

evelyn
04.06.2008., 08:02
Pomaže trenutno(mislim na sunce),koža pocrni,prištići se osuše i onda bukne još gore...to je dokazano od svih dermatologa...moraš imati zaštitni faktor za leđa dosta visok najmanje 15-20 oil free znači bez ulja,da ne stvara komedone kad se suncu izlažeš

stihowy
04.06.2008., 08:09
e, a koju uzmem kremu ili ulje za sunčanje onda?
reka je dermatolog da koristim neku hidratatnu kremu preko dana,..

kiksica000
04.06.2008., 11:37
ja bio u dermatologa jucer, ali ne u onoga...
rekao je da sunce i kupanje je dobro, da to pomaže
dao mi je neki puder za leđa i prsa da navečer mažem..
sad neznam koliko ce mi to pomoc, ali moran za 2 tjedna u njega?
sto mislite..?

mislis na klimicin (klindamicin) ili eritromicin? i to se da kupit u ljekarni, za ostale koji imaju takvih problema, ali treba biti jako jako uporan....

kiksica000
04.06.2008., 11:48
e, a koju uzmem kremu ili ulje za sunčanje onda?
reka je dermatolog da koristim neku hidratatnu kremu preko dana,..

e pa onda nemoj slucajno kupiti ulje za suncanje zato sto ti treba nesto nemasno, kako je gore navedeno "oil free", ako ne mozes naci sam pitaj u ljekarni.... :top:

kiksica000
06.06.2008., 22:15

krema za pristice opcenito: BENZAKNEN 5%
navecer kvrga, ujutro piknjica - tako kod mene djeluje...
ali nemojte pretjerivati...

cijena nekih 30 kn u ljekarni :top:

stihowy
07.06.2008., 14:26
točnije, doktor mi je dao tekući puder i piše na njemu sa sumporom-.-

stihowy
07.06.2008., 22:20
imam one crne po prsima i bijele velike..jel to trebam istisnut ili..?

Candyholic
24.06.2008., 20:29
Dakle.....imam jedan problemčić,koji baš i nije takav problem ali voljela bih znati ima li netko sličnu situaciju.Imam na doljnjem dijelu guze bubuljice.Nisu to prištići,već više izgleda kao kad se koža naježi.To područje je hrapavo na dodir,a ne onako fino glatko kako bi trebalo biti.To imam već jako dugo,pa me zanima,ima li netko sličan problem i kako bih se toga mogla riješiti....

chelava
24.06.2008., 21:45
da probas s nekim kremama...?
i da odes doktoru?

deelayla.
24.06.2008., 23:50
doktoru zbog čira na dupetu? :rolleyes:
imam ih i ja,mislim da mi se jave od znoja,ništa strašno,čak se daju i fino istisnut,nisu gnjojavi,već nekako vodenasti.

Rock Star
25.06.2008., 00:22
Znam neke koji ih imaju. :)

Dosta pomaže Plymicol krema, kao i redovito pranje. I ja mislim da su od znoja. Nemam ih na guzi, ali pune su mi ih noge čim zatopli (npr. sad). :(

Kya
25.06.2008., 12:29
meni se javljaju od iritacije npr znoja i uložaka. pomaže mi babylove calendula creme :top:

Nanidia
25.06.2008., 13:35
Ma u moru sve prođe!

Ja sam valjda jedina osoba kojoj se pogorša. Ne kužim zašto?
Ugalavnom, ja imam pregrozna leđa i dekolte. Otišla sam dermatologu koji mi je preporučio dercome clear (ima tog benzaknena il što već u sebi) i zaista pomaže. E, sad problem je u tome što ja to trebam nanositi dva puta dnevno, držati i dobro isprati. A ja sam toliko lijena da mi se ne da zafrkavati s tim (znam :bonk: ). Kad koristim vidim promjene ali čim prestanem sve po starom. Ali sve u svemu preporučam, daju se riješiti prištići i akne.

E, sad imam pitanje- kako se riješiti ožiljaka?

chichita
25.06.2008., 14:18
meni isto od uložaka, ali samo je onako crveno, probala sam tiskati ali ne ide ništa i boli ko vrag...

asdfasf
25.06.2008., 17:35
kod nekih ljudi solarij pomaze pri ubrzanom isušivanju prištića i ostalih inih u odnosu na sunce. na suncu se zna i pogoršati ukoliko ne dolazi u kombinaciji sa morskom vodom.

Nanidia
25.06.2008., 18:02
kod nekih ljudi solarij pomaze pri ubrzanom isušivanju prištića i ostalih inih u odnosu na sunce. na suncu se zna i pogoršati ukoliko ne dolazi u kombinaciji sa morskom vodom.

Ja ne mogu koristiti solarije jer sam već JAKO tamnoputa.

asdfasf
25.06.2008., 19:04
nije bitan ucinak koji solarij ima na tamnjenje koze vec njegova moc isušivanja koze. nemoj se mazat nikakvih kremama. pusti da ti se taj dio koze isushi jednostavno. i kad nestanu pristici slobodno se ponovo mazi kremama.

Nanidia
25.06.2008., 22:02
Meni je dermatolog dao nekakvu kremu, koja hidratizira a opet ne masti kožu, zaista se ne mogu sjetiti kako se zove. I bila je ok, samo kaj dođe cca 150 kn a brzo je potrošim tako da to ne mogu kupovati baš često. Tak da će mi tvoj savjet i dobro doći, hvala :)

Dorée
25.06.2008., 22:49
Ja sam valjda jedina osoba kojoj se pogorša. Ne kužim zašto?
Ugalavnom, ja imam pregrozna leđa i dekolte. Otišla sam dermatologu koji mi je preporučio dercome clear (ima tog benzaknena il što već u sebi) i zaista pomaže. E, sad problem je u tome što ja to trebam nanositi dva puta dnevno, držati i dobro isprati. A ja sam toliko lijena da mi se ne da zafrkavati s tim (znam :bonk: ). Kad koristim vidim promjene ali čim prestanem sve po starom. Ali sve u svemu preporučam, daju se riješiti prištići i akne.

E, sad imam pitanje- kako se riješiti ožiljaka?

meni taj dercome ne pomaže ja bi ga znala ostavit cijelu noć na leđima i ništa ,slabo nešto djeluje :ne zna:

Nanidia
26.06.2008., 01:37
meni taj dercome ne pomaže ja bi ga znala ostavit cijelu noć na leđima i ništa ,slabo nešto djeluje :ne zna:

:eek: pa ne smiješ to raditi! piše da se drži dvije minute inače može doći do iritacije.

Rock Star
26.06.2008., 14:28
Uh, jedan glas više za tampone. :)

chichita
26.06.2008., 15:34
ne smijem ih koristiti... :(

Lutijena
30.06.2008., 03:04
Ja razumem da so,voda,solarijum pomazu,ali to je trenutno (barem neko vreme),ali sta uraditi da se one ne pojavljuju?? Jel to problem do koze ili mozda nesto u organizmu? Znate na sto mislim,kao sto kazu za policisticne jajnike da se odrazava na licu?? Confused

malizia
02.07.2008., 01:55
a ljudi moji jesam ja smotana

mažem se danima s losionom za suhu kožu nešto mi čudno , a danas se na nekim misti ma skroz sasušila

i tek sad vidim da je to ustvari gel za tuširanje :zubo:
kad bi to otprilike se moglo normalizirat?

mala trešnja
02.07.2008., 19:15
ja za to koristim bebi puder
djeluje, ako ništa više smanji se iritacija
nakon tuširanja nekad stavim

Malina
02.07.2008., 20:38
Mozes koristiti plantoderm,zatim kreme za bebinu guzu..

regica
04.07.2008., 19:35
Mene Elancylova anticelulitna krema rjesila tih tockica (crvenih). Jedino na dupetu sam ih i imala. Doduse, preko ljeta more i sunce bi uvijek ispolirali "obrascice" :top:

Hoya
04.07.2008., 20:17
Da, kod mene svi to imaju...ljeti pogotovo. Jedino beby puder jer on to isušuje :) Plymicol kremicu koristim recimo kod juniora jer on se dosta znoji i oko vrata pa mu baš znaju sitni crveni prištići izači i prođe :)

Shawty
05.07.2008., 23:28
meni su se te bubuljice pretvorile u prištiče :/
imala sam par točkica na guzi prije godinu dana i svi rekli ma ne brini,to bu ti prošlo i sad kad ih vidim steram ih u ****** . -.-

neam pojma kak da se tog riješim osim da odem dermatologu :S

neki su i prošli al su ostale neke male čudne crnkaste fleke od njih,neam pojma kaj je to. čini mi se da je dosta odgađanja dermatologa i kučne medicine :////

HappyWorm
05.07.2008., 23:31
imala sam i ja u kadi sam se namakala jednom i raskrvarila, nisam mogla zaustavit bar 15 min. na 100 mjesta male pikne ko da me komarci izboli:D
rješila sam to pilinzima i kremama, prije nisam baš guzu mazala ali od tad uvijek:top::D

Loknica
06.07.2008., 17:58
i ja isto imam taj problem..... uglavnom je sve puno raznik crvenih točkica, pa se upali i hrapavo je sve....... koma sve sam isprobala....i kreme za bebe....

baš mi se neki dan cijelo područje ispod upalilo i stavljam neku kremu i lagano prolazi ali nikako da nestane.....:ne zna:

anticelulitna krema pomogne ali jako malo...... meni je uvijek prije mora bed jer se vidi to crvenilo pa moram nekaj uvijek izimišljat da se ne vidi....

već sam luda :tuctuc: ne znam kaj da radim.......

kaj se tiče higijene fakat pazim i iritacija se smanjila od kad koristim tampone...
svi s koji imaju te bubuljice ili osip ili kaj god da to je koristite tampone bar prek ljeta.....
jel netko imao te gluposti pa da se uspio riješiti toga zauvijek???? recept molim:s

Kya
06.07.2008., 19:33
jel netko imao te gluposti pa da se uspio riješiti toga zauvijek???? recept molim:s

napisala sam par postova gore, babylove calendula creme. otkad je koristim nemam problema s tim. i prestala sam svaki dan nositi tange, nosim obične gaćice, tako se manje iritira.

Loknica
06.07.2008., 22:41
sutra si odmah idem kupit tu kremu pa budem vidjela kak će bit ak ni to ne pomogne....pravac dermatolog

tonya
07.07.2008., 09:16
Baby puder nakon tuširanja. :top:
Može biti od znoja ili neke druge vrste vlage, meni su se znali pojaviti ako ne posušim dobro stražnjicu nakon tuširanja. :D

Shawty
07.07.2008., 21:31
aj probat ču i ja tu kremu mada sam več skeptična postala oko svega osim da odem dermatologu :/

FASHION GIRL
08.07.2008., 11:31
Ja također imam svako toliko te male prištice, jedino što sam primjetila je to da mi od svih krema što sam probala bude još gore. Valjda mi masnoća krema smeta.
Inače sam prije uvijek poslije tuširanja mackala tijelo i guzu kremama ali par puta sam probala bez mazanja guze i čini mi se da je bolje.
Valjda koži treba da diše.

bummby
09.07.2008., 08:58
Meni je sauna jako puno pomogla u borbi s prištićima. Leđa i dekolte su mi se skroz očistili, a i lice mi je puno bolje nego prije. :)

bubili mali
09.07.2008., 13:42
ja imam problema sa prištićima samo po ljeti. od znoja mi dođu, i to po leđima, po dekolteu i po rukama. inače imam normalnu kožu i voljela bi nešto za njegu što ju ne isušuje. imate kakve preporuke? pliz

Dorsy
09.07.2008., 16:26
I ja isto imam te prištiće po rukama i po gornjem dijelu noga,a većinu sam ih istisnula i sad je uglavnom sve crveno :(...Doktorica mi je rekla neka se mažem s kremama,a već se mažem jedno 3,4 mjeseca i ništa ne prelazi...

Ima tko neki bolji savjet?

Da probam s pilingom svaki dan čistiti i stavljati baby puder ili?

Hvala unaprijed :mig:

bubili mali
10.07.2008., 07:10
I ja isto imam te prištiće po rukama i po gornjem dijelu noga,a većinu sam ih istisnula i sad je uglavnom sve crveno :(...Doktorica mi je rekla neka se mažem s kremama,a već se mažem jedno 3,4 mjeseca i ništa ne prelazi...

Ima tko neki bolji savjet?

Da probam s pilingom svaki dan čistiti i stavljati baby puder ili?

Hvala unaprijed :mig:

pa i ja se stalno mažem kremom i to Eucerin ph 5, radim piling jednom tjedno. obična krema nam neće pomoći, treba neka tretmanska, a sve što sam ja gledala u ljekarni ima u sebi AHA, što mi sad po ljeti neće pomoći jer tada nesmijem na sunce. a sad, puder...neznam na koji bi način on pomogao osim ako nemaš extra masnu kožu pa da ti malo upija masnoću. i to je to.
piling svaki dan ti je previše, oderat ćeš si kožu.

Loknica
10.07.2008., 11:44
meni se javljaju od iritacije npr znoja i uložaka. pomaže mi babylove calendula creme :top:

predobra krema :s...... jedan dan je koristim a crvenilo se smanjilo........:rofl:

FASHION GIRL
11.07.2008., 10:55
Stvarno... di ima za kupit tu calendula kremicu samo u ljekarni ili ima i u drogerijama.:ne zna:
Koliko košta?

Kya
11.07.2008., 11:11
Stvarno... di ima za kupit tu calendula kremicu samo u ljekarni ili ima i u drogerijama.:ne zna:
Koliko košta?

u dm-u, mislim da je 15tak kn

baš mi je drago da je nekome pomogla :cerek:

Lutijena
11.07.2008., 17:57
Ono sto sam skoro saznala, a nisam znala je da se ne treba tuširati vrućom vodom,a ja sam to uporno radila misleći da će ih topla voda isušiti.

Gamzati
11.07.2008., 18:15
Meni je Dermowas sapun očistio leđa i dekolte. Iako je sapun, vrlo je blag i ne isušuje kožu. Košta cca 30 kn, ima ga u ljekarnama.

regica
12.07.2008., 17:12
napisala sam par postova gore, babylove calendula creme. otkad je koristim nemam problema s tim. i prestala sam svaki dan nositi tange, nosim obične gaćice, tako se manje iritira.

Gacice igraju. Mislim da mi je pomoglo kaj ove zadnje (odkad sam se zaokruzila :) ) nemaju izrazenu gumu na donjem djelu vec neku laganu cipkicu ili labavu gumicu. Pamuk naravno.
Spominjem to jer mi se cini da su ti pristici uglavnom bili grupirani na podrucju gdje bi mi zavrsavao donji ves. O higijeni mislim da nema potrebe govoriti.

Dorée
12.07.2008., 18:13
:eek: pa ne smiješ to raditi! piše da se drži dvije minute inače može doći do iritacije.

je piše 2min,ali od 2min nikakve koristi,a i dermatolozi preporučaju držanje prvi dan 15min,pa sutra 20 pa 1hsata ,meni ni nakon jednog sata nije bilo nikakve promjene,pa sam ostavila cijelu noć (ali ondje gdje su upaljeni) i nikakve reakcije neg. nije bilo :)

Lutijena
12.07.2008., 18:30
Ja sam prosle godine prvi put u zivotu imala,i mislila sam da ce mi tako ostati,ali pojavile su se samo kada su bile vrućine,stavila sam par puta baby puder i bilo je ok.Ove godine mi se nisu pojavile.

sunco-kret
18.07.2008., 22:44
doktoru zbog čira na dupetu? :rolleyes:
imam ih i ja,mislim da mi se jave od znoja,ništa strašno,čak se daju i fino istisnut,nisu gnjojavi,već nekako vodenasti.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

~Jesen
21.07.2008., 12:25
KLIMICIN T 1% GEL!!!!
prištići se naprosto povuku (recimo oni nakon depilacije- bikini zona, gornji dio bedara).
ni ja nisam vjerovala.

viks
23.07.2008., 10:08
KLIMICIN T 1% GEL!!!!
prištići se naprosto povuku (recimo oni nakon depilacije- bikini zona, gornji dio bedara).
ni ja nisam vjerovala.

a di to ima za kupit i kolko košta?? :D

daze
23.07.2008., 10:11
Trudna si.

Bizzarna
12.08.2008., 12:24
ima li tko iskustva kako lijeciti oziljke prouzrokovane aknama? postoji li kakva krema, je li dobra mikrodermoabrazija, ili je bolji laser??

Elektra
12.08.2008., 17:26
Ne znam sad koliko su jaki ožiljci ali ja ove manje ostatke od prišteva i flekice po licu riješavam Avene Cicalfate kremicom koja je zaista super :s Dođe nekih 60-ak kuna, mora se nanijeti u malo debljem sloju na potrebna područja, baš da se vidi bijelo i onda se ona sama upija. Dosta je masna tako da se ona baš ciljano nanosi, a ne po cijelom licu.

