Pogledaj jedan post
Old 22.05.2003., 06:08   #53
Quote:
kumek kaže:
Isto tako i uzgajas biljku, gnojis je i onda joj uzmes plod. To je kao da kravi uzmes tele koje doji ili mlijeko a pcelama med. Ja tu ne vidim neke principijelne razlike.
Ja vjerujem da ima ljudi koji bi otmicu necijeg djeteta isto tako opravdali... drvetu uzmes jabuku, pceli uzmes med, kravi uzmes tele, a covjeku uzmes dijete...

Vidis mene boli briga za jabuku.... jer mogu samo nagadjati da li se ona dere, vristi, krvari, muci, umire od bolova dok ju ja grizem... ja to ne mogu znati, niti ce znanost ikada tako nesto moci dokazati... budimo realni... no zato znam da kravu boli kad joj se zabije noz u vrat...da svinja skici dok ju se kolje... da li skici od radosti? Da li uziva? Znamo da pas uziva kad ga se draska... sve to znamo...

kao sto su mogi ljudi sebi granicu postavili kod covjeka, ja je sebi postavljam kod zivotinja... zasto? Covjek je zivotinja... covjek nije biljka... covjek je sisavac, krava je sisavac.... malo tele sisa mlijeko svoje mame krave... njegova mama ga lize, ono joj se privija... zivotinje stite svoje mlade.... covjek stiti svoju djecu...
meni tu ima toliko slicnosti izmedju krave i covjeka ...da je meni potpuno istovjetno konzumiranje teletine s ljudetinom... ja niti jedno ni drugo ne bih strpala u svoja usta...
nesto sto je hodalo, mukalo, meketalo, privijalo se uz svoju mamu, trckaralo oko njezinih nogu, cicalo majcino mlijeko, pisalo, sralo, disalo.... u moja usta ne ide....