PDA

View Full Version : Najbolji animirani filmovi u zadnje vrijeme?

invizigot
10.04.2003., 15:45
Svi mi vrlo dobro znamo iako smo koliko toliko odrasli da odemo u kino i pogledamo dobar crtani film...
od Shrek - a do monstersInc - a u novije vrijeme i naravno starih crtanih filmova koji nemaju nikakve veze sa svim ovim animacijama i raznoraznim efektima koji vam se najvise svidja....
neki dan sam gledao planet sa blagom i pravo mi se svidio.... sta vi kazete na sve to????

Ph0enix
10.04.2003., 17:04
Lilo&Stitch je fora. Samo zbog Stitcha. :)

Ice Age me prilicno iznenadio, ocekivao sam smece, a ispao je cisto fora.

Icepick
10.04.2003., 18:46
Invizigot> od Shrek - a do monstersInc - a u novije vrijeme i naravno starih crtanih filmova koji nemaju nikakve veze sa svim ovim animacijama i raznoraznim efektima koji vam se najvise svidja....

Ma nema do starih crtanih. Ova nova američka produkcija se može samo sakriti pred starim crtanima.

Invizigot> neki dan sam gledao planet sa blagom i pravo mi se svidio.... sta vi kazete na sve to????

Kažem da je "Treasure Planet" najgori Disneyev ikad. Animacija je dobra, to ne poričem, ali sve ostalo je :bljak:

Ph0enix> Lilo&Stitch je fora. Samo zbog Stitcha.

Yep...nije loš, ali je previše orijentiran za klince. Zadnjih pola sata filma mi je sve pokvarilo.

Ph0enix>Ice Age me prilicno iznenadio, ocekivao sam smece, a ispao je cisto fora.

Jel' da? I mene je odista ugodno iznenadio. Nisam očekivao da će biti smeće ali sam mislio da neće biti ništa posebno.

Evo, zaista mi je drago vidjeti da se kvaliteta vraća, koliko-toliko, u američku produkciju.

Najbolje kod "IA" mi je to što je u biti vrlo jednostavan. Ima cilj da nas zabavi i to je to. Ne pokušava ispasti kao neki "spektakl" te isto tako ne fura se na neke dublje teme. Just keepin' it simple.

Humor "IA" mi se jako sviđa. Dobar je i za klince i za nas malo starije.

Sve u svemu pravo osvježenje. (iako je već dosta star)

Od ostalih animiranih? Pa recimo da me "Spirited Away", od novijih, oduševio. (kao i bilo što od Miyazakija)

Danas sam baš recimo pogledao "Pom Poko" od Studia Ghibli. Ma genijalno. Skupina rakuna koji se mogu transformirati (čak i u ljude) pokušavaju spastiti šumu u kojoj žive od ljudi.

Liberatore
10.04.2003., 20:11
dobro je stari film, ali franc. "planet sauvage" me oduvijek interesirao, ali nisam ga jos uspio pogledati!

Od novijih? "Waking life" , iako na trenutke pretenciozan...

Icepick
10.04.2003., 20:24
Originally posted by Liberatore
dobro je stari film, ali franc. "planet sauvage" me oduvijek interesirao, ali nisam ga jos uspio pogledati!

Ovo mi zvuči jako poznato, ali nikako ga ne mogu smjestiti

Od novijih? "Waking life" , iako na trenutke pretenciozan...

Wow....pa gdje si to gledao?

BTW, jel' mi se to čini ili te nema baš na ovom dijelu foruma, moderatore. ;)

Castor Troy
10.04.2003., 20:43
Znam da Final Fantasy vjerojatno ne spada u ovu skupinu, ali ga moram spomenuti jer ja jednostavno najbolji. Ljudi su se potrudili i popeli film za jednu stepenicu više. Šteta što su ih pregazili drugi blockbusteri. Zamislite samo jedan Tekken ili što drugo prebačeno u film kompjuterom. Svaka čast Japanezerima.

Baklja
10.04.2003., 21:00
Ice Age mi se svidio.
Ima dosta upečatljivih scena i dobrih fora.

Uncle Fungus :D

Chany
10.04.2003., 21:08
Od najnovijih animiranih najbolji mi je ICE AGE, a odmah zatim LILO & STITCH...

Ona sirota vjeverica upravo je poanta čitavog "crtača"...

Od FINAL FANTASY ipak je bolji FINAL FLIGHT OF THE OSIRIS...:top:

Icepick
10.04.2003., 22:17
Originally posted by Castor Troy
Znam da Final Fantasy vjerojatno ne spada u ovu skupinu, ali ga moram spomenuti jer ja jednostavno najbolji. Ljudi su se potrudili i popeli film za jednu stepenicu više. Šteta što su ih pregazili drugi blockbusteri. Zamislite samo jedan Tekken ili što drugo prebačeno u film kompjuterom. Svaka čast Japanezerima.

Ne spada jer nije novi. :B

Ali da, što se animacije tiče nitko do sada to nije nadmašio.

Šteta samo što je film praktički okaljao dobro ime Final Fantasya. Ali tako je to kad se ide raditi film po ideji igre. (koju su BTW shebali)

Nego, imam ja i Tekken - The Movie, ajme smeća. :D

Imaju japanci puno boljih stvari od nekih Tekkena i Final Fantasya.

Icepick
10.04.2003., 22:23
Originally posted by Chany

Od FINAL FANTASY ipak je bolji FINAL FLIGHT OF THE OSIRIS...:top:

Joj da....sad nam stiže i AniMatrix pa bi to trebalo malo pomaknuti granice u animaciji.

Osobno ne očekujem baš puno od toga ali fanovi će slinit kao i obično. Navodno da će epizode biti na DVD-u od Matrix: Reloaded, a da je autor jedne od epizoda i Katsuhiro Otomo.

Živi bili pa vidjeli.

cekpi
10.04.2003., 22:46
Monsters inc. - luda prica i humor

Princes Mononoke - klasicni japanci

Titan AE(tako nesto) - klasicni amerikanci

kaj se tice FF (koji ne spada ovdje) :top: :top: :top:

Icepick
10.04.2003., 23:06
Originally posted by cekpi

Princes Mononoke - klasicni japanci

kaj se tice FF (koji ne spada ovdje) :top: :top: :top:

'A propos' Mononoke Hime, jel' bila već na Novoj TV??? Znam da su išle neke najave, koje valjda ja jedini nisam vidio, i da na web stranici ne piše ništa. Pa jel' zna netko?

BTW, zašto FF ne bi spadao ovdje. Isitina star je već nekoliko godina, a i ostali animirani isto nisu baš od prošle godine.

Ako ćemo uzimati samo najnovije to je onda nekih max. 10 animiranih.

BTW, jel' gledao netko "Jungle Book 2"?

el Duderino
10.04.2003., 23:48
Originally posted by Icepick

Wow....pa gdje si to gledao?

ne znam gdje je Liberatore to gledao ali ti si imao priliku gledat taj film tamo gdje sam ga i ja gledao. na prošlogodišnjem animafestu. (tamo sam gledao i tvoj beloved metropolis, na veeelikom platnu, hihihi)

nego, što se samog waking lifea tiče, kako odrediti da li je to animirani ili nije? mislim, tu upadam u sličnu zamku kao kad razmišljam o nekoj JAAAAKO lijepoj slici koja je u biti napravljena za 0,5 sec pomoću nekog cool filtra u Photoshopu. s jedne strane, to jest animirani film jer je ipak trebalo kreativnosti za razne 'look'-ove scena...no opet, ako su u velikoj mjeri samo iskoristili neke custom made filtre da live scenama daju taj neki 'look' onda to već prelazi u vrlo diskutabilne sfere. recimo da je film na kraju ipak igrano-animirani, to mi se čini najpoštenije.

inače. samo waking life iskustvo mi je bilo jedno od najčudnijih u ohoho vremena. film počne i meni je u prve dve minute već bilo mučno, one su pozadine TOLIKO plesale da me to ubijalo... no nekako sam se privikao na to. i film traje... prođe nekih 15 min, ja se pitam 'koji je to qurac?' i ne mogu reći da mi je film bio dobar.....prođe pol sata i umirem, film mi je shit..... prođe 45 mim - ja ozbiljno razmišljam da se pokupim iz kina.... i onda.....out of the blue, the plot twist. kako je to jebeno dobro kada ti film postane u samo jednom jedinom trenutku DOBAR. ali ne samo taj drugi dio nego sve...odjednom i čitav onaj prvi 'dosadni' dio gledaš u skroz drugom svijetlu i super ti je. na samom kraju su možda išli malo previše potvrtditi poantu, moglo se to 5-10 min kraće no ipak, krajnja je ocjena dobra... vrlo iznenađujuć film kojeg apsolutno mogu preporučiti ljudima.

što se pretencioznosti tiče.....ne znam na što Libe misli...sama ideja filma ni nije uopće pretenciozna, odnosno film kao cijelina.....s druge strane 90% razgovora u filmu bi mogli biti shvaćeni kao pretenciozni ako se izvuku iz konteksta... ja osobno sam ih doživio kao nevažne za plot... daj reci, Liberatore, na što si točno mislio kad si rekao da je film malo pretenciozan?

Liberatore
11.04.2003., 02:34
el duuude, pozdrav!

waking life i pretencioznost. ne, ne mislim o ideji filma. vise me je zasmetalo par scena u filmu, cija su me kvazi-filozofska mudrijanja bila na trenutak izbacila iz takta. Ali inace, u vecini scena ono sto se dogadja i ono o cemu se prica ima itekako smisla i vrlo je inteligentno. Mislim da me je najvise zasmetala upravo kolicina verbalne diskusije u filmu. Inace, strasno mi se svidja cijeli pristup - koji je zapravo moderna verzija analognog rotoscope-a. Zanimljivo je kako je Linklater uspio uskladiti 20-tak razlicitih animatora, dok u isto vrijeme se moze vidjeti koliko su stilski razliciti, i koliko je scena od scene razlicita. Jedna je pop artovska (pocetna u automobilu), jedna je impresionisticka, jedna van goghovska (nocna, kada djecak poleti, zvijezde u pozadini). Neke su pak jako realisticne sto se tice crteza (vjerno paze na anatomiju), neke su stiliziranije.

Liberatore
11.04.2003., 02:39
jako mi je drago sto se otvorio ovaj topic, jer strasno volim animaciju.

bio neko (osim el duda i mene) na proslogodisnjem animafestu?

suzie templeton, e sta ta zena radi sa animacijom lutaka...fenomenalno nesto. Mislim da je prosle godine njen "Pas" bio u konkurenciji..gledao tko? Realisticne lutke, filmski pristup (bez gega i sl.), prakticki igranofilmsko reziranje "glumaca" (lutaka), ozbiljna tema - krajnji efekt je zivotnije od zivota (znam da glupo zvuci, ali tako sam to dozivio).

ali, britanci su majstori za te stvari...podsjeca me na Aardmane od prije 7-8 godina...sad sam zaboravio kako se zvala ta serija filmova.

Icepick
11.04.2003., 10:31
El_Duderino> ne znam gdje je Liberatore to gledao ali ti si imao priliku gledat taj film tamo gdje sam ga i ja gledao. na prošlogodišnjem animafestu.
To sam si i mislio. But then again, mislio sam da Lib možda živi vani gdje se animirani filmovi ne obilježavaju po 'defalut'-u kao nešto za mlađe uzraste. (excepting USA) :D
El_Duderino>(tamo sam gledao i tvoj beloved metropolis, na veeelikom platnu, hihihi)
Serves me right što nisam išao. Ali ipak je i karta bila nekih 80 kn, čini mi se.
Al' dobro. Gledao sam ja na "srednjem" platnu u MAMI. :p Slično, ali različito. :D
Liberatore> jako mi je drago sto se otvorio ovaj topic, jer strasno volim animaciju.
Pa što ne navratiš malo na Nausicu, ili možda imaš averzije prema "kineskim crtićima". :D
Liberatore>bio neko (osim el duda i mene) na proslogodisnjem animafestu?
Nisam bio, ali želim samo nešto prokomentirati.
Mislim da je sramota što mi obični smrtnici samo jednom godišnje imamo pravu priliku vidjeti nešto od svjetske animacije (europske da budem malo precizniji), a da nije čisto sa klince i nije Disney. I to samo na jednom festivalu.
Jel' gdje da ja sad nabavim npr. "Walking Life"....nigdje. Možda jedino kod nekog kolekcionara koji se bavi tim stvarima. Sumnjam da mogu doć nekom piratu i pitati ga jel' ima možda onaj film koji je bio prikazan prije dvije godine na Animafestu u ZG-u. Nakon čega bi mi tip odgovorio "Ne, ali imam remake Casablance sa Ben Afleckom i J.Lo. Bootleg sniman kamerom u kinu. To ti je isto dobro sinko. Onda, hoćem' li pazarit". Hebeš to.

Eh da, pitanje za Liberatorea. Gdje se može nabaviti bilo što prikazano na takvim festivalima i bilo što od europske produkcije. U ZG-u naravno.

just Sandy
11.04.2003., 10:36
for the birds (http://www.pixar.com/shorts/ftb/index.html)

Ph0enix
11.04.2003., 14:17
final fantasy, film je prilicno los, ako ste igrali bilo koju ff igru. Istina, ne moze se cijeli ff dozivljaj spucati u sat i nesto filma, ali prica je isprazna, dosta toga nije objasnjeno, i neke fore su jadne...
Meni je bolji clip kada Rinoa i Squall plesu, ili kada dva Gardena ratuju u FF8, nego cijeli Final Fantasy the spirits within. :rolleyes:

ali to je samo moj ukus.

A za Lilo&Stitch, na nekim dijelima film je stvarno previse orijentiran djeci, ali Stitch je meni genijalan lik. ^^

Btw, netko je pitao za Jungle Book2, film je koma. Ne znam kome su ga namijenili, ali prica je tako glupa, da mislim da bi i bebe ispuzale iz kina u pola projekcije.

sunflower
11.04.2003., 14:27
lilo and stitch...nisam nista ocekivala, cak sam bila jako skepticna u pocetku, a na kraju sam se bolje zabavila od djecice u kinu...Je, stitch je kucni ljubimac-andjeo:) kakvog ja trazim;) :) :)

ice age mi se gleda i cula sam da je jako dobar..

slafko
11.04.2003., 14:31
FF je jednostavno predivno za gledat. priča je šupljikava, ali zato imamo dr. Aki Ross :s

el Duderino
12.04.2003., 00:20
što se waking life-a tiče, ne da ima par scena čiji se dijalozi mogu činiti pretencioznima nego je takvo barem pola filma. ako se koncentriraš na ono rečeno, da, apsolutno je istina da je to (većinom) hrpa kvazifilozofskih brbljarija no meni, gledajuć film kao cjelinu, to funkcionira. malo je bizarno ali funkcionira. različiti stilovi animacije za razne scene su, čini mi se, bile neophodne... svaki taj komadić filozofije zahtijeva i svoju atmosferu koju su razni stilovi animacije baš fino dočarali... inače, super mi je bilo prepoznavat cameo uloge poznatih u njihovim animiranim verzijama, k'o da igram 'where's waldo?' :D

suzie templeton, moram reć da prvi put čujem za nju. no znam da neće biti i poslijednji put...
ne kužim zašto usporedba sa aardman studiom ako se žena bavi lutkarskom animacijom? koliko ja znam aardman radi sa plastelinom... da, dobro, u neku ruku je to slično ali ipak... inače, najpoznatiji aardmanov serijal je 'Wallace & Gromit', gledao sva tri, fenomenalni filmići. kad smo već tu, moram reć da je chicken run bio malo underwhelming... dobar je to film, daleko od tog da nije...ali valjda sam imao prevelika očekivanja. (a i over the top dječiji kraj je malo pretjeran) nego, i u chicken run-u je jako evidentno bio taj igranofilmski pristup, gotovo da je crtić bio filmskiji od filmova... no to ne mogu uzeti pod pohvalnu kategoriju, meni je to jednostavno nešto što bi se moralo uzet' zdravo za gotovo.

Icepick, jesi li ti gledao aardmanove filmiće? ako ne, puno propuštaš... bili su čak i na HRTu, samo sinhronizirani na hrvatski...ugh

nego, reci Liberatore, koji su te animirani filmići oduševili? (kad kažeš da jako voliš animaciju :D )

hm, kad se već dotičem toliko tema, ajde da još kažem da me For the birds oduševio, izrazi lica te mimika tijela koji su animatori postigli na tim pticama su fenomenalni... naravno, ne mislim da su realistični, nego su stilizirani taman na pravi način.

final fantasy wise - neki kadrovi u toy story 2 su meni bili čak i bolji od prosječnog kadra u FF... ono što ne kužim je zašto je toliko problem napravit motion capture usnica, lip sync je u FFu očajan. s druge strane, motion capture tijela je jako, jako dobro inkorporiran u film...obično me to bode u oči u većini animiranih, bude OČITO da se rabio motion capture...no u FFu je to malo suptilnije...možda su namjerno ubacili neke nesavšenosti. :)

Liberatore
12.04.2003., 08:27
Nisam bio dovoljno jasan kada sam pricao o Aardmanima. Prvenstveno sam mislio na njihovu seriju kratkih filmova,"Conversation pieces" i kasnije "Lip synch"...gdje su radili animaciju na temelju vec snimljenih razgovora. Filmovi kao sto su "Ident", "Going Equipped" i "Creature Comforts" (ispovijest brazilskog studenta i njegovog razocaranja u Englesku, ozivljena je likom lava u zooloskom vrtu - te je lavu dodan, lip synch-an, sadrzaj vrpce).

Inace, i Aardmani rade s lutkicama, prvenstveno doduse s glinom...ali izmedju animacije lutaka i animacije glinom postoje ipak manje znacajne razlike nego sa animacijom na celu npr. (crtez) jer je u pitanju 3d prostor, a ne 2d prostor, svjetlo igra puno znacajniju ulogu, bas kao i tekstura materijala.

Iz tih razloga volim Svankmajera i Bracu Quay. Oni isto rade animaciju u 3d prostoru, ponekad glinom i animaciju lutaka ali najcesce animaciju sa nadjenim predmetima, recimo da su u pitanju svojevrsni "ready mades"..

Ne zelim zvucati pretenciozno, iako volim i klasicnu animaciju a i nesto Animea, najvise volim Svankmajera (od dugometraznih "Faust", "Alice", "Zavjerenici strasti", "Otesanek"), Bracu Quay ("Crocodile Street" je najpoznatiji). Braca Quay su doduse potpuna nerazumljiva (takodjer su napravili i igrani dugometrazni "Institut Benjamenta") ali prekrasni filmovi, prava mala vizualna poezija, nevjerojatan osjecaj za detalj, teksturu, pokret, svojevrsni vizualni sklad unutar zapravo vrlo kaoticnog svijeta njihovih filmova, te njihovu sposobnost da se postigne izuzetna atmosfera..

Od novih animatora Suzie Templeton i dosta njih koji su bili na nekoliko proslih Animafest-a..

Zanimljiv je jos i Aleksandar Petrov (animacija uljem na staklu...vrlo, vrlo komplicirano). Inace nas Danijel Suljic se bavi animacijom sa kavom ("Kolac", "Film s djevojcicom").

Najvise volim stop-motion i claymation , pa sam se sjetio jos jednog genijalca - Will Vinton, koji je napravio fenomenalan film baziran na zivotu Mark Twain-a (ne sjecam se kako se zove, HTV ga je znao prikazivati pocetkom 90-ih), a kasnije je napravio i Exuperyevog "Malog Princa"...

