PDA

View Full Version : Mljet

stranice : [1] 2

wardancer
03.05.2005., 22:48
Eto ovako, nas 4-5 cura :trio: iskorištavamo poslijednje ljeto slobode i namjeravamo ga provesti na najljepšoj obali-našoj. Naravno, tipično za studentice, jedini nam je problem lova. E sad, jedno mjesto koje jaaaaako želimo vidjet je Mljet. Ja sam malo kopala po netu, al nisam našla ništa što bi si mi mogle priuštiti :tuzni: u oglasniku uopće nisam našla Mljet :( Pa se pitam, jel moguće da je Mljet tako ekskluzivan ili netko zna kako naći jeftin smještaj (ma kakav bio, ak imamo gdje na pod leć i gdje se popišat :top: ). A mi bi išle :cry:

sara4
05.05.2005., 09:10
Obzirom da sam i ja trazila smjestaj na Mljetu, djelomicno sam upucena u ono sto se da pronaci na netu. Cijene su dosta visoke, npr. najjeftiniji studio-apartman za 2 osobe za 7 dana (koji sam nasla) dodje 600 kn manje nego 7 polupansiona u hotelu ***. Mozda ima jeftinijih apartmana koji se ne nalaze na Internetu...ne znam. A da odete u postsezoni...vidjela sam apartman za 4+1 za 55 eura? Je l' vam to puno?

the ja
05.05.2005., 12:58
curke moje... zasto zadnje ljeto slobode, ne budite pesimisticne? :cool:

ovako, mljet ima jedan jedini hotel i par manjih mista sa privatnim smjestajom... ja san nasa smjestaj priko plavog oglasnika, ne mogu se sitit koliko je kosta, ali nesto u rangu ostalih nasih otoka u sezoni...

ali, ako trazite ludi provod(zakljucija bi) onda mljet sigurno nije misto za to... na cilom otoku nema disco cluba niti nekakvih barova koji rade do ranih jutarnjih sati... svakako, lipo ga je vidit i uzivat, ali ja san tamo bija s curom kad san tija jedan miran godisnji odmor i uzivanciju u cistom moru... pa sad ako van to pase odite... doduse, ja san bija prije 4 godine, mozda se nesto prominilo, ali cisto sumnjam...

wardancer
05.05.2005., 16:47
Thnx na odgovorima :kiss: začudilo me što u oglasniku nisam našla ponude za mljet, ali nada umire poslijednja :moli: (baš se guštam s ovim smajlićima :) Postsezona je za ispite, a što se tiče ludog provoda, mljet je samo jedna postaja na našem putu :trio:

the ja
05.05.2005., 22:35
na mljetu ce znaci bit mali predah par dana pa nastavak ludiranja :) sritno...

wardancer
06.05.2005., 20:46
OK. Onda samo još jednom pozivam ljude da se jave ako imaju savjet za mljet. Svako iskustvo je također dobro došlo :)

frch
06.05.2005., 21:47
wardancer kaže:
OK. Onda samo još jednom pozivam ljude da se jave ako imaju savjet za mljet. Svako iskustvo je također dobro došlo :)
šator vreća improvizacija... najbolje..:)

wardancer
07.05.2005., 00:09
frch kaže:
šator vreća improvizacija... najbolje..:)

pa tako će vjerovatno i završiti, vreće ionako nosimo sa sobom. Samo da nam se ne ponovi supetar :azdaja: cijele noći su nas policajci (ili možda "noćni čuvari plaže":confused: ) budili i micali (nas dvije na kilometarskoj plaži) jer je to gradska/hotelska/privatna (ovisno gdje bi nas zatekli) plaža i tu se ne smije spavati. Sad se cerekam kad pomislim na te ljude kak nas traže po mraku, al onda mi je to bilo naprosto nevjerovatno!

Natch
18.05.2005., 15:20
ima dobar i jeftin hotel odisej, ima privatni smjestaj, jeftin (70 kuna nocenje po osobi), i ima kamp, vrlo jeftin...a mozete kampirat i na divlje, ako ste dovoljno lude, u sto ne sumnjam...:top:

Roko
19.05.2005., 08:56
wardancer kaže:
pa tako će vjerovatno i završiti, vreće ionako nosimo sa sobom. Samo da nam se ne ponovi supetar :azdaja: cijele noći su nas policajci (ili možda "noćni čuvari plaže":confused: ) budili i micali (nas dvije na kilometarskoj plaži) jer je to gradska/hotelska/privatna (ovisno gdje bi nas zatekli) plaža i tu se ne smije spavati. Sad se cerekam kad pomislim na te ljude kak nas traže po mraku, al onda mi je to bilo naprosto nevjerovatno!

ima mali kamp u mjestu Ropa na Mljetu koje je van NP.

Mozete ici i u Sobru. Nije cijeli Mljet NP.

wardancer
19.05.2005., 19:19
Hvala! Hvala! :kiss: Ipak, cijene su izgleda na mljetu porasle
cjenik odiseja (http://www.hotelodisej.hr/html/mljet.html) Moguće i zbog glupog realitija koji se baš tamo mora održavati...Al, ne odustajem. Iskopala sam hrpicu telefona od razl. ugostitelja na netu i sutra idem zivkati. Mislim, možda se čini glupo kaj sam zapela baš za mljet, ali već godinama želim tamo otići. Jooj, ne smijem više, čim počnem razmišljat o ljetu i moru i bla, bla, mozak mi se pretvori u kašu :zivili: :Slin: :Pivo: :romeo: :trio: :jumping:

Imoen
20.05.2005., 00:20
kad sam ja isla na mljet prije 4 godine isto nije bilo u oglasniku nista za mljet, al smo ipak odlucili otici nablef. prvi dan smo spavali u autu, a drugi dan sjeli na kavu dok nam je konobar (oni sve znaju) zivkao uokolo za sobu... sumnjam dam necete naci sobu za sebe...
po mom misljenju bi bilo super imati auto il svoj bajk za mljet, a ak vec nemas onda pokusajte snagom volje cijeli otok pregledati jer je fantastican... Saplunara, NP Mljet, Prožura, Soline, ma prekrasno...

wardancer
25.05.2005., 11:11
imoen kaže:
kad sam ja isla na mljet prije 4 godine isto nije bilo u oglasniku nista za mljet, al smo ipak odlucili otici nablef. prvi dan smo spavali u autu, a drugi dan sjeli na kavu dok nam je konobar (oni sve znaju) zivkao uokolo za sobu... sumnjam dam necete naci sobu za sebe...
po mom misljenju bi bilo super imati auto il svoj bajk za mljet, a ak vec nemas onda pokusajte snagom volje cijeli otok pregledati jer je fantastican... Saplunara, NP Mljet, Prožura, Soline, ma prekrasno...

Ah, volje imamo najviše :) Zasad sam našla neke ponude na netu i slala neke mailove, al već smo se dogovorili da idemo našli smještaj ili ne :headbang: ionak teglimo vreće sa sobom...a bilo bi super iznajmit bajk barem na jedan dan, pokušavam iskopat cijene na netu, ak nisu užas, baš bi si mogli priuštiti, ionako ćemo cijelo vrijeme biti na litri vina i štruci kruha :klopa:

joop
16.04.2007., 11:43
Ove godine smo se napokon odlucili godisnji provesti na Mljetu...
a kako ne znam nikog ko je tamo bio, svaka informacija je dobrodosla...

Kakva je situacija sa privatnim smjestajem?
(trazimo apatrman za dvije osobe)
U kojem mjestu se najbolje smjestiti i zasto?

Kakve su plaze? Dal ima kamenitih plaza?

Kakva je povezanost sa Dubrovnikom? Dal ima do Mljeta katamaran ili trajekt iz Splita?

Znam da to definitivno nije otok za ludi provod,ali dal' ima ikakvih naznaka 'nocnog zivota', odn. bar neka konoba ili nesto sto radi dulje od 23h?

Kakva je sitaucija s restoranima i konobama? Gdje ih ima najvise i koji su najbolji....
Naime, ne nosimo hranu sa sobom i mislimo se pretezno hranit po konobama i restoranima, pa nam je to jako bitno...

Hvala svima unaprijed:)

MilkyWay
16.04.2007., 12:32
Evo, za Mljet ti preporučam Pomenu ili Polače. Obje su luke, no tamo vam trajekt neće pristati. U Pomeni ima hotel Odisej koji mi je ostao u dobrom sjećanju, a ima i dosta privatnog smještaja. Oba mjesta su u NP Mljet koji je fantastičan. Kupanje u slanim jezerima je svakako doživljaj. NP Mljet je izvrstan za sportaše.
Trajekti idu do Sobre iz Prapratnog i Dubrovnika. Sobra je na sredini otoka.

joop
17.04.2007., 20:28
I meni Pomena i Polaca najbolje zvuce po ovome sto sam procitala do sada:)

Dal ima nekih restorana i/ili konoba u tim mjestima koje bi preporucili?

Dal' je bas potrebno na mljet ici autom ili je dovoljno 2-3 puta iznajmiti tamo skuter ili peglicu da bi se vidio cijeli otok?

Gdje su najbolje kamene plaze?

legrandblu
18.04.2007., 09:10
Bila na Mljetu - za mene je to pravi raj na zemlji :top: . savrseno mjesto. Unajmili smo apartman ***** u Pomeni, imaju i svoj restoran ljeti. Apartmani su bili super, obitelj je jako ljubazna.

http://*********.htm

seti
18.04.2007., 09:50
zašto ne Babine kuće? Na samom Velikom jezeru, smještaj se može naći i za 100kn noć/osoba, a blizu je svemu što vrijedi u NP, u centru (vidi http://www.np-mljet.hr/upoznajte_np-mljet.html). Nedaleko (most izmedju malog i velikog jezera) mozete iznajmiti bicikle, kajake i kanue - veslanje po jezerima je krasno iskustvo jer ima vrlo malo motornih čamaca (samo oni od NPa i par domaćih ribara) i vrlo je mirno. Pješice 5min je pristanište, za izlete i ljetne koncerte na otočić sv.Marije, nedaleko je i simpa selo Govedjari. Biciklima mozete obici oba jezera ukrug, brzo stici do Pomene ili Polače na noćni život (kakav-takav), do ravnih stijena za sunčanje "kod križa"...
Nigdje drugdje nećete naći takvu potpunu tišinu kao u Babinim kućama (možda Soline,ali su one dalje od svega). Totalni zen. Bio sam tamo lani i zaljubio se u taj mir

greta
21.04.2007., 21:21
evo i ovaj link: http://www.mljet.hr/
svako mjesto na otoku Mljetu je lijepo i posebno na svoj nacin:)
gdje se smjestiti na otoku ovisi o ukusu, ali bilo gdje da se smjestite, bilo u nacionalnom parku ili na ostatku otoka svugdje je prelijepo
obavezno posjetiti:
kad vec pitate za kamene plaze: Odisejeva spilja je idealno mjesto...
nalazi se u blizini sredisnjeg mjesta Babino Polje (koji se ne nalazi u nacionalnom parku).
Odisejeva spilja je nesto posebno. Postoji ulaz u spilju sa kopna, ali poseban osjecaj je ulaz u spilju sa morske strane, znaci plivajuci.
Na toj 'plazi' ako je tako mozemo nazvati su tako ravne i glatke stijene da je gotovo nevjerojatno da je to djelo prirode.
Najmanja dubina mora je otprilike oko 7 m, dakle nema plicaka...:)
more je savrseno cisto.
u spilji ribari spremaju svoje barke za loseg vremena.
osim nacionalnog parka koji je dozivljaj sam po sebi, obavezno posjetiti plazu na najjuznijem djelu otoka blizu mjesta Korita
plaza se zove Saplunara (sitni, sitni pjesak, a plicak se proteze gotovo pedesetak metara u dubinu...
Mljet je savrseno mjesto za odmor u miru i potpuno uzivanje u prirodi.:s

tanja88
24.04.2007., 14:17
Ja sam lani ljetovala u Saplunari, zadnji tjedan lipnja, apartman 2+1 je bio 45eura/dan. Ako si za miran odmor, onda je Saplunara super izbor. Ja sam skroz oduševljena, to mi je najljepše mjesto-plaža gdje sam bila. Nacionalni park je također fantastičan, ali Saplunara je puno mirnija. Ove godine možda ponovo odem tamo.

NoWa
24.04.2007., 21:24
trajekt jedino ide s pelješca (prapatno u sobru) i iz dubrovnika (u sobru također)

snupy
08.05.2007., 17:08
ja proslo ljeto bila na mljetu u saplunari, predivnoooooooooooo!!!
toliko mira, tisine, prirode, cistoce i fine papice
ja sam nasla pansion, sobe i klopa (pp) 32E po osobi u sezoni!
nije puno a smjestaj i klopa su super.

Zaphod Beeblebrox
23.05.2007., 11:42
trajekt iz Prapratnog ide 4 ili 5 puta dnevno za Sobru.
iz dubrovnika ide katamaran dva puta dnevno za Sobru i Polace (NP)
ako ste se odlucili za Mljet, morate biti u NP. Energija se ne moze usporediti, iako je lijepo bilo gdje na Mljetu.
Mislim da ima i previse stvari za vidjet u NP da bi se dolazilo sa autom. Dovoljno je iznajmiti automobil (mali, slatki kabrioleti) jedan il dva dana, pa se zaletit do Saplunare (pjescana plaza).

Hotel Odisej u Pomeni je izvrstan, ima fantasticnu hranu (svedski stol), puno mogucnosti sporta, izleta, a slana jezera su blizu..
moze se dogovoriti i posebna cijena s njima, ako imaju mjesta naravno...

Babine Kuce su isto lijepo mjesto na velikom jezeru, ali privatni smjestaj je uvijek macak u vreci, ovisis o raspolozenju vlasnika... znam slicne ljude koji su bili u iste obitelji u razlicitim datumima i prvi su rekli da im je bilo super i da su ljudi super, drugi su rekli da su bili nekulturni i pomalo bezobrazni.. ali nije im to smetalo previse, jer NP zraci takvom energijom da ti se sve brige cine daleko.....

TiNa.
24.05.2007., 16:21
a gdje se snimao survivor? na kojoj lokaciji

ciganche
24.05.2007., 16:47
Saplunara :top:

snupy
24.05.2007., 17:34
ja bila prosle godine u saplunari u privatnom smjestaju.
fenomenalno je bilo
preporucam svakome

Las Legolas
27.05.2007., 14:47
Evo napokon san se odlucija provest odmor sa svojom djevom na Mljetu, zanima me polupansion u nekakvom hotelu,
al jedini kojeg san nasa na netu je Odisej pa me zanima ima li jos koji hotel, bilo bi izvrsno neki manji- obiteljski koji nudi nocenje s doruckom, blizina NP-a mi i nije toliko bitna jer planiram ic s autom pa lako obidjem cijeli otok.

Ajd ako imate kakve prijedloge bio bih izuzetno zahvalan :)

snupy
28.05.2007., 12:35
odisej je jedini hotel na otoku.
ima hrpa privatnog smjestaja tipa ND.

Zaphod Beeblebrox
30.05.2007., 18:18
U hotelu Odisej isto imas nocenje s doruckom... u osmom mjesecu su malo skuplji, ali kroz sedmi se da nac povoljnih aranzmana...

kontaktiraj ih direktno, reci im koliko para imas za smjestaj i pitaj sto mogu ponuditi.....

mozda ti i pomognu sa savjetom za privatni smjestaj.

tanja1230
11.06.2007., 17:30
Jel' bio netko mozda u Okuklju? Jel ima tamo kakva plaza?

kotulica
11.06.2007., 22:04
mljet je predivan i sve navedene preporuke su odlične.

ali meni je najljepše doživjeti mljeta s mora.

ah, to morate probati. barkom ili jedrlicom 4-5 dana ploviti i to osobito sa zapadne strane otoka, one prema otvorenom moru (ne može se usporediti s istočnom stranom). koje su to uvale, koji je to raj zemaljski......meni najljepši otok na ovoj planeti. a koliko se ribe može uhvatiti pa onda odmah, onako iz mora objedovati. raj. :cerek:

p.s.

vidim da nitko nije spomenuo limune. to je isto pješćana plažica na najjužnijoj ponti otoka.

snupy
12.06.2007., 07:34
Jel' bio netko mozda u Okuklju? Jel ima tamo kakva plaza?

ako se dobro sjecam ima betonirana i stijene

Putnik92
12.06.2007., 09:05
Molim lijepo ko je bio na Mljetu da mi pošalje PM gdje ste točno bili. Zanima me 23.7. - 27.7. ovog ljeta, udaljenost od mora/plaže potpuno nebitna. Na netu ima tek par iznajmljivača, adriatica i slični imaju visoke cijene, a ovaj popis na stranicama TZ Mljet mi baš puno ne znači jer mi iznajmljivači na telefon ionako mogu koješta napričat.

tanja1230
12.06.2007., 10:53
Molim lijepo ko je bio na Mljetu da mi pošalje PM gdje ste točno bili. Zanima me 23.7. - 27.7. ovog ljeta, udaljenost od mora/plaže potpuno nebitna. Na netu ima tek par iznajmljivača, adriatica i slični imaju visoke cijene, a ovaj popis na stranicama TZ Mljet mi baš puno ne znači jer mi iznajmljivači na telefon ionako mogu koješta napričat.

Imamo isti problem. I ja nisam bas nasla oglasa za Mljet, a ovi sto se oglasavaju na internetu su mi ful preskupi. Nekako se bas ne usudim ici s bebom na srecu...

snupy
12.06.2007., 12:11
evo ja sam bila u ovom smjestaju:

toplo preprucam (ne reklamiram), samo neznam ima li mjesta

Ovakve direktne linkove možeš preporučiti PM-om, objavljujući ih na forumu samo navlačiš opomene.

tanja1230
12.06.2007., 14:24
evo ja sam bila u ovom smjestaju:

toplo preprucam (ne reklamiram), samo neznam ima li mjesta

Posalji PM:kiss:

snupy
12.06.2007., 15:30
sorry:cerek:
necu vise

bluntman
21.06.2007., 15:38
Namjeravam s dragom otputovati na Mljet pa me zanima kakva je povezanost s Dubrovnikom? Tj. kako često idu trajeki i koje su cijene prijevoza?

Zanima me još par stvari kojih se ne mogu sjetiti dok se konsultiram s partnerom :D

p.s. Putnik 92, i mi u to vrijeme namjeravamo ići na Mljet, pa eto... Navrati na briškulu :D

snupy
21.06.2007., 19:35
Namjeravam s dragom otputovati na Mljet pa me zanima kakva je povezanost s Dubrovnikom? Tj. kako često idu trajeki i koje su cijene prijevoza?

Zanima me još par stvari kojih se ne mogu sjetiti dok se konsultiram s partnerom :D

p.s. Putnik 92, i mi u to vrijeme namjeravamo ići na Mljet, pa eto... Navrati na briškulu :D

pogledaj na stranicama jadrolinije:
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/hr.831.pdf

snupy
21.06.2007., 19:36
cijena:
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1426

Whales
30.06.2007., 12:43
Upravo sam rezervirala privatni smještaj u Polačama na Mljetu, 21 - 28.07. Idemo ja i dečko. nije naq bitan nikakv ludi provod, nego samo i isključivo odmor i vidjeti što više od prirodnih ljepota otoka
Zanima me je li netko bio tamo ? koliko je daleko Nacionalni park?
Što sve još vidjeti na Mljetu?
Restoran za preporučiti?

Hvala puno!

Pahuljica01
30.06.2007., 18:44

Ja isto razmišljam otprilike u tom periodu do Mljeta... A daj mi reci, ovi linkići koje imaš u potpisu dolje? vidim da ima par apartmana na Mljetu dosta povoljno, jel to provjereno, ili?
tnx

p.s. također, molim sve ako imaju kakve provjerene apartmane, da mi pošalju kontakt na PM... ne volim baš putovati na slijepo... HVALA:kiss:

Putnik92
30.06.2007., 20:48
Ja isto razmišljam otprilike u tom periodu do Mljeta... A daj mi reci, ovi linkići koje imaš u potpisu dolje? vidim da ima par apartmana na Mljetu dosta povoljno, jel to provjereno, ili?

Ne ne, za točnost informacija moraš vjerovati (ili ne) vlasnicima apartmana (tj. web stranica). Ja sam na kraju ipak našao smještaj preko agencije...

Pahuljica01
01.07.2007., 00:43
U agenciji?? Kojoj? Ja kako imam viksu na moru, totalno sam neupućena u ovo traženje apartmana...

i o kojoj cijeni je riječ? Ja bi išla solo s dečkom, i čini mi se ko da su apartmani za dvoje fakat preskupi... puno je jeftinije kad vas je više, ali... opet... kad želiš ići na neko mirnije mjesto, teško skupit ekipu :-)

Putnik92
01.07.2007., 09:42
PM...

greta
01.07.2007., 10:13
Upravo sam rezervirala privatni smještaj u Polačama na Mljetu, 21 - 28.07. Idemo ja i dečko. nije naq bitan nikakv ludi provod, nego samo i isključivo odmor i vidjeti što više od prirodnih ljepota otoka
Zanima me je li netko bio tamo ? koliko je daleko Nacionalni park?
Što sve još vidjeti na Mljetu?
Restoran za preporučiti?

Hvala puno!

Polace su tik do nacionalnog parka, na istoj su strani otoka...sve ti je to jako blizu...
posjetiti:

- nacionalni park (vidjet cete vec...veliko i malo jezero, voznja brodicem po jezeru do otocica sv. Marije na jezeru, na otocicu je benediktinski samostan...), prekrasno.:)

- juzni dio otoka,
pored mjesta Korita se nalazi velika pjescana plaza sa sitnim, mekanim pjeskom...zove se Saplunara:)

- sredisnji dio otoka
u blizini mjesta Babino Polje nalazi se uvala-(plaza) Sutmiholjska pa se i tamo mozete kupati...
i takodjer blizu Babinog Polja (pjesice desetak minuta kroz polja jer se ne moze autom) obavezno posjetiti Odisejevu spilju...to je spilja na moru u stjenama...nesto fenomenalno.:)
tamo je takodjer plaza, ali stjenovita, nema plicaka pri ulasku u more, ali postoje zgodni pristupi moru tako da nije problem...
stjene su potpuno ravne...
ulaz u spilju postoji i sa kopnene strane, ali potpuni dozivljaj je ulazak s morske strane, plivajuci...prizor za pamcenje.:)

- sto se tice restorana, ima ih nekoliko na otoku, a imas upravo u Polacama jedan restoran s dugogodisnjom tradicijom zove se Ogigija.

- grana bora raste skroz do mora i na njoj se nalazi gnjezdo i skoljke.:cerek:
kao sto je prethodno vec napisano... meditacijski prostor...:)

Putnik92
01.07.2007., 12:57
Dragi znalci otoka...

Može li se pješke doć do uvale u NP-u što ju zatvara Goli Rat te uvale Blaca u NP-u?

Ide li asfalt do Kozarice, Rope i Sutmiholjske?

Kako se iz Babinog Polja nalazi put za spilju?

Ima li još koje mjesto (osim onih očitih) gdje se može pješke prići moru?

paučko
01.07.2007., 13:15
Polace su tik do nacionalnog parka,

Polače su U samom nacionalnom parku. NP nisu samo jezera nego i šuma oko njih, sve do jedne trećine otoka prema babinom polju. Kad ideš autom iz babinog polja prema NPu imaš onu jednu veliku čistinu na kojoj se cesta prvo spušta a zatim uspinje. Na vrhu uspona se nalazi velika tabla preko cijele ceste na kojoj piše NP Mljet. Tamo počinje NP.

greta
01.07.2007., 13:22
Polače su U samom nacionalnom parku. NP nisu samo jezera nego i šuma oko njih, sve do jedne trećine otoka prema babinom polju. Kad ideš autom iz babinog polja prema NPu imaš onu jednu veliku čistinu na kojoj se cesta prvo spušta a zatim uspinje. Na vrhu uspona se nalazi velika tabla preko cijele ceste na kojoj piše NP Mljet. Tamo počinje NP.

moje misljenje je da je cijeli otok prekrasan jednako kao i dio NP i nije bitno gdje je tocno i precizno granica NP, mislila sam na to da se u Polacama ne placa ulaznica za NP...:) kad je vec Whales pitala gdje su Polace.
eto.;)

paučko
01.07.2007., 13:26
Može li se pješke doć do uvale u NP-u što ju zatvara Goli Rat te uvale Blaca u NP-u?

valjda može, svugdje se može doč pješke... ako je to ona uvala na koju ja mislim, tamo ti je tako grozno prljavo da to ne možeš zamislit. tamo več godinama nitko nije čistio, a more donosi svo moguće smeće. definitivno nije ni za kupanje, ni za šetanje, a i kad ideš barkom bude ti muka... :flop:

do Rope ima, Ropa je kojih 200 metara od glavne ceste. Do kozarice brijem da ima, a do Sutmiholjske, ako i ima, cesta je jedva dovoljno široka za jedan auto. Grozno nešto. Uostalom, ta Sutmiholjska je malo tužna i bezveze. 5 metara plažice i sunce koje zađe u 2 popodne.

imaš tablu :zubo:

paučko
01.07.2007., 13:30
mislila sam na to da se u Polacama ne placa ulaznica za NP...

onda te valjda nisu ulovili ovi iz malog kioska koji naplačuju ulaznice, i u Polačama ;)

Plača se itekako, čim turisti siđu s None Ane moraju kupit kartu, pa makar ne išli do jezera...

greta
01.07.2007., 13:40
Dragi znalci otoka...

Ima li još koje mjesto (osim onih očitih) gdje se može pješke prići moru?

- za Sutmiholjsku valu znam 100% da ide asfalt do kraja, a za ovo drugo nisam sigurna, znam da su nesto asfaltirali...ali nisam sigurna.
- iz Babinog Polja ima vise puteljaka koji vode za Odisejevu spilju...
najlakse mi je za objasniti slijedeci
...ako ste sa autom, parkirati se kod poste u Babinom Polju, tamo su stepenice koje se spustaju ispod ceste za Osnovnu skolu...znaci, spustiti se tim stepenicama i onda dalje postoje oznake cijelim putem do spilje, ide se kroz polja...nije daleko oko 10, 15 minuta...kazem postoje oznake...:)
- ima jos nekih mjesta kod Babinog Polja gdje se ljudi kupaju, ali nema klasicnih plaza nego su stjenovite... npr. Prag
ili Podocici u smjeru Sutmiholjske.
evo ovo je sto mogu pomoci.;)

greta
01.07.2007., 13:50
onda te valjda nisu ulovili ovi iz malog kioska koji naplačuju ulaznice, i u Polačama ;)

Plača se itekako, čim turisti siđu s None Ane moraju kupit kartu, pa makar ne išli do jezera...

nisam znala da se vec u Polacama placa ulaznica za nacionalni park:confused:
istina, nisam bila na Mljetu vec par godina...:o
dolazila sam svako ljeto kao klinka...:)
svejedno mislim, ako ides iz Babinog Polja mislim da na ulazu u Polace ne moras placati ulaznicu...

...stigao kapitalizam i na Mljet pa sire granice naplacivanja ;)

Whales
01.07.2007., 15:25
nisam znala da se vec u Polacama placa ulaznica za nacionalni park:confused:
istina, nisam bila na Mljetu vec par godina...:o
dolazila sam svako ljeto kao klinka...:)
svejedno mislim, ako ides iz Babinog Polja mislim da na ulazu u Polace ne moras placati ulaznicu...

...stigao kapitalizam i na Mljet pa sire granice naplacivanja ;)

Hvala puno na informacijama!!!:) :)

Samo još jedno pitanje oko naplaćivanja ulaza ... vidim na stranicama NP Mljet da je ulaz 90kn. Da li to zanči da ako sam locirana u Polačama da mi naplaćuju svaki dan ?

paučko
01.07.2007., 15:30
druga je stvar ako si tamo na smještaju, to onda vlasnik smještaja sređuje. trebaš platit samo prvi put i onda ti vrijedi kao dok god si tamo. al s time da je u cijenu ulaznice uključena povratna karta za kombi do jezera i nazad, te povratna karta za brodić do Melite, svaki iduči put ako misliš koristit kombi ili brod moraš platit.

greta
01.07.2007., 15:34
Hvala puno na informacijama!!!:) :)

Samo još jedno pitanje oko naplaćivanja ulaza ... vidim na stranicama NP Mljet da je ulaz 90kn. Da li to zanči da ako sam locirana u Polačama da mi naplaćuju svaki dan ?

mislim da ne...sigurno se ne naplacuje svaki dan.
ali najbolje da se konzultiras sa ljudima kod kojih si iznajmila smjestaj...:)

greta
01.07.2007., 15:41
evo Paucko je vec odgovorio...a ja mislila da sam ja neki znalac o Mljetu.;)

Putnik92
01.07.2007., 16:18
Zahvaljujem dobrim ljudima. :)
Mene baš ne zanima puno kupanje i sunčanje (to mogu svugdje), već više obić sve te skrivene kutke (bez obzira što neki od njih možda nisu bog-zna-što).

paučko
01.07.2007., 16:27
Zahvaljujem dobrim ljudima. :)
Mene baš ne zanima puno kupanje i sunčanje (to mogu svugdje), već više obić sve te skrivene kutke (bez obzira što neki od njih možda nisu bog-zna-što).

sam nacionalni park je divan, možeš šetat po šumi od jutra do mraka a da ti ne bude dosadno... :)

otrovnih zmija nema, crnih udovica isto. pazi se škorpiona i divljih svinja. ima ih na mljetu puno previše, a te mrcine mogu biti itekako opasne, pogotovo ako se radi o ženki koja čuva podmladak. makar u pravilu, one izbjegavaju ljude čim ih nanjuše. a po noći dolaze ljudima do kuća u potrazi za hranom.

i ako te stane naganjat divlja svinja nemoj mislit da ćeš je se riješit skakanjem u vodu. te beštije plivaju ko torpedo! :mig:

Pahuljica01
02.07.2007., 23:27
A dajte mi recite... jel postoji kakav javni prijevoz na Mljetu? Ili smo na milost - nemilost taksista?

I u kojem gradiću ima najviše sadržaja tipa - dućan, kafići, restorančići i slično? Thanks na informacijama!

paučko
03.07.2007., 11:00
A dajte mi recite... jel postoji kakav javni prijevoz na Mljetu? Ili smo na milost - nemilost taksista?

I u kojem gradiću ima najviše sadržaja tipa - dućan, kafići, restorančići i slično? Thanks na informacijama!

ima bus. ima kombi od NP-a koji vozi od Polača/Pomene do jezera i nazad. ima rent-a-peglica-bez-krova :driver:

u pomeni imaš jedan dučan, jedan kiosk, par štandova i suvenirnicu. par konoba i hotel s najgorom picerijom na svijetu. birc na plaži u sklopu hotela.

u polačama imaš dva tri dučana, hrpu restorana.

najveći dučan je malo iza babinog polja.

ima dučan na velikom jezeru, a tamo je i pošta. imaš restoran na meliti.

štajaznam. nema tamo baš sadržaja. ima šuma :)

Pahuljica01
03.07.2007., 19:00
Ma šumu i tražim :-)) Nego, bili bi u sobi, privatni smještaj, pa da se imam gdje prehraniti :-))

Prošle godine smo bili u Skrivenoj Luci na Lastovu, prvi dućan je 8km bio udaljen :rolleyes: Kafića nije bilo, samo dva restorana u marini/luci...
Tak da... ne tražimo previše - svježi kruh i kavu :-))

Putnik92
03.07.2007., 19:20
...par konoba i hotel s najgorom picerijom na svijetu. birc na plaži u sklopu hotela...

O da, a gdje se jede najbolja pica na Mljetu? Ili bar jestiva...

paučko
04.07.2007., 16:09

u Dubrovniku :mig:

lukre
09.07.2007., 21:16
Idem s dečkom na mljet ovo ljeto. Iako nemamo auto mislimo obići cijeli otok.
1. Jesu li sva mjesta povezana nekakvim lokalnim busem?:confused:
2. Imaju li (ili koje mjesto ima) "tourist info" :zubo: u kojem se može naći privatni smještaj jer ga tek tamo planiramo tražiti (imamo dobra iskustva s tim na ostalim otocima, hoćemo li imati i na mljetu?:cool: )
3. Koje mjesto na mljetu po vašem mišljenju najbliže odgovara ovom opisu : plaža na kojoj ima hlada i s lijepim ulazom (da nisu stijene), da mjesto ima kakvu trgovinu i restorane i da je u blizini nac. parka.

Hvala na odgovorima!:)

Zla patka
09.07.2007., 21:23
1. nisu, najbolje ti je stopat...ja sam se vozila s pekarom...bilo zakon

2. mislim govedari...polace...babino polje...ja sam kampirala na crnjaka :o probaj ovdje (http://www.mljet.hr/opcina0.asp)

3. polace

lukre
09.07.2007., 23:20
1. nisu, najbolje ti je stopat...ja sam se vozila s pekarom...bilo zakon

2. mislim govedari...polace...babino polje...ja sam kampirala na crnjaka :o probaj ovdje (http://www.mljet.hr/opcina0.asp)

3. polace

A kakva je plaža tamo?

Zla patka
10.07.2007., 14:04
to je uvala, zasticena, gdje se dolaze usidriti jedrilice...
plaza...a tak...nije neka fenci...ima niskog drveca - idelano za sjedit u hladu...
ostalo su stijene...

preporucavam da se odlazite kupati na jezero (veliko) ako vam se ovo u polacama ne svidi...to je 10min setnje kroz sumu od kucice NP parka u polacama...nemojte napraviti gresku pa sljediti cestu sto smo mi napravili prvi put :o
pitajte nekoga pa ce vam pokazati...

e da!na karti cete dobiti kupon za 2 voznje busom i jednu voznju brodom(pristaniste-otok-malo jezero)...
preporucam da si stedite voznju kombijem za ic natrag,a tamo pjesice...stvarno nije puno za hodati...umoris se na kupanju pa ti fino dodje voznja natrag

obavezno se odite kupati u odisejevu spilju!!!malo cete se nahodat ali nije strasno...jos ak uspijete nekog ustopat tko isto ide tamo - zakon!jer se autom mozes spustiti relativno blizu spilje...

mi smo bili stacionirani u polacama...zadnji dan smo si unajmili peglicu i presli cijeli otok...bili u spilji(morali auto ostaviti na glavnoj cesti jer smo se bojali silazit po makadamu...nisu nam bas radile kocnice :))...otisli na saplunaru...jos da nas kisa nije lovila cijelo vrijeme bilo bi idealno...ostale dane kad smo negdje isli smo hvatali pekara ili nekoga tko ide na trajekt...cak su nam i stranci stajali

p.s. sad sam se sjetila!karta za park dodje 90kn i vrijedi godinu dana...tako su nama rekli!jesi ti student?!jer ako jesi imas pravo kupiti kartu za 30kn!pokusat cete odjebat ali nedaj se!jedina razlika je sto ta studentska karta ima samo jednu voznju busom do jezera...odnosno rijec je o kombiju

lukre
11.07.2007., 20:27
Hvala na svim savjetima, dobro će doći!
Nažalost nisam više studentica :(

mi smo bili stacionirani u polacama...zadnji dan smo si unajmili peglicu i presli cijeli otok...

Gdje ste unajmili tu peglicu?
Sjećaš li se koliko je poprilici koštalo iznajmljivanje?

Zla patka
12.07.2007., 10:32
Gdje ste unajmili tu peglicu?
Sjećaš li se koliko je poprilici koštalo iznajmljivanje?

mislim da je kraj pekare...brum brum se zove...sve je tak malo da nemres fulat...e da...imas i bicikle za rentat...mozes se dogovarat oko cijene ;)

mislim da smo mi peglicu platili cijeli dan 360kn...ali bilo nas je cetvero pa nam je bilo ok dat svaki 90kn...e da, peglice su registrirane na max troje :D kocnice nisu radile...nizbrdo smo se svi derali koci,koci....uzbrdo je bilo gas,gaaaaaaaas!!!!par puta smo skoro poginuli jer su ceste,vidjet ces, sirine pola metra...iskustvo s voznjom yugica bit ce od velike pomoci ;)

mislim da se cak auto ne mora vratiti tamo gdje si ga iznajmila nego na bilo koje mjesto gdje su stacionirani (znam ziher da imas jedan u trajektnoj luci ali kada smo mi dosli navecer nije radio)

jos jedna stvar
ne znam jesi li svjesna cinjenice da je trajektna luka 2km od prve civilizacije :D
mi smo prvu vecer (dosli smo zadnjim trajektom) spavali u trajektnoj luci, pa stopali ujutro aute s prvog trajekta

cnevena
19.07.2007., 17:16
da li je neko ljetovao u kampu lovor ili kampu mungos posto planiram da idem sa satorom na otok i nasla sam samo ova dva kampa
ako neko zna kak je nek pise kao i da li znate neki jos kamp na mljetu.????
ovaj kamp lovor se nalazi na kozici pa da li neko zna kako je tamo kakva je plaza i tako to pisite sto pre jer krecem iduci tjedan.
kiss

croat
26.07.2007., 11:29
Mene bi zanimalo postoji li ikakav nocni zivot na mljetu, vec sam procita da nema disca, ali postoji li ijedan kafic ili nesto slicno gdje se mladi okupljaju. I jos bi me zanimalo koja je luka najvise zatvorenija buduci da dolazimo brodom.

Zla patka
26.07.2007., 16:14
da li je neko ljetovao u kampu lovor ili kampu mungos posto planiram da idem sa satorom na otok i nasla sam samo ova dva kampa
ako neko zna kak je nek pise kao i da li znate neki jos kamp na mljetu.????
ovaj kamp lovor se nalazi na kozici pa da li neko zna kako je tamo kakva je plaza i tako to pisite sto pre jer krecem iduci tjedan.
kiss

hmmm...jedan od kampova samo ne znam koji...znam da je u pripizdini u nekoj dolini...prosla kroz njega - vozio im pekar kruh...od mora je udaljen kilometrima...cesta-makadam...par puta sam pomislila kako cemo poginuti...tak da...jako se dobro rapitaj di ides...pogotovo ako nemas auto

Zla patka
26.07.2007., 16:17
Mene bi zanimalo postoji li ikakav nocni zivot na mljetu, vec sam procita da nema disca, ali postoji li ijedan kafic ili nesto slicno gdje se mladi okupljaju. I jos bi me zanimalo koja je luka najvise zatvorenija buduci da dolazimo brodom.

na mljet se ides odmorit...nema tamo tzv. "drustvenih sadrzaja" imas par birceva...zatvaraju se rano...
kupi cugu u ducanu, sjedni na plazu i bok...

sto se mirne luke tice...polace su ti dosta zasticene...dolazi hrpa jedrilica i jahti

vekmar
27.07.2007., 14:07
jebemu pa ko lud zeli na mljet :eek:
mislim jedine atrakcije su djeca nastala incestom i par obezglavljenih trupla sta doplutaju svako malo
a od aktivnosti mozes probat- trcanje pred pobjesnjelim divljim svinjama
brrrrr
mljet=provod :lol:

Putnik92
28.07.2007., 13:31
Upravo stigoh s Mljeta, ima dobrih i loših stvari, ali šteta ga ne posjetit.

_mala_zg_
28.07.2007., 21:14
ja sam bila nekoliko gorina za redoma na mljetu. za smještaj ako nekome treba mogu nabaviti broj od obitelji koja iznajmljuje u sobri. za to se javiti na pvt.
super je restoran u babinom polju kraj birca koji se zove komarac, a restač triton. super su im palačinke. :cerek:
pijesak saplunara, kamenčići sutmiholjska uvala. super mi je što se može iznajmiti auto, brumovi zakon izgledaju..
u np ima života :) , stalno se nešto dogadja. čula sam i da početkom kolovoza dolazi puno pjevaca :kiss: .

_mala_zg_
28.07.2007., 21:18

najbolja na mljetu je meni u tritonu u babinom polju :cerek:

greta
28.07.2007., 21:22
Komarac :s

_mala_zg_
28.07.2007., 21:30
Komarac :s

hehe, meni je zakon tamo. jel bio netko?

greta
28.07.2007., 21:36
hehe, jel bio netko?

:w kultna seoska kafana:D

good vibrations:)

Putnik92
29.07.2007., 14:42
hehe, meni je zakon tamo (Komarac). jel bio netko?

Na žalost da. Konobar kao da je uvozna radna snaga iz Crne Gore - *svi* su ga gosti u kafiću zvali dok se nije dogegao da pita šta ćemo pit...

citro
30.07.2007., 13:44
Hallo svima...

evo i ja ću ovo ljeto na Mljet... jedva čekam.
Nakon toliko preporuka uspio sam rezervirati apartman i gibam na pravi odmor za dušu i tijelo!!!

imam pitanje za one koji su već imali čast uživati na tom otoku....

Restorani i cijene??? molim preporuku, ali da po mogućnosti da su cijene u nekim normalnim okvirima....za hrvatsku ;-)

_mala_zg_
30.07.2007., 14:07
moram opet u babinom polju hvalit triton ?? :)

greta
31.07.2007., 00:08
Na žalost da. Konobar kao da je uvozna radna snaga iz Crne Gore - *svi* su ga gosti u kafiću zvali dok se nije dogegao da pita šta ćemo pit...

pa kad mu je fjaka:D

ali dobri su, dobri Mljecani... :) legero ;)

Zaphod Beeblebrox
01.08.2007., 15:50
Hallo svima...

evo i ja ću ovo ljeto na Mljet... jedva čekam.
Nakon toliko preporuka uspio sam rezervirati apartman i gibam na pravi odmor za dušu i tijelo!!!

imam pitanje za one koji su već imali čast uživati na tom otoku....

Restorani i cijene??? molim preporuku, ali da po mogućnosti da su cijene u nekim normalnim okvirima....za hrvatsku ;-)

u hotelu Odisej u Pomeni imas svedski stol za 95 kn - jedi koliko hoces i sto hoces, a ima SVEGA!

citro
02.08.2007., 09:57
u hotelu Odisej u Pomeni imas svedski stol za 95 kn - jedi koliko hoces i sto hoces, a ima SVEGA!

UH, MRAK!!!

Hvala, hvala....:top: :s

Whales
03.08.2007., 12:57

Evo i je se neki dan vratila. Prvo puno hvala svima na hrpi korisnih savjeta, zbilja su pomogli!

u potpunosti se slažem s Putnikom ima i dobrih i loših stvari ( po meni sve loše vezane su uz uslugu, ljubaznost i cijene) aliz ato priroda je toliko lijepa da je šteta ne vidjeti to sve!

Natch
04.08.2007., 14:34
zanima me kraci smjestaj na mljetu. placam do 80 kuna lezaj u dvokrevetnoj, do 100 kuna jednokrevetna. zanima me i polupansion do 150 kuna.
ponude na pm. hvala.

bluelife
08.08.2007., 16:55
moze i meni onda na PM nekakva preporuka. nije mi sad toliko bitna cijena, vise me interesira da je smjestaj u redu.

bluelife
16.08.2007., 21:14
upravo se vratio sa mljeta. bio je to jednodnevni izet. bio sam sa supugom i 2gdinsnjom cerkicom. cilj mi je bio saplunara, odnosno tamosnje pjescane plaze. plaze su vrlo interesantne, ali moja mala je sizila zbog osa koje su stalno nalijetale. otisli smo vidjeti uvalu Blace. Stvarno izgleda kao neka tropska uvala, na zalost dosta je nezgodno za kupanje zbog trave, kamenja i granja. zapadna strana otoka odnosno nacionalni park je neponovljivo iskustvo. kupali smo se u jednoj od uvala velikog jezera. more je super toplo i cisto. nigdje zive duse. poneki francuz se kupa jedno 100 metara dalje ali cuje se svaka rijec jer je tisina vrlo neobicna i ocaravajuca. nestvarno.
netko tko voli i cijeni prirodu trebao bi bar jednom u zivotu otici i obaci mljet. Inace mi smo stigli prijeci cijeli otok sa istocne strane na zapadnu. dosli smo sa trajektom u 11h, otisli u 19h

Sorrela
02.09.2007., 01:59
Pa ko nije vidio Odisejevu pecinu na Mljetu ne moze ni rec da je bio, pa to jensto najljepse sto sam vidjela, a bila sam svugdje, i mljet je za deset, Saplunara extra, sve je fantazija

PUPA16
12.05.2008., 19:14
Iso bih s curom i autom,bitno mi je "samo" da je sto jeftinije,sobe jel(?),prvi put idemo tamo,skonto sam da nema kafica i ok mi je to,zelimo mir i prirodu....
s obzirom da imamo auto i da otok nije glomazan brijem da je svejedno u kojem mjestu odsjednemo no dal je stvarno tako??
Tek sam se počeo raspitivat o Mljetu.
SŠta mislite koja bi mogla biti najniža cijena dnevno za nas dvoje za noćenje,najbitniji nam je krov nad glavom(tako bar za sada govorimo:D),tuš i mala kuhinja.
Ne kuzim bas razzliku izmedju soba i apartmana na jadranu općenito,da li kad uzmes sobu imas pravo na kuhinju i wc,znam da zvučim bedasto al dosad sam na more isao uglavnom kod frendova u vikendicu i jednom u hotel pa neam pojma.
Odabrali smo Mljet na puf i fiksirali to,icemo autom po prvi put iz zagreba i prvi put trajektom no love naravno manjka pa gledamo da prodjemo što jeftinije,i pošto će nem to biti po prvo ljetovanje takve vrste brijemo da nam je svejedno gdje cemo na Mljetu odsjest,eto...ak tko zna cijene i smjestaj nek napise sta.hvalaaaaa!!!

stressless
01.06.2008., 01:57
evo nas 6 frendica ide na MLJET...nasle smo privatni smjestaj app u Babinim kucama za 90 eura po danu.... 4 dana smo tamo... tako da planiramo u tom vremenu sve obici i vidjeti malo odmoriti i onda dalje na Lastovo malo na zabavu... heheheh... nadam se da ce nam biti fenomenalno... ako ima neke ekipe koja bi isla u vremenu od 20 do 24.7. javite se pa da se zajedno druzimo.. heheheh

ako netko ima nekih korisnih savjeta slobodno neka se javi.... TNX

:):):):):)

amper123
02.06.2008., 12:05
Pozdrav,

odlučihsmo se na kampiranje ovo ljeto na Mljetu, pa me zanima, s obzirom da sam našla dva kampa - Lovor i Mungos, ima li tko kakovih iskustava s tim kampovima i kakvih?
Isto tako, trajekt ide iz Dubrovnika?
Zahvaljujem!
:D

nasmijanonebo
02.06.2008., 14:00
Pozdrav,

odlučihsmo se na kampiranje ovo ljeto na Mljetu, pa me zanima, s obzirom da sam našla dva kampa - Lovor i Mungos, ima li tko kakovih iskustava s tim kampovima i kakvih?
Isto tako, trajekt ide iz Dubrovnika?
Zahvaljujem!
:D

trajekt imas iz dubrovnika..a imas i sa peljesca sa 2 mjesta- jedan ide iz prapratnog (peljesac) za sobru (mljet), a drugi ide iz trstenika(peljesac) za polače (Mljet)
prije je trajket na liniji rijeka-split-korcula-dubrovnik pristajao 1x tjedno u sobri na mljetu, to jos treba provjeriti
sto se tice kampa, to ne zna,..

PUPA16
02.06.2008., 18:41
Nasli smo sobe po 10 E dnevno po osobi u Sobri(sto je najniza cijena),koristenje kuhinje i kupaona dakako
Dvojimo jos dal autom do Dubrovnika ili Peljeskim trajektom,cijene imate na netu,ne znam linkat jos(ljenost) al uguglajte Dalmacija Trajekti.
Skonto sam da me za ostalo nije briga previse dok tamo ne dodjem,hhvala forumasima na savjetima i pisaniji,kad se vratim slozit cu jedan postić o Mljetu ak osjetim potrebu za tim.:)
Gustajte!:top:

nasmijanonebo
03.06.2008., 08:36
Nasli smo sobe po 10 E dnevno po osobi u Sobri(sto je najniza cijena),koristenje kuhinje i kupaona dakako
Dvojimo jos dal autom do Dubrovnika ili Peljeskim trajektom,cijene imate na netu,ne znam linkat jos(ljenost) al uguglajte Dalmacija Trajekti.
Skonto sam da me za ostalo nije briga previse dok tamo ne dodjem,hhvala forumasima na savjetima i pisaniji,kad se vratim slozit cu jedan postić o Mljetu ak osjetim potrebu za tim.:)
Gustajte!:top:

nisam guglala, al cini mi se da bi sa peljesca trebao biti dosta jeftiniji trajekt nego iz dubrovnika a i blize ak ides na mljet sa sjevera..jer prapratno-sobra su mjesta preko puta, a od dubrovnika se imas dosta voziti..eh, sad trajekt iz dubrovnika stoji u kolocepu, lopudu, sipanu i mljetu. a to je krasna voznja po tim otocima:cerek:, a s druge strane s peljesca je kraci put, tj. prije dodjes do prapratnog nego do du, i trajekt dosta krace vozi nego ovaj dubrovacki...eto..

amper123
03.06.2008., 11:16
Hmm, to znači da je s Pelješca trajektom bliže i brže, ako dolazim sa sj?
To je isto Jadrolinija, ili?

Btw. zar nitko nije tamo kampirao?!
:ne zna:

nasmijanonebo
03.06.2008., 12:09
Hmm, to znači da je s Pelješca trajektom bliže i brže, ako dolazim sa sj?
To je isto Jadrolinija, ili?

Btw. zar nitko nije tamo kampirao?!
:ne zna:

da, ak dolazis sa sjevera, blize ti je puno preko peljesca, od npr. neuma do prapratnog na peljescu imas uvrh glave (spora voznja) pol sata ..i onda na trajekt prapratno-sobra, voznja traje uvrh glave 45 min
ak ides u dubrovnik, od neuma imas jos bar 1h voznje do dubrovnika plus trajekt od dubrovnika do sobre vozi 2,5h..

VeRy NiCe
04.06.2008., 10:28
Hello svima,

i ja ovo ljeto idem na Mljet.
Imate li kakve preporuke za privatan smještaj? Može na pm

Pitanje: da li je bolje iznajmit nešto u Pomeni/NP ili na Saplunari? Eh, evo još jedno pitanje: da li u Sapnunari ili Koritama ima dućan?

Puno hvala!

Žumberak
11.06.2008., 16:11
Saplunara je jedno full malo mjesto s pješčanim plažama. Nema dućana, samo nekakav mali market u kojem ima za kupiti neke osnovne stvarčice, ali je jako skupo. mislim da kruh stiže svaka 2 dana, i svaka dva dana dolazi kombi s povrćem. Ima nekoliko konoba, a i domaćini znaju raditi večeru za goste po dogovoru. Najbliži dućan je u Sobri, a nekoliko km poslije Sobre ima i veliki diskont.

U Pomeni nisam bila, bila sam u Polačama na izletu. To je malo veće mjesto, ima 2 dućana, puno restorana, pekaru,... I blizu je jezera. A mislim da obavezno treba vidjeti jezera - tamo je savršeno :s

Meni je bilo super u Saplunari, ali i u NP, pa ove godine idem pola godišnjeg u Saplunaru, a pola u Polače :top:

Tinkili
16.06.2008., 21:52
sad trajekt iz dubrovnika stoji u kolocepu, lopudu, sipanu i mljetu. a to je krasna voznja po tim otocima:cerek:,

:rofl::rofl: Koločep i Lopud nemaju asfalt a sukladno tome nemaju ni automobile

nasmijanonebo
17.06.2008., 10:32
:rofl::rofl: Koločep i Lopud nemaju asfalt a sukladno tome nemaju ni automobile

nisam mislila na voznju autima po tim otocima nego krasna voznja trajektom do kolocepa,lopuda, luke sipanske itd itd :-)

Tinkili
17.06.2008., 12:58
Ovako, da pojasnim, zaista u dobroj namjeri.

Trajekt (plovilo koje prevozi automobile) ne pristaje na otoke Lopud i Koločep.

Trajektna linija 831 ide iz Luke Gruž zatim pristaje u luci Suđurađ na otok Šipan i poslije toga u luci Sobra na otok Mljet. Ta dva otoka ujedno i imaju cestu kojom se može voziti automobil.

Brodska linija 807 (plovilo koje ne prevozi automobile) isplovljava iz Luke Gruž i pristaje na otoke Koločep i Lopud zatim Suđurađ na Šipanu i na kraju u Luku Šipansku i NE plovi dalje prema Mljetu.

hardi
17.06.2008., 15:21

Može preporuka apartmana na mljetu na pm

Hvala

hardi
17.06.2008., 15:22
Saplunara je jedno full malo mjesto s pješčanim plažama. Nema dućana, samo nekakav mali market u kojem ima za kupiti neke osnovne stvarčice, ali je jako skupo. mislim da kruh stiže svaka 2 dana, i svaka dva dana dolazi kombi s povrćem. Ima nekoliko konoba, a i domaćini znaju raditi večeru za goste po dogovoru. Najbliži dućan je u Sobri, a nekoliko km poslije Sobre ima i veliki diskont.

U Pomeni nisam bila, bila sam u Polačama na izletu. To je malo veće mjesto, ima 2 dućana, puno restorana, pekaru,... I blizu je jezera. A mislim da obavezno treba vidjeti jezera - tamo je savršeno :s

Meni je bilo super u Saplunari, ali i u NP, pa ove godine idem pola godišnjeg u Saplunaru, a pola u Polače :top:

Možeš li mi preporučat neki dobar apartman na pm. Hvala

hardi
17.06.2008., 15:25
upravo se vratio sa mljeta. bio je to jednodnevni izet. bio sam sa supugom i 2gdinsnjom cerkicom. cilj mi je bio saplunara, odnosno tamosnje pjescane plaze. plaze su vrlo interesantne, ali moja mala je sizila zbog osa koje su stalno nalijetale. otisli smo vidjeti uvalu Blace. Stvarno izgleda kao neka tropska uvala, na zalost dosta je nezgodno za kupanje zbog trave, kamenja i granja. zapadna strana otoka odnosno nacionalni park je neponovljivo iskustvo. kupali smo se u jednoj od uvala velikog jezera. more je super toplo i cisto. nigdje zive duse. poneki francuz se kupa jedno 100 metara dalje ali cuje se svaka rijec jer je tisina vrlo neobicna i ocaravajuca. nestvarno.
netko tko voli i cijeni prirodu trebao bi bar jednom u zivotu otici i obaci mljet. Inace mi smo stigli prijeci cijeli otok sa istocne strane na zapadnu. dosli smo sa trajektom u 11h, otisli u 19h

može preporuka za apartm. hvala

Putnik92
18.06.2008., 16:42
Može preporuka apartmana na mljetu na pm

Hvala

Sobu u kojoj sam bio ću preporučit samo najljućem neprijatelju... :D

ibojanic
19.06.2008., 14:06
Pozdrav svima! Odlučio sam se za mljetovanje i odabrao mjesto Polanče. Može li mi netko preporuciti dobar smjestaj (soba za dvoje) na pm. Zna li netko kako doci do Trstenika busom odakle ide katamaran za Polanče? POZZ

Tinkili
20.06.2008., 21:03
mjesto Polanče. katamaran za Polanče? POZZ
Mjesto se zove Polače (bez n). Ukucaj u gugl Mljet, Polače, Apartmani i vjerujem da će tražilica nešto izbaciti.

catastrofa
21.06.2008., 15:26
Mljet je cijeli prelijep, ali sigurno je bolje biti u NP (ili Pomena ili Babine kuće, sve ostalo je manje zgodno ili manje lijepo) nego na juznom dijelu otoka.
Ne isplati se dolaziti na jedan ili dva dana, treba se doc ODMORIT bar 5,6 dana....
moj prijedlog za smjestaj je Hotel Odisej.

MaryDrown
29.06.2008., 15:43
jel zna ko izdaju li ljudi sobe ono na crno kako se inace radi po jadranu, jer nisam nasla jos uvijek nista prihvatljivo (cijena), na ponudama na netu. inace uglavnom idem na slijepo i svake godine bih nasla tako smjestaj,
i ako neko ima tel.br. i neku sobu za preporuciti. samo da je cisto+toalet+prihvatljiva cijena

yation
29.06.2008., 16:22
Bio s familiom na mljetu 2003.- Bilo je odlično. Hotel odisej, ocjena 4. Hrana za 4. U privatnim restićima po cijelom otoku, hrana je za 5. Ima dosta priv. apartmana. Može se i kampirat. Preporučam auto. Ići po malim plažama, od odisejeve spilje pa do južne strane na salpunaru. Cijene su bile ugodne. Cijelodnevni najam barke na vesla bio 50 kn. Trajekt ide iz dubrovnika i pelješca(Prapratno) u Sobru (to je u NP-u) do hotela ima još par km. Bila je još jedna linija s pelješca, brodar je bio SEm MArina, ne znam da li još voze. Mir je i tišina, isplati se : Za one mlađe koji se ne boje, put pod noge, klima je takva da se može spavat u vreći za spavanje i bez šatora. Jedino što nema buran noćni život. Više je za odmor mozga.

tomislav10
29.06.2008., 19:18
Sobra nije u NP

ssabina
01.07.2008., 10:19
tražim smještaj/apartman na mljetu za 2 ljudi,
kontaktirala sam izdavače preko nekih web stranica, ali sve je nažalost zauzeto.
bila bih JAKO ZAHVALNA ako bi mi neko dao prijedlog; boravili bi na mljetu krajem jula :)

hvalaaaaa

Zana666
07.07.2008., 21:15
Kako mi je svjeze,za one zeljne avanture nocenja u Odiseju mali tip.Citam s racuna .

Nocenje s doruckom u dvokrevetnoj sobi i boravisna pristojba 810,00 HRK.

Bar u sobi sljaka,ali je prazan..
Kupaona...eh..tus toplo preporucam osobama gabarita do 90 kg (a i to je diskutabilno)...uz uvjet,ne pokusavajte se sagibati po ...hm..recimo sampon,sapun ->zaglavit cete se.
Trake za dezinfekciju toaleta,zastitna folija na casama...:flop:..
Hotelski bar...u staklenim vitrinama namjesto slastica i inih delicija drzi 3 (brojkom i slovima.. tri) vrecice cipsa?
Ili su samo taj dan imali los dan ?

Dorucak smo preskocili....
Koliko ono zvjezdica ?:kava:

labello
08.07.2008., 19:07
Ljudi ajd ako neko ima ponudu neka posalje na pm:mig:plssss:s
Smjestaj za 5-6 osoba:mig::)

Rick Lee
11.07.2008., 08:14
planiram s curom zapičiti na Mljet početkom osmog na 5-6 dana. Imat ćemo auto pa mislimo uzeti sobu u nekom jeftinijem dijelu otoka pa vozikati se. isto tako ideja je uzeti bicikle pa vozati se po NP koji je , kolko sam skužio dosta velik površinom(i financijski zahtjevan što se prijevoza tiče). da li je to dozvoljeno i ima li biciklističkih staza po NP. bilo kakva iskustva po tom pitanju su dobrodošla

dakle ideja je doć s autom na ulaz i onda na bicikle i obići sve-više puta:)

Imoen
11.07.2008., 08:20
Pa mislim da ti je to moguće jer sam vidjela da tamo na ulazu u NP iznajmljuju bicikle. Vidis: http://www.np-mljet.hr/pravila_ponasanja.html
Nismo tada nosili svoje bicikle, al zelja mi je vratiti se i obici cijeli Mljet biciklom...

Rick Lee
11.07.2008., 08:35
hvala ti:) zvao tamo upravo i kažu da se s biciklama može sve živo obići:top:

Imoen
11.07.2008., 12:58
hvala ti:) zvao tamo upravo i kažu da se s biciklama može sve živo obići:top:

Pa ne baš sve :)
Posjetite između ostalog i Prožursku luku (na kupanje), al imaj na umu da nema dućana u mjestu i vode s ceste stepenice do dolje. Znači bez auta, bez bicikla, sa hranom. U biti, ima jedna konoba. Evo slikice:

http://pticica.com/slika.aspx?korisnikid=1915&slikaid=139821

Rick Lee
11.07.2008., 13:33
ma znam da nisu ni bicikli svemogući......samo da ne moramo s lijane na lijanu, a za ostalo ćemo se snaći:D

hvala na preporuci i ako koja još čuči u rukavu samo daj:mig:

Amita
11.07.2008., 14:32
Hello svima,

i ja ovo ljeto idem na Mljet.
Imate li kakve preporuke za privatan smještaj? Može na pm

Pitanje: da li je bolje iznajmit nešto u Pomeni/NP ili na Saplunari? Eh, evo još jedno pitanje: da li u Sapnunari ili Koritama ima dućan?

Puno hvala!

Preporucam mjesto Polace na Mljetu. Vecina kucica je tik uz more, ducan u mjestu, ima trafiku i suvenirnicu, pekaru i dosta restorana. Iz tog mjesta ide katamaran za Dubrovnik. Smjesteno je u dijelu NP i mislim da je taj dio otoka najlijepsi. Ne bi preporucila Saplunaru, tamo ima dvije pjescane plaze ali mi je nekako pusto. Mljet je oaza mira i svima bi preporucila da odu tamo.

Putnik92
12.07.2008., 00:16
da li je to dozvoljeno i ima li biciklističkih staza po NP

Da.

SBorovnica
13.07.2008., 09:56
Pozdrav svim Mljetoljupcima :w!
Ima li itko iskustvo boravka u nekom kampu na Mljetu??? Na netu sam našla samo oskudne informacije o dva kampa, a na temelju fotki ne mogu zaključiti kakvo je tamo pravo stanje (tj. koliko je kamp udaljen od obale, ima li hladovine, kakvo je stanje wc-a i tuševa i sl.).
Svaka informacija dobro je došla!!!
Nadam se da će mi barem netko imati što reći! :)

mcquinn
30.07.2008., 14:01
Ajmo, ajmo...još koji tips and tricks vezan za Mljet!

Danas odlučio da idem, pa sad čitam i tražim preporuke.

Smještaj privatni je izlistan ovdje: http://mljet.hr/popis0.asp

Očito da netko nije napravio link na stranice tih iznajmljivača jer stranice postoje...

Tu su npr za iznajmljivače u Pomeni:

http://www.mljet.hr/rezultati.asp?mjesto=0008&tip1=

PUPA16
30.07.2008., 20:29
Moj je tip da ne idete na mljet osim ak vam neko plati:D
ne da mi se sada pisat al napisat cu jednom kak mi je bilo

mcquinn
30.07.2008., 22:47

?

Rick Lee
11.08.2008., 09:35
malo da dojmove dadnem nakon dugo iščekivanog posjeta Mljetu.

za početak reći ću da je IMO riječ o najljepšem otoku na Jadranu na kojem sam bio(a recimo da sam bio na velikoj većini). cijeli otok komotno bi mogao biti nacionalni park koliko je lijep.

tko želi aktivni odmor, predivnu prirodu, i potpuni mir to je otok za njega. Djevojka i ja smo uboli naslijepo sobu u Polačama za 250 kn dnevno-ganc nova, tv, klima i pet metara od mora terasa. kuhali si na električno kuhalo, dućan na 5 metara, pekara na 50 metara. sve nam se poklopilo.

aktivno odmaranje uključivalo je posjet Odisejevoj špilji-kratka al žestoka šetnja uzavrelom prirodom s erupcijom prirodnih ljepota:), potom "lagano" planinarenje na vrh Montokuc(253m) usred nacionalnog parka s kojeg se vidi cijeli Park i više od tog. Bicikliranje po uređenim stazama okolo jezera koje su 90% u hladu i definitivno najbolji potez-iznajmljivanje kanua. To preporučam svakome jerbo ima sjajnih mjesta za kupanje.

Prožurska luka i sam jug otoka super su destinacije za kupanac i uživanje, a sutmiholjska je unatoč ponekim neslaganjima vrlo dojmljiva uvala za kupanje.

domaće vino je loše i skupo, a preporučivana najbolja pizza u Sobri-Lanterna je blago rečeno drekec. Pile se buteljice i kuhala hrana u vlastitom aranžmanu-šta'š bolje:mig:

Mljet je zakon!:s

TEkut
21.08.2008., 22:37
Možda malo prekasna preporuka za ovu godinu, al nek bude post ovdje za buduće putnike namjernike... zadnja tri ljeta odmaram dušu na Mljetu po tjedan dana i to nakon ritma Zagreba bude nevjerojatno. Slučajno sam naletio kod jedne super obitelji u Polačama koja ima kuću izdvojenu od ostatka naselja, okružena drvećem, njihova plaža i mol. Sobe s kupaonicama novouređene, žena gotovo svakodnevno mijenja ručnike, svaka 3-4 dana posteljinu, ali je najveći plus mogućnost polupansiona, a kuha stvarno odlično, i obzirom na skupoću mljeta pristupačno (280 kn polupansion po osobi). Hrana- ulovljena riba, hobotnice, lignje, domaća jaretina i piletina, domaće povrće, masline, kozji sir, vino, loza. Ako koga bude zanimalo drage volje ću na PM dati internet adresu, i ovako previše reklamiram, još neće biti mjesta iduće godine :)

istok-Saplunara je OK za otići dan-dva, ali mi je ljepše kupanje u Sutmiholjskoj (mada je tamo jako vrućegotovo bez hlada), apsolutno je puno više toga za vidjeti u NPu

Odisejeva špilja- kupanje u njoj je pod mus

penjanje na Montokuc i pogled na jezera, Pelješac, Korčulu, Lastovo isto

vožnje biciklom...

iznajmljivanje kanua na pola dana i veslanje do Solina i nazad sa stajanjima na skrivenom kamenju super z kupanje je prava stvar za sve, posebno zaljubljene :)

i još puno toga

jedina negativna stvar su cijene, u ovo malo restorana što sam bio je skupo, al ih srećom baš i nisam trebao obzirom na polupansion.

bit će mi drago ako netko bude zadovoljan kao i ja u toj kući

P.S. samo mi ostavite termin iduće godine krajem sedmog tjedan dana :)

TEkut
21.08.2008., 22:38

za početak reći ću da je IMO riječ o najljepšem otoku na Jadranu na kojem sam bio(a recimo da sam bio na velikoj većini). cijeli otok komotno bi mogao biti nacionalni park koliko je lijep.

tko želi aktivni odmor, predivnu prirodu, i potpuni mir to je otok za njega. Djevojka i ja smo uboli naslijepo sobu u Polačama za 250 kn dnevno-ganc nova, tv, klima i pet metara od mora terasa. kuhali si na električno kuhalo, dućan na 5 metara, pekara na 50 metara. sve nam se poklopilo.

aktivno odmaranje uključivalo je posjet Odisejevoj špilji-kratka al žestoka šetnja uzavrelom prirodom s erupcijom prirodnih ljepota:), potom "lagano" planinarenje na vrh Montokuc(253m) usred nacionalnog parka s kojeg se vidi cijeli Park i više od tog. Bicikliranje po uređenim stazama okolo jezera koje su 90% u hladu i definitivno najbolji potez-iznajmljivanje kanua. To preporučam svakome jerbo ima sjajnih mjesta za kupanje.

Prožurska luka i sam jug otoka super su destinacije za kupanac i uživanje, a sutmiholjska je unatoč ponekim neslaganjima vrlo dojmljiva uvala za kupanje.

domaće vino je loše i skupo, a preporučivana najbolja pizza u Sobri-Lanterna je blago rečeno drekec. Pile se buteljice i kuhala hrana u vlastitom aranžmanu-šta'š bolje:mig:

kad ne čitam s razumijevanjem, tek sad vidim da imamo jako sličan pogled na Mljet :)

Dlapek
08.09.2008., 10:18

Mljet je jako zgodan za višetjedno ljetovanje i to za one koji jaaaako vole prirodua istovremeno nisu alergični na zagađivanje i uništavanje iste.
Stanovnici otoka su čudna rasa- misle da zaslužuju posebno mjesto u svijetu.Zašto?- ne zna se.
Nacionalni park je jedno sramotno zagađeno i zapušteno mjesto.

TEkut
08.09.2008., 15:47
Mljet je jako zgodan za višetjedno ljetovanje i to za one koji jaaaako vole prirodua istovremeno nisu alergični na zagađivanje i uništavanje iste.
Stanovnici otoka su čudna rasa- misle da zaslužuju posebno mjesto u svijetu.Zašto?- ne zna se.
Nacionalni park je jedno sramotno zagađeno i zapušteno mjesto.

nebih se baš složio

o zapuštenosti nekih stvari još o tom potom, ali što je to tamo zagađeno?

tri godine sam po 7-8 dana tamo i nakon Mljeta se skoro niti ne okupam u ovom obalnom moru, toliko o zagađenosti :)

Dlapek
09.09.2008., 08:50
nebih se baš složio

o zapuštenosti nekih stvari još o tom potom, ali što je to tamo zagađeno?

tri godine sam po 7-8 dana tamo i nakon Mljeta se skoro niti ne okupam u ovom obalnom moru, toliko o zagađenosti :)

Ako po moru plivaju otočići smeđe pjene(Veliko jezero),obala puna hrpa građevinskog otpada (sv marija),šahtovi u moru (Pomena)...Što bi to bilo?
Ja to zovem zagađenošću i prljavštinom.O tome da po velikom jezeru i NP plovi desetak brodića koji toliko smrde i buče,da se i ne govori.

TEkut
09.09.2008., 20:37
Ako po moru plivaju otočići smeđe pjene(Veliko jezero),obala puna hrpa građevinskog otpada (sv marija),šahtovi u moru (Pomena)...Što bi to bilo?
Ja to zovem zagađenošću i prljavštinom.O tome da po velikom jezeru i NP plovi desetak brodića koji toliko smrde i buče,da se i ne govori.

Pomena mi nije zanimljiva, tako da to ne znam i vjerovat ću ti na riječ, za otočić se apsolutno slažem, to tamo pod izlikom renoviranja se nikako ne smije događati

ali što se čistoće mora tiče... nikad nisam takvo što vidio u velikom jezeru, dapače u onim dijelovima gdje sam se kupao je jako bistro i čisto bez ikakvih naznaka ičeg sličnog (nisam se nikad kupao oko pristaništa, malog mosta i sl. nego uvijek prema Solinama ili skroz sa druge strane)

u Sutmiholjskoj je super more, u Odisejevoj špilji je kupanje isto odlično

sad kad si konkretizirao/la se sa većinom slažem, jedino se ne slažem da se to tiče Mljeta kompletno :)

veliki plusevi su mi šetnje i penjanje u šumama, kupanje u bistrom moru (tamo gdje se kupam), smještaj i hrana kod tete Nade, najveći minus apsolutno otočić

Rick Lee
12.09.2008., 12:18
ma daj te ljudi Mljet prljav i zapušten!? prije bih rekao netaknut i autentičan.
U Pomeni smo bili smješteni i kroz ultra bistro more može se vidjeti građevinski materijal u vodi, ali nije to ništa pretjerano. Toliko je izvorne prirodnosti po cijelom otoku da su to zanemarive stvari.
U jezerima more je bilo svaki dan čisto i bistro, a svega dva brodića svakih 45 min preveze ljude na otočić. cura i ja pamtimo, mir, tišinu i nevjerojatnu prirodu.

Ne kužim otkud takav dojam????

Dlapek
12.09.2008., 12:36
ma daj te ljudi Mljet prljav i zapušten!? prije bih rekao netaknut i autentičan.
U Pomeni smo bili smješteni i kroz ultra bistro more može se vidjeti građevinski materijal u vodi, ali nije to ništa pretjerano. Toliko je izvorne prirodnosti po cijelom otoku da su to zanemarive stvari.
U jezerima more je bilo svaki dan čisto i bistro, a svega dva brodića svakih 45 min preveze ljude na otočić. cura i ja pamtimo, mir, tišinu i nevjerojatnu prirodu.

Ne kužim otkud takav dojam????
Bogme,ni ja !!!!

Rick Lee
12.09.2008., 17:17
ma divno je da smo se jedan drugome toliko načudili:five:

nego mi se ipak čini, da u svoj toj radosnoj slobodi osobnih dojmova, treba dodati da vjerojatno 95% posjetitelja Mljeta dijeli dojam koji i mene obuzeše prilikom posjete.:top:

držim to poštenim da netko ne bi unaprijed doživio Mljet kao Čiovo ili Vir:mig:

montokuc
16.11.2008., 14:44
Ja izdajem kucu na Mljetu,u Prozurskoj Luci.Zainteresirani mogu dobiti sve detalje preko PM.:D

Isabella
16.11.2008., 15:06
Kako sam i ja ljetovala na Mljetu, moram se uključiti u ovu raspravu o zagadjenosti nacionalnog parka.
Pomena sama po sebi kao mjesto može puno toga učiniti, prvenstveno ona šetnica uz more do onih restorana gdje se parkiraju jahte. Tom dijelu je potrebno samo malo dobre volje i još manje vremena (jedno poslijepodne) da se očisti od smeća i smrada, ništa drugo, jer to stvarno unagrdjuje dojam. A kolko sam vidjela sve to je na privatnim posjedima. Isto tako i Odisejeva špilja...nisam mogla vjerovati kad sam došla unutra i vidjela neku olupinu (ne znam sad točno kaj je bilo, jel fićo il vešmašina, al hrpa lima bačena odozgora unutra). I da nitko nema volje ni poticaja pokrenuti da se to očisti to mi baš nije jasno.
Ali sve ostalo, Veliko i Malo jezero, šetnice oko njih, more... sve je to beskrajno čisto i jasno, a mogu reći da sam kajakom obišla oba jezera od A do Ž i kupala se u najčudnijim kutcima. Nešto prekrasno, dojam koji se teško opiše riječima kada se kupate u Velikom jezeru, a oko vas nigdje ničega i nikoga samo mirno more i sunce. Kada dodjete na sv.Mariju, istina, dojam je pokvaren onim skelama, ali kad se popnete gore na vrh i pogled prema jezeru kroz drveće i kaktuse stvara poseban dojam.
Ne bi htjela biti patetična, ali Mljet je stvarno poseban otok.
Nama je bio potreban odmor od naporne godine i zato smo odabrali ovaj otok i nismo pogriješili, dobili smo ono što smo očekivali od odmora, mir i tišinu.
Mljet je otok na kojeg se ide odmoriti,bilo kroz izležavanje na plaži ili kroz aktivni odmor i ispucavanje raznim aktivnostima. Znači, svako mora znati što želi od svog posjeta da bi mu se to moglo vratiti kroz nešto.
Najveću zamjerku imam na cijene tamo. Pola litre cole petnaest kuna, čips sedamnaest kuna... (prošlo je već dosta pa se ne sjećam više svih cijena, al mislim da je i ovo dosta), a govorim o cijenama u dućanu, a ne u kafićima i restoranu, tam su još više.
Uglavnom, kad ću opet trebati napuniti baterije sigurno ću posjetiti Mljet.

rearview
24.06.2009., 22:02
za one koji planiraju ove godine na Mljet, nešto friških informacija iz prve ruke:mig:
prvo i osnovno, Mljet je predivan, poseban, nemam ga s čim usporedit. na prvi pogled podsjeća na Korčulu, međutim, za razliku od Korčule, Mljet je prava, prediva divljina! cure, nemojte na Mljet furat haljine i visoke pete, jer to nemate kamo obuć.
navečer u principu nemate di izać, pa Mljet ne bi preporučila nikome željnog noćnog provoda. ali ako se želite odmoriti, to je pravo mjesto za odmor.
jedine zamjerke imam na cijene, sve je užasno skupo a dućani su slabo opskrbljeni i na glomazni otpad uz more (uz kuće, naravno).
preporučam smještaj u hotelu ili negdje di možete ugovorit polupansion jer je hrana po restoranima užasno skupa (jastog 550 kn, ćevapi 50 kn!!!!), a kao što sam već spomenula, dućani preskupi i preloše opskrbljeni.
što se tiče samog otoka, prirode...:s
more je jako duboko, obala je jako strma pa je more par metara od obale već par metara duboko. osim u Saplunari, na pješćanoj plaži.
jezera su divna, otočić sv.marije na velikom jezeru je nešto što treba svakako pogledati, a ne traži puno vremena, mi smo ga obišli uzduž i popreko u samo dva sata.
odisejeva špilja je posebno iskustvo, ako imate hrabrosti skočiti u tako duboko more, svakako preporučam uplivati u spilju. kad se isplivava iz spilje, more je posebne, predivne intenzivne tirkizne boje kakvu ja još nisam vidjela u prirodi i meni je baš bio doživljaj.

Kvarnerić
27.06.2009., 23:52
za one koji planiraju ove godine na Mljet, nešto friških informacija iz prve ruke:mig:
prvo i osnovno, Mljet je predivan, poseban, nemam ga s čim usporedit. na prvi pogled podsjeća na Korčulu, međutim, za razliku od Korčule, Mljet je prava, prediva divljina! cure, nemojte na Mljet furat haljine i visoke pete, jer to nemate kamo obuć.
navečer u principu nemate di izać, pa Mljet ne bi preporučila nikome željnog noćnog provoda. ali ako se želite odmoriti, to je pravo mjesto za odmor.
jedine zamjerke imam na cijene, sve je užasno skupo a dućani su slabo opskrbljeni i na glomazni otpad uz more (uz kuće, naravno).
preporučam smještaj u hotelu ili negdje di možete ugovorit polupansion jer je hrana po restoranima užasno skupa (jastog 550 kn, ćevapi 50 kn!!!!), a kao što sam već spomenula, dućani preskupi i preloše opskrbljeni.
što se tiče samog otoka, prirode...:s
more je jako duboko, obala je jako strma pa je more par metara od obale već par metara duboko. osim u Saplunari, na pješćanoj plaži.
jezera su divna, otočić sv.marije na velikom jezeru je nešto što treba svakako pogledati, a ne traži puno vremena, mi smo ga obišli uzduž i popreko u samo dva sata.
odisejeva špilja je posebno iskustvo, ako imate hrabrosti skočiti u tako duboko more, svakako preporučam uplivati u spilju. kad se isplivava iz spilje, more je posebne, predivne intenzivne tirkizne boje kakvu ja još nisam vidjela u prirodi i meni je baš bio doživljaj.

slazem se ! :top:

Hard Candy
06.07.2009., 18:08
Predivan je, ja bih opet, ako ko kakvu sobu renta? :)

Špranja
01.08.2009., 01:18
Spremamo se mm i ja početkom 8. mjeseca...
Pročitala i primila na znanje preporuke i pokude...:D

Jedini dojam do sad: Hotel Odisej je bogme dosta skup, a što nudi i odgovara li ponuda cijeni (u realnosti, a ne u brošurama) - saznat ćete kad se vratimo... (Kao i ostale dojmove...)

Pročitala sam o lošoj opskrbljenosti prodavaonica - nastojat ću ne zaboraviti ponijeti sve što mi je važno (idemo autom), ali zanima me još - dolazi li redovito na otok dnevni tisak?

Whales
01.08.2009., 12:35
Spremamo se mm i ja početkom 8. mjeseca...
Pročitala i primila na znanje preporuke i pokude...:D

Jedini dojam do sad: Hotel Odisej je bogme dosta skup, a što nudi i odgovara li ponuda cijeni (u realnosti, a ne u brošurama) - saznat ćete kad se vratimo... (Kao i ostale dojmove...)

Pročitala sam o lošoj opskrbljenosti prodavaonica - nastojat ću ne zaboraviti ponijeti sve što mi je važno (idemo autom), ali zanima me još - dolazi li redovito na otok dnevni tisak?

Mi smo bili smjesteni u Polačama , to ti prije nacionalnog parka i tamo svaki dan katamaranom dolazi dnevni tisak, ali moras prije nego stigne stati u red jer se za čas rasproda!!
Ne znam ima li hotel svoju opskrbu dnevnim tiskom...

Špranja
02.08.2009., 00:58
...
Hvala....
(Nadam se da hotel dobija nešto od toga...)

PUPA16
02.08.2009., 09:36
Mljet je debelo preidealiziran,vrijedi ga samo vidjet i to je to i to za nekog tko je na proputovanju kroz juzne otoke lijepe naše,za mir i prirodu,to imate u cijeloj Hrvatskoj pa dvojim da se isplati sa kontinenta toliko vozit za bor ili vodu..., Sapunara je lijepa,istina ali doci jahtom i malo se bucnut,vidjet ju i dalje.Za ostalo nista posebno nemam za reci,uvale su lijepe i kad si vec tamo treba ih vidjet.., mi smo otisli i u NP ,lijepo, jezerca,ali ne znam,ocekivao sam vise s obzirom na NP....ne znajum.Na jedan dan napravit kvik izlet,oćutit otok i idi dalje gledat.Ja i cura smo prečešljali cijeli otok u 10 dana i na kraju nam je najbolje bilo u Sobri na plazi ispod kuce,al ajd...nisam vam ja nesto previse turizirao i mljetovao pa ajd..Za vidjet juzni Jadran ok a sad Istraaaaa,pa Španijaaaaaaaaa,pa L.A.:Server:

Hard Candy
04.08.2009., 17:18
Mljet preidealiziran? Mislim da nisi puno ostatka Jadrana vidio, nhf. Naravno, ako pricamo o moru i prirodi, a ne o diskotekama.

rearview
04.08.2009., 21:46
Hotel Odisej je bogme dosta skup, a što nudi i odgovara li ponuda cijeni (u realnosti, a ne u brošurama) - saznat ćete kad se vratimo... (Kao i ostale dojmove...)

ali zanima me još - dolazi li redovito na otok dnevni tisak?

tisak dolazi svaki dan u suvenirnicu hotela. oko 11.30:lol:
jedini kiosk na otoku je u babinom polju.

pa sad, odisej, ja ne mogu reći da je skup, mi smo 9 dana platili 4.700 s boravišnim pristojbama i ulaznicama za NP.
hotelom smo bili vrlo zadovoljni, svi su bili super ljubazni, sobe su solidne, relativno nove, čiste, hrana je bila odlična, terasa s pogledom na more...:cerek:

rearview
04.08.2009., 21:53
Mljet je debelo preidealiziran,vrijedi ga samo vidjet i to je to i to za nekog tko je na proputovanju kroz juzne otoke lijepe naše,za mir i prirodu,to imate u cijeloj Hrvatskoj pa dvojim da se isplati sa kontinenta toliko vozit za bor ili vodu..., Sapunara je lijepa,istina ali doci jahtom i malo se bucnut,vidjet ju i dalje.Za ostalo nista posebno nemam za reci,uvale su lijepe i kad si vec tamo treba ih vidjet.., mi smo otisli i u NP ,lijepo, jezerca,ali ne znam,ocekivao sam vise s obzirom na NP....ne znajum.Na jedan dan napravit kvik izlet,oćutit otok i idi dalje gledat.Ja i cura smo prečešljali cijeli otok u 10 dana i na kraju nam je najbolje bilo u Sobri na plazi ispod kuce,al ajd...nisam vam ja nesto previse turizirao i mljetovao pa ajd..Za vidjet juzni Jadran ok a sad Istraaaaa,pa Španijaaaaaaaaa,pa L.A.:Server:

Mljet preidealiziran? Mislim da nisi puno ostatka Jadrana vidio, nhf. Naravno, ako pricamo o moru i prirodi, a ne o diskotekama.

hard, nekome ko se toliko veseli španjolskoj, mljet je očito preidealiziran. :lol: mislim, bila sam i ja u španjolskoj i definitivno ne možeš to uspoređivat. :bicedobro: kao što sam već ranije spomenula, oni koji traže noćne provode, mljet:nono:

i da, zbog mljeta se isplati :driver: cijelu noć:cerek:

Špranja
08.08.2009., 21:12
...
pa sad, odisej, ja ne mogu reći da je skup, mi smo 9 dana platili 4.700 s boravišnim pristojbama i ulaznicama za NP.

Već smo u Odiseju...:)
Uživamo na Mljetu, danas bili na jezerima i Sv. Mariji... Prekrasno sve... priroda, kupanje, čistoća mora, mir..... ne da mi se sad više - cjelovitiji raport će uslijediti nakon povratka.

U Odiseju je dobro, sve je OK - osoblje, sobe... a hrana posebno!

@rearview - Ne znam gdje ste vi bili smješteni (kakva soba) i kada (tj u kojem dijelu ljeta), ali sad (početak 08. mj., dakle vrh sezone...) je smještaj u dvokrevetnoj sobi s terasom i pogledom na more 79 eura po osobi/dan - noćenje plus doručak. (Za večeru još dodatnih 100 kn po osobi.) To nikako ne može niti neće biti 4.700 kn za 9 dana... (Zapravo nisam shvatila - kad kažeš "mi smo platili..." ne znam na što misliš : po osobi ili...? :ne zna:) U odnosu na nekakve hotelske paket-aranžmane i sl. ponude, pogotovo ove godine...i nije baš jeftino.
Mi smo rezervirali još u veljači... Ovih dana vidim na njihovim stranicama da oglašavaju od 8.08. popust na cijenu 10% plus gratis večeru, pa se nadam da će i nas to "zakvačiti":) (samo dijelom naravno, jer smo došli 2 dana ranije...)

rearview
10.08.2009., 08:39
joj špranja:cerek: malo vam zavidim!
4.700 nas je koštalo ukupno, za oboje, u dvokrevetnoj sobi, polupansion. mi smo išli preko atlasa, a primjetila sam da je preko kompasa aranžman bio nekih 1.000 kn skuplji:eek:
mi smo rezervirali u svibnju:rofl: pa pogled na more više nismo mogli dobit, a kad smo ušli u sobi, vidi, vidi, pogled na more, al nije baš direkt, nego sa strane (u sporednoj zgradi smo bili), vidiš ga kad izađeš na balkon:top:

Špranja
11.08.2009., 22:46
Evo, da se javim samo na kratko, do opširnijeg raporta - kad se vratimo: Mljet je prekrasan! Ovo je ipak najljepše i najugodnije od Jadrana što sam dosad vidjela! Bar za ljude koji ne traže ludi provod, nego preferiraju prirodu, krajolik, more...:top:

Špranja
17.08.2009., 00:14
Evo, vratili smo se s Mljeta. :)
Zapravo i ne bih imala što dodati ovim stranicama koje su ispisane, iako sam euforično najavljivala veliki raport...:brukica: Sve je već napisano, zašto ponavljati? Osim jednoga: Mljet je zbilja krasan, i iako nam je nekakvo "pravilo" svakog ljeta otići na drugi naš otok, zaključili smo kako je Mljet svakako zaslužio repete...:)

Još nešto, što (čini mi se) nisam pročitala na ovoj temi: za ljubitelje "starinskog" okusa maslinovog ulja, onog s dosta izraženim okusom i mirisom - obavezno kupite koliko možete! Mi smo, reda radi (jer uvijek izbjegavamo takvu kupovinu) odlučili samo probati ulje koje se nudilo na štandu bakice uz glavnu cestu. I oduševili se! Moj muž (Dalmatinac:D) kaže kako se samo iz djetinjstva sjeća upravo takvog mirisa i okusa... Čak je i takvo ulje koje prodaju turistima meni neusporedivo bolje od svega što kupujem inače, pa i na nekim drugim, baš "maslinarskim" otocima (a preferiram takva ulja s "mirisom" i okusom).
Jedino što se moglo mjeriti s tim je ulje koje smo lani jeli u privatnom pansionu na Lastovu, ali oni ga nisu imali za prodaju, jer im treba za njihove potrebe i njihov pansionski restoran...
Na kraju smo kupili na 2 mjesta (6 l ukupno:klopa:) i oba ulja su izvanredna. Jedino što smo na prvom mjestu platili 90 kn/l (na šetnici iz Pomene za jezera), a na štandu uz glavnu cestu - 80 kn/l. Da smo tipovi koji imaju gušt obilaziti privatno neke proizvođače, možda bi za neku veću količinu uspjeli proći i jeftinije...
Sve "naučeno" na ovom odmoru zapamtit ćemo pri sljedećem dolasku, na koji sigurno ne odlazimo bez najmanje 10-litarske "demejane" - specijalno za ulje!:D
(Inače, čula sam na radiju dan nakon što smo se vratili kako na Mljetu imaju problem s viškovima ulja, jer nije organiziran otkup, niti ima otkupne stanice... tako da je moguće kako oni čak i turistima prodaju "pristojno" ulje...)

P.S. Probajte i rogačicu, liker od rogača - i nje ima za kupiti na štandovima (ili se potrudite, pa tražite privatno... možda je jeftinije).

lithium_23
14.05.2010., 18:31
upravo trebam ici raditi na mljet. :D

lovelyjubbly
02.06.2010., 16:34
jeeej, idem i ja na mljet! :cerek:
ako netko ima preporuku za privatni smjestaj za dvije osobe u mjestima pomena ili polace molim vas da me kontaktirate na pm. bitno mi je samo da imamo kuhinjicu da si mozemo skuhat nesto i da nije preskupo. fala!:)
i da, gdje je stacioniran dezurni doktor/ica (vjerujem da ima barem 1?)? bit cu trudna 5 mj. pa ako mi sto zatreba..

zaboravih napomenut da planiramo ici prvi tjedan u kolovozu

barix
15.06.2010., 07:46
Namjeravam sa suprugom posjetiti Mljet sredinom srpnja. Pročitao sam sve postove, i vidim dosta vas je bilo i oduševljeni ste bili otokom. Mene zanima povoljan smještaj za nas dvoje (soba sa kupatilom, mogućnost korištenja frižidera) u krugu nacinalnog parka ili negdje malo dalje. Bitno mi je da plaža ima hlada. Gdje god da se smjestim cilj mi je obići cijeli otok. Veliki sam ljubitelj prirode, a po slikama i vašim pričama Mljet je mali raj. Usput veliki sam gurman, obožavam dobru ribu i maslinovo ulje, molim vaše preporuke na pp. Unaprijed zahvaljujem!

Gwendy
06.07.2010., 12:28
Možda malo prekasna preporuka za ovu godinu, al nek bude post ovdje za buduće putnike namjernike... zadnja tri ljeta odmaram dušu na Mljetu po tjedan dana i to nakon ritma Zagreba bude nevjerojatno. Slučajno sam naletio kod jedne super obitelji u Polačama koja ima kuću izdvojenu od ostatka naselja, okružena drvećem, njihova plaža i mol. Sobe s kupaonicama novouređene, žena gotovo svakodnevno mijenja ručnike, svaka 3-4 dana posteljinu, ali je najveći plus mogućnost polupansiona, a kuha stvarno odlično, i obzirom na skupoću mljeta pristupačno (280 kn polupansion po osobi). Hrana- ulovljena riba, hobotnice, lignje, domaća jaretina i piletina, domaće povrće, masline, kozji sir, vino, loza. Ako koga bude zanimalo drage volje ću na PM dati internet adresu, i ovako previše reklamiram, još neće biti mjesta iduće godine :)

TEkut nadam se da ćeš ovih danas svratiti na chat i uputiti me kako mogu doći do tog krasnog smještaja!

TEkut
07.07.2010., 22:26
TEkut nadam se da ćeš ovih danas svratiti na chat i uputiti me kako mogu doći do tog krasnog smještaja!

evo me, imaš PM :-)

ov e godine obzirom na malu bebu ne idemo, ali od slijedeće nedam tako lako link, hoću i ja smještaj kad mi paše :-)

Azra_
13.07.2010., 13:32
mozel i meni na PM preporuke za privatni smjestaj na mljetu pliizzzzz. ja cu tek u 9. mjesecu ali se moram pripremiti, a muz i ja hocemo i bicikla da ponesemo :)) jedva cekaaaamm

murah
16.07.2010., 10:16
Pozdrav svim Mljetoljupcima :)

ja se spremam pocetkom 8. mjeseca prvi put na Mljet a kako je sezona vec debelo poodmaknula a jos nemamo smjestaj :o - molim pomagajte....

Izbor je pao na Polace... molim proslijedite sva dobra iskustva sa sobama/apartmanima u vidu tel. broja ili maila na PM

hvala puuunnooo

franksinatra
21.07.2010., 16:13
Dobar dan svim forumasima,
imam zelju letovati na Mljetu, dosao bih iz Beograda autobusom za Dubrovnik pa me zanima kako da iz Dubrovnika dodjem do trajekta u Prapratnom i kako dalje od Sobre? Taksi (ako ga ima) ili ljubazno zamoliti gazdu apartmana da dodje po mene?

Koliko su cene iznajmljivanja kajaka i bicikala?

I na kraju molim preporuku za neki privatni smestaj na PM, kao i neke specijalne komentare ako ih ima. Hvala unapred.

TEkut
23.07.2010., 18:20
imaš iz Dubrovnika katamaran koji staje u Sobri i Polačama, ide dva puta dnevno iz Dubrovnika, evo voznog reda:

http://www.gv-line.hr/raspored.php?linija=3

recimo dođeš katamaranom do Polača i tamo nađeš smještaj i nikakav taksi ili auto ti ne treba, a do jezera ti je 15-20 minuta pješice

za smještaj imam preporuku, ali o tome na PM

b@y@
25.07.2010., 10:43

istok-Saplunara je OK za otići dan-dva, ali mi je ljepše kupanje u Sutmiholjskoj (mada je tamo jako vrućegotovo bez hlada), apsolutno je puno više toga za vidjeti u NPu

vožnje biciklom...

iznajmljivanje kanua na pola dana i veslanje do Solina i nazad sa stajanjima na skrivenom kamenju super z kupanje je prava stvar za sve, posebno zaljubljene :)

i još puno toga

jedina negativna stvar su cijene, u ovo malo restorana što sam bio je skupo, al ih srećom baš i nisam trebao obzirom na polupansion.

Pozdrav svima,

djevojka i ja planiramo posjetiti Mljet u periodu od 2-15.08. nekih 10-ak dana pa bih molio preporuku za privantni smještaj s polupansionom(naravno nešto povoljno :)) a može i samo apartman. Ajmo iskusni pomagajte nama koji idemo prvi puta da nelutamo previše.

Unaprjed zahvalan.

iluminata
25.07.2010., 20:08
ima nas još takvih :) mi bi od 27.07.-02.08. ponude za smještaj na pm.

alu
28.07.2010., 21:26
Pridružujem se na listu preporuka na PM za smještaj na Mljetu negdje u nacionalnom parku, npr. Polače. Tražim povoljnu sobu za dvoje, blizu mora od 3.8-5.8.

hrckica2
02.08.2010., 18:47
Može li netko napisati ponešto o kampovima na Mljetu? Google ne daje baš neke rezultate, a ni na forumu nisam našla puno informacija/dojmova/preporuka.

Hvala!!! :s

TEkut
02.08.2010., 20:24
Može li netko napisati ponešto o kampovima na Mljetu? Google ne daje baš neke rezultate, a ni na forumu nisam našla puno informacija/dojmova/preporuka.

Hvala!!! :s

koliko znam kampova nema u nacionalnom parku (zabranjeno?), na mjestu bivšeg kampa sad je parking na ulazu prema jezerima

koliko ja znam, postoje kampovi u Babinom polju (najveće mjesto na otoku) i u Ropi, blizu Babinog polja

i jedan i drugi kamp su nekakvih 15-20 km od nacionalnog parka, s tim da mi se čini da je onaj u Babinom polju bolji, ali samo sam prolazio pored oba

schmokljan
03.08.2010., 12:44
Tražim smještaj na Mljetu od ponedjeljka do petka za curu i mene. Biciklima smo pa bi nam odgovaralo da je smještaj u blizini nacionalnog parka, u mjestu iz kojeg se svuda može doći relativno brzo.
Hvala. Ponude na PM molim.

sharky_cro
09.08.2010., 22:40
Ljudi, htio bi vidjeti Odisejevu špilju. Na mljetu sam već bio u NP. Sada se nalazimu Dubrovniku. I išao bi sa GV Line do Mljeta. Nona Ana (katamaran iz DU) staje u Sobri i Polačama. Gdje da izađem van da mi je bliže za vidit tu špilju? Koliko ima pješice od sobre do b polja?

LuvMokasinkoLuv
19.08.2010., 07:43
Tražim smještaj na mljetu, apartman za 2 osobe od 06.09 nadalje. Od 20-30 eura na dan pošto je postsezona. Ukoliko je jeftiniji oko 20 eura i uredu je apartman mogući je ostanak nas dvoje i 10 noćenja možda i više. Na PP info i slike.

Bilobrkster
22.08.2010., 14:55
Ljudi jel moguće ić na Mljet u listopadu? dugi vikend 8.-10. listopada pa...
Gledam Jadroliniju i ništa mi nije jasno na njihovim stranicama :clint:

Olin
23.08.2010., 00:27
Dragi i ja razmisljamo otici pocetkom 9.mj na Mljet na nase pred-bracno putovanje (nakon braka, a prije onog "pravog" bracnog :cerek:). Oni koji su vec bili, imate koji savjet sto vidjeti, gdje odsjesti, kako se kretati, koja agencija ili sami organizirati? Razmisljali smo prvo na Plitvice pa Mljet. Prijedlozi/savjeti dobrodosli!

Aualida
23.08.2010., 21:57
@ sharky cro
... vjerojatno je prekasno al hajd ...

Od Sobre je bliže do Babinog Polja jedno 4 puta. Al ima pješačiti barem sat ipo. A zatim sići sa ceste, pješačiti još sat, pa stići do mjesta gdje završava makadam i počinju stijene te se spuštati još 20ak minuta. Ne preporučam nikako. Plus hlada gotovo nigdje na cijelom putu, a spilju se isplati vidjeti tek između 11 i 14 sati.

