PDA

View Full Version : Zmije kao kućni ljubimci

Kleine
17.05.2005., 13:23
eto pukla me zelja da nabavim terarij i 2 zmijice, ima li tko iskustva s tim?

tnx

joujou
17.05.2005., 13:27
Kleine kaže:

tnx

što će ti, molim te, gnjusne ljigave zmije :confused:

aurora_borealis
18.05.2005., 01:22
Ja nikad nisam vidjela zmiju na slobodi. Lijepe su mi one male zelene, al su mi liepši gušteri.

joujou
18.05.2005., 08:21
ja bi to zabranila.. što ako ti se primjerice susjed boji zmija? ha? :nono:

d@d@
18.05.2005., 08:48
Kakve su to zmije?

Kod mene žive u dvorištu dvije bjelouške i jedan blavor. Taj blavor mi se čini ok životinjica, uglavnom lovi štakore, a hoće i popit mlijeka ako mu se nastavi. Bjelouške bježe, ako ih iznenadim da se negdje sunčaju onda odmah šmugnu pod drva. Pas i mačka nisu zainteresirani za njih.
Po zimi se negdje zavuku ne viđam ih do 5-tog mjeseca.

joujou
18.05.2005., 08:49
šališ se, please, reci da se šališ :horor:

d@d@
18.05.2005., 08:52
Ne šalim se. Živim na farmi, dvorište je oko 1 ha. I moja prva reakcija je bila :horor:, ali mi nekako bed to zatuč vilama, pa eto žive.
Nekad ih gledam, ali nebi ih baš dirala, nekak ih respektiram, ne bojim ih se više.

joujou
18.05.2005., 08:53
ja kad vidim sliku zmije u časopisu.... on poleti na drugi kraj sobe :horor:

a pomisao da bi mi susjed uzgajao zmije... brrrrr

Kleine
18.05.2005., 10:02
pa ak se susjedi boje nemoraju doc kod mene..:rolleyes: :D

ja bi pitona :cerek:

Indi
18.05.2005., 10:07
Piton ce te pozderat kad tad :D
Daj si uzmi nekaj kaj ce ti se popest u krilo i sa cime mozes imat nekakav relationship - zmije, hmmm puno brige, malo zadovoljstva

grogo bolger
18.05.2005., 10:08
Meni zmije uopće nisu gadljive, naprotiv :cerek: piton je baš kul

Kleine
18.05.2005., 10:52
grogo bolger kaže:
Meni zmije uopće nisu gadljive, naprotiv :cerek: piton je baš kul

:top:

tilla
18.05.2005., 13:25
d@d@ kaže:

Kod mene žive u dvorištu dvije bjelouške i jedan blavor. Taj blavor mi se čini ok životinjica, uglavnom lovi štakore, a hoće i popit mlijeka ako mu se nastavi. Bjelouške bježe, ako ih iznenadim da se negdje sunčaju onda odmah šmugnu pod drva. Pas i mačka nisu zainteresirani za njih.
Po zimi se negdje zavuku ne viđam ih do 5-tog mjeseca.

moja pesa trči za bjelouškama po maximiru.
:D
puna ih je šuma.
volim zmije, ali ih ne bi držala doma.

oseka
18.05.2005., 15:28
blavori su bezopasni za ljude,a korisni jer love stetocine.Mi smo imali blavora u dvoristu par godina i dao se je dirati i nositi oko vrata:) :D

inace nisam ljubitelj zmija,ali taj blavorcic mi je bas bio cakani:cerek:

tilla
18.05.2005., 15:41
blavor nije zmija.;)

ali su zaista cakani.:)

joujou
18.05.2005., 15:44
Kleine kaže:
pa ak se susjedi boje nemoraju doc kod mene..:rolleyes: :D

ja bi pitona :cerek:

a što ako ti pobjegne? ha? :horor:

tilla
18.05.2005., 15:45
niš, tražit će ga po stubištu.

u it sam vidjela tipa koji je sjedio u kafiću s malim pitonom oko vrata.
niko se nije bunio.

joujou
18.05.2005., 15:49
tilla kaže:
niš, tražit će ga po stubištu.

