Pogledaj jedan post
Old 03.12.2002., 10:56   #1
Ima li dokaza da je Isus postojao?

Ok.....koliko ja znam, zidovski povjesnicar Josephus koji je umro 97me godine je jedini "dokaz" da je Isus uopce bio stvarna povijesna licnost. Josephus se naime kratko osvrnuo (U knjizi "Anitqueties of the Jews") na Isusa iz Nazareta koji uci o duhovnom kraljevstvu. Cak i taj "dokaz" je dokazana prijevara jer u originalu te knjige ne postoji taj paragraf o Isusu. Taj paragraf se pojavio tek u verziji te knjige iz 4tog stoljeca.

Osim Josephusa, koji dokazi jos postoje da je Isus zapravo zivio? Ovdje naravno ne mislim da navodite evandjelja kao dokaz, to svi znamo....nego osim biblije. Krscani....dali ste zadovljni sa evandjeljima kao dokazu da je Isus postojao i to sto vam to u crkvama govore ili ste se potrudili pronaci neke povijesne dokaze da je Isus fakat postojao? To je moje prvo pitanje.

A slijedece smatram, u najmanju ruku cudnim, a vi?

Naime, Pavlove poslanice su pisane puno prije evandjelja. U 13 poslanica Pavle npr, niti jednom ne spominje djevicansko rodjenje Marije. Evandjelja su puna Isusovih cudesa, ali uzalud gledate u pavlove poslanice jer on niti jedno cudo nije spomenuo. Jeli moguce da je Pavle znao za izljecenja gubavih, slijepih, gluhih, da ljudi prohodaju, da mrtvi ustaju iz groba...itd a da niti jednom to Pavle ne spominje u svojim misionarskim poslanicama. Cak sto vise, Pavle ispada da skoro nista nezna o ucenju samog Isusa jer nikada ne spominje niti jednu Isusovu parabolu, propovjed Isusovu na maslinskoj gori, Isusovu molitvu koja je dan danas recitirana u svakoj crkvi ili bilo sto od ucenja Isusa. U 13 poslanica Pavle niti jednom ne citira Isusa.

Jeli moguce da u Pavlovo vrijeme jos nije sve to o Isusu bilo izmisljeno? Kaj mislite?
kaskader is offline  
Odgovori s citatom