PDA

View Full Version : Stitnjaca

mon
04.05.2005., 10:56
Zanima me jel postoje neki prirodni (domaci) lijekovi koji pomazu za rad stitnjace?
Ja sam nedavno bila operirana i izvadena mi je lijeva strana gdje je bio nodul. Sada su nalazi T3, T4 i TSH u redu i odbila sam uzimanje hormona makar je endokrinologica preporucila da ih dozivotno uzimam tako da se slucajno opet ne pojavi tumor. Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.
Jel ima neko slicna iskustva?

violent_femmes9
04.05.2005., 12:21
hoces "domaci lijek za stitnjacu"?

paz vamo:

zakoljes kokosh staru tri mjeseca i sest i pol dana u noci punog mjeseca, okrenuta licem prema sjeveru. kokosiji rep usmjeri ka jugu, i pazi da krv ne padne na zemlju. izvadis kokoshki srce, u stvari iscupas, i stavis u tri litre devinog mlijeka da se namace na toplom jedno 13 dana.

svaki dan do kraja zivota pijes po pola deci tog mlijeka ujutro, tocno kad sunce izlazi. ne smijes zakasnit, jer onda nece djelovat!

Riječanka
04.05.2005., 12:33
Ljudi moji, pa kada ćete jednom shvatiti da "domaća medicina" nije uvijek i u svakom slučaju alternativa oficijelnoj?
Kako to da si uopće otišao/la na operaciju štitnjače a ne nekoj seoskoj babi da ti "iščupa gušu"?

Ne moraš ti uopće lijekove uzimati, nitko te bičem ne tjera :ziba:
No, jednog ćeš dana obilaziti od vrata do vrata liječnike i vapiti :"Pomozite!"...a tada će možda biti kasno... :ziba:

Treba ljudima jednog dana postati jasno da je sudjelovanje u liječenju na način da se sluša savjet liječnika njihova obaveza, a ne samo pravo. :E

violent_femmes9
04.05.2005., 12:38
hoces reci da ti se moj prijedlog nije svidio? :(

:zubo:

MilkyWay
04.05.2005., 12:39
A ti Riječanka obožavaš određene smajliće. Ove vragove i anđeljeke.
:ziba:

DJanko
04.05.2005., 13:25
mon kaže:
Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.

neki lijekovi služe da bi nalazi ostali normalni

kemik
04.05.2005., 13:28
mon kaže:
Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.

Tocno, tocno!

Jebo te lijekove, doktori vas sve pokusavaju poubijati!!!

Ja vam kazem, prirodna selekcija i danas postoji i funkcionira besprijekorno!

Riječanka
04.05.2005., 13:33
violent_femmes9 kaže:
hoces reci da ti se moj prijedlog nije svidio? :(

:zubo:

Ma tvoj prijedlog je ABSOLUTELY FABOULOUS :jumping:

kemik
04.05.2005., 13:35
violent_femmes9 kaže:
tri litre devinog mlijeka
svaki dan do kraja zivota pijes po pola deci tog mlijeka

zao mi je sto ti moram to rec, ali tvoj prijedlog joj je dao ravno 60 dana zivota!!!

tri litre=30 deci, po pol deci svaki dan, 60 dana!

Jebga, ti si ju ubila brze nego stitnjaca!!!

:lol:

violent_femmes9
04.05.2005., 16:52
kemik kaže:
zao mi je sto ti moram to rec, ali tvoj prijedlog joj je dao ravno 60 dana zivota!!!

tri litre=30 deci, po pol deci svaki dan, 60 dana!

Jebga, ti si ju ubila brze nego stitnjaca!!!

:lol:

zar mislis da bi zdurala dulje od par dana pijuci mlijeko u kojem se namakalo kokoshje srce i to 13 dana NA TOPLOME :E

Denys
04.05.2005., 18:16
Joj sta ste svi pametni!

I ja imala problema sa stitnjacom.
Isto tako, doktor me je krcao tabletama da sam u 6 mj. dobila 20 kg., nisam se osjecala dobro, a on je govorio, samo ti to pij jer u tablicama stoji da tako mora biti i ne mozes smanjiti dozu.
Onda sam otisla kod druge doktorice, zena se samo uvatila za glavu i isti tren prepolovila dozu ljekova, pa onda opet pola od pola doze... sad sam nesto manje od god. dana bez lijekova i nalazi su u redu.

Mon, pitaj najmanje jos jednog doktora za misljenje.

eena_
04.05.2005., 18:17
u jamerici je bio neki incident kada su u mesnici u mljeveno meso za hamburgere dospijevale štitnjače, pa su ljudi imali "nuspojave". Eto, nemoj namakat srce, namači štitnjaču nekog goveda - postupak ti je opisala violent:zubo:

FFE
04.05.2005., 20:52
:rofl: :rofl: :rofl:

E, kak' ste me nasmijali s ovom temom. :D

A za mon: da bi skuzila zasto je vazna supstitucijska terapija i zasto je bitno piti Euthyrox (ili kaj vec ima na HR trzistu) trebas razumjeti mehanizam rada stitnjace. A za to se trebas malo informirati, ne trebas ti sada citati medicinsku patofiziologiju, neg' nekakve osnove procitati, ili najmanje pitati svojega endokrinologa (ili lijecnika opce medicine). Mozda onda skuzis zasto je vazan tiroksin i da s travama s proplanka nema nikave veze. Kakav si ti bolesnik kada pojma nemas o svojoj bolesti?

Denys kaže:
samo ti to pij jer u tablicama stoji da tako mora biti i ne mozes smanjiti dozu.

Pa ne znam kakve tablice, ali se doza prije svega mora prilagoditi nalazima T3, T4 i TSH. Dal' si ti hormone redovito kontrolirala? I gdje je to bilo, u USA?

Denys
04.05.2005., 21:44
FFE kaže:
Pa ne znam kakve tablice, ali se doza prije svega mora prilagoditi nalazima T3, T4 i TSH. Dal' si ti hormone redovito kontrolirala? I gdje je to bilo, u USA?

Kontrolirala i jos uvijek kontroliram, inace imam i dva dobrocudna cvorica (14mm i 6 mm). Trenutno imam dva doktora, u NL gdje zivim i u Belgiji jer im je bolje zdravstvo.
Prvi doktor od kojeg sam pobjegla je bio holandez.

kemik
05.05.2005., 07:24
violent_femmes9 kaže:
zar mislis da bi zdurala dulje od par dana pijuci mlijeko u kojem se namakalo kokoshje srce i to 13 dana NA TOPLOME :E

pa kaj ja znam, ti dosta dobro zgledas, a kako si opisala postupak, cinilo se da ga opisujes iz prve ruke!

magic
05.05.2005., 07:31
pih, da samo znash shto sve ja konzumiram, a kako izgledam :rofl:

samo...sve recepte prvo provjerim kod VF9 :kava:

kemik
05.05.2005., 07:33
magic kaže:
samo...sve recepte prvo provjerim kod VF9 :kava:

naravno...

nasa in silico prijateljica je zapravo prikrivena vracara, gatara i spraviteljica ljekovitih napitaka!!!

btw, cestitam na prijedjenih 20000! skoro ko moj auto kilometara :lol:

magic
05.05.2005., 07:40
ma to se meni, kao jednom od posljednjih relikata, zbrajaju oni od '99 na ovamo :kava:

kemik
05.05.2005., 07:45
Denys kaže:
Mon, pitaj najmanje jos jednog doktora za misljenje.

Cekaj, pa njoj nitko od nas nije rekao da mora slijepo slusati svog endokrinologa, ja joj sasvim sigurno takvo nesto nikad ne bih rekla. Ona je dosla ovdje traziti "prirodni lijek za stitnjacu", jer je odbila uzimati hormone "jer joj je glupo uzimati lijekove kad su joj nalazi dobri".

Naravno da je potrebno ponekad otici k drugom lijecniku, i naravno da je tesko pogoditi pravu dozu Euthyroxa (jos uvijek ponekad sanjam kako ih rezem, jebali majku svoju onako mali i pijenje 3/4), ali ona uopce ne pise o tome, nego o potpunom prestajanju uzimanja zivotno vaznog hormonskog nadomjestka!

A to da smo mi pametni, naravno... :raspa:

Denys
05.05.2005., 13:46
mon kaže:
Zanima me jel postoje neki prirodni (domaci) lijekovi koji pomazu za rad stitnjace?

KELPSAN, homeopatski proizvod, od A. Vogel, stimulira metabolizam, sastav-alga kelp (macrocystis pyrifera), 1 tableta= 0,2 mg joda.
mon kaže:

Ja sam nedavno bila operirana i izvadena mi je lijeva strana gdje je bio nodul. Sada su nalazi T3, T4 i TSH u redu i odbila sam uzimanje hormona makar je endokrinologica preporucila da ih dozivotno uzimam tako da se slucajno opet ne pojavi tumor. Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.
Jel ima neko slicna iskustva?

