Pogledaj jedan post
Old 15.04.2008., 19:31   #30
Cure, slušajte Laru! Zna ona šta priča, samo se ne zna uvlačiti u guz.... a to je i tak nebitno. Evo kopirala sam svoj post koji sam ostavila na topicu Čajevi i sl. za neplodnost (mislila da će putnica pripojiti ovom topicu ali nije...) a mislim da se post tiče svih vas pa evo - čitajte:

Ne želim vrijeđati nikoga, ali moje je mišljenje da su ti travari, čajevi i sl. varanje ljudi. Pobogu, imamo fantastične stručnjake (ponavljam, nosim blizance, začela IVF metodom), a ako ne vjerujete našima - široko vam polje, ali nemojte se zavaravati kojekakvim napicima i čarobiranjima. Pomoćna sredstva u vidu dodataka prehrani tipa raznih vitamina (E-vit. u konc od 400 I.J.) dapače, ali ne kao jedino sredstvo. Dakako, sad će svi oni koji su uspjeli "nekim čudom" opovrgavati ovo što pišem, ali te uspjehe opravdava tzv. placebo - efekt. Dakle, ta terapija uspijeva jedino zahvaljujući vašem vjerovanju u nju, a vjerojatno bi se isto dogodilo i bez nje jer, očigledno, u tom slučaju nije postojala objektivna prepreka začeću. E sad dolazimo do drugog dijela. Obzirom da je psihogeni faktor jedan od bitnijih (što zbog hormonske, čak i kemijske ravnoteže u organizmu) može se izvući zaključak da ta sredstva vrijedi probati. E, pa - probajte! Bitno da ne štete, ali svejedno ne zavaravajte se ili pak ne odustajte kod prvog neuspjeha jer današnja medicina čini "čuda" i ako je ovakav pokušaj promašen - pravac na medicinsku obradu! Savjet: kad saznate uzrok neplodnosti lakše će vam biti i razumjeti terapiju te pristupiti istoj! Ako sam pretjerala što u dužini, što u opisima - ne zamjerite! Sretno!
Twin is offline  
Odgovori s citatom