PDA

View Full Version : Jednodnevni izleti (zbirna tema)

stranice : [1] 2

chiquita
05.01.2005., 11:15
unutar i izvan zemlje.
ajmo prijedloge na stol.
tu vidim da je netko bio spomenuo krvavec, šta bi još bilo zanimljivo u ovo vrijeme pogledati?
sljeme otpada, nije mi atraktivno.
eko selo, niš posebno u ovo vrijeme.
toplice, ne stanem u badić:D
i tak.da čujem kaj je vama interesantno.

chiquita
05.01.2005., 14:16
kajje ovo ljudi?!da sam napisala "anal oral izleti" već bi 10 strana bilo!:D

Cats
05.01.2005., 14:21
Okej, pazi vamo. :D

Za malo više od sat vremena vožnje od Zg možeš doć u recimo Ljubljanu, Celje, Bled, Postojnu. Možeš ić u Lipicu gledat konje ili na Cerkniško jezero koje po ljeti nestane. Za malo više od dva sata vožnje možeš pogledati Piran ili Izolu, otići u Škocjanske jame ili na solane u Sečovlje. Ili u Italiju, u Barcolu (sjeverno predgrađe Trsta), prošetati po lungomare i pogledati dvorac Miramare. Ili još malo dalje u Italiji, Udine i Grado, dva mala bisera, jedan ljepši od drugoga.

Ako je lijep sunčan zimski dan, svaka od ovih destinacija je super.

chiquita
05.01.2005., 14:24
Cats kaže:
Okej, pazi vamo. :D

Za malo više od sat vremena vožnje od Zg možeš doć u recimo Ljubljanu, Celje, Bled, Postojnu. Možeš ić u Lipicu gledat konje ili na Cerkniško jezero koje po ljeti nestane. Za malo više od dva sata vožnje možeš pogledati Piran ili Izolu, otići u Škocjanske jame ili na solane u Sečovlje. Ili u Italiju, u Barcolu (sjeverno predgrađe Trsta), prošetati po lungomare i pogledati dvorac Miramare. Ili još malo dalje u Italiji, Udine i Grado, dva mala bisera, jedan ljepši od drugoga.

Ako je lijep sunčan zimski dan, svaka od ovih destinacija je super.
super, baš ti hvala.:w
jebe me jedino kaj nemam zimske gume niti lance, tak da SLO otpada.

Leda
05.01.2005., 15:21
chiquita, a Gorski kotar?
al mozes ici i vidjet krapinskog pracovjeka, to ti je blizu, i usput obici neki od dvoraca Hrv. zagorja, npr. Trakoscan.

Kyra
06.01.2005., 12:21
Istraaaaaaaaaaaaaaa :lux:

Dečko i ja smo neki dan, na Novu godinu, bili u Rovinju. Lijepo preko Učke (tunel je 28 kuna u jednom smjeru :eek: ), pa malo po Ipsilonu i šetnja po Rovinju...pre-kra-sno!! :cerek:

Na povratku preko Vranje na Voziliće i onda uz more do Rijeke!
Krasan dan.

A ostale destinacije po Istri...ma samo da sjedneš u auto i voziš se po unutrašnjosti, već to mi je odmak od stvarnosti!

Sretan put!

BobRock
08.01.2005., 21:15
Da, ima i ovo. Neki dan nadjem na www.ebay.de (Pred katastrofu u Aziji) da mozes napraviti jednodnevni izlet na Seychellen. Letis 12 sati do tamo, budes na Seychellen 12 sati i opet nazad za Frankfurt 12 sati leta. Sve za nekih 250 Eura.
Evo i link
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=19949&item=6503809671&rd=1

Dnevni izlet

CrveniVrag
14.01.2005., 09:43
Fužine - tamo je super, poslije dobre šetnje i uživanja nešto odeš popapati u dobre restorane u blizini

B&B
14.01.2005., 10:38
CrveniVrag kaže:
Fužine - tamo je super, poslije dobre šetnje i uživanja nešto odeš popapati u dobre restorane u blizini

Daj preporuci koji dobar restoran u tom kraju. Nesto sa finom, domacom spizom i normalnim cijenama. Nikakva sminka.

Marin23
15.01.2005., 02:28
BobRock kaže:
Da, ima i ovo. Neki dan nadjem na www.ebay.de (Pred katastrofu u Aziji) da mozes napraviti jednodnevni izlet na Seychellen. Letis 12 sati do tamo, budes na Seychellen 12 sati i opet nazad za Frankfurt 12 sati leta. Sve za nekih 250 Eura.
Evo i link
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=19949&item=6503809671&rd=1

Dnevni izlet

a nije ni tebi lako,tko ce lud do seychella na 12 sati za 250 eura,to je ko da ti netko kaze moze otic za 250 eura to cambodie i vidjet Anghor Wat na 2 sata al moras nazad odmah,......

CrveniVrag
17.01.2005., 11:31
"Turistička ponuda Fužina poznata je po gastronomiji. Restoran "Bitoraj", konoba "Volta", lovački dom "Arnika" svojim dugogodišnjim kulinarskim umijećem i receptima domaće kuhinje garantiraju kvalitetu u ugodnom goranskom ambijentu. Izdvajamo i pizzerije "Tren", u samom središtu mjesta i "Landravec", na prometnici prema mjestu Vrata, koje će Vas iznenaditi kvalitetom i raznolikošću pizza."
Ja sam bila u Bitoraju i VOlti, a čuj vrijedi ti probati dobiti mjesto u bitoraju jer je stvaaarnoo fino, je skuplje. Nego imaš na ulazu cjenik pa vidi cijene koje ti pašu.

Orlando
29.04.2005., 12:52
Koliko otprilike vremena treba od Zagreba do Ljubljane,Celja i Bleda te koji su cestovni pravci dobri?Takodjer koliko vremena treba od Zagreba do Opatije i Rovinja?Cesta prema Istri mi je poznata,samo me zanima vrijeme koje potrebno da se dodje do ovih gradova.

CrveniVrag
30.04.2005., 18:36
Zagreb-Rijeka autocestom 1,5 sat, dodaj nekih 15 min do Opatije ali sve ovisi o gužvi.

Tila
03.05.2005., 20:59
ljudi i mene zanima ova tema... na Bledu nisam bila nikad i sigurno ću se zaletiti u nekoliko slijedećih vikenda... a jel ima još netko neku dobru ideju?

Tila
15.05.2005., 22:09
nitko? ništa? :ceka:

Lei
16.05.2005., 07:45
Tila kaže:
nitko? ništa? :ceka:

Imam ja hrpu izleta u rukavu, ali ne znam kakav tip izleta tebe zanima, jer su moji obicno uvijek planinarsko-biciklisticko-aktivno orjentirani :D

Evo recimo, blizu Zagreba, a lijepo za vidjet su Rastoke. Njih zovu i "Plitvice u malom". Odmah nakon Slunja, jedno 20-tak (mislim?) km prije plitvica. Malo selo prepuno slapova, pataka, cvijeca.... U obliznjoj rijeci se moze i kupati, a kad ogladnis postoje dvije konobe koje nude pastrve na zaru, friske, ulovljene neposredno prije pecenja iz malog ribnjaka. Cijena - oko 30-tak kn, uopce nisu skupe, a fineeeeeeeeee :top:

Mozda nema tamo materijala za cjelodnevni izlet, ali recimo kombinirano s Plitvicama je mrak.

Btw, Plitvice su jos jedan prekrasan izlet. Upad je mozda malo papren, ali s obzirom na to kako je uredjeno i koliko se trude apsolutno to zasluzuju. Studenti i clanovi planinarskih drustava imaju 50% popusta. I tamo nikako ne ici po ljeti jer je ogroooomna guzva. Ja sam bila 30.4. i bilo je prekrasno.

Malta
16.05.2005., 08:15
nema boljeg od cjelodnevnog izleta na Plitvice! :D

Lei
16.05.2005., 09:41
Evo jos malo ideja sad za proljetne dane.

Autom do Skrada i onda prateci planinarske markacije spustiti se do Zelenog Vira i Vrazjeg prolaza. Zeleni vir je ogromni slap kroz kojeg se moze u pecinu, a Vrazji prolaz je krasna setnica kroz kanjon rijeke, sva u zelenom i mahovini, s puno drvenih mostica. Nije tesko ni zahtjevno, a prekrasno je, pogotovo kad ima puno vode (sad u proljece).

Upad se placa nesto sitno (20 kn?). Autom se inace moze doci skroz do dole, postoje i putokazi, ali je cesta vrlo losa, puna serpentina i mjestimicno neasfaltirana. Tako da ne preporucam, bolje se spustiti pjeske.

Nakon izleta, autom se ne vracati prema Zagrebu autocestom, vec starom cestom, te stati u Rimu na janjetini :klopa:

Billi
18.05.2005., 11:13
brijuni, ulaznica 50 kn a najam bicikla po satu je 25 kn. oko 3 sata voznje od zagreba. isplati se.

planiramo odlazak u kuterevo, pogledat medvjedice. veli lik da su na oko 2 sata voznje. nema ulaznice, event donacije.

Lei
18.05.2005., 13:05
Billi kaže:
brijuni, ulaznica 50 kn a najam bicikla po satu je 25 kn. oko 3 sata voznje od zagreba. isplati se.

Brijuni su super, bila sam tamo prije puuunooo godina, i bas bih voljela otici ponovo. Pa s biciklom cijeli dan svrljati po otoku. Samo mi je bed da se ne smiju uzeti vlastite bicikle, vec se bas mora unajmiti ove njihove :flop: (pretpostavljam da je to do broda, ne vidim drugog razloga, osim zarade)

Orlando
19.05.2005., 12:52
Možda netko zna koliko ima vremenski Zagreb-Nagykanisza?Koliko se putuje cestom Zagreb-Goričan?

Littlefoot
19.05.2005., 13:35
Zagreb-Goričan je, po autoputu, otprilike 1 sat. Do Nagykanizse je nekih, ahm, nadam se da neću lupiti bezveze, 60-ak km. Znači, dva sata uvrh glave.

Tremor
25.05.2005., 14:37
Sutra se ne radi, ali u petak da. Ima li netko zanimljiv prijedlog za jednodnevni izlet autom iz Zagreba?

kemik
25.05.2005., 14:38
jesam mozda koji put spomenula Trakoscan?

Tremor
25.05.2005., 14:47
kemik kaže:
jesam mozda koji put spomenula Trakoscan?

Been there, done that! 'pace nekoliko puta, razna godisnja doba... prosle god. u ovo doba obisli Krapinu, Mariju Bistricu, Plitvice, Samobor i okolicu...
Mislili smo na Osijek i Vukovar ali nam je to malo daleko za jedan dan, to bi ipak ostavili za jedna vikend.

sailor
25.05.2005., 15:53
Planine? Štirovača via Kuterevo :top:
Kartu od Otočca dalje imaš na sajtu NP Sjeverni Velebit

Shtefitza
26.05.2005., 05:38
VEliki TAbor. :)

Orlando
26.05.2005., 23:26
Rogaska

magriz
27.05.2005., 18:24
ivanec, ovaj vikend je prvenstvo u paraglajdingu, a i ivanšćica je blizu

polly
30.05.2005., 13:30
Shtefitza kaže:
VEliki TAbor. :)

O da.

I obed u Grešnoj gorici i prije toga staro selo u Kumrovcu.

Znam da je praznik prošel, ali bilo bu ih još. I vikenda.

Meni su za prvi slobodni termin u planu Rastoke.

Billi
30.05.2005., 13:37
also, ne znam tocno lokaciju, ali prije neki dan smo se vracali starom cestom za zagreb i skrenuli za Lokve, jezero, restoran, itd...brdo skvadre, busevi, sve neki muving. skvadra rostilja (iako su zabranjeno), ..uglavnom jako veselo.
i nemogu procijeniti gdje se to tosno nalazi i gdje je najblize skretanje sa autopiuta. treba pogledat na karti.

btw, stara cesta je prazna, gust za vozit!

magriz
31.05.2005., 14:18
Billi kaže:
also, ne znam tocno lokaciju, ali prije neki dan smo se vracali starom cestom za zagreb i skrenuli za Lokve, jezero, restoran, itd...brdo skvadre, busevi, sve neki muving. skvadra rostilja (iako su zabranjeno), ..uglavnom jako veselo.
i nemogu procijeniti gdje se to tosno nalazi i gdje je najblize skretanje sa autopiuta. treba pogledat na karti.

btw, stara cesta je prazna, gust za vozit!

fužine?
ako na njih misliš, ja ih obožavam - super su! ima špilja, jezero, dobri restorani...
ako su lokve - isto super! :top:

jedino ne bih baš rekla da je gušt (barem ne meni) vozit po staroj cesti - je prazna, ali je zavoj na zavoju. vraćala sam se u zg u nedjelju i još mi je slabo od zavoja :D

Billi
31.05.2005., 15:53
fuzine su desno, lokve lijevo? lokve su!

cuj, ja sam vozila pa mi je fakat bilo cool. vjerojatno bi mi bilo zlo da sam sjedila otraga.

magriz
01.06.2005., 08:12
Billi kaže:
fuzine su desno, lokve lijevo? lokve su!

cuj, ja sam vozila pa mi je fakat bilo cool. vjerojatno bi mi bilo zlo da sam sjedila otraga.

kad ideš iz rijeke premas zagrebu, da!

a cesta - to su, bit će, traume prije izgradnje autoceste, pa sad guštam vozit po ravnom :D

Stefan1
02.06.2005., 10:43
Pa ako niste bili do Beograda dodjite.
Cini mi se da je Zagreb-Beograd oko 3h voznje autom(ma moze i brze posto je autoput) u jednom smeru,tako da ako krenete ujutru oko 9.00h vi ste oko podne u Beogradu,razgledate ga do 18-19h i kuci ste vec oko 22h.

Mislim da predlog nije los.

Nemruth Dagi
02.06.2005., 10:56
Stefan1 kaže:
Cini mi se da je Zagreb-Beograd oko 3h voznje autom(ma moze i brze posto je autoput) u jednom smeru,tako da ako krenete ujutru oko 9.00h vi ste oko podne u Beogradu,razgledate ga do 18-19h i kuci ste vec oko 22h.

Samo sa rent-a-carom;)

polly
02.06.2005., 13:52
Stefan1 kaže:

Bila ja prošli i pretprošli tjedan službeno.
3 sata nije dovoljno jer na vašoj strani milicioneri čuče u busiji i naplaćuju kazne za vožnju iznad 120. Istina da je manje nego kod nas, ali i 20 EUR-a su novci.
Mudro je držat jezik za zubima i ne kajkat po gradu.
Istina da me ni niko tukao, ali su me spičkarali.
Za auto za ZG tablicama su rekli da je pametnije da ostane parkiran u dvorištu sa čuvarom, a da se vozamo sa taxiem.
Klopa fina i jeftina.
Ostalo neznam, ni bilo vremena, a ni volje. Ipak se prvenstveno moralo delat.

Stefan1
02.06.2005., 21:01
Jasno mi je i ja sam tako mislio kad sam trebao letos ici u Dubrovnik,ali sam shvatio da je 99% naroda ipak prijateljski raspolozeno.

Ja po BG-u svakog ali svakog dana vidjam automobile sa ZG tablica,a par puta mi se desilo i da me vasi zemljaci pitaju gde je to i to.Ja sam im pomogao.99% poznanika i prijatelja je prijateljski nastrojeno prema ljudima iz EX YU pa i prema vama,samo je bitno ne provocirati,kao i uostalom kod vas.

Beograd zeli da se otvori ka svetu,svi turisti su dobrodosli.

A da jos jednu stvar,nikad se do sad nije desilo da bilo kom iz Hrvatske bilo sta,mislim na batine ili razlupan auto nije desilo u Beogradu,nikad ali nikad(jel da jeste mediji bi brujali o tome).

PS.sto se tice policije,sta ces tako je kako je,smradovi,znam da maltertiraju strance,ali malteretiraju i nas,pogotovu sa malo boljim kolima,jedva cekaju da iscupaju 10-20 eur.

Orlando
03.06.2005., 05:57
Zagorje i Slovenija su sasvim ok. za jednodnevni izlet.Ima toliko lijepih mjesta ovdje već nabrojanih kao i restorana sa dobrom hranom i umjerenim cijenama.Bio sam,vidio i uživao.
Trakošćan,Kumrovec,Marija Bistrica,Donja Stubica,Krapina,Rogaška,Ptuj,a ni Graz nije toliko daleko.

Billi
03.06.2005., 07:30
Nemruth Dagi kaže:
Samo sa rent-a-carom;)

i ak netko plati cestarine....

polly
03.06.2005., 08:57
Beograd

Da nije pametno voziti Zg tablice po gradu rekli su nam tamošnji poslovni partneri.
Nije meni problem što sam platila kaznu. Ograničenje je 120 i sama sam kriva što sam više vozila. Picajci su bili OK. samo ako poštuješ ograničenja brzine ne možeš stić za 3 sata.
Ja sam ti teta u godinama, ne provociram i fino se ponašam. Ali ne mogu govoriti drugačije nego što govorim doma.
Kad u dučanu ili na trafici kažem "molim vas lijepo" i "hvala" ne očekujem klanjanje, ali isto tako ne očekujem pičkaranje.

Cestarine:
93 kn + 480 dinara (cca 7 - 8 EUR) , u jednom smjeru

polly
03.06.2005., 09:03
Ako sutra nebu kiše idem napokon u Rastoke.
Vidjela sam slikice restorana i hotelčeka koji je neka obitelj sad novo otvorila. Jako slatko izgleda. Ima umjereno seljački štih.
Za obed ću si izabrati svoju pastrvicu i smazat ju sa veselje.
Vodimo i pesu, samo se nadam da se blesa nebu hitala u vodu.

Billi
03.06.2005., 09:03
ja sam bila u bg prije godinu dana i skoro pa su nam se klanjali po ducanima i ulici... bilo ih je jako puno koji su govorili hrvatski jer su dosli za vrijeme rata.a ekavci pak zale za starom jugom. ili mozda nekaj trece,. nije bitno.

ali...ja sam se vratila sa osipom da sam izgledala danima ko sugavac i camila po bolnicama a frendica je donijela salmonelu. tak da ne bum tam tak skoro.

Lei
03.06.2005., 09:32
polly kaže:
Ako sutra nebu kiše idem napokon u Rastoke.
Vidjela sam slikice restorana i hotelčeka koji je neka obitelj sad novo otvorila. Jako slatko izgleda. Ima umjereno seljački štih.
Za obed ću si izabrati svoju pastrvicu i smazat ju sa veselje.
Vodimo i pesu, samo se nadam da se blesa nebu hitala u vodu.

Rastoke su :cerek: Ja sam bila prosle godine negdje krajem 6. mjeseca i moglo se bez problema kupati u rijeci.

kiki-j-zg
03.06.2005., 09:56
Poslovno sam bila nekoliko puta u Beogardu u zadnje dvije godine. Zadnji put prije 2 mjeseca.
auto je bio ZG registracije i nije bilo ama baš nikakvih problema niti čudnih pogleda, baš suprotno. Kada bi skužili naglasak, pitali su nas iz kojeg grada smo, kako dugo ostajemo, bili vrlo susretljivi i spremni pomoći uz obavezan "ugodan boravak".
Prvi put mi je sve to bilo jako čudno, sada mi je već normalno.

Lei
13.06.2005., 10:58
Dodajem na ovaj popis Zumberacko gorje. Jako, jako lijepo. Ima prekrasnih livada i potocica.

Za one kojima planinarenje nije strano, preporucam izlet Sošice-Sv. Gera (preko Boića), spuštanje na pl. dom u Sekulićima, pa nazad u Sošice. Cca 6 i pol sati hodanja, a uspon nije težak.

Laganija ruta je Sošice-Sekulići-Sošice (2 i pol sata u jednom smjeru), jer nema skoro uopće uspona, a priroda je luda skroz. Koje prašume su tamo :eek: I ogromna šuma s potocicem, ma prekrasno nesto :cerek: I usred te prasume odjednom izvire napustena partizanska bolnica.... skroz "spuki" :D

Nakon povratka u Sošice, u blizini se moze navratiti i do slapa, te do jame Jazovke - to je sve dostupno autom.

:W

hana
19.10.2005., 14:55
Dakle tamo je taj kamp i medvjedic i cijelo ljeto se mladi guzvaju tamo, zabavaljaju i pomazu medekima.
E sad mene zanima jel neko bio i jel to "otvoreno/postoji" cijele godine ili kako?
Ja bi se zaletila na jedan dan ko dnevni izlet pa me zanima isplati li se i ima li se sta tamo vidit?

Inace nisam nasla nikakav topic o dnevnim izletima pa kamo volite otic?
npr - primorje:
za suncanih ljetnih dana autom se cijeli krk moze obic na laganini
a ni rucak u fuzinama nakon setnje prirodom i posjeta spilji nije lose za jedan dan

sailor
25.10.2005., 09:23
nije kutarevo nego kuterevo ;)

meni je savršeno za jednodnevni izlet, moj mali ih obožava, dvaput godišnje napravimo đir do kutereva (autoput, izlaz otočac, pa još 10-tak km), pa preko brda u krasno, pa 27km šumskog asfalta do štirovače, pa par km dobrog makadama do alana ili zavižana, pa spuštanje na jadransku magistralu i doma :top:

info o cestama na www.summitpost.com , pod planinama potraži velebit

sailor
25.10.2005., 09:37
da budem precizniji... (http://www.summitpost.org/mountains/mountain_link.pl/mountain_id/2842) ;)

hana
25.10.2005., 13:12
a u koje doba godina vi odete?
medeki spavaju po zimi pa da ne dodjem tamo a tamo nikoga...??
put znam - hvala

sailor
25.10.2005., 15:43
proljeće - jesen.

kuterevo službeno objavi polazak na spavanje, ali oni koji žive u planini kažu da je medvjeđi zimski san priča za osnovnu školu. medo se učahuri kad je -15 i metar snijega, ali prošeta tu i tamo... mislim da ti nije kasno otići

službene stranice (http://www.kuterevo-medvjedi.hr/onama.htm) ;)

Kyra
25.10.2005., 21:56
Ja sam bila u Kuterevu kraje kolovoza čini mi se. Prije toga na Krasnom... Lijep izlet. Vrijedi vidjeti

cutecat
28.10.2005., 12:40
mi smo prosle godine (mislim da je bio kraj 08. mj) bili u Kuterevu, a onda na Plitvicama.
Medeki su preslatki, mislili smo i ove godine (ali odgodit cemo do proljeca) otici vidjeti kako su im napravili kamenicu da se mogu kupati.
Plitvice su lijepe uvijek, u svako doba godine...Za zavrsetak prije povratka u Rijeku, kasni rucak u Lickoj kuci...

lioness
10.08.2006., 08:22
Polaziste je iz Zg-a, u vidu je nesto aktivno poput planinarenja, plivanja i slicno. Svi prijedlozi dobrodosli!

frenchkiss
10.08.2006., 09:23
lijepo ti je u tuheljskim toplicama otkad su preuređene.
ili kreneš autom putem zagorja ili slovenije, ideš da ni ne znaš kuda ideš i gdje ti se zasviđa, staneš, ispećeš roštilj, šetaš po brdima, poljima i sl.

lioness
10.08.2006., 11:11
lijepo ti je u tuheljskim toplicama otkad su preuređene.
ili kreneš autom putem zagorja ili slovenije, ideš da ni ne znaš kuda ideš i gdje ti se zasviđa, staneš, ispećeš roštilj, šetaš po brdima, poljima i sl.

dobra ideja! tnx

Felix Arba
10.08.2006., 13:21
Planinski centar Petehovac - Delnice !
Fantastično mjesto ! Ne znaš da li je bolje po zimi ili sada.....
Prekrasan planinski zrak, biciklističke i pješačke staze itd. Ma stvarno mjesto koje treba vidjeti ! A samo sat vremena od ZG

http://www.petehovac.com/index.htm

bombe
20.08.2006., 13:26
Zavratnica - fjord sa potopljenim brodom!!! U blizini Jablanca ( tamo ide trajekt za otok Rab)

hadit
21.08.2006., 07:17
ako ti nije slovenija predaleko i stvarno volis planinarenje, onda pogledaj ovo..
Okreselj (http://www.vecer.si/blog/had/id4395)

Ledine (http://www.vecer.si/blog/had/id4366)

lioness
22.08.2006., 07:46
Zavratnica - fjord sa potopljenim brodom!!! U blizini Jablanca ( tamo ide trajekt za otok Rab)

Planirali smo tamo skoknut nakon Raba, ali budemo nekom drugom prilikom!:)

lioness
22.08.2006., 07:47
Taj jedan dan skoknuli do Kleka, prekrasan suncani dan, bas je bilo superiska!! Hvala na prijedlozima :D :D

champ
22.08.2006., 08:36
Dvorac Trakošćan, lijepo uređen u još ljepšem prirodnom okruženju, s jezerom i restoranom na plovećem doku... Svakome preporučam, usput se proputuje Hrv. Zagorje i uživa u krajolicima!

Felix Arba
23.08.2006., 12:28
Planirali smo tamo skoknut nakon Raba, ali budemo nekom drugom prilikom!:)

I kako je bilo na Rabu ?

frenchkiss
23.08.2006., 12:39
sad kad počne Špancirfest u Varaždinu, zgodno je tamo otići.

champ
23.08.2006., 13:03
Ako je lijep sunčan dan, teško je pronaći bolje mjesto za lijepi odmor i šetnju od Trakošćana.. Čovjek ne može vjerovati da su prije skoro 800 godina ljudi odabrali tako lijepu lokaciju za dvorac..

