Pogledaj jedan post
Old 29.10.2006., 20:06   #59
Quote:
Vanjushka kaže:
Budi siguran da u BH ratu nijedan musliman-Bosnjak, ili kako vec sami sebe nazivaju, nije uradio nista sto mu nije zapovjedio Alija Izetbegovic.

Sa izuzetkom muslimana iz Velike Kladuse.

Najobicniji licemjer koji je i javno izjavio da "ujutro misli jedno a poslijepodne nesto sasvim drugo". To je AI, to je njegova politika. Tu mislim jedno, u Zenevi drugo, u Zagrebu trece, u Banjaluci cetvrto, u sebi peto.
De ne glupiraj se. Vecu glupost odavno nisam cuo. Aliji su razni komadanti, vojskovodje i tzv generali radili sta su htjeli u vlastitom glavnom gradu i ispred njegovog nosa.

Mi smo se morali snalaziti kako znamo u umijemo kamo srece da smo imali dio slobodne granice prema nekoj drugoj drzavi danas bi se druga prica pricala. Na nesrecu bili smo okruzeni jednom prilicno neprijateljskoj drzavom, dok drugom njeno vrhovnistvo nije znalo bil bi piskilo ili kakilo.

Postoji jedna krilatica sa pocetka rata a ti bi jese trebao sjecati. "Ne ratujem ja ni za Franju ni za Aliju nego da mi cetnik ne udze u avliju"

Uostalom ako postoji neko ko je bio neodlucan tokom rata a to je i dan danas onda su to BiH Hrvati.
Tuco is offline  
Odgovori s citatom