Pogledaj jedan post
Old 25.08.2017., 00:33   #59
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Šta ga na rate plaća, pa 300 kuna jedan dan, pa još tisuću za 2 dana?

Meni bi bilo sto upitnika iznad glave i da me prijateljičin tip pita 50 kuna uz molbu da joj nikako ne kažem.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno,što misliš pod milju kuna?
1000kn ili milijun?
Ako je riječ o samo 1000 kuna,a ti ih možeš posuditi ili čak pokloniti,ne bih od toga pravila neko pitanje a najmanje dramu.
To nije suma,ma koliko većina ljudi realno teško do nje dolazi,koja će nekom omogučiti neki provod ili razvrat,a niti ti ne bi zapala u totalnu bijedu.
Tko zna u kojoj se situaciji našao taj čovjek da je pitao i tebe.
Vrlo jednostavno si mogla odbiti bez uplitanja u odnos njega i tvoje prijateljice.
No kad bi bila riječ o milijun kuna,onda bi tvoja zabrinutost imala osnovu .
Tisuću, tisuću, mislila sam da smo to već razjasnili

Ne znam koju satnicu ti imaš, al moja nije tako dobra
A i da je, radije bi te pare spičkala na nešto drugo, na svoje prijatelje i na one za koje znam da nemaju.
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva mogu reći da 95% posuđenih novaca možeš zaboravit istog trena kad odu iz tvoje ruke.
Nakon prekonekoliko loših iskustava odredio sam si granicu od 200kn koju ću bez razmišljanja 'posuditi' kolegi/poznaniku/susjedu.
200kn je ok cifra za riješit se seronje za sva vremena.
Prijatelju ću dati koliko mogu, ali prijatelji me nikada nisu tražili novac.
Jedan je ostao bez oba roditelja u razmaku od 3 mjeseca i znam da nema love i svejedno nije htio uzeti unatoč mome inzistiranju i tome što smo odrasli skupa.

Ovaj tvoj mi izgleda kao da je uzeo 300, vratio, pa soma...vratit će i onda slijedi 10.000 koje nikada nećeš vidjet.
Pa tako nekako i ja gledam. Opekla sam se nekoliko puta za iznose od tisuću, dve, tri...i nakon xy vremena u kojem se samoinicijativno opravdavalo, obećavalo i "zaboravljalo" odustala sam. Nekako su ti odnosi prirodno zahladili, ali osobe s kojima sam najbolja nikad takvo nešto nisu ni tražile.

Ni tih 300 se još nije vratilo.

Ali kazem, ni te pare nisu bitne niti se radi isključivo o tome da me netko pitao za posudit koliko stavljanje mene u poziciju da šta god napravila djeluje meni neprirodno u tim prijateljskim korelacijama.