Pošto ja obožavam vožnje motorom, već mi je problem pronalazit nove lokacije za putovanja, morat ću obići i sve ostale dvorce Hrv. Zagorja :)

Fixi
24.08.2006., 10:21
Planinski centar Petehovac - Delnice !
Fantastično mjesto ! Ne znaš da li je bolje po zimi ili sada.....
Prekrasan planinski zrak, biciklističke i pješačke staze itd. Ma stvarno mjesto koje treba vidjeti ! A samo sat vremena od ZG

http://www.petehovac.com/index.htm

ovo definitivno potpisujem, mozes solo, mozes s ekipom, mozes s familijom.

ako ti se ide negdje blize, divlje vode i i eko selo, samoborsko podrucje uz granicu sa slovenijom, u eko selu ima raznoraznih zivotinja, prekrasna priroda, mozes otici planinariti po sumi... nism bio od proljeca pa ne znam kako je sada al pretpostavljam da je jos uvijek lijepo.

ja i bash ja
24.08.2006., 11:22
Topusko - čujem da su obnovili toplice i da je baš lijepo
a kasnije, kad počne sezona kestenja onda u Hrvatsku Kostajnicu

PODRŽAVAJMO RAZVOJ I OBNOVU U MJESTIMA RAZORENIM RATOM !

Boris_RI
24.08.2006., 11:37
ako ti nije slovenija predaleko i stvarno volis planinarenje, onda pogledaj ovo..
Okreselj (http://www.vecer.si/blog/had/id4395)

Ledine (http://www.vecer.si/blog/had/id4366)

Možeš malo reče gdje se to nalazi u Slo?

hadit
24.08.2006., 12:44
najlakse mi je tako Jezersko (http://zemljevid.najdi.si/search.jsp?q=jezersko&tab=maps)

Logarska dolina (http://zemljevid.najdi.si/search.jsp?q=logarska+dolina&tab=maps)

to sta dije izhodiscne tocke, sa kojima krenes na put..

a evo par predloga, koji su vama blizi
Zoo Zagreb (http://www.vecer.si/blog/had/id4241)

Hum (http://www.vecer.si/blog/had/id3949)

ili ipak da dodjete u Ljubljanu (http://www.vecer.si/blog/had/id3597)

Boris_RI
24.08.2006., 15:04
Tnx !

Leda
28.08.2006., 18:17
Taj jedan dan skoknuli do Kleka, prekrasan suncani dan, bas je bilo superiska!! Hvala na prijedlozima :D
Klek bi bio i moj prijedlog :top:, super ste odabrali!
Takodjer, odlicno za jednodnevni izlet iz Zgba je otici do Skrada na Zeleni vir i Vrazji prolaz!

lioness
31.08.2006., 09:24
Ovaj vikend planirasmo na Zavizan, ali kako cujem snjeg vec pao, sto u principu nije bed... radije da je snijeg nego kisa! Jos premisljamo hocemo li tamo, ili samo na jedan dan na neku od gore spomenutih lokacija. Sve zvuce jako dobro, tesko se odluciti!! :zubo:

lioness
31.08.2006., 09:29
I kako je bilo na Rabu ?

Pa, :zubo: , zadnja dva dana smo otkrili Frkanj i preeeeekrasnu plazu (ili bolje receno plaze!)! Ostalo je ubiboze, ona rajska plaza, sahara i slicno... koma! puno djece, puno rulje, puno smeca, voda k'o mokraca... :bljak:

Dorky
31.08.2006., 12:33
Rajska i je za djecu!

HeLga von Strumph
03.09.2006., 18:16

slazem se!!ili sjeverni velebit, paklenica...super je i u sloveniji na pokljuki. al bolje je otic na vikend.
pozdrav!

Lei
05.09.2006., 08:53
Ovaj vikend planirasmo na Zavizan, ali kako cujem snjeg vec pao, sto u principu nije bed... radije da je snijeg nego kisa! Jos premisljamo hocemo li tamo, ili samo na jedan dan na neku od gore spomenutih lokacija. Sve zvuce jako dobro, tesko se odluciti!! :zubo:

Ma nema snijega tamo trenutno, dapace... temperature su prave ljetne. Ja bila prosli vikend na V. Rajincu.

Inace, cesta od Oltara do Zavizana je zatvorena jer ju asflatiraju, pa se s te strane ne moze autom.

Billi
05.09.2006., 09:11
dajte koji hint za klek....dodjemo do ogulina i kamo dalje ako zelim otplanirit do Doma?

Lei
05.09.2006., 15:35
dajte koji hint za klek....dodjemo do ogulina i kamo dalje ako zelim otplanirit do Doma?

Postoje markacije od zeljeznicke stanice u Ogulinu.

Al ako ti se ne da toliko pjesaciti, onda odes autom prema Bjelolasici do sela Bjelsko, tamo pustis auto i imas laganog hoda cca sat i pol do gore.

Opis oba puta ima ovdje (http://www.plsavez.hr/hps/Klek)

:w

zagrijavanje
04.06.2007., 22:46
molom pomoć... neočekivano mi je iskrsnuo slobodan dan i rado bih ga provela van ZGB-a. ali imam i neke želje, zelenilo, jezero, po mogućnosti neki sadržaji (rado bih se provozala po jezeru ili nešto slično). Prijevoz mi nije problem, ali jest snalaženje u prostoru :( pa evo umoljavam, ako itko ima neki zanimljiv prijedlog, pucajte (po mogućnosti s pojašnjenjem gdje se izletište nalazi).
I samo da nije daleko od ZGB-a pa da ne provedem pola dana u vožnji.
unaprijed hvala

nukac
05.06.2007., 07:43
Plitvicka jezera. Dva sata autom....

:top:

zagrijavanje
05.06.2007., 14:30
na Plitvicama sam bila već milion puta pa sam poželjela promjenu, nešto ludo zabavno, a još neotkriveno (klasa optimist :) ).
Ali svejedno, hvala na savjetu nukac

zagrijavanje
05.06.2007., 14:31
inače, naravno da danas nisam nigdje otišla (nepredviđene komplikacije :( ), al, nada umire zadnja, pa možda za vikend....

nukac
05.06.2007., 15:07
A jesi bila na Bledu? Oko 3 sata voznje iz ZG....

Ili Trakoscan. Ili selo roda Cigic u Lonjskom polju... :top:

zagrijavanje
05.06.2007., 16:20
Trakošćan je odličan, nedavno sam se čak vozila pedalinama po onom njihovom jezeru i iznenadila se kad sam otkrila da i nije tako malo kako izgleda. A i ribe sam rastjerivala :)
Na Bledu još nisam bila, al vjerukem da je tamo super, samo mi se nekako čini previše putovanja za jednodnevni izlet, pa bih Bled čuvala kad uspijem spojiti bar par dana slobodno.
A što se tiče Lonjskog polja, idem sad malo švrljat po internetu da se malo pobliže informiram o istom. Samo se nadam da ne vrvi komarcima (znam da sam komplicirana :( )

navalentna
05.06.2007., 20:39
Trakošćan je odličan, nedavno sam se čak vozila pedalinama po onom njihovom jezeru i iznenadila se kad sam otkrila da i nije tako malo kako izgleda. A i ribe sam rastjerivala :)
Na Bledu još nisam bila, al vjerukem da je tamo super, samo mi se nekako čini previše putovanja za jednodnevni izlet, pa bih Bled čuvala kad uspijem spojiti bar par dana slobodno.
A što se tiče Lonjskog polja, idem sad malo švrljat po internetu da se malo pobliže informiram o istom. Samo se nadam da ne vrvi komarcima (znam da sam komplicirana :( )

Otočec ob Krki - Slovenija, sat vremena vožnje, prekrasno, labudi, ribice, konji itd

Kamačnik (Vrbovsko) - isto super-http://www.tz-vrbovsko.hr/prirodne-znamenitosti.htm

Vražji prolaz i Zeleni Vir (Skrad) - nešto fenomenalno, nešto tipa Vintgar u Sloveniji - kanjon a iznad mostići i hodaš preko kanjona, na kraju spilja ali ako želiš ići po njoj moraš se opremiti svijetiljkama, a ima i oooogroman slap, dođeš tik ispod njega-http://www.gorskikotar.hr/prirodne-ljepote.htm

Izvor rijeke Kupe - fenomenalno-http://www.gorskikotar.com/izlet.htm

Lokve - netko spomenuo, ima tamo i park Golubinjak sa svojim zanimljivostima, naravno špilja Lokvarka i samo jezero Lokve

ove stranice što priljepih sadržavaju još svašta nešto, pa nadam se da ćeš nešto pronaći, ja sam fakat dosta bila baš na tim par dana izletima i ovo su mi najdraži

SunceZarko
05.06.2007., 21:28
Risnjak!!! Izvor Kupe (kako je netko već predložio)! Tamo smo bili na posljednjem izletu.
Postojna?
Kontinentalna Istra?

Zagreb ima doista rijetku poziciju da mu je sve blizu...

zagrijavanje
05.06.2007., 23:07
hvala na prijedlozima...
zvuče više nego interesantno, pa ću ih svakako osobno provjeriti... i naravno javiti kako je bilo :)
ako netko ima još ideja, samo naprijed...

Gustavo
05.06.2007., 23:28
Ko hoće na jednodnevni u Lonjsko polje nek mi se javi na pm,50 km autocestom od Zagreba,siđe se u Popovači ili prema Sisku od Zagreba običnom obnovljenom cestom,nema trenutno komaraca :)

aaston
06.06.2007., 07:04
Stvarno je šteta da vlada kolektivno sljepilo na ovom forumu jer bi u suprotnom više ljudi primjetilo temu 'Korisni linkovi' koja bode u oči.
Onda bi netko tamo lakše našao informacije o vikend destinacijama, smještaju u Hr, informacije o utičnicama, vizama itd, uglavnom odgovore na mnoga pitanja koja se konstantno ponavljaju.

Ali valjda je lakše danima iščekivati pravi odgovor nego samo kliknuti na temu označenu VELIKIM SLOVIMA (a koja ima relativno malo čitanja)...

Daleko od toga da mi smeta, ali eto, žalosno da većina ne zna koristiti sve mogućnosti ovog foruma.
Glavno da se mi družimo, nu :D

saky1504
06.06.2007., 09:29
Eko selo http://www.forum.hr/showpost.php?p=7614478&postcount=2
Tamo je uistinu prekrasno-priroda, životinje, ima i restoran sa ok klopom.

bamboo
10.06.2007., 17:12
Stvarno je šteta da vlada kolektivno sljepilo na ovom forumu jer bi u suprotnom više ljudi primjetilo temu 'Korisni linkovi' koja bode u oči.
Onda bi netko tamo lakše našao informacije o vikend destinacijama, smještaju u Hr, informacije o utičnicama, vizama itd, uglavnom odgovore na mnoga pitanja koja se konstantno ponavljaju.

Ali valjda je lakše danima iščekivati pravi odgovor nego samo kliknuti na temu označenu VELIKIM SLOVIMA (a koja ima relativno malo čitanja)...

Daleko od toga da mi smeta, ali eto, žalosno da većina ne zna koristiti sve mogućnosti ovog foruma.
Glavno da se mi družimo, nu :D

stvarno nisam neki ekspert....pomagaj!...di su ti korisni linkovi?

snjoxi
10.06.2007., 20:38
Klek, za one koji vole planinarit :top:
svake godine ide iz Zagreba Karlek. vlak koji kosta nekaj sitno.
Mogu se skombinirati i Bijele stijene za one naprednije planinare.

aaston
10.06.2007., 21:43
stvarno nisam neki ekspert....pomagaj!...di su ti korisni linkovi?

Ovdje, 5. po redu gledajući od gore prema dole (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=43)

Vrijeme da se mijenja dioptrija na očalama? :D

bamboo
11.06.2007., 11:07
fakat sam ćorava, uvijek preskačem te top teme kao nešto dosadno i stalnoponavljajuće, a baš mi to treba - linkovi za izletišta i seoski turizam ....
fala lepe!

citanova
11.06.2007., 15:13
podcetrtek, atomske toplice slovenija, puno sadrzaja

nyla
11.06.2007., 15:26
Neko je prije mene već spomenuo Ravnu Goru. Malo planinarenja, klopa u planinarskom domu i let paragliderom dole ( uz predhodni dogovor). Odlična kombinacija! :top:

bamboo
18.06.2007., 11:30
izletište Jurko nadomak Karlovca
jučer tamo feštali rođendan i super je - za one koji nisu prezahtjevni, a treba im divljine u blizini
http://www.izletiste-jurko.com/

anči manči
19.06.2007., 00:22
kamp na mrežnici, duga resa-belavići samo nakon karlovca piči starom cestom prema dugoj resi i table te vode prema kampu SLAPIĆ..cca 15km od karlovca
jako lijepo za uzivanje i kupanje

Skejt
19.06.2007., 10:55
Ak ideš iz Zagreba za jednodnevni izlet meni nema boljeg od Karlovca i okolice (kamp Slapić je super ali još bolje se malo potrudit i nać neki izoliraniji dio Mrežnice), Gorskog Kotara ili Kleka za planinare.

Mogu ja i konkretnije - u subotu idemo rano ujutro na Mrežnicu, uživanje cijeli dan, a navečer u Karlovcu na Kupi Ivanjski krijesovi, veliki vatromet i koncert Elementala na otvorenom. A sve besplatno, kaj ćeš bolje :D

I poslije svega autocestom si za pol sata doma ;)

Jaranka
21.06.2007., 15:48
Ja ode u sub. u taj kamp Slapić, bas me zanima kako je ;)

Cheguevara123
15.07.2007., 18:57
Ja bih vam preporucio Baraceve spilje to vam je u okolici Slunja. Takodjer volim otici do Bihaca, grad je prekrasan a isto tako i priroda. Posebno je lijep ugodjaj u restoranima na Uni kojih ima napretak, a poseban ugodjaj je u restoranu Mlin, to vam je 3 km od centra Bihaca prema Drvaru. Nesto predivno.

navalentna
19.07.2007., 10:57
Ja bih vam preporucio Baraceve spilje to vam je u okolici Slunja. Takodjer volim otici do Bihaca, grad je prekrasan a isto tako i priroda. Posebno je lijep ugodjaj u restoranima na Uni kojih ima napretak, a poseban ugodjaj je u restoranu Mlin, to vam je 3 km od centra Bihaca prema Drvaru. Nesto predivno.

A te Baraćeve špilje...mislim, kao fol ti daju neki akumulator da sam tegliš do ulaza (uzbrdica) po šumi, ajde izgleda fora, ali uopće nije velika a naplatili su nam...mislim da je bilo za dvije osobe preko sto kuna, a nigdje nikoga...puno previše za takvu spilju

Cheguevara123
20.07.2007., 22:29
U pravu si spilja nije velika ali je bogata ukrasima, naravno ako nekoga to zanima. Slazem se sa tobom da je cijena malo previsoka.

KAELA
21.07.2007., 06:05
zvečaj - mrežnica
prekrasno je. kupalište kod restorana zeleni kut.
imate mogućnost kajaka, raftinga, bicikla...

soks
21.07.2007., 07:10
U Vrbnik ili u Daruvarske toplice.

salmo hucho
21.07.2007., 11:38
Na ovim temperaturama samo negdje kraj rijeke.Rafting bi bila najbolja solucija za mene.Naime idem sa drustvom danas.

navalentna
21.07.2007., 21:54
U pravu si spilja nije velika ali je bogata ukrasima, naravno ako nekoga to zanima. Slazem se sa tobom da je cijena malo previsoka.

Ma meni je isto bila lijepa, i fora mi je bilo to sa vlastitim kacigama i akumulatorima, ali kad mi nabiju takvu cijenu, a izvan Hrvatske duplo veće spilje su duplo ili više jeftinije e onda mi dođe zlo! Baš sam se raspitala za tu spilju, i navodno je bila jeftinija prije, a sada ju kao neki privatnik održava ili šta već pa nabio cijenu! Ma nabijem ja njega...

ostoja
27.07.2007., 08:37
Zna li netko koliko je odmorište na Mrežnici u Belavićima udaljeno od postaje na kojoj staje vlak? Isplati li se radi bržeg dolaska od vlaka do Mrežnice u Belavićima ponijeti bicikl? I je li cesta na toj relaciji sigurna jer bih na biciklu vozio dijete?

Blagajnica
18.04.2008., 20:04
molim jednu informaciju.
sutra idem u Makarsku na izlet.
htjela bi autom otići na biokovo na sv. Juru.
koliko je to zahtjevno budući da sam plavuša i ne baš dobra vozačica?
unaprijed hvala.

nicola
18.04.2008., 20:17
molim jednu informaciju.
sutra idem u Makarsku na izlet.
htjela bi autom otići na biokovo na sv. Juru.
koliko je to zahtjevno budući da sam plavuša i ne baš dobra vozačica?
unaprijed hvala.

....očekuje te 30-tak km opasne, zavojite i uske ceste koja nije baš za svakoga, donedavna je gore bio i snijeg, možda ga i još ima, osim toga sretneš li se s nekim moraš se mimoilaziti kaj baš i nije jednostavno pogotovo ako nisi baš spretna....

Blagajnica
18.04.2008., 20:31
hvala na infu.
a ako budem išla pješice uz cestu, s tim da negdje na pola puta parkiram na sigurnom mjestu koliko bi do tamo hodala?

Vojky
18.04.2008., 20:39
hvala na infu.
a ako budem išla pješice uz cestu, s tim da negdje na pola puta parkiram na sigurnom mjestu koliko bi do tamo hodala?

Pješice se ne isplati uz cestu. Ako ti se planinari (idi u društvu), onda se opremi za to i - sretno, divan je doživljaj, a ima označenih staza.

Blagajnica
18.04.2008., 20:44
hvala Vojky!

još samo jedan odgovor molim.
Koliko je to cipelcuga u jednom danu?

nicola
18.04.2008., 20:46
Po ravnici možeš za sat vremena proći cca 5 km, na usponu, a tamo je dosta strmo za sat vremena nečeš proći više od 3 km, moraš računati i vrijeme povratka kaj je jako puno da baš i dođeš do pola puta s autom....Biokovo je opasna avantura i ne upuštaj se u to bez nekog iskusnog bilo autom, bilo pješice, kad nađeš ekipu i izlet bude dobro pripremljen bit će ti to nezaboravan doživljaj kako ti veli i Vojki u prethodnom postu, do tada se strpi i ne izazivaj vraga, pozdrav

nicola
18.04.2008., 20:48
...satnice, puteve i sve ostale informacije te fotke potraži na stranicama parka prirode te na planinarskom forumu HPS-a...

Blagajnica
18.04.2008., 20:53
hvala svima. :s
mislim da neću ići na vrh jer sam vremenski limitirana, ali slijedeći put kad se pripremim svakako.

Toni I.
18.04.2008., 20:54
sutra će ti kiša pa uvjeti neće bit najbolji

larazg
19.04.2008., 09:55
uvijek i nanovo...pravi odmor u Plitvice.

mlade_n
27.04.2008., 08:48
Već nekoliko godina sam nekoliko puta godišnje s ženom u Zadru i ponestaje nam zanimljivih mjesta za izlet.
Molim prijedloge za jednodnevne izlete, ne morate se ograničiti na najbližu okolicu Zadra. u obzir dolaze i brda u zaleđu

demon
27.04.2008., 10:39
Kornati...
Dugi otok...
Vransko jezero...
Krupa i Zrmanja...
Paklenica...
Krka...
Nin...
Vinjerac...

mlade_n
27.04.2008., 15:56
fala demon...na pola tih mjesta nismo bili

demon
28.04.2008., 09:37
Nema na čemu... samo što si trebao napisatoi Sjeverna Dalmacija... Srednja Dalmacija je oko Splita... :D

mlade_n
28.04.2008., 18:28
'eb' ga...nisam odavde

babysittingnatalija
26.07.2008., 22:44
Molim vas preporučite mi kamo otići unutar lijepe naše na izlet (jednodnevni ili dvodnevni) koji je pristupačan cijenom.

Spa i wellness i toplice su isključeni.

Nemam auto, pa pokušavam naći nešto preko agencija (dvorci Zagorja ili Plitcie...) ne znam ni sama...

Hvala!

Charon121
28.07.2008., 12:18
Meni su baš toplice idealan izlet za dvoje. :top: Ali ako to nećeš, probaj pogledati na http://turist.samoborcek.hr/ - Samoborček često ima lijepe i jeftine izlete u prirodi u Hrvatskoj ili Sloveniji preko vikenda. Bilo je i jednodnevnih izleta u npr. Salzburg. Ako te više zanimaju gradovi, uzmi Autoturistovu ponudu za shopping turu u Grazu za 80 kn i provedi cijeli dan u centru grada. Ako više voliš prirodu, kontaktiraj turističku zajednicu regije koja te interesira (preporučam Zagorje ili Gorski Kotar) i raspitaj se o apartmanima. Plitvice se isto daju obići u jedan dan. Sve ovisi koliko si novaca spremna dati eventualno za prenoćiti. :ne zna:

vikica
29.07.2008., 17:31
zvečaj - mrežnica
prekrasno je. kupalište kod restorana zeleni kut.
imate mogućnost kajaka, raftinga, bicikla...

kak se dođe do tam? prema belavićima, pa dalje?

Luda Squo
20.02.2009., 11:16
Već nekoliko godina sam nekoliko puta godišnje s ženom u Zadru i ponestaje nam zanimljivih mjesta za izlet.
Molim prijedloge za jednodnevne izlete, ne morate se ograničiti na najbližu okolicu Zadra. u obzir dolaze i brda u zaleđu

Paklenica :)

http://www.dalmacijalink.hr/osx/hr/c286/Nacionalni-parkovi-u-blizini-Zadra/

:top:

MGoran
20.02.2009., 11:23
Bilo je već negdje o tome, pa evo malo copy/paste

- Franjevački samostan na otočiću Visovcu (Drniš)
- slapovi Krke
- Imotska jezera (Modro i Crveno)
- vrh Sv.Jure Biokovo
- Vrgorac-turske kule
- Metkovic-dolina Neretve
- Etnoland Dalmati, tematski park u Pakovom selu

ivana)
23.02.2009., 12:20
Dalmatinska zagora ima vrlo zanimljivi lokacija za vidjeti.

npr: Mauzolej Ivana Meštrovića u Otavicama http://hakave.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3632&Itemid=152

Zatim tu je kod Pakovog sela, ostaci amfiteatra i Burnum iz rimskog doba,

Kninska tvrđava

petra_wb
23.02.2009., 14:47
Svakome bi preporučila da ode na Zrmanju na rafting!
Ja sam otišla na nagovor prijatelja, da ne budem partibrejker,
iako nisam ljubitelj vode, ali bio mi je to jedan od boljih provoda u životu.
Priroda je fenomenalna, osjećaj nevjerovatan...
Nešto totalno drukčije, doživiš tu prirodu na jedan totalno drukčiji način...

http://www.rafting.com.hr/foris_hrv/zrmanja.html#ponuda1

Lei
23.02.2009., 14:55
Zrmanja definitivno, ali ne rafting nego kanu safari! Zanimljivije je puno :) http://gogh.blog.hr/2008/07/1625091659/zrmanja-i-paklenica-ponovo-za-5-28-i-29062008.html

alabrale
23.02.2009., 15:21
imaju sad neki rimski putevi..... uskoro izlazi brosura...

rivica
09.06.2009., 13:16
evo kako je sada u četvrtak neradni dan htio bih dragu povesti na neki ugodan opuštajući jednodnevni izlet, da bude u prirodi što više a da nije 'naporno' i zahtjevno kao neko kampiranje i slično, već gdje bi se mogli prošetati u miru u prirodi, pa negdje na kavici malo odmoriti itd... Uvjet je da ne bude baš puno ljudi i nekakve gužve...

razmišljao sam o Plitvičkim jezerima, ali sada čitajući tu temu tu na forumu, vidim da je em skupo sve skupa, em ima 2 sata voznje do tamo, em su guzve... i čini mi se da bi to bio promašaj s obzirom da ne volimo baš gužve a htjeli bi izbjeći dugotrajniju vožnju...

ja sam iz Zaprešića pa bih htio da bude nešto bliže i ležernije... Hm, sad si mislim da bi odlazak na Sljeme bio dobar izbor?!

Predložite nešto dobro!

aircanada
09.06.2009., 13:27
Posto je dosta vezana tema, iako je stara godinu dana, mislim da ce pomoc, i da je ok spojit ovako.

cvor
09.06.2009., 13:52
evo kako je sada u četvrtak neradni dan htio bih dragu povesti na neki ugodan opuštajući jednodnevni izlet, da bude u prirodi što više a da nije 'naporno' i zahtjevno kao neko kampiranje i slično, već gdje bi se mogli prošetati u miru u prirodi, pa negdje na kavici malo odmoriti itd... Uvjet je da ne bude baš puno ljudi i nekakve gužve...

razmišljao sam o Plitvičkim jezerima, ali sada čitajući tu temu tu na forumu, vidim da je em skupo sve skupa, em ima 2 sata voznje do tamo, em su guzve... i čini mi se da bi to bio promašaj s obzirom da ne volimo baš gužve a htjeli bi izbjeći dugotrajniju vožnju...

ja sam iz Zaprešića pa bih htio da bude nešto bliže i ležernije... Hm, sad si mislim da bi odlazak na Sljeme bio dobar izbor?!

Predložite nešto dobro!