Operacija nije zezancija, tumor takodjer, zato jos jednom, posavjetuj se sa najmanje jos jednim endokrinologom, ali mu nemoj reci sto ti je rekla tvoja endokrinologica, prije nego sto on/ona izrece svoje misljenje.

Denys
05.05.2005., 14:07
kemik kaže:
...., nego o potpunom prestajanju uzimanja zivotno vaznog hormonskog nadomjestka!

Ako ga organizam moze sam proizvesti zasto uzimati nadomjestak?
Kako znati da li je organizam sam u stanju proizvesti hormon ako mu nisi uopce dao sansu da ga sam proizvede?

kemik
05.05.2005., 14:11
Denys kaže:
Kako znati da li je organizam sam u stanju proizvesti hormon ako mu nisi uopce dao sansu da ga sam proizvede?

pa ako ti je stitnjaca izvadjena, ili nekim antitijelima potpuno unistena (kao naprimjer kod Hashimotove bolesti), tko ce ti onda proizvesti hormone stitnjace? oce uskocit neki drugi organ?

kem
05.05.2005., 14:19
kemik kaže:
Tocno, tocno!

Jebo te lijekove, doktori vas sve pokusavaju poubijati!!!

Ja vam kazem, prirodna selekcija i danas postoji i funkcionira besprijekorno!

eh, da barem...

Riječanka
05.05.2005., 14:35
Denys kaže:

Da je meni znati koji tebi organ služi kao nadomjestak umjesto mozga? :E

Potraži na kiosku,možda je netko izdao uz novine opću enciklopediju pa pogledaj pod HORMON, pa ti možda postane jasno da je to esencijalni supstrat bitan za ogranizam, specifičan za pojedine organe i koji nema alternative.
I ne raste na grani ni uz potok...

Btw...otkud laicima ideja da sve znaju bolje od doktora? Plus, to poticanje da se ne vjeruje jednom doktoru...
Ako nema povjerenja pacijenta u liječnika, hajmo se pozdraviti već na vratima i doviđenja...
I zašto bi baš za svaki stvar trebalo tražiti second oppinion? On je potreban i poželjan u nekim graničnim, dvojbenim situacijama, ali u prevenciji hipotireoze postoperacijskom suspstitucijom hormona...dajte, ljudi, ohladite malo... :ziba:
Zašto onda kad idete krojačici da vam sašije hlače ne odete kod barem dvije da vam uzmu mjeru, neovisno jedna od druge...da vas ne zažulja oko .....

Denys
05.05.2005., 14:37
kemik kaže:
pa ako ti je stitnjaca izvadjena, ili nekim antitijelima potpuno unistena (kao naprimjer kod Hashimotove bolesti), tko ce ti onda proizvesti hormone stitnjace? oce uskocit neki drugi organ?
mon kaže:
izvadena mi je lijeva strana gdje je bio nodul

Ako je izvadjen samo dio gdje je bio nodul, zasto ostatak ne bi morao biti zdrav sa mogucnosti preuzimanja rada cijele zljezde?

U svakom slucaju za bilo sta vise govoriti, u uvodnom postu nema dovoljno podataka.

kemik
05.05.2005., 14:39
Riječanka kaže:
Da je meni znati koji tebi organ služi kao nadomjestak umjesto mozga? :E

Ti mi se sve vise i vise svidjas, mi kinda girl!!!

btw: ajde molim te, posto nisam lijecnik, ispravi ako ja serem nesto krivo. ono, ak se desi...

Denys
05.05.2005., 14:40
Rijecanko, odjebi u troskocima!

kemik
05.05.2005., 14:42
Denys kaže:
Odjebi u troskocima.

like I said, my kinda girl... :top:

polly
05.05.2005., 14:58
Čuj draga, ako su ti nalazi hormona u redu to ti samo znaći da tvoja doktorica jako dobro zna što radi.

Štitnjača je prevažna i može uzrokovati stvarno velike probleme da bi samovoljno prestala uzimati ljekove i lječila se nakakvom kamilicom.
Toliko bi sama morala znati.

MacGregor
05.05.2005., 15:13
DJanko kaže:
neki lijekovi služe da bi nalazi ostali normalni

:D :top:

MacGregor
05.05.2005., 15:21
Riječanka kaže:
Treba ljudima jednog dana postati jasno da je sudjelovanje u liječenju na način da se sluša savjet liječnika njihova obaveza, a ne samo pravo. :E

onda treba liječnicima objasniti da je sve što pođe po zlu nakon njihovog savjeta njihova ODGOVORNOST a ne samo posao ... :p

Riječanka kaže:
Btw...otkud laicima ideja da sve znaju bolje od doktora? Plus, to poticanje da se ne vjeruje jednom doktoru...

sigurno su doktori bili bezgrešni pa su ljudi počeli razmišljat svojom glavom ? ;)

atena
05.05.2005., 15:33
E cisto napomena, ako uzimas bilo sto od prirodnih pripravaka, obavezno reci lijecniku za to......NE da bi te kritikovao, nego da bi znao da li isti mogu uticati na terapiju. (mozda da rijecanka kaze nesto i o toj strani medalje uzimanja raznih neprovjerenih 'prirodnih preparata' kako isti mogu uticati na neke lijekove koje usput uzimaju)......
Iako moj ti je savjet (iskustvo moje mame i bake) da se drzis ljekarskih savjeta, cuvas raznih 'babskih preparata', moja baka ima 83 godine zadnjih 35 se druzi sa raznim ljekovima ili bolje receno nadomjesticma, i zivi sasvim normalno, koristi iskljucivo ono sto joj ljekar prepise, i vodi racuna o prehrani (naravno savjet ljekara).....

violent_femmes9
05.05.2005., 15:33
MacGregor kaže:
onda treba liječnicima objasniti da je sve što pođe po zlu nakon njihovog savjeta njihova ODGOVORNOST a ne samo posao ... :p

:rofl:

ajd mekgregor, skuliraj se

bolest je posljedica vise faktora. stvari "podju po zlu" zbog niza razloga, najmanje zbog pogresnoga savjeta

samo nemoj sad poceti objasnjavati da do bolesti ne bi ni dolazilo kad bi svi ljudi na svijetu etc :D

kad imas neku bolest koja nece sama od sebe proci (kao npr. prehlada), onda trebas donijeti odluku kako ces se lijeciti
ako se odlucis za "alternativu" - sto god to bilo, onda se drzis toga dosljedno, i spremno nosis s posljedicama te svoje odluke ;)

ako se odlucis za zapadnu medicinu - vrijedi isto kao i gore. :D :)

nadam se da ne mislis da ono prvo (alternativa) ukljucuje "razmisljanje vlastitom glavom" a ono drugo ne :D

MacGregor
05.05.2005., 16:14
violent_femmes9 kaže:

kad imas neku bolest koja nece sama od sebe proci (kao npr. prehlada), onda trebas donijeti odluku kako ces se lijeciti
ako se odlucis za "alternativu" - sto god to bilo, onda se drzis toga dosljedno, i spremno nosis s posljedicama te svoje odluke ;)

ako se odlucis za zapadnu medicinu - vrijedi isto kao i gore. :D :)

nadam se da ne mislis da ono prvo (alternativa) ukljucuje "razmisljanje vlastitom glavom" a ono drugo ne :D

ako ćemo pričat o alternativi onda ne znam što je bilo prije a što je kasnije došlo kao alternativa .. prehrana kao zdravstvena preventiva ili liječenje ljekovima ???

pod razmišljanje svojom glavom podrazumjevam ono što čovjek sam spozna tj. na koji će način spriječiti tu prehladu (ili ju otkloniti) i to PRIRODNIM putem, prehranom i biljkama koje pomažu kod stvaranja imuniteta, a ne čekati čudotvorna rješenja i tražiti spas u lijekovima koji usput razaraju naš organizam (nus-pojave) ..

ljudi se boje onoga što ne razumiju i onda je lakše vjerovat nekome tko ima diplomu (a onda pod diplomom podrazumjevam i odgovornost) ..

ono što rijetki ljudi pitaju svoje doktore je: "doktore, kakav će kontra efekt taj lijek ostaviti u meni i mom organizmu ?"
ili kad se radi o djeci "biste li vi taj lijek dali i svome djetetu ?" .. :confused:

tema je štitnjača, regulacija hormona, i možda ne znam točne medicinske definicije ali poznajem dovoljno ljudi koji su svoje probleme rješili sa "staničnom ishranom" ali to nekolicina vas ne može ni pojmiti (niti vjerovati) .. :)

mala_slatka
05.05.2005., 16:23
ja sam izvadila isto ali desnu stranu i nisam dobila nikakve tablete da pijem jer doktor kaze da ona jedna strana super radi :confused: od operacije je proslo vec 5 godina i nemma nikakvih problema

violent_femmes9
05.05.2005., 16:28
MacGregor kaže:

ono što rijetki ljudi pitaju svoje doktore je: "doktore, kakav će kontra efekt taj lijek ostaviti u meni i mom organizmu ?"
ili kad se radi o djeci "biste li vi taj lijek dali i svome djetetu ?" .. :confused:

tema je štitnjača, lučenje hormona, i možda ne znam točne medicinske definicije ali poznajem dovoljno ljudi koji su svoje probleme rješili sa "staničnom ishranom" ali to nekolicina vas ne može ni pojmiti (niti vjerovati) .. :)

gle stari, zena je imala tumor, i isla je na operaciju gdje su joj ga rezali

pa su usput odrezali komad stitnjace

doktorica joj preporucuje da koristi nadomjesnu terapiju, sto ce rec da uzima hormone preko usta, ako joj ostatak stitnjace ne luci dovoljno t3 i t4

i sad, otkud ti (drska po obicaju) pretpostavka da su t3 i t4 lijekovi koji nuzno imaju grozne nuspojave? t3 i t4 su hormoni koje luci stitnjaca zdrave osobe.

ako ti fali tkiva stitnjace (npr. pojela ga antitijela, ili kao u slucaju postavljacice topica izrezalo ga na operaciji), onda uzmes izvana da mozes ujutro ustati iz kreveta

ista prica kao kod dijabetesa 1 i inzulina

ili bi ti djetetu koje nema beta-stanice i ovisno je o vanjskom inzulinu preporucio stanicnu prehranu? ;)
I don't think so

kem
05.05.2005., 16:49
MacGregor kaže:

tema je štitnjača, regulacija hormona, i možda ne znam točne medicinske definicije ali poznajem dovoljno ljudi koji su svoje probleme rješili sa "staničnom ishranom" ali to nekolicina vas ne može ni pojmiti (niti vjerovati) .. :)

Daj ne lupetaj vise! Procitaj nesto o hormonima, pa onda blebeci! Hormone luce zlijezde s unutrasnjim lucenjem i nema te hrane koja ih moze nadomjestiti.

Denys
05.05.2005., 17:02
kem kaže:
Hormone luce zlijezde s unutrasnjim lucenjem i nema te hrane koja ih moze nadomjestiti.

Ajde ne konzumiraj jod koji se inace nalazi u hrani, pa da vidimo kako ce zljezde s u.l. stvarati hormone.

MacGregor
05.05.2005., 17:04
violent, nisam spominjao taj slučaj (a to dobro znaš) i ne stavljaj mi na teret nešto što nisam rekao .. ok ?

postoji cijeli niz slučajeva poremećaja hormona i štitnjače koji su uzrokovani određenim nedostacima hranjivih tvari koje unosimo kroz prehranu i ja govorim o tome, a ne i posljedicama loših operativnih zahvata, razmeš ?

MacGregor
05.05.2005., 17:06
kem kaže:
Daj ne lupetaj vise! Procitaj nesto o hormonima, pa onda blebeci! Hormone luce zlijezde s unutrasnjim lucenjem i nema te hrane koja ih moze nadomjestiti.

kem, ne pjeni se bez veze, .. :D
"jako si pametna" :D , hrana nije nadomjestak nego baza iz kojeg organizam snabdjeva s "materijalom" pomoću kojeg žlijezde s unutarnjim lučenjem stvaraju te hormone .. ;)

tebi očito fali tog materijala ... :D

denys, thanks .. :top:

kem
05.05.2005., 17:11
Denys kaže:
Ajde ne konzumiraj jod koji se inace nalazi u hrani, pa da vidimo kako ce zljezde s u.l. stvarati hormone.

Jod NIJE hormon, tek toliko da se zna.

MacGregor
05.05.2005., 17:16
kem kaže:
Jod NIJE hormon, tek toliko da se zna.

haha, baš si bistra, pa tko kaže da je ??? .. :D

:lol: :lol: :lol:

kem
05.05.2005., 17:21
:rolleyes: Mi pricamo o hormonima, ako netko nije primijetio dosad. Spojevima kojih NEMA u hrani. Ako netko uzima jod, a nema stitnu zlijezdu, tesko da ce mu jod pomoci.

MacGregor
05.05.2005., 17:33
kem kaže:
:rolleyes: Mi pricamo o hormonima, ako netko nije primijetio dosad. Spojevima kojih NEMA u hrani. Ako netko uzima jod, a nema stitnu zlijezdu, tesko da ce mu jod pomoci.

ja nemam pojma da ti pričaš o nekomu tko NEMA štitnu žlijezdu ??? :confused:

na početku je postavljeno pitanje:

mon kaže:

ovdje se spominje rad štitnjače, dakle štitnjača postoji ? .. ;)

MacGregor
05.05.2005., 17:39
Denys kaže:

to ti ja pričam .. :top:

FFE
05.05.2005., 18:08
MacGregor kaže:
to ti ja pričam .. :top:

Poglec ti McGregor, i ostali slicni tebi kojima ponesto toga nije jasno. Cura je operirala "tumor". Ima razlicitih tumora, benignih i malignih. Pretpostavljam s 90%-tnom vjerojatnoscu da se radilo o benignome, tzv. adenomu stitnjace, jer joj je izvadjen samo dio stitnjace, dakle "bolesni cvoric". (Kod malignih se pak radi totalna tiroidektomija, iliti totalno odstranjenje stitnjace.)

Adenomi su najcesce eutireoticni, sto znaci da su nalazi hormona stitnjace u granicama normale. Oni se tek tada operiraju kada postanu "sumnjivi" ili kada pocinju rasti i tako komprimiraju ostatak tkiva stitnjace, sto moze uzrokovati hipotireozu. (Ovo je slucaj kod ove cure). Normalno se prvo pocinje s tiroksinom jer on suprimira TSH (tiroksin- stimilirajuci hormon), koji pak suprimiria rast adenoma (tak' da se on smanjuje i ne pravi nikakve poteskoce).

Nadam se da ti je do sada sve jasno.:D

S druge strane TSH (tiroksin stimilirajuci hormon) koji luci hipofiza ne samo da potice na lucenje T4 i T3, nego je i povezan i s rastom adenomoma (sto sam gore spomenula). Dakle, kada odstranis adenom, nece se nista dogoditi, hormoni su u razini normale, no postoji mogucnost da se autonomno bujanje tkiva stitnjace ponovo pojavi. Uzimanjem hormona tiroksina (tj. njegovoga derivata) suprimiras TSH, cime postoji i manja sansa da ce ponovno doci do pojave novga bujanja tumorskoga tkiva (kao sto je gore spomenuto-TSH je povezan s adenomom).

Jel' sve jasno?

:W

MacGregor
05.05.2005., 18:29
ok, FFE, zahvaljujem na preciznom objašnjenju ... neke stvari mi zaista nisu bile najjasnije i dobro je naučiti uvijek nekaj novo ...

ustvari, sve me to jako zanima jer znam neke slučajeve koji su pravilnom staničnom ishranom riješili hormonalne probleme pa sam sistemom logike pokušao predočiti zašto je sve to ustvari i moguće .. :)

organizam se neprestano obnavlja, obnavljaju se stanice krvi, organa, kosti ... a sve to je ustvari uvjetovano sa kakvim ćemo "materijalom" to popratiti (hrana) .. nadam se da sad i ti shvaćaš kaj ja pokušavam reći ? .. ;)

ps: možemo zaustaviti i rast tumorskih stanica ako u organizmu imamo dovoljno potrebnih mikro nutrijenata i antioksidanata .. :)

FFE
05.05.2005., 18:31
Denys kaže:

I ja imala problema sa stitnjacom.
Isto tako, doktor me je krcao tabletama da sam u 6 mj. dobila 20 kg.,

.........

sad sam nesto manje od god. dana bez lijekova i nalazi su u redu.

Ako nije tajna, jel' mozes konkretno reci kakvih si imala problema s stitnjacom? Da li se isto radilo o adenomu ili necemu drugome (autoimunoj upali? etc).

FFE
05.05.2005., 18:32
MacGregor kaže:

ps: možemo zaustaviti i rast tumorskih stanica ako u organizmu imamo dovoljno potrebnih mikro nutrijenata i antioksidanata .. :)

Ajde, nek' ti bude. :D (buduci da ocito neki ne razumiju i nikada nece razumjeti)

magriz
05.05.2005., 19:20
MacGregor kaže:
organizam se neprestano obnavlja, obnavljaju se stanice krvi, organa, kosti ... a sve to je ustvari uvjetovano sa kakvim ćemo "materijalom" to popratiti (hrana) .. nadam se da sad i ti shvaćaš kaj ja pokušavam reći ? .. ;)

siva masa se ne obnavlja, a bojim se da je tebi poprilično atrofirala, džabe ti herbalife

Denys
05.05.2005., 20:27
FFE kaže:
Ako nije tajna, jel' mozes konkretno reci kakvih si imala problema s stitnjacom? Da li se isto radilo o adenomu ili necemu drugome (autoimunoj upali? etc).

Pejstam samu sebe sa ovog topica http://www.forum.hr/showthread.php?...954#post2274954

I jos jedan link http://www.forum.hr/showthread.php?...15&pagenumber=1

"Osobno bolujem od Gravesove bolesti a otkrila sam je dok sam bila na ljetovanju u Hrvatskoj. Sa hitne (120-140 otkucaja srca u minuti) direktno su me poslali na vadjenje krvi i scintigrafiju.
Ovo su rezultati mojih prvih nalaza:
T3 7,63 nmol/l 1,29-2,60 nmol/l
T4 201,1 nmol/l 71,2-161,0 nmol/l
TSH 0,016 mlU/l 0,465-4,68 mlUl
Godinu dana sam bila na thiamazol-u (koji blokira stitnjacu da proizvodi hormon) i levothyroxinenatrium-om (hormon stitnjace koji je potreban organizmu za normalno funkcioniranje).

Na prvoj scintigrafiji nije mi nista nadjeno osim povecanja desnog reznja. Na drugoj su primjecena dva dobrocudna cvorica 2 i 4 mm.
Sad sam vec 4 mj. bez ljekova, puno se bolje osjecam, razina hormona je u normali. Kontroliram krv svaka 3 mj., problemi s ocima su se povukli ali jos uvijek nisu i nestali."

U toku godine i nesto sama sam sebe dozirala sa ljekovima, prije toga je jako bitno da znas sve simptome hipo/hipertireoze.
Prateci te simptome (kod mene su bili slabljenje i poboljsanje vida, dobivanje na kilazi, umor, pospanost, otpadanje kose ili nervoza, ubrzano lupanje srca) tocno sam znala u kojoj sam fazi i po tome sam regulirala dozu ljekova. Sve je bilo i pod ljecnickom kontrolom uz vadjenje krvi.

P.S.: Autoimuna upala, u medjuvremenu cvorici su narasli ali doktorica tvrdi da nisu za operirati (napravila sam ekografiju prije koji tjedan), antitijela vise nema u nalazima.

Denys
05.05.2005., 20:33
Jos dva linka:

http://www.plivazdravlje.hr/?section=prirucnik&section_menu=bolesti&section_menu2=&bid=34-142

http://www.plivazdravlje.hr/?section=prirucnik&section_menu=bolesti&section_menu2=&bid=137-0

Riječanka
05.05.2005., 20:57
Ljudi, pa kada ćete već jednom shvatiti da se samo pravilnom i zdravom prehranom (ne ulazima sada u to ŠTO je pravilna i zdrava prehrana, jer mnogi nemaju ni najmanje predodžbe o tome, naročito oni ovdje koji misle da sve znaju :E ) nikada neće izliječiti bolesti poput autoimunih bolesti, malignoma, AIDSA....

Kada bi u medicini svaki 2 plus 2 bili samo 4 i ništa drugo, nitko ne bi umirao, svi bi živjeli nekoliko stotina godina, a i MacGegor bi možda tada bio i doktor ...:rigo:

mon
06.05.2005., 09:03
Uh, stvarno zanimljivo stivo, nisam ni mislila da bi moglo biti toliko zainteresiranih. Nije mi ni na kraj pameti da odgovaram onima koji su nasli forum za prostacenje. Nisam ni ja svetica ali ipak zar se to mora bas vidjeti i na papiru ili ti kompjuteru?

Nasao se i poneki pametan savjet, hvala na podrsci.
A neki od vas vjerojatno jos nisu dobro naucili citati kad im jos nije jasno da ja jos uvijek imam pola stitnjace i da ona super funkcionira, nalazi su 100% u redu i ja se osjecam 100% dobro. Nakon operacije trebao mi je 1 dan da se oporavim i onda je sve bilo OK. I inace sam "zdrava kao dren" pa sad jedna doktorica preporucuje da se nakljukam hormonima (koje ova polovica stitnjace koju imam ionako proizvodi) i dobijem hrpu nus pojava?! Mislim da cu ipak potraziti second opinion.
Ah, kirurg mi je prije operacije rekao da cu uzimati hormone samo ako stitnjaca ne bude dovoljno proizvodila, zato sam bila jako razocarana sto je endokrinologica rekla da ih uzimam. Ona je za kirurga rekla da on nije kvalificiran da daje takve savjete.

A sto se tice alternative, nisam ni mislila bi se na taj nacin mogla rijesiti adenoma, nego trazim nesto sto potice rad stitnjace u slucaju da mi ova moja polovica malo zasteka.
I samo me jos nesto zanima, cini se da vecina vas koji ste ovdje odgovorili na moj post imate problema sa stitnjacom?!
Toliko.

kemik
06.05.2005., 09:16
ja jos nemam, ali je imala moja mama. zato znam malo vise od prosjeka o bolestima stitnjace.

kem
06.05.2005., 09:38
mon kaže:

I samo me jos nesto zanima, cini se da vecina vas koji ste ovdje odgovorili na moj post imate problema sa stitnjacom?!
Toliko.

Ja jos nemam, ali me mozda cekaju u buducnosti. 5 slucajeva u siroj obitelji, sve zene, mami izvadjena stitnjaca prije 2 godine. Pije tablete svaki dan i nema nikakvih problema.

Ah, kirurg mi je prije operacije rekao da cu uzimati hormone samo ako stitnjaca ne bude dovoljno proizvodila, zato sam bila jako razocarana sto je endokrinologica rekla da ih uzimam. Ona je za kirurga rekla da on nije kvalificiran da daje takve savjete.

Pa ni endokrinolog ne govori kirurzima kako da operiraju...Svatko radi svoj posao.

violent_femmes9
06.05.2005., 09:45
mon kaže:

A sto se tice alternative, nisam ni mislila bi se na taj nacin mogla rijesiti adenoma, nego trazim nesto sto potice rad stitnjace u slucaju da mi ova moja polovica malo zasteka.
Toliko.

"poticanje rada preostale polovice stitnjace prirodnim lijekovima" podrazumijeva njeno vece iscrpljivanje. nisam sigurna da je to (ako je i moguce) dobro s obzirom da si imala adenom.

kako znas da nadomjesni hormoni imaju "hrpu nuspojava"? koje su to nuspojave?

kako znas da "prirodni" lijekovi ne sadrze u sebi neke kemijske spojeve koji su stetni, ili interferiraju s nekim drugim tvarima koje konzumiras...?

da, imam Hashimoto, ali jos uvijek ne trebam dodatnu terapiju - po savjetu endokrinologa.

ostali ljudi koji su se javili ovdje, pored onih koji i sami boluju od neke bolesti stitnjace, po struci su lijecnici, ili se bave nekim drugim oblikom brige za ljudsko zdravlje. neki su strucni, neki malo manje ;)

u svakom slucaju, potrebno je da vise suradjujes s lijecnicima koji te lijece - ili da oni vise suradjuju s tobom. odnosno, imas pravo na informaciju i objasnjenje, ali neces ih dobiti ako ne pitas. a mozda ih neces dobiti i ako pitas, ali to definitivno ne znaci da su "prirodni lijekovi" bolji

mon
06.05.2005., 11:10
kako znas da nadomjesni hormoni imaju "hrpu nuspojava"? koje su to nuspojave?

kako znas da "prirodni" lijekovi ne sadrze u sebi neke kemijske spojeve koji su stetni, ili interferiraju s nekim drugim tvarima koje konzumiras...?
---------------------------------------------------------------
Nuspojave kod uzimanja Levotiroksina (L-Thyroxine): ispadanje kose (privremeno), osteporoza, nepravilni rad srca.
I kao sto su neki spomenuli tu na forumu problemi s ocima i tjelesnom tezinom.

Naravno da i prirodni lijekovi mogu biti stetni, ali nadam se da je to ipak u manjoj mjeri. I ionako bi ih uzimala na vlastitu odgovornost.

kemik
06.05.2005., 11:18
mon kaže:

ovo prvi put cujem, da su problemi s ocima nuspojava pijenja levotiroksina... reklo bi se da je netko nesto pomijesao!

moguce je da se u periodu odredjivanja terapije pojave simptomi hipertiroidnosti, ali to je jasan znak da terapija nije "pogodjena" i da ju treba modificirati.

MacGregor
06.05.2005., 11:29
Riječanka kaže:
Ljudi, pa kada ćete već jednom shvatiti da se samo pravilnom i zdravom prehranom nikada neće izliječiti bolesti poput autoimunih bolesti, malignoma, AIDSA....
Kada bi u medicini svaki 2 plus 2 bili samo 4 i ništa drugo, nitko ne bi umirao, svi bi živjeli nekoliko stotina godina, a i MacGegor bi možda tada bio i doktor ...:rigo:

nitko ne tvrdi da se SAMO sa zdravom prehranom može sve sanirati ...ali idemo iz početka ..

na linku koji nam je denys ostavila između ostalog piše:

"Hipertiroidizam (Hormonski poremećaji i poremećaji metabolizma)

Uzroci, učestalost i faktori rizika
Uzrok hipertireoze je nepoznat. Postoji mnogo dokaza koji upućuju... bla bla bla ... "
.... Općenito su autoimune bolesti oko sedam puta češće u žena, nego u muškaraca pa je tako i s ovom bolešću. Mogu biti zahvaćene sve dobne skupine, a vrlo često postoji i familjarna predispozicija. Zahvaća nekoliko postotaka pučanstva, nešto češće žene od 40-60 godina."

ako medicina tvrdi da je nešto nepoznato otkud tebi ("rječanko") tolika bahatost da možeš tvrditi da prehrana tu nema nikakve veze ???
medicina isto tvrdi da nema lijeka za astmu, alergije, dijebetes, (itd.) ali sam svjedok da se ljudi svakodnevno rješavaju tih zdravstvenih problema (upravo sa "staničnom ishranom") i TO MENI daje za pravo da JA budem toliko bahat da mogu "glasno razmišljati" u ovom pravcu ...
spomenuo sam da poznajem neke žene koje su rješile hormonalne probleme (samim time i regulirale rad štitnjače) upravo na ovaj način (bez lijekova), i ako budeš dovoljno ljubazna mogu te upoznati sa tim ženama (i jedna doktorica je među njima pa će ti ona možda znati to objasniti ?) .. ;)

da ne duljim dalje dokazano je da protein soje direktno utječe na regulaciju hormona i to će vam posvjedočiti skoro svaki bolji ginekolog i upravo je taj sojin protein prirodno rješenje za mnoge probleme o kojima vi ovdje pričate, i koji je upravo ženama jako potreban (da ne kažem i neophodan) ... ;)

ovo malo iskustva koliko sam uspio steći upoznavajući "cellular nutrition" i svjedočanstva ljudi o kojima pričam totalno mi je dalo volju da naučim što više o zdravlju općenito pa i o svim bolestima i problemima koje dolaze zbog neuravnotežene prehrane .. i možda ćete me za 4-5 god. svi ovdje i zvati "doktore" (ipak faks traje 4-5 god. ?).. :D

pronašao sam neka svjedočanstva na netu o menopauzi (sličnost i povezanost su vam valjda jasna ? ;) ) ..
(pogledajte pažljivo, ima i svjedočanstava za druge zdravstvene probleme):

http://groups.msn.com/TheHealthyPlan/menopause.msnw

MacGregor
06.05.2005., 11:45
mon kaže:

Nuspojave kod uzimanja Levotiroksina (L-Thyroxine): ispadanje kose (privremeno), osteporoza, nepravilni rad srca.

Naravno da i prirodni lijekovi mogu biti stetni, ali nadam se da je to ipak u manjoj mjeri. I ionako bi ih uzimala na vlastitu odgovornost.

mon, ono o čemu ja pričam ovdje ko papagaj je "stanična ishrana" koja omogućuje tijelu da napravi najmogući balans koji mu je potreban jer je naš orhanizam savršeni stroj i ako mu damo sve ono što mu treba ono će iz toga izvući maksimum koji se manifestira kroz zdravstveno poboljšanje, taj "cellular nutrition" je HRANA a to znači da nema nikakve veze sa lijekovima (prirodnim ili ne prirodnim) .. :)

"To je potpuno novi, drugačiji koncept ishrane, novi koncept zdravlja. To nije proizvod, to nije sastojak, to je tehnologija koja dovodi hranjive tvari do stanica.

Odavno je poznato da je dobra, prirodna i zdrava hrana potrebna organizmu da bi se održala vitalnost i zdravlje. Odavno je poznato da tijelu trebaju bjelančevine, ugljikohidrati, masti, esencijalne kiseline, vitamini i minerali. Ono što je novo, to je otkriće da je hrana samo jedan aspekt ishrane. Velika je razlika između prehrane i Stanične ishrane. Hrana je ono što jedemo, a Stanična ishrana je ono što je došlo do stanica vašeg organizma.

Ono što zbunjuje mnoge je činjenica da ne možete biti sigurni da je hrana koju jedete došla do vaših stanica i ishranila ih. Ako vam je organizam izložen stresu, bolesti, iscpljenosti, kemijskim supstancama, lijekovima ili ako rabite alkohol, kavu ili nikotin, vaše stanice vjerojatno ostaju gladne. Nevjerojatno je da se možete obilno hraniti, dobivati na težini, a da vaše stanice ostaju gladne. Nevjerojatno je da danas, usprkos dovoljno i previše hrane, imamo više bolesti nego ikada prije u povijesti. Zašto? Jer je razlika u hranjenju usta i želuca i ishrani stanica.

Sve dok vaše stanice ne budu zdrave ni vi nećete biti zdravi! Tajna zdravlja i dobre ishrane je u tome da budemo sigurni da su stanice tijela (stanice mišića, stanice mozga, srca …) pravilno i potpuno nahranjene.

Nije važno samo što jedete, nego da tijelo tu hranu može probaviti, apsorbirati i, najvažnije da može biti asimilirana na razini stanica! Tajna ovoga "čuda" je u tome da je to hrana dizajnirana, formulirana i pripravljena tako da HRANI VAŠE STANICE! A kada vaše stanice dobivaju pravu hranu – osjetit ćete zadivljujuće promjene u vašem zdravlju. ..... "

ps: javi mi se na pvt, poslat ću ti kompletan tekst ... :)

polly
06.05.2005., 11:45
Imam ja jedan prijedlog.

Kako me mući dio boleština koje liječi herbalife; alergije kožne povremeno, astma, artritis, kronični sinusitis i bronhitis, a imam i ja tog Hashimotoa, ti meni lijepo MacGregor daš terapiju.
Upotrebu i rezultate prati tim sastavljen od vf9, kemik, kem i Riječanke.
Ja ću u kratkom vremenu biti izliječena, a dame će ti se ponizno poklonit.
Valjda me ne bu ubilo.
Naravno da cijenjeni pripravak u periodu testiranja očekujem zabadaf. Ipak je ovo medicinsko istraživanje.
Poslije bum vjerni kupac do groba.

kemik
06.05.2005., 11:48
polly kaže:

ali macgregor zna da nema poslije...

u svakom slucaju, hrabro!!! :top:

pristajem na clanstvo u komisiji!

magriz
06.05.2005., 11:55
MacGregor kaže:
ovo malo iskustva koliko sam uspio steći upoznavajući "cellular nutrition" i svjedočanstva ljudi o kojima pričam totalno mi je dalo volju da naučim što više o zdravlju općenito pa i o svim bolestima i problemima koje dolaze zbog neuravnotežene prehrane .. i možda ćete me za 4-5 god. svi ovdje i zvati "doktore" (ipak faks traje 4-5 god. ?).. :D

a ti si upisao medicinu ili se usavršavaš na bagerima?

MacGregor kaže:
pronašao sam neka svjedočanstva na netu o menopauzi (sličnost i povezanost su vam valjda jasna ? ;) ) ..
(pogledajte pažljivo, ima i svjedočanstava za druge zdravstvene probleme)

koja je sličnost i povezanost između menopauze i problema sa štitnjačom? recimo kod tinejđerki? :rolleyes:

MacGregor
06.05.2005., 11:58
polly kaže:
Imam ja jedan prijedlog.

Kako me mući dio boleština koje liječi herbalife; alergije kožne povremeno, astma, artritis, kronični sinusitis i bronhitis, a imam i ja tog Hashimotoa, ti meni lijepo MacGregor daš terapiju.
Upotrebu i rezultate prati tim sastavljen od vf9, kemik, kem i Riječanke.
Ja ću u kratkom vremenu biti izliječena, a dame će ti se ponizno poklonit.
Valjda me ne bu ubilo.

prvo nauči abecedu i počni razlikovat što znači riječ "hrana" a što znači riječ "lijek" .. ;)

prije 2500 god. otac moderne medicine HIPOKRAT je rekao:
"neka hrana bude vaš lijek, a ne lijekovi vaša hrana"

dakle, herbalife nije lijek i on ne liječi, herbalife je hrana i organizam na osnovu hrane (hranjivih sastojaka) obnavlja svoje stanice i na taj način ispravlja određene nedostatke koji su i došli zbog tog istog, i nije toliko bitno što jedeš nego što NE jedeš, probaj to nekako zaokružit u cjelinu .. ;)

polly kaže:
.
Naravno da cijenjeni pripravak u periodu testiranja očekujem zabadaf. Ipak je ovo medicinsko istraživanje.

ti ćeš biti kad-tad kupac do groba, shvatit ćeš to prije ili kasnije, za 1,3,5 ili 10 god. .. :D
a za ovo "zabadaf" da se radi o medicinskom istraživanju možda bih i pristao, ali budući da se radi o hrani znaš kak se veli:
"koga ja hranim, ja ga i :kiss: :Sex: " ... :cool: :D

kem
06.05.2005., 12:03
kemik kaže:
ali macgregor zna da nema poslije...

u svakom slucaju, hrabro!!! :top:

pristajem na clanstvo u komisiji!

I ja, pod uvjetom da nam se Mc skine s vrata ZAUVIJEK, nakon sto "terapija" zavrsi.

polly
06.05.2005., 12:16
magriz kaže:

koja je sličnost i povezanost između menopauze i problema sa štitnjačom? recimo kod tinejđerki? :rolleyes:

E to i mene živo zanima.

polly
06.05.2005., 12:23
MacGregor kaže:
prvo nauči abecedu i počni razlikovat što znači riječ "hrana" a što znači riječ "lijek" .. ;)

prije 2500 god. otac moderne medicine HIPOKRAT je rekao:
"neka hrana bude vaš lijek, a ne lijekovi vaša hrana"

dakle, herbalife nije lijek i on ne liječi, herbalife je hrana i organizam na osnovu hrane (hranjivih sastojaka) obnavlja svoje stanice i na taj način ispravlja određene nedostatke koji su i došli zbog tog istog, i nije toliko bitno što jedeš nego što NE jedeš, probaj to nekako zaokružit u cjelinu .. ;)

ti ćeš biti kad-tad kupac do groba, shvatit ćeš to prije ili kasnije, za 1,3,5 ili 10 god. .. :D
a za ovo "zabadaf" da se radi o medicinskom istraživanju možda bih i pristao, ali budući da se radi o hrani znaš kak se veli:
"koga ja hranim, ja ga i :kiss: :Sex: " ... :cool: :D

Ček, ček, pa napisao si da je to dodatak prehrani, a ne hrana. Pa nigde ne raste herbalife na livadi, a nemreš ga nać ni u štali.

O Hipokratu ne bi. O Benediktu Koturljeviću možemo, to mi je struka.

U krajnjoj liniji krajnjem potrošaću je svejedno zoveš li ti to lijek ili hrana ako mu pomaže. Po svojstvima koja si nabrojao Herbalife je definitivno lijek.

Pa tim mi je tak pažljivo sastavljen i to od stručnih osoba tako da to definitivno možemo proglasit medicinskim istraživanjem. Kaj sam u tim trebala stavit montere, strujiće i zidare?

A kaj se tiče ove zadnje ponude,... Pa ćuj za mene zmučkani prašak nije hrana. Nikako.
Al' nahrani me čevapima i vopi uz to, mali ne bi znal kak se zoveš posle.

polly
06.05.2005., 12:24
kem kaže:
I ja, pod uvjetom da nam se Mc skine s vrata ZAUVIJEK, nakon sto "terapija" zavrsi.

Kad se terapija završi, ti buš MacGregora proganjala i herbalife suhim zlatom plaćala.

MacGregor
06.05.2005., 12:36
magriz kaže:

bravo, sjedni 5, ... :D

eh, uvijek se uhvatiš neke krajnosti kako bi ispala što pametnija ?
za babe je kasno razmišljati kako je sada u koži tinejđerki ... :D

MacGregor
06.05.2005., 12:38
kem kaže:

da ti se skinem s vrata i premjestim nešto niže ? .. :D

violent_femmes9
06.05.2005., 12:40
MacEinstein opet ima problema sa zenama :zubo:

primjedbe su ti na jako niskoj razini. ono, ful smrde po toilet-humoru ;)

polly
06.05.2005., 12:49
violent_femmes9 kaže:

Ja ne bi rekla da ima problema sa ženama. Prije sa nekim fiziološkim procesima.
Bit će da je taj herbalife loš za cirkulaciju.

polly
06.05.2005., 12:52
Ajde daj MacGregor objasni kakve veze imaju problemi sa štitnjačom sa problemima u menopauzi.
Ni važno jel kod tinejđerki, jel kod penzionerki.

Riječanka
06.05.2005., 12:52
[QUOTE]kemik kaže:

pristajem na clanstvo u komisiji! [/QUOTE

I ja!!!!] :cheer: :cheer: :cheer:

Please, please..mogu biti blagajnik komisije ? Please :E

polly
06.05.2005., 12:56
Riječanka kaže:
[QUOTE]kemik kaže:

pristajem na clanstvo u komisiji! [/QUOTE

I ja!!!!] :cheer: :cheer: :cheer:

E to ne.
Ipak sam ja financijsko računovodstveni djelatnik pa sam s te osnove najstručnija za baratanje s novcima.

Ali možeš biti precjednica kao medicinski djelatnik.
Možda bu mi nakon terapije zatrebala hitna medicinska skrb.

violent_femmes9
06.05.2005., 12:56
Riječanka kaže:

a ja cu biti izvrsiteljica kazne, nakon sto sve zavrsi: nadgledat cu kako uci OSNOVE kemije i fiziologije IZ UDZBENIKA, poglavlje po poglavlje :E

Riječanka
06.05.2005., 13:00
"Doktore" Mac Gregor, smijem jedno pitanje ?:ziba:

Ima li herbalife veze sa Herba bombonima?
A da li je točno da produljuje život biljkama (herba = trava, life = život) ili je to samo vrlo živahna trava?
:B

magriz
06.05.2005., 13:01
polly kaže:
Ja ne bi rekla da ima problema sa ženama. Prije sa nekim fiziološkim procesima.
Bit će da je taj herbalife loš za cirkulaciju.

već sam rekla da izaziva nepovratnu degeneraciju sive mase :cool:

MacGregor
06.05.2005., 13:02
polly kaže:

1)....Ček, ček, pa napisao si da je to dodatak prehrani, a ne hrana.
2)...Pa nigde ne raste herbalife na livadi, a nemreš ga nać ni u štali.
3) ... U krajnjoj liniji krajnjem potrošaću je svejedno zoveš li ti to lijek ili hrana ako mu pomaže. Po svojstvima koja si nabrojao Herbalife je definitivno lijek.
4)...Pa tim mi je tak pažljivo sastavljen i to od stručnih osoba tako da to definitivno možemo proglasit medicinskim istraživanjem. Kaj sam u tim trebala stavit montere, strujiće i zidare?
5)...A kaj se tiče ove zadnje ponude,... Pa ćuj za mene zmučkani prašak nije hrana. Nikako.
6...Al' nahrani me čevapima i vopi uz to, mali ne bi znal kak se zoveš posle.

1 - postoji i zamjenski obrok (proteinski šejk) pomoću kojeg uspijemo nahraniti stanice (a samo ne želudac) i preporuča se barem 1x dnevno (žurba i nedostatak vremena je danas najveći neprijatelj uravnotežene prehrane tj. redovitosti obroka)

http://clubs.iskrica.com/clubs/Prehrana_i_zdravlje/slika_30638.jpg

https://www.herbalife.com/files/HL//Media/en/US/LPR1241US-45-06.pdf

2 - viš, viš, da raste na livadi onda bi ljudi više vjerovali da je to hrana ? .. :D

3 - vitamin c nije lijek pa pomaže kod prehlada ? .. kamilica nije lijek pa ipak pomaže ? ... itd. .. radi se o ISCJELJENJU a ne o izliječenju ... :)

4 - misliš, kemičarskim ??? .. :D

5 - to je tvoje mišljenje, baš bih te volio vidjet nakon što popiješ taj "zmučkani prašak" da li bi bila sita ili gladna, i kako bi se nakon toga osjećala .. ;)

6 - hehe, no problem, al osjetila bi i ti razliku između onoga koji jede samo ćevape i onoga koji koristi herbalife .. :cool:

Riječanka
06.05.2005., 13:04
polly kaže:

Ali možeš biti precjednica kao medicinski djelatnik.
Možda bu mi nakon terapije zatrebala hitna medicinska skrb.

