PDA

View Full Version : HPV

stranice : [1] 2

Lodana
14.04.2003., 19:22
Danas sam dobila nalaze koji pokazuju da imam HPV visokog rizika. Odmah sam se narucila kod doktorice za sutra pa cu vidjeti sto ce mi ona reci (jos nije vidjela nalaze).

Sada imam hrpu pitanja, a ne znam od kuda bi pocela...

Inace nisam promiskuitetna, ali eto... u zadnjih par tjedana mi se stvarno sve lijepo poklopilo. Prije 2 tjedna sam bila sa jednim deckom kojeg sam pogledavala dugo, dugo, a u srijedu imam jedan jako vazan dejt (sa nekim drugim).

I sto sada?

Kao prvo, trebam li reci ovome prvome s kojim sam bila (nazalost, bez zastite) reci da sam ga vjerojatno zarazila (sto je vrlo, vrlo neugodno, vjerujte mi)? On mi nije decko, prvi put smo zabrijali prije 7-8 mjeseci, a prije 2 tjedna smo spavali (u medjuvremenu nismo imali nikakvog posebnog kontakta). Ne planiram s njim ici u vezu, nego onako, povremeno... sa nesto vecim ili manjim razmacima. Naravno, o njegovom seksualnom zivotu ne znam nista, kao ni on o mom.

Sutra idem kod doktorice (valjda) na to nekakvo premazivanje (nesto u tom stilu mi je sestra spominjala, a i procitala sam cijeli topic o hpv-u pa pretpostavljam da je to to).

I pitanje je sada... sto cu preksutra? Dejt mi je zbilja vazan, ali mi je vazno i moje zdravlje. Naravno, planiram s njim koristiti kondom, za njega znam da ima burnu proslost, a i ja nisam zdrava (necu mu to spominjati). Da li uopce smijem imati spolne odnose kada krenem s tim premazivanjem?

Osjecam se tako :(

Recite mi nesto dobro... zaista zelim cuti bar nesto dobro...

Cijeli dan razmisljam samo o tom glupom HPV-u, prvom decku i drugom decku... i nisam uopce smislila nista pametno. A bas sam se veselila tom preksutrasnjem dejtu, zaista mi je vazan.

njasa
14.04.2003., 20:30
imas na ovoj stranici isto temu o hpv-u. pa malo procitaj. cini se da nikome ko je to prosa nije bilo lako.
sta se tice iskrenosti sa momcima, tu nemoj nista prenaglit. osim ako ne mislis istu noc sa njim u krevet. a onda njemu nece ni kondom puno pomoc... i tako to
sritno

Tila
14.04.2003., 20:31
A joj! Nije baš da se kužim, ali su tamo na onom drugom topicu o HPV-u curke spominjale da ni prezić nije baš totalno pouzdan...
... osim toga ni oralac ti nije preporučljiv ak ne želiš dečka zarazit.:(

Silvac
14.04.2003., 20:33
A cekaj malo, zar se ti prekosutra BAS MORAS sevit s tim tipom?? :confused:
Zar ne mislis da bi se sad mogla malo suzdrzat od toga?
Prije svega zbog sebe, svog zdravlja....
Hm...
Razmisli malo.... :confused: :confused:

A sto se tice onog pitanja, da li onom prvom trebas reci da si ga vjerojatno zarazila - TREBAS!
Mislim da nije potrebno objasnjavati zasto.............

Tila
14.04.2003., 20:43
Originally posted by Silvac
A cekaj malo, zar se ti prekosutra BAS MORAS sevit s tim tipom?? Zar ne mislis da bi se sad mogla malo suzdrzat od toga?
Prije svega zbog sebe, svog zdravlja....
A sto se tice onog pitanja, da li onom prvom trebas reci da si ga vjerojatno zarazila - TREBAS!
Mislim da nije potrebno objasnjavati zasto.............

:top:

Samantha
14.04.2003., 20:46
Originally posted by Lodana
Kao prvo, trebam li reci ovome prvome s kojim sam bila (nazalost, bez zastite) reci da sam ga vjerojatno zarazila (sto je vrlo, vrlo neugodno, vjerujte mi)?

. Naravno, planiram s njim koristiti kondom, za njega znam da ima burnu proslost, a i ja nisam zdrava (necu mu to spominjati).

Ovom prvom si duzna da kazes da si zarazena,da bi on savjesnije pristupio problemu i ne sirio bolest dalje....jer koliko vidim ovom drugom si odlucila da ne kazes da ti ne bi propala dugo ocekivana kresh shema.

A bas sam se veselila tom preksutrasnjem dejtu, zaista mi je vazan.
Veseli se da ti budu pozitivni rezultati tipizacije.

Lodana
14.04.2003., 20:53
A rekla sam da zelim cuti nesto dobro... :(

Ajmo sada malo ozbiljno, kako stvari stoje.

Ti nalazi su radjeni na samom kraju drugog mjeseca (treba se cekati po mjesec dana da nalazi budu gotovi, vrag ih odnio :mad: ). U prinicipu sam ih ja (ajd, reci cemo) slucajno danas podignula. A bas mi je bilo lijepo kada sam zivjela u neznanju... Da, citala sam i ja da nikome nije bilo lako sa tim hpv-om (nikud bez kondoma!). Nije meni toliko bed zbog tog hpv-a. Mislim, je, bed mi je... ali sada sta je tu je, ne mogu tu sada vise nista. Sto sam mogla - ucinila sam, sutra ionako trcim doktorici (pitat cu ju da li smijem imati spolne odnose).

Veci problem su mi decki...

Ovaj prvi je starno dobar decko (zapravo mi je susjed, iz vidjenja se znamo dugi niz godina, a tek prije cca 2 godine smo se malo bolje upoznali :D). To mi je isto problem... zato sto je iz susjedstva. Dobro, mislim da je koliko-toliko odgovoran pa nece lajati okolo.

A ne znam mozete li si zamisliti koliko je to NEUGODNO? Cuj, sorry, zarazila sam te, nije bilo namjerno. Osobito zato sto mi on nije decko, niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput. U ovoj nasoj primitivnoj sredini to uopce ne zvuci lijepo. Kud sam mu se podala samo tako - tud mu jos moram reci da zapravo imam neku bolestinu.

A ovaj drugi... da, da i da! To je nesto sto se jednostavno mora dogoditi sada ili nikada (ah, malo preuvelicavam... ali ja to tako dozivljavam). S njim imam vec jedan propali izlazak, ako i ovaj izlazak propadne - tip ce mi zbrisati ispred nosa glavom bez obzira. I onda cu lupati glavom u zid jer sam opet propustila priliku.

Ah, kako god se okrene... nikako nije dobro... moram kukati, ne mogu si pomoci, nekako mi je lakse tako.. ;)

Samantha
14.04.2003., 20:56
imas HPV i izjavljujes ovo

Lodana
14.04.2003., 20:59
Da, izajvljujem to zato sto je hpv nesto sto se vec dogodilo... a decki su nesto sto se tek treba dogoditi.

Rekla sam, mislim da sam koliko toliko odgovorno pristupila svemu tome jer sam odma zvala doktoricu (sestra me htjela naruciti u srijedu, ali sam inzistirala da bude sutra). Radit cu sve sto mi kaze i kak bude - bit ce.

Ne mogu ja sada tu nista... Mogu li?

HPV je tu...

Silvac
14.04.2003., 20:59

......
......
A ne znam mozete li si zamisliti koliko je to NEUGODNO? Cuj, sorry, zarazila sam te, nije bilo namjerno. Osobito zato sto mi on nije decko, niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput. U ovoj nasoj primitivnoj sredini to uopce ne zvuci lijepo. Kud sam mu se podala samo tako - tud mu jos moram reci da zapravo imam neku bolestinu.

A ovaj drugi... da, da i da! To je nesto sto se jednostavno mora dogoditi sada ili nikada (ah, malo preuvelicavam... ali ja to tako dozivljavam). S njim imam vec jedan propali izlazak, ako i ovaj izlazak propadne - tip ce mi zbrisati ispred nosa glavom bez obzira. I onda cu lupati glavom u zid jer sam opet propustila priliku.
......

Hm... :confused:
Lodana, a slobodno te pitam koliko imas godina????

indian
14.04.2003., 21:01
Ovaj prvi je starno dobar decko (zapravo mi je susjed, iz vidjenja se znamo dugi niz godina, a tek prije cca 2 godine smo se malo bolje upoznali :D). To mi je isto problem... zato sto je iz susjedstva. Dobro, mislim da je koliko-toliko odgovoran pa nece lajati okolo.

Čuj, sam jwe riskirao kad se poševio bez kondoma, sad nek nosi posljedice...bolje da mu što pirje kažeš nego razmišljaš kako ti je neugodno :rolleyes:

Jel tebi jasno u kojoj si ti situaciji?
A tebe brine ako se ne poševiš s ovim odmah sutra kako će sve propast :confused:

Djevojko, stani malo i razmisli.. :flop:

Lodana
14.04.2003., 21:01
Slobodno :)

Ja nepunih 20, prvi decko 28, a drugi 22-23.

Cro-cutie
14.04.2003., 21:02
niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput.

I ti bi se sevila snjim prekosutra???

Curo, koliko ima tebi godina??:confused: Nije fer da ne kazes tome decku, jer kako sama kazes, decko je super. I naravno da ce ti biti neugodno njemu rec da ima HPV jer sama si rekla "niti ga bas poznam dobro, bio mi je onako, usput"......

:confused: :mad:

indian
Da, izajvljujem to zato sto je hpv nesto sto se vec dogodilo... a decki su nesto sto se tek treba dogoditi.

:D :D :D

E ovo je razlog na koji nemam argumenata :D

Tila

Ili se nisi dobro informirala o HPV-u ili ti nisu sve na broju!

sorry, al ne znam ti to drugačije reći... :flop:

Samantha
14.04.2003., 21:03
Da, izajvljujem to zato sto je hpv nesto sto se vec dogodilo...

....dogodilo:confused:
kad si se izljecila?

Cro-cutie
14.04.2003., 21:05
Dosla sam do zakljucka da se mala zajebava s nama.:rolleyes:

Tila
14.04.2003., 21:05
Jako nezrelo razmišljaš za djevojku od 20 godina!

Lodana
14.04.2003., 21:09
Originally posted by indian
Jel tebi jasno u kojoj si ti situaciji?
A tebe brine ako se ne poševiš s ovim odmah sutra kako će sve propast :confused:

Djevojko, stani malo i razmisli.. :flop:

U tome i je stvar, nemam vremena za razmisljanje. Sto vise razmisljam, to je gore. Pokusavam gledati sa svih strana ali nejde...

Dejt je preksutra... Da slucajno bas danas nisam podignula te nalaze spavala bi s njim 100% bez ikakvog razmisljanja.

A ovako bas danas, 2 dan prije dejta, saznam da imam hpv... a kod doktorice sam bila mjesec dana...

Evo, koliko god glupo od mene bilo (da, razumijem, strasno je glupo i neodgovorno i recite sta hocete, ali ja sam zbilja ocajna) pokusavam to gledati sa ovakve strane... Kada sam vec mjesec dana cekala te nalaze, 2 dana sim ili tam nista ne bi znacila. Kazem, slucajno sam danas isla u Zagreb (iz drugog sam grada) pa sam podignula te nalaze. Da sam bar po njih isla sljedeci tjedan...

Eto vidite... ocajna sam...

indian
14.04.2003., 21:11
:confused:

Ja ne znam šta bi rekla........

Lodana
14.04.2003., 21:12
Dajte nemojte tako....

Ajte mi recite, jeste se nasle ikada u situaciji da ne mozete objektivno razmisljati?

Evo, tako je sada meni... zato i postavih temu.

I ne zajebavam vas... bas bi vas zajebavala sa ovako necim.

Samantha
14.04.2003., 21:13
Da vidimo da si ocajna...stvarno nemamo razumjevanja za jedan obican HPV...ma sitnica...naspram problema jebat se ili ne prekosutra.
To se zove problem.

Tila
14.04.2003., 21:13
Da sam bar po njih isla sljedeci tjedan...

:bljak:

Lodana
14.04.2003., 21:16
Vidim da se svi zgrazavate...

Ajmo onda bar u drugom smjeru.

Kako da kazem ovom prvom?

Da ga pozovem na stranu kada ga vidim u susjedstvu - ne valja. Vjerojatno ce ga prijatelji pitati sta sam htjela, a sta ce on reci? Ne, ne zelim bas tako riskirati.

Da ga subotom negdje nadjem - ni to ne valja. Svi su pripiti, vesela atmosfera, a ovo je ipak nesto ozbiljno.

Na pamet mi pada samo da ga nazovem... (nisam ga nikada zvala)

A kako da pocnem s tim?

Bit ce me bas sram pred njim...

Lodana
14.04.2003., 21:21
Gledajte sto ne razumijem... (recite da sam luda, ali sta bi ja)... zasto se vi toliko zgrazavate zbog tog HPV-a?

Ok, bolest je ozbiljna, mogu dobiti rak maternice, moze se svasta dogoditi, to znam. Mislim da sam negdje procitala da je i neizljecivo.

Ljecenje je vjerojatno dugo i nije bas ugodno.

Ok, razumijem to, ali ja tu NE MOGU sada vise nista! Sta sada da radim? Ono sto sam mogla - ucinila sam! Idem doktorici odmah SUTRA! I odmah SUTRA krecem sa ljecenjem (cime li vec). Ono sto sam mogla... sam i napravila. Vise nije bas u mojoj moci. Moram otici kod doktorice (i idem - SUTRA) i vidjeti sto ona ima za reci.

Eto... ne znam da li sam vam dobro objasnila zasto sam se tako postavila prema svemu...

Samantha
14.04.2003., 21:22
Da ga subotom negdje nadjem - ni to ne valja. Svi su pripiti, vesela atmosfera, a ovo je ipak nesto ozbiljno.

a radnim danom se trijezne :D

Tinach
14.04.2003., 21:24
Lodana, :eek: :eek: :flop:
sorry,ali ševa nije najbitnija stvar na svijetu..i ako nisi dovoljno odgovorna da zbog sebe apstiniraš bar dok se to malo ne sredi, razmišljaj malo i o tim dečkima...
mlađa sam od tebe ali,objektivno,mislim da bih bila odgovornija
daj malo promučkaj tom glavom
Ne, ne zelim bas tako riskirati.
mislim da je sad malo prekasno razmišljati o risku
Bit ce me bas sram pred njim...
sad?!?

Silvac
14.04.2003., 21:25

Dejt je preksutra... Da slucajno bas danas nisam podignula te nalaze spavala bi s njim 100% bez ikakvog razmisljanja.

:eek: Ne vjerujem onom sta vidim!!!!!
:flop: :flop:
Eto, toliko o tebi!
I cemu se sad trudit ista ti objasnjavat....

:confused:

Samantha
14.04.2003., 21:27
Gledajte sto ne razumijem... (recite da sam luda, ali sta bi ja)... zasto se vi toliko zgrazavate zbog tog HPV-a?
sama si dala odgovor,samo sto tebi rak nije zabrinajavajuc kad imas vazniji problem prekosutra.
Ok, bolest je ozbiljna, mogu dobiti rak maternice, moze se svasta dogoditi, to znam. Mislim da sam negdje procitala da je i neizljecivo.

Lodana
14.04.2003., 21:28
Ajde bas budi faca pa objasni...

Od kud sam mogla znati kakvi su nalazi?

Tinach
14.04.2003., 21:34
Ajde bas budi faca pa objasni...

Od kud sam mogla znati kakvi su nalazi?
pa ali sad znaš!!!! i najveći problem ti je dejt prekosutra..
koju ti dovjbu imaš... poševiti se i moguće zaraziti i tog dečka ili ne poševiti se i poštediti njega,ali i sebe od komplikacija... hm...teška odluka :confused:

Lodana
14.04.2003., 21:36
Originally posted by Samantha Jones
sama si dala odgovor,samo sto tebi rak nije zabrinajavajuc kad imas vazniji problem prekosutra.

A gledaj... ajde mi reci, kako bi ti reagirala u ovoj situaciji?

Bas me zanima...

Ne daj Boze, dobijes neku bolestinu i sta sada? Doktorici ides sutra, dakle - ODMAH KADA SI SAZNALA SI NESTO I PODUZELA.

I sto bi sada?

Ajde molim te mi reci... stvarno me zanima...

Ne znam, u ovom trenutku mi na pamet mi pada samo histericno plakanje nad vlastitom sudbinom i razmisljanje Ajme meni, kako mi se to moglo dogoditi??

Ajmo reci da sam to prihvatila kao sto je - tu je.

Sto bi ti u mojoj situaciji?

Ah, da ponovim jos jednom... DOKTORICI IDEM ODMAH SUTRA!! (zena vjerojatno sada spava pa joj ne mogu bas upasti usred noci, ne bi bilo lijepo od mene, ne?)

Lodana
14.04.2003., 21:40
Originally posted by Tinach
pa ali sad znaš!!!! i najveći problem ti je dejt prekosutra..
koju ti dovjbu imaš... poševiti se i moguće zaraziti i tog dečka ili ne poševiti se i poštediti njega,ali i sebe od komplikacija... hm...teška odluka :confused:

Ubila si me u pojam...

Ja sam ti strasno sebicna osoba, ne razmisljam bas previse o drugima. A mozda bih trebala poceti? A znam, znam, ne mogu si pomoci.

Ne znam, s njim se moram poseviti otom-potom. Necu spavati s njim bez zastite (znam da ne stiti od hpv-a 100%, ali eto..)

Tinach
14.04.2003., 21:44
u čemu je zapravo tvoj problem?
pa nitko se ne čudi tvom hpv-u nego tome kak ti stvari rezoniraš..pohvlano je sad ne pasti u neku depru duboku,ali ako zažmiriš,neće proći...želim ti da se toga riješiš, ko,vjerujem, i većina ljudi
ali ono kaj mi ne ide u glavu je da ti sad imaš volje razmišljati jel se možeš ševiti ili ne..u tome je problem...
nisi mene pitala kak bih ja reagirala,ali ja vjerujem da bih mi to bilo zadnje na pameti trenutno

Septembar
14.04.2003., 21:48
da, ides odmah doktorici,,,, i? time sa sebe skidas brigu za samu sebe i odgovornost za druge, ili :confused:
ne kuzim
nisi ni morala ic po te nalaze, pa kaj ima veze dan mjesec godina simo-tam :rolleyes:
umjesto da ti bude krivo sto nisi jos ranije to podigla i jos ranije pocela sa ljecenjem, tebi zao sto otpada one nigt kresh :confused:

ne, nemogu shvatiti kako mozes razmisljat o sexu sa nekim novim noseci taj teret, "HPV visokog rizika" :flop:

Silvac
14.04.2003., 21:49
Ubila si me u pojam...

Ja sam ti strasno sebicna osoba, ne razmisljam bas previse o drugima. A mozda bih trebala poceti? A znam, znam, ne mogu si pomoci.

Ne znam, s njim se moram poseviti otom-potom. Necu spavati s njim bez zastite (znam da ne stiti od hpv-a 100%, ali eto..)

Mala, tebe treba dobro nalupat!
Pa da ti iz guzice dodje u glavu!
Ajde se postavi na mjesto tog decka (s kojim se trebas naci prekosutra)............
Zamisli da on tebe tako zarazi! Opet bi dosla tu plakat i skidala bi mu sve po spisku, rekla bi da je djubre, kako te mogao samo iskoristit i jos ti bolestinu prenjet..
Tesko ti je onom prvom priznati da si ga zarazila, ali budi sigurna , da ako ces se i s ovim puknut, da ces morat i njemu to isto reci!
Razmisli malo.........
:mad: :mad: :mad:

Cro-cutie
14.04.2003., 21:50

Nemogu vjerovat!! :mad: Curo, imas SEXUALLY TRANSMITTED DISEASE!!!

Bolest je ozbiljna, i nemoze se izljeciti. Moze se kontrolirati, al ne izljeciti.

Ok, razumijem to, ali ja tu NE MOGU sada vise nista! Sta sada da radim?

Sta da radis? Kao prvo, taj "dejt" i jebacinu izbaci iz glave! Najprije odi doktorici, raspitaj se kakva je ta bolest, kako se moze kontrolirati itd. Pa onda naprijed s tim.

Ja isto nemam rijeci za ovo, nemogu pomislit da imas visu sekiranciju zbog "date-a" nego o svome zdravlju. :rolleyes: :( :mad:

--------------HPV----------------

Nearly 40 million women may be infected with it. There may be no symptoms.
But it can cause the sixth most common type of female cancer in the United
States - cervical cancer. The culprit is the human papillomavirus (HPV)
and its potential effects are scary. But there's good news. It can be
detected by a simple 50-year-old test, the Pap smear.
That's why University of Michigan Health System doctors strongly encourage
all women to have regular Pap smear screening. If a Pap smear detects HPV,
DNA testing may be employed to determine the subspecies of the virus and
whether that subspecies will affect the cervix, potentially causing cancer.
This can allow doctors to provide treatment in the pre-cancerous stage.

There are more than 70 known sub-types of HPV, and 20 of those that affect
the cervix. Some of these types pose a higher potential for developing
cervical cancer while other types cause precancerous changes that either
regress with time or persist.

Forty million women actually have the virus, and yet the actual disease,
the annual rate of cervical cancer, is somewhere around 15,000 to 16,000 a
year. So many more women have been exposed or have the virus than actually
develop cervical cancer.

HPV has the same genetic material that our cells have - DNA. A Pap smear
not only detects the presence of HPV in the cervix, but also can subtype
those into categories of low risk or low potential for developing into
cervical cancer versus those that pose a higher risk for cervical cancer.

In addition to the DNA screening, other types of test are available. One
of the newer methods for screening is a Pap smear technique called the
ThinPrep. A clinician places a brush inside the cervix and places the
cells collected in a solution. That solution is then filtered and is
spread out thinly over a slide to decrease the amount of debris and make it
easier for a pathologist to find cell abnormalities.

Men also can be infected with HPV. In men the only way to know you are
infected would be to find the presence of warts, which women may have as
well. Men's risk for developing penile cancer is much, much lower than a
women's risk of developing cervical cancer due to the anatomical structural
differences between the sexes.

Several ways to decrease the risk of contracting HPV is to decrease the
number of sexual partners. Women in monogamous relationships with faithful
partners have a much decreased risk for developing cervical cancer. Those
who engage in intercourse at an early age have a much higher risk that
women who become sexually active after age 20.

Cervical cancer also is associated with smoking. Women who smoke have an
increased risk. There are compounds, nicotine for example, in the smoke
that are found in high concentrations in cervical cells and that are
associated with growth of HPV.

Condoms are not a foolproof way to prevent infection. Its often thought
that condoms prevent the human papillomavirus infection, and while it does
decrease the risk, it is not 100 percent and the reason behind that is a
condom doesn't completely cover the genital exposure.

Several treatments are available to keep risky strains of HPV from causing
cancer. One treatment for infection related to HPV is cryo therapy, in
which the cervix is frozen temporarily. Other treatments remove cervical
cells that are undergoing precancerous changes. Those include use of laser
light to heat and destroy cells, and a technique called LEEP, where a wire
loop is heated and used to remove cervical cells that are at risk.

Women won't know they're at risk, though, until they have a Pap smear.
Generally, it's thought that women should have Pap smears on a yearly basis
beginning at age 18. Subsequently, the timing between tests can be
decreased to once every on to three years. The issue comes down to risk
factors for HPV. Most physicians perform annual Pap tests if a woman has
had more than one sex partner, particularly if there are other risk
factors.

Facts about human papillomavirus:

Cervical cancer is the sixth most common type of female cancer in the
United States and is estimated to be the second leading cause of cancer
death in women worldwide.

Although HPV is known to cause cervical cancer, not all women infected
with HPV will develop cervical cancer.

Pap smear screening is currently the least costly and an effective way
to detect changes caused by HPV.

Women in monogamous relationships who have faithful partners, and women
who become sexually active after age 20 have a lower risk of infection
from HPV.

Women who do not smoke also have a lower risk.

Men can be infected with HPV but have a lower risk of developing penile
cancer than infected women do of developing cervical cancer.

Tinach
14.04.2003., 21:50
Ubila si me u pojam...

Ja sam ti strasno sebicna osoba, ne razmisljam bas previse o drugima.

pa onda razmišljaj o sebi i misli kaj tebi to može donijeti

Ne znam, s njim se moram poseviti otom-potom.
hm? :confused: seli se nekamo- u australiju,zanzibar, na mars? ženi se ovu subotu? ima još dva dana života?
ne može to pričekati?
sad si mlada i vjerojatno je to bez veze sad,ali daj razmišljaj 10 god unaprijed...

Lodana
14.04.2003., 21:51
Pitala sam SJ zato sto mi izgleda kao da se zena zgrazava, a i malo mi je ironicno zvucalo ono "Dogodilo? Si se izljecila?" (to ti stvarno nije trebalo)

Iako ti mogu reci da te pratim po forumu i inace si mi ok, nije to nista protiv tebe, nego eto...

Konacnu odluku (poseviti se ili se ne poseviti) cu donjeti kada pitam doktoricu smijem li imati spolne odnose.

A to da cu ga zaraziti. Da, i to mi je malo nezgodno... ne bih htjela, ali... mozda ni on nije svetac! Kao sto netko gore rece, sam prihvaca rizik ako hoce spavati samnom. Nista ne zna o mojoj intimnom proslosti, kao ni ja o njegovo. Eto... toliko i o njegovoj odgovornosti.

Ah, tjesim se, tjesim... znam...

missy
14.04.2003., 21:51
Londana, evo..ja cu probati (barem malo) stati na tvoju stranu.

Ocito da ti je do tog dececa s kojim se planiras kresnut vise stalo. Upotrijebite kondom, a suzdrzi se od toga da on tebi lize...
To bi trebala biti sasvim dovoljna zastita. Neki kazu da kondom nije dosta, ali kupi neki kvalitetniji (vjerojatno imas od boljih samo Durex. probaj sa Extra Safe- ne ultra thin ili nesto takvo)
Sto se tice premazivanja-to ce ti najbolje ginekologica znati reci.
HPV nije razlog da se odreknes seksa, ali je da ucis na vlastitim greskama- sigurna si da nisi pokupila HPV od onoga tamo? znaci da si imala puno vise veza prije toga..a promiskuitetnost bez odgovarajuce zastite moze biti pogubna. razmisli o tome je li vrijeme da se ustabilis u vezi sa povjerenjem? sama kazes- zivis u maloj sredini- tamo cesto takve djevojke gube u ocima potencijalnih partnera- pa i sama vidis- sigurna si da ces spavati sa deckom do kojeg ti je stalo. ne zelim zvucati konzervativno, ali mislim da bi vise postigla da sa deckom pokusas prije ostvariti vezu. jer nije sve u seksu, pravi je uzitak onaj emotivni (barem meni) kad nakon orgazma vidis da ga jos vise volis. A i decki su skloniji vise cijeniti djevojku kod koje se moraju vise potruditi.

Sto se tice HPVa, nemoj se zapustiti, redovito odlazi na preglede, i lijeci se. I-kondom glavu cuva. No,nije tragicno, djevojke koje znam spavale su sa jednim deckom-i opet ga zaradile.

viky
14.04.2003., 21:52
Ne mogu vjerovati da ti ozbiljno ovako razmisljas. S jedne strane bih rekla da si strasno egoisticna, a s druge da ne volis sebe.:confused: Nitko ne kaze da trebas pasti u komu i prestati zivjeti jer si bolesna, ali da ti kao veci problem navodis to sto ne neces poseviti nego to sto si bolesna to uopce nema veze sa zdravim razumom.
Iskreno, uopce te ne razumijem. Imas neku do kraja iskrivljenu logiku.:eek:

Cro-cutie
14.04.2003., 21:56
Kao sto netko gore rece, sam prihvaca rizik ako hoce spavati samnom.

Da, AKO decko zna za HPV. Mogu se kladit da ti tip nebih ni bacio pogled, a kamoli da te sevi....:rolleyes:

Ja jos uvijek mislim da se mala Lodana zajebava......:rolleyes:

Rita
14.04.2003., 21:58
A i tip ti je malo bolji,imas jedan propali dejt s njim(sto znaci nije bilo sexa???)i sad ako se ne posevite nis,pobjeci ce glavom bez obzira:rolleyes:Imas li ti ista drugog za ponuditi osim sexa u kombinaciji sa HPVom:D:D.
Reci mu,decko,evo tvoja sam ,zeni me,budimo zarazeni oboje,ko zna mozda me se i rjesis za koju godinu(rak) ,a i ko zna da li cu ti moc izrodit djecu.
Fakat mu nemas kaj ponudit osim da sutis ,sevis se okolo i boli te ona stvar za ostatk svijeta:rolleyes:
I ,ne nemoj slucajno rec onom prvom da si ga zarazila i zajebala za cijeli zivot,mozda ce mislit ne samo da si fufa nego i fufa s kugom,jadan:rolleyes:Uostalom ko ga jebe,drugi put nek si stavi gumicu prek cijelog tijela.
Ma joj zalosna si:mad:

Silvac
14.04.2003., 22:00
Originally posted by Rita
A i tip ti je malo bolji,imas jedan propali dejt s njim(sto znaci nije bilo sexa???)i sad ako se ne posevite nis,pobjeci ce glavom bez obzira:rolleyes:Imas li ti ista drugog za ponuditi osim sexa u kombinaciji sa HPVom:D:D.
Reci mu,decko,evo tvoja sam ,zeni me,budimo zarazeni oboje,ko zna mozda me se i rjesis za koju godinu(rak) ,a i ko zna da li cu ti moc izrodit djecu.
Fakat mu nemas kaj ponudit osim da sutis ,sevis se okolo i boli te ona stvar za ostatk svijeta:rolleyes:
I ,ne nemoj slucajno rec onom prvom da si ga zarazila i zajebala za cijeli zivot,mozda ce mislit ne samo da si fufa nego i fufa s kugom,jadan:rolleyes:Uostalom ko ga jebe,drugi put nek si stavi gumicu prek cijelog tijela.
Ma joj zalosna si:mad:

A-HA!

:B :p

Cro-cutie
14.04.2003., 22:00
Rita :top:

Lodana
14.04.2003., 22:03
A lijepo sam na samom pocetku rekla da zelim cuti nesto dobro...

Od svega toga, dobila sam samo jedan dobar post (hvala missy). Eto... od silne te muke ste me rasplakale! Doslovno! Jel vam sada drago? Evo, svjesna sam! Ocajna i svjesna!

I sta cu sad?

Ma idem odma skakat s mosta...

Samantha
14.04.2003., 22:08
Pitala sam SJ zato sto mi izgleda kao da se zena zgrazava, a i malo mi je ironicno zvucalo ono "Dogodilo? Si se izljecila?" (to ti stvarno nije trebalo)

Rekla si HPV SE DOGODIO...a ja sam ti odgovorila
DOGODIO?KAD SI SE IZLJECILA?
jer ocito nisi svjesna da ces jos dugo biti u drustvu HPV-a i sta te sve ceka u borbi protiv ove bolesti,a pricas o njemu u proslom vremenu.
Konacnu odluku (poseviti se ili se ne poseviti) cu donjeti kada pitam doktoricu smijem li imati spolne odnose.
Necete biti sramota to pitati?

Rita
14.04.2003., 22:11
Ne ,skuliraj se i pocni se brinut za svoje zdravlje.Nemoj biti glupa,nedojebana,neodgovorna ....glupaca.Nazovi onog prvog decka i reci mu da ti je jako zao sta se dogodilo,probaj mu objasnit o cemu se radi i upozori ga da je na njemu odgovornost da zastiti sve buduce partnerice.Posto nisi znala da imas HPV prije nego si spavala s njim,nemoj se pre vise sekirat jer je i na njemu dio odgovornosti(mogao si je stavit kurton) a ne se ovak igrat.
Nemoj sad razbijat glavu sta ce biti s tim novim tipom,jer ako je vrijedan tebe dejt mora biti super i bez sexa,pogotovo ovak kak se prav i ne poznate.:rolleyes:
Shvati ovo sto imas srecom u nesreci jer si takvom neodgovornoscu mogla pobrat i HIV.Pobrini se za svoje zdravlje i prestani se sevit okolo naokolo samo tak.Frendica mi je skoro umrla od HPVa i nemoj se zezat s tim.Ne da ces izgubit ovog decka(ko ga jebe) nego mozes izgubit zivot.Mlada si ali ne pre mlada da bi tako olako shvacala situaciju.I tvoja je DUZNOST da zastitis druge!!!Ako je vec tebe netko zarazio bezobzirnoscu ili neznanjem ,ne znaci da ti moras biti takva.Zapamti DUZNOST.Drs se ,sretno:)

Tinach
14.04.2003., 22:12

Od svega toga, dobila sam samo jedan dobar post (hvala missy). Eto... od silne te muke ste me rasplakale! Doslovno! Jel vam sada drago? Evo, svjesna sam! Ocajna i svjesna!

I sta cu sad?

Ma idem odma skakat s mosta...
e pa problem je u tome kaj ti ne znaš očito kaj je dobro..misliš da su ti svi napisali da se scooliraš jer su zločesti i ne žele da se poševiš samo da tebi ne bi bilo dobro??

Pink Lemon
14.04.2003., 22:12

Da, fakat steta sto nisi! Prokleta sudbina koja te bas danas natjerala u grad po nalaze! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Da sam saznala za hpv, potpuno bi zaboravila na dejt!
Kaj bi ti dobro cula?
Evo: ma nece bit nista, spavaj s njim, zarazi ga (i sebe jos necim), sta te briga, ionako nije svetac. A onda ce ti teta doktorica dat andolcic pa ce proc i taj iritantni hpv!

Silvac
14.04.2003., 22:14

Nema tu nista dobro, draga moja.
Mozemo ti mi pisat da ce sve biti lijepo i krasno, ali to su sve bajke...
Otvori oci i budi realna, nemoj se zavaravat!

Da, drago mi je ako si zaista svjesna... :rolleyes:

I sta cu sad?

Jos jednom procitaj svaki post, i detaljno ga analiziraj! :D

Lodana
14.04.2003., 22:21
Evo, isplakah se i sada mi je malo bolje. Zapravo ne, opet mi se place, ali nema veze... valjda tak treba biti.

Mislim da sam malo dosla sebi.

Nista, idem sutra doktorici i vidjeti sto ce mi reci.

Ovog prvog cu nazvati, samo ne znam da li da mu tu informaciju kazem preko telefona ili da ga zatrazim da se nadjemo (nisam ga nikada trazila da se nadjemo, uvijek smo se vidjeli negdje vikendom, slucajno).

A ironije li samo... inace ga ne vidjam iako smo susjedi, prodje i po mjesec-dva da ga ne vidim... i danas pricam sa frendicom kak cu mu to reci i da li mu uopce trebam reci. I on taman prodje! Pozdravimo se i to je to. Uzas... bas u tom trenutku je naisao.

Ovaj dejt... jos nisam sigurna, vidjet cu sto ce mi doktorica reci (i ne, nece me biti sram pitati za odnose) i onda cu odluciti. Mislim da cu ga odgoditi, ali moram prvo znati na koliko dugo se mora odgoditi.

Samantha, spustis mi samo tako. Zaista, da li bi se trebala sada do kraja zivota odreci seksa zato sto imam hpv? Malo odgovornog ponasanja i mislim da bi sve trebalo biti u redu.

Lodana
14.04.2003., 22:25
A joj, a sta cu ovom reci? Zasto odgadjam dejt an ne znam ni ja koliko? Necu mu sigurno istinu reci!

Silvac
14.04.2003., 22:31

Malo odgovornog ponasanja i mislim da bi sve trebalo biti u redu.

Malo PUNO odgovornog ponasanja................................

Septembar
14.04.2003., 22:31
A ironije li samo... inace ga ne vidjam iako smo susjedi, prodje i po mjesec-dva da ga ne vidim... i danas pricam sa frendicom kak cu mu to reci i da li mu uopce trebam reci. I on taman prodje! Pozdravimo se i to je to. Uzas... bas u tom trenutku je naisao.

...
Zaista, da li bi se trebala sada do kraja zivota odreci seksa zato sto imam hpv?
zar ti to nije bio znak da mu trebas reci sad i tu!

i ko govori o kraju zivota, govorimo o LIJECENJU!!!

Septembar
14.04.2003., 22:33
je to. Uzas... bas u tom trenutku je naisao.

Ovaj dejt... jos nisam sigurna, vidjet cu sto ce mi doktorica reci (i ne, nece me biti sram pitati za odnose) i onda cu odluciti. Mislim da cu ga odgoditi, ali moram prvo znati na koliko dugo se mora odgoditi.
nemos otic na dejt da se ne pojebes???
jebote :eek:

e sad stvarno mislim da nas neko vuce za nos

fakat nemogu vjerovat da ijedno zensko moze sve ovo misliti

Lodana
14.04.2003., 22:36
Zar nije netko rekao da je to neizljecivo?

Vidjela sam da mi je netko stavio vrlo opsirno o HPV-u, ali na engleskom, a ja bas i nisam jaka sa engleskim.

Zna li netko, otprilike, koliko to lijecenje traje?

I jos nesto... to mazanje... kak to izgleda? Moram se penjati na onaj stol? (a to bas ne volim! :mad: )

Decko je bio u autu, zapravo smo si mahnuli. I bas sam frendici rekla... kud je bas sada naisao...

A sada me jos strah da me nece vise htjeti ni taknuti kada cuje da sam mu prenjela nesto!

Joj, sami problemi...

Samantha
14.04.2003., 22:38
A sada me jos strah da me nece vise htjeti ni taknuti kada cuje da sam mu prenjela nesto!

a sta bi ti...da mu utemeljis HPV.

Samantha
14.04.2003., 22:40
A vidi Lodana nije li to onaj momak s kojim si se sramila poljubit prije par dana,jer si inace sramezljiva i ponasas se kao da ti je 6-7 god.manje(ovako si se opisala na ljesu),a vec prekosutra neces biti toliko sramezljiva za jebat se.

Lodana
14.04.2003., 22:41
Originally posted by Septembar
nemos otic na dejt da se ne pojebes???
jebote :eek:

e sad stvarno mislim da nas neko vuce za nos

fakat nemogu vjerovat da ijedno zensko moze sve ovo misliti

ovo je isto moj topic (http://www.teme.org/showthread.php?s=&threadid=9131&perpage=40&pagenumber=2)

Silvac
14.04.2003., 22:41

Moram se penjati na onaj stol? (a to bas ne volim! :mad: )

Pa ne bi se bas reklo da ne volis sirit noge...
:D :D :D :D :D

Lodana
14.04.2003., 22:42
A vidi Lodana nije li to onaj momak s kojim si se sramila poljubit prije par dana,jer si inace sramezljiva i ponasas se kao da ti je 6-7 god.manje(ovako si se opisala na ljesu),a vec prekosutra neces biti toliko sramezljiva za jebat se.

Eto... bila si brza od mene :D

Inace nisam sramezljiva, i imala sam namjeru posevit se s njim u srijedu i svi sretni i zadovoljni! I danas ovo...

Pink Lemon
14.04.2003., 22:44
Zar nije netko rekao da je to neizljecivo?

Vidjela sam da mi je netko stavio vrlo opsirno o HPV-u, ali na engleskom, a ja bas i nisam jaka sa engleskim.

Zna li netko, otprilike, koliko to lijecenje traje?

I jos nesto... to mazanje... kak to izgleda? Moram se penjati na onaj stol? (a to bas ne volim! :mad: )

Decko je bio u autu, zapravo smo si mahnuli. I bas sam frendici rekla... kud je bas sada naisao...

Joj, sami problemi...

Lijecenje traje...dugo. moja se frendica evo vec trecu godinu bakce s tim. Znaci bit ces jako puno na onom stolu. I mislim da je to ono sto smo ti svi pokusali reci - da se radije psihicki pripremis na takve stvari, a ne na sevu prekosutra. Ima tu nize jos jedna tema s hpv-om, na njoj imas dosta informacija.

Lodana
14.04.2003., 22:47
Trecu godinu?? :eek:

A jel ima decka? Kakav joj je seksualni zivot?

Mislim, stvarno... :eek:

Pale Blue Eyes
14.04.2003., 22:50

ne kuzim zakaj ste svi napali curu... nije rekla da ce se seviti s tipom sad kad je saznala da ima HPV nego da bi se sevila da nije podignula nalaze... i kaj ima u tom lose da je djevojka pozeljela sex s tipom koji ju privlaci? I kaj sad kad ima HPV bi se trebala zarediti i vse nikada ne pomisliti na sex???? :rolleyes:

Koliko vidim, nije odlucila ignorirat cinjenicu da ima HPV nego vec kod doktora dogovara appointments....

HPV je i tako neizljeciv... kaj znaci da sad ona vise ne smije pomisliti na sex?

Lodana, moj ti je savjet da nista tom decku ne govoris... bez brige ne bi ni on tebi rekao da je situacija obrnuta... :rolleyes:
kako si ti dobila HPV? Ti je tip od kojeg si ga pokupila rekao za njega, mozda? :rolleyes:

no ne bi bas bilo lijepo spavati s njim bez kondoma... ja bih ti ipak savjetovala da prije nego s njm spavas, popricas s doktoricom o tome... Netko je tu napisao da kondom nije siguran i da prek njega mozes dobiti HPV.... to je jako mala vjerovatnost, prije ces ga pokupiti u bazenu... da je tako nitko se s nkim ne bi karao ni s kondomima.... kondomi su ipak najsigurnija zastita za STD...

nevjerovatan broj ljudi nosi taj virus u sebi, a da nisu svjesni toga... koliko je sigurnije spavati s njima nego s nekim za koga se pouzdano zna da ima HPV... u drugom slucaju bi definitivno bili oprezniji i obavezno koristili kondome... moje je misljenje da cete prije pokupiti HPV u prvom slucaju...

Lodana, malo je neodgovorno kaj ne koristis kondome... i ovo bi ti trebala biti skola za ubuduce... moglo je biti i nekaj gore...

onom prvom tipu bi trebala reci da si nedavno saznala kako imas HPV... objasni mu da to ne implicira nuzno da ga i on ima... no da bi bilo dobro da se testira...

sretno :)

Pink Lemon
14.04.2003., 22:50
Trecu godinu?? :eek:

A jel ima decka? Kakav joj je seksualni zivot?

Mislim, stvarno... :eek:

ima

Samantha
14.04.2003., 22:58
ne kuzim zakaj ste svi napali curu... nije rekla da ce se seviti s tipom sad kad je saznala da ima HPV nego da bi se sevila da nije podignula nalaze
nisi pazljivo procitala prvi post u kojem pise da se u srijedu planira sheviti.

Lodana
14.04.2003., 23:04
PBE, tako si lijepo sve napisala. Hvala, trebat ce mi sreca. Ja sam tamo na pocetku svim mukama ljudima pokusavala objasniti da nisam ignorirala cinjenicu da imam hpv, ali da to ne znaci da bi se trebala odreci seksa do kraja zivota... jer je ionako neizljeciv.

Da, to sam im htjela objasniti, ali nikako se nisam mogla dobro izraziti. Pa se na kraju ljudi iscudjavaju kako stavljam dejt prije svog zdravlja. Nije prije zdravlja (jer sam isti cas kada sam dosla doma uzela telefon u ruke da se narucim), ali razmisljam i o necemo sto me ceka. Eto, to sam htjela reci...

I dobro si i ovo rekla. Na onom topicu o hpv-u je netko napisao kako sigurno pola foruma ima taj hpv, samo sto netko zna, a netko ne zna.

Naravno, na dejt nisam ni mislila otici bez kondoma, osobito zato sto covjeka ni ne poznajem tako dobro. A ni on mene.

I od silne muke sam vam zaboravila napisati. Ovaj prvi decko s kojim sam bila je imao malo problema. Svrsio je tek sto je par puta usao. Ne znam da li je to dovoljno do se zarazi.

I nitko mi nije rekao, sto mislite... da li da ga samo nazovem i kazem mu ili da ga ipak zatrazim da se nadjemo?

Lodana
14.04.2003., 23:07

Boze, sto si toliko zapela za mene? Ja se taman malo skuliram, dodjem k sebi, napisem neki normalni post... i onda vidim da si mi opet nesto spustila. I opet sam sva :(

Daj malo tracka nade... ocito se nikad nisi nasla u ovakvoj situaciji (nadam se da ni neces), ali nije mi bas lako u ovom trenutku. A ti samo doljevas ulje na vatru.... i uporno... kroz cijeli topic...

Silvac
14.04.2003., 23:10
Da, to sam im htjela objasniti, ali nikako se nisam mogla dobro izraziti...

Joj, koji su to izgovori, a prethodno sve lijepo pise...
Crno na bijelom...

I nitko mi nije rekao, sto mislite... da li da ga samo nazovem i kazem mu ili da ga ipak zatrazim da se nadjemo?

Buduci da ga ni ne poznajes kako treba, mislim da je sasvim svejedno kako ces mu reci..

Lodana
14.04.2003., 23:13
Originally posted by Silvac
Buduci da ga ni ne poznajes kako treba, mislim da je sasvim svejedno kako ces mu reci..

Nije mi svejedno jer mi se stvarno svidja, a i planirala sam jos puno, puno puta biti s njim.
A sada me mozda vise nece htjeti ni taknuti!

Rita
14.04.2003., 23:14
Pa ti znas u kakvim si odnosima s njim.Ja bi ga nazvala ak niste bas nesto ,pa ako mu nesto nije jasno ,mozete se i nac.Duznost ti je da ga obavjestis i informiras ali se ne sekiraj previse oko njega,ocito mu nije bas nesto stalo do vlastitog zdravlja kad se sevi okolo bez kondoma.Mogao se i zastititi.
Naj vaznije ti je da ti imunitet bude dobar,znaci da zivis sto zdravije.Nema pusenja,opijanja,neprelezanih gripa isl.Probaj pit vitamine i jest zdravo,pomogni svom organizmu da se sto bolje suprotstavi virusu.I pripremi se da ces cesto morat na taj stol;)Mozda i na operaciju,konizaciju,ljecenje skupim ljekovima itd.
POgledaj si taj topic nize tam imas dosta informacija,na hrvatskom i iz prve ruke.
A da ima zena i bez HPVa ,evo me;)Vjerojatno srecom ali i dugim vezama i po nekima vjerojatno ne bas burnim seksualnim zivotom;)

Pale Blue Eyes
14.04.2003., 23:16

izgleda da nisam...

Lodana, mislim da bi se prvo, barem dok ne razgovaras s doktoricom...trebala suzdrzati od sexa...

ne vjerujem da ce ti ona reci da se trebas odreci sexa for good... ;)

nevjerovatno je kako ste se nasli moralizirati... no ne pitate se kako mozda nije problem u Lodani, nego u obrazovnom sistemu...
HPV je najrasprostarnjenija "spolna bolest", a toliko malo zena i muskaraca zna o tome i o posljedicama istog... a s obzirom na rasprostranjenost virusa... i cinjenica da je taj virus prisutan kod vise od 60% ljudi... na prvi pogled cini samu bolest "benevolentnijom"...
vise od pola mojih frendica je "imalo" ili ima HPV...

nekako mi se cini da je danas teze pronaci osobu koja ga nema...
mozda ga pola vas na ovom topiku upravo "nesvjesno" prenosi svojim partnerima... a nasli ste se moralizirati curi, koja se bar isla testirati na isti...

alemka
14.04.2003., 23:18
lodana a da je malo mislit glavom a ne pizdom ha...ma mislim stvarno..niko ne kaže da se ne moraš više nikad pojebat ali neke stvari u životu htjeli mi to ili ne treba stvait na prvo mjesto..ne budi toliko sebična

Pink Lemon
14.04.2003., 23:20
Logicno bi bilo - ako je više puta ulazio, veća je šansa da se zarazio. Bez obzira koliko je bio krut pri tome.
Ovog prvog ševca nazovi - vjerujem da će ti bit lakše tako nego u facu, i prije ćeš to tako napravit. Kolko sam skužila niste si baš nešto ultra dobri. Šta ima veze da ga nisi prije zvala - ak se i iznenadi da ga zoveš, još će se više iznenadit kad čuje što mu imaš za reć. Nemoj uopće o tome brinut. Samo mu reci, nemoj razmišljat na način: nije ni meni nitko rekao, zašto bi ja onda nekome.

Rita
14.04.2003., 23:21
E,da reci mu da on nece u principu imati nikakvih posljedica osim sto ce biti prenosnik,sto vas ne sprjecava da se i dalje vidjate;)Kak je tak je sad nema kajanja ali jebat se mozete:D:D.Zezam se,ali HPV u principu ne predstavlja nikakvu prepreku dobrom seksualnom zivotu.Moja frendica je nakon konizacije i ljecenja onim jako skupim interferonima ili kak se vec zovu,zacela dijete.Rodila ga uz cuvanje trudnoce (konizacija joj je smanjila grlic maternice)i sad je u principu dobro.Rodila je sina,ali kazu da je to super jer da je curica mogla bi pokupit HPV pri porodu:eek:tak su joj doktori rekli.Papa joj je sad OK ali mora se cuvat stresa i zivjet zdravo.Ali jos uvijek nakon svih tih godina(6/7)sa strepnjom ide na svaki pregled i slavimo ako je papa OK;)

Princeza
14.04.2003., 23:26
Lodana, bez ikakve zlobe ~ dobro je da su te odgovori toliko protresli da si se rasplakala, jer ti ocito ne shvacas u kakvoj si ozbiljnoj situaciji.

Nitko ne kaze da ces biti bez seksa do kraja zivota, ali upravo ovakve neodgovorne osobe poput tebe, koje ne zele reci bivsim partnerima za zarazu, su te koje omogucuju da zaraza ide dalje! :mad: Moras zapamtiti jedno ~ decko koji prenosi HPV u 99% slucajeva nema nikakve simptome i prenio ti ga je, vjerojatno, bez svog znanja. I prenosit ce ga i dalje, dok mu neka ne kaze da ga ima. Ja osobno smatram da ti je to duznost.

Zatim, s obzirom na to kakve su sve moguce posljedice HPVa (rak, trajna neplodnost), mislim da ti je neko vrijeme bez seksa najmanji problem s kojim se sad moras suociti. :rolleyes:

Rita
14.04.2003., 23:28
PBE,ma ne moraliziramo mi nista nego je ona veci problem istakla ,kak ce sad na dejt a htjela bi se posevit s tim tipom nego kak ce izvuc zivu glavu.To je bilo smijesno:rolleyes:

Pale Blue Eyes
14.04.2003., 23:28
PBE, tako si lijepo sve napisala. Hvala, trebat ce mi sreca. Ja sam tamo na pocetku svim mukama ljudima pokusavala objasniti da nisam ignorirala cinjenicu da imam hpv, ali da to ne znaci da bi se trebala odreci seksa do kraja zivota... jer je ionako neizljeciv.

Neizljeciv je u smislu da sam virus nikada neces moci izbaciti iz tijela... no on moze mirovati... no to ne znaci da se on ne treba ljeciti... sprijeciti nastajanje kancerogenih stanica i kondiloma...

definitivno bi se trebala naci s njim... objasni mu da nisi znala da ga imas i da ne mora znaciti da ga i on ima...jer ga muski teze pokupe za razliku od zena... no da bi bilo dobro da se ode testirati... :))))
ako mozes pokupi neke leaflets od doktora (ne znam jel to kod vas ima) ili nadji neki link na netu s adekvatnom literaturom o HPV i to mu isprintaj... informiraj ga dovoljno o tome... :)))

Princeza
14.04.2003., 23:29
Originally posted by Pale Blue Eyes
nevjerovatno je kako ste se nasli moralizirati... no ne pitate se kako mozda nije problem u Lodani, nego u obrazovnom sistemu...
HPV je najrasprostarnjenija "spolna bolest", a toliko malo zena i muskaraca zna o tome i o posljedicama istog...

Nije to moraliziranje, Pale. To su suhe cinjenice. :(

Osim toga, curka je vec na pocetku topica napisala da je prije otvaranja topica procitala topic o HPVu koji je nize na ZK. Znaci, imala je barem osnovne informacije kad je nehajno priupitala je l' bi trebala reci bivsem i da li je ok da spava s buducim. :rolleyes:

Pa da, mislim da je u redu, ako si neodgovoran i prema sebi i prema drugima (prema sebi budi koliko hoces, ali prema drugima ti nitko ne daje pravo ~ IMHO). :rolleyes:

Lodana
14.04.2003., 23:31
Rita, sada mi je lakse. Evo, odma mi se vratio :D

Svidja mi se ovo - Kak je tak je sad nema kajanja ali jebat se mozete :D
U principu je tako, ne? On nema nikakvih posljedica (osim sto je prijenosnik), a ja sam ionako zarazena i nije izljecivo.
Ovo je sada vec polako perverzno, znam.

Budem se sutra informirala kod doktorice za daljnje odnose pa cu vidjeti sto mi zena kaze. Mozda odgodim dejt an neko vrijeme, a mozda i ne.

I recite mi jos nesto... zar cu se morati odreci oralca? :eek:

Princeza
14.04.2003., 23:34
On nema nikakvih posljedica (osim sto je prijenosnik), a ja sam ionako zarazena i nije izljecivo.

:eek: :eek: :eek:

Znas kaj? Tebi treba dat dvajstpet po turu. :rolleyes: :flop:

Rita
14.04.2003., 23:35
Hm,lakse je kad si udana ili si s nekim u ozbiljnoj vezi i pomirite se s cinjenicom da ce te biti zajedno i zarazeni oboje,ali kad svrljas okolo naokolo onda se s nekim stvarima moras pomiriti (odnosno odreci).Vjerojatno ako napravis oralac onda fakat nema smisla da tip poslje stavi kondom (sto se tice HPVa) jer mu ga i oralcem mozes prenjet.Nisam sto posto sigurna u to ali mije to nekak logicno.

Rita
14.04.2003., 23:36
Jedino da budes iskrena pa mozda tip kaze,pa kaj i ja ga mam ,nema veze:D

Lodana
14.04.2003., 23:42
Princeza, znam da imas pravo i slazem se s tobom, ali u stvarnosti nije sve tako lako. Decko od kojeg sam dobila virus (s njim sam bila prije ovog prvog) je jako djetinjast i neodgovoran. Rastali smo se ko pas i macka. Danas ni nismo nikakvi, a mislim da si je nasao i novu curu. Uostalom, dok je bio samnom je znao biti i sa jos jednom curom. Neka ga ona obavjesti ako hoce, ja zaista vise nisam dobra s njim i nemam vise nikakvog kontakta s njim. Ili neka ga obavjesti ova nova...

Sto se tice tog virusa, nisam primjetila nikakve probleme. Izrasline ili slicno. Sve je normalno (ili mozda samo meni tako izgleda?). Ne znam, zaista nisam imala nikakvih problema do danas! Ali mislim da mi je to sada na psihickoj bazi jer mi se nekako cini da dolje nesto curi ili da me boli, ali vidim dobro da nista ne curi a bol si vjerojatno umisljam. Ma nije to bol, to je vise nekakav neugodan osjecaj sada, kada znam da mi je pica bolesna. Uzas!

Ne dogodilo se nikome...

Silvac
14.04.2003., 23:45

.....znam da mi je pica bolesna. Uzas!

Ne dogodilo se nikome...

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Pink Lemon
14.04.2003., 23:50
Pa ne mora bit izraslina! Nit te mora nešto bolit! Kaj misliš da boli da bi toliki ogroman postotak ljudi nosio to u sebi bez da zna?
Ako ti je hpv otkriven na redovnom pregledu znači da je malac već aktivan i živahan!!!

Princeza
14.04.2003., 23:56
Lodana, HPVa ima raznih vrsta. Vecina tipova HPVa nema nikakvih vidljivih simptoma i zaista je potrebno ici na redovite preglede. Tvoja je sreca i blagoslov da si otisla na pregled i saznala od cega bolujes. Iskreno mislim da mozes (i moras) biti zahvalna (Bogu, ako u njega vjerujes, slucaju, svemiru, kome god zelis) sto si ga otkrila.

Ako imas na umu da sadasnja cura tvog bivseg takodjer moze zavrsiti kao trajno neplodna zena ili cak umrijeti od raka (!), reci mi iskreno, mozes li zivjeti s tim?

Naravno, uvijek mozes reci pa tko joj je kriv ako ne ide redovito na preglede. S jedne strane imas pravo ~ a i dobra je metoda za smirivanje vlastite savjesti.

No, ako jednog dana cujes neke lose vijesti o njoj, reci mi iskreno, hoces li moci s tim zivjeti? :confused:

A da barem nazoves nju ili joj posaljes anonimno pismo u kojem ces napisati da vjerojatno ima HPV i da obavezno ode na pregled?

A sto se tice decka koji je promiskuitetan, probaj zamisliti kolike ce cure on zaraziti? :confused: Ne pece te savjest?

Druge cure mozda nece biti tako sretne kao ti, da otkriju bolest na vrijeme.

Samantha
15.04.2003., 00:02
Ma ona se ne osjeca krivom ni sto ce ona u srijedu biti potencijalni prenosioc HPV,a ne da razmislja o nekim tamo djevojkama o tog momka.

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 00:03
Hm,lakse je kad si udana ili si s nekim u ozbiljnoj vezi i pomirite se s cinjenicom da ce te biti zajedno i zarazeni oboje,ali kad svrljas okolo naokolo onda se s nekim stvarima moras pomiriti (odnosno odreci).Vjerojatno ako napravis oralac onda fakat nema smisla da tip poslje stavi kondom (sto se tice HPVa) jer mu ga i oralcem mozes prenjet.Nisam sto posto sigurna u to ali mije to nekak logicno.

mislis, ako on njoj da oralac... ne kuzim kak mu ga ona moze prenjeti ako mu da oralac?

tak bi mu virus mogla prenjeti i ljubljenjem?

Rita
15.04.2003., 01:39
Pa mislim da se to prenosi kao herpes,kaj ne?Moze biti i dole i gore.Zapravo po citavom tjelu .

15.04.2003., 06:30
Londana, trazila si neko "pametno rijesenje" za tvoje probleme. Preuzimanje odgovornosti bi bio prvi korak.

Inace, imam HPV vec 5 godina. Nisam nikada mislila da cu ovo reci ali nadam se, zaista se nadam, da imas onaj tip virusa koji ti izbacuje bradavice po onoj stvari, pa da te malo strese i osvijesti. Kad ti sa kiselinom budu uklanjali bradavice, mozda ce ti se ukljuciti mozak, a ne samo ona stvar!

Ako te nije briga za sebe, onda barem imaj malo suosjecanja za momka kojeg si zarazila i njegove buduce koje ce on zaraziti.

verica
15.04.2003., 08:09
Lodana, a kako si ti uopće saznala da imaš HPV?

Lodana
15.04.2003., 08:35
HPV sam otkrila tako sto sam doktorici rekla da sam nakon spolnog odnosa primjetila (slabo) krvarenje koje je trajalo par dana. Napravila je test za klamidiju i za HPV. Klamidija je negativna, a HPV je visokog rizika.

A znate sto sam primjetila? Sve ste me tako isprepadale da je to nesto grozno. Jedva cekam da odem kod doktorice i s njom porazgovaram o svemu sto me zanima.

Lodana
15.04.2003., 08:41
A sto se tice odgovornosti... s jedne strane imate pravo. Da, mislim da trebam preuzeti odgovornost, ali umjereno.

Onog prvog cu obavjestiti (jos uvijek ne znam ni kada ni kako), a sa ovim drugim (ako ne otkazem za sutra) cu koristiti kondom. I dosta!

Zasto bi bas ja bila ta koja bi troje ljudi (davaoca meni, njegovu bivsu i njegovu sadasnju) morala obavjestiti da JA IMAM HPV pa ga mozda imaju i one i on. Da li bi netko od njih troje meni rekao? Mislim da ne bi.

Shvatite da je ovo i neugodno. Zaista je neugodno. Po vama, meni to izgleda kao da cu prije svakog odnosa do kraja zivota morati reci Cuj, imam HPV, ulazis na vlastitu odgovornost.

Zar tako sada trebam ubuduce?

Pa moje zdravlje je moja privatna stvar. Pazit cu da ga ne prenesem dalje (kondomi!), ali necu na sva zvona objavljivati da sam zarazena. To je ipak nesto privatno.

magdalena99
15.04.2003., 08:46
HPV sam otkrila tako sto sam doktorici rekla da sam nakon spolnog odnosa primjetila (slabo) krvarenje koje je trajalo par dana. Napravila je test za klamidiju i za HPV. Klamidija je negativna, a HPV je visokog rizika.

A znate sto sam primjetila? Sve ste me tako isprepadale da je to nesto grozno. Jedva cekam da odem kod doktorice i s njom porazgovaram o svemu sto me zanima.

citam ovu temu (i ne samo ovu) i sad sam se isla registrirati samo da bih napisala ovo:
HA HA HA. lodana, sve je ovo ruzna sala, svi te zafrkavaju, a samanta jones je ljubomorna vjestica.
mozes mirno spavati, a o seksu da ne govorim. sevi se zeno, uzduz i poprijeko.

inace, slazem se s jednim likom gore (ne sjecam se nicka) koji je napisao da se ova mala zafrkava.
nemoguce je da netko ovo misli ozbiljno.

shef Sale
15.04.2003., 08:46
Pa moje zdravlje je moja privatna stvar. Pazit cu da ga ne prenesem dalje (kondomi!), ali necu na sva zvona objavljivati da sam zarazena. To je ipak nesto privatno.

Naravno!

Kao sto je i kanibalizam privatna stvar svakog pojedinca.
Dok nekog ne pojede.

:rolleyes:

Lodana
15.04.2003., 09:05
Originally posted by magdalena99
inace, slazem se s jednim likom gore (ne sjecam se nicka) koji je napisao da se ova mala zafrkava.
nemoguce je da netko ovo misli ozbiljno.

E da sam gadura, napisala bih ti - glupaco jedna, mislis da se zajebavam sa ovako necim? bas si glupaca! , ali sva sreca, nisam gadura.... pa eto.. :)

Ovo su ti sve gore potezi ocajnog covjeka. Osobito na pocetku topica, sada sam se malo smirila.

Mislis da si pametna? Nemoguce je da netko ovo misli ozbiljno. E pa vidjet cemo koliko ces ti biti ozbiljna ako ti se dogodi slicno...

Boze mili, zatrazila sam malo podrske ili tako necega, a vi tu odma drvlje i kamenje prosule na mene. Dajte malo realnije razmisljajte....

sunshine
15.04.2003., 09:10
ja ne mogu vjerovati da netko moze biti toliko neodgovoran prema svom i tudjem zdravlju

da netko moze svjesno ici s tim da postoji mogucnost da svoju bolest prenese na mnoge druge i da mu se za to zivo yebe :mad:

i ja se nadam da ako se ovo stvarno netko s nama ne zeza da imas tip hpv-a kod kojeg se stvore bradavice pa da ce te to natjerati na razmisljanje i da ce te to sprijeciti da svjesno siris bolest dalje

znaci da si pokupila AIDS isto bi se ponasala?
znas li da je prije par godina osoba koja je svjesno sirila AIDS osudjena zbog pokusaja ubojstva?

zeno imas dovoljno godina da pocnes razmisljati glavom a ne picom
razmisli malo o svom i o tudjem zdravlju :mad:

Lodana
15.04.2003., 09:15
1+1=?, mislim da ides iz krajnosti u krajnost.

Ajte, kada ste svi tako pametni i mislite da trebam preuzeti toliku silnu odgovornost, dajte se probajte malo staviti na moje mjesto.

Vidim ja da tu svi verglaju po svome. Vi jedno, ja drugo. Nesto ne stima... :D

Da li bi vi na sva zvona objavljivali ljudima koje poznajete povrsno da ste zarazeni? Ne znam, recimo cure (bivsa i sadasnja) od davaoca meni ja ne poznajem! I sada im ja (koju vide prvi put u zviotu) trebam doci i reci Cuj, mozda imas hpv, odi doktoru jer ga ja imam, pa tko zna, mozda ga imas i ti.

Da li bi vi to tako napravili?

Ili je najbolje da obavjestim svaku curu za koju vidim da prica s njim? Tko zna, mozda se i ona zarazi... sirota...

penelopa
15.04.2003., 09:20
Pokusaj se malo staviti u obrnutu situaciju. Upoznas decka, hoces s njim spavati. Da li bi htjela da ti on kaze da ima HPV ( AIDS, sifilis...) ili ne ?

Naravno, da ne moras nositi na celu i na majici natpis, ali je posteno da to kazes seksualnom partneru. Ne moras govoriti njegovim buducim curama. Na njemu je sa se testira. Ti si odgovorna ( citaj ponovo, o d g o v o r n a)samo za ljude s kojima
spavas.
Izlike tipa, da nisam bila na kontroli i da ne znam, ne bi mu ni mogla reci ne pale. Znas sto imas, znas sto je to, znas kako se prenosi dakle, ponavljam, odgovorna si.

magdalena99
15.04.2003., 09:24

Mislis da si pametna? Nemoguce je da netko ovo misli ozbiljno. E pa vidjet cemo koliko ces ti biti ozbiljna ako ti se dogodi slicno...

Boze mili, zatrazila sam malo podrske ili tako necega, a vi tu odma drvlje i kamenje prosule na mene. Dajte malo realnije razmisljajte....

HA HA HA

a cuj djevojcice, svakome se moze dogoditi i to samo i jedino zbog ovako tupih i nezrelih guski koje setaju svijetom.
fakat je nevjerojatno da je ovo istina.

Lodana
15.04.2003., 09:24
Originally posted by sunshine
ja ne mogu vjerovati da netko moze biti toliko neodgovoran prema svom i tudjem zdravlju

da netko moze svjesno ici s tim da postoji mogucnost da svoju bolest prenese na mnoge druge i da mu se za to zivo yebe :mad:

i ja se nadam da ako se ovo stvarno netko s nama ne zeza da imas tip hpv-a kod kojeg se stvore bradavice pa da ce te to natjerati na razmisljanje i da ce te to sprijeciti da svjesno siris bolest dalje

znaci da si pokupila AIDS isto bi se ponasala?
znas li da je prije par godina osoba koja je svjesno sirila AIDS osudjena zbog pokusaja ubojstva?

zeno imas dovoljno godina da pocnes razmisljati glavom a ne picom
razmisli malo o svom i o tudjem zdravlju :mad:

Hej... razumijes li? Imat cu ovo do kraja zivota! Dozivotno! Tek mi je 20, a ja cu to imati jos narednih 50-ak godina... Svaki put kada se budem sevila tijekom tih 50-ak godina cu svjesno ici s tim da postoji mogucnost da svoju bolest prenesem na druge. Isto kao i kada si ti prehladjena (ali ne bas ono, da te smlavi gripa, nego onako, malo smrcas, malo kasljucas) i svejedno ces otici na posao. Da li si svjesna da postoji mogucnost da ces tu svoju bolest prenesti na druge? Ha? Jesi svjesna?

Nisam rekla da bi ovog sutra posevila bez kondoma. Da li to netko shvaca? Ili i dalje mislite da se trebam odreci seksa dozivotno (jer bolest koju imam NIJE izljeciva)?

Bas sam nekako svadjalacki raspolozena (sorry-te na tom), ali to je tako grozno kada ja mislim jedno i uporno vam pokusavam objasniti, a nitko nista ne razumije...

Svi mi kvocate kako sam zarazena, kako se ne smijem seksati (jer mogu prenesti), kako ovo, kako ono...

penelopa
15.04.2003., 09:30
Ko ti je rekao da se ne smijes seksati?
Svi su ti lijepo rekli da se moras zastititi( raspitaj se kakva je mogucnost zaraze kod oralnog seksa) i da je posteno da to kazes partneru.
Mozes se ti zavaravati koliko god hoces HPV nije isto sto i gripa, naime gripa je izljeciva.

sunshine
15.04.2003., 09:32
niti ja niti itko ovdje ne kaze da se ti vise nikada ne smijes seksati
nego da moras prihvatiti odgovornosti i reci ljudima s kojima s spavala da odu lijecniku jer postoji mogucnost da si ih zarazila

i ako se spremas s nekim spavati bilo bi fer od tebe da decku kazes kako stvari stoje pa da on preuzme za sebe odgovornost
zeli li ili ne prihvatiti rizik da se zarazi od tebe

ja bih (a to mogu reci sa apsolutnom sigurnoscu) rekla svim deckima s kojima sam spavala da sam u tvojoj situaciji

Lodana
15.04.2003., 09:38
U svom zivotu sam imala 4 partnera. Zarazila sam se sa trecim, a cetvrti je prvi decko kojeg sam spominjala na ovom topicu i to sam odlucila da cu mu reci, samo ne znam kako bih mu rekla, ali ajde dobro. Reci cu mu!

A sa ovim sutra... ne znam kako ce biti.

magdalena99
15.04.2003., 09:44
super. a prvog, drugog, treceg i petog ko sisa....

verica
15.04.2003., 09:47
Pa eto, stvarno si imala sreće da ti je virus otkriven na vrijeme, dok još nije napravio štetu.

Mislim da bi bilo pošteno upozoriti bivše seksualne partnere na to da imaš virus - i ne vidim zašto bi se TI radi toga osjećala kriva; pa ti si pokupila virus od nekog od svojih partnera. Virus sam po sebi i nije toliki problem koliko je problematično kad netko ne zna da je zaražen. Sigurna sam da ti ako nakon deset godina čuješ da tvoji bivši partneri imaju zdravstvenih problema neće biti svejedno ako ih sada ne upozoriš.

Što se tiče budućih seksualnih odnosa o tome se svakako savjetuj sa liječnicom.

Lodana
15.04.2003., 09:50
E sada si me nasmijala :D

Pa nije bas tako...

Sa petim cu koristiti kondom i recite sta hocete, ali mislim da je to dovoljno! Tko zna, mozda i on ima nesto za sto zna pa mi nece reci. Neka svatko brine o svom zdravlju. Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim.

I idem se polako spremati, u pola 1 sam narucena kod doktorice, ali cu doci malo ranije. Valjda me nece i ona isprepadati tako.

Bas me zanima sto ce mi reci... sva sam na iglama!

Miss Piggy
15.04.2003., 09:54
Evo da i ja velim koju riječ.
Registrirala sam se samo radi ove teme makar već par mjeseci voajerski čitam većinu postova.
Lodana, ako ne misliš ništa reći ovom novom dečku, preporučam ti da odgodiš intimne odnose još neko vrijeme. Naime, pred par godina na Papa testu otkrivene su mi promjene na stanicama grlića maternice, no sam HPV nije bio potvrđen. Bez obzira na to, išla sam na premazivanje i Papa testovi od poslije toga su OK, nema prisutnosti HPV-a ni promjena na stanicama.
Što hoću reći? Sam postupak premazivanja nije bio ugodan, a taj "lijek" ili što već je, zalijepi se za grlić maternice i za koji dan površinski sloj tkiva odljušti se zajedno s tim premazom. Sa svojim bivšim sam u to vrijeme pokušala imati odnose - s kondomomm, naravno (doktor me nije posebno na ništa upozorio, ja sam bila u monogamnoj vezi i dečko je znao za premazivanja i svejedno je htio biti s menom), ali nije išlo. Kondom se stalno lijepio za taj sloj premaza, tako da smo ubrzo odustali.
Zato, Lodana, ovom dečku bi sex s tobom mogao biti noćna mora, a što ako će još što početi i okolo prijateljima pričati o tebi i kakav sex se s tobom može očekivati???
Mislim da ti to baš i ne treba. Zato radije pričekaj da se izliječiš. Toplo se nadam da si k doktoru došla na vrijeme i da će sve uskoro biti u redu!
A meni, cure, dršte palčeve da mi Papa testovi i dalje budu u redu!

smotana2001
15.04.2003., 10:04

Da li bi vi na sva zvona objavljivali ljudima koje poznajete povrsno da ste zarazeni?

Čitam od početka i ne vjerujem što čitam :rolleyes:
A odgovor na tvoje pitanje je DA, rekla bih onima s kojima namjeravam (želim) stupiti u seksualni odnos, isto tako rekla bih i onima s kojima sam bila.
Nemaš pravo tako nešto zadržat za sebe.
Tvoje zdravlje je tvoja privatna stvar tako dugo dok ne ugrožavaš tuđe zdravlje.
Razgovaraj sa svojom doktoricom, ona će ti najbolje znat odgovorit i savjetovat kako dalje.
Žao mi je što ti se to desilo, ali ti se desilo zato jer je netko možda bio u istoj situaciji u kojoj si i ti sada i razmišljao je na isti način kao i ti sada.

sunshine
15.04.2003., 10:04
ja joj na tvom mjestu miss piggy ne bih pricala da nisi mogla voditi ljubav s premazom
jer nekako si mislim da bi ova o od lijecenja mogla odustati samo da se moze poseksati :rolleyes:

magdalena99
15.04.2003., 10:05
Originally posted by Miss Piggy
Evo da i ja velim koju riječ.
Registrirala sam se samo radi ove teme makar već par mjeseci voajerski čitam većinu postova.

i ti isto?

magdalena99
15.04.2003., 10:06
E Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim.

:D

magic
15.04.2003., 10:11
Originally posted by smotana2001

A odgovor na tvoje pitanje je DA, rekla bih onima s kojima namjeravam (želim) stupiti u seksualni odnos, isto tako rekla bih i onima s kojima sam bila.

U 19 godini oboljela sam od b hepatitisa. Za one koji nisu upoznati, prenosi se na isti nachin kao i aids - dakle zarazhenom krvlju i spolnim odnosima.

Inkubacija je vrlo duga, shto znachi da sam mjesecima prije izbijanja bolesti bila zarazna. Nije mi bilo ugodno ali morala sam obavijestiti sve - od prijatelja, roditelja, rodbine do dechka.

