PDA

View Full Version : karcinom - molim pomoc!

TsunamiGirl
23.05.2005., 08:55
Pozdrav svima,

mojoj mladjoj sestri su prije nekoliko dana dijagnosticirali karcinom debelog crijeva, koji se proširio jako. Odstranili su joj debelo crijevo, ali jako puno toga je ostalo. Svi smo u totalnom šoku i o tome ništa ne znamo.

Gotovo ništa ne jede (ne može!) i stalno slabi, a da bi mogla na kemoterapiju i zračenje mora ojačati. Ne znam što da radim. Skinuli su je s infuzije, kažu počela jesti. To što ona pojede nije vidljivo prostim okom.

PLIZ help!
Kad može najranije na zračenja i kemoterapije poslije operacije? Bojim se da je ovo utrka s vremenom!

Zna li neko za nekog alternativca s rezultatom?

Aloa vera u kom obliku? Kapsule? Jel to neki sirup? Što konkretno? I na koji način?

Svaka pomoć mi je dobrodošla!!!

HVALA

p.s.
kako doći na Institut za tumore na terapiju ? Jel treba veza? Jel itko ikad bio u savjetovalištu za obitelj?

p.s.
Molim moderatora da mi ne obriše post. PLIZ!

Malta
23.05.2005., 08:56
:(

daj kopiraj ovaj topic i na Zdravlju!

monique
23.05.2005., 12:02
Na institut za tumore možeš doći i bez veze, samo s uputnicom. bar je moja majka tako nakon što su joj otkrili karcinom. Operirana je, ležala tamo, i odmah dobila kemoterapiju. Poslije prvog davanja išla odmah doma, a na svaku slijedeću je došla, primila je i išla odmah kući. Međutim govorim o karcinomu dojke tako da ne znam kako je u slučaju karcinoma debelog crijeva :(

Ono što je ona koristila u enormnim količinama je sok od cikle, tahebo čaj (ne znam jel se baš tak piše) koji se kuha koliko se sjećam u destiliranoj vodi. I koristila je megamin.

Za vrijeme kemoterapije radi smanjenja mučnine pila je tablete zofran. Malo joj je manje bilo mučno, no ipak nedovoljno manje tako da ne samo da nije jela, nego ništa nismo smjeli ni kuhati kod nje u stanu jer bi joj od svakog mirisa bilo zlo :(

Za nekog alternativca koji bi pomogao zaista ne znam, nažalost.

Šaljem vam svima skupa puno ljubavi :grli:

Noemi
23.05.2005., 12:11
Znam nekog tko bi joj mogao pomoci,mozda malo,mozda puno,to ne znam.Znam da je osoba postena dovoljno da kaze da ne moze pomoci ako ne moze.

Javi mi se na pm ako te zanima.

globus
23.05.2005., 12:40
monique kaže:
Ono što je ona koristila u enormnim količinama je sok od cikle, tahebo čaj

potpisujem! mrkva i cikla. osnovna stvar je podići imunitet i ne jesti šećere i puno masti. Po mogućnosti prijeći na vege ili makrobiotičku prehranu. Navodno su dobre i omega3 kiseline. I eventualno Aloe vera, Noni i sl.

dodouprolazu
23.05.2005., 13:14
Za jacanje organizma, naribati friske cikle, jabuku i mrkve (najbolje ako imas neki sokovnik) i to smiksati i tako piti svaki dan, pol litre ili vise. Time se "dizao" jedan clan sire obitelji, nakon svakog novog napada- radilo se u multi sklerozi.

Ma kakvo prelazenje na vegetarijanstvo. Sad nije vrijeme da osoba drasticno promijeni prehranu a pogotovo ne da se okrene samo biljkama. Moze meso, ne mora pohana snicla, moze kuhano od prsa, piletina, puretina, riba, moze i komadic krte teletine.

globus
23.05.2005., 15:50
dodouprolazu kaže:
Ma kakvo prelazenje na vegetarijanstvo. Sad nije vrijeme da osoba drasticno promijeni prehranu a pogotovo ne da se okrene samo biljkama. Moze meso, ne mora pohana snicla, moze kuhano od prsa, piletina, puretina, riba, moze i komadic krte teletine.

Nisam rekao odmah. Ali kolesterol pomaže razvoju raka, to je čini mi se i dokazano. 'Lagana' mesa mogu proći, ali svinjetine bi se npr. trebalo svakako kloniti...Kao i svega prženog itd. itd. Inače cikla ne pomaže dizanju imuniteta, već navodno njena boja je ta supstanca koja 'liječi'. Plus naravno minerali iz nje koji su OK itd. itd.

Btw, nisu rijetki oni koji su se tako izličili makrobiotičkom prehranom. No istina, svakome odgovara malo drugačiji pristup problemu; ne pomaže svima sve isto...

kemik
23.05.2005., 15:52
globus kaže:
kolesterol pomaže razvoju raka

već navodno njena boja je ta supstanca koja 'liječi'.

:horor: :horor: :horor:

Stvarno si postao opasan sa svojim glupostima

globus
23.05.2005., 16:06
kemik kaže:
:horor: :horor: :horor:

Stvarno si postao opasan sa svojim glupostima

mislim da ovo nije tema za liječenje tvojih frustracija, neupućenosti i neznanja na meni...ako misliš pomoći, pomogni curi, ako ne, bolje šuti...:flop:

globus
23.05.2005., 16:07
Uglavnom, prioritet je svakako da ostvari uvjete i ode na kemo, gotovo pošto-poto....

kat
23.05.2005., 16:16
moj otac vec 4 godine ima rak..
nazalost je kod njega izljecenje nemoguce jer su metastaze na limfnim cvorovima i sada na plucima..
par godina je isao na kemoterapiju i cijelo vrijeme je uzimao razne prirodne stvari i jako dobro je podnosio terapije .. znaci fizicki..
pokusati cu se sjetiti sto sve je uzimao:
-tahebo caj (vec gore naveden)
-aloe vera (mozes u ljekarnoj dobiti.. 100% sok.. bar tu u njemackoj moze)
- od same aloe vere (znaci kaktusa) se moze napraviti nekakav lijek.. ako te recept interesira budem pitala mamu i saljem ti ga na pm.. isto tako imamo par kaktusa pa kad bih dolazila u cro mogu ti ih i donijeti)
- jaja od prepelice (ne peci ne kuhati nego ih onak popiti)
- svedska grancica ? mislim da se tako zove
- ciklu
- bah nemrem se sjetiti al od pcela isto nesto..

isto tako zena od brata je imala rak koji je na srecu izlijecen.. ona si je pravila nekakav saft od gljiva.. ako te interesira mogu je pitati sta je tacno koristila..

-po mogucnosti smanjiti ili ako je moguce prestati jesti meso..
-makrobiotika

u srijedu idem u posjetu kod svojih pa bih ti za vikend sve tacnije mogla napisati ako zelis.. u biti cu telefonirati sa svojima danas sutra pa bih mogla pitati i detaljno ti napisati...

i sto je jako bitno: pozitivno razmisljati! (znam da je u takvim situacijama to tesko ali vjeruj mi jako je bitno.. ona sama ne smije odustati nego se boriti)

zelim joj puno srece i snage a i svima vama jer jako dobro znam kako je sve to tesko za nju pa i za ljude oko nje...

parabola
23.05.2005., 18:54
probaj nabaviti kapsule ili nešto s kurkumom (od korijena biljke Curcuma longa). znam da kod nas ima prah kao začin, ali kapsule imaju veću koncentraciju aktivnih tvari il nešt. navodno ima antitumorno djelovanje. progooglaj, raspitaj se i sretno!

Tija
23.05.2005., 19:20
dodouprolazu kaže:
Za jacanje organizma, naribati friske cikle, jabuku i mrkve

po 20 dkg mrkve, jabuke i svježe cikle, sve strpati u sokovnik. Koliko ispadne soka toliko dodati meda. Piti nekoliko žlica dnevno.
Navodno odlično za imunitet, kažem navodno jer nisam probala al to mi je preporučio jedan travar.

Sretno :grli:

dodouprolazu
23.05.2005., 21:03
Tija kaže:
po 20 dkg mrkve, jabuke i svježe cikle, sve strpati u sokovnik. Koliko ispadne soka toliko dodati meda. Piti nekoliko žlica dnevno.
Navodno odlično za imunitet, kažem navodno jer nisam probala al to mi je preporučio jedan travar.

Sretno :grli:

Hvala na pojacanju :) je ide i med, to sam zaboravio.

soks
23.05.2005., 21:12
Kad sam surfala po internetu pročitala sam da whey proteini sirutke koje inače koriste sportaši da se zjačaju podiže imunitet i dobro djeluje kod raznih boleština između ostalog i u slučaju karcinoma.

http://www.agram89.com/?ID=24

http://www.healthe-livingnews.com/articles/natural_cancer_prevention_whey_protein.html

Kris79
23.05.2005., 22:17
Tsunami,

Imala ja slucaj tumora u siroj obitelji.
Makrobiotika je bila od velike koristi.

Znam jednu alternativku.
Meni osobno izljeci svaku bolestinu za koju joj se obratim.
A znam i da se abvi tumorima.
I nije bas toliko alternativna tipa - carala barala.
Kad bolje razmislim opce nije alternativna.
Enivej, detalji na PM.

kemik
24.05.2005., 07:30
dodouprolazu kaže:
Hvala na pojacanju :) je ide i med, to sam zaboravio.

nama su, za vrijeme spremanja i uzimanja tog napitka, onkolozi savjetovali da NE stavljamo med. Objasnjenje je bilo jasno, i zaista logicno: med je vrlo hranjiv, sa punonutricionisticki vrijednih sastojaka. od njega koristi imaju sve stanice naseg organizma, a ponajvise one koje se najbrze dijele. A koje su te? Pa stanice metastaza, of kors. Nekoliko onkologa je savjetovalo da izbacimo med, tim vise sto je moja mama do pred sam kraj dobro jela...

Eto, moje iskustvo, tek tolko da znate...

verica
24.05.2005., 07:52
Tsunami girl, jako je teško dati savjet u ovakvoj situaciji, jer to sa sobom nosi neku vrstu odgovornosti. Ja bih vrlo rado preporučila makrobiotiku, ali ako se na to odlučite morali bi biti svjesni da taj izbor zahtjeva dosta ulaganja, i financijskog i ulaganja svog vremena. Treba svakako ići na konzultacije kod učitelja makrobiotike da napravi plan i program za tvoju sestru, oni će sigurno tražiti da onaj tko će za nju kuhati završi neke tečajeve. Isto tako mislim da bi mogli dobiti preporuku da se uopće ne ide na kemoterapiju, što je svakako jako teška odluka. No, evo, ako želite razmisliti o tome možeš potražiti knjigu autora Michia Kushia "Prehranom protiv raka"; a adresa na koju se u Zagrebu možeš javiti je Makronova centar u Ilici 72. Čovjek sa kojim možete razgovarati zove se Zlatko Pejić.

dodouprolazu
24.05.2005., 08:48
kemik kaže:
nama su, za vrijeme spremanja i uzimanja tog napitka, onkolozi savjetovali da NE stavljamo med. Objasnjenje je bilo jasno, i zaista logicno: med je vrlo hranjiv, sa punonutricionisticki vrijednih sastojaka. od njega koristi imaju sve stanice naseg organizma, a ponajvise one koje se najbrze dijele. A koje su te? Pa stanice metastaza, of kors. Nekoliko onkologa je savjetovalo da izbacimo med, tim vise sto je moja mama do pred sam kraj dobro jela...

Hm, ima smisla.

TsunamiGirl
24.05.2005., 09:04
Hvala svima na komentarima, svi su dobrodošli! Posebno oni iz iskustva. Posebna priča je psihologija i teret obitelji, ali meni ništa nije teško. Više me brine što ju starci guše i plaču, imam dojam da će ju oni dotuć. Najradije bi im zabranila da dolaze, samo da mogu.

Ne dam se i ona se ne da.

Na brzinu, vezano uz med - ne smije se davati šećer, pa vjerujem ni med. Vjerojatno bi potaknulo širenje i dijelenje stanica....