@ Bilobrkster

Ako se ide iz Splita nije moguće isti dan stići u MLjet terba prespavati u Korčuli na putu tamo i natrag. Mudro su oni to riješili jako :D
Autom se može do Prapatnog na Pelješcu od tamo idu trajekti svako par sati.

@ Olin

Najbolje je doći svojim autom, po mogućnosti sa biciklama na krovu jer dođu 40 kn po satu a fenomenalnih staza ima. Vidjeti NP - Veliko i Malo jezero, Otok Sv Marije u Velikom, vrh Monte Kuc (40ak minuta uspona čini mi se, pristojne staze, može se od Pristaništa ili od Ambulante - od tamo je puno brže) i sve stazice naokolo. Ima i par spilja u NP također, nije problem doći do njih.
Van NP obavezno Odisejeva spilja, plaža Saplunara (obadvije!), jezero (močvara?) iznad Sobre i ogled negdje s južne strane gdje se ne vidi ništa na horizontu (ima par 'odmarališta' uz cestu). Ima i neka navodno genijalna plaža na jugu, zaboravila sam kako se zove, isto nešto na S, ali nema ceste a spust prema karti djeluje strmiji nego za Odiseja pa smo odustali.

Preporuka - kupiti na kiosku gdje se kupuju uzaznice na NP Travelers map. Tamo su ucerane dobro staze.

Edina
30.08.2010., 23:47
Ima li ko za preporučit jeftinu sobu? Svejedno u kojem mjestu... samo za prenočit :)
Na PM, naravno ;)

takeadventure
27.12.2010., 09:42
Završena je karta otoka Mljeta (final beta verzija) dostupna na Internetu samo za osobnu upotrebu.

Uvid u kartu na webu moguć je ovdje (http://www.takeadventure.com/download/google_maps/mljet/mljet.htm)

Pregled primjera integracije brdskih biciklističkih ruta sa kartom i GPS podacima dat je ovdje (http://www.takeadventure.com/index.php?option=com_content&view=article&id=335).

Nadam se da će navedena karta pomoći u boljoj promidžbi otoka Mljeta :mig:.

Takeadventure (http://www.takeadventure.com)

spin2602
28.01.2011., 18:01
Vidim da su neki napisali da imaju preporuku za smještaj na Mljetu pa bih molila te iste preporuke na pm. Znam da je tek 1.mj ali se polako treba planirati godišnji. :) Hvala :)

stuff
23.03.2011., 21:30
Vidim da su neki napisali da imaju preporuku za smještaj na Mljetu pa bih molila te iste preporuke na pm. Znam da je tek 1.mj ali se polako treba planirati godišnji. :) Hvala :)

Na Mljetu ima jedan hotel(Odisej***)al na kraju otoka.Ako se dobro sjećam cijene su poviše.Najjeftinije ćeš proć u Sobri.Na cijelom Mljetu ti imaju oko5 trgovina a najveća je kod Babinog polja(blizu Sobre).:ne zna:ne zna:

goldietrickz
23.03.2011., 22:37
Završena je karta otoka Mljeta (final beta verzija) dostupna na Internetu samo za osobnu upotrebu.

Uvid u kartu na webu moguć je ovdje (http://www.takeadventure.com/download/google_maps/mljet/mljet.htm)

Pregled primjera integracije brdskih biciklističkih ruta sa kartom i GPS podacima dat je ovdje (http://www.takeadventure.com/index.php?option=com_content&view=article&id=335).

:s

trn
10.04.2011., 11:53

Svidja mi se mapa mljeta (google mape su ok...ali im nedostaje vise informacije)....imam nesto slicno u flashu...ali nije Mljet nego cijela hrvatska (Mljet i Brac nisam stigao obici :( )...u tri tjedna sam pofotkao i posnimio obalu i stavio sve to na mapu....Ako ti se svidja i zelis napraviti takve mape za Brac i Mljet.....posaljem ti code...mozes je pogledati ovdje: Mapa de Croacia (http://www.sobrecroacia.com/mapa.php)

AlepskiBor
18.04.2011., 23:27
Moj skromni prilog upoznavanju Mljeta: link ka katalogu izlozbe Nacionalnog parka ( 11. 2010.g.):

http://info.hazu.hr/upload/file/gliptoteka/mljet_katalog%20(1).pdf

Meleda
04.05.2011., 16:51
Ako ste zainteresirani za smještaj na otoku Mljetu možete poslati e mail turističkoj zajednici mljet na mail tz.mljet@du.t-com.hr i na
tz-mjesta@du.t-com.hr i oni vam pošalju kontakte za smještaj sa linkovima ukoliko ih imaju. :)

Drago_Gervais
08.05.2011., 19:15
Molim preporuke za dobar i jeftin smještaj na Mljetu za dvije osobe do 30-40 Eura.

Molim na PM.

anelam_t
09.05.2011., 16:24
Planiramo ovo ljeto na Mljet, pa su preporuke za smjestaj u Polacama ili Pomeni dobrodosle. Dvoje nas je, idemo autom(+bicikli), trazimo apartman ili sobu(s koristenjem kuhinje).

dariio
18.05.2011., 05:46
Moze i meni takoder na PM sve sto bi mi dobro doslo za boravak na mljetu ovo ljeto... Prvenstveno povoljan smjestaj za dvoje :)

nasmijanonebo
18.05.2011., 08:38
ovdje vam je popis iznajmljivaca na mljetu
http://www.mljet.hr/popis0.asp
kako nema previse kuca, ovo je skoro potpuni popis (iako vidim da fali par njih)..

Sunasce100
30.05.2011., 17:53
ovdje vam je popis iznajmljivaca na mljetu
http://www.mljet.hr/popis0.asp
kako nema previse kuca, ovo je skoro potpuni popis (iako vidim da fali par njih)..

izgleda da stranica ne radi :(

nasmijanonebo
30.05.2011., 20:52
izgleda da stranica ne radi :(

radio je do neki dan. trenutno popravljaju sajt, pa navrati kasnije..

šnita
30.05.2011., 20:58
Tražimo apartman za dvoje u osmom mjesecu, pa može preporuke nečega jeftinijeg (oko 30 eura) na PM. poz

Sunasce100
31.05.2011., 15:11

vožnje biciklom...

i još puno toga

da li netko mozda zna o kojem smjestaju je rijec, TEkuta nema, pa, ako netko drugi zna na PM. Tnx :)

TEkut
05.06.2011., 15:34
Evo me :)

imaš PM

Antonjeta
05.06.2011., 23:07
Stranica sa popisivacima ne radi:( a bila san nasla sobu za 13 €/osobi u pomeni...:((

Momak i ja bi isli 5.07-10.07, mozda koji dan i vise. Trazimo sobu (sa hladnjakom) u pomeni (ili polačama) za nekih 13-15 eura.. moze na PM ponude:)

melani-m
11.06.2011., 13:59

Ako meže nekakav kontakt na PM pliiiz :)

glorph
19.06.2011., 20:57

pozdrav, zvuči super, možeš li mi poslati nekakve kontakte

healthfood
28.06.2011., 23:17
molim vas neko mislenje o Kozarici (kakva je plaza), i ako ima netko da preporuca neki smjestaj (apartman ili pansion) na PM. Hvala unapred!

healthfood
30.06.2011., 14:05
molim vas neko mislenje o Kozarici (kakva je plaza), i ako ima netko da preporuca neki smjestaj (apartman ili pansion) na PM. Hvala unapred!

smjestaj da ipak bude na Mljetu, ali ne mora u Kozarici.

healthfood
01.07.2011., 18:24

zarem niko nije ljetovao u Kozarici na Mljetu? Interesuje me dali je mjesto ok za miran odmor, ima li dobra plaza, neki kafic mozda...

Putnik92
04.07.2011., 16:35
zarem niko nije ljetovao u Kozarici na Mljetu? Interesuje me dali je mjesto ok za miran odmor, ima li dobra plaza, neki kafic mozda...

Ja ti ne bi preporučio Kozaricu. To ti je desetak natiskanih kuća, mala luka s masivnim lukobranom i mala plaža. Cesta do Kozarice je, po mom mišljenju, jedna od najgorih po kojima sam se vozio u HR (vrlo uska). Nekako mi se čini da je na Mljetu bolje odabrati neko drugo odredište.

healthfood
04.07.2011., 16:42
Ja ti ne bi preporučio Kozaricu. To ti je desetak natiskanih kuća, mala luka s masivnim lukobranom i mala plaža. Cesta do Kozarice je, po mom mišljenju, jedna od najgorih po kojima sam se vozio u HR (vrlo uska). Nekako mi se čini da je na Mljetu bolje odabrati neko drugo odredište.

Hvala puno na sugestiji. Bila bi zahvalna ako mi posocite gde je najbolje da se smestimo, idemo sa autom, i zelimo miran odmor...

Hvala unapred

Putnik92
04.07.2011., 17:57
Ne znam mislite li ić malo posvuda po otoku (pa ja praktično bit negdje po sredini otoka) ili se stacionirati na jednom mjestu i lješkariti? U svakom slučaju probajte dobit preporuku za smještaj od nekoga ko je u tom pojedinom smještaju bio. Ja sam svojedobno bio u nekoj sobi na Saplunari, koja je definitivno bila jedan od najgorih smještaja ikad, pa pazite da vas ne dopadne kakav sličan "objekat"!

healthfood
04.07.2011., 18:52
Hvala puno....

Znam samo da zelim soba ako ima mogucnost polupansiona, ili apartman za dvije osobe (trideset godina nam je), vazno je da ima balkon sa pogledom na more i da bude blizu plaze (prvi red). Pozelno je da ima klimu i internet. Evo ako ima neko sta da preporuci moze u PM. Period je 30.07.-08.08. Hvala unapred

quegato
05.07.2011., 11:31
Pozdrav dragi forumaši.
Bio sam na Mljetu prije nekih 15 godina (vojska HRM ) i na mene je ostavio duboki dojam. Godinama želim ponovo posjetiti ovaj otok, ali spletom okolnosti nije bilo mogučnosti. Konacno se poklopilo da sa dragom posjetim ovaj naš preljepi otok, pa molim dobre duše koje imaju nekakve inf. o smještaju ( nemam nikakvih prohtjeva osim da je uredno i mirno) da nešto preporuce.

Pozdrav svima...!

healthfood
07.07.2011., 00:10
Opet ja... Ovaj Mljet me je stvarno izmucio trazeci smjestaj... Dakle nisam nasla slobodne sobe u Panasionu sta mi preporucio TEkut, i sada smo oducili da se smestimo na Veliko Jezero u Babine Kuce... Moze li neki savjet, jeli to pametno, koliko sam procitala jezero je soleno, ali manje nego more... pa dvoumim se oko toga... I ako neki zna dobar smjestaj tamo neka pise... Ima li neka konoba tamo gde se mozemo prehraniti za nedelju dana.... Hvala svima unapred

nasmijanonebo
07.07.2011., 09:13
Opet ja... Ovaj Mljet me je stvarno izmucio trazeci smjestaj... Dakle nisam nasla slobodne sobe u Panasionu sta mi preporucio TEkut, i sada smo oducili da se smestimo na Veliko Jezero u Babine Kuce... Moze li neki savjet, jeli to pametno, koliko sam procitala jezero je soleno, ali manje nego more... pa dvoumim se oko toga... I ako neki zna dobar smjestaj tamo neka pise... Ima li neka konoba tamo gde se mozemo prehraniti za nedelju dana.... Hvala svima unapred

Ma super ce vam biti na jezeru..ljudi se najvise kupaju u jezeru kad dodju na Mljet..bar ja, jer je voda toplija nego morska:cerek: (a ja voliiiiim toplu vodu)..da, manje je slano nego more, naravno..
za konobu ti ne znam reci, zaboravila imena ali ima ih, u pomeni, na velikom jezeru, i cini mi se u polacama:ne zna:

mala angie
07.07.2011., 09:55
meni se ne sviđa kupati u jezeru na mljetu jer su stijene grozne, oštre. zadnji put sam bila prije 2 tjedna i raskrvarila sam stopalo.:( ako ćete se već kupati tamo kupite one papuče što turisti nose(ima ih kupiti na štanovima).
Mljet ima divnih posta za kupanje.:cerek:

a od konoba preporučam Stremasi na Saplunari. Sve im je vrhunski, od sira, preko hobe,a tek crni rizot...:Slin:

nasmijanonebo
07.07.2011., 10:15
ima mjesta na jezeru di je lijep ulaz u more..npr. jako je lijepo kod onog mostica iznad kanala koji spaja veliko i malo jezero..tamo je jako lijep ulaz u more. pogotovo kad te struja nosi po kanalu iz velikog u malo jezero,uh, koji gust:cerek:..kakvi aquagani i te fore 8koje volim) ovo mi je bas :top:
.ima na jos nekoliko mjesta lijep ulaz u jezero...ja ne volim stijene ali tamo na jezeru su mi bile ok di sam se kupala..

Gunner1980
07.07.2011., 10:38

Osobno uvijek za odmor na Mljetu odaberem Sobru, 50 kuca, tri konobe, jedna trgovina...na zalost ne mogu naci broj od zene kod koje smo nocili, ako nadjem javim se na temu. Sad sam malo bacio oko po netu i ono, za mali apartman je cijena ugrubo 50 Eura po noci (za dvoje ljudi), sto je isto koliko smo i mi placali. Pored toga bi preporucio Prozursku luku, malo mjesto, fina klopa... Ma Mljet je raj, pogotovo ako poneses bicikl, za 3 dana tamo se odmorim kao da sam bio mjesec dana ;)

healthfood
07.07.2011., 12:24
Evo mene sa ishodom od trazenje smjestaja na Mljetu... Prvo hvala svima na vasim komentarima sta mi pomogli da donesem odluku:) Preko 10 godina unazad ljetujem u Hrvatskoj (inace sam iz Makedonije) ali nikad na Mljetu... Kako sam razumjela, kupanje je najbolje na jezerima, pa sam tamo potrazila smjestaj i nasla pansion jezero, gde se moze dogovoriti i vecera:) Mislim da ce biti ok, ali budem javila kad se vratim:)

Putnik92
07.07.2011., 16:12
pogotovo kad te struja nosi po kanalu iz velikog u malo jezero,uh, koji gust:cerek:

He, meni je jedna od najljepših uspomena s Mljeta preplivati taj kanal kontra struje. I onda pustit struju da me povuče. I onda opet sve ispočetka... :)

Cufica
14.07.2011., 13:29
Dragi i ja napokon odlučismo gdje ćemo za godišnji odmor. Planiramo otići na Mljet sljedeći tjedan pa ako netko zna za kakav povoljan privatan smještaj u naseljima unutar nacionalnog parka, neka mi pošalje na PM. Odgovarao bi nam apartman do 45 eura. Hvala unaprijed!

maja4
15.07.2011., 10:09
Bila sam na Mljetu prije par godina. Stvarno mogu reći, bez pretjerivanja da je to za mene raj zemaljski :)

amirSA
17.07.2011., 16:46
Ljudi, jel zna neko tačno koji kampovi postoje na Mljetu i gdje se nalaze? Čuo sam za Mungos, ne sviđa mi se, znam za taj Lovor i ima li još koji? I jel bio neko u tom Lovoru i kako je?
Hvala! :)

katarina72
18.07.2011., 21:11
Ima tko kakav prijedlog gdje se privezati s brodom da se može doći do jezera??? A da se može i prespavati, po mogućnosti da ima struju???
Hmm zapravo da li Mljet ima marinu???

Putnik92
18.07.2011., 21:36
Ima tko kakav prijedlog gdje se privezati s brodom da se može doći do jezera??? A da se može i prespavati, po mogućnosti da ima struju???
Hmm zapravo da li Mljet ima marinu???

Postoje vezovi u Pomeni (vrlo blizu jezera), sidrište u Polačama i bove za vez u Saplunari.

katarina72
19.07.2011., 07:36
Baš se veselim vidjeti Mljet, nadam se da ćemo uspjeti zorganizirati
Putniče hvala

igod
22.07.2011., 14:22
Pozdrav. Ljetovati ću na Pelješcu, ali planiram jedan dan obići i Mljet.
Zanima me isplati li se ići sa automobilom na trajekt ili bez pa se snalaziti na otoku?
Kakav je dolje prijevoz i može li se normalno stići do NP-a i nazad do Sobre?
Osim NP-a, što bi preporučili, a da se stigne obići zajedno sa NP-om u jedan dan?

Gortyna
27.07.2011., 08:25
Pozdrav. Ljetovati ću na Pelješcu, ali planiram jedan dan obići i Mljet.
Zanima me isplati li se ići sa automobilom na trajekt ili bez pa se snalaziti na otoku?
Kakav je dolje prijevoz i može li se normalno stići do NP-a i nazad do Sobre?
Osim NP-a, što bi preporučili, a da se stigne obići zajedno sa NP-om u jedan dan?

Nadam se da ne kasnim s odgovorom. Ja sam se prije tjedan dana vratila s ljetovanja na Mljetu. Najbolje ti je doci s autom jer prijevoza nema osim ako ne zelis iznajmiti auto. Za pogledati NP ti je najbolje doci do Pomene. Pri tom ces proci kroz Polace gdje je prekrasna uvala i ostaci rimske palace pa mozes zastati i razgledati ako te zanima. Od Pomene do NP imas 400 m. A do Malog mosta odakle idu brodici za otok Sv. Marije jos 700 m. E sad u parku mozes ostati cijeli dan, iznajmiti bicikl, kupati se, otici do otocica itd. Ili samo kratko razgledati, a onda se odvesti na drugi kraj otoka u Saplunaru gdje je pjescana plaza. Jedno 400 m od plaze je i konoba Stermasi, jedna od boljih, ako ne i najbolja na otoku. U Pomeni je dobar restoran Pomena.

Inace za one koji dolaze s autom i namjeravaju sami pripremati hranu savjet da ponesu sto vise hrane s kopna jer su cijene na otoku paprene. Prestrasno. Pomena je, kao i sva druga mjesta na otoku mala, ali ima dosta jednodnevnih turista koji dodju s brodovima pa se nema osjecaj divljine.
U svakom slucaju Mljet je zaista otok koji treba posjetiti

Titania770
30.07.2011., 18:32
i ja se spremam krajem tjedna na mljet :D
nasla sam super-prekrasan smjestaj u mjestu goveđari. citala sam sve na ovu temu ali nitko ne spominje da je tamo bio :confused: ima li netko kakvu informaciju o sadrzajima u mjestu, trgovine i tako to :ne zna:

Gortyna
31.07.2011., 20:23
i ja se spremam krajem tjedna na mljet :D
nasla sam super-prekrasan smjestaj u mjestu goveđari. citala sam sve na ovu temu ali nitko ne spominje da je tamo bio :confused: ima li netko kakvu informaciju o sadrzajima u mjestu, trgovine i tako to :ne zna:

Govedjari su u brdu, nisu uz more

Titania770
31.07.2011., 21:50
Govedjari su u brdu, nisu uz more

ma mene to ne smeta, imam 10 dana za obilazak mljeta. najvaznije mi je da imam gdje u blizini kupiti kruh, a ostalo cu lako. s autom smo pa nista nije problem :)

Gortyna
02.08.2011., 07:43
Nisam bila u Govedjarima, ali sigurno imaju neki ducan. Ako ne, s autom ti je do Pomene par minuta, a tamo imas gdje kupiti kruh

billy_goat
10.08.2011., 12:34
Pozdrav svima !

Djevojka i ja planiramo od nedjelje (21.08) tjedan dana uživati na Mljetu, zato Vas molim preporuku za studio ili apartman do 300 kn...PM naravno.

Hvala:)!

Tursiops truncatus
10.08.2011., 12:52
Moja pretraga nije bila uspjesna pa, takodjer, molim preporuku za apartman, za 2 osobe, na Mljetu, na 5-7 dana u razdoblju od 16-28.8.
Puuuno hvala!

Titania770
16.08.2011., 13:27
Pozdrav svima !

Djevojka i ja planiramo od nedjelje (21.08) tjedan dana uživati na Mljetu, zato Vas molim preporuku za studio ili apartman do 300 kn...PM naravno.

Hvala:)!

vratila se jucer pa da napisem dojmove....jednom rijecju moram reci da se mljet ne da opisati, ne mozete biti dovoljno pripravni na sve sto vas ceka a daleko od toga da si mozete zamisliti sta cete vidjeti. sve nakon mljeta je nula sto se tice cuda prirode !

mljet je poseban otok i ako idete prvi puta na otok, sve predodzbe padaju u vodu jer je to jednostavno neopisivo. provela sam 10 dana na otoku i jos 2 u dubrovniku koji je bio šok nakon 10-dnevne izolacije :eek:

ja sam placala apartman 70€, ali je vrhunski uređen do najsitnijeg detalja :s a krevet je caroban :zzz: vlasnici su umjetnici i imaju galeriju u prizemlju kuce, neku vecer je bila izlozba... nisam cula da igdje ima jeftiniji smjestaj od 50€ sto se apartmana tice. za sobe placate cca 30-ak €. nove apartmane imate u sklopu restorana mali raj u babinim kucama ili probati u polačama (teta koja radi u ducanu ima nove apartmane + jelo za 60ak €).

malo i veliko jezero je ok za obici ali generalno nista vise. nisam se tamo ni okupala jer je totalno bzvz, barem za mene jer volim stijene i otvoreno more :raspa:

must see je odisejeva spilja definitivno - natovariti se vodom, kapa na glavu a na noge neku otpornu obucu za veranje po stijenama. ljudi su si nosili plahte da naprave hlad ili neku tzv. tendu koju su pricvrstili o stijene sto je bilo pametno jer tamo sunce naprosto ubija. spilju treba obici između 11 i 14 radi svjetla. neopisiv je osjecaj kada izlazis iz spilje a more ispod tebe svijetli kao da je upaljeno svjetlo :s

za kupanje ima jedno odlicno mjesto - bivsa vojna baza u pomeni (poslije 17 je u totalnom hladu pa ga preporucam za prijepodnevne sate). more prekrasno, nema vjetra, sve mirno a nigdje nikoga !

ducani su kriminalno skupi (nije bas i da ih ima tako da ne racunate kak cete sve naci osim ako ne ponesete sa kopna). usporedila sam cijenu podravka juhe, ona u srebrnoj vrecici, kokosja - u zg kosta 4 kn dok je tamo 14, pa ko voli nek izvoli .

sutmiholjska uvala...hm...podijeljena sam misljenja... lijepo za otici ali pun kufer daleko po makadamu (ak ste s autom voziti polako i paziti na gume). kako sam ja dosla odmah iza bure tako sam se razocarala kolicinom smeca i ostataka ribe i hrane na koju se lijepe ose.

ropa je nesto velicanstveno i stavljam je na listu must see :s za ne tako dobre plivace je ne preporucam jer su valovi strasni a struja je jaka.

uvala limuni je interesantna za obici ali nije mjesto za kupanje jer lici na baru punu mulja. malo prije limuna je saplunara gdje je super za kupanje i zivlje po pitanju broja ljudi. plaza je pjescana.

ako kojim slucajem zapnete u prapratnom cekajuci trajekt, preporucam povratak u ston i rucak u konobi bakus - hrana je vrhunska !

ako trazite mjesto na otoku gdje bi papali fino i za ok novce onda svratite u tatinicu (10ak km od babinih kuca). nista fancy ali klopa je mrak sto je bitno :klopa:

eto nadam se da sam nekome pomogla :)

Felix 3575
31.08.2011., 10:52
ma možete i na rivi tamo spavat samo ponesite deku :D

Felix 3575
31.08.2011., 10:53
Prožura je najbolja ! (porat)

nasmijanonebo
31.08.2011., 12:25
ma možete i na rivi tamo spavat samo ponesite deku :D

ah, uspomene..
kad sam bila prvi put na mljetu, nas 4 (2 frendice, 2 frenda) spavalo na molu u polačama 3 noci:D..
mislili doci na 1 dan, i ostali duze. to je bilo prije 2000. pa jos nije bilo turista, ono malo sto se rentalo je bilo zauzeto pa su nam domaci rekli da bez brige spavamo na molu.
a stvari po danu nam cuvali domaci iz Polaca, castili nas domacom klopom za veceru i cugom, dali da se tusiramo itd.:s:cerek:..

delicatessen
03.09.2011., 18:39
mljet je poseban otok i ako idete prvi puta na otok, sve predodzbe padaju u vodu jer je to jednostavno neopisivo. provela sam 10 dana na otoku i jos 2 u dubrovniku koji je bio šok nakon 10-dnevne izolacije :eek:

ja sam placala apartman 70€, ali je vrhunski uređen do najsitnijeg detalja a krevet je caroban :zzz: vlasnici su umjetnici i imaju galeriju u prizemlju kuce, neku vecer je bila izlozba...

ropa je nesto velicanstveno i stavljam je na listu must see :s za ne tako dobre plivace je ne preporucam jer su valovi strasni a struja je jaka.

ako trazite mjesto na otoku gdje bi papali fino i za ok novce onda svratite u tatinicu (10ak km od babinih kuca). nista fancy ali klopa je mrak sto je bitno :klopa:

eto nadam se da sam nekome pomogla

i ja bila u istome :) ..savrsen...i bas namjerno nisam htjela na moru uzeti.
taj mir ujutro u goveđarima se ne da opisati

mi smo isli sad u post sezoni i 20€ manje izaslo..ali mjesto :cerek:

ropa isto tako, predivna...doduse skala do dole koliko hoces, ali isplati se :)

tatinica..hrana.. :top:

saplunara...onako, nista posebno, plaža ko plaža, al dobar hlad iza plaze i izlezavanje u njemu..tamo smo ostali samo sat vremena i odmah pobjegli i ropu :cerek:
uzeli kajak na jezerima sasvim slucajno i ispalo i nesto odlicno..preporucujem svakome

uglavnom, mljet ce me opet vidjeti:cerek:

Andrejabaus
13.09.2011., 07:37
Što je najbolje u NP Mljetu?

rambla
13.09.2011., 08:34
ima ti staza oko jezera, pa lipo ucini djir... mozes brodicom do otocica sv.Marija di je samostan...

Edina
13.09.2011., 10:52
Nama je bilo super voziti se oko jezera na bajku :)
i kupanje u jezeru, ako ste zimogrozni ka i ja ;)

Andrejabaus
13.09.2011., 11:50
Kolika je cijena ulaznice?

Edina
13.09.2011., 12:04
90 kn

OkatoZlo
19.12.2011., 10:27
Jel se moze u nacionalni park i do odisejeve spilje doci sa psom? Mozda je glupo pitanje ali bolje pitat nego skitat. I koliko su ceste prometne na otoku? Jesu vecinom makadami ili asfalt? Fala!

Modra Lasta
05.01.2012., 10:31
U NP mislim da se može sa psom, ceste po otoku su ok, nisu baš savršene ali nij makadam, sa malim autom se može svukuda. Do Odisejeve špilje je najbolje ici brodom organiziranim izletom ili s nekim lokalcem, može se i pješke ali je teško naći - ako se odlucis za ovu opciju obavezno obuci teniske, japanke ne dolaze u obzir :)

Felix 3575
05.01.2012., 11:37
Mljet je samo za onoga ko voli prirodu ! :D

nips
05.01.2012., 21:46
Mljet je samo za onoga ko voli prirodu ! :D
apsolutno, i onaj tko misli pješačit, biciklirat i istraživat brda :mig:

kika78
29.01.2012., 12:24
Pozdrav,
Planiram ove godine s mužem i malcem od 2 g. ići na Mljet pa me zanimaju vaša iskustva. Prvenstveno što se tiče male djece (dostupnost plaža, plićeg mora, hlada itd.). Također, u koje je mjesto, s obzirom na to najbolje ići?
Jel moguće do nekih plaža doći autom?
Zahvaljujem :)

maja4
29.01.2012., 12:30
Kika78 po meni je Mljet prekrasan za obitelj, bila sam više puta pa govorim iz iskustva.
Naravno s obzirom na malenu djecu bitno je i neophodno imati auto. Za djecu je plaža Saplunara (pješćana) kao stvorena, viruj mi mali će se oduševit. Mislim da je do svih plaža moguće doći s autom, naime, ne znam u kojem ćete mjestu biti. Iza saplunare imate veliki hlad, a na samoj plaži imate ležaljke i suncobrane.

kika78
29.01.2012., 12:33
maja, hvala na odg :)
Još nemamo točno mjesto gdje bi odsjeli...tek istražujemo gdje bi nam bilo najbolje :mig:
Imaš prijedlog?

Weah23
29.01.2012., 13:19
Kika78 po meni je Mljet prekrasan za obitelj, bila sam više puta pa govorim iz iskustva.
Naravno s obzirom na malenu djecu bitno je i neophodno imati auto. Za djecu je plaža Saplunara (pješćana) kao stvorena, viruj mi mali će se oduševit. Mislim da je do svih plaža moguće doći s autom, naime, ne znam u kojem ćete mjestu biti. Iza saplunare imate veliki hlad, a na samoj plaži imate ležaljke i suncobrane.

mislis na plazu bas u Saplunari ili na uvalu Blace? mislim da su obje super za djecu..a mislim i da su i veliko i malo jezero(vise malo) u nacionalnom parku isto tako super za djecu...

Klepsidra
19.02.2012., 12:49
Prijavila sam se na feštu 1.maja 2012.g. na Mljetu. Gledajuci stari plovidbeni red jadrolinije bas mi i ne odgovara vrijeme jer bi trebala bit rano u subotu ujutro na otoku. Dubrovnik mi je najbliži grad a prema podacima koje vidjeh trajekt (sa autom sam) ide kasno tek izmedju 14 i 15h, e sad ne znam kakvo stanje stoji sa Pelješcem….ili nekim drugim mjestom koje je blizu Dubrovniku.Treba mi sto ranija plovidba.

ivkaa
20.02.2012., 10:32
Vozi trajekt Prapratno-Sobra.Prapratno ti je na Pelješcu ali zazovi Jadroliniju jer su ove godine oni nešto ukidali.

Klepsidra
20.02.2012., 18:50
Vozi trajekt Prapratno-Sobra.Prapratno ti je na Pelješcu ali zazovi Jadroliniju jer su ove godine oni nešto ukidali.

Hvala. Ne znam ni na kom linku mogu da vidim red jedrenja...

nasmijanonebo
21.02.2012., 08:01
vozni red Prapratno (kod Stona)-Sobra(Mljet)
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/8311.2012.zima.hr.pdf

Klepsidra
21.02.2012., 08:08
vozni red Prapratno (kod Stona)-Sobra(Mljet)
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/8311.2012.zima.hr.pdf

Hvala. Stanje stoji ovako :

PRAPRATNO-SOBRA
putb br 1 : 7.00-6.00
put br 2: 12.00-10.00
put br.3 :17.00-15.00
put br 4:20.30-19.00h

pa mi nije jasno kako to da polazak pise npr.u 7 sati iz Prapratna (Peljesac) a povratak u 6 sati iz Sobre???? Zbunjuje me to, moze li mi neko pojasnit sta ovo znaci?

nasmijanonebo
21.02.2012., 08:38
ovo ti znaci da je polazak iz Prapratnog u 7.00 ; 12.00 ; 17.00 i u 20.30h
a polazak iz Sobre je u 6.00 ; 10.00 ; 15.00 ; 19.00.
Voznja traje 45 minuta.
Trajekt preko noci ostaje u Sobri, zato prvi trajekt ujutro u 6h krece iz Sobre i stize u Prapratno oko 6.45. Onda se u 7h iz Prapratnog vraca u Sobru.

Klepsidra
21.02.2012., 08:43
ovo ti znaci da je polazak iz Prapratnog u 7.00 ; 12.00 ; 17.00 i u 20.30h
a polazak iz Sobre je u 6.00 ; 10.00 ; 15.00 ; 19.00.
Voznja traje 45 minuta.
Trajekt preko noci ostaje u Sobri, zato prvi trajekt ujutro u 6h krece iz Sobre i stize u Prapratno oko 6.45. Onda se u 7h iz Prapratnog vraca u Sobru.
Hvala, ajme meni kako ovo nisam skontala :cerek:

istra u srcu
24.02.2012., 10:34
pozdrav svima,
Molio bih pomoć/savjet/preporuku u svezi ovogodišnjeg ljetovanja. naime,djevojka i ja bismo na Mljet i zanima nas sljedeće:
-cjenovno fer apartman/sobu blizu mora
-što mirnije (i osamljenije) mjesto
-polupansion u aranžmanu domaćih judi
-mogućnost odlaska u ribe s domaćinom
unaprijed zahvaljujem :)