Ukoliko je nešto veće, onda za to vjerojatno treba neki stručniji tretman a o tome zaista nemam pojma, no vidim da se spominju laserski tretmani. Treba se raspitati u kozmetičkom salonu, to bi joj bilo najbolje ako su veći i ima ih dosta. :)

joujou
12.08.2008., 17:32
za instant rjesenje: puder za tijelo :mig:

Gabyca
12.08.2008., 17:58
za instant rjesenje: puder za tijelo :mig:

Slažem se. Najbolji - Coverderm, postoji baš i za leđa. Preporučam iz prve ruke. :top::top::top:

A što se dermo i mikroambrazija tiče, te lasera o njima sve najgore. Probala sam svu silu toga i osim što sam potrošila hrpu love, ništa drugo nemam za njih reći. Btw. imate topik o tome na kozmetici, pročačkajte malo, vidjet ćete da apsolutno nitko nije bio zadovoljan.

Bizzarna
14.08.2008., 19:43
Ne znam sad koliko su jaki ožiljci ali ja ove manje ostatke od prišteva i flekice po licu riješavam Avene Cicalfate kremicom koja je zaista super :s Dođe nekih 60-ak kuna, mora se nanijeti u malo debljem sloju na potrebna područja, baš da se vidi bijelo i onda se ona sama upija. Dosta je masna tako da se ona baš ciljano nanosi, a ne po cijelom licu.

Ukoliko je nešto veće, onda za to vjerojatno treba neki stručniji tretman a o tome zaista nemam pojma, no vidim da se spominju laserski tretmani. Treba se raspitati u kozmetičkom salonu, to bi joj bilo najbolje ako su veći i ima ih dosta. :)

thanx na savjetu...probat cu tu kremicu... :top:
a ovo sta se tice oziljaka, nisu jaki/veliki, vise neke male crvene upaljene rupice najvecim dijelom po obrazima i sljepoocnici... jel pomaze krema u zacjeljivanju? ima rezultata?

Bizzarna
14.08.2008., 19:45
Slažem se. Najbolji - Coverderm, postoji baš i za leđa. Preporučam iz prve ruke. :top::top::top:

A što se dermo i mikroambrazija tiče, te lasera o njima sve najgore. Probala sam svu silu toga i osim što sam potrošila hrpu love, ništa drugo nemam za njih reći. Btw. imate topik o tome na kozmetici, pročačkajte malo, vidjet ćete da apsolutno nitko nije bio zadovoljan.

thanx na savjetu....ja sam bacila brdo para na ciscenja lica....nikakvog pomaka,a tako mi dermatolog savjetovao...jaooo....nikako na zelenu granu s svojim lice!!

Bizzarna
21.08.2008., 13:08
thanx na savjetu...probat cu tu kremicu... :top:
a ovo sta se tice oziljaka, nisu jaki/veliki, vise neke male crvene upaljene rupice najvecim dijelom po obrazima i sljepoocnici... jel pomaze krema u zacjeljivanju? ima rezultata?

Elektraaa?? Help me, please... :):)

kurtizana
22.08.2008., 22:37
Pomaze mjesavina etericnih i biljnih ulja: OZILJCI (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/aromakozmetika/etericnaulja/tretiranje_oziljaka.htm)

slatka22
25.08.2008., 11:07
Kako odstraniti ožiljke od akni na leđima? I to u što kraćem roku???
Jedna moja poznanica ide na svadbu krajem lipnja i želi staviti haljinu s otvorenim leđima, no na gornjem dijelu leđa/ramena ima dosta malih ožiljaka od akni...postoji li neko rješenje?

ovako u tj dana: sprzi se na suncu ledja i kad se pogulis nema vise:top:
provjereno .frendica svako ljeto to prakticira

Bizzarna
25.08.2008., 17:56
Pomaze mjesavina etericnih i biljnih ulja: OZILJCI (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/aromakozmetika/etericnaulja/tretiranje_oziljaka.htm)

Hvala! :top:

LadyMA
25.08.2008., 21:16
meni je zagrebački melem sve riješio! što se tiče ožiljaka, mislim, za crvenilo i prištiće sam si sad uzela skinoren, ali ožiljaka više nemam, a bome sam ih puno imala... probajte, bar je pristupačno i jeftino. sad, kako kome pomaže.

Bizzarna
26.08.2008., 10:41
meni je zagrebački melem sve riješio! što se tiče ožiljaka, mislim, za crvenilo i prištiće sam si sad uzela skinoren, ali ožiljaka više nemam, a bome sam ih puno imala... probajte, bar je pristupačno i jeftino. sad, kako kome pomaže.

Probat cu i to, thanx... :D Javim rezltate! :mig:

Elektra
31.08.2008., 16:50
Evo mene, tek sad sam skužila opet ovu temu :)

Uglavnom, pomaže u zacjeljivanju, barem meni je. Inače, trebala bi možda proučiti i neke biljne masti za rane i tome sl. Moja mama često koristi mast od Gaveza ali ne znam sad dal' bi se ona mogla i za to koristiti. Budem mamu pitala. :)

Za početak - Avene Cicalfate sigurno :top:

amy
31.08.2008., 22:11
ovako u tj dana: sprzi se na suncu ledja i kad se pogulis nema vise:top:
provjereno .frendica svako ljeto to prakticira

A rak kože 0 bodova???
Bolje da pokuša s cicalfate..

Bizzarna
02.09.2008., 17:42
Evo mene, tek sad sam skužila opet ovu temu :)

Uglavnom, pomaže u zacjeljivanju, barem meni je. Inače, trebala bi možda proučiti i neke biljne masti za rane i tome sl. Moja mama često koristi mast od Gaveza ali ne znam sad dal' bi se ona mogla i za to koristiti. Budem mamu pitala. :)

Za početak - Avene Cicalfate sigurno :top:

Thanx Elektra! :s Idem ju odmah kupit!! :top::top::s

Photo Lolly
10.09.2008., 12:44
Da li ožiljci baš MORAJU biti nakon akni?:(
Ako izliječite akne dok su tamo...Uglavnom;da li ožiljci uvijek ostaju?...

Bizzarna
11.09.2008., 17:57
Da li ožiljci baš MORAJU biti nakon akni?:(
Ako izliječite akne dok su tamo...Uglavnom;da li ožiljci uvijek ostaju?...

Ne! Ovisi od osobe do osobe... Nekome ostanu, nekome ne... :ne zna:

Photo Lolly
13.09.2008., 18:28
Hvala Bizzarna!

Bizzarna
20.09.2008., 18:24
No problems! :)

Dijaa
23.09.2008., 21:15
ja npr ne istišćem akne, a sjećam se kad sam prije istiskala da mi ne bi ostali ožiljci..no primjećujem da kad ih NE istišćem da mi ostaju crvene fleketine, pa jel to normalno :( ne želim ostat s ožiljcima na faci

Bizzarna
26.09.2008., 09:54
Hmm...Ovo sam iskopala medju postovima na forumu....Nisu li opasne ove kiseline?ha kemicari,sta kazete? :)

martin23: Ja sam imao na licu jedan jako dubok i neugodan ožiljak i sada ga nemam tj. skoro pa se uopće ne vidi!!
Bio sam na šalati na klinici za lasere i reko mi doktor da se ne može tu ništa napraviti, ni na koji naćin da je ožiljak pre dubok i da ga laserom mogu samo pogoršati, kaže on nemože mi pomoći. To je bilo prije 2 g. Otišao ja u ljekarnu i kupio si serum sa voćnom kiselinom i pomješao ga sa salicilnom kiselinom i svaka 2 tjedna rubove ožiljka skidao sa time i evo koža se potpuno obnovila, nema nikakve razlike još par mjeseci i neće se ni to malo vidjeti. Ja sam oduševljen sa ovime, ako neko ima pliće ožiljke od akni može se već za par mjeseci to sredit.

afrodita13
28.09.2008., 02:55
hej ljudi ja sam na temi AKNE napisala kak sam se ja rijesila oziljaka za deset dana..pa eto odite bar procitat

leptirica020
24.10.2008., 07:35
ČIŠĆENJE LICA??
Što je dobro za svakodnevno čišćenje lica???????
Imam nekoliko prištića,ništa too much...
Nešto što nije agresivno

