Pogledaj jedan post
Old 27.09.2017., 16:27   #390
Post Jedan asteroid leti u pravcu Zemlje, ali nema razloga za paniku!

Dobar dan. Ovo je moj prvi post na forumu. Cini mi se da je ova tema malo zapustena, pa sam pomislila, ne bi bilo lose da se nekako ozivi.

Dana 12. oktobra ce jedan asteroid da proleti pored Zemlje na udaljenosti od 44.000 kilometara. U astronomskim merilima, to je prilicno blizu, jer ce da proleti pored geostacionarnih satelita na samo 8.000 km razdaljine. Radi se o objektu velicine 15 do 30 metara, sa oznakom 2012 TC4. Ovaj asteroid je prvi put uocen 2012 godine od Panstarrs-opservatorije na Havajima. Njegova velicina je slicna onom asteroidu, koji je 15. februara 2013. godine eksplodirao iznad Celjabinska u Rusiji. Taj asteroid je imao velicinu od 20 metara. Na suprot njemu, asteroid 2012 TC4, koji se ocekuje u oktobru, nije opasnost za Zemlju i njene stanovnike. S obzirom na relativno bliski prolet, NASA ce tu priliku da iskoristi i da oproba planetarnu odbranu od asteroida. Dakle, ne nasedajte novinskim izvestajima o unistenju Zemlje, kraju sveta i ostalim omiljenim temama slabije obrazovanih, koji zele da se istaknu u javnosti. I taj 12. oktobar cemo preziveti u jednom komadu.

Fotografija ispod pokazuje asteroid 2012 TC4 na ESA-snimku.
https://abload.de/img/der-asteroid-2012-tc45tskx.jpg

Zadnje uređivanje AlessandraB : 27.09.2017. at 16:45.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom