Pogledaj jedan post
Old 28.08.2017., 23:31   #13
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
Živi svemir? Svemir koji hoda? ...
Kažu duhovni oci da smo mi dijelovi Cjeline samo da toga nismo još svjesni.
I tako ja čitam knjigu koju mi je potpisao autor: http://www.daniellakordic.com/index....udenje-cjeline
Knjiga Sinkronicitet – buđenje cjeline u moje ruke nije dospjela slučajno. Njezina sam autora, naime, upoznala nekoliko mjeseci prije nego što sam pročitala knjigu.


Adrian Kezele ušao je u moj život preko, meni značajnog i pomalo tajnovitog sinkroniciteta. Ali nakon što sam pročitala knjigu, sinkronicitet koji nas je spojio nije mi se više činio nimalo tajnovitim. Bio je, naprotiv, jasan poput jutarnje rose.


To toga puno lijepo piše.

Ali na žalost , ta me knjiga baca u depresiju zbog toga jer me uvijek podsjeća na moga pokojnog prijatelja i njegovu ženu.

Kezele kaže da nam se Cjelina javlja sinhronicitetom. I time nas usmjerava prema duhovnom rastu.
Samo da bi mogao duhovno rasti, valjda je prvi uvjet da budeš živ !
Moj je prijatelj bio na tome predavanju, a to je bilo 16. 11. 2016.
Na kraju nam je Kezele rekao da su nam zalijepljeni neki brojevi ispod stolica.
Tako je i bilo. Svako je izvukao neki broj. I onda smo trebali naći svoga para koji ima isti broj, jer su brojevi bili dupli. Kezele je smatrao da će susret dvojice stranaca potaći neku komunikacijsku mudrost. Ja osobno nisam našao neku veliku mudrost, ali mi se ipak ispunila jedna neobična želja: moja je majka nabavila konačno naočale za čitanje (ima 77. godina). Išlo mi je na jetra da ne može čitati, a lijena je bila ići po socijalne naočale.
Ali moje prijatelj nije našao svoga parnjaka. Ili je ranije izašao, ili je sjedalica bila prazna.
A on je jadan tražio ko lud svoga parnjaka jer je mislio da će od njega čuti nešto mudroga.
Stvar je bila jako ozbiljna !
Moj je prijatelj imao rak crijeva i nosio je kesicu. Prognoza jako neizvjesna.
A kod kuće je imao ženu sa rakom gušterače, prognoza jako loša.
On je tražio spas u sinhronicitetu, ali nije našao svoga parnjaka.
Možda je to bila tragična poruka Cjeline.
Žena mu je umrla sa 60 godina ovog proljeća , a on sa 66 godina ovog ljeta

Svi su ga znali u kvartu kao čudaka koji bulji u sunce (sungazing)
krena is offline  
Odgovori s citatom