u it sam vidjela tipa koji je sjedio u kafiću s malim pitonom oko vrata.
niko se nije bunio.

ma strašno... mislim stvarno svega :rolleyes: :rolleyes:

a bi vrištala iz petnih žila... pa da vidiš kad mu se piton splaši i onda jao pomagaj ;)

tilla
18.05.2005., 15:50
ma bio je mali ili mala.

izgledo je ko šal.
a znaš talijane, prvo kućni ljubimac, a onda napravi cipele od njega.:D
uostalom nemoš ga splašit vikanjem jer ne čuje.

joujou
18.05.2005., 15:55
tilla kaže:
ma bio je mali ili mala.

izgledo je ko šal.
a znaš talijane, prvo kućni ljubimac, a onda napravi cipele od njega.:D
uostalom nemoš ga splašit vikanjem jer ne čuje.

svejedno.. mali, veliki.. umrla bih od straha... ne mogu razumjeti zašto bi itko poželio takvo što držati/nositi oko vrata :zvrko:

d@d@
18.05.2005., 15:56
Kuže vibracije, treba skakat na mjestu da ih splašiš.

Osim ako nisu prevelike, pa te dožive kao obrok.:D

joujou
18.05.2005., 15:57
d@d@ kaže:
Osim ako nisu prevelike, pa te dožive kao obrok.:D

:D :D :D

tilla
18.05.2005., 15:58
d@d@ kaže:
Kuže vibracije, treba skakat na mjestu da ih splašiš.

nekako bi ispred poskoka prije trčala nego skakala.:D

Kleine
20.05.2005., 14:00
a zna li netko kako se krecu cijene ?

grogo bolger
20.05.2005., 14:04
tilla kaže:
nekako bi ispred poskoka prije trčala nego skakala.:D

hm, mislim da bi jadan poskok zbrisao samo tako, plahe su to životinje, gadno je jedino ako ga ne vidiš pa staneš nanj.

zato uvjek u prirodi treba biti oprezan i nositi štap pa malo šuškati, ovo sam naučio od moje pokojne babe iz dalmatinske zagore ;)

tilla
20.05.2005., 17:41
grogo bolger kaže:
hm, mislim da bi jadan poskok zbrisao samo tako, plahe su to životinje, gadno je jedino ako ga ne vidiš pa staneš nanj.

zato uvjek u prirodi treba biti oprezan i nositi štap pa malo šuškati, ovo sam naučio od moje pokojne babe iz dalmatinske zagore ;)

znam, to je bilo samo zbog drame napisano.
dobar dio djetinjstva sam provela uz lovce na poskoke.
osim štapa, obavezno je bilo onda i nosit duge hlače.:)

flOorKilla
05.06.2005., 16:45
planiram nabavit neku, malo vecu zmiju, pa da pitam za savjet (ako ovdje ima ljudi koji se imalo kuze u to, a citajuci ovaj topic vidim da nema)... kako se krecu cjene, koja vrsta je najpopularnija kao kucni ljubimac, hrana...

rogati
05.06.2005., 16:55
Kleine kaže:

tnx

nemam osobno sa tim iskustva al bivša cura je imala zmiju-kukuruznu od 2 metra (korn-jedna vrsta udava).kupila ju je u Zoo u Zagrebu al ne znam kolka joj je bila cijena.kupila ju je dok je još zmija bila mala.
kaj te još zanima? :)

flOorKilla
05.06.2005., 16:58
to je ova? http://www.hvd.hr/egzoticne/slike/KUKURUZNA_ZMIJA-Elaphe_gutt.jpg
ljepe su. meni se svidja i mlijecna zmija i tepihasti piton. kolko kosta hranjenje?

SunBlade
06.06.2005., 20:09
Najbolje probaj naci nekoga tko dila zmije, a ne kupovati u trgovini. :top:

flOorKilla
06.06.2005., 20:49
mozda znas nekog?

chani
06.06.2005., 22:29
joujou kaže:
što će ti, molim te, gnjusne ljigave zmije :confused:
navodno nisu ljigave na dodir
i vjerujem da su bolji cuvari od pesa
samo razglasi po susjedstvu da imas zmijicu, sumnjam da ce ti neko provalit hehe
gledala sam neke dokumentarce,ima stvarno predivnih zmija...

flOorKilla
06.06.2005., 22:48
odkad su zmije ljigave??? mislim da je zamjenila... zmiju sa puzem.

OkatoZlo
07.06.2005., 01:05
brrr.. ja vristim kad vidim sljepica kamoli zmiju. ne svidjaju mi se nikako..

flOorKilla
07.06.2005., 09:42
pa fora je u tom, i meni se gade ove male zmije, al ove velike ne.

fUnkPhen0mEnoN
02.07.2009., 01:07
Dali je nužno da jedu miševe ili mogu i nešto drugo
i koliko košta njihovo hranjenje i koliko ćesto
moraju jesti?

Vala Mal Doran
02.07.2009., 01:49
je li problem ako netko ima mačku u kući da drži i zmiju? mislim da se ne bi međusobno poklale i sl...

serpentine
02.07.2009., 16:23
Dali je nužno da jedu miševe ili mogu i nešto drugo
i koliko košta njihovo hranjenje i koliko ćesto
moraju jesti?

male vrste i opčenito male zmije jedu miševe (ili bebe glodavaca, takozvane pinkjie ako su stvarno male) ali što je zmija veća to jede i veći plijen.
počevši od štakora pa prema zečevima i one stvarno velike (al sumnjam da ćeš kupit nekog burmanca/anakondu :D) čak i odojke.

jer, velikoj zmiji miševi nisu dovoljno hranjivi.
neki čak daju i kokoši ali od nje se ima najesti samo perja + što se pero može zapiknuti u utrobu pa nastane sra**.

a kolko često...
opet ovisi do veličine.

recimo beba zmija 1-2 pinkija tj.
odraslija (metar i po-2) štakora na tjedan (ili 2 manja štakora)
velike zeca na mjesec.

ali ako se presvlače neće jesti a i neke vole zajebavat oko hranjenja pa ispada da im daješ na blef pa ako hoće, super, ako ne probaš opet za par dana.

je li problem ako netko ima mačku u kući da drži i zmiju? mislim da se ne bi međusobno poklale i sl...

ja imam 5 mačaka i 6 zmija pa nikad ni bilo frke.
mačke trče okolo a zmije se drže u terariju.
ako su veće pod ključem.

ne puštaju se okolo da plaze bez nadzora jer one prvenstveno trebaju mir i svoju lampu pod kojom će se grijat.

možeš ti pustiti veću zmiju da plazi okolo al na svoju odgovorsnot i bez drugih životinja ili ne daj bože djece u blizini.

makar, zmija neće NIKAD napasti nešto bez razloga i pogotovo ako je sita.
i nikad neće napast (u želji da pojede) nešto što sama procjeni da ne može progutat.
ako ti zmija krene napast mačku/psa u želji za klopom onda se stvarno moraš zapitat zašto ju uopće imaš ako ju ne hraniš.

samo će hiper gladna zmija napast (u želji da pojede) nešto njoj nepoznatog mirisa.

Vala Mal Doran
02.07.2009., 20:58
ne bi je puštala da gmiže okolo. ta me situacija više brine s mačkine strane nego zmijine. znam da će se zmija izležavat u terariju i ako je sita i nitko je ne maltretira neće napast. ali s macama se nikad ne zna. kad sam imala macu staru 6-7 mjeseci prijateljica je našla mače od 2 mjeseca na ulici pa kako njeni nisu dopuštali da drži životinje onda sam je ja uzela. mislila lijepo će se njih 2 složit kad se naviknu jedna na drugu. e, zajeb. veća je stalno napadala manju, htjela je istjerat, nisam ih mogla držat ni sekundu u istoj prostoriji. na kraju sam manju morala dat drugom. pa se mislim što ako mačka doživi zmiju kao prijetnju pa je počne napadat pa onda zmija isprovocirana njoj uzvrati... nisam najbolje objasnila. anyway, skraćena verzija: više me brine bi li mačka prihvatila zmiju u svojoj blizini nego zmija mačku? :ne zna:

serpentine
02.07.2009., 22:29
to ti je od mačke do mačke.
kod mojih recimo jednu nije briga (niti ne doživljava zmiju), 2. misli da je to nešto za igranje a ostale imaju malo više mozga pa pobjegnu XD

ugl, zmije nisu pretjerano bistre životinje, da mačka napadne npr. otrovnicu, mačka bi završila mrtva jer se otrovnice brane otrovnim ugrzom.
ostale zmije nemaju tu privlegiju pa se neke sklupčaju, neke se prave mrtve, neke sikču i napadaju ali ako to ne poplaši napadača (mačku) ne mogu ništa.

čak ni veliki pitoni u svoju obranu neće probat stiskom ugušit napadača nego će dati petama vjetra.

zato se događa da štakor (kojeg je vlasnik samo bacio u terarij zmiji i otišao) ubije zmiju.

vidi:
http://bellsouthpwp.net/j/b/jbuncc/dont%20feed%20live1.JPG

zmija baš ne razliku svoj rep od svoje glave (moj je u 2 navrata sam sebe ugrizao ciljajući mene >_>) a kad ju nešto napadne pokušat će pobjeć i sakriti se.

ako je zmija veća još će i uspjet ali ako je manja poslužit će mački kao žvakalica

serpentine
02.07.2009., 22:33
isto kod kupnje zmije 1. moraš biti upoznata sa uvjetima držanja dotične vrste i naravno - koliko naaste.

vidiš danas na vjestima kako je piton ubio curicu a imao je svega 2m i 18cm (na vjestima rekli gotovo 4 a priložena slika di se jasno vidi da je oko 2 -.-)

glupi amer kupio burmanca i držao ga u nezaključanom terariju.
burmanac te dužine ima 10-15 kg živog mišića i 3 Tyona ga nebi mogla skinut s male da nije nož radio.

a da ne govorimo da ženke burmanaca komotno narastu 6-7m i imaju do 200kg.

ali su slatki mali od ni pola metra kada se izlegnu pa neinformirani ljudi kupuju.

ili još su mi bolji oni koji se prave face kak doma imaju zmiju a boje ju se i nahranit :rolleyes:

Vala Mal Doran
03.07.2009., 01:41
koju vrstu zmije je najbolje odabrat za držat u kući? imaš li neki link gdje piše nešto o tome i o uvjetima držanja zmije?

S@ša
03.07.2009., 05:26
Ove gmazove doma drži moj sin. Stavit ću par fotki, no prije par riječi. Dobro se o svemu raspitaj - o hranjenju, o održavanju i uvjetima potrebnim za život tih životinja. Nije tako jednostavno iako na prvi pogled tako izgleda.
Terarij sa tri dijela
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/001-1.jpg
sa kombinacijom umjetnog i pravog bila, posebnim svjetlom, grijačem, hidin spotom, adekvatnim granama
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/003-1.jpg
Chondro pyton
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/gmazi013-kopija.jpg
Jemenski kameleon
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/gmazi007-kopija.jpg
Kraljevski ball pyton
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/z001-kopija-1.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/308011-kopija.jpg
i očajno hranjenje - koje je najgore - za zmije mali bijeli miševi i veliki miševi i štakori dva pua mjesečno, a za kameleona razni adekvatni kukci...meni je to KOMA, a ti vidi želiš li to i možeš...
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/060320081005-kopija.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/060320081024-kopija.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj272/zaoka/060320081031-kopija.jpg
Taj dio hranidbenog lanca iz prirode mi se ne gleda doma, no eto sin me nekako namolio i uvjerio za prvu zmiju, a kameleona i drugu zmiju je donio bez traženja mog odobrenja. No on ima 24 godine i sam dobro brine o njima, a neće ni sa mnom uvijek živjeti :D .

ChiliKimi
03.07.2009., 07:02
Vala Mal Doran - otiđi na www.akvarij.net/forum Tamo imaš dio posvećen teraristici, tamo pišu ljudi koji se bave i uzgajaju reptile. Sašin sin također tamo piše a 2 od 3 beštije na gornjim slikama je nabavio preko ljudi tamo. Moje zmije su isto od uzgajivača koji tamo piše.

ljiga
03.07.2009., 08:38

tnxRaspitaj se koliko dugo žive. Jer tebe je sada pukla želja, međutim ti ćeš nju morati držati dugo dugo vremena. Razmisli koliko će te držati zanimacija za zmiju i usporedi to sa njihovim životnim vjekom.

ljiga
03.07.2009., 08:40
Postoje li zmije koje nisu mesojedi?

Vala Mal Doran
03.07.2009., 09:19
aw, čini se da ću se morat strpit da nabavim stan s dovoljno prostora da uguram terarij. tnx na informacijama.

Tautou
03.07.2009., 09:29

Ne bi išlo. :D

serpentine
03.07.2009., 11:23

imaš zmija koje jedu jaja (ali njih nisam nikad vidla kod nas za nabavit) i recimo onih koje se hrane kukcima (cvrčci žohari)
ali, kod nas se te "bube" rijetko i gotovo nikada prodaju a naplačuju ih ko suho zlato (2kn 1 cvrčak :flop:).
tako da, ako uzmeš takvu zmiju, morala bi imati vlastiti uzgoj "buba" što u biti nije teško ali nekima (meni) se jednostvano neda još i to.
al lako z ataj dno, neki jenostavno ne mogu podnjet "bube" u kući XD

serpentine
03.07.2009., 11:25
aw, čini se da ću se morat strpit da nabavim stan s dovoljno prostora da uguram terarij. tnx na informacijama.

veličina terarij ti ovisi i do vrste zmije ;)
neke vole plazit po podu, neke provedu pola života viseći na jedno te istoj grani :P

a što se životnog vjeka tiće, neke idu i do 30 god pa si ti razmisli ;)

i da, odi na akvarij net, tamo ti i ja pišem :)

serpentine
03.07.2009., 11:27
smijem pitat za sinovo ime? :D

ja sam na akvariju po navedenim životinjama mi par ljudi pada na pamet XD

p.s. i ja sa, za 1. guštera pitala a poslje dovezla još i tarantula, nekoliko zmija i još guštera (a i hrpu toplokrvne živinčadi)
na koncu sam ja otišla a dio životinja ostao kod nje jer mi neda da joj sve uzmem :rofl:

ali jednom kad neću imat mali stan nego veći prostor uzmim ih sve (ipak su moji i volim ih :\) pa nek si sama kupuje svoje zmije XD

S@ša
03.07.2009., 14:11
smijem pitat za sinovo ime? :D

Sepentine - on piše na akvarij.net- u pod nickom Atena. Pozdrav.

zmijoljubac rk
29.11.2010., 08:38
prije svega bok.razmišljam da kupim kukuruznu ili mljećnu zmiju,pa imam par pitanja:
jesu li nabrojane zmije dobre za početnike,ako nisu koje jesu
koliko ih hraniti
što znaći špricati terarij
koliki treba terarij za nabrojane zmije i koliko bi nabrojane zmije koštale
ako se neko razumije,neka se hitno javi,uskoro kupujem zmiju.unarijed hvala na odgovoru.(ne bojim se zmija).

Striček Matija
29.11.2010., 09:36
Da, kukuruzne, mliječne, kraljevske zmije, kraljevski pitoni, i još neke vrste manjih pitona su dobre za početnike.

Špricanje terarija znači vlaženje podloge u terariju da se poveča vlaga. Kod nekih zmija je to potrebno, kod nekih ne..ovisno o vrsti i staništu kakvo treba.

