Pogledaj jedan post
Old 09.01.2017., 15:47  
OK Ok obojica ste u pravukolo se meni čini
A u Hrvatskoj si u podredjenom polozaju ako ides sta otvarat samo zbog te zrke sa zakonima i porezima i birokracijom. Samo zato kaj oras izgubit masu vremen ana to - ak simali. A ak si veliki hebe ti se, sto komplicirnaiji zakoni to bolje...

Mi smo u biti nesredjena država bili i ostali, al su najednom stigli svi ti zakoni koji to sve uredjuju do u najamani detalj. Uglavnom, cini mis e neprmjenjivo za nase uvjete, ko sto je i vidljivo i u praksi.
Mozes birat il se neces bavit niakkvim poslom legalno il ces nest muljat vatat krive drine jer moraš.

Ono trziste smo od 4 milijunan ljudi (od toga prek dva milijuna djeca starci i oni koji nemau ni cvonjka), i sad ti za prodat jednu stvar nekom servisu moras imat industrijsku struju i skladiste min 25 kvardrata (aj to su smanjili fala bogu 2014 sa 50 na 25, kao iznimno je dopušteno.
Da bi ti nek reko da it je skladiste od 6 kvadrata Ok moras se naplacat 300 eura i to ne na jednom mjestu nego na 5 raznh mjesta, jos gore.
Tu na forumu jednima u Uredu za gospodarstvo kazu jedno, drugi ured kaze drugo, treci trece itd, pa sad ti budi miran i vjeruj im. Il trosi vrijeme pa provjeravaj svaku informaciju, 3, 4, 5 puta... Itd itd.
Ovima jednima je službenica rekla da na skladiste stave radno vrijeme 0:24h jer je to webshop, haha. I ti uredi za drzavnu upravu is ve. Pa nemreju oni bit strucni za sve poreze.

Mjesto da su, jer smo tolko sitna zemlja, ustanovili u Zagrebu ili bilo gdje drugdje, 7-8 takvih ureda s p 50-10 ljudi koji ce bit strucnjaci za odredjeno podrucje, za pruzanje informacija u tom podrucju, oni su napravili kaos.

Da, nism mi smao hrvatsko trziste nego EU, al s obzirom na standard imamo najskuolju ogucu postarinu - posta, isto drzavna firma, uzas zivi, pogledajte na kakvo racunalom sustavu rade. Drugi vec dostavljaju dronovima. (a da bi htio sta i izvest b2c, da je postarina i jeftina, to i nemre s kod ans, to josk kod nasnije stiglo iako drugdje egzistira vec puste godine, moras spedicijju platit za izvoz jebate ako prodajes nest vrijedno bilo 15, bilo 50 bilo sto kuna, bilo milijun kuna ).
A tka je sigurno prakticki u svkaoj grani

Zadnje uređivanje goranbo : 09.01.2017. at 15:57.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom