Pogledaj jedan post
Old 27.03.2017., 19:12   #60
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sezonska depresija je normalna stvar. Kroz nju se prođe kada dan biva dulji i kada ima više seunčanih dana.
Problem je ona druga depresija, kojoj su danas ljudi izloženi više no ikad.
Život je danas jako dinamičan, pritisak je ogroman a ljudi su sve udaljeniji od drugih. Nema problema kojeg ne može riješiti dobra zabava sa drugim ljudima, druženje i pozitivan pogled na stvari.
Kada smo svakodnevno otuđeni, sa ogromnim pritiskom i neizvjesnošću koju nosimo na svojim leđima, kada nemamo nikoga skim bi podijelili svakodnevicu i osjetili razumjevanje i nadu u bolje sutra tada se depresija mora useliti. Svakodnevno gledamo druge preko lažnih profila koji se šepure lažnim sjajem i mi budemo duboko utučeni gledajući sebe i svoj jadni život ili neprestano pokušavamo zablistati lažnim blještavilom ni sami ne znamo zbog čega ni za koga
Zapad je duboko bolesno društvo, mi smo unatoč svoj tehnologiji i bogatstvu sami sebe zatvorili u kaveze, i u njima smo kao životinje otuđeni od naše bazične prirode. Umjesto da gajimo nadu, pokušavamo, borimo se, istražujemo, živimo sa drugima i pored drugih, brinemo o drugima i dobijemo ljubav, mi smo zatvoreni u naše vlastite zatvore.

Kad sunce grane i kad ljudi napokon izađu iz svojih otužnih depresivnih stanova i krenu ulagati sebe u svijet, život, tada i depresije nestane, tugu zamjeni osjećaj sreće, afirmacije i radoznalosti...
Ovo je najtočniji post.Potpis.