Pogledaj jedan post
Old 07.01.2009., 12:45   #1281
ZZvrh, dao si odličan link i odličan članak.

Dakle, za sve koji nisu vjerovali (jer eto, nisam oftalmolog po struci, već tek pacijent kojemu su oba oka oštećena LASIK-om), ovaj oftalmolog nabraja sve argumente protiv LASIK-a u odnosu na PRK koje smo Jolac i ja već dugo navodili. U članku nedostaju još floateri, pa podsjećam da je vjerojatnost dobivanja floatera od PRK gotovo nikakva, dok je kod svih zahvata koji režu neke rožnične poklopce, taj rizik značajan, jer zahvat zahtijeva stabilizaciju oka vakuumskim prstenom koji iznutra može podtlakom oštetiti strukturu staklovine, a može izazvati i još puno gore stvari poput odvajanja mrežnice od pozadine oka.

Čak su i razlozi za reklamiranje LASIK-a u klinikama objašnjeni na isti način kako smo ih Jolac i ja navodili:

Why Is LASIK Advertised By The “Chain” Surgery Centers When There Is Little Mention Of PRK?
Most of these centers perform LASIK on both eyes at the same session, saving them some time and money. LASIK is cheaper to perform, requires fewer eye drops and does not need as much follow‐up with the surgeon. The “chains” do not usually have the manpower to personally take care of PRK patients and discourage or do not offer the procedure. The swift return of better vision in LASIK patients (the “wow” factor} helps the laser chains with their marketing.

U slobodnom prijevodu, razlozi su "wow" efekt brzog oporavka i brze preporuke rodbini, prijateljima itd., manji troškovi zbog manje postoperativnih pregleda (klinike su često i ograničene s brojem osoblja) i zato se PRK prešućuje, a LASIK promovira.
Sjetite se, kad ste zadnji puta našli u medijima reklamu za PRK? Uvijek je to samo LASIK, LASIK, LASIK.... (čita se: NOVAC, NOVAC, NOVAC...)

Dakle, ponovit ću i ja link: http://www.drsher.com/pdf/SherNews-Issue-5.pdf

Obavezna literatura za sve zainteresirane za lasersku korekciju vida!

Sretno!
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom