Tema: Literatura
Pogledaj jedan post
Old 26.09.2011., 18:24   #4
"Vegetable gardening encyclopedia" - biblija, stvarno ima sve i svašta, sistematski ide od izgradnje dobrog tla, preko opisa svake biljke pojedinačno, do sačuvanja (kiseljenje i sl)
link za download

"Encyclopedia of country living" - opet vrlo vrlo ekstenzivna knjiga, o svemu i svačemu i još više onda, ima baš sve sve, govori o starim američkim vještinama na selu koje se koriste, dakle pregled od uzgoja do sačuvanja hrana, pa još onda ima i o kući, o držanju životinja, a mislim da i o kuhanju ima
evo je tu

Mollisonove knjige o permakulturi su obavezno štivo, ja sam pročitao The Permaculture Way i jako je dobra, a kažu da su sve ostale isto, ful su opsežne i dobre

isto preporučam knjigu "The Urban Homestead" i "Toolbox for sustainable city living", prepune su ideja i korisnih savjeta i dizajna

na ovom linku možete nać jako puno toga o permakulturi, jako jako jako puno toga: link

i još ću malo popljuvat onu enciklopediju "Vrt" od britanskog kraljevskog hortikulturalnog društva, meni je jako bezveze, prepuna je pizdarija o tom kak vrt treba izgledat, a jako malo ima toga o funkcionalnosti

to je to od mene, nadam se da ću pomoć nekom