PDA

View Full Version : Sistematski / liječnički pregled

Agirl
10.05.2005., 11:23
Molim preporuke; gdje se moze obaviti dobar sistematski pregled? moze privatnik

Ja uopce ne znam gdje bih trazila i koga bih pitala.

Takodjer, zna li netko gdje se moze otici na, mislim da su to, genetska testiranja za rak?
Hvala!

Riječanka
10.05.2005., 12:22
Nije to baš tako jednostavno - ne postoji skener poput onog u "Star Treku", da u njega uguraš pacijenta, a zatim izađe dijagnoza.

Sistematski pregledi su također ciljani - njima se može evaluriati opće stanje organizma, krvožilnog sistema, pluća, bubrega, a zatim na osnovu eventualnog odstupanja od normale proširiti obradu.

"Testiranje na rak" ne postoji....postoje određeni markeri koji su pozitivni kod određenih tipova tumora, no to su već detalji...

Agirl
10.05.2005., 12:36
Riječanka kaže:
"Testiranje na rak" ne postoji....postoje određeni markeri koji su pozitivni kod određenih tipova tumora, no to su već detalji...

da, da! bas to trazim! Imala sam broj od jedne poliklinke koja to radi ali sam zaboravila ime i izgubila broj.
:(

znas li mozda gdje bih se mogla obratiti?

sto se sistematskog tice, nasla sam na internetu web stranicu poliklinike Bates, oni kao rade kompletan sistematski za nekih 1600 kn

Tijana
10.05.2005., 13:08
Nas je firma slala na sistematski u Polikliniku Sunce na Jarunu tamo kod one nove crkve. Nemam broj, al potraži na netu.

LUKA.
27.01.2007., 20:40
interesira me gdje bi mogao obaviti veliki sistematski komplet zdravstveni pregled.?

međuostalim imo sam par jačih udaraca u glavu, pa bi htio utvrditi stanje mozga tj.glave

znači tražim savjete gdje otiči...
hvala

ante dumbledore
28.01.2007., 00:26
pa možeš u neku privatnu polikliniku ali ne bih ti to preporučio jer će raditi testove koje možete uraditi kod vašeg liječnika obiteljske medicine koji će vam te pretrage uraditi besplatno. a možda neke ipak ćete trebat otić privatniku.
glavnina sistematskog je ipak klinički pregled koji vam može učiniti u ordinaciji, te neke osnovne pretrage krvi i urina, te EKG, osnovna mjerenja(kg, visina, BMI...)neke specijalističke pretrage,spomenuo si ozljedu glave, ti je najbolje otići u bolnicu po uputnici vašeg liječnika

Una67
30.07.2007., 05:08
Neki ga od nas rade godisnje, neki dvogodisnje, neki kad ih nesto zaboli, a neki....mozda niti tada.

Dakle, sto ukljucuje jedan (vas?!) sistematski pregled?! Krvnu sliku?! Urinokulturu?! Za dame, mozda cak i ginekologa?!

Ili...mozda mislite (kao nekolicina ljudi koje poznajem) da je to samo gubljenje vremena jer je medicina ionako nemocna u nebrojeno puno slucajeva i bolje je niti ne znati ako si bolestan?! :rolleyes:

Lesh
30.07.2007., 14:35
Neki ga od nas rade godisnje, neki dvogodisnje, neki kad ih nesto zaboli, a neki....mozda niti tada.

Dakle, sto ukljucuje jedan (vas?!) sistematski pregled?! Krvnu sliku?! Urinokulturu?! Za dame, mozda cak i ginekologa?!

Ili...mozda mislite (kao nekolicina ljudi koje poznajem) da je to samo gubljenje vremena jer je medicina ionako nemocna u nebrojeno puno slucajeva i bolje je niti ne znati ako si bolestan?! :rolleyes:

Na sistematski idem svake godine (firma nam plaća dodatno osiguranje, pa u sklopu toga ima i sistematski).
Radim kompletnu krvnu sliku i urinokulturu. Fizički pregled (ono tlak, disanje, pluća, srce, vaga,...). EKG i Ultrazvučni pregled unutrašnjih organa. U sistematski mi je uključen i kontrola vida, a kako to obavljam odvojeno rađe tražim da mi rade ultrazvučni pregled štitnjače. I tako, to je približno moj sistematski pregled koji obavljam svake godine. S obzirom da sam se u zadnjih par godina zbuckao :cerek: , a malo mi je povišen tlak (140/90) od ove godine sam počeo trošiti lijekove za snižavanje tlaka -to je jedan od direktnih koraka koji su sljedili kod mene kao posljedica sistematskog.
Mislim da nije gubljenje vremena (kolegi s posla su našli nešto na štitnjači i izvadili mu štitnjaču na vrijeme i sad je sve OK s njim, a ko zna kak bi bilo da nije bio na sistematskom...).

starr*
30.07.2007., 19:36
Ja jednom godišnje odem na vađenje krvi,znači kompletna krvna slika,urinokultura,ginekolog,odem si poslikat sinuse ili barem na bris,dermatolog zbog madeža i to je to.A inače sam kod doktora stalno,ok kod psihijatra zato što moram ići iako to ne želim,ali i za najmanju virozu trčim u bolnicu jer si ne želim dopustiti da dobijem temp.iznad 38.5,jer imam problema sa skidanjem...
Potrebno je voditi računa o tome ali opet,kada vidim koliko su određene pretrage loše...Poznanica je nedavno rodila bebača koji je odmah morao na operaciju jednjaka,jadno malo stvorenje,hvala Bogu sad mu je dobro,a zašto-jer je u nekom tjednu trudnoće morala na rentgen (mislim,ne mora biti da je 100% od toga,ali vjerojatno je...)
Kada bi postojala jedna pretraga na kojoj bi se vidjelo sve,to bi već bilo nešto.Iskreno,mislim da ni sistematski 1 godišnje nekim ljudima ne znači puno.Koliko žena znam koje su otkrile da imaju rak dojke iako su redovito išle na preglede...Možda današnja medicina zaista ne znači puno :-(

new member
31.07.2007., 09:30
Nas firma šalje na sistematski svake 3 godine i obuhvaća ovo:

1. krv i urin
2. EKG
3. ultrazvuk abdomena
4. rentgen pluća i srca
5. ginekolog (papa test + pregled dojki)
6. okulist
7. pregled kod dr. opće prakse

Mislim da je to ok, ne znam jedino da li bi nas trebali slati češće?!

Una67
01.08.2007., 00:55
ne znam jedino da li bi nas trebali slati češće?!

kaj nije preporuceno da se papa test radi godisnje?!:confused:

fajterica
01.08.2007., 08:54
Mom suprugu sistematski je spasio život. Radio je: pretrage krvi i urina, rentgen, ekg i ultrazvuk srca koji je pokazao da se nešto događa. I tad su ga poslali hitno u Vinogradsku i tamo je sve krenulo...

Tako da najtoplije preporučam: 1 godišnje kompletan sistematski!

simple
01.08.2007., 10:35
S obzirom da sam se u zadnjih par godina zbuckao :cerek: , a malo mi je povišen tlak (140/90) od ove godine sam počeo trošiti lijekove za snižavanje tlaka -to je jedan od direktnih koraka koji su sljedili kod mene kao posljedica sistematskog.

Nadam se da se necete naljutiti na moj komentar. Tlak 140/90 je gornja granica normalnog tlaka i svakako zahtijeva kontrolu, a najvise modifikaciju zivotnih navika i ishrane (smanjiti unos soli, prakticirati fizicku aktivnost nekoliko puta tjedno, smanjiti tjelesnu tezinu, prestati s pusenjem ukoliko ste pusac) cime se i tlak moze dosta znacajno spustiti. Znam da je uzimanje antihipertenziva jednostavnija i laksa solucija, ali to ne bi smjelo biti tako, i stovise, uz navedenu vrijednost tlaka nije niti indicirano. Njima snizujete tlak, ali pomocu navedenih stvari uz to smanjujete i druge cimbenike rizika za oboljenja kardiovaskularnog sustava. Zahtijeva vise truda, ali, vjerujte mi, i isplati se.

Lesh
01.08.2007., 13:40
Nadam se da se necete naljutiti na moj komentar. Tlak 140/90 je gornja granica normalnog tlaka i svakako zahtijeva kontrolu, a najvise modifikaciju zivotnih navika i ishrane (smanjiti unos soli, prakticirati fizicku aktivnost nekoliko puta tjedno, smanjiti tjelesnu tezinu, prestati s pusenjem ukoliko ste pusac) cime se i tlak moze dosta znacajno spustiti. Znam da je uzimanje antihipertenziva jednostavnija i laksa solucija, ali to ne bi smjelo biti tako, i stovise, uz navedenu vrijednost tlaka nije niti indicirano. Njima snizujete tlak, ali pomocu navedenih stvari uz to smanjujete i druge cimbenike rizika za oboljenja kardiovaskularnog sustava. Zahtijeva vise truda, ali, vjerujte mi, i isplati se.

Ma neću se ljutiti, dapače. Dugo sam razmišljao o tome da li početi ili ne trošiti lijekove, a kako me uz tlak pogodilo još nekoliko sr...nja, pa sam trenutno sudionik i teme o epilepsiji :flop: u dogovoru s lječnikom počeo sam s najmanjom dozom, a da pokušam skinuti kile (spustio sam težinu sa 118 na 102 kg), pa ćemo vidjeti kod sljedeće kontrole. Upravo sad se počelo događati da mi ljekovi za tlak počinju predstavljati probleme (pijem 1 tbl Ormidola 25 mg), 2-3 sata nakon uzimanja hvata me vrtoglavica, umor i mjerio sam tada tlak i kreće se oko 110/65. Sutra idem doktoru, pa da vidimo kako dalje, možda je sada i zbog gubitka kila drugačija situacija.

SimpleWoman
09.09.2007., 20:52
pozdrav svima!

namjeravam obaviti jedan sveobuhvatni "top to toe" pregled, sa svim mogucim krvnim i ostalim testovima. Cula sam da postoje klinike u zagrebu gdje takvi sistematski pregledi ukljucuju i razgovor sa psihologom.
Moze li me netko uputiti na pravu adresu? iskustva? cijene? na google-u nisam bas nasla previse informacija...

hvala :top:

Dolores_Claiborne
09.09.2007., 22:05
ukucaš u google 'poliklinika' pa biraj :) ja sam bila u p. dr.bates, ali samo na jednom pregledu i nisu me se baš dojmili

top secret
10.09.2007., 11:25
Ja sam već dva puta unatrag par godina bila na takvom nečemu u poliklinici u Nemetovoj. Između ostalog je uključivalo i razgovor s psihologom koji po mojoj laičkoj procjeni nipošto nije normalan :cerek:

Ali što se tiče svih pretraga, moram reći da su jako profesionalni, obavila sam mnogo toga a za sve sam izgubila jedno jutro :top:

zloćka
10.09.2007., 12:12
Ja sam već dva puta unatrag par godina bila na takvom nečemu u poliklinici u Nemetovoj. Između ostalog je uključivalo i razgovor s psihologom koji po mojoj laičkoj procjeni nipošto nije normalan :cerek:

Ali što se tiče svih pretraga, moram reći da su jako profesionalni, obavila sam mnogo toga a za sve sam izgubila jedno jutro :top:

a koliko te to sve kostalo? cisto onako informativno jer i ja to planiram obaviti u skorijoj buducnosti:top:

zaphodhr
05.02.2008., 08:33
Čini mi se da me hvata lagana hipohondrija, sve me nešto probada, boli, smeta, a dok listam Liječnik u kući, redovito se prepoznajem pod nejtežim simptomima :)

Zato sam odlučio pod hitno napraviti jedan kompletni sistematski pregled.
Firma to ne pokriva, nemam dodatno zdravstveno, pa me zanima možete li preporučiti, bilo iz vlastitog iskustva ili preko trača, gdje bi bilo najbolje to odraditi - (u obzir dolaze Zagreb, Varaždin, Čakovec)?
Hvala i lijepi pozdrav svima.

Tycoon
05.02.2008., 16:50
Pozdrav!
Moj prijedlog bi ti bila Poliklinika Nemetova http://www.poliklinika-nemetova.hr
Poliklinka ima tradiciju dužu od 30 godina, izuzetno medicinsko osoblje i najkvalitetniju opremu... a i atmosfera je odlična, jako je lijepo sređeno, u svakom slučaju ne škodi ;)

INDIVIDULANI PREGLEDI

Ukoliko trebate preventivni i sistematski pregled ili jednostavno želite provjeriti svoje zdravlje, a ne želite uzimati brojne uputnice od svog izabranog liječnika i provesti u dugim čekanjima na preglede koje morate obavljati na više mjesta, onda je tzv. Individulani pregled idealno rješenje za vas. Ono uključuje slijedeće:

1. Klinički pregled

2. RTG srca i pluća- na liječničku indikaciju

3. Spirometrija

4. Pregled specijaliste fizijatra ili ortopeda
5. EKG s očitanjem

6. Laboratorijska dijagnostika
- SE
- KKS
- urin kompletan
- GUK
- kolesterol, HDL, LDL, trigliceridi
- ALT, AST, gama GT, AF
- bilirubin
- kreatinin, acidum uricum
- elektroliti (K, Na)
- PSA na liječničku indikaciju

7. Ultrazvuk abdomena (žučnog mjehura, žučnih vodova,jetre, gušterače i slezene)

8. Ultrazvuk oba bubrega. mokraćnog mjehura ( i prostate kod muškaraca)

9. Pregled specijaliste ginekologa
- pregled vaginalnog sekreta sa očitavanjem
- uzimanje razmaza za citološku dijagnostik
- očitavanje nalaza po Papa-Nicolaou

10. Ultrazvuk dojki

11. Mamografija - na liječničku indikaciju

12. Psihološka anketna obrada stresnog stanja

13. Zaključno mišljenje i razgovor sa svakim pregledanim pacijentom

Nadam se da će biti od pomoći!

Hiperaktivo
05.02.2008., 16:55
Pozdrav!
Moj prijedlog bi ti bila Poliklinika Nemetova http://www.poliklinika-nemetova.hr
Poliklinka ima tradiciju dužu od 30 godina, izuzetno medicinsko osoblje i najkvalitetniju opremu... a i atmosfera je odlična, jako je lijepo sređeno, u svakom slučaju ne škodi ;)

a imaju i zgodnu sestru :top::D

zaphodhr
05.02.2008., 22:19
a imaju i zgodnu sestru :top::D

tu odma pisem veeeliki plus :D

malo zbunjena
06.02.2008., 16:22
ja sam danas upućena u nemetovu radi zdrastvenog povodom zaposlenja na mjestu gdje to zahtjevaju. zanima me dali je itko išao tamo iz istog razloga čisto da znam šta će mi sve raditi.?:ne zna:

belfegora
13.03.2008., 19:54
koliko to kosta? cca?

MisterNo
14.03.2008., 08:27
meni firma placa jednom godisnje u poliklinici Sunce.
Prije smo bili u Nemetovoj.
Nemetovu sam zaboravio, ali nije bilo lose.
Sunce vec koristimo par godina i doima se super - nema cekanja, sve je uredno, moderno, usluzno i ljubazno.
Ja ne placam pa ne znam tocno, ali mislim da sistematski kosta oko 800 kn.
Traje cca 3 sata i ukljucuje EKG, EEG, krvna slika, urin, oftamolog, ginekolog/urolog i sve ostalo gore (negdje) navedeno.

Probaj nac Sunce na Googleu i broj telefona pa nazovi i pitaj za cijenu!

Ako vec tehnicki za auto radis jednom godisnje (jer moras), onda investiraj u tehnicki za svoje tijelo (jer zelis!).

belfegora
14.03.2008., 08:51
hehe, nemam dovoljno novca za auto i tehnicki pregled istog, al za ovo cu pokusati skupiti :-$
imaju li ikakve popuste za studente mozda, ili nemetova ili sunce?