Sljeme gledaš s prozora. Probaj biti romantičniji... Odi na Roglu i to ti je sat vožnje... a ispod ti je Zreče i bazeni...

rivica
09.06.2009., 14:59
idealno mi se čini do Bregane / Žumberka otići, nije pretjerano daleko pa se ne moramo puno gnjaviti vožnjom,
tamo ima relativno blizu jedno do drugoga ove destinacije:
"bio-park Divlje vode" http://www.karlo.hr/divljevode/ ;

pa u blizini toga ima "park prirode Žumberak - Samoborsko gorje" (http://www.pp-zumberak-samoborsko-gorje.hr/index.html) ;

i "eko selo Žumberak" http://www.eko-selo.hr/index.php

što mi od navedenih preporučate najpogodnije za šetnjice a da neće biti prevelike gužve u četvrtak?!

atlantis
10.08.2009., 17:46
Bok ljubitelji putovanja :)

trebam vaše savjete :)

Prošli sam vikend s prijateljicom i pesicom bila tu (http://www.ogulin.hr/turizam/sabljaci.htm) na izletu i oduševila sam se veseljem koje je pesica iskazala u činjenici da brije po prirodi, skače u jezero, lovi medvjede i leptiriće i tak to :cerek:

pa sam došla na pametnu :D ideju da barem jednom na mjesec dragog i zvijeri (a i prijatelje, ako žele) odvedem na tako neko mjesto nedaleko od zagreba :)

prošle sam godine na putu do divljih voda (http://www.karlo.hr/divljevode/ponuda/) vidjela super male parcele sa stolovima i kupicama uz potok i to mi se jako svidjelo, problem je što je pesica lovačka i jako brza, a penzić (drugi pas) poluslijep i gluh a na tom pravcu je cesta vrlo blizu tih parcela pa se ne usudim s njima tamo

e sad tu trebam vašu pomoć :)

mjesta u okolici zagreba s vodom (ne velikom i tekućom da mi malu ne odnese struja ak skoči za nekom živinom :lovac: ), daleko od ceste i s tim da smijemo s njima biti na tom mjestu... klupice su debeli plus zbog piknika :cerek: ali nisu obavezne :)

hvala :)

(modovi, ako ima tema - prebacujte, brišite, gazite - sorry :))

KILLERDOG
11.08.2009., 11:33
čuj ja bi preporučio fužine
mislim nije baš kraj zagreba,imaš sat po autocesti ali super je

ili uvijek možeš na šljunčare

atlantis
11.08.2009., 20:01
hvala na ideji za fužine

šljunčare su mahom kraj gradova i pune su ljudi a mi idemo s dva psa, pa bi to mogao biti problem jer zvijeri ne želim držati na lajni cijelo vrijeme :)

KILLERDOG
12.08.2009., 12:13
pa znam da recimo u rakitje ide dosta ljudi s pesima, imaš i zgodno kod ozlja (mislim da je selo zorkovac) i slično

nedavno sam bio kod sopota,tamo sigurno nema puno ljudi,ali ni sadržaja samo slap i jezero :zubo: (hvala astonu ;) )

ali za pesa mi izgleda super
uostalom sad si za 2-3 sata na moru pa se može i tamo okupati negdje
moj je pestar za bilo kakvo dulje putovanje,a i ne znam koliko bi mogao plivati više

atlantis
12.08.2009., 21:30
moj je piyzdek 14.5 godina :cerek: a nije se kupal nikad :D al je zato mala beštija neki dan skočila u jezero :rofl:

sopot? koji, di?

idem guglat zorkovac :)

hvala :)

KILLERDOG
13.08.2009., 10:22
sopot u istri,selo iza švića :zubo:

Anaaaaaa
02.09.2009., 07:57
Da malo ozivim temu...
Jel ima jos tko kakve prijedloge? :D

nasmijanonebo
02.09.2009., 11:57
a odakle bi isla na izlet? koliko dana? jer ideja ima koliko hoces

Adaminfo
02.09.2009., 13:18
Mi smo bili u Kopačkom Ritu.Vrijedi otići radi prirode,razonode,..a lova je potrebna za vožnju brodom 70 kuna odrasli,50 djeca, mi platili dakle 240+ ručak u osijeku u tvrđi,...

nukac
02.09.2009., 21:53
Dvorci Hrvatskog zagorja je OK izlet, recimo Trakošćan, Veliki Tabor, Miljana i na kraju Kumrovec. Za ručak se isplati zaustaviti u Grešnim goricama (kraj Velikog Tabora). :top:

Lyysssyyyy
02.09.2009., 22:24
Mi smo bili u Kopačkom Ritu.Vrijedi otići radi prirode,razonode,..

slažem se :top: i joj ne znam sad kako se zove taj restoran :ne zna: uglavnom blizu samog kopačkog rita, može se fino najest i priroda je lijepa :top: stavim par slika na fotograf

Peppa Pig
03.09.2009., 07:09
slažem se :top: i joj ne znam sad kako se zove taj restoran :ne zna: uglavnom blizu samog kopačkog rita, može se fino najest i priroda je lijepa :top: stavim par slika na fotograf

restoran kormoran?
odlicna klopa :top:

emili
03.09.2009., 09:21
restoran kormoran?

bila tamo na fišu, naravno nakon tazgledavanja Kopačkog rita :)

Dega76
03.09.2009., 12:54
Dvorci Hrvatskog zagorja je OK izlet, recimo Trakošćan, Veliki Tabor, Miljana i na kraju Kumrovec. Za ručak se isplati zaustaviti u Grešnim goricama (kraj Velikog Tabora). :top:

bio nekoliko puta do velikog tabora...a za grešnu goricu treba napraviti rezervaciju...budu prepuni...svakako se isplati otići...doduše dvorac se preuređuje, ali svejedno ga je lijepo za vidjeti izvana...prekrasna okolica...

Lyysssyyyy
03.09.2009., 14:28
restoran kormoran?

e da :top: u pravu si, sad sam se sjetila kad si reko, je je :)

Vanity
16.09.2009., 09:48
Evo, ja planiram neki jednodnevni izlet dan nakon Dana nezavsinosti budući da imam neradni dan :)

Otišli bi (recimo nas 4) na neki izlet ne predaleko jer nam se ne provodi pola dana u autu. Dakle, krenuli bi iz Varaždina, ima netko kakav prijedlog? Samo da napomenem, Sloveniju sam takoreći prošel cijelu, osim Škocjana ali to idem jednom drugom prilikom. Zagorje i dvorce sam isto razgledal skoro sve, to mi se nejde opet. Austrija isto tak.

Zanima nas neki grad (ili gradić) za razgledati, nekaj pojesti, možda do nekog jezera ako ima u blizini, ne hoda nam se cijeli dan po šumama i livadama. Neka preporuka?

Ima možda kaj takvo u Mađarskoj?

nasmijanonebo
16.09.2009., 11:02
si bio u koprivnici?
odete u koprivnicu, obidjete grad..lijep i slatki gradic, ima se sto vidjeti-dvorac/utvrda, lijepa gradska jezgra s prekrasnim parkom. itd itd (guglaj)....a ima i bazen rekreativni -jedan veci za plivanje i drugi kao wellnes-jaccuzi, hidromasaza itd..(kopija cakoveckih bazena zatvorenih ako si bio tamo?)
i iz koprivnice idete u krizevce-malo obici..ima lijepu grkokatolicku crkvu (inace su krizevci sjediste grkokatolika u hrvatskoj) ..iz krizevaca mozete skoknuti do kalnika-na kalniku su ostaci utvrde i puca lijep pogled. e da, kod kalnika imate mjesto gornja rijeka u kojem je dvorac erdody-rubido.

druga solucija je koprivnica pa đurđevac. u đurđevcu je izvrsno ocuvan dvorac i u blizini su đurđevečki peski..to ti je bas kuriozitet u hrvatskoj jer je to "hrvatska sahara"-rezervat di je sam pijesak (guglaj da ne razglabam ovdje)..
E ako hoces mađarsku i nije vam to predaleko (to sami procijenite)-imate nekih 150 km od varaždina-grad Szombathely..ja se iznenadila kad sam bila tamo jer prije nikad ni cula za taj grad..a grad je dosta velik, oko 90.000 stanovnika, ima jako sveuciliste itd..ali grad je stvarno jako lijep i uređen i ima dosta znamenitosti (od ostataka iz rimsog doba preko sinagoge itd itd..)za izvidjeti..
a i klopa je dobra i obilne porcije (sad se ne sjecam naziva restorana, ali svirali nam uz klopu romski violinisti:cerek:)
70 km dalje od szobathelyja je sopron-stvarno prekrasan grad..a između ta 2 grada utvrda ima koliko hoces (koje su branili nasi kao nikola zrinski)..
jos prijedloga:D?

nukac
16.09.2009., 11:28
A i Balaton je OK destinacija, možda bude i za okupati se... :)

Vanity
16.09.2009., 13:34
...

Koprivnicu i Križevce sam prošel uzduž i poprek jer su moji rodom iz onog kraja (točnije sela kraj Gornje Rijeke), tak da sam svake godine 5-6 put i na Kalniku. I think I'll pass on this one :D

Đurđevački pijesci, o tome sam čul ali nisam nikad bil tam. Dobar prijedlog :top:

A o Szombathelyju sam isto čul dobre komentare, moglo bi se i to pogledati. Možda i do Balatona skočiti. I da spojim ugodno s korisnim neki šoping napraviti kad sam već gore :cerek:

nasmijanonebo
16.09.2009., 13:49
hehe,aj javi kad se vratis di si bio na kraju..:mig:

PAULA123
19.09.2009., 09:33
Eto imam i ja prijedlog za jednodnevni izlet, za onog tko preferira Istru.

Recimo, Pula, Rovinj ili Poreč (znači jedan od tih gradova) plus izlet na Brijune.

Zatim u 10 mjesecu tko voli kestene Kestenijada u Lovranu i onda još plus zaustavljanje recimo u Gorskom kotaru u Fužinama.

Ma ima "milion" mogućnosti za jednodnevne izlete, treba samo dobra volja.....:)

Vanity
13.10.2009., 12:32
Na kraju smo zbog loše vremenske prognoze otišli ipak do Škocjana pa u Trojane na krafne i tak....

Mađarska ostaje za sljedeći put :)

nasmijanonebo
13.10.2009., 15:26
he, a na kraju su totalno fulali s prognozom, zar ne?:mig:
..ja se duze vrijeme ne oslanjam na prognozu na meteo.hr, imas bolje linkove/prognoze od njih..ja bila u np paklenici ovaj vikend a jedva uvjerila (zahvaljujuci drugim linkovima) vece drustvo da ne klonu i odustanu od planiranog izleta zbog lose prognoze (najavili buru i kisu a bilo suncano i jako toplo!:cerek:)..a i ne bi ti smetalo da si obilazio mađarsku i po kisi..al kao sto velis, drugi put ces otici tamo.

Vanity
19.10.2009., 11:19
Da, već imam iskustva s promjenama planova zbog prognoze...

Zanimljivo je bilo kad smo išli na Plitvička prije 2 mjeseca, ujutro prije polaska gledam prognozu i piše kao cijeli dan kiša, ja se spremim ko da očekujem monsun, i kad dojdemo tam cijeli dan sunce prži :D

nasmijanonebo
19.10.2009., 11:33
ovi su ti puno pouzdaniji za prognozu:
http://www.meteo-info.hr/
njih sam gledala zadnjih godinu dana (i usporedjivala prognoze sa DHMZ prognozama) i mogu reci da nikad, ili skoro nikad nisu fulali (ak i jesu, to je bilo skroz banalno, nevazno)(cak i za Italiju, BiH su mi "pogodili")..a DHMZ fulao bezbroj puta

anek8
20.10.2009., 08:48
Ne mogu a da se ne priključim ovoj temi. Definitivno bi preporučila za jednodnevne izlete zelinski kraj. Stvarno je blizu Zagreba - 30-45min vožnje (tako da lako možete mijenjati planove s obzirom na vremenske uvjete). U ponudi je pregršt sadržaja - od prekrasnih šetnica do gastronomskih užitaka tradicionalnih prigorskih jelovnika. Za smještaj preporučam noćenje u autohtonoj prigorskoj kući u konjičkom klubu Sv.Ivan Zelina ili hiži Dragec Eko sela Gradunje. Naravno, ako znate jahati, u klubu se mogu iznajmiti izuzetno mirni konji. Tereni za jahanje su prekrasni.
Nadam se da sam nekome pomogla u odabiru idealne jednodnevne destinacije:cerek:

LORDLORD
08.07.2010., 12:02
zanima me

1. da li je moguc neki privatan prijevoz brodicom do velikog brijuna ? i koja je cijena

2. u tom slucaju placa se sigurno ulaznica u np park brijuni koliko iznosi ?

3. ukoliko uzmem smjestaj u velikom brijunu imam prijevoz dan dolaska i dan odlaska a da li placam ulaznicu u np da ili ne ?

THx

Marquee
20.07.2010., 18:20
Htio bih se koji put zaletit na jedan dan na more, ali da prođem čim jeftinije. :D

Ako netko zna neke akcijske ljetne ponude za jednodnevne izlete, tipa u Novi Vinodolski, Crikvenicu, Zadar itd. neka slobodno napiše ovdje. Znam da svako ljeto ima puno tih ponuda, ali sad ih vidim malo manje.

Evo da podijelim kaj sam ja našao:

----------------------------------------------------------------------------------------

CROATIA BUS (http://www.croatiabus.hr/)

Croatia Bus je uveo jednodnevnu povratnu kartu po cijeni od 110 KN na liniji Zagreb - Novi Vinodolski - Zagreb 07:00/16:30/17:30 koja vrijedi samo na dan polaska.

Linija prometuje svaki dan.

----------------------------------------------------------------------------------------

SAMOBORČEK (http://www.samoborcek.hr/putovanje.php?id=133&id1=8)

Oni imaju ponudu za jednodnevne izlete za 100 KN u Crikvenicu i Njivice.

POLASCI:

06:00 sati - Samobor (Autobusni kolodvor)
06:20 sati - shopping centar Prečko
06:22 sati - Vrbani, Mc Donalds
06:40 sati - Autobusni kolodvor Zagreb – peron 502-506
06:45 sati – Autobusna stanica Lisinski
06:50 sati - Ina
07:20 sati - Jastrebarsko - okretište Cvetković (Betonara)

Linija prometuje svaku subotu i nedjelju kroz srpanj i kolovoz.

Za Zadar nisam ništa našao ...

Emalina
20.07.2010., 21:05
Škreb ti ima povratnu kartu za 82 kune,polazi s autobusnog kolodvora,cijena od 82 kune je ako kartu kupiš u busu.
Povratna karta ti vrijedi do 1.9.
P.S.Uvijek ima mjesta u busu tak da se nemoraš brinuti dali bu mjesta u busu.Bus ti polazi svaki dan u 6 ujutro,a vrača se natrag u 18 i 45.

nasmijanonebo
20.07.2010., 21:36
danas u gradu vidjela da ima jednodnevni izlet u Crikvenicu za 90 kn.
http://www.croatia-express.com/

nosikiriki
21.07.2010., 12:41
Emalina, nisam shvatio do kuda Škreb ima povratnu kartu za 82 kn? Do Crikve, Zadra...?

Emalina
21.07.2010., 21:16
Emalina, nisam shvatio do kuda Škreb ima povratnu kartu za 82 kn? Do Crikve, Zadra...?

Moja brzopletost,do crikvenice i nazad je ta cijena i nemora se odmah vratiti isti dan!

cici mici
21.07.2010., 22:25
kakav Škreb ?
i ja bih ako se ide svaki dan, ne samo vikendom

tina1404
30.07.2010., 11:56
http://www.fenixdtours.hr/
za 100kn vozi iz Zagreba i natrag u Crikvenicu ili Malinsku:)

samoborka09
30.07.2010., 20:54
http://www.autoturist-park.hr/izleti_mjesec.html

evo, autoturist po meni ima solidan izbor i velika većina izleta ide redovito,... uživaj!

taxodium
02.08.2010., 10:55
Pozdrav! Molio bih pomoć za prijedlog jednodnevnog izleta sutra ili preksutra (dakle, ne za vikend, heh ) da ukljucuje i kupanje, da je oko 100kn i polazak autobusom ili vlakom iz zagreba jer nemamo auto. Gledao sam Crikvenicu kupanje, ali svi su uglavnom za petak i subotu. Jel tko zna ista slično ili neku agenciju da idu i preko tjedna. također me zanima situacija s toplicama u okolici Zg, jel ima bus? HVALAAA UNAPRIJED

taxodium
02.08.2010., 17:10
pozdrav! Jeste sigurni za taj Škreb d.o.o.? Evo tek sam sad vidio post.. cijeli dan tražim povoljniju povratnu kartu ili jednodnevni izlet za Crikvenicu ili Novi Vinodolski ili Krk za sutra i nikako ne uspjevam. Svi - ili ne organiziraju sutra ili je skupa povratna redovna karta. Ništa do 100kn. Pomozite. Ako dođem na autobusni kolodvor u Zagreb ujutro, dali taj škreb polazi u 6.00 i jel cijena povratne 82 kn?

Ako tko ima savjet, također pomaže. Hvala unaprijed

Ivan
02.08.2010., 17:22
najeftinije što sam ja našao je 80KN, povratna, bio par puta

http://www.darojkovic.hr/tours/jednodnevni_izleti.php

ko_ko_lo
04.08.2010., 12:09
Dobra tema.
Imam i ja pitanje, budući da radim sezonu, ostavlaljam 9. mj. za uživanciju, pa bih htjela na neki jednodnevni izlet.

Može prijedlozi. :mig:

Isključujem planinarenje..:ne zna: :)
Na put bi s dragim, imamo auto, a izdvojili bismo za taj dan oko 200 do 300 kn.
Mi smo sa područjam sz Hrvatske.

tina1404
08.08.2010., 14:19
Je li išao tko možda s ovim za 79 kn do malinske,kakva su iskustva?Evo link ako nekog zanima
http://hr-hr.facebook.com/pages/Zagreb-Croatia/Malinska-79-KN-DENI-BUS-doo/105162596205950

tina1404
08.08.2010., 14:44
Pozdrav! Molio bih pomoć za prijedlog jednodnevnog izleta sutra ili preksutra (dakle, ne za vikend, heh ) da ukljucuje i kupanje, da je oko 100kn i polazak autobusom ili vlakom iz zagreba jer nemamo auto. Gledao sam Crikvenicu kupanje, ali svi su uglavnom za petak i subotu. Jel tko zna ista slično ili neku agenciju da idu i preko tjedna. također me zanima situacija s toplicama u okolici Zg, jel ima bus? HVALAAA UNAPRIJED

Pogledaj ovdje,osim subote i nedjelje idu i srijedom,četvrtkom i petkom za 90 kn u Crikvenicu:)
http://www.croatia-express.com/hr/ljetovanjezimovanje/163-crikvenica-selce
Osim njih evo i ovi voze drugim danima
http://www.zug.hr/index.php?lang=hr&article_id=558

cici mici
10.08.2010., 13:56
dajte link za taj Škreb, nešto, infos... kuda ide ?! ili je vojna tajna?!

tina1404
13.08.2010., 10:48
dajte link za taj Škreb, nešto, infos... kuda ide ?! ili je vojna tajna?!

Evo ja sam našla na netu,ide s autobusnog iz Zagreba.Stanice:Zagreb-Draganići-Crikvenica.Putuje se 3 sata.Cijena 80 kn,ali ne znam da je li povratna.
http://www.akz.hr/vr/voznired.aspx. Evo tu se može vijeti samo upiše se Zagreb-Crikvenica i škreb je prvi.Da je bar 80 kn povratna to je baš povoljno

Pilatus
15.08.2010., 13:34
Dakle područje od Paga(pa i Raba) na sjeveru, do Šibenika na jugu.
Zanima me što preporučujete za obići u jednom danu, a u privatnom aranžmanu(i s osobnim automobilom).

Nekako mi prvo pada na pamet NP Paklenica, PP Velebit, NP Krka.
Također, zanimaju me moguća izletišta na Zrmanji.

Razdoblje koje me zanima je početak rujna.

cici mici
17.08.2010., 10:15
hvala ti ! nisam znao gdje gledati, na netu ih nema baš.

Pilatus
17.08.2010., 11:50
Baš nitko?

Koja su(i kakva) izletišta na Zrmanji?

Na nekim slikama sam vidio željezni pješački most na Zrmanji. Gdje je to, i kako doći do tamo?

Lei
17.08.2010., 13:15
jel ovaj tu u pozadini iza satora? (slabo se vidi, nisam uspjela pronaci bolju fotku)
http://lh4.ggpht.com/__Zp9j7FrQ6E/SGoGJhnjqxI/AAAAAAAAC-w/nOtM-3lWmfo/s640/IMG_3483.JPG

Ako je, to je mjesto Muskovci, od tamo obicno krecu rafting i kanu safari izleti... za svaku preporuku su :top:

Pilatus
18.08.2010., 09:29
@Lei - Hvala. :s

Kako doći do tamo, i jel se može kupati negdje u blizini tog mosta?

Lei
18.08.2010., 10:26
@Lei - Hvala. :s

Kako doći do tamo, i jel se može kupati negdje u blizini tog mosta?

Potrazi na viamichelin Muskovce, trebalo bi bit. Od izlaza s autoceste na Maslenickom mostu ima mozda pol sata voznje do tamo

Moze se kupati i ispod mosta, i iza, i ispred.. ma di god. Tocno tu gdje su satori moze isto, a tip cija je ovo livada ima i mini restorancic pa su ispred i klupe i terasa i po dogovoru se moze zavrtiti i janjac i rostilj i svasta :top: Nocenje je 30kn, a wc-i i tus su u kuci

UglyKidJoe
22.08.2010., 02:20
Dakle područje od Paga(pa i Raba) na sjeveru,

Iako ne spada u sjevernu Dalmaciju ali kad si već spomenuo i Rab, onda je prijeko - na kopnu Zavratnica, u narodu pogrešno prozvan kao jedini hrvatski fjord ali uvala je prekrasna sa dojmljivom poviješću sudjelovanja u WW2 i ostatkom njemačkog patrolnog broda. Danas ima tamo i konoba, a obližnji ribarsko-transportni gradić-luka Jablanac je došao na naslovnice kad je najbogatiji Talijan odlučio kupiti kuću i, navodno, odlučio napraviti mondeni sjeverni Hvar...
Upf...:rolleyes:

kefa
22.08.2010., 09:05
Rab je geo raj ali je više za pedalu/barku/noge.
Pag ( i okolica....Ražanac,Vinjerac,Ljubač,Novigrad,Nin) je ok za auto...bar se imaš kuda vozit.
Za arhitektonsku apokalipsu odi na Vir.

nasmijanonebo
23.08.2010., 13:14
nisi rekao odakle 1-dnevni izleti?
ima bezbroj mogucnosti za izlete u tom dijelu od Paga do Sibenika..:top:..sad kad bih nabrojala, uf..
sto se tice Zrmanje, dobro je rekla Lei, to su Muškovci, bila sam tamo frisko, prije 3 tjedna:mig:..
to je i cilj i start..ovisno cega..npr. tamo je cilj kajakinga koji krece iz Kastela Zegarskog. vrlo lagani kajaking u trajanju od 3,5h (po dvoje u kajaku)..prodje se preko jednog velikog slapa (pjeske se spusta) i preko jednog manjeg u kajaku..u muskovcima je super za kupanje a i kod tog manjeg slapa. autom mozes skroz do muskovca i sa strane maslenice i sa strane obrovca. moze se autom skoro i do same krupe (krupa je rjecica koja ulazi u zrmanju, tijekom kajakinga se prodje kraj tog usca)..
za ostale izlete ti nabrajam ali reci sto te zanima i odakle bi krenuo? povijesne, prirodne znamenitosti,kupanjac ili?

cici mici
29.08.2010., 08:54
www.autoturist-park.hr/

sve moje pohvale
veoma profesionalni, točni, najbrži bez konkurencije, svaki vikend (bar za srpanj i kolovz) imaju neku novu destinaciju na kvarneru (Punat, Malinska, Baška, Opatija, Mošć. Draga) za 100 kuna.
kome je pun kufer crikveničke gužve, za 20 kuna više može otići na nešto posve novo (i bolje :D).

nasmijanonebo
29.08.2010., 14:59
opa, to je ugodno iznenadjenje da su prosirili ponudu..meni ne treba, ali mi je drago zbog drugih da se takva ponuda ne svodi samo na crikvu:top:

Pilatus
30.08.2010., 10:33
za ostale izlete ti nabrajam ali reci sto te zanima i odakle bi krenuo? povijesne, prirodne znamenitosti,kupanjac ili?

Zadar/Biograd/Pag. :D

Svejedno mi je odkud grećem iz ZD županije. 50 km manje više.

Tražim prirodne znamenitosti, po mogućnosti i da se mogu okupati ako vrijeme dopusti.

nasmijanonebo
30.08.2010., 10:56
onda np paklenica svakako..pa kanjon zrmanje..mozes i do izvora krupe (krupa je rjecica koja utjece u Zrmanju)..
Odi do Kastela Zegarskog-tamo ima slap (pocetna tocka kajakinga), a tamo je i most preko Zrmanje.kad produzis preko tog mosta, jos malo dodjes do sela Krupe-tamo ti je blizu izvor Krupe.
Odi i u Muskovce (mozes i iz Kastel Zegarskog -u tom slucaju ides iz Kastela Z. ka Obrovcu, prodjes sela Bogatnik i Bilisane i onda ces sa desne strane ceste vidjeti mali putokaz za usku cestu (mislim da na putokazu pise beach grill, ili camp i tak nekak, ne pise Muskovci)..i onda tom uskom cesticom (ali ful je ok!, ali nema je ni u jednim kartama a stvarno je dobra cesta) par km pa ces doci do onog mosta i tamo je izletiste (Muskovci) (kamp, restoran, slap, kupaliste itd)..i malo dalje od tog kampa imas veci slap Berberov buk (i tam se ljudi kupaju ali je prekrasan ..jos dalje ima i visok slap od 10 m (Visoki buk) , ali ne znam je li dostupno drugacije osim kajacima (mi isli kajacima)..
pa Vransko jezero kod Biograda/Pakostana
Zrmanja:top:
Pag-voznja po otoku Pagu- od Luna do paskog mosta (Lun-visestoljetni maslinici kod Luna, kupanjac u Simunima, ili plaza Cista, ili u Vlasicima ili Smokvici, ovisno kakve plaze volis)
Krka ti isto nije daleko, blizu je..
kad se sjetim jos neceg, napisat cu..

Pilatus
30.08.2010., 11:18
NP Paklenica je svakako planirana.

Vožnje po Pagu su na dnevnoj bazi:D.

Do Luna nisam nikad išao, tako da ću najvjerojatnije ići tamo, a planiram i otići do paškog trokuta. :D

Na Vranskom jezeru sam bio, i na vidikovcu iznad njega. Prekrasan pogled puca od tamo, vidi se čak i Šibenik, a na vidikovcu se nalazi teleskop za razgledanje.

Mislio sam otići i na turističku vožnju automobilom, preko starog masleničkog mosta na Obrovac, pa zatim starom cestom preko Tulovih greda,Podpraga i Malog Alana. Od tamo na Sv. Rok i Lovinac, pa preko Gospića i Karlobaga na more, pa natrag na Pag(bilo cestom bilo trajektom). E sad, ne znam u kakvom je stanju stara cesta od Tulovih greda pa do ličke strane. Do Tulovih greda je u redu, utabani makadam..

A što se tiče Muškovaca, gdje stignem ako se sa ceste Obrovac-Gračac spustim prateći putokaze za naselje Muškovci?

Dođem li u blizinu onog pješačkog mosta?

nasmijanonebo
30.08.2010., 14:14
rekli mi u restoranu kod tog mosta u muskovcima da se sa te strane isto dodje do tog mosta (tj. sa ceste obrovac-gracac)

Lei
30.08.2010., 14:30
A što se tiče Muškovaca, gdje stignem ako se sa ceste Obrovac-Gračac spustim prateći putokaze za naselje Muškovci?

Dođem li u blizinu onog pješačkog mosta?

Nije to pjesacki most, po tome prelaze i auti :)

Svojedobno su bili postavljeni putokazi za kanu safari (sa te ceste Obrovac-Gracac), ne znam da li su jos, pa mozes i njih pratiti...

bitchy-as-usual
01.09.2010., 17:24
što se tice Raba.. što ima tamo za posjetiti?

mislila sam otic katamaranom do tamo s obzirom da ljetujem na pagu pa ono nije duga voznja katamaranom

nasmijanonebo
01.09.2010., 19:31
ja jednom isla na rab jednodnevno katamaranom s paga, iako sam bila vise puta i na vise dana autom..obidji grad rab i to ti je dovoljno..sam grad je prekrasan, uzivat ces..svakako odi:top:

bitchy-as-usual
01.09.2010., 20:49
bila sam vec na rabu ali u loparu pa se nisam bas nagledala samog grada. bila sam i u gradu ali navecer po najvecim guzvama i nisam nis ni mogla vidjet:rolleyes:

idem ovaj tjedan na more pa bih voljela otici u postsezoni do tamo i vidjeti sto ima.

ima li nekih znamenitosti van grada il nes slicno? priroda i tak:D

nasmijanonebo
01.09.2010., 21:33
onda ti je sad idealno razgledavati rab po danu, jer je uistinu krasan grad:cerek:..a st ose tice izvan grada raba, ne znam kako cete bez prijevoza,,ima onaj predivan park u samom rabu..samostan u sumpetarskoj dragi, prekrasna suma kalifront..ali pjeske je to malo daleko iz raba da bi stigli natrag na katamaran

UglyKidJoe
02.09.2010., 20:40
.ali pjeske je to malo daleko iz raba da bi stigli natrag na katamaran

Bilo bi idealno bajkom, ali ukoliko me sjećanje ne vara - na katamaran se ne može bAciklom? :confused:

nasmijanonebo
02.09.2010., 21:11
da, na katamaran se ne moze biciklom..samo pjesaci to sa jednom putnom torbom

veronika_87
20.09.2010., 16:18
Zna li netko nudi li koja agencija možda jednodnevne izlete za 8.10.(dan neovisnosti) s polaskom iz Rijeke?Nešto tipa Venecije ili slično.Ili eventualno dvodnevne izlete.Gledam malo po netu ali ne mogu ništa pronaći da je u tom terminu i da je s polaskom iz ri.
Hvala unaprijed :mig:

Prolaznica
21.09.2010., 08:40
Zna li netko nudi li koja agencija možda jednodnevne izlete za 8.10.(dan neovisnosti) s polaskom iz Rijeke?Nešto tipa Venecije ili slično.Ili eventualno dvodnevne izlete.Gledam malo po netu ali ne mogu ništa pronaći da je u tom terminu i da je s polaskom iz ri.
Hvala unaprijed :mig:

Veronika, probaj se raspitati u Autotransu. Nemoj se previše oslanjati na njihove web stranice nego odi tamo i pogledaj ponudu.

veronika_87
21.09.2010., 09:13
Veronika, probaj se raspitati u Autotransu. Nemoj se previše oslanjati na njihove web stranice nego odi tamo i pogledaj ponudu.

Hvala ti na odgovoru :mig:

nova_xy
23.11.2010., 16:08
Ispričavam se ako postavljam pitanje na krivom mjestu.
Zanima me, ako netko zna, nudi li koja agencija osim Samoborček turista jednodnevni izlet na Festival čokolade s polaskom iz Zagreba?

nasmijanonebo
23.11.2010., 16:22
Jesi razmisljala o tome da odes redovitim busem Zg-Opatija?
Ima ih 5-6x dnevno. Ujutro odes, a navecer se vratis.
vidi vozni red :
www.akz.hr
A za Rijeku ima skoro svakih sat vremena i puno cesce vozi pa lako iz Rijeke odes do Opatije.

nova_xy
23.11.2010., 20:17
Jesi razmisljala o tome da odes redovitim busem Zg-Opatija?
Ima ih 5-6x dnevno. Ujutro odes, a navecer se vratis.
vidi vozni red :
www.akz.hr
A za Rijeku ima skoro svakih sat vremena i puno cesce vozi pa lako iz Rijeke odes do Opatije.
Hvala! To mi je rezervna opcija, ako ništa drugo ne nađem :) Voljela bih naći nešto organizirano, ali ako ništa drugo ostaje mi ovo.

nasmijanonebo
23.11.2010., 20:21
Sretno!
Opcenito se slabo organiziraju jednodnevni izleti u Opatiju na neke dogadjaje i festivale ili do Rijeke npr. za karneval itd.

Adaminfo
16.12.2010., 08:19
Dojmovi od Kezela
Sve OK,ugodan ambijent,ljubazni,nasmijani,veseli konobari,tj. konobarice,gazda i ostalo osoblje.Za djecu ima sadržaja,domačih životinja za urbanu djecu koja nemaju prilike vidjeti koke,...e sada cijene,naravno malo pretjerane za večinu hrvatskog puka.Muzej,vinski podrum,odličan traminac.

Kava 8 kuna,dobro možeš i bez nje.
Ručak vikendom uz najavu je 100 kuna za odrasle a 70 (mislim) za djecu 2-7 godina.Dakle ja bih trebao platiti 400 kuna,klinci 8 i 11 godina jedu ko vrapci,žena negdje na sredini između njih i mene.Juhu i desert posluže a ostalo je švedski stol.

Hrana je odlična,za prste polizati pa ko voli nek izvoli.

Tarsis
24.03.2011., 21:57
Evo dizem ovu temu posto nam je doslo lijepo vrijeme, odnosno sezona izleta :D

Dajte ideje, kuda otici, sto vidjeti, lijepo, zanimljivo, romanticno....?

Mene osobno zanima nesto tipa Trakoscan, znaci romanticno, lijepa priroda, lijepo mjesto za setnju, nesto zanimljivo za vidjeti, kao sto je tamo npr. muzej...i tak.
Uglavnom, nesto u blizoj okolici Zagreba.

nasmijanonebo
25.03.2011., 07:41
Karlovacka regija nudi puno lijepih mjesta za obilazak, Zagorje isto.
npr. oko Karlovca- dvorci Ozalj, Dubovec u Karlovcu, Novigrad na dobri, Bosiljevo, Ribnik..izletista na Mreznici, Korani itd.
Zagorje - odgovorila sam na temi "Hrvatski dvorci"

nikbad
25.03.2011., 07:50
Karlovacka regija nudi puno lijepih mjesta za obilazak, Zagorje isto.
npr. oko Karlovca- dvorci Ozalj, Dubovec u Karlovcu, Novigrad na dobri, Bosiljevo, Ribnik..izletista na Mreznici, Korani itd.
Zagorje - odgovorila sam na temi "Hrvatski dvorci"

Ispravak; Dubovac u Karlovcu.

nasmijanonebo
25.03.2011., 08:10
da, ispricavam se na lapsus calami.
ajde vi malo Karlovcani pisite o tom sto ima za vidjeti, da ne bih samo ja iz ZG reklamirala ljepote i zanimljivosti vaseg kraja:mig:

Tarsis
25.03.2011., 13:46
Bome da, ajde pisite malo o Karlovackom kraju... to mi je blizu a ne znam sto tamo otici pogledati. :mig:

A htjela sam pitati i o Zumberackom gorju, naime gledam na njihovoj stranici, i sva sam zbunjena. Tamo je nabrojeno cijelo cudo svega, nekakvih malih sela, svega i svacega...pa kako doci autom, kako stazom pjesice... i sad mene zanima jel moguce ikako to sve obici pjesice, ili bar veci dio.? Da se ne vozikamo autom stalno. Ne znam kak to tamo tocno izgleda, a cini mi se zanimljivo i vrlo zgodno bas za setnje.

ana.f1
21.04.2011., 08:58
evo malo da podignem staaaruuu temu...a i trebam pomoc!:mig:

imate kakav prijedlog kamo otici na jedan dan..mozda kakva lagana setnja pa onda piknik...dekica na livadu i uzivancija....mozda ima tko sto za predloziti?!:D

nasmijanonebo
21.04.2011., 09:51
evo malo da podignem staaaruuu temu...a i trebam pomoc!:mig:

imate kakav prijedlog kamo otici na jedan dan..mozda kakva lagana setnja pa onda piknik...dekica na livadu i uzivancija....mozda ima tko sto za predloziti?!:D

nisi napisala di si? odakle bi krenula i do koliko daleko bi otisli? ideja bezbroj:mig:

ana.f1
21.04.2011., 11:51
hej...evo mene.... :D
pa ja sam mislila okolica karlovca....tj neki krug od 50-tak km u krugu karlovca recimo!
neka šetnjica,mozda kroz sumu....i nakon toga da mozemo negdje rasirit dekicu i imat piknik...znam da ima brdo lijepih mjesta ali trenutno mi ni jedno mjesto ne pada na pamet:confused:

nasmijanonebo
21.04.2011., 13:19
par prijedloga:
1) Ozalj- obici frankopanov dvorac, koji je iznad Kupe. oko dvorca ima idealnih tratina za piknik uz samu rijeku. ima i suma okolo za setnju. moze se produzit autom prema Zuimberku, tj. prema selu Krasic. krasan kraj za voznju, setnju, piknike itd.
Ako iz Ozlja idete prema slovenskoj strani odite do Kamanja. Tamo kod Kamanja je poznata spilja Vrlovka koju mozete obici. A okolica isto idealna za piknik, blizu je Kupa..
2) ako niste vidjeli dvorac Dubovac u Karlovcu, pogledajte to i produzite cestom (kroz sela, ne autocestom) do Novigrada na Dobri:cerek: tamo na Dobri u dolini ispod starog frankopanovog dvorca je prekrasan star kameni most. Dvorac se dosta obnovio, puca lijep pogled i mozete i tamo "piknikovati" ili se setati po prirodi.
Ako produzite dalje cestom,samo par km dalje od Novigrada je Jarce polje na samoj Dobri -tamo su prekrasni slapovi (slapići) Banovac. isto idealno za piknik uz rijeku. ima i restoran i kafic i most preko rijeke. ako produzite jos malo dalje, ici cete kroz gustu sumu do samog Bosiljeva. Tamo se u sumi blizu glavne seoske crkve u sumi skriva stari frnakopanov dvorac koji je zapusten (ali je prekrasan, bio bi :s da se obnovi bar malo)..sve je to jako lijep kraj za voznju i izlete.
3) autom do Zvecaja - vise mjesta za piknike uz Mreznicu, npr. Belavici,
Donji Zvecaj, Zvecaj. meni osobno je najljepse kod izletista Zeleni kut u zvecaju. to vidis na cesti veliki putokaz. Tamo je restoran na rijeci ali vi ne mrate uopce koristiti njihove usluge jer ispod restorana je livada uz samu Kupu di se moze igrati odbojka, badminton, ima pripremljen stativ za rostilj (tj. rostilj od cigle di mozes staviti svoj ugljen i peci meso)..i tamo su prekrasni slapovi (ljeti idealno za kupanje jer ima drveni mol i na slapvoima su pridoni jacuzzi :cerek: i stari mlin na slapu..to je vrlo popularno izletiste..
4)
nekih 70 km od Karlovca (blizu Slunja) je Vrelo Mreznice
http://www.slunjcica.hr/#4
5)
na staroj cesti prema Splitu, negdje kod Tusilovica kod jedne kuce se skrece desno prema Barilovicima. Par km od te glavne ceste se dodje do Korane di se ljeti inace kupa ispod mosta (stari most) te isto ima lijepih mjesta za piknik i setnju. i tamo se kupala (kupala se u svim tim karlovackim rijekama:cerek:)
evo ti fotka i lokacija
http://www.panoramio.com/photo/46685515
6) Crna Mlaka - ornitoloski rezervat
7) kraj oko Pokupskog - ici starom cestom od Karlovca za Pisarovinu..ima jako malo prometa :cerek:a dosta mjesta uz Kupu di se moze piknikovati, setati se. u tim selima se mogu vidjeti istare drvene kuce i kuce i stupove rasvjete sa gnijezdovima roda:cerek:
8) preko Jastrebarskog doci starom cestom do sela Goli vrh skrenuti lijevo i voziti se sve do sela Novo selo Okicko. Tamo je prekrasna star crkva sv. Marije. To je vec na brdu Plesivica i odatle puca predivan pogled. Kad je idealno vrijeme, vidi se lijepo i Zagreb i Karlovac.
ovo je pogled
http://www.blic-servis.hr/files/photos/popup/Pogled_sa_terase.jpg
tamo blizu crkve je suma i ima planinarskih puteva do stare tvrdajve Okić. Inace ljudi idu do tog stare tvrdajve sa samoborske strane ali se moze i sa ove:mig:..gore ispod starog grada Okica je livada, ima i neki planinarska kucica di se moze jesti..
itd itd..
ma ima jos bezbroj mjesta, jer je karlovacka okolica prebogata dobrim destinacijama za izlete :mig:

ana.f1
21.04.2011., 13:24
:s:s:s
bas si se potrudila,svaka cast!!!
neka od tih mjesta sam obisla ali naci ce se nesto-nismo sve obisli!!

hvala ti puno :mig:
:s:s:s

nasmijanonebo
21.04.2011., 13:38
uzivaj di god isla:top:

Cahit
24.04.2011., 11:45
Pozdrav društvo!

Planiram na jednodnevni izlet iz Splita.

Ruta mi je Split-Peruča-izvor Cetine i crkva Sv. Spasa-Knin-Cerovačke špilje-Burnum pa nazad.

E sad, zanima me ima li još nešto vrijedno posjeta na zadanoj ruti? Netko je spominjao neki slap u blizini Burnuma do kojega se može pješice. Može malo podrobnije?

Zahvaljujem :)

akafi
24.04.2011., 20:04
za razliku od mnogih sretnika tijekom ovih praznika imam vremena samo za jednodnevni izlet.

silno mi treba miris mora i borova , pa tražim prijedloge i savjete
bila sam samo u crikvenici,lovran, opatija, a htjela bih negdje gdje mogu doći, vidjeti nešto zanimljivo, šetati uz more, pristojno pojesti, i da obavezno ima neko skakalište :mig: za djecu dok mama popije kavu

gledal sam novi, ali nisam bila, pa ne znam jel se koma parkirati itd
nešto malo znam o lovranu, mislila sam lungo mare, pa ručak na vidikovcu ( negdje oko mošćeničke drage?),uglavnom, voljela bih se nadisati tog zraka, pa me pliz savjetujte

x-type
24.04.2011., 21:52
Odi na Krk ako si ovo sve prošla i ne bi ponovo. Novi Vinodolski je sličan Crikvenici iako je Crikvenica dosta sadrzajnija.

Fuerteventura
25.04.2011., 03:34
Odi na Cres. ili Moscenicka Draga. :)

akafi
25.04.2011., 07:24
tnx, baš sam sinoć gledala mošćenićku dragu , to bi oglo biti to, nisam ni znala da je tak zgodno :)

nasmijanonebo
26.04.2011., 09:17
Pozdrav društvo!

Planiram na jednodnevni izlet iz Splita.

Ruta mi je Split-Peruča-izvor Cetine i crkva Sv. Spasa-Knin-Cerovačke špilje-Burnum pa nazad.

E sad, zanima me ima li još nešto vrijedno posjeta na zadanoj ruti? Netko je spominjao neki slap u blizini Burnuma do kojega se može pješice. Može malo podrobnije?

Zahvaljujem :)

Vjerojatno kasnim sa odgovorom, ali nisam bila na netu 4 dana.
Da, blizu Burnuma je jedan od slapova rijeke Krke do kojeg mozes pjeske, slap Manojlovac (nizvodno). Ali to je dosta nizvodno. Blizu Burnuma prolazi cesta preko Krke na drugu stranu, tocnije preko slapa Brljan, pa mislim da se tvoj upit odnosio na taj slap.

Cahit
26.04.2011., 11:08
@nasmijanonebo

Hvala ti :)

Vjerojatno ću se spustiti i do Manojlovca

Metallic Crnac
28.04.2011., 20:39
U Utorak 03.05. uz Jutarnji list na poklon je knjiga o izletištima u kontinentalnoj Hrvatskoj, prirodne ljepote, gradovi... Pa eto, to je vezano za ovaj topic.

Pomalo_zbunjen
09.06.2011., 14:25
Nisu Bled i Bohinj, ali je vrlo blizu i slično :-)

Lago di Fusine, Lago del Predil i Mangart
Izlet Lago di Fusine, Lago del Predil, Mangart (http://www.zpiljak-photoworld.net/wordpress/uncategorized/jednodnevni-izlet-lago-di-fusine-mangart/)

nadam se da smijem stavit link na blog, ako ne molim moderatore da maknu (ne mogu nać temu s jednodnevnim izletima) :-(

marcelich
10.06.2011., 11:52
iz Poreča ide VENEZIALINES na jednodnevni izlet u Veneciju.
ja idem ... pa javim kako je bilo :)

nasmijanonebo
10.06.2011., 12:21
javi, bas me zanima..ali taj izlet s Venezilaines je skup:eek: pa sumnjam da je itko od nas isao s tim :D

Pirlo
10.07.2011., 10:04
Jel zna netko neku agenciju da nudi jednodnevne izlete u crikvenicu/novi vinodolski i da se izleti održavaju skoro pa svaki dan?

Trenutno znam za:

http://www.croatia-express.com/hr/izleti/163-crikvenica

Polazak:
Utorak, srijeda, četvrtak, petak, subota, nedjelja
06:45 sati ispred Gl. kolodvora / iza hotela Esplanada

Povratak iz Crikvenice u 19:20 sati

nasmijanonebo
11.07.2011., 10:54
imas i jeftinije, za 61 kn povratna do novog v.:D
http://www.online-zagreb.hr/servis_01/izletista/za-61-kunu-do-novog-vinodolskog-i-natrag/

JayDeena
12.07.2011., 18:16
ali se ide iz Novog već u 16.30 :/

leona424
21.07.2011., 14:21
Ima Autoturist pprekrasne jednodnevne izlete i dosta povoljne..kao i izlete na more!

mariia_ma
21.07.2011., 15:44
Jel zna netko neku agenciju da nudi jednodnevne izlete u crikvenicu/novi vinodolski i da se izleti održavaju skoro pa svaki dan?

mogu preporuciti http://www.zug.hr/index.php?lang=hr&article_id=558
nazoves broj 4922237 i rezerviras. voze od utorka do nedjelje od 7h i vracaju se u 19:20h u Zagreb. Bus vozi direktno u Crikvu i cijena je 90kn. mi smo bili zadovoljni:mig:

roža
25.07.2011., 23:25
Ako neznate kuda ćete ovaj vikend dođite u Volavje kraj Jastrebarskog na 30. olimpijadu starih športova www.volavje.hr (http://www.volavje.hr)

alba chiara
29.07.2011., 13:01
iz Poreča ide VENEZIALINES na jednodnevni izlet u Veneciju.
ja idem ... pa javim kako je bilo :)

i? kako je bilo? :mig:

goldietrickz
29.07.2011., 13:07
i? kako je bilo? :mig:

ja sam radio za njih, pa znam kako to izgleda. to ti je obicni trajekt (brzi brod) s kojim odes do Venecije, na brodu ti prodaju drangulije i izlete, cini mi se da dobijes neki jeftini i superlos rucak, "vodic" te proseta od luke do Trga Sv. Marka...

zrikzrikzrikavac
01.08.2011., 13:14
pozdrav! je li netko bio u pd filićev dom na ravnoj gori u lepoglavi da mi kaže kak taj dom iznutra izgleda i koliko treba od trakošćana do tamo ( i pješke i autom)? hvala:)

alessandro
04.08.2011., 19:04
Bok ljudi .... Procitao sam dosta ovoga i zelim reci svaka vam cast na primjerima i vasoj pomoci nama koji neznamo... Naime nemam svoj auto a curu bih odveo par puta na jednodnevno putovanje jer nemam pravo na godisnji jos ( nisam jos 6 mj u firmi) ....
Nasao sam ovo sve za Crikvenicu pa bih jednom otisao u Crivku a za Novi Vinodolski ima isto takav neki prijevoz ili jer malo mi je rano vracenje u 16.15 sa Croatia Busom .... Unaprijed hvala..
I moze jos tako prijedloga rado bi ih poslusao, za kupanje odmore, piknike ... Iz Zagreba sam inace .... Lijepi pozdrav

maredoo
19.10.2011., 09:01
Trebam pomoć tj. prijedloge lokacije ili sadržaja jednodnevnog izleta za 20-ak žena s posla...
U obzir ne dolaze welnes - spa ponude, već neštu u prirodi ili razgledavanje nečeg lijepog... neka gastromanifestacija ili nešto slično.
Na Gastru ima tema s manifestacijama, ali smo zakasnili na većinu zanimljivih.
Kreće se iz Zagreba i sve u rangu do dva sata vožnje dolazi u obzir.

nasmijanonebo
19.10.2011., 09:04
Opatija? Previse je poznata?
Sat i pol voznje..
Ne znam kako zamsljate taj izlet? Moze malo preciznosti jer destinacija za izbor koliko hocete (Zagorje, Kvarner, Gorski kotar...)

cady
19.10.2011., 09:11
Postoje li agencije koje nude jednodnevne izlete u neki zoološki susjednih zemalja? Tu kod nas nema nekih cool životinja :(

maredoo
19.10.2011., 09:11
pa ne znam kaj možemo raditi u Opatiji... osim se prošetati... :ne zna:
trebao bi neki sadržaj biti uključen
po mogućnosti vani... može neko lagano pentranje po bregima... branje kestena ili tak nekaj nemam pojima.
Ali da se onak mogu nekome obratitit da mi to organizira... da en ispadne da stanemo u šumu i idemo brat kestene kak nam dođe.

Varaždin me privlači.... Trakošćan... pa kad bi se našao neki restač s domaćom hranom u blizini...

maredoo
19.10.2011., 09:17
recimo, super kombinacija bi bila da dođemo negdje, možemo pogledati neki dvorac, muzej ... pa da onda postoji neka šumska staza do restorana s tradicijskom (i finom :zubo: ) klopom i onda se tam ubimo u hrani i cugi i odemo doma
:D

pada mi na pamet i muzej krapinskog pračovjeka

maredoo
19.10.2011., 09:57
tu sam našla zanimljivih stvari, ako nekome treba

http://www.samoborcek.hr/putovanja.php?id=8

:mig:

Buda83
19.10.2011., 10:04
Pa oko Trakošćana nemaš kaj puno za vidjete, dvorac na koji ti otpada max 1.5 h i onda šetnja oko jezera ili pedalina, , jedino ako ne napravite neku turu dvorcima zagorja pa produžite do nekog drugog, ali to je opet nutra van busa, neki su dorci privatni npr. Maruševec pa se moraš najaviti ranije (meni osobno jedan od najljepših dvoraca), Klenovnik je bolnica i dosta je zapušten itd. itd., jesti jasno imate pa to je zagorje. Možete pogledati Trakošćan pa onda u Vuglec breg na klopu.

Zašto ne Osijek, točnije Kopački rit, istina sad nije ni pribižno lijep kao u recimo proljeće ili ljeto, ali opet je zanimljivo, malo se vozte brodom po njemu, poslušate povijest samoga parka dok se šećete onda sjednete na ribu ili čobanac u restoranu unutar samog parka, a na povratku stanete u gradu poslušate malo o Osijeku,Tvrđi...

nasmijanonebo
19.10.2011., 10:28
buda83, prijedlog za Osijek i Kopacki rit je sjajan (he, jako volim i Slavoniju:cerek:), ali na zalost, zena je rekla da dolaze u obzir destinacije do 2h voznje. Do Osijeka ima bar 2,5h voznje (ako voze 150 km/h):D.

Buda83
19.10.2011., 12:22
Ma nisam skužio da su ograničene vremenom/daljinom, jbg. htio sam sugerirati i večeru u Zmajevcu točnije u restoranu Josić http://www.josic.hr/ uz možda autohtone cigane baranje i slavonije ili još bolje preko grane, dernek pravi za babinjak od 20 komada, posle degustacija vina, pa ovo pa ono i eto ti fešte, ali to je već uz minimalno jedno noćenje.