Pogledaj jedan post
Old 23.06.2008., 10:17   #3
Hvala na odgovoru. Nisam se stigao ranije javiti, a sada imam novih momenata i par pitanja.
Kao glavni razlog neizdavanja putnih naloga liječnica i komisija su naveli to da se isto liječenje može obaviti i bliže (Lovran, Rijeka) što nije točno. Operativno se takav problem riješava jedino u KBC Dubrava, a na zadnjem pregledu specijalist je napisao da je dijete primljeno na pregled s takvim iskrivljenjem da je odmah prebačeno u prioritetnu listu čekanja za operaciju, što znači da će mala biti operirana za mjesec, mjesec i pol (uobičajeno je čekanje godinu do godinu i pol). Također je napisao da je dosadašnje liječenje bilo pogrešno i neučinkovito te da jedino operativni zahvar riješava problem.
E sad. Ukupno imam šest odlazaka tamo. Dva sam obavio, čekaju me još četiri. Komisija mi je odobrila pravo na nadoknadu troškova za tri odlaska (predoperativni, operacija i kontrolni) i to samo za dijete, za pratioca ne. Također piše da pravo na prigovor ističe nakon 24 sata, a prošlo je 10-tak dana od dana izdavanja riješenja (koje je usput svo išarano kao da su se svadili ili mijenjali mišljenje više puta).
Znači ja tražim priznavanje putnih troškova za 6 odlazaka i to za dvije osobe (dijete + pratioc).
Kako da postupim, stalo mi je do mojih prava. Koja su i kako da ih ostvarim?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom