Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 15.11.2016., 22:12   #4411
Smoothie s batatom

Ja sam jednom u dućanu zdrave hrane kupio neke sušene alge (ne znam točno koje su bile) i okus mi je bio jedan od najgorih u životu , čak je i sirovi krumpir kad se jede sam - prava delikatesa u usporedbi s tim.
No, ako krumpir jedete kao sastavni dio nekog dobro smišljenog recepta, onda je vrlo ukusan.

Kasnije sam dobio spirulinu u tabletama i njih imam već dugo, progutam 1, eventualno 2 kad se sjetim; okus te tablete (iako nije "namijenjena" žvakanju ili rastapanju u ustima), ima okus po špinatu i meni je fina.
Nisam nikad osjećao tegobe u smislu da mi je na bilo koji način bilo loše, ni od spiruline ni od one prve. Sve skupa, spirulina mi se čini ok.

A ako koga zanima jedan neobičan smoothie, s batatom (slatkim krumpirom) evo moj recept. Vrlo je sličan onome s krumpirom kojeg sam već objavio, samo ovdje ide batat.
Probajte, ukusno je, izdašno i hranjivo jer batat obiluje gomilom nutrijenata.

Sastojci:
1 manji batat (veličine/količine srednjeg ili manjeg krumpira)
2 srednje velike jabuke
1 manji limun
2 velike žlice meda ili agavinog sirupa, zaravnjene (do ruba žlice)
Cimet, 1 mala zaravnjena žličica, a najbolje nešto manje od toga
2.5 dl vrlo hladne vode
3 kocke leda
1 cm vanilijinog štapića

Led sad ne morate stavljati jer je u ove hladne dane to nepotrebno; ovaj recept je nastao ljetos pa sam tada dodavao led; umjesto te 3 kocke leda stavite još pola dl vode više na ovo preporučeno, dakle - 3 dl.

Izmiksajte i usitnite u blenderu.
Limunove koštice izvadite jer su gorke i kvare okus, jabučne slobodno sameljite, ja ih nikad ne vadim već godinama.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline