Pogledaj jedan post
Old 31.05.2017., 15:24   #3
Kocka je izrazito teška ovisnost, imam nekoliko primjera oko sebe, jedan je i na liječenju bio dva puta ali bezuspješno, na kratko prestane, pa nastavi dalje.. ima super posao i ok plaću, a kredita i dugova i zaštićeni račun... Valjda moraju pasti na dno da bi se nešto preokrenulo, a ovaj tvoj uz tebe ne bi duuugo dotaknuo dno.. dok ima tebe da se brineš, nakon nekog vremena bi vjerojatno i tražio da mu otplaćuješ i ti dugove (kada bi se vaša veza ustabilila). Osim toga ostale stvari koje si u postu navela su sve do jedne znak da si u ozbiljnoj opasnosti od zlostavljanja u budućnosti. Znakovi za uzbunu u vezi sa potencijalnim nasilnikom: idealan na početku, brzo se odlučuje na zajednički život, laganje, agresivni ispadi, ljubomora, sramoćenje tebe u društvu, prijetnje scenama, loš stav prema ženama!( Crvena zastava) ucjene, omalovažavanje tipa primjedbama oko izgleda, primjedbe u vezi oblačenja, tiha misa kada se naljuti a ne želi otkriti razlog, nagle i jake promjene raspoloženja, ultimatumi - ovo sve što si navela debeli je znak za uzbunu. Znači pored kocke je potencijalni zlostavljač. Sama sam izašla iz nasilne veze, puno knjiga pročitala o tome, na forumu vezano za u temu i sve te veze počinju na način koji si ti opisala. Barem si negdje pronađi koji su znakovi da ste u opasnoj vezi pa ti možda bude jasnije. Sada opet reklamiram knjigu Zašto on to radi od Lundy B. (meni je osobno ta najbolja), pa prije nego sebe​ odlučiš dati mu još jednu šansu uzmi u obzir i ovaj aspekt vaše veze jer ovo što si navela nikako nije normalno ponašanje u vezi... I još na to sve ide kocka.. ufff... Nisi još daleko zaglibila, naoružaj se znanjem pa onda odluči...

Poslano sa mog Lenovo A6010 koristeći Tapatalk
lilanaind is offline  
Odgovori s citatom