Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 14.08.2003., 09:23   #97
Quote:
Baphomet kaže:
Ajme Nemruthe, pa ti sa tvojim postovima poričeš sve što učitelji reikija propagiraju a još uz to braniš reiki učitelje.

Za ne vjerovat'

Pa zar ti neznaš da se kod propagiranja reikia uvijek napominje da ta energija ne dolazi od tebe nego od svemira, da što više daješ energije to se više kod tebe energije zadržava, da učitelji (majstori) imaju posebne "znakove" za skupljanje te energije...ja neznam sa kime se ti družiš ali prije mi taj tvoj učitelj izgleda kao energetski vampir ili osoba slabog duhovnog razvoja nego nekakav duhovni učitelj.

Uostalom, duhovni učitelji su dovoljno snažni da podnesu svaku auru. A ako se petljaju sa tim stvarima a sami nisu "duhovno" jaki , onda su jednostavno glupi.

A što se tiče zadnje rečenice...čini mi se da ti uopće nisi shvatila poantu mojih poruka. Pokušati ću biti još malo jasniji (ako je to ikako moguće).

Ja mislim da bilo kakva inicijacija nema cijena. A ako i netko to naplaćuje onda je ta inicijacija ništavna jer nije napravljena zbog želje za pravim učenikom nego zbog želje za novcem. I bez obzira koliko se reikisti trude govoriti suprotno, činjenice o stotinama eura za inicijacije strše k'o slon među jagodama.
Reiki nema cijene, ali majstore, tko će te inicirati???

Mogu i ja, mrknuti ću ti 1000 kuna, premahati rukama oko tebe
i vozdra.
Poslije mogu s frendicama na cugu, love imam. A ujutro na svoje radno mjesto, i tak do nove inicijacije. A što će s tobom biti, nije mi važno.

No ako je Reiki toliko vrijedan, a je i to sigurno, zašto je onda potreban posrednik da te inicijacija u njega????????

Pa što bi bilo da te Reiki sam inicira, spraši ti simbole dok se voziš javnim gradskim prijevozom-oš neš sad si brate iniciran pa se sam duhovno razvijaj ili ne, a ti ne znaš način korištenja.
Napravio bi više štete nego koristi, sebi i drugima.
Uostalom kaže se prvi stupanj skoro svatko može dobiti-jedino ako nije psihički bolesnik, drugi neki koji odabiru učitelji, a treći stupanj i učiteljevanje nakon toga odabire pojednica sam Univerzum.

Inicijacija treba posrednika, on inicira ali poslije inicijacije mora prenjeti znanje i iskustvo.
Učitelj pomaže i dalje i prati tvoj razvoj, u jednom času odlazi do odvajanja od njega, što je prirodan proces i na tebi je dalje da kreneš sam.
On inicijacijom utisne i dio svojeg "rukopisa", ali veza ostaje i nakon odvajanja, tek se reinicijacijom veza prekida ali dolazi do novog "rukopisa" novog učitelja. Što se sve događa tijekom inicijacije i na što sve nailaze kada iniciraju malo ljudi zna osim njih.
Neki inicirani ostaju na stupnju gdje jesu a neki se sami razvijaju i traže više. Učitelj je odgovoran tebi, sebi i Univerzumu jer ako napravi nešto što nesmije-a može, dobiva veliku packu odozgo.

Ako je tebe neki inicirao u predsoblju i sprašio ti simbole, a da poslije nije objasnio neke stvari (kao vikend tečaj tri stupnja Karune za dva dana, cijena sitnica) onda zaista ne govorimo o istim stvarima.

Danas ima puno neodgovrnosti pa i samih učitelja koji gledaju profit. Slučaj je jedne žene koja je "inicirala" za sitne novce nekih pet-šest ljudi iz jednaog manjeg gradića pored Zagreba.
Svi su završili sa slomom živaca.

Zaboga radi se sa ozbiljnim stvarima a ne sa igrarijom.
Radi se o nama, našim životima i budućim izgledima za napredak.
Ne može se neuka osoba poigravati i učiteljevati bez poznavanja pravila. Kao da operaciju mrene radi vulkanizer. I to samo zato kaj je jeftin, ma daj o čemu pričaš?? A operacija je ovako i onako Bogom dana.
Zato to treba raditi osoba od povjerenja, koja je usmjerena u cijelosti i posvećena tome, a ne fušeri koji i nisu svjesni i ne poznaju što mogu drugome i nesvjesno napraviti.

Takvi zahvati u životu traže provjerene profesionalce, a ne mutikaše, samozvane proroke, iscjelitelje i duhovne učitelje koji izmišljavaju simbole, inicijacije u njih i nazivaju Reiki koji je univerzalan nekim drugačijim imenom.

Btw; ak očeš treći stupanj-jeftino, znam tipa, usto skida i uroke
samo morat ćeš pričekati, jer momentalno bere luk sezonski na Belju......ne ljuti se.... samo pitam.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom