Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 24.07.2017., 20:47   #5558
2 recepta od cikle

Pošto je već bilo riječi o ljekovitosti cikle, (ima i ovdje), red je da stavim i neke recepte s njom.
No, ovo o ljekovitosti cikle svakako pročitajte, vrlo je korisno i važno.

----------------------------------------------------------------------------

Jedan recept sam već stavio davno pa da ne ponavljam, a evo i drugog:

Salata od cikle
Sastojci:
1 sirova cikla, nešto veća
kopar usitnjeni, svježi ili suhi
korijander u prahu
Nadalina Verdura (mješavina začina poput Vegete, ali bez Na-glutaminata ) ili sol
limunov sok
maslinovo ulje
gorušica (mljevena)
1 manja mrkva (po želji)

Ako nemate gorušice, i bez nje ispadne jako dobro.
Limunovog soka stavite umjereno pa provjerite je li vam dovoljno, po potrebi dodajte još. Meni nekako najbolje odgovara sok jednog srednjeg limuna za ovo, ali ravnajte se prema vlastitom ukusu.
Ocat ne preporučam jer je daleko ukusnije s limunovim sokom.
Ostale začine stavljajte umjereno ili po vlastitoj procjeni dok ne osjetite da ste dobili ukusnu kombinaciju.
Bolje stavite manje začina nego previše, nakon 2-3 pripreme već ćete znati kako treba.
Omjere začina ne mogu precizirati jer ne mogu znati koliku ćete ciklu koristiti. A bilo bi bez veze određivati koliko grama cikla mora imati.
"Veća" cikla je i od 300 i 400 grama, a količina začina nije ista za to. Zato malo eksperimentirajte, mislim da ne možete puno pogriješiti, ali svakako probajte jer ovo je odlična salata.

Ciklu ogulite i naribate na rezance, ne skroz sitne nego one krupnije. Također i mrkvu (ako ćete je koristiti). Dodajte sve začine iz popisa i dobro promiješajte uz lagano gnječenje. Poželjno je da pusti sok, a onda ostavite da odstoji 1/2 sata do 1 sat u tom vlastitom soku, u frižideru.

Uživajte!
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!

Zadnje uređivanje Ibrahim : 24.07.2017. at 21:05.
Ibrahim is offline