Veličina terarija ovisi o veličini životinje. Male zmije netrebaju odma terarij koji će im biti potreban dok su u punoj veličini. Za manje primjerke je terarij 50x40x40 cm sasvim dovoljan. Kad zmija preraste ovakav terarij/kutiju, onda se može prebaciti u veći terarij. Po hrvatskim zakonima propisane dimenzije za površinu terarija su 1 x 0.5 (?) dužine životinje, dakle ako je zmija dugačka recimo 120 cm, onda treba biti terarij 120 x 60 .. visina BAREM 40-50 cm..

cijene zmija se kreću od oko 300 kn na više...

zmijoljubac rk
30.11.2010., 17:15
imaš ti možda zmiju ili?
e,i ako imaš savjet,napiši ga,a možeš i staviti par slika kakvi bi terarij trebao za kukuruznu ili mliječnu zmiju.

zmijoljubac rk
30.11.2010., 17:25
e da,i jeli pametno kupiti zmiju iz pats shopa,ili iz uzgoja,ako je pametnije kupiti iz uzgoja,znaš li možda nekog čovjeka koji ih uzgaja?

BULL7
30.11.2010., 17:30
zmijoljubac registriraj se na neki forum o teraristici, tamo ces dobiti vise odgovora i naci zmiju koju ces kupiti, ima dosta ljudi u HR koji ih uzgajaju.
A sto se tice Matije ima zmije, Morelie su mu bolna tocka :)

dipa
30.11.2010., 17:36
zmijoljubac registriraj se na neki forum o teraristici, tamo ces dobiti vise odgovora i naci zmiju koju ces kupiti, ima dosta ljudi u HR koji ih uzgajaju.

Ne kupuj zmije od Matije!

BULL7
30.11.2010., 18:12

Zbog,radi cega?

ChiliKimi
30.11.2010., 18:37

Ajd ti sad meni kaži zašto? Jer imam 3 njegove životinje doma i prezadovoljna sam. Ajd da čujem tvoje argumente za ovu izjavu!

ChiliKimi
30.11.2010., 18:38
e da,i jeli pametno kupiti zmiju iz pats shopa,ili iz uzgoja,ako je pametnije kupiti iz uzgoja,znaš li možda nekog čovjeka koji ih uzgaja?

Spoji se na specijalizirane forume, imaš forum na akvarij.net-u, dio o teraristici, gdje možeš pronaći sve savjete, slike i uzgajivače.

zmijoljubac rk
30.11.2010., 20:18
e matija jer ti prodaješ zmije?(reci da,reci da)

Striček Matija
06.12.2010., 18:03
:) da...

zmijoljubac rk
07.12.2010., 15:08
jel bi mi mogao zbrojiti koliko bi ukupno koštala kukuruzna zmija,terari prikladan za nju te sve što terariju treba,te ako naplačujete dostavu?

ako mi odgovoriš,puno bi mi značijo jer moram objasniti mami i tati da ću se brinuti za zmiju i DA TO NEĆE PUNO KOŠTATI!(normalno ako to kod vas stvarno ne košta puno).i još sam htijo pitati što bi bilo dobro da napravim kad odem na more.pošto nemam ljudi koji bi se brinuli za nju,nebi mi bio problem ponesti ju,ali bi bio mojim starcima.što da radim?

ChiliKimi
07.12.2010., 16:30
Kukuruznih ima po 300kn, običnih.
Terarij oko 1000kn, grijač itd, uglavnom oko 1500kn sva oprema i terarij.
Gdje se nalaziš, imaš li otkud nabavljati miševe?
Ako ti se starci ne slažu razmisli o tome da se strpiš s nabavkom, jer već vidim da ti je problem godišnji a ako si izn ekog manjeg mjesta i nabavka hrane. Osobno nikad ne bi riskirala ostavljajući svoje zmije same duže od 2 dana.

MyPoison
08.12.2010., 09:11
Meni je oduvijek san imati zmiju kao ljubimca ali do sada nitko od svih mojih sustanara nije dijelio moj entuzijazam :o uvijek su to neki strahovi tipa što ako pobjegne iz terarija, što ako razbije staklo i napadne me i bla, bla... i eto. ja nikako do zmije :( a baš bi si jednu kukuruznu za početak :cerek:

ChiliKimi
08.12.2010., 11:28
Mda, znam kako ti je. Dok sam živjela sa starcima mama je toliko dramatizirala da smo stari i ja odustali. Eh, blažena sloboda i samostalni život. A sad joj dođemo preko ljeta, dragi i ja sa 4 zmije, 3 guštera i psom - to prihvaća i čak složi terarije prije nego stignemo da odmah mogu ići svatko u svoj terarij.

Uglavnom, ako starci ne žele zmiju jako, jako ih je teško uvjeriti da je to jedno predivno stvorenje.

MyPoison
08.12.2010., 11:38
Mda, znam kako ti je. Dok sam živjela sa starcima mama je toliko dramatizirala da smo stari i ja odustali. Eh, blažena sloboda i samostalni život. A sad joj dođemo preko ljeta, dragi i ja sa 4 zmije, 3 guštera i psom - to prihvaća i čak složi terarije prije nego stignemo da odmah mogu ići svatko u svoj terarij.

Uglavnom, ako starci ne žele zmiju jako, jako ih je teško uvjeriti da je to jedno predivno stvorenje.

e ja u vezi nikad nisam imala tu slobodu. starce neću ni spominjati. uf :(

ChiliKimi
08.12.2010., 11:59
e ja u vezi nikad nisam imala tu slobodu. starce neću ni spominjati. uf :(

Vidiš ja sam drugačija, nema te veze za koju bi žrtvovala svoju slobodu, pritom mislim na kućne ljubimce :mig: Oni dolaze u paketu samnom i hoćeš mene - dobijaš i njih. Moj dragi uvijek kaže da je u paketu samnom dobio i najvjernijeg prijatelja, našeg psa. Zmije su došle nakon.
Ne vjerujujem da bi mogla biti s nekim tko ne prihvaća moje životinje. Dapače sigurna sam u to.

kamiondzija
08.12.2010., 12:47
Nemam bas neko dobro misljenje o zmijama, ali ako netko zeli i može, zašto ne ;)

ChiliKimi
08.12.2010., 17:43
Nemam bas neko dobro misljenje o zmijama, ali ako netko zeli i može, zašto ne ;)

Zbog čega? Zbog susreta s nekom od njih ili?

zmijoljubac rk
08.12.2010., 19:17
matija,daš broj mobača?

MyPoison
09.12.2010., 09:55
Vidiš ja sam drugačija, nema te veze za koju bi žrtvovala svoju slobodu, pritom mislim na kućne ljubimce :mig: Oni dolaze u paketu samnom i hoćeš mene - dobijaš i njih. Moj dragi uvijek kaže da je u paketu samnom dobio i najvjernijeg prijatelja, našeg psa. Zmije su došle nakon.
Ne vjerujujem da bi mogla biti s nekim tko ne prihvaća moje životinje. Dapače sigurna sam u to.

ah da tako gledam ne bi nikad bila s nikim :( svi su mrzili zmije ili su ih se užasavali. ako su bili ok sa zmijama mrzili su mačke a moja je sa mnom 5,5 godina pa tako nešto ne dolazi u obzir. jednostavno nemam sreće...

zmijoljubac rk
10.12.2010., 19:39
maaaaaaaaaaaaatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijaaaaa aaaaaaaaaaa,mobiteeeeeeeeeeeellllllllllllllllll!

ChiliKimi
10.12.2010., 19:56
Matija je jako rijetko ovdje, odi na akvarij net pa ga tamo nađi, tamo je svaki dan.

Striček Matija
11.12.2010., 14:24
maaaaaaaaaaaaatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijaaaaa aaaaaaaaaaa,mobiteeeeeeeeeeeellllllllllllllllll!

pogledaj PP :D

MyPoison
11.12.2010., 14:44
pogledaj PP :D

netko će si kupiti zmiju :cerek::rofl:
joj i ja bi... već imam i nacrt za terarij u glavi....

zmijoljubac rk
18.12.2010., 16:40
matija razgovarao si sa mojom bakom,jel misliš da je komplicirano imati zmiju i jeli ona dobar ljubimac za mene?
moram objasniti mami i tati da ću se brinuti za zmiju ba bili mi pomogo da im objanim da neće puno koštati(ja bi da mi cjela rodbina za božić da novce za zmiju)te da dobijem njihovo odobrijenje?
hvala