Naravno, ne treba zaboraviti nasu animaciju - ona se bazira na gegu (Dovnikovic, Vukotic)...nazalost nisam nikada gledao (ili se ne sjecam jer je bilo davno) radove Mimice i Marksa...
zatim Gasparovic - "Satiemania"..

pa Bourek!

nasa animacija i dalje kix ass. Zanima me Trbuljakov film, a Nicole Hewitt radi vrlo zanimljive stvari s animacijom predmeta ("In between", prije par godina na Animafestu)

Nasa fotografkinja Mare Milin je unutar Zagreb filma trebala raditi kratki serijal "Glupaca" (vrlo moderan pristup, nisam mogao vjerovati da kod nas postoji netko tko prepoznaje i daje zeleno svjetlo za takve stvari), no to se nece ostvariti jer je Zagreb film vrlo ispolitizirano mjesto, o cemu se dosta i pisalo, ali necu sada o tome..

Icepick
12.04.2003., 11:08
El_Duderino> Icepick, jesi li ti gledao aardmanove filmiće? ako ne, puno propuštaš... bili su čak i na HRTu, samo sinhronizirani na hrvatski...ugh

Eh, puno me pitaš ovako kad mi kažeš autore. :p Nisam ti ja baš upoznat sa europskom produkcijom.
Ako se radi o ekipi koja je radila "W&G" onda naravno da sam gledao. Eh da, ne bi vjerovao kako su englezi ponosni na taj animirani.
Gledao sam i neke na HTV-u. Bio je jedan sa onim sobom, zar ne? Bio je DUBiran ali je bio OK. Šteta samo što se dosta humora izgubio u prijevodu.

Nego, jel' se sječate vi one emislije Animavizija, koju je vodila Blaženka Leib? Zašto toga više nema?

I jel' se sječa netko od vas da je prije puno-puno (oko 10 možda) godina bio valjda neki festvial animiranih filmova pa su na trećem programu po cijele dane puštali animirane filmove sa tog festivala. Ne znam da li je to bilo povodom Animafesta u ZG ili nešto drugo, ali znam da su išli animirani non-stop. I to je trajalo možda tjedan dana, a možda i duže. (ja sam tada bio klinac pa mi je pojam o vremenu bio malo 'off') :D
Anyways, ne sječam se da je ikad više takvo što bilo prikazano.

kozz
12.04.2003., 14:10

Inace, i Aardmani rade s lutkicama, prvenstveno doduse s glinom...ali izmedju animacije lutaka i animacije glinom postoje ipak manje znacajne razlike nego sa animacijom na celu npr. (crtez) jer je u pitanju 3d prostor, a ne 2d prostor, svjetlo igra puno znacajniju ulogu, bas kao i tekstura materijala.

Kod animacije lutaka (a još više kod claymationa) fora je i u tome, ako nešto profulaš tokom snimanja, nikad više ne možeš ponoviti animaciju potpuno isto. To je jedna od draži koju Švankmajer voli. Prošle godine čovjek je bio jedan od voditelja internacionalne filmske radionice u Čakovcu.

Will Vinton, koji je napravio fenomenalan film baziran na zivotu Mark Twain-a (ne sjecam se kako se zove, HTV ga je znao prikazivati pocetkom 90-ih), a kasnije je napravio i Exuperyevog "Malog Princa"...

Mislim da se zvao "Avanture Marka Twainea".

Nasa fotografkinja Mare Milin je unutar Zagreb filma trebala raditi kratki serijal "Glupaca" (vrlo moderan pristup, nisam mogao vjerovati da kod nas postoji netko tko prepoznaje i daje zeleno svjetlo za takve stvari), no to se nece ostvariti jer je Zagreb film vrlo ispolitizirano mjesto, o cemu se dosta i pisalo, ali necu sada o tome..

Daj, daj baš o tome! Uvijek su me zanimala sranja iz Zagreb filma. Poduzeće koje ima toliki potencijal uvijek je uspjevalo samo sebi bacati klipove pod noge. Kad god se pojavi neko zrnce kreativnosti sa komercijalnim potencijalom sve sile se urote da se taj potencijal ne ostvari. Što je najtužnije, onda na kraju svi počinju cviliti o 'zagrebačkoj školi', njenoj blistavoj tradiciji, tužnoj sadašnjosti....
Nemoj misliti da me zanimaju tračevi iz političkih kuloara i takve stvari. Zanima me, jer sam se i ja jednom bavio animacijom (reklo bi se da me interesiraju stvari iz 'struke' ;) ). Redovno pratim vijesti i prijedloge o ponovnom postavljanju Zagreb filma-a na noge, al nakon što je ZF prošle godine bio jedan od najvećih gubitaša u vlasništvu grada ne vjerujem da će neke pojedinosti izaći na vidjelo u skorije vrijeme.

Timor
12.04.2003., 19:40
Ice Age......nisam gledao, ali mi frendovi(koji su gledali) kažu da ličim onoj vjeverici sa žirom...onda mora biti dobar :D :top:

Ak nekog zanima crtanje, neka ode ovdje (http://www.howtodrawmanga.com) i clickne Tutorials....za sve obožavatelje mange koji i sami to žele isprobati

...nEvrmajnd...
12.04.2003., 23:46
ooooooooo ice age je zakon..ja ga gledala napušena..jeben je bio totalno dobar....:D :D :D

TRUNKS
13.04.2003., 04:15
Cowboy Bebop: Knockin On Heavens Door

A kaj se tice Mononoke, to stalno reklamiraju na novoj da ce biti, ali na njihovoj stranici nema nista. Sve one filmove koje reklamiraju da ce bit na TV su i na stranici ali Mononoke... nema. Znaci nisam bas siguran da ce ju prikazat al meni je tak svejedno jer ju bas sad idem downloadat...

-Watashi!i!i!i-
19.04.2003., 23:01
omiljeni dugometraznji zbog animacije mi je "rugrats - the movie" a zbog ranje i sl. jos uvjek nije izaso bolji od dreamworksovog "ANTZ"

bloody sailor moon
20.04.2003., 11:19
čudovišta iz ormara su meni super.............. ja sam se kidaLa................... :top: :top:

Icepick
20.04.2003., 14:02
Originally posted by bloody sailor moon
čudovišta iz ormara su meni super.............. ja sam se kidaLa................... :top: :top:

Zbilja? :confused:

Ja mislio da ti je "Bishojo Senshi Sailor Moon R - The movie" :D :cool: :D :cool:

*Deathless*
20.04.2003., 17:41
monsters inc. i ice age su mi genijalni crtići :lux: :)

Dreadfull
01.07.2003., 14:54
Carev novi fazon a.k.a. Emperors New Groowe tako nekako je definitivno najbolji kao i svi Disney-evi,
Ice Age je "dobar" al sam ga gledo jedno tri puta zbog one vjeverice, lasice sta je vec, ona sto sakriva onaj zir citav film. Joj jesam se smijooooo :)

Marin23
02.07.2003., 00:01
od zadnjih koje sam ja pogledao
ice age
monster inc.
Grappler Baki : The Ultimate Fighter
Blood : the last vampire
ghost in the shell
ninja scroll
neon genesis evangelion : the end of evangelion

Nastassja
02.07.2003., 00:13
Dreadfull kaže:
Carev novi fazon a.k.a. Emperors New Groowe tako nekako je definitivno najbolji kao i svi Disney-evi,
Ice Age je "dobar" al sam ga gledo jedno tri puta zbog one vjeverice, lasice sta je vec, ona sto sakriva onaj zir citav film. Joj jesam se smijooooo :)

Pa jel nisu to već stariji crtići?
Ja sam zadnji gledala Ice Age, ali je to meni već stariji crtić.Još se na starom forumu pisalo o njemu.
A ima ovdje već velika tema o crtićima:
Najbolji crtići, najsmješnije scene (http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=304)

pepeljara
02.07.2003., 16:32
lilo stich...ice age..i planet sa blagom mi je ok.. mislim animirani film je ljudi..sta trazit od njega nego ludu zabavu..

a sad izasao ovaj finding nemo.. i to mi izgleda prespektivno:)

a kratki...dexter:P:)

Icepick
02.07.2003., 18:14
Marin23 kaže:
The End of Evangelion

Ja jednostavno moram pitati....jesi li gledao/la seriju?

Jer ako ne onda mi je full čudno kako nekome End of EVA može biti dobar??? :confused:

Marin23
02.07.2003., 20:02
jesam ... serija mi je među najboljim kratkim , a film među najboljim dugometraznim

Marin23
02.07.2003., 20:03
....samo seriju sam gledao davno , a film sam nabavio nedavno

Icepick
02.07.2003., 21:22
Marin23 kaže:
jesam ... serija mi je među najboljim kratkim , a film među najboljim dugometraznim

Među kratkim što??? Pa traje po 25 minuta....nije to "kratki" već jednostavno serijski ;) :D

Nego mogao bi opet postaviti isto pitanje.....kao gledao si seriju a film ti je dobar??? :D :D :D ;) :p

Marin23
02.07.2003., 21:54
a sta je 25 min nego kratki (iliti TV Series) , i meni su i serije i zadnji evangelion odlicni , sta fali ? il se tu nesto ne razumijemo ??? postoji 26 serija (kratki crtica) te dugometrazni The End of Evangelion (oko sat i pol) ne ????? a negdje sam procitao da postoji jos jedan film , al to nisam siguran

Marin23
02.07.2003., 21:58
a moj prvi post se odnosio na crtiće koje sam u zadnjih godinu dana pogledao (citaj gore) ...pa je među njima i end of evangelion kojeg sam nedavno gledao .... a serije sam gledao davno (prije 3,4 godine) pa ih stoga nisam stavio na listu jer topic je ak se ne varam Najbolji animinirani filmovi u zadnje vrijeme ? (zadnjih godinu dana manje vise)

Icepick
02.07.2003., 22:15
Marin23>

WTF is your problem? :confused: Šta ti ne možeš dva odgovra staviti u isti post :D :p

Marin25> a sta je 25 min nego kratki (iliti TV Series)

U biti ne, kratki je recimo od 10 min max....tipa Tom & Jerry, Pink Panther, Garfield i sl. To nisu serije jer je svaki za sebe i nema veze sa predhodnom epizodom kao ni sa sljedećom.

Onda imaš crtane serije, tipa NGE, Rakuni, Simpsons, South Park, Cowboy Bebop i sl. Traju po 22-30 minuta, a mogu i duže (ako je recimo pilot epizoda ili zadnja). Svaka epizoda može biti za sebe ili ne mora....ali u svakom slučaju postoji određena povezanost između svake epizode i još p.k. elemenata koji ju čine serijom.

I imaš dugometražne animirane tipa Lion King, Monsters Inc., Mulan, Aladdin i sl.

Inače meni End of EVA gotovo da i nije film, već više kao duža epizoda.

Marin25> a negdje sam procitao da postoji jos jedan film , al to nisam siguran

Death & Rebirth....glupost....to ti je više kao 'recap' na seriju...smeće samo da se dignu pare.

Marin23
02.07.2003., 23:27
to sam se jos dodao ........
meni su kratki svi koji traju manje od sat vremena , bili 5 min ili 55 za mene je kratki , a sad kratki,serije,dugometrazni,SE , etc. s tim mi se ne zamara dok pisem......pa tako mi je end of eva film , jer duze traje , i meni je dobar , kao i svi nastavci.

cheers !

:D

Fbr001
17.07.2003., 22:40
Final Fantasy neću uvrštavat u ovu grupu jer je više igrani film kako po fotorealističnoj animaciji tako i po radnji.

Ice Age (kopija Shreka ali nema veze)
Shrek
Animatrix (prva scena mi je zakon)

vještica
18.07.2003., 17:23
ice age. amen

el Duderino
18.07.2003., 22:30
Fbr001 kaže:
Final Fantasy neću uvrštavat u ovu grupu jer je više igrani film kako po fotorealističnoj animaciji tako i po radnji.

Ice Age (kopija Shreka ali nema veze)
Shrek
Animatrix (prva scena mi je zakon)

Gledaj, definirati animirani film nije tako teško. I sam si spomenuo Shreka i Ice age (po čemu je potonji, molim te, kopija shreka??? po toj logici su 90% hollywoodskih filmova kopije svojih prethodnika) kao animirane filmove. final fantasy je animiran na isti način. Sve da je CGI zaista fotorealističan (a u FFu to nije slučaj) film bi opet bio animirani, ne igrani.
Moram li uopće spomenuti da radnja filma nema veze sa razlikom između igranog i animiranog filma? Što bi onda rekao na pregršt anime filmova koji su tradicionalno cell animirani? za kraj, evo jedan smiley da ne ispadnem babaroga - :D

Fbr001
18.07.2003., 22:36
Dobro El Duderino malo sam glupo napisao ali jednostavno nevolim svrstavat Final Fantasy u animirane filmove osim tehnićki.

Ako nisi primjetio Ice Age je ćista kopija Shreka što se humora i ideje općenito iako Ice Age ima potpuno drukčiju i zanimljivu prićicu. Pogledaj samo onu vjevericu (podsjeća dosta na onog magarca) i one baze, nastao je nedugo nakon Shreka.

Madame Hooch
19.07.2003., 16:46
ja spadam u onu , stariju, generciju za koju termin"crtić" znači onih 5 minuta zabave prije odlaska na spavanje ...znači, nešto kratko na TV oko 19:30-20:00h

u zadnje vrijeme najbolji u toj kategoriji;
1) Ted Siegel's WILDLIFE - kolko god tražila po web-u nemogu pronaći ama baš ništa ...POMOZITE !!!
2) doživljaji one lude muhe !!! - ZAKON !

vještica
20.07.2003., 23:47
muha je cudo
i oni ludi dabrovi.........

brka
03.06.2007., 18:40
ima li išta novo :s ;)

blagou78
03.06.2007., 21:52
U zadnje vrijeme - Cars

Prva liga

Nedoreceni
04.06.2007., 01:42
Ja jedva cekam Simpsone:top: Mislim da se u crtanima mogu napravit scene koje ne moze odglumit ni jedan glumac.

UmpaUmpa
04.06.2007., 09:37
Svi mi vrlo dobro znamo iako smo koliko toliko odrasli da odemo u kino i pogledamo dobar crtani film...
od Shrek - a do monstersInc - a u novije vrijeme i naravno starih crtanih filmova koji nemaju nikakve veze sa svim ovim animacijama i raznoraznim efektima koji vam se najvise svidja....
neki dan sam gledao planet sa blagom i pravo mi se svidio.... sta vi kazete na sve to????

Corpse Bride.

LDaVinci
04.06.2007., 10:44
Definitivno Shrek 2,super animacija i još bolja priča,odlični glasovi u originalu(Jennifer Saunders-predivan glas), hrvatsku verziju još nisam gledao,gledam sam prvi dio na hrv i smeta mi shrekov glas-zakaj mora govoriti dalmatinski???.

kronično naspavan
04.06.2007., 23:20
ice age jos uvjek na prvom mjestu, ona vjeverica je najsmjesniji crtani lik ikada

Firestarter '87.
05.06.2007., 00:13
Shrek 3 :top:

Boo Boo
05.06.2007., 13:44
Corpse bride!

Veliki BLEK
05.06.2007., 13:47
Ninja Scroll!!! bar ima krvi za razliku Šreka.

vlale
05.06.2007., 14:31
vidim da se ovdje spominju samo dugometražni, ali eto navest ću dvije serije crtića koji su me oduševili u zadnje vrijeme
Robot Chicken
Tripping The Rift
:D

Zero Chance
04.11.2008., 20:17
kaj niko ni gledal madagaskar?
prebrutalno ja sam se cepo od smeha
onaj dio volim se gibat, gibat predobro:rofl:

Ca†helas®
31.12.2008., 17:15
kaj niko ni gledal madagaskar?
prebrutalno ja sam se cepo od smeha
onaj dio volim se gibat, gibat predobro:rofl:

Evo neko me prestigo, taman kad sam mislio da ga nitko neće spomenuti zadnji post i kad ono Madagaskar:rofl:
Predobar crtić a već je pred vratima Madagaskar2:cerek:

z3x3
02.01.2009., 21:05
madagascar 2 mi je predobar... :D

Mentta one
03.01.2009., 00:55
Madagascar 1 i 2. :trio:
Najveći plus Sashi Baronu Cohenu...zbilja je genijalan u posuđivanju glasa kralju Julianu.
Jedan mali citat za sve one koji su propustili original i gledali sinkronizirano: Julian the lemur: "Sorry, do you mind go back! This is First Class. It's nothing personal. It's just that we are better than you."

Također, da ne zaboravim, fenomenalni Schwimmer kao Melman.

I ne znam jeli netko napisao Shark Tale? Odlican. Najbolje je što na ribicama odmah možeš prepoznati tko im daje glas. Iste su kao i glumci.

@gentSMITH
03.01.2009., 14:14
Mislim da nema boljega od WAll-E-ja.

jonsi07
03.01.2009., 14:22
poslije 2000.- "Ratatouille" i "Finding Nemo"

Bobi93
03.01.2009., 17:20
"Wall-E" i "Ratatouille", a ove godine iscekujem i "Up", "Coraline" i "Princess and the frog".

Fan of Belinda Carlisle
04.01.2009., 13:40
101 Dalmatinac

crtić svih vremena:cool:

Ginny B.
04.01.2009., 13:59
Kung Fu panda :s:s:s
Madagascar :s
Shrek (1,2,3) :s

simpa mala
05.01.2009., 18:52
madagascar 2!!!

jos ako ste gledali onu sinkroniziranu sprdnju (bozicna prica.. ) LOOL

z3x3
06.01.2009., 18:18
sinoc sam pogledao space chimps i mogu reci da mi se film svidio

Babaloo
07.01.2009., 00:42
nije baš u zadnje vrijeme ali je meni jedan od najboljih, a možda i najbolji: The Emperor's New Groove

Kikiller
07.01.2009., 06:21
Svakako novi Miyazaki: Ponyo on the Cliff by the Sea
Onako je pomalo dječji ali true Miyazaki i savršeno opuštajući.

100PER
25.01.2009., 15:54
free jimmy je odlican ,malo bolestan pa nije bas za djecu uglavnom treba pogledati
appleseedExMachina ako mozete naci i ovaj 3d odlican

Simmby
26.01.2009., 10:31
meni su odlicni dugometrazni crtici bili BARNYARD i MONSTER HOUSE :s
naravno i Ice Age.. njega netreba posebno ni spominjat, zna se..

Volster
26.01.2009., 11:52
Madagascar, Ice Age i SW: CW makar je to više animirani film, nego baš animirani crtić tak nekak:ne zna:

ronac zg
26.01.2009., 12:48
bee movie sa seinfeldom

Sindrom
26.01.2009., 12:50
Wall-e...zbilja je wou...:top:

deak
28.05.2009., 01:58
bee movie sa seinfeldom

bezveze, pogotovo kad se pcele pregrupiraju u onaj nekakv cvijet pri sletanju aviona...:s

Baklja
28.05.2009., 09:38
bezveze, pogotovo kad se pcele pregrupiraju u onaj nekakv cvijet pri sletanju aviona...:s

Fakat nerealno.. A i ko je vidio da pčele pričaju engleski. :zubo:

Al ne, ozbiljno, loš je film.

Meni je zanimljiv bio Igor (http://www.imdb.com/title/tt0465502/). Steve Buscemi daje glas suicidalnom (besmrtnom) zecu. :s

Originalna ideja al mi je malo postao naporan pred kraj.

Najveći crnjak je kad slijepi siročići pjevaju I can see clearly now the rain is gone :rofl:

koki69
17.09.2009., 16:09
TEHNOTIZE by Aleksa Gajic

eowin38
17.09.2009., 16:41
Meni je zanimljiv bio Igor (http://www.imdb.com/title/tt0465502/). Steve Buscemi daje glas suicidalnom (besmrtnom) zecu. :s

Najveći crnjak je kad slijepi siročići pjevaju I can see clearly now the rain is gone :rofl:

mene je isto ugodno iznenadio Igor,skroz ok crtić :top:

Zego
13.02.2010., 10:54
madagaskar 1,2 ledeno doba... nebesa, toys...

My Name Is...
13.02.2010., 20:58
Ice age 1 i 2, i naravno Wall-E...:cerek:

Ruralna
14.02.2010., 15:57
Wall-e i Up :cerek:
Gledala sam ih više puta i svaki put skužim neku sitnicu koju nisam vidjela prije.

asprah
14.02.2010., 16:02
WALL-e i Up za mene također.

krakataul
15.02.2010., 13:38

Ja očekivao malo više od Izzarda kao glavnog negativca, nekako mi je čitav film ostao "na pola", kao da nisu znali što bi sve s relativno originalnom idejom... Ali suicidalni zec je zakon:top: (prizor sa čestitkom:lol:)

Inače, daleko najbolji animirani film kojeg sam pogledao u zadnje vrijeme bio je Persepolis. Nevjerojatno nešto...

TheColossus
15.02.2010., 19:13
Meni su većina tih novih animiranih filmova bzvz jer sad sve rade kompjuterske animacije i izgubilo je tu svoju čar (pri tome najviše mislim na disney). Al eto ak već moram birat Ice Age mi je ok. Ak ništ drugo barem je smiješan. I da, očekujem mnogo od novog Toy Storyja s obzirom da su mi prva 2 fenomenalna :D. Nadam se da će ih izdat na dvd-u napokon kod nas...

Mojra
16.02.2010., 22:45
Planet 51

anđeo-s-rogićima
17.02.2010., 00:01
ajmeeee.. crtići.. imam ih milijun što ih obožavam od novijih do onih prastarih. kod novojih crtića mi se jedino ne sviđa kompjuterska animacija.. ja više volim baš prave crtiće tipa lion king..
od starijih crtića naj naj: lion king, Mulan, Brother Bear mi je jedan od najboljih..

od novojih Wall-e, ratatuli i Up definitivno.

jedva čekam da izađe how to train your dragon. trailer je supeeer :D

starky20
17.02.2010., 10:59
sviđa mi se up, baš je simpatičan i dirljiv.

a pogledala sam najnoviji od disneya princeza i žabac http://popcornandasoda.files.wordpress.com/2009/08/the-princess-and-the-frog.jpg ,
nije kompjutorska animacija ali crtić je preloš. nema zapleta, napetosti, nedoslijedan je i stvarno me razočarao jer sam istinski fan disneyevih starih animiranih crtića; pepeljuge, trnoružice, bambija, male sirene itd.

a da ne pričam da mi je dijete pola crtića bilo prestrašeno onih vudu sranja koja uopće nisu primjerena djeci.:flop:

goonie7
17.02.2010., 13:19
http://www.alpikor.org/wp-content/uploads/2007/09/madagaskar.jpg

:amen:

Urbanna
17.02.2010., 13:51
http://rippleeffects.files.wordpress.com/2009/01/wall-e-and-eve.jpg

Ja ga obožavam...a Eve mi je i na indeksu :cerek:

starky20
17.02.2010., 21:32
http://dvdcollector.nl/img/dvdhoezen/shrek_2.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=gZauzEKe_do

anđeo-s-rogićima
17.02.2010., 22:27
http://rippleeffects.files.wordpress.com/2009/01/wall-e-and-eve.jpg

Ja ga obožavam...a Eve mi je i na indeksu :cerek:

ja imam temu na mobtelu s eve... i onom biljčicom :cerek: evaaaa,, wall-ee

jaguar5
18.02.2010., 02:00

Ma nista je to vjeruj mi,svatko tko je odrastao tijekom osamdesetih zna kako su bili dobri tada crtici...he-man,blufonci,snorkijevci,rakuni,evoksi......to je neprevazidjeno

reggie31
18.02.2010., 07:42
Ne bih se složio kako je crtić u kojemu se glavni junak oblači u bijele tajice i ružičaste bluze dok je u civili, a preoblači u uggsice i krznene gaćice kada prelazi u borbeni mod, nešto naročito kvalitetno. Posebno ako u obzir uzmeš činjenicu da mu se prijateljica preoblači u ogromnu pernatu kokoš, a da stvar bude bolja - glupa je kao noć jer nikako ne kuži da je njen prijatelj princ Eternije zapravo He-man. O tigru koji se boji vlastite sjene sve dok ne dobije dozu nekakvog zračenja bolje da i ne počinjem.

Ako ćeš baš o dobrim starim crtićima, stvari tipa Tijuana Toads, Ant and Aardwark, The blue racer, Tom & Jerry i slični su totalni urnebes. Čak i desetljećima nakon što su nastali.

Od novijih animiranih crtića Wall-E i Kung-fu Panda su mi bili potpuno odlični. :top:

anđeo-s-rogićima
18.02.2010., 12:28
e da pandu sam zaboravila.. ma joj ja meni su svi super....

a tko se još sjeća onog crića labuđa princeza? to mi je isto bilo fora..

Libertango
25.02.2010., 10:38
a pogledala sam najnoviji od disneya princeza i žabac http://popcornandasoda.files.wordpress.com/2009/08/the-princess-and-the-frog.jpg ,
nije kompjutorska animacija ali crtić je preloš. nema zapleta, napetosti, nedoslijedan je i stvarno me razočarao jer sam istinski fan disneyevih starih animiranih crtića; pepeljuge, trnoružice, bambija, male sirene itd.

a da ne pričam da mi je dijete pola crtića bilo prestrašeno onih vudu sranja koja uopće nisu primjerena djeci.:flop:

A šteta. Kaj je tak loš? Baš sam to htjela pogledati, jedino kaj me smeta sinhronizacija, možda da onda radije pričekam i skinem ga s neta u oriđiđi verziji, mala sirena mi je jedan od omiljenih pa ak je tebe ovo razočaralo vjerujem da ni meni ne bi bio nekaj osobito :flop:

anđeo-s-rogićima
08.03.2010., 22:45
jel izašao crtić how to train your dragon?

Ono
08.03.2010., 22:48
ne

ihi
14.03.2010., 20:49
Kakav je to crtic ?

mymovies
15.03.2010., 13:59
Up (http://mymoviescapital.blogspot.com/2010/01/up.html) je dobar crtič i može se više puta pogledati:),a how to train your dragon mislim da još nije izašao.

k3c
15.03.2010., 18:07
Nisam pogledao do kraja no Mary and Max (http://www.imdb.com/title/tt0978762/) mi se cine skroz OK. :)

facersplaca
15.03.2010., 18:16
Kung Fu Panda valjda je jedini crtić koji sam išao gledat više puta u kino.
Čujem da će drugi dio bit 3D.
Osim toga: Walle, 9, Shrek, Up, Bolt, Madagascar i svi ostali koji imaju neke reference na nešto drugo, to jest, nešto što će razumjeti samo odrasli.

living_dead
31.07.2010., 21:21
gungrave

seronjaa
02.08.2010., 12:54
Nisam pogledao do kraja no Mary and Max (http://www.imdb.com/title/tt0978762/) mi se cine skroz OK. :)

super je :)

vaterpolist
30.12.2011., 11:11
Ja nemam baš previše iskustva sa animiranim filmovima sli sviđaju mi se Mary and Max i Iron giant.Volio bi pogledati "perfect blue"navodno je odličan.

Lik-Man
30.12.2011., 13:10
Ratatouille (http://www.imdb.com/title/tt0382932/) je dosta dobar :D

Miss Snješko
30.12.2011., 19:19
moje podrucje :cerek:

daklem, obozavam sve Disneyeve stare uratke, sucker sam na bajkovite price i tako to, vise manje bi se moglo reci da sam crtić frik, al selektivno ih gledam :D
cim nanjusim novi filmic iz Disneyeve ili Dreamworks-ove radionice, sretna sam ko malo dijete :cerek:

za preporucit imam par (ne nuzno ovim redoslijedom):

How To Train Your Dragon (http://www.youtube.com/watch?v=qHUhygdAZIw) - preodlican, animacija, tema, radnja, glasovi, fore, ma sve :cerek:

Tangled (http://www.youtube.com/watch?v=pyOyBVXDJ9Q) - takodjer odlican, ja sam vristala od smijeha :cerek:

Legend Of The Guardians - The Owls Of Ga'Hoole (http://www.youtube.com/watch?v=x8RKCmkOyB4) - jedan prekrasan animirani film s poukom :cerek:

Puss In Boots (http://www.youtube.com/watch?v=Znuq-daWfLE) - strasan crtic :cerek:

eto mog doprinosa, ne moram ni reci da za How To Train Your Dragon i Legend Of The Guardians nestrpljivo iscekujem nastavke :cerek: :cerek:

Jay&AmberFan
30.12.2011., 19:22
Despicable me (It's so fluffy, I'm gonna dieeeeeeeeeeeeee :cheer: ) i Tangled.

alevkov
10.01.2013., 21:49
Ja obozavam aminirane crtice, etc evo mojih Top5 do sada pogledanih i najbolje preporuke za gledanje:

1. Ratatouille
2. Rango
3. 9 (Nine)
4. Monster House
5. The Nightmare Before Christmas

Juden
11.01.2013., 01:03
Sinhronizirani Tangled na HR mi je odlican. :)

Sent via Tapatalk

kleopatra_23
11.01.2013., 10:18
Nisam ljubitelj crtica, ali Up ima posebno mjesto u mom srcu. Divan crtic koji se moze pogledati vise puta :cerek:

Nightmare before christmas je takodjer jedan od boljih.

U zadnje vrijeme sam pogledala Hotel Transilvanija i ok je,ali nista specijalno.

alevkov
11.01.2013., 11:15
Up je dobar ali bas previse djeciji barem meni. Od zadnjih ParaNorman i Brave nisu loši oba vrijedi pogledati a Hotel sam cekao bluray rip pa gledam to veceras :)

emnasut462
11.01.2013., 13:06
Neil Gaimanova Coraline - http://www.youtube.com/watch?v=J8EeoMLivA8

Od kracih npr:
The passenger – kratki filmic od nekih 7 minuta – http://www.youtube.com/watch?v=OGW0aQSgyxQ
Pixarov (kratki) o e.t-u - http://www.youtube.com/watch?v=xcDD22R6Lck
I kako jedna muha maltretira Boga - http://www.youtube.com/watch?v=93xY06Sh7FE

Mope
11.01.2013., 15:30
Preko ograde i Wally:)

Zombie_666
11.01.2013., 20:32
Hellsing OVA serijal.

Wall E svakako i Over The Hedge.

Juden
11.01.2013., 23:17
Walle je postao klasik, pod obavezno gledanje svakome :)

Sent via Tapatalk

tromo
14.01.2013., 21:56
Flushed Away 2006 ,od smjesnijih

alevkov
18.01.2013., 21:17
Hotel Transilvania upravo izgledao film, nije da je loš mislim video je napucan ali sve vise odustaju od onih storytellera, to mi se nikako ne dopada. HT je vizuelno odlican ali jednostavnom pricom zakazuje i to kvari kompletan dojam. Humor je nekako premlad, mislim dosta gluposti (satire je 0 a ima potencijal 100) to sam djelimicno i mislio gore kad sam napisao nema vise storytellera. Muzika, isto.

Za Film dajem 6.5/10 u rankingu gdje su Rango 9/10 i Ratatouille 10/10.

Juden
18.01.2013., 22:36
Sto se ovih novijih izvikanih tice: Hotel Transylvania, Frankenweenie, Wreck it Ralph, po meni ovaj zadnji odskace od prva dva.

Sent via Tapatalk

Jean Paul
19.01.2013., 12:38
Prije par dana pogledao Brave i stvarno mi se svidio!
Na IMDB ima ocijenu 7.2_ja mu dajem barem 9:D

Ajutokintumi
22.01.2013., 18:50
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 (2012) (http://www.imdb.com/title/tt2313197/?ref_=fn_al_tt_7) & Part 2 (http://www.imdb.com/title/tt2166834/?ref_=fn_al_tt_6)

spoiler alert!!!

lijepo ga je bilo pogledati u finoj kvaliteti. i dobro dođe malo za promjenu old scool cartoon animacije nakon dugo dugo vremena.
nisu mi uopće smetale izrazito ravne konture lica i tijela, jer da nije tako, da se težilo nekakvom realizmu, mislim da ne bi valjalo.
možda mi je ipak malčice smetala preširoka i nezgrapna (da ne kažem debela) tjelesna kontura samog batmana.

a radnja je onako, tipično batmanska, sa puno globalnog nasilja, sa ne baš inspirativnim dijalozima,
sa snažnim (malo ipak pretjerano snažnim) muškarcima, sa inovacijama (robin je ustvari djevojka, batman army), seksipilnim ženama (kao i obično), sa puno pucnjave (zvuk je odličan) i vratolomije. i superman je tu :kava:

http://www.modernmythmedia.com/wp-content/uploads/2012/08/Batman_TDKR_Movie.jpg

7/10 "slice and dice" :D

Juden
23.01.2013., 00:52
Ovaj animirani Betmen izgleda zanimljivo. Imam prvi dio na disku, moglo bi se pogledati. :)

Sent via Tapatalk

rompepe
01.05.2013., 09:31
https://vimeo.com/65001135

uzivajte, a onda uzitak podijelite i sa drugima!

rompepe
05.05.2013., 09:30
https://vimeo.com/65001135

uzivajte, a onda uzitak podijelite i sa drugima!

odskora i na youtube-u, a uskoro i na festivalu animacije u vasem gradu!

http://www.youtube.com/watch?v=acdTYoyuIzQ