Ned_T
28.01.2009., 20:34
vec duze vrijeme trazim neki lijek za sebe... Naime, od 16 god imam problema s pristicima,aknama,bobuljicama kako se vec to zove.....
pojavljuju se na licu, ledjima, ramenima i pomalo na prsima... ovih na licu sam se rijesio pomocu neke kreme protiv akni... ali na ostalim dijelovima tijela i dalje se pojavljuju... ako ista volio bi se bar rijesiti ovih po ledjima...da mogu koji put i na bazene otici ili more... :)

Napomeno bi da su to one s bijelim, masnocom...i sto je najgore kad puknu, malo krvi se pojavi...svaki dan potkosulju mijenjam jer se sareni od krvi...nije to nesto strasno ali je gadno...rrrrrrr
DA KOZA MI JE JAKO MASNA....pa mislim da je najvise do krvi, da je ona masna..jer mi je dlakavost po rukama, nogama i stomaku jako velika u odnosu, kao kod drugih osoba....

SocialButterfly
29.01.2009., 18:54
Odi dermatologu :)

Alexeya
02.03.2009., 18:58
Moram pohvaliti kremu za tijelo Novaderm,koristim ju već godinu dana i stvarno me spasila od prištića po leđima. No, sad razmišljam da probam nekaj na novo, baš da vidim kakvi budu rezultati (možda bolji?)... Ne da mi se čitam sve prije, znam da ste pisale o svemu, al opet, koje kreme osim Novaderm?
BTW, pusa svim cure koje postaju, spasile ste mi život! :kiss:

anchy87
08.03.2009., 14:45
Ej curke!

Slučajno sam naletila na ovaj proizvod u dm-u
http://www.kampanjazastvarnuljepotu.com.hr/losion.aspx
http://images.chemistdirect.co.uk/images/productimages/large/dove_pro-age_beauty_body_lotion_6396.jpg

i piše da u tom losionu za tijelo ima 5 % AHA kiselina. Sad mene zanima šta vi mislite jel bi ja to ( s 22 godine) mogla koristiti da mi izblijedi neke mrljice koje imam zbog kopanja prištića po leđima i ramenima i kao prevancija stvaranju novih??

BlackCandy
08.03.2009., 14:51
ja sam probala taj losion
uzas!

nekako je uljast i ljepljiv... nimalo se nije upijao u kozu

to je ipak za jako suhu kozu

anchy87
08.03.2009., 15:04
a jel ti djelovao na prištiće ili ožiljke, mrljice... ili si odmah odustala od njega jer se na upija?

kse
08.03.2009., 15:07
anchy,ja ti zbilja ne bi preporučila da s tim mažeš kožu...općenito treba biti vrlo oprezan s tim AHA kiselinama(ja sad imam dehidriranu kožu lica,a i tijela radi njih...:(),a i losion nije namijenjen za ovo što bi tebi trebalo.:mig:
možda najbolje da odeš dermatologu ili ako imaš dobru kozmetičarku pa da se s njom savjetuješ...ja sam za mrljice na leđima prakticirala nekopanje i grebanje leđa plus neka kremica od potočarke koja je smrdila prestrašno i nikome kome sam savjetovala nije pomogla osim meni...:D
mrlje i flekice izblijede u roku 6 mj.(tako je meni kozmetičar rekao...) ako nisu izrazito problematične ili nisi jako kopala...:mig:

anchy87
08.03.2009., 15:17
a jako me mami taj losion jer košta oko 20-30 kn a mazala sam lice s AHA kiselinama i super su mi sjele pa se nekako nadam da bi mi i ovo moglo biti dobro. :ne zna:

BlackCandy
08.03.2009., 15:20
a jel ti djelovao na prištiće ili ožiljke, mrljice... ili si odmah odustala od njega jer se na upija?

ulje koje je unutra mi je napravilo kaos na kozi tijela
tako da za taj losion :flop::flop::flop:

ne bi ti bas preporucila ni za fleke ni za oziljke

kse
08.03.2009., 15:21
mislim da on jednostavno nije namijenjen za rješavanje dermatoloških problema...al naravno,ako ti misliš da će ti to odgovarati,kupi.:)

BlackCandy
08.03.2009., 15:23
mislim da on jednostavno nije namijenjen za rješavanje dermatoloških problema...al naravno,ako ti misliš da će ti to odgovarati,kupi.:)

tocno tako!

mala cHrna
08.03.2009., 16:17
Ej curke!

Slučajno sam naletila na ovaj proizvod u dm-u
http://www.kampanjazastvarnuljepotu.com.hr/losion.aspx
http://images.chemistdirect.co.uk/images/productimages/large/dove_pro-age_beauty_body_lotion_6396.jpg

i piše da u tom losionu za tijelo ima 5 % AHA kiselina. Sad mene zanima šta vi mislite jel bi ja to ( s 22 godine) mogla koristiti da mi izblijedi neke mrljice koje imam zbog kopanja prištića po leđima i ramenima i kao prevancija stvaranju novih??

mislim da bi ti bolji izbor za flekice na leđima bilo uzeti nešto iz ljekarne. postoje Novaderm proizvodi s AHA kiselinama. ja trenutno koristim gel za izbjeljivanje sa 7% AHA, košta oko 130 kn. mojoj mami je jako pomogao kad je imala tamne ožiljke od nekih dermatoloških zahvata pa se nadam da će i meni pomoći. ista firma ima i nekakvu kremu za tijelo na bazi AHA, pisalo se o tome na ovom topicu. samo molim te budi oprezna s izlaganjem Suncu - dok koristiš AHA, moraš koristiti i zaštitni faktor :) eto, ako slučajno ne znaš, jer na dosta proizvoda to uopće ne piše.

anchy,ja ti zbilja ne bi preporučila da s tim mažeš kožu...općenito treba biti vrlo oprezan s tim AHA kiselinama(ja sad imam dehidriranu kožu lica,a i tijela radi njih...:(),a i losion nije namijenjen za ovo što bi tebi trebalo.: mig:
možda najbolje da odeš dermatologu ili ako imaš dobru kozmetičarku pa da se s njom savjetuješ...ja sam za mrljice na leđima prakticirala nekopanje i grebanje leđa plus neka kremica od potočarke koja je smrdila prestrašno i nikome kome sam savjetovala nije pomogla osim meni...:D
mrlje i flekice izblijede u roku 6 mj.(tako je meni kozmetičar rekao...) ako nisu izrazito problematične ili nisi jako kopala...:mig:

Celerit plus :D užas :rofl::rofl::rofl: smrdi ko one prastare depilacijske kreme :o

nikky55
08.03.2009., 16:48
a smijem nešto pitati..? zašto se zamarate sa nekim teškim kemijskim preparatima.. kada je dovoljno samo da njegujete kožu sa što blažim uljima ili kremama.. najbolje za djecu.. inače samoj koži da bi se kompletno regenerirala treba 7 godina.. i ja sam imala smeđe fleke od prištića odnosno od krasta koja sam si sama napravila.. međutim sve je to otišlo.. jer se koža renegerira..

mala cHrna
08.03.2009., 16:56
zato što mi se sa tim "teškim" preparatima koža brže regenerira, vrlo jednostavno :D zašto bih čekala nekoliko godina da mi flekice odu, kad to mogu dobiti u 6 mjeseci? i nije točno da su baby kreme najbolje, često su masne i komedogene i pašu malo kome sa problematičnom kožom :mig:

nikky55
08.03.2009., 17:06
a dobro ako ti tako kažeš.. ja dapaće koristim kreme koje nisu jako masne..i upije se jako dobro.. tako da se sa time ne bih složila.. ali jedna mudra.. ništa dobro nije nastalo iz žurbe.. sve ima svoje vrijeme.. međutim znam da je to ljudima danas veći problem.. no svako ima pravo na svoj izbor.. važno je da ste našle rješenje.. :)

Lutijena
12.03.2009., 11:43
Moze li mi neko reci zasto mi izadje po koja akna na ledjima? Ima li to veze sa prehranom ili je jednostavno takva koza?

kse
15.03.2009., 23:05
ne znam niti jednu osobu na svijetu kojoj barem ponekad prištić ili akna na leđima ne izbije...može biti od PMS-a,može od prehrane,od stresa,možda si prljavim rukama prešla preko leđa...
ako je samo ponekad,mislim da zbilja nemaš razloga za brigu...po meni to ni u kojem slučaju ne znači probleme s kožom.

Lutijena
16.03.2009., 16:32
Hvala najlepse kse,sada mi je lakse zaista.