MisterNo
14.03.2008., 11:24
moras saznati broj i nazvati! to je najsigurnije!

Tycoon
14.03.2008., 18:27
Poliklinika Nemetova, Nemetova 2, Zagreb
Tel. 01/4693 111
www.poliklinika-nemetova.hr

Pozdrav :w

kokoshka
24.04.2008., 10:21
zna li netko gdje bih mogla obaviti kompletan sistematski pregled i mogu li od liječnika opće prakse dobiti uputnicu za to?
u zadnje vrijeme imam nekih zdravstvenih problema pa bih radije pregledala sve što se može, nego išla na pojedinačne preglede...

i da, je li itko bio na onom pregledu što reklamiraju okolo, za 200kn pregledaju sve organe? kak to funkcionira i jel to ok, ili je obična glupost'

hvala1:)

nana_22
24.04.2008., 13:48
Ja sam došla kod doktorice opće prakse i rekla da želim sistematski pregled jer se isto nisam baš dobro osjećala. Prvo me poslala na vađenje krvi a onda je prema tome rekla da će me slat dalje di bude trebalo.
Ne znam dal si ti na tako nešto mislila?
Mislim da ti ne bi trebala radit probleme ak odeš i pitaš. :)

kokoshka
24.04.2008., 14:46
meni ti je krvni nalaz u redu, a ja se i dalje ne osjećam baš...

htjela bi provjeriti ama baš sve kaj se provjerit da, da budem sigutrna da je sve ok. inače sam skroz zdrava, ne znam kaj mi je sad!:ne zna:

nana_22
24.04.2008., 15:35
Odi kod doktorice i reci joj da hoćeš sistematiski.
Meni moja nije radila nikakve probleme :mig:

nina v
19.08.2008., 19:40
Koje bi sve pretrage trebao sadržavati dobar sistematski pregled, ono da čovjek poslije može biti siguran da mu je sve O.K.

P.S. Ima li netko preporuku za neku kliniku ili sl. u Splitu gdje bi se sve to dalo obavit na 1 mjestu i naravno u što manje vremena. Hvala

St-St-St
19.08.2008., 19:51
Koje bi sve pretrage trebao sadržavati dobar sistematski pregled, ono da čovjek poslije može biti siguran da mu je sve O.K.

P.S. Ima li netko preporuku za neku kliniku ili sl. u Splitu gdje bi se sve to dalo obavit na 1 mjestu i naravno u što manje vremena. Hvala

U splitu imas povise skolske poliklinike, tamo gdje se vrse pregledi za vozacki, skolu itd, samo trebas naic na neku doktoricu, ovako ima kracu crv kosu, sve ti sredi i obavi, pregleda ti srce - EKG, vid - gledas ona slova na daljinu, i razlikovanje boja tj nijansi, tezina, visina, onda meni je bilo da sam mora hodat po nekoj crti ovo ono, puses da ti se vidi kapacitet pluca, i sluh ti pregleda. mislim da je to to, moze bit da sam zaboravia jos nesto :ne zna::ne zna::ne zna:

Samo jos ne znam dali te zanima nesto extra kao krv, itd, jer za to ne znam.

nina v
19.08.2008., 20:03
Ma ne treba mi zbog posla, vec zbog mene :)

Mrzim hodat po doktorima, pa bih htjela sve lijepo ispregledat da sam mirna...

nana_22
20.08.2008., 11:15
I kompletna krvna slika, i ona ide u sistematski.

vipovka
21.08.2008., 05:59
Neznam koliko ti je godina i imaš li kakve simptome, ako je to čista radoznalost, onda ti je za početak dovoljna kompletna krvna slika.

nina v
25.08.2008., 10:15
Neznam koliko ti je godina i imaš li kakve simptome, ako je to čista radoznalost, onda ti je za početak dovoljna kompletna krvna slika.

28, a imala sam probleme sa štitnjačom koji su se povukli u pubertetu pa sam čisto tila vidit je li sve O.K. sa svim jer mi i menzes često zna kasnit...

sretnasam
27.08.2008., 19:01
a koliko se naplaćuje taj sistematski pregled?

joma7
03.10.2008., 09:37
Pozdrav!
Jel zna mozda netko dal se treba natrucivat za sportski lijecnicki pregled u domu sportova? Kolko kosta, traje...?

Nijagara
07.11.2008., 23:11
Ja bila u Nemetovoj i super mi je bio pregled.

Alfa KT
28.06.2009., 12:02
evo ovako, išao sam na liječnički pregled kao kandidat za vozača i upisano mi je ograničenje na 2 godine uz nošenje naočala, bio sam u privatnoj klinici i normalno platio sam 350 kuna, i sad zanima me ako bi ja otišao na liječnički u dom zdravlja u mjesto izvan moga grada dali bi oni mogli znati da sam ja bio u drugoj klinici gdje su mi dali to ograničenje i rekli mi da imam problema sa vidom ili bi kod njih radio sve ispočetka bez obzira što su mi već rekli tamo gdje sam obavio pregled.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Termination
28.06.2009., 14:30
Ne znam čemu sve to... ali ne mogu znati... osim ako nemaju vlastitu tajnu službu...

Alfa KT
28.06.2009., 15:45
Ne znam čemu sve to... ali ne mogu znati... osim ako nemaju vlastitu tajnu službu...

mislio sam jesu li možda računalno povezani ili nešto,inače ja mislim da nisam trebao dobiti to ograničenje zbog jednog slova tak da zato pitam.

bubicaa
28.06.2009., 19:37
Pa meni je unosila podatke u računalo... moguće :ne zna:

Alfa KT
28.06.2009., 19:41
Pa meni je unosila podatke u računalo... moguće :ne zna:

ja mislim da je to samo ono šta ti je printala da si prošla uz ograničenje ili šta već, ugl to je to šta me zanimalo.

Didi
28.06.2009., 23:13
mislio sam jesu li možda računalno povezani ili nešto,inače ja mislim da nisam trebao dobiti to ograničenje zbog jednog slova tak da zato pitam.Nisi dobio ograničenje zbog jednog slova, nego zbog dioptrije. Kolika ti je dioptrija? S vremenom se rok produžuje, samo moraš biti strpljiv: mislim da ćeš sljedeći put dobiti ograničenje na tri godine pa na pet, a onda na deset. Sve ovisi o godinama i o tome koliko okulist procijeni da bi ti se vid u narednom periodu mogao promijeniti.

Alfa KT
29.06.2009., 14:46
Nisi dobio ograničenje zbog jednog slova, nego zbog dioptrije. Kolika ti je dioptrija? S vremenom se rok produžuje, samo moraš biti strpljiv: mislim da ćeš sljedeći put dobiti ograničenje na tri godine pa na pet, a onda na deset. Sve ovisi o godinama i o tome koliko okulist procijeni da bi ti se vid u narednom periodu mogao promijeniti.

imam -0.5, to nije skoro pa ništa i ja dobijem na 2 godine a baba sa dioptrijom 10 dobije NEOGRANIČENO!!! to mi nije bilo baš najjasnije ali oke,ponovo ću otići na pregled pa javim :)

Ramiel
05.04.2010., 20:30
nadam se da nisam profulao podforum :confused: Uglavnom išao bih polagati ispit za vozačku A2 kategorije pa me zanima da li je liječnički isti kao što je i za B (imam položenu tu kategoriju) i na što se posebno pazi pri liječničkom za A2 kategoriju? Ima li negdje neki pravilnik o tome u kojim slučajevima se ne može proći liječnički?

bicbic
22.04.2010., 09:01
zanima me je li sistematski pregled obavezan ako radis u javnoj upravi?

Johnny1968
24.05.2010., 20:38
Nemam nekih tegoba, zapravo mislim da sam zdrav, ali sad bih baš obavio jedan detaljan pregled. Nemam nikakvu policu dodatnog osiguranja, osim ovog redovnog, a mislim da moj liječnik teško daje uputnice za spec. preglede i onima koji su bolesni, pa mi se njega ne da ići pitati.
Zanima me gdje (u ZG) je dobro otići i to sve obaviti?

ChosenOne
28.09.2010., 18:29
Sutra idem u vukovarsku na ljecnicki pa me zanima sta pregledavaju i dali se trebam pripremit nes posebno ko ono da ujutro nis ne doruckujem i to. Hvala

marlborost
13.01.2011., 11:42
Ukratko, gdje se u Zagrebu moze otici na kvalitetan sistematski pregled?
Preporuke...?

Hvala! :)

mirjana7
13.01.2011., 12:19
Poliklinika Medikol Vočarska 106..izvrsni... preporučam

TudumVK
11.02.2011., 16:47
Što ako se ne dođe na (ne)obavezni sistematski pregled, prvi razred srednje škole, dali će me oni nazvati za neki drugi termin ili ?

~*MiSs-AnDy*~
13.02.2011., 20:39
Što ako se ne dođe na (ne)obavezni sistematski pregled, prvi razred srednje škole, dali će me oni nazvati za neki drugi termin ili ?

Trebaš nazvati tog doktora i dogovoriti drugi termin

Tomek100
14.02.2011., 08:00
Kad sam bio srednjoškolac nisam išao na sistematski kad je bio dogovoren za moj razred i ništa se nije dogodilo.
Nisu me naknadno zvali, niti sam ja zvao doktoricu nadležnu za školu.

Teica-Photo
02.04.2011., 15:44
Pregledala sam forum i ne vidim nigdje temu koja bi mi pomogla pa pitam ovdje:

Možda će mi uskoro trebati kompletan sistematski za posao. Želim se pripremiti unaprijed da ne gubim vrijeme. Ono što mene zanima su vaša iskustva sa sistematskim u bolnicama itd. Znam da privatno ću to riješiti brže, inače i idem privatno zubaru i preferiram, ali nemam novaca trenutno za to, pa me zanima kako to ide u Zdravstvu? Doktor opće prakse nije problem, dat će mi sve uputnice. Ne da mi se čekat ponedjeljak da ga pitam, već se želim upoznati s postupkom do tada. I najvažnije - koliko to traje, u proivatnima si gotov za dva tri dana, a koliko traje preko države? Hvala unaprijed

Eyecandy
03.04.2011., 15:26
Pregledala sam forum i ne vidim nigdje temu koja bi mi pomogla pa pitam ovdje:

Možda će mi uskoro trebati kompletan sistematski za posao. Želim se pripremiti unaprijed da ne gubim vrijeme. Ono što mene zanima su vaša iskustva sa sistematskim u bolnicama itd. Znam da privatno ću to riješiti brže, inače i idem privatno zubaru i preferiram, ali nemam novaca trenutno za to, pa me zanima kako to ide u Zdravstvu? Doktor opće prakse nije problem, dat će mi sve uputnice. Ne da mi se čekat ponedjeljak da ga pitam, već se želim upoznati s postupkom do tada. I najvažnije - koliko to traje, u proivatnima si gotov za dva tri dana, a koliko traje preko države? Hvala unaprijed

Koliko se sjećam, sistematski za posao se radi na točno određenim mjestima ( u Mirogojskoj, npr), plaća ga poslodavac, jako je brzo gotov. Ne vidim razloga da si to sama plaćaš.:ne zna: Obuhvaća: vađenje krvi, opći pregled, ekg, pregled vida i spirometriju, te, ako je osoba starija, pregled pluća.
Eventualno sama platiš račun pa ti poduzeće to obavezno vrati.

sysop
10.08.2011., 14:52
Zdravo :cerek:

Nemojte odmah galamit ili nesto slicno, ako vec postam temu istu, ali nigdje nac' nesto slicno. Vec me boli glava, od pretrazivanja...

Ili su bebe, ili trudnice u pitanju... nista sto meni pomaze. :rofl:

Naime, imam ljekarski pregled slijedece sedmice. Eh sad, moram popraviti krvnu sliku, urin i sta se sve jos moze, da rezultati idu ka idealnom...

Sad, sta treba piti, jesti, koje tablete uzimati i sl. da bi se to postiglo?, a naravno da ne dozivim neku nuspojavu, pa sve naopako. Jer, citao sam da ako previse vode pijem, onda mi se tlak povecava, a ni to ne smije. Mora biti idealan.

Uzas stvarno s ovim zdravljem.

Moze li pomoc, sta koliko, kako? :s

(ne bi trebalo biti u zenskom zdravlju, muskic sam :cerek: , sorry ako sam ja postavio ovdje!)

leeloo27
10.08.2011., 15:17
Jel ovdje misliš na sistematski pregled ili ...?

ttiiaa
10.08.2011., 16:25
ovisi koje točno parametre moraš popravit...
do vađenja krvi izbjegavaj meso, kavu, alkohol, cigarete, gazirana pića, čokoladu, previše začina (osobito papar)... pojačaj fizičku aktivnost...
tablete nemoj nikakve koristit!!
i prije vađenja krvi prošetaj 10-ak min!
ako daješ uzorak urina nek nebude duže od 1-2h od zadnjeg mokrenja...

inaće nisam za riktanje nalaza jer time samo sebi štetiš, ali pretpostavljam da se u tvom slučaju radi o sistematskom za posao (ili tako nešto) pa se isplati malo "potrudit"

reci koji ti inaće parametri nisu baš najbolji pa ti napišem više!

sysop
10.08.2011., 16:40
Jel ovdje misliš na sistematski pregled ili ...?

Da, da, sistematski. A, rezultati moraju da zadovolje zivot u "eksteremnim" uvjetima.

ovisi koje točno parametre moraš popravit...
do vađenja krvi izbjegavaj meso, kavu, alkohol, cigarete, gazirana pića, čokoladu, previše začina (osobito papar)... pojačaj fizičku aktivnost...
tablete nemoj nikakve koristit!!
i prije vađenja krvi prošetaj 10-ak min!
ako daješ uzorak urina nek nebude duže od 1-2h od zadnjeg mokrenja...

inaće nisam za riktanje nalaza jer time samo sebi štetiš, ali pretpostavljam da se u tvom slučaju radi o sistematskom za posao (ili tako nešto) pa se isplati malo "potrudit"

reci koji ti inaće parametri nisu baš najbolji pa ti napišem više!

To.

Prvenstveno mislim na, poboljsanje krvne slike i da nalazi urina budu kao u curice. Sto manje bakterija, ili kako to ide, te da ne bi slucajno bilo 1+ krvi, a sto je najvaznije da ne bi bilo - ima tragova THCa :(

Sta se tu radi? Cvekla, caj, voda? Voce, povrce? Koje?

Gugl mi samo daje nake trudnice, i bebe... :cerek:

trebor
10.08.2011., 16:46
Zdravo :cerek:

Nemojte odmah galamit ili nesto slicno, ako vec postam temu istu, ali nigdje nac' nesto slicno. Vec me boli glava, od pretrazivanja...

Ili su bebe, ili trudnice u pitanju... nista sto meni pomaze. :rofl:

Naime, imam ljekarski pregled slijedece sedmice. Eh sad, moram popraviti krvnu sliku, urin i sta se sve jos moze, da rezultati idu ka idealnom...

Sad, sta treba piti, jesti, koje tablete uzimati i sl. da bi se to postiglo?, a naravno da ne dozivim neku nuspojavu, pa sve naopako. Jer, citao sam da ako previse vode pijem, onda mi se tlak povecava, a ni to ne smije. Mora biti idealan.

Uzas stvarno s ovim zdravljem.

Moze li pomoc, sta koliko, kako? :s

(ne bi trebalo biti u zenskom zdravlju, muskic sam :cerek: , sorry ako sam ja postavio ovdje!)
Ne ide to tako...drugim riječima, kako je - tako je....nema neke tablete/hrane/lijeka što bi sad kao utjecalo na neku krvnu sliku/urin ištajaznamštoveć....

Mislim da sam sebi praviš problem gdje ga gotovo sigurno nema...

sysop
10.08.2011., 16:51
Ne ide to tako...drugim riječima, kako je - tako je....nema neke tablete/hrane/lijeka što bi sad kao utjecalo na neku krvnu sliku/urin ištajaznamštoveć....

Mislim da sam sebi praviš problem gdje ga gotovo sigurno nema...

Moguce, ali od viska glava ne boli :D a nije valjda da samo ptice pjevaju, kako se moze malo poboljsati krvna slika, i rijesiti bakterija u urinu, nekako prirodnim putem? Sta kazu babe na to? Mora biti nesto, makar da se zdravo hranim ovih dana.. Joj :s

Nesto :cerek:

ttiiaa
10.08.2011., 16:55
Da, da, sistematski. A, rezultati moraju da zadovolje zivot u "eksteremnim" uvjetima.

To.

Prvenstveno mislim na, poboljsanje krvne slike i da nalazi urina budu kao u curice. Sto manje bakterija, ili kako to ide, te da ne bi slucajno bilo 1+ krvi, a sto je najvaznije da ne bi bilo - ima tragova THCa :(

Sta se tu radi? Cvekla, caj, voda? Voce, povrce? Koje?

Gugl mi samo daje nake trudnice, i bebe... :cerek:

a joj... bakterije nemožeš sakrit ako ih imaš... pokušaj sa čajem od brusnice (djeluje protuupalno a urinarni trakt) ali ne garantiram da će pomoć! piški prije nego ideš na laboratorijsko testiranje tako da urin koji daješ bude što kraće u mjehuru (napominjem- ako imaš bakterije, samo će smanjit njihov broj)

a jel ima šanse da si pozitivan na THC? ako ima, za to ti nemam nikakvo riješenje!

leeloo27
10.08.2011., 16:58
Ovisi kad je pušio travu. Mislim da se thc u urinu može detektirati nekih 3 tjedna od zadnjeg pušenja.

ttiiaa
10.08.2011., 17:00
Ovisi kad je pušio travu. Mislim da se thc u urinu može detektirati nekih 3 tjedna od zadnjeg pušenja.

THC ostaje u organizmu do 3 mj...

sysop
10.08.2011., 17:03

Nije ni cudo sto nisam nasao temu, gle 2005.

Dobro, ako je tri tjedna, onda sam bez brige :D

Caj od brusnice? I to je to? :ne zna: A, za krvna zrnca da izbjegavam meso, kavu, alkohol, cigarete, gazirana pića, čokoladu, previše začina (osobito papar)?

Haj, ako ima jos sta.. da ja malo prelistam ovo od 2005. :cerek:

leeloo27
10.08.2011., 17:04
THC ostaje u organizmu do 3 mj...

Da, u organizmu, naročito u masnim naslagama ali mislim da u urinu ostaje nekih 3 tjedna.

sysop
10.08.2011., 17:09
Da, u organizmu, naročito u masnim naslagama ali mislim da u urinu ostaje nekih 3 tjedna.

Nisam bucmast :cerek: , nego nisam THC ima dosta tjedana :D Ako je to to, bitno. Mislim, jee. Ne pusim ciare, ne pijem alkohol.

Ipak, da mi je mi mokraca bude kao voda, a krv onako... k'o sto Dexter :rofl:

Hajde, hvala.. valjda nadjem jos gdje koji recept od baba, pojedi ovo, popi ono, i budu nalazi k'o u curice :)

ttiiaa
10.08.2011., 17:09

a gle, u 7 dana nemožeš baš puno napravit!! jedi zdravo + fizička aktivnost- to je najviše kaj možeš napravit! i dan prije pregleda ne jedi ništa iza 17h! a pij samo vodu!

bojim se da se thc u urinu može otkrit i 3 mj od zadnje konzumacije ako je dotični "redovan korisnik" marihuane....
provjerim taj podatak pa javim! :)

ttiiaa
10.08.2011., 17:18
marihuana (povremena ili jednokratna upotreba): 1 - 7 dana
marihuana (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 4 tjedna
Preciznije odrediti koliko će se THC zadržati u organizmu izrazito je teško jer se zadržava u masnom tkivu, te period detekcije ovisi o količini i učestalosti upotrebe, težini tijela, metabolizmu, postotku masnog tkiva i aktivnosti organizma
u krvi- 6 tjedana

leeloo27
10.08.2011., 17:35
Nisam bucmast :cerek: , nego nisam THC ima dosta tjedana :D Ako je to to, bitno. Mislim, jee. Ne pusim ciare, ne pijem alkohol.

Ipak, da mi je mi mokraca bude kao voda, a krv onako... k'o sto Dexter :rofl:

Hajde, hvala.. valjda nadjem jos gdje koji recept od baba, pojedi ovo, popi ono, i budu nalazi k'o u curice :)

A šta ja znam, pucaj po nekim sokićima, voću, povrću, juhicama... :ne zna:

marihuana (povremena ili jednokratna upotreba): 1 - 7 dana
marihuana (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 4 tjedna
Preciznije odrediti koliko će se THC zadržati u organizmu izrazito je teško jer se zadržava u masnom tkivu, te period detekcije ovisi o količini i učestalosti upotrebe, težini tijela, metabolizmu, postotku masnog tkiva i aktivnosti organizma
u krvi- 6 tjedana

Znači ipak sam bila blizu. :)
A mislim da sam negdje pročitala podatak da se u masnim naslagama može naći i do 6 mjeseci nakon konzumacije. S tim ako je osoba malo deblja i naglo smršavi, može se naći i u krvi ovisno o tome koliko je naglo ta osoba smršavila i koliko je dugo i u kojoj količini konzumirala marihuanu.

sunshine-girl
10.08.2011., 17:46
kad se već spominje detektiranje kojekakvih tvari u krvi/urinu, je li moguće otkriti tragove psihofarmaka?:D

leeloo27
10.08.2011., 17:51
Pa općenito na sistematskom ako se ne ide ciljano nešto tražiti ne može se ništa naći.

ttiiaa
10.08.2011., 17:52
kad se već spominje detektiranje kojekakvih tvari u krvi/urinu, je li moguće otkriti tragove psihofarmaka?:D

sve tvari koje unosimo u organizam je moguće otkriti u određenom vremenu!

sunshine-girl
10.08.2011., 17:55
sve tvari koje unosimo u organizam je moguće otkriti u određenom vremenu!

pa to i ne sumnjam:rofl:, nego me zanimalo vidi li se ako se ciljano ne traži.

ttiiaa
10.08.2011., 17:57
pa to i ne sumnjam:rofl:, nego me zanimalo vidi li se ako se ciljano ne traži.

nemože se ništa nać ako se ciljano ne traži! ;)
osnovnom pretragom urina ne otkrivaju nikakve opijate/lijekove i sl.

leeloo27
10.08.2011., 18:08
U sonovnom urinu se traže eritrociti, leukociti, bakterije.... Za sve ostalo se moraju raditi specijalne ciljane pretrage koje baš i nisu jeftine.

slavko55
19.09.2011., 14:15
Ovako oduzeli su mi vozačku na 6 mj i sada se bliži kraj tome i poslali su mi obavijest da moram obaviti liječnički pregled radi utvrđivanja duševne i tjelesne sposobnosti za upravljanje vozilima x,y kategorije. I sad sam ja zvao par doma zdravlja koji nude tu uslugu i svi mi kažu da moram donest potvrdu da nisam liječen od duševnih bolesti. I nazovem svoju doktoricu i ona mi kaže da mi može to napisati ali da to moram platiti 130 kn. A ja ne razumijem čemu ta potvrda i dali se to stvarno mora toliko platiti? Dali je tko ima kakva slična iskustva?

mely2
20.09.2011., 11:24
vjerojatno potvrda ima veze s tim zašto ti je oduzeta vozačka dozvola i/ili s vremenom od 6 mjeseci jer si u međuvremenu mogao biti liječen
što se tiče cijene iznos je točan jer se kod doca opće prakse vadi ista ta potvrda ako se recimo baviš turizmom i cijena je ista

mirjana7
20.09.2011., 11:50
Ovako oduzeli su mi vozačku na 6 mj i sada se bliži kraj tome i poslali su mi obavijest da moram obaviti liječnički pregled radi utvrđivanja duševne i tjelesne sposobnosti za upravljanje vozilima x,y kategorije. I sad sam ja zvao par doma zdravlja koji nude tu uslugu i svi mi kažu da moram donest potvrdu da nisam liječen od duševnih bolesti. I nazovem svoju doktoricu i ona mi kaže da mi može to napisati ali da to moram platiti 130 kn. A ja ne razumijem čemu ta potvrda i dali se to stvarno mora toliko platiti? Dali je tko ima kakva slična iskustva?

Da istina je da prvo tvoj doktor opče prakse mora izdati tu potvrdu s kojom onda ideš na liječnički za vozačku ali nije istina da ta potvrda toliko košta..ja sam išla na liječnički pregled isto radi vozačke i moja doktorica opče prakse mi tu potvrdu uopče nije naplatila.To zavisi od doktora do doktora,mojoj kolegici je njena doktorica tu potvrdu naplatila 50 kn

Pickey
07.12.2012., 19:15
Pozdrav, bi li mi netko mogao reći, što uključuje sistematski pregled na prvoj godini faksa? Unaprijed hvala ako netko zna

BubaMara5
10.02.2013., 07:14
imam redovno zdravstveno osiguranje i plaćam dopunsko.
da li imam pravo na kompletni sistematski pregled, recimo, jednom na godinu ili na pet godina.
da li uopće postoji ta mogućnost? :ne zna:

zabri
09.05.2013., 20:37
Kroz par dana ću trebati na sistematski pregled koji mi je obavezan za upis na mf pa ma zanima kako to točno izgleda i molim nekog studenta ili osobu koja ima saznanja o tome da mi detaljno opiše taj pregled, poželjno je da to bude muška osoba budući da sam i ja muško pa...hvala unaprijed :D i hoće li mi pregledavati onog dolje :confused: ako da, kako to izgleda i mogu li im reći da ne želim to vaditi van :ne zna:

Catalyst Group
11.07.2014., 13:12
Ovako, imam 28 godina i planiram na lječnički pregled kako bih mogao izvaditi dozvolu za oružje.

U jednoj poliklinici u to ulazi sljedeće -

"krv (kks, glukoza, GGT ,SE i urin), ekg, spirometrija, oftalmolog, psihološko testiranje, neuropsihijatar i pregled kod doktora"

Htio bih u sklopu toga obaviti i neku vrstu mini sistematskog pa bi rado uzeo još neke pretrage - npr. proširenu krvnu sliku. Što mi još preporučate s obzirom na godine i muški spol.

Npr. pregled urologa, UZV abdomena, UZV prostate, TSH hormon za štitnjaču, PSA marker za prostatu...?

Ili mi to još nije potrebno?