Ajd, dobro, pristajem i na to!
A od opreme za hitnu reanimaciju budem uzela klistir, makar mislim da nakon ove "terapije" bude curilo i dole i gore... :bljak:

kem
06.05.2005., 13:05
violent_femmes9 kaže:

A sta si drugo ocekivala? Znanje nema, argumente nema, ... dopuni listu po zelji.

Riječanka
06.05.2005., 13:07
MacGregor kaže:

6 - hehe, no problem, al osjetila bi i ti razliku između onoga koji jede samo ćevape i onoga koji koristi herbalife .. :cool:

Hmmmm..ja sam čula onu "jede kao zec - j... kao zec"...ima li to kakvih sličnosti sa korisnicima herbalifea? :ziba:

polly
06.05.2005., 13:17
MacGregor kaže:
1 - postoji i zamjenski obrok (proteinski šejk) pomoću kojeg uspijemo nahraniti stanice (a samo ne želudac) i preporuča se barem 1x dnevno (žurba i nedostatak vremena je danas najveći neprijatelj uravnotežene prehrane tj. redovitosti obroka)

http://clubs.iskrica.com/clubs/Prehrana_i_zdravlje/slika_30638.jpg

2 - viš, viš, da raste na livadi onda bi ljudi više vjerovali da je to hrana ? .. :D

3 - vitamin c nije lijek pa pomaže kod prehlada ? .. kamilica nije lijek pa ipak pomaže ? ... itd. .. radi se o ISCJELJENJU a ne o izliječenju ... :)

4 - misliš, kemičarskim ??? .. :D

5 - to je tvoje mišljenje, baš bih te volio vidjet nakon što popiješ taj "zmučkani prašak" da li bi bila sita ili gladna, i kako bi se nakon toga osjećala .. ;)

OĆU BIT ISCIJELJENA.

Evo ja se lijepo trudim da javno isprobam ljekovite učinke tvoje hrane i to podijelim sa pučanstvom.
To ti je prilika da proširiš tržište. I naravno povećaš zaradu.
Dakle, kad počinje eksperiment?

Za ovo pod točkom 6. imam samo jedan narodski komentar "samohvala niš ne valja".
A primjenjivo je i "hvalite me usta moja, kad već nitko neće".

polly
06.05.2005., 13:20
Riječanka kaže:
Hmmmm..ja sam čula onu "jede kao zec - j... kao zec"...ima li to kakvih sličnosti sa korisnicima herbalifea? :ziba:

Moglo bi bit.
Na konzumente čevapa nemam primjedbi.

polly
06.05.2005., 13:22
magriz kaže:

A joj, tebe sam zaboravila stavit u tim. Oprosti.
Slobodno se možeš pridružit.
I svi zainteresirani.
Eksperiment bu se održaval na dinamovom stadionu, njima i tak ne treba.

MacGregor
06.05.2005., 13:23
violent_femmes9 kaže:

uopće nemam problema sa ženama, čak štoviše, nakon što me upoznaju i kušaju taj "čudotvorni napitak" nešto se dogodi u njima i .. počnu me obožavat .. :angeleye: ;) :D

možda je tvoje razumjevanje humora na niskoj razini ? .. :D

kemik
06.05.2005., 13:23
polly kaže:
Eksperiment bu se održaval na dinamovom stadionu, njima i tak ne treba.

kolaci su ti tak-tak, ali su ti komentari odlicni... :top:

polly
06.05.2005., 13:26
kemik kaže:
kolaci su ti tak-tak, ali su ti komentari odlicni... :top:

Kaj fali mojim kolačima?

Ček, ček, da nije problem u brašnu?
Dakle prosim lijepo sve koji su si skopirali moje recepte za kolače da zdelitaju brašno u receptima i ukucaju "herbalife".

kemik
06.05.2005., 13:28
polly kaže:
Kaj fali mojim kolačima?

previse su putrasti. u svaki kolac ti ide 1 putar. ima ljudi koji to ne vole...

potpuno offtopik, ali mislim da je cijeli topik jedan veliki oftopik, jos od samog pocetka!

MacGregor
06.05.2005., 13:28
Riječanka kaže:

nemam pojma, niti jedem kao zec, niti "ono drugo" ... najbolje bi bilo da dođeš i uvjeriš se osobno, znaš da svako ima svoju priču .. :D

polly kaže:
Moglo bi bit.
Na konzumente čevapa nemam primjedbi.

ko veli da i ja nisam konzument ćevapa ? .. :confused:
mogu ti preporučit jedno dobro mjesto .. :klopa: :top: ;)

MacGregor
06.05.2005., 13:29
magriz kaže:

svačije iskustvo treba uvažiti .. :D

kemik
06.05.2005., 13:31
MacGregor kaže:
najbolje bi bilo da dođeš i uvjeriš se osobno

Sad sam skuzila!!!!

MacGregor zapravo uopce ne prodaje Herbalife, on samo zeli povaliti koju forumasicu!!!! Izabrao je jedan od najoriginalnijih pristupa, mora mu se priznati, ali se ipak radi samo o sexu!

MacGregor
06.05.2005., 13:31
Riječanka kaže:
Ajd, dobro, pristajem i na to!
A od opreme za hitnu reanimaciju budem uzela klistir, makar mislim da nakon ove "terapije" bude curilo i dole i gore... :bljak:

izgleda da kod tebe već curi ... ;) :D

:lol: :lol: :lol:

violent_femmes9
06.05.2005., 13:33
MacGregor kaže:

možda je tvoje razumjevanje humora na niskoj razini ? .. :D

a ti izjave tipa: "za babe je kasno razmišljati kako je sada u koži tinejđerki ..." (đe ih nađe :rolleyes: )

i

"da ti se skinem s vrata i premjestim nešto niže ?"

smatras humoristicnim? siroceko :D

magriz i kem su se pokidale od smijeha i razumijevanja
:rolleyes:

MacGregor
06.05.2005., 13:34
kemik kaže:
Sad sam skuzila!!!!

MacGregor zapravo uopce ne prodaje Herbalife, on samo zeli povaliti koju forumasicu!!!! Izabrao je jedan od najoriginalnijih pristupa, mora mu se priznati, ali se ipak radi samo o sexu!

haha, bravo, tu se više fakat ne zna tko koga .. ? .. :D

:jumping:

magriz
06.05.2005., 13:34
kemik kaže:
Sad sam skuzila!!!!

varaš se, svojedobno je izjavio da su to gluposti!
a prosim lepo, on ne prodaje, on savjetuje :rolleyes:

polly
06.05.2005., 13:35
kemik kaže:
previse su putrasti. u svaki kolac ti ide 1 putar. ima ljudi koji to ne vole...

potpuno offtopik, ali mislim da je cijeli topik jedan veliki oftopik, jos od samog pocetka!

Negdje na početku, nevezano uz bilo koji recept, sam napisala da su to originalni recepti kako sam ih i ja dobila i da ja ne koristim toliko putra, a niti šećera koliko piše. Ima recepata koje još moja mama dobila dok sam ja bila djetešce.
Vrlo često sav putar ili veći dio zamijenim sa slatkim vrhnjem.
Netko baš voli tak putraste, a kome ne paše neka isto zamijeni putar/margarin sa vrhnjem.

Šmrc, sad sam uvrijeđena.

polly
06.05.2005., 13:37
MacGregor kaže:
ko veli da i ja nisam konzument ćevapa ? .. :confused:
mogu ti preporučit jedno dobro mjesto .. :klopa: :top: ;)

Daj.

MacGregor
06.05.2005., 13:43
polly kaže:
Daj.

"grana" ... prečko ... :)

obožavam roštilj, i ćevape, al ovdje zaista nema nikakvog prigovora .. malo je teže pronać al ak mi se javiš mogu ti pokazat put ... ;)

kemik
06.05.2005., 13:44
polly kaže:
Šmrc, sad sam uvrijeđena.

E hebiga...

negdje je bio onaj prekrasni smajlic koji ponizno daje drugom smajlicu cvijece, da znam di ej sad bi ti ga stavila!!!

Ali u svakom slucaju, preslatko od tebe kaj si sve te recepte napisala...

still friends?

violent_femmes9
06.05.2005., 13:54
polly, glavu gore

OBOZAVAM putraste kolace

druga stvar je sto ih uglavnom ne smijem jest :D

ti starinski austrougarski recepti su svi takvi

polly
06.05.2005., 13:55
kemik kaže:

still friends?

aha, ak' buš me držala za ruku dok gutam šejk

kemik
06.05.2005., 14:01
polly kaže:
aha, ak' buš me držala za ruku dok gutam šejk

obavezno... :cerek:

jupi!

FFE
06.05.2005., 16:04
Denys kaže:

"Osobno bolujem od Gravesove bolesti a otkrila sam je dok sam bila na ljetovanju u Hrvatskoj. Sa hitne (120-140 otkucaja srca u minuti) direktno su me poslali na vadjenje krvi i scintigrafiju.
Ovo su rezultati mojih prvih nalaza:
T3 7,63 nmol/l 1,29-2,60 nmol/l
T4 201,1 nmol/l 71,2-161,0 nmol/l
TSH 0,016 mlU/l 0,465-4,68 mlUl
Godinu dana sam bila na thiamazol-u (koji blokira stitnjacu da proizvodi hormon) i levothyroxinenatrium-om (hormon stitnjace koji je potreban organizmu za normalno funkcioniranje).

Na prvoj scintigrafiji nije mi nista nadjeno osim povecanja desnog reznja. Na drugoj su primjecena dva dobrocudna cvorica 2 i 4 mm.
Sad sam vec 4 mj. bez ljekova, puno se bolje osjecam, razina hormona je u normali. Kontroliram krv svaka 3 mj., problemi s ocima su se povukli ali jos uvijek nisu i nestali."

U toku godine i nesto sama sam sebe dozirala sa ljekovima, prije toga je jako bitno da znas sve simptome hipo/hipertireoze.
Prateci te simptome (kod mene su bili slabljenje i poboljsanje vida, dobivanje na kilazi, umor, pospanost, otpadanje kose ili nervoza, ubrzano lupanje srca) tocno sam znala u kojoj sam fazi i po tome sam regulirala dozu ljekova. Sve je bilo i pod ljecnickom kontrolom uz vadjenje krvi.

P.S.: Autoimuna upala, u medjuvremenu cvorici su narasli ali doktorica tvrdi da nisu za operirati (napravila sam ekografiju prije koji tjedan), antitijela vise nema u nalazima.

Thanks. Zapravo si sve rekla, mozda da jos spomenem slijedece:

Dakle, ti imas autoimunu bolest stitnjace (to je nesto drugo od tumora), gdje tzv. tireostimulirajuca protutijela (TSA) oponasaju TSH hormon, koji onda pojacava sintezu i lucenje hormona stitnjace (T3, T4). I sama si opisala da si imala problema s ocima (oftalmopatija koja nastaje jer se javljaju protutijela na na ocne misice), uz to se kod nekih javljaju dermatopatija (tzv. tijestasta i edematozna koza na potkoljenicama), te ostali simptomi hipertireoze (ubrzan rad srca, pojacan umor, nesanica, ispadanje kose, proljevi, poremecaj menstruacije, pjacano znojenje, psihicke promjene, od manicne do slike prave psihoze, itd...). Sve si to lijepo opisala.

I sama si spomenula da ti je T3 i T4 bio znatno povecan dok je TSH bio znantno snizen-zato jer ta tvoja protutijela oponasaju TSH i negativnom povratnom spregom smanjuju lucenje pavoga TSH u hipofizi.

Super da si sada u remisiji. Nadajmo se da bu tako ostalo. I sama znas da moze doci do recidiva bolesti, da se moze izmjenjivati relaps i remisija cijeli zivot (ovo je i kod nelijecenih bolesnika). Bolest je na zalost kronicna i neizljeciva, zato je vazno da se stalno kontroliras. :top:
mon kaže:
Ona je za kirurga rekla da on nije kvalificiran da daje takve savjete.

..........

Toliko.

Pa sto se tice endokrinologije sigurno je ona kvalificiranija nego kirurg.;)

Ja nemam nikakvih problema sa stitnjacom, nadam se da bu tak' i ostalo.

I za kraj, nitko te ne prisiljava da uzimas medikamente (govorim opcenito). Svaki bolesnik ima pravo odbiti terapiju. Ti mozes zatraziti sekundarno misljenje, no, kako znas u tom slucaju tko ej u pravu, ovaj prvi ili ovaj drugi?

MacGregor
06.05.2005., 16:10
FFE kaže:
Bolest je na zalost kronicna i neizljeciva, zato je vazno da se stalno kontroliras. :top:

ništa nije neizlječivo ..
možda je samo TRENUTNO nerješivo ali znanost napreduje, kaj ne ? .. :D

i astma je "neizlječiva" ? ... :bang: :lol: :lol: :lol:

FFE
06.05.2005., 16:12
MacGregor kaže:
ništa nije neizlječivo ..
možda je samo TRENUTNO nerješivo ali znanost napreduje, kaj ne ? .. :D

i astma je "neizlječiva" ? ... :bang: :lol: :lol: :lol:

Cuj, tebe ionak ne uzimam za ozbiljno, tak' da uopce nisam reagirala na tvoje bisere.:D (Cudi me samo kak' se ostalima da.)

MacGregor
06.05.2005., 16:14
FFE kaže:
I za kraj, nitko te ne prisiljava da uzimas medikamente (govorim opcenito). Svaki bolesnik ima pravo odbiti terapiju. Ti mozes zatraziti sekundarno misljenje, no, kako znas u tom slucaju tko je u pravu, ovaj prvi ili ovaj drugi?

može otići kod trećeg, četvrtog ... :D

violent_femmes9
06.05.2005., 16:18
MacGregor kaže:
može otići kod trećeg, četvrtog ... :D

umjesto da odmah pitaju MacEinsteina kako izlijeciti neizljecivu bolest. bude im on pojasnio u par carobnih rijeci :D

kem
06.05.2005., 16:20
FFE kaže:
Cuj, tebe ionak ne uzimam za ozbiljno, tak' da uopce nisam reagirala na tvoje bisere.:D (Cudi me samo kak' se ostalima da.)

Kao sto netko rece, i drugi ljudi citaju forum, pa bi mogli nasjesti. Onda se ponetko trudi dati neko utemeljeno objasnjenje.
A da ima bisera, ima. :D

MacGregor
06.05.2005., 16:25
violent_femmes9 kaže:
umjesto da odmah pitaju MacEinsteina kako izlijeciti neizljecivu bolest. bude im on pojasnio u par carobnih rijeci :D

Dva čovjeka razgovaraju za šankom.

"Jesi li znao da pivo u sebi sadrži ženske hormone?" upita prvi

"Zaista?Kako to?" upita drugi

"Pa,ako popiješ puno pive počneš govoriti gluposti i loše voziš"

:D

FFE
06.05.2005., 16:27
violent_femmes9 kaže:

može otići kod trećeg, četvrtog ...

McGregor, moze otici i kod 20. Kak' znas tko ej u pravu od njih?

MacGregor
06.05.2005., 16:28
kem kaže:
Kao sto netko rece, i drugi ljudi citaju forum, pa bi mogli nasjesti. Onda se ponetko trudi dati neko utemeljeno objasnjenje.
A da ima bisera, ima. :D

da, fakat je jako žalosno što vas nekoliko "visoko stručnih" ne razumijete ovo o čemu govorim ... al nadam se da ima i razumnijih (sa manjim egom) ovdje koji ovo sve čitaju .. :)

violent_femmes9
06.05.2005., 16:29
MacGregor kaže:
Dva čovjeka razgovaraju za šankom.

"Jesi li znao da pivo u sebi sadrži ženske hormone?" upita prvi

"Zaista?Kako to?" upita drugi

"Pa,ako popiješ puno pive počneš govoriti gluposti i loše voziš"

:D

ti ocito konzumiras pivu u ogromnim kolicinama, svakodnevno :rolleyes:

kem
06.05.2005., 16:29
Meni se srce cepa... :(

Denys
06.05.2005., 19:50
FFE kaže:

Super da si sada u remisiji. Nadajmo se da bu tako ostalo. I sama znas da moze doci do recidiva bolesti, da se moze izmjenjivati relaps i remisija cijeli zivot (ovo je i kod nelijecenih bolesnika). Bolest je na zalost kronicna i neizljeciva, zato je vazno da se stalno kontroliras. :top:

Hvala na odgovoru. :)

Za sada me jedino brinu ti cvorici koji su u protekloj godini narasli.

leeloo27
04.04.2013., 08:51
iworld, post ti je prebačen na ovu temu:Štitnjača - na koje nas sve načine muči? - III dio (http://www.forum.hr/showthread.php?t=721488).

Ovu temu zaključaavam jer imamo već jednu večiku aktivnu pa nam ne treba duplić. :)