Jurim dalje. Cats mi je napisala jednu dobru stvar - treba nekoga uz koga će se osjećati sigurno i voljeno. Jer nju je strah da je pri kraju života. Lako je za naše strahove. Pitam se jer se ovako nešto moralo dogoditi da joj kažem koliko ju volim :(

Uranus
24.05.2005., 09:23
Znaš što ću ti ja reći iz iskustva Tsunami.

I ja imam sestru i imala sam kemić i sva ta sranja.

I moja sestra je dizala toliku paniku oko toga, da kad bi mi došla u posjet ja sam nju morala smirivati, i čak vikati na nju.

Kažeš, lako je za naše strahove, ali ti taj svoj strah prenosiš nesvjesno na sestru.

Ja se sjećam kad sam bila u bolnici, sve bolesnice su samo kolutale očima na svoje panične posjetioce.

Vi samo radite probleme. To je činjenica.

A svi bolesnici dobiju unutarnju snagu i ako se ne paničari oko njih možda čak uspiju uhvatiti i malo unutarnjeg mira.

TsunamiGirl
24.05.2005., 10:26
Moja sestra ne paničari!

Naravno da mi moramo biti jaki.

Uranus
24.05.2005., 11:24
TsunamiGirl kaže:
Moja sestra ne paničari!

Naravno da mi moramo biti jaki.

Bolesniku je uvijek psihički lakše, nego onima oko bolesnika.

Nisam ja ni govorila o tome da bolesnici paničare, nego da njihovi bližnji paničare...ili to od panike nisi uspjela uvidjeti?;)

Jeste joj nabavili onu 'tekuću hranu'? Čula sam da je doktorica onkolog to savjetovala jednoj curi koja isto tako nije mogla više jesti.

hummer
24.05.2005., 11:59
Uranus kaže:

Jeste joj nabavili onu 'tekuću hranu'? Čula sam da je doktorica onkolog to savjetovala jednoj curi koja isto tako nije mogla više jesti.

tekuća hrana je ustvari ISHRANA NA RAZINI STANICA ili jednostavno Stanična ishrana ("cellular nutrition") .. :top:

No, nešto slično tome mnogi već razumiju ...
Kada organizam odbija funkciju prerade hrane onda se primjenjuje infuziji, što je sličan primjer kako sve ono što je najneophodnije organizam primi na najbrži mogući način.
Stanična ishrana je nešto slično, sigurnost da smo našem organizmu dali SVE hranjive tvari koje su mu potrebne (ali kroz tekući obrok). Ta sigurnost je vrlo potrebna s obzirom da više ne možemo kontrolirati kvalitetu klasične hrane koju danas jedemo, niti koliko smo čega unijeli kroz tu hranu.

da malo i objasnim ..

Odavno je poznato da je dobra, prirodna i zdrava hrana potrebna organizmu da bi se održala vitalnost i zdravlje. Odavno je poznato da tijelu trebaju bjelančevine, ugljikohidrati, masti, esencijalne kiseline, vitamini i minerali. Ono što je novo, to je otkriće da je hrana samo jedan aspekt ishrane. Velika je razlika između prehrane i Stanične ishrane. Hrana je ono što jedemo, a Stanična ishrana je ono što je došlo do stanica vašeg organizma.
To je potpuno novi, drugačiji koncept ishrane, novi koncept zdravlja. To nije proizvod, to nije sastojak, to je tehnologija koja dovodi hranjive tvari do stanica.

Ono što zbunjuje mnoge je činjenica da ne možete biti sigurni da je hrana koju jedete došla do vaših stanica i ishranila ih. Ako vam je organizam izložen stresu, bolesti, iscpljenosti, kemijskim supstancama, lijekovima ili ako rabite alkohol, kavu ili nikotin, vaše stanice vjerojatno ostaju gladne. Velika je razlika u hranjenju usta i želuca i ishrani stanica.

Sve dok vaše stanice ne budu zdrave ni vi nećete biti zdravi! Tajna zdravlja i dobre ishrane je u tome da budemo sigurni da su stanice tijela (stanice mišića, stanice mozga, srca …) pravilno i potpuno nahranjene. Nije važno samo što jedete, nego da tijelo tu hranu može probaviti, apsorbirati i, najvažnije da može biti asimilirana na razini stanica!
Tajna ovoga "čuda" je u tome da je to hrana dizajnirana, formulirana i pripravljena tako da HRANI VAŠE STANICE! A kada vaše stanice dobivaju pravu hranu – osjetit ćete zadivljujuće promjene u vašem zdravlju.
Sve je to i naučno dokazano (UCLA) i potvrđeno u praksi, rezultati su zaista fenomenalni i zaista su vrijedni svake pažnje.
Ljudi koji koriste Staničnu ishranu više ne odlaze doktoru, više ne piju lijekove, više ne spavaju popodne, ne boli ih glava, više nisu tmurni i neraspoloženi! To je samo od pravilne Stanične ishrane, ne od nikakvih drugih terapija.

Moderna medicina traži lijekove za mnoge bolesti. Obratite pozornost da doktori koriste izraz “tretman”. Oni vas prvo “dijagnosticiraju” pa onda “tretiraju”. Ja govorim o ISCJELJENJU! Iscijeliti znači ponovo postati pun, cijel. Ponovo postati onakvi kakvi ste bili - mladi i zdravi! Što biste više željeli? Biti tretirani ili biti iscijeljeni? Sposobnost tijela da ponovo postane cijelo, da se prirodno iscijeli kada za to dobije šansu, sredstvo, Staničnu ishranu, izgleda kao čudo. Ali to nije čudo! Vaše tijelo je čudo. Ali vi ga hranite. O vama ovisi želite li biti iscijeljeni! Staničnom ishranom će se promjeniti zdravstveno stanje svijeta.

"mi smo ono što jedemo, o hrani ovisi naša snaga, naše zdravlje, naš život .. neka hrana bude vaš lijek a ne lijekovi vaša hrana" (Hipokrat)

:W

kemik
24.05.2005., 12:02
lahor... :ceka:

xxGaladrielxx
24.05.2005., 12:07
TsunamiGirl, si pogledala pvt?

hummer
24.05.2005., 13:01
kemik kaže:

O hranjenju stanica i imunološkom sustavu koji je ustvari najbolji obrambeni mehanizam protiv razvitka karcinoma na zanimljiv način je napisao Morph, vrijedi pročitati:

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=95690

dodouprolazu
24.05.2005., 14:39
hummer kaže:
O hranjenju stanica i imunološkom sustavu koji je ustvari najbolji obrambeni mehanizam protiv razvitka karcinoma na zanimljiv način je napisao Morph, vrijedi pročitati:

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=95690

Ovo je ispod svake granice dobrog ukusa, pa i ovdje pokusavate prodati te svoje cudesne praske :flop: Nevjerojatno :mad:

Morph
24.05.2005., 21:01
kemik kaže:

stanice karcinoma posjeduju glukozu u bliku glikogena, i za svoj metabolizam koriste uglavnom glukozu ali je iskorištavaju samo polovično, jer usprkos dostatnoj količini kisika koriste anaerobni put razgradnje.

To je nešto kao da imaš podtanara koji ne plača režije, a za zagrijavanje svoje sobe grijanje mu je uvijek odfrljeno na max., i pa još k tome ima otvoren prozor. Potrošnja energije je enormna, a ovaj se još teritorijalno širi na nove sobe.

te@
24.05.2005., 22:52
Što se tzv. klasične medicine tiče - doktorica Grgić na Rebru (radiologija & kemoterapija) je izvrsna. Osim što je vrhunski stručnjak, ima onaj prijeko potreban touch za pacijente. Iz osobnog iskustva govorim.

NoWa
24.05.2005., 23:07
TsunamiGirl kaže:
Kad može najranije na zračenja i kemoterapije poslije operacije? koliko ja znam, nakon tjedan dana vec.

TsunamiGirl kaže:
Zna li neko za nekog alternativca s rezultatom?
Aloa vera u kom obliku? Kapsule? Jel to neki sirup? Što konkretno? I na koji način? probala sam na roditeljima apsolutno sve.
nista:(
ipak, postoji nekoliko vrsta tumora i nisu svi jednako opasni. kod nekih je izljecenje itekako moguce tako da bi ovakve stvari eventualno i mogle poboljsati/ubrzati proces ozdravljenja.
al nemoj se oslanjat na alternativu previse..

TsunamiGirl kaže:
kako doći na Institut za tumore na terapiju ? Jel treba veza? ima malo mjesta pa je bolje ako te netko "progura". ako si iz zagreba ne treba veza, ako nisi vjerojatno da. inace te salju u maticne gradove na ljecenje.

ako ti seka bude isla na kemoterapiju i zracenje, ocekujte da joj bude zlo od toga, al to ne znaci nuzno da su stvari lose. drzi se:grli:

Cats
24.05.2005., 23:13
Večeras čitam u novinama da je u Kliničnom centru u Ljubljani pred par dana predstavljen lijek kojeg su počeli koristiti nedavno a izgleda da izuzetno smanjuje mučnine izazvane kemoterapijom. Proizvodi ga Merck&Co, pripada u novu klasu lijekova NK1 (tako piše) a liječnica koja je o tome govorila je onkolog i zove se prof. Tanja Čufer.

Samo kratka vijest je, nema podrobnosti. Iako vjerujem da bi na Onkološkom institutu znali o čemu se radi - probaj nazvat i pitat.

te@
24.05.2005., 23:25
NoWa kaže:
al nemoj se oslanjat na alternativu previse..

Ja bih preformulirala malo, pa rekla - ako i posegneš za alternativom, nemoj nikad ignorirat ili zanemariti klasičnu medicinu.

A iz perspektive osobe koja je u obitelji imla nažalost dva puta to iskustvo ću ti reć' - probaj sve. SVE!
I nikad se ne obaziri na spike kako se boriš s vjetrenjačama. Onaj tko nije imao to iskustvo, jednostvano ( i hvala bogu) ne zna. Držim fige seki i tebi! :)

Tijana
25.05.2005., 01:36
Tsunami, drži se! :kiss:

Ako niste našle alternativca, javi se na PM pa ti šaljem broj.

LeeLooo
25.05.2005., 02:56
da, tekuca hrana, Fresubin Energy DRINK pokriva zdravstveno.
200ml=300kcal

ima raznih okusa, fini su, slicno ko shake... uostalom, poslala sam ti na pm

kemik
25.05.2005., 07:49
LeeLooo kaže:
200ml=300kcal

To i meni nitko ne vjeruje kak je taj napitak fini... Ja sam ocekivala da ce imat okus, kajjaznam, otopljene krede, kad ono oni se potrudili. Ima naravno nutra hrpu secera, pa je slatko, ali fiiiino...

hummer
25.05.2005., 08:28
te@ kaže:
Ja bih preformulirala malo, pa rekla - ako i posegneš za alternativom, nemoj nikad ignorirat ili zanemariti klasičnu medicinu.

A iz perspektive osobe koja je u obitelji imla nažalost dva puta to iskustvo ću ti reć' - probaj sve. SVE!
I nikad se ne obaziri na spike kako se boriš s vjetrenjačama. Onaj tko nije imao to iskustvo, jednostvano ( i hvala bogu) ne zna. Držim fige seki i tebi! :)

Složio bih se sa tobom, ne treba se odricat klasične medicine ali biljni pripravci mogu zaista puno pomoći u ozdravljenju.
Onaj tko nije vidio i osjetio promjene na sebi nakon uzimanja nekih biljnih pripravaka (npr. aloa vera) može samo nagađati kakvi su učinci.

Još nešto, biljke nisu alternativa jer je to postojalo i prije klasične medicine, prije je klasična medicina alternativa. .. :)

LeeLooo kaže:
200ml=300kcal

Moram priznat da i mene ovo zanima, ako netko ima nešto više o tome zamolio bih ga da napiše ovdje ili da mi pošalje na mail .. :)

NoWa
25.05.2005., 09:58
hummer kaže:
Onaj tko nije vidio i osjetio promjene na sebi nakon uzimanja nekih biljnih pripravaka (npr. aloa vera) može samo nagađati kakvi su učinci. ja nisam vidjela, a gle zacudo to su pili moji roditelji.

meni su isto kao i Tsunami napuhavali glavu s tim biljnim preparatima da dobijes nekakvu nadu i onda se samo jos vise razocaras kad to ne uspije.
biljni preparati ce pomoci u nekim slucajevima, kad karcinom nije od one dvije ubojite vrste, inace ne.
oprostiti sta sam surova, ali i otac i majka su mi umrli od raka. s tim da je majka prezivjela prva dva.
mislim da sam probala sve.:tuzni:

kemik
25.05.2005., 10:01
hummer kaže:
Moram priznat da i mene ovo zanima, ako netko ima nešto više o tome zamolio bih ga da napiše ovdje ili da mi pošalje na mail .. :)

Strucnjace za stanicnu prehranu (stogod to bilo), nije moguce da nikad nisi cuo za enteralnu prehranu? Ah, sad sam razocarana u tebe, a tako sam stekla povjerenje u tvoje znanje i iskustvo :tuzni:

enivej, imasovdje (http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/283/) nesto o tome, a ako te vise zanima, zuji sam po netu, to je ionako jedino sto znas...

mon
25.05.2005., 11:13
Ja sam mom tati narucila essiac caj iz Engleske. To je bila daleko jeftinija varijanta nego noni ili aloevera. Mislim da je oko $12 za jedan mjesec upotrebe, jer je potrebno piti u malim kolicinama. Mogu ti reci da mi svi mislimo da je njemo caj pomogao, bio je na operaciji prostate i onda je poceo piti taj caj i odmah se zdebljao i apetit mu je bio normalan, niti je trebao ici na kemoterapiju. Taj caj se inace moze piti i kao preventiva.
Malo si pogledaj na www.naturallythinking.com
ili na drugim web stranicama, ali ovi su najjeftiniji i salju odmah za 2-3 dana.

Uranus
25.05.2005., 11:47
Ne postoji nikakva čudotvorna trava za izliječenje od raka. Svi ovi biljni pripravci su jako dobri kao preventiva i za jačanje imuniteta organizma. Ali ni s tim ne treba pretjerivati jer ono što je lijek u malim količinama, to je otrov u većim.

Ali ja mislim iz osobnog iskustva da je jedan od najvažnijih faktora ovdje psihološki faktor. Ja sam viđala pacijente sa teškom dijagnozom, za koje doktori nisu mogli vjerovati kad su ih vidjeli da su to uopće njihovi nalazi. Ti ljudi su zračili duhom i optimizmom.

Nažalost, upoznala sam i one koji su sami sebi okončali život ne mogavši podnijeti taj teret bolesti, iako je za njih možda i postojala mogućnost ozdravljenja.

Ako netko ima i mnogo blaži oblik bolesti od ovog ovdje slučaja na forumu, i onda 'padne u komu', uvuče se u krevet iako se može kretati,.... normalno je da će mu se i zdravlje pogoršati.

A pogotovo kod slabine kod kemoterapije važan je psihički faktor. Dovoljno je pomisliti na nešto, neku hranu, ili one bočice ili igle pa ti dođe slabo, zato je važno da ne mislimo stalno o svojoj bolesti jer je time samo jačamo.

LeeLooo
25.05.2005., 12:48
Uranus kaže:
Ne postoji nikakva čudotvorna trava za izliječenje od raka. Svi ovi biljni pripravci su jako dobri kao preventiva i za jačanje imuniteta organizma. Ali ni s tim ne treba pretjerivati jer ono što je lijek u malim količinama, to je otrov u većim.

Ali ja mislim iz osobnog iskustva da je jedan od najvažnijih faktora ovdje psihološki faktor. Ja sam viđala pacijente sa teškom dijagnozom, za koje doktori nisu mogli vjerovati kad su ih vidjeli da su to uopće njihovi nalazi. Ti ljudi su zračili duhom i optimizmom.

Nažalost, upoznala sam i one koji su sami sebi okončali život ne mogavši podnijeti taj teret bolesti, iako je za njih možda i postojala mogućnost ozdravljenja.

Ako netko ima i mnogo blaži oblik bolesti od ovog ovdje slučaja na forumu, i onda 'padne u komu', uvuče se u krevet iako se može kretati,.... normalno je da će mu se i zdravlje pogoršati.

A pogotovo kod slabine kod kemoterapije važan je psihički faktor. Dovoljno je pomisliti na nešto, neku hranu, ili one bočice ili igle pa ti dođe slabo, zato je važno da ne mislimo stalno o svojoj bolesti jer je time samo jačamo.

moj tata je nazalost prije mjesec dana umro od raka limf.cvorova i metastaze na kostima, tako da na tom polju rekla bi znam i previse.
kad ti bliznji oboli od raka cesto se previse usredotocuje na podizanje imuniteta i na to se oslanja, a zaboravlja se da to nece izlijeciti rak. dakako, jako je bitno podic imunitet, i odrzat tezinu, no, jos jednom.. koliko to pomaze neznam , jer nazalost imam iskustva samo sa najgorim oblicima,neoperabilnim,
od svih za imunitet koji smo probali: najbolji vidljiv ucinak je imao BIOBRAN http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=27

NONI ,iz mog videnja,a bila sam 24/7 s tatom, je imao puno slabiji ucinak...

najbitniji je psiholoski faktor jer neki put je to jedino sto je ostalo: brinut da bolesnik ne pada u depresije.
ovisi od osobe do osobe kak reagiraju, i ozbiljnosti bolesti, al posto mi je vise clanova uze obitelji u zadnja 3 mj umrlo od raka, mislim da nepostoji netko tko moze normalno reagirat na spoznaju o smrti.
mislim da se najvise psihicki moze pomoc bolesniku tako da:
Ne izbjegavas temu RAK
ponasas se kao da je njegova bolest i tvoja.

kada ste svaki dan 6 mj na Onkoloskom odjelu KBC Rebra, i vidite svu tu tugu, proklinjete ovaj je... sustav koji baca pare i pare na razno razna sranja

i da, neznam jel tko bio na onkoloskom na rebru duze vrijeme al moram rec da mi se :bljak: :bljak: :bljak:
kad se sjetim onih bahatih doktora koji pod a) uzimaju koverte kad covjek je na samrti i kad ni kemo ni zracenje nemre dobit
b) moj tata je moro prvo smrsavit na 50kg da bi cijenjeni jeb. dr.Davorin Herceg mu SPOMENUO da POSTOJI zamjenska tekuca hrana koju pokriva dopunsko zdravstveno i da samo treba uputnicu od dr opce prakse
(ako netko dobije hercega nek se premjesti kod drugog onkologa-taj smo savijet dobili i od ostalog osoblja na onkologiji koje inace privatno poznamo)

Morph
25.05.2005., 15:42
LeeLooo kaže:
200ml=300kcal

ima nekakva kompletna tekuća hrana, u ljekarni oko 13kn, ja sam hranio dedu 84. god. nakon prometne nesreće (zveknuo ga auto na biciklu)
(inače nakon što nije 5 dana ništa jeo, dobio upalu pluća, kirurg mi rekao da ovo neće dobro završiti odlučio sam mu dati mali poticaj , mislio sam nabaviti jednu kvalit. američku hranu za koju sam imao prospekte (hrana je inače za mačke, toliko o okusu), no moj deda je imao sreće pa su u ljekarni imali ovu (manje kvalitetnu, ali ok)

Morph
25.05.2005., 15:53
LeeLooo kaže:
dr.Davorin Herceg mu SPOMENUO da POSTOJI zamjenska tekuca hrana koju pokriva dopunsko zdravstveno i da samo treba uputnicu od dr opce prakse
(ako netko dobije hercega nek se premjesti kod drugog onkologa-taj smo savijet dobili i od ostalog osoblja na onkologiji koje inace privatno poznamo)
i ja sam saznao da imaju američku konzerviranu tekuću hranu kasnije, ali se moj deda očito nije uklapao u protokol liječenja (nisam baš siguran da su liječnici krivi, sustav je u k...., mislim da se čak i liječimo pre dobro u odnosu na naše novčane mogućnosti)

a i ti kemoterapeutici, većina njih ne liječi (ne izlječuje rak) nego samo produžuje život (borba protiv raka traje do kraja života) (ovisi o vrsti raka i ostali detalji...)

Morph
25.05.2005., 15:56
kat kaže:
- bah nemrem se sjetiti al od pcela isto nesto..

matična mliječ

Morph
25.05.2005., 16:03
TsunamiGirl kaže:
p.s.
kako doći na Institut za tumore na terapiju ? Jel treba veza? Jel itko ikad bio u savjetovalištu za obitelj?

Klinika za tumore Ilica 197 ZG
imaju prostore za Hrvatsku ligu protiv raka
informacije 01/3772-111

Unutar Lige postoje klubovi - kolostomiranih osoba (operacija zbog raka crijeva)

inče ti kao sestra spadaš u visoko rizičnu skupinu za oboljenje (to sad nije bitno, ali promjena prehrane, makrobiotika, trebalo bi poradit na tome, cijela obitelj)

LeeLooo
25.05.2005., 16:09
Morph kaže:
i ja sam saznao da imaju američku konzerviranu tekuću hranu kasnije, ali se moj deda očito nije uklapao u protokol liječenja (nisam baš siguran da su liječnici krivi, sustav je u k...., mislim da se čak i liječimo pre dobro u odnosu na naše novčane mogućnosti)

a i ti kemoterapeutici, većina njih ne liječi (ne izlječuje rak) nego samo produžuje život (borba protiv raka traje do kraja života) (ovisi o vrsti raka i ostali detalji...)

gle. kriv je taj doktor jer je pito mog tatu kak jede, i on je reko: 'pa jedem al premalo' i uostalom vazu se svakih 7 dana i vidjeli su da covjek ima 50 kg, ....ugl. Herceg mu je reko 'ima zamjenska hrana narucit cemo' i to mu je 2 mjeseca govorio. 2 MJESECA. iz ČISTE ljenosti, da bi mi POSLJE saznali da za TU ZAMJENSKU hranu je dovoljan samo recept od dr opce prakse, i ipak nebi izgubio toliko kila. a taj dr je i na drugim poljima bio krajnje bezobrazan... nije bitno....

prema mojim saznanjima, kemoterapija ne ljeci rak, to se daje kad se vise ne moze pod noz, ili kad je otkrito vrlo rano pa nema potrebe.. al cim ti doktor kaze: ne moze se operirat. , znas sta slijedi...

naravno ovisi da li je galopirajuci ili..... i kolko je metastaziran kad su otkrili...

lahor
25.05.2005., 16:49
hummer kaže:
tijelu trebaju bjelančevine, ugljikohidrati, masti, esencijalne kiseline, vitamini i minerali.

esencijalne kiseline????
Molim te.....ako si daješ truda da pišeš kilometarske postove, onda bar prouči to o čemu pišeš.

hummer kaže:

Ljudi koji koriste Staničnu ishranu više ne odlaze doktoru, više ne piju lijekove, više ne spavaju popodne, ne boli ih glava, više nisu tmurni i neraspoloženi! To je samo od pravilne Stanične ishrane, ne od nikakvih drugih terapija.

Sve što ti mogu reći... i kruh i špek dođu do stanica
Za ostalo prouči Guyton: Fiziologija

Ili pojednostavljeno na http://mamef.mef.hr/~mtaradi/seminari/metabol/sld001.htm

lahor
25.05.2005., 17:01
I molim vas... nemojte mi tu prodavati i reklamirati vaše proizvode jer je vrlo neukusno zarađivati na ljudskoj nesreći.

te@
25.05.2005., 19:13
LeeLooo kaže:
prema mojim saznanjima, kemoterapija ne ljeci rak, to se daje kad se vise ne moze pod noz, ili kad je otkrito vrlo rano pa nema potrebe.. al cim ti doktor kaze: ne moze se operirat. , znas sta slijedi...

Tek si djelomično u pravu.

Kemotarepija iliti terapija citostaticima se primjenjuje i u slučajevima kada se sa 100-postotnom sigurnošću nemože utvrditi da li je operativnim zahvatom sve otklonjeno.

A kad je "u vrlo ranom stadiju" - operira se. Jer tada su i rezultati operacije najbolji.
Naravno da operativni zahvat isključuje npr. leukemiju koja je u stvari "karcinom krvi" narodski rečeno ili npr. neke tumore mozga koji su u teško dostupnim zonama, ma koliko mali bili.

Izjednačavaš kempterapiju sa beznadežnim slučajevima, što nit je točno niti korektno prema ljudima koji se bore s karcinomom.

Morph
25.05.2005., 19:16
LeeLooo kaže:
gle. kriv je taj doktor jer je pito mog tatu kak jede, i on je reko: 'pa jedem al premalo' i uostalom vazu se svakih 7 dana i vidjeli su da covjek ima 50 kg, ....ugl. Herceg mu je reko 'ima zamjenska hrana narucit cemo' i to mu je 2 mjeseca govorio. 2 MJESECA. iz ČISTE ljenosti, da bi mi POSLJE saznali da za TU ZAMJENSKU hranu je dovoljan samo recept od dr opce prakse, i ipak nebi izgubio toliko kila. a taj dr je i na drugim poljima bio krajnje bezobrazan... nije bitno....

kaj reći, ovo je strahota

hummer
25.05.2005., 19:37
kemik kaže:
Strucnjace za stanicnu prehranu (stogod to bilo), nije moguce da nikad nisi cuo za enteralnu prehranu? Ah, sad sam razocarana u tebe, a tako sam stekla povjerenje u tvoje znanje i iskustvo :tuzni:

enivej, imasovdje (http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/283/) nesto o tome, a ako te vise zanima, zuji sam po netu, to je ionako jedino sto znas...

Zahvaljujem na linku !

Ja nisam završio medicinu tako da mi neki medicinski pojmovi i nisu poznati ali ovaj princip "enteralne prehrane" ima jako puno sličnosti sa "staničnom ishranom" tako da se nadam da će i najveći zlobnici i nevjernici među vama polako shvaćati o čemu ja to toliko pričam, a evo nekih osnovnih smjernica koje sam izdvojio:

"Dostatan unos hrane i vode treba osigurati energetske potrebe i sve esencijalne nutrijente nužne za normalan metabolizam ... Ideja vodilja i cilj njenog razvoja je osigurati bolju kvalitetu života svim bolesnicima kojima je potrebna kvalitetna, dopunska prehrana ... Zato se prehrambeni status pokazao važnim čimbenikom koji utječe na ishod i oporavak od bolesti. Pothranjeni bolesnici podložniji su infekcijama, oporavak nakon terapije dulje traje pa u bolnici provode više vremena. Unatoč tim saznanjima, i u današnje doba problem malnutricije u općoj populaciji, ali i bolnicama ostaje neprepoznat u značajnim razmjerima. Međutim, procjena prehrambenog statusa uglavnom se ne provodi kao dio rutinske kliničke prakse ... male količine hrane u crijevnom lumenu mogu spriječiti stanjivanje crijevne stjenke i atrofiju crijevnih resica te tako utjecati na smanjenje prijelaza bakterija iz crijeva u sistemni krvotok. Prijelaz bakterija kroz crijevnu stjenku (bakterijska translokacija) može uzrokovati brojne upalne komplikacije, a nerijetko i smrtni ishod."

Ono što pokušavam ovdje objasniti je to da ne treba čekati "5 do 12" da bi nam enteralna prehrana bilo jedino rješenje nego da sve to možete spriječiti sa staničnom ishranom i da se možete osjećati puno bolje i zdravije. :)

lahor kaže:
I molim vas... nemojte mi tu prodavati i reklamirati vaše proizvode jer je vrlo neukusno zarađivati na ljudskoj nesreći.

Da je vrijeme kada se nije znalo za penicilin i da ga netko ovdje ponudi u namjeri da spasi nečiji život, onda bi isto to rekla, rađe da umre nego da netko na njemu jadnom zaradi ? ... Daj molim te, razmisli o onomu što pričaš .. :(

Ispričavam se ako sam pomislio da je cilj ovoga foruma pomoći ljudima u rješavanju njihovih zdravstvenih problema .. ;)

Naslov ovog foruma je ipak ZDRAVLJE a ne zdravstvo (ministarstva RH) .. :D

Morph
25.05.2005., 19:50
te@ kaže:

Kemotarepija iliti terapija citostaticima se primjenjuje i u slučajevima kada se sa 100-postotnom sigurnošću nemože utvrditi da li je operativnim zahvatom sve otklonjeno.

A kad je "u vrlo ranom stadiju" - operira se. Jer tada su i rezultati operacije najbolji.
Naravno da operativni zahvat isključuje npr. leukemiju koja je u stvari "karcinom krvi" narodski rečeno ili npr. neke tumore mozga koji su u teško dostupnim zonama, ma koliko mali bili.

Izjednačavaš kempterapiju sa beznadežnim slučajevima, što nit je točno niti korektno prema ljudima koji se bore s karcinomom.
slažem se, ali sad da idemo u dubinu da vidimo koliko su neki imunokemoterapeutici, a i ostali u biti ovisni o kasnijoj aktivnosti imunološkog sustava koji nakon što su mu označene tumorske stanice mora obaviti ostatak posla........( na kraju skužiš da on još nije na listi HZZO-a, a ima ih), ima toliko
te kemije koja radi na sličnim ali daleko različitim područjima, (
imunološki sustav je tu jako bitan faktor, a sad govoriti koji su mehanizmi tumora da zaobiđe, bude nevidljiv mislim da to forum ne može progutati
spoznaja da si smrtno ugrožen, taj stres koji dodatno zablokira imunitet...
treba se boriti,
oslonit se samo na kemoterapeutike i na statistiku, ne i pomoć organizmu na pshihičkom i prehrambenom nivou to si može priuštiti neko ko nije ozbiljno bolestan

te@
25.05.2005., 19:53
hummer kaže:
Da je vrijeme kada se nije znalo za penicilin i da ga netko ovdje ponudi u namjeri da spasi nečiji život, onda bi isto to rekla, rađe da umre nego da netko na njemu jadnom zaradi ? ... Daj molim te, razmisli o onomu što pričaš .. :(

Taj si quote pretpostavljam savladao na onim seminarima gdje svi plješćete euforično? Momak, ti daješ jedan posve novi smisao demagogiji kao disciplini.

OK, dao si svoj input, informacije, linkove, a sad lijepo odjebonž sa zagađivanjem topica mastodontskim copy-paste postovima. Bar malo suosjećajnosti pokaži. I pristojnosti. Mjere. Minimum.

LeeLooo
25.05.2005., 20:00
te@ kaže:

ok, istina. krivo si me shvatila il sam se krivo izrazila,neda mi se analizirat:
ali u slucaju metastaza, bez mogucnosti operacija, kemoterapija nemoze izljecit a sad,fala bogu mozes godinama zivit..
bravo da znam da se koristi i nakon operacije, za svaki slucaj.

kemoterapija u slucaju metastaza bez operacije i je beznadan slucaj,tj.ne moze se izljecit. naravno da ako je rani stadij,iako nema operacije da nije ista stvar.

dodouprolazu
26.05.2005., 16:29
te@ kaže:
Taj si quote pretpostavljam savladao na onim seminarima gdje svi plješćete euforično? Momak, ti daješ jedan posve novi smisao demagogiji kao disciplini.

OK, dao si svoj input, informacije, linkove, a sad lijepo odjebonž sa zagađivanjem topica mastodontskim copy-paste postovima. Bar malo suosjećajnosti pokaži. I pristojnosti. Mjere. Minimum.

Bas tako.

Naslov ovog foruma je ipak ZDRAVLJE

Je, samo tvoji tekstovi vise pasu na podforum Gospodarstvo.

Aenea
26.05.2005., 17:49
TsunamiGirl kaže:

Pozdrav svima,

mojoj mladjoj sestri su prije nekoliko dana dijagnosticirali karcinom debelog crijeva, koji se proširio jako. Odstranili su joj debelo crijevo, ali jako puno toga je ostalo. Svi smo u totalnom šoku i o tome ništa ne znamo.

Kod raka debelog crijeva (rak kolona i rak rektuma) abnormalne se stanice mnoze i tvore ulcerozno podrucje koje lako krvari ili suzenje koje sprjecava prolaz fecesa. Ako se ne lijeci, bolest se siri duz crijevne stijenke te kroz nju na susjedne organe u trbusnoj supljini; stanice raka mogu napadati druge dijelove tijela. Uzrok malignitetu u debelom crijevu nije poznat, kao jedan od mogucih faktora navodi se ishrana s vrlo malo vlakana.

S obzirom na to da se vecina oblika raka u debelom crijevu razvija i metastazira polako, postoji 80% izgleda na potpuno izljecenje ako se bolest rano dijagnosticira. Ako se maligni proces vec prosirio izvan crijeva, izgledi su znatno nepovoljniji.

Najbolji "lijek" za ovu vrstu raka, ako nije previse uznapredovao, jest operativni zahvat. Ako se rak razvio u kolonu, odstranjuje se kancerozno tkivo s dijelom zdravog tkiva s obje strane, a zatim se oba kraja crijeva sasiju. Taj se zahvat naziva resekcijom crijeva. Ako se rak nalazi u rektumu, obicno je potrebna kolostomija. Ako je rak previse uznapredovao, pa je operativan zahvat neizvediv, njegovo se napredovanje cesto moze zaustaviti radioterapijom i/ili citostaticima.

Ako se rak debelog crijeva otkrije dovoljno rano, pa se moze izvrsiti operativno odstranjenje, izgledi su vrlo dobri. Uspjeh lijecenja je manji kod bolesnika koji se lijece samo radioterapijom i citostaticima.

TsunamiGirl
27.05.2005., 08:31
Hvala svima na odgovorima i na PM. Čim se malo primirim i zbrojim svima ću vam odgovoriti.
HVALA

Seka će možda danas doma (prošla operacija). U ponedjeljak ćemo znati ide li i kamo i kako i kuda na zračenje i kemoterapiju. Tako me strah vremena, da mi svaki dan i svaki vikend zvuče kao godine....

TsunamiGirl
27.05.2005., 08:57
Sad imam dojam da su svi bolesni. Kad ljudi čuju za bolest onda se svi počnu javljati i shvatiš koliko teških bolesnika ima a da nisi to niti znao.

Hvala svima na pomoći. Vidim da neki od vas imaju teška iskustva. Meni se čini da se karcinom proširio po Zagrebu. Samo u mojoj ulici znam za dvije gospodje koje su bile oboljele od karcinoma dojke! U razmaku 100 metara. Mogu misliti koliko još toga ne znam.

Na poslu - nekoliko ljudi, nisam niti znala. Pa to je epidemija!!!!!!!!!!!!!!!!

Najgore mi je što ne znam kako da se postavim. Da li da pričam o tome ili ne tj. na koji način. Ne mogu se praviti da ne postoji, ali raspravljanje o detaljima isto nema smisla - bojim se da ju može ubiti u pojam.

Pričanje o poslu, vremenu i sl. zvuči mi totalno besmisleno i banalno. Čini mi se da i njoj ide na živce. Da samo sjedim i šutim pored nje - to mi izgleda previše depresivno i bojim se da ju ne poguram još niže u depresiju.

Očajna sam. Starci su naporni do bola, majka glumi "mučenicu". Jedan dan je izjavila da je njoj najteže. Stari je mislio da ću je početi daviti jer sam tako navodno bila krenula. Kao da nije sestri najteže. Užas.

Starci imaju totalno negativan utjecaj i toga me strah. Danas možda ide doma, a strah me da će ju stara psihički dotući. Zvala sam ju da dodje k meni, ali neće. Valjda misli da smeta, a i boji se da se ja ne bih mogla brinuti za nju vjerojatno. Iako bi.

Kako da staru prizovem pameti? Glupa je, sebična i zla. Kako da neutraliziram njezin utjecaj, strah me je da će ju dotuć. Moja teza je da se moja sestra i razboljela jer je živjela u toj kući, s njom. Toga sam se i bojala. Od karcinoma oboljevaju ljudi koji su pod nekom represijom (muž, obitelj, roditelji...)...

Uranus
27.05.2005., 09:39
TsunamiGirl kaže:

Očajna sam. Starci su naporni do bola, majka glumi "mučenicu". Jedan dan je izjavila da je njoj najteže. Stari je mislio da ću je početi daviti jer sam tako navodno bila krenula. Kao da nije sestri najteže. Užas.

O tome sam ti i ja govorila. Na kraju će ispasti da je veći problem okolina nego bolest.

Dobro je da sad ti budeš ovdje jedan razuman faktor na kojeg se seka može osloniti.

Ja sam dugo vremana ležala u bolnici sa sličnim slučajevima kao što je tvoja sestra.

Bolesnici često dođu do zaključka: 'bolje da umrem' kad vide kako ljudi oko njih 'pate'. A ta 'patnja' je u stvari sebičnost, svi se oni zapravo brinu samo za sebe.

Nedaj da i tvoja seka dođe do takvog zaključka.

Držite se:top:

dodouprolazu
27.05.2005., 09:50
TsunamiGirl lijepo od tebe sto si barem ti u obitelji ona koja se zaista trudis olaksati sestri. Necu te plasiti ali negativno razmisljanje kad je posrijedi takva bolest ne moze donjeti nista dobrog. jeste li u istom gradu? Pokusaj ju posjetiti ili nazvati svaki dan, posalji joj ponekad neko vedro pisamce koje onda moze citati i kad joj dodje tesko a ti nisi u neposrednoj blizini. Ne znam koliko ti seka ima godina, da pokusas s njom otvoreno razgovarati i reci da je mama ta koja zapravo ima problem i da ju ne slusa previse, jer mama grijesi.

Uranus
27.05.2005., 09:51
LeeLooo kaže:

naravno ovisi da li je galopirajuci ili..... i kolko je metastaziran kad su otkrili...

Često se kad se ide operirati i ne zna se da je u pitanju rak.

U najtežim slučajevima samo otvore i ponovno zatvore.

Ja sam dobila kemoterapiju jer nisu bili sigurni da li je 100% kancerogenog staničnog tkiva otklonjeno operacijom. Uvijek može nešto ostati. Kod mlađih ljudi doktori su puno oprezniji nego kod starijih.

Ako se rak dosta proširio, obično se prvo zrači, ili se daje kemo terapija da se smanji, pa se tek onda ide operirat.

Čim se vrši operacija znači da ima nade, inače da je skroz užasno ne bi oni niti operirali ni razmišljali o kemoterapiji.

Taroth
30.05.2005., 08:41
morate se suociti sa tvojom starom i njenim karakterom... morate ju stjerati pred zid i da se mora odluciti da li ce nastaviti sebe sazalijevati i time ostati sama ili ce se skulirati.

tu nema demokracije niti milosti, ona se ponasa kao malo dijete i morate se tako prema njoj postaviti...

za ostalo, u vezi raka i sestre mi se javi na pm

Riječanka
30.05.2005., 11:17
Taroth kaže:
morate se suociti sa tvojom starom i njenim karakterom... morate ju stjerati pred zid i da se mora odluciti da li ce nastaviti sebe sazalijevati i time ostati sama ili ce se skulirati.

tu nema demokracije niti milosti, ona se ponasa kao malo dijete i morate se tako prema njoj postaviti...

za ostalo, u vezi raka i sestre mi se javi na pm

Ništa se silu ne može utjerati, pa ni "pravilno" ponašanje u situaciji kada je ta žena doživjela veliki šok, jer gubi svoje dijete.
Kao što malo dijete ne možeš batinama naučiti da koristi kahlicu, tako ni "ovim" metodama stjerivanja pred zid nećete ništa napraviti.
Okolina često teže prihvaća činjenicu da je netko smrtno bolestan nego sam bolesnik. Ni bolesnici neće biti lako gledajući obitelj kako se među gloži.
Majci a i cijeloj obitelji treba stručna psihološka pomoć.
Pa što se čeka? Odite na Rebro u Centar za krizna stanja i potražite pomoć! Jer ovo je krizno stanje.

Taroth
30.05.2005., 22:13
ekstremne situacije traze ekstremna rjesenja..
a cak niti ovo nije takvo... traziti od roditelja da ne glume zrtve mi se cini kao primarno... a ne razmisljati o njihovim osjecajcicima

Riječanka
30.05.2005., 23:28
Klin se klinom ne izbija...a "ekstremne" mjere u ovom slučaju mogu dovesti samo do toga da se majka totalno "izgubi"...

Taroth, doista mi nije jasno kako uopće možeš pomisliti a kamo li napisati :

traziti od roditelja da ne glume zrtve mi se cini kao primarno... a ne razmisljati o njihovim osjecajcicima

RaK, kao i druge kronične bolesti, su BOLESTI CIJELE OBITELJI, a ne samo pojedinca.
Onaj koji umire nije, nažalost, jedina žrtva i jedini kome treba pomoć....
Vidi se da to nisi probao/la na svojoj koži...i bolje da ne probaš, no to ne znači da trebaš ovdje pokazati takav nivo bezosjećajnosti ... :bljak:

Taroth
31.05.2005., 07:31
nekako mi se cini da rak nije zarazan.

ako imas situaciju u kojoj je netko smrtno bolestan i treba podrsku okoline, imas okolinu koja stalno cendra i smatra sebe takodjer zrtvom, takvu okolinu treba maknuti...

jes, vidio sam razne bolesne od raka medju prijateljima...

Uranus
31.05.2005., 10:20
Taroth kaže:
nekako mi se cini da rak nije zarazan.

ako imas situaciju u kojoj je netko smrtno bolestan i treba podrsku okoline, imas okolinu koja stalno cendra i smatra sebe takodjer zrtvom, takvu okolinu treba maknuti...

jes, vidio sam razne bolesne od raka medju prijateljima...

A kako ćeš takvu okolinu maknuti?

Sve u stvari ovisi o bolesniku. On je taj koji mora dići glas. Uglavnom, ja znam da kad sam bila bolesna da sam ja bila ta koja je ostale morala smirivati, a oni su tobože mene pokušavali neuznemiravati :rolleyes:

Ennia
31.05.2005., 10:34
Mislim da je ponekad "teže okolini", naročito roditeljima kad im je dijete bolesno, istina, rijetko koji ostaju pribrani, što bi svakako morali, a ne cendrati oko onoga tko je bolestan, ali , teško je suditi o tome, onaj koji je bolestan zna kako mu je, a onaj kraj njega trpi jednu veliku psihičku bol, što je ponekada još gore...

Malta
31.05.2005., 10:39
jako mi je žao Tsunami i ne znam kako bih joj mogla pomoć....
čitam povremeno vaše komentare, no zanima me jadna činjenica, a nisam ju našla ili sam preskočila - koliko joj seka ima godina?

Uranus
31.05.2005., 12:24
Ennia kaže:
Mislim da je ponekad "teže okolini", naročito roditeljima kad im je dijete bolesno, istina, rijetko koji ostaju pribrani, što bi svakako morali, a ne cendrati oko onoga tko je bolestan, ali , teško je suditi o tome, onaj koji je bolestan zna kako mu je, a onaj kraj njega trpi jednu veliku psihičku bol, što je ponekada još gore...

...za bolesnika se brine cijela armija liječnika, a i svaki bolesnik dobije snagu da se nosi sa svojom bolešću. A u krajnjem slučaju umirući je često nafilan morfijem.

A za one koji ostaju i trpe psihičku bol, malo tko brine dok je pacijent još na životu.

Svaka takva osoba trebala bi shvatiti i priznati sebi da ta njegova bol dolazi u biti iz njegove vlastite sebičnosti. Jer ruku na srce, kad se neki bolesnik muči, njegova smrt je u biti njemu dar.

Kad netko umre, ne boli nas to što je on otišao s ovog 'prekrasnog' svijeta, jer osjećamo da je njemu nastupilo olakšanje.
Nas boli što mi ostajemo napušteni, i što u biti ne znamo smisao svog života, i što se za ništa čvrsto ne možemo uhvatiti na ovome svijetu.

Ennia
31.05.2005., 12:27
Svaka takva osoba trebala bi shvatiti i priznati sebi da ta njegova bol dolazi u biti iz njegove vlastite sebičnosti. Jer ruku na srce, kad se neki bolesnik muči, njegova smrt je u biti njemu dar.
__________________________________________________ _

Ovo je puko filozofiranje.
Pišeš o teoriji, a ne o praksi

Uranus
31.05.2005., 12:33
Ennia kaže:
__________________________________________________ _

Ovo je puko filozofiranje.
Pišeš o teoriji, a ne o praksi

Čuj, i meni je mama nedavno umrla, pa na žalost imam prakse :(

To, da neke osobe to NE MOGU shvatiti, to je jasno isto tako iz prakse. Takve nagutavaju apaurinima i praksitenima:rolleyes:

Ennia
31.05.2005., 12:41
Ma tweško je pisati i suditi drugima, svi smo mi individue a i ovdje se radi o curi koja boluje od karcinoma, pa nema smisla da nastavimo s ovakvim načinom komunikacije

Uranus
31.05.2005., 12:49
Ennia kaže:
Ma tweško je pisati i suditi drugima, svi smo mi individue a i ovdje se radi o curi koja boluje od karcinoma, pa nema smisla da nastavimo s ovakvim načinom komunikacije

Sve što čovjek radi radi uglavnom zbog sebe. Pa ma kako on to umotao u celofan 'samožrtvovanja'. I kad to za same sebe uvidimo već nam je lakše.

TsunamiGirl
31.05.2005., 14:15
Hvala svima na odgovorima. Ja sam se malo smirila u smislu da sad ne razmišljam o tome tko je kriv i tko se kako osjeća. Problem je što u mojoj obitelji nemam autoriteta (nisam ga nikad niti imala), tako da je malo toga što mogu konkretno učiniti, jer me nitko niti ne doživljava!!!!

Unošenje bilo kakve nervoze u obitelj je besmisleno - pogadja bolesnika, a to je najgluplje od svega što možemo napraviti. Doduše, starci se stalno prepucavaju i svadjaju, ona to čuje, nije glupa. Ne mogu je izdvojiti iz obitelji, to je sada nemoguće.

Starci se medjusobno ponašaju kao da je već umrla, što meni užasno smeta. Pred njom se uspjevaju koliko-toliko kontrolirati, ali meni smeta što se više ne bore. Kad ja želim preuzeti inicijativu, ne daju mi (em sam žensko, em sam naravno glupa nesposobna i retardirana u odnosu na njih- što je sve samo ne istina!!), a sami nisu u stanju ništa poduzeti jer im očito treba pomoć (u informiranosti, organizaciji, psihičkoj podršci i svemu ostalom). Ali tu pomoć NE ŽELE primiti od mene, jer se (kao i inače) moraju dokazati predamnom tj. dokazati da su mi nadmoćni.

Mene ta igra moći u ovom trenutku ne interesira. Interesira me ona. Ako mi netko iz svog iskustva (hvala svima koji su mi se javili!!) može napisati koja ih je misao vodilja vodila kroz njihovu bolest tj. što ih je motiviralo da se bore, bila bih izuzetno zahvalna!

puffko
31.05.2005., 14:37
Uranus kaže:
Sve što čovjek radi radi uglavnom zbog sebe. Pa ma kako on to umotao u celofan 'samožrtvovanja'. I kad to za same sebe uvidimo već nam je lakše.

Pametno pišeš :top:
Rijetko tko ima dovoljno hrabrosti da bi tako iskreno sagledao sebe i vlastite motive.

TsunamiGirl
31.05.2005., 15:23
To je bezveze. Nisu svi jednako motivirani, psiholozi razlikuju brojne načine/vrste/razine motivacije i po tome čak kategoriziraju ljude.

Niste u pravu. Ne uvijek.

puffko
31.05.2005., 15:41
TsunamiGirl kaže:
To je bezveze. Nisu svi jednako motivirani, psiholozi razlikuju brojne načine/vrste/razine motivacije i po tome čak kategoriziraju ljude.

Niste u pravu. Ne uvijek.

Oprosti ako te to vrijedja. Ja mislim da se (zdrave) sebicnosti ne treba bojati i da ce rezultati ponasanja po okolinu biti isti - samo sto nece biti samosazaljevanja, izjava tipa "a toliko sam se zrtvovao-la", itd.

No to nije tema i nema veze s tobom.

Ja nemam slicna osobna iskustva, no iz drugih situacija mi se cini vaznim da ti ostanes maksimalno optimisticna (i maksimalno dobro obavijestena) i uvijek pozitivna. Znas i sama koliko znaci ohrabrenje i podrska. A bilo bi dobro i roditelje nekako smiriti, obzirom da je ona s njima. Ako tebe vec ne uzimaju ozbiljno - mozda postoji netko drugi s kojim bi htjeli razgovarati? Doktor? Psiholog? Netko u obitelji? Ili im dati literaturu za procitati?

Uranus
31.05.2005., 16:42
Tsunami, a što tvoja sestra kaže? Da li uopće što govori? Koji je njezin stav? Ona je bitna u ovom slučaju! Kakvo je njezino realno stanje?

Možda će ti se činiti grubo: ali zar ne primjećuješ da si i ti sad počela pisati samo o sebi i svom odnosu s roditeljima?

Ali Tsunami, svi smo takvi, do jednoga, više manje. I ja sam takva. Ne mora te to sad baciti u bed. Upravo su nam takve situacije dane da bi spoznali sami sebe.

LeeLooo
01.06.2005., 00:52
Uranus kaže:
Upravo su nam takve situacije dane da bi spoznali sami sebe.

je, right. stvarno su potrebne takve situacije. fala bogu da sam dozivila tu situaciju pa se sad poznam ,jel tak??NE....:flop:

delija
01.06.2005., 07:44
TsunamiGirl: Mene ta igra moći u ovom trenutku ne interesira. Interesira me ona. Ako mi netko iz svog iskustva (hvala svima koji su mi se javili!!) može napisati koja ih je misao vodilja vodila kroz njihovu bolest tj. što ih je motiviralo da se bore, bila bih izuzetno zahvalna!

delija:
Koliko je meni poznato motivacija koja može da pomogne kod oboljelih od karcinoma... je Stvaralaštvo (pisanje, slikanje, izrada fotografija, čak i puzlova...), ili uporna želja da se bolesnik u nečem dokaže.
Ja sam na Duhovnosti objavio tekst o biciklisti Lance Amstrongu (na koju objavu nije bilo diskutabilne reakcije - :confused: žalosno!).
Njegova želja da postane najbolji biciklist je savladala bolest.
Moja je neizražena želja (dok sam bolovao od te bolesti) bila ta da napišem dobru knjigu, da naslikam najbolju sliku...

A uz to, bolesnik treba da oboljenje od raka... prihvati onako kako prihvaća jaku prehladu...

Eto, to može da pomogne.

monique
01.06.2005., 10:13
TsunamiGirl kaže:
Ako mi netko iz svog iskustva (hvala svima koji su mi se javili!!) može napisati koja ih je misao vodilja vodila kroz njihovu bolest tj. što ih je motiviralo da se bore, bila bih izuzetno zahvalna!

Moju mamu su vjerujem izvukli unuci. Ima dvije nesposobne i bedaste kćeri pa bi joj unuci umrli od gladi i neobrazovanosti da ona umre.
Možda sad zvuči ironično, no drago mi je da je ikakav motiv našla tad :)
Osim toga, uključila se u udrugu liječenih od karcinoma čim je došla iz bolnice, vjerujem da na tim sastancima jednom tjedno najviše utjehe nalazi, jer činjenica je da nitko tko to nije prošao ne može u potpunosti shvatiti, ma koliko se trudio. Oni su prošli, oni mogu

Ennia
01.06.2005., 10:24
jer činjenica je da nitko tko to nije prošao ne može u potpunosti shvatiti, ma koliko se trudio. Oni su prošli, oni mogu

P O T P I S U J E M

Uranus
01.06.2005., 20:07
LeeLooo kaže:
je, right. stvarno su potrebne takve situacije. fala bogu da sam dozivila tu situaciju pa se sad poznam ,jel tak??NE....:flop:

Ako ništa drugo spoznala si svoju gorčinu.

Aj čuvaj se...prošlost i tako ne možeš promijeniti...

Taroth
04.06.2005., 10:43
pronadji hobije koji bi bili dobri za tvoju sestru. odvedi ju na planinarenje, rolanje, neka crta, pise.... neka se okruzi pozitivnijim ljudima.. Starci? nek odu psihologu ili nekome tko se bavi takvim stvarima...

ona prica o Lance Amstrongu je super i pokazuje koliko mozemo uciniti za sebe

LeeLooo
05.06.2005., 23:32
Taroth kaže:
odvedi ju na planinarenje, rolanje, neka crta, pise.... neka se okruzi pozitivnijim ljudima..

:bonk:

TsunamiGirl
08.06.2005., 11:25
LeeLooo kaže:
:bonk:

Slažem se!

Taroth, mislim da netko tko jedva dođe od sobe do WC-a (a to ti je, znaš, jako čest slučaj kod teških bolesnika, zato ih i zovu teški bolesnici!) nije baš spreman za penjanje po planincah! Vidi se da nemaš jebene ideje o čemu se radi. U takvim slučajevima bi trebao šutjeti, bar iz pristojnosti.

LeeLoo:kiss:

Lisa
08.06.2005., 19:40
TsunamiGirl kaže:
Slažem se!

Taroth, mislim da netko tko jedva dođe od sobe do WC-a (a to ti je, znaš, jako čest slučaj kod teških bolesnika, zato ih i zovu teški bolesnici!) nije baš spreman za penjanje po planincah! Vidi se da nemaš jebene ideje o čemu se radi. U takvim slučajevima bi trebao šutjeti, bar iz pristojnosti.

LeeLoo:kiss:

to stanje "teshkog bolesnika" kod svjezhe operiranih ne traje vjecno
sigurna sam da tarot nije shvachen kako je mislio da bude bio :)
on je govorio o vremenu koje dolazi nakon oporavka od shoka i od operacije
onda je jako vazhno da se pacijent, ukoliko i on sam izrazi zhelju, opet vrati " u normalu" a zdrava prehrana,hobiji i primjereni sport su aspekti koji su vechinom na prvom mjestu :)
pomognite joj da odvrati misli od bolesti, pomognite joj da nadje opet razlog da se smije :)
i nije u redu nekog tako shpotat samo zato sto ga nisi razumio ;)
drzh`te se
:)

firanga
08.06.2005., 22:53
Prije godinu dana moja svekrva je umrla od karcinoma pluća koji je poslije metastazirao na kosti i mozak. S obzirom da smo prošla cijelu agoniju te opake bolestisavjetujem ti zbog vas i tvoje sestre da se svakako obraitie udruzi za palijativnu skrb (mi to nismo napravili, ali sada kad gledam iz ove perspektive to smo trebali napraviti) jer posljedice cijele agonije osjeća danas i moj muž (obolio od post. stresa) i svekar, a mislim da bi nam svima bilo lakše da smo imali nekakvu psihološku pomoć od stručne osobe sa strane, a i svekrvi.
Druga stvar: obavezno odmah od početka paralelno furati i medicinu i alternativu
Nisam čitala sve postove ali preporučam: sok od cikle,PRIPRAVAK OD PAPAJE (SOK), aloa veru

Probali smo čak i makrobiotiku mada nije bilo nekih rezultata ali to je vrlo individualno, čula sam za dosta slučajeva gdje je to uplaili (samo krenuti polako s tim ne agresivno)

Mi smo bili i kod Plečka u Samoboru, no to je već bila zadnja faza tako da teško da bi što pomoglo

Uglavnom, isto što se spominjalo , reducirati šećer i masti u prehrani jer hrane i ovu gamad od stanica karcinoma.

Želim vam puno sreće, ne odustajati, biti uporan i oboružati se živcima.
:W skrb

soks
17.06.2005., 14:26
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/zanimljivosti/313544/index.do

TsunamiGirl
23.06.2005., 11:47
Dugo me nije bilo na ovom Forumu pa vam nisam niti stigla svima zahvaliti. Puno hvala na odgovorima, puno ste mi pomogli. Veliko hvala Moniki, kat, tei leeloo, nowa, firangi i svima ostalima koji ste mi dali konkretne i dobre savjete.

Seka je doma, krenula je na kemoterapiju i zračenje, udarno, oboje. I je joj i nije zlo, ali vjerujem da za to još ima vremena. Ne znam što bih rekla. Nastojim misliti na ljubav, a ne na bolest. Uhvatim se da se pokušavam ponašati kao da se ništa ne dogadja - a to nije baš normalno. Hvala svima na konkretnim savjetima, posebno LeeLoo, jer za Fresubin nam nitko nije rekao.

Svi ti doktori rade svoj posao preko one stvari i to je prestrašno. Uključili smo se i u krug korupcije, jer smo u očaju, ali ni to puno ne pomaže. Nemaš toliko novaca da bi mogao potplatiti svakog doktora i svaku sestru koju sretneš po putu. Užas.

Milosti, suosjećanja, pa čak niti banalne zainteresiranost - gotovo nigdje. Riječ je o izuzetno mladoj osobi pa to kod liječnika pobudi interes na 3 sekunde, ali ne dovoljno da bi se barem prosječno potrudli.

Imam osjećaj da nikoga nije briga i to mi jako teško pada.

Našli smo i alternativca, sad pijemo čajeve, a drugi tjedan bi trebali otići do njega. Problem je što on kaže -ili kemo i zračenje ili ja. S obzirom da smo počeli s kemo i zračenjem on ne zna koliko će nam moći pomoći jer su to suprotne energije (logično - kemo ubija, a on diže).

Sad kad sam tu napisala - jako me strah. U živo se uspjevam kontrolirati. Ne mogu niti zamisliti niti se suočiti. Liječnici ne daju nikakve nade.

Idemo na Kliniku za tumore (bivši institut). Tamo su malo humaniji, ali ne daju nade. Ja želim dokazati da su svi u krivu!!!!! I dokazat ću!

TsunamiGirl
23.06.2005., 11:57
Strah me bolova i muka, ako imate kakav savjet.....

Ne znam niti o kakvim vremenskim rokovima govorimo...niti nam je tko rekao koliko će te terapije trajati niti išta znamo.....živim dan po dan, korak po korak...

Pila je Aloe veru, jednu flašu, to je bilo ok. Ništa posebno. Sad smo na Tahebu.

Ima vrlo nisko željezo u krvi, što je znak teškog stanja i pada imuniteta (tako sam pročitala na netu). Strah me da će je udarna kemo i zračenje - dotući. Ne znam koliko to traje, niti koje su pauze niti što se dogadja u pauzama....

Još uvijek sam u šoku pa mi za neke stvari treba malo više vremena, ali ipak guram, borim se, koliko god mogu. Kako je LeeLoo rekla važno je da to bude NAŠA bolest, a ne TI i TVOJA bolest. Definitivno je imalo efekta kad sam promijenila retoriku.
Hvala Ti LeeLoo!

Kat, četiri godine? Jel moguće? Ne mogu zamisliti da išta traje četiri godine, kamoli ta muka....

Mon, čula sma Essiac čaj, sad ga ima i kod nas, nabavila sam neke letke...

globus
23.06.2005., 14:23
bio je na našem rtl-u (u explozivu)ne tako davno neki prilog o nekom tipu kojeg su doktori bili otpisali, ali se izliječio nekim narodnim (ne sjećam se otkud mu to) lijekom-kombinacijom nekih svakodnevnih stvari tj. sastojaka (mislim da je jedan od sastojaka kava). Dao je i recept javno u tom prilogu. Pa ako netko želi saznati više, neka pošalje mejl RTL-u, pa će možda počeprkati po arhivi ili ih kontaktirati na neki drugi način....

ANLOKIN
24.06.2005., 20:06
Nisam čitao sve poruke, pa ne znam je li bilo riječi o prehrani! Sav je trud uzaludan, ako se ne promijeni prehrana. To znači - voće, povrće, žitarice, mahunarke, jogurt... Izbaciti meso, mlijeko, slatkiše, industrijske proizvode... Pročitaj o tome, pa formiraj nekakav zdravi jelovnik - ima stotine knjiga o prehrani za rak. I onda bi Taheebo trebao biti dobar i djelotvoran izbor! Pazi - ima više vrsta Taheeba - najdjelotvorniji je Gabre Taheebo. Možeš ga kupiti u ljekarni Trg bana Jelačića 15 (u dvorištu) - 400 grama = 200 Kn. Na istom mjestu možeš kupiti i knjigu o liječenju Taheebom. Svako dobro.

H3MAT0M
25.06.2005., 00:07
Tsunamigirl, očisti pm, važno je!

TsunamiGirl
27.06.2005., 11:28
Seka ide na prvu kontrolu u petak, nakon 5 dana udarne kemo i zračenja, te tri dana samo zračenja (onda završava ciklus s kemo).

Hoće li joj već sada moći reći ima li nekog napretka?

Počela je izlučivati nešto na debelo crijevo, kao da se čisti, jel to dobar znak?

Živim u strahu što će joj doktor reći u ponedjeljak i molim Boga da kaže da ima bar nekog pomaka. Jel moguće da se već sad nešto vidi li ne vidi?

Užasno je smršavila, sad već sve visi s nje. Ima i jako nisko željezo. Mi bi htjeli da ona jede i pije sve živo, ne može sve to ni stići progutati. Propadaju joj i mišići, vidi se, ali tješim se da će se to moći oporaviti za godinu dvije.....

Ava Adore
01.07.2005., 15:47
Što je bilo danas na kontroli?

NoWa
01.07.2005., 19:39
TsunamiGirl kaže:
Seka ide na prvu kontrolu u petak, nakon 5 dana udarne kemo i zračenja, te tri dana samo zračenja (onda završava ciklus s kemo).

Hoće li joj već sada moći reći ima li nekog napretka?
povracanje, malaksalost, ispadanje kose i mrlje na kozi su ti sasvim normalna stvar kod kemoterapije i zracenja.

što se tice rezultata, ja znam da su meni govorili kako je potrebno nakon zracenja i kemo pricekati par tjedana da se organizam smiri i vidi sto je zaista ucinjeno, jer rezultati dobijeni odmah po terapijama mogu biti lazni.
Naime, zracenje zaustavlja proces umnozavanja stanica pa tumor nece rasti. ali cim zracenje prestane, stanice se mogu umnozavati.
nekad, srecom, stanu:-)

ne budite totalno pesimisticni, ljudi prezive i kemoterapiju i zracenje. Moja mama se oporavljala par mjeseci-godinu dana nakon prvog tumora (u mislima ne znam jel se ikad oporavila), isto toliko i nakon drugog. jebiga, treci je bio koban. a nisu bile metastaze.

Trenutno prolazin kroz jedno tumorsko stanje pa kuzin zabrinutost jos vise. Ne mogu prestat plakat.

punisher
01.07.2005., 20:05
delija kaže:
Ja sam na Duhovnosti objavio tekst o biciklisti Lance Amstrongu (na koju objavu nije bilo diskutabilne reakcije - :confused: žalosno!).
Njegova želja da postane najbolji biciklist je savladala bolest.
Eto, to može da pomogne.

U pravu si, može pomoći ali to ne znači da je samo to razlog zašto je pobjedio bolest, veliku zaslugu ima i njegova sportska prehrana tj. nutricionistički dodaci prehrani. :top:

firanga kaže:

Druga stvar: obavezno odmah od početka paralelno furati i medicinu i alternativu
Nisam čitala sve postove ali preporučam: sok od cikle,PRIPRAVAK OD PAPAJE (SOK), aloa veru

Probali smo čak i makrobiotiku mada nije bilo nekih rezultata ali to je vrlo individualno, čula sam za dosta slučajeva gdje je to uplaili (samo krenuti polako s tim ne agresivno)

Mi smo bili i kod Plečka u Samoboru, no to je već bila zadnja faza tako da teško da bi što pomoglo

Uglavnom, isto što se spominjalo , reducirati šećer i masti u prehrani jer hrane i ovu gamad od stanica karcinoma.

Firanga, slažem se s tobom i sa tvojom tvrdnjom "obavezno odmah od početka paralelno furati i medicinu i alternativu" :top:
Ono gdje mnogi najčešće griješe je što tek NA KRAJU pribjegavaju "domaćim" lijekovima i promjeni prehrane .. :(

TsunamiGirl kaže:
Našli smo i alternativca, sad pijemo čajeve, a drugi tjedan bi trebali otići do njega. Problem je što on kaže -ili kemo i zračenje ili ja. S obzirom da smo počeli s kemo i zračenjem on ne zna koliko će nam moći pomoći jer su to suprotne energije (logično - kemo ubija, a on diže).

Pila je Aloe veru, jednu flašu, to je bilo ok. Ništa posebno. Sad smo na Tahebu.

Ima vrlo nisko željezo u krvi, što je znak teškog stanja i pada imuniteta (tako sam pročitala na netu). Strah me da će je udarna kemo i zračenje - dotući. Ne znam koliko to traje, niti koje su pauze niti što se dogadja u pauzama....

Trebaš shvatiti da je aloa čistač organizma od te kemije koja ulazi u organizam u tim zračenjima (kemoterapije), aloa mora postati svakodnevica i ne možeš očekivati da će za mjesec dana od aloe potpuno ozdraviti jer bi to bilo zaista previše. Aloa vera uništava sve upalne procese u organizmu, smiruje ih odnosno sprečava njihovo širenje i napada sve oblike virusa i bakterija koje uništavaju organizam.
Aloa utječe i na pad imuniteta i može ga poboljšati ali tvojoj sestri treba HRANA kako bi joj se organizam tj. zdrave stanice u njemu mogao othrvati onim bolesnim, bitni su i antioksidanti (voće i povrće) kao obrambeni štit onim zdravim stanicama.

globus kaže:
bio je na našem rtl-u (u explozivu)ne tako davno neki prilog o nekom tipu kojeg su doktori bili otpisali, ali se izliječio nekim narodnim (ne sjećam se otkud mu to) lijekom-kombinacijom nekih svakodnevnih stvari tj. sastojaka (mislim da je jedan od sastojaka kava). Dao je i recept javno u tom prilogu. Pa ako netko želi saznati više, neka pošalje mejl RTL-u, pa će možda počeprkati po arhivi ili ih kontaktirati na neki drugi način....

Ima jako puno raznih biljaka i njihovih kombinacija koji mogu utjecati na razvoj nekih bolesti ali idemo korak dalje ...

Nutricionizam je iskoristio znanje kineske medicine o ljekovitim biljkama i uz pomoć najmodernije tehnologije svakim danom se rade sve bolji biljni proizvodi koji jako puno pomažu u ovakvim slučajevima.

Organizmu treba hrana (sve hranjive tvari u idealnim omjerima) svakoga dana kako bi se oporavio tj. povratio od svih tih napada neke bolesti, i ako shvatiš kako funkcionira infuzija (brzi oporavak) možda shvatiš i kako funkcionira "stanična prehrana" (MacGregor, hummer).

ANLOKIN kaže:
Nisam čitao sve poruke, pa ne znam je li bilo riječi o prehrani! Sav je trud uzaludan, ako se ne promijeni prehrana. To znači - voće, povrće, žitarice, mahunarke, jogurt... Izbaciti meso, mlijeko, slatkiše, industrijske proizvode... Pročitaj o tome, pa formiraj nekakav zdravi jelovnik - ima stotine knjiga o prehrani za rak.

Slažem se, ljudi imaju razno razna iskustva i shvaćaju da je prehrana najvažniji dio u obnovi svake stanice u organizmu, ali kad je situacija vrlo ozbiljna onda i pristup toj prehrani treba biti ozbiljan tj. profesionalan, a najviše znanje o tome imaju upravo znanstvenici nutricionisti (http://www.cancercurecoalition.org/articles/nutritionandcancer.html). ;)

TsunamiGirl kaže:
Užasno je smršavila, sad već sve visi s nje. Ima i jako nisko željezo. Mi bi htjeli da ona jede i pije sve živo, ne može sve to ni stići progutati. Propadaju joj i mišići, vidi se, ali tješim se da će se to moći oporaviti za godinu dvije.....

Najbrži oporavak može postići sa staničnom prehranom, dođi i poslušaj ljude koji su svoje živote promjenili na taj način.

Seminom
02.07.2005., 08:54
TsunamiGirl kaže:

Interesira me ona. Ako mi netko iz svog iskustva (hvala svima koji su mi se javili!!) može napisati koja ih je misao vodilja vodila kroz njihovu bolest tj. što ih je motiviralo da se bore, bila bih izuzetno zahvalna!

Evo iz vlastitog iskustva, za ono "cula kazala" nije ovdje mjesto, tema je pre ozbiljna.
Motivacija za borbu ?? - ja sam sebi pitanje postavio : " hoci zivjeti i boriti se ili se predajem, pa sto bude neka bude !! - Pa : "sta je to vrijedno za cega bi se trebalo zivjeti ?? " - i onda sam vidio razloge : 1. sina, koji je onda imao 2,5 god. - 2. suprugu, koja mi dala ljubav, toplinu, fizicku i psihicku pomoc, i puno razumljevanja za situaciju u kojoj se i dan danas nalazim. - 3. jednostavno sam se osjecao jos mlad da napustim ovu zemlju.
Kada sam vidio "svoje" razloge onda sam se odlucio za borbu, prvu bitku sam JA pobijedio, a vjerovatno i sljedecu.
U tom cijelom sranju sam imao i srece da sam "izabrao" bas 100%nog Seminom-a, tumora kojeg se dobro i brzo moze "kontrolirati". Evo sada i vidis zasto mi je Nickname "Seminom", jednostavo sam se pomirio da je to jedan dio mojeg "ja", od kojeg ne mogu pobjeci. S´tim imenom ne provociram sazaljenje kod drugih osoba, to mi nije namjera i potreba.

Ja tebi necu napisati sta bi " ti " trebala napraviti, nego cu ti napisati kako bi " ja " postupao, ( razlicitih pametnih savjeta si vec dobila, i od osoba koja niti neznaju o cemu se ovdje prica, jel nisu na vlastitoj kozi to dozivjeli, a mozda i sa srecom nikada !)

Ja bi njoj dao, svaki trenutak, da vidi razloge za zivot i borbu. Negativne osobe i okoline bi izolirao od nje, makar se i zamjerio nekim osobama ( u tom sljucaju treba biti egoistican), jer te osobe bez tolerantnost mogu zanemariti, nikakve koristi u tom slucaju. U tom prostoru gdje se nalazi, bi joj promjenio vizualni pogled, npr. cvijece, zavjesu, poplon, badematilj (kucnu haljinu), tenirku, ...i to u svijezim bojama ( na psihi treba vise raditi umjesto na nekvu sportsku hranu ulagati), - jednostavno bi promjenio onu tamnu maglu koja se spustila.
Nije " Taroth" bila tako u nepravdi, kako su je netki osudili, (sigurno nije mislila da ona prakticira avanturisticko planinarenje),
ali ako ne moze hodati, ja bi njoj organizirao kolica, pa bi je provezao (u mjerama) kroz kvart i sl., jednostavno da sama skuzi i vidi da zivot i dalje tece, da vidi vrijednosti zivota.
Nebi njoj dozvolio da pre brzo rezignira, ako treba nesto napraviti, da vec prije pokusaja kaze " ja to ne mogu " !! - Jer ako u glavi si vec kaze " ne mogu " (prije pokusaja) onda ce borba biti puno muke.
Neka nesto radi sa vlastitim prstima, npr. neka crta, modelira, fotografira,... - da skuzi da moze nesto producirati vidljivog, da nije suvishna na ovoj planeti.

Ovdje cu prestati, jer ako je tekst pre dugacak tesko ga je citati.

Samo jos ovo, universalnog rijesenja neces naci, nadji zlatnu sredinu od svih misljenja i savjeta.

punisher
02.07.2005., 08:59
Seminom kaže:
Samo jos ovo, universalnog rijesenja neces naci, nadji zlatnu sredinu od svih misljenja i savjeta.

Slažem se, :top:

Seminom
02.07.2005., 09:09
punisher:
U pravu si, može pomoći ali to ne znači da je samo to razlog zašto je pobjedio bolest, veliku zaslugu ima i njegova sportska prehrana tj. nutricionistički dodaci prehrani.

Jeli ti to prizvodjaca ponavljas ? - neki slogan ?
Tko tu ima vecu koristi ? - pa proizvodjac koristi Lanca za vlastiti marketing, a osobe kao ti padaju na to.

punisher:
Ono gdje mnogi najčešće griješe je što tek NA KRAJU pribjegavaju "domaćim" lijekovima i promjeni prehrane ..

Koja si ti "sponzorusha", koja si uzima bezobrazno pravo odlucivati gdje mnogi ( u ovom slucaju, oboljenih od karcinoma) gresku naprave ??

Jednostavo ti kazem, sa tim bullshitom odjebi ovdje !
Uplati se na Tv-Moslavini pa tamo siri gluposti.

punisher
02.07.2005., 12:45
Seminom kaže:

1) Jeli ti to prizvodjaca ponavljas ? - neki slogan ?
Tko tu ima vecu koristi ? - pa proizvodjac koristi Lanca za vlastiti marketing, a osobe kao ti padaju na to.

2) Koja si ti "sponzorusha", koja si uzima bezobrazno pravo odlucivati gdje mnogi ( u ovom slucaju, oboljenih od karcinoma) gresku naprave ??

3) Jednostavo ti kazem, sa tim bullshitom odjebi ovdje !
Uplati se na Tv-Moslavini pa tamo siri gluposti.

1) Na službenoj stranici (http://www.lancearmstrong.com/about.htm) od Lance Amstronga su navedeni i njegovi sponzori, između ostalih i "PowerBar (http://www.powerbar.com/)" kao nutricionistička kompanija koja proizvodi dodatke prehrani.
Ja nemam nikakve veze sa njima ali je veza između njegove prehrane, volje i pobjede nad bolešću očigledna, a ako ti u to ne vjeruješ onda ne moraš, to je tvoje pravo. Ja sam čuo nekoliko puta njegovu priču, a činjenica da mu je u njegovoj borbi sa bolesti pomogla prehrana ne možeš promjeniti, ma šta god mislio o tome. ;)
Ti ne možeš niti shvatiti zahvalnost Armstronga svojem sponzoru koji mu je (možda ?) pomogao u tom dijelu borbe sa bolešću (prehrana) pa koristiš izraze kao "koristi za marketing" i sl., što je totalno glupo i tko na kraju ima veću korist je također nebitno (Amstrong što je živ ili ovi što uspiju nekome nešto prodati ?) ;)

2) "Bezobrazno pravo odlučivati... ????

Ovdje jedino odlučuje osoba o kojoj se tu radi, a naša (razna) mišljenja joj samo mogu pomoći u donošenje VLASTITE odluke, pa se iz tog razloga ne osjećam bezobrazan ako zaista kažem ono što mislim, i ako iza toga stojim bez obzira na ovakve provokacije (i insinuacije) s kojima se ti služiš.

Ja sam ponovio riječi koje su već izrečene i složio se sa njima (i ne pizdi), isti slučaj proživio sam i sa svojim ocem, zbog greške (ili nemarnosti) doktora došao je u sličnu situaciju, "travarima" je stigao prekasno ali tada sam bio klinac pa nisam razmišljao o tome na način na koji danas razmišljam .. :)
Tvrdim da bi on danas bio živ da sam znao ono što danas znam, i sa mojim mišljenjem se netko može složiti ali i ne mora, ali ne dozvoljavam nikome da sere po meni i da me omalovažava, razmeš ?

Na kraju, složio sam se sa tvojom rečenicom "Samo jos ovo, universalnog rijesenja neces naci, nadji zlatnu sredinu od svih misljenja i savjeta. jer zaista i ja tako mislim (a ne da bi TEBI podilazio), ali izgleda da TI ne shvaćaš značenje tih riječi koje si napisao. Pročitaj ih ponovo. ;) :D

3) :2up:

punisher
02.07.2005., 13:02
punisher kaže:
Ja nemam nikakve veze sa njima ali je veza između njegove prehrane, volje i pobjede nad bolešću očigledna, a ako ti u to ne vjeruješ onda ne moraš, to je tvoje pravo. Ja sam čuo nekoliko puta njegovu priču, a činjenica da mu je u njegovoj borbi sa bolesti pomogla prehrana ne možeš promjeniti, ma šta god mislio o tome. ;)

Evo, znao sam, Louis Armstrong je otvorio fondaciju za pomoć ljudima u borbi protiv raka (http://www.livestrong.org/site/c.jvKZLbMRIsG/b.594849/k.CC7C/Home.htm) na čijim stranicama postoje i neka svjedočanstva (http://www.livestrong.org/site/c.jvKZLbMRIsG/b.787677/k.D9B3/Stories/apps/nl/newsletter2.asp) gdje se jasno može ustanoviti veza prehrane i ozdravljenja.

Alecia Hardwick (http://www.livestrong.org/site/apps/nl/content2.asp?c=jvKZLbMRIsG&b=787677&ct=838933)

"...You eat the right foods and you just keep your spirits up. During chemo, you should eat a lot of green vegetables; a lot of green vegetables. They tell you to eat fruit, but I really wasn’t a fruit eater. I would supplement it with fruit juices: orange juice, apple juice, peach juice, and it really kept me going. Drink plenty of water....

itd.

ps: TsunamiGirl, možda ćeš na ovim stranicama pronaći bolje savjete od ovih na forumu, ponekad se treba potruditi za najbolja rješenja .. :)

punisher
02.07.2005., 13:15
A što o tome kaže znanost, možete pročitati ovdje (http://www.cancercurecoalition.org/articles/nutritionandcancer.html).

:W

aandi
22.06.2008., 14:54
TSUNAMIGIRL.
Naravno da je teško dati savjet ali neke stvari su same po sebi logične. Kada su u pitanju tegobe sa debelim crijevom, hrana i način prehrane vrlo su važni. Samo ljudi koji površno gledaju na stvari, ljudi koji sve realativiziraju, koji ne mogu bez "dobre klope" i njima slični; samo ti ljudi mogu tvrditi da prehrana nema baš puno veze sa tegobama u debelom crijevu.
Ja znam što pišem, jer su mi tvje tegobe jako poznate. Naime, nikada nisam mogao niti predpostaviti kako je teško odreći se neke hrane i navika koje idu uz prehranu. Stvari su to na koje se čovjek desetljećima naviknuo i prihvaća ih kao dio svakodnevnice. Kada dođe dan da nešto od toga treba jednostavno ostaviti, neku hranu koju je cijeli život jeo, jednostavno više ne jesti tu hranu postaje životni pothvat i bitka koju rijetki dobiju.
Znam, imamo mi oko sebe vegetarijance i vegane i makrobiotičare na svakom koraku Ali skoro sam uvjeren da rijetki u životu i dosljedno prakticiraju ono za što se predstavljaju. Nekako ljudski je to. To nam je svima tako poznato, zar ne?
Tvojoj sestri želim od srca da joj Bog da snagu i mudrost da dobije bitku. A tu bitku je moguće dobiti. Preporučujem makrobiotiku bez kompromisa. Imajte na umu da se za nekoliko dana ne može sve promijeniti. Bolest neće nestati za nekoliko dana. Ali za nekoliko dana će sigurno osjetiti poboljšanja. To će joj dati snagu za dalje. Namojte previše slušati savjete okolo. Danas ti svi znaju sve. A previše smo različiti, tako da tvoja sestra mora razviti svoj koncept i odrediti put do pobjede. Neka sluša svoj unutarnji glas, instikt i razmišlja logično i sa puno optimizma. Kao netko tko se ne plaši, netko tko je siguran u pobjedu.
Kloni se začina, masnoća i ....

Odbaci svu hranu životinjskog porijekla!!!!! Zašto? Zato što se tom hranom hrane životinje.

Na primjer:
Ne treba čovjeku kravlje mlijeko jer ono je predviđeno za hranu teleta. Kada tele dođe na svijet, njemu treba takvo mlijeko da bi moglo da ostane na životu, da mu kosti i cijelo tijelo ojača pa da za nekoliko dana može sa mamom na ispašu. Kada dovoljno ojača niti tele ne treba više to mlijeko. Majka ga instiktivno tera dalje od sebe. To je priroda tako postavila. IZ SAMO OVOGA PRIMJERA VIDI SE LOGIKA STVARI.
Samo je čovjek uzdigao se iznad prirodnih zakona. Samo je čovjek "pametniji" od prirode. Čovjekovu "pamet" vidi se svugdje oko nas.

Neka pokuša jedan tjedan jesti samo žitarice. Najviše smeđu rižu i nešto algi. Namočiti kombu alge u hladnoj vodi.Rižu sameljiti na mlinac za kavu (stari, mehanički). Pomiješati i kuhati 20 min u vodi ukojoj s prethodno namakala alga. Mora se privremeno zanemariti ukus. Podesiti gustoću te hrane tako da bezbolno prolazi kroz crijeva. Neka se kloni meda. Žitarice imaju sve što čovjeku treba. Neka pokuša čim dulje biti na žitaricama.
NEĆE UMRIJETI AKO UZMEŠ MALO MESA ILI KAVU, ALI NEKA TO NE UČINI. TIJELO ĆE TI BITI ZAHVALNO A KRUNA SVEGA BITI ĆE OZDRAVLJENJE.
Da ozdravljenje!!!!!!!!Šta sumnjate?? Pa kako to, zar pobjednici sumnjaju u pobjedu??? Samo neka bude uporna i dosljedna u početku. Postignuti napredak će ju ohrabriti za dalje. Ne dozvolite da vam drugi ispiru mozak sa previše savjeta. Obavezno nabavi nešto literature o makrobiotici i prosuđuj logično kao i mnogi "drugi stanovnici u prirodi" (naravno ne mislim na čovjeka).
NARAVNO NEKA PREVIŠE NE MISLI NA BOLEST ( kako je to lako napisati!!!). Puno će biti lakše ostati vesela kada bude napredovala u svojoj borbi. Puno toga i u makrobiotičkoj literaturi napisali su ljudi kojima su tegobe tvoje sestre nepoznanica. Zato za početak neka se osloni uglavnom na žitarice. Meni je to pomoglo. A sestra neka ne zaboravi slušati svoj "unutarnji glas". Tako neće pogriješiti. Ljekove ne treba odmah i naglo prestati uzimati ali to neka ti bude jedan od ciljeva. Čim manje ljekova (posebno kostikosteroida)tim bolje.
Želim joj sreću.

ivmaos
24.06.2008., 15:48
Imam osjećaj da već danima lupam o zid. Od kada sam saznala da je tatu napala ta grozna bolest-zvana rak i od kada su doktori rekli da ga neće operirati nego odmah idu na kemo osjećam da sam kamen. On mi je sve! I strah me! Zna li netko od Vas nešto o radiofrekvencijskoj ablaciji tumorskog tkiva koja se radi na rebru??

Ivanicapeca
25.06.2008., 10:01
Imam osjećaj da već danima lupam o zid. Od kada sam saznala da je tatu napala ta grozna bolest-zvana rak i od kada su doktori rekli da ga neće operirati nego odmah idu na kemo osjećam da sam kamen. On mi je sve! I strah me! Zna li netko od Vas nešto o radiofrekvencijskoj ablaciji tumorskog tkiva koja se radi na rebru??

Draga, slobodno se obrati za pomoć u udrugu "Za novi dan" (http://www.zanovidan.hr).
Znaj da nisi sama koja se tako osjeća. U udruzi i na stranici udruge se druže ljudi koji se osjećaju kao ti i oni koji su se tako osjećali i pomažemo jedni drugima razmjenom iskustava, misli, utjehom, savjetom i podrškom. Znam da si koma trenutno. Znaj da ne moraš i definitivno ne bi trebala sam sa svojim mislima prolaziti kroz to. Slobodno i bez ustručavanja nam se obrati za pomoć. Na stranici postoje e-mail adrese članova, kao i telefon, ako s nekim želiš popričati o svemu. Ne boj se! Rak je grda bolest, ali može je se pobijediti. Važno je da se što prije suočiš sa situacijom i prihvatiš je kako bi bila što zdravija i najbolja moguća potpora u borbi svome tati. To je od vitalne važnosti, baš kao i operacija i kemo.
Bit ćeš dobro:grli: