Pogledaj jedan post
Old 19.11.2006., 17:29   #75
Quote:
Satya kaže:
Cure, ja pijem prenatale (1 dnevno, ne 2) od Twinlaba unatoč vit A (jer pola količine vit A od ukupne je onaj neškodljivi (koji glumi mrkvu , pa si mislim da je to OK). Imam i Folic Plus pa i to ponekad šiknem...Jel ima netko tko je gutao Twinlab i da je zapravo bio zadovoljan i sve ok. Pitam jer mi se čini da ponekad dižem frku previše oko svega, čini mi se da pretjerujem s tim "briganjem". Kaj mislite curke?
pa ja sam ga uzimala mjesec dana i nije da sam bila nezadoovljna u smislu da sam imala neke nuspojave, nego tek kad sam citala o stetnosti vitamina A. sam ga prestala uzimati.

a to kaj uzimas samo jednu tableticu ne znaci da time dobivas polovicu vitamina A biljnog porijekla, nego da uzimas 2100 IU retinyl palmitate, a samo 1800 IU beta karotena...

a kak to da si uprkos svemu kaj smo pisali, se ipak odlucila za twinlab?

inace je vitamin A bilo kojeg porijekla sasvim nepotreban kao supplement jer ga tijelo pohranjuje do godinu dana u svojim rezervama. sto znaci da cak ako godinu dana ne uneses nista vit. A u sebe, ne moras brigati. za razliku od vitamina C i ostalih vitamina topivih u vodi, koji se lako gube i redovito se moraju unositi...

cak ni previse beta karotena ne valja jer ga jetra pretvara u retinyl palmitate...