Miss Piggy
15.04.2003., 10:13
Magdalena, nadam se da će nas htjeti primiti u ovaj ženski klub;)

smotana2001
15.04.2003., 10:16

ccc..nije ženski klub..kokošinjac je ;)

magdalena99
15.04.2003., 10:18

cure su fakat super. gust mi ih je citati.
sad ce ispasti trac ali kiki, crow i magic su my favourite.

crow, platit ces mi za onu loreal maskaru.

magdalena99
15.04.2003., 10:18
ma zezam se, sve su ok.
samo naprijed!

sorry za off topic.

luca
15.04.2003., 10:22
lodana, razumijem sto ti se desava: dobila si bolest, osjecas se nezaluzeno kaznjeno i ne zelis prihvatiti to sto osjecas kao prisilno kaznjavanje. zelis zivjeti normalno, kao i prije.

nazalost, bolest se ne dobije po zasluzi i tvoj uobicajeni zivot ce se morati promjeniti (trajno, ali pogotovo sad).

moras se posvetiti iskljucivo onome sto je vazno: tvoje lijecenje i kolegijalnost prema ljudima s kojima si nekad bila.

prihvati cinjenicu da stvari nisu kao prije, da mozda nikad nece biti i da bez obzira sto nisi zasluzila da ti se zivot poremeti, to se desilo. i s tim sad treba nauciti zivjeti kao odgovorna osoba.

Pink Lemon
15.04.2003., 10:25

Ajte, kada ste svi tako pametni i mislite da trebam preuzeti toliku silnu odgovornost, dajte se probajte malo staviti na moje mjesto.

Vidim ja da tu svi verglaju po svome. Vi jedno, ja drugo. Nesto ne stima... :D

Da li bi vi na sva zvona objavljivali ljudima koje poznajete povrsno da ste zarazeni? Ne znam, recimo cure (bivsa i sadasnja) od davaoca meni ja ne poznajem! I sada im ja (koju vide prvi put u zviotu) trebam doci i reci Cuj, mozda imas hpv, odi doktoru jer ga ja imam, pa tko zna, mozda ga imas i ti.

Da li bi vi to tako napravili?

Ili je najbolje da obavjestim svaku curu za koju vidim da prica s njim? Tko zna, mozda se i ona zarazi... sirota...

A šta se jebeš bez kondoma s ljudima koje znaš površno! (nisam mogla odoljet da ovo ne kažem)

Tvoja je dužnost da kažeš tom susjedu s kojim si se jebala da imaš hpv, dakle vjerojatno i on. Kome će on poslije govorit, nioje tvoja briga. Ja ne mislim da bi trebala o tome diskutirat s njegovim bivšim i sadašnjim curama. Zašto bi ti bila ta koja će mu reć? Pa zato jer si ti otkrila da to imaš!!! Drugi možda ni ne znaju.

Sad sam još vidjela da si se ševila bez kondoma dok si čekala nalaze za klamidiju i hpv. Dakle znala si da postoji sumnja!:eek: :eek:
Toliko o odgovornosti.:rolleyes:

Tinach
15.04.2003., 14:10
E Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim
da, baš kao što si i ti znala...
prije nego odeš doktorici skokni i do psihologa...ti ne želiš kužiti kaj ti ljude govore ili ne možeš?

Cro-cutie
15.04.2003., 15:46
mozda ga pola vas na ovom topiku upravo "nesvjesno" prenosi svojim partnerima

Ja nemam. Mogu rec da sam cista. A inace se to obavi sve na pap smear test, ne??:rolleyes:

Princeza
15.04.2003., 16:08
Obecala sam sama sebi da se vise necu javljat na ovaj topic, ali vidim da je vec prosao tvoj prvi sok, ali neke stvari ti jos uvijek nisu dosle iz dupeta u glavu. :rolleyes:

Sad cu ti reci direktno: viris se siri zbog ljudi kao sto si ti! I ne samo taj virus, nego svi virusi.

Ako hoces lijepim rijecima, procitaj jos jednom moje (i tudje) postove.

Cro-cutie
15.04.2003., 16:41
Nemogu se vise sloziti od Princeze!!

Zbog debila (kao sto si ti Lodana), ja cu uvijek imati rizik od viruse, jer sam ponasas kao da ti ima 10 godina!

Daj malo odrasti!:mad: :mad:

I, ovo mi je zadnji put da postam na ovom glupom topiku!! Kad si ti tako "pametna".....onda radi ono sto ti zelis......

And, PBE, nemogu vjerovati da si dala savjetu maloj Lodani da ne kazem bivsem partneru da je HPV positiv. Strasno od tebe.:flop:

blondie_30
15.04.2003., 17:23
Svidja mi se ovo - Kak je tak je sad nema kajanja ali jebat se mozete :D
U principu je tako, ne? On nema nikakvih posljedica (osim sto je prijenosnik), a ja sam ionako zarazena i nije izljecivo.

- on nema nikakvih posljedica (osim sto je prijenosnik) :rolleyes:

Mozda odgodim dejt an neko vrijeme, a mozda i ne.

- nemoj odgodit; mogla bi te te nejebica dodatno opteretiti

I recite mi jos nesto... zar cu se morati odreci oralca? :eek:

- da :E (a da ipak skocis s mosta ???)

- imas ti drugih stvari na kojima si jaka; jebo engleski :rolleyes:

- ne; moze te mazati i penetracijom; sigurno ce ti biti ugodnije :rolleyes:

Ja isto mislim da nas neko zahebaje; nije mi se dalo quotat ranije, al ovoliko gluposti u jednom topicu jos nikada nisam procitala... A ako je ozbiljno onda mogu reci samo jedan veliki
FUJ na Lodanu (i na mentalni status i na status p**ke)

:rigo: :bljak: Jel te nije sram :mad: Uz HPV najvise te brine jel ces za dva dana dobiti po p**ki ili ne...

Lodana
15.04.2003., 17:58
Nije me sram, nimalo.

Bila sam kod doktorice, sve joj objasnila. Rekla je da mora prvo nabaviti kremu pa da joj onda dodjem i da joj dolazim 2 puta u tjedan dana i tako 10 tjedana i onda cemo ponoviti pretrage. Idem joj sljedeci tjedan.

I rekla je da se mogu seviti :lux: ali da moram obavezno koristiti kondom.

Buduci da sa premazivanjem krecem (valjda) sljedeci tjedan, mogu slobodno na dejt.

I ne, ne planiram ovom sutrasnjem reci, ali onom bivsem cu mozda.... vjerojatno... ne znam...

njasa
15.04.2003., 18:12
bas me zanima sta bi radila da imas hiv
ne razmisljaj pizdon, nego mozgom (iako sumljam da ga imas)

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 18:16
Originally posted by Cro-cutie

And, PBE, nemogu vjerovati da si dala savjetu maloj Lodani da ne kazem bivsem partneru da je HPV positiv. Strasno od tebe.:flop:

ti si toliko beznadezno glupa da ne znam zakaj ti se uopce trudim odgovarati... :rolleyes:

daj, ak vec mislis raspravljati na hrvatskom jeziku... se barem potrudi i razumjeti isti... prije nego odgovoris...procitaj tudji post jedno 567 puta... ako vidis da ne ide, onda se vrati nazad pa opet probaj procitati post na koji repliciras...jedno 67 puta... mozda nakon 1257. puta i skuzis... :))))

I ne, ne planiram ovom sutrasnjem reci, ali onom bivsem cu mozda.... vjerojatno... ne znam...

Lodana, bivsem bi trebala reci... buduci ce sigurno pobjeci od tebe kao da imas kugu ako mu kazes... :( i naci ce si novu curu, koja isto najvjerovatnije ima HPV samo kaj to ne zna... :rolleyes:

OBAVEZNO KORISTI KONDOME!!!! I mozda bi bilo dobro da ne prakticiras oralni sex...

sretno :)))

Joshimi
15.04.2003., 18:17
Takvima kao sto si ti trebalo bi onemoguciti zakonom da se sexaju. Ne zato sto imas virus nego zato sto imas takav stav. Zbog tebe i tebi slicnih razne se bolestine i sire tom brzinom.
Imas li mozga uopste?

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 18:29
Nemogu se vise sloziti od Princeze!!

Zbog debila (kao sto si ti Lodana), ja cu uvijek imati rizik od viruse, jer sam ponasas kao da ti ima 10 godina!

Daj malo odrasti!:mad:

Lodana, nis' se ti ne sekiraj kaj jedna neprevecinteligentna "manekenkica" tebi imputira moguci buduci rezultat njezine osobne promiskuitetnosti... :rolleyes:

Jesus, ona bu se zarazila radi ljudi poput tebe... :rolleyes:

mnogi su se ovdje nasli patronizirati i moralizirati ti... :rolleyes: a da nisu ni procitali tvoje postove kako spada, nego su se uhvatila nekoliko tvojih ambivalentnih i po tebe "inkriminirajucih" izjava

da te nije briga, ne bi otvorila temu o istom i ne bi pitala za savjet i ne bi odmah nazvala doktora i ne bi posjetila doktora nakon kaj si malo krvarila nakon sexa, zatim napravila test i saznala da imas HPV...

ja mislim da si ti... ma koliko to god neki ovdje pokusali ti imputirati suprotno... ustvari jedna savjesna i razumna mlada djevojka... koja doduse nekada razmislja pickicom :)) no boze moj... nisi jedina...
odacu ti tajnu ;) puno mladih dama na ovom topiku isto razmislja pickicom :))) svrati samo na LJES ;) no svi se prave pametni kad su drugi u pitanju...

stoga ti savjetujem sad nakon kaj si posjetila doktora... da ne citas previse njihovo "moraliziranje" i ne sekiras se oko istog... kladim se da pola njih ima HPV... ;) samo kaj nisu bili odgovorni poput tebe i testirali se na isti... :top:

njasa
15.04.2003., 18:37
lodana je jedna savjesna i pametna osoba kojoj je jednako vazno svoje zdravlje ka i zdravlje njenih partnera. ma moze ona radit sta oce, moze rec bivsem, moze rec sadasnje, moze objavit u novine ako oce, ali cinjenica je da vecina ljudi koja zna da ima spolnu bolest nece SVJESNO izlagat partnera riziku.

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 18:41
Njasa, da li si ti napravila test za HPV???

JA mislim da ste vi promasili moju poantu...

njasa
15.04.2003., 18:49
da napravila sam test na HPV prije misec dana. svaka njoj cast sta je na vrime reagirala, cin je posumljala da ima nesto. ali meni se cini da je ona malo neozbiljno svatila HPV. jer joj je vaznije da se pojebe sa tipom na sljedecem dejtu, nego da malo stane i "oporavi" se.

magdalena99
15.04.2003., 18:52
ja fakat vise ne razumijem tko ovdje koga zafrkava

neka mi netko ovog trena kaze da je ovo zakasnjela prvoaprilska sala ili necu moci zaspati nocas.

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 18:56
Lodana, samo da ti pokazem licemjernost nekih forumasica ovdje...

topik o HPV...

ovo je moj post u kojem sam zaboravila cinjenicu da je kod mene u UK drugacije... ovdje jednom godisnje uz obavezan smear test napravis test na sve STD... meni moj GP posalje letter u kojem me pozove na takav test jednom godisnje i gnjavi me dok ga ne napravim... :)))

svaka normalna cura ide redovito na papa tests... tako da Mirjana najvjerovatnije nije pokupila HPV prije 10 godina...

nebasprevecinteligentna manekenkica je odgovorila

Evo ja sam normalna cura koja ide redovita na 'pap smear test', i moja ginekologa je meni rekla da je moguce da imas HPV GODINAMA, a da neznas. Nekima se pojavi ranije, nekima kasnije. Ako mi nevjerujes, pitaj ginekologa kad ides drugi put. ;)

NorthWind: tek sada sam ti vidjela post! Potpun se slazem!:top:

da posjetim NW je napisala da papa test nije siguran nacin za otkrivanje virusa i Cro-cutica se s njom slozila...

no pogledajmo kaj je Cro-Cutie napisala na ovom topiku kao reakciju na moj citat...

JA

mozda ga pola vas na ovom topiku upravo "nesvjesno" prenosi svojim partnerima

Cro-cutie

Ja nemam. Mogu rec da sam cista. A inace se to obavi sve na pap smear test, ne??:rolleyes:

bez da ikaj napisem, zakljucak mozes izvesti sama ;)

stoga se ne sekiraj kaj ti licemjeri poput Cro-cutie moraliziraju... sigurno ga i ona ima... sama je napisala da joj je doktorica rekla kako se HPV ne moze otkriti papa testom...
koga briga kaj je ovdje napisala da nema HPV jer je bila na papa testu :D

Cro-Cutie, kaj te roditelji nisu naucili... da su u lazi kratke noge? ;)

magdalena99
15.04.2003., 19:04
HA HA HA
cijeli se svijet urotio protiv lodane.

Lodana
15.04.2003., 19:06
Originally posted by njasa
jer joj je vaznije da se pojebe sa tipom na sljedecem dejtu, nego da malo stane i "oporavi" se.

PBE, hvala, trebalo mi je ovako nesto.

Njasa, u vezi ovoga... joj, vec sam umorna od ponavljanja... DANAS sam pitala doktoricu SMIJEM LI se seviti i rekla je da SMIJEM! Dakle, smijem... danas, sutra... bilo kada... Jedino mi je rekla da bas i nije preporucljivo se seviti onaj dan kada me premaze, ali ako bas hocu, da pricekam do navecer (jer ce premazi biti ujutro). A ja sa premazima jos nisam ni krenula...

Stati i oporaviti se? Zasto? Reagirala sam u vezi hpv-a koliko sam mogla, sta sada imam cekati? Da mi tip zbrise ispred nosa? E pa nece! :D

Jos mi sada samo fali da mi sutra odkaze...

Jedino mi je zbog oralca :cry:

magdalena99
15.04.2003., 19:09

blago blesavima...

njasa
15.04.2003., 19:09
samo naprid!

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 19:12
da napravila sam test na HPV prije misec dana

svaka tebi cast :top: no, reci mi zasto si otisla napraviti test na HPV?

si posumnjala da ga imas, primjetila neke moguce simptome koji mogu i ne moraju sugerirati na HPV?

znam da dolje u Hrvatskoj ne rade samo tako testove na HPV, nego se moraju traziti ili ako je papa los... mozda si se uplasila citajuci relevantne topike i literaturu ;)

i vjerujem da se skoro nitko na svoju inicijativu ne testira na HPV...

u svakom slucaju pozitivno je da si se isla testirati :))) nadam se da ce ovaj topik natjerati mnoge druge forumasice da se idu testirati na HPV :top: i da ce dobrano razmisliti prije nego se odluce na sex bez kondoma... pa cak i s nekim kome se "vjeruje"

svaka njoj cast sta je na vrime reagirala, cin je posumljala da ima nesto. ali meni se cini da je ona malo neozbiljno svatila HPV. jer joj je vaznije da se pojebe sa tipom na sljedecem dejtu, nego da malo stane i "oporavi" se.

i ja se slazem da je ona malo neodgovorno shvatila HPV... no ja sam njezino razmisljanje o HPV i posljedicama istog usporedila s njezinim godina i njezinim djevojackim i zivahnim poletom... i za malo neodgovornu curu poput nje... (jer je neodgovornsot sexati se bez kondoma uopce... ali nije jedina i ne zelim joj moralizirati o tome...) dosla do zakljucka da je ona u citavoj toj svojoj neodgovornosti... odgovornija od mnogih ovdje navodno "ODGOVORNIH" cura... :rolleyes:

trebam li se opet referirati na primjer "odgovorno neodgovorne" Cro-cutie... ;)

njasa
15.04.2003., 19:20
ginekologica mi je predlozila. sta je jako cudno jer to navodno nikad ne rade.u razgovoru mi je rekla da joj u zadnje vrime dolazi dosta cura sa HPV-om pa ako ocu nek se testiram. hvala bogu na dobroj doktorici :)

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 19:20
Lodana, sve je u redu dok koristis kondome... nadam se da u tebi ima barem toliko odgovornosti da ti nece pasti na pamet sexati se bez kondoma...

ovak, cure jedno pitanje...

da li bi se prije sevile s tipom za kojeg pouzdano znate da ima HIV... no naravno s kondomima.... ili negdje na moru, recimo IBIZA s nekim super zgodnim Amerom... bez kondoma...???

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 19:24
ginekologica mi je predlozila. sta je jako cudno jer to navodno nikad ne rade.u razgovoru mi je rekla da joj u zadnje vrime dolazi dosta cura sa HPV-om pa ako ocu nek se testiram. hvala bogu na dobroj doktorici :)

eto, sama si rekla da je to jako cudno i da to skoro nikad ne rade... koliko onda ima cura koje imaju HPV vec godinama i sexaju se okolo nesvjesno prenoseci HPV (ako se sexaju bez kondoma)

sto dovodi do zakljucka... cure, nikada bez kondoma... :)

i da je sto vise takvih (Njasinih) doktorica :))) :lux:

daysleeper
15.04.2003., 19:24
PBE, jedno me zanima....da si ti u poziciji zaražene, ti bi govorila dečkima s kojima se misliš seksati da si zaražena ili bi to zadržala za sebe?

Tila
15.04.2003., 19:31
Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim.

:D Sad si rekla sve o svojoj "pameti"!:D

magdalena99
15.04.2003., 19:32

da li bi se prije sevile s tipom za kojeg pouzdano znate da ima HIV... no naravno s kondomima.... ili negdje na moru, recimo IBIZA s nekim super zgodnim Amerom... bez kondoma...???

niti s jednim niti s drugim. niti sa niti bez kondoma.

viky
15.04.2003., 19:35
A da ti nisi previdjela ono "navodno" u njasinom postu. Jer, iako navodno u Hr to ne rade i moja ginekologica inzistira da se uz smear papa test naprave i testovi na sve STD. Ako je sve OK i nisam dolazila u meduvremenu nakon godinu dana dobijem poziv za pregled. Dakle, vazan je odabir ginekologa, a ne zemlja u kojoj zivis.

I da odgovorim na tvoje pitanje. Iskreno, ne bih se uopce seksala ni sa jednim od te dvojice. Ja sam od onih primitivnih koje se seksaju samo sa partnerom s kojim su u vezi i to tek nakon sto on napravi test. Do sada to ni jednom nije smetalo niti se uvrijedio na takav zahtjev. Mozda gubim nesto od ludih avantura, ali spremna sam na tu zrtvu. E sad, ako me prevari i nesto pokupi onda stvarno nisam imala srece.

Princeza
15.04.2003., 19:36
znam da dolje u Hrvatskoj ne rade samo tako testove na HPV, nego se moraju traziti ili ako je papa los... mozda si se uplasila citajuci relevantne topike i literaturu ;)

Evo, ja se redovito testiram vec jedno deset godina (otkad je HPV otkriven jednoj mojoj dobroj frendici ~ njezina nesreca je bila za cijelo drustvo motivacija da se redovito kontroliramo). Zadnji put sam bila prije jedno pola godine (sto je ok, jer imam stalnog partnera).

Gledaj, Pale, mislim da si ti ta koja takodjer jednim dijelom nije citala sva postove kako treba.

Svaka cast Lodani sto se brine o sebi. Primijetila je krvarenje, otisla je na pregled, lijecit ce se, itd.

No, moj argument je ~ i, molim lijepo, nije moraliziranje nego najiskrenije misljenje ~ da ima i duznost prema drugima. Uopce vise nije bitno od kojeg je decka dobila (ona tvrdi da je u pitanju tip broj tri, no koliko znamo o HPVu i vremenu inkubacije, mogao je biti bilo koji).

Ono sto ja smatram krajnje neodgovornim, da ne kazem podlim jest ta komocija da je nekom 'neugodno' reci da ima HPV, a nije joj neugodno (?!) sa stopostotnom sigurnoscu zaraziti nekog tipa, a time i tko zna koliko cura.

I kako da te cure saznaju da imaju HPV? :confused: Ako im je papa ok, ginekolog im ni nece reci da se testiraju na HPV, a kad papa bude los, onda je vec relativno kasno.

Slazem se da ce joj biti tesko nalaziti frajere za kresh shemu. :rolleyes: No, ima i vecih problema od toga u zivotu, zar ne? Osim toga, to se moze promatrati i kao neka vrsta testa ~ kad nadje tipa koji ce ju stvarno voljeti, njemu HPV nece smetati (opet govorim iz iskustva moje frendice koja ga ima, i u sretnoj je vezi).

Ni sa jednim. :D

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 19:40
Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim.

Originally posted by Tila
:D Sad si rekla sve o svojoj "pameti"!:D

Sorry, ali cura nije nista krivo rekla... tko se god sexa bez kondoma... svjesno prihvaca pravila RUSKOG RULETA....

ja bih doduse krivicno kaznjavala ljude, koji znaju da imaju neki virus, a ne koriste kondome... ako vec ne zele obavjestiti svog partnera o tome... Lodana, tebi SADA sigurno ne bi palo na pamet imati sex bez KONDOMA? ;)

Magdalena69, ti si jos miljama daleko od minimalnog IQ-a, koji bi ti bio potreban da skuzis bit mog pitanja...;)

Princeza
15.04.2003., 19:40
koliko onda ima cura koje imaju HPV vec godinama i sexaju se okolo nesvjesno prenoseci HPV (ako se sexaju bez kondoma)

Kao prvo, seksanje bez kondoma je vec u startu :flop: (i prema sebi, i prema drugima).

Kao drugo, jedno je kad cura ide redovno na preglede, papa joj je ok i ona nema razloga sumnjati da ima HPV. No, kad zna da ima HPV, a namjerno ga siri, onda je stvarno... Joj, nemam rijeci... :mad: :mad: :mad: :mad:

Silvac
15.04.2003., 19:41

Njasa, u vezi ovoga... joj, vec sam umorna od ponavljanja... DANAS sam pitala doktoricu SMIJEM LI se seviti i rekla je da SMIJEM! Dakle, smijem... danas, sutra... bilo kada... Jedino mi je rekla da bas i nije preporucljivo se seviti onaj dan kada me premaze, ali ako bas hocu, da pricekam do navecer (jer ce premazi biti ujutro). A ja sa premazima jos nisam ni krenula...

Stati i oporaviti se? Zasto? Reagirala sam u vezi hpv-a koliko sam mogla, sta sada imam cekati? Da mi tip zbrise ispred nosa? E pa nece! :D

Tebe treba dobro natuc!

E pa bas me zanima sta ce s tobom bit za jedno 5 godina kad te svi razvale........................................... ............

U mom kraju takve cure zovu "Lake cure"
.... mislim da nisi daleko od te "titule".......... :D

Sorry, morala sam ovo rec!
Jebiga...

magdalena99
15.04.2003., 19:43

Magdalena69, ti si jos miljama daleko od minimalnog IQ-a, koji bi ti bio potreban da skuzis bit mog pitanja...;)

ti i inace vrijedjas svakoga ko ti odgovori na pitanje?

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 19:53
znate kaj? :D

ja odustajem :D idem ja na filozofiju :)))

Lodana, SRETNO :))) i kondom nek ti postane life style.... ;) :)))
razlike nema (osim u glavi) :))))

Daysleeper, to je hipotetsko pitanje... na koje ti mogu samo hipotetski odgovoriti... inace bih "mudrijala" kao i mnoge druge forumasice na ovom topiku... ;) :)))

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 19:58
i nemoj se osvrtati na podle komentare i izjave nekih ostrokondji ovdje... termin lake zene je izmisljen...isto kao pojmovi dobro i lose... ne bi li se zene drzale pod kontrolom... u srednjem vijeku su koristili termin vjestice ;) vjestice su postale kurve da bi ih potom zamjenile lake zene ;)

pozdrav svim vjesticama, kurvama i lakim zenama na ovom topiku :w :)))

Lodana
15.04.2003., 20:05
Magdalena, kako mi ides na zivce! Ajde, odi malo prosetat... Sve citam tvoje postove i ne vjerujem onome sto citam... Imas li ti kakvih problema, srceko? :rolleyes:

I jos mi nesto ide na zvice... Ljudi moji, da li sam ja igdje napisala da mi je u cilju svjesno se poseviti sutra i zaraziti decka? Jesam li? Naravno da cu koristiti kondome (Extra Safe :D) ne samo zbog njega vec i zbog sebe. Ah, ta moja sebicnost... bar priznam! Za njega znam da ima burnu proslost...

I ima nesto sto ne razumijem. Danas sam pitala doktoricu moze li se hpv prenesti oralnim odnosom, ali konkretnog odgovora nisam dobila. Rekla mi je kako je virus i gore i dolje. Pa ako je gore (pretpostavljam da su to usta... valjda :confused: ) da li se onda hpv moze prenesti i ljubljenjem? Nadam se da grijesim :eek:

Sevit se bez kondoma necu, ali za oralac mi je stvarno :(

lebowski
15.04.2003., 20:10
Mislim da je jedini odgovor na ovo: Lako je tudjim kurcem po koprivama mahat.. Tako se ja sad lako zgrazati nad Lodanom i njenom bolesti. Kako ono kazu, zivot nije bajka, a mi nismo od celika.
Dobila je HPV. Moze ga prenijeti. Mislim da je ispravno upozoriti decka s kojim ce spavati da nema seksa bez kondoma. Svaki put kad se potegne pitanje kondoma, pola ljudi odgovara jebe se meni za kondome, onda mi je i bolje ne seksat se... A bolesti se i dalje prenasaju.
Djevojka ima upalu pluca a htjela bi i dalje disati...
Odreci se oralnog seksa? Pogotovo ako je dozivila dobar oralni seks. Jako tesko. Muskarci koji su se testirali na HPV? Ja ne poznajem nijednog.
Da li reci onom s kim ce spavati da ima HPV? To nije crno-bijelo pitanje sa crno-bijelim odgovorom.
Ja si zamisljam sta bi napravio da mi to cura kaze u trenutku kad bi trebao prvi put spavati s njom.... I ne mogu znati sta bi stvarno napravio...

LaPerla
15.04.2003., 20:15
Sve ce to kondom pozlatiti.........

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 20:18
Lodana, samo jos nekaj.... nevjerovatno ali istinito.... sestra od moje frednice je "izljecila" HPV nekim extractom shitake gljiva... moja frendica je isto saznala da ima HPV pa znam da kad je bila ovdje je nakupovala brdo tih bocica... :)))

i nemoj sad stvarno da ti sex i neprakticiranje oralca budu JEDINA preokupacija... ;)

HPV se ne moze prenjeti ljubljenjem... s obzirom na toliku rasprostranjenost virusa i djeca od 12 godina bi ga imala onda...

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 20:21
Originally posted by lebowski
Mislim da je jedini odgovor na ovo: Lako je tudjim kurcem po koprivama mahat.. Tako se ja sad lako zgrazati nad Lodanom i njenom bolesti. Kako ono kazu, zivot nije bajka, a mi nismo od celika.
Dobila je HPV. Moze ga prenijeti. Mislim da je ispravno upozoriti decka s kojim ce spavati da nema seksa bez kondoma. Svaki put kad se potegne pitanje kondoma, pola ljudi odgovara jebe se meni za kondome, onda mi je i bolje ne seksat se... A bolesti se i dalje prenasaju.
Odreci se oralnog seksa? Pogotovo ako je dozivila dobar oralni seks. Jako tesko. Muskarci koji su se testirali na HPV? Ja ne poznajem nijednog.
Da li reci onom s kim ce spavati da ima HPV? To nije crno-bijelo pitanje sa crno-bijelim odgovorom.
Ja si zamisljam sta bi napravio da mi to cura kaze u trenutku kad bi trebao prvi put spavati s njom.... I ne mogu znati sta bi stvarno napravio...

:s :s :s

ajde, Nejebolebac da i ti nekaj pametno napises :top: :kiss:

magdalena99
15.04.2003., 20:38
Magdalena, kako mi ides na zivce! Ajde, odi malo prosetat... Sve citam tvoje postove i ne vjerujem onome sto citam... Imas li ti kakvih problema, srceko? :rolleyes:

ja ne. a ti?

magdalena99
15.04.2003., 20:43

da mi frajer prizna da mu je bivsa cura nakalemila hpv, vjerojatno bih mu do groba bila zahvalna.

ova mi tema izgleda kao okretanje pile naopako. fakat, da mi je netko ovo prepricao, ne bih vjerovala.

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 20:50
evo kaj kaze "strucnjak" za HPV

It is impossible to prove that someone does NOT have any HPV types. It is relatively easy to prove when someone DOES have HPV, if (1) signs or symptoms are present, or (2) the Digene Hybrid Capture® HPV DNA Test is positive.

Rita
15.04.2003., 20:51
Dajte mi recite kak onda mozes u isto vrijeme bit zasticena(kondom)i biti u ozbiljnoj vezi (braku )sa covjekom koji ima HPV?Mislim mozes,ali kak napravit djete,umjetnom oplodnjom?Jer cim on skine gumicu ,hop eto ti HPVa:rolleyes:

Rita
15.04.2003., 20:55
E onda smo svi u kurcu.Ljudi ce izumrjet od HPVa.Ova farmaceutska gamad umjesto da nadje ljek zaradjuje na zaljecivanju:mad:

Rita
15.04.2003., 20:55
Zaboravila sam stavit i koji smajli da ne mislite bas da sam takav negativista:)

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 20:57
Dajte mi recite kak onda mozes u isto vrijeme bit zasticena(kondom)i biti u ozbiljnoj vezi (braku )sa covjekom koji ima HPV?Mislim mozes,ali kak napravit djete,umjetnom oplodnjom?Jer cim on skine gumicu ,hop eto ti HPVa:rolleyes:

s vremenom covjek (pogotovo muskarac) razvije imunitet na taj odredjeni tip virusa... i on u svom mirujucem stanju nije contagious... ;) sto ne znaci da ne moze pokupiti drugi tip virusa ako dodje s njim u dodir....

lebowski
15.04.2003., 20:59
s vremenom covjek (pogotovo muskarac) razvije imunitet na taj odredjeni tip virusa... i on u svom mirujucem stanju nije contagious... ;) sto ne znaci da ne moze pokupiti drugi tip virusa ako dodje s njim u dodir....
Ides, jel to neko svjetlo na kraju tunela? Opet te volim... :kiss:

daysleeper
15.04.2003., 21:15

It is impossible to prove that someone does NOT have any HPV types. It is relatively easy to prove when someone DOES have HPV, if (1) signs or symptoms are present, or (2) the Digene Hybrid Capture® HPV DNA Test is positive.

To je ko kad dokazuješ da li je netko otac preko krvi....samo obratno. Lako je dokazat da nije, a teško je dokazat da jest :D

daysleeper
15.04.2003., 21:22
Ovo i ja moram citirat. Slažem se. Vjerojatno bi ja na početku govorio da sam zaražen onima s kojima mislim spavati. A realnost bi vjerojatno bila takva da to onda nijedna ne bi htjela spavati sa mnom. I što onda? Ja bi i dalje vjerovao da je tako ispravno, pa makar se ne ševio cijeli život? Čisto sumnjam...ja toliko dobar nisam.

Živio drug lebowski :lux:

Cro-cutie
15.04.2003., 21:23
svaka tebi cast :top: no, reci mi zasto si otisla napraviti test na HPV?

si posumnjala da ga imas, primjetila neke moguce simptome koji mogu i ne moraju sugerirati na HPV?

u svakom slucaju pozitivno je da si se isla testirati :))) nadam se da ce ovaj topik natjerati mnoge druge forumasice da se idu testirati na HPV :top: i da ce dobrano razmisliti prije nego se odluce na sex bez kondoma... pa cak i s nekim kome se "vjeruje"

i ja se slazem da je ona malo neodgovorno shvatila HPV... no ja sam njezino razmisljanje o HPV i posljedicama istog usporedila s njezinim godina i njezinim djevojackim i zivahnim poletom... i za malo neodgovornu curu poput nje... (jer je neodgovornsot sexati se bez kondoma uopce... ali nije jedina i ne zelim joj moralizirati o tome...) dosla do zakljucka da je ona u citavoj toj svojoj neodgovornosti... odgovornija od mnogih ovdje navodno "ODGOVORNIH" cura... :rolleyes:

trebam li se opet referirati na primjer "odgovorno neodgovorne" Cro-cutie... ;)

PBE, koji je tebi *****? Sta si se zalijepila za mene? Daj odjebi vec jednom!! Ponasas se kao malo djete.....:2up:

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 21:33
Originally posted by daysleeper
Ovo i ja moram citirat. Slažem se. Vjerojatno bi ja na početku govorio da sam zaražen onima s kojima mislim spavati. A realnost bi vjerojatno bila takva da to onda nijedna ne bi htjela spavati sa mnom. I što onda? Ja bi i dalje vjerovao da je tako ispravno, pa makar se ne ševio cijeli život? Čisto sumnjam...ja toliko dobar nisam.

Živio drug lebowski :lux:

Daysleeper, pa kaj je to drugacije od onog kaj sam ja rekla? ;)

ma sve je OK dok se koriste kondomi... jedino valja napomenuti da kondomi ne pomazu ako su se bradavice(warts) vec razvile po kozi... (po penisu, vagini, anusu i ostali djelovi koze blizu genitals)... no ne vjerujem da bi netko tada pokusao, niti mogao sakriti da ima HPV :D

daysleeper
15.04.2003., 21:34
Daysleeper, pa kaj je to drugacije od onog kaj sam ja rekla? ;)

Ti nikako konkretno ;) :D

Cro-cutie
15.04.2003., 21:36
PS. PBE.....

Vidim da imas svoj fan club na PZK. Da mislim, il da ne mislim lose o tebi, nebih te popljuvala na forumu (ili na tom topiku), becuase that's not my style....

A ti dalje pljuvaj po meni. Boli me briga. :B

Nemogu vjerovati da te "Cro-cutie" moze toliko zivcirat u ovom cyber-svijetu. Daj malo ohladi. :rolleyes: ;)

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 21:43
Ti nikako konkretno ;) :D

a i ti se jedan od onih kojem treba crtati :D pa tako reci ;) :B

nego, posto zene nisu skuzile moje pitanje... da vidim vas decke...

da li bi se prije sevili sa zenom za koju pouzdano znate da ima neku spolnu bolest... no naravno s kondomima.... ili karali neku jako hot zenu bez kondoma, koju ste pokupili na rodeo drive-u :D

Lodana
15.04.2003., 21:48
To i mene zivo zanima... buduci da sam ovdje dobila prijedlog da obavjestim svakog s kim planiram stupiti u odnos. Uzas! :eek:
Zbrisat ce mi samo tako!

Dosta sam se nacitala o hpv-u u ovih 24 + jos nesto sati... idem sada proucavati jedan dudin topic na LJES-u... ima dobrih savjeta, mozda mi sutra inspiracija proradi :D

daysleeper
15.04.2003., 21:48
a i ti se jedan od onih kojem treba crtati :D pa tako reci ;) :B

Bit će vraga danas :cool:

da li bi se prije sevili sa zenom za koju pouzdano znate da ima neku spolnu bolest... no naravno s kondomima.... ili karali neku jako hot zenu bez kondoma, koju ste pokupili na rodeo drive-u :D

Pa kaže:

Daysleeper, to je hipotetsko pitanje... na koje ti mogu samo hipotetski odgovoriti... inace bih "mudrijala" kao i mnoge druge forumasice na ovom topiku... ;) :)))
i dodajem samo: probably hot

lebowski
15.04.2003., 21:55
Kako mislis, karali bi jako hot zenu bez kondoma? A zasto ne s kondom? :confused:
Jedino ako nemam kondoma kod sebe... Sto bi bilo prilicno nemoguce... Neprijatelj nikad ne spava.. S kondomom i na wc...
Daysleeper, pa kaj je to drugacije od onog kaj sam ja rekla?
Zato sto si ti naglasak stavila na ljudsko licemjerje, kao sto uvijek i radis, pa ljudi obicno samo prelete preko tvojih postova, a da se ne potrude ni procitati ih, jer znaju otprilike sta se u njima nalazi, kad vec trazis kritike. :B

shef Sale
15.04.2003., 22:03
To i mene zivo zanima... buduci da sam ovdje dobila prijedlog da obavjestim svakog s kim planiram stupiti u odnos. Uzas! :eek:
Zbrisat ce mi samo tako!

Dosta sam se nacitala o hpv-u u ovih 24 + jos nesto sati... idem sada proucavati jedan dudin topic na LJES-u... ima dobrih savjeta, mozda mi sutra inspiracija proradi :D

seti, pa di si nam ti nakon one okrugle brojkice???
lijepo te vidjeti... :D :D :D

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 22:08
nije vrag da je to Seti? :eek: :D :top:

Nejebolebac, nije poanta u odgovoru... nego da je sigurnije karati nekog s kondomom... pa makar ta osoba imala neku spolnu bolest, nego nekoga bez kondoma o kome ne znamo nista...

i nisi li ti isto sugerirao na licemjernost...kada si napisao da je lako tudjim kurcem u koprivama mahati? :B

Tila
15.04.2003., 22:12
Sorry, ali cura nije nista krivo rekla... tko se god sexa bez kondoma... svjesno prihvaca pravila RUSKOG RULETA....

Prije nego što se uvhvatiš za nečiju riječ pročitaj cijeli topic - možda češ onda imati malo suvislije odgovore. Malo mi je glupo objašnjavati nešto što je tako očito, ali potrudit ću se, a ti se potrudi da shvatiš. Nekoliko puta je napisala kako nije koristila kondome i to sa ljudima sa kojima se vrlo površno poznaje - ima sreću da nije navukla nešto gore od HPV-a (vjerojatno ne bi ni sada da nije otkrila da ima HPV), a nakon toga "izjavljuje" :Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim.

Sad se ti malo potrudi i zaključi tko je glup u ovoj priči!

Tila
15.04.2003., 22:22
PBA - jesi li to spominjala nečiji IQ ?

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 22:52
Prije nego što se uvhvatiš za nečiju riječ pročitaj cijeli topic - možda češ onda imati malo suvislije odgovore. Malo mi je glupo objašnjavati nešto što je tako očito, ali potrudit ću se, a ti se potrudi da shvatiš. Nekoliko puta je napisala kako nije koristila kondome i to sa ljudima sa kojima se vrlo površno poznaje - ima sreću da nije navukla nešto gore od HPV-a (vjerojatno ne bi ni sada da nije otkrila da ima HPV), a nakon toga "izjavljuje" :Nije glup, valjda zna da seksom bez zastite riskira da se zarazi necim.

Sad se ti malo potrudi i zaključi tko je glup u ovoj priči!

procitala sam cijeli topik... a ne moram ga ni procitati kako bih izvukla zakljucak da nije koristila kondome... u protivnom topika ne bi ni bilo... :rolleyes:

vec sam napisala da joj ne zelim moralizirati zbog nekoristenja kondoma... pogledaj samo LJES i koliko ljudi STVARNO koristi kondome kada se treba jebati... nije jedina koja ih ne koristi... kladim se da se mnogima na ovom topiku dogodilo barem jednom u zivotu da ih ne koriste s ljudima koje "povrsno" poznaju...

ja NEkoristenje kondoma nikako neOPRAVDAVAM... nego mislim kako je zalosno da mladima nije pruzena adekvatna edukacija o VAZNOSTI kondoma i safe sexa :(

i mozes li mi objasniti koja je razlika... u nekoristenju kondoma s nekim koga "povrsno" poznajes, recimo 3 dana... ili s nekim koga poznajes 3 mjeseca???

Da li se ides testirati prije sexa u oba slucaja?

Ne, nego u drugom slucaju... nakon 3 mjeseca ili koliko vec vremena nekome treba proci da bi se osjecao sigurnim u partnera... VJERUJES partneru i to ti je dovoljan razlog da se jebes bez kondoma....:rolleyes: :D

Tila
15.04.2003., 22:56
procitala sam cijeli topik... a ne moram ga ni procitati kako bih izvukla zakljucak da nije koristila kondome... u protivnom topika ne bi ni bilo...
i mozes li mi objasniti koja je razlika... u nekoristenju kondoma s nekim koga "povrsno" poznajes, recimo 3 dana... ili s nekim koga poznajes 3 mjeseca???

Vidim da ni ovo prvo nisi shvatila, ali ću se potruditi (još jednom) da ti objasnim i ovo prvo i ovo drugo...

1. ja joj nisam pametovala da je trebala koristiti kondom, već mi je bilo totalno smiješno kako je ona sama konstatirala da ih pametni ljudi koriste:D
2. kaj se tiče ovog drugog, vjerujem da nakon nekog vremena provedenog u vezi možeš dosta saznati o njemu. Koliko sam primijetila jako je mali postotak parova koji se odlučuju na testiranje prije nego što se upuste u sex bez zaštite, ali kroz neko vrijeme možeš barem otprilike upoznati partnera, saznati kakve je navike imao u prijašnjim vezama ili avanturama (safe sex ili ne) i još podosta toga što bi moglo utjecati na odluku da se upustiš u sex bez zaštite.

Nadam se da si sada shvatila o čemu pričam, jer sam se doista potrudila da to objasnim.

daysleeper
15.04.2003., 23:04
procitala sam cijeli topik... a ne moram ga ni procitati kako bih izvukla zakljucak da nije koristila kondome... u protivnom topika ne bi ni bilo... :rolleyes:

vec sam napisala da joj ne zelim moralizirati zbog nekoristenja kondoma... pogledaj samo LJES i koliko ljudi STVARNO koristi kondome kada se treba jebati... nije jedina koja ih ne koristi... kladim se da se mnogima na ovom topiku dogodilo barem jednom u zivotu da ih ne koriste s ljudima koje "povrsno" poznaju...

ja NEkoristenje kondoma nikako neOPRAVDAVAM... nego mislim kako je zalosno da mladima nije pruzena adekvatna edukacija o VAZNOSTI kondoma i safe sexa :(

Da li se ides testirati prije sexa u oba slucaja?

Ne, nego u drugom slucaju... nakon 3 mjeseca ili koliko vec vremena nekome treba proci da bi se osjecao sigurnim u partnera... VJERUJES partneru i to ti je dovoljan razlog da se jebes bez kondoma....:rolleyes: :D

E ovo je konkretno :D ;) :p :top:

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 23:17
Vidim da ni ovo prvo nisi shvatila, ali ću se potruditi (još jednom) da ti objasnim i ovo prvo i ovo drugo...

1. ja joj nisam pametovala da je trebala koristiti kondom, već mi je bilo totalno smiješno kako je ona sama konstatirala da ih pametni ljudi koriste:D
2. kaj se tiče ovog drugog, vjerujem da nakon nekog vremena provedenog u vezi možeš dosta saznati o njemu. Koliko sam primijetila jako je mali postotak parova koji se odlučuju na testiranje prije nego što se upuste u sex bez zaštite, ali kroz neko vrijeme možeš barem otprilike upoznati partnera, saznati kakve je navike imao u prijašnjim vezama ili avanturama (safe sex ili ne) i još podosta toga što bi moglo utjecati na odluku da se upustiš u sex bez zaštite.

Nadam se da si sada shvatila o čemu pričam, jer sam se doista potrudila da to objasnim.

ja sam shvatila kaj ti pokusavas reci... no ti nisi kaj ja pokusavam :D

1. Ok, cura (Seti :D)je sama priznala da je bila glupa... naucila je hard way... ne mislim da ju zbog toga treba lincovati... od sada ce koristiti (valjda) kondome...

2. Koliko je to nakon nekog vremena? 3 tjedna, 3 mjeseca, godinu dana?
ako pokusavamo biti realni... najcesce je to nakon par mjeseci...
da li stvarno nakon par mjeseci mozes tvrditi da poznajes nekoga??? Ili ZELIS vjerovati kako poznajes osobu do koje ti je stalo i u koju si zaljubljena i zelis mu vjerovati toliko da osjetis bliskost sexa bez kondoma?

hocu reci da se parovi jako rijetko odluce na testiranje prije sexa... po meni je to skoro pa jednak rizik kao i imati nezasticen sex s nekim koga "povrsno" poznajes...

Tila
15.04.2003., 23:25
ja sam shvatila kaj ti pokusavas reci... no ti nisi kaj ja pokusavam :D
Koliko je to nakon nekog vremena? 3 tjedna, 3 mjeseca, godinu dana?
ako pokusavamo biti realni... najcesce je to nakon par mjeseci...
da li stvarno nakon par mjeseci mozes tvrditi da poznajes nekoga??? Ili ZELIS vjerovati kako poznajes osobu do koje ti je stalo i u koju si zaljubljena i zelis mu vjerovati toliko da osjetis bliskost sexa bez kondoma?

hocu reci da se parovi jako rijetko odluce na testiranje prije sexa... po meni je to skoro pa jednak rizik kao i imati nezasticen sex s nekim koga "povrsno" poznajes...

Opet se ti uhvatila ko pijana plota, a ja se tako potrudila da to objasnim na jednostavan i svima razumljiv način!:( Žao mi je, ali nema opcije crtanja.

Pink Lemon
15.04.2003., 23:35

u pravu si, ovo je zbilja najtuznije. ja sam o spolnim bolestima saznala samo zato jer sam se sama interesirala - od nekakvih casopisa do vrlo sturih letaka u cekaonici kod ginekologa, na internetu.
Bilo bi ok i da se i kod nas rade pod normalno ti testovi na hpv i ostale bolestine.
Rade li kod nas te testove ako sam zatrazis, dakle i bez da imas neke sumnje ili simptome? Jer su mene ispod oka gledali kad sam se htjela na klamidiju testirat jer mi je vec bila nadjena u oku.

viky
15.04.2003., 23:43
Originally posted by Pink Lemon

Rade li kod nas te testove ako sam zatrazis, dakle i bez da imas neke sumnje ili simptome? Jer su mene ispod oka gledali kad sam se htjela na klamidiju testirat jer mi je vec bila nadjena u oku.

Rade, ali ne svi ginekolozi. Moja ginicka radi, a i moj stari (ginekolog je, da netko sada ne uleti sa biserom :D ) bez i da pitas jer to spada u redoviti kontrolni pregled kod njih.

Samo da napomenem, oboje su privatnici, mozda to ima veze.

Pale Blue Eyes
15.04.2003., 23:52
Opet se ti uhvatila ko pijana plota, a ja se tako potrudila da to objasnim na jednostavan i svima razumljiv način!:( Žao mi je, ali nema opcije crtanja.

ma nije vazno :))) vazno je da su me Lebowski i Daysleeper razumjeli :)))

;)

Samantha
15.04.2003., 23:54
ja sam samoincijativno trazila od mog ginekologa da mi izvadi sve briseve na klamidiju,ureaplazmu...jer sam vidjela da mi on sam ne predlaze:(
Kod privatnika je druga prica,oni vade sve sto postoji:D

Nesto mi nije jasno...postoji vaginalni i cervikalni bris,radim i jedan i drugi,a jedna doktorka mi zadnji put kaze da bakterija nemoze da bude u vaginalnom brisu,samo u cervikalnom i da ce mi raditi samo taj.Ima li tu istine?

Pink Lemon
15.04.2003., 23:54
Originally posted by viky

Samo da napomenem, oboje su privatnici, mozda to ima veze.

Pa odmah tako reci! :D

daysleeper
16.04.2003., 00:13
ma nije vazno :))) vazno je da su me Lebowski i Daysleeper razumjeli :)))

;)

I to na ženskom kutku :eek: :eek: :eek:
Šta ti je ironija....

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 00:46
I to na ženskom kutku :eek: :eek: :eek:
Šta ti je ironija....

pa cuj, ak ti pomaze i ja sam outsider na ZK ;)

magdalena99
16.04.2003., 07:46
PBA - jesi li to spominjala nečiji IQ ?

blondie_30
16.04.2003., 07:51
.... sestra od moje frednice je "izljecila" HPV nekim extractom shitake gljiva...

About IQ: virusi se ne lijece. Virus jednom u tijelu = virus zauvijek u tijelu. Tvoja frendica je mozda samo dovela virus u stadij mirovanja (vjerojatno je vec imala kondilome koji su se povukli.

Lodana, sve je u redu dok koristis kondome... nadam se da u tebi ima barem toliko odgovornosti da ti nece pasti na pamet sexati se bez kondoma...

Je; ko i do sada :rolleys: i o kondomima i odgovornosti...

Ne. Ne (kaj je to tak hoch sa Ibizom :rolleyes: )
Dva vrlo glupa pitanja. Jos jednom "about IQ"...

Off topic; sad mi je jasno ono na PZK :D

magdalena99
16.04.2003., 08:08
tezak je to teret. taj visoki IQ.

:D :D

daysleeper
16.04.2003., 08:28
Originally posted by blondie_30
About IQ: virusi se ne lijece. Virus jednom u tijelu = virus zauvijek u tijelu. Tvoja frendica je mozda samo dovela virus u stadij mirovanja (vjerojatno je vec imala kondilome koji su se povukli.

sestra od moje frednice je "izljecila" HPV nekim extractom shitake gljiva... moja frendica je isto saznala da ima HPV pa znam da kad je bila ovdje je nakupovala brdo tih bocica... ))

:confused: :confused:

luca
16.04.2003., 08:40

da mi muz pouzdano ima HIV, shevila bih se s njim, po mogucnosti s kondomom. sa super zgodnim Amerom se ne bih shevila bez kondoma (ako bih se uopce shevila, jer morske veze mi nisu jaca strana), barem ne prvih nekoliko mjeseci (sumnjam da bi ta "veza" uopce trajala toliko ;) )

blondie_30
16.04.2003., 08:43
:confused: :confused:

daysleeper --> vidjela sam navodnike, citirala sam tu recnicu unatoc navodnicima jer mislim da zvuci jako optimisticno za osobe koje imaju HPV.

Nazalost, neke od tih osoba imaju mentalni sklop kao Lodana pa ce shvatiti da sa nekom cudotvornom gljivom mogu izlijeciti HPV. Ne mogu.

Sve ovo slici na onaj:

Ujutro, nakon "one nigt stand-a" (Ibiza :rolleyes: )

ONA: "Cuj, ti si siguran da nisi HIV +"
ON: "Da, jesam, zasto ???"
ONA: "Ma, samo pitam, ne bih to htjela ponovno dobiti..."

luca
16.04.2003., 08:44
i pozdrav svim vjesticama, kurvama i lakim zenama na ovom topiku :w :)))

:w pozdrav i tebi :)

luca
16.04.2003., 08:48

ovo teoretski vrijedi za SVE viruse :) (ili kako bi to Aganor rekao: "kako znamo da je HIV uzrocnik AIDSa?" ;) )

verica
16.04.2003., 08:53
HPV se ne može 'izliječiti' u smislu da se ne može eliminirati iz organizma, ali se jačanjem imuniteta virus očito može 'smiriti' - mnogim ženama je nakon raznoraznih terapija nalaz na HPV negativan.

Miss Piggy
16.04.2003., 09:23
A valjda je to ko i ovaj herpes na usnama - virus je uvijek tu negdje skriveni, a manifestira se kod stresova, pada imuniteta itd.
Znači moramo jesti čim više voća i povrća te piti vitamine i bude nam dobro! :)

blondie_30
16.04.2003., 09:28
O HPVu na drugim "lokacijama" - npr. oralac (http://www.teme.org/showthread.php?s=&threadid=7191)

luca
16.04.2003., 09:29

Znači moramo jesti čim više voća i povrća te piti vitamine i bude nam dobro! :)

ovo nije dovoljno ako covjek inace zivi sumanuto. smanjivanje stresa je najtezo dio price jer moras nauciti drzati pod kontrolom svoj zivcani sustav.

(sto se tice virusa, mnogi nam spavaju u stanicama, neki su nam sastavni dio genoma vec jako, jako dugo... svi smo mi hodajuce kolonije raznih bestija. ponta je samo da neka od tih bestija ne uzme previse kontrole).

Lodana
16.04.2003., 09:29
A sto vam to znaci smiriti? I ako mi nalaz bude negativan, da li to znaci da necu moci nikoga zaraziti jer je virus smiren :confused:

A sada jedno glupo pitanje, ali molim ozbiljan odgovor (bez suvisnih komentara!). Ovaj prvi decko, kojeg sam (valjda) zarazila... sta sada? Jel mogu s njim bez kondoma? On to ima, ja to imam... i ionako se ne moze izljeciti...

Jos nesto... svi oni koji su mi gore kvocali po glavi kako se virus siri zbog ljudi poput mene i koliko sam samo neodgovorna jer cu svjesno ici s tim da mogu zaraziti i druge , da li znate da se virus moze dobiti i u BAZENU? Preko rucnika? (Mislim da sam tako nesto procitala). I sta sada... od te moje silne odgovornosti da ne zarazim druge ja ne smijem vise ici na bazen do kraja zivota (da ne zarazim ostale), a ostalih 100 ljudi na tom bazenu od kojih ce sigurno bar 2-3 imati hpv ce ici na bazen?

Ma dajte molim vas... odjebite! (kada moram tako reci, inace stvarno ne prostacim)

Svi se ponasate kao da sam neko cudoviste jer imam taj hpv i treba me izolirati do kraja zivota (da ne ZARAZIM druge..)

blondie_30
16.04.2003., 09:34
AOvaj prvi decko, kojeg sam (valjda) zarazila... sta sada? Jel mogu s njim bez kondoma? On to ima, ja to imam... i ionako se ne moze izljeciti...

I sa njim s kondomom. Jer ako se ti "lijecis" a i dalje dolazis u kontakt s virusom - nece bas pomoci ni premazivanje ni dizanje imuniteta.

Slicno je i kod HIVa. Ako je netko vec HIV+ i dalje se izlaze virusu HIVa (ne koristi zastitu kod sexa sa drugom HIV+ osobom) veca je vjerojatnost da ce mu se aktivirati AIDS (ili ce se aktivirati ranije).

Lodana
16.04.2003., 09:36
I sa njim s kondomom. Jer ako se ti "lijecis" a i dalje dolazis u kontakt s virusom - nece bas pomoci ni premazivanje ni dizanje imuniteta.

Slicno je i kod HIVa. Ako je netko vec HIV+ i dalje se izlaze virusu HIVa (ne koristi zastitu kod sexa sa drugom HIV+ osobom) veca je vjerojatnost da ce mu se aktivirati AIDS (ili ce se aktivirati ranije).

Hvala na odgovoru. :)

luca
16.04.2003., 09:37
A sto vam to znaci smiriti? I ako mi nalaz bude negativan, da li to znaci da necu moci nikoga zaraziti jer je virus smiren :confused:

A sada jedno glupo pitanje, ali molim ozbiljan odgovor (bez suvisnih komentara!). Ovaj prvi decko, kojeg sam (valjda) zarazila... sta sada? Jel mogu s njim bez kondoma? On to ima, ja to imam... i ionako se ne moze izljeciti...

Jos nesto... svi oni koji su mi gore kvocali po glavi kako se virus siri zbog ljudi poput mene i koliko sam samo neodgovorna jer cu svjesno ici s tim da mogu zaraziti i druge , da li znate da se virus moze dobiti i u BAZENU? Preko rucnika? (Mislim da sam tako nesto procitala). I sta sada... od te moje silne odgovornosti da ne zarazim druge ja ne smijem vise ici na bazen do kraja zivota (da ne zarazim ostale), a ostalih 100 ljudi na tom bazenu od kojih ce sigurno bar 2-3 imati hpv ce ici na bazen?

Ma dajte molim vas... odjebite! (kada moram tako reci, inace stvarno ne prostacim)

Svi se ponasate kao da sam neko cudoviste jer imam taj hpv i treba me izolirati do kraja zivota (da ne ZARAZIM druge..)

ne, moci ces nekoga zaraziti uvijek. jer iako je vecina "smirena" znaci ne proizvodi infektivne cestice, ne znaci da nema uopce infektivnih cestica u trenu kad moze doci do infekcije (npr odnosa). dokle god virus postoji (cijeli zivot), postoji mogucnost zaraze. vjerujem da je to prilicno individualno (koliko infektivnih cestica mozes proizvesti i o cemu ovisi frekvencija proizvodnje). to je onaj dio price kad sam rekla da ces dozivotno morati promjeniti stil zivota....

sto se tice tvog pitanja:
zasto zelis povecevati koncentraciju virusa u sebi? ako ga vec imas i uspijes ga "smiriti", zasto bi si zeljela dati novu dozu (aktivnu) kojubi opet morala "lijeciti"? a to ce se desiti svaki put kad bez kondoma spavas s tim tipom.

sto se tice tvog komentara, kako vec rekoh tamo davno, razumjem kako se osjecas :)

magdalena99
16.04.2003., 09:46
HA HA HA

ovo je fakat zafrkancija.

verica
16.04.2003., 09:50
Ovo sa 'smirivanjem' virusa si baš mogla pitati doktoricu - i mene bi zanimalo. Ovako laički ja pretpostavljam da je mogućnost zaraze manja. Koliko sam čitala, svi liječnici preporučuju da se i sa već zaraženim partnerom za vrijeme terapije koristi kondom, radi ping-pong efekta.

Inače, lucin 'davni' post meni je najbolji na ovoj temi :top:

luca
16.04.2003., 10:01
ja stvarno ne znam postoji li studija i koliko je dobra (relevantna) za uspjesnost infekcije kad se virus ne replicira... ali mislim da niti ne moze biti dobrih podataka. jer ako postoje nedetektabilne (znaci nasa metodologija ih "ne vidi" iako ih ima) kolicine virusa koja je dovoljna za sirenje infekcije prilikom odnosa, kako napraviti dobro mjerenje?

zato, jedinosmisleno za ocekivati je da dok ima virusa (iako se UGLAVNOM ne replicira, ne znamo (i ne mozemo znati) da li se neka frakcija ipak replicira), postoji mogucnost zaraze.

kolika je ta mogucnost, ne znam. da se radi osobno o meni, ne bih ju smatrala zanemarivom.

Lodana
16.04.2003., 12:33
Imam pitanje!.... Pa ako netko zna...

Ovako, doktorica mi je rekla da se virus nalazi i u ustima i tamo dolje (a tako sam procitala i na netu). Zanima me sljedece... zasto ispada da se virus prenosi oralcem, a ne ljubljenjem?

Mislim, zar nije isto? U cem je razlika? Bio meni virus u ustima ili tamo dolje... Zasto bi pokupio bas onaj iz pice a ne iz usta? Mislim, on ustima ide i gore i dolje... zar ne bi rizik trebao biti podjednak da se on moze zaraziti i ako me poljubi i ako mi da oralac?

Ne kuzim to... nikak mi nije logicno...

I dejt je dogovoren i potvrdjen... Ponest cu 3 kondoma (za svaki slucaj), a i vec sam mu naglasila da nema seksa bez kondoma! (da mu ne bi bilo nismo znali...)

Lodana
16.04.2003., 12:34
I ne znam trebam li jos spomenuti da nisam primjetila nikakve izrasline dolje... pa ni ne znam u kojoj sam fazi hpv-a... vidim da su neki spominjali nekakve bradavice... :confused:

luca
16.04.2003., 12:41

Ne kuzim to... nikak mi nije logicno...

nisam virolog, pa cu ti odgovoriti samo sto ja mislim: sluznica usta i vagine nije identicna. ocito je dovoljno slicna da ju virus moze naseliti ali mozda nije dovoljno slicna.
mozda virus moze imati replikativnu fazu samo u epitelu sluznice vagine. dakle mozda samo u vagini moze biti dovoljno infektivnih cestica (slobodnih virusa).

verica
16.04.2003., 12:45
I ne znam trebam li jos spomenuti da nisam primjetila nikakve izrasline dolje... pa ni ne znam u kojoj sam fazi hpv-a... vidim da su neki spominjali nekakve bradavice... :confused:

HPV - a ima puno tipova, samo neki uzrokuju bradavice. Oni koji uzrokuju bradavice su obično niskorizični a tvoj je , kako si sama rekla, visokorizičan

indian
16.04.2003., 12:45
I dejt je dogovoren i potvrdjen... Ponest cu 3 kondoma (za svaki slucaj), a i vec sam mu naglasila da nema seksa bez kondoma! (da mu ne bi bilo nismo znali...)

Lako što je dejt dogovren, ti si i sex već dogovorila :D

Nego, palo mi na pamet..kako ti misliš skrivat da imaš HPV..mislim iza vi toga da ti je oralni sex zabranjen?

Ne pitam ovo iz nikakve sprdačine (nije lako bit u tvojoj koži) nego, eto, zanima me?

Usagi
16.04.2003., 13:11
Jos nesto... svi oni koji su mi gore kvocali po glavi kako se virus siri zbog ljudi poput mene i koliko sam samo neodgovorna jer cu svjesno ici s tim da mogu zaraziti i druge , da li znate da se virus moze dobiti i u BAZENU? Preko rucnika? (Mislim da sam tako nesto procitala).

Moja ga je prijateljica, navodno, dobila kupajući se u kadi u nekom hotelu. I baš sam jutros pričala spodobi s kojom živim o ovom topicu, misleći pritom kako se kondomi jedini način zaštite, i na to koliko ih on ne voli.:(

Lodana
16.04.2003., 13:13
Ne znam, ja se sjetila ovoga sa ustima i tamo dolje... pa furam neku svoju logiku...

Ne znam, stvarno ne znam...

Znam da mi je oralni zabranjen, ali mislim da se necu toga drzati... :o Pa kako cu?? Seks bez oralca... to nije to!

A tko zna, buduci da za njega znam da ima burnu proslost, mozda i on ima hpv, ali nema pojma da ga ima... ili mozda cak i zna... sanse su vjerojatno 50:50.

U oralac cu se upustiti, ali bez kondoma nece ici... pa kak mu Bog da...

Ako mu virus dodje u usta, jel to automatski znaci da ga ima i dolje?

Nije mi toliko bed zbog hpv-a (nisam se dobro izrazila, ali ne znam kako bih drugacije) vec vise zbog oralca! :(

hpv cu nekako smiriti, ici redovito na ta premazivanja, raditi pretrage i sve sto treba, bit ce sve dobro.... ali kud bas oralac :(

indian
16.04.2003., 13:18
A tko zna, buduci da za njega znam da ima burnu proslost, mozda i on ima hpv, ali nema pojma da ga ima... ili mozda cak i zna... sanse su vjerojatno 50:50.

A odakle ti pravo da tako ovlaž zaključuješ i njega izlazeš riziku? ..taj dio stvarno ne mogu shvatit :confused:

luca
16.04.2003., 13:24
sanse su vjerojatno 50:50.

to ne mozes nikako znati (kolike su mu sanse).

ima ljudi (cak jako mladih) koji obole od teskih bolesti ili poremecaja, pa ne mogu vise nikad u zivotu hodati, trcati, plivati... ima ljudi koji dozivotno moraju uzimati neke lijekove i cijeli zivot paziti sto jedu, sto piju, kako zive...

ti vise neces imati sexualni zivot kao prije (ako si razumna i odgovorna osoba, a ja racunam da jesi samo se nisi jos pomirila s novonastalom situacijom. zelis nesmetano zivjeti kao prije i ne prihvacas da to vise nije moguce). ali to nije drama. mozes imati i sexualne i ljubavne veze i uzivati u zivotu.

ne treba dramatizirati vise nego sto je potrebno. pokusaj realno sagledati svoju situaciju.

Usagi
16.04.2003., 13:26
A kaj ako on tebi bude htio raditi oralac?

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 13:29
Originally posted by luca
da mi muz pouzdano ima HIV, shevila bih se s njim, po mogucnosti s kondomom. sa super zgodnim Amerom se ne bih shevila bez kondoma (ako bih se uopce shevila, jer morske veze mi nisu jaca strana), barem ne prvih nekoliko mjeseci (sumnjam da bi ta "veza" uopce trajala toliko ;) )

moja pametna Lucica je naravno skuzila kaj sam mislila :))) :lux: :kiss:

luca
16.04.2003., 13:34
moja pametna Lucica je naravno skuzila kaj sam mislila :))) :lux: :kiss:

kad skuzim sta Aganor prica kako ne bih skuzila tebe :)

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 13:36

da si malo inteligentnija, skuzila bi da sam izljecila stavila pod navodnike... i da to mojoj izjavi daje malo drugaciju konotaciju ;)

a cititrat cu jos jednu pametnu zenu na ovom topiku :)))

HPV se ne može 'izliječiti' u smislu da se ne može eliminirati iz organizma, ali se jačanjem imuniteta virus očito može 'smiriti' - mnogim ženama je nakon raznoraznih terapija nalaz na HPV negativan.

moje drugo "glupo" pitanje je Luca skuzila... stoga nemre biti bas toliko glupo ;) :D :)

magdalena99
16.04.2003., 13:42
mehanizam kojim se hpv ponovno aktivira nakon latentne faze slican je kao i kod herpex simplex virusa. pa tko razumije-razumije.
da se hpv virus smiruje, i da nakon toga vise nema rizika, to je najveca glupost koju sam procitala.
virus se ne smiruje, vec samo ceka novu priliku.
svaki malo jaci stres ili slabljenje imunoloskog sustava, moze g aaktivirati, bas kao sto je to slucaj sa herpesom na usnama koji se javlja nakon npr. gripe. naravno, kod osoba koje su nosioci virusa.

hpv visokog rizika znaci upravo to sto mu naziv govori-visoki rizik za nastanak tumora.

ispricavam se sto sam nekoliko puta editirala post.

Lodana
16.04.2003., 13:44
Joj, luca, ne zelim citati ono sto ne zelim citati. Nemoj se ljutiti.

Seks sa kondomom nije bauk, ali oralca se ne odricem! I tocka!

Uostalom, i ja sam hpv dobila ni kriva ni duzna, a tek imam 2 godine staza i zajebala sam se sa trecim! A imam nepunih 20... dakle, 19 cak! A tek sam pocela sa seksom... ni orgazma jos pravoga ne iskusih...

I zivjet cu normalno, zaboli me ona stvar za cijeli svijet! I ja sam najebala slucajno, ostali neka svatko brine za sebe... jebe se meni..

Eto... sad sam bas bijesna sto sam se tako zajebala sa onim debilom! Trecim po redu... a u pizdu materinu... i nek sve ide u *****... (lakse mi je kada prostacim, slobodno nek moderatorica cenzurira ak zeli)

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 13:45
kad skuzim sta Aganor prica kako ne bih skuzila tebe :)

sorry, ali mislim da sam bila malo razumljivija od Aganora :D

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 13:48

Uostalom, i ja sam hpv dobila ni kriva ni duzna, a tek imam 2 godine staza i zajebala sam se sa trecim! A imam nepunih 20... dakle, 19 cak! A tek sam pocela sa seksom... ni orgazma jos pravoga ne iskusih...

I zivjet cu normalno, zaboli me ona stvar za cijeli svijet! I ja sam najebala slucajno, ostali neka svatko brine za sebe... jebe se meni..

Eto... sad sam bas bijesna sto sam se tako zajebala sa onim debilom! Trecim po redu... a u pizdu materinu... i nek sve ide u *****... (lakse mi je kada prostacim, slobodno nek moderatorica cenzurira ak zeli)

Lodana, zakaj onda uopce trazis neciji savjet ako si vec odlucila "zaraziti" svakog buduceg partnera???

luca
16.04.2003., 13:49

ne ljutim se, uopce :) (ako nisi primjetila za razliku od nekih, ja ti nisam i nemam namjeru reci ista ruzno)

predlazem ti da sad bjesnis rijecima koliko ti treba. a kad se smiris i shvatis da si odgovorna osoba od 19 godina (dakle ne od 10, koja ce biti ljuta na svjetska nepravde i zeljeti se osvecivati), onda ces smirenije razmisljati.

nije ti lako, nikome na tvom mjestu ne bi bilo. ipak, nekako sam sigurna da kad prodje bijes, ljutnja, tuga i osjecaj zajebanosti, da ce prevladati razum :)

verica
16.04.2003., 13:49
magdalena, mi se - barem ja - služimo laičkim rječnikom, zato i stavim riječ pod navodnike jer mi je i samoj jasno da mi terminologija baš nije bajna. No činjenica je da je test na HPV mnogim ženama nakon liječenja, ili bolje rečeno, nakon raznoraznih tretmana negativan. Nitko ovdje nije napisao da je virus izlječiv ili da ga se može potpuno eliminirati iz organizma.

luca
16.04.2003., 13:50
sorry, ali mislim da sam bila malo razumljivija od Aganora :D

jesi, ali ja sam na njemu ispekla zanat :D

indian
16.04.2003., 13:52
nije ti lako, nikome na tvom mjestu ne bi bilo. ipak, nekako sam sigurna da kad prodje bijes, ljutnja, tuga i osjecaj zajebanosti, da ce prevladati razum :)

Je, samo što je dejt danas :rolleyes:

Al što reče Usagi:

magdalena99
16.04.2003., 13:52
Originally posted by verica
magdalena, mi se - barem ja - služimo laičkim rječnikom, zato i stavim riječ pod navodnike jer mi je i samoj jasno da mi terminologija baš nije bajna. No činjenica je da je test na HPV mnogim ženama nakon liječenja, ili bolje rečeno, nakon raznoraznih tretmana negativan. Nitko ovdje nije napisao da je virus izlječiv ili da ga se može potpuno eliminirati iz organizma.

mozda je to i istina, ali imam dojam da neki ljudi zele reci da je nakon sto se stanje smiri i napravi kura s lijekovima prica oko hpv-a gotova. nije gotova nazalost.

to sto je test negativan ne mora znaciti nista.

luca
16.04.2003., 13:54
Je, samo što je dejt danas :rolleyes:

ne znam zasto je ODLUCENO da danas na tom dejtu mora past sex ;) mozda danas moze biti znjaranja a za koji dan (kad se malo stvari u glavi srede i smire), moze biti neki odgovorni sex...

Princeza
16.04.2003., 13:58
Lodana, zakaj onda uopce trazis neciji savjet ako si vec odlucila "zaraziti" svakog buduceg partnera???

Ovo je poanta svih mojih postova Lodani, sazetih u jednoj jedinoj recenici. :top:

Princeza
16.04.2003., 13:59
Originally posted by Usagi

Mislim da ce Lodani teze past ako ne bude htio. :D

indian
16.04.2003., 14:00
ne znam zasto je ODLUCENO da danas na tom dejtu mora past sex ;)

Ne znam ni ja :D..ona tako kaže, a vidiš da ona zna šta želi :rolleyes:

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 14:05
daysleeper --> vidjela sam navodnike, citirala sam tu recenicu unatoc navodnicima jer mislim da zvuci jako optimisticno za osobe koje imaju HPV.

Nazalost, neke od tih osoba imaju mentalni sklop kao Lodana pa ce shvatiti da sa nekom cudotvornom gljivom mogu izlijeciti HPV. Ne mogu.

znas ti dobro kaj sam mislila s tim "izljecila" ...samo sa svojim patronising stavom mi zelis spustiti.... jer ti tenutno nisam simpaticna i hvatas se za svaku moju ambivalentnu rijec...

ja nikako nisam sugerirala da se HPV moze izljeciti gljivom... no da je njoj to pomoglo... jer joj je vec nekoliko godina nalaz na HPV negativan...

nek ljudi vjeruju u benefite Alternativne medicine... nekima je pomogla.... neki su skepticni... necu sad ulaziti u to koliko je ona stvarno efektivna... no posto znam za slucaj gdje je djevojka "izljecila" HPV shitake gljivama.... mislim da je relevantno bilo i za spomenuti...

Sve ovo slici na onaj:

Ujutro, nakon "one nigt stand-a" (Ibiza :rolleyes: )

ONA: "Cuj, ti si siguran da nisi HIV +"
ON: "Da, jesam, zasto ???"
ONA: "Ma, samo pitam, ne bih to htjela ponovno dobiti..." [/B] ;)

ovaj vic je toliko blesav, a jos je blesavije kaj se njime referiras na neke moje izjave... jer to pokazuje nedostatak adekvatnog rezoniranja i povezivanja kod tebe...

Pale Blue Eyes
16.04.2003., 14:12
Originally posted by Princeza
Ovo je poanta svih mojih postova Lodani, sazetih u jednoj jedinoj recenici. :top:

Princeza, ja sam kao i Luca :))) probala razumjeti stav jedne ocajne, mlade i neizivljene djevojke... i dokle god je pricala da ce koristiti kondome... davala sam joj podrsku... kad je napisala da ce imati oralac...uprkos cinjenici da je svjesna kako time moze prenjeti virus svojem partneru.... tu joj moja podrska prestaje... a i nekako mi se cini da je Sef bio u pravu :D

luca
16.04.2003., 14:15
ja jos uvijek mislim da je ona ljuta i bijesna i pise u afektu :)

(ma nije valjda Seti? :eek: :rolleyes: :D )

indian
16.04.2003., 14:22
(ma nije valjda Seti? :eek: :rolleyes: :D )

Ko to kaže? :eek:

Ne vjerujem, ja 'znam' djevojku s LJESa gdje je pisala kako ona koga poželi i dobije, i kako je to do sad tako bilo, pa mora i ubuduće, naime, to je dobro za njen ego :rolleyes:

luca
16.04.2003., 14:30
Ko to kaže? :eek:

nije li to Shefova teorija?

Silvac
16.04.2003., 15:10
Lodana, danas je big day, zar ne?? :D :D :D

i?

UnExpected
16.04.2003., 15:28
Uh. Procitala sam prvih par i zadnjih par postova. što još reći.
Cura lupa gluposti ili vas sve zeza.

Veli da je spavala s tri tipa. I stalno priča da je zadnjeg ona zarazila. A možda je on nju?
Uglavnom, dok se na njemu ne napravi testiranje, ne može se znati je li ga ili nije zarazila.

Samantha
16.04.2003., 15:31
Uglavnom, dok se na njemu ne napravi testiranje, ne može se znati je li ga ili nije zarazila.

ako ga nije zarazila,zarazit ce ga,ima ga u planu.;)

sunshine
16.04.2003., 16:22

svaka cast curo :flop: :mad: :bljak:

nadam se da moja djeca nikada nece naletjeti na nekoga kao sto si ti fuj :flop:

Samantha
16.04.2003., 16:52
Eto... sad sam bas bijesna sto sam se tako zajebala sa onim debilom!
a ja zalim sve one koji ce se zajebat s tobom debilusom

Cro-cutie
16.04.2003., 17:33
Originally posted by sunshine
svaka cast curo :flop: :mad: :bljak:

nadam se da moja djeca nikada nece naletjeti na nekoga kao sto si ti fuj :flop:

I ja se nadam da necu moja takva biti. Pa nek budu glupe ko mamica (jelda, PBE) a samo da ne budu kao Lodana. ;)

Curu ne krivim zasto ima HPV. Moze nas svatko dobit bilo kakvu bolest ako se dobro ne pazimo. Al gadi mi se kako se mala ponasa djetinjasto. Njoj uopce nije briga ako ce moci roditi djete za 5-10 godina, ili posljedice te bolesti (cervical cancer). Umjesto da ide hitno na kontrolu, mala je sada u brigi jer nezna kako ce joj ic dejt.

Stvarno jadno.:flop: