Pogledaj jedan post
Old 21.07.2005., 10:21   #100
Re: Beba i spavanje

Quote:
Secundo kaže:
Što vi radite kada beba treba spavati? Naša malena od 5 mjeseci ne zna sama zaspati, a nisam siguran dali bi to trebala. Kod nas je teoretski smjena pred spavanje moja, t.j. ja malenu nosim na rukama odnosno skakučem po onoj velikoj lopti za gimnastiku dok ne zaspe, pa ju onda skroz oprezno stavim u krevetić i odšuljam se na trepavicama.

U zadnje vrijeme to nekako više ne pali, nego ju moja draga mora dojiti, i dijete zaspe pri tome.

Jeli to normalno? Ili bi trebalo biti "aj bok, vidimo se sutra ujutro", pusa na glavicu, i zatvoriti vrata za sobom (karikiram malo)?
hi,hi, vidim isti problemi

nemojte tako
ako se nauči da za spavanje treba poseban obred, mučit ćete se ko ja godinu i pol
naročito popustite s tim nošenjem! i recite bakama nek 'olade s tim (jer one naročito razmaze djecu)

kad je moj mali imao 7 mjeseci, ne samo da više nije htio zaspati bez nošenja, nego nije htio ni SPAVATI
cijele noći sam ga teglila gore-dolje po sobi ko baltazar!
puko mi je film kad sam u polusnu zamalo ''poljubila'' zid, a već mi je bilo doslovce mučno od umora i uzrujavanja

evo kako mi je rekla pedijatrica: nahraniš, presvučeš dijete i staviš ga u krevetić
možeš mu tepati, pričati, pjevušiti i držat ga za ruku, ali iako se dere moraš ga ostavit u kinderbetu

(nisam je poslušala, mali i dalje ćori sa mnom i vrti se i uzdiše ako mu ispadne moja ruka iz njegove)

u slučaju extra-frke stavite malog u auto i vozite par rundi oko kvarta- garant pomaže
kentaur is offline  
Odgovori s citatom