Pogledaj jedan post
Old 23.05.2016., 10:04   #66
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
obavljas pregled i kod lijecnika skolske medicine i kod nekog strucnog suradnika u skoli kojoj dijete pripada.
(ovisno kada dobijes termin, neka prvo ide skola, nekad skolska medicina)

onda se sastaje strucno povjerenstvo, koje daje nalaz i misljenje o spremnosti za skolu.
nalaz dobije i roditelj (jer ima pravo uvida) i skola kojoj dijete pripada po mjestu stanovanja.

upsii ove gdoine su od 9-11.06. tu nosis dokumentaciju rodni list, domovnicu, prebivaliste (iako ovo ne zamm cemu ce im kad suna temelju toga dijete uvrstili na popis skola ).
neke skole to traze vec na testiranju u skoli.

ako se upisujes van mjesta stanovanja, onda skola koju upisujes mora pismenim putem zatraziti od skolske medicine/ili skole (ne znam tocno) misljenje o spremnosti djetea za skolu (obrazac 3)
Nosorog,nije bilo stručnog povjerenstva.
To je bio neki "predupis".
Obavili pregled školskog doktora i dobili potvrdu da je djete spremno za školu.
Ali,otići cu za svaki slučaj u školu u srijedu,da procitam i pitam sto je sve potrebno.
Nekako sam i mislila da treba domovnica/rodni list..
Upisi kod nas nisu taj datum vec od 1-3.6
U ostale dvije područne, drugi su datumi.
Svaka škola ima za sebe izgleda..

Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
ovo se obavezno dobiva ili?
mi smo liječnički i testiranje u školi odradili, sad samo čekamo da završe sva testiranja i taj sastanak tima iz škole sa šk liječnicom... na testiranju nam nisu ništa govorili da li je dijete prošlo ili ne
Mi smo testiranje imali individualno.
Jedno kod pedagogice u školi,a drugo kod školske.
Odmah smo dobili da je spremna za školu..

Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Što ovo znači? Treba doći roditelj i "upisati" tad dijete?
Jer mi smo imali prijave za školu koju želimo još u siječnju. Tamo su nam odmah dali termin za testiranje djeteta, termin kod liječnika ( i napisano što je sve potrebno za sistematski) te termin kad imamo roditeljski sastanak u školi.
Na testiranju je roditelj trebao popuniti još neki obrazac, mm ne zna kako je bio naslovljen, bilo je za djecu prvo grupno s psihologom, pa individualno (skupa s roditeljem) s pedagogom. Sad još sistematski i onda idemo na roditeljski ali to je nakon datuma koji spominješ
I mi. To su dakle bile pred prijave.
Sličan sistem je bio kod nas.
Ali mi nismo jos dobili upute za roditeljski?
Moguće nakon upisa u 6mjesecu..
Povjerenstvo se valjda sastaje nakon tog upisa?

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mi smo obavili sve preglede
psihologica u skoli nam se bas svidjela - mala je bila solo s njom oko pola sata, nakon toga je s nama popricala 5 minuta oko tehnikalija vezanih za upis
Mojoj kceri je ista pedagogica kao meni :-)
Zena je super,jos iz mog doba a ja školu završila 1999god :-)
Meni je zao sto nije bio i razgovor s psihologom.
Ne znam kako nije