Pogledaj jedan post
Old 01.07.2017., 16:13   #15
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Da to je bila industrijalizacija na koju ja gledam izuzetno negativno a 90e su bile u gradovima gdje nije bio rat izbjeglice i to sve nije niti ličilo na grad. Kako god,razlike su i danas očigledne a bivši seljaci polako usvajaju gradski život. Ja bi rađe da se ta tranzicija događala tako da bez državnog intervencionizma bolji seljaci osnivaju ili dolaze u gradove. Mogu reći da je industrijalizacija,davanje stanova socijalnim slučajevima baš u gradu u 90ima pa početkom privatizacije stvorila jedan malograđanski sloj za koji bi najbolje bilo da se vrati na selo a to bi vrijedilo za one koji imaju hipoteke na kreditu u jedinoj nekretnini gdje žive pa gledamo deložacije,socijalni slučajevi npr. to bi se moglo riješiti da dođu na selo.
kako ko gleda pozitivno ili negativno 50,60.70 tih , ti seljaci dobivaju stanove posao i čine 80 posto novog stanovništva ,njihova djeca i oni sami čine novu gradsku populaciju ,djeca su rođena u gradu al kako znamo djecu odgajaju roditelji i dobivamo neki polu građanski element koji zaživljava kako zaživljava . Ratne 90 drukčije oklonosti al slična situacija djeca ,odgoj ,nova sredina . Tako da praktički mi i nemamo kontinuitet gradske sredine , svako od gradske djece ili odraslijih ima nekog na selu bilo more bilo gorje , bilo , rodbinu, braću, babu ili sl.
svatiti is offline  
Odgovori s citatom