Pogledaj jedan post
Old 16.03.2004., 11:52   #5
Quote:
Bajki1 kaže:
Ovi novi "građevinari" sa diplomom "kamiondžija" sve češće postavljaju u Kupoprodajni ugovor klauzulu "viđeno-kupljeno" .

Takav Ugovor javni bilježnik uredno ovjeri

Zar ne bi Javni bilježnik trebao štititi opći red i zakonitost , a ne samo lupat pečate na Ugovore sročene s ciiljem osiguranja onog tko muti - privatnika koji prodaje stanove ?
Pa, javni bilježnik uredno ovjeri da je potpis istinit!

Nije njegov posao da te upozorava na prava kojima možeš slobodno disponirati - a jedno od tih prava je i jamstvo. Ako ga se svojom slobodnom voljom odrekneš tog prava - tvoj problem.

I nisu mi jasni ljudi koji kupuju nekretnine od 50-100.000 € bez da imaju "svog" odvjetnika! Kod nas dosta odvjetnika i živi od tih štedljivih koji na kraju izgube po 20.000 € zbog raznih propusta kod kupoprodaje, moja odvjetnica mi je pričala kakve nevjerovatne gluposti ljudi rade kod kupnje nekretnina! Npr. davanje kapare od 10.000 € bez ikakvog predugovora ili potvrde?!?

Ja sam unatoč svom pravnom obrazovanju kada sam kupovao stan uzeo odvjetnicu koja se uglavnom bavi upravo ugovorima o kuporodaji stanova i platio joj da me prati od predugovora do upisa u zemljišne knjge. I sve je prošlo odlično. Možda sam mogao i sam sve napraviti - ali zašto? U praksi se ne bavim zemljišno-knjižnim pravom i smatram da je pametnije uzeti profesionalca i biti relativno miran.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom